Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Być albo nie być – Wojna, życie czy bankructwo?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zastanawiamy się często, jaki jest dzisiejszy świat - Jakie prawa nim rządzą? Kto nim kieruje? Przytaczam fakty gorzkiej prawdy, którą trzeba poznać, aby zrozumieć realia współczesności.

 

Oto dla największego nadal mocarstwa i gospodarki globu – USA, obniżono „rating” – wartość kredytową. Kilka faktów:

 

 • US przychody z podatków - $ 2,170,000,000,000

 • Budżet federalny - $ 3,820,000,000,000

 • Deficyt budżetowy(nowy dług) - 1,650,000,000,000

 • Dług Narodowy - 14,271,000,000,000 !!!!!

 • Oszczędności budżetowe(rocznie) - 38,500,000,000

 

 

 

USA są praktycznie niewypłacalne, zbankrutowane. Aby spłacić dług, bez drastycznego podniesienia podatków - (przy założeniu obcięcia wydatków Rządu do ZERA oraz likwidacji odsetek) – potrzeba 7 lat. To oczywiście nierealne, niewykonalne. Same koszty obsługi Długu Narodowego dziś w USA – wynoszą 33% przychodów rocznych. Bez radykalnych cięć wydatków Federalnych w ciągu następnych 2-3 lat przekroczą one przychody z podatków.

 

I co wtedy? Samo drukowanie pieniądza z pewnością nie wystarczy…W dzisiejszej Ameryce praktycznie wszystko jest na sprzedaż – tylko kto to kupi, za ile i za co? Byłem tam niedawno.

 

Dramat. USA - To już Wielka Depresja. Kapitan Barack każe jeszcze ciągle orkiestrze grać. No bo kraj tonie, pod lawiną gór długów – ale wiadomo, kampania wyborcza… a ludziom coraz bardziej chleba brak – i nie czas na igrzyska!!! Oczywiście jest też „namaszczona” (nieliczna grupa), która na tym zarobi, ale cała reszta…

 

Fakty i cyfry przerażające. Aby je lepiej i łatwiej zrozumieć usuńmy 8 zer - porównajmy do „domowego budżetu” w zł - (wg kursu USD/PLN 3.5:1)

 

 • Przychody roczne rodziny : 75,000 zł

 • Wydatki roczne rodziny : 134,000

 • Nowy dług rodzinny rocznie : 59,000

 • Aktualny dług rodzinny : 500,000

 • Roczne oszczędności : 1,350 zł

 

Żadnej rodziny przecież nie stać na takie roczne wydatki a przy obecnych dochodach - NIGDY nie spłacimy długów. I co wtedy…? Ktoś przyjdzie i wszystko NAM zabierze. A obecnej spirali śmierci i długów przecież NIKT i NIC - nie jest w stanie zastopować. Trzeba będzie zacząć od nowa, od „wspólnoty pierwotnej”.

 

 

Sytuacja ekonomiczna wielu krajów UE, związanych z EBC jest analogiczna. A Nasz Kraj?

 

ZADŁUŻENIE ZAGRANICZNE POLSKI wg NBP: 

http://nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/zadluz.html, (dane kwartalne) Stan na koniec I kwartału 2012 roku , na podstawie danych dnia 27 czerwca 2012 r.

 

 

Narodowy Bank Polski

20 988 mln PLN
Sektor rządowy i samorządowy
404 957 mln PLN
Sektor bankowy
208 836 mln PLN
Sektor pozarządowy i pozabankowy
458 281 mln PLN
Ogółem 1 093 062 mln PLN

 

 

Słownie: Jeden Bilion dziewięćdziesiąt trzy miliardy sześćdziesiąt dwa miliony PLN!!!!

 

To dane oficjalne. Ile jest naprawdę – tylko Bóg (oczywiście niepolski) – raczy wiedzieć.! Według nieoficjalnych szacunków (włączając zobowiązania Budżetu np. wobec emerytów – całkowite zadłużenie Naszego Kraju jest bliżej poziomu 4 Bilionów zł (ok 105,000zł) na każdego obywatela, bez względu na wiek. Tymczasem roczne dochody statystycznego Polaka, są na poziomie 45,000 zł. Polacy nie mają z czego żyć, nie mają majątku a z pewnością nie mają z czego spłacać długów. Tym bardziej, że to nie ich długi. To długi wykreowane… A kreacja długów – to najlepszy interes na Świecie. Do czasu…

 

W dodatku - Podaż pieniądza (na koniec II kw. 2012) roku według danych NBP to - 874 496 mln PLN! (agregat M3)http://nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna i bankowa/m3.html .

 

 

Powstaje pytanie gdzie jest kwota, ok. 220 mld zł – jak się tę dziurę w finansach Państwa bilansuje?

 

Czy Państwo rozumiecie co się dzieje na Świecie? Cyfry są wymowne, nie kłamią.

 

 Nie da się rozwiązać problemu USA(i Świata, w tym Polski)drogami pokojowymi. Ktoś musi za długi Ameryki zapłacić. Wojna jest jedynym obecnie rozwiązaniem. Prędzej czy później. Dlatego np. konflikt z krajami arabskimi był / jest konieczny.

 

A pomimo tego wszystkiego cały Świat (np Chiny, Indie) wciąż kupują US obligacje?

 

Oj naprawdę - „Dziwny jest ten świat”!!! I jeszcze jedno:

 

Główna zasada współczesnej demokracji - globalnej:

 

Można krytykować, można mówić, że jest źle - ale nie wolno próbować zmienić tego zła. Taka próba grozi karą śmierci”. A to przecież – Być albo nie być.

KOMENTARZE

 • ...
  Dług amerykański to katastrofa, ale czy Jankesi się tym przejmują? 49% dalej za Obamą. Niech zyje demokracja! :)
 • Autor
  O czym tu dożo gadać wystarczy posłuchać i wszystko się wie ;) Pzdr
  http://youtu.be/tSR2tEsgu6s
 • FED
  Profesor Ben S. Bernanke Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej (FED) jest specjalistą od kryzysów finansowych.

  Przed 2 laty obliczył on, że globalnie można obciążyć świat około 16 bilionami dolarów. To znaczy on włączył w ten rachunek też strefę EURO.

  Jeśli teraz nastąpi upadek strefy Euro to Bernake będzie mógł podwyższyć pojemność świata dla zielonych i odpowiednio dodrukować.

  Jaką pojemność ma Europa strefy Euro, gdy zlikwidują Euro tego niestety nie wiem. Niech pan zauważy, ja napisałem tylko komentarz.

  Faktem jest dla mnie, że Amerykanie prowadzą wojnę przeciwko strefie Euro by móc jeszcze więcej dodrukować (zielonego papieru).
 • A więc wojna
  USA to taki Król Lew, zadłużony u antylopy, zebry i pawiana. Nic dziwnego że nie przejmuje się długiem, jak jakiś wierzyciel podskoczy to zeżre go na obiad załatwiając równocześnie kwestę długu i obiadu. A wracając do terminologii homo sapiens:
  USA rozdaje karty i dopóki dysponuje miażdżącą przewagą militarną możne mieć nawet kwadrylion długu. Live is brutal.
  USA to całkowita hegemonia na oceanach (lotniskowce(11 szt.) +system GPS) = kontrola światowego handlu, każda najmniejsza dżonka czy statek, tankowiec, wypływająca na ocean w Chinach, Niemczech, Japonii, wypływa tak naprawdę za zgodą USA.

  Oczywiście inne kraje zdają sobie z tego sprawę dlatego Chiny w tajemnicy budują 2 własne lotniskowce atomowe, mają już swój myśliwiec 5 generacji, sieć podziemnych lotnisk i Bóg wie co jeszcze. Na razie są jeszcze na tyle słabi że kupują sobie nieco czasu (czytaj obligacji USA) Nic nie wiemy o tajnych działaniach Japonii i Niemiec (nic poza tym, że na pewno są). Reasumując wszystko zmierza do wojny, jedyne pytanie: KIEDY?
 • @adevo 17:59:58
  nie będzie żadnego upadku strefy euro ,tylko kompletni laicy albo cyniczni gracze tak twierdzą ,także USA śmieje się z tak zwanego długu ,w końcu to są tylko kolorowe papierki ,kapitał tkwi w zupelnie czym innym..i kto to zrozumialwcześniej ten śmieje się razem z USA..
 • @val 18:13:41
  Nie chodzi o kapital, tylko o zachodni system finansowy. Jak się zawali to upadną gospodarki. Dlatego nawet USA mają i znają granicę obciążania świata swoimi papierami.
 • @adevo 18:24:44
  bez obaw ,pan zdaje się nadal nie rozumie obecnej sytuacji ,proszę tylko przyjąć jako pewnik iż wojna militarna przekształciła się w wojnę ekonomiczną z dodatkową różnicą iż tamta była cykliczna a ta trwa permanentnie ,i USA jak narazie nic nie wskazuje aby ją przegrywały ,UNIA też ma sie dobrze..inni są w znacznie gorszej sytuacji..
 • Problemem USA jest FED
  Na nic cięcia,które tylko szkodzą społeczeństwu,co później odbija się na spadku PKB i większym bezrobociu.
  Na nic tym bardziej ciągłe drukowanie dolara.
  Problemem są prywatni akcjonariusze,czyli globalni bankierzy,którzy stworzyli takie banki centralne jak FED,EBC,czy bank Anglii.
  Oni tworzą pieniądz,który pożyczają RZĄDOWI.
  Rząd nie jest w stanie spłacić długu nagromadzonego przez wiele lat,to stwarza podatki,co powiększa zapaść.
  Nigdy nie będzie tyle pieniędzy aby spłacić światowe długi.
  Jedynym wyjściem,które dla ludzi będzie największym zagrożeniem to chipy,które będą pełnić rolę pieniędzy.
  I tym sposobem bankierzy zrealizują swój plan zawarty w Protokołach Mędrców Syjonu.

  Wojna też wybuchnie,ale CO TO BĘDZIE ZA WOJNA TO MY POJĘCIA NIE MAMY
 • Bankruci nie zawahają się rozpętać globalną wojnę jądrową
  Dla bankrutów wojna rzeczywiście jest jedynym rozwiązaniem. Nie zawahają się, gdy znajdzie się tylko powód. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powracają do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [oznacza to finansowe i geopolityczne trzęsienie ziemi, rozpad nie tylko strefy euro, ale też UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą bazy rosyjskie], i wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a, przekład dosłowny).

  Wcześniej Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24, przekład dosłowny). Ta armada po odpaleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.
 • x
  „Można krytykować, można mówić, że jest źle - ale nie wolno próbować zmienić tego zła. Taka próba grozi karą śmierci”

  O to, to...

  Będzie tak jak miało być według planu...............
  1. Rząd światowy
  2. Centralny bank światowy
  3. Nowa elektroniczna waluta światowa / międzynarodowa

  Czy ktoś chce się założyć???
  nadużycie link skomentuj
  Antymaterialny

  Ta, dopchna bydlo do sciany i podadza zloty cudowny sposob/ratunek i przy wprowadzaniu popuszcza liny, aby kazdy nawet najglupszy i najbardziej "nie interesuje sie polityka", przekonal sie, ze to dobre jest co ustalil pan...

