Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Quo Vadis NE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas na zmiany...

 

 

Szanowni Państwo,

Witam wszystkich Państwa i na początek uprzejmie proszę o zrozumienie i wybaczenie ostatnich perturbacji związanych z Nowym Ekranem. Wiem i rozumiem, że wielu ma rozmaite wątpliwości. No cóż, każdy z nas w życiu popełnia błędy, ja również, przyznaję, popełniłem ich wiele. Trudno je czasem wytłumaczyć, ale najważniejsze jest to, aby się z nich uczyć i nie popełniać ich więcej.

Moje dotychczasowe życie, toczyło się w rozmaity sposób i w różnych krajach, ale zawsze żyłem z wiarą i przekonaniem, że moim miejscem na Ziemi jest Polska. Tak jak to, że każdy z nas, kiedyś spocznie w grobie. Ostatnie kilkanaście lat, to również narastające przeświadczenie, że mam do spełnienia jakąś, ważną określoną misję dla Ojczyzny. I choć nie bardzo wiedziałem co to jest i jak się do tego zabrać (oraz nawet co to ma być) – właśnie takie przeczucie od lat we mnie dojrzewało.

Nowy Ekran był inicjatywą w pewnym sensie przypadkową. Takie właśnie jest życie, którym rządzą sprawy wydające się nam często dziełem przypadku. A to jest przeznaczenie. Związałem się z grupą ludzi i uwierzyłem, (zapewne naiwnie), że to ludzie idei, że chcą coś pożytecznego w swoim życiu zrobić – dla kraju. No cóż, przyznaję pomyliłem się bardzo. Ci ludzie zwyczajnie szukali pieniędzy. Dopóki czuli pieniądze, które mogą dla siebie, w jakiś sposób „wyciągnąć”, byli mili i sympatyczni. Każda ideologia była dla nich do zaakceptowania albo po prostu nieważna. A więc wykorzystywali Nowy Ekran jak mogli. Kiedy zaś doszli do wniosku, że ich złota „dojna krowa” więcej mleka nie da – postanowili ją zabić a w dodatku - uznać za własną.

Przygotowywali się zresztą do ataku i przejęcia NE od kilku miesięcy. Poczuli się zresztą na tyle mocni i bezkarni, że wykorzystując swoją uprzywilejowaną pozycję administratorów, zamknęli mój (i kilku innych osób) dostęp do Nowego Ekranu. Aby nie było możliwości odpowiedzi i obrony. Jednocześnie mając dostęp do innych mediów (nie zawsze przychylnych NE) – zaczęli mnie i innych - bezpodstawnie i ordynarnie atakować.

Ja nie będę reagował na takie zaczepki. Sprawą zajmą się Sądy, i choć nie bardzo wierzę w Polski Wymiar Sprawiedliwości – być może nie będzie innego wyjścia. Z drugiej strony, doszedłem do wniosku, że „nie warto się z g….m sądzić, kto jest właścicielem smrodu”. Tym bardziej, że nie ma o co walczyć, a kwestię wiarygodności najlepiej rozstrzygnąć w działaniach a nie gadaniach i wzajemnym pluciu.

Cała ta bardzo niesmaczna sprawa ma też jeden zasadniczy i pozytywny efekt. Wiem, że z tymi ludźmi oraz innymi podobnymi do nich - na pewno żadnej przyszłości NIKT nie zbuduje. To być może nawet i zdolni ludzie, ale niestety okazali się zwyczajnymi warchołami i „zadymiarzami”. Bez żadnej klasy. No cóż, g….o należy omijać z daleka i tyle. Niestety dla mnie, żyjąc w innych realiach, czując się trochę marzycielem, jak latarnik Sienkiewicza, dopiero teraz zaczynam poznawać Polaków i co nimi tak naprawdę kieruje i motywuje. Przykre to, ale cóż – „To jest Polska właśnie”.

Ta cała sprawa to również proces oczyszczenia i odnowy Nowego Ekranu. Od samego początku, próbowałem stworzyć zupełnie otwarte media, z całkowitą wolnością słowa i bez cenzury. I tu zgadzam się. Popełniłem błąd. Tego w Naszym Kraju, chyba nie da się zrobić. Być może Polacy jeszcze do tego nie dorośli, nie dojrzeli. Być może w ogóle się do tego nie nadają, nie mnie oceniać. Być może nawet nikt tego nie chce. (Oprócz elementów antypolskich). Na pewno też, nie chcą tego „kupić” reklamodawcy. Wszystko musi być zrobione pod konkretne zapotrzebowanie ideologiczne np. układu politycznego, czy władzy lub systemu sprawowania i kontroli określonych interesów.

Będziemy próbowali zrobić wszystko, aby NE pozostał nadal formułą otwartą, miejscem szerokiego dialogu społecznego, ale miejscem prawdziwej, merytorycznej dyskusji – na określonym poziomie kultury. Będziemy próbowali - aby NE pozostał wierny swojej misji – sumienia Narodu Polskiego.

Nie wiem czy to się uda i czy to w ogóle możliwe - Nasuwają się bowiem, niestety smutne i bardziej ogólne wnioski oraz pytania. Jedno z najważniejszych to: czy Polska Polacy nadają się do systemu demokracji bezpośredniej lub w jakiejkolwiek innej formie. Wiadomo, Demokracja Parlamentarna – „made in Poland” to droga do anarchii - to fikcja, która w najbliższym czasie doprowadzi do całkowitej utraty suwerenności i niepodległości kraju. Być może jedynym rozwiązaniem jest silna centralna władza partyjna lub prezydencka. Być może Polaków niestety trzeba za mordę i inne części ciała mocno trzymać. Oby to zostało zrobione w najbliższym czasie. Przestaję powoli wierzyć w możliwości sanacji Polaków – w obecnej sytuacji.  

Mam nadzieję, że proces odnowy i oczyszczenia Nowego Ekranu, być może zmusi nas wszystkich do chwili refleksji, do zastanowienia się nie tylko nad przyszłością portalu, ale również nad sprawami o wiele bardziej ważnymi. Dokąd zmierzamy my wszyscy – dokąd zmierza Nasz Kraj.

Zapraszam uprzejmie wszystkich przyjaznych nam, Nowemu Ekranowi, ale przede wszystkim ludzi, autorów i komentatorów, myślących o przyszłości Polski – do współpracy.

Zaczynamy odnowę Nowego Ekranu od siebie, od nas wszystkich - dla Naszej Ojczyzny.

Ryszard Opara

PS. Zapowiadam zmiany w regulaminie Nowego Ekranu, które będziemy stopniowo wprowadzać. NE będzie nadal portalem otwartym absolutnie dla wszystkich. Jednak autorzy, ich teksty i komentarze, będą musiały dostosować się do istniejącego regulaminu. Nie będzie tolerowania skrajnych wulgaryzmów ani też obraźliwych tekstów pod czyimkolwiek adresem. Tego typu wpisy i komentarze będą zwyczajnie usuwane przez administratorów.

Nowy Ekran musi zachować odpowiednie standardy - nie może być traktowany jako rynsztok.

KOMENTARZE

 • Feniks !!!
  Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia i wytrwałości !
 • @autor
  To ja poproszę o jakieś zadośćuczynienie za straty jakie poniosłem w związku z Waszą nieudolnością organizacyjną. Otóż zgłosiłem mój blog na Nowym Ekranie do konkursu na Blog Roku 2012. No i w połowie głosowania, gdy setki osób wysyłało SMS-y popierające mój blog, cały portal został wyłączony i musiałem się z konkursu wycofać. W ramach zadośćuczynienia proszę o promocję gdy wystartuję w jakimś innym konkursie blogerskim.
 • strszczając
  nasz zamordyzm jest ok więc usprawiedliwiony. Pan wybaczy ale to chyba naprawde juz kpina z ludzi. Nawet biorąc poprawkę na to że każda strona ma swoje racje a prawda gdzieś po środku to i tak pana apel jest zwyczajnie kpiną, zwłaszcza że jak teraz sie okazuje problem wynarodzenia nie dotyczył tylko ciri a wiekszej ilości pracowników.
  Carcarju chyba bez powodu nie dobijał sie o informacje o stanie spółki i nie zdecydował sie na działania w oparciu o prokuratora dla zabawy?
  Pan wspaniałomyslnie nie bedzie wchodził na drogę sądową? to jak jest wreszcie ma pan argumenty po swojej stronie czy nie? bo jezeli oddaje pan pola na drodze sadowej to niema za wielu argumentow na poparcie tezy tych zlych co sobie poszli.
  - a nawet gdyby nie brac powyzszego to jak to jest z tymi zarzutami ze nagle zaczol pan żądać od narodowców wystawienia do wyborów , tak wyglada ten patryjotyzm w pana wykonaniu? Takich pytań i stwierdzeń z ostatnich dni można więcej wysnuć. Niestety dobił pan swoimi dziwnymi dążeniami NE nas wykorzystał jako kartę przetargową. Ale powodzenia w budowie nowej Polski tylko kto bedzie ją jeszcze chciał z Panem budować ?
 • @ Autor
  Czy chce Pan budować Polskę katolicką?

