Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Neon24.pl (NowyEkran) niezależne Forum Polaków funkcjonuje już prawie 8 lat Kiedyś pewien filozof stwierdził: „Milczenie jest złotem”... Może to i prawda, ale...z drugiej strony - czy ten kto milczy - może miec rację?

Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???

Szanowni Państwo.

Neon24.pl (były NowyEkran), jako niezależne Forum Polaków funkcjonuje już prawie 8 lat. Historia naszego wspólnego portalu jest dosyć ciekawa, obfitowała w rozmaite wydarzenia – ciekawe, twórcze jak również przykre i destrukcyjne.

Zdania na temat Neon24; naszej roli i funkcji, przeszłości; przyszłości są skrajnie podzielone.
I w dodatku wszyscy uważają, że mają rację. A może...to i racja...

Niektórzy uważają, że Neon24.pl - jest jedną z niewielu - jedyną?... prawdziwie niezależną,
nie powiązaną z żadną opcją polityczną - publiczną platformą dyskusji; poruszającą tematy obecnej rzeczywistości - na całym świecie i szeroko rozumianych interesów Naszego Kraju.

Inni, przeciwnicy/wrogowie przypisują nam kontakty z rozmaitymi służbami ze WSI, Rosji i innych krajów - czyli wspieranie nieokreślonych opcji oraz Nie-Polskiej Racji Stanu. A sama dyskusja, czasem bywała merytoryczna i na poziomie, czasem przybierała formy „nawalanki”
Przyznaję, to ostatnie zjawisko: bardzo niekulturalna dyskusja –bardzo mi się nie podoba.

Osobiście nigdy nie zabierałem głosu, będąc przekonanym, że to bez sensu i że...w Polsce ma rację... wyłącznie ten co pisze. Reszta powinna czytać, słuchać i zgadzać się z autorem.
Wiem o tym dobrze, zajmując się administracją naszego portalu, wspólnie z Panią Astrą oraz Repsolem, którym chciałbym w tym miejscu również publicznie podziękować za ich pracę. Mam nadzieję, że będziemy nadal, wspólnie pracować - nad dalszym rozwojem Neon24.pl

Ostatnio raczej mało pisałem na Neon24 -zajmując się głównie rozmyślaniem na temat sensu życia; jego wartości i filozofii... ale także...na temat historii świata w kontekście przyszłości.
Większość swoich myśli przenosiłem na papier – no i tak powstało parę książek, opowiadań.
A ponieważ mieszkam obecnie głównie w Australii - mam też więcej czasu i spokoju.
Piszę po polsku i po angielsku.
Nie wszystko jeszcze może skończone ale cały czas nurtuje mnie zasadnicze pytanie:
„Co dalej?”

Kiedyś pewien filozof stwierdził: „Milczenie jest złotem”... Może to i prawda, ale...z drugiej strony - czy ten kto milczy - może miec rację?
Czy za to złoto zwane milczeniem - można coś kupić? I nie chodzi mi - o dobra materialne.

Inny powiedział: „Człowiek to brzmi dumnie - ale nie w tłumie” – Ja tylko sparafrazuję:
„Człowiek to brzmi dumnie – ale nie w trumnie”...

Zastanawiam się także coraz częściej nad przyszłością Neon24.pl.
Zgodnie z tym powtarzającym się pytaniem: Co i jak dalej?

Ostatnio było nawet kilka ciekawych inicjatyw, dotyczących naszego portalu, z różnych stron – ale jakoś wszystko skończyło się tylko na gadaniu.

Zwracam się do wszystkich Państwa, zainteresowanych przyszłością Neon24.pl z prośbą o zastanowienie się nad propozycjami dla Neon24.pl. Będę oczekiwał na pomysły.

Informuję jednocześnie, że postanowiłem rozpocząć na łamach Neon24.pl, publikację jednej z moich książek własnej autobiografii. (Będę to robił w odcinkach 3-4 strony; co 2-3 dni.)
Potem, może zrobimy osobną zakładkę/zakładki – aby wszystko było w jednym miejscu.

Uważam, że mam bardzo interesujący życiorys; przeżyłem sporo; byłem prawie wszędzie na świecie, poznałem mnóstwo ludzi polityki i biznesu, w Polsce i za granicą - tak, że być może mam nadzieję - będzie to dla czytelników interesujące. Napisałem wiele i tylko prawdę, choć może nie wszystko będę jeszcze publikował...
z różnych powodów m.in. prawnych.

Oczywiście, jeżeli ktoś z Państwa; naszych obecnych blogerów, chciałby publikować swoją twórczość; pamiętniki czy też np. poezje - bardzo proszę.
Zapraszam również nowych autorów.

Moja propozycja jest przemyślana.
Być może uda nam się stworzyć na łamach Neon24.pl – „Klub Literatury Polskiej” albo może „Klub Autobiografii Polaków”. Twórczości nowej, nigdzie jeszcze nie publikowanej...

Może też być zaczynem nowej, innej dyskusji na temat Polski, Polaków; współczesności...
Tymbardziej, że moim zdaniem dość często, nasza polityczna dyskusja - na forum Neon24.pl, obecnie do niczego naprawdę nie prowadzi; często staje się miejscem paskudnych kłótni.

Uważam, że niestety Polska jako kraj staje się coraz bardziej, skrajnie spolaryzowana...
Tak jak to było w czasach zaborów... A przecież ten tragiczny okres w historii Polski był w ogromnej mierze następstwem polaryzacji Polaków w XVII-XVIII; wiekach anarchii.

A wszystko przecież zaczęło się tak pięknie – od demokracji...

Może więc teraz jest czas –aby odtworzyć epokę pozytywizmu...
Zanim odzyskamy niepodległość...

Z wyrazami szacunku,

Ryszard Opara

 

 

 

KOMENTARZE

 • Neon24 - i co dalej...
  Panu Ryszardowi i wszystkim zatroskanym losem Polski życzę żebyśmy doczekali prawdziwie niepodległej Polski.
  I oby NEON24 miał w tym swój udział...
 • Życząc powodzenia w działalności literackiej
  informuję, że nie będzie mi przeszkadzała, jak i inny rozkwit witryny,

  mimo, że w ogóle nie będę jej czytał, ponieważ nie mam już wiele czasu na tym świecie,
  dlatego każda, nawet najgorsza polityczna nawalanka jest lepsza od literatury, jest to bowiem spór o to, kto ma przeżyć do jutra, do przyszłego roku, a kto ma żyć bez ograniczeń,

  polityka określa prawo do życia !

  a witryna - no cóż, struktura dla mnie nieczytelna, nie korzystam z niej wcale,

  nie ma w witrynie narzędzi do porządkowania nawalanek

  wkurzają mnie wypowiedzi łamaną polszczyzną, przetykaną anglicyzmami, kiedyś postulowałem, aby witryna była czysto-polskojęzyczna,

  chyba, prawie nie ma już autorów, publikujących tylko tu, jak np. ja, który od lat tekstów publikowanych na neonie nie powielam w innych miejscach

  brak jest codziennych nowinek, tak więc każdy czytelnik nie może się ograniczyć wyłączenie do neonu

  z udziałów nic nie wyszło, a mój pomysł, aby pisanina na neonie przynosiła chociaż zwrot kosztów, umarł,

  jak wiele innych.

  Proponowałem, aby Pan, jako przedsiębiorca ze szczęśliwą ręką, rozkręcił interes, którego fragmentem będzie witryna,

  ludzie muszą przede wszystkim walczyć o przeżycie, w związku z tym publikują prawie wyłączenie tłuste koty, stąd i żałosny obraz tego, co się w sieci pojawia, mizerna moralność prezentowana przez intelokutorów, itd,

  bez organicznej pracy, która zapewni uczestnikom warunki do przeżycia kolejnych lat, nic się nie rozkręci na większą skalę.
 • @Autor & @
  Niewątpliwie jesteśmy na zakręcie: zarówno Neon24.pl jak i Polska.
  Neon - gdyż wyczerpuje się pewna formuła, która 8 lat temu była wielką nowością - dawała możliwość nieskrępowanego publikowania.
  Pisałem o tym jako o wielkiej zasłudze Ryszarda Opary.
  Jednak "główny nurt od wiadomości" opanował sytuację. Na portalach pojawili się "opłacone klawiatury", które z jednej strony niszczą dyskusje i dyskutantów niewygodnych tematów, a z drugiej wpuszczają "fake news'y".
  Można to zaobserwować na wielu portalach.
  Piszących, a mających własne opinie i do tego niezależnych, jest relatywnie niewielu. Te same nazwiska (nicki) pojawiają się w różnych konfiguracjach). A nawet pisząc i (jak ja) będąc na emeryturze, nie można poświęcać aktywności blogerskiej całego swojego czasu.
  W efekcie "przestrzeń publiczna" opanowywana jest przez trolli. Z czasem wpływa to także na kulturę języka, gdyż "odganiając kundle" zdarza się użyć i "grubego kija".

  W Polsce sytuacja jest podobna. Był monopol PO i środowisk liberalnych. Obecnie mamy PiS i środowiska konserwatywne oparte o patriotyczną narrację. Jest wiele pozytywnych zmian, ale to wcale nie znaczy, że efekt końcowy będzie zgodny z oczekiwaniami społecznymi. Po prostu nie jest określony cel, ku któremu dążymy, a który byłby zgodny z wolą Narodu.
  Czyli potrzebny jest nurt o szczerym zatroskaniu o Polskę, który będzie dążył do wskazania celu narodowego, gdzie Polska Racja Stanu będzie drogą.

  Podtrzymuję twierdzenie, że tym celem jest stworzenie Rzeczypospolitej egalitarnej, o strukturze celowej, czyli takich rozwiązaniach organizacyjnych, które najlepiej będą służyły rozwojowi poszczególnych formacji. Zatem fragmentarycznie i okresowo - może być wprowadzany zamordyzm - jeśli tego wymagają okoliczności (to dla ustalenia uwagi).

  Jak to osiągnąć?
  Najpierw trzeba sobie uświadomić jak chcemy żyć, w jakim otoczeniu, przy jakich zależnościach.
  Drugie - znowu uświadomienia jakie struktury organizacyjne to umożliwią i jak powinny (muszą ) działać w światowym otoczeniu i wpływach.

  Co można zrobić?
  Stworzyć Radę Programową portalu. Mając stanowisko - zapraszać do publikacji tutaj ludzi o określonych poglądach. Zapewnić kulturę dyskusji - nie pozwolić (administracyjnie) na obrażanie autorów i wprowadzaniu dyskusji w "ślepe uliczki".

  I w zasadzie - to tyle. Myślę, że wszystkie inne formy wspierające - jak publikacja wspomnień, własnych opracowań i refleksji - będzie (byłaby) najlepszym wspomożeniem.
 • @staszek kieliszek 09:03:48
  może nie zepsute, ale czy w dalszym ciągu wystarcza ?

  moim zdaniem nie. Zakładać nową witrynę ? Po co? Może rozbudować tą?

  Liczba aktywnych uczestników spadła niemal do zera.

  Równie dobrze można sobie pisać w kajecik, którego nikt nigdy nie przeczyta.

  Nie ma żadnej innej działalności, która by zebrała ludzi wokół jakiegoś przedsięwzięcia,

  nadzieja, że światłe myśli publikowane w niszowej witrynie, trafią do Polaków, jest płonna.

  Ot tacy tutaj naiwni marzyciele, którzy myślą, że publikują, a w istocie nikt ich nie czyta.

  Sztuka dla sztuki.
 • Neon to głównie forum dyskusji o Polsce i o świecie.
  Prawda że na takich forach pojawiają się zadaniowe trolle.
  Trwa walka o prawdę w zakresie faktów oraz w zakresie wnioskowania, ..

  Neon jako forum literacko poetyckie traci walor forum wykuwającego przyszłość Polski.

  Moim zdaniem trzeba utrzymać watek polityczny bo to jest wątek w którym wykuwa się przyszłość Polski poprzez wymianę poglądów, poprzez zrozumienie zachodzących procesów, przyczyn zła mechanizmów destrukcji Polski,,, ale i szans wyjścia z kryzysu.. tak Polski jak i w wymiarze ogólnoświatowym.

  Z Trollami trzeba żyć trolle bronią aktualnego zła... są jak "Adokatus Diaboli"... .. każdy bandzior ma prawo do adwokata ..
  Z trollami trzeba walczyć na argumenty a te są najsłabsza stroną Trolli.
  wielu trolli to pożyteczni idioci zaczadzeni oficjalną propagandą... dyskusja z nimi na walory edukacyjne jest dla nich formą terapii, odtrutki.

