Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Zaproszenie do NEon24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chciałbym wszystkich zaprosić do współpracy z NEon24.pl.

NEon24.pl, dawniej NowyEkran.pl, funkcjonuje już od 3 lat. W serwisie znajduje się szereg tematycznych zakładek, które dotyczą szczególnych tematów, które być może wywołają zainteresowanie wśród niektórych z Państwa.

Od dosyć dawna zastanawialiśmy się, wspólnie z redakcją, jak zachęcić Państwa do publikowania tekstów. Myślę, że najłatwiej jest przemówić i zachęcić do współpracy. Od niedawna mamy zakładkę Polska Racja Stanu, która wzbudziła wiele kontrowersji, i wywołała kilkadziesiąt artykułów. Znaleźli się ludzie, którzy są za, inni natomiast przeciw.

Z propozycją utworzenia tej zakładki wystąpił pan Krzysztof Wojtas, który chciał, aby była ona przeznaczona tylko dla określonej grupy ludzi, obowiązywałyby tam określone zasady i forma. Natomiast Pani Rebeliantka i Pan Ultimatule proponowali, aby zakładka była zupełnie inna, dowolna, bez zasad i cenzury.

Jest też szereg innych zakładek, np. kościół katolicki, kultura, styl życia, sport i wiele innych.NEon24.pl jest to portal zupełnie niezależny od partii politycznych, mass mediów. Na NEon24.pl nie wolno nikogo obrażać, natomiast pozostałe kwestie są w Państwa rękach.

Jeśli chcecie Państwo prowadzić dyskusję, pisać posty – serdecznie zapraszam.

KOMENTARZE

 • Dlaczego uważa Pan ?
  - że pisanie w pańskiej witrynie jest atrakcyjniejsze od pisania w innych ?
  - że ktokolwiek, z wyjątkiem pewnych maniaków kółek wzajemnej adoracji korzysta z "zakładek" ?
  - co ma autor z zamieszczenia treści w pańskiej witrynie ? Jak dotąd wiadomo jedynie, że nie nawet gwarancji nieusuwalności, albo przez decyzję admina, albo przez kolejną zmianę nazwy domeny.
  - w jaki sposób witryna ułatwia międzyludzką komunikację? Przecież nie przez możliwość wpisywania uwag, bo te nawet Pan pod swoimi notkami rzadko czyta.

  http://Ryszard.Opara.neon24.pl/post/105230,pkb-jako-kategoria-statystyczna-1#comment_925768
 • @
  "Pierwsze koty, za płoty".

  Myślę, że ta propozycja może istotnie wpłynąć na styl blogerskich prezentacji. Bo zamiast "sztywnych " zakładek mogą powstawać zakładki tematyczne - np. na bieżące, aktualne tematy i prowadzone przez osoby spoza redakcji. Wystarczy mieć pomysł i wizję kierunku.

  Ważne, aby zaznaczyć czas istnienia zakładki - to mogą być zakładki do wgłębienia się i zaprezentowania jakiegoś zagadnienia.

  Zakładka PRS - to pierwsza jaskółka; na pewno wzbudzała kontrowersje. Były też niedopracowania, ale też i świadome niszczenie inicjatywy.
  Życzę powodzenia w przedstawieniu PRS II. Mam nadzieję, że przedstawiona zostanie jakaś odrębna, spójna wizja.

  Natomiast, jak już pisałem, PRS - wyczerpała dotychczasową formułę i zakres tematyczny. Teraz potrzeba wypełnienia treścią przedstawionej idei PRS.
  Widzę to jako szeroko rozumiane rozważania o rodzinie w CP. Jednak nie chciałbym sam być administratorem. Wydaje się, że lepszą byłaby osoba o krytycznym nastawieniu do moich idei. Może ktoś z Dyletantów - jeśli czują się na siłach.
  Mogę obiecać, że będę aktywnym uczestnikiem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:55:57
  bladego pojęcia nie mam, co to jest ów PRS, używanie skrótów w takich miejscach to czysty debilizm, moim zdaniem

  zakładek nigdy nie używałem, bo nie ma żadnego powodu, abym się dla przykładu ograniczał do kółka wzajemnej adoracji imienia Pana Wojtasa,

  jak wchodzę na stronę, to co niby miałbym robić ? przeczesywać po kolei wszystkie zakładki ?

  bez sensu, podobnie jak i inne cechy konstrukcyjne witryny.

  Na szczęście, zakładki, w porównaniu do tego co było, umierają śmiercią naturalną lub wymuszoną, nie wiem.

