Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Powtórka z Historii - REWOLUCJA POLSKA = Rewolucja Światowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Jesteśmy Narodem nie tylko na dziś. Jesteśmy Narodem, który ma przekazać w daleką przyszłość wszystkie nasze własne - Polskie moce nagromadzone przez tysiąclecia, spotęgowane w czasach współczesnych”

- dla dobra Polski i Świata - dla dobra przyszłych pokoleń.

Stefan Kardynał Wyszyński, Warszawa 1 marca 1981 r.

Słychać coraz częstsze głosy mędrców, znawców Polskiej sceny politycznej i tych „od środka”, co czując pismo nosem przymierzają się do kolejnych odsłon. A to, że Premier powinien zrezygnować z Urzędu, że Premier dokona przewrotu i cudów - za pomocą… wymiany kadr, albo, że zmieni koalicjanta z Pana P na Pana P. Premier robi mądre miny i głupie ruchy. Zmienia zdanie i atakuje, -potem się cofa Wprost po nagrody. Tymczasem od ostatnich wyborów: kryzys goni kryzys – finansowy,  społeczny, emerytalny... Ministranci Koalicji walą pięściami w mównice sejmowe, głosząc patetycznie: „Nie zgadzamy się na zmiany, na obce warianty, nie oddamy wrogom płaszcza a nawet guzika”. Nawet wytrawni politycy - obrotowi wygłaszają różne herezje, zaprzeczając uprzednim aksjomatom wyborczym: „Nie wierzę w nic…- prócz siebie… Rozpoczynają się z hukiem harce przedwyborcze, przed następnym rozdaniem. W kuluarach sejmowych mówi się o kolejnych wyborach na jesieni, a może nawet na wiosnę…

 A Vox Populi, któremu coraz bardziej chleba brakuje – oczekuje na igrzyska gapiąc się w TVP, TVN a nawet protestując przeciw ACTA. Dla uciechy.

Rozpoczyna się więc kolejna odsłona tragedii upadku Polski.A przecież do obsady ról w tym dramacie, szykują się CI sami aktorzy. Nieudacznicy, popaprańcy, zdrajcy i zwyczajni oportuniści  - którzy doprowadzili Nasz Kraj „na skraj przepaści” – Unii Europejskiej Niemiec. Ci, którzy reprezentując Naród – w ciągu ostatnich dwudziestu-kilku lat zmarnowali ostatnie wielkie szanse i nadzieje wszystkich Polaków. I co to za różnica czy to będzie Donald czy Kaczor, Pa czy Mi czy Pa. To nie Hollywood ani Disneyland. To POLAND

Przytakim scenariuszu, z takimi aktorami - Karawana z rozpadającym się trupem III Rzeczpospolitej pojedzie dalej – bez zmian?Chyba NIKT nie ma wątpliwości - Ostatnie wybory parlamentarne zostały zmanipulowane i sfałszowane. Zapewne poprzednie też, ale to już historia, której nie byłem świadkiem. Dziś aby wygrać wybory, wystarczy mieć swoich ludzi we wszystkich komisjach wyborczych, którym się zapłaci z góry - aby właściwie policzyli głosy. Jakież to proste!!!

Obowiązująca Ordynacja Wyborcza służy wyłącznie interesom rozmaitych koterii, ukształtowanych przed, w i po Magdalence, w czasach „okrągłego stołu”. PKW to ślepy egzekutor woli istniejącego od tego czasu Systemu.Konstytucja RP to dokument stworzony przez zdrajców, sprzedawczyków i zwyczajnych oportunistów–nieudaczników, którzy nigdy nie reprezentowali interesów oraz Racji Stanu Naszego Kraju.Dopóki nie będzie zmiany Ordynacji Wyborczej i zasad działania PKW, dopóki nie będzie zmian Konstytucji (Ustawy Zasadniczej) – w Polsce nie będzie demokracji powszechnej i żadnych zmian.Z pewnością zmian na lepsze. Powstaje pytanie:

CZY POLSKA NADAJE SIĘ DO DEMOKRACJI PARLAMENTARNEJ?

A tymczasem, Świat zachodni (CywilizacjiŁacińskiej) zwariował. Całkowicie. Przecież jedyną podstawą i głównym kreatorem wartości jest praca/produkcja. A Świat przestaje produkować – przechodzi na handel, usługi i konsumpcję. Kryzys gospodarczo-fiskalny USA i postępujący rozpad Unii Europejskiej Niemiec - to w dużej mierze następstwo światowej spekulacji rozmaitymi papierami i instrumentami „bez-wartościowymi”. Sytuację pogarszają negatywne efekty zmian demograficznych. Cały Świat Cywilizacji Łacińskiej powoli przechodzi na emeryturę – Pozostanie Niebyt i Anarchia – No cóż:

–Świat powstał z chaosu i w chaos się obraca – a raczej upada w stronę Chin - zgodnie z przepowiednią Nostradamusa: „Żółta rasa zaleje świat”

A więc ja skromny, samozwańczy wizjoner Naprawy Rzeczypospolitej, bujający w oparach i na pustyni Nowego Ekranu, (którego NIKT nie czyta/nie słucha – prócz moich/naszych wrogów) rzucam najgłośniej jak tylko mogę i potrafię:

WYZWANIE - MODLITWĘ.

Boże Mój, – nadchodzi REWOLUCJA. Błagam o pomyślność dla Naszego Kraju.  Błagam o Twoją pomoc w budowie „IV Rzeczpospolitej” –  Polski. A ponieważ jestem wierzącym, ale jednocześnie pragmatykiemmuszę wypełnić „kupon obowiązków i powinności”, pozwalający Nam Polakom, wspólnie – wypełnić Wolę Bożą.

Przeznaczenie podpowiada mi: W najbliższych latach - Do końca roku 2015 na Świecie dokona się REWOLUCJA Systemowa:

- Gospodarczo - Finansowa

- Geopolityczna

- Socjalna

Rewolucja rozpocznie się w Naszym Kraju- Polska będzie także inicjatorem i liderem światowej rewolucji. Etapy Rewolucji w Polsce(procesy konieczne): 

Grupa Inicjatywna – „Polski Ruch Odrodzenia” „PRO – IV RP”.(NE oraz proponowane autorytety społeczne ) 

1.     Władzę tymczasową przejmuje „Rada IV Rzeczpospolitej” (R –IV R) Główne zadania „R -IV R” – (Wielkiej Rzeczpospolitej):

 - Opracowanie projektu Nowej Konstytucji

- Opracowanie projektu Ordynacji Wyborczej

- Referendum w sprawie NK i OW

- przeprowadzenie Wolnych Wyborów

Przekazanie władzy Prezydentowi - Cała władza w rękach Prezydenta, Reprezentanta Narodu, wybranego w Wyborach Powszechnych 

2.     Członkowie „R-IV R”: Obecny Prezydent, Premier, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Kardynał (wszyscy bez prawa głosu) oraz 20 przedstawicieli społeczeństwa – mianowanych i wybranych w referendum powszechnym.  Honorowy Przewodniczący Rady Nadzorczej R-IVR–(Papież lub jego pełnomocnik?(Wielka szkoda, że nie ma wśród nas Bł. Jana Pawła II)

 

Referendum Powszechne odbywa się w kościołach/parafiach – pod nadzorem Episkopatu RP?

 3.     Obecna Koalicja Rządowa – Składa dobrowolną Dymisję

4.     Prezydent RP składa Urząd – na ręce „R IV RP"

5.     Parlament i Senat zawiesza swoją działalność (rozwiązuje się) 

6.     Powołany jest Trybunału Stanu – dla oceny działalności ekip Rządowych ostatnich 22 lat (po „okrągłym stole”) – szczególnie kwestii Prywatyzacji (Lustracji i Dekomunizacji)?

 
System sprawowania władzy w Polsce: Prezydent, wybierany w wyborach powszechnych na kadencję 7 lat, mianujący Rząd (władze wykonawcze).
Prezydent i jego Urząd sprawuje władzę nadzorczą nad wszystkimi instytucjami  Państwa.
 
To pierwszy etap Rewolucji Polskiej.

KOMENTARZE

 • Amen
  ...
 • POLSKA SOCJALNA REWOLUCJA NA WZÓR BOLSZEWICKIEJ ??:)))
  Ryszard Opara:
  .....Do końca roku 2015 na Świecie dokona się REWOLUCJA Systemowa:- Gospodarczo - Finansowa Geopolityczna - Socjalna Rewolucja rozpocznie się w Naszym Kraju - Polska będzie także inicjatorem i liderem światowej rewolucji. Etapy Rewolucji w Polsce(procesy konieczne): Grupa Inicjatywna – „Polski Ruch Odrodzenia” „PRO – IV RP”.(NE oraz proponowane autorytety
  społeczne ).....

  ODP.:
  CIEKAWE KTO ZAPROPONUJE TE AUTORYTETY SPOŁECZNE DO TEJ
  "INICJATYWNEJ GRUPY", KTÓRA MA ZAINICJOWAĆ TĘ REWOLUCJĘ -
  I PYTANIE W JAKI SPOSÓB ZAINICJOWAĆ ? SIŁĄ ? SZANTAŻEM
  WOBEC POLSZEWICKIEGO RZĄDU, KTÓRY MA PRZECIEŻ W RĘKACH

  APARAT PRZEMOCY (POLICJĘ, WOJSKO, SŁUŻBY SPECJALNE, SĄDY,
  PROKURATURĘ) I MOŻE TEŻ WEZWAĆ NA POMOC NIEMIECKICH
  ANTYFASZYSTÓW, ALBO BUNDESWERĘ ALBO ARMIĘ CZERWONĄ ! NO
  CHYBA, ŻE SŁUŻBY SPECJALNE STANĄ PO STRONIE REWOLUCJI :)
  ---------------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  ....1. Władzę tymczasową przejmuje „Rada IV Rzeczpospolitej” (R –IV R)...

