Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Moje wystąpienie do Czytelników i Blogerów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo. W związku z bezprzykładnymi atakami na mnie i Nowy Ekran w Internecie, zawierającymi stek oszczerstw i pomówień proszę o wysłuchanie mojego wystąpienia video w tej sprawie.

Jednocześnie chciałbym Państwa prosić o potraktowanie poważne mojej propozycji i umożliwienie mi obrony mojego dobrego imienia. Nie może być tak, że specjaliści od insynuacji, których intencji nie znam, ale mogę się domyślać będą bezkarnie tworzyć rzeczywistość medialną za pomocą manipulacji i kłamstw udających informację, niszcząc w ten sposób nie tylko mój wizerunek, ale także wizerunek i wiarygodność serwisu informacyjnego, który tworzę razem z Państwem i wieloma wspaniałymi ludźmi stanowiącymi redakcję Nowego Ekranu. Zbyt ciężko wszyscy pracujemy nad stworzeniem realnej alternatywy dla gazet, telewizji i portali zajmujących sie głównie szkodliwą dla Polaków propagandą by tolerować działania twórców czarnego PR-u.

Dlatego niezależnie od zapowiedzianego wywiadu podejmę niebawem kroki prawne, mające doprowadzić do zbadania możliwości ukarania oszczerców i sądowego ustalenia faktów, czy za ich działaniem - nie mającym pokrycia ani w dokumentach ani w innych dowodach - oprócz złej woli nie stoją także wrogie Polsce inspiracje. Co prawda osoby publikujące takie rzeczy i powielające je, nigdy nie zapłacą za wszystkie szkody jakie spowodowały - bo wiele z nich mogą ponieść nasze akcje społeczne i informacyjne - niemniej jednak Nowy Ekran to także Spółka Akcyjna, która z pewnością potrafi policzyć swoje straty, jeśli takowe w związku z określonymi wpisami internetowymi się pojawią. A muszę Państwu powiedzieć, że są możliwości finansowe i wola, aby doprowadzić do naprawienia szkód wyrządzonych przez winowajców. Nie jestem jednak prawnikiem i muszę zbadać wszelkie prawne możliwości ochrony mojego dobrego imienia oraz obrony wiarygodności Nowego Ekranu, jego redakcji, współpracowników, blogerów, komentatorów i czytelników, którzy z nami sympatyzują.

KOMENTARZE

 • Ryszard Opara
  Dzięki. Szczęść Boże.
 • @Autor
  "Wypominają mi znajomość np. z Gen. Czempińskim. Na ten temat pisałem. Nie zamierzam - nikomu przez najbliższe lata udowadniać, że „nie jestem wielbłądem”"
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/13692,polsko-ojczyzno-moja


  BTW: coś, jakby trochę temu "asowi wywiadu", Czempińskiemu (o ile pamięć mnie nie myli - ten "as" to chyba cytat z p. Szeremietiewa, a przykładowo S.Cenckiewicz prezentuje tu dość odmienną opinię)
  - od tego czasu nieco zwichnęła się aureola...

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  1. Wywiad powinien rozwiać wątpliwości ,więc do tego czasu szanowni blogerzy zamykamy jadaczki i formułujemy pytania

  2. Panie Ryszardzie jeżeli to NEkran ma być "patriotyczny" to jednak preferencje dotyczące wartości powinny funkcjonować bo nie żyjemy w aksjologicznej pustce .W kanonie cywilizacji łacińskiej istnieje coś takiego jak tolerancja.

  3. "budować nową Polskę"
  Polska jest "projektem" powstałym ponad 1000 lat temu. Nie trzeba budować "nowej" Polski wystarczy powiedzieć "Żeby Polska była Polską" a to się wiąże w moim odczuciu ze stworzeniem nowego normalnego państwa, lecz przecież nie Polski bo ona przetrwała pomimo zaniku państwowości.
  Pozdrawiam.
 • @Opara
  brawo! dać im odpór! krytyka Opary to atak na Polskę!

  można skorzystać częściowo ze schemaru pamiętnego pozwu Radka Sikorskiego:
  http://www.radeksikorski.pl/dokumenty/pozew.pdf
 • @Autor
  Brawo!
  Otwarta i jednoznaczna odpowiedź, bez uników i przemilczeń - tak trzeba! Panie Ryszardzie!
  Ukłony

  patriocinamotorach.pl
 • Matka Teresa z Kalkuty
  Ludzie są nieracjonalni, nielogiczni, egocentryczni. - Nieważne! Kochaj ich.

  Jeżeli czynisz dobro, przypiszą Ci ukryte, egoistyczne cele. - Nieważne! Czyń dobro.

  Jeżeli będziesz realizował swoje cele, spotkasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów. Nieważne! Realizuj je.

  Dobro, które uczyniłeś zostanie jutro zapomniane. Nieważne! Czyń dobro.
  To, co zbudowałeś przez lata może być zniszczone w jednej chwili. Nieważne! Buduj.

  Jeżeli służąc światu dasz z siebie wszystko- potraktują Cię kopniakiem. Nieważne! Daj z siebie wszystko.

  Jeśli pomożesz ludziom będą urażeni. Nieważne! Pomagaj.
  Uczciwość i szczerość uczynią Cię bezbronnym. Nieważne! Bądź szczery i uczciwy. Matka Teresa z Kalkuty
 • Panowie politycy!!!
  Panowie politycy, do dzieła!!!
  Wysłuchałem wystąpienia Pana Opary i teraz czekam, kiedy to panowie politycy poproszą o zebranie pytań do nich skierowanych i zadeklarują się ze swymi szczerymi odpowiedziami przed cała Polską! To na pewno nastąpi, prawda?!
  No nie, przepraszam, to był tylko taki żart...
 • @Ryszard Opara
  Ze zniecerpliwieniem czekałem na Pańską reakcję.
  Cieszę się, że odważył się Pan na stawienie czoła i zobowiązał sie do odparcia wszelkich zastrzeżeń i zarzutów. To jest pierwszy, właściwy krok aby mieć aspirację do stania się liderem. To jest dobry znak. Gratuluję,

  Rozumiem, że zakceptował Pan również prawo nas wszystkich do tego, abyśmy w pełni znali Pańską przeszłość, realcje i dokonania, bądź nawet i ich brak.

  Czekamy więc na realizację obietnic złożonych w dzisiejszym wystąpieniu. Warto jest aby organzatorzy zadbali o to aby w jednym wątku, administrowanym przez wiarygodnego blogera były gromadzone i porzadkowane zapytania związane z Pana przyszłymi odpowiedziami.

  Sedno sprawy tkwi jednak w uczciwym przygotowaniu serii pytań i wiarygodnymi, potwierdzonymi faktami i dowodami odpowiedziami.
 • cały świat zmierza ku moralnej katastrofie i wody w Wiśle kijem nie zawrócimy
  Dlatego warto sobie postawić realistyczne cele. Żyjemy w okresie przypominającym czasy Noego, kiedy to ludzkość doszła do szczytu zepsucia i oczekiwała na sąd. Tym razem też czekamy na sąd i widać to gołym okiem. Ratujmy siebie i tych, których damy radę ostrzec. Ale nie łudźmy się, że ocalimy Polskę. Polska tonie - i utonie.

  Bóg, Honor, Ojczyzna? - nie, teraz tylko Bóg.

  2 Piotr. 3:3-7
  3. Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
  4. I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.
  5. Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego
  6. Przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął.
  7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
  (BW)
 • Ryszard Opara
  Jestem tylko robolem , nie ogladam telewizji, siedze w internecie, po pracy.
  Nie znam wielu, wiekszosci blogerow, nie obracam sie w tzw. srodowiskach,
  co moge powiedziec na temat nowego ekranu i Pana ? A wiec, bardzo dobrze ,ze istniejecie, codowne bylo to, ze przekazaliscie Marsz. Krople draza skale. Jestescie bardzo potrzebni, w momencie ogromnego zagrozenia
  dla naszego istnienia. To co powiem , jest bardzo bardzo wazne, mieszkam poza Krajem i slysze wypowiedzi mlodych ludzi, w 80% , "nic mnie nie obchodzi Kraj ja chce dla siebie i dla mojej rodziny godnego zycia, nie mam tego w Kraju". To jest najgrozniejsze, najgrozniejsze dla naszego istnienia. Nigdy nie bedziemy, przynajmniej w europie, obywatelami panstw w ktorych pracyjemy, obywatelami pierwszej kategorii. Zawsze bedziemy obcymi. To dotyczy rowniez najmlodszych. Dla nich to bedzie dodatkowe obciazenie. Musicie dzien po dniu , godzina po godzinie, Pokazywac PRAWDE CALA PRAWDE I TYLKO PRAWDE. Bedzie to codzienny dysonans do pramnia muzgow , przez polskojezyczne w Kraju media. NIgdy nie pozwoli uspic Narodu. A co do mlodziezy, oni potrzebuja , jak kania dzdzu, utozsamiac sie z bochaterami, wspanialymi czynami, naszych przodkow. Brakuje rowniez nam starym, "pozytywnej propagandy". Ja slysze tylko, ze zawsze my Polacy to tylko dno. Nie wiecie jak za granica, wszystkim ,wokol mnie, rodakom, otworzyly sie szeroko oczy i urosly serca, po obejzeniu teledysku zespolu Sabaton spiewajacego o POLSKICH BOHATERACH pod Wizna. Przepraszam ,za bledy , brak naszuch znakow i braki w wyksztalceniu.Pozdrawiam.
 • @autor
  Coraz bardziej podoba mi się ten projekt.


  NE to chyba jedyne tak duże niezależne źródło wiarygodnej informacji.


  Duże brawa !!
 • @Ryszard Opara
  Do przeprowadzenia z Panem wywiadu zgłaszam kandydaturę Aleksandra Ściosa. Zobaczymy czy będzie miał odwagę...
 • @
  Przypomnijcie sobie Państwo, co robili starożytni Rzymianie, by zachować spokój na rubieżach imperium? Ano poprzez intrygi swoich wywiadowców skłócali ze sobą wodzów poszczególnych plemion.
  Natomiast, gdy kilka razy wodzom udało się dogadać Rzymianie musieli korygować granice.
  Teraz, czy lepiej jest działać według zasady: "kto nie z nami - ten przeciw nam", czy według zasady: "kto nie przeciw nam - ten z nami"?

  Mam nadzieję, że NE będzie się dalej - pomimo ataków - rozwijać. Takie miejsce jest bardzo dzisiaj potrzebne.

  Pozdrawiam
 • Cała siła z naszej strony jest z Wami.
  To pojedyncze przypadki strasznych wojowników. Nawróconych w walce i tych co mają odwagę podnieść wysoko głowę. Nie ma strachu i obaw tylko wiara w prawdę. Prawda która powinna być uczona w szkole, że ktoś wymyślił sobie że jest Bogiem wobec pozostałych. To się sypie z każdym kolejnym tekstem na NE.
 • Ryszard Opara.
  Szanowny panie Ryszardzie! Zrobił pan b.duzo dla zbudowania niezaleznego portalu i za to panu chwała!!! zawsze znajdą się ŚWINIE,które bedą ryły i pluły, bo nie w smak im, że istnieje takie forum, gdzie można poczytać sporo artykułów na rózne tematy i jestem pełen podziwu, dla wiedzy blogerów! W naszym kraju trzeba być twardym i dawać ODPÓR chamom, oszołomom,świrom itp, bo zawsze się tacy znajdą. Życzę panu duzo zdrowia i wytrwałości w tym dziele, które pan i współpracownicy, powołaliście do zycia. Przestałem czytać i komentować na S24, bo jest tam cenzura i I.Janke sam nie wie, czy to ma być forum prawdziwie niezlezne, czy tylko 50% dal ludzi a drugie dla władzy. Pozdrawiam-zibi.
 • Panie Ryszardzie-wielki szacunek
  Wspólny cel, wspólne dobro a nie szczekanie i ujadanie. Stworzył pan coś, co jest niezbędne dla polaków jak powietrze do oddychania, dlatego niektórzy próbują to zepsuć, bo stanowi pan zagrożenie, ale prawda zawsze się obroni.

  Pozdrawiam.
 • No.
  I o to chodziło.
  Wywiad - świetny pomysł.
  Brawo.
 • @GPS.65
  Zaprosisz Ściosa, przyjdzie Bączek i powie, że to nie on, on tylko w zastępstwie ;-)
 • @oskar20
  Przypominasz sobie by Wałęsa zgodził się na niezależny wywiad i na stawianie dowolnie trudnych pytań na temat jego osoby? Każdy mądry widzi po co Ty tu jesteś. Na pierwszy rzut oka.
 • @Autor
  1'34" - "Wszystkie ekipy rządowe (...) od czasów Okrągłego Stołu doprowadziły do sytuacji, gdzie wyprzedany został w większości majątek naszego kraju za bezcen."

  - oczywiście nie grały w tym wyprzedawaniu majątku pierwszych skrzypiec - żadne post-PRLowskie służby, np. WSI.


  2'06 - "Polska uzależnia się energetycznie od Rosji"

  - oczywiście w tym też swych paluchów nie maczało WSI.


