Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

LIKWIDATOR - Profesor Lech Balcerowicz?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio na FB pojawiają się dziwne hasła. Kilku znajomych, wysłało do mnie maila następującej treści:


 
Nie wiedziałem początkowo: traktować to jako kiepski żart czy też... Jeszcze nie tak dawno rzucano hasła: „Balcerowicz musi odejść”. A zaczęło się od awantury o przyszłość OFE - pomiędzy doradcami PO-Rządu i zarządcami funduszy. Wtrącił się także Prof. Balcerowicz, uważny obserwator obecnej sceny finansowej. OFE to jeden z największych przekrętów finansowych twórców IIIRP. A nic tak nie dzieli i łączy ludzi, jak pieniądze. Gdy nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kasę. Tej, zaczyna coraz bardziej brakować wszystkim. Jak i pomysłów, aby tę kasę jakoś „wykreować”. Najlepiej więc zrobić „wojnę na górze”, na jakiś czas, odwrócić uwagę ludzi, od spraw zasadniczych. Zginie wątek logiki czasów. Zbliża się przecież „festiwal” wyborów: E/parlament, samorządy, RP/Parlament, prezydent. W dodatku „swołocz”, motłoch i malkontenci, domagają się igrzysk - Referendów  (w Warszawie). Obecne wybory to wojna o wszystko, „być albo nie być”. Każdy musi je wygrać, będąc nawet na przegranej pozycji. Nieważne, że wybory w Naszym Kraju to pozory i parodia demokracji. Dlatego obecna ekipa doszła do wniosków:  Trzeba już teraz zacząć zadymę - akcję mydlenia oczu wyborców. Prowokować awantury, dyskusję, markując troskę o kraj, „prawdziwych ojców chrzestnych i „święte partyjne krowy” transformacji. A więc: Balcerowicz, Buzek, Bartoszewicz? Tymczasem:

III RP, od lat rządzą - ci sami ludzie, w większości, nie mający pojęcia o zarządzaniu. Kompletni teoretycy, praktyczni ignoranci, z nadania partyjnego, najczęściej - przedstawiciele obcych nam i Polsce interesów. Studiowali gdzieś w USA, zrobili doktoraty z teorii ekonomii. Niczym, nigdy nie zarządzali, ale…w czasach transformacji ustrojowej, dla Polaków żyjących mitem Zachodu, ”raju w Ameryce”, taki dyplom  wystarczał. W USA, Wlk. Brytanii, Niemczech profesor ekonomii może zostać doradcą - ale nigdy politykiem, premierem.
 
W III RP, akademiccy teoretycy i praktyczni ignoranci - ludzie typu: Balcerowicz,  Lewandowski,  Bielecki - (i inni) zostali awansowani przez układy partyjne, do pozycji „gurów” finansowych, jako autorzy, wykonawcy/nadzorcy: systemowych zmian ekonomii oraz funkcjonowania całej organizacji Państwa. W efekcie ich działań, Polska została sprywatyzowana, czyli sprzedana i rozkradziona. Wiadomo też komu. W efekcie ich działań Polska utraciła całkowitą suwerenność. I gdyby nie Polacy, Naród, który jest jedynym gwarantem istnienia kraju – Polski, dawno już by nie było.

Trudno chyba posądzać Balcerowicza i innych w/w o nieświadomość we własnych działaniach. Wiadomo: Zasadą działania kapitalizmu i wolnego rynku jest pospolity oportunizm. Wykorzystać każdą sytuację -dla własnych korzyści oraz zrobienia kasy. Kapitał nie jest pojęciem narodowym. Nieświadomość czy naiwność nie są okolicznościami łagodzącymi. Prawo, demokracja, wolny rynek, interes społeczny, to hasła ideologii systemu; składowe propagandy, manipulacji a jednocześnie rozgrzeszenia. Na wszelki wypadek.

Obowiązują zaś proste zasady oszustwa: Wykorzystaj każdą szansę: Za wszelką cenę - zrób to. „Screw it - do it”. Ktoś musi zapłacić: „Somebody has to pay”. Obecnie zaczyna brakować pokrycia - dla wirtualnego pieniądza. Galopująco narasta kryzys zadłużeniowy - To Kryzys systemowy świata! - Wnioski dotyczące IIIRP (naszych partnerów UE/USA), „lecą jak z automatu”. Oto one w skrócie:

1. Układ Republiki OS - IIIRP, nie ma już żadnego pomysłu – co dalej robić z gospodarką i finansami.
 
2. Gorzej być nie może. Wpadliśmy w depresję spirali długów, poniżej absolutnego zera własności. Tak źle, nie było w początkach transformacji. W najbliższych miesiącach, jedyne co będzie galopować, czy też rosnąć – to inflacja, długi i obciążenia podatkowe.

