Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

APEL – Akcje – Reakcje – NE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mój ostatni artykuł ”Apel do” wzbudził wiele emocji i komentarzy. Być może rekordowe w historii NE wyniki - 1,266 komentarzy, ponad 16 tys. odsłon.

Jest bardzo widoczna deklaracja współpracy, szereg interesujących propozycji, nawet wsparcia finansowego. (szczegóły będziemy publikować) Jest też sporo negatywnych reakcji ale ich źródła są oczywiste – konkurencja + warchole/trolle. Wszystkim jak najserdeczniej dziękuje. Z dyskusji rodzą się oczywiste pytania: Co, z kim, jak oraz co dalej z NE? Mamy już kilka opcji rozwiązań. - Powstały także wątpliwości, które należałoby rozwiać.

Zacznę od wyjaśnienia. NE powstał jako portal społecznościowy, forum swobodnej wypowiedzi - dyskusji bez ograniczeń tematycznych i cenzury. To była i nadal jest nasza misja. Obowiązywał prosty regulamin przyzwoitości języka. Niektórzy kwestionują definicje cenzury w NE. Ich problem. Chyba nikt nie ma wątpliwości - NE stworzył wszystkim chętnym bez wyjątku, możliwość pisania i komentowania tekstów, wyrażania opinii - z własnej woli i we własnym czasie.
Ale NE, to jednak nie tylko misja – NE generuje oczywiste koszty. Bardzo w sumie niewielkie, ale ktoś - te koszty musi pokryć. Czy to znaczy, że portal jest/musi być komercyjny? - Niekoniecznie. Np. szpitale, wypełniają obowiązki ochrony zdrowia, ale ktoś musi finansować ich funkcjonowanie. Szpitale mogą zarabiać – zyski przeznaczać na dalszy rozwój lub rozmaite formy dywidendy. Jestem pewien - NE ma możliwość pogodzić te dwie sprawy. Misję społeczną i zyski w różnych postaciach.
Działalność NE, do tej pory, można w pewnym sensie, porównać do budowy placu zabaw - w taki sposób, aby wszyscy mogli darmowo, bez ograniczeń korzystać. Ktoś wszystko sfinansował, zapłacił za wspólną zabawę. Po pewnym czasie, użytkownicy dochodzą do wniosku, że ktoś, ma obowiązek finansować zabawę. Nawet, jeżeli oni zachowują się niewłaściwie, robiąc przykrości gospodarzowi.  Później dochodzą do wniosku, że plac zabaw właściwie im się należy i że jest ich własnością. A jeżeli właściciel nie będzie chciał dalej finansować zabawy – to on jest nieuczciwy i zły…  a plac i wszystkie zabawki, oni sobie sami kupią. Oczywiście, najlepiej gdyby dostali za darmo.
Po dwóch latach działalności, wydaje się oczywiste, że formuła całkowitej otwartości i wolności słowa, na zasadach funkcjonujących obecnie w NE, nie ma wielkich szans powodzenia  Przysparza natomiast NE/nam wielu wrogów, „zawodowców w rozbijaniu” nasyłanych przez konkurencję, której NE jest „solą w oku”. Do takiej formy demokracji – niektórzy muszą jeszcze dorosnąć a najwięcej kłopotów i hałasu tworzą mniejszości. Dla rozmaitych interesów partyjnych Układu Okrągłego Stołu, NE także jest zagrożeniem ich uzurpowanego monopolu na prawdę (i władzę). Społeczeństwo jest też bardzo spolaryzowane, nie brakuje więc wielu zwyczajnych malkontentów.
Społeczność NE musi się więc jakoś zreorganizować. Być może wokół pewnych wartości czy też ogólnych (apartyjnych) ideologii. W przeciwnym razie, przestanie funkcjonować a w najlepszym przypadku będzie pospolitym ruszeniem, bez dyscypliny.. Aby to osiągnąć musi nas połączyć jakiś cel i wspólnota interesów. A w dużej mierze nic tak nie łączy jak wspólnota wartości i interesów. I NIC tak nie łączy (i nie dzieli) – jak pieniądze. 
Szanowni Państwo. Mój Apel informował, że właściciel placu zabaw - zaprasza wszystkich chętnych do współfinansowania projektu. Nikt, nikogo z placu nie wyprasza, tylko informuje, że przyszłość zabawy w obecnej formie jest wątpliwa - wymaga współpracy zainteresowanych stron.
Współpraca może mieć kilka możliwych form (to podsumowanie rozmaitych propozycji Państwa):
1.     Jeżeli ktoś chce się bawić, płaci za wstęp na plac (jednorazowo lub w formie abonamentu).
2.     Może wstąpić do klubu, gwarantującego wstęp.
3.     Może stać się współwłaścicielem placu - mieć automatycznie wstęp.
4.     Może wnieść pomysł na finansowanie, całej struktury – wstęp jw.
Dlatego właśnie zaproponowano różne formy współpracy i w najbliższym czasie będziemy je wspólnie analizować i rozwijać. Metody i formy wsparcia, współpracy – zostały już przedstawione i będziemy w przyszłości składać dalsze propozycje.
Sporo komentarzy propozycji dotyczyło możliwości sprzedaży akcji Nowy Ekran S.A. Wyjaśniam, Zarząd i RN Nowego Ekranu, przygotowało memorandum informacyjne w październiku. Rozmowy  z potencjalnymi inwestorami trwają. Potrzebne jest ustalenie i wynegocjowanie ceny emisyjnej. Powinno to nastąpić w kilka tygodni, wtedy Nowy Ekran SA, może zrobić emisję nowych akcji dla:
1 - obecnych akcjonariuszy (w tym Redakcji i blogerów NE)
2 - nowych akcjonariuszy 
Oczywiście, akcjonariusze każdej spółki są zainteresowani zyskiem, wzrostem wartości akcji. To normalna sprawa. Jak pisałem wyżej możliwe jest pogodzenie misji NE z pozytywami finansowymi. Musimy być jednak bardzo ostrożni, aby oferta sprzedaży akcji NE nie została zakwalifikowana w kategorii tzw. „Oferty Publicznej”. Ta wymaga bowiem zgody Komisji Papierów Wartościowych, KNF, odpowiedniego prospektu,  przygotowanego przez rejestrowanego dealera. A to wszystko duże koszty i czas ok. 6 miesięcy. Bez wchodzenia w dalsze szczegóły, Zarząd NE SA ma możliwość statutową emisji pewnej ilości akcji w tzw. ofercie prywatnej, otwartej oczywiście dla obecnych akcjonariuszy – wszystko musi być zrobione, zgodnie z obowiązującym kodeksem spółek. Wszystkich chętnych, oczywiście zapraszamy – do indywidualnych negocjacji. Podwyżka kapitału powinna jednak służyć na rozmaite dalsze inwestycje, rozwój i poprawę technologii portalu NE a nie na pokrycie strat bieżącej działalności.
Bez względu na formę i czas emisji akcji NE, musimy wspólnie zastanowić się i znaleźć rozwiązania  obecnego miesięcznego deficytu. Musimy zwyczajnie zwiększyć przychody aby zbilansować koszty. Może to być w formie proponowanych rozwiązań:
1.     Miesięcznej, niewielkiej składki – za możliwości korzystania z rozmaitych usług portalu NE.
2.     Dobrowolnych wpłat – wsparcia finansowego od społeczności i sympatyków NE.
3.     Zwiększenia wpływów z reklam i innych źródeł. Pracujemy nad tym. Szukamy też partnerów (sprzedawców reklam, dla małych rodzinnych firm, lokalnych) wśród społeczności NE, na zasadzie prowizji od sprzedanych reklam (-dodatkowe źródło dochodu dla blogerów NE?)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim najserdeczniej za konstruktywną dyskusję, za wsparcie finansowe i zapraszamy do dalszej współpracy – na następnym etapie budowy przyszłości NE.
W interesie Nas wszystkich - NOWY EKRAN MUSI TRWAĆ.

KOMENTARZE

 • @
  "NE generuje oczywiste koszty"

  Proszę Pana, przedstawia się Pan jako lekarz i również jako biznesmen.

  Jakim cudem portal, który ma tak dużą liczbę odwiedzających i stałych użytkowników generuje w pierwszej kolejości koszty a nie zyski?!

  Nadal nie pisze Pan jasno, jaki ma być nE.

  Proszę napisać wprost.

  Czy będzie nareszcie polski czy tylko polskojęzyczny (jak to jest dotychczas)?

  Byłem i jestem wdzięczny za to, że umożliwił Pan rozmowę. Te słowa również mogę napisać dzięki Panu.

  Przyznać Pan musi, że Państwo również korzystają z naszej obecności.
  I obecność taka skutkuje korzyściami finansowymi.

  Oczywiście możecie Państwo dopominać się dodatkowych wpływów.

  Wtedy jednak sytuacja się zmieni.
  Bo przeminie już dobrowolny układ obustrony - co łaska.

  My będziemy klientami, a klient ma prawo, i będzie wymagać.

  A po pierwsze klient musi wiedzieć za co miałby zapłacić.

  Wszyscy z nas czekają właśnie na takie rzeczowe informacje.


  dziękujemy
 • chcesz 'wystepowac' na nE - plac skladke
  jezeli ktos zarabial 1000 dziennie i to w obcej walucie Dlugimi latami - to nE powinnien potraktowac jako misje niejako - w Podzience ...

  przynajmniej - tak mniej wiecej powiedzial me pracodawca (gdy staralem sie o prace w Polsce) ze nie musze duzo zarabiac bo przyjechalem z USA wiec pieniadze mam ...
 • @Ryszard Opara
  Nowy Ekran to blogowisko jakich pełno w Internecie. Większość ich jest za darmo. Po co płacić za możliwość prowadzenia tutaj bloga, jeśli w innych miejscach można mieć bloga za darmo - i to w miejscach, które są bardziej popularne i gwarantują więcej wejść?
 • autor
  Jaki jest Pański formalny tytuł do rządzenia w NE?
  nie jest Pan w redakcji, nie jest Pan w zarządzie spółki...- taki mało orientujący się w biznesowych relacjach komentator jak ja będzie bardzo wdzięczny za wyjaśnienie
 • @GPS 15:24:49
  Tych -stref wolnnego slowa - to na peczki ...tylko, ze jak przychodzi co do czego to okazuje sie, ze strefy i owszem, ale ...strefy cenzury.
 • Upraszcza Pan dość istotnie problem
  To, że duża część społeczności NE nie akceptuje wpłat w ciemno. nie wiedząc dokąd droga prowadzi, wcale nie oznacza, że jest agentem obcego wpływu , lub trolem usiłującym rozbić portal. Długo nie było Pana w Polsce. Wielu z nas niejednokrotnie przez te 23 lata doświadczyło na własnej skórze niejednego przekrętu i wykorzystanie dobrej woli i zaufania. Wielu z nas straciło w ten sposób czasami duże pieniądze. Niech się więc Pan nie dziwi , że nawet jak nie chodzi czasami o pieniądze, to nikt nie chce z siebie robić durnia po raz wtóry.
  Pozdrawiam i życzę wybrania drogi , która wszystkich nas , dobrze życzących Polsce usatysfakcjonuje.
 • @Nathanel 15:36:55
  niestety, ale - Pan wybaczy - Pańskie posty, i inne przytomne, nikomu do szczęścia nie są potrzebne

  najważniejsze, żeby areopagowcy się mogli wyszaleć i trolle bluźniercy

  konkludując

  płacić warto by było na Pana

  na to co jest teraz nie warto, bo to by było tak, jakby dosyłać tvn'owi forsę, za ich znój i trud, za ich wspaniałomyślną służbę dla nas
 • @t-rex 15:30:10
  I mam płacić za to by być w towarzystwie, które się tu akurat zebrało, a może być gdzie chce i przenieść się gdzie chce? Ja zapłacę, a towarzystwo się wyniesie i zostanę na lodzie. Jaki to ma sens?

