Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
430 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Zrozumieć Polaków - znaczy zrozumieć Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(Z perspektywy Polaka, przed i… po szkodzie). Zastanawiam się często, nad przyszłością Naszego Kraju. Nie sposób chyba o tym nie myśleć, będąc człowiekiem dojrzałym, Polakiem, ojcem sześciorga dzieci.

Najważniejszym i to zawsze pytaniem dla mnie było i pozostanie: „Jak i co dalej”? Urodziłem się i wychowałem w PRL-u, ale większość dorosłego życia, spędziłem za granicą. Odnosiłem tam spore sukcesy, zawsze będąc w przekonaniu, że moje miejsce na świecie jest w Polsce - żyłem z tęsknotą „latarnika” w sercu. Wróciłem, aby tu, w moim kraju nad Wisłą, dopełnić ostatnich lat swego życia. Obecnie jednak, żyję z głębokim, wewnętrznym przekonaniem, spełnienia - najważniejszej misji swego życia.

Misja ta wiąże się ściśle, z całkowitą zmianą obecnej rzeczywistości, w której żyje nasz Naród.

Aby to zrealizować, należy jednak wpierw zrozumieć Polaków…Wtedy, można zrozumieć Polskę. Oczywiście konieczne są narzędzia do komunikacji i interakcji z ludźmi, ze społeczeństwem, Narodem. Takim narzędziem dla mnie, miał być - i dlatego też powstał - Nowy Ekran.

Wydarzenia ostatnich miesięcy, niewątpliwie wstrząsnęły „moim i naszym światem” - Nowego Ekranu.  Warto bez emocji i wdawania się w szczegóły, destruktywnej polemiki oraz rozmaicie prezentowanych  racji (zależnych od miejsca siedzenia) - na temat czy i kto zawinił, ocenić je z perspektywy rezultatów. Dla przypomnienia:

Nowy Ekran, (po 3 miesiącach przygotowań) - „wszedł w eter” dnia 31.01.2011. Od początku rozwijał się dynamicznie i to organicznie – bez żadnej promocji. Na zasadzie „szeptanki” wśród społeczności blogerów.  Oczywiście, od początku z Nowym Ekranem, związana była też - grupa uznanych autorów i autorytetów. Nie będę wymieniał nazwisk, są one wszystkim znane - aby nikogo nie urazić kolejnością (ani też wagą). NE często był określany jako najlepszy „start-up” w historii polskiego Internetu. Niewątpliwie była to duża zasługa Redakcji  NE: (Tomasza Parola, Pawła Pietkuna i dedykowanej grupy ludzi wokół nich).

Ale jak w przysłowiu: „There is nothing more common in this world, then genius without money”  - „nie ma nic bardziej pospolitego w naszym świecie niż geniusz bez pieniędzy” - oczywiście beze mnie jako inwestora, jako człowieka idei – Nowy Ekran – nigdy by nie powstał. Wielokrotnie też mówiłem: Nowy Ekran nie jest przedsięwzięciem stricte biznesowym, ale portalem społecznościowym z określoną misją. Nowy Ekran jako sumienie Polskiego Narodu. Zadanie bez wątpienia ambitne, ale ktoś to musi zacząć, ktoś to musi zrobić. Dlaczego nie MY.

To właśnie dzięki połączeniu sił redakcji, społeczności blogerów, finansów i mojej misji - NE stał się błyskawicznie sukcesem medialnym, znanym i cytowanym wszędzie. Bez wątpienia było olbrzymie zapotrzebowanie społeczne na niezależną, niczym nie kontrolowaną prawdę, publikacje i komentarze - bez cenzury. Jakie to proste. Każdy o tym mówi, ale to tylko „goło-słowie” i propaganda. Nikt i nigdy, w Polsce tego przedtem nie zrobił.

Nowy Ekran, stworzył bez wątpienia nową jakość w historii polskich mediów elektronicznych.

Ale sukces NE, był jednocześnie największym jego problemem. Wiadomo: ”sukces ma wielu ojców a porażka zwykle jest sierotą”. NE kolidował z mediami głównego nurtu, nie pasował do istniejącego, ustalonego wcześniej przez Układ - (nieformalną koalicję PO-PiS), podziału mediów zaangażowanych politycznie: na media „Mainstreamu” i akceptowalnej opozycji. Zawłaszczono sobie monopol przekazu prawdy na zasadzie: Teraz rządzimy My - Wy jesteście w opozycji, (lub na odwrót), ale prawo Republiki Okrągłego Stołu:  „nic o Nas bez Was”- obie partie obowiązuje. Nie ma miejsca na media, poglądy a nawet portal, który nie jest pod właściwą, jedynie słuszną, kontrolą Rządzącego Układu. Trzeba było NE zdyskredytować, zniszczyć finansowo…i  zamknąć. Dedukowano: Nikt nie jest tak silny/głupi, żeby taki portal, sponsorować, traktować jako hobby.

Dyskredytację portalu zaczęto ode mnie - „spirytus movens” NE. No bo urodzony byłem w PRL, studiowałem na Wojskowej Akademii Medycznej, wiele lat za granicą, prowadziłem interesy. Było wiele punktów zaczepienia. Prostych, sprawdzonych. Można było stworzyć wiele „faktów prasowych”, które potem żyły własnym życiem. To „normalka” w obecnych realiach.  Tak się zawsze, standardowo w RP, niszczy przeciwników i pretendentów. Mnie osobiście oskarżono o rozmaite typowe „grzechy domniemania” i powiązania ze służbami, pochodzenie, preferencje, styl życia – cokolwiek przyszło ekspertom od destrukcji i manipulacji społecznej do głowy.

Ale to był tylko wstęp. Prawdziwy atak rozpoczął się po Marszu Niepodległości – 11.11.2012r, który był niekwestionowanym sukcesem, większym nawet niż w 2011r. Nikt, nie ma chyba też wątpliwości, że rola i udział Nowego Ekranu, (Redakcji, jak i wszystkich osób współdziałających z organizatorami głównymi: MW/ONR) -była zasadnicza. Marsz Niepodległości był również sukcesem medialnym NE. Po Marszu cały Układ Rządowy PO-PiS wpadł w panikę. Pan Prezydent próbował stworzyć alternatywny marsz (podobnie jak PO, która zainspirowała swoje parady). PiS próbował przejąć kontrolę nad organizatorami.

Nowy Ekran był wielką niewiadomą, opartą o autentyczne prawdy, przeciwny manipulacjom, utartym opiniom. NE zaczął zagrażać Układowi Republiki Okrągłego Stołu, tworząc potencjalną siłę medialną. Powstały obawy, że w oparciu o żywioł coraz bardziej rozczarowanego, niezadowolonego społeczeństwa oraz NE, powstanie nowa siła polityczna. Trzeba więc było,  tę alternatywną siłę zniszczyć jak najszybciej.

