Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Układ „PO-PiS” - Republika Okrągłego Stołu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzydzieści lat temu, zapytano Premiera Deng Xiaoping-a -(twórcę obecnej potęgi Chin)- o wpływ Rewolucji Francuskiej na historię współczesnego Świata. Po krótkim namyśle Deng odpowiedział: „To stanowczo zbyt wcześnie, na właściwą ocenę”.

Obecnie, historia toczy się z prędkością światła.

W rozwiniętych krajach cywilizacji łacińskiej, wykreowano wiele ideologii i teorii, wszystko w celu przejęcia kontroli nad narodami - w ramachNowego Porządku świata „New World Order” (NWO). Ostatnie 150 lat to niekończąca się „światowa wojna finansowa o wszystko”: pieniądz/banki, handel, produkcję, surowce, rynek – czyli o wpływy i kontrolę nad ludzkością. Stworzono w tym celu cyrk propagandowy wspólnoty globalizacji oraz globalne ocieplenie, emisja CO2. W krajach „wyzwolonych”, walczących o dobro-byt i wolność, manipuluje się ludźmi pokazując upudrowany „miraż demokracji”(rodem z Hollywood), wstawiając swoich „ekspertów” do elit politycznych - aby przy pomocy ideologii pieniądza –kontrolować byty Państwowe. A liczy się tylko kasa i zysk!!! Inne wartości są już bez znaczenia. Człowiek (i ludzie w swojej masie), to jedynie narzędzia obrotu pieniądza, maksymalizacji ZYSKÓW dla globalnej finansjery, grupy interesów ponadnarodowych.

Największym zagrożeniem dla twórców („ojców chrzestnych”), ideologów i protagonistów NWO - są Narody. Szczególnie takie, które łączy historia, religia, wartości oraz poczucie wspólnoty - będącej rezultatem wielowiekowej walki o wolność. Takie właśnie jak Polska, Iran, Irak, Turcja. (Chiny i Indie to inny problem). Głównym celem i zadaniem NWO jest zniszczyć (zneutralizować) właśnie siły Narodowe, ich wartości i poczucie wspólnoty. Zniewolić je kajdanami pieniądza. Pieniądza dłużnego, kreowanego z niczego. Wtedy nic i nikt nie będzie w stanie zagrozić NWO.
Polska  jest najlepszym przykładem międzynarodowej hucpy finansowej ostatnich lat. W ramach - tzw. „transformacji ustrojowej” - wyprzedano majątek Narodowy. Pod kontrolę obcego kapitału przekazano Banki, handel i całą gospodarkę. Eliminuje się historię, wartości i tradycje Narodowe. Polaków oddano w niewolę zadłużenia. Mają pracować; mogą płakać - ale muszą spłacać długi!
Polską od 23 lat, rządzi narzucony przez międzynarodówkę finansową - UKŁAD, który stworzył „Republikę Okrągłego Stołu”. Kolejne Polskie Rządy dokonywały zdrady interesów Narodowych. Wszystkie Partie UKŁADU finansowane z budżetu Państwa ponoszą taką samą odpowiedzialność. W polsce NIC się nie zmieni, jeśli UKŁAD PO-PiS - będzie miał i utrzymywał monopol władzy.
Proces likwidacji polski (poprzez bankructwo) - w imię integracji UE, dobiega końca. Wystarczyło zaledwie 25 lat. Ostatnim gwoździem do „Trumny polskiej” będzie Euro. Złotówka jest naszą ostatnią Barykadą, Redutą wolności. Przyszedł już rozkaz Brukseli i MFW - natychmiastowej akceptacji EURO. I nie mamy się chyba co łudzić. Akceptacja Euro będzie wspólną, zgodną akcją „UKŁADU PO-PiS”.(Z poparciem PSL, SLD i RPP – całego sejmu i oczywiście Prezydenta RP). Będzie to ostatni akt UKŁADU PO-PiS - Akt zdrady Narodowej – Ostatni rozbiór Polski, a w rezultacie całkowita utrata Niepodległości Naszego Kraju. Tym razem na ZAWSZE.Całkowitą kontrolę nad RP przejmie UE Niemiec, ze stolicą w Brukseli.  Nam Polakom, założą kaganiec i pęta pieniądza.
Układ „PO-PiS” – to przyczółek, część składowa i ambasada międzynarodówki finansowej, Układu NWO - w polsce.Układ, ma do wykonania określone zadania i konsekwentnie je realizuje od 23 lat. Takie są realia Naszego Kraja - Republiki Okrągłego Stołu.
Powstanie Nowego Ekranu, (jak i jego obecna rola) - nie są przypadkowe. To przeznaczenie. Moje i społeczności NE, w ramach służby dla Polski i Narodu - aby mówić prawdę. Założyliśmy NE razem z grupą podobnie myślących Polaków, aby pokazywać kłamstwa i manipulacje SYSTEMU, starając się jednocześnie zidentyfikować na jakim rzeczywistym UKŁADZIE jest on oparty. Od samego początku rozpoczął się atak na mnie i NE. Wszystko po to, aby NAS Polaków - jako Naród zdyskredytować, zmarginalizować. Znamy to z historii ostatnich 250lat. Polskę niszczy się właśnie  manipulując opinią publiczną. Polaków należy ze sobą skłócić - Naród obrzucić gnojem. Bezkarnie. NAM trudno się bronić. Sądy są ich – Układu PO-PiS - NAM nie pomogą. Smród i wątpliwości zawsze (choć częściowo) pozostaną. Z handicapem podziałów i braku akceptacji społecznej, nawet najlepsi reprezentanci Narodu, są bezwolni, nie mają szans i możliwości spełnienia, najważniejszej misji - odrodzenia suwerenności Kraju.  
Naród skłócony jest bezwolny i skazany na śmierć.
Nasz i Mój (NE) - główny problem - Nigdy nie byliśmy, nie będziemy - częścią Żadnego UKŁADU.
UKŁAD PO-PiS, jako agentura NWO - działa i robi wszystko aby Naród (całkowicie bezwolny i zmanipulowany) - nie dowiedział się nigdy, (albo po czasie), o co tak naprawdę toczy się gra. Jeżeli MY Polacy, nie zmienimy, nie rozwalimy UKŁADU PO-PiS - MY Naród będziemy zmuszeni do kroczenia dalej w karawanie pogrzebu Polski - jako Republiki Okrągłego Stołu.
Jedyną szansą ratunku dla polski - jest NARÓD – zjednoczony w ramach masowego Społecznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. To misja Nowego Ekranu i moja Misja - w służbie dla Narodu. Musimy, jak najszybciej rozpocząć wspólne działania.!!!
Ryszard Opara
PS. Marsze Niepodległości w 2011 i 2012 (to co się w związku i wokół nich stało) był wielkim sukcesem Polskich sił Narodowych i patriotycznych. Były to także akty przebudzenia i oczyszczenia. Były sukcesem Prawdy i Wiary. Pokazały drogę, którą zaczynają rozumieć, której szukają polacy. Dla mnie był to też czas refleksji. Czas w którym zrozumiałem naszą życiową misję. I wykonamy ją.
Szukamy ciągle rozwiązań było już kilka propozycji. W RP i wśród Polonii istnieje wiele grup, partii, organizacji, stowarzyszeń. Wszystkie walczą o te same cele – przynajmniej w założeniach: uratowanie Polskiej Suwerenności i odbudowę Wielkiej Polski. Ich wspólny mianownik słabości – to działanie w pojedynkę, małą grupą i w małym zakresie, często bez pieniędzy, mediów.
Proponujemy założyć tzw. Stowarzyszenie Zwykłe, które można zarejestrować w Urzędzie Miasta, bez żadnych problemów, wystarczy poświadczenie wpisu. Stowarzyszenie byłoby nieformalnym i bez zobowiązań ugrupowaniem, łączącym Polskie, Patriotyczne siły Narodowe i Chrześcijańskie. Jeden wspólny mianownik – wspólne wartości i Wolna Niepodległa Polska. Każde ugrupowanie  zachowuje swoją autonomię – (do czasu kiedy sprawdzimy się we wspólnych działaniach).
Proponowana nazwa: Ruch Społeczny – Porozumienie Narodowe. (RS-PN).Mamy już wstępną akceptację kilku ugrupowań. Stowarzyszenie Zwykłe: Ruch Społeczny - Porozumienie Narodowe, będzie rejestrowane w styczniu 2013.  

KOMENTARZE

 • @Ryszard Opara
  No, wreszcie odważna decyzja. Gratuluje.

  Jednak posłuchajcie mnie starego. Rozpocznijcie od fazy "lobbingu obywatelskiego". To najlepszy sposób aby przyciągnąć sensownych ludzi, którzy nie tylko gadać potrafią. Co innego także mieć obiegową opinię o polityce a co innego w działaniu przekonać się o jej podłości i wzniosłości. Przekonałem się o tym na własnej skórze: http://nikander.nowyekran.pl/post/84891,spoleczna-gospodarka-rynkowa-atak-na-pierwsza-linie-okopow

  Pozdrawiam i Życzę Powodzenia! Da Pan radę!
 • Autor
  Nie jestem do końca pewien, czy można dziś mówić o "układzie PO-PIS."

  Wiele wskazuje, że śmierć Prezydenta Kaczyńskiego była efektem wyłamania się jego formacji z magdalenkowego geszeftu.

  Ostrzegał bym przed diabolizowaniem PIS-u i stawianiem znaku równości wobec PO, która faktycznie jest strasznym szkodnikiem.

  Zohydzenie całego układu politycznego może okazać się, z polskiego punktu widzenia, samobójczą taltyką.

  Zanim ludzie otrzeźwieją, to prędzej dadzą głos Palikotowi, niż politykom narodowym. Czy taka jest Kolegi intencja?

  A z kim to narodowcy zamierzają tworzyć koalicję, wyprowadzającą Polskę na prostą? Czasem warto pomyśleć dwa lub trzy kroki do przodu. No chyba, że zamiarem jest wyłącznie zmącenie wody - bo, jeśli tak, to zwracam honor.
  Pozdrawiam
 • Pan Ryszard Opara
  Tym politykiem chińskim, któremu przypisywana jest wspomniana sentencja, był Chou-en-lai, w latach pięćdziesiątych ub. wieku.
  Pozdrawiam
 • ciekawy komentarz
  Czytałem komentarz pod jednym z artykułów w mediach który przytoczę gdyż jest ciekawy.

  "blond mgr"

  Wytłumaczcie mi dlaczego ludzie, głównie robotnicy, emeryci teraz narzekają? Przecież do 1989 roku mieli władzę robotniczo-chłopską....do 1980 roku/ wszystko było w sklepach, pomarańcze , banany, pepsi-cola, wszystko pamiętam/rocznik 1964/ i powstawało wiele inwestycji/Na uczelni pewien profesor w zaufaniu mówi mi, że od 1980 amerykańska CIA wprowadziła program „MOLE”-kret ,polegająca na tym iż w/w instytucja zaczęła płacić w USD wysokim członkom "S" ,program ten miał zbiec się z sankcjami ekonomicznymi USA, od tamtej chwili wszystko zaczęło się psuć./Czego o tym NIE MÓWI się i NIE UCZY w szkołach? Bo w głowie mi się nie mieści coś takiego ,że naród robotniczo-chłopski posiadający władzę w swoich rękach dobrowolnie się jej zrzeka na korzyść kapitalisty-WYZYSKIWACZA- krwiopijcy. W 1970 roku zmarł mój dziadek a w 1978 moja babcia, która doskonale pamiętała przedwojenne czasy, nawet te przed I Wojną Światową. Opowiadała o właścicielach ziemskich ,którzy karali ciężką chłostą za kradzież kilku kartofli, właścicielach huty ,którzy przed bramą jednym skinieniem wybierali kilku robotników spośród kilkuset innych stojących w kilkudziesięciostopniowym mrozie. Każdy miał dziadka lub babcię i powinien wiedzieć o tym ,że w 1989 roku głosuje za bezrobociem, za uwstecznieniem ,za harowaniem od rana do wieczora!!!!? Co te służby "zadały" narodowi polskiemu, że postąpił w tak irracjonalny sposób? Co zyskał zwykły Kowalski w nowym ustroju? kilkunastoletniego Golfa III na kredyt? ,niepewność pracy i emerytury? Co czeka Cię teraz p.Kowalski p.Nowak ? Kolejny podatek od istnienia, oddychania ,oglądania światła słonecznego? Możecie mnie minusować ,ale ja pamiętam ,że czułam się bezpieczna, ludzie paradoksalnie w tamtym opluwanym dziś systemie odwiedzali się, cieszyli ,mieli plany na przyszłość i UWAGA –wszystko było w lodówce sic! a dziś...wszystkie negatywne uczucia rodem z piekła wróciły par excellence, diabeł się cieszy! Kto zyskał? nowo stworzone ELITY, GRUBE opasłe i drobne cwaniaczki oraz zachodnia finansjera rodem z Goldman Sachs ,która żeruje na tkance naszego narodu. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? żebranie w radiu ,telewizji na ulicach, w sklepach ,przed sklepami, na bazarach, między zmianą świateł na ulicy... dla mnie żenujące...Skoro jest dobrze to tacy ludzie nie powinni się publicznie pokazywać! A skoro jest tak źle ,to po co to wszystko było? Na NIC nie ma pieniędzy, gminy,powiaty,miasta zadłużone...warto było budować chodniki do nikąd? a dług już 10 razy większy niż Gierka... Można by zaryzykować twierdzenie ,że to celowe szkodliwe działanie!!! Po 1989 roku wyprzedano majątek PRL ,dostając międzyczasie miliardowe dopłaty z UE i doprowadzając do BILIONOWEGO długu /zewnętrznego/ a dług wewnętrzny? No ale ja tylko blond mgr jestem i pewnie jestem za głupia ,żeby to zrozumieć...ludzie !jak nie POMOŻECIE pozbyć się tych krętaczy i złodziei to dla Polski czyli nas nie ma już nadziei....L
 • Każda grupa społeczna ma swoich idoli, których bonmoty lubi cytować
  Wiadomo, im bardziej wykształcony i wyżej w hierarchii tym ważniejszych ludzi bonmoty zna.

  Ja, poniewaz jestem raczej podłego stanu osobnik znam mało bonmotów i niestety tylko zwykłych ludzików.
  Ale mam nadzieję, że dzieki panującej na tym portalu nieskalanej demokracji będe miał możliwośc i ja biedak i cham podzielić się swoim bonmotem.

  Idzie tak :
  W socjalizmie góral dostał talon na auto i pojechał po nie do TOS-u( to była taka stacja obsługi i wydawania tez pojazdów) do Warszawy.
  Pojechał i zamiast wrócić na drugi dzień wrócił po 5 latach.
  Co się stało pyta zona góralka. A bo wiesz stara, nie wiedziałem gdzie ten TOS i spytałem takiego w niebieskim mundurze - którędy kuTOSie?.
  No i dostałem 5 lat.
 • @Marek.Lipski 20:58:03
  Panie Lipski.... nie gniewa się Pan ale skończ Pan z tymi "dziećmi"!
  Gdy maż i żona do "poskakania" własnego pokoju nie ma nic tu po Pana lamentach. Dzieciaków nie mają i pewnie mieć nie będą. Trzeba najpierw zadbać o małżeństwa aby miały gdzie bezpiecznie mieszkać a rodzice sobie z dziećmi sami poradzą. Bezdomnych dzieciaków także miej będzie.
 • No, tak, ale pis jest przeciwny euro ...
  Na
  poparcie tego co pomysli glowa - powinno sie dawc jakies cytaty ...
 • Inicjatywa słuszna.
  By jednak osiągnąć cele mogące zmienić polskę w POLSKĘ,należy porwać masy,bez udziału milionów inicjatywa umrze.Osiągnięcie sukcesu to wyraźne zaistnienie w przestrzeni medialnej,bez tego nic nie wypali."NE"jest mikroskopijnym kroczkiem w dobrym kierunku,jest to jednak o całe Himalaje za mało.Proszę wybaczyć szczerość,ale współcześni Polacy to lenie i gapie,krótkowzroczni konsumenci wydumanej Tuskowej propagandy sukcesu.To chyba jasne,że takie nastawienie zaciska tylko pętlę na szyi Narodu.Działania zmierzające do postawienia obecnego układu poza polityką i wpływami na losy kraju, muszą być wspólne,skoordynowane,ogromne,widowiskowe,skuteczne i natychmiastowe.Jak to osiągnąć?Czy możliwe będzie to,że Rosja i Niemcy biernie przyglądać się będą takim posunięciom,wątpię.Prawdopodobnie jesteśmy już za słabi by samodzielnie stanowić o sobie.W tej grze nie ma reguł,a reguły stanowią "ONI".
 • "Polską od 23 lat, rządzi narzucony przez międzynarodówkę finansową - UKŁAD"
  Taak.. po 89 roku sowieci wycofali się z Polski bez oporów i oddali nas w ręce międzynarodówki finansowej i a cała agentura przewerbowała się na Zachód.

