Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Ukraina – „być albo nie być”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Proponuję przygotować propozycję Referendum dla Obywateli Ukrainy Zachodniej - dotyczące stworzenia autonomicznej, równorzędnej Federacji Ukrainy z Polską.

Rewolucja na Ukrainie, to niemal „być albo nie być”- dla interesów bardzo wielu. Dla Ukrainy; dla obu mocarstw i ich sojuszników, walczących o nowy podział stref wpływów. To obecnie najważniejszy strategicznie moment wojny, o globalną kontrolę za pomocą pieniądza i mediów. Przypomnijmy wydarzenia w Iraku, Afganistan; „wiosnę arabską”  oraz inne inicjatywy USA, w wielu regionach świata. Prowokowanie konfliktów w imię…demokracji i dobrobytu. A naprawdę dla USA i UE - to walka o rynki zbytu, rynki pracy, kontrolę nad ropą, surowcami, czyli to interes  globalnej kontroli. Poprzez różne działania „gospodarcze” - wprowadzanie form neo-kolonizacji.
 

Rewolucja na Ukrainie, może również wyznaczyć…skalę „być albo nie być” dla przyszłości Polski, w zależności od strategii naszych działań i wyborze sojuszników.
 

Rewolucję na Ukrainie, stworzono wg. starych reguł. Wykorzystując nadchodzącą zimę, głód, biedę, bezrobocie a więc pogarszającą się gwałtownie sytuację olbrzymiej większości ludzi na Ukrainie, stworzono i sfinansowano Majdan. Działania cyniczne, ale konieczne jako preludium aby sprowokować rewolucję. Krym - to pierwszy etap walki - o kontrolę nad Ukrainą.
 

Problemy czysto ludzkie, wspomniane wyżej - odgrywają najmniej istotną rolę - jako podłoże konfliktu. Chodzi oczywiście o kontrolę, nad tym ważnym strategicznie regionem, który jest łącznikiem a zarazem buforem między Rosją a Zachodem i Europą.
 

Wcześniejsze rozwalenie i "rozegranie" Bałkanów przez USA/UE/NATO (Grecję zniewolono finansowo) - było uwerturą… do ataku na Ukrainę - czyli docelowo ataku i uderzenia w Rosję.
 

Taka to jest współczesna geopolityka: kontrola nad pieniądzem, zasobami, surowcami i świadomością społeczeństw - oznacza kontrolę nad światem. A to jest - najlepszy interes.

Rosja Putina absolutnie nie może odpuścić Ukrainy. Przekazanie kontroli nad tym krajem USA i UE -będzie oznaczać koniec imperium. Konsekwencją utraty Ukrainy, będzie natychmiastowa inwazja Chin od wschodu i… koniec Rosji. Dlatego Rosja za wszelką cenę musi utrzymać swoje wpływy a minimum „status-quo” - na rubieżach południowych i zachodnich. 
 

Chiny to mądry, pracowity, zdyscyplinowany Naród. Na razie z uwagą przyglądają się rozwojowi wydarzeń. Postawią na wygranych – we właściwym momencie. Oni wiedzą, co robić.
 

USA, nie może „odpuścić” Ukrainy. Porażka z Rosją, może oznaczać koniec procesu globalizacji, ich planów mocarstwowych oraz prób przejęcia kontroli nad światem, za pomocą pieniądza.
Po porażkach w Ameryce Płd., Syrii, Afganistanie, Iranie i Korei – USA musi "wygrać" rundę na Ukrainie, aby utrzymać swą, (dominującą jeszcze), rolę mocarstwa światowego. Paradoksalnie, USA nie może tego zrobić bez… udziału Rosji. Tu chodzi o „knock-out” – wygraną przed czasem. A czas, wiadomo znaczy - pieniądz. I tu koło rewolucji się zamyka. Przynajmniej teoretycznie. Nieznany i nieprzewidywalny, dla wszystkich – jest jak zawsze, czynnik ludzki. 
 

Realia wydają się takie: Koalicja USA/UE nie ma żadnych szans, wygrać z Rosją, wojny o Ukrainę. Pomimo wielu atutów, brak im po prostu determinacji, są też za słabe gospodarczo i finansowo. US z pewnością, nie będzie ryzykować konfliktu zbrojnego, w wojnie o Ukrainę. Pozostaną więc pozory działań: groźby, przepychanki i noty dyplomatyczne, sankcje, które medialnie dobrze się sprzedaje – ale to pozory.
 

Interesującym jest fakt, że Rosja dzisiaj, jest w pewnym sensie, (np. medialnie) osamotniona. Potrzebuje szybko sojusznika. Najlepszym partnerem dla niej, obecnie, może być tylko…Polska. Z wielu rozmaitych geopolitycznych powodów: historycznych, kulturowych, granice - interesy bieżące, narodowe. To olbrzymia, dziejowa szansa dla Polski. Trzeba zadziałać szybko i teraz w interesie Polskiej Racji Stanu.
 

Niestety, obecne Polskie elity polityczne, te przy władzy, kompletnie nie rozumieją znaczenia i roli Rosji oraz szans dla Polski, powstałej w wyniku zaistniałej sytuacji. Brakuje męża stanu -na miarę czasów, człowieka z wielką wizją przyszłej Federacji - Rzeczpospolitej Obojga Narodów, który mógłby tę ideę zrealizować.
 

Wie o tym Ameryka, która (na wszelki wypadek), szybko wysyła samoloty do Polski i deklaruje gwarancje bezpieczeństwa – w obawie przed…obudzeniem się obu narodów: Ukrainy i Polski.
 

Los Ukrainy wydaje się przesądzony. Kraj będzie podzielony na trzy części - w najbliższym czasie. Ukraina Wschodnia, Zachodnia i Krym. W najlepszym przypadku - jako niezależna federacja. Tak zresztą sugerował Putin. Ale na krótko.   
 

Warto, przy okazji, rozważyć jakie będą inne rezultaty - „owoce”- Rewolucji na Ukrainie. Pewne jest niewątpliwie jedno: podskoczą ceny gazu i koszty życia. Ukraina będzie też potrzebować olbrzymich kredytów, na sfinansowanie bieżących potrzeb kraju - walki z głodem i bezrobociem. NIKT nie da Ukrainie pieniędzy w prezencie, za darmo. Nieważne nawet, czy pożyczek udzieli Rosja czy IMF. Kto za nie zapłaci: Ci, którym marzyła się wolność i dobrobyt. Już teraz delegaci IMF, otwarcie mówią o warunkach kredytu - obniżeniu emerytur o 50%, czyli do ok. $2/dzień. Ciekawe, jak z tego można wyżyć? A może to zlikwiduje korupcję, bo nie będzie z czego płacić?
 

Pewne jest więc, że ktoś musi, za ten konflikt (rewolucję) zapłacić… Będą to w większości zwykli, normalni ludzie i emeryci. Ci wszyscy, którym marzyła się wolność i dobrobyt. Rewolucja kosztuje. Płacą zawsze zwykli ludzie. Swoją pracą. Faktem jest, że Ukraińcy sami muszą wypracować dobrobyt kraju. NIKT – NIC im za darmo nie da.
 

W obecnej sytuacji, podział Ukrainy jest chyba jedynym, możliwym pokojowym rozwiązaniem, z wielu względów, nie tylko podziałów etnicznych, a chociażby ze względów finansowych. (NIKT nie jest obecnie w stanie - sfinansować problemów kraju).
 

Ukraina Wschodnia i Krym, bez wątpienia, pozostaną w strefie wpływów Rosji, w takiej czy innej formie. Jako autonomiczna albo integralna część.
 

Pozostaje problem Zachodniej Ukrainy. Fakty są proste: Dominuje bieda i bezrobocie. Brak jest pieniędzy, niewielka produkcja przemysłowa i rolnicza – niewspółmierna do potrzeb. UE nie weźmie kraju na utrzymanie i nie pomoże. Co najwyżej, całkowicie zniewoli finansowo. To w rezultacie doprowadzi w ciągu kilku lat do kolejnej rewolty i powrotu do sytuacji obecnej.
 

Zachodnia Ukraina, ma szansę w ramach federacji z Polską. To dla nich duża szansa na otwarcie rynku pracy, odbudowę przemysłu, rolnictwa a poprzez Polskę…wejście do Unii Europejskiej.
 

Takie rozwiązanie, wbrew pozorom jest możliwe. Aktualnie, to może jedyny, pokojowy wariant  akceptowalny dla wszystkich walczących stron: dla Rosji, UE, USA i Niemiec, które znalazły się w całkowitym impasie. To dla wszystkich możliwość „wyjścia z twarzą” –tzw. sytuacja „win-win”. Jednocześnie, to może być jedyne długoterminowe rozwiązanie problemu Ukrainy.
 

To rozwiązanie oczywiście wymaga właściwego przygotowania, dyplomacji i zgody wszystkich stron: Rosji, UE…Ale przede wszystkim wymaga zgody samego narodu Ukrainy Zachodniej.
Proponuję przygotować propozycję Referendum dla Obywateli Ukrainy Zachodniej (granicą jest Dniepr) - dotyczące stworzenia autonomicznej, równorzędnej Federacji Ukrainy z Polską.
 

Referendum opracowane przez reprezentantów wszystkich zainteresowanych stron - w ramach „konferencji pokojowej”.
 

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • @Autor
  Brawo! Wreszcie konkret, pełnym głosem!
 • @Autor
  Każda rzecz musi znaleźć swój czas. To nie jest pora na poszerzenie wschodniej granicy. Dlaczego? Po pierwsze: nie potrafimy sami zagospodarować własnego terytorium oddając go obcym we władanie. Po drugie: nie potrzebujemy dziś banderowskiego terroryzmu, a taki mielibyśmy "jak w banku".
 • ..."poprzez Polskę…wejście do Unii Europejskiej"...?
  Czy Unia Europejska jest jakimś sposobem na dobrobyt? czy raczej na poważne kłopoty ze swoją suwerennością gospodarczą, tożsamością narodową, płynnością finansową itd. Czy tego trzeba Ukrainie?
 • @Krzysztof Zagozda 18:05:57
  Poza tym, czy nie mielibyśmy eskalacji ruchów separatystycznych na Śląsku
 • @LordConqueror 18:00:32
  Co zamierzasz zrobić z obecnymi mieszkańcami Lwowa po jego "odzyskaniu" ?
 • a może należy zrobić referendum w Polsce,
  czy chcemy przyłączyć Polskę do Ukrainy, i postawić Banderę obok Piłsudskiego ?
 • Polska nie jest krajem suwerennym...
  jest obecnie pod okupacją o czym świadczą np:
  1. bankowośc w obcych rękach (Lordcośtam: w ruskich rękach jest nasza bankowośc?)
  2. gospodarka w rękach j/w
  3. majątek trwały, ziemia, lasy j/w lub w przygotowaniu do j/w
  Może wystarczy.
  W takich warunkach, Polska nie mająca swojej Racji Stanu, będzie tylko narzędziem w obcych rękach w ewentualnych jakichkolwiek rozmowach stowarzyszeniowych z innymi krajami.
 • @Krzysztof Zagozda 18:05:57. R. Opara
  Zgadzam się z pańskimi uwagami; na federację z Ukrainą jest za wcześnie. Zachodnia Ukraina musi przejść katarsis - rządy banderowców. Dopiero po odrzuceniu tej opcji może być otwarta droga do współpracy.
  Tyle, że najpierw u nas muszą zostać zmienione rządy.
 • A nie martwi Pana, z czego mają wyżyć Polacy,
  skąd ta troska o Ukraińców ?

