Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

EMIGRANCI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy człowiek myślący, od czasów dorosłości, często zadaje sobie pytanie: Co dalej?

Odpowiedź na to pytanie ma szczególne znaczenie, kiedy kończymy szkołę, studia; kiedy dycydujemy się na pracę, założenie rodziny albo kiedy w naszym życiu zdarzają się jakieś rzeczy przełomowe – często niezależne od nas samych. Śmierć rodziców, zagrożenie wojną, kryzys ekonomiczny, bezrobocie. 

Moje życie tak się ułożyło, że emigracja była koniecznością, jeżeli chciałem coś w życiu zrobić, dokonać – być niezależnym. Urodziłem się w PRL-u, w biednej rodzinie i nie mając żadnych perspektyw poprawy, zmiany – nie miałem wyboru. Większość dorosłego życia spędziłem w Australii – ale dużo też podróżowałem po świecie. Zawsze jednak, miałem kompleks „Latarnika” - Sienkiewicza i zawsze marzyłem o powrocie.

I kiedy nastąpiły zmiany, kiedy rozpoczęła się „transformacja” ustrojowa – wróciłem, w nadziei, że będzie lepiej, że wszystko będzie dobrze. Przywiozłem nawet sporo pieniędzy i zacząłem tu w Polsce inwestować w rozmaite przedsięwzięcia. Byłem przekonany, że będąc człowiekiem inteligentnym, małą częścią elity narodu – to jest mój obywatelski obowiązek.

Budować kraj, włożyć swoją cegiełkę w przyszłość Polski, postawić jakiś maleńki pomnik swojego życia, tu w ojczyźnie – ziemi moich ojców, przodków. Zbudowalem kilka domów, rozwinąłem parę przedsiębiorstw. A ponieważ byłem z wykształcenia i natury lekarzem – starałem się również leczyć ludzi. Fizycznie i psychicznie. Adoptowałem sześcioro dzieci – stwarzając im szanse, całkowicie inny świat. Najlepsza niewątpliwie decyzja mojego życia!!!

Stworzyłem Nowy Ekran – Neon24.pl – jako forum swobodnej wypowiedzi obywateli – dla kształtowania opinii i świadomości publicznej.

Próbowałem nawet w polityce – ale jak się okazało... do tego się nie nadaję. Musiałbym być złodziejem i oszustem – tak jak ONI wszyscy. Bez wyjątku.

Moje plany i nadzieje, związane z powrotem do kraju, życiem tu w ojczyźnie - początkowo stopniowo, kiedy byłem jeszcze bogaty - potem coraz szybciej (wprost proporcjonalnie do utraty własnego kapitału), zaczęły zmieniać się w koszmar. Zostałem wielokrotnie oszukany, przesz Państwo, System, przez ludzi. Obcych a nawet bliskich – z własnej rodziny i własnego otoczenia. Tak jak pisałem uprzednio. Polska stała się krajem oszustów i złodziei.

No i stoję teraz sam – na skraju przepaści – z każdej mojej strony. Wiem, że w sumie nikogo to nie obchodzi i że sam jestem wszystkiemu winien, ponosząc odpowiedzialność za błędy...

Oczywiście mogę wrócić do Australii. Zapewne nie mam wyboru. Ale kiedy pierwszy raz tam wyjeżdżałem, byłem goły i wesoły bo miałem nadzieję. Teraz jestem też goły ale mam przed sobą starość i nie będę miał dokąd wracać.

Ale zanim wyjadę, chciałbym jednak jeszcze parę razy na koniec – głośno zawołać:

LUDZIE, czy wy tego wszystkiego nie widzicie! Czy nie rozumiecie co się wokół Was dzieje? Jeżeli nie – trudno. C'est la Vie. Jeżeli TAK – proszę o odpowiedź: CO DALEJ? 

Do napisania tej „pożegnalnie smutnej” notki, zainspirował mnie list polskiego emigranta, który, wyjechał z kraju tak jak kiedyś ja. Taka jest dzisiejsza rzeczywistość, przebija przez nią jasny przekaz - braku nadziei. Przeczytajcie i oceńcie sami!

Dlaczego nie wrócę?

Mieszkałem w Polsce wiele lat, w dużym mieście, gdzie udało mi się studiować na państwo-wej uczelni. Nigdy nie oczekiwałem wiele od kraju. Do pracy poszedłem w trakcie studiów i za swoje studia uczciwie płaciłem (częściowo płatne). Studia, w kontekście znajomych, wspominam jako dobry, ciekawy czas wielu historii i masy ludzi. Mimo to żałuję, że nie wyjechałem wcześniej. Moje studia, jako nauka rzeczy przydatnych, to czas stracony.

 

Konfrontacja z prehistorycznym urzędniczym molochem,

Molochem, który obdarza pokornych studentów swoimi łaskami, nie była wysiłkiem koniecznym w moim życiu. Ponieważ jestem człowiekiem wielkiej cierpliwości, ze spokojem znosiłem kapryśnych starców tracących kontakt z rzeczywistością, formalne absurdy, prywatne animozje, polityczne uczelniane romanse. Nie, nie jestem studentem, który bruździ na uczelnię, bo studiował 10 lat po 5 kierunków na raz. Przebrnąłem płynnie i za pierwszym razem. Straciłem masę czasu na kontakty z profesorami – urzędnikami, którzy głównie uczyli mnie tego, jak mało jestem wart.

Po tym kilkuletnim doświadczeniu, za które dodatkowo sowicie zapłaciłem swoją pracą, przyszedł czas na plany dorosłego człowieka. Pomyślałem… może mieszkanie, bo dobrze byłoby się ustatkować. Jako inżynier pracujący w informatyce, nie mogłem nigdy narzekać na brak ofert pracy.

 

Ogólnie zadowolony z mojej pensji, odwiedziłem jeden z banków

Chciałem sprawdzić, jaka przyszłość czeka mnie w mojej ojczyźnie. Dowiedziałem się, że ze względu na przestępstwo urodzenia się w złym kraju, czeka mnie oddawanie połowy mojej pensji, do czasów emerytury, za małe mieszkanie w dużym mieście. Oczywiście, musiałbym utrzymać swój zarobek na podobnym poziomie przez następnych 30-40 lat, zakładając, że nie będą nękały mnie jakiekolwiek choroby lub zdarzenia losowe. Pieniędzy wystarczyłoby na 30-40 m2. Reszta to najpewniej jedzenie i rachunki, utrzymanie ewentualnej przyszłej rodziny. Jeśli chodzi o moje przyszłe dzieci… musiałyby nauczyć się minimalizmu i radości z ciasnoty w małych przestrzeniach. O posiadaniu ich normalnej ilości, jak w czasach naszych rodziców 2-4, nie mogło być mowy, ze względu na rozmiary mieszkania i wydatki. Ta wizja mnie nie satysfakcjonowała. W końcu jeśli siedziałem parę lat na studiach, byłoby miło stworzyć coś więcej niż cygańską komunę na kredytach.

 

Jeśli chodzi o pracodawców, to też niestety nie ułatwiają oni sprawy

Ze względu na to, że każdy próbuje oszukać własny kraj, który łapami różnych urzędników zabiera to, co zostawił kredyt, nikt nie pracuje na pełnej umowie o pracę. Moja niezwykle wysoka informatyczna pensja była finansową manufakturą umów dziełowo-pracowych po to, by jak najwięcej oszukać system emerytalno-podatkowy.

A tak na marginesie: nawet uczciwie i w pełni go opłacając, to co dostałbym w obfitości, będzie głównie gestem Kozakiewicza mojej drogiej ojczyzny. Jeśli nie ukradną lub znacjonalizują, to pewnie zgubią, jak to się ostatnio przydarzyło 3 mln moich rodaków. Nie było dla mnie nadziei jako spokojnego obywatela. Mój bank, kraj, uczelnia, urzędy dały mi prosty wybór: musiałem stanąć w szranki odwiecznej wojny polsko-polskiej.

 

Zaradni kontra frajerzy

Po studiach w końcu dotarło do mnie, że moje relacje z ojczyzną może opisać jedynie wulgarny język pijanej bramy. Jako człowiek raczej spokojny, nie lubię wchodzić oknem, kiedy wyrzucają mnie drzwiami. Z lekkim smutkiem pożegnałem kolegów i pojechałem ku zachodzącemu słońcu do miejsca, gdzie jest zagranica, a wszystko smakuje lepiej. Jak się z czasem okazało, do lepszego smaku szybko się przyzwyczaiłem. Jedyne zaskoczenie to to, że nie czuję się lepszym człowiekiem. Jestem natomiast bardzo szczęśliwy z faktu, że nie czuję się gorszy. Niebo, piwo i samochody są prawie takie same, ale jako rezydent jestem tutaj lepszy niż obywatel w swojej Polsce.

Jeżdżę do kraju, gdy muszę i tylko do rodziny. Wiem, że nie pracuję tylko dla siebie, bo być może kiedyś będę musiał pomóc tym, co tam zostali. Moja mama za to, że mnie wychowała dostała wyrok od państwa: dogorywanie do jak najszybszej śmierci za pieniądze śmiecie. Co to za ojczyzna, przed którą muszę ratować swoją mamę? Dzieci, rodziców i kraju się nie wybiera, ale można wybrać czy być szczęśliwym.

 

Siedzę sobie tutaj na zielonej trawie i nikt nie pluje mi w twarz

To miło, ciekawe czy dlatego, że tutaj tak wypada, czy musieli ludzi zmusić do tego jakimś prawem? W Polsce na pewno zaradni by je obeszli i dostałbym w mordę bez podatku. Do widzenia mój kraju, mam nadzieję, że wkrótce już cię nie będzie, takim jak teraz. Wole cię pamiętać z historii poprzednich pokoleń. Dobrze jest być Polakiem i będę nim razem z innymi Polakami już zawsze. III Rzeczpospolita jest dla mnie tworem, który okupuje ludzi i ziemię, z której wyrosłem, i krzywdzi, tak jak mnie skrzywdziła.”

 

I to jest ta nasza Polska właśnie? Biedny ten kraj. A co będzie dalej???

