Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Prywatyzacja Pekao SA - CD

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prywatyzacja 80% polskiego sektora bankowego, nie była decyzją polityczną ani ekonomiczną. Była pomysłem kilku wpływowych decydentów polskiej polityki, którzy po prostu chcieli na prywatyzacji... zarobić kasę - dużą kasę. Oczywiście - dla siebie.

Prywatyzacja Pekao SA - CD

Prywatyzacjawiększości - ok 80% polskiego sektora bankowego, nie była decyzją polityczną ani ekonomiczną
Była pomysłem kilku osób, z grupy wpływowych decydentów polskiej polityki, którzy po prostu chcieli na tej prywatyzacji... zrobić kasę - dużą kasę. Oczywiście - dla siebie.

Olbrzymie Straty dla Państwa Polskiego, które były następtwem tej prywatyzacji, żadnego z nich -
ani wtedy ani nigdy - nie interesowały.

W czasach poprzedzających zmiany ustrojowe w 1989 roku, powszechnie uważano, że aby zarobić pierwszy milion – nie ma innego sposobu – trzeba go było ukraść.
To przekonanie, zaczęło się zmieniać w latach transformacji ustrojowej, kiedy stworzono możliwości rozwoju przedsiębiorczości. Polacy zrozumieli, że aby zarobić przysłowiowy milion – trzeba zrobić jakiś interes. Czyli założyć firmę, działalność gospodarczą. No i...

Potem do tej „narodowej” dyskusji... włączył się Jan Krzysztof Bielecki - autor słynnego powiedzenia: „Aby zarobić jakieś pieniądze - trzeba założyć jakiś interes. Ale żeby zarobić duże pieniądze - trzeba iść do polityki”...

Jan Krzysztof Bielecki był głównym incjatorem i pomysłodawcą prywatyzacji Pekao SA. Wiedział, że jego własna przeszłość, kontakty polityczne, stwarzają niesamowitą możliwość zarobienia, właśnie tych dużych pieniędzy.
Ale, wiadomo - nie mógł tego zrobić sam...

Głównym mentorem i propagatorem prywatyzacji był - Prof. Leszek Balcerowicz. Ideolog transformacji ustrojowej, absolwent kilku zagranicznych uniwersytetów, teoretyk ekonomii.
Natomiast kompletny ignorant i niereformowalny idiota, jeżeli chodzi o praktyczne pojęcie i zrozumienie rzeczywistości – Praw rządzących gospodarką rynkową.
Światem rządzi pieniądz i RYNEK – czyli ten, kto kontroluje rynek i emisję pieniądza.

Ten dureń z tytułem profesora: Balcerowicz... zdecydował, i przekonał swoich politycznych fagasów, że uwolni pieniądz, uwolni rynek... a reszta sama się zrobi, tzn. ludzie to wszystko sami zrobią i zrealizują. Kompletna bzdura i abstrakcja. To teoria – tylko dla idiotów.

To tak, jakby wypuścić łódź na szerokie wody, bez żagla, busoli i sternika – wierząc, że ta łódź – sama dopłynie do celu czyli... spokojnych brzegów stabilizacji i pomyślności kraju.
To kompletna bzdura. Wyssana z palca teorii ekonomi. Kolejne opium dla mas.
Ekonomia i rynek – musi mieć kapitana, załogę i jasno określony cel.

Nie znam Prof. L. Balcerowicza, i być może... nawet działał on... w dobrej wierze...
Natomiast efekty tych działań, uważam za katastrofalne, przynajmniej dla polskiego sektora bankowego i oczywiście gospodarki.

Gdzie byłaby dzisiaj Polska, gdyby nie Prof. Balcerowicz?

Prywatyzacja Banku Pekao SA – to jedno z największych oszustw i absolutnych przekrętów nie tylko czasów niedokończonej transformacji ustrojowej.
To oszustwo i przekręt STULECIA.!!!

Akt prywatyzacji PKO S.A przeprowadziły Alicja Kornasiewicz i Aldona Kamela-Sowińska w roku 1998.
Obie panie były przyjaciółkami Balcerowicza i Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Ówczesny rząd, który składał się z obecnych polityków PIS i AWS nie miał najmniejszego pojęcia, co oznacza dla kraju prywatyzacja sektora bankowego. Lech Kaczyński - ówczesny minister sprawiedliwości, bardzo sprzyjał tej prywatyzacji. Premier Buzek, R. Czarnecki, Tchórzewski, Szyszko, Sellin – nie podnieśli głosu protestu.

Zanim jednak doszło do prywatycji Pekao SA, w Paryżu odbyło się spotkanie Balcerowicza, Kornasiewicz i... z przedstawicielami oraz pośrednikami grupy Unicredito.

Wg zeznań oficera WSI, obecnego przy negocjacjach, ustalono konkretnie wynagrodzenie – łapówkę - za pomoc MSP, przy sprzedaży pakietu kontrolnego Pekao SA – oczywiście przy uzgodnionej cenie sprzedaży.
Kwota ta wynosiła kilkadziesiąt milionów dolarów (USD).


W roku 2006 sprawą tą zajęła się Sejmowa Komisja Śledcza, pod przewodnictwem posła - Artura Zawiszy i Cezarego Mecha, próbując ustalić wszelkie okoliczności tranakcji zakupu 52,9% akcji Pekao SA.
Jej działania, zostały natychmiast przerwane po objęciu władzy przez PO – rok później.

