Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
555 postów 3594 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Dialog Narodowy – Czy każdy sobie RzeP-kę skrobie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podstawowym problemem i przyczyną słabości Naszego Kraju jest to, że Polacy nie potrafią się ze sobą porozumieć gdy nie czują zagrożenia. Potrafią natomiast, i to doskonale - kłócić się ze sobą… oraz między sobą do ostatniej chwili.

Tam gdzie dwóch Polaków – tam kilka różnych, często skrajnych opinii. A wiadomo jest nas w kraju 38, a na świecie może i ze 100 milionów. Oczywiście, nie wszyscy mogą czy też chcą dyskutować. Problem i pytania pozostają proste: Jak pogodzić miliony Polaków – w interesie Ojczyzny? Jak rozpocząć Dialog Narodowy?

Historia Polski doskonale pokazuje istotę naszych problemów. Rzeczpospolita, była potęgą, dopóki miała dziedziczną lub dynastyczną władzę: „Króla z Łaski Bożej”. Interesy dynastii były równoznaczne z Racją Stanu. Kiedy zmarł Zygmunt August (na „chorobę francuską”) nie zostawiając następcy, w Rzeczpospolitej zaczął się „syf” zwany:  Wolną elekcją, Liberum veto, Nihil Novi, Pacta Conventa”. Król stawał się rozgrywką w grze rozmaitych koterii (Polskich i obcych), reprezentujących własne interesy. Interesy dynastyczne lub całkowicie obce zaczęły dominować, nad Polską Racją Stanu. I od tych czasów, oraz zgodnie z utartym powiedzeniem: „Szlachcic na zagrodzie-równy wojewodzie”, rozpoczął się upadek Rzeczpospolitej. Praktycznie od tej pory walczymy o naszą niepodległość.
Czasy rozbiorów właściwie utrwaliły (a nawet chyba pogłębiły) różnice między Polakami. Kilka prób Dialogu Narodowego w formie: powstań czy „pracy organicznej”, zakończyło się niepowodzeniem, ponieważ Polacy (ich liderzy), w różnych zaborach, nie potrafili się ze sobą zwyczajnie dogadać.
Odzyskanie niepodległości w 1918, było możliwe w rezultacie wojny światowej, rozpadu starego porządku Europy, ale głównie w rezultacie potęgi i woli narodowego zjednoczenia/porozumienia. Zgoda trwała jednak krótko. Niemal natychmiast, po odzyskaniu państwowości, Polacy przestali ze sobą rozmawiać. Znowu rozpoczęły się  spory. O wszystko, co nazywano przyszłością Ojczyzny. Wojna Bolszewicka, na krótko zjednoczyła Naród – i tylko dlatego zakończyła się Cudem. Potem znów nastały czasy kłótni narodowych. Ileż to było wówczas partii, frakcji, mężów stanu. Brak było jednak porozumienia. Zamach majowy „siłą narzucił” Dialog Narodowy. Nastąpił okres względnej stabilizacji. Ale w Polakach wrzało kłótnią, elity polityczne a za nimi cały Naród zaprzestały dialogu. I to stworzyło szansę Hitlerowi i Stalinowi rozbiorów RP – dało preteksty do rozpoczęcia II WŚ.
W czasach PRL, żadna forma dialogu narodowego nie była możliwa, ze zrozumiałych względów. Monopol władzy PZPR stworzył pewną formę stabilizacji (wprawdzie przymusowej i ideologicznej) ale jednak porządek był. Stworzył też podwaliny, do odbudowy kraju ze zniszczeń wojennych. (Nie ma chyba nic gorszego niż totalna anarchia). Czasy PRL są przykładem pewnej formy efektywności i skuteczności monopolu władzy, który w Naszym Kraju, być może jest koniecznością, przynajmniej dopóki Naród nie dojrzeje do demokracji. Oczywiście nie jestem zwolennikiem PRL, ale być może silna centralna władza, (możliwa w przypadku powszechnego porozumienia narodowego) – jest jedynym rozwiązaniem dalszego rozwoju i utrzymania suwerenności Naszej Ojczyzny.
Rewolucja Solidarności będąca wypadkową budzącej się świadomości społecznej oraz bankructwa ideologicznego i gospodarczego struktur socjalistycznych, została na początku skanalizowana przez inicjatywy antypolskie i antynarodowe. Transformacje ustrojową zmanipulowano, rozpoczęto tak, aby stary układ połączył się z nowym. Stworzono Układ Republiki Okrągłego Stołu (ROS), który właściwie bez przerwy sprawuje władzę. Wszystkie partie tego Układu, za cenę finansowania swej działalności z Budżetu RP (bardziej lub mniej świadomie) - działają przeciwko Polskiej Racji Stanu. Porozumienie z reżimem ubrano w fałszywe barwy porozumienia między Polakami. Wszystkie kunktatorskie ugrupowania koncesjowanej opozycji są odpowiedzialne, za aktualny, dramatyczny stan Naszego Kraju. Olbrzymią szansę otwarcia prawdziwego Dialogu Narodowego, ostatnich 23 lat i rozliczenia winnych zdrady zaprzepaszczono. W sposób zdegenerowany powtarza się sytuacja z 1918 r. Ile partii - tyle wodzów, tyle skrajnych programów. Z tym, że tylko nieliczne próbowały reprezentować interes narodowy. Jeden wielki bałagan.
Nie miejmy złudzeń. Wszystkie partie Układu ROS, (jako „agentury” UE, Niemiec, Rosji czy NWO) - zrobią wszystko aby nie dopuścić do świadomego, konstruktywnego Dialogu Narodowego. Ich głównym zadaniem jest skłócenie i polaryzacja społeczeństwa – to daje im gwarancje nietykalności i monopol władzy. Jednocześnie zaś partie Układu, kontrolują się wzajemnie, aby żaden z konkurentów za wysoko nie podskoczył. Aby nie zdobył większości. Bezpieczny poziom to 30-parę procent. Nie daje to większości parlamentarnej, zmusza do koalicji (najczęściej z obrotowym PSL). Kilka razy Partie, u szczytu popularności były blisko poziomu 50+% - szybko zostały sprowadzone do bezpiecznego parteru 30+%. (Jak w starej złośliwej anegdocie: „Polaków nie trzeba pilnować – oni sami to doskonale zrobią”). Skłóceni Polacy są gwarancją destabilizacji społecznej, a to z kolei ułatwia zarządzanie potencjałem narodowym. Skłóceni Polacy dają gwarancję, że Ci co naprawdę chcą wielkości Polski trzymani są poza systemem. Jest to w interesie i takie są priorytety UKŁADU ROS.
Klasycznym przykładem manipulacji narodowej/społecznej są np. kwestie Lustracji, Dekomunizacji. W innych krajach „Demoludu”: NRD, Czechach załatwiono te sprawy szybko i sprawnie. Otworzono archiwa STASI, winni zostali ukarani, odsunięci od funkcji publicznych. Stworzono nowe (działające dla Narodu) służby specjalnie i zaczęto żyć normalnie. U nas problemy WSI, IPN, ABW, Prokuratura Sądy, nawet Tragedia Smoleńska. Ustawiczne, wzajemne oskarżenia, dialog nienawiści, polaryzacja społeczeństwa. Wszystko po to, aby jątrzyć Polaków, aby nie było zgody… i rzeczywistego Dialogu Narodowego.
Ostatnie wystąpienie R. Giertycha jest kolejnym przykładem takich właśnie anty-polskich działań. Ojciec Rydzyk, bardzo słusznie zareagował: „Wszyscy powinni żyć w prawdzie, zgodzie i miłości”. Można różnić się w poglądach, ale podstawą współżycia Państwa jest właściwy Dialog Narodowy.
W samej rzeczy nie chodzi o politykę miłości, choć do głoszenia miłości Kościół Katolicki ma największe, ewangeliczne prawo. Chodzi o umiejętność rozpoznania sytuacji zagrożenia i zawarcia koalicji taktycznych wokół kilku zidentyfikowanych celów, pozwalających nie tylko uchronić Polskę przed upadkiem, ale dających szansę rychłego powrotu do jej wielkości. Jeśli taki sojusz, choć trudny i nie obeszło się bez przewrotów, był możliwy w stokroć trudniejszym okresie porozbiorowym, to tym bardziej jest możliwy teraz. Trzeba mieć tylko wolę, wyobraźnię, wiedzieć kogo powinno się od władzy raz na zawsze odsunąć, kogo i jak rozliczyć i co z uzyskaną władzą zrobić.
Premier Wincenty Witos, wybitny mąż stanu II Rzeczypospolitej, niezwykle samodzielnie trzeźwo myślący polityk, (choć samouk, bez formalnego wykształcenia), powiedział: „Polski nie doprowadzi do potęgi żaden geniusz, lecz świadomy swych praw i obowiązków Naród”.Istotne jest zatem podnoszenie świadomości i odpowiedzialności za życie wszystkich członków społeczności. Suma wszystkich myśli, uczuć i uczynków danej społeczności i Narodu kształtuje ich los i przeznaczenie.
Spójrzmy na wybory, większość Polaków nie głosuje, a większość tych co głosuje zagospodarowana zostaje przez partie systemowe na zasadzie „mniejszego zła” lub „strachu przed”. To za mało. Ale jak ma być inaczej, jeśli wszelkie oddolne inicjatywy obywatelskie są atomizowane i rozgrywane? Sposoby są różne, od prawnych, uniemożliwiających realną walkę biednych obywatelskich ruchów wyborczych z dotowanymi z budżetu, silnymi, preferowanymi przez system i media partiami, aż po rozmontowywania zaufania poprzez inicjowanie wzajemnych oszczerstw agenturalnych, czy przyprawiania gęby wizerunkowej (rasistowskiej, faszystowskiej, oszołomskiej itp.). Nie ma co się oszukiwać, agentura będzie istniała zawsze i próbowała być wszędzie, ale tej antypolskiej będzie najlepiej tam, gdzie ma dostep do mediów, realnej polityki, stanowienia prawa i gdzie może skłócać między sobą Polski Naród. Zawsze agenci obcych nas penetrowali, nawet byli w AK czy wcześniej w Endecji albo u Piłsudczyków, ale mimo to, jeśli chcieliśmy potrafiliśmy się zjednoczyć i tego cwanego obcego wykopać poza margines wpływu w imię Polskiego Interesu Narodowego. Niestety działo się tak głownie wtedy gdy zaczęliśmy rozumieć, że jesteśmy pod ścianą. Dziś też jesteśmy, ale wciąż chyba tego nie rozumiemy.
Jaki jest więc nasz Interes Narodowy - Polskiej Racji Stanu? Czy ktoś jeszcze dzisiaj potrafi go zdefiniować? To jakby umarło śmiercią naturalną. Musimy ten problem rozgryźć zadając sobie na nowo ważne pytania, próbując na nie odpowiedzieć i wtedy w sercach rozważyć, czy jest to Dobro dla którego warto zapomnieć o wzajemnych drobnych animozjach i zacząć temu czy innemu podawać rękę (bo przecież nie każdemu, Ci najbardziej winni winni ponieść konsekwencje). Rozpoczęcie Dialogu Narodowego, w najbliższym czasie jest absolutną koniecznością.  Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie: Kto ma rozpocząć Dialog Narodowy i kto ma ułożyć główne tezy, założenia. Jedno jest pewne nie zrobi tego Prezydent Komorowski, Tusk i Kaczyński. Ani Kalisz, Sikorski, Palikot – NIKT z Układu ROS. Chociaż jeden z wymienionych mógłby być partnerem, gdyby zerwał z reprezentowaniem interesów tego systemu. Niestety, nawet wobec jawnego fałszerstwa ostatnich wyborów przez PKW nie był w stanie tego zrobić – co zatem go przekona tym razem?
W mojej opinii trzeba przede wszystkim wrócić do Polskiego Ducha i postawić na organizacje katolickie, narodowe, młodzieżowe, nie splamione przeszłością i nie związane z Układem ROS - stworzyć masowy Ruch Społeczny. Jeszcze nie ma luf, jest marazm i utrata nadziei na lepsze, ale jest też wielu tych, którzy chcą coś działać, wiele małych, aktywnych organizacji, rozstrzelony potencjał intelektualny, ale jest też Internet łączący społeczności i cieszący się jeszcze wolnością słowa.
A co potrafi sieć widzieliśmy i w przypadku ACTA, w przypadku Afryki Północnej, czy ostatnio, na mniejszą skalę w Warszawie, gdy przestraszona Gronkiewicz-Waltz pod naciskiem Internautów wycofała się z absurdalnego pomysłu zawieszenia nocnych kursów metra. A więc można jeśli ludzie mają motywację. Czyż dzisiaj w sprawie Polski nie powinni jej mieć?

Dialog Narodowy czas zacząć, tu gdzie jesteśmy poza bandyckim systemem. W przeciwnym razie - zagrają NAM poloneza „Pożegnanie Ojczyzny”, gdy każdy będzie sobie RzeP-kę skrobał.

KOMENTARZE

 • R. Opara
  Zdecydowanie nie zgadzam się z konstatacjami pierwszej części notki.

  Natomiast podkreślam, że konieczne jest ustalenie "principiów", czyli fundamentów odnowy.
  Tworzysz Ruch Narodowy. Mnie się to podoba, ale baz zasad podstawowych - nie ma opcji realizacyjnej.

  Może zatem czas na dyskusję na ten temat?
  Jestem skłonny stawić się na czas i miejsce i podjąć wyzwanie: Cywilizacja Polska (Słowiańska) - reszta świata (w sensie idei).
 • nie sądziłem że kiedyś to napiszę:
  F*N' TRUE!
  Gratuluję. Piękne słowa ;)
 • Sporo racji
  Panie Ryszardzie! Bardzo Pana szanuję za zaangażowanie na rzecz budowy wolnych mediów i dialogu narodowego. Sporo w tym, co Pan pisze jest racji. Ale i Pan nie jest wolny od pewnych wad, które tak mądrze Pan sam wymienia. W dobrym tekście o potrzebie Dialogu chyba jedyną osobą, którą Pan ostro zaatakował jest Roman Giertych, bo... ośmielił się domagać sprostowania kłamliwych pomówień ze strony Telewizji Trwam. Czy to jest antypolskie zachowanie. Zobaczy Pan, że i Pana niejednokrotnie w mediach o. Rydzyka pomówią i oszkalują. Tylko czekać. Co do meritum: tekst dobry, w duchu pozytywnym, optymistycznym i formułujący pozytywne propozycje. Oby takich inicjatyw więcej.
 • Formułowanie Polskiej Racji Stanu
  Może odbywać się wieloośrodkowo. Byle traktować się poważnie i pamiętać o tym, że odbiorcą jest obywatel polski, a nie "naród wybrany" (z Polskojęzycznych.
  To implikuje potrzebę takiego jej ujęcia, aby identyfikować się nią mogła/ miała sznsę - większość polskich obywateli.

  Taka dyskusja się nie toczy.
  Może się zaczyna?

  Mój konstruktywny głos:
  Zachowanie:
  Języka polskiego(wraz ztręsciami w nim zawartymi)
  Niepodzielnosci ziemi polskiej. - Nie może być towarem, ani przedmiotem zastawu.
  Ustanowienie prawa wolą większości obywateli polskich. (z zachowaniem polskiego pieniądza.
 • Autorowi proponuję banowanie wszystkich wypowiedzi niemerytorycznych -
  NIE DOTYCZĄCYCH POLSKIEJ RACJI STANU.
 • @Autor
  Wspomniany przez Pana zamach majowy był właśnie destrukcyjną odpowiedzią na porozumienie patriotycznych środowisk ludowo-narodowych tworzących rząd tzw. Chjeno-Piasta. Patronat nad zamachem (finansowy i organizacyjny) sprawowała ambasada włoska w Warszawie. Stąd rok 1926 to wielka nauka dla nas dziś. Historia lubi się powtarzać.

  Nie sądzę, by Polacy byli bardziej zatomizowani od innych narodów. Nam po prostu brakuje - jak to nazywał śp. Jędrzej Giertych - narodowych sił stanowionych, które gwarantują ciągłość realizowania interesu państwowego i narodowego.

  Co do możliwości rozpoczęcia dialogu narodowego: jestem przekonany, że minimum programowym na tę chwilę winno być uporczywe dążenie do opuszczenia struktur unijnych oraz obrona katolicyzmu jako ostoi tożsamości narodowej i porządku społecznego. Pod tymi dwoma postulatami - tak na start - winny "podpisać się" środowiska polityczne, gotowe do uczestniczenia w budowie Wielkiej Polski.
 • R Opara
  "Historia Polski doskonale pokazuje istotę naszych problemów. Rzeczpospolita, była potęgą, dopóki miała dziedziczną lub dynastyczną władzę: „Króla z Łaski Bożej”. Interesy dynastii były równoznaczne z Racją Stanu. Kiedy zmarł Zygmunt August (na „chorobę francuską”) nie zostawiając następcy, w Rzeczpospolitej zaczął się „syf” zwany: Wolną elekcją, Liberum veto, Nihil Novi, Pacta Conventa”. Król stawał się rozgrywką w grze rozmaitych koterii (Polskich i obcych), reprezentujących własne interesy."
  Czytając to widzę że niejaki Opara to rodzina Oparina. Patrz Teorie Oparina.
  Opara żyje jeszcze "pierwotną zupą"- czysta głupota.
 • Duzy rozbieg
  Cytat z Opary : "Tam gdzie dwóch Polaków – tam kilka różnych, często skrajnych opinii." Toz to ohydna klamstwo opluwajace Polakow. Robota z mrokow SBecji w celu podzielania Polakow. W 1980 bylo nas 10 milionow i mielismy jedno zdanie. Podobnie bylo w 1918 w Wielkopolsce, w 1920 w walce z Rosjanami. AK tez miala jeden cel. Tak nie mozna!!
  Dialog owszem - jest konieczny, niemniej sam dialog to jakby pisanie na stronach w internecie - troche to za malo. Potrzebna jest formacja ludzi i organizacja struktur. Tak jak to bylo w tych latach, o ktorych pisalem powyzej.
 • Trochę prawdy nie zaszkodzi!
  Nie będę odnosił się do przedstawionej przez Pana analizy historycznej Polski i Polaków.Powiem tylko krótko i na temat.W społeczeństwie polskim zakorzenione bardzo są dwa nurty-chrześcijański,którego mottem są słowa Chrystusa,,oddaj cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie''.To hasło sprawia,że jesteśmy pokorni i nieszkodliwi dla władzy,która robi z nami co chce a nauki chrześcijańskie nie mają na nas żadnego wpływu bo drugi nurt -nurt ,,elit'' mówi nam:państwo nie da ci nic więc musisz sobie sam radzić-ciężko pracować,kombinować,oszukiwać i wchodzić w tyłek możnym po to żeby przeżyć!
  Odnosząc się do intencji Pana artykułu pragnę uświadomić społeczeństwu,liderom partii opozycyjnych i Panu,że jedyną drogą do zrobienia w tym kraju porządku jest upodmiotowienie polityków,czyli sprawienie żeby za dobre pieniądze,które otrzymują wykonywali jak najlepszą pracę dla dobra kraju.Jeśli tak nie będzie to wynocha w czasie trwania kadencji sejmu i następny proszę!Od tego trzeba zacząć i to ma być celem partii,która chce dobra Polski!To wszystko co mówią obecnie liderzy opozycji to gra polityczna skierowana na zdobycie jak najwięcej elektoratu.
  Pan również czyni wysiłki w celu konsolidacji środowisk,proszę powiedzieć nam tutaj na NE dlaczego nie przystąpi Pan do Kukiza i zmieleni.pl?Jeśli tak bardzo zależy Panu na dobru Polski powinien Pan to zrobić.Jest Pan przecież człowiekiem inteligentnym!To samo tyczy się wszystkich innych środowisk z Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym!
 • @BTadeusz 11:15:34
  Nic z tego nie będzie.
  Tu są wyłącznie okołotematyczni kibice.Istnieją po to - by się nie zgadzać. Lub - rzadziej - schlebiać.Ani jednego zdnia konstruktywnego.
  Co - ma być Polską Racją Stanu.
 • Narod trzeba krotko za morde ...z
  poparciem Narodu - tego to nawet lenin nie wymyslil - bo przewidzial wrogow klasowych.
 • @Ryszard Opara
  Szanowny Panie!
  Pańskie teksty operują taką retoryką bogoojczyźnianą, że przebicie tej retoryki wydaje się niemożliwe.
  Wszystkie (no prawie wszystkie) Pańskie tezy można uznać za prawdziwe, ale co z tego, jak osoba je głosząca nie może wzbudzić u mnie(i zapewne nie tylko u mnie) pełnego zaufania .
  Powodem tego są zastrzeżenia i wątpliwości z Pańskiej biografii, których Pan po prostu nie chce rozwiać.
  Zastanawiam się, co by się stało, gdyby faktycznie udało się panu zorganizować realną siłę społeczną, w ramach której aspirowałby Pan do roli przywódcy ruchu narodowego, dążącego do odsunięcia układu ROS?
  To byłaby chwila próby dla Pana i dla Polaków.
  Papierkiem lakmusowym byłoby to, jakie siły stałyby za Panem, a które wydałyby Panu wojnę na śmierć i życie(bo przecież ten program, który Pan tak pięknie prezentuje, w realizacji byłby wyrokiem śmierci dla ludzi ROS, a dla niektórych wyrokiem rzeczywistym). Taka jest przecież nieubłagana logika realpolitik.
  Ja ze swoim doświadczeniem życiowym śmiem wątpić, by Pan będącym jednym z beneficjentów tzw. transformacji ustrojowej, stanąłby naprzeciw sobie podobnym, ryzykując nie tylko swoim majątkiem, ale i swoim życiem(a w tych sprawach żartów nie toleruje się).
 • @Marek.Lipski 12:07:19
  A Wy dalej mielicie wokół katolicyzmu.Ludzie ja nie mam nic przeciwko kościołowi,sam do niego chodzę,jak chcę daję na tacę a jak nie chcę to nie daję,nie przeszkadza mi radio Maryja i telewizja Trwam-powiem więcej społeczeństwo potrzebuje tych mediów,ale spójrzcie że przez wieki kościół trzymał z rządzącymi albo sam rządził i nie wychylał się bo wiedział i wie ,że może to godzić w ich rację stanu.Obecnie w Polsce mają konkordat i dostają majątki z powrotem i siedzą cicho bo to jest na ich korzyść!Kościół i wierzący są potrzebni nam ,żeby pozbyć się tych hien ale nie przesadzajcie!
  Polska racja stanu to odsunięcie złodziei od władzy,upodmiotowienie polityków,opodatkowanie wszystkich podmiotów we właściwy sposób,wystąpienie z UE,stworzenie silnej armii,uniezależnienie systemu finansowego i uzyskanie niezależności energetycznej.Żeby to zrobić musimy skupić się wokół Kukiza i na bazie tego ruch stworzyć partię ,która wygra wybory i zrealizuje te założenia.Jeśli tego nie rozumiecie to poświęćcie trochę czasu,żeby to załapać!
 • @Ryszard Opara
  Najpierw opisał Pan "polskiego Ducha", jako ducha swarliwego, kłótliwego, który musi być trzymany twardo za mordę, bo inaczej popada w anarchię i niewolę, a potem Pan pisze, że należy do tego Ducha wrócić. Coś tu jest nie tak. Być może należy Pana notkę streścić tak: W Polsce trzeba zbudować zamordystyczne, totalne państwo narodowe, które okiełzna i spacyfikuje anarchistyczną naturę Polanów.

