Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 2270 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Wybory 2015 – Quo Vadis Polsko?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszelkie znaki nad Polskim Niebem i Ziemią wskazują, że nadchodzi nowa era.

Wybory wygrał PiS, nie było żadnej konkretnej alternatywy. Nie wiadomo jeszcze, czy PiS będzie rządził sam czy będzie potrzebował koalicjanta. Ale prawdopodobnie to bez znaczenia.

Faktem jest i słowo stało się ciałem. Prawo i Sprawiedliwość, będzie miało przewagę oraz kontrolę nad Urzędem Prezydenta, Senatem i może Sejmem. To jedyna, prawdziwa szansa, aby zmienić bieg historii Polski a za tym i... Unii Europejskiej, może reszty naszego świata.

Zawsze twierdziłem, że Polska nie nadaje się do demokracji Parlamentarno-Gabinetowej... Zwykle w historii, kończyło się to dla Naszego Kraju źle. Tak było w czasach Królestwa oraz zawsze potem. Jest to głównie wina Polaków skłonnych do anarchii, sporów, gardłowania.

W rezultacie, zawsze źle było z konstruktywnym działaniem w interesie Polskiej Racji Stanu - na przedpolach pokoju.
Powód prosty: Polska polityka opierała się na partiokracji i koterii określonych dynastii czy grup interesów. A historię wygrywa się nie na polu bitwy ale przy stole, mapie i właściwych negocjacjach racji stanu. Oczywiście trzeba działać z pozycji siły i mieć ją za sobą. Siłę daje jedność narodu i jego reprezentacji - elit politycznych. Koło dziejów sprzyja tylko silnym.

Niewątpliwie nasi sąsiedzi: Rosja, Niemcy odegrali historycznie wielką rolę w osłabianiu potęgi, potencjału Rzeczpospolitej, wykorzystując wady i słabości naszego narodu. Robili to jednak w interesie, swojej własnej racji stanu. Trudno mieć o to do nich pretensje. To jest polityka a nie romanse.

Jestem gorącym zwolennikiem zmiany ustroju i systemu sprawowania władzy w Polsce. Konieczne jest wzmocnienie Urzędu Prezydenta i przekazanie władzy wykonawczej w jego ręce. Prezydent jest apartyjny - formułuje Rząd i odpowiada za sprawne funkcjonowanie Państwa. Rola Sejmu czy Senatu (o ile Senat ma rację stanu), powinna być ograniczona do spraw ustawodawczych.

Dziś wiadomo wszem i wobec: Polska potrzebuje gruntownych, strukturalnych reform. We wszystkich niemal dziedzinach życia publicznego: Administracji, Wymiaru Sprawiedliwości, Sądownictwa, Służby Zdrowia i Opieki Społecznej, Szkolnictwa, Bezpieczeństwa Kraju.

Najważniejsza jest jednak absolutnie, właściwa reforma finansów Państwa i NBP. Bez tego żadna inna reforma jest praktycznie niemożliwa.
 
Aby jednak tego wszystkiego dokonać – konieczna jest siła, wola i stabilizacja polityczna. Potrzebna jest silna władza centralna. Czy to możliwe? W obecnym systemie sprawowania władzy – NIE.

Konieczne propozycje reform muszą być dziełem ekonomistów i fachowców w danych dziedzinach. Politycy, Sejm - powinni jedynie nadzorować wprowadzanie reform w życie.

W najnowszej naszej historii, szczególnie czasach tzw. transformacji ustrojowej, było kilka szans aby jedno ugrupowanie polityczne miało kontrolę nad Państwem. I zawsze, kończyło się to – rozpadem formacji albo stworzonej przez nią koalicji.

Nigdy nie byłem zwolennikiem SLD, czy AWS. Nie jestem wielkim sympatykiem PiS, ani też żadnego układu partyjnego.
Ale były czasy, kiedy SLD mógł mieć samodzielnie kontrolę nad Parlamentem – szedł w góre z sondażach publicznych. I nagle wyskoczył Premier Belka ze swoim podatkiem, i wtedy... zaczęła się degrengolada lewicy, która przeszła do opozycji.

Podobnie było w czasach AWS. Była historyczna szansa stabilizacji politycznej opartej na współdziałaniu związków zawodowych i ugrupowań partyjnych.
Wtedy Premier Tomaszewski, rozpoczął reformę Służb Wewnętrznych. Historia zatoczyła się podobnym kołem. AWS zniknął z kalendarza.

Być może to zbieg okoliczności, leżący w naturze Polaków i demoralizacji jaką daje władza. Może były to działania sił zewnętrznych, pozapartyjnych, które w sytuacjach grożących utratą kontroli (poprzez przejęcie kontroli), celowo prowadziły do upadku formacji, bałaganu parlamentarnego, ustrojowego.

Tak - aby Polska nie zmienila obecnego kursu na równi pochyłej w niebyt. Bo przecież to nie w interesie antypolskiej racji stanu.

Mam wielką nadzieję, że tym razem PiS nie przegapi dziejowej szansy. Mając kontrolę nad Urzędem Prezydenta, Sejmem i Senatem – nie potrzebuje żadnych koalicji partyjnych.

Jedyną koalicją, którą powinno zawrzeć Prawo i Sprawiedliwość – jest koalicja z Narodem – a przy pomocy konstytucyjnego narzędzia – REFERENDUM – przeprowadzić wszystkie konieczne zmiany ustrojowe a następnie wszystkie konieczne reformy strukturalne.

Przyznaję – potrzebne są do tego: siła i stabilizacja polityczna ale także “polityczne JAJA” – Mam wielką nadzieję, że tego wszystkiego PiS nie zabraknie.

Ryszard Opara
PS. Pisałem o tym już wiele. Wiem jak to wszystko zrobić, choć zdaję sobie sprawę, że NIKT nie będzie chciał mojej rady ani mnie słuchał.
Nichaj jednak żywi nigdy nie tracą nadziei.

KOMENTARZE

 • @autor
  Szanowny Panie Ryszardzie Opara

  Pozwoli Pan że zacytuję - "Prezydent jest apartyjny - formułuje Rząd".

  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/703437,jan-miodek-formowac-i-formulowac,id,t.html?cookie=1

  Jeżeli Polak nie zna języka polskiego, to na Boga - kto ma ma go znać?

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Jeśli napiszę - "Polski Samochód", to nie oznacza że jestem Wielkim Patriotą Polskim, tylko debilem, który nie zna podstaw polskiej ortografii.

  Podobnie jest z "Rządem", obojętne, czy jest to "Polski Rząd", czy zwykły "Rząd".

  A nawet Nierząd:-))))

  Polak powinien znać język ojczysty i w miarę sprawnie się nim posługiwać.
 • @nonscolar 20:30:54
  Rozpędziłem się.

  Chodziło mi o "formułuje".

  Kłania się polski język obcy.

  :-)

  Jeszcze raz pozdrawia

  noscolar
 • @nonscolar 20:30:54
  Trafnie :)
 • @Autor
  Ja myślałem, że Autor już wyemigrował a tu masz ci babo placek
  znowu te górnolotne słowa.
  Kolorowe jarmarki, baloniki na druciku :)
 • @autor
  Cytuję -

  "We wszystkich niemal dziedzinach życia publicznego: Administracji, Wymiaru Sprawiedliwości, Sądownictwa, Służby Zdrowia i Opieki Społecznej, Szkolnictwa, Bezpieczeństwa Kraju"


  Małymi literami!!!!!!