  2'20 - "Polska stacza się po równi pochyłej w niebyt"

  - i zupełnie nie ma to żadnego związku z tym, że w Polsce kilkanaście lat po "obaleniu komuny" działało sobie w najlepsze WSI (przeżarte agenturą na wylot i trzy metry w głąb ziemi, jak mawia Michalkiewicz)


  Nie można zbudować Polski silnej, nie można zbudować Niepodległości - bez POLSKICH służb specjalnych. A na pewno takimi służbami nigdy nie były te, które zostały żywcem wyjęte z PRL-u, jak właśnie WSI.
  Pan, zdaje się, ma na ten temat całkiem odmienne zdanie (zgodnie z życzeniem - dołączam materiał):
  http://orks.nowyekran.pl/post/18965,coming-out-ryszarda-opary

  Pozdrawiam

  P.S.
  Pozwolę sobie przygotować ze trzy pytania (wklejać tutaj, poniżej?)
 • zgłaszam się do przeprowadzenia wywiadu z Panem Doktorem Ryszardem Oparą
  Jestem Polakiem, lekarzem medycyny, działaczem narodowym od wielu lat. Poznałem Pana Ryszarda Oparę w roku 2000-nym podczas kampanii wyborczej Generała Wileckiego, gdy działałem jako 29-cioletni członek Stronnictwa Narodowego, które się potem przekształciło w Ligę Polskich Rodzin, łącząc ze Stronnictwem Narodowo-Demokratycznym.
  Po wielkim politycznym laniu, które wraz z wszystkimi narodowcami zaliczyliśmy jesienią roku 2007-go wraz z Kolegami o podobnych życiorysach założyliśmy TELEWIZJĘ NARODOWĄ, inicjatywę medialną czysto polską, biedną, ale wytrwale poszukującą prawy, afirmującej prawdę, jakże często przykrą i trudną do wyartykułowania. Towarzyszyliśmy Polsce w chwilach trudnych, filmowaliśmy jak Polacy zaczęli krzyczeć "Gdzie jest Krzyż?" przed pałacem prezydenckim po tragedii w Smoleńsku. Filmowaliśmy dziwne rusztowanie na tyłach gmachu Samoobrony, w dniu gdy zakończył życie wicepremier Andrzej Lepper, filmowaliśmy wywiad z Albinem Siwakiem opowiadającym o swoim zyciu i sprawach, filmowaliśmy swój narodowy gorący sprzeciw i prawdziwie polskie święte oburzenie, emocje gdy ludzie w sutannach usiłowali odebrać Polakom Krzyż i gdy wprowadzali zwłoki masona do świętej archikatedry warszawskiej... Filmowaliśmy jak upokorzony Gabriel Janowski przełykał gorycz swojej porażki przy rejestracji na kandydata na prezydenta i jak ludzie wysiadają z pociągu wracając z pracy z Warszawy do miasta Tłuszcz...
  Filmowaliśmy Polskę. Nasz Kraj, który kochamy, ludzi, których jakże często źle oceniamy i nie rozumiemy. I chyba nigdy nie rozumiemy, bo Polskę zrozumieć - to jest łaska, to jest cud, to Rzecz jest Święta!
  Filmując - nabyliśmy doświadczenia, doświadczyliśmy upokorzeń, upokorzyliśmy możnych, pomnożyliśmy rozeznanie prawdy w narodzie, bo działamy w sferze polsko-języcznej. Dużo uczyniliśmy, bo pozostaliśmy az do tej pory wierni prawdy. A Prawda nas wyzwoli, ocali i obroni!
  #
  I właśnie na takich warunkach niniejszym proponuję filmowaną rozmowę Panu Doktorowi Ryszardowi Oparze, polskiemu wojskowemu, lekarzowi, politykowi i przedsiębiorcy.
  Będę się czuł zaszczycony, gdy Pan się zechce spotkać i porozmawiać.
  z wyrazami szacunku
  /-/
  Eugeniusz Sendecki (tel. 601 7897 407, mail; endecki@wp.pl)
 • @O.R.K.S.
  Przyjdź i zadaj pytania :)
 • Pierwsze Koty za płoty...
  a na Boże Narodzenie proponuje coś w tym stylu ;-)


  http://www.youtube.com/watch?v=znOlmHAycUw
 • @all
  Brawo za decyzję i odwagę.
  Czego zabrało ?
  Określenia terminów kolejnych kroków. Sprawę trzeba wyjaśnić i to dość szybko bo jeśli NE ma być wiarygodne to powinno być wybudowana na fundamencie jakim jest PRAWDA.

  Póki co była wędrówka ludów za Łazarzem z S24 do NE której właścicielem była spółka OK-KO o ile dobrze pamiętam.
  Finalnie okazało się że właścicielem jest kto inny.
  I jak zwykły blogowy szary żuczek ma czuć że nie ma żadnych wątpliwości co do wiarygodności projektu.

  Czy wywiad pomoże ? w pewnym sensie tak, ale to zależy w jakiej będzie formie. Nawet jeśli przeprowadzi je ktoś z zewnątrz i zada kluczowe pytania, a nie będzie mógł dopytać, tylko czytać pytania z listy, to znów się znajdą tacy którym sie to nie spodoba bo dopytanie jes pewną formą kontroli.

  Czy odpowiedź na kluczowe pytania pod kontrolą wariografu mogłyby coś dać ?

  Dla jednych będą wariactwem, innych przekonają a pozostaną tacy którzy nadal przekonani nie zostaną.

  Pytanie jak bardzo można się poświęcić dla wybudowania dobrego fundamentu.

  Panie Ryszardzie, jest wielu którzy podchodzą do NE z dystansem. I o ile Pan może mieć pewność co do swojej wiarygodności to jest wielu takich których władza i media oszukały i to nie raz, o czym z resztą też i Pan wspominał.
  Niech się Pan nie dziwi że wielu pyta i to często.
  Co niestety stoi w sprzeczności z niechęcią do negowania że nie jest się wielbłądem.

  Tak to po prostu wygląda.
 • @Mariovan
  mam nadzieję, że nie jest warunek konieczny ;)
  zdecydowanie mniej zachodu i oszczędniej - skrobnąć je w Notepadzie ;)
  (a ja cenię również swój czas)
 • @Łażący Łazarz
  Dobrze, to zgłaszam kandydaturę Bączka. Poważnie! Wystosujcie do nich jakieś zaproszenie. A jak nie, to kogoś z Gazety Polskiej. Już sam fakt, że odmówią przyjścia na konferencje, albo zignorują zaproszenie, będzie świadczył na ich niekorzyść.
 • @Ryszard Opara
  Wiadomo było od początku, że nie będzie łatwo, ale stawka jest ogromna.
  Dzięki za Nowy Ekran i serdeczne życzenia pomyślności.
  A psy niech szczekają. Taka już ich psia natura.
 • @O.R.K.S.
  Każdy zdaje sobie sprawę z wrednej roli służb WSI w polskiej rzeczywistości. Gdyby jednak rządy chciały to by zneutralizowały.

  Czytam to co piszesz i tak sobie myślę, że koniecznie chcesz uderzyć więc próbujesz to jednego to drugiego kija.
 • @Mariovan
  O.R.K.S. to płatna internetowa menda wynajęta do psucia dyskusji w Internecie, więc nie odważy się robić na żywo tego co robi w komentarzach.
 • Dziwiłem się, że nikt stanowczo nie reaguje na takie różne padające ciężkie oskarżenia...
  Mam nadzieję, że przemówienie to zwrot w kierunku wyjaśnienia wszystkich oskarżeń pod adresem Pana Ryszarda Opary.

  Nie wiem, ale jak Pan ma ''czyste intencje oraz sumienie'' to może poddać się ''lustracji'' ...
  Byłby to najlepszy pstryczek dla wszystkich wydumanych teorii tworzonych przez ''oskarżycieli posiłkowych'' ....

  Tak, jak ktoś powyżej napisał MY w POLSCE już tyle razy zostaliśmy przez różne osoby oszukani, że każde takie dziwne sygnały odczuwamy z lekkim
  niepokojem ...

  Zabrakło mi w przemówieniu słowa UCZCIWOŚĆ ...
  Za to chwali się, że POLSKA to JEDNA FIRMA (Jakbym już kiedyś to pisał)

  Pozdrawiam:-) I życzę powodzenia ...
 • @ Każdy ma prawo do obrony, ale nie zamierzam się bawić w adwokata... ani sędziego-kata
  Przy okazji namawiam Pana Romualda Szeremietiewa do odpowiednich kroków prawnych przeciw tym co zniszczyli Panu karierę w 2001 roku. Dekadę trwało prawie udowadnianie iż nie jest wielbłądem. Wiadomo że chodzi m.in o samego Komorowskiego z diabelskiej "łaski" prezydenta III RP ku naszemu bulowi. Immunitet? I cóż z tego. Trzeba tak działać jakby nie miał żadnej osłony, zresztą nie będzie wiecznie pod nią. Najważniejsze żeby przekaz dotarł do opinii publicznej.

  Nakręciłbym nawet tani film fabularny o tym. Przecież to grosze będzie kosztować, same gabinety, gadanie, telefony itd Panu Ryszardowi też radzę nakręcić film biograficzny o sobie i przedstawić siebie TAK JAK BYŁO NAPRAWDĘ bez "ulepszania" ;) Niskobudżetowe produkcje telewizyjne, a po prawdzie do sieci... bo po co mają grzać półkę w jakimś archiwum danej TV. Przy okazji można zareklamować i NE takim filmem.
 • @pomidorowa
  Wiesz jak to było z OK-KO? Zwyczajnie, tworzylismy serwis którego losów nie znalismy. Ja byłem jak najlepszej myśli ale Ryszard ostrożnie oceniał szanse i zakładał spore ryzyko, że projekt może nie wyjść. NE nie mógł działać w próżni a tylko jedna spółka OK-KO miała taki zakres działalności, że mogła byc formalnym właścicielem i administratorem portalu. Dopiero jak okazało się, że mamy sukces i wielkie szanse to założyliśmy Nowy Ekran SA. Gdy ktos minimalnie zajmuje sie biznesem, to wie, że działa się stanowczo ale ostrożnie i nie pakuje w koszty gdy nie można ocenić poziomu ryzyka.

  Myślę, że Ryszard miał rację, sukces NE zaskoczył nie tylko nas ale i osoby z konkurencji (róznego rodzaju) - przygotowano więc pod byle pretekstem (mój tekst o 2 partiach opozycyjnych) atak i go przeprowadzono. Teraz może byc dalszy ciąg, bo znów (tym razem po Marszu Niepodległości) okazało się, że potrafimy być wpływowi.

  A jak wiadomo prawicę trzeba skłócac - to raz. Konkurencję na prawicy inną niż namaszczona - trzeba eliminować. Zawsze eliminowano, od lat.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Upppsss, czemu takie "nadęte".... nie smakuje.... :(
 • @Ewa Rembikowska
  "Mam nadzieję, że NE będzie się dalej - pomimo ataków - rozwijać. Takie miejsce jest bardzo dzisiaj potrzebne."
  .
  Też mam taką nadzieję... ale tylko PRAWDA się ostanie, oby nie "PRAWDA"...
 • @ALL
  "Ciekawostka" o p.Oparze,
  znana nam wszystkim, ale może przeoczona:
  .
  Pisze "płomienną mowę" i.... cichutko siedzi OBSERWUJĄC dyskusję...
 • Panie Ryszardzie
  Panie Ryszardzie, ludzie już tak wiele razy byli wyprowadzeni na manowce, ze są bardzo podejrzliwi i mnie to nie dziwi. Ja osobiście mogę Pana pochwalić za to co Pan teraz robi, bo to kawal dobrej roboty. Czas pokarze czy słusznie obawiali się, tylko czy my mamy czas?
 • @GPS.65
  Fajny pomysł nawet. Ale Ryszardowi chodziło o blogera nie dziennikarza czy byłego oficera służb specjalnych. Wywiad powinien być uczciwy i szczery, dlatego bloger. Wśród zawodowców są goście szkoleni do manipulacji i zgnojenia przeciwnika - zamiast uczciwego wyjaśnienia sprawy. A chyba nie chodzi o to.
 • Moja propozycja hasła na ewentualne ogłoszenia prasowe:
  Wyłącz zdalne sterowanie.
  Włącz Nowy Ekran!
 • @oskar20
  Naprawdę? To po co jatrzysz i antagonizujesz? To Twoja realizacja prawdy i modlitwy?

  Słabo przekonywujące.

  Chcesz docierać do prawdy? Masz okazję.
 • Ryszard Opara
  Na razie jest klasycznie: "nie prawdą jest jakoby" i o wielbłądach.