  Czy nowy Nowy Ekran będzie katolicki?
 • @GPS 18:22:40
  To bardzo mrozsądne podejście co do konkursu na Blog Roku 2012. Popieram to żadanie ale kto Ci teraz pomoże. Pozdrawiam. A oto wierszyk
  Jana Sz. Ekselencjo, zechciej że ustąpię Ci z drogi
  tak do gówna na drodze powiedziały nogi.
 • @night rat 18:28:58
  a ja chciałbym poznać odpowiedz co bedzie jezeli okaże sie jednak ze domena nalezy do ŁŁ i trzeba bedzie ją oddać albo zostanie sądownie zablokowana. Po tym wszystkim co sie już wydażyło nalzeży chyba brać każdą ewentualność.
 • Nauczka dla nas wszystkich
  Czuję się trochę winnym tej sytuacji.
  Chyba z rok temu zauważono na moją aktywność na NE.
  Zaczęły się rozmowy o tym, co można zrobić dla Polski.
  Gdy doszło do konkretów, zorientowałem się, że głównym celem jest wymyślenie czegoś, co bogaty wujek z Australii zechce sfinansować.
  Myślałem nawet, żeby napisać: Ryszardzie powiedz, że nie masz pieniędzy, a zobaczysz jak się przetrzebi towarzystwo na grillu.
  Ale wbrew pozorom ja jestem bardzo ostrożny w ocenie ludzi. Trudno mi zwłaszcza stanowczo oceniać kogoś, kogo poznałem osobiście. Gdy więc widziałem, jak ŁŁ rozwala ten portal swą bufonadą, wolałem się usunąć w cień. Moja ostatnia notka byłą zbyt łagodną i oględną.
 • Regulamin ...
  Co do zapowiedzi zmiany regulaminu, to proszę wziąć pod uwagę istnienie dewiacyjnej, dyletanckiej, naszej rzeczywistości mającej oparcie wręcz w rynsztoku.
  W związku z tym trudno jest wyrażać się o baranie nie używając tego rzeczownika a z kolei o tworzywie typu gówno wyrażać się poprzez złoto.
  Moim zdaniem duża doza rzeczywistości powinna być określana w sposób bardzo dosadny, nawet z użyciem słów daleko nieparlamentarnych.
  Panie Opara w celi usunięcia z życia społecznego w/w tworów, trzeba jednak czasami się mocno upaprać.
  Apeluję o rozważenie przede wszystkim skuteczności programowych założeń, wpływających na efektywność społeczną !
  Pozdrawiam
 • @autor
  Co by się nie działo, w dobrym tonie jest jednak informowanie innych równiez o grach pozakulisowych.
  jeżeli w danej chwili nie można, można napisać, że to się zrobi jak się sprawa wyjasni. Byłoby zdecydowanie bardziej przejrzyście.

  Bez tej przejrzystości, bez jasnych odpowiedzi na jasne pytania nadal będzie się unosiła nieprzyjemna atmosfera, pachnąca specsłużbami.
 • Redaktor Naczelny: Zbigniew Lipiński
  Czy moglibyśmy się coś więcej dowiedzieć o formacji ideowej nowego szefa redakcji?
 • Obecny Regulamin w dziale ;ZASADY PUBLIKOWANIA TREŚCI
  zakazuje w pkt.4 publikowania

  a. treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady Netykiety

  b. treści o tematyce rasistowskiej, pornograficznej, zawierające elementy przemocy oraz posługujące się wulgaryzmami,

  "....Jednak autorzy, ich teksty i komentarze, będą musiały dostosować się do istniejącego regulaminu...."

  "....Nie będzie tolerowania skrajnych wulgaryzmów ani też obraźliwych tekstów pod czyimkolwiek adresem. Tego typu wpisy i komentarze będą zwyczajnie usuwane przez administratorów...."

  To dlaczego administratorzy nie wykonywali obowiązków wynikajacych
  z juz istniejących norm ?
  Piszemy w wirtualnej rzeczywistości , ale czy postrzeganie rzeczywistości też ma być wirtualne ?
 • To jest najprostrzy przykład, że nie można całkowicie ufać ludziom. Warto zaś
  ufać wartościom. A człowiek? No cóż może być zastraszony przez specsłużby zabiciem dzieci i będzie robił co mu każą. Wtedy nie ma problemu, jeśli ktoś kieruje się wartościami, a nie szuka pseudoidoli.

  Dlatego zanim kogoś poprzesz zastanów się czy na to zasługuje i czy warto. Popieraj wartości a nie ludzi! A ludzi może wtedy jak co tydzień przejdą testy na wariografie i zastawią swoje nerki u notariusza pod jakąś obietnicę...
 • @karoljozef 18:27:24
  Proponuję dla odmiany islam !
 • "....Być może jedynym rozwiązaniem jest silna centralna
  władza partyjna lub prezydencka. Być może Polaków niestety trzeba za mordę i inne części ciała mocno trzymać..."

  Albo ,albo....

  Wolność wypowiedzi i blog bez cenzury nie są hasłami zamordystów

  Kim Pan chce być , Panie Ryszardzie ?
  Współtwórcą internetowej platformy wymiany poglądów czy realizatorem neowodzowskiej siły politycznej bez szans na sukces w konfrontacji z wodzami rosyjskimi , amerykańskimi , chińskimi , watykanskimi lub manipulatorami finansowymi ?

  Spokój Pańskiego snu zależy od takiego wyboru ...

  Ps.
  Mojej mordy proszę nie trzymać ...sam sobie poradzę .
 • @oleg 19:18:42
  "Zatem NE pozostanie społeczny, świecki, z lekkimi ciągotami w kierunku polityki."

  Ja bym jednak optował za tym żeby był katolicki.

  A w związku z tym, że GPS ustalił że wyznaczamy linię programową NE (cyt. Właśnie się dowiedziałem jacy blogerzy wyznaczali linię programową Nowego Ekranu! To byli: worteks, warlord, oleg, Kajdas.), będziemy sobie musieli poważnie ten temat przedyskutować i jakąś jedność ideowo-polityczną osiągnąć ;-))).
 • powstaniec
  Juz myslalem, ze NE padl.

  Co do tekstu powyzszego - mnie on nie przekonuje.

  Na szczescie bywam tu nie dla zarzadu czy redaktorow NE a po to by czytac blogerow.
 • Widze że NE zaczyna od cenzury
  uznajecie portal św Ekspedyta za wrogi? http://www.ekspedyt.org/
 • A widzial kto awatarek tego kataparanoi?
  Szczególnie adminowi bym zalecał tam zajrzeć.
 • @GPS 18:22:40
  Szanowny Panie,

  Przykro mi z powodu strat dotyczących konkursu na Blog Roku 2012.
  Zdaje sobie chyba Pan sprawę, że pewne rzeczy i zdarzenia są poza naszą kontrolą. Niemniej przepraszam w imieniu NE.

  Postaramy się wypromować Pana następny konkurs. Proszę dać znać kiedy.

  Ukłony
 • Panie Opara
  A co z finansami? Czy znowu NE za kilka tygodni zostanie zamknięty? Czy jakaś dobra wróżka coś dołożyła?
 • @vortex 19:33:42
  Szanowny Panie.

  No właśnie.

  Pan na prawdę myśli, że Admina to obchodzi.

  Diabelska brać.

  Zapraszamy do Legionistów.
  Adres pare komentarzy wyżej.
 • @karoljozef 19:42:53
  Jestem tam już od kilku dni, tutaj tylko w ramach gościnnych występów, po staremu ustalam linię programową, po staremu z zerową skutecznością. Czyli zdolność ustalania przeze mnie linii asymptotycznie zmierza do zera.
 • @Ryszard Opara 19:39:50
  Zadzwoni Pan do kogo trzeba :)
 • @autor
  Czyli konkretnie: według jakich reguł działać będzie cenzura portalu i których obszarów będzie dotyczyć?
 • re
  ...Z drugiej strony, doszedłem do wniosku, że „nie warto się z g….m sądzić, kto jest właścicielem smrodu”.

  ...to być może nawet i zdolni ludzie, ale niestety okazali się zwyczajnymi warchołami i „zadymiarzami”. Bez żadnej klasy. No cóż, g….o należy omijać z daleka i tyle.

  ...Być może Polaków niestety trzeba za mordę i inne części ciała mocno trzymać.

  ...Będziemy próbowali zrobić wszystko, aby NE pozostał nadal formułą otwartą, miejscem szerokiego dialogu społecznego, ale miejscem prawdziwej, merytorycznej dyskusji – na określonym poziomie kultury.

  :)
 • @zwyczajnie normalny 18:25:43
  Szanowny Panie,

  Takie są moje poglądy i przemyślenia, wynikające z doświadczeń ostatnich lat a w szczególności przykrych rozczarowań ostatnich kilku tygodni.

  Rozumiem i szanuje Pana zdanie, ale ja mam prawo myśleć inaczej - takie są zasady demokracji.

  Odnośnie sądów, to nie jest to wykluczone, chociaż wymiar sprawiedliwości w Naszym Kraju, moim zdaniem to fikcja. Ja osobiście np mam spór sadowy z Bankiem Pekao SA już od 10 lat - i cóż z niego wynika, oprócz kosztów? - nie wiem.

  Polskę budujemy wszyscy - każdy jak potrafi.

  Życzę powodzenia
 • @Ryszard Opara 19:39:50
  Bardzo dziękuję za odpowiedź i ofertę pomocy w promocji. Trzymam za słowo i jeśli wezmę udział w jakimś konkursie, to się przypomnę.
 • @vortex 19:33:42
  podziwiaj, przecierając ślipka.
 • Przede wszystkim dziekuję, ze znowu mam
  co czytać. Te wszystkie spory dla mnie jako dla czytelnika i wpisowicza były oczywiście zupełnie niejasne, muszę też uczciwie powiedzieć, że ŁŁ dla mnie osobiście akurat był w porządku i jak prosiłem o puszczenie czegoś ważnego z mojej działki to nie mogę na reakcję narzekać.
  Pana uwagi o stanie społeczeństwa polskiego niestety słuszne, życzę jednak sukcesów w pracy nad odcedzeniem chamstwa i paranoi, choć łatwe to nie będzie. Mam zresztą wrażenie, że nasza narodowa w jakimś sensie słabość psychiczna jest właśnie najważniejszym celem wszelkiej maści wrogów, których manipulacje polegają przede wszystkim na szczuciu, drażnieniu, uniemożliwianiu tego co racjonalne.
  Powodzenia
 • NE
  dobrze, że NE wrócił - zobaczymy w jakiej odsłonie, będziemy obserwować i robić swoje.


  Trzeba pamiętać, że zawiesiło się na portalu cała masa agentury

  i najwyraźniej doszło do jakiegoś przesilenia

  jakiego?  finansowego
  socjalnego

  to się okaże..  a agentura tymczasem hasa wesoło...
 • @Ryszard Opara 19:51:43
  Ma Pan czelność proszę odpowiedzieć na proste pytania np tutaj:
  http://reign77.nowyekran.pl/post/87114,chaos-slowa-i-deklaracje
 • Navigare necesse est ...
  A więc płyniemy dalej ...
 • @Brat Żorża 20:31:12
  bycie "wrogiem mojego wroga" może czasami nie wystarczać ...