 

Ryszard Opara

 

 

KOMENTARZE

 • Szanowny panie Opara !
  Panu zdawało się że przyjechał pan do Polski , a faktycznie przyjechał pan do obozu koncentracyjnego żydowskiej mafii ! gdzie 10 % żydów w Polsce ma pełną władze i wszelki przywileje ! a reszt Narodu mniej czy więcej jest sprowadzana do roli współczesnego niewolnika pracującego za minimalne stawki przy maksymalnych podatkach !!! ! i na umowach śmieciową 3,5 mln Polaków ma takie umowy !
  !
  Polak który chce się wybić jest z miejsca blokowany niszczony oszukiwany z żydowską premedytacją !
  !
  żydzi w Polsce opanowali
  Politykę
  rząd
  film
  mass-media
  REKLAMĘ !
  policję !
  Wojsko !
  Służbę zdrowia !
  rady nadzorcze !
  sądy
  prokuratury
  systematycznie obsadzają wszystkie kierownicze stanowiska !!!!
  !
  Dlatego ta masowa ucieczka młodzieży z Polski !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Jak nie powstanie NPS Narodowa Partia Słowian to dalej będzięmy niewolnikami we własnym kraju rządzonym przez żydowska mafie !!!!
 • @ireneusz 15:12:22
  A coż to za herezje? kto komu dał boga? Człowieku, może zamiast tych inwektyw masz jakieś argumenty?
  Czy Ty potrafisz w ogóle dyskutować, czy od razu dajesz w mordę a potem dopiero myślisz?
 • Szanowny Panie Autorze...
  Chyba nie za bardzo wyszła ta ilustracja Pana artykułu. Dając przykład Sławomira Mrożka, daje staje Pan po stronie tych ludzi, którzy zamiast przyłączyć się do odbudowy i budowy naszej Ojczyzny wyjechali tak jak np Miłosz z wierszem na ustach:
  "zaglądali mi do kufrów
  zaglądali mi do waliz
  a do dupy nie wejrzeli
  a ja tam miałem socjalizm...
  Ten polski socjalizm, który dał tym wszystkim ludziom wykształcenie, leczył za darmo (także zwierzęta), dał tanią komunikację, by mogli dojechać do szkół i pracy, którą dał każdemu, itd, itp...
  Tacy ludzie wyjechali a potem jątrzyli za granicą i robili wodę z mózgu Polakom, jak to niby dobrze jest na tym zgniłym zachodzie a jak źle w Polsce.
  Frajerzy w Polsce zostali... i wyciągnęli ten Kraj, najpierw ze zniszczeń wojennych a potem aż do 10-tego miejsca na świecie (w sensie potencjału gospodarczego).
  Pan zmywa z siebie ten grzech pychy Neonem24.
  Mrożek, który podpisał tzw Apel Krakowski (by surowo ukarać duchownych w sfabrykowanym procesie stalinowskim), a potem właśnie wyjechał gdy trzeba było wziąć się do pracy, spoczął w Panteonie Narodowym w Krakowie. Mszy św przewodniczył Dziwisz. Czy to mu pomoże TAM u GÓRY... wątpię
 • @ireneusz 15:30:37
  Czy Ty czasami nie piszesz Biblii na nowo?:-)
  Uważaj żebyś nie został kolejnym La Vayem
 • @ireneusz 15:32:30
  A do nicka mam pełne prawo, bo mam na to papiery.
 • @ireneusz 15:59:35
  Plujesz jadem z nienawiści.
  Kiedyś za to odpowiesz...
 • Do głupiego żyda @ireneusz 15:12:22 !
  Ty głupku żydowski ! chcesz nam powiedzieć że to wasz żyd Jezus dał nam cywilizację ? ! ty głupku żydowski Europa to cywilizacja grecka !!!
  !
  żydowski chrześcijanizm tylko Europę pogrążył w ciemnocie ! zniszczono
  Helenistyczna kulture antyczną i wyniku czego Europa na kilka wieków pogrążyła sie w mrokach średniowiecza !!! dopiero renesans Europe wyzwolił od żydo-katolickiej ciemnoty !!!!
  !
  Śmierdzący żydzie ! od Słowiańszczyzny odwal się parchu ! bo mało co wiesz na ten temat ! a jak coś wiesz to tylko propagandę pisaną przez żydo-katolickich ciemniaków którzy niszczyli wszsytko co Słowiańskie !
  !
  Słowianie te żydo-katolicko-leacko-syjonistyczne ścierwa do dziś niszczą nas Słowian i naszą pamięć o Słowianach ! o to przykład !
  !
  https://www.youtube.com/watch?v=6Ho7HKAedy4
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Deportować z Polski wszystkich żydów chazarów do Izraela !!! a wraz z nimi mułzumanów ! bez tatarów
 • Sznowny Panie Autorze...
  gdy czyta się niektóre zaśmiecające dyskusję wpisy, aż prosi się o przywrócenie cenzury. Kiedyś jak wiemy cenzura działała a była wyśmiewana także za to że ścigała pornografię, promocję zboczeń, wulgaryzmy, satanizm i różnej maści okultyzmy itd...
  Czy więc była ta cenzura złem obiektywnym?
 • Witamy w klubie, panie Opara...
  Bez kasy da się żyć. U nas na jednostce i na wioskach też wszyscy bez piniędzy chodzą. Żenìą się, dzieci płodzą, pracują i umierają biedni. Fajnie tak nawet, między swojakami biedusami żywot pędzić. Bo czy nie jest napisane, że prędzej wielbłąd przez ucho igielne przejdzie? A jako biedak, pośród swoich masz pan teraz pełne szanse z nami się zintegrować, już nie jako egzotyczny milioner, ale jako nasz, primus inter pares. Dobrze, żeś pan już nie milioner, Opara.
 • @ Ryszard Opara
  Przebija w tym wszystkim tenże zakorzeniony w Polakach chwast z epoki żydo-komunizmu, że "ktoś" się ma nami zaopiekować. Wyjeżdżają tam, gdzie rząd daje więcej. Z ekonomicznego wyliczenia, najczęsciej jest to Australia: spore zasiłki, obywatelstwo w ciągu dwóch lat, itp. A potem, z paszporetm australijskim, ho, ho, ... "Coś pan, kurwa, Anglika nie widział?", "To dollary nie rosną u was na drzewach?" :)

  Różnica polega na tym, że w cywilizacjach zachodnich nie ma takich chwastów myślowych, chociaż ziarna zostały już zasiane. Tymczasem, każdy skupia się na tym co lubi i robi, bez nadziei na "opiekuńczą rolę partii". Zjedzą Pana z butami!
  Jako człowiek obtrzaskany z Zachodem, powinien Pan dać nam przykład jak się robi business. Zamiast dać się pochować z kangurami w Australii, proszę zawinąć rękawy, zabrać przywileje dane Wojtasowi oraz Ruszkiewiczowi, który - niestety - stał się sobowtórem Wojtasa, uwarunkować pracę w NEon'ie kontraktami, i ruszyć do swoich zamierzonych celów. Nikt tego nie zrobi za Pana. Głowa do góry!
 • x
  Raz na wozie, raz pod wozem. Mówią, że trzeba mieć szczęście do ludzi. Pan, zdaje się nie miałeś. Tego nie zrobił ktoś, sam wybierałeś.
  Podobnie jest z decydowaniem w co się idzie, a w co się nie idzie. Tu tez chyba było słabo.
  To jest trochę dziwne, bo w AU żarło, a tu zdechło. Można by pomyśleć, że ma Pan rękę do ludzi i nosa do inwestycji.
  Ktoś złośliwy mógłby powiedzieć, że tam to Pan, był najcwańszy, a tu znaleźli się cwańsi Polacy.
  Przecież nie położyły Pana inwestycje polityczne typu Neon. To były przecież grosze. Najwięcej popłynął Pan, na tym wałku kredytowo-akcyjnym. Ponieśli wilka..
  Potem, nawet tutaj ludzie mieli kilka pomysłów "niskobudżetowych", co ciekawe, z pewnym zabezpieczeniem i szacunkiem dla kapitału. Pana kapitału, ale nie, plany były inne, wielkie i ryzykowne.

  Emigrować w tej chwili nie ma sensu, chyba że bardzo krótkookresowo. Nawet Australia, to może być pomysł słaby.

  Żal. Kto by nie był rozżalony, gdyby tyle baniek utopił. Głowa do góry, podejrzewam, że aż takiej tragedii nie ma, jak odmalowana, rodzina zabezpieczona i głód nie grozi.

  --------------
  Ele, ireneusz, zbanujcie się.
 • @ireneusz 15:12:22
  jaka wspaniała odpowiedź w żydowskim stylu - ile ta syjonistyczna banda rządząca Polską ci płaci za wypisywanie takich bzdur ?

  Marcin Luter w pracy "Żydzi a kłamstwo" napisał

  „Żydzi to wierutni kłamcy i pijawki krwiożercze. Żydzi są nieznośnym ciężarem naszym. Narzekają na nas, że ich gnębimy i uciskamy, a nie ma wśród nas nikogo, co by na oścież nie otworzył domów swych, aby wyszli do miejsca, z którego do nas przybyli. Jeszcze byśmy ich podarunkami obsypali na drogę, by się tylko od nas wynieśli.
  Żydzi nas w naszym własnym kraju uciskają, my w pocie czoła pracujemy, a oni spokojnie owoc naszej pracy zjadają. Rabują nasze pieniądze i dobra lichwą. Żydzi są tak hardzi, że nie słuchają nikogo; choć słyszą argumenty, nie ustępują. Jest to naród złośliwy, nękający inne narody przez lichwę i grabież. Jeśli władcy pożyczą oni 100 florenów, wycisnął 20.000 z poddanych. Musimy ich się strzec. Książęta i rząd siedzą z boku i śpią.
  Żydzi nie tylko praktykują lichwę, ale uczą, że ta lichwa jest prawem im nadaną, że sam Bóg przez usta Mojżesza nakazał im uprawiać lichwę wśród innowierców. Żaden poganin nie czyni takich rzeczy i nikt by tego nie robił oprócz samego diabła i tych, którymi on zawładnął, jak zawładnął Żydami. Cóż nam począć? Zastosujmy mądrość innych krajów, jak Francja, Hiszpania, które zmusiły ich, aby zdali sprawę z tego, co ukradli, i postąpili sprawiedliwie wydalając Żydów z kraju. A więc precz!”

  Tusk - żyd
  Kopacz - żydówa
  Kaczyński - żyd
  Maciarewicz - żyd
  Miller - żyd
  Korwin-Mikke - żyd
  Petru - żyd ...
 • @Ryszard Opara
  // Tak jak pisałem uprzednio. Polska stała się krajem oszustów i złodziei.//

  A ma Pan jakis przyklad kraju gdzie nie ma zlodzieji i oszustow ???
  Jak procentowo wyglado to, by dany kraj zaliczyc do "kraju oszustow i zlodzieji"

  Watpie ze taki sie znajdzie
 • @ireneusz 19:27:29
  No tak, nie mam pojecia, musze sie wiele jeszcze nauczyc. Tylko co ten twoj komentarz ma wspolnego z pytaniem do autora wpisu ? co ?
  Czytales moj komentarz, wiesz o co pytalem 8-)))))))
 • to zrozumiałe
  tu tak jest. Żeby nie było, że my i oni. Wszyscy jesteśmy Polakami, podatnymi na to co wyrabia PO. To kwestia tylko pieniędzy, czasem stanowisk, układów, by stać się zepsutym jak politycy z pierwszych stron portali i gazet.
  Taka Polska dla dobra następnych pokoleń powinna upaść i być tmczasowo wchłonięta przez inne państwo.
  Dużo złego czyni Kościół Katolicki. Odszedł od swej misji, jest wręcz aspołeczny, będąc na mszy czasem myślę, że jest przybudówką jakiejś lewackiej organizacji.
  Naprawdę dla dobra naszych dzieci, niech się to skończy, bo i one będą zepsute jak bardzo często my, lub zaszczute w swej bezbronności.
  My już nie potrafimy jak widać.
 • Drogi Panie, już raz pisałem, proszę przestać się "mazać"
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  ma Pan o niebo lepiej, niż większość rodaków,

  dla nikogo emigracja nie była koniecznością (z wyjątkiem skazanych na banicję), Pan po prostu chciał mieć lepsze, tj. zamożniejsze, życie, zupełnie jak ten z cytowanego listu. Dlaczego nie przyznaje Pan tego wprost, tylko posługuje się cudzym listem?

  Wszyscy jesteśmy "wielokrotnie oszukani, przesz Państwo, System, przez innych ludzi."

  Tak, Polska stała się krajem oszustów i złodziei. Przykład idzie z góry, od władz, od ameryki. Tak nas upodlili, że większość się załamała. Przystosowali się do warunków życia w tym łagrze. Tylko oszustwo i złodziejstwo zapewnia przetrwanie.

