Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 2144 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Polały się łzy…nad Polską?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Oj polały się łzy – na moją młodość durną i chmurną, I na mój wiek męski – wiek klęski…”

 Dostaję ostatnio, coraz więcej maili i listów na PW. Różnej treści. Wiele z nich to wskazówki i rady dotyczące obecnych moich działań, planów na przyszłość. Poniżej cytuję jeden z nich, który napisała kobieta (Pani prosiła o anonimowość). List jest dosyć typowy, charakterystyczny i jak większość podobnej treści. Rozmaite osoby przekonują mnie- ostrzegają, przed Polakami. Czy rzeczywiście jest aż tak źle, czy MY Polacy, jesteśmy już zgubieni, skreśleni przez historię. Czy daliśmy się już tak zniszczyć, zdeprawować – że nie ma dla Nas szans. Przyznaję, że ciągle nie mogę w to uwierzyć. Być może to nabyta naiwność z mojej strony – albo całkowity brak - właściwej  oceny rzeczywistości w Polsce.

 
Z drugiej strony, patrzę i obserwuję obecnych liderów Naszego Kraju. Właściwie od samego początku okresu „transformacji ustrojowej”- ciągle Ci sami marni aktorzy, którzy jak zawodowi piłkarze zmieniają kluby - tylko dla pieniędzy. Tylko, że Ci nasi zawodowi aktorzy, piłkarze i politycy, nie potrafią w nic dobrze grać. Grać z korzyścią dla zespołu - który nazywa się Polska. Wystarczy na nich spojrzeć na ich twarze, plany i dokonania. Wszystko można podsumować jako finał-dramatu upadku suwerenności Polski: gospodarczej, społecznej i politycznej. Koniec filmu historycznego pt. „Dzieje Polski” -  The End.
 
De.Tusk i jego PO-spółka; Pan Kaczyński i jego PO-PiSowa opozycja; Pan Miller i jego bigos SLD;  O obecnie bezosobowym PeSeLu i fanaberiach PO-Pulizmu P/kota nie warto wspominać. Rewolwerowo będą się modlić, pod figurą – wszystko im jedno którą. 
 
Nie można z góry dyskredytować PO-Gowina, razem z PJN-Kowala…Ale, Oni już tam byli i nie wrócą więcej. Byli częścią  UKŁADU. Kiedy tam byli, miód i wódkę pili, a właściwie co zrobili? Czy jest szansa, że będzie inaczej? Jedyna ich strategia i tych „u żłoba” – to jak wygrać wybory. Polityka - to sposób na dobre życie. Nikt z nich nie głosi - jaka jest, ma być Polska Racja Stanu? 
 
Inne „poza-parlmentarne” czy obywatelskie próby protestu, są rozdrobnione, skłócone. Nawet jeśli mają racje, nie mają podstawowych atrybutów sukcesu politycznego: Mediów i Pieniędzy. 
A bez tego w obecnych realiach – Racje są nieważne.
 
Czy rzeczywiście sytuacja jest taka, że nasza obecna klasa polityczna – to zwyczajni oportuniści a winę za istniejący stan rzeczy – ponosimy my wszyscy – Polacy? Czy to już więc koniec Polski. Czy jeszcze są szanse – jeżeli tak, to co musimy zrobić. Proszę o merytoryczne głosy w dyskusji.
 
Poniżej cytuję wspomniany list:
 
„Panie Opara. Na oko nadaje się Pan na prezydenta czy premiera, ale tylko na oko. Świat od dawna nie jest dobry, lecz Pan - zdaje się tego nie zauważać. Ja za granicę wyjechałam wiosną 81r. wróciłam na stałe pod koniec 94r. Dwanaście lat nie byłam w kraju, a gdy przyjechałam w odwiedziny w 92r. to przeżyłam wielki szok. To już nie byli Ci sami ludzie, Polacy jacy w kraju zostali, kiedy ja wyjeżdżałam. Obecnie są to już całkiem inne osoby, z przenicowaną świadomością, bezrozumne, niczym narkomani z uszkodzonymi mózgami. Niby coś tam widzą oni, ci ludzie, niby coś tam rozumieją, ale są to pojedyncze klatki z filmu pt. Rzeczywistość. Jestem przekonana: Zachód przy pomocy jakichś środków o masowym zasięgu zmanipulował świadomość Polaków. Oni już nie rozumieją, kim oni są.
 

 Za PRL nie miałam prawa studiować, czasem było dennie i głodno. Ale co innego, życie pojedynczego człowieka, a co innego życie kraju – w którym człowiek się urodził – jako całości. PRL był dobrze zorganizowanym państwem i większość ludzi mogła w nim jakoś i dobrze funkcjonować.  Dowodem tego, był ogromny majątek narodowy wypracowany praktycznie w czterdzieści lat po totalnym zniszczeniu przez wojnę. Różnicą był też fakt, że majątek ten budowali ludzie urodzeni przed wojną. Zupełnie inni Polacy – wychowani na innych tradycjach historycznych, innych wartościach. 

Ja piszę do Pana prywatnie, tak ma pozostać - bardzo proszę. Obecni Polacy, czyli ludzie mieszkający na terytorium Naszego Kraju, nie rozumieją już żadnych celów nadrzędnych, nie pojmują realiów całości. Prywatne szczęście i pieniądze dla nich, są sprawą najważniejszą, jedyną. Czy będą służyć Niemcowi czy Anglikowi nie ma nich żadnego znaczenia i roli. Z jednej strony internacjonalizm jest być może korzystny dla ludzkości, ale gdy totalnie wynaradawia jest bardzo  szkodliwy - niszczący. Ludzi Polaków odcięto od korzeni, wyszydza się tych wszystkich, którzy ciężko pracowali po wojnie dla dobra wspólnego.
Nie wiem, jak to się stało, że miał Pan takie trudne warunki materialne, mieszkaniowe -ale ja Panu wierzę. Moi rodzice będąc "nikim" dostali już w 1953r mieszkanie dwupokojowe z parkietem dębowym, w pokojach i przedpokoju. Więc można przyjąć, że po prostu było różnie.
 