  I tak jest właśnie w twoim przypadku ...
 • @night rat 19:16:47
  Harem mam i powiększam, dlatego też tak wykształconego eunuch, na próbę przyjmę. Ewentualnie go później wy.....ę.
  Reakcja, nawet bez twego marzenie jest szybka i zwykle celna !
 • Ryszard Opara
  Przede wszystkim - cieszę się, że nie nastąpił upadek portalu.
  Niezależnie od skrajnych opinii - ma on już swoje ugruntowane miejsce. I tak jak to przedstawiłem w rozmowie: jest teraz czas na pewną zmianę profilu. Zaakcentowanie kierunku zmian, a nie tylko pisanie o wszelkich "grzechach" obecnego systemu władzy.
  Czyli konstatacja, że tego systemu nie da się już naprawić.
  Z kolei, jeśli zmiany muszą nastąpić to powinny zostać dobrze przygotowane. Tak widzę obecną rolę NE.
  Należy wyłonić (ale w ramach struktury rozproszonej) przywództwo, które będzie miało wizję zmian i będzie zdolne i przygotowane do ich przeprowadzenia.

  Przesilenie jakie nastąpiło - to świetna okazja do rozpatrzenia tej koncepcji.
 • Szanowny Autorze
  mimo, że jest dużo racji w tym, co Pan piszesz o nas, Polakach, to jednak wątpię, czy pana kuracja będzie skuteczna, być może pacjent - witryna nE, umrze z wycieńczenia, wyalienuje się ze społeczeństwa.

  Dziwią mnie państkie słowa świadczące o zawodzie, przecież bajkę o kopciuszku, i inne, zapewne Pan znał. A więc o co chodzi ? Nie umie Pan sobie dobierać współpracowników ?

  Z drugiej strony za mało Pan wyjaśnia, aby pańską notkę potraktować poważnie.

  Osądzimy czyny. Jaki będzie ten nowy regulamin. Czy niniejsza uwaga będzie Pana, czy moją własnością? Czy w każdej chwili będzie miał Pan możliwość zniszczenia mojego klawiaturowego dorobku, czy nie ? Czy po likwidacji mojego konta będzie mógł Pan nadal bez żadnych ograniczeń wykorzystywać moje słowa na wszelkich polach eksploatacji, czy też nie.

  Jeśli rzeczywiście leży Panu na sercu dobro Polski, to może zrobi Pan to, co obiecywał Łazarz, niestety nie dotrzymał - aby nE miał organizację fraktalną. Tylko wtedy, gdy rozporządzanie własnymi treściami będzie leżało w gestii autora można żądać, względnie prosić, aby utrzymywał tę swoją część odpowiednim datkiem.

  No ale najważniejsze jest to, aby Pan wreszcie przejrzał na oczy. Nie raz pisałem - nE tylko wtedy stanie się potęgą, gdy zatroszczy się o miliony zdychających, tak, zdychających, Polaków. Jakakolwiek możliwość nawet skromnego zarobkowania, albo istotnego oszczędzania, umożliwiająca ludziom przetrwanie, będzie istotna. Nie mówię tu o tantiemach autorskich, chociaż one też mogą uaktywnić tysiące pogrążonych w maraźmie, ale o jakiejś organizacji stowarzyszeniowo-gospodarczej, która, jak niegdyś podczas niemieckiej okupacji, pozwoli przetrwać.

  Bo zasadniczym pytniem jest to, ilu nas będzie za pięć, dziesięć lat ?
 • Nowy Ekran na nowo !
  Przytaczam swój komentarz wobec ostatnich wydarzeń w Nowym Ekranie , który ukazał się min. na stronie Wierni Polsce Suwerennej, Stop Syjonizmowi i Monitor Polski , cytuję:

  "Zdarzeń do jakich doszło w ostatnim czasie w Nowym Ekranie nie należy marginalizować, czy też patrzyć na nie jedynie poprzez konflikt personalny na linii Opara-Parol, albo bawić się w detektywa i dochodzić “kto komu, co ukradł”. Należy je oceniać ze znacznie szerszej perspektywy tego co aktualnie dzieje się na świecie szczególnie w relacjach USA-Rosja. W latach 90-tych po upadku ZSRR wydawało się, że Międzynarodowa Żydokulisa się zjednoczyła i odtąd będzie działać wspólnie dla podporządkowania sobie narodów świata. Ostatnie wydarzenia w Rosji temu zaprzeczają. Nie ma zgody i przyzwolenia na zawłaszczenie świata przez nurt żydowsko-anglosaski. W tej kwestii toczy się na razie informacyjna wojna. Jaki charakter ona przyjmie w przyszłości trudno przewidzieć. Opara i Parol to ludzie reprezentujący w Polsce te dwa przeciwstawne nurty. Opara jest przeciwko
  układowi okrągłostołowemu, dwupartyjnemu POPISU , będącego synonimem amerykańskiej demokracji. Parolowi ten układ specjalnie nie przeszkadza. W swoich poglądach propagując zakłamany wizerunek zbrodni katyńskiej i podgrzewając tragedię smoleńską jest wyraźnie antyrosyjski. Która opcja zwycięży: pożyjemy, zobaczymy. Przykre, że Polacy w tej grze są jedynie, mniej lub bardziej, świadomymi obserwatorami."

  PS. Powrót Nowego Ekranu na polską scenę medialną uważam za pozytywny. Pomimo moich zastrzeżeń o których mowa wyżej Nowy Ekran jak dotąd był medium dość bliskim zasadzie wolności słowa. Sądzę, iż przyszłość Nowego Ekranu w dużej mierze zależała będzie właśnie od wierności tej zasadzie.
 • Panie Opara
  Nie wierze juz w zadne wypowiadane przez pana slowo, a ten wpis powyzej jest tylko tego potwierdzeniem.
  Pojawil sie nam zbawca narodu, a my durne polaczki oczywiscie kompletnie tego nie zauwazylismy, wiec pana Opara zaczal bazgrolic swoje paranoiczne sny w ktorych nadprzyrodzone sily mowily mu o jego wielkosci i przeznaczeniu. Pana zyciorys pisany tutaj i przysieganie sie na wszystko co swiete, ze to prawda najprawdziwsza z prawd, maja tyle w sobie prawdy co piosenkarka Madonna do Madonny na obrazie. Pewnych rzeczy panie Opara sie nie robi i na kontakty z szujami nie pozwoli sobie zaden przyzwoity czlowiek w zadnym czasie.
  Ludzi mówiących prawde nie trzeba wielu, tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na pólkach. Musi być ciągle nowe, musi mieć wiele sług...
  A co do tego g.... o ktorym pan pisze, to wertujac kiedys prace rosyjskiego historyka Grigorjewa, natknelam sie na takie zdanie:
  " gowno moze przybrac czasem takie ksztalty, ze trzeba je zaliczyc do dziel sztuki, niestety nietrwalych "
  Człowiekiem panie Opara jest sie albo dobrym, albo złym, albo mającym wszystko.....
 • @autor:
  Gdzie jest blog Łażącego Łazarza? i innych dawnych członków redakcji?
 • NOWY EKRAN, portal z przyszłością
  Ewidentnie brakowało Nowego Ekranu, przez te kilka dni.
  Wrogie Elementy za wszelką cenę chciały i chcą ZNISZCZYĆ, tą wielce , dobrze zsynchronizowaną formę przekazu.
  Czyżby, Nowy Ekran był żenujący i kompromitujący do tego stopnia, że postanowiono wg starych dobrze znanych metod zniszczyć go od środka ?

  Na dowód, „HIENY” , powróciły jako pierwsze ze swoimi negatywnymi komentarzami.

  ŻYCZĘ POWODZENIA i dalszej DOSKONAŁEJ KONTYNUACJI.

  NOWY EKRAN pozwala MYŚLEĆ o LEPSZYM JUTRZE.
  Dziękuję za wznowienie działalności, ponieważ ten PORTAL jako JEDYNY spełnia doskonale swoją rolę.
 • @Rudolf 22:38:03
  > ...tą wielce , dobrze zsynchronizowaną formę przekazu.

  O! To ciekawe! Uważa Pan, że blogerzy Nowego Ekranu głoszą jakiś zsynchronizowany przekaz? Mi się wydaje, że blogerzy tu są, a przynajmniej byli, bardzo różnorodni - często głosiliśmy wzajemnie sprzeczne poglądy, kłóciliśmy się, spieraliśmy, dyskutowaliśmy, a nawet obrażaliśmy się nawzajem w sposób spontaniczny i chaotyczny. A tymczasem ktoś w tym zauważa jakąś synchronizację i jakiś spójny przekaz! Mógłbym prosić o wyjaśnienie tego przekazu?
 • Dziwiły mnie trudności w przekazaniu dla NE drobnych sum, o ktore apelowano do użytkownikow
  We wzorze przekazu nie bylo konta bankowego (w banku powiedziano, że można wyslać jedynie przez pocztę na podany adres). Jakiś glos kobiecy w telefonie jakby nie byl zainteresowany tą akcją uregulowania finansowych kłopotow, od ktorych pzecież zależala niezależność NE od sponsorow z anty-polskiej sceny politycznej. Jestem wrogiem wulgaryzmow ale gdy sprawy są wulgarne? Wedlug Norwida ponad wszelkie uroki poezji i wymowy jeden zawsze będzie wysoki-odpowiednie dać rzeczy słowo.
  Wielu aktorow z naszych wybranych do politycznych teatrow można obrażać prawdą
 • cieszę się z powrotu NE
  Niezależnie od zasług "poprzedniej ekipy" ŁŁ na polu napędzania strachu urzędasom i dodawania nam szaraczkom odwagi, faktycznie odczuwałem buzowanie wody sodowej w paru głowach na NE.

  Lekcja pokory oby była skuteczna. Nie można się poddawać z powodu małości i podłości ludzkiej natury. Trzeba to było wliczyć w ryzyko.