W I etapie działań destrukcyjnych, w kilka dni po 11.11.2012, Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe, w trybie natychmiastowym, wymówiło NE Umowę Najmu lokalu na Nowym Świecie. Dostaliśmy 2 dni na wyprowadzkę. Była to jednak represja bez większego znaczenia.

Celnym ciosem było doprowadzenie (i to skuteczne) do wycofania się Młodzieży Wszechpolskiej ze współpracy z NE. Jej lider, Pan Robert Winnicki, do dnia 11.11.2012, był pracownikiem Spółki NE S.A (teoretycznie jest nim do dziś) – przestał wykonywać umowę zlecenia. Nie wiemy co się stało, nigdy nie otrzymaliśmy, żadnego ustnego ani pisemnego wyjaśnienia. Niewyjaśniona w tym wszystkim była też rola lidera ORN – Przemysława Holochera oraz Pana Artura Zawiszy. Nie wiem czy warto o tym dyskutować.

O II etapie działań destrukcyjnych - wszystkim wiadomo. Redakcja NE, na czele z Tomaszem Parolem, bez żadnego ostrzeżenia, próbowała dokonać przejęcia portalu, demonstrując na piśmie i publicznie, bez ogródek w jakim „poważaniu ma mnie” i nasze dotychczasowe wspólne osiągnięcia. Zrobiono zwyczajną zadymę, usiłując przekonać opinię publiczną, społeczność blogerów, że Nowy Ekran jest własnością buntowników – czyli ich, a dokładnie Tomasza Parola.
  
Cała ta zadyma, to jedno wielkie nieporozumienie. Powstaje pytanie. Po co i w jakim zrobiono to celu?... Z największym szacunkiem dla dotychczasowych osiągnięć Redakcji i Tomasza Parola, przecież oni sami - NIC nie są w stanie osiągnąć. Sukces Nowego Ekranu, był rezultatem jedności i wspólnoty w działaniu, ale potrzebował też dobrych kontaktów, wsparcia ze strony rozmaitych fachowców, ludzi opiniotwórczych. Konieczne też były sprawy zasadnicze. Źródła finansowania. Wiem, że były z tym problemy…, ale byliśmy już blisko sukcesu, również na tym polu. Teraz to już może bez znaczenia. Cała zadyma i odejście Redakcji – w rezultacie miało jeden pozytywny efekt - spowodowało, że Nowy Ekran zaczyna się samofinansować.

Wydarzenia ostatnich dni potwierdziły, że osoby poprzedniej Redakcji NE, nigdy nie należały do osób twórczych. Oni są ludźmi pospolitymi i małymi, ludźmi destrukcji, pozbawionymi idei. Interesują ich tylko pieniądze; czasem dla zabawy, zrobią zadymę- i to wszystko. Mam nadzieję, że się mylę, że Oni po prostu zbłądzili, że się opamiętają. Jeżeli nie, to całe szczęście, że to co się stało - stało się właśnie teraz. Z takimi bowiem ludźmi NIC wartościowego zbudować nie można.

Podsumowując: Nowy Ekran w ostatnich miesiącach, przeżył swoistą rewolucję i metamorfozę. Nie udało się jednak go zniszczyć i NIGDY mam nadzieję - się nie uda. Ja mam olbrzymią wewnętrzną determinację i dopóki starczy sił i mojego żywota - będę walczył o prawdę i całkowita zmianę rzeczywistości, w której żyjemy - w Naszym Kraju. Oczywiście, nie sądzę, aby walka była skończona. Nieprzyjaciół i wrogów mam zapewne coraz więcej. Ale, jeżeli jutro zginę w wypadku, albo się powieszę – to wszyscy muszą wiedzieć – nie zrobię tego z własnej woli.

Powstanie Nowego Ekranu, nie było dziełem przypadku, ani tez pomysłem stricte biznesowym. Pozostają jednak pytania i wątpliwości, które musimy razem w najbliższym czasie wyjaśnić:

1. Czy potrafię zrozumieć Polaków. Jeżeli nie nie będę w stanie zrozumieć Polski.
2. Komu potrzebny jest Nowy Ekran – a dla kogo potrzebna była/jest jego destrukcja?
3. Czy ja się nadaje do roli lidera Nowego Ekranu. Jeżeli nie ja to kto?
4. Co dalej dla Nowego Ekranu – Jaka jest przyszłość?

Czekam na komentarze i propozycje współpracy.

KOMENTARZE

 • A czy myślał Pan o... swoich błędach
  Wrzuca Pan PiS do jednego worka "układu okrągłego stołu", a potem dziwi się nieprzychylnemu czy nawet wrogiemu stosunkowi do siebie ze strony PiSu?

  Jak pan w tekście zauważył, najboleśniejsze ciosy otrzymał pan nie od PiSowców. Może więc czas na przemyślenie czym i kto jest w Republice Okrągłego Stołu. Może ci co najgłośniej są przeciwko niej są jej cichymi zwolennikami?

  Co do Pana pytań.

  1.Myślę, że nie rozumie Pan zwykłych Polaków, co skutkuje nie zrozumieniem Polski.
  2.Rozszerzmy Nowy Ekran jest medium z którym wiele osób wiązało nadzieję na przełamanie monopolu mainstreamowych, przy czym powiedzmy sobie wprost niekoniecznie dla tych osób musi być to Nowy Ekran - komu zależało, tego nie wiem.
  3.Sądzę, że dla jakieś części użytkowników NE nadal jest Pan Liderem. Czy mogą być inni? Zawsze może być ktoś inny... ale kwestia przywództwa nie rozstrzygnie się jednym czy kilkoma tekstami.
  4.Sądzę, że nadal (przynajmniej część) użytkowników chce jego przetrwania.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  "
  Misja ta wiąże się ściśle, z całkowitą zmianą obecnej rzeczywistości, w której żyje nasz Naród. "

  Też chcę całkowitej zmiany obecnej rzeczywistości.

  Gdyby Pan kiedyś rozwinął tą sentencję, oceniłbym, czy jest mi z Panem dokładnie po drodze.