  Co za bzdury pan wypisuje...?
 • @k
  Każda inicjatywa wsparta na fałszywych przesłankach skazana jest na porażkę...
  .. motywacje inicjatorów.... wydają się być całkiem jasne.
 • Ryszard Opara
  Troszke to dziwne, ze na ten ruch trzeba bylo czekac dwa lata. Jakos tak sie przypadkowo zbieglo, z dyskusja w Rzbik, ze to jest cos co trzeba zrobic, aby zrobic cokolwiek. Bez tego nie zrobi sie doslownie niczego. Zero ruchu formalnego.
  Nam to wyszlo przy pierwszym spotkaniu..
  NE wychodzi po dwoch latach wyniszczajacych walk o "swoje miejsce po prawej stronie"?
  Nie jestem przeciw, nawet za, ale u buckmacherow na tablicy stoicie na otwarciu niewiele wyzej niz Rzbik i to jest krew i lzy, zeby z tego cos bylo..
  No i Rzbik ma Carcaja odpornego niemal na wszystko. Nie wiem jak z promieniowaniem twardym.
  Ile Wam zajmie porzucenie tego projektu wraz z sympatykami jak poprzednich, najpewniej przed jego rozwinieciem i pelna prezentacja?
  Mam wrazenie, ze Wy, tak sobie, strzelacie race i patrzycie jak sie kregi rozchodza. Jak w koncu zazre to klawo, jak nie, to porzucacie i idziecie strzelac nastepna. Moze w koncu sie uda i samo sie zrobi fajnie. Beda wywiady, wizyty w zakladach pracy...

  Zapewniam, ze nie napisalem tego jako nieprzyjaciel.
 • @konserwatystka 21:31:28
  Nie lepiej zamiast pustego gadania "ukraść" inicjatywę i zmienić przesłanki motywacji działania?
  Chyba nie powie pani ze Stowarzyszenie Zwykłe w początkowej fazie działania nie jest wspaniałym i idealnym posunięciem?
 • @Ryszard Opara
  Szanowny Panie Ryszardzie Opara są 2 możliwośći:
  1. Nie ma Pan kompletnie rozeznania w sytuacji społeczno-politycznej jeśli pisze Pan:
  "Polską od 23 lat, rządzi narzucony przez międzynarodówkę finansową - UKŁAD, który stworzył „Republikę Okrągłego Stołu”.
  2. Traktuje Pan nas jako ludzi ograniczonych, którzy w takie bzdury uwierzą!

  Układ ten stworzył wspaniale broniący się przed ogólnonarodowym powstaniem system komunistyczny na czele ze zbrodniarzem komunistycznym Jaruzelskim. PiS i PO to tylko pionki, które dopuszczono do "KANCIATEGO STOŁU". ORKIESTRĄ BYŁA KOMUNA ,
  a WAŁĘSA Z RESZTĄ BOLKÓW TAŃCZYŁ W RYTM W JAKI MU PRZYGRYWANO, CIESZĄC SIĘ Z OCHŁAPÓW JAKIE IM DANO!
  NIECH PAN SIĘ TAKIMI TEKSTAMI NIE KOMPROMITUJE!
  Franciszek Krzysiak
  PS Tak jak Pan rano 1-y mnie , to teraz ja Panu dam pierwszą pałę!
 • @Torin 21:33:23
  No!. Mentalność i moralność Carcajou, Łazarza i Pietkuna przpominają mi mojego kolege z lat młodości, który zwykł mawiać tak do mnie po wypiciu :
  wiesz Stary, ja nie jestem rasistą i nie ma takich pieniędzy za które bym sprzedał poglądy. Ale gdybym dostał paszport do RPA, a tam bat i jeszcze by mi za to płacili, to bym tak napier....ł tych czarnuchów, ze tyko by krew sikała. Ale rasistą, Stary absolutnie nei jestem.
  Jescze tylko Słonawski się kryguje.
  Ale on inteligentniejszy jest i wie, ze jak chce się drogo wdzięki sprzedać, to raczej nie nalezy od razu na pierwszej randce gołej dupy wystawiać.
 • @Bibrus 21:24:51
  ..."NE"jest mikroskopijnym kroczkiem w dobrym kierunku,jest to jednak o całe Himalaje za mało...
  Jeżeli NE jest za slaby dlaczego by sobie NE na grzbiecie Facebook-a
  nie miało pojeździć? Jak już Pan Lipski pisał Na Facebook czynnie udziela się
  ponad 10 milionów Polaków. Ludzi jak motyli na kwiatach a reklama dla NE także dobra :-).
 • @Stara Baba 21:38:10
  Powiem.
 • @konserwatystka 21:52:09
  Czyli się różnimy. Nic wielkiego, różnica poglądów.
 • @BłękitnyOceanstnieje 21:24:29
  Masz pięć, a Ty jąką dałeś ocenę Panu Ryszardowi, bo dobrze radzisz, a on Cię nie słucha!
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 21:24:51
  Przepraszam, to już inicjatywa, czy mrzonka?
 • @konserwatystka 21:27:27
  Ja też tak napisałem i pałę dałem! Pozdrawiam.
 • @konserwatystka 21:27:27
  "....a cała agentura przewerbowała się na Zachód."

  Teraz mamy akurat taki moment w historii, że interesy Rosji i Niemiec w Polsce i w Europie zostały zaakceptowane przez USA, stąd agentura sowiecka nie przewerbowała się na Zachód, a wykonuje zadania zgodne z aktualnym(na ten czas) interesem Zachodu.
 • @Provoc 20:57:11
  Myślę, że ten kawał tu pasuje! Gratuluję!
 • @35stan 22:01:39
  Pozory.
 • Opara
  Dobrze prawisz ale jakie dzialania PiSowcy i prezydent Kaczynski zastosowali aby tusk na sile nie wprowadzil euro to chyba kazdy cymbalek ktory czyta te twoje wypociny musi to wiedziec.O kublach pomyj jakie wylano na prezydenta i reszte to juz nie wspome.

  Ale Opara powiedz no tym dzieciom co ty uczyniles oprocz jazdy po zlym kaczorze aby zablokowac wprowadzenie tej waluty.Moze przeoczylem i organizowales pikiety przeciw tej walucie a moze organizowales jakies wiece z poparciem prezydenta w jego dzialaniach.A moze cos przeoczylem i pod przykryciem dzialales.To oswiec ten oglupialy plebs ktorym tak zakreciliscie ze juz sami nie maja pojecia kto wrog a kto przyjaciel.

  A na koniec to tak karmicie ludzi nowym porzadkiem i konkretnie to opisujesz wiec wyjasnij nam dlaczego niemcy nie ida nasza droga a tam tradycja jest duzo silniej zakorzeniona niz u nas.
 • ..
  Gdzie tu się można zapisać?
 • @Mistrz Joda :"Gdzie tu się można zapisać?"
  :))
 • Doczekaem się
  Reakcji na artykuł w GP
 • @widziane z USA 22:16:43
  Najważniejsze jest, by mieć pod kontrolą wszystkie ruchy społeczne(na wzór Solidarności), a teraz właśnie nadchodzi taki moment dziejowy, że będzie potrzebne przesilenie polityczne. Stąd i Pan Opara i jego misja. Nihil novi!
  ,
 • Coraz częściej i coraz mocniej
  zauważam tutaj gnojenie PIS-u, pod szyldem PO-PIS.
  W pewnych aspektach słuszne - nie zaprzeczę, ale wrzucanie do jednego wora JK z ewidentnymi zaprzańcami i złodziejami z PO jest GRUBYMI NIĆMI SZYTE, Panie Opara i Inni...
  Czy ktoś z nas stracił bliskich w wyniku układu Jarka z ryżym ?
  Bo Jarek, jako ten niby "koalicjant", jednak stracił najbliższych w imię tej pańskiej koalicji.
  Zohydzasz Pan PIS, aby wzmocnić PO ...??????????!!!!!!!!!
  Bo zdaje się do 5% progu z Pana ideami jeszcze baaaaardzo daaaaleko.
  Trzeba mieć Z A P L E C Z E .
  No to jak jest ?
  Tylko niech Pan nie idealizuje, bo moi prapraprawnukowie ich nie doświadczą.
  No, chyba, że takA Pana MISJA ...
 • @autor
  jestem sceptykiem

  Jeżeli to ma być owo powstanie Ruchu Narodowego o którym tak głośno było przy okazji Marszu Niepodległości to albo jesteście ubecką przybudówką albo nieświadomie wpisujecie się w polskie gadulstwo. Nie spodziewałem się. Przykro mi, nam nie po drodze razem.
 • @night rat 22:28:03
  Jak dotychczas to RN ukierunkowuje odpór wobec Zachodu.
  Ale jak ma być skoro sowiet kreuje każdy ruch.
 • Wczoraj sie ukazalo na niezapenej.pl
  Generalowie znow w akcji.Czyli kto stoi za Nowym Ekranem - wystarczy wrzucic w google

  zastanawiajaca jest ta milosc NE do ...WSI
 • 35stan05.01.2013 22:32:30
  NO NIE!!!!!niezle mnie ubawiles.Opara i maz opatrznosciowy.Powiedz czlowieku co tez Opara zrobil do tej pory oprocz negowania wszystkiego co PiSowskie.Czy wy jestescie naprawde slepi? czy tylko sie tak zgrywacie.

  Opara nawet jak pisze o pogodzie to wini kaczora ze zla noga wsal i dlatego pada.
 • @victor 22:45:30
  http://niezalezna.pl/36803-generalowie-znow-w-akcji-czyli-kto-stoi-za-nowym-ekranem
  Może tak, Panie Opara, kilka słów wyjaśnień ..., co ?
 • Ułomne zamierzenie.
  Ze względu tylko na treść na treść:
  Art. 42 [Ograniczenia działalności]
  1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
  1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,
  2) łączyć się w związki stowarzyszeń,
  3) zrzeszać osób prawnych,
  4) prowadzić działalności gospodarczej,
  5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.
  2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich.
  nie warto czynić żadnych starań.
  Lepiej założyć fundację !
 • @widziane z USA 22:52:09
  Chyba masz problem z rozumieniem tekstów w języku polskim.
  Wypaczyłeś o 180 stopni moją treść zawartą w komentarzu.
 • @night rat 23:00:20
  ja tam się nie znam, ale na czerwonych dywanach II RP bis zelówek nie zamierzam sobie gnoić.
  Mogę na nie co najwyżej psa wyprowadzić.
 • @wer 22:36:20
  Jeżeli już dedykuje pan komentarz także do innych to odpowiem pytaniem.

  Czy nie mamy prawa? Czy tak naprawdę to nie przez działania PiS
  nie można dostać się do grzbietu PO? Czy nie przez propagandę PiS-u
  jako jedynej i słusznej opozycyjnej partii nie możemy wyrzucić na zbity
  pysk ryżych i jego kolesi z PO na bruk? Przecież w większości newralgicznych ustaw te dwie partie glosują podobnie! Czy to nie PiS
  już od dekady mówi wyborcom bajki o rzekomym pogonieniu "układu"
  a jak kiedyś było źle tak teraz jest jeszcze gorzej? Wyjeżdża pan
  ze śmiercią człowieka? Czy pan wie ile ludzi przez dzisiejsza sytuacje
  w Polsce popełniło samobójstwo? (ostatnio matka z dzieckiem rzuciła się z drugiego pietra). PiS zmarnował swoim wyborcom ponad dekadę, jednych z najważniejszych lat w powojennej Polsce i żąda wdzięczności?

  Poza tym co pan z tym PiS-em wyjechał. Przecież to nie o PiS-ie mowa
  a ze DEMOKRATYCZNIE przy tym po garach może oberwać? Cóż powiedzieć, niech zacznie działać a nie tylko ściemniać i będzie lepiej!
 • 35stan05.01.2013 23:03:47
  mysle ze nie mam problemow ze zrozumieniem.Chodzilo ci prawdopodobnie o to ze Opara sie lansuje na takiego ktory moglby cos zdzialac w polityce Polskiej.Jezeli sie myle teraz to przepraszam i napisz czytelniej.

  Takich korwinow Polska polityka juz miala mnostwo a chodzilo tylko o zagospodarowanie niezadowolonych czyli koncesjonowana opozycja.

  To dlatego media jak pamietasz tak bardzo preferowala Ziobre przez lata na nastepce Kaczynskiego ale widocznie Kaczynski sie polapal i Ziobro musial zrobic manewr aby sie do reszty nie skompromitowac.

  Takich Oparow jeszcze dziesiatki przezyjemy zanim ten uklad padnie.To dlatego oni sa tak pewni ze kaczor juz nigdy do wladzy nie dojdzie.Gdybyscie obserwowali polityke od lat 90ych to wiedzielibyscie dlaczego kaczory tak znienawidzeni sa przez uklad pokomuszy.Ale powiem ci dlaczego.To Kaczynscy juz na poczatku lat 90ych twierdzili ze uklad okraglostolowy byl potrzebny ale nalezy jak najszybciej z nim skonczyc bo z mordercami zadnych ukladow byc nie moze.Nawet dawal przyklady ze z hitlerowcami tez negocjowano ale po wszystkim osadzono ich i skonczyli na stryczku czy w kryminalach.Dlatego sa tak bardzo znienawidzeni
 • @drhumor 21:47:03
  "..Panie Ryszardzie Opara....Nie ma Pan kompletnie rozeznania w sytuacji społeczno-politycznej"

  coś mi tu nie pasuje, nie sądzę, by pan Opara nie miał rozeznania, a już wstęp, jaki poczynił:
  "Układ „PO-PiS” - Republika Okrągłego Stołu", czy "W Polsce NIC się nie zmieni, jeśli UKŁAD PO-PiS - będzie miał i utrzymywał monopol władzy."

  są dowodem manipulacji, wielokrotnie Kaczyńscy odcinali się od układu okrągłego stołu, przez co są zaciekle zwalczani, są przeciwni wyprzedaży majątku narodowego, za co też są napastowani, podobnie jak są tęż przeciwni wprowadzeniu Euro !! inaczej by nie zamordowano L.Kaczyńskiego i pozostałych polityków głownie PiS-u, jak np. prezesa Banku, bo nie chciał brać gwarancji MFW, co zaraz uczynił hochsztapler Rostowski i płacimy za darmo mln zł. za jego obsługę itd.
  Pan Opara świadomie manipuluje, rozbija wspólny cel. pozbycia się łajdaków obecnej władzy, jak i post bolszewików SLD z Palikociarnią włącznie. Obecnie powinna obowiązywać maksyma, "wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem", po "wojnie" . można się podzielić wg poglądów, ale nie teraz, ONI się cieszą, śledzą to dokładnie, fałszyją sondaże, by manipulować świadomością społeczną, by odebrać nadzieję na wygraną, p.Opara przykłada do tego rękę i nie tylko, kolejny to nijaki Korwin, a chciał się kumać z PiSem ! polazł do Giertycha !
 • @widziane z USA 23:18:44
  Tak, teraz piszesz dobrze, ale przyznaj, że tamtego mojego komentarza nie zrozumiałeś właściwie.
 • "Jeden wspólny mianownik – wspólne wartości i Wolna Niepodległa Polska."
  Wspaniale! Wszelkie swary biorą się właśnie z braku owych wartości wspólnych oraz trudności w zdefiniowaniu wolności i niepodległości.

  Część środowisk kojarzonych z prawą stroną, a sprzyjających z różnych powodów patriotycznie i katolicko nastawionej części PiS toleruje jeszcze jakoś pogląd, że z tą UE to jednak przekręt, choć w prawie 100% głosowali za akcesją. Nadal, podobnie jak w czasach propagandy przedakcesyjnej, uważają środowiska od zawsze przeciwne temu pomysłowi za szalonych liberałów i szkodników. Kto z obecnej perspektywy wykazał się wówczas patriotyzmem?

  Czy ludzie ci wiedzą, co chcą zrobić już po zdobyciu władzy? Czy tak, jak zaprezentował już PiS, że tamtych sukinsynów zastąpimy naszymi sukinsynami, czy też mają wizję rozwoju Polski przez następne 10-15 lat, bo tyle prawdopodobnie wystarczy do odgruzowania sytuacji po magdalenkowym 20-leciu. A może najbliższe 5 lat zamierzają strawić na ustalanie, czy Polska ma być solidarna, czy najważniejsza? W takim przypadku po roku lub dwóch - casus PiS - władzę obejmie jakieś kolejne wcielenie "naćpanej hołoty" w koalicji z "ludźmi wrażliwymi na krzywdę" i będzie można znów bezpiecznie ględzić jacy to jesteśmy biedni i zdominowani przez wraże siły (wewnętrzne i zewnętrzne).

