Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Początek wielkich zmian

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jesteśmy świadkami, bezpardonowej walki o kontrolę nad światem; o nowy porządek - NWO.

POfensywa prowadzona przez Anglosasów (USA, Wlk Brytania i Izrael; pod nadzorem globalnej finansjery) w celu zdominowania świata, biegnie dwutorowo:
 
1. Atakując jednocześnie Irak, Syrię, Liban i Palestynę, „imperialiści anglosascy” - realizują plan utworzenia „rozszerzonego Bliskiego Wschodu”. Konflikt na Bliskim Wschodzie, jest koniecznym punktem zapalnym w walce o geostrategiczną kontrolę finansową oraz kontrolę nad surowcami/zasobami energetycznymi.
 
2. Poprzez kryzys zorkiestrowany na Ukrainie, pracują nad odizolowaniem Rosji od Unii Europejskiej.
W tym wyścigu Anglosasi - Waszyngton chciałby uczynić z dolara, jednolitą walutę na rynku gazu – źródła energii XXI wieku – w taki sam sposób, w jaki narzucił go wiele lat temu na rynku ropy naftowej.
Zachodnie media praktycznie nie pokazują wojny w Donbasie, a społeczeństwa europejskie nie wiedzą albo niewiele wiedzą o rozmiarach walk, jakie się tam toczą. Nie wiedzą o obecności wojskowej USA na Ukrainie, ani o liczbie ofiar wśród cywilów, o fali uchodźców. Czasem, tak przypadkowo zostaje zraniony amerykański generał - Był zapewne przejazdem.
 
Zachodnie media z opóźnieniem donoszą o wydarzeniach z Maghrebu i Lewantu, przedstawiając je bądź jako rezultat domniemanej „wiosny arabskiej” (tj. w praktyce, przejęcia władzy przez Bractwo Muzułmańskie), bądź też jako destrukcyjny efekt istnienia cywilizacji, z natury swej, pełnej przemocy.
Z takiego przekazu płynie prosty wniosek: bardziej niż kiedykolwiek Arabowie potrzebują pomocy, niezdolni do życia w pokoju, w obecności zachodnich kolonizatorów, od kogoś kto potrafi uszanować ich wiarę i religię.
 
Świat i ludzie dziś się nie obudzą. Są bezwolni i całkowicie zmanipulowany medialnie.
Rosja jest dzisiaj główną i jedyną potęgą, zdolną objąć przywództwo nad Ruchem Oporu wobec imperializmu anglosaskiego.
 
Takie są fakty, bez względu na nasze sentymenty, historię. Czy nam to się podoba czy nie.Mamy do wyboru: Imperializm Anglosasko-Żydowski lub Rosyjski.
 
Rosja ma do swojej dyspozycji narzędzia takie jak:
1. BRICS – sojusz gospodarczych rywali, którzy nie potrafią rosnąć w siłę inaczej niż w ramach współpracy,
2.Szanghajską Organizację Współpracy – strategiczny sojusz z Chinami dla stabilizacji Azji Środkowej,
3. Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, sojusz wojskowy wiążący kilka państw byłego ZSRR.
Podczas szczytu w Fortalezie (Brazylia):14-16.07.2014, kraje BRICS uczyniły krok do przodu, zapowiadając utworzenie Funduszu Rezerw Walutowych (opartego na chińskim juanie) i Banku BRICS, jako alternatyw dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, czyli – dla obecnego systemu dolarowego.
Jeszcze zanim ogłoszono ww zapowiedź, Anglosasi przygotowali na nią stosowną odpowiedź, przekształcając sieć Al-Kaidy w Kalifat, który będzie potrzebny do wywołania zamieszek wśród muzułmańskich społeczności w Rosji i Chinach. Nie zaprzestano ofensywy w Syrii, rozciągając ją także na Irak i Liban. Nie udało im się jednak wypędzić części Palestyńczyków w stronę Egiptu, aby zaprowadzić w regionie jeszcze większy chaos.
Od Iranu - Anglosasi trzymają się jak na razie z daleka, dając prezydentowi Hasanowi Rouhaniemu szansę osłabienia antyimperialistycznego nurtu „Chomeinistów”.
 
Dwa dni po zapowiedzi krajów BRICS, Stany Zjednoczone obarczyły Rosję odpowiedzialnością za katastrofę lotu MH17 - Malaysian Airlines nad Donbasem, w wyniku której zginęło 298 osób. W oparciu o to arbitralne i bezpodstawne oskarżenie - Waszyngton „zmusił” Zachód, do wypowiedzenia Rosji - wojny gospodarczej.
Przyjąwszy na siebie rolę trybunału, Rada Unii Europejskiej przeprowadziła nad Rosją sąd; zawyrokowała o jej winie, nie dając przy tym żadnych dowodów ani możliwości obrony. Anglosasi znając prawdę, przestali o katastrofie mówić. Wprawdzie rodziny ofiar próbują wyjaśnić sprawę ale to już fakty bez znaczenia. Powtarza się historia rozpoczęcia wojny USA z Irakiem. Ano „cel uświęca środki”, neguje prawdę, która przechodzi do historii. 
Rada UE obwieściła serię kolejnych sankcji – wymierzonych w osoby, gospodarkę, sektor finansowy.
 
