Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
348 postów 1884 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

Panie Prezydencie - List Otwarty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mija właśnie trzy lata od objęcia Urzędu Prezydenta RP przez Bronisława Komorowskiego. Nastąpiło to w dramatycznych dla Polski okolicznościach, ale to całkowicie osobny temat.

Z okazji tej rocznicy wszystkie media przekazały, że Pan Prezydent cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Polaków i ponad 70% obywateli, jest zadowolonych z wykonywanych przez Niego obowiązków. Niedługo, zapewne, przed następną turą wyborów - Pan Prezydent zostanie uznany za Ojca Narodu i wielkiego Męża Stanu - który, przecież zrobił dla Narodu tak wiele…!!!
 
Pan Prezydent ostatnio coraz więcej pokazuje się w mediach, z okazji różnych uroczystości oraz podróżuje po kraju (i po świecie) – zapowiedział też, że poważnie rozważa - następną kadencję. Pan Prezydent, również ostatnio wyraził swoją dezaprobatę, odnośnie obywatelskiej inicjatywy Referendum w sprawie odwołania Pani Prezydent Warszawy -apelując o bojkot tego referendum.

Jednym słowem - na Krakowskim Przedmieściu i Placu Bankowym, panuje ogólne zadowolenie, sielanka, która w sumie powinna udzielać się Polakom i Warszawiakom. Żyć nie umierać.

Tymczasem w Naszym Kraju jest coraz gorzej. W rezultacie transformacji ustrojowej – Polska całkowicie niemal pozbyła się majątku narodowego, sprzedanego za bezcen – obcym kapitałom. Zniszczono niemal całkowicie przemysł, sektor bankowy, finansowy, ubezpieczenia i handel a więc kluczowe gałęzie gospodarki każdego kraju – znalazły się pod kontrolą obcych interesów. Zlikwidowane zostało niemal całkowicie Wojsko i Siły Bezpieczeństwa i Obrony Naszego Kraju (w czym Pan Prezydent, bezpośrednio miał swój udział). Pogarszająca się sytuacja gospodarcza, skomplikowana dodatkowo systemowym kryzysem zadłużenia świata (w tym Polski), w niedługim czasie doprowadzi do Bankructwa Naszego Kraju i utraty suwerenności. Absolutnie nie wierzę, że UE Niemiec, Rosja czy nawet Ameryka, pomoże NAM - w jakikolwiek sposób przetrwać.

Pan Prezydent Komorowski właściwie przez cały okres ostatnich lat „transformacji ustrojowej” był obecny i aktywnie działał w różnych partiach, Sejmie, w polityce. Jest więc niewątpliwie dobrze zorientowany i niejako współodpowiedzialny za obecne „sukcesy” Naszego Kraju. Próbuję więc zrozumieć przyczyny Jego tak wielkiej popularności i zadowolenia obywateli z Pana Prezydenta  oraz wielkiej, mozolnej i historycznej pracy wykonywanej przez Pierwszego Obywatela Kraju.

Uważam siebie za człowieka sensownego i myślącego, ale przyznaję: NIC z tego nie rozumiem. Widocznie coś ze mną nie tak. Rozmawiałem z wieloma ludźmi i oni też nie potrafią wytłumaczyć ani rozwiać moich wątpliwości. Widocznie czytam niewłaściwe media, albo obracam się w kręgu  niewłaściwych osób. Przyznaję też , przez wiele, z tych ostatnich 24 lat byłem poza krajem.

Postanowiłem rozwiać moje wątpliwości, dowiedzieć się u samego źródła – napisać „list otwarty” do Pana Prezydenta. Poniżej podaję wstępną propozycję listu. Uprzejmie proszę wszystkich blogerów i czytelników NE (oraz wszystkie osoby zainteresowane) - o sugestie i wskazówki. Ostatecznie - Pan Prezydent jest, wprawdzie najwyższym Urzędnikiem Państwa i powinien udzielić odpowiedzi. Zamierzam, aby list był naszym wspólnym zapytaniem - (chociaż ja się pod nim podpiszę). Będę oczekiwał na propozycje dwa tygodnie – a list chciałbym doręczyć osobiście do Kancelarii Prezydenta dnia 2 września 2013. Oto propozycja (w kolorze zielonym - nadziei):

 


Warszawa, dnia 02 września 2013

                                                                                                              Szanowny Pan Prezydent
                                                                                                      Bronisław Komorowski
                                                                                                      Warszawa

                                                                                                      (dostarczono osobiście)Szanowny Panie Prezydencie,

Niedawno minęła trzecia rocznica sprawowania najwyższego urzędu w Rzeczpospolitej przez Pana Prezydenta. Wszystkie ogólnopolskie media w tym czasie poinformowały, że według rozmaitych sondaży przeprowadzonych wśród obywateli Naszego Kraju, znakomita większość Rodaków (70%) jest obecnie bardzo zadowolona z wykonywanej przez Pana Prezydenta funkcji Pierwszego Urzędnika i Obywatela Rzeczpospolitej. Proszę przyjąć moje gratulacje z tego powodu. Oznajmił Pan Prezydent, również z tej okazji, możliwość kandydowania w następnych wyborach w roku 2015. Z wyżej wymienionych powodów, a jednocześnie chcąc dokonać jak najbardziej właściwej oceny mojej przyszłej decyzji, zwracam się najuprzejmiej do Kancelarii Pana Prezydenta, o odpowiedź na przedstawione poniżej pytania.

1. Jakie są aktualne koszty funkcjonowania Kancelarii i Urzędu Prezydenta RP.
2. Jaki jest planowany budżet funkcjonowania Kancelarii i Urzędu Prezydenta RP na lata 2014-2015.
3. Ilu ministrów, pracowników, urzędników i personelu pomocniczego zatrudnia aktualnie Kancelaria Prezydenta RP.

Wyjaśniam, że informacje o które pytam, są (powinny być) dostępne publicznie a ostatnio przeczytałem w prasie zachodniej – że koszty utrzymania Urzędu  Prezydenta RP, są wyższe niż koszty utrzymania Dworu Królowej Angielskiej. Wielka Brytania nie ma Prezydenta.

Jednocześnie z uwagi, że Pan Prezydent bierze czynny udział w polityce Naszego Kraju, przez co najmniej ostatnie 24 lata, zwracam się z uprzejmą prośbą o sporządzenie dwóch list:

1. Największe osiągnięcia i sukcesy Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego w trakcie wykonywania przez niego Urzędu Prezydenta.

2. Największe osiągnięcia i sukcesy Prezydenta Bronisława Komorowskiego – jako posła, Marszałka Sejmu i Ministra Obrony Narodowej.

Będę bardzo zobowiązany za szczegółowe odpowiedzi na wyżej wymienione pytania. Informuję też, że odpowiedź opublikujemy je na naszym portalu społecznościowym „NowyEkran.net.”

Oczekując na odpowiedź
Przesyłam życzenia zdrowia oraz wyrazy największego szacunku


Ryszard Opara                                                  

Uprzejmie wszystkich proszę o komentarze i propozycje.

KOMENTARZE

 • Proponuję ponumerować
  Proponuję ponumerować np. List 1, List 2, itd.
  ponieważ panująca sytuacja w Polsce jak i "nawałnica" jaka obecnie zalewa Polskę, nie będzie "jednym listem" do Prezydenta.

  Powiadamiajcie o tym Projekcie Listów do Prezydenta na Facebook, co własnie robię.
 • Czy nie szkoda czasu?
  Czy nie szkoda czasu pisać do byle kogo?
 • @Autor
  Ryszard coś ty z konia spadł. Dla ciebie to możne i oo wielki PAN dla minie to pospolity WSIok . Żeby było tego mało to jest wiejskim filozofem ,szczególnie upodobał sobie temat demokracji.
  I po co te gorzkie żale do osoby która jest całkowicie głucha .
  Ludzie listy pisz zwykłe i te polecone a one i tak są zmielone.
  Oczekuje odpowiedzi co znaczy skrót :
  "Pierwszego Obywatela Kraju."-PO kraju
  A że "Uważam siebie za człowieka sensownego i myślącego" czyżbyś Ryszardzie YOU chciał wejść w jakieś konkury ?
 • @Bogdan Goczyński 18:54:44
  ..właśnie, dobry komentarz..nie wiem jaki sens jest pisać do wieprza...chyba, że to medialny ruch Nowego Ekranu...pisanie listów do takich person jest bez sensu, ze zdrajcami nie ma dyskusji ...ten list, to jakieś znowu Szturchanie Bronisława...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 19:18:40
  .. do tego, nie ma tez sensu zadawanie takich pytan. Bez zludzen, odpowiedz przyjdzie z kancelarii, ze informacje n.t. budzetu sa domena publiczna i dostepne w ¨takich i takich¨ publikacjach, czy tez ¨dziennikach statystycznych¨.
  Nie tedy droga, Panie Ryszardzie. Ale, ktoby tam sluchal Zdzicha. ...
 • Pytanie do Prezydenta B.Komorowskiego
  Proponuję zapytać Pana Prezydenta, dlaczego w wywiadach prasowych na temat okoliczności wydarzeń z jego udziałem w dniu 10.04.2010 roku, plącze się i mówi nieprawdę, jaki cel mu przyświecał i jaki prezentuje w nich etyczny wizerunek swojej osoby.
  Czy osoba o takim wizerunku etycznym, godna jest piastować najwyższy urząd w Rzeczypospolitej Polskiej ?

