Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Kartka z kalendarza („żółta”) - KSSN: 1913 - 2013

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

100 lat temu, utworzono Komisję Skonfederowanych Stronnictw Niepodległościowych (KSSN), działającą w Galicji/zaborze austriackim w latach 1912-14.

Początkowo jako tymczasowe (TKSSN)- porozumienie polskich partii politycznych, na podstawie umowy, zawartej w Wiedniu 10.11.1912 r. Komisja planowała odzyskać niepodległość kraju przy pomocy Austro-Węgier i organizowaniem (pod ich auspicjami), sił zbrojnych do walki z Rosją. Najważniejszym celem KSSN było wywalczenie pełnej niepodległości, chociaż np. endecy i ludowcy twierdzili, że sukcesem będzie też wyzwolenie ziem polskich spod rosyjskiego panowania i przejście pod władzę Habsburgów.

W grudniu 1912, (po wybuchu wojny bałkańskiej), Józefa Piłsudskiego mianowano komendantem sił wojskowych. Później stanął on na czele całej komisji. KSSN podporządkował się Polski Skarb Wojskowy, Związek Strzelecki "Strzelec" oraz Polskie Drużyny Strzeleckie. Utworzono też Wydział Wojskowy Komisji. W obliczu spodziewanego wybuchu wojny światowej, rozpoczęto planowanie walk zbrojnych na terytorium Królestwa Polskiego. Jako główne cele KSSN wyznaczono:

- właściwą koordynację działań niepodległościowych – wyzwolenie kraju spod okupacji zaborców,
- utworzenie tymczasowego Rządu Narodowego oraz przejęcia władzy na obszarach wyzwolonych.
 
W skład Komisji wchodziły:

- Polska Partia Socjalistyczna Frakcja Rewolucyjna,
- Narodowy Związek Robotniczy (do maja 1914 r.),
- Narodowy Związek Chłopski (do maja 1914 r.)-(Organizacja Niepodległościowa Ludowa),
- Organizacja Niepodległościowa Inteligencji w Królestwie Polskim Związek Niepodległości (do maja 1914 r.),
- Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska,
- Związek Patriotów,
- Polskie Stronnictwo Ludowe, po rozłamie w 1913r. (Polskie Stronnictwo Ludowe Lewica)
- Polskie Stronnictwo Postępowe w zaborze austriackim.

Główni działacze (założyciele):

- Józef Piłsudski
- Ignacy Daszyński
- Witold Jodko-Narkiewicz
- Władysław Sikorski
- Walery Sławek
- Hipolit Śliwiński
- Leon Wasilewski

W maju 1914 w Komisji dokonał się rozłam, w wyniku którego, z KSSN wystąpiła część tworzących ją ugrupowań, organizacja zbrojna - Polskie Drużyny Strzeleckie, oraz dostarczający  funduszy amerykański Związek Narodowy Polski Ameryki Północnej. KSSN przestała istnieć z chwilą powołania Naczelnego Komitetu Narodowego 16 sierpnia 1914.

W chwili wybuchu wojny Komisja uznała się za działające jawnie w Galicji przedstawicielstwo fikcyjnego Rządu Narodowego. KSSN uległa rozwiązaniu 16 sierpnia 1914 r., a jej wszyscy działacze weszli do Naczelnego Komitetu Narodowego.

Obecnie mamy powtórkę z historii a sytuacja Naszego Kraju jest niemal analogiczna do 1913 r.

Pytania nasuwają się oczywiste:

- Czy III RP jest krajem suwerennym, czy i jakim zakresie funkcjonuje jako Państwo?
- Czy III RP to fakt - fikcja (utworzona na potrzeby propagandowe namiestników zarządzających Naszym Krajem  na zlecenie i pod całkowitą kontrolą Unii Europejskiej Niemiec).
- Kto rządzi w III RP? (Z jednej strony UE Niemiec – z drugiej strony Rosja).
-  Co my Polacy do „k….y nędzy”, zrobiliśmy z Naszym Krajem. (Jak mogliśmy się dać nabrać?)
- Jaka jest Polska Racja Stanu - Jaka jest przyszłość III RP?