  Elementarne, oni przeciez juz to robili..
 • @val 18:13:41
  Jasne, jasne... USA okradały świat przez kilkadziesiąt lat (rym przypadkowy), rozrzucając po całym świecie gówno warte zadrukowane papierki. Ale ta zabawa się kończy. Bo ryzyko, że nagle ludzie zaczna sobie zdawać sprawę, że to faktycznie tylko bezwartościowe papierki, jest coraz większe. A wtedy to nie jest nawet kwestia tygodni, ale godzin, jak wszystko pieprznie. I prawpopodobnie tak się stanie, wcześniej czy później.
 • @val 18:44:48
  Cytat:
  "(...) iż wojna militarna przekształciła się w wojnę ekonomiczną(...)".
  Mam wrażenie że wojna militarna (daleko od własnego terytorium) jest wciąż ważnym narzędziem polityki USA. Generalnie nieustanie prowadza działania militarne i to nierzadko na kilku frontach: Grenada, Irak, Panama, Bałkany, Irak 2, Afganistan, teraz czekamy na Iran. Wojna i brutalna przemoc to wciąż argument ostateczny, silniejszy niż argumenty finansowe.
 • @R.Opara Jak każda tyrania,demokracja się wali.Czy pan wie,że jedynym rozwiązaniem jest wolny rynek,a nie centralne sterowanie?
  ?
 • Być, albo nie być? Nie być...
  ale to jest żart, redaktorze. Chiny i Indie wiedzą, co robią. tylko Ameryka zapomniała o tym, że Irak, Afganistan, Libia, rakiety, samoloty, to pikuś. Teraz jest wojna gorsza od atomowej, bo na czeki bankierkie, jeśli można tak to określić ogólnie i tę wojnę wygrywają smakosze ryżu i kaczki po seczuańsku. Nie armaty, ale forsa. I wszystko wskazuje, że być może - jak tak dalej pójdzie - w Okrągłym Gabinecie zasiądzie kiedyś jakiś miły człowiek biegle posługujacy się dialektem mandaryńskim. To dopiero byłaby draka i "ubaw po pachy". Kowbojskie konie ze śmiechu dostałyby kolki. Jak mówi pismo, wszystko ma swój początek i wszystko ma swój koniec. Ameryka - taka jaka jest - pewnie też. Chociaż cuda zdarzają się, a ja nikomu źle nie życzę. Serdecznie z szacunkiem pozdrawiam. JAG
 • @Jerzy A.Gołębiewski 20:03:28
  A skąd pewność, że USA, Chiny i Indie nie są kierowane tą samą ręką? Bo ja jej nie mam...
 • @
  Natchniony dyskusja o wyzszosci wojny ekonomicznej nad fizyczna
  na myśl przyszla mi pewna opowiastka:
  Byl pewien kupiec z fortuna co w swoim sklepie nad wlasnym bogactwem rozprawial. Pewnego wieczoru "żul" biedny do sklepu wchodzac, rewolwer najpierw wyciagnowszy zapytal:
  ... Syszalem ze jestes bogaty?
  ... No jestem, Bozia nie poskąpiła.
  ... No to od dzisiaj ja też!
  I to by bylo na tyle o wyzszosci ekonomi nad siłą.
 • @strażnik nocy 19:40:17
  hi..hi..Amerykanie o tym dobrze wiedzą ,dlatego tyle tych nic nie wartych kolorowo zadrukowanych papierków wypuscili w świat ,najwię kszymi debilami którzy złasili się na nie najbardziej okazali się Chinole ...
 • @Madara 19:41:54
  szanowny panie ,to nie jest żadna wojna ,to jest tylko taka forma utrzymywania się w niezłej kondycji ,to coś takiego jak pańskie podskoki na chodniku w drodze do pracy...
 • @strażnik nocy 19:40:17
  a co ma niby pieprznąć ??? że co że zabraknie zielonych bezwartosciowych papierków ,mądrzy już się ich pozbyli ,a durnie i tak nic się już nie nauczą..
 • @adevo 17:59:58
  Muszę siebie sam komentować, jakoś nie wchodzicie w moje wnioski:

  Z danych moich i Opary wynika, że Amerykanie mogą jeszcze wpompować w globalny system gospodarczy 2 biliony dolarów - czyli jak pan Opara pisze
  2000 000 000 000.

  Ponieważ mają rocznie deficytu budżetowego (nowego długu) - 1,650,000,000,000, czyli jak ja piszę 1,65 bilionów dolarów długu to jak dodrukują rocznie 2 biliony dolarów to nawet odbudują swój dług narodowy :))
 • @val 20:27:55
  To całkiem spore konflikty.Np. Inwazja na Irak, 30 mln kraj. koszt: 802 mld USD, druga najkosztowniejsza wojna w historii USA po WWII (koszt USA wg współczesnej wartości: 4,1 bln USD)

  żródło:http://forsal.pl/artykuly/576374,najdrozsze_wojny_w_historii_usa_wojna_w_iraku_kosztowala_802_mld_dol.html

  Wracając do meritum, nie wydaje mi się aby argumenty militarne stały się przestarzałe, czy mniej znaczące. Niestety zresztą.

  pozdrawiam
 • @Madara 20:57:32
  pozostaję przy swoim..porządkowanie świata najmniejszym osiągalnym kosztem...to nie są znaczące wydatki...
 • @adevo 20:54:36
  Myślę że pewną niespodziankę amerykanom sprawią Chiny. Amerykanie chcieli wydusić ich jak cytrynę, wykorzystać do półdarmowej produkcji, a potem zdestabilizować przy pomocy CIA, żeby nie stali się zbyt potężni.

  Tymczasem to Chińczycy ich wykorzystali: wypracowali sporą nadwyżkę budżetową, przejęli technologię (legalnie i nielegalnie) i obecnie inwestują w swój własny rynek wewnętrzny (mają 3 bln USD rezerwy!).

  USA liczyło że wykona stary manewr: doprowadzi do destabilizacji pomiędzy bogatym wybrzeżem Chin a biednym interiorem, a następnie kiedy rozpoczną się walki i rzezie wkroczy ze swoją "pomocą". Jednak nic z tego nie wyszło.

  To co udawało się w Afryce i Europie środkowej (i wschodniej ;-)) kompletnie nie wypaliło. Chińczycy to starożytna cywilizacja, która od początku przejrzała zamysły młodego i prymitywnego imperializmu amerykańskiego. oprócz swojej wielkości Chiny stają się najbardziej innowacyjną gospodarka świata, i potęgą militarną która będzie lub jest w stanie rzucić wyzwanie USA. To nieuchronnie prowadzi do konfrontacji.
 • @val 21:16:02
  Ja bym raczej powiedział: "Podporządkowanie świata KAŻDYM posiadanym środkiem i za wszelką cenę". Ale mogę się mylić.

  pozdrawiam
 • "Być albo nie być – Wojna, życie czy bankructwo?"
  Z wyjątkiem kryzysu z 1931 roku, kiedy to sowieckie służby jeszcze nie zdążyły się przygotować, wszystkie cyklicznie występujące kryzysy w USA są wykorzystywane do antyamerykańskiej propagandy.

  Tak jest i teraz.

  To jest doskonała okazja, żeby zewidencjonować tych, którzy piszą na moskiewskie zamówienie.
 • @Madara 18:12:18
  rzeczywicie tajemnica jak cholera te chiskie lotniskowce skor na ne o tym pan pisze...zadzwoniie do ambasady USA i podam linka, moze ktos z rezydentow CIA sie zainteresuje ;-)
 • @val 18:13:41
  alez jasne ze ojro nie upadnie, pan tak twierdzi to tak musi byc...ale niejaki adolf hitler tez wspominal o trzeciej rzeszy tysiaca lat...a tylko na tuzinie sie skonczylo...czyli okolo procenta i szluse...
  a swoja droga skor kompletni laicy...to po co te szczyty, spotkania, uzgodnienia...widac laicy kompletni jacys na spotkania, szczyty etc. jezdza
 • @konserwatystka 21:31:34
  Ja nie przepadam za USA możecie mnie zewidencjonować.
 • @konserwatystka 21:31:34
  tutaj sie zgadzam z pania...nawet chcialem odpisac...valowi cos tam valnalem...ale potem dobrze sie bawilem...ach jaka ta hameryka jest zla, ze az strach...tylko jak to mozliwe, ze wszyscy sie do niej pchaja jak tylko nadarzy sie okazja...masochisci jacys czy co ?
  dzisiaj przeczytalem posta o tym jak emigranci (nielegalni) wracaja do korei polnocnej...ciekawe czy zyja ?
 • all
  Do prostego człowieka

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić "historyczną racją",
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę - bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab - kwiatami
  Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
  - O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z pannami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  "Bujać - to my, panowie szlachta!"

  Gdyby nie było żołnierzy to nie było by wojen...
 • @LosHelios 21:56:06
  na angielski trzeba przetłumaczyć
 • @gorylisko 21:39:03
  Akurat ujawnienie takiej "tajemnicy" jest korzystne dla Chin, jako element odstraszający. Co tam naprawdę knują chinole, wiedzą tylko oni, ale na pewno coś jest na rzeczy:.

  Cytat:
  "W środę Waszyngton wyraził swoje zaniepokojenie z powodu budowy przez Chiny lotniskowca i wezwał Chiny do większej przejrzystości ich armii i "wyjaśnienia swojej potrzeby posiadania takiego sprzętu".
  (...)

  "Według niepotwierdzonych informacji, Chińczycy budują w stoczni w Szanghaju całkowicie własny lotniskowiec, a może nawet dwa"

  Link:http://wiadomosci.wp.pl/kat,9271,title,Chiny-szykuja-sie-do-wojny,wid,13679558,wiadomosc.html?ticaid=1ef6d&_ticrsn=3
 • @LosHelios 21:57:04
  w 2011 roku 15% Amerykanów leczyło się na różne "choroby psychiczne"

  Ameryka jest jednym wielkim obozem koncentracyjnym, większość niemieckich faszystów nie znalazła się tam przypadkiem, eugenika również stamtąd pochodzi.

  Dzisiaj pracowałem z człowiekiem który 20 lat tam pracuję, trzeba go trzy razy poprosić żeby mówił głośniej, żeby coś usłyszeć.

  Jest miły i uprzejmy ale widać w nim nie pewność własnej wartości, ta choroba gnębi 90% Amerykanów.

  "Dlaczego jesteś biedny?
  boś głupi.
  A dlaczego jesteś głupi
  boś biedny."
 • INNE WYJŚCIE
  Do wojny (szczególnie w Iranie i okolicach) zapewne dojdzie, ale nie z powodów finansowych. To realizacja marzenia Żydów o imperium z czasów króla Davida, tak jak sobie to decydenci w Izraelu wyobrażają: od Nilu po Eufrat i Tygrys. Tam jest to normalny temat medialny, taki sam jak w Niemczech "powrót wypędzonych".