  ODP.:
  PRZECIEŻ TO ZAMACH STANU TAK JAK BOLSZEWICKA REWOLUCJA !
  ALBO JAK JARUZELOWY STAN WOJENNY !:) CIEKAWE KTO
  WYBIERZE I WEDŁUG JAKIEGO PRAWA TĘ "RADĘ IV
  RZECZYPOSPOLITEJ" ?
  ---------------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  ....2. Członkowie „R-IV R”: Obecny Prezydent, Premier, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Kardynał (wszyscy bez prawa głosu) oraz 20 przedstawicieli społeczeństwa – mianowanych i wybranych w referendum powszechnym....

  ODP.:
  TO ZNACZY, ŻE OBECNI CZTEREJ NAJWYŻSI URZĘDNICY
  PAŃSTWOWI (POLSZEWICCY) ZŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ PRZESTĘPUJĄC
  DO JAKIEJŚ NIELEGALNEJ ORGANIZACJI ZWANEJ "R-IV R" W CELU
  PRZEPROWADZENIA REWOLUCJI !
  ---------------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  ..........
  3. Obecna Koalicja Rządowa – Składa dobrowolną Dymisję
  4. Prezydent RP składa Urząd – na ręce „R IV R”
  5. Parlament i Senat zawiesza swoją działalność (rozwiązuje się)
  ..........

  ODP.:
  I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE :))))))
 • Nareszcie
  Proszę powoływać Radę „Polskiego Ruchu Odrodzenia” „PRO – IV RP” i przedyskutować ogólne techniczne działania, chyba że są przygotowywane inne - lepsze rozwiązania.
  Życzę powodzenia Panu i nam wszystkim Polakom.

  Pozdrawiam
 • No tak, ale o co ta rewolucja?
  Rewolucja to zabawa dla smarkaczy, temat dla pismaków, robota przy pomnikach dla rzeźbiarzy i łzy matek. Liczyłbym jednak na działania konstruktywne, co nie oznacza, że mniej rewolucyjne. Jaka:
  - jaka architektura finansowa,
  - jaki system organów państwa,
  - jaki ustrój gospodarczy,
  - jaka polityka gospodarcza,
  - jaka geopolityka.
  Przyśpieszyć i zorganizować szybsze krążenie elit - TAK. Piłsudskiego już mieliśmy. I dość!
 • @nikander 08:28:42
  Popieram. Należy zacząć tworzyć propozycje i poddawać je konsultacjom społecznym. Kiedy Polacy poprą nową konstytuję to znajdzie się też sposób wy ją wprowadzić w życie
 • @ssak 09:22:50
  Może coś KONSTRUKTYWNEGO zrodzi się w Radzie Blogerów http://carcajou.nowyekran.pl/post/53033,rzbik-wybieramy-rade#comment_383222

  Pozdrawiam
 • Ten rząd jak najszybciej odsunąc od władzy,
  bo jest rządem zdrady narodowej, prowadzącym Polskę do upadku, a "Komorowskiego" należy zmusić do ustąpienia z powodu jego antypolskich dokonań, gdy obaj z Tuskiem są antypolscy, antypatriotyczni i zawsze działający na szkodę Polski i Polaków.
 • Rewolucje zacznijmy od uderzenia w glowne media
  Bez "osmieszenia glownych mediow" i doprowadzenia do tego ze ludzie beda je traktowac jak w latach '80-tych

  Vox Populi bedzie Vox Glupoli

  "Oni" obecnie "kupuja czas" na przegrupowanie, wykreowanie nowych "liderow" = Palikotow, JKM?, Nowa frakcja w PO, moze ala samoobrona dla wiejskiego elektoratu, etc.

  nastrasza kryzysem, anarchia , kibolami a ludzie nie lubia zmian boja sie ich - taka maja nature i nic sie nie zmieni lykna kolejna scieme

  musimy uderzyc w ich finanse np. bojkotem produktow reklamowaych w tych mediach - producenci przestrasza sie top bedzie dla nich nowa sytuacja - reprezentujemy co najmniej 5 mln konsumentow to jest nasza sila

  zrobmy "mediaWatch" z lista wszystkich spolek i reklamowanych tam produktow

  ja juz rozpoczolem swoja krucjate :)


  https://www.youtube.com/watch?v=aHqWQ1Eo-OA
 • zaden trybunal stanu!!!!!!!!!!!!!!
  KAMIENIOLOMY I ODPRACOWANIE FINANSOW A ZA ZDARDE PANSTWA POLSKIEGO -WIADOMO~!!!!!!!
 • Wszystko ładnie pięknie
  I generalny zamysł byłbym w stanie poprzeć, tylko dlaczego koordynującymi to wszystko mają być duchowni ? Oni raz dwa ustawią państwo pod własne widzimisię, tak zadziałają, aby obsadzić najważniejsze funkcje ludźmi pro-kościelnymi i nadal nie będzie demokracji w Polsce, ponieważ rządzić będzie znowu pewna grupa społeczna (bez znaczenia, czy ubierają się w garnitury czy purpurowe szaty). Więc w gruncie rzeczy nic by się nie zmieniło.

  Wizja przedstawiona w artykule jest obiecująca, jednak trzeba uważać, żeby nie popełnić błędów znanych już z historii, gdzie rewolucja niewiele tak naprawdę zmieniała a często po niej było jeszcze gorzej. No i przede wszystkim trzeba położyć szczególną wagę na dobór tych 20 kandydatów do R IV R. Odpowiedni dobór tych ludzi to w takich okolicznościach kwestia najważniejsza!
 • @durczokamil 10:38:18
  "musimy uderzyc w ich finanse np. bojkotem produktow reklamowaych w tych mediach" - problem jest taki, że reklamy w mediach i tak będą leciały a środki perswazyjne w nich zawarte przeciętnego kowalskiego i tak zmotywują do zakupu. Większość reklam nie odwołuje się do zdrowego rozsądku, tylko używa manipulacji. -dłuższe życie każdej pralki to... I już wiesz o czym mówię. Ten pomysł nie przejdzie.

  Ale można to zrobić w inny sposób.
 • @
  najpierw rewolucja w głowie ...w świadomości... zarażenie pozytywną wizją/kreacją a później wszystko już potoczy się samo.
 • Rewolucja polegająca na wymianie elit ?
  Główną przyczyną klęski projektu pod nazwą III RP jest słabość społeczeństwa obywatelskiego i brak kontroli połecznej nad władzą. Tak jest od samego początku, od kontraktu okrągłego stołu, który także dokonał się po za kontrolą społeczną. W efekcie państwo stało się własnością kast uprzywilejowanych, które się ukonstytuowały przy okrągłym stole, a kolejne rządy, reprezentujące owe kasty uprzywilejowane, swój wysiłek koncentrowały głównie na poszerzaniu przywilejów i korzyści z nich płynących dla uprzywilejowanych. Dlatego mamy, to co mamy.
  Pan proponuje, by "nasze" autorytety zastąpiły ich elity i zbudowały nam nową, lepszą Polskę, ale nie wspomina Pan ani słowem o kontroli społecznej i budowie silnego, zintegrowanego społeczeństwa obywatelskiego. Czyli, jak rozumiem, fundamentem nowej Polski mają być owe autorytety, jakaś nowa elita władzy, a nie społeczeństwo obywatelskie ? To oznacza replikację obecnego systemu.
  Władza demoralizuje, to wiadomo nie od dzisiaj. Jeżeli reprezentanci społeczeństwa nie podlegają kontroli społecznej, to wcześniej, czy później stają się reprezentantami samych siebie i wojego najbliższego otoczenia. Przypomnę, że przy okrągłym stole także siedziały "nasze" autorytety.
  Z przykrością muszę stwierdzić, że bez zbudowania silnego społeczeństwa obywatelskiego, sprawnie działającej sieci kanałów komunikacji społecznej i utworzenie mechanizmów kontroli społecznej nad władzą, Pana pomysł prowadzi wprost do tytułowej powtórki z historii, ale III-ej RP.
 • @Ryszard Opara
  Mam nieodparte wrażenie, że Pana ostatnie wpisy powstają "pod publiczkę" - wyłapuje Pan najsilniejsze nastroje jakie wzbierają na Nowym Ekranie - i zgrabnie się w nie wpasowuje ze swoimi apelami aby zyskać na wiarygodności i popularności.

  Powyższy wpis np. odbieram jako wyjście na przeciw rosnącej sile ruchu katolickiego, i widzę w nim przeredagowane pomysły Pana Marka Kajdasa.

  Wszystko pięknie - ale mam problem z zaufaniem do Pana - albo mówiąc wprost nie ufam Panu - za duża jest rozbieżność między słowami a czynami.
  Słowa Pan pięknie układa w takie myśli jakie chcemy usłyszeć - ale w tym samym czasie kiedy pisze Pan o "zdrajcach, sprzedawczykach, popaprańcach i oportunistach"...
  ..."wpisy" ich przedstawicieli wiszą na stronie głównej NE.

  W tym samym czasie kiedy Pan pisze o agonalnym stanie naszej ojczyzny - nazwiska osób współodpowiedzialnych za ten stan promowane są w areopagu: Kurski, Migalski, Gudzowaty, i inne znane od lat nazwiska ze świata polityki - które teraz oczywiście krzyczą razem z nami, prawie jednym głosem, że ojczyzna się pogrąża.

  A co oni z choinki się urwali nagle? KAŻDY Z NICH był już u władzy w ciągu ostatnich 20 lat, Pan Gudzowaty to nawet nie musi schodzić ze szczytu - jako przedstawiciel prawdziwych władców - a nie tylko polityczny figurant. Słowa nic nie kosztują - słowa można wydać z siebie dowolne - bo nie ma za to żadnej odpowiedzialności.

  Cóż, choć stary nie jestem - to jestem za stary, żeby dać się wodzić za nos pięknymi słówkami...
  ...i im więcej pięknych słów Pan napisze - tym bardziej wzbudza Pan moją podejrzliwość i nieufność - bo widzę rozbieżność między słowami a działaniem.

