Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

BANK PEKAO SA.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby w Polsce był taki Rząd, który naprawdę reprezentuje interesy Polaków i Narodu należało by przede wszystkim, natychmiast wykonać dokładną analizę działań - związanych ze sprawowaniem kontroli nad Bankiem Pekao SA przez UniCredito.

BANK PEKAO SA.
Platforma Złodziei i Oszustów – czasów „Transformacji Ustrojowej” RP.

Odcinek Nr 2.

Historia Banku PEKAO SA. (w skrócie – źrodło Wikipedia).

Bank Polska Kasa Opieki SA powstał w 1929 roku, z inicjatywy Prezesa Pocztowej Kasy Oszczędności - Henryka Grubera – aby świadczyć usługi finansowe dla milionów Polaków żyjących poza granicami kraju – w latach „pierwszej wielkiej, masowej emigracji”. W czasach między wojennych – było ich około 8 milionów.

Założycielami Banku były: Pocztowa Kasa Oszczędności, Bank Gospodarstwa Krajowego i Państwowy Bank Rolny. Pierwsze oddziały powstały we Francji, Anglii, USA, Argentynie i Tel Awiwie. Przed 1939 rokiem Bank Polska Kasa Opieki SA, miał placówki we wszystkich krajach, gdzie funkcjonowała Polonia.

W czasach PRL, Bank PKO zajmował się głównie obsługą operacji finansowych państwa oraz Polonii; Polaków pracujących za granicą i obcokrajowców. Usługi bankowe dla osób fizycznych, robiono poprzez różne, specjalne konta (zwane: „A”,”B” i „C”).

W 1960 r. , Bank rozpoczął emisję Bonów Towarowych (nominowanych w USD), za które można było kupić wysoce „reglametowane towary” (zagraniczne i polskie ale niedostępne w normalnych sklepach na rynku) – tak powstał PEWEX.

Pomimo rozmaitych problemów rynkowych i ekonomicznych Bank Pekao SA rozwijał się. Depozyty na rachunkach dewizowych, w latach 80-tych wynosiły kilka miliardów dolarów.
W czasach '' transfromacji ustrojowej'', po 1989 roku Pekao, przekształcił się w komercyjny, wielobranżowy Bank, zajmując się działalnością detaliczną, komercyjną, jak i inwestycyjną.
 

 W strukturach Banku pojawiło się 1-sze w Polsce, Biuro Maklerskie, zajmujące się obsługą nowo powstającej Giełdy Papierów Wartosciowych w Warszawie. (CDM – Pekao SA). Bank rozpoczął również emisję pierwszych w Polsce Kart Kredytowych.

W 1996 roku zgodnie z decyzją Rządu RP – powstaje Grupa Pekao SA, która rozpoczęła konsolidację banków krajowych, będących pod nadzorem NBP.

W 1998r. Skarb Państwa podejmuje decyzję o prywatyzacji Pekao SA, sprzedając w ofercie publicznej - 15% akcji Banku na Giełdzie Papierów Wartościowych (dn. 30 czerwca 1998).

W tym samym roku akcjonariuszem Banku zostaje EBOR (Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju) - obejmując nową emisję akcji wartości USD 100 mln: 5,29% kapitału akcyjnego.

Pekao w grupie UniCredito SpA

W 1999 roku, Ministerstwo Skarbu Państwa „wybiera” na inwestora strategicznego włoskie konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A., które 3 sierpnia 1999 r. obejmuje pakiet 52,09% akcji banku. Tym samym Pekao SA staje się członkiem międzynarodowej grupy bankowej UniCredito Italiano – (UCI), która następne niemal 20 lat całkowicie kontroluje Bank.
UCI „zapłaciło” za Bank Pekao SA...- 1 mld dolarów (wówczas 3,93 mld złotych)!!!
Tyle podstawowych informacji i faktów z historii Banku – od czasu jego powstania do prywatyzacji. (podstawowe źródło Wikipedia).

                                                                                          #

Oczywiście, dla „przeciętnego zjadacza chleba”- 1 miliard USD (3,93 mld zł) -to kwota olbrzymia, ale de facto cena zakupu kontroli nad największym Polskim Bankiem była nieracjonalnie – wprost skandalicznie niska.
Pekao SA w przedzień tranzakcji... miał np. dużo wyższe zyski oraz depozyty...
(To tak jakby ktoś kupował skrzynkę złota, za kwotę niższą od tej co była w środku).

Standartem międzynarodowym, (rynkowym) przy zakupie Banku; największego w kraju i w dodatku, przekazania kontroli nad nim - jest wielokrotność ceny sprzedaży, do zysków i do depozytów na rachunkach tego Banku (ok. 20-30x).
Czyli rentowność poniżej kosztów pieniądza > 5%.
UCI, powinno zapłacić za PEKAO SA (52% akcji) – ok 20 mld zł.
A zapłacił niecałe 4 mld.
(Cena transakcji sprzedaży... była wielokrotnie niższa niż wartość Banku...)

