Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Święto i Dzień Niepodległości – czyjej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

11 Listopada, to dzień szczególny we współczesnej historii naszego kraju. Tego dnia w 1918 roku, (nawet jeżeli data jest umowna), Polska odzyskała niepodległość.

W każdą rocznicę tego zdarzenia, cały naród powinien zgodnie i radośnie jednoczyć się, świętować ten historyczny moment.
 
Jaka jest obecna rzeczywistość. Byłem biernym świadkiem obu głównych pochodów w Warszawie.
 
„Marsz dla Niepodległej”, organizowany pod patronatem Prezydenta - przynajmniej z pozorów był, pełen zadowolonych, uśmiechniętych twarzy. Maszerowało wojsko (tak - IIIRP ma jeszcze wojsko) służby państwowe różnych formacji, (tych za to jest coraz więcej), weterani, rozmaici przebierańcy. Orkiestra przygrywała dawne, patriotyczne melodie. Prezydent z małżonką maszerowali na czele pochodu Rządu, urzędników: głównych oczywiście beneficjentów i zwolenników obecnego Układu Na Trakcie Królewskim było sporo ludzi, rodzin z dziećmi - miło, sielankowo. Wydawałoby się, że wszystko w Polsce jest dobrze, super. Tak należy trzymać. Policji i służb porządkowych niewiele, prawie niewidocznych. Pochód zaczął się ok 13 - dwie godziny później, wszyscy szybko rozjechali się do domów - na zasłużony obiadek. Aha - Prezydent złożył jeszcze po drodze parę wieńców, pod pomnikami zasłużonych historycznie Polaków, przy okazji powiedział kilka wyświechtanych słów mądrości do narodu - tak pod publiczkę. Dobrze wyreżyserowane widowisko, ku uciesze gawiedzi, turystów a przede wszystkim sponsorów przedstawicieli narodu – rodem z UE. No i... jak wszem i wobec ogłosiły media – Święto Niepodległości zakończyło się pełnym sukcesem (ok 15.00).
 
Tymczasem, kilkaset metrów obok, ok. 15.00 (z małym opóźnieniem), rozpoczął się drugi pochód. Organizowany, jak pisały mass-media przez nacjonalistów, ultra-faszystów, chuliganów i wszelką swołocz polską. Tak jak potwierdził wielki autorytet i znawca tematu Pan Rozenek - kiedyś z NIE - teraz z Twojego Ruchu.(Nie wiadomo czyj i dla kogo ten twój ruch ale Pan Rozenek - jest posłem).
 
Marsz Niepodległości rozpoczął się zbiórką na dawnym Palcu Defilad, przy Rondzie Dmowskiego. Było sporo ludzi, choć znacznie mniej niż w ostatnich latach. Organizatorzy-Ruch Narodowy, niską frekwencję tłumaczyli utrudnieniami z dojazdem oraz szykanami policji i służb porządkowych. Już od samego początku, negatywnie jakoś ustawiając zebranych. (Ja i wielu moich znajomych z terenu całej Polski - nie mieliśmy żadnych trudności). Ani z parkingiem ani nie byliśmy też zatrzymywani. Może, po prostu zachowywaliśmy się normalnie, co w tym dniu nie wypada. Trzeba być tego dnia narodowcem tzn. prowokacyjnym - aby potem móc wyrażać swoje oburzenie na bezkarność policji. Może warto byłoby zapytać liderów RN: Jakie są zadania policji w dniu Święta Niepodległości?
 
Atmosfera, od początku była napięta a liderzy RN, jakby celowo starali się ją podsycać, podburzać wrzaskiem i hałaśliwą muzyką (w której dominował rap, huk i disco polo? - zamiast pieśni polskich patriotycznych). Pomyślałem: czy my/oni - Ruch Narodowy, szykujemy się lub idziemy na wojnę?
 
Zanim padła komenda wymarszu, były jeszcze wystąpienia liderów RN (ochrypłymi głosami) oraz kilku gości z zagranicy. Wszyscy mówili ciekawie ale raczej krzyczeli, jakby nawołując do rewolty.
Nikt właściwie nie zaapelował do tłumów o spokój, powagę, radość w świętowaniu, zjednoczenie. Pojawiały się czasem również okrzyki: Bóg, Honor i Ojczyzna – ale raczej, jako krótki przerywnik.
Wszyscy raczej mówili o zdradzie i o krzywdach; że to ONI są jedyną, słuszną reprezentacją narodu a cała reszta (zwłaszcza ci, nieobecni) – to złodzieje, czerwona hołota, komuniści i kryminaliści.
 
Widać było niemal od początku, że organizatorzy liderzy RN – szukają konfrontacji. Nie wróżyło to nic dobrego na dalszy ciąg Marszu, który ruszył z Ronda Dmowskiego na Most Poniatowskiego w stronę Pragi. Razem z tłumem, pośród grupy znajomych, wbrew ich obawom, ruszyliśmy w drogę. Zadyma i rozróby prowokowane spośród tłumów i na zewnątrz wydawały się tylko kwestią czasu.
 
Przyznaję, że pośród zebranych tłumów, były grupy młodzieży, którzy wyglądali podejrzanie, albo też pod wpływem...czegoś a w miarę zapadania zmroku, niektórzy zaczęli zakładać kominiarki albo inne nakrycia głowy. To niewątpliwie wina służb porządkowych organizatorów, że tolerowała tego typu zachowania. Co było dalej, wiadomo. Marsz przybierał charakter manifestacji agresywnej, stawało się coraz bardziej niebezpiecznie i jedynym rozsądnym rozwiązaniem była ewakuacja na bezpieczne ulice. Co było dalej, znam z opowiadań znajomych oraz doniesień prasowych.  
 
