Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

CUDA – CUDEŃKA – FEDERAL RESERVE BANK.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na naszym świecie dzieją się różne, niewytłumaczalne cuda. Ostatnio, znajomy z USA, przesłał mi artykuł T. Durden o cudach/manipulacjach Federal Reserve Bank.

 

Instytucja, która kieruje polityką monetarną świata oraz genialni planiści rządu federalnego, zdecydowali wspólnie zredukować długi publiczne USA o kwotę, bagatela 7 trylionów $. Po angielsku nazywa się to „creative accounting” i tak naprawdę świadczy o wartości współczesnych pieniędzy - zwłaszcza USD. To jedno wielkie oszustwo. Może warto nad tym wszystkim się zastanowić – zredukować po prostu wszystkie długi podatników – jednym zapisem w księgach...a potem wykreować własne, lokalne pieniądze.

Jak Federal Reserve Bank zredukował publiczny dług US – o 7 trylionów USD.

Każdy, kto miał możliwość ostatnio obejrzeć dane publikowane przez FED, zauważył, że nagle amerykańscy podatnicy dostali wspaniałomyślny podarek, darmowe finansowanie. Otóż, zgodnie z danymi opublikowanymi przez St Louis Fed FRED dane, niespodziewanie, można rzec magicznie, dług publiczny US tajemniczo zawalił się z USD 12 trylliona do 5 tryllionów. A więc, bez wielkich hałasów FED zredukował całkowity dług USA o $ 7 tryllionów”. W tłumaczeniu na Polski język to „tylko” 7 milionów miliardów dolarów. ($7 000 000 000 000 000) - (RO).

How The Fed “Mysteriously” Eliminated $7 Trillion In U.S. Debt

 

Tyler Durden:Anyone looking at the Federal Reserve’s own data set, that provided with the generous “free” funding of the US taxpayer by way of the St. Louis Fed’s FRED database, will notice something quite welcome, if magical:total US debt held by the public – that which is not part of intragovernment holdings, readSocial Security– has mysteriously collapsed from $12 trillion to $5 trillion.Somehow, with nobody looking, theFed managed to reduce US total debtby $7 trillion.

 

 

 

Tymczasem pobieżne nawet badanie pokazuje, że nikt tego nie spłacił a dług publiczny nie zmienił się nawet o grosz. W rzeczywistości zaś wspaniali planiści USA, ludzie, którzy mają w rękach losy monetarne świata, po prostu skopiowali złe dane a w rezultacie zamienili część długu publicznego na „międzyrządowy” w ciągu ostatnich kilku kwartałów. (RO)

 

Upon an even cursory examination, what becomes readily apparent is that total US debt, that including the intragovernment holdings,hasn’t budged by a penny.In fact, what has happened is that the brilliant central planners of the US, people who hold the fate of the world in theirmonetary policyhands, simply copied and pasted awrongdata. Total Debt Held By The Public somehow was being replaced with the debt fromIntragovernmental Holdingsbeginning in Q2 2013 and continuing for the next 4 quarters”.

 

Następnym razem, kiedy Twój Bank wyśle ci notkę, że jesteś im winien 100% więcej niż to fatycznie ma miejsce, zrób manipulacje „copy and paste” - i odeślij im złe numery – jako dowód twojej oszczędnosci. Niech oni się dalej martwią. Możesz powołać się na Federal Reserve Bank.

 

So the next time your favorite credit card company advise that your debt is about 100% higher than where it should be, just copy and paste the wrong total debt number and send it to them as proof of your spending frugality. And just let someone else figure it out”.

ŹródłoTyler Durden (Zero Hedge).

 

A może takie rady przesłać również do Ministerstwa Finansów, ZUS i naszych genialnych urzędników oraz planistów polskiego „nie-rządu”.

 

W ten sam sposób można będzie rozwiązać, w ciągu kilku lat cały problem długu publicznego, zobowiązań Państwa wobec wszystkich obywateli.Przecież w sumie to tylko bezpodstawny zapis księgowy – który tak prosto można rozwiązać. Papier jest przecież cierpliwy.

 

Przykład – pochodzi z samej góry – naszej ukochanej Ameryki.