  Jedynym ratunkiem dla witryny jest fraktalność, ale tej powodowany pazernością Pan Opara nie dopuści,

  pewnie trzeba pójść gdzie indziej, może do podobno zablokowanego tu Lipskiego,

  który w odróżnieniu od innych przynajmniej sieje propagandę o znaczeniu praktycznym,

  a swoją drogą, jeśli Lipski został zablokowany, to dlaczego nie mamy notki od administracji z uzasadnieniem tej decyzji.

  Sądy kapturowe nie przysporzą witrynie popularności.
 • @interesariusz z PL 17:35:25
  Szanowny Panie,

  Ja zapraszam wszystkich chętnych i zainteresowanych do współpracy.
  Nie ma oczywiście żadnego przymusu.

  Jak wspomniałem w komentarzu pod cytowanym przez Pana artykułem - jest Pan nastawiony krytycznie do wszystkich moich działań i propozycji, przy czym nie jest to krytyka konstruktywna.
  Nie proponuje Pan żadnych rozwiązań.

  Jeżeli Pan uważa, że pisanie w portalu NEon24.pl nie jest atrakcyjne, że w NEon24, są tylko "maniakalne kółka wzajemnej adoracji, i że autorzy tekstów nic z tego nie mają, etc etc - nie ma obowiązku.

  Jest proste wyjście.
  Proszę zignorować moje uprzejme zaproszenie i proszę iść gdzie indziej - tam gdzie Pan znajdzie to wszystko czego Pan szuka.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 18:15:54
  czyli miałem całkowitą rację co do pana skrywanych intencji,

  to, że chciałby Pan jak najlepiej dla Polski to czysta blaga, skoro nie jest Pan chętny do kontaktów nawet z tak ugodowymi i tolerancyjnymi ludźmi jak ja. Z kim chce Pan tę Polskę budować?

  Pisanie, że jestem krytycznie nastawiony "wszystkich pana działań i propozycji," mija się z prawdą. Natomiast prawdą jest, że krytykuję te pana działania, które w mojej ocenie są szkodliwe dla tych idei, które Pan reklamuje jako swoje cele. Ja chronię Pana przed Panem samym, dzięki mnie mógłby Pan uniknąć wielu błędów. Pan tego nie docenia. W porządku, jak się dziecko nie poparzy, nie będzie wiedziało, co to jest ogień.

  A Pan zachowuje się jak obrażone dziecko, możecie sobie iść gdzie indziej. Wszystkim Pan to powie ? Co chce Pan zrobić dla Polaków i dla Polski bez Polaków ?

  No i nigdy się Pan nie odnosi merytorycznie do krytyki.

  no to mam dość. Skrobnę może jeszcze na pożegnanie jakąś krytykę kapitalisty, którego Pan uosabia. A za pańskie usługi zapłaciłem parę groszy kupując jakieś akcje, na które nabierał Pan naiwnych.

  Pozdrawiam, i życzę szczęścia. Więcej szczęścia.
 • @Ryszard Opara
  Moim zdaniem nowy jakościowo portal stworzyłby Pan, gdyby oprócz regulaminu został tu ustanowiony blogerski sąd koleżeński, który by ten regulamin wykonywał. Takiego rozwiązania nie ma na żadnym innym portalu. To przysporzyłoby popularności Neonowi24 i pomogło zintegrować środowisko blogerów tu piszących. Tu o tym piszę: http://gps65.neon24.pl/post/105266,blogi-grupy-regulaminy-sady

  Póki nie ma takiej procedury sądowniczej, to ciągle będzie dochodzić do awantur, kłótni, cenzury, usuwania blogów i blogerów itd... itp... - a to zawsze będzie portal osłabiać. Nowy Ekran przyciągnął na starcie bardzo szybko wielu blogerów. Dalsza historia to stałe odchodzenie, zniechęcanie, cenzurowanie i wyrzucanie tych blogerów. To jest bez sensu, a wszystko wynika z braku procedury sądowniczej.
 • @interesariusz z PL 18:39:08
  Też mam wrażenie, że pan Opara jest jakiś dziwny i niekumaty. Ja np. napisałem najwięcej notek broniących Nowy Ekran i obalających plotki, jakoby był to portal powiązany z WSI, a mimo to pan Opara uważa mnie za głównego propagatora tezy jakoby był on powiązany ze służbami PRL-u. On zdaje się uważa, że gdy ktoś pisze, że takie plotki są powszechnie powtarzane i bardzo szkodzą portalowi, to jest to powtarzanie i potwierdzanie tych plotek. Pewnie podobnie rozumie każdą krytykę portalu i partactwa jego zarządców - że to są ataki osobiste na niego. To jest jakaś niezdolność zrozumienia tekstu pisanego.
 • @Ryszard Opara
  //Natomiast Pani Rebeliantka i Pan Ultimatule proponowali, aby zakładka była zupełnie inna, dowolna, bez zasad i cenzury//

  Bez cenzury, ale z zasadami, a ściśle mówiąc z jedną kluczową: sprzyjać kreatywnemu myśleniu.
 • @GPS 18:55:38
  Tak,
  patrząc jeszcze raz na uwagę Pana Opary, doszedłem do wniosku, że jakoś specyficznie rozumie termin "współpraca".