 No, ale po co ja to właściwie piszę? Sadzę, że Pan, nie mając w sobie chamskich skłonności, będąc człowiekiem ugładzonym, kulturalnym - na głowę naszego państwa, być może by się nadawał, ale... nie z taką ludzką zawartością Polaków jaka jest teraz. Zaciukali by Pana w tydzień. Albo musiał by ich Pan, zbiorowo, po kolei wsadzać do więzienia. Większość naszych obywateli to nie ludzie, a zwierzęta - przykro to stwierdzić, ale tak to wygląda. Polacy stali się prymitywni, jest im obca logika i większość ludzkich uczuć. Pan chce do nich grzecznie mówić i ja to popieram, bo potrzeba nam ludzi normalnych. Ale zanim ci Polacy w kraju staną się normalni, o ile w ogóle kiedykolwiek. to Pana po długim, nawet bardzo długim życiu na ziemi, już dawno nie będzie. Polacy nie rozumieją, co się do nich mówi. Nastawieni są na kłótnie, kłótnia jest ich życiem i celem - nawet wówczas, gdy się ktoś z nimi zgadza. 
Australia ma coś takiego w sobie, że Polacy po dłuższym tam pobycie stają się łagodni, nie podnoszą w ogóle głosu, są bardzo asertywni. Cechy piękne, godne podziwu, ale zupełnie nieprzydatne w obecnych, polskich realiach, rzeczywistości. Za czasów Gierka, nadawał by się Pan na jego miejsce -bez wątpienia. 

Ja Pana nie zniechęcam, lecz zwracam uwagę na to, że takim stadem wilków nie może,  NIKT dowodzić. Szczególnie owca. Jakie by nie były, dalsze Pańskie plany, nawet te polityczne - życzę powodzenia! Chciałam tylko wypowiedzieć swoją opinię na temat naszych rodaków.”
 
 
 Dziękuję tej Pani za list.  Mam nadzieję, będąc wiecznym optymistą, że może nie jest jeszcze tak źle, jak ta Pani opisuje. Może uda się nam wspólnie - zrozumieć i zmienić Polaków – na lepszych. Codziennie modlę się do Pana Boga – w intencji odbudowy „Wielkiej, Sprawiedliwej i pełnej Miłości Polski”.
Jestem też przekonany, że Pan Bóg – nam w tym dziele odbudowy dopomoże, ale bardzo wiele zależy od Nas samych – Polaków.
 
 
Ryszard Opara
 

KOMENTARZE

 • @autor
  Bu ha ha ha.

  Koń by się uśmiał.
  Mesjasz z "ogonami".
 • @Autor
  "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic" - Powiedział Aleksander Ignacy hrabia Wielopolski. Powiedział i ... czynem zanegował swoje słowa. W Powstaniu Styczniowym wiele tysięcy ludzi straciło życie; po jego stłumieniu zniesiono resztę autonomii Królestwa Polskiego, nazywanego odtąd Krajem Przywiślańskim.

  Winston Churchill o Polakach mówił tak: "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."

  Dużo lepsze zdanie miał o nas ... Adolf Hitler: "Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy, według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyją ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany. "

  Cesarz Bismarck powiedział "dajcie Polakom wolność to sami się wykończą".

  Widać to jak na dłoni. Polak Polakowi wilkiem jest. Kolaborantów jest zdecydowana większość. Taki naród nie powinien istnieć.
 • @Mind Service 11:30:36
  "... nie powinien istnieć".

  ----------

  Czy Ci się to podoba, czy nie - istnieje i będzie istniał.
 • @Ryszard Opara
  Witam

  Szanowny Panie, całkowicie się zgadzam, że najlepiej byłoby wymienić całą klasę polityczną. Tylko może Pan ma pomysł jak to zrobić bez wyprowadzania ludzi na ulicę i bezkrwawo?
  Na dzień dzisiejszy, żeby odsunąć niszczycieli Polski od władzy, nie widzę żadnej alternatywy, tylko poparcie dla PiSu. Taka jest konieczność dziejowa. I dopiero potem można budować nową republikę.

  Proszę się za bardzo nie przejmować biadoleniem nad kondycją Polaków. Jest jak jest, bo brakuje autorytetów i naród zatracił busolę.

  Z szacunkiem
 • @Ryszard Opara
  Łzy tu nic nie pomogą. Może Pan nie wie jak poważna robota jest do zrobienia. Realnie należy zabezpieczyć ochronę równowagi wszystkich obywateli w Polsce, przez wprowadzenie czwartej władzy na salony. Jak dokona Pan Ryszard Opara tego połączenia będzie godny zostać nawet Prezydentem Polski. Jawne biografie na NEon24-pl to milowy krok w dobrym kierunku. Każdy Polak ma tylko jedną ojczyznę, której będzie bronił, dla przyszłych pokoleń i jest dumny ze swojej biografii.

  Teraz "Młodzi" wyjeżdżają , bo może widzą , że nie ma dla kogo tu zostawać ???
  Na pewno konstruktor projektu P R S wie, dlaczego młodzi wyjeżdżają za spokojnym życiem, tylko nie wie, że „prawdziwą wolnością człowieka, jest jego bezpieczna równowaga”. To właśnie zmysł równowagi każdego pojedynczego człowieka musi teraz chronić prawo. Dlaczego?? Ponieważ zmysł równowagi Polaków jest okaleczony złym zapisem z matematycznym błędem o równowadze trój-władzy w Konstytucji 3 RP.
  Wszczepienie fałszywej równowagi do konstytucji jest legalnym oszustwem, legalizującym chaos.
  Czas zakończyć ciągle omijanie przewlekłego problemu - powszechnej tolerancji trójki z jakimiś nieznanymi znamionami równowagi. Łatwo nie będzie.

  W połączeniu "Najwyższa władza ludu" musi rozpocząć legalne synchronicznie działanie razem z trój władzą i wszystkie problemy znikną.

  Gdy powróci równowaga do Polski czwór –władzą, młodzi już nie będą zmuszani do wyjeżdżania a Polacy z emigracji wrócą do własnej Ojczyzny - (3 ≠ 4 ).

