Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

AAA-ZZZ. Uczciwi potrzebni od zaraz.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio znowu się zaczął bałagan i nieporozumienia na portalu NEon24.pl. Winę za to ponoszę oczywiście JA - Ryszard Opara. I choć moja rola jest niejasna - nie może być przecież inaczej.

Artykuł Pana Ruszkiewicza („Admini poptrzebni od zaraz”) - sprawił mnie osobiście dużą przykrość. Nie będę wchodził w szczegóły treści, komentarze ani żadną polemikę. Wiem z góry, że to nie ma sensu, a poza tym zniżanie się do tego poziomu - wiąże się z ryzykiem analogii i głupoty.

TO JA - stworzyłem NowyEkran.pl;  a potem Neon24.pl. - TAK, to JA stworzyłem - te oba portale, z bardzo prostych powodów. Jestem Polakiem, humanistą, lekarzem i moim powołaniem jest leczenie ludzi. Znam świat i realia życia w demokracji i teraz znam obecnie rzeczywistość życia w Naszym Kraju. Chciałem stworzyć portal, jako niezależne i bez cenzury forum oraz medium wolnej dyskusji, między rozumnymi Polakami. Nie robiłem tego NIGDY DLA PIENIĘDZY. To nie był mój cel. Marzyłem aby poprzez takie działania, zmienić rzeczywistość życia w Naszym Kraju.
Na pewno zrobiłem mnóstwo błędów po drodze, na pewno często wierzyłem i zaufałem także niewłaściwym ludziom. No cóż, smutna prawda jest taka. Nie udało mi się tego zrobić właściwie, ale będę walczył do końca, będę próbował, nadal próbował i próbował.
Nawet jeżeli, w ostateczności, zostanę sam na placu boju - będę walczył sam. A kiedy przyjdzie ten moment, kiedy stanę przed Panem Bogiem - będę umierał z satysafakcją, że całe swoje życie walczyłem i próbowałem - nigdy się nie poddałem.

Dziś zdaję sobie sprawę, że cokolwiek bym nie zrobił, napisał czy powiedział, to dla niektórych, z góry wiadomo - że to złe i niewłaściwe. Być może największym moim błędęm ostatnich kilku lat było to, że w ogóle zacząłem… się mieszać, że stworzyłem…. NowyEkran. W rezultacie zostałem przecież określony jako człowiek służb, który ma zadanie rozwalenia prawicy, w dodatku jestem: Żydem, oszustem, pedałem etc. Proszę wybaczyć, że więcej grzechów nie pamiętam. Ale to już historia, bez znaczenia.

Na swoje wytłumaczenie dodam: mam to w dupie i zacytuję słowa wieszcza: Mój wiek męski - wiek klęski. Zrobiłem to, co uważałem za właściwe i na pewno nigdy nie będę żałował.
Zdaniem niektórych NE stworzyli T. Parol, P. Pietkun, Carcajou, Carcinka i paru innych, tzw. "brać blogerska". Potem był Mariovan, Urbaś, Andarian, Wojtas i znowu jakaś grupa blogerów. Potem nastała ponoć "era Ruszkiewicza" oraz paru starych i nowych, ale tylko jego zaufanych ludzi. Tak, bo jeżeli ktoś miał inne zdanie, to znaczy nie miał racji. A racja może być po jednej tylko stronie.

A ja, Ryszard Opara od samego początku, tylko wszystkim przeszkadzałem. Wszystko psułem.
I - gdyby nie ja - portal NE byłby dziś najbardziej popularny, poczytny; nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. To więcej niż pewne.
Moja rola powinna tylko i wyłącznie ograniczać się do przekazywania odpowiednich funduszy na to, żeby inni mogli mieć zajęcie i odpowiednio bawić się w blogosferze. No, a kiedy przestałem finansować NE a potem Neon24.pl - no to już zupełnie i w ogóle nie byłem potrzebny.

Ponieważ, mimo wszystko jestem człowiekiem w miarę inteligentnym (przynajmniej takie jest moje zdanie), zacząłem powoli redukować swoje zaangażowanie, mniej pisać, komentować. Zgodziłem się nawet, w pewnym momencie, na utworzenie spółdzielni blogerów, która mołaby potencjalnie przejąć administrację portalu. Chciałem zobaczyć, ocenić skuteczność innych.
Ale nic z tego nie wyszło. Było dużo czczej gadaniny, mnóstwo bzdur i same nieporozumienia. To typowe - dla ludzi, którzy niewiele potrafią i nic w życiu konstruktywnego, oprócz krytyki, nigdy nie zrobili. Teraz jestem pewien, że beze mnie NE/Neon24.pl nigdy by nie powstały.
Takie jest przynajmniej  moje zdanie.

Im dłużej mieszkam w Polsce, po powrocie z Australii, tym bardziej dochodzę do wniosku, że tutaj, tak naprawdę nic wielkiego się nie zdziała.
Głównym problemem i powodem słabości Naszego Kraju - są Polacy, którzy w niczym i z nikim nie potrafią się dogadać. Przyczyn i powodów jest wiele. Oczywiście wieki zaborów, potem lata okupacji niemieckiej, radzieckiej. To wszystko spowodowało zmianę mentalności Narodu oraz doprowadzilo do całkowitej niezdolności Polaków do działań we własnym, wspólnym interesie.
Poza tym to kraj geniuszy, ale tylko w mniemaniu ich samych. Brakuje im tylko pieniędzy.

Na koniec zapytam: A gdzie jest teraz T. Parol, P. Pietkun i wszyscy inni - wymienieni powyżej. Co oni stworzyli, osiągnęli wielkiego i gdzie oni będą za rok, za parę lat? Jakie mają szanse?
A gdybyśmy tak potrafili działać RAZEM - wszystko byłoby inaczej.
Straciliśmy wielką szansę. Nie do odrobienia. Wina jest NASZA - głównie oczywiście moja.
Polska w międzyczasie chyli się ku upadkowi.
Nikogo to nie obchodzi. Najważniejsze kto ma rację.
 

Ryszard Opara
 

PS. Gwoli ścisłości i dla wyjaśnienia pewnych spraw:
1. Domena Neon24.pl, jest własnością Fundacji Nowy Ekran. KRS jest do wgłądu.
2. Ja, Ryszard Opara, jestem nadal Redaktorem Naczelnym portalu NEon24.pl.

KOMENTARZE

 • --- Witaj w domu :)) chciałoby się powiedzieć
  Drogi Panie ! jak bardzo znam to rozgoryczenie -ale ! każdy ma swoje dno wszyscy właśnie spadają, tylko w różnym tempie . Kwestia czasu ! i walną o glebę . Potem będzie już normalniej :)). Frycowe kosztuje ! niestety .

  Ps. przyjdzie MUSLIM i wyrówna :)).
 • @ Autor
  Witam Szanownego Gospodarza , nie tędy jest nasza droga . Proszę pozostawić rozwinięcie portalu innym ludziom . Ave.
 • @Repsol 23:04:05
  Szanowny Panie Repsol,

  Witam równie uprzejmie. Przykro mi, że nie tędy jest Wasza droga.
  Rozumiem z Pana komentarza, że nie jestem jednym z Was.

  Natomiast, tak jak napisałem w moim artykule: Portal NE/Neon stworzyłem i sfinansowałem JA, ja też ponoszę odpowiedzialność w teraz i w przyszłości.

  Bardzo doceniam Pana pracę, tak samo jak i wielu innych administratorów i blogerów - dziękuję za to i mam nadzieję na dalszą współpracę. Amen.

  Pozdrawiam
 • 5*****
  .
  Dlatego, wstawiłem u Pana ten oryginalny tekst.

  http://nwsn.neon24.pl/post/125604,pierwsze-na-swiecie-obliczanie-demokracji

  Serdecznie Pozdrawia Helena Huber i Jerzy Dobrowolski

  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław.
 • @Ryszard Opara 00:06:51
  > Zgodziłem się nawet, w pewnym momencie, na utworzenie
  > spółdzielni blogerów, która mołaby potencjalnie przejąć
  > administrację portalu. Chciałem zobaczyć, ocenić skuteczność
  > innych. Ale nic z tego nie wyszło.

  Jak to nie wyszło? Nic o tym nie wiem. Do spółdzielni przystąpiłem ze dwa miesiące temu i ciągle czekam na rejestrację. Jeśli urzędnicy to jakoś odrzucili, to trzeba poprawić dokumenty i próbować ponownie. Co konkretnie nie wyszło? Ja jeszcze nie zacząłem działać w spółdzielni, bo czekam na rejestrację i zawiadomienie o pierwszym zebraniu spółdzielców. Więc jeszcze nie wiadomo czy coś wyjdzie ze spółdzielni czy nie, bo spółdzielcy się jeszcze nie zebrali.
 • @GPS 00:52:23
  Właśnie, są spisane deklaracje i widocznie potrzeba więcej czasu...

  A tutaj się okazuje, że pan Opara chciał tylko "zobaczyć, ocenić skuteczność innych. Ale nic z tego nie wyszło." i to pomimo, że był entuzjastą Spóldzielni, czemu dał wyraz wtedy w swoim komentarzu ...
  to co jest grane?, tylko pytam...
 • Panie Ryszardzie po co ta surowosc wzgledem siebie i innych?
  Polacy nie sa bardziej niezgodnym narodem od innych(Japonczycy to wyjatek).Polacy sa natomiast najzdolniejszym narodem.Pracowalem w wielu firmach i zdarzalo sie, ze na 1000 ludzi roznych nacji byl 1 lub 2 ludzi godnych podziwu a nieraz byl to zwykly robociarz a nie ten w garniturku.Naturalna cecha ludzka jest chec udowodnienia, ze ma sie racje, miec ostatnie slowo.Nie rozumiem natomiast obrazania sie:"biore swoje zabawki i ide do domu".Nieraz na neonie to widze i zachodze w glowe:o co im chodzi? Neon jest na bardzo wysokim poziomie.Osobiscie nie ogladam TV, w aucie slucham Alexa Jones a na necie to Neon i Drudge.Rozumiem, ze mial Pan wielkie marzenia i wielkie plany.Pracujac jako inzynier nauczylem sie kazdy projekt bedzie kosztowal 3 razy tyle co sie myslalo poczatkowo a czas wykonania bedzie 2 razy dluzszy niz zakladano.Jesli zarobi sie na tym 1 dolara to juz dobrze.To co Pan stworzyl moze nie odpowiada Panskim oczekiwaniom ale mnie odpowiada.Tak trzymac.Najpierw sie smieja, pozniej wysmiewaja a na koncu sie wygrywa.
 • @staszek kieliszek 02:50:30
  Pisze Pan do dr Ryszarda Opary:
  ".To co Pan stworzyl moze nie odpowiada Panskim oczekiwaniom ale mnie odpowiada.Tak trzymac.Najpierw sie smieja, pozniej wysmiewaja a na koncu sie wygrywa".-

  --- Tak, ma Pan rację.
 • " A mnie jest szkoda lata"
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xpFZdJql8ns#t=25
 • Drogi Panie, proszę przestać się "mazać"
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg
  przypomina Pan moją, która też od czasu histeryzuje "tak bardzo chciałam, tak bardzo się starałam, a tu ....".

  Jeśli Pan jest właścicielem, to Pana wina. Pan ponosi odpowiedzialność za swoją własność.

  Jeśli chce Pan działać dla dobra ludzi, to dlaczego do tej pory nie ma w witrynie działu porad medycznych. Działu moderowanego przez Pana, jeśli jeszcze czuje Pan, że pana umiejętności zawodowe na to pozwalają. W dobie odcięcia od usług medycznych taki dział, w którym można się dokształcić i jak sobie pomóc, i jak cokolwiek wywalczyć od oficjalnej służby zdrowia, miałby wartość nie do przecenienia.

  Nie podzielam pana przeświadczenia, że ułomne cechy charakteru Polaków zostały ukształtowane przez zabory. Raczej na odwrót, to cechy polskiego charakteru pozwoliły na zabory. Podobnie jak teraz przyzwoliły na unicestwienie polskiego przemysłu i własności, a teraz pozwolą na rozerwanie Polski na strzępy.