  Niemcom jakoś na razie wstyd wspierać neonazistów u sieibe,
  co innego na Ukrainie.

  Testują świat, czy nazim przejdzie.
 • Panu Oparze się marzy wielka RP, której będzie szefem.
  Tylko, że miało by się to odbyć kosztem podeptania pamięci zmasakrowanych Polaków i zawarciem sojuszu z wrogimi nam banderowcami.
  Zawieranie sojuszu z takim elementem jest głupie. Kto nie potrafi wyciągnąć wniosków z przeszłości ten nie nadaje się na jakiegokolwiek przywódcę.
 • @LordConqueror 18:33:47
  to może Ty pierwszy oddaj swoje mieszkanie, może jakiś majątek i pojedź gdzieś w nieznane ze swoją rodziną, co?
 • @LordConqueror 18:33:47
  Bajzlu narobił Gruzin Stalin i Żyd Beria.

  Chyba nie chcesz powiedzieć, że będziesz się domagał odszkodowania od Gruzji i Izraela ???
 • @LordConqueror 18:38:02
  Ale ta Rosja (jeżeli myślimy już takimi kategoriami) dała nam tzw Ziemie Odzyskane o które teraz pewnie upomną się Niemcy. Więc co z tymi Polakami, którzy już raz byli przeganiani ze Wschodu na Zachód. To co? teraz, znowu mają wszystko zostawiac i jechac na Wschód? Bo jak widac Niemcy juz chyba tylko czekają na precedens złamania powojennych traktatowych postanowień.
 • Ciekawe, ciekawe.
  Rzeczpospolita Obojga Narodów co prawda już była i pomysł powielenia tego historycznego przymierza jest ciekawy, tyleż co niemożliwy do realizacji z obecnym rządem Ukraińskich nacjonalistów. Realny byłby wtedy, gdyby Polska była taką potęgą jak onegdaj i inicjatywa musiałaby wyjść od niezależnego referendum wolnej Ukrainy.
  Pozdrawiam.
 • @Bibrus 18:45:57
  "Rzeczpospolita Obojga Narodów co prawda już była i pomysł powielenia tego historycznego przymierza jest ciekawy, tyleż co niemożliwy do realizacji..."
  ...bo Polska nie jest państwem suwerennym, tylko pod okupacją. To jest problem podstawowy.
 • @LordConqueror 18:29:34
  żaden normalny Polak urodzony w obecnej Polsce z własnej woli nie będzie się chciał osiedlać we Lwowie.

  A żeby to zrobić, należałoby najpierw wyrzucić stamtąd tych, którzy dzisiaj tam mieszkają od kilku pokoleń.

  Wszelkie BREDNIE o próbach przymusowego przemieszczania ludzi traktuję jak ZBRODNIĘ LUDOBÓJSTWA i uważam, że autorów takich pomysłów należy traktować tak, jak osoby próbujące planować i popełnić zbrodnię ...

  Stało się wiele złego w XX wieku. Wieku pary, elektryczności, socjalizmu i keynesizmu.

  I na tym koniec.

  Nie powinno być już żadnych dalszych kroków, odbierania ziem, przemieszczania ludzi itp.

  Nie można oddawać odszkodowania i majątku bogatemu przemysłowcowi, który w wyniku IIWŚ stracił fabrykę, podczas gdy biedny stracił w tym czasie życie, rodzinę ...

  Jak był bogaty, to mógł dbać o państwo, bo ono gwarantowało mu retencję bogactwa.

  Skoro państwo przegrało, to w jakimś sensie jest to rónież jego przegrana ...

  Tak więc: OPCJA ZERO.

  Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i tego nie zmieniamy ...

  Poza tym zupełnie nie rozumiem, jaki miałoby sens bycie razem z Ukraińcami ???

  Co byśmy mieli niby robić ??? Dofinansowywać ich drogi ? Płacić im zasiłki ? Zwalczać ich korupcję ?

  Nie ... Nie ma na to zgody ...

  Niech stworzą u siebie WOLNY RYNEK, jako i my stworzymy i wtedy nie "państwa", ale konkretni ludzie będą ze sobą współpracować, a dzięki WOLNEMU RYNKOWI pojęcie granic i podziałów szybko zniknie ...

  Bo tak naprawdę wszędzie są LUDZIE, a nie "Polacy", czy "Ukraińcy" ...

  Natomiast nie wolno mieszać ze sobą ludzi pochodzących z różnych kręgów kulturowych i o dużzych różnicach majątkowych, bo to powoduje napięcia społeczne, rasowe i narodowe ...

  A narodowcy to po prostu fanatycy. Jak by się dobrze zastanowić, to chore są zarówno idee totalnie równościowe, jak i nacjonalistyczne. Jedyna sensowna ideologia, to WOLNY RYNEK, który daje wszystkim jednakowe szanse i pozwala każdemu się bogacić ...

  Niedługo wybory. Wygra w nich w sposób bezprecedensowy Janusz Korwin-Mikke i Nowa Prawica. Młodzi, inteligentni ludzie dostaną się do władz w naszym państwie na wszystkich szczeblach. Od gmin, poprzez powiaty do sejmu, senatu, ministerstw i żyrandola.

  I ci ludzie, jak np. Konrad Berkowicz i jemu podobni - ZMIOTĄ Z POWIERZCHNI ZIEMI wszelkie resztki kejnesizmu, interwencjonizmu, socjalizmu, nacjonalizmu, feminizmu, genderyzmu (genderyzm to przez Konrada został już całkowicie ZMIAŻDŻONY, a socjalizm w osobie pewnego grubaska wręcz ZMASAKROWANY).

  Tak więc nie martwmy się !!!

  Nadchodzi NOWA ERA !!!!

  NOWA EPOKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Złoty czas wolności wszystkich ludzi !!!!

  A siła i napęd tej wolności to WOLNY RYNEK i INTERNET !!!!!!!!!!!!!!!
 • @Jan Paweł 18:45:50
  "Bo jak widać Niemcy już chyba tylko czekają na precedens złamania powojennych traktatowych postanowień."

  Bezwarunkową kapitulacje Niemiec nazywa pan powojennymi traktatami?
  Zamiast wydzierać sobie z głowy włosy trzeba Niemcom to wciąż przypominać i robić swoje a nie jak jest teraz wchodzić im w tyłek.
 • "Pany drebneseńke a woszi jak bib"
  To rusińskie przysłowie dedykuję tutejszym mężom stanu.
  Kto rozumie po ukraińsku ten wie o co chodzi a kto nie rozumie , ten kiep.

  Kiedy Pan Opara wykaże się talentem politycznym na tyle aby stworzyć konkurencję dla zabetonowanego układu politycznego w Polsce , wtedy mu uwierzę że jest w stanie coś stworzyć.

  Pan Wojtas ma 100% - wą rację. Zachodnia Ukraina musi "przejść przez mękę" rządów banderowskich i to sami Ukraińcy muszą potem zburzyć pomniki Bandery i powywieszać banderowców a potem przyjść do Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i prosyty i czołom byty szczob maty prostyła i pryjniała swoji pohany dity.

  Amatorzy Lwowa i okolic, za mało znacie Ukraińców żeby móc snuć jakiekolwiek plany mające realne szanse powodzenia.
  O takich mówi się "w zadnyci buw, hawno baczyw".
 • o właśnie!
  Takich głosów mi brakuje. Trzeba zacząć patrzyć na nasz kraj jako część Rzeczypospolitej, a nie małą i zapyziałą, zestrachaną Polskę. Sam o tym piszę. 5*
 • @Ultima Thule 18:50:38
  zgoda,
  "żaden normalny Polak urodzony w obecnej Polsce z własnej woli nie będzie się chciał osiedlać we Lwowie."

  ale reszta to brednie,

  poczynając od pytania,

  Dlaczego to Ty masz nam dyktować, co to znaczy wolny rynek ?
 • @ Ryszard Opara
  Najpierw należałoby zorganizować Referendum Nieufności do polskiego rządu, który ignoruje wolę Polaków i popiera anty-polskie i żydowsko-banderowskie gangi terrorystów dokonujące zamachy stanu, nie tylko w Ukrainie.
 • @NUS 18:32:04
  Ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy z istnienia przyszłości - tym bardziej.
 • ale jaja
  ...prezes odjechał...kumać się z banderami ????????? jak pisiory...Spiryto jesteś tu ??? Paradygmat jednak się zmienia :))))))))))
 • @Ultima Thule 18:50:38
  Panie UT

  Pisałem już wiele razy. "Wolny Rynek" - to kompletna bzdura, tak samo jak i demokracja i sprawiedliwość - pojęcia które są wymysłem tych - co mają wszystko - aby usprawiedliwić przeszłość i stworzyć pozory "równości" w działaniach.

  Nigdzie ma świecie nie ma czegoś takiego jak "wolny rynek" - a znam ten świat dużo lepiej niż Pan.

  Wolny rynek, teoretycznie byłby możliwy, gdyby wszyscy mieli równy i jednakowy start. A przecież nigdy i nigdzie tak nie było.

  Jak można było stworzyć np w Polsce Wolny Rynek - w czasach transformacji, kiedy Polacy na starcie, nie mieli żadnych pieniędzy.

  Mieli je tylko ludzie związani ze służbami albo inwestorzy z zagranicy - którzy np Niemcy - dostawali duże bezodsetkowe kredyty na zakup rozmaitych przedsiębiorstw, fabryk w Polsce.
  Często kupowano fabryki - aby je zlikwidować, bo one stanowiły konkurencję dla firm niemieckich na terenie UE.

  Tak się np stało z przemysłem stoczniowym, ciężkim, energetyką.

  I teraz to ONI właśnie rządzą z Polsce.

  I Pan to nazywa Wolny Rynek???
  Ja uważam, że to złodziejstwo i kradzież.

  A Nowa Prawica i JKM - nie maja żadnych szans. Potrafią tylko rzucać populistycznymi hasłami. Nie mają pojęcia o gospodarce i o finansach.
 • @
  "Najlepszym partnerem dla niej, obecnie, może być tylko…Polska. Z wielu rozmaitych geopolitycznych powodów: historycznych, kulturowych, granice - interesy bieżące, narodowe. To olbrzymia, dziejowa szansa dla Polski. Trzeba zadziałać szybko i teraz w interesie Polskiej Racji Stanu."

  ...to z kim się mamy w końcu bratać z Rosją , czy Ukrainą, bo zgupłem ?? Full odjazd :)))))))))) niech sie ino Obama dowie co się knuje w tym Kurniku...:))
 • @trybeus 19:40:34
  No popatrz , kurna ale się narobiło. ;-))

  Zawołajmy razem (może usłyszy) SPIRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @oleg 18:53:43
  Szanowny Panie,

  Ukraina Zachodnia - stara się o wejście do NATO i UE.
  Oni nawet nie wiedzą, jaka byłaby ich przyszłość - gdyby to się udało.

  Polska - obecnie jest w UE i NATO.

  Federacja Polski i Ukrainy - wymaga w pierwszym etapie zgody wszystkich.

  Federacja P-U może być ceną, na która Rosja może wyrazić zgodę aby usankcjonować podział Ukrainy i uporządkować własne interesy.