  Zapewne kojarzy mu się z jednostronnym ślubem.
 • @autor
  Dzień doibry

  Niestety, raczej nie widzę szans dla tego portalu.

  I problemem nie są takie, czy inne promowane teksty, ale fakt, że od dawna (od tak dawna, że pamięcią nie sięgam) nie pojawił się żaden tekst wart przeczytania. Krótko mówiąc - nie ma co promować.

  Wiara w to, że "okolicznościowe" zakładki typu: PRS, Rodzina, Ojczyzna, Naród, Patriotyzm coś zmienią, to wiara w "zielone ludziki".

  Odnośnie nowych zakładek - mam nawet propozycje tematyczne dla postów na zakładce Rodzina:

  Rodzina - filozoficznie.
  Rodzina według Norwida.
  Rodzina - systemy filozoficzne a micha.
  Rodzina kontra "Rodzina".
  Rodzina a własność
  Rodzina a wartości.
  ...
  ...
  Rodzina a dekalog
  ...

  i tak dalej - bełkot aż do usrania.

  Podobnie dla pozostałych zakładek: Ojczyzna, Naród, Patriotyzm

  Bu ha ha ha

  Najwyraźniej nie przegląda Pan postów publikowanych na własnym portalu. Bo by się Pan za głowę złapał. Chyba, że nie umie Pan czytać ze zrozumieniem.

  Niestety. W ciągu tych trzech lat zamiast promować teksty, które miały chociaż trochę sensu, zniechęcił Pan co bardziej sensownych "pościarzy" (blogerów :-) promując bełkot.

  Jeżeli chce Pan postawić NE na nogi, to nie ma innego wyjścia, jak tylko spuszczać idiotów jak najszybciej do piwnicy.

  Jak przyciągnąć nowych, piszących sensownie autorów?

  W zasadzie w tej chwili to niemożliwe - każdy kto tu wejdzie i przejrzy pierwszych kilka postów, zwieje stąd w podskokach.

  Jak to mówią - mleko się rozlało.

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Był taki moment, gdy przez chwilę myślałem, że jednak się Panu uda.
 • @Rebeliantka 18:57:41
  Dlaczego Pan Opara nie dopuszcza do myśli założenia fraktalnej witryny,

  pierwsza odpowiedź, jaka się nasuwa, to ograniczenie jego możliwości cenzurowania,

  po drugie, konieczność dzielenia się dochodem (no bo dzielenie się kosztami jest pewnie dobrze przez niego widziane),

  po trzecie, mniejsze możliwości promocji własnej propagandy, lub pożądanej propagandy,

  z tego ostatniego powodu nie zostały wdrożone mechanizmy promowania notek przez czytelników na nE.
 • @interesariusz z PL 19:31:21
  Fraktalna witryna?

  A co to za zwierz?
 • @nonscolar 19:27:38
  hi hi,
  coś w tym jest
  "Niestety. W ciągu tych trzech lat zamiast promować teksty, które miały chociaż trochę sensu, zniechęcił Pan co bardziej sensownych "pościarzy" (blogerów :-) promując bełkot."

  biorąc pod uwagę, ile dobrych piór zniechęcono do pisania tu, właściciel powinien uznać się za towarzysko spalonego.

  Pytanie tylko, czy w początkach Łażący Łazarz zniechęcał ludzi, których zaprosił, z własnej inicjatywy, czy pod naciskami Pana Opary. A może był z niego taki nadgorliwy aparatczyk ?

  Jestem natomiast przeciwny spuszczaniu idiotów do piwnicy. Elitarność zawsze szkodzi, przynajmniej jeśli chodzi o dialog w demokracji.

  Co innego pozytywna promocja mądrych tekstów i uwag.

  Tyle, że wtedy Pan Opara, właściciel, straciłby możliwości nieograniczonego sterowania według swojego widzi mi się.
 • @nonscolar 19:38:44
  oj, nie czytałeś przed laty, to był również propagandowy chwyt ŁŁ.

  witryna złożona z podwitryn, które wyglądają jak sama witryna. W razie potrzeby ilość poziomów "pod" może być większa. Np. poziomem pośrednim mogą być dzisiejsze zakładki (w przybliżeniu, bo merytoryczny podział na zakładki o takim znaczeniu, jak były na nE, zawsze był przeze mnie krytykowany.)

