Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
555 postów 3594 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

STOP. BASTA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy Ekran portal społecznościowy, powstał dnia 31.01.2010 – istniejemy więc niemal 2 lata.

Dane osiągnięć NE wg. Google Analitics: Liczba osób, które odwiedziły tę witrynę: 25 210 611               

 

Odwiedziny: 53 285 372 Odsłony: 94 611 374 !!!
 
 
 
52,64% Returning Visitors 28 047 301
47,36% New Visitors 25 238 071
 
 
Unikalni użytkownicy: 25 210 611!
 
Nowy Ekran rozwija się w sposób organiczny. Jesteśmy wśród Polaków obecni na całym świecie.
 
 
 

 

Język
Odwiedziny
% Odwiedziny
1.
Pl
43 651 108
81,92%
2.
en-us
4 929 596
9,25%
3.
pl-pl
1 464 605
2,75%
4.
En
900 278
1,69%
5.
De
726 298
1,36%
 
Wszystko zaczęło się od spotkania w Harendzie z ŁŁ i Carcajou, a było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób z Redakcji: Tomka, Pawła, Małgosi, Carcinki, Adminów. Portal rozwijał się błyskawicznie. Najlepszy ówcześnie debiut w Internecie. Problemy zaczęły się, kiedy konkurencja/rynek poczuł zagrożenie. Nie będę wchodził w szczegóły. To bez znaczenia.
Potem, niektórzy zaczęli traktować NE jako „tubę PiS”. Bez uzasadnienia. NE jest NEUTRALNY politycznie – tzn. nie popiera żadnej Partii obecnego UKŁADU. To nie znaczy, że użytkownicy i komentatorzy NE nie mogą mieć swoich przekonań politycznych.  Ja i osoby z Redakcji też je mamy.
 
Nowy Ekran jest platformą, portalem otwartym dla wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w szerokim dialogu społecznym - na tematy najbardziej istotne dla Naszego Kraju i życia jego obywateli.
Zapraszamy wszystkich najserdeczniej, szczególnie tych, którzy mają coś do powiedzenia a to wynika z ich rozmaitych doświadczeń, pracy.
 
Na Nowym Ekranie – nie ma Cenzury i nigdy nie będzie cenzury odnośnie przekonań politycznych, gospodarczych czy też społecznych. Obowiązuje jednak pewien Regulamin, dla blogerów i osób piszących, którzy dostają swój KOD, razem z zaproszeniem. Jest to regulamin przyzwoitości i dobrego wychowania, które musi NAS wszystkich obowiązywać. Dotyczyć to musi również komentatorów i wszystkich, którzy chcą brać udział w publicznej dyskusji na łamach NE.
 
Niestety w ostatnich tygodniach, pojawiło się trochę artykułów, a przede wszystkim komentarzy, które absolutnie nie nadają się, nie powinny być publikowane. Są wulgarne, pełne nienawiści i jadu, złośliwości, bezpodstawnych oskarżeń i kłamstw oraz elementarnych zasad dobrego wychowania.
 
Wszyscy jesteśmy gospodarzami Nowego Ekranu. To jest Dom Naszych Myśli – Naszych Przekonań.Ale nie powinni kalać własnego gniazda Ci, którzy czują się tutaj u siebie. To niedopuszczalne i daje amunicję naszym wrogom. Tym bardziej to dotyczy gości, którzy jak w domu czują się gdzie indziej, a u Nas piszą i komentują z zupełnie innych powodów. Oni też muszą zachowywać określone standardy, dostosować się do wymogów gospodarzy i przestać pełnić funkcję kretów.
 
Jeszcze raz powtarzam. Nowy Ekran to jedyny naprawdę niezależny portal blogerów - Bez CENZURY.
Wszystkich chętnych, ceniących wolność słowa i ekspresji, zapraszamy najserdeczniej do prawdziwej dyskusji w naszym potencjalnie wspólnym, przyszłym domem – zwanym Nowym Ekranem, ale wszyscy gospodarze i zaproszeni goście muszą zastosować się do określonych wymogów.
 
Od pewnego czasu rozmawiamy z redakcją jak powinniśmy się zachowywać w przypadkach chamskiego trolowania, ubliżania innym użytkownikom, redaktorom i wydawcy. Z dyskusji na Nowym Ekranie widzimy, że coraz większej ilości użytkowników to zaczyna przeszkadzać, że tolerujemy treści które nazywają szambem, dnem, podłością. Należy wyciągnąć naukę i oczyścić atmosferę. Od tej pory – wszelkie zachowania, niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami zachowania wynikającymi z netykiety, z ogólnoprzyjętych wymogów dotyczących publikacji będą bezwzględnie usuwane przez Redakcję i Administrację Nowego Ekranu.
 
Jeżeli ktokolwiek ma ochotę bluźnić i zachowywać się wulgarnie, niech robi to u siebie albo niech idzie do konkurencji.
 
Aby nie być gołosłownym – po uzgodnieniu z Redakcją NE – zawieszamy w trybie natychmiastowym wszystkie konta i blogi osób, które ostatnio wykazały się porażającym chamstwem i tu u nas, na naszych łamach, nadużywając wolności słowa, w sposób podły i gołosłowny atakowały personalnie osoby współtworzące Nowy Ekran. Każdy z nich otrzyma informację, a lista zbanowanych nicków zostanie w ciągu kilku dni dana do publicznej wiadomości.
 
To nie jest akcja na teraz – to jest akcja na zawsze. Wszelkie wulgarne, podłe i agresywnie niemerytoryczne komentarze oraz nieudokumentowane oskarżenia osobiste – będą od tej pory usuwane z portalu Nowy Ekran.
 
Nowy Ekran jest portalem społecznościowym. Nie banujemy za przekonania, kłótnie i nie ograniczamy tematów. Naszą ambicją jest jednak, aby NE był sumieniem Polskiego Narodu, a nie śmietnikiem i szambem – różnych malkontentów i nieudaczników, których niestety nie brakuje w RP. Budujmy razem Nowy Ekran – bez uciążliwych gości, którzy dewastują miejsce w którym piszemy.
 
W przypadku wątpliwości proszę o szczegółowe przypomnienie sobie zapisów regulaminu, który każdy użytkownik zaakceptował.
 
Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • @autor
  Czy znaleźliście już sposób na Jacka, który chce być jedynym widocznym na NE i zrzuca innych do piwicy?
 • 5*
  I dobrze! Sama kiedyś też tu, na NE, apelowałam o kulturę. Starsi (stażem na NE) pewnie pamiętają. Wydawało mi się, że to nowoprzybywający wówczas Blogerzy, zaczęli nieładnie pisać, ale szybko ktoś mnie skorygował... Niemniej teraz skłonna jestem wrócić do tej mojej pierwotnej wersji...
  Summa summarum - popieram ruch Decydentów Nowego Ekranu.
  A. Camus pisał: "Z rynsztokiem się nie dyskutuje, rynsztok się omija".
  Tak trzymać!
  :)
 • @lju 14:13:09
  >Chciałem zauważyć że Jacek, chociaż jego wrzutki mogą denerwować, podaje jednak informacje niezmiernie istotne i ciekawe.

  Może poinni mu zrobić oddzielną kategorię?
 • Autor
  Proszę poprawić rok powstania Nowego Ekranu z 2010 na rok 2011.
  Pozdrawiam
 • @ssak 14:05:59
  Tak, Jacek w dniu dzisiejszym otrzymał informację, decyzją naczelnego może publikować max 3 posty dziennie. Nadwyżka będzie blokowana. Wytyczne dla Jacka obowiązują do odwołania.

  A tak na marginesie miło by było gdyby niektórzy z użytkowników wzieli to sobie do serca, i przestali NAGMINNIE KLONOWAĆ portale: wPolityce, Niezależna i inne, gdyż regularne, codzienne, ba nawet kilkukrotnie dzienne przedrukowywanie artykułów z w/w portali mija się z celem, Nowy Ekran nie powinien być klonem żadnego z istniejących w sieci portali.
 • Jeśli można coś podszepnąć...
  Sądzę, że niełatwo jest utrzymać wysoką kulturę dyskusji bez ograniczeń wolności.
  Ale można ograniczyć ofertę dyskusji do dyskusji merytorycznej.
  Nie dyskutujemy - kto - jaki jest... kto kim jest, bo to nie portal lustracyjny IPNu, tylko zgromadzenie ludzi w zamyśle - konstruktywnych.

  Każdy, kto tu chce się dobrze czuć - powinien się z tą zasadą zgodzić. Jeśli nie chce, to może szukać partnerów do dyskusji wśród sobie bliskich (mentalnie).
  Owszem wolność to możliwość mówienia tego, co się chce. Ale to nie znaczy, że wszyscy muszą tego słuchać.

  Niestety - sami blogerzy nie do końca podzielają powyższą zasadę.
  Niewiele piszę, nigdy nie atakuję adwersarzy za ich cechy, a już zbanowano mnie za to, że jestem agentem.
  A nie jestem.
  I zrobiła to "pani" od obdzielania kogo popadnie Katechizmem KK.
  Oczywiście można (choć po zbanowaniu juz nawet nie) podziękować za poświęcony czas i więcej nie klikać na przenikliwego blogera.
  Ale widać stąd, że żadne referencje - nie chronią przed brakiem dobrego wychowania.

  Więc kreujmy się na "elitę" nie poprzez zasługi (nawet przodków), czy popieranie kogokolwiek, lecz poprzez pozytywne i konstruktywne teksty.
  A teksty niemerytoryczne - do ścieku...
  Za dużo tu psychiatrów i psychologów.
  Człowiek może się tu o sobie dowiedzieć rzeczy - których sam nie wiedział...
 • @
  Ok, ale byle jednak nie wylać dziecka z kąpielą. Będzie teraz lament o cenzurze i ukrywaniu prawdy, tera się zacznie... dopiero jazda. Trzeba było od początku tego dopilnować bez baczenia na odsłony za wszelką cenę.
 • STOP. BASTA! - Zwodniczy tutuł !
  Już myślałem,że........
  Serce zabiło z nadzieji i obaw ! Szkoda i to wielka !
 • LUDZIE ZAPISUJCIE STRONY Z NAJWAŻNIESZYMI KOMENTARZAMI
  Ludzie
 • @Ryszard Opara
  Brawo Proszę Pana !

  Walka w ostatnich dniach nie poszła na marne.

  Pozdrawiam
 • od dawna
  jestem komentatorem na nE i uważam że na obecną chwilę jest to miejsce naprawdę wolne od cenzury. I nikt w tej materii nie stanowi dla Ekranu konkurencji.
  Brak cenzury to jedno a drugie to "promowanie" pewnych treści.
  Biorąc pod uwagę rosnącą popularność i oddziaływanie medialne warto się chyba zastanowić nad kursem ... jeśli wszyscy (a przynajmniej wiekszość z nas) deklaruje poglądy zgodne z hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA, powinniśmy sprecyzować kluczowe cele. Koniec z przepychankami.
  Jeśli ma powstać Wielki Ruch Narodowy musi być jedność.
  BÓG - kościół HONOR - szkoła OJCZYZNA - strzelnica.

  ps"
  Jako komentator proszę Pana o zaproszenie do nE Pana Grzegorza Brauna
 • @
  Nowy Ekran to naprawdę jedyny naprawdę wolny portal... Tylko jak długo ludzie tworzący go dadzą radę udźwignąć ten ciężar? Czy nie należałoby uruchomić szeroko pojętego wsparcia dla tego wolnego medium?
 • @Redakcja
  Bardzo dobra decyzja.

  Stop cenzurze, ale również stop chamstwu. Pamiętam swoją polemikę z Aleksandrem Sciosem na temat pożyteczności "Nowego Ekranu". Jeżeli "Nowy Ekran" wyeliminuje wpisy i komentarze prymitywne, chamskie, wulgarne, jego znaczenie znacznie wzrośnie.

  serdecznie pozdrawiam
 • ukłony dla tych których już w redakcji nie ma !!!
  " ... Tomka, Pawła, Małgosi, Carcinki, Adminów." - wypadało by dodać jeszcze tych którzy już nie pracują /z różnych wzgledów/, oraz tych co mieli zostać zatrudnieni, ale nie zostali, a pracują również mozolnie, ale nie pobierając forsy, ... . Częstokroć dokaładając ze "swoich'

  Jesteś im to Ryszard winny.
 • @autor
  Wszystko jest kwestią wyboru: czy budujemy wspólnotę, która się samoorganizuje, bo ma ku temu narzędzia i prowadzona jest wspierająca ową samoorganizację polityka integracyjna czy też zarządzamy portalem na zasadzie Deus ex Machina posiłkując się adminami i nosem Red. Nacza. Ta druga metoda jest prostsza lecz nie wyzwoli energii niezbędnej do budowy wspólnoty: skoro ONI wiedzą lepiej to po co MY mamy się biedzić.

  To elementarz - trzeba po prostu to wiedzieć. Z tego wyboru wynika cała reszta.
 • Miejmy nadzieję że pan Braun, reżyser będzie tu
  pisywał...?
 • POPIERAM!!!!
  NE odwiedzają również czytelnicy z Czech, Ukrainy, Białorusi,...
 • @Polonia 14:52:11
  Nie wiem dlaczego piszesz w liczbie mnogiej. Pewne tematy sygnalizowałem już dawno temu, niestety rozbiły się na przysłowiowym murze :P
 • @ssak 14:20:53
  Są blogerzy i... Jacek :D
 • Jedyny taki niezalezny portal, NE !
  Bardzo dobra jakosc informacji oraz redagowania ich ... Wszystkim wspoltworcom gratuluje ! Ciesze sie rowniez z tego, iz wzrasta poziom dyskusji , wzbogacajac nas wszystkich o wiedze i krytyke ... Dziekuje wszystkim i zycze owocnej pracy wynikajacej z prawdziwej pasji :) Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @Pluszak 14:27:52
  Nie do końca się z Tobą zgodzę. Jeżeli ktoś coś tu cytuje to często żeby w TYM środowisku wywołać dyskusję na temat/autora i wywołać ewentualną reakcję TUTAJ bo tam np. nie można. Więc do końca nie masz racji.
 • Autor
  Fajnie by było ale to chyba utopia.
  Grzecznie uczesani, umyte ząbki i rączki - czarno to widzę.
  Może jakiś system samocenzury, może jakiś dział dla tych co lubią popaprać się w g...?
  Łatwo wylać - jak pisze Marek Kajdas - dziecko z kąpielą.
  Chamstwo powinno być eliminowane ale może większy efekt przynieść promowanie " tych normalnych"?
  Jak te problemy załatwiają inne społeczności?

  ps.
  nie pytam o Koreańczyków z północy.
 • @korwinista 15:08:13 & @All
  Zejdźcie już z tego Jacka ok?

  Zawsze jest coś kosztem czegoś, większa ilość postów/przedruków to jednocześnie większa ilość odsłon bloga, a i tym sposobem większa ilość wizyt w portalu. Czasem trzeba coś wybrać...

  A co zaproponujecie w zamian za ograniczenie ilości publikacji postów Jacka? Macie jakieś propozycje? Czy każdy z was będzie publikował dwa swoje teksty dziennie, a nie jeden tylko? Ale najłatwiej krytykować nie dając nic w zamian.
 • @Polonia 15:12:39
  Jeno że czasem gdzieś w towarzystwie wyrasta mur. I jedni usiłują go zburzyć, inni obchodzić, a jeszcze inni robią w tył zwrot i zabierają nogi za pas idąc w zupełnie inną stronę.
 • @utor
  "powstał dnia 31.01.2010 – istniejemy więc niemal 2 lata"

  ?

  Druga czesc tego zdania jest prawdziwa.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Polonia 15:13:57
  Zerknij sobie tutaj:
  http://bendix.nowyekran.pl/post/84170,pinski-i-przedruki-z-lisa
  Uważam że warto to było tu przepisać. Zwłaszcza że zrobiłem to ręcznie z gazety. Dotyczyło gorącego problemu Pińskiego i JEGO przedruków tutaj bez żadnego komentarza od siebie. Do tego właśnie to był przytyk.
  To Piński tutaj wsadzał i drugi wsadza przeklejki bez własnych refleksji. To mi się zwłaszcza nie podobało.

  Ale zobaczymy jak ta cenzura tutaj zacznie funkcjonować. Bo to szerokie pojęcie "...bezpodstawnych oskarżeń i kłamstw...". Ciekawe czy ktoś będzie mógł teraz coś napisać o właścicielu czy rednaczu np. bez wyroku sądowego...

  Ale pożyjemy zobaczymy. Może ja też dostanę wkrótce powiadomienie że za to co wypociłem tutaj zostaje zbanowany dożywotnio :-)

  Pozdrawiam

  ps. Jest już tutaj taki jeden wpis który podpada pod bezpodstawne oskarżenia:

  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/85275,stop-basta#comment_734531

  Sliski temat...
 • @KrzysztofzoO 15:13:48 "może jakiś dział dla tych co lubią popaprać się w g...?"
  Wersja najprostsza to pomysł Pirxa: SZALNIA
  Wersja bardziej wyrafinowana i wymagająca nakładów (zgodna z NOWĄ KULTURĄ): PIEKŁO
 • LOGIKA ...
  Zauważcie, że jest jeszcze jeden problem:

  oprócz wulgaryzmów i chamstwa oraz oskarżeń osobistych jest problem, którego większość chyba nawet nie poddaje swojej percepcji:

  problem BRAKU LOGIKI wypowiedzi !!!

  Bo można z kimś dyskutować, czy socjalizm czy WOLNY RYNEK, czy Frederic Bastiat czy jakiś kejnes czy człowiek DOBRY, czy Hitler, Michnik lub Szymborska ...

  To są wszystko dopuszczalne dyskusje !

  Ale jeżeli pojawia się ktoś, kto w sposób bardzo kulturalny (aż nachalnie kulturalny !!!) wypowiada się na tematy ekonomiczne zdaniami, które mają mniej więcej taką budowę składniową i logiczną:

  "wróbelek ma jedną nóżkę bardziej"

  albo

  "dzięki cłom jest Wolny Rynek"

  I jak to traktować ? Jako zwykłe zdanie ?

  Czy też jako forma wulgaryzmu INTELEKTUALNEGO !?

  A wulgaryzm intelektualny jest tak samo groźny (a przykłady III Rzeszy i ZSRR pokazują, że chyba NAJGROŹNIEJSZY), jak przeklinanie ...

  Wiem, że nie jest łatwo poddać detekcji wulgaryzmy intelektualne, ale obiecuję, że będę je śledził i z całą mocą piętnował !
 • @BTadeusz 14:30:41
  "Człowiek może się tu o sobie dowiedzieć rzeczy - których sam nie wiedział..."

  Panie Tadeuszu, celne !
 • w istocie
  muszę przyznać, że niektórym komentującym słoma z butów wystaje, aż przez monitor w oczy kłuje. Mam paru typków ulubionych, kiedyś próbowałem przemówić do rozsądku, ale to tylko dolewanie oliwy do ognia. Absolutny brak szacunku do innych osób, tylko dlatego, że można skorzystać z anonimowości. Myślałem, że to domena wp i onetu, tudzież podobnych debilnych portali odwiedzanych przez towarzystwo do którego poziomu są adresowane. A tu i na zacnym NE się trafi.
 • Popieram
  Bardzo dobrze !
  RSz
 • @lju 14:01:30
  łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu.
  To mówiłem ja, antysowiet komentator trzeciej klasy.

  Wczoraj nie mówiłem bo byłem chory, mam zwolnienie lekarskie.
 • Lepiej późno niż.....
  Bardzo dobra decyzja. Wykonawcy określonych zadań i zawodowi niszczyciele wizerunku witryny muszą zniknąć z tej przestrzeni.Portal posiada taki dorobek, że usunięcie kilku kubków pomyj z każdego artykułu, podkreśli jego merytoryczność.
  Nie może jednak zabraknąć konsekwencji.Oczywiście, będą utyskiwania i krytykowanie Wydawcy i Redakcji. Dla dobra sprawy trzeba to przeżyć.
  W przeciwnym wypadku, te podziemne strumienie pomyj rozmyją cały portal i bedzie sytuacja taka, jak z warszawskim metrem.
 • @Polonia 14:52:11
  Dokładnie. Potrzebowali AŻ dwóch lat, aby uprzytomnić sobie podstawowe zasady. Potrzebowali pewnej postawy blogerów, tekstów i alarmów, żeby podjąć działania. Dzięki Bogu, że jednak to poskutkowało, po czasie, ale jednak.

  Uważam, że Administracja powinna zablokować funkcję gości, komentatorów, a dyskusje, aby były toczone wewnątrz, pośród samych blogerów. To znacznie wpłynie na jakość i wizerunek NE. Mówiłem już o tym, tylko nikogo to nie interesuje. Szkoda, gdyż uważam to za korzystną strategię.
 • Ruch w dobrą stronę.
  Droga do wolności, w tym wolności słowa, potrzebuje drogowskazów wartości i idei.

  Drogowskaz netykiety z Regulaminu Nowego Ekranu, o ile faktycznie zostanie wyciągnięty z piwnicy na światło oraz przy konsekwentnej pracy Redakcji i Adminów, określa kierunek drogi: zero tolerancji dla chamów i trolli.

  Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie napisał, że to stanowczo za mało dla realizacji ambitniejszych planów budowania architektury opiniotwórczego medium.

  Może znów trzeba usiąść przy desce kreślarskiej i przeprojektować - na początek kilka detali - w Architekturze Nowego Ekranu? I to nie ledwie kosmetycznie. Gruntownie.

  Pisze Pan: "Wszyscy jesteśmy gospodarzami Nowego Ekranu. To jest Dom Naszych Myśli – Naszych Przekonań." Deklaracja piękna - raczej, jak dotąd, bez pokrycia. Domu nie buduje się od komina przekonań, czy od dachu myśli, lecz na fundamencie wartości i idei.

  Tymczasem: To i owo ze świata wartości i idei wykrzywiło się w ferworze prac budowlanych i grozi zawaleniem. Niektóre ściany trzeba będzie wyburzyć, inne wzmocnić... zastosować nowe technologie...

  Nie wiem? Nie chce mi się na ten temat pisać, bo o technologiach lepiej porozmawiać tam, gdzie zapadają decyzje... Póki co, pozostaję czytelnikiem kilku blogów na Nowym Ekranie. Rozejrzę się trochę i być może - jeśli nie pojawi się inna opcja - coś na ten temat napiszę.

  Tyle, że pisanie to nie to samo, co projektowanie na desce kreślarskiej. To jakby taki dym z komina, którego nikt i nigdy nie postawi, bo nie widzi całej konstrukcji.

  W sumie, z mojej perspektywy nie ma to wielkiego znaczenia. Bo jeśli odzyskam motywację do pisania, to wiem, o czym chcę rozmawiać i z kim.

  A tak na marginesie: czy to nie dziwne, że nie miałem u siebie na blogu ani jednego trolla? Ani jednego. Pojawiali się tylko (sporadycznie) bardzo wściekli i bezradni komentatorzy, no i oczywiście gwiazdkowi pałkarze, którzy chcieli sobie ulżyć. Ale czy to moja wina, że komuś bywa ciężko w życiu albo sprzedał własny rozum i serce jednej z sekt?
 • @Polonia 15:12:39
  Masz rację i zgadzam się z Tobą w 100% - wszystkie moje wpisy, zawsze i wszędzie - były i pozostaną moimi! Nie kopiuję i wklejam, wysilam się i tworzę, będąc niezależnym i oryginalnym, gdyż mam swój styl. Daje mi to satysfakcję i poczucie przewagi. Może egoistycznie i dumnie to brzmi, ale co mi tam! Jestem sobą.
 • A tak na marginesie...
  Co się stało z notką , tytułu nie pamietam, traktującą o niszczeniu przez wymiar niesprawiedliwości 3 RP człowieka który w konsekwencji w podjął głodówkę desperacko walcząc o sprawiedliwośc a który to wystapił do władz Norwegii o azyl polityczny? Dlaczego ta notka tak szybko znikła a nigdy nie znalazła sie na SG?
 • @Ultima Thule 15:24:16
  Do tego dochodzi świadome(?) przekręcanie pojęć i zestawianie w jeden paszkwil nieprzystawalnych faktów i memów. Niepobitym mistrzem w paszkwilanctwie jest niejaki ORKS - rozbiera wypowiedzi na zdania i fragmenty zdań a potem szkaluje dodając do nich swoje wymysły. Jak sam przyznał "występuje" tu tylko dla rozrywki.

  O ~Kajdasach, ~nikanderach i reszcie od trzeciej nogi i narodowego socjalizmu w/g Chestertona szkoda gadać.
 • @Wolnyczlowiek 15:08:53
  Stwierdzam, że ten portal jest nawet za swobodny, jeśli chodzi o wulgaryzm i chamstwo! Od pierwszy moich dni informowałem o tym i ŁŁ i Pana R. Oparę, a za przyład wg mnie nakbardziej negatywny podałem carcajou - Prezydenta 1.5 % z 7000 RzBiK-ów. W odpowiedzie otrzymałem wyjaśnienia : 1/ on kuż taki jest, 2/ u nas jest swoboda.
  Chamstwem i wyzwiskami popisują się nawet panie i nawet z grona K.Katolickiego - czego nie potrafię zrozumieć!
  Podzielam zdanie jednego z komentatorów, że "Katechizmy zostawmy sobie w domu" i wnie wciskajmy si,e do innych tematów.

  A stwierdzenie: "Jeśli ma powstać Wielki Ruch Narodowy musi być jedność. BÓG - kościół HONOR - szkoła OJCZYZNA - strzelnica.
  osobiście uznaję za nienormale, bo oprócz innowierców jest coraz więcej niewierzących i nawet uczęszczających do kościoła (tłumaczyłem rozmowy bp Gocłowskiego z przedst. CDU/CSU i powiedział ok. 50 %)
  a przecież do komunii przystępuje jeszcze mniej !

  Natomiast brak mi w nim jakiegoś ukierunkowania działalności na poprawę sytuacji społeczno-politycznej i ekonomicznej , aby wydźwignąć kiedyś kraj z bezprawia i biedy, która rozsszerza
  coraz większe kręgi ludności!
  Pozdrawiam!
 • @
  A co z kasa, przecież Ci ludzie prowadzący to medium w końcu padną jak muchy. Wolne medium potrzebuje jeszcze wsparcia finansowego, może nad tym się zastanówmy zamiast klepać o bzdetach. NE to nie perpetum moblie, to żywi ludzie potrzebujący coś zjeść, gdzieś spać i w coś się ubrać, no i jeszcze na czymś pisać, czymś zdjęcie czy wywiad zrobić. Należy uświadomić ludziom, że wolność ma swoją cenę i lepiej za nią płacić pieniędzmi zawczasu niż krwią po niewczasie. Przypominam, że istnieje jeszcze coś takiego jak fundacja NE, piszcie o tym, niedługo będzie można jeden procent jej podarować.
 • @Adam Zawrat 15:36:38
  Jestem chyba od początku na Ne. Z natury rzeczy jestem leniwy i nigdy mi nie chciało napisać posta. Co do wulgaryzmów , to od pewnego czasu zauważyem, że jak jest ciekawy artykuł i zbierze się parę osób, to po pewnym czasie zaczyna się opluwanie. Nawet czasem zwracałem komentatorom na to zjawisko , uwagę. No cóż mnie też zdarzało się napisać brzydkie wyrazy. Ale nigdy nie zdarzyło mi się, że obrażalem
  kogoś na NE.
 • @lju 15:45:40
  Bo pisałeś o Putinu i jego mackach na Polszu!
 • @Łukasz Roman 15:37:19
  "Uważam, że Administracja powinna zablokować funkcję gości, komentatorów, a dyskusje, aby były toczone wewnątrz, pośród samych blogerów." - takie działania ograniczają zarówno wymianę myśli i poglądów jaki i ruch w portalu.
 • @Pluszak 14:27:52
  Klonowanie i "polecanki" to kwestie jednak do rozgraniczenia. Różne portale i odmienne środowiska czytelnicze (czasem się zazębiające) gwarantują wymianeęinformacji. Zachęcająco redagowane recenzje z innych blogów popieram.
 • @Polonia 15:39:04
  "Czasem przydałaby się też możliwość braku możliwości komentowania..." - taką funkcję jak "mute" czyli wyciszenie proponowałem ładnych kilka miesięcy temu.
 • Mówił DZIAD DO OBRAZU.
  Ciekawe przedstawiasz piękne idee i piękną propozycje, ale żadne idee i propozycje nie mogą się spełnić w toku zbrodni na polskiej cywilizacji zabijanej kłamstwem parzystej trójki i chorym ograniczania woli wyborcy przed wyborami. Dziwne i smutne, bo Ciebie to nie obchodzi, administracji i blogerom NE to nie przeszkadza? Czy Cywilizację Polski musi zadusić kłamstwo podstawowe? ………… 3, filary = równowaga……….. głos, „tak” = pełna wola……………..
 • @Piotr F. Świder 15:39:04
  "Może znów trzeba usiąść przy desce kreślarskiej i przeprojektować - na początek kilka detali - w Architekturze Nowego Ekranu? I to nie ledwie kosmetycznie. Gruntownie.

  Pisze Pan: "Wszyscy jesteśmy gospodarzami Nowego Ekranu. To jest Dom Naszych Myśli – Naszych Przekonań." Deklaracja piękna - raczej, jak dotąd, bez pokrycia. "

  "Niektóre ściany trzeba będzie wyburzyć, inne wzmocnić... zastosować nowe technologie... "

  Podpisuję się pod tymi fragmentami.


  "Domu nie buduje się od komina przekonań, czy od dachu myśli, lecz na fundamencie wartości i idei.

  Tymczasem: To i owo ze świata wartości i idei wykrzywiło się w ferworze prac budowlanych i grozi zawaleniem."

  Pod tymi fragmentami się nie podpisuję, bo już raz doświadczyłem (budując RzBiK) owych rzekomo domyślnych wartości i idei. Ostatnio "wykładnię" tychże zaprezentował bloger Delfinn, który chciałby z NE zrobić Katoland. Tu z nim dyskusja:

  http://trybeus.nowyekran.pl/post/84112,drodzy-admini-nowego-ekranu#comment_721873
 • Dać szansę samooczyszczania się
  "Aby nie być gołosłownym – po uzgodnieniu z Redakcją NE – zawieszamy w trybie natychmiastowym wszystkie konta i blogi osób, które ostatnio wykazały się porażającym chamstwem i tu u nas, na naszych łamach, nadużywając wolności słowa, w sposób podły i gołosłowny atakowały personalnie osoby współtworzące Nowy Ekran. Każdy z nich otrzyma informację, a lista zbanowanych nicków zostanie w ciągu kilku dni dana do publicznej wiadomości. "

  Szanowny nadRedaktorze, dałbym jednak szansę każdemu z nich, by mógl wrócić na łamy pisząc odtąd kulturalnie. Rozgrzane głowy, po przemyśleniu sytuacji, mogą przecież z tej "śćieżki poprawy" skorzystać. Proszę to zrobić Dda dobra sprawy.
 • @vrota.pl 15:48:02
  Przecież "manna" (w postaci śniegu) spada z nieba :d, i zapewne niektórzy myślą że da się z tego jako tako utrzymać ;)

  Apropo sprzętu... jesteś w centrum wydarzeń, na przykład Marsz 11 listopada ubiegłego roku, 50 metrów od centrum akcji, pierwszej odpalonej czarnej świecy dymnej. I podejmujesz decyzję w która stronę iść - czy w stronę zadymy, ryzykując własnym sprzętem, jego rozbiciem a w konsekwencji utratą narzędzia pracy, czy odbijasz w bok, tam gdzie nie ma zadymiarzy. Ryzyk fizyk, ale to są takie "drobne niuanse" o wartości kilku czy kilkunastu tysięcy złotych (bo sprzęt foto kosztuje), które nie zawsze są brane pod uwagę czy to przez redakcję, czy przez potencjalnych czytelników. Plus czas, albo się siedzi na 4 literach i robi jedno, albo buszuje w terenie i robi drugie.
 • @Zygmunt Korus 15:56:27
  Recenzje owszem, ale to nie znaczy ctrl c + ctrl v + 3 zdania swojego komentarza, - takie działania tylko irytują, robiąc z portalu agregator treści klonowanych.
 • Mogę prosić o wyjaśnienie tego fragmentu
  "Potem, niektórzy zaczęli traktować NE jako „tubę PiS”."

  Czy oznacza, że nie można pisać pozytywnie o PiSie?

  I dlaczego wspomniał pan tylko o tej partii? Czy oznacza to, że można (pomimo deklarowanej neutralności, choć te słowa: "NE jest NEUTRALNY politycznie – tzn. nie popiera żadnej Partii obecnego UKŁADU" mówią o ograniczonej neutralności) być tubą propagandową innych partii?

  A co do obrażania.