  Na podsumowanie mądrość Biblii: "Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie..." Jer 17.5

  TO oczywiście oznacza ograniczone zaufanie do każdej ekipy NE, no ale w takich warunkach trzeba działać, bo lepszych mieć nie będziemy.
 • P. Ryszard Opara
  Czy moglibyśmy dowiedzieć się kto administruje Portalem, jak również kto jest/zostanie RedNaczem?
 • Panie Opara
  chyba Pan żartuje ,że jedynym rozwiązaniem dla Polski może być silna centralna władza partyjna, to już było i wiadomo jak się skończyło.
  Teraz właściwie też mamy taką władzę i co ,kryzys a będzie jeszcze gorzej ale władza udaje głupa mówiąc że już niedługo się polepszy.
  Polepszy się dopiero jak usuniemy obecny nierząd.
  Trzymać polaków za mordę ,może Pana bo ja sobie nie życzę ,i tak jestem okradany przez państwo z emerytury, z rzetelnej,prawdziwej informacji o stanie państwa itd.
  Teraz jesteśmy trzymani za mordę i dojeni z kasy ,ogłupiani przez TV i zadłużani. Starczy tego. Potrzeba nam mądrych patriotów do rządzenia a nie sługusów Rosii i UE. Węgry robią reformy po swojemu wbrew zaleceniom UE i już zaczynają sie pojawiać dobre wyniki.
 • @GPS 22:51:20
  Odpowiadam, odnośnie SYNCHRONIZACJI.
  Na innych portalach jak się coś napisze i wróci nastepnęgo dnia, to już w nawale innych wiadomości "gdzieś to zaginęło" lub nie można "odnaleźdź wątku" itp. itd.
  Tu jest artykuł i do niego komentarze.
  Lub jednym kliknięciem można wyszukać to co się napisało od "zarania".
  Jednym słowem, jest dosyć łatwo udostępnić informację np. swoim znajomym, którzy tylko to chca przeczytać.
  Dlatego np. Facebook uważam za jeden wielki bałagan, lub
  "Nasza klasę" za dziecinną zabawkę.
  Inne "zaangażowane" portale, mają minimalne możliwości komentowania do artykułów a już prawie żadnych łatwego odnalezienia tych artykułów lub komentarzy.
  Wszystko co napisał np "RUDOLF" tu na tych stronach, jest dla mnie o tyle ważne, że zostanie dołączone do spraw sądowych, które się toczą.
  Mam "argument", urzędy nie rozumiały co do nich piszę, to powiadomiona została prasa. Nikt z tych "urzędów" nie powie nastepnie "przecież nikt o tym nie wiedział ???!!!".
  Po prostu zwyczajnie korzystam pozytywnie z narzędzia jakim jest Nowy Ekran, który pozwala mnie zsynchronizować np krzywdy i narzędzia jakich się używa w celu naprawy istniejącego stanu.

  To jest dla mnie również narzędzie pracy i przekazu.

  To nie jest Portal i nie jest jego rolą , aby napisać "byle co, ot tak po prostu aby zaistnieć".
  Uważam Nowy Ekran za narzędzie , mogące odegrać pozytywną rolę w istniejących realiach w Polsce
  Traktuje bardzo poważnie, Nowy Ekran i jego rolę jaką odgrywa w społeczeństwie polskim.

  Niektórzy tu "błaznują" lub "pieniaczą" .

  Ja znajduję potrzebną mnie synchronizację informacji,
  którymi posłużę się "jutro" do ważnych spraw,
  i za to bardzo dziękuję,
  Panu Ryszardowi Oparze,
  że dał mnie taką możliwość i takie narzędzie do walki z panującym bezprawiem.
 • Wybrani do reprezentowania i jakoby realizacji for4malnych programów politycznych i "ideowych"
  zainteresowani są raczej walką dialektyczną niż dyskusją.
  Wierzę, że pozytywne funkcje NE nadal będą kontynuowane, może nawet lepiej niz z grupą doświadczonych dziennikarzy ozbyt pasożytniczych priorytetach motywacji. Tylko nimi mozna wyjaśnić zamach na istnienie NE i jego odeslanie na gieldę domen . Nie jestem pewien, ale mam wrażenie, że zamachowcy reprezentowali kult "sekty smoleńskiej" i starali się być bezkonkurencyjni w patriotycznej retoryce w czym bezkonkurencyjni w latach powojennych byli prowokatorzy i konfidenci oraz talenty "hańby domowej" ze środowiska Marcelego Reicha Ranickiego- protektora nobilitacji Milosza i Szymborskiej (niegdyś cenzora PRL a ostatnio zwanego "papieżem niemieckiej krytyki literackiej-jakby niemiecki Michnik)
 • @GPS 22:51:20
  Spytaj ŁŁ, synchronizacja to jego zasługa.
 • @Rudolf 23:16:42
  Dokładnie taką samą funkcjonalność jak NE ma Salon24 - a nawet pod względem tego o czym Pan piszę lepszą. Dodatkowo jest bardziej popularny. No to w czym problem?
 • @GPS 23:31:57
  Proszę wybaczyć, jestem tu od stycznia br. i nie znam Salonu24. Oczywiście prawdzę.
  Dziękuję za informację.
  Ale już to co zostało napisane na NE, przeze mnie, spowodowało np. paniczne, bezmyslne poprawki w programie HIPOTEKI i inne ewidentne zmiany np w zachowaniu policji i urzędników itp.
  Wyciągam wnioski, ze NE jest Portalem, który jest dobrze kontrolowany przez "bezkarną administrację" , która patrzy jaką ma jeszcze możliwość manewru.
  NE powoduje, że "teren" oszustw się kurczy i "ziemia się pali " coraz bardziej pod nogami.
  Wiem o czym piszę, ponieważ mam bardzo poważne sprawy, pachnące wieloletnim kryminałem dla wielu urzędników.
  A przecież, NIC NIE BYŁO MOŻLIWE !!!! Byli Panami i władcami życia i śmierci naszej rodziny !!!!!!
  Odkąd napisałam na NE, sytuacja radylaknie sie zmieniła, podchody i szykany już są troche inne.....
  Tak więc myslę , "cudze chwalicie swojego nie znacie".
  Ja tu w ciągu miesiąca dzieki NE załatwiłam więcej, niż w ciądu 4 lat pisania do urzędów.
  Pozdrawiam
 • @karoljozef 18:27:24
  a jakie to ma znaczenie?
  Jedno z drugi nie jest nierozerwalne.
  Katolicyzm dostaliśmy od Czechów i Niemców.
  Czesi i Niemcy katolicyzm najzwyczajniej wypierdolili
  i nic specjalnego się nie stało.
  Istnieją jako państwa.
 • @zadziwiony 19:41:53 - A co z finansami? Czy znowu NE za kilka tygodni zostanie zamknięty? Czy jakaś dobra wróżka coś dołożyła?
  Zobowiązałem się dofinansowywać NE co miesiąc kwotą 500zł. Znaczy - na serwer i herbatę w torebkach już jest.
  Proponuję zrobić w czwartek w Redakcji imprezę tłustoczwartkową i się zrzucić. Od siebie przyniosę dwa tuziny pączków. Polscy patrioci się zgłoszą, się dołożą i finans popłynie.
  :)
 • @detektywmjarzynski 21:31:18
  //Opara i Parol to ludzie reprezentujący w Polsce te dwa przeciwstawne nurty. Opara jest przeciwko
  układowi okrągłostołowemu, dwupartyjnemu POPISU , będącego synonimem amerykańskiej demokracji. Parolowi ten układ specjalnie nie przeszkadza. W swoich poglądach propagując zakłamany wizerunek zbrodni katyńskiej i podgrzewając tragedię smoleńską jest wyraźnie antyrosyjski. Która opcja zwycięży: pożyjemy, zobaczymy. Przykre, że Polacy w tej grze są jedynie, mniej lub bardziej, świadomymi obserwatorami."//


  Słuchaj ty płazińcu. Nie stawiaj tu warunków sowiecie.

  Otóż tak jak polski ustrój gospodarczy nie będzie socjalistyczny ani liberalny, tak samo nasza polityka międzynarodowa nie będzie opierać się na żadnym mocarstwie, a nasza filozofia ustrojowa nie będzie inna niż katolicka.

  Polacy trzymają z nauką Kościoła i to jest wszystko czego się trzymamy.
  Jak Rosja wypełni co do litery naukę katolicką w postępowaniu, będziemy z rosyjską władzą jak bracia, a jak nie, będą nam jak psy. To samo tyczy się Ameryki i Europy. Kapewu?

  Co do ludzi, mamy te same wymagania- od Polaka u władzy wymagamy znajomości nauki Kościoła i umiejętności przełożenia jej na państwo i prawo. Nic więcej. Nie interesuje nas kto mówi, ale co mówi i czy to robi.

  Katolicy nie kłócą się z sobą i nie ciągają się po sądach, prawdziwi katolicy, nie udawani.

  [musiałam się odezwać, bo psy się zleciały]
 • @Rudolf 23:48:21
  DOKŁADNIE TAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dlatego (niezależnie od tego tsunami, które przeszło) uważam projekt NE za NAJWIĘKSZE WYDARZENIE w historii polskiego internetu !!!!!

  (oczywiście zaraz po bezwzględnie największym, jakim było pojawienie się spanielka (czy jakiegoś innego pudelka) ...

  No, ale jak to mówią: każdy ma takiego pudelka, na jakiego zasługuje ...


  Otóż (teraz piszę BARDZO WAŻNĄ RZECZ !!! Więc należy czytać ją stojąc NA BACZNOŚĆ !!!) s24 mógłby sobie i tryliard razy pisać o czymkolwiek i nie miało by to żadnego znaczenia !!! Przecież w sejmie też gadają o wszystkim i nikogo poza DEBILAMI-dziennikarzynami i kretynami-lemingami nikogo to nie interesuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po prostu s24 trafia do tych samych, którzy oglądają WSI24 i czytają gówno wybiórcze.

  Natomiast NE przemówił do MILIONÓW !!! I dał przemówić MILIONOM !!!!

  Milionom ZWYKŁYCH LUDZI !!!! Którzy dopiero teraz mogli wyrazić swoją WŚCIEKŁOŚĆ i NIENAWIŚĆ na ten DEBILNY i ZŁODZIEJSKI system !!!

  Pojawienie się NE było jak walnięcie pięścią w stół, ale taki że ze stołu zostały drzazgi, wszyscy biesiadnicy odskoczyli i zamilkli i nad wszystkim zawisła ZŁOWRÓŻBNA, PRZERAŻAJĄCA CISZA ...

  I ta cisza, a właściwie chwila oczekiwania na dalszy krok tych MILIONÓW tak bardzo przeraża SYSTEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Oni mają w dupie to, że jakiś przygłup-inteligent wyjawia nawet najgorsze afery na s24 !!! Mogą co najwyżej dobrodusznie z tego porechotać ...

  Ale opisanie tego na NE zmienia zupełnie sytuację - bo KTO INNY to czyta i na dodatek na NE opisane jest to TROCHĘ INNYM STYLEM ...

  Nazwałbym to stylem "zaangażowan-wkurwionym", ale z drugiej strony bardzo inteligentnie i LOGICZNIE ...

