Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

QUO VADIS NE – NEon24.pl?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy Ekran powstał 3 lata temu, jako niezależna platforma blogerska, z inicjatywy grupy ludzi, szukających miejsca (w mediach elektronicznych) - dla wolności i niczym nie skrępowanej prawdy.

Moim zadaniem, jako inicjatora przedsięwzięcia, było poukładać, najlepsze idee i pomysły - „ludzi bezdomnych” w internecie, pod wspólnym dachem oraz wszystko sfinansować. Udało się to zrobić. Czas powstania NE był bardzo istotny, portal określono jako najlepszy „start-up” w polskim necie. Szybko okazało się, jak ogromne był i jest zapotrzebowanie na media prawdy, bez manipulacji. Żyjemy obecnie w czasach przełomowych - systemowego kryzysu wartości - uniwersalnych. NE poprzez swoje publikacje i działania, wkrótce stał się dużą, medialną siłą obywatelską, realnym zagrożeniem, dla istniejącego układu politycznego, partii i mediów Republiki Okrągłego Stołu.

Równolegle z rozwojem NE, pojawili się też jego przeciwnicy, zdecydowani portal zniszczyć,  uważając: Polsce niepotrzebne są, nie ma miejsca dla niezależnych, konkurencyjnych mediów.

W rezultacie wrogich działań, NE przechodzi bardzo trudny okres, pełen niewyjaśnionych zdarzeń. Zaczęło się od Dnia Niepodległości. NE bardzo konkretnie, rzeczowo przekazał opinii publicznej - całą prawdę o Marszu. Nie będę opisywał szczegółów. Wszyscy to znają, cała społeczność NE. Odejście R. Winnickiego, ludzi związanych z Młodzieżą Wszechpolską, ONR, A. Zawiszy. Potem nieudana próba przejęcia domeny i portalu przez „niewiernego” Tomasza - Parola oraz osób byłej Redakcji. Był to niewątpliwy sukces animatorów i realizatorów destrukcji. Wiadomo Polacy - są tu mistrzami świata. Procesy samo-unicestwiania - to nasza główna, negatywna cecha narodowa.
 
W rezultacie doprowadzono do znacznego osłabienia pozycji NE - jedynej, prawdziwie niezależnej  platformy medialnej we wszystkich rankingach i co najważniejsze…wśród społeczności NE, oraz dużej grupy trzeźwo myślących Polaków. Warto zastanowić się, nad odpowiedzią na kilka pytań:

1. Po co to wszystko było zrobione ?
2. Co zostało osiągnięte w rezultacie tych działań destrukcyjnych?
3. Jaka jest (jakie są) alternatywy?
4. Co dalej - Quo Vadis NE – NEon24.pl?

Odpowiedzi i teorii jest wiele, tyle ilu użytkowników NE. Każdy ma swoje, inne racje. Ale dla mnie, dla Nas - najważniejsze jest pytanie. Quo Vadis NE? Patrząc retrospektywnie, przypomina mi się scena z włoskiego filmu: „Złodzieje rowerów”: Uliczny cwaniaczek, kradnie rower i potem aby odwrócić od siebie uwagę, krzyczy: „łapać złodzieja”. Klasyka sytuacyjna - błędnego koła. Tak ostatnio, właśnie było (i nadal niestety jest) w NE. Zadymiarzy jest sporo, każdy szuka winnych. Brak zgody, działań pozytywnych - skupionych wokół określonych, wspólnych wartości.

Aby odbudować „brand”, musieliśmy zmienić nazwę, parę innych rzeczy. Wielu autorów pisząc Nowy Ekran, używało skrótu NE. To pozostało, jest początkiem nowej nazwy, a „on24” oznacza, dostępność portalu dla wszystkich – i zawsze. To chyba dobra nazwa, nawiązująca do przeszłości, idąca do przyszłość. (Będziemy organizować konkurs na logo naszej nowej domeny. NEon24.pl).
Będziemy też w miarę możliwości doradzać i robić wszystko, aby rozwijać społeczność NEon24.pl.

NE powstał, był stworzony - dla WAS. I to od WAS - zależy jaki on będzie, czym może być!  Proszę pokazać inny taki portal! NEon24, będzie nadal portalem bez cenzury, będzie obowiązywał niezmieniony, prosty regulamin zwykłej przyzwoitości - konieczny w cywilizowanym świecie.

NEon24 pozostanie całkowicie niezależny, neutralny partyjnie -  FORUM DOBRA i PRAWDY. Nie mamy wyjścia. Pamiętając o przeszłości, musimy iść do przodu, w przyszłość, budować zgodę. Każda zmiana budzi niepokój i kontrowersje, wiele osób jest przyzwyczajona do tradycji, łatwości, preferuje stabilizację. Ale… nie da się zrealizować ambitnych, nadrzędnych planów - będąc uwikłanym w spory i kłótnie, banały sporu sądowego i zwykłą przyziemność przetrwania.

Oczywiście, możemy się poddać bez walki, wycofać. To dla nas - nie jest realna alternatywa.

Apeluję do wszystkich zainteresowanych rezurekcją NE/NEon24. Mamy ogromne ambitne zadanie i wyzwanie przed nami: musimy zreorganizować działalność portalu, odbudować brand, odzyskać zaufanie społeczności, aby realizować „cele wyższe” to jest, zmiany obecnej marnej rzeczywistości: Odbudować Nasz Kraj, jako suwerenne, sprawiedliwe, przyjazne i zamożne w miarę możliwości - Państwo Obywatelskie.

Aby to osiągnąć – musimy odciąć się od starych błędów i zależności. Ale NEon24, nie może być jednak wyłącznie swobodną, łatwo dostępną platformą wymiany poglądów. Wraz ze zmianą domeny i zmianami „kosmetycznymi” proponuję określić wspólną, wyraźną linię programową.
A więc – aby osiągnąć wspomniane „wyższe cele” będziemy preferować:

1. Treści patriotyczne, związane z Polska Racją Stanu (PRS). (Planujemy osobną zakładkę).
2. Propozycje zmian w poprawą Wymiaru Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Kraju.
3. Propozycje zmian w Polskim Systemie Bankowym.
4. Treści proponujące rozwiązania systemowe - poprawiające relacje społeczne.
5. Treści związane z wszelkimi objawami patologii i niesprawiedliwości społecznej.
6. Treści propagujące i proponujące wszelkie rzetelne i merytoryczne rozwiązania systemowe mające na celu poprawę świadomości społecznej i jakości życia wszystkich obywateli.

Dlaczego tak? - Obecnie istnieje wiele portali, gdzie można pisać, dobrym piórem na neutralne tematy – ale to jest bez znaczenia. Tu  na Neon24.pl, chcemy promować treści patriotyczne, prawne i obywatelskie, chcemy poddawać pod publiczną dyskusję, propozycje rozwiązań systemowych tak, aby potencjalny "żeglarz" wiedział, że tu jest właśnie "port" dla określonych inicjatyw i poglądów.

Nie znaczy, że inne tematy i ich autorzy będą w NEon24 niemile widziani. Jednak nie mogą liczyć na wielką promocję swoich tekstów. Informuję: będziemy ograniczać wszystkie komentarze „nie na temat”, o charakterze obstrukcyjnym, oraz manipulacje i odwracające uwagę od treści notek. Tacy komentatorzy będą ostrzegani, w ostateczności usuwani. Chcemy także wzbogacać kulturę słowa.

Planujemy, by administratorami niektórych zakładek, zostali „mianowani” blogerzy - specjalizujący się w danej tematyce. Uzyskają specjalne uprawnienia (w obrębie zakładki), a ich głos będzie ważnym czynnikiem w ustalaniu kierunków i tematyki ,jaką będziemy podejmować.

Chcemy np. uzyskać taki nadzór merytoryczny ze strony kogoś, związanego z Kościołem. Będziemy nawiązać kontakty z różnymi instytucjami życia publicznego - korzystać z ich wiedzy i doświadczeń. Wszelkie sugestie prosimy przesyłać do Redakcji. Zostaną zaprezentowane w stosownej notce wraz z odniesieniami. Jednak proszę, aby nie robić tego w postaci notek - nie jest dobrze, gdy na portalu znaczna część tekstów dotyczy własnego środowiska. Łatwo o uzyskanie statusu "Towarzystwa Wzajemnej Adoracji".

Oczywiście - Nikt, Nikogo - nie będzie zmuszać do pisania. To jest WASZA wola. NEon24 może być medium wolnym od wszelkich manipulacji – to Wasz wybór.. NEon24 - Forum gdzie wszyscy mogą pisać, komentować, reagować, tworzyć nową rzeczywistość. Ale to zależy tylko od WAS – jaki NE/NEon24 będzie. Proszę to zrozumieć i ocenić według własnych kryteriów.

Negacją - NIGDY i NIC nie zmienimy. Najłatwiej krytykować, umyć ręce albo podkulić ogon pod siebie i milczeć. Przecież mamy demokrację i Tylko Wy, każdy z osobna - macie racje.

Zawsze, być może będziecie mnie i Redakcję NE nie obwiniać za nieudolność, brak zrozumienia, agenturalne powiazania. Robimy to, co i jak możemy - za środki, które mamy - wbrew intencjom wszystkich przeciwników Wiele osób, po wydarzeniach ostatnich miesięcy, zapewne by się załamało i wycofało. A jednak… NE/NEon24 - ciągle i  jakoś się kręci.

Przyszłość NEon24  - zależy wyłącznie od WAS. Ale najważniejsze:
Przyszłość Naszego Kraju jest wyłącznie w WASZYCH rękach.


Ryszard Opara

PS. Tak na marginesie. T. Parol nie jest i nigdy nie był, właścicielem domeny nowyekran.pl. (nawet jeśli domena była zarejestrowana na niego). Jako Red. Naczelny NE SA, dostał polecenie rejestracji domeny, czasowo na swoje nazwisko. Spółka nie była zarejestrowana w KRS. Parę tygodni potem, polecono mu przerejestrować domenę Nowyekran.pl na spółkę (co Parol obiecał ale nie wykonał).  Wszystkie faktury opłaty związane z funkcjonowaniem domeny nowyekran.pl, były wystawiane i płacone przez NE S.A. T. Parol, oszukał więc pracodawcę, ukradł sprzęt, bazę danych i razem z Redakcją, zrobił wiele rzeczy niezgodnych z prawem. potem…oskarżył pracodawcę o kradzież. To „Złodzieje rowerów”. Teraz NE SA, musi w Sądzie dochodzić własnych praw, udowadniać szkodę. Jeżeli T. Parol, był właścicielem domeny Nowyekran.pl, dlaczego nie mógł jej sprzedać?. Dlaczego używa innej nazwy i obiegu. Dlaczego używa tricków „przekierowania”. I gdzie jest, ten… 3obieg? 

Oczywiście nie mogę przewidzieć czasu ani decyzji niezawisłego Sądu, ale zapewniam wszystkich: Parol, nigdy nie uzyska, żadnego prawnego potwierdzenia, swoich roszczeń. Są one bezpodstawne. Jestem przekonany: domena Nowyekran.pl, jest własnością naszej spółki. Ale…obecne realia są - jakie są. Roweru „Nowyekran.pl”, aby na nim wszyscy mogli sobie pojeździć, nikt obecnie nie ma!.

KOMENTARZE

 • Pan poważnie ?
  "Chcemy np. uzyskać taki nadzór merytoryczny ze strony kogoś, związanego z Kościołem"

  >> to już lepiej od razu zrobić z NEonu - "neon katolicki", wstawić kapelana zamiast redaktora nacz i .. powodzenia.
 • @ekoludek 20:32:31
  Rozumiem że gdyby powierzyć opiekę nad zakładką "nauka i technika" naukowcowi to można zrobić wyłącznie Neon naukowy?

  proszę przeczytać akapit powyżej cytatu ...
 • @ekoludek 20:32:31
  W innym miejscu wspomniałem, że wczoraj odwiedzałem redakcję NEon. I między innymi rozmawialiśmy z R. Oparą na ten temat.
  Nawet sugerowałem właśnie współpracę z osobą związaną z Kościołem - co, jak widać, zostało dostrzeżone.
  Mnie chyba nie kojarzy się z tą instytucją.
  Ale taka współpraca dałaby wszystkim bardzo wiele. Jest wiele tekstów i osób powołujących się na naukę Kościoła, których opinie budzą wątpliwości. Byłoby więc cenne, gdyby pojawiały się teksty i komentarze mające umocowanie w strukturach KRK.

