Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2180 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

REFERENDUM – Początek końca Układu PO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Referendum w sprawie odwołania Prezydenta Warszawy, to wyraźny sygnał społeczny nawołujący do zmian rzeczywistości - systemu sprawowania władzy w Polsce.

Niekompetencje Prezydenta i władz Stolicy w zarządzaniu miastem, są coraz bardziej oczywiste. Nie ma chyba już Warszawiaka, ani Polaka, ani codziennego pracownika, ani gościa wizytującego stolicę – kogokolwiek, który popierałby ostatnie „osiągnięcia” obecnych władz. Wszyscy są niezadowoleni.  Oczywiście, oprócz grup interesów będących beneficjentami intratnej pozycji „u żłobu”.

Powodów niezadowolenia jest mnóstwo: Np. Cała afera z tunelem przy Wisłostradzie. Należy zacząć od podstawowego pytania. Kto w normalnym świecie (będąc przy zdrowych zmysłach), buduje tunel przy rzece, takiej jak Wisła. Nieuregulowanej, skłonnej do wylewów, zależnej od kaprysów pogody. A ta…coraz bardziej zmienną jest? Takie jej prawa natury. To przecież kompletna głupota, urzędników odpowiedzialnych za decyzję. Kierować tym może, wyłącznie chęć zarobienia kasy, własnych zysków. Oczywiście kosztem mieszkańców. W rezultacie, jedna z najważniejszych arterii stolicy, (północ-południe), jest nieprzejezdna od ponad roku. Jeździ się opłotkami. A inne nowo zbudowane arterie. Po niewielkim deszczu stają się basenami. Nawet w czasach PRL-u takich głupot nie wymyślano. Nawet wtedy, kiedy niemal wszyscy kradli - (bo nie było z czego żyć) - takiego partactwa nie było.

Budowa drugiej linii metra to kolejny przykład. Obecnie, niemożliwe jest poruszać się po Warszawie. Ani prywatnym samochodem ani komunikacją miejską. PKP działa tylko od – do. Metro tylko od - do. Autobusy, tramwaje to jeden ogromny bałagan. Nikt nic nie wie. Codziennie inaczej. Nieustannie także rosną podatki, opłaty, (ceny biletów komunikacji miejskiej), powodując dodatkowe obciążenia, utrudnienia dla mieszkańców najbardziej widoczne w komunikacji. Rozwija się dobrze… Straż Miejska. W Warszawie zaczyna obowiązywać stara zasada: „Panta rei – wszystko płynie”. Mam nadzieję, że na tych falach (tsunami) niezadowolenia, popłynie w niebyt Pani Prezydent – a później reszta Rady Stolicy. Bo… Warszawiacy budzą się, zaczynają masowo mówić dość. Zrozumieli, że czas na zmiany. Dłużej nie będą jak barany, z głową opuszczoną w dół – dawać się nabierać. Warszawiacy wołają: „chcemy zmian – chcemy referendum”.

Pani Prezydent zaś, w „trosce o zdrowie” mieszkańców stolicy, przewidując trudności komunikacyjne, wynalazła odpowiedź - nowy sposób poruszania: rowery. Oczywiście nie za darmo. Nie wszędzie jednak można pieszo. Bo i nie ma gdzie, jak jeździć i chodzić. Jeden wielki plac budowy. Proponuję więc, w następnym rozwiązaniu - rozdaniu „wprowadzić konie”. To ekologiczne. Mamy sezon urlopowy, wakacje szkolne. Będzie wesoło... Tymczasem mamy jeden wielki bałagan, wielki chaos... Czyli wracamy do początków Świata, który powstał z chaosu. Strach pomyśleć, co będzie od września.
 
A cóż w międzyczasie robi Pani Prezydent. Uśmiecha się do kamer i mrużąc oczka – gada kolejne głupoty. Rozdaje też nagrody - swoim wiernym pretorianom. My Warszawiacy dostajemy w prezencie podatki, utrudnienia, problemy na co dzień i… dodatkowo uśmiech Pani Prezydent! W jakim świecie Ona żyje. Czy Pani Prezydent nie rozumie, że król jest nagi? Tłumy Warszawiaków wołają głośno –NIE!

Stadion Narodowy – to kolejna wielka afera, przekręt finansowy – w wielu wymiarach. Nie będę teraz wchodził w szczegóły. Dla mnie to sprawa dla prokuratorów. Tytułem wstępu powiem tyle. Myślałem, że stadion Narodowy będzie (chyba miał być): „biało-czerwony”. A jest: „srebrno-buraczkowy”. A więc odzwierciedla stan działań władz stolicy. Buraki sprzedają NAS za srebrniki.

Udział władz miasta i Pani Prezydent w inwestycje w prywatny klub sportowy (Legia) – to następna kolejna afera. Oczywiście fakt, że właścicielem klubu jest koncern medialny, który akurat przeżywał trudności finansowe, (ale mimo wszystko wspierał jedynie słuszną kampanię wyborczą), to absolutny zbieg okoliczności. Media i sport trzeba wspierać. Wyłącznie charytatywnie. To przecież pierwszy mandat władzy. A wybory powtarzają się cyklicznie. Właściwie, powinno być inaczej, bo racja i prawo jest po naszej stronie. Podobnych afer i niewyjaśnionych spraw, (np. związanych z odbieraniem i przekazywaniem nieruchomości od jednych… dla drugich w ramach rekompensaty)- jest coraz więcej. Lista się wydłuża.

Niekompetencje Pani Prezydent i władz miasta powinni rozliczyć wyborcy. Referendum, będzie tylko wstępem do walki o przyszłość Stolicy.