  I chyba tego ostatniego nie są w stanie znieść najbardziej: bo wróg bredzący nie jest groźny - ale wróg myślący LOGICZNIE - wygra ...

  Dlatego WYGRAMY ...
 • @Nathanel 23:41:23
  //Na razie to wygląda że to portal "sekciarski" który powołuje się na patrona który nigdy nie był kanonizowany maja w nazwie "legion " - który jest w takiej relacji siedliskiem demonów (a nie odzdziałem wojska) .
  Kościół Katolicki uważa tego "świętego" za zabobon.//

  Powiedziałeś nieprawdę.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/beznadziejnych.html
  A tu św. Ekspedyt w Brewiarzu, wspomnienie 19 kwietnia.
  http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/04-19b.php3

  Co do legionu;-Legion albo legia (łac. legio) – podstawowa i największa jednostka taktyczna armii rzymskiej złożona przede wszystkim z ciężkozbrojnej piechoty. Nazwa oznacza dosłownie "pobór".

  Jak diabeł powie, że jest Prawdą, odrzucisz słowo 'prawda'?

  Siejesz tu erystyczny zamęt. Celowo to robisz?
 • @circonstance 00:37:02
  Mark 5:9
 • ---------------------------------------------------------------------------------------------
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------http://www.youtube.com/user/POWROTTATY

  --------------------------------------------------------------------------------------------
 • @GPS 23:31:57 @Ultima Thule 00;35;11
  SALON24, na pierwszy rzut oka nie podobał mnie się.

  Przychylam sie więc do komentarza @Ultima Thule 00;35;11 odnośnie Salonu24.

  Pozostanę przy opinii, że Nowy Ekran, jego forma, jak równiez poruszane tematy bardziej do mnie przemawiają na NE.

  Tu na NE mam wrażenie, że jest mimo wszystko "weselej" .
 • all
  Tomasz Zawada – nazwa.pl
  Menedżer ds. Public Relations
  "Sprawa dotycząca domeny nowyekran.pl stała się bardzo głośna w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. W internecie pojawiło się bardzo wiele komentarzy na ten temat. Wśród nich znalazły się i takie, w których pisano o „włamaniu na konto nazwa.pl”. Informujemy, że nie miało miejsce żadne włamanie, ani problem z zabezpieczeniami paneli służących do zarządzania domenami oraz usługami przez naszych Klientów. Każdy Klient nazwa.pl posiada unikalny login, a także hasło spełniające określone standardy bezpieczeństwa, dzięki któremu uzyskuje dostęp do panelu. W tym miejscu warto podkreślić różnicę między Klientem, który dokonuje płatności za domenę i ma dostęp do panelu klienta, a Abonentem domeny. To z kolei osoba fizyczna lub firma, która ma prawo do rozporządzania zarejestrowaną dla niej domeną. Nie ma on dostępu do panelu klienta. Te dwa podmioty nie zawsze są tożsame. Również konsultanci naszego Biura Obsługi Klienta postępowali z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Działania wykonane po naszej stronie nie dotyczyły przeprowadzenia cesji, czyli zmiany abonenta domeny. Na żądanie stosownych organów udostępnimy oczywiście wszelkie posiadane przez nas dane, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sytuacji."
  http://natemat.pl/48891,nowyekran-pl-zniknal-z-sieci-domena-zostala-przejeta


  Z tego dokumentu wynika , że nie było żadnej cesji na nowego właściciela, a zatem....no właśnie.
 • Panie Ryszardzie
  przeczytałem nowy regulamin i mam pytanie. Co to są te treści płatne?


  I jeszcze jedno, skoro czuje się Pan niewinny powinien Pan póść do sądu ( razem z Panem Grabowskim) i oczyścić się z zarzutów. Powinien Pan to zrobić dla siebie , ale także dla ludzi tutaj piszących.Trudno bowiem utożsamiać się z portalem, którym steruje człowiek, uznawany przez internet ( oprócz historii z wsi), teraz jeszcze za złodzieja.

  pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  W tej notce Pana bronię wbrew wszelkim przeciwnościom losu i tym, że mnie przyjaciele opuścili i nazwali byłymi kolegami: http://gps65.nowyekran.pl/post/87130,antypolonizm
 • O co chodzi?
  Szanowny Panie Opara, czy moglby nam Pan wyjasnic o co tu chodzi?
  http://tekstykanoniczne.salon24.pl/316189,milosnikom-nowego-ekranu-na-zaostrzenie-ciekawosci
  Co to ten Dream?
 • Moj blog Stan Tymiński jest zablokowany
  Mój blog Stan Tymiński z niewiadomych powodów został zablokowany i znikneły wszystkie moje poprzednio opublikowane teksty, komentarze i oceny.

  Byc może stało się to dlatego, że w odpowiedzi na apel Ryszarda Opary 21 stycznia przesłałem dotację 3,600 Zl, tzn. 300 Zl. na miesiąc opłacone z gory jednym przekazem.

  Dostałem za to niesłuszną karę: wykluczenie.
 • @GPS 04:57:43
  Miło mnie Pan zaskoczył myślałem, że jakoś Panu nie podrodze z nami, bo myśle, że też tam przynajmniej narazie osiąde :) Jest Pan świrus(czasem w dobrym tego słowa znaczeniu :) ) Ale miło Pana poczytać i si posprzeczać. Pozdrawiam
 • @Stan Tym 04:28:44
  Czy za Twoje myto, lkijem obito? Ciekawe
 • @Incognitus v2 06:38:33
  Dziękuję za wiadomość - pełen nadziei merdam ogonem :)
 • @Rafał Staniszewski 22:05:00
  Rafał,

  Po tym wszystkim co ŁŁ i reszta dawnych członków Redakcji uczyniła dla NE - chyba nie spodziewasz się, żeby była możliwość współpracy z nimi.

  Zachowali się moim zdaniem niegodnie - gdyby przyszli do mnie, pogadali, byłą szansa rozstania się jak gentelmeni - z klasą. A tak...

  Oczywiście, Ty jesteś już dużym chłopcem (15 lat), wiesz co robisz.

  Zawsze będziesz mile widziany u nas w NE.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 07:17:43
  heh nasz wódz
  "Dajcie mi chłopca(może być duży) zrobie z niego męszczyzne"
  Ma Pan dowcip z rana, a na pytania rozumiem nie zamierza odpowiadać i zniżać się do naszego gównianego poziomu "nie warto się z g….m sądzić, kto jest właścicielem smrodu"?
 • @lamia 21:57:58/ madre slowa
  .
  "Ludzi mówiących prawde nie trzeba wielu, tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na pólkach. Musi być ciągle nowe, musi mieć wiele sług..."
 • @Stan Tym 04:28:44
  jakby Pan więcej czytał, to by Pan miał lepsze rozeznanie na temat sprawności tutejszej administracji.
 • Gdzie jest blog Stanisława Tymińskiego
  Panie Opara proszę napisać co zrobiliście z blogiem Stanisława Tymińskiego. Śmiało!
  Wzywał Pan blogowiczów o pomoc finansową. Na ten apel otrzymał Pan od Pana Stanisława Tymińskiego 3600 zł.
  Wziął Pan kasę i zlikwidował blog Pana Tymińskiego.
  Proszę o odpowiedź.
 • @henryk 09:08:15
  TYLU TU ADWOKATÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A mnie jest tak trudno znaleźdź jednego który by dobrze poprowadził sprawę i nie bał się istniejącej rzeczywistości.
  Proszę ilu tu juz się upomniało za Tymińskim !!!!!
  Czy dlatego że ma pieniądze ???????
  Pan Tymiński jest bardzo mocnym człowiekiem, ale są inni którzy walczą dla niego, bo jak Tymiński jest mocny to i JA MU MUSZĘ się PRZYPODOBAĆ.
  Może trochę łask na mnie spadnie ????
  Służalczość, lizustwo, ........
  Typowe ........
 • @
  "Od samego początku, próbowałem stworzyć zupełnie otwarte media, z całkowitą wolnością słowa i bez cenzury. I tu zgadzam się. Popełniłem błąd."

  No to zobaczymy jak ta cenzura będzie działać.
 • @ -------- REGULAMIN
  regulamin, zapewne dla ułatwienia powoływania się na niego, jest ponumrowany tylko na najdrobniejszym poziomie.

  Co zawiera ?  DOSTĘP DO SERWISU

  1. niby dla wszystkich.

  2. przeglądanie treści, bezpłatne, ale do czasu, gdy przepisy szczególne regulaminu postanowią inaczej. W przyszłości, być może, tylko przeglądanie reklam będzie nieodpłatne.

  3. poziomy użytkowników: Czytelnik, Komentator, Autor, Ekspert – osoba zaproszona przez administrację serwisu do publikowania treści profesjonalnych, szczególnie wyróżniona.

  To zapewne coś więcej, niż dotychczasowy celebryta z areopagu, chociaż może nie wszystko o nich wiedzieliśmy.


  REJESTRACJA W SERWISIE

  1. " administrator ma prawo zablokować czasowo lud trwale dostęp do dowolnego zarejestrowanego w serwisie konta bez konieczności uprzedniego zawiadomienia właściciela konta."

  administrator ma nie tylko prawo ukrycia treści użytkownika - zdjęcia jej z witryny, ale i do zablokowania konta, czyli uniemożliwienia lokalnej komunikacji, przeczytania przez autora jego własnych treści, itp.


  2. Płatne usługi szczególne dostępne tylko dla tych, co zapłacili, " chyba, że przepisy szczególne regulaminu stanowią inaczej.", tj. mimo wniesienia opłaty, i tak niektóre usługi niedostępne.

  3. Koniec z anonimowością "W ramach rejestracji koniecznym będzie podanie wszelkich danych przewidzianych w formularzu rejestracyjnym dostępnym w Serwisie.", może jeszcze będą wymagali ksero dowodu.

  4. Wstęp do grona autorów jak do PiSu - "Użytkownicy ... otrzymują po weryfikacji wymagane unikalne kody rejestracyjne od Administratora."