  Sprawy finansowe to tylko narzędzie pomocne w tej drodze. Ilość pieniądza: raz zbyt wielka raz zbyt mała to sposób poruszania się cywilizacji żydowskiej w obranym kierunku. Nie ma co fascynować się krokami w tym pochodzie.

  http://m.nowyekran.pl/fa56ec879259a62a0647089e1457314b,0,0.jpg

  ZŁOTY CIELEC, (autor: Jacek Andrzej Rossakiewicz)

  Trzeba przestać uczestniczyć w tym infantylnym marszu.

  Potrzebne są dwa ruchy:

  1.Legalizacja pieniędzy samowolnie wykreowanych przez bankierów, które obecnie znajdują się na rachunkach narodowych i prywatnych.

  2. Likwidacja bankowego tytułu własności do wykreowanych pieniędzy.
  W istocie bowiem bank udzielając kredytu dubluje prawo własności do pieniądza, który należy się przedsiębiorcy, a nie bankowi.
  Bankowi należy się jedynie kwota tzw. renty menniczej, którą powinien otrzymać za swoja pracę np. 5% od wykreowanych pieniędzy (np. elektronicznych środków płatniczych) a nie 100% plus odsetki (od kwoty wykreowanej bez udziału kapitału własnego (z zastosowaniem rezerwy częściowej).

  Bez anulowania rzekomego długu destrukcja społeczeństwa będzie się pogłębiać do momentu kiedy anulowanie zostanie wymuszone przez patologię.

  Cytat: "Podczas odkrycia, że wszystko jest zniszczone przez dług,
  Wszystkie zobowiązania zostaną anulowane".
 • P. Opara
  Nie strasz, nie strasz
  bo się ze...straszysz
 • Głupoty same
  Nawet taki prosty oficer jak ja, z przygranicznego zadupia, całkiem bez elementarnej wiedzy ekonomicznej, zdaje sobie sprawę, że dług amerykański jest w dolarach. Czyli w ich własnej walucie. A to znów znaczy, że przez prosty zabieg kliknięcia myszą w okienko "zadłużenie" nasz murzynek Obi może od razu zredukować dług do aktualnie wymaganego poziomu. Z drugiej strony, może dociepnąć troche pieniądza na rynki światowe, przez dopisanie kilku zer po stronie "posiadam". Obi jest więc w lepszej sytuacji, niż Donek, bo gdyby Donek takiego numeru spróbował, to zaraz by inflacja w Ojczyźnie podskoczyła. Ale Obi, że jego dolary po całym świecie są rozproszone, może kreować pieniądz śmiało, bo zanim nadprodukcja pieniądza dojdzie do realnej gospodarki, to sporo czasu minie i wszystko się rozlezie po świecie całym, tak, jakby kto bąka w wielkiej katedrze puścił. Do kapłana nie doleci, co najwyżej sąsiad z ławki nerwowo się obejrzy. I już za chwilę można następnego bonka puścić.

  No i dziwię się panu Oparze, że on dopiero teraz o tym długu amerykańskim pisze. Wszak przed 10 laty też już tak było, a wojny jak nima, tak i teraz nie będzie. Przed laty dziesięciu, pamiętam, jako młody podchorąży, pilnie studiowałem WSJ, by angielski posiąść i wykształcenie zdobyć. I już wtedy o długu się mówiło, że kiedyś to wszystko dupnie z wielkim hukiem. No i nic się nie dzieje, Amerykanin pierdzi, Chińczyk inhaluje i wszystko jest po staremu. Ten pan Opara to trochę panikę sieje i was w bambuko robi, drodzy czytelnicy. Może w tą piątkową, letnią noc film jaki wojenny obejrzał i wojenka mu zapachniała. Jeśli tak, to mogę do uspokoić. Zacznie się dziać u nas już całkiem niedługo.
 • ANI WOJNA ANI BANKRUCTWO - AMERYKA OLEWA SPOKOJNIE SWÓJ DŁUG :))))
  Ryszard Opara:
  "....... Dług Narodowy - 14,271,000,000,000 !!!!!
  .......................
  USA są praktycznie niewypłacalne, zbankrutowane.
  .........................................
  Dramat. USA - To już Wielka Depresja. Kapitan Barack każe jeszcze
  ciągle orkiestrze grać. No bo kraj tonie, pod lawiną gór długów
  ...........................
  Nie da się rozwiązać problemu USA(i Świata, w tym Polski)drogami
  pokojowymi. Ktoś musi za długi Ameryki zapłacić. Wojna jest jedynym
  obecnie rozwiązaniem. Prędzej czy później. Dlatego np. konflikt
  z krajami arabskimi był / jest konieczny.
  A pomimo tego wszystkiego cały Świat (np Chiny, Indie) wciąż kupują
  US obligacje?
  Oj naprawdę - „Dziwny jest ten świat”!!......"  Pan podporucznik:
  "....dług amerykański jest w dolarach. Czyli w ich własnej walucie. A to znów
  znaczy, że przez prosty zabieg kliknięcia myszą w okienko "zadłużenie" nasz
  murzynek Obi może od razu zredukować dług do aktualnie wymaganego poziomu.
  ........
  Obi jest więc w lepszej sytuacji, niż Donek, bo gdyby Donek takiego numeru
  spróbował, to zaraz by inflacja w Ojczyźnie podskoczyła.
  ..............................
  No i dziwię się panu Oparze, że on dopiero teraz o tym długu amerykańskim
  pisze. Wszak przed 10 laty też już tak było, a wojny jak nima, tak i teraz nie
  będzie............
  Ten pan Opara to trochę panikę sieje i was w bambuko robi, drodzy
  czytelnicy. Może w tą piątkową, letnią noc film jaki wojenny obejrzał i
  wojenka mu zapachniała. Jeśli tak, to mogę do uspokoić. Zacznie się dziać
  u nas już całkiem niedługo."

  ================================================

  Pan Opara:
  "...wciąż kupują US obligacje? Oj naprawdę - „Dziwny jest ten świat”!!" -

  czy naprawdę dziwny jest ten świat ????? - raczej Pan Opara jest dziwny :)))

  nie mając pojęcia o ekonomii i strasząc gawiedź wojną :)))

  Bo świat wie co robi kupując obligacje USA !!! -

  USA są wprawdzie gigantycznie zadłużone - ten dług wynosi mniej wiecej

  tyle co PKB czyli 15 tys. miliardów dolarów ale jest to w 90 proc.

  wewnętrzne amerykańskie zadłużenie a nie tak jak np. w Polsce -

  dług 900 miliardów złotych w 100 procentach zadłużenie zagraniczne

  tak samo jak zadłużenie Grecji !!!!! - i jest to gigantyczna różnica !!!

  Poza tym złoty nie jest walutą światową :)) i nie można go "dowolnie"

  dodrukowywać, a światowemu mocarstwu militarnemu nr 1 - jakim jest

  USA - wierzyciele mogą nafiukać :)))))) - sankcje, wykup terytorium, wykup

  gospodarki, przemysłu, lasów, banków itp. też Amerykanom nie zagrażają :))

  AMERYKA NIE MUSI GWAŁTOWNIE REDUKOWAĆ TEGO DŁUGU !!

  MOŻE GO POWOLI REDUKOWAĆ PO CZĘŚCI KOSZTEM RESZTY

  ŚWIATA W TYM CHIN U KTÓRYCH JEST NAJBARDZIEJ

  ZADŁUŻONA :)))

  TEORETYCZNIE MOGŁABY NAWET NP. JEDNYM DEKRETEM

  KONGRESU ZREDUKOWAĆ TEN JEJ DŁUG WEWNĘTRZNY :)))))) -

  A JUŻ ROZPĘTYWAĆ WOJNĘ ABY TEN "DŁUG MÓGŁ KTOŚ

  ZAPŁACIĆ" TO KOMPLETNY NONSES !!!!


  PS
  To raczej rosji oplaciłaby się wojna aby ją

  podnieść z upadku poprzez pomoc zagraniczną :))

  problem w tym, ze rosja jest za słaba militarnie :))

  i zniszczenia mogłyby być większe niż zyski :))
 • @Madara 21:25:44 - złapał Polak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma.
  //Amerykanie chcieli wydusić ich jak cytrynę, wykorzystać do półdarmowej produkcji, a potem zdestabilizować przy pomocy CIA, żeby nie stali się zbyt potężni.//

  Chińczycy robili doświadczenia z kapitalistycznym imperializmem od początków wieku XVIII - od wojny opiumowej do powstania bokserów na przełomie wieku XX. Połączone siły amerykańsko -japońsko- europejskie starały się rozłożyć olbrzymie Chiny.

  Anglicy znaleźli skuteczną metodę zniszczenia oporu Chińczyków i olbrzymich zysków- oni importowali z Indii opium. Koło roku 1729 było ponad 2 miliony chińczyków narkomanami. Takie doświadczenia uczą, jak postępować z imperializmem.

  Aktualnie to Chińczycy zamieniają lewe obligacje amerykańskie na konkretne wartości: wykupują Afrykę, inwestują w europejskie fabryki, kupują stocznie, firmy, porty, linie wodociągowe, zbiorniki wody, co się da. Oni przestali te obligacje trzymać. Zamieniają drukowane papierki na prawdziwe wartości. Podobnie jak amerykańskie firmy w Polsce.

  Chińczycy trzymają Amerykanów i innych swoimi zamówieniami oraz to, co oni dla świata robią. Nie ma amerykańskich produktów bez współpracy z Chinami.

  To są dziesiątki tysięcy uzależnień gospodarczych Zachodu z Chinami. Chińczycy bez żenady kradli od Japończyków, kradli patenty od Zachodu, a Amerykanie ich do dzisiaj proszą: może przystąpicie do umów ochrony patentowej? Chińczycy mówią krótko PFU (NIE).

  Kiedyś mówiliśmy złapał Polak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma.
 • @adevo 03:14:32
  bzdury ,chinole maja obecnie zerowy wzrost z powodu że Amerykanie się na nich wypieli ,oni sami dobrze wiedzą że zarobili iż handlowali z bogatymi Amerykanami ,A TERAZ wiedzą ze handlując z biedną Afryką to tylko stracą ,taki to ich handel,ale wolą to robić niż trzymać zadrukowane kolorowe papierki
 • @gorylisko 21:42:29
  jak to po co ,??? te EURO zostalo stworzone w jakimś konkretnym celu ,a nie ot tak sobie ,i teraz sytuacja sama się az prosi aby prowadzić nadal jego reformę przy jak najmniejszym oporze materii,więc musza sie spotykaćć ,uzgadniać ,konsultować ,aby wyprowadzic to na wyższy poziom..to chyba zrozumiałe ,ani DOLAR ,ani EURO nie upadnie ,to pewne ,
 • @val 06:48:03
  Upaść nie upadnie , ale zmieni nazwę na Amero.
 • @strażnik nocy 20:08:46
  Nie ma Pan pewności? Może Pan mieć tę pewnośc spokojnie. Nic bowiem nie bierze się z niczego i jak nie wiadomo, o co chodzi to? No, właśnie, Tylko numery telefonów sa zastrzeżone...no, nie dla wszsytkich!Pozdrawiam - JAG
 • @adevo 03:14:32
  W przeciwieństwie do np. Polski - zacofanego niewolniczego zagłębia, Chińczycy wykorzystali neokolonialne zapędy USmanów na własną korzyść.

