Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Zmierzch Bogów i Ameryki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oj porobiło się, porobiło. I będziemy żyli, w coraz ciekawszym świecie. Zmian. Przepowiedzieli to nam - już dawno Chińczycy. Potrzebne są iskry. Tą iskrą, jest obecnie Ukraina.

Obecny porządek świata - wali się w gruzy. Cywilizacja Nowego Świata (Ameryki), funkcjonująca na zasadach fiskalnej wolności, równości i demokracji opartej na kulturze pieniądza - dogorywa. Stary/obecny Układ łatwo się nie podda - to walka na śmierć i życie - o wpływy i kasę. Zaostrza się wojna o kontrolę nad światem - za pomocą pieniądza, mediów i biurokracji. Z drugiej strony są ludzie; ich odwieczna walka o byt, bezpieczne życie i podstawowe wartości - niematerialne. Wolność, równość i sprawiedliwość dla nich - jako pojęcia dobra i miłości.

Ukraina jest tylko jednym z kilku pretekstów, w ostatecznej rozgrywce o nowy porządek świata.

Ameryka, jej potęga i cywilizacja, tymczasem - chyli się ku upadkowi. Czy nam się to podoba czy nie. Proces rozpoczął się dawno, teraz jest nie do zatrzymania. Wybór Busha, potem Obamy na światowych liderów… jest kulminacją błędów i słabości. Kampania prezydencka w USA, to obecnie operetka i parada próżności. Wygrywa nie ten, kto ma rację ale kto ma większą kasę, lepsze media. Fakt, że amerykanie wybierają takich ludzi (bez wartości), na swoich przywódców, jest najlepszym dowodem, procesu upadku imperium. Nawet najlepsza technologia i Hollywood - w tym nie pomoże. W ostateczności o wszystkim, na naszym świecie, jednak decydują ludzie.

Amerykanie zaangażowali mnóstwo wysiłku i propagandy, w prowokację „wiosny arabskiej”. Mając zaufanego partnera - Izrael, (który ma globalne wpływy i dar przekonywania Capitolu), postanowili wspólnie przejąć kontrolę nad Bliskim Wschodem (i produkcją ropy). Oczywiście, w imię sprawiedliwości i demokracji. Najlepiej siłami miejscowych ale wyszkolonych na Zachodzie, odgrywających rolę głodnych i niezadowolonych dyktaturami. Amerykanie zainwestowali w tę rewolucję, różnym kanałami dużą kasę (drukować mogą pstryknięciem  palca - wspólnie z FED). Ale „wiosna arabska”, jakoś… wspólnikom nie wyszła. Rosja i Chiny, nie chciały pomóc Ameryce w przejęciu kontroli, nad ważnym surowcowo i strategicznie regionem świata. Do tego problem  walki z fundamentalizmem, któremu trudno wyjaśnić, uznane aspekty pomocy „made in USA”. Dziwny ten świat, przestaje wierzyć - w altruizm i puste slogany o bezinteresownej pomocy.

Machinę i przemysł militarny trudno jednak zatrzymać. Ameryka musiała więc zaatakować gdzie indziej. Zdecydowano „dokopać” Rosji, najlepiej na jej własnym przedmurzu. Stworzono rewolucję Majdanu. Wykorzystując cynicznie, pogarszającą się sytuację ekonomiczną Ukrainy i  b. skomplikowaną sytuację kraju - skomponowano na zamówienie - „autentyczny bunt ludowy”.

Wydaje się, że Ameryka nie ma, pewno nigdy nie miała, pojęcia o geopolityce. Mierzy wszystko: i ludzkość, własnymi handlowymi kategoriami. Tymczasem obecna sytuacja globalna jest prosta. Ludzie w swojej masie, są nieobliczalni – nie można bez ograniczeń, manipulować ich emocjami.

Rosja nie może przegrać/oddać Ukrainy. Dla niej to „być albo nie być” mocarstwem światowym. Ma również dwa istotne argumenty propagandowe: język i ponad połowa Ukrainy to Rosjanie. Dla Rosji, wojna jest ważną częścią życia i cywilizacji. Dla Ameryki, wojna to przede wszystkim interesy. Najbliższa przyszłość pokaże – po której stronie, ulokują się główne racje dziejowe.

Niemcy z własną strategią odbudowy Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, poprzez UE zaczynają schodzić na złe tory. Podstawą rozwoju i przyszłości każdego kraju, każdego istnienia jest ruch i tylko do przodu. Stagnacja (w każdej postaci) – oznacza cofanie i w efekcie końcowym rozpad. Niemcy stanęli na rozdrożach Europy „niegermańskiej” i problemów wewnętrznych. Ukraina - to dla nich ostatni rzut na taśmę – oznaczającą granicę mocarstwa.

Chiny stoją z boku, przyglądają się, czekając na dogodny moment pojedynku globalnego. Na koniec postawią i przyłączą się do wygranych. Ot - taka prosta, zrozumiała filozofia Wschodu. Na wszelki wypadek – zaznaczyli swoją obecność na Ukrainie – propozycją wynajmu odłogów.

Amerykańska dyplomacja, ostatnio jednak wzięła się ostro do roboty. Zagrożone są interesy. Prezydent Obama i jego Sekretarz Kerry, zaczęli straszyć cały świat, rozmaitymi konsekwencjami ignorowania pryncypiów i jedynie słusznej ideologii obrony interesów USA. Pod płaszczem walki o sprawiedliwość i demokrację Stworzyli Majdan, mobilizują jedność dyplomacji UE Niemiec.