Reasumując:
 
„Marsz dla Niepodległej” był farsą, zorganizowaną i wyreżyserowaną na cele propagandowe przez ludzi obecnego Układu Zamkniętego. Zbliżają się kolejne wybory: samorządowe, parlamentarne, prezydenckie. Ludzie muszą wiedzieć, na kogo mają głosować, kto ma wygrać. Oczywiście ONI, ci wszyscy, którzy rządzą teraz. Jedyna, prawdziwa reprezentacja Narodu. Im jest dobrze. To jedyny argument – nie do odrzucenia. Dla nich polityka to jedyny sposób na życie. To afrodyzjak.
 
„Marsz Niepodległości” - był najgorzej zorganizowany ze wszystkich czterech ostatnich. Nieważne nawet, czy to była prowokacja policji i służb – tak jak z pewnością będą twierdzić liderzy RN.
ONI - liderzy RN wiedzą, że w Naszym Kraju jest źle.
Odpowiedzialnymi za tę sytuacje jesteśmy MY - wszyscy starzy, a więc Ci, którzy nie są Młodzieżą (zwłaszcza wszechpolską). Karę za to poniesiemy MY: więzienie, roboty a w najlepszym wypadku niska emerytura.
Będzie dobrze, wtedy i tylko wtedy kiedy ONI dojdą do władzy.
 
To, że ONI nie mają pojęcia o zarządzaniu, nigdy niczym nie zarządzali albo też nie mają żadnego zrozumienia i programu gospodarczego – jest bez znaczenia. Oni mają jeden argument – młodość.
Do nich należy wyłączność na przyszłość. I ten program musi nam: starym, zużytym – wystarczyć.
 
Fakty są smutne. Nikt z liderów MdN i MN nie zadał sobie trudu i nie postawił pytań:
 
1. Co to jest; co oznacza niepodległość - jaka jest definicja tego pojęcia w kategoriach narodowych?
 
2. Jak odzyskać utraconą niepodległość - Jaki jest program i plan działania?
 
3. Czyje to było Święto i Dzień Niepodległości?
 
Nie było też żadnej odpowiedzi na te zasadnicze i bardzo aktualne dla przyszłości Polski pytania.
 
Wiadome jest tylko jedno: To nie jest droga Marszu dla Polski !!!
 
Ryszard Opara

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Co to jest; co oznacza niepodległość - jaka jest definicja tego pojęcia w kategoriach narodowych?"

  Szanowny Autor zapewne wie, że wszyscy ci wymienieni ludzie mają swoją definicję niepodległości i wiedzą co w pojęciach narodowych ona oznacza. Ponadto są głęboko przekonani, iż ich definicja jest to JEDYNIE SŁUSZNĄ definicją.
  Dlatego też nie zadają sobie takiego właśnie pytania, gdyż świadczyło by ono o wątpliwościach co do prawdziwości własnych poglądów.

  Czy szanowny Autor, zarzucając innym brak takich pytań i wątpliwości sam takie pytania zadaje, czy też podobnie jak tamci uważa iż sam zna już własną JEDYNIE SŁUSZNĄ prawdę o niepodległości?
  Czy jak zwykle łatwiej dostrzec drzazgę w oku bliźniego niż belkę ... ?
 • Dokładnie tak
  Jeśli chodzi o marsz prezydencki, to nie mam zdania, bo nie byłem.
  Jeśli chodzi o marsz niepodległości, to podpisuję się. nie ma żadnego sensu, żadnego programu, nie ma ludzi, którzy wiedzą, czego chcą i jak budować. Są zadymiarze, oszołomy, nieroby i karierowicze. I mnóstwo nabitych w niepodległość.
 • """...To nie jest droga Marszu dla Polski !!!..."
  Panie Ryszardzie , nie jest dla Pana Polski...

  Dla ich Polski ...JEST.

  Zwrócił Pan uwagę na element młodości...
  A przecież też kiedyś tacy byliśmy, też nie słuchaliśmy pryków ,
  też ...ponosimy konsekwencje naiwności.

  """.To, że ONI nie mają pojęcia o zarządzaniu, nigdy niczym nie zarządzali albo też nie mają żadnego zrozumienia i programu gospodarczego – jest bez znaczenia. Oni mają jeden argument – młodość. Do nich należy wyłączność na przyszłość. I ten program musi nam: starym, zużytym – wystarczyć..."
  Czy nie słyszy Pan w tych słowach głosów z przeszłości ?

  Nie przekonujmy przekonanych, lecz rozmawiajmy z młodymi rodakami przykładami naszego dobrego zarządzania ... Są takie w skali kraju?
  To nasze pokolenie dało du...y albo wywalczyło wolność...
  Może i to i to...