  Ogólnie PRL był dobry, a jedyną jego wadą było to, że był pod sowieckim butem. Taki narodowy, niepodległy PRL (jak Kuba, czy Korea Północna), byłby już idealny dla złych, swarliwych i anarchistycznych Polaków. Dobrze odczytałem Pana przesłanie?
 • @Marek.Lipski 12:16:23
  Już nie ma czasu na wirtualne eksperymenty.
  Czas na eksperymenty się skończył.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:06:42
  A nie lepiej byłoby gdybyście tą swoją "Cywilizacje Słowiańską" omawiali cyrylicą?...Jak miło widzieć na NE tak zasłuzone osoby jak Wrzodak, Tymiński, Wierzejski..Brakuje jeszcze Kotlinowskiego, Giertycha, Pinejry, Piotrowskiego, Szkaradka, Gadzinowskiego...heheh, nawet nazwiska adekwatne do tego pogrobowego towarzystwa! Zlatujecie się jak sępy do padliny!!
 • R.Opara
  Cyt: "Nastąpił okres względnej stabilizacji. Ale w Polakach wrzało kłótnią, elity polityczne a z nimi cały Naród zaprzestały dialogu. I to stworzyło szansę Hitlerowi i Stalinowi rozbiorów RP-dało preteksty do rozpoczęcia II WŚ"
  Niby, kto? my Polacy to uczynilsmy ? No, gratulacje...........
 • Pańskie pole działania jest najszersze
  Ma Pan zdecydowanie więcej opcji do wyboru niż Winnicki,Holocher i inni narodowcy.
  Dlaczego nie podejmuje Pan działań w kierunku porozumienia?

  Dałem5/5
  Pozdrawiam
 • @Wojciech Wierzejski 11:08:22
  Panie Wojciechu,

  Bardzo miło Pan gościć u nas w NE. Mam nadzieję, uda nam się nawiązać sensowną współpracę.

  Odnośnie P. Giertycha - w dużej mierze przyznaje Panu Rację i naprawdę wcale mi nie chodziło o treść - ale o formę. Każdy ma prawo domagać się sprostowania kłamliwych pomówień, obojętnie kto je rzuca. Natomiast forma dialogu jest bardzo ważna, jak to jest prezentowane - przynajmniej dla opinii publicznej.

  Należy używać języka dyplomacji. Polacy, ze wszystkich stron życia - i o wszystkich przekonaniach - powinni spróbować się dogadać.

  Mamy wiele pomysłów i inicjatyw - zapraszamy do współpracy.
 • nastawienie negocjacyjne - a komuż w Polsce jest ono potrzebne.
  Dialog, wymianę myśli, wyszukaną intelektualnie rozmowę oponentów to sobie można uprawiać na blogu internetowym. W 99% przypadków Polak widzi cenę i uśmiechniętego oferenta ze słowami na końcu języka "drogo? - to nie kupuj".
  Jeśli sztuka dialogu i osiągania konsensusu byłaby gdzieś potrzebna to Polacy szybko by ją opanowali. Zatem tworzenie sytuacji w której osiągnięcie konsensusu stanowi o być albo nie być jest podstawowym nakazem chwili.

  Tu na Podkarpaciu spora grupa ludzi to zrozumiała. Chodzimy za tymi wspólnymi ustaleniami umownymi w spółkach dorazowych. Osiagnięcie tam konsensusu jest warunkiem brzegowym rozpoczęcia wspólnego działania lub wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego. Jak się Polacy nauczą tego na niwie gospodarczej szybko przeniosą nawyki do polityki. jest to jedyna rozsądna droga.

  U nas teraz będzie martwy sezon, bo w ramach rozpoznania tematu zleconych zostanie kilka ekspertyz oraz zadanych zostanie kila zapytań poselskich. Jakieś dwa miesiące mamy z głowy.

  Panie Ryszardzie. Zamiast pisania o tym, jak to wszyscy boimy się własnego cienia, proszę do nas dołączyć. Jak dotychczas to z NowoEkranowiczów mamy gówniany pożytek. Jest tu kilka frakcji mających ujemny potencjał polityczny. Pisałem na ten temat notkę i nie będę się powtarzał.

  Otwierając drogę do "wspólnych ustaleń umownych" (używam języka z MSSF 11) stwarzamy autentyczne zapotrzebowanie na umiejętności osiągania konsensusu!. Z kim to zrobimy: z aniołem czy z diabłem ma dla nas najmniejsze znaczenie.
 • @GPS 12:34:39
  dobrze Pan odczytał ;) ja tak samo chyba odczytuje.
 • @t-rex 13:09:13
  W przeważającej części zgadzam się z Panem.Są tematy do przedyskutowania ale najważniejszą sprawą jest odsunięcie złodziei od władzy i podporządkowanie ich społeczeństwu.Innej alternatywy nie ma.Kukiz i jego działalność to podstawa i na tym trzeba bazować.Pewnie nic z tego nie wyjdzie na NE bo prywatne aspiracje i interesy przeszkadzają!
 • @t-rex 13:09:13
  Rozsądnie prawicie Kumie.
 • @ All + Autor + Dyskutanci
  Myśl konserwatywna publikuje od jesieni ub. roku, na Nowym Ekranie konkretne - a przez co nudnawe - założenia programowe dla Ruchów Narodowych, Niepodległościowych, Centrowych i Socjal-Demokratycznych.

  Proszę korzystać, modyfikować, przerabiać, czy dyskutować dowolnie, gdyż Konserwatyzm etyczny nie zamierza "chować" programu tylko "dla siebie".

  Podobnie, Ke udostępnił program Taniego Budownictwa Mieszkaniowego oraz ideę rewizji kredytu hipotecznego do wartości około 10%, zniesienia podatków finansujących Władzę wykonawczą, VAT i Urzędów Skarbowych, a podobnie - likwidację ZUS, etc.

  Jak na razie to program ten natrafił na zbiorczą nienawiść narodowych-komunistów/rasistów, co jest dobrą wskazówką dla Katolików, Narodowców, Niepodległościowców i Demokratów.
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek.Lipski 12:16:23
  panskie rozumowanie jest sprzeczne z idea narodowego ruchu ...wydaje sie, ze Polacy maja juz dosc , ze to ktos inny za nich decyduje ...
 • Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
  Pan Opara napisał:

  "Czasy PRL są przykładem pewnej formy efektywności i skuteczności monopolu władzy, który w Naszym Kraju, być może jest koniecznością..."

  Jeśli czasy, w których gnojono każdego, kto chciał być niezależny i wyrastał ponad przeciętną (bo rządził motłoch), nazywa pan efektywnymi i skutecznymi, to mi Pana żal.
  A reszty nie czytałem - za długie. Jak się Pan nauczy streszczać myśl w paru zdaniach, to przeczytam.
 • @BTadeusz 11:36:06
  Podziwiam Pana. Od tylu lat próbuje Pan uczyć/porozumieć się z ludźmi z którymi porozumieć się nie da. Chyba już Pan się przekonał, że wychodzi z tego prawie zawsze groch z kapustą.

  Byłem kiedyś na radzie miasta/gminy. Było podobnie ludzie swoje, burmistrz swoje, a decyzja zawsze zgodnie z wolą ekipy Burmistrza/Wójta. Doszedłem do konkluzji, że z "nimi" nie ma nawet o czym rozmawiać: albo awantura, albo dyskusja o niczym a wynik zawsze ten sam.
  Na takich portalach jest podobnie. Wnosi Pan o konstruktywizm po raz enty, a odzew tradycyjnie prawie żaden.

  Podziwiam Pana... ale tak można szukać porozumienia do końca świata.
 • @markul 13:55:12
  prl'owski zaduch, ze az odychac nie idzie ...
  najwyrazniej prl ciagle jest - kochany - w mysl odwiecznej zasdy prl'u;

  wypaczenia Nie !

  PRL - TAK!


  ...)))
 • @MSzach2 14:01:15
  Nie popuszczę,
  Tylko w piekle obowiązuje zasada:
  "PORZUĆCIE WSZELKĄ NADZIEJĘ".
  -:)
 • Dyskusje proponuje rozpocząć od stwierdzenia Socjalizm to utopia
  z którym trzeba jak najszybciej zerwać.
  Dopiero ,gdy się wszyscy pod tym stwierdzeniem podpiszą .To można rozpocząć dyskusje.A z lewakami się nie dyskutuje.

  Pozdrawiam
 • Napisał Pan: (...)"Historia Polski doskonale pokazuje istotę naszych problemów. Rzeczpospolita, była potęgą, dopóki miała
  dziedziczną lub dynastyczną władzę: „Króla z Łaski Bożej”. Interesy dynastii były równoznaczne z Racją Stanu."(...)
  Odpowiedział sobie pan na pytanie dlaczego w Polsce nie ma porozumienia. Polacy potrzebują wyrazistego lidera, który wyznaczy kierunek. Tylko tyle i aż tyle.
 • @liberalkonserwatywny 14:23:06
  Szanowny Panie,
  tam, gdzie "Za" głosują Wszyscy, nie przebywa Konserwatysta, który nie popiera socjalizmu
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @t-rex 13:18:36
  Witam pośród szaleńców...-:)
  Hmmm...
  Czy sądzi Pan, ze udałoby się skrzyknąć wiekszość Polaków wokół Pańskiego "koncertu marzeń"?
  Chyba Pan tak nie sądzi...
  Więc nie jest to Polska Racja Stanu.
  PRS - to takie coś, na co każdy DOBROWOLNIE BĘDZIE PŁACIŁ PODATKI, LUB/I ZŁOŻY DANINĘ KRWI.
  Tuszę, iż gdyby ktoś chciał zabrać część naszego terytorium (ale nie będącego czyjąś prywatną i dziedziczną własnością) i ustanowić na niej, bądź własne prawo(nie pytając nas o zdanie), bądź wprowadzając na tym obrzarze obcy język - jako oficjalny/legalny i do tego jasno by wyartykułował, że będziemy musieli płacić haracz za używanie jego pieniądza, bez możliwości wprowadzenia swego... -
  To większość uznałaby, że trzeba albo fizycznie bronić się przed takim ciemężcą, albo wynająć (za wspólne datki) żołnierzy, którzy by nas przed nim obronili.

  Tak postępowali Polacy w przeszłości i tylko takie postępowanie umożliwiło przetrwanie wspólnoty Polaków.

  To związałoby większość do "duchowej" integracji.

  Tradycja nasza natomiast dopuszczała inne wyznania na własnym terenie.
  Majątek?... - różnie to bywało, ale prawo nie dopuszczało do zaboru cudzego mienia - nigdy.
  Więc nie trzeba tego zawierać w PRS - bo można to ustanowić głosem większości - później. Jako właśnie Polskie Prawo.

  Postulat "propopulacyjny" - bez szczegółów - nie zyskałby poparcia.
  Przydział ziemi - imigrantom - już chyba tak - ale to też można głosować później.

  Rozwój kulturowy - to po afirmowaniu języka polskiego do składnika tożsamości obywatelskiej - (mogę to rozjaśnić) - też oparłby się kosmopolitycznym naleciałościom.

  Rozwój materialny - to nie element racji stanu (dekretu) - lecz wynik - PRS.
  I gdyby ilość pieniądza i zasady jego używania - były pod jurysdykcją większości Polaków - czyli pod kontrolą polskich obywateli - to to - czym dzielimy się z obcymi - byłoby naszym wzrostem. To chyba niegorzej od Chińczyków.

  Ponadto kraj o takim rozwoju - obudziłby dumę i nie trzeba by patriotyzmu dekretować.

  Posumwując - w PRS - powinno być to, co większość zaakceptowałaby - bezdyskusyjnie. (no... powiedzmy - po ustaleniu pojęć)
  Z takiej racji stanu - większościowo - można by wyszczególnić "idee" - wymagające dobrowolnego wsparcia finansowego - by je większościowo przegłosować i ustanowić jako prawo. (konstytucję)

  Tak widzę rolę racji stanu w Polsce.

  Gdybyśmy taką większością byli - obalilibyśmy bandę pięciorga w jeden dzień.

  Dlatego warto o tym dyskutować zamiast porównywania kto jest lepszy, a kto gorszy.

  Większość najprawdopodobniej zweryfikowałaby nasze oceny i ustaliła to do następnego referendum.
 • @liberalkonserwatywny 14:23:06
  Pa skończy okrzykiwać się elitą.
  To takie plebejskie i to w złym stylu.
 • @Karluum 14:23:36
  Proszę zaproponować nazwisko - które większość poprze, albo przestać truć, jak Piekarski na mękach.
 • @BTadeusz 14:31:09
  A widzi pan jakieś? Bo ja nie. Trucie to jest powoływanie ruchów narodowych, porozumień ponad podziałami itp itd, które zostaną spacyfikowane przez obecną władzę.
 • @maro 13:23:47
  Jest Pan w błędzie.
  Najważniejszą rzeczą jest przejęcie władzy.
  Mając włądzę można pomyśleć o realizacji Pańskiego postulatu - nie wcześnniej.
  W demikracji "Pańscy złodzieje" mieliby , jak wszyscy - po jednym głosie - większość by ich przegłosowała.
 • @BłękitnyOceanstnieje 13:48:33
  Rozwiązywania problemów w dużych zespołach najprawdopodobniej jedno i drugie, czyli jeden parzy kawę i rozwiązuje problem a reszta tylko pije kawę:) )))))))
 • @Marek.Lipski 12:07:19
  Można spytać większość czy z Watykanem, czy bez...
  Proszę się nie wyrywać przed orkiestrę.
  Demokracja da Pan głos równy pozostałym.
  Sądzę, że większość podzieli Pański pogląd.
  Lepszy Watykan, niż episkopat.
 • @BTadeusz 14:27:52
  Panie BTadeuszu, a czy Pan przewiduje jakąś role w swoim programie tak zacnym i zasłużonym osobom jak gen. Kiszczak, gen.Dukaczewski, gen.Koziej, prezydent Komorowski oraz jego obecni doradcy i współpracownicy?
 • @antysowiet 14:39:57
  To nie mój program.
  To propozycja Polskiej Racji Stanu, któa MUSI SPEŁNIĆ WARUNEK WIĘKSZOŚCIOWEJ AKCEPTACJI.

  A jak obeszłaby się większość z tym celebrystami - to nie wiem.
  A może wiem, ale nie będę sugrował nikomu, jak ma głosować.
 • @Karluum 14:34:58
  Mam na dzieję, że się Pan nie obraził?...

  Nie należy nawoływać do tłumnego wyjścia na ulicę, a uśwaidamiać ludzi, że mogą znacznie łatwiej osiągnąć swoje cele poprzez głosowanie.
  Spokojnie i z rozmysłem.

  Jak zademonstrować że jesteśmy większością?
  O tym można podyskutować.
  I należy.
  Tylko prosżę odpuścić sobie konkretnych ludzi - z nadzieją - że nam i za nas - zrobią to, czego chcemy.
  Nie ma takich.
  Tu - zgadzam się z Panem.
 • Wiecie co trzeba zrobic ...
  Zebrac ludzi na rynkach miast , miasteczek i wiosek, ktorzy wybiora swych przedstawiciele ...I

  ci przedstawiciele podejma dzialania co do sposobu odzyskania niepodleglosci , co do przyszlosci Polski...

  oczywiscie byc moze - wybiora z posrod siebie swego przywodce badz reprezentanta - ktory bedzie mowil glosem przedstawicieli ...

  - jak cos bedzie nie tak - ludzie zbieraja sie na rynkach ...

  ...z czasem jak demokracja sie umocni - bedzie mozna powolac komisje wyborcza, ktora bedzie liczyc glosy
 • @antysowiet 14:39:57
  Zapomniałem jeszcze o gen.Janickim, gen.Parulskim oraz pułkowniku Przybyle który wykazał się niezwykle wysokim poczuciem honoru polskiego oficera!
  Panie BTadeuszu, oczekuję od Pana a przede wszystkim od Pana Opary jasnej i zwiezłej odpowiedzi na moje pyatnie...Polityka kadrowa jest najważniejsza!! Właściwy dobór osób, to gwarancja powodzenia zaszczytnego programu!!

  A teraz wstaję , krzyczę "smirna!" i śpiewam "Szirokaja maja strana radnaja..."
 • @oleg 13:45:45
  Proszę się nie wysilać na wróżenie z fusów.
  Demokracja rożstrzyga takie kwestie w jeden dzień.
 • @BTadeusz 14:35:38
  I tu myli się Pan.System partyjny dalej będzie istniał tylko nie z korzyścią dla partii i jej członków ale dla Polski!
 • @maro 14:50:37
  Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi?

  Większość głosuje nogami.
  Nie zauważył Pan?
  Ci co zostali w domu - zawsze, gdyby zagłosowali - stanowiliby o zwycieżcy.
 • @ Autor
  "Kiedy zmarł Zygmunt August (na „chorobę francuską”) nie zostawiając następcy, w Rzeczpospolitej zaczął się „syf” zwany: Wolną elekcją, Liberum veto, Nihil Novi, Pacta Conventa”."

  Pomyłka o 200 lat, to się zaczęło w 1382-84 roku, w podobnej sytuacji po śmierci Ludwika Węgierskiego i stworzyło potęgę I RP.

  "Interesy dynastyczne lub całkowicie obce zaczęły dominować, nad Polską Racją Stanu." To tak 150 lat w przeciwnym kierunku.

  A żeby mógł być dialog, musi być jakaś kultura polityczna. Nawet na prawicy często jest ona postsowiecka. Uczestnicy dialogu muszą zaś przestać go traktować jak rozrywkę, czy też instrumentalnie jak politycy.

  To podstawa naszej przyszłości.
 • @Ryszard Opara 13:02:53
  Panie Ryszardzie! Dziękuję Panu za to wyjaśnienie. Pokazał Pan tym samym klasę rzadko spotykaną wśród polskich polityków. Będę kibicował Pana inicjatywie i zapewniam, że z życzliwością postaram się formułować na jej temat swoje uwagi. Co do formy żądania przez Giertycha sprostowania w Telewizji Trwam, to on wysłał najpierw list z prośbą o takie sprostowanie do o. dyrektora, a dopiero po 10 dniach list do Prowincjała. Media oczywiście nagłośniły wątek nie sprostowania, tylko zarzutu, że dlaczego media Rydzyka atakują kogoś za niekonsekwentną obronę życia, skoro same w tej sprawie mają nieczyste sumienie. To media narzucają swoją narrację wedle praw logiki konfrontacji. To oczywiście nie tłumaczy w pełni incydentu, ale zawsze proszę zaglądać do źródeł (np. listy Giertycha), nie opierać się na relacjach mediów. Serdecznie pozdrawiam.
 • @antysowiet 14:49:16
  Nie zgadzam się z Panem.
  Moim zdaniem można demokrację w Polsce wprowadzić w oparciu o obecną konstytucję i przy obecnym składzie bandy pięciorga.

  Wystarczy zmienić jeden artykuł w konstytucji.
  Atrykuł 104. p1.
  Posłów nie wiążą instrukcje wyborców.

  Na:
  Poseł głosuje zgodnie z wolą wyborców swojego okręgu.