  Czemu Pan zaśmieca język polski?!
 • @nonscolar 20:38:10
  bo autor jest Humanistą, Polakiem, i Patriotą. Takie trzy w jednej osobie...
 • @autor
  Patrząc na spokojnie na Pana tekst, pomijając ortografię, przykro mi to stwierdzić, ale zarówno opis jak i oceny historyczne rażą niestety naiwnością.
 • Szanowny Panie Ryszardzie.
  Czemu niektórzy się na Pana tak zawzięli? Pisał Pan poprzednio, że te prawie 30 lat propagandy rezimowej zrobiło z większości naszych rodaków debili. Pomału do tej oceny się przekonuje.
  Mam tylko jeden problem, już kupiłem dom i zamierzam w niedalekiej przyszłości wracać do Kraju z emigracji do USA. Nie wiem czy wstrzymać ten proces.
  Pozdrawiam Pana.
 • @Autor
  5* za to,żeś zmartwychwstał..
  pomijając życzeniowość względem PiSu i ich ocenę..
  porozmawiajmy o Neonie; wklejając link z youtuba w komentarzu nie pojawia się film, słyszałem, że to problem serwerów i braku pieniędzy..
  Ile potrzeba miesięcznie na bardziej wydajne serwery?
  Jest potrzeba, albo to ściema? Jeżeli jest to potrzeba to można zrobić zrzutkę celową, ja mogę zobligować się, że zrobię zlecenie stałe na comiesięczny przelew 10zł, ale tylko i wyłącznie w celu poprawy technicznej portalu, zrzucać się na kamerę i pensję dla Carcinki czy tam innej nie mam zamiaru, ale jeśli trzeba to zapłacę aby portal i moje komentarze mogły funkcjonować w pełnym ich wymiarze..

  Ile potrzeba aby w komentarzach pojawiały się "filmy"????
  proszę o odpowiedź i proszę mieć na uwadze, że tu wielu profesjonalistów jest i każde kłamstwo z chęcią rozliczą..

  Pozdrawiam
 • ------- hm... zdania są podzielone
  http://davidicke.pl/forum/wybory-parlamentarne-2015-t15188-90.html#p196555
 • @nonscolar 20:41:24
  język polski ewoluuje, a TW Miodek nie jest wyrocznią.. ja piszę Naród i naród, Polak i polak, różnice są nieosiągalne dla TW Miodka, który w słowniku języka polskiego nie znajdzie określenia "polactfo", do którego sam zalicza się.. jesteś takim purystą językowym, a nie rozumiesz, że językiem można bawić się, można nim przekazywać wiadomości i emocje wbrew jakimś tak zasadom ustanowionym przez jakiegoś TW czy innego sekretarza, bo że mickiewiczowskim językiem nie piszesz to chyba Sam przyznasz??
 • @wk..ny 21:45:15
  Językiem polskim w niedościgły sposób bawił się Lem, nieźle bawił się Barańczak.

  Pan Ryszard Opara język polski tylko kaleczy.

  To, że profesor Miodek był TW, niczego nie zmienia.

  Skup się.

  pozdrawia

  nonscolar
 • ----- PIS przyjaciel Ameryki -której ???
  https://www.youtube.com/watch?v=cY-IUJoj3Uw
 • @Marx 8888 22:03:01
  https://www.youtube.com/watch?v=4EyGOBL7GgY
  nie masz racji, problem mam zawsze, a nie używam pierwszej wersji..
 • @nonscolar 22:00:40
  Ja Rysia nie bronię, tylko nie lubię purystów..
  Kaleczenie języka polskiego to: "jadem karem po hajłeju"
  Język polski ma to do siebie, że jest polski i tworzą go Polacy.
  Obecnie mamy XXIw. i w język polski weszły nazwy jak laptop, smartphone;
  używamy anglicyzmów, rusycyzmów, germanizmów, to objaw globalizmu, czy to dobre, czy złe nie mi oceniać, ale to jest fakt bezsprzeczny.

  Ostatnio napisałem "polacy" i admin tego nie zrozumiał i mi korektę zrobił.. pewnie myślała, że kaleczę.. a ja jestem ponad to i bawię się formą..
  ale i tak twierdzę, że treść jest ważniejsza od formy. Jest tu wiele tekstów, gdzie forma jest tak przeintelektualizowana, że treści nie widać.. ja staram się zachowywać proporcje, ale dbam o język ojczysty, co nie znaczy, że piszę Mickiewiczem..

  Podstawową funkcją języka jest komunikacja, jeżeli napiszę "morze jótro pojade nad może"; to nie powinieneś wytykać mi błędów, tylko zazdrościć mi spalonej starej ryby w starym oleju w cenie 50zł, z frytkami oczywiście równie dobrymi ;)))
 • @ninanonimowa 22:01:41
  To co pokazujesz w filmie może być realne, ale wystarczy nasza determinacja i odwaga, a wrogów naszej cywilizacji możemy zdmuchnąć tak jak zdmuchuje się świeczkę.

  Jestem przyjacielem takiej Ameryki jak na tym krótkim filmie:

  https://www.youtube.com/watch?v=e5EPfu-M9Bc

  Niestety, nie wiem czy ktoś to tłumaczył na polski.

  Pozdrawiam.
 • @wk..ny 22:53:06
  Może nad morzem tylko morze szumi, a może las?

  :-))

  Tekst pana Opary nie zawiera zabaw językowych, tylko zwykłe błędy.

  Niestety.

  Nie ma sensu bronić przegranej sprawy.

  pozdrowienia od nonscolara

  I plis - zakończmy na tym.
 • @nonscolar 20:30:54
  Szanowny Panie nonscolar,

  Dziękuję za uwagi. Widzę, że przywiązuje Pan wagę do rzeczy bez znaczenia.

  Tak piszę Polski (przez duże P) pomimo, że to przymiotnik i powinno się pisać przez małe "p".

  Ale ja mam wielki naprawdę szacunek do Polskości i nie potrafię pisać tego inaczej. Tak samo jak mam szacunek dla instytucji Państwa (przez duże P)
  bo uważam, że w niektórych przypadkach zasady Polskiej gramatyki są złe, niewłaściwe. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy istotnych i wartościowych.

  I np, "polish" po angielsku znaczy polerować, a Polish znaczy Polski.

  Nie zmienię swoich zasad szacunku do spraw dla mnie ważnych.
  Zawsze będę pisał Naród Polski albo Nasz Kraj w odniesieniu do Polski przez duże litery.

  A Pan, czemu się podpisuje z małej litery n - nonscolar. Zresztą czasami Pan pisze "noscolar" to przecież niezgodne z ortografią Polską.

  Na koniec chciałbym dodać, że moja notka była na temat ostatnich wy-borów do Parlamentu. Mam nadzieję, że Pan to zauważył. Tymczasem Pan pisze kilka komentarzy na temat błędów mojej ortografii.

  Jeżeli to tak bardzo Pana razi - a treść jest nieistotna, proponuję na przyszłość ignorować moje artykuły.

  Pozdrawiam
 • @Wiktor Smol 20:35:26
  Szanowny Panie,

  Serdeczne dzięki za wspaniały, merytoryczny komentarz do mojej notki.

  Od teraz, będę wiedział, że mogę na Pana przychylność zawsze liczyć.

  Pozdrawiam
 • @Wiktor Smol 20:37:50
  Szanowny Panie Wiktorze Smol,

  Przykro mi, że Pana rozczarowałem i nie wyemigrowałem.

  Ale jeszcze trochę wysiłku z Pana strony, więcej podobnych komentarzy i stanie się to możliwe.

  A tak miałem nadzieję, że z kim jak z kim ale z Panem - kolorowe jarmarki i baloniki na druciku - będą udane.

  Po co nam górnolotne słowa. Wystarczy piosenka, ku uciesze gawiedzi.

  Pozdrawiam
 • @nonscolar 20:49:47
  Szanowny Panie nonscolar,

  Pan wybaczy, że zaśmiecam język polski małymi literami a w dodatku moje opisy i poglądy rażą Pana naiwnością.