  Pozdrawiam
 • A ja to lubię kogoś mądrego posłuchać a nie tam jakiejś "baby".
  Ks. Stanisław Małkowski: NOWA SŁUŻBA ZWYCIĘSTWU POLSKI

  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-12-07

  „Według wiary waszej niech wam się stanie”, mówi Jezus do dwóch ślepych, którzy proszą o wzrok (Mt 9,29). Według naszej wiary może w Polsce dokonać się cud przebudzenia sumień.

  W kazaniu wygłoszonym 30 listopada w Toruniu podczas uroczystości 22. rocznicy powstania Radia Maryja ks. bp Józef Zawitkowski wołał: „Obudźcie się księża, biskupi (…), obudź się Polsko! (…) Non possumus! Dalej tak żyć nie możemy (…) trzeba nam zmienić myślenie”. Nawiązał ksiądz biskup do proroctwa wypowiedzianego przez umierającego ks. prym. Augusta Hlonda – „Czekajcie na zwycięstwo, módlcie się o nie, a gdy ono przyjdzie, będzie zwycięstwem Najświętszej Maryi Panny; bronią zwycięstwa i ratunkiem dla Polski będzie różaniec”.

  8 grudnia (a w tym roku 9 grudnia ze względu na II niedzielę Adwentu) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Święty Maksymilian Maria Kolbe przypomina i wyjaśnia: „W Lourdes Niepokalana Dziewica na kilkakrotne zapytanie św. Bernadetty, kim jest, odpowiedziała – „Jam jest Niepokalane Poczęcie”; tymi słowami jasno wyraziła, że nie tylko jest Niepokalanie Poczęta lecz nawet samym Niepokalanym Poczęciem, jak czymś innym jest rzecz biała i sama jej białość; (…) Dziewica Niepokalana ma swój początek od Boga”.

  Również zwycięstwo Niepokalanej w Ojczyźnie ma swój początek i przyczynę w Bogu, w którego moc i miłosierdzie wierzymy. Bez cudu zwycięstwo Polski jest niemożliwe. Siły przeciwne Polsce, ojczystej wierze, wiernym Polakom i wspólnemu dobru są od nas potężniejsze, ale muszą one ustąpić przed Królową Polski Maryją i przed Chrystusem Królem, który chce wraz z Maryją zaprowadzić ład Boży w naszej Ojczyźnie.

  W czasie bezładu, zamętu i chaosu, wobec absurdalnych poczynań wrogów Polski i rodzaju ludzkiego tylko odwołanie się do pomocy z wysoka może nas uratować. Nowym Cudem nad Wisłą nazywano w roku 1980 polską „Solidarność”. Każdy jednak dar wymaga (d)ocenienia go, przyjęcia i współpracy z dawcą daru. Można coś cennego dostać i prędko to zmarnować lub tego się pozbyć. Czy Polacy chcą pozbyć się Polski, tak jak tego chcą nieszczęśni przywódcy, ślepi i przewodnicy ślepych? Zaślepienie połączone ze snem uniemożliwia modlitewne wołanie „Matko Boża, ratuj nas!”. Dlatego narodowe przebudzenie jest drogą ku uzdrowieniu.

  Gdy chory śpi, nie słyszy wezwania do zdrowia, może być łatwo nie tylko okradziony, ale i uśmiercony. Wielu ideologicznych, politycznych, medialnych, edukacyjnych usypiaczy pracuje nad pogłębieniem narodowego snu. W latach PRL-u odróżnienie dobra od zła było prostsze niż w czasie III RP, która staje się krainą bezsensu. Łatwiej walczyć z kłamstwem niż z bezsensem, który zatraca wszelkie kryteria rozróżnień, a za głównego wroga uważa prawdę. Temu zamętowi służą fałszywi prorocy wyzwolenia przez odrzucenie prawdy i prawa. Dowolność i samowola mają zastąpić wolność w prawdzie zwróconą ku dobru, ku życiu, ku ocaleniu.

  Programowe znieważanie Boga i człowieka przedstawia się jako miłą zabawę. Jest to rozrywka przez rozerwanie wszelkich więzi, wspólnot, porozumień. Z kłamcą można rozmawiać odwołując się do obiektywnej prawdy, z rzecznikiem absurdu i nihilizmu porozumieć się nie da.

  Zapraszanie do wspólnych działań, jakby do nowego „okrągłego stołu” lub wspieranie dwuznacznych, politycznych dążeń, skierowane do ludzi zaprzedanych złu, jest niesłuszne i niebezpieczne.

  Matka Boża z Guadalupe – Królowa Meksyku i Pani obu Ameryk, którą szczególnie wspominamy 12 grudnia, zawarła w swoim cudownym obrazie-autoportrecie wzór pojednania obu różnych, skłóconych kultur. Przebogata symbolika oraz cudowne właściwości tego wizerunku, malowanego ręką Maryi, pozwalają doświadczyć zwycięstwa Matki Bożej, o nie się modlić, jego pragnąć, jemu służyć.

  Warszawska Gazeta 6 – 5 grudnia 2013 r.

  Szczęść Boże Wszystkim, nawet @Mind Service 11:30:36 który "... nie powinien istnieć".
 • @nonscolar 11:35:58
  //
  "... nie powinien istnieć".
  Czy Ci się to podoba, czy nie - istnieje i będzie istniał.//

  - Daj Boże! Widać, że Pan Bóg ma do Polaków "anielską" cierpliwość. Tylko jak długo jeszcze będzie powstrzymywał samobójcę od odebrania sobie życia?

  Katolików coraz mniej. Wiary coraz mniej. Wszędzie palikociarnia, farbowani komuniści pozują na narodowców; chcą budować nowe cywilizacje burząc nasz świat; chcą narzucać swoje totalitarne ideologie w masce racji stanu; bezczeszczą Krzyż nazywając się "obrońcami Krzyża"; kolaboranci mają się za tych lepszych i nowiocześniejszych; zamiast interesu wspólnego i jedności własne racje i ambicje; pieniądz zdominował człowieczeństwo, a czas stał się cenniejszy od pieniadza; życie ludzkie stało się nic nie warte - aborcja i eutanacja to ponoć wymiar humanizmu i nowoczesności; pod dotychczasowe, uznane pojęcia podstawiane są nowe; redefiniowany jest nawet Dekalog; pseudonaukowcy wymyślają kolejne płcie...