  Otóż B. Komorowski udzielił trzech wywiadów na temat okoliczności związanych z jego osobą w dniu 10.04.2010 roku.
  Pierwszego wywiadu udzielił 14.04.2010 roku Pani Marion Van Renterghem z francuskiego "Le Monde":

  Extrait :

  Le successeur de Lech Kaczynski, Bronislaw Komorowski, continue d'assurer la présidence de la Diète tout en préparant sa campagne électorale. Samedi 10 avril, Bronislaw Komorowski se trouvait en vacances dans sa maison de campagne de la région de Mazury (nord-est de la Pologne) quand le ministre des affaires étrangères, Radek Sikorski, l'a prévenu. L'avion du président polonais et d'une partie de l'élite nationale venait de s'écraser à Smolensk (Russie), où Lech Kaczynski s'apprêtait à commémorer le massacre de Katyn de 1940. Le président de la Diète, la chambre basse du Parlement, a demandé à son fils de l'aider à repasser sa chemise, il a enfilé un costume sombre et filé vers Varsovie.

  http://www.lemonde.fr/cgi-bin/ACHATS/acheter.cgi?offre=ARCHIVES&type_item=ART_ARCH_30J&objet_id=1120703

  Podał w nim, że w chwili(rano 10.04.2010) otrzymania wiadomości o katastrofie od ministra Sikorskiego, przebywał z synem na Mazurach(północno-wschodnia Polska, a konkretnie Buda Ruska).
  Poprosił syna o wyprasowanie koszuli, ubrał ciemny garnitur i udał się do Warszawy.

  Drugiego wywiadu udzielił 24.04.2010 roku Panu Jackowi Żakowskiemu z "Polityki".
  Tam opisuje tę samą sytuację, czyli okoliczności związane z otrzymaniem informacji od Sikorskiego o zaistnieniu katastrofy:
  ................"Kiedy prezydencki samolot rozbił się pod Smoleńskiem, marszałek był w swoim letnim domu w Budach Ruskich na Pojezierzu Suwalskim. Dobre cztery godziny jazdy od Warszawy. Sytuacja zaskoczyła go tak samo jak wszystkich. "
  .........."Tamtej soboty dzwoni do szefa Kancelarii Sejmu. Prosi o ekspertyzy i szybkie skrzyknięcie pracowników do biura. Rzecznik marszałka pędzi samochodem z Poznania. Trzy razy zatrzymują go policyjne radary. Prośba o policyjną asystę na sygnale w grę nie wchodzi; swojemu kierowcy Komorowski też nie pozwala używać koguta."

  http://archiwum.polityka.pl/art/czy-marszalek-daje-rade,427786.html

  Z tego drugiego wywiadu zapamiętać trzeba, że B. Komorowski wracał do Warszawy samochodem służbowym z kierowcą BOR-u i że nie pozwalał kierowcy używać "koguta", a odległość z Budy Ruskiej do Warszawy to jak pisze J. Żakowski : " Dobre cztery godziny jazdy od Warszawy"(ok.300 km)
  oraz: "Kilka minut po pierwszej marszałek, Michałowski, szef Kancelarii i jego zastępca, dyrektorzy biur, rzecznik prasowy marszałka spotykają się w gabinecie Komorowskiego. "

  Trzeciego wywiadu udzielił wspólnie z żoną Anną dla Gazety Wyborczej w dniu 9.04.2011 roku.
  Oto co przekazali na temat okoliczności związanych z 10.04.2010 roku w tym wywiadzie:

  Teresa Torańska: O 8.59 zadzwonił minister spraw zagranicznych.

  Anna Komorowska: Jedliśmy śniadanie.

  Bronisław Komorowski: Sikorski powiedział, iż ma wiadomość od pana Bahra, naszego ambasadora w Moskwie, że doszło do wypadku prezydenckiego samolotu. Ale nie wie, z jakimi konsekwencjami.

  Włączyliście telewizor?

  A.K.: Nie, radio. Nic jeszcze nie podawało. Na wsi nie mamy telewizora.

  B.K.: Byliśmy w Budzie Ruskiej na Sejneńszczyźnie, 285 km od Warszawy. Mamy tam stary wiejski dom. Chciałem dwa dni odpocząć. To było krótko po prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Wygrałem je, czułem się zmęczony.

  A.K.: Przyjechaliśmy poprzedniego dnia późnym wieczorem. Bronek powiedział: czekam na potwierdzenie tej informacji, chyba będę musiał wracać do Warszawy. Powiedział: chyba. Nie, to niemożliwe - pomyślałam. I odruchowo, może podświadomie zaczęłam pakować rzeczy. Pytałam Bronka, kto był na pokładzie. Chodziło mi o ludzi, ich rodziny, nie o stanowiska. Tym samolotem musiały przecież lecieć także bliskie nam osoby. Znajomi, przyjaciele. Kto dokładnie, Bronek nie wiedział. Nikt - jak się potem okazało - nie wiedział. Te listy wylatujących codziennie się zmieniały."
  ............................
  A.K.: To była przecież sobota i ludzie - co jest normalne - po całym tygodniu pracy po kilkanaście godzin na dobę wypoczywali. Mogli wyłączyć telefon, pójść na spacer, po zakupy. Bronek wykonywał dziesiątki telefonów, nie wszystkie rozmowy słyszałam. Było nerwowo. Wszystko to, o czym teraz mówimy, działo się w ciągu dwudziestu, może dwudziestu pięciu minut. Wyłączyłam wodę, prąd, sprawdziłam, czy wszystko jest dobrze pozamykane, i do samochodu.
  ...........................

  A.K.: Wtedy zadzwoniłeś do BOR-u, że ruszamy.

  Bo w Budzie ochrony nie mieliście?

  A.K.: Oczywiście, że nie. Bo po co?! Na wsi nie była nam potrzebna. Sejneńszczyzna to spokojny świat. Poza tym ani ja, ani Bronek nie jesteśmy ludźmi lękliwymi.

  B.K.: Marszałek Sejmu ma w Polsce prawo do służbowego samochodu z kierowcą i do BOR-owskiej ochrony. Ale kiedy ochrony nie chce, zgłasza to BOR-owi i oni potrzebę jego prywatności szanują. Często z tego przepisu korzystałem.

  A.K.: W Budzie byliśmy własnym samochodem.

  B.K.: Borowcy zapytali jeszcze, czy nie przylecieć po nas śmigłowcem. Podziękowałem. Samochodem będzie szybciej, niech tylko wyjadą nam naprzeciw, spotkamy się po drodze.

  Premier Tusk też do Warszawy jechał samochodem.

  B.K.: Wiem, rozmawiałem z nim w drodze.
  ............................
  B.K.: Anka przejęła kierownicę. Uznała, że to niebezpieczne. Że za dużo gadam.
  ....................... Do samochodu BOR-u przesiadłem się w okolicach Łomży.
  A.K.: Oni pognali na sygnale, a ja pojechałam dalej do Warszawy już sama, spokojnie, powolutku. Zadzwoniłam do dzieci, żeby przygotowały tacie ciemny garnitur i ciemny krawat. Piotrek wyprasował ojcu koszulę, wyczyścił buty, naszykował czarne skarpetki.

  B.K.: Przed naszym domem na Śniegockiej stał tłumek dziennikarzy, kłębił się przed bramą wejściową. To jest stara kamienica. Przed wojną miała dwa wejścia: paradne od ulicy Śniegockiej i gospodarcze od podwórka. Po wojnie ten szyk zlikwidowano. Przy śmietnikach od Miechowskiej zrobiono wejście główne, a drzwi od Śniegockiej zamknięto i na klatce schodowej prowadzącej do naszego mieszkania trzymało się rowery. Miałem klucz. Wszedłem i wyszedłem niezauważony. Udało się, dziennikarze tego przejścia jeszcze wtedy nie znali.
  ...........................
  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta/wywiady/art,26,wywiad-pary-prezydenckiej-dla-gazety-wyborczej.html

  I cóż się dowiadujemy z tego trzeciego wywiadu(udzielonego razem z żoną)?
  Po pierwsze, w Budzie Ruskiej B. Komorowski był z żoną, a nie z synem Piotrkiem i tę koszulę Piotrek prasował ojcu w domu w Warszawie a nie w Budzie Ruskiej.
  Po drugie okazuje się, że w Budzie Ruskiej nie było ochrony BOR-u(sic!), i do Warszawy wracali samochodem prywatnym, który prowadziła żona Anna.(w Łomży BOR-owcy przejęli B. Komorowskiego).
  Okazuje się, że już przed pierwszą B. Komorowski spotkał się w swojej kancelarii w Sejmie ze współpracownikami(po około trzech godzinach od wyjazdu z Budy Ruskiej oddalonej o ok. 300 km od Warszawy i z wcześniejszym pobytem B, Komorowskiego w domu na Powiślu).
  Z relacji A, Dudy z Kancelarii Prezydenta L. Kaczyńskiego dla ZP wynika, że już około 11-tej telefonował do niego Pan Michałowski z informacją, że Pan B. Komorowski za chwilę wystąpi z orędziem o przejęciu obowiązków p.o. Prezydenta(czyli po ok.1.5 godzinie od wyjazdu z Budy Ruskiej) a około 12-tej na Onecie była informacja podana przez konstytucjonalistę Piotra Winczorka, że B.Komorowski przejął obowiązki p.o. prezydenta. .
  Tymczasem wg komunikatu Kancelarii Sejmu na żywo w dniu 10.04.2010 roku wynikało, że:

  “Godz. 10:25 - Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wraca Trójmiasta do Warszawy - informuje kancelaria marszałka”
  http://www.tvn24.pl/12690,1651579,0,1,katastrofa-minuta-po-minucie,wia domosc.html

  a z przekazu TVN24 na żywo(na pasku) wynikało, że "Premier z Marszałkiem Sejmu lecą z Gdańska do Warszawy"

  http://clouds.web-album.org/photo/691848,inne-fotki

  a uściślając, lecieli rządowym śmigłowcem:

  “Godz. 10.09 Premier rządowym śmigłowcem wraca z Trójmiasta do Warszawy”

  http://www.mmtrojmiasto.pl/blog/entry/5239/Katastrofa+w+Smole%C5%84sku+minuta+po+minucie.html

  Okazuje się, że Pan Bronisław Komorowski nie przebywał w Budzie Ruskiej(z synem lub żoną Anną), ale przebywał w Gdańsku gdzie w tym samym czasie przebywali D. Tusk i Ewa Kopacz.
  Tak się to „przypadkowo” złożyło, że po 10.04.2010 roku to oni zajmowali i zajmują trzy najważniejsze stanowiska w państwie.