Mając świadomość, że europejscy rządzący nie kierują się interesami własnych społeczeństw, a interesami Anglosasów, Rosja postanowiła utrzymać emocje na wodzy. Zdecydowała się wspomagać własnych rodaków (czemu trudno chyba się dziwić) - ale zdecydowała, nie wstępować w otwartą wojnę z Ukrainą.
Udziela powstańcom pomocy zbrojnej i wywiadowczej, przyjęła ok. miliona uciekinierów, ale powstrzymuje się przed wysłaniem na Ukrainę wojsk, a to oznaczałoby wciągnięcie Rosji w spiralę wojny. Prawdopodobnie nie zdecyduje się na interwencję zbrojną, chyba że większość Ukraińców powstanie przeciwko prezydentowi Poroszence, albo dopiero po upadku Donieckiej Republiki Ludowej.
 
Rosja postawiona wobec wojny gospodarczej, chwyciła się podobnych środków/sankcji, ale uderzyła w sektor rolniczy, a nie finansowy. Na taki wybór wpłynęły dwa czynniki:po pierwsze, na krótką metę, pozostałe kraje BRICS mogą znacznie osłabić skutki nałożonych „sankcji”. W perspektywie krótko i średnioterminowej, Rosja przygotowuje się do możliwej wojny i zamierza przekierować cały sektor rolniczy na tory autarkii.
 
Anglosasi zaplanowali także obezwładnienie Rosji od wewnątrz. Wpierw, uaktywniając, za pośrednictwem Islamskiego Państwa (IP), grupy terrorystyczne działające pośród rosyjskiej społeczności muzułmańskiej, a następnie, szykując medialną kontestację podczas wyborów municypalnych przewidzianych na 14 września.
Znaczne sumy pieniędzy zostały już doręczone wszystkim kandydatom opozycji w 30-tu rosyjskich miastach, a do Petersburga ściągnęło już co najmniej 50 tys. ukraińskich wichrzycieli, których trudno będzie odróżnić od uchodźców, zbiegłych ze wschodnich ziem Ukrainy. Większość z nich ma podwójne obywatelstwo.
Chodzi oczywiście o wywołanie w różnych regionach Rosji manifestacji, na wzór tych, do jakich doszło w Moskwie po wyborach w 2011 r. a w dalszej kolejności, o rozpętanie kolorowej rewolucji, na którą część funkcjonariuszy i klasy rządzącej patrzy przychylnym okiem.
 
Aby swój zamysł zrealizować, Waszyngton mianował nowym ambasadorem w Rosji Johna Teffta, który przygotowywał wcześniej grunt pod Rewolucję Róż w Gruzji, niedawno zaś... zamach stanu na Ukrainie.
Istotną rzeczą dla Władimira Putina obecnie jest nabranie pewności, że może zaufać swojemu Premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi, z pomocą którego Waszyngton, miał nadzieję pozbawić prezydenta władzy.
Przewidując nadchodzące niebezpieczeństwa, Moskwa próbuje przekonać Pekin do tego, aby w zamian za akceptację przez Rosję członkostwa Iranu w SOW - (także Indie, Mongolia i Pakistan), mogły przystąpić do Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SOW). O tej decyzji opinia publiczna dowie się najpewniej podczas szczytu w Duszanbe, który ma się odbyć 12 i 13 września.
 
Ta akcesja miałaby położyć kres konfliktowi, który od wieków dzieli Indie i Chiny a przy okazji zachęcić je do nawiązania współpracy militarnej (oraz gospodarczej). Takiego scenariusza bardzo obawiają się Anglosasi.
Taki przełom zakończyłby „miodowe miesiące” między New Delhi i Waszyngtonem, zaplanowane by oddalić Indie od Rosji, np. poprzez danie Indiom dostępu do technologii atomowej.
 
Przystąpienie Indii jako członka SOW, to także sprawdzian, na ile wiarygodny jest Premier Narendra Modi, na którym ciąży podejrzenie wspierania pogromów ludności muzułmańskiej, do których doszło w 2002 r. w stanie Gudźaratu, którego obecny Premier Indii był wówczas gubernatorem.
 
Natomiast akcesja Iranu, (w oczach Waszyngtonu przedstawiana jako prowokacja), wniosłaby do SOW-u, dokładną wiedzę o ruchach dżihadystów i o sposobach ich kontrowania. Zmniejszyłaby też inklinacje Iranu do wchodzenia w pertraktacje z „Wielkim Szatanem”, które doprowadziły do wyboru na urząd prezydenta kraju, szejka Hasana Rouhani. Byłaby również sprawdzianem, jak silny jest obecnie autorytet Najwyższego Przywódcy Rewolucji Islamskiej - ajatollaha Alego Chomeiniego.
Planowane rozszerzenie SOW-u może oznaczać „de facto” początek wielkiej zamiany ról między Wschodem i Zachodem.
 