  Jak długo jeszcze, Panie Boże będziesz to tolerował?
 • @panMarek 12:21:25
  //Nowym Cudem nad Wisłą nazywano w roku 1980 polską „Solidarność”. Każdy jednak dar wymaga (d)ocenienia go, przyjęcia i współpracy z dawcą daru.//

  - Tymczasem osobnik podajacy sie za Konwent Narodowy wysmarował kolejny antypolski paszkwil: "“Solidarność” – utajone narzędzie w rękach Szatana Diabła".

  Pewnie znowu trafi na pudło - tak Pan Opara "płacze nad Polską"...
 • Rozbiór Ekonomiczny Polski
  "Po trzech fizycznych rozbiorach Polski, nastąpił Pierwszy Rozbiór Ekonomiczny Polski. Oddaliśmy się we władanie obcego kapitału.
  Nadszedł więc czas na rozpoczęcie dążeń do wyzwolenia ekonomicznego.
  Zacznijmy od zatrzymania w kraju pieniądza, który szerokim strumieniem opuszcza nasze granice.
  Projekt Polska Waluta Lokalna, jest pierwszym polem bitwy w dążeniu do uzyskania niepodległości ekonomicznej."
  https://www.facebook.com/PolskaWalutaLokalna
 • Tradycyjnie zaczęła się naparzanka,
  w której niezmiennie biorą udział ci sami aktorzy. Wrrroć! Brakuje tu jeszcze jednego czy dwóch, ale ich absencja szybko zostanie nadrobiona.

  Z listu K.P. (Kobiety Polskiej) zrozumiałem, że wszyscy Polacy to chamy gotowi utopić innych w łyżce wody, bydło któremu jest obojętne czy pracuje dla Ruska lub Niemca. Oczywiście są wyjątki, a konkretnie dwa: jeden to ona sama i drugi to pan R.Opara.
  Ja się z tym nie zgadzam i takie pojmowanie rzeczywistości w Polsce uważam za uproszczone, żeby nie rzec prostackie.
  Panu Oparze nie odmawiam prawa do zaistnienia w polityce, bo takie prawo daje mu Konstytucja RP. Czynne i bierne.

  PS. Chcę się odnieść nie do meritum lecz do szczegółu, który może nie jest istotny, ale znamienny. Mieszkanie dwupokojowe z parkietami dębowymi w 1953 roku? Odsyłam do serialu "Dom", a konkretnie do brata głównego bohatera o ksywie "ta rączka". Tam pokazano kto i w jaki sposób otrzymywał wtedy mieszkania z dębowymi parkietami. Oczywiście przyjmuję do wiadomości, że nie było wtedy lenteksu, tym bardziej paneli podłogowych, a parkiet dębowy występował jeszcze na przełomie lat 60 i 70-tych ubiegłego wieku. Ale z przydziałami było trochę inaczej niż to opisuje K.P.
 • Autor...
  Czy łzy za Polską szlachecką są takie same jak za Polską ludową ?
  Czy Polska Kulczyka, Krauzego, Gawronika , to Polska pracownika, rolnika, rzemieślnika ???
  Pisze Pan dosyć często o Polsce , jej interesach , jej szansach...
  Ale to nie jest pisanie o Polakach, ich interesach i szansach...
  Czy Polska bez Polaków nie jest celem realizowanym od wielu lat ...???
  Udekumentowane dzieje polityczne na terytorium dzisiejszej Polski to praktycznie nieustanne zamachy stanu, spiski, bratobójstwa, handel tronami i urzędami, wysługiwanie się innym państwom...Wszystko jest brane pod uwagę za wyjątkiem jednego-
  interesu ludów tutaj mieszkających...
  Religie, bóstwa, pomazańcy boży, przedmurza, wybraństwo ....i już nie starcza czasu , aby wybudować most dla ludzi...

  Decydenci współczesnej Polski chcą głupich Polaków....I ich sobie wychowują...

  Jesteśmy pierwszymi pokoleniami , które bez rozlewu krwi mogą zastanawiać się nad państwowością...Swoją państwowością ...Rzymska , grecka, cesarska,egipska,papieska, anglosaska....zaprząta niejedną głowę...Ale jaka jest dobra dla Polaka ? Biorąca pod uwagę jego potrzeby , marzenia a nie tylko ideologie z bliższych lub dalszych rejonów świata ???


  Robi Pan dużą pracę edukacyjną ...Efekty przyjdą...Dęby rosną powoli..., gdy jednak wyrosną , trudno będzie ich nie zauważyć...

  Pozdrawiam

  Ps.
  Nieustannie zachęcam do zainteresowania się potrzebami podatników polskich a nie beneficjentów Skarbu Państwa.


  X X X
  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/czy-mozna-zbudowac-lepszy-swiat-bez.html
 • Amputacja gangreny
  Nie tak bardzo dawno, gdy rocznik nasz do szkoły oficerskiej na egzamina stawał, to zaledwo połowa kandydatów zdała. Najwięcej w marszobiegu odpadło. Na trzy kilometra trzeba było mieć niski pace, nie więcej, niż 4min/km. Dla miastowych, dupiastych chłopaków nie do przeskoczenia to bariera. A jak już który nawet podołał, to na drążku potem wymiękał. Z tej połowy, która egzamina wstępne pomyslnie pozdawała, to potem na pierwszym roku jedna trzecia odpadła. Tak samo też i potem było. Gdy jaka ważna próba nadciągała, czy to egzamina czy rating jakiś, czy cuś, to zazwyczaj najwyźej jedna trzecia stanu podołała wymogom.

  A ostatnio, na kursach angielskiego, by Certyfikat zdobyć, też ledwo jedna trzecia żołnierza zdała. Reszta we wstydzie, głupotą własną się dusząc i rzęsistym potem mając zalane skronia, salkę egzaminacyjną ukradkiem opuszczała, ze wzrokiem pokornie we własne trzewiki wbitym.