3. W budżecie brak pieniędzy koniecznych do funkcjonowania państwa oraz dla emerytów. Upadnie ZUS – zbankrutują OFE. Polska pójdzie drogą Zimbabwe.

4. Lawinowo będzie wzrastać bezrobocie i emigracja młodych „za chlebem”. (Reszta bez znaczenia)!

5. Kończy się wojna o Polskę – trwała 25 lat. Kraj nie ma majątku, banków, handlu, przemysłu. Są długi i zobowiązania – bez pokrycia.

6. Polska zbankrutowała!!! - Trzeba wezwać likwidatorów.


Należy utworzyć komisję Nadzoru – Za PO – ZaRząd Komisaryczny/Likwidacyjny III RP w składzie:

Ben Bernanke, Angela Merkel, Erika Steinbach, Wladymir Putin, Jose M. Barosso, Beniamin Netanyahu, Hans Van Rompuy Christine Lagarde + Repa Banku Światowego. Wszyscy, znani sympatycy Polskości.
 
Taka komisja najlepiej zlikwiduje IIIRP w interesie wszystkich WWW: wierzycieli, wypędzonych i właścicieli – byłych i domniemanych. Na czele postawi osobę wykształconą i sprawdzoną: Prof. Lecha Balcerowicza. (Rostowskiego porównuje się często do szamana leczącego pacjentkę/gospodarkę magią tańca, dymu i stukania w bęben. To był właściwy etap- premedykacja, przed uśpieniem Polaków i operacją likwidacji).  Teorie Balcerowicza (gospodarki neoliberalnej i wolnego rynku), istnieją już tylko w podręcznikach ekonomii i historii - może gdzieś, w formie skansenu w Europie Centralnej, Afryce. Na pewno tego nie ma - w USA czy UE, w Anglii, w Niemczech. Wszystkie cywilizowane państwa, uprawiają aktywną politykę, mającą na celu ochronę własnego przemysłu, banków, handlu, jako podstawę rozwoju, stabilności kraju i jego mieszkańców. Strategia Balcerowicza to terapia szokowa, ideologia zaciskania pasa i bezpardonowej walki o byt. Ekipa Balcerowicza z zaciekłością ideologicznej wojny zwalczała wszystko, co państwowe. Zamykała huty, kopalnie prywatyzowała „na siłę” przemysł i rolnictwo. Przeżywali tylko nieliczni, zdrowi, młodzi. Ale to przecież teoria ewolucji natury, ale w procesie likwidacji kraju, w efekcie bardzo skuteczna.

Historia Polski zaczęła się od Lecha, ostatnio było ich kilku (Wałęsa, Kaczyński - każdy próbował) i skończy się identycznie - na Lechu. My Naród, obywatele będziemy, bez kłopotów, problemów, bez zastanawiania się nad przyszłością - pracować i żyć długo, szczęśliwie. Oczywiście tylko do emerytury.

Jako wyjściowy postulat, dla Likwidatora IIIRP, proponuję rozważyć „obligatoryjną eutanazję” dla każdego obywatela, nie nadającego się do efektywnej, pełnoetatowej pracy i spłacania kredytów  budżetu Państwa. W interesie społecznym. Emeryci, renciści oraz bezrobotni i chorzy to zbędne obciążenie budżetu UE Niemiec.

Ponieważ nadchodzący kryzys, dotyczyć będzie olbrzymiej większości społeczeństwa – Ludzie i Związki wyjdą masowo na Ulicę. Trzeba będzie, zapewne czasowo, wprowadzić Stan Wojenny. Tylko…nie ma wojska a nasi generałowie to urzędnicy. Ale nie ma znaczenia. Znajdziemy odpowiednich kandydatów w Rosji czy UE  Nie będę pisał więcej peanów o Profesorze Balcerowiczu. Dane na jego temat są w Wikipedii.

Dlatego właśnie On, Profesor Lech Balcerowicz musi wrócić, dokończyć dzieła likwidacji Kraju – rozpoczętego w 1989 roku. Bank Światowy, IMF i reszta w/w - Panu Profesorowi pomogą.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Dobrze napisane.
 • @Autor
  Świetny artykuł, a zarazem straszny. Brzmi jak memento, ale tak będzie, tak się stanie jeśli Naród się nie obudzi. Teraz, to już widać bardzo wyraźnie, jak Polska stacza się w przepaść. Niepotrzebnie ludzie pozwolili sobie wmówić, że nic już od nas nie zależy. To jest nieprawdą. Bardzo dużo od nas zależy. Tylko musimy chcieć. Musimy zobaczyć, że mamy możliwości i szanse, bo naprawdę je mamy. Żarty się skończyły. Spójrzmy na swoje rodziny i na tych, któży nam nóż przystawiają do gardła.
  Myślę, że wpierw musimy się spotkać. Nie mogę się doczekać zebrania Ruchu Społecznego Porozumienia Narodowego.
 • ......
  Nie zrozumiecie po tych wycinkach.
  Jesteście wszyscy chłopami bez jajec. Jeszcze wyciąć wam penisa i będziecie kroczyć jak grodzkie na Grodno.
 • Oj gorzkie to, gorzkie.
  Widać bezsilność u obywateli. Tak, będzie gorzej, a ludzie nie będą mieć tych sił transformujących z lat 80-tych. Sens ma wizja i porządek.

