Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Jan Krzysztof Bielecki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jan K Bielecki (w ramach prywatyzacji) “sprzedał i przekazał kontrolę” - nad jednym największych Polskich Banków - PEKAO SA - Grupie UniCredit. Cena transakcji – wyjątkowo niska.! Transakcja Stulecia !

Jan Krzysztof Bielecki

W związku z artykułem Pana Stanislasa Balceraca - “Bielecki to konflikt interesów”, który ukazał się 09.10.2016 - na łamach Neon24.pl, dostałem wczoraj maila oraz Wezwanie od Pana Mecenasa Macieja Ślusarka, które jest w całości skopiowane poniżej. 

Jestem pewien, że osoby interesujące się polityką w naszym kraju, dobrze wiedzą, kim jest Pan Jan Krzysztof Bielecki. Ale może tak dla przypomnienia:

Jan K. Bielecki, był jednym z założycieli partii KLD (Kongres Liberalno Demokratyczny).
W 1991 r. przez 10 miesięcy był Premierem RP a następnie doradcą Rządu H. Suchockiej - przedstawicielem Polski w EBOR - (Europejski Banku Odbudowy i Rozwoju).

JK Bielecki w tym czasie (w ramach prywatyzacji) “sprzedał i przekazał kontrolę” - nad jednym największych Polskich Banków - PEKAO SA - Grupie UniCredit.
Cena transakcji – wyjątkowo niska.! Transakcja Stulecia.!

W 2003 r. JK. Bielecki - został Prezesem Zarządu Pekao SA (ten, który wcześniej sprzedał).
Rzecz niesłychana, niespotykana w normalnym, cywilizowanym świecie.
Wynagrodzenie Prezesa Banku - wyjątkowo wysokie.
Ale całkowicie uzasadnione. Przecież Pan Jan K Bielecki zrobił dla Banku tak wiele.

Okoliczności prywatyzacji Pekao SA, jako bardzo kontrowersyjne, były przedmiotem badań Komisji Sejmowej
(w czasach Rządów PiS)
Ale po zmianie władzy... całą sprawę umorzono, zamieciono pod dywan PO.

A Pan JK Bielecki, dalej robi karierę (i pieniądze).

Zostaje doradcą (do spraw gospodarczych) PO Premiera Tuska.
Po jego ustąpieniu z urzędu, zostaje doradcą firmy Ernst and Young.

Wynagrodzenie za swoją pracę dostaje olbrzymie –“tylko” $ 1 milion rocznie.
Były Premier potem Doradca JK Bielecki – zarabia obecnie ok 2000 zł/godzinę.

Jest bardzo bogatą osobą. Powstają tylko pytania: Dlaczego, za co... i jak to się stało?

Czy to talenty, geniusz Pana Bieleckiego? Czy może też wszystko jest dziełem przypadku - zdolności, kontaktów, układów i zbiegów okoliczności. Przypadki ponoć chodzą po ludziach. Zwłaszcza – albo tylko w Polsce.

Obecnie wszystkim wiadomo, że Grupa UniCredito, która ma olbrzymie kłopoty finansowe więc próbuje sprzedać Bank Pekao SA.
Potencjalnym (jedynym aktualnie) nabywcą jest PZU SA.

Transakcja zakupu Banku przez PZU SA musi być poprzedzona dokładną analizą aktywów i pasywów. W ramach tzw. “due diligence”

Może warto “przy okazji” -powrócić do badań Komisji Sejmowej i przeprowadzić dokładną analizę procesu “prywatyzacji” Pekao SA.

Może byłoby warto “przy okazji” - przeanalizować jaką rolę w tym całym procesie odegrał Pan Jan K. Bielecki.

I jak to się stało, że człowiek, który był Premierem i Doradcą Rządów PR – w rezultacie prywatyzacji Pekao SA (i innych prywatyzacji) - stał się tak bardzo bogatym człowiekiem.