  Ja tu jestem tylko dlatego, że warto mieć kilka blogów, bo wszędzie jest cenzura, tu też. Ale jeśli mam kilka blogów, to jak mi coś wytną na jednym blogowisku, albo zepchną do piwnicy, czy jakoś ukryją, czy nie wyeksponują, to puszczę to na innym blogowisku - w ten sposób żadna cenzura mi nie groźna.

  Od 20 lat byłem już w Internecie na wielu blogowiskach, forach, grupach newsowych, czy listach dyskusyjnych, na których zebrało się ciekawe towarzystwo - z wieloma uczestnikami mam kontakt do dziś. Ale prawie zawsze te miejsca jakoś zostały zniszczone, czy wymarły, głównie z powodu właściciela. Towarzystwu nie przeszkadzało to przenieść się w inne miejsce. A więc towarzystwo to jedno, a miejsce to co innego.
 • Szanowny Panie,
  jedną z części Pańskiego planu - próbę jednoczenia wokół programu pozytywnego Myśli konserwatywnej - wypełniam od samego początku Mojej działalności na nE i czynić to będę dopóki Platforma ta będzie istnieć.

  Nie jestem zwolennikiem cenzury, ale ilości wy-miotów kierowane pod adresem Mojej Osoby przez zwolenników rosyjskiego zamordyzmu przekraczają już - jak widać - także Pańskie granice Dobrego Smaku.

  To przykre, ale niektóre Osoby - nawet w Normalnym państwie - należy kierować do zamkniętych zakładów opieki psychiatrycznej.

  Pocieszającym jest, iż procentowo Osoby te, liczbą Swą, nie sięgają granic błędu statystycznego :-)

  Nie jestem uprawniony do udzielania Panu rad w kwestiach finansowych, lecz życzę powodzenia w utrzymaniu działalności nowego Ekranu.

  Jednocześnie - wobec wypisywanych Tu i Uwdzie pogłosek - oświadczam publicznie, iż nigdy nie oczekiwałem, ani nie oczekuję na żadne gratyfikacje w związku z Moimi publikacjami.

  Szczęść B*że
  pozdrawiam serdecznie
  a zwłaszcza Redakcję
  MStS

  PS. jako niepełnosprawny rencista oczekuję - podobnie jak w przypadku abonamentu RTV - na zwolnienie z ewentualnych opłat :-)
 • @victor 15:30:59
  Brak cenzury zapewnia tylko różnorodność miejsc, w których jest różna cenzura. Cenzura jest wszędzie i Nowy Ekran nie jest od tego wolny od początku. Tu o tym pisałem: http://gps65.nowyekran.pl/post/66690,cenzura-blogowa
 • @Iza 15:41:59
  Porównanie Nowego Ekranu do piaskownicy, czy placu zabaw, jest bardzo dobra! Dokładnie tak jest, że tu się ludzie bawią w politykę. I to jest dobre! Właśnie o tym opublikowałem notkę: http://gps65.nowyekran.pl/post/86552,zabawa
 • @
  Wolność kosztuje i lepiej wyjąć z kieszeni parę groszy bo jak będzie za późno to za wolność może przyjść nam płacić krwią jak nasi przodkowie lub niewolnictwem.
 • to se ne da :)
  > Oczywiście, akcjonariusze każdej spółki są zainteresowani zyskiem,
  > wzrostem wartości akcji. To normalna sprawa. Jak pisałem wyżej
  > możliwe jest pogodzenie misji NE z pozytywami finansowymi.

  :)

  Nie wiem czy mnie Pan dobrze zrozumiał - co innego jest takie zorganizowanie portalu informacyjnego z misją - aby nie trzeba było do niego dokładać, aby sam się finansował.

  A zupełnie czym innym jest czerpanie zysku portalu informacyjnego z reklam - bo wówczas JEDYNĄ prawdziwą misją takiego medium - jest klikalność.

  Jak wszyscy dobrze wiemy - głupich jest więcej niż mądrych - i co za tym idzie klikalność jest tym większa - im większe głupoty się publikuje.

  Jak napisałem ostatnio - to się wyklucza:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/86308,blogerzy-ne-kasa-kasa-kasa-a-gdzie-tu-polska-nasza

  - i żadnym zaklinaniem Pan tego nie zmieni - choćby najszczerszym. Pozdrawiam.  Dlatego powtórzę swoje pytanie do blogerów NE:

  Kto jest społecznikiem - tzn. jest zainteresowany BEZINTERESOWNĄ zmianą kraju na lepsze - a nie "dorobieniem" sobie na swoim pisaniu?

  Chciałbym wiedzieć ile jest takich osób na NE - mam powody wierzyć, że co najmniej klika, które ujawniły się pod moją ostatnią notką. Ktoś jeszcze? :)
 • @Paula Metz 15:58:50
  Ale koszty wolności to koszty karabinów, przy pomocy których można jej bronić, a nie koszty kubków z napisem "wolność", czy gazetek, które się reklamują zdaniami ze słowem "wolność".
 • @Freedom 16:01:24
  "Dlatego powtórzę swoje pytanie do blogerów NE:

  Kto jest społecznikiem - tzn. jest zainteresowany BEZINTERESOWNĄ zmianą kraju na lepsze - a nie "dorobieniem" sobie na swoim pisaniu?

  Chciałbym wiedzieć ile jest takich osób na NE - mam powody wierzyć, że co najmniej klika, które ujawniły się pod moją ostatnią notką. Ktoś jeszcze? :)"

  Proszę zainicjować listę, zainteresowani się wpiszą. Będzie nareczcie wiadmo kto jest kto.
 • @Nathanel 16:05:18
  no więc właśnie...!

  dlatego ja się zapytuję o co chodzi?!
 • @GPS 16:03:06
  zgrabnie napisane!
 • autor
  ...Panie Ryszardzie, znowu nic konkretnego...to znaczy,że mam tu pisać i jeszcze dopłacać ??..przecież na mojej tu pisaninie prezes Endrju wypełnia sobie kieszeń ..trudno jak NE padnie to ja nie muszę nigdzie pisać ...prowadzę firmę i mam z czego żyć ..tu pisanie traktuję jako hobby, choć żona nie jest zadowolona jak siedzę długo na NE ..wolę dać datek na tv Trwam i Radio Maryja ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 16:09:33
  "wolę dać datek na tv Trwam i Radio Maryja"

  o to, to! proszę Szanownego Kolegi!
 • Zyski i koszty
  Pomysl oplat, w jakiejkolwiek postaci, za mozliwosc czytania / pisania na portalu spolecznosciowym jest z gory skazany na niepowodzenie. Doskonale Pan o tym wie i nalezy sie dziwic iz pomimo to lansuje Pan teorie nie majace szans na sukces.

  Portal spolecznosciowy czy portal biznesowy?
  Wspomina Pan o "bardzo niewielkich ponoszonych kosztach". Ktoś je ponosi, zgoda. Ale któż to jest właściwie i skad u niego / nich taki poziom filantropii??
  Jak mniemam reklamodawcy nie oglaszaja sie na tym portalu bezplatnie. Koszty umieszczania reklam sa, jak mniemam, tajemnica biznesowa. Ale przeciez przedstawiajac propozycję oplat powinien Pan rozliczyc sie i z tej strony finansowej dzialalnosci.

  Portal spolecznosciowy tworza blogerzy i komentatorzy. Pan ze swoja firma umozliwia im wypowiadanie swoich opinii lecz nie rozlicza sie z nimi w sprawach finansowych. A przeciez ta strona nie istnialaby bez ich tworczosci. Przyiaga reklamodawcow placacych okreslone stawki. A w tej chwili chce Pan wprowadzic jeszcze oplaty za mozliwosci pojawiania sie tutaj?

  Tak jak niektorzy komentatorzy juz wspomnieli, istnieje dosc duzo portali spolecznosciowych. Rowniez o kierunku politycznym zblizonym do NE. I dlatego nie rokuje Panu wiekszych szans na przekonanie blogerow iz akurat na stronie NE trzebaby placic za mozliwosc wypowiadania sie, czy to w formie blogow czy komentarzy.
 • Panie Ryszardzie
  Ja myślałem, że Nowy Ekran został stworzony w celu swobodnej wymiany myśli, wielu myśli, wielu nurtów, opinii. I właśnie za to Nowy Ekran cenię. Są tu blogerzy wierzący, niewierzący, są zwolennicy wolnego rynku, są przeciwnicy całkowicie wolnego rynku, są pisowcy, są mohery, są antykaczyści, są korwinowcy, zwolennicy likwidacji WSI, są przeciwnicy likwidacji WSI, są ludzie którzy wierzą w zamach w Smoleńsku, są tacy, którzy nie wierzą, są judeosceptycy, są judeofile, są pro i są antyamerykańscy.

  Nowy Ekran kąsa wszystkich. I antypolską, zdradziecką nomenklaturę pookrągłostołową(PO, PSL, SLD, Ruch Palikota). I polską scenę polityczną zwaną obozem patriotycznym. Czyli blogerzy krytykują zarówno Kaczyńskiego, Korwina Mikke, Tomasza Sakiewicza, Rafała Ziemkiewicza, jak i czasem samego Ryszarda Oparę. Proszę się zatem nie dziwić, że Nowy Ekran jest tak poniewierany. I proszę to potraktować jako wielki atut, jako wręcz sukces. Nienawiść wobec Nowego Ekranu jest świadectwem tego, że z Nowym Ekranem każdy się na poważnie liczy. A i z psychologii wiemy, że prawda jest niewygodna, że nie łączy a zraża wobec tego, kto ją formułuje.

  Niech Nowy Ekran pozostanie tym samym, niech się na siłę komuś nie zachce przypodobać, bo nie takie jest jego zadanie. Ma być społecznym sumieniem narodu, jak Pan to ładnie ujął. Ma kąsać wszystkich od lewa do prawa, demaskować patologie, problemy. Ile takich portali jest w Polsce? Ile polskich portali patrzy na ręce wszystkim opcjom? Na razie ledwie jeden, ale ten też zgłasza chęć do wejścia w jakąś ideologiczną niszę. Pan nawołuje do zerwania z dotychczasową formą, zwarcia szeregów, określenia kręgosłupa ideologicznego naszego środowiska w celu wpływania na obecną rzeczywistość. Czy to również oznacza wyrugowanie blogerów niezgadzających się z przyszłą "apartyjną linią programową"?

  Oczywiście ma Pan do tego święte prawo, ale nowy Nowy Ekran, nie będzie już tym dobrym, starym Nowym Ekranem a stanie się zupełnie tożsamościowym projektem politycznym.