 

A potem, wszyscy będziemy żyli długo i szczęśliwie.

 

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • @autor
  dobry, analityczny tekst
 • ffffe
  Zawsze zastanawiało mnie jak Państwo może mieć zobowiązania wobec obywateli?:) Państwo to obywatele. Czyli obywatele mają zobowiązania wobec obywateli? Dlaczego mam mieć zobowiązania wobec nieznajomych mi ludzi - nic nie podpisywałem:) Czyżby ludzie ustanawiali zobowiązania wobec Państwa, a potem nie mieli zamiaru ich spłacać biorąc kredyty, zadłużając Państwo czyli zadłużając obywateli. Sami siebie zadłużamy? To dopiero ekonomia - pochodząca z samego dołu. Lud wyśnił sobie państwo opiekuńcze, a skąd pieniądze na to? yyyyy nie zadawajmy trudnych pytań. Jak tu nie kochać socjalizmu, prawda?:)
 • @Jam jest Panicz 09:36:29
  Widać braki wiedzy z historii ekonomii.
  Państwo opiekuńcze doskonale sprawdzało się przez kilkadziesiąt lat (około 60 w USA) gdy w ekonomii stosowano zasady Keynes-a. Niestety pojawił się Milton Friedman i jego teorie ekonomiczne równie realne jak te Marksa i Engelsa tyle tylko że o dokładnie odwrotnym kierunku.
  Na nasze nieszczęście o władzy doszli ludzie (Ronald Reagan i Margaret Thatcher) wystawieni przez tych którzy na jego (Friedmana) teoriach mieli zyskać olbrzymie fortuny. Od połowy lat 80-tych 20 wieku pieniądze zamiast wracać do podatników (jako całości) zaczęły znikać w kieszeniach "prywatnych podwykonawców" płacących grosze a kosztujących podatnika więcej niż tak zwana biurokracja państwowa której prawie całkowity koszt to koszt wynagrodzeń "biurokratów". Gdyby ktoś nie wiedział kim jest "biurokrata" to śpieszę wyjaśnić że jest to podatnik, klient salonu fryzjerskiego, klient restauracji, klient sklepu osiedlowego (supermarkety były zakazane).
 • @Zima Tysiąclecia 10:17:44
  "Państwo opiekuńcze doskonale sprawdzało się przez kilkadziesiąt lat " - słusznie, wytrzymuje kilkadziesiąt lat, potem bankrutuje. Historia ekonomii - lubię to:) Jak tam socjalistyczne Detroit z lat 60-tych? Najbogatsze miasto USA stało sie ruiną. To pewnie wina niewidzialnych kapitalistów?:)

  "pieniądze zamiast wracać do podatników" - skąd mają wracać?
  Biurokracja to lewa ręka państwa opiekuńczego.
 • BILIONY...
  delikatnie bym sugerował żeby może te tryliony jednak zamienić na...biliony $... Warto pamiętać, że angielski billion to polski miliard, a trillion to polski bilion.
  pozdrawiam
 • @Zima Tysiąclecia 10:17:44
  .

  Pani tak na serio czy dla strusich jaj ?
  Widocznie cale zycie jako biurwa w Polsce i brak odniesienia to krajöw kapitalistycznych jak Niemcy , United Kingdom , Francja czy Irlandia ale moge sie mylic .
  Jedynie w Polsce ciagle obowiazuje system nedzy socjalistycznej pielegnowany pieczolowicie przez okupantöw Polski .
  Ponad 4.000.000 emigrantöw nie lyka tego erystycznego göwna o panstwie opiekunczym i bla bla bla . Emigruja i doswiadczaja jak dziala normalny system selekcji .
  Nawet z polskim paszportem .
  Yeaahhhhh paniusiu yeahhhhh...
 • @Max von Stirlitz 10:43:41
  Niemcy , United Kingdom , Francja czy Irlandia - tam też socjalizm.
  Różnica miedzy polskim socjalizmem ... sposób finansowania.

  Dla gospodarki - model Polski jest lepszy.
  Dla obywateli - model Zachodni jest lepszy / ale "na krótką" metę.