  Nie nadaje się Pan do polityki, bo "Musiałby być Pan złodziejem i oszustem – tak jak ONI wszyscy. " - tak, bo taki system stworzyli wyedukowani przez ameryckie filmy i inną propagandę Polacy - aby iść do polityki, trzeba mieć pomysł na przekręt, bez tego zostanie człowiek przez towarzystwo wypluty - nie przynosi zysku, to won.

  Dlatego ja zrezygnowałem z polityki w sensie przynależności do partii w początkach naszej transformacji. Ja jeszcze złodziejem nie jestem.

  CO DALEJ? dla Pana, czy dla nas ?

  Bo my tu robimy swoje, mimo, że Pan nam życia bynajmniej nie umila. Mimo, że też stoimy na skraju przepaści, staramy się nieść kaganek oświaty.

  Są tacy, co nawet w obozie zagłady pozostają ludźmi.

  Jest Pan lekarzem. Może Pan leczyć, w odróżnieniu od wielu, którzy tylko nabijają sobie kasę na cudzym nieszczęściu, tj. chorobie.

  Mógł Pan stworzyć coś wokół nE, potem neonu. Chyba umie Pan, po tylu latach, jednak rozpoznawać hochsztaplerów.

  A zblilżają się czasy ostateczne. Będzie coraz gorzej. Trzeba skupić wokół siebie ludzi, a nie ludziska. Od tego zależy przetrwanie.

  Pan daruje. Ale ja odbieram Pana, z całym szacunkiem dla osoby, dla Pana dokonań, i dla wspomnianej adopcji, jako kogoś, kto lubi sobie pogadać, ponarzekać, a potem nic konkretnego nie zrobi.

  To my winniśmy Pana zapytać, co dalej ?
 • @Jan Paweł 15:46:22
  Proszę Cię, Miłosz to Litwin. On jak każdy z tamtej nacji Polaków ma za nic. Miłosz się z tym nie krył.
 • @ireneusz 18:22:02
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  przecież bzzzznes to jest złodziejstwo, na mocy definicji.
 • @ireneusz 21:03:34
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  bzzzznes jest nastawiony na zysk, a na produkcji najmniej się zarabia, to po co produkować? No chyby że oszukujemy na samej produkcji, np. niedozwolona pielęgnacja sałaty, aby była dorodna, sól przemysłowa do chlebka, itp.

  to jest tak samo, jak z partiami politycznymi, które siłą rzeczy muszą się stać złodziejskimi klikami.

  Takie mamy wartości, i to wszystko jest ich konsekwencją.
 • Pomóż w obronie łaciny
  Lewactwo szczytuje dziś w destruowaniu rodziny.
  Bez ładu i bez sensu, z prostej służebności wobec Wtajemniczonych.

  Neon jest jedną z Polskich barier dla lewactwa. Ale problem jest głębiej.
  Cyfrowa medycyna bez pracy solidarnej, bez rodziny, będzie obszarem segregacji i wykluczenia. Może stworzyć system cyfryzacji dla nowych Ustaw Norymberskich. Lewactwo jest tylko forpocztą, awangardą.

  Dużo zrobiłeś. Nie pal żadnego z mostów.
 • @AUTOR
  Panie Opara!
  Jest Pan tutaj Właścicielem- ma Pan tu wielu Przyjaciół, i to Przyjaciół prawdziwych. Powtórze za Zdzichem:

  //uwarunkować pracę w NEon'ie kontraktami, i ruszyć do swoich zamierzonych celów. Nikt tego nie zrobi za Pana. (LEPIEJ wp. wł.) Głowa do góry!
  Przed Panem WIELKIE DZIEŁO, KŁANIA SIĘ PANU....Proszę tylko otworzyć "drzwi". JEST PAN BARDZO POTRZEBNY- POLSKA POTRZEBUJE MĄDRYCH LUDZI, A PAN DO TAKICH NALEŻY. Rozczarowania najczęściej są zapowiedzią zwycięstwa- POTRZEBUJEMY PANA TUTAJ- W POLSCE...
  Serdecznie pozdrawiam. GŁOWA DO GÓRY. Helena
 • ---------- Autor
  -------------------- KAŻDY MA SWOJE DNO -------------------------

  Miał Pan piękne życie. Biedne dziecko marzy , droga marzeń książkami jest usłana . W nich jest szlachetność ,odwaga i skrzydła . Miał Pan szczęście wyczytać te trzy rzeczy , one dały Panu odwagę do wyjazdu. Marzenia się realizuje, i tego Pan doświadczył . Cóż można chcieć więcej . KOBIETY ,WINO,ŚPIEW .

  Szlachetność charakteru, jednak nie pozwoliła Panu zadowolić się marzeniami PRZEŻUWACZY . W swej szlachetności stał się Pan wróżką z bajek -dobrą wróżką dla biednych osieroconych serc. Dla sześciorga osieroconych serc . To dużo ! to bardzo dużo - to wręcz boski czyn i takież poświęcenie, a przecież jest Pan tylko człowiekiem .

  Zawiódł się Pan na ludziach ! że na systemie ? to nic dziwnego . Boli tak myślę , nikczemność człowieka ,któremu się zaufało . Człowiek szlachetny nie umie rozróżniać ludzi - wszak KAŻDY SĄDZI PODŁUG SIEBIE .

  A może w wytyczonej dla pana przez GÓRĘ :) drodze - musiało stać się właśnie tak ! a nie inaczej ?.

  Życie aksamitem posłane odczłowiecza , zakłamuje rzeczywistość . Wystarczy być katolikiem / polska droga / i już obligatoryjnie jest się POZA WSZELKIMI PODEJRZENIAMI .

  Widocznie musiał Pan właśnie w swojej Ojczyznie i na własnej skórze przekonać się ,że to mit !!. Być może to traumatyczne doświadczenie było Panu potrzebne ?. Może do zawiązania całej Pana drogi życiowej brakowało PRAWDY ?. Może dobry Bóg chciał aby Pan już nie błądził ?.

  Prawda o ludziach ,życiu, którą teraz Pan poznaje jest jak oczyszczenie . Teraz dopiero jest Pan pełnowartościowym człowiekiem, poznał Pan OWOCE PRAWDY .

  Na zgliszczach można też budować , czasami nawet lepiej ! człowiek nie popełni już tych samych błędów .

  Utracone znajomości ? , przyjaznie ? rodzina ? ta rzekomo katolicka ? -są tyle warte ile trzy puknięcia w deskę konfesjonału.

  W trumnie nie potrzebne są kieszenie -- ale na spotkaniu u BOGA serce jest ważone !!.

  Pana serce myślę, że przeważy szalę o ho ! ho ! albo i więcej ::)) .

  Moralność , szlachetność WIEM ! jest niedoceniane , obśmiane , wydrwione , wykorzystane !. Obawiam się ,że drugi raz Pan poszedłby tą samą drogą -SZLACHETNOŚĆ ZOBOWIĄZUJE -.

  Ps. moja rada ? PROSZĘ !!! ZAPOMNIEĆ ! wyrzucić z serca wszystkie drzazgi .

  Odkryty został przed Panem PRAWDZIWY ŚWIAT ! - a w tak ukazanym świecie- bierze się kartkę papieru ! dzieli na dwie rubryki WINIEN -MA .

  I CZERPIE się ! z tu i teraz NA SWOICH WARUNKACH --DA się !!! zapewniam Pana ,że da się .

  WYRZUCA się wszystko ! co zabiera / mózg / zostawia się to ! co buduje , nie przeszkadza a służy .

  MARZYĆ w życiu dorosłym jakoś się już nie da ! - ALE DAĆ się życiu ?? TO NIE MY !!! przecież nasz optymizm ma korzenie !! w biednym pełnym marzeń dzieciństwie .

  ----------------W GROBIE KIESZENIE SĄ NIEPOTRZEBNE -----------------
 • @ninanonimowa 22:09:29
  ----------------- O PROSZĘ ! :)) ŻYCIE ! nie kończąca się historia .....

  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/10/fundacja-keshe-w-rzymie-wochy-16.html
 • @Jan Paweł 16:35:51
  Szanowny Panie Janie Pawle,

  Czytam Pana komentarze z uwagą i bardzo je cenię.

  Ma Pan rację odnośnie cenzury - pewnie byłoby lepiej.
  Ale czy Pan sobie wyobraża hałas podniesiony wszędzie w Internecie,
  gdybyśmy wprowadzili cenzurę. Zrobiłoby się piekło.
  Wszyscy mówiliby, że przez tyle lat, była u nas cenzura a my jesteśmy kłamcami.

  Myślę, że jednak mimo wszystko tak jest lepiej.
  Prawda zawsze zwycięży.

  Pozdrawiam
 • dziekuję
  Dziękuję ! Nie miałem tyle szczęścia jak Pan żeby wyjechać z tego kraju, chociaż bardzo chciałem. Zostałem,założyłem rodzinę, mam wspaniałego syna, który studiuje. I wie Pan co ? Jestem niewolnikiem w swojej ojczyźnie.

  Życze panu wszystkiego najlepszego i niech dobry Bóg Panu błogosławi.

  pozdrawiam,
 • @ Autor
  "Próbowałem nawet w polityce – ale jak się okazało... do tego się nie nadaję. Musiałbym być złodziejem i oszustem"

  Zaczął Pan płacić ludziom za robotę?
  Mam na myśli adminów.
 • @Zdzich 17:42:01
  Szanowny Panie Zdzichu,

  Myślę, że kwestia Pana Wojtasa i Ruszkiewicza zostanie w najbliższych dniach rozstrzygnięta. Obaj Panowie uważali, że Neon istnieje tylko dzięki ich pracy, że tylko oni się liczą a ich poglądy są jedynie słuszne.

  Otóż tak nie jest. Szanuję poglądy każdego, jeżeli one są merytoryczne i nikogo nie obrażają. Ale są pewne granice. Obaj Panowie te granice przekroczyli i będą się musieli z Neon-em pożegnać.

  Oczywiście obaj będą próbować nam szkodzić - ale to bez znaczenia.

  I ma Pan rację. Muszę się wziąć do roboty, Nikt za mnie pewnych spraw nie zrobi. - "I got to do, what I got to do" Muszę zrobić to co muszę.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Nibiru 18:11:41
  Ma Pan rację, niedługo nie będzie gdzie emigrować.

  A w związku z tym musimy pozostać na miejscu w Polsce.

  Gdyby jeszcze jakoś udało się zjednoczyć Polaków pod wspólnymi sztandarami, wartościami i hasłami - wszystko jest możliwe.

  Polska może być Ziemią Obiecaną - dla Polaków, którzy mogą stać się Narodem Wybranym.

  To tylko od nas zależy.
 • @interesariusz z PL 20:48:16
  Szanowny Panie,

  Ma Pan wiele racji. Trudno mi się nie zgodzić z Pana opiniami.

  Ale jednak ja już coś w życiu zrobiłem. Poza tymi rzeczami o których wspominam w swojej notce, np. zbudowałem w Australii wiele szpitali,. które wprawdzie nie są moje - ale funkcjonują, służą ludziom.

  Zreformowałem w pewnym sensie również w Australii służbę zdrowia.

  Nie tylko więc gadam i narzekam. Choć być może za dużo tego robię.
  Próbuję jednak ludziom uzmysłowić - w jakim świecie my wszyscy żyjemy.
  Tak aby oni to zrozumieli i zaczęli działać.

  Najlepiej, gdybyśmy zaczęli działać RAZEM

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Ryszard Opara 00:17:18
  //Myślę, że kwestia Pana Wojtasa i Ruszkiewicza zostanie w najbliższych dniach rozstrzygnięta//

  ???