  Ile pomyj zostało wylanych, również na łamach NE na "straszliwą sektę" korwinowców. Potraktujny Go (Korwina właśnie) jako ideologa, jak sam się zresztą określa, a skoncentrujmy się na korzyściach płynących z odblokowania ludzkiej inicjatywy. Wszyscy narzekają na skomplikowane i wewnętrznie sprzeczne prawo, a czy któryś z "natchnionych" i patriotycznych reformatorów zająknął się kiedyś, że w pierwszej kadencji swoich rządów 50% czasu zamierza poświęcić na uchylanie szkodliwych ustaw? Nie!

  Najszerszy potencjalnie ruch patriotyczny i narodowy nie jest jak dotąd w stanie zaakceptować takich rozwiązań, chociaż sam o sprawach gospodarki i rozwoju nie ma żadnego pojęcia - wystarczy poczytać i posłuchać. Bez współdziałania w ramach naprawdę szerokiego ruchu - na miarę pierwszej Solidarności - sił niepodległościowych i wolnorynkowych nic z tego nie będzie. Rzecz polega na zaufaniu, a tego nie buduje się przez wzajemne opluwanie i absurdalne zarzuty, wynikające z uprzedzeń i braku logicznego myślenia.

  Tak szeroki ruch może być tylko mocno zróżnicowany, ale dopóki do jego uczestników nie dotrze, że każdy z podmiotów jest zbyt słaby, by samodzielnie odegrać znaczącą rolę, to nadal będą podnoszone wyłącznie różnice.

  Wszystkim zależy na wzroście siły i znaczenia międzynarodowego Polski. Można to uzyskać wyłącznie na drodze wzrostu gospodarczego. Dlatego nie kłóćmy się o rozwiązania, dające od 0 do 1,5% wzrostu rocznie, szkoda energii na sprawdzanie, bo eksperci wiedzą to z góry.

  Konserwatywno liberalne podejście do gospodarki gwarantuje zdaniem ekonomistów 10% wzrost gospodarczy. To oznacza 46% w ciągu czterech i 114% wzrostu w ciągu ośmiu lat, czyli odpowiednio po jednej i dwóch kadencjach. Tylko, że to wymaga WSPÓŁDZIAŁANIA, ZAUFANIA i KONSEKWENCJI a nade wszystko WIZJI rozwoju!

  Pozdrawiam serdecznie
 • @
  Szkoda czasu na czytanie i komentarze tego fazyreusza.
 • 35stan05.01.2013 23:29:00
  OK.ja poprostu wysmialem taka osobe ktora moglaby cokolwiek stworzyc.On korwinowi do piet nie dorasta bo korwin mial jakas idee na ktora nabieral ludzi a ten to prosty jak konstrukcja cepa i co najwyzej moze sie pochwalic znajomoscia z jakims generalem.A to za malo aby zakrecic ludzmi chocby i na jego portalu
 • @FanDaVinci 23:19:57
  Dobrze rozumujesz.
  TW Bolka można było nie rozpoznać, wszak był pierwszą marionetką na taką skalę zaserwowaną Polakom.
  Obecnie trzeba powiedzieć: nie z nami, takie numery- Panie Opara!
 • @Docent zza morza 20:44:03
  oceniaj drzewo po owocach jego, już tu wielokrotnie przedstawiano "zasługi" Kaczyńskiego dla sprawy Polskiej a raczej izraelskiej .
  Mniej czytaj "Nowy dziennik" a więcej analizuj wydarzenia samodzielnie
 • @35stan 23:41:13
  No cóż , tacy magicy jak JK-M nie rodzą się na kamieniu.
  Dla mnie JK-M już wtedy, gdy go zaczęto lansować w PRL-owskiej TVP w programie "Otwarte Studio" przed Okrągłym Stołem, był człowiekiem SB-ecji. To było jak 2+2=4
 • To już chińskich Bierutów mamy pytać o Rewolucję Francuską?
  //Polską od 23 lat, rządzi narzucony przez międzynarodówkę finansową - UKŁAD, który stworzył „Republikę Okrągłego Stołu”.//

  Może by Pan Opara zapytał gen. Wileckiego o Okrągły Stół? Jak było naprawdę.

  I czy te słowa Darskiego są prawdziwe?

  //Opara zawodził w czerwcu 2011 r.: „Uważam likwidację służb specjalnych w Polsce (...) za błąd historyczny nie do naprawienia". Według Opary likwidacja WSI wynikała z dążenia do przejęcia polskiej gospodarki przez „obce siły". Miało to pomóc jego zdaniem w „stworzeniu przyjaznej, współpracującej siły politycznej (…) przy pomocy rzecz jasna własnych współpracujących agentów. Polskie »spec-służby« były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych »pożytecznych idiotów«, stosujących rozmaite populistyczne hasła, np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne".//

  Czy wie Pan czym zajmowało się i zajmuje WSI? Okrada Polskę i Naród, handluje bronią, narkotykami, energią i surowcami, wszystkim.
  Od 20 lat nie złapało żadnego szpiega, ani agenta, a roi się tu od nich.
  Wojsko miało pilnować naszego bezpieczeństwa, tymczasem wpuściło tu wszystkich wrogów i pozwoliło nas okraść. Jest bezsilne wobec seryjnych samobójców. W ogóle, nie wiadomo dlaczego bierze pieniądze z budżetu, bo zarabia na boku, mając szerokie kontakty z międzynarodową mafią. Sprzedało się też obcym wywiadom.
 • @Stara Baba 20:46:37
  Co jest ciekawego w tym komentarzu?

  //Opowiadała o właścicielach ziemskich ,którzy karali ciężką chłostą za kradzież kilku kartofli, właścicielach huty ,którzy przed bramą jednym skinieniem wybierali kilku robotników spośród kilkuset innych stojących w kilkudziesięciostopniowym mrozie. //

  A moja babcia opowiadała coś przeciwnego.

  Ten komentarz mógł napisać sowiecki agent, albo niemiecki czy żydowski.
  Po co Pan bezkrytycznie wkleja bzdety? Nie ma Pan rozumu by selekcjonować wiadomości?
 • Bania05.01.2013 23:51:20
  Jestes tak glupi ze gdyby glupota miala skrzydla to fruwalbys ja perfekcyjny golab.

  Czy sie to komus podoba czy tez nie to wlasnie zydzi rzadza finansami swiata i jezeli chcialbys aby jakikolwiek polski polityk naprawde sie bral z nimi za lby to najpierw musisz wiedziec ze caly narod zarlby trawe na pastwisku.Masz czubie przyklad na Argentynie ktora oglosila bankructwo i teraz gdy wychodza na prosta znowu im grozi bankructwo i smiem twierdzic ze tym razem jak i poprzednio stoja zydzi.No ale ich wypedzili z kraju o czym malo slyszysz.

  Nie rzecz w tym z kim musisz wspolpracowac ale rzecz w tym czy uda sie kogos przechytrzyc.Elementarz polityki.Komuchy za wyslanie wojska do Iraku nic nie dostali ale Kaczynscy juz musztarda po obiedzie zaczeli stawiac ten problem bo chcieli cos dla narodu wydrzec.

  Orban tagze gra gre dla narodu i musi sie ukladac z zydami,nawet jak jeden cos powiedzial o zydach to sie od niego zaraz odcieli ale konsekwentnie prowadza swoja polityke i dlatego kilka lat temu mowilo sie o bankructwioe Wegier a dzis Orban nawet porzyczki lekcewarzy z banku swiatowego a ludzie zaczeli zarabiac dwukrotnie wiecej niz w Polsce.Ze o uwolnieniu spod gilotyny bankow -kredyciarzy na mieszkania nie wspomne.
 • @circonstance 23:56:47
  Dobrze oceniasz sytuację. Polskę oplata pajęczyna mafii międzynarodowych, a siłą, która to umożliwiła było właśnie WSI- organizator OS i tzw. transformacji ustrojowej. To źródło wszelkiego zła.
 • @konserwatystka 22:41:29
  Kobieto Ty lepiej zasuwaj do garow, bo o geopolityce nie masz pojecia.

  Twoje slowa w innym watku o tym, ze ( jakos tak): "Kazdy normalny Polak zlego slowa o Niemcach nie powie, tylko jak moze , to jedzie do nich pracowac"...Wykluczaja Cie z jakiejkolwiek merytorycznej i sensownej dyskusji.Tylko idiota mogl takie durnoty powiedziec.
 • night rat06.01.2013 00:36:22
  Ja konkretnie nie moge nikogo ci polecic choc przygladam sie Winnickiemu ale jak zobaczylem Zawisze przy nim to mnie odrzucilo bo to nastepny fircyk.Problem w tym ze trzeba sie naprawde przygladnac kto kim jest.Gdybym mieszkal w Polsce dzis to napewno przygladnalbym sie kazdemu kto pretenduje do przywodctwa.Gdybym mial to doswiadczenie 30lat temu co dzis to napewno walesa by mnie nie wykrecil jak chlopa w sadzie.Trzeba sprawdzac gdzie sie urodzil co robil on i jego rodzina a wtedy mniejsze jest ryzyko popelnienia bledu choc nie wykluczone.Depardiel mowil ze jego ojciec byl komuchem i widzisz gdzie syna pognalo.Zarabiac pieniadze bylo dobrze we Francji ale jak cos nie tak to zaczal na Francje pluc.


  Moge ci tylko dac rade jedna abys nigdy nie patrzyl co kto mowi nawet najwieksze brednie ale zawsze patrz co kto robi.
 • night rat06.01.2013 00:41:39
  jeszcze jedno kolego.Musisz wiedziec ze komuchy praktycznie nie zostawili pustej przestrzeni do dzialnia.I stworzyli koncesjonowana opozycje a bylo ich i jest setki tak ze ciezko jest cokolwiek powiedziec ale mysle ze wlasnie Kaczynscy przez ten gaszcz przeszli krok po kroku i dlatego sa najniebezpieczniejsi dla komuchowa.Zeby cokolwiek stworzyc nastepnego potrzeba jest znowu dlugich lat oczekiwan.I to tylko przy zalorzeniu ze ktos taki sie znajdzie i bedzie chcial byc wystawiony na szykany jak Kaczynscy.Ciezko znalesc takiego czlowieka bo wiekszosci latwiej jest przylaczyc sie do zlodzieji i skubac owieczki(narod)
 • @widziane z USA 01:20:07
  Naiwnys chlopie...."Kaczynscy przeszli ten gaszcz"...Hehe...Kolejny naiwny, lub na etacie pt. PiS spolka "zolo"...
 • @night rat 00:33:36
  "to przez bajkę, że (...) przez kasę Polska będzie silna"

  No dobrze, a czy bez "kasy" Polska ma szansę być silna? Co złego jest w sile ekonomicznej kraju? Czy wykorzystywanie siły ekonomicznej kraju dla jego dobra i ludzi go zamieszkujących nie jest przejawem patriotyzmu?

  Dlaczego liberalizm zaraz musi być "zgniły"? Przecież sam JP II powiedział o demokracji, że bez moralności staje się narzędziem zniewolenia i despotyzmu. Tak samo z liberalizmem - jeśli przeważy niepohamowana "wolność". Jeśli stosujemy się do tradycyjnych i konserwatywnych zasad to jesteśmy lata świetlne od liberalizmu, znanego z niesławnej pamięci KL-D.

  Z drugiej strony, jak najbardziej narodowy narodowiec i najbardziej patriotyczny patriota chce zbudować siłę i znaczenie swojej ojczyzny, będąc żebrakiem we własnym kraju?

  Wszyscy znani mi osobiście "korwiniści, wolnorynkowcy i liberałowie" są konserwatystami i patriotami, większość katolikami. Zapewniam, że "oszołomów" nie ma w tym środowisku ani mniej, ani więcej niż w środowisku patriotycznym czy sympatyzującym z PiS z innych powodów.

  Myślę, że już czas skończyć z antyrynkowym dogmatyzmem, wszak wolnorynkowcy i liberałowie nie wyszydzają ani patriotów, ani narodowców z powodu ich patriotyzmu czy nacjonalizmu.

  Pozdrawiam
 • Do Pana Opary
  Nareszcie napisał Pan całą prawdę o układzie i planach światowego rządu z układem pookrągłostołowym w Polsce włącznie i z trójkątem bermudzkim PO-PIS-SLD. Reszta odłamów też nie lepsza, może poza LPR-em.

  Tylko co my możemy obecnie zrobić? Trzeba koniecznie coś z tym zrobić, aby te plany w gówno im się obróciły. Trzeba coś z tym zrobić natychmiast. Ja od dawna o tym piszę. Teraz dopiero Pan załapał?
 • Stara Baba, grzesiekZ Zamiary zweryfikuje stosunek do przemilczanego projektu Ustawy o Lojalności i Szczególnej Ochronie ....
  Interesu Narodowego RP.

  Ustawa o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej), która zobowiąże osoby pełniące funkcje publiczne – poczynając od prezydenta RP - do złożenia oświadczenia na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem utraty praw publicznych i obywatelskich, że są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań wobec:

  a/ dawnych tajnych służb PRL,

  b/ obcych służb specjalnych - w tym wywiadu,

  c/ korporacyjnego wywiadu gospodarczego,

  d/ grup lobbystycznych, tak krajowych jak i zagranicznych, których działanie byłoby szkodliwe dla RP.

  Treść w/w Ustawy była proponowana przez lata jako Poprawka do Konstytucji RP.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • .
  Nie zawiąże sie ani jeden oddział terenowy, jestem tego pewien, no może jeden- ten w stolicy, który juz jest.
  Wczoraj przy pomocy/ za pomocą cwanego dziennikarza praktycznie wyzerowaliście NE, ku uciesze konkurencji, chociaz nikt z zawistnej konkurencji was nawet o to nie prosił.
  Jeszcze żenujący Mickey wczoraj wieczorem coś popiskywał na swoim blogu, Mickey czyli najlepszy wzorzec obierania złego kierunku.
 • Panie Opara, ile razy widzę panski popis to dowala pan pisowi
  paśnkie działania, tudzież opisy mnie nie przekonują... nie moge się oprzeć wrażeniu, że buduje pan tzw. "prawice koncesjonowaną" czyli kontrolowaną przez "fachofcuf" z wojskówka a serio przez moskwę...
  nie ufam panu...
 • @skała 02:59:02
  Panie @skala, jak to pan Lipski głosi i każdy zresztą o tym wie, większość ważnych i tajnych dokumentów jest w Moskwie. Żadna lustracja w tym wypadku nic nie da gdyż podstawieni ludzie lub "plotki" mogą każdego człowieka zniszczyć a papiery zawsze się znajda.
  Nie ważne kim człowiek jest lecz co Moskwa i Washington (Lipski ma racje) o nim powiedzą. W takim szambie nawet nienarodzonemu dziecku można przypisać SB-ckie papiery.
  Ustawa ta będzie bardzo potrzebna ale za kilka lat.
  Na dzień dzisiejszy są tylko trzy wyjścia
  - zapominamy wszystko i rozgrzeszamy
  - na główne stanowiska wybieramy ludzi młodszych niż 40 lat.
  - Czekamy jeszcze 10 lat aż wszyscy z dawnego układu wymrą lub przejdą na emeryturę
  Bledem jest porównywać nowy układ do starego. Są to dwie rożne rzeczy i nowy trzeba traktować z innej bardziej surowej stopy.
 • Autor
  "..Układ „PO-PiS” – to przyczółek, część składowa i ambasada międzynarodówki finansowej, Układu NWO - w Polsce.Układ, ma do wykonania określone zadania i konsekwentnie je realizuje od 23 lat. Takie są realia Naszego Kraju - Republiki Okrągłego Stołu."

  Zaczęła się jazda PO bandzie a potem znowu.......Australia?? Czyż nie tak?
 • All
  To tak dla przypomnienia abyście "kręćka" od tego oparowego korowodu nie dostali ;)

  http://youtu.be/9A8YDlj5Ffs
 • @Czartoryski 07:45:21
  Pisze o tym już od dawna lecz ludziom ciężko zrozumieć ze Kaczyński
  sam w sobie nie był groźny. O ile pamiętam jeden z dowódców miał wielkie szanse aby niedługo stanąć na czele NATO. Jeżeli ktoś się do katastrofy przyczynił najprawdopodobniej Prezydent nie był jej celem, bo po co!
 • Rysiu!
  Rysiu, czy Ty czasem nie zamieniłeś się na głowy z pewną częscią ciała?
  Ty chcesz zakładać jakieś komitety walczące z systemem, będąc jednocześnie częścią tego systemu?
  Czy Ty wierzysz, że ludzie w dobie internetu zaufaja" przekrentasowi" Twego pokroju.
  Czy to, ze dołączyłeś do kolegi Parola, Piektuna i kilku im podobnych, sypiąc kasą, znaczy, że masz wizję na zmianę oblicza Polski?
  To ekipa, która za pensję i darmowe wino jest chętna pisać i słuzyc dla kazdego, pewnie i Palikotowi by nie odmówili.
  Rysiu, masz pecha, Twoja historia jest znana nie tylko Nam w Au, jest znana równiez w Polsce.
  Wiem, że na zyczenie swoich kolegów z LWP chciałbyś zmieniać oblicze kraju, bratasz i przyjaźnisz się z tym sowiecko-polskim ścierwem, co ma czelność wycierać swe mordy słowem "honor żołnierza", to ścierwo na moich oczach pacyfikowało Czechosłowację, robotników wybrzeża, kopalnie, honor oficerów mieli gdzieś, jak i Ty oraz podobne parole maja honor bycia Polakami.