  Prawdą jest, że Polak z Polakiem nie potrafi się dogadać. Moralność Kalego jest powszechna, i każdy niby "swego" broni.

  Tym większe znaczenie ma powstawanie w tej dziczy grup ludzi, którzy jednak potrafią się dogadać.

  Proszę to mieć na względzie w swojej dalszej drodze życiowej.
 • @GPS 00:52:23
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  a to ciekawe,

  byłem zwolennikiem spółdzielni w czasach, gdy mnie ŁŁ kaperował,

  a ta, zorganizowana przez SL, to jakaś efemeryda,

  czy jesteś członkiem założycielem?

  W takim razie opublikuj statut spółdzielni, statut, który nie został mi przysłany przez SL.

  Wtedy będzie jakiś konkret.
 • @staszek kieliszek 02:50:30
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  poczytać to sobie dla rozrywki od czasu do czasu można,

  ale jeśli zamiast "robić kasę" piszesz dzień w dzień coś dla ludzi, a ktoś ci rzuca kłody pod nogi, bo jego widzimisię musi być na wierzchu, masz dość i zabierasz te swoje zabawki.
 • @Ryszard Opara
  Witam....

  Tytuł "AAA-ZZZ. Uczciwi potrzebni od zaraz." sugeruje, że ktoś jest potrzebny do czegoś....

  Z treści posta trudno zorientować się do czego....

  Ps.

  Do spółdzielni też zgłosiłem akces, wpłaciłem na jeden udział i czekam....
 • @zygmuntbialas 03:23:53
  Niestety w Polsce jest tylko kilkadziesiat osob na Neonie.Osob myslacych, osob dyskusyjnych.To jest strach.To samo jest w USA gdzie mieszkam.Reszta ludzi pojdzie pod rzez jak stado owiec.
 • autor
  Cóż. W zasadzie to stwierdzenie, że Pan jest odpowiedzialny za wszystko, co związane z portalem - jest swoistym uznaniem pańskich praw.
  Bo tylko GOSPODARZ może ponosić odpowiedzialność za wszystko, co związane z jego gospodarstwem.

  Dlatego nie obarczam Pana odpowiedzialnością za wszystko;-)))

  Niewątpliwie Pan jest inicjatorem nowej jakości medialnej - tworząc NE. I tego już nikt Panu nie odbierze. Z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli także z wszelkim opluwaniem ze strony ludzi małych i tych, których celem jest "mieszanie".
  To jedno.

  Jednak pluralizm poglądów udostępniony do prezentacji publicznej - to za mało. Już to choćby z racji tego, że mamy mainstream, gdzie pewne opcje są nadreprezentowane. Danie w użytkowanie NE (NEON) wszystkim po równo - tylko uwiarygadnia stan sfery medialnej. Dla równowagi - potrzebna jest opcja odmienna systemowo.

  Nie bleblanie o prawicy/lewicy itp., gdyż to wszystko mieści się w ramach obecnego systemu.
  Wielokrotnie na to Panu zwracałem uwagę sugerując rozwiązania. Zawsze Pan to odrzucał.

  Owszem - Parol, Pietkunowie, itd. kierowali się własnymi interesami - zarabianiem pieniędzy, a po części budowaniem pewnego image'u z opcją kariery politycznej - jednak w ramach obecnego systemu.

  W takim układzie, dzięki Pana pieniądzom, wokół NE utworzyło się grono "hien politycznych". Pan uznał to za tworzenie się nowej klasy politycznej, rodzaj partii, która także Panu umożliwiłaby karierę polityczną - nie przeczę pańskim intencjom - pomagania innym.
  Tyle, że wraz zaprzestaniem finansowania w pierwotnym wymiarze - otrzymał Pan podziękowanie z napisem na prześcieradle.

  Pierwsza próba odbudowy NE z Andarianem ; czym się skończyła?
  Zapaścią. To już były pańskie decyzje.

  Druga - już NEON - to Jarek Ruszkiewicz, który, a nie będę tego ukrywał, "przychylił się" do moich koncepcji. Rozmawialiśmy o tym wspólnie z Panem w gronie z mnichem zarazy, Jarkiem i nie pamiętam, czy był ktoś jeszcze.
  Efektem było znaczne zwiększenie zainteresowania NEONem. To było od lata do listopada, a w grudniu przyszła "redaktorka" (z Pana mianowania a związana ponoć z TVN, która błyskawicznie zawaliła jakość portalu.

  Znowu wrócił Ruszkiewicz i znowu miała miejsce powolna odbudowa . Minęło pół roku i portal ma pewną renomę. I znowu zaczynają się zawirowania.

  Mam zatem pytanie: w którym kierunku Pan chce iść?
  Jeśli nie ma Pan linii ideowej - kolejny krok będzie krokiem w przepaść, bo Ruszkiewicz pewnie już nie podejmie się poprzedniej roli. Marx jest niezły, ale kształt portalu może być przy ich współpracy. Tworzą niezły tandem uzupełniany - nie będę wymieniał.

  Zatem. Bez określenia linii ideowej - pańskie "wejście smoka" zniszczy ten portal. Być może należało w czerwcu utworzyć spółdzielnię i stworzyć odrębny portal po to, aby zaszłości nie rzutowały na przyszłość.
  Nie wiem. Nie analizuję spraw organizacyjno/finansowych.

  Niemniej. Moim celem jest propagowanie idei Cywilizacji Polskiej (bo w takich kategoriach należy rozpatrywać wartości na jakich opiera się polskość), gdzie Rzeczpospolita była realizacją praktyczną idei.

  Dziękuję Panu, że jest to możliwe na tym portalu. I to wszystko, co dla mnie ma znaczenie; ani nie pretenduję do kariery politycznej, ani nie mam z tego korzyści. Raczej dokładam tyle, na ile mnie stać.

  Pozdrawiam. I będę wdzięczny za przedstawienie własnej linii ideowej. to ułatwi wzajemne rozumienie. A multi - kulti ma Pan na każdym rogu.
 • @interesariusz z PL 07:30:26
  Cóż to się stało, że szanowny Pan tak się nagle zabrał za promowanie wilczego kapitalizmu i liberalizmu?

  "Jeśli Pan jest właścicielem, to Pana wina. Pan ponosi odpowiedzialność za swoją własność."

  Przecież to tak jakbym słyszał Balcerowicza i spółkę. Przecież tak samo wilki mówią do owcy.
  Wielokrotnie sam szanowny Autor takie poglądy krytykował a teraz innym zaleca ich stosowane?

  A szanowny pan Opara wielokrotnie dobitnie dawał wyraz temu, że takiej ideologii jest przeciwny i stara się ją zwalczać.
 • Bardzo poważną wadą portalu
  jest zagmatwany, niejasny status organizacyjno-własnościowy. Ciągle coś dzieje się na zapleczu zupełnie nie zrozumiałego dla czytelników. Bez przerwy ktoś z kimś i o coś walczy- pewnie jak zwykle o pieniądze.
  Rację ma Wojtas, bez określenia linii ideowej i wokół niej zgrupowania odpowiednich ludzi, będzie ciągła jatka. Do tego muszą być jasno określone warunki pracy, by było wiadomo czy robię to dla satysfakcji , czy na chlebek. A tutaj jest po prostu bajzel, wszystko wrzucone do jednego kotła i każdy szarpie w swoją stronę.
  Wg . mnie najlepszym wyjściem była by jednak ta spółdzielnia, jesli nie zamierza pan od strony finansowej brać odpowiedzialności za portal. Spółdzielcy mieli by świadomość czego oczekują i siłą rzeczy każdy bardziej by się zaangażował w powodzenie portalu. Poza tym był by mniej podatny na naciski zewnętrzne.
 • @staszek kieliszek 08:08:57
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  dlaczego uważasz, że owi "myślący" potulnie nie pójdą na rzeź?

  Jesteś inżynierem. Czytujesz polską witrynę. Wpisujesz swoje uwagi. Zdradź, dlaczego nie używasz polskiego alfabetu?
 • @programista 08:38:17
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Nie rozumiem wywodu. Ciekawym, czy jesteś programistą, czy to tylko takie pseudo.

  Za moich czasów, powszechna była opinia, że programować można co najwyżej 10 lat, a potem do psychiatryka. Dlatego, ja nie robiłem tego dłużej.

  Co ma wspólnego fakt stwierdzienia własności i odpowiedzialności za nią, z promowaniem " wilczego kapitalizmu i liberalizmu". Stwierdzenie faktu nie jest tożsame z pochwałą stosunków społecznych, w których tego typu własności mogą istnieć.

  Z mojej wypowiedzi jasno wynika, że byłem zwolennikiem spółdzielni. Niestety, nie ode mnie to zależy. Musiałem zdać się na łaskę Pana Opary. I z perspektywy czasu tego żałuję.
 • @zadziwiony 08:44:28
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Nie zgadzam się, że potrzebna jest jakaś "linia ideowa". Potrzebna jest zwykła uczciwość i wolność słowa. A to nie jest linia ideowa.

  Pan Wojtas, "Pan", ciągle postuluje określenie tej linii, bo ma nadzieję zawłaszczyć witrynę dla swojej "linii ideowej".
 • @interesariusz z PL 09:00:19
  Wstrętny warchoł.
 • @interesariusz z PL 09:00:19 Potrzebna jest zwykła uczciwość i wolność słowa. A to nie jest linia ideowa
  Od początku mojej aktywności na NE uważałem, że właśnie zwykła uczciwość i wolność słowa JEST LINIĄ IDEOWĄ "naszego" portalu.

  Lubię czytać posty poszczególnych blogerów bardzo jednoznacznie ideowych...i przeciwstawnych sobie.Jest to właśnie możliwe dzięki ideowej lini portalu.

  Rozumiem , że ideowi blogerzy są zniesmaczeni zbyt małym entuzjazmem dla swoich poglądów. Taki jest los szlachetnych dusz, gdy w realu rządzi telewizja...
 • NASZ NEon24...
  Portal spełnia wiele funkcji. Dzieki temu miejscu w internecie jest punkt odniesienia, punkt polski - z ważnymi tematami, chociażby z "Alfabetem Polski Sendeckiego". To jest mój kawałek świata, który PREZENTUJĘ Ludziom. Ludzie - to wiadomo - w większości Ludziska, a większość z tych Ludzisków to Świnie, więc depczą moje perły, ale ja się nie zrażam.
  :)
  Mnie się akurat tekst Ryszarda Opary porządkujący kwestie organizacyjne bardzo spodobał, bardzo chętnie się będę dalej angażował w prace Redakcji, podtrzymuję ofertę, że chcę zostać Adminem.
  +
  Co do spraw publicznych, które tak chętnie omawiam na NEon24.pl to kandyduję do Senatu, zbieram podpisy, w najbliższą sobotę (12 wrzesnia 2015) prowadzę ważne zgromadzenie ukierunkowane na zbieranie podpisów pod listami rejestracyjnymi do Senatu osób narodowosci i ducha polskiego.
  Kandyduje z Mokotowa, Wilanowa, Wawra i Ursynowa. To są bardzo z-ubeczone dzielnice Warszawy, więc proszę docenić moje starania.
  +
  No i przypomnę - że mam procesy z ubeckim zarządem służby zdrowia, który szykanuje mnie za całokształt działalności, szczególnie za to, że zainicjowałem rewolucję informacyjną w branży - wprowadzając w pierwszej placówce medycznej stąly monitoring funkcjonariuszy (SMF).
  Procesy są prowadzone na podstawie oszczerstwa, z licznymi uchybieniami i mają zdecydowanie antypolski charakter. Chodzi mi o sprawę ze Szpitalem Wolskim, źle zarządzaną placówką, w której w sposób strukturalny fałszowana jest dokumentacja medyczna.
  Wprowadzenie kamer w warszawskiej izbie wytrzeźwień zatrzęsło i do tej pory rezonuje wśród ubecji i masonerii w Stolicy. Oni WIEDZĄ - że to będzie ich koniec, kiedy Polacy masowo sięgną po kamery i zaczną filmować antypolskie działania. A jest to tylko kwestią czasu - kiedy wygra koncepcja TELEWIZJI NARODOWEJ wdrożona przez Sendeckiego.
  A zatem - LICZĘ na pomoc i wsparcie Państwa, blogerów i komentatorów NEon24.
  Liczę na te wsparcie, bo przecież występuję w Waszym interesie. Każdy z Was i Bliscy Każdego z Was znajdą się kiedyś w szpitalu, gdzie będzie ubecki antypolski zarząd, gdzie pacjenci są obsługiwani nieprawidłowo. Źle będzie, jeżeli przyznacie mi rację, że kamery były potrzebne w tej placówce - dopiero umierając, jako zaniedbany, okradziony, upokorzony pacjent polski...
 • @goodness 00:08:24
  Dziękuję serdecznie za ocenę,

  Artykuł bardzo interesujący. Mam nadzieję na dalszą owocną współpracę.

