Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Hej, kto Polak - na bagnety? – Albo… do roboty w zgodzie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwuję obecną sytuację w Naszym Kraju od kilku lat - od czasu swojego powrotu z zagranicy. Wyjechałem z kraju dwukrotnie – „za chlebem”:

Pierwszy raz - jako młody człowiek - głodny świata, przygody, w poszukiwaniu możliwości i życia. 
Drugi raz, już jako dojrzały przedsiębiorca, ojciec z sześciorgiem dzieci, zmuszony do emigracji, oszukany przez Bank PEKAO SA -z którym walczę dziś o sprawiedliwość. Będę walczyć do skutku!   
 
Patrząc na obecną sytuację w Naszym Kraju, z perspektywy dojrzałego, bardzo doświadczonego życiem człowieka, poprzez pryzmat własnego życia na co dzień; poprzez Internet - Nowy Ekran, Neon24 - przysłowiowy „nóż w kieszeni się otwiera”. Na usta cisną się dwa oczywiste pytania:
1.     Polacy: co tu, w Naszym Kraju, do cholery jasnej się dzieje?
2.     Polacy: co wyście „do kurwy nędzy” - zrobili z Naszego Kraju?
 
Nie nawołuję ani nie namawiam do zmian - drogą żadnej rewolucji. Czy też osądów, samosądów. Nie tędy droga. Winni są z pewnością nasi politycy, którzy ponoszą odpowiedzialność, za to, co się stało w Polsce, w ciągu ostatnich 25 lat „transformacji ustrojowej”. Ale winni w ostatecznym rozrachunku jesteśmy MY. Wszyscy Polacy, którzy do tego dopuścili… albo tak właśnie wybrali. Jesteśmy winni: wolą, uczynkiem lub zaniechaniem czy też obojętnością. I nie ma co się łudzić przypuszczeniami o sfałszowanych wyborach, manipulacjach prasowych albo innych sztuczkach obecnego Układu. To nam nic nie pomoże. Trzeba zrozumieć proste fakty. W ostateczności tylko MY Polacy - ponosimy za wszystko odpowiedzialność i tylko MY Polacy - będziemy za to płacić!!!   
Wszyscy dobrze wiemy, co się obecnie dzieje - u nas w kraju.
Rosnąca bieda i bezrobocie wśród dobrze wykształconej młodzieży zmuszonej do emigracji – z drugiej strony bieguna demograficznego osoby starsze: całe życie ciężko pracujące na uczciwą emeryturę - bez żadnych szans, na tę emeryturę oraz konieczną w ich wieku opiekę zdrowotną.   
Polska jest zadłużona, zbankrutowana, pozbawiona majątku i aktywów. Kraj nie może bez końca finansować swych zobowiązań…nowymi długami. Albo bezkarnie drukować obligacji i pieniędzy bez pokrycia. Obecnie dochody Państwa nie pokrywają spłat odsetek od zaciągniętych długów. Polską rządzą, za pośrednictwem: pieniędzy, banków, supermarketów: agenci obcych interesów - międzynarodowe oligarchie. Realia są oczywiste dla wszystkich
Drogą rewolucji, nie osiągniemy żadnych koniecznych zmian! Każda rewolucja też kosztuje! Na wojnę nie mamy pieniędzy. Jesteśmy za słabi, bezbronni, skłóceni. Najwyżej znajdziemy nowych okupantów i ciemiężców (wewnętrznych lub zewnętrznych). MY musimy się zreformować sami i zrozumieć jako Naród. Czas rozpocząć działania w zgodzie. Inaczej nie mamy żadnej przyszłości!
Obserwuję z dystansu, bez zaangażowania emocjonalnego ani ideowego rozmowy polityków w Naszym Kraju. Np. rozmowy Premierów Tuska i Kaczyńskiego; liderów obecnej władzy i opozycji. Albo dyskusje i argumenty Panów: Milera, Palikota, Ziobry, Niesiołowskiego, Korwina- Mikke, Piechocińskiego; różnych Rzeczników Prasowych PO/PiS i wielu innych prezentowanych przez naszych czołowych dziennikarzy. Niedużo lepiej na stronie pozaparlamentarnej oraz narodowej. Pytam więc: czy ci wszyscy ludzie, tak bardzo nawzajem siebie nienawidzą? Czy, gdyby mogli - wszyscy by się pozabijali? I to w walce o co? - O kasę, koryto, wpływy i bezkarność!
Oni nawołują do zjednoczenia Prawicy, Lewicy lub nawet Narodu. A po co, i komu to potrzebne? Oni wszyscy nie walczą o interesy kraju, Polskę, Polaków. Oni walczą tylko o swój własny interes. To wszystko lub ich wszystkich trzeba zmienić, wyrzucić na śmietnik historii. Oni NIC dobrego dla Kraju - na pewno już nie zrobią. Ich argumenty są bez znaczenia, bez wartości. Tak jak Oni sami.
Oni stanowią jednak problem. Trzeba się na to zgodzić, próbować to rozwiązać. Oni dobrowolnie nie odejdą, nie oddadzą władzy. Być może tak, jak rozwiązuje się problem rodziców, którzy nie są w stanie opiekować się a nawet męczą, znęcają się nad swoim potomstwem. Sąd odbiera im władzę i opiekę. Jeżeli zaś popełnili przestępstwa, trzeba to udowodnić i odpowiednio ukarać, zgodnie z prawem. Amnestia może być ceną, którą w imię Racji Stanu trzeba będzie zapłacić.
(Wiem, że spory między Polakami, bardzo często inspirowane są poprzez obce agentury, których głównym zadaniem – jest całkowicie skłócić Naród. To też właśnie trzeba zrozumieć i zmienić).
Jak zmienić naszą beznadziejną rzeczywistość? Jak rozpocząć skuteczną walkę o przyszłość kraju.
Należy zacząć od prostych rzeczy. Zmienić samego i samych siebie. Wyrzucić z naszego życia wszelką: negację, ponurość, zazdrość, nienawiść i przygnębienie - wszelkie negatywne uczucia. Należy zacząć patrzeć na wszystko i wszystkich z optymizmem. Otacza nas przecie z tak wiele cudownych zdarzeń, rzeczy i ludzi. Trzeba zmienić nasze podejście do wszystkiego i wszystkich.
Należy zrozumieć, że tylko wartości: PRAWDA, WIARA i DOBRO - w ostateczności zwyciężyć może wszelkie przeciwności losu i historii. Wszelką wrogość i nienawiść. To początek zmian, które w rezultacie doprowadzą do zmian obecnej negatywnej rzeczywistości. Wygramy naszą przyszłość – tylko w ten sposób.
Aby nie tylko „bujać w obłokach” sygnalizuję propozycje konkretnych zmian, które rozwinę w artykule następnym – będzie on opublikowany 15.08.2014. W rocznicę „Cudu nad Wisłą”.
Chyba wszyscy się zgodzimy: Polska jest zbankrutowana. Jako doświadczony w tej materii przedsiębiorca – proponuję odzyskać płynność i częściowo majątek Państwa poprzez:
 1. Maksymalną redukcję kosztów funkcjonowania Państwa.
 2. Zwiększyć możliwie dochody: poprzez redukcję kosztów podatki liniowe i pośrednie.
 3. Przeprowadzić częściową renacjonalizację majątku sprzedanego za bezcen.
 4. Rozpocząć uwłaszczenie Polaków i budować dobrobyt wszystkich obywateli.
MY Polacy jesteśmy wyjątkowo zdolnym przedsiębiorczym narodem. Znamy przykłady z historii. Przeżyliśmy jako naród, wiele okupacji – i jakoś Polacy zawsze i wszędzie dawali sobie radę. Tak trzeba więc działać. Walczyć o przyszłość, z wiarą, że w międzyczasie, na drodze do sprawiedliwości i dobrobytu – jakoś damy sobie radę.
Oddajmy Polskę – Polakom. I będzie CUD – Polacy sami - dadzą sobie doskonale radę.
Ryszard Opara