  Natomiast z trollami i nie tylko stosującymi destrukcyjne metody "dyskusji" (teksty obraźliwe, pomawiające, rozbijające dyskusję, sprowadzające dyskusję do wymiany epitetów, nieskończenie długie zniechęcające do czytania....zastraszające.. itp) powinny być jednak jakoś przez Administratora pacyfikowane ale nie przez Bana (czyli odbieranie głosu na jakiś czas) ale przez usuwanie z śladem w postaci "cytatu z przewinienia" lub opisu przewinienia (długość tekstu, nie na temat, znieważający innych ...itp)
  To niestety więcej pracy dla Administratora ... ale można uprościć pracę Admina poprzez reagowanie na wniosek któregoś z czytelników...
  (tu Admin staje się sędziią a Admin też ma poglądy polityczne..... )

  To może lepszy byłby osąd zbiorowy ,,, ocenę czy troll wystawiali by czytelnicy... niezależnie od oceny merytorycznej jak dotychczas (0-5pkt)
  punktacja czy troll czy nie...gdy przeważa punktacja że to troll to Admin reaguje.. (ale tylko gdy liczba punktujących jest znacząca ...).

  .
  .
 • @interesariusz z PL 09:17:36
  moje odpowiedź dla "staszka kieliszka" dotyczyła jego opinii, aby nie naprawiać tego, co nie jest zepsute.

  Jak widać Staszek wycofał się ze swego zdania, a może ktoś go wyciął.
 • Bylo powiedzonko wsrod starych amerykanskich inzynierow:
  "Nie naprawiaj tego co nie zepsute."
  Neon dziala jaki jest. Nic nie ruszac, nie zmieniac, takie jest moje zdanie. Ulepszac? Oczywiscie mozna ale nie niszczyc starej struktury a to jest bardzo trudne. Zniszczyc bardzo latwo.
  Pamietam dzialanie "nowego" za komuny w Polsce. Byly male zapory wodne, mlyny na strumykach, elektrownie, gazownie miejskie, stawy z karpiami. Poniemieckie ustrojstwa. Rozwalono wszystko w imie rozwoju a teraz prosza sie o baterie sloneczne na dachach i wiatraki, ktore rozwalali po wojnie.
  Panie Ryszardzie!
  Nie musi byc Pan wcale nowoczesny by byc madry na topie. Niech Pan niczego nie zmienia bo potrzeby nie ma. Neon24 jest OK jaki jest. Nie wybrazam sobie sposobu na jego ulepszenie. Formula dziala. Byle nie spierniczyc, chyba , ze jest jakis genialny pomysl w co watpie.
 • @interesariusz z PL 09:17:36
  "Ot tacy tutaj naiwni marzyciele, którzy myślą, że publikują, a w istocie nikt ich nie czyta."

  Kropla drąży skalę.
  Odsłon jest trochę mało...

  Moim zdaniem warto by rozreklamować portal.. choćby na innych stronach internetowych ... choćby w formie artykułów, wzmianek, odnośników o Neonie.. i jego walorach.

  Warto tu ściągnąć ludzi z innych portali o różnych barwach politycznych by rozmawiać o Polsce o jest przyszłości, o jej prawdziwej historii.

  Inna sprawa że nadmierna popularność rodzi natychmiastową reakcję władz i ich służb w kierunku "zamknięcia mordy" lub wrogiego przejęcia.

  Za mały źle bo go nie słychać, za duży źle bo drażni "ucho prezesa"
  pośrodku jest OK bo kropla drąży skałę .. a "prezes" śpi spokojnie.
 • @Oscar 09:29:33
  //Moim zdaniem warto by rozreklamować portal.. choćby na innych stronach internetowych ...//

  Świetny pomysł!
  Proponuję zacząć od "niepoprawni".pl i Partyzanta "Wolnego" Słowa Sakiewicza :))
 • @ Oscar
  jakos tak sie dzieje ze z toba zgadzam sie najczesciej. Wyjscie pod strzechy jest jedyna mozliwoscia dotarcia zinformacja robie to wielokrotnie na wszelkie mozliwe sposoby np publikujac nazwe strony na wielu portalach czy feceboku [ janusz Szumowski] przy kazdej okazji.jednak zauwazam wyrazna statycznosc zestrony blogerow ,niema aktywnego wyjscia do innych czytelnikow poza krag jaki juz jest .taka sytuacja niczego nie zmienia wrecz jest idealna smycza systemowa ujarzmienu informacji poprzez jej kanalizacje i zamknieciew waskich grupach. Jak pisalem kiedys aktywne wyjscie do spoleczenstwa to hasla na banerach przy wlasnych dzialkach posesjach sasiadow dobrze zlokalizowanych banery zobalkonow na blokach,przy drogach szkolach ,krzyzowkach uniwerystytetachi wiele innych dzialan w durzych skupiskach ludzkich i miejscach o durzym przeplywie osob. taka aktywnosc moze zwiekszyc liczbe osob siegajacych do alternatywnej informacji,samo pisanie nawet najlepszych opracowan w zamknietych kregach osob to tak naprawde wsopieranie cenzury i procesu budowania NWO
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:43:09
  Po tym co zrobiono w ostatnich latach z portalem Defense24 , raczej nie należy liczyć na zezwolenie Neonowi na szersze zaistnienie w obecnej formie . Salut .
 • Nie majstrować - poprawiać
  Dopóki nie nastąpi naturalne przebudzenie i przesilenie nastrojów w narodzie polskim, dopóty jakiekolwiek zmiana formy przekazu, choćby na Neonie nic nie dadzą. Zmiana formuły nie zwiększy czytelności.
  Oczywiście można ulepszać formułę, poprawiać to co gorzej funkcjonuje, ale nie majstrować, nie przewracać wszystkiego do góry nogami, bo to nie pomoże.
  Może warto też pomyśleć o "odmłodzeniu" Neonu i spróbować przyciągnąć ludzi młodych, z otwartymi głowami i nowymi pomysłami.
  Sami emeryci, zbrukani często siermiężnym komunizmem i uparci w swych skostniałych poglądach jak za przeproszeniem osły, nie zbudują nowoczesnego, atrakcyjnego portalu.
  Pozytywizm i praca ciągła i u podstaw ? Owszem, ale to niestety droga długa, żmudna i męcząca, dlatego inne działania, przynoszące szybszy efekt, też mile widziane.
 • A wszystko przecież zaczęło się tak pięknie – od demokracji...
  Neon24.pl może żądać najnowszych zmian w celu ratowania Polskiej Demokracji.

  Panie Ryszardzie, dalej może być piękna Polska Demokracja pod warunkiem żądania wprowadzenia do gry politycznej najnowszego systemu challenge, który pozwala na sprawdzenie każdej opcji w czasie całego meczu.

  Ten elektroniczny system sprawdził się w tenisie, badmintonie, szermierce, siatkówce, a ostatnio w piłce nożnej.
  System elektroniczny challenge, umożliwi rozstrzygnięcie kontrowersyjnych punktów sporu w sprawie ważnych dla narodowej demokracji decyzji.
  Mimo wielkiej sympatii głównego sędziego dla drużyny siatkowej USA, dzięki systemowi elektronicznemu, to Polacy wczoraj zakwalifikowali się na mecz o złoty medal.
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @tańczący z widłami 11:09:35
  "nie przewracać wszystkiego do góry nogami, bo to nie pomoże."

  No tak, a widły są do przewracania siana.
  Odrzucić widły?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:24:29 Czyli : Uderz w stół............
  Bardzo proszę szanownego Wojtasa, żeby nie pozował sztucznie i wymuszenie na kąśliwego, złośliwego, sfrustrowanego życiem i niepowodzeniami z kobietami emeryta............bo to pozytywistycznemu myśleniu i rozwojowi Neonu też nie służy.
  Słonko za oknem świeci, ptaszki ćwierkają, uśmiechaj się więc Wojtasie szanowny do życia i ludzi. Nie myśl o sianie (w głowie ?) i widłach. Spróbuj być romantycznym pozytywistą-optymistą a wszyscy będziemy szczęśliwsi.
 • @tańczący z widłami 11:39:23
  Jestem pod wrażeniem. Nic tylko się nawrócę.
  Tylko się boję, że się na widły nadzieję.

  PS. Jak dotąd Szanowny Widlarz nie wykazywał się zbytnią troską o poziom treści zamieszczanych na tym portalu. To jak mam uwierzyć, że się to zmieniło? Może by tak jakiś tekśćik "propolski", tak na początek?
 • @tańczący z widłami 11:39:23
  Słonko świeci , ptaszek kwili, może byśmy coś wypili?
 • @interesariusz z PL 07:56:54
  Szanowny Panie,

  Uprzejmie Panu dziękuję za komantarz.
  Przykro mi, że Pan uważa, że Neon24 jest niedobrym portalem i że ma wiele problemów, które Panu nie odpowiadają.

  Rozumiem struktura nieczytelna, pełno rozmaitych braków, nowinek i w ogóle wszystko do niczego.

  Wiem miał Pan kilka pomysłów ale sam pomysł nie wystarczy. Trzeba mieć jeszcze wolę i narzędzia aby te pomysły zrealizować.

  Odnośnie zwrotu kosztów...dopóki miałem trochę pieniędzy owszem płaciłem niektórym autorom, zgodnie z umową za współpracę.
  Kiedy się pieniądze skończyły - oni odeszli.

  Neon24 - w sumie generuje minimalne przchody i raczej nawet o obecnym stanie - muszę jakoś portal finansować - na swoje możliwości.

  Rozumiem, że w sumie Panu na Neon24.pl wogóle nie zależy i dla Pana
  właściwie powinienem portal zamknąć.

  Narazie nie mam zamiaru tego robić, ale jak wspomniałem przykro mi z powodu Pana stanowiska.

  Zawsze Pana artkuły i komentarze ceniłem.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @
  Diagnoza nie nastręcza wiekszych trudności. Portal opanowany został przez lesnych dziadków, którzy opanowawszy obsługę komputera i internetu, wskutek postępujacej demencji popadli w przekonanie, że są Napoleonami bis. Uparte dziadki są jak kozy i jedyny sposób by ich powstrzymaćprzed ogryzaniem drzewa mądrości, to solidny łańcuch. Nie da się posiąść wiedzy o życiu i świecie studiując wyłącznie internet i słuchając skąpych opowieści wnuków w czasie świątecznych spotkań, i przez to pisanie pierdół jest nieuniknione.
  A teraz recepta: wiek emerytalny - 65 lat, po którym pełne uprawnienia do pisania notek i komentowania przyznaje upoważniony przez własciciela , jednoosobowy organ (mogę się podjąć) po zapoznaniu z opinią (niewiążącą ) Administratorów. Decyzja negatywna skutkowałaby możliwościa opublikowania jednej notki na tydzień i max. dwóch krótkich komentarzy pod każdą notką.
  p.s. By nie wylać dziecka z kąpielą, dla administratorów - emerytura od 105 lat (mam nadzieję , że podałem wystarczająco wysoką liczbę , Pani Astro)
 • Jak niema kota to myszy harcują.
  Jak niema kota to myszy harcują.
  Widzę że pan Ryszard przejął się moją notką "Ruskie agentki to fajne dziewczyny" ;p
  Na dodatek naoglądał się i nasłuchał wykładu Michalkiewicza z 15.09
  link: https://www.youtube.com/watch?v=ZKofbu5WoDc (słuchać od 1.52.00) jest o tym dlaczego wolność słowa w Polsce jest szczególnie ważna.
  Tym oto ślicznym akcentem z automatu wytłumaczyłem dlaczego promowanie półprawd i semiprawd z ruskiego sputnika to antypolonizm czystej wody. Nie dość że redukowane są publikacje autorskie polskie to jeszcze nawijany jest makaron na uszy polskiego czytelnika.
  Rozumiem że część blogerów publikacją sputnika i lewarowaniem na wykopie znalazła sobie źródło dochodu natomiast reszta towarzycha owczym pędem robi to samo.

  PROPOZYCJE
  Promocja powinna być WYŁĄCZNIE tekstów autorskich!!! a nie ruskie gówno dla tubylców krajów europejskich.

  Lewa szpalta na wiadomości z kraju i ze świata. Choćby nawet notki PAPu. Podpisać umowę i wrzucać suche wiadomości z możliwością komentarza.