Prywatyzacja Pekao SA, był przygotowana...pod kątem przekazania kontroli nad Bankiem – Grupie UniCredit SpA.
W tym celu właśnie zorganizowano przedtem... - spotkanie w Paryżu.
Aby omówić wszystkie szczegóły transakcji – no i oczywiście ustalić wynagrodzenie.

Cały proces jest jedną z największych patologii i gigantycznych oszustw tzw. „transformacji ustrojowej/rynkowej” naszego kraju.
Wszystko zrobione w celu przekazania Polskiego majątku – zagranicznym bankierom, wielkim spekulantom – wszystko w celu osiągnięcia dużych korzyści materialnych.

Gdyby nie prywatyzacja i przejęcie kontroli nad Pekao SA – Grupa Unicredito... musiałaby już dawno ogłosić bankructwo.

Prywatyzacja Banku Pekao SA. nie byłaby możliwa, bez działania kilku kluczowych osób, – które rzekomo miały reprezentować interesy naszego kraju. To:

1. Prof Leszek Balcerowicz
2. Minister Alicja Kornasiewicz
3. Minister Aldona Kamela-Sowińska
4. Premier Jan Krzysztof Bielecki. (JKB)

Process prywatyzacji oraz dalszego rozwoju Pekao SA -odbywa się pod całkowitą kontrolą i przy aktywnym udziale Jana Krzysztofa Bieleckiego; byłego Premiera, dyrektora EBOR-u i późniejszego Prezesa Pekao SA, - który pełni rolę doradcy, negocjatora i skutecznego... „załatwiacza” rozmaitych problemów – na wszystkich decyzyjnych szczeblach władzy – w UE i Naszym Kraju.

Z pewnością można, byłoby zaryzykować stwierdzenie, że bez Jana Krzysztofa Bieleckiego (znanego jako JKB), UniCredito... nigdy by nie przejęło kontroli nad Pekao SA.

Jestem w posiadaniu kopii wielu dokumentów zebranych przez tą Komisję Sejmową (jak i innych ciekawych dotyczących rozmaitych transakcji Pekao SA, w czasie kiedy Bank był pod kontrolą UniCredito.
Opublikuję je w odpowiednim czasie.

Jak wspomniałem już wiele razy: zostałem całkowicie i wielokrotnie oszukany przez Bank Pekao SA.
Bank zniszczył moje życie, moją rodzinę; mój potencjał, moją przyszłość.

Nigdy w moim życiu – tego im nie daruję.

Dobrze wiem: człowieka można zniszczyć, można go zabić – ale pokonać – NIGDY.

Będę walczył o sprawiedliwość – do końca moich dni.


Ryszard Opara

CDN

W następnym odcinku bardziej szczegółowo opiszę proces prywatyzacji i rolę Jana Krzysztofa Bieleckiego.

KOMENTARZE

 • nie tylko PKO
  nie tylko PKO ale i FSM warty 3 mld $ sprzedany za kilkaset tysięcy, PPP NFI i nie tylko banki ale i przemysł "sprzedany" za kilka % wartości, PGR-y, cukrownie, mleczarnie, hodowle, wygnanie milionów Polaków za chlebem
 • Bardzo dobry i potrzeby artykuł, który trzeba rozpowszechnić!
  Jan Krzysztof Bielecki - najpierw sprzedał, późnej znacjonalizował.

  Pamiętam protest pracowników Diory, którzy cytowali JKB: "Polsce nie jest potrzebny przemysł elektroniczny" - To tak jakby powiedzieć, że Polakom nie jest potrzebna Polska.
 • Jeżeli będzie trzeba
  żeby kopnąć stołek im z pod nóg, to się piszę.
 • Nie istniał sektor bankowy
  W PRL nie istniał sektor bankowy. NBP obsługiwał firmy państwowe, PEKAO obsługiwał obrót dewizami, czyli walutą wymienialną, a PKO nie była bankiem, lecz rodzajem kasy oszczędnościowej. Nie było zatem czego prywatyzować. NBP zrezygnowała z części swoich lokali i sprzedała je zagranicznym bankom, aby one mogły uruchomić swoją działalność.

  Potem PKO przekształcono w PKO BP, a PEKAO w PKO SA.

  Zachodnie banki nauczyły Polaków bankowości, obsługi klientów, kredytów itp. W Polsce nie było nikogo, kto by to potrafił. Takie są fakty.
 • @nieżyt 12:07:35 Nikt nie chciał FSM
  Władze na kolanach prosiły Fiata, żeby przejął FSM w Tychach i oni się łaskawie zgodzili, wymuszając monopol na samochody małolitrażowe na wiele lat. Linie technologiczne FSM były zużyte i zachodziła konieczność ich wymiany, zbankrutowana po PRL Polska nie była w stanie tego zrobić i miała wybór: oddać za darmo Fiatowi, albo zlikwidować fabrykę. Wybrano pierwszy wariant.
 • @Romuald Kałwa 13:47:25 Diora produkowała przestarzały sprzęt
  Nikt nie chciał kupować ich sprzętu po otwarciu granic. Przywożono z zachodu sprzęt o wiele tańszy i lepszy niż produkty Diory.
 • @jazmig 21:13:07
  Szanowny Panie,

  Nie ma Pan racji. Przynajmniej ja, się z Panem absolutnie -nie zgadzam.