 

KOMENTARZE

 • Kon na trzech nogach sam upadnie, jak polski tygrys stanie na cztery
  1. władza ustawodawcza, 2 władza wykonawcza, 3.władza sądownicza, 4. najwyższa władza ludu ( demokracja)

  http://nwsn.neon24.pl/post/111853,str-242-polska-demokracja-kwantowa


  goodness 10.08.2014 18:04:03
 • @autor
  //Oddajmy Polskę – Polakom. I będzie CUD – Polacy sami - dadzą sobie doskonale radę.//

  Był taki jeden co tak myślł,
  Człowiek roku w Time Magazine '38, nominowany do Nagrody Nobla chyba w '39, w ciągu 4 lat jak obiecał zlikwidował 30% bezrobocie (jak u nas teraz), najpierw znacjonalizował a potem...oddał w prywatne ręce (tu Korwiniści się douczą) 5 największych banków, koleje, stocznie itd. i gdyby zamach w '38 roku się powiódł zostałby uznany przez historię a nawet żydów za wielkiego przywódcę.
 • Kodeks Karny
  W Polskim Sądzie można bezkarnie kłamać. Gwarantuje to KK. Od kłamstwa do oszustwa i zlodziejstwa to już niedaleko. Bezkarnośc przestępców i tolerowanie przestępstw stało się Polskim Prawem. Taki model daleko nie pociągnie. ....?
 • @LordConqueror 18:26:59
  --------- a co tam !! będę wam żałować :)))))) wklejam

  http://www.youtube.com/watch?v=AUpwmOwc5H8
 • @LordConqueror 19:10:54
  .
  Po ostatnich wydarzeniach w kasynie_Leon23 nastapily zmiany organizacyjne .
  Porucznik Riczard von Koalla zostal zdegradowany za nielegalna produkcje wytrawnego wina owocowego czachojeb , marka handlowa FeldmarszaleK .
  Lotna Brygada , nie mylic bron Boze z Chabeta Lotna miejscowa intelektualistka o plonacym siodle umyslu , zaplombowala zapasy i skonfiskowala nielegalny towar .
  Sprawa karna bedzie sie toczyc przed obliczem sedziego , wielebnego Vhuj van Stefana , latajacego Holendra polskiego pochodzenia .
  .
  Wszelka zbieznosc nazwiska sedziego z trescia notki jest przypadkowa.
 • ---------rozmawiam z ludzmi -pytam o opinię --słucham co mówią
  --Polacy wiedzą ! mają dość ! NIE BĘDĄ GŁOSOWAĆ już na nikogo ze starej / gwardii / CZEKAJĄ tak mi mówią NA KOGOŚ !!! kto nie będzie zaangażowany !!!!!!!!!!!! w religię / w mniejszość / większość np.narodową ,seksualną itp.

  Polacy chcą GOSPODARZA !! Polaka ! CZŁOWIEKA !!! PRZEDSIĘBIORCZEGO !! PATRIOTY -którego nie widzieli dotychczas w TVP z JASNYM / CZYSTYM / OCZYWISTYM ---PROGRAMEM dla Polski
 • @ninanonimowa 19:54:00
  Ninoczka ,
  nie mialas sie madrzyc tylko wkleic naga blondi fotke z Maxem wojownikiem Wikingiem.

  Polska Demokracja Kasyna_Leon23
  Kener ! jeszcze raz to samo i szampan dla Ninoczki , prosze ..
 • @LordConqueror 20:00:48
  NIE ! nie z rodziną :)) z całą POLSKĄ !! od Bałtyku do Tatr z Polakami o różnej profesji i wykształceniu