  Musi mi Pan wybaczyć szczerość.
 • NIE OTWIERA SIĘ OTWARTYCH DRZWI POWTÓRZĘ KOLEJNY RAZ
  1 KONSTYTUCJE Z USA PRZETŁUMACZYĆ I WPROWADZIĆ W ŻYCIE- ŻADNEJ DYSKUSJI I POPRAWEK

  2.USTAWĘ O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ -TZW.WILCZKA WPROWADZIĆ BEZ DYSKUSJI I POPRAWEK.

  I ALLELUJA I DO PRZODU
 • Nadzieja
  Mam tylko nadzieję, że Ci którzy naprawdę mają coś do powiedzenia, wezmą się w garść i zaczną prowadzić ten kraj w dobrą stronę.
  A chodzi mi o to że przez tyle lat było multum znawców, którzy dobrze wiedzieli jak temu krajowi trzeba pomóc, mówili o tym publicznie i przez te wszystkie lata bali się wziąć na siebie odpowiedzialność do poprowadzenia narodu. Ich apele kończyły się na zwykłych postach na blogach takich jak ten.

  Może w końcu ta grupa ludzi którzy mają naprawdę coś do powiedzenia zacznie działać a nie tylko mówić. Bo mówi dobrze. Ale nie robi nic prócz tego.
 • Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?
  http://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A
 • Vox Populi etc
  Szanowny Panie.
  Znam łacinę (i inne języki). Uczyłem się tego na studiach medycznych.
  "Vox Populi" tzn głos ludu. I do tego się odwołuje. Nie cytuję nikogo.

  Cieszę się że Pan zauważył choć jedną rzecz w moim artykule.

  Niejednokrotnie zastanawiam się czy pisanie w ogóle ma jakiś sens. Ludzie, Polacy i tak wszystko najlepiej wiedzą

  Ukłony
 • @liberalkonserwatywny 11:31:11
  Konstytucja USA, czyli Ustawa Zasadnicza jest autorstwa biskupa poznańskiego Wawrzyńca Goślickiego. Mimo, że popsuta przez masonów, służyła budowie silnego i wolnego państwa i nie straciła na swojej aktualności.
  Niestety od 100 lat jest ignorowana przez kolejne władze USA i została zastąpiona Kodeksem Praw pisanych przez liberałów konserwatywnych- banki i masonow.
 • @Freedom 11:29:18
  Mam podobne wrażenia, że jakaś tam grupa sonduje nasze nastroje i że to tylko fasada, nie szczere intencje, bo co wisi na SG, to koń widzi.
 • @Piotr Marzec 11:24:14
  //ale nie wspomina Pan ani słowem o kontroli społecznej //

  Niech Pan lepiej milczy, albo przeprowadzi się do Rosji.
 • @Zbigniew-Grzymski 03:44:03
  Szanowny Panie,

  Wydaje mi się, że bez względu na to co piszę, Pan zawsze nastawiony jest krytycznie. Proszę zrozumieć - takie jest moje zdanie i takie są propozycje.

  Żyjemy podobno w demokracji, której podobno istotą jest spór i wolność wypowiedzi. Odnoszę niejednokrotnie wrażenie, że Polacy potrafią wyłącznie narzekać, krytykować - natomiast NIC nie potrafią zrobić.

  Krytyka niech jednak będzie kreatywna - niech proponuje alternatywne rozwiązania. Może Pan łaskawie coś zaproponuje?

  Ukłony
 • ZMIANA ZASAD DZIAŁANIA SYSTEMU BANKOWEGO
  KREDYT SPOŁECZNY
  Społeczna kontrola pieniądza .

  Pieniądz powinien napływać w zależności od zdolności produkcyjnej kraju i od wymagań konsumentów wobec
  użytecznych dóbr, możliwych do wyprodukowania.
  A więc to wszyscy producenci i wszyscy konsumenci, całe społeczeństwo, produkujące dobra według potrzeb, powinno
  wspólnie decydować o ilości nowych pieniędzy, jakie od czasu do czasu, w miarę rozwoju kraju ma dodatkowo emitować
  działająca w imieniu tego społeczeństwa instytucja.
  W ten sposób naród odzyskałby prawo do życia, pełnię ludzkiego życia, odpowiednio do zasobów naturalnych kraju
  oraz wielkich możliwości nowoczesnej produkcji.

  http://www.scribd.com/acidek303/d/50665141-Kredyt-Społeczny-Louis-Even

  NBP dzisiaj służy i wzbogaca światową lichwę zamiast Polaków i polską gospodarkę .
  Poprzez prywatne banki ,dając im prawo kreacji długu i wirtualnego pieniądza .
  patrz
  http://www.nbportal.pl/prezentacje/mechanizm-kreacji-pieniadza/kreacja.html

  PRAWDZIWĄ REWOLUCJĘ ZAINICJUJE ZMIANA ZASAD DZIAŁANIA SYSTEMU BANKOWEGO
  ORAZ WPROWADZENIE DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ

  http://demokracjabezposrednia.pl/
 • @Kalarepiak 11:03:12
  //I generalny zamysł byłbym w stanie poprzeć, tylko dlaczego koordynującymi to wszystko mają być duchowni ? //

  Tylko nauka Kościoła nie skażona jest filozofami zydowsko-niemieckimi.


  //żeby nie popełnić błędów znanych już z historii, gdzie rewolucja niewiele tak naprawdę zmieniała a często po niej było jeszcze gorzej.//

  Właśnie błędem było budowanie na Heglu i Heideggerze i wątpię, by Rewolucja umiała się z tego myślenia wyzwolic, co już u Pana widać jasno, jak i u liberałów, którzy chcą leczyć skutki, nie przyczyny.
 • NIE PUCZ ALE REWOLUCJA W ŚWIADOMOŚCI 80% POLAKÓW ! ! !
  Freedom:
  "...Pana ostatnie wpisy powstają "pod publiczkę" - wyłapuje Pan
  najsilniejsze nastroje jakie wzbierają na Nowym Ekranie - i zgrabnie się
  w nie wpasowuje ze swoimi apelami aby zyskać na wiarygodności i
  popularności....."

  simacs:
  "... Trzeba rozpocząć najpierw od wytężonej, intensywnej,
  mozolnej i nieprzerwanej (wytrwałej), ciężkiej i długofalowej praca
  nad przywracaniem utraconej świadomości, wartości, poczucia
  przynależności do narodu, krzewienia kultury, powrotu do
  korzeni, budowania na sprawdzonych wzorcach i autorytetach...."

  Piotr Marzec:
  "...bez zbudowania silnego społeczeństwa obywatelskiego, sprawnie
  działającej sieci kanałów komunikacji społecznej i utworzenie
  mechanizmów kontroli społecznej nad władzą, Pana pomysł
  prowadzi wprost do tytułowej powtórki z historii III-ej RP"

  durczokamil:
  "....Rewolucje zacznijmy od uderzenia w glowne media
  Bez "osmieszenia glownych mediow" i doprowadzenia do tego ze
  ludzie beda je traktowac jak w latach '80-tych .....
  "Oni" obecnie "kupuja czas" na przegrupowanie, wykreowanie nowych
  "liderow" = Palikotow, JKM?, Nowa frakcja w PO, moze ala samoobrona
  dla wiejskiego elektoratu, etc. ...
  ------------------------------------------------------------------------

  Nie "quasi-pucz" wymieniający tylko "elity" na być może jeszcze bardziej

  antypolskie i jeszcze bardziej malwersyjne, ale prawdziwa oddolna

  społeczna "REWOLUCJA W ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ" u

  80 procent polskiego społeczeństwa, które to społeczeństwo zacznie

  w końcu bojkotować (tak jak za czasów Solidarności)

  POlszewicko-salonowe "elity" oraz ich esbecko-rosyjsko-niemiecką

  medialną mafię - może uratować Państwo Polskie i Polski Naród

  przed niechybną zagładą szykowaną mu przez rosję i niemcy.
 • @nikander 08:28:42
  Proszę mi wierzyć - mam mnóstwo pomysłów i pracuję z determinacją w obranym kierunku Naprawy Rzeczpospolitej. Dlatego m.in. powstał NE, jako platforma informacyjna, edukacyjna i opiniotwórcza.
  Jak Pan wie - w Naszym Kraju brak jest niezależnej, (bez cenzury) platformy
  medialnej. To tylko początek pracy u podstaw. Jestem niejednokrotnie zdumiony komentarzami i opiniami Polaków - świadczących niejednokrotnie o całkowitym braku zrozumienia, ignorancji lub zwyczajnej obojętności.

  Ja również liczę na pomoc w konstruktywnych działaniach. Chyba jednak najpierw - WSZYSCY lub większość musi zrozumieć - o co w tym wszystkim chodzi. Inaczej będzie trudno współpracować. Tak czy inaczej - zapraszam.

  Ukłony
 • @nikander 09:36:55
  //Może coś KONSTRUKTYWNEGO zrodzi się w Radzie Blogerów //

  Do rzeczy konstruktywnych bierze się ludzi poważnych i nie miesza ich światopoglądowo. Już tam pozyteczny trajkarz z liberałem na pewno zgodzą się na normalność, którą świat zgubił w Rewolucji Francuskiej. Albo Urbaś co musie wydaje, że złe da się poprawić.

  Liberalizm ma żródła w tej Rewolucji. Diabeł nie wyrzeknie się swoich zdobyczy.
 • @simacs 08:51:52
  //Rewolucja: sępy już czekają!//

  Dokładnie.

  Przede wszystkim służby mundurowe jeszcze nie dorosły, a Kościół nie zechce firmować zamachu stanu. Może jednak cichaczen napisać Konstytucję i może to zrobić tylko ks. prof. Guz, bo jest również prawnikiem.

  Tyle, że ja im nie dowierzam, dopiero był agent Mizikowski, Sklepowicz i Korwin, teraz katolicyzm. To wszystko przedstawiciele WSI, UB i masonów.
  Oni przejmą każdy ruch społeczny, każdą ideę, by ją wykorzystać dla siebie i dalej kręcić lody.