  Czy zwolennicy PiSu nie mają prawa bronić swoich przekonań? Czy mają prawo do nie godzenia się za szkalowaniem PiSu jako partii tzw. Układu? Czy za obronę swoich przekonań będą opluwani jako fanatycy (to Pana słowa) i przydupasy?
 • @Marek Kajdas 14:36:01
  Stówa racji.
 • @Marek Kajdas 14:36:01
  Dodam jeszcze, że sama napisałam "donos" na dr adolfa , no ale taki typ nie powinien się mieścić w ramy żadnego zdroworozsądkowego portalu.
 • @lju 14:42:20
  bluźni od kilu dni , więc czuje pismo nosem :-)
 • @lju 14:13:09
  W licznych wypadkach zauwazylem, ze Jacek jest wlasnie NIEZALEZNYM blogerem i to mu sie liczy. Nie zauwazylem aby obrazal Polakow, historie Polski, religie katolicka ktora jest glowna czescia cywilizacji Polski, czy obnizal status naszej ojczyzny.
  Red. Jacek podaje informacje bardzo wazne i z jakichs powodow pomijane tutaj.
 • @Prezydent RzBiK 14:58:10
  "Wszystko jest kwestią wyboru: czy budujemy wspólnotę, która się samoorganizuje, bo ma ku temu narzędzia i prowadzona jest wspierająca ową samoorganizację polityka integracyjna czy też zarządzamy portalem na zasadzie Deus ex Machina posiłkując się adminami i nosem Red. Nacza. Ta druga metoda jest prostsza lecz nie wyzwoli energii niezbędnej do budowy wspólnoty: skoro ONI wiedzą lepiej to po co MY mamy się biedzić."

  Słusznie prawisz. Ale - dopóki nie wiemy, z kim mamy do czynienia - bo różnie gadają o tym... - ta druga metoda na nos RedNacza jest OK.
  Większość z nas, tutaj, ma swoje doświadczenia i naprawdę nie za każdym pójdziemy. Każdy bowiem szeląg oglądamy ze wszystkich stron. Z tego oglądania ewentualnie może się coś "instytucjonalnego" wyłonić. Nigdy już odwrotnie. My też mamy swoje warunki. Spokojnie.

  A chamstwu nasze oczywiste "precz"!
  Natomiast lubię ostre dyskusje, a w ostrej dyskusji stara, dobra i wszechwyrażająca uczucia "q." mnie nie razi :)
 • Autor
  Dlaczego nikt nie ma odwagi powiedzieć jasno i wyraźnie że, czas towarzystwo NEnowe wziąć za pysk, bo się za bardzo rozbrykało i za dużo prawdy zaczęło pisać i domagać się jej pańskie podejście jest takie jak politkoma w wojsku, karać, czołgać itp. Czy zaprosił pan tu 2 lata temu bandę nieodpowiedzialnych gówniarzy?? Czy dorosłych odpowiedzialnych ludzi. Jeżeli to pierwsze to przyznaję panu zupełną rację z gówniarzami tak trzeba! Ale jeżeli to drugie to sorry Vinnetou, ale z dorosłymi światłymi, wykształconymi ludźmi ten numer nie przejdzie, choć jako właściciel ma pan takie prawo, ale wtedy pański portal zamieni się nie w rodzinę ale w stado tresowanych pawianów, którzy na skinienie cenzora będą pisali lekko, łatwo i przyjemnie. Będzie pan miał samych Migalskich, Korwinów czy innych klakierów, którzy pod pańską ideę będą pisać, klaskać i pląsać, ale chyba nie o to chodzi, prawda? Należy zacząć o0d tego kto i komu daje kod i zaproszenie i tu jest pierwszy krok. Myślę że rozwijać tego nie trzeba, każdy wie o co chodzi. Czy nie lepiej poczekać i poobserwować jak i co kto pisze bez prawa do bloga po dajmy na to dwóch trzech miesiącach jeśli kandydat na blogera się sprawdzi dać mu uprawnienia blogerskie. Dwa to każdy bloger ma narzędzie do blokowania "wariackich komentarzy" a każdy admin też ma nrzędzie do przywołania do porządku nieadekwatnego blogera. Nie trzeba walić od razu młotkiem, każdy ma prawo się zagalopować , czy zapomnieć. Sam pan dobrze wie że jak ktoś jest cham vide niejaki Niesiołowski, to mu żadne studia nie pomogą chamem umrze, homo sapiens zawsze będzie znał proporcjum i tej bariery nie przekroczy i nie tzreba straszyć wielokrotnie straszonych bo my i tak się nie boimy my swoj strach dawno potierali, jak mawiają "francuzi" i niech w końcu to do pana dotrze że ma pan do czynienia w większości z ludźmi dorosłymi i mającymi wyrobiony światopogląd, przez te lata gdy pan "balował" w Australiach nas tu bito pałami w dupę i gazowano próbując nam wyrabiać jedyny słuszny światopogląd i IM też się nie udało tak że, nie ma się co obrażać za te parę słów może niepotrzebnych i straszyć "starą babę" ....parasolką. Pzdr
 • @Pluszak 15:14:35
  Ja uważam,że problem spychania notek innych autorów do piwnicy zalewem twórczości jednego blogera istnieje naprawdę, ale redakcja źle ten problem rozwiązała.
  Ktoś publikuje kilkanaście notek dziennie? ŚWIETNIE !!!
  Dać tylko jedno ograniczenie:
  Notki po sobie w przedziale minimum jednogodzinowym.
  złamiesz to ograniczenie-kończysz na dwóch w ciągu dnia.
 • @Polonia 14:52:11
  Czyli co? ...kolejny com beck? Nie myśl, że kpię, bo bardzo sobie cenię Twoją obecność tutaj i Twoje teksty Polonio.
 • @Pluszak 15:14:35
  Dla mnie absolutnie błędem jest limit postów dla Jacka.Pisze głównie w nocy, kiedy Polacy śpią .Na antypodach chętnie mogą sobie zaś pczytać proponowane( dobre moim zdaniem treśi).Zobaczymy, kto Go zastąpi nocą.
 • @lancelot 16:33:52
  Tak trzymac! Calkowicie zgadzam sie z tym. Nie mam, na tyle lat zeby uwazac sie za potencjalnego tatusia pana Opary, ale wystarczajaco za duzo, zeby przytakiwac mu w trzaskaniu z bata, chocby nawet takie mial marzenie, nad wolnymi ludzmi. Takie wyskakiwanie jak pies z budy, po pierwsze mnie dziwi bo to niby czlowiek, ktory uwaza sie za uksztaltowanego na Zachodzie, a z drugiej jednak przypomina, ze wyrastal w mrocznej komunie. Ja sam i Lancelot, tez wyrastalismy w czasach komuny, ale nas taka edukacja nie skrzywila. Jakos nie idzie mi podstawiac komus swoja piesc od nos do wachania. Na fornala, czy agenta mnie nie wychowano.
  Powtorze, wiec tu za Toba Lancelocie:

  "...przez te lata gdy pan "balował" w Australiach nas tu bito pałami w dupę i gazowano próbując nam wyrabiać jedyny słuszny światopogląd i IM też się nie udało.."

  Do powtorki, mam nadzieje, nie dojdzie.

  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR 16:33:13
  Tu wcale nie chodzi, by iść pod czyimś "światłym przywództwem". Po prostu nie znasz założeń NOWEJ KULTURY. Przywódcę i Radę (jeśli w ogóle są potrzebni) czyli społeczny czynnik dla biznesowego charakteru spółki (oby tak się zachowywała) się... wybiera i zmienia, gdy się "nam nie podoba co czynią". Tak jest zbudowany RzBiK - w 100% demokratycznie (nie mylić z demokracją typu kibucowego).
 • @Prezydent RzBiK 16:03:04
  Cieszę się niezmiernie, zwłaszcza z tych słów, że się nie podpisujesz pod pewnymi fragmentami mojego komentarza. Autentycznie.

  Bo masz rację. Dlaczego masz rację? Bo przepowiadasz, jak zostaną zinterpretowane moje słowa.

  A tymczasem, jest trochę inaczej: wartości i idee przestają być otwarte w zniewoleniu ideologicznym. Ludziska mylą wartości i idee z ideologiami i stąd tyle sekt na Nowym Ekranie. Rzekłbym, że Nowy Ekran stał się miejscem, gdzie toczą ze sobą śmiertelny bój rozmaite ideologie. Kto kogo przekona lub pokona lub dokopie. Ci, którzy chcą dokopać innym, przez kopanych są uznani za trolli. Ale problem jest głębszy. Dotyczy niezrozumienia tego, czym są wartości i idee. One, wartości i idee, garną się do wolnego świata, one umożliwiają racjonalne lub intuicyjne debaty. Dzięki nim można odnaleźć trochę światła w ciemności. Bywają jak drogowskazy.
  Wybacz, ta szczypta aksjologii to nie pieprz ani nie sól. To czysta woda. Przez moment wypowiedziałem się jak filozof. Polałem z dzbana wody na zardzewiałe tryby i trybiki. Lecz młyn nie ruszył, nie mieli ziarna... najpierw trzeba bowiem to i owo odrdzewić w mechanizmach, naprawić i tak dalej.
  A tu osobny post. Przepisałem mój komentarz - wstyd, lecz i kilka zdań dopisałem - ku chwale Ojczyzny.
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/85297,ruch-w-dobra-strone

  O tych, co chcą podporządkować debatę własnej ideologii, choćby roiła sobie, że jest jedyną i najświętszą - moje zdanie znasz. To ślepa uliczka. Nawet jeśli wierni myślą, że palą się tam tylko świeczki dla Pana Boga, to inni zobaczą tam tylko ogarki dla szatana. W tym kanale łódka NE zatonie.
 • @Pluszak 15:56:31
  Przyłączam się. To powinno być obowiązkowe pole w każdym blogu. Inne serwisy tak mają. To bardzo ważne. pzdr
 • W końcu!
  Szczęść Boże
 • @lancelot 16:33:52
  .
 • Wielu blogerów nie pojmuje co to niezależne blogowanie
  Żądają od NE aby stała się tubą ich poglądów, cenzurowała teksty, wypowiedzi. Oddzielam oczywiście wypowiedzi chamskie od wypowiedzi merytorycznych, choć niezgodnych z poglądami autora.

  Przykładem takiego szczytowego numeru to numer jaki odstawiła ostatnio Circ. Zbanowała wszystkich którzy z nią się nie zgadzają po czym wykryła "szatana" na NE i praktycznie dyskutowała sama z sobą. Taka postawa powinna być przez blogerów napiętnowana.

  Takich tub partyjnych na NE znajdziemy więcej. Ludzi banujących blogerów o innych poglądach sami zaś próbujący wylewać swoją nienawiść na te czy inne ugrupowanie.
  Niezależny bloger powinien mieć odwagę poddania swoich argumentów ocenie innych. Powinien umieć rozmawiać np. z ludźmi reprezentującymi inne poglądy na sprawy religijne. Jeśli tego nie potrafi to są przeciez portale zależne. Dla Katolików jest "fronda", która potrafi nawet tłumaczyć, że ksiądz pedofil nie jest pedofilem. Są portale partyjne, tam tuby partii (politruki) znajdą się w najbardziej przyjaznym środowisku. Są inne portale zależne, jak np. "niezależna.pl"

  Jeżeli jednak zdecydujesz się blogować na portalu, który ceni sobie niezależność musisz akceptować poglądy osób, które odbiegają od twoich. Zaś niektórzy tu wołają aby portal niezależny stał się zależnym, zgodnym z jego poglądami czy to politycznymi, czy to religijnymi, stosują cenzurę by tylko swoje poglądy uwypuklić.

  Banowanie uznaję tylko w jednym przypadku, gdy ktoś próbuje obrażać drugiego. Banowanie za poglądy robi z niezależnego blogera zwykłego "politruka".
  Dlatego żądanie, by redakcja NE promowała tylko poglądy zgodne z moimi, pozostałe spuszczała w kanał jest pomyleniem "niezależności" z "zależnością".
 • @Łukasz Roman 15:37:19
  Uważam, że Administracja powinna zablokować funkcję gości, komentatorów, a dyskusje, aby były toczone wewnątrz, pośród samych blogerów


  ------------------------


  rozumiem, vże to żart
 • @Zawisza 17:12:24
  To przeczytaj to:
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/85297,ruch-w-dobra-strone
 • @Polonia 15:39:04
  żartujesz chyba ?
 • @Prezydent RzBiK 16:59:04 @ Ryszard Opara
  Joj, Carcajou! Niczego nie rozumiem! Nowej Kultury zaś z całą pewnością. I - nie chcę poznać, szczerze pisząc.

  @ Ryszard Opara

  Wiem jedno: portal, założony przez p. Oparę i my - blogerzy jesteśmy współzależni. Nie powinniśmy sobie nawzajem robić qq. To znaczy: ani blogerzy nie powinni tu brutalizować swych postów i komentarzy pod adresem założyciela, ani PT Założyciel nie powinien zakładać kagańca ludziom /blogerom/ z których NE żyje.
  Od tego jest funkcja adminów i funkcja bana. To winno załatwiać problem.
  Ale to przecież jest jasne i oczywiste! Więc w czym problem??? Czy coś się dzieje, o czym nie wiemy? :))) /Ale przecież swój rozum mamy.../
 • @Łukasz Roman 15:37:19
  Uważam, że Administracja powinna zablokować funkcję gości, komentatorów, a dyskusje, aby były toczone wewnątrz, pośród samych blogerów.

  )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Większej bzdury nie przecztałam....bigosi? smacznego.Wolę pierogi.
 • @Piotr F. Świder 17:05:18
  Oczywiście że mam rację. Od ponad 2 lat mówię jedno i to samo: DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA, BUDOWA WSPÓLNOTY BIK-ÓW, JASNE ZASADY, SILNE PRZYWÓDZTWO (wagę tego ostatniego zrozumiałem dopiero rok temu).

  Tak właśnie został zbudowany RzBiK - wynik wielu przemyśleń i doświadczeń od czasów Harendy. Konstytucja RzBiK nie jest może czytelnie napisana stąd właśnie jej omówienia (zrobiłem tylko dla Preambuły i pierwszych siedmiu kluczowych artykułów):

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany

  RzBiK to państwo ludzi sumienia (nie ideologii czy religii), rządzące się wg. prostych reguł i z silnie zaznaczonym przywództwem (czytaj: odpowiedzialnością). RzBiK to nie naiwna demoliberalna demokracja, to państwo zdolne do działania. Może tego nie widać, ale Prezydent i Rada cały czas pracują chcąc stworzyć narzędzie realnie integrujące BiK-ów (na razie faza projektu).

  Zapraszam do lektury Omówień. Bardzo chętnie wejdę z tobą w dyskurs odnośnie RzBiK i szerzej - wspólnoty BLOGERÓW I KOMENTATORÓW oraz idei, celów, wartości, które za tą wspólnotą stać muszą.
 • @prawi co wiec 17:25:15
  Mnie na fejsbuku jeden mędrzec zwyzywał od Żydów. Wywód swój zaczął od tego, że nazwisko Świder pochodzi od... i tu podał długie uzasadnienie. I wiesz co? Polubiłem faceta. Był świetny. Dla niego mogę być nawet Chińczykiem albo i Rosjaninem. To też ludzie.
 • @KOSSOBOR 17:20:33
  To podejście minimalistyczne, defensywne.
 • Aj waj
  A to się porobiło
 • @lancelot 16:33:52
  :) Lanc /16:33:52/ 100 pro. RACJA!
  Pluszak- dobry pomysl z ograniczeniem do trzech dla szczegolnie plodnych- juz- bywalcy wszak wiedza na co kogo stac ;) nie traktowalbym zatem tego zabiegu jako cenzury a raczej jak Rowne Szanse- no wiem, ze to brzmi fatalnie- aby wlasnie z "kapiela" cennych tresci nie wylewac- Pan Kajdas ma racje /jesli dobrze czytam Jego intencje/
  Polonia & Lukasz Roman- Kochani! Kazdy Bloger ma do dyspozycji narzedzie BAN- sami mozecie robic porzadek na swoich blogach- dlaczego ma to robic za Was i u Was Admin? Z calym szacunkiem i sympatia oczywiscie! :) Wasze- Blogerow- decyzje w ogole nie wymagaja zadnego tlumaczenia... nawet. Uwazam, ze doskonaly przyklad daje Circ- POWAZNIE! /choc Circ uzasadnia a nie musi, o!/
  Za Kossobor- pikantny jezyk wlasciwie uzyty to najlepszy bat na holote- wszyscysmy tu dorosli.
  Czuwaj!
 • @Prezydent RzBiK 15:24:00
  W originale to WYSZALNIA
  Pilocie Pirx, też czytaliśmy ;]]]
 • @prawi co wiec 16:35:20
  Taka próba już była podjęta 2 czy 3 miesiące temu, gdzie pisałem Jackowi (kopię otrzymał naczelny) informację aby rozbił on swoją "twórczość" na odstępy czasowe, a nie publikował po kilkanaście postów z rzędu. Ale Jacek w porywach wrzucał po dwadzieścia postów z rzędu.
 • @Gosia z Wrocka 16:48:19
  Sami nie wiecie czego chcecie :P

  Jedni piszą że Jacek tudzież Marek ma blogerską sraczkę (cytując dosłownie), a inni że błąd wprowadzać limit. NIE DA się wszystkim dogodzić, ale wg mnie wrzucanie 10 czy 15 przedruków z rzędu jest pozbawione sensu. EOT.
 • @Ultima Thule 15:24:16
  Niestety, logika formalna, łącząca matematykę z filozofią, jest jedną z najtrudniejszych dziedzin. Tu niestety nie można mieć najwyższych wymagań i się wpieniać.

  Przewrotnie i żartobliwie, występuję również przeciwko nadużywaniu wykrzykników !!!!!!! i DUŻYCH LITER ;]
 • @Zawisza 17:12:24
  I po raz kolejny kłania się tolerancja dla rozmówców. Mój zawzięty antagonista Raflo z Irlandii przez przeszło rok wstawiał na mój blog słowa krytyki, a pomimo tego bana nie dostał. Czasem sobie z nim ucinałem jakąś polemikę :). Tymczasem się nie odzywa, chociaż bana nigdy nie dostał.

  Apropo banowania - moja zakładka banów jest pusta, zawsze była pusta, i prawdopodobnie nadal będzie pusta :D
 • @Prezydent RzBiK 17:30:20
  A będzie okazja do rozmowy w cztery oczy?
  Skłaniam się ostatnio do demokracji bezpośredniej, ale widzę mglę. Podobnie nie potrafię uchwycić zasady wyłaniania silnego, i co jeszcze ważniejsze - światłego i mądrego przywództwa w modelu takiej demokracji (która stała się dla niektórych Polaków jakimś tam ideałem).

  Nie chodzi o to, że brakuje mi pomysłów teoretycznych. Nie widzę natomiast praktycznej drogi przejścia od totalitaryzmu niewidzialnej ręki rynków finansowych i rozmaitych form fasadowej demokracji przedstawicielskiej do takich nowych form ustrojowych.

  No ale... mój czas na pisanie dziś chyba minął. Nie chcę o tym dyskutować na forum, gdyż to temat rzeka. Trzeba kiedyś usiąść w małym gronie i po prostu pogadać.
 • @korwinista 15:43:50
  Wiele tu można dodać. Mnie denerwuje, gdy dyskutant zaczyna zadawać pytania, jak uczeń, starając się mnie zmusić do grzebania w źródłach i podawania definicji, dowodów itp.
  To bardzo eskimowska metoda...
 • @lju 17:40:57
  Z miłą chęcią, i nie tylko Korwinowi. Ale decyzje końcowe podejmują moi zwierzchnicy, a nie ja.
 • @Andrzej Słonawski 14:58:03
  Andrzej, oczywiście masz rację. Jest cała grupa osób przede wszystkim TY - bardzo Ci dziękuję za dotychczasową współpracę - liczę na długą, dalszą.

  Na pewno Jurek Bielewicz, Anitka...

  Proszę Cię jednak o imiona tych osób bo znowu kogoś zapomnę?

  Dziękuję serdecznie wszystkim
 • @jazgdyni 17:44:35
  Ale wyrabia cierpliwość :) jednocześnie pozwalając na odświeżenie swojej pamięci :)
 • @lancelot 16:33:52
  Nowy Ekran jest portalem społecznościowym. Nie banujemy za przekonania, kłótnie i nie ograniczamy tematów. Naszą ambicją jest jednak, aby NE był sumieniem Polskiego Narodu, a nie śmietnikiem i szambem – różnych malkontentów i nieudaczników, których niestety nie brakuje w RP. Budujmy razem Nowy Ekran – bez uciążliwych gości, którzy dewastują miejsce w którym piszemy.

  Widzisz misiu pluszowy, ze miałem racje
  zbanowałeś mnie za przekonania, a mogłeś zwyczajnie zastrzelić!
  lecz się człowieku na nogi, bo na głowa to już ....
 • @archeo 14:59:03
  Pan Braun napisał chyba ze 2 artykuły. Nie wiem czy ma swojego bloga, ale oczywiście jest zawsze zaproszony i bardzo mile widziany.

  Zadzwonię do niego, ale też proszę to zrobić - o ile możliwe.

  Pozdrawiam
 • @Piotr F. Świder 17:16:12
  Na moim blogu też nie spotkałem nikogo, kogo bym nazwał trollem, choć w całej mojej działaności DO takich ludzi widziałem. Za to były ewidentne próby obrażania gości mego bloga. Zawsze wtedy reaguję ostrzeżeniem (2 x wpis skasowałem wyraźnie mówiąc dlaczego), bo ja uważam iż za to, by gości mego bloga nie obrażać odpowiadam ja jako gospodarz. Nie domagam się, by redakcja za mnie to robiła. Każdy jest gospodarzem swego bloga i każdy odpowiada za to, by tam był porządek, nie mylić ze zgodnością poglądów (co niestety niektórzy mylą).
 • @Papryk 15:19:35
  Oczywiście ma Pan rację, przepraszam za pomyłkę -
  powinno być 31.01. 2011.

  Proszę administratorów o korektę. Ja nie wiem jak to zrobić.

  Pozdrawiam
 • @Marek.Lipski 17:38:33
  RzBiK nie ma nic wspólnego z budowaniem partii. To raczej model funkcjonowania społeczności BiK-ów. Owszem, w omówieniach ekstrapoluję na REAL, ale to ledwie zaznaczenia wektorów. Więcej pisałem w komentarzach, np. o sędziach wybieranych w okręgach wyborczych i sądzących swoich wyborców czy o roli szlachty polskiej w strukturze władzy NOWEJ POLSKI.
 • @Prezydent RzBiK 16:03:04
  Tutaj Piotrowi przyznam rację. Informatycy mogli by od czasu, do czasu trochę popracować nad szatą graficzną i architekturą strony. Chyba nie są tacy drodzy.
  TV - dobra rzecz, żółty pasek świetna sprawa.

  Minus - niemożność wklejania własnych obrazów w komentach,
  - brak dostępu w komentarzach do prostego edytora Pogrubienie, podkreślenie, kursywa)

  Trzeba się rozwijać Prezydencie
 • @Zygmunt Korus 16:05:01
  Ja protestuję. Wszyscy wiemy kto to. Dosyć.
 • @Redaktorzy NE
  Czy można zatem podać do publicznej wiadomości, którzy konkretnie blogerzy zostali ukarani i za co? Chciałbym wiedzieć jak się nie narazić :D

  Trochę mi szkoda, że jednak pewna cenzura się wkrada. Ale cóż, jej brak został przez użytkowników najwidoczniej nadużyty... Szkoda, że tak się musiało skończyć.
 • @Diabelsky 17:47:41
  Nie zbanowałem cię za przekonania a za bluzgi, więc przestań płakać "patrioto" i widać że jeszcze nie dorosłeś do blogowania i komentowania.
 • @Pluszak 17:37:37
  To dajcie Jackowi płatne stanowisko i niech ma swoją kolumnę newsów :)

  Mnie on nie przeszkadza, cenne jet to, że jest.
 • @Piotr F. Świder 17:43:34
  Tak, zapraszam do Warszawy (jak się zdarzy). RzBiK zorganizuje spanie. co do przywództwa ciekawie pisze Stan Tymiński (testy badające predyspozycje), ja napomknąłem o przywództwie w Omówieniu do art. 7, że powinniśmy zrobić jak w Chinach.
 • @mnich zarazy 16:14:39
  Co innego być przychylnym partii, a co innego być partyjnym biuletynem.
  Pierwsze ok, drugie nie.
 • @prawi co wiec 17:25:15
  Dla mnie za kulturę rozmów odpowiada gospodarz, nie redakcja. Bądźmy dorosłymi ludźmi. Masz mechanizmy, możesz dać ostrzeżenie, możesz skasować wpis, przy czym wtedy uważam, że należy dokładnie napisać że się wpis skasowało i z jakiej przyczyny.
  Nie cierpię ciągłego biadolenia, niech ktoś za mnie to zrobi. Mój blog, ja za niego odpowiadam. Dla mnie zgłaszanie spraw do redakcji byłoby przyznaniem się, że sobie nie radzę. Chwila cierpliwości i każdą sprawę można rozwiązać.
  Są sprawy których może na poziomie blogera rozwiązać się nie da. Pamiętam był tu bloger qpa który rzeczywiście przesadzał i wtedy redakcja problem ten rozwiązała.
 • Nie będzie cenzury, ale będziemy kasować i usuwać.
  Listy proskrypcyjne wkrótce.
 • @pług na bałwany 17:46:55
  Ja próbowałem z 3 miesiące temu. Uznał że się wtrącam w nieswoje sprawy i najwyraźniej mam złą wolę.
 • @lancelot 17:55:22
  Nie zbanowałem cię za przekonania a za bluzgi, więc przestań płakać "patrioto" i widać że jeszcze nie dorosłeś do blogowania i komentowania.

  Proszę to tutaj udowodnić!
  ja i bluzgi? konieć świata!

  jesli tego nie zrobisz będzie I Kłamcą Nowego Ekranu!
 • @Anderson 17:36:42
  Powiedział bym raczej, że Circ jest negatywnym przykładem dawania w rękę narzędzia tak odpowiedzialnego jak Ban. Ostatnio zbanowała wszystkich z kim się nie zgadzała po czym ogłosiła, że na NE działa "szatan" i dyskutowała sama z sobą, trochę z ŁŁ i kilkoma, których jeszcze nie udało jej się zbanować.

  Nie wszyscy dorośli do narzędzia takiego jak ban, Circ jest tego doskonałym przykładem.
 • @Pluszak 17:39:39
  Po pierwsze zastanowił bym się, czy przedruki w ogóle powinny pojawiać się. Jest to ewidentne naruszenie praw autorskich, chyba, że autor ma zgodę na taki przedruk.
  Za to, jeśli ktoś pisze nawet po 10 własnych tekstów, ale podkreślam własnych nie można mu tego zabronić
 • @jazgdyni 17:54:24
  Z tego co wiem jest cały segregator projektów, ale nie ma kasy na realizację nawet tych drobnych. Nie sądzę, by NE mógł być tym czym chcielibyśmy go widzieć bez rzeczowej dyskusji w dobrze dobranym gronie i zmiany stylu zarządzania firmą. No i oczywiście pieniędzy.
 • @Pluszak 17:37:37
  Masz osobisty kontakt z Jackiem?
  Ja staram się takie działanie zrozumieć, może on potrzebuje zrozumienia z naszej strony? Dużo siedzi w sieci...
 • @Pluszak 17:39:39
  To dajcie Mu miejsce w niusach.Skoro nE ledwo się trzyma finansowo, jak ciągle powtarzA Carcaj ( swoją drogą kim jest wasza księgowa, że On ma takie dane),taki zastrzyk darmowej pomocy to strzał w dziesiątke.EOT.
 • @KOSSOBOR 17:55:48
  "Problem Jacka" i nie tylko ten rozwiązuje w sposób zadowalający wszystkich NOWA KULTURA.
 • @mnich zarazy 16:14:39
  Panie Mnichu,

  Nie sądzę, aby jakakolwiek inna partia miała tylu zwolenników i piszących na NE jak PiS. (Napewno więc nie kojarzono NE jako tubę powiedzmy PO),
  ale...

  Ma Pan rację, można pisać pozytywnie o PiS, bronic swoich przekonań. To jak najbardziej właściwe. Trzeba to robić w sposób kulturalny, cywilizowany, zgodnie z regulaminem.

  NE - od początku deklarował neutralność polityczną wobec wszystkich obecnych partii. Oczywiście, blogerzy i komentatorzy mają prawo do swoich własnych przekonań politycznych. Tak samo jak ja i Redakcja.

  Pozdrawiam
 • All
  Teraz wszystko jasne skąd te nerwy: http://sondaz.wp.pl/title,Sondaz-WPPL-PiS-przegonil-Platforme,wid,15236090,wiadomosc.html
 • @Pluszak 17:47:09
  Nie, nie, nie - traktujmy siebie poważnie i z szacunkiem.
  Co innego, jak jaja sobie robimy.
 • --------- KOŚCIÓŁ z agentami OPUS DEI --- tym się stał N.E.
  --- zostawiłam otwartego laptopa na głównej NE -wszedł MĄDRY CZŁOWIEK -czekając na mnie - z ciekawości zajrzał na nieznany mu portal -na mój widok podniósł się i STWIERDZIŁ - to Pani dewotką się robi ?? ja oczy !! przecież to portal społecznościowy / patriotyczny -ON !! dla mnie to ewidentnie kościelny nie !! społecznościowy - zupełnie NIE ! patriotyczny --PATRIOTYCZNY powinien mieć !! na stronie głównej --POCZET POLAKÓW WIELKICH !!! INŻYNIERÓW którzy w świecie budowali WIEKOPOMNE !!! obiekty / LEKARZY którzy w świecie ROZSŁAWIAJĄ Polskę i jej Naród / Uczonych / Profesorów -Polaków ! NIEZNANYCH lub ZAPOMNIANYCH w swojej Ojczyznie --ITD / ITP
  ---------N.E. rozsławia i owszem -WSZYSTKICH św. --poza POLAKAMI !! z wielkości której -NARÓD POWINIEN -CZERPAĆ !!! dumę
 • @Maciej Ka 18:02:37
  Jak najbardziej podzielam Twoje zdanie. Wyznaję dwie zasady, po pierwsze zasadę prawdziwej religii, czyli "Będziesz miłował Pana Boga swego... a bliźniego swego jak siebie samego". Jeśli tę zasadę wyznajesz jesteś mi bratem w religii. Reszta są to mało istotne szczegóły.
  Druga zasada dotyczy rozdziału wiary od religioznawstwa. Nadanie historii religii, zmian, wypaczeń jakie następują w religii nie jest walką z religią. Bo o walce z Kościołem mówią ci, co chcą wypaczyć.
  Jako katolik widzę w KK wiele rzeczy, które są wypaczeniem pierwotnej wiary, pewnie w innych odłamach jest tak samo. Czy nie można o tym kulturalnie rozmawiać?
  Tylko że kulturą nie jest podejście, jeśli nie wyznajesz dokładnie takiej wiary jak ja to jesteś ... no tu można wiele obraźliwych słów użyć.
  Po prostu szanujmy jedno z naszych podstawowych praw, prawo do własnego rozumienia Boga.
 • @Pluszak 17:39:39
  Produkuję się tutaj (post Pana Opary), pewnie zapewne wiesz dlaczego! To ja zgłosiłam do Ciebie dr adolfa. Nie było jednak moją intencją zamykanie ust blogerom niepoprawnie myślącym. Bedę obserwować co z tego wyniknie. Piszę i komentję tylko w nE( pomijam ćwierkacza i fejsa , bo to nie są blikowiska), jeśli pojawi się jakolwiek cenzura , nasze drogi sie rozejdą .Trzymajcie sobie takich, co wolą sie kisić we własnym sosie...
 • @Diabelsky 18:01:56
  i jeszcze jedno
  proszę mnie nie straszyć banem, bo mam to w d...

  jesteś pan jak stary ubek z cenzury.
  jak się nie podoba to kulka w głowe, a u pana jest w modzie banowanie i całe szczęście!
  nadużycie link skomentuj usuń
  Diabelsky 07.01.2013 19:55:32
  No jak masz to w d...e to o co ten krzyk??
 • @drhumor - F.Krzysiak 15:44:20
  Zgadzam sie z Panem w calej rozciaglosci... Oczywiscie nie mozna nikogo orazac za poglady lub ich brak... Stanowczo niezgadzam sie na zadna forme cenzury . Jednakze komentarze obrazajace kogokolwiek bezposredno , czyli personalnie powinny byc blokowane, kasowane i wyciagane pewne sankcje zapopiegawcze na przyszlosc dla takiej osoby... Oczywiscie nikt z nas nie jest bez grzechu i trzeba obchodzic sie do kazdego z zyczliwoscia i szacunkiem . Nawet do naszych "ideologicznych" wrogow z ktorymi ciezko sie dogadac na, jakimkolwiek poziomie. Dlatego Szanowna Redakcja powinna odpowiadac natychmiastowo i reagowac na , jakiekolwiek przejawy wulgaryzmow i nie uzasadnionych atakow personalnych . "Porzadek musi byc , nawet w najgorszym burdelu..." ;p Heh Bez podtekstow oczywiscie :) Pozdrawiam wszystkich Serdecznie i z serca blogoslawie ... Laska Chrystusa Krola niech bedzie z nami wszystkimi!
 • @lancelot 18:18:28
  Lancelot, i ty mówisz o cenzurze? Nie wypada wytykać innemu tego z czego się samemu korzysta. Wiem, że cofnąłeś mi bana, nie wchodzę na twojego Bloga, głoś sobie co chcesz, masz swoich wiernych czytelników więc głoś im swoje prawdy.
  Jednak nie wypada ci mówić o cenzurze. Aby stosowanie cenzury wytykać innym trzeba najpierw samemu mieć czyste sumienie. Ty tego nie masz.
 • @lancelot 18:18:28
  zadania nie zmieniam
  lecz się człowieku na nogi!
 • @Gosia z Wrocka 18:08:00
  Jestem akcjonariuszem i pytam o władze NE o stan firmy i co robią by zakupione przeze mnie akcje nie posłużyły mi za niedługo jako element dekoracyjny mojej łazienki.
 • @KOSSOBOR 17:55:48
  Dobre. Pomysł przedni.
 • @ninanonimowa 18:13:28
  Jeśli na ekranie otwartego laptopa była otwarta zakładka: "RELIGIE", to...nie dziwota, że czekający tak ocenił Nowy Ekran. ;))
 • Zawracanie kijem Wisły
  Nie ma najmniejszych szans aby tu zapanowała netykieta. To wolne medium i będzie tu jak jak w sraczu przy GS-owskiej knajpie. Będzie tak póki NE jasno nie określi swojej stronniczości. Dyskusja z różnych pozycji religijnych czy gospodarczych nie ma najmniejszego sensu. Wiara w to, że można udowodnić w tych obszarach jakąś prawdę obiektywną metodami matematycznymi jest bzdurą. Jasne prezentowanie swojej stronniczości jest aktem cywilnej odwagi , na którą nie wszystkich stać.

