Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Wybory Prezydenckie AD 2020.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejna tura komedii polskich absurdów - czasów „Transformacji Ustrojowej” III RP. Wybory Prezydenckie AD 2020 – wygra UKŁAD Partii OS! Niezależnie kto wygra wybory. NIC SIĘ NIE ZMIENI.

Wybory Prezydenckie AD 2020.

Ogłoszono termin kolejnych wyborów Prezydenckich w Polsce - na 10 maja 2020 roku.
Odbędą się one 2 dni po Narodowym Dniu Zwycięstwa (8 maja); dzień po Miedzynarodowym Dniu Zwycięstwa, który przypada 9 maja – w rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Różnica w datach nie ma znaczenia – wybory muszę odbyć się w niedzielę majową.
Dzień wolny od pracy – no i od kołaczy.

Wiadomo zresztą już dziś, kto wygra wybory – „UKŁAD OS”. („Układ Okrągłego Stołu”)!
Układ polityczny, istniejący w Polsce od czasów porozumienia „OS”, kontynuacja systemów „partiokracji”,
których zadaniem jest ostateczny oraz całkowity upadek Rzeczypospolitej.
Nazwa Partii sprawującej władzę i nazwisko kandydata na Prezydenta RP - nie jest ważne.
Wszystko jest przykrywką, maskaradą, komedią absurdów Polskiej Transformacji Ustrojowej.

Preludium „Dramatu III RP”- czyli przekazanie władzy, przez przedstawicieli PZPR/PRL, w ręce tzw. Demokratycznej Opozycji - rozpoczęło się 6.02.1989 a zakończyło 4.04.1989 roku.

„Dramat III RP”, nienapisany jeszcze do końca przez decydentów Okrągłego Stołu, przez cały czas sterowany i reżyserowany jest przez Układ zmieniających się partii politycznych, których naczelnym zadaniem jest całkowita kontrola, nad ubezwłasnowolnionym Narodem Polskim. Globalne struktury nadzorujące Transformacje ustrojową wyznaczyły Polakom rolę petentów- klientów światowych korporacji oraz „mięsa armatniego” na zawołania demokracji „wolnego rynku”...a w najlepszym przypadku - cichych, postronnych statystów – kibiców zdarzeń.
„Dramat III RP” – odgrywa się na scenach światowych teatrów...a finał, epilog odbędzie się w niedługim czasie – w języku już niepolskim, o przyjaznych objęciach Unii Europejskiej.

No bo, tak naprawdę, komu w dzisiejszych czasach potrzebna jest Polska, która zawsze w historii była zagrożeniem wielkich interesów ościennych (obecnie przekształconych na globalne).

Zdecydowano więc...w Jałcie, Poczdamie, Brukseli, Maastricht, NJ-Waszyngtonie, Tel Avivie:
używając znanych słów z „Ziemii Obiecanej”
- „Polskę – trzeba zgnieść!”.

Oczywiście trzeba to zrobić tak, aby Polacy tego wogóle nie zauważyli –poprzez odpowiednio sterowane media i propagandę – a wszystko w interesie „światowej demokracji i dobrobytu”.
Wiadomo, Polacy – naród niezdyscyplinowany, niekontrolowalny - nieobliczalny; kochający wolność, naród, który może za tę wolność oddać życie. A jednocześnie to Naród nie potrafiący działać razem i o tę prawdziwą wolność - zawalczyć myślą ani zdrowym rozsądkiem.

Dlatego też ogólnonarodowana, zaakceptowana przez Polaków eutanazja ich Ojczyzny, rozwija się całkowicie zgodnie z planem. Śmierć III RP jest kwestią czasu; stypa w przygotowaniu, no a po pogrzebie – wszyscy w zadumie międzynarodowej - rozjadą się na cztery strony świata.

Spadkobierców 1000-letniego dorobku całego narodu, nie trzeba będzie nawet szukać - ustaliła wszystko już Ustawa 447, (którą wymyśliły siły sprawujące władzę, w największym obecnie przyjacielu „Polskości” – w USA.
Resztę formalności załatwią już Polskie Władze – pod nadzorem demokratycznie wybranych parlamentarzystów i Prezydenta. A więc – niemal wszystko już pozamiatane.
Trzeba jeszcze tylko zamówić pogrzeb, miejsce na cmentarzu historii, odpowiedni pomnik z granitu – a resztę pozostawić milczeniu

Na marginesie moich przemyśleń na temat przyszłości – komentarz z niedawnej przeszłości:

Kilka miesięcy przed moim wyjazdem z Polski - chodziłem wieczorami po ulicach kilku miast: Warszawy,
Krakowa i Gdańska i kulturalnie „zaczepiałem” wielu, ale głównie młodych ludzi- (tylko nastolatków i 20-30letnich): zadawałem im wszystkim jedno, w sumie to samo pytanie:
„Czym jest dla nich tak naprawdę Polska – Jak rozumieją ten piękny Polski slogan: „Bóg - Honor – Ojczyzna”?.
Wszyscy...absolutnie bez jednego wyjątku, patrzyli na mnie jak na starego wariata; pomyleńca.
Człowieka z prehistorii.
NIKT - nie chciał ze mną rozmawiać. NIKT - nie odpowiedział sensownie - na moje pytania.
Każdy, traktował mnie, raczej jak „wariata – nie z tego świata”.

A przecież Ci młodzi, wykształceni w Polsce ludzie - mają tworzyć przyszłość Polski.
To podobno własnie... twórcy jutra - naszej Ojczyzny!
Czy więc taka jest dzisiaj „Młoda Polska” – właśnie...
Czy właśnie taką...mamy obecnie rzeczywistość i perspektywy na przyszłość...

Nie chciałbym całkowicie uogólniać pesymizmów teraźniejszości. Nie chciałbym też wyrażać skrajnych negatywizmów – mam nadzieję, że mimo wszystko się mylę. Ale...
Może powróćmy na chwile w realia teraźniejszości.

Może nie wszystko jeszcze stracone; człowiek tak naprawdę przegrywa, kiedy przestaje walczyć!

Kilka danych statystycznych - z ostatnich sondaży. Wiadomo, każdy sondaż i statystyka może być odpowiednio zmanipulowany, poprzez zadawanie odpowiednich pytań albo interpretacje odpowiedzi.
A więc:
55,8% badanych uważa, że P. Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie w I-szej turze.
Przeciwnego zdania jest 37,4% respondentów. "Nie mam zdania" - odpowiedziało 6,8% osób.
Zwycięstwo Dudy w 1-szej turze jest prawdopodobne częściej dla mężczyzn niż kobiet.
Najbardziej przekonane są o tym osoby w wieku 25-34 lat (67% badanych tak wskazało) i około 60% osób z wykształceniem średnim.
Jak piszą wszyscy „niezależni” przeprowadzający te - obiektywne sondaże przedwyborcze – za które na marginesie płaci „sitwa” rządząca.
Większość mediów twierdzi, że obecny Prezydent powtórzy sukces byłego –czyli Aleksandra Kwaśniewskiego.

O fotel prezydenta będzie się ubiegać, cała plejada partii „po-okrągłostowłowych” – a więc:
- PiS – kandydatem będzie obecny Prezydent Andrzej Duda
- Kandydatką Platformy Obywatelskiej będzie Małgorzata Kidawa-Błońska;
- PSL – Prezes Partii Władysław Kosiniak-Kamysz,
- Lewicę – SLD + inne „lewicowe” - ma reprezentować Robert Biedroń,
- Krzysztof Bosak – Konfederacja.