  W PRL - PEKAO nazywał się Powszechną Kasą Oszczędności - ale to nie znaczy, że nie był bankiem. Zresztą to była jego przedwojenna nazwa.
  Pekao przyjmował depozyty, udzielał pożyczek...
  Pełnił rolę banku - być może w ograniczonym zakresie, ale Banku.
  A to, że się tak nazywał jest bez znaczenia. Czysta semantyka.

  Zresztą np złotówka - była nazwana Biletem NBP. Czy to znaczy, że nie pełniła roli pieniądza. Była niewymienialna... Ale ludzie złotówką płacili, wymieniali na towary - a nawet na dolary (oficjalnie i na czarnym rynku)
  Czy to znaczy, że Pana zdaniem -złotówka nie była pieniądzem.?

  Ja wyjechałem do Australii w 1979 r, w czasach PRL i moim Bankiem w Australii był StGeorge (Building Society) czyli "Towarzystwo Budowlane"

  Zresztą to nie jest kwestia nazwy. Jak wspomniałem - to semantyka.
  To kwestia funkcji, jaką dana instytucja wykonuje.

  Niezaprzeczalnym faktem jest, w przypadku PEKAO SA - Skarb Państwa najpierw wprowadził Bank na Giełdę Papierów Wartościowych - czyli przekształcił - SPRYWATYZOWAŁ Bank - a potem, sprzedał kontrolę nad bankiem (ok 53% akcji) UniCredito.

  Sprzedaż tych akcji i kontroli odbyła się za cenę absolutnie nie rynkową, "śmiesznie niską". Bank Pekao SA, miał dużo wyższe zyski i depozyty.

  Czy Pan nie kupił by firmy - za 100 zł, która miała "w kasie" - milion zł?

  Faktem jest:
  1. Unicredito kupił Bank Pekao SA za kwotę bardzo niską.

  2. W czasie swojego "panowania" - wypompował z Banku Pekao SA - mnóstwo pieniędzy, aktywów - a potem sprzedał Bank z powrotem Państwu, za kwotę bardzo wysoką.

  3. UniCredito (Pekao SA) - w tym czasie również oszukał bardzo wiele osób i przedsiębiorców (takich jak ja) - znam bardzo wiele innych osób;
  Mając swoje kontakty (w polityce oraz tzw. Wymiarze Sprawiedliwości) - jest całkowicie bezkarny.
  UniCredito, jako właściciel Pekao SA - jest ponad prawem.

  Uważam, że wszystkie te sprawy - wymagają szczegółowych wyjaśnień - przez całkowicie niezależną - np Komisję Śledczą Sejmu.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @jazmig 21:17:18
  Szanowny Panie,

  Ma Pan rację i nie ma Pan racji.

  Tragedią naszego kraju jest to, że zarządzają nim ludzie, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu.
  Krajem, zarządzają ludzie, którzy wybrali politykę jako sposób na życie, jako sposób na zarabianie pieniędzy - oczywiście dla siebie - wyłącznie.

  Pisze Pan o FSM, Diorze...
  Nie znam szczegółów - ale podam przykład z własnego doświadczenia.

  W roku 1998, jako zamożny jeszcze wówczas przedsiębiorca, zupełnie przypadkowo, przez znajomego dowiedziałem się, że Skarb Państwa, sprzedaje zakłady produkcji telewizorów - "Elemis" - w Warszawie.
  Elemis był w upadłości a jej powodem była - "przestarzała technologia" i brak zbytu na produkcję.
  Znajomy poprosił, abym zwiedził z nim ten zakład i wyraził swoją opinię.

  Znając realia biznesu z Australii i USA, po zwiedzeniu Elemisu, nie mogłem uwierzyć, że SP, sprzedaje Elemis, za śmiesznie niską cenę... Więc... kupiłem ten zakład...nie mając pojęcia o produkcji telewizorów.

  W ciągu roku - sprzedałem cała linię produkcyjną firmie z Turcji, za kilka milionów dolarów, następnie sprzedałem 2 budynki biurowe...
  W rezultacie miałem dwadzieścia parę hektarów terenu w Warszawie - razem z halami produkcyjnymi - praktycznie za darmo... Zbudowałem tam jedno z największych Centrów Logistycznych w Stolicy, które nadal dobrze prosperuje.
  Ja właściwie bez większego wysiłku - zostałem zamożnym człowiekiem.

  Potem oczywiście, mając dużo pieniędzy, które ulokowałem w Pekao SA - zostałem całkowicie przez ten Bank oszukany.
  Nigdy bowiem nie przypuszczałem, że największym oszustem może być Bank - czyli tzw. Instytucja zaufania publicznego. Ale to osobna historia.

  Podałem ten przykład, żeby pokazać, że większość polskich polityków - decydentów, nie mając pojęcia o zasadach gospodarki rynkowej - takich jak np Balcerowicz - wyprzedało cały majątek narodowy - za bezcen - obcemu kapitałowi, który zarabia z tego olbrzymie pieniądze.