Światowe media donoszą dramatycznie o kryzysie, groźbie wojny światowej. Oto krótki przegląd prasy:

- „Agresja Rosji na Krymie i Ukrainie, to całkowicie nieodpowiedzialna, niezgodna z zasadami… Rosja gorzko pożałuje, będzie ponosić konsekwencje przez wiele lat. Proponuje się zamrożenie aktywów i bojkot zakupu surowców z Rosji”. Zwłaszcza ropy, gazu.

- „Kryzys na Ukrainie - powodem spadków na giełdach. Rubel spada, traci wartość do dolara i €”

- „Nasz własny PO-premier i tzw. Narodowy Bank Polski przewidują kryzys gospodarki kraju i UE w rezultacie zaistniałej sytuacji”. Każdy próbuje wykorzystać sytuację, aby odwrócić uwagę od własnych problemów i błędów - alarmując opinię publiczną - wskazuje palcem winnych. Rosja!

Wyobrażam sobie, jak Putin z Ławrowem, obgryzując sobie nawzajem palce, zmartwieni - nie mogą spokojnie spać. Rubel traci na wartości do dolara i €. Tragedia!!! Obaj myślą po nocach: Co My, Rosja teraz zrobimy? Komu sprzedamy teraz nasz gaz, ropę? Z czego my będziemy żyli?

Panowie szlachta z FED/USA – dolar jest warty centa, czyli ma wartość papieru na którym jest drukowany, plus koszty farby. Ropa, gaz; Ameryka to jeszcze może sobie jakoś poradzi, ale… UE Niemiec, będzie importować, wiadomo z…? Putin i Ławrow doskonale o tym wiedzą. Nie znaczy, że ignorują groźby, ale wiedzą, znają realia. Rosję stać, jak będzie trzeba, na wojnę ekonomiczną -na czasy głodu. Przeżyli to już nie raz. Ale Ameryka i UE, to zupełnie inna bajka, inna cywilizacja.

- Nasze media hucznie doniosły: miłościwie nam panujący rozmawiał z samem wujem Obamą i innymi głowami państw. Ameryka, ponoć zaoferowała Polsce - gwarancje bezpieczeństwa. Oparte zapewne o słowo honoru, może i NATO. Tylko co na to - NATO? Koń by się uśmiał. Już widać interwencję oddziałów wojsk amerykańskich i krajów UE – na Ukrainie, na Krymie – a może nawet, wciągniętą w konflikt Polskę. Panowie politycy z zagranicy. Wasze gwarancje są tyle samo warte, co i Wasz dolar. Tyle samo, co podobne gwarancje, dane Polsce przed II WŚ. Jeżeli, dojdzie do konfliktu z Rosją, to będziecie próbowali najwyżej przekonać Wojsko Polskie – abyśmy wkroczyli do Lwowa/Kijowa, na zwiady…, bo mamy najbliżej. A u nas wojska nie ma.Jeżeli będziecie próbować samoloty - proponuję wykorzystać znane Wam i sprawdzone lotnisko w Smoleńsku. Amerykańskie czy Unijne gwarancje bezpieczeństwa, są dla Naszego Kraju bez wartości.  I nie ma też co straszyć Polski – bo strachy to nie na Lachy.

 

 

Ameryka NIGDY, nie wygrała żadnej wojny. Nawet własnej, domowej. Ameryka jest krajem producentów, technologii i handlarzy. Dla nich wojna to interes. Nic więcej. Hasła o wolności słowa… ludzi czyli demokracji są tylko zwyczajną maskaradą. Liczy się tylko business. A konflikt o Ukrainę, to żaden interes dla USA i UE. Teoretycznie można im dać olbrzymi kredyt, ale jak to odzyskać. Kredyty będą stracone - na to ideologii i demokracji z USA/UE – zwyczajnie nie stać.

Ukraina najbardziej potrzebuje trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. Przynajmniej w ramach resuscytacji; 1-szej pomocy, absolutnie ratującej życie Narodu Ukrainy. Potem ONI, tylko oni, muszą zwyczajnie i po prostu zabrać się do roboty. Do pracy o przyszłość. Hasłami o wolność i demokrację, (kiedy nie ma z czego żyć) - można sobie tylko dupę podetrzeć. Tylko jak nie ma co jeść, to i nie ma czym srać. Taka jest gorzka, uniwersalna prawda.

Ameryka i UE Niemiec – pieniędzy nie ma. To znaczy ma papier – ale tym ludzi nie nakarmisz, nie odziejesz, nie ogrzejesz. Ameryka i UE ma wiele innych, bezwartościowych towarów – ale nie ma gazu i ropy. A dla Ukrainy dzisiaj, to też towary pierwszej potrzeby.

To wszystko ma Rosja – albo może mieć. Ale czy da – zależy od niej i od jej Racji Stanu.

Rozgrywka światowych szachów na Ukrainie, to również wielka szansa dla Polski. Historycznie, kulturowo i obyczajowo Polska ma szansę być jedynym akceptowalnym dla interesów Rosji partnerem.

Trzeba przygotować i złożyć propozycję – dla Rosji i Ukrainy. Natychmiast. Propozycję, która może być wyjściem z politycznego impasu – patu, dla wszystkich zainteresowanych stron.