  Oczywiście warunki, skala, okoliczności zupełnie odmienne ale jednak startowaliśmy z podobnego poziomu (w zasadzie Polska była nawet bardziej rozwinięta i bogatsza niż Chiny) - oni pocwałowali w kierunku największych i najnowocześniejszych państw świata, my w kierunku trzeciego świata, Nigerii, nędzy, zacofania.

  Garstka prymitywnych oligarchów i żałosnych zakłamanych figurantów politycznych żeruje na nas poniża Polaków i eksploatuje nas jak bydło. BYDŁO. Chociaż w zasadzie nie, o bydło właściciel musi dbać, a właściciele polskich niewolników wyłącznie zdziera z nich haracz i mówi: a radźcie sobie sami matołki!. Smutny to widok
 • @val 06:48:03
  panie val...jak to ładnie brzmi, na wyższy poziom...kiedyś był taki film, odmienne stany świadomości...może z tym ojro to chyba jakis wyższy poziom świadomości chodzi ;-)...ciekawe, że w sprawie USD niema potrzeby jakiś rozmów, uzgodnień etc.
  co do USD się zgadzam co do ojro...jego dni sa policzone...
  i jeszcze jedno, metodami politycznymi nie rozwiązano jeszcze ani jednego problemu ekonomicznego... proste jak konstrukcja cepa...
  pieniądz jest funcką gospodarki a nie na odwrót...czyli ojro zostało stworzone od d*** strony to chyba jasne... a jak od do strony to tam skończy...
 • @adevo 03:14:32
  panie adevo...ignorancja panu z butów wygląda a propos opium i Chin...
  Chiny nie wykształciły funcki pieniądza jak cywilizacja zachodnia w XVIII i XIX wieku...poza tym chińczycy w swoim zadęciu nie przyjmowali absolutnie niczego co oferował brytyjski przemysł...kazali sobie płacic gotówka czyli srebrem...jedyne dobro co pozwoliło to srebro odzyskać od uważajacych się za niewiadomo cochińczyków to właśnie opium...
  perrorujesz pan o narkomani w Chinach tak jakby jej nie było w Europie...
  a o nadużywaniu laudanum słyszał ?
  gdyby Chiny kupowały wyroby brytyjskie i otworzyły sie na nowoczesność proponowaną przez zachód, losy świata by sie potoczyły inaczej i kto wie czy dzisiaj Chiny nie byłyby potęga gospodarczą (i militarną) na wzór USA
  przykładem jest Japonia która otwarła się na zachód i zyskała na tym ostro ale wzieła tylo materie nie wzieła ducha... efekt Hiroszima i Nagasaki...
 • Witam szanowne państwo piszące na NE i prroszę
  o obejrzenie filmu bardzo mądrego człowieka, profesora, w którym objaśnił na czym polega cierpienie NE i piszących tu. Cierpienie matni i niemożliwości uchwycenia problemu. Wielu oczywiście zna to wystąpienie, lecz dla wielu mam nadzieję będzie czymś wspaniałym intelektualnie, co umyka w pisaniu blogowym.
  Ważnym w tym filmie jest to iż prof. Zybertowicz objaśnił myśl Donalda Tuska na podstawie jego słynnego textu "polska to nienormalość", że jest to bardzo inteligętny człowiek "uwikłany" w niechcianą przez niego sytuację...

  Prof. Zybertowicz w Berlinie
  http://www.youtube.com/watch?v=UulJffG2nmk
 • @luiza 12:08:27
  luiza:
  "@Pan podporucznik 23:56:32
  Pan "wali" prosto w oczy z "grubej rury" bez śladu finezji. ......
  ......................
  Wyobraźmy sobie, ze Pan stoi w nocy na warcie i nagle idzie na Pan Pana
  wielki Arab z maczetą, z wyraźną chęcią sprawdzenia, czy jest ostra na
  Pańskich "przynależnościach". Gdzie Pan strzeli - w głowę, żeby mózg
  rozbryzgał się wokoło i ochlapał Panu twarz, czy w udo, żeby strzaskać kość,
  pozrozrywac nerwy i mięśnie, żeby gość wył z bólu i umarł w szpitalu z
  powodu wstrząsu pourazowego. Wybór drugiej opcji to właśnie finezja......"
  =============================================

  Wyobraśmy sobie (co jest dużo bradziej prawdopodobne w obecnej

  Polskiej Rzeczywistości), Pani stoi w nocy na warcie i nagle idzie na Panią

  wielki Rosjanin z Obwodu Kaliningrdzkiego bez paszportu, zaAIDsowany,

  z kałachem i nożem, z wyraźną chęcią sprawdzenia, czy dobrze utkwi

  w Pani plecach albo w Pani pochwie :)))

  Gdzie Pani strzeli - w głowę, żeby mózg rozbryzgał się wokoło i ochlapał

  Pani twarz, czy w udo, żeby strzaskać kość, pozrozrywac nerwy i mięśnie,

  żeby gość wył z bólu i umarł w szpitalu z powodu wstrząsu

  pourazowego ??? :))))
 • @oleg 21:50:51
  jaaaasneeee towariszczi...dolar odchodzi...tylko dlaczego na granicy rosyjskiej krasnoarmiejcy i inne czywnoniki rosisji tylko w dolarach łapówki przyjmują... i w ogóle dolar to waluta widzian chętnie na tereni całej rosji...
 • @luiza 12:08:27
  Pani kradnie mój czas. Tym samym okrada pani polskiego podatnika, gdyż to on właśnie, biedak, opłaca moje osobdniówki na dyżurach. Zamiast Raport sobie na jutro przygotwywać, to ja tu z paniusią o bzdurach dialoguję. Ale żeby tak pani choć merytorycznie coś o tej teorii oparowej napisała, że to niby wojna będzie, bo Oparze słupki cyfr źle się podliczyły i wyszło mu, że za mało wirtualnego pieniądza w USA mają, to nie.
  Bzdury same pani wypisuje i głupoty. Każdy wie przecież, że jak strzelić en face, z przodka, to kula wyleci z tyłu. Nie ma prawa masa mózgowa strzelającego opryskać, bo z przodu zostanie w czerepie zgrabna dziurka, a dopiero na wylocie, z tylca, całą kopułe czaszki kula rozharata i wszystko wyrwie. Widziała pani może kiedy czaszki ze świętych grobów naszych narodowych męczenników, w Katyniu i w tysiącach innych mogił? Zawsze dziurka zgrabna jest w potylicy, to znak firmowy, logo, NKWD i innej sowieckiej swołoczy. Jest oczywiście możliwe, by użyć amunicji rwącej lub zapalającej, wtedy to i owszem, efekt dla strzelającego byłby taki, jakżeś pani opisała: Rozpryskana czaszka i biały syf rozlany na wszystkie strony świata. Ale wartownik nie będzie wszak zapalającym pociskiem strzelał. O strzelaniu, widać, też pani pojęcia nima, ale to może i lepiej. Proszę się zająć obiadem i pracami domowymi i za bardzo głowiny swej rozmyślaniem o Arabach nie fatygować. Miłego popołudnia życzę.
 • @Madara 08:42:33
  "Św. Florjanie, miej mój dom w obronie, niechaj
  płomieniem od ognia dom sąsiada płonie!"
  cytat z
  http://idb.nowyekran.pl/post/50412,atomowa-bron-referendum

  Występując w polskim Internecie od roku 2003, wreszcie mi zaświtało (po lekturze odpowiedzi Wałęsy odnośnie bliźniaczego Bolka): Polacy nie byli w czasie Solidarności społeczeństwem obywatelskim i teraz też nie są. Trzeba ich poganiać albo rozwijać w kierunku społeczeństwa obywatelskiego.

  Chińczycy nie odkryli Ameryki tylko odwrotnie. Nawet chciałem bojkotować firmę Apple, ale faktycznie nie ma wyboru - cały świat montuje, wytwarza, szyje, kupuje w Chinach.
  Prosta zasada kapitalizmu: produkować tam gdzie jest najtaniej. Tym zwabiły Chiny cały świat zachodni do siebie.
 • @gorylisko 11:02:43
  Jakoś chińscy patrioci mieli coś przeciwko imperialistom zachodnim, gdyż z nimi walczyli w 2 wojnach.
  Chińskie uogólnienia niestety nie mogą funkcjonować. Chińczycy stosowali, jako pierwsi na świecie kredyt i papierowe pieniądze już od początku XI wieku.
  Ja myślę, że właśnie niesamowite oddziaływanie opium na Chińczyków przyczyniło się do rozwoju świadomości u panującego mieszczaństwa i burżuazji zachodniej o szkodliwym wpływie na gospodarkę uzależnienia 2 milionów robotników od narkotyków. W rezultacie zabroniono narkotyki też w Europie.. To takie moje przypuszczenie, nie badałem tej sprawy.
 • Żyjemy w przełomowych czasach.
  Szanowni Państwo.
  Dziękuję wszystkim za komentarze. No cóż, każdy jest uprawniony do swojej opinii. Istotą i jedną z podstawowych zasad demokracji jest spór - możliwość różnicy i wymiany zdań.
  Owszem, nie jestem ekonomistą ale rozumiem fakty oraz dane liczbowe. Nigdy nie byłem naukowcem ani uczonym politologiem ale bardzo wiele naprawdę czytam. Potrafię wyciągać wnioski z otaczającej rzeczywistości.
  Przez wiele lat byłem lekarzem, potem biznesmenem - z rozmaitym być może skutkiem - ale zawsze, (tak mi się przynajmniej wydaje) - byłem dobrym obserwatorem i mam intuicję. Patrze na świat i to co się wokół dzieje z pewnym pragmatyzmem i doświadczeniem własnego życia - w wielu krajach, różnych kulturach

  Uważam, że żyjemy w przełomowych czasach i przyszłość oraz odpowiedź na pytania zawarte w tytule - ciągle jeszcze zależy od nas wszystkich. Pod warunkiem, że poznamy fakty i będziemy je właściwie interpretować. Być albo nie być - oto jest pytanie. A jak być to jak?

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 23:13:49
  tak z innej beczki..
  Właśnie się dowiedziałem że Amerykanie na Florydzie zaczynają z pustaka budować.

  To jest dopiero progres, musiało im 100 razy tornado domki z kratonu porozwalać żeby poszli po rozum do głowy.
 • @archeo 11:30:36
  Fantastyczny wykład pana profesora. Trzeba przyznać że zawiera wiele cennych spostrzeżeń. Jeżeli ktoś byłby złośliwy mógłby czepiać się że pan profesor skupia się wyłącznie na negatywach, choć wcześniej zaleca aby tego nie robić. Można by się czepiać też kilku innych drobnych rzeczy. Ja jednak nie jestem złośliwy dlatego podsumowując: dobry i cenny materiał.