  Ale nie jakaś prymitywna agregacja. Witryna (SG) działa na wszystkich danych spójnie i w swoim stylu.

  Oznacza ona również dystrybucję własności, Pan Opara nie byłby w stanie ani zlikwidować, ani zablokować podwitryny np. interesariusz. Ja opłacałbym poddomenę i byłaby moją własnością.
 • @nonscolar 19:27:38
  Zauważalne logowanie z Czerskiej.
  Tylko tam są ci "sensowni" autorzy.
  Widać, słychać i czuć (czosnkiem).
 • @interesariusz z PL 19:50:46
  Dzięki za informację. Tak się złożyło, że nigdy się z takim określeniem nie spotkałem.

  pozdrawiam

  nonscolar
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:56:36
  Powiem Panu szczerze - gdybym był zmuszony wybrać: czy wolę czytać pańskie bełkoty, czy wypociny funkcjonariuszy z Czerskiej, wybrałbym to drugie.

  Piszą w "złej wierze", ale przynajmniej tego nie ukrywają. A Pan nie pisze ani w złej ani w dobrej, tylko w bełkotliwej.
 • @nonscolar 20:38:53
  Wybór należy do Pana.
  Tylko, skoro Pan czyta (i to bez przyjemności, a z obowiązku, jak mniemam), to po co Pan jeszcze pisze?
 • Jak czytam komentarze to zastanawiam się jakże to "polskie"
  Jeśli ktoś coś chce zrobić, no to oczywiście trzeba go zdołować, bo po co się wychyla. Wytoczyć serię argumentów przeciw, żadnego budującego. Żądać by tylko moje treści były respektowane, inne najlepiej cenzurą zwalczyć.
  Tak Rebeliantko, powiedziałaś prawdę "Bez cenzury, ale z zasadami, a ściśle mówiąc z jedną kluczową: sprzyjać kreatywnemu myśleniu." Masz moje całkowite poparcie. Cały czas tak działam, i zamierzam dalej, jak czas i życie pozwoli.
  Ja po prostu za Młynarskim będę:
  http://www.youtube.com/watch?v=2WrL1l_gABI
  Tak więc będę nadal prowokował do myślenia, może kogoś denerwował, gdy spokój jego duszy zburzę i błogostan niewiedzy naruszę, ale nie stosował cenzury, niech każdy się wstydzi za siebie, jeśli głupotę wypowie.

  Cóż, nie jest moim celem obrażać, ale jak nie obrażać kogoś, który obraz malarza papieskiego czy freski z kaplicy sykstyńskiej uważa za obrazę chrześcijaństwa, czy też bajki jako prawdę publikuje. Na pewno ciężko będzie miał ten, bo naszą kulturę bezwartościową nazywa. Będę obnażał wąskie horyzonty, łamał wpojone standardy i stawiał interes Polski nad interesy obcych nam mocarstw czy idei albo kultur.

  Tak więc jeśli pan, Panie Ryszardzie Opara tego szuka, jestem, a wydaje mi się, że tak, ale jeśli się mylę to trudno. Nie stawiam warunków, nie chcę specjalnych zakładek, ot tylko miejsca bym mógł "robić swoje". A kogo zmuszę do myślenia, komu wyrwę z okowów jego bezpiecznego myślenia to już tyko od moich umiejętności zależy. Ot przecież wystarczy pisać tak, by czytelnik chciał poświęcić czas na przeczytanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:26:38
  Muszę Pana rozczarować - "czerskiej" nie czytam od niepamiętnych czasów, a pańskie "coś tam ble ble", przejrzałem kilka razy i wystarczy.

  Nie rozumie Pan większości wyrazów, których Pan używa.

  To o czym tu mówić?
 • @Brat Żorża 21:36:35
  Witam

  Możliwe, że tak było.

  W tamtych czasach (rok 2011) nie wiedziałem jeszcze, że NE istnieje :-)

  pozdrawiam

  nonscolar
 • @Ryszard Opara 18:15:54
  Dziękuję za zaproszenie. Mam prośbę, aby zakładka PRS miała działy tematycznie, często podnoszone nie wyjaśnione tematy w sferze tylko wizji, jak: Polska Demokracja Kwantowa, demokracja zachodnia, Polska Demokracja i inne
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Brat Żorża 21:36:35
  PS. Teksty wariata i pana podporucznika, to niestety tylko komentarze, a nie posty.
 • @nonscolar 21:34:23
  Pan chyba nawet i rozumie niektóre wyrazy, ale "ani w ząb" nie potrafi ułożyć tego w sensowne zdania.
 • @Brat Żorża 21:58:31
  Pamiętam ten post i burzliwą dyskusję.