  Mam taką pracę :)) że mogę rozmawiać i pisać :)) poza pracą ! też jestem w pracy
 • @LordConqueror 19:58:52
  .
  Sprawa porucznika Riczarda von Koalli jest teraz w jurysdykcji sedziego , wielebnego Vhuj van Stefana , latajacego Holendra polskiego pochodzenia .
  Bez platnych zawodowcöw pomysl pospolitego ruszenia blogeröw osiadzie na mieliznie zludzen .Jest to tylko kwestia czasu , nie ma szmalu , nie ma balu .
  Mnie dziwi lekko udawane wyalienowanie porucznika z polskich spraw .Ja mysle,ze facio doskonale wie co jest grane tylko rznie glupa .
  Juz sam tytul notki swiadczy jak traktuje czytelniköw -jak stado baranöw do strzyzenia .
  To jest tak jak z Polakami w IV Reichu , sa bardziej niemieccy od samych szkopöw -fuck it Lord .
 • @LordConqueror 20:22:48
  zbladłam :))
 • Miss Eva z Jukej 20:04:48
  .
  Ewcia,
  nie bedziesz mi tutaj w kasynie_Leon23 obciagala pod stolikiem ...
  Ale Ty zboczona suczka jestes ,wyjmiesz przedtem zeby i wlozysz do szklanki whisky czy tak na zywiol , pytam bo nie wiem klamczucho..
  Porucznik Riczard sprzedaje falszywa nadzieje nie podajac NIC wartosciowego tylko pulp fiction .
  Chcesz to kupuj , i dlatego nie mieszkasz w UK bo wiedzialabys co gosc za bzdury pröbuje w tych pseudo-haslach przemycic.
  A w annuska tez lubisz piekna bura ?
 • @LordConqueror 20:32:26
  .
  Ewcia nie mieszka na wyspie , nadaje gdzies z Polski .Wlöczy sie po szwejowskich portalach i szuka jelenia do dojenia .
  A ty uwierzyles w jej intencje....?
  8-)))
 • --------- JUŻ WIDAĆ KSIĘŻYC !--wielgachny -trzeba zobaczyć
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/juz-jutro-kolejny-serii-superksiezycow-tym-razem-tarcza-ksiezycowa-bedzie-najwieksza
 • @Ryszard Opara Panie Piękne hasła, na 1 Maja jak znalazł
  Problem w tym że można dać tylko to co się posiada.
  Polacy oddaję wam Polskę !
  Stał się cud.
  Od tej chwili Polacy mają Polskę !.
  Czy może nie? Może jednak jeszcze jej nie mają.
  Kto ma zrealizować te projekty?
  Bóg?
  Rządzący, jak ich bardzo poprosimy?
  Może samo się stanie, Polska to kraj cudów?
  Albo może sobie wymodlimy, jak proboszcz Merca S klasse sobie wymodlił?
 • @Braterstwo.org 21:03:26
  .
  Bingo premium !
  ---Ladne buty ksieze proboszczu zamszowe ?
  ---Za swoje kupilem , a nie za mszowe .
 • panna ewa 21:02:07
  .
  Dla mnie to mozesz mieszkac nawet na Ksiezycu , jestes podpuszczalska diablica czyli PD i jak widac , Lord juz sie nawet spakowal i leci do Ciebie na wyspe krölowej Elisabeth we wrzesniu .
  Tez sie nabralem bo bajer masz dobry, a
  Ja cenie sobie nawijke do kijka .Nie rozumiem tylko Twoich motywöw ale to i tak nie ma wiekszego znaczenia . Po to jest kasyno_Leon23 .
  Pomylka z miarka blondynko angolska ale masz prawo...
 • @Braterstwo.org 21:03:26
  Szanowny Panie,

  MY Polacy zrealizujemy te wszystkie projekty. I stanie się kolejny Cud - nad Wisłą.
  Polacy, jak pisałem to niesłychanie zdolny, przedsiębiorczy Naród.
  Polacy przeżyli już tyle okupacji - zawsze jakoś sobie radę dawali.

  Tak będzie tym razem - zobaczy Pan - i to wkrótce.

  Polska Nigdy nie zginie - dopóki żyją Polacy.
 • @Max von Stirlitz 20:37:46
  Panie Max, Panie Lord, Panie Kodiak itd i Panno Ewo,

  Przykro mi bardzo, że tak mało poważnie traktujecie moje przemyślenia.

  Być może ja nie mam racji. Być może moje przekonanie, że Prawda, Dobro i Wiara to nasze wspólne wartości - które w ostatecznym rozrachunku muszą wygrać.

  JA WIERZĘ W TO GŁĘBOKO, ale być może jestem dożywotnim, niepoprawnym optymistą.

  Ale przynajmniej ja próbuję, walczę i będę walczył do końca życia.

  Ale dla Was, Szanowni Państwo - to wszystko żarty i głupoty.

  Przykro mi bardzo - a z drugiej strony, szkoda mi WAS.
  Nie macie nic do zaofiarowania, tylko żarty i głupoty Wam w głowie.

  A życie (moim zdaniem) jest po to aby coś od siebie dawać.
  Nie tylko brać.

  Proszę Was, zastanówcie się trochę, nad swoim życiem i nad swoim miejscem w obecnej rzeczywistości.