  Z szacunkiem
 • @Ryszard Opara
  http://www.uk.coop/blog/petramorris/2012-03-20/fan-owned-and-controlled-football-clubs-force-revival-and-communtiy
 • @ Autor
  1. Polacy oczekują zmian, część zasadniczych -ustrojowych a części wystarczą takie o mniejszym kalibrze- usprawniające życie im i ich rodzinom, eliminujące absurdy i niesprawiedliwości które mają wpływ na ich życie właściwie codziennie.
  Proszę zaangażować się, zacząć wspierać, choćby medialnie działania/grupy osób którzy REALNIE już dziś coś robią, próbują walczyć z zastaną chorą w wielu względach rzeczywistością.
  Tylko tak można zyskać ich autentyczne zaufanie.
  Na pewno potrafi Pan to zrozumieć.

  2a. Ludziom, którzy mają coś do powiedzenia, a uważają że ich głos jest ignorowany. Jest ich bardzo wielu.
  2b. Grupom, jednostkom którzy uważają, że NE szkodzi Polsce lub/i jest przeszkodą w ich interesach. Czyż nie było to nieuniknione?

  NE jest też konkurencją dla innych portali tego i zbliżonego typu. Spojrzał Pan na to z tego punktu widzenia? Słyszał Pan o toczonej swego czasu "brudnej wojnie" Onetu z Wp? Chciał Pan odebrać część użytkowników obecnym liderom na rynku licząc, że pogodzą się z tym ot tak i Panu jeszcze pogratulują?

  3. Więcej pozytywnego przekazu, mniej ataków personalnych.
  Więcej konkretów, mniej płomiennych apeli.
  Uporządkowanie spraw wewnętrznych w NE na każdym, nawet najdrobniejszym szczeblu - Jak można iść za człowiekiem, który nie jest w stanie dopilnować porządku we własnym ogródku?

  4. ...
 • @@@
  Jest nas obecnie tak niewielu że szczerze odradzałbym zbyt częste powiewanie sztandarem. Jeszcze bardziej odradzałbym branie na garnuszek
  dziwnej maści kanapowiczów. Akcja połączenia kanap w salon jest skazana
  na niepowodzenie. Brania na garnuszek "prezydentów blogosfery",
  ośmieszających nE.
 • Trzeba się rozejrzeć wokół siebie:
  budowa całkowicie nowych wartości w Polsce to jest praca organiczna od podstaw, bo wszystkie okoliczności; celowe zdeprawowanie i ogłupienie dużej części społeczeństwa, monopol nieprzychylnych polskiej racji stanu mediów, stworzony po 1989 roku układ polityczny i ład systemowy nie sprzyjają żadnej gwałtownej reakcji.
  W obecnej chwili każda inicjatywa społeczna zostanie w tych uwarunkowaniach przejęta przez siły postkomunistyczne i w efekcie obróci się przeciwko społeczeństwu wzmacniając układ władzy.
  Tak więc tylko długotrwała edukacja i praca od podstaw daje szansę na rzeczywiste zmiany.
  Sądzę, że kryzys przyspieszy te zjawisko, ale na dziś dzień nie pozostaje nic innego jak tworzyć mocny fundament pod nową przyszłość.

  Pozdrawiam.
 • Naprawi Pan błąd i wszystko będzie jasne.
  Zrozumie Pan Polskę i Polaków, tylko należy wyprowadzić ich z wiekowego błędu zapisanego w Konstytucji o równowadze trój władzy. Jak to trafnie, powiedział Andarian – „Trój władza to jest mitem. Najgorsze jest to, że co "światlejsi" członkowie społeczeństwa doskonale o tym wiedzą.”
  http://spodlasu.nowyekran.net/post/92052,czerwona-tarcza-nad-zielona-wyspa
 • STRATEGIA ...
  1. STRATEGIA.
  Przede wszystkim brakuje mi ośrodka strategicznego, który współdziałał by w sterowaniu tym Wielkim Transatlantykiem w jego niebezpiecznym rejsie po wodach Północnego Atlantyku ...

  Taki "komitet sterujący" powinien z wyprzedzeniem planować strategię redakcyjną, ideologiczną, szybko reagować na zmiany w technologii internetowej itp.

  A zmiany będą następowały teraz w lawinowym tempie. Właśnie jesteśmy świadkami upadku tradycyjnej prasy, radia i telewizji. Za 10 lat NIE POZNACIE MEDIÓW ... ale pierwsze oznaki tej największej rewolucji w dziejach świata już są. Tylko mało kto je widzi ...

  Następują ogromne przeobrażenia społeczne (ideologię równościowe, stosunek do wiary, religii, instytucji religijnych. Postępy genetyki (medycznej i użytkowej). Wyobrażacie sobie, że za parę lat nie będzie w ogóle rolnictwa, rolników, pól uprawnych ???
  A tak będzie, że tego nie będzie !!!!!

  Fabryki i drogi zejdą pod ziemię, ludzie przestaną mieszkać w blokowiskach, miastach, staną się SAMOWYSTARCZALNI (własny prąd, recykling wody, własna produkcja żywności.


  2. TARGET - SPOŁECZEŃSTWO.
  Chodzi oczywiście o SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. O ludzi, którzy do tej pory traktowali państwo jak powietrze i zaczynają rozumieć, w jakiej grze uczestniczą. Ci ludzie się budzą, ale nie wiedzą jeszcze co robić ...

  Mieszkają w gminach, ale nie wiedzą jak patrzeć na ręce urzędnikom.

  Chcą się skomunikować z innymi, ale nie wiedzą, jak to zrobić

  Nowy Ekran powinien dostarczyć tym milionom ludzi następujące rzeczy:

  - możliwość komunikacji z innymi

  - edukację społeczno-ekonomiczno-patriotyczną

  - natchnienie, pozytywną energię (vide Marsze Niepodległości)

  - nawiązywanie kontaktów z ugrupowaniami anty-systemowymi (anty-EU, anty-biurokracja) z innych krajów (UK, IRL, FR, UKR, Islandia, kraje bałtyckie, Czechy, Węgry, Słowacja, była Jugosławia (zwłaszcza Chorwacja), Padania, Finlandia, Austria,

  - przygotowania do MN2013 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  (tego tematu NIE WOLNO ODPUŚCIĆ !!!!!!!)
  I zwracam uwagę, że NE nie musi "zawłaszczać" tego marszu !!!!
  Wystarczy, że NE będzie jego katalizatorem !!!
  Ważne, że młodzi Polacy spotkają się razem w ilości MILIONA !!!!!! i pomaszerują razem !!! Przeżycie patriotyzmu w takim marszu jest tak duże, że odniesie on skutek nawet wtedy, gdy na jego czele będzie szedł premieru Tusku, Bul-Komoruski, a na zakończenie Szymborska odczyta wiersz "Ten Dzień" ...