  Pozdrawiam

  Ps.
  5*, choć uważałem od samego początku , że 11 listopada musi być ustawką, bo narodowcy tego święta nie honorowali... Pytanie czyją ustawka...? http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/11/wazniejszy-niz-wszystkie-swieta.html
 • SŁOWIANIE MUSZĄ NIEĆ SWOJĄ NARODOWĄ REPREZENTACJE !
  Do znudzenia powtarzam !!!!! POLACY SŁOWIANIE MUSZĄ NIEĆ SWOJĄ
  NARODOWĄ REPREZENTACJE NPS !!!! bo dziś wszystkie partie są w rekach żydo-chazarskich !! i dlatego POLACY SŁOWIANIE są przez żydów jawnie lub podstępnie rolowani !!!
  !
  POLACY NA DZIŚ NIE MAJĄ SWOJEGO WODZA KTÓRY BY ZEBRAŁ WSZYSTKIE ODŁAMY Słowian do kupy , kręcimy sie jak gówn.. w przerębli
  i nic z tego kręcenia nie wynika dla WOLNOŚCI SŁOWIAN !!!!
  !!
  !!
  1 zebrać sie i powołać Narodową Partie Słowian !
  2. jako reprezentacja Narodu można rozmawiać z przyjaciółmi Słowian !
  3. zebrać środki finansowe do dalszej działalności polityczno-medialnej od przyjaciół Słowian a wrogów żydo-globalisto-faszystów !!!!
  !
  Słowianie ! gadać to juz przegadaliśmy 25 lat !!! akademickie dysuty do niczego nie prowadzą ! [ jedynie do pyskówek z żydami ]
  !
  Powołać NARODOWĄ PARTIE SŁOWIAN ! NATYCHMIAST !!!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach z ziemi słowiańsko lechickiej !! n
 • Motör_Ruhla 09:54:48
  .
  Bzdury Waszmosc piszesz ale masz prawo do wlasnej , zadaniowanej wypowiedzi swiezaku zaplecza kasyna_Leon23 .
  Od tego jest zaplecze by przytulac nawet takie czerwone swiry jak ty .
  Marsz Niepodleglosci wbrew temu co twierdzisz bedzie rösl w sile i znaczenie .
  Wymiar propagandowy przedstawil pieknis aktorzyna Riccardo
  w krzywym spojrzeniu szklaneczki , na ziab i slote listopada , i o dziwo ( sic ! ) jak na jego mozliwosci intelektualne dosc udanie .
  Widac chlopaczyna ostro pracuje nad new image w lustrze .
  Marsz Niepodleglosci w ilosci + jeden milion walczacych Polaköw jest kwestia czasu ,nieuniknionym zdarzeniem przyszlosci .
  Nikt tego nie zmieni , Polacy maja swiadomosc okupacji przez zydowsko-niemiecko- postsowiecka holote .
  Zaröwno policja polityczna ,lyse szweje w pagonach generalskich , reszta kolaborantöw - gnoje sie boja .Strach wylazi im uszami wiec poruszaja sie tylko w obstawie goryli .
  Przestali kontrolowac niesmiertelny Naröd Polski .
 • Kolejny Marsz Niepodległości w stolicy i kolejna prowokacja żydo-reżimu IIIRP
  http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/12/kolejny-marsz-niepodleglosci-w-stolicy-i-kolejna-prowokacja-zydo-rezimu-iiirp/
 • wps
  http://www.youtube.com/watch?v=YFlAl2rn_n4&feature=youtu.be

  http://www.youtube.com/watch?v=_TgPfIY-4Gk&feature=youtu.be

  Kandydat na prezydenta Skierniewic o sobie i swoim programie

  Krótkie audio
  http://www.eligiuszgala.pl/index.php/campaigns/dlaczego-kandyduje

  wywiad ze mną
  http://www.eligiuszgala.pl/index.php/campaigns/wywiad
 • panienka ele 10:48:05
  .
  Dobry towar ?!
  Upalona jestes konkretnie jak widze ..a moze nacpana i w dodatku masz na imie Irek ?
  Zapisz sie do Akademii Pierwszomajowej bedzie wesolo wsröd braci i siöstr slowianskich .
  Yeahhhhhh...
  Nie ma jak sielanka na zapleczu kasyna_Leon23 ale dzentelmen nie pije przed poludniem .
  Aktorzyna Riccardo dziala jak magnes sciagajac takie metalowe smieci w merytorycznych dysputach .Wiadomo nie od dzis , ze tylko pastor pacyfista i jego kumpel Rusek moga rozwiazac sytuacje w Polsce .
  Marsz Niepodleglosci to tylko uwertura do nadciagajacej opery .
 • Order Patriota - ci co nie świętowali podeszwami
  W nawiazaniu do notki:
  http://blogrysunkowy.neon24.pl/post/115131,order-patriota

  Co było optymistyczne?
  Otóż spotkały się tam dwa nurty związane z koncepcją pracy organicznej. Pierwszą przedstawił mec. Parulski propozycją powrotu do koncepcji Skarbu Narodowego powstałego w Szwajcarii w latach 80-tych ubiegłego stulecia , który to sfinansował budowę polskich kadr narodowych. Nie byłoby Romana Dmowskiego gdyby nie możliwości finansowe, które stworzył ten społeczny fundusz.
  Drugą koncepcją był powrót to mało znanej dziedziny działalności polskiego państwa podziemnego w czasie okupacji. Otóż pracował on nad założeniami legislacyjnymi nowego ustroju Polski wydając nawet monitor rządowy, gdzie te te akty prawne były publikowane. Było to roztropne i świadome budowanie kadr polskich legislatotów.

  Temat przewijał sie zarówno podczas oficjalnych wystąpień kawalerów orderu jak i w rozmowach kuluarowych.

  Oby coś z tego wyszło. Nie może być bowiem tak, ze gdy otworzą się na krótko drzwi do suwerenności, to nie zdążymy, bo będziemy dopiero szukali sznurówek.

  Stanisław Tymiński zrobił kawał dobrej roboty i dzięki mu za to.
 • Pieknis aktorzyna Riccardo don Koalla .
  .
  Paly nie bede stawial ( sic ! ) bo od tego jest bosonoga szczupla cycata brunetka Marta Viagra .
  8-)
  Dosc ciekawa historyjka , wartka akcja , widac wyrazny postep , moze nowy towar , nie wiem - nie naruszam intelektualnej prywatnosci .Koncöwka notki w lekkiej nadinterpretacji samozachowawczej . Ogölnie -3 czyli dostatecznie minus .