  Dzisiaj Twoi przyjaciele przybieraja pozy obrońców narodu, generalicja i oficerowie LWP, którzy za mieszkanie i talon na Fiata 125p potrafili strzelać do Narodu.

  I Ty Rysiu, w imieniu chcesz się obwołać sumieniem Narodu?
 • Rysiu, co Ty tam palisz?
  Rysiu

  "Naród
  Społeczny Ruch Odrodzenia Narodowego
  Misja NE i moja misja"

  Rysiu, Twoja misją jest to co ci nakaże ktoś, i Ty wiesz kto, i my wiemy, kolego Wileckiego.

  Błagam, nie używaj słowa" Naród", nie Ty.
 • Rzecz O Układzie
  Polską od 23 lat, rządzi narzucony przez międzynarodówkę finansową - UKŁAD, który stworzył „Republikę Okrągłego Stołu”

  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
  Pan Ryszard Opara !

  Jako specjalista od polityki powinien Pan precyzyjniej się wypowiadać. Rzeczy należy nazywać po imieniu., a nie bawić się we frazeologię i krasomówstwo. Już Kaczyński ogłupiał Polaków mówieniem o Układzie i go tropił . Niech Pan nie powtarza tych samych sloganów. One nie chwycą. Dlaczego Pan nie powie prawdy Polakom, iż Polską od 23 lat rządzi Międzynarodowa Żydokulisa o proweniencji anglosaskiej. Byłoby to uczciwsze.
  Poza tym mankamentem Pana artykuł tym razem oceniam pozytywnie.
 • Stara Baba06.01.2013 08:15:35
  Ano wiesz dlaczego zamordowano prezydenta?Z tego samego powodu dla ktorego prowadzili i prowadza tak potezny przemysl pogardy.Pokaz mi innego polityka na swiecie przeciw ktoremu taki przemysl pogardy by serwowano.A wszystko przez to ze sie wylamal z ukladu okraglostolowego.Gdybys sledzil wypowiedzi z lat 90ych Kaczynskich to doskonale bys wiedzial o co chodzi.
 • @widziane z USA 09:55:37
  Dlaczego pan(i) i pan Lipski piszecie technicznie w ten sam sposob
  i po kropce zjadacie przed nastepnym wyrazem przerwy?
 • @Docent zza morza 20:44:03
  Przestrzegałbym? Jak najbardziej, ale przed Oparą i WSiową hasbarą!! Na tym polega manipulacja najgłupszym tzw.elektoratem iż bierze się fakty i sie nimi manipuluje!! Opara jako stary Żyd ten sposób manipulacji ma wyssany z mlekiem matki!! A co robił Michnik w latach 80-tych i 90-tych?! To samo..aby polski motłoch oszukać i omamić to nawet syna ochrzścił w kościele św.Brygidy w Gdańsku!! I nieststy mu sie to udało!! A teraz wracając do Opary i WSIowych..Otóż powielają oni taktke Michnika, Gieremka, Kuornia z poczatku lat 90-tych przy jednoczesnym dezawuowaniu i niszczeniu jednego z niewielu centrów Polskości jakim jest PiS a w zasadzie Jarosław Kaczyński!! Bracia Kaczyńscy to nieprzewidziany element dla bolszewickiej koncepcji zniszczenia Polski który postanowiono znisczyć przy pomocy Putina w Smoleńsku..Udało się, ale tylko częściowo ponieważ Jarosław nie wsiadł do Tupolewa jak zakładał plan..Pierwszy komunikat POstUBekalndu jaki nadano w sprawie "katastrofy" w Smoleńsku było że obaj Bracia zagineli!! Prosze zauważyc kiedy powstał NE...Otóż po zbrodni smoleńskiej i od początku przekaz adminów NE jest taki sam do dziś dnia...a mainowicie PiS i PO to to samo, że Kaczyński to Żyd i NWO (hehe, i kto to mówi!!Opara z Pińskim! czystej krwi Słowianie!!)..I tak codziennie, WSIowy portal NE sączy te kłamstwa...Na szczęście zasięg rażenia NE jest znikomy, nieistotny i mimo przejecia przez WSiowych od Hajdarowicza Rzepy i Uwarzam Rze, wszystko wskazuje na to że cały wysiłek Komoruskich i Dukaczewskich psu na tuską budę!
 • @Uniplas 01:38:53
  Brawo Uniplas, krótko i konkretnie..Ja właśnie tak traktuje NE..jako trepowski folklor pogrobowców oficyjerów LWP których nie matura lecz chęć szczera uczyniła pośmiechowiskiem niestety polskiego oficera..
  Tak to jest jak z parobka i złodzieja kur okresu wojny uczyni się oficera...
 • proszę się przestać oszukiwać, pis to ci sami ludzie tylko pod inną nazwą.
  Nazwy Partii nie niosą ze sobą żadnej treści ideologicznej( Platformą Obywatelską czy Prawem i Sprawiedliwością mogły by się nazwać wszystkie partie- od skrajnie lewackich po skrajna prawice).
  Obie partie mają charakter wodzowski- wszystko kręci się wokół liderów: J.Kaczyńskiego i D. Tuska

  -Obie partie uznają się za prawicowe.
  -Obie partie uznają się za Chrześcijańskie
  -Obie partie twierdzą, że są wolnorynkowe
  -Obie partie chcą wzrostu wynagrodzeń w strefie budżetowej
  -Obie partie twierdza, że chcą obniżyć podatki
  -Obie partie mówią o wielkiej potrzebie zmian w konstytucji.
  -Obie partie nie pokusiły się dotychczas o zmianę konstytucji, za wyjątkiem sprawy aborcji i aresztowań.
  -Obie partie twierdzą, że należy walczyć z klientelizmem i nepotyzmem
  -Obie partie obsadzają wszystkie możliwe urzędy „swoimi” ludźmi.

  -Obie partie pozbywają się ze swoich szeregów ludzi krytykujących władze partyjne.
  -Obie partie twierdzą, że należy zamknąć drzwi do Sejmu oszustom i kryminalistom
  -Mimo tego obie partie wchodzą w koalicje z partiami cwaniaków i oszustów takimi jak Samoobrona, LPR czy PSL
  -Obie partie nie zamierzają zlikwidować KRUSU BO zawierają koalicje z partiami wiejskimi jak Samoobrona, czy PSL

  -Obie partie uznają się za partie postsolidarnościowe( przypomnę, że dzisiaj to nawet Wojtek Olejniczak twierdzi, że Solidarność miała na niego wielki wpływ)
  -Nie przeszkadza to obydwu partiom w przyjmowaniu byłych wybitnych działaczy PZPR jak: K.Karski, W. Jasiński , A.Olechowski( nawet współzałożyciel PO)

  -Obie partie składały liczne demagogiczne obietnice wyborcze( 3 miliony mieszkań, cud gospodarczy Których to obie partie nie są w stanie zrealizować Społeczeństwo nie jest w stanie obydwu partii z takich obietnic rozliczyć- bo nie ma jak!
  -Obie partie powstały na gruzach AWS
  -Obie partie krytykują dziś reformy AWS. Mimo że członkowie obydwu partii są za nie odpowiedzialni
  -Za rządów obydwu partii ministrem był Radosław Sikorski

  -Obydwie partie sprawiają, więc że polska polityka jest po****na. Albo po prostu zakłamana jak cholera
  -Obie partie są też ze sobą w wielkim konflikcie Obie partie nie przyznają się jednak, że to one zaczęły ten konflikt
  -Obie oskarżają się nawzajem o wszystko łącznie z grademi nieoczekiwanymi opadami Tworzą, więc obie partie dalej ten konflikt, który szkodzi Polsce. I obie partie wiedzą, że konflikt ten jest bezsensowny, ale rentowny I wiedzą ze dzięki niemu stale będą miały te parę procent więcej

  W obydwu partiach była pani Nelly Rokita
  -Obydwie partie poparły traktat akcesyjny do UE
  -Obie partie twierdzą że interesuje ich wolna i niezależna Polska Mimo tego obydwie partie popierają Traktat Lizboński
  -A wracają jeszcze do liderów partii: obydwaj byli premierami
  -Obydwie partie mają tak zwanych: niezależnych specjalistów Obydwie jednak nigdy nie pokusiły się na ujawnienie ich nazwisk

  -A teraz troche poważniej: środowiska obydwu partii uczestniczyły w obradach okrągłego stołu
  -Obydwie więc partie tworzyły tak naprawdę system III RP
  -Obydwie partie wysłały polskich chłopców do Iraku i Afganistanu
  -Obydwie więc najpierw zaangażowały się ( mniej lub bardziej) w budowę IIIRP a potem ogłosiły program jej na prawy

  -Obie partie wykorzystują efekty pracy CBA i ABW w polityce zamiast w prokuratorze.

  -Obie partie wpusciły w machinę sejmową kilka dobrych ustaw źle zapisanych a potem udowadnianiały całemu światu, że były dobre tylko agenci kontratakują (np. sprawa lustracji).
  -Obie partie obniżyły rangę sądu, w tym TK
  AntyTaniePaństwo i brak reform finansów publicznych mimo pracy Zyty Gilowskiej w obu partiac

  -Obie partie wciąż robią Polaków w konia
  I ludzie dalej im wierzą…. Ale ja im nie wierzę
 • @belek 08:52:34
  Szanowny Panie,

  Nie przypominam sobie abyśmy się kiedykolwiek poznali.
  A może Pan, łaskawie przypomni okoliczności.

  W Australii, znałem naprawdę bardzo niewielu Polaków i to przypadkowo.
  Głównym powodem, była moja chęć nauczenia się dobrego Angielskiego -Nigdy nie chodziłem do żadnych Klubów Polskich. Pierwsza moja praca była w Broken Hill - gdzie nie było rodaków. Potem pracowałem jako lekarz 24h na dobę, prowadziłem b. dużą firmę. Czasem przychodzili do mnie Polacy, najczęściej szukali "sponsoringu" na rozmaite pomysły - czego grzecznie odmawiałem. I to nie przysporzyło mi przyjaciół.

  Pan zapewne coś usłyszał, albo zwyczajnie pracuje Pan na czyjeś zlecenie -życzę powodzenia.
  Może Pan spróbuje coś konstruktywnego zrobić dla kraju?

  Ja będę robił swoje. To co mi rozum i serce dyktuje. A że Panu się nie podoba - przepraszam i przykro mi.

  Pozdrawiam
 • @detektywmjarzynski 09:34:20 Jakby Pan to skomentował?
  http://coryllus.salon24.pl/455508,komunizm-i-komunizmy
  http://coryllus.salon24.pl/476865,kaczynski-gierek-starynkiewicz
 • @antysowiet 10:23:26
  Szanowny Panie Antysowiet,

  Aż dziwne, skąd Pan to wszystko wie. Gdzie się Pan dowiedział albo kto Pana o tym wszystkim poinformował.

  Czy Pan mnie kiedykolwiek widział? Czy Pan rozmawiał ze mną?

  Pisze Pan, że jestem "stary Żyd" - czy to Pana zdaniem komplement czy też argument w Pana światłej dyskusji i komentarzu?

  Powtarza Pan ciągle, te same argumenty na temat mój, Nowego Ekranu.
  A to że jesteśmy powiązani ze służbami, ze WSI itd. itd. Ma Pan jakieś na to jakieś dokumenty, papiery???

  Jedynym Pana dowodem jest fakt, że nie jesteśmy zwolennikami PiS i Prezesa Kaczyńskiego.

  Tak przyznaje się. Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem PiS ani Pana Kaczyńskiego. Byli oni uczestnikami Okrągłego Stołu, zgodzili się podpisać Traktat Lizboński. Uważam, że są tak samo odpowiedzialni za wszystkie problemy Naszego Kraju - tak samo jak UW/PO, SLD, PSL. Tych partii też nie popieram. One wszystkie są przyczyną upadku naszego Kraju.

  Ja będę robił swoje. To co mi rozum i serce dyktuje. Nikt mi nic nie każe.
  Nigdy nie działałem w swoim życiu pod czyimiś rozkazami, żadnych służb

  Wiem, że Pana nie przekonam - ale to już Pański problem.

  Życzę powodzenia.
 • @antysowiet 10:23:26
  Jakieś dowody, że Opara jest żydem czy ty tylko "tak sobie"? Rozumiem, że nawet gdyby napletek Opary był cały (o czym zapewne mogłaby zaświadczyć jego żona) to też byś nie "uwierzył" (byłby to element maskirowki).

  Najbardziej niebezpieczny żyd to ten z napletkiem i chodzący do kościoła, zgadza się? Kogoś ci ten opis przypadkiem nie przypomina???
 • @antysowiet 10:23:26
  Kaczyński jako pierwszy modlił się w synagodze
  niedziela, 10 Kwiecień, 2011
  - To był pierwszy przypadek w historii, gdy prezydent RP brał udział w żydowskim święcie w synagodze. Zapalał tam świece chanukowe – napisała w "Rzeczpospolitej" we wspomnieniach o Lechu Kaczyńskim, jedna z jego najbliższych współpracownic Ewa Junczyk-Ziomecka, polska konsul w Nowym Jorku

  Junczyk-Ziomecka napisała o tym, o czym mało osób wiedziało, czyli o relacjach Lecha Kaczyńskiego z Izraelem. A były one wyjątkowe.
  Bo to Lech Kaczyński zainicjował budowę Muzeum Historii Żydów Polskich i jako pierwszy prezydent RP uczestniczył w modlitwie w synagodze podczas święta Chanuki. Miało to miejsce w 2008 roku. Od tej pory zawsze zapalał też świeczki w oknach Pałacu w dniu Chanuki.
  A podczas swojej wizyty w Izraelu do małżonki, Marii Kaczyńskiej powiedział tak: „Marylko, czy wyobrażałaś sobie, że to państwo powstanie i przetrwa, a my będziemy się tutaj czuli jak w domu?” – wspomina Lecha K

  http://unsinn.blox.pl/resource/large_Poland_President_LechKaczynskiDec2108Hanu_Meye.jpg
 • @Michał Dzienisz 11:28:48
  Szanowny Panie Dzienisz,

  Pana wpisy są wprost żałosne. Ale cóż to Pan prawo i rozum.

  Nie będę się w szczegółach odnosił do Pan idiotyzmów - szkoda czasu.

  Odpowiadam tylko na Pan konkretne pytanie.

  NIGDY NIE WSPÓŁPRACOWAŁEM Z ŻADNYMI SŁUŻBAMI I Z UBECJĄ!!!
  NIGDY NIE DONOSIŁEM.

  Pozdrawiam,

  PS. Byłem na obu marszach niepodległości. Byłem też w Komitecie Honorowym MN. Myślę, że 70-80% demonstrujących to siły narodowe.
 • @Ryszard Opara 11:09:56
  Ręce opdają Rysiu; nie, szczęśliwie nie miałem okazji Cię poznać, jeżeli pracuję na czyjeś zlecenie to tylko i wyłącznie mojej zony, czasami...
  Twój wpis już powinien mówić wszystko blogerom,(parafrazując nieco)" nie spotykałem się, nie udzielałem się, uczyłem się angielskiego, rodacy zaś chcieli tylko sponsoringu".
  Twoje zachowanie było typowe dla...

  Nie mogłeś się ze mną spotkać Rysiu, bo masz za krótkie, Twoich kolegów z WSI i LWP nogi, jak na moje przedpokoju progi.

  Własnie rozmawiałem z przyjaciółmi z Sydney,maja te same spostrzeżenia jak ja, Rysiu, jak ty pracowałeś jako "lekarz", to ja jestem w trzecim pokoleniu australijczykiem.
  Rysiu, oszukiwałeś prawo w Au, za co zostałeś prawomocnie skazany, zaś teraz, próbujesz namieszać w Polsce, powołując sie na "Naród".