  Jak do tej pory, nikt z dziennikarzy i polityków nie odważył się zadać tych pytań B.Komorowskiemu.
  Nawet J.Kaczyński podczas prezydenckiej kampanii wyborczej w 2010 roku(on i jego sztab mieli te materiały) nie wykorzystał tego w bezpośrednim starciu(a był to moment, by pokazać społeczeństwu, kim on tak naprawdę jest).
 • Należy mieć szacunek do Urzędu Prezydenta
  Szanowni Państwo,

  Dziękuje za wasze komentarze i propozycje. Rozumiem wasze problemy i obiekcje. Bez względu jednak jak oceniamy P. Bronisława Komorowskiego - należy mieć szacunek do Urzędu Prezydenta.

  On reprezentuje Rzeczpospolitą.

  Ja chcę zrozumieć, z jakiego powodu 70% ankietowanych osób jest zadowolona i popiera pracę Prezydenta Komorowskiego.

  Ja doręczę osobiście List Otwarty (mam nadzieję z Waszymi sugestiami i uwagami) - do kancelarii Prezydenta i będę oczekiwał odpowiedzi. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

  Opublikujemy to w NE.

  Czekam w dalszym ciągu na konstruktywne i merytoryczne sugestie.

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 20:11:44
  Pan wierzy w te 70%? Przecież, sądząc po ostatnich sondażach, to popiera Komora co drugi, lub co trzeci wyborca PiS-u.
  Przecież to się kupy nie trzyma.
 • @Ryszard Opara 20:11:44
  proszę raczej zapytać o 70% poparcia dla Bula.. to chyba robota ruskich serwerów, bo idiotów znam, ale nie aż tylu.

  P.S. urząd prezydenta zdewaluował się dawno, a poparcie 1/4 Narodu to farsa, a nie prezydent.. Mimo wszystko ciekaw jestem, czy odpowiedzą Panu sensownie..
  Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 20:11:44
  ...do urzędu prezydenta szacunek jak najbardziej...ale mój został zamordowany w Smoleńsku...ten nie jest moim, a ruskim...howgh
 • @Ryszard Opara 20:11:44
  "Bez względu jednak jak oceniamy P. Bronisława Komorowskiego - należy mieć szacunek do Urzędu Prezydenta."
  __________________

  Fatal error.
  Niestety, niewiele Pan zrozumiał z zachowania B.K. gdy prezydentem był L.Kaczyński.
  Mówiąc najprościej, nie chodzi tutaj o jego poglądy, UBeckie powiązania rodzinne, żenujące wpadki i ogólnie rzecz biorąc mały rozumek, a tępą mściwość tej osoby.. Można by to tendencyjnie pominąć w ocenach...Chodzi o to, że swoimi zachowaniami z okresu 2005-10 nie zasługuje on na jakiekolwiek poważanie.
 • @Ryszard Opara 20:11:44
  "Należy mieć szacunek do Urzędu Prezydenta "zgadzam się .
  Tak wiec Ryszardzie napisz do Urzędu Prezydenta a nie do osoby Bronisława Komorowskiego .
  Przecież ten człowiek jest tak daremny że gdyby nie jego żona o żydowskich korzeniach i SB plecach to dalej by uczył w szkole .
  A znając dzisiejsza młodzież zaliczyłby kosz na głowie.
  A tak chłopaki ze WSI wystawili swojego sołtysa PRL-u z Ruskiej Budy , pacynkę na salony , PO kraju.
  Nasz dzielny LUCKY LUKE dzielny stróż "prawa "staje na drodze ucząc Polaków Demokracji według wskazówek Platformy Obłudy . Ciepła dziecinna osobowość bawi cały kraj swymi gafami i bezpłodnymi pomysłami . Uwłaczając godności urzędu .
  I jak tu się nie śmiać przez łzy , gdy podpisuje ustawy na niekorzyść swoich obywateli .
 • @OHV 21:13:36
  ...pełna zgoda ...mściwy burak

  http://www.youtube.com/watch?v=86GcCrR4R_s
 • @topstopjuve 21:24:40
  Wszystko to dlatego, że Ryszard Opara uczy się polityki. Na razie jest w przedszkolu i ma problemy by przedszkolanki awansowały go do starszaków.
  Niektórym łatwiej robi się milionowe fortuny aniżeli politykę.
 • @OHV 21:31:54
  Piekne bo prawdziwe .
 • @trybeus 21:30:43
  jeszcze cytacik...

  „- Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić z samochód to trzeba ślepego snajpera - mówił Komorowski w radiowej Jedynce.
 • "1. Największe osiągnięcia i sukcesy Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego w trakcie wykonywania przez niego Urzędu Prezydent
  Odpowiedź, bez trudu, można sobie wyklikać w Google:
  W czerwcu 2012 przedstawił on projekt ustawy ograniczajacej wolność zgromadzeń.
  W czerwcu 2013 zawetował obywatelski projekt ustawy o przywróceniu 79 najmniejszych sądów rejonowych.
  Obecnie powstała nowa inicjatywa prezydenta Komorowskiego, a mianowicie projekt ustawy o referendach lokalnych.
  Podpisał wydłużenie wieku przejścia na emeryturę, zwłaszcza kobietom wydłużył ten okres o 7 lat.

  Ze swojej strony dodam, że podpisał przy okazji ustawy "okołobudżetowej" odebranie prawa do jednoczesnej pracy i pobierania emerytury dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny. Ustawę uchylił Trybunał Konstytucyjny i obecnie sądy przyznają zwrot zawieszonych emerytur.

  Przykłady można mnożyć, ale ja dodam jeszcze jeden:
  http://www.youtube.com/watch?v=Ispxx3sAKgQ
 • @moher 21:46:02
  To typ wyprany z ludzkich uczuć. Nawet "redaktor" Olejnik uroniła łże na wizji.
  To co zrobił na lotnisku wielu Polakom zapadło głęboko w pamięci... na zawsze.
 • @gallux 20:19:30
  Zaryzykowałabym stwierdzenie, że 30% Polaków ledwie toleruje Komorowskiego(a różnych powodów musi), 30% jest mu niechętnym, a pozostali dzielą się na tych, którzy wiedzą bądź nie - kto jest aktualnym prezydentem oraz/i na tych, którzy mają ten fakt kompletnie w d...;)
 • @Elis 21:52:10
  Tu się zgodzę. Pozostałe 40% zebrano w więzieniach i zakładach psychiatrycznych. To był zawsze "żelazny" elektorat platfusów.
 • Mamy ile zarabiają Urzędnicy HGW
  Przesłane przez FACEBOOK
  http://wpolityce.pl/artykuly/59919-ile-zarabiaja-urzednicy-warszawskiego-ratusza-gronkiewicz-waltz-samorzad-to-nie-jest-pracodawca-ktory-proponuje-wysokie-pensje-sprawdzamy-liste-plac

  Mamy ile zarabiają Urzędnicy HGW !!!!????
  A ile kosztuje Utrzymanie Samego Urzędu Miasta tak naprawdę ?
  LIst OTWARTY do PREZYDENTA jest na temat Utrzymania Kancelarii i Urzędu i dotyczy podobnej kwestii.
  Chyba nie będzie problemu z uzyskaniem odpowiedzi? skoro nie jest tajemnicą UM. St. Warszawy.
 • @All
  http://farm9.staticflickr.com/8294/7573804364_5046461465_b.jpg
 • @Czartoryski 22:21:04
  ...osobisty, owszem...
 • @Witkacy 22:23:10
  ...dobre.:)))...
 • @Autor
  Pytania, jak najbardziej na miejscu, tylko adres niewłaściwy.

  Trudno byłoby oczekiwać odpowiedzi od osoby, która w ostatnich dniach zaprzeczyła całkowicie wszelkim wartościom, które rzekomo reprezentowała ( m. in. bezstronność i popieranie demokracji i swobód obywatelskich).

  "Prezydent nie jest partią i dlatego ja nie jestem członkiem żadnej partii. Staram się być bezstronny – na miarę własnych poglądów politycznych i wierności Konstytucji – podkreślił prezydent Komorowski w rozmowie z Piotrem Kraśką.

  Komorowski zapytany czy weźmie udział w warszawskim referendum, odpowiedział, że nie.

  "(...) te referenda mają tylko pozory dbałości o mieszkańców, a w rzeczywistości służą partyjnym interesom (...) – podkreślił prezydent.


  Reasumując, bezstronność naszego prezydenta, miłośnika wolności, demokracji i swobód obywatelskich, dziwnym zbiegiem okoliczności nie przeszkadza w nakłanianiu warszawiaków do bojkotu referendum, pod pretekstem uchronienia samorządów przed brudną walką polityczną(?!).