  Pozdr
 • @interesariusz z PL 08:56:01
  Jedynie to, że szanowny Pan dokonał oceny moralnej pana Opary, określając iż jest winny, gdyż nie dopilnował swojej własności.
  Nie uznał szanowny Pan pana Oparę za ofiarę istniejących stosunków społecznych umożliwiających istnienie tego typu wartości, ale nazwał go Pan winnym! Mimo tego, że stara się on ze wszystkich sił te właśnie stosunki społeczne zmienić.
  Jeżeli zatem nie rozumie szanowny Pan wywodu, opartego na tym jakie wartości stanowią podstawę ocen moralnych, to jednak może szanowny Pan programował odrobię za długo.
 • @interesariusz z PL 07:30:26 i Autor
  Odwracasz kota ogonem.

  Nie podzielam pana przeświadczenia, że ułomne cechy charakteru Polaków zostały ukształtowane przez zabory. Raczej na odwrót, to cechy polskiego charakteru pozwoliły na zabory. Podobnie jak teraz przyzwoliły na unicestwienie polskiego przemysłu i własności, a teraz pozwolą na rozerwanie Polski na strzępy.

  Nie Podzielam zdania obu Panów, moim skromnym zdaniem wina powstaje z powodu kompletnego braku systemu równowagi demokracji.

  A Piraci pod fałszywą flagą demokracji robią to, na co mają ochotę:)

  Dalej nie będzie możliwej sekundy równowagi w parlamencie, to nigdy prawdziwej demokracji Panowie w Polsce nie znajdziecie nawet z elektronicznym teleskopem:)
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Pozdrawiam
 • @GPS 00:52:23
  Szanowny Panie GPS,

  Tak przyznaję, że w pewnym momencie, wyraziłem zgodę na utworzenie spółdzielni autorów - (przy świadkach), ale też pod pewnymi warunkami.
  Te warunki nie zostały spełnione a Pan Ruszkiewicz zaczął stawiać swoje i moim zdaniem nic tak naprawdę, moim zdaniem do tej pory nie zrobił.

  Podobna zresztą sytuacja była z T. Parolem. Jak to się skończyło chyba wszyscy wiemy. Nie będę tych samych błędów powtarzać.

  Jeżeli Pan, Państwo wszyscy chcecie, zakładać spółdzielnie z Panem Ruszkiewiczem - przecież zawsze to możecie zrobić. Droga wolna.

  Pozdrawiam
 • @Astra 01:20:07
  Szanowna Astro,

  Moją odpowiedź w tym temacie, napisałem już powyżej w komentarzu do Pana GPS. Nie ma co powtarzać.

  A tak całkiem przy okazji. Jestem Pani naprawdę bardzo wdzięczny za pracę administratora. Z tego co wiem Pani, najwięcej w tym zakresie pracuje i naprawdę Pani bardzo dziękuję.

  Mam nadzieję, na dalszą współpracę - bez względu na okoliczności.

  Najserdeczniej pozdrawiam
 • @Zbigniew Jacniacki 09:14:30
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  ja nazywam to brakiem "linii ideowej".
 • @staszek kieliszek 02:50:30
  Szanowny Panie,

  Ma Pan wiele racji - ale proszę wybaczyć. Ja piszę to co czuję i to często jest wyrazem moich aktualnych myśli.

  Niestety, jednym z moich problemów jest to że zbyt często i zbyt łatwo ufam ludziom. A ta wada charakteru - w Polsce jest najgorsza z możliwych.

  Po tym wszystkim co się stało - niestety takie mam zdanie o Polakach.

  Muszę żyć wg starej zasady: "I trust in God - the rest I check"

  Pozdrawiam
 • @Eugeniusz Sendecki 09:15:40
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Popieram wszystkie pana starania, zwłaszcza te, dotyczące rejestracji zdarzeń w "podejrzanych" placówkach.
 • @Ryszard Opara 09:16:32
  .
  Artykuł bardzo interesujący. Mam nadzieję na dalszą owocną współpracę.

  Dziękują za dobrą opinię Helena Huber i Jerzy Dobrowolski
  Założyciele i członkowie Klubu Polska Demokracja Kwantowa.

  Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie do współpracy z Neon24.pl
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @zygmuntbialas 03:23:53
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za słowa wsparcia i mam naprawdę wielką nadzieję na kontynuacje współpracy - bez względu na okoliczności.

  W naszych rękach leży przyszłość naszego kraju, naszych dzieci.

  Pozdrawiam
 • @goodness 09:19:03
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  "Systemem równowagi" w demokracji jest przyzwoitość, a tej u Polaków brakuje.
 • @Ryszard Opara 09:21:45
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg
  Zamiast wyrażać zgodę w jakimś gronie "równiejszych",

  trzeba było zamysł opublikować.
 • @interesariusz z PL 09:34:33
  @interesariusz z PL 09:32:10
  Nie pluj na Polaków, bo my jesteśmy wszyscy w strefie pomroczności jasnej, takiej strefie plusów dodatnich i plusów ujemnych, czyli w bagnie, lub piaskownicy.
  Pozwól nam z tego wyjść na twardy grunt, właśnie pokazuję drogę;)
  http://nwsn.neon24.pl/post/125604,pierwsze-na-swiecie-obliczanie-demokracji

  Przejdź na jasną stronę demokracji, to zobaczysz jak piękny jest Świat w rónowadze:)
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • @
  Neon24 jest świetny ale to nowyekran był czymś wyjątkowym. Szkoda, że tak wiele się zmieniło. Liczę jednak, że portal będzie trwał, bo jest obecnie czymś wyjątkowym nie tylko poprzez różnorodność punktów widzenia ale także przez atrakcyjność graficzną strony. Jest ona wg mnie wyjątkowa, zwłaszcza w obecnej fazie przekształcania światowego internetu w jedną podobny do siebie wizualnie graficznie a także treściowo-kod.
 • @Ryszard Opara 09:16:32
  Jestem obserwatorem tego, co tu się dzieje, i pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze:

  Stworzenie portalu (każdy myślący wie, że stworzył go Pan swoją hojnością) to jedno. Jego rozwój to drugie.

  Proszę mnie źle nie zrozumieć: jest to Pana portal i może Pan zrobić z nim, co Pan tylko zechce. Nikomu nic do tego. Bo taka jest obecnie struktura kompetencyjna, jak rozumiem.

  Jednocześnie musi Pan zdawać sobie sprawę, że - przy całym szacunku dla szczerości Pana intencji - nie wszyscy muszą podzielać Pana zapatrywania światopoglądowo-polityczne czy strategiczną wizję działalności społecznej (bo tymże właśnie są wolne media). Stąd też nie wszyscy chcą się w to angażować. Podobnie jak nie angażują się w działalność w PiS, nie są członkami partii KORWIN czy Twój Ruch, tylko patrzą i analizują, zajęci swoimi sprawami.

  Bardzo dużo racji ma interesariusz: przyzwoitość i uczciwość (wolność słowa) first. Że z Neonem tak właśnie jest, udowodnił Pan wielokrotnie. Ilość niepoprawnych politycznie (także żenujących swym poziomem) tekstów jest tutaj znacznie wyższa, niż gdziekolwiek indziej.

  Jednocześnie to Pan jako właściciel musi zadbać o to, by hasło "wolne media" nie równało się "ściek". Między blogerami są bardzo duże różnice w kwestii rozumienia, na czym polega wolność słowa.

  Niektórzy dadzą sobie rękę uciąć za to, by absolutnie każda treść mogła tutaj zaistnieć (w ramach walki o wolność słowa). Inni przyjdą i pozostaną tutaj dopiero wtedy, gdy pewien minimalny poziom merytoryczno-estetyczny zostanie osiągnięty, tzn. gdy zadba Pan (Pana drużyna) o to, by było tutaj w miarę przyzwoicie, bez wulgaryzmów i treści ewidentnie obniżających rangę portalu (czytaj: powszechnie uważanych za niskie, uwłaczające itd.).

  Nie chodzi mi oczywiście o politpoprawną sterylność w stylu "Wyborczej" czy też programowo umiarkowany sztuczny "konserwatyzm" w stylu Rzepy, bo tego chyba każdy Polak ma po dziurki w nosie. Chodzi o oryginalność, ale przy tym o pewien prestiż, który ten portal z początku miał.

  Popełnia Pan jeden błąd:

  Wolność słowa - wbrew temu, co wielu zaangażowanych w NEON24 twierdzi - nie polega na tym, że każdy może u Pana pisać, co mu się podoba.

  Wolność słowa polega na tym, że każdy może utworzyć własny portal i - primo - pisać samemu tam, co mu się rzewnie podoba, secundo - promować tych, którzy piszą na odpowiednim poziomie.

  Dopóki Pan tego nie zrozumie, będzie Pan niewolnikiem tych, którzy w imię wolności słowa obniżają poziom NEONU dość niskim poziomem notek, wulgaryzmami, niespójnością wypowiedzi, personalnymi atakami, wzajemnym obrzucaniem się epitetami czy też najbardziej podstawową nieumiejętnością dialogu. To nigdy nie służy rozwojowi portalu.

  Natomiast to Pan - wcale nie jako właściciel portalu, ale jako redaktor naczelny, musi działać jako chirurg i to, co wg Pana zrakowaciałe (obniżające prestiż portalu), powinien Pan ciąć bez namysłu. W szczególności nie może mieć Pan najmniejszych wyrzutów sumienia wobec tych, którzy Pana uprawnienia w tej dziedzinie kwestionują. Bo to Pan koniec końców z tego tytułu zbierze cięgi / odniesie laury.

  Jako właściciel jest Pan wolnym suwerennym człowiekiem i może Pan wprowadzać u siebie cenzurę, jaką tylko Pan chce: tematyczną, obyczajową, polityczną, stylistyczną. I nie musi się Pan nikomu z tego tłumaczyć. Przecież nie tłumaczy Pan się nikomu, kogo Pan do swego domu zaprasza. A nawet jeśli robi Pan powszechne zloty, to przecież ma Pan wybranych gości, z którymi wchodzi Pan w bliższe kontakty.

  Osobiście sądzę, że idealnym narzędziem dla suwerennego właścicielskiego portalu jest promowanie tekstów najważniejszych (pierwsze eksponowane miejsce, jak teraz, z podwójnym tłem, czy też pierwszych kilka eksponowanych miejsc poniżej).

  Z tego, co jest eksponowane, naprawdę nie musi się Pan nikomu tłumaczyć ani z nikim tej polityki ustalać. Oczywiście jeśli znajdzie Pan dla siebie zaangażowane środowisko, które będzie Pana preferencje podzielać, to tylko temu trzeba przyklasnąć.

  Portal się nie rozwinie bez jednego: bez minimalnego konstruktywizmu.

  Wśród Polaków (albo to przypadłość pokoleń powojennych, albo to taka nasza narodowa wada) królują następujące cechy:

  1. bezkierunkowe narzekanie

  2. biologiczna wprost nienawiść do adwersarza, zarówno geograficznego (Rosjan, Niemców, Ukraińców), jak i politycznego (głównie wali się tu w laicką lewicę)

  3. swarliwość

  Jeśli sobie Pan to uświadomi i postawi na antypody tych cech, czyli jeśli będzie Pan promował:

  - umiejętność konstruktywnego działanie
  - rozwój umiejętności dialogu
  - elementarną akceptację dla przeciwnego zdania

  wygra Pan.