Ryszard Opara

Od:: "Ślusarek, Maciej" <m.slusarek@lsw.com.pl>
Do: administracja@neon24.pl
Wysłany: 12 października 2016 20:56
Temat: Wezwanie

Szanowni Państwo,

Działając jako pełnomocnik Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego składam żądanie natychmiastowego usunięcia z portalu Neon 24 artykułu autorstwa Pana Stanislas Balcerac pod tytułem "Bielecki to konflikt interesów " wraz z komentarzami pod tym artykułem.

Uzasadniając pragnę wskazać, iż stanowisko przypisywane mojemu Klientowi w tym artykule w sprawie śmigłowców Caracali jest całkowicie nieprawdziwe. Autorem powoływanego artykułu w RP.pl jest nie mój Klient, a osoba o nazwisku Jędrzej Bielecki. Głównym motywem wskazanego artykułu, którego usunięcia się domagam, jest właśnie ta okoliczność.

Po drugie mój Klient nigdy nie wypowiedział zdania, iż "pierwszy milion trzeba ukraść", zatem tym bardziej artykuł zawiera szereg nieprawdziwych informacji.

Wskazany przeze mnie artykuł i komentarze oparte na nieprawdziwych informacjach naruszają dobre mojego imienia. W przypadku nieusunięcia wskazanego artykułu zmuszony będę podjąć dalsze kroki prawne i zastrzegam możliwość dochodzenia dalszych roszczeń w imieniu mojego Klienta.

Z poważaniem,

Maciej Ślusarek

Adwokat

LSW Leśnodorski, Ślusarek i wspólnicy
Ul.łowicka 62
Warszawa

(Wezwanie od P. Mecenasa Ślusarka - dotyczy natychmiastowego usunięcia artykułu oraz ządania przeprosin, w specjalnie przygotowanym formacie, które ma być umieszczone na portalu Neon24.pl - na 1 SG, i ma się tam znajdować przez 14 dni. W razie odmowy wykonania wezwania Mec Smolarek, w imieniu P. Jana K Bieleckiego grozi nam i mnie konsekwencjami prawnymi).
Niestety, nie mogę tego skopiować - ale mogę zainteresowanym wysłac mailem) 

Uprzejmie proszę wszystkich czytających artykuł, o dokładne zapoznanie się z życiorysem P. Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz o stosowne komentarze. Mam nadzieję Państwo –jako opinia publiczna, doradzą mi - co zrobić - odnośnie maila i wezwania p. Mecenasa Ślusarka.

Mam też wielką nadzieję, że być może Komisja Sejmowa wyjaśni wszelkie wątpliwości odnośnie działań Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego

Ryszard Opara  

KOMENTARZE

 • @
  Coś zamurowało komentujących tak chętnie np;prace w dni wolne od pracy.Niewolniku rabie obudź się.
 • To też każą usunąć?
  "To firma Bielecki i Holzweber Maszyny Rolnicze to pani papa? "
  Pozdrawiam
 • mój Klient nigdy nie wypowiedział zdania, iż "pierwszy milion trzeba ukraść"
  Jeśli nawet ów klient tak nie powiedział (chyba pamięć go zawodzi na stare lata -?), to jeszcze wcale nie znaczy, że nie korzystał z tej kapitalistycznej maksymy - ale niestety, tego nie możemy udowodnić. To trochę tak jak z tajemnicą poliszynela.
  Zresztą sam fakt wielkości uzyskiwanych dochodów przez rzeczonego klienta jest moim zdaniem wystarczającym przestępstwem, dla którego nie istnieje racjonalne uzasadnienie.