  To jest obłuda w czystej postaci.
 • @Witkacy 22:23:10
  https://lh6.googleusercontent.com/-zv1FRVnxHEo/UIsn5JXG3nI/AAAAAAAAKic/xbIukLbgWI0/s640/sowieckie_benkle_komorowski.jpg
 • @trybeus 22:39:09
  Dobre
 • Kampania Wyborcza Komorowskiego ?
  Co Prezydent KOmorowski zrealizował z Obietnic jakie składał podczas Kampanii Wyborczej.
  Może warto z tego rozliczyć.
  Jak teraz nie zaczniemy, to potem Usłyszymy, Przecież NIKT tym sie nie interesował !!!!!
  Więc jak to było ?
  Co mamy z tych obietnic ?
 • nie rozumiem
  dlaczego tyle energii wkładacie w figuranta
 • Szkoda czasu na listy....
  Panie Ryszardzie !!!

  Prezydent Komorowski, premier Tusk i cała reszta sfory politycznej w Polsce, w tym Kaczyński, Palikot, Miller itd. to marionetki, kukiełki pociągane za sznurek przez Tajny Światowy Rząd, któremu nie zależy na tym by w Polsce było dobrze.

  Polsce potrzebna jest kompleksowa odnowa. Pytanie tylko :
  Czy międzynarodowa Żydokulisa zezwoli na to ?

  Mając na uwadze doświadczenia Jugosławii , Iraku, Libii, Syrii nie sadzę.
 • @moher 04:02:59
  "A jakby tak wziąć przykład i poprzeć
  Węgrów? SZCZĘŚĆ BOŻE! "

  Nie sądzę. Premier Viktor Orban to też ich człowiek. To taki wariant zastępczy na wsielakij słuczaj.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-Viktor-Orban-zadnej-tolerancji-dla-antysemityzmu,wid,15544440,wiadomosc.html?ticaid=111194
 • Ile Polska i Polacy mamy długu j Jaką szansę na spłatę czegokolwiek ?
  Artykuł o Długach Polski polecam bez mego komenatrza.
  Ale pytać nie zaszkodzi nawet Prezydenta !
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/59910-menelska-metoda-zarzadzania-dlugiem-publicznym-rostowski-idzie-w-trupa-nasz-wywiad-z-januszem-szewczakiem
 • To jest wyłącznie prymitywny cham i rezydent mianowny przez WSI...
  *
  Na tym rezydenckim stolcu służy on wyłącznie do pilnowania interesów sowiecko-rosyjskiej agentury w PRL-bis!

  Polskości w tej kreaturze tylko tyle ile w oddawnym przez niego postsowieckim stolcu...
  *
 • Tylko oportunista, antypatriota, głuchy i ślepy
  może massmediom w tak dobre opinie o Komorowskim wierzyć !
 • prymitywny i tępy głupek w pałacu...
  !
  Jest 8 grudnia 2010 roku, Waszyngton.

  rezydent Komorowski po raz pierwszy spotyka się z Barackiem Obamą w Białym Domu. I niczym skończony idiota mówi:

  - Bo z Polską i USA to jest, panie prezydencie, jak z małżeństwem. Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna - zagaja rubasznie Komorowski, sięgając po swe ulubione damsko-męskie analogie.

  .
  Tłumaczka przekazuje Obamie: „...like with your wife...”.
  Twarz amerykańskiego prezydenta tężeje.
  Prezydent USA mógł zrozumieć to tak, jakby jego postsowiecki kretyn-gość kwestionował wierność jego żony, Michelle.

  *
 • Pisanie listow czy Podpisywanie Petycji ....
  Każda taka Akcja Listów, Petycji jest milowym krokiem naprzód.
  Równolegle z Listem Otwartym do Prezydenta, toczy się sprawa "Referendum"
  oto co sie dzieje i cały czas się dzieje w sprawie HGW
  http://szymowski.nowyekran.net/post/96932,fatalne-notowania-hanny-gronkiewicz-watz-tak-zlej-opinii-jeszcze-nie-miala

  Pomimo sezonu wakacyjnego, w pewnym sensie okresu uśpienia, jak boli to boli dotąd, dokąd nie znajdziemy lekarstwa, nie zależnie od sezonu .
 • @Andy-aandy 07:15:39
  Akurat w tym przypadku się nie zgadzam. Prezydent Komorowski ma tyle wspólnego z WSI, co trawa z trawieniem. Absurdem też jest jego rzekoma pro rosyjskość. Niech Pan ludziom nie mąci w głowie. Niezależnie od tego rynsztokowe zwroty nie świadczą o Panu najlepiej. Jeżeli ma Pan jakieś dowody na temat związków prezydenta Komorowskiego z WSI , czy też jego rosyjskich inklinacji proszę je przedstawić. W przeciwnym razie zalecam milczenie.
 • @detektywmjarzynski 09:24:51
  Jako jedyny z PO głosował przeciw rozwiązaniu WSI.
  Proszę nie palić głupa. Dowodów na związki Komorowskiego z WSI jest więcej, choćby sprawa aneksu raportu z rozwiązania WSI. Ze swojej strony polecam mądrość Koheleta: i milczący głupiec może uchodzić za mędrca.
  Over.
 • @trybeus 21:35:00
  Witam. I niech się wytłumaczy z daty i godziny "orędzia":5.57 10.04.2010r!!!Oznacza to, że ONI wiedzieli wcześniej o tragedii!!!
 • @Czartoryski 22:21:04
  A ty masz dowód, że tak nie było???
 • @detektywmjarzynski 09:24:51
  napisał:
  "Absurdem też jest jego rzekoma pro rosyjskość. Niech Pan ludziom nie mąci w głowie."

  Rozumiem...

  Zatrudnianie w kancelarii rezydenta agentów służb specjalnych w PRL szkolonych przez sowieckie służby specjalne oraz bliskie związki tej agentury z Rosjanani — dla towaszysza politruka nie jest działaniem "prorosyjskim"...

  Gratuluję lemingowskiej tępoty!
  Albo uprawiania kretyńsko tępej rosyjskiej propagandy dla idiotów!

  A o wspópracy rezydenta WSI z agenturą z WSI trochę pisał jego były wiceminister obrony prof. Romuald Szeremietiew...

  Poza tym jest wiele pytań:

  1. W jakich okolicznościach podczas internowania w roku 1982 poznał późniejszego współpracownika WSI o pseudonimie „Tomaszewski” (stomatolog leczący internowanych) i jak długo trwała ta znajomość?

  2. Czy prawdą jest, że w latach 1991-92, gdy był wiceministrem ON powierzył WS „Tomaszewski” dużą kwotę pieniędzy (260 tys.DM), aby ten wpłacił je do tzw. „Banku Palucha” za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego i skąd pochodziły środki przeznaczone na tę lokatę?

  3. Czy odzyskaniem tych pieniędzy, za pośrednictwem WS „Tomaszewski” zajmował się Kontrwywiad WSI?
  (Raport w Weryfikacji WSI str.77 i nast.)
  (...)
 • @Andy-aandy 10:03:24
  Rozmazałeś go po ścianie:-)
 • PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZ.1
  *
  I jeszcze parę pytań o związki tego rezydenta z WSI... Zadane przed wyborami — pozostały bez odpowiedzi.

  Ponadto, żaden z wyborców NIE WIEDZIAŁ przed wyborami, o karierach rozdziców żony Komorlowskiego w UB i SB. Jej rodzice byli funkcjonariuszami zbrodniczych formacji komunistycznych w PRL (kierowanych przez tajne służby sowieckie): Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a później MSW...
  *
  Opracował A. Ścios
  niedziela, 16 maja 2010

  PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZ.1

  1. W jakich okolicznościach podczas internowania w roku 1982 poznał późniejszego współpracownika WSI o pseudonimie „Tomaszewski” (stomatolog leczący internowanych) i jak długo trwała ta znajomość?

  2. Czy prawdą jest, że w latach 1991-92, gdy był wiceministrem ON powierzył WS „Tomaszewski” dużą kwotę pieniędzy (260 tys.DM), aby ten wpłacił je do tzw. „Banku Palucha” za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego i skąd pochodziły środki przeznaczone na tę lokatę?

  3. Czy odzyskaniem tych pieniędzy, za pośrednictwem WS „Tomaszewski” zajmował się Kontrwywiad WSI?
  (Raport w Weryfikacji WSI str.77 i nast.)

  4. Czy prawdą jest, że będąc wiceministrem ON, po pierwszej turze wyborów prezydenckich w roku 1990 informował Krzysztofa Wyszkowskiego, że otrzymał od WSW szczegółowe informacje w sprawie zawartości tzw. „czarnej teczki” Stana Tymińskiego - czyli dokumentów potwierdzających współpracę Lecha Wałęsy z SB?
  Jakiego rodzaju informacje otrzymał wówczas od służb wojskowych?

  5. Na czyją prośbę lub polecenie działał w roku 1992, gdy zwrócił się do dr. Andrzeja Grajewskiego (późniejszego szefa Kolegium IPN) z propozycją, by ten podjął się opracowywania na rzecz WSI analiz na temat zewnętrznych zagrożeń państwa?
  Jak wynika z Raportu z Weryfikacji WSI, oficerowie tej służby zamierzali wykorzystać Grajewskiego także do typowania i werbunku dziennikarzy.
  (...)

  7. Co zdecydowało o zatrudnieniu gen. Adama Tylusa jako doradcy w gabinecie politycznym ministra MON Komorowskiego oraz powierzeniu mu roli stałego doradcy sejmowej Komisji Obrony Narodowej, której przewodniczył Bronisław Komorowski?