Pozostaje tylko zabezpieczyć cały proces militarnie.To zadanie należy do OUBZ - Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym - z naczelną rolą Rosji, chociaż przynajmniej na razie, bez udziału Chin.
W odróżnieniu od NATO, OUBZ przedstawia sobą klasyczny sojusz, zgodny z Kartą ONZ, gdyż każdy członek może w dowolnym momencie go opuścić.Korzystając właśnie z owej zasady dobrowolności, Waszyngton próbował, w ciągu ostatnich miesięcy przekupić paru jej członków, w tym Armenię. Jednak, chaos na Ukrainie otrzeźwił tych, którzy marzyli o „protekcji” Białego Domu.
W nadchodzących tygodniach napięcie będzie rosnąć. Jesteśmy na początku Wielkich Zmian.
 
To bezpardonowa walka o kontrolę nad Światem – o NWO.
To wojna o „być albo nie być”: Dla Zachodu – Anglosasów. Dla Wschodu – Rosji.
 
Ryszard Opara,
PS. Głównym źródłem powyższych rozważań jest artykuł PanaThierry Meyssan -Voltairenet.org

 

KOMENTARZE

 • ano
  Zaczyna sie Czas Apokalipsy.

  Zgodnie z przepowiednią z Fatimy (1917 r.) kulminacja rządów Szatana to 2017 r.

  To juz niebawem.
 • Ciekawe
  Usprawiedliwianie jednego łajdactwa drugim.
 • trzeci proces jest znacznie ważniejszy
  Obama podpisal ustawe o ochronie praw Monsanto do produkcji,
  uprawy i sprzedazy swoich produktow, bez wzgledu na ewentualne
  szkodliwe dzialanie na zdrowie. Ten immunitet wyklucza mozliwosc
  jakiegokolwiek procesu sadowego:

  www.globalr-aesearch.ca/monsanto-protectionct-signed-by-obama-gmo-bill-written-by-monsanto-signed-into-law/5329388
 • Rosja, a na normalnych Uraińców(ki) Pan nie liczy ?
  http://politikus.ru/video/29456-elena-bondarenko-dala-dostoynyy-otvet-ukrosmi.html
 • @
  Nie zgadzam się z katastroficzną opinią o dwubiegunowym konflikcie.
  Mamy do czynienia raczej z początkami tworzenia się systemu wielobiegunowego.
  BRICS - to nie narzędzie Rosji; Rosja tam jest co najwyżej średnim uczestnikiem.

  Świat zachodu to nie największa potęga.
  USA mają mniejszą gospodarkę niż Chiny (niby większą, ale wliczają usługi finansowe itp.), a przecież są Indie i cała Ameryka Południowa, która już praktycznie wyszła z systemu zachodniego.

  Wojny prowadzone na Bliskim Wschodzie i Ukrainie - to próba utrzymania pod kontrola tej części świata. I widać, że jest to nie do utrzymania.
  Im dłużej to trwa tym bardziej widać, że dotychczasowej strefy wpływów nie da się utrzymać.
  Odpada cała Afryka, gdyż kontrola nad nią zaczyna być problematyczna.
  Odpada Bliski Wschód - z tych samych powodów.
  I nie udało się przejąć Ukrainy.
  W efekcie odpadnie półwysep Bałkański z dużą opcją na niestabilność zachodniej Ukrainy promieniującą na Polskę.
  W tej sytuacji Zachód wycofa się na linię Odry i do Adriatyku.
  USA mogą mieć poważne problemy wewnętrzne.

  Owszem. Może być tak, że jeszcze kilka lat będzie trwał ucisk. To możliwe. Ale już widać, że nie da się utrzymać tego systemu i to nawet w "jądrze", czyli zachodniej Europie i USA. Izrael - na straty.

  W tej sytuacji zadaniem jest wypracowanie modelu współżycia jaki można stworzyć po tych wszystkich zamieszaniach.
 • @oleg 08:46:32
  ani nie chce, bo "ludowe" republiki kapitaliście nie pasują,
  ani nie może, bo za słaby w uszach i muskułach.
 • @autor
  //To wojna o „być albo nie być”: Dla Zachodu – Anglosasów. Dla Wschodu – Rosji.
  Ryszard Opara,
  PS. Głównym źródłem powyższych rozważań jest artykuł PanaThierry Meyssan -Voltairenet.org//  A kim jest Thierry Meyssan z jego Voltairenet.org?

  Pracuje dla Putina.
  //He is a journalist for the Russian weekly magazine Odnako (Однако).[5]//

  Sieć Woltera (fr. Réseau Voltaire, ang. Voltaire Network) międzynarodowa organizacja non-profit, z siedzibą w Paryżu. Jej nadrzędne cele to promowanie wolności i sekularyzmu.