  :))))))))))))))))))))))))))))
 • @ninanonimowa 22:09:29
  W grobie kieszenie są niepotrzebne, ale potrzebne są KATOLICKIE znajomości, przyjaźnie, i rodzina.
  Po tobie nawet trzech puknięć nie będzie. Chyba że w czoło.
 • @
  Słyszę śmiech Ruszkiewicza. Ale nie dziwię się. Przecież razem z Wojtasem robią tu za klaunów.
  "Ja o poważnych sprawach nie rozmawiam z Panem Wojtasem na publicznym forum." - Jarek Ruszkiewicz SL 16.10.2015 19:10:27
 • @Zdzich 03:46:07
  --przyjaciół mam rodzinę też -niestety zdziesiątkowaną . Okazuje się ,że gdy w grę wchodzą pieniądze KATOLICKA rodzina i katoliccy / przyjaciele/ zamieniają się w KATOLICKI MOTŁOCH . Tak jest wszędzie dookoła .

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI Polaków zamienił w BEZBOŻNY MOTŁOCH , mało,że motłoch to jeszcze wynarodowił ten motłoch.

  Ty ! jesteś takim MOTŁOCHEM, który niszczy wszystko dookoła co wolne i szlachetne. MOTŁOCH nie ma duszy , nie ma Ojczyzny TO CIEMNA MASA jak czarna dziura.
 • @ninanonimowa 08:09:09
  Zgaduję, że to co w tej chwili sobą reprezentujesz (sądzę po twoim wpisie) wyniosłaś już nie z KK?
  To skąd ten jad i pogarda?
 • W Czechach banderowcom nie udało się zakłócić występu rosyjskiego wojskowego Chóru Aleksandrowa
  https://www.youtube.com/watch?v=T-JoSZ5Uhcc

  Tymczasem w Polsce polskojęzyczne media i niektórzy tzw. „dyżurni patrioci” podżegają do bojkotu występu tego świetnego zespołu:

  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/protest-przeciwko-wystepowi-choru-aleksandrowa/nv14zl?utm_source=fb&utm_medium=fb
 • @ireneusz 15:30:37
  A wiesz że Jezus Chrystus przegonił biczem żydowskich handlarzy ze świątynii?
 • @Jan Paweł 15:46:22
  Socjalizm nie był ideałem ale zgadzam się z Tobą. Tacy Miłosz czy Mrożek byli znacznie bardziej antypolscy aniżeli przeciętny aparatczyk PZPR. Błędem było to, że narzucono nam żydowską supremację. Jednocześnie to niestety dzięki "sowieckiemu wyzwoleniu" takie antypolskie kanalie mogły się rozwijać, przed wojną siedzieli oni cicho jak mysz za miotłą.

  Ech czemu to nie Indonezja nas wyzwoliła tylko żydowski Związek Radziecki.......
 • @Ryszard Opara 00:25:58
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  nie raz do tego Pana zachęcałem, tj. do wspólnego działania, mam na myśli oczywiście społeczność witryny, a nie tylko siebie.

  Serdecznie pozdrawiam życząc dobrych decyzji.
 • @detektywmjarzynski 08:55:47
  Wszelkiej maści podżegaczom do nienawiści pomiędzy Rosyjskim i Polskim Narodem, w tym organizatorom haniebnego protestu przeciwko występowi Chóru Aleksandrowa w Polsce dla opamiętania i otrzeźwienia dedykuję tę piosenkę :

  https://www.youtube.com/watch?v=ZuNgjJeSFuE
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:51:37
  Szanowny Panie,

  Pan Wojtas powiedział mi telefonicznie, że wycofuje się ze współpracy z Neon24. Nie było to zresztą pierwszy raz.

  Pan również telefonicznie zażądał ode mnie przywrócenia wszystkich praw administracyjnych - natychmiast. W przeciwnym razie, powiedział Pan, że wycofuje się Pan ze współpracy a w dodatku, zagroził Pan, że zniszczy Pan portal - w najbliższym czasie.
  (Oczywiście używał Pan przy okacji innych słów - niecenzuralnych, których ja nie będę powtarzał).

  A więc tak jak napisałem sprawa Pana Wojtasa i Pana Ruszkiewicza - zostanie w najbliższych dniach rozstrzygnięta.

  Zapewne Portal Neon24 bez współpracy obu Panów nie ma żadnej przyszłości i w związku z tym - też wkrótce padnie.

  No cóż takie to jest życie.

  Ja tylko obu Panom życzę wszelkiej pomyślności.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 11:45:01
  ---- mnie nie przeszkadza CYWILIZACJA POLSKA Pana Wojtasa !.

  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/10/ksic485c5bcka_cywilizacja_polska.pdf
 • @Ryszard Opara 11:45:01
  :)))))))))
 • @Ryszard Opara 11:45:01
  Winien Pan przyjrzeć się pracy również Astrze. Administrator moim zdaniem może sobie publikować, ale nie powinien być stronniczy. A pani Astra jest, powiem więcej, robi tu za dziewczynkę na posyłki dla pana Wojtasa. Kpiłem tu z tego Autora, to fakt. Zbanował mnie natychmiast jak tylko skomentowałem kiedyś jego tfurczość ("f" zamiast "w" to nie błąd. W odniesieniu do pisarstwa pana Wojtasa jest jak najbardziej gramatycznie). Musiałem zatem pisać o nim na swoim blogu. Dwie pierwsze moje noty zatytułowane "Ustalanie wartość przez imć Pana Wojtasa" utrzymały się bardzo krótko a druga została spuszczona w kanał zaraz po opublikowaniu. Odnosiłem się tam też do pana, ale chyba nie zdążył jej pan przeczytać. Jak wspomniałem o Astrze, tak to samo zarzucam panu Ruszkiewiczowi. Wojtas sam nie przyszedł się bronić, przysyłał ich.
  Podaję link:
  http://slav.neon24.pl/post/126630,ustalanie-wartosci-przez-imc-k-j-wojtasa-2
 • @Ryszard Opara 11:45:01
  Szanowny Panie Opara, poświęcam od wielu miesięcy temu portalowi wszystkie wolne wieczory i poranki i nie bardzo rozumiem skąd wziął się ten Wasz konflikt.
  To Pan Jarek Ruszkiewicz zaufał mi i nauczył administrowania portalem.
  Poświęcił bardzo dużo czasu (bo nie mieszkamy obok siebie), żeby przekazać mi wszystkie tajniki portalowej kuchni.
  Ja cały czas bardzo się starałam, żeby nie zawieść jego zaufania i przede wszystkim zaufania użytkowników.
  I teraz nie wiem co robić? Czy Pan też zamierza mnie zwolnić za moją bezinteresowną pracę?
  W oczekiwaniu na odpowiedź pozdrawiam Pana bardzo serdecznie.
 • @Slav 14:44:41
  Ludzie, za tydzien wybory a Wy tu spiskow i awantur szukacie 8-)))))
  Niedziela to czas na relaks i wypoczynek a nie babranie sie w "zyciorysach"
  blogerskich
 • @ireneusz 19:32:49
  Żydowski kłamco, w imieniu narodu polskiego pieniądze pożyczają magdalenkowi żydzi od innych żydów trudniących się lichwą w skupionych w stajni Sorosa. To zbrodniczą grabież realizują takie indywidua żydowskiego pochodzenia jak Mazowiecki, Balcerowicz, Kuroń, Geremek, Suchocka, Kwaśniewski - długo można by grabieżców z przeszłości wymieniać - ostatnio Polaków grabili Tusk i Kopacz (oczywiście tylko przypadkowo są pochodzenia żydowskiego) a w przyszłości ma to być żyd o nazwisku Petru. Opiekę medialną sprawuje pochodzący z rodziny stalinowskich zbrodniarzy Adam Michnik (oczywiście tylko przypadkiem żyd).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:24:26
  Cześć portali utrzymuje sie z darowizn - tutaj to nigdy nie zadziała, bo zbyt mało osób ufa właścicielowi. Najwidoczniej przez tyle lat funkcjonowania portalu, nie zaskarbił sobie zaufania czytelników. W tym czasie, rożne składy adminów pracowały nad portalem za darmo. Po pewnym czasie - zużywają sie. Potrzebują pomocy i wsparcia od właściciela. Za każdym razem, właściciel okazuje wsparcie i wdzięczność za wykonana prace podobnie - żale i rozdzieranie szat. Red nacz i czesc adminów protestacyjne opuszcza portal. Właściciel zaczyna nabór na red nasza i team adminów do prowadzenia "portalu z misja". I tak na okrągło :]


  Kiedy ślub z Astra? Hhhhaaaa haaaaaaa :]
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:24:26
  Trzeba przyznać, ze dobrze zarządzales tym cyrkiem i to przez długi czas - wytrzymałeś wiecej niż LL.


  Ale teraz...

  "TWOJA KWESTIA ZOSTAŁA ROZWIĄZANA" - niechybnie opaska na oczy i pod ścianę...
 • @Zbójnicki pies 14:52:21
  A, to dziś niedziela???? ;)
 • pan slav
  //ak wspomniałem o Astrze, tak to samo zarzucam panu Ruszkiewiczowi. Wojtas sam nie przyszedł się bronić, przysyłał ich.//

  pan może mi zarzucać co chce i Pani Astrze też co pan chce.
  Ale to właśnie Pani Astra promuje pańskie wypociny, które nie mają nic wspólnego z merytoryczną dyskusją ale opierają tylko i wyłącznie na atakach personalnych.

  Gdyby pan się jednak zdecydował napisać coś od siebie, coś bardziej konstruktywnego niż tylko atakowanie osoby Pana Wojtas to serdecznie zapraszamy.

  PS. Cały czas dopytuję się o pański cennik usług markentingowych.
  Też chcę mieć takiego zdolnego agenta jak Pan Wojtas :)
 • @gosc hotelowy 14:54:32
  "Kiedy ślub z Astra? Hhhhaaaa haaaaaaa :]"

  Panie gościu hotelowy, ja nie jestem do wzięcia :)))))))))))))))))))))))))))))
 • @Pan podporucznik 17:04:29
  Panie podporuczniku

  Gdy ktoś mnie pyta (przypadkiem lub nie), zawsze deklaruję się jako wierzący - niepraktykujący.

  Czasami zdarza mi się (zwłaszcza po paru głębszych) odczuwanie jedni z Kosmosem (a nawet z Logosem). Wtedy budzi się we mnie wierzący agnostyk (coś jak owocowa marchew).

  Natomiast cud który tu ujrzałem, czyli wskrzeszenie (lub zmartwychwstanie) pana podporucznika (Boże wybacz, z góry przepraszam za bluźnierstwo), spowodował, że muszę po raz kolejny przemyśleć podstawy bytu.

  Z lekką niechęcią, z uwagi na ogrom pracy, który przez Pana nieodpowiedzialne zachowanie mnie czeka, mimo wszystko serdecznie pozdrawiam Pana i całą kompanię.

  Niech im transzeja lekką będzie.

  nonscolar

  PS. Odnośnie wielbłąda i ucha igielnego.

  Są tacy, którzy twierdzą, że to tylko błąd w tłumaczeniu Biblii z hebrajskiego i aramejskiego na grekę (Septuaginta), inni twierdzą, że zawinili łacinnicy i Wulgata.

  Znam też takich, którzy byli w Tunezji i klną się na wszystkie świętości, że przechodzenie wielbłądów przez ucha (nie mylić z uszami) igielne to "normalka".