  Przesyłam niskie ukłony,

  Ryszard Opara
 • @LordConqueror 21:26:38
  .
  Laseczka jest rutyniara , zastanawiam sie czy nie skoligacona z ktöryms z miejscowych trepöw , zonka moze jakas albo kochanka .Bez znaczenia .
  I nie mieszka w Londynie na 100% .
 • @LordConqueror 22:22:31
  Laska wysypala sie na stawce za godzine pracy ,nie bylem pewny wiec wyslalem jej na priv liscik w stylu kiedy fellatio etc...zartuje ..
  Nie ma znaczenia , swietnie rozwala wstawkami i tak martwa dyspute .
  Porucznik siedzi w Lochu i czeka na rozprawe . Z nudöw napisal notke i czeka na jeleni do odstrzalu . Ogladam :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/10718/szpital_przemienienia_1978_.html
  Yeahhhhhhh
 • Problem polega na tym, że nie po to okupant odebrał (i odbiera nadal) Polskę Polakom, by...
  im ją oddać. Zważywszy na to, że to gospodarka jest tą krwią materialnego bytu narodu i że nasza przestrzeń gospodarcza została nam Polakom zrabowana, to nie dziwmy się że naród Polski ginie. Trzeba się zastanowić, jak odzyskać tą naszą przestrzeń dla siebie. Był już tutaj nieraz poruszany temat patriotyzmu konsumpcyjnego, tylko jak przekonać do tego Polaków, skoro zostali kiedyś tam wkręceni w tą tragiczną spiralę Tanich Zakupów, które mogą być realizowane tylko i wyłącznie w... hipermarketach. Pisałem już o tym, ale chyba wszyscy kojarzymy że ta spirala wygląda tak: tanie zakupy w hipermarketach, które wymuszają na producentach tanią produkcję, tania produkcja to niskie płace, niskie płace to... z konieczności tanie zakupy i koło się zamyka. Polacy nie pójdą więc na patriotyzm konsumpcyjny, bo po prostu ich na to nie stać. Korporacje wymyśliły nam Polakom taką właśnie pułapkę.
 • @LordConqueror 17:35:18
  Najwięcej zła, to Polsce zrobiła... SOLIDARNOŚCIOWA WIERCHUSZKA, która jak się okazało była agendą Kapitalizmu Globalistycznego, lub -cytując Edwarda Gierka- Imperializmu Amerykańskiego
 • @LordConqueror 17:35:18
  Solidarność, to agenda precyzyjnie wymyślona przez różnej maści specjalistów, także od marketingu. Nawet znak firmowy został zaprojektowany zgodnie z tymi zasadami, by grać na polskich uczuciach narodowych i by Polacy poszli na to jak na lep na muchy. No i poszli... Ta cała afera z Solidarnością była tak skuteczna, że niektórzy niestety jeszcze do dzisiaj nie wiedzą co się stało:-) Nadal myślą, że odzyskaliśmy wolność:-)
 • @panna ewa 22:46:28
  nudna jestes i te bzdury mozesz Lordowi wciskac . Nie ma takiej stawki na zmywaku w Londynie , ooooohhhhhhh
  yeahhhhhhhh
  listöw prywatnych nie publikuje publicznie
  nie upadlem az tak nisko jak swiatoowej slawy Snopek z Grodziska czyli Maciejewski publikujac list kumpla.
  Mnie to rybka juz tobie möwilem jaki masz cel i motywy w tym co robisz
 • Oczywiście, że nawoływałnie do wszelkich kryteriów ulicznych, do wojny z Rosją, udziału polskiego wojska w...
  w obcych wojnach itd., itd. jest tylko i wyłącznie dopełnieniem tamtych działań przejęcia naszego pięknego Kraju przez obcych.
  Jeżeli teraz wypiszemy na najprostszej kartce papieru osoby które pchają nas do tych różnych takich właśnie działań, to będziemy mieli SPIS ZDRAJCÓW Polski.
 • @LordConqueror 23:20:48
  Tobie Solidarność przyniosła wolność?
 • Intelektualne menty !
  Panie Opara !
  Ogarnia mnie wielki smutek, gdy przeglądam ten szajs komentarzowy pod Pańskim wpisem, nic konstruktywnego nie wnoszących do Pańskiego tekstu.
  Jeżeli: "Oddajmy Polskę – Polakom. I będzie CUD – Polacy sami - dadzą sobie doskonale radę." odnosi się do właśnie takich polaków, jak większość komentujących, to oświadczam, że jestem pierwszy w kolejce by zaaplikować Panu Ryszardowi kopa w du..ę.
  Panie Opara, żeby znaleźć się w Australii do czego można metaforycznie przyrównać powyższe wystąpienie, to trzeba wcześniej poczynić trochę koniecznych i nierozerwalnie z tym związanych starań, o których to Pan nie wspomina a które to niewątpliwie są w Pańskiej świadomości, gdyż pochodzą z autopsji.
  Jedynym lekarstwem na szybkie zmiany w naszej rzeczywistości jest stworzenie partii, które poprzez legislację wprowadzą te zmiany.
  I tu aż się prosi o przytoczenie praktycznych fraz:
  "dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło"
  Podsumowanie zbiorcze Pańskiej retoryki to:
  zamiary i pragnienia nie starczą do osiągnięcia celu, potrzebne jest skuteczne działanie !!!!!
  i dalej na przyszłość, utrzymując ten ton drogowy:
  "dobrymi uczynkami jest wybrukowane niebo"
  Z życzeniami zdrowia i wszystkiego najlepszego !
 • @Czartoryski 23:49:45
  MASOCHISTA !!!!!!
 • @katparanoi 23:39:57
  jestes na przepustce , kiedy wracasz na oddzial ?
  popros o zmiane leköw , bierzesz za mocno dawke ..
  ale debil !
  a kopac smieciu to mozesz szpitalna rabate jak dostaniesz zezwolenie od siostry oddzialowej .
 • Jak tu tańczyć, gdy świat kołuje..?
  .
  Pora zrozumieć, że ten świat jest niepodzielna całościa. Nic się tu nie dzieje bez skutku dla całości. Obecna brutalna i barbarzyńska działalność człowieka jest już przeżytkiem. Wszyscy czujemy, że ta droga prowadzi do nikad.
  Przestańmy więc dzielić wszystko wokół i w imię najlepiej pojętych własnych interesów zacznijmy od gruntownego przyswojenia sobie tej prawdy i przebudowy naszych postaw wobec siebie i naszego środowiska.

  Autor ma rację, gdy postuluje powrót do uniwersalnych wartości i pozytywnych postaw. To musi się stać zanim cokolwiek się w naszym świecie zmieni.
  Chorobę można wyleczyć tylko usuwajac przyczynę, a ta drzemie w nas.

  inspiracyjny Midnight Oil
  https://www.youtube.com/watch?v=ejorQVy3m8E
  https://www.youtube.com/watch?v=XzEwCc4WVKs
  https://www.youtube.com/watch?v=16bFBzx7I_0
 • @LordConqueror 00:02:18
  .
  nie zapominasz sie troszke ?
  ja ja wymyslilem i ja moge wymazac postac z pamieci
  nie wcielo nadal gapi sie w ekran
  kupiles ewcie co ?
  mnie tez nabrala
 • @katparanoi 23:52:56/"Jedynym lekarstwem na szybkie zmiany w naszej rzeczywistości jest stworzenie partii, które ...
  "..., które poprzez legislację wprowadzą te zmiany."
  .