  Oczywiści Pańskie tęsknoty za zemstą tajką, jakiej Pan czekuje - długo czekałyby na realizacje.
  Ale dość niezwłocznie możnaby wprowadzić równość wszystkich PRLowskich emerytur - z najniższą krajową.

  Kto by z nimi chciał gadać?

  A czy to logiczne, że dzisiejszy "fizyczny" płaci składkę ZUS tak dużą, aby wypłacić prominentom emerytury wyższe od jego pensji?
  Że prawa nabyte?
  Od kogo nabyte - nie od Jaruzelskiego?
  No to do niego - reklamacje...
 • @BłękitnyOceanstnieje 14:55:53
  Darmowa energia punktu zerowego czeka, narzędzia są, technika w największym porządku działa precyzyjnie, więc bądźmy dobrej nadziei, że Konfederacja pierwsza zacznie budować jawną listę.
 • @BTadeusz 15:16:41
  Panie BTadeuszu, nie odpowiedział mi Pan na moje pytanie...Ja pytam jeszcze raz o Pana politykę kadrową Waszego projektu a nie o jakieś zemsty, czy odbieranie przywilejów.. Pytałem o konkretne osoby...dodałbym tu jeszcze generała Bondaryka...
 • Autor
  Niech Pan sobie tworzy wlasna strukture - nie ma problemu.Problem sie zacznie, gdy sie okaze, ze Porozumienie jest "jedynym i najprawdziwszym".Dlatego tez przypominam, ze miejscem dla tego typu organizacji, jest budujacy sie caly czas Ruch Narodowy - wlasnie jako siec niezaleznych organizacji i stowarzyszen.Wtedy to bedzie mialo sens.Jezeli Pan zdecyduje inaczej, to moge to powiedziec juz teraz, ze nawet pies z kulawa noga nie poprze panskiej inicjatywy, o rozglosie medilanym nie wspominajac.Musi sie Pan powaznie zastanowic.Czy Polska, czy wlasne ego...
 • Szanowny Panie Opara
  Nie uważa Pan że właściwym "partnerem strategicznym" do dydskusji w temacie przez Pana wywołanym, więc
  o Polskiej Racji Stanu
  Byłaby Demokracja Bezpośrednia?

  Czy demokracja bezpośrednia nie mieści się w w Pańskim pojęciu Polskiej Racji Stanu?
  W Pańskiej ofercie "dialogu"?
  Pańskie milczenie w tej kwestii jest pryzygnębiające.
 • Polacy nie uznają żadnych pryncypiów, tylko relatywizm, a więc porozumienie Polaków nie jest możliwe
  przez 20 lat głosowałem na mniejsze zło, nigdy w 3 RP nie było na kogo głosować,

  teraz głosuję przeciwko wszystkim zabierając karty do głosowania do domu,

  DLATEGO, ŻE NIE MA Z KIM GŁOSOWAĆ

  nie ma żadnej nici porozumienia pomiędzy mną a społeczeństwem. Jednostki myślące podobnie do mnie tego nie zmienią.

  Czarne owce nie głosują.

  Normalnie to może tu być tylko wtedy, gdy przybędą jacyś kosmici i ogniem piekielnym wypalą wszystkich krętaczy.
 • @cziken1 15:36:56
  Niech Pan zobaczy, co znaczy poparcie spoleczne - a to dopiero poczatki...

  http://youtu.be/QctsXrsYBIo
 • @victor 14:48:55 Zajazd szlachecki dopasowany do nowych realiów.
  AKCJA: WYBIERAMY WŁADZE BEZPOŚREDNIO

  Akcja zainicjowana w małym miasteczku przy okazji festynu. Ludzie chcący kandydować (cały czas niby się bawimy) wychodzą po kolei na scenę i mówią krótko co uważają. Potem głosowanie i wyłonienie reprezentanta. I tak we wszystkich miastach i miasteczkach. Zebrani w ten sposób posłowie NOWEJ POLSKI tą samą metodą obierają lidera, a następnie kierują Apel o obywatelskie nieposłuszeństwo i wzywają do ustąpienia obecnych władz.

  Nie można zapomnieć o losowaniu na festynach nagród wśród tych, którzy zagłosują, by była frekwencja. Głosowanie metodą grecką - przez rozejście się na boki i bez skrupulatnego liczenia co do jednej osoby.

  Potrzebny kapitał na nagrody oraz na organizację festynów. Potrzebna ochrona.
 • @antysowiet 15:33:04
  To ja chyba Pana nie rozumiem...-:)
  Z rżądem , na administrowanie państwem należałoby zawrzeć kontrakt za określone pieniądze.
  Czym m asię zajmować szczegółowo rząd - zadecydowałby zgodnie z logiką i konstytucją - sejm.
  Sejm składający się z posłów głosujących zgodnie z wolą wyborców. Pod rygorem utraty mandatu i sankcji za krzywoprzysięstwo.
  Ich głowa, jak posiądą informacje o woli wyborców.
  Ale pieniądze chyba biorą za coś, nie - za fakt wyboru.
  Oczywiście głosując pod presją wyborców mogą zapomnieć swojej rzynależności partyjnej, jak i prezesi mogą zapomnieć o swoim wpływie na państwo...
 • @Prezydent RzBiK 15:44:03
  W zasadzie to by była Konstytuanta na prawach konfederacji z demokratycznie wyłonionym wodzem.
 • @BTadeusz 11:15:34
  odradzam blokowanie wypowiedzi,

  przy okazji zaznaczam, że autor jest właścicielem witryny i raczył zamówić takie niewydarzone oprogramowanie, jak widzimy.

  To oprogramowanie mogłoby zapewnić, aby głosy marginalne mógł sobie czytelnik sam marginalizować.
 • @GPS 12:34:39
  Ostry celny wips, gratulacje.

  Ale poza tym z Panem się nie zgadzam :)
 • @t-rex 11:15:37
  ano dlatego, że robi to od 2000 lat,

  gdy Ty będziesz nestorem jakiejś działalności, też będziesz miał większe prawa do jej prowadzenia.
 • @Krzysztof Zagozda 11:16:53
  Ach, to minimum programowe ma polegać na opuszczeniu struktur unijnych i obrona katolicyzmu,

  a nie powstrzymanie eksterminacji/eutanazji starych i chorych !!!?

  To ja mam Was w .......
 • @interesariusz z PL 15:48:47
  Wygląda na to, że Polska Racja Stanu nie jest dla W.Sz.Autora meritum tej dyskusji...
  Więc strzeliłem kulą w płot...-:)
 • @BTadeusz 15:38:00
  Demokracja Bezpośrednia wyciąga rękę do Kukiza i o to chodzi.Tak się tworzy państwo prawa!
 • @BTadeusz 11:36:06
  a do których się zaliczasz ?

  Moim zdaniem polską racją stanu jest to, aby jak najwięcej Polaków przeżyło najbliższe 10 lat, a w tym czasie myślmy o następnych 100.
 • Masowy ruch społeczny pod wodzą Pana Opary? Komu to potezebne?
  Kłamstwem jest że gdzie dwóch Polaków "tam kilka różnych, często skrajnych opinii." No chyba że mówi Pan o sobie.

  Kolejna sprawa każdy jest indywidualna jednostką i ma prawo do swojej opinii. Masowo jednolite opinie to były w ZSRR i III Rzeszy.

  Polsce nie potrzeba żadnych masowych skupisk, wystarczy, że będzie współdziałanie w tematach w których się zgadzamy.

  W Polsce potrzebna jest zmiana systemu - z partiokracji na referendalną demokrację bezpośrednią.
 • @35stan 12:11:15
  a no właśnie, kto czym jest w stanie zaryzykować dla dobra ogółu, a nie swojego ?

  Zastanówmy się, dlaczego nie opłaca się być Polakiem ?
 • @GPS 12:34:39
  PRL był o niebo lepszy od 3 RP, a przede wszystkim badziej polski, mimo, że pod sowieckim butem.
 • @BTadeusz 15:44:42
  Panie BTadeuszu, każda partia, każda oragnizacja polityczna oprócz programu musi mieć stosowne kadry aby ten program realizować..Te kadry musi sama z siebie wyłonić i razem z programem przedstawic ich wyborcom do akceptacji..Program Wasz mniej wiecej znam...teraz chciałbym jako Wasz ewentualny zwolennik poznac tych którzy ten program będą realizowali...Poza tym istnieje takie coś jak polityka historyczna..chciałbym zatem wiedzieć, kto będzie Waszym symbolem, autorytetem: Stalin, Dzierżyński a może Marchlewski?
 • @night rat 13:02:32
  obywatele nie mogą walczyć z układem, bo każdy uważa, że jak układ okrada nie jego, tylko sąsiada, to jest w porzo.

  Spójrzym prawdzie w oczy. W większości jesteśmy amoralnym narodem.
 • @interesariusz z PL 15:54:49
  10 lat na niemieckiej i zydowskiej ziemi?
  Pod prawem napisanym w Brukseli? Z eutanazją???
  W 2018 ziemia polska stanie się towarem dla obywateli €U. (co by to nie miało znaczyć).
  Towarem jak nasze sprywatyzoawne pokomunistyczne fabryki...
 • @BTadeusz 16:07:00
  Towarem, ktory juz w tej chwili jest w bardzo duzej ilosci sprzedany...
 • @nikander 13:06:46
  tak, najwyższa pora zrobić Panu Oparze i nE test dobrej woli. Ze swej strony też rzucę jakąś testową propozycję.
 • @t-rex 13:09:13 i Pan Opara
  wszyscy macie spaczoną optykę widzenia.

  Jesteście tak wyalienowani jak władze.

  Wyobraźcie sobie, że się spotykamy i rozpoznajemy, kto ma umrzeć w najbliższym roku. No i jaka będzie wasza reakcja. Zajmiecie się waszymi górnolotnymi ideami, czy też coś zrobicie, aby nie umarli Ci, którym władze ową śmierć zgotowały?
 • @antysowiet 16:01:12
  No to mnie pan przepędził...-:)
  Ni myślałem , że będę musiał o tym decydować.
  W tej chwili potrzebna byłaby ustawa zasadnicza i kilka ustaw wiodących. ustrój sądów, ustawa o policji, etc.
  i nie wiem, może przetarg na MSW?..-:) (z narzuconym regulaminem - ustawą)
  Liczyłem, liczę na respektujące demokrację głosy w dyskusji.

  Ale bardziej liczyłem, liczę na front demokratyczny, który przez rok, dwa przygotowałby "ustawę Wilczka" dla demokratycznej Polski.
  Tak rozumiem inicjatywę pana Opary.
  "Bondaryki" mogłyby wiedzieć już dziś - jak będą oceniani za dwa lata.
 • @cziken1 16:13:13
  Ale to chyba dzierżawy bez prawa dziedziczenia.
 • @Marek Stefan Szmidt 13:36:52
  "likwidację ZUS, etc." to etc to eutanazja emetytów, oczywiście dobrowolna, z zasadami wonego rynku.
 • @antysowiet 12:39:15
  A ty nie wytrzymałeś i przyleciałeś popluwać sobie tutaj. Masz jakieś kompleksy czy co?
 • @BłękitnyOceanstnieje 13:48:33
  Polacy nie potrafią podejmować zespołowo decyzji.
 • @markul 13:55:12
  " gnojono każdego, kto chciał być niezależny i wyrastał ponad przeciętną (bo rządził motłoch),"

  to znaczy ponad przeciętnie kradł ?
 • ---najlepszy tekst jak do tej pory
  -nie jest możliwym zjednoczenie Polaków pod skrzydłami kościoła -UTRACIŁ ON w społeczeństwie polskim WIARYGODNOŚĆ tak dalece , że samo powoływanie się nań -jest już spaleniem IDEI -PLANU
  -porozumienie Polaków jest dzisiaj możliwie tylko na gruncie SŁOWIAŃSKOŚCI !!! NIE MA INNEJ DROGI !! Panie Opara - po prostu NIE MA !! słowiańskość wspólny korzeń jest jedyną opcją na którą zgodzi się Naród polski -
  --TYGIEL POLSKI -Polacy spędzeni po wojnie ze wszystkich stron RZECZPOSPOLITEJ z różnych zaborów - różnych warstw społecznych -wśród takich się wychowałam -30 lat / rozgryzałam / ich Polskość -NIE istnieje !! i NIE ! zaistnieje żadna ! inna płaszczyzna porozumienia Polaków -poza JEDYNĄ --SŁOWIAŃSKOŚĆ
 • @Marek.Lipski 12:46:22
  Nie miałem zamiaru Pana jedynie krytykować.
  Pana wpisy śledzę uważnie i nie mam zastrzeżeń do Pana tekstów.
  Moim zdaniem jest Pan bardzo zaangażowany i chwała Panu za to.
  Pozdrawiam
 • @maro 15:54:28
  Może...
  Nie mam zaufania do wodzów i celebrystów.
  JOW bez zmiany atrykułu 104 konstytucji - to coś nieprzewidywalnego.
  Ale szczegółów nie znam.
  Znałem JOW pod wodzą św.p. J.Przystawy.
 • @liberalkonserwatywny 14:23:06
  a jak dyskutować z liberałami, którzy chcą zagarnąć świat dla siebie, i z konserwatystami, którzy nie wiedzą, co konserwują ?
 • @BTadeusz 15:38:00
  Oczywiście jestem całkowicie za demokracją bezpośrednią, ale nie mam pewności, czy w obecnej sytuacji jest to możliwe. Polska jest w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej, ludzie coraz bardziej musza zwyczajnie walczyć o byt.

  Potrzebna jest również powszechna, edukacyjna praca u podstaw.

  Jedynym krajem w którym funkcjonuje demokracja bezpośrednia funkcjonuje jest Szwajcaria, może kraje Skandynawskie - a tam sytuacja Narodu jest zupełnie inna.
 • @BTadeusz 15:16:41
  akurat ten artykuł konstytucji jest dobry,

  jakby posłów wiązały instrukcje wyborców, to dopiero byłaby jazda.
 • @interesariusz z PL 15:54:49
  Coś zaproponowałem pod dyskusję.
  I nie piszę o ludziach. Nie jestem psychiatrą.
 • @interesariusz z PL 16:44:34
  To się nam drogi rozjechały...
  Powdzenia w szukaniu autorytetów...
 • @maro 13:23:47
  Skoro budowanie ma przeszkadzać we własnych interesach i aspiracjach, to po co budować? Budować dla czyich interesów?
 • @oleg 13:42:54
  Kukiz nie przyjdzie, bo nie ma uczciwych zamiarów. Im nie sa potrzebni ludzie z NE.
 • @oleg 13:45:45
  Niepotrzebnie czepiasz sie agentury watykańskiej. Trzeba ja wykorzystywac dla naszych celów.
 • @Ryszard Opara 16:42:33
  "ludzie coraz bardziej musza zwyczajnie walczyć o byt."

  to zbyt łagodne sformułowanie,

  ludzie muszą walczyć o przetrwanie, tak jak pod okupacją, byle do jutra.

  Tyle, że podczas niemieckiej okupacji była nadzieja, że się kiedyś skończy.
 • @BTadeusz 16:46:55
  Ni e rozumiem związku,
  autorytety są potrzebne w JOW,

  instrukcje wyborców są partykularne, to, że posłów nie wiążą, to dobrze,

  ale partie powinny wiązać progamy wyborcze.

  Ustawy niezgodne z programem partii rządzącej powinny być unieważniane przez trybunał.
 • @victor 14:03:15
  Az tak bardzo być nie chciał miec PRL-u?
  No to sobie możesz nie chcieć, a i tak masz go na codzień.
  Gdybyś sie dusił od tego PRL-u, to dawno by Cię na tym świecie nie było.
 • @Krzysztof Zagozda 11:16:53
  "Co do możliwości rozpoczęcia dialogu narodowego: jestem przekonany, że minimum programowym na tę chwilę winno być uporczywe dążenie do opuszczenia struktur unijnych oraz obrona katolicyzmu jako ostoi tożsamości narodowej i porządku społecznego. Pod tymi dwoma postulatami - tak na start - winny "podpisać się" środowiska polityczne, gotowe do uczestniczenia w budowie Wielkiej Polski."
  ===============================


  Mogę tylko się zgodzić, ale niestety realnie nie ma takiej możliwości. To nas nie zjednoczyłoby nawet przed 1939, ludzie mieli różne światopoglądy już wtedy. Musimy zaryzykować i zejść z warunkami dużo niżej, ale zachowując w swoich środowiskach pryncypia. W sejmie rozłam do odrębnego klubu katolicko-narodowego ramami programowymi jakie Pan wymienia, żadnych kompromisów wbrew przekonaniom.

  Świat jest tak zepsuty, a Polacy tak odeszli do korzeni, że nie da się stawiać na ostrzu noża tego warunku. Musimy iść razem do sejmu nawet z tymi, z którymi nie jest nam po drodze. Demokracja, ordynacja jest daleka od doskonałości, nie żyjemy w utopii. Inaczej to jądro katolickie-narodowe będzie zbyt słabe do zdobycie władzy, czy nawet najpierw do mocnej opozycji, wskazywania wzorców, właściwej drogi.

  Zatem co nas łączy gdyby "zapomnieć" o podstawach kanonu katolicko-narodowego? I od tego należy zacząć. Chcemy godnie żyć, chcemy sprawnego państwa polskiego, chcemy pokoju itd Podstawy bytu są zawsze kluczowe i łączące. Należy chronić życie, wtedy i szansa na uratowanie duszy zawsze będzie. Inaczej masy Polaków nas nigdy nie poprą, nawet jeżeli bliski im światopogląd podobny do Pańskiego z małymi wyjątkami, do których trudno przekonać większość Polaków, jak do pełnej ochrony życia poczętego bezwarunkowo. Nad tą kwestią trzeba jeszcze dużo pracy nad Polakami.

  Polaków III RP złamała bardziej niż PRL.

  Pamiętam przecież kryzys lat 80-tych i lekko się to przeżyło. Z opowiadań starszych wiem jak trudno było po wojnie, jak mało się zarabiało do lat 70-tych. Wszyscy kradli co się dało gdzie pracowali, także w sensie kolejnych etatów, cały ten cyrk.

  Wiem że to Pana może rozczarować co napisałem, Pan jest idealistą, ale wskazuję to bardziej Panu Ryszardowi Oparze. Należy stworzyć ruch wielonurtowy, w tym bezkompromisowy katolicko-narodowy, poszczególne nurty w sejmie będą autonomicznymi klubami współpracującymi z sobą. To będzie zaczyn całkiem nowej sceny politycznej. Obecni gracze - wszyscy won. Program wyborczy, to jednak zawsze program dla mas. Elity zaś należy przekonać wcześniej w innej formie, nie hasełkami.
 • @Ryszard Opara 16:42:33
  Jestem całkowicie za... -:)
  Tak, czy naszą (także i Pańską) nie jest/powinna być praca u podstaw.
  Czy droga na skróty nie jest ryzykiem, jak nasze powstania?
  Nie pora, by ten "heroiczny" mit wreszcie powiesić na ołtarzu chwalebnej, ale historii?
  Nie ma czasu...
  Nigdy go nie było. Tak jak żadna pora nie jest dobra na umieranie.
  Polskość dziś, w formie, któą jest w stanie/w siłach ponieść jakakolwiek potencjalna polska elita - to za mało dla zachowanie odrębności państwowej. Kwiatek w butonierce.
  Jeśli elita/elity przegrają kolejne "powstanie". (vide OS) - ...
  No co będę pisał dalej...
  Mam mniej czasu, niż Pan, ale pośpiech, to - nie to.
  Atmosfera determinacji - to jest przewaga psychologiczna.
  Wolno, ale nieubłaganie...
 • @interesariusz z PL 16:55:19
  Partie - to nie moja bajka...
 • @
  Na dzień dzisiejszy Polaków zjednoczyć można tylko i wyłącznie konstruktywnym i przejrzystym programem gospodarczym wyciągającym kraj z biedy. Patriotyczne hasła i powoływanie się wstecz do historii ludzi nie nakarmi. Dla tego tez rodacy wola istnieć w letargu
  niż pozbywać się ostatnich sil witalnych na mrzonki o lepszym jutrze. Jesteśmy narodem bardzo zaradnym lecz do egzystencji potrzebującym prawdziwych Mężów Stanu. Tak było od początków naszych dziejów. Pójdziemy za każdym kto przedstawi ludziom konkretny i realistyczny program wyjścia z tej całej tragikomicznej sytuacji. O naszej sile jako Naród niech świadczy fakt z innego podwórka. Według amerykańskich historyków w wojnie niepodległościowej tamtego kraju brało udział TYLKO 4.5% populacji. Panowie, nawet nasz Owsiak i jego orkiestra ma większa popularność.
  Podsumowując, potrzeba nam działań realnych i namacalnych.
  Popyt na czułe słówka się skończył. Ludzi można zjednać tylko takim programem który zawiera sposób uzdrowienia coraz trudniejszego bytu społeczeństwa. Jak na razie takich partii oraz przywódców na naszej scenie nie mamy. Polityką rządzi popularna demagogia.
 • Panie R. Opara
  Tym razem moje 5*.
  Ale trzeba pamietac, ze zgode rujnuje zgnilizna - ten nikly ulamek procenta, ktory rzuca zarowkami z farba na nasze swietosci i szarga autorytety bohaterow. Ta mniejszosc jest bardzo krzykliwa i tupeciarsko bezczelna bo wie ze za nia stoja zasobni chuligani swiata.
 • @BTadeusz 15:38:00
  "Szanowny Panie Opara
  Nie uważa Pan że właściwym "partnerem strategicznym" do dydskusji w temacie przez Pana wywołanym, więc
  o Polskiej Racji Stanu
  Byłaby Demokracja Bezpośrednia?