Wg sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych wykonanego na zlecenie Wirtualnej Polski i programu "Newsroom" zapytano Polaków o ich preferencje na kandydatów wystawionych przez największe komitety. Uwzględniono też kandydatów z przeciwległych „biegunów politycznych”: Robert Biedroń (Lewica) i Krzysztof Bosak z ultraprawicowej Konfederacji.
W 1-ej turze wyborów prezydenckich zdecydowana większość 43,73% Polaków wskazała urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Inni zdobyli od kilkunastu do kilku procent.
Poparcie duże, ale... zbyt małe, by myśleć o rozstrzygnięciu tej politycznej bitwy już w pierwszej turze.
Ciekawe też, że nie pytano o program kandydatów na Prezydenta RP. Widocznie to absolutnie nie ważne!

Oczywiście, kandydatów w wyborach prezydenckich napewno będzie dużo więcej jak np.
- dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia,
- wielu, wielu innych...
- ???
- ???

Ale, wszyscy inni kandydaci – realnie nie mają żadnych szans. Nawet jeżeli nawet mają jakieś struktury; Komitet Wyborczy; jeżeli uda im się zebrać wymagane 100,000 podpisów poparcia – nie mają żadnych szans.
Nie mają dostępu do mediów – no i pieniędzy...tzn. dostępu do Publicznych pieniędzy, z których jak wiemy finansowana jest działalność wszystkich wyżej wymienionych partii.

Podsumowując więc realia obecnej rzeczywistości oraz ankiety przedwyborcze, pomimo tego, że w sumie... „wiemy, że NIC nie wiemy” – jedno jest pewne:
Wybory Prezydenckie AD 2020 – wygra UKŁAD Partii OS!

Czyli pewna oczywistość rzeczywistości.

Niezależnie kto wygra wybory. NIC SIĘ NIE ZMIENI.


Uprzejmie proszę o uwagi i komentarze – na temat przyszłości Polski.

Ryszard Opara
 

KOMENTARZE

 • 5*
  Będzie tak jak jest ale trochę... gorzej.
  Tak jak jest od 30 lat - powolne gotowanie żaby.
 • Kształcenie w Polsce to indoktrynacja.
  Nic dziwnego, że młodzież nie zna prawdziwych wartości. Władza zezwala przymykając oko na demoralizację dzieci w placówkach publicznych i zakazuje głoszenia "niepoprawnych" poglądów na uniwersytetach, które zawsze, tradycyjnie były miejscem wyrażania różnych poglądów. Oczywiście obecnie ta dobra według wielu władza pisowska.
  W każdym społeczeństwie jest więcej ludzi głupich niż mądrych. W systemach demokratycznych większość decyduje. Większość jest systematycznie poddawana obróbce i ogłupianiu zewsząd. Marnie to widzę.
 • Prezydent
  Duda postanowił zrobić swoją kampanię przeciwko elitom. Tak przynajmniej twierdzi portal WP, więc nie wypada zaprzeczać. Taka ściąga z kampanii Trupa z 2016roku, czyli Polska First. Odbędzie się bajerowanie narodu socjalami i pięknymi planami na przyszłość. Czy coś może zagrozić Dudzie? Zawsze może mu zagrozić największy wróg Układu Okrągłego Stołu, czyli prawda. Tylko musiałaby ta prawda przebić się do świadomości mas. Ponoć raport Pompeo ma być jawny w Lutym, ten dotyczący aktu 447, ale polińskie władze dadzą radę go przemilczeć. Reszta kandydatów na urząd prezydenta jest z tego samego układu co obecny lokator Pałacu Prezydenckiego, więc nie będzie lamentować z powodu aktu 447. Jedynym wyjątkiem jest Krzysztof Bosak, który będzie podnosił ten temat. Także tradycyjnie media PiSowskie zrobią z niego Ruskiego agenta i onucę, jak zawsze w takich przypadkach. Przyszłość Polski? To zależy, jak wykorzysta to nasz najważniejszy sojusznik. Oby nie pchnął nas w jakiś konflikt na Wschodzie. Zakładam, że po prostu odda nas w zarządzanie Eskimoskie i po części Niemieckie.
 • Autor.
  Witam. Z pana tekstu widać, że ocenia pan stan naszej Ojczyzny przez pryzmat swoich porażek i błędów , które dotknęły pana po powrocie do Polski! Twierdzenie, że nic się nie zmieni, jest nieprawdziwe, bo Polska zmieniła się już znacznie od 2015 r!!! Zjednoczona Prawica reformuje nasz kraj i wystarczy poczytać dane GUS! Dziwi mnie pański zrezygnowany ton wypowiedzi, bo bez nadziei nic nie da się zrobić!!! Nie będę tu przytaczał historii naszego kraju od 1989 r, bo Polacy ją znają z niej widać, jaką drogę przeszliśmy! Reforma sądowa jest niezbędna, aby sędziowie, którzy popełniają przestępstwa , ponosili za to odpowiedzialność, czego nie było wcześniej, bo sitwa zamiatała to pod dywan!!! Jesteśmy po chamsku atakowani, bo Polska rośnie w siłę i lewakom oraz liberałom nie podoba się to!Wystarczy poczytać, co działo się w USA, gdy wygrał wybory Tramp, jak lewki i liberały wyły codziennie z rozpaczy!!! Jeszcze Polska nie zginęła!!!
 • @zbig71 09:27:05
  Krótka opinia: to jest STEK BZDUR!!!Jak zwykle plujesz na swój kraj!
 • @zibi 09:31:58
  Mój dobry kolega pracuje ponad 20lat w GUSie i zawsze mi powtarza, że cyferki wydrukowane w rocznikach statystycznych to bajki z mchu i paproci. Układ Okrągłego Stołu ma się znakomicie, a z nim razem WSI oraz SB. Niby Macierewicz rozwiązał WSI, ale do pierdla nikt nie poszedł i widać , że towarzysze mają się i swoje interesy znakomicie. Polska, owszem rośnie, ale nie w siłę, tylko w kiłę, w którą są obracani przez Niemców i Żydów pod czujnym okiem Koniokradów.
 • @zibi 09:34:22
  Stek to można zjeść na obiad, od bzdur pękają w szwach Twoje wypociny. Nawet nie umiesz rozróżnić Państwa od Kraju. Nie napiszę, aby włączył myślenie, bo to niemożliwe w Twoim przypadku. Nic sensownego nie napiszesz, tylko zacietrzewienie spowodowane być może trudnym dzieciństwem.
 • NIC SIĘ NIE ZMIENI.
  Prawda.
  Wszyscy razem z Autorem należymy do bandy trójki parzystej.

  Tylko technika się może rozwijać w binarnym świecie.
 • Autor
  ...Dlatego też ogólnonarodowana, zaakceptowana przez Polaków eutanazja ich Ojczyzny, rozwija się całkowicie zgodnie z planem. Śmierć III RP jest kwestią czasu; stypa w przygotowaniu, no a po pogrzebie – wszyscy w zadumie międzynarodowej - rozjadą się na cztery strony świata......


  Dotychczas unikałem jakiejkolwiek krytyki treści czy poglądów prezentowanych przez pana Ryszarda Opary, ale to co napisał, miedzy innymi jak zamieszczony cytat, nie może przejść bez mojego komentarza.

  Powiem prosto i zwięźle, albo pan zdurniał, albo popadł w głęboką chorobę psychiczną.