  Nie jestem też pewny, czy czasem taka "nawalanka" i "jazda po bandzie" nie jest najlepszą metodą na wyłuszczenie swych stronniczych racji.

  Nie wiem, czy jeszcze powinienem tu pisać. Jakoś wśród wolnorynkowców, monarchistów i ultramontanistów nie czuję się komfortowo.

  Chyba jakiś rok temu apelowałem tu o "aurea mediocritas". Widzę, jeszcze nie teraz.

  Wprowadziłem co najmniej dwa słowa powszechnie uznawane za nieprzyzwoite, ale trudno byłoby mi zaprzepaścić ten niewątpliwy twórczy dorobek.

  Jednak próbujcie. Nawet przy zerowym prawdopodobieństwie oczekiwane przemiana może zajść. Tak w każdym razie twierdza matematycy.
 • Gratuluję sukcesu portalu "Nowy Ekran"
  Szanowny Panie Opara:

  Gratuluje sukcesu portalu "Nowy Ekran". Zrobił Pan coś unikalnego - żywy portal, kt óry

  To wspaniały przyczynek do dyskusji na tematy związane z przyszłością naszego narodu.

  A co do trolowania, ubliżania innym użytkownikom, redaktorom i wydawcy, zgadzam się z Panem, że to nie jest cenzura. Po prostu chamstwo trzeba tępic jak chwasty ponieważ taka wada charakteru jest neuleczalna i szkodzi innym użytkownikom portalu.

  Serdecznie pozdrawiam z życzeniem dalszych sukcesów!
 • Ryszard Opara 09.01.2013 18:08:56
  "Nie sądzę, aby jakakolwiek inna partia miała tylu zwolenników i piszących na NE jak PiS."

  Tak było do pewnego momentu, teraz większość z nich odeszła.

  "Ma Pan rację, można pisać pozytywnie o PiS, bronic swoich przekonań. To jak najbardziej właściwe. Trzeba to robić w sposób kulturalny, cywilizowany, zgodnie z regulaminem."

  To prawda, swoich przekonań należy bronić nie obrażając innych. Jednak może to moja tylko opinia ale to zwolennicy PiSu (dotyczy to również Katolików) są tu jednymi z bardziej obrażanymi. Nie może być tak, że osoba kwestionująca przynależność PiSu o tzw. Układu była obrażana. Chcę Panu przypomnieć, że na w/w tezę nie ma dowodów a tylko co najwyżej "poszlaki", to tak ja z oskarżeniami wobec Pana. Chyba pan wie co czuje człowiek szkalowany.

  Również zastanawia mnie ten zwrot:

  "NE - od początku deklarował neutralność polityczną wobec wszystkich obecnych partii. "

  czy oznacza to, że takiej neutralności nie będzie wobec nowo powstałych partii?

  "Oczywiście, blogerzy i komentatorzy mają prawo do swoich własnych przekonań politycznych. Tak samo jak ja i Redakcja."

  Oczywiście, że tak.

  Proszę zwrócić jednak uwagę, że nie każdy tekst powinien być promowany. Osoby które na NE "wchodzą" okazjonalnie wyrabiają sobie na podstawie promowanych tekstów opinię o Nas, często bardzo krzywdzącą.

  Proszę też rozważyć, czy skoro NE Jest Naszym Wspólnym Miejscem, to czy Blogerzy i Komentatorzy mają prawo mieć na kierunek w którym zmierza NE np. Areopag, promowane teksty.

  Pozdrawiam
 • @prawi co wiec 16:35:20
  Moim zdaniem jest jeszcze lepsze rozwiązanie, niech nawet będzie ich sto...pokazana jest tylko ostatnia.Lista pozostałych w opisie ostatniej.
 • ja to odbieram jako czystą hipokryzję i wprowadzenie cenzury EXPOST
  bo prewencyjna już była raelizowana jako dopuszczanie tylko swoich.

  każdy ma inny poziom tolerancji dla prawdziwego lub rzekomego

  "zawieszamy w trybie natychmiastowym wszystkie konta i blogi osób, które ostatnio wykazały się porażającym chamstwem i tu u nas, na naszych łamach, nadużywając wolności słowa, w sposób podły i gołosłowny atakowały personalnie osoby współtworzące Nowy Ekran."


  CZYLI O TYM, KTO MA PRAWO PISAĆ, ODDTĄD BĘDZIE DECYDOWAŁO WIDZIMISIĘ


  pytanie,

  czy na nE można napisać "Tusk ty m..., twój rząd obalą ....."

  JEDYNA RADA, TRZEBA OTWIERAĆ SOBIE KONTA GDZIE INDZIEJ.
 • @AnnaZofia 18:32:42
  :)))))))))))
 • @ssak 14:05:59
  no to sam zrzucaj Jacka do piwnicy i publikuj, publikuj,

  po prostu nE ma gó...ne rozwiązania funkcjonalne, i tyle,

  to wszystko wina obstrukcji Szanownego Pana Autora i ŁŁ względem lepszego, im wystarczy dobre.
 • ----------------OZNAJAMIAM !!!!!!!!!!! NIGDY !!
  -- nie wchodzę na zakładkę -K.K -jeżeli komentuję to stronę główną --jestem antyklerykałem i życie kościoła NIE INTERESUJE mnie !!
 • @Marek Kajdas 14:36:01
  oczywiście, że będzie "jazda", bowiem bleblanie o "złych i zuchwałych" bez definicji granicy względem normalnych, nie ma sensu.

  A granicy nikt nie jest w stanie sfromułować. Niepowodzenie z taką drobnostką jak pornografia to pokazało. A więc jeśli z porno było tak trudno, to jak rozgraniczyć poglądy polityczne ?
 • @ckhopi 14:49:20
  "Brak cenzury to jedno a drugie to "promowanie" pewnych treści. "

  tylko, czy szanowny autor to rozróżnia ?
 • @zwyczajnie normalny 18:43:19
  ...popieram,cenzura w natarciu jak Soviet w polskim mundurze nie do zatrzymania.
  Wieje komunistycznym Wschodem.
 • @Pluszak 15:14:35
  nie jacek jest winien, tylko idiotyczna konstrukcja strony głównej.
 • @Ultima Thule 15:24:16 problem BRAKU LOGIKI wypowiedzi !!!
  do siebie pijesz ?
 • @nikander 18:33:11
  Bo na NE się poznajemy - sobie podobnych - i z nimi staramy się coś wspólnie realizować w REALU. Z nimi też zasadniczo dyskutujemy, gdy nie możemy się spotkać. Oprócz tego czytamy co piszą inni, a gdy piszą odmiennie od tego co nam się zdaje komentujemy lub nie. Sami też piszemy co uważamy za ważne - kreujemy nasz przekaz, szukamy sobie podobnych. Nie zapominamy jednak, że najważniejszy jest REAL. NE to miejsce spotkań virtualnych służące działaniom w REALU.
 • @Łukasz Roman 15:37:19 najelpiej dobić nE już teraz
  " Administracja powinna zablokować funkcję gości, komentatorów, a dyskusje, aby były toczone wewnątrz, pośród samych blogerów."

  Z publikacji, których nie można komentować, czytam tylko instrukcje, ale i tak komentuję je wszędzie.
 • @Zawisza 18:23:32
  Już wy Zawisza o moje sumienie się nie martwcie i nie wy bedziecie sędzią mojego sumienia, a skoro po odwieszeniu bana nie wchodzisz na mojego bloga to znaczy że nie całkiem jesteś stracony i rozumiesz o czym ja z komunistą mogę rozmawiać?? I co on mógłby na moim blogu robić, próbowałeś chamić to cię zbanowałem ot i cały problem.
 • @Piotr F. Świder 15:39:04
  jak dla mnie, ktoś kto korzysta z angolskich terminów, to cham.
 • @Polonia 15:39:04
  Od dwóch lat postuluję, aby autor miał możliwość blokady komentowania pod swoimi notkami.

  I tacy autorzy powini należeć do odrębnej, oznaczonej, kategorii.
 • @Łukasz Roman 15:41:45
  nie jest prawdą, że twoje wpisy są twoje. Należą do Pana Opary.
 • @korwinista 15:43:50
  "Do tego dochodzi świadome(?) przekręcanie pojęć " przez kogo ?

  moim zdaniem przez korwinistów.
 • @drhumor - F.Krzysiak 15:44:20
  moim zdaniem, jeśli ktoś boi się wystawić na osąd społeczny, w tym nieuniknione wulgaryzmy, bo takie mamy społeczeństwo, to niech dyskutuje sobie w rodzinie, a nie społecznie.

  Bo ja najbardziej nie lubię, jeśli ktoś komuś chce zamknąć usta, nawet jeśli ten ktoś to cham.

  Dokładnie tak było ze ś.p. Lepperem. Zwykły cham, ze słomą, no i SBek, jak mawiano. A teraz coś mi się widzie, większy był on od niejednego.
 • @Zawisza 18:02:39
  Panie Zawisza, otoz to jest wlasnie genialne: wlasny, prywatny ban na szatana, prosze Pana :) /trzeba miec cojones i tyle/
 • @Pluszak 14:27:52
  O klonowaniu. Proszę o wyjątek dla konta "słowo na dziś". Są na nim wyłącznie przeklejki z serwisu mateusz.pl zawierające czytania słowa bożego, zaleconego do rozważania dla wiernych KK na dany dzień, aby go przeżyć pobożnie. Z faktu braku refleksji pod tymi notkami nic jeszcze nie wynika, może potrzeba czasu. Notki ukazują się codziennie (no, prawie) w dni powszednie w godzinach porannych - jedna dziennie - wyłącznie w zakładce k.katolicki.

  Serdecznie proszę o przychylne rozpatrzenie tej prośby.

  Pozdrawiam

  DelfInn
 • @Pluszak 15:56:31
  dlaczego lansujesz obce słowa,

  czy naprawdę musisz mówić " a moja mother, czyli matka, to to i tamto" ?
 • @mnich zarazy 16:14:39
  może rzeczywiście celem nE jest destrukcja PiSu.
 • @Prezydent RzBiK 18:55:25
  Tak, masz rację. Doceniam tę stronę NE. Jednak wychodząc z założenia, że śmieci posortowane wyglądają lepiej, radykalnie zmieniłbym zakładki. Niech wolnorynkowcy rozmawiają sobą w swoim pokoju i takie same pokoje pozakładałbym dla każdej innej frakcji.
 • @KOSSOBOR 17:55:48
  Jasne, a Tobie też, Twoją kolumnę "newsów" ze Sfory? :P
 • @Zawisza 18:05:04
  Jeśli ktoś pisze własne teksty, a jeszcze publikowane w jednym źródle - to zupełnie inna para kaloszy, od wlepek typu ctrl c + ctrl v.
 • @prawi co wiec 16:35:20
  żarty sobie stroisz,

  raczej się zapytaj, dlaczego SG ma taką postać i funkcje,

  CZEMU ONA W ZAMYŚLE PANA OPARY MIAŁA SŁUŻYĆ ?
 • Z PiS czy komuchami i służbami ?
  Obawiam się, że w Pańskim tekście Panie Opara jest mała nieścisłość.
  Cyt : - Potem, niektórzy zaczęli traktować NE jako „tubę PiS” - kon cyt.
  Czy aby na pewno ? Według mnie to teza wyssana z palca.
  Przecież dobrze Pan wie, że tacy zacni blogerzy jak Seawolf odeszli z NE z zupełnie innych powodów.
  Może z powodu podejrzeń o współpracę NE z komuchami a nie z PiS ?

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 18:07:38
  Taki sam kontakt jak każdy inny, czyli na PW za pomocą poczty wewnętrznej portalu.
  ps. to nie mój wymysł z ograniczeniem ilość postów które może wlepiać Jacek, ale jak najbardziej się pod tym ograniczeniem mogę podpisać, zwłaszcza że już raz informowaliśmy Jacka aby nie wrzucał po kilkanaście postów w jednej turze nasiadówki przy kompie.
 • @interesariusz z PL 18:51:52
  niestety zgadzam się, poprzednia budowa pozwalała na promocję większej ilości tekstów między innymi na kolumnie na której teraz są posty "najnowsze"
  Jacek pisze na swoim blogu, jednak wszelkie prośby o nie spychanie innych do piwnicy wstawiając w ciągu 20 minut 15 postów odbiły się od muru
 • @Gosia z Wrocka 16:48:19
  Pomijając lepsze rozwiązania

  wystarczy, aby w prawej kolumnie była wymieniana jedynie jedna notka danego autora.

  Jeden ruch programisty, JEDEN, i efekt już jest.

  Tylko że nie to jest celem właściciela.

  Może Jacek pisze tyle notek na jego zlecenie, no albo rednacza.
 • @Gosia z Wrocka 18:15:12
  Na temat dr Adolfa pisałem już wczoraj, on również dostał ostrzeżenie, jeśli będzie obrażał katolików a i spamował linkami do stron to jego konto może zostać zablokowane czasowo lub trwale bez kolejnego ostrzeżenia.
 • interesariusz z PL 09.01.2013 19:13:38
  Nie mogę rzucać oskarżeń ponieważ może to być "tak pojęta neutralność".

  Jednak NE powinno wziąć pod uwagę, czy takie wnioski nie są powodem do nieufności?
 • @Piotr F. Świder 17:05:18
  "O tych, co chcą podporządkować debatę własnej ideologii, choćby roiła sobie, że jest jedyną i najświętszą - moje zdanie znasz. To ślepa uliczka. Nawet jeśli wierni myślą, że palą się tam tylko świeczki dla Pana Boga, to inni zobaczą tam tylko ogarki dla szatana. W tym kanale łódka NE zatonie."

  dawno tonie, ale zdaje się, że postanowiono ją dodatkowo rozchuśtać, zamiast łatać i pompować wodę.
 • Ale ...@autorowi tez puszczaly nerwy
  A

  TO,
  powodowalo - jakis procent reakcji ...czy nalezy rozumiec, ze Slup Ogloszeniowy mamy juz za soba, a teaz zaczyna sie milosc ...

  Nie rozumie jak mozna byc neutralnym politycznie - czy nie lepiej sie okreslic, a nie ukrywac swych pogladow ...)))
 • @Maciej Ka 18:33:34
  "Jest dla mnie zrozumiałe, że to jest denerwujące, bo mnie też denerwowało, że dostaję zbiorówkę z tygodnia, którą jakoś muszę wepchnąć." - nie, nie musisz, w myśl zasady że "co za dużo to i krowa nie chce". A czy zastanawiałeś się ile osób czyta non stop pisma które dostarcza jedna osoba?
 • @Zawisza 17:12:24
  co prawda nie wiem, co to jest "banowanie",

  ale jako zablokowany przez Circ jej po prostu nie czytam.

  I to ze szkodą dla siebie, bo niektóre jej wypowiedzi uważam za niezwykle trafne.
 • @lancelot 18:58:52
  Jak na razie ja jestem jeden, ale rozumiem, lata przyzwyczajeń, zawsze zwracałeś się przez "Wy". No cóż jako Polakowi i człowiekowi tolerancyjnemu przyjdzie mi to zrozumieć.
  Jesteś przesiąknięty ideami komunizmu, dlatego sięgasz po coś co zawsze było mi obrzydłe, po cenzurę.
  Wiem, że jesteś tubą PiS, partii której jako Polak mam jedno do zarzucenia. Tak jak kiedyś komuniści próbuje zagarnąć wszystkie symbole mojej ojczyzny a jej zwolennicy stosują język, jaki stosowali bolszewicy. Tak jak kiedyś bolszewicy widzieli "pełzającą kontrrewolucję", "wrogów ludu" tak Ty dziś w każdym kto myśli niezależnie, nie poddaje się Twojej indokrynacji widzisz "komunistę" "bolszewika". Widzisz idee bolszewizmu nie umarły, bo tak naprawdę były one kształtowane na doświadczeniach znacznie wcześniejszych. Dlaczego komuniści tak zwalczali Kościół? Bo przejęli ich metody działania. Niedouczeni kapłani, mówię o niedouczonych a nie o wszystkich kapłanach, bo wielu znam takich z którymi o wielu sprawach można porozmawiać, w każdym komu intelektualnie nie dorastali widzieli "diabła", "antychrysta".
  Ja nigdy nie "chamiłem", w żadnej mojej wypowiedzi nie znajdziesz chamskich słów, czy też obraźliwych słów. Za to psułem ci pracę politruka, poddając pod wątpliwość idee głoszone przez tzw. ekspertów i za to zostałem zbanowany. Ale jak mówię, wykonuj swoją pracę, co mi do tego.
 • @interesariusz z PL 18:51:52
  Oczywiście, wystarczyłoby do skryptu dodać opcję która umożliwiłaby odhaczenie tych postów które po prostu zniknęłyby z SG, czy to z aeropagu (lewej kolumny), czy najnowszych postów (prawej kolumny), ponieważ i tu, i tu są śmieci.
 • @prawi co wiec 17:25:15
  mnie tam żaden epitet nie rusza, nawet "lewak", chociaż w tym gronie to chyba najwięsza obraza,

  natomiast za termin "żydlak" dałem swoją osobistą nagrodę.

  bardzo mi się podoba.

  Może tyko dla większej poprawności politycznej pisać "rzydlak".
  pomysł mój, nie chroniony przed kopiowaniem, używaniem i popularyzacją.
 • @Migorr 17:55:21
  Zapewniam Pana - to nie cenzura. Nadal, każdy będzie miał prawo do swoich przekonań i będzie swoboda wypowiedzi.

  Będziemy tylko przestrzegać regulaminu. Nie wolno nikogo bezpodstawnie obrażać, szkalować. Może być krytyka (która prawdy się nie boi).

  Trzeba też zachować trochę kultury i przyzwoitości. Inaczej zrobi NAM się bagno i szambo - a tego chyba nikt rozsądny nie chce.

  Ukłony
 • @Pluszak 17:39:39
  poczytaj moje uwagi wyżej.

  Gdyby nie ten techniczny gniot, SG nE, byłoby wszystko w porządku.
 • @interesariusz z PL 19:10:36
  Nie masz innych problemów jak czepianie się słówek? Napisałem jasno o co chodzi.
 • @Prezydent RzBiK 16:03:04
  Hę?
 • @lancelot 17:55:22
  Kolego mi dałeś bana za ujawnienie nieprawdy w twoim artykule.
 • @jazgdyni 17:39:55
  a co ci przeszkadzają moje duże litery i wykrzykniki !?
 • @interesariusz z PL 18:53:49
  ciesz się, że nie wolno już przeklinać ....
 • @jazgdyni 17:54:24
  "brak dostępu w komentarzach do prostego edytora Pogrubienie, podkreślenie, kursywa)
  "

  to celowe, taka miała być szata graficzna
 • @interesariusz z PL 19:31:44
  "Techniczny gniot" nie jest moim wymysłem, to że ja czytam nic nie zmienia.

  A poza tym na ewentualnie zmiany w skrypcie potrzebne są fundusze, a póki co to chyba żaden wolontariusz programista się nie zgłosił do redakcji.
 • @DelfInn 19:32:16
 • @Maciej Ka 18:33:34
  oczywiście, gdyby redakcja nE promowała teksty o GMO i inne o ratowaniu życia, zamiast tego politycznego bełkotu o tym, jaki to socjalizm był i jest straszny, to może byśmy dyskutowali przyzwoicie.

  Ale tak...
 • @Gosia z Wrocka 18:15:12
  "Produkuję się tutaj (post Pana Opary), pewnie zapewne wiesz dlaczego! To ja zgłosiłam do Ciebie dr adolfa." - jeśli chodzi o ścisłość to zgłosiłaś jako nadużycie, a nadużycia nie trafiają stricte do mnie, tylko do panelu zarządzania portalem, zgłoszone nadużycia są widoczne dla wszystkich administratorów a nie tylko dla mnie, - to tak na marginesie.

  A jeśli chodzi o cenzurę, to również wczoraj dałem taki temat, kto z blogerów pokusi się o napisanie nowej definicji słowa "cenzura", takiej definicji która będzie zjadliwa dla większości blogerów. I póki co takiej definicji brak.
  Zachowanie elementarnego poziomu kultury nie jest przejawem cenzurowania, zgłoszone wulgaryzmy staramy się eliminować, część komentatorów jawnie olewa regulamin, takich komentatorów będziemy blokować bez wysyłania kilku ostrzeżeń, oczywiście w ramach naszych mocy przerobowych, to nie piekarnia ;)
 • @pług na bałwany 16:27:17
  roznica m. cenzura a dobrym wychowaniem polega na tym, ze tym pierwszym nagina się twoj kregoslup do cudzych zasad bez udzialu twojej woli lub wrecz z jej oporem, co skutkuje zazwyczaj twym przyszłym pelzaniem lub, po odrzuceniu, rezygnacja przez ciebie z takiej oferty realizacji twojej godnosci, zas to drugie na tym, ze proponuje ci sie mozliwosc rozwiniecia skrzydel jednoczesnie wskazujac, ze efektywny lot wymaga silnego kregoslupa, co wiaze sie z koniecznoscia nauczenia sie paru prostych zasad i stosowania ich w zyciu.

  twoj wybór?
 • @ninanonimowa 18:43:27 a ja w ogóle nie wiem, do czego są "zakładki",
  do głowy mi nie przychodzi z nich korzystać, podobnie jak z "lubczasopism".
 • @Maciej Ka 19:44:01
  W "głupim FB" siedzi sztab programistów którzy zarabiają krocie kasy, w Fb jest stosowana masa różnych filtrów czy algorytmów reagujących na określone przewinienia użytkowników Facebooka.
 • @nikander 19:14:25
  czemu jesteś naiwny ? wielu będzie delegatami do cudzych "pokoi".
 • @Maciej Ka 19:47:19 & @All
  Brawo :), a widzisz. Ty widzisz, ale niektórzy nie widzą. I nawet jak się ich poprosi to w każdym kolejny poście wrzucają nawiązanie do określonego wydarzenia, co w konsekwencji może prowadzić do utraty czytelników.
 • @Pluszak 19:32:05
  -------------------------
  nie mam większych problemów niż ochrona języka polskiego,
  -------------------------

  jedyny sposób na przetrwanie narodu, gdy państwa już nie ma.
 • @Pluszak 19:17:20
  Już wcześniej miałem odpowiedzieć. Dla mnie banowanie kogoś za jego poglądy jest czymś poniżej mojej godności. Mam już kilkuletnie doświadczenie z dziennikarstwem obywatelskim i nie pierwszy raz spotykam się z tymi problemami, gdzie grupa ludzi próbuje wpłynąć na portal by promował ich idee. Większość portali nie chcących być tubami jednej partii, jednej grupy ludzi tego się wystrzega.
  Dla mnie jedno jest ważne, zachowanie praw autorskich. Przeciez te same treści można przekazać własnymi słowami, wystarczy trochę wysiłku a nie czyste ctrl+C i ctrl+V. Przecież nawet tu na NE przekazywałem informacje, które wyczytałem na innych portalach, ale zawsze staram się, by był w tym mój wkład autorski. Dlatego też wolałbym by zamiast ograniczania jakiemukolwiek blogerowi liczby wpisów dziennie ograniczyć mu kopiowanie cudzych tekstów. Niech coś od siebie w tę treść włoży.
 • @Ultima Thule 19:34:17
  to se przeklnij pocztą wewnętrzną. Mnie to nie rusza. Byle dowcipnie albo merytorycznie.
 • @Maciej Ka 19:49:37
  Jeśli nadal jesteś zainteresowany wolontariatem a Twoja wiedza programistyczna jest rozbudowana i nie ogranicza się tylko do "postawienia Joomli czy Wordpressa" na serwerze to możesz napisać pod administracyjnego maila co potrafisz zrobić w temacie programowania php/mysql/flash/ajax i inne, a ja takowego maila przekażę naczelnemu oraz prezesowi Nowego Ekranu.
 • @Pluszak 19:37:51
  tu się mylisz. Wielu, między innymi ja, chciało współtworzyć nE w jego początkach.

  a teraz to już brak czasu, każdy znalazł sobie coś innego.

  No i brak chęci. Nas, zwykłych pisarczyków-użytkowników, zawsze olewano.
 • @Ryszard Opara
  Jakby co, to przypominam, że ja opisywany problem sygnalizowałem już dawno temu: http://gps65.nowyekran.pl/post/36524,przysrywanki-internetowych-mend
 • @Pluszak 19:46:00
  od początku istnienia nE promuję dla celów sieciowych znaczenie terminów, w moim opisie,

  cenzura - wycinanie tekstu
  moderacja - aktywne sterowanie dyskusją za pomocą swoich wypowiedzi.
 • @nikander 19:14:25
  Coś w tym stylu. Tak też było w DZIELE, rozdziały 5-8 (Harenda 23.09.10):

  https://docs.google.com/document/d/1Ao92RPmYb1Mo3a6QDgclZ0gZTUdaLtSmS8EZ5AgK8_Q/edit

  Ale na pewno bym jeszcze pozmieniał.
 • @Maciej Ka 19:49:37
  "A ja chyba kiedyś oferowałem jakiś wolontariat w tej kwestii, ale usłyszałem, że nie masz nic do powiedzenia w tej materii.
  "

  o dokładnie, nie tylko Ciebie to spotkało.
 • @Zawisza 19:55:50
  dle mnie ochrona prawa autora ogranicza się do podania żródła.

  Nie mam nic przeciwko wklejaniu, zwłaszcza, jeśli wklejający wybiera co smakowitsze fragmenty.
 • @Ryszard Opara
  To, co chciałabym dopowiedzieć, jest za długie na komentarz, więc: http://inamina.nowyekran.pl/post/85310,jak-rozumiem-slowa-stop-i-basta

  Pozdrawiam :-)
 • @lancelot 18:10:09
  Ha, ha! Pieknie. Otworzylem ten link ze sondazem i zaraz jasniej sie zrobilo choc to tylko wp.pl.:
  "na początku stycznia na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 31 proc. Polaków. Z kolei Platformę Obywatelską wybrałoby 29 proc."

  Z drugiej strony, jesli to tylko "wp" i takie wiesci, to moze jest i wieksza roznica, gdyz tak uczy zycie. Oby tylko Jaroslaw czego nie popsol.
  A tu mobilizacja i zaciskanie pasa w przewidywaniu nadchodzacych chudych dni. Zycie uczy tez, ze sondazownie po takich czarnych wyrokach nagle dostaja oczekiwana przez nich dawke "optymizmu" i z nowa werwa glosza znow stare.

  Pozdr.
 • @Ryszard Opara
  Jeszcze jedno. Oprócz zasygnalizowania problemu, oprócz krytyki, napisałem też kiedyś notkę konstruktywną na poruszany tu temat: http://gps65.nowyekran.pl/post/14286,etykieta-blogowa
 • @Zawisza 17:12:24
  co to jest niezależność?
 • @interesariusz z PL 19:51:14
  tych delegowanych łatwo rozpoznać i zbanować. Byłby pretekst: nieproszony gość w pokoju.
 • @tańczący z widłami 19:19:01 Zamiast cytatów
  Znam osoby, które uważają NE za portal proPiSowski, ultrakatolicki, reakcyjny, promujący faszyzm i antysemityzm.
 • @GPS 20:11:39
  sam tytuł jest odstęczający.
 • @nikander 20:14:49
  kiedyś PZPR dyskutował tylko we własnym gronie, no i trole musiały jego władzę obalić.
 • @interesariusz z PL 20:03:30
  Bo żeby korzystać z wolontariuszy trzeba mieć opracowaną politykę rozwoju NE i wydelegowaną do jej wdrażania i koordynacji osobę\-y. Dodam, że wolontariusz po odbyciu wolontariatu powinien mieć przedstawione jakieś perspektywy współpracy. Do najlepszych zainteresowanych pogłębioną współpracą powinna być skierowana oferta finansowa lub w formie akcji preferencyjnych.

  A co mamy? Ja np. do dnia dzisiejszego nie wiem kto wygrał konkurs wokalny! Tak się nie powinno zostawiać spraw, bo to godzi w wizerunek NE, a tego jest znacznie więcej.
 • @radzioron 20:25:17
  moim zdaniem twoja uwaga należy do kategoii, którą ja bym sobie zasłonił, gdyby nE oferował takie narzędzia, które postulowałem od 2 lat.
 • @interesariusz z PL 19:01:45
  >(Polonia) Od dwóch lat postuluję, aby autor miał możliwość blokady komentowania pod swoimi notkami.

  >I tacy autorzy powini należeć do odrębnej, oznaczonej, kategorii.