  Niestety, nie czytałem, bo na funkcjonowaniu rynku leków kompletnie się nie znam.

  Chociaż powinienem, bo zażeram tego paskudztwa całkiem sporo :-)
 • @internet 22:08:23
  internet, bloger, "Marek Cipski".

  Nie potraficie chociaż trochę tego programu (bota) zmodyfikować, tylko w "koło Macieju", wciąż na to samo kopyto?

  Pomału staje się to nudne.
 • @Zawisza Niebieski 21:33:25
  Pan myli kreatywne myślenie ze zmyślactwem.
 • Charyzma
  Na Neonie jest jej deficyt, niestety taka smutna prawda. Brak charyzmy oraz deficyt i dewaluacja wartości, cokolwiek rozumiemy pod tymi pojęciami. Patrząc na lewą stronę SG można śmiało powiedzieć, że jest tu niezła kolekcja, a nawet że się tak ośmielę to ująć: menażeria.
  W takim towarzystwie nie pozostaje nic innego jak tarmoszenie żydków i uporczywe tłuczenie portalowej gruchy.
  Nie ma lidera, nie ma zespołu, jest wielkie, ogromne nic. Pustka.
 • @Rebeliantka 23:10:49
  Zmyślactwo to zaprezentowała Circ wrzucając teksty o rzekomej rozpuście Marii Magdaleny. To jest pełne zmyślactwo. Ja piszę o tym co można kreatywnie wymyśleć na podstawie podanych danych.
 • @ ---------------------------------
  No cóż, wszyscy zaproszeni,

  jak się czujemy we własnym gronie, bez gospodarza, który chyłkiem się wymknął i w spotkaniu nie uczestniczy ?

  Regulamin prawie taki, jak za Łazarza, mętna woda, autorzy odpowiadają za wszystko, i wszystkie prawa materialne oddają redakcji. Ba, odpowiadają następnie przed osobami trzecimi za to, co redakcja z tymi treściami zrobi. A może robić bez ograniczeń czasowych, nie ma żadnych przeszkód, aby nie wykorzystała nadal tekstów Seawolf'a, mimo, że skasował tu swoje konto.

  To się nazywa dobry geszeft.
 • Pan Opara ma dobry pomysł- niezależny administrator z wizją dla każdej zakładki.
  W ten sposób można będzie poznać, która z zakładek ma największe zainteresowanie ,poparcie społeczne i spójną wizję Polski.

  To wyeliminuje również trolli, bo czym innym dyskusja, a czym innym złośliwy i głupi trolling. Oczywiście każdy co innego ma za głupie, i tak musi być, bo to walka duchów, więc intelektów.
  Agenci obcych niż polska (katolicka) idei mogą sobie pisać w swoich zakładkach i nazywać siebie jak chcą, np. miłośnikami ''Stylu Życia'', Sportu'', "Dyletanctwa" lub "Innych Religii'', czy ''Innych cywilizacji, państw i narodów''.

  Dziękuję za uwagę.
 • @Katogoria 05:00:00
  dyskusja wdg. autorki -KAPŁANKI
  --mamy 2 piżamy ! jedna w paski druga w kółka -JA BIORĘ W PASKI a ty -wybieraj!!!!!

  http://popotopie.blogspot.fr/2013/06/zapraszam-do-innego-wymiaru-poprzedniej.html
 • @GPS 18:48:19
  Panie GPS,

  Absolutnie się z Panem zgadzam. W NEon24.pl powinien być utworzony: BLOGERSKI SĄD KOLEŻEŃSKI (i to dawno temu).

  Brak odpowiedniej procedury sądowniczej prowadzi do awantur, kłótni, usuwanie blogów i blogerów oraz cenzury (a raczej podejrzeń o cenzurę).

  Bardzo proszę aby Pan się tym zajął. (Razem z osobami, które Panowie chcecie dobrać do tego). Wielokrotnie Pan o tym wspominał ale jak zwykle skończyło się na gadaniu.

  Już kiedyś były nawet próby - w formie tzw "Rady Blogerów" ale jakoś to nie wyszło z rozmaitych powodów.
  Wydaje mi się, że tak naprawdę zablokował to ŁŁ. (Były Red Nacz)
  Ja byłem ZA.

  Panie GPS - proszę o kontakt na PW lub maila/komórke - zróbmy razem
  BLOGERSKI SĄD KOLEŻEŃSKI.

  Zapraszam
 • @goodness 21:45:48
  A czy mógłby się Pan/Pani tym zająć.

  Jeżeli tak proszę o kontakt na PW - pogadamy jak to zrobić

  Pozdrawiam
 • @internet 22:08:23
  Panie Internet,

  Moje video, moja notka i komentarze są absolutnie autentyczne.
  Tak samo jak i ja. Na PW też zawsze odpowiadam, choć czasem z pewnym opóźnieniem. Problemem jest kwestia czasu - tak jak dla każdego z nas.