  "Kim jest Burak" - tak napisałeś.
  Ale, o którym Kim mowa? Kim Dzonh Un? :)))
 • @Max von Stirlitz 10:43:41
  Zabawne że Francję i Niemcy uważasz za kraje kapitalistyczne a Polskę - jedną z najbardziej liberalnych gospodarek regionu za kraj socjalistyczny. CIT liniowy 19% jeden najniższych w Europie, Przy działalności gospodarczej możliwość wyboru linowego PIT 19% - też jedna z najniższych stawek w Europie, płaca minimalna praktycznie nie istnieje (można ją obejść za pomocą śmieciówek i nikt się nie czepia), socjału prawie nie ma - spójrzmy prawdzie w oczy polska to "neo"liberalny raj.
 • Jam jest Panicz alias Burak czerwono-cukrowy 10:56:32
  .
  Socjalizm w IV Reichu ?
  Moze jeszcze narodowy socjalizm ?? Yeahhhh mödl sie chlopcze by nigdy nie nastapila restauracja jego korzeni silnie tkwiacych w szwabskiej naturze i mentalnosci .O jakim finansowaniu möwisz ? Pisz o czyms o czym masz pojecie realne a nie wirtualne .
  Polski model gospodarki jest fikcja dla pozytecznych idiotöw ktörych jak czytam co piszesz jestes reprezentantem , i jeszcze poröwnanie z gospodarka niemiecka ( sic ! ).
  Jedynie mam nadzieje , ze blogujesz jako woluntariusz i don Koalla nie placi Tobie za brednie .
  Pisz pisz dalej bedzie smieszniej nawet na krötka mete u Bozenki..
  8-))))
 • Mipot 11:06:53. CCTV Pierdziszewo Dolne
  .
  Taaaaa widze wyraznie , ze pod notka don Koalli wylegarnia nawiedzonych pozytecznych idiotöw z Akwarium .
  Polska nie jest takim krajem o jakim möwisz ale masz prawo do wlasnego zdania , zachowawczego jak sadze .
  Obaj dobrze wiemy jak zyje sie Polakom w Polsce .
  Jakies umowy smieciowe ?
  Ponizenie Polaka wynika z rzadowej stawki za godzine pracy na poziomie glodu egzystencji . Nawet pies niemiecki dostaje wiecej na miche miesiecznie niz Polak za prace w Polsce .Kundel niemiecki ma opieke zdrowotna , ubezpieczenie nawet polise na zycie i godny pochöwek , bez orkiestry wojskowej na cmentarzu .
  Poröwnaj ciolku cene litra benzyny w IV Reichu i w Polsce , watpie jednak bys zrozumial .
  Kolejny leszcz w mimikrze ..
 • @Max von Stirlitz 10:14:10
  Szanowny Panie Max,

  Uprzejmie proszę, po raz kolejny w swoich komentarzach używać właściwego języka. Zgodnie z regulaminem i kulturą osobistą.

  Ja rozumiem może Pan się ze mną nie zgadzać, może Pan mieć odrębne całkowicie zdanie. Może Pan sobie kpić i wyśmiewać moje, nasze opinie.
  To samo dotyczy komentarzy pod rozmaitymi notkami.

  Ale to wszystko można wyrazić w sposób właściwy, zgodny z regulaminem i jakąś minimalną chociażby przyzwoitością.
  Mnie bardzo zależy, aby Neon24.pl zachował określoną pozycję i kulturę, żeby nie był traktowany jako rynsztok.

  Jeżeli to Panu z jakiegokolwiek powodu nie odpowiada - proszę rozważyć przeniesienie swoich komentarzy i opinii gdzie indziej.

  Jest Pan niewątpliwie człowiekiem inteligentnym i bardzo sobie cenię Pana komentarze ale jednocześnie ostrzegam, że jeżeli Pan będzie ciągle ignorował moje prośby - z największą przykrością - będę Pana musiał usunąć z portalu Neon24.pl