  Wy towarzyszu będziecie władzą, wy opozycją, a wy biskupem.
 • @autor
  Oooooo, widzę że Pan kopiuje ze RzBiKa nieco z tym Prezydentem :)
 • @Freedom 11:29:18
  "W tym samym czasie kiedy Pan pisze o agonalnym stanie naszej ojczyzny - nazwiska osób współodpowiedzialnych za ten stan promowane są w areopagu: Kurski, Migalski, Gudzowaty, i inne znane od lat nazwiska ze świata polityki - które teraz oczywiście krzyczą razem z nami, prawie jednym głosem, że ojczyzna się pogrąża."

  Wspaniałe, dokładnie tak ! Komercha na jednym, idee na drugim. Lewica tam - ludzie prawi TU. Zbudujmy lewicującego brata bliźniaka NE za programowanym genem "kanału".
 • "Nie idę na wybory, nie lubię Opary ..."
  http://www.youtube.com/watch?v=--lGek1bop0&feature=player_embedded

  RzBiK - od czegoś trzeba zacząć
  http://carcajou.nowyekran.pl/post/53033,rzbik-wybieramy-rade
 • @Zbigniew-Grzymski 03:44:03
  //CIEKAWE KTO ZAPROPONUJE TE AUTORYTETY SPOŁECZNE DO TEJ
  "INICJATYWNEJ GRUPY", KTÓRA MA ZAINICJOWAĆ TĘ REWOLUCJĘ //

  Spokojnie, ten zamach stanu zrobią ci co zawsze.
  A nową elitę sobie dobiorą ci sami, starzy, bo przecież oni nie wypuszczą władzy. Piramida dobiera sobie nowy garnitur, wszystko jedno jaki, byle się słuchał i był wiarygodny w oczach elektoratu.

  Nie dowiemy się kto jest na samej górze tej piramidki. Może Szeremietek wie, ale nie powie.
 • @Freedom 11:29:18
  Szanowny Panie

  A kto stworzył NE i po co? Myślę, że mój spory udział w tym jest. Czy bez NE to byłoby lepiej, łatwiej? Jak mówiłem wielokrotnie - NE to platforma informacyjna, edukacyjna i opiniotwórcza. Jednocześnie BEZ cenzury. Jest to odpowiedź na rozmaite oszustwa i manipulacje medialne opinią publiczną - na zlecenie obecnego układu politycznego.

  Uważam, że Polska i jej elity polityczne zmarnowały olbrzymie szanse ostatnich 20paru lat. Uważam, że Polska stacza się po równi pochyłej w Niebyt UE Niemiec. Chciałbym o tych wszystkich nieprawidłowościach i sprawach informować Polaków. Mam sześcioro dzieci - martwię się o ich przyszłość - martwię się o przyszłość Naszego Kraju. Walczę i będę walczył najlepiej jak potrafię. Przykro mi, że nie daje Pan wiary (czy też nie chce Pan) - moim deklaracjom i słowom. Pańska decyzja.

  A jednak z największym szacunkiem dla Pana i Pana Kajdasa - co Panowie zrobili w kierunku zmiany sytuacji na lepsze w Naszym Kraju?
  Niejednokrotnie pisałem, odnoszę wrażenie, że Polacy potrafią tylko narzekać i krytykować, są podejrzliwi i nastawieni z góry negatywnie na wszelkie inicjatywy.

  A to nie tędy droga. Droga do zmiany sytuacji na lepsze - to droga cierniowa i to droga przez mękę - ale to jest droga walki.

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 12:45:53
  Jest niezaprzeczalnym faktem, ze mamy wolna platformę do wymiany myśli. Jednak niektórzy ( a ja do nich należę) są trochę zirytowani na ZIRYTOWANYCH, którzy tu się czują wyjątkowo dobrze. Zainicjowałem frakcję KONSTRUKTYWNYCH na tym RzBiK-u @Carcajou. Sądzę, ze powinny się pojawić już jakieś konkretne polityczne projekty, bo marnuje się tutaj znaczny potencjał inteltetualny. Demokracja, demokracją, ale projekt musi być prowadzony "twardą ręką". Ta ręka nie będzie twarda w złym sensie jedynie wtedy gdy zaczniemy uzgadniać konkrety. Do tego byłyby potrzebne bardziej wyrafinowane narzędzia do pracy zespołowej. Na razie nie mamy z czym iść do ludzi. ZIRYTOWANIE to za mało.

  Kilka pomysłów i metod czeka w poczekalni.
 • @nikander 13:34:13
  Wreszcie. Tylko konkretne projekty i osoby zdolne do ich realizacji, do ich pociągnięcia. Wzywanie do rewolucji, teoretyzowanie, że w 2015 r. będzie....... niczego nie zmieni. Popieram konstruktywnych. Pozdrawiam.
 • @Mirek 13:43:27
  Zazdroszczę tym wszystkim "projektantom" prostotę myślenia. Kto i jak miałby to realizować, skoro większość Polaków i tak stoi za PO, SLD i PSL, czyli przeciwnikami lustracji. Czyż nie ponad POłowa uznała, że stan wojenny był koniecznością?
 • @Ryszard Opara 13:10:50
  Panie Ryszardzie, to co Pan robi dobrego to ja widzę i doceniam - ale powtarzam, nie jestem naiwnym dzieckiem, które ślepo zaufa komuś raz na zawsze dlatego, że raz kiedyś dostało od niego cukierka.

  Rób Pan dobre i pożyteczne rzeczy - a będą miały moje poparcie.
  Rób Pan dywersję i złą robotę - a otwarcie będę o tym mówił krytycznie.

  Słowa to tylko słowa - ja patrzę na działania i oceniam czyny.

  > A kto stworzył NE i po co?
  Kto, to wiemy. Ale "po co?" - to jest bardzo dobre pytanie. Może Pan mi na nie odpowiedzieć? Po co powstał NE?


  > Jak mówiłem wielokrotnie - NE to platforma informacyjna, edukacyjna
  > i opiniotwórcza.
  No właśnie - wielokrotnie Pan mówił CZYM jest NE. I to jest jasne.
  Ale mnie nadal interesuje pytanie: po co jest NE? Jaki ma cel?

  Poza tym mówi Pan "edukacyjna i opiniotwórcza" - i tu się właśnie zaczynają rozbieżności między tym co Pan mówi - a co się dzieje na stronie głównej NE.

  > Uważam, że Polska i jej elity polityczne zmarnowały (...)
  > Chciałbym o tych wszystkich nieprawidłowościach i sprawach
  > informować Polaków.

  Jak Pan chce to robić ustami przedstawicieli tych właśnie "elit politycznych" ??
  Chce Pan informować Polaków o tym, że obecne "elity" są beee, itd. - ale w tym samym czasie NE uwiarygadnia i promuje przedstawicieli tych samych elit, o których Pan pisze: "Nieudacznicy, popaprańcy, zdrajcy i zwyczajni oportuniści" !!!

  Czy rozumie Pan już skąd moja nieufność?


  > co Panowie zrobili w kierunku zmiany sytuacji na lepsze
  > w Naszym Kraju?

  A co może zrobić taki nikt, jak ja? Zwykły, szary człowiek mający się za uczciwego, który nigdy nie miał dostępu do koryta - a więc jest po tej stronie barykady, gdzie problemem jest własne mieszkanie bez długów - a nie "problem egzystencjalny" czy odprawa po stracie pracy wyniesie 300 czy 350 tyś zł?!

  Co może zrobić człowiek, któremu sen z powiek spędza kwestia jak utrzymać rodzinę - a nie ile milionów pochłonie projekt medialny zanim zacznie przynosić zyski?

  Otóż odpowiadam Panu - może tylko informować i edukować swoich rodaków, żeby nie dali się wodzić za nos ludziom, których znamy z tv od lat (patrz areopag NE) - a którzy ŻYJĄ z tego, że dużo gadają.
  Informować, że tylko odsunięcie WSZYSTKICH przedstawicieli obecnego systemu od władzy, niezależnie od koloru obecnej partii - ma jakikolwiek sens bo inaczej zawsze nas przechytrzą.
  Co niniejszym czynię.

  Chce Pan zdobyć zaufanie takich zwykłych ludzi jak ja - to niech Pan zacznie używać Nowego Ekranu do tego, co Pan deklaruje w swoich notkach.
  Pozdrawiam.
 • @nikander 13:34:13
  Ciągle wierzysz, że jakaś pojawiająca się na samym końcu siła polityczna coś kol wiek zmieni? Ciekawe, co miałby robić młody potencjał intelektualny na samym końcu? Ma końcu i jeszcze twardą ręką musi projekt być prowadzony, a w jakie narzędzie ta ręka uzbrojona? Podaję szanownemu Państwu na tacy wynalazek XXI wieku i mam jeden wpis zdziwienia. Pierwsza na Świecie Polska Definicja Cyfrowej Jednostki Demokracji tylko na Nowym Ekranie i spada do kosza. . http://nwsn.nowyekran.pl/post/53181,demokracja-cyfrowa-str-173 .Czy w waszej partyjnej kombinacji, głowa wstydzi się reszty ciała? Bo jak pisze robotnik to wasze wysokości udają że, nie widzą ścisłych rozwiązań. Dzięki za coś robienie. Pozdrawiam tych co przedstawią uzasadnione wątpliwości.
 • Papież, kardynał i Eopiskopat maja duży kłopot z cofaniem skutków porozumienia miedzy państwem a Kościolem
  z kwietnia 1950r wg którego Urzad ds Wyznań PRL otrzymał prawo opiniowania kandydatów na biskupów. Nawe dusza abp Życińskiego wyje u progu nkebios Pileckiego za Michnikiem , Grossem B artoszewskim i lewym hrabią buledm. Trzeba więc najpierw wstępnych rewolucyjek.
 • @Kalarepiak 11:03:12
  To moje propozycja do dyskusji. Od czegoś/kogoś trzeba zacząć. Obecni prominenci polityczni: Prezydent, Premier, Marszałkowie - zostali wybrani w tzw "demokratycznych wyborach". Jest też Kardynał. Oni obecnie mają mandat władzy i muszą ją komuś przekazać. Proponuje ich w Radzie IV R ale bez prawa głosu.
  Decydować będzie 20 "sprawiedliwych" -nominowanych/ wybranych przez społeczeństwo. Dlaczego nadzorem miałby się zajmować Kościół? A ma Pan lepszy pomysł. W dzisiejszych warunkach i realiach - naprawdę nie wiadomo komu wierzyć - a ktoś, jakaś wiarygodna instytucja musi sprawować nadzór nad całym procesem. Proponowałem np Papieża lub jego pełnomocnika. Kościół jako instytucja mimo wszystko chyba ma największy autorytet społeczny.