  Czy demokracja bezpośrednia nie mieści się w w Pańskim pojęciu Polskiej Racji Stanu?
  W Pańskiej ofercie "dialogu"?
  Pańskie milczenie w tej kwestii jest pryzygnębiające."
  ========================

  Także nalegam żeby zwrócić uwagę na demokrację bezpośrednią, w moim odczuciu Polacy nie łakną twardej władzy prezydenckiego systemu. Obawiamy się że taka potężna władza wpadnie w niegodne ręce i łatwo może przejść w kolejną sanację. Narodowcy źle oceniają erę po 1926, nie powinno dojść do zamachu majowego. Z miejsca zostanie to nazwane reżimem, dyktaturą, nawet jeżeli prezydent będzie obierany demokratycznie jak... w Rosji. Czy tam jest demokracja? A gdzie właściwie jest? Może na Islandii i w Szwajcarii, acz tam także są środowiska wpływu w starciu z którymi obywatele mają mizerne szasne coś wskórać.

  Panie Ryszardzie proszę poczytać i rozważyć poparcie dla demokracji bezpośredniej. To SUWEREN rządzi Polską nawet teraz w myśl konstytucji, szkoda że to całkowicie fikcyjny zapis o bezpośrednich rządach Suwerena... zresztą jak większość innych, to podobne praktyki jak za PRL, też była konstytucja stalinowska pełna "praw obywatelskich".
 • @Marek.Lipski 17:20:28
  Wyborcy?
  Czy uprawnieni do głosu?
  To ambiwalentne pozycje.
  Manipulacja?... czy przejęzyczenie?
 • @BTadeusz 15:38:00
  Przeciez mamy demokrację bezpośrednią. Kazdy robi co chce i kiedy chce i wybiera co chce. A ze to do niczego dobrego nie prowadzi to juz inna sprawa.
 • @interesariusz z PL 15:40:49
  Bardzo pesymistyczna teza. Czas poszukac innych sposobów niż kosmitów.
 • "Bez Boga ani do proga ..."
  Wierze w nic porozumienia Narodowego Zjednoczenia bez podzialow. Dla wspolnego celu, jakim jest odzyskanie Suwerennej Niepodleglej Wolnej NASZEJ POLSKI ! Niema wiekszego znaczenia, jak ona bedzie wygladac po odzyskaniu Niepodleglosci , gdyz beda ja tworzyc tylko Patrioci . Tak wiec napewno bedzie ona najlepsza , jak to tylko mozliwe... Z malym zastrzezeniem , iz bedzie poswiecona Chrystusowi Krolowi . Wnet Ojczyzna nasza bedzie Sprawiedliwa , Wolna i Obfita we wszelkie dobra, gdyz nikt inny, jak Sam Chrystus Krol nam Poblogoslawi i bedziemy znowu Wielka potega tak , jak niegdys przed laty bylo takowym Krolestwo Polskie ! Jesli nie wierzycie w to lub macie watpliwosci do obejrzyjcie film utworzony na podstawie przepowiedni wielkich mistykow i Swietych ...Byc moze to troszke zmieni perspektywe myslenia ,spojrzenia na role i mesjanstwo naszego Narodu Polskiego . http://pl.gloria.tv/?media=384838 Pozdrawiam serdecznie wszystkich Patriotow :) Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @Marek Kajdas 16:59:52
  Nie ma takiego panaceum, które pozwoliłoby zjednoczyć WSZYSTKICH, a każde pozorne zjednoczenie tylko zaciśnie nam "krawat", który - niestety - mamy już na szyi.
 • @radosław1 17:47:23
  Jest jeszcze "lepiej"..
  Każdy rozumie jak chce i to dowolne słowo.

  A Szanowny Pan?...
  Jak definiuje demokrację, w dodatku - bezpośrednią?
  Czy tak?
  "Kazdy robi co chce i kiedy chce i wybiera co chce."

  To kapitalny zbieg okoliczności, bo każdy samobójca też wybiera piątek na "swój szczęśliwy numerek"...
 • ----------OGŁASZAM ZJEDNOCZENIE Polaków
  --bez Boga ani do proga --czyli Watykanu -no to mamy 20 % Narodu i już się zjednoczyliśmy dla Polski --KRÓLUJ nam ŻYDZIE będzie !!!
 • @ninanonimowa 18:09:21
  Co Pani pali?-:)))
  Nieźle czaduje.
  -:)
  Coś w Pani pękło?...
  Proszę wziąć się w garść.
  Jupitery jeszcze nie zgasły.
  Spektakl trwa..
 • @radosław1 16:57:14
  jezeli prl mam na codzien i jezeli pan Opara do prl tez nic nie ma - to o co chodzi ...co tu zmieniac,

  A

  moze chodzi li tylko o stolki - TKM.
 • @ninanonimowa 18:09:21
  Uderz w stol , a nozyce sie odezwa... Widze , ze walka z Kosciolem Chrystusowym nie wychodzi Pani na dobre ... Bede sie modlic za Pania :) Watykanu prosze w to nie mieszac , bo Sam Pan Bog wybral nasz Narod.
 • @Wolnyczlowiek 18:33:48
  Jednak dobrze, ze mamy tę "walka z Kościolem Chrystusowym" bo inaczej nie byłoby dialogowania. A tak to jest paliwo do nadzwyczaj rzeczowej i pożytecznej dyskusji. Poważnie!!!!!
 • @BTadeusz 18:05:25
  Ludzie nie po to maja władze żeby zajmować się władaniem na codzień.
  Demokracja bezpośrednia, czyli wpływ na sprawy bieżące to wg. mnie utopia, chociaż chcę się mylić.
  Oczywiście jakość władzy i jej odpowiedzialność to temat do dyskusji, bo to temat o systemie.
 • @ninanonimowa 16:30:53NIE istnieje !! i NIE ! zaistnieje żadna ! inna płaszczyzna porozumienia Polaków -poza JEDYNĄ --SŁOWIAŃSKO
  Bliski jest mi ten sposób postrzegania naszej rzeczywistości politycznej..
  Sięganie do korzeni jest coraz bardziej dostrzegalne ...
  Niemniej oprócz rozważań , bardzo cennych , o przeszłości , powinniśmy coraz poważniej zastanawiać się nad przyszłością .

  Co Słowianie mają do zaproponowania współczesnemu człowiekowi ?
  Nie napisałem Polakowi ,Europejczykowi , Katolikowi z pełną świadomością .
  Podmiotem i przedmiotem naszych rozważań, moim zdaniem , powinien być CZŁOWIEK , z jego XXI wiecznymi wadami ale i zaletami ...

  W naszym kraju po raz pierwszy w historii pisanej mamy okres , że prawie wszyscy nasi Rodacy umieją czytać i dożywa pełne pokolenie dziadków
  i oraz babć bez daniny krwi ( oczywiście w wymiarze milionowym ) .
  To daje szansę , że nie będziemy tylko opłakiwać przodków , ale będziemy korzystać z ich doświadczeń społeczno-politycznych , a nie tylko z tego co napisali nie zawsze uczciwi ideolodzy...
  Jestem optymistą ....
 • @victor 18:21:48
  Pan Opara mówi że zmieniać i pokazuje w które strone te zmiany. Raczej w strone PRL-u one nie idą. A że użył odniesienia do PRL-u, to chyba dobrze bo w niczym nie skłamał.
  Ja bym tylko dopowiedział, że wtedy za PRL-u była totalna beznadzieja, a dzisiaj? Dzisiaj jest tak samo tylko 20 razy gorzej.
 • Rozmawiacie o wojnie jak w kraju spokojnie
  Ponawiam pytanie. o jaką Polskę się bijecie

  Socjalistyczną czy kapitalistyczną.

  Chcecie zmienić żydokomunę na polakokomunę BO JA TAK TO ODBIERAM.

  DLATEGO CZEKAM NA ODPOWIEDZ


  POZDRAWIAM
 • @radosław1 19:34:28
  A mógłby Pan zaprezentować takie "sprawy bieżące" - które wymagają wykonywania władzy doraźnej? Na które demokracja bezpośrednia - "nie ma czasu"?
  Trzy, cztery przykłady...
  Proszę!
 • @BTadeusz
  Polska Racja Stanu ???
  Pojęcie , które ma łączyć , a jest niezrozumiałe nawet dla użytkowników Nowego Ekranu ...
  Wolność religijna ? Jest
  Wolność do tworzenia partii ? Jest
  Wolność używania języka polskiego ? Jest
  Związki zawodowe , posiadanie własności prywatnej ... ? Są

  Czego brakuje naszym Rodakom ?
  Wiz do USA ? Chyba to nie jest być albo nie być Polaków...
  Możliwości zabijania innych ludzi za pieniądze podatników ?
  Przecież jest Afganistan ...
  Kijowa ,Lwowa , Wilna ?...Czy aby przypadkiem nie były to jednak miasta Drugiego Narodu w I Rzeczypospolitej ?

  Cóż jest Brytyjską , Amerykańską , Francuską ,...Niemiecką ....Watykańską racją stanu ?
  Może przybliżymy się do zrozumienia Polskiej Racji Stanu dzięki analogiom międzynarodowym ?
 • @liberalkonserwatywny 19:50:17
  To bedzie zależało od tego, za czym opowie się większość.
  Oczywiście większość uświadomiona, że o ile sobie przyzna praemie - to będzie MUSIAŁA JE WYPRACOWAĆ.
  Albo pozyczyć - ale - NA SWÓJ OSOBISTY RACHUNEK.

  Jak w takiej większości wyobraża Pan sobie socjalizm?
 • @zbigniew1108 19:54:50
  Racja stanu, to taki zestaw warunków - po spełnieniu których Polska nie zniknie, lecz będzie wspólnotą obywateli zabiegającą o to - aby trwała.
  Obywateli zadowolonych z własnej ojczyzna bardziej - niż z emigracji.
 • @zbigniew1108 19:54:50
  A konstytucja uszczegóławia rację stanu tak, jak dekalog - przykazanie miłości.
  Dodam, że przykazanie miłości nie jest czczym nakazem - "boskim widzimisię", lecz zawitym warunkiem istnienia ludzkości w formie zgodnej z naturą człowieka.
 • @interesariusz z PL 16:28:49
  Szanowny Panie
  pomyłka: to sprzedaż ZUS i wypłata godnych swiadczeń
  :-)
  pozdrawiam optymistycznie
  MStS
 • @BTadeusz 20:01:59 Racja stanu, to taki zestaw warunków
  Dobrze , przyjmijmy taką definicję i przejdźmy do wymieniania tych warunków :
  Polska nie zniknie , jeżeli będzie członkiem Unii Europejskiej i będzie realizowała wytyczne Państwa Niemieckiego ???Brytyjskiego ???Francuskiego ???Watykańskiego ???
  Zadowolenie obywateli będzie wzrastało , bo ... no właśnie , co spowoduje wzrost przyjemności bycia Polakiem - niekatolikiem ? Bo katolik z założenia musi być ostrożny w sprawach zadowolenia w życiu doczesnym ...

  Spróbujmy przejść z fazy postulacji do fazy optymalizacji i wymieniajmy warunki Polskiej Racji Stanu...
 • już ponad 150 komentarzy i co dalej ?
  Tu w tym artykule jest wiele myśli, ale widać absolutną SAMOTNOŚĆ piszącego.
  Co z tego, że ma dobre intencje, skoro wokól niego są "doradcy-komentatorzy", z ciagłym merytorycznym, „zdadzam się” lub „nie zgadzam się”.
  Ciągle w wypowiedziach wracacie do przeszłości, do błędów, do dawania rad i nauk z których nic nie wynika.
  A może zacząć lepiej słuchać, mniej gadać, więcej robić ale konsekwentie i dobrze dla Polski.
  Może warto poobserwować inne narody, które idą do celu a którym wykazujemy naszą niechęć przez co pokazujemy, że jesteśmy płascy, bez polotu ani planu, bo poprostu zazdrościmy im, że oni potrafią a my nie.
  Warto się wyciszyć i działać.
  A gdyby tak po prostu znalazła się Grupa z Liderem, która by się szanowała, jak również umiałaby pociągnąć za sobą innych.

  Życzę Panu tego Panie Opara, bo zrobił Pan już kawał doskonałej roboty, chciazby nawet faktem, że możemy się tu wypowiedzieć, podyskutować. Dobre i to.
  Obserwuję co będzie dalej.... jestem dobrej myśli
  Powodzenia.
 • @radosław1 16:57:14
  Dlaczego kłamiesz na temat PRL ?
 • @Marek Kajdas 16:59:52
  zastanów się, co to są masy,

  sądząc po wyniku wybrorczym, masy to ci, którzy się jakoś urządzili, wyrywają swoją kasę i głosują na PO.

  Zasadnicze pytanie to to, kto ma umrzeć w tym roku.

  Czy to da się jakoś uzgodnić ?
 • @BłękitnyOceanstnieje 17:16:08
  Dla dużych mocy sito musi być bardzo precyzyjne. Tak się sprawdza w wojsku, czym więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju.
 • @BTadeusz 17:01:53
  to kto ?

  Klich, psychiatryczny minister obrony ?
 • @Stara Baba 17:07:22
  "rodacy wola istnieć w letargu "

  w jakim letargu? - w beznadziei niedożycia jutra.
 • @Marek Kajdas 17:12:07
  kiedyś proponowałem demokrację mieszaną,

  jedni rejestrują się wegług peselów w sejmie,
  i głosują razem z sejmem,

  a w sejmie ujmuje się proporcjonalnie posłów,
  wybieranych tradycyjną metodą przez resztę,

  DB ma tyle głosów, ile ujęto posłów.
 • @Marek.Lipski 17:14:07
  w jakiej notce, gdzie odsyłacz ?
 • @radosław1 17:48:30
  popatrz na elity, niekoniecznie te na górze,

  uczestnicy nE to też rodzaj elity.
 • @night rat 17:58:34
  dlaczego emigranci mają decydować o tym, kto będzie klawiszem w naszym więźniu ?
 • @radosław1 19:34:28
  owszem, wielu by chciało DB, ale jak przyjdzie co do czego, to będzie tak jak z tymi nieobecnymi posłami.
 • @liberalkonserwatywny 19:50:17
  taką, w której nie będzie ani liberałów, ani konserwatystów, ani właścicieli niewolników.
 • @zbigniew1108 19:54:50
  co z tego, że wolność języka polskiego jeszcze w nikłym zakresie jest (no bo patentów to już po polsku nie będziemy pisać),

  skoro coraz mniej Polaków chce go używać ?
 • @zbigniew1108 20:21:38
  BTadeusz 15.01.2013 11:13:05

  Ile razy mam pisać?
 • @interesariusz z PL 20:37:12
  Co kto?
  Kto - moja bajka?
 • @Marek Stefan Szmidt 20:05:22
  a z czego ?

  przecież nikt nie chce płacić na ZUS, nikt nie chce płacić na emerytów, nikt nie chce płacić na umierających na raka i inne niedole.
 • Jedyny efekt takich tekstów, to dalsze demoralizowanie, wypaczanie tego odbiorców,
  i zachęcanie do zabierania się za rządzenie uczniów-naśladowców...

  Więc kiedy będzie dobrze? - Wtedy, gdy wprowadzimy racjonalny ustrój, a m.in.:

  PRAWO UNIWERSALNE/NADRZĘDNE - OBOWIĄZUJĄCE ZAWSZE, WSZYSTKICH I WSZĘDZIE
  Wszystko, a więc stan jednostek, sytuacja społeczeństw, stan środowiska, przyrody, zasobów/Natury musi być w coraz lepszym stanie. A więc unormowania prawne, zachowanie, postępowanie, działania muszą być uzasadnione wyłącznie logicznie, dogłębnie, a więc rzeczywiście, etycznie, a więc i dalekowzrocznie, czyli jednocześnie odpowiedzialnie. Czyli nie wolno kierować się emocjami, naśladownictwem, instynktem stadnym, głosem większości, utopijnymi, w tym religijnymi dogmatami/wymysłami, ryzykować, narażać bez najwyższej konieczności i w stopniu absolutnie zasadnie niezbędnym A więc nie wolno dopuszczać do rozmnażania się ludzi o niekorzystnym, szkodliwym potencjale, do przerostu populacji, szkodzić, niszczyć, wypaczać, demoralizować, wynaturzać, zaśmiecać, zatruwać umysły, uszkadzać psychik; szkodzić zdrowiu; przyczyniać się do uszkadzania, niekorzystnych zmian w genach; obniżać potencjały; degenerować; pogrążać.

  Jak można wprowadzić racjonalny ustrój? - Jedynie radykalnie i w oparciu o b. wąską grupę ludzi (...)!

  PS
  Poleganie w konstruktywizmie na masach jest nierealne, gdyż masy poprą - a trzeba jeszcze ich w tym celu - jak zawsze - przekupić - jedynie inną wersję destrukcji! No, ale załóżmy, że nakłoniliśmy masy do poparcia pozytywnych zmian, to i tak na każdym etapie przygotowań, działań, masy także można przekupić czy w inny sposób odwieźć od konstruktywizmu, co uczynią destruktorzy, którzy od zarania dziejów ludzkości tym się zajmują i na tym się doskonale znają, i mają do tego ogromne zaplecze w postaci psychicznego stanu, umysłowego poziomu mas..., w tym tej ich części, która stanowi tzw. resorty siłowe, które również są przekupywane (...)!
  ------------------------------
  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @radosław1 19:34:28
  „Demokracja Bezpośrednia, czyli wpływ na sprawy bieżące to wg. mnie utopia” Niestety w takich warunkach masz rację, potwierdzam Twoje twierdzenie.
 • @interesariusz z PL 20:38:20
  Weź Pan siekierkę i ratuj tych, co niedożyją.
  Dożyją - ale pojutrze umrze setka, której kosztem - przetrzymał Pan dziesięciu o dzień.
  Jak ma Pan pomysł na nieśmiertelność, to proszę go zaprezentować.
 • @Wojciech Wierzejski 11:08:22
  Tym razem mego komentarza nie usuniesz, więc ci napiszę jeszcze raz że Giertych zawiódł wyborców świadomie bo znam takich , ja również głosowałem na LPR .
  Zamiast dbać o interes Polski Narodowy, latał za fartuszkami do Jedwabnego i zwalczał urojony antysemityzm nie reagując na antypolonizm. Możecie wspólnie realizować się w PO albo UW a nawet u Polikota
 • @goodness 20:36:54
  Radosław nie odpowiedział - zninknął.
  Może Pani odpowie?:
  "A mógłby Pan zaprezentować takie "sprawy bieżące" - które wymagają wykonywania władzy doraźnej? Na które demokracja bezpośrednia - "nie ma czasu"?
  Trzy, cztery przykłady...
  Proszę!"
 • @zbigniew1108 19:38:08
  Wykorzystajmy szansę, którą w jasny sposób przedstawiłeś. CZŁOWIEK, z jego XXI wiecznymi wadami, ale i zaletami powinien być człowiekiem przed oddaniem głosu i po oddaniu głosu w wyborach.
 • @t-rex 20:16:43
  problem z nEkranowiczami jest taki, że to grupa sytych, których co najmniej stać na kompa, internet i marnowanie czasu.

  Dlatego nikt tu nie wie, że byt fizyczny wielu Polaków jest zagrożony.

  a to już kompletne żarty

  "Nawet skromna emerytura pozwala na zapewnienie sobie jedzenia."

  tak, pod warunkiem, że się mieszka pod mostem, bo roczny czynsz w mieszkaniu należącym do skarbu państwa wynosi 3% wartości NOWEGO mieszkania, mimo, że się mieszka w bloku nie remontowanym od wojny.
 • @Rudolf 20:32:47
  dobrymi intencjami, tfuu, chęciami, jest piekło wybrukowane,

  intencje nie wystarczą, trzeba jeszcze mieć pomysły i moc ich wdrożenia.
 • @BTadeusz 20:51:51
  To czytałem :
  """"Zachowanie:
  Języka polskiego(wraz ztręsciami w nim zawartymi)
  Niepodzielnosci ziemi polskiej. - Nie może być towarem, ani przedmiotem zastawu.Ustanowienie prawa wolą większości obywateli polskich. (z zachowaniem polskiego pieniądza. """"

  Odniosłem się do takiego zestawu warunków w kontekście tego co mamy obecnie :
  1.język polski jest używany przez większość obywateli państwa w mowie
  i piśmie . Czyli nie ma sprawy
  2.obrót ziemią jest faktem . Zakaz w tym zakresie będzie niezrozumiały przez większość
  3.wybory są demokratyczne -korzysta z niego około 50 % Rodaków
  4.zachowanie PLN , to w praktyce postulat wyjścia z Unii Europejskiej
  i szukanie oparcia w Chinach lub Indiach ...