  5. A ludzie dyskryminowani " bez podania przyczyn."

  6. dobry pretekst do blokowania całych politycznie niepoprawnych grup użytkowników. - "administrator Serwisu zastrzega sobie możliwość czasowego lub trwałego zablokowania wszystkich kont bez uprzedniego powiadamiania autora multiplikowanych kont."  ZASADY PUBLIKOWANIA TREŚCI

  4. Zabronione jest publikowanie treści, które mogą się komuś nie spodobać, np.

  "a. treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady netykiety,

  b. treści o tematyce rasistowskiej, pornograficznej, zawierające elementy przemocy oraz treści w których zawarte są słowa powszechnie uznawane za wulgarne lub obraźliwe,

  c. treści chronione prawem autorskim bez zgody autora lub uprawnionego do nich, lub bez wymaganych licencji,

  d. treści zawierające oprogramowanie, informacje lub materiały zawierające wirusy;

  e. treści będące pośrednią lub bezpośrednią reklamą/działaniem marketingowym dla jakichkolwiek produktów, usług lub innych, w tym konkurencyjnych serwisów internetowych, a także będące spamem lub niezamówioną informacją handlową, chyba, że opublikowane za zgodą administracji serwisu;

  f. treści godzące w interesy lub dobre imię Spółki Nowy Ekran S.A., portalu Nowy Ekran, zespołu redakcyjnego oraz administratorów.

  g. treści o niskiej jakości mające charakter spamu, publikowane częściej niż 2 razy dziennie, treści stanowiące powielenie treści już istniejących.

  h. treści już raz usunięte z serwisu przez administrację.
  "

  oczywiście, można publikować SYF za zgodą redakcji i maltretować nim czytelników.  5. Zaoczne usuwanie treści - "W przypadku stwierdzenia, że ... istnieje wysokie prawdopodobieństwo naruszenia postanowień niniejszego regulaminu ... usunięcie takiej publikacji bez obowiązku powiadomienia o tym fakcie Użytkownika."

  6. "Serwis zastrzega sobie prawo do ... trwałego zablokowania IP" czyli blokowania całych kamienic, kawiarenek, i podsieci.

  7. Administrator zastrzega sobie możliwość dowolnej zmiany tytułu publikacji i ozdabiania jej swoimi karykaturami i diabli wiedzą, czym jeszcze.

  8. Administrator będzie uprawniony do publikacji na stronach użytkownika "informacji handlowych wszelkiego rodzaju podmiotów, produktów lub usług - w zakresie, formie i terminach przez Administratora określonych."

  np. może reklamować usługi aborcyjne na koncie katolickiego autora.  PRAWA AUTORSKIE  2. "Administracja przy ekspozycji bada tylko wartość literacką treści."

  Autor musi mieć zgodę osób trzecich nie tylko na publikację w nE, ALE I NA DOWOLNE WYKORZYSTANIE PRZEZ ADMINISTRACJĘ NA WSZELKICH POLACH EKSPLOATACJI
  "4. Użytkownik upoważnia Administratora do wykorzystywania zamieszczanych przez użytkownika w Serwisie treści i innych materiałów w celach promocyjnych i reklamowych Serwisu w innych mediach, a także do nieodpłatnej publikacji w formie drukowanej (np.: ulotka, biuletyn, czasopismo etc..) oraz kopiowania ich na użytek innych poddomen serwisu. Użytkownik oświadcza, iż posiada wszelkie niezbędne zgody, w tym osób, których wizerunki widnieją lub są wskazane na w/w materiałach, i upoważnia niniejszym Administratora do ich wykorzystywania w zakresie określonym powyżej.

  5. Użytkownik udziela Administratorowi bezpłatnej licencji na wykorzystanie wpisów na swoich Blogach i swoich komentarzy do celów promocji i reklamy Serwisu, jak również do rozpowszechniania w innych mediach i innej formie. Licencja jest bezterminowa i niezależna od obecności bądź wygaśnięcia profilu użytkownika w serwisie."


  ODPOWIEDZIALNOŚĆ SERWISU

  Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności


  PRAWA I OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA  1. Użytkownik ponosi pełną i nieograniczoną odpowiedzialność za wszelkie treści i materiały publikowane w Serwisie, także po utracie statusu użytkownika.


  5. Użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie podanego przez niego adresu e-mail w celach dostarczania treści reklamowych.  PRZEPISY SZCZEGÓLNE  3. dla użytkowników niezarejestrowanych będą widoczne tylko fragmenty publikowanych ustaw i innych treści.

  POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  3. Wszystkie elementy graficzne, logotyp i nazwa Serwisu, rozwiązania techniczne, inne elementy strony www Serwisu, w szczególności kod HTML i XHTML, arkusze CSS, skrypty JavaScript i linki multimedialne, do których prawo wyraźnie nie przysługuje użytkownikom, podlegają ochronie prawnej w przedmiocie praw autorskich oraz praw własności przemysłowej należnych Spółce.

  A spółka ma pełnię praw do treści użytkowników.  Należy czytać CAŁY regulamin codziennie

  7. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu bez wcześniejszego informowania o tym fakcie użytkowników.
 • @Rudolf 09:26:58
  Jest Pani w wiellkim błędzie. Czytałem Pani poprzednie komentarze:

  To jest wspaniąłe, że Polacy mnie bronią przed cenzurą. Tak naprawdę to bronią siebie bo tak samo jak ja mogą się stać ofiarami wykluczenia.

  To, że mam kasę to nie jest powód do obrony. Wręcz przeciwnie, powód do ohydnej zadrości.

  Być może uważa Pani, że wszyscy jesteśmy równi wobec Boga i wszyscy powinniśmy mieć tyle samo pieniędzy?

  Ja też tak myślałem kiedy byłem młody...

  Stanisław Tymiński
 • @Rudolf 09:26:58
  Mylisz się i to bardzo.
  Chciałbyś aby Polacy pozostali na poziomie owiec, jak wilki porwą jedną z nich to reszta stada milczy.

  Ja nie jestem milczącą owcą.
  I chcę wiedzieć co stało się z blogiem Pana Stanisława Tymińskiego?
 • @henryk 10:21:02
  Dziekuję użytkownikom portalu NE za obronę moich praw do publikacji a Administracji dziękuje za odtworzenie mego blogu - magicznie wróciły wszystkie poprzednio opublikowane teksty, ich oceny oraz cenne komentarze.

  Ja szczęśliwy :)
 • @Stan Tym 10:14:06 @henryk 04.02.2013 10:21:02
  Pana wpłata jest WYWIESZONA na pierwszej stronie NOWEGO EKRANU.
  Bije w oczy wysokością !!!!
  Proszę pamiętać o jednym, że NIGDY PAN NIE WIE, kto ODPOWIADA.

  Jestem tu NIEDŁUGO ale stwierdzam, że tylko nieliczni pomagają i walczą naprawdę z tymi którzy znaleźli się w tarapatach.
  Za to iluż jest "doradców" oraz "złośliwych pieniaczy" .
  Proszę nie pisać o owcach, bo zaraz na myśl przychodzą "barany".

  Osoby które się zapoznały z moimi informacjami (uwaga nie prosiłam o pomoc, tylko informowałam) , mogę policzyć na palcach jednej ręki.
  A HIPOTKA w sprawie której tu BIJĘ NA ALARN, dotyczy wielu z nas.

  Polak częściej traci czas na niepotrzebne dyskusje, przechodząc obok tragedii które "jutro" moga jego dotknąć, bo nie zareagował w odpowiednim momencie.

  Dziekuję Panu Oparze, że wznowił Nowy Ekran, ponieważ obojętnie co tu "przychylni" piszą, PORTAL "NE" ma dużą przyszłość przed sobą.
  Chociażby dlatego, że tak walczycie o Wasze wpisy.

  Pragnę podziękować Panu Tymińskiemu, że zapoznał się również z moimi zapisami.
  Jest Pan wyjatkiem.
  Pozdrawiam
 • @Rudolf 10:55:06 ---- też o tym często piszę, podzielam opinię, ze smutkiem
  "Polak częściej traci czas na niepotrzebne dyskusje, przechodząc obok tragedii które "jutro" moga jego dotknąć, bo nie zareagował w odpowiednim momencie."
 • @Rudolf 09:26:58
  "TYLU TU ADWOKATÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A mnie jest tak trudno znaleźdź jednego który by dobrze poprowadził sprawę i nie bał się istniejącej rzeczywistości.
  Proszę ilu tu juz się upomniało za Tymińskim !!!!!
  Czy dlatego że ma pieniądze ???????
  Pan Tymiński jest bardzo mocnym człowiekiem, ale są inni którzy walczą dla niego, bo jak Tymiński jest mocny to i JA MU MUSZĘ się PRZYPODOBAĆ.
  Może trochę łask na mnie spadnie ????
  Służalczość, lizustwo, ........
  Typowe ........"
  Ja odpisałem tak:
  "Mylisz się i to bardzo.
  Chciałbyś aby Polacy pozostali na poziomie owiec, jak wilki porwą jedną z nich to reszta stada milczy.

  Ja nie jestem milczącą owcą.
  I chcę wiedzieć co stało się z blogiem Pana Stanisława Tymińskiego?"

  Obraziłaś mnie, ale i tak wyjaśnię Ci dlaczego nie możesz znaleźć jednego obrońcy.
  Ponieważ sama myślisz kategoriami jakie zaprezentowałaś powyżej.
  Jesteś jak owca w stadzie, która nie krzyczy jak drugiej owcy ze stada dzieje się krzywda. Ba, Ty nie tylko nie sama nie krzyczysz, ale jeszcze masz za złe tym, którzy krzyczą.

  Skoro tak, to jak Tobie dzieje się krzywda to inne owce też nie reagują - proste.
  Zwróć uwagę jak zachowują się inne nacje, ot chociażby Żydzi. Spróbuj skrzywdzić np. słowem Żyda, zobaczysz wtedy jak zachowają się inni Żydzi, będą bronić a nie milczeć jak owce, a już nie do pomyślenia jest aby mieć za złe taką obronę.
  To nie ma nic z pieniędzmi, służalczością, przypodobaniem itp. wspólnego. Nic kompletnie nic.
  Człowiek musi zachowywać się inaczej jak owca. Jak krzywdzą kogoś i to widzę, to staję w jego obronie, a jak mnie będą krzywdzić to wtedy - mogę liczyć na to - że inni staną w mojej obronie.
 • @circonstance 00:19:23
  Jestem Polką, nie trzymam z KK...Proszę mówić za siebie. To KK nakazał Pani tak "gnoić" ludzi?
 • @Nathanel 01:10:52
  Kiedy tam byłam czytać pierwszy raz - od razu mi się przypomniał właśnie ten tekst. A circ tam "g(ł)ówno dowodzi".