Polska, nie może sobie pozwolić na siedzenie na „płocie Europy”. To bardzo niebezpieczna pozycja - walki na dwa fronty. Polska potrzebuje męża stanu na obecne czasy, który zrozumie unikalną możliwość stworzenia federacji Polski z Zachodnią Ukrainą – jako wyjście potencjalnie akceptowalne dla wszystkich.

Droga Ukrainy (niestety podzielonej) do Europy – wiedzie tylko przez Polskę.

 

Ukraina Wschodnia – będzie zawsze częścią Rosji. Krym… być może udałoby się podzielić.

I nie ma się co martwić o Amerykę czy UE Niemiec. Oni – jakoś dadzą sobie radę – bez nas.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • @ Opara
  "Zmierzch Bogów" w momencie, kiedy "bogowie" zdobyli następny pokaźny łup: Ukrainę?
  Czy w imieniu dzienniakrzy i bloggerow NEon'u wyraził Pan choćby sprzeciw akcjom tych "bogów" urzędującym w NATO i polskim Sejmie, którzy przemawiają w Pan imieniu?
  Brak sprzeciwu znaczy poparcie.
 • BARDZO TRAFNY TEKST
  Brawo Pan Ryszard!
  Widzę, że jest na kogo głosować w najbliższych wyborach. Nareszcie.
 • "Szansa dla Polski"
  http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/106641,rosjanie-wyszli-z-koszar#comment_941471
 • do autora:
  Wszystko się zgadza, 5*
 • To wszystko prawda, tylko...
  jak przekonac Polaków, że Rosja może byc naszym partnerem politycznym a przez to i handlowym a także wielu innych dziedzinach. Skoro obecnie to właśnie antyrosyjski PIS ma wzięcie na scenie politycznej. A przecież to silna Polska sfederowana z Ukrainą i Białorusią mogłaby byc partnerem Rosji w walce z NWO. Niestety Polska jest już w rękach NWO-wców mających tutaj swoje interesy (także gospodarcze, po przejęciu polskiej przestrzeni gospodarczej) i łatwo Polski nie oddadzą. Z całą pewnością pomoże im w tym świadomośc Polaków zapatronych na Zachód jak w jakieś świecidełko Zresztą stosownie już na tą okolicznośc Polska została zadłużona i niby "wykupiona"
 • @Autor
  cytat :"Ma również dwa istotne argumenty propagandowe: język i ponad połowa Ukrainy to Rosjanie."..he he takiego njusu dawno nie czytałem :))

  ludność Ukrainy za wiki

  Ukraińcy – 77,8%
  Rosjanie – 17,3%
  Białorusini – 0,6%
  Mołdawianie – 0,5%
  Tatarzy Krymscy – 0,5%
  Bułgarzy – 0,4%
  Polacy – 0,3%
  Żydzi – 0,2%
  pozostali – 2,4%[g]

  "Trzeba przygotować i złożyć propozycję – dla Rosji i Ukrainy. Natychmiast. Propozycję, która może być wyjściem z politycznego impasu – patu, dla wszystkich zainteresowanych stron."

  ...własnie te przygotowania są zauważalne na Neonie od jakiegoś czasu :))

  ...formalność ...w tytule powinno być "bogowie" z małej litery ...dziękuję za uwagę...pozdrawiam niepoprawnie
 • --------- pełna zgoda !!
  --mój tekst do P.Wojtasa z dzisiaj

  ---- agituję już od kilku lat - na rzecz polskich PATRIOTÓW
  ---- wiedziałam,że prędzej czy pózniej tacy się objawią !-na pytanie ludzi jaka to będzie partia -z oczywistych względów nie mogłam wiedzieć -dlatego odpowiadałam że -SŁOWIAŃSKA na pewno !!

  --::)))) ponieważ ! potrafię mówić :) dlatego myślę ,że mam na swoim koncie -NA ZASADZIE DOMINA kilka tyś.:))

  ----wspólny mianownik partii ? musi zawierać ! przymiotnik SŁOWIAŃSKI -to będzie AZYMUTEM !! dla zdezorientowanych ludzi i odróżnikiem od koczowników :)

  @Krzysztof J. Wojtas 10:51:14
  --Szanowny Panie ! pozbierajcie się tam !! w W-wie -UCZENI w MOWIE i piśmie :) zakładajcie PARTIĘ !! NIE MA NA CO CZEKAĆ !!

  ---wydaje mi się ,że to już jest TEN !!MOMENT -właśnie zostało oddzielone ziarno od plew !! --pustka nie znosi próżni -

  --jest już z kim !!
  ---http://wiernipolsce.wordpress.com/
  ---https://www.facebook.com/wlascicielepolski
  ---http://rodzimowierca.wordpress.com/tag/toporzel/
  ---http://niezaleznatelewizja.pl/category/archiwum-audycji/janusz-zagorski/
  ---http://abelikain.blogspot.com/
  --------------dużo jest już tych stron

  ---JEST NAS WIĘCEJ
 • "możliwość stworzenia federacji Polski z Zachodnią Ukrainą"
  Pan to ma bardzo krótką pamięć, albo nie wie co zrobili Polakom ukraińcy zachodni.
  Z bestialskimi mordercami chce się pan łączyć.
  Oj i pewnie pan siebie uważa siebie za "męża stanu".
 • ----- Pan Opara
  ---proszę zapamiętać KONIA TROJAŃSKIEGO !!! majdanu -KLER i ich msze
  --uwiarygadniające " opozycję " w Polsce jak widać taktyka -NA KATOLIKA -znakomicie się sprawdziła
  ---a jak ładnie menora wygląda przy ołtarzu !!!