  Biurokracja narodowa:
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @Nathanel 20:31:26
  Taka sama jak między koniem, a koniakiem; watą, a watażką i rumem, a rumakiem.
 • @Nathanel 21:06:32 & Gallux
  Rozumiem, że to jest dla Panów najważniejsze. Lech czy Leszek.
  Ja spotkałem i jedno i drugie imię. Jedno jest zdrobnieniem drugiego.
  A czy do nazwiska - też macie Panowie zastrzeżenia?

  No bo, to co on - (Leszek Balcerowicz) zrobił dla rozwalenia Polski jest dla Panów bez znaczenia. Dla Was ważna jest semantyka.

  Może i się pomyliłem odnośnie imion. Proszę wszystkich o wybaczenie.
  Ale meritum sprawy jest zupełnie inne.

  Polska, dzięki m.in. Balcerowiczowi i Lewandowskiemu posuwa się na równi pochyłej w niebyt. Dzieje się tak między innymi dlatego, ze my Polacy zajmujemy się głupotami.

  Rezultaty będą opłakane. Oj biedna ta Polska!
 • @Ryszard Opara 21:30:06
  Mi Balcerowicz kojarzy się choćby z popiwkiem. Ma Pan rację - Lech czy Leszek są bez znaczenia.
  Tak sobie myślę, że nazwisko Balcerowicz też jest bez znaczenia. Nie Balcerowicz, to Kononowicz, lub Tumanowicz. To tylko figurant.
 • Bardzo ważny tekst. Dziękuję.
  :)
 • --------------------panienki !!!! ------------ DOŚĆ !!!! kłótni
  ------------- a wartości / a różowe / a niebieskie z pedałem czy bez ------------------ POLSKA TONIE !!! stare CAPY !!!!

  --------MOBILIZACJA pod wspólnym mianownikiem POLSKA !!! ----------------PREMIEREM zostaje !!!!!!!!! ----------------------------------


  http://www.youtube.com/watch?v=oMdMG8VkIdo&feature=player_embedded


  ------ DO ROBOTY !!!!! mobilizacja !! UŚWIADAMIANIE lemingów !!!
 • @renka 20:02:11
  ..dokładnie tak :))..pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 22:38:08
  To kto w takim razie pańskim zdaniem posiada ten męski atrybut?

  I co na to w takim razie pańska koleżanka, żeby już z tą sprawą nie wiązać pańskiej szanownej żony.
 • @adevo 20:30:56
  ...adevo ...przyjeżdząj do kraju...kulista demokracja jak piorun kulisty ...bez ciebie zginiemy...no i nie gnij w tym Raichu...aha zmień avatara, bo cię już nawet Pomorski z babą myli...zetnij włosy , kup szkła kontaktowe...no i nie biegaj z tym tamburynkiem po ulicach Hamburga..bądźże chłopem...he he he
 • @Paweł Tonderski 22:59:11
  no jak to...wycinanie komentów, pod swoim postem, to jak wycinanie swojego atrybuta ...wycinając, nie daje się możliwości Czytelnikom rozeznania kto zacz...pozdrawiam niepoprawnie

  ps a prawdziwa cnota...krytyk się nie boi ..:))
 • @trybeus 23:05:31
  W swojej bytności na NE usunąłem kilka komentarzy ze swojego bloga, nie wie czy było ich z 10, a bana dałem tylko temu miglancowi i padalcowi od Żorża. Co jest powiązany z niepoprawnymi, gdzie synagoga jest na wejściu, a chanukowy świecznik pali się już u progu, no i bez mycki tam nie wpuszczają, nie wiem czy i rozporki sprawdzają, mnie przy wejściu nie sprawdzili , chyba dlatego zbanowali...