  Inną sprawą jest natomiast poruszany temat odzyskania kontroli nad krajem. Trzeba sobie zdać sprawę że obecnie Polska rządzą ludzie posiadający nieograniczone zasoby finansowe, kontrolę na miażdżąca większością mediów,kontrolę nad tajnymi służbami zaprawionymi w manipulowaniu społeczeństwem i likwidowaniu niewygodnych przeciwników i są pozbawieni wszelkich skrupułów. Nie piszę tego aby zniechęcać kogokolwiek do działania, wręcz przeciwnie, pisze to aby pan profesor i my wszyscy, abyśmy zdali sobie sprawę , że jeżeli chcemy odzyskać Polskę, musimy wymagać od siebie więcej, ZNACZNIE więcej. Takie są po prostu realia.
 • @adevo 20:10:09
  Dokładnie, nie byliśmy społeczeństwem obywatelskim i nie jesteśmy. Co więcej, po upadku komuny politycy świadomie zwiększali zamęt i szczuli nawzajem na siebie różne grupy społeczne , bo to im ułatwiało bezkarne łupienie kraju. W myśl zasady faceta niosącego szczury w worku na plecach, który od czasu do czasu wali je kijem aby gryzły się między sobą, a nie jego plecy. A to na górników, a to na "prywaciarzy" a to na na urzędników, a to na pielęgniarki itd.

  Doprowadziło to do takiego stanu, że poszczególne grupy społeczeństwa zamiast działać wspólnie w celu budowy swojej zamożności, nienawidzą się i utrudniają sobie życie nawzajem. Innymi słowy, jesteśmy jak organizm w którym poszczególne organy walczą ze sobą zamiast współpracować ze sobą żeby dostarczać organizmowi tlen, rozprowadzać krew, trawić i myśleć, można powiedzieć że powstało społeczeństwo anty obywatelskie.

  Teraz czeka nas mozolne wieloletnie odkręcanie tej zwyrodniałej sytuacji. Budowa nowych zdrowych więzi społecznych. To potrwa pokolenia, ale warto już zaczynać i najlepiej od siebie.

  A co do Chin, w 2014 roku będą najbardziej innowacyjną gospodarką świata, z największą liczbą patentów, potężna gospodarkę i znacząca siłą militarną. W naszej świadomości jeszcze ciągle funkcjonują jako producenci taniego "szajsu" zalewającego świat, ale prawda jest zupełnie inna. Co ciekawe, wbrew pozorom Chiny nie są największym problemem USA ale Rosji, ponieważ właśnie Chiny mogą zając miejsce drugiego bieguna-supermocarstwa zamiast Rosji, która będzie coraz słabsza.

  pozdrawiam
 • @gorylisko 11:02:43
  Ciekawe komentarze pan pisze, generalnie się z nimi zgadzałem ale do momentu:
  "gdyby Chiny kupowały wyroby brytyjskie i otworzyły sie na nowoczesność proponowaną przez zachód, losy świata by sie potoczyły inaczej i kto wie czy dzisiaj Chiny nie byłyby potęga gospodarczą (i militarną) na wzór USA
  przykładem jest Japonia która otwarła się na zachód i zyskała na tym ostro ale wzieła tylo materie nie wzieła ducha... efekt Hiroszima i Nagasaki..."

  Samo kupowanie produktów nic nie daje, produkcja tak. dobrym przykładem jest Polska vs Chiny. Co z tego ze można niemal każdy produkt w Polsce kupić , pewnie można też taki kupić i w Chinach.

  Co do Japonii to totalna gafa , ten kraj wcale się nie otwierał.
  Jest tak do dziś. Słyszał choćby ktoś o emigrantach zarobkowych w Japonii ?
  Cesarz Japonii pouczył, emigrujących Japończyków aby wracając przywozili technologie.
 • @luiza 19:37:41
  Szanowna Pani,

  Proszę wybaczyć za spóźnioną odpowiedź.
  Nie twierdzę, że wszystkie moje obliczenia są precyzyjne. Pewne rzeczy zakładam. Większość długów USA jest finansowana emisją obligacji. I na tym poziomie oceniam koszty.
  Wiem dobrze, co to "debt swap" ale uważam, że to kolejna manipulacja, która nie zmienia faktów.
  Jak Pani wie, wszystko w USA jest sterowane przez system "Rezerwy Federalnej" - który, nie jest ani federalny (a prywatny), ani nie ma żadnych rezerw ani nie jest nawet żadną instytucją finansową.

  Najlepszym interesem świata jest kreacja długów. Nic nie kosztuje, nie ma żadnego ryzyka ani górnego limitu - a stwarza możliwość absolutnej kontroli nad Narodami i społeczeństwami. I oto w tym wszystkim chodzi.
  Po to napisałem ten artykuł - aby wypowiedzieć swoje zdanie a może też uświadomić ludzi - wywołać dyskusję. Wydaje mi się to bardzo ważne dla przyszłości ludzkości.

  Pani zaś (proszę wybaczyć) - czepia się szczegółów.

  Odnośnie danych - "po czwarte". Widać, że nie wyraziłem się precyzyjnie Ponieważ, wiele podanych liczb (odnośnie długów USA) może wydawać się abstrakcyjne, zaproponowałem skreślić wszystkie zera (8), zamienić na zł i przyłożyć na "budżet domowy" aby wykazać, że długi są niemożliwe do spłaty. Proste. Proszę wybaczyć niejasności.

  Ukłony
 • @Zbigniew-Grzymski 01:35:54
  Witam Pana,

  Trudno z Panem dyskutować, bo Pan jest ekspertem od wszystkiego. Pan wszystko zna i wie najlepiej. Całą resztę autorów traktuje Pan z pogardą i sarkastycznie. Pan chyba nikogo nie lubi i nie szanuje. Szczególnie chyba mnie. No cóż - ja jestem amatorem. Przyznaję.
  Kiedyś Pana komentarze mnie irytowały, ale zaczynam cenić Pański punkt widzenia.
  Jak wspomniałem niejednokrotnie - istotą demokracji jest spór oraz możliwość wypowiedzi.

  Pisze Pan, że Ameryka jest największą potęgą militarną i technologiczną. To prawda - ale co z tego. Proszę powiedzieć, którą wojnę Ameryka ostatnio wygrała - w Korei, Wietnamie, Afganistanie, Iraku etc - którą.?
  Nie Ameryka jest zwyczajnie handlarzem broni i technologii - I to ma być ich wielkość - Być może?
  Ameryka to kraj, który ma jedną politykę - Interes. Jak zrobić interesy?
  Polityka USA, jest sterowana przez system Rezerwy Federalnej. Co to jest -zapewne Pan wie. Ani Bank, ani Federalny ani nie ma żadnych rezerw (pieniędzy). Ma zdolność kreacji długów. Bo to najlepszy dziś interes.
  Pod warunkiem, że albo komuś się ten dług sprzeda albo ktoś głupi to kupi...

  A moim zdaniem - w ostateczności - jednak najważniejsi są LUDZIE.

  No bo owszem:
  - można wszystkich pozabijać i zniszczyć - (używając najlepszych technologii) - ale cóż to za interes?
  - można wszystko wyprodukować - ale ktoś to musi kupić - nawet na kredyt. Nawet jak ten ktoś kredyt spłaci częściowo.
  - można bez końca kreować długi - ale ktoś musi pracować, kreować wartości - aby spłacać długi - a to są jednak ludzie.

  Nawet wojny, nawet dzisiaj - można wygrać tylko za pomocą LUDZI.

  Krótko mówiąc. Najlepszy interes to kreacja długów. Nic nie kosztuje, bez ryzyka - a pozwala zniewolić i kontrolować - całe społeczeństwa i Świat.
  Kontrolować ludzi.

  Piszę to jako amator, obserwator. 10-20 lat temu niewiele wiedziałem - żyłem złudzeniami i mitami. Teraz wydaje mi się zrozumiałe, dorosłem...

  Dlatego teraz stawiam pytania zawarte w tytule. Być albo nie być...

  Pozdrowienia
 • @Madara 23:57:33
  //To potrwa pokolenia, ale warto już zaczynać i najlepiej od siebie.//

  To próba pozytywnego rozwiązania:)
  Wg prof. Zybertowicza tak się powinno dyskutować merytorycznie, patrz video z Berlina powyżej.

  Profesor Zybertowicz:

  (..) Otóż to jest pewien automatyzm myślowy, nawyk myślowy, jednym z naszych zadań jest zakazanie formułowania diagnoz, za którymi natychmiast nie idą propozycje i rekomendacje pozytywnych działań. (...)
  0:12:07

  Moje pozytywne rozwiązania to
  1. Referenda lokalne na wniosek mieszkańców
  2. Propozycje ustaw obywatelskich
  3. Apel do sponsorów - patriotów o sfinansowanie odpowiedniego narzędzia do głosowań w Internecie - rejestracji i czegoś podobnego do rozwiązania na wykopie.pl

  Co do Chin, to uważam je już teraz za bardzo niebezpieczne- oni się rozlewają po Europie, wykupują technologie. Np przed paru laty kupili w Niemczech u Siemensa farmę wiatrakową. Teraz po paru latach nie tylko wszystko skopiowali, ale są teraz tańsi. Niemcom szczęka opadła. Nawet nie wiedzą jak się pocieszać.
  Moja pozytywne rozwiązanie to spytanie się społeczeństwa, czy zakazać chińskie importy bez proporcjonalnego polskiego eksportu?

  Kto importuje powinien powodować też eksport polskich towarów:)
 • @adevo 16:32:43
  Nie będę ukrywał że też jestem zwolennikiem demokracji bezpośredniej i pokładam w niej główne swoje nadzieje, Twoje pozytywne propozycje są jak najbardziej OK, dorzucam swoje:

  1.Skodyfikowanie w przystępnej formie, łatwej do stosowania dla wszystkich - zasad postępowania obywatelskiego (dostosowanych do obecnych warunków i stanu społeczeństwa), Kodeks Obywatelski. Swoisty drogowskaz, kal postępować jak dyskutować jak współpracować.
  2. Tworzenie komórek obywatelskich zajmujących się monitorowaniem problemów na poziomie lokalnym oraz w późniejszym etapie ich rozwiązywaniem,
  3.Rozpoczęcie programu badawczego- demokracja bezpośrednia z wykorzystaniem technologii zdalnych - internet - telefonia cyfrowa - free-net.

  Dla mnie z punktu widzenia Polaka, rozwój Chin oznacza głównie możliwość osłabienia Rosji co może dla Polski okazać się korzystne. Ale mogę się mylić.

  pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 23:13:49 "Demokracja: mówisz, co chcesz, robisz, co ci każą"-Geoffrey Berry
  Widzę, że jak większość nie dostrzega pan, że demokracja to po prostu tyrania większości i jak cechą każdej tyranii jest jej upadek. Szkoda, że ludzie mają kurzą pamięć i nie wiedzą, że już nas dwukrotnie zniszczyła, raz największe państwo Europy-I RP, drugi raz dając władzę Hitlerowi. Nasi przodkowie chyba nie po to ginęli, aby historia miała się powtórzyć..