  Dlatemu...nie odezwałam się tam i czytać ani odzywać się nie będę:D
 • @Nathanel 01:10:52
  Witam Nathanel!
  Napisałem kom.ale go....skasowano
  Nie wiem co było powodem
  Dlaczego nalatujesz na Ize i zakonników,którzy pracują w całym świecie?
  Życzę przyjaznych texxtow,zaczynamy często od nowa,dziekuje za twoje
  Posty i pozdr.nie warcz na Ize to moja prośba .
 • @oleg 11:54:03
  jak miał zablokowane konto to nie mógł zwrócić się bezpośrednio, sądzę że z pewnością też próbował jakiegoś kontaktu i wyjaśnienia. Rozsądny -a ST jawi się jako nad wyraz rozsądny - człowiek wpierw zwraca się o wyjaśnienie sprawy. Z tego wnioskuję, że zwracał się.
 • projekt ustawy - o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych dzia
  http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449
 • projekt ustawy - o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych dzia
  https://www.youtube.com/watch?v=4k9_7I5PgeM
 • @oleg 18:27:52
  oleg, to jest "EKRAN" a nie "NOWY EKRAN"! Tamto poszło się ... jak się chłopaki i dziwczynki o kase pokłócili..Parol zrobiony w bambuko, Pietkun też no i chwatit!
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 13:35:49
  zawsze to łatwiej strzelać Niemcowi czy innemu do Polaka, nawet nie rozumie o co tym Polakom chodzi, jak bratu do brata.
  Nie ma się jednak czym martwić, Polacy też będą mogli sobie postrzelać np. do Greków albo jakiś Portugalczyków i zarobić przy tym, jak już strzelają m.in. do Afgańczyków, Libijczyków, Irakijczyków, zapewne i Syryjczyków.
 • @Nathanel 01:10:52
  Dlaczego mówisz nieprawdę?
  Czy jakoś Ci zawiniłem?

  Czy to są te demony?

  mysql> select display_name from wp1_users
  -> ;
  +---------------------------+
  | display_name |
  +---------------------------+
  | Asadow |
  | sigma |
  | GPS |
  | izabela brodacka falzmann |
  | DelfInn |
  | Ptasznik z Trotylu |
  | circ |
  | R.Zaleski |
  | leoparda |
  | sosenkowski |
  | mbot |
  | KOSSOBOR |
  | jazgdyni |
  | lju |
  | fosforek |
  | Torin |
  | Freedom |
  | polak ma?y |
  | karluum |
  | trybeus |
  | Ewa Rembikowska |
  | wk..ny |
  | think floyd |
  | tadman |
  | cyborg |
  | vortex |
  | ckhopi |
  | elig |
  | grazss |
  | KasperG |
  | gosc hotelowy |
  | halszka |
  | TKor |
  | Ciri |
  | Shymoons |
  | night-rat |
  | strumyk |
  | czaro |
  | karoljozef |
  | banitaAK |
  | parasolnikov |
  | frasobliwy |
  | AdNovum |
  | Ranger |
  | space/kontra |
  | Polonia |
  | Uj-ma |
  | Piotr72 |
  | Andy-aandy |
  | Tomasz Ko?odziej |
  | Migorr |
  | imhotep |
  | Duch |
  | podporucznik |
  | 1normalnyczlowiek |
  | Zapluty Karze? Reakcji |
  | Prazynka |
  | inka1 |
  | Pawel z Kuczyna |
  | Andrzej Madej |
  | Anderson |
  | RJCHK |
  | ForumAcontrario |
  | taba |
  | taba1 |
  | bip1 |
  | Fundacja LEX NOSTRA |
  | OHV |
  | ocze |
  | Marek Kajdas |
  | Gosia z Wrocka |
  | InaMina |
  | Josy64 |
  | MacGregor |
  | Lars Owen |
  | teresa kawiak |
  | insane |
  | jax |
  | mage |
  | Czarny Borys |
  | Patria |
  | Bogdan |
  | reign77 |
  | Vector |
  | bez kropki |
  | narodowy_tomista |
  | katabach |
  | tfur-ja |
  | Analityk |
  | thot |
  | Krzysztof Zagozda |
  | Piotr Marzec |
  | raven59 |
  | Argonauta |
  | Maciek |
  | wicher30 |
  | carcajou |
  | Shoovar44 |
  | Kasia |
  | Eugeniusz Sendecki |
  | macrox |
  | konserwatystka |
  | Bibrus |
  | Jasiek |
  | sir Lancelot |
  | gorylisko |
  | Jacek |
  +---------------------------+
  110 rows in set (0.00 sec)

  To prawda, na naszym serwerze są 3 demony:

  root@vz13295:~# ps -ef | grep daemon
  root 15312 5653 0 05:20 pts/3 00:00:00 tail -f /var/log/daemon.log
  root 22436 22296 0 10:05 pts/1 00:00:00 logger -t mysqld -p daemon.error
  root 31423 31415 0 14:10 pts/5 00:00:00 grep daemon
  root@vz13295:~#

  Ale nie o takich jest mowa w użytym przez Ciebie cytacie.
 • regulamin
  a gdzie można znaleźć ten regulamin?
 • @oleg 14:49:03
  skąd ta pewność, że miał adres, a może tylko poprzez wewnętrzną pocztę miał kontakt, a może w ogóle nie miał, a może zwrócił się o wyjaśnienie i nie otrzymał odpowiedzi??? Ja napisałem, że zapewne wpierw się zwrócił, ponieważ "jawi się jako nad wyraz rozsądny? A Ty z góry wszystko wiesz! Może zapytaj go, czy się zwracał! Zamiast oskarżać.
 • SŁOWA ,SŁOWA ,SŁOWA ...
  Panie Opara ,wypadałoby wytłumaczyć jakim sposobem domena nowyekran.pl przeszła z prywatnych rąk Tomasza Parola , na własność spółki Nowy Ekran .
 • @kowal 15:32:45
  Trzeba czytać komentarze, wyże cyruję Pana z domena.pl..............nie było włamu, nie było nowe cesji.
 • Odnośnie cytatu z tekstu autora P.Opary.
  "Jedno z najważniejszych to: czy Polska Polacy nadają się do systemu demokracji bezpośredniej lub w jakiejkolwiek innej formie."

  Nie od razu Rzym zbudowano, to po pierwsze, więc i taki system musiałby być krok po kroku budowany i ludzie musieliby się go zwyczajnie uczyć.

  Po drugie, nie da się na to pytanie odpowiedzieć, nie mając doświadczeń z tym związanych, więc najpierw wprowadzenie, a potem ocena.

  Po trzecie to nie Polacy mają się do czegoś nadawać, tylko należy stworzyć system szyty na miarę, który pasuje do osób, bo to naród jest nadrzędny, a nie system.

  Po czwarte, osobiście wg mnie, nawet jeśli czystej demokracji nie da się zastosować, to jakąś formę płynnej demokracji na pewno, metodą prób i błędów.
 • @henryk 15:08:08
  Ma Pan rację, pisałem ale nie było odpowiedzi.

  Pozatym suma mej dotacji do NE jest tak mała, że nie ma się czym chwalic.

  Inne organizacje takie jak Marsz Niepodległości dostały ode mnie o wiele więcej pieniędzy kiedy ich potrzebowały.

  Portal NE aby przetrwał od Was wszystkich potrzebuje pomocy. Nawet ZL. 10 się liczy bo kupie jest siła.

  Dałem dotację z wdzięczności za publikację rozdziałow mojej nowej książki aby nie byc uważany za darmozjada.

  Wolnośc słowa nigdy nie jest za darmo!
 • @Stan Tymiński 10:33:00
  Szanowny Panie,

  Obecna administracja odtworzyła Pana bloga, przywróciła wszystkie Pana teksty, ich oceny komentarze. Jest Pan dla nas na prawdę cenionym autorem.

  To poprzednia administracja, która chciała przejąć kontrolę nad portalem - narobiła tyle zamieszania i szkód.

  Jak wspominałem to ludzie małostkowi i bez honoru.

  Myślę, że niedługo wszystko wróci do normy i będzie się dalej rozwijać w przyspieszonym tempie.

  Pozdrawiam
 • @mambatyodtaty 16:35:28 - Szanowni Państwo
  Pisałem już wielokrotnie. Nie będę odpowiadał na całkowicie bzdurne i niezgodne z prawdą insynuacje. Nie zamierzam ganiać po sądach i udowadniać, że to wszystko bzdury. Strata czasu i pieniędzy.

  Jeżeli ktoś nie wierzy w moje deklaracje czy wyjaśnienia - trudno - jego sprawa.

  Jeżeli ktokolwiek ma jakieś zarzuty wobec mnie, czy wobec Redakcji, Zarządu - proszę to udowodnić.

  Życzę powodzenia.
 • @Ryszard Opara 19:44:35
  A "katparanoi" Ci nie przeszkadza?
  A mnie przeszkadza. Przez większość życia byłem bezbożnikiem, i wiem co to znaczy. Teraz już nie jestem.
  Myślę że powinieneś wybrać się w podróż do Damaszku.

  http://www.youtube.com/watch?v=_jCZHw-t4ro
 • @Ryszard Opara 19:44:35
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za odpowiedź, jednak pytania dotyczyły głównie stanu finansowego portalu, ew. zmian w jego finansowaniu (czy może zostać wprowadzony przymus opłat, i ewentualnie jaki będzie ich zakres) oraz kwestii cenzury (poprzedni regulamin dość jasno precyzował te sprawy, chociaż nie zawsze był przestrzegany).

