Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Polska Papugą Narodów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Największą tragedią Rzeczpospolitej jest fakt, że krajem zarządzają od wieków, z niewielkimi przerwami - właściwie od czasów upadku dynastii Jagiellonów - ludzie, którzy nie są Polakami...

i siłą rzeczy reprezentują obce interesy. Albo durnie i matoły, które reprezentują własne interesy.
 
To dlatego w XVIII wieku, Królestwo utraciło niepodległość a sąsiedzi dokonali rozbiorów kraju. To dlatego też po IIWŚ, przyszłość RP ustaliły w Jałcie obce mocarstwa (ZSRR i Alianci) – wbrew interesom naszego Narodu. 
 
Oczywiście winę (i karę), za taki stan rzeczy, ponosi Naród - Polacy, którzy do tego dopuszczają albo wyrażają zgodę (swoją biernością). To fakt oczywisty: Polacy historycznie nie potrafią dbać o interesy własnego kraju. To też bardzo dziwne, bo przecież jesteśmy wyjątkowo zdolnym i przedsiębiorczym narodem. Głównym powodem upadku Polski (za każdym razem), jest fakt, że Polacy nigdy nie potrafili działać razem w zgodzie - w dobrze rozumianym interesie narodowym. Historia się teraz dokładnie powtarza.
 
Polska obecnie zarządzają albo nie Polacy albo matoły i kompletni nieudacznicy - karierowicze, którzy traktują politykę, nie jako służbę dla kraju ale jako sposób na życie. To musi doprowadzi wkrótce do kolejnego upadku RP. Przecież polityka to sztuka robienia interesów dla własnego kraju – kraju, który się reprezentuje.
 
Rewolucja i kryzys na Ukrainie, zostały sprowokowane, aby osłabić i docelowo zniszczyć Rosję. Ale każdy taki „polityczny kij” ma też dwa końce. Historia, więc przypadkowo stworzyła Polsce wyjątkową okazję do odbudowy swojej należnej pozycji w Europie, na świecie.
 
A co robią wszyscy (prawie bez wyjątku) Polsce politycy: partii rządzącej i opozycji? Oni klepią i powtarzają na wyścigi, rozmaite brednie, na użytek obcych interesów.
Pan Prezydent, Premier Lider opozycji – wszyscy jak jeden mąż krytykują wygranych a wspierają bankrutów. To przecież kompletny brak zrozumienia interesów Polskiej Racji Stanu.
 
A przecież to własnie Polska, z bardzo wielu powodów, powinna urządzić konferencję pokojową – doprowadzić do rozmów pokojowych, rozwiązania konfliktu - pomiędzy Rosją i Ukrainą.
To właśnie Polska ma największy w tym interes i racje historyczne.
 
Tymczasem robi to Prezydent Łukaszenka i Białoruś. W rezultacie braku właściwych inicjatyw polskich polityków – nasz kraj jest już całkowicie i tylko biernym obserwatorem konfliktu. To kompletny absurd polityczny.
 
Co robią „Polscy politycy”? Zastanawiają się czy sprzedać Ukrainie broń, swoje ostatnie naboje. A kiedy konflikt przeniesie się na teren naszego kraju – będziemy walczyć mieczami oraz łukami. Jako partyzanci. Bo przecież My Polacy, już nie mamy broni ani wojska.
 
Panowie Politycy! Obudźcie się!
Zacznjcie wreszcie działać w interesie Polskiej Racji Stanu albo odejdźcie do lamusa historii.
Wiem, że tego nie zrobicie – a zobojętniały i ogłupiony przez was Naród – też nic nie zrobi.
 
W Polsce jest brak lidera i elit politycznych na miarę czasów.
 
Dlatego - Polska pozostanie Papugą Narodów i wkrótce upadnie. Teraz już na zawsze.


 

KOMENTARZE

 • Ostre słowa ale w pełni uzasadnione.
  Zawsze mącili u nas sprzedawczykowie i dbający o własne interesy. Każdego króla, który chciał silnej władzy wyklęto, wypędzono. Bolesław Szczodry, Władysław Wygnaniec. Cały czas dbano o to, by Polska była słaba, załatwiano własne interesy jak Jezuici i kościół Unicki, przez co utraciliśmy Ukrainę. Dziś też mamy paradę sprzedawczyków i załatwiaczy własnych interesów w sejmie, samorządach, parlamencie Unii. Usta pełne frazesów o patriotyzmie. Przed wyborami mądrzeją, zaczynają bardzo myśleć o Polakach, Kaczyński już od miesiąca "bardzo mądry", Tusk właśnie zaczyna "mądrzeć" już naobiecywał emerytom, urzędnikom. A po wyborach znowu amnezja, nie mogą sobie niczego przypomnieć, co przed wyborami naobiecywali.
 • @T-Rex 10:33:43
  Jak to miło Pana widzieć - po dłuższej nieobecności.
  Mam nadzieję na stałą współpracę i że będzie Pan stałym gościem.