  Wiele partii już mówiło o naprawie Rzeczypospolitej, wraz z obecnie rządzącą Platformą Obywatelską. Co z tego wyszło, widzimy. Wydaje się, że w dobie obecnego systemu gospodarczego świata, lichwy, długów, w dobie błędów ostatnich lat, zadłużania kraju, katastrofy demograficznej, masowej emigracji naprawa Rzeczpospolitej jest już praktycznie niemożliwa.

  I nie dokona jej ani Kaczyński, ani Korwin Mikke, ani Ruch Narodowy, ani Ryszard Opara, ani sam Król Salomon, gdyby żył.

  Najpierw ktoś musi wysadzić w powietrze całe Wall Street i inne centra finansowo-bankowe.
 • Trudno mi się zdecydować
  Co chwilę tu słyszę, że ten portal należy się tylko katolikom, i że kiedy wreszcie będzie ich. Trudno mi coś takiego opłacać.. szczególnie że tu katolicy mają przywileje. Opłacę a jutro się okaże że nie mogę korzystać, bo nie mam zaświadczenia z parafii. Wiem, wiem, że pewnie do tego nie dojdzie, ale spytać można :)
 • @Ryszard Opara
  Witam

  Trudna jest z panem rozmowa. Ponad tysiąc komentarzy stwierdziło, że Pańska droga jest zła. Przyjął Pan to do wiadomości i dalej swoje. Jak gdyby nigdy nic.
  Płaszczyzna porozumienia, kompromis, to podstawa wszelkich negocjacji.

  Bo przecież Pan negocjuje z nami warunki, prawda?

  Pozdrawiam
 • @karoljozef 15:21:25
  Szanowny Panie,

  Pisałem już kilka razy.
  Koszty działalności spółki są minimalne i to:
  - Osobowe: Redakcja -5 os., Moderatorzy 4 os. -(portal funkcjonuje 24h) + sekretarka i Prezes Zarządu. Razem 11 osób.
  - Wynajem Serwera + obsługa techniczna
  - księgowość + obsługa prawna, portalu, spółki
  - koszty biurowe (lokal, materiały biurowe, telefony, poczta, internet) etc.

  Nie bardzo mogę wchodzić w szczegóły operacyjne. Można pewnie argumentować, obniżenie kosztów, np. osobowych ale te koszty są naprawdę minimalne. Taniej nie da się zrobić obecnej jakości NE
  Ta jakość jest możliwa dzięki naprawdę wytężonej pracy Redakcji.

  Kwestia przychodów. NE jest bardzo popularnym portalem ale większość treści (zgodnie z wolnością słowa) - jest krytycznych w stosunku do istniejącego Układu władzy, czy też partii opozycyjnych. To powoduje, że mamy bardzo wiele trudności z uzyskaniem reklam. Wiele dużych firm po prostu nie chce się narażać Układowi władzy, poprzez reklamę w NE.

  Niektórzy, sugerują rozmaite inne rozwiązania, spółdzielnie itd- ale to nie obniży kosztów personelu i obsługi portalu. I z największym szacunkiem nie da się jakości też zrobić na zasadzie wolontariatu, pospolitego ruszenia.

  Proponujemy, tym którym zależy na istnieniu NE (jako niezależnego, wolnego od cenzury medium, portalu) - dobrowolne wsparcie. Dajemy również propozycje - coś za coś. Ale przecież należy to do indywidualnej oceny każdego członka społeczności NE.

  Możemy też osobom zainteresowanym sprzedać akcje spółki - cena nowej emisji do ustalenia z inwestorami.

  Nie rozumiem dlaczego, mój apel wywołuje u niektórych taką krytyczną ocenę. Ale cóż - z pokorą przyjmuję wszystkie krytyki.

  Ukłony
 • @Maciej Ka 16:32:20
  A myślałam, że tylko mnie wyklęli... Ech...Zresztą widać wielką miłość z ich strony: "debil", "bezbożnik", "sekciarz" to chyba najmilsze, co usłyszałam:)

  Co do tematu. Wszystko rozbija się o to, czy to prywatne jest czy nie...

  Zupełnie obiektywnie patrząc i z boku, ponieważ nie publikuję tutaj, jedynie komentuję i raczej rzadko... Jeśli portal należy do grupy prywatnych ludzi - to dlaczego mają ponosić straty? Dlaczego ktoś inny, tutaj goszczony chce "rządów" tutaj. Jeśli jest grupa osób, która społecznie chce prowadzić portal pod wezwaniem "..." (proszę sobie wstawić hasło), to przecież można to zrobić i nie wymagać od innych, żeby oddali "rządy", bo się należy!

  Z drugiej strony nie do końca rozumiem Pana Oparę. Przykre to, ale misja i komercja nie chadzają w parze. Coś u samych początków było zawoalowane, bo niestety misja zawsze jest dotowana... Zarabia się na komercji.
 • Być może rekordowe w historii NE wyniki - 1,266 komentarzy, ponad 16 tys. odsłon.
  Najciekawsze notki na http://www.mpolska24.pl/ mają ponad 20 tys. odsłon. W czasie przeprowadzanych testów portalu, przed oficjalną premierą...
  Ponieważ lubię konkurencję, rady dla piszących:
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/199/jak-byc-czytanym-wskazowki-dla-autorow
  :-)))
 • @GPS 15:24:49
  Szanowny Panie,

  Ma Pan rację. W Internecie jest pełno blogowisk, bardziej popularnych, z większą ilością wejść niż NE. I to za darmo.

  Życzę więc tam Panu wszelkich sukcesów i mam nadzieję, że nie będzie Pan więcej zawracał sobie głowy, ani tracił swego cennego czasu w NE.

  Powodzenia
 • @Ryszard Opara 16:40:45
  dziękuję za odpowiedź

  Co tu dłużej pisać.

  Pytanie jedyne i podstawowe dla Pana - czy Nowy Ekran będzie katolicki?

  tak - nie
 • @Ryszard Opara 16:49:08
  Szanowny Panie
  Analiza konkurencji to jeden z kluczy do sukcesu w profesjonalnym zarządzaniu strategicznym :-)))
  Pozdrawiam
 • @Leon. 16:27:00
  "Trudno mi się zdecydować
  Co chwilę tu słyszę, że ten portal należy się tylko katolikom, i że kiedy wreszcie będzie ich. Trudno mi coś takiego opłacać.. szczególnie że tu katolicy mają przywileje. Opłacę a jutro się okaże że nie mogę korzystać, bo nie mam zaświadczenia z parafii. Wiem, wiem, że pewnie do tego nie dojdzie, ale spytać można :)"

  @Leon. - mogłeś zadać 123 456 789 pytań a zadałeś to jedno i do tego jeszcze tak głupie, dlaczego?
  Odpowiedz, proszę,
  Szczęść Ci Boże
 • @Leon. 16:27:00 i maciej ka
  ...niestety panowie jesteście tutaj mniejszoścą ...:) ja was epitetami nie obrzucam , ale niestety nie może być tak, żeby ogon machał psem...Ne albo będzie szanował wiarę katolicką i wypieprzy stąd sekciarzy jehowickich ..albo go w ogóle nie będzie...albo jeszcze inna opcja, wszyscy katolicy pójdą stąd i dostaną tylko jkm ,migalski i jeszcze paru trolli i będziecie sobie z radością siedzieć w tym cieplutkim bagienku, pykać długie fajki i opowiadać bajki...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Maciej Ka 16:32:20
  @Maciej Ka przynajmniej zna swije miejsce w szeregu, dobre i to.
 • Polityka-kasa
  Z wypowiedzi Pan wnioskuję jedno : skończyła się idea zaczynam biznes!
  Zacznę od tego drugiego...
  NE wszedł ostro na rynek blogów dość ostro i na prawdę miał dużą klikalność!Niestety jak Pan napisał nie przełożyło sie to na sprawy finansowe.Ewidentny błąd zarządzających ,którzy w porę nie zmienili strategii marketingowo-reklamowej.Napisałem kilka dni temu,że w październiku 2012 otrzymałem materiały by znaleźć reklamodawcę,który by dawał wpływy rzędu kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie!Nie pora i czas na szczegółowe omawianie tego incydentu ale zakończę tę część mojej wypowiedzi stwierdzeniem : Nie muszę się dzielić wpływami za reklamę w stosunku 50/50 = mam "oszukiwać"reklamodawcę!Gdy poprosiłem o spotkanie z właścicielem to powiedziano,że to pan Opara...w KRS wpisana była starsza pani...

  I pierwsza sprawa- idea....
  Wydaje mi sie ,że jednak zamysł stworzenia NE miał inny cel!
  Jak świadczą wypowiedzi blogerów udało sie TU skupić dość skrajne poglądy.Udało sie ICH "zaszczepić" wolnością słowa.Aby nie wdawać sie w jakieś szczegółowe dywagacje przytoczę kawał z "brodą":
  Do kilku tysięcy pań lekkich obyczajów dotarła przesyłka z grubym czekiem i biletem na rejs dookoła świata.Panie mogły skorzystać z tych dobrodziejstw pod jednym warunkiem:porzucenie grzesznego życia !
  Większość ,wkrótce zebrała się na pokładzie wycieczkowca .Gdy już statek wypłynął na środek oceanu nagle zderza się z górą lodowa i zaczął tonąć.Panie wybiegły na pokład i zaczęły głośno się modlić i pytać:
  -Panie boże ,prowadziłyśmy grzeszne życie ale teraz już według twoich życzeń zmieniłyśmy się...teraz piękny rejs i duża kwota na koncie a teraz mamy utonąć?
  -Na to bóg : Ja was qwy trzy lata po całym świecie zbierałem ....

  No właśnie ,czy ideą było zebranie w jednym miejscu ludzi o bardzo zdecydowanych poglądach?W jakim celu?Bo biznesowo to wiemy.....

  PS.Mimo zarejestrowania się na NE dopiero kilka dni temu to czytelnikiem jestem od kilkunastu miesięcy....nie jestem też zaangażowany politycznie po jakiejkolwiek stronie....nie uważam się też za trolla....
  a po "dotknięciu" NE od strony biznesowej jestem sceptyczny co do odpłatnego korzystania z tego portalu.Może p.Gudzowaty wejdzie w buty NE ,co było zapowiedziane jesienią i ułoży właściwe finansowanie!
 • @trybeus 17:01:48
  Zaraz, zaraz, nie rozpedzaj sie tak trybeus.

  Macie zakladke Katolicka i NIKT was nie zmusza, abyscie wchozili czytac dzial Religie!!!

  Poza tym, czy nie przyszlo ci do glowy, ze pewni ludzie NIE chca pisac, przez wasze wpisy?

  Przeciez pchacie sie wszedzie, w polityce tez chcecie rzadzic, polityk ma byc katolikiem, a jak nie to (uzuwajc modnego dzis katolickiego slowa) ''won''!

  Wy chcecie, aby wszystkie dzialy byly katolickie: Polityka, Historia, Spoleczenstwo, Live Style i Zdrowie, Wojsko, Ekonomia, Va Banque, Media Watch...

  Czy jestescie wiekszoscia?
  Na pewno nie realu, bo gdyby tak bylo, to kazde wybory byscie wygrali!