  Tak więc nie bójmy się, że ktoś będzie chciał MN zawłaszczyć - niech zawłaszcza. Ważne, żeby medialnie pokazać Polakom, że to maszeruje POLSKA, a nie PiS, PO, SLD czy PSL !!!!!!!!
  Ani nawet nie NE lub KNP !!!!
  Ani nie UPR czy PJN !!!!

  Po prostu POLSKA !!!

  A najlepiej by było, gdyby wszystkich polityków uczestnicy tego Marszu przegnali GWIZDAMI !!!!
  Niech to będzie Marsz Bez Przemówień !!!
  Marsz SPOŁECZNY !!!! W oparciu o 10 instytucji !!!!
  I nikt nie ma prawa się przyczepić !!!

  3. Przyszłość NE:
  - portal neutralny politycznie, konsolidujący Polaków w okół SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO.
  - portal DYSKUSJI, WIEDZY, IDEI, KREACJI
  - portal AKCJI (np. akcje społeczne związane z sądami, urzędami, transparentnością, edukacją, zdrowiem, samorządnością itp.)
  - tworzenie wirtualnego państwa (jego poszczególnych organów, np. na podobieństwo do gry SimCity).
  - ujawnianie prawdy o systemie (zarobki ludzi systemu, ustawiane kontrakty, nepotyzm w wymiarze sprawiedliwości, w urzędach - czy wiecie, ile dzieci sędziów i prokuratorów kontynuuje "zawód" rodziców ?
  I to z POWODZENIEM !!!

  ...
 • @Ryszard Opara
  > Bez wątpienia było olbrzymie zapotrzebowanie społeczne
  > na niezależną, niczym nie kontrolowaną prawdę, publikacje i
  > komentarze - bez cenzury. Jakie to proste. Każdy o tym mówi,
  > ale to tylko „goło-słowie” i propaganda. Nikt i nigdy, w Polsce
  > tego przedtem nie zrobił.

  To jest nieprawda. Poziom cenzury na Nowym Ekranie jest taki sam jak na wielu innych portalach - choćby taki sam jak na lepszym, większym i starszym portalu Salon24. Na obu panuje dokładnie taka sama cenzura.

  Nie rozumiem dlaczego brnie Pan w tę kłamliwą retorykę bezcenzurową, która odbiera wiarygodność reszcie tego co Pan pisze. To nie brak cenzury wyróżniał i dał sukces Nowemu Ekranowi, ale przede wszystkim szata graficzna i blogerzy, których się udało przyciągnąć.

  A temat kto jest winny obecnej katastrofie Nowego Ekranu jest moim zdaniem najważniejszy. Moim zdaniem najbardziej winny jest ewidentnie prezes firmy NE S.A. - wszystko wskazuje, że to totalny laik biznesowy, partacz, który nie ma pojęcia o robocie, której się podjął. Afery z domeną, partackim zerwaniem współpracy z poprzednią redakcją, utratą 2 tygodni notek i komentarzy NE, ciągłe wyłączenia itd... to kwestie złych umów - umów z pracownikami i firmami współpracującymi - a za to odpowiada przede wszystkim prezes.

  Dopóki tym portalem będą rządzić kompletni partacze nikt Wam nie zaufa. Zaufanie można odzyskać tylko poprzez zwolnienie partaczy i zatrudnienie fachowców. I żadne polityczne wywody tego nie zmienią. Polityczne układy, w które Pan wszedł i poniósł klęskę nie mają znaczenia dla NE, który upadł nie z powodów politycznych, ale z powodu partactwa zarządu - głównie prezesa tego zarządu.
 • @pisanki 11:24:02
  chcesz powiedzieć, że ten "smak" o "poziom" znajdujesz u polskich celebryckich "elit" ?

  Ty się dobrze czujesz ?

  Na NE czytałem MILIONY artykułów na poziomie intelektualnym tysiące razy przewyższającym profesorski BEŁKOT z oficjalnych instytucji ...
  Co ja mówię "artykułów" !!! Już same komentarze to często DZIEŁA SZTUKI !!!! (np. legendarne komentarze Ultima Thule, które czytelnicy dosłownie wydzierali sobie rąk !!!)
 • @mnich zarazy 10:11:22
  Tak, moim zdaniem PiS jest częścią Układu Okrągłego Stołu. Myślę, że wielu ludzi myśli podobnie. Wprawdzie, oczywiście wtedy jeszcze nie było PiS, ale..

  Chyba nikt nie ma wątpliwości, że twórcami PiS byli Bracia Kaczyńscy.
  A przecież to właśnie oni, (z grupą innych osób z ich obecnego otoczenia) - byli obecni i w dużej mierze byli współtwórcami porozumień Okrągłego Stołu. Nie można więc pomijać tych faktów.

  Uważam, że porozumienia Okrągłego Stołu są w dużej mierze przyczyną obecnego stanu Rzeczpospolitej - jeżeli obecny stan rzeczy nie ulegnie zmianie, Nasz Kraj wkrótce utraci całkowicie suwerenność (o ile to już się nie stało).

  PiS i Bracia Kaczyńscy mogli wycofać się z ustaleń Republiki OS - w czasie podpisywania Traktatu Lizbońskiego. A jednak tego nie zrobili. Dlatego też uważam, że PiS jest własnie częścią Układu OS.

  Myślę też, że jest wiele osób w naszym kraju, którzy uważają podobnie.

  Odnośnie Nowego Ekranu. Przyznaję popełniłem sporo błędów. Tak jak my wszyscy. Mam nadzieję, wyciągniemy też wszyscy właściwe wnioski z tej lekcji. Jeżeli się mylę NE prędzej czy później upadnie - bo nie będzie miał racji bytu. Nie będzie zapotrzebowania na niezależne, bez cenzury media elektroniczne. Jestem pewien, że aż tak źle nie jest.

  Nowy Ekran będzie dobrze funkcjonował. Trzeba było odseparować ziarna od plew - a w ostateczności Prawda i wola Narodu musi zwyciężyć.
 • @jazgdyni 10:45:01
  Wiele razy na ten temat pisałem. Nie chcę się powtarzać.
  Uprzejmie proszę zajrzeć do moich artykułów na NE, choć niestety część ostatnio zginęła a część straciła trochę na aktualności.

  Nie da się zresztą takiego tematu rozwinąć w komentarzu.
  Będę jeszcze wiele (mam nadzieję) na ten temat pisać.

  Mam nadzieję WSZYSCY będziemy na ten temat pisać.
  Po to właśnie powstał Nowy Ekran
 • @GPS 12:26:06
  Panie GPS,

  Szanuję Pana zdanie na temat NE. Każdy ma prawo do własnego. Taka jest istota demokracji. Nie będę więc z Panem prowadził argumentów.