  Ogólnie można więc przyjąć, takie jest zdanie naszej Kadry na jednostce, że na dobrym egzaminie to przynajmniej jedna trzecia odpaść musi. Inaczej to nie próba jest, nie egzamin, tylko parodia i pączki u cioci w niedzielne popołudnie. I tak nam się wydaje, iż do Niebieskiego Królestwa też najwyżej trzecia część ludności ochrzczonej wstąpi, bo reszta to śmiecie, w piekle będą gnili albo w czyśćcu całe eony spędzą.

  Na Ojczyźnie naszej też nie jest inaczej. Jedna trzecia Narodu naszego wartościowa, a resztę śmiało i bez straty wielkiej wyeliminować śmiało można. Nawóz historii z nich będzie, glebę nam ojczyźnianą swą juchą użyźnią, to najlepsze jeszcze, co w swej miałkości i podłości swego stanu uczynić mogą. Dlatego też, gdy Naród nasz się ruszy, co już daj Bóg lada dzień nastąpić może, to wcale nie będzie szkoda, gdy choćby i z dziesięć milionów tych innych jakiś Polaków, tych dziwnych takich, potomków komuszego kurestwa, w walce zmielone zostanie i w toku działań wojskowych polegnie. Syfy od razu wyciskać należy, aby się po pysku całym nie rozniosły, a gangrenę od razu wyamputować trzeba, by całego ciała nie zatruła. Pan Opara medyk, to konieczność eliminacji chorej kończyny wyrozumieć powinien. Da Bóg, to i jeszcze przed Wigilią rozkaz nadejdzie!
 • @Mind Service 11:30:36
  //Widać to jak na dłoni. Polak Polakowi wilkiem jest. Kolaborantów jest zdecydowana większość. Taki naród nie powinien istnieć.//

  A czy twoii rodacy, twój naród też nie powinien istnieć?
  Wiem, że macie złowrogie plany wobec nas Polaków. Podoba się wam nasza Polska ziemia...
 • @gallux 13:46:53
  Czytając list Kobiety Polskiej, miałem skojarzenia podobne do Twoich: "że wszyscy Polacy to chamy gotowi utopić innych w łyżce wody, bydło któremu jest obojętne czy pracuje dla Ruska lub Niemca, oczywiście z pewnymi wyjątkami".

  Czyż to nie pasuje do pewnych słów Pana Opary, określających nas blogerów i komentatorów piszących tutaj w NE mianem „3g – gówniarzy, głupków i gnojów”, słów za które do dzisiaj nas nie przeprosił.
 • @Bogdan 15:19:16
  Pewnie pasuje. Sama forma listu kojarzy mi się z praktykami GW, do której często piszą "zatroskani Polacy". Pamiętam tytuł odpowiedzi Michnika do Polaka, który napisał, że wyjeżdża z Polski, bo ma dość - "Zanim wyjedziesz zagłosuj na PO".
 • Brak wychowania udziela się.
  >"Ja piszę do Pana prywatnie, tak ma pozostać - bardzo proszę."
  ----------------------------------------------------------------------------------
  Ciekawe, dlaczego ci "lepsi" Polacy nie zauważają.
  Atestuję braki w empatii.

  Czy ta Pani faktycznie dała zgodę na publikację?
  Z tekstu wynika, że nie.

  Uszanować życzenia wirtualnie to nawet Ryszard Opara nie potrafi.
  Wg mnie tu jest pies pogrzebany: brak szacunku słownych umów, wirtualnych obietnic, szacunku dla życzeń drugiego człowieka to brak szacunku dla samego siebie.

  Ludzie z Polski, szczególnie wychowani na drogę krzyżową, oczekują konkretnego fizycznego doświadczenia: ukrzyżowania, bata po krzyżu, strzału z piąchy w mordę. W tym wypadku biedna kobieta pewnie nie ma pieniędzy na adwokata, dlatego jest wolna do ostrzału, do zgwałcenia jej życzeń.

  Panie Opara, z przytoczonego u góry cytatu wynika, że anonimowa Pani nie chciała by Pan jej list opublikował.

  Jeżeli Pan od tej Pani uzyskał zgodę na publikację to wtrąca to Pan do tekstu (np. publikujemy za zgodą) i nie ma wtedy podejrzeń, że Pan wykorzystuje myśli nieszczęśliwej kobiety dla publikacji własnej.
 • @adevo 16:08:47
  Konwencja, mówi to panu coś? Można publikować, jak najbardziej. Właśnie jako anonimowy głos kobiety zatroskanej o Polskę. Tytuł powinien brzmieć: co z tą Polską?
 • CO TU SIĘ DZIEJE !?
  1. Treść tego listu to typowa "wata" lub "lanie wody". Bo cóż poznawczego wnosi zdanie:

  "Obecnie są to już całkiem inne osoby, z przenicowaną świadomością, bezrozumne, niczym narkomani z uszkodzonymi mózgami. Niby coś tam widzą oni, ci ludzie, niby coś tam rozumieją, ale są to pojedyncze klatki z filmu pt. Rzeczywistość. Jestem przekonana: Zachód przy pomocy jakichś środków o masowym zasięgu zmanipulował świadomość Polaków. Oni już nie rozumieją, kim oni są."

  ???

  Ludzie się zmienili - albo się nie zmienili.

  Nawet nie wiadomo, co to znaczy, ze "ludzie się zmienili" ...

  2. Kolejne "theatrum absurdum:

  "PRL był dobrze zorganizowanym państwem i większość ludzi mogła w nim jakoś i dobrze funkcjonować. Dowodem tego, był ogromny majątek narodowy wypracowany praktycznie w czterdzieści lat po totalnym zniszczeniu przez wojnę."

  Czy mam powiedzieć, ja szybko po IIWŚ odbudowano Japonię, Niemcy lub Koreę Płd ?

  A jak szybko zbudowano USA w XIX wieku ?

  No i to stwierdzenie, że "PRL był ... itd."

  To jakiś HORROR !!!???

  Ja ŻYŁEM w PRL - i jedyne co mogę o nim powiedzieć, to że jego twórców należałoby skazać na KARĘ ŚMIERCI ...