  A skoro w realu nie jestescie wiekszoscia, to nie jestescie i tu wiekszoscia.
 • @Tomasz Urbaś 16:54:46
  To, akurat chyba o czym innym mówimy, w mposlce może było ale 20tys odświerzeń tu raczej chodzi o indywidualne odczyty trochę pokory Panie Tomaszu.
 • Szanowny Panie Opara...
  Proponuje Pan to samo, co KRRiT.
  Płać, a za co - to się dowiesz.
  Misja - naszym celem i semnsem - oczywiści Polska!


  Nie odważyłby się Pan zapytać:
  A CZEGO OCZEKUJECIE?
  Czy zgadzacie się na rozstrzygnięcie w drodze referendum?
  Jeśli w nim - Wasza koncepcja przegra - podporządkujecie się?
  Czy - emigracja... zmywak...
 • @Bara-bar 17:17:28
  ..na razie dzięki Bogu jesteśmy wiekszością..problem polega na tym, ze nie zabraniam nikomu tu pisać (bo niby dlaczego)...tylko wasze ujadanie jest już nie do zniesienia ...poprostu powiem to i tu nie będzie żadnej przesady ...jesteście kryptojehowickim trollami .. dział religie ,powinien fachowo nazywać się RELIGIE I SEKTY...skrytojehowitom mówię stanowcze NIE!!
  ...wiesz ,że dz. katolicki powstał , bo nie można mieszać smrodu z perfumami ..niestety wy zasmrodziliście dział religie...
 • @trybeus 17:28:41
  Gdzie ja pisze notki?
  Na dziale: Religie!

  Wiec omijaj szerokim lukiem, jesli ci przeszkadza co ja pisze!

  Nie ma nakazu czytania!

  NIE MA nakazu zgadzania sie z kazdym slowem, kazdego blogera i komentatora na NE!

  Na tym polega wolnosc slowa, ale ty nie dorosles do tego, wyrosles w komunizmie, i widocznie nie potrafisz zmienic myslenia!

  Ja sie nie zgadzam z tym co katolicy pisza, ALE NIE domagam sie usuniecia katolickich blogerow i komentatorow!!!

  Zyj i daj zyc innym!

  Pisz i daj pisac innym!

  Czytaj cokolwiek chcesz, nie czytaj tych ktorych nie chcesz, NAUCZ sie wolnosci slowa i wolnosci wyznan, wiary...
 • @GPS 15:47:58
  To nie o taka cenzure chodzi ...ja na przykladzie i doswiadczenia - salonu24 ...tam tez nie bylo cenzury do czasu gdy okrzepli ...kiedy zaczeli realizowac wlasne zalozenia,

  wowczas pojawila sie wrecz bezpardonowa cenzura.
 • @Maciej Ka 18:00:17
  ...pisałem o ujadaniu Kenera , bar-bary i grzegorza 60 jako kryptojehowitów...do Ciebie nic nie mam, nie był to tekst do Ciebie...pozdr
 • @BłękitnyOceanstnieje 17:47:27
  http://www.salon24.pl/
  http://blog.onet.pl/
  http://www.mpolska24.pl/
  http://naszeblogi.pl/
  http://obserwator.com/
  i tysiące innych ...
  Pan Opara mnie wyprosił, więc sobie tam pójdę...
 • @Maciej Ka 18:15:37
  ...jest okey...
 • @Migorr 16:17:45 "Oczywiście ma Pan do tego święte prawo, ale nowy Nowy Ekran, nie będzie już tym dobrym,..."
  Niestety nie rozumiem o czym marzy Pan Ryszard Opara ...
  Ale często lepsze jest wrogiem dobrego ...

  Podobnie jak Pan , cenię w Nowym Ekranie możliwość poznania sposobu rozumowania naszych Rodaków reprezentujacych skrajne opcje
  ideowe , religijne , polityczne ... itd.itp.
  Wpisy na NE są takimi Polaków nocnymi rozmowami...

  W Radio Maryja też bardzo popularnymi audycjami były lub są Rozmowy Niedokonczone ... Po pewnym czasie rozmawiają w ich trakcie jedynie "słuszni " słuchacze ...

  Prawdopodobnie , bardzo bym tego nie chciał , na Nowym Ekranie
  pozostanie jedyna słuszna linia ...
  Jaka to będzie linia ?
 • @Ryszard Opara 16:49:08
  Panie Ryszardzie.
  Proszę raz na zawsze wyzbyć się przekonania, że portal "antysystemowy" to dobry pomysł na jakikolwiek biznes. To myślenie życzeniowe i niezbyt uczciwe dla inwestorów zarówno tych dużych jak i małych. Jednak...
  Jednak jest szansa na to, aby przynajmniej sfinansować budowę marzenia. W tym celu należy:
  - bezwzględnie wprowadzić współfinansowanie. Inaczej nie będzie twardych dowodów na to, że portal ma charakter obywatelski a nie oligarchiczny. To po prostu tak działa.
  - w sensie politycznym portal powinien być zapleczem medialny do "lobbingu obywatelskiego". Mówiliśmy o tym na ostatnim Zajeździe na Mazowszu. Jak zainicjujemy konkretne, powtarzam KONKRETNE działania w walce o Nową Architekturę Finansową i kilka innych reform w obszarze naprawy polityki i gospodarki to reklamowanie się na nE stanie się "obywatelskim obowiązkiem"

  Proszę zobaczyć. Jestem tu etatowym zbieraczem "jedynek", tymczasem proszę spojrzeć jak przez naszych blogerów oceniane są konkretne działania konstruktywne. http://nikander.nowyekran.pl/post/86410,podkarpacka-kosc-zgody-narodowej Ja jestem zbudowany.
 • @Freedom 16:01:24
  Szanowny Panie,
  od ponad 30 lat piszę "społecznie" i nic się w tym nie zmieni
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @BłękitnyOceanstnieje 18:44:50
  Dokładnie, exectly, tszczatielno !
 • No i robi sie z tego dochodowe przedsiewziecie
  NE ma przynosic zyski.
  tak to zrozumialem
 • @Zibiland 17:15:06
  Szanowny Panie.

  Wie Pan jak działa w Polsce (Warszawie) KRS (i Sądy). Na dokonanie wpisu trzeba czasem czekać 2 lata. Próbujemy zarejestrować stowarzyszenie od ponad półtora roku.

  Jeżeli zechciałby Pan pomóc NE i sprawa z potencjalnym reklamodawca jest aktualna - proszę o kontakt na PW.

  Pozdrawiam
 • @BłękitnyOceanstnieje 18:44:50
  A ja się nie zgadzam z opinią, że budowa kapitału społecznego kłóci się z budową kapitału rzeczywistego. Te dwie rzeczy mogą iść ze sobą w parze, pod warunkiem, że nie skupia się tylko na jednym aspekcie. Pieniądz stanowi tylko środek, nigdy cel. Jeśli jest inaczej to jest to tylko biznes na krótką metę.
 • @Maciej Ka 17:58:41
  Nowy Ekran jest projektem społecznym, z misją, która jest jeszcze być może w szczegółach do uzgodnienia, ale to kwestia czasu.

  Trudno od samego początku znać misję, wiedzieć dokładnie cele, bez uzgodnienia ze społecznością.

  Chciałbym aby Nowy Ekran był "Sumieniem Polskiego Narodu" co zresztą wielokrotnie podkreślałem.

  Na pewno NE nie jest przedsięwzięciem stricte komercyjnym, ale generuje koszty miesięczne, które trzeba płacić.

  Pozdrawiam
 • @Maciej Ka 18:29:59
  >Odejść od tego komputera i wirtualnej rzeczywistości..

  Z tej i innych tutaj dyskusji w tym temacie wynika prosto i jasno, że takie coś jak wirt.rzecz. nie istnieje. Wiele osób żywi jednak przekonanie, że jest inaczej. Tymczasem nasz organizm reaguje prawidłowo: "Idę się przewietrzyć na cały wieczór [...] Odejść od tego komputera". To *jest* właśnie rzeczywistość. I nie zmieni tego faktu ani telefoniczna słuchawka, ani komputer. To są tylko ołówki, metody komunikacji. Jeśli więc ktos poza komputerem (siecią) jest inny zaś po dopadnięciu kompa (sieci) - inny, to ma problem rozdźwięku w postrzeganiu rzeczywistości. A zatem, jeśli budować społeczność, to tylko na bazie realnych kontaktów. A zatem takich, że za słowo wypowiedziane "w sieci" odpowiada sie tak samo, jak za wypowiedziane "w rzeczywistośći". Skutki w rzeczywistości reguluje prawo, zaś tutaj - netykieta. Jak uzgodnić jedną rzeczywistośc z drugą, to jest pytanie do psychologa i/lub księdza raczej, niż do biznesmana. Vide facebook - można *odpowiednią* techniką generować quasi-prawdziwe społeczności, lecz wpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest tego działania wyznacznikiem. Dominacja i chęć władzy? Kasa? Nie-podległość czemu? Wolność czy permisywizm?
 • Oj-tam, oj-tam...ostro idą zwady w komentarzach.
  A ja wadzę się - raczej ze samym sobą - bardziej spolegliwie. Co pomyślałem, to zapisałem. Ale ostatecznie włączyłem sobie luz.

  http://refleksyduchowe.nowyekran.pl/post/86570,zabawy-w-kotka-i-myszki-na-nowym-ekranie-i-nie-tylko
 • DLA WSZYSTKICH BEZ WYJĄTKU MOŻLIWOŚĆ WYRAŻANIA OPINII - ALE NIE DLA "DRHUMORA" !!!!:))))
  .
  Ryszard Opara:
  "....Chyba nikt nie ma wątpliwości - NE stworzył wszystkim chętnym
  bez wyjątku, możliwość pisania i komentowania tekstów, wyrażania opinii
  - z własnej woli i we własnym czasie......"
  ===============================================

  Cytat: "NE stworzył wszystkim chętnym bez wyjątku, możliwość
  pisania i komentowania tekstów, wyrażania opinii"

  Dlaczego więc bloger "drhumor", który nigdy nie splamił się ani

  wulgarnością ani "brukowym słownictwem", a jedynie emocjonalnie

  wyrażał swoje polityczne poglądy i przekonania wynikające z jego

  bogatego doświadczenia zawodowego oraz nieludzkiego potraktowania go

  przez komunę - został brutalnie bez słowa wyjaśnienia

  usunięty z portalu NE, "gdzie stworzyono wszystkim chętnym bez wyjątku,

  możliwość pisania i komentowania tekstów i wyrażania opinii" ??????? !!!!
 • @Ryszard Opara 19:07:11
  Można uznać, że uczciwym jest to, by blogerzy płacili za utrzymanie portalu - czyli za hosting i oprogramowanie. Ale dlaczego mają płacić na 11-osobową redakcję, siedzibę i spółkę akcyjną, na którą nie mają żadnego wpływu? Czy ta spółka nie powinna sama na siebie zarobić? Portal przecież może utrzymywać stowarzyszenie czy fundacja - i wtedy może mieć misję cywilizacyjną czy polityczną wpisaną do statutu. Ale jaki sens ma misja polegająca na składaniu się na pensje 11 ludzi, wynajmowanie siedziby i księgowość spółki akcyjnej? A do takiej misji nas Pana namawia.
 • Budujemy nowy front ?????
  http://youtu.be/sVSiY7TV1bY
 • @Ryszard Opara 19:01:42
  "Wie Pan jak działa w Polsce (Warszawie) KRS (i Sądy). Na dokonanie wpisu trzeba czasem czekać 2 lata. Próbujemy zarejestrować stowarzyszenie od ponad półtora roku. "

  Szanowny Panie
  Radzę skorzystać z usług nie tylko lepszych zarządzających, ale i lepszych prawników.
  Stowarzyszenie mPolska złożyło papiery w sądzie warszawskim 27 sierpnia 2012 r. a zostało zarejestrowane w dniu 31 grudnia 2012 r. pod nr KRS 0000445930, co każdy może sprawdzić na stronie:
  https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu
  Dzięki temu już za kilka dni zaczynamy :-)
  M.in. od ustalenia strategii...
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/182/strategia-mpolski
  To a propos zarządzania stategicznego :-)
  Pozdrawiam
 • BLOGERZY PATRIOCI JAKO ZABAWIAJĄCY SIĘ KLIENCI 2-GIEJ KATEGORII ???:))))
  .
  Ryszard Opara:
  ".....Współpraca może mieć kilka możliwych form (to podsumowanie
  rozmaitych propozycji Państwa):
  1. Jeżeli ktoś chce się bawić, płaci za wstęp na plac (jednorazowo lub
  w formie abonamentu).
  2. Może wstąpić do klubu, gwarantującego wstęp.
  3. Może stać się współwłaścicielem placu - mieć automatycznie wstęp.
  4. Może wnieść pomysł na finansowanie, całej struktury – wstęp jw.
  ........."