  Powiem tylko jedno.
  Gdyby taki komentarz, jak i niektóre Pana artykuły ukazały się w innych tzw "niezależnych" mediach (w tym Salon24) - natychmiast zostałyby usunięte.
  O ile w ogóle zostałyby opublikowane.

  A tymczasem Pana artykuły i komentarze istnieją w NE bez problemu.

  Jeżeli ktokolwiek ma prawo usunąć artykuł/komentarz w NE to tylko właśnie niezależni autorzy, blogerzy. A to zasadnicza różnica. I NE taki pozostanie, dopóki będę miał coś do powiedzenia.

  Ja próbowałem kilka razy publikacji w innych, tzw. "konkurencyjnych" mediach, pod własnym nazwiskiem - i nigdy nie dostałem zgody.
  Kiedyś też znajomy chciał zaprosić mnie na imprezę organizowaną przez Gazetę Polską a kiedy poprosił o bilet wstępu - dostał wyraźną odmowę.

  No cóż - to jest Polska właśnie.
 • Dobrze, że NE jest samofinansujący, bo ta żebranina w styczniu to była żenada.
  Uważam,że NE jest dobrym portalem i ma dobrych blogerów, takie jest moje zdanie. Nie jest gorszy od salonu i lepszy niż 3 obieg.
  Przyszłość NE wymagałaby wg mnie ożywienia go, poprzez publikację prawicowych polityków, bo jak zrozumiałam to ma być portal prawicowy.
  Pan Szeremietiew już się przywitał na 3 obiegu z Parolem. Sorry ale Migalski (już go nie ma na szczęście) i Mikke to nieporozumienie (ten tylko ogłoszenia daje)
  Może należy porozmawiać z R. Winnickim i wyjaśnić nieporozumienia, może jak nie on to np.K.Bosak, bardzo inteligentny młody gość.
  Są jeszcze inne pozaparlamentarne partie np. Prawica Rzeczpospolitej i Marek Jurek, jest KPN i Wspólnota Słowiańska, dane są w internecie a redakcja NE jest w końcu w Warszawie. Uważam,że mogliby tutaj publikować lub udzielać wywiadów bezpłatnie, to w końcu reklama dla nich...
  Jestem pisiorem i wg mnie to jest w tej chwili dobra opcja, ale nic nie szkodziłoby czytelnikom poczytać o innym spojrzeniu na polską przyszłość.
  Jeśli chodzi o rozumienie Polaków.... proszę Pana... my sami siebie nie rozumiemy :)
 • Ryszard Opara
  Szanowny Panie , najpierw mała uwaga. Proszę poprawić literówkę , spiritus movens nie spirytus movens.
  Nie chcę oceniać Pana gdyż Pana nie znam. Wiem dwie rzeczy : pierwsza to, to , że próbowano przyprawić Panu gębę
  druga , że trafił Pan na nieuczciwych ludzi. Uważam , że każde medium łamiące dominujący przekaz jest wskazane i potrzebne, żeby przełamać wszechobecną propagandę. Stary nE.pl miał swoja markę i na pewno był sporo wart , nowy nE.net praktycznie zaczyna od zera. Nie wiem czy starczy Panu zaparcia i pieniędzy , ale jak Pan widzi nie wszystkich można kupić,i jest tu grupa blogerów , którzy cenią sobie lojalność.
  Wracamy do pozytywizmu Panie Opara i rozpoczynamy pracę od podstaw , pracę organiczną.
  Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 13:55:10
  Będę szery jak chłop spod Przeworska: wybrałeś politycznych zadymiarzy zamiast konstruktywnej roboty w lobbingu obywatelskim. Poród był długi, bolesny a wyszło g...
  Może jednak warto posłuchać ludzi po 60-tce. Nie zawsze. Czasem.
 • @Ryszard Opara.
  //1. Czy potrafię zrozumieć Polaków. Jeżeli nie nie będę w stanie zrozumieć Polski.
  2. Komu potrzebny jest Nowy Ekran – a dla kogo potrzebna była/jest jego destrukcja?
  3. Czy ja się nadaje do roli lidera Nowego Ekranu. Jeżeli nie ja to kto?
  4. Co dalej dla Nowego Ekranu – Jaka jest przyszłość?//


  1. Polaków można zrozumieć tylko poprzez katolicyzm, który uformował nasze sumienia. Nauka katolicka to jedyna droga do jedności politycznej, ekonomicznej, gospodarczej, kulturowej i innej.

  2. Nowy Ekran potrzebny jest jakiejś wąskiej grupce niekatolików, więc nie jest potrzebny narodowi. Ta grupka mogłaby dołączyć do narodu, o ile przyjmie wiarę katolicką szczerze.

  3. Pan nie nadaje się na lidera, bo jest Pan za słaby intelektualnie i nie ma wiedzy w temacie idei, a to podstawa. Radziłam Panu i Parolowi, by wziąć sobie doradcę w postaci filozofa idei, prof. Guza, zamiast pajaców w stylu Korwina, czy Kaczyńskiego o umyśle komunisty, bo tak został wykształcony.

  4. W takim kształcie NE nie ma przyszłości, stoczy się w chaos, bo demokracja jest fikcją. Każda korporacja, masoneria, nauka, Kościół wie, że państwo jest hierarchią.
  3.
 • Odpowiedź Panu Ryszardowi Oparze - można dać na "pudło".
  1. Czy potrafię zrozumieć Polaków. Jeżeli nie nie będę w stanie zrozumieć Polski.
  ************************************************
  Polaków zrozumieć nie sposób, przede wszystkim dlatego, że łączy ich przede wszystkim krew.
  Różnią - cele i metody ich realizacji. Także wartości podstawowe.
  Polaków należy ukształtować, by byli zdolni do zgody i kompromisu.
  Najpierw w jednej sprawie, potem w drugiej... może zdążymy... zanim potrzeba integracji wygaśnie.
  Bez wyraźnego kryterium większościowego (nie ulicznego, czy wokół wodza) - nic nie da się skrystalizować.

  2. Komu potrzebny jest Nowy Ekran – a dla kogo potrzebna była/jest jego destrukcja?
  *********************************
  Potrzebny jest tym, któzy tu wchodzą by czytać i pisać.
  Destrukcja? ... brzytwa Hanlona - jeśli coś można wyjaścnić głupotą - szkoda szukać dalej...