  Ale pan jako pisowski polityk, chyba ma coś więcej na swoim sumieniu? Bo chyba by pana nie trzymali tak za darmo w tym PiS-e, a jak wiadomo tam same chłopy na schwał i z atrybutami męskimi nie mają żadnych problemów, a już z cenzurą to są na bakier. :)))) Same pisowskie lelije, wszystkie do nieba pójdą jeszcze za życia...
 • ----------- wracamy do szkoły po --PAMIĘĆ !!!!!!!!!!!!!!!!
  -------------------PREMIER Polski !!!!!!! --------tylko !!!! ----------------------

  http://www.youtube.com/watch?v=oMdMG8VkIdo&feature=player_embedded

  ----------------------------------------------------z sieci -
  Jak przeszłość kształtuje relacje między inteligencją i chłopami w
  Weselu Stanisława Wyspiańskiego? Wykorzystaj wnioski z interpretacji fragmentu w kontekście całego dzieła i jego przesłania.

  I. Analiza fragmentu:
  1. Umiejscowienie fragmentu w całości dzieła: (0-2)
  a. finał I aktu (realistycznego, obyczajowego);
  b. zapowiedź wydarzeń dramatycznych II aktu (nawiedzenie przez „upiory przeszłości”);
  c. dialog pierwszoplanowych bohaterów.
  2. Określenie sytuacji dramatycznej: (0-4)
  a. wesele, zabawa w wiejskiej chacie,
  b. elementy wystroju wnętrza, w którym rozmawiają bohaterowie, wskazują na inne, niż weselne, odniesienia (narodowe),
  c. dysonans między scenografią a charakterem wydarzeń scenicznych.
  d. zdarzenia nie dynamizują akcji: centrum zainteresowania są rozmówcy i zmowy,
  e. treść rozmowy nieadekwatna do okoliczności wesela,
  f. rozmowa może być zapowiedzią problemu, który się pojawi.
  3. Bohaterowie sceny: (0-3)
  a. Gospodarz i Pan Młody – inteligenci ożenieni z chłopkami,
  b. ich stosunek do chłopów to wynik mody (ludomania);
  c. Gospodarz – dojrzały, starszy od Pana Młodego; zasiedziały na wsi, zorientowany w jej sprawach;
  d. Pan Młody – młodszy od Gospodarza, w ślubnej euforii.
  4. Sytuacja rozmowy: (0-6)
  a. sielską wizję wsi zakłóca wspomnienie rabacji galicyjskiej,
  b. nieszczerość deklaracji o zapomnieniu przeszłości (przecież pamiętają, bo mówią),
  c. podziw dla chłopów (powody) podszyty lękiem,
  d. inteligenci wiedzą, że wspólnie z chłopami mogliby coś zdziałać dla sprawy narodowej, ale nie potrafią się porozumieć,
  e. emocje bohaterów nieadekwatne do ich sytuacji życiowej w ogóle i w danej chwili (niepewność, lęk),
  f. niepewność i lęk jako przejawy słabości inteligentów,
  g. pytania i wykrzyknienia zdradzają inteligencką skłonność do retoryki, przesady oraz emocjonalność.
  h. niedopowiedzenia (wielokropki) dowodem niepewności inteligentów,
  i. wtręty gwarowe do literackiego języka świadectwem próby znalezienia wspólnego języka z chłopami.
  5. Wnioski z analizy fragmentu: (0-2)
  a. kontakty inteligentów z ludem nacechowane sztucznością, pozą, podszyte emocjami,
  b. wbrew deklaracjom i dobrej woli – przeszłość pełna wrogości między inteligencją a chłopstwem jest wciąż żywa,
  c. dystans między warstwami społecznymi jest faktem, którego nie są w stanie zmienić żadne gesty (mówienie gwarą, małżeństwo z chłopką, zamieszkanie na wsi),
  II. Związek fragmentu z ideą utworu: (0-5)
  6. Refleksja nad zdolnością Polaków do powstania – główny problem Wesela. (0-1)
  7. Negatywna ocena zdolności Polaków do skutecznego działania. (0-1)
  8. Przeszłość wpływa na trwałość podziałów. (0-1)
  9. Szela (Upiór) – symbol zła z przeszłości, „upiór przeszłości”. (0-1)
  10.Różnice w podejściu do rabacji: (0-2)
  a) dowód siły chłopów źle użytej,
  b) rabacja jako inteligencka trauma (wciąż boją się chłopów),
  11. Inna tradycja z przeszłości – insurekcja (Głowacki). (0-1)
  12. Wernyhora jako antyteza Szeli. (0-1)
  13. Ze strony chłopów – urazy i poczucie krzywdy (szyderstwo Dziada). (0-1)
  III Wniosek: (0-3)
  Pełny: Rozlana krew i świadomość doznanych krzywd z obu stron uniemożliwia porozumienie. Ludomania i sztuczność póz nie mogą przesłonić przeszłości, która determinuje teraźniejszość. Osiągniecie jedności nie jest możliwe. Wspólna walka o niepodległość jest mało realna. Ponad gestami pojednania obu stron wracają stare urazy. Relacje podszyte skrywaną nieufnością. 3 p.
  Częściowy: Rozlana krew i świadomość doznanych krzywd z obu stron uniemożliwia porozumienie. Wspólna walka o niepodległość jest mało realna. 2 p.
  Próba podsumowania: Inteligencja fascynuje się chłopami i boi się ich, pamiętając rabację 1
 • Witam w Nowym Izraelu!
  A wnioski?