  Jest oczywiste, że cały proces prywatyzacji w IIIRP jest przestępstwem. Niestety, polskie społeczeństwo nie dysponuje prawnymi, ani politycznymi instrumentami, żeby to wyjaśnić i winnych ukarać. Stąd antypolskie elementy dysponujące pieniędzmi i politycznymi możliwościami mogą eliminować każdy głos niezależnej opinii.
  ____________________________

  Co do meritum sprawy

  1. Nie ma sensu kopać się z koniem, a więc trzeba spełnić żądania mecenasa rzeczonego klienta zwłaszcza, że tekst z rp.pl, linkowany przez pana S.Balceraca, nie precyzował o jakiego Bieleckiego chodzi.
  Zatem, przeprosiny winny być umieszczone, ale winny dotyczyć wyłącznie przypisania rzeczonemu klientowi kwestii z caracalami.

  2. Tekst pana S.Balcerka nie musi zniknąć, należy tylko usunąć z niego informację dotyczącą rzeczonego klienta:

  "Teraz Bielecki lamentuje w Rzeczpospolitej, że zrywając negocjacje w sprawie zakupu drogich Caracali (cytat): "obraziliśmy Francję":

  3. "Pierwszy milion trzeba ukraść" - tu obywatel mecenas i jego rzeczony klient będą mieli spore problemy, żeby wykazać, iż rzeczony klient nie jest autorem tej celnej żydo-kapiatlistycznej maksymy. Informacja ta ni musi być usunięta z tekstu.
 • Dobra rada dla pana Ślusarka
  Chędoż się, Ślusarek
 • Nie możemy się poddawać
  Jeszcze dwa lata temu mielibyśmy przegrane w każdym sądzie, ale dzisiaj nie jest to już takie pewne. Artykuł Pana Stanislasa Balceraca - “Bielecki to konflikt interesów” oraz komentarze do niego, zawierają ogólnie znane fakty, powielane od lat w środkach masowego przekazu. Jak do tej pory Pan Bielecki siedział cicho i udawał, że one do niego nie docierają. Myślę, że gdyby to był inny, bardziej znany portal, to dalej siedziałby cicho, a tak myśli, że z Neonem wygra. Moim zdaniem nie należy się całkowicie poddawać. Trzeba porozmawiać z dobrymi prawicowymi prawnikami oraz postarać się o dowody, na tzw. "nieprawdziwe informacje", które pojawiły się w tym wpisie. Jest na szczęście jeszcze wiele osób, o znanych nazwiskach, które mogłyby nam pomóc. Pytanie tylko, czy będą chciały.
  Pozdrawiam Pana Oparę
 • I co teraz...
  Panie Staszku i co Pan narobił ?

  https://3.bp.blogspot.com/-MJWsKhb5rco/VlHtJQxpM6I/AAAAAAAANSo/tM9z1EHr5zw/w1200-h630-p-nu/strach%2Bl%25C4%2599k%2Bfibia.jpg

  pozdrowił;)
 • @Zorion 20:29:50
  Nie co Pan narobił, nie "Chędoż się, Ślusarek", tylko co teraz trzeba zrobić. Mamy na portalu tylu mądrych komentatorów, niech zabiorą głos w tej jakże ważnej sprawie. Chętnie przeczytałbym, co ma do powiedzenia np. Zygmunt Wrzodak.
 • @Bogdan 21:07:01
  Masz rację ! Ja nie mam możliwości działania w tych przestrzeniach, co mogę zrobić to wspieram wszystko to co polskie w zakresie małym ( jak tu i w stosunkach ze znajomymi ), ale zawsze .
  Ten portal dla mnie jest bardzo ważny, szkoda że strasznie atakowany programowo przez różne antypolskie organizmy. Na szczęście jest tu sporo inteligentnych Polaków blogerów i komentatorów.

  pozdrawiam ;)
 • Im dłużej żyję - tym mniej rozumiem Polaków.
  Szanowni Państwo,

  Dziękuję za komentarze, choć prawdę mówiąc - "w swojej nieskromności" liczyłem na dużo więcej komentarzy i zainteresowania tematem.