Natomiast jest mnóstwo spraw, zwyczajnych afer, którymi powinny się zająć Prokuratura, Komisja Sejmowa. Tylko, że w naszym Sejmie i wymiarze Sprawiedliwości - zarządzają przecież ci sami ludzie. Te same układy partyjne. Układ jest zamknięty. Swój - swego nie ukaże, wprost przeciwnie, będzie bronił wg zasady „ręka-rękę myje”. Nie ma w obecnej sytuacji szansy na sukces ani szansy na zmiany.

Referendum wydaje się sprawa przesądzoną. Ale, to dopiero początek walki o prawa Warszawiaków. Nie wierzę aby, PO wyraziła zgodę na przedwczesne wybory. Zostanie wybrany Komisarz – z jedynej słusznej Opcji. Wiadomo, Układu Zamkniętego Republiki OS. Argumenty przeciw wyborom się znajdą:  Koszty, sprawy interesów narodowych (partyjnych), przeważą. I nie ma co wołać o pomstę do nieba. ONI z Partii Układu zamkniętego niewiele z tego sobie robią. Oni są niewierzący i im się zdaje, ze nie podlegają wyrokom boskim - a co dopiero ludzkim. Dopóki mają pieniądze, mają z kogo ściągać podatki, dopóki mogą doić społeczeństwo – to przy pomocy własnych opłacanych przez System Partii i przy pomocy opłacanych przez siebie środków masowego przekazu – są bezkarni. Tak im się wydaje. Są dodatkowo przekonani, o swej wszechmocy - żadna opozycja ich nie pokona. Bo opozycji nie ma. (Żadna opozycja nie ma szans powstać - brak kasy, mediów i struktur władzy - Układu Zamkniętego).

Dla struktur Układu Zamkniętego - Opozycja to fikcja. Na wszelki wypadek, aby zabezpieczyć się przed nieodgadnioną wolą narodu, stworzono na własny użytek - własną opozycję… Oczywiście w kraju demokratycznym, jakim jest Polska, wyniki wyborów ustala komisja licząca głosy. No… ale przecież żyjemy w kraju, w którym prawo i porządek ustalają partie rządzącego Układu zamkniętego. Władza staje się dziedziczna. Koło się zamyka. Obywatele, wyborcy nie mają nic do powiedzenia. Stanowią jedynie widownię w Cyrku, zwanego Trzecią Rzeczpospolitą. Sama ta nazwa, zaczyna być śmieszna - jedyną rzeczą, pospolitą - dla Układu zamkniętego - jest Naród, który trzeba sobie podporządkować. Liczy się tylko ich własny interes  - to rzecz jest pospolita. Reszta to hasła wyborcze i manipulacja.

Co musi się stać, jak wielka katastrofa społeczna musi nastąpić - aby nasz Naród wreszcie się obudził?

Referendum Warszawy jednak z pewnością nie będzie czasem straconym, ani wysiłkiem daremnym.  To początek walki o Nową Polskę. Wiadomo, aby zmienić rzeczywistość w naszym kraju, należy zmienić Ordynację Wyborczą (przede wszystkim policzyć głosy). Należy tez zmienić Konstytucję i system sprawowania władzy. Nie można tego zrobić drogą parlamentarną. Nie ma szans. Jesteśmy wszyscy jako Naród w szponach Partii Układu Zamkniętego.

Naszą rzeczywistość – Naszą Rzeczpospolitą – wszystko będzie można zmienić wyłącznie drogą Referendum Narodowego.

KOMENTARZE

 • To ja dałem
  pałę. Bzdety, bzdety, bzdety... Tyle słów aby nic nie powiedzieć...
 • Panie Ryszardzie, pała od "korwninisty" to jak
  100 dyplomów uznania, a kto wie czy nie coś więcej.
  Referendum to demokratyczny mechanizm, przewidziany w Konstytucji i oddzielnej ustawie z 2003 roku.
  Przy okazji, nie ma czegoś takiego jak Referendum Narodowe, jest Referendum Ogólnokrajowe.
 • Jestem za referendum. To sprawa narodowo-demokratyczna.
  No i teraz jest okazja, żeby zorganizować w Warszawie regularne i uczciwe prawybory.
 • @Eugeniusz Sendecki 18:28:19
  Jakie prawybory, co ty człowieku bredzisz?
 • @Eugeniusz Sendecki 18:28:19
  To sprawa narodowo-demokratyczna…………. OK. …
  Ale, gdzie Szanowny Pan znajdzie Polaków popierających Polską Demokrację?
 • @gallux 18:20:21
  Gierkowszczyzna wiecznie żywa...
 • @gallux 18:20:21
  ...i nie dowartościowuj mnie tak :D ~korwinista jako recenzent najwyższej miary...Bez przesadyzmu...
 • @Ranger 18:07:09
  Panie Ranger,

  Ja też żyłem w PRL-u. Wiem, jak było na budowach osiedli w Warszawie.
  Pracowałem wtedy w pogotowiu. I wszystko można było kupić.

  A skąd pochodził towar. Dróg oczywiście niewiele budowano - ale chyba w
  sumie - wszystko, jakoś można było "załatwić".

  Ale takiej fuszerki jak teraz przy budowie tunelu Wisłostrady - nie było.
 • @oleg 18:16:50
  Panie Oleg,

  Tak długi czas życia, spędziłem w Australii - ale żyłem też i w PRL.
  Natomiast nie pamiętam oczywiście czasów II RP. Urodziłem się po II WŚ.