  NA KARĘ ŚMIERCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A nie na idiotyczne wychwalanie przez jakąś niespełna rozumu osobę !!!

  Ten cały "majątek" zbudowano tak ogromnym kosztem wyrzeczeń 3 pokoleń oraz zadłużeniem na 30 lat, że aż się pięści same zaciskają, żeby takiej bezrozumnej osobie wyjaśnić, że to nie był ŻADEN SUKCES !!!

  3. Czy autorka tego dziwnego listu uważa, że mieszkańcy Korei Północnej powinni się cieszyć, że przynajmniej są obywatelami niezależnego kraju ???

  4. Kolejny żałosny cytat:
  "Moi rodzice będąc "nikim" dostali już w 1953r mieszkanie dwupokojowe z parkietem dębowym, w pokojach i przedpokoju. Więc można przyjąć, że po prostu było różnie."

  Czyli mamy uznać, że mieszkania się nie KUPUJE, tylko je DOSTAJE, a to, że niektórzy go nie dostali, to skwitujemy idiotycznym "można przyjąć, że po prostu było różnie" ???????!!!!!!

  Co to jest !!!???


  5. Jaki sens poznawczy ma akapit "zaciukaniu" lub "wsadzaniu do więzień" ??? Nic z tego nie rozumiem !!!
  U mnie taki mail wylądowałby w koszy po przeczytaniu 3 pierwszych zdań ...

  6. "Większość obywateli to nie ludzie - to zwierzęta".

  Wojtas posłał mnie do rozrzucania gnoju, ta pani uznała, że jestem zwierzęciem (co prawda w doborowym towarzystwie "większości Polaków" ...).


  **********************
  Pytanie podsumowujące:

  CO TU SIĘ DZIEJE ?!
 • @gallux 16:57:07
  Chcesz przez to powiedzieć, że ta "anonimowa kobieta" to Opara?
  To by było prawdopodobne u pisarza, znanego dziennikarza, który taką konwencję już stosował. RO nigdy nie użył takiego chwytu by pisać w cudzysłowie - patrz kursywa i jakby to nie on tylko biedna kobieta. To byłoby za dużo "konwencji".

  Atestuję notce za MAŁO poczucia dobrego wychowania.

  Ale Tobie to nie potrzebuję tego tłumaczyć.
  Może się znowu nieprzyjemnie potoczyć.
  Zwracam uwagę kiciu, że ostatnio popieram referendum Twojego wielkiego Polaka, a dlaczego ty o tym nie piszesz?

  http://idb.neon24.pl/post/102190,budowanie-atomowego-grobowca-pis-chce-referendum-w-polsce
 • @night rat 17:06:15
  "Świat pogrąża się w złu" - pisał kiedyś pewien Immanuel. A potem były dwie wojny światowe, objawiły się takie totalitaryzmy jak faszyzm i komunizm, które pochłonęły miliony istnień ludzkich. Wiek XX-ty to nie był wiek humanizmu, wspaniałych osiągnięć człowieka, ale degradacji człowieczeństwa. Takiego zdziczenia obyczajów nie odnotowano nigdy dotąd. Polska nie została oszczędzona a raczej boleśnie doświadczona. Polacy nie są wyjątkiem, ani Mesjaszem Narodów. Na dodatek mamy bardzo poważne wady narodowe. Najważniejsze wg mnie to te, które nie powalają na wspólne budowanie, porozumienie ponad podziałami. Upadek moralności i wartości, które są podwalinami naszej cywilizacji są ewidentne. Jakby tego było mało wciąż są podejmowane nowe próby destrukcji. Czy stać nas na zgodę, choćby w tak małym gronie jak Neon24? Widzę, że nie. I to jest smutne. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Niektórzy jeszcze sie dziwia, dlaczego tak jest? Jaka nas czeka przyszłość? Odpowiedzcie sami.
 • @Ultima Thule 17:12:10
  // Co tu się dzieje?//

  - Cóż, Pan Opara wypuścił kolejną sentymentalną notkę z której niewiele wynika. Na zasadzie: niech gawiedź sobie pogada; on zapewne ma ciekawsze zajęcia bo nie znalazł czasu aby do wypowiedzi dyskutantów się ustosunkować. Zdążyłem się do tego przyzwyczaić. Pod poprzednimi notkami zadawałem pytania, brałem czynny udział w dyskusji; nie reagowałem w zaczepki trolli i nie brałem udziału w pyskówkach, ale co z tego? Ktoś inny z pewnością by sie ucieszył, ale nie Pan Opara. Zauważyłem, że większości komentarzy wogóle nie czyta; na przykład odpowiadał Rebeliantce na pytania, które ja zadałem...
 • @adevo 17:13:39
  Widzę, że powoli się cywilizujesz. Kiedy oduczysz się pisania do innych "kiciu", to może z czasem ludzie zaczną cię traktować poważniej.
  Atomowy grobowiec, póki co, mi wisi. Cała kasa poszła na autostrady i pendolino. I pozwól, że to ja sam będę decydował o czym mam pisać.
 • @lek. med. Ryszard Opara:
  pierwsze widzę: ordynator narzekający na "zbyt ciężki" stan pacjentów.. toż to czysty biznes: im ciężej chorzy, tym bardziej zdeterminowani, a więc chętniejsi do uczestnictwa w ekperymentalnych kuracjach, a nawet - ich finansowania.. jak można zmaścić taką okazję?

  no, chyba że zmaszczenie bardziej się opyla :|
 • @panMarek 12:21:25
  Czy ciebie pogieło??? Piszesz o Bogu, Matce Boskiej a potem bluznisz, ze dany czlowiek nie powinien istnieć!!! Więcej tolerancji, bo jesteś przykładem do listu pani, która napisała do p. Opary! Panie Ryszardzie! Pana teksty są dowodem na to, że mozna rozmawiać normalnie, o sprawach powaznych i ja nie zgadzam się z tą panią, że większość polaków jest zła i bezmyślna! To system tak nas ukształtował i budowanie społeczenstwa obywatelskiego zaczeło się po Tragedii Smoleńskiej, po której dużo polaków przejrzało na oczy i jeszcze duzo przejrzy!!!
 • @Pan podporucznik 14:23:28
  Ciekawe, za co dostałeś te gwiazdki, jeżeli piszesz po raz kolejny BZDURY???
  Być może , masz korzenie ruskie, bo Stalin wymordowal razem z Leninem , podobno 30-40 milionów! Idż lepiej do psychiatry i powtórz mu, co napisaleś a on ci wystawi skierowanie! Jeżeli jesteś naprawdę oficerem w służbie czynnej, to chroń na Panie Boże od takiego wojska!!!
 • @adevo 16:08:47
  Szanowny Panie,

  Anonimowa Pani przede wszystkim, życzyła sobie aby nie ujawniać jej danych, które posiadam - zresztą ten list nie został opublikowany w całości.