  Z góry dziękuję za odpowiedź
 • @vortex 20:27:10
  Temu katuparanoi też by się taka podróż przydała. To nowe życie. Nie wiem czy zrozumie? To inny świat.
 • @autor
  Charakter Pańskiej wypowiedzi jest typowy dla lucyferian. Nawet ilustracja nawiązuje w pewien sposób do boga masonerii - Pana Światłości - Lucyfera.
  Tym samym tekst i grafika "świetnie" ze sobą zostały skorelowane. W stawianych postulatach, sugestiach jednoznacznie widać wpływy polakożerców i satanistów. Dla NE to katastrofa. Mam nadzieję że wszyscy ci unikalni wspaniali blogerzy odpłyną stąd w jakieś normalne miejsce, gdzie nieskrępowani będą walczyć o prawdę - w końcu z diabłami się nie negocjuje. Dużo mówi się o Legionie św. Ekspedyta...
 • @Maximus 20:44:20
  ZAPRASZAM NA LEGION http://www.ekspedyt.org/
 • @ckhopi 20:52:39
  Na ten sam LEGION, ktory dostal cynk od AGENTURY:

  ''Paul Malak ZAPRASZAMY DO LEGIONU!!!! space

  Tu jest już cały portal gotowy, ASADOW pracował nad tym od października - Zuch! Circ też brała w tym od początku udział. Nosa mieli i cynk od agentury

  Tu będzie uczciwie i kulturalnie, nikt nas nie uciszy, nikt nas nie wywali za prawdę. Możecie komentować, pisać bez rejestracji, ale najlepiej zarejestrujcie sobie blogi!

  http://www.legion-polska.h2.pl/wp/asadow/2013/01/29/191_no-i-lezy-nowy-ekran.html#comment-126
  No i leży Nowy Ekran …
  www.legion-polska.h2.pl
  Przynajmniej u mnie – Warszawa, DSL Netii ''
  https://www.facebook.com/OszukanaSpolecznoscPortaluNowyEkran
 • @Bara-bar 21:07:42
  Coś mi się zdaje, że też powinnaś się wybrać w podróż do Damaszku.
 • @Ryszard Opara 19:44:35
  jednym z zarzutów jest treść regulaminu, o czym pisałem wyżej.
 • Panie Opara
  Ja zyczylbym sobie jesli juz ma byc cenzura to w sprawach podstawowych.
  Plucia na Polske.
  Plucia na Kosciol Katolicki, do ktorego nalezy prawie! cala Polska.
  Plucia na historie Polski w tym Powstania Narodu Polskiego.
  Propagowania homoseksualizmu.
  Propagowania eutanazji.
  Propagowanie antypolskosci.

  To tak w zarysie.
 • @vortex 21:19:34
  Damaszek to dobre dla was legionisci.
 • @Skad my to znamy 21:26:45
  Cala Polska NIE nalezy do KrK!

  Gdyby nalezala wygralibyscie katolicy kazde wybory, a ile wygraliscie?
 • @Bara-bar 21:31:52
  No cóż, demaskujesz się w tym momencie jako "towarzyszka od bezpieczeństwa", ze starej komuny od walki z KrK.
  A jednak ja ci radzę, jedź do tego Damaszku, warto, to nowe życie, bez żmijowego jadu.
 • @vortex 21:36:30
  No wiesz, ja nie jestem opetana przez legion, lecz ty wraz z innymi ''legionistami''.
  Juz Nathanel i inni zwracali wam uwage na to, ze legion to demony.
  Ale czy opetany wie, ze jest opetany?
  Po was widac, ze nie wiecie.
 • @night rat 22:00:23
  Nikt oprocz circ ( i jej podbnych) nie opluwa katolikow. Ja mam w rodzinie katolikow, wiec nie mow glupot jak circ.
  Spytaj GPS, Humpty..., co o waszej sekcie circ-owej mysla oni, katolicy.

  A teraz wracajac do mnie, wiesz bardzo dobrze, ze ja dbam o to, by nie obrazac Boga, Zbawiciela naszego!
  Kazdemu, kto to robi zwroce uwage.

  Obrazasz Jezusa Chrystusa, lamiesz przykazania Boga!
  Nawroc sie, zacznij spelniac wole Boga.

  Dlaczego tak bardzo nienawidzisz Biblii?
  Czy nie wiesz, ze to spisane Slowo Boga?
  Czy nie wiesz, ze Jezus Chrystus jest Slowem Boga?

  Nie mowie NIC niezgodnego z Biblia.
  Czy zatem powtarzajac po Biblii opluwam wedlug ciebie katolikow?
  To znaczy, ze wedlug ciebie Biblia opluwa katolikow?
 • @Ryszard Opara 19:29:16
  Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam z zyczeniem wszelkiej pomyślności.

  Dobrze mi tu na NE znalazłem polski dom.
 • @Stan Tymiński 23:03:16
  Nie ma za co. Niech się darzy.
 • @ Ryszard Opara - już wiem dokąd zmierza nowy ekran
  otóż inne osoby mogą się podszywać pod autorów i w ten sposób szyć im buty,

  jakby Pan nazwał takie metody ? podpowiedzieć Panu ?
 • @Nathanel 01:06:53
  //Kto i kiedy kanonizował "ekspedyta"? - Skoro nawedt nie wiadomo że wogóle istniał i jeśli tak to kiedy.//

  ''Początek kanonizacji jako aktu prawnego sięga czasów wczesnochrześcijańskich. Wówczas to śmierć poniesiona za wiarę w okresie prześladowań chrześcijan (martyrium) była traktowana jako wyróżnienie i świadectwo łaski Bożej dające natychmiastowe zbawienie i udział w chwale Bożej. Uważano, że męczennicy posiadają możliwość uzyskania dla żyjących szczególnych łask, o które można się było starać poprzez modlitwę do świętego. Dlatego nad grobami męczenników zaczął rozwijać się kult, dla którego materialnym fundamentem była obecność ciała męczennika.

  Niemal równocześnie zaczęto uważać, że na szczególną łaskę Bożą można zasłużyć, dając świadectwo nie tylko męczeńską śmiercią, ale i całym swoim życiem. Dlatego nad grobami ludzi, których życie uznawano nie tylko za przykładne, ale godne naśladowania i naznaczone znamionami oddziaływania szczególnej Bożej łaski, rozwijał się kult.

  Podstawowym faktem świadczącym, że dana osoba jeszcze za życia, a najczęściej po śmierci, cieszy się szczególnymi względami u Boga, były czynione przez nią cuda. Te podstawowe aspekty świętości – przykładne życie i zaistniałe cuda za wstawiennictwem świętego – stanowią podstawę także w obecnej procedurze kanonizacyjnej.

  Początkowo kult świętych rozwijał się w sposób spontaniczny. ''

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanonizacja

  Pierwsi męczennicy nie byli kanonizowani przez papieża, co nie unieważnia kultu, dowodem są liczne ołtarze pierwszych męczenników w kościołach i ich wspomnienia w Brewiarzu. Brewiarz zatwierdzony jest przez Kongregację Doktryny i Wiary.
 • @interesariusz z PL 23:46:42
  http://interesariusz.nowyekran.pl/post/87203,nowe-sposoby-dyskredytacji-autorow-na-ne
 • Z wywiadu z ŁŁ wynika, że to Panowie chcieli przejąć domenę, a nie ŁŁ chciał przejąć portal
  http://carcajou.salon24.pl/484403,trzeci-obieg-rozmowa-z-tomaszem-parolem-04-02-13

  Tym czy skasuje Pan ten komentarz pokaże Pan czy ma Pan podejście cenzurujące inne spojrzenie, czy może jest Pan w stanie rzeczowo odnieść się do tych treści.

  Nie wiem kto ma racje. Bardziej logiczna wydaje mi się wersja ŁŁ skoro jako dowód jest jego wykupienie domeny. Ale to niech sąd rozstrzyga.

  Ciekawe co Pan na to, Panie Ryszardzie.
 • @Bara-bar 21:33:00
  "bara-bar napisala: "Cala Polska NIE nalezy do KrK!
  Gdyby nalezala wygralibyscie katolicy kazde wybory, a ile wygraliscie?"

  Domyslam sie, ze KrK odnosi sie do Kosciola Katolickiego. A skrot zapozyczony z Urzedu Bezpieczenstwa. Jak wierna uczennica nauk stalinowskich, ze najwiekszym nieszczesciem komunizmu jest Kosciol Katolicki, dalas odpowiedz godna mistrza i diabla .
  A wiadomo, gdzie diabel nie moze, tam BABE posle.
  I poslal.

  150 lat temu w wyniku pracy u podstaw nauczono baby we wsi Sidzina czytac. No i sie zaczelo. Wziely sie baby za Pismo Swiete i jak je rozumialy, tak zaczely je glosic i powstala ich wlasna Babia religia. Dookola az huczalo o wielkim powstaniu narodu polskiego przeciw zaborcy, a te swoje herezje, ze Baba Pismo przeczytala i Baba jest mundrzejszo od ksiedza proboszcza.
  Przyjezdzali uczeni ksieza i tlumaczyli, ale na nic. Baby swoje. Skonczylo sie, ze kazdy chlop swoja zaprowadzil do chalupy i tam Babie po Chlopsku wytlumaczyl. I tak jak ze smrodu sztatna powstala, tak rownie szybko znikla BABIA herezja. Bez filozofii, chlop wytlumaczyl i zrozumiala.

  Barababa widac chlopa nie ma i nie ma jej kto tlumaczyc, przez to blaka sie i smedzi jak dusza potepiona, tak dlugo, az sie jaki chlop znajdzie i jej wszystko wytlumaczy.
  My swietujemy Powstanie Styczniowe, a Baba swoje.
  Oto cala BABIA filozofia.
 • @Ryszard Opara 19:44:35
  Z tego co się orientuję, to drhumor-F.Krzysiak Panu udowodni ! Pan zasłużył sobie na to, by ktoś Panu udowodnił...
 • @oleg 14:49:03 Jak by pan nie postapił?
  Nie wpłacił by pan tyle co Tymiński bo nie zrozumiałem?..
 • @Reign 77 21:51:20
  Ubecja potrzebowala podkreslenia przynaleznosci do obcego, czyli wrazego imperialistycznego Rzymu, gdzie miesci sie siedziba "zabobonow"- Watykan. Bara-bara jak kalka stalinizmu, przepisuje to "toczka w toczku".
  W przciwienstwie do obcego, swojskie pochodznie moglo byc tylko z Moskwy, ma sie rozumiec. W tym doprecyzowaniu chodzilo tez, zeby nie skrzywdzic wyznawcow rosyjskiego Prawoslawia na ziemiach polskich i nie sciagnac na lokalne UB, wzroku KGB.
  Zwroc uwage, ze w dalszym ciagu ten system dziala: mozna do woli pluc na Kosciol Katolicki, obrazac duchownych, miliony wyznawcow, choc gwarantuje nam obrone prawo i Konstytucja, tak wlasnie jak robi to tutaj Bara-bara, ale nie ruskie prawoslawie. To stricte wskazuje na stalinowskie ubeckie korzenie.

  Powszechnie, oficjalnie znany i uzywany skrot KK to Kosciol Katolicki.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031