  Dziękuje za komentarze. Trudno się z nimi nie zgodzić.
  Każdy jest kowalem swojego losu. I Polacy indywidualnie dają sobie doskonale radę - chociaż często brak im dyscypliny i wytrwałości.

  Natomiast nie potrafią działać grupowo - w interesie społeczności, Narodu.
  I to jest moim zdaniem wielki dramat - który źle się skończy dla Polski.

  Ale być może, dla wielu to nieważne.
  Być może większość Polaków ma kwestie Polskiej Racji Stanu - gdzieś....
 • Drogi autorze
  Pisze Pan "Rewolucja i kryzys na Ukrainie,zostały sprowokowane,aby osłabić i docelowo zniszczyć Rosję".
  W jakim celu był czy jest wznik czy proklamacja Donieckiej Republiki Ludowej .
  Przewodniczący Rady Najwyższej DRL Denis Puszylin ogłosił ,że jest projekt nacjonalizacji majątków oligarchów.Wiadomo,ze najbogatszy ukrainiec Rinat Achmet z tego projektu się wycofał.Wiadomo że inny oligarcha Ihor Kołomojski wspiera tą rebelie -powstanie.Teraz można zadać sobie pytanie czy Putinowi śni się by ten proces nacjonalizacji zaczął przebiegać w jego kraju?Czy dla tego experymentu wybrał Ukrainę? Czy by to zniszczyło Rosję czy wręcz umocniło?
  Tu jest największa niewiadoma, jaki jest zamysł Putina?
  Napewno kraje Zachodnie ,jak Polska a raczej polscy magnaci finansowi są przeciwni temu biegu wydarzeń.
 • @dalmichal 11:49:30
  Kołomojski wspiera "separatystów"? Coś się chyba panu pomieszało;
  http://swiat.newsweek.pl/ihor-kolomojski-krol-przelewow-idzie-na-wojne-newsweek-pl,artykuly,285762,1.html
  http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-mur-na-granicy-ukrainsko-rosyjskiej,nId,1442316
 • @dalmichal 11:49:30
  Szanowny Panie,

  Ihor Kołomojski wspiera głównie samego siebie - robi własne interesy.
  Jak to wszystko dla niego i innych oligarchów się zakończy - czas pokaże.

  Ukraina nie ma żadnych szans jako państwo całkowicie niezależne. To kraj, który zawsze był w stanie wojny, całkowicie zróżnicowany, brak właściwie jednolitego narodu i czynników "państwowotwórczych".

  Rosja nie może sobie "odpuścić", przegrać Ukrainy bo to jest całkowicie sprzeczne z ich racją stanu - mogłoby też zapoczątkować upadek Rosji.

  Każda rewolucja przechodzi różne etapy stadia a jej ostateczny wynik jest czasem zbiegiem okoliczności historycznych.

  Natomiast Polska i nasi wszyscy politycy robi błąd za błędem. Popierają interesy UE Niemiec i USA - całkowicie niezgodne z Polską Racją Stanu.
  Antagonizują coraz bardziej wygraną Rosję a popierają bankruta.

  Polska nigdy nie powinna "odpuścić" ani zrezygnować z roszczeń wobec Ukrainy. Przecież duża część Ukrainy była Polska - (moja rodzina też stamtąd pochodzi) - i w przyszłości mam nadzieję tak się stanie.

  Nadarza się wielka historyczna szansa dla Polski (jakiekolwiek były tego przyczyny) - a nasze miernoty polityczne, które nigdy nie powinny być reprezentantami Narodu - tę wielką szansę beznadziejnie marnują.

  Polska musi (powinna być) jednym z głównych rozgrywających albo przynajmniej mediatorem tego konfliktu.
  To jest właśnie Polska Racja Stanu.
 • @Atanatari 13:49:14
  Szanowny Panie,

  Nawet jeżeli Jagiellonowie byli pochodzenia litewskiego ale większość rodziła się w Polsce i reprezentowała interesy głównie Polskie. Oczywiście Litwa zawsze była dla nich ważna, choćby ze względów dynastycznych ale Oni dobrze wiedzieli, że najważniejsza dla ich przyszłości (i Litwy) - jest Korona.