  GPS:
  "......dlaczego mają płacić na 11-osobową redakcję, siedzibę i spółkę
  akcyjną, na którą nie mają żadnego wpływu? ......
  Ale jaki sens ma misja polegająca na składaniu się na pensje 11 ludzi,
  wynajmowanie siedziby i księgowość spółki akcyjnej? A do takiej misji
  nas Pana namawia."


  karoljozef:
  ".......My będziemy klientami, a klient ma prawo, i będzie wymagać.
  A po pierwsze klient musi wiedzieć za co miałby zapłacić....."
  ===================================================

  Cytat: Pan Opara: "Jeżeli ktoś chce się bawić, płaci za wstęp na plac"

  I w tym jest sęk !!!!!!!:))

  Bo właśnie o takie postrzeganie sensu istnienia "NE" może

  rozbić się ta cała Pana Oparowa misja sprowadzona do zabawy

  i komercji !!!!!!!!!:)))

  Większość blogerów (jak się wydaje) jest tutaj nie dla zabawy ale dla

  TROSKI O UPADAJĄCĄ ICH OJCZYZNĘ POLSKĘ !!!!

  I ci blogerzy POstrzegani są raptem jak "dzieci w piaskownicy" !!!:))

  A żeby było śmieszniej traktowanii są jak blogerzy 2-giej kategorii !!! -

  Bo pierwsza kategoria to dobrze OPŁACANI blogerzy-POlitycy, którzy

  tak jak np. Mikke produkują mierne posty taśmowo :))) tak jakby strzelali

  z karabinu maszynowego :))))

  No i do tego ten brak gwarancji, że nie zostanie się wyrzuconym "na zbity

  pysk" tak jak to spotkało blogera "drhumor", gdy któremuś z adminów

  albo "właścicieli" nie spodoba się treść postu :))) a może nawet z

  konsekwencjami karno-prawnymi i budzeniem o 6-tej rano tak jak to

  spotkało twórcę ANTYKOMORA :)))
 • @BGnatowski 20:17:52
  "Niestety ja tam nie podpadam ze względu na wiek i na poglądy. Czuję sie POLAKIEM , obywatelem świata, (grzech główny ) zwolennikiem globalizacji. Daleko mi do poglądów nacjonalistycznych - oj daleko!"

  To może dla zachęty :-) nieco odlotowy tekst o moich osobistych poglądach i... marzeniach:
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/319/rzeczpospolita-2044
  Dziękuję za życzenia i pozdrawiam :-)
 • Podtrzymuję moją wolę przekazania Panu Ryszardowi tysiąca złotych na NowyEkran...
  ...i jeszcze się opodatkuję że co miesiąc będę cosik wpłacał. Nie tak dużo jak Poseł Grabowski, ale co miesiąc 500 zł wysupłam.
  Polscy lekarze winni się wspierać.
 • @Tomasz Urbaś 20:25:46
  Gratuluję portalu. Solidnie odrobiona lekcja organizacji placu budowy dla narodowego marzenia.
  Proszę jednak wziąć szczepionkę na "choroby wieku niemowlęcego".

  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś 19:37:34
  Szanowny Pan tutaj, jako werbownik?
  Byłem tam u Pana i dosyć niemrawo i grzecznie tam jest.
  Co pan oferuje?
 • @Tomasz Urbaś 20:25:46
  http://www.mpolska24.pl/public/images/blogs/rzeczpospolita-2044-600px-pan.gif

  Niech Żyje Polsko-Chińska Granica NA Uralu !!!
 • @trybeus 16:09:33
  spadaj i zadowalaj żonę
 • @trybeus 17:01:48
  Jeżeli uważasz siebie za wzór katolika lub tylko standard, to
  IDŹ DO DIABŁA !!!
 • @Pirx 20:41:46
  "Po dziesięcioletniej hibernacji budzą się: Obama i Putin. Putin patrzy w gazetę, zaczyna śmieć się i mówi: Stany Zjednoczone przeszły na komunizm. Obama też bierze gazetę, zaczyna śmiać się i mówi: zamieszki na granicy Polsko-Chińskiej."

  Kiedyś graniczyliśmy z podobnym wschodnim imperium:
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/210/kiedy-polska-bedzie-miala-granice-z-chinami

  Niech Żyje ;-)
 • @Ryszard Opara 16:49:08
  Bardzo Cię proszę byś nie wyrzucał blogerów z Nowego Ekranu.
  Dyskusja polega na różnicy zdań.
  I słusznie
 • 5 zł. miesięcznie.
  tak proponowałem w komentarzu pod poprzednim Pańskim tekstem i podtrzymuję to. To nie jest kwota duża, a płacona obligatoryjnie przez wszystkich piszących na NE może dać spory przychód.
  Niemożliwym jest dla mnie aby byli blogerzy , dla których te 5 zł stanowi jakąś istotną różnicę w poziomie życia. Jeżeli kogoś stać na kilkudziesięciozłotową opłatę za internet te 5 zł nie zrobią różnicy.

  Oczywiście będą blogerzy, którzy nie zapłacą "dla zasady" i będą woleli wynieść się stąd. To będzie strata.

  Ale zyskiem będzie to, że znikną też trolle , a piszący tu agenci dorzucą się do finansowania NE. (będzie można wtedy uczciwie przyznać , że różnego rodzaju służby współfinansują portal :-))) )

  Tylko że wtedy należałoby wymagać pełnej transparentności wydatków i uwzględniania postulatów blogerów także w tej kwestii tj . jakiejś reorganizacji i racjonalizacji.
 • @GPS 15:24:49
  Masz rację.
  Ale to wymaga dużo czasu i uwagi aby pisać na wielu blogach.

  Przypomina mi to działania pewnego znajomego, który obstawia wyniki sportowe u bukmacherów w sieci.
  Jego system polega na graniu pewniaków, ale to wymaga posiadania kont u maxymalnej ilości buków. Zarabia na różnicach kursowych, jak arbitrażysta walutowy, giełdowy.
  Ryzyko zaś jest takie, że zawsze któryś może "zbankrutować" , odmówić wypłaty , czy zablokować konto.

  Jeżeli ma się dużo czasu, to w ten sposób można buków "podskubywać" a jak nie to lepiej dać sobie spokój.
  No i ta liczba kont, loginów, haseł........
 • @Łażący Łazarz 20:55:36
  a jako kto Ryszard Opara ma wyrzucać blogerów???? Red Nacz nie jest - chyba ze jest, a Ty jesteś 'słupem' - prosisz kogoś, ani nie wyrzucał blogerów z portalu gdzie Ty jesteś naczelnym, jak to rozumieć??
 • @Tomasz Urbaś 20:48:41
  czy taka perspektywa jest radosna? ja tam wolałbym mieć jakiś bufor przed zalewem żółtków.
 • @Ach, Panie, Panowie
  „Ach, Panie, Panowie, czemu ciepła nie ma w nas?
  Co było, to było, nie wróci drugi raz.”

  http://www.youtube.com/watch?v=WnNEo9eS_f8

  Moja mama robiła straszne awantury, kiedy coś nam wyleciało z rąk i roztrzaskało się w drobny mak.
  Nigdy nie mogłam zrozumieć tej postawy, przecież i nam było przykro z tego powodu.
  Może, dlatego ja zachowuję się inaczej i w takich sytuacjach mawiam „nie rozpacza się nad rozlanym mlekiem”, tylko podejmuje akcję sprzątania…

  Stąd ponawiam propozycję: http://inamina.nowyekran.pl/post/86329,a-moze-bysmy-tak-najmilsi-wpadli-na-dzien-do-nowego-ekranu
 • Po pierwsze, błędy logiczne
  w piaskownicy dzieci bawią się dla własnego zadowolenia, Pan oddał ludziom warsztaty - zrób to sam - w których wyniki pracy ochotników stają się Pana WŁASNOŚCiĄ. I nie jest ważne, czy są one wiele warte, chodzi o zasadę, z jednej strony ludzie się samorealizują, z drugiej strony ewentualne korzyści odnosi Pan.

  Pytanie czy Pan. Przecież właścicielem nE jest OKKO. Co Pan ma w nE wspólnego? Z przedstawionych danych nie wynika jakikolwiek związek Pana z nE.

  Problem z Panem jest taki, że PAN CHCE ZACHOWAĆ PEŁNIĘ WŁADZY, i jednocześnie występuje do nas, abyśmy tą pańską władzę w części finansowali. I nie tylko. Swoją twórczością, jeśli odniesie sukces, mamy nabić kabzę OKKO. Jaki ma Pan w tym interes ? Przecież zarobi OKKO, a nie Pan ?

  Skoro właścicielem jest OKKO, to niech finansuje nE. Jeśli nie ma na to funduszy, to niech po prostu sprzedaje akcje nE, może to robić na nE dla autorów. W ten sposób nie będzie to sprzedaż publiczna.

  Ale jeśli celem OKKO jest zrobienie bzzzznesu na społecznym zapale do uzdrawiania Polski, to nie jest to godne pochwały, bo oznacza, że chce wykorzystać naiwnych patriotów. W tym wypadku mam taką propozycję. Macie 4 miejsca promowane na górze strony. Sprzedawajcie godziny na nich albo według jakieś stawki, albo z licytacji. I może się dorobicie.
 • @prawi co wiec 21:03:14
  Dlaczego mamy płacić po równo. Jedni są wielcy, ciągle na górze, albo wśród celebrytów, drudzy błyskawicznie piwniczeni.

  Ja już kupiłem akcje, a więc po 5 zł zapłaciłem za 2,5 roku z góry. Zakup akcji w mitrędze kosztował ponad 500zł, i to jest czysta strata w interesach z OKKO. Pan Opara w swoich bzzzznesowych publikacjach jakoś nie przedstawia wyższego poziomu niż właściciel nE, czyli OKKO. Ciekawe, jaką mitręgę wymyślą w związku z ewentualnymi datkami ? Ale ja nie zamierzam ich płacić. Jeśli je wprowadzą, niech przekształcą moje akcje na wpłatę. Ostatecznie kasę za akcje musiałem wpłacać dwa razy.