  Pomysł z tym wywiadem z listą pytań jest ciekawy. Jeśli pozostanie pomysłem "wolnym", zamieni się w publiczne przesłuchanie. Ma Pan tego świadomość? Na pewno.. albo nie będzie wcale taki wolny, ten pomysł..
  Kurcze, duże cohones, bez precedensu. Chyba, że się uwzględni wywiad z Nixonem, to już precedens był..:)
  Ten cały bloger z pytaniami powinien mieć status posła, aby mu z mety łeb z ramion nie spadł i w procesy nie popadł.:p

  Ktoś tu pisał, chyba Andre Cholet, ze powinien p. Opara mieć dowody.
  Pozwolę sobie się nie zgodzić. Jeśli potraktujemy ten wywiad jako swoistą lustrację, to odpowiedź p.Opary należy przyjąć i zaprotokołować.
  Dowodu należy wymagać od tego, który będzie potem twierdził, że skłamał w odpowiedzi na pytanie. Takie są chyba wymagania, tej całej cywilizacji łacińskiej i porządku prawnego..:p

  Praca, praca, praca. Wcale nie uważam (może mylnie), że p. Opara wniósł ogrom pracy w powstanie portalu. Ogrom pracy wniósł Parol Opary & ferajna. Taki np. Pawko.:)
  Pan Opara jest jednak naszym dobrem ogólnym. Jest inwestorem patriotą, który tą prace umożliwił. Jest naszym kapitałem.:p Nie chodzi mi o umniejszanie którejś z ról. Chodzi mi o nie mieszanie jednego z drugim.:)
  Tym bardziej spodziewam się, że wyjdzie zwycięsko ze "100 pytań do i żadne sympatyczne".

  Pomysł ze Ściosem.:D
  "Baczek jestem! Słyszałem, ze ktoś wołał Ściosa!:D"
  Może - nie wiem. A Ścios będzie się trzymał listy, czy sobie freestylem poleci ściosowym?:)

  Chciałem coś jeszcze, ale kawał ze Ściosem mnie wytrącił..:)

  P.S.
  Oczywiście sercem jestem z Panem, ale rozum chce podstaw do obalenia plotek. Bo to przecież na razie ploty są rozumiem. Nawet te sygnatury z IPN są jakieś trefne, bo na pierwszy rzut gałką, tam nie pasuje.
  Jednocześnie proszę przyjąć wyrazy sympatii. Potrafię sobie wyobrazić poziom ciśnienia. Fajnie się siedzi i ogląda cyrk, gorzej robić za klowna w tym cyrku.:)

  Ganiać Costka? No może, tzn ku przestrodze? Hmm..
  Niby jest jakiś poziom absurdu, który nie powinien zostawać bezkarny, ale to on właśnie?
 • @Konrad
  dokladnie rozumiem Konrada, sam mam podobne mysli
 • @laurentp
  Ja też piszę wspaniały tekst, a potem obserwuję dyskusję. Moim zdaniem pod taką notką Ryszard faktycznie nie powinien dyskutować. Ty dyskutuj.
 • @Konrad
  Zwróćcie, drodzy Państwo, uwagę na komentarz Konrada, określającego siebie jako "robol". Konrad dotknął jednej z najważniejszych kwestii. Jest ogromna liczba ludzi odwróconych głupio od Polski. Ludzi, którzy nie godzą się na taką Polskę, wstydzą sie Jej i dlatego emigrują (wewnętrznie też) skupiając się na pracy i zarabianiu. W pewnym sensie to Polska z nich zrezygnowała. Dla wielu młodych ludzi Polska przestała być wartością bośmy oddali Ją w ręce obecnie rządzących. Gdy prezydentem był wałęsa mnie groziło pójście do wojska, za nić w świecie nie chciałbym ginąć za takiego prezydenta w ewentualnej wojnie. Wiem, że takie myśli w mojej głowie były niezrozumieniem istoty patriotyzmu. Ale nie było wtedy zbyt dużo źródeł zdobywania rakiej wiedzy. Konrad mówi nam, że inteligentni młodzi ludzie, wielokrotnie okłamani, są odwróceni od Polski ale nie straceni. Dla nich takie medium jak NE może być JEDYNYM ŹRÓDŁEM prawdziwej informacji i zalążkiem odrodzenia patriotyzmu w ich sercach. Oby NE przetrwał niezależnie od "wyników" wywiadu z Panem Oparą.
  Wyszło mi troszkę off-topic, za fo przepraszam, problem nadaje się na głebszą analizę w większym tekscie. Nie jestem, niestety "zawodowym" blogerem.
 • @Łażący Łazarz & ALL
  Trochę irytuja mnie niektóre posty ustrawiedliwiające i wręcz przepraszające za to, iż opinia blogerska/publiczna domaga się od p. R. Opary wyjaśnień (po tylu zarzutach i byc może insynuacjach na jego temat)

  Czyżbyście wszyscy chcieli "poprawki z rozrywki" jaką był "okrągły stół w 1989r i jego kontynuacja jaka trwa do dzisiaj".
  Dlaczego tak sie stało? Pomijając już nawet olbrzymią machinę propagandową i brak odpowiednio głośnej opozycji - to było zawierzenie "w ciemno" na 100% intencjom owych liderów, w końcu elity polityczno-rządowej, która rozgrywa Polską do dzisiaj!

  JA SIĘ NA TO NIE ZGADZAM!!! Carte Banche - juz nie będzie !!!
  Dlatego też od wszystkich ludzi majacych aspiracje na rządzenie lub zaistnienie w polityce domagam się wyłożenia "wszystkich KART na STÓŁ". Jest to ich oczywisty OBOWIĄZEK i nie mają się o co obrażać ani ani żachać!

  A Ty ŁŁ powinieneś zadbać o to, aby stworzyć odpowiednie ramy do profesjonalnego przeprowadzenia tego "projektu", i tak:
  1. podania ram czasowych: na zbieranie/gromadzenie/opracowanie pytań i wstępny termin na opowiedź p. R. Opary
  2. stworzenia odpowiedniego mechanizmu na NE do gromadzenia, weryfikowania i sortowania wszystkich pojawiających sie pytań
  3. dokonania wiarygodnego opracowania tych finalnych pytań i przedstawienia ich do ogólnego wglądu na NE i zatwierdzenia ich przez (no właśnie przez kogo? - może warto stworzyć jakiś komitet?)
  4. przekazania oficjalnych, zatwierdzonych pytań p. R. Oparze
  5. opracowania odpowiedniej formy na ustosunkowanie się p. Opary na przedstawione pytania.

  W razie potrzeby, chętnie się włączę w ten proces, gdyż zależy mi niezmiernie na tym aby iść do przody i budować prawdziwie wolną ojczyznę.
  pozdrawiam

  Ps. Sam też mam kilka pytan w zanadrzu.
 • @laurentp - Prawda nie musi ani smakować, ani być prawdowpodobna...
  ...Pański wpis uważam za chybiony. Ani mnie Pan nie wsparł, ani mi nic nie ujął.
 • @GPS.65
  niezly pomysl. a potem zrobimy wywiad ze sciosem; )
 • @Łażący Łazarz
  "Ty dyskutuj."
  .
  Hmmm, zbytek łaski... :)
  Często wystarczy mi wyłapanie potencjalnego "brzydkiego zapachu"...
  Ale i swoje zdanie mam, i jak coś mi (nie)pasuje to je wypowiadam.
 • @Andre Cholet
  Popieram... Jeśli ma iść NOWA JAKOŚĆ POLITYCZNA, NOWE STANDARDY W ŻYCIU PUBLICZNYM to powinno się wyłożyć wszystko ''KAWĘ NA ŁAWĘ''
  nie robiąc przy tym żadnych problemów ...

  Albo idziemy twardo do przodu, albo stoimy w miejscu taplamy się w błocie nie robiąc żadnych kroków do przodu...

  Pozdrawiam:)
 • @GPS.65
  ...mam wrazenie, ze to trafne spostrzezenie...
 • @Marek Kajdas
  "Nakręciłbym nawet tani film fabularny o tym. Przecież to grosze będzie kosztować, same gabinety, gadanie, telefony itd Panu Ryszardowi też radzę nakręcić film biograficzny o sobie i przedstawić siebie TAK JAK BYŁO NAPRAWDĘ bez "ulepszania" ;) Niskobudżetowe produkcje telewizyjne, a po prawdzie do sieci... bo po co mają grzać półkę w jakimś archiwum danej TV. Przy okazji można zareklamować i NE takim filmem."

  raczej dokumentalny....

  Mógłbym nawet udostępnić ekipę filmową (studenci/absolwneci PWSFTViT w Łodzi), którzy po promocyjnych kosztach mogliby temat "profesjonalnie ogarnąć"
 • @Czartoryski
  "Rozumiem, że zakceptował Pan również prawo nas wszystkich do tego, abyśmy w pełni znali Pańską przeszłość, realcje i dokonania, bądź nawet i ich brak."
  .
  Co innego "bloger xx", co innego LIDER RUCHU... (osoba publiczna)
 • @Andre Cholet/
  jesli domagamy sie tego, to tym samym otwieramy sie na podobne pytania skierowane do nas samych(?). moim zdaniem powinny byc zachowane pewne granice przyzwoitosci w formulowamiu pytan.
 • @Aleksander
  Też się podpisuję... na "wsystkie 4 rence" :)
 • @Andre Cholet - nie będzie festiwalu non stop
  Źle to zrozumiałeś - żadnych wątków, Opara zaprasza, by delegowana osoba zrobiła z nim rozmowę, może być Scios.
 • @Czartoryski
  "Rozumiem, że zakceptował Pan również prawo nas wszystkich do tego, abyśmy w pełni znali Pańską przeszłość, realcje i dokonania, bądź nawet i ich brak. >> - jesli domagamy sie tego, to tym samym otwieramy sie na podobne pytania skierowane do nas (?). moim zdaniem powinny byc zachowane pewne granice przyzwoitosci w formulowamiu pytan"

  No problem! Jeśli zajdziemy aż tak daleko....nie mam "nic za paznokciami, i nie mam czegokolwiek do ukrycia". Póki co jestem zwykłym blogierem, bez dodatkowych aspircaji
 • @oskar20
  Widzisz, dałeś link do durnego tekstu, w którym autor nie rozumie, ż Pekao SA ukryło, że jest kredytodawcą Elektrimu i że namawiając Ryszarda na inwestycję w tą firmę nie postepuje zgodnie z interesem swojego klienta (Ryszard w tym banku miał konto) ale w swoim, bo dzięki Ryska pieniądzom (czyli swojego klienta) wpłaconym do Elektrimu Pekao będzie mogło odzyskać swoje własne.

  Tak w skrócie.

  Sam widzisz, że Mrożewski to baran albo kanalia, jeżeli twierdzi publicznie, że osoba oszukana jest współwinna. Często w naszym kraju jest niestety, że to ofiarę przestepstwa się ściga i skazuje. To że Ryszard jest ofiarą potwierdził sąd australijski. Pamietasz tego chłopaka co sobie szedł a policjant podbiegł i go skopał? Też dostał wyrok za czynną napaść na policjanta. Cos dla Mrożewskiego. Powinien konsekwentnie napisać artykuł, jak bandyta Daniel K. uderzył dzielnego funkcjonariusza Czajkę kilka razy brzuchem w pięść, czołem w but a na koniec poprawił nosem w kolano.
 • @Łażący Łazarz
  "Każdy zdaje sobie sprawę z wrednej roli służb WSI w polskiej rzeczywistości."

  :D
  tia... - no może prawie każdy (notka + komentarze):
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/18820,zmierzch-upadek-euro
  A 'prawie' - jak wiadomo - robi wielką różnicę ;)


  "Gdyby jednak rządy chciały to by zneutralizowały"

  Hehe, Naczelny NE aż takim naiwniakiem? No to nie wróżę zbytnio świetlanej przyszłości :)
  (btw: nawet Janek Pospieszalski Cię wkręcił, przecież o innych podmiotach internetowych jakoś zdążył napaplać :)


  Tak. Ja koniecznie nie tyle chcę, ale będę walił na odlew po gębach, które gloryfikują śmierdziela Jaruzelskiego (btw: co robi na tym "Niepodległościowym" portalu taki Klaun, który forsuje ruską dezę, iż Jaruzelski był patriotą, a nawet ZACNYM CZŁOWIEKIEM?)

  Tak, zapamiętaj sobie raz na zawsze, będę walił na odlew po zakutych łbach tych, którzy użalają się nad ciężkim losem śmierdzieli z PRL-owskich spec-służb, co to niby "nie mieli wyjścia" - skoro ich "odprawili" - to nic dziwnego, że niejako wprost zmuszono ich do współpracy z wrogami Polski. (wedle prośby, żeby nie być gołosłownym:
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/18820,zmierzch-upadek-euro#comment_151395 )

  Otóż dla Pana Mecenasa "nic dziwnego", a dla każdego Polaka- Patrioty (też potrafię uderzyć w patetyczne tony)
  - coś nie tyle dziwnego, ale absolutnie niepojętego. Równie niepojętego, jak samo wygłaszanie takich bredni.

  Nie mamy o czym rozmawiać. Taki "Patriotyzm", to możesz sobie nieudolny manipulancie wsadzić w DUPĘ (za przeproszeniem)

  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  wszystko pięknie..
  tylko w którym momencie blogerzy dowiedzieli się jaki konkretnie biznesmen za tym stoi ?
 • @WSZYSCY
  Staram się jak wiecie nigdy nie wypowiadać na gorąco o takich mocno personalnych sprawach więc i teraz też pozwolicie, że ja osobiście będę milczał.
  Aczkolwiek wrzucę Wam coś pod rozwagę.