  Niestety, tak się złożyło, że do Pana doskonałości i wrodzonego geniuszu brakuje mi wiele. Nigdy tego nie osiągnę.

  A że zdefiniowałem siebie jako Polaka, Humanistę i Patriotę - takie trzy w jednym - to już prawdziwy, niewytłumaczalny szczyt bezczelności. Mam nadzieję, Pan Smol zrozumie i wybaczy również.

  Proszę więc wybaczyć moje grzechy. A na przyszłość proponuję unikać czytania moich tekstów - to strata czasu.

  Pozdrawiam
 • @Spokojny 21:28:37
  Szanowny Panie,

  Proponuję dobrze się zastanowić. Nie zna Pan realiów życia w naszym kraju.
  To może być dla Pana szok.

  Dla mnie była to olbrzymia i bardzo nieprzyjemna niespodzianka.
  Ale jednocześnie przyznaję. Nie żałuję swoich decyzji i traktuję je jako naturalną kolej rzeczy życia.

  Nie zrozumie Pan nigdy głodu, dopóki chociaż raz nie będzie Pan głodny.

  Polska jest krajem oszustów i złodziei oraz debili.
  Przykład idzie od góry - od obecnych elit politycznych.

  Pozdrawiam Pana
 • @Ryszard Opara 23:23:01
  Panie Ryszardzie (przepraszam, że tak bezpośrednio).

  Jakoś tak samo wyszło.

  Po prostu denerwują mnie ludzie, którzy myślą, że używając wielkich liter niezgodnie z zasadami polskiej pisowni (pisząc na przykład: Polski Złoty, Suwerenna Niepodległość, Polska Pisownia itepe itede...) dowodzą tym swojego patriotyzmu.

  Niestety - czasami bywa odwrotnie.

  Patriota powinien dbać o czystość języka.

  Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy się ze mną zgodzą. Cóż - trudno.
  Zdania nie zmienię.

  Odnośnie wyborów.

  :-)

  Rozpisałem się dzisiaj, bo nie wierzyłem, że dożyję czasów, gdy wyborcy wytną w pień lewaków, lewicę i PO. Dlatego jestem trochę "nadaktywny".

  Ale, jak sądzę, specjalnej krzywdy nikomu nie zrobię.

  Pozdrawiam Pana serdecznie, życzę Panu jak najlepiej i proszę o wybaczenie - co złego, to nie ja.

  nonscolar

  PS. nonscolar to zwykła ksywa, nie przywiązuję do niej wagi, chociaż trochę się z nią zżyłem, jak ze starą gderliwą żoną :-)
 • @wk..ny 21:35:49
  Szanowny Panie,

  Dzięki za życzliwość i wyrazy zrozumienia.

  Odnośnie Neonu - serwery i cała obsługa Neonu - to kilka tysięcy złotych miesięcznie. Powoli pracujemy nad tym i mam nadzieję, że wkrótce problemy będą rozwiązane. Myślę też, jestem przekonany, że cały czas mamy do czynienia z dywersją, której zależało by na zamknięciu Neon24.

  Tak czy inaczej - deklaracja 10 zł miesięcznie niczego nie zmieni. To kropla w morzu potrzeb - gdyby okazało się masówką wielu kropel - może wtedy... Na razie najuprzejmiej dziękuję za chęć pomocy.

  Tymczasem będę walczył sam a jak przegram - trudno. Zapewne Nikt nie zauważy upadku czy zamknięcia Neon24, wielu nawet się wprost ucieszy.
  Może warto komuś sprawić radość.

  pozdrawiam
 • @nonscolar 23:03:44
  Szanowny Panie,

  Jakie to szczęście, że mam takiego cenzora i edytora jak Pan.

  Kończyłem szkoły i język Polski w Naszym Kraju i z tego przedmiotu miałem piątkę (jeszcze wtedy była to możliwie najlepsza ocena. Szóstek nie było wtedy w użyciu.

  Rozumiem, że popełniam kardynalne błędy ortograficzne i powtarzam, że robię to z całkowitą świadomością. Celowo.

  Rozumiem też, że mój tekst jest nawet niegodny uwagi czy komentarza.

  Taka jest teraz Polska właśnie,

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 00:02:22
  O rany.

  Dobrze. Jeszcze raz przepraszam.
  Nie będę komentował.

  Niestety, nic na to nie poradzę, że dla mnie język polski to "język polski", a nie "język Polski", ani "Język Polski".

  Uważam, i nic tego nie zmieni, że Polak powinien pisać i mówić po polsku, a nie po "Polskiemu" albo jak LoneStar1776 - po "POLSKAWEMU".

  Sorry (wiem, że to nie po polsku :-)))), ale zdania nie zmienię.

  Niemniej jednak serdecznie pozdrawiam w tym pięknym dniu, w którym poległa duża część lewactwa.

  nonscolar
 • Panie Ryszardzie,
  właśnie o to idzie.
  Musimy dać szansę PIS-owi, patriotycznej frakcji gdzie jest wielu prawych ludzi.
  Jedni powiedzą: tak wygrali wybory, inni, że mleko się rozlało ale przecież została odsunięta od władzy sitwa, która zagrażała temu państwu.
  I to jest zwycięstwo po ośmiu latach całkowitej ciemności.
  Jeżeli czekaliśmy osiem długich lat to jeden rok dłużej nas nie zbawi.
  Pozdrawiam.
 • @LoneStar1776 00:16:08
  Nie męcz się.
 • @LoneStar1776 00:16:08
  Szacunek należy się wszystkim mającym odwagę niezłomnym, nie
  szukających korzyści materialnych, rozgłosu, najczęściej anonimowych,
  poświęcających swój prywatny czas Bohaterom.

  ---------------

  To jest baranie niegramatycznie.
 • @LoneStar1776 00:16:08
  Tak na marginesie.

  Kaleczysz język polski jak jakiś przygłup lub dyslektyk.
  Jeśli się trochę bardziej postarasz, pokonasz Czeczetkowicza.

  Baranie
 • @nonscolar 00:16:50
  Rze terz siem mociómpan czepia lódzi, zamiast skópić siem na tekście.
  Ja mam kompóterowego korektora, co poprawia moje błendy odrazu.
  Muj kompóter jest mondry aczy mociópan jest mondry to niewiem.
 • @lorenco 01:02:58
  Bingo !!!

  Szanownemu Panu najwyższy szacuneczek.

  pozdrawiam i do usłyszenia

  nonscolar
 • @wk..ny 22:53:06
  są tacy, co używają anglicyzmów ze zrozumieniem ich semantyki, inni nie, używają słów, których znaczenia nie rozumieją,

  wymyślenie polskich odpowiedników sprzyja temu, aby Polacy używali słów, które rozumieją.