  P.s.
  Porachunki merytorycznej pysköwki niedokonczonej u smiesznego parcha cypriana polaka puszczam w zapomnienie .
  Tym sie wlasnie röznimy .
  Ja widze kmiota - Waszmosc nie .
 • Ruch Narodowy
  Ruch Narodowy popiera wielkomocarstwową politykę Putina i Noworosję.
  Czy jest to patriotyczna organizacja, czy rosyjska agentura?

  http://korwin-mikke.pl/uploads/img/2525.jpg
 • Talbocik ksero 126p 13:14:53
  .
  Wystarczy podobna biala analiza jaka miala miejsce w przypadku smiecia z Bydgoszczy i sam bedziesz mial odpowiedz na postawione retoryczne pytanie .
  Marnujesz sie na zapleczu kasyna_Leon23 i dobrze o tym wiesz .
  Plyn na Wyspe , jeszcze jest czas na nowe zycie .
  8-)))
 • Herrn Oberleutnant Kodiak 14:57:36 CCTV Bajer München
  .
  Yeahhhh jaka elegancja - Francja w poprawnosci politycznej slowa kundel .
  ireneusz to ofiara zblizenia bratniej Armii Czerwonej - plutonu fizylieröw Wasyla Morozowa - z ludnoscia miejscowa Polski a konkretnie z pyzata blondynka o slodkim imieniu Bozenka w latach ubieglych poprzedniego stulecia .
  To dziecko pulku przygarniete do koszar przez szefa komapnii ,ktöry uszczesliwil Bozenke litujac sie nad ciezarna dajac kobiecinie wikt i opierunek i nie domagajac sie NIC w zamian .
  Taki byl z niego wiesniak- rycerz kasynowy .
  Dluga historia pelna mrocznych tajemnic rycerskosci szefa i bezgranicznego ponizenia panny z odzysku .
 • @ele 10:48:05
  ------------SŁOWIAŃSKI KANDYDAT na PREMIERA --------------------
  ------------------------WPS -Wierni Polsce Suwerennej ---------------

  http://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y
 • Do @ninanonimowa 17:45:14
  Słowianie ! Wierni Polsce Suwerennej są najbliżej mojej koncepcji NPS ! [ jest to chyba najlepsza partia na dziś w Polsce dla Słowian !!! ]

  ZEBRAĆ WSZYSTKIE ODŁAMY partyjek stowarzyszeń patriotycznych i
  POWOŁAĆ NPS ! Narodową Partie Słowian !!! TO JEST JEDYNA DROGA DO ZJEDNOCZENIA NARODU !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! dosyć gadania ! czas na NPS !!!
 • --------- a może tu !! PREMIER ?
  http://www.youtube.com/watch?v=oMdMG8VkIdo
 • BłękitnyOceanIstniej aka Adas Wanker 19:51:41
  .
  Komentarz Maxa z marca 2014 roku w smutnym pojedynku z piekna Beata ksywa Editor by nie wywalala na zbity pysk blogera Adasia :
  ----Nie daj sie zajebac , pisz o jablkach pelnych parchu sprzedawanych przez uczciwych pejsöw w kraköwku na rynku podczas okupacji.
  Ostatniej.
  ----neon23 a co to jest bys az tak sie przejmowal ?
  .
  Zadziałało prawo pokrywki jestem zmuszony odejść z portalu - autor Adas Wanker

  Max von Stirlitz 13.03.2014 17:33:32

  P.s.
  Nie dosc , ze cham to jeszcze skarzypyta - kapus na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Z demencja miejscowa .
  I sam widzisz lyku jaki cep jestes ..
  8-)))
 • @Zbigniew Jacniacki 10:12:23
  NIe słuchaliśmy pryków i tak własnie teraz mamy...
 • Pan Ryszard Opara...
  Całkowicie się zgadzam z tym co Pan pisze. Wydaje się że RN, to kolejny garnitur szyty na miarę, na czasy gdy te dzisiejsze już wyjdą z mody.
  Już nieraz pisał o tym Pan Zygmunt Wrzodak i wskazał na co najmniej kilka niejasnych spraw RN.
  Jednak, tłumny udział Polaków na Marszu Niepodległości wskazuje na potencjał zaangażowania Polaków w sprawy Polski.
  Wg mnie takim probierzem czystości intencji Ruchu Narodowego musi byc nasza Historia i Tradycja Chrześciajńska.
  Sytuacja jednak jest o tyle trudna, że obecnie Polska zbiera owoce infiltracji Kościoła RK przez siły antypolskie i antychrześcijańskie.
  Kto ma obecnie przyprowadzić Polaków na modlitwy do stóp Matki Boskiej Królowej Polski, bo chyba ostatni naiwny wierzy w to, że sami, bez Pana Boga, poradzimy sobie z odzyskaniem niepodległości.
  To właśnie tylko i wyłącznie ta płaszczyzna, może być tą - nazwijmy to - matrycą zjednoczenia Słowian, także by uniknąć szykowanej nam bratobójczej walki między sobą.
  Jasne, czytelne i przez to odporne na różne -izmy, matactwa, krętactwa itd, Chrześcijaństwo, prosty w odczycie Dekalog, są gwarancją tej tak potrzebnej teraz Polsce, czystości, przejrzystości. Jak widac Polacy są manipulowani na wszelkie możliwe sposoby. Najwyższy już czas odzyskac tą Siłę Wiary.
  Uważam, że święto Niepodległości powinno byc celebrowane w stolicy, ale tej w której rezyduje Królowa Polski - Matka Boska Królowa Polski.
  Polecam mój post na ten temat:
  http://gibson.neon24.pl/post/115129,a-czy-to-czasami-jasna-gora
  To nie race świetlne, muzyka disco polo czy hasła "precz z komuną" , rozruchy, powinny byc symbolem tego Święta a skupienie w modlitwie w intencji Ojczyzny, Msza św, Różaniec, który jak wiemy ma moc egzorcyzmu, Apel Jasnogórski itd...
  Ale kto ma Polaków przyprowadzic w tym dniu na Jasną Górę?...
 • @Jan Paweł 22:13:24
  Jeżeli Polacy sami nie zorganizują sobie tej chrześcijańskiej matrycy, to z całą pewnością zorganizuje ją nam okupant.
 • Pan się myli!
  Max von Stirlitz napisał to wyraźnie:
  "Marsz Niepodleglosci w ilosci + jeden milion walczacych Polaköw jest kwestia czasu ,nieuniknionym zdarzeniem przyszlosci ."