  Ogólnie rzecz biorąc, jestem zdania, że właściwie przeprowadzona pry-
  watyzacja majątku narodowego, była jedynym słusznym rozwiazaniem Państwo, nie powinno się zajmować produkcją np. telewizorów czy też samochodów.
  Ale prywatyzacja powinna się odbywać według określonych zasad:

  1. Ustalona jest właściwa cena przedsiębiorstwa
  2. Sprzedaż odbywa się w formie przetargu
  2. Jedynym nabywcą przedsiębiorstwa musi być podmiot krajowy/Polski
  - tj taki, ktory w Polsce będzie płacił podatki.
  4. Państwo udziela właściwego, taniego kredytu na zakup polskiego
  przedsiębiorstwa - dla polskiego podmiotu gospodarczego.
  Tak robią to np Niemcy.
  5. Właścicielem Polskiego Podmiotu Gospodarczego, nabywającego prywatyzowaną firmę, może być podmiot zagraniczny - po odpowiedniej akceptacji tego podmiotu, przez służby państwa - i na ściśle określonych warunkach - współwłasności.
  (Takie zasady obowiązują w wielu krajach np Australii)

  Można było tak zrobić - zrobiono inaczej. Polacy muszą to teraz odrobić.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 01:33:30
  //W roku 1998, jako zamożny jeszcze wówczas przedsiębiorca, zupełnie przypadkowo, przez znajomego dowiedziałem się, że Skarb Państwa, sprzedaje zakłady produkcji telewizorów - "Elemis" - w Warszawie.//

  Tak dla kontrastu..

  Z danych uzyskanych przez instytut The Rockwool Foundation Research Unit od polskich urzędów wynika, że liczba polskich emigrantów wzrosła z ok. 100 tys. w 1998 r. do ponad 600 tys. w 2007 r.

  pozdrawiam właściciela
 • @jazmig 21:17:18
  Niech pan czyta ze zrozumieniem, prywatyzacja była wymuszona poprzez działania Balcerowicza. Nic nie stało na przeszkodzie reformować banki, Diorę i inne firmy. Pana sposób myślenia sugeruje, że wszystko należy sprzedać kapitałowi zagranicznemu, bo się na tym zna. Jest pan przedstawicielem jakiejś zagranicznej korporacji ?
 • @thomx 08:18:28
  Wybrano najbardziej niekorzystna forme "prywatyzacji" dla Polski.
  W zasadzie to oddano firmy polskie za drobna prowizje kapitalowi zagranicznemu ,chyba przy pomocy korupcji i pozyskania zatrudnienia dla bardziej spolegliwych(ugodowych) politykow i urzednikow.
  Mozna bylo wybrac kilka lepszych form np. akcjonariat pracowniczy-i tak 80-90 %pracownikow zbylo by akcje od razu ale te ponad 10% stanowilo by zaczatek polskiej klasy sredniej.
  Rowniez poleganie na ekspertyzach i doraccach zagranicznych bylo duzym bledem bo mozna bylo skorzystac np. z polonii amerykanskiej(ale politycy "solidarnosci korowskiej" byli z nimi skloceni)
 • Szanowny Panie
  tak jest w każdym przejawie działalności ludzkiej w społeczeńtwie zorganizowanym według przepływów pieniężnych,

  od rządu, poprzez posłów i sędziów, po małe spółdzielnie i wspólnoty.

  To ten system nas zdeprawował i zrobił z nas złodziei i grabieżców.

  Jeśli ktoś nie wymyśli nowej cywilizacji, przełomu, co najmniej równie dużego, jaki przyniosło chrześcijaństwo, to będzie się tak działo nadal.

  Już uczciwszy był kanibalizm. Wtedy reguły gry były przynajmniej jasne. Teraz większość ludzi w ogóle nie ogania, co się wokół nich dzieje.

  A tak swoją drogą, świat szachuje Rosję i stara się dać jej mata. Może się to zakończyć katastrofą. A na neonie nic na ten temat.
 • @Romuald Kałwa 13:47:25
  a gdzie Polacy, podobno wykształcony naród, mieli rozum.

  A kiedyś śmiano się z Indian łasych na paciorki i wodę ognistą.
 • @jazmig 21:13:07
  jaja sobie robisz ? jak to nauczyły nas? jak to nie było nikogo, kto by to potrafił?

  my byliśmy, ja i moi rówieśnicy, tyle, że kazano nam sprzątać, podobnie jak robili to okupanci, a wcześniej zaborcy.
 • @jazmig 21:15:51
  co za bzdury.

  Wystarczyło ludziom dać się wykazać, a nie sprzedawać ich z zakładami, tak jak lokatorów z kamienicami.
 • @jazmig 21:17:18
  nie lepszy, oj, nie lepszy, może tylko lepiej trafiający w gusty, mniejszy, co też miało znaczenie.

  W swojej klasie cenowej produkty diory i innych były nie do pobicia.

  Sam obkupiłem się w kolejny zestaw diory prawie za darmo, gdy już nikt go nie chciał. działa do dziś.

  A znajomy ma jeszcze lampową meluzynę. To jest dopiero szał.
 • @Ryszard Opara 01:33:30
  nie podzielam zdania,

  w każdym kraju są ludzie, którzy wybrali politykę jako sposób zarabiania kasy.

  Tyle, że my bardziej niż inne narody pozwalamy sobie w kaszę dmuchać.
 • @mac 08:43:33
  Sami oddaliśmy Polskę ameryckim agentom wpływu.

  To i nic dziwnego, że jesteśmy kolonią.