  Od siebie dodam, że - przy całej sympatii dla pana Wojtasa - większość czytelników i blogerów nie jest zainteresowana budowaniem potęgi Cywilizacji Polskiej w perspektywie kilku tysiącleci.

  Żyjemy tu i teraz i te realia chcemy kształtować. Stąd też o wiele lepszym pomysłem (który niestety nie doszedł do skutku) było postulowane przez ŁŁ budowanie oddolnych społeczności lokalnych przy Nowym Ekranie i jednoczenie się przy określonych inicjatywach (np. obchody Dnia Niepodległości), a nie budowanie teoretycznych podstaw nowego ruchu ideologicznego.

  Jednocześnie - jak to pokazało życie - trzeba stwierdzić jasno: póki co, w oparciu o media elektroniczne niemożliwe będzie zdobycie poparcia w tym kraju i działalność stricte polityczna, gdyż naród nasz po prostu ogląda telewizję i jej wpływ na obywatela jest przemożny. Ci, co działają w internecie, mogą zawalczyć o 1%, góra o 2% poparcia.

  Więc trzeba przestać myśleć o Ojczyźnie, a zacząć myśleć o portalu.
  W myśl rady Prymasa Tysiąclecia: nie zbawiajmy świata, zadbajmy o naszą Ojczyznę.

  I taka banalna uwaga: Finanse byłyby narzędziem, które na pewno przyśpieszyłoby rozwój portalu, to oczywiste. To taki naturalny przyśpieszać. Nie mam pojęcia, jaka jest stopa zwrotu z reklam i szczerze mówiąc mnie to mało interesuje.

  Jednakże bez finansów musi Pan zaangażować swój autorytet w celu pozyskania współpracowników.

  Bądźmy szczerzy: kto pracowałby dziś u Michnika (Sakiewicza czy kogokolwiek innego), gdyby przestano im wypłacać pensje???

  pozdrawiam
 • @Amarant 09:54:11
  /Wyobrażam sobie, jakim wydarzeniem medialnym byłaby np. fuzja kompetencyjna 3obiegu i Neonu.... he he...../
 • @maharaja 09:56:18
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Każdy może zbudować taką firmę jak Microsoft, nieprawdaż, wszak jesteśmy równi !?

  To są tej rangi argumenty. Wielu potrafi, i wielu chce pisać, ale założenie własnej witryny to inna bajka. Pomijając trudności techniczno-organizacyjne trzeba ujawnić tożsamość.

  Jeśli chodzi o Pana Wojtasa, to jak najbardziej, niech promuje swoją ideę. Również tu, na neonie. Ja jestem tylko przeciwko podporządkowaniu całej witryny tej propagandzie, być może pożytecznej, być może odkrywczej, jednakże ograniczającej mnie w moich działaniach.
 • @Amarant
  "także przez atrakcyjność graficzną strony. Jest ona wg mnie wyjątkowa, zwłaszcza w obecnej fazie przekształcania światowego internetu w jedną podobny do siebie wizualnie graficznie a także treściowo-kod."

  Zgadzam się.
  Pod względem technicznym (szybkość, z jaką wszystko tutaj buja), wizualnym poręczność tutejszych narzędzi (komentarze, linkownia) nie mają sobie równych w dzisiejszym necie.

  /Osobiście wróciłbym co prawda do kilku praktyk z początku NE, tj. to promowania tylko jednego tekstu zamiast trzech (nie ma się co rozdrabniać, król jest tylko jeden, tylko w chrześcijaństwie w 3 osobach, w realu to się nie zdarza) ale to już mojej osobiste zdanie.

  Bardzo duża jedynka + dwa lub trzy miejsca na podium poniżej to było coś, co przykuwało uwagę czytelnika jak magnes. Z tym, że jedynka musiałaby być wybierana bardzo starannie.
 • @maharaja 09:57:30
  ---LAICKA LEWICA ---nie podoba mi się waść !
  Polacy muszą odrzucić jakiekolwiek podziały i utworzyć wspólny mianownik POLSKA . Tacy jak waść już dzielą !! ba ! zaprogramowani są na DZIEL i RZĄDZ . Polska przegrała przez właśnie TYCH !! którzy DZIELĄ .

  ZCHN lata 90te XX w --ALBO Polska będzie katolicka albo NIE BĘDZIE JEJ WCALE --

  ZCHN lata 90te XXw --NIE WAŻNE Polak biedny czy bogaty BYLE KATOLIK--

  -----LAICKA LEWICA i ŻYDOSKA PRAWICA -Polsce nie po drodze z żadną !!
 • @interesariusz z PL 10:09:23
  "Każdy może zbudować taką firmę jak Microsoft, nieprawdaż, wszak jesteśmy równi !? To są tej rangi argumenty."

  Zgoda.
  Jednocześnie to Bil Gates dobiera sobie współpracowników / doradców.
  Istnienie na rynku Microsoftu nie oznacza, że BG ma zatrudniać każdego bezrobotnego na rynku informatyka. Ani że Microsoft ma wdrażać wszystko, co każdy z nich wymyśli.

  Sukces Microsoftu to:
  - kompetencje i finanse Bila Gatesa
  - umiejętności społeczne przy doborze drużyny (ponoć jako informatyk Bil Gates nigdy nie był specjalnie kompetentny, ale miał niesamowitego nosa w doborze ludzi i wyczuciu trendów).

  Dziś tysiące informatyków pracują dla niego, a on sam propaguje w Afryce np. instalacje uzdatniania ścieków do produkcji H2O.
 • @ninanonimowa 10:13:48
  Jestem pierwszy za tym, by religię wycofać ze szkół, gdyż narusza to konstytucyjny rozdział państwa od kościoła.

  A religia tylko na tym zyska.
 • @autor
  "Nie robiłem tego NIGDY DLA PIENIĘDZY. To nie był mój cel."

  I to był błąd systemowy.

  Radziłbym postawić sobie za doraźny cel portalu PIENIĄDZ.
  A potem ten pieniądz wykorzystać dla rozpropagowania IDEI.

  Pecunia non olet.
 • @autor
  "A gdybyśmy tak potrafili działać RAZEM - wszystko byłoby inaczej."

  Panie Ryszardzie, Pan wybaczy, ale to b. naiwna wypowiedź.
  Zaklinając nie zmieni Pan natury Polaków.

  Razem "wespół w zespół" potrafią działać Skandynawowie, Anglicy, Amerykanie, może Niemcy, może czasem nawet Francuzi i Włosi.

  Słowianie to indywidualiści, pozbawieni instynktu grupowego, tj. umiejętności owadziej czy tam "mrówczej pracy" w jednym kierunku.

  Jednocześnie społeczeństwa takie, jak Polska, są dzięki swojemu indywidualizmowi bardzo mobilne w sytuacjach kryzysu oraz odporne na wszelkie totalitaryzmy i manipulacje (w Polsce faszyzm nie miałby szans powodzenia, bo nikomu by się nie chciało prasować mundurków i podnosić prawej ręki do góry...)

  Przy tym Polacy - jak pokazuje przykład emigracji polskiej lat 80-2010 genialnie adaptują się do gospodarki rynkowej i uporządkowania państw Europy Zachodniej.

  Wystarczy więc narzucić odgórnie jasne przejrzyste zasady i ich przestrzegania konsekwentnie wymagać. Nie trzeba absolutnie niczego więcej. Biadolić też nie trzeba.

  "Moja rola powinna tylko i wyłącznie ograniczać się do przekazywania odpowiednich funduszy na to, żeby inni mogli mieć zajęcie i odpowiednio bawić się w blogosferze."

  Ależ skąd. Może Pan także bawić się sam.
 • @maharaja 10:48:47
  Drogi (a ) mahajaju! Sam sobie przeczysz wlasnymi czynami. W ostatnich dniach neon zalała fala twoich bardzo cennych , zupełnie gratisowych rad (sam tego doswiadczyłem i jeszcze raz serdecznie dziękuję ) . Myślę , że nikt, za żadne pieniądze nie byłby w stanie zrobic więcej dla tak dużej grupy osób. Sedno tkwi w tym, że Ci którzy chca sie poświęcic darmowemu administrowaniu, to nie koniecznie ci sami którzy oddaja sie darmowemu doradztwu. Niemniej jedni i drudzy istnieją , tylko trzeba ich odszukac.
 • @chrisdigger 11:59:18
  "A drugie pokolenie jest juz miejscowe wiec albo angielskie , niemieckie etc"


  Ale czy mniej szczęśliwe?
  Najpierw jestem człowiekiem, potem Polakiem.

  /Wskazane byłoby nieco więcej staranności w obchodzeniu się z klawiaturą. Stęchłe mięcho werbalne pod moim adresem rzucone Panu wybaczę, bo to mnie nie rusza./
 • Autorze
  nie czytalam wszystkich komentow, wiec moze ktos juz o tym pisal.

  Autorze, jestes wlascicielem Neonu? Tak, czy nie?

  Jesli jestes, to pytam, czy pies macha ogonem, czy tez ogon psem?

  Admin powinien byc czlowiekiem, ktory czuwa nad sprawami TECHNICZNYMI i prawnymi.

  Wlascicielu tego portalu, ty kreujesz problemy dajac adminom wladze nad portalem. Niektorych z nich ta wladza doprowadza do syndromu boga.

  W wolnych mediach NIE powinno byc SG w sensie polecanych artow!

  Na SG powinny byc naplywajace arty, bez wyrozniania zadnych!!!

  A jak jest?
  Admini polecaja pewne arty na SG, czyli sa tu rowni i rowniejsi!

  Przeciez to tak jakby nam czytajacym powiedziec, ze nam glupkom mowia madrzy, ktore arty sa warte naszej uwagi!

  Na tym wolne media nie polegaja!
 • hmmm
  ...czuję po kościach, że zbliża się znów jakieś tsunami...
  ...a był na chwilę spokój...
 • @chrisdigger 11:45:37
  Masz wiele racji , niestety! Nie można być właścicielem biznesu (nawet przynoszącego straty), rozdawać karty i chcieć darmowej roboty od innych.
 • @Bara-bar 12:24:13
  "Wlaścicielu tego portalu, ty kreujesz problemy dajac adminom wladze nad portalem. Niektorych z nich ta władza doprowadza do syndromu boga."

  Coś bardzo głęboko słusznego jest w tej wypowiedzi....

  W "Nocach i Dniach" Daleniecki pozwolił Bogumiłowi poczuć się właścicielem, nie ingerując, na szczęście Bogumił nie przejadł zysków.

  Nie zgadzam się natomiast z definicją polityki na SG.
  Bara-bar:

  Twoja propozycja to próba stworzenia mechanizmu jedynie ułatwiającego niekontrolowane publikowanie treści. Nie sądzę, czy ktokolwiek wyłoży na to gotówkę w tym kraju, zwłaszcza że jeszcze do tego będzie musiał adminowi płacić za rugowanie wulgaryzmów i pilnowanie przestrzegania zasad.

  Ale oczywiście mogę się mylić.
 • @maharaja 12:39:14
  Ty maharaja z tą swoją skłonnością do kontroli to jakąś ulicą mi się kojarzysz. Nie pamiętam tylko dokładnie z jaką. Chyba była to nazwa jakiegoś gryzonia...
 • @interesariusz z PL 07:30:26
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za komentarz i uwagi. Przyznaję Panu wiele racji, ale proszę też zrozumieć, że większość swojego dorosłego życia spędziłem poza Polską
  i tam się uczyłem życia, interesów.

  Żyłem w zupełnie innych realiach.

  Teraz jestem w Polsce ale naprawdę nie mogę zrozumieć mentalności i sposobu życia, postępowania Polaków.
  Wydaje mi się czasem, że Polska jest krajem bezprawia, w którym wszyscy - wszystkich próbują oszukać.

  Takie są realia i to co czuję - dlatego tak piszę. A jeżeli to jest dla Pana niezrozumiałe albo "mazanie" - trudno - piszę to co czuję.

  Jednocześnie rozumiem Pana rezerwy i wątpliwości dotyczące działań portalu NEon24. Bardzo cenię Pana artykuły i komentarze.
  Mam nadzieję, że nadal będziemy współpracować - w warunkach takich jakie mamy albo takich jakie są możliwe.