  Wydaje mi się jednak, że obecna III RP ma dużo więcej wspólnego z PRL
  niż z II Rzeczpospolitą. Podaję przykłady:

  W czasach PRL były 3 partie: PZPR, ZLS i SD, - które rządziły jako Układ - pod przewodnią i jedynie słuszną siła przewodnią narodu.
  Obecnie mamy 4 może 5. Ale nawet nazwy są bardzo podobne. Niektóre to przecież potomkowie i hybrydy dawnych organizacji.

  W PRL - tak samo jak i teraz - partie były finansowane z budżetu, partie kontrolowały media etc.
  W PRL - tak samo wtedy jak i teraz - praktycznie nie było opozycji. Nie miała ona szans.

  To bez znaczenia gdzie człowiek mieszka. Najważniejsze, jak każdy z Nas
  postrzega rzeczywistość.

  Polska i Polskość tak naprawdę zginęła w 1939 roku. Były wprawdzie chwile przebudzenia i nadziei na zmiany.
  Teraz po 73 latach - Polska i Naród - nareszcie się budzi.
 • @gallux 18:20:21
  Panie Gallux.

  Dzięki za 100 dyplomów. Oczywiście ma Pan rację. Jest, może być wyłącznie Referendum Ogólnokrajowe.
  Użyłem pewnego skrótu myślowego. Chodziło mi o sprawy, które dotyczą najistotniejszych kwestii dla dobra Narodu.

  Być może tylko w ten sposób, wyrażając wolę Narodu, byłaby szansa rozbicia obecnego Układu Zamkniętego.
 • Zgadzam się...
  ...że siła PO topnieje.

  Tylko co nastanie po jej upadku? I w jakim kierunku pójdą zmiany???
 • @Ryszard Opara 19:33:43
  Kaczor zadeklarował, że obywatelskie projekty referendów z zebranym milionem podpisów powinny być obowiązujące, a referendum przeprowadzone. Można zebrać kilka projektów i głosować jednocześnie.
  Myślę, że każdy kto szanuje Polaków musi uszanować ich wolę.
  Jeżeli w imieniu Narodu jakaś grupa zbierze milion podpisów za legalizacją trawy czy in vitro, to powinno się pozwolić Suwerenowi wypowiedzieć w tej sprawie bezpośrednio.
  Taki sposób sprawowania władzy, z elementami demokracji bezpośredniej, bardzie legitymizuje rządzących niż najpiękniejsze hasła na sztandarach i spotach wyborczych.
 • DZIAŁANIE ...
  1. Należy DZIAŁAĆ. NEon24 powinien stać się tym, czy był NE dla MN2011 ...
  I nie powinno się tworzyć własnej listy, własnej partii itp., tylko promować sam fakt referendum i konieczność zmiany kierowniczki bufetu.

  NEon24 powinien stać się forum wymiany idei, pomysłów i strategii dla Warszawy.

  2. Powinna powstać zakładka "REFERENDUM", w której powinny być informacje na temat referendum w Warszawie, ale też referendalne know how dla chętnych z innych miast w Polsce do podejmowania podobnych inicjatyw.

  Cała Polska mogłaby ZAPŁONĄĆ referendami !!!

  I ten ogień powinien spalić nie tylko starą władze, ale i unijne flagi na POLSKICH URZĘDACH !!!
 • @korwinista 19:04:53
  A cóż takiego wielkiego Korwin osiągnął - czy też jego zwolennicy.

  Od dwudziestu paru lat są na granicy błędu statystycznego - działając na zasadzie: na całkowitym bezrybiu - i korwinista może być rybą.

  Aby tak dalej. Niestety wyświechtana ideologia musi pójść do lamusa.
 • gallux 06.07.2013 19:53:02
  Ale jeśli J.Kaczyński do tego doprowadzi będzie znaczyło... że nie jest częścią układu.

  A wtedy... ci co go o to oskarżają...
 • A ja w kwestii formalnej...
  "Swój - swego nie ukaże..." chodziło o ukazanie czy o ukaranie? Na Boga!!! Przecież nawet firefox ma spell checkera!!! Pod względem lingwistycznym plasujesz się pan poniżej ~rangera, on tylko nie ma znaków diakrytycznych. Zanim się opublikuje notkę czy komentarz dobrze by było przeczytać to kilka razy i użyć słownika w niejasnych miejscach.
 • @korwinista 18:02:54
  Panie Korwinisto.

  Ciekawe, że mój pierwszy komentarz do Pana zniknął. A więc jeszcze raz.

  Dziękuję za pałę. Być może zasługuję na same pały. A być może, kiedyś w Pana szanownej pale - zaistnieje światełko nadziei.

  A być może to będzie światełko w tunelu. Tylko nie Pan uważa. To światełko to może być nadjeżdżający pociąg towarowy historii.
  I gdzie Pan wtedy ucieknie. Do śmieszności czy do śmietnika.

  Powodzenia i szerokiej drogi w tunelu.
 • · Wszystko co dobre....
  ....kiedyś się kończy

  http://bi.gazeta.pl/im/8/8676/z8676068Q,Hanna-Gronkiewicz-Waltz-w-roku-2003--po-lewej--i-w.jpg
 • Ultima Thule 06.07.2013 19:53:48
  A powiedz mi Szanowny Ultima Thule jakie to mają być promowane idee?

  Czy tylko liberalne?

  Bo inne nazwiesz złodziejstwem i socjalizmem?
 • Ryszard Opara 06.07.2013 19:55:42
  Tu bym polemizował.

  Uczynił... wiele złego! Wmówił tysiącom młodych ludzi, że Państwo Polskie nie powinno się w nic wtrącać. Nawet w Australii zagraniczny kapitał ma ograniczenia w nabywaniu banków! A my staliśmy się niewolnikami wielkich zachodnich korporacji!