  http://www.youtube.com/watch?v=NiQc-Pjh1_g
 • @ninanonimowa 17:04:43
  Pan Opara ! może jest Pan PLANEM AWARYJNYM braci starszych !? niepokoi mnie u Pana ,jak u starej baby -miłość do ŚWIĘTEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO -- ja Słowianka wierzę w Boga nie ma on innego imienia - nie ma też pośredników !
  -------- jak z tym jest u Pana ??
 • Zapewniam Was -
  Bogowie mają się bardzo dobrze! Właśnie zdobyli Ukrainę z pełnym poparciem wszystkich Polaków. Ani jeden nie zaprotestował.
 • @Jan Paweł 16:40:10
  Polacy muszą chcieć być wolni. Dopiero wtedy mogą realnie wybierać.
 • @telecaster 17:56:04
  ..he he...17 % to też prawie więcej, niż połowa :))...Uwolniony pewnie "zabespiecza" krymskuju obłaść :))))))))) pozdrawiam niepoprawnie
 • Na żołnierską nutę!!!
  Znany serbski reżyser Emir Kusturica na koncercie w Samarze dwukrotnie na część rosyjskiej ludności na Ukrainie wykonał słynny marsz pt. „Pożegnanie Słowianki”

  https://www.youtube.com/watch?v=ehp7XiBEVr4

  PS. Piosenka ta w Polsce z innym tekstem znana jest pod nazwą „Rozszumiały się wierzby płaczące”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCegnanie_S%C5%82owianki
 • @Kodiak 18:23:44
  Podobnie ze zbawianiem i uświęcaniem innych. Trzeba to najpierw zrealizować w stosunku do samego siebie.
 • "Zmierzch Bogów i Ameryki" - czy napewno?
  Jak na razie moim zdaniem widzę to odwrotnie. Patrząc na wiadomości
  i ogarniając wszystko ogólnie Rosja jak na razie sromotnie przegrywa na każdym polu konfrontacji, gdziekolwiek Putin się dotknął. Dodając do tego fakt ze Rosja jako państwo z większością etnicznych Rosjan demograficznie w zastraszającym tępię wymiera widać coraz bardziej schyłek i rozpad państwa. Co więcej "bogowie" krzepną i z dnia na dzień zwiększają swoja sile. Łącząc "bogów" z Ameryka jako państwo oszukujemy samych siebie. Ameryka i obywatele USA w podobnym stopniu narażeni są na zmiany jak inne narody. To nie dla dobra Ameryki i jej mieszkańców zlikwidowano na rzecz Chin ogromne ilości przemysłu lecz przez decyzje tych "bogów" dla ich własnych korzyści a na zatratę Amerykanów.

  Pewnie wielu blogerów nie zgodzi się z tym co napisze lecz moim zdaniem:
  _ bez zajęcia całej Ukrainy Rosja nie ma najmniejszych szans dłużej przetrwać, co nie znaczy ze nawet i z Ukraina w granicach podoła ekonomicznym atakom i nie będzie powoli umierać.
  _Polska bez wskrzeszenia Rzeczypospolitej nie ma najmniejszych szans
  zachować swojej odrębności obyczajowej jak i państwowej w potyczce z zaborczym zachodnim stylem życia będącym przeciwieństwem polskiej tradycji. Bez tego Polska przestanie istnieć.
  _jak już kiedyś pisałem to Polska i ogromna Polaków wola wolności dla bytu Rosji jest naturalnym geopolitycznym sprzymierzeńcem jej istnienia. Bez wolnej i samostanowiącej o sobie Polski Rosja nie ma szans we współczesnym świecie. Tak wiec aby przeżyć musi dokonać wszelkich starań aby nawet kosztem swoich wpływów pomoc w wskrzeszeniu niezależnej od zachodu oraz stanowiącej o swoim przemyśle i polityce Rzeczypospolitej. Jest to jedyna szansa "niedźwiedzia".
  _Rzeczpospolita może stać się jedynym bastionem oporu naszej wiary
  przed inną i obcą dla Europejczyka lub całkowitej laicyzacji narodów europejskich. Watykan powoli przestaje być ostoją w naszej drodze
  duchowej.

  PS: Oczywiście mówimy tu nie o roku lecz dekadach w czasie. Proszę
  także nie mylić Rzeczypospolitej z Polską gdyż mimo iż dla Polaków jest tym samym dla innych jest czymś zupełnie odmiennym niż Polska.