  Być może zaproszenie już było prezentowane. Jest to temat zawsze aktualny.

  Zapraszam do współpracy i konstruktywnych rozwiazań.

  Pozdrawiam
 • @gallux 23:15:00
  Panie Gallux,

  Nie wystarczy tylko narzekać - może warto byłoby coś zrobić.
  Ja ciągle próbuje, choć nie zawsze wychodzi - ale próbuje.

  A może Pan by stworzył, zbudował podstawowe elementy charyzmy.
  Proszę o kontakt na PW,

  Pozdrawiam
 • @Katogoria 05:00:00
  Szanowna Pani Kotogoria,

  Taka jest moja propozycja.

  A może Pani zajęłaby się jakąś zakładką.
  Np. Kościół Katolicki

  Proszę o kontakt na PW

  Ukłony
 • @Katogoria 05:00:00
  a czy w każdej "zakładce" będzie obowiązywał inny regulamin ?
 • @Ryszard Opara 09:03:49
  Dziękuję Przyjmuję propozycję prowadzenia zakładki Polska Demokracja przy PRS
  Jestem za budową polskiej demokracji od początku, przeciwnicy są i zwolennicy się zastanawiają. 2009 r. Wprowadziłem swoją koncepcję do Internetu tytułami: Demokracja Cyfrowa, Polska Demokracja Cyfrowa i Polska Demokracja Kwantowa. WWW.http://democyfro.blogspot.com
  Proszę o podtytuł Polskiej Racji Stanu na Neon24.pl: Polska Demokracja, 1. - TAK, 2. – NIE, 3. - Wstrzymuję głos, 4. – Obserwuję. W celu wyrażania wolnej woli autorów.
  Zmiana pojęcia demokracji jest trudna, ale możliwa do zrozumienia przy wyrażaniu wolnej woli dyskutantów, stawiających numer swojej wolnej woli przy linkach w temacie demokracji np: 1., 2., 3., 4.
  Każdy ma prawo określić swój temat np.:
  http://aleksanderpinski.neon24.pl/post/50799,demokracja-dla-naiwnych
 • @banned by kretyn 09:17:48
  jak się można podjąć współpracy, jeśli w rzeczywistości termin ten nie oznacza WSPÓŁpracy, tylko pracę za friko, a z dyktatorskimi postanowieniami regulaminu nie zgadza się nikt, kto go przeczytał.
 • @goodness 10:52:17
  Dobry pomysł; zakładka PRS powinna "paczkować" tematami konkretów - takich, jak pan to zaproponował.
  Ja sugeruję RODZINA, ALE TEŻ MOŻE BYĆ ICH JESZCZE SPORO.
  RAZEM MAM NADZIEJĘ, ŻE DOJDZIEMY DO WIZJI POLSKI, JAKĄ CHCEMY MIEĆ.
  i TO NIE PRZESZKADZA, ABY NP. kATOGORIA PROWADZIŁA SWE ROZWIĄZANIA W OPARCIU O DOKTRYNĘ KRK.
  z TEGO OKREŚLIMY NAJLEPSZĄ DROGĘ.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:39:13
  Polska Racja Stanu musi tworzyć prawdziwą racją określonej całości Polskiej Demokracji w jednolitym porządku, który nie może ograniczać wolnej woli człowieka, jak teraz przy głosowaniu z czterech możliwości do jednej czwartej.
  Porządek mechaniki kinetycznej nie może być stosowany tylko do zabijania ludzi. Porządek mechaniki może cały czas pomagać ludziom. Cieszę się, że Pan będzie pisał w temacie Polska Demokracja pod wybranym przez siebie numerem.
  Pozdrawiam
 • @goodness 10:52:17
  czy samowolna egzekucja, z angolskiego lincz, jest wzorem demokracji ?
 • @interesariusz z PL 12:40:51
  czy samowolna egzekucja, z angolskiego lincz, jest wzorem demokracji ?

  Oczywiście Nie i nie ma nic wspólnego, bo pojęcie demokracji jest inne.

  System demokracji posiada możliwości samooczyszczania, stałym sposobem przestrzegania i zachowania higieny.

  Pozdrawiam
 • @goodness 13:17:05
  jakiś dowód, choćby uzasadnienie, proszę.
 • @Katogoria @GPS
  Pomysł zastąpienia zakładek tematycznych zakładkami administratorów-redaktorów przedstawiałem jeszcze ŁŁ. Później sam to proponowałem, zakładki klubowe miały być niejako substytutem tego rozwiązania. Obecnie nie sądzę, by znalazło się dość zaangażowanych blogerów do realizacji tego pomysłu.