  Nowy Ekran, który storzył Parol i inni, po Twoim finansowaniu, jest tylko i wyłącznie chęcią rozbicia prawicy. ŁŁ, postac nie tuźinkowa, inteligentna bestia z Salonu 24, zamarzył o swoim portalu i kasie do kieszeni, i znalazł Ciebie, akceptując ten syf komuszy, w którym się taplasz.
  Pieniądze nie śmiredzą.

  Gdyby jeszce Tomasz Parol i inni skupili się na Polsce, sądach, podatkach,to jeszcze jako tako, ale Wam zachciało się w ramach układu rozbić prawicę, zamarzyliście o tym. Nie wy, Twoi bankierzy "lekarzu24 godzinny"

  Nowy Ekran upadł, zamelduj, że nie sprawdziłeś sie i módl się aby nie odwiedziłCię seryjny zabójca, kolega Twoich Towarzyszy.

  Zawsze masz paszport z kangurem, lecz nie oczekuj, ze będę Cię witał na lotnisku, chyba "lekarzem" tez nie będziesz miał być prawa na terenie Au.

  Więc Rysiu, działaj, rozbijaj, jątrz, i melduj do Moskwy "J23 w oparach nadaje"
 • @Prezydent RzBiK 11:32:01
  Jak umiesz czytać to przeczytaj i zastanów się co wypisujesz????
  KUE-to zdrada tych co ją podpisywali.

  Projekt eurokonstytucji jest sprzeczny z nauczaniem Ojca Świętego na temat praw narodów
  PRZECIW NARODOM
  Wbrew temu, co wmawiają Polakom eurofanatycy, chętnie powołujący się na papieskie nauczanie, Unia Europejska nie ma nic wspólnego z Europą Ojczyzn, o jakiej mówi Ojciec Święty Jan Paweł II. UE jest na prostej drodze do przekształcenia się w superpaństwo, w którym prawa narodów - przedmiot troski Papieża - nie mają szansy na realizację. I to w nieodległej przyszłości - w roku 2009, od kiedy ma wejść w życie konstytucja Unii Europejskiej.
  W ogłoszonym na szczycie unijnym w Porto Carras koło greckich Salonik, przygotowanym przez Prezydium Konwentu Europejskiego pod kierownictwem byłego prezydenta Francji, socjalisty Valerego Giscarda d'Estainga, projekcie dokumentu nie ma odniesienia do Boga, do korzeni chrześcijańskich Europy. Jest natomiast wyraźna zapowiedź ograniczenia suwerenności państw narodowych. Projekt ów, co znamienne, powstał z pogwałceniem wszelkich zasad demokracji. "Projekt konstytucji jest sprzeczny z wszystkimi zasadami demokracji. Chcemy nowego projektu, który pochodziłby ze znaczniej bardziej reprezentatywnego konwentu, demokratycznego w zawartości i demokratycznego z punktu proceduralnego" – napisali we wspólnym stanowisku europejscy uniosceptycy na forum Konwentu. Okazuje się bowiem, że państwa kandydackie miały tylko status obserwatorów, nie mając w praktyce nic do powiedzenia na temat projektu eurokonstytucji, zupełnie jakby ich miała ona nie dotyczyć. W Konwencie nie znaleźli się też członkowie, którzy reprezentowaliby połowę mieszkańców Francji, którzy odrzucili traktat z Maastricht, i połowę mieszkańców Irlandii, którzy opowiedzieli się przeciw traktatowi z Nicei, jakby prawo unijne było nie dla nich. Czyli już na etapie tworzenia konstytucji Unii wiadomo, że będzie ona prawem narzuconym. Mimo że preambuła eurokonstytucji tak pięknie się zaczyna: "Nasza Konstytucja zwie się demokracją, ponieważ władza znajduje się w rękach całego narodu, a nie mniejszości" (Tukidydes II, 37).
  Testament Marksa i Engelsa
  Lewica, pewna swego w referendum, chwilę szczerości zafundowała nam na łamach "Trybuny" jeszcze przed głoso-waniem, nie pozostawiając złudzeń do jakiej "Europy" wchodzimy: "Nie byłoby UE bez Rewolucji Francuskiej wymie-rzonej przecież także w Kościół. Jej trwały dorobek to m.in. stworzenie podwalin społeczeństwa obywatelskiego, rozdział Kościoła i państwa. Choć dziś nie wypada wspominać o Karolu Marksie i Fryderyku Engelsie, to wiele z przed-stawionych w 'Manifeście' postulatów (...) jest opisem dzisiejszej Europy. Łącznie z zastępowaniem rodziny swobod-nymi związkami. (...) Unia jest w sporej części lewicowa, co słusznie zauważają nasi zaściankowi narodowcy powołujący się na wartości chrześcijańskie". (Krzysztof Pilawski, "Spadek po Morusie", "Trybuna", 4.06.2003 r.).
  Obłudnie brzmią na tym tle zapewnienia Kwaśniewskiego, Huebner i Cimoszewicza o dobrej woli zamieszczenia odwołania do chrześcijaństwa w konstytucji UE. Nie można tego inaczej tłumaczyć, jak próbą uśpienia czujności katolickiej większości w Polsce, by nie domagała się rozstrzygnięcia w referendum, czy Polska przyjmie czy odrzuci konstytucję europejską, doraźnie zaś dbaniem o pozory, chęcią utrzymania resztek poparcia społecznego.
  Zamiast Dekalogu
  Co do tego, do jakiego "dziedzictwa" przywiązani są eurokraci, nie ma złudzeń już od grudnia 2000 roku, kiedy to na szczycie unijnym w Nicei został przyjęty i podpisany przez premierów rządów wszystkich państw UE tekst Karty Praw Podstawowych. Dokument rok później został uznany przez Parlament Europejski za podstawę prawa tworzonego przez tę instytucję. Karta miała zebrać "wspólną część podstawowych praw obywatelskich, które w tej czy innej formie są wpisane do konstytucji i innych aktów prawnych państw członkowskich UE, aby stworzyć spójny zestaw norm dla tworzenia przyszłego prawa UE".
  Mimo nacisków organizacji kościelnych i niektórych państw UE w ogłoszonej Karcie nie ma choćby najbardziej ogólnikowego odniesienia do religii, nie mówiąc o odwołaniu do chrześcijańskich korzeni Europy. Ostatecznie zdecy-dowano się jedynie na różne zapisy w różnych wersjach językowych Karty - np. w wersjach francuskiej i angielskiej występuje odwołanie do dziedzictwa "duchowego i moralnego" Unii, natomiast w wersji niemieckiej - do "duchowo-religijnego i moralnego". "Dziedzictwo duchowo-moralne" bez wskazania na chrześcijaństwo, Boga osobowego, prawo naturalne - znaczy wszystko i nic. Czy można się było jednak czegokolwiek innego spodziewać po projekcie konstytucji UE, tworzonym przez tych samych socjalistów, którzy przygotowali Kartę Praw Podstawowych?
  Tabula rasa
  Włoski historyk mediewista Franco Cardini, autor wielu prac z dziejów Kościoła, w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego zwrócił uwagę na oczywistość, że "nowe instytucje i organizacje na ogół szukają związków z przeszłością, co w przypadku konstytucji objawia się w preambule mówiącej o źródłach ich tradycji. (...) Dlaczego Europejczycy XXI wieku uznali, że nie jest im potrzebna tego rodzaju legitymizacja?" Obecne brzmienie preambuły do przyszłej konstytucji europejskiej profesor Cardini celnie określił jako "tabula rasa". "Ideologia przyćmiła historię! Jeśli spojrzy się obiektywnie na historię Europy, nie sposób nie przyznać, że chrześcijaństwo wniosło specyficzny wkład w ukształtowanie jej kultury i humanizmu. Czyż szkoły i uniwersytety, które zadecydowały o jej wielkości, nie narodziły się przy klasztorach i biskupstwach?" - wyraził dezaprobatę dla preambuły projektu konstytucji UE ks. abp Jean-Louis Tauran, sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami.
  Członkowie Konwentu Europejskiego próbowali tłumaczyć brak wzmianki o chrześcijańskich korzeniach Europy koniecznością uwzględnienia także judaizmu i islamu, co jest oczywistym wykrętem. Twórców konstytucji europejskiej nie stać na odwagę powiedzenia wprost, że nie życzą sobie invocatio Dei w konstytucji, wolą stosować rozmaite zabiegi ideologiczne. Przykładem jest postawa przewodniczącego Konwentu, czemu w osobliwy sposób dała wyraz "Polityka": "Przewodzący pracom Giscard d'Estaing rozegrał rzecz mistrzowsko: z tekstu preambuły zniknęło to, co budziło najżywszą kontrowersję. Metoda była taka: trzeba najpierw powrzucać jak najwięcej odniesień - a to do oświecenia, a to do Greków i Rzymian - by w końcu je usunąć, powodując wrażenie ustępstwa, gestu dobrej woli wobec rzeczników wartości chrześcijańskich." ("Preambuła z Tukidydesem", Adam Szostkiewicz, 21 czerwca). W istocie, było to rzeczywiście tylko "wyrażenie ustępstwa". Można by tu oczywiście użyć przesadnej interpretacji, że katalog wartości zawarty w art. 2 projektu konstytucji UE, obejmujący "szacunek dla godności człowieka, wolność, demokrację, równość, państwo prawa i szacunek dla praw człowieka", wychodzi naprzeciw nauce społecznej Kościoła, znajduje odzwierciedlenie w chrześcijańskiej antropologii itd., itp. Pojawia się tu jednak pytanie o fundament godności ludzkiej, o podstawy powszechnej obowiązywalności praw człowieka, słowem, o absolutny punkt odniesienia niezależny od ludzkiej woli. Fakt stworzenia człowieka przez Boga na swój obraz i podobieństwo (vulgo: jakość dziecka Bożego każdego bez wyjątku człowieka) przesądza o jego godności, o tym, że człowiek i jego dobro powinno być zawsze celem, a nie środkiem działania. Natomiast podstawą powszechności praw człowieka i obywatela może być tylko Dekalog, przekazany przez Boga człowiekowi. Brak tych absolutnych odniesień relatywizuje prawa człowieka, czyni je podatnymi na dowolne interpretowanie, nie wykluczając w konsekwencji ich łamania.
  Model sowiecki
  O ile Konradowi Adenauerowi chodziło o utworzenie "wspólnoty chrześcijańskich państw europejskich" (zob. ks. prof. Czesław Bartnik, "Fenomen Europy", Radom 2001), o tyle twórcy Wspólnoty w jej obecnym kształcie - zmierzają do zmontowania superpaństwa odżegnującego się od chrześcijaństwa. Polityka Adenauera wywodziła się z koncepcji antysowieckich i antytotalitarnych, tu na odwrót - próbuje się powrócić do tradycji Związku Sowieckiego. Z treści projektu konstytucji UE przedstawionego w Salonikach należy wnosić, że porównania UE do ZSRS poczynione przez Włodzimierza Bukowskiego nie są przesadzone. Projekt Konstytucji zakłada centralizację i ujednolicenie gospodarki, a zamiast wolnego ryku - dotacje, subwencje, koncesje, kontrole itp. W projekcie wiele uwagi poświęca się zamysłom tworzenia europejskich sił zbrojnych oraz polityki zagranicznej Unii Europejskiej. Unia miałaby być nowym państwem ponadnarodowym, z własnym parlamentem i w przyszłości europrezydentem - głową superpaństwa. Artykuł 1-15 projektu konstytucji europejskiej zaleca "obowiązek lojalności państw członkowskich wobec UE", co oznacza ni mniej, ni więcej podporządkowanie Niemcom i Francji. Uwzględniając stosowne proporcje, coś na kształt państw satelickich Związku Sowieckiego.
  Suwerenem superpaństwo
  Scenariusz taki wygląda na prawdopodobny z uwagi na uwzględnioną w projekcie konstytucji reformę instytucji unijnych, obliczoną na ograniczenie suwerenności państw narodowych. Jak pisze John Laughland w "Zatrutych źródłach Unii Europejskiej": "Według podglądów kolportowanych przez europejskich federalistów, proroków rządu światowego, jak również technokratycznych liberałów, naród jest zbyt małą i anachroniczną formą społecznego porządku, by móc sprostać wyzwaniom współczesnego świata i jego gospodarki. Niewielu z nich ma po prostu odwagę przyznać, że zlikwidują państwa narodowe.".
  Na podstawie ustaleń z Nicei z 2000 r. decyzje zapadały w Unii w dosyć zawikłany sposób, jednak Polska miała szanse stać się jednym z bardziej liczących się krajów w Unii. Liczba głosów przypadająca danemu krajowi nie byłaby proporcjonalna do liczby ludności. Według systemu z Nicei, Polska dysponowałaby 27 głosami przy 29 głosach dwa razy większych Niemiec.
  Obecnie proponowane zmiany, jak zapewnia szef Konwentu Giscard d'Estainge, mają tryb podejmowania decyzji w UE uprościć i zdemokratyzować. I tak od 2009 roku każda decyzja w Unii, która zapadnie większością głosów krajów reprezentujących przynajmniej 60 proc. ludności UE, będzie obowiązującym prawem we Wspólnocie. Do zablokowania natomiast każdej decyzji wystarczająca będzie wola państw mających w Unii 40 proc. ludności. W takim układzie Niemcy czy Francja będą mogły (będą potrzebowały tylko zawarcia doraźnego sojuszu z którymś z państw członkowskich), zablokować niekorzystne dla siebie decyzje.
  Upomnijmy się o swoje
  Artykuł 1-10 projektu eurokonstytucji mówi wyraźnie, że: "Konstytucja i prawo przyjęte przez instytucje Unii w sprawach dotyczących kompetencji im przekazanych będą miały prymat nad prawem Państw Członkowskich". Wobec tego, że prawo unijne ma być nadrzędne wobec prawa państw członkowskich Unii, powinniśmy rozstrzygnąć w referendum o przyjęciu konstytucji Unii Europejskiej przez Polskę.
  Już dziś musimy się jednak liczyć z oporem postkomunistów, którzy korzystając z faktu, że nie jest ono obligatoryjne (zdania w Konwencie Europejskim odnośnie do trybu ratyfikowania konstytucji przez kraje UE są podzielone), zrobią wszystko, by zadecydować ponad naszymi głowami. Miller, czując pismo nosem, już dziś mówi, że "trzeba się bardzo poważnie zastanowić, czy jest szansa, aby ewentualne referendum nad traktatem konstytucyjnym mogło się powieść. Mam w tej sprawie duże wątpliwości i prawdopodobnie trzeba będzie pójść prostszą drogą - drogą parlamentarną, która upoważnia prezydenta do ratyfikacji" (Sygnały Dnia, 23.06.2002). Referendum konstytucyjne może rzeczywiście się "nie powieść". Tu już nie uda się postkomunistom wmówić społeczeństwu, że idzie ramię w ramię z Kościołem. Tym bardziej więc warto się o nie upomnieć.
  Julia M. Jaskólska
 • @Ryszard Opara 11:34:53
  Mnie osobiście Żydowskość jako taka nie przeszkadza...Ale to pana NE celuje w tropieniu Żydów, a własciwie kreowaniu antysemickich prowokacji! Nie ma dnia aby Piński nie wysmażył jakiś prowokacyjny antysemicki tekst obliczony na ściągnięcie najgłupszego elementu NE komentatorów! A to czy Pan jest Zydem czy też nie, zwisa mi i POwiewa!! Gdyby Pan uważnie czytał co napisał Pana kumpel po fachu z czasów WAM- oficer kontrwywiadu, to zauważyłby Pan iz to on napisał że do Au wysłała Pana PRLowska bezpieka abyś śledził Pan tam jakiegoś Żyda jako Żyd!!
  Zwisa mi i POwiewa również to że nie jest Pan zwolennikiem PiS..Znam setki ludzi którzy nie są zwolennikami PiS, ale to co innego nie być kogoś lub czegoś zwolennikiem a być tak jak Pan metodycznym wrogiem który uzywa do zdezawuowania czegoś lub kogoś kłamstw, pomówień, przeinaczeń i manipulacji!! Tylko idiota nie zauważa iż całey sens istnienia tego portalu jest zwalczanie PiS a szczególnie Jarosława Kaczyńskiego..Gdybym nie żył już ponad pół wieku w tym PRLowsko-POstUbeckim grajdole, to mógłbym Pana działalność przypisać dzikiej, niekontrolowanej nienawiści...Ale wiedza jaką posiadam na temat rzeczywistości po 1945, pozwala mi z wielka łatwością rozpoznać metodyczną i przemyślaną działalność POstPRLowskich służb WSIow-SBeckiej prowinencji..
 • @belek 11:59:24 Fakty są inne
  "ŁŁ, postac nie tuźinkowa, inteligentna bestia z Salonu 24, zamarzył o swoim portalu i kasie do kieszeni, i znalazł Ciebie, akceptując ten syf komuszy, w którym się taplasz. "

  Było odwrotnie: Opara znalazł Łazarza, na spotkaniu które razem z Tomkiem organizowałem w Harendzie 23.09.10. Na spotkanie przyprowadził Oparę zaproszony przeze mnie Jurek Bilewicz (kojarzony z: Przejrzysty Rynek, SKOK, PiS).