  Na zakończenie wkleję wpis jednego z anonimowych blogerów i komentujących pod postami w łżemediach:

  "Kluczem do pokoju światowego jest POLSKA. I nie dajcie sobie Polacy wmówić że to mały zapyziały nieważny kraik. To tu ważą się teraz losy świata chociaż może tego nie widać z bliska, a nasze politruki nie rozumieją co się dzieje. Dlatego nikt otwarcie nie rusza Polski bojąc się uruchomienia kostki domina. i NIECH BÓG MA NAS W SWOJEJ OPIECE."
 • Znowu pełen odjazd
  Ostatnio na neonie.24 coraz więcej wpisów pokazuje, że ich autorzy odjechali już daleko, nie za bardzo wiedząc gdzie. Najpierw kilka wpisów na temat sytuacji na Ukrainie, gdzie narodowi ukraińskiemu odmawia się prawa do decydowania o swoim losie, teraz znowu jakieś śmieszne wpisy o tym, że jakoby na Ukrainie mieszka więcej Rosjan niż Ukraińców, więc czego oni znowu chcą, będąc w mniejszości, lepiej niech siedzą cicho.
  I na koniec, bo chyba o to chodzi, to:
  "Brawo Pan Ryszard!
  Widzę, że jest na kogo głosować w najbliższych wyborach. Nareszcie"

  Przyznacie, pełen odjazd!
 • @Stara Baba 20:35:26
  witam,
  pomimo, że zgadzam się z Panem, jak z mało z kim, uznaję i promuję nazwę "Polska". Rzecz pospolita kojarzy mi się z przedmiotem, w kapitalistycznym ładzie, to jest to co najwyżej wykres w excelu, pospolity dla lichwiarzy.. Tak mnie to zaciekawiło, że aż zgłębię genezę tej nazwy..
  Moja ojczyzna nie jest ani pospolita, ani nie jest przedmiotem.

  Pozdrawiam
 • @Bogdan 20:41:38
  normalne jaja Panie, ale co ma być w kurniku? no w sumie lis czasem zawita.. milioner przebieraniec/narodowiec?
 • @Bogdan 20:41:38
  cześć...myślisz, że to odjazd...ja myślę, że Muppet Show ..:))) pozdrawiam niepoprawnie

  http://www.youtube.com/watch?v=Tk6AMZ2vSFA
 • @Eugeniusz Sendecki 16:00:37
  Panie Sendecki pan się wybiera na wybory??????Pan mnie zasmucił .Myślałem że pan zrozumiał czym są w Polsce wybory
 • @wk..ny 21:07:19
  :-) ani Białorusini, Litwini, Ukraińcy, Czesi , Słowacy lub Węgrzy nie pozwolą aby ich kraj nazywał się Polska. Może być Rzeczpospolita Ukrainy, Rzeczpospolita Węgier itd. pod przywództwem Rzeczypospolitej Polskiej
  generujące całość jako Rzeczpospolita w jednej granicy. To jest właśnie klucz do przymierza. Inaczej się nie da. Dawniej, za czasów husarii był RON.
 • @Jan Paweł 16:40:10
  Poprzez samo pisanie na Neonie nie odzyskamy Polski Trzeba zrobić coś więcej Trzeba swoje ociężałe i tchórzliwe dupska ruszyć z foteli i 17 sierpnia stawić się w Gdańsku pod brama Stoczni .Trzeba zamanifestować swoją obecnością sprzeciw przeciwko polityce obecnego rządu Trzeba zaprotestować w obronie Stoczni jako wspólnego majątku Polaków.Trzeba zamanifestować swoją Polskość Nie odzyskamy Polski klikając w klawiatury komputerów nawet jak byśmy pisali najmądrzejsze teksty świata Mości panowie i panie blogerzy a może tylko do tego się nadajecie ????????????????????????????????Może to tylko gra pozorów i wam chodzi o coś zupełnie innego niż tutaj piszecie?Czas pokaże ilu z was stawi się na apelu poległych stoczniowców Na apelu zniewolonej Polski .Stefan Dembowski
 • ------------------ BARDZO WAŻNE !!!!!!!!!!!
  http://wps.neon24.pl/post/106812,kim-jest-rzadzaca-polska-klasa-polityczna-list-otwarty-wps-do-polakow
 • @telecaster 17:48:36
  Zapewne pan Eugeniusz miał na myśli wybory na cezara Polski.Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej .
 • @amadeusz2006 21:34:29
  ---- ZOSIA SAMOSIA !!!!!!!!

