Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

BANKI - Sieci Handlowe - Ubezpieczenia - Mafia Oszustwa Międzynarodowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czasem odnoszę też wrażenie, że Polska jest krajem, w którym wszyscy chcą Polaków nabrać, oszukać i wykorzystać.

Ponad połowę własnego dorosłego życia spędziłem poza granicami Polski. Głównie Australia, Nowa Zelandia, USA. Z własnych doświadczeń więc wiem, jak wiele jest oczywistych różnic w poziomie i sposobie życia pomiędzy tymi krajami. Nie zamierzam szczegółowo pisać na te tematy (w tym artykule), ale zawsze zastanawiałem się dlaczego w Polsce, większość ludzi jest skrzywionych, niezadowolonych – tak jakby ich „ciągle brzuch bolał” a np. w Australii większość ludzi jest zwyczajnie życzliwa i uśmiechnięta i „na luzie”. Właściwie dotąd nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Czasem myślę, że Polacy odczuwają ciągły brak bezpieczeństwa, pewności jutra, chroniczny brak wiary w różne instytucje Państwa, których zadaniem jest przecież prawdziwa troska o obywateli. Bo każdy normalny człowiek potrzebuje poczucia bezpieczeństwa dla siebie, rodziny. Czasem odnoszę też wrażenie, że Polska jest krajem, w którym wszyscy chcą Polaków nabrać, oszukiwać i wykorzystywać. Co jest powodem demoralizacji i ucieczki przed plajtą podobnymi środkami, czyli przenoszenia oszustwa dalej, na kontrahentów i pracowników. Mam szczerą nadzieję, te odczucia są mylne, niczym nieuzasadnione – ale … jednocześnie fakty są zastanawiające.

Wg danych statystycznych Eurostatu 27,8% ludzi w Polsce (a więc więcej niż co czwarty Polak) -jest zagrożona ubóstwem. W UE ten sam problem dotyczy 23,4% ludzi – 115 milionów. Najwięcej biedoty jest w byłych krajach „Demo-ludu” - (Rumunii, Bułgarii, Litwie, Łotwie)–najmniej w Skandynawii, Holandii, Austrii, Niemczech. Wyjątek stanowią… Czechy! Osoby zagrożone ubóstwem: czyli żyją na granicy ubóstwa (po uwzględnieniu finansowego wsparcia socjalnego), mają ciężką sytuacje materialną - nie mogą np. płacić rachunków za energię, mieszkanie, są bezrobotni lub żyją w sytuacji tzw. bardzo niskiej intensywności pracy (poniżej 20% potencjału). Sytuacji z pewnością nie rozwiąże, zagrażający Światu kryzys!
Najbardziej zagrożone grupy to dzieci/młode pokolenia, mamione i ogłupiane hasłami Demokracji, neoliberalizmu – które, słuchając głośnej pop-muzyki, nie mają chęci i czasu myśleć o zagrożeniach przyszłości. To jednak ONI będą płacić za NASZE błędy i wypaczenia.
Bo to MY obecni Wyborcy –ponosimy pełną odpowiedzialność ze ten stan. Ale MY pewnie będziemy już na emeryturze - oraz na łasce naszych wybrańców - Rządów/Nierządów lub co bardziej chyba prawdopodobne naszych dzisiejszych dzieci. Jak Oni nam za to wszystko zapłacą? 
Jednocześnie, wg danych KNF (Komisji Nadzoru Finansowego) –Zyski sektora Bankowego w 2011 w Polsce, były rekordowe – 15.7mld Pln – wzrost o 37%!!! Ciekawe czy i jak wzrosły podatki dochodowe BANKÓW?!Odpowiedzialnym „władzom” wypadałoby natychmiast, rzetelnie przeanalizować: przychody, obroty, zyski i podatki dochodowe oraz w ogóle zasady funkcjonowania Systemu Bankowego w Polsce. W tym kontekście warto rozważyć rolę Banków, ich udziały w budowie Polskiej gospodarki i ogólnie…dobrobytu społecznego. Oczywiście NIKT z obecnego układu, będący na pasku pieniądza Banku– tego nie zrobi!!!
Operacje Firm Ubezpieczeniowych – to jeden wielki przekręt i manipulacje finansowe..
Działalność wielkich sieci handlowych, które manipulując cenami towarów importowanych – (najczęściej od własnych producentów) oraz „żyłując” i bezpardonowo oszukując Polskich producentów – generują niewielkie zyski (lub nawet straty) – w związku z tym – oczywiście nie płacą prawie ŻADNYCH podatków. Pytanie – jeżeli te wielkie międzynarodowe sieci tak kiepsko prosperują na naszym rynku – dlaczego uporczywie tego naszego rynku się trzymają, dlaczego budują nowe centra – próbując to zrobić w każdej większej aglomeracji.?
Reasumując - Cały obecnie istniejący w Polsce sektor Bankowy, Ubezpieczeniowy oraz  Wielkie Sieci Handlowe istnieją i funkcjonują wyłącznie w jednym celu: Całkowitej kontroli/przejęcia Polskiego majątku Narodowego, maksymalnej eksploatacji wysiłków i pracy Polaków oraz nieograniczonego drenażu Polskich kapitałów za granicę. Jest to zwyczajna bezkompromisowa grabież i złodziejstwo.
Oczywiście prostym i natychmiastowym rozwiązaniem problemów oszustwa systemowego w Polsce byłoby wprowadzenie PODATKU OBROTOWEGO.Odpowiednio skalkulowanego.
Ale… cóż to byłby za interes dla Banków, Ubezpieczycieli czy Sieci Handlowych. Cóż to za interes dla miłościwie nam panującym elit politycznych?  Przecież one nie funkcjonują w Polsce dla dobra Naszego Kraju i jego obywateli. Instytucje te (a zwłaszcza NASI politycy) są tutaj wyłącznie w interesie maksymalizacji zysków własnych i wpływów swoich partii. Natomiast losy i przyszłość naszego kraju traktują wyłącznie jako retorykę wyborczą.
Lista oszustw systemowych (akceptowanych przez obecny system polityczny) jest długa. Wymienię dodatkowo kilka oszustw – oczywistych z punktu widzenia Polaka konsumenta:
1.     Benzyna i olej napędowy sprzedawany w Polsce i UE. U nas olej napędowy jest często „chrzczony” wodą–zamarza w niższych temperaturach. Benzyna dużo gorsza. A ceny?
2.     Gaz opałowy (zmieszany z powietrzem lub azotowany) – jakość energetyczna niższa – a ceny?
3.     Jakość towarów sprzedawanych w Polskich supermarketach (sieciowych) jest inna w naszym kraju, a bardzo często inna za granicą. Podam tylko jeden przykład krem do ciała kupowany w Polsce jest zwyczajnie pełen wody. W Australii zupełnie inna jakość. Opakowanie i firma dokładnie taka sama. Cena podobna, a jakość? 
4.     Rachunki za energię, gaz, telefon, które płacą Polacy – manipulacja cenowa.
5.     Opłaty za obsługę/transakcje kart kredytowych – w Polsce są najwyższe na Świecie.
Przykładów jest zapewne więcej. Proszę o uzupełnianie listy. Zapraszam wszystkich do dyskusji i prezentacji oszustw systemowych na łamach Nowego Ekranu.
Reasumując: Polacy są na co dzień i ciągle oszukiwani. Poprzez małe firmy i duże międzynarodowe korporacje. Obecny system/układ toleruje te wszystkie nieprawidłowości.
Ale jak temu zapobiegać?. Oczywiście należy stworzyć prawdziwy niezależny od Agencji Rządowych - Urząd Ochrony Interesów Konsumentów. Należy przede wszystkim SYSTEMOWO - dbać o interesy obywateli.Tymczasem Polacy stają się coraz bardziej niewolnikami obecnego systemu bankowego i ubezpieczeń – wpadając w sieci Wielkich Handlowców – Oszustów. Być może dlatego trudno im się śmiać i cieszyć życiem. 
W następnych artykułach przedstawimy bardziej szczegółowo zasady funkcjonowania tych Polskich/Zagranicznych Banków, Grup Finansowych, Ubezpieczeniowych i Sieci Handlowych. Instytucje te działają w porozumieniu z przeszłymi i obecnymi tzw. „Polskimi” władzami. I wspólnie z tzw. „Polskimi” władzami (na zlecenie międzynarodówki finansowej i specjalnie dobranych grup ekspertów) – tworzyły prawo i zasady funkcjonowania międzynarodowych oszustów systemowych. To ONI –„demokratycznie” wybrani ponoszą odpowiedzialność.
Do listy oszustw i manipulacji systemowych zasygnalizowanych wyżej, dołożyć należy  informacje o anty-polskich działaniach znakomitej większości Ekip/Koalicji – Rządowych, kierujących od ponad 20 lat Polska Gospodarką i Finansami; Prywatyzacją majątku Naszego Kraju (działających na zlecenia międzynarodówki finansowej). Listę grzechów głównych naszych Elit Rządowych uzupełniają ich działania w instytucjach takich jak: ZUS, OFE, PZU; manipulacje budżetowe, finansów publicznych, niekontrolowany wzrost zatrudnienia w sektorze publicznym (finansowany m.in. wzrostem podatku VAT). Lista jest coraz dłuższa.
Ktoś za to przecież musi kiedyś ponieść odpowiedzialność. Chociaż nie…
W Naszym Kraju gdzie w sumie funkcjonuje system „wielowładzy” tzn. wiele jest instytucji sprawujących władzę -ale NIKT nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Całkowity absurd wielowładzy. Podatnicy i obywatele płacą rachunki niekompetencji i niegospodarności polityków, władzy wykonawczej i ustawodawczej. Ale przecież Polska to nie studnia bez dna finansowego!!! W rezultacie oszustw systemowych i całkowitej nieudolności WŁADZ - Polska w najbliższym czasie utraci zdolność finansowania swojego niezależnego bytu.
Tymczasem:Do polityki garną się ludzie (nieudacznicy), którzy nigdy nie osiągnęli żadnego sukcesu w swoim zawodzie. ONI, POLITYCY, czasem potrafią nawet gadać - ale NIC nie mówią i nic nie potrafią skutecznie zrobić.                 
Jeżeli uzupełnimy obraz tragedii Narodowej danymi o Administracji Państwa, Wymiaru Sprawiedliwości i Sądownictwa, które przestają w Polsce funkcjonować. Wojsko i Kadra oficerska, zostały bardzo skutecznie w ostatnich 20-latach zniszczone i rozbite lub emerytowane. Służby Specjalne i Wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na Świecie, zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie Państwa – zostały podporządkowane interesom partyjnym albo wręcz powiązaniom polityczno-biznesowym. A przecież Służby Specjalne to podstawowy i nieodzowny element kontroli sprawnie funkcjonującego Państwa.
Polska stacza się po równi pochyłej w NIEBYT. Jak zatrzymać ten proces i czy jeszcze są realne możliwości przeciwdziałania oszustwom systemowym? 
Być może dlatego Polacy są SMUTNI. Zwyczajnie nie maja się z czego cieszyć. Bo tak naprawdę – jest całkowita BEZNADZIEJA.