  A ponieważ byli dynastią, która rządziła Koroną - uważam ich za Polaków.

  Byłem wiele razy na Litwie. Czułem się tam dużo bardziej Polakiem niż np we Wrocławiu czy Szczecinie.

  A czy sądzi Pan, że Wilno, Grodno nie są polskimi miastami? Tak samo jak Lwów - i wiele innych miast choć to obecnie Litwa czy Ukraina.

  A czy nie sądzi Pan, że Litwa, Białoruś oraz część Zachodniej Ukrainy - powinny stanowić wspólnotę, jeden kraj lub jakąś formę federacji?

  Ja tak uważam i mam wielką nadzieję, że takiego właśnie historycznego połączenia - dożyję.
 • Mr. Lord_Conqueror 15:28:07
  .
  Jaki ????
  Notka poza frazesami nie zawiera zadnych istotnych informacji tylko bla bla bla o winie i karze niesmiertelnego Narodu Polski .
  Nie ma winnych obecnego stanu panstwa Polski , NIKT nie jest temu winny tylko oczywiscie Polacy i w dodatku obywatele niepolskiego pochodzenia . Zadnych imion , nazwisk , pseudonimöw operacyjnych etc .
  Zadnego ataku np. na Pietaka ksywa Piotrus Pan czy bramkarzyne z jasla Glowizne wywlekajac jego pozamalzenski romans z masazystka klubowa Dzoanna Flaj czy awans w drabinie spolecznej za kase .
  Cisza .
  Typowa 183 notka zachowawcza by nie podpasc w Akwarium bo co ja biedny zrobie jak prad odlacza ?
  Tylko Wladek Jagiello jest winny , ze po Grunwaldzie w 1410 nie zdobyl Malborka bo chlopaki pili przez dwa tygodnie cieszac sie zwyciestwem .
  *
  Jaki nadporucznik ???
  Po wyjsciu z Lochu za kaucja od wielebnego sedziego Vhuj van Stefana , latajacego Polaka w Amsterdamie , porucznik-aktorzyna Riccardo don Koalla udal sie na wypoczynek do tajemniczej hacjendy skad pod batuta rezysera kina akcji Geniusa van Hrabeckiego nakrecil film reklamowy o rekrutacji do zaplecza kasyna_Leon23 .
  Moze zatrudnimy sie jako zawodowi blogerzy aka kelnerzy ???
  Klaka jest darmowa, nie to co u napletka igora Jelenia janke GmbH .
  Ahojjj lajbo LEON23...toniemy z godnosciom osobistom ..

  P.s. Möwilem , zadnych wlasnych pomyslöw z leszczami.
  8-)))
 • ----------- o matce boskiej w klapie --a MÓZG POLSKI gdzie ???
  http://www.youtube.com/watch?v=JpLKTi7k6y8
 • @oleg 18:06:47
  paziem
  24 Sierpień 2014 o 15:16