  Dodam, takie teksty mogliby pisać Hitlerowi i jego nazistowskim kamratom, o eutanazji Polski, o stypie po jej pogrzebie, ale żeby pisał coś podobnego Polak, to się w głowie nie mieści.
  A może po prostu pan nie jest Polakiem.
 • Jest kandydat na Prezydenta TYLKO dla ODWAŻNYCH! Czy jeszcze tacy są?
  Ze strony: http://teresagarland.neon24.pl/post/153070,teresa-garland-dekalog-programowy-wybory-prezydenckie-2020

  Szanowni Państwo, poniżej lista do zbiórki podpisów jeśli jesteście zainteresowani poparciem mojej kandydatury na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach 2020.
  Wypełnione listy poparcia należy pilnie przesłać na adres: Sławomir Dul, skr.poczt. 88, 32-050 Skawina

  Do pobrania lista do podpisów Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Teresy Garland w formatach *.jpg, *.doc, *.pdf
  - jpg -> https://mega.nz/#!sdpzXayQ!wNLhjnACQMcdprHjcWD3RuR6uWfIxXJUk3twIK6R6ks
  - doc -> https://mega.nz/#!1ZxhmYSY!1VEa-XfzG7-AVel8-lWeaRvYBClRwxA25rCRD0jWdo8
  - pdf -> https://mega.nz/#!FQw3DIxa!-xYq1t-gPh59CE77fdhEh1VR86b9zVaz_kwfF19nT-A

  Teresa Garland – Dekalog programowy – Wybory Prezydenckie 2020r.

  1.Realizacja inicjatywy „Każdy Posłem”, z ominięciem Sejmu – działając bezpośrednio na podstawie art. 4 Konstytucji, która zagwarantuje Polakom możliwość współrządzenia własnym krajem oraz przywróci w Polsce sprawiedliwość i egzekwowanie prawa, poprzez wprowadzenie nowej opartej na Prawie Naturalnym Preambuły do obecnej Konstytucji i poprzez wprowadzenie nowego Kodeksu Wyborczego tu link: https://krop2017.wordpress.com/2020/01/13/teresa-garland-kazdy-poslem-lista-do-zbiorki-podpisow-inicjatywa-ustawodawcza-z-ominieciem-sejmu/
  oraz poprzez wprowadzenie przygotowanej przeze mnie Reformy Sądownictwa tu link: http://teresagarland.neon24.pl/post/152774,plan-reformy-sadownictwa-krok-po-kroku

  2.ZUS dla przedsiębiorców dobrowolny

  3.Amnestia dla więźniów

  4.Kara śmierci dla łotrów, zdrajców i złodziei

  5.„Broń palna plus” dla każdego rodowitego Polaka

  6.Demokratyzacja Polski poprzez wprowadzenie nowego Kodeksu Wyborczego

  7.Likwidacja Trybunału Konstytucyjnego i likwidacja trójpodziału władzy

  8.Abolicja wszystkich niesprawiedliwych i lichwiarskich długów

  9.Dywidenda narodowa dla każdego rodowitego Polaka, dzięki wpływom z podatku VAT i dzięki profitom z polskich złóż naturalnych.

  10.Dążenie do neutralności Polski na arenie międzynarodowej.

  Jestem autorką projektu SYSTEM PL czyli SYSTEM PREZYDENCKO-LUDOWY tj.nowego ustroju dla Polski. Proponowany SYSTEM PL charakteryzuje się silną, mądrą i odpowiedzialną władzą prezydencką działającą dla dobra Polaków, otoczoną najlepszymi ekspertami i wspieraną przez Zgromadzenie Narodowe czyli Sejm. W tym systemie Sejm nie będzie przegłosowywał ustaw lecz będzie głosem Narodu Polskiego i strażnikiem przestrzegania Naturalnych Praw Człowieka i Obywatela, będzie pilnował wspólnego majątku narodowego oraz dbał o Dobro Wspólne wszystkich obywateli rozumiane jako umożliwienie każdemu rozwoju osobistego z uwzględnieniem zachowania godności człowieka i jego wolności. To Prezydent będzie dekretował ustawy a jeśli nie byłyby one zgodne z dobrem Polaków i z Polskim Interesem Narodowym, to już zadaniem Posłów będzie zebranie odpowiedniej ilości podpisów od obywatelii w celu przygotowania referendum obalającego daną szkodliwą dla Polaków ustawę, na zasadach podobnych jak w Szwajcarii. Autor: Teresa Garland, dnia 2 II 2020r. Tu link to schematu: http://teresagarland.neon24.pl/post/152953,system-pl-czyli-nowy-ustroj-dla-polski

  Teresa Garland, tel.697357009
  Dnia 9 II 2020r. Program Wyborczy w wyborach na Prezydenta. Link to moich artykułów tu: http://teresagarland.neon24.pl/
 • @Prezydentka 10:43:32
  Amnestia dla więźniów. Czyli dla morderców, złodziei, gwałcicieli, pedofili itd?
  Kto będzie zatwierdzał ,,prawdziwość,, Polaka?
  Proponuje wprowadzić abolicję dla długów w obcych bankach na początek.
  Sto milionów już Wałęsa rozdawał.
 • @Oświat 10:28:56
  Szanowny Panie Oświat,

  Z wielkim bólem serca - ale i z dużą pokorą, przyjmuję Pana krytykę.
  Być może ma Pan rację:
  ja zdurniałem, albo popadłem w głęboką chorobę psychiczną.
  A może po prostu nie jestem Polakiem.

  Urodziłem się w Polsce tuż po II Wojnie Światowej w 1950 roku.
  Historia mojej rodziny, moi przodkowie żyją tu od XV wieku.

  Patrzę na obecną Polskę i to co się dzieje w naszym kraju - naprawdę z wielkim bólem serca.
  Patrzę na Polskę z perspektywy lekarza, emeryta - który jak się zdarzyło w życiu, przeżył wiele lat na "Zachodzie", w Australii, USA...

  Zadam kilka pytań:

  1. Czy Pan naprawdę wie - co się dzieje w Polskiej Służbie Zdrowia?
  Czy Pan wie, co się dzieje w Polskich szpitalach?

  2. Czy Pan naprawdę wie co się dzieje w "Polskim Sądownictwie oraz w
  Wymiarze Sprawiedliwości?
  Co się dzieje w ZUS?

  3. Kto tak naprawdę kontroluje Polskie Banki, Handel, Gospodarkę?

  4. Co się dzieje w Polskiej Edukacji?

  5. Co się dzieje w Polskiej Armii - Polskiej Polityce Zagranicznej?

  6. Jak Polska spłaci odszkodowania zgodnie z Ustawą 447?

  Mógłbym zadawać wiele podobnych pytań - ale dodam tylko jedno:

  Czy Pan naprawdę wie, co się dzieje w Naszym Kraju, w III RP?

  I dlaczego tak się dzieje?

  I kto jest temu wszystkimu winien... - POLACY - jako Naród.

  Co zrobił dla Polski: Prezydent Wałesa, Kwaśniewski, Komorowski, Kaczyński...? Co tak naprawdę zrobil dla Polski Prezydent Duda?.

  W jakim kraju Pan żyje? W jakim świecie Pan żyje?

  Proszę wybaczyć te pytania - ale po prostu widocznie jestem tym - jak mnie Pan podsumował: Durniem, Chorym Psychicznie; Nie-Polakiem.