  dobry pomysł, że też nikt na coś takiego nie wpadł!
 • @panna ewa 00:11:28
  .
  to wyjasnilismy sobie
  baw sie dobrze
 • @katparanoi 23:52:56/ cd
  .
  Obawiam się, że to już było. Należy tworzyć równoległy system dla potrzeb przeżycia, pracujac u podstaw.
 • @Czartoryski 00:30:58
  Najlepiej zacząć od umycia stóp.
 • @Max von Stirlitz 23:56:30
  w 100% wypełniasz istotę tytułu mego wpisu ! i doskonale nadajesz się jako skala i miernik, odmiennych umysłowo !
 • @katparanoi 07:13:17
  .
  myj waść, wstydu oszczędź!
 • @katparanoi 07:20:43
  .
  Spac nie mogles z wrazenia po krötkiej recenzji wypocin.
  Notka porucznika Riczarda jest ,möwiac po mesku chujowa , i za TO
  siedzi w Lochu w Amsterdamie .
  Sprawa porucznika Riczarda von Koalli podlega obecnie jurysdykcji sedziego , wielebnego Vhuj van Stefana , latajacego Holendra polskiego pochodzenia .
  Czyli jak pisalem gdzies wczesniej :
  ----Bez platnych zawodowcöw pomysl pospolitego ruszenia blogeröw osiadzie na mieliznie zludzen .Jest to tylko kwestia czasu , nie ma szmalu , nie ma balu .
  Wracajac do Ciebie frajerze , napisz COS , wyraznie sie sklaniasz do bazgrania po scianach w klozecie kasyna_Leon23 .
  Zalöz tylko pampersa bo jak
  namalujesz kotwice Polski Walczacej to zwieracz nie utrzyma cisnienia .
  Ahojjjjj
 • --------------- powrót do domu
  http://www.youtube.com/watch?v=dXzIVRwUSEA
 • @Ryszard Opara 21:36:12 Panie Ryszardzie, jeżeli uda się Panu wprowadzić jakiekolwiek realne pozytywne zmiany w Polsce to całym
  sercem jestem za i wspieram Pana i z całego serca tego życzę.
  Tak, wiem jacy są Polacy. Ale też widzę i wiem co komunizm, stalinizm zrobił z tego narodu. Widzę też cechy Polaków. I nie wszystkie są zachęcające i budujące.
  Zgadzam się pod tym względem z prof. Kieżunem (tym bardziej że on dużo więcej widział i miał duże możliwości porównywania różnych nacji). Podstawowa równica między nami a Żydami jest taka że oni dobrze współpracują i się wspierają. Dzięki temu mają tak olbrzymie wpływy na całym świecie. Polacy wręcz odwrotnie. Niestety. Poza tym jednym aspektem, że nie dość że nie współpracujemy i nie wspieramy się to wręcz przeciwnie, Polacy wręcz wzajemnie sobie szkodzą. Często to Polacy są największym zagrożeniem dla innych Polaków. Sam to widywałem na zachodzie. Mam podobne informacje od znajomych. I Pan pewnie też się z tym spotykał. Gdybyśmy tak współpracowali jak Żydzi byśmy mogli osiągać porównywalne wpływy. Bo Polacy rzeczywiście mają potencjały i predyspozycje.
  Tym bardziej życzę powodzenia i realizacji.
 • @Ryszard Opara 21:36:12 Panie Ryszardzie, oczywiście zgadzam się z Panem, sam napisałem parę podobnych artykułów a nawet
  znacznie obszerniejszych. I opisujących przyczyny, mechanizmy i rozwiązania.
  Jeżeli mam się odnieść do tego artykułu to proponuję inne, szersze, ważniejsze i skuteczniejsze rozwiązanie.
  Sam Pan napisał że Polacy są przedsiębiorczy, pomysłowi, zdolni itp. z czym się zgadzam w dużym stopniu.
  Jeżeli tak to lepszym rozwiązaniem, moim zdaniem, jest stworzenie optymalnych możliwości rozwoju rzemiosła i innych drobnych firm.
  Tak jak już wielokrotnie pisałem zamiast za koszmarne pieniądze budować elektrownię atomową stworzyć warunki dla budowy małych przydomowych, osiedlowych czy gospodarskich elektrowni. To państwo nic nie będzie kosztowało, ludzie sami będą inwestować. I dzięki temu powstanie tysiące nowych przedsiębiorców. Uniezależnimy się w dużym stopniu od energii z zewnątrz. Takie same mechanizmy można zastosować w wielu obszarach. W rolnictwie tysiące małych przetwórni, wytwórni Polskiej Zdrowej Żywności. W ogóle bym zrobił Polskę obszarem zdrowej ekologicznej żywności. To by spowodowało że nasze rolnictwo stało by się dożywotnio coraz bardziej dochodowym biznesem. Za wyrobami którego cały świat by się zabijał.
  Ale do tego wszystkiego władzę muszą przejąć ludzie dbający o Polskę a nie obce wrogie państwa i koncerny.
  Jako naród musimy odtworzyć elity i klasę średnią. To jest podstawa i fundament zdrowego funkcjonowania i rozwoju Polski. Każdy krok w tą stronę jest cenny bo oddala nas od przepaści i przybliża nas do normalności. Życzę Panu jak największych kroków w tą stronę.
  Bo po prostu chcę żyć w normalnym kraju. Tylko tyle.
 • @Braterstwo.org 20:12:05/Licha zdycha...
  .
  Obecna sytuacja na świecie odzwierciedla koniec pewnego ważnego etapu w rozwoju ludzkości. Oto dobiega końca epoka charakteryzujaca się przywiazaniem do wszystkiego, co cielesne. Pieniadz i materialny status wyparły wartości uniwersalne, które nadawały solidności szanujacym je systemom.
  Ludzkość dała się wciagnać w szalona pogoń za bogactwem, zapominajac, że ono ma tylko wtedy sens, gdy jest wspólnym dobrem.
  Dojrzewa w nas kolektywna świadomość jedności wszelkiego stworzenia i zrozumienie, że nie można osiagnać trwałego sukcesu kosztem eksploatacji innych(części całości).