  Przewodniczący: Thierry Meyssan (Francja)
  Zastępcy przewodniczącego: Sandro Cruz (Peru), Issa El-Ayoubi (Liban)

  Organizacja powstała w 1994 roku ramach kampanii na rzecz wolności słowa, która zdaniem założycieli przedsięwzięcia została zagrożona wskutek nowych przepisów wprowadzonych do francuskiego kodeksu karnego. Po przeprowadzeniu kampanii stowarzyszenie zajęło się w badaniem ekstremalnych ruchów prawicowych i religijnych.

  ps Radio Głos Rosji i ten Thierry Meyssan to na tym portalu dwie popularne propagandowe Tuby. (chociaż nie tylko na tym portalu)
 • @Arjanek 09:00:48
  I jak tu później nie dawać ucha "agenturalności" portalu
 • @Autor/"Jesteśmy na początku Wielkich Zmian."
  .
  A jeśli ten "konflikt" jest ukartowany? Wystarczy spojrzeć jak całe towarzystwo z Wiejskiej staje sie nagle jednorodnym monolitem w sprawach zasadniczej wagi. Putin, jak prawie każdy inny monsz stanu wdycha chanukę. Nie zapominajmy też o roli, jaka odegrał w tzw katastrofie smolenskiej, ktora byla czescia demontazu polskiego wojska. A czy innaczej było za Stalina?
  Kissinger przewidział rychła likwidacje najważniejszego państwa, a on jest znanym "jasnowidzem". Oznacza to, ze te kilka milionow musi gdzieś znaleźć "schronienie". - Skuteczna hydra ma przynajmniej dwie glowy.
 • Dla świata lepiej by było oby Anglosasi ponieśli klęskę.
  Wynika to z modelów gospodarczych i co za tym idzie z tego co leży w interesie poszczególnych mocarstw.
  Rosja żyje głownie z eksportu surowców, Chiny z eksportu towarów, a z czego żyją Stany Zjednoczone?
  Otóż amerykańska gospodarka trzyma się jedynie na produkcji makulatury zwanej dolarem i wmawianiu światu, że jest to pieniądz. Dzięki temu, że dolar jest podstawową walutą świata jego emitenci mogą ciągnąć z całego świata rentę kolonialną poprzez np. kupno aktywów o realnej wartości (np. złoża czy akcje przedsiębiorstw) przynoszących realne zyski czy też na różnicy w oprocentowaniu (amerykańskie banki pożyczają od FEDu pieniądze na 0 czy 0,25% i pożyczają np. takiej Grecji na 6% - prosto, łatwo i przyjemnie zarobione pieniądze). Co z tego wynika?
  Jeśli żyjesz z eksportu towarów albo surowców w twoim interesie jest powszechny spokój i dobrobyt bo zależy Ci na tym aby był popyt na produkowane przez ciebie dobra. Jeżeli natomiast żyjesz z produkcji papierowego szmelcu to najlepsza jest niestabilność, im większy bajzel na świecie tym lepiej. Dlaczego? Po pierwsze: jeżeli świat płonie a ty siedzisz sobie spokojnie za oceanem to ten papierowy szmelc staje się bezpieczną finansową przystanią i nikomu do głowy nie przyjdzie aby ten stan rzeczy zmieniać ( np. przez masową wyprzedaż dolarów przez ludzi instytucje i państwa). Po drugie im większy bajzel tym większe ryzyko inwestowania a im większe ryzyko tym większe oprocentowanie - renta kolonialna staje się wtenczas o wiele większa.
 • @Cezary Bialik 09:09:31
  Autor pisze iż:
  Znaczne sumy pieniędzy zostały już doręczone wszystkim kandydatom opozycji w 30-tu rosyjskich miastach, a do Petersburga ściągnęło już co najmniej 50 tys. ukraińskich wichrzycieli, których trudno będzie odróżnić od uchodźców, zbiegłych ze wschodnich ziem Ukrainy. Większość z nich ma podwójne obywatelstwo.
  Więc. Zakazać, podwójnego obywatelstwa na najwyższych stanowiskach i sprawa sama się wyjaśni:)
 • @goodness 09:30:44
  //do Petersburga ściągnęło już co najmniej 50 tys. ukraińskich wichrzycieli, których trudno będzie odróżnić od uchodźców, zbiegłych ze wschodnich ziem Ukrainy. Większość z nich ma podwójne obywatelstwo.//


  Od 15 sierpnia Polska dopuszcza podwójne obywatelstwo. Zostały też uproszczone zasady jego przyznawania. To sprawiło, że Ukraińcy zaczęli zastanawiać się nad osiedleniem w naszym kraju - donosi "Rzeczpospolita".