  Taką "wolność" pomógł nam wprowadzić. Ideologicznie ale pomógł! Dla mnie to On jest częścią układu PO!
 • @Ultima Thule 19:53:48
  Tak, zgadzam się całkowicie. Będziemy właśnie tak działać.

  Niedługo mam nadzieję, będzie zakończona nowa Strona Główna NEon24
  Planujemy tam zakładkę: REFERENDUM i Gorące Tematy.

  Będziemy oczywiście przekazywać wszystkie istotne informacje an temat referendum w Warszawie - jak również w innych miastach Polski.

  Oby Polska zapłonęła referendami. I oby Polska - była Polską.
 • @mnich zarazy 19:56:28
  Mam nadzieję, ze Pan Prezes Kaczyński i PiS będzie popierał akcję referendalną.
  O ile wiem - zbierają również podpisy w Warszawie.
  Zobaczymy - na ile będą skuteczni.
 • goodness 06.07.2013 20:13:21
  Całkiem możliwe, że tak będzie!

  Bo znajdą się "wolnościowcy" którzy będą pluć na każdą próbę zjednoczenia się Polaków, bo to... socjalizm itp. itd. !!!
 • @mnich zarazy 20:07:22
  I w jakim kierunku pójdą zmiany??? ………….. O oczywiście w nijakim kierunku międzynarodowym. Mamy przykład z Egiptu… bójka, między sobą.…..
  Jeżeli, nikt nie szanuje Polskiego jednego kierunku, to mamy za szeroki horyzont „międzynarodowego narodu” i będzie jak w Egipcie. Bo, każdy naród ciągnie kołdrę w swoją stronę.
 • @korwinista 19:56:54
  Ma Pan rację. Zrobiłem błąd ortograficzny. Przepraszam.
  Uważam bardzo na język i pisownie - każdemu się może zdarzyć. Nie mam i nie używam natomiast "spell check"

  Chodziło mi oczywiście: "Swój - swojego nie ukarze". I niech mnie spotka za to kara. Wymierzona przez Korwinistę.
 • Mikke, bo Korwnia ma bezprawnie, neguje fakt,
  że Hitler wiedział o Holokauście. W tym momencie można orzec, że ten pan to albo kabotyn, albo ocipiał ze szczętem, albo jedno i drugie razem.
  Od dwudziestu lat z hakiem mąci w główkach młodych, zagubionych ludzi.
 • @Ryszard Opara 20:19:21
  Tekst przysięgi złożonej przez Tadeusza Kościuszkę 24 marca 1794 na krakowskim Rynku:
  Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego.
  Kierunek wyraźnie Polski.
 • @Ryszard Opara 19:55:42
  A gdzież są oparzeni...? Które sondaże ujmują oparystów??? Wyświechtana znaczy ogólnie znana i odrzucona...Socjalizm spełnia te warunki.
 • @gallux 20:24:33
  Ha..,mądraliński... Pokaż dowód , że Hitler wiedział o konferencji w Wannsee, nawet pośredni ale bez wątpliwości. Argumentując miej na uwadze, że wtedy ministrowie mieli większą swobodę wobec kanclerza niż premiera czy prezydenta dziś.
 • @Ryszard Opara 20:19:21
  Sarkazm...??? Ludziu!!! Chcąc trafić do Polaków MUSISZ używać polskiego języka POPRAWNIE. Jako patriota masz pilnować jasności przekazu a tym samym poprawności języka! Jak chcesz trafić do subkultury też musisz używać ich języka. Zadecyduj czego chcesz!
 • @mnich zarazy 19:56:28
  "Ale jeśli J.Kaczyński do tego doprowadzi będzie znaczyło... że nie jest częścią układu.
  A wtedy... ci co go o to oskarżają..."

  >>> to niewiele w sensie praktycznym będzie znaczyło.
  W USA odbywały się stanowe referenda w sprawie m.in oznaczania żywności GMO i co ?

  "Propozycja nie została wprowadzona w Kalifornii.
  Poprawka o nazwie Propozycja 37 nie uzyskała w referendum wystarczającej ilości głosów.
  Jej zwolennicy mówią, że było to efektem INTENSYWNEJ KAMPANII firm zajmujących się genetycznie modyfikowaną żywnością, które poświęciły na jej odrzucenie miliony dolarów."
  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-gmo/item/260-batalia-o-znakowanie-produkt%C3%B3w-gmo-w-usa#

  Po prostu, mając w ręku MEDIA, grupy interesów ( i wspierane przez nich partie, "władze") aż tak nie ryzykują w przypadku referendów..
 • @mnich zarazy 20:03:07
  nie tylko liberalne ! Uważam, że najważniejszy jest pluralizm, a więc powinny być promowane różnorodne idee, takie jak np.:
  - Wolny Rynek
  - wolnorynkowość
  - Free Market
  - Free To Choose
  - Wolna Wola
  - chcącemu nie dzieje się krzywda
  - swoboda umów
  - Wolność - Własność - Sprawiedliwość !!!
  - Kapitalizm TAK ! Wypatrzenia - NIE !!!

  No !!!
 • ekoludek 06.07.2013 21:46:51
  Czegoś nie rozumiem?

  "Jej zwolennicy mówią, że było to efektem INTENSYWNEJ KAMPANII firm zajmujących się genetycznie modyfikowaną żywnością, które poświęciły na jej odrzucenie miliony dolarów."

  Jak to, to niewidzialna ręka rynku nie działa?

  To jednak wieki kapitał ma coś do powiedzenia?

  I wy zwolennicy wolności chcecie oddać wszystko pod władze pieniądza?
 • Ultima Thule 06.07.2013 21:47:58
  W takim razie wam jest potrzebne tylko... jedno referendum!