  http://wps.neon24.pl/post/106812,kim-jest-rzadzaca-polska-klasa-polityczna-list-otwarty-wps-do-polakow
 • @Stara Baba 21:31:56
  Stara Baba, a taki optymista?
  wrzucasz do worka różne nacje.. to tak jakby cały Świat był rzeczpospolitą Izraelską.. granic nie ma, wszystko jest pospolite i rzeczowe, należące do jednego kraju, co to ani pospolity ani przedmiotowy.. co najwyżej faszystowski i szowinistyczny, o nacjonalizmie, to nawet nie wspomnę ;)
 • @Analityk 17:57:20 POLACY SIĘ SKUNDLILI
  Skundleni Polacy są główna przeszkodą w odzyskaniu Wolnej Polski To kundle chodząc na wybory podtrzymują ten psi system władzy Gdzie się człowiek nie ruszy to widać gołym okiem że ten system jest dla psów Widać jak kundlo -polacy patrzą na siebie psim wzrokiem w metrze, na ulicy Kundlo-polacy przestali się do siebie usmiechać Pamietam lata z przed pierestrojki Pamiętam ulice Warszawy o 3 w nocy,roześmiane tłumy wracające z dancingów Rodacy co się z wami porobiło ???Dlaczego nie potraficie zrozumieć ze poddano was psiej tresurze .Dlaczego zamiast warczeć i szczerzyc psie kły na treserów takich jak Michnik, Sakiewicz, Urban, Wildstain, Lis, Komorowski,Tusk,Kaczyński ,Nałęcz,Palikot, Episkopat nie polski ,Mendia , oraz setki psich treserów WY WARCZYCIE SAMI NA SIEBIE ??? jak tego nie zrozumiecie to do końca życia będziecie PSAMI ŁAŃCUCHOWYMI Stefan Dembowski
 • @Kodiak 20:11:27
  a ty Kodiak już wisisz.
 • @Bogdan 20:41:38
  To jest coś gorszego niż pełen odjazd to jest parada skundlonych psopolaków Stefan Dembowski
 • @wk..ny 21:49:33
  To był tylko przykład na państwach. Inaczej się nie da. Czy chciał by Pan przyjąć nazwisko swojego sąsiada za miedzy i zatracić pamięć swoich ojców? ... oni także nie.
 • @amadeusz2006 21:49:34
  ile Ciebie już w Polsce nie ma?? My mamy szynukowicza za prezydenta, demokratycznie większości to pasuje. Ty masz opalonego, co to nawet ma fałszywy akt urodzenia, Mimo wszystko Polska jest kolebką nowożytnej demokracji, a Ty jak chcesz coś zmienić, zamień 10$ na 10PLN/h i pokaż jaki z Ciebie patriota. Mimo, że masz rację w wielu kwestiach, nie masz moralnego prawa o tym pisać, nie żyjesz tu, uciekłeś jak zbity pies, to bądź tam gdzie jesteś. Skurwionej Polonii mówimy nie!!! (starej, nowej i oparowej) Tu jest Polska!!!!!! i My tu żyjemy.. Ty spierdoliłeś jak pies za suką czy też za kawałkiem mięsa..
 • @amadeusz2006 21:49:34
  No właśnie, dość już podwijania ogona. Czas ruszyć cztery litery, bo bolą od siedzenia i wyjść z domu. Co wy na zorganizowanie pikiety pod siedzibą żondu niepolskiego? Dawno już nie widziałem w sieci takiej jednomyślności wśród Polaków, odnośnie sprzeciwu wobec poczynań Tuska, Kaczyńskiego, Komorowskiego i całej reszty zgrai. Czy stać nas na to? Jak można to zorganizować? Jakieś wnioski, pomysły?
 • @Stara Baba 21:56:40
  kręcisz, motasz.. kolejny.. :(
  4mln w kraju i 5mln za oceanem :(
  z Dembowskim idź na grilla, pogadacie jak "Polak" z "Polakiem" i od Polski odpierdolcie się proszę.. macie opalonego i $ zamiast PLN-ów..
  łączy Was jedno, spierdoliliście stąd.. za dezercję należy się strzał w potylicę.. a Wy nadal szczekacie :(
  P.S.
  nie zazdroszczę, mogłem być wielokrotnie emigrantem, ale tu jest moja ojczyzna, mlekiem i miodem płynąca, jestem Polakiem i polskie mam obowiązki. Emigrantom życzę jak najlepiej, ale nic Wam do tego, co w Polsce. Nie żyjecie tu. Wasze "mądrości" są co najmniej nie na miejscu.
 • Kopniak w zad Światowej Lichwy ?
  Ekonomista, doradca prezydenta Rosji Siergiej Głaziew proponuje odejście od dolara w interesach z partnerami handlowymi Rosji.

  "Mamy bardzo dobre układy z naszymi partnerami na południu (Indie ?) i na wschodzie (Chiny ?), którzy nie mieliby nic przeciwko temu by handlować za walutę mającą jakąś wartość"