A któż nie chciałby kupić bardzo dochodowego Banku - za darmo...albo mówiąc wprost - za pieniądze tego Banku.

Grupa UCI kupiła Bank Pekao SA, nawet nie za darmo - dostała z tytułu tej transakcji „niejako w prezencie” – kontrolę nad znacznie większą sumą pieniędzy i aktywów.

Taka Transakcja mogła się zdarzyć tylko w Polsce.
Tylko w czasach „transformacji ustrojowej”.

                                                                                   #

Krótka dygresja – dla złapania oddechu...
(Sfilmowana w wyobraźni autora artykułu –miejsce i czas zmienione - ku potomności).

Rio De Janeiro – Brazylia. Hotel Belmond – Copacabana – Sierpień 1998.
W hotelu nadzwyczajni goście, którzy wynajęli całe piętro, tego najbardziej ekskluzywnego miejsca w Ameryce Południowej.
Szampan „Dom Perignon”, rocznik najlepszy 1991 - roznoszony przez piękne, skąpo ubrane kobiety - leje się strumieniami.
Zabawa, która trwa cały tydzień, przenosi się także czasem do restauracji i ogrodów hotelu Belmondo. Biesiadnicy i ich goście - są głodni, czasem potrzebują świeżego powietrza.
Kilka ciemnych limuzyn stoi przed recepcją – dowożąc biesiadnikom nowe trunki, nowe dziewczyny albo transportując ich na wspaniałą, wielką łódź – zacumowaną na redzie przy „Głowie Cukru” - z widokiem na Corcovado.
Zaciekawieni turyści (w tym autor, przebywający przypadkowo w okolicy)- pytają kelnerów i dziewczyny: „Cóż to za okazja – jest powodem tak wspaniałej zabawy”?.

Niektórzy milczą, ale niektórym rozwiązują się usta i pamięć - na widok paru dolarów...
Mówią szeptem, kiepskim angielskim:
- „To Włosi... tylko oni tak potrafią się bawić...Zarząd i pracownicy jakiegoś Banku...”
- No tak, ale co to za okazja... jest powodem tej wspaniałej zabawy...pyta autor...
- „Włosi, zrobili największy interes życia...Mister...; kupili w Polsce Bank – za darmo...”
Niestety, ani kelnerzy ani dziewczyny – nie znali nazwy żadnego banku...

Wracając na Polską ziemię i rzeczywistość - Oczywiście, tego typu transakcje są polem do popisu dla rozmaitych spekulantów, oszustów i łapówkarzy. A najwięcej ich jest, kręci się wokół rozmaitych organów Państwa, władzy. Mówiąc wprost: byłych i obecnych polityków.

Teraz, kiedy po latach „prywatyzacji” Pekao SA, nastąpiła jego „repolonizacja” może warto by było, zastanowić się – jakie były motywy i cele, przesłanki... tej prywatyzacji...
Kto za tym stał - kto i ile - tak naprawdę na tym zarobił, a kto na tym stracił.

Transakcja zakupu kontroli Pekao SA - była początkiem sukcesów grupy UCI – na Polskim rynku finansowym.
W roku 2005 UCI łączy się z HBV (Hypo Vereinsbank), posiadającym pakiet kontrolny Banku BPH. W związku z tym, w marcu 2006 r. UCI występuje o prawo głosu z akcji BPH w konkretnym celu: aby móc - dokonać połączenia - fuzji banków BPH i Pekao.

Problem był jeden – ale zasadniczy. Proponowana fuzja była niezgodna...z Polskim prawem bankowym...
Po wielomiesięcznym sporze na wysokich szczeblach władzy, między właścicielem (UCI) a Rządem RP oraz wyraźnej ingerencji Komisji Europejskiej, występujacej (bez kompromisu) po stronie UCI, (sprzeciwiając się zablokowaniu fuzji tych dwóch banków w Polsce) -
Rząd RP wyraża ostatecznie zgodę na fuzję dnia 04.04.2006 r.

Stało się to zanim zmieniono prawo...!

Dwa tygodnie później: 19.04.2006 r. Rząd RP - podpisuje umowę z UniCredito, akceptując połączenie BPH i Pekao.
Rząd RP stawia jednak pewne warunki, „dla zachowania twarzy” - (jak np. odsprzedaży 200 oddziałów BPH), ponieważ...do przeprowadzenia podziału Banku BPH; przyłączenia jego wydzielonej większej części do Pekao niezbędne były zmiany w polskim prawie bankowym

Ale czegóż się nie robi za pieniądze; no i w interesie przyjaciół i możnych banków...kraju...
Słowo...Staje się ciałem - dnia 19.10.2006 r.

Już wcześniej... bo 03.10.2007 r. Komisja Nadzoru Finansowego, wyraża zgodę...na podział BPH i przyłączenie jego wydzielonej części do Pekao SA.
Tak na wszelki wypadek nawet nie wiedząc a wprost uprzedzając zmiany, które miały nastąpić w „Polskim prawie”. Czysty „zbieg okoliczności”.