  Pan T.D powyższym tekstem osiągnął niemal apogeum dekonspiracji i śmieszności. Może to już nie pisze on sam, a np. jego wnuczek, bo tyleż w tym tekście naiwności, co tzw. telewizyjnej prawdy ostatniego ćwierćwiecza? Ale Polska, to nie jest kraj dla półgłówków i półinteligentów, nawet dla tych, którym wydaje się, że umieją robić tanie filmy , i że współczesna Ukraina, to bogaty kraj- bogatszy od Polski, że wybory są wolne i demokratyczne, a największym osiągnięciem rządu jest „zahamowanie” sprzedaży dopalaczy ( choć jak mówią statystyki, a nie dkomania, sprzedaż dopalaczy wzrasta w Polsce).
  Sarmato, kończ waść, wstydu oszczędź !
 • Mr. Lord_Conqueror 18:36:51
  .
  Zapomnij Lord .
  Ja zyje , zyje Polska .
 • @LordConqueror 19:24:54
  Excusez-moi, drogi "łołdzie", al e to było, "l'État c'est moi", czyli "Państwo to ja"...
 • Mr. Lord_Conqueror . CCTV Berlin
  .
  Jeśli dasz człowiekowi choremu na Alzheimera rybę, nakarmisz go na jeden dzień. Jeśli nauczysz go łowić ryby, nakarmisz go na jeden dzień.
 • pan mania przepraszania 19:35:13
  .
  Złapał facet złotą rybkę. Ta, jak to złote rybki mają w zwyczaju, obiecała mu spełnienie życzenia w zamian za uwolnienie. Facet zażyczył sobie zostać księciem. Rybka zaklaskała w płetwy, pociemniało. Gość otwiera oczy i widzi, że leży w ogromnym łożu, w przepięknie urządzonej komnacie. Przeciąga się z myślą o czekających go przyjemnościach, gdy naraz do komnaty wchodzi małżonka i wita go słowami:
  --- Zbudź się Ferdynandzie, jedziemy do Sarajewa.
 • Mr. LordConqueror 19:58:54
  .
  Idzie Obama, Putin i Tusk. Nagle widzą przed sobą ukrzyżowanego Chrystusa. Obama pyta:
  - Jezu, dlaczego mam w życiu szczęście?
  - Masz szczęście, bo jesteś przywódcą państwa z najmocniejszą ekonomią, rozwiniętą demokracją i szczęśliwym narodem.
  Putin :
  - Jezu, dlaczego mam w życiu szczęście?
  - Masz szczęście, bo masz szansę stworzyć kraj z silną ekonomią, rozwiniętą demokracją i szczęśliwym narodem.
  Tusk :
  - Jezu, a dlaczego ja mam w życiu szczęście?
  - Ty masz chuju szczęście, że ja mam teraz ręce przybite.
 • Mr. Lord_Conqueror 20:35:40.CET
  .
  Arabski biznesplan:
  1. Wydać miliony na ostrzał Tel-Awiwu rakietami.
  2. Remontować żydowskie domy po 10 szekli za godzinę.
 • Mr. Lord_Conqueror 20:44:16
  .
  Tu masz odpowiedz :
  Jeszcze nigdy tak wielu nie zapierdalało tak wiele za tak niewiele na tak niewielu.
 • T-Rex 20:59:37
  .
  Tyle sie dobry czlowieku napisales i co z tego wynika bo nie wiem ?
  Wkleiles leszcza , cytaty etc. i co :
  ---Jajco ! - jak napisal poeta anal_fabeta .
 • P.s.
  .
  ---Jeżeli żyd poderżnie gardło muzułmaninowi to truchło jest koszerne czy halal?
 • Mr. Lord_Conqueror 21:13:21
  .
  Kolezka Marc Bolan wpadl kontrolnie by powiadomic bioracych trolli w dyskursie , ze jestesmy goscinnie i goscina moze ( sic! ) dobiec konca .
  A czy ma racje czy jej nie ma nie stanowi .
  https://www.youtube.com/watch?v=Xgcxd9wtXUE
 • Mr. LordConqueror 21:14:14
  .
  To pytanie do Araba z poderznietym gradlem ?
  Noo nie wiem...mam mieszane uczucia ..
  8-)
 • T-Rex 21:13:28
  .
  Marc ,
  bledna analiza , nie widziales kwietniowej 70-tki Gerharda w Petersburgu ?
  Poczytaj najlepiej w oryginale i pomysl .Pakt Trüpin & Makrel obowiazuje .
  Natchnienie :
  https://www.youtube.com/watch?v=IV4IjHz2yIo
 • @Max von Stirlitz 21:33:31
  O rybce juz słyszałem : )) Ale Arab z poderżniety gardłem za to że nie rozróżniał kosher od halal był lepszy : ))))
  Ps. Takie "rzeczy" to tylko nasz "bezcenny łołd"...
 • Mr. Lord_Conqueror 21:40:46 CCTV Pekin
  --- Wyobraź sobie, że Scarlett Johansson robi ci loda. Delikatnie go liże, jednocześnie masując jajka i patrząc ci w oczy. Jak myślisz, jak długo byś wytrzymał? -pomyslal Stirlitz
  --- Daj mi chusteczkę… - skonstatowal rozanielony Müller .
 • @LordConqueror 21:40:46
  No nareszcie cos sensownego. Oczywiście że jakaś musi być, a najlepsza będzie z banderowcami wywiezionymi przez HARREGO PUTINA nawet do Hogwartu, czy innej syberyjskiej nibylandii i z zagwarantowanymi prawami mniejszości narodowych, na których to straży powinny stać wspólnie Polska, Węgry, Słowacja i Rumunia...
 • @LordConqueror 21:47:27
  To przez ten francuski "er' mi nie wychodzi...
 • @LordConqueror 21:14:14
  "kosher i halal to chyba jedno i to samo?"