  http://www.svpressa.ru/economy/article/83277/
 • @amadeusz2006 21:49:34
  Potrzebne jest pozytywne myślenie i działanie. JP II w 2002 r. na krakowskich Błoniach nazwał tę postawę "wyobraźnią miłosierdzia". To klucz do zapoczątkowania przemian duchowych i materialnych. Nawet doskonała w swej analizie krytyka nic pozytywnego nie zapoczątkuje. Potrzeba świadectwa.
 • @IvanKruk 22:13:53
  ...a dlaczegoż to wrzucasz Kaczyńskiego pomiędzy tych dwóch chujów ...co ??? Masz takie uprawnienia, hę ...apeluje do ciebie, że Kaczyński nie pełni żadnych żondów od dosyć dawna...więc odp.... od niego ...wymień jeszcze reszte zgrai, nie krępuj się...
 • @IvanKruk 22:13:53
  Można to zorganizować, ale to nie powinna być pojedyncza akcja, lecz kompleksowa działalność podparta solidną formacją. Zainteresowanych proszę o kontakt na rs.nowapolska@gmail.com Przeslę komplet informacji n.t. temat. Pozdrawiam. Andrzej Dziąba.
 • @wk..ny 22:19:41
  No i widzisz synku, ludzie mądrzy tylko na trochę od "Solidaruchów" odpocząć wyjechali, zostawiając ci Polskę pod opiekę, a ty tą Polskę spierd.....eś i zaprzedałeś.
 • @wk..ny 22:06:05 Pierdolisz wk
  Piszę z Polski i mogłeś to sprawdzić,mogłeś zapytać ale ty wolisz opluwać rzadkim gównem Już dawno Sendecki pisał że odwiedza mnie w Legionowie Nie jechałem za suką ani za mięsem Uciekłem bo się tutaj dusiłem wśród takich skundlonych jak ty którzy w 1993 roku zagłosowali na komunistów Jak nie odszczekasz to masz po ryju Jednego już szukam w Polsce Nazywa się Nikander Józef Kamycki.Nazwał mnie żydem z USA bo sam zapewne jest żydem Chcesz to podam ci nr tel do dr Zbigniewa Kekusia,Kazimierza Świtonia, Wincentego Komana ze stowarzyszenia udziałowców Stoczni gdańskiej, rolników z Solidarności , co mam jeszcze zrobić zebyś zrozumiał że jesteś kundlem ujadającym na swojego Boisz się poszczekać na ŻYDÓW I MASONÓW bo oni by cie znależli?? Ja ciebie też znajdę jak zechcę Uważaj zanim coś napiszesz następnym razem A może ty jesteś ich pachołkiem i jeden wolny,nieskundlony Polak przeraził cię swoja siłą argumentów>napisz może zrozumiem ,jestem katolikiem ,potrafię przebaczać Jutro się za ciebie pomodlę przy grobie ksiedza Jerzego Popiełuszki Byłeś tam chociaż jeden raz??To jak to z tobą jest?Napisałeś żeby mi dopierdolić bo jesteś głupi czy napisałeś żeby mnie opluć rzadkim gównem bo służysz żydom i masonom, odpowiadaj.Stefan Dembowski Ty nawet boisz się podpisać własnym imieniem i nazwiskiem a ja podaje akt urodzenia oraz świadectwo chrztu na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @IvanKruk 22:13:53 DROGA DO WOLNOŚCI WIEDZIE PRZEZ GDAŃSK
  Taka pikieta,demonstracja niezadowolenia odbędzie się pod stocznią gdańską 17 sierpnia tj w niedzielę I niech się patrioci nie tłumaczą że do Gdańska daleka droga Droga do Wolności nie jest krótka i usłana z płatków róż ale chcąc do niej dojść trzeba się ruszyć z miejsca Siedząc w domu nie odzyskamy niepodległości Proszę przekazywać informacje swoim znajomym Pozdrawiamy i do zobaczenia Stefan Dembowski
 • @wk..ny 22:19:41TO DO ZOBACZENIA W GDAŃSKU 17 SIERPNIA
  czy ty jesteś naprawdę TAKI GŁUPI,????????NAĆPAŁEŚ się czy upiłeś bo jak inaczej można wytłumaczyć twoją agresję Pamiętaj jeśli jesteś żydem który opluwa patriotów Polaków to masz przesrane,sam osobiście założę ci sznur na szyje ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY TO JUŻ JEST WOJNA ŻYDOWSKO -POLSKA Stefan Dembowski
 • @Analityk 22:26:39 Panie Andrzeju Dziąba
  Panie Andrzeju to nie będzie jednorazowa akcja To będzie początek odzyskiwania Polski dla Polaków Zna mnie pan na tyle żeby uwierzyć w prawdziwość moich słów Nie popieram tylko tych co namawiają na pójście na wybory do sejmu w 2015 roku Udział w tych wyborach to KOLABORACJA Z OKUPANTEM POLSKI Pozdrawiam Stefan Dembowski
 • @Kodiak 22:58:22 SRASZ ZE STRACHU KODIAK ????
  Skąd ten smród nad Polską?? To Kodiak się zesrał ze strachu Nic cię już nie uratuje Kodiaku Skończysz marnie chyba że załatwisz sobie wariackie papiery Pogadaj z Żorżem on może ci w tym pomóc.Stefan Dembowski Ps znowu masz druga zmianę??
 • @trybeus 22:24:06 Kaczyński pełni rząd opozycji koncesjonowanej
  Ty jesteś taki głupi czy naiwny???? kaczor cię uwiódł swoim kaczym trelem ???kaczor daje teraz w czasie kampanii do jewroparlamentu po 500 na każde dziecko a jak był premierem to głosował przeciwko becikowemu Sprawdź to palancie zanim kolejny raz się wygłupisz PISUARZE Stefan Dembowski
 • @wk..ny 22:19:41to nie twój portal palancie
  Ty nie będziesz decydował kto ma prawo pisać na Neonie więc morda w kubeł chamie skoro zamiast zapytać obrażasz ćwoku
 • @wk..ny 22:06:05 tademokratyczna większośc to ty palancie?
  Ty to se możesz ,zaczołes obrzucać błotem bo pewnie ci za to płacą Przyjdzie czas i na ciebie teraz sprawdzamy Nikandera czy nie jest parchaty.
 • @Analityk 17:57:20 myślę że już zaczynaja chcieć
  Myślę ze Polacy już zaczynają chcieć być wolnymi ale nie wiedzą jak to zrobić Dlatego trzeba aby ktoś pokazał IM drogę dowolności
 • ----------- nie lubię Rosji -TO POLUBISZ NIEWOLNICTWO !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=ILB0Kanp0J8#t=64
 • Po co?
  20 lat temu wypraszaliśmy Rosjan?
  Analiza sytuacji trafna proponowane rozwiązanie warte $ z tekstu do użytku tylnego.
 • @amadeusz2006 00:10:42
  Trzeba podążać śladami Chrystusa.
 • .
  Tak , tak . USDollars nic nie wartym papierkiem. Dziwnym trafem ludność Rosji i Ukrainy ma inne odczucia i w chwilach kryzysu stoją kolejki przed kantorami.