  Może wreszcie autor przedstawił by nam strukturę właścicielską bzzzznesu pod zawołanie nowy ekran, czy też okko. Jestem bardzo ciekaw, kto ma w tym bzzzznesie kręcić lody.
 • @Łażący Łazarz 20:55:36
  Z takim nastawieniem do blogerów jakie prezentuje Wydawca to tych pierwszych będzie ubywać zamiast przybywać...
 • @unifoto 21:10:29
  Należy rozumieć wprost, że gdy ktoś, nawet inwestor NE i mój wspólnik jedzie za ostro i zaczyna wyrzucać blogerów, czyli przekracza swoje kompetencje, to ja grzecznie zwracam uwagę by tego nie robił.

  Poza tym moją rolą jako RedNacza też nie jest wyrzucanie blogerów i nigdy w ten sposób sie nie zapomniałem, bo to blogerzy, zwłaszcza tacy znakomici jak GPS, ale tak naprawdę wszyscy u nas piszący tworzą NE i stanowią jego wartosć. Jest oczywiście instytucja BANa, ale klucz do bana mam ja i moim admini, którzy niezmiernie rzadko go uruchamiają w stosunku do osób, które wielokrotnie łamały regulamin i po wielu monitach.

  Wycieczki osobiste pod moim adresem mogłeś sobie darować. Na ra
 • @Acontrario 21:54:15
  Dlatego zareagowałem
 • @Tomasz Urbaś 20:48:41
  Obama w czasie I-szej kadencji sprzedał Kaczyńskiego i Polskę strategicznym partnerom: Rosji i Niemcom, a teraz w drugiej , tak jak obiecał Miedwiediewowi w Seulu(że w drugiej kadencji "będzie miał większą swobodę manewru"), być bardzo elastycznym w stosunku do Moskwy.
  Wg krótkiego streszczenia tajnego listu Obamy do Putina(zawiezionego do Moskwy przez specjalnego wysłannika Obamy, Toma Donilona) zamieszczonego na stronie radia(kontrolowane przecieki), Obama sugeruje, że nie będzie się sprzeciwiał powrotowi Rosji do strefy "bliskiej zagranicy" w odniesieniu do państw bałtyckich.
  http://rus.ruvr.ru/2013_01_11/Rossija-SSHA-perezagruzim-perezagruzku/ O tarczy w 2018 roku trzeba zapomnieć. Sikorski w programie B. Czajkowskiej "Kod dostępu" odc.34
  z 19.01.2013, pytany o tę kwestię w świetle wypowiedzi nowego ambasadora USA w Polsce, że "sprawa tarczy w Polsce jest zaklepana", zaczął się jąkać i kręcić, by ostatecznie podsumować, że to od USA i ich możliwości(finansowych będzie to zależało)
  http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/kod-dostepu
  Czyżby pakt Ribbentrop-Mołotow obowiązywał nadal?
  I druga sprawa. Do 10.04.2010 roku NATO nie opracowało planu obrony wschodniej flanki sojuszu(czy już jest, nie wiadomo).
  Czyżby z tym planem było tak, jak z akcją ratunkową na Siewiernym(po co prowadzić akcję, skoro i tak wiadomo że "wsie pogibli"? .
 • @Łażący Łazarz 21:55:31
  to nie były wycieczki osobiste pod adresem Pana T.P.!!! - ale pod adresem Red Nacz NE - ktokolwiek by nim nie był; nic osobistego!
  bo to trochę przypominałoby redagowanie Rzepy przez Hajdarowicza :)
 • @35stan 22:02:53
  Napisałem artykuł o bezpieczeństwie Polski. Jest szansa, że zostanie opublikowany w najbliższym (pon) "Uważam rze".
  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś 16:43:41
  zajrzałem do tej "polski", oszołomskie jednostronne tekst jak u Lisa.
 • @Tomasz Urbaś 19:37:34
  Szanowny Panie Urbaś,

  Mój problem (jak i problem NE), polega miedzy innymi na tym, że słuchałem rad takich geniuszy jak Pan. Całe szczęście, że trwało to krótko.

  Przyznaję, czasem jestem łatwowierny, ufam ludziom.

  Pan pojawił się w NE tylko w swoich własnych interesach - po to aby NE zaszkodzić lub na zwiady aby zdobyć informacje i zrobić to samemu.

  Na tym miedzy innymi polega dramat Naszego Kraju. Każdy, jest jak mu się wydaje geniuszem ale... Nikt nic nie potrafi.
  Nikt z Nikim nie umie współpracować.

  To dramat Polski, dlatego nas tak łatwo wszyscy wokół rozgrywają. Zresztą nawet nie muszą - my sami najskuteczniej się wyniszczymy.

  Życzę powodzenia a Pana przedsięwzięciu - proponuje Panią Ciri do współpracy. Razem stworzycie "dream team".

  Pozdrawiam
 • Celebryci nt. instrukcji obsługi Pana Opary autorstwa jego żony
  poniżej cytat z
  http://rajan.blog.pl/2012/06/26/celebryci-nt-instrukcji-obslugi-pana-opary-autorstwa-jego-zony/

  "
  Czyli za co zostałem zwyzywany na blogu Carcinki od chamów (w domyśle szowinistyczną świnią) i jednocześnie nagrodzony ba(na)nem (choć zaręczam, że nie słyszałem, aby krzyczała: „chcecie banana?!”, więc się po niego nawet nie zgłaszałem) – jakby tego było mało w niespełna kwadrans po pojawieniu się tej notki na Nowym Ekranie cały mój tamtejszy blog został momentalnie (i bez jakichkolwiek nawet wyjaśnień – choć udzielałem się tam od roku i często moje tematy były wyróżniane na stronie głównej „podiumowym” usytuowaniem, pomimo że jako nonkonformistyczny WolnoRynkowiec nigdy nie miałem na tym socjalistycznym portalu lekko) zablokowany, zaś wszystkie moje 60 wątków wraz z ponad 1350 komentarzami wykasowane (nawet na Szalomie24 się do tak bezczelnej cenzury nie posuwają, gdyż jeśli kogoś tam nawet administracja nie darzy sympatią, to jedynie ukrywa jego tematy przed opinią publiczną, nie ważąc się w nie kasacyjnie ingerować… także NowoEkranowe szefostwo Pana Parola i Pana Pietkuna niniejszym sięgnęło istnego dna, przebijając w tym nawet adminów Janke).
  "
 • @Ciri 21:37:24
  No, no.
  Poszłaś po bandzie - ale coś w tym jest, co napisałaś.
  Poza tym, masz więcej wiedzy na temat RO niż my, szare blogerskie myszki.
 • @unifoto 22:13:51
  Jakos tak sie utożsamiam z tą funkcją i nie mam zamiaru tego zmieniać.

  Jednak blogosfera to nie gazeta, nie ma kolegium akceptujacego teksty publikowane i komentarze, ale jest za to miejsce na dyskusję. Tak też i rola RedNacza takiego portalu jest absolutnie odmienna.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 19:07:11
  "Chciałbym aby Nowy Ekran był "Sumieniem Polskiego Narodu" co zresztą wielokrotnie podkreślałem."

  teksty tego typu nie są promowane, wprost przeciwnie, no chyba że dotyczą postępowania domiaru niesprawiedliwości.
 • @Ryszard Opara 22:22:17
  Wygląda na to, że zaprasza Pan do współpracy ( i współfinansowania) osoby, które nie będą Panu zadawały niewygodnych pytań, czy to w kwestii gospodarzenia portalem, czy też w sprawie Pańskiej osobistej popularności, która wiąże się z rozwojem NE.
  Jak Pan to sobie wyobraża?
  "Róbcie zrzutę i niech was nie obchodzi, na co ja (wydawca portalu) tę kasę wydam" - tak to ma być?
  "A jak się komuś nie podoba tutaj, to... na drzewo!"
  Oczywiście ubrał Pan to w elegantsze słowa - ale ja ze wsi jestem, z tej prawdziwej, wielkopolskiej, więc nazywam rzeczy po imieniu.
 • @interesariusz z PL 21:52:45
  skoro jesteś akcjonariuszem, to powinno Ci bardziej, niż mnie, zależeć na tym ,aby NE nie zbankrutował.
  Kupiłeś akcje NE i one są Twoją wartością, nie można tego przeliczać na abonament.

  "Jedni są wielcy, ciągle na górze, albo wśród celebrytów, drudzy błyskawicznie piwniczeni."

  tu się zgadzam. potrzebny jakiś mądry system oceny postów i eksponowania. algorytm wejść/komentarzy/gwiazdek.
  Albo same gwiazdki , za które oceniający muszą zapłacić , a które "zasilają " konto ocenianego.
 • @Łażący Łazarz 22:36:34
  Bardzo Cię proszę - GPS nie może odejść!
  To szalenie wartościowy blog, dla wielu kontrowersyjny, ale świetny. Odejście Dżipiesa może poruszyć lawinę.
 • @KOSSOBOR 23:02:02
  Kupię mu flaszkę by został :-)
 • @KOSSOBOR 23:02:02
  NE od czasu wołania o kasę autora tego postu poprostu zdycha....
  Za chwilę zacznie śmierdzieć.
 • @KOSSOBOR 23:02:02
  Problem w tym, że ten.... pan Opara, nie ma pojęcia, jaki bloger, jak jest tutaj popularny.
  On ma to gdzieś - zagląda tutaj od przypadku do przypadku.
  I nie wie (na przykład tylko), że jazgdyni to facet.
  On ma swoje cele, a my, blogerzy mamy mu pomóc, te cele osiągnąć - i nie pytać za wiele.
  Przyznam, że średnio mi to odpowiada.
  Z nE ślubu nie brałam, więc i rozwodu nie będzie potrzeba.

  Jedno udało mu się osiągnąć(jeśli chodzi o mnie) - przestało mi zależeć na istnieniu NE.
  Będzie to będzie, a nie, to nie.
 • Konstruktywne uwagi m.in. odnośnie funkcjonowania stron, wykorzystywania internetu
  M.in. P. są wzorcem - proszę być pozytywnym, a nie negatywnym. Odnośnie, opłacanych przez klientów reklamodawców/czyli to my jesteśmy pierwotnymi ich opłacaczami, tzw. reklam...
  http://racjonalizm.nowyekran.pl/post/86595,konstruktywne-uwagi-m-in-odnosnie-funkcjonowania-stron-wykorzystywania-internetu
 • @interesariusz z PL 22:26:48
  Temu chamowi ban się należał przynajmniej za carcinkę i prof.dr.hab.inkę.
 • Za czyje pieniadze powstal portal NE kto do tej pory utrymywal ten biznes
  czyzby WSIokownia, ktora miala nadieje na wieksze korzysci z manipulacji stwierdzila e wywalila pieniadze w bloto mimo ze Opara wywalal niePOprawnych ai nni blogerzy byli cenzurowani.
  Jak widac NE ekran dla postPRLowskich sluzb nie poszedl dobra droga za duzo tu jednak opornych jedna rzecz sie im udalo zrobic zniszczyc zapal wyborcow ten przekret z podpisami ze zabraklo pare podpisow to szyte grubymi nicmi byla ale smierdzilao z daleka WSIa.
 • @prawi co wiec 22:59:25
  No i co z tego, że mi zależy na nE ?
  nie dla tych śmiechu wartych akcji, tylko jako forum w które się kiedyś zaangażowałem,

  ale nie za taką cenę, w podziale na my i oni, o nie!