  Kto w tym kraju jeszcze potrafi mówić lub myśleć po polsku ?
 • ...
  Sprawiedliwe śledztwo, wyrok, odszkodowanie dla P. dałoby jakąś wiarygodność dla władz.
  PS
  Na kiedy planuje P. zawał czy inny wypadek, bądź samobójstwo (tak będzie dużo taniej, szybciej i bezpieczniej. Dla nich)...
 • @Redaktor1966 22:27:52
  Szanowny Panie Redaktorze,

  Dziękuję Panu za sympatyczny, szczery i przemyślany komentarz.
  No i za podsumowanie....

  A co do PS.
  - życzę Panu miłych chwil, w czasie kiedy będzie Pan rozmyślał:
  - kiedy planuję zawał, wypadek, bądź samobójstwo.
  To rzeczywiście byłoby taniej, szybciej, bezpieczniej.
  Dla nich - a może i dla wszystkich...

  Muszę jednak Pana rozczarować i zaniepokoić.
  PLANUJĘ WALCZYĆ NADAL.

  Choć, będąc realistą, zdaję sobie sprawę, że została mi jedna rzecz:

  HONOR.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 05:30:18
  Ależ nie o taki tego odbiór mi chodziło/b. mi przykro, że tak P. to zrozumiał.

  Wszystkie, w tym sprzed kilku lat, pana materiały o tej aferze zamiesiłem u siebie:
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=235&start=195

  http://wolnyswiat.pl/10h3.html

  A przy okazji, to sprawa jest - niestety - śmiertelnie poważna!!!:

  www.o2.pl / www.sfora.pl | 16.09.2013 r.
  Były szef ABW: W Polsce mamy serię tajemniczych zgonów
  Były szef ABW za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, Bogdan Święczkowski uważa, że mamy do czynienia w naszym kraju „z serią tajemniczych zgonów osób wpływowych, które mogły się stać zagrożeniem dla potężnych grup interesu” - informuje onet.pl.
  Ta seria przypomina to, co dzieje się za wschodnią granicą. Nie tylko w Rosji, ale także poza jej granicami, giną co rusz osoby, które mogą okazać się zagrożeniem dla reżimu bądź interesów służb specjalnych o postkomuni­stycz­nym rodowodzie - mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Święczkowski.
  Autor: WB
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/swieczkowski-w-polsce-mamy-do...

  Trochę samobójstw i innych wypadków...
  http://lazacylazarz.neon24.pl/post/66017,samobojstwo-musi-wygladac-na-samobojstwo | 19.06.2012 12:25:09
  Sylwester Zych (19.05.1950 - 11.07.1989) - zamordowany, ksiądz katolicki, działacz opozycyjny w PRL
  Jerzy Dąbrowski (26.04.1931 - 14.02.1991) - wypadek, biskup rzymskokatolicki, bardzo bliski współpracownik prymasa Stefana Wyszyńskiego, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski
  Andrzej Stuglik (? - 19.02.1991) - zamordowany, przed 1989 oficer kontrwywiadu PRL, doradca finansowy w Towarzystwie Handlu Międzynarodowego DAL SA, które sprzedawało m.in. broń, nie zawsze legalnie

  Michał Falzmann (28.10.1953 – 18.07.1991) - zawał serca (?), inspektor NIK, wykrył i ujawnił nieprawidłowości w FOZZ
  Walerian Pańko (08.10.1941 – 07.10.1991) - wypadek, prezes NIK, poseł na Sejm, prawnik
  Janusz Zaporowski (? - 07.10.1991) - wypadek, dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu
  Jan Budziński (? - 1991) - zawał serca (?), kierowca służbowej lancii którą jechali Pańko i Zaporowski
  Dwaj policjanci, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku również zmarli. Przyczyną zgonu było utonięcie (na rybach).
  Jarosław Ziętara (16.09.1968 - wrzesień (?) 1992) - porwany 01.09.1992 i zamordowany, dziennikarz Gazety Poznańskiej
  Jacek Sz. (?-1993) (potrzebne dane) – wypadek, oskarżony w sprawie FOZZ

  Piotr Jaroszewicz (08.10.1909 – 01.09.1992) – zamordowany, premier PRL
  Alicja Solska−Jaroszewicz (1925 – 01.09.1992) - zamordowana
  Tadeusz Steć (01.09.1925 – 12.01.1993) – zamordowany
  Jerzy Fonkowicz (19.01.1922 – 07.10.1997) – zamordowany