  Dlaczego? Każdy bloger powinien mieć taką możliwość. A czytelnik będzie decydował czy chce czytać taką notkę. pzdr
 • @Ultima Thule 15:24:16
  Czy określanie terminem "bełkot" każdego poglądu o gospodarce innego jaki prezentuje Pan Ultima Thule, też jest brakiem logiki? Nie sądzę bowiem, by pogląd logiczny w rozumieniu Pana ultimy nazywany był prze niego bełkotem. W tym kontekście albo Pan Ultima ma zawsze rację, albo zawsze rację mają jego oponenci. Z reguły bowiem wypowiedzi niezgodne z poglądami Pana Thule nazywane są bełkotem. Idąc taką ścieżką logicznego rozumowania na wszelki wypadek, należałoby ze względu na duże prawdopodobieństwo bełkotu i braku logiki kasować wszelkie posty.
 • Bardzo pozytywna decyzja !
  Panie Ryszardzie, cieszy mnie decyzja Pana i Pana współpracowników. W tej formule z przyjemnością wrócę do aktywnej współpracy z NowymEkranem. Pozdrowienia !
 • @radzioron 20:25:17
  A co jeśli ty drażnisz innych porządnych blogowiczy ? I co jeśli się mylisz ?
 • @KOSSOBOR 17:20:33
  problem jest w jednolitosci kryteriow prowadzenia dyskusji i sporow jesli bywaja, banowania, usuwania komentarzy, ogolnie - stosowaniu właściwym, zgodnym z jej przeznaczeniem, netykiety. ide w dol po tych komentach teraz i widze ze wciaz przewija sie jedne watek, w tym zgadzaja sie wszyscy, a mianowcie, ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania oraz prawo do jego wyrazenia. nie w tym jest rzecz, ze ktos chce to prawo odbierac czy ograniczac, ale w tym, zeby to prawo... ojej, napisze to! naprawde to napisze!... aby to prawo wypełnić. nie kazdy z nas to potrafi, gdyz skazeni komuna i zaczadzeni lzemediami, codzienna frustracja i, co tez dla wielu wazne, choc niewazne wcale tak na dobra sprawe, chcacy dbac o swoj dobry, jednak, wizerunek w oczach innych, do tego nie majacy naturalnych oporow, co wynika z kontaktow via net, tracimy z oczu wlasnie to, ze oto kazdym komentem, i kazdym brakiem komenta, kazda notka mamy niepowtarzalna (no, mniej wiecej) okazje do tegoz wypelnienia prawa do publikacji wlasnej wypowiedzi. tymczasem wiele tracimy na loose talks, ktore sa pewnie wazne towarzysko, lecz z pewnoscia nie te, ktore pietnuje slusznie w swej notce p. Opara i ci blogerzy, co to ostatnio o tym pisali. w naszym wlasnym interesie lezy nabycie wprawy w skutecznym stosowaniu przez siebie prawa do wolnej wypowiedzi i rownie skutecznym egzekwowaniu prawa do ochrony osob, w tym siebie, co chyba normalne. jest netykieta, mozna zaczac od spokojnej lektury tych zasad, objasniania i stopniowego ich stosowania.
 • @interesariusz z PL 20:05:26
  To jest właśnie problem, czy wolno publikować czyjąś pracę podając tylko źródło? Prawo autorskie tego zabrania, wymaga zgody autora na publikację.
  Ja zachowuję w tej sprawie ścisła zasadę, podaję źródło informacji z której korzystałem, zaś słowa muszą być moje i ja muszę coś od siebie do tej informacji wnieść. Inaczej nie mam prawa podpisać swoim nickiem czyjej pracy.
 • Aby nie wylać dziecka z kąpielą !!!
  Szanowny Panie Ryszardzie !!! Na wstępie chciałbym pogratulować rocznicy i trafionego przedsięwzięcia. Z NE jestem od chwili jego powstania i szanuję go przede wszystkim za Wolność Słowa, szerokie spektrum tematyki, profesjonalizm przekazywanych informacji. Oczywiście nie wszystko jest tak jakby się chciało, zdarzają się gnioty, a także i "chamskie" komentarze. Ale to przede wszystkim wyróżnia NE od pozostałych platform, a na tle głównego nurtu to jest super. Proponuję Panu w myśl swojej maksymy "Primum Non Nocere" rozważyć sposób rugowania niechcianych osobników, aby autorytaryzm redakcji nie wziął górę i nie zaszkodził temu co z takim trudem udało się Panu osiągnąć. Życząc dalszych sukcesów, myślę nie tylko medialnych, serdecznie pozdrawiam.
 • @Zawisza 17:57:29
  Takich "qup" było więcej i - chociaż to mocno irytujące było - już dawno ich nie ma. Ze strony blogerów spotkali się z natychmiastową reakcją, następnie Admini pomogli.
  U siebie kilka osób zbanowałam bez żadnych problemów.
  Niekiedy te osoby bluzgały na mnie u innych - było to bardzo przykre, no ale trudno. Życie publiczne narażone jest na wdepnięcie w qupę. Dobre jest to, że człowiekowi "pogrubia się" skóra.
 • @DelfInn 20:13:27
  "co to jest niezależność"

  Nie raz to już definiowałem, to zgodność z własnymi poglądami ale także gotowość na poddanie swych poglądów weryfikacji czytelników. Podczas gdy osoby zależne prezentują poglądy grupy z która się identyfikują.
  Weźmy przykład, będąc katolikiem nie zgadzam się z kilkoma poglądami radykalnych katolików, jak np. obwożeniem ikony po domach, parafiach, stawianiem posągów osobom boskim, więc wyrażę to odważnie a nie nagnę się, bo moje otoczenie tego by chciało. Niezależność to odwaga głoszenia własnych poglądów i odwaga poddania ich pod osąd innych.
  Z tego wynika, że bloger wygłaszający nawet swoje poglądy a blokujący cenzurą swobodną wymianę zdań, jak Circ, Lancelot, Contessa nie są blogerami niezależnymi.
 • @Ryszard Opara 19:30:26
  >Trzeba też zachować trochę kultury i przyzwoitości.

  Właściwie nie chciałem się już wypowiadać,
  Widzę jednak pewne rozsądne próby. Jednym z nich jest wpis pana Zawiszy z 18:05:04, nteresariusza z PL z 19:10:36 powyższy artykuł i wpis Pana R. Opary.

  MOJE DODATKOWE UWAGI.

  - Trolli i chamów, każdy bloger NE może banować. Kłopoty z chamskimi komentarzami mają blogerzy, niepotrafiący banować - tu admin po liście może zaproponować swoją pomoc lub wreszcie napisać instrukcję obsługi.

  - Adminów i redaktorów NE z dostępem do każdego blogu na NE powinna obowiązywać ETYKA zawodowa i kultura. Kradzież tematu, fotografii, tekstu bez porozumienia z autorem jest niedopuszczalna! Pisałem na ten temat wielokrotnie.

  - Specyficzne manipulacje tagów (brak linku zwrotnego) przez niektórych redaktorów z redakcji NE jest dla inteligentnych ludzi bardzo dyskusyjna. Napisałem na ten temat komentarz, a Polonia zdjęła cały swój artykuł - bo to "wiedza tajemna"?!.

  - Promowanie tekstów wklejonych, powinno następować w zakładce "WKLEJONE".
  - Teksty wklejone bez podania prawdziwego adresu źródła - to TEKSTY KRADZIONE - takie trzeba natychmiast usuwać.

  - Portal polski nie powinien promować tekstów napisanych pismem bez polskich znaków diakrytycznych. Jeżeli już ktoś się tutaj na NE rejestruje, to powinien podpisywać zobowiązanie pisania polskim alfabetem, a nie jakimś szczątkowym, zawartym w angielskim czy niemieckim.

  - PANIE OPARA do podstaw patriotyzmu nierozerwalnie związanych z pojęciem Polski, Ojczyzny należy uszanowanie polskiego języka i pisma. Nie pozwalaj pan na portalu na okaleczanie, redukowanie, polskiego alfabetu do 26 liter.

  Ja osobiście nie toleruję, świadomego skracania pisma polskiego i kaleczenia polskiej ortografii i gramatyki. NIE MA ograniczeń technicznych i każdy powinien się wysilić i pisać polskimi znaczkami. Mówię po polsku, piszę po polsku to jestem Polakiem i mam Ojczyznę. Zamiarem WROGICH Polsce dywersantów jest rozmycie świadomości narodowej Polaków i zniszczenie im Ojczyzny.

  Istotą niezadowolenia jest błędna PROMOCJA przez redakcję lub adminów tekstów nudnych lub tekstów kradzionych, lub tekstów cudzych wklejonych na kolumnie środkowej lub nawet na topie.

  - Chce NE mieć więcej czytelników to redakcja powinna zaprzestać na AEROPAGU promowania nudnych tekstów.
  Nie ma się, co dziwić, że media głównego nurtu (GS) nie cytują NE. Na stronie głównej NE jest wystarczająco dużo promocji artykułów z mediów GS z linkami zwrotnymi!

  Dlatego zgadzam się z panem Zawiszą
  ".. jeśli ktoś pisze nawet po 10 własnych tekstów, ale podkreślam własnych nie można mu tego zabronić."
 • I przestać pełnić funkcję kretów ?
  Jeżeli ktokolwiek ma ochotę bluźnić i zachowywać się wulgarnie, niech robi to u siebie albo niech idzie do konkurencji ?

  To jakaś paranoja, to już tak jest że ktoś się nie zgadza z tezą autora. I nie musi być kretem, ma inne doświadczenia życiowe i tyle. Totalitaryzm pozostawmy rządzącym (odnośnie przekonań politycznych, gospodarczych czy też społecznych-gdzie religia ?), niech oni piszą bajki dla owieczek. Za każdym przekleństwem i wulgarnością kryją się emocje które muszą istnieć w społeczeństwie, ponieważ to nadaje smaku debacie.
  Jak ta cenzura przejdzie, to co to będzie za dyskusja ? Tylko tchórze boją się kontr i tacy co się zagalopowali w las ...
 • @lancelot 16:33:52
  Niedługo zagości tutaj, wśród tych"delikatnych i wrażliwych panienek" poprawność polityczna znana szeroko w dzisiejszym świecie, a tak przecież przez wszystkich tutaj krytykowana. Jakieś dziwne rozdwojenie jaźni. Ale... punkt widzenia zależny od punktu siedzenia - nic nowego.
 • @Zawisza 20:38:01
  przecież cytat jest "podpisany" nazwiskiem autora.

  Ja uważam, że nawet wybór akapitu z cudzej notki to też praca twórcza.

  Oczywiście, Ty możesz żyć sobie w ułudzie, że żaden z 6000000000 ludzi nie napisał "twojego" tekstu wcześniej. Albo nie pomyślał.

  Ja nie jestem takim megalomanem. Ponadto cały rozwój cywilizacji polegał na podpatrywaniu i małpowaniu.

  Chyba jesteś "sobkiem", dla którego najważniejsze jest "ja pierwszy".

  Ja zawsze jestem zadowolony, jeśli ktoś plagiatuje moje treści. Dzięki temu żyją. Jestem zawsze wk...ny, jeśli powiela je zniekształcając, czyli z własnym wkładem "intelektualnym".
 • @
  Nareszcie.

  Dziękujemy.

  Gdzie można znaleźć listę zawieszonych/wygnanych?
 • @Anderson 17:36:42
  nie musi bo netykieta nie polega na przymusie, bycie w sieci jest przywilejem. wiele osob, takze tutaj, uwaza ze majac konto, ma prawo do wypowiedzi wlasnej. kazdej i w dowolny sposob. a, i jeszcze - na dowolnym blogu i w dowolnym temacie. zachowuja sie tak, jak gdyby to ze placa za dostep do zasobow sieci uprawnialo ich do dowolnego zachowania. tymczasem to jest nieporozumienie na poziomie poprawnego rozeznania rzeczywistosci chocby w imie wlasnego bezpieczenstwa.
 • @Pluszak 17:39:39
  o ile pamietam jacek kiedys wrzucal jedna notke a wniej byly linki do innych wlasnie. moze ma klopot ze sznurkiem do blogowiazalek? :))
 • Ryszard Opara - Polak Patriota Humanista
  Humanista - treści które nazywają szambem, dnem, podłością ? daje amunicję naszym wrogom ? zachowywać w przypadkach chamskiego trolowania ? Należy wyciągnąć naukę i oczyścić atmosferę ?

  Lubię TOROWISKO bo tam nikogo nie stać na taką arogancję w świetle swoich przekonań, może powinno się stworzyć listę tych którzy nie przyjmują krytyki by było jaśniej jak się do nich odnosić ?
 • @Pluszak 19:15:52
  Nie, nie aspiruję. No chyba, że będziecie dobrze płacić :)))

  Wyskakuje mi ta Sfora.pl podczas otwierania poczty i niekiedy mam przemożną chęć, by się tymi newsami podzielić :) Ale zauważ, że nie piszę o tym, że urodziło się cielę dwugłowe, czy o d. celebrytów, a o POLITYCE. Swój koment zazwyczaj umieszczam w leadzie. Resztę pozostawiam inteligencji czytelników. Sądzę, że jest to lepsze, niż babolenie bez końca na temat Tuska i Bondaryka. Szkoda na to czasu, ale jakąś informację mieć jednak musimy.

  Pozdrawiam.
 • @adevo 20:45:07 brak zgody
  nie potrafię blokować, bo nie chcę blokować, bez względu na to, jak bardzo ktoś się kompromituje swoją uwagą.

  Nie potrafię wielu innych rzeczy, bo witryna nE mnie pod każdym względem (technicznie i funkcjonalnie) wkurza.

  2

  "- Adminów i redaktorów NE z dostępem do każdego blogu na NE powinna obowiązywać ETYKA zawodowa i kultura. Kradzież tematu, fotografii, tekstu bez porozumienia z autorem jest niedopuszczalna! Pisałem na ten temat wielokrotnie."

  o ile pamiętam, to wszystkie wpisy w witrynie nie są własnością autorów, tylko Pana Opary.

  3.
  " Portal polski nie powinien promować tekstów napisanych pismem bez polskich znaków diakrytycznych."

  rzecz dyskusyjna. Wielu jest z zagranicy, i są niestety, nieoznaczeni, dlatego się samooznaczyłem i dodałem dopisek "z PL" do pseudo, niech każdy wie, że ja wiem, jak jest w Polsce, i że odpowiadam przed SB.

  Bardziej mnie wkurza używanie angolskich terminów przez tych, co używają "polskich znaków diaktrycznych".

  4.

  No i zgoda. Promocja z mojego punktu widzenie to skandal. Kasowy. Czysta komercja. Właściciel chce przyciągnąć celebrytów i robić na nich kasę. Ciekawe, że jak dotąd nie publikują tu córki znanych polityków.
 • @Zawisza 18:05:04
  zwariowales??? jest opublikowane to kopiujesz i kwita plus link do xrodla.
 • @DelfInn 20:52:38 a czy to, że żyjesz, nie jest przywilejem ?
  przecież nie ma przymusu, aby żyć na tym padole.

  Nie znoszę zamordyzmu w żadnej formie. Czemu nie możemy się umówić, że wszystkie słowa są dozwolone. Dlaczego. Ja już wolę przekleństwa niż intelektualne oszustwa. Na te ostanie traci się znacznie więcej czasu.
 • Troszkę ode mnie
  Jeżeli już wszyscy się tu produkują to może powtórzę dawny swój
  wpis jak ja to widzę!
  ".. To, czego NE na pewno nie powinno robić to określić się ideologicznie
  oraz religijnie. Powinno zostać apolityczne i tylko od blogerów ma
  zależeć co piszą i jakie poglądy reprezentują. Jak już kiedyś wspomniałem NE powinno być narzędziem pomocnym do wyrażania swoich poglądów a nawet łącznikiem pomiędzy ugrupowaniami, jednak na pewno nie strukturą organizującą ukierunkowaną politykę oraz pociągającą za sznurki jakiejkolwiek partii lub wyznania.

  Jeżeli chodzi o sprawy chamstwa i czasami polonofobi, sprawa jest bardzo delikatna. Każda interwencja ze "skalpelem" wzbudza reakcje
  na cenzurę. Cenzura obyczajowa i "złego smaku" powinna jednak
  istnieć gdyż złe wychowanie, chamstwo i wulgaryzmy nie powinny
  być promowane. Można to zręcznie załatwić poprzez publiczne
  oddanie ostatniego słowa rodzinie blogerskiej w celu jawnego i nieprzymuszonego ustalenia widełek dobrych obyczajów na portalu."

  Dodam jeszcze ze (nie wiem czy technicznie jest teraz możliwe) prawo
  do wycinania komentarzy oraz banowania powinien mieć każdy bloger
  na swojej prywatnej stronie NE. W takim wypadku odpowiedzialność
  za "czystość" NE zrzucamy także na pojedynczego blogera w obrębie
  jego działalności! Troszkę ode mnie
 • @
  Jeszcze raz uprzejmie proszę o przedstawienie listy wygnańców.

  dziękuję
 • @pług na bałwany 20:24:10
  opsalem schemat, rusz glowa
 • @interesariusz z PL 20:46:27
  Otóż nie, prawo autorskie dopuszcza cytaty, pod warunkiem, że cytaty nie stanowią głównej treści twojej wypowiedzi. Z tego co pamięta, nie może być więcej niż 30%. Nie możesz sobie wziąć zdjęcia wykonanego przez pana X i opublikować, choć byś nawet napisał iż to zdjęcie jest zdjęciem pana X. To jest zwykła uczciwość. Pan X poświęcił na to swój czas, nawet koszty i to on decyduje kto ma prawo jego treści publikować a kto nie.

  A wystarczy napisać własny tekst opierając się na informacjach pana X i wtedy w bibliografii podajesz pracę pana X. Blogowanie, Dziennikarstwo Obywatelskie, prace naukowe nie polegają na prostym Ctrl+C Ctrl+V. I nie chodzi o to by być sobkiem lub nie, wypada autora zapytać, czy się zgodzi na publikację jego pracy gdzieś indziej.
 • *****
  Brawo panie Ryszardzie!


  p.s.
  Tylko, żeby to pozytywne działanie nie zamieniło się w bezmyślne banowanie oponentów politycznych w dyskusjach na blogach u swoich przeciwników po donosie do administracji lub po tym, gdy wygrają inne przyczyny niż te, o których pan wspomniał w swoim bardzo dobrym wpisie.

  p.s. 2

  Do jednego z tzw. wolnościowców, którzy to są ci "przysrywacze"? To ci którzy nie zgadzają się z libertariańskimi etatystami na służbie u carewicza JKM-a, którzy ponad narodowe państwo mają sobie bożka Mises-a i jego biblię?
 • @ssak 14:05:59
  Tak znaleźli:
  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/85315,moj-ostatni-tekst-na-nowym-ekranie
 • @interesariusz z PL 21:04:11
  to czemu sam sobie nakladasz kajadny i zachecasz do tego innych?
 • @DelfInn 20:35:35
  Nigdy nie czytałam zbioru zasad netykiety. Przecież do tego wystarcza to, co się nazywa: "wyssane z mlekiem matki" + wyczucie. Z netkiety tylko sympatyczne jest bezproblemowe przechodzenie na "ty" przez rozmówców "klawiaturowych". Ale że to jest netykietą - dowiedziałam się niedawno :)
  W normalnym życiu nie przechodzi się tak łatwo na to "ty".
  W stajni długo ze wszystkimi jestem na "pani - pan", a z koniem już dawno na "ty" ;)
  Pozdrawiam.
 • @Stara Baba 21:08:34
  >Dodam jeszcze ze (nie wiem czy technicznie jest teraz możliwe) prawo
  do wycinania komentarzy oraz banowania powinien mieć każdy bloger
  na swojej prywatnej stronie NE.
  TAKIE PRAWO MA każdy bloger, tylko wielu z nich szczególnie blogerek nie wie JAK banować. Wycinanie komentarzy jest prostsze.
 • @ Autor
  http://www.nowyekran.pl/static/regulamin

  "4. Zabronione jest publikowanie treści lub innych materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności:
  a. treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady Netykiety ;
  b. treści o tematyce rasistowskiej, pornograficznej, zawierające elementy przemocy oraz posługujące się wulgaryzmami,
  c. treści chronione prawem autorskim bez zgody autora lub uprawnionego do nich, lub bez wymaganych licencji"

  Dwa lata musiały minąć, żebyście doszli do przekonania, że przestrzeganie WŁASNEGO regulaminu przez użytkowników jest ważne...
  Dobre i to.
 • @Zawisza 21:13:49 prawo autorskie, w obecnym kształcie, to bzdura
  służąca niewoleniu innych ludzi.

  Nie tylko nie możesz opublikować mojego zdjęcia ratusza, ale też i swojego, bo ja swoje opublikowałem wcześniej.

  Tak, takie są wyroki w UK.

  Moje treści możesz nie tylko przeklejać, ale i nawet publikować jako swoje, choć to drugie, to już nieładnie. Ale i tak wolę, aby mnie w ten sposób czytano, niż nie czytano wcale.
 • @DelfInn 21:16:09
  jakoś znowu nie łapię sensu twoich myśli.
 • Bardzo dobra decyzja!
  Bo chamstwo, agresja i wulgarne zachowania nie są i nigdy nie będą dobrymi doradcami w dyskusji. Nigdy nie zastąpią merytorycznych treści i argumentów. Ja rozumiem, że przy wymianie poglądów może podnosić się poziom adrenaliny gdy nie zgadzamy się z czyimiś racjami na daną kwestię w myśl przysłowia, że gdzie drzewo rąbią tam wióry lecą. Ale są granice dobrego smaku i wychowania, których nie wolno nam przekraczać. W przeciwnym razie każdy spór sprowadzimy do poziomu rynsztoka, a wynik tak prowadzonej dyskusji nie doprowadzi do żadnych wniosków, wprost przeciwnie.
  Szkoda by było gdyby ten świetny portal oferujący internautom bardzo różnorodne i ciekawe treści zniżył loty do poziomu tych na które zaglądamy bardzo niechętnie i rzadko. Agresywne i chamskie zachowania niektórych piszących rozwalają bardzo często ciekawą dyskusję sprowadzając ją na manowce dając przeciwnikom do ręki oręż by zniechęcić innych do odwiedzania portalu. A może o to niektórym właśnie chodzi? Osobiście nie zauważyłem by na NE grasowała cenzura jak niektórzy sugerują.
  Moja maksyma: dzień bez NE to dzień stracony!
  Pozdrowienia i gratulacje dla twórców i autorów oraz wszystkich odwiedzających, którzy chcą wiedzieć więcej.
 • @adevo 21:20:36
  Tylko komentuje wiec nie wiedziałem o tym. Jeżeli tak jest, wiec
  także od blogerów zależy jaki bałagan będziemy na NE mieli. Dziwie się
  dla czego zamiast marudzić nie wezmą się za sprzątanie!
  Cham to cham - out . Jest to bardzo proste. Gdy bloger wejdzie w sferę
  cenzury politycznej po jakimś czasie pozostanie ze swoimi blogami sam jak palec i się wyniesie. Wtedy za brak zainteresowania przez niedopuszczanie do wolności słowa admin także na życzenie i skargi innych może taka
  osobę wyrzucić.
 • @DelfInn 20:35:35
  Poprawka - small talks.

  poza tym świetnie kombinujesz.
 • @Maciej Ka 20:37:30
  Miałem taki problem za granicą, ale rozwiązałem, manipulując w regionalnych i zmieniając parę języków klawiatury, do końcowego polskiego programisty.
 • @GPS 19:59:11
  Dziękuję za zaliczenie mnie do "mend internetowych".
  Należę do tych, których w historii interesują tylko wojny domowe. Największą tragedią jest gdy dochodzi właśnie do nich. Nawet strata niepodległości nie jest tak dotkliwa. Aby nie dochodziło do takich bitew jak bitwa pod Mątwami lub bitwa pod Olkienikami, czy rabacja galicyjska Jakuba Szeli trzeba wiedzieć, kto Polak, kto lewak i kto żydłąk.

  Życzeniami od etatowego "przysrywacza".

  Nikander.
 • @adevo 20:45:07
  "Teksty wklejone bez podania prawdziwego adresu źródła - to TEKSTY KRADZIONE - takie trzeba natychmiast usuwać." - pudło. Po pierwsze autor może mieć zgodę na przekopiowanie tekstu bez podania źródła, a po drugie autor "przedruku" może być autorem publikującym w kilku czy kilkunastu portalach, i w takim przypadku gdzieś post pojawia się jako pierwszy, gdzieś jako drugi, itd.


  "Portal polski nie powinien promować tekstów napisanych pismem bez polskich znaków diakrytycznych. Jeżeli już ktoś się tutaj na NE rejestruje, to powinien podpisywać zobowiązanie pisania polskim alfabetem, a nie jakimś szczątkowym, zawartym w angielskim czy niemieckim." - nie każdy ma do dyspozycji polskie znaki alfabetu, i nie każdy umie je wpisywać z klawiatury numerycznej. Brak "ogonków" akurat nie ma znaczenia.
 • @interesariusz z PL 21:25:09
  Poszedł byś na portale, na których teksty są redagowane, to byś zobaczył jakie mają zdanie w tej sprawie.
  Ale przyjmijmy, ja nie będę kopiował cudzej pracy, a ty zrobisz co będziesz chciał, Twój blog, Twoja odpowiedzialność, Twoje decyzje.
 • @DelfInn 20:54:33
  "Blogowiązałki" to dobry pomysł, w jednym tekście można podać kilkanaście zajawek do tekstów opublikowanych w innych portalach, wtedy uniknie się publikowania kilkunastu postów z rzędu.
 • @Ryszard Opara 19:30:26
  "Zapewniam Pana - to nie cenzura. Nadal, każdy będzie miał prawo do swoich przekonań i będzie swoboda wypowiedzi. "

  Ile razy można uwierzyć w podobne zapewnienia właściciela portalu?
  Podobne zapewnienia dawał kiedyś Igor Janke na S24 i doszedł do totalnej cenzury prewencyjnej, choć dalej w oficjalnych wypowiedziach twierdzi, że żadnej cenzury na S24 nie stosują.
  Mam osobiste doświadczenia z tym związane. Na początku drogi S24, zachwyciły mnie zasady działania portalu, wolność wypowiedzi, wielość poglądów na daną sprawę, gorące i inspirujące zarazem.
  W pewnym momencie, gdy właściciel roztaczał wizje rozwoju portalu, napisałem mu, że utrzymanie tego statusu portalu może być zagrożone, gdy stanie przed wyborem: wolność słowa na portalu czy pieniądze.
  Zarzekał się, ze do takiego stanu nie dojdzie. I co się okazało?
  Skusił się na pieniądze z funduszy UE i .... zaczęło się cenzurowanie S24, zrazu łagodne, by dojść do totalnej cenzury prewencyjnej.
  Słowo I.Janke obróciło się w g....o.
  Tak to już jest w życiu, a jeśli ktoś to życie poznał, to nie da się wielokrotnie nabierać na podobne zabiegi.
  Miałem też podobne doświadczenie zawodowe, gdy właściciel niewielkiej firmy(wcześniejszy znajomy) namawiał mnie do podjęcia pracy w jego firmie. Aby mnie zachęcić do podjęcia tej pracy, obiecywał bardzo wiele; przyzwoite wynagrodzenie, dobre warunki pracy i.... rodzinną atmosferę(wszyscy stanowimy jedną rodzinę- mawiał).
  I rzeczywiście, przez kilka lat starał się tak postępować, ale gdy firma zaczęła rosnąć (finansowo i liczebnie), zaczęło się zmienianie zasad funkcjonowania firmy i warunków dla pracowników. Zmieniono regulaminy wynagradzania(by wraz z rozwojem finansowym firmy, nie rosły proporcjonalnie zarobki pracowników).
  Wtedy to w przypływie szczerości usłyszałem maksymę, którą obecnie wyznawał: dlaczego mam płacić wyższe wynagrodzenia, jeśli nie muszę?
  Tak, zbudował dość dużą firmę wysiłkiem swoim i pracowników, którzy faktycznie uwierzyli, ze są rodziną, ale potem zastosował zasadę: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". I faktycznie, odeszli ci z którymi budował firmę, która już rozpędzona w swej działalności, mogła korzystać z dużo tańszych pracowników(bo bezrobocie rosło).
  Takie są prawa dżungli, Panie Opara, więc niech Pan nie robi z siebie "świętego", bo to do Pana po prostu nie pasuje.
  Jeśli ktoś nie zna życia, nabierze się na "piękne słówka".
  Ja potrafię z drobnych znaków odczytywać intencje i szczerze mówiąc, nie wierzę w Pańskie intencje.
 • @Jacek 21:14:50
  Panie Jacku, pan jest naprawdę za szybki.. Przyda się trochę oddechu. Uważam jednak, że wyszukuje pan interesujące pozycje, dlatego wg mnie, to powinien pan obok Pińskiego dostać własną zakładkę WWW pt. "Wyszukane, Wartościowe, Wklejone";) natomiast prawy pasek SG to powinien być tylko dla blogerów, a nie szukaczy.

  Spadanie jak po równi pochyłej do piwnicy NE, ludzie skojarzyli niesłusznie z panem.

  Przecież jest jeszcze Lipski abstrahując od tego, że kaleczy polski język, polską gramatykę, interpunkcję, to wstawia cudze teksty
  (zwykle bez linków źródłowych, ale z całą masą innych linków) w podobnym tempie do pana.

  Moje pytanie do pana:, dlaczego pan wstawia cudze teksty do tego zresztą głównie z tzw. Mediów Głównego Nurtu (GS). Czyżby chodziło o promocję GS na NE?

  Oczywiście także Lipski promuje tylko GS, jeżeli redakcja ma jakiś poziom to w ten sam sposób lub bardziej napisze do Lipskiego, oraz zmusi go do podawania adresów źródłowych, z których on w 100 procentach teksty kopiuje i wkleja.
 • @KOSSOBOR 20:59:06
  Atak klonów to atak klonów, i nie ma znaczenia czy będą to klonowane świnki czy krówki, czy owce :D. Pracę blogera który przetworzył informacje z jakiegoś portalu i podał po swojemu można ocenić zdecydowanie wyżej od "pracy" blogera który nacisną kilka klawiszy ctrl, c, v, i enter.

  Każdą wklejkę można zrozumieć, ale w umiarze, - nie ma sprawy. Ale nie w nadmiarze, czyli dzień w dzień klon wpisów z Niezlależnej, w Polityce, czy innych, a "przodownicy pracy" którzy dążą aby być na wysokich pozycjach w rankingu popularnych blogerów niestety tak robią.
 • @Szeregowy Kowalski 21:24:44
  Tak! niektórych to mierzi, że każe im się przestrzegać regulaminu, który zaakceptowali wchodząc tu.
  Bo dla wyrażenia ekspresji lubią sobie pobluzgać .
 • @BTadeusz 14:30:41
  Człowiek może się tu o sobie dowiedzieć rzeczy - których sam nie wiedział...//

  To bardzo pożyteczne czasem.
 • @35stan 21:47:58 podpisuję sią obiema rączętami
  .
 • @adevo 21:48:56 przecież dla nieCelbrytów na nE są tylko dwie drogi
  albo publikować wszystkie uwagi w formie notek, a niech tam i sto dziennie,

  albo komentować tradycyjnie, co czynię,

  ale też mi się już nudzi,
  bo przecież aktywnych czytelników coraz mniej.

  (tak sobie założyli właściciele - mus to mus, jak za Cara, tak za Opary)
 • @adevo 21:48:56
  przecież "bleblarze" mają całe dwie kolumny i całą górę SG !
 • @Pluszak 17:37:37
  Po pierwsze: nigdy nie wrzuciłem 20 za jednym razem. Maksymalnie 12 -13 w ciągu jednej nocy. Najpierw szukam wartych przeczytania. Potem czytam. Potem się zastanawiam, które należałoby wrzucić. Potem wrzucam.
  Po drugie w ilości zamieszczonych postów jestem dopiero od niedawna na 7 miejscu, a więc jest jeszcze 6 takich, którzy robią to częściej ode mnie. Jakoś nikt ich nie dyscyplinuje.
  Po trzecie nie jest moją winą fatalna organizacja portalu powodująca efekt na który tak niektórzy narzekają. (wszyscy?)
  Po czwarte doszło do tego między innymi dlatego, że kiedyś moje rzeczy znikały błyskawicznie z pierwszej strony. Z tego powodu obniżyłem kryteria dopuszczania do publikacji, aby coś jednak zostało.
  Po piąte zatytułowałem swoja działkę "wyszperane" i napisałem w opisie, że robię przegląd sieci. Nie robię tego codziennie. Nie moja wina, że bywa tyle ciekawych rzeczy.
  Mogliby dać mi osobną działkę jeśli się "nie mieszczę".
  Na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby, które zgłaszały do mnie pretensje z powodu nadmiernej ilości publikacji. (Pluszak,Prezydent RzBiK i nikander) Uzasadnienia ich pretensji były jednak dziwne.
 • @adevo 21:48:56
  Jasne, każdemu jakąś zakładkę ;), Zakładka "religie została stworzona z myślą o... bo się nie potrafili dogadać ci, i ci. Zakładka "Niekonwencjonalne" została stworzona z myślą o... bo się nie potrafili dogadać ci i tamci.

  A może po prostu trzeba przemianować którąs z zakładek, na przykład "pozostałe" na "hyde park", ale co to zmieni, skoro zawsze będzie ktoś komu coś nie będzie pasowało.
 • lubudubu,lubudubu
  Sumienie Narodu! Opara, Wy nie jestescie agentem! Wy jestescie durniem!
 • @Prezydent RzBiK 19:40:21
  no nie rozumiem co miales na mysli o tym rzekomym katolandzie jako moim projekcie. nie pomyliles czego, aby?
 • @Jacek 22:01:34
  Panie Jacku ile ma Pan lat?

  Chociaż niech Pan poda przedział wiekowy - misiaki, średniaki, starszaki.
 • @Jacek 22:01:34 już widzę, o co wszystkim chodzi !!!
  o to, ża czytam tylko prawą kolumnę, a więc głównie Ciebie.

  podzielam

  "Po trzecie nie jest moją winą fatalna organizacja portalu powodująca efekt na który tak niektórzy narzekają. (wszyscy?)
  Po czwarte doszło do tego między innymi dlatego, że kiedyś moje rzeczy znikały błyskawicznie z pierwszej strony. Z tego powodu obniżyłem kryteria dopuszczania do publikacji, aby coś jednak zostało."

  Kiedyś miałem taki pomysł, zamiast wpisywać uwagi pod notką, tworzyć z nich notki. A więc czasem kilkadziesiąt dziennie.

  Ciekawe, jak by się wtedy czepiali, wszytkie byłyby to moje oryginalne teksty, chociaż jak mówi ŁŁ "komunały", a nie jakieś przeklejki.


  Czemu wstępjąc kiedyś na nE daliście przyzwolenie na taką SG ?

  przecież każdy był na tyle inteligentny, aby dostrzec słabe strony i idiotyzmy.

  A teraz czepiają się kogoś, kto miał odwagę te idiotyzmy wykorzystać ku swojemu, i mojemu, pożytkowi.
 • NE zyska na podniesieniu kultury słowa.
  Z portalem jest podobnie, jak z tragicznymi wypadkami drogowymi. Po kazdym tragicznym zdarzeniu, a zwłaszcza, gdy na drodze w jednym wypadku ginie kilka lub kilkanaście osób, a przyczyna bywa nadmierna prędkość,pijany kierowca, to zazwyczaj oczekujemy od władzy kompleksowego rozwiązania w celu zmniejszenia tragicznych zdarzeń, zmniejszenia tragedii ludzkich. Wówczas interesuje nas tylko cel. Gdy proponuje się zaostrzenie przepisów / fotoradary, kary finansowe, zabieranie praw jazdy /, to wówczas zaczynamy krytykować i mówić o konieczności rozpoczęcia akcji uświadamiającej. A przecież wszyscy kierowcy na początku są uczeni, by po pijanemu nie wsiadać do samochodu i każdy zdaje egzamin z przepisów drogowych, które natychmiast łamie.
  Tak jest z portalem. Część uczestników z góry zakłada inne od regulaminowego zachowanie, a przy decyzji o wyrzucaniu nieodpowiedzialnych osób z NE podnosi się ława obrońców.Uważam, że zamiar jest właściwy i oczekuje pełnej determinacji.
  Tadeusz Polak
 • @Pluszak 22:02:28
  wszystkie zakładki są nieporozumieniem,

  równie dobrze można by stworzyć wiele witryn.
 • @Pluszak 21:51:42
  Sic.