  Bo jeśli pojawia się tekst "katolicki" a mający niewiele z katolicyzmem wspólnego,to krytyczne uwagi odbierane bywają jako atak na Kościół.
  Zamiarem R. Opary, tak wynikało z naszej rozmowy, a chyba nie zostało to podkreślone wyraźnie, jest stworzyć platformę blogerską o poważnym charakterze, gdzie słowa będą miały swą wagę.
  Zatem wszelkie niepotrzebne konflikty - powinny być ucinane w zarodku.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:18
  Propagować idee Feliksa Konecznego oraz każdy materiał służący obywatelom i państwu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:18
  //Zatem wszelkie niepotrzebne konflikty - powinny być ucinane w zarodku.//

  No ale kto oceni, co jest "niepotrzebnym konfliktem", a co żywą dyskusją i dociekaniem prawdy?

  Tak jak było, nie było może dobrze, ale jeśli będzie cenzura ideologiczna, to będzie źle.
 • QUO VADIS - dokąd idziesz Autorze?
  Przecież mamy demokrację. QUO VADIS - dokąd idziesz Autorze? Proponuję kierunek odbudowy równowagi dla istnienia Polskiej Demokracji. Wszystkich demokracji powstało ponad 220, tyle ile jest państw narodowych:)
 • @Ranger 21:19:21
  Na razie pomieszanie z poplątaniem, ale dzięki temu słowa które są choć nieco bardziej mądre i dobre niż przeciętnie, jasno i wyraźnie wybijają się na tle miernoty. Jeśli cenzorem ustanowiono by miernoty, to byłoby kiepsko, bo to tak jakby wyznaczyć kogoś do zakrywania lamp, mających oświetlać ciernistą ścieżkę...
 • @Bibrus 21:06:21
  Tak, po dostosowaniu do obecnego stanu wiedzy i po krytycznej analizie relacji; niemniej uważam Konecznego za największego myśliciela XX wieku.
 • od tego trzeba zacząż
  http://www.youtube.com/watch?v=9rFWD48FwNM&feature=player_embedded
 • @Ranger 21:11:22
  Nie czytałem notki; ta duma to z racji wyrżnięcia wszystkich Indian, czy z racji zostawienia jednego stada w lokalnym ogrodzie zoologicznym?
 • @space 21:16:33
  "Niepotrzebe" - to na pewno są "nawalanki".
 • RYSZARD OPARA
  Nowy Ekran bez cenzury był (jest ?) jedyny w swoim rodzaju w Polsce...

  Nowy Ekran z linią ideologiczną , nawet najpiękniej brzmiącą , będzie jednym z wielu...

  Pan decyduje...

  Dzięki różnorodności opini można wzmocnić swoją wizję lub ją porzuić...

  W zakładkach, klubach, kącikach gromadzą się zwolennicy jakieś opcji...
  A Nowy Ekran daje dach nad wszystkimi...
  Jeżeli ktoś jest fałszywy , to prędzej czy poźniej zostanie zdemaskowany...

  Pozdrawiam i mam nadzieję , że nie zniszczy Pan swojego dzieła...
  Tym byłoby , moim zdaniem, zwycięstwo propagowania ideologii nad dążeniem do poznawania prawdy

  Pozdrawiam
 • @Cubee 20:34:48
  Oczywiście, że pomysł "powierzenia opieki": nad daną zakładka 'fachowcowi' typu ksiądz czy naukowiec jest fatalny.
  Będą oni 'naprostowywać" blogerów i komentatorów do własnych przekonań.
  "Opiekun" jest zupełnie zbędny. To proteza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:18
  Jest wiele tekstów i osób powołujących się na naukę Kościoła, których opinie budzą wątpliwości.
  Byłoby więc cenne, gdyby pojawiały się teksty i komentarze mające umocowanie w strukturach KRK.

  >>> umocowanie ? Przecież choćby Papież mówi innym językiem niż Episkopat w Polsce.
  Poza wciągnięciem w bieżący spór oficjalnego przedstawiciela KRK nic pożytecznego z tego nie wyniknie.
 • @ekoludek 21:56:15
  Ale krytyka będzie konkretna.
 • @ekoludek 21:53:06
  Dobry opiekun zakładki nie chodzi z pałą po to by "nawracać niewiernych", ale spośród wszystkich tekstów może wyłuskać te które są najlepsze, a i samemu może opublikować jakieś perełki. No ale takie osoby jest ciężko znaleźć.
 • @zbigniew1108 21:48:39
  Jeśli będą zakładki - czyli "dach"dla różnych opcji- to da to możliwość prezentowania odmiennych stanowisk.
  Administratorzy zakładek sami będą dbali o ich poziom - aby nie pojawiały się teksty "wraże" i sprzeczne z ideą.
  Z kolei cały portal może preferować określoną linię programową, gdzie zakładki mogą być "zdaniem odrębnym".
 • ---------- ekoludek / jak ładnie brzmi :)) / ma rację !
  -------------------------------analogia ------------------------------

  --- kto to wpuścił żydów do Polski ?? wypędzanych z całej Europy !!!!!
 • Portal to nie jest słup ogloszeniowy.
  Należy poszukiwać lepszych rozwiązań. Jednak nie należy dalej tolerować osób, które traktują portal, jako słup ogłoszeniowy dla swoich wpisów. Proszę spojrzeć, jak zachowuje się pan JKM. To nie jest z jego strony uczciwe.
  TP
 • @ninanonimowa 22:05:07
  //--- kto to wpuścił żydów do Polski ?? wypędzanych z całej Europy !!!!!//

  odp. Król Kazimierz Wielki.
 • @Skanderbeg 22:07:35
  To z powodu circ mają być wprowadzani nadzorcy ? :) Bez przesady.
 • ---------------- aj waj
  http://joemonster.org/filmy/54745
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:04:15
  "Administratorzy zakładek sami będą dbali o ich poziom - aby nie pojawiały się teksty "wraże" i sprzeczne z ideą.
  Z kolei cały portal może preferować określoną linię programową, gdzie zakładki mogą być "zdaniem odrębnym".

  >>> teoria piękna ..a w praktyce czy nie sprowadzi się do cenzury i/lub 'nawalanek' ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:04:15"...cały portal może preferować określoną linię programową...."
  Pamiętam aktywność Marka Kajdasa...Co z masowym ruchem katolicko-narodowym?
  Ostał się Kącik Katolicki ..A bloger Marek Kajdas chyba już nie pisze...?

  Wartością NE, powtórzę , jest swoboda wypowiedzi , wymiany informacji, dzielenia się odczuciami....
  Propagowanie kierunków ideologicznych jest cenne w ramach portalu....Przyjęcie przez NE jakieś wizji oficjalnej jest ofertą dla wybranej grupy internautów....Jak licznej?
  Oby nie skończyło się to rozczarowaniem....
  Licytacja na polskość ?

  Pan Ryszard Opara decyduje czy być jednym z wielu czy , jak dotychczas , jedynym..
 • @Jan Szczepanik 22:30:06
  -----:)))))))))))) a dlaczego wielki ?? jak taki głupi ??
 • @Skanderbeg 22:07:35
  //Natomiast w zakładce katolickiej przydałby się "nadzorca" duchowny. Czasem może trochę przemówiłby do rozumu tutejszej dyżurnej katoliczce
  W tej kwestii p. WOjtas ma wg mnie całkowitą rację.//

  odp. Wyobrażam sobie jak by tu wyglądało, gdyby @Skander beg'owi dać tu władzę.
 • @
  ..."Odejście R. Winnickiego, ludzi związanych z Młodzieżą Wszechpolską, ONR, A. Zawiszy..."

  ...fiu fiu, to jak dostawali piniążki za pisanie to pisali, a jak brakło piniążków to se poszli...wot, wspieranie portalu sławną facjatą...to samo robi JKM ...ni ma piniążków, to se robi słup...nie dotatło do was, że wszyscy "zatroskani" o losy Ojczyzny lubią jeszcze zarabiać dutki ? hę...nima dutków, to nie walczymy o Ojczyznę ...takie jest motto wielkich "zatroskanych"...żenada
  ..a ruguje się blogerów wyrobników gratisowych i jeszcze się ich od polonofobów wyzywa...pozdrawiam niepoprawnie
 • @ninanonimowa 22:33:00
  A może nina ano nimowa zechciałaby objąć funkcję kapelana krk?
 • @ninanonimowa 22:38:16
  Tego uczeni jeszcze nie zbadali.
 • @Ryszaed Opara
  Teraz jest okazja, to zapytam Pana; Dlaczego usunięto z Pańskiego portalu @JazGdynia'ę? Przecież to wielki patriota. Czytał Pan jego artykuły na temat Gdyni? Czy tak piszącego człowieka można Oskarżyć o polonofobię?
  I za to go usunąć z patriotycznego portalu ?
 • @Jan Szczepanik 22:30:06
  //odp. Król Kazimierz Wielki.//
  który nadał im prawa (STATUT KALISKI) stawiające ich ponad rdzennymi poddanymi, co skutkuje dziś uznaniem przez żydów syjonistycznych Polski za swoją własność.
  STATUT KALISKI obowiązuje do dziś - nigdy nie został unieważniony, a powinien.
  To podstawowe źródło nieszczęść narodu polskiego.
 • @Jan Szczepanik 22:45:38
  -----------ok ----------ale z perspektywy dziewczynki

  http://www.youtube.com/watch?v=CIMnn2hX_aU
 • TO JEST WOJNA INFORMACYJNA, JESTEŚMY PO SŁUSZNEJ, SWOJEJ STRONIE...
  I - czegóż mamy się bać? W infosferze należy być, stawiać siebie i swoje słuszne idee zdezorientowanym ludziom przed oczy, systematycznie zabierać głos, brać udział, a nawet przewodniczyć słusznym inicjatywom. Weryfikuje nas realny świat. Jeśli NowyEkran ma być czymś wielkim - musi być kreatorem i sługą wielkich spraw polskich. Monumentalnych wydarzeń, świętych ludzi - ja staram się być w tym wszystkim, wraz z grupą kolegów wspieram to co nam się podoba, co uważamy za słuszne i korzystne dla naszego narodu. No i czynimy to w Imię Boże.
  Właśnie - taki jest algorytm. Na początku pojawia się ktoś, w którego sercu mieszka Bóg. A potem się wszystko dobrze układa. Jak po maśle. Pojawia się Krzyż, ludzie przy Krzyżu, są imprezy, jest praca dla wspólnego dobra, jest wgryzanie się w ponurą antypolską rzeczywistość Warszawy i Kraju. Pojawiają się sukcesy i porażki - duchowe i materialne. Sprawa zatacza szerokie kręgi, zaczynamy mieć intelektualny wpływ na przebieg spraw w Kraju. Pojawiają się coraz to nowi ludzie, którzy dają swój czas i pieniądze. I sprawa się kręci.
  Dla dobra Polski.
  #
  Przyglądam się, jak jest niszczony Krzysztof Wojtas, jak budzi złość i jak jest rozpracowywany. Tak samo jak onegdaj i mnie rozpracowywali na forum Frondy. Bo istnieje spektrum ideowo-duchowe, które jest od wieków wykorzystywane przez Wrogów Polski przeciwko Polakom. Tym spektrum jest Sprawa Wiary Świętej (Rzymsko-katolickiej, znaczy). Wojtas budujący samo-wystarczalność Polaków zbliża się do poruszenia kwestii naszego (polskiego, narodowego) udziału w budowania realnego świata europejskiego, a szerzej - świata białego człowieka. A nasz udział jest bardzo duży, ale nie wystarczająco rozreklamowany, nie wystarczająco uznany w ważnych instytucjach białych ludzi. Często sami Polacy nie wiedzą - jak przebiegają nerwy i trendy polityki wewnątrz-chrześcijańskiej.
  Ot - na przykład w takiej instytucji jak prawosławie (obiektywnie bardzo ważna instytucja białego człowieka!) zataja się prawdę, że filar współczesnej siły prawosławnej pochodzi z... Krakowa. Tak, tak! Dobrze Państwo usłyszeli. Chrześcijaństwo słowiańskie, będące obecnie filarem białych ludzi ze Wschodu, tych wszystkich Putinów, Miedwiediewów, Politkowskich, Żyrinowskich i Duginów - pochodzi nie z Grecji (oni często kłamią, że właśnie z Grecji, hehe!) ale z Krakowa. Pyszałki z Moskwy nie chcą tej prawdy uznać, boją się jej. To dlatego nie chcieli żeby Następca Słowiańskiego Patriarchy z Krakowa (Papież Jan Paweł II) się na ich terenie pojawił, bo ichni popi winni by byli wtedy przed nim uklęknąć jako przed swoim ojcem duchowym. O, taka to prawda o naszych stosunkach z prawosławnymi.
  Teraz, jak następcą Patriarchy Słowiańskiego został Kardynał Kapciowy - oddanie hołdu jest jeszcze trudniejsze, wręcz niewyobrażalnie trudne.
  :)
  Ciekawe, że nasza Iza, taka niby krakowianka - nie pisze o tym. Prawdopodobnie się na tajemnicach Krakowa nie wyznaje, bo jest z Rudnika nad Sanem?
 • @ninanonimowa 23:17:22
  --- tak mniej więcej będzie wyglądał PORTAL ----a Polska coraz bardziej wydawać będzie się SNEM --- a jak circ... tu wparuje -olaboga !!!!!! a jeszcze judeochrześcijanie !! których tu widzę dostatek
 • Za Nowy Ekran / Neon24 odpowiada prezes spółki!!!
  Moim zdaniem za wszystkie partactwa Nowego Ekranu odpowiada prezes spółki, która ten portal prowadzi. Oto jego błędy:

  1. Brak marketingowego kontrataku po rozpowszechnieniu plotek, że Nowy Ekran to portal współpracowników i oficerów WSI. To jest ewidentny błąd prezesa spółki, który pewnie nawet nie wiedział o takich plotkach, a jeśli wiedział, to nie zlecił redakcji żadnych akcji propagandowych, by te plotki zwalczać. To mocno spowolniło pierwsze sukcesy portalu.

  2. Kompletne fiasko związane ze sprzedażą akcji spółki blogerom. W żaden sposób to nie zachęciło blogerów do lepszego pisania i wsparcia marketingowego portalu. Nie dało to żadnych pozytywnych efektów. Za to odpowiada prezes.

  3. Odejście działaczy narodowych. Ewidentnie jest to kwestia umowy z nimi - za takie umowy odpowiada prezes. To nie musiałby być umowy formalne, ale widać były takie, że narodowcy stracili zaufanie do portalu.

  4. Odejście pierwszej redakcji, która stworzyła pierwotną potęgę portalu. To największy błąd. Ewidentnie odpowiada prezes, który się z nimi nie potrafił dogadać lub podpisał nieodpowiednie umowy. To prezes odpowiada za to kogo zatrudnia i na jakich zasadach. To powinny być umowy formalne, spisane i takie by wszyscy byli z nich zadowoleni. Takie umowy nie mogą być na gębę.

  5. Utrata domeny i wyłączenie portalu na parę dni. To już ewidentny błąd prezesa, który powinien zadbać o to by domena na jakiej działa portal należała formalnie do spółki, a nie do redaktora naczelnego. Takich spraw nie załatwia się na gębę.

  6. Utrata 2 tygodni z życia portalu przy przenosinach z jednej firmy hostingowej do innej. To jest ewidentny problem z umową z firmą hostingową, bo backup bazy danych to oni na pewno musieli mieć. Nie dali, bo pewnie nie byli do tego zobowiązani w umowie. Ewidentne bardzo poważne biznesowe partactwo prezesa, a nie błąd techniczny.

  7. Zmiana domeny z nowyekran.net na neon24.pl spowodowało utracenie wszystkich odnośników w Sieci z adresu nowyekran.net do notek (drugie - po utracie odnośników z domeny nowyekran.pl). To technicznie wciąż można przywrócić, więc to nie jest błąd techniczny, ale problem umowy z firmą tworzącej skrypt portalu lub po prostu czyjeś decyzji, że olewa odnośniki. Znów jest to ewidentne partactwo biznesowe prezesa.

  8. Po utracie redaktora naczelnego, który w zasadzie stworzył ten portal redaktorzy naczelni zmienili się już kilkukrotnie, a każdy z nich cenzuruje blogerów chaotycznie. Bez sensu nakazują kasowanie notek i całych blogów, a każdy kolejny ma inne poglądy na ten temat i co innego nakazuje kasować. Chaotyczność, wybiorczość i niekonsekwentność cenzury powoduje, że nigdy nie wiadomo jaką notkę tu skasują i za co i nie ma pewności, że nie skasują całego bloga z byle powodu. Taka cenzura jak tu panuje jest najgorsza z możliwych. Za tę głupią politykę cenzurowania odpowiada ewidentnie prezes.

  9. Prezes za wszystko odpowiada, ale jest w zasadzie nieznany, jest szarą eminencją. Nie wydaje żadnych oficjalnych, profesjonalnych, a zatem skonsultowanych ze sponsorem, redakcją i pijarowcami oświadczeń, sprostowań, wyjaśnień, informacji itd... Prezes mleczarni, czy fabryki butów może rządzić z ukrycia, ale jest to niedopuszczalne gdy prezesuje biznesowi medialnemu.

  Nowy Ekran dokonał największych partactw w historii polskiej blogosfery. Nie znam żadnego innego portalu w Polsce, który by narobił tyle błędów i tak wszystko spieprzył. To są głównie partactwa biznesowe, a za nimi idą techniczne i marketingowe. Prezes tego interesu to ewidentny nieudacznik i ignorant, który nie zna się na robocie, którą wykonuje. Mimo to on jako jeden z nielicznych ciągle utrzymuje swoje stanowisko. To jest bardzo podejrzane.

  Moim zdaniem są dwa najbardziej prawdopodobne wyjaśnienia tych partactw i ciągłe trzymanie na najważniejszym stanowisku tego, kto głównie za nie odpowiada:

  1. Pranie pieniędzy - czyli cały ten portal służy temu, by płacić prezesowi za jakieś jego inne osiągnięcia, albo by po prostu transferować pieniądze z Australii do Polski.

  2. Prezes to oficer albo współpracownik WSI i to on, albo jego oficer prowadzący, o wszystkim decyduje. A celem nie jest prowadzenie dobrego, popularnego, wpływowego medialnie i politycznie portalu blogowego, tylko są jakieś inne ukryte cele znane tylko służbom.

  Jeśli ktoś ma lepsze wyjaśnienia to niech je poda. Wyjaśnienie, że to wszystko z głupoty sponsora i prezesa odrzucam, bo jest bardzo mało prawdopodobne.

  Przy okazji polecam naukową historię Nowego Ekranu: http://gps65.neon24.pl/post/94736,naukowa-historia-nowego-ekranu

  (Do cenzury: nie radzę kasować tego komentarza, bo po skasowaniu zrobię z niego tu notkę, a gdy i ta zostanie skasowana, to zrobię notkę na innym portalu)
 • @Łabaja 23:05:13
  Przepraszam, że nie na temat, ale najprawdopodobniej tzw. Status Kaliski został sfałszowany, a dokładnie jego treść została - podlegała zmianom.

  Pozdrawiam.

  p.s.

  Dlaczego wieki, dlatego bo sprowadził żydów do Polski, to proste, on nic dla Polski wielkiego nie zrobił, a ta legenda, że Polskę zastał drewnianą a pozostawił murowaną to bajki, to zwykła legenda. Natomiast przydomek Wielki użyto względem jego dopiero po 1500 roku, i nie Wielki tylko wiekowy albo stary...
 • @autor
  ..."NEon24, będzie nadal portalem bez cenzury, będzie obowiązywał niezmieniony, prosty regulamin zwykłej przyzwoitości - konieczny w cywilizowanym świecie..."

  Panie Opara...za co zostali zbanowani Jazgdyni i Andy 51..proszę nie ściemniąć, tylko konkretnie odpowiedzieć...jak portal bez cenzury to bez ..czy potrafi Pan odpowiedzieć, czy będzie Pan dalej brnął w jakieś piękne nowomowy ...czekam na odpowiedź
 • @Eugeniusz Sendecki 23:21:12
  --------------------------------------------------------------------------------------------
  ---------------------------WAŚĆ ! -------------------------------------------------------
 • Szanowny Autorze!
  Powstanie Nowego Ekranu jako ośrodka łączącego ludzi różniących się słowem, ale mających na sercu dobro ojczyzny. Pomysł wydawał się być misją - natchniony siłą wyższą i niestety... skutek, jest socjotechniczny: rozproszenie , dezintegracja, skłócenie, chaos...
  Nie przytaczam tu całej historii NE, bo jest bene notum pro participantes.
  Takie pachnące smrodkiem kabalistycznym działanie i tylko nie mam pewności kto jest źródłem, a kto ofiarą.
 • @trybeus 23:28:50
  Tak na moje oko, to pan Opara może nawet nie wiedzieć, że na tym portalu administracja czy redakcja kasuje wiele notek i skasowała kilkanaście, czy kilkadziesiąt niewinnych blogów. On pewnie nie wie w ogóle jacy popularni blogerzy tu piszą i jacy pisali. A już na pewno nie wie tego prezes. Tego może nawet redaktor naczelny nie wiedzieć, bo oni pewnie tego nigdzie nie zapisują i nie proszą firmy hostingowej, czy tworzącej skrypt, o raporty na ten temat - nowy redaktor wie tylko o tym co sam kazał usunąć, a nie wie tego co pousuwali jego poprzednicy. A każdy usuwa w/g własnego widzi-mi-się, a nie na podstawie regulaminu. Podejrzewam, że sponsor, redakcja i prezes nie znają regulaminu. To są partacze.
 • @Łabaja 23:47:01
  -------------------bingo --------------------------------
 • @ Opara i wszyscy
  Czytając między wierszami lub obserwując wydarzenia ostatnich dni można było zauważyć, że problemem portalu stała się arogancka, niezrozumiała dla blogerów, selekcja i cenzura administratorów, działających z polecenia pana Opary.

  Opara chciałby skoncentrować się na paru ambitnych zakładkach i je promować. W porządku. Zadaniem zakładek opiniotwórczych powinna być integracja Polaków wszelkiej maści, przez bezkompromisową, jakość
  tekstów, komentarzy i zachowania ludzi.

  Jeżeli ma być pozytywna, merytoryczna kontrola w zakładkach opiniotwórczych w sprawie poziomu artykułów to autorzy muszą wiedzieć, dlaczego są cenzurowani, polecam przyglądnięcie się rozwiązaniu stosowanemu na portalu indymedia pl.

  Niech w jednej z zakładek na SG będzie pojemnik na ocenzurowane notki
  oraz pojemnik na ocenzurowane komentarze.

  Niech się zakładka nazywa UKRYTE, lub PIWNICA
  Proszę zobaczyć, jak takie rozwiązanie funkcjonuje na przykładzie mojej notki:

  http://pl.indymedia.org/pl/2011/11/54852.shtml

  Wtedy można selekcjonować, a inni mogą oceniać, czy słusznie.

  Na stronie głównej polskiej indymedia, jest gdzieś w połowie strony, w prawej kolumnie zakładka "UKRYTE". Pukając w nią przechodzi się na stronę zakładki UKRYTE
  http://pl.indymedia.org/pl/newswire/hidden.shtml

  Pan Opara powinien zostawić pozostałe zakładki i blogerów niepolitycznych kategorii "Café Latte" (kawa z mlekiem) w spokoju.

  Niech sobie piszą dla rozrywki, bez specjalnej kontroli, niech dostaną jedno miejsce na dzień w kolumnie "polecane" i niech sami ustalają, jaka notka zasługuje na środkową kolumnę.