KOMENTARZE

 • @Ryszard Opara
  No cóż, można byłoby się spierać o szczegóły, ale ogólny obraz jest jak najbardziej - niestety - trafny.
 • Autor
  Smutne, ale prawdziwe. Najpilniejszą potrzebą byłoby utworzenie niezależnego biura ochrony konsumentów. To najważniejszy wniosek z lektury.

  Pozdrawiam,
 • @Ryszard Opara
  Grafika ilustrująca tezy artykułu - dobitna. Skąd pochodzi ten przemawiający do wyobraźni obrazek?
 • @Ryszard Opara
  System jest taki, że nawet najprymitywniejsze kłamstwo nie napotyka na ripostę mediów, a nawet partii opozycyjnej.
  Wczoraj Tusk straszy Polaków :
  "Zdaniem premiera pozostawienie wieku emerytalnego na obecnych poziomach zmusiłoby rząd do szukania pieniędzy gdzie indziej. Wymienił trwałą podwyżkę podatku VAT na wszystkie produkty o 8 pkt. proc., podniesienie składki emerytalnej z 19,5 proc. do 30 proc. pensji oraz obniżenie wypłacanych świadczeń o połowę."

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,91446,11142690,Tusk__bez_podniesienia_wieku_emerytalnego_trzeba_np_.html#ixzz1mRiHZIS4

  a wszystkie medialne tuby bez żadnych komentarzy to powtarzały non stop.
  Nie zaprotestowała też opozycja(do dupy z taką opozycją)
  Pan w tym tekście wskazał na alternatywę, na możliwości pozyskiwania pieniędzy przez rząd. Trzeba tylko mieć polski rząd.
  Te dupki z opozycji nawet boją się pomyśleć tymi kategoriami co Pan proponuje, chyba znają przypadek Orbana i wolą jednak się nie narażać.
 • Specjalne i Wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych ...?
  "Służby Specjalne i Wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na Świecie, zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie Państwa – zostały podporządkowane interesom partyjnym"

  O jakim okresie Pan pisze ?
 • @Ryszard Opara
  Smutne i nieprawdziwe wybory demonkracji , już dawno temu mówił, Nostradamus. Przepowiedział czasy gdzie ”Oszust, lub magik może stanąć przed królem i wytykać mu błędy”. ……..Zgoda na zdanie: „Bo to MY obecni Wyborcy –ponosimy pełną odpowiedzialność ze ten stan”, ponieważ w kretyński sposób, pozwalamy ograniczać własną wolę w wyborach powszechnych.
 • @Ryszard Opara
  "Oczywiście należy stworzyć prawdziwy niezależny od Agencji Rządowych - Urząd Ochrony Interesów Konsumentów."

  Kompletnie sie nie zgadzam. Konsument nie jest glupi, sokro Pan odkryl, ze krem jest rozcienczany to inni tez, nie darmo kwitnie handel chemii np. z Niemiec. Wystarczy dac konsumentom wybor i wolnosc w obrocie towaram, bez totalnej ingerencji debilnego Panstwa.

  To czego nam trzeba to wolnosc i rowny dostep do rynku.
  A nie klepanie sie po plecach i stanie na dwoch lapkach przed ZUS, US i innymi darmozjadami.

  Ja doskonale wiem co jest dla mnie dobre a co zle.
  nie potrzebuje do tego zadnych urzedow.
 • @Glors 12:12:58
  Myślę, że nie masz racji. Wszelkie obywatelskie inicjatywy, prowadzące do lepszego zorganizowania społeczeństwa wokół jego interesów, nie szkodzą, a pomagają.

  Pod warunkiem oczywiście, że są autentyczne i nie infiltrowane.
 • @Rebeliantka 12:17:59
  Inicjatywy tak, jesli maja charakter niezalezny i sa finansowane przez ich czlonkow a nie przez wszystkich obywateli, jesli oczywiscie wymagaja finansowania...
 • przepraszam za offtop, ale mam pytanie
  związane z treścią bloga...

  czy nadal w Polsce wielkie sieci handlowe, o których m.in. jest mowa w treści cały czas korzystają z prawa nie płacenia podatku dochodowego przez okres trzech lat, i czy praktykują zmianę właścicieli tych sieci handlowych, w tych właśnie celach omijania podatków.

  Noi czy polski rząd ma zamiar coś z tym zrobić, przecież już tyle tego "obcego kapitału" jest u nas, że dość. pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za offtopik
 • @Autor
  Ten tekst jest bardzo ogólnikowy.
  Poruszone kwestie wymagają analizy - każda oddzielnie. Inaczej łatwo odeprzeć tą krytykę atakując najsłabszy jej element.
  Na przykład trudno się zgodzić z wrzucaniem do jednego worka firm ubezpieczeniowych i banków. W dziedzinie ubezpieczeń - jeśli pominąć ubezpieczenia komunikacyjne - mamy w miarę normalny rynek. Natomiast duże banki można przyrównać do organizacji mafijnych.