  Kwestię Sądu Blogerskiego zgłaszałem jeszcze w czasach powstawania RzBiKa. Pomysł powtórnie prezentowałem w czasie kiedy byłem z-cą red nacza. Opinie blogerów w tym temacie były sprzeczne.

  Tak czy inaczej - Nihil novi sub sole.
 • @Andarian 14:53:20
  A któż ma wybierać tych sędziów blogerskich? I jaka byłaby legitymizacja takiego sądu?
  Gdyby skład takiego sądu odpowiadał mentalności dzisiejszej społeczności NE, to natychmiastowego bana dostaliby:
  - niewierzący w spiski
  - niewierzący w kosmitów
  - nieplujący na Żydów i banksterów
  - antysocjaliści
  - niehisteryzujący
  pozdrawiam
 • @ratus 15:29:43
  Jeśli każda zakładka może mieć własny regulamin - taką zasadę próbowałem zastosować w PRS - to prowadzący zakładkę jest sędzią.
  Sądowi ogólnemu podlegają tylko kwestie najbardziej ogólne.

  Natomiast - powinna być jaka część wspólna, gdzie będzie choćby informacja o bieżących postach.
  Problem techniczny administracją tylko jedną zakładką, a może docelowo podzakładką.
  Całość "władzy" - tylko w ręku właściciela i osób upoważnionych.
  Mnie np. nie są potrzebne uprawnienia do ingerencji w zakładkę "Dyletanci"; byłoby to nawet nieetyczne.

  Sądzę, że powinno pojawić się wyjaśnienie technicznych możliwości - bo to w zasadzie jest już system fraktalny, o który dobija się interesariusz.

  Z kolei - można założyć, że dokonując oceny tekstu - albo podajemy kto i dlaczego, albo np. płacimy za SMS z oceną.
  Wtedy byłaby możliwość gratyfikacji autorów.

  Dalej. Jest upadek wszystkich portali - bo my sobie piszemy, kasy za to nie ma, a władzę mają to w głębokim poważaniu. Następuje zmęczenie.
  Salon 24 wprowadził pozycjonowanie stron; teksty dłuższe wymagają dodatkowego kliknięcia.
  czyli wzrost klikalności, co skutkuje "lepszymi" osiągami dla reklamodawców.

  Tak więc - można usuwać, ale można nie wpuszczać na zakładkę, póki gość przynajmniej butów nie wytrze. A niektórym to przecież i śliniaczek należałoby założyć.
 • tia...
  http://www.rankopedia.com/CandidatePix/14984.gif
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:54:08
  Do mnie najbardziej przemawia forma stosowana przez prawica.net. Tam nie ma "gospodarzy blogów", nikt oprócz adminów nie ma prawa wykasować ani przecinka, ani tym bardziej zbanować kogoś "u siebie". Skutek jest taki, że jeśli ktoś popełni jakiś debilny komentarz to wstydzi się go po wieki wieków. Decyzje są arbitralne i należą tylko do adminów.
  Jest kultura i dyskusja; nie ma natomiast wariatów od kosmitów.
  pozdrawiam
 • @ratus 16:55:45
  Albo prawica.net, albo neon24; dogadajcie się z intereseriuszem;-)))

  Natomiast - ja np. nie mam przyjemności i czasu w analizie bzdetów puszczanych przez trolli. Czy bezmyślnych uwag osób nie mających nic do przekazania.

  Natomiast - władze nie reagują na "głos ludu". Nawet miliony podpisów są lekceważone.
  Szkoda wysiłku na dyskusję, czy pisanie petycji do władz. Obecnie jest sens rozważania alternatywnych sposobów sprawowania władzy.
  Jeśli zbierzemy się razem i zaprezentujemy taki model - to nie dla dyskusji z obecnymi władzami, a jako wskazanie, że istnieją siły, które o takim rozwiązaniu myślą i mogą to zaprezentować. Tą drogą możemy stworzyć środowisko zmian.
  Tworząc spójny model - wokół takiej idei będą się gromadzić ludzie o zbliżonych poglądach.

  Tu jednak potrzeba zwięzłego języka przekazu, bo jest wiele spraw do zdefiniowania. A zgoda na wtręty przeciwników ni ułatwi tego procesu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:54:08
  Drogi Panie,

  witryna fraktalna to nie tylko lustrzana struktura hierarchiczna informacji,
  ale również własności,

  i właśnie dlatego jej nigdzie nie ma, podobnie jak jakiegokolwiek innego porozumienia między Polakami,

  bo kapitaliści nie dzielą się ani własnością, ani władzą, z nikim.