  Moja propozycja stara się stworzyć sytuację "win-win" - w której wszyscy wygrywają i wychodzą z twarzą.

  To zwyczajna dyplomacja. Propozycja rozwiązania -

  A co będzie dalej - zobaczymy
 • @Ptasznik z Trotylu 19:44:56
  ..he he ...jeszcze doczekam hołdu lennego ...już widzę, jak Spirito klęka przed Sakiewiczem, lub Targalskim i przyznaje mu rację...może posta przeprosinowego napisze ...się kurna porobiło, :))))))))))))))))))))

  ..jak Targalski przeczyta, to zapała miłoscią do neonu...może zacznie tutaj publikować he he he...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 19:40:34
  Spiryto wpadł jak kamień w wodę.
  Chyba Prezes go wysłał na tajne negocjacje z Łukaszenką żeby obgadać sprawę po cichu na zapleczu i postawić NATO i pedziów z UE przed faktami dokonanymi.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:44:56
  Nie wrzeszcz...
  Polemikę piszę a wy nie dajecie mi się skupić :)
 • @Autor
  Pomysł jest ciekawy.
  Putin skarżył się że NATO pakuje mu się przez płot i lezie w szkodę.
  No to miałby pas osłonowy i to solidny.

  Z Rosją nie mamy sporów terytorialnych, jeno ambicjonalne.
  Niech nas Rosja przekonuje (jakieś konkretne propozycje).

  Za jakieś trzy miesiące Ukraińcy (jak już będą bardzo głodni) zaczną topić swój nowy "rząd" w Dnieprze.
  Jak już wytopią i wywieszają banderowców, to niech przyślą deputację do Warszawy.
 • Jak marzyć, to na całego
  Jak marzyć, to na całego
  W pewnej mierze zgadzam się z Panem, że gdyby nagle, teraz, został Pan Premierem Rzeczypospolitej, to Rosja, mając w Panu sojusznika, zakończyłaby rozgrywkę o Ukrainę krótkim szach-mat. Mało tego, nagle odwrócenie Polski plecami od zachodu i ponowne wejście w rosyjską strefę wpływów, cofnęłoby postęp zachodniej ekspansji o całe dekady. Domyślam się że wobec niezadowolenia ludów słowiańskich rolą, jaką pełnią państwa Europy Środkowej w UE, rozlanie rosyjskiego protektoratu na te państwa nie trwałoby długo. Paradoksalnie, niedźwiedzia łapa na Polsce, powstrzymałaby Niemców od zawłaszczenia ziem odzyskanych. Oczywiście przy takim rozdaniu, Ukraina stałaby się wspólnym (albo rozdzielnym) protektoratem Rosji i Polski. Słowem same plusy?
  Ciekawe, jak rozmawiałby Pan z Ruskimi? Czy z pozycji pionka, czy też hetmana, który umożliwił królowi wygrać partię. A co z rozdmuchanymi uprzedzeniami wobec ruskich? Co z systemem rządzenia, wobec mnogości starych układów ze wschodem. Jak udałoby się powstrzymać odrodzenie sitwy i kopiowania moskiewskiego systemu rządzenia, który niewiele odbiega od obecnego w Polsce.
  W sumie ciekawie by się działo, o ile potrafilibyśmy rozmawiać z ruskimi jak równy z równym.
 • --------PODZIELAM całkowicie zdanie Pana Zagozdy
  ------KOŃ TROJAŃSKI czeka na wciągnięcie !!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=pAtQiHZt0_o
  https://www.youtube.com/watch?v=JhwGW8JzH8g

  --------------------MEMENTO !!!!!
  http://abelikain.blogspot.com/2014/03/jak-niemcy-stworzyli-ukraine.html
 • @gsaw 20:32:05
  O rzeczywistym zasięgu "uprzedzeń wobec Ruskich" świadczą komentarze internautów pod artykułami reżymowych "dziennikarzy".
 • @LordConqueror 20:26:19
  --------------------AGENT ------niemiecki ???
 • @ninanonimowa 20:40:35
  Mam Pani przypomnieć jak sama Pani piała na tym forum jak to "Polska zdradziła Ukraińców" ?
 • @interesariusz z PL 19:08:08
  Nie muszą wszyscy się od razu osiedlać we Lwowie. Mamy czas. Nawet i sto lat, co to jest w historii? Kto przypuszczał w 1937 roku, że za 10 lat we Lwowie będzie ruska Ukraina bez Polaków? A stało się.
  Czasem zmiany nadchodzą bardzo szybko.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:44:01
  ---RACHUNEK KRZYWD - nie może ciągnąć się w nieskończoność !! to o moim /pianiu /
  -DZISIAJ !! żydo/niemcy chcą ZNOWU !! polskimi rękami wyciągać ROZŻARZONE ukraińskie WĘGLE -PO WSZE CZASY !! staniemy się wrogami dla Ukraińców

  -----podzielimy los Ukrainy !!! już NIEBAWEM -KTO ?? stanie w naszej OBRONIE ???
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:27:49
  Oczywiście, że falstart. Wyrywny ten nasz dobrodziej..

  Obecnie wysuwanie tego typu "propozycji" plebiscytu, odbiorą jako cios w plecy. Macie szanse na 3% i zerwany most. Oni się muszą najpierw zmierzyć, sprawdzić. Z rzeczywistością. Nie żeby nasza była jakaś różowa. Różnica jest taka, że ich indyka właśnie pieką, a nasz na przyszłą niedzielę trzymany. Aby z tego co było, to im już musi konkretnie kuper skwierczeć i desperacji właściwej muszą nabrać. I to wcale nie jest radosne. To jest w dupę smutne.
  Teraz sobie ruskie, już legalnie, odstrzelili ukraińskiego sierżanta, który powiedział ni uja, a gdzie to jeszcze..
  Żyrynowskiemu powiedziałem "nie dawaj czego nie masz i co nie twoje"
  Także może bez euforii, tak bardziej na smutno. To mogą być miliony od walk, ale głównie głodu.
  Wy byście przystali na zostanie Republiką Federalną Niemiec i Polski, bo wam Putin na Białystok nadepnął? Albo Oksywie? Czy uznalibyście propozycję za bezczelność?
 • @Krzysztof Zagozda 18:05:57
  Każda rzecz musi znaleźć swój czas. To nie jest pora na poszerzenie wschodniej granicy. Dlaczego? Po pierwsze: nie potrafimy sami zagospodarować własnego terytorium oddając go obcym we władanie. Po drugie: nie potrzebujemy dziś banderowskiego terroryzmu, a taki mielibyśmy "jak w banku"

  >> to kusząca inicjatywa.. ale faktycznie brak nam Polskiego potencjału, który trwonimy (właściwie trwonią pseudo-elity) od 20-paru lat..
 • @interesariusz z PL 18:24:19
  a może należy zrobić referendum w Polsce,
  czy chcemy przyłączyć Polskę do Ukrainy, i postawić Banderę obok Piłsudskiego

  >>> słuszna uwaga
 • @Stara Baba 18:54:51
  Stara Babo, bardzo mnie ucieszyła Twoja argumentacja. Mas rację! BEZWARUNKOWA KAPITULACJA I TAK TRZYMAC!
 • ----------KSIĘSTWO WARSZAWSKIE -mówi wam to coś ???
  https://www.youtube.com/watch?v=RI76EQMbFk8
 • A tymczasem w Kijowie budują demokrację
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/deputowani-swobody-sila-zmusili-szefa-telewizji-do-napisania-dymisji
 • @LordConqueror 22:19:01
  -- nie śpisz ?? co ! poczułeś się wywołanym do tablicy ?!
 • @ekoludek 21:16:54
  Niech Ukraina wypowie wojnę USA i za godzinę się podda i będzie po temacie. PZDR. :)))
 • Ogólnie, jak większość -
  Najpierw zrobić porządek u siebie, zanim zaczniemy zamiatać w Ukrainie. Musimy dać dobry przykład! Musimy zaimponować! Jak?
  W całej pełni doceniając brawurową i jedynie słuszną inicjatywę Obywatela Blogera@Rajmund-pollak'a rozpoczęcia ogólnonarodowej insurekcji przeciwko znienawidzonym okupantom naszej umęczonej Ojczyzny: http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/681072,zamiast-zamartwiac-sie-ukraina-warto-obalic-rzad-donalda-tuska.html.
  Podstawy: Obecny rząd ignoruje wolę Polaków i popiera anty-polskie i żydowsko-banderowskie gangi terrorystów dokonujące zamachy stanu, nie tylko w Ukrainie.

  Żądania o uchwalenie wotum nieufności w formie pisemnej składać na ręce Posłów. Już dzisiaj!
 • niepoprawni.pl/blog/4589/ukraina-struktura-narodowosciowa-w-1989
  Według spisu z 1989 roku mieszkańcy Ukrainy należą aż do 110 narodowości.
  A oto skład etniczny dzisiejszej Ukrainy:

  Ukraińcy — 37,4 mln (72,7%)
  Rosjanie— 11.4 mln ?22?*)
  Żydzi— 4S6 tys. (0,9%)
  Mołdawiame-Rumuni — 460 tys. (0.9%)
  Białorusini — 440 tys. (0,8%)
  Bułgarzy — 234 tys. (0,4*)
  Polacy —219 tys. (0,4%)
  Węgrzy — 163 tys. (0,3%)
  Grecy — 99 tys. (0,2%)
  Tatarzy —88 tys. (0,2%)
  Ormianie — 54 tys. (0,1%)
  Cyganie — 48 tys. (0,1 %)
  Tatarzy Krymscy — 47 tys. (0,1 %)
  Niemcy — 44 tys. (0,1 %)
  Gagauzi — 32 tys.

  pozostałe narody — ok. 200 tys. (0,4%)
  Ludność Ukrainy ogółem — 51 min 452 tys. (100%)
  Obecnie najwięcej Polaków mieszka w obwodzie żytomierskim, chmielnickim, lwowskim oraz w Kijowie. Większość Polaków mieszka w miastach, jedynie w obwodzie żytomierskim i chmielnickim dominuje ludność wiejska. Napływ Polaków na ziemie zachodniej Ukrainy rozpoczął się już w połowie XIV wieku, kiedy to Kazimierz Wielki zajął Ruś Czerwoną. Proces ten nasilił się po unii lubelskiej (1569 r.) po wejściu w skład Korony Polskiej większości ziem ukraińskich i objął głównie Wołyń i Kijowszczyzne. Wielu Polaków, mieszkając przez stulecia na Ukrainie, czuło się już autochtonami. W okresie rozbiorów napływ polskich osadników został znacznie zahamowany, ale odrodził się on z nową siłą w okresie międzywojennym. obejmując całe terytorium po Zbrucz (przybyło wtedy ponad 200 tys. nowych osadników). Później rozpoczął się proces odwrotny. Ilość Polaków na Ukrainie zaczęła się systematycznie zmniejszać. Początkowo było to wynikiem wysiedleń stalinowskich z lat 30-ch, później eksterminacji okresu wojny, następnie rozpoczęły się repatriacje z lat 40-ch i 50-ch (wyjechało z Ukrainy ponad 800 tys. Polaków), a później nasiliły się procesy asymilacyjne powodujące denacjonalizację. Spisy powojenne sygnalizują systematyczny spadek ilości Polaków na Ukrainie.