Ostatecznie, po ciężkiej pracy lobbystów, dnia 30.11.2007 - dochodzi do planowanej fuzji.
W jej wyniku wszyscy klienci korporacyjni BPH zostali klientami nowego Banku Pekao SA

Tak musiało się stać; Włosi tak chcieli; Komisja Europejska tak chciała...,
No i niezależny Rząd RP...też.
Tak chcieli i lobbowali wszyscy ludzie – Polacy – Politycy, którzy działając w interesie naszego kraju - wspierali działania Włochów, UCI.

Wszyscy, przecież muszą się kierować... - interesem międzynarodowych bankierów.

UniCredito zarządzało Pekao SA, prawie 20 lat. W tym czasie - „wycisnęło” - całkowicie wszystko, co było możliwe z Pekao SA a kiedy przyszłość Banku w obecnej formie, stała się niewiadoma - powstały pytania:

Co dalej -Jaka jest przyszłość Banku Pekao SA”:?.
Odpowiedź mogła być tylko jedna: „Trzeba będzie Bank Pekao SA sprzedać”.
„A komu można ten Bank dobrze sprzedać”?

Odpowiedź znowu mogła być tylko jedna:
Tylko Rząd RP może to kupić. Tylko Rząd RP może za to dobrze zapłacić”.

No i słowo stało się ciałem – Będziemy mieli „REPOLONIZACJĘ” – Pekao SA.

Myślę, że gdyby w Polsce był Rząd, który naprawdę reprezentuje interesy Polaków, Narodu należało by przede wszystkim, natychmiast wykonać dokładną analizę działań - związanych ze sprawowaniem kontoroli nad Bankiem Pekao SA przez UniCredito.
Podsumować i odpowiedzieć na pytanie:

Ile (w sumie razem) - UniCredito SpA - przejęło pieniędzy i aktywów z Banku Pekao SA – w czasie sprawowania kontroli nad Bankiem.

Ryszard Opara
CDN.

 

KOMENTARZE

 • Ryszard
  Dobra zmiana, miała służyc Polakom, ale ta ,,dobra zmiana" służy nadal tym co nas okradli.
  Repolonizacja PKO SA to nic innego jak dalsze tuszowanie odcinka rozbiorów Polski. Przecież jak można zapłacić 12 razy więcej za coś, co zostało podstępnie ukradzione??? Dalsze złodziejstwo kosztuje nas dwukrotnymi większymi ubezpieczeniami OC. Jak można było w całej operacji repolonizacji stracić 35 mld zł, na tym co było nasze???
  Gdzie prokurator generalny, gdzie opozycja, gdzie ci co udawali, że walczą z banksterami jak np; Szewczak?????
  Jak można wciskać brednie, że ,,odzyskaliśmy PKO SA jak od pasera i złodzieja odkupiliśmy tylko 33% udziałów w PKO SA z 66%, reszta nadal jest w łapach parchatych z Uni Credit???
  PKO SA sprzedawali ci co teraz repolonizują a wiec wczesniej nazywali się AjWajES teraz Pisuar, wtedy sprzedający kradli mln zł a ci pod nośnym hasłem repolonizacji kradną mld.
  Podobnie jest z stocznią szczecińską, gdzie polskiej firmie odebrano zamówienia, 50 ha ziemi i przekazali do funduszu widmo ,,mars", strata kilku mld zł.
  repolonizacja elektrociepłowni Rybnik, gdzie AjWajEs sprzedał za 380 mln zł elektrownie, a ci obecni Pisuarowcy odkupują za 5-6 mld zł????
  To się nazywa biznes.
  Niestety, ale ludzie rozliczają złodziei worka cementu, złodzieja rowerów, ale na mld się nie znają i o tym dobrze wiedzą ci co prowadzeni są na pasku przez takich jak Daniels. To do nich spływają mld, a okruchy dla zdrajców sejmowych.
 • @Wrzodak Z. 10:44:57
  360mln zł za Elektrownię Rybnik, to akurat tyle ile wynosi... roczny zysk generowany przez tą elektrownię...
 • @Wrzodak Z. 10:44:57
  "Niestety, ale ludzie rozliczają złodziei worka cementu, złodzieja rowerów, ale na mld się nie znają i o tym dobrze wiedzą ci co prowadzeni są na pasku przez takich jak Daniels. To do nich spływają mld, a okruchy dla zdrajców sejmowych."

  Dopóki nasz wszystkich Polaków, majątek narodowy nie będzie konstytucyjnie zabezpieczony, przed wizytą u posła, ministra, premiera, prezydenta dwóch "mecenasów" z neseserami do obowiązkowego wyboru (w jednym sztabka złota a w drugim kula od kałasznikowa), nie będzie mowy o bezpieczeństwie tego majątku.
  Czy Panowie macie inne zdanie na ten temat?

  Jak wiemy to właśnie obalona przez Solidarność PAŃSTWOWA WŁASNOŚĆ MAJĄTKU NARODOWEGO (całego w tym gospodarczego) gwarantowała że tacy "mecenasi" nawet nie myśleli o wizycie u posła, ministra.. itd.