  Wydaje mi się, że sprawa jest poważna - a tu niestety. Wygląda inaczej.
  Oprócz Pana z Rzeczpospolitej i Pana Bogdana - niewiele komentarzy - niewiele wsparcia, motywacji do działań.
  Notkę opublikowałem 10 godzin temu.

  No cóż - być może znowu pomyliłem się i szczerze przyznaję, że ostatnio zdarza mi się to coraz częściej.
  Może więc to co się dzieje w Naszym Kraju - jest normalne, akceptowalne przez większość.

  Dochodzę do wniosku, że im dłużej żyję - tym mniej rozumiem Polaków.

  Ale takie są realia i nie ma sensu użalać się nad własnymi słabościami.

  Cisną mi się do ust słowa Mickiewicza:
  "Polały się łzy - Na moją młodość durną i chmurną;
  Na mój wiek męski - wiek klęski".

  A pytanie co dalej... Ciągle nie znam odpowiedzi...
 • @Ryszard Opara 21:52:00
  ----To nie jest użalanie się się nad własnymi słabościami----
  Właśnie to co się obecnie dzieje w Naszym Kraju - jest normalne i daje realną nadzieję na to, że Neon24 wyjdzie z tych oskarżeń mecenasa Ślusarka z tarczą.
  Kiedyś, jeszcze na Nowym Ekranie, mieliśmy jako blogerów kilku prawników, z Tomkiem Parolem na czele. Jako, że nie widać chętnych do pomocy, może więc telefon do przyjaciela (byłego?), sądzę że coś mądrego wymyśli i pomoże. Na 3obiegu często można przeczytać wpisy związane z prawem.
 • ------ przeczytałam dopiero
  --Pan Bielecki były Premier jeden z pierwszych . Sobowtór mojego, z przed 30 lat stróża nocnego , pilnował samochodów / paliwo na kartki./. Twarz żula. Miałam doczynienie z takimi twarzami.
  SŁUPY !! generalnie mają takie twarze . Kto to słupy ?? ano żule co to za połówkę dadzą swój dowód komukolwiek.

  Pan były premier - KTO GŁOSOWAŁ ?? NIKT GO PRZECIEŻ NIE ZNAŁ !!. Został postawiony jako SŁUP !! a pod dywanem, na którym on stał robiono GESZEFT !!.

  Gdyby ! POLIN była LECHIĄ to SŁUP, Bielecki / nie wiem jak w jidisz / WISIAŁ BY powieszony za nogi !!. Dzisiaj to ! truchło STRASZYŁOBY Z PRZYDROŻNEGO DRZEWA.

  ----------------------------------------------
  KAŻDY CZŁOWIEK na ziemi miał sen !, sen w którym musiał podjąć MORALNĄ DECYZJĘ a która wiązała się z jego STRATĄ .

  Pan Bielecki i jego BEZPRAWNIK już się osądzili . A czasy nastały BIBLIJNE !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pan Opara adoptował 6 dzieci ! - BÓG JEST z NIM !.

  Panie Bielecki !! CAŁA Polska pamiętająca tamte czasy GARDZI waściom.
 • @ninanonimowa 22:51:36
  --------------zapomniałam .....
  http://www.prawo.egospodarka.pl/grupy/Bankier-zydowski-Izaak-Blumenfeld-zostanie-premierem-RP,t,141138,8.html
 • @ninanonimowa 22:55:18
  ----------- i jeszcze JEDNO !! żyd ZŁODZIEJ na masową skalę ATAKUJE ,Polaka W JEGO WŁASNYM KRAJU -ZA prawdę !.