  niepoprawni.pl/blog/4589/ukraina-struktura-narodowosciowa-w-1989

  Plus:
  We all are running on compartmentalized data where "the world is full of kings and queens (i Naczelnych), who blind our eyes and steal our dreams." Annonimus
 • --------- spokojnych snów Polacy / SŁOWIANIE
  https://www.youtube.com/watch?v=OMq9he-5HUU#t=56
 • @mms 23:31:32
  Ave. Nikt nie pisze że Kresy to było terytorium Polski do stycznia 1945. Pytam dlaczego zbrodnie na naszym terenie nie zostały rozliczone przez Trybunał Międzynarodowy ?. PZDR.
 • @LordConqueror 23:37:50
  Niestety nie . Wezmą ją na wyczerpanie:)))))))))))))))))))))))))))))). Tak następnie będziemy my i nasze rodziny :((((((((((((((((((((((((((((((((((. Smutne to prawda ?.
 • @Repsol 23:41:31
  ----------DZIECKO :)) jaki ? międzynarodowy ??? przecież WYBRANY naród KOCZOWNICZY jest ------1----------- :))) i bóg jahwe -też

  -----WSZYSTKO co WIDZISZ na filmiku --- jest ich !!!! rzekomą własnością

  ----SPALIĆ BANKI i DŁUGI -- ich rozbroić ---OTRZEPAĆ RĘCE i odpocząć
 • @ninanonimowa 23:59:20
  https://www.youtube.com/watch?v=sHzN2INkyI4
 • @ninanonimowa 23:59:20
  Wyluzuj i odpowiedz. PZDR. Nikt nie pisze że Kresy to było terytorium Polski do stycznia 1945. Pytam dlaczego zbrodnie na naszym terenie nie zostały rozliczone przez Trybunał Międzynarodowy ?.
 • @Ryszard Opara 19:38:50
  Szanowny Panie
  Niemalże od początku powstania NowegoEkranu, czytałem ów portal. Miły memu sercu, był "pluralizm myśli" który ściągnął do NE postaci reprezentujące szeroki wachlarz poglądów politycznych, ekonomicznych, historycznych i religijnych. Wspólną cechą większości blogerów była troska o Polskę, którą w udolny lub mniej udolny sposób, przedstawiali w swoich blogach i komentarzach. Ceniłem sobie możliwość zebrania w jednym miejscu wolnościowców, fachowców od obrony, monarchistów, narodowców a nawet socjalistów narodowych.
  O ile większość publikujących tu osób jasno określało swoje poglądy, o tyle miałem ciągłe wrażenie, że pańskie zdanie zmienia się wraz z "topowymi" blogerami Nowego Ekranu.
  Czytałem więc Oparę;
  LIBERALNEGO, gdy walczył z Państwową Komisją Wyborczą u boku Korwin-Mikkego i Michalkiewicza;
  OBRONNEGO gdy podpinał się pod Romualda Szeremietiewa; MONARCHISTYCZNEGO, gdy sprzedawał PDF-y Stefana Detko,
  EMIGRACYJNO-KONSPIRACYJNEGO, gdy spoufalał się Tymińskim czy Kobylańskim;
  ANTY-LIBERALNEGO pod wpływem Wawro i Nikandera; WYROZUMIAŁEGO za czasów Ś.P Aleksandra Gudzowatego i jego miłości "barterowej" dla religii całego świata;
  NARODOWEGO, podczas pierwszych Marszy Niepodległości;
  super-SŁOWIAŃSKIEGO pod wpływem Wojtasa i innych tuzów antymyśli.
  Dzisiaj z zaciekawieniem przeczytałem pańską nową odsłonę "jestem ZA a nawet PRZECIW"....
 • mr Opara
  Prosze mi wybaczyc zupelnie "osobiista" refleksje..nie nalezy dzielic skory na niedzwiedziu i pakowac sie z buciorami w "cudze" rozgrywki ...To co sie obecnie dzieje na Ukrainie to zwyczajne rozprezenie i krystalizowanie sie wladzy.
  Moze to potrwac, bowiem niestety to nie Ukraincy pociagaja za sznurki, lecz ci, ktorzy zainspirowali "rozroby" oraz ci, ktorzy bronia starego porzadku. Chyba niestety nie istnieje na razie zadna "reprezentacja" narodu ukrainskiego, bo przeciez nie jest nim Majdan, ani marionetkowy rzad. Mozna jedynie zasugerowac stronie rosyjskiej prawdziwe nastroje jakie panuja w Polsce, gdzie narod nie solidaryzuje sie z rzadem zdominowanym przez ueusa! Jako nowe, pozarzadowe i propolskie sily, moznaby zasugerowac Rosjanom mozliwosc wspolpracy razem z NARODEM ukrainskim ...Wymaga to jednak dyplomacji, rozwagi oraz znajomosci sytuacji. Wszystko jest mozliwe, bowiem podpalacze swiata poszli zbyt daleko i "odkryli karty"...
 • @Ptasznik z Trotylu 19:00:28
  Witam!

  Ładnie i mądrze to napisałeś !!
  Muszą przyjść i przyjąć to ze ...zrozumieniem i duszą PRAWDY!!pozdr.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:19:19
  ....oj ptaszniku...co ty bredzisz..??
  ...czy TY znasz.....głód i apeTYt.....Putina ??
  ...znasz jego smaki,ambicje,umiejętności,POPisowki,ordery i zachcianki?

  Maja łapy po.....łokcie u nas w kraju...nie udawaj...
  A co my NATO??
  Ta oni sie....na wzajem przeskakują,wymieniają,napadają,oskarżają ....
  A o czy mieli by.....pisywać,filmować,.....prowokować ??!!
  A na czym szkolić i straszyć .....młodych i starych???
  Socjologowie doktoraTY na raty....pasują ...

  Fabryki....zamówienia na ZBROJENIA..
  ...a ...cmentarze w mogiłach ..

  Tusk z amerykańcem....dogadał co trzeba.....ma gadane!!
  Zabiorą nam ziemie....tylko krwią poświecić trzeba....!!pozdr.serd.
 • Panie Ryszardzie wszystko niby ładnie lecz..
  przepraszam że emocjonalnie od Pana nazwiska napiszę.
  Pan jest w oparach fantastki !
  Po co Polsce zachodnia Ukraina ? Co tam jest ?
  Trochę siarki. Bo przemysłu z nowymi technologiami nie ma.
  Proszę popatrzyć na Kosowo, tj. mapę geologiczną ile tam jest zasobów.
  Zachodnia Ukraina to brud smród , ubóstwo i przestępczość.
  Chyba że hitem eksportowym będą tani zabójcy, dosłownie.
  Będzie można grabić europę ile wlezie. I co ważne oni są odporni na urojone czy też prawdziwe oskarżenia o antysemityzm.

  Chciałbym zobaczyć miny Ukraińców na propozycje przełączenia do Polski
  :)))
  To zupełnie inna mentalność i to czego pan się spodziewa do fantastyki można wsadzić.
 • @IvanKruk 20:24:43
  ..."Mało tego, nagle odwrócenie Polski plecami od zachodu i ponowne wejście w rosyjską strefę wpływów, cofnęłoby postęp zachodniej ekspansji o całe dekady"....
  Kolego, gdy Polska była w rosyjskiej strefie wpływów, to Polska miała 10-ty potencjał gospodarczy na świecie, który pracował także na opiekuńczy pakiet socjalny. Z całą pewnością Polska płaciła jakiś haracz dla CCCP, ale miała za to obronę przed tzw Imperializmem amerykańskim.
  Obecnie gdy Polska już nie jest w rosyjskiej strefie wpływów, to naszego (polskiego) potencjału gospodarczego już nie ma. A więc niejako z konieczności porzucone zostały państwowe misje opiekuńcze (wiele razy już o tym pisałem). Polska została rzucona na tzw wolny rynek i pożarta przez rekiny tego rynku i inne przypadłości tej "wolności". Dziękuję za ten "postęp zachodniej ekspansji". Pewnie jeszcze nie widzisz, że Polski juz nie ma. Pozostały może jeszcze jakieś resztki w kościołach, ale tylko tych niezmodernizowanych
 • @Ryszard Opara 19:46:01
  Na czym Polska zyska, jeśli będą tu grasować bandy UPA ?

  Nigdy więcej tego koszmaru.
 • @LordConqueror 21:05:25
  Zapamiętajcie! nie ma i nigdy nie było w historii czegoś takiego jak Ukraina! Jest tylko Ruś Kijowska i nasze kresy wschodnie - Wołyń i Podole. Ukraina to banderowsko-medialny wymysł. Ukrainiec, to taki niepiśmienny cham ze wsi który nie potrafił nauczyć się mówić poprawnie po polsku bądź po rosyjsku. Niepiśmienne oborowe chamy mówią jakąś prymitywną gwara zrozumiała tylko dla nich. Taki niepiśmienny cham najbardziej lubi mieszkać na koczowisku dla bezdomnych i wędzić się w dymie z palonych opon samochodowych. Może jeszcze naród "Kosowarów" wymyślicie? Przypominam, że wojna w Kosowie wywołana była przez oddziały Albańczyków, którzy wtedy jeszcze byli klasyfikowani przez amerykański rząd jako "organizacje terrorystyczne" bo zajmowali się głównie porwaniami dla okupu, morderstwami, itd. Bardzo łatwo chyba byłoby zrobić podobną zadymę na Śląsku, prawda?
 • @Ptasznik z Trotylu 22:00:55
  posted by MatkaKurka on wt., 18.03.2014 - 18:01

  Dziś był szczególny dzień, który pozbawił złudzeń największych optymistów zachowujących racjonalne myślenie. Putin poustawiał naprzeciw siebie dwie kategorie „Polaczków”, po jednej stronie siedzą odwieczne sprzedawczyki gotowe służyć Rosji i to bez względu na czas i miejsce. Służyli carowi, służyli sekretarzowi, będą służyć komukolwiek reprezentującemu Wielką Rosję. Tę kategorię znamy doskonale, obecną reprezentację stanowi całe lepsze towarzycho od biłgorajskiego pajaca, po Tuska z Komorowskim. Płatni agenci WSI albo przerażeni politykierzy, którzy poza stołek i biurko ze strachu wzrokiem nie sięgają. Niestety po drugiej stronie Putin wyselekcjonował idiotów wpływu i prawdę powiedziawszy sam nie wiem, która kategoria jest bardziej niebezpieczna. Po wystąpieniu Władimira Władimirowicza Putina przejrzałem opinie prześcigające się w deklaracjach patriotycznych, część „narodowa” wyraża podziw dla wielkiego władcy radzieckiego i słuszną linię, cześć antyradziecka ogłosiła cara głupkiem. Przygnębiająca lektura, z której się wyłania coraz większa pustka i absolutny brak zrozumienia dla tego, co się na naszych oczach dzieje. Jeden wpływowy idiota chwali bandytę z KGB pod niebiosa, drugi wpływowy dodaje sobie popularności rzucając w Putina groźnym wyzwiskiem i pokazując go w głupich pozach. Byłoby zabawnie, ale Putin nie jest tak śmieszny, jak jego recenzenci i taki dobry jak go widzą „narodowcy”. Mamy do czynienia z mieszanką inteligencji i bezwzględności, Putin to jeden z ostatnich polityków na świecie, w dodatku polityk wybitny. Dramat sytuacji polega na tym, że przeciwnikiem wybitnego polityka Putina jest zgraja gówniarzy, z których już nie tylko Władimir Władymirowicz, ale cały świat się śmieje. Marionetki wybrane na najwyższe urzędy USA i Europy nie mają żadnej zdolności do podjęcia realnej walki z pułkownikiem KGB i to na jakimkolwiek poziomie, o militarnym nie ma co nawet wspominać.