  To właśnie do tego było potrzebne by miliony ludzi pracy (bo każdy miał pracę i pakiet socjalny) ogłupione przez wichrzycieli, pozapisywało się do tej operacji specjalnej CIA zwaną Solidarnością.
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/142530,solidarnosc-byla-operacja-specjalna-cia
  Niektórzy (dalej chyba w milionowych ilościach) z tego ogłupienia nie otrząśli się do dzisiaj i plują na Gierka i "komunę"
 • @Wrzodak Z. 10:44:57
  Witam Zygmunt,

  Masz wiele racji w tym co piszesz. To wszystko prawda.
  Zresztą MY wszyscy wiemy - co tak naprawdę dzieje się w Naszym Kraju - jaka jest rzeczywistość.

  Zasadniczy problem polega jednak na tym: musimy znaleźć odpowiedź na pytanie - co dalej.???
  Co MY jesteśmy w stanie zrobić - aby większość wreszcie zrozumiała obecne realia polityczne i aby ta większość przejęła kontrolę nad Polską.

  Nie wystarczy tylko oskarżać, narzekać, pokazywać gniew, frustracje.

  Jeżeli Polacy potrafią zrozumieć prosty fakt, że obecnie i od dłuższego czasu, prowadzona jest wojna przeciwko Polsce wojna z Polakami o wszystko, o przyszłość...
  Może wtedy Polacy - tak jak zawsze w historii, potrafią się zjednoczyć i rozpoczną wojnę z naszymi wrogami - wtedy jest szansa na przyszłość.

  Jeżeli Polacy nie będą w stanie tego zrozumieć...
  Biada Nam - Biada Polsce.

  Ja niestety, im dłużej żyję, tym mniej potrafię zrozumieć Polaków.
  Nie mogę zrozumieć ich bierności, braku świadomości realiów.

  Ja będę pisał, będę walczył; nie wyobrażam sobie mojego życia inaczej

  A kiedy przyjdzie mi umrzeć - zrobię to ze świadomością, że zrobiłem wszystko - na co było mnie stać.

  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich Polaków.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 11:26:47
  Szanowny Panie Ryszardzie. Przepraszam, że się wtrącam do nieswojej dyskusji, ale chyba na Pana pytanie "co dalej", jest tylko i wyłącznie JEDNA odpowiedź :
  PRZYWRÓCIĆ WŁASNOŚĆ PAŃSTWOWĄ MAJĄTKU NARODOWEGO.

  I to nie tylko w tych strategicznych gałęziach gospodarki narodowej, ale także w tych bardzo dochodowych gałęziach jak np handel, czy monopol (teraz jakoś dziwny ten monopol, bo w prywatnych rękach) spirytusowy, m.in po to by nam przy suto zastawionych stołach, Wiadomości nie psuły dobrego samopoczucia i miru domowego informacjami, że jacyś frajerzy masowo pomarzli, gdy tylko temperatura trochę spadnie poniżej zera.