  ZA KILKA DNI. 12.XII. Koncert i przemarsz pod dom Jaruzela - współorganizuje NE.
  Po kilku dniach pojawia się próba przejęcia inicjatywy przez Jarosława Kaczyńskiego wcześniej próbował to zrobić Bronek.
  Następnie następuje seria artykułów wymierzonych w Oparę.
  Dziś Niezależna wali artykułem w 12.XII i jedzie "pułkownikami" :))) o czym napisał Mirek na NE i dał linka.
  http://mirek.nowyekran.pl/post/43301,czy-to-atak-na-ne

  Wiecie co. Ja siedzę sobie cichutko i analizuję. Jak z kampanią Palikota:
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/27561,mlodziez-robiona-w-trabe-po-raz-kolejny

  QUI BONO :))))
  i
  QUID? (chyba tak to brzmiało, 25 lat z łaciną nie miałem nic wspólnego ;))
 • Co do treści i zasady
  przekazu pełna zgoda,ale p.r.-owiec i stylista chyba ten od Olechowskiego.
  Jeżeli chce p. być wiarygodny radziła bym zmienić bo taki wizerunek za bardzo się kojarzy.
  Nie napracował się spec a może nawet naszkodził,
  bo jak wiadomo od Andrzeja O. "must " be nie daleko do gen.Cz. naszego b[ł]onda i "asa" wywiadu wiadomych służb.
  Bardziej wiarygodnie było by w kapciach i przy kominku:))
 • @pomidorowa
  Strzał w "10"?
 • @WSZYSCY
  Jeszcze jedno.
  Mój cholerny "profetyczny" ;-) tekst:
  http://4wladza.nowyekran.pl/post/37163,nowy-podzial-polityczny

  zamiast tracić na aktualności z każdym dniem znajduje coraz więcej potwierdzeń. Niestety.
 • @Mariovan
  popieram,
  wstrzymam się z ocenami do czasu po Marszach.

  By nie miec wyrzutów trzeba zaliczyć oba.
 • @Mariovan
  Więc wyjaśniajmy... SPOKOJNIE, bez "przegryzania gardeł", ale ku PRAWDZIE...
  Czy TO jest przeciw temu co piszesz?
 • @carcajou
  Zrozumiałem myślę że wystarczająco dobrze.
  Że Opara zaprasza-> to ok, forma może byc zapewne jeszcze negocjowalna (a dlaczego nie?), MOŻE BYĆ TEŻ I ROZMOWA, ale zakres pytań MUSI być zatwierdzony i "klepnięty" - tylko wtedy można zamknąć sprawę!

  Chcąc uwiarygodnic się w pełni powinien być na drodze negocjacji ustalony odpowiedni wariant: one-to-one, może jakiś inny, a może pisemnie? Ale co najważniejsze wszyscy muszą mieć szansę na zadanie pytań!!! -> w komentarzu wyzej napisałem jak to widziałbym!
 • @Mariovan
  Nie koniecznie o TEJ dyskusji, ale ogólnie:
  im dłuższa dyskusja, tym "ładniej" po prostu WIDAĆ PROWOKATORÓW...
  [też to widzisz?]
  A wtedy "raz sierpem, raz młotem" :)
 • @laurentp
  A skąd.
  Tylko problem polega na tym, że mi jest ciężko już wierzyć w słowa.

  Wyznaję jedno kryterium

  "Po czynach ich poznacie" :)
 • @laurentp
  Pełna zgoda :)
 • @skuterek
  Znam takich ludzi o których pisze Konrad. Niech dan nam Pan Bóg jak najwięcej takich "roboli" Konradów.
 • @Łażący Łazarz
  "To że Ryszard jest ofiarą potwierdził sąd australijski."

  Chyba potwierdził, że bankowe tytuły egzekucyjne w Australii nie działają?
 • @Andre Cholet
  Dlatego Ryszard powinien mieć szanse odpowiedzieć na najbardziej dociekliwe pytania.
 • @t-rex
  > Jeżeli coś Pan zacznie robić, owi "swojacy" poczują się upokorzeni
  > i zaczną niszczyć Pana dzieło. Bo każde działanie (nawet
  > pomalowanie ławki w parku), przypomina im o ich gadzinowatej
  > naturze.

  Może tak jest np. w spółdzielniach mieszkaniowych, ale nie sądzę, by to tak samo dotyczyło Internetu. Tu przysrywanki, oszczerstwa czy paszkwile piszą płatne mendy, a nie bezinteresownie ludzie złośliwi. A opłacają te mendy też nie złośliwcy, ale po prostu konkurenci - czy to biznesowi, czy polityczni.
 • @laurentp
  OK
 • @Mariovan
  A GP z Wildsteinem szykują za rok wiec 11.11. ... skoro "nie potrafią" zorganizować Marszu.
 • @oskar20
  Dziękuję za komplement. Natomiast na filozoficzne pierwsze pytanie ja nie potrafię odpowiedzieć, Ty pewnie tak.
 • @Mariovan
  Zgoda, "dużych" po CZYNACH,
  ale PROWOKATORKÓW "widać"... nie wiem czemu, odcinają się od reszty...
  Popatrz jeszcze raz na niejedną dyskusję (o ile masz czas...)
  Czasem wystarczy JEDNO ZDANIE i już "czujesz" - "k...wa, prowokator"...
  .
  Z "trzeciej strony": tu jest net, tylko słowa...
 • @carcajou
  Tak, niech przyjdzie Ścios.
 • @Andre Cholet
  Czytałem te twoje "klepanie" i wiesz co ... brzydzi mnie. Lepiej załatw Sciosa czy Macierewicza i skończmy z tematem.
 • @Andre Cholet
  Dokument uzupełniająco, dla większości widzów jest to szczerze mówiąc... przynudzanie smętne. Fabuła to co innego. Może być i telewizyjne przedstawienie teatralne, scena faktu.
 • @pomidorowa
  Ja to firmowałem na początku jako autor projektu i koordynator. Ryszard został ujawniony jakoś po kilku tygodniach. Uważałem że to uczciwe podejście, dlaczego RO miałby zaliczyc porażkę wizerunkową gdyby ŁŁ skopał Nowy Ekran juz na początku i przyprowadził nie kilkuset ale kilku autorów? Wystarczy, żeby stracił kasę. Widzisz, my się bardzo krótko znaliśmy.
 • @Andre Cholet
  Zestaw pytań nie musi być zatwierdzony i klepnięty. Prowadzący wywiad może dopytywac o co uważa. Mówimy raczej o trzonie pytań.
 • @
  nie wiem co jest z niektórymi. przecież nikt by się Opary nie czepiał, gdyby nie jego wzmożona działalność publiczna - kandydowanie na senatora, liderowanie Polsce w Potrzebie, szefowanie portalowi na którym jego dramatyczne apele nieraz stanowią "lead". a tak - jeśli chce być liderem - winien nam o sobie NA WSTĘPIE opowiedzieć coś więcej niż powiedzmy Stan Tymiński po przylocie do Polski. nie za bardzo wiadomo kim jest, skąd ma kasę i jaką ma agendę, a mimo to wzywa nieustannie rodaków na modłę bogoojczyźnianą do budowania Ruchu, ratowania Polski itd

  serio się dziwicie wątpliwościom? a nawet oskarżeniom (przecież Ścios jeśli chodzi o Pro Milito przynajmnie w dużej części prawdę napisał)?
 • @Łażący Łazarz
  at @pomidorowa,
  no i jak się ładnie przejaśnia... oby tak dalej...
 • Rolex jako bloger prowadzący wywiad, oczywiście jeżeli się zgodzi...
  "By nie miec wyrzutów trzeba zaliczyć oba." zdrowe podejście.

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/43278,moje-wystapienie-do-czytelnikow-i-blogerow#comment_306952

  uczestnicząc w obu oba wzmacniacie a nie osłabiacie swoje imo...

  a w kwestii blogera przeprowadzającego wywiad proponowałbym Rolexa.
  pozdrawiam.
 • @GPS.65
  GPS.65 to płatna internetowa menda z GPSem zamiast mózgu, co już wielokrotnie udowodnił (to taka moja mała dygresja a propos)
 • @O.R.K.S.
  "menda" - w poglądach... czasem dziwny,
  ale nazywać go "kapusiem"??? - masz dowody?
  [chętnie go "utopię", jak będzie za co, ale NIE wcześniej]
 • @chuligęsi
  Do prowokatorów się STRZELA...
  "(tada!)" - zakaz reklamowania elementów PŁATNEGO SYSTEMU OPERACYJNEGO!!!
 • @Avern
  Rolex jest w GB - ale zapytać można.
 • @chuligęsi
  tada! :-)
 • @chuligęsi
  ŚWIETNIE, to może zróbmy ogólnoświatową "zrzutkę" na "kontrakt" na "głowę" CEO M$ (bez znaczenia kto nim teraz jest..)??
 • @Łażący Łazarz
  co do "chuligęsi"
  był w necie taki fajny odgłos z "Seksmisji"... woda w rurze... :)
 • Do Pana Opary
  Byłem jednym z niedowiarków dotyczących szlachetnych i patriotycznych celów deklarowanych przez założycieli NE. Kogoś to dziwi? Od dziecka widziałem zakłamanie i zdrady w czasie wojny i stalinowskim PRL, a dodatkowo pół wieku życia na Zachodzie “douczyło" mnie ostrożności, bo i tu nie ma ideałów. Dlatego moje uczucia do NE wahały się.

  Nowy Ekran po CZYNACH można ocenić tylko pozytywnie, przynajmniej, jako źródło informacji przeciwstawne do zakłamanych mainstream mediów w III RP. Pozostaję z NE z nadzieją, że służy on Polsce godnej przeszłych patriotycznych pokoleń, Polsce naszych marzeń.
 • @GPS.65
  A opłacają te mendy też nie złośliwcy, ale po prostu konkurenci - czy to biznesowi, czy polityczni.

  Trafnie ich nazwałes i dobrze zlokalizowałeś.
  Przestrzeń ekonomiczna aż tak mocno nie jest jeszcze przez NE zagrozona. Środek ciężkości widzę mocno w sferze politycznej.
 • @Vars
  Niedowiarkiem być, to nie grzech, a tym bardziej gdy sie jasno o tym przyznaje.
  Gorzej jest gdy zadaje sie ciagle te same pytania z rozdziawiona gebą w przekonaniu że to przeciez takie normalne, a wielu tak czyni.
  Nie ukrywam, ze zaczyna mnie draznic ten poziom gimnazjalny odkrywców niecnych zamiarów Pana Opary.
  Nie zamierzam jednak rezygnowac z NE. Nie takie kwiki sie wytrzymywało - a dzieci pobawią się i wróca do robienia "babek" na innych portalach, bo przeciez tutaj "gimnazjalistów" nikt nie bedzie traktował powaznie.
 • x
  Ludzie jak można się tak opluwać i to jeszcze tutaj. Pod tym postem.
  Tych którzy nie są bywalcami informuje, że antagoniści wojują ze sobą wytrwale od dawna. Temat tej noty, ani jej autor nie ma nic do rzeczy i nie zmienia ich postaw na jotę. Ot kolejna okazja do nap..nki.
  Wpadło mi kilka pomysłów przewrotnych.:)
  Carcajou i Seawolf :))
  Muszę argumentować?:)

  Tak, czy tak rozumiem będzie rzecz bez precedensu, na polskiej scenie i za samo to należy się szacun.:)
 • @oskar20
  A skąd wiadomo, że to prawda?
 • @oskar20
  http://pomidorowa.nowyekran.pl/post/43028,bylo-zniknelo#comment_304817

  Poza tym niczego nowego nie linkujesz. Dlaczego nie napiszesz, że podajesz inną linę do tego samego, tylko piszesz, że wolno czytasz, ale doznałeś objawienia prawdy. Ten linkowany tekst wprowadza w nirwanę? To są dowody według Ciebie na coś?

  Jak się deklaruje, że sie prawdę poznało, to warto sie nią podzielić. To jest taka prawda na wiarę, czy empiryczna? Tak, tak, czy abonament w orange?
 • Gorące OPARY wystąpienia...
  Moi drodzy rodacy,

  jestem tu dość świeżym blogującym - o kontrowercjach wokół NE i panu Ryszardzie Opara dowiedziałem się z powyższego wystąpienia i z Waszych komentarzy.
  ..i trochę mi to wszystko skrzydła podcięło - nie ukrywam.

  Ale chciałbym Wam przekazać coś pod rozwagę:

  1) Żyjemy w świecie wszechobecnej manipulacji - i poznanie prawdy ZAWSZE wymaga ogromnego wysiłku - jeśli w ogóle jest możliwe.

  2) Liczą się tak naprawdę motywy i skutki naszych działań - czyli "po owocach ich poznancie" - ALE...
  - można mieć szlachetne motywy - a nieumyślnie zaszkodzić,
  - ale można mieć i podłe motywy - a przypadkowo zrobić coś dobrego
  (i patrz punkt 1 - poznanie prawdy może okazać się niemożliwe)

  3) Jest jeszcze 3ci stopień wtajemniczenia - zarezerwowany dla psychopatów i tajnych struktur zorganizowanych:

  Można też mieć bardzo podłe motywy - i umyślnie czynić dobro tak długo - aż zdobyte zaufanie pozwoli na zrobienie największej nawet podłości - pod POZOREM szlachetnych intencji
  (popartych przecież dotychczasowym dorobkiem)  Dlatego pamiętajcie proszę:
  Niezależnie od tego, czy ktoś jest szczery i chce czynić dobro - czy też jest hieną, która wykonuje podłe zadanie - na pewnym etapie BĘDZIE DZIAŁAŁ DOKŁADNIE TAK SAMO.