  Jak pisałem - dostaję coraz więcej takich listów i doszedłem do wniosku, że być może warto napisać co niektórzy Polacy (jest ich coraz więcej) - piszą i zapewne myślą o innych Polakach.

  Myślę, że z pewnością warto o tym wiedzieć i zastanowić się...
 • @zibi 22:41:19
  Zacznij dupku zatracony czytać z uwagą tekst, który niby to komentujesz a nie pouczasz innych.

  Miara Twojej głupoty jest choćby to jedno Twoje zdanie:

  "Piszesz o Bogu, Matce Boskiej a potem bluznisz, ze dany czlowiek nie powinien istnieć!!!"

  Przeczytaj kapuściana głowo, zatracony patrioto, drugi komentarz od góry (08.12.2013 11:30:36) gdzie jego autor, niejaki Mind Service, sam o sobie napisał, cyt.

  "Taki naród nie powinien istnieć."

  Jakby tego było Ci mało to przeczytaj trzeci komentarz na ten temat pod ksywką nonscolar - 08.12.2013 11:35:58.

  A "Pana podporucznika" się nie czepiaj, bo w jego małym palcu jest więcej rozumu jak w Twojej całej głowie.

  Wypad stąd i to już.

  P.S. Trzech wykrzykników się nie używa, bo jeden znaczy to samo, co trzy i więcej. Nie wiedziałeś o tym, to wróć do szkoły podstawowej.

  Co mi tu tłuku jeden będziesz przypisywał cudze wypociny i bełkot, co?
 • @Mind Service 11:30:36
  //Widać to jak na dłoni. Polak Polakowi wilkiem jest. Kolaborantów jest zdecydowana większość. Taki naród nie powinien istnieć.//

  Puknij się w głowę człowieku. Odkrywasz się.
  Twoje religijne deklaracje są nic nie warte, skoro wierzysz w to co tu napisałeś.
 • @Katogoria 01:30:05
  Z czym ty masz problem? Czy nie wolno mi ostrzec grzeszników, że Pan Bóg może ich ukarać?
 • @
  Nostalgii tej pani do życia w więzieniu nie da się ukryć! Wszystko było zapewnione. Nawet porcja chleba powszedniego, o ile o 5-tej rano przed pracą można go było jeszcze dostać na kartki. Co? Nie przywieźli?! Och, ta młodość...
  Kiedy przeczytałem, że „PRL był dobrze zorganizowanym państwem i większość ludzi mogła w nim jakoś i dobrze funkcjonować”, po raz drugi o mało co nie spadłem z krzesła. Pierwszy raz było to po przeczytaniu konfesji Lipskiego, że ani komunistów, ani komunizmu nie było.

  A łzy i tak się poleją. Nie dlatego, że mamy paru głupich i „prymitywnych zwierząt” wśród Polaków (jak wyjaśnia Pani w swoim liście), tylko dlatego, że ew. inteligentni liderzy (jak Opara) są skłonni stanąć po stronie tych głupców raczej, niż podjąć jakąkolwiek współpracę aby coś zmienić.
  Do p. Opary wyciągałem rękę nie raz, a ostatnio pod artykułem http://ryszard.opara.neon24.pl/post/101902,swieto-niepodleglosci-wiarygodnosc-a-rzeczywistosc.
  Prosiłem o komentarz na rzecz wspólnego działania, jedności Narodowej, i przyszłości Polski.
  OLAŁ MNIE ZUPEŁNIE!
 • @Zdzich 01:40:33
  Hm, a co ja mam powiedzieć? Mnie pan Opara w ogóle nie odpowiada na pytania, komentarze i propozycje usprawnienia portalu, a nawet zaocznie zakwalifikował do grupy Rebeliantki...
 • @Katogoria 01:30:05
  "Puknij się w głowę człowieku. Odkrywasz się.
  Twoje religijne deklaracje są nic nie warte, skoro wierzysz w to co tu napisałeś."

  :D)))))))))))))))))))))))))))))))))

  Zawsze powtarzałem, ze to przebieraniec.

  PS. Kiedy mnie odbanujesz cyrkóweczko ? :))
 • @SpiritoLibero 01:49:28
  Spiritusie, nieładnie. A teraz przepros Pana Mind Service'a
 • @Mind Service 01:52:51
  Jak Mind bardzo ładnie przeprosi Pana SL i Pana Wojtasa to możemy pogadać :D)))))
 • @Ryszard Opara 22:55:21
  No proszę po wytłumaczeniu w Pana komentarzu, zdanie listu:
  "Ja piszę do Pana prywatnie, tak ma pozostać - bardzo proszę."
  jest teraz wyjaśnione i po części odciążone. Oczywiście można by się dalej czepiać, ale tylko na zlecenie tej Pani.

  Jeżeli dodatkowo zastosował Pan wycinanie tekstów z listu to, aby ominąć zarzutów wyrywania fragmentów z kontekstu i przestawiania ich sensu, to wskazuje się, że pomiędzy fragmentami tekstu istnieje dalszy tekst poprzez - dwa nawiasy i trzy kropki: (...) tekst (...) tekst (...) tekst (...).

  Odnośnie zdania autorki listu: "Większość naszych obywateli to nie ludzie, a zwierzęta - przykro to stwierdzić, ale tak to wygląda." to zauważam, że wszyscy ludzie mają wiele cech odziedziczonych od zwierząt niższych.