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany

  Jurek Bilewicz odszedł pod koniec czerwca 2011 z NE po jakiejś awanturze z Oparą

  http://finansebeztajemnic.nowyekran.pl/post/19189,rezygnacja-z-ne
 • @Wrzodak Z. 12:20:05
  Ten wpis ma się nijak do przedstawionych linków.
 • @grzesiekZ 11:13:33
  A oto wymiana zdań pomiędzy Panem Oparą a oficerem kontrwywiadu na WAM w czasie kiedy P.Opara tam studiował:
  grzesiekZ, czytaj uważnie, może uda ci się coś z tego zrozumieć:

  Pan Ryszard Opara
  "Nie miałem przyjemności Pana poznać, ale skoro Pan pracował w WAM jako oficer kontrwywiadu, to może uprzejmie potwierdzi Pan też, że nie byłem żadnym członkiem - żadnych służb. (Co też mi zarzucają)."
  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

  Odnośnie Pan agenturalności : nie wykluczam, nie potwierdzam. Nie mam na ten temat danych. Na różnych forach krążą informacje, iż jako Żyd pojechał Pan do Australii kontrolować innego Żyda. Nie wiem ile w tym prawdy. Według mnie jako byłego oficera kontrwywiadu wojskowego, wyjeżdżając do Australii , jako były oficer wojska musiał Pan współpracować ze służbami specjalnymi /II Zarząd Sztabu Generalnego LWP/. Takie Były czasy i dla nikogo nie robiono wyjątku. Gdyby Pan odmówił, to by Pan nie wyjechał. W tej sytuacji niech Pan z siebie nie robi cnotliwej pensjonarki. Nie uchodzi byłemu oficerowi.
  Odnośnie agenturalności powiem tylko, iż nie jest ona czymś nowym, nieznanym, bynajmniej nagannym. Od lat jest wykorzystywana przez wszystkie państwa na świecie jako element jego bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Tylko w Polsce, za sprawą Macierewicza i jego mocodawców, z agenturalności zrobiono kuriozum, przyczyniając się do gwałtownego spadku bezpieczeństwa państwa.

  detektywmjarzynski 05.01.2013 07:43:23
 • @Marek.Lipski 04:16:19
  "Odslony i reklama konkurencji przydala sie.Alexa i google to pamietaja"
  _____________________________

  Panie, co komu z byłych danych, skoro piszę o czymś co dopiero odbije się w statystykach w przyszłości.
 • @belek 11:59:24
  "Nowy Ekran, który storzył Parol i inni, po Twoim finansowaniu, jest tylko i wyłącznie chęcią rozbicia prawicy"
  _____________________________

  Wówód z gruntu fałszywy, gdyż bazuje na fałszywym obrazie zjednoczonej prawicy pod sztandarem (socjalistycznego jak na ironię) PIS.
  PIS juz wykazał się podczas ostatnuch wyborów, gdy był rzeczywiście jedyną opozycyjną partią na listach wyborczych (pozostałe nie zdołały zarejestrowac swoich ogólnopolskic list) i na przeciagu 4 lat opozycyjności utracił aż milion wyborców w stosunku do poprzednich wyborów.

  Na deser dodam, że równeiz pochwalił działania policji z 11.11.12 ustami posła Kaczmarka.
 • @antysowiet 12:33:57
  maja tupet qwy ...WSI dzialalo dla dobra , to - tak jak ta cala polska ludowa wczoraj i dzis - jest PO to by sluzyc spoleczenstwu polskiemu ...)))
 • @Prezydent RzBiK 12:26:44
  Przeczytałem artykuł, który zamieściłeś, uzasadnienie o odejściu J. Bilewicza (jego własne), jestem zdruzgotany tym, ze ludzie inteligentni dalej kredytują Rysia O., przecież jeżeli to prawda, a nie mamy zadnych przesłanek aby w to wierzyć, to Rysio dalej jest tym Rysiem, który sie prawu w Au nie kłaniał, tylko trzeba w końcu podać Jego pseudonim operacyjny.
  Ty piszesz, ze "po jakiejś awanturze", chyba inaczej czytamy i inaczej rozumujemy, a może to ja jestem jak kot i liżę tylko swój odbyt.
 • @Ryszard Opara 11:51:23
  "NIGDY NIE WSPÓŁPRACOWAŁEM Z ŻADNYMI SŁUŻBAMI I Z UBECJĄ!!!
  NIGDY NIE DONOSIŁEM."
  ___________________________________

  Wytykam ewidentne błędy, no ale cóż...
  Otóż, jeśli już jeden raz napisało się w specjalnie temu poświęconej notce to co powyżej, tedy nie ma potrzeby multiplikowania tego stwierdzenia (przysłowie naucza: tylko winni się tłumaczą) ale za odpowiedź wystarczy link do tej notki.

  Jeśli ktoś twierdził będzie nadal coś przeciwnego, tedy należy żądać od niego dowodów (kwity, papiery itd itp).
  Zawsze odradzałem drogi sądowe, no ale w stosunku do notorycznego opluwania ze strony Sakiewicza i GP nie ma po prostu wyjścia.
  Ci państwo muszą przed sądem pokazac swoje dowody, jesli ich nie mają to będa musieli zapłacić za pomówienia.

  'My informujemy -oni kłamią"? Należy sprawdzić to hasło.
 • PS.
  Dziwi, albo nie dziwi mnie wcale ogłupienie czytelników GP i Niezależnej.
  Ci do cna ogłupieni nie konstatują, że gdyby na RO były jakiekolwiek papiery z czasów komunistycznych i z czasów po 89 roku to juz dawno wypełzły by w publikacjach tych mediów.
  Jeśli do dzisiaj nic nie opublikowali, znaczy to tyle, że nic nie mają.
 • @OHV 12:59:33
  Ale
  nigdy nic nie wiadomo, bo jak Polska stanie sie wolna, to i TW bolek papiery odda,

  w ludowej ojczyznie po okraglaku, zadnemu - miedzianemu czolku nic nie udowodniono z ludowej przeszlosci ...

  dzis w czasch nadchodzacego przesilenia w Polsce - caly pic polega na tym by utrzymac zdobycze ...A

  nie o jakas wolna Polske ...Bo

  z taka przeszloscia stac nagle narodowcem i nie obawiac sie konsekwencji w wolnej Polsce - to smiech na sali i kaktus jak na dloni - o co tak naprawde chodzi ...)))
 • @belek 12:49:22
  Spytaj Bilewicza o co poszło, ja nie wiem.

  Ten Opara czy nie ten?

  Sygnatura: IPN BU 644/2367
  Nazwisko: Opara
  Imię/imiona: Ryszard
  Jednostka: akta osobowe
  Nazwa bazy: KBW

  KBW - jednostka rozwiązana w 1965 r. czyli gdy Opara miał... 15 lat (wczesny werbunek w ostatnim roku działania formacji??????????)

  Jedyne "haki" na (na pewno tego) Oparę:

  http://lustratorpolski.salon24.pl/411994,ryszard-opara-i-obszerna-rekomendacja-wicekonsula

  Widywany w towarzystwie Ambasador Australii w Polsce Ruth Pears więc chyba w tej Australii nie narozrabiał szczególnie:

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/43298,smaki-swiata-czyli-co-umie-upichcic-malzonka-pana-opary

  Pseudonim operacyjny? Chętnie poznam, podobnie jak prawdziwe haki na Oparę. Na razie to w Polsce zrobili z niego golca ściganego przez komorników:

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/29441,naprawa-rzeczpospolitej-reforma-systemu-bankowego-czesc-ii
 • @Prezydent RzBiK 13:09:05
  Czy ludowe wojsko polskie - powinno sprawowac w wolnej Polsce jakiekolwiek funkcje ...
 • @Prezydent RzBiK 13:09:05
  Idę juz spać kolego, bo u mnie noc, jedynie na koniec, "co umie upichcić szanowna małżonka Rysia O" nic mnie nie obchodzi, jezeli myślisz, że obecność Ambasador Au na takim zaaranżowanym przedstawieniu kogokolwiek rozgrzesza, to chyba jesteś jednak z innej planety.
  Po spotkaniu,może zapytała kim byli Ci, i tutaj dobierz sobie zakres określeń.
  Co do pseudonimu operacyjnego, to ja też chętnie poznam...
  Chcąc być osoba aspirujacą do tworzenia czegos nowego, trzeba być jak żona cesarza, a Rysio O. niestety reputację ma jak nie przymierzając ...

  Co kolego z Twym przyjacielem ŁŁ, czyżby Rysio O. juz odstawił Go od korytka, czy może Hajdarowicz zaproponował mu stanowisko, w NE to chyba modne?

  Dobranoc
 • @katerina404 01:53:25
  "Tylko co my możemy obecnie zrobić? Trzeba koniecznie coś z tym zrobić, aby te plany w gówno im się obróciły."

  Trzeba wiele zrobić, jak tym wierszyku:
  "A było to tak, bociana dziobał szpak, a potem była zmiana i szpak dziobał bociana. Potem jeszcze trzy takie zmiany. Ile razy szpak był dziobany?", aby pozostało tak jak jest.
 • @victor 13:08:12
  "Ale
  nigdy nic nie wiadomo, bo jak Polska stanie sie wolna, to i TW bolek papiery odda,

  w ludowej ojczyznie po okraglaku, zadnemu - miedzianemu czolku nic nie udowodniono z ludowej przeszlosci ...

  dzis w czasch nadchodzacego przesilenia w Polsce - caly pic polega na tym by utrzymac zdobycze ...A

  nie o jakas wolna Polske ...Bo

  z taka przeszloscia stac nagle narodowcem i nie obawiac sie konsekwencji w wolnej Polsce - to smiech na sali i kaktus jak na dloni - o co tak naprawde chodzi ...)))"

  _______________________________________


  Przepraszam, ale o co chodzi?
  Skoro są dziennikarze, który 'wiedzą na pewno', że RO był etatowym/kapusiem WSW/WSI/UB albo i i czegokolwiek podobnego to proszę o wyłożenie papierów na stół, najlepiej na posiedzeniu sądu.

  Udupiono juz setki ważniaków: Wielgusa, Boniego, Wałęse itd itd ale też i Kulczyka ujawniono jako kapusia, teraz się mści poprzez udzielenie kredytu na przejęcie 'Rz' i Urz', w czym problem by to samo zrobić z RO?

  Jest tez zysk z całej tej akcji, a mianowicie środowisko GP pokazuje swoja prawdziwą twarz.
 • @victor 13:19:56
  Wojskowi to podstawa, bez nich państwo się nie obroni. Tu jest to ciekawie ujęte:

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/63634,rzbik-czyli-o-turanszczyznie-i-bizantyjskosci

  Czy akurat LWP? Gdybym miał w Polsce coś do powiedzenia to chętnie bym skorzystał z wiedzy np. adm. Toczka, a takich ludzi jest więcej. Kto powinien stanowić trzon NOWEJ POLSKI? Myślę że na debiucie (zastrzegam - na debiucie) oficerowie i żołnierze z Afganistanu, Iraku, itp., bo przecież nie cywile.

  A jak to powinno wyglądać docelowo? (co do zasady)

  "Zdecydowanie gorzej niż słowo "szlachta" brzmi np. "elita", a elit, jak sami wiecie dobrze, każdy naród i każde państwo potrzebuje. Co jest ważne, jeśli chodzi o elity państwa? Ważne jest to, by elitą się stawało z racji przymiotów, za osobiste zasługi - nie z krwi (potomstwo samo musi sobie zapracować), no i elity powinny być nazwane wprost, że nimi są i być wyłonionymi wg czytelnych reguł. Inaczej będą to utajnione sitwy i mafie - nie elity. Państwo zbudowane na mafiach i sitwach będzie zawsze dla obywateli w najlepszym razie macochą - nie matką. W najgorszym - sutenerem.

  Droga do zostania elitą powinna być otwarta dla każdego - w Chinach PRZEPUSTKĄ do aspirowania do elity był i jest też dziś egzamin z wiedzy. Nie widzę powodów, by w Polsce nie mogło być tak samo.

  Czy ludzie są sobie równi? Powiedzmy, że są. Tym niemniej jedni są bardziej zacni, inteligentni czy bardziej aktywni, a drudzy mniej i stosownie do cnót, inteligencji, wykazywanej aktywności w sprawach państwa (bo o nim mówimy) czy stosownie do zasług, jedni powinni cieszyć się wyższym uznaniem i mieć większy wpływ na jego sprawy, drudzy zaś mieć powinni je niższe i mniejsze.

  Jak jest w Polsce? Czy przypadkiem nie jest tak, że najinteligentniejsi i najbardziej energetyczni Polacy wyjechali na Zachód, a ci co nie wyjechali życie spędzają np. na korytarzach sądowych. Czy przypadkiem nie jest tak, że w neoPRL-u dozwala się zarządzać (nie mylić z rządzeniem) generalnie ludziom po prostu miernym. Czy to w ogóle są to "przypadki", a nie działanie z premedytacją - scenariusz przewidziany dla bantustanów, który ktoś zaklepał, a zarządcy go za posady i prawo do bezkarności w tymże Bantustanie zwanym Polską od nich kupili i go realizują."

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/75183,26-dni-do-planowanej-rezygnacji-prezydenta-rzbik
 • @OHV 13:29:06
  Tylko ksiedza udupiono ...kulczyk zatrudnil wlasnie kwacha - TW olka, natomiast TW bolek ciagle puszcza w skarpetkach ...

  co do GP - no coz prosze udowodnic, ze tak nie jest ...owszem chcialoby sie poznac prawde do glebi, ale niestety papiery ktos mocno dzierzy w dloni ...
 • @belek 13:28:17
  To ja też chcę fotkę z Panią Ambasador !

  Tak, "Rysio" ma już przechlapane - jedynie o. Rydzyk mógłby odkręcić sprawę.

  Od razu przyjaciel. On na pewno tak by tego nie ujął - po prostu poznaliśmy się 2 lata temu i miejscami nadajemy na tej samej fali. Od proponowania stanowisk jest chyba Piński - dzięki Jankowi jest szansa na zarobienie paru złotych co oczywiście należy skwapliwie wykorzystać póki jest wyrwa dla blogerów.
 • @Prezydent RzBiK 13:32:23
  Wojsko nalezy trzymac zdala od wladzy ...Wojsko nie jet PO TO,

  niech swoja wiedze raczej wykorzystuje do zwalczania wroga, a nie opozycji w Polsce ...

  dzis jak we wczesnym prl - POrtii podlegaja wszelkie platformy ...ale

  oczywiscie zwalcza sie li tylko pis ...)))

  ...kiedys sluzby - promowaly POPIS - wmowili wyborcom, ze obojetnie na kogo sie glosuje - to jedno i to samo ...A

  to sie okazala gwno prawda ...Dzis natomiast mamy podobny symptom wyplywajacy tym razem z NE ...ci sami ludzie?

  Bo

  metody podbne.
 • @victor 13:37:25
  Ja pisze że ujawniono donosicielstwo takich tuzów Kulczyk, Wałęsy itd itd - odpowiadasz, że to nie prawda, bo nic im nie zrobiono.
  Dowodem na to, że ich nie ujawniono, jest to, że im nic nie zrobiono?
  Przepraszam, nie mam czasu dyskutować z urojeniami.
 • @Michał Dzienisz 13:50:45
  "...a kwity drogi OHV można ukryć..."
  _______________________________

  Ale o co chodzi z wymyślaniem ukrywania kwitów na RO?
  WSI rozwiązana przez ludzi do których GP ma dojścia, papiery z UB/SB leżą w IPN, nic tylko odkrywać.
  Ci z GP je ukrywają, o to chodzi? Jesli tak to zapytaj ich czemu je ukrywają. Może dlatego, że nic nie mają?
 • @OHV 13:54:58
  Chcesz wykazac, ze kulczyk nie zatrudnil TW olka, a TW bolek nie ciaga po sadach ...A
  byc moze, ze wzgledu na ich 'dzialanosc' odebrano im slone swiadzczenia prezydencckie ...dotacje na biora
 • @antysowiet 12:25:50
  " Mnie osobiście Żydowskość jako taka nie przeszkadza..."

  No pewnie...Zwlaszcza jak sie jest samemu parchem.Na tym to polega cipko - prawda.Czy "prawica" czy "lewica" - nasi wioda prym...