  Chodzi przede wszystkim o tych, którzy legalnie pracują w Polsce. Według ostatnich szacunków takich osób jest w naszym kraju ok. 30 tys. Jednak Kijów obawia się, że Polska zacznie przyznawać swoje obywatelstwo również tym Ukraińcom, którzy pracują na czarno. A tych może być nawet 800 tys.
 • @Czartoryski 09:25:01
  Jest bardzo duże prawdopodobieństwo takiego scenariusza. Wybicie Ukraińców i Polaków stwarza wolną przestrzeń. Polaków wybija się już od 20 lat. Dalej się nam wmawia że jest nas 38mln a przecież tylko za samego Tuska wyjechało podobno ok 3mln Polaków. A przecież wyjeżdżali już wcześniej. Ilu Polaków dobiła pauperyzacja, służba zdrowia (a raczej jej brak), ilu popełniło samobójstwo z powodów ekonomicznych i braku perspektyw. Niektórzy szacują że osiągnęliśmy już powojenny pułap ok 28mln. Wskazywałyby na to ubytki ludzi w miastach i wsiach, średnio o ok 1/3 i tragiczny dla narodu wskaźnik demograficzny na poziomie ok 1,3.
 • @Mipot 09:29:59
  Nie w tym rzecz. Rzecz w kontroli dystrybucji ropy (60-70 procent obrotu denominowane jest w USD. czyli musisz rozliczać transakcje za ropę w dolarach. gdy chciał uciec od tego iracki Saddam, USA bez wahania usunęły Saddama, który godził w ich faktyczny monopol. Ku przestrodze , zatem nie było innych odważnych. Nawet Iran nie pozwolił sobie na taki manewr w rozliczeniach za ropę.
  Kontrola obrotów na rynku ropą jest substytutem "pokrycia" wartości dolara, a nie złoto.
  Sytuacja ta powoduje, ze osłabianie dolara jest najważniejszym mechanizmem subwencjonowania długu państwowego USA przez importerów ropy, którzy muszą wymieniać swoje aktywa na dolary. Czyli coraz więcej aktywów za taką samą ilość towaru nabytego w cenie wyrażonej w dolarach.
  To jest podstawowy lewar "welfare state" plus inicjowanie lokalnych konfliktów zbrojnych, a następnie sprzedaż broni przez amerykańskie koncerny zbrojeniowe do krajów uwikłanych w takie konflikty.
  Głównym towarem eksportowym USA, oprócz propagandy rodem z Hollywood, są wojny i zamachy stanu oraz dostawy broni z nimi związane.
  A także udzielanie kredytów na „odbudowę” zniszczonej wojnami infrastruktury.
  Tak to się kręci
 • @Jan Paweł 09:52:58
  Tak, depopulacje Polski załatwi demohgrafia, czyli opresyjene warunki ytowania dla większości populacji.
  Jest to realizowanie przez tutejsze władze kompradorskie załozenia systemowego z BŚ i MFW.
 • @lazarus 10:11:05
  Oczywiście petrodolar to bardzo ważny filar statusu dolara amerykańskiego podobnie jak to, że dolar to najważniejsza waluta rezerwowa. To są podstawy utrzymania tego statusu i USA będą ich bronić, bo alternatywą jest natychmiastowe bankructwo. Ja jednak skupiłem się nad tym jakie korzyści ciągnie z tego USA i co z tego dla świata wynika.
 • Autor
  Ładna fotka karabinu snajperskiego Barrett M82A1
 • @Arjanek 09:44:09
  Większość Polaków posiada pojedyncze obywatelstwo ma prawo gospodarza domu.

  Migracja była zawsze, lecz w większości państw gospodarze nie pozwalają swoim gościom, przestawiać mebli we własnym domu:)
 • @Mipot 09:29:59
  I to jest najbardziej realna ocena sytuacji geopolitycznej.
 • @Jan Paweł 09:52:58/ znaki
  .
  W polsko języcznej telawizji moda na bohaterów. Jakże na czasie!
  Ale co do ataku nuklearnego, to raczej nie tak zaraz.
  W czasie IIwojny gazety puściły plotkę, że japońska flota uderzy na Sydney i zwłaszcza ucierpia nadmorskie dzielnice. Padł strach i cenne posiadłości przeszły za bezcen w szemrane łapki. A jaki potencjał drzemie w Polsce!
 • @LordConqueror 12:40:08
  A na pewno przykręciła jakiś kurek?

  Bo mnie się wydaje, że to kolejny etap nakręcania antyrosyjskiej psychozy przez kłamstwa medialne.
 • @lazarus 13:07:26
  W UE też się nakręcili i będą z Rosją "konsultować" na temat nie istniejącej okoliczności przyrody
 • @Cezary Bialik 13:37:13
  Rosja "odcina" od zamówionej dostwy dziennej wielkośc rewersu dostarczanego przez Polske Ukrainie. Bo widocznie wielkość dostwa zamawiana wpodawanej wysokosci nie jest nam potrzebna.

  No i co nam pomoze UE?
 • @lazarus 14:02:20
  Oczywiście pułkownik Putin wie lepiej niż my ile gazu potrzebujemy.
  Generalnie wszystko lepiej wie i chyba tylko przez przeoczenie nie on ale Kopacza zostanie premierem
 • @Cezary Bialik 14:06:24
  Skoro oddajemy, to znaczy, ze go nie potrzebujemy.