  3. Czy ja się nadaje do roli lidera Nowego Ekranu. Jeżeli nie ja to kto?
  ************************************
  Na lidera się Pan nie nadaje.-:)))))
  Porzeba charyzmy.
  Ma ją jedyny potencjalny kandydat - Stan Tymiński.
  *************************************

  4. Co dalej dla Nowego Ekranu – Jaka jest przyszłość?
  *************************************
  Jeśli NE będzie latarnią edukacji dla większości - WSZYSTKO jest w zasięgu.
  Jeśli drybling polityczny dla realizacji jakichś płytko koniunkturalnych celów personalno politycznych - smród i zgrzytanie zębów.
 • @Astra 14:23:29
  to zobacz tylko, ilu ludzi wchodzi na NE z uwagi na JKM ...

  radzę wazystkim, żebyście nie lekceważyli zwolenników Wolnego Rynku, gdyż w nas drzemie ogromna moc intelektualna !!!!!!
 • Zasadnicza dyskusja z Oparą
  1. Czy potrafię zrozumieć Polaków. Jeżeli nie nie będę w stanie zrozumieć Polski.

  A co nie jest pan Polakiem? Ile Obywatelstw pan ma?

  2. Komu potrzebny jest Nowy Ekran – a dla kogo potrzebna była/jest jego destrukcja?

  Nowy Ekran potrzebny jest czytelnikom, którzy chcą się dostać na nowyekran.pl a od 27 kwietnia są przekierowywani na 3Obieg.

  -, DLACZEGO do dzisiaj nie ma listu na eksterne skrzynki e-mailowe WSZYSTKICH zarejestrowanych w Nowym Ekranie.?
  - Nie ma też tymczasowego nakazu sądowego zmuszającego Parola do opublikowania wersji zdarzeń na pierwszej stronie 3Obiegu wg praw medialnych do sprostowania.
  - Wg mnie nie odpowiedział pan na pytanie jak mógł Parol do dzisiaj utrzymać przekierowanie w Nazwa.pl
  Nasuwa się przypuszczenie, – BO PAN NIC NIE ROBI!

  3. Czy ja się nadaje do roli lidera Nowego Ekranu. Jeżeli nie ja to, kto?

  Zobacz pan statystki pod tym artykułem. O 16 godzinie po 7 godzinach na topie Pana artykuł ma około 360 odsłon i 18 komentarzy. Porównaj Pan z poprzednimi artykułami własnymi i wyciągnij wnioski.

  Tak się robi na zachodzie- wymienia kierownictwo, tak się robi w Japonii: seppuku, tak się robi w Rosji: wyłącza się Internet, tak się robi w Polsce: wyjeżdża się do Australii, Niemiec, Kanady lub Izraela.

  KTO?
  - wszyscy, ale potrzeba uczciwych narzędzi internetowych - tu gdyby pan zainwestował to stałby się pan nieśmiertelny.

  4. Co dalej dla Nowego Ekranu, – Jaka jest przyszłość?
  Jeżeli chodzi o nowyekran.pl, to jest duża
  Nowyekran.net ma szansę, gdy wprowadzi zakładkę o demokracji bezpośredniej, wyposaży ją w narzędzia do głosowania w sieci, tak, że będzie można ściągnąć innych ludzi.
  Misją powinno być pokazanie ludziom, że polityczne zaangażowanie się opłaca.

  W tym chętnie pomagam
  AKT WOLI NARODU
  RAZEM - Budujemy Nowy Dom

  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @Ultima Thule 15:43:25
  nie nooooo sooorryyyyyyyyyy, nie no jak moc intelektualna.... to niech zostanie. Jest jakiś komunikat o chacie, cos tam przełożył, no i kiedy będzie w radiu wnet...
  Tylko gościu "Wolnego Rynku" nie krzycz..................
 • @nikander 14:42:31
  A ja chciałbym przestrzec przed tego typu działaniami, jak "konstruktywne" piętnowanie "pojebów", takich jak ten "ubrany na biało z Wadowic".
 • @Ryszard Opara 13:55:10
  Pan sam nie wiem co się dzieje na portalu, który Pan sponsoruje. Tu panuje taka sama cenzura jak w innych miejscach.

  Tu o tym pisałem: http://gps65.nowyekran.net/post/66690,cenzura-blogowa

  A tu są dwie notki, które mi osobiście zdjęła tutejsza cenzura:
  http://gps65.nowyekran.net/post/91741,pranie-pieniedzy-w-nowym-ekranie
  http://gps65.nowyekran.net/post/89719,lista-chujow

  Ja się nie skarżę na tę cenzurę, być może słusznie mi zdjęła te notki. Dopóki cenzury nie ma w całej Sieci, to ta Wasza nowoekranowa cenzura jest nieszkodliwa, bo te usunięte przez Was notki wiszą sobie spokojnie w innych miejscach i każdy może je przeczytać.

  Ale twierdzenie, że tu nie ma cenzury jest po prostu mijaniem się z prawdą. Na dodatek ta Wasza cenzura jest bez sensu, bo jedne notki cenzurujecie, niektórych blogerów kasujecie w całości, a inne notki i innych blogerów, którzy notorycznie łamią regulamin, akceptujecie, a nawet promujecie na stronie głównej. Tu przykład: http://gps65.nowyekran.net/post/89895,tajemnicze-slowo

  Pana retoryka o braku cenzury jest po prostu kłamliwa. Na dodatek jest głupia i szkodliwa, bo prywatna cenzura być powinna - tylko powinna być konsekwentna, a nie taka wybiórcza i głupia jak Wasza.

  Wasza cenzura jest partacka tak jak wszystko inne tutaj. Partacze ten portal redagują, partacze cenzurują i partacze tym zarządzają. Nic się nie zmieni dopóki ci partacze będą tu pracować. Od zwolnienia tych partaczy trzeba zacząć naprawę Nowego Ekranu, a nie od następnych politycznych deklaracji. Za to wszystko odpowiedzialny jest prezes NE S.A. i przede wszystkim on powinien wylecieć.

  Dlaczego wynajął Pan do prowadzenia spółki kompletnego laika biznesowego, który nawet sensownych umów z pracownikami i kontrahentami nie potrafi oceniać i zwierać? Podpisanie umowy skutkującej utratą 2 tygodni z życia portalu, to jest przecież totalny obciach!
 • @Ryszard Opara 13:55:10
  Ja proponuję, aby uruchomił Pan zakładkę o polskiej demokracji tej niepolitycznej i głosowanie w sieci tak jak w Sejmie mają posłowie na 4 sposoby możliwości woli blogera: tak, nie, wstrzymuję się , nie głosuję.
 • @GPS 18:51:15 - rację ma też Opara
  Cenzura na NowymEkranie.PL była. Nietolerancja światopoglądowa jest dobrym wytłumaczeniem dla cenzurowania innych.