  Nawet zdjęcie mi podesłali.

  http://orunia.org/wp-content/uploads/2012/10/01.jpg

  Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
 • @Astra 14:47:20
  Droga Pani, bardzo cenni są wszyscy ludzie, którzy chcą robić coś pożytecznego,

  tyle, że w Polsce doprawdy trzeba być świętym, aby wytrzymać te wszystkie przepychanki, pomówienia, złośliwości,

  Pani jest pomawiana o stronniczość, o sprzyjanie Wojtasowi, i co tam jeszcze,

  gdyby było wszystkim wiadomo, jaka jest oficjalna polityka, nie byłoby tego całego fermentu,

  przede wszystkim, trzeba dać wszystkim żyć. Nie może być tak, aby admin dawał się podpuszczać przez jednych na drugich.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:17:09
  "Też chcę mieć takiego zdolnego agenta jak Pan Wojtas :)"

  To niby ja jestem tym agentem?

  Jeśli tak to zapytam jak w kabarecie - a w jakim sensie?

  Czyby w sensie ataków personalnych - tego pan chcesz?

  Rozumiem, że moje teksty nabrałyby cech merytorycznej dyskusji dopiero wtedy, gdyby udział w niej brał pan Wojtas. Dopiero pan Wojtas nobilituje, a pan jako jego posłanieć, nie?

  No cóż, najwidoczniej jemu samemu nie chcę się myśleć, woli tę część ciała która służy mu do myslenia, posadzić na zydlu, napić się czegoś mocniejszego, dobrze zakąsić i zajarać... :)
 • @Astra 14:47:20
  "I teraz nie wiem co robić? Czy Pan też zamierza mnie zwolnić za moją bezinteresowną pracę?'

  Robota adminów powinna być opłacana. I to moim zdaniem dla szanującego się portalu jest robota na 3 zmiany. Wszyscy powinni zrozumieć, że w takiej sytuacji normalne jest pojawienie się reklam firm, które w jakiś tam sposób mogą być akceptowalne (np Gazprom ;) buhahahah! - żartowałem) Normalna też powinna być współpraca z autorami z zewnątrz. To może podnieść popularność i klikalność.
  Na stronie finansowej portalu się nie znam, ale robota to robota i wypłata być musi.
  Inaczej będzie dziadostwo....

  Serdeczności.
 • @nonscolar 15:37:18
  "PS. Odnośnie wielbłąda i ucha igielnego.

  Są tacy, którzy twierdzą, że to tylko błąd w tłumaczeniu Biblii z hebrajskiego i aramejskiego na grekę (Septuaginta), inni twierdzą, że zawinili łacinnicy i Wulgata."

  Do tego wyjaśnienia trzeba dodać, że Ucho Igielne to była jedna z bram Jerozolimy - bardzo wąska, bo dla pieszych, a wąska zapewne dla ułatwienia ewentualnej obrony.
 • @ninanonimowa 12:37:18
  Szanowna Pani,

  Mnie też absolutnie nie przeszkadza ani Pan Wojtas ani tym bardziej Cywilizacja Polska. Uważam, ze to bardzo cenna i na czasie inicjatywa.

  Problemem tylko jest to, ze ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie potrafią merytorycznie dyskutować. Potrafią sie tylko kłócić i obrażać.

  Większość uważa, że racja jest tylko jedna. Ta która jest po ich stronie.

  Trudno, skoro nie możemy dyskutować, musimy sie rozstać

  Pozdrawiam
 • @Astra 14:47:20
  Szanowna Pani,

  Bardzo doceniam Pani pracę, wiem, że poświęca Pani dużo czasu i robi to całkowicie bezinteresownie.

  Mam nadzieję, że Pani zostanie i będzie pracować jak dotąd. Nie zamierzam Pani zwolnić.

  Prosiłbym tylko zrozumieć jedno. Portal nie jest własnością ani Pana Ruszkiewicza ani Wojtasa ani prawdę mówiąc nawet moją.

  To fakt, byłem założycielem, inicjatorem, jestem właścicielem, ja to też wszystko sfinansowałem, ja ponoszę odpowiedzialność - ale nic bym nie zrobił sam - to zasługa społeczności Nowego Ekranu - Neon24.

  Portal NEON24, jest własnością użytkowników i społeczności, która tu pisze i komentuje. Im wszystkim trzeba pomagać, służyć radą.
  Nie można, nie powinno się reprezentować interesów żadnej osoby ani oczywiście własnych. To nie znaczy, że nie można mieć własnej opinii, własnego zdania.

  Jeżeli Pani będzie gotowa i chętna do współpracy na takich warunkach
  - serdecznie zapraszam

  Pozdrawiam najserdeczniej
 • @Ryszard Opara 16:51:21
  "Większość uważa, że racja jest tylko jedna. Ta która jest po ich stronie."

  Za robotę adminom trzeba płacić. To jest ta jedna racja. Pasuje to Panu? W "Ałstralii" też Pan pracował za friko? Po efektach widać, że nie. Ale empatii zero. I co teraz?
 • @interesariusz z PL 15:45:34
  "Gdyby było wszystkim wiadomo, jaka jest oficjalna polityka, nie byłoby tego całego fermentu".
  Trafiłes w 10-kę. A tu, z dostępem do tajników klawiatury NEon'u, woluntariusz Loży Wojtas robi za Czarnoksiężnika z krainy Oz, Jarek Ruszkiewicz wyskakuje zza Wojtasa jak matka wszechświata Kali, Opara udaje, że go nie ma, ... - nie dziwie się, że Ruszkiewicz popadł w znerwicowany śmiech i zamiar walenia czołem w ścianę. A taki fajny gość z niego był jeszcze rok temu.
  Astra - ocal siebie! To dopiero początek ...
 • @Jasiek 16:46:48
  Robota adminów moze być opłacana, ale najpierw musimy zorganizowac warunki przyjecia na admina i kontrakt.
  Wierzę, ze te sprawy zostana uporzadkowane.
  Pomożemy p. Oparze (nawet finansowo), ale najpierw musimy mieć pewność, ze rozmawiamy z Ryszardem Oparą, a nie bliźniakami Ruszkiewicz-Wojtas, którzy udają Oparę.
 • @Ryszard Opara 16:51:21
  //...Cywilizacja Polska. Uważam, ze to bardzo cenna i na czasie inicjatywa//

  Panie Opara, litości!!!!!

  Pan Wojtas to hodowca pomidorów i tą tzw. Cywilizację Polską wywiódł z obserwacji przyrodniczej z jaką łatwością można manipulować gatunkiem. Inżynierię genetyczną przeniósł na grunt inżynierii społecznej i tak zrodziła się jego "Cywilizacja Polska"! Nie jest to nic nowego, panie Opara! To zmutowana w nową odmianę stara Utopia Komunistyczna, której funkcjonowanie tak dobrze poznaliśmy na własnej skórze. A jeśli chce Pan dobitniej zrozumieć jej istotę to wróć Pan do lektury Folwarku Zwierzęcego Orvella. Albo przeczytaj pan "Wyspę Doktora Moreau" Wellsa, jeśliś pan nie czytał.
 • Szanowni Państwo
  Szanowni Państwo,

  Dziękuje serdecznie za wszystkie komentarze i burzliwą dyskusję.
  Niestety koncentruje sie ona na kwestiach administracyjnych...
  Wiem , że to bardzo ważne

  Ale chciałbym zwrócić uprzejmie uwagę, że artykuł byl na temat problemów Polskiej Emigracji, zwłaszcza wśród młodzieży.

  I to jest największy, olbrzymi problem dla Naszego Kraju.
  Grozi nam zapaść demograficzna.
  Uprzejmie proszę o komentarze na ten temat

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 17:23:10
  Panie Opara, to proste.
  Trzeba się dowiedzieć co zrobiła kiedyś Żelazna Dama z Downing Street, że tak teraz wszyscy walą na te Wyspy. Trzeba zrobić to samo w Polsce, a zapewniam Pana, że nikt więcej nie wyjedzie, a ci co wyjechali wrócą pospiesznie a za nimi tabuny nowych imigranrów ekonomicznych, którzy nie przyjadą tu po zasiłki tylko do pracy.
 • @Ryszard Opara 17:23:10
  Podzielam ten punkt widzenia.

  O randze portalu decydują teksty, które się ukazują i ich odbiór w blogosferze, liczba cytowań, liczba odsłon, etc.

  Sprawa dobrej, zaangażowanej administacji jest ważna, ale nie jest wystarczająca.

  Dobrych blogerów przyciąga swoboda wypowiedzi, wygodny edytor, ciekawe dyskusje i ... brak linii programowej.

  Wszelkie próby tworzenia jakiejś linii źle się kończą, bo oznaczają kłótnie i pretensje i to najczęściej ze strony osób, które niewiele tutaj wniosły, za to bardzo się chcą wylansować, a nawet przejąć portal do własnych celów.

  Mnie osobiście rażą portale polityczne, gdzie uprawia się tylko propagandę.

  Niech Neon nadal pozostanie po prostu miejscem dyskusji i informacji, a doktrynerzy niech sobie założą własne ;)
 • A a propos meritum
  Problem czynników, które sprawiają, że miliony Polaków chcą swój kraj opuścić, jest kluczowy.

  Tutaj wszystko szwankuje: fatalny ustrój (wraz z ordynacjami wyborczymi), niska jakość urzędników, wszechobecna korupcja, brak pro-narodowej poltyki gospodarczej, kolonizacja kraju przez międzynarodowe firmy i preferencje dla nich, wszechobecna lichwa, itp., itd.

  A przede wszystkim brak solidarności i zorganizowania Polaków.

  Dopóki nie odtworzymy solidarności między nami Polakami, nie odzyskamy kraju.
 • @Ryszard Opara 11:45:01
  //A więc tak jak napisałem sprawa Pana Wojtasa i Pana Ruszkiewicza - zostanie w najbliższych dniach rozstrzygnięta.//

  To jak już pan "rozstrzygnie" to proszę mnie zawiadomić. :)))))))))))))))))

  PS. Może być telefonicznie. Albo publicznie :)
 • @Slav 15:15:41
  zapatrzalem na kalendarz i wyszlo ze .....niedziela i to nawet czerwona niedziela8-)))))))
 • @gosc hotelowy 15:01:06
  No... Cyrk niezły ale z Bożą pomocą i życzliwych ludzi jakoś się udawało...
  :)
 • @Drab61 14:52:38
  // To zbrodniczą grabież realizują takie indywidua żydowskiego pochodzenia jak Mazowiecki, Balcerowicz, Kuroń, Geremek, Suchocka, Kwaśniewski //

  jakze merytoryczny to wpis i na temat.
  Te lichwe nawet zza grobu uprawiaja Kuron,Geremek i Mazowiecki, tak telepatycznie i w szeklach 8-)))))
 • @gosc hotelowy 14:54:32
  //Kiedy ślub z Astra? Hhhhaaaa haaaaaaa :]//

  Bardzo bym chciał ale już zajęta jest... (nad czym nieustannie boleję... :)
 • Hmmm....
  Po przeczytaniu niektórych postów i komentarzy doszedłem do wniosku iż zamiast "Orlików" powinniśmy pobudować piaskownice z wypożyczalnią plastikowych wiaderek, szpadelków i grabek w tych piaskownic okolicy.
 • @Stara Baba 18:53:24
  nie tylko Ty 8-)))))))
 • @Slav 17:50:09
  Ach, a gdyby nie żelazna dama, to by nie walili?