  Powodzenia!
 • @GPS 23:50:09
  Pana nie skasują, pan jest jednym z najbardziej popularnych i sławnych w świecie blogerów. Proszę się o siebie nie obawiać.
 • jak zwykle, płomiene deklaracje, tylko za nimi nic nie idzie,
  dobrymi chęciami to jest ...

  czyny proszę,

  albo nE zostanie zorganizowany na wzór spółdzielni,
  a autorzy będą mieli możliwość korzystania z oprogramowania,
  w swoich własnych domenach podpiętych do nE,

  albo nic z tego wszystkiego nie będzie,

  aby reanimować nE potrzebna jest naprawdę nowa jakość,
  witryna fraktalna, w której każdy autor ma gwarancję bytu,
  niezależnego bytu.

  Oczywiście, jeśli chce Pan naprawdę zbawiać Polskę, to trzeba wyjść poza witrynę w szersze przedsięwzięcie, ale raz już to wspominałem, a Pan nie podchwycił.
 • @Paweł Tonderski 23:27:57
  Niewątpliwie można mówić o fałszerstwach i potwierdzają to choćby Pisma Romualda Hubego t. II, ale żadna władza nie unieważniła w całości tych matactw rabinów, nie wyjęła ich spod prawa, wręcz zapewniając im ochronę.
 • @adevo 23:59:55
  Proszę pana nie może być tak na otwartym portalu, że jakieś grupy chcą ten portal przejąć, zawłaszczyć go dla swoich sponsorów czy partii politycznej, do której należą, wycinając przy tym innych. A teraz udając, że oni nic o tym nie wiedzieli, udając niewinne cnotki.

  Tutaj dokładnie chodzi o tzw. wolnościowców od Korwina, która z tego portalu uczyniła sobie darmowy słup ogłoszeniowy i grupę blogerów klubu dyletantów, którzy moim zdaniem działali na szkodę tego portalu, większość z nich to pisowcy zadaniowcy, którzy bez żadnego umiaru banują i blokują swoich oponentów w dyskusjach!

  Nie może być tak, że ktoś pod pozorami wolności słowa chce się innych wyrżnąć z uśmiechem na swoich ustach!

  Ten cały popularny Klub Dyletantów robił na swoich blogach sztuczny ruch - tłok, w ten sposób podwyższali sobie klikalność i ilość wejść na swoje blogi!

  To samo czynili korwinowcy! Czym większa zadyma na ich blogach tym więcej kliknięć i odsłon ich stron!
 • @GPS 23:24:25
  w zasadzie, to przyjemnie się czyta i należy się zgodzić.

  Lista partactw nie jest pełna. Do najważniejszych należy nieumiejętność dialogu z autorami i brak organizacji informacyjnej witryny, które to czynniki przyczyniły się do tego, że wielu z "elity" odeszło.
 • @GPS 23:50:09
  gorzej, spirytus nie rozumie, co jest napisane w regulaminie.
 • -----------------------PREMIER --PLAN --CEL
  http://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo


  http://www.youtube.com/watch?v=hXUXE5RS5t4
 • .
  "Odejście R. Winnickiego, ludzi związanych z Młodzieżą Wszechpolską, ONR, A. Zawiszy"
  _________________________

  W ujawnionej prywatnej korenspodencji b.szefa ONR tenże A.Zawisza jest oskarżany o wykorzystywanie seksualne kobiety, zatem zaliczyłbym to na plus.
 • .
  "Przyszłość NEon24 - zależy wyłącznie od WAS. Ale najważniejsze:
  Przyszłość Naszego Kraju jest wyłącznie w WASZYCH rękach."
  _______________________


  Pierwszym i ciagle aktualnym zarzutem wobec NE/NEon jest mała pakowność strony głównej.
 • @Paweł Tonderski 00:15:07
  PORTAL POWINIEN DAWAĆ KAŻDEMU SZANSĘ NA ZMIANĘ.

  Rozumiem, że zniknie Areopag. Opara i inni są czytani, gdy są na jedynce, a nie dlatego, że są na Areopagu.

  Opara proponuje dowartościować parę zakładek, a inne nie promować na pozycjach 1,2,3,4.

  Natomiast przez wyrzucenie, ludzie nie mają szansy na zmianę poglądów, otrzymania lepszego wychowania, nie mają szansy na zmianę. Dzisiaj walczy się o każdego blogera, chodzi o to by portal się powiększał. Dzisiaj każdy głos się liczy.

  Proszę popatrzeć jak wygląda portal wzajemnej adoracji, ekspedyt.org, gdzie troszczy się, o jakość i merytoryczność tekstów. Zwykle jest tam
  4 - 5 autorów komentarzy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:18
  "Nawet sugerowałem właśnie współpracę z osobą związaną z Kościołem - co, jak widać, zostało dostrzeżone.
  Mnie chyba nie kojarzy się z tą instytucją.
  Ale taka współpraca dałaby wszystkim bardzo wiele."
  ___________________

  Mam odmienne zdania. Zagoni ona NEon do piekła.
 • @Ranger 00:29:16 - Brawo Spirito Libero !
  Jednym z największych redakcyjnych osiągnięć Spirita L. jest ograniczenie reklamy tekstów Rangera do zsypu po prawej SG.

  Brawo Spirito Libero!
 • @OHV 00:49:30
  A kto panu każe wchodzić pod katolicką zakładkę, która będzie pod opieką katolickiego księdza?
 • @Ranger 01:00:07
  Dla Rangera powinna być specjalna zakładka, niewidoczna. :)))))))))))
 • @Ranger 01:04:30
  http://youtu.be/j31oBB7jWxo
 • x
  ekoludek, nadzorcy? Może klawisze? Bez przesady.

  Proponujesz bezhołowie i wiadomo jak to się kończy. Ktoś kto się opiekuje działem, wszystko jedno jakim, ma za zadanie dbać o zwiększenie poczytności, jakości i ilości materiału. Tak to wygląda.

  Według Ciebie da się zwiększyć poczytność jakąś wydumaną ideologiczną cenzura, moderowaniem? Może się da, dość bezwstydnie zresztą, ale większość ideologizatorów internetu raczej skutecznie doprowadza do martwicy działu/portalu, którym zarządzają/opiekują się.
  Myślisz, że na takim czymś zależy właścicielowi? Hmm..
  No jest taka koncepcja spiskowa..

  Jakość i ilości materiału, nie może być realizowana przez wycinanie materiału słabszego, szczególnie w syt, gdy nie ma tego lepszego. Takie coś jako żywo przypomina polską "prywatyzację" - "i nie będzie niczego."

  Jednak bez moda jest.. spluwaczka i kierunek - dno. Kwestia czasu.

  -----------------------
  Toć jeśli chcą się rytualnie zarżnąć to się zarżną. Co wam do tego? Płacił który?
  Bo to fajnie się pierdzieli, ale coś wybudować, albo podprostować coś, co się przechyla to trudniej. Od kiedy ta łajba tonie? Naprawiatorów to już było i nieprzebrane rzesze dalej jak widać się aktywują, ale żeby chociaż elementarne standardy stosować samemu to już trudno. (Ranger, zmień sobie nick na Cowboy)
  Teraz się pogryźcie na zabój o moda w działach i tyle pomożecie, że się trochę bardziej pokłócicie, nie przebierając przy tym w słowach. Bomba i szaleństwo pracy zespołowej oraz zarządzania. Gratki.

  ---------------------
  Paweł Tonderski :
  "Ten cały popularny Klub Dyletantów robił na swoich blogach sztuczny ruch - tłok, w ten sposób podwyższali sobie klikalność i ilość wejść na swoje blogi!"

  Coś Cię boli widzę. Też sobie zrób "sztuczny ruch" u siebie i proszę Cię nie porównuj do miszczowskich-nie-notek. Jakoś żaden z Dyletantów, nie odpalił notki: że komuniści spuścili deszcz, akurat gdy nie wziął parasola, ani że właśnie jechał, gdy wentyl puścił i musi koło zmienić.
  No wybacz..
  Przed kurogedonem KD był raczej niszowy. Po kurogedonie KD było widać i to Cię szczypie? Nie stwierdzam zwiększenia poczytności KD o więcej niż 30% przed-po. Natomiast reszta tąpnęła ostro, żeby nie powiedzieć zanurkowała, stąd różnica w widoczności.
  Za to KD przydał się do podlewarowania po wywrotce i jaz spełnił pokładane nadzieje, teraz jakby niewygodny?
  Dowiem się w końcu, co gałgan takiego nabroił, że z jego bloga zrobiono akta tajne?
 • @OHV 00:38:40
  Za Zawiszą A. - nie przepadam, ale stawiać zarzut, że on jeszcze może....

  PS. Czy mógłby Pan wyjaśnić, na czym polega wykorzystywanie seksualne kobiety, a na czym mężczyzny?
  ;-)))
 • @Torin 03:11:49
  Co do KD; spostrzeżenia Pawła Tonderskiego pokrywają się z moimi, a także są oczywiste dla Redakcji, która ma trochę większe możliwości analityczne.

  Czy KD puszczało notki "fałszywej flagi"? A o czym pisał często Boska Wola? A jak zareagował KD na moją sugestię, że na moim blogu w tekstach dotyczących PRS będą mogli wypowiadać się tylko ci sygnujący się nazwiskami?
  Czy to nie była próba wymuszenia i narzucenia swych zasad na cały portal?

  Andarian promował i preferował KD, a to spowodowało gwałtowny spadek zainteresowania portalem. Obecnie SL nieco zmienił,ale też doszedł do ściany.
  Sama formuła"portal bez cenzury" -to obecnie za mało. Są poszukiwane inne możliwości rozwojowe,czyli utrzymać zasadę"portal bez cenzury" ale nadać mu wyrazistości poprzez promowanie polskości i spraw polskich.
  Trudny proces, gdyż znaczna część poważnych bloggerów zraziła się tym,że pod ich notkami pojawiają się komentarze o uwłaczającym charakterze.

  Jazgdyni -o ile wie,wrócił -jako Czujne Oko.
  W sumie - tak, jak to zrozumiałem z rozmowy, poszukiwana jest opcja "STANDARDU SŁOWA", gdzie fircyki różnej maści nie będą co prawda banowani, ale sukcesywnie ograniczani w swych degenerujących możliwościach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:18
  // Byłoby więc cenne, gdyby pojawiały się teksty i komentarze mające umocowanie w strukturach KRK.//

  Katolicy pisząc cokolwiek podają jako żródło Biblię, Katechizm Kościoła, lub teksty duchownych.
  Twoje teksty rzadko zawierają żródła, piszesz spod własnego palca, najczęściej sprzecznie z doktryną.

  Lekarzu, lecz się sam.
 • @ekoludek 21:53:06
  //Oczywiście, że pomysł "powierzenia opieki": nad daną zakładka 'fachowcowi' typu ksiądz czy naukowiec jest fatalny.//

  Najlepiej by ekspertami od wszystkiego zostały anonimowe ekoludki po zawodówce. Nie ma to jak proletariat.
 • @Opara
  //Procesy samo-unicestwiania - to nasza główna, negatywna cecha narodowa.//

  To pomówienie nie mające żadnego potwierdzenia w historii Polski.

  ''Samounicestwiali'' nas wrogowie wraz z naszym rodzimym proletariatem, czyli żydzi i sąsiedzi wespół z polskim marginesem przestępczym ( analfabeci, masoni, protestanci, grzesznicy). To jednak nie katolicki naród, który był znakomitą większością.

  Jeśli Pan ma takie przekonanie, proszę zajrzeć w swoje korzenie i dom rodzinny i przeprosić Boga za grzechy przodków.
 • @circonstance 07:04:36
  Tak, piszę na podstawie własnych konstatacji, ale teżnigdy nie podaję,że robięto w imieniu Kościoła.

  Co nie znaczy,że nie posługuję się tekstami z Kościołem związanymi.
 • @Ryszard Opara/ list otwarty
  .
  jakis czas temu zapowiedzial Pan wystosowanie listu otwartego do prezy denta i na te okolicznosc prosil o pomoc w sformulowaniu pytan.
  pytani bylo wiele, wiec co z listem?
 • @circonstance 07:15:42
  Wypraszam sobie, jako proleteriat nigdy nie unicestwiałem Polski, ani nie degenerowałem Polaków. I także zachowywali się inni pracownicy najemni. Być może pomyliłaś z prywaciarzami, jak Ty.