  8. Co zdecydowało, że w roku 1991 awansował byłego szefa Zarządu WSW WOPK płk. Lucjana Jaworskiego na stanowisko szefa Kontrwywiadu Wojskowego?
  W latach 80. płk. Jaworski, odznaczał się szczególną gorliwością w zwalczaniu opozycji, niszczył prasę podziemną, ścigał współpracujących z opozycją filmowców, tropił „obce pochodzenie” członków opozycji, zakładał podsłuchy, werbował agenturę. To na skutek jego działań w więzieniu znalazła się min. Hanna Rozwadowska, kierująca logistyką „Wiadomości”. Po nominacji na szefa KW, płk. Jaworski w latach 1991-93 prowadził działania operacyjne, skierowane przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej oraz przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Nadzorował również SOR „Szpak” – dotyczącą rozpracowania Radosława Sikorskiego.

  9. Czy w latach 1990 – 93, jako wiceminister ON odpowiedzialny za nadzór nad kontrwywiadem wojskowym wiedział o działaniach płk. Jaworskiego w ramach SOR „Szpak” dotyczącą Radosława Sikorskiego oraz o działaniach operacyjnych podejmowanych przez WSI przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej?

  Całość tutaj:
  http://bezdekretu.blogspot.com/2010/05/pytania-do-kandydata-komorowskiego-cz1.html
 • PYTANIA DO KANDYDATA KOMOROWSKIEGO – CZĘŚĆ 2.
  *
  30. Czy wiedział, że w 2004 roku płk. Aleksander L. przedstawiając się jako rzecznik prywatnych interesów Bronisława Komorowskiego oferował dziennikarzowi Leszkowi Misiakowi informacje o wypadku syna Komorowskiego Piotra, potrąconego w Warszawie przez auto znanego biznesmena?
  Czy jest mu wiadome: skąd Aleksander L. posiadał szczegółową wiedzę o kulisach zdarzenia, skoro nie informowały o nim media?

  31. Skąd posiadał niejawną wiedzę na temat procesu tworzenia nowych służb Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego, gdy w wypowiedzi dla „Trybuny” w dniu 02.02.2007 roku stwierdził: „Poza tym tam się ciągle odbywa nabór nowych ludzi. Częściowo sa to pewnie agenci ze starych służb. A reszta to pewnie studenci, harcerze itp. Zanim te służby będą w stanie działać skutecznie, upłynie 10, 15, a może 20 lat” ?
  Twierdzenie to jest zbieżne z tezą zawartą w sporządzonym rok później tzw. raporcie płk. Grzegorza Reszki, o którym informowały media w dniu 20.02.2008 roku. Przekaz ten zawierał uwagę: „w SKW zatrudnieni zostali też dawni harcerze i działacze partii, z którymi związany był Macierewicz.”

  32. Czy prawdą jest, że we wrześniu 2007 roku spotkał się z Jerzym G. – byłym oficerem WSI, obecnie prezesem warszawskiej spółki zajmującej się systemami telekomunikacyjnymi?
  Czy Jerzy G oferował mu zakup aneksu do raportu i czy jest mu wiadome, że rozmówca nagrał treść tej rozmowy?
  Jak podaje Leszek Szymowski w artykule „Polityczna prowokacja” – „Najwyższy Czas” nr.25 (966) z 20 czerwca 2009r: „ ABW wszczęła przeciwko Jerzemu G. śledztwo dotyczące jego udziału w nielegalnym handlu bronią oraz przeszukała jego mieszkanie i biuro, poszukując nagrania rozmowy z Komorowskim. Ponieważ nagrania nie znaleziono, sprawa stanęła w miejscu”.

  33. Dlaczego, w październiku 2007 roku, mając możliwość złożenia wyjaśnień i ustosunkowania się do treści aneksu odmówił stawienia się przed Komisją Weryfikacyjną WSI ?

  34. Czy spotykając się z płk. Aleksandrem L. miał wiedzę, że ten były szef kontrwywiadu WSW jest rozpracowywany przez ABW na okoliczność kontaktów z wywiadem rosyjskim?
  (...)
  49. Czy prawdą jest, że podczas spotkania z płk. Leszkiem Tobiaszem jesienią 2007 roku obiecywał rozmówcy, że po zeznaniach obciążających Wojciecha Sumlińskiego pomoże mu załatwić posadę attache wojskowego w Tadżykistanie, a po skończeniu tej rozmowy płk. Tobiasz został przewieziony do siedziby ABW służbowym samochodem Agencji oddanym do dyspozycji jej szefostwa i złożył tam zeznania?

  50. Czy po objęciu stanowiska p.o. prezydenta zapoznał się z treścią Uzupełnienia nr 1 do Raportu Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej, tj. tzw. aneksu do raportu o WSI ?

  http://cogito.salon24.pl/77701,afera-marszalkowa-1
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,3891772.html
  http://wyborcza.pl/1,76842,4944189.html
  http://cogito.salon24.pl/77704,afera-marszalkowa-4
  http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/wgdruku/1402
  http://cogito.salon24.pl/77714,protokol-przesluchania-przez-prokurature-bronislawa-komorowskieg

  Całość:
  http://bezdekretu.blogspot.com/2010/05/pytania-do-kandydata-komorowskiego.html

  http://bezdekretu.blogspot.com/2010/05/pytania-do-kandydata-komorowskiego-cz1.html

  *
 • @gallux 10:11:01
  *
  Nie lubię takich prymitywnych bubków czy też politruków...

  Ponadto uważających, że wszyscy mają obowiązek uwierzenia w te bolszewickie brednie jakie plotą...

  :-)
 • @Andy-aandy 10:32:42
  Tym razem to rzeczywisty WSI-ok i są dowody:
  "Dla mnie jako byłego oficera służb specjalnych agenturalność wobec własnego kraju jest czymś normalnym i naturalnym."

  http://dysydent.nowyekran.net/post/84955,rok-temu-nie-znalem-nazwiska-r-opara-spytano-mnie-czy-oficer-lwp-po-wam-mogl-wyjechac-na-zachod#comment_732124
 • Posłużę się komentarzem z bloga Opolczyk.pl
  Jest to jeden z komentarzy z tego bloga do artykułu pn. Stowarzyszenie "Niklot" zhańbiło Niklota i splugawiło jego imię:

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/22/stowarzyszenie-niklot-zdradzilo-niklota-oraz-shanbilo-i-splugawilo-jego-imie/#comments

  opolczykpl
  Lipiec 25, 2013 o 3:39 pm | #54
  Odpowiedz | Cytat

  Odnośnie PiS i WSI…

  Przypominam kilka powiązanych ze sobą ściśle faktów:

  14 lutego 2005, osiem miesięcy przed utworzeniem żondu pod przywództwm PiS Jarosław Kaczyński w fundacji głobalisty Sorosa wygłosił odczyt.

  Ostrzegał głównie przed dojściem do władzy “wykluczonych” pod przywództwem Leppera i Samoobrony:

  „W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
  W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
  Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

  8 miesięcy później PiS wciąga do koalicji m.in Samoobronę, która zdaniem Kalksteina jest zagrożeniem dla okupacyjnego układu POPiS/SLD/PSL

  Na marginesie – zobaczmy jakie to towarzystwo spotykało się w fundacji globalisty Sorosa:

  “Cykl wykładów o naprawie Rzeczypospolitej:
  .
  - Wykład Lecha Kaczyńskiego, 19 września 2005
  - Wykład Włodzimierza Cimoszewicza, 12 września 2005
  - Wykład Donalda Tuska, 6 września 2005
  - Wykład Zbigniewa Religi, 24 czerwca 2005
  - Wykład Tadeusza Mazowieckiego, 6 czerwca 2005
  - Wykład Marka Belki, 3 marca 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 203 KB] http://www.batory.org.pl/doc/mbelka.pdf
  - Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005 – Autoryzowany tekst [PDF 250 KB] http://www.batory.org.pl/doc/jkaczynski.pdf
  - Wykład Marka Borowskiego, 3 lutego 2005
  - Wykład Jana Rokity, 10 stycznia 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 216 KB] http://www.batory.org.pl/doc/jrokita.pdf
  - Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, 13 grudnia 2004 – Autoryzowany tekst PDF 178 KB] http://www.batory.org.pl/doc/akwasniewski.pdf

  Z cyklu Polityka zagraniczna:
  Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej RP (22 grudnia 2005) – dyskusja z udziałem Stefana Mellera, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka, Dariusza Rosatiego i Jacka Saryusz-Wolskiego.

  Sens 9 maja 1945 i polska polityka (4 maja 2005) – dyskusja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Adama Daniela Rotfelda i Bronisława Komorowskiego,prowadzenie – Aleksander Smolar.”

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

  Przy okazji zauważmy, że PiS oficjalnie walczy z postkomuchami, ale w fundacji koczownika Sorosa kuma się z nimi.
  I czy to nie dziwne – tylu “naprawiaczy” ma Polska, a mimo to ona ginie.

  Wydaje się jednoznaczne, że PiS celowo wciągnął Samoobronę i LPR do koalicji – po to – aby je skompromitować i zniszczyć.
  LPR-u mi nie szkoda. Partia fanatycznego katolactwa. Samoobrona natomiast była partią broniącą interesów Polski, a zwłaszcza polskiego rolnictwa. Pamiętam opinie o Lepperze w niemieckich me(n)diach. Początkowo pisano o nim jako nacjonaliście, bez wykształcenia, warchole, osobie na niczym się nie znającej. Po pierwszej jego wizycie na zachodzie nagle me(n)dia zaczęły o nim pisać, że to polityk rzeczowy, konkretny, roztropny, fachowiec w sprawach rolnictwa. Me(n)dia były wręcz zdziwione, że nie znaleziono w nim nic a nic z nieuctwa czy warcholstwa. Podkreślano też jego upór w walce o interesy polskiego rolnictwa, sprzeczne z polityką jewropejską. W tym był Lepper nieugięty.