  Życzę Panu zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara
  Dlaczego uważa Pan, że Konfederacja jest ugrupowaniem po-okrągłostołowym?
 • "Wybory Prezydenckie AD 2020 – wygra UKŁAD Partii OS!"
  ---------------
  Zgadzam się całkowicie z Autorem. Pozwolę sobie tylko nieco doprecyzować przemyślenia Autora. Otóż nie układ okrągłostołowy tylko:
  UKŁAD MAGDALENKOWY - co to tam - jak gdyby nigdy nic - menora na stole sobie stała. OS to był tylko taki tyjater dla tubylców - natomiast wszystko wcześniej zaklepano bez rozgłosu - w Magdalence. Ponadto - dlatego, że układ magdalenkowy (PO PiS, SLD, PSL, etc.) - tak naprawdę niczym istotnym się nie różni - to tzw. wybory w atrapie Polski polegają nam tym, że głosuje się po to aby nie wygrał -Y- a nie po to aby wygrał - X - a taki fakt oznacza jakąś demonkraturową patologię - bo tak w istocie jest.
  Wniosek?
  Gdyby w danym, tzw. demonkraturowym państwie można było coś zmienić istotnego za pomocą kartki wyborczej - toby natychmiast zakazano tej tzw. demonkratury. Ponadto nie po to wymyślono w samym Piekle tzw. demonkraturę i z rozmysłem oparto ją na wrodzonej ułomności ludzkiej - aby oddać ludziom stworzonym przez Boga władzę w danym państwie.
 • @demonkracja 13:25:35
  Pozorną tzw. ułomność ludzką można całkowicie naprawić, zdrowym systemem równowagi władzy.

  W punkcie pani Prezydent nr. 7. Likwidacja Trybunału Konstytucyjnego i likwidacja trójpodziału władzy.
  Trybunał konstytucyjny pilnuje domniemanej równowagi trójki. Domniemana R. – czyli nie pies nie wydra coś na kształt świdra.
 • @GPS 13:18:22
  Szanowny Panie,

  Oczywiście ma Pan rację - a z drugiej strony nie ma Pan racji.
  Trudno byłoby zaliczyć Konfederację a zwłaszcza jej Kandydata KB - do ugrupowania po-okrągłostołowego...
  Znam jednak trochę osób z Konfederacji - i co niektórych mam wiele zastrzeżeń. A poza tym...
  Krzysztof Bosak, którego też kilka razy spotkałem - to mądry i uczciwy, młody człowiek ale nie ma żadnego wykształcenia ani doświadczenia.
  Niewiele tak naprawdę w życiu zrobił, nie ma pojęcia o zarządzaniu, finansach, bankach, gospodarce, służbie zdrowia, wojsku, polityce zagranicznej...
  Coż on może zrobić dla Polski, która potrzebuje bardzo dobrego oraz doświadczonego menadżera - a nie teoretyka czy karierowicza...

  To samo zresztą można by powiedzieć o innych kandydatach - np Panu Biedroniu, czy Panu Kamyszu - oni też nie są niby z Układu OS.
  Ale ich partie - ludzie, którzy ich proponują na kandydatów - czy zresztą obecny Pan Prezydent - to wszystko reprezentanci UKŁADU OS.

  Któryś z nich zapewne wygra. Czy to coś w Polsce zmieni...???

  Pozdrawiam
 • wybudzanie nacji z hibernacji
  To jest chyba najbardziej "trzeźwy" ogląd sytuacji polskiej Pana Doktora jaki dotąd udało mi się tu przeczytać. Zwykle bujał Pan nieco w "oparach" niczym nie uzasadnionych nadziei. Dodam, że w analogicznej sytuacji (wywołanej zresztą przez te same siły) są USA, Kanada, Australia, Rosja, cała Europa i wiele innych krajów. Ten fakt jest jednak nadzieją, że ofiary tego banksterskiego spisku powstaną razem przeciw tej upiornej tyranii, z USA jako leaderem (z uwagi na tradycje wolnościowe) i obalą pasożyta, że nie dadzą się tym razem skonfliktować, co wróg skutecznie robi od setek lat.
 • @Ryszard Opara 13:06:09 Absolutnie się z Panem zgadzam.
  Polscy politycy żyją od wyborów do wyborów, więc obiecują wszystko aby się załapać. Obiecują "cuda na kiju" bez realnej możliwości realizacji.
 • Pudło p.Opary.....
  "Wybory Prezydenckie AD 2020 – wygra UKŁAD Partii OS! " - niestety nie!!

  Wybory prezydenckie wygra "Estera" !

  Proszę zauważyć że, od czasów gdy Tymiński pomieszał ichnim szyki i zamiast Mazowieckiego , prezydentem został "nie chcem ale muszem" Wałęsa - to później wszyscy (z małym wyjątkiem*) za żony mieli Estery.
  Czyli....
  Kwaśniewski …. esterkowicz
  Komorowski …. esterkowicz
  Duda ….. esterkowicz

  Tak więc , jak wyżej.... Wybory prezydenckie wygra "Estera" - konkurencji niestety ona - jak widać - tym razem, nie ma! - a wiadomo od Bermana że Polakami należy "sterować z tylnego fotela" - a najlepsza metoda, to metoda "made in raj" - czyli .. chcesz sterować Adamem - steruj Ewą :-)

  * Kaczyński to trochę inna bajka - wg Geremka mają "nie ta krew" - więc i z natury rzeczy zrobią wszystko by mieć "tą krew" - z tego względu się nadawał na prezydenta :-)
 • @goodness 14:00:28
  Poczciwego Kolegę Goodness'a, znowu dopadło z tą arytmetyką. Myśli on zupełnie jak ten gość z dowcipu poniżej:
  Przychodzi facet do cukierni i prosi o tort. Eskpedientka pyta: czy pokroić panu na 6 czy 12 kawałków. A facet po krótkim namyśle: może lepiej na 6, bo jestem sam i nie zjem 12 kawałków.
 • @Ryszard Opara 14:35:58
  A zatem napisał Pan nieprawdę, zaliczył Pan Konfederację do partii pookrągłostołowych tylko dlatego, że uważa Pan Bosaka za słabego kandydata. W związku z tym nie należy mieć zaufania do tego co Pan pisze, bo to są chaotyczne, nieścisłe, nieprawdziwe myśli.
 • @goodness 14:00:28
  ----------
  "Pozorną tzw. ułomność ludzką można całkowicie naprawić, zdrowym systemem równowagi władzy."
  ----------
  Nie da się tego uczynić nie z tego powodu,że:
  tzw. demonkratura uaktywnia wśród ludzi rynsztok - chociaż to jest fakt - tylko z tego powodu, że czarci pomiot czuje się w teże, tzw. demonkraturze - jak ryba w wodzie - natomiast ludzie czuja się w niej jak ryba wyrzucona na brzeg.
  Wniosek?
  To czarci pomiot już w Piekle na etapie planowania tej, tzw. demonkratury został zaprojektowany do owej, tzw. demonkratury - więc ten Pański, parzysty podział zawsze będzie spełniać piątą nogę u psa.
 • @adam54 14:44:24
  A tu żona Bosaka: https://www.google.com/search?q=karina+walinowicz&client=firefox-b-d&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=dRddK3EX5lW-fM%253A%252CsSXWGl6fxNL8cM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQrOAPvB8zE_MMRLAueTyTAVUuU4A&sa=X&ved=2ahUKEwjy7ZuEmMfnAhWxxIsKHVkECcQQ9QEwCXoECAkQDg#imgrc=dRddK3EX5lW-fM:
 • @wercia 15:28:49
  ---------
  "A tu żona Bosaka:..."
  ---------
  Cudów w tzw. demonkraturze nie ma! Ona jest cudem sama w sobie ku uciesze Balzebuba.
 • @adam54 14:44:24
  Dlaczego Kwaśniewski esterkowicz?
 • @Oświat & zibi
  Który z was robi za Napoleona a który jest Cezarem?
  Jutro zmiana ról?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:24:27
  https://bi.im-g.pl/im/68/be/16/z23847528Q,Fragment-nagrania-z-Magdalenki.jpg Im już całkiem się poprzestawiało pod beretami , znaczy " patrioci " od Kiszczaka . Salute :)
 • @demonkracja 15:33:31
  Racja. Co nagle, to po diable. Na zdjęciu ślubnym Bosak wygląda markotnie.
  Polskojęzyczne mendia zbyt dużą uwagę każą przywiązywać tzw. pierwszej damie (jakby i drugie a nawet trzecie były). Może dlatego, że zwyczajowo to Esterki szpiegujące.
 • @zibi 09:31:58
  Dane GUS? A są tam podwyżki cen i wzrost zadłużenia?
 • @zibi 09:34:22
  A czy to jest twój kraj? Skoro popierasz najgłupszego prezydenta w historii Polski (wliczając II RP i III RP).
 • @zbig71 10:53:19
  Ta pani nie ma pojęcia, jakie są kompetencje prezydenta III RP.I próbuje zaistnieć prostymi hasłami
 • @Wican 18:03:01
  No właśnie, i jak potraktować taką kandydaturę poważnie? A ojciec dyrektor wystawia prof. Piotrowskiego, rozumiem, że kandydatura K. Bosaka boli nawet Toruń.
 • @Ryszard Opara 13:06:09
  1. Czy Pan naprawdę wie - co się dzieje w Polskiej Służbie Zdrowia?
  Czy Pan wie, co się dzieje w Polskich szpitalach?