  A ile oddajemy, to akurat wie.
 • .
  .
  Jak już nawet premier jedzie do roboty za granicę, to naprawdę nie jest dobrze.
 • -------- przedstawiam ! LORDA i jego azymut
  http://www.youtube.com/watch?v=j-PPYGsFZ3U
 • Mr. Lord_Conqueror 16:00:11
  .
  Tlumaczenie miejscowym ciemniakom o zagrozeniu niemiecko-rosyjskim jest bezcelowe . Sam widzisz w komentarzach , ze same lyse szwejo-trepy jada czkawka .Do tego personel pomocniczy jakies pojebane sanitariuszki . Ich zycie kreci sie dookola zoldu .
  Nigdy nie zrozumiesz bo nie sluzyles w marynarce i nie byles na obozie harcerskim w Orzyszu .
  Wiec tu masz filmowa ilustracje sytuacji 0.54 - 0.57 sekunda filmu i stanie sie swiatlosc :
  https://www.youtube.com/watch?v=PJM1oL39FOw
  A porucznik-aktorzyna Riccardo don Koalla i jego pedalska kserokopiarka ?
  Majac mözg , jaja i kregoslup wystarczy zagrac tak jak zrobila Islandia a nie wmawiac Polakom , ze futro z ruskiego misia bedzie dobrze lezalo na plecach .
  Widocznie poruczniczyna ruskiego tylko na ekranie laptopa widzial bo o wspölnej wödce moze tylko pomarzyc .
  Smutek chuja we wsi Glucha Dolna - Lord .
 • @Czartoryski 12:56:23
  Wyjątkowo ciekawe spostrzeżenie. Nie po to inwestowało się w media, żeby one teraz pracowały dla Polaków. A panikę to media już mają przecwiczoną w czasie tej słynnej audycji o najeździe marsjan na Ziemię:-)
  Zaś co do Polski, to jest to bardzo bogaty i piękny Kraj, tylko Polacy tego nie doceniają.
 • pani fretka 16:26:56
  .
  Bingo Gold Card UBS !
  Doszlismy do konkluzji w tej samej minucie .Pani aktywnosc byla jednak mocno ekspresyjno- agresywna wiec wyczerpany poddalem sie pierwszy a po 15 sekundach Pani glos rozbrzmial donosnie..
  8-)))
 • @Max von Stirlitz 16:40:36
  Chciałem coś fajnego napisać, ale mi sie nie chce :)
 • pan mania przepraszania 17:03:10
  .
  Ave Maniek,
  ksywka dziewczyny mocno wciagajaca nie tylko nosem , a jak dobrze wiesz :
  ---Nosek klamczuszek ...
  Wal smialo , w koncu gdyby nie my to porucznik-aktorzyna Riccardo don Koalla nadal bujalby sie po peryferiach zascianka a tak lajba LEON23 zaczyna plynac w kierunku miny morskiej marki Lexus 3.0 TDi .
  Kwestia czy Tobie sie chce czy nie chce to tylko fotka fretki i stanie sie...
  8-))))
  A co myslisz o puczu Armii Polskiej i rozwalce skurwysynöw ?
 • @Max von Stirlitz 17:12:25
  Puczu czego!? Taki "pucz" to by sie chyba nazywał "Noc generałów"...
 • @LordConqueror 17:32:22
  Ty już tak o ten Zachód sie nie martw, ty sie lepiej martw co my biedne sierotki poczniemy bez naszego "Słoneczka Peru" i "Klejnocika Nigru"...
 • Mr.Lord_Conqueror 16:43:47.CCTV Piotrköw Trybunalski Cela nr985
  .
  Watpie bys zrozumial ale gdyby byly jakies watpliwosci pytaj a bedzie Tobie odpowiedziane .
  *
  Ostatnia Wieczerza Chrystusa .
  Jezus spöznil sie na Ostatnia Wieczerze wchodzi do izby a tu halas , rozgardiasz , apostolowie pijani , kurwy walesaja sie niedbale , kapela zacina muzyczka Majteczki w kropeczki ho ho ho...
  Sielanka w typowym katolickim wydaniu imprezki kanapowej .
  Jezus podchodzi do najmniej pijanego Piotra i pyta :
  ---Skad mieliscie kase na to wszystko ?
  Piotr :
  ---Nie wiem , Judasz zalatwil .
 • @Max von Stirlitz 17:43:43
  "Secret Agent" Fretka jest ok i zawsze coś ciekawego ma na podorędziu...
 • pan mania przepraszania 17:52:49
  ,
  Wiem . IQ dziewcze ma spoko , nie wiem jak BMI .
  Nawet dawno dawno temu przepraszalem dziewczyne za jakis religiny klip z Jezusem .
  Moze teraz nieopatrznie zrozumiec czarny humor .Nigdy nie moglem pojac katoliköw dlaczego nie smieja sie z takich skeczy ?
  Okey .
  Wojskowa zmiana wladzy to selekcja a wsröd postsowieckiego zoldactwa nie ma chetnych pod sciane do rozwalki .Do tego wywiad , kontrwywiad .. Niemcy sa skuteczni i rezultaty sa widoczne .Prasa , portale , telewizja . Jak mozna tak dac sie dymac przez szkopöw-zakutych ?
 • @Max von Stirlitz 18:08:03
  Jak widać i słychać można, a co ciekawsze można sie jeszcze tym chwalic na lewo i prawo opowiadając że to "dyplomacja/polityka" etc...
 • @fretka 18:14:08
  Pracownik naukowy 'Arboria Institute" przesyła wyrazy szacunku i ukłony:)
  https://www.youtube.com/watch?v=vQS3IaR1NVU
 • @Arjanek 09:00:48
  Tu nie chodzi o ucha,,ale o rozumek:-)))
  A pan Opara oparl swoje wywody na zalozeniu, ze ludzie rozum maja- bo nie bydlatka:-)))
  Dzieki za przedstawienie tego ogladu spraw, jak zrobil to Thierry Meyssan.
  Nie wane czy Thierry jest ogolony czy nie, co nosi na glowie, badz w portalach..wazne to co pisze... i do tego odniosl sie pan Ryszard.
  Mozna sie z tym niezgadzac..dyskutowac..ale bez tego typu podsrywanek..ze Thiery to Putanista..bo emmpstrem bzdremmm
 • @Max von Stirlitz 15:26:47/ oj niedobrze, niedobrze!
  .
  Ale dobrze, że wyjechał. Szkoda, że sam.
 • -----------NWO już nadeszło
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-elektroniczny-konclagier-elektroniczny-paszport-2014-09
 • @Czartoryski 22:01:54
  Z całym szacunkiem, ale polemizowałbym z tym "wyjechał", raczej został "ewakuowany"...
  Ps. Reszte pominę milczeniem bo mam zamiar sie wyspać...
 • @interesariusz z PL 08:33:31
  Normali Ukraincy...tzn rodzice tych dzieci???