  Czy ktoś rozumie te kombinacje z układem właścicielskim nE ?

  robi się tajemniczo jak w FOZZ.
 • @Ciri 21:37:24
  Szanowna Pani,

  Wszelka dyskusja z geniuszem takim jak Pani jest kompletnie bez sensu. Dlatego w ogóle z Panią nie rozmawiam.

  Panie wie wszystko najlepiej - trudno nawet marzyć aby Pani dorównać - a najlepszym dowodem są Pani własne osiągnięcia.

  Życzę powodzenia na nowej drodze życia.

  Z pewnością głównym Pani problemem, będzie wybranie stosownej oferty od wielu walczących o Pani względy, ale...cóż geniusz zobowiązuje.

  Ja - być może (z łaską i pomocą Boga) - dam sobie radę.
  A tak na marginesie. Mam wielu przyjaciół jeszcze z ławy szkolnej, swoją żonę poznałem też w podstawówce.

  Tylko ostatnio jakoś szczęścia do ludzi nie mam.

  Jeszcze raz, życzę powodzenia na nowej drodze życia i kłaniam się.
 • @Łażący Łazarz 23:12:12
  A mogę wymienić flaszkę na coś innego?

  Otóż ja zgłosiłem mój nowoekranowy blog do konkursu na blog roku 2012 w kategorii "Polityka i Społeczeństwo": http://www.blogroku.pl/2012/kategorie/polityka-i-spoleczenstwo,84,11,kategoria.html

  Do konkursu zgłoszone są tylko dwa blogi z Nowego Ekranu: mój i Freedoma (http://freedom.nowyekran.pl/). Od jutra zaczyna się faza głosowania SMS-ami na wszystkie zgłoszone blogi, których jest około 120 - będzie to trwało tydzień i 10 blogów, które uzyskają najwięcej SMS-ów, przejdą do następnego etapu.

  Dlatego proszę, by redakcja NE jakoś nas z Freedomem wspomogła propagandowo i nagłośniła nasze jutrzejsze prośby o głosy. Korzyść będzie obopólna, bo jeśli przejdziemy do następnego etapu, to będzie to dobra reklama dla NE. Podwójnie dobra, bo po pierwsze być może wiele nowych osób tu wejdzie, a po drugie, jeśli pozna NE od strony naszych blogów, to może to zmieni zły wizerunek jaki teraz ma NE, czyli wizerunek głupków, oszołomów, antysemitów, pisowców czy agentów WSI. Mój blog i Freedoma ewidentnie przeczą tym stereotypom, bo jesteśmy wolnorynkowcami.

  Jeśli nam się powiedzie, to na fali tych sukcesów NE będzie mógł próbować zorganizować podobny konkurs - a to zawsze zwiększa klikalność, popularność, ruch, a zatem też wpływy z reklam. W ten sposób wspólnie przysłużylibyśmy się lepiej Nowemu Ekranowi niż te marne 5 zł ode mnie i drugie od Freedoma, o które prosi pan Opara.
 • @Pirx 20:41:46
  .
  Pirx:
  "....Niech Żyje Polsko-Chińska Granica NA Uralu !!!..."
  ============================================

  Nie rozumiem skąd ten minimalizm :???:))))

  a gdzie Polski Bajkał (Dybowski) ??? a gdzie Polskie Góry Czerskiego ???

  Ta ziemia do Polski należy choć Polska jest daleko stąd !!!!:)))
 • @Prezydent RzBiK 23:38:33
  Tylko, że tu jest więcej gorszych chamów, a jednak ich blogi nie są kasowane czy blokowane...
 • @karoljozef 15:21:25
  Witam....no brawo
  Klient ma prawo..ładnie ujęte ,jasno,
  Więc w takim sklepie...można sie ubrać ,nawet w krawat
  Tak....miło,jeśli klienta sie uczciwe szanuje,informuje,doradza..itd
  Biznes i uszanowanie bez chciwości...cos w pana kierunku jestem za!
 • @Iza 00:33:34
  Numery do wysyłania SMS-ów będą znane dopiero jutro. Wszystko precyzyjnie opiszę w jutrzejszej notce, w której będę prosił o głosowanie na mnie i Freedoma.
 • @Iza 00:37:02
  Moim zdaniem w blogosferze pojęcie "odejść" nie jest tym samym co na salonach. Pan Opara mnie bardzo delikatnie i kulturalnie stąd wyprosił, ale to nie jest to samo co np. wyproszenie z przyjęcia. Jako bloger nie mogę z jednego balu-blogowiska ostentacyjnie wyjść i pójść na inny bal-blogowisko, bo ja jednocześnie jestem na tych wszystkich balach-blogowiskach.

  Dla mnie jest to jedno z wielu miejsc w Internecie gdzie można pisać notki i dyskutować. Mam jeszcze inne blogi - i od dawna to wszystkim polecałem - bo zawsze na każdym blogowisku możemy się spodziewać ocenzurowania, wyrzucenia czy wyproszenia i ktoś kto się jakoś specjalnie przywiąże do jednego miejsca może to przypłacić stresem czy utratą notek. Mi to nie grozi, bo po prostu będę więcej pisał na innych blogach. A jak mi tam coś wytną, to puszczę to na następnym blogu.

  Radzę nie przywiązywać się emocjonalnie do miejsc, w których publikujemy i dyskutujemy!
 • @Łażący Łazarz 23:12:12
  Dobra :)))
 • @taba 23:13:35
  Nie, nie mam takiego wrażenia. Ale że bardzo zepsuła się atmosfera - to fakt.
 • @grazss 23:15:11
  Kossobor to z kolei facet :)))

  Tak, zgadzam się. P. Opara nie orientuje się w społeczności blogerskiej nE, chyba że wyjdzie jakaś osobista sprawa.
  Jednak jest spore grono sympatycznych blogerów i komentatorów, które tu rzeczywiście jakąś "społeczność" utworzyło i tego mi szkoda. Więc może coś się zaradzi.
  W każdym razie ostatnie enuncjacje "kapeluszowe" p. Opary odbieram z wielkim niesmakiem.
 • @GPS 00:12:32
  :)!
 • @Pirx 20:41:46
  Tylko po co sie ograniczac. Przebijam:
  Granica z USA!.....................................................................................................Z obu stron!

  Ha i ktory cwaniak da wiecej??!:))
  No wiem, mozna dac autonomie Maine i wziac wszystko..

  To mi przypomina opowiadanie o pewnym Galagerze(?) i kilku futrzakach, ktore twierdzily z cala stanowczoscia, ze swiat nalezy do nich..:))
 • @GPS 00:12:32
  Okejos :-)
 • @GPS 00:14:06
  Bo trzeba rzeczy umieć dopilnować.
 • @Ryszard Opara 22:22:17
  „Na tym miedzy innymi polega dramat Naszego Kraju. Każdy, jest jak mu się wydaje geniuszem ale... Nikt nic nie potrafi.
  Nikt z Nikim nie umie współpracować.”

  Czy Pan czasami czyta to co napisze nim kliknie Enter?
  Kto tu nie chce współpracować?
  Przedstawił Pan alternatywę płaćcie albo NE pada. Ale od tego na co pieniądze pójdą wara.
  Na co Pan liczy?
 • @Marek.Lipski 07:05:35
  Niestety dobry człowieku.

  Ciebie już nikt nie bierze poważnie.

  Żegnam
 • @jazgdyni 07:48:02
  ...ale proszę nie krzyczeć na Pana Marka.

  Bowiem jest wybitnym blogerem budującym polską blogosferę. Nikt inny nie potrafi tak dobrze, w sposób mistrzowski, używać kombinacji ctrl-c/ctrl-v.
 • @Marek.Lipski 07:11:52
  Jaki (czyj) zarząd reprezentuje pan Ryszard Opara i na jakiej podstawie? (prokurent?)

  NE ma jedną główną wadę: każdy idiota może tu wypisywać wszystko co mu się ulęgnie pod czapką
 • @Łażący Łazarz 22:36:34
  rozumiem utożsamienie...

  Może to wygląda na trollowanie (bo juz o tym pisałem), ale myslę, że dla jasności sytuacji wskazane byłoby wyjaśnienie (takim jak ja), na jakiej formalnej podstawie pan Ryszard Opara uznaje NE za swoją własność? zapewne słusznie :)) - ale nie jest RedNaczem, nie jest w Zarzadzie OKKO, ktoś pisał, że w spółce będącej właścicielem akcji też nie widnieje - może coś mylę, ale dla jasności sytuacji (skoro apeluje się o kasę) dobrze byłoby to wyjaśnić; kto powinien to zrobić? sadzę, że nie ŁŁ.....
 • @GPS 00:12:32
  Sporo racji, na pewno przysporzy klikalności,

  tylko mam nadzieję, że wasz sukcez zwabi nie tylko wolnorynkowych oszołomów, ale i przeciwników.
 • @GPS 00:51:48
  "Radzę nie przywiązywać się emocjonalnie do miejsc, w których publikujemy i dyskutujemy!"

  Ty masz jednak zbyt dużo wolnego czasu na pisanie.
 • @Marek.Lipski 01:48:51
  bardzo mi się to podoba, też jestem przeciwko prawu patentowemu w obecnym kształcie.
 • @KOSSOBOR 01:01:11
  protestuję przeciwko bezpodstawnemu obrażaniu Pana Opary,

  rozpoznał płeć z pseudonimów, i tak napisał. Popieram. Pani Kosobor oraz Pan Jazgdyni swoimi pseudonimami po prostu degradujecie język polski do języka w którym końcówki rzeczowników nie świadczą o rodzaju.

  Nawet w ten zaowalowany sposób anglizujecie ludzi.
 • @Maciej Ka 17:53:51
  Hihihi;)

  Pozdrawiam.
  Bezkredkowo-bezsektowo.
 • @lju 10:26:18
  A mężczyźni kończą się na "i". To dopiero żeńska kapela.
 • @interesariusz z PL 09:34:10
  Jestem jak najdalsza od obrażania. Napij się zimnej wody, proszę.
  Oceniłam tylko jego /p. Opary/ orientację w społeczności, wśród której chodzi z kapeluszem. A którą chce reformować czy tam coś.
  Kolega Jazgdyni jest tutaj raczej znanym blogerem, kilkakrotnie był "na pudle", wieszał nawet posty wierzące w przywództwo p. Opary. Ujawnił swoje imię i nazwisko w głośnej notce o ujawnianiu. No, wypadałoby.... czyż nie?

  Nikogo nie "anglizuję".
 • @lju 10:26:18
  :)))))))))))))))))!
 • @jazgdyni 11:04:19
  ;) !
 • HEHEEEEEE
  Dam datek, wykupie udziały a potem mnie zbanują DOBRE DOBRE LEPSZE NAWET OD AMBERGOLD.
 • Nie rozumiem tej wojny na słowa
  Portal NE niezależnie od swoich korzeni, skupił naprawdę dużą ilość niezależnych blogerów-społeczników, dla których nie są obojętne losy ojczyzny. W momencie kiedy redakcja tego portalu przeżywa kryzys ekonomiczny wszyscy się wypinają, szukając problemow zastępczych.