  To w takim razie ja pana zapytam.
  Czy w ciągu ostatnich trzech czterech lat był pan leczony w polskim szpitalu?
  Tak.
  Nie.
  Ja w okresie ostatnich trzech lat byłem trzy krotnie, nieco wcześniej dwa tygodnie na tak zwanym leczeniu, dziennym na rehabilitacji.
  Na jaką kwotę wystawiono mi rachunek za leczenie?
  Rachunku mi nie wystawiono.
  Leczono sprawione, skutecznie i bez przeciągania samego leczenia, także z wykorzystaniem bardzo drogiego sprzętu medycznego. Ponieważ mam już 77 lat, wiele leków mam za darmo inne z wysoką zniżką. W ostatnich latach także kilka krotnie wzywane było pogotowie do mniejszych problemów zdrowotnych. Co mogę powiedzieć o służbie zdrowia. Same superlatywy, ale jest też pewne ale.
  Bardzo denerwujące mnie są telefony z zaproszeniem na darmowe badania tego czy tamtego, tylko po to by naciągnąć Fundusz Zdrowia.
  Ostatnio PiS wprowadził pewne usprawnienie. Lekarz rodzinny nie daje recepty, podaje numerek i z tym numerkiem idzie się do obojętnie jakiej apteki i wykupuje leki. I można te leki ponawiać przez okrągły rok. Po tym czasie trzeba iść ponownie do lekarza i to też jest prawidłowe, bo lekarz znów przebada, porozmawia czy się poprawiło, czy może zastosować inny lek.
  Do specjalisty np. do okulisty trzeba czekać, ale jak ma się piasek w oczach od monitora komputerowego to teraz wystarczy pójść raz w roku, a nie co dwa trzy miesiące, bo lek będzie można sobie powtarzać w aptece bez ponownej wizyty u okulisty, więc i czas oczekiwania będzie albo krótszy, albo wizytę będzie się miało tego samego dnia.
  Na wszystkie kolejne pytania mógłbym panu także odpowiedzieć i wyjaśnić, że nie ma pan racji.
  Polska to kraj piękny, zamożny i nie najgorzej urządzony. Tu żyje się dostatnio, spokojnie i ze znacznie mniejszą ilością stresów niż w takiej bogatej Ameryce, gdzie miałem okazję żyć 10 lat i stąd mam możność porównania.
  Sądy?
  Jest batalia o to by je naprawić i mimo, że ,,ulica i zagranica” robi wszystko by tej poprawy nie było, to wygląda na to, że ,,kasta ludzi zupełnie nadzwyczajnych” zostanie wyautowana. Jednym słowem i w tym obszarze idzie na lepsze.
  Ustawa 447 i J. Kaczyński, i premier Morawiecki wyraźnie, z naciskiem i publicznie dali do zrozumienia, że nie zapłacimy, bo nie my byliśmy agresorem , bo to my byliśmy ofiarami.
  Polska jest moją ojczyzną, na nią pluć nie będę, nie wzruszy nikt mi wiary w jej trwanie i rozwój.
  Panu tego też życzę. Więc niechże pan nie pisze o jej zbliżającej się śmieci pogrzebie, upadku.
  Tego robić Polakowi nie wolno.
 • @Ryszard Opara 13:06:09
  4. Co się dzieje w Polskiej Edukacji?

  Wiem co się dzieje, bo znam kilku wykładowców, mój pierwszy wnuk był już na studiach, drugi z bardzo dobrymi wynikami kończy podstawówkę.
  Jak wyglądają nasze szkoły?
  https://www.youtube.com/watch?v=XEnz_9iO5vw
  https://www.youtube.com/watch?v=r62yyVyO8YU
  a to mój film i mój wnuczek miedzy innymi dziećmi
  https://www.youtube.com/watch?v=BWU73IPlUYk&t=672s
  Tu też nasza szkolna młodzież
  https://www.youtube.com/watch?v=YKKGEuvGPwc&t=31s
  Niech pan te filmy obejrzy, na spokojnie i pomyśli, czy my starsi mieliśmy takie warunki?
  Czy teraz pan wie, jak wyglądają nasze szkoły i edukacja?
 • @Oświat 19:10:16
  Halo tu ziemia :))))) https://strajk.eu/gabinety-stomatologiczne-i-pielegniarki-wroca-do-szkol/
 • @Oświat 18:47:24
  No to sobie stwierdzili, że płacić nie będą. Pewnie, że nie będą, bo płacić ma podatnik, a nie bankster i zwykły poseł, od 30lat dojący Polskę. Tylko jakoś 19Lipca głosowali przeciw ustawie antyroszczeniowej. Bo jak dochodzi co do czego, to głowa w piach.
 • @Oświat 19:10:16
  :))))) https://kresy.pl/wydarzenia/bandera-i-ja-banderowska-propaganda-w-polskiej-szkole-dla-ukraincow-foto-video/
 • @zbig71 19:21:29
  No i jeszcze taka perełka , niech Oświat wnuki tam przeniesie , tak jak M.Morawiecki . https://www.lauder-morasha.edu.pl/ Kurczę niezły Matrix , najlepsze że on pewnie jeszcze wierzy w te swoje banialuki .Salute .
 • @Repsol 19:42:16
  Oświatu dali michę, to się cieszy. Dostał 13kę i chłopak ma odtąd orgazm ciągły, a w przerwach między rozkoszami zachwala dobrą zdradę.
 • @zbig71 19:46:56
  Każde zdanie zaczyna się od ja ja ja ja.Ja byłem, ja leżałem, ja i moje wnuki, reszty Polski niiima.......Prawie wzorzec z Sewr pod Paryżem!Co tam inni.....ważne.... że ja mam dobrze!!!to jest dopiero patriotyzm!!!wyższego sortu!!
  I straszy, jak ktoś śmie mieć inne zdanie, taaki demokrata rodem z Berezy !!!
 • @Repsol + zbig71
  Dołącz do nas zamiast per*lić