  Czas grabieży, masowych zbrodni i eksploatacji wszystkiego, co się da szybko dobiega kresu.
  Licha zdycha, będzie z niej piękny motyl.
 • @Czartoryski 23:47:42
  ----nastała ERA !! WODNIKA --WIELKA ZMIANA
 • @Czartoryski 23:47:42 Zgadzam się że umiera dotychczasowa cywilizacja, dczekaliśmy końca świata,
  dotychczasowego świata. Ale ta agonia może być trudna, długa i spowodować wiele ofiar. Poza tym coś nie czuję w najbliższym czasie tego odrodzenia duchowego. Chociaż bardzo bym chciał. Tym bardziej że to jest moje życie, moja miłość i spełnienie. Stworzyłem zaawansowany system terapeutyczno rozwojowy Soullive Coaching który, między innymi, pozwala odzyskać własną tożsamość i cel życiowy, który jest spełnieniem. Umożliwia też osiągnąć i doświadczyć Stanu Duszy, Oświecenia. Człowiek Dusza świetnie oddaje świadomość człowieka po doświadczeniu Stanu Duszy. Doświadczenie Stanu Duszy daje świadomość życia przed tym życiem i po nim. Paradoks polega na tym że to nasz naturalny stan, który niestety odebrała nam cywilizacja. Chciałbym doczekać takiej ludzkości. Póki co raczej jestem skłonny widzieć zmiany cywilizacyjne jako przejście z cywilizacji hierarchicznej w formie piramidy do cywilizacji sieciowej. Już bardzo dawno napisałem artykuł na ten temat ale jakoś go nie dokończyłem. Chyba w końcu to zrobię.
 • @Ryszard Opara 21:44:41
  DYWERSJA oto słowo na tą czwórkę podobno Polaków.
  LIBERUM Veto sławetne polskie , już przerobilismy, a poza tym wszyscy już nie żyją, wiec postanowiłam zająć się obecnymi którzy niby mają prawo decydować co do losu kraju to znaczy ..........
  OKRZYCZANYMI ŻYDAMI.
  Poszlam na Cmentarz Żydowski w centrum Warszawy.
  Okazało się że w pierwszym półroczu 2014 roku były DWA powtarzam DWA pogrzeby żydowskie.
  POCZYTALAM O GMINIE ZYDOWSKIEJ WARSZAWY NA INTERNECIE.
  I zadaję pytanie........
  Gdzie są Ci wszyscy Żydzi którzy tu w Polsce podobno od wieków rządza bo ja ich ani na Cmentzrzu Żydowskim ani w Gminie ZYDOWSKIEJ nie znalazłam.
  KTO, KOGO ROBI WIĘC w BALONA ,,,,,!!!!
 • @Rudolf 08:51:05
  .
  obok sa Powazki; )
 • @Braterstwo.org 01:34:10 ninanonimowa 12.08.2014 00:25:27
  Ciekawe.
  Te zmiany zachodza niezauważalnie już od dłuższego czasu w każdym z nas. Świadome działanie może je przyśpieszyć, ale nie otwarta walka, bo ta może tylko ten proces wydłużyć.
  Powoli zaczynamy dostrzegać nad nami nadrzędność natury, której jesteśmy nieodłaczna częścia i konieczność podporzadkowania się jej rytmom. W obliczu klęski, jaka poniosły nasze próby ujarzmienia sił przyrody co wrażliwsi jasno widza konieczność sharmonizowania naszego życia z prawami natury .
  Wszystkie dziedziny naszej działalności musza ulec przebudowie od podstaw. Choć wydaje się, że to przekracza możliwości jednego pokolenia, to wcale tak nie musi być, bo wystarczy sięgnać do ogromnego zasobu wiedzy naszych odległych przodków. Ich wiedza wyprzedzała nasze "naukowe odkrycia" i opierała się na wnikliwej obserwacji otaczajacego świata.
  Pański system bez watpienia z niej czerpie. Współczesna wiedza ostatecznie dotarła do odkrycia, że to, co materialne w sensie fizycznym nie istnieje(!). Dla naszej cywilizacji jest to katastrofalne odkrycie, z którym dawny człowiek radził sobie jednak świetnie. Weźmy np Australijskich Aborygenów. Oni nie stworzyli żadnej kultury materialnej i tak przetrwali w zdrowiu przynajmniej 40 000 lat. Odrodzenie duchowości, tego, co najistotniejsze w naszym istnieniu, zastapi mędrca szkiełko, a jeśli już ma być oko, to raczej to trzecie.
 • Aborygenom
  .
  jeszcze raz Midnight Oil
  https://www.youtube.com/watch?v=ejorQVy3m8E
 • @Czartoryski 09:06:36
  Jest Pan naiwny, tam też bylam. MNIE ZAŚ OKRADL m.in. Mój własny brat, który wiem że nie jest Żydem, jak również wiem napewno że jest moim bratem gdyż wygląda identycznje jak nasz ojciec.
  ZASTANAWIA mnie jak są wybory to nikt nie protestuje na tego czy innego bo jest Żydem.
  ZAS następnie okazuje się, że daliśmy sie otumanic. I TAK DO NASTEPNYCH WYBOROW.
  Pranie brudów powinno być przed a nie po.
 • Rudolf 09:22:41
  .
  Pani Rudolf, czy pani brat ma na imię Hania?
 • @Czartoryski 09:59:18
  Nie i ja również nie jestem MARIA. Czy zna Pan Księżną Krystynę Czartoryską, bo ja znam. Jest to Pani z dużą klasą. To samo nazwisko a jakże inne zachowania. NAZWISKO ZOBOWIAZUJE ale w Pana przypadku widocznie nie.
  Wróćmy jednak do sedna artykułu Pana Opary, bo chyba po to tu jesteśmy.
  POZDRAWIAM
 • Renifer ona Rudolf 10:20:16
  .
  Do czego niby trzeba wröcic , do sedna notki porucznika Riczarda von Koalli ?
  8-)))))
  Witam w nowym jakze lagodnym wcieleniu ,wow very ipresiw .
  Pani daruje , pani Renifer ale jak möwil sp.rezyser Bareja to tylko sedno tarczy .
  Muzyczka dla Pani :
  https://www.youtube.com/watch?v=fOfL1tV5ZPU
 • Baron Czartoryski 10:11:25
  .
  Baronie,
  filizanka goracej czekolady ?