  Metody zwalczania czy ośmieszania Leppera były różne. Sam pamiętam, jak skarżył się on w polskojęzycznej telawiwzorni, że jako wicepremier dowiaduje się o wielu posunięciach czy decyzjach żondu z me(n)diów. Z nim, jako z wicepremierem wiele tych posunięć i decyzji nie było konsultowanych. Więcej nawet – o tych posunięciach po prostu go nie informowano. Ostatecznie nie mogąc go w żaden “uczciwy” sposób skompromitować posłużono się prowokacją. Utworzone z inicjatywy PiS CBA
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_Biuro_Antykorupcyjne
  jako jedną z pierwszych “operacji” zainscenizowało – spreparowało – tzw. “aferą gruntową” mającą skompromitować lidera Samoobrony. Dodatkowo spreparowano i przeprowadzono tzw. seksaferę. Leppera dzięki tym prowokacjom usunięto z funkcji wicepremiera, a krótko później koalicja upadła. Została ona utworzona przede wszystkim po to, aby Leppera skompromitować i wypchnąć poza margines agenturalnej sceny politycznej. Przy okazji i LPR wyleciał z knessejmu na zbity pysk. Kalketein gotów był więc pozbawić siebie połowy kadencji, byleby zniszczyć Leppera.

  A gdy Lepper zamierzał powrócić do polityki, dopadł go żydo-amerykański seryjny samobójca.

  Sprawa WSI…

  Tylko osoba niepoważna może twierdzić, że jeszcze kilka lat po przyjęciu naszego baraku do NATO zachodni “alianci” nie byli w stanie oczyścić WSI z ewentualnej agentury rosyjskiej. Służby informacyjne zostały przetrzepane na długo przed wejściem Polski do NATO (1999) – już na początku lat 90-tych.
  http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/organizacje_miedzynarodowe/nato/polska_droga_do_nato/

  Zadyma o WSI, którą przetrzepał z ramienia żondu Macierewicz/Singer służyła dalszemu wmawianiu Polakom, że w Polsce nadal rządzi ruska agentura za pośrednictwem WSI. Co jest kosmiczną bzdurą. Przy okazji rozwalenia WSI wywalono tych oficerów, którzy nie nazbyt gorliwie służyli nowym “aliantom”. W obsadzie na nowo stanowisk decydowała nie fachowość, a gorliwość w lizaniu dupy zachodowi (plus Izrael).
 • @detektywmjarzynski 11:40:34
  napisał:
  "z ramienia żondu Macierewicz" [sic!]

  A ja naiwny myślałem, że Rosjanie wybierają inteligentniejszych — lub lepiej znających ten trudny polski język — agentów do reprezentowania interesów rezydenta Komuruskiego lub ich własnych na polskich blogach...

  :-)
 • @Andy-aandy 12:13:54
  A propos inteligencji : ironii Opolczyka.pl nie paniał ?
 • @zibi 09:57:43
  ...otóż to...niech się wytłumaczy z falstartu...nota bene przecież shrek też gadał o zamachu...pozdrawiam niepoprawnie

  http://www.youtube.com/watch?v=DTeWfEPfHNs
 • @gallux 10:37:47 Nie zgadzam się z tym że AGENTURALNOŚĆ to Normalność
  Zainteresowanych, zapraszam do ostatnich komentarzy do artykułu;

  http://dysydent.nowyekran.net/post/84955,rok-temu-nie-znalem-nazwiska-r-opara-spytano-mnie-czy-oficer-lwp-po-wam-mogl-wyjechac-na-zachod#comment_732124agenturalność czym

  Ponieważ NIE ZGADZAM Się z Faktem, że Agenturalność to jakby NORMALNOŚĆ dla wlasnego kraju, co udawadnia @gallux

  Ja pod pseudonimem @rudolf udawadniam w komentarzach na samym końcy tego artykułu, że istnieje coś innego .
 • "Likwiduję teraz firmę, którą założyliśmy z Wileckim, Czempińskim i Oparą..."
  *
  Fragment z książki M. Zacharskiego "Rosyjska ruletka", s. 598, rozmowa Malejczyka, bylego szefa WSI z autorem. Na pytanie "A co u ciebie?" Malejczyk odpowiada:

  "Likwiduję teraz firmę, którą założyliśmy z Wileckim, Czempińskim i Oparą, żeby wypracować fundusze na kampanię prezydencką Wileckiego. Zatrudniłem się w innej firmie. Prokuratura szarpie mnie za pana Sz. i za firmę. Ale dam sobie radę. Dalej opowiada mi o Czempińskim. Negatywnie. Mówi, że opuścił Tadzia Wileckiego. Ocenia Czempińskiego jako sezonowego kumpla. Spokojnie słucham i podziwiam te gierki dorosłych facetów."

  Politycy, blogerzy, smutni panowie.

  Jakieś wątpliwości?

  Ciekawy jest też wątek z Pawlakiem, jak Rosjanie na niego stawiali.
  * * *

  Za: Unicorn, http://blogmedia24.pl/node/64402
 • @Andy-aandy 13:27:09
  Dla rozładowania emocji dedykuje Ci muzykę relaksacyjną w wykonaniu zespołu Pati Blues z Poznania :

  http://www.youtube.com/watch?v=X7SzwgJSRhQ

  Przy okazji popatrz na tego orła na filmie. Przyjdzie czas on wyjdzie z klatki , gdzie jest więziony i wzniesie się w przestworza. Po której stronie wtedy będziesz ?
 • @Andy-aandy 13:27:09
  To gdzie tu Opara przeskrobał ?
 • @detektywmjarzynski 09:24:51
  "Jeżeli ma Pan jakieś dowody na temat związków prezydenta Komorowskiego z WSI , czy też jego rosyjskich inklinacji proszę je przedstawić."
  Kpisz czy o drogę pytasz?
  Nie czas i miejsce , by wypisywać dane o faktach świadczących o takich związkach B.Komorowskiego z WSI i jego działaniach prorosyjskich, bo trzeba by przedstawić długi elaborat na ten temat.
  To Pan, stawiając w ten sposób sprawę ustawia się albo jako świadomy zwolennik WSI i Rosji, albo jako człowiek nie posiadający rozeznania w sytuacji.
 • @SpiritoLibero 15:09:46
  *
  pan Ryszard Opara został w ten sposób przyłapany na mijaniu się z prawdą. bo mówił:

  "2. Z Gen Czempińskim znałem sie niezle, grywaliśmy w tenisa, bywaliśmy razem. NIGDY nie łączyły nas żadne interesy ani powiązania."
  carcajou.nowyekran.pl/post/8804,przemowienie-pana-ryszarda-opary-wlasciciela-nowego-ekranu#comment_58466

  …a tymczasem, borem lasem, w serwisie ktokogo.pl stoi jak wół:
  www.ktokogo.pl/Gromosław_Czempiński

  "Firma: dostępne w raporcie płatnym
  Osoby współwystępujące w KRS w związku z tą organizacją w tym samym czasie:
  Del Chandler, Zbigniew Chrost, Jacek Giedrojć, Witold Grzesiak, Władysław Jankowski, Gabriel Kielak, Jerzy Klasicki, Ewa Kłobukowska, Ryszard Opara, Małgorzata Pietrzak, Wiesław Różacki, Dariusz Staszak i Andrzej Witkowski."

  Drążąc temat, chodzi najwyraźniej o firmę Energomontaż Północ, gdzie pan Ryszard Opara był przewodniczącym Rady Nadzorczej, a Czempiński jej członkiem.

  Opara:
  "NIGDY nie łączyły nas żadne interesy ani powiązania"…

  Więcej:
  http://3obieg.pl/lazarzu-czy-ci-nie-zal
 • @Ranger 18:05:48
  Skandaliczny FILMIK, to jest WSTYD dla KATOLIKÓW i absolutnie nie jest dowcipne.
  Obejżałam to z przerażeniem i pozostał mnie głęboki niesmak, że tak sie zachował ksiądz !!!!!!!!!
  Prostactwo.
  Jesli Polacy są Takim Narodem jak tu sie pokazał ksiądz Ryzyk, to NIE MAJĄ CO ROBIĆ w UNII EUROPEJSKIEJ !!!!!!!!
  To jest NIEDOPUSZCZALNE w UNII i KARALNE !!!!!!!
  Ten FILMIK to skandal !!!!!!!!!

  Kwestia TOLERANCJI , powinna znaleźdż miejsce z jednym z listów
 • @Słoneczko 19:18:44
  Świetnie że dzięki temu filmikowi ten naglący problem NIETOLERANCJI w Polsce został poruszony.
  Polacy żyjąc za granicą zachowują się zupełnie inaczej, niż w kraju.
  Tam róznice etniczne im nie przeszkadzaja, tu w Polsce Ci sami ludzie staja się oprawcami.
  Dlaczego, komu chciał się przypodobać Ojciec Ryzyk !!!!!
  Takiego kapłana to ja nie potrzebuję, on nie zrozumiał 10-ciu Przykazań a m.in. "szanuj bliźniego swego jak siebie samego".
  Podobno jest takie.!!!!!
  A może w Polsce przy tym BEZPRAWIU znaczy ono co innego niż na świecie !!!!!
 • @oleg 19:13:56
  napisał:
  "To niegłupi facet i wie co pisze w odróżnieniu od takich jak ty"

  Miałeś okazję by siedzieć cicho stalinowska, bezrozumna małpo!

  *
 • @Słoneczko 19:28:36
  napisał:
  "tu w Polsce Ci sami ludzie staja się oprawcami."

  Oprawcami to są twoi kumple z UB czy SB bolszewicka gnido!

  *
 • @Andy-aandy 21:21:32
  @Andy-aandy 21:21:32napisał:
  "Oprawcami to są twoi kumple z UB czy SB bolszewicka gnido!"