  I tak od 1944...Problem zydowski, jest najwazniejszym i kluczowym dla zrozumienia co sie dzieje w Polsce od czasow zainstalowania komuny w Polsce.Kto tego nie rozumie, nie rozumie nic...Lub sciemnia.
 • @Michał Dzienisz 13:48:54
  "Byłem więc przedwczoraj, że tak powiem kompletnie na świeżo czytając rewelacje Opary - mówię o ataku na Sakiewicza w stylu Pitery (5k bez przetargu)."
  ___________________________________

  Ale to jest bezsensowna odpowiedź na kolejne wklejenie przez GP starego artykułu b.pzpr-owca.

  Bezsensowna, bo takich zatrudnił ludzi jak Szymowski oraz pozwalajac na pisanie i promowanie sie innym na aeropagu, zamiast się ich pozbyć. To są błędy wynikajace ze złej polityki, tylko tyle i az tyle.

  W kwestii podstawowej mamy sytuację jasną i oczywistą: Jedna strona mówi: nie byłem donosicielem ani etatowym pracownikiem, ani czymś podobnym -druga strona, że jest odwrotnie, na co przedstawiają pseudodowody majacy 'sprawiac wrażenie dowodu' na ogłupionym czytelniku.

  Niestety pozostał tylko sąd, gdzie sędzia w założeniu ma być odrobinę bystrzejszy od średnio ogłupionego czytelnika GP. Oby tak było.
 • @victor 14:03:28
  Przeczytaj moja odpowiedź jeszcze raz i postaraj się zrozumieć co tam jest napisane.
 • @Michał Dzienisz 14:17:20
  Możesz tak uważać, dlatego róznicie sie w ocenie z GP i ich czytelnikami.
 • @Michał Dzienisz 14:27:33
  Jak mniemam tam nic nie będzie o patriotyźmie to po pierwsze.
  Po drugie, dowodzić będą ale dziennikarze GP w myśl ich hasła przewodniego "my informujemy-oni kłamią", że RO był współpracownikiem/etatowym pracownikiem WSW/WSI/SB lub pokrewnych służb, donosił, należał do pzpr-u itd itp.

  Chętnie tego wszystkiego wysłucham...
 • @Michał Dzienisz 14:36:00
  "...może rzeczywiście racja - Opara to trep "
  ________________________

  Jak wyżej, czyli jeśli dziennikarze GP udowodnią to przed sądem, to będziem go nazywać trepem.
 • @Michał Dzienisz 14:43:30
  "a po co tego słuchać?"
  ______________________________

  Motywacje mogą być różne... Pani konserwatystka twierdzi na przykład, że tylko prawda jest ciekawa.
  A ja twierdzę, że warto po tylko, by sprawdzić czy ich hasło 'my informujemy-oni kłamią' jest prawdziwe.
 • @Michał Dzienisz 14:51:45
  Koty i psy zostaw w spokoju.
  Sąd, dowody na stół i po kłopocie....
 • @OHV 14:17:44
  wcale nie udowadniam, ze to nie prawda - tylko raczej stawiam pytanie; no, i co z tego ...wnioski, to Ty wyciagasz, a probujesz w nie wrobic victora.

  ...)))
 • Wypada tylko życzyć Panu powodzenia
  co też czynię,
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @cziken1 14:13:02
  Ująłeś samo sedno tego, co się u nas dzieje od A.D. 1939,
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @Ryszard Opara
  I co, fajnie nie?;p
  A gdzie tu jeszcze!

  Najbardziej rozbrajaja mnie kolesie, ktorzy wylewaja wiadra pomyj, a jak Rychu ogolnikowo uzyje zwrotu, ktory powinien byc im przypisany na stale, to rwetes podnosza o braku kultury i chamstwie xD

  Prawdopodobnie gdyby powiedzial:
  Dobra! Wszyscy wypierdalac!

  To okazalo by sie, ze jest temat na tydzien, jaki to Rysio jest cham skonczony.
  Z drugiej strony oskarzenia o przekrety, zlodziejstwo, bycie bylym, badx aktywnym agentem moskwy i ostatni hit - Rychu jest zydem! Sa wporzo i po byku. Pelna kultura! Jeszcze pisza to Ci sami co oskarzaja nE o antysemityzm.
  Czy jest na sali psychiatra?!

  Chopie, jak Rysio jest taka menda i nic nie znaczy, to po kiego sie tu bezpodstawnie produkujesz?
  W trosce o narod podejmujesz wrogie, brutalne i brudne dzialania?
  To nie bedziesz zdziwiony, ze Ci sie odda?
  Nie pozwie do sadu od razu. Po prostu zabierze mikrofon. Jest tyle fajnych miejsc gdzie mozna ratowac Polske. Napewno je znasz. Idx i ratuj! Narod gdy sie dokona Ci podziekuje! Nie musisz sie produkowac na tym nic nie znaczacym WSIowym portalu.
 • Wczoraj POPIS natomiast dzis PO-PiS ...
  PO sie konczy (znow zmienia nazwe?) zreszto powolane przez sluzby ...I

  co robia sluzby - wiedzac, ze PO i tak jest stracone ...Ano
  przy tej okazji chca utopic pis tez ...co potem ?

  Ano

  okragly stol bis - no bo jak tak bez WSI.
 • @Prezydent RzBiK 15:59:49
  Wybacz, ale porownywanie takiego sovieckiego soldata - doradce dzis bula, badz ubolewanie nad szkolonymi w sovietach WSI; NE - to tacy sami ludzie ...


  ...To,

  wlasnie TO niesczescie Polski.
 • @victor 13:49:48
  Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Wojsko to tacy sami Polacy jak ty i ja - tyle że przeszkoleni, uzbrojeni i zorganizowani pod komendą. Wojsko to zbrojne ramię... Narodu i Państwa. Partie polityczne też mają uzasadnienie o ile grupują w sposób naturalny ludzi podobnie myślących - a obecnie tak nie jest. Rządzą kacykowie rozdający po uważaniu miejsca na listach i w konsekwencji frukty. Ogon merda psem.
 • @grzesiekZ 14:48:19
  Przeczytałem tylko poczatek i odpusciłem sobie reszte tego POstbolszewickiego bełkotu..Nie byłoby nic nagannego we współpracy z wywiadem lub kontrwywiadem gdyby to był wywiad i kontrwywiad wolnej, suwerennej Polski! Służby specjalne PRL były integralną częścią służb specialnych ZSRR i dla nich pracowały! Współpraca z gestapo miała i ma mniejsze zanczenie dla Polski niz współpraca ze słuzbami sowieckimi a to dlatego iż Niemcy hitlerowskie przegrały wojne i słuzby specjalne Hitlera albo przeszły do konspiracji, albo doznały likwidacji..Natomiast służby specjalne ZSRR zmieniły tylko szyld na Rosja i pozostały tym czym były wcześniej!! Tylko idita może uważać iz trep WSW wyszkolony w Moskwie po rozpadzie ZSRR pozostał potraktowany jak stoczniowiec po likwidacji stoczni!! Trep wywiadu lub kontrwywiadu PRLowskiego pozostał w tych samych strukturach i podlega temu samemu centrum decyzyjnemy, czyli Moskwie!! Wbij sobie głupolu tą prostą prawde w ten trepowski łeb raz na zawsz!!
 • @Prezydent RzBiK 15:59:49
  Człowieku!!nie myl Wojska Polskiego z LWP!! Nie myl byłych trepów WSW, politruków z wojskiem polskim!! Oni maja tyle wspólnego Polską co ja z Chinami Ludowymi!!
 • @Michał Dzienisz 16:27:25
  To sobie przeczytaj komentarze pod notka, ktora wlasnie skomentowales..
 • @victor 16:06:38
  Wiesz od czego bym zaczął kompletowanie kadr Prezydenta NOWEJ POLSKI? Od rozpalenia pieca. Pretendujący do najwyższych funkcji w państwie i armii odpowiadaliby na pytania. Jeśli by łgali, a technologia poszła do przodu i da się to stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, to lądowaliby w tym piecu. W przypadku poważnych wątpliwości pudło, a po przesłuchaniach banicja. Banicja całej rodziny plus przepadek mienia.
 • @Michał Dzienisz 16:54:55
  acha, wreszcie cos ciekawego!
  Przemysl mowisz - nadstawiam ucha! Przemysl to cos czego nam wlasnie trzeba i 76% problemow rozwieje sie jak mgla w poludnie!
  Co to jest ten holokaust? To jest cos jak nokia? holo- HD, 4D?
  -kaust, cos z piciem? Czterowymiarowa cola? To moze isc! Teraz jest szal na takie bzdety. Wolalbym cos solidniejszego, ale grymasic nie bede. Od czegos trzeba zaczac! Jakos biznes rozkrecic. Nie mozna do usranej ziemniakami stac.
  A to jest polska mysl techniczna, czy znowu na jakiejs licencji?
 • @Michał Dzienisz 16:24:01
  "No chłopie:
  Wałęsa - sąd - postanowienie - niewinny."
  ________________________________

  Teraz będziesz oświecał ogłupionych czytelników GP przykładem Wałęsy.
  Najpewniej tylko tam przejdzie nastepująca dialektyka: nie pokazemy papierów na Oparę, bo Wałęsa został uznany za niewinnego, więc i jego uniewinnią, tzn. nas nie skażą.
 • @OHV 12:54:47, Torin i inni
  Szanowny Panie,

  Naprawdę, ta dyskusja nie ma sensu.

  Panowie Dzienisz, Belek, Antysoviet i inni - mają tutaj na NE zadanie do wykonania - na zlecenie czyjeś. I niech robią. Może ich to bawi? A niech tam. Należy to całkowicie ignorować. Dyskusja nie ma sensu. Oni tylko się wtedy właśnie podniecają - czują ważni.

  Cóż - nawet branie ich do Sądu i oskarżanie o naruszenie praw i dóbr osobistych - też niewiele da. Rozmawiałem z prawnikami. Najczęściej Ci Panowie, ukrywają się pod nickami. Trudno będzie ustalić ich dane - aby rozpocząć sprawę karną (czy cywilną). Polskie Sądy pod tym względem - są całkowicie niewydolne. Sprawę na pewno wygramy, ale cóż z tego. W Polskim systemie Wymiaru Sprawiedliwości - oni czują się bezkarni.

  Zaczną pisać pod innymi nickami.

  Ja wielokrotnie już deklarowałem, że nigdy nie współpracowałem z żadnymi służbami. Prosiłem o przedstawienie dokumentów, papierów.

  I nic nie mają. Bo to zwyczajne kłamstwa, pomówienia. Nonsens.

  Naprawdę z tego typu ludźmi - po prostu się nie dyskutuje. Ja też próbowałem - szkoda czasu.

  Pozdrawiam
 • @Michał Dzienisz 16:54:55
  "Jako taki jest moim wrogiem!"
  _______________________

  O nic innego nie chodzi jak tylko o brak filosemitynictwa na NE.
  Pewna grupa semitów tak ostro walczy o uwalenie NE, by po prawej stronie sceny medialnej było w tym zakresie jak po lewej i w środkowej. Czyli wszędzie nasi.
  W razie np. wojny z Iranem wszystkie media mętnego nurtu będą sobie nazwajem basować, od GW do GP. Wojna z Iranem to tylko taki przykład, bo tak naprawdę cele sa zupełnie inne.
 • @Ryszard Opara 17:37:22
  Pan Dzienisz występuje pod nazwiskiem i na pewno dałoby się ustalić kim ten pan jest. Wystarczy chcieć, a może sam nawet się zgłosi skoro, jak pan twierdzi, lubi się "czuć ważny".
 • @Ryszard Opara 17:37:22
  Rozumiem, ale tak jak kiedyś juz pisałem, ciąganie po sądach blogerów to strzelanie sobie w stopę. Choćby przykład ichniejszego blogera z S24, o którym nikt już nie pamięta, a apelowałem by nie wchodzic na drogę sądową, co się tez tak stało, ale gdyby postąpić odwrotnie zapewne byłby dzisiaj gwiazdką blogosfery.

  Łatwo też zauwazyć, że pewną część blogerów wręcz tego pragnie, by zyskać rozgłos.

  Jednak z Sakiewiczem - z uwagi na jego pomówień siłę medialną- postąpić należy zdecydowanie, czyli banalnie... czyli droga sądowa.

  I sprawa zostanie definitywnie zamknięta.
 • @Prezydent RzBiK 18:11:22
  Taki jestem ważny, jakich mam wrogów, dlatego niejeden bloger chciałby awansować. Np. taki Pan Gienek wziął sobie za osobistego wroga jakiegoś bardzo waznego kardynała z Rzymu:)
 • @Michał Dzienisz 18:41:56
  No i proszę, to się nazywa obywatelska postawa. Zatem czekamy na ruch pana Ryszarda.
 • @Ryszard Opara 17:37:22
  obserwuję dyskusję od początku, miałem nie wtrącać się, ale na powyższy post muszę zareagować. "Pomawiają" Pana nie tylko "anonimowi blogerzy", a dziennikarze podpisujący się imieniem i nazwiskiem! Struga Pan durnia? Wychodzi na to, że boi się Pan konfrontacji w sądzie!
  Dziękuję Panu za stworzenie NE, bo jakby nie było, jest to najbardziej niezależne medium w Polsce (niestety zależne od Pana). Promowanie durnych notek, a "zapominanie" wartościowszych nijak inaczej mogę nazwać jak cenzurą.
  Mam nadzieję, że powodują Panem szlachetne zamiary i wszelkie zarzuty są bezpodstawne. Proszę to udowodnić i pozwać na początek Sakiewicza.
  Myślałem trochę o tym co bym zrobił na Pana miejscu, aby się uwiarygodnić, i wygrana w sądzie z presstytutkami była by najbardziej pożądana.. Pozdrawiam.
  P.S. niestety w moich oczach wszelkiego rodzaju humaniści nie nadają się do budowania Nowej Polski (obecną tragedią Polski są historycy i prawnicy u władzy), tu jest potrzebny inżynier. sorry, ale cenię sobie konkretnych ludzi, a nie grafomanów..
 • @Prezydent RzBiK 18:11:22
  Pan Dzienisz może być szybko odtajniony, gdyby tego potrzebowała władza. Obawiam się, że nikt inny nie dowie się prawdy. Ot takie mamy obecnie zwyczaje.
  Ciekawe, że atakujący zapomnieli o problemach, jakie poruszył w swoim wystapieniu autor, a jedynie skupili się na ataku personalnym.A może, to nie jest zaskoczenie, ale zwyczaj i sposób realizacji zadania.
  Boryna, takich gości przepędził by kosą.
 • @Adam Zawrat 19:49:23
  Nie, nie zapomnieli. Wręcz przeciwnie.
 • @wk..ny 19:46:19
  Szanowny Pan proponuje szukać sprawiedliwości w polskim sądzie?Zapewne pan R. Opara posiada na tyle dobre rozeznanie w tym temacie, że w takie maliny nie da się wpuścić.
  I jakiego typu sędzia miałby rozstrzygać te spory?
  Ostatnio głośno było o pewnych wyrokach.Czy w sytuacji, gdy władza sądownicza w naszym kraju została uzależniona od władzy, można spodziewać się w takim procesie sprawiedliwego wyroku?
 • @Adam Zawrat 20:00:19
  "Polskie Sądy pod tym względem - są całkowicie niewydolne. Sprawę na pewno wygramy, ale cóż z tego. W Polskim systemie Wymiaru Sprawiedliwości - oni czują się bezkarni." to nie moje słowa!
  ale po przemyśleniu tematu, ma Pan rację, polskie sądy są stronnicze vide sprawa Bolka. Abstrahując od polskiego wymiaru niesprawiedliwości, decyzja/wyrok oraz cały przebieg sprawy dałby myślącym ludziom pole do wyciągania wniosków. Wydanie wyroku uniewinniającego przez sędziego, który nie bierze pod uwagę szczegółów, było by dla mnie znamienne..
 • @Adam Zawrat 20:00:19
  Nie ma Pan racji. Sakiewicz napisał i powiedział wystarczająco, by mu wytoczyć proces. Swoją drogą byłby to dobry ruch marketingowy... dla obu stron.
 • @Prezydent RzBiK 20:28:30
  nie zastanawia Cię, że RO nie dąży do tego "dobrego ruchu marketingowego"? sprawa śmierdzi i jej zakończenie w sądzie pogrąży Sakiewicza albo Oparę.. P.S. myślisz że jesteś lepszym marketingowcem od Ryszarda?
 • @wk..ny 20:33:49
  Myślę, że nic NE nie jest w stanie zaszkodzić, o ile Ryszard jest czysty, jak deklaruje. Prawda ustalona w sądzie ma swoją wagę i warto dla niej doprowadzić do procesu. Przecież chcesz prawdy i chciałbyś zobaczyć haki na Oparę, a te by musiał wyłożyć na stół Sakiewicz, nie?
 • @Prezydent RzBiK 18:11:22
  Moja Babcia mówiła: nie ruszaj gówna bo będzie śmierdzieć a tu jest nawet gorzej.