  Tylko jak przywrócić tą państwową własność majątku narodowego, jaka jest do tego potrzebna siła, skoro do jej ustanowienia potrzebna była wojna światowa?
 • @Ryszard Opara 11:26:47
  Polaków trudno zrozumieć, bo są ogłupiani "patriotycznymi" mediami i starą jak świat filozofią okupanta : "Jeżeli chcesz mieć po swojej stronie opozycję, to sobie ją stwórz".
  Bez mediów która będą mówiły Polakom prawdę (której oni nie chcą słuchać, bo jest gorzka. Wolą słodkie kłamstwo), niczego się w tej materii nie zmieni.
  Pan robi dobrą tutaj robotę, oby więc ta prawda znalazła jakąś drogę przebicia do mas Polaków, póki... jeszcze jakieś resztki tej masy (kiedyś) Polaków (przeznaczonych do wybicia), pozostały.
 • @Jan Paweł 11:50:38
  Czy znajdzie się jakiś odważny na tym blogu i pójdzie przed jakąś galerię handlową i będzie mówił wychodzącym z tej galerii POlakom, że żyją pod okupacją i praktycznie przeznaczeni są do wybicia?
 • @Jan Paweł 11:22:20
  Tu nie chodzi o ,,dekretowe zapisy", potężne prawo, mln rozporządzeń. Potrzeba świadomości narodowej, takiej, która nie pozwoli wyborcom wybrać złodzieja, darmozjada, pasożyta do władzy. O to trzeba się bić. Świadomość, świadomość i jeszcze raz świadomość. Budowanie świadomości zależy od nas, rodziców i od hierarchii kościelnej a jak jest????
  Robotnicy, nie mieli świadomości, ba 10 mln polaków nie miała świadomości, że wstepuje do Solidarności kierowanej przez podstępnych złodziei, mafii światowej, zjednoczonej w różnych lożach masońskich.
  Nie można pisać, że cała Solidarnosć odpowiada za rozbiory, mafia podstępnie wykorzystała tą Solidarnosć narodowa i wpuściła ją w parchaty kanał, ponieważ nie wiedzieliśmy kto jest kim w ,,S".
  Tak samo dzisiaj, elektorat Pisuarowski, robi dokładnie taki sam numer jaki My w roku 80 zrobiliśmy, zawierzając Wałęsie i władzom S. Przyjdzie jeszcze taki czas, że ci sami ludzie co teraz bronią układów mossadowskich, będą pluć na nich jak obecnie ci plują na Bolka.
 • @Ryszard Opara 11:26:47
  Ryszard, ja dokładnie myślę tak ja Ty.
  W latach 90-tych poderwałem mnóstwo ludzi do walki, uratowałem wiele dla Polski. Przyszedł czas, że zdradzili mnie ci, co razem z mną walczyli min. za Ursus, zdradzili ci co w sejmie walczyliśmy o narodowe interesy (np; Giertych). Widzisz naszą wadą jest brak moralnego kręgosłupa, wiedzy, lenistwo, dlatego plują na nas ci co nas okradli lub ci, co zostali przez nas uratowani.
  Dlaczego, bo Naród nie świadomy, ponieważ w wyborach do władzy, klucze od skarbonki dają złodziejom i podstępnej mafii.
  Czy da sie to odwrócić? Da, ale potrzeba do każdej operacji wiele czynników, które pomocne są w zbudowaniu czegoś mądrego.
  Przecież Kaczor z pisuarem negocjuje pod hasłami pro-polskimi, jak najszybszą likwidację Polski i oddanie jej całkowicie pod skrzydła utajnionego rządu mafijnego, a on i tzw. władza w Polsce jest tylko słupem, mordy dają do TV, a rządzą bracia Danielsa.
  Przykład ,,negocjacji" między Izraelem a niby Polska. To szopka, to kabaret. Zauważ, że w składzie ,,polskiej delegacji" stoi były szef loży wielkiego wschodu - Wildstein, to on o nas decyduje. Czyli żyd z żydem z Polski debatują o Nas. Szkoda, że Wildstein nie wziął jeszcze swojego syna, narkomana, pijaka, banderowca- polakożerce.
  Zobacz kto buduje naszą świadomość medialną, ano Wildstein w TV, jakiś Pereira, Czabański, Sakiewicz, Targalski, bracia Karnowscy itd.
  Oni i ich pomagierzy są od zatruwania umysłów polakom, a My nie potrafimy się otrząsnąć.
  Zobacz nawet tu na tym portalu kilku blogerów robi za ewidentnych troli, ,,plujesz" im w twarz a oni piszą, że woda Jana na nich pryska. Można blądzic, można popełnić błędy, ale bloger powinien z czasem odróżnić dobro od zła, fałsz od prawdy itd.
  Nawet pomijając sprawy ekonomii i gospodarki czy politykę wewnętrzną.
  Najgorszą i bardzo niebezpieczną grę, obecne słupy światowej mafii prowadzą przeciwko Nam. Chodzi o szczucie nami na Rosjan, Rosjan, których panem jest ten sam Jezus co Nas, plują na tych co jako pierwsi doznali ludobójstwa z strony dziczy bolszewickiej. Mocodawcy z usraela, naciskają na pachołków od koryta (bez względu na partie) by ci w imię interesów światowej mafii syjonistycznej, brneli do wojny z Rosją, wojny na naszym terytorium, rękami i życiem naszych braci Polaków. Tylko zbrodniarz może tak się posunąć, do tego stopnia, żeby świadomie albo z głupoty zlikwidować Naród Polski, gdyby doszło do wojny, to nie ma nas, mamy z terytorium Polski jedną skałę. Tego chcą obecni i byli zdrajcy Polski.
  Tj. najważniejsza sprawa dla Nas, wyrzucić i resztę zamknąć w odosobnieniu świrów i jawnych zdrajców, dopiero wtedy można czuć się trochę bezpiecznie.
  Bój o Polskę może rozegrać się tylko wewnątrz Polski, tylko między polakami, ten bój to świadomość narodowa.
  Na razie to musimy robić.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 13:21:33
  Witam jeszcze raz,

  Zygmunt - ja też myślę - dokładnie tak samo jak TY.

  Największym obecnie problemem jest:

  Jak obudzić Polaków z obecnego, przerażającego letargu nieświadomości.

  Jak zmusić społeczeństwo, Polaków - do myślenia - po Polsku?

  Ilu nas jest razem - o podobnych poglądach...? Jakie mamy szanse?
  Jak będzie wyglądała Polska za kilka lat? Czy jeszcze będzie Polską?

  Próbuje od kilku lat znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.
  Próbuje to zrobić przez Neon24.pl.

  Tylko właściwie dlatego Neon24.pl - jeszcze jakoś funkcjonuje.
  Jak długo to będzie trwało. Nie wiem.
  ONI próbują zniszczyć mnie i zamknąć Neon24.pl...

  Będę walczył - nidgy się nie poddam - ale sam, nie dam rady.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  5* bardzo dobrze, że Pan o tym przypomina..