  Rozważ jednak to: Sfora podaje źródło wiadomości np. o nagle znalezionych śladach "na Lepperze". Ja nie prowadzę agencji prasowej, nie mam dziennikarzy latających tam, gdzie należy, ewentualnie informowanych przez tych, którzy majdrują w polityce. A cnota każe podać źródło wiadomości- czyż nie? A to jest zawarte w notce Sfory.
  Reszta - co do babolenia własnym słowem na oczywisty temat - zostaje taka sama. Szkoda czasu na łopatologię, należy jednak opierać się na inteligencji PT Czytelników - nigdy w zasadzie się nie zawiodłam. Właściwie Ty pierwszy masz coś do tego sposobu szybkiego podawania wiadomości.
 • @Zawisza 20:44:11
  panie kochany, przestalem czytac po drugim zdaniu, w ktorym slysze ze pan bedac katolikiem na cos tam sie w katolicyzmie nie zgadza. do tego chyba myli pan niezaleznosc z po prostu wlasnym zdaniem, a to sa dwie rozne rzeczy. na przyklad: skoro jest pan katolikiem, to jest pan niezalezny, a skoro mowi pan ze jest pan katolikiem to tylko ma pan wlasne zdanie. blokada glupoty, spamu, trolli etc ect jest swietym prawem blogera. wiecej! w swietle wypelniania zapisow netykiety jest wrecz nakazem. oczywiscie, jesli przedtem byla jakas dyskusja, bo trudno banowac jak ktos swej glupoty nie objawil, czy tez inaczej nie zlamal czy naruszyl przywileju wolnej wypowiedzi.
 • @interesariusz z PL 21:26:06
  no skoro zachecasz do umowy o blzuganiu to krepujesz wolnosc wypowiedzi. to tak samo jakbys zaproponowal umowe o stosowaniu wylacznie slownictwa naukowego. jezyk jest gietki, mowa zywa a czlowiek chce powiedziec wiecej niz wie, zazwyczaj :)) kwestia jest proporcji formy wypowiedzi i tresci. tego jednak trzeba sie uczyc!!! na to umow nie ma, nie w takim blogowisku przynjamniej. o, w grupie moderowanej tematycznej, owszem - czemu nie, nawet pomaga do zrozumienia i wymiany onfo, ale tutaj gdzie poglady sa od sasa do lasa i kazdy posluguje sie wlasnym slownikiem i gros czasu zabiera uzgadnianie tych slownikow, przyzwalanie na jakies ograniczenia w postaci uzywania mowy knajackiej jest... chocby nieekonomiczne informacyjnie. no i nie pomaga do wzrostu kultury wypowiedzi.
 • @pług na bałwany 17:46:55
  Próbowałem dyskutować z nikanderem pomimo, że zaatakował mnie w nieładnym stylu. Jednak kiedy napisałem mu kilka zdań i czekałem czy będzie dyskusja popierające jego albo mnie to nagle okazało się, że znikło/skasował wszystko. Zarówno swój atak jak i moją obronę.
  Tak było z nim dwa razy. Nie rozumiem z jakiego powodu.
  Kiedy się zgłosił z pretensjami Pluszak to nie wiedząc jak ważna to osoba, zlekceważyłem.
  Prezydent bardzo niejasno napisał o co mu chodzi, więc też.
  Bardzo dziwne to wszystko.
  Komu ja przeszkadzałem do dziś nie wiem.
  Ale już nie będę. Pa
 • @karoljozef 22:09:44
  Kolega, który jest na zdjęciu (nie żyje, został kopnięty w klatkę piersiową pod krzyżem i po miesiącu zmarł nagle) był młodszy ode mnie o kilka lat.
 • @interesariusz z PL 22:11:06
  Dziękuję.
  Pozdrawiam.
 • @Pluszak 22:02:28
  Ja widzę właściwie 5 głównych grup korzystających oficjalnie z NE:
  Blogerzy
  Wklejacie
  Komentatorzy
  Trolle
  Goście

  Dla 2 z nich powinno być miejsce równouprawnione na SG:
  Pasek blogerów
  Pasek wklejaczy
  Pozostają wtedy miejsca wyróżniane kolumną środkową dla blogerów oraz na topie przeznaczone dla blogerów i ogłoszeń.
  Nowości Pińskiego reklamującego niepotrzebne wiadomości ścieku głównego wstawić do stopki. :)
 • @
  nie widze pomyslu CZASOWEGO bana po 3 czy tam 5 czy 10 sensownych zgloszeniach od obrazonych/oburzonych/zmeczonych/zdegustowanych komentatorow czy blogerow na dana osobe....[czy czegos nie doczytalem?]...troche mi zalecialo jak to ktos zauwazyl Mistrzem Janke Igorem i Jego Saluunem24dobowym....sam zglaszalem pare razy typow roznych co rzygali co rusz w swoich komentach rynsztokiem normalnym...te bany to juz tak na stale dostana oni/one co na liscie sie znalezli?
 • @Stara Baba 21:35:39 i interesariusz z PL 09.01.2013 21:57:20
  >Dziwie się
  dla czego zamiast marudzić nie wezmą się za sprzątanie!

  Chodzi o odwracanie uwagi od Redakcji - ta jest najwięcej winna za znaczny spadek czytelników.

  Prawy pasek to tylko jeden problem, drugi problem to podział władzy między blogerami i NE. Potrzeba wpływu blogerów, by mogli się skutecznie naradzać - trzeba nowych rozwiązań.

  Ci wszyscy są zamknięci jakby byli w KK.

  interesariusz z PL

  > ale też mi się już nudzi,
  bo przecież aktywnych czytelników coraz mniej.

  Tu dokładna statystyka:
  Przed 3 tygodniami

  http://iddd.de/rys/NE3tygwczesniej.jpg

  dzisiaj

  http://iddd.de/rys/NE09012013.jpg
 • @adevo 22:32:37
  nie, dla trolli miejsca nie ma. poczytaj co to wlasciwie jest troll a zrozumiesz czemu.
 • @robhood 22:40:36
  bany czasowe - normalne rozwiazanie, nie zauwazylem zeby padl pomysl, wiec w tym aspekcie przyrody pomysl wrecz genialny! :)))))
 • @adevo 22:46:20
  Kilka miesiecy temu byl warty 115 tys $ :-)
 • @Jacek 22:30:23
  Tak, wiem, już kiedyś Pan wspominał o tym tragicznym wydarzeniu.

  Proszę Pana, abstrahując od wszystkich okoliczności i spraw.

  Pana zachowanie, działalność "blogerska" jest żenująco infantylna.

  Jeśli ma Pan paru wielbicieli proszę wysyłać na ich prywatne konta te tasiemcowe wklejki. Reszta z nas ich nie chce.

  Napiszę Panu szczerze, że przestałem Pana szanować, gdy Pan okazał brak szacunku dla Jana Pawła II. No niestety.
 • @adevo 22:46:20
  i co to ma dowodzić,

  aktywny czytelnik to taki, co czyta ze zrozumieniem,

  a od czasu potwierdzi to uwagą.
 • @Pluszak 21:44:50
  >Po pierwsze autor może mieć zgodę na przekopiowanie tekstu bez podania źródła
  Pluszak nie cygań - przy wklejaniu artykułów z mediów GŚ to jest sytuacja tak wyjątkowa.
  Róbcie jak chcecie, portal publikujący w większości kradzione lub wklejane materiały- chcesz coś takiego słyszeć?
  Nie ma porównania z S24 gdzie trudno znaleźć wklejone teksty.

  > Brak "ogonków" akurat nie ma znaczenia.
  Ma i to bardzo duże. Z taką polityką to mam powód nie tylko sobie pójść na zawsze, ale i rozgłaszać, co to za podły antypolski portal podszywa się pod ruch narodowy.

  Bez polskiego pisma to możecie zapomnieć, by ktoś uwierzył w waszą patriotyczną misję. Brak szacunku dla języka polskiego to mają wrogowie Polaków!
 • @DelfInn 22:08:17
  Nie.
 • @Klub IP 22:11:30
  Nakazy, zakazy to wszystko jest nieporozumieniem. Portal można zorganizować tak, że będzie się na nim opłacało trzymać nawet palikotowców i satanistów - z korzyścią finansową dla NE w związku ze wzmożonym ruchem i bez strat moralnych dla zwykłych nowoekranowiczów.
 • @Prezydent RzBiK 23:15:25
  "Portal można zorganizować tak, że będzie się na nim opłacało trzymać nawet palikotowców i satanistów - z korzyścią finansową dla NE w związku ze wzmożonym ruchem i bez strat moralnych dla zwykłych nowoekranowiczów."

  człowieku, weź się puknij w czoło i sumienie
 • Testament ...
  Witam , zgodnie z sugestią kolegi proszę o przesłanie do wszystkich
  członków
  i sympatyków w/w meila. Pozdrawiam

  Pełnomocnik Powiatowy SdPL , Grzegorz Wojdanowski
  Witajcie!  Na stronie www.oska.org.pl odbywa się głosowanie na feministkę lub
  feministę
  roku jednym z k= andydatów jest pan marszałek Marek Borowski, a zatem


  Drodzy członkowie i sympatycy SDPL ,a przede wszystkim zwolennicy Marka
  Borowskiego - GŁOSUJCIE na nieg= o co najmniej raz dziennie, a
  doświadczenie
  uczy, że moszna to czynić nawet co= kilka godzin.  Przecież to wstyd, że posłanka = SLD Joanna Senyszyn ma w tej chwili o
  prawie 130 głosów więcej od Marka Borowski= ego!!!  Jest nas w skali kraju ponoć nawet kilka tysięcy. Gdyby każdy raz dzi=
  ennie
  zagłosował , to powinna być to ogromna ilość głosów na Marka
  Borowskiego. A
  tu co? W ciągu ostatn= ich 24 godzin raptem niecałe 50 głosów!!!
  Wstyd!!!
 • Panie Opara, aspiruje Pan do lidera przemian w PL. Przydałoby się odnieść do zarzutów
  stawianych przez różne osoby zamiast wprowadzać panicznie banowanie.
  Niby słuszna idea - banować oszczerców, awanturników i takich tam.
  Ale, jeśli nie wyjaśni Pan stawianych zarzutów to prawdopodobnie skończy się to tak, że NE będzie jednym z 10000 miejsc dla blogerów.
 • @Stara Baba 22:52:44
  >Kilka miesiecy temu byl warty 115 tys $ :-)
  A na początku był mniej warty, niż moja strona internetowa.. :)
  Spadek wartości NE jest stały od kilku miesięcy - suma 115 tys $ to z przed kilkunastu miesięcy.
 • @Ciri 22:33:59
  ;)
 • @karoljozef 23:18:29
  Czemu się bulwersujesz? Wyciągać kasę od wroga - bezcenne. Jeśli już mają gdzieś pisać to niech piszą u nas, a my na nich róbmy kasę. Nie będziesz chciał mieć z nimi styczności to mieć nie będziesz - to się myślę da załatwić. Co więcej, będziesz mógł mieć styczność tylko z tymi, z którymi chcesz mieć styczność.
 • @Prezydent RzBiK 23:29:23
  Proszę Pana.

  Idąc tym tokiem "rozumowania" to żonę, córkę, nawet i teściową warto oddać do burdelu. Kasa się przyda - każda i zawsze.

  Proszę Pana, nikomu się nie udało, Panu też się nie uda - oczukać diabła, idąc z nim w konszachty.

  Zło można jedynie pokonać dobrem, stawiając opór dobrem. I tylko w imieniu i z pomocą Boga i Kościoła.
 • @KOSSOBOR 21:16:17
  :-)
 • @adevo 23:22:12
  No popatrz pan jak ten czas szybko leci. :-)
 • Kultura dyskusji na NE jest możliwa.
  Szanowni Państwo,

  Najserdeczniej dziękuję za głosy w dyskusji. Było ich sporo, różnych i to naprawdę bardzo dobrze. Taka powinna być istota i charakter dyskusji.

  Najważniejsze jednak, że dyskusja na ten temat przeprowadzona była w sposób naprawdę kulturalny i jak najbardziej przyzwoity.

  Znaczy się - jest to możliwe - możemy prowadzić taką formę dialogu.
  I z tego naprawdę najbardziej się cieszę. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec - ale wszystkim naprawdę serdecznie dziękuję.

  Mam też nadzieję, że odtąd dyskusja na NE będzie właśnie taka.

  Wszystkim również przesyłam ukłony i życzenia NowoRoczne.

  Ryszard Opara
 • @Prezydent RzBiK 23:15:25
  a no właśnie,

  trzeba jeszcze dorzucić "autorytety".
 • @pług na bałwany & karljozef
  Panowie: czerwoni, różowi, żydzi, pedały, palikoty, diabły, itp. to też mieszkańcy Polski mający potrzeby komunikacji. Nie widzę powodów, by na nich nie zarabiać bez szkody dla samego siebie. Oni nie są moją "żoną, córką, teściową" (tych nie wysyłam do burdelu) lecz mogą przyczynić się do mojego dobrostanu zamiast do dobrostanu osób zaspokajających potrzebę komunikacji tychże obecnie, o których wiemy jedno - nie są lepsi od nas.

  Czemu kasa ma iść do gorszych od nas i służyć realizacji ich złych celów???
 • @35stan 21:47:58
  Potwierdzam, że tak było i jest na Salonie24. NowyEkran dąży do tego samego. To jest nieuchronne i nie należy wierzyć, że istnieją portale mające redakcję i administrację bez cenzury. Tu to opisałem: http://gps65.nowyekran.pl/post/66690,cenzura-blogowa
 • Nie wiem jak to zostanie zrealizowane, ale decyzja dobra.
  Już dawno przestałem wierzyć w doskonałą demokrację i w doskonałą swobodę wypowiedzi.
  Bo chcecie sobie spokojnie w większym towarzystwie omówić kilka ważnych kwestii.
  A tu świr krzyczy co chwilę kuku-ryku - mamy problem.
  A tu inny, taki złośliwiec co lubi jebać ludzi dla przyjemności (ot tak lubi), co chwilę kogoś wyzywa od najgorszych - mamy problem.
  A inny, agent ewidentny, tłumaczy wytwornie w duchu cywilizacji łacińskiej, że wszystko co płynie z Francji (nasz akurat pisał o Niemczech) to jest piękne i szlachetne, więc powinniśmy podłożyć głowę pod gilotynę, bo specjał francuski szczególny - mamy problem.
  Inny zaleca gorąco wybicie katolickiej zarazy, jako znakomite remedium na wszelkie problemy - mamy problem.
  Więc nie pozostaje nam nic innego, jak odkorkować półlitrówki i się najebać, bo żadnych ważnych kwestii w takich warunkach i tak nie omówimy.
  Tak około północy był tutaj atak, nowy bloger się objawił, niejaki "katparanoi". Dopiero około 2 nad ranem Ciri przyjrzała się jego jawnie bluźnierczemu awatarowi i wyjebała go na zbitą mordę. Może to był ten impuls żeby zrobić trochę porządków, świr wbrew jego intencjom okazałby się więc użyteczny.
 • @Prezydent RzBiK 23:57:34
  Nie. Choćby nawet to okazuje się, że ma Pan złe i niecne przesłanki.

  Zly pieniądz wypiera pieniądz lepszy. Nic Panu dobrych nie zostanie gdy Pan wpuści złych.

  Jakim cudem ktoś Pana na coś wybrał?
 • @Prezydent RzBiK 23:57:34
  Lubię Biblię Szatana w 70%, a ty rozpaczliwie chwytasz się 50% pospolitego Pisma Świętego i nie potrzebnie się grzejesz. Cytat ''czerwoni, różowi, żydzi, pedały, palikoty, diabły, itp'' o czym ty piszesz ??? Ja nie widzę potrzeby wytykania komuś tego że ma fioletowe spodnie byle by nie był cwaniakiem i oszustem, bo tego na pierwszy rzut oka nie widać. Gdy jest okazja trzeba być życzliwym wobec siebie, a nie skakać na siebie. Pozdrawiam ''żonę, córkę, teściową i ciebie'' i wiec że nie jestem lepszy od ciebie ;)
 • @Prezydent RzBiK 23:57:34
  Jak ja bym miał takie podejście, żeby na wszystkim tylko zarabiać, to już dawno zostałbym księgowym mafii. I byłbym dobrym księgowym. Capo di tutti capi byłby ze mnie bardzo zadowolony.
 • @karoljozef 00:10:39
  Nie sądzę bym miał "złe i niecne przesłanki".

  Czy wiesz jakie są przychody NE? Czy wiesz ile wydawane jest na pensje, itp.? Nie. Zatem odpowiedz mi na pytanie: "Jak długo Ryszard Opara będzie łożył na NE"? Powiedz mi też i tym co kupili akcje NE SA czy mają swoimi akcjami zacząć już tapetować łazienkę? (że o zysku nie wspomnę).

  Czy wiesz, że 90% akcji NA SA posiada inna spółka? Czy wiesz, że póki te akcje nie będą majątkiem NE SA żaden inwestor nie włoży w NE złotówki? Czy wiesz, że w tej sytuacji nie ma mowy o wejściu na New Connect i pozyskaniu kapitału? Nie, ty patrzysz tylko ze swojego punktu widzenia.

  Wiele osób piszących się zastanawia: "Co ugryzło Oparę z tymi porządkami"? Wiesz co ja bym chciał by to było? Że pojawił się człowiek, który powiedział: "Dobra, dam kasę, ale uprzątnijcie ten bajzel" (strukturalny i treściowy), ale to chyba pobożne życzenia. Jeśli są to pobożne życzenia, to trzeba koniecznie po wielokroć zwiększyć ilość BiK-ów - i wcale to nie musiałoby się to koniecznie wiązać ze współbytowaniem z osobami, które wytwarzają treści nam obce. Dzięki NOWEJ KULTURZE.

  Może dlatego, że nie myślę tylko ze swojej perspektywy zostałem wybrany Prezydentem RzBiK.
 • @Mantrid 00:17:50 Tylko w 70%? A to szkoda !
  Napisałem tak, by być zrozumianym. Pozdrawiam żonę, córkę, teściową i ciebie.
 • gdyby podczas rejestracji należało przesłać skan
  dowodu albo go potwierdzić przez lokalnego zaakceptowanego przez NE redaktora, to z pewnością nie byłoby tu takich wulgaryzmów i zniesławień.
  Gdybyśmy musieli tu występować pod prawdziwymi danymi (nie nikami), to również dyskusje byłyby kulturalniejsze, bowiem autor z nikiem ma się do autora z prawdziwym nazwiskiem jak kibic w kominiarce do kibica z "odkrytą przyłbicą".
 • @rerak 15:34:07
  "...... Szybka reakcja Ciri "
  "...... i za parę godzin nie było śladu po paszkwilanckiej notce "

  Zgadza się .
  Też uważam że CIRI jest Z N A K O M I TA
  ale co z tego
  skoro Ją
  NE WYWALA !!!! (((:

  Nie wiem czy powinnam o tym
  pisać
  ale
  prawda jest taka że :
  zakulisowo NE
  też schodzi na psy .

  Nie wypłacają terminowo
  pensji
  a jak ktoś śmie zaprotestować
  dostaje jak CIRI wymówienie.

  Ciekawe gdzie te miliony
  autora tego
  i innych
  moralizatorskich tekstów.

  Hipokryzja p. O
  się kłania .

  WSZYSTKO TO TOMBAK .
 • @prof.doc.hab.inka1 00:45:52
  "Nie wypłacają terminowo
  pensji
  a jak ktoś śmie zaprotestować
  dostaje jak CIRI wymówienie."

  Jakby to powiedzieć. Jest pierwsza w nocy, pojawiają się coraz ciekawsze informacje. Ale ja bym nie pękał, gorzej bywało.
 • @pług na bałwany 00:44:45
  Dla każdego są to różne treści. Piszę "nam", by zarysować jednak różnicę między nami, a tymi co by mogli się pojawić.
 • @Prezydent RzBiK 00:32:30
  mamo! ja - wariat, kup mi lotnisko!
 • @grzesiekZ 01:09:03
  czemu nie 76?
 • @prof.doc.hab.inka1 00:45:52 Rządzi zza kulis, bo inaczej nie może
  Miliony są oczywiście w Australii. W Polsce na Ryszardzie Oparze ciąży bankowy tytuł egzekucyjny i nie jest to żadną tajemnicą (czytaj: jest w Polsce golcem). Trwa spór o setki milionów złotych:

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/29441,naprawa-rzeczpospolitej-reforma-systemu-bankowego-czesc-ii

  Skąd się brała i bierze w NE w ogóle jakakolwiek kasa? Na to pytanie chyba ci nikt nie odpowie, na pewno jest to zgodne z prawem (czytaj: pieniądze te nie są oznaczone jako pieniądze Opary). Jeśli są jakieś zatory płatnicze to właśnie wskutek tej anormalnej sytuacji - wierzę jednak, że Pan Ryszard znajdzie odpowiednie rozwiązanie i nie odbije się ono trwale na składzie i zarobkach Redakcji prowadząc wprost do marginalizacji znaczenia NE.
 • @vortex 00:54:30
  "Jakby to powiedzieć. Jest pierwsza w nocy, pojawiają się coraz ciekawsze informacje."
  Czego nie zrozumiałeś ?
 • @Prezydent RzBiK 01:13:11
  A CIRI na bruk . PRAWDA ?
 • @Prezydent RzBiK 01:13:11
  "....wierzę jednak, że Pan Ryszard znajdzie odpowiednie rozwiązanie i nie odbije się ono trwale na składzie i zarobkach Redakcji prowadząc wprost do marginalizacji znaczenia NE."
  łu budubu ..... :))))
  "..........Mając na względzie analogię do rynku kapitałowego, jak również ..... regulowaniem wysokości opłat i prowizji, dostrzega jednak pole do dokonania ..."
  I tak dalej i tak dalej :)))))
 • No dobrze chłopaki i dziewczynki..
  ale powiedzcie wreszcie co tam we WSI słychać?! Jak zdrowie tow.Jaruzelskiego, nie wiem co robi gen.Dukaczewski , Kiszczak..a chciałbym wiedziec..O autorytety trzeba dbać, Panie Opara!
 • @prof.doc.hab.inka1 01:17:50
  Decyzje personalne podejmuje Prezes Grabowski - jego spytaj.
 • @Prezydent RzBiK 01:13:11
  czy jedynym remedium na "odpowiednie rozwianie" "tej anormalnej sytuacji" jest twoje rozwiazanie? czy to nie szantaż?
 • @prof.doc.hab.inka1 01:21:50 Bogaci bardzo nie lubią tracić kasy
  No dobrze, to po co by miał topić tyle kasy? Ja chcę widzieć i widzę nadal w Ryszardzie Oparze człowieka, który mimo swego dyletanctwa odnośnie blogosfery jest w stanie wyciągnąć wnioski i poukładać rzeczy na nowo - choćby po to, by wydana kasa nie nie została wtopiona. Tak też chcę odbierać zainicjowane tą notką porządki.

  Dobrze prosperujący portal na pewno mu się przyda, gdy będzie chciał startować np. na senatora.
 • @Prezydent RzBiK 01:31:26
  a on wie ze potrafimy go obsmiac wobec calej galaktyki, czy moze to tez przed nim zatailes?
 • @Prezydent RzBiK 01:23:31
  "... Decyzje personalne podejmuje Prezes Grabowski - jego spytaj."
  TAK JEST :)))
  To nie ja to kolega :))))
 • @DelfInn 01:28:21
  W sytuacji braku inwestora nic lepszego (jeśli chodzi o sam NE, bo przecież są inne zamierzenia mogące dźwignąć NE, np. nowoekranowy SKOK) do głowy mi nie przychodzi jak zwiększenie ruchu i tym samym wzrost wartości z reklam.

  No i zdecydowanie nie demonizuj NOWEJ KULTURY - to kapitalna idea. Polska jest jaka jest - nie uciekniesz od niej, a nikt nikomu nie każe z inkryminowanymi poprzestawać. Dla ciebie mogą oni prawie w ogóle nie istnieć.
 • @Grażyna Niegowska 01:36:43
  wobec jakiego? bylbym wdzieczny za szczerosc, wspaniale dopelniajaca przeslanie notki :)
 • @DelfInn 01:36:34
  Daj pokój. Czego by nie powiedzieć o Oparze, to zrobił dla niezależnych mediów w Polsce więcej niż niejeden zawodowy patriota. Chodzi tylko o to, by rzecz się spinała i rosła - bo brak rozwoju to regres.
 • @Prezydent RzBiK 01:37:46
  pojecia nie mam co to nk? pan opra ma? lazarz ma? gdzie sa notki o tym? gdzie dyskusje? nie mam obowiazku sie ciekawic twoimi, czy czyimis konceptami. ale skoro masz mozliwosc je przedstawiac czemu tego nie robisz? a nie robisz, bo nic nie wiem o tym. zmiast tego zaslaniasz sie pryncypalem. fuj. co to za spolka ta tamta?
 • @Prezydent RzBiK 01:42:15
  jakie sa przyczyny tego braku?
 • @Polonia 21:57:37
  Dziękuję, Gosiu, również za Twój bardzo cenny dla mnie komentarz pod moim postem o WOŚP, dziękuję.

  ------------

  Po namyśle go usunełam.Uznałam, że jest zbyt osobisty i w oczach innych może być źle odebrany, ale ciesze się, że go przeczytałaś.

  Pozdrawiam serdecznie :-)

  ps.Na frondzie nie będziesz miała takiej misji jak tutaj, tam nie ma kogo nawracać. Przemyśł to jeszcze...:-)
 • @Prezydent RzBiK 01:42:15
  taki portal jak NE to powinien tylko trzepać kasę z różnych źródeł: reklama, handel i usługi. to ostatnie może nawet i najlepiej. et je ne comprend pas pourquoi.
 • @DelfInn 01:43:07
  Mają pojęcie. Było generalnie na TAK, ale nie ma na to kasy. Tomek jest bardziej za tym co jest (NE jako tygiel). Nie przedstawiam w szczegółach, bo ci co mogą to wdrożyć to wiedzą. Będzie kasa, będzie wola polityczna to sobie doproszę wybrane osoby jako konsultantów i rozrysujemy to (wcześniej oczywiście "burza mózgów"), a tak to nie ma co strzępić języka.

  NOWA KULTURA to bardzo ambitna sprawa wymagająca przestawienia NE na nowe tory. Stąd też zrozumiały opór.

  Tamta spółka to oczywiście OK KO - emitent akcji NE SA. Niby wszystko jest pod kontrolą, ale nie jest sprawa załatwiona jak być moim zdaniem powinna.

  "Brak" jest związany, wg. mnie, z upadkiem projektu tygodnika NE, a przyczyn jest co niemiara.
 • @Prezydent RzBiK 01:42:15
  "... dla niezależnych mediów" ???? :))))
  A może dla swojej
  zaleconej przez
  przełożonych
  promocyjki raczej?

  Rozbawiłeś mnie do łez.

  Jeżeli ktoś jest poważny
  to jak wchodzi w jakiś biznes
  jest przygotowany
  na wydatki.

  Każda inwestycja wymaga na początku
  zaangażowania kapitału za nim
  zacznie przynosić zyski.

  Milioner powinien o tym wiedzieć:)
 • @Pirx 02:02:49 Trzeba uwolnić energię - pokazać drogę
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/85275,stop-basta#comment_735057
 • @jazgdyni 17:44:35
  Ja się nie wdaję w dyskusje z panPytajnik. Za stary jestem na wywoływanie do tablicy i na chłopca do bicia. Nie daj się prowokować.
 • @Pluszak 17:45:58
  A wiesz chociaż dlaczego JKM ma tyle notek??? Sekując jego musiałbyś sekować każdego, kto wstawia jedną notkę dziennie. Chodzi chyba o spam notkami a nie o globalną ilość notek. ~Nathaniela czy ~lancelota też sflekujesz? Czujesz różnicę...
 • @prof.doc.hab.inka1 02:06:30
  Tak, dla prawdziwie niezależnych mediów bez cenzury - bez względu na to co insynuujesz, a na co nie masz dowodów. Promocyjki czego, kogo? Przecież BiK-i każdą sprawę i osobę utopią, która budzi "poważne wątpliwości" (vide stan po sciosobączkach).

  Jeśli jest jak piszesz to "przełożeni" są idiotami, a chyba być nie powinni. Wybraliby cud - miód super pobożną dziewicę (a nie Oparę) i nie lokowali się w kamienicy wojskowej, gdzie rezyduje Pro Milito.

  Co do angażowania kapitału (problemach z jego uwolnieniem) to coś mi się kiedyś obiło o uszy lecz nie znam szczegółów. Z oczywistych powodów nie będę o tym pisać.

  Pa, jutro mam LS
 • @Prezydent RzBiK 02:03:59
  druga czesc pierwszego akapitu prowadzi do wniosku, ze blogerzy sa zbedni. tymczasem, maja male marzenie - nic o nas bez nas. podstawa tego marzenia sa *byłe* obietnice o tym Łazarza, potem Opary, Twoje (RzBiK) i tak dalej. To czyni bezprzedmiotowym drugi akapit. trzeci świadczy o nieudolnosci bo, oidp, mialo byc dawno zalatwione, tymczasem dzis mowisz ze nie jest. no zal. a w czym rozbieznosc w prostej sprawie? czwarty to zas jest o przestrzeleniu w ambicji. najpierw sie robi teren. zawsze.
 • @Prezydent RzBiK 02:03:59
  Słowem .
  REASUMUJĄC :)

  http://www.youtube.com/watch?v=jFJQD0sX7bw

  a to :)))

  http://img841.imageshack.us/img841/2678/dsc03190f.jpg

  PROPAGANDA SUKCESU ???/ :)))))
 • @prof.doc.hab.inka1 02:26:53
  Ta wersja lepsza :))

  http://www.youtube.com/watch?v=GeZocMAiUZQ

  ..... a na wypłaty ni ma :))

  zapomniałam dopisać.
 • @karoljozef 22:55:32
  Rozumiem Pana, bo mam wielu znajomych tak myślących jak Pan. Pół życia, albo i więcej, spędziłem zapatrzony w tego człowieka. Nie umiem jednak się pogodzić z pewnymi posunięciami. Jest to dla mnie źródło cierpienia. Zazdroszczę Panu, że Pan potrafi. Krytykę z Pana strony przyjmuję, ale zdanie o sposobach realizacji celów, które zapewne i Panu są bliskie mam inne.
  Do czego jest Panu potrzebny mój wiek?
 • @DelfInn 02:26:44
  Po prostu nie rozumiesz, że pierw tworzy się projekt, a potem ew. daje pod szerszą dyskusję lub poszerza nieznacznie grono oceniające. To samo tyczy RzBiK - pierw wyłania się grupę, a ta proponuje. Gdy proponuje źle, to się wymienia. Nie ma czegoś takiego, że wszystko ustalane jest wspólnie - to nie ma prawa działać zważywszy naturę blogosfery, dostępne narzędzia, ograniczenia czasowe, inne. Nie może być funkcjonalne zarządzanie, gdzie każdy ma tyle samo do powiedzenia - nawet gdy jest to mała stosunkowo grupa osób. Musi być głos dominujący inaczej rzeczy nie dzieją się wcale, rozchodzą się, są mierne. Nie wierzę w kolektywne malowanie obrazów, rzeźbienie, itd. Nie wierzę w MY-SIEĆ czyli nikt zdolną do tworzenia rzeczy trwałych i prowadzącą konsekwentną politykę\ działanie.

  Nic nie miało być załatwione - mówię ci co o tym myślę co być powinno. Czwarte mówi o nieodpowiednim podejściu do sprawy.