  Nie to nie to samo. Wszystko co jest kosher jest halal, ale nie wszystko co jest halal jest kosher. :)
 • @LordConqueror 21:56:02
  No, no tylko mi tu bez rynsztoka, poziom masz trzymać szlachciuro :))) Pochodzenie wymaga...
 • Mr. LordConqueror 21:56:02
  .
  8-))))))))))))))))))))))))))))
  Bingo Gold Card UBS !
  Bycie koneserem Whisky jest jak bycie księdzem. Wiesz, że powinieneś spróbować starszych, ale to co jest w twoim zasięgu ma maksymalnie 12 lat.
 • @LordConqueror 22:01:56
  I chwała Bogu! Od tego są nasze (nie)rządy od 25 lat :-)
 • Mr. Lord_Conqueror 22:05:29
  .
  Popros Klacz Lotna , swietnie tlumaczy dowcipy , powinna Tobie pomöc w zrozumieniu.
  Dziewczyna jest bystra wiec lekki umizg i 100% szansy na wygrana.
  Z zacierem na czarnych myszach to byl DOWCIP ...czarny , chamski humor .
  8-)
  A gdzie jest Marc z europejskimi wstawkami kierowalnymi na sedno tarczy ?
 • @Max von Stirlitz 22:12:50
  "Children of the Revolution"????
 • Mr. Lord_Conqueror 22:17:23
  .
  Gestapowiec Müller przychodzi do Natashy Rostovej z wizytą.
  - Natasha, właśnie wymyśliłem nową pozycję – nazwałem ją " pozycją na bobra”. Chodż na schody.
  Gestapowiec i Natasha przechodzą na schody, Müller ustawia Natashę na czworakach.
  - Standartenführer, ja to znam. To jest “na raka”.
  - Nie Natasha, w tej pozycji będziesz gryźć poręcz.
 • pan mania przepraszania 22:21:01
  .
  Nie möw, ze nie znales...
  8-)
 • @Max von Stirlitz 22:29:45
  Jak to nie, jak tak :)) TYlko cały czas myślałem co za "Marc" do cho.ery, a potem patrzę "T-Rex" i wszystko jasne :))))
 • pan mania przepraszania 22:33:06
  .
  Wiedzialem,ze nie zawiode sie na Twojej inteligencji .
 • @Max von Stirlitz 22:39:44
  Procek jeszcze reaguje...
 • pan mania przepraszania 22:46:55
  .
  Jasne i tak trzymaj .
  To jest tak jak z bezsennoscia .
  - Hej. I jak twoja bezsenność?
  - Byłem u lekarza.
  - I co zalecił?
  - Walnąć sobie pięćdziesiątkę przed snem.
  - I co? Pomaga?
  - Pewnie. Wczoraj kładłem się osiem razy.
 • T-Rex alias Marc Bolan 02:48:20
  .
  Bzdury jak siurdak kundla Bulla komoruskiego. Socjotechniczny belkot bez wiedzy i rzetelnych informacji .
  Drogi parch Bronislaw ,ktöry zginal w kontrolowanym wypadku samochodowym, asystentka przezyla z niesmakiem w ustach , byl zdrajca i w normalnych warunkach istnienia panstwa Polski trafilby pod mur za zdrade stanu o ktörej tak ciagle pisze porucznik-aktorzyna Riccardo don Koalla .
  https://www.youtube.com/watch?v=TvrsOQmuO2M
  O szwabaach masz zielone pojecie dlugie i nudne jak rolka papieru toaletowego .
  Polska nie ma i nigdy nie bedzie miala ZADNEGO partnera w Europie.
  Ilustracja do rozwiazania problemöw to mysl Franza Fiszera :
  Fiszer: Nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750000 szubrawców.
  Na to ktoś zauważa sceptycznie: Czy myślisz, że jest aż 750000 szubrawców?
  Fiszer: Nic nie szkodzi. W razie czego dobierzemy z uczciwych.
 • Mr. Lord_Conqueror 22:36:12
  .
  ---Tlumaczenie dowcipöw tepemu gestapowcowi Müllerowi to ponure zajecie - pomyslal Stirlitz przesuwajac stöl z Natasha blizej poreczy .
 • T-Rex 02:48:20
  .
  A tak konczy pan Janeczek cud Pospiech podskakiwanie i obsikiwanie metaforyczne pamieci Drogiego parcha Bronislawa :
  https://www.youtube.com/watch?v=Pn1NNgGGisc
  Poszukaj wypowiedzi o profesorku Sławomira Cenckiewicza w sieci a stanie sie swiatlosc .
  --- Tej historii nie przyjmie nawet papier a co dopiero klawiatura .
  Rozwalenie szyby w Akwarium to mozolna , zdysyplinowana praca wyselekcjonowanej EKIPY poparta money a nie mrzonki o bzdurach jakich bez liku na tablicy informacyjnej kasyna_Leon23 w pospolitym ruszeniu blogeröw czyli koreanskim pierdoleniu w bambus .
 • @oleg 18:06:47
  Szanowny Panie,