  Do wymiany zdań nie potrzeba demokracji, choć rzeczywiście pozostałymi cechami tej formy tyranii są :"spór - możliwość różnicy i wymiany zdań." Innych już nie ma.

  "Demokracja: mówisz, co chcesz, robisz, co ci każą"-Geoffrey Berry
 • @Andrzej Wolny 22:52:57
  Wole tyranie większości niż tyranie mniejszości.
 • @Madara 22:00:46
  Ad 1 //Skodyfikowanie w przystępnej formie, łatwej do stosowania dla wszystkich - zasad postępowania obywatelskiego//

  Tu mam ważną uwagę - dotyczy wszystkich inicjatyw DB.
  Każdy sobie swoją rzepkę skrobie. W naszym wieku DB się rozpocznie jak przestanie się wypracowywać, a zacznie się konsultować ludzi.

  Potrzeba narzędzia. Takie narzędzie zaproponowałem: wiecowanie przez Internet. Następnie był na NE taki z reanimowanej na fali protestów przeciwko ACTA partii piratów polskich, który chciał tu robić reklamę dla polskiej wersji tego samego programu. Ale pierwsze, co zrobił to usunął "konkurencję" - czyli moje komentarze, (wcale nie, negatywne).

  Dlatego potrzebujemy dla każdej dyskusji o DB od etapu wstępnego, prostego narzędzia podobnego do guzika "to lubię" lub systemie głosowania kciuków jak na wykopie.pl

  Jeżeli mi jakaś grupa ( tu na NE Rzbik, czy Rada Blogerów) podsuwa pod nos gotowe rozwiązania i zasady do zaakceptowania to nie jest to DB - takie coś śmierdzi mi na odległość. Pierwsze posunięcia powinny być przekonsultowane i wcześniej ogłoszone. Nie potrzebuję gotowców do głosowania. Na gotowcach to funkcjonują marionetki w Sejmie RP.

  Nie ruszymy z miejsca bez internetowego narzędzia - przykre. Trzeba szukać sponsora. Ja próbowałem od lat znaleźć chętnych informatyków, ale dla nich to jest za dużo pracy za darmo, następnie sponsora, ale nie ma w ogóle zainteresowania.
  Klub w Niemczech wypuścił właśnie nowy update swojego programu. Jest popierany przez Rząd i Unię Europejską. By go wypróbować trzeba jednak znać języki obce i tylko w grupie - dotyczy oczywiście rozwiązań dla grup i społeczności lokalnych.

  Ad 2 // Tworzenie komórek obywatelskich zajmujących się monitorowaniem problemów na poziomie lokalnym oraz w późniejszym etapie ich rozwiązywaniem//

  One same powinny się tworzyć lub nie - jestem zwolennikiem samoorganizacji. Trzeba tylko pokazać i przekonywać do istniejących już legalnych możliwości - jak fundusz sołecki, obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, referendum lokalne na wniosek mieszkańców - ostatnio nawet JKM zorganizował ze swoimi ludźmi referendum w Rybniku, czyli referenda są nawet atrakcyjne dla rzekomych "zwolenników" Króla i hierarchii.

  Ad 3 // Rozpoczęcie programu badawczego- demokracja bezpośrednia z wykorzystaniem technologii zdalnych// W ustroju DB na pewno się na to pieniążki znajdą.

  //Dla mnie z punktu widzenia Polaka, rozwój Chin oznacza głównie możliwość osłabienia Rosji, co może dla Polski okazać się korzystne.//

  Mylisz się - rozwój Chin znaczy rozwój Syberii. Chińczycy mają olbrzymie ilości ludzi wykształconych, którzy szukają pracy i chleba. Przenikają wszędzie, gdzie mogą, zostają i robią małe chińskie dzieci. W Chinach mają zabronione robienie ponad 2 dzieci. Natomiast za granicą mogą się rozmnażać jak chcą.

  Mamy naturalnie olbrzymie ilości nieświadomych przeciwników, czuwających by lud nie zrozumiał swojej siły i możliwości. Dlatego praca oddolna jest wskazana. Od politycznego establishmentu nie możemy oczekiwać pomocy.

  Zobacz sobie ciekawą odpowiedź księdza Dariusza Drążka, przedstawiciela Radia Maryja na pytanie odnośnie zaangażowania mas RM dla referendum i obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.

  http://dariuszdrazek.nowyekran.pl/post/68870,przestepstwo-scigane-z-urzedu#comment_557299

  Pozdrawiam
 • @LosHelios 00:09:20
  O popatrz! A ja nie wolę żadnej tyranii, tylko wolny rynek. A skąd u naiwnych ludzi popieranie systemu przez który zginęly miliony naszych przodków i który daje de facto wladzę tyranom mniejszości (czy to Hitlerowi czy obecnie rządzącym socjaldemokratom i bogaczom), to już zastanawiające. Choćby dla pamięci ofiar i aby się to nie powtórzylo, powinien się czlowiek dluższą chwilę zastanowić, a nie ślepo co im rządzący przez lata propagandy utrwalą.. Poza tym woleć tyranię glupich niż mądrych, to też oryginalne.
 • @LosHelios 00:09:20
  Po trzecie, popieranie demokracji która zawsze prowadzi do upadku i często wojen, też jest wprawdzie oryginalne, ale mądrym raczej tego nazwać nie można..
 • @Andrzej Wolny 01:05:13
  Pożyjesz może zmienisz zdanie.
  Mnie głupot korwina nie opowiadaj bo dla mnie to agent jej królewskiej Eli i ja bym go na saksy wysłał
 • @LosHelios 11:21:22 No cóż,"My socjaldemokraci zawsze stajemy w obronie demokracji" Lenin
  Nazywanie faktów historycznych glupotami bez jakichkolwiek argumentów, czyli pustką, to ignorancja godna leminga, a przodkowie którzy przez demokrację ginęli, przewracają się w grobie.. No ale w najgłupszym ustroju świata, pierwszemu lepszemu durniowi wydaje się że pozjadal wszystkie rozumy i że wie rzeczy niemożliwe, czyli co jest lepsze dla obcych ludzi których na oczy nie widzial, ignorując fakty i wszelkie autorytety.. Po prostu żal..

  "By w danym kraju zapanował socjalizm,wystarczy wprowadzić w nim demokrację"K.Marx

  "Ludzi inteligentnych jest w społeczeństwie jakieś 5 czy 6 procent. Moją kampanię robię więc dla idiotów." Georges Frêche

  "Demokracja to nic innego jak rządy motłochu, w których 51 procent ludzi może odebrać prawa pozostałym 49 procentom" T.Jefferson

  "Demokracje, gdziekolwiek się pojawiły, były spektaklami zawirowań i sporów, gdziekolwiek były odkrywano ich sprzeczność z osobistym bezpieczeństwem lub prawem własności. A im dłużej trwały, tym gwałtowniej się rozpadały. " James Madison

  "Zazdrość jest podstawą demokracji" Bertrand Russell

  I tak można w kółko, ale z doświadczenia wiem, że po lemingach to spływa..
 • @Andrzej Wolny 13:04:50
  Z twojego wywodu wnoxsze, ze tak "inteligentnych", jak Ty, ludzi jest max 6%?
  Z jednej strony to mnie uspokaja..Przynajmniej do czasu, az wam hunta wojskowa w glowie nie powstanie..ee - wroc! Ona juz tam jest...
  To powiedzmy do czasu, az nie bedzie istotnych sygnalow, ze jakies wojsko bierze to bublanie na serio..
  Z drugiej strony, jesli kiedys uda am sie zblizyc chocby do.. 30% poparcia, to znaczy ze:
  - kupiliscie sondaze
  - 24% spoleczensta nagle zostalo inteligentami
  - nalgaliscie ile wlexie i naobiecywaliscie rzeczy najabsurdalniejszych i najbardziej nierealnych, aby przynajmniej, tych najwiekszych kretynow sposrod lemingow, przeciagnac na swoja strone.

  Wybierz sobie..
  Moze skonsultuj z muchem, to Ci klapki z oczu spadna...
 • @Torin 17:37:47 "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
  Bredzisz pan, ze aż glowa boli.. Skąd u ludzi chęć ukazania, że się za bardzo nie myśli, to nie wiem.. Pozwolę sobie zacytować, żeby nie bylo że potrafię myśleć samodzielnie: ;) "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
  Cytować mądrzejszych chyba jeszcze w lemingowni można?

  Choć chyba nie bardzo:

  No sorry, rzeczywiście się zapędzilem, większość ludzi jest mądra, dlatego wszyscy są tak bogaci i oczytani. A to że czegoś nie rozumiesz i negujesz wszelkie autorytety,ludzi mądrzejszych przeze mnie cytowanych, za to naiwnie wierzysz w brednie "wszechwiedzącego" Marksa i śmieszną demokrację (raczej tragiczną), to tylko mi Ciebie żal, a bardziej to biednych ludzi, których w to g.. pakujesz..

  Ale w sumie widać malo wiesz, jedyne to jak dziala demokracja w swym krótkim żywocie, w którą naiwnie wierzysz, co nawet nieźle wypunktowaleś.. :)
 • @Andrzej Wolny 18:44:41
  Ale czytales cos Lema, oprocz wyswiechtanego cytaciku, ktory od kogos zerznales?
  Po ilosci bon motow roznych ludzi wnosze, ze masz jeden, z tych ostatnio dobrze sie sprzedajacych, spisow zlotych mysli na kazda okazje.
  Taka moda. Kiedys kupowali sobie biblioteczki, zeby wygladac inteligentnie jak goscie przyjda. Teraz kupuja takie opracowania. W internecie nie widac gablotki i blysnac trzeba latwodostepnym przedrukiem cudzej mysli, mozliwie tanio..

  "A to że czegoś nie rozumiesz.."
  Alez rozumiem..
  "i negujesz wszelkie autorytety.."
  po czym wnosisz? Lem pisal o Tobie..
  "ludzi mądrzejszych przeze mnie cytowanych"
  no przeciez wiem, ze byli madrzejsi od Ciebie - wszyscy i to duzo madrzejsi..
  "za to naiwnie wierzysz w brednie "wszechwiedzącego" Marksa"
  Tobie sie nie pomylily osoby?? Wybacz, ze pytam: Nie jarales czegos przed chwila? U was taki wolnosciowy lans, to moze byc..
  "i śmieszną demokrację (raczej tragiczną).."
  No to wex sie zdecyduj! Smieszna czy tragiczna? W innym ustroju nie moglbys sobie tak pyszczyc na ustroj..
  "...to tylko mi Ciebie żal..."
  Tylko? Oj, Ty bys mnie chetnie podregulowal, cos czuje..
  "..a bardziej to biednych ludzi.."
  Tak czulem, ze na mnie nie skonczysz...
  "..których w to g.. pakujesz.."
  Ale ktore "g"?
  To Balcerka? NWO? trzeci kryzys swiatowy? Depopulacje? Wyeksportowanie calego przemyslu do Chin? Wojne energetyczna? Ekoterror, szczegolnie wydzial CO2? 100mln na leb?
  Wex jakies zazuty postaw chociaz. Posmiejemy sie..