  Twoje twierdzenie jest niezgodne z rzeczywistością. Proszę odszczekać, jeśli twoje deklarowane intencje są prawdziwe.
 • Czyście zauważyli, jakim nadzwyczaj aktywnym dyskutantem jest Pan Opara
  Panie Opara,

  czy Panu się wydaje, że rzucił Pan perły przed wieprze i teraz wszystko jedno Panu, co się z nimi dzieje ? I perłami, i wieprzami. A niech się wieprze nawzajem stratują!
 • Panie Opara
  Przyłączam się do prośby kilku blogerów i oczekuję odpowiedzi dlaczego usunięto blog "Jazgdyni " i Andy51. Jest to fakt niezbyt korespondujący z pańskimi deklaracjami o bezcenzurowym portalu.

  I pytanie do SL. Kiedy będzie odpowiedź p. Poręby na zadane pytania.
 • @interesariusz z PL 08:14:04
  Często masz racje, ale tez zbyt często stosujesz komunistyczną retorykę wobec "prywaciarzy". Nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora, bo jest to zupełnie bezsensowne. Poza tym kim wg. Ciebie jest ten demoniczny "prywaciarz".
 • @zadziwiony 08:48:58
  Ale to dopiero od pewnego czasu przypominam ten zapomniany termin, używany kiedyś i przez PRLowską propagandę, i przez społeczeństwo,

  Termin został powołany do oznaczania drobnego przedsiębiorcy, niekoniecznie pracodawcy, który funkcjonował na innych zasadach ekonomicznych niż ogół.

  Ale po latach, mam nadzieję, iż ma znaczenie daleko szersze, oznaczając zarówno tych, co są właścicielami śroków produkcji (fabryk, kapitału), jak i tych, co uprawiają prywatę.

  Tak więc obecnie wolę ludzi wyzywać per "prywaciarz", zamiast kapitalista, liberał, korwinowiec, itp.

  Prywaciarz to ktoś, kto wykorzystuje innych ludzi, mając do tego sposobność i środki. A także ktoś, kto nic nie ma, ale i tak pochwala system neoniewolniczy.
 • 24 dni i Warszawiacy zadecydują!
  Referendum odbędzie się w nie-dziel-ę*
  13 X 2013 r. od 7:00 do 21:00 - *zwrócić uwagę, proszę, w odmianę słowa 'niedziela, niedzielę, niedzieli itd., - poniewarz słowo to umyka uwadze, sprytnie przelatując pod radarem świadomości - a pochodzi od czasownika NIE DZIEL - to taka ciekawostka dla tych, którzy chcą samo-świadomie pogłębiać i poszerzać wiedzię w nieskończoność, bezkońca i dalej:), i jeszcze cytat z biegu.... Racją Stanu NieDzielić jest.
  "Jeżeli nie będziemy uważni - p.rasa głównego nurtu
  spowoduje - że będziemy nienawidzieć ludzi, którzy są uciskani
  a kochać tych co uciskają." mms parafrazuje Malcolm X

  syn-onimami słów: niezależna, niezależny
  są 'sławne' słowa: samowolna, samowolny
 • @interesariusz z PL 09:08:45
  Problem w tym, że Twoja definicja odbiega nieco od powszechnie znanej, stąd odbiór tego co piszesz jest przynajmniej mało zrozumiały.
 • @interesariusz z PL 08:18:09
  ...nie wydaje Ci się, że ...PAN PREZES AGRESYWNIE MILCZY !! :)) pozdrawiam niepoprawnie
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:02:35
  No cóż, będziemy musieli spróbować różnić się pięknie w ocenie.
  spostrzeżenia PT = spostrzeżenia KJW = spostrzeżenia redakcji (oczywiste, po analizie)?
  Hmm, szczególnie ciekawym tej analizy, ale i reszta niezła.

  Czy KD puszczało notki "fałszywej flagi"?
  Nie. KD nie puszcza notek, więc nie może puścić "fałszywej flagi".
  Boska Wola pisał rzeczy, pod którymi podpisać się nie mogę i wyrażałem swój sprzeciw.
  KD bynajmniej nie jest jednorodny i nie mówi jednym głosem, tym bardziej jakiegoś przewodnika stada. Do KD można próbować dołączyć i można w każdej chwili się z niego wypisać, bez podawania przyczyny.

  "Jak zareagował KD na moją sugestię.."
  Chyba właściwsze byłoby : "jak zareagowali niektórzy należący do KD.."
  KD chyba nie wydał jeszcze żadnej dyrektywy, ani nawet okólnika.

  "Czy to nie była próba wymuszenia i narzucenia swych zasad na cały portal?"
  Czy aby nie było odwrotnie? Czy to nie Pan próbował wprowadzać nowe porządki, abyśmy sobie panowali w necie? Dopiero pod presja nieprzychylnych głosów na temat tego pomysłu, wycofał się Pan na własne podwórko. Czyż nie?

  Andarian przekabacił Jaza, gdy ten wszedł w konflikt na Legionie. Jaz wytargował w tamtych okolicznościach zakładkę. Andarian nie chciał sobie pozwolić na pogardzenie KD, wręcz przeciwnie. Razem z innymi działaniami Andariana, zatrzymało to dalsze obsuwanie portalu i zaufania do niego.

  "Obecnie SL nieco zmienił,ale też doszedł do ściany."
  Słucham, do jakiej ściany doszedł SL, skoro SL nawet podobno nie ma nic wspólnego ze zniknięciem Jaza i Andyego, a co dopiero żeby występował przeciwko KD jako takiemu. Chętnie o tym posłucham.

  "Sama formuła"portal bez cenzury" -to obecnie za mało. Są poszukiwane inne możliwości rozwojowe,czyli utrzymać zasadę"portal bez cenzury" ale nadać mu wyrazistości poprzez promowanie polskości i spraw polskich."
  Co stało, czy stoi na przeszkodzie, aby promować "polskość", czy "sprawy polskie"?
  Myślałem, że tak się robiło od trzech lat. Nie robiło? O! To co się robiło? I teraz się to zrobi? Prawdopodobnie diabeł tkwi w tych "możliwościach rozwojowych", rozumiem..
  Trochę dziwny fragment Pana wypowiedzi, pod notką właściciela, który właśnie wyraża.. swoje pragnienia, co do tego co będzie robione.

  "Trudny proces, gdyż znaczna część poważnych bloggerów zraziła się tym,że pod ich notkami pojawiają się komentarze o uwłaczającym charakterze."
  Całkiem być może, ale proszę nie przyklejać tej opinii do KD. Nawet jeśli się komuś zdarzyło, coś osobliwego, w co jestem skłonny uwierzyć.

  "Jazgdyni -o ile wie,wrócił -jako Czujne Oko."
  Pan oczywiście żartuje. Wyraźnie w ostatniej dyskusji na temat nicków, nie zrozumiał Pan wiele. Pan ma nick Krzysztof J. Wojtas, ktoś ma Królewna Śnieżka i czuje się do niego przywiązany jak Pan do swojego i jak RO do brandu NE.
  Nie wspominając o zamknięciu w areszcie zakopawczym, wszystkich notek i komentarzy Janusza Kamińskiego, Panie Krzysiu.
  W dodatku zdaje się, że Pan Jasiu, poparł co prawda połowicznie, ale zawsze, Pana wezwania do ujawnienia się i się ogłosił, że na drugie mu Janusz Kamiński, nie? A połowicznie, bo Cyb się oflagował, że wasze koncepcje ujawnieniowe ma tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę i rzucił okiem w Lustro.
  O ile mnie pamięć nie myli..

  Czuje potrzebę precyzyjnego zdefiniowania pojęcia "fircyk". Tzn w rozumieniu wykładni portalu.
 • @Ranger 01:09:57
  Jeżeli piszesz po angielsku, to pisz poprawnie! Powinno być:"you are"! Obrażanie ludzi w obcym języku, dowodzi prymitywizmu myslenia, że , być może, inni tego "nie kumają"!!! Na tym portalu chamstwo nie jest potrzebne, bo z tekstów wynika, że wiekszość piszących, to ludzie poważni i piszą po to, aby przekazać swoją wiedzę i brać udział w dyskusjach. Internet jest POTĘGĄ, bo pozwala reagować na wydarzenia szybko, co jest bardzo cenne!!! Premier Orban powiedział:"wygraliśmy dzięki internetowi i facebookowi! Agresja i chamstwo jest wszechobecne w mediach i dlatego nalezy wzywać polaków, aby uzywali języka bez inwektyw, bo to tylko powoduje zwiększenie zamętu i zamula rzeczową dyskusję!
 • 24 dni i Warszawiacy zadecydują!
  Referendum odbędzie się w nie-dziel-ę*
  13 X 2013 r. od 7:00 do 21:00 =

  Racją Stanu NEon24 SA NieDzielić jest!
  ale, "Jeżeli nie będziemy uważni - p.rasa głównego nurtu
  spowoduje - że będziemy nienawidzieć ludzi, którzy są uciskani
  a kochać tych co uciskają." mms parafrazuje Malcolm X

  ?platforma blogerów samomyślących?
  syn-onimami słów: niezależna, niezależny
  są 'sławne' słowa: samowolna, samowolny

  *zwrócić uwagę, proszę, w odmianę słowa 'niedziela, niedzielę, niedzieli itd., - poniewarz słowo to umyka uwadze, sprytnie przelatując pod radarem świadomości - a pochodzi od czasownika NIE DZIEL - to taka ciekawostka dla tych, którzy chcą samo-wolnie samo-pogłębiać oraz samo-poszerzać wiedzię w nieskończoność i dalej:)

  RE:"PS. Tak na marginesie. T. Parol nie jest i nigdy nie był, właścicielem domeny nowyekran.pl." - tutaj jest klasyczny przykład instytucjionalizacji konfliktów z której czerpie korzyści stan 'niezawisły', - ale zawisły - bo bez przemedytowanej kreacji konfliktów nie było by racji bytu dla stanu niezawisłego.

  The Syndrome of Institutionalization: The term institutionalisation is widely used in social theory to denote the process of making something (for example a concept, a social role, particular values and norms, or modes of behaviour) become embedded within an organisation, social system, or society as an established custom or norm within that system.

  RE: Inistitutinalized conflict resolution, a thoretical paradigm by Johan Galtung, Journal of Peace Research Vol 2, No. 4 (1965) pp.348-397 @ jstore org - Aaron Swartz, computer programer, writer, political & Internet activist - tragic passing re sopa pipa - free the knowledge out of jstor ...
 • @oleg 09:43:24
  Bardzo mi Pan pochlebia; już ze dwa lata próbuję z mizernym skutkiem. Dopiero jak nastąpiła zapaść portalu pod rządami Andariana - uzyskałem kilka bonusów w postaci wywieszenia moich notek na "1", co wzbudziło wielką wściekłość KD, ale też ilość wejść na portal istotnie wzrosła.

  Trzeba poprosić Redakcję o statystyki porównawcze.
 • @Torin 09:20:47
  "Co stało, czy stoi na przeszkodzie, aby promować "polskość", czy "sprawy polskie"?"

  No - trzeba o to zapytać adminów.

  "Czy aby nie było odwrotnie? Czy to nie Pan próbował wprowadzać nowe porządki, ..."
  Można sprawdzić - teksty wiszą. Takie ujęcie, jak Pan sugeruje -to insynuacja.

  O ile wiem - ilość wejść na portal wzrosła ponad trzykrotnie (daleko jednak do tego, co było rok temu). Obecnie doszła sprawa zmiany nazwy. Myślę,że na koniec września da się już ustalić trendy.

  Wielu "Żeglarzy" poszukuje portu z treściami niezakłamanymi. Jeśli NEon24 sprosta wyzwaniom - osiągnie istotną rolę w świecie mediów.

  Na pewno "nawalanki" KD do tego się nie przyczyniają. Są też bloggerzy,który towarzystwo "kurnikowe" nie odpowiada Bo jakiś czas można, ale co za dużo....
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:14:30
  O szale jaki wzbudzają pańskie notki oraz wzmożonej ilości wejść z tego powodu najlepiej świadczy zainteresowanie ostatnim pańskim wiekopomnym dziełem pt.:

  http://cygnus.neon24.pl/post/99062,cp-prs-i-sad-przysieglych

  11 wejść, w tym 3 moje i zapewne z 5 pańskich.
 • @gallux 10:26:36
  A po co Pan mi nabija licznik?