  Dodam tylko od siebie, że ja jako Polak widzę to tak: dopóki nie będzie prezydenta, który nie stanie na czele M.N., to cały czas jest to "przeciąganie liny" między narodem, a władzą. I nie chodzi tu o środek liny, który już dawno jest po stronie przeciwników Narodu Polskiego, tylko o cały naród.

  Bitwa jest o to, za którym marszem ma iść naród!
 • --Autor posta jednak myli się ! nie polsza a POLIN
  -------------------------- z sieci
  ~lotri : lista pasożytów w biurowo-socjalistycznym męcie: urzędactwo - olbrzymia rozbudowana kasta ludzi wykonujących absolutnie nikomu n iepotrzebna pracę - tworząca prawo , aby uzasadnić powód swojego istnienia, politykierstwo - które nie rozumie postawowych przyczyn problemów i nie zajmuje się gospodarką; kościelna hołota, któa wpycha się wszedzie, indoktrynuje dzieci, przejmuje publiczny majątek i wpycha sie do publicznych instytucji; silne grupy zawodowe niszczące podstawowe zasady funkcjonowania społeczeństwa (przywileje, kartele, wczesne emerytury - to wszystko kosztem innych); związki zawodowe - prawdziwe przekleństwo tego kraju - gdzie w firmach jak górnictwo czy pkp może istnieć kilkadziesiąt związków zawodowych na czele z kilkuset działaczami zwolnionymi z obowiązku świadczenia pracy. Co można zrobić? przegonć całą bandą politykierską rodem z prlu i głosować na konkretne osoby - w obecnej ordynacji wyborczej trudne - ale trzeba istnieć w lokalnym świecie i dążyć do zmiany ordynacji wyborczej - musimy głosować na konkretnych ludzi i ich rozliczać. Coś takiego jak dyscyplina partyjna w głosowaniach jest parodią demokracji

  tak.. w polszy mamy system niewolniczy.. przykłady kwoty wolne od podatku w krajach rozwiniętych: tajlandia 14 tys zł, namibia - 14 tys zł, maroko 11 tys, bostwana 12 tys. Kiedy je dogonimy? Polsza to kraj niewolnictwa i pasozytnictwa. W tajlandii prowadząc stragan przy przychodzie 14 tys masz w kieszeni 14 tys... w polszy przy przychpodzie 14 tys.. oddajesz prawie cala kwotę zusowi ..
  zwiń
 • Do @ninanonimowa !
  Tak to jest kandydat na Polskiego Słowiańskiego prezydenta !!! ale w ten sposób prowadzenia polityki [ medialno-logistycznie ] to dalsze kręcenie się w przerębli !!!
  !
  1 powołać NARODOWĄ PARTIE SŁOWIAN !
  2. politykę prowadzić medialnie !!! [ radio internet satelita prasa ]

  [ pomoc finansowa niezbędna od przyjaciół Słowianskich !! zydostwo w Polsce też było finansowane przez Izrael i USA !! żydzi robią to do dzis !!! opozycja na Białorusi Ukrainie i w Rosja sa finansowane przez CIA Mosad !!!
  więc nie widzę powodu by nie uzyskać PRAWDZIWE WSPARCIE finansowo i logistyczne w walce politycznej z żydo-globalnym faszyzmem !!!!
  !
  Słowianie ! Żydo-globalny faszyzm to nasz POLITYCZNY WRÓG !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin z rodu lechickiego !!! Aryjczyk !!!
 • wiedzajestwksiążkach 01:09:09
  .
  Nie stresuj sie , chloptas sie nie myli tylko swiadomie laduje socjotechniczne bzdury , w ktöre z reszta sam juz nie wierzy .
  I tak ta jego miejscowa kasynowa banda kretynöw najmitöw zrobila postep dialektyczny w mysleniu .
  Pare kopöw Maxa i rozwialo sie szemrane towarzystwo dookola , o zlotych banych przez grzecznosc nie wspomne .
  Pieknis aktorzyna Riccardo to janczar z przeblyskiem swiadomosci .Chöw czerwonych wiec nalezy podziwiac chloptasia od pluga oderwanego ,ze w tak zjebanym czachojebie ma kolezka sympatyczny jeszcze jakis zew krwi polskiej .
  Nawet polubilem nawiedzonego zolnierzyka , rodem ( sic! ) z WAM-u .Tyle lat na smyczy a on ciagle chce sie urwac , nawet na stare lata .
  Napad na bank NBP, prywatne DARMOWE szkolnictwo sieciowe za posrednictwem zaplecza kasyna_Leon23
  , i pewnie Akademia Pierszomajowa z chörkiem panienek w stringach .
  Gosc dostarcza darmowej wirtualnej rozrywki dla niepelnosprytnych inaczej .
  Nawet nie dal mi jeszcze BANA - wiec idzie nowe..
  8-)))
 • @Jan Paweł 21:24:31...NIe słuchaliśmy pryków i tak własnie teraz mamy...
  Tak też napisałem , że ponosimy konsekwencje własnej naiwności.

  Teraz mamy wybór...Albo niech młodzi uczą się na własnych błędach albo pokażmy , że my, współcześni dziadkowie, umiemy wyciągnąć wnioski z własnych błędów i wspólnie będziemy działać "krok po kroku".

  Kilkakrotnie na tym podtalu wspominałem , że jesteśmy pierwszym od setek lat wykształconym pokoleniem , które nie doświadczyło dziejowego przycinania głów...

  Do tej pory głowami naszego narodu byli i są albo skorumpowani
  książęta , albo agenci wpływu innych państw...