  Andrzej Krzeptowski (1940 - 17.02.1996) - zamordowany, rzecznik prasowy „S” w „Ursusie”
  Grzegorz Palka (08.05.1950 - 12.07.1996) - wypadek, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, były prezydent Łodzi, działacz opozycji w okresie PRL
  Andrzej Stankiewicz (1953 - 23.08.1996) - zamordowany, działacz podziemnej „S” w Hucie Warszawa, szef Biura Interwencji Regionu Mazowsze
  Jacek Bartosiak (? - 25.10.1996) - wypadek, przed 1989 pracował w Wydziale XI wywiadu MSW, następnie w UOP
  Tadeusz Kowalczyk (03.06.1952 - 19.07.1997) - poseł i przedsiębiorca
  Leon Dubicki (21.08.1915 - 07.03.1998) - zamordowany w Berlinie, generał brygady LWP, w sierpniu 1981 poprosił o azyl polityczny w Berlinie Zachodnim
  Marek Papała (04.09.1959 – 25.06.1998) – zamordowany, Komendant Główny Policji
  Andrzej Puszkarski (? - 25.10.1998) - wypadek, rezydent wywiadu UOP w Afryce Północnej
  Bartłomiej Frykowski (09.03.1959 - 08.06.1999) - samobójstwo (przy użyciu noża), operator filmowy
  Ireneusz Sekuła (22.01.1943 – 29.04.2000) – samobójstwo (?), poseł na Sejm
  Waldemar Grudziński (1942 - 17.08.2000) - wypadek, skarbnik ROP, (w wypadku lekko ranny został były premier Jan Olszewski)
  Stanisław Faltynowski (? - 26.12.2000) - samobójstwo (?), świadek, hotelarz prowadzący interesy z mafią paliwową
  Zdzisław Majka (? - 02.02.2001) - samobójstwo (?), świadek w sprawie mafii paliwowej, były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego
  Jacek Dębski (06.04.1960 - 12.04.2001) - zamordowany, polityk, były minister sportu
  Jerzy Bednarczyk (? - koniec 2001) - świadek, były członek sztabu LWP, pracownik PKN Orlen, powiązany z mafią paliwową
  Tadeusz Maziuk ps. Sasza (? - 26.06.2002) - samobójstwo w areszcie, morderca (?) Jacka Dębskiego
  Stanisław Padlewski (19.06.1947 - 28.11.2002) - samobójstwo, nauczyciel, prezydent Mysłowic
  Jeremiasz Barański ps. Baranina (23.11.1945 - 07.05.2003) - samobójstwo w więzieniu, przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego
  Maciej Tokarczyk (17.04.1963 - 04.10.2003) - samobójstwo, lekarz, były wiceminister zdrowia i były prezes NFZ
  Lech Maląg (? - 19.07.2004) - samobójstwo, dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi
  Marek Karp (02.07.1952 - 12.09.2004) - historyk, sowietolog, założyciel i wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
  Stanisław Skalski (27.11.1915 - 12.11.2004) – pobicie przez nieznanych sprawców, pilot, generał brygady WP, as myśliwski okresu II wojny światowej, po 1989 polityk, współzałożyciel partii Przymierze Samoobrona
  Szymon Zalewski (? - 29.11.2004) - samobójstwo (?), ochroniarz BOR i kierowca Zbigniewa Sobotki (poseł SLD skazany w tzw. aferze starachowickiej; ułaskawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego)
  Filip Adwent (31.08.1955 - 26.06.2005) - polityk, lekarz, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego
  Daniel Podrzycki (14.06.1963 - 24.09.2005) - wypadek, polityk, przewodniczący Polskiej Partii Pracy
  Anatol Lawina (10.07.1940 - 16.09.2006) - pobicie przez nieznanych sprawców, bezpośredni przełożony Falzmanna, były dyrektor Zespołu Analiz Systemowych w Najwyższej Izbie Kontroli
  Lech Grobelny (18.06.1949 - 28.03.2007) - zamordowany, założyciel Bezpiecznej Kasy Oszczędności

  Wojciech Franiewski (? - 19.06.2007) – samobójstwo w więzieniu
  Sławomir Kościuk (1956 – 04.04.2008) – samobójstwo w więzieniu
  Robert Pazik (1969 – 19.01.2009) – samobójstwo w więzieniu
  Mariusz K. (? - 13.07.2009) - samobójstwo, strażnik który w czerwcu 2007 roku pełnił dyżur w olsztyńskim więzieniu, gdy Franiewski powiesił się w celi

  Andrzej Andrzejewski (19.05.1961 - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), generał brygady, pilot Wojska Polskiego, dowódca Brygady Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  Jerzy Piłat (14.07.1962 - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu
  Dariusz Maciąg (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), pułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie
  Wojciech Maniewski (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca 40 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  Zbigniew Książek (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, zastępca dowódcy 22 Bazy Lotniczej w Malborku
  Dariusz Pawlak (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, dowódca dywizjonu 12 Bazy LotniczejMirosławcu
  Zdzisław Cieślik (? - 23.01.2008) - wypadek (samolot CASA), podpułkownik, pilot Wojska Polskiego, Szef Szkolenia Brygady Lotnictwa Taktycznego Świdwinie

  Marian Goliński (16.07.1949 - 11.06.2009) - wypadek, polityk, poseł na Sejm
  Jan Wejchert (05.01.1950 - 31.10.2009) - niewydolność serca spowodowana infekcją bakteryjną i sepsą, polski przedsiębiorca, założyciel grupy ITI
  Grzegorz Michniewicz (1961 – 23.12.2009) – samobójstwo, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  Artur Zirajewski ps. Iwan (29.01.1972 - 03.01.2010) - samobójstwo (?), płatny morderca, jeden z głównych świadków w sprawie zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały
  Stefan Zielonka (1957 - przed 27.04.2010) - samobójstwo (?), szyfrant, chorąży