  Sz. P. Opara . Czy przypadkiem Pan już nie odleciał za bardzo ? albo co gorsza , wkleja Pan gotowce napisane przez kogoś ?

  P.S. ~Amadeusza koniecznie z powrotem do izolatki. Poprzednie tam umieszczenie nie odniosło skutków.
 • @prawi co wiec 08:42:05
  "P.S. ~Amadeusza koniecznie z powrotem do izolatki. Poprzednie tam umieszczenie nie odniosło skutków."

  Popieram.
  Tylko tym razem skutecznie, bo izolacja przerywana tylko rozjusza tego pacjenta.
  pozdrawiam
 • @ninanonimowa 17:11:31 miłość do Boga
  Miłość do świętego KK(czy naprawdę jest taki święty)to nie jest to samo co miłość do Boga Proszę zauważyć że to KK w Polsce zdradził Interes Narodu w Magdalence Widać że interes Narodu nie jest interesem KK To samo jest z panem Oparą Interes to interes.Stefan Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Kodiak 18:23:44
  Najważniejszym rodzajem wolności jest być tym, kim naprawdę jesteś  To ty już do końca życia będziesz mendą????Jakie ty musisz miec smutne życie kodiaku
 • @Kodiak 01:45:02 JESTEM POLAKIEM
  A skąd ty wiesz że nie jestem obywatelem,jesteś z CIA czy Mosadu chociaż to jest to samo MNIE OBYWATELSTWO USA NIE INTERESUJE Nie chcę przysięgać na państwo zdominowane przez Żydów .Jak się Ameryka oczyści z żydostwa ( a już się czyści) to się zastanowię To ty decydujesz kto jest hańbą na NE A może tak przeprowadzimy jakąś ankietę ,moze to ty wygrasz?Chcesz kodiaku czy wolisz opluwać porządnych ludzi rzadkim gównem .


  twój boss żyd Borusewicz jest na tym filmie

  warto zobaczyć także, jak kompromituje się marszałek Senatu RP, odpowiadając na pytania dotyczące referendum i JOW :

  http://www.youtube.com/watch?v=T98urb0SzQs
 • @Analityk 07:50:32
  A można coś więcej na ten temat?Nie rozumiem wskazówki
 • @prawi co wiec 08:42:05
  Przecież siedzę w izolatce, słyszę ciebie za ścianą o co ci chodzi???
 • @ratus 08:50:09
  ratusie srulusie dołącz do nas.mamy jeszcze jedno wolne miejsce w 3 izolatce
 • Zdrastwujdzie tawirisz Nowego Ekranu
  Tow radzieccy Nowego Ekranu .Przeczytałem i rozumiem że tu pisze nowa załoga Rudego 102 rocznik 2014 z błogosławieństwem Putina.
  A może stara załoga dziadków z rudego z 102??

  http://www.youtube.com/watch?v=F2lo8fsAOB4
 • @Kodiak 21:04:03
  Szanowny Panie to dezinformacja- facet po cytrynówce czy czystej nie pisze takich pierdół i nie ma takich jazd na jawie.
  To jest na pewno twarde zioło lub mocne konopie indyjskie (może resztki z Afganistanu z czasów Breżniewa).Lub co nie wykluczam
  sfizofremia paradoidalna

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia_paranoidalna
 • @Zdzich 17:56:15
  Przepraszam od początku protestowałem ,nie było słychać ???Stefan Dembowski
 • @amadeusz2006 21:18:49
  Coś tam było słychać. Jakby ciche pierdzenie.
 • ------------ALARM !!!! dla LUDZKOŚCI
  http://www.youtube.com/watch?v=iYJtlCs5iYk#t=15
 • @Eugeniusz Sendecki 16:00:37 POLACY POWSTAŃCIE Z KOLAN
  Alicja Rembiszewska commented on Mariusz Ciużyński's post in POLSKI RUCH ANTYLICHWIARSKI.
  Alicja Rembiszewska
  Alicja Rembiszewska 11:27am Mar 6
  szanowni państwo , ten system okupanta zydowskiego upada na całym swiecie . Z tymi zbrodniarzami nie można byc kolaborantem i nie mozna brac udziału w wyborach - bo to by była ogromna kraywda dla Narodu Polskiego który jest eksterminowany. osłabiony okupanta sam sie wypali i wtedy odbudujemy Polske . Trzeba kazdego bandyte w zakłądzie pracy , bankach notowac który niszczy Polaków notować irozliczyc przed Sądem za niesprawiedliwość społęczna i dyskryminacje Polaków i okradanie .
 • POLACY POWSTAŃCIE Z KOLAN
  Alicja Rembiszewska commented on Mariusz Ciużyński's post in POLSKI RUCH ANTYLICHWIARSKI.
  Alicja Rembiszewska
  Alicja Rembiszewska 11:27am Mar 6
  szanowni państwo , ten system okupanta zydowskiego upada na całym swiecie . Z tymi zbrodniarzami nie można byc kolaborantem i nie mozna brac udziału w wyborach - bo to by była ogromna kraywda dla Narodu Polskiego który jest eksterminowany. osłabiony okupanta sam sie wypali i wtedy odbudujemy Polske . Trzeba kazdego bandyte w zakłądzie pracy , bankach notowac który niszczy Polaków notować irozliczyc przed Sądem za niesprawiedliwość społęczna i dyskryminacje Polaków i okradanie .

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031