Wszyscy chyba znamy odpowiedź na powyższe pytania. Chyba NIKT nie ma złudzeń. Jak długo można oszukiwać Polski Naród, społeczeństwo i samego siebie.

„Transformacja ustrojowa” ostatnich 23 lat – to największe oszustwo systemowe w dziejach Rzeczpospolitej. Najwyższy czas skończyć z III RP – jako tworem - Republiką Okrągłego Stołu!!!

W IIIRP jest wiele organizacji patriotycznych, większość prawych, uczciwych Polaków-patriotów. Łączą Nas wszystkich Chrześcijańsko Narodowe wartości. Jest Solidarność, Ruch Oburzonych. Kongres Ruchu Narodowego - to również wspaniała obiecująca inicjatywa. A rezultaty są takie – jakie mamy: dajemy się manipulować i ogrywać przez wrogów od wewnątrz i na zewnątrz. Rozwiązanie jest jedno, proste i oczywiste:

MY wszyscy Polacy, którym głęboko na sercu leży sprawa przyszłości Naszej Ojczyzny – musimy zacząć wreszcie działać RAZEM – w ramach Ruchu Społecznego Narodu Polskiego.

My Naród – mamy ostateczny sygnał - S.O.S.!!!

 
Ryszard Opara

PS. Dn. 13.03.2013, (ważna data) w Urzędzie M. St. Warszawy, zarejestrowano stowarzyszenie: Ruch Społeczny – Porozumienie Narodowe (RSPN) - Stowarzyszenie Zwykłe (osób fizycznych), - RSPN, może być zalążkiem KSSN - Komisji Skonfederowanych Stronnictw Niepodległościowych. Może warto odtworzyć ideę KSSN?

KOMENTARZE

 • Były zjazdy tajne i jawne.
  Mówiąc o tamtych czasach należałoby dodać, że w dniach 15-19 września 1912 roku odbył się tajny zjazd w Pieniakach (60 km na wschód od Lwowa) w którym swój stosunek do stron przyszłego konfliktu określili polscy narodowcy. Uczestnikami zjazdu między innymi byli: prezes Koła Polskiego w Dumie rosyjskiej, Roman Dmowski, prezes Koła Polskiego w parlamencie niemieckim, Władysław Seyda i były, niedawno obalony prezes Koła Polskiego w parlamencie austriackim, Stanisław Głąbiński. Zjazd jednoznacznie opowiedział się po stronie rosyjskiej. Należy zaznaczyć, że w owym czasie Rosja była państwem atrakcyjnym jeśli chodzi o tempo wzrostu gospodarczego.

  Zjazd w Wiedniu był zjazdem jawnym i zorganizowanym przez pruską i watykańska agenturę. Polska miała dostarczyć mięsa armatniego do walki z Rosją za twór polityczny zbliżony w swych granicach do kongresówki. Bez Gdańska, Krakowa, Lwowa, Poznania.
  Dmowski dopiero od rządu Kieryńskiego dowiedział się rzeczywistych rosyjskich intencjach, natomiast od papieża dowiedział się dokładnie gdzie jest miejsce Polski. Prawdziwy ruch narodowy był w istocie ruchem antywatykańskim.
  Sądzę, że do tego czasu trwa tamten podział, podział na tych z Pieniak i tych z Wiednia, tych, którym kongresy się organizuje i tych, którzy muszą to robić w konspiracji.
 • @nikander 20:08:52
  Warto przeczytać "rozpaczliwy" list Jędrzeja Gertycha do JP2 http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fendecja.pl%2Fbiblioteka%2Fpobierz%2F84&ei=nxi2Ud2kO-SK4AS3g4CABQ&usg=AFQjCNF1mguaQDfD2OQKzv5gKwmxGNzPuw&bvm=bv.47534661,d.bGE&cad=rja
  Żal mi tego starca. Mógł napisać, że naród polski ma w tym samym miejscu jego świątobliwość gdzie jego świątobliwość ma sprawę polską.
 • Bez referendalnej demoktracji bezpośredniej agentury będą robić co chcą
  Więc wszelkie ruchy będą złudzeniem
 • Pan Opara pisze populistyczne płytkie teksty, skupiając się na
  różnicach w szczegółowych racjach, zamiast na róznicach ideologicznych pomiędzy narodowcami ( katolicy), a piłsudczykami ( socjaliści to odmiana marksizmu).