  Koniec
 • @DelfInn 22:52:43
  Zapominasz

  http://reign77.nowyekran.pl/post/85152,o-protescie#comment_733758

  To pomysł a nie ostateczne rozwiązanie. Mam świadomość, że tym sposobem można wyexmitować komentatora z portalu dzięki zmowie kilku osób.
 • FORMUŁA OTWARTOŚCI NOWEGO EKRANU JEST BYĆ MOŻE NIE DO UTRZYMANIA !:))
  .
  Ryszard Opara:

  ".....Jeżeli ktokolwiek ma ochotę bluźnić i zachowywać się wulgarnie, niech
  robi to u siebie albo niech idzie do konkurencji.
  Aby nie być gołosłownym – po uzgodnieniu z Redakcją NE – zawieszamy
  w trybie natychmiastowym wszystkie konta i blogi osób, które ostatnio

  wykazały się porażającym chamstwem i tu u nas, na naszych łamach,
  nadużywając wolności słowa, w sposób podły i gołosłowny atakowały
  personalnie osoby współtworzące Nowy Ekran. Każdy z nich otrzyma
  informację, a lista zbanowanych nicków zostanie w ciągu kilku dni dana
  do publicznej wiadomości. ......"


  interesariusz z PL:
  ".....Bo ja najbardziej nie lubię, jeśli ktoś komuś chce zamknąć usta,
  nawet jeśli ten ktoś to cham.
  Dokładnie tak było ze ś.p. Lepperem. Zwykły cham, ze słomą, no i SBek,
  jak mawiano. A teraz coś mi się widzie, większy był on od niejednego."

  lancelot:
  "Autor
  Dlaczego nikt nie ma odwagi powiedzieć jasno i wyraźnie że, czas towarzystwo NEnowe wziąć za pysk, bo się za bardzo rozbrykało i za
  dużo prawdy zaczęło pisać i domagać się jej pańskie podejście jest takie
  jak politkoma w wojsku, karać, czołgać itp.....

  .......każdy bloger ma narzędzie do blokowania "wariackich komentarzy" a
  każdy admin też ma nrzędzie do przywołania do porządku nieadekwatnego
  blogera. Nie trzeba walić od razu młotkiem, każdy ma prawo się
  zagalopować, czy zapomnieć......

  niech w końcu to do pana dotrze że ma pan do czynienia w większości z
  ludźmi dorosłymi i mającymi wyrobiony światopogląd, ...."
  ==================================================

  NIKT, NIGDY, NIKOMU - z zwłaszcza w dzisiejszej KOMUNIE II -

  nie oferował/oferuje swojego "serwisu" za darmo i bez "czasowo

  nieograniczonego braku cenzury" :))) NE nie jest pierwszym i nie ostanim

  portalem, który reklamuje się na początku i wabi klientelę "brakiem

  cenzury" :))) z Janke i jego Salonem24, Wprost itd. było podobnie :)))))

  Po osiągnięciu określonego poziomu popularności zawsze wprowadzana

  była "normalna" ideologiczna cenzura. Tak będzie też z NE. I już widać

  przygotowywanie opinii publicznej do tego "koniecznego aktu" :))

  Bo też Tolerowanie wszystkich poglądów, a zwłaszcza tych "bolesnych" :))

  czyli Autentycznie Prawicowych, jest tylko formą reklamowania się :))


  Pan Opara w przypływie słusznego oburzenia, nie tak dawno narzekał

  na "przydupasów Pana Sakiewicza" a jeszcze wcześniej zapowiadał,

  że "że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może

  na dłuższą metę nie do utrzymania"

  Cytat, Pan Opara:
  "Jakość tej dyskusji jest żenująca, to bardzo przykre niestety fakty,
  sugerujące, że formuła otwartości naszego Nowego Ekranu jest być może
  na dłuższą metę nie do utrzymania......
  Tylko ONI mają monopol na prawdę. Nie można mieć żadnego odmiennego
  zdania. To zbrodnia - a kara będzie wkrótce jak PiS przejmie władzę.
  Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego"

  (http://janpinski.nowyekran.pl/post/76239,jak-pis-niszczy-prawice)
 • @Prezydent RzBiK 02:57:38
  Panie Prezydencie RzBiK, my tu gadau, gadu...po nocach nie sypiamy a tymczasem kilkanascie godzin temu śledczy z prokuratury generalnej wziął się i POwiesił! A jeszcze jakieś trzy tygodnie temu zaraz po tym jak wziął się i zastrzlił oficer od wybuchów w ambasadzie RP w Kazachstanie, zapytałem tu na NE nienawsitnie, kto się POwiesi lub zastrzeli następny?!
  I znowu dzis POnownie zapytam...kto nastepny do samobójstwa? Kogo POwiedzmy za dwa, trzy tygodnie weźmie chcica aby się POwiesić?
  A Jaruzelski z Kiszczakiem pomimo trudów wojny ojczyźnianej, pomimo traum z wprowadzeniem stanu wojennego jakoś nie chcą się POwiesić!!
  A słyszał kto aby ktos z Czerskiej albo Wiertniczej sie POwiesił?! Nic z tego!! Tam nikt nie cierpi na zaburzenia psychiczne, tam wszyscy zdrowi, sumienia mają nieskazitelne jak Urban z Michnikiem i na pewno wieszać sie nie bedą! A chłopaki z prokuratury wojskowej? Jeden się zdenerwował to sobie POliczki POstrzelił i teraz biedaczysko nie może "r" wypowiedzieć, tak jak nasz premier zreszta no i bufetowa też..W ogóle ci z PO to mają problemy z tymi polskimi zgłoskami..Dwa dni temu, pokazali w TVP zmianę na stanowisku dowódcy brygady międzynarodowej w Szczecinie..Dziennikarz nowomianowanemu generałowi zadał jakieś pytanie, oczywiście po Polsku, a ten mniej wiecej tak:"jezdem zascycony ze psysło mi dowodzić błygadom miendzynałodowo..."
 • @Zbigniew-Grzymski 03:25:25
  "... wprowadzana

  była "normalna" ideologiczna cenzura. Tak będzie też z NE."

  To "se ":) pójdziemy
  i znajdziemy inne miejsce
  bo życie nie znosi próżni .
  I tak naprawdę
  to już takie miejsca są .
  Spokojnie jak na wojnie.
  Pozdrawiam:)
 • MOJE UZNANIE DLA PANA OPARY ZA ZAJĘCIE STANOWISKA!!!REDAKCJI I BLOGEROM NOWEGO EKRANU!!!!!
  DEDYKACJA

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fX_rpjz2o5w
 • @Frezja 04:35:30
  Nie idzie odtworzyć tego kawałka.
 • To co Pan zamierza zrobić, to ACTA w czystej postaci-
  zwracam się do Pana Ryszarda Opary. Czy zamiast tego, by zdyscyplinować blogerów i wykluczyć z ich grona ludzi nieodpowiedzialnych, nie należałoby rozważyć pomysł, iż od dzisiaj
  "każdy bloger występuje pod własnym nazwiskiem"
  Polacy mają już dość ludzi ukrywających się pod obcymi nazwiskami. Mają dość ludzi występujących pod pseudonimem . Proszę tę propozycję rozpatrzyć na gremium redakcyjnym. Robienie , o czym Pan wspomina i zapowiada list proskrypcyjnych blogerów, historycznie bardzo źle się Polakom kojarzy. A przecież Panu, Nowy Ekran jest spółką akcyjną, powinno zależeć na biznesie.
 • @Prezydent RzBiK 23:15:25
  Nie można miec ciastka i zjeść ciastko.Albo NE bedzie portalem, na którym trwa rzeczowa dyskusja, albo ekran będzie zalany bluźnierstwami, atakami personalnymi, a wszystko z jednym celem, ośmieszenia portalu i pokazania światu, że głos z tej strony jest słaby,nic nie znaczący, bowiem NE to zsyp, gdzie trwają tylko słowne przepychanki.
  Wszyscy oczywiście wiemy, kto nasyła tych "bluźnierców".
  Wcale nie chodzi mi o zakazy, ale o kulturę słowa. Zresztą, po to jest regulamin, by wszyscy do niego zastosowali się.
  Tadeusz Polak
 • @antysowiet 15:43:29
  Czy pytasz o dr. Zb. Kękusia?. Jeśli tak to był długi okres kiedy to nowyEkran wspierał pana doktora.Były filmy, rozmowy, artykuły, manifesty.
  Kiedy p. Zbigniew zarządał usunięcia treści dotyczących jego spraw /w zamian za obietnicę lukratywnej posady/, nowyEkran i tę prośbe spełnił.
  Dziś "przyszły norweski azylat", nie prosi już o wsparcie, sam też nie pisze.
 • @adevo 20:45:07
  Cytuje:-
  "Portal polski nie powinien promować tekstów napisanych pismem bez polskich znaków diakrytycznych. Jeżeli już ktoś się tutaj na NE rejestruje, to powinien podpisywać zobowiązanie pisania polskim alfabetem, a nie jakimś szczątkowym, zawartym w angielskim czy niemieckim.PANIE OPARA do podstaw patriotyzmu nierozerwalnie związanych z pojęciem Polski, Ojczyzny należy uszanowanie polskiego języka i pisma. Nie pozwalaj pan na portalu na okaleczanie, redukowanie, polskiego alfabetu do 26 liter.
  Ja osobiście nie toleruję, świadomego skracania pisma polskiego i kaleczenia polskiej ortografii i gramatyki. NIE MA ograniczeń technicznych i każdy powinien się wysilić i pisać polskimi znaczkami. Mówię po polsku, piszę po polsku to jestem Polakiem i mam Ojczyznę. Zamiarem WROGICH Polsce dywersantów jest rozmycie świadomości narodowej Polaków i zniszczenie im Ojczyzny."

  Bardzo sie Pan/Pani myli w tym co Pan/Pani napisal/a. Pisze z poza Polski gdzie nie mam polskiej klawiatury i tych wszystkich polskich znaczkow. Prosze mi w takim razie powiedziec jak mam to zrobic. Oczywiscie moge to ustawic jakos w tekscie ale co z klawiatura???
  I prosze glupio nie pisac ze takie osoby nie sa Polakami bo wszyscy ktorzy sa poza Polska sa wiekszymi Polakami od niektorych mieszkajacych w Polsce. Z historii wiemy ze emigracja zawsze wiecej dziala dla Polski, wiec jest Pan/Pani niesprawiedliwy wobec Polakow na obczyznie. Jest jeszcze inna sprawa, czy dobrze piszemy po polsku bo i tu chyba trzeba Pana/Pania uswiadomic ze nie zawsze ten jezyk polski jest tym ktorym tak dobrze wladamy, piszemy i rozumiemy. Uwazam ze czepianie sie takich przypadkow jest oburzajace i krzywdzace. Jesli to Panu/i przeszkadza to wystarczy nie czytac ale moze zatrudni sie Pan/i jak ochotnik w redakcji do korekty gramatycznej i ortograficznej.
  To bedzie bardzo ksztalcaca praca dla takich myslacych jak Pan/i. Moj jezyk polski jest taki jaki jest i niestety juz sie nie zmieni wiec daruj sobie Pan/i uwagi na ten temat.

  Pozdrawiam
  Rodaczka
 • @antysowiet 03:38:25
  No i co mam ci powiedzieć? Ja mówię robiąc, tak jak dzisiaj już po raz 28 -my LAS SMOLEŃSKI. To nasze, "leśnych", małe Westerplatte - to na co nas stać. Próbuję też uruchomić realne działania RzBiK. To jest skala, w której się poruszam.
 • @mnich zarazy 16:14:39
  "Czy oznacza, że nie można pisać pozytywnie o PiSie?" - ależ oczywiście można, ... , ale i negatywnie też.
 • @Anderson 17:36:42
  pozdrawiam Zakopane.
 • @Nathanel 06:17:21 Może od razu do lasu lub profilaktycznie w kolano?
  Nie pracuję i nie pracowałem dla Ryszarda Opary (a właściwie NE SA).

  To są informacje jawne, nie poufne. Opara ceni sobie szczerość. Nic mi nie może polecić ani zezwolić. Poprosić o co chce - zawsze - choćby dlatego, że pomógł LASOWI SMOLEŃSKIEMU.
 • @interesariusz z PL 19:13:38
  " ... destrukcja PiSu"- taa, wiecie więcej?
  Napiszcie cosna ten temat, proszę.
 • @Klub IP 07:17:33
  Ja nie wiem kto kogo nasyła. Widzę co widzę i szukam dróg wyjścia. Do cukierni też się nie wybieram. Jeśli już cokolwiek to za Szeregowcem Kowalskim:

  "Dwa lata musiały minąć, żebyście doszli do przekonania, że przestrzeganie WŁASNEGO regulaminu przez użytkowników jest ważne...
  Dobre i to."
 • @Zbigniew-Grzymski 03:25:25
  "lista zbanowanych nicków zostanie w ciągu kilku dni dana
  do publicznej wiadomości. ......"


  Ciekaw jestem tej zbanowanych listy.

  "Po osiągnięciu określonego poziomu popularności zawsze wprowadzana

  była "normalna" ideologiczna cenzura. Tak będzie też z NE. I już widać

  przygotowywanie opinii publicznej do tego "koniecznego aktu" :)) "


  No tak, wystarczającą ilość opinii i informacji za darmo zebrali, a teraz nadszedł już czas, aby jedną z najłatwiejszych form wywiadu ultramiękkiego wreszcie zamykać. Czy ktoś miał złudzenia, że NE nie był poligonem działającego wywiadu? Ileż tutaj osób dało tutaj wyraz temu, jak i o czym myśli.
  A niech zamykają!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 03:25:25
  "Tylko ONI mają monopol na prawdę. Nie można mieć żadnego odmiennego
  zdania. To zbrodnia - a kara będzie wkrótce jak PiS przejmie władzę.
  Takie są zasady demokracji według PiS i Prezesa Kaczyńskiego"
  ---------

  Pan Opara to pospolity i cienki demagog. Czuć i słychać na odległość. Ale widocznie tacy mają największe przebicie.
 • @Jacek 22:01:34
  "Po pierwsze: nigdy nie wrzuciłem 20 za jednym razem. Maksymalnie 12 -13 w ciągu jednej nocy."

  7 stycznia 2013 - 20 postów,
  21 grudnia - 14 postów,
  5 grudnia - 16 postów,
  2 grudnia - 23 posty,
 • Specjalnie dla pana OPary i redakcji nowego ekranu
  Od jednego z niepokornych:
  http://youtu.be/j20luFmR0FQ

  I dla przypomnienia:

  Zapamiętaj taki siaki, co się koniom dasz weznaki
  choćbyś poten cukier dawał już nie weźmiesz ich na kawał...

  Koń nie prosi i nie pyta ale twarde ma kopyta
  i jak wierzgnie co się zdarza że, dosięgnie gospodarza..

  Miłego słuchania i prawidłowych wniosków aby jak w jednej ze zwrotek nie zaprzęgać się samemu do "wozu" Pzdr
 • Cenzura
  Precz z cenzurą! Precz z NowoEkranokomuną! I precz z preczem!

  Zestawienie:
  Ryszard Opara - Polak Patriota Humanista

  Voltaire reprezentował tzw. „wojujący humanizm” i racjonalizm XVIII wieku.

  Ryszard Opara: "Aby nie być gołosłownym – po uzgodnieniu z Redakcją NE – zawieszamy w trybie natychmiastowym wszystkie konta i blogi osób, które ostatnio wykazały się porażającym chamstwem i tu u nas, na naszych łamach, nadużywając wolności słowa, w sposób podły i gołosłowny atakowały personalnie osoby współtworzące Nowy Ekran."

  Voltaire (François-Marie Arouet) "Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć"*

  Żeby nie było, że nic ode mnie, sugeruję, aby usuwanie wpisów było mozliwe wyłacznie w stosunku do wpisów zawierających wyrazy powszechnie uważane za wulgarne, czyli znane i popularne słowa na k..., p..., natomiast nie uznawane za obraźliwe (w tym pojęcia naukowe, jak debil, idiota), bo w tym przypadku dowolność interpretacji będzie zbyt wielka i będzie, powtarzam, z całą pewnością będzie służyła nadużywaniu uprawnień cenzurujących.

  * informacje o Voltaire zaczerpnięte z portalu "le president", wg Wiki "Jednakże to nie on napisał, a angielska pisarka Evelyn Beatrice Hall w książce: The Friends of Voltaire, którą wydała w roku 1906 pod pseudonimem 'G. Tallentyre. Zdaniem tym podsumowała autorka poglądy Voltaire’a na temat wolności słowa", co moim zdaniem nie odbiera waloru porównawczego między dwoma rodzajami humanizmu: "wojującego" i "oparowskiego".

  Usuniecie?
 • @Andrzej Słonawski 08:18:25
  O cholera! i jak tu ludziom wierzyć?! Ale dzięki za informacje...
 • @korwinista 03:00:44
  to calkiem co innego. za bana odpowiedzialnosc ponosi bloger - sam. i to akurat jest element realizacji wolnosci wypowiedzi. natomiast moze zaistniec sytuacja, ze paru osobom sie ktos tam nie spodoba i nie beda chciec go widziec u siebie na blogu, ale czy tak, czy tak istotne jest kryterium decyzja podejmowanej. techniczne mozliwosci sa imo wystarczajace do realizacji poprawnej komunikacji i nie ma co pejsowac glebiej - - trzeba sie nauczyc odpowiedzialnie uzywac tego, co juz jest w oparciu o zasady netykiety. w przeciwnym razie *zawsze* pojawia sie tacy, jak carcajou, ktorzy beda chcieli upichcic swoje *kosztem* innych.
 • @Prezydent RzBiK 00:32:30
  jak powiedziałeś A, to powiedz B,

  czyli rozwiń strategię Pana Opary z tymi akcjami, spółkami, itp.
 • @Mirnal 00:44:08
  chcesz pod nazwiskiem ? Twoje to Minimal ?

  to może przenieś sią na fujbuka.
 • @grzesiekZ 01:09:03
  następny pracujący dla służb ?

  a kto zapłaci za ochronę danych osobowych ?

  co Ci przyjdzie z tego, że będziesz znał nazwiska ? Chyba tylko to, że nikt nie napisze, że sołtys kradnie.
 • Tylko sprawdzam...
  ..czy mnie nie zbanowano :-)
 • @Prezydent RzBiK 01:13:11
  redakcja to jedno,

  a społeczność i jej autorzy to drugie,

  tym ostatnim też trzeba płacić, albo oddając im honory, albo kasą.

  Ilu emerytów skończyło uniwerek 3 wieku i mogłoby za parę groszy wnosić treści, czasem może rewelacyjne w prównaniu do tych produkowanych przez lemingi ?
 • @interesariusz z PL 10:02:20
  Nie znam strategii. Nikt jej chyba nie zna.
 • @Prezydent RzBiK 01:37:46
  jak się poslugujesz jakimś neologizmem lub nowym terminem, to zawsze dawaj odsyłacz do definicji,
 • @Nathanel 06:17:21
  poufne informacje bzzzznesowe = plany splądrowania bliźnich.

  prawo zabrania rozpowszechniać, moralność nakazuje.
 • @grzech 08:17:30
  wszystko musi przejść przez gugle, bo inaczej nie da się niczego w nE wyszukać.
 • Każdy może krytykować ... REJS
  Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.

  To już jest koniec Nowego Ekranu :(

  http://www.youtube.com/watch?v=wZ1TxnYf8Vc
 • @Rodaczka 08:29:45
  mi nie przeszkadza brak polskich liter, ale wsadzenie takiej możliwości w windows jest sprawą trywialną, a do 7 to w zasadzie mamy system międzynarodowy.

  Oczwiście, przeszkadza mi, jak ktoś w polskim tekście używa angloskich słów,

  taki szpan młodych Polaków

  a moja mother, czyli matka, to to i tamto,
  inni zapominają o tej wstawce "czyli matka".

  brr
 • @simacs 08:59:33
  Naiwnych zawsze się wykorzystuje,

  no i nigdy ich nie brakuje.
 • @DelfInn 09:54:42 cenzurować powinien czytelnik, czytelnik, czytelnik
  a nie redakcja lub autor notki.

  Autor notki powinien tylko mieć możliwość zablokownia jakichkolwiek komentarzy pod swoimi notkami.
 • @interesariusz z PL 11:14:49
  od kilku dni slysze odmieniane przez przypadki slowo 'cenzura'. i widze ze jest ono odmieniane faktycznie calkiem przypadkowo. co to jest cenzura twoim zdaniem?
 • @Pluszak 16:07:32
  "... jesteś w centrum wydarzeń, na przykład Marsz 11 listopada ubiegłego roku, 50 metrów od centrum akcji, pierwszej odpalonej czarnej świecy dymnej. I podejmujesz decyzję w która stronę iść - czy w stronę zadymy, ryzykując własnym ... " - w moim przypadku - tracę z oczu syna. Dziesięciolatek pozostaje za kordonem policji, dzieciak obrywa pałą.
  Pamiętacie te komentarze? . Jak można było tak pisać o dziecku. ŁOTRY... .To chyba mało.
 • @grzesiekZ 11:03:54
  jasne było od początku, tylko ja się z tym nie zgadzam,

  jeśli umożliwić autorom możliwość cenzurowania (a nie moderowania, to co innego) prewencyjnego w odniesieniu do kategorii czytelników, to ja chciałbym, aby tacy aurorzy byli oznaczani jakimś specjalnym kolorem i aby czytelnik miał możliwość zasłonięcia takich przemądrzałych publikacji.

  A w ogóle, to każde nawoływanie do udostępniania nazwisk powinno być piętnowane jako nieuprawniona próba zdobycia środków dyskryminacji fizycznych ludzi w związku z ich poglądami, czyli nawoływanie do budowy systemu totalitarnego.

  Mi nie przeszkadza, że zaatakujesz mnie Pan z 10 kont. Ciekaw tylko jestem, czy masz Pan na tyle inwencji, aby udawać 10 różnych osobowości.
 • @DelfInn 11:19:07
  w opisie "o mnie" jest napisane,

  też w niniejszej dyskusji.

  Najprostsza definicja - wycinanie tekstu (czyli również blokowanie - wycinanie tekstu jeszcze nienapisanego),

  wszelkie inne definicje to przerost bleblania nad treścią.
 • @interesariusz z PL 10:12:49
  Nie ma definicji NK.
 • @simacs 09:03:11
  .
  simacs:
  "........ A niech zamykają!!!"

  "..........Pan Opara to pospolity i cienki demagog. Czuć i słychać na
  odległość. Ale widocznie tacy mają największe przebicie"
  =================================================

  Wiele wskazuje na to, że Pan Opara nie działa samodzielnie :))

  Natomiast co do jego "siły przebicia" mam duże wątpliwości :))

  No i oczywiscie "niech zamykają!!" :)) - rozsądni blogerzy od samego

  POczątku nie mieli żadnych złudzeń, że po promocyjnym, "bezcenzurowym"

  wejściu na rynek "NE" będzie wkrótce ideologicznie cenzuorowany :))

  I bardzo dobrze !!!! - Niech nareszcie całkowicie się odkryją !!!:))))

  A dla Autentycznych Patriotów jest jeszcze mnóstwo miejsca

  w Internecie !!!!:)))


  Pozdrawiam i Do Zobaczenia Na Polskich Wolnych Portalach !!!!!!:)
 • @prof.doc.hab.inka1 03:49:50
  .
  prof.doc.hab.inka1:
  "......To "se ":) pójdziemy
  i znajdziemy inne miejsce
  bo życie nie znosi próżni .
  I tak naprawdę
  to już takie miejsca są .
  Spokojnie jak na wojnie.
  Pozdrawiam:)"
  ==============================================

  Słusznie !!!!!

  Pozdrawiam i Do Zobaczenia Na Polskich Wolnych Portalach !!!!!!:)
 • @interesariusz z PL 11:27:52
  nie pytalem o definicje ale twoje rozumienie cenzury. widze ze jej nie rozumiesz a chyba powinienes to przemyslec skoro masz silne zapedy cenzorskie.
 • @Marek.Lipski 11:02:42
  Chcesz stworzyć nową stronę LS i ją administrować? Zapraszam. Niestety LS nie ma na to kasy. Zysk 50-50. Możemy o tym pogadać na skype jutro wieczorem lub pojutrze rano, daj mi tylko swój skype na PW.

  Zdecydowanie nie robię antyreklamy NE, to poniekąd moje dziecko, wiem że rozumiesz - po prostu jestem bardzo zaniepokojony sytuacją.
 • @grzesiekZ 11:38:02
  wszystkie takie pomysły o fizycznej kontroli to już przeszła epoka stalinizmu/buszyzmu,

  teraz każdy musi sam swoim intelektem odróżnić, czy koresponduje z człowiekiem, czy z programem.

  ip - cała moja kamienica ma ten sam IP, na szerokopasmowym łączu,
  ja mam dodatkowe IP po innych łączach,

  oczywiście chciałbym wiedzieć, którzy mądrale piszą z zagranicy i nie podlegają polskiej SB, tyle, że chciałbym, aby sami się do tego przyznawali,

  tak jak ja się przyznaję, że jestem "z PL".
 • @DelfInn 11:45:42
  może ja nie rozumiem cenzury, ale zwracam uwagę, że każdy, nie tylko człek z przypiskiem prof., ma prawo podawać swoje rozumienie słów, a i budować neologizmy.

  Natomiast uzasadnij, dlaczego uważasz, że ja
  "masz silne zapedy cenzorskie",

  bo moim zdaniem całą swoją pisaniną udowadniam, że mam ANTYcenzorskie.
 • @interesariusz z PL 11:53:42
  powiedzialem do ciebie: "chyba powieniens to przemyslec", ty mi na to: "uzasadnij", i jak tu z toba gadac, skoro nie rozumiesz prostych komunikatow? nie chesz myslec - nie mysl, nic mi do tego.
 • A ja powiem tak:
  Nie ma wolnych mediów, one same w sobie są zależne od czegoś lub od kogoś. Zawsze stoją po czyjejś stronie, czyż nie? Fakt, że Na NE można komentować i to się pokaże ale co z tego? Tutaj trwa totalna wojna myśli! I może o to chodzi...żeby nic z tego nie wyszło.
 • @DelfInn 12:00:37
  żebym myślał i 100 lat, to i tak nie wymyślę, dlaczego twoim zdaniem mam zapędy cenzorskie.

  A Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Chciałeś abym przemyślał znaczenie terminu cenzura, a ja pytałem o moje zapędy cenzorskie.

  Chyba jest różnica.
 • @Oberlechu 09:48:41
  "...w sposób podły i gołosłowny atakowały personalnie osoby współtworzące Nowy Ekran."

  Szkalowanie załogi NE nie ma nic wspólnego z wolterowską wolnością.
 • @NE
  Te decyzje, to jaskółka, która cieszy.
  Od czterech lat jeden z blogerów NE oczernia bardzo zacną osobę. Sam zrobił coś nieetycznego, złamał regulamin innego portalu i za to, że ta osoba to zauważyła to, próbowała mu wytłumaczyć, że nie zachowuje się ok, przypuścił na nią totalny atak. Ale nie o tym chcę pisać. Chcę napisać o poparciu administratorów dla pokrzywdzonej osoby. NE zachowało się super. I tutaj wielkie dzięki. Zabronili publikować z imienia i nazwiska kłamliwe rewelacje. Pokrzywdzona osoba, nie tylko wygrała proces cywilny, lecz dysponuje dowodami na swoje twierdzenia. Wszystkie dowody zostaną przedstawione na procesie karnym i mam nadzieję, że gdy już będzie ostatecznie, formalnie potwierdzone, że ów bloger kłamał i nękał cztery lata, to zostanie on wymieniony z imienia i nazwiska na tym portalu i na wszystkich innych gdzie skrzywdził oczerniając i dręcząc. Bo to, że sądy nie do końca są sprawiedliwe, to fakt, ale że wiele osób powołując się na ten fakt ukrywa w ten sposób swoje podłości, to jest zupełnie inna kwesta, która jednak powinna być brana pod uwagę. Ów bloger za swoją działalność został wyrzucony z wielu portali (m.in salon24), na innych zabroniono mu publikowania w wiadomym temacie. NE również stanęło na wysokości zadania. I WIELKIE DZIĘKI! jeszcze tylko liczymy na to, że sprawa będzie uczciwie do końca zamknięta: dowody, fakty, wyroki i wielki WSTYD.
 • @Rodaczka 08:29:45
  Bardzo sie Pan/Pani myli w tym co Pan/Pani napisal/a. Pisze z poza Polski gdzie nie mam polskiej klawiatury i tych wszystkich polskich znaczkow. Prosze mi w takim razie powiedziec jak mam to zrobic. Oczywiscie moge to ustawic jakos w tekscie ale co z klawiatura???

  Szanowna pani, jeżeli poda mi pani system operacyjny własnej maszynki internetowej, to pokażę Pani lub np gdyż właściwie to już zawiesiłem pisanie na NE - może pan Asadow(?), lub pan.. Lipski (?) jak ustawić pokrycie klawiatury polskim pismem. Dla tych, co nie potrafią zapamiętać lub klawiatura ma pokrycie np. cyrylicą podaję dwie metody urlopowe, gdyż w kawiarenkach internetowych na urlopie też jest czasami skomplikowane prosić o dostęp do ustawień systemu operacyjnego, szczególnie, gdy komputer jest automatycznie zabezpieczony przed zmianami.

  Metoda pierwsza:
  Wchodzę na mojego bloga http://idb.nowyekran.pl/
  i wstawiam do komentarza, który właśnie piszę z opisu o mojej osobie adevo (pod więcej) wpis polskie litery z "ogonkami":

  --- ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż
  --- Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź, Ż

  Druga metoda jest jeszcze bardziej wygodna: włączam korekturę dla języka polskiego.

  Proszę pani, ja jestem za granicą od dużo ponad 30 lat. Nie mam w normalnym życiu żadnych kontaktów z Polakami. Zauważyłem jednak, że niechlujne wpisy powodują u mnie zatracenie wyczucia, co jest jeszcze polskim językiem, a co już jego degeneracją, polskim bełkotem językowym.

  Tak jest u wszystkich na obczyźnie. Dlatego wyrządzamy polskim dzieciom straszną krzywdę pozwalając im na niechlujstwo językowe i pisanie bez polskich liter. Oni później nie będą wiedzieć jak pisać poprawnie!

  Na moim blogu, blokowałem, po ostrzeżeniu komentatorów, gdy lekceważyli moje prośby. Teraz, gdy już nie piszę dla NE uważam, że portal patriotyczny powinien rozumieć znaczenie poprawnego pisania po polsku dla polskiej kultury. Poprawne pismo to podstawa poprawnej wymowy. Jeśli pani mówi narzeczem, to też potrzebuje pani polskich liter z akcentami.
 • @DelfInn 23:47:00
  Wiesz, jajcarstwo weszło mi w krew :)))
 • @prof.doc.hab.inka1 00:45:52
  To prosimy o dokładne informacje!!!

  Ciri jest znakomita! Poza tym - ma trudną sytuację i W TAKICH WYPADKACH NIE ZWALNIA SIĘ PRACOWNIKA. Dobrego, na dodatek! Jestem wstrząśnięta!
 • @Zbigniew-Grzymski 11:42:47
  Nie sądzę, że zostaniesz wycięty w pień, jestem pewien, że nie. To byłaby już gruba przesada. Masz swoje przekonania i wielu zwolenników swoich poglądów.
  Zakładając niemożliwe, to myślę, że po stylu pisania (jeżeli go nie zmienisz), z łatwością Twój tekst zidentyfikuję, nawet jak zmienisz nicka
 • @KOSSOBOR 15:43:28
  No i jako jedyna robiła reportaże z Gdańska!!! Komuś to przeszkadzało??
 • I co tu osiągnęliście??
  To widać nawet okiem nieuzbrojonym. Od wczoraj zaledwie kilka nowych postów i znaczny spadek wejść. No, ale na głupotę nie ma lekarstwa. Jeszcze trochę i ostatni gasi światło?
 • bravo!!!!
  zawsze rano jak wstaję czytam ne do kawy
 • @p..p 14:42:00
  Panie p..p - w połowie grudnia 2012 złożyłem pryw. akt oskarżenia przeciwko znakomitej pisarce dr MCh, która od 4 lat kłamie, że pisałem jako Kawalec. Proszę przygotować wszelkie mocne dowody na to, że pisałem jednak jako JK. W razie przegranej proszę nie kasować waszego dowodu z internetu, bo to będzie ciekawostka niczym fałszywe banknoty pokazywane w muzeum szwindla. No i przygotuj się Pan do wizyty w sądzie celem złożenia zeznań.
 • @adevo 15:34:23
  jesteś za granicą,

  a dlaczego nie znaczysz tego w pseudo, jak ja, że jestem stąd ?
 • @Mirnal 18:43:35
  panie mirnal pan złożył blisko 500 różnych tekstów donosów i doniesień. nikt się nimi już nie przejmuje, a w urzędach lądują pewnie w koszach, bo nikt nie ma zamiaru kontynuować pana pieniackich działań, także otrzymuje pan zawsze odpowiedzi odmowne lub w ogóle nikt panu nie opowiada. Pragnę również zauważyć, że to pan podsyca i ciągnie tę sprawę od czterech lat. Pisarka tylko się broni, prostując pana kłamstwa.
  I nie żartuję, są mocne dowody na to, że pan kłamie. pcha się pan w kłopoty i to poważne. Fałszywe oskarżanie to przestępstwo. Będzie pan osądzony na podstawie dowodów, a nie na podstawie pana kłamliwych oświadczeń.
 • @KOSSOBOR 15:43:28
  Witaj :))
  Nie jestem upoważniona .
  Zwróć się do CIRI
  o więcej bo ja
  i tak miałam wątpliwości
  czy mi nawet tyle wolno napisać.
  Jestem oburzona podobnie jak Ty.
  To jest skandal
  i marnie świadczy
  "marce "NE
  która nam tu sufluje
  Chrześcijańskie miłosierdzie
  i wartości.
  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 18:58:51
  Witaj z PL.
  Dzięki za pytanie.
  Zauważyłeś, że nie podałem w komentarzach do artykułu mojego adresu. Uważałem, że się nie opłaca. Większości komentującej na NE można zauważyć pochodzenie z S24. To znaczy im jest dobrze, właściwie nic nie chcą zmieniać, tylko pogadać i dożyć swojego czasu.