  Obywatel Michał Dzienisz jest nikim. Nikim. Co wielokrotnie pokazał swoimi wpisami.
 • @Prezydent RzBiK 20:28:30
  Oczywiście, zamiast tworzyć nowe stowarzyszenie pan Ryszard O powinien skupić się na szukaniu sprawiedliwościw sporze z panem S. Ale ubaw mieli by pismacy. Już widzę całe mnóstwo doradców po obydwu stronach.
  Nie ma lepszej sytuacji, niż ta, gdy moi przeciwnicy, nawzajem okładają się.
 • @Prezydent RzBiK 20:52:05
  nie odwracaj "kota ogonem". Ja chciałbym aby Opara okazał się czysty. Jeśli Sakiewicz ma haki to niech pogrąży Oparę, jeśli nie to nich buli odszkodowanie za zniesławienie. NE to nie Opara, nie Ty, nie ŁŁ.. to są blogerzy i komentatorzy niezależni, nie mający z Wami nic wspólnego! Uciekłeś od najważniejszego, czyli dlaczego Opara nie chce iść na konfrontację?
 • @Adam Zawrat 20:55:40
  prawda sama się obroni.. zanim zacznie się tworzyć jakiekolwiek stowarzyszenia, trzeba najpierw pokazać, że jest się godnym zaufania, aby ktokolwiek chciał do takiego stowarzyszenia przystąpić. Chcesz lustracji członków za kilka lat? chyba łatwiej budować od początku na ludziach wiarygodnych..
 • @Adam Zawrat 20:55:40
  To by tylko pomogło stowarzyszeniu.
 • @wk..ny 21:01:06
  To chyba nie do mnie pytanie.
 • @belek 11:59:24
  Tak sobie czytam te Twoje rewelacje i pominąwszy zawartość "wpisu" moge tylko współczuć takiej osobie jak Ty.
  Przeczytaj to co napisałeś - przeciez to tekst jakiegoś niedogrznego głupolka. Nie wstyd Ci?
 • @Prezydent RzBiK 19:02:43
  Panie Prezydencie i BiK,

  Rozmawiałem już wielokrotnie na ten temat z prawnikami.

  Proces o naruszenie dóbr, zniesławienie - będzie trwał długo, nawet parę lat przy założeniu że wezwani, nie będą się stawiać. A ci ludzie to fachowcy - z reguły. Koszty więc duże, kompensata żadna i z reguły nieściągalna. Taki jest system i tzw. Polski Wymiar Sprawiedliwości. W tym aspekcie prawo UE/USA - jest dużo lepsze.

  Ale to nawet nie o to chodzi. Problem jest inny. Rozpoczęcie tego typu działań, będzie promować właśnie tych ludzi, dawać im impuls do dalszych destrukcyjnych działań, o podobnym charakterze. W pewnym sensie oni właśnie na taką naszą akcje czekają. To im da "publicity"

  Trzeba by było też zmienić całą obecną formułę NE. Jak np zrobić, aby ci sami ludzie nie pisali pod jakimś nickiem. Trzeba by wprowadzić cenzurę i kontrolę komentarzy - a tego chciałbym uniknąć.

  Niestety, takie są realia. Trzeba tych ludzi po prostu ignorować. Nie ma co z idiotami dyskutować, bo w końcu sprowadzą Nas do swego poziomu.

  Sprawa P Sakiewicza jest inna - tu będziemy działać.

  Pozdrawiam
 • @Adam Zawrat 20:00:19
  Jest tak jak podajesz w pytaniu.
  Tylko czekają żeby zacząć "proces w sądzie" i międlić sprokurowanymi domniemanymi "dokumentami" całymi wiosnami i latami na przemian. Na końcu trzeba wszystkich potem przeprosić za to, że się pan. Opara miał czelność w ogóle urodzić.
  Sprawa w sądzie to ostateczność.
 • @Prezydent RzBiK 20:52:05
  Mało Ci było oglądać procesów nagranych przez Pawła Pietkuna i Carcinkę?
  Obudź się proszę.
 • @wk..ny 21:01:06
  Jak narazie, to pan Opara (moim skromnym zdaniem) poprostu ma głowę na karku i wie co robi.
 • @Ryszard Opara
  "Proponujemy założyć tzw. Stowarzyszenie Zwykłe, które można zarejestrować w Urzędzie Miasta, bez żadnych problemów, wystarczy poświadczenie wpisu. Stowarzyszenie byłoby nieformalnym i bez zobowiązań ugrupowaniem, łączącym Polskie, Patriotyczne siły Narodowe i Chrześcijańskie. Jeden wspólny mianownik – wspólne wartości i Wolna Niepodległa Polska. Każde ugrupowanie zachowuje swoją autonomię – (do czasu kiedy sprawdzimy się we wspólnych działaniach).
  Proponowana nazwa: Ruch Społeczny – Porozumienie Narodowe. (RS-PN).Mamy już wstępną akceptację kilku ugrupowań.

  Stowarzyszenie Zwykłe:

  Ruch Społeczny - Porozumienie Narodowe,

  będzie rejestrowane w styczniu 2013. "
  ================================


  Wreszcie jakiś konkret. Nazwa jaka taka, lepsza niż wszystkie poprzednie, ujdzie, akronim acz trudny do zapamiętania także znośny. Ruch MUSI być w założeniu masowy. Zanim powstał statut Solidarności, to związek w postaci komitetów praktycznie istniał, zróbmy to samo. Nie będzie nam totalitarna, reżimowa władza czyniła łaski zgody czy braku zgody, rejestracji, wymogów. Niech nas prześladują, to nawet sposób na popularność podziemnego, ale jawnego ruchu. Sprzeciw musi mieć swój wyraz, a Pan potulnie chce rejestrować stowarzyszenie, zgoda, ale na normalne rejestrowe z osobowością prawną. Statut musi być jednak dopracowany, diabeł siedzi w szczegółach. Proszę spojrzeć na statuty poteznych organizacji jak PTTK itd To nie jest takie proste to dopracować do optimum.

  Rozumiem że to nie wyczerpuje tematu, ale otwiera. Takie stowarzyszenie zwykłe nie musi zbierać tylko podmiotów z osobowością prawną, ale nieformalne grupy także? Np kluby blogerów z NE, czy inne społeczności? A osoby indywidualnie? Aż mnie zatkało, bo jak sobie pomyślę że to ruch tylko dla organizacji.... to ja już nie wiem... kanapowa inicjatywa byłaby bez perspektyw na duży rozwój.

  Poza tym czy musi to być w ogóle stowarzyszenie zwykłe, zwłaszcza że takie NIC NIE MOŻE w praktyce? Można je za to z hukiem zdelegalizować np za jakiś wydumany zarzut, nie będzie to trudne w Warszawie... np antysemityzm, mowa nienawiści itd Bufetowa nas zdelegalizuje jako "nazioli" ;)

  Może zatem rodzaj cyklicznego konwentu, kongresu? Tego nam nie rozwiąże władza PO-ludowa. Chyba że uznają to za nielegalne zgromadzenia i ostrzelają bronią gładkolufową ;)

  Taki ruch nie rozwiązuje kwestii integrowania społeczności NE, jest niedosyt inicjatywami które już jakoś wcześniej zaistniały. Dlaczego Ruch Narodowy nie miałby powstać TAKŻE w formie internetowego (na początek) klubu na NE? Wiadomo że lansuję taką inicjatywę i rozbija się to o brak przywództwa na start, nie o brak chętnych "szeregowców", bo chętni są, będą.

  Jaki podmiot Pan właściwie reprezentuje w RSPN? Czy NE jako całość, jako wydawca mediów? Inna rola? Jakaś konkretna organizacja, ruch? Jaka, jaki?

  Właśnie mógłby Pan reprezentować Klub Ruch Narodowy NE, który trzeba realnie rzec jasna najpierw założyć, a np ŁŁ ogólnie mógłby reprezentować całą społeczność NE jako naczelnik redakcji i bloger, komentator. Będziecie nas reprezentować jako rzecznicy. Cała społeczność NE może funkcjonować jako obywatelski parlament, wszyscy jesteśmy posłami, osoby zasłużone senatorami. Limitu miejsca nie ma, nawet w małych Atenach była Rada 400-500, nas może być tylu... ilu nas będzie. .
 • @Michał Dzienisz 13:29:20
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/84927,uklad-po-pis-republika-okraglego-stolu#comment_730512
 • @Michał Dzienisz 13:35:17
  Panie Michale.
  Jestem zarejestrowany na portalu. W odróżnieniu od Pana. Mój adres jest znany i do mnie poprzez wewnętrzną pocztę każdy bloger może napisać.
  Pozdrawiam
  AZ
 • @Marek.Lipski 04:04:08 Zainteresowani wiedzą kto i czego od nich "oczekuje". Potwierdzone kopie oryginalnych informacji kupiła
  każda zainteresowana strona.

  Proponowana Ustawa o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uprzednio proponowana jako II Poprawka do Konstytucji RP) nie narusza niczyjej godności osobistej, ponieważ stwarza , cytat za śp. Ojcem Profesorem MIECZYSŁAWEM KRĄPCEM, 2005 r. : „cywilizowane warunki - zgodne tak z Dekalogiem jak i uniwersalnym prawem naturalnym” - do bezbolesnego zneutralizowania ewentualnych błędów i słabości z przeszłości i uwolnienia się od , związanych z tym, ewentualnych uwikłań lub zobowiązań pochodzących tak z okresu PRL, jak również tych, które mogły powstać w okresie tzw. nieudolnej transformacji ustrojowej i tzw. chaotycznych procesów prywatyzacyjnych w latach 1989 – 2010.

  Proponowana Ustawa nie stanowi żadnego problemu dla nieuwikłanego, natomiast uwikłanemu stawia pytanie: czy stać go na skorzystanie z dobrodziejstwa Ustawy i uwolnienie się z uwikłań.

  W/w Ustawa nie jest lustracją, bowiem jest priorytetowa względem lustracji, nie wstrzymuje lustracji, nie oznacza tzw. grubej kreski, natomiast gwarantuje Polsce pozycję suwerennego partnera w negocjacjach na arenie międzynarodowej.

  Ponadto, Ustawa lustracyjna była i jest dziurawa, ponieważ nie zawiera pytania, między innymi, o współpracę z tajnymi służbami obcych państw.

  Co sprawia, że politycy i rządzący unikają, co najmniej od 2005 roku, zajęcia stanowiska względem proponowanej Ustawy o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej)?

  Nie wszystkie niepowodzenia negocjacyjne (było ich mnóstwo) oraz skandale w polityce i w gospodarce, oraz dwuznaczne układy polityczno-gospodarcze dają się wytłumaczyć niekompetencją, brakiem doświadczenia i wyobraźni, lub brakiem wizji i koncepcji funkcjonowania państwa (2000, 2005, 2007, 2010 r).

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • @Stara Baba 05:21:37 Jednak nie każdemu "można przypisać SB-ckie papiery", ani inne papiery!
  Autorowi proponowanej Ustawy o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (treść zaproponowana już w trakcie kampanii prezydenckiej 2000 r., jako II Poprawka do Konstytucji RP) nikt nie był w stanie przypisać jakichkolwiek "papierów", a procedura lustracyjna zakończyła się pomyślnie dla niego.

  Ta Ustawa jest konieczna od dawna.

  "- zapominamy wszystko i rozgrzeszamy", ale po złożenia oświadczenia na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem utraty praw publicznych i obywatelskich - jak zawarte w w/w Ustawie o Lojalności.

  Co sprawia, że politycy i rządzący unikają, co najmniej od 2005 roku, zajęcia stanowiska względem proponowanej Ustawy o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej)?

  Proponowana Ustawa o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uprzednio proponowana jako II Poprawka do Konstytucji RP) nie narusza niczyjej godności osobistej, ponieważ stwarza , cytat za śp. Ojcem Profesorem MIECZYSŁAWEM KRĄPCEM, 2005 r. : „cywilizowane warunki - zgodne tak z Dekalogiem jak i uniwersalnym prawem naturalnym” - do bezbolesnego zneutralizowania ewentualnych błędów i słabości z przeszłości i uwolnienia się od , związanych z tym, ewentualnych uwikłań lub zobowiązań pochodzących tak z okresu PRL, jak również tych, które mogły powstać w okresie tzw. nieudolnej transformacji ustrojowej i tzw. chaotycznych procesów prywatyzacyjnych w latach 1989 – 2010.
  Proponowana Ustawa nie stanowi żadnego problemu dla nieuwikłanego, natomiast uwikłanemu stawia pytanie: czy stać go na skorzystanie z dobrodziejstwa Ustawy i uwolnienie się z uwikłań.

  Niejeden "młodszych niż 40 lat", jeżeli był "holowany" przez uwikłanego, to....? Sądzę, że Szanowna/y Stara Baba sam/a sobie odpowie.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • Panie Ryszardzie Opara !
  Czy znany jest Panu fakt, iż znany bloger dr.Zbigniew Kękuś wystąpił o azyl do króla Norwegii ? Co Pan na to ? Oto tekst z Nowego Ekranu :

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/85098,diaspora-chce-zabic-pana-kekusia
 • dyskusja na temat wystąpienia dr. Kękusia o azyl do króla Norwegii
  przeniesiona z blogu Opolczyka

  detektywmichajarzynski
  Styczeń 8, 2013 o 7:26 pm | #9
  Odpowiedz | Cytat

  Tymczasem w Polsce znany bloger dr. Zbigniew Kękuś wystąpił o azyl do króla Norwegii :

  http://poloniae.nowyekran.pl/post/85098,diaspora-chce-zabic-pana-kekusia

  opolczykpl
  Styczeń 8, 2013 o 8:59 pm | #10
  Odpowiedz | Cytat

  Pomysł z Norwegią uważam za niezbyt szczęśliwy.
  W roku 2011 na zlocie Bilderberga był. m.in. następca tronu Norwegii, książe Haakon.

  “Norwegia
  Myklebust Egil, były przewodniczący rady dyrektorów SAS, sk Hydro ASA
  H.R.H. Haakon, koronowany książę Norwegii
  Ottersen Ole Petter, rektor Uniwersytetu Oslo
  Solberg Erna, lider Partii Konserwatywnej”

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/bilderberg_2011_pelna,p1344284058

  Tak więc Norwegia, mimo iż nie jest w Unii Jewropejskiej także podlega banksterskiej koczowniczej sitwie.

  źródło :http://opolczykpl.wordpress.com/2013/01/07/alternatywna-historia-chrzescijanstwa/#comments
 • BOJKOT WYBOROW I POPiSU
  Gdyby celem takiegostowarzyszenia było przygotowanie ogulnopolskiej akcji bojkotu wyborów to miało by to sens.pan Ryszard opara dobrze to wie rze kto liczy głosy ten wygrywawybory więc namawianie do wyborów to kolaboracja z układem .Wybrani według obecnej ordynacji posłowie i senatorowie nie odpowiadają w żaden sposób przed wyborcami więc nic by sie nie zmieniło.należy zatem zbojkotowac kazde kolejne wybopry domagając sie zmiany ordynacji na taka która da kazdemu równe szanse.Dzisiaj szanse maja tylko kacykowie parti wyznaczeni przez prezesów parti mafi i wpisani na wysokie miejsca na listy partyjne
  Większosc wyborcow nie dojrzała jeszcze do demokracji dlatego prawdopodobnie pan Opara prubóje to wykożystać.Panie Ryszardzie kogo bedzie pan reprezentował w sejmie po wyborach?Mnie wyborce?jakie mi pan daje na to gwarancje?Mieszkam w USa i wiem rze towar bez gwarancji to szajc .Pan proponuje taki szajc Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • Jak rozliczyc partie z obietnic wyborczych ?
  Poprostu przestać chodzić na wybory,innego wyjscia nie widzę.Dla mnie szczytem głupoty jest oddawanie głosu na wciąż tych samych polityków którzy sie nie sprawdzili i od 23 lat trwają przy korycie czy to w rządzie czy w opozycji koncesjonowanej.Brak społecznej kontroli nad wybranymi powoduje patologie władzy.Nasi wybrańcy podejmują decyzje przeciwko nam wyborcom i smieją sie nam w twarz.Zacznijmy od siebie i zastanówmy się co ja wyborca mam z tego jak na kogos zagłosuję.Ja juz wiem ,nie mam nic,mam stres a on radny,poseł czerpie z tego kożysci i ma mnie gdzieś.
 • @Stara Baba 20:46:37
  Ciezko przelknac ale nie mam kontrargumentow.
 • @Prezydent RzBiK 13:32:23
  Tzw:"Elity",obecne to u Anieli mieliby powazne problemy w otrzymaniu pracy -WOZNEGO-! !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031