  https://www.youtube.com/watch?v=yKfJnRBlLfM
 • @mania przepraszania 22:15:17/"...raczej został "ewakuowany"..."
  .
  Nie można uciec przed niczym - wherever you go, there you are!

  Ale kto głupi niech się cieszy.
 • @Kodiak 11:30:20
  Panie Kodiak,

  Nie wiem kto to jest Pan Thierry Meyssan. Nie wiem co sobą reprezentuje. Pierwszy raz w ogóle usłyszałem jego nazwisko.

  Natomiast, zaciekawiło mnie to co napisał (znajomy z USA, którego bardzo cenię -przysłał mi ten).

  Wydaje mi się, że artykuł jest ciekawy i w wielu kwestiach zgodny z moim postrzeganiem obecnej rzeczywistości. Dlatego też postanowiłem w jakimś stopniu przedstawić te poglądy. (jako pewien punkt widzenia).

  Jeżeli w czymkolwiek Pana uraziłem - przepraszam.

  Pozdrawiam
 • @LordConqueror 12:05:49
  Szanowny Panie Lordzie,

  Nie bardzo rozumiem czasem o czym w ogóle Pan pisze.
  Chyba muszę pójść na jakieś studia albo ukończyć kursy wiedzy wyższej ale też tajemnej.

  Może Pan by mi coś doradził - bo jakoś nie wiem co z tym moim umysłem i rozumieniem świata mam zrobić - aby dorównać JWP Lordowi.

  Pozdrawiam
 • @LordConqueror 12:24:22
  Witam Pana,

  Odpisałem już na te komentarze Panu Kodiakowi. Proszę przeczytać wyżej.

  Czekam na rady - co dalej mam zrobić, ze swoimi brakami umysłowymi ale nie tylko.

  Pozdrawiam
 • @LordConqueror 12:40:08
  Panie Lordzie,

  Ano właśnie - Rosja przykręciła kurek Polsce jako ostrzeżenie.
  Winę za to ponoszą Polscy politycy, którzy (wszyscy jak jeden mąż) nie rozumieją jak należy z Rosja gadać. Powtarzają głupoty UE Niemiec, która oczywiście nie reprezentuje i nigdy nie będzie reprezentowała interesów Polskiej Racji Stanu. Takie mamy realia.

  Ciekawe jak i za co będzie ogrzewać się Ukraina - kiedy nadejdzie zima.
  A zapowiadają ostrą zimę tego roku.

  Zapewne wszyscy wyjdą na Majdan i rozpalą ogniska - albo zaczną emigrować do ciepłych krajów.