  Jedna tylko uwaga; pisząc o włoskim banku, to jak by nazwać Bieleckiego Polakiem.. niby racja, ale nie..
 • @Jan Paweł 11:02:46
  ostatnio podczas rozmów z Ynteligentami (wykształceni zarobieni) poruszając podobne tematy dostałem wprost: "Przez Ciebie przemawia zazdrość, że to nie ty uwłaszczyłeś się, byłbyś u władzy to byś też sam sobie nagrody dawał, rodzinę zatrudniał i dymał wszystkich, a Kulczyk to geniusz biznesu".. rynce i majty opadają :(
 • @Wrzodak Z. 12:45:45
  Panie Zygmuncie, gratuluję dobrego samopoczucia w tym że wybory coś zmienią. Mało ma Pan doświadczenia, że do władzy idzie się z czystymi intencjami (mówię o przeciętnych Polakach a nie o ludziach Aparatu, bez zasad) a potem praktyka to weryfikuje.
  Przeważnie ktoś kto idzie tam do góry, nie posiada nawet jakieś przynajmniej ogólnej świadomości o tym kto i kim pociąga za sznurki na tym świecie i naiwnie idzie zmieniać świat na lepszy.
  Zderzenie z jednej strony z apanażami z drugiej z ludźmi i zasadami Aparatu, szybko sprowadza delikwenta na ziemię.
  Tylko i wyłącznie KONSTYTUCYJNE zabezpieczenie naszego majątku narodowego i zrównoważonego (w miarę, tak jak to było za tego polskiego socjalizmu, gdzie dyrektor zarabiał kilkakrotną średnią pensję a nie kilkudziesięciokrotną za którą zrobi wszystko co mu Aparat) dostępu do pożytków z niego, jest gwarantem jakiegoś stabilnego rozwoju naszej Ojczyzny i w niej Polaków.
  Panie Zygmuncie, tylko i wyłącznie TWARDE REGUŁY ZAWARTE W KONSTYTUCJI, co jak Pan także pewnie czuje, jest już teraz obecnie nie możliwe do przywrócenia.
  Wszelkie inne działania, będą tylko mieszaniem w tym samym bagnie, bo co mi z tego, że wybiorę nawet mojego przyjaciela, skoro on na 100% zderzy się z Aparatem w osobach dwóch "mecenasów" z neseserami.
  Ma Pan jakiś inny (od zapisu w Konstytucji), pomysł na zabezpieczenie uczciwego posła przed Aparatem?
  Bo ja znając obserwując życie, NIE MAM INNEGO POMYSŁU...
 • @Wrzodak Z. 13:21:33
  Panie Zygmuncie, to nie jest brak moralnego kręgosłupa, to jest po prostu instynkt samozachowawczy.
  Po prostu każdy mając do wybory śmierć albo życie, wybiera życie i tyle.
  Ten teraz letarg, wydaje się najlepszym co może być dla Polski i w niej Polaków.
  Z kim Pan chce pójść na barykady?
  -Wojsko Polskie zlikwidowane
  - sprowadzeni do Polski Ukraińcy w tym banderowcy (wraz z uzbrojeniem) gotowi (poprzez wzajemne napuszczanie na siebie) do udziału w ewentualnej wojnie domowej
  - PO-wska ustaw(k)a 1066 wraz z uzupełnieniem PIS-owskim na wypadek gdyby polska policja nie zadziałała w obronie "demokracji"
  - wypędzenie 8mln przeważnie młodych Polaków z Polski
  - skłócenie tych Polaków którzy w Polsce zostali poprzez podzielenie na dwa zwalczające się obozy
  - intensywna indoktrynacja "odzyskaniem" wolności
  - totalne zniszczenie od środka polskiego Kościoła Chrystusowego
  - itd
  Panie Zygmuncie... Tylko nasza Królowa (Która już wiele razy Polaków ratowała i to z nie takiej opresji) może nas Polaków i naszą Ojczyznę uratować.
  Każdy inny ruch to... KONIEC POLAKÓW I POLSKI
 • @wk..ny 15:35:28
  Czy to nie jest geniusz? ta indoktrynacja Polaków?
  Okradli ich a oni będą jeszcze chwalić złodzieja...
  Indoktrynacja niemal doskonała
 • @Jan Paweł 16:07:25
  Pana opinia dobrze pasuje do kariery wiceministra Patryka Jaki..
  młody, ideowy.. za dużo powiedział i kazano mu się zamknąć..
  trudno mi oceniać, nie chce skończyć jak Lepper, chce żyć, ma rodzinę na utrzymaniu, pewnie kredyt, niemoc go dopadła? Koniunkturalistą okazał się, stracił mój szacunek, a był ostatnim co go miał :(( żal człowieka, że tak się skurwił, dla mnie już nie istnieje, sam się wykastrował na żądanie góry, JAKIe to przykre, a zarazem prawdziwe..
 • @wk..ny 16:17:39
  No... takich przykładów tam u władzy jest całe mnóstwo. Praktycznie każdy, który w czasie kampanii wyborczej obiecywał że będzie ścigał bezprawie a potem jakby powietrze z niego uchodzi.
  Niestety, sami niejako obezwładniliśmy ich tam u władzy i oni pewnie tak właśnie potem się tam usprawiedliwiają.
  Pewnie niektórzy z nich nie mają już potem odwrotu (za dużo wiedzą, za dużo widzieli).
  Z mafii się nie wychodzi, jedynym wyjściem jest "samobójstwo"
 • @Jan Paweł 16:38:03
  "Niestety, sami niejako obezwładniliśmy ich tam u władzy"