  Kto realnie przeciwstawił się poukładanej do bólu, brutalnej, polityce Putina? Obama odmawiając wizy 11 ruskim łapownikom? Komsomołka Merkel, która udaje obrażoną i nie pojedzie w ramach sankcji na G8? Bruksela z tą groteskową panią minister Ashton i jeszcze bardziej żałosnym von Rompuy? Nikt tu nad Wisłę czołgiem nie przyjedzie, bo nie ma kto przyjechać. Skończyły się USA i gruz pokrył starą Europę, zostały kadłubki, teatrzyk marionetek, w którym sznureczki są pociągane oficjalnie. Gogol widząc wpływowych prześmiewców powtórzyłby, że z siebie się śmiejecie, nie z Putina, z siebie robicie idiotów, strasząc NATO, grożąc Obamą, wzmocnieniem sojuszy i pokazywaniem niedorozwiniętego wodza z KGB. Putin doskonale wie, że dopóki dziesięciu żydowskich bankierów z Nowego Yorku nie wymyśli wojny, to żaden Obama, czy inna Catrine się z miejsca nie ruszy, a jeśli się ruszy to po to, żeby przez 4 minuty pogadać z sekretarką i zjeść bliny z kawiorem w przedpokoju Kremla. Dziś Władimir Władimirowicz pokazał, że nie ma na niego mocnych i co gorsze nawet taki bandyta z KGB wypunktował „moralnie” cały rozkładający się zachód. Dokładnie tak jest, Krym to wręcz pokojowy powrót ziemi do macierzy, przy krwawych jatkach w Iraku, Syrii, Egipcie, Libii, wielkiej prowokacji w Jugosławii i Kosowie, rzezi w Strefie Gazy, a wszystko dla kabzy bankierów z gębą wypchaną „prawami człowieka”. Na zachodzie chłop z chłopem śpi, baba z babą, syf kiła i mogiła wyniesiona do rangi zapisów konstytucyjnych, żadnej wartości stałej, żadnej świętości, wszystko na sprzedaż. W Europie i USA jedyne wojny toczą się o zalegalizowanie małżeństw dla dup tej samej płci. U Putina Święta Ruś, odwieczne prawa natury, duma z wielkości plemienia i tylko wpływowi idioci rozpowszechniają bajkę, że to dzięki zamordyzmowi. Można się śmiać ze 123% w Sewastopolu, ale w 80% poparcia Rosjan dla działań Putina nic śmiesznego nie ma. Gdyby na Krymie przeprowadzić uczciwe referendum wynik byłby grubo ponad 60% i taki sam wynik dostałby Putin w referendum popierającym jego akcję na Krymie.

  Wszystko prawda, z której „narodowi” idioci wyciągają fałszywy wniosek. Oto narodził nam się zbawca chrześcijańskich wartości, konserwatyzmu i krwawy żydożerca Władimir Władimirowicz Putin. Kompletny bajzel pod sufitem, żyjemy ze sprawnym bandytą pod bokiem, komunistą z krwi i kości, który o ZSRR nigdy nie zapomni i wyrżnie w pień wszystko, co stanie na drodze Wielkiej Rusi Radzieckiej w wydaniu narodowo-komunistycznym. Dopiero po uświadomieniu sobie w jakich żyjemy realiach widać całą siłę Putina, całkowity brak konkurencji dla niego i miejsce Polski w śmiertelnej układance. Putin jako jedyny gracz polityczny światowego formatu może z Polską zrobić, co mu się tylko podoba, bo żadna pomoc z nikąd nie przyjdzie. Tusk z Bidenem debatowali o jedenastu F16, które przyleciały z gołymi zadkami, car Władimir w tym samym czasie śmiał się błaznom w oczy. Nie potrzeba agentów wpływu, wystarczą wpływowi idioci, którzy stawiając błędną diagnozę rzeczywistości podtrzymują bajeczki Tuska i Komorowskiego zamieniając przyjaźń z UE, przyjaźnią z USA, tudzież zaraz za komunistami ustawiają się do kolejki, aby strzelić z przywódcą radzieckim misia. Powinniśmy stanąć na głowie, żeby w USA wrócili do władzy Republikanie w najbardziej republikańskim wydaniu, którzy dla czystego biznesu i biznesu politycznego zaczną wykańczać Putina. Wszelkie dotychczasowe sojusze, że o śmiesznych sankcjach nie wspomnę nadają się do podwójnych kibli w Soczi, tyle samo jest warta wiara w cara krzewiącego chrześcijańskie i narodowe wartości. Mamy do wykonania cztery wielkie zadania i tylko to może nas uratować: skłócić Niemcy z Rosją, doprowadzić do zimnej wojny między USA i Rosją, zbudować koalicję narodów, które Putin ma na indeksie i kupić albo skonstruować własnego „Pershinga”. Tyle konkretów, cała reszta sprowadza się do działań wpływowych idiotów, którzy nie widzą, że Putin jest potęgą, lub nie widzą, że jest niezwykle groźną potęgą.
  Ps. Mój komentarz: A to WY Panowie Demokraci liczyliście, że Putin się będzie z Wami cackał? Może głaskał Was po dupciach i pieścił jak przed II WŚ?. A może tak czas na solidny odświeżający wpierdol który przywróci Wam jasność myślenia w miejsce idee fixee? Może wreszcie pojmiecie GDZIE i JAKIE jest prawdziwe miejsce Polski i zaczniecie budować PRAWDZIWĄ dyplomację w miejsce zadziornej gówniarzerii. Bo właśnie na taki dzisiejszy status pozwolili nam nasi twz. "sojusznicy":. Obudźcie się Panowie Politycy bo to ostatnia szansa. Po niej będziecie gorzej niż gówniarzami. Nie istotne że nadętymi dla własnego Narodu. Gówniarz to gówniarz - nawet menel spod śmietnika jest w stanie dokonać adekwatnej politycznej oceny. Nie wierzycie? - spytajcie!. Do tego nie trzeba CBOS, wystarczy 5 zł na jabola. Pociecha jednak w tym, że Putin w najbliższych latach na Polskę nie ruszy. Nie ma po co. Do Wisły tylko pustkowie, chaszcze i bagna jak w Rosji. Dalej już święta ziemia pragermańska której nawet taka Merkel nie odda bez walki. Każdy kilometr bagien zajęty od wschodu wywołałby analogiczny kilometr w miarę uprzemysłowiony zajęty od zachodu w celu obrony ludności nagle nawróconej na niemieckość. Żaden to na dziś interes dla Putina. On nawet zachodniej Ukrainy nie potrzebuje, możecie Polacy, Unia sobie ją brać. Powybiera ciekawsze ośrodki we wschodniej a resztę zostawi obgryzioną. Dlatego dla nas wszystko zostanie jak jest, przynajmniej przez 10 lat albo nawet dłużej.
 • @Repsol 23:14:41 Pozdrawiam.
  Putin nie zamierza atakować Europy Zachodniej która jest dla niego złotą kurą bez większych walorów obronnych, tylko ją zwasalizować. Sytuacja idealna - europejczycy ciągną rurę Putinowi płacą mu kupę kasę i modernizują kraj, trzeba to powiedzieć, że wojsko rosyjskie dokonujące inwazji na Ukrainę jest w tym najśmieszniejsze opłacane rurą przez Europę, więc jak to z tymi pseudo sankcjami? On śmieje się z nich w kułak.!.
 • @Repsol 23:14:41
  Zobacz ilu nagle specjalistów od Ukrainy, Rosji namnożyło się, na czele Stolzman siedzący w kieszeni Nazarbajewa z którym na kursach KGB bywał i mieszkał razem w pokoju w Moskwie, jakieś żydy Zorbasy, poputczyki po Stalinie, etc. i mielą ozorami, aż mdłości człeka nachodzą na ich widok.
 • @LordConqueror 10:09:52
  Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall buduje w Rosji najnowocześniejsze w świecie centrum szkoleń wojskowych za cenę 100 milionów euro. Rocznie centrum może szkolić 30 000 żołnierzy jednostek pancernych i infanterii. Pomimo kryzysu ukraińskiego niemiecki koncern nie wycofuje się z umowy.
 • @Repsol
  Na Krymie zatrzymano snajpera, który zamordował dwóch ludzi, żołnierza samoobrony Krymu i Ukraińskiego wojskowego, oraz dwóch ranił. Zatrzymali wspólnie krymska milicja, rosyjscy wojskowi, samoobrona Krymu i... ukraińscy wojskowi. Zablokowali dzielnice i nie dali uciec mordercy. Okazał się nim 17!!! letni mieszkaniec Lwowa, należący do skrajnie nacjonalistycznej organizacji (ma charakterystyczne tatuaże), wchodzącej do banderowskiego Prawego Sektora. Ps. Dlaczego twarze ludzi którzy manipulują telewizją, mówią w dzienniku, wszyscy ci dziennikarze i mówcy mają takie wredne gęby, duże garbate nosy i złowrogie spojrzenie, jak by mogli to by ludzi tymi ślepiami zamordowali, widać w nich tylko wściekłość i wrogość. Wyglądają jak diabły i diablice, demony sługi Lucyfera. Czemu ta wrogość w ich spojrzeniach, mają wszystko co materialne, a jednak agresja w nich aż kipi.
 • Autorze
  a co na to generał Dukaczewski? On i jego koledzy ze WSI mają zapewne jakiś plan na taką ewentualność?
 • @Kula Lis 62 08:14:55
  Pana komentarze jak zawsze wnoszą łopatologiczną wykładnie rzeczywistości z którą w wielu miejscach trudno się nie zgodzić. Mimo wszystko uważam że Pana powyższy jest mocno przejaskrawiony zwłaszcza w części mówiącej o potędze Putina i Rosji jako takiej. Natomiast zgadzam się w 100% z Panem co do tzw "elit" które rządzą Zachodem a Polską w szczególności..
  To co obecnie obserwujemy to moim zdaniem koniec a nie poczatek tego co znowu zaplanowali Niemcy z Ruskimi. A zaplanowali nie mniej nie wiecej a najpotężniejszy układ gospodarczo-polityczny na świecie pod nazwą Euroazja na który nie mogą się zgodzić tak USA jak i Chiny. Rosja to nieograniczone surowce, Niemcy zaś to technologie..Mariaż tworzony przez Moskwę i Berlin juz nie pierwszy raz w historii, śmiertelnie groźny dla narodów Europy Środkowo-Wschodniej i bardzo groźny dla reszty świata. I jak to już niejednokrotnie bywało, ładnie żarło i zdechło! Tak Niemcy jak i Rosja od początku wiedzieli, ażeby swój plan zrealizować, trzeba zneutralizować Polskę tak jak to zrobiono w 1939..No i zneutralizowano poprzez wsadzenie Tuska i Komoruska na premiera i prezydenta RP. Mówi się, że wygranie wyborów przez PO na jesieni 2007 Berlin kosztowało wiecej niż kampania wrzesniowa 1939r. Do transferu pieniędzy na kampanie Tuska specjalnie stworzono fundacje Adenauera której szefem został...Balcerowicza! No i udało się, ale częściowo bo pozostał prezydent L.Kaczyński a ten Tuskowi od poczatku patrzył na łapki bardzo uważnie! Dlatego też zmajstrowali zbrodnie smoleńska w której ponad wszelką wątpliwość uczyniono łapkami naszych kanalii z WSI przy współpracy z Moskwą, Berlinem i Czerską. Moim zdaniem, to własnie 10.04.2010 był tym punktem zwrotnym a nie Majdan na Ukrainie! Otóż Amerykanie zuwazyli iż Polska jest rozpracowana i niebywale pilnowana przez Berlin i Moskwę poprzez swoich pachołków z PO i PSL. Po prostu utworzono nad Polską szklany sufit który na zewnątrz nic nie przepuszczał albo przepuszczał obraz zniekształcony, nieprawdziwy! Tą świadomość miał Jarosław Kaczyński, tą świadomość miały też USA. Dlatego też do rozwalenia układu Berlin-Mokswa wybrano Ukrainę i to w czasie igzrysk olimpijskich w Sochi. Lepszego czasu nie można było znaleźć na uczynienie rozpierduchy pod nosem Putina..Krótko mówiąc, Putina chwycono sposobem na małpę..Otóż do klatki wkłada się banana tak aby małpa mogła wsadzić do nie łapę, ale juz po chwyceniu tego banana łapki z bananem nie da się wyciąnąć.. Putin chwycił jak małpa banana Krym którego nie chce puścić i łapka mu w klatce ugrzęzła..Sprawę na Ukrainie próbował ratować Sikorski, ponad wszelką wątpliwość agent Moskwy i Światowego Kongresu Żydów. Ale przyleciał za późno i z Janukowycza nie udało się zrobić człowieka honoru przez ichnich Czerskich na wzór tego co zrobiono w Polsce. USA jest bardzo naiwne, łatwowierne i potrzebuje czasu na własciwą reakcję..Tak się jednak składa, że zawsze u nich prezydentem jest miernota w chwili gdy sytuacja wymaga kogoś na wzór Reagana..Czy Rooswelt w czasie 2 wojny światowej był lepszy od Obamy? A teraz wracając do obecności...Przed wybuchem Majdanu po coś John Kerry do Polski przyleciał a parę dni później sam sekretarz obrony USA..Tak więc nie dramatyzujmy, moim zdaniem konecpcja Moskwy i Berlina własnie się skończyła i chłopaki ratują to co moga z tego pożaru ..Putin chce wyrwać jak najwiecej kosztem Ukrainy czym się udławi a Berlin kombinuje Stany Zjednoczone Europy w oparciu o eurozonę..Ale to mżonki bo tak Francja jak i Włochy się na to nie zgodzą. Tyle kasy, tyle energii i znowu wszystko psu w doopę! Na koniec, John Kerry zaraz po wizycie w Warszawie poleciał do Pekinu i na pewno to nie był przypadek..Świat to nie tylko nasz grajdoł czyli 3 Resortowa i tęczowa Jewropa..Świat dzis to USA, Chiny, Indie i coraz bardzie Ameryka Południowa które na pewno nie pozwolą na poważniejszy sojusz Niemcy -Rosja..Nie przypuszczam aby Paryż i Londyn tez był taka konstrukcją zainteresowany. Owszem, oni są zainteresowani takim układem jaki dotychczas istniał, ale to sie niestety kiedys musiało skończyc i się kończy! Dlatego też, zamiast rozdzierać szaty, zastanówmy się jak się pozbyć Czersko_Wiertniczych oraz tych skoorwysynów z WSI / SB aby znowu nam nie ustawiali rzeczywistości tak jak to zrobili w 1989.
 • @szpak2255 16:43:26 to przejaskrawione? oto te Niemieckie sankcje.
  Niemcy pomagają rosyjskiemu wojsku dogonić NATO. Za miliony euro. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/a0367d3e-af74-11e3-aa11-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=360&dstw=640&dsth=360
  O sile współczesnego wojska nie decyduje tylko ilość czołgów, samolotów czy rakiet. Ogromne znaczenie ma wyszkolenie, a armia rosyjska od zawsze miała z tym problem. Teraz to się zmienia, w znacznej mierze dzięki Niemcom. Koncern zbrojeniowy Rheinmetall kończy budowę wielkiego ultranowoczesnego centrum szkoleniowego w Mulino, gdzie tysiące rosyjskich żołnierzy będą szlifować swoje umiejętności w warunkach, o jakich Polacy mogą pomarzyć. Kontrakt na budowę, wyposażenie i obsługę ośrodka podpisano jeszcze w 2011 roku. Jego wartość jest szacowana na około 250 milionów euro. To największy współczesny kontrakt pomiędzy rosyjskim wojskiem a niemieckim przemysłem obronnym. Rosjanie chcą zbudować trzy analogiczne obiekty, ale nie ma informacji o dalszym zaangażowaniu Niemców. Porozumienie na budowę centrum w Mulino nie wywołało tak ostrych dyskusji i protestów, jak zawarty w tym samym okresie kontrakt na dostawę francuskich okrętów desantowych typu Mistral. Wielkie jednostki przewożące setki żołnierzy, czołgi i śmigłowce robią większe wrażenie, choć w długiej perspektywie to właśnie niemieckie centrum szkoleniowe może mieć większe znaczenie dla modernizacji rosyjskiego wojska.
  Rosjanie chcą więcej