  Proszę się nie doszukiwać związków przyczynowo-skutkowych tam, gdzie ich nie ma, albo raczej, gołym okiem widać inne.
 • @Slav
  Ty sobie zartujesz z tymi receptami dla polski, to ze relacje walutowe maja sie jeden do czterech albo do pieciu za to sama prace wynika z prostego faktu ze tzw zachod wpierw sfinansował polska demokracje [solidarnosc]a nastepnie unicestwil cała polska gospodarke i wszedl w jej miejsce polacy zostali z reka w nocniku jak mawial jeden z redaktorow naczelnych słowem goli i wesoli. Nie mamy nic swojego slowem montownia, trzeci swiat, kolonia czy jak to zwac cos mi sie wydaje ze ty artysta poznalem kilku , wszystko widzieli przez ruzowee okulary................
 • @Ryszard Opara 17:23:10
  Myślę, że w sprawie tej teraz kolejnej Wielkiej Emigracji (tym razem za chlebem) należałoby spojrzeć na karty naszej Historii.
  Okres powojenny, gdy zostało nas Polaków ok 27mln (niektórzy mówią, że obecnie też nas jest tylu) i koniec epoki Gierka.
  Co takiego stało się, że pod koniec epoki Gierka, było nas już ok 40mln.
  Następnie okres po tzw transformacji, gdzie Polska była tygrysem gospodarczym Europy, gdy po uwolnieniu przedsiębiorczości Polaków, gdy jeszcze nie została przejęta nasza przestrzeń gospodarcza, niemal lawinowo Polacy otwierali swoje biznesy, zaczęli się bogać, znowu, tym razem tylko na chwilę pojawiły się perspektywy i... wszystko umarło.
  Jak widać, to perspektywy są tym co trzyma młodych w Polsce. Wyjeżdżają, bo nie widzą perspektyw.
  Gierek dał Polakom perspektywy (wiele razy już o tym pisałem, zresztą wszyscy normalni ludzie to widzą).
  Obecna Polska, młodym Polakom te perspektywy odebrała, to my dorośli Polacy, odebraliśmy naszej młodzieży te perspektywy we własnym Kraju.
  Odebraliśmy im te perspektywy własnym egoizmem, głupotą, lenistwem umysłowym, ale i tym zwykłym fizycznym.
  Powszechnie już wiadomo, że jeden hipermarket zabija ok 400 małych sklepów, które jak wiemy były już coraz lepsze, coraz lepiej zaopatrzone i np tak jak w Warszawie, tworzyły grupy kupieckie, które były skłonne także zainwestować w porządne, na wysokim poziomie kupieckie domy towarowe, czy galerie handlowe.
  Skoro te 400 sklepów padło z powodu jednego hipermarketu, to pomyślmy ile takich sklepów - przeważnie rodzinnych biznesów padło w całej Polsce...
  Skoro teraz padły sklepy, to za nimi padły małe (ale i średnie) hurtownie, mali (ale i średni wytwórcy) u których ci kupcy się zaopatrywali...
  Teraz, jeżeli ci wszyscy już padli, to za nimi padły firmy usługowe pracujące dla tych wszystkich wymienionych wcześniej (ale i później) jak np małe zakłady budowlane, elektryczne, hydrauliczne, reklamiarskie itd, itp...
  To oczywiście jeszcze nie koniec, bo jeżeli ci wszyscy padli, to za nimi popadały np pensjonaty, (średniej klasy) w których ci wszyscy wymienieni wcześniej wypoczywali (nawet w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych, sporo jest upadłych, do sprzedania pensjonatów)...
  Oczywiście, równolegle z przejmowaniem naszego handlu, miało miejsce przejmowanie naszej wytwórczości na rynek i... utrudnianie małym indywidulnym sklepom dostępu do atrakcyjnych towarów....
  Wszystkie (albo prawie wszystkie) opisane wyżej biznesy, dawały nie tylko gołą pensję, ale przede wszystkim ten zysk, będący właśnie tym wykładnikiem dobrobytu.
  Biznesy te, były przeważnie biznesami rodzinnymi, gdzie kolejne młode pokolenia widziałyby swoje perspektywy, bezpośrednio w tym rodzinnym biznesie, bądź traktowanym jako swego rodzaju trampolinę w samodzielność. Myślę, że znakomita większość nie musiałaby myśleć nawet o wyjeździe ze swojego rodzinnego miasta.
  Wyobraźmy sobie teraz, jak ta gospodarka (tych małych i średnich firm, zwana Społeczną Gospodarką Rynkową), która miała już właśnie swoje początki za Gierka (ci pierwsi badylarze i prywaciarze), na bazie tego potężnego państwowego potencjału gospodarczego, i wynikającego w niego pieniądza na rynku, by się rozwinęła...
  Możemy sobie tylko wyobrazić w jakim dobrobycie byśmy teraz wszyscy żyli. Czy komuś przychodziłyby pomysły wyjazdu z Polski za chlebem...
  To my sami odebraliśmy naszym kolejnym już teraz młodym pokoleniom ich perspektywy....
 • @ryszard opara
  Nie łam sie pan Ryszardzie Opara jak wyrzuca cie z mieszkania ,przyjedz do mnie mam wolny pokój, wydoimy koze, napieczemy, chleba . a moze nawet otworzymy gabinet medycyny naturalnej..... a potem to juz z górki......
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:09:50
  Szanowny Panie,

  Sprawa jest rozstrzygnięta - o czym pisałem wyżej.

  Pan Wojtas pożegnał się z portalem Neon24 - dziś napisał na ten temat notkę - chyba wszystko jasne.

  Pan zadzwonił do mnie kilka razy wczoraj - i powiedział Pan, że rezygnuje ze współpracy, odchodzi - a na pożegnanie...zniszczy Pan Neon24.

  Być może Pan był zdenerwowany, nie w humorze albo pod wpływem alkoholu - nie wnikam. Nie moja sprawa.

  Ja osobiście bardzo Pana cenię, uważam, że ma Pan "dobre pióro" i że zrobił Pan również bardzo wiele dobrego dla Neon24.

  Ale w tym samym czasie, nie ma Pan szacunku dla mnie, twierdzi Pan, że ja w ogóle nic dla portalu nie zrobiłem, że jestem... wiele innych rzeczy. Nie będę powtarzał. Szkoda czasu.

  Skoro jednak Pan tak uważa, rozumiem, że zdecydował Pan odejść.
  Trudno - Pana decyzja.

  Przyszłość portalu, będziemy budować, kontynuować bez Pana.

  Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności.
 • @jan 23:00:17
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za dobre słowo na niedzielę.

  Dziękuje również za propozycję, rozumiem, że jest ona ze szczerego serca i jak zdarzy się coś takiego - być może skorzystam.

  Życie pokazało mi już wiele, bardzo wiele w różnych okolicznościach i na wielu rozmaitych szczeblach - nic nie jest wykluczone.
 • @Stara Baba 18:53:24
  Szanowna Pani,

  Na pewno nie jest Pani Starą Babą - ale ma Pani bardzo dużo racji.

  Wielce żałuję, że do tego doszło. Żyjemy w skrajnie niekorzystnej rzeczywistości a niektórzy z nas zachowują się jak przedszkolaki.

  Dziecinada - najgorzej, że dzieje sie to wśród osób dojrzałych.
 • @Jan Paweł 22:29:25
  Szanowny Panie,

  Ma Pan absolutnie rację. Zgadzam się w 1000% (tysiąc procent)

  Uprzejmie proszę, aby Pan napisał na ten temat notkę.
  To zbyt ważny temat aby ograniczyć to tylko do komentarza.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 00:08:06
  //Skoro jednak Pan tak uważa, rozumiem, że zdecydował Pan odejść//

  panie Opara, Ja nigdzie się nie wybieram :)

  To już lepiej jakby pan stąd zniknął (czego życzy sobie ok. 95% użytkowników portalu)
 • @Ryszard Opara 00:08:06
  A kiedy mnie oparo zbanujesz? Dzisiaj czy jutro?
  Powodzenia :)))))))))))))))
 • @Ryszard Opara 00:17:24
  No przecież tyle razy już mówiłem ze Stara Baba to tylko mój nick a tak naprawdę to jestem stary dziad i to starszy niż ten z IP! :-)
 • @Jan Paweł 22:29:25
  "Co takiego stało się, że pod koniec epoki Gierka, było nas już ok 40mln."

  Po prostu, za Gierka młodzież powojennego bumu narodzin zaczeła się kochać.
  A do tego naród był represjonowany i o paszporcie (prawie) nie było mowy, nawet do krajów demo-ludu. Jedzenie racjonowane kartkimi, a w sklepach pusto. O wyjeździe z Polski za chlebem KAŻDY MARZYŁ. Demokracja Gierka to pełna "opieka" państwa. Jak w więzieniu.
 • @
  A mówilem że Wojtas i jego Kali Ruszkiewicz mają dostęp do tajników klawiatury NEon'u!
  Pisałem też, że nie ma pewności czy rozmawiamy tutaj z Ryszardem Oparą, czy bliźniakami Ruszkiewicz-Wojtas, którzy udają Oparę.
  No kurcze, geniusz jestem! (5% użytkowników portalu :))
 • @Rebeliantka 17:50:48
  Sądzę, że taki otwarty portal, o którym piszesz, właśnie przyciąga wszelkiej maści doktrynerów. Gdzie indziej nie mieliby szansy, nawet zaistnieć, ze względu na linię i przyjętą doktrynę główną. Jest jak magnez. To, że ich tu tak mało teraz, wynika z zasięgu rażenia. Wyobraź sobie, że ten portal miałby siłę rażenia np interii, czy wp. Wyobraź sobie te tabuny, wiecznie w zażartych bojach między sobą, skłóceni każdy z każdym śmiertelnie, prowadzący "bój ostateczny". My, albo Oni.
  W opisanym przez Ciebie portalu, pozwala im się zaistnieć, w ramach wolności słowa i pluralizmu, a następne kroki są w kierunku zdominowania przez nich innych doktrynerów, aby osiągnąć monopol.

  Należałoby temu przeciwdziałać i to w sposób możliwie niekonfliktowy i standardowy. Chodzi mi o wypracowanie mechanizmu. Skoro wiemy, że tak się dzieje, nie można być ciągle zdziwionym i popadać w konflikty kolejny raz.
  Zgodzisz się?
 • @Jan Paweł 22:29:25
  Skupiasz sie na handlu, a to przecież tylko jedna gałąź.
  Można powiedziec, że tak jest we wszystkich działach/dziedzinach. Pooddawano własną wytwórczość i obrót obcym, w imię tego, że przestarzałe. Przypomina to murzyński targ na paciorki.

  Powiedzmy, że mamy stary młyn z drewna. Zniszczony, wymagający napraw i o niskiej sprawności. Co to jest za dil, wymienić ten młyn, na nowoczesny o wielokrotnie wyższej sprawności i przepustowości, skoro on nie będzie już nasz?
  Tylko biały murzyn może się z tego cieszyć.
  Prostszy przykład:
  Polak ma starego fiata 125p, który się co chwila psuje i wymienia go na golfaII, którym będzie jeździł Niemiec i się przy tym cieszy, że na ulicy widać sukces transformacji!
  Co to jest za mentalność? Jaki to typ mentalności?

  Humanstyczne ubolewania nad imigracją i depopulacją, przypominają rozmowy baby w kolejce, w przychodni.
  Przecież, gdy to się zaczęło, jeszcze komunistyczni PRLowscy decydenci, wiedzieli doskonale co robią i potrafili to nazwać. Oni wiedzieli wtedy, że ta cała emigracja, ta "wolność", to - zdrada, że to kolejny interes na paciorki.
  Oni, te komuchy, podobno idioci, wiedzieli co to oznacza i co ciekawe odzywało się w nich sumienie, z tego powodu.
  Obecnie sumienie śpi, snem głębokim, a 90% idiotów uważa, że kolejne miliony emigrantów to owoce wolności, czyli cool.