  ...po owocach więc go nie poznacie... a na pewno nie od razu


  Piszę o tym, bo ten wpis i komentarze PRZYPOMNIAŁY mi, że w naszym kraju ONI przecież kontrolują absolutnie WSZYSTKIE ważne obszary: media, polityka, gospodarka, energetyka, telekomunikacja, wojsko, policja, aparat sprawiedliwości i cały biznes gdzie się robi naprawdę duże pieniądze...

  Na tym polegała przemiana ustrojowa w naszym kraju, że nasi oprawcy i ich ludzie pozajmowali wszystkie strategiczne pozycje aby w nowym ustroju po 89 roku - dalej móc żyć w dostatku w nowej rzeczywistości i czerpać z życia garściami...

  Dlatego pojawienie się kogoś z kapitałem, kto finansuje jakieś prawe przedsięwzięcie MUSI WZBUDZAĆ taką podejrzliwość, OSTROŻNOŚĆ i zachowanie dystansu - bo w Polsce dobrzy i uczciwi ludzie zazwyczaj nigdy nie widzieli prawdziwych pieniędzy, poprostu...

  Nie zrozumcie mnie źle:
  w dobrych działaniach - trzeba wspierać każdego (niezależnie od przeszłości czy nawet intencji)
  ale NIE WOLNO stracić czujności ani się przywiązywać emocjonalnie do konkretnej osoby.

  Bo jeśli, nie daj Bóg, przyjdzie dzień kiedy owoc okaże się zatruty - to nie możemy pozwolić aby zdobyte podstępem zaufanie przesłoniło nam rzeczywistość.


  Wspierajmy dobre działania, jednoczmy się - i bądźmy czujni !

  Szlachetny i mądry przywódca nie będzie miał nam tego za złe.
 • @Freedom
  Powiedziałeś to mądrze i bez dyplomatycznych ogródek. Prezydent USA Reagan powtórzył kiedyś Gorbaczowowi (to ten gość od pierestrojki ZSRR) rosyjskie przysłowie “Wierz, lecz sprawdzaj”.

  No, a wczoraj Gorbaczow zalecił Putinowi unieważnić ponownie sfałszowane wybory w Rosji i przeprowadzić nowe. :-)
 • Krótko i węzłowato
  Na bazie mojej 35-cio letniej obserwacji rozwalania Polonii amerykanskiej:
  1. Wzywać do sądu - TAK
  2. Polemizować z wrogiem - NIE! Ani słowa!

  (Z bydlakiem się nie dyskutuje. Bydlaka się tresuje.)
 • Ryszard Opara
  Panie Ryszardzie ! Jest Pan nadzieją dla wielu Polaków.Ja jestem jednym z Nich.Naszym obowiązkiem jest dawanie świadectwa,że jeszcze Polska nie zginęła,póki my piszemy.Niech Bóg ma Pana w swojej opiece.Z serdecznym szczęść Boże ! 40i4
 • Sceneria,
  jak przy ogłaszaniu stanu wojennego. Patos z kartki o wojnie. Manipulacja i frazesy o konieczności jednoczenia. A co zrobiliście? Celowo podzieliliście prawicę.
 • @Zdzich i Wszyscy
  Coś w tym jest. A. Camus pisał: "Z rynsztokiem się nie dyskutuje, rynsztok się omija"... Pan Ryszard Opara wyraźnie zaproponował na "pytacza" Blogera, nie jakiegoś dziennikarzynę czy polityka. To wg mnie taki czyn, po którym poznaję...
  Ktoś się dziwuje, że Bohater "filmu" nie włącza się do tego, co pod postem - przecież każdy człowiek potrzebuje wypoczynku, snu, wreszcie. Sądzę, że po przygotowaniu TAKIEGO przemówienia, należy się godziwy odpoczynek, a zerknijcie Państwo, o której godzinie rozpoczęła się...dysputa Komentatorów.
  Zwróciłam uwagę i na to, że ostatnie słowa p. Ryszard Opara z trudem wypowiadał - był wyraźnie poruszony, wzruszony... To nie aktorska gra! Z pewnością. To też wg mnie ten czyn, po którym poznaję... Tylko trzeba chcieć poznawać!!! Po czynach też!
 • @Zdzich
  Święta racja. Polemizując z wrogiem tworzymy hiperrzeczywistość, bezwolnie stając się przedmiotem a nie podmiotem. Taka abstrakcyjna myśl mi przechodzi przez głowę : co by zaczęło się dziać gdyby pewnego dnia nie było zupełnie prawicy i dyskusji ? Nie ma Kaczyńskiego, Ziemkiewicza, Korwina, Ziobry ? Co wtedy by zrobiła wataha Tuska ? Nie ma czym mieszać w mediach. Nadęty balon PO dla którego prawica jest korkiem nie pozwalającym uciec napompowanemu powietrzu zaczyna się marszczyć i uchodzi z niego powietrze ?
 • tak trzymać
  Panie Ryszardzie niech Pan się nie poddaje. NE robi kawał dobrej roboty tu i teraz.
 • @Freedom
  "Wspierajmy dobre działania, jednoczmy się - i bądźmy czujni !"

  Tak, nie wiadomo do czego, jeśli w ogóle, nas zaproszą. Trzeba jednak powiedzieć jasno - bez NE byśmy się spotkać nie mogli. Co z robimy z tym naszym spotkaniem, to już nasza sprawa.
 • NE
  prawda widoczna jest ,ze bardzo duzo sciekow z onetu plus sluzb przenioslo sie na NE.Musimy to ignorowac ,a tam gdzie mozliwe kierowac do sadow.pelne poparcie dla p. Opary za kroki.Scieki maja byc skanalizowane na onet i szamba by calkowicie unicestwic i powyrywac to zielsko zla.
 • @Paweł K.
  KTO ZROBIŁ ? trochę konstruktywizmu .
 • Autor
  Brzydzę się oszczercami występującymi anonimowo i współczują Panu,

  pozdrawiam,
 • miód na serce
  Dziękuję bardzo Panu Oparze za zabranie głosu, już byłem bardzo rozczarowany podejrzeniami o Pana agenturalność bo jak na razie tylko Nowy Ekran dał mi możliwość wglądu w rzeczywistość nas otaczającą. Obecnie jedynym medium od czasu manipulacji z 11 listopada które czytam jest Nowy Ekran jako najbardziej wiarygodny, i tak niech pozostanie. Dziękuję bardzo za Nowy Ekran
  Z wyrazami szacunku Białostoczanin
 • @oskar20
  no cóż, jesteś stary a co najgorsze twój rozum nie potrafi normalnie funkcjonować. Dla mnie jedynym forum gdzie mogę znaleźć prawdę jest Nowy Ekran bez uwiarygadniania kochających inaczej od Biedronia czy patriotów na opak od Kaczyńskiego co dla dobra mojej Ojczyzny sprzedali Ją w traktacie Lizbońskim ogłaszając propagandowo jako wielki sukces
 • Panie Opara jak Pan się czuje ? Jak my mamy się czuć ?
  Oskarżają i ujadają i krzywdzą Pana ? To możliwe , ale przyznam że nie wiem co myśleć o tych wszystkich pogłoskach.
  Liczę się z tym że nowa kontrolowana opozycja to nie lada gratka dla każdej sitwy , która zakulisowo próbuje sterować światem , czy nazwiemy ich służbami specjalnymi czy masonami.

  Czemu wobec krzywdy jaką Pan czuje nie chce Pan dozwolić na NE by powstał ruchu Katolicko narodowy.

  Pan jest szkalowany oskarżeniami o działanie na rzecz sił zła i zdrajców Polski. Z Pana szydzą , pozwalając sobie na ataki. Pan jest jednak człowiekiem i jako taki jest Pan omylny.
  Lecz broni Pan wartości , które są dla Pana ważne. Godność jest taką wartością.

  Polscy chrześcijanie katolicy i patrioci jednocześnie są bezczelnie atakowani we wszelkich mediach. Nie jesteśmy idiotami i mamy świadomość wewnętrznych batalii jakie dzieją się wewnątrz kościoła.
  Bolejemy nad tym ale stawiamy wielu sprawom opór.

  U Pana chodzi o niepewne kontakty biznesowe a to ledwie jedna ze sfer Pana życia, bo bez biznesu , układów i kontaktów MA PAN ŻYCIE o wiele bogatsze, obfitujące w godne, wspaniałe i wzniosłe chwile. W każdej chwili może Pan powiedzieć mam to wszystko gdzieś i życie będzie trwało nadal w spokoju.

  Atakując nas chrześcijan Polaków katolików nieustanie atakuje się ISTOTĘ naszego BYTU godność wiary, patriotyzm głęboko osadzony w fundamentach KATOLICKICH i bezkompromisową postawę wobec szaleństwa jakiemu poddaje się świat. Pouczają nas i pukają się w czoło gdy wołamy .

  BÓG HONOR OJCZYZNA !!!

  Ale na tym opiera się wszystko co Pana na tym świecie trzyma. Sens istnienia , Godność i Polska.

  Nie widzi Pan więc Pomogę
  Wczoraj wzywał Pan Ojczyzny , dzisiaj powołał Honor, jutro stanie Pan przed Bogiem.

  Tak jak Pan ma dosyć udowadniania, że nie jest koniem tak i my.
  Choć dotknięty do żywego w tej analogicznej sytuacji nie chce nam Pan okazać zrozumienia i zapewnić odrobiny spokoju we własnym kąciku tematycznym, to musi Pan wiedzieć , że jako chrześcijanie wierzymy w całkowitą przeminę człowieka.


  Jesteśmy zapalczywi to prawda ale jeszcze bardziej zapalczywi gdy w grę wchodzą nasze wartości .
  BÓG HONOR OJCZYZNA

  Jesteśmy niewzruszeni ale bardziej nie wzruszeni gdy napierają na nasze wartości
  BÓG HONOR OJCZYZNA

  Jesteśmy weseli ale najbardziej nas cieszy rozkwit naszych wartości
  BÓG HONOR OJCZYZNA

  Nie Irlandia jest wzorem , nie Japonia nie USSR czy USA -my wiemy na czym budować fundamenty Polski to

  BÓG HONOR OJCZYZNA !!!
 • @
  Dzisiaj jest dzień 8 grudnia czyli Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

  Pokonaj NMP zgodnie z najświętszą wolą Boga Ojca swoich wrogów ,w tym szczególnie masonów i tym co im służą i sprzyjają.

  Pomóż pokonać wrogów Polski.
 • @Łażący Łazarz
  Oczekuję na to, co bedzie miał do powiedzenia p. Opara. Mnie-jako starego solidarucha i pisowca, interesuje pochodzenie kasy p. lekarza Opary, jego kontakty z szemranymi ubeckimi kreaturami typu Gromosław (tylko bez jaj, że to patriota, bo zajady mi popękają.),a także kontakty z niejakim Olo Goldmanem .

  Dlaczego nie ma mozliwości bezpośredniej transmisji wywiadu? Wszak techniczne są -pokazał to Janke na S24.

  pozdrawiam.
 • @oskar20
  mam sąsiada który ma również Oskara, szczekającego psa który mi po nocach spać nie daje dlatego panie Opara nie przejmuj się szczekającymi i rób swoje a od siebie bardzo Panu dziękuję za Marsz Niepodległości i całą prawdę którą można przeczytać na NE o kochających inaczej od Biedronia i patriotach na opak od traktatu Lizbońskiego
 • @Ryszard Opara i wszyscy
  Oskarżenia, pomówienia, naciąganie faktów będzie trwało póki NE istnieje, póki są jakieś ambitne plany w mediach, polityce, działalności społecznej. Trzeba nauczyć się z tym żyć. Poniekąd nam też nie jest łatwo, jako blogerzy NE jesteśmy dosłownie BLOGERAMI WYKLĘTYMI, jesteśmy także oskarżani o przeróżne myśloczynozbrodnie, w tym tzw "dzielenie prawicy", czy "szkodzenie prawicy" w rozumieniu iż ową "prawicą" jest tylko PiS na wieki wieków. Mamy też wspierać agenturę, aferzystów i masonów, pewnikiem żydów, cyklistów, sekciarzy itd

  Zatem co robić? Róbmy swoje. Pan Ryszard i ewentualnie ŁŁ, także Pan Szeremietiew powinni od czasu do czasu odgryzać się sądami, bo całkiem płazem tego puszczać nie można. Pozwać należy jednak np Gazetę Polską, kogoś pokroju Darskiego-Targalskiego, Ściosa, Macierewicza itd Słowem w górną półkę tych co nas atakują.

  Istotnie to szkodzi wizerunkowi Panów i całego NE, zatem także naszemu jako blogerów. Oczywiście uderza to w wartość spółki NE, ale już odrębna kwestia. Akcjonariat blogerów będę traktował poważnie jeżeli ma to doprowadzić docelowo do 51% udziałów strony blogerskiej spoza osób dodatkowo uprawnionych. To jest dobry pomysł, kolejne emisje akcji konieczne i na innych zasadach bez ich wykupu.

  Sąd sądem, ale sprawiedliwość nie będzie po naszej stronie nawet gdybyśmy wzięli tam wiązkę wiadomych argumentów. Nie ma mocnych na ten system, ale nie porzucajmy nadziei jakoć się nam kolwiek dzieje. Historia co jakiś czas przynosi przełomy.