  Jak wspominam - to tylko propozycje - do dyskusji. Jestem przekonany, że biorąc pod uwagę sytuacje gospodarczą i geopolityczną na świecie, w UE i w naszym kraju - Rewolucja jest jedynym rozwiązaniem.
  Polska i Polacy muszą być odpowiednio przygotowani.
 • Podstawową sprawa jest odpowiednie prawo, jego egzekucja. Wtedy do władzy może
  nawet przez przypadek dostać się judasz i sprzedawczyk, jakich dziś jest na pęczki, ale długo nie porządzi tak jak w obecnym kształcie, bo odpowiednio działające prawo i jego egzekucja, wsadzi takiego sprzedawczyka do więzienia lub rozstrzela. Innymi słowy, że albo potencjalny sprzedawczyk i judasz będzie rządził w interesie narodu prawidłowo, choćby ze strachu, albo wyląduje w pierdlu.
  Dzis aby dostać sie do pracy w ABW czy SG przechodzi sie testy na wariografie. Poseł, premier, prezydent, który rządzi milionami .... ma te testy gdzieś i tylko deklaruje. Kpina nie demokracja! Ordynacja wyborcza polegająca na tym, że człowiek na kogo by nie głosował to i tak ciągle widzi te same sprzedajne ryje u władzy, nadaje się do krajów republiki bananowej lub szamba!
 • nieprawda, że "Ostatnie wybory parlamentarne zostały zmanipulowane i sfałszowane"
  manipulacje mające decydujące znaczenie dla wyniku wyborczego trwały latami,

  w rezultacie wielu "bezmyślnych" Polaków znalazło się w antykaczym amoku, i to była zasadnicza podstawa wyboru.

  Nikt się nie pokusił o analizę, jak można było ludzi rozpalić jak do linczu,
  pewnie dlatego, że musiałby równocześnie zganić demokrację,

  musi minąć amok, aby wybory mogły się odbyć normalnie.
 • "jedyną podstawą i głównym kreatorem wartości jest praca/produkcja. "
  tak, ale przecież nasi polityczni guru, z Michnikiem na czele, wmówili nam, że jest inaczej.

  Dlatego połowa Polaków żyje z różnych form naciągactwa.
 • "Grupa Inicjatywna ”.(NE oraz proponowane autorytety społeczne ) "
  życząc powodzenia,

  jednakże wypominam, że nas, autorów, w ogóle się nie słucha,
  a więc zostaje Pan sam z ŁŁ,

  oprócz dobrej roboty wyborczej i relacji ze święta niepodległości, w moim mniemaniu nic nie zrobiliście,

  a przecie tematów do wszczęcia różnych akcji nie brakuje

  mogliście zstąpić głosy opozycji przez głos nE

  mogliście stać się tubą narodu

  mogliście stać się tubą skrzywdzonych,

  tymczasem mamy na stronie głównej nowinki typu, że w Pściumiu Dolnym krowa się ocieliła.


  mogliście stać się tubą narodu

  mogliście
 • @Andron 16:07:28
  Kpina nie demokracja! Ordynacja wyborcza polegająca na tym, że człowiek na kogo by nie głosował to i tak ciągle widzi te same sprzedajne ryje u władzy, nadaje się do krajów republiki bananowej lub szamba!
  Podpisuje się pod tym stwierdzeniem. Pozdrawiam jako cyfrowa jednostka polskiej demokracji :)
 • @nikander 08:28:42
  bez wychowania, nauki odróżniania dobra od zła, nigdzie nie ujedziemy.
 • @ssak 09:22:50
  a w czym Ci obecna przeszkadza ?
 • @Piotr Marzec 11:24:14
  główną przyczyną klęski jest przyzwolenie na złodziejstwo/grabież, przekonanie, że ze złodziejstwem nie warto walczyć, jeśli się samemu na tym nie wzbogaci.

  W Polsce społeczeństwo obywatelskie jest niemożliwe, bo tylko nieliczni są w stanie przyjąć postawy obywatelskie. Znakomita większość zachowuje się jak gastarbaiterzy we wrogim im społeczeńtwie.
 • redakcja
  Czy ktoś tam w NE jest na tyle przytomny, żeby zredagować czytelnie ten wpis?

  Podkreślenia, kursywa, boldowanie, kolorki, brak podziału na sensowne akapity... Ludzie! Tego się nie da po prostu przeczytać. Trzeba było dać jeszcze dwa filmiki z jutuba i gołą babę na koniec!

  Puk puk - jest tam ktoś z edytorów?!
 • @Ryszard Opara 12:35:24
  do proponowania są pełne rękawy,

  naprawę można zacząć od wszystkiego,
  choćby od zniesienia podatku za przyjacielską pożyczkę,

  ostatecznie, skoro nie ma służby zdrowia, i umierającemu trzeba pożyczyć na operację, to dlaczego od tego zastępowania państwa trzeba jeszcze płacić podatek ?
 • @Ryszard Opara 12:45:53
  "Jestem niejednokrotnie zdumiony komentarzami i opiniami Polaków - świadczących niejednokrotnie o całkowitym braku zrozumienia, ignorancji lub zwyczajnej obojętności."

  to prawda,

  i to jest właśnie jedna z głównych przyczyn upadku kraju, a nie jacyś tam zdrajcy, żadni zdrajcy, po prostu złodzieje.
 • @circ 12:47:06 "Do rzeczy konstruktywnych bierze się ludzi poważnych i nie miesza ich światopoglądowo"
  Przede wszystkim otwartych, takich, co są zdolni przepracować nie tylko temat, ale i siebie.

  Niestety, bez łaski Bożej nie uda się, aby pozostali na ziemi wyłącznie katolicy.
 • @circ 12:52:28
  Czyli los może nam zgotować tylko albo Bóg, albo diabeł, albo mason.

  To po co my się tu, w nE, jeszcze męczymy?
 • @Ryszard Opara 15:50:22
  Jetem zdegustowany niekomplementarna propozycją.
  Brak określenia wartości - zasad, na jakich opierałaby się zmiana paradygmatu.

  Ja tu w ogóle nie widzę zmiany paradygmatu.
  Czyli byłoby to samo , ale "w lepszym opakowaniu". Znaczy - znowu nasi by się zmienili.

  Oparcie sie o "ołtarz"; niestety, Kościół nigdy nie wsparł polskich dążeń niepodległościowych.
  Nawet asysta kościelna Okrągłego Stołu - dodatkowo odwróciła uwagę od zagrożeń.
  I teraz miałoby być inaczej?

  Zgadzam się tylko z tym, że zmiany mogą się zacząć u nas i to szybko.

  Zatem najpierw idea zmiany paradygmatu (proponuję - Cywilizacja Polska).
  dalej - tworzenie zespołów ludzkich rozumiejących ideę i chcących ją wprowadzać w życie.
  Trzecie. Na bazie tej - tworzyć zespoły problemowe dotyczące różnych dziedzin.

  I winien to być ruch bierny - żadnych działań.

  Dopiero mając rozwinięte struktury zaproponować model organizacyjny zmian. Prawdopodobnie sytuacja sama stworzy taki wariant - jeśli będzie istniała świadomość , że jest idea organizacji życia społecznego - nastąpi samoistne przekazanie przywództwa tej grupie.

  Na razie zaczął Pan "od dupy strony".
 • @Ryszard Opara 13:10:50 - proszę sobie nie kpić
  "Mam sześcioro dzieci - martwię się o ich przyszłość - martwię się o przyszłość Naszego Kraju"

  Chyba ma Pan dosyć kasy, aby się nie martwić o przyszłość swoich dzieci. Co Pan powie tym, co się przez całe życie powstrzymywali od posiadania dzieci - z biedy (nie mówimy o biednym marginesie, który ma mnóstwo dzieci, nie czując żadnej odpowiedzialności). A co tym, którzy na podstawie swojej kondycji ekonomicznej obliczają datę swojej śmierci. A co matkom, które zastanawiają się, czy już dzisiaj zabić swoje dzieci, czy może doczekać do jutra, może będzie lepsze.

  Przecież tacy ludzie w naszym społeczeństwie są !!!! I co? wszyscy mamy ich gdzieś.

  I tu, biorąc pod uwagę nieszczerość martwienia się o przyszłość swoich dzieci, zaczynam wątpić w szczerość martwienia się o los kraju, w całej historii tak mówili Ci, którym się marzyły wysokie stołki.
 • @nikander 13:34:13
  "Do tego byłyby potrzebne bardziej wyrafinowane narzędzia do pracy zespołowej. "

  otóż to, nie tylko ja wołam na puszczy.
 • @jaDOCENT 14:01:13
  Pewnie za dużo naczytałeś się gazet lub za dużo naoglądałeś się TV, że aż tak uwierzyłeś w te sondaże-przekazy.
 • @Freedom 14:29:18
  Wydaje mi się, że nie bardzo chcesz (bo że potrafisz to wiem) czytać między wierszami.
 • @Ryszard Opara 15:50:22
  Panie Ryszardzie,

  Polacy nie są w stanie wybrać nawet jednego sprawiedliwego, a co dopiero 20tu.