  Cenzura na wulgaryzmy, ocena komentarzy (łapka w górę i dół)

  Baner promocyjny powinien zawierać 3 pozytywne teksty (wysoko oceniane) i 1(2) negatywne (nisko oceniane) dlatego że polaryzacja potęguje zainteresowanie i jednocześnie promuje pluralizm. Tym sposobem można uniknąć szufladkowania społeczności blogerów do koterii ciumciających wyłącznie do siebie i pijących sobie z dzióbków. Taka koteria to wcześniej czy później śmierć dla portalu.

  Powyższy komentarz napisałem przez wzgląd na szacunek jakim darzę pana Ryszarda. Nie dlatego że jest zamożny lecz dlatego że tli się w nim polska romantyczna dusza. To zaś zgodnie z tym co powiedział na jednym z wykładów prof. Andrzej Nowak najważniejsza siła która chroni Naród Polski przed zniszczeniem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:50:51
  Panie Krzysztofie,

  Dziękuje bardzo za Pana komentarz i uwagi.

  Znamy się od lat i zawsze Pana artykuły i komentarze bardzo ceniłem.
  Nie zawsze się z nimi zgadzałem, ale tym nie mnie również zawsze ceniłem
  Pana zdanie i pomysły.

  Czekam na propozycje - takie, które być może bedzie Pan w stanie - sam jakos zrealizować. Tym bardziej, ze obecnie jestem w Australii.

  Proszę stworzyć Radę Programową portalu i może jej przewodniczyć.

  Ja próbowałem realizować wiele inicjatyw - ale jakos mi nie wychodziło.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @norwid 15:43:58
  Czyli jak ,tych co podają materiały z Sputnika banować , tych co podają od Rydzyka promować ?. Daj sobie na wstrzymanie . :))) http://www.radiownet.pl/system/post/multi_posts/avatars/181381/large/sakiewicz.jpg
 • @Oscar 09:19:01
  Szanowny Panie Oscar,

  Neon pozostanie nadal - w głównej mierze forum dyskusji politycznej.
  Wcale nie mam zamiaru tego zmieniać, chociaż oczywiście przydałoby się trochę więcej osób piszących artykuły w tych tematach.

  Wiem, że walka z trolami nie jest łatwa - trzeba ich jakoś akceptować.

  Ja poprostu chciałbym dodać trochę więcej treści; może innej kategorii
  ale zasadniczo Neon24 - nie będzie się zmieniał.

  Byc może zostanie dodana nowa zakładka - i tak niektóre są w sumie nie używane.

  Pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 09:26:06
  Panie Staszku, Kieliszku,

  Jeszcze raz, nie zamierzam zmieniać głownego nurtu i treści portalu.

  Proszę wszystkich o jakieś konkretne propozycje - aby dodać trochę nowych treści - do tego co jest.

  Sam zaproponowałem trochę literatury. Ale jeżeli okaże się, że nikogo to nie interesuje - i nie będzie żadnej oglądalności, komentarzy - przyjmę to ze zrozumieniem.

  Neon24 jest dziełem wszystkich blogerów; piszących i komentujących - bez wzgledu na to jakie mają poglądy.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 10:33:39
  Szanowni Panowie,

  Oczywiście obaj macie rację.

  W dzisiejszych czasach aby osiągnąć sukces w blogosferze - trzeba mieć albo olbrzymią kasę, albo być częścią jakiegoś układu.
  Najlepiej tego, który jest przy władzy.

  Niezależność jest dzisiaj wprost niemożliwa -

  Dlatego, moim zdaniem warto się zastanowić nad alternatywami.
  Napewno działając wspólnie razem - mamy większe szanse.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard
 • @goodness 11:18:31
  Szanowny P Goodness,

  Uprzejmie proszę o wiecej szczegółów na temat systemu challenge.

  Nie bardzo wiem o co chodzi - a naprawdę mi zależy na pozytywnych rozwiązaniach dla Neon24.pl

  Pozdrawiam
 • @Mariusz G. 15:40:37
  Szanowny Panie Mariuszu,

  Jeżeli jakoś Pan chciałby się włączyć do administracji albo w jakiś inny sposób zaangażować się w pracę portalu - proszę o kontakt na PW -
  w celu omówienia szczegółów.

  Każda dobra rada i inicjatywa dla poprawienia Neon24 - będzie pozytywnie rozpatrywana.

  Pozdrawiam
 • @norwid 15:43:58
  Szanowny Panie,

  Uprzejmie dziękuję za komentarz oraz cenne uwagi.

  A może i Pan, chciałby jakoś się włączyć, pomóc w administracji portalu
  Neon24.

  Proszę o kontakt z administracją albo ze mną na PW.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 16:50:43
  Szanowny Panie Doktorze!!
  Mam pytanie ,czy osoba która rości sobie pretensje do nakazywania, co mają pisać blogerzy i z jakich źródeł korzystać będzie według Pana dobrym administratorem???
 • Moim zdaniem dziś, w przededniu wyborów rozmowa o zmianach może nie prowadzić do dobrych wniosków
  To czas ciekawy, bo ujawniają się i intensywnie działają różne trolle, boty optujące za jedną to drugą stroną, to jest negatywna strona tych dni. Zaś ciekawą stroną jest walka wyborcza pokazując dokonania naszych "wybrańców", różne przekręty, przytulenia pieniążków, bo jedna strona chce drugiej udowodnić kto jest większym złodziejem. Wychodzą różne afery, wyborca może wreszcie zobaczyć jak rzeczywiście wygląda nasza polityka. Oczywiście tylko wtedy, gdy jest na tyle mądry, by czytać co jedna i druga strona ma do powiedzenia i samemu podejmować oceny, a nie łapać papkę PR-owską, którą nam media serwują.

  Właśnie z tym związana jest duża wartość Neon24 i za co panu Oparze jestem wdzięczny, że tu może napisać każdy, no oczywiście musi liczyć się z krytyką, z jedynkami jak i piątkami. Mimo tego, że jak wspomniał p. Opara, mmowa jest srebrem a milczenie złotem jeśli będziesz milczał, to za ciebie będą mówili inni, a z dużą dozą prawdopodobieństwa będą to politycy typu "Ja Naród" i nasłane przez nich trolle.

  Jeśli popatrzymy na duże portale. Większość z nich miała działy "Dziennikarstwa Obywatelskigo" dziś tych działów nie ma, dziś informacja jest jednokierunkowa, my mówimy wy słuchajcie, możecie sobie co najwyżej w komentarzach „pobiadolić”, ale te są przejęte przez trolli, tak więc sensowną wypowiedź mało kto zobaczy. W odwrotnym kierunku idzie Neon i jest to jego wielka wartość, tu mówimy my i słuchamy my. Rzeczywiście, dyskusje nie raz zakłócane są przez trolle, które wpadną, obrazków nastawiają, lub wkejek pasujących do tekstu jak pięść do oka. No cóż, takie czasy.

  Pewnie każdą rzecz można ulepszyć, ale moim zdaniem nie można majstrować przy największej wartości Neonu, czyli swobodzie wypowiedzi na różne tematy.

  Osobiście trochę mnie męczy to, że gorące dyskusje wywołują artykuły polityczne, zaś teksty przekazujące wiedzą poruszające inne tematy nie spotykają odzewu, nie znajdują dyskusji. Prawda, dla takiej dyskusji trzeba wiedzy, a na polityce to u nas każdy się zna.

  Jest naszą wielką zaletą jako Polaków, umiejętność i chęć wypowiadania się, nie raz skoczymy sobie do oczu, ale nadal dyskutujemy. Za to ogromną wadą jest to, że rzadko kiedy taką dyskusję jesteśmy w stanie przekuć w czyn.
 • Doświadczenie ma przyszłość
  Szanowny Ryszardzie,

  w odróżnieniu od większości uważam, że obrona wolności w kulturze zdynamizowanej cyfrową siecią wiedzy, nie będzie należała do juniorów ale do nestorów.
  Po pierwsze wynika to z tradycji ochrony prawdy pamięci właśnie przez osoby nie obciążone imperatywem rywalizacji, po drugie z gigantycznego przyrostu czasu wolnego dla pracy dobroczynnej wśród trzeciego pokolenia.

  Juniorzy nie mają żadnych szans ...
  Czy nestorom się uda ? Polacy mają do tego szczepionkę antACTA. Może.

  Żeby emeryci, dziadkowie i nestorzy przestali słuchać derwiszów Ekonomii kapitału społecznego, prowadzących ich za pieniądze pigularzy i wojennych do eutanazji w Obozach Specjalnej Troski, trzeba tworzyć i w realu i w sieci, ośrodki pracy nestorów dla kultury poznania.

  Świetnie, że zaczynasz od pamiętnika. Pamięć jako zobowiązanie.
  Coś jak mój Tato.
  http://si.neon24.pl/post/145619,jeszcze-nie-zginela
 • @Ryszard Opara 16:47:36
  Szanowny Panie Ryszardzie! Oczywiście w tym , co napisałem było wiele sarkazmu i nie należy traktować wszystkiego zbyt poważnie. Oczywiście o ile mógłby być w czymś pomocny na miarę moich skromnych mozliwości, to służę. Mój wpis, to jednak raczej apel do użytkowników i adminów o nabranie odrobiny dystansu do siebie, tak by wspólne dobro miało odrobinę szansy na sukces. Jesli chodzi o mnie , to czesto zaglądam i rzucam jakiś komentarz, ale szkoda mi pisać posty po to , by po jednym dniu zostały zepchnięte w niebyt, bo kogoś najdzie akurat faza na opublikowanie dziesięciu przeklejek ze Sputnika czy innych, albo "postów" , których jedyną terścią jest zachęta do obejrzenia czegoś , czy zaproszenie na coś. Oczywiście mozna by pewnie pisać ciekawiej, czy spróbować zyskać sympatię adminów tylko na chwilę obecną chyba przekracza to moje możliwości. Mimo wszystko portal uważam za wartosciowy!!!
 • @Autor
  Z Pańskich wypowiedzi wynika,że pewne siły sprzysięgły się przeciwko Panu i postanowiły nie tylko Pana okraść lecz także jak to się mówi postanowiły puścić Pana w skarpetkach.Dlatego też postanowili zniszczyć Pana dzieło i rzucali błotem ile się dało aż w końcu coś się przykleiło i to na tyle skutecznie,że z prężnego portalu uczynili mało znaczącą platformę.I pilnują tego co dzień wieszając psy na NEON-ie aby broń Boże nie odrodził się i nie stwarzał zagrożenia.
  Ciężko będzie z nimi walczyć ale uważam,że NEON nie jest na pozycji przegranej.Przykładem może być o.Rydzyk i jego media.Wylano na niego kubły pomyj,przyklejono łatki antysemity i hochsztaplera opływającego w luksusach i okradającego biednych rencistów i emerytów.
  I mimo tej zmasowanej nagonki we wszystkich mediach mimo wyzwisk i oszczerstw Redemptorysta twardo kroczył do przodu określoną ścieżką z hasłem na ustach "alleluja i do przodu"
  Dokąd zaszedł dziś wszyscy widzą po jego dziełach jakie stworzył i pozostawi po sobie.

  Co do samego portalu to badziej przychylił bym się do słów Pana Wojtasa .W tym co pisze jest jakaś metoda.
  Ja na początek proponował bym utworzenie działu sterylnego w którym każdy mógłby pisać notki natomiast komentarze można by było zamieszczć tylko na temat notki.
  Wszelkie osobiste wycieczki na temat autora wulgarne wpisy były by natychmiast usuwane.Jednym słowem pełna kultura i Wersal.
  Jak ktoś chce się wyżyć będzie miał swoje miejsce na innych stronach i działach.Za złamanie regulaminu tego działu kilkumiesięczny ban i piszę to ja,który czasami też używam ciężkiego i ciętego języka.
  Od czegoś trzeba zacząć aby nie stać w miejscu bo pozostaniemy daleko w tyle.I życzę Panu siły i wytrwania przy tym dziele który Pan stworzył.Myślę,że z pomocą blogerów stać nas na więcej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:42:30 Czyli punkty styczne.
  Poziom treści dostosowuje się do interlokutora, a więc w Twoim przypadku nie mogę go zbytnio zaniżać, żeby Waszmości nie obrazić, ale nie mogę też zbytnio zawyżać, co by waszmość zrozumiał co do niego mówię.

  Tekścik "propolski" ? A który z moich tekstów nie był propolski ?