  Pozdrawiam
 • @maharaja 12:39:14
  ''Twoja propozycja to próba stworzenia mechanizmu jedynie ułatwiającego niekontrolowane publikowanie treści. Nie sądzę, czy ktokolwiek wyłoży na to gotówkę w tym kraju, zwłaszcza że jeszcze do tego będzie musiał adminowi płacić za rugowanie wulgaryzmów i pilnowanie przestrzegania zasad.''
  //

  O czym mowimy tu?

  Czy o wolnym przeplywie mysli?

  Czy o pieniadzach?

  Wiesz chyba, ze MILOSC pieniadza jest korzeniem wszelkiego zla!
 • @Zbigniew Jacniacki 08:06:25
  Panie Zbigniewie, - Zbyszek

  Znamy się od dawna i bardzo Pana szanuję i lubię. Tym bardziej, że w pewnym sensie wiąże nas wiele rzeczy. Chociażby poglądy, Australia...

  Tak wydaje mi się, że potrzebowałbym wokół siebie ludzi uczciwych, pełnych wiary, że razem coś dobrego dla kraju możemy zrobić.
  Tymczasem, mamy wokół ciągłe zawirowania, działalność destrukcyjną...

  A jeżeli Pan chce zrobić spółdzielnie z Panem SL - życzę powodzenia.

  Pozdrawiam
 • @maharaja 11:38:23
  i to jest właśnie to , czego jestem gorącym zwolennikiem: wykładanie kawy na ławę, a nie zaczynanie od udawania głupio-mądrego.
  Mysle , że w tej sytuacji i mój skromny głos ( całkowicie niezorientowanego w temacie) czemus sie przysłużył.
 • @bar-bara: Stawiałbym jednak na dobór treści.
  Tak już jest, że rozwój świadomości napędzają autorytety, a nie mechaniczne prezentowanie wszelkich treści.

  Ludzie potrzebują autorytetów, by się nie mylić.
  Albo minimalizować ryzyko pomyłki.

  Dobrze jest, gdy autorytety wyposażone są w kompetencje sprawcze (a choćby i w narzędzia admina).

  Jeśli w kompetencje sprawcze wyposażone są miernoty, następuje odejście autorytetów od danych mediów (partii) do innych.

  Dlatego właśnie "Wyborcza" straciła swego czasu rząd dusz (przecież w najlepszych okresach sprzedawało się codziennie 600.000 egzemplarzy!), bo sprzedała się za politpoprawność, niekompatybilną z oczekiwaniami Polaków. Nie potrafiła odpowiednio lawirować między interesem ekonomicznym a najzwyklejszą przyzwoitością.

  Dobór autorytetów to bardzo rzadka umiejętność. Tym bardziej, że i same autorytety rodzą się one w bólach.

  Natomiast problemem Polski - z tym chyba każdy się zgodzi - jest dziś BRAK AUTORYTETÓW.

  Mamy tylko autorytety cząstkowe.

  Dla wielu autorytetem jest Ziemkiewicz.
  Dla niektórych Łysiak. Albo x. Boniecki. Albo Giertych.
  Dla innych Warzecha czy Sakiewicz.
  Są i tacy, że rolę autorytetu pełni Tomasz Lis, albo nadal Adam Michnik.
  "Autorytety" spod znaku UW nigdy takimi się nie stały, bo co to za autorytet, który nie potrafi wprowadzić swej partii do sejmu....

  Oczywiście są i inne autorytety: marginalne, mające posłuch wśród kilkuset osób...

  Jednak niezaprzeczalnym faktem jest jedno: Dziś Polacy nie mają osoby, która cieszyłaby się POWSZECHNYM autorytetem. Do pewnego czasu takim kimś był właśnie Komorowski - który stawiał na układność i brak konfrontacji.

  Prawa strona upatruje takiego autorytetu w osobie Kaczyńskiego... ale to połowiczny autorytet. Autorytet max. połowy Polaków. To za mało.

  Takim autorytetem nie jest, wbrew pozorom, Tusk... bo on się migał, unikał zabierania głosu w istotnych sprawach, był nijaki.

  Czy Dudzie uda się ten pisowski kapitał, który uzyskał niejako na kredyt, rozszerzyć?

  Who knows...
 • @Bara-bar 12:49:32
  "Wiesz chyba, ze MIŁOŚĆ pieniądza jest korzeniem wszelkiego zła!"

  Nie popadajmy w skrajności. Istnieje jeszcze coś pośredniego. Złoty środek. Racjonalne dbanie o stan finansów.

  To nie ma nic wspólnego z szerzeniem zła / kultem mamony.
  To elementarna odpowiedzialność, za siebie i otoczenie.

  Pieniądz ma być środkiem, nie celem.

  Jednakże pewne rzeczy (np. serwer, biuro), niezbędne portalowi, można osiągnąć tylko wtedy, gdy ma się pieniądze.

  Dlatego nie wierzę specjalnie idealistom, altruistom itd., którzy apelują o darmowe zaangażowanie. Wolę tych, którzy wiedzą, jak się w necie zarabia.

  Wierzę tym, którzy za pracę dają wynagrodzenie i tym, którzy zapewnioną im pracę wykonują szczerze i z oddaniem. Chociażby nie zawsze tzw. "linia programowa pracodawcy" im się podobała.
  Bo wiem, że to racjonalni ludzie.

  Oczywiście każdy z nas jest wolnym człowiekiem i może angażować się, w co tylko chce i w jakim tylko zakresie chce.

  Nie wmawiajmy jednak Polakom, że pieniądz = zło.
  Bo to tak nie jest. Pieniądz umożliwia także czynienie dobra.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:16:58
  Panie Krzysztofie,

  Dziękuje za komentarz. Jak zwykle ma Pan dużo racji i nie ukrywam tego - ja przyznaję się do błędów. Tylko ten co nic nie robi - nie popełnia ich.

  Niewątpliwie, stworzyłem nową wartość w Internecie - tworząc NE/NEon24 - i to moja główna a może jedyna zasługa. Ale jak wielka i znacząca ona jest?

  Proszę mi pokazać jeszcze jeden, jakikolwiek inny portal społecznościowy - taki jak NEon24. Forum wolnego słowa dla wszystkich, bez względu na przekonania, opcje polityczne, społeczne, religijne - bez cenzury.
  Moim zdaniem nie ma i nigdy nie będzie.

  Powody są proste i wymieniłem je w większości -Pan zresztą dodał swoje.

  Większość ludzi robi portale dla pieniędzy albo sławy albo z innych powodów, choćby próżności.

  Ja robię to z pobudek czysto ideowych. (co jest niezrozumiałą bzdurą dla większości). Tak naprawdę NIKT tego nie rozumie.

  Czy portal [potrzebuje określoną linię ideową - może tak, może nie.
  Ja myślę, że Polacy najpierw powinni poznać i zrozumieć stad Rzeczy - nawet Pospolitej.

  Inaczej nic z tego wszystkiego nie będzie.

  A raczej będzie - dupa i kamieni kupa.

  Poznałem rzeczywistość w Naszym Kraju i teraz próbuję zrobić wszystko co potrafię - aby to zmienić. Wiem, że popełniam błędy, że nie udało się.

  Wyjaśniam: Próbuję i uczę się. I całe życie, cokolwiek mi zostało będę próbował i będę walczył. Taka już moja natura.

  A jeżeli Pan i Pana koledzy rozumieją sprawy inaczej - szanuję to.
  Jeżeli chcecie budować przyszłość z Panem SL - również szanuję to.

  Życzę powodzenia.

  Pozdrawiam
 • @chrisdigger 13:09:09
  Dla mnie nie był autorytetem.
  Ale dla tych czterdziestu kilku procent Polaków, które na niego w maju głosowały, widocznie tak.

  Nie przeczmy faktom, bo to początek wszelkiego błądzenia.
 • @Ryszard Opara 12:47:58
  " Wydaje mi się czasem, że Polska jest krajem bezprawia, w którym wszyscy - wszystkich próbują oszukać. " No to znalazł Szanowny Pan , wspólny mianownik dla nas , też podobnie widzę ,dlatego dziękuję w imieniu wszystkich że możemy tu pisać prawdę . Pozdrawiam .
 • @chrisdigger 12:36:40
  ''Fersztejen ?''

  Ja! Ish fersztejen!

  Ordnung must zain! :)))
 • @autor
  Dzień dobry

  Jakieś pięć lat temu (mniej więcej) pisałem, że odstraszając sensownych blogerów, dopuszczając wszelkiej maści oszołomów do głosu (co zabawne, celował w tym ŁŁ, wierząc że ilość przejdzie w jakość) nie zbuduje Pan opiniotwórczej platformy blogerskiej. Odstraszył ich Pan prawie wszystkich i ma Pan to, czego można było się spodziewać.

  Nawet, jeśli statystyki oglądalności skoczyły, to sądzę że nie na długo.

  Balcerac i Jeznach nie zbudują Panu portalu blogerskiego, a reszta ... Szkoda gadać.

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Jeśli Pan nie wierzy, to niech Pan przeczyta sobie (jeśli nie szkoda Panu czasu) brednie, które masowo produkuje na przykład Sendecki.

  A takich jak on jest tu cała masa.
 • @chrisdigger 12:47:42
  ...kto tu drobi jak gejsza Maksiu, że ty tu fastrygujesz dosyć gęsto to widać...razem z machamrają drobicie :)))..mnie to rybka, ja mam gdzie pisać mój Kurnik czytają nawet na Jamajce :)))
 • @Bara-bar 12:24:13
  "Na tym wolne media nie polegają!"

  Nie przesadzajmy z tym bezgranicznym kultem wolności.

  Chyba wolę czytać merytorycznie dobre teksty w mediach stosujących jednak pewną minimalną cenzurę, niż gnioty na nE, który mieni się "jedynym wolnym" w tym kraju.

  Wolność jako powietrze - owszem.

  Istnienie nE przez 4 lata udowodniło, że jest to wolny kraj pod względem mediów. Nikt ani p. Opary, ani reszty adminów, nie zamknął do pierdla, a jeśli tak, to nic mi o tym nie wiadomo.

  Natomiast w pewnym momencie bloger / komentator chce nie tylko powietrza, ale także jadła, odzienia, domu, a w przełożeniu na portal: merytorycznego poziomu publikowanych tu treści.

  Doskonale ujął to JPII.
  "Wolność: TAK. Ale wolność sama w sobie to jeszcze nie wszystko. Bo wolność to także przyzwolenie na zło. A nie o taką wolność chrześcijanom chodzić powinno."
 • @maharaja 13:12:26
  Witaj . Pzdr. https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnbxaPUrtSKML4fgS84xyvRIu1j698tGIiFbBiI25y26qlhZUz
 • @maharaja 10:10:38
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  a to dobre "szybkość, z jaką wszystko tutaj buja"

  neon był nie raz podejrzewany o to, że nielegalnie wykorzystuje moc obliczeniowią komputerów czytelników do jakiś swoich "tajemniczych celów", może do produkcji "bitcoinów".
 • @maharaja 12:59:47
  ''Natomiast problemem Polski - z tym chyba każdy się zgodzi - jest dziś BRAK AUTORYTETÓW.''
  //

  Na prawde?

  Czy Bog nie jest dla Polski Autorytetem?

  Jesli nie Bog, to kto? Szatan? Maryja?
 • @maharaja 10:18:33
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  BG miał kompetencje do wykorzystania szans rynkowych,

  ale zupełnie nie ani do wyczucia trendów, ani do doboru ludzi,

  z powodu jego twórczości i "bandyckiego" zawłaszczenia rynku, zmarnował mnóstwo społecznej energii, wystarczy popatrzeć na zawartość sieci, "połowa" to porady, jak obejś błędy i złośliwości Billa.

  W afryce to zajmuje się "uzdrawianiem" ludzi za pomocą GMO.
 • @chrisdigger 13:34:46
  Jak na von'a,

  to masz Pan nie szlacheckie, ale plebejsko-rynsztokowe słownictwo.