  Ogólne oceny są złymi ocenami, są tylko propagandą. Dlatego ta Pani używając z jednej strony specjalistycznego pojęcia z psychologii "asertywny", a z drugiej chamskich uogólnień, powinna wiedzieć, że przez nie, to nic pozytywnego nie uzyska.

  Pozdrawiam i dobranoc.
 • @SpiritoLibero 01:57:19
  Ale dlaczego ty Wojtasa w to mieszasz? Jak Wojtas opuści zawlaszczona i nieprawnie okupowana zakładkę PRS to zacznę wierzyć, że wraca mu poczucie przyzwoitości. I wtedy możemy razem pójść na wódkę.
 • @Mind Service 02:19:09
  Nie ma takiej opcji.
  Nic nie "zawlaszczył" więc nic nie musi opuszczać.

  Na dziś dość. Spać.
 • @SpiritoLibero 02:21:29
  Nie słuchaj Wojtasa tylko mnie. Wojtas to heretyk i wielki szkodnik. A tobie dobrze radzę : porzucić drogę, która wiedzie na zatracenie.
 • @Katogoria 01:30:05
  >Twoje religijne deklaracje są nic nie warte, skoro wierzysz w to co tu napisałeś"

  Popieram Panią, ten Mind Service nie chce należeć do Katolickiego Narodu Polskiego.

  Cieszę się, że zaczyna Pani zauważać sprawy naprawdę ważne, jak te energetyczne, że Chevron to nie Gazprom, a woda pitna jest skarbem droższym niż gaz z łupków.

  "Czy oddamy polski gaz korporacji Chevron?"

  http://circ.neon24.pl/post/102876,czy-oddamy-polski-gaz-korporacji-chevron

  Jeżeli mnie Pani przeprosi za "ruskiego agenta", to chętnie odwiedzę Pani bloga i skomentuję.

  Dobranoc
  Na zlecenie "Czerwonych",
  "Bolszewik", "Agent Gazpromu" oraz przyjaciel "Timura i jego drużyny", którego ulubioną piosenką jest
  "Кипучая, Могучая никем не победимая, Страна моя".
 • @adevo 01:58:52
  co więcej: jeżeli tak by miało być, jak ta pani napisała (Polacy to zwierzęta), to chyba w pierwszej kolejności dotyczy to jej:

  "ja, dobra - wy źli" ...

  żenujące to jest ...
 • @panMarek 23:09:54
  Nie będę się zniżał do twojego poziomu i nie odpowiadam inwektywami, bo to świadczy o braku kultury! Pan podporucznik chce wymordować ok 30% rodaków i ty to uważasz za normalne??? Obaj jesteście siebie warci i nie odpisuj , bo szkoda klawiatury a ja nie dyskutuję ze ekstremistami!!!
 • @Ryszard Opara 22:55:21
  Witam!

  ...pani pisała do Pana ..jak pisze adevo,tez tak mysle !!

  ...biadolenie i pitolenie....o biednych i złych,itd...Polakach źle świadczy
  ....o ten złej pani,skoro przyjechała,wróciła i marudzi...o złych wilkach...
  ...prosze tej pani ....odpisać .....!!
  ...my wszyscy jesteśmy ...w podobnych,dziurawych skarpetkach !!

  My wszyscy ...dostajemy baty,śmieszne URZĘDOWE listy....!!??
  To beszczelność tak ....oceniać !!
  Skoro wróciła ....do Kraju,wiec ma doświadczenia ...jak zrobic lepiej!!

  Pana wielki udział ....dobra WOLA i chęć ...budowania zgody!! ....
  ....to dobry początek !!
  Dał Pan....nam TU...nadzieje na WSPOLNE DOBRO !!
  ...ale wiele osób ....marudzi,ględził,popisuje sie...MEDRKOWANIEM!!
  .....siedzi tutaj jak na .....TARGU i.....kupczy!!

  Wiec,skoro ta pani uważa, ze sama,,ciemnoTA,,....prosze zatrudnić
  ....tę panią jako wolontariat ,zrobi plan działania !!...i zobaczymy jej
  ....1sze...kroki,zdobycze,umocnienia jednostek,gospodarnosc ect...ra!!
  .....odczujemy siłe,przebicie i wzrost..portalu,bogaty bedzie
  .......................................jak choinka w Boże Narodzenie!!

  Prosze nie wciskać TU miernot i ,,słabości,,..pracują TU indywidualności!!
  Pani ma adres do.....,,Premiera,,Posłów itd...!!
  W naszym kraju od 40 latek CYRK na kółkach ....!!
  Wiemy o TYM.....tylko nie wiemy jak to.....zrobić!!

  Zatroskana niech skarży ..jako Suweren tego...co TEmu winien!!!
  Ma do Tego......otwartą drogę,a Pan moze jej .....poMÓC!!
  .....chyba ze...wszyscy ..tam kolesie,a Sądy na....urlopach!!

  Tu nie ,,skarbnica,,biadolenia....hm...każdy sie POci z POmysłem!!
  Mamy POtencjał.....tylko na ręcznym ....jedziemy!!
  Pozdrawiam i cierpliwości ....życze !!
  Prosze tez o Otwartość i rzeczywistą...od serca Szczerość!!

  Nam wolno .....Marzyć i mieć Wizje.....Rzeczypospolitej !! Tej Wolnej!!
  Pozdr.serd.Pana i zapracowanych Blogerów !!Szczęść Boże !!
 • @adevo 02:33:46
  Witam!!

  Heeee ,ale szantaż ....dobre..!!
  Odpuść ...kobiecie na Mikołaja !!??

  Pan Opara ...wpuszcza te ...trucicielska Firmę na reklamówce ??
  Ta takie....zabójcze i uwłacza nam....Polakom !!

  Ona tez ....buduje...zgodę, tylko jej nie napinaj ...prosze !!
  Jest przecie...kobietą.....węża ma za....zabawkę ...!!??
  Zapytaj..Ewę ....Adam do dzisiaj...sie w raju wstTYdzi!!pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930