  Centrum szkoleniowe w Mulino jest już praktycznie faktem dokonanym i żadne ewentualne sankcje tego nie zmienią. Pominąwszy fakt, że Berlin nie jest skłonny ograniczać powiązań biznesowych z Rosją, to większość prac na rosyjskim poligonie już wykonano. Obecnie trwa wykańczanie ośrodka. Według najnowszych informacji, centrum zostanie oddane do użytku latem tego roku.

  Dodatkowo Rosjanie zapowiedzieli, że chcą zbudować trzy kolejne takie ośrodki. Po jednym na każdy z okręgów wojskowych. Jak stwierdził w grudniu 2013 roku wiceminister obrony generał Arkadij Bachin, kontrakt na budowę drugiego został już podpisany. Ma powstać do 2017 roku na poligonie Aszułuk nieopodal Astrachania. Nie poinformowano, kto ma budować kolejne ośrodki szkoleniowe, a żadna zachodnia firma nie pochwaliła się podpisaniem nowego kontraktu z Rosjanami. Jest natomiast wątpliwe, aby w tak krótkim okresie rosyjskie firmy zdołały skopiować, na zadowalającym poziomie, technologie niemieckie zastosowane w Mulino. Koncern Rheinmetall nie informował, że wraz z ośrodkiem zostanie przekazany pełen know-how.
  Co Niemcy zbudowali Rosjanom?

  Ośrodek postawiony przez Niemców powstał na poligonie w Mulino, nieopodal Niżnego Nowogrodu. Będzie służył żołnierzom z Zachodniego Okręgu Wojskowego, który obejmuje prawie całą europejską część Rosji i niemal połowę sił zbrojnych. To najsilniejsze zgrupowanie rosyjskiej armii, które otrzymuje też najwięcej nowego sprzętu. W czasie kryzysu na Ukrainie Kreml dwukrotnie ogłaszał postawienie Zachodniego Okręgu Wojskowego w stan gotowości i wysłał część jego jednostek na Krym.

  Do niedawna Mulino było tradycyjnym poligonem, który praktycznie nie zmienił się od czasów ZSRR. Jest wielkim obiektem o powierzchni niemal 500 kilometrów kwadratowych (poligon w Drawsku, jeden z największych w NATO, ma 340 km2; największy niemiecki poligon to niecałe 300 km2). Dzięki niemieckiej technologii Mulino będzie nie tylko jednym z największych poligonów na świecie, ale również jednym z najnowocześniejszych. Wszystko jest wzorowane na najnowocześniejszym niemieckim centrum szkolenia wojsk lądowych w Altmarku. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/8fa3f258-af6a-11e3-a57d-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Niemiecki grenadier pancerny na poligonie Altmark. Na hełmie widać odbiorniki laserowe, które odpowiadają za wykrycie "trafienia" wiązką lasera "wystrzeloną" przez przeciwnika Centrum Rheinmetalla przenosi szkolenie rosyjskich żołnierzy w erę wirtualną. Dzięki rozbudowanej elektronice, symulatorom i systemom łączności, trening będzie maksymalnie zbliżony do rzeczywistych warunków na polu bitwy. Ćwiczący żołnierze "strzelają" do siebie przy pomocy laserów i ślepych naboi. To samo tyczy się np. czołgów.

  Pozycja żołnierzy i pojazdów jest na bieżąco monitorowana przez GPS. W polu działają też specjalne zespoły obserwatorów, którzy nagrywają akcję i transmitują obraz do centrum dowodzenia. Zasiadający w nim dowódcy mogą na bieżąco obserwować postępy żołnierzy na dużych mapach elektronicznych i wydawać rozkazy. Po skończeniu ćwiczenia można jego przebieg odtworzyć na komputerach i poddać analizie. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/f0a480ea-af6a-11e3-9ecb-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Kolejne zdjęcie żołnierza na poligonie Altmark. Na lufie broni widać zamontowany emiter lasera, który umożliwia wirtualne "strzelanie"
  W wielkim symulowanym starciu możne na raz brać nawet cała brygada, czyli od 2,5 do 3 tysięcy żołnierzy i kilkaset pojazdów. W ciągu roku przez centrum szkolenia Mulino ma się przewijać do 30 tysięcy żołnierzy. Jeden kurs ma trwać kilka tygodni, a po jego odbyciu jednostka otrzyma odpowiedni "certyfikat jakości". http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/2af482d6-af6b-11e3-9f67-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Leopard 2 na poligonie w Altmark. W lufie widać zamontowany emiter wiązki laserowej, dzięki któremu czołgiści też mogą "strzelać"
  Nadrabianie zaległości

  Możliwościami, jakie niemiecka technologia da Rosjanom, może się pochwalić jedynie kilka najbardziej zaawansowanych krajów NATO. Polskie wojsko o złożonych wirtualnych szkoleniach w takiej skali może na razie tylko pomarzyć. Dla Rosjan będzie to natomiast gwałtowny skok w przyszłość. Dotychczas szkolenie rosyjskich sił zbrojnych nie odbiegało znacząco od standardów z czasów ZSRR i mocno kulało.

  Niska "jakość" żołnierza jest odwieczną bolączką rosyjskich sił zbrojnych. Składa się na to wiele czynników. Putinowska Rosja jest jednak zdeterminowana, aby ten stan rzeczy zmienić. Kluczową decyzją było zarządzenie profesjonalizacji wojska. Żołnierz z poboru zawsze jest słabiej wyszkolony i zmotywowany, a na dodatek w ciągu relatywnie krótkiej służby trudno dobrze opanować coraz bardziej skomplikowane nowoczesne uzbrojenie. Żołnierz zawodowy jest lepiej zmotywowany i ma więcej czasu na szkolenie. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/9fca06f2-af6c-11e3-9f0f-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Centrum dowodzenia w Altmark. Dowódcy nadzorują ćwiczenia
  Przejście na armie zawodową, zwłaszcza przy siłach zbrojnych liczących ponad milion ludzi, jest zadaniem bardzo trudnym i bardzo kosztownym, zwłaszcza w realiach rosyjskich. Oficjalnie do końca dekady w wojsku Rosji ma być pół miliona żołnierzy zawodowych, co jest bardzo ambitnym celem, który najprawdopodobniej nie zostanie spełniony.