  Niestety coraz natarczywiej nachodzi mnie myśl, że my sami sobie jesteśmy winni. Po prostu polskie społeczeństwo w swej masie nie jest zbyt rozgarnięte i stąd ma wiele wyrozumiałości dla grabieży.
  Tak a'propos - polecam swoisty 'test na inteligencję':
  http://netsociety.nowyekran.pl/post/52648,test-na-inteligencje
 • @BłękitnyOceanstnieje 14:03:34
  Jojczenie to jest to, co nam wychodzi najbardziej!
  No jeszcze może tropienie spisków wszelakich (ale to już specjalizacja prawicy).
 • @BłękitnyOceanstnieje 14:21:27
  Bo nasz świat jest logiczny (a przynajmniej rozsądnym jest to założyć) - a więc zerojedynkowy :-)
 • Podatek obrotowy to jest to !
  Dlaczego rząd zamiast VAT nie chce wprowadzenia tego podatku, który kiedyś ( jeszcze na początku lat 90tych) całkiem nieźle funkcjonował ? bo jest nie ręką sieciom,jak autor opisał. Póki mamy "wybrańców ludu" z list partyjnych to nic się nie zmieni, bo zawsze będą promowani nieudacznicy, którzy w dwa tygodnie do ruiny doprowadziliby stragan warzywny., a decydują o losach państwa. Przejście na JOWy i demokrację bezpośrednią, jak w Szwajcarii, to lekarstwo na zdegenerowany polski system.
 • @ Autor
  Tak w uzupełnieniu, to system dotacji nie oznacza koniecznie jakiegoś zysku. Często te pieniadze np idą na niezbyt sensowne inwestycje, tu koszty przerastają zyski. Pisał o tym T. Cukiernik.
  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teksty-o-unii-europejskiej/prawda-i-falsz-o-dotacjach-z-ue/
  Wg niego, ostatnia strzałka powinna być odwrócona, bo więcej dokładamy do tych dotacji, niż z nich mamy.

  Wielkie koncerny wypierają lokalny handel ( właściciele i pracownicy, wynajmujący lokale itd) a z nim w wypadku żywności lokalnych dostawców. Rozbijają tym samym system drobnotowarowej, zdrowej żywności.
  Np. "Przeciwko budowie nowej galerii kupcy w Kłodzku walczą od ponad dwóch lat. Mają powód, by obawiać się o swoją przyszłość. W marcu 2009 r. zakończona została bowiem budowa liczącej ponad 20 tys. mkw. Galerii Twierdza Kłodzko. W ciągu ośmiu miesięcy upadło sześćset sklepów, czyli jedna trzecia wszystkich działających. Średnio każda firma zatrudniała po trzy osoby. Na bruku wylądowało więc ponad 1800 osób."
  http://niezalezna.pl/23404-requiem-dla-przedsiebiorcow

  Fakt że są pozytywy, dostęp do sieci to dostęp do rynku światowego.

  Trzeba wyliczyć wszystkie koszty i straty i wtedy podjąć decyzję.
 • Krótka analiza
  Trochę komunałów, trochę banałów, trochę gry pod "publiczkę", sporo naciągniętych "retorycznych" pytań, najwięcej górnolotnych wyrażeń.

  Wnioski jakie Pan proponuje - na niedomogi socjalizmu i etatyzmu, to - jeszcze więcej socjalizmu i etatyzmu.

  Parę zdań można by dokładniej skomentować, ale po co pchać się w kłopoty :-))

  Pozdrawiam
 • @finka 15:42:42
  Drogi misiu o małym rozumku -

  Lekarstwo. Tylko że, (pomijam bełkotliwe określenie ustroju Szwajcarii jako demokracji bezpośredniej) Polska nie ma szwajcarskich tradycji, nie ma szwajcarskiego położenia, szwajcarskiego znaczenia, szwajcarskiej kultury, szwajcarskiej historii - dalej nie będę wymieniał, bo zabrakłoby miejsca.

  Twoje ględzenie, to tak, jakby u cioci na imieninach, ktoś zaproponował oczyszczenie jezior mazurskich za pomocą technologii stosowanych w czyszczeniu basenów.

  PS. Znowu powtórzę to, co jakiś czas na tym portaliku powtarzam - uwierz - myślenie nie boli.
 • Praca konsumpcja
  1. Zgoda, że Polacy (społeczeństwo polskie) świadczą pracę korporacjom, których właścicielami są podmioty zagraniczne.
  2. Za tę pracę Polacy otrzymują świadczenie wzajemne - wynagrodzenie.
  3. Wynagrodzenia Polacy wydają głównie na konsumpcję.
  A zatem wydatki na konsumpcję mają przeciwny kierunek niż wynagrodzenia. Z tego z kolei wypływa wniosek, że przepływ netto pomiędzy Polakami, a korporacjami jest o rzędy wielkości niższy niż sugeruje to grubaśna strzała. W konsekwencji reszta wykresu (zyski, podatki itd) jest o rzędy wielkości za gruba...
  Mechanizm zasadniczego drenażu jest inny. Tkwi w NBP.
 • @Tomasz Urbaś 16:53:52
  --- cytat --
  Mechanizm zasadniczego drenażu jest inny. Tkwi w NBP.
  --- koniec cytatu ---

  Panie Tomaszu

  Jakiego drenażu?

  Z czego Polska jest drenowana:

  1. Czy ze złotówek, których może se wydrukować ile maszyna daje?
  2. Czy z obcych walut, których podobno według Pana cały czas przybywa, a których nie drukujemy?
  3. Czy może z bogactw naturalnych - węgla, miedzi, nie wiem czego tam jeszcze?
  4. Czy może z myśli technologicznej?
  5. Czy może zachodzi drenaż mózgów - kandydaci na przyszłych noblistów z wyższych szkół administracji i zarządzania, albo bankowości z pipidówek siedzą na zmywakach?
  6. Czy może jest drenowana z artystycznych osiągnięć - Kozyra sprzedaje w USA a nie u nas?

  Co do tego ma NBP, który jak na razie działa w zasadzie bez zarzutu?

  Polska ma być rezerwuarem taniej siły roboczej. Dlatego nie jest drenowana, tylko utrzymywana od lat na takim poziomie, by nie stała się dla większych w Europie konkurencją i jednocześnie, by "obywatele" mieli michę i raz na jakiś czas igrzyska.

  A kto sfrustrowany - to dla niego są portale, niech się wyładuje. Na przykład taki Nowy Ekran.

  Jeśli ktoś kogoś drenuje, to własny rząd część obywateli, kupując sobie poparcie. A że firmy z innych państw na tym zarabiają? No cóż, też chętnie bym na tym zarobił, gdybym miał możliwości. GTrudno oczekiwać, że to filantropia.

  To wszystko widać, słychać i czuć. Trzeba tylko patrzeć uważnie.
 • Panie Ryszardzie,
  Kilka uzupełnień do pańskiego tekstu

  „Czasem myślę, że Polacy odczuwają ciągły brak bezpieczeństwa, pewności jutra, chroniczny brak wiary w różne instytucje Państwa, których zadaniem jest przecież prawdziwa troska o obywateli.”

  Tak, wielu czuje się jak w kraju okupowanym, w którym nie mają żadnych praw, całkiem jak w guberni podczas 2-giej wojny, no może z wyjątkiem łapanek i masowego zabijania na ulicy. Ale to też znaczy, że wielu czuje się jak okupanci, traktujący plebs jak stado baranów do strzyżenia. Polak Polakowi stał się najgorszym wrogiem.

  „ Czasem odnoszę też wrażenie, że Polska jest krajem, w którym wszyscy chcą Polaków nabrać, oszukiwać i wykorzystywać. Co jest powodem demoralizacji i ucieczki przed plajtą podobnymi środkami, czyli przenoszenia oszustwa dalej, na kontrahentów i pracowników. „

  Ma Pan rację, złodziejstwo rządu począwszy od pierwszych miesięcy panowania reżimu 3-ciej RP zaczęło najpierw schodzić w dół drabiny urzędniczej, a potem rozlało się na wszystkich nie mających niewzruszonej moralności.

  „są bezrobotni lub żyją w sytuacji tzw. bardzo niskiej intensywności pracy (poniżej 20% potencjału). „

  I tu jest Pana pole do działania, jeśli ma Pan szczęśliwą rękę do przedsiębiorczości, to proszę utworzyć wielkie polskie ogólnokrajowe przedsiębiorstwo. Ilu Pan zatrudnia w nE ? Oprogramowania wciąż ledwo dyszy. Myśli Pan, że w tym kraju nie ma informatyków o „niskiej intensywności pracy” ? A potencjalnych redaktorów ?