  P.S. Na szczęście przy dobrej woli znajdzie się Wojtasie płaszczyzna porozumienia nawet pomiędzy nami. A jest nią myślenie o Polsce pozytywistyczne.
  My Wielkopolanie od urodzenia jesteśmy pozytywistami, ceniącymi pracę organiczna i pracę u podstaw. Wy (przepiękna ściana wschodnia) dochodzicie do tych samych wniosków gdzieś w okolicach emerytury.
  Ale lepiej późno niż wcale.
 • @interesariusz z PL 09:17:36
  "Liczba aktywnych uczestników spadła niemal do zera."

  Taki problem jest wszedzie gdzie jest cos dobrego. Tak jak w moim kosciele na obczyznie. Pelno Polakow w miescie , chodza po amerykanskich kosciolach gdzie prawie nic nie rozumieja a polski kosciol omijaja. Do polskiego kosciola przychodza tlumnie swiecic jajka na Wielkanoc. Nie pomoga namowy, budowanie wyzszej dzwonnicy czy organizowanie nowych nabozenstw. Skonczy sie tym ,ze biskup polski kosciol zamknie. Wtedy sie obudza, zaczna protestowac przed kuria, znajda sie jak z po ziemi (byla juz taka sytuacja raz).

  PS.Komputery sa dziwne.Moj poprzedni komentarz zniknal a teraz sie znowu pojawil. Coz to za ustrojstwo , ktore trzeba z kontaktu wyjmowac , odczekiwac i ponownie wlaczac. Technika woodu?
 • @norwid 15:43:58
  "
  Promocja powinna być WYŁĄCZNIE tekstów autorskich!!! a nie ruskie gówno"

  Zieje Pan nienawiścią. Zatruje się Pan.
 • @Ryszard Opara 16:36:34
  "Neon24 jest dziełem wszystkich blogerów; piszących i komentujących - bez względu na to jakie mają poglądy."

  Tak, to prawda.
  Powstał w czasach bardzo trudnych dla Polski i Polaków i może dlatego był żywą emanacją życia Polaków i Polski.
  Czuć było wtedy, że jest to odpowiedź na wewnętrzne potrzeby Polaków i dlatego tak intensywnie angażował ludzi, którym to co działo się w Polsce dodawało sił i pomysłów na wyrażanie publiczne swych pragnień i oczekiwań od życia publicznego.
  Niestety potem przyszły gorsze czasy, czasy różnic i podziałów i w konsekwencji następowały oznaki zaniku zapału do działania, zniechęcenia a swoje zrobiły ostre podziały polityczne i praktyki instalowania na portalach płatnych trolli jako oręża w walce o umysły Polaków. To dokonało dzieła zniszczenia publicznego forum wymiany poglądów. Watahy trolli potrafią rozwalić każdą rzeczową dyskusję na argumenty, bo takie jest ich zadanie, realizowane wg wzorców opracowanych przez specjalistów od psychologi i wojny ideologicznej.

  Tak się dzieje bo na sytuację w Polsce największy wpływ mają ośrodki lewicowo liberalne, o których mówił D.Trump podczas kampanii wyborczej w 2016 roku, że dysponują nieograniczonymi środkami finansowymi, pozwalającymi im kupić sobie najważniejszych polityków i całe rządy, przygniatającymi wpływami na media o zasięgu globalnym, przemysł rozrywkowy, hierarchię kościołów o KRK począwszy, poprzez kościoły protestanckie a na Kościele Prawosławnym (Konstantynopol) skończywszy.

  Gdyby się powiodła zapowiedziana przez D.Trumpa polityka antyglobalizacyjna, to dałoby to szansę na upodmiotowienie Narodów i państw będących obecnie "po butem" tej mafii żydobanksterskiej zniewalającej narody świata i dałoby to szansę na ożywienie społeczeństw, gospodarzy swych ojczyzn i wtedy takie fora jak neon24, miałyby ważną rolę w tym dziele.
  Pozdrawiam.
 • @staszek kieliszek 19:32:56
  "PS.Komputery sa dziwne.Moj poprzedni komentarz zniknal a teraz sie znowu pojawil. Coz to za ustrojstwo , ktore trzeba z kontaktu wyjmowac , odczekiwac i ponownie wlaczac. Technika woodu?"

  Tak się dzieje z przyczyn technicznych(dlatego pojawia się Panu komunikat, ze komentarz będzie widoczny za kilka minut).
  Czy takie ustawienie technologi portalu przez W3media.pl to wynik zamówienia przez właściciela portalu/administratora(możliwość zablokowania niepożądanej treści) czy taki szablon technologii stosuje dostarczyciel(ten sam dostarczyciel technologii jest na S24 i tam jest tak samo z komentarzami). Na salonie to już wyższa szkoła jazdy z zastosowanym oprogramowaniem dla debili(najważniejsze są łapki i emotki) a edytor komentarzy nie pozwala sformatować sensownego i czytelnego komentarza(jeśli chce się wkleić tekst z innego źródla, to edytor zapisuje go ciurkiem, czyniąc komentarz niestrawnym i zniechęcającym do przeczytania a do tego nie posiada mozliwości wstawiania grafiki i wideo(czyli Janke - dno i kasa).
 • O płatnych trollach mowa......
  i płatny troll na posterunku

  Zawisza Niebieski 30.09.2018 19:23:00
  http://stan35.neon24.pl/post/145739,duda-trump-i-fake-newsy
 • @35stan 20:33:21
  A co jest nie tak z tym komentarzem?
 • @Ryszard Opara 15:40:23
  Szanowny Panie,

  coś nie najlepiej Pan zrozumiał, co napisałem, ponadto, najwyraźniej coś Pana ugryzło, może uwaga, że nie będę miał czasu czytać pańskich opowieści. Wiem, to boli.

  Przypomnienie minusów witryny miało na celu z jednej strony wymienienie, co w niej szwankuje, z drugiej, przyznaję, wypomnienie, ile szans Pan zmarnował, a szkoda, najbardziej chyba mi. Ilu tu ma Pan czynnych autorów z pierwotnego naboru, zanim jeszcze witryna powstała? No, ilu ?

  To, że Pan płacił niektórym wybrańcom za notki było absolutnym skandalem, gdy wyszło na jaw, bo przecież odbywało się to niejawnie. Witryna powstała w wyniku skrzyknięcia tych, którym nie podobała się cenzura w sieci, było to pospolite ruszenie niepokornych, czyn społeczny. Jaka spotkała ich rzeczywistość? Obstrukcja ze strony zarządzających witryną, którzy upierali się przy swoich, jedynie słusznych poglądach, co do zasad funkcjonowania witryny, no i potem gruchnęło, że wybrańcom się płaci, bo to erudyci, reszta to frajerzy, amatorzy. Ręce opadły, i entuzjazm też. Eliciarze pisali za pieniądze, a entuzjaści, aby wypromować markę. Pierwsi odeszli z powodu braku zarobków, drudzy, bo poczuli się oszukani, na dodatek byli lekceważeni w sprawach dotyczących przyszłości witryny.

  To się już nie wróci. Ale jeszcze wtedy można było zatrzymać wachających się za grosze. Ot choćby fundując im abonament na dostęp do internetu. O tym wspominałem, o zwrocie kosztów. Wielu amatorów by zostało przy pisaniu. Już ich Nie ma.

  Mówi Pan, trzeba mieć wolę i narzędzia, aby pomysł zrealizować. Ja podkreślam, wolę. Tej Panu zabrakło. Jak sobie przypomnę, ile tutaj było niedorzecznych zmian, zapewne kosztownych, a tych, konkretnych, za parę groszy, nie zrealizowano, to mnie krew zalewa.

  Nowy Eran, a potem do pewnego stopnia neon24, przypomina bajeczkę o chamie, co miał złoty róg. Mam nadzieję, że nie obrazi się Pan na to sformułanie, ale jest ono jak najbardziej prawdziwe.

  To ja powieniem się obrazić na kończące stwierdzenie "Rozumiem, że w sumie Panu na Neon24.pl wogóle nie zależy i dla Pana właściwie powinienem portal zamknąć.". Prawdziwe, zwłaszcza po tym, gdy ratowałem neon po wykurzeniu AdNovum, a może, jak sam odszedł. Nie wiem. Tu władze się tajniaczą, jak te państwowe. A może moja codzienna praca była niepotrzebna? Tak Pan sądzi? Ile trwała?

  Po raz ostani wspomniałem o przedsięwzięciu. Jak da się wyczuć, duch przedsiębiorczości całkiem Pana opuścił. Często Pan wspomina, jak Pana bank wyrolował na akcjach. My, pospolite ruszenie, zostaliśmy wyrolowani z naszych nadziei, iż budujemy społeczną witrynę.

  Świat się zmienił. Mieliśmy my szansę, miała Polska szansę, i na płonych marzeniach się skończyło.
 • @norwid 15:43:58
  Sputnik, niestety, strasznie kaleczy język polski, i w tej redakcji powienien być zakazany.

  Jednakże stanowi lepsze źródło informacji o wydarzeniach, niż polskie witryny.

  Jeśli stać Cię na donoszenie o wydarzeniach, bezstronne, lepsze niż to "ruskie gówno", to zachęcam.
 • @Ryszard Opara 16:41:05
  razem większe szanse! być może. Tylko kogo wlicza się w to "razem"?

  Nie trzeba było mieć kasy, w początkach nE (poza ufundowaniem witryny),
  teraz inny świat, i brak frajerów.
 • @interesariusz z PL 21:07:58
  Uważaj bo rozmawiasz z przyszłym adminem :)))))))
 • @35stan 20:33:21
  Przepraszam, a co się ci w komentarzu nie podoba? Czyżby to, że udowodniłem ci które zdjęcie jest prawdą a które fakenewsem a ty byś chcial by było na odwrót. Jedno zdjęcie zostało opublikowne oficjalnie przez Amerykanów, drugie wyprodukowane przez trolli i wiadomo, które jest które. Ja osobiście mam alergię na kłamstwa, stąd co niektórzy mają ze mną problemy. A wystarczy fakenewsów nie produkować.
 • @Ryszard Opara 16:47:36
  rzeczywiście, ten Pan nadaje się na przodownika

  "Diagnoza nie nastręcza wiekszych trudności. Portal opanowany został przez lesnych dziadków, którzy opanowawszy obsługę komputera i internetu, wskutek postępujacej demencji popadli w przekonanie, że są Napoleonami bis. Uparte dziadki są jak kozy i jedyny sposób by ich powstrzymaćprzed ogryzaniem drzewa mądrości, to solidny łańcuch. Nie da się posiąść wiedzy o życiu i świecie studiując wyłącznie internet i słuchając skąpych opowieści wnuków w czasie świątecznych spotkań, i przez to pisanie pierdół jest nieuniknione."

  bardzo przypomina to,

  DLATEGO NIEUSTANNIE APELUJĘ - osobniki w podeszłym wieku (po 40_ce) powinny być poddawane obowiązkowym badaniom lekarskim i ewentualnie ze względu na zły stan zdrowia odbierać prawa jazdy. W tym wieku to już zerowy refleks i takaż reakcja na zdarzenie na drodze, te osobniki już przeważnie nie niedowidzą (bryle) i niedosłyszą (słuchawki uszowe) - ot taki 40letni typowy powolniak. My młodzi mamy refleks jak maczeta, dynamit w nogach, ołów w stopach, ułańską fantazję i komputery w głowach, które błyskawicznie analizują sytułacje i reagują kończynowo w manewrach drogowych.
 • @staszek kieliszek 19:32:56
  "chodza po amerykanskich kosciolach gdzie prawie nic nie rozumieja a polski kosciol omijaja"

  po prostu załatwiają tam jakiś interesy, może muszą się komuś pokazać.
 • @35stan 20:11:41
  nie watahy troli zniszczyły nE, tylko administracja i zarząd.
 • @wiedzajestwksiążkach 21:23:47
  nie wiem, czy mnie gdzieś indziej nie chcą, przyszedłem z salonu, zaczynałem na lotniczym forum po wydarzeniu pod Smoleńskiem,

  oczywiście, jak to w sieci, mam parę żyć, i konia z rzędem, kto mnie rozpozna pod innym pseudo.
 • Ryszard Opara- Głos wołającego na puszczy!!!
  W punktach, aby było łatwiej.