  A potem będzie dyktatura wolnego rynku? Bez możliwości zmiany? Już na wieki, wieków?
 • @mnich zarazy 22:36:33
  raz zdobytej władzy nie oddamy NIGDY !!!
 • Wolny Rynek !!!
  cieszcie się teraz wolnością, bo jak wprowadzimy Wolny Rynek to już nie będzie to-tamto !!!

  Przeciwników Wolnego Rynku będziemy schwytywać i najpierw rozstrzeliwać, a dopiero potem przesłuchiwać !!!
 • Trzeba zmienić system. Trzeba wprowadzić REFERENDALNĄ władzę dla obywateli tak jak w Szwajcarii.
  Mamy już w Polsce partię Demokracji bezpośredniej.

  Z programu partii
  "a) wprowadzenie w Rzeczpospolitej Polskiej referendum na kształt szwajcarskiego (wniosek obywateli o referendum wiążący dla Sejmu),
  b) uproszczenie wymogów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej (krótszy termin zbierania podpisów, specjalny tryb rozpatrywania projektów obywatelskich),
  c) możliwość odwołania polityka w trakcie kadencji poprzez referendum w jego okręgu wyborczym (recall),
  d) możliwość uchylenia przepisów prawa przez obywateli poprzez weto ludowe;"
 • @goodness 20:24:48
  Bardzo dziękuję za przypomnienie słów przysięgi Tadeusza Kościuszki.

  Z największą powagą i szacunkiem, taką przysięgę dla Narodu bym złożył.
  Ale któż by tego chciał posłuchać? Któż by potraktował to poważnie.?

  Ale może kogoś, w najbliższej przyszłości - uda nam się znaleźć.
  Kogoś - kogo Naród posłucha.

  Niechaj żywi nie tracą nadziei.
 • @Ryszard Opara 20:01:10
  Może któryś pański cenzor uznał że się pan błaźni i nie puścił...Niestety kabotyni na nic nie zważają no i mamy powtórkę komentarza.
 • @Ryszard Opara 19:55:42
  Za to największym osiągnięciem oparystów jest fama o agenturalności... noooo tylko pogratulować. Głąbie, ani jedno ani drugie mnie nie cieszy a wyłącznie smuci.
 • Odniosę się do tytułu
  Układu PO z kim...???? Kto jest tym drugim partnerem układu?
 • @. . 01:55:08
  "Stopka" w klapie??? Łojezu, taki ceramik??? Raczej nowoczesny fuser :D Ale to trudno rozpoznawalne i łatwo pomylić z oparnikiem :D
 • @mnich zarazy 19:40:18
  " ...że siła PO topnieje.

  Tylko co nastanie po jej upadku? I w jakim kierunku pójdą zmiany??? "

  No jak w jakim ?...
  Zobacz jak mam na imię :)
 • @Ultima Thule 19:53:48
  " NEon24 powinien stać się forum wymiany idei, pomysłów i strategii dla Warszawy.

  2. Powinna powstać zakładka "REFERENDUM", ... "

  Mówisz i masz :)
 • @mnich zarazy 19:56:28
  "... A wtedy... ci co go o to oskarżają..."

  Jejku... To masz u mnie skrzynkę siwuchy...
 • @Ryszard Opara 20:14:39
  " Zobaczymy - na ile będą skuteczni."

  Jak Prezes będzie tak skuteczny jak w ostatnich 6 wyborach to blado to widzę...
 • @korwinista 20:31:33
  " Wyświechtana znaczy ogólnie znana i odrzucona..."

  Dokładnie tak.

  Ja już chyba za stary jestem i skleroza mnie męczy... Ale ty pewnie wiesz.

  Kiedy ostatnio Mikke jakieś miejsce przy żłobie dostał ( z wyboru oczywiście ) ?

  Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
 • @Brat Żorża 20:46:43
  To Pan Opara zajmuje się wbijaniem w żyłę strzykawek z z narkotykami ?...
  Ale jaja...

  To ja biegam po Warszawie, żeby trochę dobrego towaru zakupić a tu mam pod nosem i nic nie wiem...


  " Ciekawe, czy Pan Spirito wie, ze tekst Wielkiego Obserwatora zajął
  wyróżnione miejsce na SG? "

  No przyznam się bez bicia. Zerwał mi się ze smyczy. Co ja, jako jego oficer prowadzący będę pewnie musiał odpokutować.
  Karny raport to minimum...

  Może nawet Kołyma :(
 • a Pani Prezydent się śmieje, swoje wzięła
  podobnie, jak jej znajomi,

  a dobrze policzyć głosy jest niesłychanie łatwo,
  tylko trzeba chcieć.
 • @Ranger 18:07:09
  wszyscy to kradną, ale teraz.

  wtedy zdarzali się ideowcy, nie wszyscy kradli, chociaż może większość.
 • @oleg 18:16:50
  propaganda do teraz pisze, że w PRLu nie było z czego żyć,

  zapewne dlatego był wyż demograficzny.
 • @Ryszard Opara 19:12:23
  "dróg oczywiście niewiele budowano",

  tak, najlepiej to widać na górnym śląsku, he he,

  a może elektryfikacji wsi też nie było, no i tysiąca szkół na tysiąclecie ?
 • @Ryszard Opara 19:29:20
  Panie Opara,

  Panu, i sobie życzę, aby naród się obudził,

  ale musi Pan brać pod uwagę, że wszyscy ci, którzy jako tako pływają, czyli mają średnią lub ponad, mają w dupie, czy Polska przetrwa. Oni marzą, aby wszystko wziął Niemiec i zrobił porządek.
 • @interesariusz z PL 03:55:34
  "... mają w dupie, czy Polska przetrwa. Oni marzą, aby wszystko wziął Niemiec i zrobił porządek. "

  Mówisz na swoim przykładzie ?
 • @SpiritoLibero 04:11:26
  jak widzę, zostałeś moim osobistym wrogim adwersarzem,
  ponieważ nie podzielam twoich poglądów na temat kradzieży,
  i nie przystąpiłem do twojej krucjaty przeciwko ŁŁ.