  Ponieważ jednak pytasz, jakbyś nie przeczytał żadnej mojej notki na NE, podaję adres, gdzie nie trzeba 300 godzin dyskutować by dojść do punktu wyjściowego, ale wystarczy raz się w pełni podpisać i samym podpisem zmienić Polskę. Tam jest program, tam jest wizja, tam są środki dla większości, czyli dla tych okradzionych!

  AKT WOLI NARODU
  Budujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @adevo 15:34:23
  Brawo! Mam na ten temat podobne zdanie.
  Popieram!
 • @adevo 20:00:23
  Panie Adevo wielka szkoda, ze zaprzestal Pan pisania na NE, lecz jesli faktycznie wejdzie cenzura, to trzeba bedzie zabrac manatki.
  Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za akcje AKT WOLI NARODU.
  Ps. Rowniez nie mam polskich znakow diakrytycznych,
  ot przyznaje: len ze mnie.
 • @Rodaczka 08:29:45
  Na każdej klawiaturze można pisać po polsku - to jest bardzo łatwe. Nie potrzeba specjalnych klawiatur, by pisać po polsku. Zdecydowana większość Polaków w Polsce pisze po polsku na klawiaturach amerykańskich, których nie potrzeba nijak przerabiać. Kto nie potrafi pisać po polsku, ten jest Polakiem ułomnym językowo. Tłumaczenie się, że się nie pisze po polsku, bo się ma niepolską klawiaturę, to zupełnie tak samo jakby nie pisać po polsku, bo się ma chińskie pióro.

  Swoją drogą ciekawe jest jak Rosjanie zagranicą tłumaczą się, że nie mogą pisać po rosyjsku, bo nie widzą cyrylicy na klawiaturze - jak takie tłumaczenie wpiszą?

  A swoją drogą to ciekawe, że w dzisiejszych czasach, w których można łatwo pisać w ogóle bez klawiatury są jeszcze ludzie, którym klawiatura w pisaniu w języku ojczystym przeszkadza!
 • @GPS 23:23:48
  Na każdej klawiaturze można pisać w każdym języku!!!!
  Wystarczy otworzyć "panel sterowania" i następnie "języki" przeważnie tam gdzie ustawia się datę i godzinę (zależy jaka wersja Windows). Można sobie tam dodać "Polski" lub "Polski 214" (różnią się sposobem pisania ą,ę...)
  Wówczas na dolnym pasku w prawym rogu pojawia się miniaturka klawiatury i tam można sobie przełączać dodane języki w jakich chce się pisać!!!
 • @jaDOCENT 00:07:53
  A jak ktoś ma Mac`a to na OS-X także!!! Tylko trchę inaczej, bo tam trzeba otworzyć symbol "klawiatura" i tam dodać języki!!
 • @jaDOCENT 00:07:53
  Nie wiem tylko jak na Linux`ie, bo jeszcze na nim nie rzeźbiłem, ale trzeba w nim poszperać i się dojdzie samemu.
 • @35stan 21:47:58 Janke "przykrywa"
  "Podobne zapewnienia dawał kiedyś Igor Janke na S24 i doszedł do totalnej cenzury prewencyjnej, choć dalej w oficjalnych wypowiedziach twierdzi, że żadnej cenzury na S24 nie stosują."

  Na Salonie24 zamyka się niewygodne blogi, a gdy otwierasz pod innym pseudonimem, to daje podpadnięte IP do schowka. Więc możesz sobie pisać i liczyć na czytelników, którzy zaczynają zwiedzanie portalu od "odkapturzania" zakopcowanych. Ot i cała wolność SrALONU24.
  Tutaj, jak na razie, ŁŁ nie wtrynia się za bardzo w poglądy.
  Ale nadRedaktor nie zniósł ostatnio zbytniego nadmiaru chamstwa pod Jego adresem i krzyknął "Basta !".
  Tylko pytanie: albo jest właścicielem portalu, albo autorem ? A jest i takim, i takim.
  Jest wyjątkowym blogerem, ŁŁ powinien zadbać o Jego specjalny status i pyskówki cenzurować, a merytoryczne wypowiedzi, także przeciwników zostawiać.
  To zresztą dotyczy każego zachowania poniżej kultury. Inne portale niecenzuralne fragmenty wykropkowują.
  Tyle tylko, że to spowalnia dyskusje i portal bezwladnieje. Teraz tempo edycji na NE jest zachęcające do wpisów. Może wywalać chamskie fragmenty post factum bez certolenia się, bo zrobił się faktycznie trochę śmietnik?
 • @adevo 23:03:24 Ogonki i antenki
  Niechlujstwo edytorskie niektórych piszących doprowadza mnie do szału - może faktycznie to jakaś antypolska dzialalność? Jakoś tak daleko nie sięgałem w domysłach.
 • @jaDOCENT 00:07:53
  Osoba, która tych ustawień jeszcze nie znalazła to niestety po Twoich wyjaśnieniach również nie znajdzie. Tu trzeba dla każdej czynności zrobić zrzuty ekranowe i strzałką pokazać gdzie trzeba puknąć, gdzie nacisnąć.

  GPS wydaje mi się przecenia umiejętności ludzi. Ja tej pani wierzę. Zauważcie, pan Opara nie jest w stanie nawet poprawić opublikowanego tekstu, aby zmienić złą datę. Admini dają też fajny przykład.. Do dzisiaj tego nie zrobili. :)
  ----------------------
  @Papryk 15:19:35
  Oczywiście ma Pan rację, przepraszam za pomyłkę -
  powinno być 31.01. 2011.

  Proszę administratorów o korektę. Ja nie wiem jak to zrobić.

  Pozdrawiam
  Ryszard Opara 09.01.2013 17:51:07
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/85275,stop-basta#comment_734759
  ----------------------
  WNIOSEK
  Zalecenia jak pisać polską czcionką na obcej klawiaturze, by były zrozumiałe dla każdego, to trzeba zilustrować obrazkami krok po kroku.
 • @antysowiet 03:38:25
  Oprócz tego trudnego do wymówienia "r" mają garbate nosy kończące się na wysokości dolnej części uszu. TVueN filmuje swoich zawsze od dołu, obowiązek mimikry w JudeoPolonii.
 • @Nathanel 06:17:21
  Oj, to prawda, zdumiony jestem nieodpowiedzialnością niektórych tutaj "funkcyjnych", którzy tak ufnie wierzą w swoją blogosferę.
 • @adevo 20:00:23 Naprawa POLSKI od podstaw
  Panie Krzysztofie, podpisałem się oboma rękami pod Pańską dzialalnością:
  AKT WOLI NARODU
  Budujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt

  Postaram się propagować. Gratuluję wiedzy i stylu.
 • @Zygmunt Korus 01:05:54
  >doprowadza mnie do szału
  Ja banuję, niestety to za mało.
  Okaleczanie polskiego pisma (aktualnie modnym słowem jest "molestowanie") to gwałt na polskiej kulturze mający codzienny wpływ na tysiące odwiedzających portal NE. Chciałem tu na ten temat pisać, połączyć z innymi antypolskimi akcjami w jedną całość. Zobaczymy, czy na tyle się coś zmieni, bym mógł tu wrócić.
  Musicie się sami bronić i BANOWAĆ gwałcicieli języka ojczystego!
 • @jazgdyni 17:55:17
  Ja nie wiem kogo zbanowali? Nie mamy przecież takiej wiedzy szczegółowej, bo skąd?
 • @adevo 01:25:16
  nie mam glosnika, ale obrazki sie zgadzaja - htto-ttp://www.youtube.com/watch?v=1hrTgESbwXw

  albo poszukać jakoś, np https://www.google.pl/#hl=pl&tbo=d&output=search&sclient=psy-ab&q=polskie+znaki+na+klawiaturze&oq=polskie+zaki+na&gs_l=hp.3.0.0i13l10.1103.10042.1.11649.15.14.0.1.1.0.116.1296.12j2.14.0...0.0...1c.1.fH0bMApgrb8&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.1357700187,d.Yms&fp=9df4cae63c038d8d&biw=1280&bih=826
 • @adevo 02:03:07
  mam inne pojecie o banowaniu. najpierw informacja, potem formacja, dopiero jak widac ze troll cczy leń no to raczej nie ma co się zastanawiać. ważne żeby wiedział za co poleciał. w przeciwnym razie nie daje się szansy na powrót, a to jest już tchórzostwo banującego, a nie egzekwowanie dyscypliny umysłu i ducha.

  aha, gdy nie używam polskich znaczków, to z przyczyn powiedzmy fizycznych, też warto i takie brać pod rozwagę.

  aha2 - fajnie wyłapałeś ten brak reakcji adminów na prośbę szefa. komedia :) inna sprawa, że pewnie mają taki młynek że im to umknęło.

  aha3 natomiast na pewno nie jest głupim pomysłem, żeby choćby te kilka osób ze świecznika, które tutaj publikują, dawało komuś gętkiemu w polszczyźnie swoje teksty do korekty językowej przed pacnieciem w 'wyślij'. proste błędy poprawiają słowniki w edytorach - word itp, więc można też pisać na boku i przeklejać stamtąd.

  aha4 jest grupa błędów się notorycznie powtarzają! a przez to upowszechniają i utrwalają. może ktoś napisze listę z korektą?
 • @bledy cd
  no i w tagu jest blad. lub jak ktoś lubi po polsku: błąd :)
 • @DelfInn 02:55:27
  Widzę, że się starasz :)
  Ja banowałem w podobny sposób. Możesz poczytać. Ostatnim został Lipski..
  No to podaję cały link.

  http://www.youtube.com/watch?v=1hrTgESbwXw
 • @DelfInn 02:39:36 Jak Włączyć Polskie Litery na Klawiaturze
  Witam, to dalsze bardzo dobre rozwiązania. Ta pani i inni mają teraz do wyboru do koloru.
  Pozdrawiam i dobranoc
 • @jaDOCENT 00:18:42
  Dziekuje za odpowiedz, juz wiem jak i przestawilam. Do tego trzeba jeszcze zapamietac ktory z klawiszy ma te znaki. Nie jest mi to w zasadzie tak bardzo potrzebne bo nie uwazam ze ktos jest wiekszym Polakiem piszac z ogonkami. Nie pisze blog-ow, czasem komentuje i nie bedzie mi przeszkadzac ze ktos mnie lekcewazy z tego powodu. Wydaje mi sie ze sa wazniejsze sprawy niz czepianie sie ogonkow.
  Pisze z iMac system ox 10, wi -fi klawiatura, na systemie windows 7 premium i widze ze niestety nic mi sie nie przestawilo na klawiaturze mimo ustawienia.

  Pan/i GPS niegrzecznie pisze o nie pisaniu po polsku. Chyba po polsku to piszemy tylko bez znakow co nie jest jakims ulomstwem tylko ustawieniem wszystkiego w kompie i klawiaturze. W jezyku polskim pisze tylko tutaj wiec nie bede wszystkiego zmieniac za kazdym razem. Panie/i GPS potrzeba troche zrozumienia a nie dowalania o ulomnosci.

  Panu/i adevo dziekuje za odpowiedz i mysle ze Pan/i zrozumial/a, ale niestety, mimo przestawienia dalej mam tak jak widac. W koncu nie trzeba mnie czytac jesli cos sie nie podoba. Uwazam jednak ze nie ma podstaw nikt do tego, zeby nazywac kogos za "ogonki" czy za to, ze zle pisze po polsku , ze nie jest polskim Patriota. Patriotyzm jest w sercu a nie w pisaniu.!!!!!!
 • @adevo 02:03:07
  Gwalcicielami jezyka polskiego sa ci co spolszczaja wyrazy z angielskiego albo wstawiaja slowa z innych jezykow a nie ci co pisza bez ogonkow!!!!!!!
 • @Rodaczka 09:49:08
  Łoj, chyba troszkę za daleko? Ja jedynie podałem w jaki sposób można ustawić sobie polską czcionkę. Natomiast nic nie pisałem na temat jak kto pisze!! Sam zresztą od czasu do czasu piszę bez polskiej czcionki, bo nie ze swojego komputera, a nie jestem uprawniony by komuś przestawiać.
  A z drugiej strony bardzo często spotykam się tu z wieloma błędami popełnianymi przez bardzo wielu blogerów. Troszkę to utrudnia percepcję, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nie mamy tu do czynienia z dziełami literackimi a jedynie "twórczością chwili". Nie jest to też dla nikogo usprawiedliwienie, ale od czasu do czasu jestem wstanie to strawić, byle nie za często!!!
 • @Prezydent RzBiK 00:32:30
  NE istnieje już prawie 2 lata. Sporządziliśmy profesjonalne memorandum informacyjne i kilkunastu potencjalnych inwestorów, przygląda się naszym działaniom - bardzo uważnie.

  Często jednak padają komentarze, dotyczące braku kultury, niektórych komentarzy i wypowiedzi. To jest jeden z powodów mojego artykułu i proponowanych zmian.

  Były już zresztą wstępne propozycje inwestycji i rozmawiamy na ten temat. Zobaczymy jakie będą rezultaty ale fakt jest, żeby potencjalni inwestorzy byli zainteresowani, musimy mieć porządek i respekt na swoim podwórku.

  Pozdrawaim
 • @jaDOCENT 10:21:36
  Sorry - wstanie*
  Ale obecnie piszę na pożyczonej klawiaturze (od ciri), a tu klawisze trochę się zacinają. Jak tym rzem moja zmieści mi się do samolotu, to się "poprawię".
 • @jaDOCENT 10:21:36
  Dziekuje za zrozumienie.:-)))))
  Nie jest dla mnie wazne jak kto pisze w jezyku polskim, wazna jest mysl i co ta osoba chce przekazac. W zasadzie zeszlismy nie na temat tego blog-u ale to tylko z powodu smiesznych uwag a moze dla odwrocenia uwagi innym co wlasciwie jest przekazane. Czytajac odpowiedzi widze ze wielu Polakow ma klopoty ze zrozumieniem. Pisza niektorzy juz o cenzurze zamiast o tym jak powinni uzywac net etykiete. Pan Opara wyraznie pisze i o cenzurze i net etykiecie. Moze wlasnie Ci co pisza o cenzurze tez chca wszystkich juz nastraszyc. Kazdy wlasciciel blog-a ma odpowiednie uprawinienia i jesli z tego nie korzysta to tylko sam sobie jest winien. Straszenie cenzura jest tu wyjatkowym podkopywaniem dzialalnosci NE i administracji. Uwazam ze takie posty powinny byc wyrzucane za to. Te ktore sa nie na temat rowniez.

  Pozdrawiam
  Rodaczka

  P.S Przepraszam jesli Pana dotkne tym co teraz napisze. Mierzi mnie rowniez uzywanie tytulow tam gdzie nie potrzeba.
 • @prof.doc.hab.inka1 00:45:52
  Nie będę się wypowiadał na temat Pani Ciri. Ona wszystko wie najlepiej, tylko jakoś ludzie wokół niej to wszystko idioci i osoby niewiarygodne.

  Ja, Ryszard Opara - oczywiście też ponoszę winę za wszystko i za wszystko powinienem płacić. A ja przecież nie jestem magikiem, studnią bez dna.

  Każdy jest odpowiedzialny za swoje działania.
  Każdy jest kowalem swego losu.

  Pani Ciri (i wszystkim innym), którzy wybrali własną drogę życzę powodzenia

  Ukłony

  Ryszard Opara
 • @grzesiekZ 01:09:03
  Uważam, że ciekawy pomysł. Może warto zastanowić się i spróbować wprowadzić go do NE.

  Ja i Redakcja, zresztą liczymy na nieograniczoną inwencję członków społeczności NE. To największa potencjalnie wartość NE.

  Trzeba tylko znaleźć wspólny język i wspólne metody działań.

  Zapraszamy do współpracy.
 • @Rodaczka 10:43:54
  W moim przypadku nie o tytuł chodzi!!!! Tak mnie zaczęto nazywać zaraz po skończeniu szkoły średniej!!
 • @ Wszyscy powinni przeczytac i stosowac.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

  Oprocz tego NE ma wlasny regulamin rowniez obowiazujacy.

  Pozdrawiam
  Rodaczka
 • @antysowiet 01:22:38
  Szanowny Panie Antysowiet,

  A Pan ciągle to samo. Tylko o to potrafi Pan zapytać.

  Jak Pan jest ciekaw takich spraw, nie się Pan zapyta swoich kolegów, znajomych - nie sądzę aby daleko musiał Pan szukać.

  Naprawdę sugeruje, aby Pan swojego cennego czasu nie marnował na NE a poświęcił na bardziej produktywne zadania.

  Życzę powodzenia
 • @jaDOCENT 10:54:02
  hehehe ok ...wybaczam:-)))
 • @Ryszard Opara 10:45:23
  "Każdy jest odpowiedzialny za swoje działania.
  Każdy jest kowalem swego losu.

  Pani Ciri (i wszystkim innym), którzy wybrali własną drogę życzę powodzenia(???)"

  Czyli każdy zwalniany z pracy jest "kowalem swego losu"?
  Sam Pan sobie wystawia opinię!!!!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 03:25:25
  A już myślałem, że nie będzie komentarza od Pana.

  Przynajmniej jednak ten był na właściwym poziomie.

  Oczywiście możemy różnić się poglądami. Istota demokracji jest spór.

  Ale możemy to robić w sposób godny i cywilizowany.

  Jednym z najlepszych przykładów demokracji można zauważyć/spotkać w Australii, NZ, Wielkiej Brytanii - gdzie ludzie w Parlamencie, kłócą się między sobą w sposób naprawdę ostry, zaciekły.
  Ale potem bardzo często idą razem na piwo. I nie widzę w tym nic złego.

  Tylko, czy taki sposób życia jest możliwy w Polsce, gdzie ludzie mają tylko "przyjaciół", z którymi się absolutnie zgadzają, bo są po ich myśli - oraz wrogów, tylko dlatego że mają inne przekonania.?
 • @prof.doc.hab.inka1 03:49:50
  Życzymy powodzenia.

  Zapraszając kogoś do własnego domu, własnego podwórka, ogrodu - mamy pewne również oczekiwania. Nie można pójść w gościnę i obrażać, oskarżać itd (bez nazywania rzeczy dosłownie) - trzeba jednak stosować pewne kanony przyzwoitości.

  Jeżeli ktoś nie potrafi uszanować gospodarzy, nie będzie zapraszany. To chyba łatwo zrozumieć.

  Życzę powodzenia w innych miejscach - albo samemu je trzeba stworzyć.
 • @Ryszard Opara 11:15:32
  "Jednym z najlepszych przykładów demokracji można zauważyć/spotkać w Australii, NZ, Wielkiej Brytanii - gdzie ludzie w Parlamencie, kłócą się między sobą w sposób naprawdę ostry, zaciekły.
  Ale potem bardzo często idą razem na piwo. I nie widzę w tym nic złego.

  Tylko, czy taki sposób życia jest możliwy w Polsce, gdzie ludzie mają tylko "przyjaciół", z którymi się absolutnie zgadzają, bo są po ich myśli - oraz wrogów, tylko dlatego że mają inne przekonania.?"

  Oczywiście, że nie!!! I pan wie doskonale dlaczego!! Chociażby: przebieg śledztwa w sprawie Olewnika, sprawa prezesa sądu w Gdańsku, sprawa Smoleńska, sędzia Tuleya, afera hazardowa itd. itd.... Także wczoraj byłem w sądzie (kolejny raz) i widziałem parodię "wymiaru sprawiedliwości"!!!
  Czy z czymś takim mamy do czynienia w Anglii, Australii? A dlaczego powstał NE i inne portale niezależne?
 • Wspólne dobro
  Witam i popieram.....jeśli to nasz wspólny dom
  I tu chcemy mieszkać tu przebywać
  Choć chwile być ze.....znajomym coś szepnac,kliknąć ,napisać
  Hmmm,,,,czy będzie zawsze.....nasz i neutralny.....oby tak było !!!
  Jeśli tu jesteśmy ...to tez jest nasze.....miło to poczuć ...to wspólne
  Niech tak pozostanie.....P.wlascicielu
  Myśle ,ze Polacy lubią coś...wspólnego ....i to nas powinno łączyć
  Pozdr.i niech dobre myśli ....nas nie opuszczają ...dziękuje.!
  Dziękuje tez....wszystkim tu piszących ....bo to wasze...Dzieło !!!
  Dziwne.....ale prawdziwe....nawet cale 2 lata....oby tak dalej pozdr.
 • @p..p 19:00:03
  To będziesz Pan miał rekord Guinnessa - mocne dowody, które okażą się nieporozumieniem, co zaowocowało tysiącem tekstów na ten temat.
 • @Rodaczka 09:53:32
  popieram, powinniśmy pisać computer, calculator, blackmail, London, Texas, United States, America (South and North), submarine, Thames
 • @Mirnal 12:36:36
  Jo, Deutschland a nie Niemcy!!!!!!
 • @jaDOCENT 12:52:35
  Magyarország nie Węgry, Bucureşti nie Bukareszt , Baile Átha Cliath nie Dublin!
 • @jaDOCENT 12:52:35
  Jawohl, Danzig, a nie Gdańsk ...:)
  Oczywiście, to jest żart..
  Czasami to pasuje, ale tam gdzie są niemieckie pretensje typu "Zur Zeit unter polnischer Verwaltung" to trzeba naturalnie podkreślać polskość, polskim nazewnictwem obowiązkowo!

  Na takich obszarach, niemieckie szyldy wywieszają kupione polskie szuje i sprzedawczyki. Trzeba ich gonić z gmin i ratuszów. Niemieckie oznaczenia geograficzne trzeba na polskich terenach sukcesywnie likwidować. One nie mają żadnej racji stanu ani w Opolu ani na Śląsku. Trzeba je odrywać i oddawać na złom do powtórnej przeróbki na blachy.
  Tak powinno być uczone w szkołach!
  Katowice nie Kattowitz
  Zawsze Gdańsk, a nie Danzig, Gdynia, a nie Gdingen, (ale Gottenhaven, bo taka jest historia II WŚ)
  Elbląg, a nie Elbing
  Zielona Góra (a nie Grünberg), Jelenia Góra (a nie Hirschberg)
  Wrocław (a nie Breslau), Opole, a nie Oppeln itd.

  Pasuje do niemieckich nazw na niemieckim terytorium jak
  Göttingen, a nie Getynga, Regensburg, a nie Ratyzbona, München, a nie Monachium, Leipzig, a nie Lipsk, Aachen zamiast czysto polskiego wymysłu Akwizgran.

  Z Niemcami mamy specjalny problem polityczny. W innych przypadkach jestem za Nowym Jorkiem, Bukaresztem i Wielką Brytanią.
 • @adevo 14:22:14 @Mirnal 12:36:36
  To na temat: STOP. BASTA! ???
  Więc STOP. BASTA!
 • @Ryszard Opara 10:45:23
  >Nie będę się wypowiadał na temat Pani Ciri. Ona wszystko wie najlepiej, >tylko jakoś ludzie wokół niej to wszystko idioci i osoby niewiarygodne.

  Pana percepcja jest faktycznie inna niż samodzielnie publikującego w Internecie. Wg mnie, to robi pan cięcie po twórczych ludziach.

  Artykuły ciri mają poziom materiału źródłowego. U niej były dowody, dokumenty, przejrzystość, poprawność. Taki poziom jest obowiązkowy dla publikacji na poważnych stronach internetowych.

  Czy publikowanie patriotyczne, poważne ma sens, gdy kraje ościenne robią wszystko by zrobić z Polski i polskiej kultury śmietnik? Nie wiem, może faktycznie dla polskich niewolników wystarcza chrząkanie gwarą w brudnym chlewie. Jasność, oryginalność, poprawność jest zarezerwowane dla "panów" z Niemiec i Ameryki?

  Prawie wszystkie jej prace mają wysoki poziom, jedną notkę napisała trochę nieodpowiedzialnie, ale każdy może się pomylić.

  Ciri robi w sumie świetną robotę dziennikarską. - Uważam, że jej usunięcie to duża strata dla NE i błąd.

  Także codzienny, oryginalny zestaw Jacka był znacznie lepszy od "nowości" Pińskiego. Piński poddał się reżimowi PAP. Jego wybór to też błąd.

  Jacek i Nathaniel z tłumaczeniami z anglojęzycznych popularnych portali typu http://theintelhub.com dawali zawsze lepsze indywidualne przeglądy niż Piński. Im stworzyć zakładkę WWW (wyszukane, wartościowe, wklejone) dawałoby lepszy potencjał dla NE.

  Moje rozczarowanie, że pan wyrzuceniem chamskich, ale twórczych komentatorów, (nie zapomnę nowotworu od Vala "nosooki") wyręcza blogerów, ( którzy przecież mogą blokować indywidualnie) i ODWRACA uwagę od chamstwa redakcji - już opisywałem moje przypadki.

  Żadnemu redaktorowi nic się nie stanie jeśli będzie panowała jakaś organizacyjna jasność i będzie podane, kto jest właśnie, za co odpowiedzialny w redakcji SG.

  Jeszcze raz wspomnę, że polski portal powinien dbać o polskie pismo i nie pozwalać na publikację, która jest z punktu widzenia gramatyki, ortografii, interpunkcji na poziomie przedszkola lub ewentualnie 1 klasy szkoły podstawowej. Dzieci mają swoje portale specjalne.

  Powodzenia :)
 • @Ryszard Opara 11:23:28
  :)))))
  "Prawdziwa cnota podobno krytyk się nie boi "
  A tu widzę pan mocno drażliwy :)))

  http://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y&feature=player_embedded

  "Życzę powodzenia w innych miejscach -"

  Jak mam to rozumieć ?
  Czy znaczy to że pan mnie wyprasza ?

  Jeżeli tak to proszę się nie krępować
  i zlikwidować mi w ramach tych czystek
  konto.

  Będę wówczas wiedziała
  co pisać o pana portalu.


  Co do CIRI to po raz kolejny mija się pan
  z prawdą mówiąc oględnie. :)))

  Dostała od pana wymówienie
  po tym jak upomniała się
  o należne i zapracowane
  u pana pieniądze .
  I to jest meritum sprawy .

  Pan jest nieuczciwy ,
  jeżeli się nie ma na wypłaty
  dla pracowników to się ich nie zatrudnia,
  a nie zwalnia po wykonaniu przez nich pracy.

  Nie chce się pan wypowiadać na temat
  Ciri - ROZUMIEM
  bo pan nie ma jej nic do zarzucenia
  po za tym że jest jej pan winny pieniądze.

  Zapewniam pana
  że jeżeli po tym usłyszeniu
  tych kilku słów prawdy
  zlikwiduje mi pan konto
  nie będę płakała.

  Niech pan robi tak dalej i czeka końca . :)))))
 • @Rodaczka 09:49:08
  >Pisze z iMac system ox 10, wi -fi klawiatura, na systemie windows 7 premium i widze ze niestety nic mi sie nie przestawilo na klawiaturze mimo ustawienia.

  Tu wszystko na temat Maców
  http://www.makoweabc.pl/najwazniejsze-informacje-o-os-x/

  Dla systemu angielskiego to przypuszczam trzeba używać ustawienia klawiatury typu polish 214, a dopiero w drugim ustawieniu programisty.

  http://iddd.de/rys/polnischtastatur.jpg

  Zachęcam do wypróbowania.

  >W jezyku polskim pisze tylko tutaj wiec nie bede wszystkiego zmieniac za kazdym razem.
  Zachęcam do ustawienia skrótu też wszystko można ustawić na Macu i na OS7 - jak na rys. w pierwszej zakładce od prawej str.

  >>> Patriotyzm jest w sercu a nie w pisaniu.!!!!!!

  Z pani serca w Internecie nikt nic nie ma, ale ze sposobu pisania to tak. Teksty w Internecie, są czytane przez setki ludzi. Ma pani odpowiedzialność wobec innych czytelników, oraz wobec polskiej kultury.
 • @prof.doc.hab.inka1 16:15:05
  Szanowna Pani,

  Jak pisałem wyżej, może mieć Pani swoje zdanie to Pani prawo.

  Wszystkie informacje ma Pani zapewne od Pani Ciri i rozumiem, że absolutnie jej Pani wierzy. To Pani decyzja. Jak powiedziałem, każdy ma prawo do swojej opinii. Nikt nie będzie Pani usuwał, (chyba, że działanie Pani będzie niezgodne z regulaminem) a jeżeli Pani zdecyduje się przejść na inny portal - to też całkowicie Pani decyzja.

  Ja nie będę na ten temat się wypowiadał - bo to sprawy raczej poufne.

  Rozumiem, że ja osobiście i NE - jest całkowicie odpowiedzialny, za wszystkie problemy Pani Ciri. Ona jest kryształowa, wszystko robi bez zarzutu. Tylko cały świat - jest przeciwko niej - a ja ponoszę za to winę.

  Ukłony
 • @adevo 16:28:07
  W klawiaturze niemieckiej w stosunku do polskiej czy angielskiej zamienione są miejscami "z" i "y". I to niestety trzeba opanować. Natomiast "Polski" (Polnisch) i "Polski 214" (Polnisch 214) różnią się tym, że polskie znaki otrzymujemy w przypadku pierwszego przytrzymując prawy Alt, natomiast w przypadku drugiego (214), tam gdzie są niemieckie czcionki (ü, ä, ß).
 • @Ryszard Opara 16:49:46
  "Rozumiem, że ja osobiście i NE - jest całkowicie odpowiedzialny, za wszystkie problemy Pani Ciri. Ona jest kryształowa, wszystko robi bez zarzutu. Tylko cały świat - jest przeciwko niej - a ja ponoszę za to winę."
  ?????????
  Gdzie i kiedy ktoś to Panu zarzucił?
  Już tą wypowiedzią złamał pan regulamin, który zamieszcza Pan na wstępie.
  Przecież sprawa dotyczy tylko jej zwolnienia!!! Czyli krzywdzenia w przypadku kiedy dodatkowo jest krzywdzona przez innych. A przecież jednym z zadań NE jest obrona krzywdzonych!! Bo takie tu znajduję treści!!
 • @Ryszard Opara 16:49:46
  Szanowny Panie
  Problemy Ciri to inna sprawa.
  Jej sprawa .

  Ale czy dostała dostała
  wypłatę za listopad
  i grudzień /w połowie prawem kaduka/
  czy nie ?

  O tym tu mówimy
  a nie o kryształowym
  lub nie kryształowym charakterze CIRI.

  Proszę nie stosować wobec mnie
  socjotechniki
  bo jestem na nią odporna.
 • @Ryszard Opara 16:49:46
  Co to znaczy:
  "Ja nie będę na ten temat się wypowiadał - bo to sprawy raczej poufne."?

  Gdzie jest taki punkt w regulaminie????
  Proszę o odrobinę przyzwoitości.
 • @jaDOCENT 17:18:02
  ".. Czyli krzywdzenia w przypadku kiedy dodatkowo jest krzywdzona przez innych. A przecież jednym z zadań NE jest obrona krzywdzonych!! Bo takie tu znajduję treści!! "

  To też.


  Relacje
  w traktowaniu pracowników POLSKA - WIEDEŃ

  Moja przyjaciółka
  przepracowała w Polsce
  w spółce będącej filią
  pewnej znanej szwajcarskiej firmy
  /nazwijmy ją firmą x/
  20 lat.

  Pracowała jak wół wypełniając obowiązki
  które powinny pełnić 3 osoby.

  Pieniądze które dostawała odpowiadały jednemu etatowi
  a nie 3-em ,
  kiedy po 20 latach poprosiła o podwyżkę,
  jej szef sobie "zażartował"
  że może pora Ją wymienić na nowszy model
  bo nie jest już tak reprezentacyjna (:
  Przeprosił ja potem kiedy się zmitygował
  że wół może odejść ale co z tego
  drzazga została.

  Kiedy z macierzystej firmy Wiedeńskiej
  przyjechał "wizytator "
  /żeby nie powiedzieć kontroler :)/
  i dowiedział się o tej historii zbladł.

  Jemu na 20 lecie pracy firma
  wyprawiła imprezę w lokalu
  i dostał specjalną nagrodę za tak długi staż
  i oddaną pracę.

  To są właśnie te różnice w standardach.
 • @pług na bałwany 18:42:18
  Ja mam wrażenie P. O.
  lubi otaczać się miernotami
  bo wiem że Ciri to indywidualistka
  ale za to cenna kreatywna i pracowita osoba.
  Pozbycie się takiej osoby z zespołu
  to potwierdza .
  Można się z Nią czasem nie zgodzić
  ale wysłuchać zawsze warto.
  Słowem jak wszędzie działa tu zasada BMW.
  Stawiasz się wypadasz z gry .
  KOSZMAR
 • @Ryszard Opara 16:49:46
  Mam do Pana jeszcze
  jedno pytanie .