  Sam Kaczyński jest oskarżany o różne świństwa i sam niekiedy zastanawiam się czego szukali koło tej żydomasońskiej, komuszej, agenturalnej kliki od lat 60-tych, właściwie całe swoje życie. Jak mogło dojść do nierządu Marcinkiewicza z takimi kanaliami jak Sikorsky. To samo większość liderów politycznych, nawet i JKM tu w NE obecny. Liberał z SD. Mamy trefnych liderów, nie mam co do tego ŻADNYCH złudzeń. Rzecz w tym że Piłsudski poniekąd także był trefny. Nie ma ludzi idealnych.

  Wszyscy mamy coś na sumieniu, na ogół tak jest. My zwykłe ludziki mamy drobne grzeszki, brudy, a im wyżej w górę... tym kaliber przewin, słabości rośnie. Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... Istotne jest więc także co teraz się dzieje od roku. Czemu ma służyć projekt NE i powiązane. Jeżeli jak wierzę dobrym celom, to wspaniale i na razie wiele na to wskazuje. W tym wydarzenia związane z wyborami. Nie dobiliśmy PiS-u jak sam to zrobił sam PiS z sobą w roli kata.. swego rodzaju harakiri. Mamy czyste sumienia, a było migotanie serca przez wiele miesięcy w tej kwestii.

  Poprawia się sytuacja z umocowaniem środowiska katolickiego na NE, zdaje się że jednak po roku swarów iż będzie jakiś kompromis który nas zadowoli na dobry, nowy początek. Mam nadzieje że Pan Ryszard osobiście tego dopilnuje. To niesłychanie ważne, choć niby nie wydaje się iż tak jest. Nawet ŁŁ nie rozumie że to otworzy nam bramy do współpracy z niezliczonymi środowiskami, mediami katolickimi (zazwyczaj zdrowo patriotycznymi), w tym otwarcie z duchowieństwem każdego szczebla może nawet po sam Watykan.

  Musi być więc odrębna kategoria dla katolików. Musi być i będzie! Albo nas nie będzie w NE. Czym wtedy byłby NE? Najwyżej Salonem24 nr 2. Zatem mowy o tym mam nadzieję nie ma.

  Panu Ryszardowi radzę napisać autobiografię z precyzyjnymi odniesieniami się do poruszanych kwestii, pomówień, zarzutów. To lepsze niż sądy. Trzeba podeprzeć się dokumentami, świadkami. Wersja PDF, internetowa i wrzucić w sieć free. Może Ziemkiewicz podejmie się? Albo ktoś podobnego pokroju z prawej strony. Może to być i komercyjny projekt, w końcu biznesmen potrafi wszystko zamienić w złoto.
 • @wszyscy
  Proponuję, by wywiad „lustracyjny” przeprowadził ktoś niezależny i nie związany w Panem Ryszardem Oparą. Moim zdaniem powinna to być osoba z zewnątrz. Proponuję, aby z propozycją zrobienia wywiadu zwrócić się do Radia Judo. Przemawia za tym to, że prowadzą u nas bloga i umieją pytać ludzi, a w dodatku nie mają w tym żadnego interesu, by nie być obiektywnymi w tej sprawie. Pamiętacie, że tylko prawda nas wyzwoli!
 • wywiad niczego nie wyjaśni
  - czy był/jest pan agentem?
  - nie, nie byłem!
  - aaa, czyli jednak pan jest!

  proponuję wytoczyć sprawę sądową Salonowi 24 za przyzwolenie na szkalowanie konkurencyjnego portalu albo temu całemu Ściosowi, któremu wszystko kojarzy się z WSI

  reakcja spóźniona o 10 miesięcy
 • Bogo-patriotyczny bełkot
  Bogo-patriotyczny bełkot.

  Mam kilka uwag.
  Nowy Ekran jest spółką akcyjną. Czyżby dr.Opara nie wiedział, że akcje, że giełda tzw. papierów wartościowych to oszukańcze spekulacje i wymysł koczowniczych banksterów na manipulowanie rzeczywistą wartością spółek akcyjnych? Giełdę wymyślono po to, aby z idiotów ściągać pieniądze, za bezcen kupować po manipulacyjnie zaniżonych kursach spółki i odsprzedawać część ich akcji z ogromnym zyskiem. Ostatecznym celem giełdy jest wykupienie przez banksterów wszystkiego na własność. Protokoły Mędrców Syjonu wspominają o tym, że po przejęciu całego światowego majątku giełda zostanie zlikwidowana.

  Na Nowym Ekranie nie znalazłem ani jednej rzetelnej analizy bandyckiego, ograbiającego budżety państw banksterskiego systemu bankowego. Nie znalazłem ani jednej rzetelnej analizy zbrodniczego charakteru NATO.
  A pan doktór Opara bredzi, że Nowy Ekran to prawda, prawda i tylko prawda.

  Mam pytania do pana doktora Opary:
  1. Czy jest sens organizowania marszy niepodległości w sytuacji, gdy Polska jest niesuwerennym barakiem unijnym, wasalem Brukseli i militarnym wasalem USA i NATO?
  2. Czy nie powinniśmy najpierw rzeczywiście odzyskać niepodległość, aby ją świętować?

  Pan doktór Opara chce 12 grudnia zorganizować kolejną manifestację. Pytam – po kiego diabła? Czy ma ona jedynie odwracać uwagę od obecnej, katastrofalnej sytuacji w Polsce.

  Ponadto przypominam panu doktorowi, że gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny, aby rozbić manipulowaną i kontrolowaną przez zachodnich agentów Solidarność, która chciała Polskę wyrwać z bloku wschodniego i oddać w łapska Zachodu. Zbrodniczego Zachodu.

  A może by tak – zamiast pod dom generała poprowadził pan doktór manifestację pod siedzibę zbrodniczego NATO i domagał się zakończenia okupacji Afganistanu, zaprzestania kolejnych zbrodniczych agresji typu bandyckiego najazdu NATO na Libię?
  Ja proponuję panu doktorowi zorganizowanie referendum na temat wycofania Polski ze zbrodniczego NATO.

  Proponowałbym też zorganizowanie marszu pod siedziby „rzondu” i tzw. „parlamentu” tzw. III RP z żądaniem wystąpienia Polski z Unii Jewropejskiej. Byłby to milowy kamień w stronę rzeczywistej niepodległości i suwerenności naszego kraju.

  Niech też pan doktór nie mówi, że Smoleńsk to była wielka tragedia narodowa. Nie dla każdego Polaka pasażerowie Tupulewa byli reprezentantami narodu. Dla wielu byli oni reprezentantami okupantów i właścicieli Polski.

  Ostatnie pytanie – do jakiego Boga odwołuje się pan doktór na koniec? Do plemiennego żydowskiego , biblijnego Jahwe?
  Jeśli tak, to jest to strata czasu. Jahwe troszczy się wyłącznie o jego naród wybrany. Co widać gołym okiem. Bo tak ich niewielu, a podbili i przejęli na własność już prawie cały świat. USA, Unia, Polska – wszystko to są praktycznie ich prywatne folwarki.

  O tym Nowy Ekran – kochający rzekomo prawdę, prawdę i tylko prawdę – też jakoś dziwnie milczy, panie doktorze Opara.

  Andrzej Szubert

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/12/07/dr-ryszard-opara/
 • @wyborca
  " ..bez wyjaśnienia jednej sprawy: jakim cudem zawodowy oficer Ludowego Wojska Polskiego (absolwent Wojskowej Akademii Medycznej 'z automatu' zostawał zawodowym żołnierzem) po kilku (?) latach służby odchodzi sobie z LWP i zaraz dostaje paszport do KK (krajów kapitalistycznych, tak się wtedy to nazywało)"
  >> hmm..
 • Bibrus mówi:
  Panie Ryszardzie,każdy atak na Pańską osobę, lub "Nowy Ekran", jest odpowiedzią na to czy idziemy w dobrym kierunku i robimy właściwą robotę,a ponieważ ataki są ,świadczy to o tym,że dołączyliśmy do elity mediów niezależnych i naszą misję wypełniamy doskonale.Powinniśmy jednak uderzyć szerzej tworząc ruch narodowy, lub partię polityczną,może to jeszcze nie pora,ale wydaje mi się ,że czas nagli.Zmieniać kraj na lepsze można jedynie wtedy kiedy mamy władzę, lub decydujący wpływ na rządzących.Pozdrawiam i życzę zdrowia.
  Bibrus polski.
 • @Marek Kajdas
  Poczekaj, powinno być dobrze.
 • Komentatorom dedykuję :
  http://contessabalcanese.nowyekran.pl/post/43356,odpowiedz-na-wystapienie-dra-ryszarda-opary

  Pozdrawiam.
 • Panie Ryszardzie
  Panie Ryszardzie
  Jesteśmy z Panem. Doceniamy Pana pracę. Proszę się nie poddawać. Bóg Honor Ojczyzna !!!
 • @Ryszard Opara
  Rozumiem ogromne napięcie i emocje, spowodowane sytuacją oskarżeń, powielanych echem plotki tak, że już autor oskarżenia nie panuje nad odbitym wielokrotnie echem.
  Naprawdę rozumiem i trzymam kciuki za zakończenie tej sytuacji.

  Pomyślałam sobie tak przekornie, że do prowadzenia proponowanego wywiadu można zaprosić costerina.
  Pomyślałam sobie tak przekornie, co by się stało, gdyby Pan z wielką powagą w postawie i swobodnym uśmiechem w głosie, odpowiedział mu na wszystkie pytania: ”TAK”?;)

  Potwierdzenie wszystkich jego zarzutów metodą Szkła kontaktowego, lub jak proponowałam Szkła progresywnego, wpłynęłoby na zakończenie konfabulacji, czy też wzmogło dalsze w mniemaniu, że osiągnął ‘sukces propagandowy i może ‘szukać dalej’?

  Gdyby uzyskał zapewnienie, że np. ‘pławił się Pan w luksusowej posiadłości’, to NE by upadł?;)

  Czasami dobrze jest sobie wyobrazić, że nasz zatwardziały oponent ubrany jest w spodnie w kwiatki i koszulę z żabotem;)

  Spokoju i uśmiechu życzę w tej smutnej, a zarazem komicznej sytuacji :)
 • @
  12 poleceń na facebook.

  Post Krzysztofa Cierpisza na blogu Kryptonim Prawda miał
 • @Wszyscy
  Szanowni Państwo,
  Niezmiernie jest nam miło, że zostaliśmy zauważeni na Nowym Ekranie. Oczywiście jesteśmy w stanie podjąć się takiego wyzwania i zrobić wywiad z dr Ryszardem Oparą. Jednak, by do tego doszło musi być zgoda wszystkich stron tzn. włodarzy Nowego Ekranu oraz czytelników, Blogerów, dziennikarzy i komentatorów tego portalu.
  Jeśli już tak się stanie to proponujemy wywiad online, by nam nie zarzucono, że cokolwiek zostało zmanipulowane, wyreżyserowane i ukartowane. Oczywiście jesteśmy w pełni świadomi tego, że Państwo będą chcieli zadać Pytania Panu Ryszardowi, a więc te wszystkie pytania zebralibyśmy w komentarzach pod specjalnym wpisem na naszym blogu, by wszystko działo się w sprawie wywiadu przy otwartej kurtynie. Dodatkowo zastrzegamy sobie możliwość zadania swoich pytań.
  Zapewniamy, że oddelegujemy najlepszy zespół do tego zadania, by poznać i ujawnić całą prawdę, bez względu na okoliczności. My nie będziemy oceniali, komentowali wypowiedzi pytanego, bo my będziemy tylko pytali i wyciągali informacje o dr Ryszarda Opary. Najlepiej by było to tzw. przesłuchanie na okoliczność - domniemanej współpracy ze służbami PRL - bez stawiania z góry założonej tezy.
  Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie.
 • @
  A mnie interesuje co Pan Opara robi albowiem po czynach się ludzi poznaje.
  Jak do tej pory NE nie wprowadził cenzury poza sytuacjami, gdzie usunięcie czegoś nakazuje prawo. To rzecz zrozumiała. Na wielu innych mediach nie każdy komentarz czy post może się ukazać a tu może. I to jest dla mnie jak na razie najważniejszym kryterium oceny tego Pana i jego medium. takiego medium w Polsce brakowało
  http://vrota.pl/category/Link-Room/
 • @Ryszard Opara
  Życzę panu dużo wytrwałości, robicie jako NE super robotę- jest cała masa ludzi która stoi za panem i redakcją murem.
 • @CyprianPolak
  Cyprian, wspominasz o masonach w swym komentarzu jako o złu więc proszę Cię bardzo sprawdź kto sprowadził do Polski lożę masońską w ostatnich latach i upublicznij to. Dotarła do mnie wiadomość że właśnie dokonał tego śp L Kaczyński czy ktoś z jego kancelarii. Pozdrawiam
 • @Bania
  Może jakiś skanik dokumentu ? Powoływania się na media nie radzę bo są zbyt mało wiarygodne, delikatnie mówiąc...
 • @
  sie nie przejmowac... za bardzo...
  robic swoje...
  bedzie dobrze....
  przemowienie niezle :) ...
  prawie jakbym prezydenta ogladal ;) [ale nie tego ktory rezyduje teraz]
  jak sie tak pana oglada, to no budzi pan tam jakies poczucie dobre
  w czlowieku... :) .... sympatyczny czlowiek sie jawi...
  pozdrawiam serdecznie
 • @InaMina
  Prawda, sytuacja już jest komiczna i zdrowy rozsądek (nie mylić z czujnością) przebywa na rakach, wiadomo gdzie. Właśnie to skłoniło mnie do napisania odpowiedzi-komentarza p.Oparze u siebie na blogu bo ciąglę liczę na ten zdrowy rozsądek, który wreszcie z raków wróci.
  Pozdrawiam.
 • @opolczyk [ 08.12.2011 11:43:35 ]
  alez emocjonalne chlopie ....
  spojrzec wglab i poszukac, co tak reagujesz agresja i krzykiem
  na calkiem niezle przemowienie ... ;D
  ach jak ja lubie takie teksty: a dlaczego nie to? a tamto?
  a dlaczego tak a nie inaczej? ... bo to jest Ich dzialalnosc...
  chca isc pod dom generala to pojda...chcesz isc pod jakis budenek nato w stolicy to go znajdz i idz...zoorganizuj sie itd...czyz zawsze musza sie znalezc takie marudy?
  pozdrawiam cie serdecznie andrzeju szubercie vel opolczyk ;)
 • @contessa - Nasz Dziennik o tej sprawie - rok 2007
  "W niedzielę, 9 września br. (2007) organizacja żydowska o nazwie 'Niezależny Zakon Synów Przymierza' - Independent Order of B'nai B'rith, reaktywowała po prawie 70 latach swoją działalność w Polsce. W uroczystości w Warszawie wzięło udział wiele osób, m.in. prezydent B'nai B'rith International Moishe Smith, który powiedział, że "Duma emanuje z tłumnie tu zgromadzonych 37 braci i sióstr, wobec faktu iż stają się częścią naszej światowej rodziny. Był to moment dumy i zaszczytu, dla mnie osobiście oraz dla wszystkich w B'nai B'rith". Daniel S. Mariaschin, wice prezydent loży w Waszyngtonie dodał, że "Otwarcie naszej loży w Warszawie jest wielkim wydarzeniem. Mając na uwadze długą, lecz przerwaną historię B'nai B'rith w Polsce oraz obecne stosunki kraju [Polski] ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, a także fakt przynależności do Unii Europejskiej i odradzanie się życia żydowskiego [w Polsce], nasza loża może działać jako ważny uczestnik w szerokiej gamie zagadnień, którymi zajmuje się B'nai B'rith oraz szerszymi planami żydowskimi."