  https://www.youtube.com/watch?v=uI-UFTg2KM8&t=828s
 • @zbig71 18:40:40
  Piotrowski to ewidentnie ruch propisowski. Może jeszcze Marianowi Kowalskiemu pomogą zbierać podpisy
 • @Oświat 18:47:24
  No widzisz. A moją żonę zabrano do wojskowego w Ybdgoszczy. Akurat w weekend tam byliśmy i niestety musieliśmy pojechać no najbliższej przychodni, bo jak zadzowniłem po pogotowie to nas całkowicie olano. A tam w przychodni szybka decyzna, że szpital. I zawieziono żone do szpitala wojskowego. A w tym szpitalu do rana na korytarzu na SORze. Taka to służba zdrowia, a ten szpital uchodzi za dobry. Od około 23 do 7 na korytarzu.
 • @Oświat 19:10:16
  Edukacja to dno. Syn w klasie maturalnej, córka w I LO. Programy dno. Dla tych najmłodszych to o judaizmie sporo, nawet starożytnym.
  Szkoły przeładowane. Taka jest rzeczywistość, jaką ja znam
 • @zbig71 19:21:29
  Dokładnie. Tym dali znak, ze są to "miękkie faje" oraz pospolici zdrajcy.
 • @Wican 20:16:29
  Amigo on napisze że ma specjalną kolaskę do szpitala , taką co prezesa wozi .Salute :)))
 • @Nibiru, demonkracja 15:21:16
  Bez wiarygodności bronicie równowagi liczby nieparzystej, jakby kula ziemska składała się z trzech części.

  "Pozorną tzw. ułomność ludzką można całkowicie naprawić, zdrowym systemem równowagi władzy."

  Demokracja bez czwartego głosu narodu, to nie demokracja.
 • @goodness 20:58:19
  ----------
  "Bez wiarygodności bronicie równowagi liczby nieparzystej, jakby kula ziemska składała się z trzech części."
  ----------
  Ja nie bronię żadnej demonkratury pod żadną postacią - bo to jest efemeryda. Ona natychmiast znika, kiedy ludzie zaczynają ją praktykować. W teorii może sobie kusić każdego i nie znika.
  Wniosek?
  Kiedy mądry pyta głupiego - jak to czy tamto zrobić?
  Ano tylko wtedy - kiedy chce go oszukać lub zmanipulować - i to masz Pan ową demonkraturowa parzystość.
 • @demonkracja 21:17:20
  Kiedy mądry pyta głupiego - jak to czy tamto zrobić?
  Ano tylko wtedy - kiedy chce go oszukać lub zmanipulować - i to masz Pan ową demonkraturowa parzystość.

  . Obecnie nie spotkałem parzystości w tzw demonkracji. Bronisz bałagan przez nazywanie – demonkraturowa parzystość.
 • @Wican 20:10:59
  Małpianu? No, w końcu chłopak lansuje PiS.
 • @Oświat 20:06:01
  Dziękuję, postoje.
 • @GPS 14:51:14
  Szanowny Panie,

  Napisałem to co uważam i co myślę - a czy mam rację czy nie - najbliższa przyszłość pokaże.
  Szanuję Pana poglądy i nawet często się z Panem zgadzam, również jako administrator Neon24 - promuję Pana teksty na 1SG, jako wartościowe, warte zastanowienia, pomimo, że czasem się z treścią nie zgadzam.

  Pan Bosak napewno nie jest częścią Układu "Po-okrągłostołowego" - ale to nie znaczy, że jest właściwym kandydatem na stanowisko Prezydenta - przynajmniej w czasach obecnych. Może w przyszlości...?
  Znam jednak parę osób z Konfederacji i mam do nich sporo zastrzeżeń - do ich działań i motywacji...
  Stanowisko kompletnej negacji - nie jest żadną propozycją rozwiązania problemów.

  Również, jak wpsomniałem np Pana Biedronia na pewno nie można zaliczyć do Układu OS - ale...jest jednym z jego reprezentantów.

  I myślę, że tutaj napewno się zgodzimy:
  Pan Biedroń - nie jest własciwym kandydatem na Prezydenta, a jednak startuje... i sądząc po wynikach jego działalności ma również sporo poparcia wśród niektórych grup Polaków...

  Pozdrawiam
 • @Oświat 18:47:24
  Szanowny Panie,

  Akurat temat służby zdrowia - jest mi wyjątkowo dobrze znany - jak Pan może wie, jestem z wykształcenia lekarzem i mam wiele kontaktów z Polską Służbą Zdrowia...
  I owszem, jestem trochę młodszy od Pana ale byłem leczony kilka razy w Polskim szpitalu. Powiem Panu jedno, gdybym nie był lekarzem i nie miał znajomych lekarzy - profesorów - napewno nie miałbym żadnych szans...
  Moja żona i moi znajomi byli również (tylko dzięki moim znajomościom) - wiele razy leczeni w szpitalach...

  Niektóre "Polskie" szpitale, są absolutnie poniżej wszelkiej krytyki.
  Nie będę opisywał szczegółów - bo Pan żyje w innym świecie...

  Podam Panu jeden przykład: Niedawno, jeden z moich znajomych mieszkający w powiatowym mieście (zgłosił się do mnie poprzez Neon).
  Będąc u syna w Warszawie, zdiagnozowano u niego Raka Prostaty.
  Wrócił więc do swojego miasteczka na dalszą diagnostykę i leczenie... a tam wyznaczono mu wizytę...za 1 rok.
  On myślał, że to żarty i odpowiedział, że może za rok...on już nie będzie potrzebował leczenia..bo nie będzie żył...
  W rejestracji odpowiedziano mu wzruszeniem rąk - i poradzono, żeby może zmienił miejsce zamieszkania, bo tam mu NIC nie pomogą...

  I tak na marginesie: jestem w wieku emerytalnym - i zwróciłem się do ZUS z wnioskiem o należną mi emeryturę.
  Pracowałem w Polsce kilkanaście lat (jako lekarz oraz przesiębiorca) -
  Przyznano mi emeryturę w wysokości 387 zł (ostatnio podniesli do 412).

  Mógłbym pisać wiele na te tematy... ale po co...
  Pan żyje w innym świecie - a ja... najlepiej Pan wie...
  Podsumował mnie Pan w swoim komentarzu.

  Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności...
 • @Ryszard Opara 02:32:56
  Ale fakt, że Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym, że cała ich narracja jest antysystemowa, że każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się układowi magdalenkowemu, że oni są przeciwni wszystkim partiom wyrosłym na haniebnym układzie komunistów ze swoimi agentami, że są narodowcami, konserwatystami, wolnościowcami, co ich w istotny sposób różni od rządzących socjaldemokratów i dominującej socjalistycznej opozycji, Pan ten fakt w swojej notce nie tylko przemilcza, ale go zakłamuje, wpychając Konfederację do obozu zaprzaństwa z całą resztą targowickiej opozycji!

  Nie zauważa Pan, że oni zdobyli przyczółek w walce o wolną Polskę, że są już w Sejmie, że ich głos jest słyszalny w mediach, że jakieś znaczące, choć ciągle marginalne, środki już mają i że walczą! To przeoczenie, przekłamanie, niedocenienie, to bardzo istotna wada Pana narracji! Pan się przyznaje, że kłamie i przeinacza. To komu służy ta Pana kłamliwa propaganda poniżająca Polskę w całości - w stanie gdy już brzytwę chwyciliśmy i jesteśmy blisko do wypłynięcia z bagna?

