Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Potworne zbrodnie na Ukrainie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ONZ rozpatrzy sytuację w Genewie.

Potworne zbrodnie na Ukrainie! ONZ rozpatrzy sytuację w Genewie.

To co się dzieje na Ukrainie, przechodzi wszelką miarę wyobraźni. Jak jeden człowiek może tak bardzo nienawidzieć innego, drugiego człowieka. Nawet jeżeli jakoś możemy zrozumieć, że na wojnie jeden żołnierz zabije innego; robiąc to najczęściej we własnej obronie – jak można zrozumieć i wytłumaczyć morderstwa i gwałty osób cywilnych: kobiet i dzieci całkowicie niewinnych. To wszystko dzieje się obecnie w XXI wieku, tuż za naszymi polskimi granicami. To niewiarygodne – zbrodnia przeciwko ludzkości.

Pod Donieckiem wykryto zbiorowe mogiły rozstrzelanych cywilów i jeńców wojennych. Trwa ekshumacja setek ofiar, przy udziale obserwatorów OBWE. Charakter obrażeń na zwłokach wskazuje na rytualne mordy satanistyczne. Prokuratura i władze sądów Donieckiej Republiki Ludowej prowadzą przy pomocy obserwatorów OBWE pełną dokumentację ekshumacji zwłok, coraz liczniej odkrywanych ofiar masakry, w której zginęli głównie cywile: kobiety, mężczyźni i
młodzież. Ciała ofiar mają związane do tyłu ręce i kule wystrzelone w tył głowy. Groby odkryli saperzy rozminowujący teren. Dokonano jak dotąd ekshumacji ok. 400 zwłok, ale wstępne oceny wskazują na możliwość odnalezienia łącznie ok. 4000 pomordowanych. Ta przerażająca liczba niestety może okazać się zgodna z prawdą.

 

Do kopalni "Komunard" zwożono przez prawie dwa miesiące jeńców i aresztowanych z całego regionu donieckiego, oficjalnie w celu ich podziału na grupy, które miano potem traktować na różnych zasadach, w tym stawiać przed sądem w innych częściach Ukrainy.
Zamiast tego bestialsko ich wymordowano pod koniec sierpnia, gdy zaczęła się wielka rosyjska kontrofensywa. Miejscowi mieszkańcy donoszą też o znacznej liczbie nastolatek w wieku od 12 do 14 lat, które padły ofiarą zbiorowych gwałtów, wskutek czego zostały trwale okaleczone. Taki rodzaj gwałtu również wskazuje na destrukcyjne formy kultu szatana.

Biorąc pod uwagę toczące się od wtorku zaciekłe walki wokół lotniska w Doniecku, z ich kulminacją w dniu dzisiejszym (ostrzelanie centrum Doniecka; zginął m. in. Szwajcar du Pasqieur, przedstawiciel Czerwonego Krzyża ­ patrz s. 2) rozejm wisi na włosku.

Do odkrycia płytko przysypanych mogił doszło w ubiegłym tygodniu (23 IX) w pobliżu Doniecka; w miejscowościach, gdzie były rozmieszczone przed powstańczą kontrofensywą na przełomie sierpnia i września ukraińskie bataliony obrony terytorialnej, zwane przez "rosyjskojęzycznych" nacgwardią, a także faszystami lub banderowcami. Te miejscowości zostały odbite przez armię powstańczą w czasie najnowszej miniofensywy, której celem było zniszczenie albo wyparcie z pozycji artylerii wojsk rządowych, ostrzeliwującej osiedla mieszkaniowe na północy Doniecka. Gdy tylko okazało się, że rozmiary mordu, przypominającego jako żywo wyczyny SS i NKWD, przekroczyły najgorsze obawy, powstańcy i miejscowa ludność wezwali świadków o statusie międzynarodowym. Na wniosek delegata rosji w ONZ, rozpoczęto procedurę rozpatrywania wniosku, w sprawie międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie. Oto materiał filmowy na ten temat w języku angielskim:

https://www.youtube.com/watch?v=yEF4fgvxjpc

Ukraińskie środki masowego przekazu jak na razie milczą na ten temat. Jeszcze bardziej zastanawiające jest ignorowanie go przez dziennikarzy z państw zachodnich. Na konferencję prasową przedstawicieli Rosji, którzy zgłosili tę sprawę do Biura Sekretariatu ONZ d/s Praw Człowieka w Genewie nie przyszedł nikt z nich. Dzisiaj, pod wpływem wczorajszego oświadczenia łotewskiego prawnika i obrońcy praw człowieka Einarsa Graudinsa, ten mur milczenia zaczął się kruszyć na rzecz twierdzenia jakoby ofiar było znacznie mniej, a setki zamordowanych to rosyjski wymysł. Natomiast prokuratura generalna w Kijowie rozpoczęła śledztwo w sprawie działalności Centralnego Biura Śledczego Federacji Rosyjskiej, prowadzącego szereg dochodzeń w sprawie zbrodni wojennych przeciw ludności Donbasu.