  W kontekście własności każdy jest właścicielem swojego "fraktala" i tylko on decyduje o jego dalszym istnieniu i dostępności.

  Żaden właściciel witryny nie chce do tego dopuścić ze względów powyżej.

  Z tego wynika, że wszelka górnolotna propaganda o dobru Polski, Polaków, itd, jest takim samym bajaniem jak sprzedaż maści na wszelkie choroby, z głupotą włącznie. Ma ona za celu tylko i wyłącznie zbajerowanie ludzi celem zawłaszczenia tego co jeszcze zostało dla siebie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:54:44
  Nareszcie ktoś zdaje się popierać to,
  co proponowałem od dawna naszemu "dobrodziejowi",

  jedyna działalność, jaka ma sens, to działalność, która pozwoli członkom przeżyć w niesprzyjających warunkach tego państwa na niegdyś polskim terytorium.

  Jedyną sensowną publicystyką jest ta, która przynosi czytelnikom oszczędności (kasę), a sensowniejszą będzie dowolna działalność gospodarcza, która przyniesie zyski. Wszystkim, którzy mają przeżyć.

  Dopiero jak się zapewni życie, można myśleć o indoktrynacji politycznej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:54:44
  "Natomiast - ja np. nie mam przyjemności i czasu w analizie bzdetów puszczanych przez trolli. Czy bezmyślnych uwag osób nie mających nic do przekazania."

  to proszę dyskutować w jakiś gronie naukawym, do którego mają dostęp tylko licencjonowani mędrcy.

  Sieć w swoim zamyśle była dla wszystkich. Koresponduje to z demokracją, w której zdanie głupca liczy się nie mniej od zdania mędrca.

  Z tego wynika jedno, mędrcy muszą się wykazać tym, że potrafią przekonać głupców, a nie odwrotnie.
 • @interesariusz z PL 13:54:17
  Dowód, choćby uzasadnienie, proszę bardzo.

  System demokracji posiada możliwości samooczyszczania, stałym sposobem przestrzegania i zachowania higieny.
  Zawarte w ciągu liniowym zaczynając od ciągu, który jest dziesiętnym odpowiednikiem binarnego:
  01, itd.
 • @goodness 18:19:36
  no to już wiem.
 • @Andarian 14:53:20
  Zakładka tematyczna pt, Polska Demokracja ciężko wchodzi nawet interesariusz PL robi mi egzamin.

  Kwarantanna skażenia przypadkową wypowiedzią Arystotelesa o osłach i hienach zbyt długo trwa.
  Masz w temacie polskiej demokracji od 1 do 4 dużo do powiedzenia.

  Serdecznie Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:54:44
  Tworząc spójny model – Polskiej Racji Stanu wokół takiej idei jak Polska Demokracja będą się gromadzić ludzie o zbliżonych poglądach zawartych w Polskiej Demokracji.

  Zwięzły język przekazu, umożliwi prawdziwe pojęcie Polskiej Demokracji w rzeczywistym stanie. Każdy na prawo pisać w stylu swojej wybranej wolnej woli czy jest 1. Za, 2. Przeciw. 3. Daje remis, 4. Jako obserwator.
 • @goodness 18:34:17
  może warto popatrzeć na organizację KK, nie jest idealna, ale przecież skuteczniejsza.

  Pełna demokracja nie ma w Polsce szans. Będzie to ostanie szaleństwo przed zgubą.
 • @interesariusz z PL 19:00:06
  Nie mamy już nic do stracenia, bo mała cząstka prawdy czy demokracji nie jest prawdą, nie jest demokracją. Budując Polską Demokrację, jako całość możemy tylko zyskać normalny kraj oparty na wynikach, które można kontrolować i obliczyć.
  Dziękuję za pytania, jest ich bardzo dużo może w zakładce - 4 tematów Polskiej Demokracji. c.d.n.
 • @Ryszard Opara 08:10:05
  Niestety muszę odmówić, bo będę kandydować do Parlamentu Europejskiego. Może po wyborach.

  A jeśli chodzi o fiasko "Rady Blogerów" to brałem w tym udział i wiem dokładnie jak było. ŁŁ nie miał z tym nic wspólnego, w ogóle się nie angażował w tamtą szopkę. Za fiasko w pełni odpowiedzialny jest Carcajou. To nie było jego celowe działanie, ale głupota i totalna niezdolność organizacyjna. On nawet spotkania tej rady nie potrafił zwołać i zorganizować i nigdy do takiego nie doszło. No i oczywiście dużą winę ponoszą też blogerzy i komentatorzy Nowego Ekranu, którzy wybrali sobie tego nieudacznika na przywódcę i ci którzy nawoływali do bojkotu wyborów. Ja robiłem co mogłem, ale przegrałem wybory.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031