  Niezależnie od tego, część wybranych elitarnych jednostek już teraz zostało całkowicie sprofesjonalizowanych. Według oficjalnych danych "zawodowców" jest około 200 tysięcy. Widać ich m.in. na Krymie. Widoczni na przekazach z półwyspu dobrze wyposażeni i zdyscyplinowani żołnierze to najprawdopodobniej siły specjalne i wojska powietrznodesantowe, które są profesjonalizowane w pierwszym rzędzie.
  http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/d3d08980-af6c-11e3-a3a3-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Przekaz z pola bitwy i aktualizowana na bieżąco cyfrowa mapa na monitorach w centrum dowodzenia
  Zapewnienie jednostkom z profesjonalnych oddziałów szkoleń w ośrodkach pokroju Mulino jeszcze bardziej podniesie ich kwalifikacje. Najpewniej nie będą one odbiegać od poziomu wojsk zachodnich, a część z nich nawet przewyższać. Pomogą w tym większe nakłady na szkolenia, które zapowiedział na początku tego roku minister obrony Siergiej Szojgu.
  Historyczne związki Warto przypomnieć, że obecna współpraca wojskowa Niemców z Rosjanami ma bardzo zły wydźwięk historyczny. Oba państwa już raz tego próbowały. W okresie międzywojennym Republika Weimarska a potem III Rzesza prowadziły skrytą, ale ożywioną współpracę wojskową. Niemcy zyskiwali dostęp do wielkich poligonów, na których mogli swobodnie testować zakazaną im Traktatem Wersalskim broń, np. czołgi i samoloty, a Rosjanie w zamian dostawali próbki najnowocześniejszych niemieckich technologii. To na poligonach radzieckich późniejsi dowódcy Wermachtu prowadzili pierwsze testy doktryny i sprzętu, które później stworzyły podwaliny pod Blitzkrieg.

  Współpraca zamarła w połowie lat 30-tych, wraz z wzrostem wrogości pomiędzy nazizmem a komunizmem, zwłaszcza wobec hiszpańskiej wojny domowej. W kolejnych latach Stalin praktycznie w całości zaprzepaścił wiedzę wyniesioną z współpracy z Niemcami. W masowych czystkach zginęła większość wojskowych, którzy zostali uprzednio wystawieni na "szkodliwe" kontakty z delegatami Berlina. Natomiast zacofany i osłabiony przetrzebieniem kadry technicznej przemysł zbrojeniowy ZSRR nie był w stanie wchłonąć w całości niemieckich technologii. Niemcy zaś nauki wyniesione z poligonów ZSRR skutecznie zastosowali na Europie.

  Obecnie współpraca Niemiec i Rosji nie ma takiego charakteru jak niemal wiek temu. Budowa ośrodka w Mulino to w znacznej mierze przedsięwzięcie komercyjne, gdyż na płaszczyźnie wojskowej kontakty są ograniczone. Pomimo tego, przekazywanie najnowocześniejszych technologii szkoleniowych do potencjalnego głównego wroga NATO jest decyzją co najmniej kontrowersyjną. http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/0e4e946668cf2afc4299b462b812caca/71b6a4c4-af7a-11e3-951a-0025b511226e.jpg?type=1&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=640&srch=2000&dstw=640&dsth=2000 Ps. Proszę sie nie bać przecież mamy podpisane porozumienia z zachodem, jak w 39. Jak co to najwyżej zaatakują nas i ze wschodu i z zachodu będzie kraj szybciej zniszczony. Co za hipokryzja polskich polityków znów zostaniemy sami licząc na sojuszników którzy nadejdą, ale z karabinami strzelając nam w plecy. Tak się składa, że związki Rosji (a nie ZSRR) i Niemiec (dokładniej: państw niemieckich) datują się czasów grubo sprzed Wojen Napoleońskich. Natomiast zbliżenie ZSRR i Niemiec w okresie międzywojennym było niejako naturalnym efektem izolacji obu tych państw na arenie międzynarodowej. Biorąc pod uwagę efekty poważnie bym się zastanowił nad możliwymi skutkami najnowszych pomysłów unijno-natowskich, dodałbym, że Unia i NATO powinna wyciągnąć wnioski z tamtej nauki. Cóż jak to historia lubi się powtarzać. W latach 30 ubiegłego wieku Hitlerowskie Niemcy szkoliły swe wojska w Rosji by ukryć to przed obserwatorami Francji i Niemiec i rozbudowywali siły zbrojne wbrew ustaleniom międzynarodowym. Teraz jak widać jak na dłoni jak Niemcy spłacają ten dług szkoląc i zbrojąc Rosję. Nowy pakt się szykuje. Teraz tak naprawdę to Angela powinna się w Brukseli wytłumaczyć z tego, kolega z Francji z okrętów desantowych, bo to jest jakaś hipokryzja. Niemcy zawsze kochali ruskich i będą dalej ich kochać. Tak zresztą jak Francuzi. Los rzucił Rodzinę, mnie do Opolskiego. Tu dopiero widać fałsz niemiaszków!!! Wg mnie to jest jeszcze bardziej fałszywy naród jak wredne ruskie.
 • Rozwiązanie jest widać ale co z banderowcami
  banderowcy na to się nigdy nie zgodzą będą kierować się stereotypami
  o polakach jakie propaganda ich nauczyła,
 • @ All
  U tego głąba nie należy pisać. PZDR.
 • @szpak2255 16:43:26
  ----to Pana punkt widzenia -MÓJ JEST TAKI !!

  http://europa.eu/about-eu/institutions-bodies/ecb/index_pl.htm

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rothschildowie
 • @ninanonimowa 23:34:45
  znam sprawę Rodschildów i całej tej judeokałmuckiej mafii światowej..Ale to my Polacy hodujemy między innymi tą mafie poprzez czytanie GW, oglądanie TVN, zadłużanie się w judeokałmuckich bankach..POlski motłoch w niedzielę zamiast pójść do kościoła na mszę albo z dziećmi do lasu, na spacer przesiaduje w judeokałmuckich galeriach, hipermarketach napychając kabzy największym oszustom świata. Pan Opara zwodzi ułomne umysły swoimi pomysłami po prostu oszukując..Nie wiem po co to robi, komu służy..Chcemy wygrac tą kolejną wojnę jaką nam wytoczono? No to zacznijmy się każdy z osobna zachowywać jak NARÓD a nie MOTŁOCH! Naród, czyli wspólnota powiązana tradycja, religią, językiem a przede wszystki WSPÓLNYM DOBREM JAKIM JEST POSIADANIE WŁASNEGO PAŃSTWA. Wojny nie da się wygrać bez dobrego jednego przywództwa! I my Polacy takiego przywódzce mamy i na pewno nie jest nim Tusk, Komorowski czy nawet Pan Opara.
 • @Repsol 22:56:20
  Kijów, Jaceniuk i reszta samozwańczej żydobanderowskiej władzy dostali już konkretną odpowiedź, jasny przekaz od Oba Ma, i po co napinanie się tu niektórych, tak odważnych tylko na forach, cytuję: Barack Obama: Stany Zjednoczone nie zaangażują się militarnie na Ukrainie. Prezydent Barack Obama wykluczył możliwość wojskowego zaangażowania się USA na Ukrainie wskazując jednocześnie, że rozwiązaniu sporu z Rosją w sprawie Krymu powinny służyć przede wszystkim środki dyplomatyczne. - Nie zamierzamy podejmować ćwiczeń wojskowych na Ukrainie - powiedział Obama w wywiadzie telewizyjnym. Dodał, iż Stany Zjednoczone będą nadal wywierać dyplomatyczne naciski na Rosję, by zmieniła swą politykę w kwestii Krymu.

  - Istnieje lepsza droga, ale sądzę, że nawet Ukraińcy przyznają, iż wojskowe angażowanie się wobec Rosji byłoby dla nas nieodpowiednie i nie byłoby także dobre przede wszystkim dla samej dla Ukrainy - zaznaczył prezydent. --> po prostu czytając między wierszami, tłumacząc na polski Oba Ma i USA mają Kijów w serdecznie dupie, spisali go na straty, nikt za tchórzy nie będzie walczył, umierał lub ich zbroił by uzbrojenie, pomoc trafiło do Rosjan. Pokrzyczą i uznają status quo. Jak zwykle bo biedny zadłużony Kijów to żaden dla nich i reszty interes. A co do sankcji USA wobec Rosji było pewnie tak: Obama zadzwonił do Putina - Wołodia wiesz naciskają mnie żebym nałożył na Rosję sankcje, wiesz, ty najlepiej znasz swoich powiedz mi na kogo mam nałożyć sankcje by ci nie zaszkodzić, Putin do Obamy jutro do ciebie zadzwonię ustalę ze swoimi. Następnego dnia Putin do Obamy podam ci parę nazwisk, są to ludzie którzy nie wyjeżdżają do Stanów więc im to nie zaszkodzi i podaje parę nazwisk. Obama bardzo dziękuję, wiesz powiem też że zablokuję im konta chociaż wiem, że na nich już nic nie mają, ale gdyby co to i tak nikt nie sprawdzi, że są zablokowane. Putin ja ze swej strony wyrażę publicznie wielkie oburzenie za wprowadzone sankcje, ale tym się nie przejmuj, muszę tak postąpić ze względu na ludzi. Obama to mamy uzgodnione. Obama ogłasza poważne sankcje Putin ogłasza ogromne oburzenie a głupi ludzie słuchają i wierzą, parodia polityków.
 • @gsaw 19:34:53
  "Proszę sobie wyobrazić osobę starszą, która przykładowo chce odwiedzać rodzinę, w którymś z krajów UE nie mogącą pozwolić sobie na opłacanie wiz na wyjazd. Do tego dochodzą trudności w przyswajaniu wiedzy czy języka."