  Kto nie sięgnie po wykłady prof. Guza, nie może nawet śnić o byciu jakimkolwiek liderem.

  Należy uczyć się od mistrzów i czerpać ze żródeł, nie z piątej ręki.
 • @circonstance 21:52:58
  ...co tam circ wykład prof. Guza ...ważny jest wykład szarej eminencji NE ..niejakiego Nikandra...idzie nowe na NE ...Powiew Palikota ...

  http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pictures/5f/5f6b/5f6b2b1981884485ac2535bf1fa90c72_thb14.jpg
 • @trybeus 22:01:13
  http://www.geektoys.pl/wp-content/uploads/2012/12/floor-sweeping-dog-shoes-3-450x387.jpg

  Wielki wódz ma wszędzie swoich kapciowych
 • @Frezja 22:10:45
  ...he he he...co by było bez kapciowych ...:)
 • @trybeus 22:01:13
  Na Twoim miejscu złożyłbym zażalenie do klechy, który Ci mózg obrabiał że zostawił to zbyt dużo chamstwa. Ale nie przejmuj się. Nie tylko Tobie.
 • @nikander 22:22:06
  ...ech Nikander, dobrze, że masz choć szczere intencje ...gorzej z zakamuflowanymi antykleraykałami na NE...ci do końca będą się wycierać Chrystusem , aby się uwiarygodnić..mogę ich palcem wskazać..już dawno się zdemaskowali...a teraz jakby dostali wściekudupy... pewnie tu zajrzą...to pogadamy ... he he...
 • @trybeus 22:30:01
  A kto będzie z tobą rozmawiał chamie? O czy?
 • Wy tu gadu gadu o kalendarzach
  I innych gruszkach na wierzbie, a tymczasem Tusk ogłosił u Lisa, ze szykuje się na kolejną kadencję. I nie ma nikogo kto by go wysadził z siodła. Może rację mają ci co mówią, ze nie ma idei; a może dlatego ze Polacy to naród który nie potrafi przejść od słów do czynów. Pamiętacie hasło zima wasza -wiosna nasza? Już mamy lato.
 • --------------------- gwoili przypomnienia
  http://www.zbawienie.com/watykan.htm
 • @Mind Service 23:23:25
  "Może rację mają ci co mówią, ze nie ma idei;"

  Nie mają racji. U nas w Polsce ideami wysłane są wszystkie chodniki i kościoły. Ludzie już po prostu NIE TRAWIĄ Idei, ludzie najzwyczajniej
  są głodni chleba, życzliwości i normalności a do tego potrzebny jest
  GOSPODARCZY PLAN a nie IDEA.

  Posłuchajcie KRN, znowu wielkie idee czyli "pi...lnie kotka za pomocą
  młotka". Od 1980-ego roku ciągle to samo ale konkretnego planu na uzdrowienie gospodarki jak nie było tak i nie ma czyli wszystko po staremu.
 • @nikander 22:35:28
  Wyluzuj nikander. To, że nazwał cię szarą eminencją NE, nie jest żadną obrazą, a nawet może jest prawdą, ale walenie za to trybeusa między oczy chamem? Przegiąłeś.
 • R. Opara & All
  No tak zastanawiałem się nad wynikiem naszych rozmów. Można by rzec, że antycypowałem rozwój sytuacji bo przecież mówiłem o dwóch torach przygotowań do przyszłości.

  Stara Baba - twierdzi, że nie potrzeba idei tylko pełną michę. Mind Servis - że Tusk na drugą kadencję, ale nie zauważył, że nasz premier użył określenia Cywilizacja Polska.