  To, że GPS nie mógł na NE zamieścić tekstu o chujach - jest dobitnym dowodem cenzury.

  Ale rację ma też Opara, on jej nie zaplanował. Cenzura przez Parola, Pietkunów, przez Pirxa była dyskretna, inteligentna, tak by Opara jej nie widział. Znane mi przypadki cenzury na NE dotyczyły szczególnego chamstwa i ataków osobistych, ale w moim wypadku cenzury merytorycznej.

  Poziom wolności na NE jest aktualnie na pewno większy, niż na porównywalnych portalach autorskich jak ekspedyt, 3obieg, czy noweblogi. Salon24 jest złym przykładem, gdyż ma on znaczenie opiniotwórcze, natomiast NE wpływ opiniotwórczy utracił.

  Ja zrobiłem bilans, który tu przytaczam: z 17 moich oryginalnych artykułów zgłoszonych na interię.360 Opublikowano mi tylko 9.

  8 artykułów odrzucono. Na interia360, piszący nie ma subdomeny, natomiast cenzorzy dbają by czytelnicy mieli po linii zapchany mózg. GPS spróbuj choć jedną ze swoich kontrowersyjnych notek opublikować na interia.360. Ciekawe, czy to się Tobie uda.
 • Autor spłyca i trywializuje polską scenę polityczną
  O czym my tu dyskutujemy? O rzekomej roli PiS-u w układzie okrągłostołowym. O Magdalence ni hu hu. O agenturze ni mru, mru. O braku dekomunizacji ani me, ani be, ani nawet kukuryku.
  PiS sobie poradzi. Nie takie portale przeżył i nie takich "wieszczy".
  Kluczem do wiarygodności jest uczciwa ocena obecnej sceny politycznej.
  Do dziś pan Opara nie określił się jasno co do swoich poglądów politycznych. Kontestowanie zostawmy ludziom, którzy mają problem z obiektywizmem i realiami. Realiami są Konstytucja i to wszytko co w jej ramach możemy zrobić.
  JOW-y, zmieleni, oburzeni, zniesmaczeni, poszukujący, to są manowce. Najpierw trzeba dojść do takiego układu sił w Parlamencie, żeby w konsekwencji ustanowić Nowy Ład. Tak jak na Węgrzech. Tam w obrębie obowiązującej Konstytucji do władzy doszli ludzie, dla których dobro Państwa, to nie były stanowiska w spółkach.
  Mam duże uznanie dla pana Opary, że takim jak ja, chorym na PiS pozwala tu być. Udostępnienie łamów Nowego Ekranu w możliwości prezentowania swoich poglądów, bez wykluczania tych które są niezgodne z poglądami osoby właściciela, to jest istota demokracji.
  Dlatego ma pan Opara mój szacunek. Do czego jest Mu to potrzebne, nie wnikam. Staram się być lojalny. Nie węszę, nie niucham, ja korzystam. Korzystają też inni. Byle z czuciem.
  Pozdrawiam Autora.
 • @adevo 20:05:34
  Póki co wszelkie notki, które mi ocenzurowano na Salonie24 czy Nowym Ekranie publikuję na http://www.mpolska24.pl/ i tam one przechodzą, a więc z mojego doświadczenia wynika, że tam jest najmniejsza cenzura. Ale pewnie też jest, bo być musi - np. spam musi być usuwany wszędzie.
 • @GPS 22:52:07
  Wszedłem tam. Ja jestem uczulony na jadowity niebieski ze skórki http://www.mpolska24.pl/

  Układy graficzne NE i S24 są o niebo lepsze, a poza tym nie ma promocji blogerów. To portal po linii magluje zwoje mózgowe przez farbę, układ strony i aktualne wiadomości typu:

  Pięciolatek zastrzelił siostrę z własnej broni
  Czwartek, 2 maja (09:13)
  Drogowy raport RMF FM: Polacy wracali z majówkowych wyjazdów
  Niedziela, 5 maja (13:00)
  Tragiczny wypadek na krajowej "16". Zginęły trzy osoby
  Niedziela, 5 maja (09:33)
  Ojciec małej Magdy zeznawał przed sądem. "Szukaliśmy informacji o tlenku węgla"

  Przecież taka polityka informacyjna to dla mnie jeszcze gorsza niż na GW. Czytanie nie sprawia przyjemności.
 • @adevo 00:42:35
  Mniejsza z wyglądem - grunt, że cenzura jest tam mniejsza niż na Nowym Ekranie, co dobitnie pokazuje, że pan Opara zmyśla i posługuje się fałszywą propagandą jakoby Nowy Ekran był najmniej cenzurowanym portalem w Sieci.

  Na Nowym Ekranie cenzura była od początku, jest i będzie - i nie byłoby w tym niczego nagannego, gdyby nie to, że ta cenzura jest wybiórcza, nielogiczna, niesprawiedliwa, szkodliwa dla portalu - likwiduje się tu notki i kasuje całe blogi, które regulaminu nie łamią, a zostawia się i nawet promuje notki, które łamią kilka punktów regulaminu na raz. Nawet cenzurować nie potrafią z sensem, partacze.
 • @GPS 12:37:54
  Panie GPS

  Ciągle nie rozumiem po co opowiada Pan bzdury - o cenzurze na NE.
  Gdyby w NE była cenzura takie artykuły i komentarze - jak Pan pisze byłyby zwyczajnie USUWANE. Niepublikowane.

  Napisał Pan w przeszłości artykuł na temat "Prania pieniędzy" przez NE, na temat powiązań moich oraz NE ze służbami specjalnymi WSI.
  Jeżeli gdziekolwiek w tzw "niezależnych mediach czy internecie napisałby Pan takie artykuły, żaden właściciel czy redakcja - nie wyraził by zgody na publikacje takich artykułów. Nigdy.
  Za takie artykuły powinniśmy Pana podać do Sądu o zniesławienie. Każdy by tak zrobił. Tymczasem Pana artykuły wisiały sobie spokojnie na NE - były komentarze.

  Pisze Pan takie bzdury dla własnej satysfakcji, korzyści - czy też na czyjeś zlecenie. A może zwyczajnie wykorzystuje Pan NE dla propagowania innych portali - takich jak mpolska24.pl, który "wypączkował z NE.

  Bardzo mi przykro, że w związku z pełną swobodą publikacji w NE - niektórzy autorzy wykorzystują tę platformę - jako swój własny śmietnik gdzie bez oporu można wyładować swoje własne frustracje.
 • @Ryszard Opara 13:49:10
  > Gdyby w NE była cenzura takie artykuły i komentarze - jak Pan
  > pisze byłyby zwyczajnie USUWANE.