Odezwali się już za to dziennikarze obywatelscy z krajów UE, m. in. publikując ten oto materiał filmowy w języku rosyjskim, z obszernym komentarzem i tłumaczeniem na niemiecki:

http://www.extremnews.com/nachrichten/weltgeschehen/6f5b150b0fa1ce8

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=­NvUPMGqiYQ

Za:http://www.wiadomosci24.pl/artykul/potworna_zbrodnia_na_ukrainie_onz_rozpatrzy_sytuacje_w_genewie_314059.html

Henryk Pawelec 02.10.2014 (Źródło)

KOMENTARZE

 • Zapobiegliwy.....
  Oświadczenie to krąży w sieci już od jakieś czasu. Ale ponieważ polsko-ukraińscy elitarni “patrioci” mentalnie przygotowują nas na zbrojną konfrontację, dobrze wiedzieć co myślą szaraczkowie. Oświadczenie to funkcjonuje w różnych w mniejszym lub większym stopniu zmodyfikowanych wersjach ale przecież każdy ma prawo do indywidualności i może je dostosować do swego smaku. Jeszcze wszystkie możliwe wersje nie zostały wykorzystane. Jest pole do popisu.
  Oświadczenie st. kpr. Rezerwy
  Ja kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!
  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik ,Solorz, Macierewicz, Piechociński, Palikot, Miller, Korwin Mikke, członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie i prokuratorzy.
  Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki każde wezwanie skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowane!
  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: cele brytów, polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława,Napranego Kwaśniewskiego,Grubego Kalisza,Biedronia, Annę Grodzkiego, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sikorskiego i Sakiewicza, nieomylnego Palikota albo Milera.Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.
  Nie zamierzam ginąć za: płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy.Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.
  Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć.
  Tak naprawdę to jest przykład pięknej obywatelskiej postawy. Nasi przywódcy od kołyski staja dla nas w pierwszym szeregu. Byli pierwszakami a postawówce, prymusami w liceum, studia wieńczą co najmniej doktoratem lub profesurą. Pierwsi do prześladowania pierwsi do internowania.Teraz pierwsi do rządu, pierwsi na trybunach, w pierwszych ławach w Sejmie i w pierwszych w kościele.
  Jak można im odmówić prawa walki w pierwszej linii frontu?
  PS. Jak myślę, jedna jaskółka nie czyni wiosny i jedna wątpliwość nie zachwieje zdolności obronnej naszego mocarstwa wzmocnionego 15 tys. comando z NATO (które prawdopodobnie wystawi dzielne Wojsko Polskie). Nasze siły obronne zostaną wzmocnione milionami nowych dobrze wyszkolonych żołnierzy którym przydziela się już polskie obywatelstwo. Przygotowuje się też środki w kwocie iluś tam miliardów na pokrycie kosztów podróży. W międzyczasie nasz mądry rząd wysłał kilka milionów nieporadnych na zmywaki co pozwoli przygotować miejsca na kwatery dla nowej generacji obywateli.
  Wszystko będzie dobrze.
 • @MrKuba65 15:11:44
  "Wszystko będzie dobrze."

  Też tak myślę....
  Rosja nikogo nie zaatakuje, ona nie jest agresywna. To Ukraina zaatakowała Rosję, więc niech teraz ponosi konsekwencje tej agresji.
 • @Talbot 15:56:14
  Zaczynasz mądrze gadać :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:57:29
  Szybko się uczę...
  Tyle się naczytałem o pacyfistycznej Rosji, że zacząłem w to wierzyć.
 • @Talbot 15:56:14
  Ukraina? Tak sama z siebie? A czemu to ma służyć? I kto na tej "zadymie" już najwięcej stracił? Krym, dwa obwody, setki tysięcy uchodźców, tysiące zabitych i rannych, nieznana liczba zaginionych, stracony sprzęt wojskowy (że stary? o to właśnie chodziło), zniszczona infrastruktura: tory, mosty, drogi, budynki itp., itd. Zadłużenie wobec MFW rośnie i będzie stale rosło, bo tak ma być! Ukraina biednieje z dnia na dzień, obecnie są w tragicznej sytuacji, na wiosnę będą już bez możliwości ratunku. Będą mieli wojnę domową czy rewolucję? A wtedy pęknie błona medialna, skrywająca prawdziwe zbrodnie i Ukraina stanie się drugą Rzeszą, skazaną na ostracyzm społeczeństw świata. Wszystko po to... aby ukryć zbrodnie na Palestyńczykach? C.d.n. Zobaczycie!
  A Rosja, mimo propagandy i embarga, jakoś sobie radzi i Krym znów jest rosyjski.
 • @wiedzajestwksiążkach 16:35:48
  Za wszystko zawsze odpowiada ten , ktory wydal rozkaz.
  Za zbrodnie wojenne, czystki ethniczne, masowe mordy, tortury i gwalty, atakowanie pokojowej cywilneh ludnosci odpowiada tylko i wylacznie Junta, a stopien zawinienia powinien ustalic Miedzynarodowy Trybunal d/s zbrodni wojennych.
  kazdy kto wsdpolpracowal z Junta winien jest kooperacji ze zbrodniarzami i wspolwinny. Jednym z bezposrednio winnych jest Sikorski odpowiedzialny za oszuykancze podpisanie ukladu natychmast zlamanego z prez Lanukowiczem.
 • @wiedzajestwksiążkach 16:35:48
  "Ukraina? Tak sama z siebie? A czemu to ma służyć? I kto na tej "zadymie" już najwięcej stracił? "