  Lech Kaczyński (18.06.1949 – 10.04.2010) – prezydent RP
  Ryszard Kaczorowski (26.11.1919 – 10.04.2010) – prezydent RP na uchodźstwie
  Franciszek Gągor (08.09.1951 – 10.04.2010) – generał, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
  Tadeusz Buk (15.12.1960 – 10.04.2010) – generał dywizji, dowódca Wojsk Lądowych RP
  Andrzej Błasik (11.10.1962 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca Sił Powietrznych RP
  Andrzej Karweta (11.06.1958 – 10.04.2010) – wiceadmirał, dowódca Marynarki Wojennej RP
  Włodzimierz Potasiński (31.07.1956 – 10.04.2010) – generał, dowódca Wojsk Specjalnych RP
  Bronisław Kwiatkowski (05.05.1950 – 10.04.2010) – generał broni, dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych RP
  Kazimierz Gilarski (07.05.1955 – 10.04.2010) – generał brygady, dowódca Garnizonu Warszawa
  Sławomir Skrzypek (10.05.1963 – 10.04.2010) – prezes Narodowego Banku Polskiego
  Władysław Stasiak (15.031966 – 10.04.2010) – szef Kancelarii Prezydenta RP
  Aleksander Szczygło (27.10.1963 – 10.04.2010) – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
  Janusz Kurtyka (13.08.1960 – 10.04.2010) – prezes Instytutu Pamięci Narodowej

  Mieczysław Cieślar (28.03.1950 - 18.04.2010) - wypadek, duchowny luterański, biskup Diecezji Warszawskiej, przewodniczący Kolegium Komisji Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB
  Mirosław Wróbel (1958 - 08.05.2010) - samobójstwo, jeden z największych dilerów samochodowych w Polsce
  Bogusław Kania (1968 - 31.05.2010) - katastrofa lotnicza, przedsiębiorca (firma Kanlux SA), zaangażowany katolik
  Marek Dulinicz (10.05.1957 - 06.06.2010) - historyk, szef grupy archeologów mających badać miejsce katastrofy w Smoleńsku
  Dariusz Ratajczak (28.11.1962 - przed 11.06.2010) – samobójstwo (?), historyk i publicysta
  Eugeniusz Wróbel (1951 - 15.10.2010) - zamordowany, były wicewojewoda katowicki i były wiceminister transportu
  Marek Rosiak (1948 - 19.10.2010) - zamordowany, pracownik biura poselskiego posła Janusza Wojciechowskiego
  Witold Hatka (25.06.1939 - 13.11.2010) - wypadek, były poseł, polityk, przedsiębiorca
  Paweł Żak (1966 - 13.12.2010) - samobójstwo, były komendant miejski policji w Kielcach
  Piotr M. (1962 - 18.05.2011) - samobójstwo, były szef malborskiej policji, powiązany z mafią paliwową
  Wiesław Podgórski (? - przed 30.06.2011) - samobójstwo, były doradca Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego
  Andrzej Lepper (13.06.1954 - 05.08.2011) - samobójstwo, przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego Samoobrona
  Henryk Szumski (6.04.1941 - 30.01.2012) – zamordowany, generał broni WP, szef Sztabu Generalnego, członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego
  Leszek Tobiasz (1957 - 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej
  Sławomir Petelicki (13.09.1946 - 16.06.2012) - samobójstwo, generał brygady WP, dyplomata PRL, dowódca jednostki GROM
  ---------------------------------------
  Robert Grunholz 19.06.2012 12:25:09

  Krzysztof Z. (10.12.2012 r.) – zadźgany nożem ekspert lotniczy i b. redaktor naczelny miesięcznika „Lotnictwo”, krytyk raportu Millera i MAK.

  Poseł Rafał Wójcikowski
  Zginął 19 stycznia 2017 w wypadku samochodowym na drodze ekspresowej S8, na wysokości miejscowości Wędrogów.

  We wtorek w nocy na drodze S8 koło Rawy Mazowieckiej, w miejscu wypadku posła zaplanowano drugi eksperyment procesowy z udziałem biegłych z zakresu wypadków komunikacyjnych. Poprzedni przeprowadzono w połowie lutego. Szukano wtedy odpowiedzi na pytanie, kto odpowiada za śmiertelny wypadek posła.
  http://www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/a/dlaczego-zginal-posel-rafal-wojcikowski-ustalenia-prokuratury,12407250/ | 21 sierpnia 2017


  Poseł Wójcikowski dwa tygodnie przed śmiercią mówił o wizycie "smutnych panów", którzy artykułowali groźby względem niego - stwierdził gość Rozmowy PR24, Jarosław Porwich.
  https://wiadomosci.wp.pl/posel-kukiz15-rafal-wojcikowski-mogl-sie-narazic-pewnym-srodowiskom-6157672609445505a | 21-08-2017

  Prowadzony przez posła Kukiz'15 volkswagen bora uderzył w barierki i stanął w poprzek drogi na prawym pasie. Kilka chwil później wjechał w niego ford transit. Sam przebieg wypadku nie jest jednak do końca jasny, a jego przyczyny pozostają tajemnicą. Czy ktoś przyczynił się do śmierci posła?
  Przewody hamulcowe rzadko ulegają uszkodzeniom podczas wypadków – mówi biegły specjalizujący się w wypadkach w rozmowie z „Rz”. Co innego twierdzi prokuratura, która w oświadczeniu podkreśliła, że według jej ustaleń samochód przed wypadkiem był sprawny. Przecięcie przewodu hamulcowego miało nastąpić w wyniku zderzenia z przeszkodą.
  Ale nie tylko hamulce budzą wątpliwości. To także same okoliczności wypadku.
  http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/jak-zginal-posel-rafal-wojcikowski-okolicznosci-wypadku,artykuly,414907,1.html | 21.08.2017,