  Dlatego, wcale nie chcę zniesienia wiz do stanów. Odwrotnie! Przecież to kolejne kilka milionów, owoców wolności będzie.

  By było, ale nie będzie. Ten "świat" się kończy i to w fenomenalnym tempie, oczom nie wierzę! Sam skończy się szybciej, niż dobije Polskę. Moją ojczyznę. MOJE! To jest coś co mam ja, co masz Ty i On. To jest nasze! Spiepszać złodzieje, od naszego!
  Nałóżmy na początek dwa czynniki. Potop w europie i potop w stanach i na to kolejną falę tzw "kryzysu finansowego", czyli załamania księgowości.
  Nie dowiozą wyniku, w perspektywie kilku lat, ale tąpnięcie może być jeszcze w tym roku i to ciężkie.
  AU oczywiście też nie ma szans. Pozatym jest sama. Jak zaczną się kłopoty, będzie 20mln, jako tako białych australijczyków, kontra hordy miliardów żółtych i oliwkowych w kontyngentach. I nikt im nie pomoże, każdy będzie miał swoje problemy. Nie mniejsze.
 • Ja tez chcialem wracac z emigracji na starosc do Polski.
  W latach 90 tych mozna bylo gdzies na Podkarpaciu kupic sobie drewniana chalupe z kilkoma ha za $30k.Pojechalem sprawdzic, pojechalem tylko 1 raz i nigdy wiecej.Jak mozna zyc w kraju gdzie jak sie sadzi iglaki to trzeba do korzeni przywiazywac pustak aby w nocy nie wydarli?A i tak wydra.Tu w USA tez wszystko pada na pysk ale przynajmniej moge zlodziejowi strzelic miedzy oczy , kazdy na ulicy ma arsenal w domu i jak ktos obcy sie kreci to dzwonimy do siebie i repetujemy bron.
 • @Zdzich 03:45:37
  Czy w wiezieniu rodzą się dzieci? Czy w więzieniu są jakieś perspektywy? Napiszę może na razie tylko tyle, że wtedy np kapitalistyczna Anglia skopiowała naszą socjalistyczną słuźbę zdrowia i teraz Anglicy mają u siebie taką, jaka była u nas za komuny i bardzo sobie ją chwalą
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:02
  Panie Jarku, nie spodziewałem się tego po Panu.
 • @Torin 04:48:05
  W pełni się zgadzam, że w taki sposób została przejęta cała polska gospodarka, łącznie z usługami
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:02
  Szanowny Panie Ruszkiewicz,

  Przykro mi, że Pan się tak właśnie zachowuje.

  A jeżeli 95% użytkowników portalu Neon24 tak właśnie uważa jak Pan, - to dlaczego nie założycie własnego portalu.
  Przecież żyjemy w demokracji.
  Droga wolna - nikt nikogo tutaj na siłę, nie będzie trzymał.

  Nawet gdyby 100% tak uważało - trudno zostanę sam.

  Życzę zdrowia i wszelkiego powodzenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:40:59
  Szanowny Panie,

  Nie będę się zniżał do Pana poziomu, bo jeszcze mi wejdzie to w nawyk.

  Ale jeżeli Pan będzie sie tak zachowywał, to owszem Pana zbanuję. Będzie Pan pierwszy wobec którego to zrobię.

  Na zakończenie:
  jako lekarz i pomimo tego, że Pan mnie coraz częściej obraża, jako życzliwy Panu człowiek - życzę Panu aby Pan przestał pić alkohol.
 • @rerak 01:12:46
  Szanowny Panie Rerak,

  Dziękuje uprzejmie, za przypomnienie wszystkim - jacy są, jacy potrafią być Polacy. Powinien Pan to powiesić u siebie na ścianie.

  Zapewne, za to wszystko co ja zrobiłem dla ludzi jako lekarz i ojciec, dla kraju - w Australii i w Polsce - to najlepsza, zasłużona nagroda.

  Wielkie brawa dla tych co to zrobili - (no i gdzie ONI teraz są...),
  no i oczywiście dla Pana, który wszystkim to przypomniał...

  Życzę Panu szczęścia i powodzenia w dalszych działaniach.

  Ryszard Opara
 • @Zdzich 03:45:37
  "O wyjeździe z Polski za chlebem KAŻDY MARZYŁ".... Tak... za chlebem... W 1984 r. byłem "gościem" obozu dla uchodźców z KDL-u we Włoszech. I nie było tam ani jednego emigranta ekonomicznego, wszyscy, nawet 3 letnie dziecko (tam urodzone) byli POLITYCZNI....Ja oczywiście też. O pobycie w obozie w Latinie kiedyś może napiszę, i zaręczam, nie będzie to relacja korzystna dla mojego narodu. Była na tyle niekorzystna, że zdecydowałem powrócić do tego totalitarnego PRL-u.
  A młodzież się kochała na przekór represjom, braku paszportów (dziwne, dostałem go bez problemów - ale może miałem szczęście!), przeciw kartkom i pustym półkom... Taki obywatelsko-młodzieżowy sprzeciw. Na złość komunie będzie nas ponad 40 milionów. Było "1000 szkół na Tysiąclecie", to mogło być 50 milionów na 50-lecie....
  I ta "opieka" państwa... Żyję ponad 60 lat, i nigdy nie dostałem milicyjno-policyjną pałką, nie byłem zatrzymany na 48 godzin, nie byłem pensjonariuszem Izby Wytrzeźwień (pomimo, że za kołnierz się nie wylewało)
  nikogo w życiu nie uderzyłem, jak również z wzajemnością.
  Jak w więzieniu...
  A może ja nie żyłem w PRL-u.....
 • @Ryszard Opara 09:01:06
  Pan Rerak to taki Doktor Jekyll i pan Hyde zleży pod jakim nickiem się zaloguje. Rozdwojona osobowość. Raz sobie napisze naukowo a raz wali po kościach. Zależnie jak sie przedstawi.
 • @SZS 09:10:14
  Tak, młodzież się kochała w proteście przeciw PRL-owi. Wszyscy protestowali tylko jakoś nikt nie zrezygnował z bezpłatengo szkolnictwa, takiej samej służby zdrowia, nikt nie powiedział że w proteście przeciw PRL nie pojadę na wczasy (za pół darmo, albo za darmo), nie wyślę dzieci na kolonie letnie i zimowe, prawie za darmo, itd, itp
  Trzeba było się zapytać ile kosztuje semestr na wyższej uczelni i zapłacić za niego a potem to się mogło protestować ile wlezie.
  Powiem tylko tyle (może przypomnę) że za komuny przeciętne wynagrodzenie ok 1.400 - 1.600 zł a kolonie letnie (3 tygodnie) dla dzieci kosztowały 100 - 200 zł. Obecnie wynagrodzenie jest podobne a letni wypoczynek dla dziecka to koszt ok 1.500 zł (2 tygodnie)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:40:59
  //A kiedy mnie oparo zbanujesz? Dzisiaj czy jutro?//
  To było nieładne i niepotrzebne.
 • @Ryszard Opara 08:54:43
  //życzę Panu aby Pan przestał pić alkohol//
  To było nieładne i niepotrzebne.
 • @@
  Nie biorę udziału w wojnie na słowa, jaka się tu toczy, ale z niesmakiem i smutkiem obserwuję niezrozumiałą dla mnie kłótliwość i wzajemną agresję ludzi, którzy podobno chcą tu budować zbawcze programy dla wszystkich Polaków. Może jednak nie w tym stylu?
 • @ Neon24
  Kłótnie nigdy sympatycznie nie wyglądają, ale w każdym domu gość musi szanować gospodarza, albo opuścić gościnne progi.
  Pan R. Opara wykazał aż nadto cierpliwości i dobrej woli w stosunku zarówno do K. Wojtasa jak i do J. Ruszkiewicza.
  Jednakże wszystko musi mieć swoje granice, a te jak można się zorientować, właśnie zostały przez obu panów przekroczone.
 • re: BACKSTUBBER
  Mój kolega, Jarek Ruszkiewicz, z którym wychowaliśmy się w tej samej szkole i w tych samych okolicznościach, z którym zawsze się zgadzałem, oraz któremu często dawałem +5 za artykuły, ... zbanował mnie tutaj w marcu 2015.
  Tak samo zrobił jego mentor Wojtas.
  Obecnie, Jarek Ruszkiewicz, najbliższy współpracownik p.Opary, któremu Opara zaufał przekazując mu wszystkie tajniki swojego portalu, oraz któremu powierzył stanowisko Red. Nacz., ... zdradził te tajniki Wojtasowi oraz wyszydził p. Oparę publicznie.
  Osobnik tego typu nazywa się po angielsku BACKSTUBBER. Jest to bestia, która nagle i niespodziewanie wbija nóż w plecy swojego kolegi lub powiernika.
 • @SZS 09:10:14
  Tak jest, większość ludzi konfabuluje własne wspomnienia,

  zanam takich, co zwiali jak szczury, ale gdy jeszcze byli tutaj, to wszystko co ich otacza widzieli jak w krzywym zwierciadle,

  wolna europa nauczyła ich nienawiści do własnego gniazda.
 • @Jan Paweł 11:24:46
  nie znamy nikogo, z moich współstudentów, którzy po zwianiu za granicę unieśliby się honorem i zapłacili za studia. A przecież mogli dokonać darowizny.
 • @Bogusław Jeznach 12:52:38
  Panie Bogusławie,

  podzielam pańskie zadanie,

  ale proszę też patrzeć na tych wszystkich ludzi jak na ofiary, których nieszczęścia, państwowa zdrada interesów obywatalskich, i inne czynniki doprowadziły na skraj histerii, i są po prostu niespełna rozumu.

  Jeśli nie zaoferuje im się jakiejś przystani na chwilę wytchnienia i dojścia do siebie, to będą się zachowywać jak skrzyżowanie liminga z wściekłym szurem.
 • czy p.Opara
  chce powiedzieć ,że Neon został "sprzedany" ? zapewne chazarom.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:02
  Panie Jarku. Panie Jarku sam Pan wielokrotnie pisal ze trzeba zachowac do konca twarz.
  Pewnie tez Pan wie ,ze czytaja to ludzie dla ktorych upadek Neon24.pl bylby radoscia ,wielka radoscia.
  Czy nie lepiej takie "problemy" zalatwiac na p.w, o tym tez Pan wielokrotnie pisal.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 17:30:42
  Przecież studia były zapłacone. Z PODATKÓW rodziców tychże studentów.
  Za Gierka, ich pensje wynosiły tylko 20% rzeczywistych zarobków. Socjalizm!
  A Ty zapłaciłeś? Jak?
 • @rerak 17:55:34
  wielu z nich niestety nie ma wsrod nas
 • @Zdzich 18:33:27
  Czyli z wynagrodzeniem praktycznie teraz nic się nie zmieniło. Teraz także ok 80% tego co zarobimy oddajemy fiskusowi, ale... niestety za wszystko już teraz trzeba płacić.
 • @Jan Paweł 15:22:09
  8-))))))))))
  to teraz takie nowociesne, facebukowe 8-))))))
 • @Jan Paweł 20:39:01
  Jesli teraz także ok 80% tego co zarobimy oddajemy fiskusowi, jest to tylko dowod na to, ze ta sama ekipa jak za Gierka rzadzi krajem. Z reszta co tu duzo mowic. Zobacz kim jest Adam Gierek.