  (Retoryczne pytanie.)
 • @Paweł Tonderski 23:17:24 Dewiacja Mentalna
  Dewiacja Mentalna
  Coś tu NIE GRA.
  Dlaczego ta dywersja, odwracanie uwagi od artykułu i jego glębokiego sensu.
  Zastanawia mnie fakt, że Ci "komentatorzy-blogerzy" którzy to robią, prawdopodobnie DOSKONALE SIĘ ZNAJĄ.
  Komentarze wygladają na pyskówkę. o byle co.
  Posunięcie poniżej pasa.

  Artykuł jest dogłębny.
  Wymaga zastanowienia się.

  Wracam ponownie do przeczytania artykułu "LIKWIDATOR....", zaś komentarze dotychczasowe a szczególnie pyskówki Tonderski, Brat Żorża i Nathanel poprostu ominę.
  Wstyd.
 • @Ryszard Opara
  Witam

  Gorzki tekst, ale ważny.
  Balcerowicz jest dla mnie enigmą. Najbardziej skłaniam się ku tezie, że to tępy doktryner. Z gatunku tych co to wybije milion ludzi, żeby udowodnić, ze ma racje. On jest niereformowalny. Zatrzymał się na jednej szkole ekonomicznej i dalej się już nie rozwija. To szkodnik pierwszej klasy.
  W historii Polski będzie wymieniany, jako ten, co na długie lata rozłożył polską społeczność i gospodarkę.

  Potrzebny właśnie jest anty-Balcerowicz.

  Powtarzam do znudzenia - "Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli."

  Pozdrawiam
 • Istotnym sukcesem Lecha B.byla opinia dla prokuratury o "prywatyzacji" PRLowskiegom Funduszu Rozwoju Sportu i Turystyki
  przez ostatniego kacyka do spreaw sportu Aleksandra Kwaśniewskiego ze Stolcmana jako o "modelowym procesie prywatyzacji"
 • --------------------------ALBO / albo niewolnictwo !! na zawsze
  http://www.youtube.com/watch?v=hemvDHYFLR4
 • @jazgdyni 07:15:36
  ...Balcerowicz zalazł mi za skórę wtedy, kiedy po 89 roku postanowił schłodzić gospodarkę..tak schłodził, że ja zamroził...kto biznesował troche po 89 roku to wie jak gospodarka w Polsce aż kwitła... czego sie człowiek nie chwycił, to przynosiło zyski...i nie było takiego wyscigu szczurów, jak teraz...ale wiesz bogactwo Polaków jest niebezpieczne dla kryptożydów w Polscei..Balcerowicz to przestępca, ale w Polsce nie do ruszenia, jak wielu szarych eminencji...pozdrawiam niepoprawnie
 • @oleg 08:42:05
  ---Pana Oparę ZNISZCZYLI by w 2 dni !! -miał rację !! P.Wojtas --
  -------------MASY !! MASY !! zrobią rewolucję ------------------------MÓZGI muszą połączyć się !!-------------------

  -----POLSKI OKRĄGŁY STÓŁ ----trzeba zrobić !! SZYBKI !!!! i tam !!! PATRIOTYCZNIE połapać sznurki !!