  Mieszkam we wrocku, mam codzienne kontakty z pracownikami wyższych uczelni, studentami, tymi wszystkimi gastarbeiterami pracującymi w zagranicznych firmach, i wiem, co myślą, na kogo głosują

  w każdym skolonizowanym kraju była pewna grupa tubylców, którzy pracowali dla okupujących kraj kolonizatorów i mieli trochę lepiej, niż pozostali

  i taka jest obecna Polska
 • @interesariusz z PL 04:36:09
  "... jak widzę, zostałeś moim osobistym wrogim adwersarzem, "

  Nic osobistego.
 • SpiritoLibero
  Ha wolność, tylko jaka i dla kogo.

  Ale zobaczymy:)
 • @T-Rex 06:03:28
  Kontestowanie tego co Kaczor powiedział, a nawet tego co nie powiedział, pewna część naszego społeczeństwa ma zapisane w genach i wdrukowane w zwoje mózgowe. Są też tacy, którzy wiedzą co Kaczor myśli. Mam nadzieję, że nie dotyczy to Ciebie.
  Na razie jeszcze referendum w Stolicy jest w sferze przypuszczeń i spekulacji. Żeby odbyły się wybory uzupełniające, to najpierw musi być odwołana obecna prezydent. PO ma jeszcze wariant taki, że HGW może podać się do dymisji, a wtedy Tusk powoła komisarycznego zarządcę.
  Wariant przyspieszonych wyborów nie jest sprawą ostatecznie zdecydowaną.
  Ale już słychać głosy:
  1. Kaczor stchórzył, bo sam nie startuje, boi się klęski. A ja się pytam: po co Kaczorowi ogłaszanie startu w wyborach, których jeszcze nawet nie ogłoszono? A nawet gdyby ogłoszono, to po co mu to? Jego celem jest przejęcie władzy w Kraju.
  2. Kaczor zgłosił prof. Glińskiego. Nieprawda. Kaczor powiedział, że kandydatura prof. Glińskiego jest rozważana. Na razie jeszcze referendum się nie odbyło i nie wiadomo czy do niego w ogóle dojdzie.
  Trzymajmy się faktów.
  Albo dyskutujemy w oparciu o fakty, albo mielimy jęzorami i bijemy pianę. Od Ciebie wymagam trzymania się faktów.
 • @Brat Żorża 10:00:04
  A Pan jak już coś powie - to od razu widać, że to słowa eksperta, który udaje wszystko - brata i wariata i studenta z Oxfordu.

  Trudno wprost sobie wyobrazić czym byłby NE, bez przeczytania jakiejś notki od Pana. Każdy dzień byłby nudny... stracony...

  Ja tylko jeszcze raz Pana, uprzejmie proszę o używanie języka kultury - bez niepotrzebnych przekleństw. Wszystko można wyrazić we właściwy- zgodny z kindersztubą - sposób.

  A prócz tego, tak dobrze urodzonemu - nie wypada.

  Życzę Panu owocowego dnia.

  Ukłony niskie przesyłam
 • @Ryszard Opara 10:27:47
  Bezpieczeństwo i zagrożenie życia jednej osoby, czy milionów osób, wymaga mocnych słów w strefie niby spokojnego lotu. Brat Żorża w sposób kulturalny ostrzega w ciszy przed burzą. Dlaczego, ostatnie nasze słowa muszą być rozpaczą? http://www.fakt.pl/Ostatnie-rozmowy-w-kabinie-Tu-154-,artykuly,73545,1.html 10:41:00,3 Kur... mać (II pilot) 10:41:02,7 Krzyk: Kur..... (nie rozpoznano, kto krzyczał)
 • @Ryszard Opara 10:27:47
  Bez wątpienia działa tu agentura z 3obiegu. Po czym ją poznać? Ależ to proste.
  1. Nie prowadzi merytorycznej dyskusji dotyczącej istoty pańskiej notki
  2. Atakuje personalnie Pana
  Chyba szkoda czasu dla ewidentnych idiotów?
 • @korwinista 00:50:55
  Szanowny Panie,

  Czy nie dostrzega Pan, że Naszym Krajem - od 24 lat - rządzą partie Układu Okrągłego Stołu.
  Stworzyły Republikę Okrągłego Stołu.
  Partie te są finansowane ze Skarbu Państwa.
  Partie te kontrolują media "mainstreamu".
  Partie te są kontrolowane z zewnątrz - poprzez Banki i obcy kapitał.

  Nikt z boku nie ma szans - żadna opozycja nie istnieje. Bo nie ma szans.

  Wie Pan dlaczego? - Bo to jest Układ Zamknięty.
  (PO jest teraz akurat przy władzy - reszta czeka)
 • @SpiritoLibero 03:32:05
  Drogi spirytusie, JKM nie walczy o koryto ale o odcięcie koryta. A to się nie podoba koryciarzom i propaguje się jego kontrowersyjne czy obrazoburcze wypowiedzi a nie meritum.Czyżbyś uważał, że ustawa lustracyjna w pierwotnym kształcie nie była potrzebna? To jest konkret, na którym możemy się opierać w dyskusji o motywacjach i celach.
 • @goodness 11:32:24
  JKMowi napisałem, że w ostatnich sekundach katastrofy nikt nie dba o kulturę języka. Bogurodzica i inne patriotyczne wezwania to tylko w filmach i po przygotowaniu.
 • @korwinista 12:40:36
  " ... JKM nie walczy o koryto ale o odcięcie koryta."