  Czy tak zdefiniowana Polska Racja Stanu ma moc przyciągania
  i zmieniania postaw szerokich rzesz obywateli RP jednego Narodu?
  Jestem przekonany , że nie ma ....
 • @Marek.Lipski 12:07:19
  Krzysztofa lubię czytać bo ma zbliżone poglądy do moich.
  Zadam jedno pytanie : czy katolik niemiecki jest Panu bliższy sercu czy Polak nie wierzący czy też innego wyznana ?
 • @t-rex 20:44:39
  mam na myśli wielu ludzi, którzy umierają z głodu, niedożywienia, mrozu, chorób,

  trzeba chyba walić notki o każdej przedwczesnej śmierci wśród znajomych.
 • @BTadeusz 21:06:26
  Nie mam pojęcia kim Pan/Pani jest, ale w linku do Zbigniewa i108 19:38:08 jest jeden przykład na pytanie.
 • @BTadeusz 21:02:59
  rozumiem, że jesteś zwolennikiem uruchomienia obozów zagłady dla starych, chorych i nieudaczników, wtedy Ty i tobie podobni będą mieli lepiej i pożyją sobie dłużej.
 • @zbigniew1108 21:13:41
  Jeśli tak Pan to rozumie, to nadaje się Pan na lidera partii.
  Jakiejkolwiek.
  Więc moje doradztwo - na nic się Panu nie przyda.
  Serdecznie pozdrawiam i gratuluję przewagi intelektualnej.

  A propo's...
  Czego Pan tu szuka?
 • @goodness 21:18:54
  Ja też nie wiem, kim Pan/Pani jest ale nie zauważyłem ani jednego przykładu.
  Mógłby Pan/Pani zacytować?

  Reakcja na klęską żywiołową nie będzie przeze mnie potraktowana serio.
 • @interesariusz z PL 21:20:30
  Żyję z pracy osobistej, której produkty sprzedaję na wolnym rynku.
  Nie sprzedaję tego bodżetowi.
  Mam 65 lat i jestem po zawale.
  Ale jak zechce mi Pan zabrać to, co zarabiam, to się Pan trochę spoci.
  Reflektuje Pan?
 • @night rat 21:25:06
  tak, uważam że nieobecni nie powinni decydować o tym, kto nami rządzi,
  wykluczyłbym nawet "tymczasowych" emigrantów za chlebem.
 • @BTadeusz 21:25:27
  Nic Nie pisałem o reakcjach żywiołowych i dyskusja z Szanowny Panem nie ma sensu.
 • @t-rex 21:26:11
  Lepiej by było, gdyby każdy rozumny Polak nie dopuścił do tego, aby uchwalano ludobójcze ustawy,

  jak np. taka, aby czynsz regulowany (teraz już nie regulowany) w państwowym zasobie mógł wynosić 3% wartości NOWEGO mieszkania.

  Ustawę wprowadzono po to, aby liberałowie i konserwatyści mogli nabyć blok ruderę z mieszkańcami i zaciągnąć im finansową pętlę na szyję.

  Albo taka, jak np. o braku refundacji leków, zwłaszcza na choroby przewlekłe.

  Wstyd mi, że jeste obywatelem Polski.

  Tylko gdzie, jako Polak, mam się podziać ?
 • @interesariusz z PL 21:20:30
  Ja zkolei rozumiem, że Pan szanowny roścu=i sobie prawo zabierania jednym i dawania innym.
  Lubi Pan rządzić.

  Jedną trzecią moich zarobków plus ZUS - oddaję takim jak Pan.
  Nic nie robią tylko sie troszczą o innych.
  Kogo i jak wspomagam - pisać nie muszę i nie będę.
 • @BTadeusz 21:28:17
  Nie rozumiem końcowego pytania. Jest wieloznaczne.

  A co do reszty. Jak rozumiem, jest Pan udacznikiem, sobkiem, i w dupie ma Pan, że mniej zdolni i zaradni wokół Pana zdychają.

  Ja nie. I tym się różnimy.
 • @goodness 21:37:17
  Również dziękuję za poświęcony czas.
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 21:40:42
  Proszę jeszcze popomstować.
  Dziękuję za pogawędkę.
  Nie mam władzy - którą Pan mi przypisuje.
 • @BTadeusz 21:40:27
  Zmuszamy ludzi, aby ogrywali innych, taki system zbudowaliśmy,

  okazuje się, że wygrane są tak duże, że przegrani nie mogą przeżyć,

  no to zabieramy trochę z tych wygranych, aby dalej mógł ktoś grać.
 • @interesariusz z PL 21:12:54
  "dobrymi intencjami, tfuu, chęciami, jest piekło wybrukowane,
  intencje nie wystarczą, trzeba jeszcze mieć pomysły i moc ich wdrożenia"


  A nie macie pomysłów ?
  Tu jest już ponad 200 wypowiedzi w ciągu 10 godzin.
  No i co, jutro pójdzie wszystko w niepamięć.
  A inni w tym czasie zrobili coś konkretnego.
  To był sens mojej wypowiedzi
 • @interesariusz z PL 21:56:53
  Nie głosowałem ani razu na nikogo.
  To nie moje dzieło.
  Głosowałem przeciw konstytucji mazowieckiej i przeciw U€.
  Jestem za drukowaniem pieniądza dla najbiedniejszych i za demokracją, by zminimalizować wydatki rządowe.
  Nie będę tego wyłuszczał kolejny raz.
  Było wyłożone u Freedoma.
  System inny, niż DB - na takie cięcia - nie pójdzie.
  Więc przestaje mnie interesować szukanie "wodzów" partyjnych.
 • all
  Dwiescie komentow, to napewno do czegos doszliscie! Stresci mi ktos? Retorycznie. Moge sobie sam strescic, na podstawie wielu wczesniej. To zaczyna byc nudne. Idiotom takim jak ja, trzeba podrzucac nowe podniety. Odgrzewanie kotletow w kolko i przekonywanie przez mantryczne powtarzanie tego samego nudzi..

  PS
  Nie czytalem komentow..
 • "Bicie piany"
  Wciąż to samo. Brak konkretów.
 • @Prezydent RzBiK 15:44:03
  "Nowa Polska". Miło mi, że Prezydent RZBIK używa tej nazwy. Nareszcie ktoś mnie docenił.
 • @BTadeusz 19:52:49
  Nie zastanawiałem się.
 • @BTadeusz 18:05:25
  Ja definiuję demokrację jako udział w wybieraniu przedstawicieli władzy i oni za nas robią resztę. A że taka działalność prowadzi do "władzowania" władzy przeciwko suwerenowi, to właśnie jest problem. Ale to nie problem raczej demokracji, to raczej problem systemu który trzeba tworzyć jakoś inaczej.
  System musi być wydolny a wiadomo, że bedzie wydolny wtedy gdy jego utworzenie będzie zakazane.
  Zatem (niezobowiązująco) zastanówmy sie co jest właśnie zakazane.
  Jesteśmy powoli na dobrej drodze identyfikacji zjawiska.
 • @interesariusz z PL 20:33:55
  Niczego nie skłamałem. Chyba, że mnie oczy zawodzą.
 • @interesariusz z PL 20:44:22
  Oczywiście, że elity (siebie pomijam). Gdyby było inaczej, to by mnie tutaj nie było, bo niekonwencjonalność myślenia osób na NE i ich żywotność jest moją nadzieją na to co ma być lepsze.
 • @interesariusz z PL 20:47:16
  Wcale nie jesteś tu pozbawiony racji. Tak własnie mogło by być.
 • @t-rex 21:26:11
  pozoracja działań to podstawa i paść swoje brzuchy.
  Oczywiście nie pokrzykuje tu na pracowników urzedów, bo oni tez łapią pracę żeby żyć.
 • @BTadeusz 21:28:17
  Gdybym ja miał panu zabierać, to przede wszystkim bym sie zastanowił po co, czy też na co, a potem jeszcze czy jest z czego zabierać - to po pierwsze.
  A po drugie, to zadał bym sobie trud, co zrobić, żeby pan więcej zarabiał, żeby inni korzystali z pana jako przykładu.
 • @interesariusz z PL 21:32:53
  Decydować kto ma być we władzach nie powinni przede wszystkim Ci którzy o zadnym życiu nie maja pojecia. A jak tę kwerendę przeprowadzić, to narazie nie wiem.
 • @interesariusz z PL 21:38:04
  Przemysł farmaceutyczny jest działem strategicznym i żadne tam obce lobby nie powinno miec wpływu na wytwarzanie leków w Polsce.
 • @BTadeusz 22:10:02
  Ja myślę, ze zawsze jakieś różnice można stępić nieco i się dogadać. W końcu chodzi o nasze lepsze życie. Czyż nie?
 • @Analityk 22:24:21
  Używam tej nazwy od 1,5 roku, ale zapewne nie byłem pierwszy.
 • @maro 13:23:47 Zlikwidować korupcję na szczytach władzy, to wprowadzić Ustawę o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu...
  Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej), która, m. innymi ,wprowadzi konstytucyjny obowiązek przedkładania inetersu narodowego RP ponad interesem partyjnym lub osobistym.

  "....najważniejszą sprawą jest odsunięcie złodziei od władzy i podporządkowanie ich społeczeństwu."

  Marian Antosz
 • @skała 00:23:18
  Żeby to zrobić, to najpierw trzeba posiąść moc sprawczą.
 • @skała 00:23:18 To jest, nie do zastąpienia, fundament odnowy. Bez tego żadne tezy, założenia nie będą odzwierciedlać...
  Interesu Narodowego - Polskiej Racji Stanu.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • @Krzysztof Zagozda 17:58:07
  "Nie ma takiego panaceum, które pozwoliłoby zjednoczyć WSZYSTKICH, a każde pozorne zjednoczenie tylko zaciśnie nam "krawat", który - niestety - mamy już na szyi."
  ==============

  Jesteśmy jak szczury w labiryncie laboratorium, ta szamotanina wydaje się być bezowocna, ktoś pociąga za sznurku i kieruje nas do jedynego wyjścia, a bywało w dziejach że pchano nas do jeszcze większych nieszczęść od istoty problemu. Genezą komunizmu też przecież były m.in obiektywne kwestie społeczne, niesprawiedliwość, bieda, skupianie bogactw w rękach nielicznych i wiele innych. Użyto tego jednak jako pretekstu, a ucisk zapewne był sztucznie podkręcony w ramach kreacji problemu i panaceum na niego... Teraz walcząc właściwie o samo, ale odżegnując się już wyraźnie od komunizmu-socjalizmu znowu możemy wpaść w pułapkę następnej wersji komunizmu-totalizmu.

  Namawiam do zjednoczenia narodowców, patriotów, antysystemowców i obok siebie żarliwych katolików z ciętymi na Kościół Rzymskokatolicki, bo wszyscy jesteśmy obywatelami Polski. Coś nas jednak łączy pod tym kątem, poza tym jesteśmy ludźmi, są jakieś ramy uniwersalne narodowości, choć tacy jak Palikot wydają się być z Marsa. Tyle że jeszcze parę lat temu był to żarliwy katolicki wydawca OZON-u

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozon_(tygodnik)

  Warto nazwiska, szyldy (Fronda, ludzie z Gazety Polskiej itd) tam piszących przypominać, to chyba jakaś masoneria i ten skład nie jest przypadkowy. Niezłe zwodzenie jest także wśród katolików, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

  W III RP ludzie umierają z zimna, głodu-niedożywienia, chorób możliwych do wyleczenia, a niezdrowe odżywianie jest powszechne, zatem są naprawdę podstawy jednoczące miliony Polaków. Bieda zagląda w oczy nawet tym, którym się nieźle wiodło. Wokół tego można coś zbudować, ale jeżeli chce Pan elitarnej polityki opartej na wyższych wartościach bez populizmu, to pozostaje tylko kontestowanie rzeczywistości i działania w ramach stowarzyszeń, pomocy wzajemnej.

  Kiedyś będziemy mieli katolicką siłę polityczną, ale uważam że droga do tego jest daleka. Z jednej strony to musi być oddolne, a NIC się nie dzieje w parafiach i to mnie szokuje od 1989, z drugiej należy wskoczyć do sejmu nawet z nieciekawym towarzystwem niesystemowym, to jest zrozumiałe, wybaczalne, wymusza to konieczność, ordynacja. Bóg nam wybaczy mam nadzieję sztamę prawdopodobnie z agenturami, kanaliami i masonerią, jawnymi bluźniercami antykatolickimi. Ci co już są w sejmie też nie są lepsi, wręcz dużo gorsi.

  Nieraz zastanawia się Pan dlaczego Bł. Jan Paweł II skierował nas do diabelskiej UE. To przecież jasne i mówił o tym na długo przed 2003-4. Mamy zrobić tam "swoje" jako ostatni katolicki kraj świata. W nas ostatnia nadzieja. Ta sama zasada obowiązuje katolickie elity do co kraju, parlamentu, samorządów, projektów politycznych.

  Wiemy że to zjednoczenie narodowe-patriotyczne-obywatelskie kreujące się m.in na NE będzie jakie będzie, niektóre środowiska mają swoje wąskie interesiki, wszystko dalekie od ideału, ale czy będzie lepiej bez nas, bez takich ludzi jak Pan? Na pewno nie. Czyszczenie szamba nie jest miłą misją. Mam poczucie że coś trzeba zrobić i zaryzykować. Nie wierzę że taki projekt utrzyma jedność po wyborach i dobrze, nie można od katolików wymagać żeby ciągle udawali że plwociny to deszcz. Oczekuję że powstanie klub katolicko-narodowy w sejmie np z Panem na czele i tyle. To byłaby nowa jakość.

  Popieram usiłowania Pana Ryszarda Opary, bo wiem że nie są wstanie kimkolwiek są opanować żywiołu katolicko-narodowego. Istotą zła jest brak jakiejś cząstki dobra, a nie zło całkowite zbyt czytelne. Kto budzi w Polakach patriotyzm narodowy i wiarę... nie zdoła nad tym zapanować, ale ruch musi być masowy.

  Masoni panują nad projektami typu PiS, bo to garstka ludzi w niedemokratycznej strukturze partii z takim np dożywotnim prezesem Lipińskim, który niczym Retinger zawsze wie kiedy nie lecieć. Wielomilionowego, demokratycznego ruchu nikt nie opanuje, nawet zawodowa agentura i masoni. Nie jesteśmy już tak glupi jak 100 lat temu.
 • @BTadeusz 15:38:00 Oczywiście demokracja bezpośrednia, ale przy Kodeksie wyborczym zgodnym z Konstytucją RP, oraz doregulowanej,
  czyli zgodnej z Kodeksem wyborczym, Ustawy o mediach oraz prawa prasowego.

  Stosunek względem w/w oraz Ustawy o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej) powinien być testem na przynależność do zdrowej inicjatywy politycznej.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • @Ryszard Opara
  Czy status stowarzyszenia zwykłego jest adekwatny do znaczenia ruchu jaki Panowie inicjują? To bardzo prowizoryczne i jest zagrożenie... nawet delegalizacją z przyczyn politycznych. To będzie wielkie upokorzenie. Dlaczego musi być jakaś systemowa organizacja zagrożona rozwiązaniem? Dlaczego Pan tak dąży do władzy, to nie jest firma, spółka. Ludzie chcą demokracji.

  Zatem potrzebny nam SEJM NARODOWY, rodzaj konwentu obywatelskiego i niech sobie to nawet porównują do Konwentu Św. Katarzyny, przynajmniej reklama będzie. Zatem zjazdy, kongresy, konwenty, a nie żałosne stowarzyszenie które NIC nie może, a byle prezydencina stolycy może to rozwiązać. Bufetowa nas nie kocha, zrobi to bez wahania.

  Ewentualnie załóżmy partię narodową, 1000 podpisów żaden problem, ale otwartą szeroko na różne środowiska-nurty. Przy czym nie traktowałbym tego jako projektu politycznego szykowanego pod samodzielny start wyborczy. Nie. To nie urośnie ponad inne takie projekty, a nawet będzie słabsze od np Solidarnej Polski. Nie o to chodzi. Partia w tym przypadku jako zinstytucjonalizowany, oficjalny, poważny ruch społeczny z osobowością prawną, jako think tank szykujący program, budzący Polaków. Start wyborczy i tak musi być szeroki w ramach obywatelskiego komitetu wyborczego wyborców FRONTU NARODOWEGO. Wtedy nawet ten trefny LPR można przygarnąć z p. Wierzejskim który udaje dziewicę nienaruszoną przez PO. Wiemy że z obozem Giertycha jest inaczej po 2007 i to się nasila, chyba że nastąpił zwrot kolejny o 180 stopni. Ludzie nie mają honoru, żeby tak łazić po tych zawszonych mediach, przymilać się do PO... ech.

  Zatem partia, której będzie Pan szefował zapewne, bo stowarzyszenie zwykłe zostanie wyśmiane. To nie jest żaden postęp, przecież już jest KiP jako stowarzyszenie rejestrowe z vipami, blogerami NE i co? Nic. Dobre są tam teksty, ale nic ponadto póki co. Natomiast trzeba przemyśleć jaki ruch tworzyć faktycznie pod statusem stowarzyszeń, związku itd Nie wszystko można realizować poza systemem antysystemowymi metodami, ale od nich można zacząć.

  Czekam też na konkrety w sprawie Klubu Narodowego na NE.

  Sugeruję powierzenie tej misji Panu Zagoździe jako osobie kompetentnej, ale ze wsparciem redakcji, vipów. Wtedy będzie to jednak inicjatywa nad którą NE nie będzie miał całkowicie kontroli :):):) Pan Zagozda nie da sobie w kaszę dmuchać i to jest oczywiste, o ile się (w co wątpię) zgodzi na takie wyzwanie.

  Druga opcja to Klub Narodowy na NE z Panem jako szefem, co jest naturalne i może to być krok w kierunku właśnie założenia partii narodowej, będzie to komitet inicjatywny.

  Ostatnio partia narodowa szczególnie chodzi mi po głowie, to jest bowiem konkret, o tym będzie głośno.
 • @Marek Kajdas 00:33:40
  Najpierw Szeremietiew, a teraz Opara...Panie Marku....Do robienia wielkich rzeczy, trzeba miec charyzme i pare jeszcze innych rzeczy...Z calym szacunkiem, ale Pan Opara nie ma tego czegos.To nie jest zaden kandydat na przywodce.Co najwyzej, kandydat na dobrego "wujka patriote", i to przy zalozeniu, ze jest szczery we wszelkich sprawach...
 • @35stan 12:11:15
  "Powodem tego są zastrzeżenia i wątpliwości z Pańskiej biografii, "


  Ano właśnie.Pan Opara skoro ma aspiracje polityczne, bo przecież nie ukrywa, że ma, powinien sam siebie zlustrować i oczyścić swoje dobre imię. Pierwsze co powinien zrobić , to wytoczyć proces o zniesławienie GP.Skoro jak podkreśla na każdym kroku nie ma nic wspólnego z WSI, to nie ma też nic do ukrycia.A GP będzie musiała w sądzie udowodnić Panu Ryszardowi te powiązania.Zwycięstwo w tak ważnej sprawie może być zaczątkiem do dalszych działań dla dobra Polski.
 • @Ryszard Opara 13:02:53
  "Każdy ma prawo domagać się sprostowania kłamliwych pomówień,"

  Cieszę się, ze napisał an to zdanie bo w kontekście mojego komentarza powyzej, który bezosrednio Pana dotyczy to informacja bardzo ważna.Zatem do dzieła.Niech się Pan rozprawi z tymi , którzy Pana oczerniają.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @t-rex 06:05:29
  ...dla podtrzymania ducha , będziemy sobie stukać do komputera o piątej nad ranem. Święte słowa...więcej takich. Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 13:02:53 sprostowania ???
  proszę przeczytać i wyciągnąć wniosek, kto ma rację:

  " zarzut dotyczący "kłamliwego pomówienia". To sam Giertych dał dając wywiad dla GieWu.
  Zarzut Giertycha:
  „W » Informacjach dnia «w obszernym materiale komentującym pewną plotkę polityczną padło oszczercze sformułowanie pod moim adresem: » były lider LPR przedstawia się jako zwolennik in vitro, łagodzi swój stosunek do ideologii ruchów homoseksualistów, czy wreszcie rezygnuje z rozszerzenia ochrony życia dzieci poczętych «”
  (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13186724,Giertych_zada_przeprosin_od_o__Rydzyka__I_opisuje.html?lokale=poznan)
  A to jego wypowiedź dla GieWu:
  Pytanie: "Popieram rodzinę i uważam, że trzeba przeciwstawiać się temu, że wstrętni pederaści przyjechali z wielu krajów i próbowali narzucić nam swoją propagandę". To o Paradzie Równości w 2007 r.

  - Dziś bym tak nie powiedział.
  Bo?
  - Dojrzałem. Jako adwokat stykam się z różnymi ludzkimi problemami, słabościami. Gdybym zaczął oceniać moich klientów, to bym zwariował. Człowiek uczy się nie oceniać. Zrobiłem wiele błędów w polityce, szczególnie w warstwie werbalnej. Za często za ostro się wypowiadałem.[...]
  Chce pan zaostrzyć ustawę antyaborcyjną?

  - Nie ma takiej możliwości.

  O, to nowość. A co z in vitro?

  - Podoba mi się wersja Gowina."