  Krzysztof Bosak wygrał prawybory w Konfederacji i jest teraz bardzo poważnym kandydatem na prezydenta. Ma wielokroć większe poparcie w sondażach, niż pokazał w swojej grafice, ma odpowiednie, patriotyczne, polskie, wolnościowe, konserwatywne, katolickie poglądy, ma wiedzę, którą prezentuje w każdej swojej wypowiedzi, ma wieloletnie doświadczenie polityczne - a przede wszystkim jest wspierany przez wszystkich znaczących konfederatów - i przez Janusza Korwin-Mikke, i przez Grzegorza Brauna - ludzi wybitnie mądrych i z ogromną wiedzą, którym Pan do pięt nie dorasta.

  Krzysztof Bosak jest przeciwieństwem wszystkiego, co Pan w ten notce skrytykował. A Pan ot tak sobie, bez żadnego uzasadnienia, nawet samemu zgadzając się, że to nieprawda, wrzuca go do tego całego szlamu politycznego, jakim są PO, PiS, PSL, SLD i ich przybudówki! Moim zdaniem takie Pańskie postępowanie świadczy albo o głupocie, albo o tym, że Pan w istocie temu szlamowi służy.
 • @Oświat 19:10:16
  Szanowny Panie,

  Moja matka (i ojciec) byli nauczycielami - w PRL.
  Matka nie tak dawno zmarła, ale do końca życia była aktywna i ciągle
  chadzała - do różnych szkół - opowiadała mi co się tam teraz dzieje...
  Była bardzo negatywnie nastawiona - do edukacji i tego co jest w szkołach obecnie.

  I tak na marginesie:

  Moja matka była nauczycielką prawie 60 lat (pracowała również na emeryturze). Kochałe swój zawód ale dodatkowo...
  Jej emeryturę, po tylu latch pracy obliczono na 1500 zł.

  Pan jednak naprawdę żyje w innym świecie.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  "Polskę trzeba zgnieść"

  Na jakiej podstawie dokonuje Pan swych ustaleń?
  Wychodzi, że utożsamia Pan Polskę z III RP.

  Polska jest w Polakach, a nie w tworach sztucznych. Dlatego nie da się jej zniszczyć - jest ideą współżycia i współistnienia. Tego nie da się zniszczyć - zawsze się odbuduje.
 • @GPS 03:10:12
  Szanowny Panie GPS,

  Poznałem kiedyś wszystkich: Janusza Korwin Mikke, Grzegorza Brauna i Krzysztofa Bosaka.
  JKM dobrze znam od początku lat 90-tych; przez kilka lat pisał artykuły do NowegoEkranu (oczywiście za pieniądze); przychodził do mojego biura niemal codziennie. Wiele razy rozmawialiśmy o Polsce...
  Z Braunem i Bosakiem znamy się mniej ale też parę razy z nimi okazję
  rozmawiać i dlatego - Mam całkowicie odmienne zdanie na temat tego:
  "kto tu komu - do pięt nie dorasta"...

  Nie będę jednak wchodził z Panem więcej w żadne dyskusje.
  Pan przecież wie wszystko najlepiej i dyskusja z Panem jest dla mnie wielkim ryzykiem - że za bardzo zbliżę się do Pana właśnie poziomu: -
  Kompletnego ograniczenia umysłowego i absurdalnej głupoty.

  Na koniec jeddnak- zapytam tylko jedno pytanie:
  Co tak naprawdę Pan Korwin-Mikke, Pan Braun czy Pan Bosak zrobili dobrego dla Polski, świata, dla innych ludzi? Co oni w życiu osiągnęli?

  Ja na przykład:
  - zbudowałem kilkanaście prywatnych szpitali w Australii,
  - założyłem i byłem Prezesem wielu, wielu firm. Jedna z moich firm
  zatrudniała ponad 6 tysięcy osób. Obecnie to jedna z największych
  firm światowych - w zakresie służby zdrowia
  - jako lekarz, uratowałem życie wielu osobom, pracując na OIOM,
  przyjąłem w swoim życiu wiele, wiele tysięcy pacjentów
  - kiedyś byłem bardzo zamożnym człowiekiem (multi-milionerem) - swój
  majątek zdobyłem uczciwie w Australii.
  Przyznaję - prawie wszystko straciłem w Polsce. Zostałem okradziony,
  oszukany przez Bank Pekao SA i ludzi - prawników, znajomych oraz
  "przyjaciół",
  - napisałem kilka książek; stworzyłem NowyEkran/Neon
  - adoptowałem 6-cioro dzieci, wspomgałem kilka Domów dziecka...

  Tak, że myślę, że jednak trochę w swoim zyciu osiągnąłem...
  Oczywiście Pan powie - to wszystko NIC w porównaniu do...

  Ale co tak naprawdę osiągnęli w życiu: Panowie JKM, Braun i Bosak...?
  Bycie całe życie - na nie..; w opozycji - o niczym dobrym nie świadczy!

  Oczywiście wiem, Pana zdaniem - ja jestem głupcem i służę szlamowi.

  Dlatego też nasza dalsza dyskusja - nie ma żadnego sensu...

  Pozdrawiam, życzę sukcesów w dalszych działaniach...
 • @wolny obywatel 05:26:58
  Witam Pana,

  Niestety - ma Pan absolutną rację.
  Wszyscy Prezydenci ostatnich 30 lat; czasów "Transformacji Ustrojowej" - nie zrobili dla Polski - III RP - absolutnie NIC.

  To samo będzie przez następnych 5-10-20 lat; kiedy Prezydentem RP - będą ludzie, reprezentanci UKŁADU OS.

  Jedyną szansą jest, że jednak pewnego dnia wszyscy Polacy się obudzą i powiedzą w wyborach parlamentarnych i prezydenckich - gremialnie NIE.
  Koniec dla UKŁADU OS - My Naród - chcemy, stworzymy Nową Polskę.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:07:47
  Szanowny Panie Krzysztofie,

  Cieszę się, że ma Pan takie zdanie.

  Może ma Pan też rację, że Polski nie można utożsamiać z IIIRP.

  Mam nadzieję, że się mylę i Polskę - Polacy odbuduję razem.
  Czy to jest - czy bedzie możliwe - najbliższa przyszłość pokaże.

  Trzeba jednak chyba zbudować IV RP - w obecnym stanie RzeczPospolitej- zmian chyba już nie będzie.

  Jeszcze Polska nie zgineła - póki żyją Polacy.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 07:52:18
  Czy IV RP?

  Raczej nową RP.
  Z na nowo ustalonymi aksjomatami.

  Niezależnie od opcji politycznych - na pewno regulacja roli Sądów (jako rozjemczych) jest konieczna i obecne działania władz idą w dobrym kierunku.

  Czas pokaże, co będzie. Ale jeśli będzie wola i świadomość - RP da się odbudować.
 • @goodness 21:33:36
  --------------
  ". Obecnie nie spotkałem parzystości w tzw demonkracji. Bronisz bałagan przez nazywanie – demonkraturowa parzystość."
  --------------
  Pan nie rozumiesz, że naród jest jeden w danym, jednym państwie? Pan nie rozumiesz, że z wielu możliwych dróg - tylko jedna jest najlepsza do danego celu w określonych warunkach?
  Wniosek?
  Namieszano ludziom w głowach bzdurnym hasłami antyfrancuskiej rewolucji, które wymyślono tylko dlatego - aby usprawiedliwić ogrom zbrodni ze ścięciem króla włącznie - i na tych bzdurach i totalnym zakłamaniu wysmażono tę tzw, demonkraturę. Tzw. demonkraturę która jest kompletnym zaprzeczeniem tego:
  "tak,tak - nie, nie - reszta od Złego pochodzi".
  Tylko tu masz Pan uzasadnienie parzystości!
 • @Ryszard Opara 07:18:55
  Pan nie odpowiada na moje zarzuty, tylko się przez nie prześlizguje, pisząc nie na temat. W Pana odpowiedzi nie ma nic, co uzasadniałoby Pana tezę, jakoby Konfederacja była ugrupowaniem pookrągłostołowym i że jest taka sama jak cała reszta opozycji czy koalicji i należy ich traktować podobnie. Nie uzasadnił Pan, że oni nie są patriotami.