  No to w końcu mamy pierwszego Sprawiedliwego !
  Będę pamiętał przy następnych wyborach :)
 • @Ryszard Opara 12:00:47
  No to najwyższy czas wymienić literalnie te partie układu. Narazie z pańskich enuncjacji wynika, że PO stworzyło układ tylko nie wiadomo z kim. "Pan się nie boi, panie Wald...upsss Ryszardzie, połowa sejmu jest za panem..." Ciekawi mnie jak głosowali Kaczyńscy w sprawie odwołania rządu Olszewskiego...
 • @SpiritoLibero 12:51:13
  Wyczuwam sarkazm... Czyżby to nieprawda? Oby w końcu skończyło się finansowanie partii z budżetu. Konieczne jest również zniesienie zakazu finansowania przez firmy i limitów. Bo w obecnym systemie masa drobnych przedsiębiorców popierających JKMa nie może finansować jego partii bo ich po prostu NIE STAĆ! Gdyby wpłaty na partie odpisywać od podstawy opodatkowania (nie od podatku!!!) partie opływały by w kasę!!! Wszystkie! Albo te, które mają zdrowsze programy :)
 • @korwinista 13:09:25
  Zaraz sarkazm... :)))

  Finansowanie partii to zasadniczy problem.
  Obydwa sposoby mają wady i zalety więc nie są doskonałe.

  Najuczciwszym chyba sposobem byłoby finansowanie ze składek członków. Jeden członek - jeden przelew - jednakowa kwota.
  Tylko trzeba by pilnować, żeby nie okazało się nagle, że w Polsce mieszka 100 mln wyborców.
  Po uzbieranej kwocie można by już przewidywać wyniki wyborów, sondażownie by splajtowały.
 • @SpiritoLibero 13:55:10
  Twój system wyklucza "nie członków" czyli sympatyków. Sympatyk dziś lubi tą partię a jutro inną.
 • @SpiritoLibero 13:55:10
  Po co sztucznie zawyżać liczbę ludności? Armia emerytów i studentów wpłacająca po 20 tysiaków już przetarła szlak.
 • @korwinista 14:00:57
  Wyklucza. Do wpłat upoważnieni powinni być jedynie członkowie partii.
  Sympatycy określali by się jedynie przy urnie wyborczej.
 • @SpiritoLibero 14:08:58
  Zapomniał już Kolega, jak przy okazji liczenia członków PO, naliczono 20 000 martwych dusz? Około połowy członków:-)
 • @SpiritoLibero 14:08:58
  Sympatyk ma prawo wspierać finansowo lubianą partię. Jakoś ten system nie powoduje u mnie strachu o byt KNP. W USA wpłacający nie musi być członkiem... hehehe. Dziś popieram pederastów a jutro prolajfów, wolno mi.
 • @gallux 14:10:55
  Niestety, proponowany przeze mnie system ma te wadę. Trzeba albo uczciwości ( w co wątpię ) albo dobrej kontroli.
 • @mesa boogie 14:23:34
  Co jest między lewą i prawą nogą?
 • @korwinista 14:22:06
  To niech się do niej zapisze.

  Jak zmieni sympatie to niech odda legitymację partyjną i wstąpi do innej partii.
 • @SpiritoLibero 14:33:27
  Miałem cię za mądrzejszego...
 • @korwinista 14:43:09
  Przykro mi, że Cię rozczarowałem...

  A może zaproponuj coś ... mądrzejszego ?
 • @mesa boogie 14:44:43
  JKM jako trzeciodrogowiec??? Chyba kpisz.
 • @SpiritoLibero 14:54:46
  Co może być mądrzejszego od swobody popierania partii politycznych??
 • @korwinista 15:26:37
  Popieraj kogo chcesz.
  Ale zdaje się, że mówimy o finansowaniu partii. A to dość poważna sprawa.
 • Jan
  nie doczekał.... dowiemy się w końcu z kim PO zawarła ten układ?
 • @mesa boogie 14:23:34
  Szanowny MB,

  Zapewniam Pana/Panią, że nawet gdyby NE wystawiał kandydata na urząd prezydenta Warszawy (co jest naprawdę bardzo wątpliwe) - to nie będzie tym kandydatem Andrzej Hadacz.

  Spotkałem Pana Hadacza raz tylko na parę sekund, przypadkowo.

  A że w moim sercu (i na obrazie) mam zawsze Rejtana - to dodam:
  "po moim trupie"