  1. "Neon24.pl (...), jako niezależne Forum Polaków funkcjonuje..."
  Niezależne od kogo? Od adminów, którzy banują?
  2. "Inni, przeciwnicy/wrogowie przypisują nam kontakty z rozmaitymi służbami ze WSI, Rosji i innych krajów (...).
  Do tego zaraz dojdziemy.
  3. "A sama dyskusja, czasem bywała merytoryczna i na poziomie, czasem przybierała formy „nawalanki”. Przyznaję, to ostatnie zjawisko: bardzo niekulturalna dyskusja –bardzo mi się nie podoba."
  To się właśnie nazywa wolność słowa. I może się komuś nie podobać. Mnie się również nie podoba to szambo, które się wylewa pod komentarzami. Jest takie samo jak na Interii, Onecie, WP itp. Bardziej kolorowo, bo obrazków więcej. Wiem, że stojąc naprzeciw jeden drugiego, każdy zachowywałby się inaczej. Świat wirtualny, niektórych z nas deprawuje. To nowe medium, dające złudną anonimowość jest do opanowania, w takim samym stopniu jak rzeczywistość. Możecie banować i zamykać się w gettach, albo się otworzyć... i narzucać normy, uczyć, dawać przykład.
  4. "Osobiście nigdy nie zabierałem głosu (...)"
  Wsadźmy kij w mrowisko, a później jak przysłowiowy australijski struś, głowę w piasek.
  5."(...) będąc przekonanym, że to bez sensu i że...w Polsce ma rację... wyłącznie ten co pisze. Reszta powinna czytać, słuchać i zgadzać się z autorem."
  Nie wiem jak to skomentować? Szkoła moskiewska?!
  Parafrazując klasyka: "To stare tłumaczenie Stalina wujka".
  Dziś te czasy minęły. Odważni czytają, słuchają, piszą co chcą i często nie zgadzają się, bo myślą.
  6. "Mam nadzieję, że będziemy nadal, wspólnie pracować - nad dalszym rozwojem Neon24.pl".
  Znaczy się będziecie dalej banować?
  7. "Ostatnio było nawet kilka ciekawych inicjatyw, dotyczących naszego portalu, z różnych stron – ale jakoś wszystko skończyło się tylko na gadaniu."
  Mam pytanie (to można sprawdzić, ale po co marnować czas). Czy odpowiedział Pan na którąś z tych inicjatyw?
  8. "Zwracam się do wszystkich Państwa, zainteresowanych przyszłością Neon24.pl z prośbą o zastanowienie się nad propozycjami dla Neon24.pl. Będę oczekiwał na pomysły."
  Jeżeli doprowadza się do sytuacji, w której blogerzy sami odchodzą na inne portale, to jak można oczekiwać, że ktoś będzie chciał pomagać. Zbanowaliście tyle osób, a teraz płacz, że odsłon brak?
  9. "Informuję jednocześnie, że postanowiłem rozpocząć na łamach Neon24.pl, publikację jednej z moich książek własnej autobiografii."
  Zrobił Pan przysługę dla mnie, choć zapewne przez przypadek i bezwiednie, nie mogę jednak być dłużny. Napiszę recenzję i będziemy kwita. Nie będę oceniał pod względem merytorycznym, wszak ma to być autobiografia, a ocenię tylko poprawność stylistyczną, logiczną i gramatyczną. Niech będzie- gratisowo dołożę radę: początek musi być na rekord odsłon, inaczej znajdzie się jakiś poeta, który będzie miał ich więcej. Nie takie:
  "Znamy się mało, więc może ja bym powiedział parę słów o sobie. Najpierw. Urodziłem się w Małkinii..."*
  10. "Oczywiście, jeżeli ktoś z Państwa; naszych obecnych blogerów, chciałby publikować swoją twórczość; pamiętniki czy też np. poezje - bardzo proszę. Zapraszam również nowych autorów. Moja propozycja jest przemyślana. Być może uda nam się stworzyć na łamach Neon24.pl – „Klub Literatury Polskiej”."
  No tak. A ja, żeby poczytać jednego z najlepszych satyryków obecnej rzeczywistości, muszę dziś zaglądać na Salon24, bo tutaj już nie publikuje. https://www.salon24.pl/u/brixen/895247,pytanie-o-danny-ego-jonielsa
  A poezja może być na temat syjonizmu? Czy macie jakąś swoją linię poetycką typu socrealizm?!
  11. "Może też być zaczynem nowej, innej dyskusji na temat Polski, Polaków; współczesności... Tym bardziej, że moim zdaniem dość często, nasza polityczna dyskusja - na forum Neon24.pl, obecnie do niczego naprawdę nie prowadzi; często staje się miejscem paskudnych kłótni."
  Już od dłuższego czasu więcej się dzieje w komentarzach, niż na pudle. W prawie każdej słownej przepychance biorą udział te same osoby i kłócą się o to samo, więc jak: "może też być zaczynem nowej, innej dyskusji na temat Polski, Polaków; współczesności..."?
  To, co się dzieje pod niektórymi tekstami, przypomina szalet jaki jest na Onecie, Interii, WP. Jest tylko bardziej kolorowo przez obrazki.
  12. "Uważam, że niestety Polska jako kraj staje się coraz bardziej, skrajnie spolaryzowana..."
  Jak się niepoprawnych banuje, a niepokornych zsyła do Lochu, to trzeba nie mieć wstydu, aby zwalać winę na Polskę.
  13. "Tak jak to było w czasach zaborów... A przecież ten tragiczny okres w historii Polski był w ogromnej mierze następstwem polaryzacji Polaków w XVII-XVIII; wiekach anarchii."
  I tu wychodzi, gdzie jest niezrozumienie. Niektórzy ludzie piszą, co im zakodowany mózg podaje. Nawet się nie zastanawiają. Dla mnie to wciąż zastanawiające, bo ja zawsze zwracam uwagę na słowa i na to co piszę. Sporo ludzi piszących, nie zwraca na to uwagi. Pojęcia nie mają o swym ograniczeniu, a próbują narzucać innym swój punkt widzenia. W skrajnych przypadkach nie mają nawet odwagi odpowiedzieć czytelnikom. Iście sowiecka, moskiewska szkoła.
  A wystarczy znać słowa i pojęcia, którymi się posługujemy. Polaryzacja Polaków w XVII-XVIII wieku? I jeszcze zestawiona ze słowem anarchia?! Nie ogarniam, bo niewiedzy i niedouczenia nie idzie ogarnąć. To się zawsze wymyka kontroli.
  I dobrze. To jest wolność słowa. Ma Pan pełne prawa, aby umieszczać swą autobiografię w przestrzeni publicznej. Proszę tylko nie płakać, gdy zderzy się Pan ze ścianą niezrozumienia i... brakiem czytelników.
  14. "A wszystko przecież zaczęło się tak pięknie – od demokracji..."
  Tego też nie wiem jak skomentować. Mamy XXI wiek, a dla Pana system, który uznaje niewolników, jest piękny? Brak odwagi, aby napisać jak było, czy nieznajomość historii?
  15. "Może więc teraz jest czas –aby odtworzyć epokę pozytywizmu..."
  Uczmy wiec kultury. A że głównym medium jest obecnie Internet, uczmy kultury w sieci. Do pracy rodacy.

  Szanuję słowa. Ich znacznie. Dbam, aby nikogo nie uraziły. Staram się nawet "w nerwach", aby nikt za moje słowa, nie miał nawet pretekstu, aby napluć mi w twarz. Zdarza się, że uwalniam swoje pokłady sarkazmu, satyry, ironii. Krytyka tak, kpina i wyszydzanie nie. Stopniowanie wartości słów. Mało kto to dziś ogarnia, bo nikt tego nie uczy. Dziś honor, to okrzyk. Staram się, aby odpowiedzialność za słowa, znaczyła tyle co kiedyś. Zapomniana wartość? Dopóki jest pamięć, dopóty jest o nią walka.
  Uczciwi ludzie piszą, a innych cytują.

  P.S. Tak, ten tekst to osobista sprawa. Sam Pan się prosi o pomysły.
  Mam jeden. Przestańcie banować, albo przestańcie się podszywać pod Forum Polaków, boście tego nie godni.
  P.S.2. I zaspokajając wszystkich ciekawość, opiszę w jaki sposób wyświadczył mi Pan przysługę. Jestem na Neon24 od początku (na NE od 11.11.2011 i filmów Carcinki), a to to Pan, jako pierwszy, mnie zbanował pod swym tekstem (nie wierzę w to, że ktoś nadgorliwy zrobił to w zastępstwie). Wtedy Pan reklamował swym nazwiskiem jakąś niby uczelnię. Za kasę. Napisałem komentarz. Nie ukazał się. Człowiek uczy się na błędach. Nauczył mnie Pan zapisywać na dysku wszystkie swoje teksty umieszczane w sieci. Przeboje z adminem Repsol, potrafie już udokumentować.

  PS.2. Widzę, że inni mają pomysły. Mam wolną nockę (oglądam na podglądzie Polska- Brazylia na MŚ).
  Nie wierzę. Co się dzieje. Mój komentarz w tym momencie wydaje się spóźniony?
  Zacząłem pisać o 18 z kawałkiem... potem kolacja... dzieci... kąpiel... i dopiero kończę. Nic to. Tak miało być.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @interesariusz z PL 21:33:28
  Trafiłeś na wersję, której się zawstydziłem. I od razu wyłapałeś mój błąd. Nie tak miało być, nie chciałem nikogo urazić. Poprawiam błędy. Tego się mogę wstydzić, choć prawdę pisząc, nie moja wina. Cóż. Biorę na siebie.
  Szybka reakcja?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 21:33:59
  "mam na podglądzie Polska-Brazylia"

  a mi podgląd się skończył razem z analogową TV, w tej cyfrowej nic nie działa, jak należy.
 • @interesariusz z PL 21:42:53
  http://sport.tvp.pl/39000059/siatkowka-mistrzostwa-swiata-final-brazylia-polska

  W Polsce ten link działa.

  TzT
 • @interesariusz z PL 21:42:53
  Zawał mi wciąż grozi. Jak oni grają?

  TzT
 • @wiedzajestwksiążkach 22:18:14
  Będę żył. Do następnych MŚ w siatkówce. Czad. Zabrakło mi tlenu...
  BRAWO.
  Ktoś panięta 1974 rok?

  Gratulacje!!!

  TzT
 • @Mariusz G. 15:40:37
  Znaczy - w moim przypadku: czas umierać.
  Jak trzeba, to trzeba - wola boska i skrzypce.
 • @Ryszard Opara 15:45:43
  No cóż. Fakt, ze chyba różnimy się w poglądach. Dlatego moje sugestie, aczkolwiek perspektywiczne nie były brane pod uwagę.
  W efekcie ja też nie mam ochoty w angażowanie się w działalność portalu.
  Z resztą chyba w tym kręgu nie ma już nadmiaru chętnych do faktycznego działania, a dowodem jest próba zorganizowania Stowarzyszenia Blogerów (inicjatywa Oświata).
  Ja tam swoje robię bez oglądanie się na "okolicę".
  Jeśli pojawi się wola działania - chętnie się włączę, ale nie mam zamiaru do czegokolwiek namawiać.
 • @Mariusz G. 15:22:55
  A jaki jest Pana ulubiony trunek?

  Może byśmy rzeczywiście czasem coś wypili a przy okazji, stuknęli się kiliszkami - na zdrowie i pomyślność nasz wszystkich

  a przy okazji na pomyślność Neon24...

  Moim ulubionym jest Australijskie wino Shiraz - no i dobry koniaczek.

  Salut - Na Zdrowie
 • @trojanka 17:00:34
  Szanowna Pani,

  Administrator powinien być osobą całkowicie bezstronną i nie powinien sugerować ani nakazywać tego co mają pisać blogerzy ani z jakich źródeł oni korzystają.

  Administrator powinien pilnować regulaminu. Nie chodzi mi absolutnie o treści. Natomiast nie lubię wulgaryzmów, przeklinania itp.
  Uważam, że można zawsze mieć różnicę zdań - ale trzeba ją pokazać - przedstawić w kulturalny sposób.

  Wydaje mi się, że obecnie mamy dobrych administratorów - ale jest ich za mało - przydała by się pomoc. Dajemy jakoś radę.

  No a oprócz tego - każdy jest człowiekiem, ma swoje zdanie, potrzeby.

  Przesyłam Ukłony
 • @Zawisza Niebieski 17:19:44
  Szanowny Panie,

  Bardzo dziękuję za treściwy i pozytywny komentarz.
  Całkowicie się z Panem zgadzam...

  Wspólczesne media w Polsce; może nawet na całym świecie - coraz bardziej tracą swoją podstawowę rolę - informacyjną.
  W zamian mają do wykonania - jedno podstawowe zadanie.
  Kształtować czyli Manipulować opinią publiczną - w określonym celu - politycznym - ideowym, gospodarczym.