  Chyba że Pana argument jest taki: Korwin, Braun czy Bosak, to tacy sami postkomuniści jak Biedroń, Czarzasty czy Kosiniak-Kamysz, bo to nieudacznicy i frajerzy, bo pisali odpłatnie na Nowym Ekranie. Jak tak, to rozumiem, ale się nie zgadzam.
 • @wolny obywatel 05:45:47
  Krzysztof Bosak żadnej ESTERKI nie poślubił. Takie pomówienia są haniebne i poniżające dla tego kto to robi.
 • @Ryszard Opara 07:25:14
  "Koniec dla UKŁADU OS - My Naród - chcemy, stworzymy Nową Polskę."

  No i w stanie gdy, my, Polacy, mamy wreszcie patriotycznego kandydata spoza UKŁADU OS, mamy godnego reprezentanta naszego Narodu, który jest przeciwny całemu temu politycznemu syfowi, jaki jest w Polsce, czyli Krzysztofa Bosaka, gdy mamy wreszcie Konfederację, która zdobyła przyczółek w Sejmie i ma szanse na wywalczenie nowej, wolnej, wolnościowej, wolnorynkowej, kapitalistycznej, sprawiedliwej Polski, w takim stanie Pan ich wrzuca do wspólnego wora z rządzącymi Polską od 30 lat socjaldemokratami, którzy się ułożyli w Magdalence, że nie dopuszczą żadnych polskich patriotów do władzy??? Skąd u Pana ta fałszywa i haniebna narracja?
 • @Ryszard Opara
  Tu moja polemika: https://gps65.neon24.pl/post/153095,falszywa-narracja-ryszarda-opary
 • @Ryszard Opara 07:18:55
  Braun nakręcił kilka niezłych filmów i niezłych programów telewizyjnych. Także coś jednak zrobił, no i kilka książek też napisa, i wiele artykułów.
 • @zbig71 15:20:00
  No i jakie to ma znaczenie w aspekcie jego działań, czy poglądów, politycznych?
 • @demonkracja 09:38:25
  Parzystość uzasadnia tylko równowaga natury i królowa nauk.
  Demokrację ustanowił pierwszy ustawodawca Solon, dzieląc społeczeństwo na cztery warstwy jeszcze p.n.e. Demokrację wypacza trójpodział.

  Ponieważ czwarta warstwa ludu, najmniej wykształcona z czasem została odsunięta od głosu, to stan nierównowagi bałagan trwa ok 2500 lat.
  W wielkim bałaganie, rewolucja francuska, czy rosyjska pod bzdurnymi hasłami wymordowała inteligencję. Później wymordowano polską inteligencję.
  Ponieważ, bez czwartego głosu narodu, nie ma systemu równowagi i żaden polityk nie ma najmniejszej szansy na sprawne i bezpieczne kierowanie państwem.
  Pan Ryszard Opara słusznie sugeruje budowę IV RP.
  Demokracja posiada równowagę naturalną 1+1, lub 2+2

  Demonkratura, lub tzw demokracja sterowana posiada trójpodział i domniemaną równowagę w celu okradania pozbawionych głosu Polaków.
 • @wolny obywatel 20:56:23
  Pańska chorobliwa obsesja jest obrzydliwa i godna pogardy.
 • @zbig71 15:20:00
  Szanowny Panie,

  Zgadzam się Grzegorz Braun - jest bardzo sensownym człowiekiem, znam go i osobiscie bardzo go lubie.
  To jeden z niewielu w Konfederacji, który rzeczywiście coś w swym życiu osiągnął - poza pustym gadaniem i negacją rzeczywistości.

  Pan Grzegorz ma również sporo ciekawych pomysłów.
  Mam nadzieję, w przyszłości będziemy współpracować.

  Pozdrawiam
 • @wolny obywatel 21:25:09
  Witam Pana,

  Dziękuję za słowa wsparcia i zrozumienia.

  Może bądźmy w kontakcie - na PW albo na mailu.

  Mam nadzieję niedługo się spotkamy i może zaczniemy działać razem.

  Serdeczności
 • @Wican 18:01:30
  Żeby oceniać Prezydenta RP , powinienieś zrobić test na inteligencję i okazałoby się, że szczena by ci opadła, bo taką opinię może na pisać tylko "myślący inaczej"!!!
 • @Oświat 18:47:24
  Nareście konkretny tekst!!! Neon24.pl stał się bagnem, w którym taplają się lewaki z liberałami i oni nienawidzą "swojej" ojczyzny, dlatego na nią plują!!!Pan Opara powinien ocenić ten stan i spóbować go zmienić, bo tych ,licznych "BZDUR nie da się czytać!!!
 • @zbig71 19:46:56
  Nie obrażaj głąbie człowieka, bo sam masz mały mózg i do tego zainfekowany lewako-liberałami!!!
 • @Ryszard Opara 02:32:56
  Witam. Żeby dodać trochę humoru do tej ponurej wojny na portalu:pytanie:dlaczego wśród inżynierów nie ma pedałów? Odpowiedż: bo każdy inżynier wie, że tłok powinien pracować w cylindrze a nie w rurze wydechowej!!!
 • @GPS 03:10:12
  Nie zgadzam się z obrażaniem załozyciela Neonu, bo jak zwykle, prawda leży po środku!!! Można się spierać, ale nie należy się obrażać, bo w tym są dobrzy prymitywy i wrogowie Polski, opartej na wartościach chrześcijańskich, prawie i równości obywateli!!!Pan Opara jest lekarzem i przytacza sytuacje , w których służba zdrowia potraktowała pacjętów żle!
  Jak wszędzie, są różne szitale, fabryki firmy itp i nie należy wrzucać do wora ich razem!Mnie Bosak nie pasuje nie tylko na Prezydenta RP, ale na o wiele niższe stanowisko! Słucham w programach dyskusyjnych posłów Konfederacji i większość z nich to są oszołomy, którzy chcieliby od razu zmienić system polityczny, ludzi itp!!! Tego nie da się zrobić i ich lider JKM, powinien niańczyć wnuki a nie opowiadać BZDURY w TV!!!
 • @Ryszard Opara 07:52:18
  Czy pan nie zauważył, że PIS i jego ludzie zaczęli budować 4-RP w 2005 r, ale zrobiono prowokację z Lepperem i rząd upadł! Od 2015 r. PIS Ma drugą kadencję i buduje dalej 4-RP , w ciężkich warunkach i atakach ze wszystkich stron!!! Polska rośnie siłę i się bogaci, co jest solą w oczach wielu lewaków i liberałów!!! Oni nie mają ŻADNEGO pomysłu na lepszą Polskę, tylko próbują rozwalić państwo ,wspomagani przez zagranicę i ulicę!!!POlacy wiele doświadczyli w swojej historii i teraz nie pozwolą niszczyć i osłabiać swojej OJCZYZNY!!!
 • @zibi 13:31:46
  "Czy pan nie zauważył, że PIS i jego ludzie zaczęli budować 4-RP w 2005 r, ale zrobiono prowokację z Lepperem i rząd upadł!"

  To była koalicja z Lepperem broniącym pokrzywdzonych i wykluczonych przez transformację ustrojową i Giertychem z programem katolicko narodowym. Rozpadła się i rząd upadł.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031