  Bardzo dobry i rozważny komentarz. Dziękuję.
  Właśnie tak powinniśmy rozmawiać - co w dalszym etapie może doprowadzić do współpracy.

  Federacja Słowian - SŁOWIANIA - to też bardzo dobry pomysł.
  Pisałem zresztą na ten temat podobnie wiele razy. (W Nowym Ekranie)

  Być może kiedyś, może jeszcze za naszego życia - to się zrealizuje.
  Potrzeba jest woli, stabilności politycznej oraz zgody w działaniach.
 • @Max von Stirlitz 08:00:13
  Szanowny Panie Max, Panie Lord i S-ka,

  Uprzejmie proszę, raz jeszcze - po raz kolejny, nie wiem już który - proszę nie robić sobie żartów z poważnych tematów.

  Ja rozumiem, mój poziom pisania i rozumowania - jest dla Was Panowie - nie do zaakceptowania, nie zrozumiały. Być może naiwny czy śmiechu warty.

  Proszę więc po raz ostatni - zachować umiar w dyskusji i zachować kulturę języka wypowiedzi.
  Mnie bardzo zależy abyście uczestniczyli w dyskusji na naszym portalu.
  Nawet jeżeli macie całkowicie odrębną opinię.
  Ale proszę to robić na temat i zgodnie z regulaminem.

  Jeżeli, moje uprzejme prośby zostaną przez Was Panowie - zignorowane, informuję, że niestety będę musiał zablokować (zgodnie z regulaminem) - wasz udział w dyskusji.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • Mr. Lord_Conqueror alias Wazelina
  .
  Szanowny Panie Wazelina ,


  Proszę nie umieszczać mnie w jednym worku(sic!) z porucznikiem-aktorzyna Riccardo don Koalla i S-ka. Moja twórczość jest oryginalna i odróżniająca się od reszty tego hmmmm doborowego towarzystwa.
  Jestem First Class Master w robieniu procy z bambusa w oparciu o wentyle rowerowe , czerwone rzecz jasna .

  Piszę całkiem na temat, do którego powracam co i rusz w pozornym chaosie koreanskiego pierdolenia w bambus jak bambus juz w wodzie i moczy sie ( sic!) do eksperymentalnej tajnej produkcji .

  Dałem Panu link geopolityczny zwany leszczem sinobrodym wraz z czerpakiem na ryby , to powinno tymczasowo wystarczyc do polowu mysli .

  Proszę się nie martwić, Polska nie zginęła i nie zginie. Zginie najwyżej ruska agentura ostrzelana notkami swiatowej slawy krespondenta Ernesta ad Novum co wszystkim uczciwym ludziom wyjdzie na zdrowie szczegölnie po powrocie z imprezki wojtasowej .
  .
  Rosja powinna okroić Ukrainę z konfitur robionych przez babcie pana Wladeczka tego co ma fabryke proc pod Radomskiem . Niech sobie Wladeczek przyłączy Noworosję do sieci sprzedazy wysylkowiej Made in Radomsko . Problem w tym, że imperializm pana Wladeczka nie zna umiaru i dlatego należy go zawczasu powstrzymywac .
  Detox i wszystko jasne .
  .
  Serdecznie pozdrawiam.