  Czyli zadanie wspólczesnych mediów jest ogłupiać społeczeństwo.

  Neon24.pl - jest jednym z niewielu, może nawet jedynym portalem, w Polsce - na którym faktycznie istnieje całkowita swoboda wypowiedzi.

  Naszą jedyną polityką jest popierać za wszelką cenę WOLNOŚĆ SŁOWA.

  Oczywiście, chciałbym aby wszystkie artykuły i komentarze były na wysokim, kulturalnym poziomie. Bez wulgaryzmów i przeklinania.

  Wiem dobrze, że istnieją siły, którym to się nie podoba.
  Wiem, że są trolle; że chcą nas i mnie zniszczyć...
  Ale nie poddamy się - bedziemy walczyć.
  Ja będę walczył.

  Nawet, gdybym miał zostać SAM - na placu boju.

  I ma Pan rację; zaletą Polaków jest to, że jeszcze potrafią dyskutować ale wadą jest brak zdolności do czynu w zgodzie i wspólnych działań.

  No ale zawsze to już jest coś...

  Pozdrawiam
 • @Andrzej Madej 17:37:43
  Szanowny Andrzeju,

  Miło słyszeć i czytać Twój komentarz.

  Zgadzam się, obrona wolności w kulturze - zwłaszcza wirtualnej - będzie należeć do Nas - nestorów. Przynajmnie siebie do takich zaliczam.

  Juniorzy pewnych rzeczy nie potrafią zrozumieć - dopóki sami nie staną się starsi... Widzę to dokładnie po swoich dzieciach, które ciągle nie mogą zrozumieć... o co właściwie mnie (Tacie) chodzi.
  Ale to wszystko się powoli zmienia - z wiekiem....

  Ja to doskonale rozumiem, bo sam nie mogłem zrozumieć swoich rodzicieli... To już jest prawda stara jak świat.

  Chcę wprowadzić do Neonu24 - jakieś nowe elementy, które być może stworzą dodatkową platfromę dyskusji między Polakami i
  między pokoleniami.

  Zacznę publikować swój pamiętnik, być może żeby nie prosić nikogo o nic - a z drugiej strony pokazać pewną inność czy też alternatywę.

  Ale jeżeli się okaże, że to co robię (publikacja) nikogo nie interesuje i NIKT tego nie zauważy; nie będzie tego czytał, ani komentował -
  przyjmę z pokorą werdykt większości i wycofam się z publikacji.

  A może (w czym jest moja nadzieja) będzie inaczej...
  Może inni zaczną pisać, tworzyć - albo komentować...

  Uważam np. że obecnie Polska jest w stanie przejściowym - a może też w pewnym sensie - w stanie rozbiorów - polaryzacji.

  Wszyscy chyba się zgodzą: XiX wiek - Okres Rozbiorów Rzeczpospolitej - był najlepszym okresem Polskiej Literatury, muzyki i sztuki - malarstwa.
  Najpierw były czasy rewolucyjne - Romantyzmu; potem przyszedł okres Oświecenia.
  Ale to właśnie wtedy powstały dzieła wielkie i - "Ku pokrzepieniu serc".
  A jak ocenić twórczość Chopina?

  Być może więc obecnie stoimy przed "powtórką z historii"

  Naszym zadaniem jest dostrzegać rzeczywistość i odpowiednio o niej myśleć i rozmawiać - dopiero wtedy może razem znajdziemy właściwe rozwiązania.

  Pozdrawiam najserdeczniej

  Ryszard Opara
 • @Mariusz G. 17:44:11
  Panie Mariuszu,

  Zapraszam do wspólpracy - na ile Pan może.

  Najłatwiej jest oczywiście krytykować albo poddać się - dać za wygraną.

  A wszystko jest możliwe i do zrobienia.

  Wszystko jest w naszych głowach - rękach i czynach.

  Pozdrawiam
 • @matterhorn 19:01:01
  Szanowny Panie,

  Zapraszam do wspólpracy - na ile Pan może.

  Proszę uprzejmie przeczytać moje komentarze i odpowiedzi, bo nie chciałbym się ciągle powtarzać.

  Najłatwiej jest pójść na łatwiznę, krytykować, poddać się - odejść.

  A wszystko jest możliwe - to tylko właśnie od nas zależy.
  Wszystko jest w naszych głowach, rękach i czynach.

  Proszę się jakoś skontaktować z Panem Wojtasem, administracją...

  Pozdrawiam
 • @35stan 20:11:41
  Szanowny Panie,

  Pana również zapraszam do współpracy - na ile to możliwe.

  Uprzejmie proszę przeczytać moje komentarze skierowane do innych, bo nie chciałbym się ciągle powtarzać.

  Tak jak napisałem: "Neon24 jest dziełem wszystkich blogerów; piszących i komentujących - bez względu na to jakie mają poglądy."

  I z tym się Pan zgadza.

  Przyszłość Neon24 - zależy właśnie od nas wszystkich.
  Ja sam tego nie zrobię. Pomimo tego że mam wiele determinacji i że czuję w pewnym sensie przyszłość Neonu24 - jako swoją misję - sam niestety niewiele zrobię.

  Nasze życie, nasza przyszłość - zależy w głownej mierze właśnie od nas.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 21:03:34
  Szanowny Panie,

  Uprzejmie dziękuje za treściwy komentarz.

  Przyznaję, ma Pan absolutnie wiele racji. Biję się w piersi.

  Proszę jednak zrozumieć kilka rzeczy.
  Po pierwsze jestem z zawodu lekarzem, a nie dziennikarzem.
  Nie znam się niestety na funkcjonowaniu mediów.
  Przynajmniej wtedy - na początku.
  Po za tym interesów uczyłem się w Australii -tam są inne realia, zasady.

  Nowy Ekran powstał w okolicznościach przypadkowych. Po moim powrocie do Polski, rozpocząłem proces sądowy z Bankiem PEKAO SA, który mnie bardzo oszukał.

  Ktoś mi doradził aby udzielić kilku wywiadów w Polskich gazetach - na temat działań Banku. Tak zrobiłem; powiedziałem całą prawdę - ale polskie gazety - odmówiły publikacji...
  Wtedy mi doradzono...abym stworzył własne media...

  W tym samym czasie, zacząłem się orientować - o tym wszystkim co rzeczywiście w Naszym Kraju się - bardzo złego dzieje...
  No i tak właśnie powstał Nowy Ekran.

  Zaiwestowałem w rozwój parę milionów zł - przekonano mnie, m.in. ówczesna redakcja portalu; że trzeba wynająć biuro; zaangażować kilku znanych dziennikarzy, polityków - nazwisk nie będę wymieniał - bo to bez znaczenia. Ale za to wszystko trzeba było słono płacić...
  Przekonywano też mnie, że to wszystko finansowo będzie się opłacać.
  Że wszystkie zainwestowane pieniądze odzyskam, że będą dochody etc.

  Dalszy ciąg Pan pewnie zna. Tak trwało ze dwa lata...

  Ludzie (Redakcja i dziennikarze) byli, dopóki były pieniądze. Dochodów niestety nie było. Z rozmaitych powodów. I na pożegnanie "Redakcja" - ukradła domenę. Wszystko oczywiście - całkowicie moja wina!

  No cóż, tych ludzi już nie ma...

  Ale Neon24.pl - nadal funkcjonuje. Tylko dzięki mojej determinacji.

  Oczywiście Neon24.pl - jest dziełem wszystkich blogerów - ale tak naprawdę tylko dziełem tych, którzy pracowali tu za darmo!!!

  Takie są niestety realia.

  Owszem, w ostatnich latach - zrobiłem również kilka innych błędów.
  To wszystko w pewnym sensie jest wynikiem mojej naiwności, głupoty.

  Ale uczę się nadal.

  Pisze Pan, że oglądalność Neon24 jest znikoma. Ale mimo wszytko jest - i to dużo większa od np. tego 3-goObiegu

  Jaka przyszłość Neon24 - moim zdaniem wszystko zależy właśnie od nas

  Rozumiem, że Pan jest bardzo zniechęcony, że Pan ma do mnie żal.

  Jeżeli w czymkolwiek Pana zgniewałem czy też może jakoś uraziłem -
  proszę o wybaczenie.

  Jeszcze raz powtarzam - jest to wynikiem mojej ignorancji oraz w pewnym sensie wrodzonej łatwowierności. Taki już jestem.

  Ale jeżeli Pan kiedykolwiek zmieni zdanie - i będzie chciał coś zrobić pozytywnego dla Neon24 - serdecznie zapraszam do współpracy.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @Krzysztof J. Wojtas 01:26:45
  Szanowny Panie Krzysztofie,

  Tak, może różnimy się w poglądach - ale z mojej strony zawsze była chęć i gotowość - do współpracy.

  Jeżeli będą jakieś koncepcje, konkretnej grupy, które będą pozytywną alternatywą dla przyszłości Neon24.pl - zapraszam do współpracy.

  Jeżeli nie - mimo wszystko mam nadzieję, że będzie Pan nadal pisał dla Neon24.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @wiedzajestwksiążkach 21:33:59
  Szanowny Panie, (którego wiedza jest w książkach).

  Napisał Pan tak długi komentarz, że naprawdę trudno mi zrozumieć o co
  Panu chodzi.

  Nie będę odpowiadał na poszczególne punkty, w niektórych ma Pan sporo racji - w innych, przynajmniej moim zdaniem całkowicie sie Pan myli.

  Wszystko zresztą zależy od punktu widzenia a dodatkowo jeszce od punktu siedzenia.
  Pan zna wiele rzeczy z zewnątrz - a ja z drugiej strony.

  Z niektórych Pana komentarzy wnioskuję, że sie znamy, choć byc może tylko tak mi się zdaje.

  Powiem tylko jedno - zapewne Pan mi nie uwierzy.
  Ja nikogo, nigdy w historii istnienia NE czy też Neon24, nie zbanowałem

  W 2011 roku nie miałem uprawnień administracyjnych - nauczyłem się tego dopiero z konieczności - po rozpadzie Nowego Ekranu.

  Zawsze byłem przeciwnikiem banowania - uważając to za bezsensowne.

  Z tego co wiem, właściwie każdy użytkownik, ma prawo, może banować komentarze pod własnym tekstem - a z drugiej strony "Polak potrafi".

  Przykro mi z powodu niektórych Pana uwag ale coż szanuję Pana zdanie i opinię - chociaż uważam, że wiedza powinna być w mózgu człowieka - a nie tylko w książkach.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @tańczący z widłami 19:20:43
  "My Wielkopolanie od urodzenia jesteśmy pozytywistami, ceniącymi pracę organiczna i pracę u podstaw. "

  Wiem , wiem, że wy wszystko, co pozytywne jesteście w stanie szybko zaadaptować.
  Np. Ja przewoziliśmy do Francji widelce, coby tych tłumoków kultury uczyć przy stole, to chyba kilka w Wielkopolsce z wozu spadło, a wy na wzór zaraz to na widły przerobiliście.
  Godne to pochwały jest i wielce pozytywnie o waszej inteligencji świadczy.
 • @Ryszard Opara 05:10:48
  Szanowny Panie,

  też nie jestem dziennikarzem, ani pisarzem, ani nawet sprawnym użytkownikiem języka polskiego, z którego miałem ledwo trójczynę, zawsze, przez 11 lat nauki (no może z wyjątkiem pierwszej klasy).

  Też nie znam się na mediach, a nawet na życiu. Ale to nie znaczy, że nie widzę karygodnych błędów, jakie popełniają ci, którzy się znają.

  Ja nie krytykuję zatrudnienia w nE erudytów i eliciarzy, mógł Pan pójść tą drogą w nadziei stworzenia opininiotwórczej tuby i szybkich zysków. Błędem było równoczesne skrzykiwanie pospolitego ruszenia amatorów, i oszukanie ich co do zasad działania powstającej witryny. Ta witryna nie miała być ich, oni mieli tylko czynić ruch, podbudowujący ego tych pierwszych. Wszystkie sroki za ogon. W rezultacie, nie tylko kasa decydowała o odejściu notabli, również brak człobitności czytelników. A można było temu w prosty sposób zaradzić. Przeszkodziło w tym inne ego - decydentów, czyli zarządu witryny.

  Zarząd witryny nie miał koncepcji jej funkcjonowania, w jakiś idiotyczny sposób próbował bez środków technicznych umożliwić wiec, w którym biorą udział celebryci uważający się za zbawców narodu oraz tłum szarych obywateli. To się nie mogło udać, bo celebryci są uraźliwi, a tłum też musi wykrzyczeć swoje racje.