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • Mr. Lord_Conqueror 11:47:31 CCTV Londyn
  .
  Witaj Lord,
  w tych waskich komuszych lysych lbach sowieckich ciagle tli sie tesknota za starymi , dobrymi czasami zamordyzmu mysli i slowa .
  Zero czyli NUL o wlasnosci nabytej z urzedu zalegalizowanej podpisem pierwszego sekretarza POP etc .Pochodzenie money to tajemnica panstwowa.
  Tumaczenie bylo z pomoca wujka Guggle wiec nie ma co sie czepiac i tak jest niezle...Pewnie nauka z ksiazek Szkutnika
  8-)))
  Patrz tylko na zlot czerwonych sepöw , jak za dawnych dobrych lat reglamentacji .
  A czerwona sanitariuszka nie robi furory , sprzedaje trefny towar pomieszany z karbidem wiec huki ma twarzystwo odlotowe.
  Witkacy nie dla motlochu ubranego w piörka myslicieli , analityköw i komentatoröw dla ubogich umyslem .
  Uuhhhhh ale bryndza .
 • @LordConqueror 11:47:31
  Szanowny Panie Lordzie,

  Moja notka powstała na bazie artykułu Pana o nazwisku Tyler Durden - (zresztą cytuję go w swojej notce).

  Spędziłem wiele lat w Australii i USA - wiem doskonale co w tych krajach jest bilion. To tysiąc milionów.

  Znam zresztą nawet osobiście kilku "bilionerów" - np Ruppert Murdoch, Richard Branson (który urodził się tego samego dnia co ja), znałem kiedyś Kerry Packera - wszyscy mieli rezydencje w Sydney, blisko mnie.
  Bylismy też w tym samym klubie golfowym. Poznałem kiedyś w USA też paru billionerów, np m.in. Billa Gatesa.

  Oni wszyscy - to bardzo zamożni ludzie - ale oczywiście nie tak zamożni jak USA. Nie mają też (nie mogą mieć) - takich długów.

  Ruppert Murdock miał kiedyś (w połowie lat 90-tych) - ok 10 billionów długów. Prawie zbankrutował. Nie powie Pan chyba, że Murdoch miał tyle kredytów i zobowiązań co największa potęga finansowa USA...

  Dług publiczny USA - jest nie do końca wiadomy - ale na pewno sięga rzędu kilkanaście trylionów dolarów.

  PS W języku polskim jest liczba miliard - w angielskim to billion.
 • Mr. Ryszard Opara 11:58:37
  .
  Nie widze przeciwwskazan panie Opara .
  I tak chroni mnie IV Reich , doprawdy to jest dopiero chichot historii bo pewnie siedzialbym w realnym Lochu w Polsce
  Ja wyrazam slowami to co mysle i nie jestem koniunkturalista jak Waszmosc a jezyk knajacki ?
  Panie Opara panskie wyobrazenie jest pana wlasnoscia. W koncu zycie w zludzeniach tez jest jakas forma przetrwania.
  A pogrözki mozesz Waszmosc zachowac na czarna godzine , mnie to rybka , zlota .
 • @Max von Stirlitz 11:15:06
  "Socjalizm w IV Reichu ?" Czyli nie ma tam socjalizmu, nie macie tam np. systemu emerytalnego, żadnej opieki socjalnej ?
  I tu napotykamy problem: czy maksiu wie co to socjalizm?

  Przyjdzie czas weryfikacji stanu europejskich gospodarek - czas pokaże kto ma racje.