  Ja nigdy nie zaakceptuję używania anglicyzmów. Nawet takich, jak marketing. Robiłem kiedyś test na absolwentach Akademii Ekonomicznej. Żaden z nich nie potrafił jasno wytłumaczyć, co to jest.
 • @Ryszard Opara 23:42:53
  Ja bym to co nieco doprecyzował,

  Polska jest krajem oszustów i złodziei, oraz cwaniaków udających debili.
 • @nonscolar 00:20:47
  Tak już zupełnie spokojnie i bez emocji, to język jako narzędzie przenosi (przynajmniej ma to robić) od czasu do czasu bardzo złożony komunikat emocjonalny i pozornie niemerytoryczny. Tak było w tym przypadku, gdzie emocjonalna hiperbola Autora, była jaskrawa, dotyczyła TEGO momentu historii i warto byłoby porozmawiać o nim, a nie o niej jako takiej. Zawsze oczywiście można uczepić się wątpliwej konieczności ( o niej decyduje Autor, a nie czytelnik) i nazwać ją błędem, ale wtedy trzeba będzie tropić błędy hiperboli aż do Galla Anonima. Autor proroczo ujął wartość takiej pogoni między wierszami pisząc, że byłby może oto czas WSTAĆ I IŚĆ RAZEM, ale On, Autor, spodziewa się raczej konieczności nieustannych wykładów na temat "WSTAĆ, Wstać czy wstać?", a po roztrząśnięciu tego fenomenu, kolejnej serii w temacie "IŚĆ, posiedzieć czy zasnąć?" Powtarzam, by z kolei moja wypowiedź nie posłużyła do stworzenia równoległego języka, hiperbola (w różnych zakresach) może być i jest środkiem wyrazu stosowanym nagminnie, czasem zupełnie bez sensu, a czasem z sensem trudnym do przecenienia. Jako, że tym razem chodzi o wspólną, a nawet Wspólną Sprawę, wydaje się ona koniecznym środkiem wyrazu, biorąc pod uwagę zaangażowanie Autora, a czytelnikowi pozostaje ocena merytoryczna zaangażowania, nie języka, język jest całkowicie poprawny, przeniósł komunikat, stan duszy Autora, Jego emocje i Jego marzenia. Gramatyka to zasady korzystania z języka, a nie instrukcja obsługi człowieka, parafrazując, to język jest dla człowieka, nie odwrotnie. Serdecznie Pana pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 23:53:33
  to, że Pan "walczy " sam, jest skutkiem pańskich decyzji i zachowania.
 • Quo Vadis Polsko? Po QUATRO !
  .
  Witam Autora!

  System parzystej trójki zapisany w polskiej konstytucji, od wieków nie zapewnia Polakom rozwoju gospodarczego, bez zadłużania.

  Czas na prawdziwy system DEMOKRACJI

  Paweł Kukiz w swoim projekcie zmiany systemu może, skorzystać z naszego gotowego systemu binarnego czwór-władzy Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej .

  Zmiana systemu, bo -

  DEMOKRACJA musi być zgodna z prawdą matematyczną.
  http://m.neon24.pl/638a111d17abbeb235e35a9c22328f30,12,0.jpg


  Jesteśmy dumni, że Właściciel Neon24.pl jest w KPDK Honorowym Członkiem
  http://m.neon24.pl/7e83d55fc271a0da99f57ab831d3d711,2,0.jpg
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • Aż dziw, że Autor nie napisał...
  że PiS jest partią na pasku syjonistów amerykańskich, który zagraża strategicznym interesom Rosji. Na Neon24 było wiele artykułów w tym temacie.
 • @nonscolar 00:20:47
  Szacunek należy się wszystkim mającym odwagę niezłomnym, nie
  szukających korzyści materialnych, rozgłosu, najczęściej anonimowych,
  poświęcających swój prywatny czas Bohaterom.

  ---------------

  To jest baranie niegramatycznie.
  ========

  To prawda, to jest niegramatyczne baranie.
 • @Talbot 12:28:48
  Autor napisał, Ale prawdopodobnie to bez znaczenia, czy sam będzie rządził PiS.

  "To jedyna, prawdziwa szansa, aby zmienić bieg historii Polski a za tym i... Unii Europejskiej, może reszty naszego świata."

  Bo nic nie wynika z ilości artykułów, tak samo jak mieszanie w szklance nie daje słodszej herbaty:))
  Pozdrawiam
 • PANIE PREZESIE...
  Przyjacielu. Pamiętaj, że w Polsce oprócz ludzi zagubionych, nieszczęśliwych i mało-sensownych masz jeszcze nas, Twoich oddanych przyjaciół. A w tym gronie - że jestem i ja. Jesteś mi potrzebny. Bijemy się ze Złymi Ludźmi zarządzającymi patologicznie służbą zdrowia. Ty jesteś tym dobrym zarządcą, który powinien być wiceministrem i załatwiać różne sprawy. Chcę z tobą iść do Radziwiłła i Cię wesprzeć. Nie jesteś sam, pamiętaj.
  [poklepał go przyjaźnie po ramieniu]
  No, to głowa do góry i ruszamy w bój! Wodzu, prowadź nas na Kowno!
  [zażartował nawiązując do tradycji piłsudczykowskiej]
 • @Eugeniusz Sendecki 13:30:49
  Panie Doktorze,

  Dziękuję serdecznie za dobre słowo i wsparcie. Możemy spróbować.

  Proszę sobie wyobrazić, że ostatnio zwróciło się do mnie już parę osób - sugerując abym postarał się o stanowisko doradcy - dla osób przejmujących władzę - w sprawach Służby Zdrowia.

  Oni twierdzą, że do tego się nadaję.

  Na pewno mało jest osób, (być może nawet nikt), które znają tak jak ja - i to z praktyki, jak funkcjonuje Służba Zdrowia w: Australii, USA, Kanadzie, Anglii, Niemczech, Szwajcarii.

  Nie jestem przekonany.
  Przecież nie jestem z żadnej partii, z żadnych służb ani układów.
  Z tych właśnie powodów - nie mam szans.

  Nieważna jest przecież w Naszym Kraju racja.
  Ważne jest kto ją głosi.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @goodness 11:24:08
  Szanowny Goodness,

  Dziękuję serdecznie za dobre słowo i wsparcie.

  Jestem również dumny być Honorowym Członkiem Waszego Klubu -
  Polskiej Demokracji Kwantowej.

  Mam nadzieję, że wspólnie zrobimy coś dobrego dla Naszego Kraju.

  Pozdrawiam Serdecznie
 • @Talbot 12:28:48
  Szanowny Panie Talbot,

  Ja nigdy nie byłem przeciwnikiem PiS a tym bardziej nigdy nie twierdziłem, że ta partia "jest na pasku syjonistów amerykańskich, który zagraża strate-gicznym interesom Rosji.

  Jestem w sumie, przynajmniej obecnie osobą całkowicie apartyjną, nie związaną z nikim: ani partią, ani służbami ani żadną grupą interesów.

  Jedyne moje zastrzeżenia i obawy względem PiS, wynikają z tego, że jestem przeciwnikiem Układu Okrągłego Stołu. A jest oczywistym, że politycy PiS - byli aktywnymi sygnatariuszami tego Układu OS.

  Natomiast w obecnej sytuacji geopolitycznej, uważam, że trzeba zrobić wszystko co jest w interesie Naszego Kraju. PiS ma unikalną szansę aby tego dokonać. Należy działania w interesie Polskiej Racji Stanu wspierać.

  Kwestia Rosji - to nieco osobna sprawa.
  Moim zdaniem pragmatyka polityczna, nie może kierować się wyłącznie emocjami i historią.
  Nie można oczywiście zapominać tradycji, historii. Trzeba się uczyć z niej.

  Ale obecnie w interesie Polski, leżą dobre, partnerskie, pragmatyczne stosunki ze wszystkimi sąsiadami - w tym oczywiście z Rosją.

  Niemcy, kraje UE i USA zawsze traktowały Polskę przedmiotowo - jako narzędzie własnych interesów i polityki.
  Zwłaszcza Niemcy zapisały się w historii RP bardzo źle. To nie znaczy, że musimy obecnie traktować ich wyłącznie jako wrogów.

  Pragmatyka polityczna - nakazuje określone strategie i rozwiązania.
 • @goodness 12:45:38
  Szanowny Goodness,

  Uważam, że PiS ma wyjątkową, historyczną szansę przeprowadzenia koniecznych reform w Naszym Kraju.

  Jest to możliwe, pod warunkiem, że PiS będzie się kierował w swoich działaniach Polską Racją Stanu - a nie interesami partii czy grupy koterii.