  "Ale w sumie widać malo wiesz.."
  W koncu cos prawdziwego! Istotnie czlowiek rodzi sie glupi i cale zycie cipieje..
  (To oczyiscie nie tyczy Ciebie!!!! Ty juz taki madry byles w jajku..)

  For you:)

  http://www.youtube.com/watch?v=I7_Cle0LWpk
 • @Torin 21:39:35
  "Alez rozumiem.." No dobra Torin, to pochwal się chociaż jakie wolnorynkowe książki ostatnio czytaleś.

  I zdecyduj się z kim przystajesz broniąc najglupszego ustroju świata, bo widzę jesteś nieco zagubiony:

  "By w danym kraju zapanował socjalizm,wystarczy wprowadzić w nim demokrację"K.Marx

  "My socjaldemokraci zawsze stajemy w obronie demokracji" Lenin

  "Obiektywnie socjaldemokracja jest umiarkowanym skrzydłem faszyzmu" Stalin

  a może ciągnie cię, bo socjalista Hitler doszedl do wladzy i zniszczyl pól świata?

  Dawaj, dawaj nie udawaj..
 • @Andrzej Wolny 22:49:58
  1. "ostatnio" to zadnej. Jest na to proste wytlumaczenie przez analogie.
  Nie przeczytalem ostatnio rowniez zadnej ksiazki piewcy New Age. Szkoda czasu na bzdury i nie interere mnie lobotomia. Co nie znaczy, że jakis obrzezaniec newagowiec, by mi mogl wyjezdzac, że mam siedziec cicho, bo jego dyrdymalow nie czytalem, a on sie wlasnie w uniesieniu produkuje i mu cos zaklocam;p

  2. To nie ja jestem zagubiony. Cos Ci nie pasuje, zeby mnie zakwalifikować do wrazych lewakow? Pamietaj! Wszystko co nie jest Wami jest lewakami! Od was na prawo tylko sciana!:)

  3. Chyba nieszczesliwie wyszlo. Mnie imputujesz wiare w "wszechwiedzacego" Marksa, a potem na niego sie powolujesz jak na wyrocznie?
  Chyba, ze chodzilo o tego..

  http://www.film.gildia.pl/_n_/film/tworcy/groucho_marx/foto-600.jpg

  4. Nie tylko Lenin staje w obronie demokracji...

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28592/f_15_izrael_mysliwiec_afp_600.jpeg

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28848/b_52_epa_3.jpeg

  5. To jest pikus co Stalin mowil o swoich "krewnych". Musialbys posluchac co opowiadal o imperialistach wolnorynkowych. Chopie! Mial na ich punkcie zajoba..

  6. "a może ciągnie cię, bo socjalista Hitler doszedl do wladzy i zniszczyl pól świata? "
  Pa, a na zachodzie nie biora firera za komucha. Dziwne, nie? U nas tez nie, to ostatnio tak wychodzi niektorym. To przeciez wiadomo, ze socjalisci nie zwykli dawac rent, tylko jak ktos jest nieprzydatny do tyrania, to do gazu. He,he..

  Dawaj, dawaj..:))
 • Andrere Wolny
  Wystaw się na wolny rynek i niech cie ktoś kupi, da ci coś do roboty bo się bardzo nudzisz chyba.
 • @luiza 09:30:06
  Pani Luizo,

  Myślę, że Pani nie bardzo rozumie, albo nie chce Pani zrozumieć intencji moich artykułów. I w ogóle - Czy nie szkoda Pani cennego czasu na czytanie moich głupot? Moim zdaniem kwestia liczb, czy wysokości długów - oczywiście bardzo ważna, ale jednak w kontekście spraw o których piszę mniej istotna. To tak jakby żal nam było róż, kiedy lasy płoną.

  Tak jak pisałem. W dzisiejszych czasach najlepszym interesem jest kreowanie długów. przy czym kwestia samego długu jest sprawą uboczną a raczej narzędziem sprawowania (i zaciskania) kontroli nad społecznościami rozmaitych państw. Robi się to od 1913 r - czasów stworzenia instytucji FED (odpowiednik w Europie - EBC).

  Kreacja długów, za pomocą pieniędzy rzekomych (bez pokrycia) jest interesem bez wysiłku i bez ryzyka - powoduje stopniowe oraz całkowite uzależnienie całych państw - od Światowego Kartelu Finansowego a więc właśnie FED/EBC. I nie chodzi o wysokość długów ani nawet spłatę. Chodzi o kontrolę. No bo co się stanie, jeżeli (nie daj Boże), dłużnicy zaczną masowo spłacać długi albo długi jakoś umorzą. Będzie to może nawet zgodne z interesami narodowymi - ale całkowicie nie na rękę FED.
  Spowoduje utratę kontroli i likwidację wpływów.

  Dlatego rynkiem długów (ale i aktywów oraz finansów i giełd) - trzeba też manipulować za pomocą recesji, inflacji czy też hossy.

  Ale to wszystko sprowadza się do jednego wspólnego mianownika - narzędzi i metod kontroli nad pracą, przedsiębiorczością i kreatywnością ludzi całego świata.

  Dlatego też, moim skromnym zdaniem ludzie powinni zdać sobie sprawę z realiów rozgrywającej się batalii o kontrolę. Dlatego też pytania przedstawione w tytule są najważniejsze.

  Ukłony

  PS Odnośnie pkt 4. Raz jeszcze, aby czytelnikom mniej zorientowanym obrazowo uzmysłowić nierealność spłaty długów, przenieść na grunt Polski w zł. Zaproponowałem - skreślić 8 zer i tak przychody z podatków:
  21,700 x 3.5 = 75,000; Tak samo roczny Budżet, Deficyt, oszczędności - a w rezultacie dług całkowity - nierealny do spłacenia. I oto to chodzi.
  Uprzejmie przepraszam, za brak precyzji. Nie jestem pedagogiem.
 • @gamonie Torin i LosHelios Jednak miałem rację,niewiele rozumiesz,a już pewnie"myślałeś" że zacwaniaczysz i kolejnych oszukasz;)
  "Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów,stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku,dotacje,subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy,bezpłatna oświata,prawo do pracy,prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społ.,prawo do środków prod., bezpłatny kredyt itd. Wszystkie te przejawy połączone tym,co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą noszą nazwę socjalizmu" Frederic Bastiat 1850r.

  Ale "geniusza" będziesz zgrywał i mamił biednych ludzi, że można dokonać rzeczy niemożliwych: efektywnie sterować gospodarką.

  A LosHelios to jeszcze większy gamoń bo bredzi w dodatku o rzeczach, które obecnie nie istnieją..

  Ech nie dziwota, że po raz trzeci w ostatnim 200leciu Polska upada, jak tacy gamonie decydują o życiu biednych rodaków.. Szkoda czasu na takich pajaców, którzy sobie ze swoich przodków, co ginęli przez demokrację i socjalistyczne pomysły Hitlera jaja robią. Normalnie gorzej niż dzieciaki. No nic, trzeba was tylko dymać, dobrze że te dotacje dajecie, to mogę sobie przynajmniej niepracując pożyć na jakimś poziomie..
 • @Torin 00:48:46
  O byłbym zapomniał, że nie chcę wam pomóc się doedukować (pomimo że oszukujesz,cyt:"Alez rozumiem.."), a zaraz "Wszystko co nie jest Wami jest lewakami! Od was na prawo tylko sciana!:)" Definicję socjalizmu u jego zalążków już podałem, a na prawo od nas są anarchokapitaliści i rzekomo anarcho-komuniści z Venus Project.
  Więc nie oszukuj zgrywając cwaniaka i "wszechwiedzącego", bo jedynie kogo możesz nabrać to biednych, prostych, Bogu ducha winnych ludzi..
 • @Andrzej Wolny 13:46:10
  Andrzeju, co Ty masz z tym oszukiwaniem?
  Jest takie powiedzenie: "kazdy patrzy po sobie", wiesz czego dotyczy?:))

  Basquiat - ostatnio ogladalem..
  Wiec, wedlug tego twojego Basquiat'a socjalizm panowal od Cesarstwa Rzymskiego, a moze nawet wczesniej. Chyba zawsze..
  Wystarczy ustanowic podatek, albo myto na moscie i juz jest usankcjonowana grabiez.

  Oczywiscie, ze mozna efektywnie sterowac gospodarka:))
  Kazdy rolnik to wie. Moze nie kazdy..
  Wex starej powiedz, ze jej nie zaplacisz za dentyste i mozesz jej co najwyzej wyrwac kla kombinerkami, bo za malo zarobila dla rodziny w tym kwartale i jej nie stac. Kredyt rozlozysz jej na dogodne raty 10%miesięcznie...
  Niech zna dobroc panska i gest!:))

  "Ech nie dziwota, że po raz trzeci w ostatnim 200leciu Polska upada, jak tacy gamonie decydują o życiu biednych rodaków.."
  O nie, nie! Ani ja, ani Helios nigdy nawet nie zblizylismy sie do panskich dywanow. Takie medrki i cwaniacy zawsze sie do zlobu pchaja, z jedynie sluszna koncepcja. "Operacja bedzie bolesna, ale krotka", tak, tak..

  "No nic, trzeba was tylko dymać, dobrze że te dotacje dajecie, to mogę sobie przynajmniej niepracując pożyć na jakimś poziomie.."

  Nie mowilem, ze oszust?
  Typowe. Kretacz smie nas pouczac. Zamknac do wiezy i tyle..

  "a na prawo od nas są anarchokapitaliści i rzekomo anarcho-komuniści z Venus Project. "
  A to ci siupryza! To musisz koniecznie sie o to poklocic ze swoimi sekciarzami z cechu. Lazi tu, szczegolnie taki jeden Mort, co twierdzi, ze juz tylko sciana i jak cos mu sie w ciasnym lebku nie miesci to pisze - BZDURA!
  Ci anarchokomunisci na prawo od was nie przypadna im do gustu. Wierz mi! Lepiej sie z tym nie wychylaj. Postaraj sie upchnac tych anarchokapitalistow.
  ANARCHO - tak, tak..

  Wiec jak juz wspominalem, rozumiem doskonale..

  Pozdrawiam:))
 • @Torin 15:44:02 Powtórzę:"Jednak miałem rację,niewiele rozumiesz,a już pewnie"myślałeś" że zacwaniaczysz i kolejnych oszukasz;)"
  "Wystarczy ustanowic podatek, albo myto na moscie i juz jest usankcjonowana grabiez." Slabo czytaleś, bo dotyczy to tylko grabienia jednym by dać drugim..

  "Oczywiscie, ze mozna efektywnie sterowac gospodarka:)) Kazdy rolnik to wie." Mówię o gospodarce kraju gamoniu czy trollu?

  Czyli z twej marnej strony nadal pustka..

  brak mądrych argumentów.. same nawymyślane głupoty..
 • @Torin 15:44:02
  Oczywiście do tego wszelkie cla, akcyzy i regulacje sprzyjające jednej grupie kosztem reszty narodu czy innych grup zawodowych. No ale żeby to zrozumieć, trzeba chociaż poczytać normalnej ekonomii np.krótkie historyjki Bastiat'a, a nie jakieś fantasy o "wszechwiedzących geniuszach" potrafiących rzeczy niemożliwe (oczywiście "dla ludzi"): "efektywnie" sterować ciągle zmieniającą się gospodarką i życiem milionów ciągle zmieniających się ludzi i ciągle zmieniających się potrzeb.