  Padło tu kilka interesujących inicjatyw, miedzy innym GPS na temat tego konkursu, który przyczyniłby się do zwiększenia ruchu na stronie i tym samym zwiększenia dochodów z reklam.

  Póki wspólnymi siłami nie wypracujemy stałych dochodów niezbędnych na utrzymanie portalu, nie widzę powodu, dla którego każdy z blogerów płaciłby 5 zł, czy nawet 10 zł. To chyba nie jest zbyt wygórowana cena. Można na tą okoliczność kupić jedną mniej paczkę papierosów dla własnego zdrowia. Zapłaciłabym więcej nawet, ale chwilowo znalazłam się w trudnej sytuacji rodzinnej i ekonomicznej.

  Pan Opara ma rację pisząc, ze przy takiej jedności na starcie, nie ma co budować nowej Polski. Wiadomo, że w każdym ruchu muszą być jacyś liderzy, aby to wszystko trzymali w jakiejś kupie.

  Nie jestem natomiast za wyznaczeniem linii propagandowej dla tego portalu, gdyż tylko wolna wymiana myśli, może doprowadzić do postępu w budowaniu cywilizacji miłości i ładu.

  Jedno jest pewne, komuś zaufać trzeba. Pan Urbaś np jest dobry w ekonomii, ale niestety z większością jego tez politycznych się nie zgadzam. Nie znam osobiście Pana Opary, ale widzę, że ma dobre rozeznanie w geopolityce i duży zapał do działania, wiec dajmy mu pewien cart blansz, oczywiście z monitorowaniem jego kolejnych posunięć.

  Utrzymanie redakcji takiego molocha jak NE kosztuje, a wszelkie dofinansowanie zewnątrz, od sponsorów, może skończyć się przejęciem portalu podstępnie i zamienieniem go na wysypisko śmieci.
 • Acha
  Nie jestem natomiast za utrzymywaniem piszących tu polityków, jak np Pan Korwin Mikke. Politycy, jeśli chcą publikować swoje czasami niewartościowe posty, np promocję książki, którą często sami napisali lub swoje prywatne sprawy, niech też ponoszą koszty związane z utrzymaniem portalu.

  Dlatego mam pytanie, czy te pieniądze wpłacane przez blogerów będą szły na piszących polityków, np Pana Gudzowatego, który jest jednym z najbogatszych Polaków? Jak możemy to sprawdzić?
 • @katerina404 14:05:06 "dajmy mu pewien cart blansz"
  to dawaliśmy dwa lata temu, teraz najwyższa pora rozliczyć się z okazanego zaufania.

  Nie byłoby sprawy, gdyby czyny nie przeczyły deklaracjom.
 • @katerina404 14:18:55
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/86548,apel-akcje-reakcje-ne#comment_754286
 • Rozpoznanie bojem nastąpiło
  i jeśli sztabowcy mieli jakiś plan to zaczną go realizować. Życzę pomyślności.
 • @Ciri 15:52:52
  A ja teraz jeszcze zaskoczyłam, a co z Robertem Winnickim, bo zdaje się, ze jego drogi i drogi NE się rozeszły. Dopiero teraz na innych blogach się dowiedziałam. Przyznam, że Robert Winnicki bardzo mi się podoba i póki co nie znalazłam u niego żadnych podtekstów. Oto ciekawy artykuł, dający dużo do myślenia.

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/01/16/przepychanki-na-starcie-ruchu-narodowego/

  Chciałabym poznać pogląd na tą sprawę drugiej strony, bo czasami łatwo wpaść w gówienko nieświadomie. O co chodzi z konfliktem na linii Winnicki a NE i Pan Opara. Zaczyna się robić ciekawie. Czy ktoś celowo rozbija ten narodowy ruch, i kto mąci?
 • @Ryszard Opara
  Szanowny Panie
  Cieszę się, że zaczyna Pan interesować się efektywnością działań osób zatrudnionych lub doradzających NE SA. To przełom :-) Aby ułatwić Panu analizę przedstawiam suche informacje:
  1) zacząłem pisać na NE SA od stycznia 2011 r.
  2) we wrześniu 2011 r. rozpocząłem doradzanie NE SA w zarządzaniu strategicznym,
  3) w lutym 2012 r. zakończyłem współpracę z NE SA po wyrażaniu przez przedstawicieli NE SA braku zainteresowania moimi usługami,
  4) w styczniu 2013 r. ogłasza Pan publicznie fakt utraty płynności finansowej przez NE SA oraz zbliżające się bankructwo.
  5) ruch na stronie NE w omawianym okresie wyglądał następująco:
  http://m.nowyekran.pl/ff00741514ee92606580bce941a1be0b,0,0.gif
  6) w istotnej części zgadzam się z Pana wielokrotnym publicznym samobiczowaniem, że to Pana i tylko Pana wina.
  Z powinszowaniami :-)

  PS Co doradzałem? Proszę bardzo:
  http://urbas.blog.onet.pl/2012/02/28/wynagrodzenia-blogerow/
  Bardzo fajny zespół konsekwentnie realizuje te marzenia tu:
  http://www.mpolska24.pl/o-portalu
 • @Tomasz Urbaś 17:33:21
  Tomek, sam dobrze wiesz, że wcale nie chodzi o:

  3) w lutym 2012 r. zakończyłem współpracę z NE SA po wyrażaniu przez przedstawicieli NE SA braku zainteresowania moimi usługami,

  ale o kolaps projektu tygodnika i związany z nim odpływ osób zainteresowanych oraz środowisk (w tym najbardziej chyba zaangażowanej UPR)

  Pozdr.
 • @Prezydent RzBiK 18:05:35
  "kolaps projektu tygodnika i związany z nim odpływ osób zainteresowanych oraz środowisk (w tym najbardziej chyba zaangażowanej UPR)"

  To tylko jeden z efektów braku strategii (no może jest nieoficjalna), zarządzania i... zasobów materialnych, po tym jak okazało się kto jest ogólnopolskim liderem na tej liście:
  http://www.biznes.banzaj.pl/Wzrasta-liczba-Polakow-niesplacajacych-dlugow-w-terminie-48071.html

  Pozdrawiam

  PS. Wśród założycieli stowarzyszenia mPolska są również członkowie UPRu :-) Współpracujemy z wieloma środowiskami wolnościowców:
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/182/strategia-mpolski
 • @Łażący Łazarz 01:45:06
  No to trzymam za słowo: http://gps65.nowyekran.pl/post/86661,konkurs-na-blog-roku-2012
 • @mambatyodtaty 18:18:25
  pseudonimy są własnością pisarczyków i muszą być blokowane, to znaczy dla innych niedostępne po wsze czasy.
 • @Ryszard Opara 19:07:11
  Brudna woda, co Pan tu leje! Pan nie napisał żadnego tekstu, z którego by wynikało, że Pana interesują problemy przeciętnego obywatela !
 • Czy Marek.Lipski to boot? n/t
  j/w
 • @Nathanel 22:05:48
  Pije Pan do własnego środowiska z NE :-))))

  "kolaps projektu tygodnika i związany z nim odpływ osób zainteresowanych oraz środowisk (w tym najbardziej chyba zaangażowanej UPR)"
  to słowa tego blogera: http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/
  opublikowane tutaj:
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/86548,apel-akcje-reakcje-ne#comment_755249

  Czy zatem podtrzymuje Pan tę... samoocenę:
  "Wy chcecie naprawiać Polskę kalecząc ojczysty język? Wolne żarty.
  Gęby pełne patrityzmy , wypowiadanego "pegeonpolish""?

  :-)))
 • @Tomasz Urbaś 17:33:21 do @Ryszard Opara
  "we wrześniu 2011 r. rozpocząłem doradzanie NE SA w zarządzaniu strategicznym,"

  >>> a jakie Ty masz osiągnięcia (poza blogowaniem) by doradzać Spółce Akcyjnej w "zarządzaniu strategicznym" ? :)

  Owszem zręcznie bajerujesz, ale to chyba za mało na 'doradcę ' :) ?
 • @Tomasz Urbaś 23:05:49
  T. Urbaś robisz tu reklamę swojej inicjatywie mpolska24.pl ?? Bardzo etyczna reaktywacja. A jak tam dawne domeny pod nazwą ruch... ? ;)
 • ALL
  http://youtu.be/IBAoNnyp7WE
 • @Nathanel 00:36:49
  "śmiejąc się, z własnego niby dowcipu."

  Szanowny Panie
  To Pan na poważnie ocenił blogera:
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/
  za wpis:
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/86548,apel-akcje-reakcje-ne#comment_755249
  tymi słowami:
  "Wy chcecie naprawiać Polskę kalecząc ojczysty język? Wolne żarty.
  Gęby pełne patrityzmy , wypowiadanego "pegeonpolish""
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/86548,apel-akcje-reakcje-ne#comment_755467 ?
  Jeżeli tak to bardzo Pana przepraszam, że uraziłem śmiechem. Zmylił Pan mnie sformułowaniem "wolne żarty". Może i jest w w powyższych Pana słowach ziarno prawdy o niektórych obecnych blogerach NE...
  Pozdrawiam :-)
  z uśmiechem, a nie śmiechem.
 • @Nathanel 16:03:13
  Jak już kilkakrotnie tutaj udowodniłem, ostatnio w dyskusji http://rzeczpospolita.nowyekran.pl/post/86559,banki-kasy-skok-ofe-oraz-nowe-fep-i-brp, ci ludzie - szczególnie p. Opara i Tymiński - którzy tak intesywnie nawołują do zmiany istniejącego układu, uporczywie obstają przy istniejącej gospodarce podatkowo-lichwiarskiej. Oni nawet nie pofatygują się dyskutować jakiejkolwiek zmiany!
  Z wielkim rozczarowaniem, musimy potraktować ich jak pozostałych kandydatów do koryta, którzy liczą na to, że poprzez samą krytykę obecnych krwio-pijców, ogłupiony naród zastąpi ich nowymi. Jakże bardzo nieuczciwe jest to podejście!
 • @Grażyna Niegowska 09:10:42
  Pani Grażyno( jeśli to oczywiście nie tajemnica), co tak niedobrego się wydarzyło w kontaktach Pani z Panem Ryszardem, że stała się Pani tak wrogo nastawiona do Jego osoby?Powiedziałabym wręcz, że jest Pani napastliwa.Czytałam o jakimś niezrealizowanym wyjeździe, czy to o to chodzi?
 • @Ciri 21:37:24
  "Jak to się dzieje Panie Ryszardzie Ochódzki, że co wejdziesz Pan z kimś w bliższe relacje, to po kilku miesiącach - max roku nikt nie chce mieć z Panem nic do czynienia?"
  =========================================================================================

  Pani podobnie jak Pani Grażyna też atakuje Pana Ryszarda, za osobiste niesnaski.Do tej pory jakoś nie przeszkadzało Pani pracowanie dla Niego.
 • @Grażyna Niegowska 22:42:11
  E tam, to nie wytłumaczenie.Wcześniej to jakoś Pani nie porzeszkadzało we współpracy.

  A obiło mi się to o uszy na czyimś blogu, że chciała Pani wyjechać do Paryża , ale Pan Ryszard nie był szczodry. Cóż widocznie ploty.

  Pozdrawiam Panią

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031