  Wstyd czuję przed całym portalem...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:18
  Oczywiście moim zamiarem było i jest aby na NE toczyła się poważna, merytoryczna dyskusja na wszystkie najbardziej istotne tematy dotyczące świata w którym żyjemy oraz, co najważniejsze przyszłości Naszego Kraju.

  Myślę, że wszystkim poważnym autorom i komentatorom na tym też, przede wszystkim zależy.

  Tymczasem, bardzo często - zwłaszcza komentarze są nie na temat, często są atakiem na osobę autora, czasem zwyczajnym ordynarnym chamstwem

  Tego typu komentarze będą usuwane. Koniec kropka.

  I nie ma to nic wspólnego z cenzurą - aczkolwiek równie często działania polegające na dyscyplinowaniu osób piszących przez administracje NE - tak są komentowane.

  NE/NEon24 - to mój i NASZ - mam nadzieję wspólny dom dyskusyjny.
  I w tym domu musi obowiązywać pewna przyzwoitość - zgodna z ustalonym regulaminem.

  Będą również promowane treści, które zdaniem Redakcji oraz WAS - społeczności NE - będą interesować. Treści związane z Naszą przyszłością

  Pozdrawiam
 • @OHV 00:45:34
  //Pierwszym i ciagle aktualnym zarzutem wobec NE/NEon jest mała pakowność strony głównej.//

  Zwiększyć pakowność można przez wywalenie nudziarskiego AREOPAGU.
 • @goodness 21:18:50
  Zgadzam się z proponowanym kierunkiem odbudowy równowagi - dla istnienia Polskiej Demokracji. Bardzo chwalebne i godne.

  Tylko moim zdaniem (a podziela to chyba sporo innych osób), w Naszym Kraju, tak naprawdę demokracji obywatelskiej NIE MA!!!

  Polska jest krajem bezprawia, gdzie rządzi pieniądz oraz TEN kto nim zarządza - a to niekoniecznie są Polacy. Nawet jeżeli mają nasze obywatelstwo.

  Jeżeli do tego dodać, naszą narodową skłonność do anarchii - obraz naszej przyszłości nie wygląda różowo.

  To własnie wszystko trzeba zmienić - w imię Polskie Racji Stanu.

  Taką rolę (mam nadzieję przy udziale WAS wszystkich społeczności) może spełnić NEon24.
 • @zbigniew1108 21:48:39
  Dzięki serdeczne za słowa otuchy i wsparcia. Ma Pan wiele racji.

  Zapewniam, że nie mam zamiaru zniszczyć swojego - przede wszystkim NASZEGO dzieła - zrobię wszystko co będę mógł w ramach moich możliwości - aby PRAWDA i DOBRO wygrała.

  Moim marzeniem jest wielka, sprawiedliwa i pełna miłości POLSKA.

  A jeżeli przegram, to jak kapitan - będę ostatnim, który opuści statek NE.

  Jestem pewien, że razem - mamy szansę wygrać Polskę.
 • @Torin 03:11:49
  Pan nadinterpretuje mój komentarz, ale także tworzy pan insynuacje, które są zwyczajnym kłamstwem.

  Proszę pana, po pierwsze jak mnie banują na pisowskich portalach za moje poglądy, bo za nic innego, gdzie pisałem pod swoim imieniem i nazwiskiem, to ja zaraz po tym nie wchodziłem na te portale pod zmienionym loginem, i nie oczerniałem tych portali, nie narzekałem, że mnie z nich wyrzucono, chociaż o to oskarżacie ludzi, samemu się tak zachowując!

  Po drugie, to jest NowyEkran - NEon24 i to nie jest tylko i wyłącznie portal PiS-u, ani portal katolicki lub Nowej Prawicy.

  Czy zdaje sobie pan z tego sprawę?

  Nic mnie nie boli, ja też mogę na portal zaprosić kilka osób i pod moim artykułem zrobią sztuczny tłok, albo naklepią jednozdaniowe komentarze, które nie maja nic wspólnego z artykułem wiodącym, a potem nie piszę, że mam bardzo dużo wejść i jestem popularny, i że to ja, dzięki mnie ten portal uratowano!

  Nie zamierzam zawłaszczyć tego miejsca i nigdy tego nie chciałem uczynić, jestem natomiast wdzięczny panu Oparze,że mogę tutaj zamieszczać swoje artykuły i tyle...
 • @circonstance 07:15:42
  Circ jest pani złą propagatorką katolicyzmu i nauk Kościoła, ale także tego co po sobie pozostawił nam nasz pan i władca Jezus Chrystus!

  Czy zdaje sobie pani z tego sprawę?
 • @ekoludek 22:33:46
  Jednym z pomysłów jest administrowanie niektórych zakładek, zwłaszcza tych specjalistycznych - osobom, blogerom, którzy specjalnie lub zawodowo zajmują się tymi tematami.

  Jest to propozycja, aby udział w decyzjach dotyczących tematów, osób piszących i w ogóle całokształtu funkcjonowania NEon24 - była w rękach osób odpowiedzialnych.

  Wydaje mi się, że w ten sposób RAZEM - możemy działać, dla dobra wspólnego. Oczywiście - w każdej demokracji - ostateczną decyzję podejmuje większość.
  Sądzę, że warto spróbować.
 • @trybeus 22:44:17
  Ma Pan rację. Wiele osób robi wszystko dla idei - nawet tej najbardziej szczytnej, ale...pod warunkiem, że mają z tego wyraźne korzyści materialne.

  Tych osób już nie ma. JKM - to przykład szczególny. Funkcjonuje już w polityce - niemal od zawsze. Jest wszędzie - ale w sumie NIC nie dokonał.

  Polityka to jego sposób na życie. Funkcjonuje więc wszędzie
 • @Ryszard Opara 11:04:27
  Czy mógłby Pan jasno i klarownie wyłożyć powody, dla których usunięto konta moich dobrych znajomych Jazgdyni i Andy51?
  Konkretnie chodzi mi o to, który punkt regulaminu naruszyli oraz czy nie było innej możliwości niż usunięcie całego konta wraz z dorobkiem?
  Dopóki Pan tego nie wyjaśni mam poważne obawy co do np. mojego konta. Obawiam się, że na podstawie nieznanych mi "interwencji innych Blogerów" lub po prostu widzimisię pana Ruszkiewicza, ja również stracę swoje konto wraz z dorobkiem. Nie muszę chyba przypominać, że i tak z powodu nieudolności Administracji część moich notek aktualnie przebywa w Kosmosie.
 • @Paweł Tonderski & Krzysztof J. Wojtas
  Nie, no Panowie!
  Przecież to trzeba najpierw ogłosić! Od razu się będzie lepiej rozmawiać.
  Dzisiejsze "polskie" hasło dnia to: insynuacja!

  Już się dostosowuje!

  Paweł Tonderski:
  "Ten cały popularny Klub Dyletantów robił na swoich blogach sztuczny ruch - tłok, w ten sposób podwyższali sobie klikalność i ilość wejść na swoje blogi!" - insynuacja

  "Pan nadinterpretuje mój komentarz, ale także tworzy pan insynuacje, które są zwyczajnym kłamstwem." - insynuacja

  "Proszę pana, po pierwsze jak mnie banują na pisowskich portalach za moje poglądy, bo za nic innego, gdzie pisałem pod swoim imieniem i nazwiskiem, to ja zaraz po tym nie wchodziłem na te portale pod zmienionym loginem, i nie oczerniałem tych portali, nie narzekałem, że mnie z nich wyrzucono, chociaż o to oskarżacie ludzi, samemu się tak zachowując! " insynuacja, wręcz potwarz.

  "Po drugie, to jest NowyEkran - NEon24 i to nie jest tylko i wyłącznie portal PiS-u, ani portal katolicki lub Nowej Prawicy. " - co Pan insynuuje?

  "Czy zdaje sobie pan z tego sprawę?" - insynuacja co do mojej poczytalności sugerująca, że nie wiem gdzie jestem.

  "Nic mnie nie boli, ja też mogę na portal zaprosić kilka osób i pod moim artykułem zrobią sztuczny tłok, albo naklepią jednozdaniowe komentarze, które nie maja nic wspólnego z artykułem wiodącym, a potem nie piszę, że mam bardzo dużo wejść i jestem popularny, i że to ja, dzięki mnie ten portal uratowano!" - insynuacja, pozatym wątpię.

  "Nie zamierzam zawłaszczyć tego miejsca i nigdy tego nie chciałem uczynić, jestem natomiast wdzięczny panu Oparze,że mogę tutaj zamieszczać swoje artykuły i tyle..." - kolejna insynuacja, jakoby ktoś coś zawłaszczał, w każdym razie jeśli chodzi o KD.

  Krzysztof J. Wojtas:
  "Można sprawdzić - teksty wiszą. Takie ujęcie, jak Pan sugeruje -to insynuacja." Ujecie mojego ujęcia jako insynuacji, to insynuacja.

  "Na pewno "nawalanki" KD do tego się nie przyczyniają. Są też bloggerzy,który towarzystwo "kurnikowe" nie odpowiada Bo jakiś czas można, ale co za dużo...." wierzę, że niektórzy blogerzy, ale taka generalizacja, to insynuacja.

  "Co do KD; spostrzeżenia Pawła Tonderskiego pokrywają się z moimi, a także są oczywiste dla Redakcji, która ma trochę większe możliwości analityczne." - insynuacja, czy jest Pan członkiem redakcji?

  "Czy KD puszczało notki "fałszywej flagi"?" - insynuacja
  "A jak zareagował KD na moją sugestię, że na moim blogu w tekstach dotyczących PRS będą mogli wypowiadać się tylko ci sygnujący się nazwiskami?" - insynuacja
  "Czy to nie była próba wymuszenia i narzucenia swych zasad na cały portal?" - insynuacja

  "Andarian promował i preferował KD, a to spowodowało gwałtowny spadek zainteresowania portalem." - insynuacja


  Mam nadzieję, że teraz jestem poprawny. Można coś wygrać? za trzecie miejsce coś dają?
 • ----------------Polska ----------kościół ----------
  --widzisz na filmiku Polaku szacunek do flagi SYMBOLU Twojej Ojczyzny Polski -------- widzisz także Polaku ! KLECHĘ symbolu instytucji ZNIEWALAJĄCEJ Polskę i jego POGARDĘ dla POLSKOŚCI !!

  ---------------zakładka K.K. służy li tylko !! SKŁÓCANIU ! odwracaniu UWAGI od spraw najważniejszych !! czyli od Polski !! --------------------

  --NIENAŻARTY KLER -jak żydzi jest wszędzie !! i niszczy wszystko co może jemu zagrozić ---Jezuici CZUWAJĄ !!!


  http://www.youtube.com/watch?v=ASRdDh3SVyE
 • @Ryszard Opara
  Niestety, ale w świetle wypowiedzi panów Wojtasa i Tonderskiego pod niniejszą notką można przypuszczać, że na portalu będą wkrótce pisać przede wszystkim oni wraz ze Spirito Libero oraz ich zwolennikami (monitorpolskisłowian, ninaanonimowa, radzioron, ekoludek, etc), a także jehowici i inni odszczepieńcy od KK.

  Obawiam się, że wyżej wymienieni nie będą w stanie zapełnić wszystkich zakładek, a inni - atakowani przez nich - blogerzy, zdaje się, mają coraz mniejszą ochotę funkcjonować w takiej atmosferze na portalu.

  Dodatkowo chcę podkreślić, że od czasu ataków na mnie przez ww, iż rzekomo reprezentuję "odchylenia judaistyczne", a także seksistowskich uwag pana Wojtasa oraz jego dzisiejszych stwierdzeń, że problematyka "sądu przysięgłych" mnie przerosła, a Goczyński to w ogóle się nie nadaje, gdyż "jest uwikłany w konflikt z prawem", tracę nadzieję na konstruktywną działalność portalu.

  Nie mam najmniejszego zamiaru trudnić się dowodzeniem, że nie jestem wielbłądem, a moje motywacje są patriotyczne Działalność blogerska jest działalnością społeczną, przymusu tutaj nie ma, więc z żalem, ale chyba zaprzestanę promocji NE.