  ------trzeba mieć GŁOWĘ !! aby je połapać -DUŻĄ GŁOWĘ -------------
 • --------W JAKI CELU ??? pogadać ?? czy pogwizdać ????
  http://bombardier.nowyekran.net/post/96803,do-chuliganow-terrorysto-i-zadymiarzy-nastawionych-patriotycznie
 • @ninanonimowa 09:11:40
  ---------------------DZIEL i RZĄDZ ------------------------
 • @oleg 08:42:05
  Politycznie trudno mnie jest coś powiedzieć, ponieważ za krótko obserwuję co się dzieje w Polsce.
  W każdym razie na NE stwierdzam, że każda wypowiedź Pana Opary, wzbudza wiele komentarzy.
  Więc nie jest tak do końca, jakby "zazdrośni" lub "nieprzychylni" chcieliby dokuczyc.
  No cóż, lepiej wybrać "elektryka", bo wielu z tych wypowiadających się, miało wrażenie, że maja nad nim przynajmniej intelektualną wyższość.
  Okazało się, ŻE "ELEKTRYK" swoim SPRYTEM WSZYSTKICH WYKOŁOWAŁ.
  Jak macie przed soba człowieka Uczciwego, dobrej CHĘCI i nie szukającego "DOROBIENIA SIĘ na URZĘDZIE" to NISZCZYCIE pod BYLE PRETEKSTEM.
  No MOI WYKSZTAŁCENI, znów WYBIERZEMY NIE TEGO CO POWINNIŚMY, bo rządzi Nami Polskie Warcholstwo i Głupota, ponieważ tak jak tu sie ciągle pisze Polak chce być MĄdrzejszy ZAWSZE, więc wybiera tego który WYDAJE MU SIĘ GŁUPSZY.
  To kogo teraz wybierzecie po elektryku, niedoszłym magistrze lub innym na dyplomie zachodniej uczelni, niewiadomego pochodzenia.
  Powodzenia.
  Ja pozostanę przy Klasyce bo przeczytałam właśnie życiorys Ryszarda Opary na NE.

  Pozostanę więc przy powiedzeniu; "nie przejmuj się tym co o Tobie mówią, ważne aby mówili. Resztę pokaże samo życie."

  Napewno nigdy nie zagłosuję na Pana Balcerowicza, czy "obecnych krzykaczy" występujących nagminnie w telewizji.
  Potrzeba kogoś "Nowego", "Czystego" i nie będacego w układach Polskiego BEZPRAWIA.

  W Chwili Obecnej gdyby doszło do głosowania, to Ryszarda Opara wydaje mnie się najmniej "umoczonym w układach" KANDYDATEM
 • @Rudolf 06:17:58
  Myli się pani, jednak i tak całuję pani rączki.

  I pozdrawiam.
 • @fan-wolności 09:22:20
  ...pierwszy raz widzę, jak komentator do siebie się zwraca "ty gnoju"...jakieś nowe standardy chyba wchodzą :)))...he he he
 • @Paweł Tonderski 09:56:58
  Witam, wolę się mylić i wiedzieć, że nie idziecie "razem" tylko po to , aby "zniszczyć intencje " zawarte przez Autora w Artykule "Likwidator.....".

  Bardziej interesują mnie jednak konkretne wypowiedzi na poruszany temat, niż swoiste, typowo polskie potyczki , które są stratą czasu.

  Chyba, że to wszystko jest robione, ABY PODNIEŚĆ ZAINTERESOWANIE ARTYKUŁEM "LIKWIDATOR.......".

  A to co innego.......... ja jednak przez Was musiałam wrócić i przeczytac drugi raz "Likwidator...." bo po przeczytaniu skłóconych blogerów, zapomniałam o co chodziło w sprawie Balcerowicza.
  To też jest metoda wzbudzenia większego zainteresowania.....
 • @fan-wolności 07:59:46
  Dziękuję, najlepszy komentarz do Pana Opary. Balcerowicz to Żyd wynajęty do rozwalenia Polski. To nasz zdrajca i agent USRAELA i Światowego Rządu. I zamiast drżeć przed pierdlem ten SKURWYSYN bezczelnie znów pcha się na afisz. To dowód, że suwerenności już nie mamy.
 • @jazgdyni 07:15:36
  Ja wierzę, mimo wszystko w wielką, niezniszczalną potęgę Narodu Polskiego. Dlatego tak bardzo wszyscy wokół, tak bardzo chcą zniszczyć Naród.

  Ale ten Naród, w chwilach największego zagrożenia w historii kraju, zawsze potrafił się zjednoczyć. I tak będzie tym razem.

  Naród Polski, zjednoczony pod sztandarem wspólnych tradycji i wartości chrześcijańskich nie zginie.

  Zgadzam się "Państwo jest bogate, bogactwem (siłą) swoich obywateli" - musimy zjednoczyć Naród - i znaleźć lidera właściwego na obecne czasy.

  To wszystko jest możliwe. Z pomocą Pana Boga i poparciem Narodu.
 • @fan-wolności 10:29:36
  ...umiem czytać z kontekstu, widziałem, że do mnie zyzasz...po prostu nie dałem sie sprowokować...:))
 • @oleg 08:42:05
  Tak ma Pan rację.

  Wszyscy próbują mnie i NE zniszczyć. Ale nie mają szans.
  Ja nigdy się nie poddam. Mnie mogą oczywiście zabić - ale NAS wszystkich - nie zabiją.

  Ma Pan też rację - aktualnie mało NAS do pieczenia chleba. Ale dużo więcej niż Pan myśli. Niestety dużo ludzi, siedzi "na płocie" i zastanawia się w którą stronę zeskoczyć.