  Każdy , kto stoi za Giertychem, ma taką samą wiarygodność jak on sam, jest w tym samym szeregu z Libickim, Migalskim, Wierzejskim ....., to są ci, którzy nie mają prawa być w polskiej polityce, to są szkodniki i nie tylko.
 • @BTadeusz 19:57:38
  Mnie chodziło w tym pytaniu o pryncypia.Nie wierzę w wybory nawet większości uświadomionej.Jeżeli chcemy tworzyć podstawy pod nową Polskę, to musimy określić warunki brzegowe.Socjalizm ,jest to ustrój zabójczy, który niszczy narody.Ja proponuje określenie ustrój kapitalistyczny ,który dla Polaków uważam za najlepszy (słynna zaradność narodu)Wszelkie wymyślane Hebrydy łączce te dwa ustroje prowadzą do faszyzmu lub nazizmu.Po zatem jak się Polska ma odbudować jak praca części będzie szła , jak dziś na utrzymanie stanowisk społecznie nie użytecznych jak to ma miejsce dziś.Więc trzeba się zdecydować i określić bo inaczej jest to tzw. czcza gadanina.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 20:48:47
  A kto zostanie same socjalistyczne pasożyty. Pytanie tylko kto ich utrzyma chyba ,ze będą jak dziś żyli na koszt przyszłych pokoleń.

  Pozdrawiam
 • @Marek.Lipski 00:58:51
  Ja wcale nie chcę otwierać otwartych drzwi.Pański przykład z Bawarii można podać jeszcze Szwecję ,ale to są tylko miraże.Polak ma we krwi nie zdając sobie nawet z tego sprawy-wolność.W 1989r Polska weszła w ścieżkę rozwoju kapitalistyczną (ustawa Wilczka) ja wiem ,że uwłaszczyła się nomenklatura bolszewicka,ale 6 mln. ludzi w Polsce utworzyło sobie sami miejsca pracy.Tak TO ZABOLAŁO ,ŻE ZACZĘLI PRZYKRĘCAĆ ŚRUBĘ ,USTAWILI 22% VAT JEDEN JKM PROTESTOWAŁ i tak systematycznie dławią Polską inicjatywę tzw. szaleństwo legislacyjne, które trwa do dziś.Największy rozwój świata był pod koniec 19 i na początku 20w,potem socjaliści zaczęli to niszczyć , co trwa do dziś.Dlatego co ja proponuje to wolny rynek jedyne ograniczenia w sprawie obronności i np. właścicielami polskiej ziemi mogą być tylko obywatele Polscy.Jest to jedyna realna droga do rozwoju.
  Pozdrawiam
 • @marzanna 01:09:22
  Szanowna Pani,

  Gazeta Polska i inne media kilka razy napisała o moich rzekomych powiązaniach z WSI. Nigdy nie przedstawili żadnych dokumentów, papierów.

  Proces o zniesławienie w "Polskich Sądach" to jak kopanie się z koniem.
  Zwycięstwo jest zwykle "pyrrusowe"

  A ja już mam trochę dosyć sądów. Przez ostatnie 10 lat nic nie robię tylko sądzę się z Bankiem Pekao SA i CDM - w Australii i Polsce.

  Oczywiście, ta opcja jest zawsze otwarta i być może w najbliższym czasie będę z niej musiał skorzystać. Rozmawiam z prawnikami.

  Ukłony
 • @radosław1 23:47:11
  "No to sobie możesz nie chcieć, a i tak masz go na codzień.
  Gdybyś sie dusił od tego PRL-u, to dawno by Cię na tym świecie nie było."

  1. na codzień mam przeciwieństwo PRLu, a nie PRL

  2. właśnie dlatego niebawem umrę, że nie ma PRLu, nie tylko duszę się w 3 RP, ale i państwo robi wszystko, abym zdechł.
 • @radosław1 00:07:22
  niestety,
  tak to jest, że o przyzwoitości we współżyciu w społeczeństwie większe pojęcie mają prości ludzie.

  A akademicy to w większości gnidy z miękkim kręgosłupem.
 • @radosław1 00:09:03
  tak, a ukrywanie wiedzy medycznej powinno być przestępstwem.
 • @Marek Kajdas 00:33:40 ---- pod tym się podpisuję
  "W III RP ludzie umierają z zimna, głodu-niedożywienia, chorób możliwych do wyleczenia, a niezdrowe odżywianie jest powszechne, zatem są naprawdę podstawy jednoczące miliony Polaków. Bieda zagląda w oczy nawet tym, którym się nieźle wiodło. Wokół tego można coś zbudować, ale jeżeli chce Pan elitarnej polityki opartej na wyższych wartościach bez populizmu, to pozostaje tylko kontestowanie rzeczywistości i działania w ramach stowarzyszeń, pomocy wzajemnej. "

  niestety, prawie nikogo to nie obchodzi, ba, większość liberałów, korwinowców i konserwatystów uważa, że tak właśnie ma być. Życie tylko dla "zaradnych".
 • @Marek Kajdas 00:33:40
  "Mamy zrobić tam "swoje" jako ostatni katolicki kraj świata. W nas ostatnia nadzieja. "

  zaryzykował za nas. Tylko czy przetrwamy ?
 • @Marek Kajdas 00:33:40
  "Popieram usiłowania Pana Ryszarda Opary, bo wiem że nie są wstanie kimkolwiek są opanować żywiołu katolicko-narodowego."

  czyli dlatego popierasz, że uważsz, że się mu nie uda ?!
 • @Marek Kajdas 00:33:40
  dożywotni prezesi mogą się brać z przesycenia partii agenturą.
 • @Marek Kajdas 00:33:40
  "Popieram usiłowania Pana Ryszarda Opary,"

  ja bym poparł, gdy się zajął - patrz pierwsza uwaga

  jedyną drogą do polityki jest zbudowanie ruchu producencko-konsumenckiego, który zapewni przetrwanie tym - patrz pierwsza uwaga.
 • @Marek.Lipski 02:07:41
  to jest bardzo proste,

  sam Pan opisywał, jak to Niemcy robią wszystko, aby Polacy znowu zapisywali się na listę folksdojczów.

  W niektórych budzi to nieprzyjazne skojarzenia i dlatego taka reakcja.
 • @t-rex 06:05:29 jak agitujesz, nie pisz bzdur
  wieczyste jest bardziej opłacalne niż kupno w perspektywie krótszej niż 100 lat,

  dobić można podatkiem od nieruchmości, ten jest zmienny, bo jego wielkość jest uchwalana, natomiast wieczyste nie może być wyższe od ceny rynkowej nieruchomości, i zazwyczaj jest dużo niższe.

  Wieczystym to może dobić konkurencja, jak podniesie ceny gruntu w okolicy.
 • @BłękitnyOceanstnieje 05:30:09
  To bardziej ocena stanu faktycznego. Reszta tez o tym pisze? Zalewasz! Niemozliwe, ze mamy swiadomosc wpuszczenia w maliny i tych chaotycznych dzialan..

  To Trexa pod Toba jest dluzsze, ale tez niezle. On chce za pieniadze Polonii zakladac partyje w Polsce? Takiego numeru jeszcze nie bylo, chyba.
  Czy on stawia znak rownosci miedzy inwestorem, a fundatorem partii? To on chyba lobbysta tedy bedzie, ten inwestor?

  To nie lepiej zeby ci inwestorzy wytorzyli/pomogli wytorzyc baze, o czym kiedys chyba zamienilismy kilka slow?
  Inaczej te ich pieniadze pojda w piz... albo bledy i wypaczenia, gdy zechca odzyskac kapital..
  Roznica jest taka, ze jak sie ma dwie krowy, to robi sie trzecia i ta trzecia idzie na kielbase. Dalej ma sie dwie krowy.
  Jak sie obie krowy zarznie na kielbase, to fakt, kielbasy jest jakby wiecej, ale na krotko starczy, a potem kapota niestety...
 • @t-rex 06:05:29 to było wiadomo przed wstąpieniem do uni, dlatego Ci co podpisali
  "Polacy w walce z zachodnimi inwestorami są skazani na przegraną, jak Indianie w kontakcie z cywilizacją białego człowieka, z najbardziej banalnej przyczyny - niewspółmierności środków ekonomicznych, jakimi dysponujemy my, a jakimi dysponuje Zachód"  akcesję, to zbrodniarze, a ci, którzy głosowali za wstąpienim, to zdrajcy stanu - wrogowie państwa Polskiego.
 • @liberalkonserwatywny 08:18:15
  A kogo chcesz jako kapitalista wyzyskiwać ?
 • @liberalkonserwatywny 08:21:32
  "socjallistyczne pasożyty" kto to ?
 • @lju 08:35:52
  "
  "Jak rozpocząć Dialog Narodowy?"

  Można zacząć od odpowiadania na wpisy
  "

  tak, zwłaszcza, że notka to agitka.

  Tymczasem to jest taka socjotechnika - opublikować, przeanalizować krytykę, opublikować nową.

  Czyli unikanie polemiki, przy której można się zbłaźnić.
 • @lju 08:35:52
  Ma Pan absolutna rację.

  Problem polega na tym, że nie sposób odpowiedzieć na wszystkie posty i komentarze. Natomiast kiedy tak próbowałem robić - zarzucono mnie, że sztucznie buduje dyskusje. Jak znaleźć "złoty środek"?

  Wydaje mi się, że moim zadaniem jest przedstawić temat i wywołać dyskusje w naszej społeczności. Ona powinna być w miarę swobodna - bez sterowania. Może się mylę. Obiecuję częściej komentować.

  Ukłony
 • @Dawid Światy 09:02:13
  Szanowny Panie,

  A sam fakt, że stworzyłem forum do dyskusji (razem z Redakcją NE) to nie jest istotny krok, czyn?

  Głównym zadaniem NE jest informacja, edukacja, wywołanie dialogu społecznego (możliwie jak najszerszego) i wreszcie rola opiniotwórcza.

  Wydaje mi się, że od tego trzeba zacząć, aby ludzie, społeczeństwo znało prawdę, wiedziało co się wokół nich dzieje - a wtedy wspólnie zaczniemy szukać rozwiązań.

  Bez dokładnej znajomości rzeczywistości i jej zrozumienia - trudno jest odpowiednio reagować i działać.

  Ukłony
 • do Autora
  "...postawić na organizacje katolickie (...), nie splamione przeszłością.."

  >> zapominał Pan chyba , że stroną przy Okrągłym Stole był KRK ?
 • @liberalkonserwatywny 08:18:15
  Zarówno Pan, jak i Pańscy przeciwnicy - macie to samo "obciążenie dziedziczne" - uniemozliwiające zrobienie czegokolwiek. Zwłaszcz dobrego.
  Ta "skaza" - to jakiś niewiarygodnie silny instynkt szufladkowania.
  Kiedy coś nazwiecie - to wydaje się wam, że złapaliście Boga za nogi - i że to koniec, który wieńczy dzieło.

  Powiedział Wam ktoś przed wiekami, że nie można wejść dwa razy dotej samej rzeki. Ale jesteście na rozsądek zaimpregnowani.
  Szufladkujecie nadal. Łączycie się grupy zwalczające szufladki.
  Dacie się zabić za to - kto marację.
  A zupełnie nie interesuje was - jaka jest racja.

  Czy Polska dziś - jest kapitalistyczna?...
  Czy mafia - biznesowo parlamentarna, i parlamentarno €Unijna - to twory kapitalistyczne?
  Jaki kapitalizm jest, a jaki byłby, gdyby tych mafii nie było?
  Macie szufladki na kazdy ztych "kapitalizmów"?

  Czy kapitalizm jest wtedy, gdy podatki wynoszą1%?
  A 2%...
  ...
  A 90%?
  Macie szufladki na każdą wersję.?

  Nie ma czystych stanów.

  Jest Pan leniwy, i nie chce się Panu przeanalizować potencjalnej sprawności jakiegoś sytemu - z uwzglądnieniem wszystkich "międzyszufkladek".

  CXóż ztego dla Pana, czy innych, że Pan, czy ja nazwę (zgodzi się Pan, że na pewno nie ścisle) -system kapitalistycznym, czy socjalistycznym? Przecież możliwe praktycznie - są jedynie mieszane.

  Więc ocena systemu przez Pański sytem kryteriów - nie stanoiwi dla nikogo - żadniej informacji.

  Chcemy (ja chcę) wolności.
  Skoro chcę - to znaczy - że uważam, że jej nie mam.
  I znowu - co to jest wolność?
  Absolutna wolnsć - może wystąpić jedynie - o ile będzie Pan SAM - W CAŁYM WSZECHSWIECIE.
  Realna wolność - to pole wyboru dla jednostki - WEWNĄTRZ PRZYJĘTYCH, CZY NARZUCONYCH - ograniczeń.

  Pewne komplety - zestawy tych ograniczeń - tworzą systemy społeczne - bardziej, lub mniej trwałe/stabilne. (przykładem - dekalog) - (Kapitalizm..., czy socjalizm? - która szufladka?)


  Chcę, chcemy(?) - żyć w wolnej Polsce.
  Zdefiniujmy ograniczenia - aby Polska pozostała czymś, czo większość nazwie Polską - i będzie bronić tego.
  I jest mi NAJZUPEŁNIEJ OBOJĘTNYM, jak ona wypadnie w Pańskich kryteriach.
  Nie definiujmy, czym MA BYĆ - ZDEFINIUJMY - CZYM BYĆ NIE MOŻE.
  To - realne.
  Czym - ma być - wymaga opisu nieskończonego. (tak mówi matematyka)

  Tak widzę swoją "misję".
 • @Wojciech Wierzejski 11:08:22
  O Wojtuś,,, znowu gotowy i zwarty by bronić tego kanalię politycznego, który odpowiada za demoralizację wielu młodych ludzi z MW w tym ciebie Wojtuś. Co szykujesz się na promocję Romana G. chcecie znowu przekonać część wyborców o poglądach Polskich a z czasem spuścić ich w kanał. Tak jak zrobiliście to z LPR. Ta polityczna kanalia nie zasługuje nawet na to by mu w ten wielki ryj dać, ponieważ szkoda ręki. bronisz tego podłego człowieka, który ma tyle zła w sobie, który ciągle oszukuje i zdradza. Nie dacie rady ponownie wypłynąć na powierzchnię polityczną, ponieważ ci co im teraz buty czyścicie a więc Peło, wyplują was za moment jak tylko was do końca skompromitują, powrotu na stronę Narodową już nie macie, ponieważ zaprzedaliście się koszernym, o czym świadczy, że popieracie politykę zagraniczną Sikorskiego, który realizuje to co mu ,, pułkownik" pewnego największego wywiadu rozkaże oraz na potrzeby Peło jesteście ,,gwiazdami" medialnych ośrodków antypolskich jak gazetka koszerna i TVN. Na ich potrzeby ,,zmarnowaliście" fundusze LPR i następnie celowo ją doprowadziliście do upadku, ponieważ wasi mocodawcy z koszernej tak sobie tego życzyli i jak mówi w koszernej Roman G. ta partia nie chciała się zgodzić na współpracę z liberałami od Peło. to trzeba było ją doprowadzić do upadłości.
  Teraz próbujecie atakować Pisuar i słusznie, ale razem dokończaliście haniebną prywatyzację PHS, razem doprowadziliście do zapaści i następnie do sprzedaży Ursusa, by tam powrotu nie miał Wrzodak, razem z PiS i Sikorskim sprzedaliście PZL Mielec za dopłatą Polski na rzecz amerykanów itd.
  Wojtuś, twój demoralizator zajmował się w rządzie fartuszkami, zamiast zmieniać system, dziecinada i głupota w was była, ten pajac na sołtysa się nawet nie nadawał a na premiera się pchał. Kompromitowaliście się jako Ministrowie i ten RG to katastrofa, ale wam chodziło o to, żeby w życiorysie był zapis Minister. Dlatego was tak leciutko ograł duży Kaczor, jak dzieciaków i tak się skończyła wasza rola w wielkiej polityce.
  Wojtuś twój bonzuś, dokonał rzeczy wprost nie możliwej a mianowicie likwidacji jedynej od II wojny partii narodowej jaką była LPR. Mając ogromne państwowe fundusze, rozkład sceny politycznej, oddanych ludzi w terenie i zlikwidować taką partię??? Moim zdaniem ten G za często chodził do ambasady Usraela oraz nie potrzebnie zaprzyjażnił się z Tuskiem i Schetyną. Nagle zaczeliście walczyć z mną, posłuchaliście dużego kaczora aby mnie wyrzucić z LPR, by móc zawiązać koalicję z PiS, bo ten JK wiedział, że ja bardzo dużo wiem o nim i nie dopuścił bym do takiej koalicji bez spisania bardzo precyzyjnej umowy programowej z której wynikałby kształt Polski Niepodległej. Gdyby tego nie zaakceptował JK to za wszelką cenę trzeba było wepchnąć PiS w objęcia PO, to oni by się do końca skompromitowali i następne rządy były LPR - Samoobrona PIS ale już w mniejszości. Trzeba było dobić AjWajEs.
  Obecnie zadaniem (pewnie nie świadomym, bo uważam go za tępego) Romana G. jest obrzydzania Polakom wszelkiego rodzaju Ruchów Narodowych, ponieważ G był wykreowany na narodowca, ale który od narodowców w tym od swojego dziadka i Dmowskiego odciął się w g. koszernej. Takie jego postępowanie ciągnie w dół wszelkie ruchy na opcji narodowej. Za czasów Jaruzela koniem trojańskim w polskiej polityce był Maciej Giertych, teraz za czasów rozbiorów Polski koniem trojańskim w polskiej polityce jest jego syn Roman G. Będziecie się smażyć w piekle, za to co robicie z Polską.
 • @t-rex 10:10:09
  nie wiem, co to znaczy "fair",

  ale znam wielu ludzi, i wiele spółdzielni mieszkaniowych, które nie poszył na wykupinie własności gruntu, nawet z ulgami, bo to się im nie opłaca. Normalny rachunek to może wykazać.

  Oczywiście opłacalność jest inna, jeśliby np. Japończycy chcieli kupować ziemię na Chińskich wyspach. Wtedy warto nabyć po wsze czasy.

  To je nie chcę inwestorów tego typu.

  A jeśli chodzi o tego przedsiębiorcę, to miał tego pecha, że zaktualizowano mu wieczyste.

  W miarę postępów prawa, będzie się aktualizowało podatek od gruntów, ot taki katastralny, i wyjdzie na to samo.

  Bo w katastralnym też najgorsza jest zasada, że się płaci od średniej wartości nieruchomości w danej okolicy (proporcjonalnie do atrybutów, np. m2), a nie wartości posiadanej nieruchomości.
 • @Marek Kajdas 00:58:54
  Panie Marku,

  Stowarzyszenie Zwykłe, to początek wspólnych działań, "na luzie" i bez zobowiązań. Wszystkie struktury/sygnatariusze zachowują swoją autonomie

  Trzeba się sprawdzić w działaniu i na początek ustalić wspólne wartości oraz zasadniczy kierunek dalszych działań. Jeżeli będzie wspólnota interesów - wtedy przystąpimy do zjednoczenia organizacji pod wspólnym szyldem.

  Uważam, że Kluby Narodowe w oparciu o nE to bardzo dobry pomysł i Pan Zagozda pewnie by się do tego świetnie nadawał, ale to dalszy etap, który powinni zaakceptować członkowie Stowarzyszenia.

  Trzeba też Pana Zagozdę zapytać o zgodę i akceptację pomysłu przez wszystkich.

  Pozdrawiam Narodowo
 • @t-rex 10:18:35
  Znam paru, co nie dociągną do wiosny,

  terminy operacji ratujących życie są wyznaczane po dacie prognozowanej śmierci.

  I Polacy mają to w d..ie, to nie ich dotyczy. Lepiej dopłacać do in vitro i zwracać Żydowskim Gminom majątki.

  Dlaczego nie zwracają majątków innym organizacjom, poza kościołem ?
 • @t-rex 10:22:38
  czy Ty chciałeś napisać, że wtedy nie dostrzegałeś zagrożeń ?

  Winę ponoszą Ci, którzy wciąż plują na Jaruzela z powodu jakiegoś tam stanu wojennego, w którym zginęło mniej ludzi niż w jedną niedzielę na poskich drogach, a nie dostrzegają, że to teraz zablokowano nam rozwój Świnoujścia, a Jaruzel wydobył od Niemców umowę zapewniającą nam podejście północnozachodnie po ich wodach terytorialnych.

  Uczynki świadczą o klasie męża stanu i o jego zasługach dla państwa.

  Sytuacja wielu ludzi teraz jest o wiele gorsza niż w stanie wojennym.
 • @BTadeusz 10:39:52
  kapitalizm jest wtedy, gdy jeden jest właścicielem kapitału, a drugi golcem, zmuszonym do posługiwania kapitaliście.

  Nie można wnioskować o stopniu "ukapitalistycznienia" kraju na podstawie obciążeń podatkowych.
 • @t-rex 10:42:53
  czyli oszustwo.
 • @interesariusz z PL 11:48:23
  A o wolności rynku?
  A istnieje kapitalizm bez wolnego rynku?
 • @Wrzodak Z. 10:52:33
  szkoda, że dopiero w piekle.
 • @Ryszard Opara 11:39:03 - " ustalić wspólne wartości "
  w kolejności, czy w równoważności ?

  stowarzyszenie ma być stowarzyszeniem sytych, czy może tych zdychających ?