  Powyższa wypowiedź @Andy-aandy, wskazuje na fakt, że Kościól nie daje sobie rady z Rasizmem.
  Zresztą co można Oczekiwać od TAKIEGO @Andy-aandy,
  skoro NAWET KAPŁANI tacy jak Ojciec Ryzyk, wykazują się NIE ZNAJOMOŚCIĄ 10-ciu Przykazań.

  Może Prezydent będzie bardziej przekonywujący i znajdzie sposób na "leczenie" oraz zatrzymanie tej fali bezpodstawnej nienawiści.

  Proszę więc o zainteresowanie Władz, problemem NIETOLERANCJI i RASIZMU w Polsce.
 • @Słoneczko 22:11:28
  Sprawdziłam, od jak dawna, wypowiada się na nE,@Andy-aandy.
  Okazuje się, że od 01/02/2011 roku.
  Jest więc to "stary" doświadczony bloger.
  Ciekawe, że tego blogera NIC tu NIE Nauczono.
  @Andy-aandy widocznie jest z FRUSTROWANY "jałowym" blogerstwem.
  Agresja i chamstwo to wszystko co mu pozostało.
  Bloger @Andy-aandy ma zdecydowanie bardzo mało szacunku do samego siebie.
  Ponieważ nie chcę aby mnie spotkał podobny los, więc @Andy-aandy przestaje dla mnie istnieć.
  Przysłowie " kto z kim przestaje takim sie staje" tu na tych stronach w moim wypadku nie będzie miało zastosowania.
  Żegnam @Andy-aandy, to nie jest moja półka.
 • @moher 22:30:22
  Proszę wybaczyć, ale NIE reprezentujemy tych samych wartości.
  Tak jak już napisałam do @Andy-aandy, nie jesteście "moją półką".
  Mam prawo wyboru i dlatego stawiam sprawę jasno, na zaczepki i chamstwo nie odpowiadam, zaś rasistowskich wystąpień i zachowań nie toleruję.
  Żegnam raz na zawsze @moher, tak jak zrobiłam w poprzednim poście z @andy-aandy.
  Znajdziecie innych chętnych.
  Ja z Wami nie chcę mieć NIC WSPÓLNEGO, a do tego mam prawo.
 • Pytania do Prezydenta o cele ustrojowe Polski.
  1. Kto jest w Polsce suwerenem, więc dla czyjego dobra i interesu pisze się prawo i go wykonuje; dla interesu- władzy, lobbystów, korporacji międzynarodowych czy wszystkich obywateli?

  2. Czy Prezydent jest świadom faktu, że pisanie ustaw na zamówienie różnych grup interesów i lobby zawodowych, dla uzyskania przez nie przywileju kontroli nad danym obszarem gospodarki usprzecznia wewnętrznie całe prawo, psuje go, paraliżuje gospodarkę, uszczupla wolność obywateli, skazuje naród na niewolę ekonomiczną, okrada z prawa do samorealizacji a nawet biologicznego przetrwania, co jest działaniem niekonstytucyjnym. Owocem tego jest ujemny przyrost naturalny, emigracja młodych i tym samym genocyd Polaków.

  3. Czy w Polsce, gdzie mamy przy olbrzymim bezrobociu największe podatki i ubezpieczenia społeczne w Europie, coraz mniej przysługujących nam praw, a równocześnie olbrzymi dług, który władza ukrywa kreatywną księgowością, możemy spodziewać się ukarania winnych tego stanu rzeczy, rozwiązania rządu i rozpisania wyborów, co jest konstytucyjnym obowiązkiem prezydenta?
  Czy możemy spodziewać się zmiany filozofii ustrojowej, ordynacji wyborczej i złego systemu państwa?

  4. Czy władza czuje się odpowiedzialna przed własnymi obywatelami za stan państwa i jak chce się z tej odpowiedzialności wywiązać honorowo, by zwrócić nam ekwiwalent pobieranych od nas pieniędzy i oddać przysługujące nam z natury fundamentalne prawa człowieka, które są na wszystkich polach łamane?

  Iza Rostworowska, Kraków.
 • @Słoneczko 22:11:28
  napisał:
  "koro NAWET KAPŁANI tacy jak Ojciec Ryzyk, wykazują się NIE ZNAJOMOŚCIĄ 10-ciu Przykazań."

  Znów jakieś bolszerwickie, stalinowskie małpy pouczają księży o tym czym jest katolicyzm.

  Zjeżdźaj komentować w "GWnie" sowiecki politruku.

  Bo to właśnie (post)sowieckie "GWno" i jego przybudówki w rodzaju pseudokatolickiego "Obłudnika P." specjalizują się w pouczaniu ludzi Kościóła o nauce komunistyczno-bolszewickiego diabła...

  *
 • @Ranger 07:41:14
  Nawet to "cie" świadczące o kulturze spod budki z piwem!
 • @gallux 10:37:47 gallux-ie: Przestań być aż tak bezczelny,
  bo takiego tekstu:

  "Dla mnie jako byłego oficera służb specjalnych agenturalność wobec własnego kraju jest czymś normalnym i naturalnym."

  ja nigdy nie napisłem!
 • @F.Krzysiak 05:58:01
  Tu się nie zgodzę.
  Ranger NIE MA POLSKICH LITER na komputerze z którego pisze.
  Proszę zwrócić na to uwage, bo może wnioski zostały wyciągnięte zbyt pochopnie i są zdecydowanie krzywdzące dla tego jak i innych blogerów w podobnej sytuacji.
  Nie bądźmy małostkowi i nie dajmy się odwieźdź od sedna sprawy, jaką TU jest propozycja "listu otwartego".
  Może warto trzymać się tematu i nie dawać się zwodzić "elementom wywrotowym", których pseudonimów tu NIE zacytuję aby NIE ROBIĆ im DODATKOWEJ reklamy.
  Mam wrażenie czytając niektórych, że dalej jesteśmy w "komunie" z tymi idiotycznymi żarcikami i wypowiedziami w których notorycznie mówiło sie co innego a należało się "dopatrzeć" o co rozmówcy chodzi.
  Brak konkretów i głupie żarty , oraz wulgaryzmy niszczyły i niszczą Polskę.
 • @Słoneczko 08:47:13
  napisał:
  "Brak konkretów i głupie żarty , oraz wulgaryzmy niszczyły i niszczą Polskę."

  Towrzyszu politruku... A może tylko agencie wpływu...

  Zapomnieliście o bolszewicko-sowieckich masowych mordach Polaków zaczętych już od 1917 roku oraz komunistyczno-sowieckiej niewoli od 1939 roku... I rabunku Polski dokonywanego przez zbrodniczych komunistów w PRL na rzecz ich bolszewickich nadzorców w Rosji sowieckiej...

  I (post)bolszdewickich kanaliach oraz różnych mafii sowieckich tajnych służb z PRL — rabujących Polskę po 1989 roku...

  *
 • @Andy-aandy 15:45:48
  Szanowny Panie Andy-aandy,

  Pan zwyczajnie nie rozumie (albo udaje, nie chce zrozumieć) podstawowych pojęć funkcjonowania rynku giełdowego. Pisałem już o tym parę razy.

  Energomontaż Północ S.A. (EPN), był spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
  Miał kilkadziesiąt tysięcy akcjonariuszy. Każdy mógł sobie poprzez Maklera kupić akcje tej spółki. Zwyczajnie jako inwestycje w papiery wartościowe!

  Ja w tamtym czasie miałem zakupiony właśnie, spory pakiet akcji. Prawdopodobnie osoby które Pan wymienił, ( w tym Pan Czempiński) - miały też pakiet akcji, lub były zatrudnione w firmie.
  (Firma EPN - budowała, obsługiwała elektrownie w Polsce i za granicą).

  Członków Rady Nadzorczej spółki wybierają akcjonariusze podczas Walnego Zebrania, które odbywa się co roku. Ja osobiście miałem z tym NIC lub niewiele wspólnego. Takie są zasady.

  Natomiast Pana zdaniem: Jeżeli więc powiedzmy np członek mafii (polskiej czy np. Cosa Nostra), czy ktokolwiek inny np ze służ WSI - kupiłby pakiet akcji w EPN - to Pana zdaniem - ja jestem współpracownikiem mafii oraz służb ???

  Powiem szczerze - to jest absolutnie błędna logika. Na tej samej zasadzie można wnioskować, że np. skoro Pan mieszka w Polsce, jeździ Pan tym samym autobusem, po tych samych ulicach co ludzie mafii czy WSI - jest Pan również współpracownikiem tych służb!

  Na takiej zasadzie Pana ukochany Prezes i Pana ukochana Partia - jest i są również współpracownikami - i to na co dzień - SŁUŻB!!!

  Kompletna bzdura.

  Niech Pan to wreszcie zrozumie i przestanie rozpowiadać głupoty.
 • @circonstance 00:45:54
  Witam Panią,

  Dziękuję uprzejmie za bardzo sensowne propozycje.

  Będę się starał (w formie nieco skróconej) dołączyć do Listu Otwartego.

  Szczęść Boże -

  Ukłony
 • @Czartoryski 10:38:06
  Szanowny Panie,

  Dziękuję uprzejmie za propozycje.
  Będę chciał je umieścić w Liście Otwartym.

  Nadal będę również oczekiwał innych propozycji od wszystkich zainteresowanych.

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 09:33:17
  napisał:
  "Natomiast Pana zdaniem: Jeżeli więc powiedzmy np członek mafii (polskiej czy np. Cosa Nostra), czy ktokolwiek inny np ze służ WSI - kupiłby pakiet akcji w EPN"

  W komentarzu, który Pan powyżej komentuje nie napisałem o żadnej "mafii"...