  Jedynym koalicjantem dla PiS powinien być Naród.
 • @Ryszard Opara 15:31:53
  Zamiast komentarza

  https://www.youtube.com/watch?v=f4OmU0pKmo8
 • @Ryszard Opara 15:10:39
  .
  Coś dobrego, to już zaczeliśmy, bo pierwsi szanujemy w Polsce matematykę, dla kopii darmowej w najwyższych urzędach III RP.

  Ja jestem wierny składanej w wojsku przysiędze, a Pan zawodowo jest wierny składanej przysiędze Hipokratesa. http://adonai.pl/life/?id=110 Pani Helena Huber jest najodważniejszą Polką tworzącą kwantowo fundamenty demokracj w Polsce, mamy członków Rodaków na Sycylii, Hiszpanii i w Kraju.

  Wynik naszgo działania jest widoczny w samej wiedzy Polaków, pełnej świadomości, że nam serwowana większość decyzyjna organizmu na 51%, daje organizm bardzo chory, niedołężny, wmagający pomocy trzecich osób.

  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej, którego jesteśmy członkami, pokazuje prawdziwy zdrowy schemat, dla całego organizmu demokracji w Kraju nad Wisłą.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @Ryszard Opara 15:31:53
  Nazywam się Jerzy Dobrowolski. My w Klubie, jesteśmy zgodni Panie Ryszardzie w swoich działaniach, dla Polskiej Racji Stanu i wzajemnym szanowaniu się ludzi.

  Jesteśmy na jasnej stronie demokracji:) Każdy wie z kim rozmawia i kto podpowiada.
  PiS jest olbrzymią partią i mam nadzieję, że też przejdzie na jasną stronę demokracji.
  Czy wystarczy świadomość budowy zdrowego całego organizmu demokracji zgodnie z naszym zdrowym schematem łączności jak niżej?

  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @stanislav 15:44:21
  A co Pan powie na taki program?
  https://www.youtube.com/watch?v=yc22UKHcgIU
 • @Spokojny 23:00:41
  Witam Cię serdecznie- właśnie wspominałam, że ostatnio nie spotykam Cię na portalu- więc miło mi. Pozdrawiam. Helena
 • Pan Opara
  Gdzie można znaleźć Pana udokumentowane pochodzenie do czterech pokoleń wstecz?
 • @nonscolar 00:16:50
  Posłuchaj chłopcze ! Parę godzin temu uczyłeś mnie- nawet się cieszyłeś, że uczysz humanistkę i nauczyciela na emeryturze, a teraz przyszedłeś szkolić wykształconego Człowieka.
  To nawet dobre, bo masz okazję podszkolić się nieco, powiedzmy- z kultury...
  A tak na marginesie; ja te używam dużych liter podobnie, jak Pan Opara- bo litery również mówią- ja umiem je odczytywać, wiec i Ty możesz się tego nauczyć...Wzbogacisz tym swój język polski i będziesz mówił po Polsku, w poprzez to będzie przez Ciebie mówił Duch Narodu, i ubogacisz Naszą Polką Mowę... Czego Tobie serdecznie życzę złośliwy polaku... Zgadnij, dlaczego ostatnie słowo napisałam z małej litery?- bo widzisz, dla mnie Pan Opara jest POLAKIEM, a ty maluczkim człowiekiem, chwytającym się drobiazgów....
  Pozdrawiam. Humanistka....
 • @nonscolar 01:00:54
  Moja uwaga: Język Polski najbardziej jest kaleczony brakiem kultury;

  //Kaleczysz język polski jak jakiś przygłup lub dyslektyk.
  Jeśli się trochę bardziej postarasz, pokonasz Czeczetkowicza.

  Baranie//
  OWIECZKO ! ! !
 • @CyprianPolak 20:06:15
  Kształt i wymiary czaszki też ci się przydadzą? Zgłupiałeś człowieku do cna?
 • @kimur 21:30:24
  Abstrahując w tej chwili od kogokolwiek na tym portalu, czy związanego z portalem

  rozumiem, że dla ciebie oczywiście jest bardzo dobrze aby rządzili Polską ludzie ze zmienionymi nazwiskami rodowymi.

  I przecież to taka niewinna prośba . Od lat można znaleźć w internecie genealogie i ludzi szukających genealogii. Są ich genealogie,ale polityków i nie tylko nie.

  Nie rozumiem dlaczego nie miałoby być genealogii szanowngo Pana Opary. Więc zapewne jest, ale ja o tym nie wiem/ gdzie/ i pytam.
 • @alfa.com.hel 19:58:16
  Witam Cię Heleno.

  Jestem, ale niezbyt często komentuję. Mam wiele różnych spraw na głowie w związku z planowanym powrotem z emigracji.
  Więc czasem zamieszczę jakiś komentarz że tak powiem polityczny, który to temat najbardziej mnie interesuje.
  Pozdrawiam.

  Jerzy.
 • @CyprianPolak 20:06:15
  Szanowny Panie,

  Mój ojciec urodził się w miejscowości Muszczarz na Kielecczyźnie. Pochodził z bardzo licznej rodziny (podobno dziesięciu braci i kilka sióstr).

  Jeden z jego braci, napisał antologię rodziny i znalazł ponad siedemset osób spokrewnionych. Niestety nie mam tej publikacji a ojciec i jego brat nie żyją.

  Historia mojej rodziny sięga podobno XV wieku, była to drobna Szlachta Polska zamieszkująca w okolicach Kamieńca na Ukrainie.
  Zawsze podobno byli bardzo dzietni mieli wiele potomstwa, dlatego ich majątki szybko uległy rozdrobnieniu a oni rozproszyli się po świecie.

  Nasz PraPraPra dziadek - hetman Stefan Opara, był przez rok następcą Bohdana Chmielnickiego na Ukrainie.

  Matka, z domu Pasikowska urodziła się w Piasecznie koło Warszawy. Jej ojciec był legionistą Piłsudskiego, stracił obie ręce w Bitwie Warszawskiej i był inwalidą, działaczem społecznym. Został zakatowany na śmierć przez Niemców w październiku 1939, kiedy próbował organizować partyzantkę po upadku Warszawy.
  Pasikowscy byli również bardzo liczną mieszczańską rodziną z Warszawy.

  Więcej rodzice moi mi nie przekazali. Mam nadzieję wyjaśni to parę spraw

  Pozdrawiam serdecznie
 • @kimur 21:30:24
  Szanowny Panie Kimurze,

  Mam czaszkę i kształt głowy całkowicie Słowiański.
  Nie mam NIC do ukrycia.

  W wojsku nosiłem czapkę o wymiarze 60.

  Pozdrawiam
 • @Spokojny 23:12:16
  Serdecznie dziękuję za wiadomość- miło, że wracasz. Potrzeba mądrych i solidnych ludzi, aby zmienić Polska rzeczywistość- Bywaj w domu !!- czekamy. Helena
 • @Ryszard Opara 23:50:58
  Serdecznie witam !
  Przeczytałam Pana notkę - jak zwykle wartościowa i ciekawa. Natomiast zatrzymałam się przy komentarzach.. Panie Opara- pragnę przeprosić Pana za niektórych komentatorów.. Jest to przykre, gdy zło bierze górę nad DOBREM, a SZLACHETNOŚĆ ktoś chciałby ściągnąć do parteru...
  ALE zarówno DOBRO, jak i SZLACHETNOŚĆ, zawsze wydaje miłą woń, a fluidy pięknej natury przebijają się poprzez mrok...DOBRO nigdy nie "zgaśnie", tak i Pańska szlachetność górować będzie, mimo Pańskiej skromności, nad tym co...(nie dokończę zdania)

  Pragnę jeszcze dodać małe wyjaśnienie: Pan o nicku kimur, nie miał zamiaru uczynić Panu przykrość- jest to niezwykle wrażliwy i SZLACHETNY CZŁOWIEK, a swoim wpisem zwrócił się do Pana Cypriana Polaka, stając tym samym po Pana stronie - a ganiąc komentatora za "wchodzenie z butami" w Pańskie życie..
  Jeśli chodzi o notkę, mam takie samo zdanie co do obecnej sytuacji- to wielka szansa i wierzę, ze nie zostanie zmarnowana. Razem spróbujemy zrobić dużo dobrego, a Panu dedykuje strofę z mojego wiersza (pisane w 2000 roku);

  Jeszcze Ci Polsko Pieśń Chwały zaśpiewam
  Jeszcze Cię Polsko pochwycę w Ramiona
  I Kwiaty Polskie do stóp Twych przyniosę
  Powstaniesz DUMNA, NIEZWYCIĘŻONA.