  Co mnie wcale nie dziwi.
  Takie czasy.
 • @Ryszard Opara 12:47:58
  Drogi Panie,

  ja spędziłem tu całe życie, jak wiemy, równie długie, jak Pana,

  ale ja też " naprawdę nie mogę zrozumieć mentalności i sposobu życia, postępowania Polaków.",

  w głowie mi się to nie mieści, mimo wieloletnich wysiłków, aby zrozumieć. To, co się dzieje w sieci, to mały pikuś. Tu są tylko autorzy i pyskacze. Ale to, co się dzieje w każdym kolegialnym ciele, w którym decyduje się o jakiejkolwiek kasie, to jest dopiero obłęd.
 • @Bara-bar 13:58:39
  Takim językiem proszę mówić do tych, którzy potrafią godzinami klepać bezmyślnie paciorki, ale nie do blogerów....

  Nie chcę oczywiście deprecjonować modlitwy różańcowej.... ale gdyby nakazy boskie były jednoznaczne, a chrześcijanie (wciąż najliczniejsza religia na tym padole) im posłuszni, na Ziemi panowałby raj, wojen religijnych nie byłoby wcale, a Kulczyk, Gates i potomkowie Rockefellera chodziliby dziś w worach pokutnych (no może w odpowiednich stylizacjach Gucciego czy Armaniego), po uprzednim zubożeniu się o to, co mieli.
 • @nonscolar 13:36:24
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  dziękują za uznanie, w imieniu wszystkich,

  Ci "sensowni blogerzy" i tak by odeszli z powodu własnej pychy i przewrażliwienia na jakąkolwiek krytykę,

  dla nich potrzebne byłyby konta bez możliwości komentowania, co swojego czasu postulowałem, ale wniosek olano.
 • @autor
  Chyba właśnie doszło do zderzenia dwóch opcji:

  - Społecznościowej (SL): "my blogerzy tworzymy ten portal".

  - Właścicielskiej (RO): "ja (właściciel i rednacz w jednej osobie) jestem odpowiedzialny za to, co tu się dzieje".

  Czyli (przejaskrawiając): warcholstwo blogerskie kontra zamordyzm właścicielski (a może raczej "zamordyzm blogerski" kontra "warcholstwo właścicielskie"? Osobiście obstawiam tę drugą wersję).

  Po pierwsze, właściciel nie zawsze źle wychodził na tym, gdy dopuszczał poddanych do zarządzania. Musi jednak umieć sobie dobrać współzarządzających, by go nie puścili w skarpetkach i wydajności folwarku nie zepsuli. Z reguły wystarczyła dobra inwestycja w jednego łebskiego zarządcę, jak to dobrze opisała Maria Dąbrowska.

  Po drugie, poddani nie zawsze źle wychodzili na rządach twardej ręki, czytaj: na absolutyzmie oświeconym, jak pokazuje poziom życia chłopa za Bismarcka.
 • @chrisdigger 14:17:14
  Maxie von coś tam.

  Nie przejmuj się aż tak krytyką.

  Podobno złość piękności szkodzi.
  Po co masz się niepotrzebnie rano pudrować.

  :-))

  pozdrawiam

  nonscolar
 • @Ryszard Opara 12:52:53....jeżeli Pan chce zrobić spółdzielnie z Panem SL - życzę powodzenia....
  Nie bardzo rozumiem...
  W czerwcu miałem informacje, że od kilku mieisęcy spółdzielnia jest uzgodniona z Tobą, Ryszardzie ...
  Mamy wrzesień...Co się zmieniło w tak krótkim czasie...?
  Nie pytam o osobiste oceny, ale o Neona.
  Jest lepszy , czy gorszy ?
 • @Ryszard Opara 13:13:51
  Panie Ryszardzie
  Z tego co widzę - problem jest natury personalnej. Wyraźnie doszło do konfliktu między Panem i J. Ruszkiewiczem.

  Z mojego punktu widzenia istotna jest linia ideowa. Owszem - otwartość na wszystkie opcje, ale też proponowanie i porównywanie z innymi własnych rozwiązań.
  Wydaje się, że taką linię kształtował J. Ruszkiewicz.
  Natomiast , z całym szacunkiem dla Pana zasług, Pana interwencje prowadziły do upadku portalu.
  Do rozważenia jest, czy to świadoma działalność, czy też brak umiejętności w doborze ludzi.
  Niemniej - to Pana problem.

  Ja mogę pisać tutaj, a mogę też przenieść się gdzie indziej lub zaprzestać działalności blogerskiej; mam wiele innych zainteresowań.
  Może też powstać s-pnia blogerska. Też opcja.
  Dlatego pytałem o pana linię ideową, bo na razie próbuje Pan rozróżniać i dzielić na tych "od Miecia, i tych od Władzia",
  Czyli albo Pan, albo Ruszkiewicz.

  Dla mnie na NEONie świat się nie kończy, a sytuacja, gdy próbował mnie Pan usunąć z racji użytego jednorazowo wulgaryzmu, gdy jednocześnie nie reagował Pan na wielokrotnie kierowane do mnie wyzwiska różnych blogerów - nie jest komfortowa.
  Próbuję stawiać sprawę na gruncie ideowym, a nie personalnym, ale to, jak widać (choćby interesariusz) także wielu przeszkadza.

  Zatem Pozdrawiam i życzę powodzenia w przywracaniu swej roli na portalu.
 • Pan Ryszard Opara
  Pomimo tego iż rzadko komentuję tutaj, ale czytam dość regularnie, weżmie Pan proszę pod rozwagę również mój głos.

  Dziwię się i z niesmakiem przyjmuję niektóre komentarze pod Pana wpisem.
  Czyż Szanowny Pan toleruje w każdej sytuacji kloaczny język, jakim się tutaj niektórzy posługują? Pan jako gospodarz tego bloga i właściciel portalu,-wstyd mi za Pana.

  A przecież często odwołuje się Pan do naszej wiary katolickiej i jej zasad moralnych!

  Pozdrawiam.
 • Polska jest najważniejsza
  Portal zrobił się rosyjską tubą propagandową.
  Czy najważniejsze w dzisiejszych czasach jest to, co dzieje się na Ukrainie?
  Kogo to jeszcze obchodzi, to są gierki mocarstw i to nie powinno Polaków interesować - to Rosja walczy o swoje interesy, a my możemy na tym kiepsko wyjść...
 • @maharaja 12:59:47
  ''Jednak niezaprzeczalnym faktem jest jedno: Dziś Polacy nie mają osoby, która cieszyłaby się POWSZECHNYM autorytetem.''
  //

  A Pan Jezus Chrystus?
  Wedlug twoich slow Zbawiciel NIE jest autorytetem dla Polakow!

  I ja sie z tym zgadzam.

  Polacy sluchaja jak nie Anasza, to Kajfasza..., kazdego, aby tylko Pana Jezusa nie sluchac!

  Czy KIEDYKOLWIEK czytales Biblie?

  Pewnie nie, ale zaraz nazwiesz mnie nawiedzona, bo kojarze ci sie z kolkiem rozancowym i paciorkami ...

  Ja z tymi zabobonami nie mam nic wspolnego!
 • @Ryszard Opara 09:16:32
  Witaj Ryszardzie!
  Nasz los jest trochę podobny;

  //Dziś zdaję sobie sprawę, że cokolwiek bym nie zrobił, napisał czy powiedział, to dla niektórych, z góry wiadomo - że to złe i niewłaściwe.//
  "Być może moim największym błędem było" ( z Twoich słów) wejście na portal NEONU, i dzisiaj co niektórym powinnam odpisywać- przepraszam, że żyję, ale jednak ŻYJĘ !!
  Czytam dalej i skąd to znam ? :

  // Marzyłem (łam - dop.wł) aby poprzez takie działania, zmienić rzeczywistość życia w Naszym Kraju.
  Piszesz:

  //Nawet jeżeli, w ostateczności, zostanę sam na placu boju - będę walczył sam. A kiedy przyjdzie ten moment, kiedy stanę przed Panem Bogiem - będę umierał z satysfakcją, że całe swoje życie walczyłem i próbowałem - nigdy się nie poddałem//

  NIGDY NIE ZOSTANIESZ SAM- JA I GRONO MOICH PRZYJACIÓŁ BĘDZIEMY Z TOBĄ, MAJĄC ŚWIADOMOŚĆ, ŻE JESTEŚMY GOŚĆMI NA TWOIM PORTALU.

  I jeszcze jedno; gdy staniesz przed panem Bogiem, BÓG CIĘ W MGNIENIU OKA ROZPOZNA, BO ZACHOWAŁEŚ SWOJA TWARZ- i za to właśnie i ja Ciebie cenię. Również mam zawsze swoja własną twarz....
  Serdecznie Cię pozdrawiam. Helena


  //A gdybyśmy tak potrafili działać RAZEM - wszystko byłoby inaczej.
  Straciliśmy wielką szansę. Nie do odrobienia. Wina jest NASZA - głównie oczywiście moja.
  Polska w międzyczasie chyli się ku upadkowi.
  Nikogo to nie obchodzi. Najważniejsze kto ma rację.// - I TO JEST PRAWDĄ.
 • @maharaja 13:12:26
  Hej, kolego, napisalam MILOSC do pieniadza, a nie pieniadz!

  Milosc do martwych rzeczy jak pieniadz, zloto, srebro..., jest korzeniem zla!
 • @Bara-bar 16:13:35
  "Ja z tymi zabobonami nie mam nic wspolnego!"

  Masz,masz tylko o tym jeszcze nie wiesz.Twój mały móżdżek nie jest w stanie tego pojąc.
 • @Autor
  Cosik mi się wydaje,że Spiryto znów popadł w niełaskę szefa.Czyżby był na wylocie?
 • @chrisdigger 11:47:29
  .
  Witam Max!

  Dziękuję za zaproszenie jak zwykle na zdrowie!
  https://www.youtube.com/watch?v=F6y35Vp-yAY
  Serdecznie Pozdrawiam.

  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Jerzy Dobrowolski
 • @matterhorn 16:20:51
  UDOWODNIJ!
 • @Bara-bar 16:13:35
  Nawet najbardziej żarliwa wiara w Chrystusa nie jest w stanie spowodować, by ludzie się nie różnili między sobą.

  Różnią się choćby w kwestiach tak przyziemnych, jak praktyki religijne czy dogmaty wiary. I to od 2000 lat.

  Owszem: zasady moralne, jakie niesie za sobą chrześcijaństwo, pomagają przenieść konflikty z płaszczyzny oręża na płaszczyznę choćby pieniądza czy też słowa. Ale ich nie niwelują.

  Autorytet to ktoś, kogo zdanie jest powszechnie szanowane.
  Trudno traktować za autorytet wypowiedzi sprzed 2000 lat.
  Po pierwsze z uwagi na zmianę realiów, po drugie z uwagi na konieczność ich aktualizacji do tychże zmienionych realiów.

  Wolę merytoryczne rozmowy o konkretach, niż szafowanie pojęciami "Bóg", "Chrystus" itd.

  Bo ci, co zabijali w imię wyzwolenia Jerozolimy, też byli chrześcijanami.
 • @chrisdigger 16:36:32
  W sumie nie rozumiem, kogo szuka p. Opara.

  Portal hula, płaszczyzna wymiany słowa funkcjonuje.
  Jeśli to ma być Wolne Słowo, ingerować w to niespecjalnie trzeba.

  Proszę wyraźnie napisać, kto jest poszukiwany i po co.
 • @Bara-bar 16:32:15
  Co tu jest do udowodnienia.

  To widać słychać i czuć
 • @nonscolar 13:36:24 - BARDZO PANU DZIĘKUJĘ ZA ZAPOZNANIE SIĘ...
  ...z moim dorobkiem intelektualnym. Proszę o dalszą pracę intelektualną. Serdecznie pozdrawiam z Mokotowa. Bardzo z-ubeczona dzielnica Warszawy. A ja tutaj dzielnie kandyduję do Senatu.
  :)
  Szczęść Boże.
 • @Talbot 16:11:50
  "Portal zrobił się rosyjską tubą propagandową."

  Zawsze mówię, że lekarstwem dla Polaków (antidotum na obecne zagubienie, brak tożsamości ) jest powrót do rosyjskiej wrażliwości i gościnności, przy jednoczesnym postawieniu na niemiecką gospodarność i współdziałanie i austrowęgierską "nieco większą" wyrozumiałość dla jedynie słusznego (póki co, o ile w trybie przyśpieszonym nie zwiększymy dzietności, przykładem właściciela neonu24) katolicyzmu.
 • @RO
  gratulacje za frekwencję.