  Ale ci ludzie, już w najbliższym czasie, przekonają się, że nie mają wyjścia.
  Zbliżają się czasy, kiedy wszyscy będą w desperacji.
  Kiedy odpowiedź na pytanie: "Być albo nie być" będzie kwestią życia lub śmierci. A wtedy odpowiedź i kierunek działania - może być tylko jeden.

  Naród i obywatele, prędzej czy później - będą musieli się zjednoczyć w wojnie o byt - o przetrwanie.

  Niechaj więc żywi nie tracą nadziei.
 • @Ryszard Opara 11:30:36
  --------------POLSKI KOŚCIÓŁ NARODOWY ------------------------------------ z Bogiem i wartościami !! w watykańskiej SYNAGODZE SZATANA --niczego już się nie znajdzie !!- jedynie wytyczne pozostawione przez Hannę Suchocką vel Haka Silberstein--- i zapisy nielegalnego KONKORDATU, który -WYKLUCZA !!! Naród polski z wpływu !! na TOŻSAMOŚĆ - przywódców duchowych Narodu polskiego !!

  --NARÓD POLSKI !! został UBEZWŁASNOWOLNIONY --katolik polski jeszcze NIE WIE !!!! że już jest !! JUDEOCHRZEŚCIJANINEM !!!

  -----POLSKI PATRIOTA !!! ma OBOWIĄZEK dążyć !! za wszelką cenę do -utworzenia ! KOŚCIOŁA NARODOWEGO --
 • @ninanonimowa 11:49:54
  ---Pan Opara
  ---------------- te wartości ma Pan na myśli ????

  http://www.youtube.com/watch?v=hXLwm1RZCDI
 • @ninanonimowa 11:49:54
  Napisała:
  //-----POLSKI PATRIOTA !!! ma OBOWIĄZEK dążyć !! za wszelką cenę do -utworzenia ! KOŚCIOŁA NARODOWEGO --//

  Mamy w Polsce już Kościół narodowy, a jest nim Kościół Polskokatolicki, mamy też polski Kościół autokefaliczny - o jakim marzy @nikander, a jest nim Autokefaliczna Cerkiew Prawosławna w Polsce.

  Czy należy tworzyć jeszcze nowe byty eklezjalne ?

  Kiedyś mieliśmy świetnego Prymasa Polski, który w okresie bezkrólewia jako pierwszy nosił tytuł INTERREXA 1572-1573, abył nim Abp. Jakub Uchański 1502-1581. Kilkakrotnie próbował zwołać Sobór Kościoła Polskiego celem utworzenia Narodowego Kościoła w Polsce. Zamiar ten udaremnił mu bp. Stanisław Hozjusz, który potem został kardynałem.

  Prymas Polski Jakub IV Uchański poparł Konfederację Warszawską z 1573 roku która zapewniała wolność religijną, a której przeciwny był kard. Stanisław Hozjusz.

  W 1558 roku Prymas Polski Jakub IV Uchański obłożył klątwą papieża Pawła IV.
 • @Rudolf 20:40:22
  Kiedyś na tym portalu zaproponowałem p. Zygmuntowi Wrzodakowi przedstawienie swego programu, na co odpowiedział mi, że prowadzenie polityki wymaga dużych pieniędzy, których nie posiada, a programu nie przedstawi, ponieważ inni mogą jego program przejąć. Uważam, ze ma całkowitą rację.
  Obawiam się, że osoby nieuczciwe, ale posiądające ogromne pieniądze , dostęp do mediów, mogłyby przechwycić taki program w celu zwiedzenia ludzi i wykorzystania. Obecnie takiego propolskiego udaje Kaczyński i jak dużo zwiódł, otumanił którzy ślepo mu wierzą. Nie brakuje ich też na NE, pomimo, że już tyle razy i tak wielu ludzi przedstawiało im dowody ich (beaci) antypolskiej polityki. Niektórzy bałamutnie tłumaczą, że Jarosław nie ponosi odpowiedzialności za decyzje Lecha, a przecież Lechu wykonywał jego polecenia. Dużo zła czyni Radio Toruńskie w tym, że Jarka uwiarygadnia.
  Uważam, że zasadniczy zarys programowy należy przedstawić i jak najszybciej zabrać się do tworzenia struktur, ale nie można tego robić za pomocą portalu. Znam pewne społeczności, środowiska, które świetnie się rozwijały dopóki nie pojawił się internet. Widać to na NE co się dzieje. W realu ludzie względem siebie są bardziej mili. Są inne bardziej skuteczne sposoby pozyskiwania ludzi dla sprawy i tworzenia pożądanego środowiska.
 • @oleg 20:00:29
  Proszę, nie znam Pana, ale jakbym siebie słyszała.
  Więc jest nas DWOJE którzy oczekują propozycji, zamiast powrotu do przeszłości, która to przeszłość jest specjalnie "powielana" przez niektórych sprytnych, w nadziei, że pozostaną ci sami "wybrańcy" bo nic innego NIKT NIE MA DO ZAPROPONOWANIA.