  „Że MY pewnie będziemy już na emeryturze - oraz na łasce naszych wybrańców „

  Nie ma MY, są Ci okupujący, którzy będą spędzać emeryturę na kanarach, i Ci okupowani, którzy będą błagać o eutanazję. Powoli stajemy się śmiertelnymi wrogami. I to jest największe niebezpieczeństwo.

  „Zyski sektora Bankowego w 2011 w Polsce, były rekordowe – 15.7mld Pln „

  Skoro jest monopol, i podatki, 2% od sąsiedzkiej pożyczki, ktoś już proponował kasę nE

  „generują niewielkie zyski (lub nawet straty) – w związku z tym – oczywiście nie płacą prawie ŻADNYCH podatków.”

  Może wzorem rządu Olszewskiego, licencjonowanie i licencje dla najlepszych, tj. tych, co wpłacają najwięcej podatku, ale oczywiście najlepiej byłoby wprowadzić konkurencję, tj. żadnych ulg dla zagranicznych podmiotów

  „Podam tylko jeden przykład krem do ciała kupowany w Polsce jest zwyczajnie pełen wody. W Australii zupełnie inna jakość.”

  No bo przeciętny Polak nie dba nawet o chleb, który je, brak wymagań względem towarów, no i brak wiedzy, jakie powinny być.

  „Do polityki garną się ludzie (nieudacznicy), którzy nigdy nie osiągnęli żadnego sukcesu w swoim zawodzie.”

  To akurat jest dobre. Do polityki powinni iść Ci, którzy odnoszą sukces w polityce, a nie w jakimś innym zawodzie. Odniesienie sukcesu w jakimś zawodzie niekoniecznie świadczy o przydatności do tego zawodu (np. nie wszyscy lekarze, którzy odnieśli sukces, dobrze leczą i niekoniecznie chcą leczyć), a z całą pewnością nie świadczy o przydatności do polityki, jak również o tym, że ktoś taki będzie dbał o polski interes narodowy.

  Nam jest potrzebny ktoś taki jak Gandhi, ostatecznie jesteśmy już krajem ekonomicznie skolonizowanym.
 • @Jan Bogatko 11:33:46
  "Smutne, ale prawdziwe. Najpilniejszą potrzebą byłoby utworzenie niezależnego biura ochrony konsumentów. To najważniejszy wniosek z lektury."

  Wszystko co nam potrzebne to kolejny urząd z pseudourzędnikami.
 • Bo Polską rządzi mafia!!!
  Tusk, PO i PSL to nie rząd to marionetki służące innym...
  Nie ma prawdziwego rządu bo KOMUNA nadal istnieje i się rozrasta...
  Kto tak naprawdę rządzi Polską? Pisze o tym mój ziomal Grzegorz Michalski:
  --------------------------
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6810&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8925&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9721&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11224&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11543&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11975&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12195&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12727&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • @Glors 12:12:58
  "Kompletnie sie nie zgadzam. Konsument nie jest glupi, sokro Pan odkryl, ze krem jest rozcienczany to inni tez, nie darmo kwitnie handel chemii np. z Niemiec. Wystarczy dac konsumentom wybor i wolnosc w obrocie towaram, bez totalnej ingerencji debilnego Panstwa.

  To czego nam trzeba to wolnosc i rowny dostep do rynku.
  A nie klepanie sie po plecach i stanie na dwoch lapkach przed ZUS, US i innymi darmozjadami.

  Ja doskonale wiem co jest dla mnie dobre a co zle.
  nie potrzebuje do tego zadnych urzedow."

  Bardzo ładnie napisane.
  Ludzi w Polsce trzeba uwolnić od setek tysięcy urzędasów.

  Ktoś w innym poście piszę o pilności powołania kolejnego urzędu od ochrony konsumenta.
  Debilizm!!!

  Ludzie w Polsce nie mają wolności i to jest problem. Wszędzie pęta urzędnicze.
 • @Jerzy Wawro 14:10:34
  "Niestety coraz natarczywiej nachodzi mnie myśl, że my sami sobie jesteśmy winni. Po prostu polskie społeczeństwo w swej masie nie jest zbyt rozgarnięte i stąd ma wiele wyrozumiałości dla grabieży."

  Cwaniactwo i przyzwolenie na kombinowanie ma podłoże historyczne.
  "Siekiera, motyka, bimber, korek.."
  "Dziś nalot, jutro łapanka..."
  "Kto nie kombinuje, ten nie żyje."

  Jest tego mnóstwo z okresu okupacji i dużo wcześniej. Tak już nam zostało.
  Dlatego lokalnie widzę tu u siebie im większy krętacz to wygrywa wyboru wójta lub radnego lub prezydenta mieściny.
 • @nonscolar 17:44:29
  1. Czy ze złotówek, których może se wydrukować ile maszyna daje?

  Polska nie może sobie drukować złotówek ile maszyna da rade :P

  Dzisiaj stosowana jest tg zw. "bankowa emisja pieniądza przekraczająca pokrycie w zgromadzonych depozytach.

  Obecnie granica tej emisji jest ustalana na poziomie 3% pokrycia."

  2. Czy z obcych walut, których podobno według Pana cały czas przybywa, a których nie drukujemy?

  Odpowiem cytatem: "Te funkcje do zadłużanie społeczeństwa spowodowane brakiem narodowej emisji pieniędzy, co wymusza posługiwanie się obcym pieniądzem i zaciąganie w nim właśnie pożyczek w zagranicznych bankach.

  Wówczas bank narodowy (np. NBP) pracuje na rzecz właścicieli zagranicznego banku prywatnego, choć nie maja oni formalnego tytułu własności do banku centralnego."

  3. Czy może z bogactw naturalnych - węgla, miedzi, nie wiem czego tam jeszcze?

  za pewne, wielki kapitał bierze ile chce..

  4. Czy może z myśli technologicznej?

  żebyśmy to ją jeszcze mieli..

  5. Czy może zachodzi drenaż mózgów - kandydaci na przyszłych noblistów z wyższych szkół administracji i zarządzania, albo bankowości z pipidówek siedzą na zmywakach?

  puzzle układają się w całość, brak suwerenności i kontroli nad polityką monetarną kraju do tego właśnie prowadzi..

  6. Czy może jest drenowana z artystycznych osiągnięć - Kozyra sprzedaje w USA a nie u nas?

  owszem, gra tam gdzie lepiej płacą, a lepiej płacą tam gdzie mają monopol na zadłużanie innych narodów i czynienie z nich swoich neokolonii..

  Co do tego ma NBP, który jak na razie działa w zasadzie bez zarzutu?

  Panu się tak tylko wydaje, polecam zgłębić się w temat pieniądza dłużnego..
 • Ryszard Opara
  Z przedstawionymi problemami jakie nękają nas od lat nie sposób polemizować. Można je mnożyć i rozwijać do astronomicznych już wymiarów. Nie da się tego tłumaczyć niekompetencją czy stworzonym systemem braku odpowiedzialności polityków i co równie gorszące urzędników państwowych i samorządowych. W moim odczuciu skala zepsucia jest tak wielka, że łatwiej będzie stworzyć państwo polskie od nowa, przyjmując jako podstawę dostosowany do nowych czasów model II RP. Chodzi przede wszystkim o wartości, idee, kompetencje i odpowiedzialność, o to co się sprawdziło i niosło pomyślny rozwój naszego państwa. W tym krótkim komentarzu sprawę tylko sygnalizuję. Czas najwyższy do pracy u podstaw, do szukania drogi do skuteczniejszych rozwiazań systemowych, w tym także do przygotowywania nowych ludzi, zdolnych do podjęcia się takich wyzwań. Autorowi szczere dzieki, że poruszył ten fundamentalny problem. Rodacy bierzmy się do pracy. Pozdrowienia.
 • @Archetyp 19:28:16
  Ad 1. Nie zrozumiał Pan ironii. O mechanizmie kreacji pieniądza wie na tym portaliku nawet dyżurny kot.