  Polska Starszyzna w którymś momencie zabierze głos... Z moich obserwacji wynika, że wielu mężczyzn jest zaskoczonych , jak ważną rolę mają do odegrania mimo emerytalnego wieku...

  Dla jasności , Poska Starszyzna to nie grupa folklorystyczna siedząca
  w Biskupinie...

  Katolicy maja swoje Konferencje Episkopatów, Żydzi swoje Sanhedryny,
  banksterzy spotkania ...w Hotelach...

  Dęby rosną powoli , ale codziennie.
 • @Jan Paweł 22:13:24...Wg mnie takim probierzem czystości intencji Ruchu Narodowego
  musi byc nasza Historia i Tradycja Chrześciajńska....

  Kiedyś podobnie myślałem...Byłem aktywnym działaczem Stonnictwa Narodowego...i papistą.

  Dzisiaj jestem przekonany , że KRK nie jest infiltrowany przez siły antypolskie..., lecz, że ta instytucja ma swoją wizję "polskości" i nie jest to wizja narodu niepodległego.

  Siła nasza nie w Rzymie lub wjudaistycznym mistycyźmie...
  Spytasz , zatem gdzie ???
  W odkryciu , że jesteś CZŁOWIEKIEM a nie grzesznikiem od chwili poczęcia...

  Nie ma we mnie nienawiści do KRK ani do Synagogi..., ale też nie ma we mnie złudzenia, że ich drogowskazy są moim przeznaczeniem.

  Pierwszy krok dookoła świata, to ... być przyjacielem świata.
 • Nina Anonimowa 06:07:45
  .
  Ninoczka ,

  specjalnie dla Ciebie bo widze , ze zaczynasz myslec .
  .

  PO i PiS idą łeb w łeb, jeśli chodzi o pieniądze, które dostały z budżetu na działalność w 2012.
  -- PO otrzymała 47.6 miliona złotych, liczba czlonköw - 40 300
  -- PiS 47.2 miliona zlotych, liczba czlonköw - 21 766
  -- PSL 11.9 miliona złotych, liczba czlonköw - 123 624
  -- SLD 11,3 miliona, liczba czlonköw - 32 328
  -- Ruch Palikota 7,3 miliona - liczba czlonköw - 6 103

  Wszystkie ugrupowania dostały więc łącznie 125 milionów złotych. Tymczasem, jak wynika ze sprawozdań PKW, ze składek członkowskich partie uzyskały jedynie 4,2 miliona złotych ( sic ! )
  .
  Z zebranych przez nas danych wynika, że sześć głównych ugrupowań w kraju liczy łącznie 233 tysiące członków. Oficjalnie, bo z ich własnych danych, wynika, że to co najmniej w połowie fikcja. Składki płaci ledwo około 80 tysięcy członków partii, czyli średnio co trzeci.
  .
  Według danych PKW na 30 września, Polska ma zaś 37 692 849 mieszkańców, a lista wyborców liczy 30 626 956 osób. Czynni członkowie partii mających reprezentację w Sejmie stanowią zatem... niecałe 0,003 wszystkich wyborców. " *

  *--Autorem jest ktos z sieci .
  .
  Obie partyjki PO-- czyli pelowskie obszczymurki und PIS ,kawiorowa opozycja * w Piß-zdu nie sa zainteresowane zmianami w istniejacym Systemie czytaj Akwarium .
  Dostaja szmal czyli money z budzetu, system wyborczy i synekury wynikajace z umownego podzialu wladzy to chujnia total etc.
  Jeszcze jak mieszkalem na Wyspie angielscy bookies wiedzieli lepiej KTO wygra wybory w Pomrocznej jasnej ( sic !!! ).
  I kwestia najwazniejsza : obie polityczne kurwy nie sa zainteresowane wprowadzeniem stawki minimalnej za godzine pracy Polaka na poziomie Angola, Szwaba , Zabojada czy Ajrysia.

  ------------------------------------------ Sie kreci Ninoczka !