  ... a język masz zabawny:)))
 • Mr. Lord_Conqueror
  .
  A kogo sie spodziewales na zapleczu kasyna_Leon23 ????
  Pogrözki , zamordyzm , wytwornosc jezyka polskiego, dziedziczny materializm dialektyczny , Lenin i Stalin wiecznie zywi , to cechy typowe dla postsowieckiej holoty ubranej w garnitury od Armaniego i mieniacej sie nowa elita polityczna Polski .
  Ozeszkurwa bladz - jaja strusie w pagonach porucznika- aktorzyny don Koalli ...
  Tutaj nie pomoze wyrok wielebnego Vhuj van Stefana tylko pacyfista austryjacki pastor Gaston von Glock 22C z sakramentami swietymi .
  Tylko tacy frajerzy jak my daja sie na to nabierac , pozostali maja oplacony wolontariat ....vide cudownie nawröcony kapus .
  8-)))
  Na pohybel czerwono- brunatnej- zydowskiej holocie Lord !
 • Jam jest Panicz aka Burak czerwono-cukrowy 12:39:48 CET
  .
  Socjalizm czleczyno Boza poznalem w Palacu Mostowskich w Warszawie w latach 80-ych ubieglego stulecia .Kolesie ubeccy dosc dokladnie wytlumaczyli mi na czym polega kwintesencja , istota , sedno tarczy systemu socjalistycznego . Niezapomniane przezycia .Majac przed nosem cyrograf i wygodne zycie vide don Koalla wybralem wolnosc , tulaczke i banicje .
  Wracajac do Rzeszy , zapomnij . To tylko szwabska selekcja osobniköw swietnie zorganizowana , po niemiecku .
  Po tzw. wedlug Ciebie weryfikacji , zabawne slowo , pozostanie 19 Poludnik i wspomnienie o Polsce .
  A tego szwejostwo-trepowe nie rozumie .
  Ty z reszta tez .
 • @Max von Stirlitz 11:29:34
  Taaak?
  http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95
  Cena litra 95 w Niemczech: 1,62 Euro co wychodzi na PLN: 6,82. Tankowałem kilka dni temu - za litr płaciłem coś około 5,20 - 5,30 (Wrocław). Ale może rzeczywiście czegoś nie zrozumiałem?
 • night rat 14:27:00
  .
  8-))))))))))))))))
  Szczurek co ty pierdolisz bo nie wiem , nacpales sie karbidu Ninoczki ??????
  Genetyczna nienawisc do postsowieckiej holoty to cecha rodzinna a nie nabyta podczas przesluchan . Stryj dawal takim smieciom czerwona ksiazeczke do zjedzenia a pözniej strzelal w ich lysy ,ogolony do czerwonosci leb .
  Pamietaj , ze dobry czerwony komuch to martwy komuch . Z nimi nie ma co negocjowac .
  Moga tylko zalowac , ze akcja czarno-bialego filmu Tylera Durdena nie toczy sie w latach 40-ych czy 50-ych ubieglego stulecia .
 • Mipot 14:56:20
  .
  Bingo misiu premium !
  A teraz chloptysiu poröwnaj sobie cene pracy szwaba - jedna godzina i
  cene pracy Polaka -jedna godzina .
  A moze nie röb tego .
  Wymiana instalacji pod kopula nie bedzie mozliwa .
 • @LordConqueror 12:57:15/ toć to papier!
  .
  Całkowity dług US to ok $60trn, sam dług publiczny to $12.5trn, jak oznajmia źródło wiedzy.
 • @Ryszard Opara/ W kwestii Maxa
  .
  Nieco pikanterii może tylko dodać smaku.
 • Mipot 14:56:20
  .
  Tu masz leszcza :
  http://www.fuel-prices-europe.info/
  Poröwnaj cene jednego litra diesel , LPG i pomysl .
  Spokojnie i logicznie .
  To jaka moze miec szanse uczciwy Polak co ma prace , furmanke , szalas , strzelbe i kobiete na utrzymaniu ????
  Jak sie nie skurwi to nie przezyje vide TW.Filip . Jego mozesz zapytac jak przetrwac w Polsce nie lamiac sobie kregoslupa moralnego ( sic! ).
  Kumasz baze misiu ?
 • Baron Czartoryski 15:26:49
  .
  Baronie,
  kmiotkom nie ma co tlumaczyc istnienia dobra czy zla .Stare zydowskie przyslowie wyjasnia istote wszechrzeczy :
  ---Kiedy zamek legnie w gruzy pozostanie zamkiem a kiedy kupa gnoju legnie w gruzy , pozostanie kupa gnoju .
 • @Max von Stirlitz 15:10:30
  A czy ja gdzieś napisałem, że w Polsce żyje się lepiej? Ja tylko twierdziłem i nadal twierdzę, że z tych dwóch gospodarek gospodarka Polska jest o wiele bardziej kapitalistyczna niż niemiecka albo inaczej jeśli polska gospodarka jest socjalistyczna to w Niemczech to chyba mamy komunizm
 • @LordConqueror 15:49:28
  Oczywiście, że jest bardziej "mafijna", ale na pewno bliżej jej niż niemieckiej do Friedmanowskiego ideału. W Niemczech państwo zabiera podatnikowi więcej, bardziej ingeruje w stosunki pracodawca - pracownik, zapewnia o wiele większy socjał.
 • @LordConqueror 12:57:15
  Panie Lordzie,

  W języku angielskim nie ma liczby milliard. Po prostu to nie istnieje.