  Odniosę się do tego.
  Po pierwsze. Skoro nawet do sfer rządowych dotarło, że Polska stanowi odrębność cywilizacyjną - to oznacza, że poszukiwane są drogi wyjścia z obecnej sytuacji. Ale też, że musi być już bardzo źle.
  Z pewnością jest to próba zmanipulowania społeczeństwa kolejnym hasłem. Są jednak i inne możliwości. Przede wszystkim może (mam nadzieję) zainteresowanie tematem. Zrozumienie, dlaczego można i należy mówić o Cywilizacji Polskiej, jako odrębności, względem sąsiadujących systemów.
  To z kolei stanie się impulsem do pobudzenia dumy z tego, że jest się Polakiem. A tylko na bazie dumy i honoru możemy budować (odbudowywać) Polskę. Tego nie zapewni najlepszy program partyjny, bo to musi tkwić w każdym, kto się Polakiem czuje.
  Iże jako Polak - wypada się zachowywać godnie i uczciwie, a nie sprzedawać za ochłap z bankierskiego stołu.

  Trzy lata temu po raz pierwszy publicznie użyłem określenia Cywilizacja Polska. Myślę, że jak na tak mało znaczącego człowieka zrobiłem sporo w tej dziedzinie. Ciekawostką zaś jest to, że największymi oponentami istnienia Cywilizacji Polskiej są "katolicy".
  Bo jeśli Rosjanin mówi - to mrzonka "polskich panów", Niemiec - że to "polnische ordnung", a Żyd próbuje zawłaszczyć (proszę przeczytać na S24 notkę Kłopotowskiego o organizacji wojskowej Izraela - zerżniętej z idei polskich), to "katolicy" zaciekle twierdzą, że nic takiego jak Cywilizacja Polska nie istnieje.
  Pytanie - dlaczego? Czyżby to było zagrożenie dla doktryny KRK?

  A teraz do meritum.
  Ryszardzie - chcesz powołania jakiegoś zaczątku Rządu Narodowego na bazie RSPN.
  Tymczasem nie ma żadnej deklaracji ideowej. Bo nie chodzi o program. Program to manipulacja maluczkimi. Chodzi o to, że trzeba wskazać według jakich zasad (idei) będą rozwiązywane problemy jakie się pojawią.
  Bez tego - to kolejna droga do dzierżymordztwa. Właśnie zrobiłeś pierwszy krok.
  Pytanie - ilu uzna to za kierunek słuszny zwłaszcza, że RSPN to w znacznej części "jaja kobyły" - czyli ludzie, którzy coś robili, mieli znaczenie i teraz chcą powrócić do tegoż znaczenia. Będą zawsze myśleć o swoim znaczeniu i "ważności".

  A jeśli chce sie zmian - trzeba mieć ideę i tej idei służyć.
  Nie wodzowi, a idei.

  To tyle uwag ogólnych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:14:53
  "Stara Baba - twierdzi, że nie potrzeba idei tylko pełną michę."

  Przestań pan robić z ludzi idiotów. Czy pan śni ze tylko pan w tym
  gronie myśli? Klepie pan o tej cywilizacji jak obłąkany a tak naprawdę
  nic pan dla poprawy sytuacji nie wnosi oprócz splatania umysłów. Jest pan już w starszym wieku i spieszy się aby coś w życiu zdążyć dokonać.
  Nie tędy droga panie Wojtas. Wie pan ze coś brzęczy lecz nie wie
  w którym uchu. Wzmianka o mojej osobie i pełnej misie ukazuje jednak ze nie czuje pan tego co sam chce ludziom naświetlić. Niech pan cywilizacje polską zostawi w spokoju ludziom bardziej w tym obeznanym. Wywody pana wprowadzają nieporządek w sprawy oczywiste i zaburzają chronologie procesu.

  Poza tym to pana roczniki wyuczonej na uniwersytetach inteligencji
  powinny być bezsprzecznie obwiniane za stan rzeczy w jakim się Polska
  i Polacy znaleźli. Zwykły człowiek po szkołach zawodowych nie wiedział gdzie go prowadzą "pseudo solidaruchy". To do was należało jako inteligencji ostrzec naród. Zawiedliście, przegraliście i jeszcze śmiecie
  pouczać swoją bezużyteczną wiedzą i inteligencją jak mają dalej rodacy żyć?. Wstydź się pan. Co więcej, nici z pana cywilizacji gdy Polacy nie będą mieli gdzie żyć i za co! Wygonią nas z naszej ziemi a "inteligencja"
  nawet nie mruknie. Znowu tak jak w 80-tych piep...cie farmazony tak naprawdę nie mając nic do zaoferowania i powiedzenia.
 • ------------WRÓG POLSKI NR 1 ---NIE wypusci Polski z łap !!
  --NIC POLSCE się NIE UDA !! --NOŻE w PLECY są wciąż wbijane !!!!!