  Tylko, Że SAKWA jest już PUSTA.
  Czy dojdzie do wzajemnego wytępiania się ??!!

  KTO ma konkrety do zaproponowania.
  Powtórki POLSKICH NIESZCZĘŚĆ już nam nie potrzeba.

  Stara komunistyczna gwardia w końcu nas opuści, boich metody to terror.
  Ich KLONY mają małe szanse na przetrwanie.
  Mamy ERĘ INTERNETU i TRUDNIEJ będzie BEZKARNIE Znęcać się, Oszukiwać i Okradać.
 • @Rudolf 21:50:59
  >Mamy ERĘ INTERNETU i TRUDNIEJ będzie BEZKARNIE Znęcać się, Oszukiwać i Okradać.

  Po moim wyznaniu do Pani, pod innym postem, że nie rozumiem Facebooka została mi zablokowana strona na FB AKT WOLI NARODU.
  Nie mogę nawet stwierdzić, co tam się dzieje, gdyż teraz to mnie nie wpuszczają.

  Ktoś z władz polskich Facebooka przejął moją administrację i dla uwiarygodnienia żąda odpowiedzi, co za zawód miała moja babcia.
  Ponieważ nic nie wypełniałem, żadna odp. nie pasuje. I tak strona AWN na FB została uziemiona. Nie wiem czy opłaca się robić nową.
  Niech inni robią i linkują na stronę http://www.petycjeonline.com/akt
  Pozdrawiam
 • @trybeus 23:01:09
  >..adevo ...przyjeżdząj do kraju...kulista demokracja jak piorun kulisty ...bez ciebie zginiemy..
  --------------------------
  Droga Trybeusowo,
  Błąd oceny leży w tym poszukiwaniu "wybranego".
  Demokracja kulista nie potrzebuje wybranych, potrzebuje narodu.

  Ale dziękuję za zaproszenie - też zaproszę, gdy napiszę odpowiedni tekst.
  Na dzisiaj życzę dużego jajka i niech zdrowy kogut skutecznie naskoczy.
 • Zaczynali likwidację Państwa aby ją przeprowadzić do końca dlatego będzie ciąg dalszy.
  Naszym wrogom nie zależy na istnieniu Państwa Polskiego, na tym może zależeć tylko Polakom, ale biernością, przyzwoleniem, płaczem, kłótnią nie da Go obronić, a na skuteczne przercidziałanie nigdy nie jest za późno, zawsze można coś zrobić.
  Pierwszym Polakiem który aktywnie usiłował przeciwdziałać tej zdradzie, pokrzyżować plany naszych wrogów był Stanisław Tymiński. Dużo nie brakowało a dałoby się pogonić tę bandę złoczyńców z Polski. Dzisiaj najlepszą rekomendacją dla Stanisława Tymińskiego jest ogromna nienawiść naszych wrogów.
 • -----------------------NIEWOLNICTWO i balcerowicz --------------
  ---balcerowicz i spółka powinni wisieć na HAKU pod zegarem z długiem !!!--

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/niewolnica-starszej-pani/tdsse
 • Balcerowicz to nie jest kretyn generalnie, zróbymy takie założenie to inteligentny człowiek.
  Przez lata był ideologiem PZPR. Komunizm naprodukował bzdur w temacie budowy nowego systemu, ale jednak bardzo dobrze podsumował brutalny, prymitywny kapitalizm, jego ewidentną skłonność do sadystycznych okrucieństw. I Balcerowicz musiał znać te teksty, MUSIAŁ, były ich tysiące, precyzyjnych naukowych wywodów.
  I nam później zaaplikował ten kapitalizm w wersji najbardziej okrutnej. Nie wiedział co robi? Ależ wiedział, psychopatyczny sadysta, co cieszy się jak ktoś się męczy. Śledzi jak biedny człowieczek się wije i umiera i ma w tym radość. Taki sam jest zresztą Korwin, co czasem wyłazi z jego prymitywnych gadek pełnych cynizmu. Nam psychopatów nie trzeba, normalni powinni budować Polskę. A psychopatów w tiurmu.
 • @vortex 11:23:06
  Zresztą skądinąd wiem, że on ma lekko sadystyczne skłonności. Zresztą, wystarczy popatrzeć na tę buźkę, bez ludzkich uczuć. Takich normalne społeczeństwa likwidują przez powieszenie, ewentualnie strzałem w potylicę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031