  A kto kacapów zapraszał na Łotwę?! Zapomniałeś co kacapia zrobiła na przykład z Polakami zamieszkującymi od setek lat wschodnie tereny I RP?!
 • @LordConqueror 16:13:47
  Rosyjskie wojska zajęły kolejną ukraińską bazę na Krymie. - Rosjanie przyszli i zażądali, żebyśmy opuścili nasze stanowiska, co też uczyniliśmy - powiedział agencji Reutera major Edward Kusnarenko, dowodzący bazą transportową floty w Bakczysaraju, a więc: sława "bohaterskim" odważnym, hierojam!!!!. Żydzi Jaceniuk, Kłyczko, Tachnybok i ich "ukraińska armia", to jakaś popierdułka! Sam widziałem na filmie w You Tube jak nieuzbrojony dwunastolatek wszedł do ukraińskiej jednostki, podszedł do grupki ukraińskich wojaków kazał im oddać broń, rozebrać się i wypierdalać! I te ukraińskie popierdułki "hieroje" zdjęły mundury złożyły broń na kupkę i opuściły koszary w samych gaciach...!!! Cywile z udziałem kobiet opanowali bazę armii ukraińskiej. Nowy sposób prowadzenia wojny? Banderowcy jak "ludzie honoru", szanują kobiety, dzieci, starców, cywili i do nich nie strzelali. Okazało się, że nie mieli z czego, nie mieli broni bo Rosjanie zajęli im magazyny z bronią. Ot i gieroje, dali się rozbroić jak dzieci. O tym tu w Polsce, polskojęzycznej prasie, merdiach się nie dowiecie. Gdzie te buńczuczne "Herojam sława" Wegetarianina w hełmie. Że nawet guzika...? A tak planował z Tiahnyfiutem porządek z mniejszościami, że ich własne wojsko w gacie narobiło. Co innego kobiety, dzieci, starcy,co innego konkretna siła. Jacenty Samozwaniec cały czas na zachodzie, złodziejka Julka też. O to chodziło?
 • @fretka 11:13:19
  A tak poza tym coś więcej, polonistko z WSIowej stajni?
 • Wszyscy
  Putin zapobiegł temu o czym poniżej i na zdjęciach. Ja go rozumiem choć on nie z mej bajki, ja będąc przywódcą, szefem państwa, zrobiłbym to samo!!!. Lepiej zapobiec, niż potem łzy ronić nad ofiarami, choć mogło się zapobiec. Rosyjscy i nie tylko rosyjscy uchodźcy z Czeczenii . Problem rosyjskich uchodźców z Czeczeni jest ( i był) bardzo bolesny a ostatnio z powodów politycznych,stał się też krępujący. Nie jest tak żeby o tym nie wolno mówić ale niewątpliwie mówi się coraz ciszej. Dla Polaków problem ten nigdy nie istniał, co jest dowodem na to, że łatwość z jaką można dokonywać manipulacji jest zadziwiająca. Wielu (a nie wykluczam, że wszyscy) użytkownicy forum, mają utrwalone poprzez media rozdzierające obrazy, kolumny ludzi obładowanych tobołami, płaczące kobiety, krzyczące dzieci, itd. Czy wiedzą że to nie Czeczeńcy ? czy wiedzą że to uciekający przed etnicznymi czystkami Rosjanie ( Ukraińcy, Ormianie) ? Czystki rozpoczęły się na początku 90-tych lat i z roku na rok przybierały na sile, a w 1995 zgodnie z przyjętym przez samozwańczy parlament czeczeński kodeksem karnym który był odwzorowaniem tego do dziś obowiązującego w Sudanie, niekaukaska ludność zamieszkująca Czeczenię miała zgodnie z prawem status niewolników..Nie tylko ich mienie ale życie stało się własnością Czeczenów.( w Groznym odbywały się targi niewolników, sprzedawano głownie kobiety). Wszelki opór karany był w sposób niebywale okrutny. Liczbę "niekaukaskiej" ludności która ratowała się ucieczką ,ocenia się na 200.000 - 300.000 .Ilu w wyniku owych czystek zginęło dokładnie nie wiadomo , około 40.000 ale to ponoć mocno zaniżona cyfra. Co na to międzynarodowe organizacje praw człowieka ? Nic.To znaczy ,szperając w internecie można się natknąć na jakieś,raporty wzmianki,ale liczy się to, co utrwalone jest w świadomości międzynarodowej społeczności. Specjalizująca się w kaukaskich utrapieniach Anna Politkowska zapytana dlaczego nigdy nie pisała o tych horrorach ,odpowiedziała że nie miała "fizycznej możliwości".( że niby nie było jej wówczas w Rosji) można sobie o tym poczytać tu http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%8.....0%BD%D0%B5 opcji angielsko języcznej nie polecam.Nie,nie to żeby kłamali, ale zaczynają swą "opowieść" od niewłaściwego momentu.(jakby narrację historii II WŚ rozpocząć od roku 1943 to można by nabrać przekonania że kilkanaście państw zawarło agresywny sojusz przeciw III Rzeszy.) Polecam natomiast przeglądarkę Google chrome która ma całkiem satysfakcjonujący translator. Polecam też nakręcony na początku 90-tych lat film dokumentalny http://video.google.com/videoplay?docid=-449152828878337252# coś tam można wyszukać na youtubie http://www.savetubevideo.com/?v=zMzBYl8stN8 http://www.savetubevideo.com/?v=nNE3W-ewFdY wiele materiałów można znaleźć po wpisaniu do wyszukiwarki frazy: русcкие беженцы из чечни. Dla humanistycznych kręgów zbliżonych do żydowskiego Echa Moskwy, Nowej Gazety i innych, sprawa rosyjskich uchodźców długo nie istniała. Zaistniała dopiero w momencie kiedy pojawiła się perspektywa zakończenia czeczeńskiej awantury. Wówczas to znana z nienawiści do Rosji i Rosjan, Julia Łatynina oraz Kim Moisjejewicz Wajnsztein, znany bardziej jako Gary Kasparow, podnieśli alarm że Kadyrow ma rosyjską krew na rękach, że jest odpowiedzialny za ludobójstwo na rosyjskiej cywilnej ludności zamieszkującej północny Kaukaz. To wstrząsające i oburzające. Wstrząsające dlatego że jest dowodem na to, że wbrew wszelkim pozorom w Polsce żadne inne ośrodki informacji prócz krypto trockistowskich nie istnieją. Oburzające dlatego że powołuje się na nie użytkownik tutejszego forum. Forum nie jest najsposobniejszym miejscem do szczegółowego opisu historii dużego państwa, ale na wyjaśnienie pewnych kluczowych kwestii owszem - jest.
  Kwestia pierwsza : nie było żadnych czeczeńskich powstańców , byli bandyci. Aż wstyd że trzeba przypominać o dość dobrze znanych i opisanych faktach
  Przyczyna tego jest prosta i zawiera się w schemacie wszystkich sterowanych przez żydów zamieszek: pierwszym aktem jakiego dokonał podziwiany przez Polaków Dżohar Dudajew było wypuszczenie z więzień kryminalnych przestępców. To właśnie oni stanowili trzon "powstańczej armii". Potem dołączyli do nich kontraktowani przez Litwinienkę najemnicy, finansowani z rosyjskich funduszy którymi dysponował Borys Bierezowski. Sprzeciwiający się bezprawnej władzy Dudajewa który sam siebie ogłosił prezydentem, burmistrz Groznego Jurij Kucenko został wyrzucony z okna trzypiętrowego budynku merostwa. Następnym bohaterskim krokiem "prezydenta" Dudajewa było umieszczenie na marmurowej tablicy napisu: Rosjanie zostańcie ,potrzebujemy niewolników i prostytutek 1 W ślad za tym, Dudajew wydał zarządzenie zakazujące Czeczeńcom kupowania od nieczeczeńców nieruchomości i majątku ruchomego .A żeby treść tego zarządzenia dotarła do wszystkich, na murach miasta pojawiły się napisy Nie kupuj mieszkań od "Maszy", dzięki bogu, one będą nasze 2
  Akty te uruchomiły proces zwany etniczne czystki w Czeczenii
  Kwestia druga: etniczne czystki dokonywane były przez bandytów na nieczeczeńskiej ludności, Rosjanach, Ukraińcach, Ormianach. 300.000 a wedle innych danych 350.000 lub 210.000 "nieczeczeńskich" mieszkańców Czeczenii rzuciło się do rozpaczliwej ucieczki .Część z nich do czasu wyjazdu ukrywała się w piwnicach swoich Czeczeńskich znajomych ( kolegów z pracy ), Czeczeńców którzy wprawdzie porażeni strachem, ale nigdy nie utożsamiali się z rządami bandytów. (dziś niestety ci sami Czeczeńcy walczą tym razem z anty czeczeńską propagandą rozpowszechnianą w środowiskach skrajnych rosyjskich nacjonalistów I ) Cytat:
  Jeździłem do Czeczenii i widziałem jak ucieka stamtąd 350 tysięcy Rosjan, Słowian, Greków, byłem w tych obozach gdzie leżeli na workach. Trwało ludobójstwo Rosjan a obrońcy praw krzyczeli, że tam dręczą czeczeński naród. I w 1993 i 1994 i 1995, w ciągu tych wszystkich lat widziałem ludobójstwo Rosjan, widziałem ochronę Czeczeńców - napisał w swojej książce "Wywiad z barbarzyńcą" amerykański dziennikarz Paul Klebnikov, napisał też książkę Ojciec chrzestny Kremla: Borys Bierezowski i grabież Rosji i pewnie napisałby jeszcze niejedną książkę ale w 2004 r został zastrzelony.
  Kwestia trzecia:czeczeńskich dzieci zginęło tyle ile zazwyczaj ginie w wyniku wojennych działań i ile by ich nie było to zawsze będzie to liczba mniejsza od tej w jakiej zawiera się liczba zabitych dzieci "nieczeczeńskich"."Nieczeczeńskie" dzieci ginęły tak w wyniku działań wojennych ( bomby nie wybierają domów w piwnicach których ukrywają się dzieci ) ale również wyniku etnicznych czystek tj celowego mordowania, fatalnych warunków sanitarnych w czasie exodusu, oraz handlu niewolnikami. Nie każdy wie, że za "prezydentury" otoczonego w Polsce szacunkiem Dżohara Dudajewa, na rynku Groznego odbywały się targi niewolników.
  Obiektem handlu były kilkunastoletnie dziewczynki np 12-sto letnie, które odsprzedawano najemnikom. Podobno na żony, ale jeden bóg wie co się z nimi stało, tylko nieliczne udało się wyrwać z rąk "powstańców".
  Kwestia czwarta: gdzie teraz przebywają "niedobici czeczeńscy powstańcy islamscy" ? czy może w jednym z islamskich krajów modląc się do Allaha o kaukaski emirat ? broń boże, z jakiś niezrozumiałych powodów upodobali sobie Londyn i Izrael. I choć tak bardzo by się chciało, to jednak trudno to pojąć Laughing dobrze byłoby mieć bodaj nadzieję, że nie podniosą ręki na swych współwyznawców - Palestyńczyków, na temat których dzielny pan Pospieszalski żadnych programów nie nagrywa. Krymczanie i nie tylko oni, inne nacje także w tym Polacy, mieszkający na Ukrainie, Krymie , Rosjanie, Putin tego o czym na zdjęciach poniżej obawiali się w wykonaniu tym razem banderowców i żydów z Kijowa, i przed a nie po zapobiegli temu. Byli tym razem mądrzy przed szkodą nie po. Ps. Te sprawy przed Polakami i nie tylko nami utajniono, z powodu politpoprawności. Jeżeli potem Rosjanie się mścili, ja im się nie dziwię mieli do tego prawo. Także mścił się na banderowcach mój śp. Ojciec, żołnierz 27 WSP AK, widząc ich okrucieństwo wobec bezbronnych cywili, starców, kobiet, dzieci, nie miał dla nich litości, każdego złapanego z "bronią"/widłami, siekierami, etc..od 15 roku wzwyż osobiście likwidował, lub kazał swym żołnierzom bezwzględnie likwidować..czyli jak zawsze nam powtarzał: dobry (Niemiec - esesman, gestapowiec, żydobolszewik, enkawudzista, ubowiec, etc...), banderowiec to martwy banderowiec, on już nikomu krzywdy nie zrobi. Wymienieni w nawiasach także natychmiast byli bezwzględnie i bezlitośnie likwidowani. Wstrząsające zdjęcia poniżej: http://www.ljplus.ru/img4/f/e/femel/1200183367142.jpg
  http://www.ljplus.ru/img4/f/e/femel/1200183467134.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031