  Ps. PIERWSZY MILION trzeba ukraść / tu śmiech / powiedział ŻYD !!! PATRIOTA polski -Minister Wilczek.
 • Panie Ryszardzie
  Chyba nie warto rozdmuchiwać tego dosć mizernego bytu, mam na myśli te zdanie o milionie bo sprawę pomyłki z nazwiskami w tekście wyjaśnił i przeprosił p. Balcerak, szukać prawników by im nabijać kabzę, sprawę widzę jako dość prostą.
  Jako własciciel portalu wiadomo wszystkich tekstów, precyzji ich treści, sam czy z pomocnikami Pan nie upilnuje, no ale odpowiedzialność jest. Myślę że wystarczą przeprosiny parę linijek jako pański post i spokojnie te swoje parę dni niech się osuwają do dołu i znikną z oczu choć pozostaną.
  I żadnych tam mecenasowych formatów, zamiast się upierać to myślę że się zastanowią czy warto załatwiać sobie zwiększone publicity które dopiero może nastąpić, sprawy w kraju co do sądownictwa idą w dobrym kierunku, chyba premierkowi nie tęskno do osobistego przyspieszenia.
 • @Autor
  ...trzymając się meritum sprawy: od strony formalnoprawnej wygląda to tak, że skoro ewidentnie zostały pomylone osoby, to należy umieścić sprostowanie, ewentualnie jakieś zdawkowe przeprosiny i nie zawracać sobie tym głowy. Adwokat pójdzie do sądu jeżeli jego i jego klienta w tym wypadku słuszne żądania całkowicie i z premedytacją nie zostaną spełnione. Jeżeli zostaną spełnione w stopniu wyżej opisanym, będzie miał bardzo mierne podstawy by się sądzić - bo nie będzie mógł wykazać ani odmowy naprawienia szkody, ani złej woli ani celowego działania na szkodę jego klienta - będzie jedynie nieporozumienie, które zostało naprawione przez sprostowanie i jakieś wyrazy ubolewania, do tego bez zbędnej, jak rozumiem, zwłoki. Z tym nie chodzi się do sądu.

  Sprawa życiorysu JKB nie ma tu nic do rzeczy - zarzut dotyczy konkretnego zdarzenia publicystycznego i niczego więcej.

  Nie zmienia to w niczym faktu, że warto byłoby prześledzić karierę rzeczonego i jako polityka i jako prezesa banku pod kątem prawa karnego i Racji Stanu - ale to osobna historia, dotycząca zresztą wielu polityków. Wielu zasługuje na osądzenie i karę, ale to wymaga procesu, udowodnienia winy raczej umyślnej niż nieumyślnej. To z kolei wymaga wcześniejszej rewolucji w sądach....trudna sprawa

  pozdrawiam
 • @Autor
  Sprawa jest banalnie prosta "co ma wisieć, nie utonie" i na odwrót..

  To jest takie proste.. uznać kanciasty stół i grubą kreskę za nielegalne,
  KOR i KLD i późniejsze popłuczyny typu POPiS za zorganizowane grupy przestępcze będące odłamem Koshernostry światowej..

  Proste, ale niewykonalne :(

  Teraz pozostaje Panu napisać sprostowanie i przeprosiny.. w kraju gdzie trójwładza jest w rękach mniejszości eskimoskiej, sprawiedliwości i prawa nie uświadczysz w temacie ichniego współplemieńca..
  Na to aby Naród jako Suweren upomniał się o Swe prawo, do rządzenia krajem, zapisanym w konstytucji przestałem dawno liczyć..

  Cała nadzieja w zdeterminowanym samotnym wilku, bo ani ja, ani Pan tej stajni Augiasza nie posprzątamy za pomocą środków ostatecznych..
 • Wniosek dodatkowy
  Widać, że żydo-reżimowy element uważnie śledzi niezależną, nieżydowską publicystykę i chyba czasami się zastanawia, czy to wszystko któregoś dnia źle się dla niego nie skończy.
 • @rymark 01:11:22
  Przepraszam pana Stanisława Balceraca za pomyłkę w ostatniej literze nazwiska, w środku nocy uległem "atawizmowi" że c to k.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031