  Przysyłam równie niskie ukłony.
 • @SpiritoLibero 15:44:27
  Czyżby tak poważna, że nie można tego pozostawić w rękach członków i sympatyków???
 • @gallux 19:53:02 Kaczor powiedział,Donald obiecał itd
  kaczor powiedział, że po zebraniu miliona podpisów referendum powinno być obligatoryjne.Obecnie potrzeba pół miliona podpisów ale otym czy referendum się odbędzie decyduje sejm. Ludzie czy wy nie widzicie, że jesteście niewolnikami tego systemu. Jakie ma prawo kaczor podwyższać o 100% ilość podpisów w sprawie referendum. Jakie prawo ma sejm
  posłów samozwańców, decydować w jakiej sprawie referendum ogłosi. Dopóki będziecie czuli się niewolnikami, dotąd będą z wami robili co zechcą. Srać na ich zgodę .Trzeba się zorganizowac i zbojkotować wybory do sejmu w 2015 roku jeśli nie przyjdzie im do głowy zmienić terminu. na bojkot nie potrzebujemy niczyjej zgody. Wtedy sie przekonacie co się stanie a stanie się napewno.Trzeba artykuł 4 Konstytucji wprowadzić w życie. Artykuł ten stanowi 1.Władza zwierzchnia w rzeczypospolitej polskiej należy do Narodu. 2 Naród sprawujewładzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Każdy kto myśli chociaż trochę, wie że władza zwierzchnia w Polsce do Narodu nie należała i nie należy. Naród w Polsce nie sprawuje władzy poprzez swoich przedstawicieli bo przeczy temu art 104 Posłowie sa przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborcze. Dlatego więc trzeba aby każdy z nas przestał wierzyć w zbawczą moc partii.Partie w Polsce to mafie i kto tego nie rozumie ten nie rozumie polityki a kto rozumie i popiera te partie swoją obecnością przy urnie wyborczej ten działa przeciwko sobie samemu i kolaboruje z tym mafijnym systemem władzy .Zrozumiała to pani Anna Walentynowicz i napisała apel w 2001 roku o bojkot wyborów .Tylko bojkot tych którzy nas zniewalają może spowodować że zaczną się z nami liczyć. Jeśli frekwencja wyborcza będzie na zadowalającym dla nich poziomie to nic się nie zmieni. Apel znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Oddawanie swojego głosu na kogokolwiek be zmożliwości kontroli to bezsens.To wyraz naiwności lub zwykła głupota. Przestańmy być głupi to zaczną się z nami liczyć. Kto namawia do pójścia do wyborów do sejmu według obecnej ordynacji, która pozbawia nas obywateli równego prawa, zagwarantowanego w konstytucji,ten jest wielce nieuczciwy. Uczciwość nakazuje zawalczyć o taka ordynację według której każdy miał by takie same szanse bez względu na poglądy i przynależnośc partyjną.kto powiedział że sejm musi byc partyjny skoro partie popsuły państwo. Prosimy o kontakt tych wszystkich,którzy to rozumieja i chcieli by mieć swój udział w zorganizowaniu akcji bojkotu wyborów w Polsce. Stefan Michał Dembowski
 • Urzędnicy ZNĘCAJĄC sie nad JEDNĄ RODZINĄ == NAD CAŁYM NARODEM
  http://www.nowyekran.net/comments/10922,rudolf

  Urzędnik Polski podległy m.in. Gronkiewicz Waltz, lub podpisujący sie z UPOWAŻNIENIA np. Gronkiewicz-Waltz, swoim POSTĘPKIEM lub DECYZJĄ reprezentuje WŁADZĘ.

  Polski Urzędnik Nadszarpnął DOBRE IMIĘ WŁADZY w Polsce.

  Ja obecnie jak się udaję do urzędu, jakiegokolwiek, nawet w błachej sprawie, nie mogę odsunąć myśli
  - " W JAKI SPOSÓB ZNÓW ZOSTANĘ OSZUKANA lub OKRADZIONA ? ".
  - Urzędnik przyjmujący mnie, ile osób skrzywdził i ile ŻYĆ ludzkich ma na sumieniu ?!


  Chcesz wiedzieć dlaczego tak myślę, kliknij na poniższy adres;
  http://www.nowyekran.net/comments/10922,rudolf

  Tam znajdziesz jak ZNISZCZONO RODZINĘ przy Kąkolowej 81 w Warszawie.
  Oprawcy są na wolności.
  Kto będzie następny ?
  Bo z Ofiarami się nie rozmawia, Ofiary się ignoruje lub eliminuje.

  Czytaj aby być uświadomionym, jakie "PIEKŁO na Ziemi" potrafi stworzyć Urzędnik Polski w imię, złodziejstwa, prywaty i korupcji.

  Oponujesz, to albo Cię ZABIJĄ albo trafisz do DOMU WARIATÓW.

  Taki los spotkał Rodzinę Ryszarda Dębskiego i jego samego.... Urzędnicy podpisywali się
  " Z Upoważnienia Prezydenta M. St. Warszawy........."

  http://www.nowyekran.net/comments/10922,rudolf
 • @Rudolf 18:05:01 TUSK zalecił bronić w Internecie H.Gronkiewicz-Waltz !!!!!!
  TUSK zalecił bronić w Internecie H.Gronkiewicz-Waltz !!!!!!

  To POWIADOMIENIE o artykule ujawniającym "INICJATYWĘ D.TUSKA" na stronach http://niezalezna.pl, przyszło od Osoby Prywatnej z zagranicy !!!!!!!!!!

  TUSK zalecił BRONIĆ w Internecie Hannę Gronkiewicz-Waltz !!!!!!
  http://niezalezna.pl/44017-ujawniamy-polecenie-tuska-trzeba-bronic-gronkiewicz-waltz-w-internecie

  Jeśli rzeczywiście padło takie zalecenie, to wg. przysłowia "ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka";
  To SIŁA i MOC INTERNETU jest Sprzymierzeńcem Ofiar nie tylko w Polsce.

  NARESZCIE "WYBRAŃCY" ZAUWAŻYLI, że BEZKARNOŚĆ, OBŁUDA, OSZUSTWO, ZNĘCANIE, ZBRODNIE, KPINA i BEZCZELNOŚĆ znalazły POGROMCĘ.
  Jest nim INTERNET i jego OGÓLNOŚWIATOWA SIŁA PRZEKAZU.

  http://www.nowyekran.net/comments/10922,rudolf

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031