  --z sieci- ale zaobserwowane na WŁASNYM ! podwórku także !!  ~KM : Przeczytajcie co napiszę - włos się jeży! W moim technikum (i wielu innych szkołach ponadgimnazjalnych - popytajcie młodych ludzi) w programie jest 8 (OSIEM) godzin religii na 4 lata (2g/tydzień). Dla porównania inne przedmioty w cyklu 4 lat : fizyka (1g!!!), chemia (1g), biologia (1g), WOK (wiedza o kulturze-1g), WOSu (1g), informatyka (1g!!!), historia (2g), godziny z wychowawcą (4g). Ksiądz ma 2x więcej godzin z klasą niż wychowawca! W szkole TECHNICZNEJ JEST TYLKO JEDNA GODZINA FIZYKI A RELIGII OSIEM!!!! Jak można uczyć mechaniki, mechatroniki, elektroniki itd itp z godziną fizyki!? Ale religi jest osiem.... będą się modlić o robotę, bo zamiast przeznaczyć godziny na przedmioty przydatne w życiu, fundujemy wszyscy za setki milionów etaty dla księży. Co to k... jest? Państwo wyznaniowe? Obudźcie się ludzie i zainteresujcie się tematem. Opisałem tylko technikum, a co z SP, gimnazjum, przedszkolami? Wielka obłuda i pazerność KK - dalej im walcie na tace i w podatkach, a Wasze dzieci nie będą umiały policzyć 30% z ceny towary w sklepie, ale będą wiedziały co to katechizm KKK i co w nim jest. Dno i jeszcze raz dno. zwiń
 • -------- SŁOWO KLUCZ !!!!! chrześcijański / katolicki
  --- WSZYSCY !! którzy używają owych określeń w swojej retoryce -NALEŻĄ !! albo do SPISKU przeciw Polsce albo są !! ZWYKŁYMI DURNIAMI !!
  --Polska jest w sieci !!!! jak ryby -sieć trzyma WATYKAN i taka będzie polityka Polski ! jakie zapotrzebowanie będzie miał WATYKAN i jego sługi w Polsce -WATYKAŃCZYCY

  --my NARÓD !! jesteśmy tylko rybkami w sieci -które poruszają się w jej obrębie i jeszcze pod wodą !
 • @Stara Baba 08:56:13
  Rozumiem, że te uwagi to z racji nieprzetrawionych resztek z pełnej michy, jaką ma Pan po wywędrowaniu "za michą".
  Zero zrozumienia i żadnych uwag merytorycznych.
  Jaka jest pana rola?
 • @T-Rex 09:41:10
  Znaczy władze szukają sposobu zamydlenia oczu społeczeństwu.
  Ale efekt może być przeciwny.
 • @T-Rex 10:00:22
  "Pan Opara pisze populistyczne płytkie teksty, skupiając się na
  różnicach w szczegółowych racjach, zamiast na róznicach ideologicznych pomiędzy narodowcami ( katolicy), a piłsudczykami ( socjaliści to odmiana marksizmu)." - małpa gdyby rozumowała o politykach rozumowałaby podobnie.

  Polscy narodowcy (ci od Dmowskiego) w stosunku do kościoła zachowywali się na zasadzie "nie rusz gówna bo śmierdzi". Należy pamiętać, że ambona była wtedy największym "multipleksem" przez który można było sączyć w ciemnotę jad antynarodowy. Należy pamiętać, że w owych czasach 90% ludności była niepiśmienna. Ambona dzierżyła wiec rząd dusz. Narodowcy wiec tańczyli kontredans między dżumą watykańską a koniecznością utworzenia kościoła narodowego.