  Ad 2. W cytacie z punktu drugiego trudno znaleźć podmiot i orzeczenie. Jeśli Pan poprawi Pan ten cytat na formalnie sensowny, czyli zbudowany zgodnie z regułami składni języka polskiego, to spróbuję się do niego ustosunkować. Chociaż wstępne oględziny wskazują, że to bełkot.

  Ad 3. ?

  Ad 4. OK. Nie mamy. Ale mamy "satelitę". Trochę luzu - plis.

  Ad 5. Na litość. My u siebie nie kontrolujemy polityki monetarnej? A co robi RPP?

  Ad 6. Kozyra to "artystka", która jeśli gra, to na nerwach.

  Ogólnie - zamiast "zgłębiać się w temat" pieniądza dłużnego, wolę poczytać Bazijewa i jego proroka waldemara.m. Zawszeć to jakieś przeżycia mistyczne.
 • @Archetyp 19:28:16
  Zawsze zastanawiam się, czy naród nieświadomy bankowego oszustwa moze zginąć, czy powinien zginąć. Czasem jak czytam niektórych "wolnościowców" to skłaniam się do tej drugiej alternatywy.

  Pozdrawiam
 • @nonscolar 19:53:10
  Ad 1. Nie zrozumiał Pan ironii. O mechanizmie kreacji pieniądza wie na tym portaliku nawet dyżurny kot.

  - Pozwoli Pan że będę śmiał wątpić że każdy wie.. wciąż o tym się bardzo mało mówi, a to praprzyczyna zła w społeczeństwie..

  Ad 2. W cytacie z punktu drugiego trudno znaleźć podmiot i orzeczenie. Jeśli Pan poprawi Pan ten cytat na formalnie sensowny, czyli zbudowany zgodnie z regułami składni języka polskiego, to spróbuję się do niego ustosunkować. Chociaż wstępne oględziny wskazują, że to bełkot.

  - Cytat jest wyrwany z szerszego kontekstu, liczyłem na Pańską inteligencję. Trudno, nie zamierzam za Pana myśleć, dedukować etc.

  Ad 3. ?

  - ?

  Ad 4. OK. Nie mamy. Ale mamy "satelitę". Trochę luzu - plis.

  - Przyznaję, może nie jest tak źle jak mi się wydaje..

  Ad 5. Na litość. My u siebie nie kontrolujemy polityki monetarnej? A co robi RPP?

  - A może mi Pan powie co "szacowna" rada kontroluje? W jakim stopniu i czasie zadłużyć kraj? To ma być ta zacna kontrola?

  Ad 6. Kozyra to "artystka", która jeśli gra, to na nerwach.

  - Nie wiem, nie znam..

  Ogólnie - zamiast "zgłębiać się w temat" pieniądza dłużnego, wolę poczytać Bazijewa i jego proroka waldemara.m. Zawszeć to jakieś przeżycia mistyczne.

  - to "widać"..

  POZDR!
 • @nikander 19:57:37
  "Zawsze zastanawiam się, czy naród nieświadomy bankowego oszustwa moze zginąć, czy powinien zginąć. Czasem jak czytam niektórych "wolnościowców" to skłaniam się do tej drugiej alternatywy."

  nikander, nie warto się nad tym zastanawiać.. przecież wiesz już że gdybyś tak na prawdę sądził to już dawno byś przestał pisać.. położyłbyś lagę na nieświadomy naród.. pewne jest że jeśli przestaniesz, jeśli przestaniemy to "może zginąć"!
 • kontrola władzy
  Zgadzam się z Panem że Polacy w Polsce sa jacyś tacy smutni.Sam to zauważylem po emigracjii do USA Według mnie powodów takiego zachowania jest conajmniej kilka Obywatel podatnik w Polsce nie jest dobrze traktowany przez władzę i urzędy A i jedni i drudzy żyja z tego Obywatela podatnika.Tylko kto w Polsce zdaje sobie z tego sprawę?Napisal Pan o demokratycznych wyborach w Polsce.Jakie one są demokratyczne skoro ordynacja wyborcza nie jest demokratyczna.Wiekszość wyborców nawet nie ma zielonego pojęcia jaka ordynacja wyborcza do Sejmu obowiazuje w naszym kraju nie mówiac juz o tym że nie wiedzą co to jest ordynacja Ja bym zaczoł od tworzenia opozycjii pozaparlamentarnej w celu kontrolowania wladzy bez wzgledu na sympatie polityczne.Stefan Michał Dembowski tez patriota
 • ordynacja wiekszościowa
  W sejmowej niszczarce zniszczono 750000 podpisów zbieranych w sprawie referendum o zmiane ordynacjii wyboprczej na większościową (film pt.Marionetki Tomasza Sekielskiego)To tak jakby tym wszystkim którzy zbierali podpisy ,organizowali zbiórke oraz podpisali siie napluto w twarz.I kto Nam napluł?Napluł nam cały sejm(specjalnie pisze z malej litery z baraku szacunku dla zdrajców narodu)Jaśnie panujący nam Donald Tusk wiele razy obiecywał przed wyborami że jak wygra to zmieni ordynacje na wiekszościową Łgał w żywe oczy Narodu. Wygrał po raz drugi i siedzi cicho Zadna z partii zasiadaących w sejmie nie jest zainteresowana wyborami wedlug demokratycznej ordynacjii bo to spowodowało by ze 75% obecnych samozwańców nie dostało by się do sejmu Od fundamentu buduje się dom a nie od komina.Stefan Michał Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Stowarzyszenie patriotów polskich z USA
 • @amadeusz2006 21:49:45
  Tusk zebrał, Tusk zniszczył.
  pozdrawiam
 • kandydować łatwo powiedzieć
  Ja też tak myślałem że należy kandydować i wystartowałem w wyborach do Senatu według ordynacjii wiekszosciowej ale po polsku(2000 podpisów na komitet i drugie 2000 podpisów na kandydata)W Anglii potrzeba tylko 15, tak piętnaście podpisów Zarejestrowaliśmy komitet ale kandydata ( mnie już nie zarejestrowano )Państwowa komisja Wyborcza to przedłużone ramie partii mafii Mam na to dowodyże złamano ewidentnie prawo.Powodem odmowy były te same zarzuty ,ktore postawiono komitetowi Nowego Ekranu podczas rejestracjii.NE wygrał w Sądzie Najwyższym ale czy ja wygram to już nie jest takie pewne ponieważ po pikiecie jaką zorganizowalem pod siedzibą PKW (grała orkiestra z Chmielnej)uzyskałem zgode na spotkanie z przewodniczacym PKW I wiecie Państwo że ta kreatura smiała mi się prosto w twarz twierdzac że wszystko jest w porzadku.Oni sprawdzili dobrze czym się zajmuję od lat (działam na rzecz zmiany ordynacjii wyborczej do sejmu na wiekszosciową z okregami jednomandatowymi Chcialbym w polsce systemu prezydenckiego z silną władzą i silna opozycją.Chciał bym aby zapanowała sprawiedliwość (wszyscy równi wobec prawa), aby procesy sądowe nie ciągneły sie latami ale tych co chcą nie ma kto połaczyć w jedna silę.Może NE podejmie sie tego zadania.Zgłaszam się na ochotnika i zapewniam że mnie nie interesuje wladza ,mnie interesuje społeczna kontrola władz.Jak tego nie zrobimy nic się nie zmieni bo juz wszyscy byli
 • a Pan co zrobił?
  Proszę Pana co Pan zrobił dla Polski?Chętnie bym z Panem podyskutował na ten temat.Jakie ma Pan rozwiazania?Zapraszam stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Wie Pan pisać każdy może ,niech Pan ma odwage podnieśc rzuconą przeze mnie rękawicę Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA z siedzibą w Nowym Jorku Ps ja nie jojczę,mozna to sprawdzić wpisując w wyszukiwark dane ,które podaje.Pozdrawiam wszystkich pragnących zmian ale nie tylko zmiany rządu. Trzeba zmienic cały system , trzeba stworzyć społeczny system kontroli władzy Kto w to nie wierzy niech zamilknie.
 • Krótka analiza
  A co Pan proponuje?Krytykowac najlatwiej.Jakie Pan widzi rozwiazania.Zapraszamdo dyskusjii na temat naprawy Panstwa polskiego zepsutego przez partie mafie podporzadkowane nie polskim interesom Chetnie przeczytam .Stefan Michal Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • Prawdziwy zolnierz? - Obywatel sie boi!
  ”Wojsko i Kadra oficerska, zostały bardzo skutecznie w ostatnich 20-latach zniszczone i rozbite lub emerytowane. Służby Specjalne i Wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na Świecie, zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie Państwa – zostały podporządkowane interesom partyjnym albo wręcz powiązaniom polityczno-biznesowym. A przecież Służby Specjalne to podstawowy i nieodzowny element kontroli sprawnie funkcjonującego Państwa.”