  Aby do wiosny. Szkoda, że lato jest takie krótkie.
 • Trafna ocena sytuacji
  Tak tylko mogę podsumować Pański artykuł. Osobiście trzymam kciuki za trzeźwość osądu prezydenta Putina gdyż od tego zależy rozwój sytuacji . Jak dotąd jego nieszablonowe działania zaskoczyły i zbiły z tropu amerykańskich podżegaczy wojennych. Wyważone i rozsądne wypowiedzi i działania władz Rosji powodują z jednej strony wytrącanie propagandowej broni judeo-anglosaskim banksterom a z drugiej wzrost świadomości zagrożenia w społeczeństwach zachodu (czego przykładem jestem ja sam - jeszcze rok temu gdyby ktoś powiedział , że będę "kibicował Putinowi i jego drużynie " roześmiałbym się w głos).
  Pozdrawiam
 • @LordConqueror 14:57:30
  Dyskretnie nie podali, że głównym powodem ostatniego spadku zysku Gazpromu są ogromne inwestycje w rurociągi przesyłowe do Chin i budowę terminalu gazu skroplonego na wybrzeżu pacyficznym . A zysk to przecież przychód pomniejszony o koszty. Taki tam detal...
 • Pan Ryszard Opara 11:22:42.. CCTV Marlbork
  Oooo Riccardo don Koalla , zebym zryzal.

  Witam Waszmosci,

  Trollem Lordem-wiesniakiem prosze sie nie przejmowac , to nawiedzony koles makaronem Konieczny , wizja miedzymorza i zardzewiala szabelka .
  Notki wyrazne nabieraja patriotycznego tonu i badawczej analizy geopolitycznej vide kolezka kochajacy inaczej z Francji .
  Ja widze wyrazna progresje w kasynie_Leon23 Panskiej dzialalnosci publicystycznej .
  Gratuluje zakupu klubu pilkarskiego KS Grajdolek LEON23 i awansu do Ligi wirtualnej Polskiej .
  Pöltorej duzej banki kibicöw miesiecznie na poczatek - noooo cienko i przydalby sie jakies transfery zawodowcöw . Granie schematami , brak rasowych napastniköw , pomoc szwankuje . Sam Franz Cesarz niewiele zdziala przy krötkiej lawce rezerwowej .
  Mysle , ze zawodowe kontrakty i stanie sie swiatlosc na poziomie 3-5 duzych baniek.

  Darz bör don Koalla ! - 12.01

  Max Otto von Stirlitz .
 • @LordConqueror 12:12:12
  Jak już pisałem zysk to przychód pomniejszony o koszty. Czyżby przychody z Europy się zmniejszyły? Oczywiście odpadła Ukraina, która i tak nie płaciła, ale nie zanotowano tendencji obniżania zakupów ze strony Eurosojuza czy innych partnerów europejskich , a raczej odwrotnie - spodziewane kłopoty z zimowym zaopatrzeniem spowodowały większe zakupy w okresie letnim w celu wypełnienia magazynów. Wahania ceny gazu również nie usprawiedliwiają tak znacznego (41%) spadku zysku. Pozostają więc koszty jako czynnik obniżający zysk. No jest jeszcze ewentualność , że ten raport jest bytem propagandowym....
 • @Kodiak 23:00:10
  Drogi panie Kodiak..to znaczy, ze jesli jakis facet dziwnie wygladajcy w obcislych porteczkach, z makijazem..zacznie wolac ....uciekajcie pali sie...Pan nie poslucha pedala??? i zajmie sie pan.... i spokojnie bedzie palic????
  Widzi pan- pani Sarah byla bardzo szczesliwa w malzenstwie gdyby nie jeden maly szkopul..No wlasnei troche za maly...
  Ale wyczytal,a ze pan doktor Gantz z male robi duze, szybko, tanio i pewnie...
  Czeka na swego meza niecierpliwie , juz pozno ..nagle wali cos straszliwie w drzwi az te skacza w zawiasach...Podbiega i przerazona wola...
  - Boze..KTo to puka????...... i nagle slyszy znajomy glos meza:
  - _ Ujjj Sarah ty nie pytaj kto... tylko czym.....
  Uczmy sie na malych przyjkladach panie Kodiak:-)))
 • @LordConqueror 13:24:35
  Mi Lord....przeczytalem kilka panskich dewagacyj..i przyznam dzialaja orzezwiajaco. Pozwol panie,, ze skracajac sprowadze to do wspolnego mianownika:
  Tzn..jesli w naszym malzenstwie widzimy wystajace spod pierzyny nogi, i wylazac spod pierzyny ,w srodku nocy, dla pewnosci liczymy je....tzn zony nogi i moje nogi....to mozemy spokojnie spac?????..i to bez zwyczjaoweho drapania sie w miejsce stalego swiadu????
 • @LordConqueror 18:37:27
  NO..... to po co pan zabierasz normalnym ludziom czas... Mi Lord???
  Szarade jest dla ludzie w miare normalne:-))) takie co spia pod pierzyna i przewaznie swedzi je w to same swedzace....no i radze, jak sie drapac:-))
  Osobiscie to ja nie moge drapac panskie swedzace...bo mnie posadza:-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031