Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

ŻEGNAJ ALIK – Cześć Twojej Pamięci.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bywają w naszym życiu takie dni, kiedy nie widać słońca, od rana jest szaro i nieciekawie a człowiek, tak jakoś nie może się „pozbierać”.

Od rana wiadomo, że będzie to smutny dzień i przeminie szybko bez echa - albo, że wydarzy się coś naprawdę złego.

Wiadomość o śmierci Aleksandra Gudzowatego, była dla mnie osobiście bardzo przykra - i choć nie był moim krewnym, ani szczególnie bliskim znajomym – jakoś nie mogę przestać o nim myśleć. Zapewne długo jeszcze tak będzie. Wiem, że muszę parę słów o nim napisać ale, jakoś nie mogę się na czymkolwiek skoncentrować. Myślę ciągle o „Aliku” – bo pod takim imieniem go znałem. Spotykaliśmy się raz w miesiącu. Mam przed oczami, jego ostatnie imieniny w grudniu, nasze spotkanie w styczniu, w kalendarzu mam termin naszego kolejnego…

Aleksandra Gudzowatego poznałem 20 lat temu?, na jakimś spotkaniu u Prezydenta Wałęsy. Był wtedy u szczytu swojej potęgi. Uważany wówczas za jednego z najbogatszych Polaków. Wszyscy ludzie biznesu i polityki zabiegali o jego względy. Mnie nigdy nie imponowały duże pieniądze, bardziej interesowało mnie, jak ktoś do nich doszedł. Żyjemy przecież w świecie, gdzie pieniądze są jakby jedynym miernikiem sukcesu oraz osiągnięć i wysiłków ludzkich.

Nigdy nie zrobiliśmy razem żadnych interesów, ale naprawdę i szczerze lubiłem go, i… podziwiałem niejednokrotnie. Jakiś rok czasu temu, zadzwonił do mnie – pogratulował sukcesów Nowego Ekranu i zapytał, czy może u nas - w NE założyć bloga. Oczywiście się zgodziłem. Byłem z tego zadowolony, szczególnie kiedy okazał się, że jest zdolnym autorem. Miał naprawdę wielkie, nieporównywalne doświadczenie życiowe, biznesowe a przede wszystkim niesłychanie bystry umysł. Umiał szybko kojarzyć ludzi, zdarzenia, wyciągać proste wnioski. Jego artykuły były pełne mądrości, energii a jednocześnie refleksji. Nie zawsze się z nim zgadzałem, ale zawsze wysoko ceniłem i czytałem jego opinie. Zawsze mówił o tolerancji, która oprócz interesów była jego pasją. Zafundował nawet pomnik tolerancji. Był głęboko wierzącym człowiekiem ale jednocześnie zbudował (u siebie w domu) kaplicę ekumeniczną, która przedstawiała wszystkie najważniejsze religie świata. Kochał zwierzęta, szczególnie psy ale chyba jego ulubionym był osioł - o przezwisku Fred.

Można by wiele pisać, można mieć różne zdania na temat Aleksandra Gudzowatego. Tak był on również postacią, wzbudzającą wiele kontrowersji, z różnych powodów. Jedno nie ulega wątpliwości. A. Gudzowaty był naprawdę pod wieloma względami człowiekiem niezwykłym - człowiekiem z wielką pasją, kochał życie, kochał ludzi, to co robi. Kochał świat.

Żegnam Cię Alik z największym smutkiem. Został po Tobie w moim sercu i umyśle wielki żal.

Wielka Cześć Twojej Pamięci.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Dołączam
  Dołączam się do słów Pana Opary
 • @mąż stana 16:42:43
  "Mnie nigdy nie imponowały duże pieniądze"
  -----------------------------------------------------------
  Swietny nokaut :)
  Dzisiaj nikogo nie interesuja duze pieniadze - kon by sie usmial.
  Pzdr.
 • Aleksander Gudzowaty
  To bardzo ciekawe, bo Aleksander Gudzowaty jest na liście żydów w/g Polonica.net
  Aleksander Gudzowaty - (wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, świnia Orwell'owska, Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego 'Bartimpex' S.A. (1998-07.2002). Współwłaściciel Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Bartimpex (11.1998-12.1999). Spółkę PHZ 'Bartimpex założył w 1990 r. Bartimpex jest dziś spółką rodzinną: 69 proc. akcji ma syn Aleksandra Tomasz, 5 proc. żona Grażyna, ale 26 proc. Aleksandra to akcje uprzywilejowane) zarobiły w 2005 r. około 120 mln zł.; interesy z rosyjską firmą Gazprom oraz władzami Rosji; Członek Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu (04-09.2001). Członek Rady Programowej Fundacji Semper Polonia [05.1999). Pracował w państwowych centralach handlu zagranicznego, kierował m.in. firmą 'Kolmex' handlującą m.in. wagonami kolejowymi. W szfindlach wspolnik Adama Michnika. Jeden z żydokomunistycznych bogaczy i 'magnatów' PRLu-bis.)
 • @Robert.K 17:10:21
  Szanowny Panie Robercie,

  To są poważne sprawy. Rozumiem, że Pan nie ma szacunku dla Pana Gudzowatego ani z pewnością dla mnie.

  Uprzejmie proszę zrozumieć, że ceniłem Pana Gudzowatego nie ze pieniądze które on miał, czy w jakiś sposób zdobył. Szanowałem go, bo moim zdaniem był to nieprzeciętny człowiek. Wyjątkowy.
  Takich jak on, przynajmniej ja, w swoim życiu - wielu nie spotkałem.

  Ja może należę do ludzi. których Pan nie potrafi albo nie chce zrozumieć. Ja próbuję ocenić człowieka a nie to co no ma.

  Miałem kiedyś duże pieniądze i co z tego?

  Pozdrawiam
 • "duże pieniądze, ..., jak ktoś do nich doszedł. "
  Ależ to proste.. najął tancerzy z "Mazowsza" czy "Śląska" i interesy same się robiły.
  Nawet moskiewska Centrala nie miała nic a nic do powiedzenia.
 • @Robert.Grunholz 21:06:38
  Ja milczę ....
 • @seedam 22:33:31
  Czas już porządkować swoje sprawy. Nigdy nie wiadomo kogo dosięgnie uśmiech panny Ś.....i. Może to już czas...:-(((
 • @autor
  No wlasnie, trzeba bylo wzesniej ujawnic liste swoich kolesi!

  Mysle, ze gdyby wiekszosc polskich patriotow tutaj piszacych wczesniej ja znala nikt by nie tracil tutaj czasu... Niestety ludzie znowu daja sie nabrac, ale prawda i tak tam kiedys wyjdzie.
 • Gnida
  Niech się smaży w piekle.
  Miesięcznie pożerał ekonomicznie 50'ciu Polaków, szkoda że go ktoś nie wydymał go w dył... i całej jego rodziny. Cała nasza niedola to te gnidy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031