  Pamięta Pan, jak wprowadzono system oceny autorów? Zarząd zjadł wszystkie rozumy, autorzy mieli tylko wnosić treści, a o funkcjonowaniu witryny decydował wyłącznie zarząd. Autorzy nic nie mieli do powiedzenia. A przecież powinni, i ze względu na to, że miała to być "ich" witryna, i ze względu na budowę powszechnego konsensusu dotyczącego reguł wiecu. Nic z tego. W tamtych czasach postulowałem, aby doceniać uczestników nie tylko ze względu na ilość i jakość notek, ale też za pomysły dotyczące reguł funkcjonowania społeczności oraz rozwiązań funkcjonalnych witryny. I co?

  Ten mały napis - "czas" w tytule uwagi, zawdzięczacie mnie i mojemu uporowi. Systematycznie, przez wiele miesięcy dodawałem czas ręcznie do wszystkich wpisywanych uwag, aż wreszcie przełamałem obstrukcją zarządu względem tego pomysłu. Względem umieszczenia znaku autora przed uwagą, już nie. Bezrozumny upór.

  Miałem wiele innych konkretnych propozycji. Nie zostały wprowadzone, a ja nie zostałem doceniony. Nadal czekam na symboliczną złotówkę wynagrodzenia za wykorzystanie pomysłu z czasem. Tak, tak, wynagrodzenia. Niewydarzony pomysł z akcjami w ogóle nie wypalił. A można było przecież lepiej go zorganizować, lepiej przemyśleć zasady dzielenia się udziałami w przedsięwzięciu, i nadal wszystko by się kręciło, bo ludzie mieliby poczucie, że na jednym wozie jadą, a nie, że ich ktoś spycha pod koła.

  Dużo można by jeszcze pisać, tylko po co?
 • @Ryszard Opara 16:43:39
  Elektroniczny system challengee posiada pamięć cyfrową i rejestruje wszystkie zdarzenia zawiązane z działaniem piksela czy człowieka.

  System może prowadzić precyzyjny rejestr w czasie pod warunkiem wrowadzenia indywidualnego numeru i możliwości identyfikacji przypisanej do niego osoby, lub piksela.

  Obecnie jest dziwna moda na podziemie i ukrywanie danych. Taka niejawność całkowicie uniemożliwia działanie Demokracji.

  Jawne numery osób zaufania publicznego są zakazane ustawą, Takim sposobem elektroniczny system prawdy obecnie jest blokowany, dla ratowania pierwszej demokracji.
 • @goodness 09:06:19
  "Obecnie jest dziwna moda na podziemie i ukrywanie danych. Taka niejawność całkowicie uniemożliwia działanie Demokracji."

  to czemu wybory są tajne?
 • @Ryszard Opara 04:40:10
  Przyzna Pan, że początki NE były pełne zapału i wiary w to, że poprzez obywatelską mobilizację, jest możliwe zmienianie Polski na lepsze.
  Pańskie ówczesne inicjatywy i działania wskazywały na to, że może się to powieźć.
  Niestety po tym zrywie w chęciach i działaniach, przyszły czasy "smuty" POlszewickiej władzy, które zdławiły naszą ludzką chęć zmian i o dziwo, są one kontynuowane przez rządy tzw. dobrej zmiany.
  Jest to potwierdzeniem mojej teorii, że odpowiedzialna za to była i jest geopolityka czyli reset i obecna konfrontacja USA-Rosja(wspólników w realizacji wydarzeń z 10.04.2010 roku).
 • @interesariusz z PL 09:40:20
  Wybory mogą być tajne, ale częściowo. Kto upoażniony głosuje musi być jawne i zgodne z numerem rejestru systemu narodowej demokracji.

  Wiele osób posiada podwójne obywatelstwo i w porządku systemu jednej narodowej demokracji mogą głosować tajnie, lecz z dalszymi numerami.

  Brak jawności przewidział Nostradamus " Kuglarz i oszust będzie pytał króla"
 • @goodness 10:45:45
  Brak jawności działania to zasada i sukcesy żydowskiej mafii banksterskiej w marszu po władzę na całym światem(NWO).
  Zasady Talmudu były i są źródłem przewagi talmudycznej cywilizacji nad cywilizacją Zachodu opartą na etyce chrześcijańskiej.
 • @Ryszard Opara 04:25:16
  Ryszardzie,

  jest duża różnica pomiędzy warunkami pracy Narodowych Gigantów w XIX wieku a pracą narodową w XXI wieku. To zmiana dynamiki czasu i przestrzeni. Pozwalająca narodom na solidarny rozwój wiedzy. Od strony postulatów cywilizacyjnych (elitarność - egalitarność) pisuje o tym Krzysztof Wojtas. Od strony narodowej kultury poznania to różnice pomiędzy polityką historyczną a kulturą pamięci.

  Póki co, grozi nam krzyżackie ACTA.

  Ja pisuję praktycznie o organizacji fizycznych spotkaniach emerytów, dziadków i nestorów w Klubach Rozwoju Polski. Spotkaniach w pracy dobroczynnej dla pozyskiwania, autoryzacji i prezentacji osobistych wspomnień w domenie publicznej oraz innych świadectw roztropnej troski o wspólne wartości.
  Nie wiem czy Neon potrafiłby w tym pomóc.

  Twoje wspomnienia mają trafić nie do Gromadzkich zasobów (repozytów) lecz do Krajowych zasobów (repozytów).

  Teoretycznie Neonowi24 powinien w tym pomóc Instytut Pamięci Narodowej. O ile potrafiłby oderwać się od polityk historycznych i podjąć zagadnienia kultury pamięci.

  Niczego bym nie wykluczał.
  I wsparcie Rusi by mi pasowało.
  Jak w 1410.

  Pozdrawiam pozbawiony kompleksów
  Andrzej M.
 • @35stan 10:45:25
  siła złego, a my niewinni,

  bez przesady, swarliwość ogółu i skryte intencje zarządu, które spowodowały jego nieudolność,

  ot co.
 • @Andrzej Madej 11:04:14
  Przepraszam, że się wtrącę,

  a jakich emerytach Pan mówi? Tych, co robiąc kariery po trupach obłowili się, i teraz mają czas i pieniądze, aby brylować i zachęcać innch do swojego, niezbyt moralnego, trybu życia?
 • @35stan 10:58:57
  Książkowe słowa, brak jawności działania jest podsawą do dywersji.
 • @interesariusz z PL 11:11:28
  Piszę o tych emerytach, którzy równocześnie czują się dziadkami i nestorami.

  Sprawę osądzana ludzkiego życia zostawiam sile sumień i Świętemu Piotrowi. Chrześcijaństwo ma to dość dobrze uporządkowane i konsekwentnie wprowadzane. Na przykład we wczorajszej Ewangelii.

  Internet musi się takiej tolerancji nauczyć.
  Albo zniknie.
 • Szanowni Państwo
  Szanowni Państwo,

  Dziękuję wszystkim za merytoryczne komentarze.
  Będę je miał na uwadze.

  Cisną mi się na usta słowa wieszcza:

  "Oj polały się łzy...
  Na moją młodość durną i chmurną,
  Na mój wiek męski - wiek klęski"

  Od jutra zaczynam publikację mojej biografii.

  Tytuł - "AMEN"

  Jeżeli będzie zainteresowanie i bedziecie to czytać, komentować to będę kontynuował. Jeżeli nie - trudno, po pewnym czasie przestanę.

  Z wyrazami szacunku - dla wszystkich.

  Ryszard Opara
 • @Andrzej Madej 12:45:42
  Tu nie chodzi o przymioty ducha, tylko o życie,
  na działalność dobroczynną trzeba mieć kasę,
  a ci z kasą wcale nie są pożądanymi nauczycielami (niestorami),
  natomiast ci bez kasy muszą dostawać na zelówki, które w służbie zedrą.
 • @Ryszard Opara 13:26:49
  Szanowny Panie,
  każde wzbogacenie jest pożądane,

  natomiast we współczesnej mizerii będzie to kropla w morzu,

  jeśli ktoś marnuje godziny, a zatem i lata swojego życia na aktywne czytelnictwo, to robi to z nadzieją wybicia szpuntu i osuszenia tego bagna, w którym wszyscy tkwimy.

  Problem w tym, że obieg pracy i obieg korzyści, to dwa oddzielne obiegi,

  Biblijna opowiastka o winnicy i wynagrodzeniu nikomu nie daje do myślenia, a powinna wiele. Wiele wniosków. Być może nawet takiego, że ludzie nie chcą niesprawiedliwej zapłaty, nawet wtedy, gdy jej samej pożądają.
 • @interesariusz z PL 14:07:48
  Bez przymiotów ducha, szkoda jest zaczynać rozmowę.
  O tym też jest też notka naszego Gospodarza.

  Pomysł na zaczynanie rozmowy od strony kasy jest bardzo popularny wśród uczonych tzw. Ekonomii kapitału społecznego.
  Moim zdaniem efektem tej szkoły/ideologii jest postępująca demoralizacja Polaków.
  Ale jak Pan uważa, że takie podejście jest roztropne to wiem, że znajdzie Pan wielu sojuszników.
 • @interesariusz z PL 11:07:45
  Skwarliwość ogółu przyczynowa np: (pasażerów jak stanie autobus na środku pustyni z powodu braku paliwa)

  Polacy udowodnili, że potrafią grać zespołem jak mistrzowie świata w piłce siatkowej 2018 roku.
 • @Ryszard Opara 13:26:49
  zajrzałem w starocie,

  ŁŁ namawiał nas na uczestnictwo w witrynie fraktalnej,
  o to oznaczało w naszym odbiorze, że każdy będzie panem swojej podwitryny, która będzie wyglądać jak całość,

  chodziło o niezależność, każdy może się odłączyć, i z powrotem przyłączyć,

  dlaczego tego nie zrobiono?

  czemu youtube prosperuje, a Nowy Ekran nie ?

  W imię lepszej sprawy można pracować dla kogoś przez ograniczony okres czasu, np. organizując kampanię wyborczą, ale nie przez całe życie. Z czegoś trzeba samemu żyć.
 • @interesariusz z PL 15:45:26
  //W imię lepszej sprawy można pracować dla kogoś przez ograniczony okres czasu, np. organizując kampanię wyborczą, ale nie przez całe życie. Z czegoś trzeba samemu żyć.//

  Coś wiem na ten temat...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:56:57
  pamiętasz te czasy, gdy pod notką uwagi liczyły się w setki?

  łezka w oku się kręci.

  Zupełnie, jakbyśmy się na jakąś wieś wynieśli.

  No cóż, nie starczyło nam energii i zgody, aby zrobić coś oddolnie.
 • @interesariusz z PL 16:19:20
  Próbowaliśmy ale tutaj oddolnie nic nie można zrobić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:49:43
  Wiem :)))
 • @Repsol 21:56:50
  Szanowni Państwo,

  No cóż... jak się domyślam z ostatnich komentarzy -
  wszystkim niepowodzeniom w rozwoju NE i Neon24 winien jestem ja.

  I gdybym nie ja stał od początku na przeszkodzie - mielibyśmy youtube.

  Przykro mi i łza się w oku kręci... - ale cóż to kogo może obchodzić.

  Ces't la Vie and Let it Be.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 02:09:13
  Proszę mi wyjaśnić publicznie - myślę, że to rozjaśni nie co atmosferę.

  Otóż kilka lat temu zaistniała próba przekształcenia NEONu w spółdzielnię blogerską. Podobno, tak mi to przedstawiono, warunkiem z pańskiej strony było, abym nie znalazł się w gronie założycieli.
  Koliduje to z późniejszą sugestią zostania adminem; także z obecną, tu napisaną - stworzenia Rady Blogerów. Z kolei jest pańskie wskazanie, że nie mamy spójnych poglądów.

  NEON jest pańskim "dzieckiem" i pomysłem w który zaangażował pan środki. Każda forma nadania mu innego wyrazu może być traktowana jako "wrogie przejęcie". Także nawet powołanie Rady Blogerów i ukierunkowanie na inną opcję ideową.
  W tamtym czasie byłem przeciwny opcji "przejęcia", gdyż byłaby to, moim zdaniem, zwykła kradzież.
  Moim stanowiskiem było tworzenie nowego portalu o charakterze ideowym w duchu Rzeczypospolitej.
  Nie udało się - jak widać barak dostatecznego samozaparcia i potrzeby. W takim dziele musiałoby brać udział przynajmniej kilka, lub kilkanaście ŚWIADOMYCH osób. Tego nie ma.