  Problemy ze wstawianiem artkulow na Neon jest rowniez dowodem na to, ze "stara ekipa" Wojtas-Ruszkiewicz wciaz tu rzadzi.
 • @ Ryszard Opara
  Pozwolę się zapytać: KIM JEST Arystydes80 "Brak postów"?
  Pojawił się nagle po pożeganiu Wojtasa i Ruszkiewicza. hmmm
 • @Zdzich 21:27:12
  Ekipa która obecnie rządzi Polską z całą pewnością nie jest ekipą Gierka, bo została ona odsunięta od rządzenia puczem wojskowym w dniu 13.12.1981.
  Natomiast na Neonie24, być może jakieś "duchy" jeszcze rządzą:-)
  Pozdrawiam
 • @Zdzich 21:27:12
  Być może, Adam Gierek, mimo że syn Edwarda Gierka nie jest z ekipy Gierka?
 • @Jan Paweł 21:54:23
  Edwarda odsunięto. Reszta zostala.
 • @Zdzich 21:27:12
  ---- CO MASZ ?? do Pana Wojtasa ? -KLECHO
 • ----------- PAN OPARA
  ------------ MOTŁOCH KATOLICKI zrobił Panu wodę z mózgu ! nie pierwszy raz zresztą . Nie masz Pan kręgosłupa SŁOWIAŃSKIEGO !. Jeżeli jakieś judeochrześcijaństwo jest ważniejsze od Polski i Polaków ? - to jaką polskość waść reprezentujesz ??.
 • @ninanonimowa 21:59:13
  W słowach Wojtasa odpowiedziałbym:
  "Odpierdol się palancie ode mnie.
  Bo jak się spotkamy - to w mordę dostaniesz bezpośrednio.
  Reprezentujesz, pizdo, patriotyzm onanistki." - Krzysztof J. Wojtas, 13.10.2015 01:24:26

  Ale w słowach Zdzicha powiem:
  Krzysztof Wojtas jest antyspołecznym psychopatą, który wkracza w środowiska społeczne w celu podporządkowania ich sobie, karania, i skrajnego poniżania. To wariat!
 • @rerak 21:57:11
  Robi sie ciekawie. Moze machniesz oddzielny artykul pod dyskusje?
 • @Marx 8888 21:59:50
  Ok, dzięki, spróbuję jeszcze raz
 • @Jan Paweł 22:17:57
  ---------------------
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/10/wiadomosc-od-montague-niedziela-18.html
 • @Zdzich 22:13:43
  Nie czytałem ostatnio p. Wojtasa, i te słowa jakie przytoczyłeś, to skandal!
  Z powodu określenia "parch" ludzi się banuje a ten pan nadal sobie pisał, pomimo kloaki jaką sobą zaprezentował?
  I jeszcze niektórzy go prosili aby nie odchodził z portalu!
  Jaki pan, taki kram!
 • @lorenco 22:47:56
  Niestety! Podejrzewam, że w dalszym ciągu tu urzęduje pod innym pseudonimem; z pełnym poparciem innych neinawistników Kościoła takich jak "anonimowa", itp.
 • @Zdzich 23:30:19
  Z tego, co czytałem na Neonie od Administracji "wielonickowość" miała być zlikwidowana. A było to trochę czasu temu.
  Być może przy natłoku pracy, braku pieniędzy, funkcja ta została po staremu.
  Co na to Administracja, jestem ciekawy.
 • @Zdzich 23:30:19
  A jeszcze chciałbym Cię zapytać, co kościół ma do tego. I jaki kościół? Grekokatolicki, prawosławny, katolicki, luterański, protestancki może mormoński?
  Z całym szacunkiem dla każdego.
 • @lorenco 00:07:07
  Charakterystycznie, "anty-kościelni" to ludzie na których wcześniej, czy później się rozczarujesz. Chodzi tu o mentalność. Zobacz upadek moralny Ruszkiewicza pod wplywem ateisty Wojtasa.
  Dlatego ja mówię: każda religia jest dobra. Uszlachetnia człowieka. "Kochaj bliźniego, jak siebie samego!", "Nie zabijaj!", itd. W świecie materializmu dialektycznego tego nie ma.
 • @Zdzich 00:45:51
  Ateizm też jest religią, bo wierzy, że nie ma Boga.
  Ważne jest to, aby być porządnym człowiekiem.
 • @lorenco 01:21:45
  Co to znaczy "porządnym"? Opisz.
 • @Bogusław Jeznach 12:49:35
  Panie Bogusławie,

  Ma Pan absolutną rację. Tylko proszę zwrócić uwagę, że ostatnio cokolwiek napiszę, zawsze albo często komentarze są nie w temacie.

  Najczęściej dochodzi do wymiany zdań na temat rozmaitych problemów portalu, na temat mojej roli itd. Dlatego ja w sumie mało piszę.

  Wydaje mi się, że przynajmniej ja staram się zachować pewien poziom i dyskutuję w kulturalny sposób. Ale nie zawsze wychodzi.

  Wiadomo, każdy z nas ma jakieś problemy i pewną wytrzymałość.

  Ja zawsze chciałbym działać wg zasady - ZGODA BUDUJE.
 • @Bogusław Jeznach 12:52:38
  Panie Bogusławie,

  Mam nadzieję, że trochę Pan źle to interpretuje.

  Tu nie ma wojny na słowa. każdy byc może ma nieco inny punkt widzenia, zgodny z punktem siedzenia. A, że każdy z nas ma nieco inną opinię na pewne sprawy - no cóż takie są zalety i wady wolności słowa. Bez cenzury.

  mam nadzieję, że te problemy szybko miną i weźmiemy się do całkowicie merytorycznej dyskusji.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Oświat 14:31:06
  Szanowny Oświecie

  Ma Pani/Pan absolutną rację. Staram się prowadzić dyskusję na odpowiednim kulturalnym poziomie. Ja nigdy nie przeklinam, nie wyrażam się obraźliwie - nawet o swoich adwersarzach.

  A że często mamy różne opinie - cóż takie są wady i zalety wolnosci słowa.

  Pozdrawiam
 • @rerak 17:02:51
  Szanowny Panie Rerak,

  Nareszcie Pan właściwie to ocenił.
  Brak mi inteligencji o przeciętnym poziomie IQ.
  Tylko taki ekspert jak Pan może to zrobić.

  Dziwię się tylko, ze Pan takie rzeczy - głupoty w ogóle czyta.
  No cóż, wypada mi tylko pochylić czoła i zacząć bić się w piersi.
  Mea Culpa. Mea culpa, Mea Culpa.

  Panu również życzę wszelkiej pomyślności.
 • @interesariusz z PL 17:29:07
  Szanowny Panie,

  Znakomicie Pan to określił.

  Większość ludzi konfabuluje własne wspomnienia.

  Bardzo wielu widzi wszystko co ich otacza w krzywym zwierciadle a wolna europa nauczyła ich nienawiści do własnego gniazda.

  Mam tylko jedną uwagę. Owszem zwykle szczury zawsze pierwsze uciekają z tonącego statku. Przeczuwają instynktem katastrofę, przeznaczenie.

  Ale ja, mimo wszystko jestem na tym statku kapitanem. Od początku.
  I na pewno zejdę z niego ostatni.

  A to, że próbuję wytłumaczyć ludziom w jaką stronę katastrofy wszyscy idziemy - chyba jest zrozumiałe. Jako kapitan mam swoje obowiązki.
  Pełnie służbę dla kraju - według własnych kryteriów.
  Nawet, jeżeli NIKT mnie nie rozumie.

  Pozdrawiam
 • @kfakfa 17:43:58
  Szanowny Kfakfa

  Neon24 nie został i nigdy nie zostanie sprzedany.
  Może tylko z honorem umrzeć.

  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:54:23
  Szanowny Panie,

  Na Neonie ciągle rządzę ja. Ryszard Opara.

  Chociaż być może wielu - wydaje się to niewłaściwe, niepotrzebne albo nawet iluzoryczne.

  Czasem całe życie wydaje nam sie jak film - iluzja.
  Ale trzeba żyć.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 19:00:39
  a co z administratorami ????
  czy zaszly jakies zmiany, warto by blogerzy i komentatorzy to wiedzieli
  Pozdrawiam

  ps.
  choc nie jest to sprawa ktora spedza mi sen z powiek 8-)))))
 • ...
  http://www.imagic.pl/files/24301/./demokracja%20kontynuacja.png


  10.2015 r.
  Szacunkowo wielkość jawnego długu publicznego (grubo ponad 1 bilion zł)(czyli długu instytucji sektora rządowego i samorządowego) rośnie :
  - 273 mln zł dziennie (w ciągu roku powiększy się o kolosalną kwotę 100 mld zł)
  (http://wgospodarce.pl/informacje/20637-rzad-po-powieksza-zadluzenie-polski-o-ponad-200-mln-zlotych-dziennie)

  - dzienny przyrost długu wyniósł 294 mln zł (100 mld zł/rok)
  (http://niewygodne.info.pl/artykul5/02283-Gigantyczny-wzrost-zadluzenia-Polski-po-I-kwartale-2015.htm
  http://www.bankier.pl/forum/temat_dzienny-przyrost-dlugu-wyniosl-294-mln-zl,17591127.html)

  - 300 mln zł dziennie
  (http://biznes.interia.pl/kraj/news/nasz-dlug-rosnie-o-300-mln-zl-dziennie,1533942,4200)

  - 477 mln zł na dobę (http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczenia)

  Odsetki od tego długu jawnego wynoszą ponad 55 mld zł rocznie (to około 9 mld zł więcej niż wynosi deficyt budżetu państwa)...

  http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/2772_u.htm
  Deficyt budżetu państwa ustala się na dzień 31 grudnia 2015 r. na kwotę nie większą niż 46 080 000 tys. zł.

  Dług niejawny przekracza 3 biliony...
  ---------------------------
  Im m.in. to pasuje...


  Obalili rząd Islandii https://www.google.pl/search?q=Obalili+rz%C4%85d+Islandii+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=iBQpVpj7OYOWygPU0ZzgCQ

  Obalili rząd Bułgarii
  https://www.google.pl/search?q=Obalili+rz%C4%85d+Bu%C5%82garii+&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=qxYpVu6GKqTgyQP7voOABg

  Obalili rząd Egiptu
  https://www.google.pl/search?q=Obalili+rz%C4%85d+Egiptu&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=ARcpVpUJqoLMA5awkbAC

  Obalili rząd Libii
  https://www.google.pl/search?q=Obalili+rz%C4%85d+Libii&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=XBcpVsqINYfkyAOEkop4

  Obalili rząd Tunezji
  https://www.google.pl/search?q=Obalili+rz%C4%85d+Tunezji&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=2BcpVtPqNYapyQOd9pqgCQ

  Obalili rząd Czech
  https://www.google.com/search?q=Obalili+rz%C4%85d+Czech&ie=utf-8&oe=utf-8
  ________________________

  25.10.2015 r.
  Polacy ponownie wybrali demokrację, tzw.: PiS, PO, itp...

  Bankierzy, finansiści, fabrykanci, biznesmeni, milionerzy, miliarderzy, rządy innych państw, polscy politycy b. dziękują b. odpowiedzialnemu, mądremu Polskiemu Narodowi za dokonanie jedynie słusznego wyboru!!!...

  http://www.imagic.pl/files/24301/Krowy.png
  _________________
  Ja oczywiście - jak zawsze - pójdę pod Sejm 25.10.2015 r. o godz.12.00.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031