  Jest jeden million a tysiąc millionów = billion.

  Rupert Murdoch (jego firma News Corporation Ltd) - miał w latach 1992-3 ok 9.4 billiona długów w USD.
  Może Pan nawet przeczytać o tym w publikacjach na jego temat.
  (Polecam książkę "Rupert Murdoch")

  Jak wspomniałem, znałem Murdocha osobiście. Wiem co mówię.
  Mieszkałem od 1980 r - do 2010 głownie w Australii.

  Pan po prostu nie orientuje się w liczbach.

  Pozdrawiam
 • Mr.Kodiak 16:55:53
  Jak cienko pierdzisz w kasynie_Leon23 scigany przez Franza Cesarza to moge Tobie podac leszcza do rekrutacji w Hamburgu . Po co masz ciagle siedziec w Lochu ?
  Szkopy ostro jada po swirach tutaj .Paradoksalnie jedyna ostoja chrzescijanska w €uropie to szwaby , ale sie porobilo..
 • @LordConqueror 17:28:25
  No i zostałem ubieżony :)
  Oczywiście że może chodzić jedynie o tysiące miliardów
 • @LordConqueror 17:54:32
  Zdecydowanie nie.
  Oglądałem ten film o poziomie finezji w nim zawartym Pan Opara nawet nie ma co marzyć.
  No może na początku była jakaś Iluzja :)
 • @Mipot 11:06:53
  Po pierwsze, normalny ustrój, np zwany mylnie kapitalizmem (bo to utopia) jest dla zwykłych milionów pracujących ludzi.
  Bez różnicy, czy prowadzą interes, czy najmują się do roboty, czy żyją z kapitału.

  W Polsce opodatkowanie takich zwykłych, normalnych, niezaprzyjaźnionych z królikiem ludzi wynosi od 80% (tak zwani bogaci) do 95% (tak zwani biedni).
  NIE MA NIGDZIE TAK WYSOKIEGO OPODATKOWANIA JAK W POLSCE.

  Np. przedsiębiorca mający 4 tys. dochodu musi zapłacić zus, podatek dochodowy, VAT, akcyzy, wykonać pracę związaną z tym opodatkowaniem, zapłacić obowiązkowe ubezpieczenia i opłaty, podatki lokalne, składki obowiązkowe i całą litanię innych.
  To będzie 1050 zł + 20zł + 380zł+ 20 zł+ 850 zł + 20 zł + 20zł + 300 zł +50 zł + 250 zł +40 zł + wiele innych = 3000 zł + wiele innych.

  I już tu mamy 75% opodatkowania + jeszcze nie określona stawka z wielu innych.

  A spróbuj człowieku zarobić miesiąc w miesiąc te 4000 zł.
 • @Ryszard Opara, Kodiak
  Nie rozumiem dlaczego w polskim tekście używacie liczb nieprzetłumaczonych na polski.


  Pan Opara pisze
  "...więc, bez wielkich hałasów FED zredukował całkowity dług USA o $ 7 tryllionów"
  A dalej; "
  W tłumaczeniu na Polski język to „tylko” 7 milionów miliardów dolarów. ($7 000 000 000 000 000) - (RO)."

  Pomijając, że Lord i inni mają rację, iż jest to pomyłka o trzy zera, ale przede wszystkim dlaczego nie przetłumaczyć wszystkiego od razu, tylko oddzielnie tekst i oddzielnie liczby?