  Więc idźmy razem KU SŁOŃCU, NA JASNĄ STRONĘ PRAWDZIWEJ DEMOKRACJI, NA POWITANIE NASZEJ ODRODZONEJ, PIĘKNEJ OJCZYZNY...

  Serdecznie Pana pozdrawiam, proszę pamiętać, że jesteśmy przy Panu na DOBRE (nie chce wymieniać tego drugiego słowa, bo wolę to DOBRE).
  Polski Klub Demokracji Kwantowej Warszawa- Wrocław. Helena
 • @Ryszard Opara 23:50:58
  Szanowny Panie Ryszardzie, mam nadzieję, że dokładnie zrozumiał Pan kontekst mojego pytania skierowanego do Cypriana Polaka. Znaczna część z nas Polaków nie chce żyć w kraju, w którym nagminnie grzebie się ludziom w genealogiach, lub z uwagą skanuje głowy w poszukiwaniu "niepolskich odchyleń". Śmiem nawet twierdzić, że większość z nas, nie zgadza się na "zdobywające" internet obyczaje rodem z Ustaw norymberskich. Kształt Pana głowy jest pańską własnością i pańską sprawą, mnie jako współobywatela interesuje to, co Pan w tej głowie ma, a nie pański prapradziad husarz. Dlatego, jako człowiek wychowany przy pomocy puli etycznej Polskiego Domu, wykształcony i kształcący innych w tym samym duchu, stanowczo i zawsze będę się sprzeciwiał próbom "dowodu", jakoby przodek ułan był przodkiem lepszym od przodka chłopa, czy przodka arendarza. I moja Rodzina jest tu od zawsze, dzieląc z resztą Polaków dobre, i złe chwile, ale nie po to moi przodkowie "siali, zbierali i do Gdańska ze zbożem pływali", dając się w przerwach zabijać różnym szukającym tu czego nie zgubili, bym ja teraz każdemu komu wpadnie do głowy "idea" czystości narodu, musiał machać herbami przed nosem. Pytania różnych "Polaków", czy raczej "polaków", prowokujące by ten lub ów wytłumaczył się ze swojego pochodzenia, uznaję za wyjątkowo brutalny przejaw zgłupienia i poddania się wpływom obcych inspiracji, które na pewno nic z Polską nie mają wspólnego, pojawiały się w naszej historii bardzo często i zawsze doprowadzały do tragedii. Całe szczęście na razie jedynie na internetowych forach i w wyjątkowo hermetycznych towarzystwach, czynne są pomysły rodem z regulaminów SS, tyczące dowodów w sprawie "czystości" rasy do n-tego pokolenia. Każdy młody człowiek zgłaszający tego typu problemy zdrowotne, a trafiający w toku n.p. studiów na mądrych profesorów, ewolucyjnie zmienia poglądy lub rewolucyjnie opuszcza uczelnię i niech tak zostanie jeśli nie chcemy zbudzić się któregoś dnia w kraju wielu zdziwień. Serdecznie Pana pozdrawiam pozostając z szacunkiem do zawartości pańskiej głowy i ciepłą obojętnością w materii jej kształtu.
 • @CyprianPolak 21:56:18
  "Nie rozumiem dlaczego nie miałoby być genealogii szanowngo Pana Opary. Więc zapewne jest, ale ja o tym nie wiem/ gdzie/ i pytam".............nie rozumiesz tego i zdaje się jeszcze wielu innych rzeczy. Jest to chyba szerszy problem tych, którzy nie wiedzą czego nie wiedzą, a nie wiedzą dlatego, ponieważ nie mają świadomości istnienia tej wiedzy i nawet nie przeczuwają, że ona istnieje. To powoduje uzasadniony odruch braku zaufania do rzeczywistości u bardzo wielu ludzi, którzy z kolei wiedzą czym kończy się ignorancja innych. Proponuję poznać pojęcie osoby ludzkiej i wyjść od niego.
 • @alfa.com.hel 02:45:21
  Szanowna Pani Heleno,

  Dziękuję najserdeczniej za dobre słowa i wsparcie.

  Pani wiersz jest piękny i mam nadzieję poznać kiedyś całość.
  Czytając Pani słowa, przeszły mnie dreszcze i łezka zakręciła w oku.

  Przeszedłem w swoim życiu już bardzo wiele. Znam smak zwycięstwa i gorycz porażki. Znam świat ale wydaje mi się, że ciągle nie znam ludzi.
  Zwłaszcza w Naszym Kraju, czasem zupełnie nie mogę rozumieć ludzi i ich motywacje. Co nimi kieruje. Co chcieliby osiągnąć.

  Jestem już w wielu dojrzałym ale bardzo naprawdę bardzo chciałbym zrobić jeszcze coś dobrego dla Naszego Kraju i dla ludzi w ogóle.
  To są moje marzenia, choć czasem jest mi bardzo przykro, że moje wszelkie wysiłki są marnowane, wyśmiewane.

  Jestem jednak zawsze wielkim optymistą i wiem jedno:
  PRAWDA w ostateczności MUSI ZWYCIĘŻYĆ. To jedyna nasza wartość.

  Pozdrawiam najserdeczniej

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 15:26:38
  Panie Opara!
  Pozwolę sobie na odpowiedź, a to z tego względu, że nie jest mi obce to co Pan wspomina; zmarnowane wysiłki, kpiny, śmiech - doskonale to znam...Mamy jednak tylko jedno ciało i gdy przychodzi czas, ze już nie ma w nim jednego milimetra, który nie był by "ubity", nastaje czas, gdy nie czuje się bólu, gdy spotyka się ludzi, którzy cierpieli podobnie, jak MY, gdy staje przy nas NASZ CUDOWNY BÓG i nasze łzy przemienia w radość, a zamiast smutku jest serdeczny śmiech i poczucie szczęścia- bo przecież przetrwaliśmy, żyjemy, i z nami jest Bóg, a w lustrze wciąż widzimy Naszą niezmienioną twarz. Wspaniałe uczucie...
  Całe lata sięgałam do Księgi Hioba, a najdłużej zatrzymywałam się nad ostatnim rozdziałem- dzisiaj ten rozdział jest realny w moim życiu.

  I chociaż życie wydawało się Golgota, to przecież któregoś dnia po Jej drugiej stronie czekał na mnie Zmartwychwstały Pan, aby wprowadzić mnie w świat spełniających się marzeń....Dzisiaj to wszystko, co kiedyś bolało, jest moim bogactwem; widzę, czuję i...nadal marze, i marze coraz odważniej... PRAWDA zwycięży, a przed Panem ZWYCIĘSTWO i Ono się stanie !!! Zawsze gdy idziemy ku DOBREMU, zło szaleje i rzuca kłody, a im bliższej Osoby do tego użyje, tym bardziej boli....
  Zwyciężymy, z BOGIEM ZWYCIĘŻYMY...