  Rozumiem też wszystkich odchodzących stąd blogerów, gdyż ustawiczne przypisywanie przez grupę Wojtasa i SL najbardziej godnym i szlachetnym blogerom motywów antypolskich, bycia agenturą watykańską, posiadania nieistotnych zainteresowań, etc., jest nie tylko bezpodstawne, ale po prostu nie do zniesienia na dłuższą metę.

  Niech Wojtas i SL pokażą co potrafią bez "watykańskiej agentury".
 • @Jan Szczepanik 23:04:45
  Odpowiadam,

  To nie była decyzja konsultowana ze mną.
  Niestety czasem takie własnie działania są destrukcyjne.

  Będą pewne zmiany w Redakcji NE - natomiast poprosiłem Administrację o odblokowanie kont i wszystkich artykułów, komentarzy Jazgdynii oraz dwóch innych ostatnio zablokowanych autorów.

  Mam nadzieję, że oni zrozumieją nasze dobre intencje i wrócą.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 12:26:01
  Masz duże zasługi dla portalu, wiele potrzebnych i ciekawych rzeczy zrobiłaś i robisz. Niestety niektórzy podchodzą bardzo dogmatycznie do spraw wiary i żadne fakty do nich nie docierają. Nie daj Boże skrytykować KRK, to już nasz wróg i nieprzejednana jest nasza wrogość wobec niego, mimo, że może w każdej innej dziedzinie się zgadzamy. W ten sposób, nigdy porozumienia się nie osiągnie. Musisz być katolikiem i basta. Nawet wyznawców prawosławia nie zaakceptujemy.
  Tak na marginesie 90% ludzi tutaj jest przeciwnikiem UE, wśród nich są oczywiście katolicy(sam zresztą nim jestem). Jeśli jednak ktoś zauważy, że KRK choćby w osobie JPII zachęcał i promował wejście Polski do UE, odsądza się go od czci i wiary. Czyż nie jest to fakt? Czy to jest normalne , by krytyka KRK spotykała się takimi fundamentalnymi i nieprzejednanymi atakami?
 • ------------WATYKAŃCZYCY !!!!!!!!!! wybierać i SPADAĆ proszę !!
  -------- mnie tam nie spotkacie !!!!!!!!!!!!!!

  http://www.szukaj.com/web?ts=go&q=katolickie+strony+internetowe
 • @Rebeliantka 12:26:01
  Na margiensie Twojej wypowiedzi - zainspirowało mnie Twoje okreslenie "moje motywacje są patriotyczne". No właśnie. Motywacje. Jedna (patriotyczna) motywacja RÓŻORODNYCH działań. Bo ktoś edukuje w zakresie historycznym, ktoś inny - nauk ścisłych (żeby Polacy nie byli bandą debili), sztuki, kultury, drobnych wydarzeń codziennych. Niesety w propozycjach P. Opary nie widzę na to miejsca. Pisać o drobnym lokalnym wydarzeniu w zakładce "polska racja stanu"?! Albo o nowej, pożytecznej książe? Czy o wiedzy, jaką o swoim kraju mieć wypada (geografia chociażby)? Oczywiście jest przywilejem właściciela wprowadzać ograniczenia. Z tym nie dyskutuję. Szkoda tylko, że portal skręca w stronę wyłączności na politykę i zarzuca przy tym inne rodzaje prac patriotycznych (dla takiego czy innego umocnienia Polaków i polskości).
 • @gallux 11:15:17
  Bingo
 • @oleg 09:59:33
  proszę nie mylić kościoła z wiarą,

  a zasad chrześcijańskich przeciwstawiać potrzebie naprawy państwa.

  Żadnemu ateiście sprawy wiary nie przeszkadzają (to dla niego tylko folklor), w przeciwieństwie do satanistów.

  W zasadzie to należałoby opublikować listę ujadających przeciwko zakładce katolicki.

  Mnie ona nie przeszkadza. Nigdy tam nie zaglądnąłem.
 • Ja bym jednak poruszył temat banowania i usuwania komentarzy pod postami.
  Uważam obecny system za oczywiście wadliwy. Bo bloger owszem pisze, wymaga to od niego pewnego wysiłku, ma jakiś wkład. Ale za to dostaje za darmo całe oprzyrządowanie informatyczne i markę, czyli miejsce gdzie ludzie przychodzą czytać. Więc to nie jest tak, że on robi taką znów wielką łaskę. A dlaczego w takim razie swojego portalu nie założy? Bo nawet jakby miał kasę na jego prowadzenie ( w wersji najtańszej, to są grosze, każdego niemal na to stać), to jest jeszcze inna kwestia - ilu ludzi przyjdzie czytać jego produkcje na jego portal? Dlaczego Korwin tak chętnie tutaj bywał, choć sam ma swój portal? Bo pewnie do niego mało kto zachodził poza garstką jego sekciarzy. A tutaj owszem, miał duże dotarcie. Tylko dlaczego tam u siebie nie miał dużego dotarcia? Dobre pytanie. Ktoś dwa razy zajrzał, trochę się pośmiał i mu starczyło.
  Natomiast jeżeli bloger może banować i usuwać swobodnie według swego uznania komentarze, to on może zrobić kilka prostych ruchów jeżeli chce wykorzystać portal NE do zwykłej cynicznej propagandy, a nie do żadnej tam poważnej dyskusji. On banuje te osoby, które potrafią łatwo podważyć jego tezy merytorycznie, a zostawia kilka osób które są polemicznie nastawione, ale mają słabą wiedzę merytoryczną. Te osoby napędzają mu dyskusję, a on pokazuje że są cienkie, więc ... jego przeciwnicy są w błędzie każdy widzi - dość prosta manipulacja.
  Nie jest przypadkiem że zwolennicy ultraliberalnych poglądów ( w krajach bogatych o wielkim dorobku w ekonomii tacy ludzie robią za wesołe dziwolągi, w Polsce idą w górę), zbanowali mnie już dawno hurtowo. Mam sporą wiedzę w temacie i psułem im szyki, więc już nie popsuję, zadbali o to.
  Ten ostatni występ Freedoma nadaje się tylko do obśmiania , ale okazuje się że jest mnóstwo zachwytów i próśb o jeszcze więcej (na innych portalach też). Widać że dyskusja jest zwyczajnie ustawiona. Tak mógłbym punktować te jego wywody i się zaśmiewać z tych nonsensów, choćby to że on odkrywa przed nami tajemnicę, że my płacimy też VAT i akcyzę. Rewelacyjne odkrycie, jak podnoszą akcyzę na napoje procentowe, to przynajmniej pół Polski szemra na taką decyzją, żadna więc tajemnica że płacimy akcyzę. A na każdym paragonie ze sklepu jest na dole zapłacony VAT w rozbiciu na stawki, ale to jest tajemnica państwowa i dopiero dzielny Freedom nam to wyjawił. A już to jego tłumaczenie, że pracodawca chce pracownikowi jak najwięcej zapłacić, i gdyby ZUS nie musiał płacić, to by to ludziom z chęcią wypłacił w pensji. Freddom chyba w życiu w żadnej firmie nie pracował, tak mi to wygląda.
  Podobnie entuzjaści poglądu że Polska jest obecnie pod ruską okupacją więc musimy z Rosją koniecznie walczyć, też mnie zbanowali. Pogląd jakby nie trzyma się kupy i przeczy prostemu oglądowi rzeczy, więc aby go swobodnie głosić trzeba zbyt upartych zawodników (którzy robią sobie z tego śmichy chichy) zbanować.
  Uważam że tak jak jest na niektórych innych portalach, banowanie i usuwanie komentarzy powinno być jednak prawem administracji, a nie blogera. Bo jak pisałem, takie prawo daje zbyt duże możliwości ustawiania dyskusji, ustawiania słupa propagandowego, manipulowania czytelnikami.
 • @oleg 10:09:11
  No i co z tego, że byłeś na swoim ?

  A dbałeś o swoje, czy o publiczne ? Od jakiej kwoty opłacałeś ZUS ?

  Powiedz mi, czy np. taki Frasyniuk, to złodziej, czy nie ? (Swoją drogą, to ten Pan ma więcej oleju w głowie, niż cały nasz rząd ze wsparciem niesioła).

  Moim zdaniem złodziej. Systemowy. Państwo okrada kierowców amatorów na jego rzecz zaniżając opłaty za przejazd ciężarówek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:14:30
  Bez przesady, nie ilość wejść decyduje o ważkości witryny i notek.

  Kiedyś przykład dała circ wymyślając idiotyczny tytuł, który zapewnił wzrost odsłon.

  Ja w ogóle nie wiem, czy ktokolwiek mnie czyta - nie patrzę na jakieś tam statystyki, ilości odsłon, czy co tam, Dla mnie ważne jest, aby ktoś się z sensem odezwał, udowodniając, że zrozumiał, co napisałem. Co mi tam tysiące, co przeczytają bez zrozumienia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:22:53
  Są tacy, którym zależy na obecności ich notek w wyszukiwarkach.

  I ci zostali już dwa razy ograbieni ze swoje dorobku. Raz, podobno ze względu na kradziż domeny. Drugi raz z powodu widzimisię właściciela.
 • @Ryszard Opara 10:37:43
  No i na koniec przemówił właściciel,
  do nieczego merytorycznie się nie ustosunkował,

  tylko połajał i potanowił - "porządki tu będą moje", no i tych "poważnych", "NASZ" to ten tandem.

  My do niego nie należymy. Możemy co najwyżej testować cierpliwość administracji tekstamido usunięcia.
 • @Jan Szczepanik 10:43:07
  Ale wtedy tuba propagandowa straci na skuteczności, pojmowanej tak jak przymusowa reklama.
 • @Ryszard Opara 10:44:25 tak, podzielam Pana zdanie
  "Tylko moim zdaniem (a podziela to chyba sporo innych osób), w Naszym Kraju, tak naprawdę demokracji obywatelskiej NIE MA!!!

  Polska jest krajem bezprawia, gdzie rządzi pieniądz oraz TEN kto nim zarządza - a to niekoniecznie są Polacy. Nawet jeżeli mają nasze obywatelstwo.

  "

  Tylko dlaczego naprawy rzeczypospolitech nie chce Pan zacząć od nE ?

  Czy, gdyby został Pan prezydentem, też skazywał by Pan nielubianych przez Pana Polaków na banicję ?

  nE to takie laboratoryjne państewko i próbnik Pana intencji.
 • @Ryszard Opara 11:08:40
  o przepraszam, jego dokonaniem są aktywni zwolennicy.
 • @gallux 11:15:17
  Dlatego, dopóki nie mamy witryny autorów, trzeba publikować równolegle na 5 witrynach, z krzyżowymi odsyłaczami w treści.
 • @Rebeliantka 12:26:01
  Nie bardzo rozumiem, jak można się przejmować atakami, pomówieniami, itd.

  To wszystko jest nie do uniknięcia, tak, jak i w życiu. Tyle, że w życiu czasem "dajemy w gębę", a tu zbywamy milczeniem.
 • @vortex 13:01:41 podpisuję się, to najlepszy twój występ
  jeszcze dodam, że jako niestrudzony bojownik sprawy rozwoju witryny proponowałem kiedyś strukturalne rozwiązania pozwalające trochę sobie radzić z tym, i z innymi problemami.

  Nic, z wyjątkiem czasu wstawianego w nagłówek komentarza nie zrealizowano (o przepraszam, ŁŁ zastosował jeszcze coś na 3o).