  Panie Ryszardzie Opara w tej kwestii to pan sie myli.

  Tych czasow w ktorych kazdy donosil na kazdego nalezy sie wstydzic – “to nie jest polskie to przyszlo do nas ze wschodu”.

  Pan wychwala te czasy , gdzie sluzby specjalne eliminowaly swoich przeciwnikow na polecenie obcego panstwa za wiedza, zgoda i akceptacja polskiej wladzy? /specjalnie pomijam slowo bestialskie mordowanie niewinnych ludzi/.

  Ja pamietam te czasy i gdybym spotkal kazdego zolnierza zawodowego z moich czasow /i z pana czasow rowniez/ splunalbym temu “gnojowi” w gebe za to, “ze zaden z nich nigdy nie byl soba”.

  Panie Ryszardzie pan pomiedzy dobre kawalki rozpedzajac sie wychwala to co najgorsze i najhaniebniejsze w naszej historii Polski.

  W ten sposob sam pan udowadnia, ze najprawdopodobniej siedzial pan w tym po same uszy.
 • Ocena!
  Za ten posta dam panu 3 punkty bo tyle sie nalezy.
  Gdyby pan pozostawil to haniebne wychwalanie tych sluzb otrzymalby pan 5
 • ---ZAŁATWMY SPRAWY WIELKIE --małe załatwią się same
  ----BANKI -służące do drenażu /kontroli / bankrutowania
  ----SIECI HANDLOWE -drenaż / hochsztaplerka na globalną skalę
  ----UBEZPIECZENIA --oszustwo nie do wyegzekwowania
  ----itd / itp --właściwie diagnoza POLSKIEJ SMUTY NARODOWEJ jest prawidłowa --metody do walki z nią są obojętne ---SKUTECZNOŚĆ po raz 1 / 2 i setny --Polacy żyją w WSZECHOGARNIAJĄCYM OSZUSTWIE - NIKT POLAKÓW NIE BRONI --Naród pozostawiony sam sobie ---ZGINIEMY już GINIEMY --ZAPLANOWANY !!! HOLOKAUST NARODU POLSKIEGO -----------TRWA !!!!!!!!!!!
 • NAJBARDZIEJ PALACY PROBLEM
  http://www.youtube.com/embed/_4eCf6UclR4?rel=0
 • @Czartoryski 03:53:57
  Masz rację. I to jest sprzężenie finansowo-prawne.
  Przykładem jest Grecja (abstrachuje od stanu obecnego gospodarki i wydajności pracy).
  Taka konstrukcja myślowa.

  Pożyczasz pieniądze Grecji.
  Grecja w pewnym momencie mówi że jest nie wypłacalna.
  Moje pytanie.
  Dlaczego w tym momencie banksterzy muszą dostać pieniądze z MFW i EBC, min. z Polski ?
  Czyżby te bankowe cwaniaczki pożyczały wirtual money i teraz nie mają czym tego pokryć i są zmuszone pożyczać ?
  Idąc dalej pożyczać to znaczy obciążyć społeczeństwa większymi podatkami aby pokryć swoją nieprzemyślaną chciwość ?
  Sankcje państwa wobec przykłądowego Nowaka za wprowadzenie do obiegu fałszywego pieniądza są bardzo wysokie.
  Sankcje państwa wobec międzynarodowego banku X za wprowadzenie fałszywego wirtualnego pieniądza są ......właśnie
  nie ma.
 • @AussieJC 23:09:47
  "an wychwala te czasy , gdzie sluzby specjalne eliminowaly swoich przeciwnikow na polecenie obcego panstwa za wiedza, zgoda i akceptacja polskiej wladzy? /specjalnie pomijam slowo bestialskie mordowanie niewinnych ludzi/."

  a teraz jakie mamy czasy,

  obce służby dalej eliminują niewygodnych, tyle, że nie potrzebują już żadnej zgody polskiej władzy.
 • Oszustwem systemowym jest obowiązujący w Polsce system budowy dróg
  Otóż system ten polega na tym, że przetarg wygrywa firma która zaoferuje najniższą cenę oraz ma gwarancje bankowe. Następnie firma deleguje do Polski część swego personelu (ok. 100 osób) i zatrudnia podwykonawców, którzy z kolei zatrudniają pod-podwykonawców lub nawet pod-pod-podwykonawców. Te dwa ostatnie szczebelki to najczęściej firmy polskie. Każdy ze szczebelków tej drabiny musi oczywiście swoje zarobić. Gdyby stworzyć centralny ośrodek budowy dróg, który sam zatrudniałby pod-pod wykonawców budowa dróg byłaby na moje oko 25-50% tańsza. Czyli nie trzeba by było podwyższać VAT, wieku emerytalnego itd.
 • a tu pani basia
  http://www.youtube.com/watch?v=DRHhIQKpKZk&feature=relmfu
 • @janwia 08:02:18
  Dlaczego w tym momencie banksterzy muszą dostać pieniądze z MFW i EBC, min. z Polski ?>>
  chodzi o rozprzestrzenienie zarazy "zadluzenia" po calym swiecie i poprzez sklocanie narodow, stworzenie warunkow do latwego przejmowania majatkow poszczegolnych panstw.
  - ich koniec jest juz bliski.
 • @nonscolar 17:44:29/ cos z serii: co robisz szczepanie; )
  pytasz: "z czego polska jest drenowana"? i nieopatrznie konkludujesz: "to wszystko widac, slychac i czuc. trzeba tylko patrzec uwaznie." a jak nie widzisz, to zapytaj pani basi. : )))))
 • @znaniak 10:41:30
  A cały myk w dostępności kredytów.
  W Polsce kredyt jest prawie cztery razy droższy od kredytu w strefie euro. Nie mówiąc już o firmach mających gwarancje obcych państw.
  pozdrawiam
 • POLSKA W OPARACH POSTKOMUNISTYCZNEJ MAFIJNEJ NOMENKLATURY
  Ryszard Opara:
  ".....Czasem odnoszę też wrażenie, że Polska jest krajem,
  w którym wszyscy chcą Polaków nabrać, oszukiwać i wykorzystywać...."

  ODP.:
  TO WRAŻENIE ODCZUWANE PRZEZ PANA OPARĘ JEST OCZYWIŚCIE
  CAŁKOWICIE MYLNE. PONIEWAŻ NIE WSZYSCY ALE KONKRETNIE
  POSTKOMINISTYCZNA MAFIJNA NOMEKLATURA Z JEJ SŁUŻBAMI I
  MEDIAMI BEZWZGLĘDNIE NABIERA, OSZUKUJE I WYKORZYSTUJE
  POLAKÓW.
  --------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  "...Bo to MY obecni Wyborcy –ponosimy pełną odpowiedzialność
  ze ten stan. Ale MY pewnie będziemy już na emeryturze ...
  Jak Oni nam za to wszystko zapłacą? ..."

  ODP.:
  NIESTETY PAN OPARA ZNÓW SIĘ POMYLIŁ. TO NIE MY ALE
  RZĄDZĄCA POSTKOMUNISTYCZNA MAFIJNA NOMENKLATURA PONOSI
  ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TEN STAN RZECZY - FAŁSZUJĄC WYBORY,
  ZAŁGUJĄC WYBORCOM INFORMACJE O FAKTYCZNYM STANIE
  PAŃSTWA (ZIELONA WYSPA) I PERFIDNIE STRASZĄC ŁGARSTWAMI
  O POLSKIEJ OPOZYCJI Z PIS.
  --------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  "....Cały obecnie istniejący w Polsce sektor Bankowy,
  Ubezpieczeniowy oraz Wielkie Sieci Handlowe istnieją i
  funkcjonują wyłącznie w jednym celu: Całkowitej
  kontroli/przejęcia Polskiego majątku Narodowego, maksymalnej
  eksploatacji wysiłków i pracy Polaków oraz nieograniczonego
  drenażu Polskich kapitałów za granicę. Jest to zwyczajna
  bezkompromisowa grabież i złodziejstwo....."