  Udało się Panu coś, co naprawdę niełatwo: zahaczyć o tematykę zaledwie dzień wcześniej przez SL poruszoną, a przy tym podwoić frekwencję (2600 odsłon przy 1200 u SL) i zwiększając przy tym trzykrotnie liczbę komentarzy (100 przy 30 u SL).

  Jak widać, status właściciela wciąż w cenie, nawet jeśli w kontrze do niego stoi nie byle kto, bo prezes fundacji NE.

  Swoją drogą to czy można wiedzieć, kto wyposażył fundację NE w kapitał?
 • @
  W tym tłumie prawie WSZYSTKICH blogerów wypada, abym i ja dodał swoje trzy grosze. Mając taki przegląd, jak powyżej, łatwo jest zauważyc linie podziału na tych, którzy piszą tu NA OCHOTNIKA, czyli woluntariuszy zgodnie z zalożeniem p. Opary, który zainstalował ten portal; oraz tych, którzy przychodzą tu z zamiarem handlowym, jak np. wciskanie nam książki "Cywilizacja Polska" i idei z tym związanych.
  Wbrew temu, co napisał "zdziwiony", p.Opara nie "rozdał karty za darmową robotę", ale zaoferował darmowe miejsce na ekranie do wyrażania DOWOLNYCH opinii, i to wszystko! Jest to działalność charytatywna.
  Wiekszość załapała to posłannictwo i BEZINTERESOWNIE przelewa tutaj swoje myśli za pomocą klawiatury.
  Pozostała - mała grupka narzekających - kombinuje jak na tym zarobić lub zostać "kimś", czyli proponują ideologie zwiazane z samym sobą. I na tym polega konflikt.
 • @Ryszard Opara
  Jest dobrze a moze byc lepiej, pod warunkiem ze kazdy odpowiada za siebie
  czy adminem jest Ten czy tamten to zadna sprawa jak piszemy z kultura i zgodnie z wlasnym sumieniem i przekonaniem

  Pozdrowienia dla wszystkich
 • @chrisdigger 14:55:55
  WITAM

  Gosciu, gdzie Ty sie tyle czasu ukrywales8-)))))))
 • Ryszard Opara
  Witaj Gospodarzu,

  z pobocznych owoców NEonu, to np. ja teraz współpracuję z Jerzym Wawro w Jarosławiu.
  Ciekawe, kiedy jakiś uczony opiszę historię Twojego zainwestowania w świat sieci ... Tylko Ty tego nie finansuj !!!!

  Pozdrawiam serdecznie
  Andrzej
  Ps. Boże błogosław Adminom
 • @Talbot 16:11:50
  Polska jest najważniejsza
  i tyle
 • @Zdzich 19:42:36
  Trzeba rozróżnić normalnych blogerów piszących z potrzeby serca od tych zaangażowanych w pracę portalu administratorów i innych dokładających swą pracę do funkcjonowania portalu. Robią to za darmo. Co będzie jak portal jednak osiągnie sukces i zacznie przynosić zyski? Komu one przypadną? Nie twierdzę , że właściciel nie ma do nich prawa. Wręcz przeciwnie. Jednak sukces będzie także zasługą innych ludzi, którzy poświęcając wiele czasu pozostaną z ręką w nocniku. Dlatego spółdzielnia blogerska, z udziałami oczywiście R. Opary była by w takim przypadku optymalnym rozwiązaniem, gdyż ewentualne przyszłe zyski były by zapłatą za sukces także dla tych osób które dzisiaj poświęcają swój czas portalowi za friko.
 • @zadziwiony 20:58:23
  Układ dzisiejszy jest więc gwarantem cyklicznych konfliktów, których jesteśmy przecież świadkami. Dlatego uważam, że chcąc rozdawać karty, trzeba także płacić za pracę w ten czy inny sposób. Inaczej wszystko się rozleci prędzej czy później. Z powodu pieniędzy- jak zawsze zresztą.
 • @Amarant 09:54:11
  Dziękuję Panu za słowa uznania.

  Ja również mam nadzieję, że portal Neon24 będzie trwał i zrobię wszystko co w mojej mocy aby tak rzeczywiście było.

  Mam podobne zdanie i opinię na temat tego co się dzieje w światowym internecie i co w ogóle dzieje się na świecie - idziemy w kierunku, świata jednorodności - gdzie ludzie staną się bezwolnymi, bezmyślnymi robotami.

  Dlatego musimy walczyć o nasze humanitarne prawa.

  Dopóki MY żyjemy, wszystko jest możliwe. Musimy tylko rozumieć i chcieć.

  Pozdrawiam
 • @Marx 8888 21:20:29
  Jeszcze nie masz.....
  Nie występuję przeciwko nikomu, jestem wdzięczny R. Oparze za ten portal. Ale niejasne zasady długoterminowej współpracy zawsze doprowadzą do konfliktu w momencie gdy przychodzą pieniądze. Tak jest w wielu spółkach, a tutaj ludzie robią za friko. Jednak niech tylko poczują pieniądze lub inne apanaże- wszystko się zmienia. Taki jest świat.
  Podstawą są czytelne zasady , także co do podziału ewentualnych zysków.
 • @maharaja 09:56:18
  Szanowny Panie,

  Ma Pan dużo racji, ale w dzisiejszym świecie trzeba umieć znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Trzeba umieć znaleźć właściwe odpowiedzi.

  Jaka jest definicja wolności - i jak ją można zdobyć.

  Co to jest uczciwość, jak ją zrozumieć, zastosować na codzień?

  Czy my wszyscy, jakoś nie stosujemy filozofii Kalego: Wszystko dobre co dla nas dobre i tylko my mamy rację.

  Jest wiele pytań - wiele interpretacji i definicji rzeczy zdarzających się co dzień - ale najważniejsze pytania:

  Co jest dobre? Co jest złe? Jakie są nasze wspólne wartości i...

  Co dalej?????
 • @maharaja 09:57:30
  A mnie się marzy kurna chata i choć moja chata może skraja...ale dla WAS.

  Cały czas marzy mi się również fuzja Neonu z 3obiegiem - jestem za.

  Ale czy to możliwe???
  Jestem gotów zapomnieć wszystkie bóle, zagoić wszystkie rany i wiele bym zrobił aby ludzie po obu stronach to zrozumieli,

  Ale czy to możliwe? - Tak wszystko jest możliwe, bo wszystko jest w naszych głowach, rękach i zasięgu.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  Pisać należy tylko prawdę o rzeczywistości nas otaczającej . Reszta przyjdzie sama . Ave.
 • @zadziwiony 20:58:23
  " Robią to za darmo", gdyz nikt ich nie zatrudnil. Robia to na ochotnika i z wlasnej woli, jak wyjasnial to kiedys sam SL.
  Co będzie jak portal jednak osiągnie sukces? Wtedy zobaczymy.

  Spółdzielnia blogerska to pomysł Wojtasa celem zablokowania tych, którzy nie są jemu posłuszni. Zaraz potem zacznie się "imię, nazwisko, adres, i numer konta". Chyba wiesz o co chodzi.
 • @maharaja 10:33:07
  Panie Maharaja,

  Pierwszym, który wypowiedział słowa "pecunia non olet" był o ile pamiętam Cesarz Marek Aureliusz. Otóż, w Rzymie budowano wtedy "kanalizację" i cesarz zaproponował aby pobierać podatki z tego tytułu - na rzecz rozwoju Rzymu. Niektórzy senatorowie, zaczęli go wyśmiewać, że będzie brał pieniądze za ścieki (g....o). Cesarz odpowiedział: Pecunia non olet.

  Być może w naszym przypadku był to błąd systemowy.

  Ale jak to zmienić - a może Pan chciałby się tym zająć. Zapraszam

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 21:40:13
  Czasem warto też spojrzeć w tył i zobaczyć, co udało się zrobić.
  To buduje poczucie wartości, dodaje sił i motywacji.
  Poza tym zdobyte doświadczenia są bezcenne.

  Dla mnie NE/Neon24 to przede wszystkim megaporęczne narzędzie do wymiany myśli. O wiele bardziej przejrzyste i atrakcyjne niż Salon24 i inne blogmedia. I cała rzesza nieszablonowo myślących i różnorodnych osób.

  I czymś takim Neon24 jest zapewne dla całej rzeszy blogerów, którzy - choćby z racji geograficznego oddalenia od siedziby przy Wiktorskiej (nadal tam?) są zainteresowani bywaniem tutaj online, i jak pokazuje czas, stale tu wracają.

  Tę "wspólnotę osób zainteresowanych interaktywną wymianą myśli", udało się Panu stworzyć, przy pomocy wielu mniej lub bardziej znanych i zaangażowanych blogerów.

  Niech żadna krytyka / niepowodzenia tego, co się wokół NE/Neon24, Panu nie przesłaniają.

  A różnice są czymś naturalnym. Zawsze będą.
  Ważne przy tym, by szukać wspólnego mianownika i sondować, czego społeczność oczekuje.

  Z doświadczenia wiemy, że wejście na niwę polityczną nie jest proste.

  Osobiście radziłbym spróbować inaczej: spróbować działać na gruncie biznesowym i w ten sposób umacniać niezależność neon24. Wymaga to pewnego kompromisu z realiami (rezygnacji z prezentowania skrajności i pewnego ukłonu w stronę centrum i poglądów umiarkowanych). Niektórzy pewnie potraktują to jako zdradę ideałów. Inni - wprost przeciwnie - znajdą tutaj wyraziciela ich własnych opinii i oczekiwań.

  Ale oczywiście to tylko moje zapatrywanie, nie musi Pan tego podzielać.

  Wbrew pozorom jednak "poszukiwanie złotego środka" wcale nie musi oznaczać miałkości i braku wyrazistości, jak to już przerabialiśmy na przykładzie PO.
 • @Ryszard Opara 21:52:44
  Przecież Kolega się już tym zajmował i nie wyszło . Ave . :)))
 • @T-REX 21:54:29
  Dokładnie tak . Ave. Ps. Złotego środka niestety nie ma.
 • @Talbot 16:11:50
  Pisze Pan, że "portal zrobił się rosyjską tubą propagandową". -

  --- Śmiem zauważyć, że te teksty są czytane. Mają dużo odsłon i komentarzy. A dlaczego? - Między innymi dlatego, że wypełniają lukę informacyjną w tej sprawie.
  Rosja? - Osobiście piszę o Rosji tyle, ile trzeba. Piszę przede wszystkim o ludobójstwie, jakie zostało dokonane w Donbasie przez USA i inne państwa zachodnie. Piszę ponadto o kłamstwach, szerzonych przez mainstream w tej sprawie.
  Bo jak to może być, że kijowscy puczyści są uznani w Polsce jako demokratycznie wybrane władze, a odważni ludzie, którzy faszyzmowi powiedzieli NIE, są nazywani separatystami czy nawet terrorystami?! - Są w Polsce Czytelnicy, którzy zadali sobie to pytanie oraz inne.
 • @chrisdigger 11:45:37
  Szanowny Panie Maxie,

  Coś długo Pana nie było ale jak Pan wrócił - a nawet zmienił swojego Nicka
  to już zaczął Pan destrukcję.

  O co Panu chodzi. Ja rozumiem, że wszystko co ja robię jest niedobre, bez sensu. Sam się do tego w swoim artykule przyznałem.

  Mało Panu tego - to musi Pan jeszcze dalej robić sobie żarty.,

  I jak tu można coś zrobić, zbudować - jeżeli ma się takich partnerów jak Pan

  Mimo to pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w konstruktywnej krytyce wszystkiego tego co Pan uznaje za godne Pańskiej uwagi.
  Oby tak dalej.
 • ------------KONKLUDUJĄC
  -------- ŻYDOSKA PRAWICA wraca na swoje śmieci . 3 Obieg jak pamiętam był zaprosił i ukontentował się św. pamięci wpisami ŻYDA Pana Gudzowatego. Żyd Tadeusz Drozda miał być nadwornym komikiem wespół-zespół z fachmanem od manipulacji żydem Tymochowiczem itd. itp.