  "Loża B'nai B'rith w niepodległej Polsce uregulowała swoją oficjalną działalność w 1923 roku, lecz wszystkie 11 lóż masońskich zostało zdelegalizowanych w 1938 roku."

  "Niestety, przy przyjęciu obłędnej drogi ekumenizmu i "dialogu" z innowiercami, posoborowi papieże, w tym Jan Paweł II oraz ostatnio Benedykt XVI (18 grudnia 2006) przyjmowali delegacje B'nai B'rith i w niezwykle ciepłych słowach wypowiadali się o działalności tej organizacji. Takie przyjęcie wrogów chrześcijaństwa, takie podejście do ich działalności i takie wypowiedziane słowa stanowią obrazę i przekreślenie krucjaty Kościoła przeciwko szatańskim siłom Zła."

  http://prawdawolnoscbogihonor.blogspot.com/
 • Jeszcze Polska nie zginęła !
  Póki MY żyjemy !
 • Nowy Ekran - Nowa Polska
  Dziękuje serdecznie za wszystkie komentarze, nawet te nieprzychylne. Zdaje sobie sprawę, że każdy ma prawo do własnych opinii. Niezależnie od tego, jeżeli łączą NAS: wspólna historia, wartości chrześcijańskie, troska o przyszłość i suwerenność naszej Ojczyzny - będzie Nowa Polska.

  Moim, naszym wspólnym zadaniem -jest stworzenie Nowego Ekranu jako niezależnej platformy medialnej dla wszystkich. Platformy informacyjnej, edukacyjnej i opiniotwórczej. Początkowo w formie elektronicznej, od przyszłego roku w postaci tygodników lokalnych na terenie całego Kraju.

  Moją - naszą misją dziejową - jest zmiana istniejącej rzeczywistości, która zaowocuje Naprawą Rzeczypospolitej - dla dobra Nas i naszej Ojczyzny.

  Wiem, że mamy potężnych przeciwników - wszędzie. To będzie bardzo trudna wojna. Musimy być przygotowani. Jestem człowiekiem uczciwym, człowiekiem głębokiej wiary. Wrogów doceniam, ale się ich nie boję. Wiem, że nasza prawda zwycięży.

  Wierzę głęboko w swoją i naszą misję. Wierzę w potęgę Narodu Polskiego Niezniszczalną.

  Przystąpmy do wspólnego dzieła. Połączy NAS - Bóg, Honor, Ojczyzna.
 • Do wszystkich
  Po przeczytaniu komentarzy widzę jak bardzo ludzie mają zróżnicowane poglądy i sposoby na załatwienie spraw.

  Oskarżanie w sądach (a jakie to są te... sądy?) osób krytycznych i podejrzliwych do założycieli NE nie przyniesie korzyści NIKOMU z (ogólnie pojętej) prawicy. Najmądrzejsi ludzie czasami się mylą. A czy się mylą okaże się...

  Jeżeli ktoś naprawdę ma szczere intencje uzdrowienia kraju, to powinien "robić swoje” bez przejmowania się opiniami innych i bez niszczenia w “sądach” ludzi już zasłużonych dla Kraju, którzy mogą widzieć sprawy inaczej.

  Nie dopuszczanie do publikacji na NE materiałów szkalujących założycieli NE nie uważam za cenzurę. W tym nie ma nic złego.
 • @Antoni1
  no tak pisowskie chamy opływają w dostatki, taki kaczor, to tonie, wręcz plugawi się w bogactwie (pedał, żyd i zwykły śmierć to on przecież jest, nie tak?). Podejrzewam - ze względu na obsesję związaną z Macierewiczem, że jesteś pan z tych,których dupsko skopł.
 • @carcajou
  No dobra, ale gdzie tu mowa o Lechu Kaczyńskim ? Może ja ślepa jestem bo nie widzę...
  Pozdrawiam.
 • Ryszard Opara niech żyje, niech żyje, niech żyje!
  "Moim, naszym wspólnym zadaniem -jest stworzenie Nowego Ekranu jako niezależnej platformy medialnej dla wszystkich. Platformy informacyjnej, edukacyjnej i opiniotwórczej. Początkowo w formie elektronicznej, od przyszłego roku w postaci tygodników lokalnych na terenie całego Kraju. (…) Przystąpmy do wspólnego dzieła. Połączy NAS - Bóg, Honor, Ojczyzna."

  A Abraham Goldberg, co ja mowie, Alek Goldberg i jego shmata business nam to wszystko sfinansuja, Polska urosnie w sile, a my bedziemy zyc dostatnio!

  Hallelu Yah!
 • nic do stracenia
  Też mnie to męczyło ale tak to sobie wszystko wytłumaczyłem: ponieważ Ścios powiedział tak a ŁŁ że tak nie jest to pozostaje tylko wiara - bo dowodów jakoś nie ma (o wrażeniach i "smrodach" przecież nie będziemy dyskutować). Można nie wierzyć ŁŁ. Komu zatem można wierzyć? Michnik jest ok bo siedział w pierdlu, Frasyniuk jest ok bo go SB ścigało i w ogóle. A Pinior? O, to jest wielka legenda! A Bolek? - nikt mu nie dorasta. Więc ja wierzę ŁŁ. Można też dla świętego spokoju założyć, że faktycznie za panem Ryszardem stoi służby. Ale co z tego? Co dalej? Za każdym mogą stać, ze Ściosem włącznie. Więc może najlepiej jest założyć że służby są wszędzie , każdy jest kapusiem - i po prostu robić swoje. Za to jest inne pytanie dla tych którzy "zatykają nosy" : czy nE robi dobrą robotę czy nie?
 • @Vars
  OK, ale waga zarzutów wobec p. Opary jest taka, że nie można jej pozostawić bez stanowczej odpowiedzi
 • @Vars
  "Nie dopuszczanie do publikacji na NE materiałów szkalujących założycieli NE nie uważam za cenzurę. W tym nie ma nic złego."
  .
  Ponoć "prawdziwa cnota krytyk się NIE boi"...
  .
  Wywiad pewne kwestie rozjaśni... Pewne pytania postawi, taki ruch po spirali, ku centrum...
  .
  Nie wiem jak Pan, ale ja "małe szczekanie" po prostu WIDZĘ...
 • @carcajou
  "Czytałem te twoje "klepanie" i wiesz co ... brzydzi mnie. Lepiej załatw Ściosa czy Macierewicza i skończmy z tematem."

  Czyzby Cię brzydziła przejżystość i profesjonalne podejście do wyjaśnienia "drażliwego" tematy wokół Opary?

  Po Twoich postach dostrzegam, że tak byłoby dla Ciebie i kilku innych zdecydowanie wygodniej.

  Co do tych dwóch wspomnianych panów to:
  Ściosa - nie znam i czytam sporadycznie
  Maciarewicz - to myślę, że podołałby zadaniu :)
 • @Andre Cholet
  Brzydzi mnie nadinterpretowywanie wypowiedzi - ty to robisz rozszerzając formułę. Jest jasno powiedziane: wybieramy osobę, a ta zadaje pytania (i nic więcej: żadnego zbierania, tworzenia zakładek po stronie Redakcji, itp.)
 • @antykrytyka
  A jakie są to konkretnie zarzuty? Wymień. Czy odpowiedzią dla ciebie byłoby też to, że np. nie zgłosi się na wywiad Pan Scios - jeśli blogerzy by go o to poprosili? Czy to mielibyśmy potraktować jako zwykłą niedyspozycyjność?
 • @contessa
  Kto rządził w 2007 r.?
 • @Andre Cholet
  "Maciarewicz - to myślę, że podołałby zadaniu :"

  A potem pójdzie fama w Polskę, że Opara na plecach Macierewicza... itd. i znów ma udawadniać, że nie jest wielbłądem ?
  Najlepsze co może być to po prostu nie zwracać uwagi bo jak ludzie chcą kogoś obsmarować to powód zawsze znajdą. A że niektórzy bez obsmarowywania żyć nie mogą to i nie ustaną w insynuacjach.
 • @carcajou
  To, że rządził nie jest równoznaczne, że zapraszał, sprowadzał itd.
 • @contessa
  Wyraził zgodę, bo był, jak wyżej, zakaz - poszukaj sobie.
 • @Antoni1
  Daj tego linka.
 • @Ryszard Opara
  Nie mamy zbyt wielkiego wyboru. Malkontenci beda zawsze. Musimy robic swoje i nie dac sie skluzikowac ani zziobrzyc. Nie zapominajmy jednak o herbertowskiej "potedze smaku". Byle nie na czerwono.

  http://www.youtube.com/watch?v=GzxeaC896mU

  Serdecznie pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli
 • Popieram choć niepotrzebne
  Panie Ryszardzie uważam, że pańskie wystąpienie jest zupełnie niepotrzebne.
  Większość blogerów, komentatorów i czytelników jest za Panem i docenia to, co pan dokonał do tej pory. Ci, którzy panu chcą zaszkodzić będą czynić to nadal i Pana wywiad nie wstrzyma tego procesu.
  Według mnie im bardziej będzie chciał Pan oczyścić się z ich kłamstw, tym bardziej będą je podważać.
  Takie działanie może wynikać z nastawienia tych osób przez osoby trzecie ( płatne lub ideowe) lub zwykłą głupotę i chęć pokazania się, jako lepsi od wszystkich. Niestety takich w Polsce nie brakuje.
  Osobiście uważam, że należy dalej iść wyznaczoną przez siebie ścieżką, bo to ścieżka dla dobra nas wszystkich a uczciwi blogerzy i komentatorzy powinni obserwować tych, co szkodzą i spróbować dociec, kim oni są. Jeśli już postanowił Pan udzielić uczciwego wywiadu to proszę wziąć pod uwagę taki szczegół, wszyscy uczciwi mówiący prawdę mieli większe kłopoty po swojej obronie niż przed nią.
  To za przyczyną łapania za słówka i przeinaczania ich znaczenia.
  Nie wiemy, kto jest, kto i jeśli nawet wywiad będzie uczciwie przeprowadzony to komentarze itp., mogą znów być nieuczciwe.