  Zatem, pozostaje pańska propozycja ideowa - otwartego forum dyskusyjnego. W jej ramach - ja mogę publikować nie narażając na "wyjście poza sferę", ale też nie widzę możliwości większego zaangażowania.

  Sądzę, że spora część piszących ma zbliżone poglądy - nawet jeśli nie w pełni wykrystalizowane.
  Zaznaczam raz jeszcze: wielce szanuję pańskie podejście, gdyż ono stworzyło inne posadowienie publicystyki blogerskiej na naszej scenie.
  Piszę swoje, kształtuję ideę, ale nie zamierzam sam tworzyć struktur. Też przekonanie, że można to zrobić traktuję jako pokorne uznanie, że "wiek męski, to wiek klęski".
  Dystans i spokojna obserwacja.
 • @Ryszard Opara 02:09:13
  szanowny Panie,

  oczywiście, dziękujęmy Panu za stworzenie witryny,
  ale wylał Pan dziecko, swoje dziecko, razem z kąpielą,

  i tego zrozumieć, przynajmniej ja, nie mogę
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:32:04
  Nie zostaliśmy republiką, sowiecką, bo zupełnie nie nadajemy się do rad.

  Polacy najlepiej żyją w zamordyźmie. Rozkwitają, gdy oświecony zamordyzm im na to pozwala.

  To, co najwięcej boli w kontekście pospolitego ruszenia, które było zaczynem nE, to brak jawnych reguł, wola wykorzystania tłumu do jakiś własnych celów. Obiecanki cacanki.

  No i obstrukcjonizm funkcjonalny. Ile poszło na "początkową nową stronę"? Wzbudziła powszechny sprzeciw, to i została zarzucona

  https://interesariusz.neon24.pl/post/120038,szok-nowej-strony

  a na drobiazgi, za pięć groszy, nigdy nie było, bo przecież niepotrzebne,

  to i nie ma Pan innych narzędzi, oprócz blokady, aby mnie "powstrzymywać" pod swoimi notkami.

  Oczywiście, gdyby witryna była fraktalna, to ludzie mogliby przychodzić, i odchodzić, i powracać z całym swoim dorobkiem, ponadto, mieliby jakiś symboliczny dochód, wyznaczany przez czytelników, a nie administrację witryny.

  Można było, tylko trzeba było trochę podzielić się władzą.
 • @RO
  Warunkiem zaistnienia i odniesienia sukcesu na rynku medialnym jest absolutna KOMPATYBILNOŚĆ danego medium.

  Ktoś zapyta - kompatybilność z czym?

  Kompatybilność musi być dwojaka:

  1) z czytelnikiem
  2) z realiami

  Można trzymać kompatybilność z czytelnikiem i wspólnie lewitować w niebycie, jak swego czasu związkowiec Marian Krzaklewski.

  Można trzymać sztamę z realiami, a mimo tego utracić wyborcę, jak doskonale wszyscy wiemy na przykładzie Unii Polityki Realnej oraz JKM.

  A można pokusić się o połączenie tego w jedno.

  Mieliśmy po 89 r. tylko dwóch polityków, którzy potrafili "trzymać sztamę", czyli być jacyś.

  Pierwszym z nich był Jarosław Kaczyński. Kaczyński trzymał sztamę z "historycznie rozumianym patriotyzmem". I to było też jego wadą - JK bowiem nad zastałe realia przedkładał sztamę z wyborcami, kosztem bieżącego wpływu na sytuację polityczną (i dlatego przez całe lata (1992-2005 oraz 2007-2015 - 21 lat (epoka cała!) był w wiecznej opozycji. JK przez całe lata lewitował w mocno dętym biało-czerwonym balonie historycznego patriotyzmu, nie potrafiąc jednak sformułować atrakcyjnej oferty dla wyborcy. "Sztama z wyborcą" się jednak opłaciła, bo w polityce wierność się opłaca. PiS doszedł do władzy (częściowo po tragicznych wydarzeniach 10.04, ale to inna sprawa). Nadal jednak jego partia ma problemy z uziemieniem i zakotwiczeniem w szerszych pokładach poparcia... mimo megainwestycji III RP, jaką jest 500+.

  Drugim z tych polityków był Donald Tusk. Wadą Tuska z kolei było to, że od zawsze doraźny pragmatyzm przedkładał nad sferę wartości. Natomiast jego strategia sprytnego "plastusia", chorągiewki na wietrze, genialnie wpasowała się i w oczekiwania, i w przyzwyczajenia nominalnych (finansowych) elit III RP, czyli uposażonej nomenklatury po PRL-u (lata 90-te) oraz ich dziedziców - władających językami zwolenników lewicującej coraz bardziej UE, wykorzenionych z wartości, nienawidzących Kościoła i religii jako zjawisk ciemnych, rodem ze średniowiecza i zapatrzonych w Jedynie Słuszną Jutrzenkę Unijnego Dobrobytu.

  Mówi Pan - wskrześmy pozytywizm.

  Zgadzam się absolutnie - warunkiem jakiegokolwiek leczenia jest trzeźwa, trafna diagnoza sytuacji - Pan jako lekarz wie to doskonale. Zła diagnoza warunkuje dalszą degenerację i oznacza sprzeniewierzenie się zasadzie "primum non nocere".

  Swego czasu w Nowym Ekranie sformułowana została (zarzucona) wizja Trzeciej Drogi. Wizja ta nie została nigdy twórczo rozwinięta (zaraz potem nastąpiło przemianowanie NE/Neon, zmiana redakcji, utrata dotychczasowej pozycji aktywnego i rozpoznawalnego medium itd.

  Jedyna luka do zapełnienia, w perspektywie najbliższych wyborów (za rok), jaka istnieje obecnie na rynku medialnym (i ideowym także), to właśnie droga POMIĘDZY - czyli ograniczone zaangażowanie. Pogodzenie się z faktem, że skoro nie jesteśmy w stanie rozwiązać kwestii historycznych (Kresy, odszkodowania od III Rzeszy), to należy to odłożyć w czasie. Odbudowa relacji z UE (zgodnie z diagnozą Donalda Tuska, że Polska (z racji położenia geograficznego) to wieczny przedpokój, więc jesteśmy skazani na twórcze przetwarzanie obcych wpływów.

  Wróćmy krótko do realiów. Dlaczego w Warszawie wygrał Trzaskowski? Bo w polityce (doraźnie) zawsze wygrywa to, co stawia na teraźniejszość. A wybory samorządowe są najbardziej doraźnymi z doraźnych.

  Na przykładzie Trzaskowski-Jaki można dokonać takie podstawienia:

  RT=aktualna (pragmatyczna, doraźna) lewica - PJ=historyczna (ideowa, wymagająca zaangażowania) prawica.

  Liberalna demokracja się zbłaźniła, nikt już nie uwierzy w to, że można zbudować dobrobyt w realiach postkomuny. Mnóstwo Polaków jest zdania, że przypływ nierówno podnosił łódki i dzięki tej diagnozie PiS doszedł do władzy.

  A do tego jeszcze trzeba wiedzieć, że wyborca jest osobą leniwą, chcącą rozwiązania jego bolączek już, natychmiast, tu i teraz, w sposób krótki, racjonalny, bezbolesny.

  Wyborca chce lekarza-chirurga, znieczulenia i natychmiastowej poprawy.

  Wyborca nie chce Kaczyńskiego-psychoterapeuty, wałkującego w nieskończoność na narodowej kozetce słabości postkomuny.

  Jeśli chce Pan (lub ktokolwiek inny) "zaistnieć" trwale na rynku medialnym, trzeba - niestety, poprzez dobór odpowiednich postaci, dziennikarzy i treści (sam postulat "wolnego medium" to za mało) - wypełnić tę lukę: wskazać deficyty i tchnąć w zmęczonych kłótnią Polaków wizję zgody (jeśli to za dużo powiedziane, to wizję nieagresywnej koegzystencji), wizję rozwoju i wizję sprawiedliwego równomiernie rozłożonego dobrobytu.

  Teraz jest czas na to, by do głosu doszedł całkiem nowy nurt:
  "pragmatyczna prawica".

  Trzaskowski genialnie wpasowuje się w te oczekiwania - stąd jego sukces.

  Stara Platforma (Schetyna, Waltz itd.) już teraz pogrąża się, jeszcze o tym nie wiedząc, gdy coraz częściej uderza w nutę "kombatanctwa", szerząc kult symbolu-Lecha Wałęsy i Polski Solidarnościowej - Winkelryda Zjednoczonej Europy i zalążka obecnej UE.

  Jej przeciwieństwem jest pragmatyczne, lecz twórcze podejście ze strony kręgów patriotycznych - obecny premier, nie wahający się zarzucić nieskazitelną legendę opozycyjnego ojca-lidera i podejmujący się współpracy z lewitującym w historycznym niebycie i niekompatybilnym z Europą PiS-em.

  W najlepiej rozumianym interesie Polski jest wizja, jaką swego czasu zasugerował prof. Jan Hartmann bodajże, nawiązując do michnikowskiego hasła sprzed lat: Nasz Prezydent Wasz Premier (niektórzy ją trawersują inaczej: Wasz Tusk, nasz Morawiecki - na jedno wychodzi).

  Jeśli medium ma zaistnieć, to trzeba sformułować bardzo wyraźną linię polityczną, pozbyć się "złogów" uniemożliwiających nawiązanie kompatybilności z realiami (czyli wszystkich "zaangażowanych religijnie ponad miarę", wszystkich "zaangażowanych patriotycznie" ponad miarę oraz wszystkich "zaangażowanych ideowo ponad miarę", bo to odstręcza czytelnika.

  Bez jasnej linii programowej (Trzecia Droga - a innej szansy nie ma) i mozolnego forsowania zalążków pozytywizmu nie ma co mówić o zdobyciu jakiejkolwiek pozycji medialnej.

  NE musi się określić - nie jako "absolutnie wolne medium", bo Rzeczpospolita Szlachecka (zwana Warcholską) też była państwem wolnym, lecz jako synteza krakowskich stańczyków z wielkopolskim mitem pracy u podstaw.

  O zagubienie serca (charakterystycznego dla Kongresówki ducha polskości: dziedzictwa wieszczów romantycznych i wielkości zrywów narodowych) nie ma się co obawiać - to i tak jest w nas, Polakach.

  /Osobiście, niestety, nie mam w ogóle możliwości czynnego zaangażowania się w budowę takie medium, jednak mogę formułować postulaty - być może moje uwagi dadzą komuś coś do myślenia./

  Proszę jednak zrozumieć - nie może być Pan zakładnikiem tych, którzy żądają całkowicie wolnego medium. Neon24 to jest Pana medium i to Pan powinien SUWERENNIE, BEZWZGLĘDNIE, WŁADCZO i UZNANIOWO usuwać stąd wszystko to, co się Panu nie podoba.

  Tylko w ten sposób jest Pan w stanie nadać temu medium jakiś charakter.
 • @maharaja 07:58:08
  Merytorycznym warunkiem nadania danemu medium określonego wizerunku jest tylko i wyłącznie:

  1) absolutna wierność przyjętej linii programowej - zarzucenie dotychczasowych założeń o wolnościowym medium (niepielęgnowana wolność=warcholstwo)

  Technicznym warunkiem uzyskania wyrazistości jest natomiast przeforsowanie kilku prerogatyw dla Admina (czy tam redakcji / redaktora naczelnego):

  a) prawo do dowolnego i władczego nadawania tytułów notkom

  b) prawo do spuszczania notek w niebyt (kształtowania strony głównej)

  c) prawo do wyboru ilustracji (to chyba ma miejsce)

  d) prawo do moderowania dyskusji (usuwania "złogów").

  e) prawo do ingerowania w strukturę ortograficzno-syntaktyczno-interpunkcyjną tekstu, (w tej fazie rozwoju 1 sprawny polonista na etacie powinien wystarczyć)

  Mówiąc w skrócie: technicznym warunkiem osiągnięcia określonego poziomu czytelnictwa/rozpoznawalności są :
  - wybór treści na stronę główną (a-d)
  - dbałość o poprawność używanego języka (e)

  I możliwie dużo Kultury i Sztuki (literatury, malarstwa, rzeźby, muzyki, wywiadów, sportu), bo to deficyt wszystkich mediów w Polsce. Byle nie tej, która za przedmiot fascynacji obiera sobie defekację.

  Czyli przywrócenie klasycznych kanonów piękna i estetyki.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031