  Z pewnością wciągające bajki, ale pora wyrosnąć..
 • @Andrzej Wolny 03:42:10
  ""Wystarczy ustanowic podatek, albo myto na moscie i juz jest usankcjonowana grabiez." Slabo czytaleś, bo dotyczy to tylko grabienia jednym by dać drugim.."
  No przeciez mowie.. Nie podejrzam Cie, Andriu, o nieumiejetnosc czytania ze zrozumieniem. Chyba, ze tobie chodzi o to, że socjalizm jest w zaleznosci do czyjej kieszeni jest sypane i jak usankcjonowane, oczywiscie ZAWSZE zgodnie z prawem. Zazwyczaj jest tak, ze ci od myta to ci sami co prawo drukuja..

  "Mówię o gospodarce kraju gamoniu czy trollu? "
  Oj, nieladnie Andriu, bo Cie potraktuje jak Morta i się skonczy dyskusja..
  Gospodarka to gospodarka. Mniejsza, wieksza, najwieksza. Prawa fizyki nie zmieniaja sie w zaleznosci od skali..
  Zmieniaja sie sily, albo skala zjawisk, ale prawa pozostaja..


  "a nie jakieś fantasy o "wszechwiedzących geniuszach" potrafiących rzeczy niemożliwe"
  No, ale to Ty je czytaleś i sie na nie powolujesz, nie ja. Pamietasz, wyjaśnilismy juz to sobie?

  ""efektywnie" sterować ciągle zmieniającą się gospodarką"
  Ludzie od dawna steruja pradem ustawicznie zmiennym, bez wkladania lapy w strumień. Sterowanie nie oznacza walki z procesami golymi lapami. Epoka kamienia lupanego dawno się skończyła. Niektorzy tesknią za powrotem, oczywiscie dla innych, nie dla siebie!
  I oni wlasnie teraz steruja gospodarką.. na swiecie. To nie sa socjalisci...

  "życiem milionów ciągle zmieniających się ludzi"
  Ludzie niezmieniają sie prawie wcale, a większosć od zarania, chce miec swięty spokoj i nie jest im dane. Zawsze przyleza jakies filozofy od poprawiania. W dodatku oni robia w obiegu zamknietym.
  Podam taki przyklad: Przylazi jeden i mowi:
  To wszystko jest do dupy, placicie te ubezpieczenia indywidualne (jak kogo stac!), a potem do smierci procesujecie sie z tymi krwiopijcami o wyplatę! Ich interesuje tylko zysk waszym kosztem. Gono ich obchodzi, ze ci kulasa obcielo, a tobie zalalo chate! Zawsze znajda jakis kruczek, aby nie wyplacić. Wiecie do jakiego stopnia was robia w dupe?
  Oni sie dogadali z krewnymi, ktorych nie upchnęli systemie. I odrzucają wasze jak najbardziej sluszne roszczenia, tylko po to, żeby sprawdzić, czy was stac na wynajecie ich szwagra jako firmy prawniczej ktora wam pomoze uzyskac to odszkodowanie. Bagatela 20%. Jeśli was nie stać, to jeszcze lepiej! Maja 100% waszego do podziału!
  Potrzeba nam krajowego systemu ubezpieczeń, ktorym bedzie zarządzac aparat państowy, jednoczesnie gwarantujac zetelnosc i wyplatę świadczen!
  I on ich przekonal i tak zrobili. Dali kase na to, było otwarcie, uroczyste przeciecie i ogolnie swiety spokój. I tak lata plynęły. w miedzy czasie KTOS robil coraz wieksze manko w kasie i rozbudowal etaty tego urzadzenia o 200.000%. Rodziny bywaja duże, a rodziny rodzin jeszcze wieksze..
  Na koniec juz ciezko bylo zwiazac koniec z koncem i zagrozone byly wyplaty świadczen.

  No i tym miejscu przychodzi trybun-geniusz, uzbrojony w kilka ksiazek opatrzonych podpisami ludzi, z wzbudzajacymi podziw zagramaniczno brzmiacymi nazwiskami, ktore nikomu nic nie mowia, z brylami z drutu pozlacanego na nosie, aby dodac sobie powagi i godnosci i mówi:
  Sluchajcie!!! To wszystko jest do luftu! Placicie i gowno z tego macie! To panstwo was zniewala! Każe wam placić, a nie daje! Karmicie darmozjadów i ich rodziny! Wiem jak to zmienic! Trzeba ten burdel zamknać i w to miejsce pozwolić powstać prywatnym firmom, ktore są efektywne, szanuja pieniądze swoje i wasze, a konkurencja miedzy tymi firmami spowoduje najkorzystniejsze z mozliwych oferty ubezpieczenia cena/swiadczenie! Od teraz wy bedziecie Pany, bo jestescie pan klient!

  No i tak dlugo wiercil dziure w brzuchu, aż wywiercil. Zreszta, ludzie nie specjalnie mieli wyjście, bo telewizor grzmial, że Final Countdown sys ubezpieczeniowego. Wiec dali kase na ten interes, bylo otwarcie, uroczyste przeciecie i ogolnie świety spokoj..

  GO TO LINE 1
  END

  To ja sie pytam, ktos w koncu zacznie lapać zlodzieja i oszustow?
  Bo cos się obawiam, ze to ci sami co nas w ta czarodziejska petle ladują. Oni przeciez za kazdym obrotem robią reset i znikaja forse ze zmiennych programowych...

  "ciągle zmieniających się potrzeb."
  Wiekszosc potrzeb jest niezmiennych. Zmieniaja sie co najwyżej standardy i to sie dzieje chyba niezaleznie od decydentow. Banksterzy zostawiaja dużo sladow lapek na tym polu.
  Niektore z tych poletek sa wręcz na siłe przez nich wykreowane. Nie było pola, a teraz jest!

  "Z pewnością wciągające bajki, ale pora wyrosnąć.."
  Istotnie, wielu wyrasta z korwinizmu, milesizmu i czego tam jeszcze. Dostrzegaja co najmniej dwie rzeczy, ze nie idzie tego z ksiazki mechanicznie przelozyć do praktyki i ze to co dobre w równaniu matematycznym, nie jest juz takie dobre spolecznie, a nawet destrukcyjne..
  Nie chcemy rozpadu spolecznosci pod tytulem "Polacy", nie? "Polska",nie?
  Czy Tobie przeszkadza twor pod tytulem "Panstwo Polskie"? Ale, że państwo, czy ze polskie? Jedno i drugie?
 • @Torin 17:16:40 Nadal nie rozumiesz, choć pewne fakty kojarzysz poprawnie..
  "podatek, albo myto na moscie" Myto placisz za most, a podatek? Zależy na co idzie czy na szkole, lekarza czy zapomogę dla Pawlaka, czy na Policję, która chroni wszystkich bez wyjątku.

  "Zazwyczaj jest tak, ze ci od myta to ci sami co prawo drukuja.." Ja nie mówię jak jest teraz, czyli zazwyczaj, tylko o wolnym rynku, gdzie podatki idą jedynie na wojsko, policję, sądownictwo, min.administrację. Czy rozumiesz w ogóle pojęcie wolny rynek?

  "a nie jakieś fantasy o "wszechwiedzących geniuszach" potrafiących rzeczy niemożliwe" Tak ciężko kumasz czy trollujesz? Na wolnym rynku nie ma takich "magów", a że kapitalizmowi jesteś przeciwny, to znaczy, że Ty we "wrzechwiedzących" wierzysz !

  "I oni wlasnie teraz steruja gospodarką.. na swiecie. To nie sa socjalisci..." Co mnie obchodzi jak nazywasz "wszechwiedzących"? Ważne, że centralne sterowanie się nie sprawdza, bo jest NIEMOŻLIWE. Obojętnie czy przez lud, socjalistów, komunistów czy innych "magów".

  "Ludzie niezmieniają sie prawie wcale" Yhm, mózg stoi w miejscu,wypadki czy niecodzienne sytuacje nic nie zmieniają,zalożenie rodziny,zostanie rodzicem,sukces,nowe nawyki,hobby,uzależnienia itd. itd.

  "chce miec swięty spokoj" No w końcu coś mądrego! Toż przecież to najbardziej możliwe jest na wolnym rynku, bez kontroli i ingerencji "wszechwiedzących", gdzie ludzie decydują jak wydawać swoje pieniądze, których oczywiście jest kilkakrotnie więcej. A tu nieco o medycynie, zanim się "magowie-pasożyty" nie dobrali http://liberalis.pl/2007/09/22/roderick-t-long-jak-panstwo-rozwiazalo-kryzys-sluzby-zdrowia/


  A historyjkę można podsumować krótko: Czy uważasz, że lepszy monopol państwowy czy się stoi czy się leży 6tyś się należy, czy możliwość DOBROWOLNEGO WYBORU i placenia lub jego zaprzestania, a zatrudnieni albo robią dobrze, albo goodbye lub więzienie? Nie szukaj rzeczy niestniejących (idealów), tylko odpowiedz co lepsze!

  "ciągle zmieniających się potrzeb." Ja mówię, że "wszechwiedzący" nie wiedzą co w danej chwili potrzebuje każdy z 40 milionów podwladnych. Również patrz: "zmieniający się ludzie" i jak lepszą pralkę, bezpieczniejszy samochód czy wózek wynajdą to i potrzeby się nagle zmieniają.

  "nie idzie tego z ksiazki mechanicznie przelozyć do praktyki" A po co to klamstwo i nieznajomość historii? Powiedz to najbogatszemu państwu w historii USA, które wyroslo na wolnym rynku. Albo Chinom które się supermocarstwem stają bo od 30 lat gospodarkę liberalizują. Najlepiej wszystkim najbogatszym krajom świata, które O! niespodzianka, są najbardziej wolne, czyli najbliższe wolnemu rynkowi..
 • "Samo drukowanie pieniądza z pewnością nie wystarczy…"
  W USA starczy o ile te naście bilionów nie trafi na normalny rynek w samym USA tylko, ale będzie głównie w zamkniętym de facto obiegu bankowo-spekulacyjnym. Dolar to waluta globalna, pokryciem jest Ziemia i kosmos. Mają zbędne biliony np z tej spłaty? To ruszą na Marsa i Księżyc zakładając bazy, eksploatując asteroidy, albo zaczną nowe wojny. Mogą wykupić świat, Polskę. Uznajemy dolary, sprzedamy za to nic całą swoją Ojczyznę jak barany.

  FED może w każdej chwili zrobić deal z rządem USA i dług będzie spłacony, wyemitują te biliony w sekundę. Pytanie pod jakimi warunkami ci władcy ziemi to uczynią... Wg mnie stanie się to jednak spokojnie, a dolary ruszą poza USA wykupując wszystko co ma wartość, co jest trwałe.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031