  A jeśli jednych i drugich, to jakim poważaniu mają mieć owi syci pozostałych ?
 • @BTadeusz 11:51:18
  z wolnością rynku nieodłącznie związane jest oszustwo.
  Nie chcę wolnego rynku. Wolę regulowany.
 • @Małgorzata Pietkun 11:54:02
  Pani Małgorzato!
  Ma Pani 100% racji. Pan R.Opara nie chce ujawnić prawdziwych celów swojej działalności.
  Po pierwsze poprzez ukrywanie niewygodnych faktów ze swej biografii, a po drugie poprzez przyobleczenie swojej postaci w atrybuty wskazujące na celową grę à la Wałęsa.
  W czym przejawia się ta paralela Wałęsa - Opara?
  Otóż jednym z zabiegów Wałęsy(zapewne jego "opiekunów", bo Wałęsa na takim poziomie intelektualnym nie był i nie jest, by coś takiego wymyślić), była sprawa z mitem wizerunku NMP, który znalazł się na klapie jego marynarki. Dla uwiedzenia i oszukania społeczeństwa, w przytłaczającej większości katolickiego, był to przysłowiowy "strzał w dziesiątkę".
  Pan Opara wchodząc do polityczno-publicznej gry, swoim publicznym wystąpieniom nadał swoiste motto: "Polak Patriota Humanista".
  Nikt nie chce zaprzeczać, że te słowa odpowiadają prawdzie o Panu Oparze, ale afiszowanie się tymi słowami, budzi wątpliwości co do intencji ich głosiciela, tym bardziej, gdy dodamy do tego wątpliwości na temat biografii i obecnych zachowań, o których Pani wspomina.
 • @BTadeusz 10:39:52
  Ja cały czas proponuje powrót do źródła.Dlatego stawiam tak proste pytania na które nie mogę uzyskać odpowiedzi.Na Pańskie pytania odpowiadam tak
  1W Polsce jest kapitalizm kompradorski.
  2,Kapitalizm jest wtedy, gdy nie ma podatków tzw. dochodowych i żadnych ograniczeń sił wytwórczych.
  3.Wolność człowieka kończy się przy nosie drugiego.
  4.Mieszanie ustroi nigdy nie wyszło w historii dobrze dla narodów.

  Ale ,żeby dalej prowadzić tą dyskusje to proponuje Panu przeczytać
  książkę "Wojna Światów" -Piotra Skórzyńskiego -któremu Michnik powiedział Ty nie zaistniejesz.
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:48:23
  A dlaczego nie można odnosić się do opodatkowania.
  Pod okupacją sowiecką wszyscy byliśmy właścicielami Polski do dziś wspominam ten dobrobyt.

  kapitalizm jest wtedy, gdy jeden jest właścicielem kapitału, a drugi golcem, zmuszonym do posługiwania kapitaliście.
  Tak głupiej definicji dawno nie czytałem,a może jest to takie hasło

  KAŻDY JEST KOWALEM SWOJEGO LOSU.-ale to nygusom nigdy nie pasowało dlatego tak go zwalczają.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:59:20
  Jakie oszustwo -zdefiniuj.Oczywiście Pan chcesz ten rynek regulować

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:48:23
  A z innej beczki (Pańskiej).
  Gdyby wprowadzić demokrację, to samorządy lokalne byłyby w posiadaniu znacznie większych funduszy - i mogłyby prowadzić politykę socjalną - zgodnie z wolą większości lokalnych.

  A gdyby i to miało Pańskiej szlachetności nie uleczyć, to pozostają jedynie środki uspokajające.
  Ale czy Pan je zastosuje, czy nie - bedą ludzie biedniejsi i bogatsi - chyba że się wyrżną. Wtedy niebęzie róznic. Nawet umierać nie będzie komu, ani się o tych umierających troszczyć.

  A jeśli sie nie wyrżną, to umierać - będą.
 • @liberalkonserwatywny 12:28:45
  Wie Pan...
  Ja sobie w życiu radzę.
  Egzystuję w środowisku podobnym sobie.
  I wiem - czego mi potrzeba.
  Tym czymś - jest wolność, a nie kapitalizm.
  Nie używamy tego słowa.
  Jest - niepraktyczne.
  Może humaniści - potrafią - obracając nim - zareobić.
  Inżynierowie - nie.
 • @liberalkonserwatywny 12:28:45
  Jeszcze...

  Wiem, że kiedy większość będzie wolna - niełatwo bedzie mniejszości ten stan zmienić.
  Dlatego demokracja mnie nie przeraża.
  A większość - przeciw sobie - nie będzie stanowić prawa.
 • @Małgorzata Pietkun 11:54:02
  Chapeau bas za ten komentarz! 100 % racji.
 • @interesariusz z PL 11:59:20
  To nie ma kapitalizmu.
  Moja koncepcja - drukować wydatki budżetowe.

  Zapomogi na niskim, ale przeżywalnym poziomie.
  Kto chce więcej - musi sobie zapracować.
  Na (poza powyższym kosztem) wolnym rynku.
  Cudów - nie ma.
 • @Ryszard Opara 11:39:03
  "Stowarzyszenie Zwykłe, to początek wspólnych działań, "na luzie" i bez zobowiązań. Wszystkie struktury/sygnatariusze zachowują swoją autonomie "
  =============

  Z tego co wiem stowarzyszenie zwykłe nie może tworzyć grono (3 minimalnie) partnerów (struktur, zwłaszcza z osobowościami prawnymi jakie mają organizacje), ale TYLKO konkretne osoby jako osoby fizyczne. Jak to zamierzacie ominąć? To w razie czego podstawa do delegalizacji nr 1 na dzień dobry. Liderzy tych struktur będą ich przedstawicielami w stowarzyszeniu? A kiedy owe organizacje wybiorą nowych liderów, albo owe osoby zrezygnują, nie daj Boże zaniemogą?

  O ile byłem przeciwnikiem zakładania partii, to żeby głosić myśl narodową... to obecnie jestem ZA. Dla samego głoszenia sprawy narodowej - WARTO! Tłumaczyłem wyżej że nie widzę takiej partii jako siły na tyle mocnej żeby jak LPR mogła brać skuteczny udział w wyborach po wiadomy upadek w 2007 na własne życzenie. Po co im był alians z PiS? Może Bóg czuwa, to zdemaskowało liderów, intencje. Pieniądze zepsuły biednych dawniej narodowców, urośli w piórka, niektórym pojawiło się "dr" przed nazwiskiem. Partii narodowych było i jest wiele, LPR miało wyjątkową szansę na trwałe umocowane niczym Stronnictwo Narodowe przed wojną, ale zawiodła jej GÓRA. Miejmy to na uwadze. Nie zawiedli zwykli członkowie, wyborcy, ale Giertychowie z dworem.

  Miejmy też swoją WIELONURTOWĄ partię narodową, to będzie konkret, zaczniemy się spotykać w realu, kongresy itd prace, komisje, zespoły, akcje. To dużo poważniejszy projekt, z rejestracją partii zapewne jest mniejszy problem (nie brać od nikogo numeru KRS, bo LPR tak właśnie powstał jak własność osobista Giertychów) od zarejestrowania stowarzyszenia narodowego o charakterze masowego ruchu społecznego. Tu sąd NWO znajdzie niezliczone "uchybienia" i będzie przeciągał rejestracje.


  " na początek ustalić wspólne wartości oraz zasadniczy kierunek dalszych działań. Jeżeli będzie wspólnota interesów - wtedy przystąpimy do zjednoczenia organizacji pod wspólnym szyldem"
  ==================

  Wspólne wartości, już Pan chyba wie co bardzo dzieli, jest przynajmniej kilkanaście zasadniczych nurtów, te dzielą się na podgrupy i mowy nie ma o jedności. Trzeba zaakceptować stan rzeczy, rozbicie światopoglądowe jest faktem, a MIMO TO trzeba działać razem. Potraktujmy rzeczywistość jak stan wojny powiedzmy z lata 1920, wróg pod Warszawą, zajęta połowa kraju wg później dokreślonych granic. Podczas wojny jedynie ostatnie łajzy są po stronie agresora i tak było w 1920. Walczymy o lepszą Polskę, o lepszy świat i Bóg rozstrzygnie kto ma rację w szczegółach. Po śmierci przekonamy się na ile mieliśmy słuszność... Na wojnie łatwiej o całościowe zjednoczenie Narodu Polskiego.

  Łatwiej będzie o ujęcie polityczne wg stanu obecnego. Nasz Ruch Narodowy jest opozycją, która nie ma szans na dogadanie się właściwie z żadnym istniejącym systemowym obozem politycznym, w tym siłami także opozycyjnymi jak PiS, czy korwinowcami dla których zawsze będziemy socjalistami itd. Jednak nie powinniśmy być ruchem antypisowskim, ale ALTERNATYWNYM do PiS. To co robi np p. Wierzejski z Giertychem, to jest promowanie PO, tworzenie jakiegoś szyldu pomocniczego. Skandaliczne z punktu widzenia interesów narodowych! To mi przypomina narodowców z PRL, taki kompromis rzadko jest zdrowy, rzadko konieczny, wtedy było to jeszcze do wytłumaczenia ze względów kulturowych, ale co chce osiągnąć ruch narodowy od Giertycha kręgów startując z list PO w wyborach np samorządowych i nie tylko? Najpierw na listach PiS (zblokowanych w 2006), a później zmiana i na PO. Jutro u Palikota, PSL?

  Łączy nas zatem krytyka władz, status opozycji, wręcz nawet antysystemowej, bo postulujemy budowę całkiem Nowej Polski. Martwi mnie ofensywa liberałów i sił antykatolickich, nawet całkiem antychrześcijańskich. Ruch Narodowy z takimi środowiskami musi być wyraźnie podzielony na frakcje, katolicy nie będą z takimi zbyt blisko, no bo to niemożliwe. I tak nawołuję katolików do swego rodzaju większej dozy cierpliwości, tolerancji (w sensie znoszenia z BULEM serca) bo kogo stać na takie cnoty, wartości itp jak nie nas?

  Śni mi się nieraz koszmar i ma trzy odsłony:

  1. Antykatolicki ruch narodowy i po części wyraźnie prorosyjski, niekiedy nazywa się to jednoczeniem Słowian.

  2. UltraLiberalny gospodarczo, libertyński "etycznie" i niemoralnie ruch narodawy, bo przecie nie narodowy! Takie narodowe SLD, UPR korwinowskie dawne.

  3. Maskirowka agentury, razwiedki, sekciarzy i masonów, żydostwa, obcych dworów, korporacji, finansjery, NWO. Najciemniej pod latarnią, więc ruch narodowy, patriotyczny, katolicki, wolnościowy, obywatelski.

  Mógłby się Pan spotkać osobiście z Panem Zagozdą, innymi narodowcami i omówić możliwe pola współpracy. Coś ostrożnie na początek. Podpowiem np większy udział publikowania materiałów katolicko-narodowych na NE pod szyldem m.in Redakcji NE, KiP, a może wreszcie jakimś szyldem narodowym.
 • @interesariusz z PL 11:37:15
  "Bo w katastralnym też najgorsza jest zasada, że się płaci od średniej wartości nieruchomości w danej okolicy (proporcjonalnie do atrybutów, np. m2), a nie wartości posiadanej nieruchomości."
  =================

  Od standardowego domu, gospodarstwa małego nie powinno być ŻADNYCH PODATKÓW.

  Najgorsze jest jeszcze coś innego. Płaci się niezależnie od tego (niczym koncepcjach liberalnych typu pogłówne, podymne...) czy ma się jakieś dochody adekwatne do tego, czy NIE. To jest draństwo i rabunek, zmuszanie biedoty do wyprzedaży majątku jaki uzyskali w lepszych dla siebie czasach, czy po rodzinie, ich dorobek zrabuje system, a końcu przekaże go innym. Biedota do kasacji.

  Podatki sprawiedliwe są tylko od dochodu i zbytków, wiem że niestety Pana Oparę też ciągnie do likwidacji PIT, CIT może też, albo do niskiego, liniowego PiT. To duży błąd. Można odciążyć z PIT połowę Polaków ledwo żyjących, ale jednak ta zamożniejsza powinna płacić od nadmiaru, acz nie 75% jak we Francji póki co jeszcze. To sprawiedliwy podatek od nadmiaru, zwłaszcza obecnie kiedy biedotę doi się na każdym kroku innymi też obciążeniami. Już jest różnica interesów. Bogacze, zamożni chcą mieć jeszcze więcej, a reszta niech się nawet zawali. Zanim bogacz zbiednieje, to biedota sto razy już zemrze z nędzy.
 • @oleg 11:18:43
  "Gdy kilka miesięcy temu pan pisywał, że -nie może to być partia,
  ja pisałem że musi być partia, lider zarząd, lub zwyczajnie biuro polityczne, zatem jakaś czołówka przy liderze i zwyczajne struktury jak w każdej normalnej partii
  Nikt niczego innego nie wymyślił, parta i krótki hasłowo program
  Usunięcie obecnych elit
  Utworzenie rządu narodowego takiego który po prostu będzie realizował politykę zgodną z naszym polskim interesem.
  Odbudowy gospodarki by podnosić dobrobyt i bezpieczeństwo każdego z nas
  Ot i wszystko"
  =================

  Myliłem się wtedy? I tak i nie.
  Obawiałem się kolejnego projektu WODZOWSKIEGO typu LPR, byłem jeszcze na fali zniechęcenia po wspieraniu PiS, kolejnej partii wodzowskiej z zabetonowanymi zarządami, ideami. Taki szyld samodzielnie startujący w wyborach będzie albo przegrywał, albo walczył maksymalnie o 10-15%. Zarząd partii stanie się betonowy, folwark koterii, vipów, w końcu upadek poniżej 5% co zawsze gasi skutecznie. Potrzebny nam jest masowy ruch społeczny i zjednoczenie Polaków, taka siła powinna skutecznie startować w wyborach, albo rządzić na ulicy, strajkiem-sprzeciwem obywatelskim powszechnym, a nie jedna partia z natury kanapowa.

  Partia zatem jako kuźnia idei, pijar, think tank, integrowanie rozproszonych indywidualistów jak my blogerzy. Dla nas to bardzo dobry projekt, zwłaszcza dla debiutantów w polityce na dotarcie się.
 • @oleg 11:09:47
  "..Sugeruję powierzenie tej misji Panu Zagoździe.....//
  No to panie Marku pan zapewne nie wie, że p. Zazgozda z p. Brudzyńskim obaj z LPR tworzyli niedawno Propolonię.pl
  I co?
  I nic !
  Na początku nawet się rozwijała, miała wiele wejść kilkadziesiąt osób pisywało systematycznie. Zagozda był tam chyba dyrektorem czy redaktorem naczelnym, Brudzyński właścicielem.
  Były projekty dyskusje kłótnię, usuwanie poniektórych .
  Później wszystko padło, domena poszła na sprzedaż.
  Można to sprawdzić, nawet ją kupić bo jak dotąd nie było chętnych.
  Takich katolików, biegających do lokalnego biskupa po wytyczne u nas niewielu, stąd i niewiele mogą zdziałać.
  Pan jeszcze tego nie wie?"
  ======================

  Pamiętam ten projekt kiedy startował, byłem zapraszany do portalu przez p. Brudzyńskiego, korespondowaliśmy wtedy. Teraz bliżej mi do p. Zagozdy, acz nie ciągnie mnie na razie do Błękitnej Polski, bo też nie czuję żeby to urosło, sama nazwa jest nieodpowiednia na ruch polityczny, intelektualiści lubią niuanse, a Polacy potrzebują prostego przekazu. Ruch Narodowy to RUCH NARODOWY i tyle.

  Jednak w owym czasie (2006 rok, czy 2008, szmat czasu) jeszcze głosowałem na PiS, byłem w rozkroku, nie poczułem też że coś z tego może być dużego i jak widać słusznie, celnie. Nowy Ekran ma znacznie większe możliwości. To w istocie nowa "propolonia.pl" :)
 • @interesariusz z PL 09:24:42
  ""Popieram usiłowania Pana Ryszarda Opary, bo wiem że nie są wstanie kimkolwiek są opanować żywiołu katolicko-narodowego."

  czyli dlatego popierasz, że uważsz, że się mu nie uda ?!"
  ===========================

  Nie uda się ZAWŁADNĄĆ, sterować żywiołem katolicko-narodowym, a ewentualne zwodzenie to misja na krótką metę. Tak spalił się Roman Giertych ze swoim dworem. To jest takie zabezpieczenie, odpowiedź na lęki niektórych katolików, narodowców, patriotów. Trzeba podjąć tę grę o Polskę, przyszły świat. Kto nie gra, ten nie wygra, nie ma takiej szansy, nadziei. Jakoś to będzie? Trzeba do tego "jakoś" dołożyć swoją cegiełkę. Pan Ryszard dokłada, to że mamy ograniczone zaufanie, albo jego brak... to nie może dziwić. Jest zniechęcenie, ostrożność, nieufność. Są na to powody, cała III RP jest haniebna, ten świat NWO jest jedną wielką chucpą, a elity PRL (kadry z wojska były elitami PRL) służą wielu panom, w tym mamonie. Skąd mamy wiedzieć kto jest kto, kto się nawrócił na prawdziwy patriotyzm, kto jest prawdziwym katolikiem, choć jednocześnie po ludzku niedoskonałym, słabym.
 • @Małgorzata Pietkun 11:54:02
  Tylko z komentarzy znam sytuację małej troski właściciela NE o swój personel. Wydaje mi się, że bagatelizowanie tej sprawy może być papierkiem lakmusowym na podobny brak wyczucia przy planach na ‘uszczęśliwianie’ Narodu. Faktem jest, że miliony ludzi łatwiej uszczęśliwia się hasłami, niż najbliższych konkretnymi działaniami.

  Ja dodałabym jeszcze przykłady na brak dotrzymywania słowa w sprawach, nazwijmy to organizacyjnych, na funkcjonowanie portalu. Pisałam o tym u siebie, więc nie będę się powtarzać.

  Brak troski o swoich ludzi i do tego fałszywe nadzieje dla tych trochę dalszych, że NE może być w awangardzie nowoczesnych metod komunikacji społecznej, to coś, co mnie nie podnieca.

  Mogę tylko bezsilnie i do znudzenia powtarzać treść motta mojego bloga:

  „Ojciec, ty mi nie mów, jak mam robić, ty rób, jak mówisz”.
 • @Ryszard Opara 11:39:03
  Panie Opara, trochę nie na tema, ale tylko trochę...Chciałem Pana zapytać o tego Żyda w Australii co to go Pan miał rozpracować na polecenie wywiadu PRL o którym pisał oficer kontrwywiadu z WAM..
  Mógły Pan mnie jako ewentualnemu Pana zwolennikowi coś na ten temat napisać?
 • @Prezydent RzBiK 00:14:56
  Nie chodzi o to. Ważne, aby coś wspólnie zrobić dla dobra Polski. Pozdrawiam.
 • @Marek Kajdas 00:33:40
  Dobry tekst, solidna analiza. Retingera i Lipińskiego łączy tez pochodzenie.
 • @oleg 16:54:25
  oleg , daj spokój! Ty jesteś za głupi na Żyda!! Jesteś typowym sierotą po ZSRR!
 • @oleg 16:13:53
  Szanowny Panie z zainteresowaniem czytam komentarze blogerów i tak rozważam komu mógłbym zaufać i doszedłem do wniosku że im bliżej będziemy wyborów do kołchozu UE tym intensywniej nie którzy będą tworzyć partie polityczne. Ja to rozumie bo każdy chce jeść.

  Pasuje mi pański pogląd że nie należy zbyt bardzo prosić o błogosławieństwo księży bo jak uczy historia nikt nie robi nic za darmo w tym i księża. Pomimo tego chętnych do działania w interesie narodowym księży bym nie przekreślał.

  Jeszcze jedno, pewnie przez nieuwagę w jednym z komentarzy napisał że Brudziński należał do LPR otóż to nie prawda bo do PIS
 • @cziken1 15:41:52
  dzięki za filmik, jest on bardziej pouczający niż blogi wszystkich blogerów którzy by chcieli zostać parlamentarzystami .
  Historia jest najlepszą lekcją życia która pokazała że wszystkie partie mają dobre programy a ich przywódcy myślą tylko o dobru wyborców jednak co z tego wynikło to wszyscy wiemy.
 • @Małgorzata Pietkun 11:54:02
  ... na czym polega jego hipokryzja ?
 • @Małgorzata Pietkun 11:54:02
  Małgorzato,

  Przykro mi, że akurat Ty i to na forum publicznym to mówisz.

  Rozmawialiśmy na ten temat, znasz dokładnie sytuację, wiesz, że jestem blokowany z każdej możliwej strony - wszystko po to aby zamknąć Nowy Ekran - a przy okazji oczywiście i mnie.

  Uważasz, że nie szanuję najbliższych współpracowników, że jestem nieuczciwy, że hipokrytą itd itd. I tak jakbym to robił celowo. A co przez to miałbym osiągnąć.?

  A może najlepiej Twoim zdaniem, żebym nic nie robił i nic nie pisał?

  Nie zgadzam się z Twoją oceną i naprawdę przykro mi,
  ale cóż...takie są Twoje racje.

  Ukłony
 • @antysowiet 16:34:06
  Panie Antysowiet,

  I po co Pan takie bzdury powtarza.
  Pojechałem do Australii za chlebem, za lepszym życiem, szukać pracy.

  Nigdy od nikogo nie dostawałem żadnych zadań. Nigdy nie miałem kontaktów ani żadnych związków z żadnymi służbami.

  Pisząc tego rodzaju bzdury, usiłuje Pan kreować pewne zmyślone fakty, na co ja w odpowiedzi zadam Panu pytanie:

  "Panie Antysowiet - słyszałem w rozmowach, że Pan bije żonę i molestuje dzieci - proszę powiedzieć - czy to prawda?"