  Jedyna rada, to organiczne organizacje, które jak rak zjedzą ten reżim.
 • @oskar20 14:44:11
  A już myślałem, że jedynie wklejać potrafisz.
  O PiS-ie nie wspominaj bo się zwyczajnie ośmieszasz.
 • @interesariusz 16:25:35
  Pojmuję Twoje myślenie, że NE mógłby to i tamto itd.
  Z praktyki jednak wychodzi, że sam projekt jest znacznie ambitniejszy. I wydaje mi się, ze trzeba uszanować to co jest zrobione na dzisiaj i na jutro.
  Reszta jest do dogrania jak sądzę. Wszystko trzeba brać w swoje ręce i rozwijać.
 • Rydzyk powinien trafić na Multipleks... na 2 minuty ;)
  Rydzyk powinien trafić na Multipleks... na 2 minuty ;) + polemika z komentarzem

  więcej na:
  http://liberalzgory.bloog.pl/
 • @interesariusz 16:54:13
  Przemawia przez Ciebie gorycz braku troski o człowieka. Bardzo mi się to u Ciebie podoba. Jeśli ktoś nie ma w sobie troski o człowieka, to znaczy że nie potrafi działać politycznie w jego interesie czyli interesie zasadniczej większości naszego narodu.
  Myślę, że pan Opara do nich nie należy.
 • Teraz juz wiem
  ..w jakim celu powstal NE i jakie jego zadanie .
 • Nie bądźmy Niesiołami...
  Jestem lekko zażenowany poziomem niektórych komentarzy.
  Każdy ma prawo na NE napisać co chce.
  Ale może mniej napastliwości a więcej spokojnych argumentów za lub przeciw?

  Mnie osobiście Panie Ryszardzie nie podoba się słowo "rewolucja".
  Wiadomo powszechnie z czym się to kojarzy.
  Pozdrawiam.
 • x
  Panie Ryszardzie, albo wcześniej źle odebrałem, wydawało mi się, że z Pawłem namawialiście do nauki chińskiego. Jeśli nastąpiła zmiana to przyjmuję ją z ulgą, jeśli coś pokręciłem w rozumieniu, to cóż, z pewnością moja wina..
  Suma ocen posta jest zaniżona znacząco, podniosłem ją.:)

  Pozdrawiam:)
 • Jakby się przyjrzeć "logice" rządu Tuska to
  twierdzenie że Kaczyński wraz z Rydzykiem niszczy Polskę jest "prawdą" w przenośni i dosłownie... No bo jak Kaczyńscy zrobili coś dobrze w przeszłości to Obecne "elity" muszą zniszczyć ! I jak obecne szczątki prawicy w sejmie coś próbują zrobić dobrze to PO musi poblokować i "zwyzywać"... czyli jednym słowem "logika" działa, przyczyna "prawicowa" powoduje "skutek" w postaci niszczenia polski... Właściwie to logika może chyba być bez cudzysłowiu :-) Kiedyś był taki faraon Amenhotep IV czyli Echnaton który starał się wprowadzić religię monoteistyczną w starożytnym egipcie i po jego zejściu z tego świata (w tajemniczych okolicznościach) "służby specjalne" egipskiego "episkopatu" postanowiły że wszelka pamięć o tym faraonie i jego Jedynym Bogu trzeba wymazać z pamięci potomnych. Ich metodą było skuwanie świętych hieroglifów z budowli... dziś obecni faraonowie (Tusk, służby specjalne post PRL-owskie, i innych państw) też "skuwają" medialnie wszelką pamięć o L. Kaczyńskim i narodowym rządzie poległym w Smoleńsku. Historia lubi się powtarzać w jakiejś formie.

  "...Kolejną ciekawostką jest sam fakt ukazywania faraona w otoczeniu "kochającej rodziny". Echnaton jak żaden inny faraon uwieczniany był w towarzystwie całej rodziny, co wcześniej, jak i później uważane było za niegodne osoby boskiej.

  Istnieją przesłanki, które łączą postać Echnatona z judaizmem. Zarówno religia wprowadzona przez Echnatona, jak i wiara potomków Jakuba miały charakter monoteistyczny. Ważną wspólną cechą obu religii był także zakaz przedstawiania osoby boskiej. Także niektóre datowania czasu życia Mojżesza pokrywają się z czasami panowania tego faraona, prześladowanego pośmiertnie za wprowadzenie monoteizmu..."
 • @simacs 17:58:32
  A obecny stan to nie pożoga?
 • @
  co pan z ta rewolucja....
  mnie, jak i wielu innym kojarzy sie to slowo z [ w najlepszym przypadku] przewala kolejna i wajcha....
  pomysl jak przejac wladze nad samymi soba, juz istnieje od wielu miesiecy na tym portalu...a wy ciagle o rewolucjach....i takze zostal teraz przytoczony.... : dajcie nam narzedzie do spolecznej dyskusji....do tworzenia grup tematycznych rozpracowujacych kolejne reformy.... dajcie nam witualny sejm....a wszystko potoczy sie samo....
  generalnie chory pomysl panie Ryszardzie.... widze ze chce pan cos zrobic aby wreszcie praktycznie wdrazac idee NEo, ale to nie tedy droga :D
  Pan, Lazarz i inni z redakcji macie tylko dac nam mozliwosc stworzenia naszej wirtualnej Polski, naszego wirtualnego rzadu....reszte zostawcie nam....
  i tak jak pisza ludzie, dajcie se spokoj z wiadomosciami, ze traktor wpadl do rowu....NEo jest ambitnym pomyslem i niech tak pozostanie ;)
  ....dodam, ze ten RzBiK jest juz jakas namiastka na to na co czekam od miesiecy....
 • I co ja sobie myślę?
  Wciąż jestem zbyt głupi, żeby powiedzieć dwie rzeczy:
  1. Amen.
  2. Vox populi, vox Dei.

  To może powiem inaczej, całkiem na przekór czasom:

  1. Ite, missa est.
  2. Vox Dei, vox populi.

  Drogi Panie,
  najpierw trzeba tworzyć pokój w sercu swoim i sercu wspólnoty, a walka o dobro stanie się nieuniknionym przeznaczeniem.
 • @Freedom 11:29:18
  to znaczy jeżeli według ciebie nie można mówić "pięknych słówek", to jak należy mówić ?

  Możesz podać przykład ?

  Czy może wolałbyś kogoś, kto ci powie: "freedom, dam ci zaraz w mordę" ?

  Rozumiem, że komuś takiemu byś zaufał, bo "nie mówi ładnych słówek" ?

  Idź się freedom palnij w łeb albo najlepiej utwórz własny portal i pokaż nam wszystkim "jak się trzyma kandelabr" ... ok ?
 • Panie Opara,
  Lubię NE, jako wolną platformę blogerską, bo nie ma tu cenzury, aczkolwiek nie zawsze odpowiadają mi notki promowane na SG.
  Ale, jak wiadomo, to kwestia gustu.
  Natomiast niepokoją mnie próby tworzenia jakiejś siły politycznej, przez osoby niesprawdzone.
  Ja zakładam na razie, że jest Pan przyzwoitym człowiekiem - jednakowoż przypominam, że w związku z pojawiającymi się co rusz oskarżeniami pod Pańskim adresem, obiecał pan (dobrych kilka tygodni temu) oczyścić atmosferę wokół siebie poprzez udzielenie wyczerpującego wywiadu, gdzie miałby Pan jasno i jednoznacznie odpowiedzieć na wszystkie pytania, które nurtują blogerów.
  Zaglądam na NE prawie codziennie.
  Czyżbym przeoczyła to interview?
  Pozdrawiam
 • polityk
  Czy co poniektorzy zauwazyli na stronie glownej w newsie "Powtorka z historii - rewolucja ..' na zdjeciu ktorym w prawym gornym rogu ujety zostal 'czarny' polityk ?
  Czyzby sluzby zwiadowcze US ? Szpieg? :>
 • @interesariusz 17:02:47
  Czytając kolejne Pańskie komentarze nieodparcie nabieram przekonania, że jest Pan bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Sztuką jest mówić krótko i na temat, a Pana wywody są dłuższe niż tekst autora i nic z tego nie wynika poza niesmakiem.Ten brak poczucia życiowej pomyślności wynika albo z wrodzonej złej woli do jakichkolwiek działań wspólnych, albo nabytej później negacji wszystkiego co pojawi się jasnym "światłem" w pańskiej przestrzeni. To czyni Pana człowiekiem złośliwym w stosunku do otoczenia. Współczuję Panu. Na taką dolegliwość jest tylko jedna rada - zmienić otoczenie, może to pomoże uzdrowić Pana nastawienie do rzeczywistości. Życzę pomyślności w szukaniu światła w przysłowiowym tunelu.
 • @Ryszard Opara:"Rewolucja rozpocznie się w Naszym Kraju- Polska będzie także inicjatorem i liderem światowej rewolucji. "
  No cóż... Bakunin mi się przypomniał..
 • @Marek Toczek 21:27:10
  no cóż, nie wyemigruję,
  nigdy nie chciałem, nawet wtedy, gdy moi najbliżsi wiali jak szczury,

  ja sobie zawsze wyrzucam, że mówię zbyt telegraficznie,

  z drugiej strony trochę mi przykro, że budzę pański niesmak, może inni inaczej mnie odbierają,

  zawsze mi się wydawało, że jestem entuzjastą działań wspólnych, a moje zgorzknienie wynika z tego, że inni te działania, jak i dobro wspólne, olewają.

  Byś może jestem złośliwy, jeśli to lepsze słowo od krytyczny, ale nie tylko wobec otoczenia.

  Niezdolność Polaków do podejmowania wspólnych decyzji wynika z pewnych akademickich doświadczeń. To nie jest moja opinia, tylko ją przytaczam.
 • @interesariusz 16:45:08
  //To po co my się tu, w nE, jeszcze męczymy?//

  Nawracamy.
  Doświadczenie pokazuje, że wojny wygrywa Bóg, o ile ludzie są mu wierni.
 • nE straciło instynkt
  nie walka a inicjatywy ... do walki trzeba wroga a nie każdy go widzi. Za inicjatywą pójdą ludzie, którym się coś spodoba.
  Np. tym tematem powinno się zająć:
  http://spodlasu.nowyekran.pl/post/53338,polska-w-przypadku-konfliktu-na-bliskim-wschodzie-poprze-izrael
  Protest przeciwko udziałowi Polski w agresji na Iran ... jakaś pomysłowa i przemyślana akcja.