  proszę rozwinąć, bo nie rozumiem..
 • @Jan Paweł 16:07:25
  Już - niejako uprzedzając- wyjaśniam krytykantom naszej Królowej.
  Otóż jak wiemy Matka Boska została przez Pana Boga wzięta do Nieba z duszą i ciałem, więc nie jest to jakaś Osoba, która realnie nie może realnie pełnić władzy w Polsce. Ale nie o taką władzę chodzi.

  Skoro złe duchy mogą się materializować (doświadczył tego m.in producent muzyczny i filmowy Pan Leszek Dokowicz), to chyba tym bardziej Matka Boska?

  Oczywiście, dla wielu jest to niezrozumiałe, jak to taka Królowa może nam pomóc.
  Ano może. Wiele razy już pomagała, co jest UDOKUMENTOWANE, także w zagranicznych archiwach.
  Wiele razy wstawiałem już tutaj linki do materiałów o tym, więc nie chcę się powtarzać.
  W każdym bądź razie, każde zwrócenie się czy to władz Polski czy masowe Polaków, skutkowało tym, że Pan Bóg odpowiadał na prośby.
  Na obecne władze, zarówno świeckie jak i kościelne, raczej nie ma co liczyć. Pozostaje nam powiedzenie : "umiesz liczyć, licz na siebie"
  Zainteresowanych zagłębieniem tematu, odsyłam do mojego posta, gdzie w bardzo skromnym zarysie przedstawiam tą tematykę:
  http://gibson.neon24.pl/post/142186,szanowny-panie-ryszardzie-opara-epitafium
 • @wk..ny 16:46:01
  "komunistyczna" socjalistyczna Konstytucja nie zezwalała na przejmowanie naszego majątku narodowego (tzw państwowego).
  Więc tzw "strategiczni inwestorzy" (jak teraz eufemistycznie nazywa się mafię - córkę, matkę, ciotkę itd światowej lichwy), w ogóle nie myśleli nawet o wysyłaniu dwóch "mecenasów" do polskich urzędników w sprawach "zakupu" jakiejś mniejszej lub większej części polskiego majątku.
 • @wk..ny 16:46:01
  Trzeba więc było zmienić Konstytucję (tzw wprowadzić "wolność gospodarczą" zwaną "wolnym" rynkiem), co zrobiono za pomocą operacji specjalnej CIA, znanej w Polsce pod nazwą Solidarność.
  I od tego czasu mamy nową Konstytucję, która już nie chroni polskich urzędników w ich ewentualnej walce o Polskę (tzn gdy zaraz po wyborach dochodzą do władzy)
 • @Jan Paweł 11:42:25 Dekret administrującego Polską Państwem Polaków Prezydenta
  Wszelka własność Państwa i w Państwie Polaków Polsce jest własnością Narodu Polskiego i może być bez żadnego wyjątku tylko w wieczystym użytkowaniu przez Polaka a przez inną osobę tylko dzierżawiona bez żadnych i pod żadnym pozorem wyjątków
 • @Wrzodak Z. 13:21:33
  Panie Zygmuncie, dedykuję Panu ten utwór, proszę posłuchać. Zresztą innym tu blogerom i komentującym też.
  JARUHA - LECHISTAN - Nieznane Dzieje Polski 432 Hz
  https://www.youtube.com/watch?v=5KfpNyRr8q4&t=575s
 • @andrzejw 18:33:22
  To co robił Mazowiecki z pierwszym pakietem najlepszych polskich przedsiębiorstw do sprzedaży "strategicznym inwestorom". Jak pamiętamy z jakim entuzjazmem, pani jego rzecznik prasowa obwieszczała to społeczeństwu.
  Co robiła każda (bez wyjątku) następna po nich, ekipa?
  A propos tej Elektrowni Rybnik, to wiemy przecież, że jest własnością spółki niemiecko-francuskiej.
  A polskie banki to co? też są dzierżawione?
 • Autor
  Aby zmienić rzeczywistość -trzeba zacząć od własnego podwórka. Nie wiem dlaczego kontroler tego bloga (jak zwał tak zwał) nie umieścił linku do filmu P. Korczarowskiego, który jest młodym Polakiem i zamierza coś robić.
  Zresztą pan Repsol w pospołu z rebeliantką napadli na mnie w sprawie Sendeckiego. Prawda wychodzi na jaw tylko, nie pozwólmy aby było to długo
  Poniżej zablokowany film https://www.youtube.com/watch?v=2jHddFHxgOohttps://www.youtube.com/watch?v=2jHddFHxgOo
 • @Jan Paweł 15:47:54
  Ja nic nie piszę o wyborach, ponieważ co mi z wyborów jak wyborcy głosują na jednych przeciw drugim, a wybierani są ludzie wierni temu co ich na listach umieścił, wierni tak by następnym razem znów znależć się na liście. Po co w ogóle sejm, skoro i tak decyzje zapadają 1 -osobowo. Taniej będzie bez darmozjadów poselskich, po co są, TK, KRS, TS, skoro i tak w kluczowych sprawach jedna osoba wydaje wyroki (oczywiście w sprawach kluczowych). A ten jeden jest tylko słupem masonerii i słuchania wskazówek od takich jak Daniels.
  Taka demokracja to nic innego jak wypaczenie wszelkiej maści tzw. demokracji - taki system staje się fasadowy a więc bardzo szkodliwy dla Polaków.
  Jeszcze raz podkreślam, to wyborcy kształtują taki sobie system, to wyborcy mają taką a nie inną świadomość. Często rozmawiam z elektoratem OTR, ci ludzie są ulepieni na modłę Kalsteinów, im nic nie dociera do rozumu, są strasznie zaślepieni, nie odróżniają dobra od zła (pomijam wiarę, mówię o polityce). To są dobrzy Polacy, tylko szkodnicy, wrogowie wiary i interesów narodowych wiedzą o ich naiwności, dlatego są tak obrzydliwie manipulowani. Takim samym torem poszedł w TVP i PR Kurski, na siłę wciskać kit, wskazywać wroga, swoich chronić, osłaniać aferzystów swoich i tak to się wlecze aż jawnie już Daniels i jego utajnieni pomocnicy rządzą Polakami, wyborcy OTR myślą, że rządzi Polak - Katolik z pisuaru. Właśnie o to chodzi by na manipulacji nie świadomymi ludżmi robić antypolskie interesy.
 • @lorenco 19:10:01
  Dzięki. Piękne.
 • @Wrzodak Z. 20:51:19
  Znany jest niedawny przypadek, gdy jegomość znalazł się przez przypadek na posesji i widział, jak w jego kierunku lecą dwa ujadające wilczury. Normalnie byłaby to sytuacja - nazwijmy to - ostateczna.
  On jednak był osobą bardzo wierzącą, świadomą Mocy Pana Boga i pewnie w Łasce Uświęcającej.
  Z opanowaniem zrobił znak Krzyża w ich kierunku i szybko odmówił krótki egzorcyzm po łacinie...
  Psy zatrzymały się i położyły na ziemi...