  Proszę więc nie powtarzać niesprawdzonych bzdur.

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 18:36:24
  Ja na wszystkich forach zadaję jedno pytanie.Czy zgadzasz się z twierdzeniem że "socjalizm jest to utopia-która doprowadza kraje do bankructwa .Pytanie to ma za zadanie oddzielić ziarno od plew,przecież na tym forum większość to lewacy, którzy chcą się załapać do koryta ,a nie dobra Polski.Polak zawsze kochał wolność -którą daje kapitalizm ,a nie zniewolenie jakie wynika z socjalizmu.Dlatego proszę wziąć pod rozwagę moje uwagi.Porozmawiać z JKM lub kol.Michalkiewiczem .To może zobaczy Pan po czyjej stronie jest prawda.

  Pozdrawiam
 • @oleg 18:03:48
  ."Apeluję o trzymanie poziomu w dyskusji! (1).................)nie jesteśmy na ty; (4)"koleś" to Pan może mówić do swoich kolegów, trochę szacunku."

  Cytuję urywki komentarza Wierzejskiego według których można ocenić piszącego.

  Giertych i Wierzejski to buce którzy jak wynika z pierwszych komentarzy Wierzejskiego tu na NE czują się lepsi a przed nimi należy stać na baczność
 • @oleg 19:16:07
  To ,że jakiś ogłupiony propagandą wyrostek napisał komuno wróć, to tylko zapłakać nad takim ,bo może ta komuna zabiła mu dziadka,lub babcie,a na pewno kogoś z rodziny.

  A kto widział w tych wymienionych krajach kapitalizm?

  Oczywiście,że kapitalizm potrzebuje dobrego prawa,a tw.że większy zniszczy mniejszego w kapitalizmie świadczy tylko o twojej ignorancji,ale co ty możesz wiedzieć o kapitalizmie, jak całe życie żyjesz w socjalizmie,a książek nie czytasz.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 18:36:24
  Panie Ryszardzie, a może tak byśmy zrobili Walne i razem z akcjonariuszami zastanowili się co robić? Czy też jest tak, że panuje Pan nad sytuacją, na bieżąco konsultuje się z większościowym akcjonariuszem i nie widzi potrzeby zmian??
 • @oleg 19:44:41
  jest dużym ignoractwem nazywać ustrój panujący w Polsce -kapitalizmem,dla Pańskiej informacji podaje to jest kapitalizm- kompradorski tzn tylko dla wybranych.Tak się składa,że ja też pod okupacją sowiecką prowadziłem biznes bez układów tylko dzięki łapówkom,marzyłem o Polsce wolnej w której nie będę musiał tego czynić,. Doczekałem się w tej wolnej Polsce ,żę doprowadzili mnie dwa razy do bankructwa mimo to dałem sobie radę i nigdy nie żyłem kosztem społeczeństwa.Dlatego wiem co znaczy socjalizm ile zła zrobił na ziemi ile set milionów wymordował na świecie.Dlatego walczę jak mogę, aby w Polsce go zlikwidować.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 18:36:24
  Panie Ryszardzie Opara
  Nowy Ekran to nie tylko Pan
  francuska mania wielkosi w stylu "panstwo to ja" w Pana wykonaniu gdyby nie byla w skutkach dla wielu tragiczna wywolywalaby lawine smiechu
  Ekran to tlum ludzi (byl, teraz nieco mniejszy), ktory nie zjednoczyl sie wokol Pana tylko wokol pomyslu - przypomne ze nie Pana pomyslu
  Pan pojawil sie ze swoimi pieniedzmi i bajkami jak Tyminski z czarna teczka
  namieszal, rozkrecil i .... popsul
  czasem lepiej nie brac sie za rzeczy przerastajace Pana
  bo trudno wtedy zakladać, że "tak wyszlo bo głupi wziął się za biznes" - a naprawde przychodzi sie zastanowić czy nie było to działanie celowe

  Malgosiu Pietkun - bravo
  nie kazdy odwazylby się napisac na publicu prawde, a taka ona jest
  nadete i wydumane basnie Pana Opary nijak się mają do codzienności
  nieplacone pensje praownikom to czubek gory lodowej...
 • @Prezydent RzBiK 20:02:01
  blagam cie :))))))) a gdziez sie podzialy akcje :) ja do dzis nie dostalam sojego pracowniczego pakietu, chwała Bogu ;)
 • @Ryszard Opara 09:00:43
  "rzekomych powiązaniach z WSI" - może warto się "sięgnąć" do IPN - wszystko się wyjaśni.
  Skoro Wierzejski napisał, a spotkał się z Twoim ciepłym przyjęciem
  - " Pokazał Pan tym samym klasę rzadko spotykaną wśród polskich polityków", oraz tym że jak oświadczył Robert Winnicki, że Ty i ludzie z otoczenia nE - "najwyraźniej chcieliście aby to oni zostali Twoimi „żołnierzami” w budowaniu pozycji politycznej, tym bardziej że bardzo często mówiłeś - "o wyborach prezydenckich w 2015 roku, niedwuznacznie dając do zrozumienia, że widzi siebie w roli kandydata. Myśmy nie chcieli w tym uczestniczyć." - http://narodowcy.net/my-im-wszystkim-przeszkadzamy/2013/01/16/ - kandydowanie na prezydenta RP, ale dla nas też Twoje marzenie o tym, zmusza wręcz do tego. Powinieneś dać tego świadectwo.
 • @Anna Raciniewska 21:02:16
  Za akcje trzeba było zapłacić - chyba że dla pracowników zrobiono wyjątek? Ja w każdym razie zapłaciłem za swoje akcje, a nawet skupiłem więcej. Dlatego mnie martwi cała ta sytuacja podwójnie.
 • @Prezydent RzBiK 21:26:52
  "... nawet skupiłem więcej. Dlatego mnie martwi cała ta sytuacja podwójnie"
  - spokojnie, możesz jeszcze dokupić. Przecież była/ma być nowa emisja. Też miałem z niej dostać. Z puli Ryszarda.
 • @Ciri 23:29:11
  To wciąż możliwe :-)
 • @interesariusz z PL 09:09:06
  Trudno sie nie zgodzić, chociaz to przykre, że aż do tego musiało dojść.
 • @t-rex 10:22:38
  Niestety tutaj popisałeś się naiwnością, co do zysków wstąpienia do UE.
  Wiarę w poprawę sytuacji mogli mieć tylko ludzie nieświadomi, krótkowzroczni, cwaniacy i rozumni inaczej.
  Wszystko to co sie dzieje było omawiane wiele razy na antenie RM przed akcesją. Kto nie chciał słuchac to i tak wiedział. A kto nie wiedział (mówie o elitach) to swiadczy o nim kim jest albo kim nie jest.
 • @BTadeusz 10:39:52
  Baardzooo mi sie spodobało.
  Prosty konkret.
 • @Ryszard Opara 18:45:47
  OK, Panie Opara...ale ja nie jestem osobą publiczną i nie zamierzam nią być a tym bardziej prezydentem mojego kraju! Więcej, ja nie mam ambicji zostać nawet radnym mojej pipiduwy a co dopiero prezydentem państwa!! w przeciwieństwie do Pana! To Pan chce mną rządzić, decydować o losie moim i moich dzieci...Dlatego mam prawo i bedę zadawał pytania każedmu kto ma takie ambicje jak Pan! A Pana obowiązkiem jest się odpowiednio do moich pytań zachować..Jak Pan wie, nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi..Ponadto po doświadczeniach z Wałęsą, Kwaśniewskim, Komorowskim i pozostałych farbowanych lisach, pytania moje o Pana przeszłość są bardzo zasadne, zwłaszcza o pewnych informacjach które o Panu krążą. Ja nie twierdzę że one są prawdziwe..ale one są i to Pan musi mnie przekonać że to nie prawda a nie obrażać mnie że śmiem Pana o nie pytać! Dodakowo, takie pytania jak moje to również test na Pana inteligencję i odporoność psychiczną...A zatem kiedy bedę Pana o to wszystko pytał? kiedy będe testował Pana przydatność na mojego prezydenta? Jak już Pan nim zostanie? za późno!! A pajaców typu Wałęsa czy Komorowski mam już dosyć! Czy jasno się wyraziłem?
 • @t-rex 22:47:30
  Wysuwanie podejrzeń o agenturalność powiadasz? No to ci t-rexie coś zacytuję z konkurującego portalu czyli Salon24 autorstwa blogera "PolakoCzerwoni":

  "Ciekawe informacje na portalu tygodnika Lisickiego. Z zamieszczonego tam artykułu Cezarego Gmyza wynika jasno, że brylujący ostatnio w mediach sędzia Igor Tuleya pochodzi z tzw. "rodziny resortowej". Jego matka Lucyna przez jedenaście lat pracowała w wydziale kryminalnym MO w Łodzi, po czym przeniosła się do Służby Bezpieczeństwa, gdzie wytrwała aż do roku 1988.

  Wygląda więc na to, że "stalinowskie metody" o których wspominał Igor Tuleya uzasadniając niedawny wyrok na lekarzu łapowniku, znane były mu głównie z matczynych opowieści. Kobieta najwyraźniej od najmłodszych lat manipulowała przekazem wbijanym synowi do głowy i pozwoliła mu na wyrobienie sobie niesłusznej opinii, iż metody stalinowskich oprawców, to były właśnie tylko te niedogodności związane z nocnymi przesłuchaniami. Jaki wpływ na karierę zawodową sędziego miały kontakty jego matki wynikające z jej pracy dla służb specjalnych - tego można się tylko domyślać.

  Ale resortowe korzenie to jeszcze pół biedy. Gorzej, że sam Igor Tuleya zdążył ukazać swą prawdziwą mentalność już dużo wcześniej. Np. swego czasu, w uzasadnieniu ugodowego wyroku, Tuleya pochwalił gangstera "Szkatułę", stwierdzając, że "pan oskarżony, tak jak kierował grupą przestępczą, tak i zakończył własny proces karny, szybko i bez niepotrzebnych słów". W roku 2003 był natomiast tym sędzią, który odmówił zwolnienia Adama Michnika z tzw. "tajemnicy dziennikarskiej" podczas przesłuchania go przed komisją śledczą do zbadania afery Rywina.

  Sędzia mówił wtedy, że "wszelkie ograniczenie tajemnicy dziennikarskiej byłoby niezwykle groźne dla prawa do informacji", polecił również sejmowej komisji szukać innych źródeł dowodowych. Ciekawe jakie ma zdanie o tym co spotkało Cezarego Gmyza w związku z odmową ujawnienia informatorów w sprawie śladów trotylu na wraku Tupolewa? Czy Gmyza bronił równie żarliwie jak wówczas Michnika? W każdym razie ten dęty entuzjazm środowiska Gazety Wyborczej, w kontekście zasług Tulei dla redaktora naczelnego tej gazety, mocno traci na wiarygodności.

  Szczerze powiedziawszy, fakty przytoczone przez Gmyza zupełnie mnie nie dziwią. Naprawdę zero zaskoczenia. W moim przekonaniu, dziwne byłoby gdyby osobnik pokroju sędziego Tulei pochodził z porządnej, patriotycznej rodziny. W tym przypadku znów sprawdza się powiedzenie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Tuleya idealnie obrazuje elity IIIRP. Grupę nazywaną często sitwę i złożoną z tzw. klanów esbecko nomenklaturowych.

  Sędzia Tuleya jest odpowiedzią na pytanie - dlaczego w polskich instytucjach państwowych wciąż czuć atmosferę komunizmu? Jest tak, ponieważ aparat państwowy w ogromnej większości skażony jest komunistyczną mentalnością i tysiące funkcjonariuszy państwowych, takich jak Tuleya, pozycję i partyjną podległość po prostu odziedziczyło po rodzicach. Teraz ci ludzie rządzą Polską używając tych samych metod co tamci. Efekty są druzgocące, bo robią to jeszcze bardziej nieudolnie."
 • ''Jak pogodzić miliony Polaków – w interesie Ojczyzny? ''
  Rozkochać nas w sobie, nie schlebiając nam. Pokazać, że wie się czego się chce i są to sprawy najwyższej klasy.

  //''Jak rozpocząć Dialog Narodowy?''//

  W dialogu się tego nie osiągnie. Katedr nie budowano metodą dialogu, ale wizją.
 • @circonstance 09:10:53
  Jedną katedrę za pomocą tzw dialogu narodowego nam zbudowano w Magdalence w 1989, wystarczy! Bez rozliczenia zbrodniarzy doby stalinizmu a potem PRL będziemy mieli klony tamtych w postaci sędziów Tulei z tą róznica, iż te nowe zastepy POststalinowców będą bardziej bezczelni, z tupetem wyposazoni w coraz lepsze wykształcenie na słuzbie kłamstwa, oszustwa i POdłości..Obecna rzeczywistość jest skutkiem zaniechania jakiego w Polsce dokonano na początku lat 90tych za sprawą grubej kreski!! Skutki tamtego zaniechania są opłakane!!Jest pewne, że gdyby wtedy dokonano lustracji przy pomocy której odsunieto by cały aparat PRLu tak ten cywilny jak i ten wojskowy poza nurt życia społecznego i politycznego, to nie doszłoby do zbrodni smoleńskiej i całej masy zbrodni skrytobójczych których jesteśmy świadkami prawie każedgo miesiąca! Nie doszłoby do najwiekszej emigarcji zarobkowej młodych Polaków jaka kiedykolwiek Polsce się przydarzyła! Degrengolada i upadek instytucji państwa jest wprost niespotykany w cywilizowanym świecie! Tylko człowiek złej woli. pozbawiony jakiejkolwiek odpowiedzialności za Polskę może tego wszystkiego nie zauważać! I co najsmutniejsze w tym wszystkim iż dzieci zbrodniarzy stalinowskich, beneficjenci PRLowskich kacyków dzis srożą sie piórka patriotów, zbawicieli Polski!
 • @t-rex 09:32:37
  t-rex..przykład: matka ukradła 10 mln ojro i przekazała je synowi. Czy syn powinien je zwrócic jak okarze sie że pochodzą z kradzierzy? nieeeee, skąd! przecież dzieci nie odpowiadają za wybory rodziców....
 • To jest o Was musicie obejrzeć i przemyśleć
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zIrk8YPUxeM#!


  Pozdrawiam

  Potem zgłosić się do Nowej Prawicy po naukę
 • @liberalkonserwatywny 11:57:06
  Dziękuje za link .
 • @Ciri 23:29:11
  Ech, przyro się to czyta zważywszy na fakt, iż ŁŁ zablokował Fiatowca.
 • @liberalkonserwatywny 11:57:06
  Umieszczę ten film na swoim blogu .
  Warto propagować ten sposób myślenia .
  Akurat mnie jest on bardzo bliski.
  Staram się pisać w podobnym duchu posty i komentarze .
  Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za linka .
  PS.
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/85979,przeslanie-do-glosujacego-bydla
  Zobaczymy , jaką reakcje wywoła film .

  Warto zapoznać się jeszcze z innymi materiałami z portalu
  wolna ludzkość.pl
  np.
  http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv/video?clipId=pla_c4d57fa3-3831-4799-9c9f-8898d8b44030
 • @BłękitnyOceanstnieje 22:54:08
  no wlasnie ciekawe gdzie wsiakly liczne i niemale darowizny, ktore przychodzily do NE...
  moze poprosimy jakis raport?
  a gdzie pieniadze z reklam na youtube i innych?
 • @Prezydent RzBiK 21:26:52
  trezba bylo!!!! ale do dzis nie udalo sie dosc do notariusza, jak sie domyslasz nie z przyczyn lezących po stronie praowników :)
  dziękowa Bogu, bardzo Ci współczuje wypieprzonej w błoto kasy... al Ty juz taki dobrodziej jestes i juz ;)
 • @Anna Raciniewska 14:01:06
  Sytuacja jest skomplikowana, ale nie beznadziejna - także w moim przypadku, ale tu już raczej by w grę wchodziła dobra wola Prezesa Opary. Myślę, że nie dałem mu żadnych powodów, a wręcz przeciwnie, by w sytuacji krytycznej poszedł mi na rękę.
 • Współczuję wszystkim pracownikom NE - współpracownikom R.Opary
  1.5 roku czytam, obserwuję NE. Zaczęłam odróżniać tych co chcieliby zrobić coś dla przeciętnego obywatela i tych co grabiami ciągną do siebie i dlatego liża stopy właściciela portalu marzącego o prezydenturze. Dostrzegam tych z 3-miasta np. Ciri, Kossobor, Freedom,Jazgdyni, a zafascynował mnie "drhumor" - którego poznałem jak prowadził bal sylwestrowy w Gdyni w trzech językach i taki miał identyfikator ze zdjęciem. Potem poznałam go jako pilota wycieczek zagranicznych i krajowych, przewodnika gdańskiego-znawcę histoii miasta i jego zabytków.
  Gdy zobaczyłem go w NE, to z przyjemnością śledziłam jego posty, komentarze b. odważne i zgrają atakujących go, ale nie przekonujacych mnie. Jego bezkompromisowość w dążeniu do prawdy imponuje mi!
  Nic dziwnego, że R. Oparze, ŁŁ, czy "Prezydentowi RzBiK" jego obecność tu nie odpowiada!

  Ale b. się cieszę, że niektórzy blogerzy, nawet pracownicy NE popierają go i myślą tak jak drhumor-F.Krzysiak.

  Chylę czoło przed p. Małgorzatą Pietkun (zdaje się matką 4 dzieci - jeśli się nie mylę...) za ocenę swego pryncypała:

  "...Wybacz Ryszardzie, uważam, że oderwałeś się od rzeczywistości, żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie. Człowiek, który nie szanuje najbliższych współpracowników, a chce jawić się jako sprawiedliwy, bogobojny, uczciwy patriota jest po prostu hipokrytą.

  Uważam, że powinieneś zacząć swoją walkę o ojczyznę od własnego podwórka. Posprzątaj, pozapłacaj, poprzepraszaj.

  Jeśli, jako polityk, bo przecież masz wzniosłe plany, chcesz rodakom zaserwować Polskę zarządzaną przez siebie, zgodnie z Twoim systemem wartości, to będzie klęska.

  Polska potrzebuje przywódcy uczciwego z niezłomnym charakterem,
  autorytetu, a Tobie - wydaje mi się - takich cech brak.

  Małgorzata Pietkun 16.01.2013 11:54:02

  Pozdrawiam Panią i wszystkich życzliwych drhumorowi-F. Krzysiakowi a pozostali jeśli nie zmienicie zdania i nie zaczniecie walczyć w obronie tych, którzy walczą przeciw złym ludziom powiem, że zginiecie w morzu zła, które w RP z prędkością światła sie rozprzestrzenia!
 • @ulak 09:40:02
  Adam Asnyk:

  Daremne żale - próżny trud,

  Bezsilne złorzeczenia!

  Przeżytych kształtów żaden cud

  Nie wróci do istnienia.  Świat wam nie odda, idąc wstecz,

  Znikomych mar szeregu -

  Nie zdoła ogień ani miecz

  Powstrzymać myśli w biegu.  Trzeba z żywymi naprzód iść,

  Po życie sięgać nowe...

  A nie w uwiędłych laurów liść

  Z uporem stroić głowę.  Wy nie cofniecie życia fal!

  Nic skargi nie pomogą -

  Bezsilne gniewy, próżny żal!

  Świat pójdzie swoją drogą.
 • NIEBEZPIECZNI bo PACYFICZNIE ZAGRAŻACIE SYSTEMOWI BEZPRAWIA i KORUPCJI
  NIEBEZPIECZNI bo PACYFICZNIE ZAGRAŻACIE SYSTEMOWI BEZPRAWIA i KORUPCJI

  Jestem tu od miesiąca, czytam tyle na ile mnie starcza czasu.
  STWIERDZAM, że nie tylko robicie DOSKONAŁĄ ROBOTĘ, ale wręcz dla tego co się dzieje w Polsce, na dzień dzisiejszy jesteście NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY PACYFICZNYM ZAGROŻENIEM dla CAŁEGO SKORUMPOWANEGO i OSZUKAŃCZEGO SYSTEMU.

  "Cwaniacy" postanowili Was zniszczyć od Środka.

  Ja bym się jednak zastanowiła, czy pod pretekstem finansowym wewnętrznym, nie ma innego kontekstu.

  Uczyć Was nie będę bo jesteście mądrzejsi ode mnie.

  Ktoś tu napisał o "robieniu we własne gniazdo".
  Uważam jako nowicjusz, że zrobiliście, "Wszyscy FANTASTYCZNĄ , UNIKALNĄ ROBOTĘ" .

  Proszę nie dajcie się zniszczyć , bo wygląda na to że "zaraza polska" u Was zaczyna atakować.

  Ja NOWICJUSZ WIERZĘ w WAS.
 • @35stan 10:31:51
  Serdecznie Panu dziękuje za piękny wiersz mego ulubionego poety!
  Zgadzam sie z przesłaniem wiersza, ale jeszcze troszczkę, jeszcze ciut, ciut!
 • @ Szanowny Panie opara
  Uzupełniłam swój Nick, aby Pan dostzegł, że nie jestem mężczyzną, tylko kobietą!
  Widać, że Pan nie zwraca uwagi, kto do Pana pisze i lekceważy Pan nadawcę!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930