  * - 8-)))
 • AGORAFOBIA 08:37:28
  .
  Tez sie nad tym zastanawiam skad dziwna tolerancja dla wolnosci slowa z IV Reichu . Moze dlatego ?
  :
  http://www.youtube.com/watch?v=FJmmzHVvwCM
  .
  Szkopy juz trenuja na poligonach pacyfistyczne rozwiazanie kwestii polskiej . Sam zobacz jak nie wierzysz jakie pragmatycznie , merytorycznie , po niemiecku cwicza .
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=s1NYxbIqDYc
 • @AGORAFOBIA 08:37:28
  I to pod postem Naczelnego ...
 • AGORAFOBIA 09:05:00
  .
  Pozylbys tutaj przez chwilke to byc moze bys zrozumial , ze ze szkopami nie ma przebacz i nie maja chlopaki poczucia humoru .
  Klipy sa prawdziwe wiec sam sobie dospiewaj co szwaby kombinuja .
  A czy ty zastanawiasz sie czy ja realnie jestem w Reichu czy wymyslam bzdury by zaciekawic czytajacych nadajac z Polski , twöj problem .
  Mysl dalej , warto .
  Wkurwia mnie sytuacja mojego ukochanego Narodu Polski i bezsilnosc .
  Stad walka wirtualna bo o realnej TERAZ nie moge marzyc .
 • AGORAFOBIA 09:28:25
  .
  Jak chcesz .
  Jak tak to tak .
  Nie bede uderzal w patriotyczne tony , sugestywna narracje czy bzdurne figury stylistyczne . Pieknis zrobi to lepiej ode mnie .
  Nie chcesz - okey .
  Dla mnie pozostaje jedynie wersja unitarki , za mlodego , w wojskowej bardaszce :
  --- Jedziesz mlody kurwa jedziesz cegla - az zdechniesz !
 • AGORAFOBIA
  .
  Yeahhhhh a co to za röznica `?
  My tu gadu gadu a ty mine przeciwczolgowa AA7+ postawiles .
  Dzentelmenem ( sic ! ) to trzeba sie urodzic , a jak sam dobrze wiesz takich osobniköw w Polsce juz nie ma .
  Moze gdzies sa jeszcze wyjatki ale one tylko potwierdzaja regule vide pieknis aktorzyna Riccardo don Koalla -dzentelmen przymusowy ,nie genetyczny .
  Wracajac do abstynencji wielblada - wielblad nie pije bo karawana jedzie dalej .
  Krötka , kilkuminutowa reminscencja filmowa ilustrujaca mentalnosc zawodniköw cywilnych ciagle zywych i dzialajacych w Polsce :
  http://www.youtube.com/watch?v=-CeEqY8Ctis
  Zawodowe szweje to jest temat , nie do zwierzen .
  Tajemnica wojskowa.
  8-)
 • AGORAFOBIA
  .
  8-)))
  Co mnie tu leszcze wklejasz jak sam widzisz , ze ja chce po polsku pogadac . Teoretycznie moze to tak wygladac , nie przeczytalem przyznaje sie uczciwie . Praktycznie jest pewnie odwrotnie .
  Wywalilem sam bo musialem poprawic polskie slowo abstynencja .
  Magiczne bardzo .
  O myszach juz kiedys nawet gawedzilismy i skonczylo sie jak zwykle ...inwektywy , obelgi , wyzwiska etc . Nawet nie pamietam kto zaczal a kto skonczyl . Komentujesz zadaniowo czy hobby ?
 • AGORAFOBIA 11:42:38
  .
  Ja widze , ze o szachach to masz zielone pojecie . Skoczek , hetman to sa prawdziwe terminy szachowe . Tylko mi nie möw , ze analizujesz koncöwke Fischera albo gre srodkowa Alechina .
  Wariant Islandii w obecnej sytuacji Polski bylby the best .Armia Polska i zyjemy .
  Nawet myslalem by poleciec na wysepke , swietne warunki startu , w szachy graja tylko klimat ambiwalentny .
  Niemcy sami przyjda do Ciebie, juz sa w Polsce wiec nie musisz wracac .Analizy nic nie zmienia , za duzo sprzedawczyköw na zoldzie u szwaböw .I jaka kasa uhhhhhhh niewyobrazalna jeszcze w dawnych markach .Teraz tylko niemiecka konsekwencja .
  Ohhhh w morde jeza az myslec o tym nie chce co Makrela z Trüpinem szykuja Polsce .
 • Szybki Janek
  .
  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/13112014-2230/17371112
 • Panie Opara dlaczego o tym cicho? Dlaczego nie nagłaśniacie tego morderstwa?
  Mężczyzna zastrzelony na Marszu Niepodległości w Warszawie (Wideo) Podczas Marszu Niepodległości o godzinie 21:06 doszło do tragedii. 32 letni uczestnik marszu kłócił się z jednym z chuliganów. Kłótnia przerodziła się w bijatykę. Bandyta nie radząc sobie z mężczyzną wyjął broń palną i strzelił mu w głowę. Niestety 32 latek nie miał szans na przeżycie… Nie polecamy wchodzenie na stronę.

  !BARDZO DRASTYCZNE ZDJĘCIA I OBRAZ!

  więcej: http://warszawa-wiadomosci.pl/ Ps. Proszę mi powiedzieć czy obywatel w cywilu nosi przy sobie rewolwer? Rewolwery noszą przy sobie tylko tajniacy. I używają jak czują, że wpadli. Ten chuligan to oczywiście przebrany policjant, który się już nie ujawni, on miał tylko prowokować, wykonał swoje zadanie i zwiał. Aby obejrzeć film trzeba wpisać swój numer i przepisać kod, który przyjdzie na tel .To jest darmowa rejestracja, która zabezpiecza serwis przed botami.
 • Konfiskata sztandarów, banerów i flag MW przez Policje. Ukraińską?
  Komentarz z Wirtualnej Polonii: 2014-11-14 at 09:22 e

  „polska policja” a najprawdopodobniej UKRAIŃCY w „polskiej policji” z Nowego Sącza na Podkarpaciu ZATRZYMYWAŁA autobusy z polską młodzieżą jadącą do Warszawy na Marsz Niepodległości. Następnie bez podstaw prawnych dokonywała REWIZJI i PRZESZUKIWANIA tych autobusów te autobusy, REKWIROWAŁA jadącym na marsz uczestnikom Marszu Niepodległości transparenty, flagi zwłaszcza te sztandary z Szczerbcem jednym z najbardziej patriotycznych symboli Polski.

  W swych antypolskich działaniach policjant powołuje się na artykuł 256 kodeksu karnego mówiący o zakazie promowania „faszyzmu” i innych ustrojów totalitarnych. Flagi należały do Nowosądeckiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej.

  Szczerbiec był mieczem koronacyjnym królów Polski. Po raz pierwszy został wykorzystany w koronacji Władysława Łokietka. Jego obecność podczas koronacji Kazimierza Jagiellończyka opisywał Jan Długosz. Jest jednym z najcenniejszych zabytków dla narodu polskiego jakie znajdują się na Wawelu.

  Legenda głosi, że Szczerbiec został wyszczerbiony gdy Bolesław Chrobry uderzył nim w bramę Kijowa. Chrobry otrzymać miał go podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego od cesarza Ottona.

  Na rękojeści Szczerbca widnieje grafika Baranka Bożego i Ewangelistów, oraz napisy:
  „Na głowicy monogram Boga, tzw. tetragrammaton z literami Α i Ω (Alfa i Omega alfabetu greckiego) oraz napis w języku łacińskim Haec figura valet ad amorem regum et principum iras iudicum (ten znak umacnia miłość królów i książąt, a gniew sędziów).