  ODP.:
  SŁUSZNIE! TYLKO TRZEBA NAZWAĆ SPRAWCÓW CZYLI
  POSTKOMUNISTYCZNĄ MAFIJNĄ NOMENLATURĘ, KTÓRA JAK RAK
  NISZCZY POLSKĄ GOSPODARKĘ I POLSKĄ SUWERENNOŚĆ.
  --------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  "..... Cóż to za interes dla miłościwie nam panującym
  elit politycznych? Przecież one nie funkcjonują w Polsce dla
  dobra Naszego Kraju i jego obywateli. Instytucje te (a
  zwłaszcza NASI politycy) są tutaj wyłącznie w interesie
  maksymalizacji zysków własnych i wpływów swoich partii.
  ...."

  ODP.:
  TO OCZYWIŚCIE BŁĄD W MYŚLENIU PANA OPARY - PONIEWAŻ
  "DLA PANUJĄCYCH ELIT" (PO, PSL, SLD) NA PIERWSZYM MIEJSCU
  JEST ZAWSZY INTERES ICH WSPIERAJĄCYCH HEGEMONÓW CZYLI
  ROSJI I NIEMIEC.
  --------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  "....I wspólnie z tzw. „Polskimi” władzami (na zlecenie
  międzynarodówki finansowej i specjalnie dobranych grup ekspertów)
  – tworzyły prawo i zasady funkcjonowania międzynarodowych oszustów systemowych. To ONI –„demokratycznie” wybrani ponoszą odpowiedzialność......"

  ODP.:
  DO TEJ MIĘDZYNARODÓWKI FINASOWEJ NALEŻĄ PRZEDE
  WSZYSTKIM NIEMCY I ROSJA, KTÓRA ZDZIERA Z POLSKI JAK Z
  NIKOGO NA ŚWIECIE ZA SWOJE GIGANTYCZNE DOSTAWY GAZU I
  ROPY, A TO Z POWODU BRAKU DYWERSIFIKACJI ZA SPRAWĄ
  ROSYJSKICH AGENTÓW WPŁYWU TUSKA, PAWLAKA I KOMORUSKA.
  --------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  "....Jeżeli uzupełnimy obraz tragedii Narodowej danymi o Administracji
  Państwa, Wymiaru Sprawiedliwości i Sądownictwa, które przestają w Polsce
  funkcjonować. ..."

  ODP.:
  PAN OPARA ZAPOMNIAŁ, ŻE OBECNE SĄDOWNICTWO JEST TYM
  SAMYM NIE ZLUSTROWANYM , KOMUNISTYCZNYM,SKORUMPOWANYM,
  POSTSOWIECKIM SĄDOWNICTWEM PRZEJĘTYM PO PRL NA MOCY
  ZDRADY OKRĄGŁOSTOŁOWEJ. JEST ONO ŚCIŚLE ZAMKNIĘTYM
  KRĘGIEM "ODNAWIANYM" WEDŁUG ZASADY "CZERWONYCH
  DYNASTJI".
  --------------------------------------------------

  Ryszard Opara:
  "....Wojsko i Kadra oficerska, zostały bardzo skutecznie w
  ostatnich 20-latach zniszczone i rozbite lub emerytowane. Służby
  Specjalne i Wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na Świecie,
  zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie Państwa –
  zostały podporządkowane interesom partyjnym albo wręcz powiązaniom polityczno-biznesowym......"

  ODP.:
  PAN OPARA RACZYŁ POMYLIĆ WYWIAD II-RP - KTÓRY BYŁ
  NAJLEPSZYM WYWIADEM PODCZAS II-WŚ I DOSTARCZYŁ ALIANTOM
  80% TAJNYCH INFORMACJI O HITLEROWSKICH NIEMCZECH - Z
  WYWIADEM PRL, KTÓRY W STALINOWSKIM OKRESIE MIAŁ

  CHARAKTER ZBRODNICZY (PATRZ PUBLIKACJE I KSIĄŻKI
  HISTORYKA DR. HAB. SŁAWOMIRA CENCKIEWICZA), ZAJMUJĄC SIĘ
  MORDOWANIEM POLSKICH PATRIOTÓW NA ZLECENIE SOWIETÓW,
  A W OKRESIE GIERKOWSKIM ZAJMOWAŁ SIĘ GŁÓWNIE KRYMINALNO-

  GOSPODARCZĄ DZIAŁALNOSCIĄ NA TERENIE POLSKI I ZAGRANICY.
  SOWIECI BYLI BARDZO ROZCZAROWANI TYM "POLSKIM" WYWIADEM,
  KTÓREGO JEDYNYM SUKCESEM BYŁA INWILIGACJA (CZEMPIŃSKI)
  POLSKIEGO PAPIEŻA I PRAWDOPODOBNIE WSPÓŁUDZIAŁ W

  ZAMACHU NA NIEGO. WYWIAD TEN UMOŻLIWIŁ TEŻ ZAWŁASZCZENIE
  WŁADZY I OGRABIENIE POLAKÓW Z MAJĄTKU NARODOWEGO PRZEZ
  POSTKOMUNISTYCZNĄ MAFIJNĄ NOMENKLATURĘ PODCZAS TZW.
  TRANSFORMACJI "OKRĄGŁOSTOŁOWEJ".
 • @nonscolar 19:53:10
  Co do tego satelity, to oglądałem na Al Jazeera newsa, że Szwajcarzy skonstruowali urządzenie, które będzie oczyszczało przestrzeń kosmiczną z tzw. śmieci kosmicznych, które krążą po orbicie okołoziemskiej. Trochę to mi się wydaje dziwne, że ta informacja jest podawana krótko po tym jak w polskich mediach podano informację o wystrzeleniu w przestrzeń kosmiczną urządzenia o takim samym przeznaczeniu. W tym newsie nie podali żadnej informacji, że Polacy brali jakiś udział w tym szwajcarskim przedsięwzięciu. Albo to jest zbieg okoliczności, że w tym samym czasie rozpoczynają się 2 takie same przedsięwzięcia, albo Al Jazeera nie podaje prawdy o wkładzie Polaków w ten projekt, albo "polskie" media robią wodę z mózgu Polakom utwierdzając ich w przekonaniu, że to wyłącznie polscy naukowcy zbudowali takie urządzenie, bo tak to zostało przedstawione w "polskich" mediach. Oczywiście to by był wielki sukces polskiej nauki, ale po tym co zobaczyłem w Al Jazeera mam troczę wątpliwości w co do tych osiągnięć.
 • @AussieJC 23:09:47
  Myślę, że autorowi artykułu chodziło o skuteczność tych służb i profesjonalizm, bo to, że pracowały dla obcych jest dla przeciętnie zorientowanego patrioty Polaka chyba jasne.
 • @AussieJC 23:09:47
  Przesłużyłem sporo ponad 30 lat w WP. W WP a nie LWP jak niektórzy uporczywie to lansują. Nie był to sposób na łatwe życie ale kontynuacja chlubnych pokoleniowych tradycji rodzinnych w służbie Polsce i Narodowi. Służbie w odzyskaniu niepodległości, walkach z agresorami 1939 r. a także w wyzwalaniu Ojczyzny. Znam życie żołnierskie dość dobrze, bo nie salony były miejscem gdzie zdobywałem swoją wojskową edukację. Wiem co to chłód, nie przespane noce, długa rozłąka z najbliższymi. Wiem co to draństwo, podły szantaż, odstawka i zwykła ludzka podłość. W swojej służbie miałem jednak szczęście być dobrze dowodzonym, co owocowało także tym co o mnie mówili moi podwładni. Czytając Pański komentarz odnoszę wrażenie, że albo miał Pan wyjątkowego pecha i trafiał na faktyczne miernoty i kanalie albo uprawia Pan propagandę i oczerniania tego o czym niewiele Pan wie. Służby specjalne, aparat polityczny, choć o dużych przyznaję wpływach to jednak ledwie cząstka Wojska Polskiego. Nie tędy biegnie linia podziału między dobrem a złem. Głosząc takie tezy krzywdzi Pan wielu, którzy zasługują na zgoła inne oceny. Jeżeli kieruje się Pan racjonalnymi przesłankami w ocenianiu takiego organizmu jakim było i jest Wojsko Polskie zalecałbym mniej emocji. Taka krytyka "wszyscy..., napluł bym..." nie wzmacnia Pana wizerunku. Z żołnierskim pozdrowieniem.
 • @Ketling2 17:25:31
  ?????