  Pozdrawiam

  np. "kartonowa defilada" przed pałacem prezydenckim wzorowana na tych moskiewskich byłaby zabawna ... rakiety i czołgi z tektury :)
 • @Ryszard Opara 15:50:22
  Byłem wychowany w wierze katolickiej, z której jednak zrezygnowałem poprzez rozbieżność moich poglądów z poglądami klerykałów. W Islandii się udało ustanowić nowy rząd i spisać konstytucję bez ingerencji kościoła czy innych organizacji. Fakt, że mowa tu o społeczeństwie, które liczy sobie nieco ponad 300 tys. mieszkańców więc średniej wielkości polskie miasto. W naszym społeczeństwie z naszą liczebnością przy podobnych manewrach byłoby więcej problemów.

  Niemniej jest to jakiś pomysł. Pełnomocnik papieża mógłby się sprawdzić w tej roli. Ale może lepiej byłoby poprosić o pomoc np. zagranicznych obserwatorów z krajów o wysokim poziomie społeczeństwa obywatelskiego, dajmy na to takiej Islandii? (z miejsca odrzuciłbym "pomoc" USA, krajów UE, Rosji, Chin i paru innych).
 • @circ 22:19:27
  "Doświadczenie pokazuje, że wojny wygrywa Bóg, o ile ludzie są mu wierni."

  A ile wojen Bóg powoduje... I to tylko z powodu tego jak kto go nazywa.
 • @nikander 13:34:13
  Należy tworzyć projekty konstytucji państwa w jakim chcemy żyć i trzeba zacząć od postulatów podstawowych, a nie tworzyć statut organizacji, której głównym celem są wybory. To jakieś nieporozumienie. Konstytucja powinna zawierać odpowiedzi na pytania, czy Polska jest dla Polaków? Czy jest obowiązek edukacji? Czy banki są państwowe, a zyski banków należą do skarbu państawa i są pożytkowane dla dobra ogółu? czy jest państwem opiekuńczym, czy może wystarczy, by działały odpowiednie organizacje pomocowe, bez udziału państwa? Czy musimy się ubezpieczać? itp.
 • @Ryszard Opara
  Rewolucja przeciw tym, którzy mają władzę, pieniądze , armaty i miliony baranów pod sobą.
  Składają samokrytykę i dobrowolnie poddają się karze.
  Kto tu jest zdrowy na umyśle?
 • @35stan 22:56:21
  Niekoniecznie musi być przecież rewolucja.
  Wystarczy że jest PO i PiS
 • Dostanie kilka gumowych...... to i o rewolucji zapomni :)
  Naraz wszyscy rewolucjonisci sie stali ... biedni ludzie bez sposobu na zycie klapiacy sztucznymi zebami i pierdzacy w powycierane stolki
  Kto ma zrobic ta rewolucje ? te nieudaczniki co sprzedali wlasne Panstwo i pozwolili go zadluzyc pod niebiosa liczac ze zalapia sie na salony ?
  O rewolucji mowia a nie potrafia psia mac napisac normalnego blogu tylko wszystko konczy sie na copy &paste aby wiecej aby szybciej .
  Humanistami kaza sie zwac a bledy wieksze robia aniezeli cieci w podstawowce .
  Moja dobra rada idzie wiosna zlapac sie za grabie i lopaty i zrobic najpierw porzadek dookola siebie z porzydkiem dla zdrowia i panstwa
 • modlić się...
  Panie Opara. Są dwie opcje, albo Pan rzeczywiście tak sam z siebie /jest to możliwe, nie przeczę/, albo dostał Pan działkę do wykonania. W sumie to wszystko jedno jeśli odnosić się do tematu co z naszą Ojczyzną, bo tak czy siak i tak chłopcy ze WSI zdecydują. My to sobie tu możemy co najwyżej pogadać. Tyle jeszcze nam wolno. Wszystko w rękach i głowach chłopców ze WSI. Widać, że badają, bo wisi nad Polską zawierucha. Na to, że się pociągający za sznurki nawrócą to nie za bardzo liczę. Ale modlę się o to, bo to jedyna dla Polski nadzieja. Dlatego radzę "dyskutantom" modlić się i wybić sobie z głowy to, że w inny sposób będą mieli na zmiany jakikolwiek wpływ.
 • powtorka?
  ale chyba nie bul-komoruski.takiemu oddac cala wladze?
 • @all
  Polecam Panią rzecznik, Mega kompromitacja :

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X1KaJJm5G2o
 • @abartr 17:47:30
  Gdyby mnie ktoś zapytał, jak najkrócej opisałbym NE powiedziałbym tak: "Magia i Miecz".
 • Jak zacząć rewolucję?
  Dla skutecznych działań rewolucyjnych potrzebna jest organizacja rewolucyjna. Jak to zrobić? Na początek...
  Obejrzeć to: http://howtostartarevolutionfilm.com/ . Gdy się spodoba :-),
  skontaktować się w sprawie szkoleń tutaj:
  http://www.nonviolent-conflict.org/
  lub/i tutaj: http://www.canvasopedia.org/
  Gorzej z funduszami. Z reguły współcześni rewolucjoniści pozyskują olbrzymie pieniądze w fundacjach typu Freedom House http://www.freedomhouse.org/, NED http://www.ned.org/ czy German Marshall Fund http://www.gmfus.org/ . Pytanie jak je przekonać, że w Polsce nie ma żadnej demokracji a dyktaturę matołów trzeba zlikwidować zanim, cytując klasyka, "niczego nie będzie".
 • How to start revolution
  Dodam jeszcze, że film dokumentalny How to start revolution jest bestsellerem, który robi furorę na świecie. Liczne nagrody i wyróżniania nie są przypadkiem: http://howtostartarevolutionfilm.com/.
 • Propozycja
  Do 20-tki zaufanych osób proponuję Panów:

  Ryszarda Oparę,
  Romualda Szeremietiewa,
  Dariusza Grabowskiego,
  Jacka Rossakiewicza.

  Z czasem dodam jeszcze inne osoby.
 • Współczesna rewolucja
  Przejrzałem komentarze. Polecam też http://howtostartarevolutionfilm.com/ dla tych wszystkich, którym rewolucja kojarzy się z bolszewizmem, bakuninem, jaruzelskim, itp. Nie ta epoka. Współcześnie "wzorcowym" jest model rewolucji pokojowej, bezkrwawej, prodemokratycznej.

  P.S. A z bolszewizmem (w wersji soft, ale zawsze) to mi się kojarzy POlszewizm.
 • @all/ CHOROBE LECZY SIE NATURALNIE, SIEGAJAC DO PRZYCZYNY
  przyczyna jest przestepcza bankowosc o zasiegu globalnym i powiazane z nia skorumpowane struktury "wadzy" w kluczowych dziedzinach polityki, gospodarki, nauki, technologii, medycyny, mediow, sztuki,...
  wszyscy uczestniczymy w tym systemie i w ten sposob go wspomagamy. zmiana musi nadejsc od korzeni i/albo od glowy.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_4eCf6UclR4
 • @all/pokojowy transfer wladzy
  czas kabalistycznych manipulatorow sie skonczyl, choc niektorzy mysla, ze dopiero ma nadejsc. ludzie odpowiedzialni za zbrodnie i przestepstwa i obecny chaos na swiecie musza byc odsunieci od jakiegokolwiek wplywu na polityke i ekonomie, niekoniecznie w sposob na jaki zasluzyli. w zamian za wspolprace powinni otrzymac szanse rehabilitacji.
 • @Czartoryski 02:22:41
  Czy Walesa , Niesiolowski , Kwasniewski , Jaruzelski juz sie zglosili ?
  Od poczatku mowie ze ta cala zadyma jest robiona przez Tuska by znalezdz miekie ladowanie
 • "Miales Chamie zloty rog......."!
  Probowalem zrozumiec pana "ideologie" /zaznaczam, ze nie jestem pana wrogiem/ i z wieloma pomyslami sie autoryzuje a z wieloma nie!

  Moge pana zapewnic, ze zadnej rewolucji nie bedzie /a moze pan przystapil do Jachowa of Witness ?/ a kraj jak borykal sie z problemami, nedza dalej lykal bedzie gorycz tylko coraz gorsza.

  Pan powiela to co juz napisane!

  Sugierowalbym rozbic ten temat na podtematy i zajac sie kazdym podtematem osobno w ten sposob bedzie pan to trzymal wszystko w garsci a tak to pan napisal i powielil i wyszedl “galimatias”.