  Na flagach widniały teksty łacińskie:
  „Quicumque hec nomina Dei secum tulerit nullum periculum ei omnino nocebit ” (ktokolwiek te imiona Boga ze sobą nosić będzie, temu żadne niebezpieczeństwo w ogóle nie zaszkodzi)”.

  Na szczerbie miecza umieszczona jest tarcza z piastowskim orłem. Szczerbiec mierzy 98,4 cm i ma szerokość 5 cm.

  Zobaczcie tutaj KONFISKATĘ sztandarów, banerów i flag MW przez Policje(prawdopodobnie Ukraińców) wysłanych na OBŁAWĘ w celu uniemożliwienia świętowania Konstytucyjnego Święta Uzyskania Niepodległości przez Polskę: http://www.youtube.com/watch?v=0kzc35hAclI
 • @Kula Lis 62 15:19:08 PS.
  Niestety w Polsce policjant jest coraz częściej zajadłym wrogiem uczciwego obywatela. Warto zauważyć, że policję w III Rzeszy obowiązywały znacznie wyższe standardy. Oczywiście oprócz terenów okupowanych. Analogia nasuwa się zatem sama. Jednym z problemów jest dominacja w polskiej policji funkcjonariuszy nadmiernie agresywnych i nieprofesjonalnych (często również skorumpowanych), pochodzących z patologicznych rodzin, alkoholików, ćpunów, chociaż mogę się tu mylić, wciąż jeszcze stanowią oni mniejszość wobec ogółu "normalnych" policjantów. Obawiam się, że bez radykalnych rozwiązań systemowych degeneracja policji będzie postępować bardzo szybko.
 • @Kula Lis 62 15:10:45
  Szanowny Panie,

  To straszne, niesamowite -to co pokazuje warszawa-wiadomości. Nawet o tym nie wiedziałem. Mnie już w tym momencie nie było przy Marszu N. - widziałem, że robi się bardzo niebezpiecznie i postanowiłem pójść do domu.

  Niestety w pewnym sensie, organizatorzy Marszu nie potrafili zapanować nad sytuacją - tak jakby celowo podsycali atmosferę wśród uczestników.
 • Mr. Captain Kula Lis 62 15:10:45 CCTV Przystan
  .
  Przeciez to bzdury , zobacz u rezysera kina akcji Geniusia van der Sendeckiego jak biegnie fabula morderstwa uczestnika Marszu N .
  8-)))))))))))))))
  Pieknis jest The Best ! Still numero Uno ..
 • @Ryszard Opara 18:10:32 i Max von Stirlitz dobrze, że jest internet.
  Dałem się nabrać, wszystko sprawdziłem. Informacje, które podałem, dotyczą strony, której adres ( http://warszawa-wiadomosci.pl/) podajecie na gorze tej strony.

  Są to informacje publiczne! Do których dostęp ma każdy! to zdjęcie publikowane jest wg. Googla na 422 stronach, mniej więcej od 5 lat.

  Polacy, nie dajcie się sprowokować!

  Stronę warszawa-wiadomosci.pl zarejestrowała firma consultingservice.pl , 11 Listopada 2014 o godzinie: 17:28:03 Informacje powszechnie dostępne dzięki stronie https://who.is
  Sprawą powinna zająć się prokuratura i aresztować autora strony warszawa-wiadomosci.pl. Nie jest to sprawą trudną do sprawdzenia i przeprowadzenia. Tego typu prowokatorów należy ostro karać. Oczywiście, że to kłamstwo lewackich złodziei I kłamców szukających pieniędzy przez szerzenie wzniecania nastrojów.
  Może liczą, że dojdzie do jakiś zamieszek i wprowadzą wreszcie stan wojenny aby rozprawić się z Polskimi Patriotami! Co za skurwysyny!!! Odnalazłem link do tego zdjęcia.

  http://poetry.rotten.com/failed-mission/

  To człowiek zastrzelony w Iraku przez snajpera. Takie „wiadomości” powinny być karane karą 1 mln złotych za kłamstwo dla właściciela mediów i z 50 tys.złotych dla pismaka który to zamieścił!!! Mam nadzieję, że jak Polacy odzyskają Polskę dla siebie to takie prawo zostanie wprowadzone.
 • Captain Kula Lis 62
  .
  I dobrze zrobiles , ze sprawdziles informacje .
  Z polska psiarnia nie ma co zaczynac wojenki internetowej vide smutne zaböjstwo generala Papaly pozostanie niewyjasnione . TO powinno dac do zrozumienia i myslenia na przyszlosc .
  W policji rzadza klany rodzinne wiec zdobycie informacji , nawet platnej nie stanowi , jeszcze sie nie urodzil polski Eliot Ness .
  Yeahhhh...
  Sprytny czlowiek interesu od stronki w sieci i zdjecia irackiego trupa zapewne jest reprezentantem niewidzialnego Akwarium wiec na sciganie z urzedu prokuratora nie masz co liczyc .
  Zniknie röwnie szybko jak sie pojawil zgarniajac kase od leszczy co lykneli przynete .
 • Swieto ,,PODLEGLOSCI,, RP - czyje swieto?
  Witam ,
  Odpowiedz jest bardzo prosta I jesli jestes choc troche zozgarniety to swieto ,,PODLEGLOSCI,, Polski zabierze Cie do domu pewnego londynskiego dostojnika o dzwiecznym imieniu : .....Jacob Rotchschild .... , ktory skacowany popijajac nawet dobra szkocka whisky lookna w nowe statystyki numeryczme pochodzace od kuriera klakiera agencji w nowej koloni gdzies w Europie Srodkowej ... Dane spadala ... Ale kontrola jest ? Jest !

  Cheers ...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031