  Pozdrawiam
  MrKrzysiek
 • przesadzone włoski
  dobrze się Panu trzymają, gratuluję Panie Ryszardzie to prawdziwy cud
 • @Łażący Łazarz
  Cenzura stała się faktem. Należy przywrócić prawdziwe znaczenie słowom. Trzeba jasno mówić, że prawicy w parlamencie nie ma. To wszystko co się dzieje to są ustalenia okrągłostołowe. Jak mówi Korwin przy okrągłym stole ustalono, że prawica nigdy w Polsce nie zaistnieje. Prawo wyborcze jest tak skonstruowane, że nie wystarczy spełnić wszystkich wymogów rejestracyjnych, bo i tak zarejestrują kogo chcą. Zabetonowany jest Sejm i wszystkie ważniejsze instytucje. Po Marszu Niepodległości widać jak władza jest już zdesperowana, opluwa wszystko co może ich obalić, nawet chą wymazać kraj. Jak powiedział prawnik Nowej Prawicy Polską rządzi teraz strach, przed rozliczeniem ich przez naród. Nowy Ekran ma szansę stać się największym medium w Polsce, bo tylko prawda jest ciekawa, a tak jej mało w tym gnijącym socjaliźmie.
 • @Bania
  Owszem Lech Kaczyński był dla mnie niewaŧpliwym masonem, ale nie odchodźmy od sedna sprawy zajmując się zmarłymi. Owszem ,ale takie rzeczy przy innej okazji i na końcu.

  Jak Pani ma taką informację to proszę samej upublicznić.
 • @Ryszard Opara - piękne rzeczy Pan uczynił ....
  Panie Ryszardzie Opara Niesie Pan Pokój

  Dzisiaj stały się trzy piękne rzeczy .
  Powstał kącik Katolicki .
  Pan Opara Określił swoje fundamenty i wiem ile kosztowało go to niepoprawne politycznie wezwanie.

  Bóg Honor Ojczyzna !!!

  Wie to wielu ludzi .

  Ale dzisiaj narodził się Piękny Człowiek w służbie dla ludzi. Określony w Bogu dał nam Katolikom szansę na pokój i bezpieczną przystań tu na NE. Określony w Honorze ujął się za oczernianymi Polakami chrześcijanami , katolikami, Określony w Polsce pokazał, że wszyscy mają tu miejsce.

  Nie jestem nikim szczególnym ale chylę czoło i dziękuję za te najpiękniejsze dzisiaj dla mnie OWOCE.

  Prawda nas wyzwoli !!! Nie trzeba się jej lękać !!!

  Warto się za Pana modlić . Sam nie osiągnie Pan niczego , Duch Święty w Panu osiągnie wszystko.
 • @don
  "Więc ja wierzę ŁŁ. (...) Więc może najlepiej jest założyć że służby są wszędzie , każdy jest kapusiem - i po prostu robić swoje."

  hehe, zatem: wierzysz czy nie wierzysz, gdy Papuga szydzi również z Ciebie (skoro szydzi właśnie z takich, "co to widzą wszędzie agentów")
  :)

  "Za to jest inne pytanie dla tych którzy "zatykają nosy" : czy nE robi dobrą robotę czy nie?"

  nE zrobił dobrą robotę podczas Marszu Niepodległości (to chyba nie podlega dyskusji?)
  Ergo: Wcale nie trzeba ufać, aby popierać.

  Doświadczenie uczy, że w naszych realiach tak jest.. znacznie zdrowiej.

  Pozdrawiam
 • @Andre Cholet @lauentp/ Co innego "bloger xx", co innego LIDER RUCHU.>>
  Jeśli zajdziemy aż tak daleko....Póki co jestem zwykłym blogierem, bez dodatkowych aspircaji>>

  moze tu tkwi nasz wspolny problem? - jesli domagamy sie czystosci od liderow, dlaczego nie stosujemy tej samej miarki w stosunku do siebie samych? - dlaczego nie zaczac od siebie i... na tym poprzestac? -moze gdyby kazdy potrafil zastosowac te zasade, to dzis nie musielibysmy radzic sobie z tym, co mamy?
  to jest powszechny problem dzisiejszego czlowieka, - od najmlodszych lat uczymy sie unikac odpowiedzialnosci za swoje czyny i przesuwac ja na innych. - od innych, nie od siebie, oczekujemy prawosci i na tym modelu budujemy swoj swiat. problem w tym, ze robimy to wszyscy naraz...
 • Moja opinia.
  Uwazam ze, nie powinien Pan dac sie wciagac w takie zagrywki prowokatorow i tych co to probuja siac zamet czy oczerniac Pana czy NE. Jesli komus nie wystarczy to co sie tu czyta czy pisze bez problemu, tzn ze nie sa to ludzie pracujacy w dobrych intencjach. Osoby ktore probuja Pana oczerniac trzeba brac do sadu i wtedy zobaczymy czy sa az tak wiarygodne, prawdziwe i uczciwe, czego wymagaja od Pana. Zadne Pana wystapienia czy wywiady nie beda i tak wiarygodne dla takich macicieli. Kim jest taki nick jak oskar20, ORKS, Andre Cholet i paru innych?, moze to jedna i ta sama osoba ktora ma na celu tylko i wylacznie dyskredytowanie Pana i tego portalu. Komus zal sciska ze ma Pan to czego oni nie maja, no i sukces jakim moze pochwalic sie NE. Prosze nie udzielac zadnych wywiadow po tym wystapieniu bo i tak beda sie tacy czepiac kazdego panskiego slowa i robic zamet tutaj. Powinni Panu tylko i wylacznie dziekowac za to ze maja taki portal gdzie moga wszystko napisac. Uwazam ze, najlepszym dowodem jakie sa intencje tego medium jest to co zostalo juz zrobione i udokumentowane. Wszystkich macicieli prosze wywalac a oczerniaczy brac do sadu o znieslawienie. Dla mnie jest juz jasne co oni chca z Panem zrobic. Prosze sie nie zniechecac i dalej pracowac szlachetnie jak Pan zamierza. Konkurencja nie spi ale dziala w podly sposob i w ten sposob niszczy sie kazdego przeciwnika chocby mial najlepsze intencje. Raz jeszcze prosze nie odpowiadac na takie zagrania ktore do niczego dobrego i tak nie doprowadza. Jest Pan teraz pod ich lupa zeby Pana zniszczyc i tylko od Pana zalezy czy im sie to uda. Mam nadzieje ze starczy Panu dalszej wytrwalosci i nadziei ze mozna jeszcze cos dobrego dla Polski i Polakow zrobic, choc nie bedzie to latwe jak juz Pan sam to wie. Zycze wszystkiego najlepszego i niech Pan Bog wspiera Pana w trudnych chwilach do dalszego dzialania.
  Czytam tu juz ze niektorzy nawet i do tego sie czepiaja ktory to Bog a przeciez jest tylko jeden dla wszystkich niezaleznie od religii chrzescijanskiej.

  Pozdrawiam
  Rodaczka
 • Ataki
  Jest takie stare chińskie powiedzenie, pochodzi ono z księgi Tao.

  "Im bardziej z czymś walczysz tym większą nadajesz temu siłę"

  Tak więc ktokolwiek bedzię walczył z Nowym Ekranem ten tylko przyczyni się do jego umocnienia.

  Niech walczą niech atakują, bo dzięki temu możemy stać się jeszcze silniejsi. Naszą siłą jest mądrość, miłość, i jedność, świadomość. Pamiętajmy że, wartościami jakimi kieruje się nasz przeciwnik są: nienawiść, pazerność, zazdrość, zemsta.

  Kierujcie się mądrością i wykorzystujecie siłę przeciwnika przeciwko niemu. Nie dajcie aby energia przeciwnika została zmarnowana wykorzystajcie ją przeciwko niemu. I nie walczcie z przeciwnikiem aby nie urósł w siłę. Zamiast walki szerzcie miłość, mądrość i świadomość.
 • @Czartoryski
  "moze tu tkwi nasz wspolny problem? - jesli domagamy sie czystosci od liderow, dlaczego nie stosujemy tej samej miarki w stosunku do siebie samych?"
  .
  Ależ NALEŻY ją stosować...
  Ale do osoby PUBLICZNEJ dużo "bardziej"...
  .
  "to jest powszechny problem dzisiejszego czlowieka"
  Im młodszego tym gorzej niestety... Większość starszych chyba jednak ma sztywny "kręgosłup moralny". (zwykli ludzie)
 • @Rodaczka
  Można prosić "Rodaczko" o konkretne miejsca w których oczerniłem czy wystąpiłlem przeciwko p. Oparze? Nie miałem takiego zamiaru ani ukrytych intencji.

  Szkoda, że nie dostrzegasz różnicy między tak trywialnymi kwestiami jak:
  - obowiązek aspiranta na lidera do wiarygodnego przedstawienia swojej biografii i/lub ustosunkowanie się do podniesionych zarzutów, i
  - łatwowierne zaakceptowanie, jak to się czasami mówi "legendy" bez żadnych podkładek.

  R. Opara zrozumiał i zaakceptował ten fakt i obiecał nam wyjaśnienia.
  Poczekajmy.

  Każdy powinien mieć klarowny obraz osoby, która dąży do reprezentowania moich interesów politycznych. Ostatnie 22 lata pokazały, ze NIESTETY zdecydowana większość prezentowała/prezentuje nawet do dzisiaj Twoje stanowisko. Czyli nie wie i nie chce wiedzieć co robili i czego dokonali jej "wybrańcy" w przeszłości!
  A przeszłośc ma przełożenie na przyszłość!! Tak jak np. w ostatni czwartek wyszło na jaw (dowód czarno na białym z archiwów STASI) z bohaterem wielu, "wielkim patriotą Gieremkiem!!

  Nie chcę takich patriotów! Dlatego ich sprawdzam za wczasu!!!

  Apeluję więc o rozsądek i zrozumienie intencji i radzę nie graj roli jego obrońcy. Wierzę w to nadal, że R. Opara potrafi się sam obronić.
  Posty takich obrońców jak Ty wywołują tylko kontr-produktywne działanie, a samemu R. Oparze nie dodadją wiarygodności.
 • Paszkwilanci
  A ja radzę uważać na paszkwilantów: http://gps65.nowyekran.pl/post/43542,paszkwilanci
 • @ Hej ,hej wywiadowcy i kontrwywiadowcy !!!!
  Czy już są pytania i kandydat do ich zadawania ?

  Ps.
  Czyżby wielkie haki na Oparę okazały się nawet nie haczkami na Rysia ?
 • Zastanawiające
  1. Komu służy oczernianie Ryszarda Opary?
  2. Ten Pan nie pojawił się znikąd, więc blogerzy NE mogliby samodzielnie zweryfikować te domniemania z tych krążących linków prawda?
  Jeśli choć niektóre okażą się fałszywe umożliwi to przynajmniej otrzeźwienie części osób. Wiem, że Polacy tracą zaufanie równie łatwo jak dają się ponieść szczytnym ideom i ideowcom. Pamiętajmy o tym i po prostu szukajmy prawdy.
  3. Żaden wywiad z blogerem nie rozwieje wątpliwości, bo nigdy nie będzie zawierał wszystkich pytań zainteresowanych, pojawią się wątpliwości co do namaszczonego na dyskutanta itd.
  4. Kim właściwie jest Pan Opara, jakie ma poglądy, cele długofalowe? Chyba każdy jest tego ciekawy. Nikt tego Pana przecież na zbawcę narodu nie wybierał. A poza tym po owocach ich poznamy. Warto oceniać po osiągnięciach i nie oskarżać bez pewności. Portal łączący blogerów i patriotów powstał i to jest wartość sama w sobie.

  Osobiście interesują mnie odpowiedzi na pytania, które jasno wykluczą kwestie umożliwiające zweryfikowanie "przypadkową przynależność do grup interesów antypolskich".
  Stosunek do chrześcijaństwa i prawa do obecności etyki katolickiej w przestrzeni i debacie publicznej.
  Stosunek do polityki Rosji wobec Polski.
  Stosunek do polityki Niemiec wobec Polski. (była mowa o zagrożeniu wschodnim, a co z zachodnim i daleko-zachodnim?)
  Stosunek wobec korporacji, Unii, Nato, Izraela, Palestyny, Kosowa, Gruzji, Czeczeni, Iranu, Iraku.
  Stosunek do budowy organizacji ponadnarodowych, MFW, banków "amerykańskich", systemu pustego pieniądza, żydokomuny oraz jej powiązań międzynarodowych.

  Osobiście kieruję się certyfikatami zaufania. Wierzę Panu Szeremietiewowi, a on ręczy za Pana Oparę. Stąd nie zamierzam z miejsca wierzyć niesprawdzonym bredniom dopóki nie zobaczę dowodów. Oczywiście każdy musi zachować dla siebie margines ostrożności wobec każdego.
 • @Andre Cholet
  Niestety Twojej wiarygodnosci rowniez nikt nie zna wiec nie mamy o czym rozmawiac. Twoje intencje takze sa wielu osobom zrozumiale i wg mnie nie w dobrej wierze to robisz i mam do tego prawo tak myslec. Radzic mi tez nie musisz, i nikomu innemu takze. Kontr-produktywne dzialanie sam wywolujesz swoimi postami podwazajac czyjs autorytet. To tyle i az tyle bo nie jestes wiarygodny dla mnie rowniez.

  Rodaczka
 • @chuligęsi
  popieram... może za tym wszystkim stoi ten nie spalony wóz tvp????
 • @Autor
  Świetne wystąpienie, które odsuwa wszelkie wątpliwości co do intencji Pana Ryszarda Opary - zalożyciela Nowego Ekranu. Prezentowane cele są jasne, klarowne i wartościowe, i zostały przedstawione w sposób bardzo przekonujący. Sa to też moje cele od lat, więc czas na zaangażowanie się w Nowy Ekran. Gratuluję Panu Ryszardowi Oparze i jednocześnie dziękuję. Pozdrawiam serdecznie. Jacek Rossakiewicz

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031