  Zycze powodzenia z rewolucja”?
 • @interesariusz 22:15:25
  Broń Boże! Nie namawiam Pana do emigracji, wręcz przeciwnie rozmawiajmy tu i teraz. Chcę wierzyć, że moja ocena Pańskich komentarzy była zbyt surowa a Pana intencje są szczere. Ja jestem troche już znużony tym pesymizmem moich Rodaków, brakiem wiary w możliwości wielkiego Narodu.. Ale nie spocznę.
  Wmawiają nam, a my powtarzamy te bzdury, że jesteśmy do niczego, że nic nie potrafimy... Przecież to prymitywny oręż - kłamstwa obcej propagandy, która ma nas rozkładać i utwierdzać w tym przekonaniu. Tu początek i źródło naszej słabości.
  Polacy winni wreszcie zrozumieć, że jesteśmy od lat na WOJNIE, wojnie innej niż znane z historii. To wojna, która bez rozlewu krwi dokonuje zniewolenia. Metodami kija i marchewki, przekupstwa i szantażu skłóca się nas i rozstawia po kontach. Od czasu do czasu organizuje się igrzyska - kto komu lepiej dokopie...i tak to trwa od 22 lat, a gdzie POLSKA, a gdzie NARÓD? Kto odpowiada za ten stan rzeczy? Przecież w dystansie życia jednego pokolenia staliśmy sie kolonią, rabunkowo eksploatowaną przez zwykłych bandytów. Polska Ojczyzna mądrych i wykształconych obywateli stała sie rezerwuarem taniej siły roboczej dla całej niemal Europy, terytorium dla starzejacych się tubylców bez przyszłości i miejscem tanich uciech dla obcych.
  Jezeli dzisiaj obserwujemy różne próby aktywizacji rodaków, zwrócenia ich uwagi na to co się dzieje w kraju i sąsiedztwie, na skutki tych działań, to trzeba je wspierać w merytorycznej dyskusji. Liczne już ostatnio masowe protesty społeczne (nie partyjne), sa oznaką początku przemiany i wzrostu świadomości Polaków, przede wszystkim młodych Polaków. Sytuacja zewnętrzna zmienia sie dynamicznie i trzeba to uwzględniać.
  A jaki będzie scenariusz dalszych działań? Chciałbym aby taki, który doprowadzi do rozstrzygnięć, na które POLACY czekają od dziesięcioleci. Wierzę, że w odpowiednim czasie ujawnią się ludzie tacy, którym przejdzie przez gardło " ...nie jesteśmy panami waszych sumień, jeno stróżami waszych praw." i zrodzi się myśl skutecznego działania i przyjdzie moment by to działanie rozpocząć. Tak było zawsze gdy mieliśmy ciężko, tyle że tym razem musimy wygrać Polskę dla Polaków. Rozmawiajmy więc o sprawie w takim kontekście jaki jest dzisiaj możliwy, nie zadawajmy pytań, na które nie czas jeszcze odpowiadać. Nie sugerujmy, że brak odpowiedzi czy niedopowiedzenia oznaczają słabość i brak wizji. Najważniejsze jest by nie tracić wiary. Mało tego trzeba nieustannie wiarę tą umacniać by uwierzyć w sukces bo on nastąpi. Pozdrowienia.
 • @simacs 10:57:30
  Kto to jest simacs? Ignorant czy krecik od szumu informacyjnego? A może 2 w 1?
 • @simacs 17:31:26
  Sorry, ale przykład Wandei jako odniesienia dla działań rewolucyjnych w 2012 to tak gruba przesada, że trudno to nawet komentować. Jeśli słownik i encyklopedia tak Ci służy to poszukaj hasła "kolorowe rewolucje" lub "pokojowe rewolucje" i tutaj szukaj związków z obecną sytuacją Polski.
 • @simacs 22:53:51
  To przepędzanie robi sie tak jak w Islandii. I jest to własnie rewolucja.
  Czy naprawdę sądziłes że R. Opara nadaje sie na Lenina?
 • @simacs 23:55:40
  "Dlatego pytam, do zmiany jakiego system ma doprowadzić teraz rewolucja? Przecież w gruncie rzeczy nie chodzi o to, nie chodzi o zmianę systemu, lecz o przegonienie jednej ekipy by zastąpić ją drugą, obalić dyktaturę i przywrócić demokrację, a to nie jest rewolucja w sensie zmiany systemu."

  Rozróżnienie pomiędzy rewolucją społeczną i polityczną rozstrzyga większość tego typu dylematów. Polityczna jest właśnie przejęciem władzy przy pomocy zmobilizowanych mas. I tylko przyjęciem władzy. Zwycięzcy nie zmieniają ustroju, systemu gospodarczego, nie modyfikują struktur społecznych. Natomiast mogą dokonać korekty w sensie naprawy źle funkcjonujących instytucji, efektywnej polityki gospodarczej, walczyć ze korupcją, dekomunizować itp.

  Z kolei rewolucja społeczna to taka jak bolszewicka. Czyli zmiana ustroju, systemu gospodarczego, inżynieria społeczna na wielką skalę (likwidacja klas posiadających, itp.).

  "Także nie miała miejsca żadna kolorowy, czy jak ją tam zwał rewolucja w Tunezji, Egipcie, czy też Libii, a teraz na tapecie jest Syria i w kolejce "czeka" już Iran. To nie jest - dzięki Bogu - żadna rewolucja, tylko sterowane z zewnątrz przewroty , tzn. obalenie jednych ekip rządzących zwanych dyktaturami, by zastąpić je innymi. Kto wie czy nie gorszymi od poprzednich, a zdaje się na to wyglądać. Podobnie przecież stało się w Polsce po tzw. transformacji, kiedy to jednych zastąpiono drugimi, co po latach wcale nie okazało się czymś lepszym."

  To stary dylemat. Czy zwycięzcy nie będą gorsi od zwyciężonych? Różnie bywa. Ale należy też pamiętać o pozytywnych przykładach. Na przykład Serbia po obaleniu Miloszewica to raczej lepsze i sprawiedliwsze państwo niż za jego rządów, podobnie Gruzja, jakby nie było jest różnica przed i po Szewardnadze. W Egipcie sytuacja jest dynamiczna, może wiele się jeszcze zdarzyć. W Libii niestabilność i sporo chaosu. Zmiany na lepsze widać za to w Tunezji.

  W sumie w Polsce to nawet trudno sobie wyobrazić bardziej nieudolne rządy niż aktualne, no chyba żeby zwyciężyła koalicja palikot - miller, to już byłby różowo-czerwony bolszewizm bez trzymanki :-). W sumie jest więcej do zyskania niż stracenia. Perspektywa kolejnych 4 lat rządów PO-PSL jest koszmarna, w momencie gdy Polacy mają już wyraźnie dość po 100 dniach "reform".
 • @Freedom 11:29:18
  "Powyższy wpis np. odbieram jako wyjście na przeciw rosnącej sile ruchu katolickiego, i widzę w nim przeredagowane pomysły Pana Marka Kajdasa."

  Myślałem że nic mnie już w życiu tak nie zaskoczy jak TEN komentarz. Ja zaś widzę w tych koncepcjach zebranie pomysłów, poglądów wielu blogerów, Polaków. Sporo w tym myśli ŁŁ, w końcu od lat wiem co pisywał w sieci. Na pewno to zespołowa koncepcja i nie sądzę żeby NE "bał się" ruchu katolickiego. Raczej to JEDYNA szansa na ustanowienie masowego ruchu właśnie w oparciu o społeczności parafialne nawet jeżeli proboszczowie niektórzy będą się krzywić, bo bardziej kochają PO, czy PiS, albo ludowców tradycyjnie z układu na wsiach.

  @Ryszard Opara & Romuald Szeremietiew i reszta :)
  "Grupa Inicjatywna – „Polski Ruch Odrodzenia” „PRO – IV RP”.(NE oraz proponowane autorytety społeczne ) "

  Zdecydujmy się wreszcie na ostateczną nazwę ruchu na tym etapie i się tego trzymajmy, bo było już ich sporo... to nas ośmiesza. PRO od PRON?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyczny_Ruch_Odrodzenia_Narodowego

  Znowu niewypał, sam Pan te nazwy wymyśla na bazie mapy skojarzeń wyniesionej z PRL? Te skróty są haniebne wręcz w skojarzeniach. Może tak RUCH NOWA POLSKA? RNP. Może być, bez patosu obywatelsko-patriotycznego, krótko, wyraziście - Nowa Polska. IV RP będzie nas wiązać za bardzo z PiS i Kaczyńskimi, oni mają swoją drogę, trzeba będzie z nimi współpracować dekadami zanim wygasną, rozproszą się całkiem jak PC, AWS... Poza tym po II RP jakoś nie może skończyć się PRL i obecne "to coś" nie jest JUŻ (czy jeszcze) III RP, ale przebudowanym PRL z cechami kolonii mającej więcej panów.
 • @Ryszard Opara
  "CZY POLSKA NADAJE SIĘ DO DEMOKRACJI PARLAMENTARNEJ?"

  Tak, nadaje się! Naród Polski podoła i jak rzecze komentator "kowal" plus demokracja bezpośrednia. Twarde rządy to ostateczność w sytuacji krytycznej dla Polski.

  "A jednak z największym szacunkiem dla Pana i Pana Kajdasa - co Panowie zrobili w kierunku zmiany sytuacji na lepsze w Naszym Kraju?"

  Zwykli ludzie jak my mają co najwyżej swoje (lepsze czy gorsze) IDEE jako ziarno do posiania na dobry grunt. Nie musimy ich sami siać, zbierać plonów, ale potrzebne jest pole, narzędzia, ludzie i tym jest NE. Bez NE moje idee nie będą znane, doskonalone. Symbioza jest niewątpliwie.

  Trzeba nam masowego, wielomilionowego (jak Solidarność) ruchu społeczno-politycznego, dopiero wtedy rozwiniemy skrzydła i Pana m.in propozycje należy traktować na razie jako... propozycje. Nie narzucajmy nowego systemu jako gotowca, to nie jest dobre, to nie jest demokracja, wolność. Z niewoli do nowej niewoli? Mam się czuć jak dawniej jako wyborca PiS? Tam ludzie w małej klice plus jakieś fundacje, think tanki (zagranica?) tworzyli sobie program w kompletnym oderwaniu od Suwerena, także od interesów Polski np w kwestii obrony narodowej! Gdzie były konsultacje programu PiS? W Fundacji Batorego (Sorosa) w jaskini żydomasonerii new world order w 2005 roku! I oni mieli zbudować nową Polskę? Nie mogli. Nie potrafią i nie chcą! Układ jest dla PiS nadal bardzo dobry. Reszta patriotów jest przez nich znienawidzoną KONKURENCJĄ którą zwalczają ostrzej od swoich kolegów z SLD, PO, Palikotów, PSL.

  Chcemy demokracji. Proszę się skupić na wykreowaniu ruchu, na jego zalążku żeby poszła fala w Polskę do 10 tys parafii. Najłatwiej będzie zorganizować się w ODDZIAŁY PARAFIALNE, ruch katolicki będzie wewnątrz i bez narzucania się całości. Ludzie mają różne poglądy, nie wszyscy są katolikami, ok. Możemy jednak działać razem MIMO TO właśnie w parafiach. Mniej się np sam identyfikuję z gminą, bardziej ze swoim sołectwem i parafią. Gmina to stworzony u nas na siłę związek dwóch parafii, trzech sołectw, w tym dwóch zawsze sobie wrogich, konkurencyjnych i jak to ma dobrze działać? Rozdzielić się i żyć SAMODZIELNIE, małe jest piękne, nawet miejscowy działacz PO to przyznaje.
 • No i teraz jest troszkę głupio bo @simacs`a znikło!!!!
  Czyż nie?
 • referendum w parafiach
  krótko:

  wy......dalać !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829