  Załączę jeszcze strofy z Hymnu, który napisałam dla ludzi takich, jak Pan:

  Niech Nas nie smuci nic i nic nie trwoży
  Choć chmury słońca blask przesłonią nam
  Do boju Bracia, do boju Ludu Boży
  Przed Nami idzie Chrystus Pan.(2x)

  Choć chmury wokół mnie i wicher wieje
  I burza zrywa się, ja ufność mam
  Nie lękam się i w sercu mam Nadzieję
  Bo ze mną idzie Chrystus Pan (2x)

  O, miła Siostro ma, jeszcze chwil wiele
  radosnych w świecie tym da Jezus Nam
  Uśmiechnij się i w sercu miej Nadzieję
  Bo z Tobą idzie Chrystus Pan (2x)

  O, Dobry Bracie mój, niech ścichną trwogi
  droga do Niebios Bram nie idziesz Sam
  Nie lękaj się, z Tobą Przyjaciel Drogi
  Przy Tobie idzie Chrystus Pan. (2x)

  O, Przyjacielu mój, czasu niewiele
  ruszajmy jeszcze dziś- zdecyduj Sam
  Pójdziemy razem, jak wierni Przyjaciele,
  a z Nami pójdzie Chrystus Pan. (2x)

  Niech Nas nie smuci nic.......

  PRAWDA ZWYCIĘŻY- CHRYSTUS JEST PRAWDA....
  Moim największym marzeniem, pośród bólu, było to jedno- aby kiedyś KTOŚ wskazał na mnie i powiedział: "OTO CZŁOWIEK"...
  Dzisiaj ja mówię to o Panu...

  Pozdrawiam najserdeczniej, jak tylko potrafię - nie wszyscy sie śmieja- ja tylko się serdecznie uśmiecham - i podziwiam. Helena
 • @Ryszard Opara 15:26:38
  Przepraszam, mój komputer ucina mi "ą"; "ę " - nawet jeśli poprawię..Muszę udać się do komputerowca. Helena
 • @Ryszard Opara 23:47:51
  To wspaniała wiadomość!

  Szkoda, że Pan nie opublikował wcześniej, to by właśnie wyjaśniło kilka spraw, opublikowane i udokumentowane.

  Wiem ,że jest Pan na pewno świadom iż gros polskiej sceny politycznej i nie tylko politycznej, to ludzie ze zmienionymi nazwiskami.

  Choćby te 100 tys osób, które Sowieci sprowadzili po wojnie do rządzenia Polską i polską kulturą także. |Nazywani byli POPami.

  Jeśli chodzi o braki /Więcej rodzice moi mi nie przekazali/, jak Pan pisze to nawet osoby mające tylko chłopskie pochodzenie mogą odtworzyć je do czasów Konstytucji 3 maja.

  Już po 90 roku pojawiły się w Polsce firmy, które za opłatą mogą zająć się genealogią zleceniodawcy.
  Rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu, ale wtedy może to zlecić takiej firmie. Mówię oczywiście o osobach publicznych, które siłą rzeczy zwykle biedy nie klepią, więc stać je na wynajęcie firmy.
  Najwięcej przyjemności dają jednak poszukiwania prowadzone samemu. Pisze Pan, że Pana ojciec miał podobno dziesięciu braci i kilka sióstr. Wystarczy przecież pojechać w rodzinne strony i zajrzeć do księgi chrztów w parafii ojca.

  Co do polityków i wielu innych osób publicznych to gdy wspominają coś o swojej genealogii , to są
  zwykle kłamstwa, abo przekłamania, przeinaczenia. Często też półprawdy.

  Na przykład Macierewicz wywiadzie przeprowadzonym przez internetowe polonijne pismo twierdzi, że może wywieźć genealogię swego ojca do 300 lat wstecz i jest polska i bodaj nawet szlachecka

  To może nawet i prawda. Tylko p. Macierewicz nie wspomina o matce która ma być żydówką. Więc wedle żydowskiego prawa jest żydem. To ,że jego żona jest żydówką jest przy tym oczywiście przypadkiem bo jak mówił Adam Michnik : W Polsce jest paru nad grobem żydów ,więc znaleźć się i połączyć w stadło małżeńskie jest wielkim trafem.

  Jeśli taki Niesiołowski przed laty w Radio Maryja na pytanie zadane przez słuchacza dlaczego występuje pod zmienionym nazwiskiem pieni się i woła i powtarza, że słuchacz jest chory to wystarcza to aby być niemal pewnym,  że słuchacz ma rację. Prawdziwy hrabia tak by nigdy nie powiedział. Ostatni , którego nam prezentowano publicznie, autentyczny hrabia to Dzieduszycki, zresztą zwerbowany jak sam przyznał,który posłużył za listek figowy.

  W pierwszej połowie lat 90- tych
  była w obiegu lista posłów,z której wynikało, że około 80 procent jest pochodzenia żydowskiego a więc tym samym gremialnie mają zmienione nazwiska rodowe. Do tej pory nie spotkałem się z z przypadkiem aby komuś przypisano to fałszywie.

  Ciekaw jestem czy zgadza się Pan, że w polskiej polityce , ale i w show biznesie powszechnie występują ludzie ze zmienionymi nazwiskami rodowymi.

  Co do urody. To wprawdzie Pan poruszał nie w komentarzu do mnie, ale mojego adwersarza.
  Czy pomyślałbym kiedyś, że taki Putra wydawałoby się o sarmackiej urodzie ma być tegoż jedynie słusznego pochodzenia.
  Chazarska uroda jak Pan wie występuje w wielu odmianach i często nie ma w niej nic semickiego.
  Nie wszyscy wyglądają jak Patryk Jaki nie od dziś jedynka na listach opolskiego PiS, który wygląda jakby właśnie przyjechał z Izraela.

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/585822,cymes-mordor-i-smolensk-final-dwudziestole

  Zachęcam Pana do opublikowania swej udokumentowanej genealogii. Nie, żebym nie wierzył, ale rozwieje Pan tym różne wątpliwości, da przykład innym.
  Widzi Pan, Kuklinowski dlatego nie pozwolił by zniszczono, spopielono Polskę bo był genetycznym Polakiem, choć był człowiekiem zaufanym. Na pewno po tym sobie powiedzieli – Nigdy więcej autentycznego Polaka.

  Ciekaw też jestem zdania Pana o pochodzeniu Jaruzelskiego. Trochę przypadkiem się złożyło, że mogłem rozejrzeć się na miejscu i upewnić się, że sprawa rzeczy śmierdzi. Że Jaruzelski nie jest Wojtkiem Jaruzelskim wywiezionym na Syberię tylko sowiecką podmianką.
  Czy Pan uważa, że jest, był potomkiem polskiej szlachty?

  Jeśli chodzi o wywód genealogiczny to w wywiadzie, który przeprowadził ze mną Z Białas półtora roku temu mówiłem:

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/585822,cymes-mordor-i-smolensk-final-dwudziestolecia

  (Był też na Neon ,ale w tej chwili nie mam linku)

  /Niezależnie od tego jednak, jakie są wybory, od pewnego czasu powtarzam, że Polacy mogą głosować jedynie na osoby, które wykażą swoje pochodzenie do czterech pokoleń wstecz po mieczu i po kądzieli. (To oczywiście nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale to podstawa - bez tego nie ma o czym mówić. Oprócz tego niezbędna jest także lustracja antymasońska. Nie możemy więc głosować na nikogo, kto nie zadeklaruje, że nie jest masonem. Rzecz jasna, musi być, jak już jest w niektórych innych krajach oficjalna lustracja państwowa, w tym zakresie). Tego nie robią, także Polacy. Wobec tego nie widzę możliwości głosowania.
   