  A ja nie będę się więcej strzępić, bowiem pomysły, jak zawsze, są albo olewane, albo kradzione, tj. wykorzystają twój pomysł, a pod nim napiszą
  "wszystkie prawa zastrzeżone" przez Nowy Ekran, rzecz jasna.
 • @Ryszard Opara 10:44:25
  goda Szefa Neon.24, na prosty kierunek do uzyskania możliwości odbudowy równowagi w III RP – to nadzieja odrodzenia życia Polskiej Demokracji, która może być większym dziełem niż pionowanie statku wycieczkowego Costa Concordia. Zgoda w Naszym Kraju, tak naprawdę demokracji obywatelskiej NIE MA!!! Lecz, gdy Neon24 uzyska nawet najmniejszą możliwość równowagi Państwa obywatele Polski mogą zacząć pracę w Polskiej Demokracji. Jak zapewnia J K Wojtas 1. Cywilizacja to ustalenie wspólnych i spójnych zasad dotyczących wszystkich przejawów życia społecznego. Dodam - możliwość, równowagi należy szanować, bo jest zgodna z naturą, są szczegóły dobrze znane też medycynie od początku Świata. :)
 • @Łabaja 23:05:13
  Piękna lekcja historii Polski, teraz bezcenna jest nawet sama możliwość powstania w przyszłości równowagi dla odrodzenia życia w przyszłości Polskiej Demokracji.
 • @Ranger 14:18:44
  Tylko ludzie w danym społeczeństwie decydują o swoich wartościach i budują swoją demokrację narodową.
 • Pan Opara Ryszard (owner)
  Widzę, że zadałem pytanie, na które rzeczowa odpowiedź przerasta Właściciela portalu funkcjonującego obecnie pod trzecią z kolei nazwą Neon24. Zadaję sobie zatem oczywiste pytanie jaki jest zatem zakres uprawnień i pełnomocnictw Pana Opary, skoro odpowiedź na pytanie:
  Na podstawie którego punktu regulaminu usunięto konta dwóch Blogerów?
  pozostaje bez odpowiedzi.

  Poniżej proponuję zestaw odpowiedzi, który być może uprości sprawę:
  1. Bo tak
  2. Bo zupa była za słona
  3. Odpowiemy po usunięciu konta blogera galluxa
  4. Pocałujcie nas w d***

  PS. O jakiej uczciwości i wielkiej Polsce chce pan dyskutować skoro nie stać pana na szczerą odpowiedź?
  Brak odpowiedzi również jest odpowiedzią. Nie ma pan nic do powiedzenia, poza banałami. Na sienkiewiczowskie "Quo vadis?" odpowiem panu również sienkiewiczowskim cytatem:

  "Bo widzisz, u nas teraz dobrze jest pisać wiersze, śpiewać przy lutni, deklamować i ścigać się w cyrku, ale jeszcze lepiej, a zwłaszcza bezpieczniej, jest nie pisywać wierszy, nie grać, nie śpiewać i nie ścigać się w cyrku. Najlepiej zaś jest umieć podziwiać, gdy to czyni Miedzianobrody."

  Odpowiedź na pytanie: Kto jest w tym przypadku Miedzianobrodym? pozostawiam pańskiej inteligencji, w którą nie wątpię.
 • @Rebeliantka 12:26:01
  Niestety, przykro mi to pisać, ale pani nie potrafi korzystać z wolności, którą mamy tutaj dzięki panu Oparze.

  Poza tym, ja z Krzysztofem wielokrotnie się nie zgadzałem, ale nigdy nie dochodziło pomiędzy nami do jarmarcznych dyskusji, które nic nie wnosiły. Pan Wojtas stworzył spójną ideę, natomiast wasza grupa nie ma nic do zaproponowania, oprócz połajanek i kłótni...

  Poza tym, nie mam nic wspólnego z panią "mini coś tam", ani radziorianem, wręcz przeciwnie radzioran został usunięty z portalu Polacy.eu.org, ponieważ jest wrogiem polskiego Kościoła katolickiego i zaślepionym antyklerykałem, i ten pan wcale tego nie kryje, z jehowitami również nie mam nic do czynienia, chociaż znam ich kilku osobiście. Dyskusje na temat Biblii Świętej, to moim zdaniem nic złego. Pan ekoludek poparł mnie w ostatniej dyskusji, na temat polskiej ziemi, to jedyny kontakt z moją osobą, pani znowu insynuuje...z ludźmi z monitorasłowiańskiego też się nie znam, po części z artykułami zamieszczonymi przez ten monitor zgadzam się, ponieważ mieszczą się w moich poglądach, a z innymi treściami się nie zgadzam...

  Proszę mi odpowiedzieć na jedno pytanie, dlaczego z tego portalu odszedł pan Jacek Rossakiewicz?

  I jeszcze jedno, na swoim blogu od początku, gdy tutaj zawitałem zbanowałem tylko jednego dyskutanta, jest nim Brat Żorża, wasz kolega i sympatyk, który bez powodu zaczął mnie obrażać. Zresztą tak jak gallux, Muni, czy Grzymski, który jest na poziomie intelektualnym troglodyty...
 • @Paweł Tonderski 14:55:00
  Ja nie jestem jakaś tam "wasza grupa". Proszę się do mnie zwracać indywidualnie, jeśli ma Pan taką potrzebę, a nie per "wy".

  Nie jestem też "polonofobem", ani "żydówą", a tego typu określenia uważam za w najwyższym stopniu obraźliwe.

  Idei Pana Wojtasa nie podzielam, ani jego stylu bycia. Dowodem, że z tym człowiekiem nie da się normalnie rozmawiać, jest chociażby jego dzisiejsza notka. Unikam go, ale może on sobie pisać co chce, byleby to nie była oficjalna linia programowa portalu. Bo takiej nie mogłabym podzielać.

  Z jakich powodów odszedł pan Rossakiewicz - nie wiem, ale bardzo tego żałuję, bo to bardzo interesujący bloger.

  Nie insynuowałam Pańskich organizacyjnych związków z blogerami i komentatorami: monitorpolskisłowian, ninaanonimowa, radzioron, ekoludek, etc, a także jehowitami i heretykami, a jedynie napisałam, że to Pana zwolennicy.

  Jak się zdaje, to Pan mi sugeruje jakieś działania grupowe na Pańską szkodę, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

  EOT.
 • @Robert.Grunholz 15:47:08
  Panie Robercie na dyskusje z Rangerem szkoda naszego czasu...

  Mnie zbanowali na dyletanckich blogach, co prawda tylko niektórych, a Ranger u nich hasa do woli, zresztą tak jak i Mind, to jest prawdziwy obraz tej grupy...

  Mają swojego geniusza Einsteina, który do 18 roku życia był analfabetą, a Tesli wszystko wykradli, wcześniej czyniąc z niego nieszkodliwego wariata, to jest skala ich żydowskiej hucpy... Do dzisiaj wykorzystują wynalazki Tesli, ale o tym cicho sza, bo to był przecież Słowianin...
 • @night rat 16:44:15
  Dobrze, to proszę wskazać choć jeden portal internetowy (oprócz Nowego Ekranu) w Polsce, który zgubił tydzień, albo nawet jeden dzień, ze swojego życia czyli z danych, które publikuje.
 • Proponuję zakładkę p.t. biedni poszkodowani żydzi
  http://www.youtube.com/watch?v=2M3SrkUS5FU
 • @Opara - Kontrola umysłów na neon24
  Zostałem zbanowany u Jeznacha

  http://idb.neon24.pl/post/99084,kontrola-umyslow-na-neonie-24

  Nie wiem dlaczego. Proszę podać przyczyny.
 • @Ranger 17:48:35
  ----- moje LOGO :))) ale tekst i podpis nie mój -- ki czort ??? :)))
 • @adevo 17:46:07
  ..łoj bidoku..siroto łorzygano...kto banem wojuje od bana ginie...dobrze ci tak ...fajansie..
 • @adevo 17:46:07
  Ja jestem zablokowany tylko u circ, chyba,

  złośliwe oprogramowanie nE wiele razy symulowało blokadę, no i usuwało uwagi (komentarze).

  Taka uroda tej witryny jak jej właściciela.
 • @Ranger 14:15:31
  Nie obrażaj ludzi, kretynie, bo i tak ci nic nie pomoże!!!
 • Quo vadis nE?
  Niósł ślepy kulawego, dobrze im się działo;
  Ale że to ślepemu nieznośne się zdało,
  Iż musiał zawżdy słuchać, co kulawy prawi,
  Wziął kij w rękę: "Ten - rzecze - z szwanku nos wybawi".
  Idą; a wtem kulawy krzyknie: "Umknij w lewo!"
  Ślepy wprost i, choć z kijem, uderzył łbem w drzewo.
  Idą dalej; kulawy przestrzega od wody -
  Ślepy w bród: sakwy zmaczał, nie wyszli bez szkody
  Na koniec, przestrzeżony, gdy nie mijał dołu,
  I ślepy, i kulawy zginęli pospołu.
  I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył,
  J ten, co bezpieczeństwa głupiemu powierzył.
 • @circonstance 07:08:14
  Najlepiej by ekspertami od wszystkiego zostały anonimowe ekoludki po zawodówce. Nie ma to jak proletariat.

  >>> nie niech lepiej 'cyrkowa', nabożna arystokracja wszystkim zawiaduje ;)
 • @gallux 21:53:34
  ha ha ha ...i tym optymistycznym akcentem .......:))
 • @vortex 13:01:41
  Uważam że tak jak jest na niektórych innych portalach, banowanie i usuwanie komentarzy powinno być jednak prawem administracji, a nie blogera.
  Bo jak pisałem, takie prawo daje zbyt duże możliwości ustawiania dyskusji, ustawiania słupa propagandowego, manipulowania czytelnikami.

  >>> to oczywiste.
 • @renka 17:25:42
  --------świat podzielony jest !!! na GOI i żydów --nie !! chrześcijan i żydów --Pani naukowiec dokonała prostackiej manipulacji --i tak WATYKAN manipulując doprowadził Polskę do UPADKU !!
  SZALOM
 • @gallux 21:53:34
  Quo vadis nE? Piękny temat bajki pasuje bardzo do portalu. Nikt tu prawdy matematycznej nie szanuje. Podobno dół kryzysowy, sam przychodzi:)
  ……………………………..
  Niósł ślepy kulawego, dobrze im się działo;
  Ale że to ślepemu nieznośne się zdało,
  Iż musiał zawżdy słuchać, co kulawy prawi,
  Wziął kij w rękę: "Ten - rzecze - z szwanku nos wybawi".
  Idą; a wtem kulawy krzyknie: "Umknij w lewo!"
  Ślepy wprost i, choć z kijem, uderzył łbem w drzewo.
  Idą dalej; kulawy przestrzega od wody -
  Ślepy w bród: sakwy zmaczał, nie wyszli bez szkody
  Na koniec, przestrzeżony, gdy nie mijał dołu,
  I ślepy, i kulawy zginęli pospołu.
  I ten winien, co kijem bezpieczeństwo mierzył,
  J ten, co bezpieczeństwa głupiemu powierzył.
 • @ninanonimowa 00:09:38
  Czy ktoś się może zlitować nad tym tępym trolem i go miłościwie potraktować? Panie Opara zgłosiłem dwa nadużycia, mam nadzieję, że nad groźbami karalnymi, które tutaj padły oraz nad szkalowaniem Polek i Polaków, jakie się tutaj odbywa, nie przejdzie Pan do porządku dziennego...
 • -------------- ja troll :)) który niebezpieczny jest dla ???
  --- grozby karalne :))) -------- i TU !!! rzekomy polak DENUNCJUJE mnie do właściciela portalu / a gdyby to było GESTAPO ?? / -------

  --- kryptożydzi grasujący tu ! i na innych PORTALACH udają katolików pisząc teksty ---w których -słowo !! żyd ,Jerozolima ,św.żydoska rodzina itp. mają WYPRZEĆ ze świadomości Polaka -POLSKA / POLSKI /SŁOWIAŃSKI / PATRIOTYZM / WYNARODOWIENIE / SOLIDARNOŚĆ NARODOWA itd .itp

  delfin ! między ludzmi nie żyjący !! -więc jakim prawem wypowiada się o ŻYCIU CZŁOWIEKA w 21 WIEKU ?? on już wybrał !!! ŚREDNIOWIECZE

  SZALOM
 • @ninanonimowa 12:40:50
  -- albo żydoskie UB / NKWD ?-mili Państwo ! macie świadomość - kto zacz ! delfin ?
 • @ninanonimowa 13:04:37
  ----- i jeszcze JEDNO !! znacie Państwo chociaż 1, jedynego Polaka ?! ,któremu przeszkadzała by -Cywilizacja POLSKA ?? -zapytajcie swoich znajomych !! czy przeszkadzać im może C.P Pana K.Wojtasa ---komuż ona przeszkadzać może ?? POLAKOWI ?? tak pięknie DUMNIE brzmiąca !----------CYWILIZACJA POLSKA -------------

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031