  1. Nie zrozumiał Pan ironii.

  Ale. Z nudów Panu odpowiem.

  Wystarczy -

  1. Wziąć do rachunków promień minimalnej orbity, promień maksymalnej orbity, następnie policzyć objętość.

  2. Promień orbity na której krąży niszczyciel, policzyć obwód okręgu ub elipsy po jakiej krąży. Pomnożyć przez powierzchnię jaką "niszczyciel czyści".

  3. Podzielić jedno przez drugie, nie gubiąc zer.

  Powinno wystarczyć.

  Ale. Jeśli nie wystarczy, to...

  Z nudów, przed snem zastanowić się nad mechanizmem niszczenia.

  1. Czy taranowanie tego co po drodze :-)) Jednorazowo i tylko jeszcze więcj śmieci.

  2. Czy strzelanie z "laserowego miecza". Co do tej opcji, to ze źródeł tak poufnych, że aż boję się pomyśleć, wiem, że nad tym rozwiązaniem pracują już: Lord Wader (ma udostępnić świetlne miecze, problemem tylko ACTA) do spółki z profesorem Bazijewem i waldemarem.m, który niebawem pochwali się na tym portalu wspólnymi osiągnięciami.

  Ale na razie cicho sza. Pełna tajemnica.
  Wróg nie śpi.
 • @Zbigniew-Grzymski 15:32:03
  Problem tkwi gdzie indziej. Zgadzam się, że dobór kadr do służb był dość specyficzny. Ale nie łączyłbym tego z poglądem, że każdy oficer służb specjalnych był agentem i działał na szkodę Polski. Nie zamierzam wytyczać lini podziału, ilu było dobrych a ilu złych, bo to wróżenie z fusów. Podjęto arbitralnie decyzję, że wszyscy są "be" i rozpuszczono do domów. Co mieli w takiej sytuacji robić? Spora grupa to ludzie w wieku 35-45 lat, nieźle wykształceni (przede wszystkim na uczelniach w Polsce)... Szukali sposobów na życie wszędzie gdzie to było możliwe. Nie usprawiedliwiam nikogo, bo każdy odpowiada za siebie, ale było to do przewidzenia, że pójdą tam gdzie w końcu trafili. Każdy odrzucony będzie szukał rewanżu, każdy zapędzony w potrzask staje sie agresywny... To jest skutek działań, których nigdy nie wolno było podejmować. Dowieść winy i przykładnie ukarać, jak brak dowodów-zneutralizować tak by nie mógł szkodzić, innym dać szanse i uczciwie wywiązać się z umowy. Było by znacznie mniej kłopotów i dużo więcej kompetencji. Pozdrowienia.
 • @Marek Toczek 21:40:40
  Nie jest możliwe uchronienie się przed pozostaniem w służbie ludzi związanych z obcymi służbami, bez przeprowadzenia opcji zerowej.
  Wszyscy dotychczasowi powinni być zwolnieni, a potem ci, co chcieliby służyć uczciwie Rzeczypospolitej Polskiej, powinni stanąć do naboru, składając bardzo obszerne zeznanie ze swojej służby, które podlegałoby weryfikacji.
 • @Ryszard Opara
  Bardzo dobry i pouczajacy artukuł. Warto na jego podstawie stworzyć porozumienie programowe, uzupełnione o analizę roli NBP oraz jego powinności wobec Narodu. Tak jak napisał Tomasz Urbaś i jak ja piszę - emisja pelnowartościowego pieniądza w miejsce zaciągania długów.
 • @Jacek Rossakiewicz 00:16:06
  Najlepiej każdy "pieniądz" wysadzany brylancikiem. Od jednego do 100 karatów.

  A poza tym wszyscy zdrowi?
 • @Marek Toczek 21:20:02
  Byl pan zolnierzem zawodowym LWP /wikipedia/ tak samo jak ja czy R Opara i wie pan doskonale, ze nie bylo mozliwym zaufania "jakiejkolwiek kanalii" w LWP".

  Nie interesuje mnie jak oceni ta moja wypowiedz ktokolwiek "Ja to tak czuje" a o tym jak mnie traktowano / pluto mi w twarz, zrywano mi pagony z gwiadkami, przykladano pistolet do mojej skroni i brzucha, wreszcie znecano sie nademna psychicznie a nawet fizycznie/ wiedzieli o tym mniedzy innymi gen. Huszcza czy gen. Ogrodowicz i co?.

  Dlatego, gdy ktos mowi mi, ze byl w tych czasach “zlewem” to ja sie poprostu odsuwam od niego.

  Bez zadnego zolnierskiego “Pozdrowienia, Prosze”!
 • @Jacek Rossakiewicz 00:16:06
  Popieram ten pomysł. I przedsięwzięcie nie powinno na nas zbyt długo czekać.
  Pozdrawiam
 • @nonscolar 00:24:47
  "Najlepiej każdy "pieniądz" wysadzany brylancikiem. Od jednego do 100 karatów.

  A poza tym wszyscy zdrowi?"

  Proszę Pana o merytoryczne argumenty, bez wycieczek osobistych!!!

  Szanujmy się..
 • @35stan 21:50:11
  Zgadzam się, to też jest sposób na rozwiązanie wszelkich wątpliwości dot. lojalności kadry WP względem Polski i Polaków. Nie sądzę by było wielu oponentów do poddania się takiej weryfikacji. Zrobiono jednak inaczej. Decyzją polityków III RP przyjęto jako formę weryfikacji kadry fakt wymiany sztandarów wojskowych we wszystkich jednostkach (od samodzielnego batalionu wzwyż) i złożenie na te sztandary przysięgi, według nowej roty wojskowej, przez kadrę służby czynnej. Ten fakt odnotowywano w dokumentach kadrowych każdego kto stanął do przysięgi. Można więc przyjąć, że ci żołnierze zawodowi co stanęli przed sztandarem i złożyli przysięgę wojskową ustanowioną przez władze III RP, kontynuują w świetle prawa swą służbę jako lojalni wobec Ojczyzny -Rzeczypospolitej. Z tego co pamiętam cała procedura została zakończona w skali WP w 1994 roku. Później jak pamiętamy dokonano powtórnej weryfikacji kadry WSI z wiadomym skutkiem. Pozdrowienia.
 • @AussieJC 01:47:58
  Czy to znaczy, że tak było we wszystkich jednostkach, że tak postępowali wszyscy noszący mundur żołnierza zawodowego WP ... (?)Jestem w stanie zrozumieć traumę z jaką Pan żyje, jeżeli to co Pan opisuje jest opisem Pana codziennej służby wojskowej. Ale tak pewnie nie jest, bo nie są to obyczaje powszechnie znane kadrze w służbie w jednostkach wojskowych, nikt z żołnierzy zawodowych w tamtym czasie nie biegał z pistoletem w dłoni po jednostce. Tylko wiadome służby(WSW) w tym względzie były poza tym prawem. Takie uogólnienia, wrzucanie wszystkich do jednego wora to prosta droga do paranoi. Z drugiej strony co ma oznaczać określenie "zlew". Co można powiedzieć o osobie, która tak się przedstawia w środowisku? Zło jest złem nie inaczej i tu nie ma litości bez względu na stopień czy stanowisko. Ale zachowajmy umiar w ferowaniu sądów. Mimo wszystko z żołnierskim pozdrowieniem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031