  https://www.youtube.com/watch?v=NiajmIWa6d8
 • @Max von Stirlitz 10:55:28
  .
  zawsze! ; )
 • @Czartoryski 09:12:36 Oczywiście, całkowicie się zgadzam że te zmiany zachodzą już od dłuższego czasu
  też tak to postrzegam. Chodziło mi o to że to może trochę potrwać. Duże organizmy, takie jak cywilizacje mogą długo umierać. Tym bardziej że życie cywilizacji to całkowicie inna skala niż życie człowieka.
  Zresztą to jest zgodne z moim postrzeganiem życia jakie znamy. Moim zdaniem to życie ma formę spiralną. To znaczy że po zatoczeniu koła wraca do punktu startu i cykl się kończy. Stare umiera i rodzi się nowe na kolejnym poziomie. Co jest zgodne z powiedzeniem że historia lubi się powtarzać.
  Zdecydowanie nasza cywilizacja jest w tej fazie cyklu. I przejawem tego jest też powrót do natury i duchowości.
  Drogi Panie Czartoryski, trafił Pan w 10. Zawsze byłem umysł ścisły, logiczny. Anty duchowy i pro biznesowy. W pewnym momencie zająłem się rozwojem osobistym. Otrzymałem dar i stał się cud. Już bardzo wcześnie spotkałem prawdziwego nauczyciela Huny. Jednego z najstarszych i najbardziej zaawansowanych systemów wiedzy. Źródła innych systemów duchowych i wiedzy. Ten mój pierwszy trener był uczniem prawdziwych Kahunów na Hawajach i to najwyższych rangą i wiedzą. Sam też stał się Kahuną. A do tego był wybitnym specjalistą NLP i innych nowoczesnych technik. To co od niego się nauczyłem jest fundamentem mojego systemu. Ale czerpię z z wszelkich możliwych źródeł. Ważna jest ekologia, efektywność i skuteczność. Ten Kahuna pomógł mi też odzyskać własną tożsamość, odkryć kim jestem i co jest moim spełnieniem. Soullive Coaching. Upraszczając. Ale nie tylko. No i dał mi doświadczenie Stanu Duszy. Dzięki czemu stałem się WIEDZĄCY. Ja wiem że istniałem przed tym życiem i będę istniał po nim. To trochę zmienia świadomość, postrzeganie rzeczywistości itp.
  Co ciekawe. Mit, legenda Huny mówi że powstała i istniała długo przed Chrystusem. W pewnym momencie ich najwyższy Kahuna stwierdził że muszą wyemigrować i ukryć się przed światem żeby zachować wiedzę dla następnych pokoleń. Przewędrowali przez część Afryki, Azję, Amerykę zostawiając wszędzie po drodze część swojej wiary i wiedzy. I ukryli się na końcu, czy środku świata na Hawajach. Gdzie wiedzę przekazywali z pokolenia na pokolenie. A która to wiedza od jakiegoś czasu rozprzestrzenia się na świecie. Czyli legenda się wypełnia.
  Co ciekawe w wielu aspektach ich wiedza na temat świata, człowieka tzw. psychologii jeszcze wyprzedza psychologię uniwersytecką w wielu aspektach.
  Niestety mamy cywilizacje półgłówków. Połowa świata korzysta tylko z lewej półkuli pozostała z prawej. Jedni to człoboty, roboty w ludzkim ciele bez zdrowych uczuć i emocji. Drudzy to nawiedzeni fanatycy bez rozsądku, logiki itp. A człowiek jest w pełni jak korzysta z obu półkul. Skutki rządów półgłówków widać na całym świecie. Niestety.
  Jak Pan widzi, trafił Pan w to co kocham i nie mogę wyhamować.
 • Baron Czartoryski 11:00:06
  ..
  Okey , czoklet juz byla to teraz muzyczka z kasyna_Leon23 tylko w innym wymiarze :
  https://www.youtube.com/watch?v=qnJJ2fojawE
 • @Braterstwo.org 12:17:43
  .
  Temat jest rzeczywiście pasjonujacy.
  Życie jest wszechobecne i nieskończone i to samo można powiedzieć o wiedzy, która jest nam wszystkim dostępna. Wszystkim, bo wszystko jest jednościa. Tylko trzeba wiedzieć jeszcze jak, - napewno nie jedynie dostępna półkula ; ).
  Wracajac do tematu artykułu, to warto zrozumieć, że im bardziej za czymś pędzimy, tym bardziej to coś nam się wymyka, im bardziej napieramy, tym bardziej odczuwamy opór. Więcej staje się mniej i mniej rzeczywiście znaczy więcej(!).
  Dlatego uważam, że najlepsza nasza strategia jest graniczacy z bezwładem spokój, a najdoskonalszym wzorem woda. Wg podstaw aikido, napastnik jest za własna sprawa wytracony z równowagi i łatwy do pokonania. Więc naszym zadaniem jest tylko pozwolić mu upaść.
 • @Max von Stirlitz 12:53:41
  .
  Szkoda, że to tylko złudzenie.
 • @Braterstwo.org 20:31:01
  Szanowny Panie,