  I angielski król, i japoński cesarz i rosyjski car twardą ręką trzymali swoje kościoły za mordę.
 • ---myślę ,że !!-------- CYWILIZACJA POLSKA - Pana Wojtasa
  polegać ma na !! rozpaleniu OGNISKA DOMOWEGO /idea/ do którego zejdą się WSZYSCY !! którzy będą chcieli ! rozmawiać ! wspólnie PLANOWAĆ !!! wszyscy !! którzy owe ognisko uznają za SWOJE DOMOWE i przy którym ukształtuje się RDZEŃ Narodu -----POGUBIONEGO CAŁKOWICIE Narodu !!

  -polską TOŻSAMOŚĆ/kręgosłup -TRZEBA BUDOWAĆ /zdefiniować od NOWA !!!! i obudowywać POLSKOŚCIĄ

  --drzewo ma rdzeń / urządzenia mają statyw / dom ma ściany nośne /itp/ itd
  --------CO JEST dzisiaj KRĘGOSŁUPEM Polaków ???? --------------
  --gdzie w dzisiejszej JUDEOPOLONI z jej JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWEM jest ognisko !! Polaka SŁOWIANINA ????

  --myślę, że nad tym / ogniskiem / pracuje właśnie Pan Wojtas --
 • @ninanonimowa 11:54:22
  O to w sumie chodzi.
  Z tym, że jestem przekonany o wielkości idei przy której inne nacje mogą nam co najwyżej buty czyścić.
 • @T-Rex 10:00:22
  Kompromis?
  Jaki może być kompromis pomiędzy złodziejem i okradanym?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:07:43
  "... żadnych uwag merytorycznych."
  Przecież zasugerowałem ze pana wywody nie maja na dzień dzisiejszy podkładu i sensu. Jak bardziej merytorycznie chce pan to usłyszeć?

  PS: Dla pana informacji nie wyjeżdżałem za michą! W kraju miałem i wciąż miałbym bardzo dobry żywot!
 • @Stara Baba 20:43:46
  "Przecież zasugerowałem ze pana wywody nie maja na dzień dzisiejszy podkładu i sensu. Jak bardziej merytorycznie chce pan to usłyszeć?"

  Tak konkretnie; co się Panu nie podoba w Polsce i polskości, że aż Pan musiał wyjechać?
 • @T-Rex 22:59:16
  "Zasada ta brzmi: Nie wolno powstrzymywać się od wydawania osądów moralnych. Nic nie niszczy i nie dezintegruje kultury czy charakteru człowieka tak dogłębnie jak reguła agnostycyzmu moralnego, pogląd, że nie wolno wydawać ocen moralnych na
  temat innych, że trzeba być moralnie tolerancyjnym wobec wszystkiego, że dobro polega na nierozróżnianiu dobra czy zła.
  Jasne jest, kto na takim poglądzie zyskuje, a kto traci. Powstrzymywanie się zarówno od chwalenia ludzkich zalet, jak i od potępiania wad nie jest wcale zachowaniem wobec ludzi sprawiedliwości ani równym ich traktowaniem. Skoro
  konsekwencją owej bezstronnej postawy jest, że ani dobro, ani zło nie może niczego od ciebie oczekiwać — to kogo zdradzasz, a kogo popierasz?"

  Ayn Rand "Cnota egoizmu".
 • @oleg 10:27:43 Bojkot Wyborów
  To przestańcie chodzić na wybory i utrwalać system o którym piszecie że wam nie odpowiada.Jak można być za a nawet przeciw?Trzeba nazywać się Lech Wałęsa .Wszystkie partie to mafie i głosowanie na mafie to czyn karalny i kolaboracja z tym systemem stworzonym w Magdalence.Apel pani Anny Yalentynowicz o bojkot wyborów na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Nowy York
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:57:52 Bojkot wyborów
  Dlatego inne nacje uczynią wszystko żeby nam w tym przeszkadzać.Widać to na przykładzie michnika z jego Gównianą i Sierakowskiego z Krytyką polityczną.Opluwają nas a my udajemy że deszcz pada.Apek pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Nowy York

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829