  No i zostały USUNIĘTE! A zatem cenzura jest. Pan próbuje przeczyć oczywistym faktom. Wygląda mi na to, że Pan nie rozumie co to jest notka blogowa a co to odnośnik, czyli link, gdzie jaka notka się znajduje itd...

  > Napisał Pan w przeszłości artykuł na temat "Prania pieniędzy"
  > przez NE, na temat powiązań moich oraz NE ze służbami
  > specjalnymi WSI.

  Wszystkie te moje notki broniły Nowy Ekran. Oto te, w których Pana bronię i usprawiedliwiam:
  http://gps65.salon24.pl/497751,pranie-brudnych-pieniedzy
  http://gps65.salon24.pl/484152,antypolonizm
  http://www.gps.plwolnosci.pl/b/43/Powiazania-z-WSI
  http://gps65.nowyekran.net/post/87334,wsi-owy-smrod-nowego-ekranu
 • @Ryszard Opara Ad rem Panie Opara!
  Pisał Pan, że włada Pan niemieckim to: "Männer müssen Männer sein !"
  Upraszczając po polsku : "Chłop musi być chłopem, a nie trokiem od kaleson!"

  Tu jest kilka wypowiedzi z których Pan winien wybrać fragmenty i przyjąc do realizacji! Wymienię niektórych: Adevo, GPS, AdNovum, Ultima Thule,
  nawet super wulgarysta i chamowaty gallux napisał co nieco mądrego tzn: "Do dziś pan Opara nie określił się jasno co do swoich poglądów politycznych." W tym miejscu on ma rację!
  Powiem mocniej: Pan się boi i lawiruje! Musi Pan się w końcu zdecydować i pokazać, że będzie Pan PATRIOTĄ I PRZYNAJMNIEJ HUMANISTĄ, KTÓRY NIE POZWOLI ROBIĆ KLOAKI Z NE!

  Bzdurą jest powoływanie się na konstytucję, liczenie referendum jeśli istnieje przywilej, że posłowie i senatorzy mogą, a nie muszą odpowiadać na pisma, prośby, petycje obywateli. Na tej podstawie można i referendum odrzucić (bo w Akt Woli, który sugeruje Adevo i go nawet podpisałem to nie wierzę, bo tyle podpisów się nigdy w Polsce nie zbierze)!
  Trzeba najpierw doprowadzić do tego, aby ŻADEN KOMUNISTA, Postkomunista, Oportunista nie znalazł się w parlamencie !!!

  Zbrodniarz Jaruzelski żyje otoczony opieką rzekomego OPOZYCJONISTY Komorowskiego miast gnić w więzieniu!
  Przypominam jeden z moich tekstów:
  APEL DO UCZCIWYCH I ODWAŻNYCH !
  Utwórzmy KOŁO WROGÓW MAFII WŁADZY !

  Mam prawo do takiej nazwy, ponieważ mogę wskazać setki nazwisk tych, którzy mnie represjonowali i zabijają mnie społecznie niszcząc też ekonomicznie! Wystarczy, że wskażę:
  Komorowskiego, Tuska ministrów kultury, sprawiedliwości, prokuratorów, sędziów, L. Wałęsę, T. Mazowieckiego…

  A w tym czasie przestudiujcie te moje notki:

  POSŁOWIE, SENATORZY SĄ JAK GOŁĘBIE, na ziemi nas się trzymają, a jak w górę wzlecą to na nas srają ! 25.01.2012 (Pardon za ostatni wyraz, ale to jest dosłowne tłumaczenie z j. niem.)!

  P. Bratkowski - administrator Newsweeka - to kat wolności słowa! 25.01.2012 !

  1oo% wierzę w współpracę „BOLKA” i prawidłową działalność Maciarewicza !!! 24.01.2012 !

  c.d. LISTY NAZWISK WROGÓW OBYWATELI W RP !!! POLACY! Bracia i siostry OBUDŹCIE SIĘ !!! 15.02.2012

  Kto chce do mnie dołączyć niech mnie powiadomi w komentarzu lub pocztą wewn. PODAJĄC JAK SIĘ BĘDĘ MÓGŁ Z NIM KONTAKTOWAĆ i napisali skąd jesteście.
  Bardzo bym się cieszył, gdyby zgłosili się jak najszybciej BiK-owcy z Trójmiasta, bo może pomogliby mnie w sprawach organizacyjnych. W ogóle przydałby się mnie b. dobry informatyk, aby mnie trochę pomóc, poduczyć!

  JA NIE CHCĘ BYĆ ANI prezydentem, premierem, parlamentarzystą – JA CHCĘ WAM MŁODSZYM POMÓC ZORGANIZOWAĆ WALKĘ O LEGALNĄ LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ !

  Parę razy kontaktowałem się z R. Oparą sugerując, że chcę pomóc. Ale mnie ignorował. Nie doceniał tego, że ja mam b. duże doświadczenie i nie mało wiedzy jako m.in. nauczyciel, funkcjonariusz SW (kilka lat!), socjolog religii, politolog, 13 m-cy pracowałem w kontrwywiadzie, oficer w tym APARATU WOJNY PSYCHOLOGICZNEJ, pilot, przewodnik, nawet wodzirej…
  On nie rozumie tego i jeśli się nie zmieni nic nie osiągnie!

  Na NE nie było nikogo, kto starał się mieć koncepcję jak pracować z ludźmi, aby coś zrealizować. Chyba myślano tylko o pieniądzach i doszło do krachu i konfliktów!

  Sugerowałem też nowemu Red. Nacz., ale zdaje się, że też w ogóle nie ma koncepcji jak pracować. W ub. roku nie dostrzegłem niczego poza parodią Prezydenta RzBiK-a,

  Cóż za moje teksty, komentarze zostałem tylko oczerniany i wyśmiewany no i zbanowany. (Panie R.O. - to CENZURA !!!)
  Kilka dni temu odblokowano mnie i o czym napisałem postraszono ostrym regulaminem dot. cenzury – ustosunkowałem się do tego i podsumuję, że to byłby ZAMORDYZM i zaprzeczenie wolności słowa.
  Nie wolno wyśmiewać, obrażać, ale krytykować powinno się obowiązkowo, jeśli ktoś głupio lub niewłaściwie postępuje!

  Kto krytyki się boi, to znaczy, że coś broi!
  ODWAGI PANIE RYSZARDZIE!
  Pozdrawiam tych, którzy chcą walczyć o lepszą Polskę dla większości narodu, a nie tylko dla siebie, rodziny i KOLESI!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930