  Ech ............. SŁOWIANIE o naiwnych sercach .ech

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_wszechs%C5%82owia%C5%84ski#polskie.2C_wersja_pierwsza:
 • @Bara-bar 12:24:13
  Szanowna Pani,

  Tak jak wspomniałem w swoim artykule.

  Właścicielem domeny Neon24.pl - przynajmniej jeszcze dziś rano, była Fundacja Nowy Ekran. Ja razem z żoną jestem założycielem-fundatorem tej właśnie fundacji. To nie znaczy, że jestem właścicielem portalu.

  Jaka jest zresztą definicja własności.

  Jeżeli Pani ma dom a na ten dom ma Pani kredyt z banku - to jest Pani właścicielką czy nie?

  Jeżeli ma Pani dom, bez kredytu a jutro może przyjść jakaś władza czy urząd np skarbowy i zabrać ten dom - to kto jest właścicielem.

  Jeżeli ma Pani dom, bez żadnych obciążeń i nawet jest demokracja obywatelska - ale jutro przyjdzie burza, pożar albo inna katastrofa - to jak jest z tą kwestią własności.

  Własność jest jak czas i życie - przemijająca...

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 21:52:44
  "Na zajęcie się tym" nie mam, niestety, czasu.
  A żałuję, bo to branża bardzo nowatorska.

  Za to mogę jedynie rzucić kilka pomysłów. Choć nie wiem, czy sprawdziłyby się one w polskich realiach. A o ile mi wiadomo, nikt ich jeszcze nie sprawdził.

  Neon24 cieszy się pewną popularnością i poczytnością, także pewnym prestiżem (który nadwątlają notki o niskim poziomie stylu, posługujące się etykietkami itd.). A to już pewien kapitał startowy.

  Niewykluczone, że są osoby, które byłyby gotowe zapłacić za to, by ich notki i poglądy były w pewien sposób eksponowane.

  Można pomyśleć o tym, by sprzedawać jedynkę (np. na pół dnia) lub wyznaczyć pewną liczbę blogów w jakichś sposób graficznie wyeksponowanych, których autorzy będą płacić regularny abonament za korzystanie z możliwości eksponowania ich. Za to będą np. wyżej i dłużej niż reszta.

  Oczywiście fakt ten może być jawny, żeby nie było zarzutów o kumoterstwo.

  Reszta blogerów nie powinna się obruszać, bo dzięki temu portal (a wiec także oni) będzie miał niezbędne środki na rozwój.

  Wolność słowa nie zostanie w żaden sposób naruszona, bo nikt nie wykupuje tutaj patentu na wyłączność.

  Ale to wymaga pewnego myślenia nakierunkowanego na rozwój tzw. "zaangażowanej społeczności blogerskiej", której członkowie nie tylko piszą, ale także za tę możliwość płacą.

  Jest to przeciwieństwo dzisiejszego dziennikarstwa (redakcja płaci za pisanie). Tutaj mielibyśmy do czynienia z wykupem szpalt.

  Warto byłoby przy tym zastrzec sobie możliwość odmowy publikowania płatnych tekstów, jeśli nie spełniałyby określonych kryteriów. Bo nie zawsze warto brać kasę.... czasem lepiej machnąć ręką na zysk, a zachować przyzwoitą twarz.

  Sądzę, że pomysł jest innowacyjny.
  Tylko nie wiem, czy nie zbyt wizjonerski.
 • @zygmuntbialas 21:58:49
  Wybacz coś złego się tu dzieje pora uciekać z tego portalu .Przykro mi J.R zablokowany i ja też , Trolle dostały pełny wgląd do portalu . Coś wymyślę innego .Tu nie musisz pisać , przepraszam i daj mi 48 godzin na znalezienia nowego miejsca . Ave , Przyjacielu .
 • @trybeus 12:34:36
  Szanowny Trybeusie,

  Przeżyłem kiedyś tsunami - po którym była absolutna cisza i spokój.

  Panta rei - a wszystko mija i zmienia się.

  Stare zawsze umiera - Przychodzi ciągle nowe.
  Takie jest życie.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:26:12
  Panie Krzysztofie,

  Ja żadnego konfliktu z Panem Ruszkiewiczem nie mam. Ale skoro Pan tak twierdzi - to może coś w tym jest albo może coś Pan wie, czego ja nie.

  A tak czy inaczej. Świat, Pana świat będzie istniał i szedł Pana śladem.

  Bez względu na mnie, Neon24 czy też nawet Pana Ruszkiewicza.

  Myślę, mam nadzieję, że ja też jakoś sobie rade dam.
  W wielu miejscach już byłem i z niejednego pieca a nawet niejednej beczki miód, wódkę wino i piwo piłem

  Pozdrawiam
 • @Repsol 21:57:53
  Cieszę się, że ktoś to rozumie.
 • @Zdzich 21:52:02
  no cóż, mam nieco inne zdanie poparte doświadczeniem w kilku spółkach w ciągu 27 lat działalności.. Zresztą , wydarzenia na portalu niejako potwierdzają moją wersję. Co jakiś czas jest bowiem wielka wolta w "administracji". Oceniam wszystko niejako z boku , bo nie aspiruję do żadnych funkcji czy stanowisk na portalu, jedynie od czasu do czasu wtrącę ze trzy słowa.
 • @Spokojny 15:53:41
  Panie Spokojny,

  Niestety żyjemy w takim kraju i w takim świecie - w jakim żyjemy.

  Ja też bym chciał, żeby codziennie było słońce, piękna pogoda, żebyśmy oddychali czystym górskim powietrzem, pili dobrą, źródlaną wodę...

  A realia są odwrotnością tego wszystkiego o czym marzę.
  I co ja mam zrobić???

  Moim zdaniem to co robię: walczę, próbuję, walczę, próbuję, walczę, próbuję - i tak aż do śmierci. Oby to było jak najdłużej od dziś.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:26:12
  Zwykły przerost wartości .Ave Amigo.
 • @maharaja 22:17:57
  No tak ale wszystko jest robione ,aby rozumiejących było coraz mniej .Ave.
 • @maharaja 22:09:34
  Bardzo ciekawy pomysł, nowatorski i warto by się zastanowić.
  Czy Pana tel jest wciąż ten sam? A może kontakt na PW?

  Może byśmy się jednak spotkali i pogadali na ten temat. Chciałbym bardzo aby Neon24.pl jakoś się samofinansował.

  I żeby też było, parę groszy dla Administracji.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 22:09:54
  Panie Repsol,

  Bardzo Pana cenię i Pańską pracę wkład w administrację.

  Może skontaktujemy się jakoś na PW i pogadamy?

  Pozdrawiam
 • @Nathanel 22:05:50
  Panie Nathanelu,

  Jest Pan na NE czy obecnie NEonie - od zawsze, odkąd pamiętam, kojarzę Pana nick i wpisy.
  Nie zawsze się z Panem zgadzam - ale nigdy nie krytykuję a jeżeli nawet to merytorycznie przedstawiam swój własny punkt widzenia.

  Mam nadzieję, będziemy współpracować dalej

  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 20:58:23
  Tak, zgadzam się, spółdzielnia byłaby dobrym rozwiązaniem. Dlatego też kilka miesięcy temu zgodziłem się na takie rozwiązanie.

  Kiedyś takie rozwiązanie proponowała również redakcja w czasach T Parola
  I wtedy też się zgodziłem.

  Ale, za pierwszym i za drugim razem, skończyło się na gadaniu.
  Nic z tego nie wyszło.

  A kiedy na samym początku zaproponowałem blogerom kupno akcji w spółce Nowy Ekran SA - niewielu się zgłosiło i wykupiło kapitał za niewielkie pieniądze. (Z wyjątkiem Carcajou, który zainwestował sporo).

  Niestety, skończyło się to tak jak wiemy, głównie z powodu braku pieniędzy. A koszty były dużo większe niż przychody i...
  Wiele osób miało o to do mnie pretensje. A ja włożyłem i straciłem najwięcej - Ja niestety nie mogłem sam finasować portalu

  Pozdrawiam
 • @Repsol 22:09:54
  ????????????????????????????????????

  jeśli jesteś zablokowany, to jak wpisałeś tę uwagę,

  donoszą mi, że blokady moich czytelników wciąż trwają,

  wygląda na to, że na neonie władza może tyle, co na Ukrainie.
 • @maharaja 22:09:34
  A samemu zapłaciłbyś za publikowanie swoich złotych myśli?
 • @Repsol 22:09:54
  Jak to "zablokowany"? Przecież parę minut temu kazałeś mi łapać wszy na uchodźcach z Syrii.
  Nawet Ci odpisałem!
 • @zadziwiony 22:19:07
  Ja też. Jak zauważyłeś, p.Opara nawet się do mnie tutaj nie odniósł, pomimo że go osłaniam jak mogę.
  Cóż - Neon, to Neon. Inny świat.
 • @Zdzich 05:02:05
  Oczywiście.
  Zależy oczywiście na jakich warunkach, ale co do zasady - jak najbardziej.
 • @Zdzich 05:02:05
  Jeśli w coś wierzysz i uważasz coś za na wskroś słuszne, musisz być gotowy ponieść pewne wyrzeczenia, by te treści przedstawić także innym.

  Niektórzy nazywają to ewangelizacją (ilu misjonarzy swoje przekonania przypłaciło życiem), inni po prostu misją.

  Nie rozumiem, co w tym dziwnego.
  Wszak za publikowanie ogłoszeń w prasie i zamieszczanie reklam w TVP się płaci i to dla wszystkich jasne jest.

  Korzyścią, jaką czerpie autor (reklamodawca), jest poszerzenie audytorium. W przypadku reklam TVP nawet milionkrotne.
 • @Zdzich 05:20:33
  Szanowny Panie,

  Serdecznie dziękuję za słowa wsparcia - doceniam to bardzo.
  Cenię również Pana wpisy, komentarze i zaangażowanie w portal Neon24.

  Może jest Pan z Warszawy - to prosiłbym o kontakt na PW - może sie jakoś spotkamy i pogadamy przy kawie.

  Pozdrawiam
 • @maharaja 09:04:51
  Oczywiscie, że za publikowanie ogłoszeń i reklamy sie płaci. I to dużo! Ponieważ widze pojawiajace sie reklamy i promocje (np. ksiażki "Cywilizacja Polska") dość często, myślałem, że NEon z tego żyje. Jeśli nie, to goraco popieram Twoja sugestie wyswietlania opłaconych reklam np. w lewej kolumnie. Można przecież też ogłaszac usługi, w dodatku do towarow na sprzedaż.
  Ale jeśli chodzi o "spółdzielnie", to wolę trzymać się od tego z daleka, jak od Facebook'a. Jest to nielegalne zbieranie danych personalnych, które potem można nielegalnie sprzedać. Ten pomysł jest dobry tylko dla Żydów.
 • ALL
  Dziękuję Państwu wszystkim serdecznie za ożywioną dyskusję, propozycje i komentarze. Nawet te bardzo negatywne, nawet od Pana Maxa.

  Mam nadzieję, że każdy z nas wyciągnie odpowiednie dla siebie wnioski a Neon24 - będzie się nadal dobrze rozwijał, z korzyścią dla nas wszystkich i dla naszego kraju.

  Zgodnie z powiedzeniem Z. Jacniackiego. "Dąb rośnie powoli ale codziennie" może nam/ Neonowi uda się zostać dębem.

  Pozdrawiam wszystkich
 • @chrisdigger 12:44:01
  oj MAX, oj ,co za cholera z Ciebie 8-))))))
 • @interesariusz z PL 00:37:48
  //donoszą mi, że blokady moich czytelników wciąż trwają,//

  alez skad my to znamy, zwlaszcza na Twoim blogu, smiech na sali 8-))))))
 • @Ryszard Opara 00:17:25
  pieniadze jak to pieniadze, dzis sa jutro nie ma, i odwrotnie , ale portal jest i to jest najwazniejsze,
  bedzie dobrze !!!
 • @Zbójnicki pies 20:53:27
  A nawet zakurwiście. Szkoda , że nie doczekam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829