  Przedłużono śledztwo ws. wypadku, w którym zginął poseł Rafał Wójcikowski
  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1997298,Przedluzono-sledztwo-ws-wypadku-w-ktorym-zginal-posel-Rafal-Wojcikowski | 19.01.2018

  Czy poseł Wójcikowski spotkał "ciężarówkę ze żwirem"?
  https://www.youtube.com/watch?v=WF6lcVPOGn0 | 20 sty 2017

  Poseł Kukiz'15 został ZABITY!? Kluczowy dowód? Komu na tym zależało by zniknął?
  https://www.youtube.com/watch?v=9mrCsgpIzSQ | 23 sie 2017

  https://wiadomosci.wp.pl/ponad-rok-od-smierci-posla-kukiz-15-prokuratura-konczy-sledztwo-ale-ustalen-brak-6229326922786945a | 12.03.2018
  Pierwszym znakiem zapytania w sprawie jest kwestia akumulatora, który został znaleziony 20 m od samochodu, mimo że maska auta była zamknięta.

  Dlaczego musieli odejść? Seryjny samobójca. - Acontrario.pl
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6usF-_r2o3g#!

  ________________________________________________
  Z ogromnym uznaniem, wyrazami szacunku, z poważaniem
 • @Ryszard Opara 05:30:18
  Chodziło mi o to, czy już się P. z nimi omówił na konkretny termin...
  To oczywiście też - dający do myślenia i mam nadzieję odstraszający dla nich!!! - czarny humor (nawet w Oświęcimiu więźniowie żartowali z sytuacji).
  Oczywiście sytuacja - w obu przypadkach - nie jest wesoła, ani śmieszna!!!
 • @Redaktor1966 12:44:32
  Nie jestem umówiony z nikim - i na żaden konkretny termin...

  ONI chcą, żebym się po prostu zamknął albo żebym oczy zamknął.

  Ale niedoczekają się mojego milczenia - chyba, że zrobią to sami, na wieki.

  Nawiasem mówiąc - jakie to ma znaczenie?

  Ostatniego lata byłem w Rzymie.
  Siedziałem godzinami w murach Colloseum... rozmyślając o życiu.
  Przecież, kiedyś tam przed wiekami, siedzieli tam władcy świata, bogowie, którym się wydawało, że są nieśmiertelni.
  I cóż po nich pozostało??? - Pył.

  Jakie więc to wszystko ma znaczenie.

  Z filozoficznym gestem poważania

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 13:08:23
  To b. dużo za duża suma na oddanie, niestety... - B., ale to b. przykre!
  To musiałby by być ustanowiony całkowicie nowy, etyczny system, rząd.
  Może wyniknie to z systemowej ewolucji (nikłe szanse, ale zawsze).
  Więc zostało P. tylko ostrzeganie, uświadamianie.

  Absolutnie, niepodważalnie jedynie słuszne, jedynie możliwe/niemożliwe do zmiany ideologie, doktryny, systemy wartości: społeczne, polityczne, ekonomiczne, gospodarcze, które zapewniają sprawiedliwość, równość, moralność, bezpieczeństwo, porządek, ład, dobro, itp., itd...:
  Kanibalizm tak! Wypaczenia Nie!
  Niewolnictwo tak! Wypaczenia Nie!
  Patriarchalizm (podleganie władzy najstarszego w rodzie) tak! Wypaczenia Nie!
  Monarchia tak! Wypaczenia Nie! (Do zwolenników monarchii. Czyli wystarczy mianować prezydenta królem, premiera marszałkiem dworu, itd., a już będzie normalnie, dobrze…)
  Feudalizm tak! Wypaczenia Nie!
  Klerykalizm tak! Wypaczenia Nie!
  Islamizm tak! Wypaczenia Nie!
  Faszyzm tak! Wypaczenia Nie!
  Kapitalizm tak! Wypaczenia Nie!
  Komunizm tak! Wypaczenia Nie!
  Socjalizm tak! Wypaczenia Nie!
  Konsumpcjonizm tak! Wypaczenia Nie!
  Demokracja tak! Wypaczenia Nie!
  Degeneracjonizm tak! Wypaczenia Nie!
  Przeludnienie tak! Wypaczenia Nie!
  Ekspansjonizm tak! Wypaczenia Nie!
  Zagładyzm tak! Wypaczenia Nie!
  ------------------------------------
  Wiara w jedyną aktualną słuszność/nie myślenie; nie rozumienie tak! Wypaczenia Nie!
  -----------------------------------
  Absurdalizm tak! Wypaczenia Nie!
  ------------------------------------
  Utopizm tak! Wypaczenia Nie!
  ---------------------------------------------
  Destrukcjonizm tak! Wypaczenia Nie!
  _____________________________

  Normalizm/racjonalizm NIE! Bo NIE!

  http://www.imagic.pl/files/24301/./demokracja%20kontynuacja.png

  ----------------------------------------------
  I na koniec jeszcze raz czarny humor.

  Widocznie w tym WYPADKU mają ZAWAŁ pracy, a przecież nie chcą się zapracowywać na ŚMIERĆ (tak popełniać SAMOBÓJSTWO)...

  https://i.imgur.com/5N2D6YZ.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031