  Pan Wladeczek z Radomska .
 • Pan Ryszard Opara 10:27:10
  .
  Szanowny Panie Opara ,

  Jestem zdumiony , niepocieszony i niezrozumialy w Panskiej nieslusznej ocenie niewatpliwie trafnej . Nie robie sobie jaj bo nie jestem berlinskim strusiem z dworca ZOO na blogu wielce Szanownego Pana .
  Notka jest swietna , przejrzysta , klarowna i w krötkich zolnierskich slowach trafia w sedno tarczy rakietowej problemu polityki polskiej na przelomie wieköw czyli 1410 - 2014 .
  Autor czyli Pan metafizycznie przeobrazil slowa w mysli i zrecznie ujal zagadnienie w zagadnieniu trafiajac puenta badz pointa w istote zabagnionego srodowiska politycznego , spolecznego i kulturalnego obecnej jakze pieknej epoki zlotej jesieni upadku Polski 2014 .
  Szanuje Panskie rycerskie zrywy naprawy Rzeczpospolitej i pozostaje w nadziei , ze portal NEon24 pozostanie wiodacym w wirtualnym rytmie patriotycznego uniesienia .
  .
  Darz bör !
  .
  P.o. Pan Wladeczek z Radomska , Number One Proca Ltd.- Prezes .
 • Mr. LordConqueror 13:19:44
  .
  Zglos sie do Klaczy Lotna , dziewczyna jest IQ> 159 to wytlumaczy Tobie co pan Wladeczek mial na mysli .
  Nie kumasz bazy , jak zwykle , odwracajac zdania .
  Yeahhhhhh...
  Kwestia Ukrainy jest poza polskim zasiegiem polityki i madrzenie sie lokalne nie ma zadnego znaczenia .
  Pulkownik Trupin wraz z piekna Andzella von Makrel rozegraja na Ukrainie mecz i padnie remis
  Niemcy 1 - Rosja 1 .
 • @Max von Stirlitz 13:18:40
  http://sportowybar.pl/9628/jazda-po-bandzie

  Ahoj!
 • pan mania przepraszania 14:15:25
  .
  Widzisz Maniek harujemy po nocach w darmowych nadgodzinach klaki i co
  Jajco ,zadnego docenienia tylko pogrozki , bany , szantaze etc.
  Yeaaaahhhhh
  https://www.youtube.com/watch?v=EKVrDJWpXWQ
  To jest cierpienie...
 • 13:19:44 - Slowianska Ukraina wroga wobec dominacji slowianskiej Rosji
  ZSRR rozwalil sie wzdluz linii etnicznych. Najwazniejszym czynnikiem w tym rozpadzie byla niechec lub wrogosc slowianskiej Ukrainy do pozostania w rezimie zdominowanym przez slowianska Rosje.

  Jugoslawia tez sie rozpadla gdy doszlo do brutalnego starcia miedzy Chorwatami i Serbami, chociaz te narody maja malutkie roznice w genealogii, praktycznie maja wspolny jezyk (inny alfabet).

  Do konfliktu etnicznego nie potrzeba wielkich roznic. Mala roznica wystarczy.
 • @Max von Stirlitz 14:40:51
  Bo w nocy zawsze ktos pracować musi żeby inni mogli spać spokojnie :)))
  A jak się będą do nas przy...czepiali możemy zawsze "orżnąć na kasie" :)))
  https://www.youtube.com/watch?v=YQtqbO3dvm0
 • @Schwarz 15:15:50
  Chorwaci i Serbowie nie wywodzili sie z jednego ośrodka (jeśli nie liczyć oczywiście Słowiańszczyzny przed tysiącami lat) i nigdy nie mieli wspólnego państwa. Pierwszym ich wspólnym organizmem państwowym była właśnie Jugosławia...
 • @LordConqueror 13:19:44 - Rosja to tylko stacja benzynowa
  Amerykanie patrza nawet poza Putina, bo jego rezim wydaje sie mocny ale gnije w srodku i Rosja tak jak chce Putin nie jest wielka potega zeby mierzyc sie z USA. Rosja a la Putin to stacja benzynowa kierowana przez skorumpowany autokratyczny rezim i w koncu dojdzie do tego ze Rosjanie pogonia go tak samo jak Ukraincy wystraszyli Janukowicza.

  Dlatego Ameryka popiera Ukraine a nie tych z imperialnej kleptokracji (klepsi po grecku to zlodziej). Na Ukrainie bedzie lepiej, ale to nie koniec imperialnych marzen Putina, mocniejsza Ukraina wytnie klamstwa ktore podtrzymuja wladze Putina nad Rosja.

  Potrzeba realistycznego widzenia.
 • @mania przepraszania 15:24:54
  To jest jedno, tylko czesc Slowian poludniowych byla na orbicie Bizancjum i jest serbskie prawoslawie, czesc na orbicie Rzymu potem Habsburgow i mamy Chorwatow katolikow.