  Potem jest cała dyskusja o jakie liczby chodzi.
 • @LordConqueror 15:08:19/ $12bln
  .
  To dobra wieść dla Ameryki; )
 • @AlexSailor 21:15:32
  Nie wiem jak to liczysz i skąd takie wnioski.
  ZUS - przyznam się, że nie wiem jak jest za granicą w porównaniu z Polską ale preferencyjny ZUS dla osób rozpoczynających działalność wynosi coś ok 160 zł (składka społeczna) i coś ok 270 zł składki zdrowotnej Z TYM, ŻE MOŻESZ WIĘKSZOŚĆ NIEJ ODLICZYĆ OD PODATKU DOCHODOWEGO (nie od podstawy tylko od podatku) tzn. że przepada ze składki zdrowotnej coś ok 50 zł. Poza tym należy zauważyć że ZUS ma charakter zbliżony do tak ubóstwianego przez liberałów podatku pogłównego :)
  Podatek dochodowy - w Polsce jak na warunki Europejskie jest raczej niski (18, 32 lub 19% liniówka, CIT 19%) - niższe stawki są w niektórych krajach Europy wschodniej. Nie wiem czemu liczysz podatek dochodowy przy założeniu zerowych kosztów uzyskania przychodów, nie pomniejszając go nawet o ZUS.
  Akcyza - niższa od większości krajów Europy zachodniej (Paliwo, Energia Elektryczna, Alkohol i Papierosy są tańsze) porównywalne z innymi krajami Europy wschodniej.
  VAT - stawka podstawowa (23%) chyba nieco powyżej unijnej średniej ale poza Cyprem który ma 15% różnice są nieduże (między 19 a 25). Nie wiem czemu policzyłeś w całości podatek należny bez podatku naliczonego, który możesz odliczyć.
  Podatki lokalne - podatek od nieruchomości - dużo niższy od podatku katastralnego z europy zachodniej i podatek od środków transportu też niższy od ich odpowiedników z zachodniej Europy (rośnie tam gwałtownie wraz z wiekiem samochodu, ten podatek ma tam najczęściej zadanie "proekologiczne" tzn. ma zmuszać ludzi do zmiany samochodów na nowsze).
  Składki obowiązkowe - rozumiem że chodzi o OC w niektórych typach działalności, prawdę mówiąc nie wiem jak jest na zachodzie ale myślę że nie ma dużych różnic.
  Podsumowując: ciężki los Polskich przedsiębiorców i reszty Polaków nie wynika z nadmiernych obciążeń. Przyczyn szukałbym raczej w tym co jedne z szanownych przedmówców określił jako kapitalizm kompradorski oraz z tego że nasze władze uparły się faworyzować przedsiębiorców zagranicznych.
 • @night rat 23:19:51
  Pełna zgoda. Problem w tym, że nasi rządzący uparli się zamiast rozwijać polską przedsiębiorczość postawić, na inwestycje zagraniczne. A kiedy jesteś atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów? Ano przede wszystkim wtedy gdy masz tanią siłę roboczą. A kiedy masz tanią siłę roboczą - wtedy gdy masz duże bezrobocie. I tak właśnie wygląda "polityka gospodarcza" Polski. Pytanie tak jest: moim zdaniem właściwa odpowiedź jest taka, że taki model został nam narzucony szantażem w zamian za dogodne warunki spłaty kredytów PRL w latach 90 - później wpadliśmy w spirale zadłużenia i teraz musimy chodzić jak nam finansowi grandziarze zagrają bo inaczej obniżą nam ratingi i leżymy.
 • przypomina się stara rozmowa
  Rozmowa w której tłumaczyłem koledze że wysiłki produkcyjne Chin są śmieszne i pożałowania godne. Oto bowiem żydowska rada FED przegłosowuje redukcję długu/dodruku dolara w ilości np. 1000 lat pracy 470MILIONÓW pracowników chińskich. Trwa to np. 20min.

  Chiny: 1000 lat pracy dla 470 000 000 pracowników
  USA: 20min pracy dla 10 osobowej żydowskiej rady FED

  oczywiście przejaskrawiam aby pokazać jak ważne jest uwolnienie się z międzynarodowej okupacji syjonistycznej.
 • @Ryszard Opara 11:58:37
  Panie Ryszardzie! Przysłowie mówi:"nie dyskutuj z głupim, bo podzielisz jego poglądy"!!! Ten zgermanizowany "polak" tak przesiągł niemieckim "sznytem", że nie ma za grosz szacunku dla właściciela portalu, na którrym może pisać! Dla chamów i prymitywów nie powinno być miejsca na tym portalu!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031