  Panie Zygmuncie, jak widać, nie ma sytuacji beznadziejnych.
  Natomiast tych wszystkich którzy wyciągają swoje brudne łapska po Królestwo Matki Boskiej Królowej Polski, zachęcam do wysłuchania niedawnego świadectwa jednej dziewczyny, której wydawało się że jest osobą wierzącą
  https://www.youtube.com/watch?v=NGTZQQP3T1s&t=16s
  Jeżeli to was nie przekona, to koniecznie powinny te osoby wysłuchać ebuka z przesłaniem Pana Boga danym nam przez Św Annę Katarzynę Emmerich :
  https://www.youtube.com/watch?v=mLN616yKE_Y&t=33s
  Można się stamtąd dowiedzieć, co dzieje się z nami po tym w sumie krótkim naszym życiu tu na tej Ziemi i jak się mają TAM ludzie którzy zgrabili jakiś majątek...
  Powiem krótko : jest to przerażające, dowiadujemy się TAM wszyscy, że jesteśmy NIEŚMIERTELNI...
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jan Paweł 22:06:46
  Nie odrzucajmy tych przesłań ze strachu, czy innych błahych powodów, bo są one dla nas bardzo ważne i dla ludzi przestrzegających Prawo Boga, bardzo optymistyczne.
  Nie bójmy się ich wysłuchać do końca, bo jest tam zawarta prawda o naszym życiu, która wygląda tak, że to co my teraz wszyscy na tej Ziemi widzimy, jest tylko mikronowym, można powiedzieć atomowym, elektronowym, w sensie skali, ułamkiem naszego prawdziwego życia do którego zostaliśmy przez Pana Boga stworzeni.
  Ale to teraz nasze życie, ma decydujący wpływ, na to nasze przyszłe.

  Nie jest prawdziwe to co widzimy w telewizji, bo np dzisiejsi celebryci jutro będą już dawno zapomniani a ci wczorajsi są już TAM rozliczani ze swojego tutaj życia.
 • Fak ten bank i fak ich pieniadze.Co jako robak moge zrobic?
  Moge tylko zajac sie swoja dusza by nie poszla do piekla. W tym banku odklada sie moja polska renta, a w amerykanskim amerykanska.W obu krajach pracowalem.W obu strasza, ze to wszystko upadnie i nic nie beda placic. Co mam poradzic? Byc milym dla zony, dzieci, sasiadow, nie chlac, nie klac, nie wadzic.To wszystko co moge zrobic. A reszta do piekla pojdzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031