  Zgadzam się z Panem całkowicie.
  Sam napisałem - oddajmy Polskę Polakom - i stanie się cud odnowy kraju.

  Tak Polacy są przedsiębiorczy, pomysłowi, zdolni...

  Trzeba wspierać rzemiosło, budowę małych i średnich firm - ale także dużych - ale takich które są własnością Polaków i tworzą miejsca pracy dla Polaków.

  Trzeba uniezależnić się energetycznie,

  Trzeba wspierać rolnictwo, trzeba robić wiele innych rzeczy o których Pan pisze - tu się absolutnie zgadzamy.

  Trzeba odbudować elity kraju i warstwę średnią.

  Trzeba stworzyć optymalne warunki rozwoju wszystkich obywateli - tak aby każdy mógł zapewnić sobie emeryturę itd itd

  Ażeby to wszystko zrobić - trzeba przejąć władzę i kontrolę - Bagatela.

  Pracujemy nad tym i niechaj żywi - nigdy nie tracą nadziei.

  Pozdrawiam
  Ryszard Opara
 • @Czartoryski 13:29:39 Dokładnie to proponuję w Braterstwie i do tego namawiam i po to je stworzyłem
  Walka bez walki, rewolucja bez agresji. Bronią i narzędziem jest uczciwość, zaufanie i współpraca. Tworzyć coraz większe obszary zdrowych uczciwych relacji i współpracy. Coraz większe obszary zaufania. Tworzyć wspólne przedsięwzięcia społeczne, biznesowe. Klasę średnią i elity do stworzenia nowego systemu państwa i przejęcia władzy. Po to żeby wprowadzić nowy, zdrowy, uczciwy, rozwojowy system państwa równych szans i odpowiedzialności. Po pierwsze dlatego że uczciwość i zaufanie jest kluczem do dotarcia do społeczeństwa. Po drugie tylko na takim fundamencie można zbudować coś zdrowego, trwałego i rozwojowego. No i dzięki takiemu sposobowi od razu możemy żyć w normalnych naszych małych światach, zdrowych uczciwych relacji. I je powiększać aż opanujemy całą Polskę. Walka jest stratą czasu, energii i służy naszemu wrogowi. Pan słusznie i trafnie daje za przykład i wzór aikido. Ja zaproponuję jedno z praw Huny; to w co wkładasz energię to rośnie. Walcząc z czymś zasilasz to energią. Do Pana myśli " im bardziej za czymś pędzimy, tym bardziej to coś nam się wymyka, im bardziej napieramy, tym bardziej odczuwamy opór. Więcej staje się mniej i mniej rzeczywiście znaczy więcej(!)." Z którymi oczywiście całkowicie się zgadzam. Dodam jeszcze, im bardziej przed czymś uciekamy tym bardziej w tym tkwimy. Wszystko to widzę w działaniu w systemach rodzinnych i konkretnych ludzi.
 • @Ryszard Opara 13:46:42 Szanowny Panie Ryszardzie, ja jestem Andrzej, Tak, Tak, Tak
  ogólnie we wszystkim się zgadzamy.
  Też w tym że żeby to zrobić trzeba przejąć władzę. Z ciekawością czekam na Pana projekt, który Pan zapowiedział.
  Tym bardziej że dokładnie to wszystko robię i to na różne sposoby od jakiegoś czasu. Niestety efekty są dalekie od oczekiwanych. Tym bardziej jestem ciekawy.
  Ogólnie.
  Moim zdaniem kluczem do pozytywnych realnych zmian jest uczciwość i to nie w formie obietnic czy zapewnień tylko gwarancja uczciwości i realizacji obietnic poparta systemem to zapewniającym.
  Tym bardziej że kluczem do zwycięstwa, przejęcia władzy i możliwości wprowadzenia zmian w Polsce jest 80% społeczeństwa, które chce zmian. Ale które nie ufa żadnym z dotychczasowych polityków, żadnej partii i nie głosuje w ogóle. A w najlepszym przypadku przeciw jakiejś partii.
  Wystarczy 30% społeczeństwa przekonać do siebie oraz do tego że warto się ruszyć i zagłosować żeby przejąć władzę i to całkowicie. To jest możliwe i wcale nie jest takie trudne ale pod jednym warunkiem.
  Albo pojawi się nowy Mesjasz (to raczej jest mało prawdopodobne) albo przynajmniej znaczna część elit się zjednoczy. To niestety też jest mało prawdopodobne. Bardzo niestety, bo to smutne, tragiczne. I to jest główny powód naszej beznadziei. To że nie ma elit. Naród bez elit staje się bezwolną hołotą. Świadomie czy nie eliminacja Polskich elit było genialnym posunięciem Ruskich ludobójców. A jeszcze lepszym zastąpienie tych elit chamolitami. Czyli wyselekcjonowanymi najgorszymi chamami i kanaliami. Które mają władzę w Polsce do dzisiaj.
  Od jakiegoś czasu, jak jakiś poważny uraz mi się uaktywnił i na chwilę zbłądziłem do świata polityki, obserwuję naszą polityczną i społeczną rzeczywistość trochę dokładniej.
  I szczerze mówiąc to co widzę jest straszne, żałosne i śmieszne. Masa małych ruchów niby walczących o zmiany ale żaden nie jest w stanie się jednoczyć i współpracować. Durnie nie rozumieją że osobno są bezbronne i bezwolne jak krople. Tylko razem stają się oceanem, siłą i mają realne szanse na realizację planów.
  Każdy i wszyscy są tak zakompleksieni i zafiksowani że znają tylko jedną jedyną słuszną prawdę i prawo, własne. A reszta musi się podporządkować i dostosować. Tylko największy idiota uważa się za najmądrzejszego i nieomylnego. Ale jak takiemu wytłumaczyć że tak jest a tym bardziej że jest takim przypadkiem.
  No i kluczowe. Co pokazuje że te wszystkie ruchy, organizacje to zabawy durnych bezmyślnych gówniarzy. Żaden z nich nie myśli dalej niż swój stołek gdzieś jakiś. Żaden z nich nie organizuje, nie tworzy i nie promuje kandydatów do wyborów, do przejęcia władzy, do nowego rządu itd.
  Nawet jak to robi i ma siebie i paru znajomych jako kandydatów to i tak to mrzonki. Bo bez dużego ruchu nie ma żadnych szans w wyborach.
  Tylko duży ruch, tylko wybrani ludzie do wygrania wyborów i przejęcia władzy stwarzają jakiekolwiek szanse. Bez tego to są zabawy durnych gówniarzy w szatach walczącej opozycji.
  A wszystko to trzeba zrobić już, teraz, zaraz bo wybory są tuż tuż. Już jest bardzo późno żeby w pełni się przygotować.
  Stworzyłem Braterstwo żeby z-jednoczyć wszystkich, wszystkie wolne niezależne ruchy i organizacje. I razem stworzyć wspólny jednoczący cel i plan. Żeby wyłonić elity, osoby do realizacji tego i przejęcia władzy. Stworzyłem Partię bezpartyjnych żeby wszystkie ruchy i osoby mogły wystawić w wyborach najlepszych kandydatów.
  W głowie czeka dużo kolejnych pomysłów, możliwości itp.
  Tylko coraz bardziej się zastanawiam czy w Polsce z obecnymi Polakami jest możliwe zrobienie czegokolwiek.
  Coraz bardziej się skłaniam do tworzenia różnych przedsięwzięć biznesowych. Po to żeby tworzyć klasę średnią. I realizować cele z innej strony. Zresztą Braterstwo od początku jest tworzone jako pierwszy w historii społeczny ruch kompleksowy. Czyli oprócz działalności związanej z polityką, Braterstwo też ma tworzyć, rozwijać i wspierać działalność biznesowo finansową. Oraz organizować różne przedsięwzięcia społeczne, chociażby takie jak rozwój, rozrywka, imprezy. To też ważny element życia. A wszystko na fundamencie uczciwości, zaufania, zdrowych relacji i współpracy.
  Powodzenia Panie Ryszardzie. Ciekawy jestem Pana propozycji i czekam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031