  Jest on tylko o różnych związkach biznesowych Czempińskiego z różnymi osobami, m.in. jak niżej:

  "Ryszard Opara był przewodniczącym Rady Nadzorczej, a Czempiński jej członkiem."

  Więc o jakich głupotach tu mówimy?

  Pondto, skoro wybrano Pana na przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy — to znaczy, że miał Pan wystarczającą ilość akcji tej kompanii, by nominować także i jakichś swoich kandydatów na członków tejże rady...

  *
 • Zamiast marnować czas i pisać listy do Prezydenta RP -moim zdaniem-
  należałoby się skoncentrować -jak to robi Opolczyk na swoim blogu -na stworzeniu programu politycznego dla Polski :

  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/#comments
 • @detektywmjarzynski 11:50:33
  PS. Z tymi statystykami poparcia dla Prezydenta RP jest tak samo jak ze statystyką dotyczącą polskich katolików. Obie cyfry są wzięte z powietrza.
 • @Andy-aandy 11:20:02
  Szanowny Panie,

  Dyskusja z Panem jest bezcelowa. Pan wszystko i tak wie najlepiej.

  Tak jak pisałem, Pan nie rozumie pewnych rzeczy albo celowo nie chce Pan ich zrozumieć. A może warto zapoznać się jak działa giełdowa spółka akcyjna:

  1. Owszem, każdy akcjonariusz spółki, może zaproponować kandydata do Rady Nadzorczej - ale nie może "nominować" kandydata. Nawet ten który ma większość.

  2. Aby zostać członkiem rady Nadzorczej, niekoniecznie trzeba być właścicielem akcji spółki.

  3. W interesie spółki jest aby członkowie RN, nie mieli ze sobą powiązań jakichkolwiek, w tym biznesowych. To gwarantuje ich niezależność.

  4. Tylko uprawnieni akcjonariusze, obecni na Walnym Zgromadzeniu Spółki - mogą zagłosować (lub nie) na kandydata. Decyduje większość głosów.

  Oprócz tego, zadaniem Rady Nadzorczej jest tylko i wyłącznie nadzór nad działaniem Zarządu Spółki. To nie znaczy, że pomiędzy członkami Rady Nadzorczej są, czy też powinny być jakiekolwiek powiązania. Jak pisałem, w interesie spółki jest aby ich nie było.

  Podałem przykład mafii - żeby zobrazować absurdalność Pana oskarżeń.

  Jak pisałem członek mafii, czy też Pana uwielbiany Prezes, może zakupić akcje spółki giełdowej. I jeżeli ja tez jestem akcjonariuszem, to wcale nie oznacza żadnych powiązań między mną, mafią i Panem Prezesem.
  Owszem my wszyscy jesteśmy akcjonariuszami określonej spółki, nawet możemy być członkami RN ale nie oznacza to powiązań. Tak samo jak np. obywatelstwo danego kraju - nie oznacza żadnych powiązań.

  Wiem, że zapewne Pana nie przekonam - bo Pan ma inne zdanie i zadanie
  Trudno
 • @Ryszard Opara 14:17:42
  napisał:
  "4. Tylko uprawnieni akcjonariusze, obecni na Walnym Zgromadzeniu Spółki - mogą zagłosować (lub nie) na kandydata."

  Akcjonariusze spółki mogą uczestniczyć w walnym zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocników. Natomiast, jeżeli akcjonariusz nie zagłosuje "przeciw" kandydatowi, to może on zostać członkiem rady wbrew ich życzeniom — więć MUSZĄ wziąć udział w głosowaniu...

  Czyli, "uprawnieni akcjonariusze" nie muszą być jednak obecni na walnym zgromadzeniu...

  Zgodnie z przepisami, każda akcja daje prawo do jednego głosu na walnym zgromadzeniu. Tak więc akcjonariusz, który posiada więcej akcji, ma jednocześnie większą siłę decyzyjną w spółce — czyli w głosowaniach na walnym zgromadzeniu. Taki jest podstawowy mechanizm funkcjonowania akcjonariusza w spółce, oczywiście z pewnymi wyjątkami stanowionymi przez prawo...

  Tak więć akcjonariusz mający powyżej 50% akcji spółki — sam mianuje swoją radę nadzorczą...

  Poza tym, bawi mnie to Pańskie sugerowanie, że wymienienie przeze mnie p. Opary w jednej radzie nadzorczej z p. Czempińskim musi oznaczać, że są oni członkami jakiejś mafii...

  *
 • @Ryszard Opara 14:17:42
  napisał:
  "Jak pisałem członek mafii, czy też Pana uwielbiany Prezes"

  Nigdzie nie pisałem, że "uwielbiam" jakiegokolwiek "prezesa"... Niech więc Pan sobie daruje te dziwne insynuacje godne muchy plujki Niesiołowskiego...

  Natomiast Pan publicznie kilka razy wyrażał swoje uwielbienie dla tajnych służb i wszelakiej agentury w PRL — nadzorowanej w PRL przez sowieckich zbrodniarzy oraz służących jedynie interesom swoich sowieckich nadzorców.

  Tak samo, jak wyłącznie sowieckicm zbrodniarzom i swoim mocodawcom z Kremla służył tow. Jaruzelski — który od dawna powinien siedzieć za swoje zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu oraz komunistyczne zbrodnie przecviwko ludzkości...


  *
 • @Andy-aandy 15:53:16
  Tak jak przypuszczałem. Dyskusja z Panem jest pozbawiona sensu.

  Kiedy Pan nie ma już innych argumentów, lub argumenty się nie bronią, zaczyna Pan sugerować podejrzenia o moich rzekomych powiązaniach z agentura PRL (czy też uwielbieniu dla tajnych służb).

  Tak owszem kiedyś parę razy napisałem, że przyczyną słabości Naszego Kraju, jest brak odpowiednich służb, które działają w interesie Państwa a nie jakiejkolwiek partii czy grupy interesów.

  Proszę zauważyć, że potęga Rosji, była budowana zawsze na służbach - a zaczęło się od Iwana Groźnego, poprzez Piotra Wielkiego, Katarzynę II czy wreszcie Lenin, Stalin, Putin. tak samo w Niemczech, Anglii, Izraelu czy USA (CIA/FBI). Silne Państwo musi mieć dobrze rozwinięte tajne służby oraz policję, aparat sprawiedliwości.

  U nas w Polsce NIC - z tego nie działa w interesie Państwa.

  I czy to, że tak uważam świadczy o moich powiązaniach, uwielbieniu czy też całkowicie racjonalnej ocenie rzeczywistości świata w którym żyjemy.

  A może ma Pan czy ktokolwiek - jakieś dowody, papiery na moją agenturalną przeszłość. Tyle ludzie o tym gadają i gadają - i co....?
 • @Ryszard Opara 16:16:05
  napisał:
  "A może ma Pan czy ktokolwiek - jakieś dowody, papiery na moją agenturalną przeszłość."

  Pan pisał o "uwielbieniu" przeze mnie jakiegoś tajemniczego agenta zwanego "Prezesem"?

  Więc dlaczego mi nie wolno napisać o Pańskim uwielbieniu tajnych służb?

  O ile mi wiadomo to w języku polskim "uwielbienie" nie jest jeszcze tożsame z papierami na "agenturalną przeszłość"?

  Chyba, że postbolszewicka polityczna poprawność w PRL-bis już zdążyła zmienić znaczenie tego pięknego polskiego słowa "uwielbienie"...

  :-)
 • Proponuję zapoznać się
  Przesłane przez Facebook;

  http://niezaleznemediapodlasia.pl/czy-w-polsce-mamy-do-czynienia-z-wladza-okupacyjna/
 • @Słoneczko 08:47:13 Ociemniałe Słoneczko
  i chyba słabo myślące!
  Ranger ma duże litery, tylko z tego co pamiętam BRAKI W KULTURZE!
 • @F.Krzysiak 15:24:29 Starość , Zaćma i Głupota
  @Słoneczko Napisało;
  "Ranger NIE MA POLSKICH LITER na komputerze z którego pisze."
  @F.Krzysiak Odpisał;
  "Ranger ma duże litery"

  Wyraźnie napisałam, że POLSKICH to tzw. ę, ą,ś, ó itd.itp

  STAROŚĆ i ZAĆMA u @F.Krzysiak kazała zmienić "Polskie litery" o jakich piszę na "duże litery" !!!!!!! o których NIE PISZĘ .

  Zaćmę się leczy !!!!!!!!.
  Starości się nie da wyleczyć !!!!!!

  Zaś na GŁUPOTĘ jeszcze nikt nie znalazł lekarstwa.

  Założyć OKLULARY, może pomogą i nie poniżać bo to nic nie daje.

  Proponuje juz z Okularami na Nosie Pisać na TEMAT a nie robic bezmyślą post-komunistyczą dywersję !!!!

  Bye
 • Rozgrabianie majątku Polski i Polaków - największe afery.
  Rozgrabianie majątku Polski i Polaków - największe afery.
  Napisane przez Jerzy Truchlewski
  http://padre.info.pl/tuskoland/item/226-rozgrabianie-maj%C4%85tku-polski-i-polak%C3%B3w-najwi%C4%99ksze-afery.html

  A może zadać pytanie o TE AFERY.....?
 • @Witkacy 19:06:24
  Małe sprostowanie- ponieważ pochodzę ze wsi i znam wiejskich ludzi- to proponuję nie nazywać Komorowskiego takim zaszczytnym słowem -WSIOK, uważam, ze to dla niego zbyt wielki honor- ludzie na wsi są mądrzejsi- nie podcinają gałęzi na której siedzą, ani też nie "śmiecą" w swoje gniazda- Pozdrawiam ( w moim wpisie nie ma negacji pańskiego komentarza)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031