  Powtarzam: będę głosował i namawiam do tego innych tylko na te osoby, które pokażą swoje pochodzenie do czterech pokoleń wstecz. I nie chodzi nawet o to, że musi to być polskie pochodzenie. Nie można niczego ukrywać. Taki kandydat na posła winien przedstawić w internecie na swojej stronie wszelkie możliwe informacje: wyznanie przodków, skany metryk ich urodzin, akty ślubów, zgonów, uwierzytelnione przez aktualnego proboszcza i drugiego księdza. Zdjęcia grobów, jeśli się takie zachowały, przynależność przodków do różnych organizacji itd. Brałem udział w wyborach i referendach do tej pory. Ale teraz mówię: tylko pod warunkiem wykazania swego pochodzenia. /

  Bo widzi Pan , gdybym powiedział na przykład, że pochodzę z tej linii Michałowskich, z której słynny malarz musiałby Pan uwierzyć, a to byłaby nieprawda.

  Odwzajemniam serdeczne pozdrowienia
 • @CyprianPolak 20:39:39
  Miło jak dokładnie Pan żąda papierów od czwartego pokolenia w celu rozpoznawania Polaków.

  Ja nie znam rodziny ze strony ojca. Dziadek był oficerem WP, więc po wkroczeniu sowietów do Lwowa, został wydany i zabity razem z babcią w mieszkaniu. Młody Dobrowolski, który był poza domem, później dostał się do niewoli i przeszedł cały szlak bojowy od Lenina do Berlina.

  Nie mam zamiaru szukać papierów na dowód pochodzenia szlacheckiego, bo wiem, że mam to, co każdy Polak z Kresów odziedziczył w spadku po rodzinie, geny obrony granic Polski.

  Mam zaszczyt zaprosić Pana na jasną stronę demokracji do Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej. U nas w klubie, lepiej widać, kto kim jest, ponieważ korzystamy z łatwiejszej i dokładniejszej formy poznania. Tu "Kaptury" są zakazane, aby nie zakrywały kwantowego koloru energii każdej osoby, z którą rozmawiamy po Polsku.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/796b1e9245222bd498254b772116c887,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @goodness 14:37:26
  Wydaje się, że lekceważy Pan polski interes narodowy.

  I proszę, może przypadkowo, nie odwracać kota ogonem.

  Problem nie w tym, że ktoś nie zna swoich przodków i pochodzenia dokładnie, tylko w tym, że występuje pod zmienionym nazwiskiem.

  Ktoś mu to nazwisko dostarczył. Jemu,jego ojcu,dziadowi.

  Wydaje mi się, że gros aktywnych komentatorów i blogerów stanął w miejscu. Oni tak samo piszą i myślą jak w roku 2007 na przykład taka1 Maud czy Toyah.
  I wielu innych. Lepiej nawet iść w złym kierunku niż stać w miejscu.

  Doskonale zdaje Pan sobie sprawę, że nie oczekuję od przeciętnego Kowalskiego takich wywodów i i udokumentowywania publicznego choćby w internecie.
  Ale od ludzi, którzy rządzą Polską i mają wpływ na działalność choćby środowisk patriotycznych, nawet tych w internecie oczekuję.

  Zresztą jak zacytowałem:

  /To oczywiście nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale to podstawa - bez tego nie ma o czym mówić. Oprócz tego niezbędna jest także lustracja antymasońska. Nie możemy więc głosować na nikogo, kto nie zadeklaruje, że nie jest masonem. Rzecz jasna, musi być, jak już jest w niektórych innych krajach oficjalna lustracja państwowa, w tym zakresie)./

  Niezbędna jest także lustracja antymasońska.
  To już Pana nie zainteresowało.
 • @CyprianPolak 18:31:41
  Pana ocena i równocześnie osąd, nie są do przyjęcia; Nasz Klub nie działa wbrew interesowi Narodowemu, a Pan w ogóle nie przyjrzał się poruszanej przez nas tematyce. Z blogerami i komentatorami też nie jest tak, jak Pan mniema....
  Rzecz w tym, że Pan uznaje tylko swoją rację...
  Jestem Polką, ale nie mam zamiaru ogłaszać swoich genealogii, poza tym My mamy tak ustawione sprawy ludzkie, ze mamy jawność- ale nie musimy bębnić o swoich rodowodach na portalu, bo niby dlaczego ktoś miałby z butami wchodzić w moje życie..
  Jak na razie, to wszystko zaczyna się układać dobrze...
  Pozdrawiam.

  Polski Klub Demokracji Kwantowej. Warszawa- Wrocław. Helena
 • @alfa.com.hel 20:30:03
  ???

  Nie odnoszę się do klubu / nie wiem nic o tym/ to znaczy zetknąłem się z nazwą, ale proszę wybaczyć nie wgłębiłem się w tym przypadku.

  Odnoszę się do uwag adwersarza i do jego poglądu. Nie wiem jakie miałyby być poglądy w Waszym klubie,ale dziwię się, że jednakowe w tej kwestii.

  Poza tym Pani podobnie nie odniosła się do kwestii lustracji antymasońskiej.

  I znów odnosi kwestię genealogii do siebie. To jest robienie wrażenia, że ja poluję na genealogię każdego obywatela polskiego włącznie z zamiataczem ulic. Nie interesuje mnie Pani genealogia ani kolegi z Waszego klubu.
  Za niezbędne uważam tych osób o których napisałem.

  A co do racji przecież nie ja tak tylko uważam.
  I nie pierwszytak
 • @alfa.com.hel 20:30:03
  cd
  zacząłem tak postrzegać problem.

  Ba nawet przez 20 lat lekceważyłem go za co jestem gotów złożyć publiczną/ w realu:) samokrytykę.

  P.S Zasmuca mnie ,że Polacy mają z tym problem i jak napoziomie podstawówki zaraz odnoszą to do siebie.
 • @CyprianPolak 22:09:09
  Przepraszam, ja nie odnoszę tego do siebie- pisałam ogólnie na zasadzie mojego postrzegania.
  Polacy dobrze wiedzą KTO jest KTO- ja natomiast mówię, że nie na genealogiach polega budowanie świadomości i dokonywania wyborów.
  Ważne jest dla mnie KTO i CO reprezentuje, do czego dąży, KIM jest w swoich decyzjach i czynach- tego nie powiedzą żadne genealogie....Poza tym napisał Pan, raniąc Kogoś, a tego nigdy nie pochwalam, bo najczęściej rani się ludzi naprawdę dobrych....
  Problem jest o wiele głębszy niż genealogie...
  Przepraszam, jeśli Pana uraziłam. Pozdrawiam. Helena.
 • @CyprianPolak 18:31:41
  Wydaje się, że lekceważy Pan polski interes narodowy.

  I proszę, może przypadkowo, nie odwracać kota ogonem.
  ........
  Pisze Pan o nierealnych sprawach, lustracji, czy o zakazie zmiany nazwisk.
  Udawanie, że się niewidzi ucieczki z kraju milionów Polaków, To jest prawdziwe odwracanie kota ogonem w stronę herbów, których nikt nie będzie chciał nosić.
  Pana projekt jest dobry, ale nie w tych czasach, gdzie króluje PESEL.

  Oczywistość, jak będzie zakaz loży masońskiej, to nikt się Panu nie przyzna, że jest masonem.

  Odpowiednie służby wszystko wiedzą, bez lustracji na rzecz bezpieczeństwa państwa, tylko muszą być Polskie.

  W obliczu braku systemu równowagi demokracji, temat lustracji, przez większość stołową, jest po prostu naiwny:))

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930