  Najwięcej straciła Europa.
  Putin skorzystał z żydowskiej metody - dziel i rządź - i skłócił całą Europę.
 • @Talbot 16:14:50
  Niczego się nie nauczyłeś i się nie nauczysz. Pojemność twojego mózgu
  jest ograniczona jak pojemność pralki.
  Najlepiej zrób wypad na Łonet - do swoich.
 • @Ryszard Opara
  "Jak jeden człowiek może tak bardzo nienawidzieć innego, drugiego człowieka?"
  Problem jest znany od wieków. Szatan zawsze nienawidził Katolików.
  A zaczyna sie od "niewinnych" wyrazów pogardy, jak np. poniżej:

  @Zdzich 02:26:19
  "Nikogo nie przyrównywałem do psa - ludzie z pańskiego kręgu nie zasługują na tak honorowe porównanie. Jeśli to raczej : żmije."
  Krzysztof J. Wojtas 03.10.2014 15:56:58

  Pozostaje więc kwestia naszej reakcji na tego rodzaju zaczyn. Czy będziemy czekać, aż choroba się rozwinie?
 • @Roman.Br 17:59:04
  "Niczego się nie nauczyłeś i się nie nauczysz. Pojemność twojego mózgu
  jest ograniczona jak pojemność pralki."

  Uczę się śpiewać...

  http://youtu.be/N6hxsfGdqAw
 • @Zdzich 18:15:47
  I tu przyszedłeś krętaczu się skarżyć?
  A poszedł na Ukrainę- do swoich.
 • @Talbot 20:01:02
  To i jeszcze wierszyka się naucz "Chwała........"
  prezes się ucieszy jakiego ma heroja w drużynie.
  http://ocdn.eu/images/pulscms/NGY7MDQsMCw2NCwzMDAsMWIwOzA2LDMyMCwxYzI_/7040a5e93b7ae048ac511305d91b9174.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:27:09
  Cytowanie twoich zlotych mysli nie jest kretactwem, perwercie.
 • @Zdzich 02:37:31
  Jest.
  Zwykłe szalbierstwo poprzez wyrywanie zdań, czy słów z kontekstu.
  A jednocześnie nigdy nie udzielił Pan merytorycznego wyjaśnienia.
  W zamian zawsze stawianie zarzutów.
  Znany sposób działania "służb". Jakich?
 • @Autor
  Proszę poprawić ."Zamiast tego bestialsko ich wymordowano pod koniec sierpnia, gdy zaczęła się wielka rosyjska kontrofensywa." Tej niewidzialnej armii rosyjskiej nie ma . Poza tym 5*. Ukłony.
 • @BłękitnyOceanIstniej 19:19:39
  A z czego "to" wiesz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:00:49
  Szalbierstwo nie istnieje w przypadku kiedy ja, albo ktoś, cytuje cały kontekst zwłaszcza z podaniem daty, godziny, i twojego własnego podpisu (jak uczyniłem powyżej). Cytatów też nie wyjaśnia się merytorycznie, gdyż wtedy nie byłyby cytatami, tylko wyjaśnieniem cytatu.
  Piszesz więc głupstwa "z pamięci" i nie na temat. Esencją artykułu jest nienawiść i jej konsekwencje.
  Cóż, schizofrenia urojeniowa jest nieuleczalna, biedaku.
 • gdzie jest prawda
  Na portalu są dwa sprzeczne artykuły : Potworne zbrodnie na Ukrainie
  a potem : Oszustwo rosyjskiej TV -masowe groby .
  Stąd pytanie : gdzie jest prawda ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031