  Bosniacy muzulmanie to Serbowie ktorzy przyjeli islam bo Turcy oferowali przywileje jak nadanie ziemi i rzeczywiscie ci z Sarajewa byli kiedys zamozni.
 • @Schwarz 15:49:01
  Bosniacy muzulmanie to Bośniacy wywodzący sie z Serbów którzy przed przyjęciem islamu wyznawali tzw. bogomilizm.
  Chorwaci przyjęli chrześcijaństwo jeszcze na poczatku IX w. i przez długi czas znajdowali się pod zwierzchnictwem Wegrów...
  Jeszcze raz powtarzam, Serbów i Chorwatów nic oprócz jezyka nie łączy, mają różne alfabety, religie i tradycję historyczną...
 • @Ryszard Opara 15:20:08
  Z tymi Jagiellonami to nie jest taka oczywista sprawa.
  Był czas, że rządzili połową najważniejszej części Europy.
  Dla Polski mało zrobili, a szczególnie dwóch ostatnich wykazało się negatywnie.
  Jeden z nich nawet syna nie potrafił spłodzić, bo się dobrze bawił.
  Polska była jednym z najbogatszych państw Europy.
  A co robili Jagiellonowie???
  Pozwolili się odepchnąć od Bałtyku, tolerowali burdel i zdrajców w kraju, topili zasoby państwa w nieskutecznej, a raczej w braku polityki.
  Nie potrafili zniszczyć Krzyżackiej narośli, nie potrafili odzyskać arcybogatego Śląska, nie potrafili przyłączyć księstw Pomorskich, mieli głęboko handel morski.
  Lista zaniedbań i lekceważenia interesu polskiego jest znacznie dłuższa.
 • @oleg 18:06:47
  "Polityk z prawdziwego zdarzenia, będzie żeglował nawet przy niesprzyjających prądach i wiatrach raz lewym halsem raz prawym. Kołek w płocie okopany na swych pozycjach nie ruszy się z miejsca aż nie z próchnieje. Z takiej pozycji mrzonką jest jakakolwiek nadzieja na wpływanie na polityczny bieg zdarzeń, na udział w polityce, czy w elitach władzy. Bo kołek w płocie ma swoje miejsce w płocie i to jest mu pisane jak ślimakowi skorupa."

  Oczywiście.
  Żeglować można i pod wiatr.

  Niemniej w Polsce nie ma wolnych wyborów.
  Przypomnę o nie zarejestrowaniu co najmniej dwóch list wyborczych spełniających wszystkie formalne wymagania, bo PKW nie chciała ich zarejestrować i już.
  A sąd przyklepał to oszustwo wyborcze.
  Trzeba sobie zdawać z tego sprawę.
 • @Max von Stirlitz 20:15:54
  Pański żart jest niedopuszczalny i obraża uczucia religijne.
  Proszę o większą wstrzemięźliwość przed publikacją podobnych rzeczy.
 • Mr. AlexSailor 05:10:39
  .
  Oooo ,
  a mnie obraza twoje nedzne , leniwe malpowanie odpowiedzi na komentarz .Wyraznie widac prostactwo silace sie na glebie intelektu .
  Czyste buractwo z chamstwem do spolu . Nie nauczyli cie ciolku w domu jak odpowiada sie piszac poprawnie ?
  Barani sped debila bo wszyscy czyli po angielsku all tak robia ??
  Ucz sie chamie dobrych manier jak ze mna pröbujesz wirtualne rozmöwki odstawiac .
  Mozesz nie czytac bajkowych dowcipöw wtedy pozorne uczucia religijne ( sic ! ) nie beda naruszone .
  Watpie takze bys rozumial co czytasz .
  Kolejny matol na zapleczu kasyna_Leon23 , widocznie inteligentni wyemigrowali i zostala sama postsowiecka holota uposledzona genetycznie .
 • @Max von Stirlitz 20:15:54/ : ))))
  .
  Kaczyński:
  - Jezu, a dlaczego ja mam szczęście?
  - Że jesteś mały.
 • @T-Rex 02:48:20/ Chyba tylko Geremek to pojmował należycie dogłębnie.
  .
  Wystarczy spojrzeć.
 • Baron Czartoryski 09:21:19. CET
  .
  Baronie,
  chyba jego asystentka...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031