  Skoro ze strony NE
  wszystko jest correct
  dlaczego po publikacji
  tego tekstu

  http://fiatowiec.salon24.pl/478422,niezatapialny-sen-wlascicieli-nowego-ekranu

  Fiatowcowi zablokowano CAŁEGO bloga ????

  Czy na tym ma polegać
  NOWO EKRANOWA
  WOLNOŚĆ SŁOWA ?
 • @pług na bałwany 19:32:00
  CHWILOWO :))))
  Pozdrawiam:))
 • @adevo 16:28:07
  Nie przesadzaj.
  TYLKO nie Polak bedzie narzekal i bedzie nierozumial jak sie pisze nie polska trzcionka po polsku.
  Polak zrozumie, tak jak Polak polska gware zrozumie.

  Znasz przyslowie: zlej baletnicy przeszkadza rabek u spodnicy?
 • @pług na bałwany 19:22:03
  ".... mam u niej bana "od zawsze";"

  Już nie :)))
 • @jaDOCENT 17:00:24 @ Rodaczka - dobry link i dobre wideo.
  >W klawiaturze niemieckiej w stosunku do polskiej czy angielskiej zamienione są miejscami "z" i "y". I to niestety trzeba opanować. Natomiast "Polski" (Polnisch) i "Polski 214" (Polnisch 214) różnią się tym, że polskie znaki otrzymujemy w przypadku pierwszego przytrzymując prawy Alt, natomiast w przypadku drugiego (214), tam gdzie są niemieckie czcionki (ü, ä, ß).
  ------------------------------------------------
  Ja piszę o Win OS 7.
  Można sobie kombinacje klawiszy zmienić w rozszerzonych ustawieniach. Np. na Strg-Shift
  Ja napisałem o układzie klawiatury. Dlatego pokrycie klawiatury (u mnie niemieckiej) jest polskie i pod spodem układ klawiatury polski 214, a może być też programisty - patrz wideo poniżej.

  http://iddd.de/rys/klawiaturazmiana.jpg

  Drugą możliwością (wolniejszą) jest wstawienie kontrolnego panelu sterowania do dolnego paska ekranu (otwórz zakładkę środkową) i wybierania ustawień klawiatury z dolnego paska ekranu.

  http://iddd.de/rys/klawiaturalinia.jpg

  Dla Rodaczki 09:49:08 znalazłem jeszcze dobry link:
  http://www.wiatrak.nl/19725/polskie-znaki-na-klawiaturze

  i wideo
  http://www.youtube.com/watch?v=GFM4y_AVDfM

  Pozdrawiam i powodzenia :))
  Chyba to jest mój ostatni komentarz.
 • @radzioron 21:01:16
  "... Czy "jałopa" jest obraźliwe? :)"
  :))))
  Raczej nie komplement :)

  Z kiszeniem :) się zgadzam
  jak mnie gdzieś nie chcą
  to się nie pcham
  i jakoś żyję :)

  A ilość odsłon dla "opresanta" :)) spada.
 • @adevo 21:18:42
  A znasz sposób na polską klawiaturę w androidzie?
  Czasem piszę z tableta i mi strasznie głupio, gdy nie mogę napisać poprawnie po polsku.
 • @Ciri 21:58:20
  "... Pomyślcie ile musiałam znieść jak mnie z nią mylili :D"
  Jest
  jeszcze śmieszniej
  ona uskarżała się na
  to samo
  a nawet zarzuciła CI plagiat :))))
  A najlepsze
  że jak była
  "afera" z moim odejściem
  dopiero
  od Torina dowiedziałam się że jesteście dwie :))))
  Na ciric po prostu
  nigdy przedtem prawdopodobnie
  nie trafiłam:)
 • @Ryszard Opara 16:49:46
  Nie ma jak to stwierdzenie:
  "Ja nie będę na ten temat się wypowiadał - bo to sprawy raczej poufne.
  Rozumiem, że ja osobiście i NE - jest całkowicie odpowiedzialny, za wszystkie problemy Pani Ciri. Ona jest kryształowa, wszystko robi bez zarzutu. Tylko cały świat - jest przeciwko niej - a ja ponoszę za to winę."
  Zapomniał Pan dodać to sprawy prywatne ! - chba, że ma Pan na myśli Pańskie!
  Właśnie od listopada 2011 dotarłam do grona Ciri, i słuchałem o rozmowach z W-wą. Rozmawialiśmy o tygodniku, szukaliśmy chętnych do współpracy. Było nas już 10 osób. Mówiliśmy , kto czym mógłby się zajmować, w jaki sposób moglibyśmy też zarabiać dla firmy i dla nas. Spotykaliśmy się i zaczynaliśmy żyć nadzieją ożywienia życia społeczno-politycznego w Trójmieście! Niestety wieści z W-wy były coraz gorsze.
  W moim odczuciu Pan nie stara się sterować dla dobra Ojczyzny, a chyba tylko myśli o swojej reklamie i wyniesieniu się czy załapaniu przy kimś. To jest dostrzegalne i na tym Pan straci, bo ludzie się Panu tym odpłacą. Pan mógłby wygrać, gdyby Pan dbał o ludzi, wymagał od siebie, swoich pracowników, a tak to jest jak w refrenie wiersza ŁŁ "całujcie mnie wszyscy w d...."
  Pamiętam jak Pan z redakcją chciał jechać do Berlina do "x-a", który chciał pomóc finansowo (a on tak sprawdza - ja go od razu spławiłem!)
  Z tych ok.7 ooo można byłoby wybrać grono, z którym można byłoby
  tworzyć i coś mieć z tego. Ale bez pracy nie ma kołaczy! Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 10:38:21
  "Często jednak padają komentarze, dotyczące braku kultury, niektórych komentarzy i wypowiedzi. To jest jeden z powodów mojego artykułu i proponowanych zmian."
  No tak, Panie Opara, biznesu bez cenzury Pan nie zrobisz.
  Igor Janke na S24 przeszedł podobną drogę: pieniądze albo wolność wypowiedzi. Wybrał pieniądze i jest jak jest- totalna cenzura.
  Tam oprócz "zwijania" (to taka nowomowa, by nie używać słowa cenzura, dobre dla przygłupów, co nie rozumieją słowa mówionego i czytanego, a jest takich w populacji ludzkiej , większość) blogów, zwija się posty, gdy pojawi się w nich "zakazane" słowo.
  Pan jeszcze do tego tu u siebie nie doszedł, wszak na budowę portalu potrzeba czasu, ale już Pan daje sygnały, że zamierza Pan robić pieniadze, a nie bawić się w "wolność słowa"(to już przecież przeżytek, w erze NWO wręcz zagrożenie).
  Bez blogerów i czytelników nie zbudował by Pan portalu, ale cóż, murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść i nie ma się co dziwić, to prawo dżungli a Pan doskonale o tym wie, jest Pan zaprawionym w bojach wojownikiem i żadna dżungla nie jest Panu straszna.
 • @prof.doc.hab.inka1 18:51:56
  Ano właśnie! Ale Szwajcarzy to normalni przedsiębiorcy, którzy dorobili się własną pracą i kreatywnością /przepraszam za słowo "kreatywność"/. To jest zupełnie inny etos! Tak pracy jak i poszanowania pracownika. W Polsce prawdziwych pracodawców i właścicieli zniszczono po wojnie bezpowrotnie. Toto, co jest teraz - to komuszy "etos" w traktowaniu ludzi.
 • @drhumor - F.Krzysiak 22:18:17
  To i racja. Zaangażowaliśmy się w ten projekt tygodnika i jego wersji na Gdańsk. Było nawet sporo entuzjazmu etc.. Ciri bardzo się w to zaangażowała.
  Potem nastąpiła cisza. Nawet nikt nas nie powiadomił, że możemy się uprzejmie pocałować w dupę. Masę czasu straciliśmy na NIC.
  Ale to dla mnie był ostatni taki numer.
 • Znaczy na kogo można bluźnić, może uściślijmy?
  No bo widzę że Regulamin regulaminem, w wciąż pojawiają się teksty które już w nagłówkach nie zawierają jednego słowa, które można by bluźnierstwem nie nazwać i oskarżeniem bez dowodów.
  A i super obrazkami są poparte...

  Tu gdzie mieszkam, w USA, za same te obrazki ludzie przed sądem by stawali. No ale jak to mój koleg zawsze mówił - co kraj to obyczajówka...
  Dlatego proponuję uściślić - kogo można obrażać, a kogo nie, bo obraża się na okrągło.
  Taki wzorek zaczyna mi się ładnie układać, że krytyka jednej opcji to bluźnierstwo za które ban, a krytyka drugiej opcji to chwała bohaterom za ich odwagę... Sie zaczyna robić ciekawie. Chyba niedługo sam rozgryzę kto na NE jest be, a kto jest do głaskania.

  Mam również konstruktywny postulat: autorzy artykułów nie powinni mieć prawa kasować komentarzy czy banować komentatorów. Autorzy nie mogą być adwokatami we własnej sprawie. Zbyt często konstruktywną krytykę pod swoim adresem odbierają jako atak (który dla nich zawsze jest bezpodstawny, personalny...). Jest to jak najbardziej zgodne z naturą ludzką, dlatego nie powinno im się dawać tego prawa.
  W zamian, podstawy do usuwania komentarzy lub banowania powinny być jasno określone, a autor artykułu lub czytelnik powinni kierować prośbę o usunięcie wpisu do Admina. Po zapoznaniu się z komentarzem i uzasadnieniem prośby o jego usunięcie, to Admin powinien podejmować decyzję czy komentator złamał Regulamin NE i usunąć wpis lub go pozostawić.
 • @grazss 21:58:12 android polska klawiatura
  Zasada jest taka sama, szukasz w googlu.
  Np. hasło: android polska klawiatura
  daje w pełni zadawalające wyniki np:
  --------------------------------------------------------------
  Polska Klawiatura - Aplikacje Android w Google Play
  --------------------------------------------------------------
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kalicinscy.polishen&hl=pl

  Pozdrawiam.
  Jest sukces nt. trojana Lipski, bełkot polski na temat ONR został po protestach chyba przez niego zdjęty lub mu go skasowano.

  Z satysfakcją widać, że krytyka, lub groźby WP poskutkowały.
  Lipskiego ostatnie 2 wklejki "Abp Vincenzo Paglia: rodzina dziedzictwem ludzkości" oraz Syria: "chrześcijanie masakrowani i w obliczu śmierci głodowej." zawierają cytaty z tekstów oryginalnych oraz prawidłowo podane linki źródłowe.

  Bez bajerowania, mylenia czytelnika fałszywymi linkami źródłowymi, czy wstawkami w polskim bełkocie. Moja rada dla niego: powinien prosić dyżurnego admina, gdy chce napisać jedno zdanie samodzielnie po polsku, by mu przed publikacją je przejrzano i poprawiono. Ale tak w tym stylu bez publikacji własnych zdań po polsku, to nadaje się do współpracy z Jackiem w rubryce/zakładce WWW.

  Tak trzeba, to jest uczciwie!
  Dobrze, że wstawili na samą górę post Carcinki nt. niby demokracji bezpośredniej (DB). Oczywiście jeszcze muszę tam wpaść i pogratulować DB pozycji.
  Gdzie diabeł nie może to pośle dzieci Palikota..:)
  Cześć
 • @Jerzy Drwal 00:47:03
  "Dlatego proponuję uściślić - kogo można obrażać, a kogo nie, bo obraża się na okrągło." xxDD

  "Mam również konstruktywny postulat: autorzy artykułów nie powinni mieć prawa kasować komentarzy czy banować komentatorów."

  Kasować - nie, banować - tak (niszczenie wkładu intelektualnego)
 • @Ryszard Opara 10:38:21
  Jeśli się nie mylę, to jakieś memorandum było zrobione już rok temu - i mniej więcej tyle czasu "szukamy" inwestora. I nic. Chyba warto z tego faktu wyciągnąć jakieś wnioski, np. odnośnie zarządzania. Proszę o wyrażenie zdania.

  Czy prawa do portalu, skryptu, itp. posiada NE SA czy OK-KO? Jeśli OK-KO to akcje NE nie mają zaczepienia w majątku. Jeśli tak jest to kiedy to się zmieni?
 • @KOSSOBOR 23:24:56
  Kochani trzeba coś wymyślić i to szybko.

  Dzięki KOSSBOR dowiedziałem się, że w tym miejscu toczy się bardzo istotna dyskusja. W takiej sytuacji należy znaleźć metodę szerokiego propagowania takiego zdarzenia, aby jak najszersze grono blogerów mogło w niej uczestniczyć.

  Można to zrobić dosyć prosto umieszczając jako wpis KOMUNIKAT z informacją o konkretnym zdarzeniu, w tym wypadku dyskusji o uczciwości NE.

  Co właśnie, natychmiast ja czynię
 • @Ryszard Opara 23:47:05
  Mam wątpliwość - czy jest Pan wobec nas w pełni szczery ?
 • @Prezydent RzBiK 23:57:34
  Karkażur - puknij się w czoło !!!!

  Pieniądze cię zaślepiają.
 • @jazgdyni 10:51:39
  Wcale nie, rozmawiam przecież z biznesmenem z najwyższej póki (choć nieco sponiewieranym). On dobrze wie, że winien jest akcjonariuszom spółki wszelką dbałość o ich korzyść.
 • @Ciri 00:18:26
  Witaj ciri
  Hania dopiero teraz dała mi namiar na tą dyskusję.
  Jestem cały czas z tobą.

  Wytrwałości !
 • @Prezydent RzBiK 00:32:30
  W tej chwili to wygląda tak, że się miotacie od ściany do ściany i żadnego porządnego pomysłu nie macie.
 • @Prezydent RzBiK 01:23:31
  Zdefiniuj prezesa Grabowskiego - co on reprezentuje, skąd się wziął, etc...
 • @DelfInn 01:36:34
  A gdy straci nas, ludzi piszących, to może sobie prowadzić "Pudelka", albo żbika ostrzyżonego na pudelka, a na prawą stronę sceny politycznej wstępu nie będzie miał
 • @Grażyna Niegowska 01:36:43
  Mnie też tak się wydaje, ale mamy tu wyrzuconą z pracy ciri.
  I to już jest inna sprawa.
 • @Prezydent RzBiK 01:37:46
  Zwiększyć ruch na portalu to MY możemy panie.
 • @Prezydent RzBiK 02:03:59
  A przypadkiem nie przychodzi ci do głowy, że może tym biznesem zajmują się nieodpowiedni ludzie?
  Może warto rozejrzeć się za jakimś rzutkim menadżerem?

  Tylko, czy po tej historii z Ciri ktoś się skusi?
 • @Pluszak 15:55:37
  Dlaczego? To społeczność blogerów i uważam, że wystarczy na tym poprzestać, by nie wpuszczać nikogo obcego. Jednak rozumiem i szanuję Twoją odmienną opinię w tej kwestii.
 • @lancelot 16:33:52
  Amen!
 • @Gosia z Wrocka 17:13:57
  Nie wiem w jaki sposób przebiegają u Ciebie procesy myślotwórcze, jednak podejrzewam, iż znasz moją opinię i nie zmienię jej.
 • @jazgdyni 11:03:17
  Ja pomysł miałem od zawsze. Oni też mają pomysły: własne i przyniesione. Brakuje etapu wdrażania, ale też brak całościowej wizji - tak to widzę.
 • @jazgdyni 11:07:52
  Andrzej Grabowski jest miłym w obyciu, spokojnym i prawdomównym człowiekiem. Wystarczy.
 • @jazgdyni 11:10:20
  Zabawne, bzdykaczu.
 • @jazgdyni 11:12:26
  Zwiększ.
 • @jazgdyni 11:16:24
  Na pewno NE potrzebny jest restart i przemyślenie pewnych spraw od nowa. Czy "nowa miotła"? Hmm...
 • @prof.doc.hab.inka1 18:51:56
  Wiem, że się na mnie boczysz, ale posłuchaj mojej historii.
  Bo i na Zachodzie jest różnie.
  10 lat pracowałem dla wielkiego norweskiego armatora. Można powiedzieć z dużymi sukcesami (nagrody, pewna nietykalność, preferowane stanowiska itd).
  Dwa lata temu właściciel popełnił błędy inwestycyjne, miał kłopoty typu cash flow, nie udało się wejście na giełdę. W rezultacie musiał sprzedać dokładnie 50% firmy (ważne - nie 49%) największemu na świecie armatorowi japońskiemu.
  I tak kończyła się moja kariera u tego pracodawcy. Najpierw zaczęli mi podsyłać Filipińczyków do nauki. Zdawałem sobie sprawę, że to moi i kolegów następcy. Potem zaczęli mnie przesówać z jednostki na jednostkę, jakbym służył do łatania dziur. Zdałem sobie sprawę, że te działania miały mnie zniechęcić do pracy w tej firmie. Więc odszedłem z niesmakiem. Bo z moim doświadczeniem roboty jest mnóstwo. Nawet jednego dnia nie byłem bez zatrudnienia.

  Więc 10 - lecie mojej dobrej pracy nie zakończyło się dyplomem, nagrodą, czy jakąś imprezą, tylko chłodnym rozstaniem.

  Kapitalizm z reguły jest brutalny.

  Pozdrawiam mimo...
 • @Prezydent RzBiK 10:57:59
  Zapytałem go o szczerość. Może też powinieneś go o to zapytać
 • @Prezydent RzBiK 11:57:29
  Twoje poczucie humoru jest sławne, to korzystam ;]]]
 • @Prezydent RzBiK 11:57:54
  A żebyś wiedział, ze zwiększę.

  Popatrz na statystyki, jak zacząłem się czepiać NE (4 ostatnie teksty) i powiedz mi, czy coś drgnęło.
 • @Prezydent RzBiK 12:00:30
  Tak, jak to jest z "rządem technicznym" lub jak wzięli Iacoccę do naprawiania General Motors, gdy prawie padał.
  Są specjaliści od takich spraw, ale najpierw potrzebny jest audyt.
 • @jazgdyni 12:20:30
  Tak, drgnęło... mój podbródek.
 • @Prezydent RzBiK 12:23:47
  Który - bo masz podwójny.
 • @jazgdyni 12:48:32
  Potrójny.
 • @jaDOCENT 11:38:39
  Szanowny Panie,

  Nie wiem jak w Anglii ale w Australii i USA jest setki a może tysiące portali niezależnych. Nie ma sprawy Olewnika, Smoleńska - ale jest mnóstwo innych

  I mnie się marzy taka demokracja w Polsce - jak w Australii.
  Demokracja to nie tylko prawa ale także obowiązki i normy społeczne.
  Jeżeli tego nie ma jest anarchia.

  Cenzura wiąże się z eliminacją niewygodnych poglądów czy też opinii.

  Kultura słowa i wypowiedzi nie ma nic wspólnego z cenzura.

  Ukłony
 • @night rat 15:02:12
  Nie trzeba nikogo przepędzać - po to jest właśnie NOWA KULTURA.
 • @strumyk 11:50:08
  Dziękuję za wsparcie.

  Widzę Pani/Pana wpis po raz pierwszy. Oby ten strumyk przerodził się w wielką rzekę artykułów i komentarzy. Pisanych z pasją, prawdą i kulturą.

  Zapraszam i pozdrawiam
 • @mambatyodtaty 15:31:13
  Szanowny Panie,

  Na NE zawsze będzie wolność słowa, nie będzie cenzury poglądów czy opinii. To nie ma nic wspólnego z przyzwoitością i kulturą dyskusji.

  Najbardziej mnie martwi fakt, że Polacy nie potrafią ze sobą rozmawiać a tylko i wyłącznie kłócić. To nasza najgorsza, fatalna cecha narodowa.

  Opowiadanie się po którejś stronie ideologicznej wiąże się z marginalizacją.

  Ja osobiście, jak wynika z moich artykułów i komentarzy nie jestem zwolennikiem żadnej obecnej partii czy opcji politycznej.

  Wierzę w Boga, Polskę, Naród -

  Pozdrawiam
 • @prof.doc.hab.inka1 17:29:05
  Szanowna Pani,

  A czy ja podpisywałem z Panią Ciri jakąkolwiek umowę. Dlaczego Pani mnie zadaje to pytanie.
  O ile wiem, Pani Ciri podpisała umowę o dzieło i o ile wiem ta umowa została rozwiązana.

  A prócz tego - jaki związek mają Pani pytania czy wątpliwości z treścią mojego artykułu - nawiązującego do stosowania właściwego języka w postach i komentarzach na NE.

  Zawsze, cokolwiek ja napiszę spora część komentarzy skierowana jest nie do treści - ale do mnie osobiście. Jakby treść artykułu była bez znaczenia

  Dla przypomnienia, napisałem, że : jeżeli komentarze, wypowiedzi będą nie na temat, a zwłaszcza jeżeli będą obraźliwe dla autora, (każdego)
  jeżeli język używany będzie chamski i niedopuszczalny - takie komentarze będą usuwane a ich autorzy "banowani".

  I to by było na tyle.

  Ukłony
 • @jaDOCENT 17:48:30
  Szanowny Panie,

  A jaki mają związek Pana pytania z treścią artykułu, który napisałem?

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 11:15:32
  .
  Ryszard Opara:
  "@Zbigniew-Grzymski 03:25:25
  A już myślałem, że nie będzie komentarza od Pana.
  Przynajmniej jednak ten był na właściwym poziomie.
  Oczywiście możemy różnić się poglądami. Istota demokracji jest spór.
  Ale możemy to robić w sposób godny i cywilizowany.

  Jednym z najlepszych przykładów demokracji można zauważyć/spotkać
  w Australii, NZ, Wielkiej Brytanii - gdzie ludzie w Parlamencie,
  kłócą się między sobą w sposób naprawdę ostry, zaciekły.
  Ale potem bardzo często idą razem na piwo. I nie widzę w tym nic
  złego.

  Tylko, czy taki sposób życia jest możliwy w Polsce, gdzie ludzie
  mają tylko "przyjaciół", z którymi się absolutnie zgadzają, bo są
  po ich myśli - oraz wrogów, tylko dlatego że mają inne przekonania.?"
  =======================================================

  Szanowny Panie,

  Dziękuję za komplement, jednakże niestety nie mogę się Panu

  zrewanżować podobnym :(( Ponieważ Pańskie ostatnie "przydupasowe

  zaatakowanie" przeciwników politycznych wpisuje się

  bardziej w "moherowo-watahawe" standardy POlityków znanego

  autoramentu niż w demokratyczne stndardy australijskie :))


  Co do Pańskich rozważań czy jest w Polsce możliwa australijska

  tolerancja, sprawiająca, że politycy nie widzą wrogów w przeciwnikach

  politycznych - to w obecnej sytuacji obawiam się, że niestety

  nie :((

  Australii nie można porównywać z Polską, ponieważ

  po pierwsze jest ona w rękach Australijczyków a nie agentury

  i służb wrogich ościennych państw, po drugie nikt Australijczykom

  nie wymordował elit, osadzając w ich miejsce ruso-żydo-

  komunistów, którzy przez pół wieku prali australijskie mózgi :))

  i niszczyli australijską demokrację wprowadzając rosyjskie

  "bizantyjsko-stepowe" standardy, które by m.in. zaowocowały

  mordami politycznymi (Rycho C.), "seryjnymi samobójcami" czy

  najprawdopodobniej zamordowaniem australijskiego prezydenta

  z pomocą wrogiej zagranicy.

  Krótko mówiąc dopóki nie zostaną sprawiedliwie rozliczeni

  zbrodniarze komunistyczni z PRL, obecni kryminalni agenci

  wrogiej zagranicy oraz POkomunistyczno-liberalni złodzieje,

  którzy z pomocą postPRL-owskich służb okradli Naród Polski

  w 3-ciej RP, dopóty nie będzie w Polsce Prawdziwej Demokracji !!
 • @35stan 22:49:56
  Szanowny Panie,

  Powstanie Nowego Ekranu, nie było decyzją stricte biznesową, tzn nie założyliśmy (wspólnie) NE - po to aby zarabiać pieniądze.

  Z drugiej jednak strony NE to nie jest wyłącznie hobby. Przecież są koszty, związane z obsługą portalu, pracownikami, administratorami, biura etc. etc. Bez pieniędzy nie będziemy mogli się rozwijać.

  Ma Pan rację - bez blogerów i czytelników nie zbudowalibyśmy Portalu NE - a on przecież należy do Was - zaproponowałem każdemu, zarejestrowanemu blogerowi - akcje. Możemy to zrobić jeszcze raz.

  A zresztą, cóż w tym byłoby złego, że chcemy zarabiać pieniądze. Jak wiadomo, w dzisiejszych realiach - bez pieniędzy NIC nie zrobimy.

  Pozdrawiam
 • @Prezydent RzBiK 08:55:22
  Panie Prezydencie,

  Memorandum informacyjne zostało zrobione (ukończone) w październiku.
  Przekazane kilkunastu potencjalnym inwestorom. Z kilkoma jeszcze prowadzimy rozmowy.

  OK-KO jest właścicielem skryptu, który jest dzierżawiony NE SA.
  OK- KO finansuje też aktualnie funkcjonowanie NE, za pomocą pożyczek, które zamierzamy zamienić na akcje NE, równolegle z emisja nowych akcji.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 11:01:01
  Zobacz datę i godzinę na mailu. Noc była :)
 • @jazgdyni 10:50:26
  Szanowna Pani,

  Przykro mi z powodu takich wątpliwości. Taka już moja dola.

  Czy w związku z tym powinienem był odejść, usunąć się?

  Portal NE istnieje dzięki wysiłkowi ludzi, którzy piszą, komentują czytają.
  Tak to absolutna prawda, ale pozwolę sobie nieskromnie zauważyć, że może gdyby nie ja i moje wysiłki - nie byłoby w ogóle NE.

  I czy wtedy byłoby lepiej?

  Na pewno nikt nie miał by wątpliwości w szczerość moich intencji i działań

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 11:12:26
  Najserdeczniej zapraszam.

  Zwiększenie ruchu na Portalu NE, miałoby bezpośrednie przełożenie na wpływy z reklam - a to zwiększyłoby przychody na bieżące opłaty i rozwój

  Zapraszam i pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 15:24:19
  Wybaczy Pan offtopic. Czy to Pan jest zaangażowany w Kania Lodge, winncę i import świetnych win?
 • @jazgdyni 17:10:18
  ...jasny gwint ..ale tu licznik u Koguta Dyrektora zapierdziela ..prawie 600 impulsów ..ciekawe, kto zapłaci za przesył ...
 • @trybeus 17:19:45
  ...jak tak dalej pójdzie to Dyrektor... jeszcze tej nocy może przegonić w cuglach Klub Dyletanta...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 17:23:00
  Nie ma mowy. Moc jest z nami rycerzy dżedaj.
 • @jazgdyni 17:40:58
  ..ale post jakoś "nie chce" spadać do piwnicy....podciąga się po innych...według moich skromnych obliczeń powinien być już dawno w piwnicy ...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 17:43:53
  Myślę, że aktywne komentowanie tego posta ma wpływ na to, że utrzymuje się on na powierzchni...
 • @jazgdyni 17:10:18
  Niestety nie. Choć o Kania Lodge słyszałem wiele dobrego. To ktoś chyba z Nowej Zelandii.

  Pozdrawiam
 • @grazss 17:47:12
  ...nie inaczej...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Ryszard Opara 16:42:38
  //= @jazgdyni 10:50:26
  Szanowna Pani,
  =//

  I to by było na tyle w temacie tuczenia :-)))
 • @trybeus 17:43:53
  powinien, ale w nocy zostal "podciagniety" tajemnicza renkom algorytmu :)))
 • @grazss 17:47:12
  To właśnie dokładnie jest tak jak Pan mówi.

  Jeżeli jakikolwiek post, jest czytany i komentowany - to automatycznie niejako utrzymuje się przed spadkiem.

  Natomiast, jeżeli nawet najlepszy artykuł nie ma żadnego zainteresowania - spada do piwnicy.

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 17:54:49
  Jak ty to wyrabiasz?
  Jestem aktywny w czterech dyskusjach i schizofrenia niebezpiecznie mi się pogłębia.
 • @DelfInn 17:54:49
  ...uff ...sześćset ciachów ...to raczej niewidzialna renka ...to był na pewno Timur i jego drużyna...
 • @jazgdyni 17:57:56
  jestem.
 • @Ryszard Opara 17:57:46
  ...he he he ...a moze się zaklinował ...eh naprawdę dobry humor to podstawa...uwielbiam żarty ...


  ukłony
 • @trybeus 18:01:35 + all
  Szanowny Panie,

  Może to Państwa usatysfakcjonuje - Do wiadomości adminów:

  Uprzejmie proszę administratorów o zdjęcie powyższego artykułu z NE.

  Ukłony
 • @Ryszard Opara 18:56:19
  ...szanowny Panie Ryszardzie ...
  ...ja bardzo pana szanuję i poważam, tylko mówienie o świetnym tekscie, który utrzymuje się , dlatego, ze jest świetny...to było chyba nieopaczne przejęzyczenie...
  Pana Post dla mnie może wisieć nawet tydzień mnie nie przeszkadza...lecz drobna nieścisłość się wkradła ...Pana post jako dziewiąto-styczniowy wisi razem z jedenasto-styczniowymi więc potraktowałem to jako chwilowe podciągnięcie Pana posta przez niewidzialną rękę ...stąd "zaklinowanie" proszę się nie obrażać..gramy dalej...pozdrawiam niepoprawnie
 • @jazgdyni 12:10:40
  Miałam z tobą
  już nigdy nie podejmować polemiki
  bo
  co walniesz to kulą w płot :)

  ale mnie sprowokowałeś swoją
  bezmyślnością.

  Czasami milczenia jest złotem .
  Pochwaliłeś na się tutaj jaki jesteś
  all the best
  i jak cię wszyscy rozchwytują
  tylko co z tego dla tej sprawy wynika?

  Jak na razie na NE filipińczyków
  nie zatrudniają :)
  a to że gdzie indziej jest źle albo
  jeszcze gorzej do tematu
  niczego sensownego nie wnosi .

  Wydawało mi się że dla wszystkich

  /oczywiście tych czytających ze zrozumieniem :) /

  jasna będzie moja intencja
  zainicjowania tej dyskusji.

  Jak widzę ty do nich
  /czym zresztą nie jestem
  specjalnie zaskoczona /
  do nich nie należysz.

  Daruj sobie dalsze wymiany opinii ze mną
  bo odpowiedzi już nie otrzymasz.
  Żegnam.
 • @Ryszard Opara 16:11:36
  ".... A czy ja podpisywałem ...."

  :)))

  "Poszukiwany poszukiwana ".

  Był kiedyś taki film Barei :))
  Dobrowolski tam też niczego nie podpisywał :)

  "... pani Ciri podpisała umowę o dzieło"

  :))))

  CIRI podpisała to co jej zaproponowano.

  Nie tak dawno
  wybuchła afera na temat że
  herr Tusk
  zatrudnia w Ministerstwie Pracy
  /nomen omen :))) /
  pracowników na tzw umowy śmieciowe.

  Czy to jest wzór godny naśladowania ?

  Chyba nie "o take Polskę tu walczymy"
  cytując klasyka .

  "....A prócz tego - jaki związek mają Pani pytania czy wątpliwości z treścią mojego artykułu ... "

  :)))))

  Otóż zasadniczy .

  Jeżeli wymaga się od innych
  zachowania standardów
  i poziomu zachowań
  należało by zacząć od siebie .

  Etyczne zachowania to nie tylko
  pełne kurtuazji gładkie
  wypowiedzi .

  To coś więcej niż słowa.
  To również solidność biznesowa
  tak bardzo modna ostatnio
  i nazywana

  "Etyką biznesu"

  Pana firma nie wypłaciła CIRI
  należnych pieniędzy
  a kiedy się o nie upomniała dostała
  wypowiedzenie .

  "... I to by było na tyle."

  :)))))

  Pozdrawiam :)
  ;
 • @jazgdyni 11:16:24
  "Tylko, czy po tej historii z Ciri ktoś się skusi?" - jakiej historii, czy wreszcie ktoś kto cokolwiek wie, cokolwiek widział, ją opisze.
  Historię, nie histeryjkę, bez żadnych przekłamań i karkołomnych wygibasów.
  A może warto by zapytać bohatera drugiego planu, ... .
 • @prof.doc.hab.inka1 19:40:37
  Charakter masz wredny kobieto. Niby nic a włazisz na wszystkie moje posty, żeby w ten wredny, tchórzliwy sposób postawić jedynkę.

  Zapytaj się Agnieszki co ja robię mądralo, zanim zaczniesz swoje niemądre i chamskie insynuacje.

  Bez odbioru
 • @jazgdyni 11:11:12
  " ... ale mamy tu wyrzuconą z pracy ciri" - jednak w oryginale Fiatowca stoi jak byk - "... otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę".
  Więc jak to jest z tym wyrzuceniem?.
  Czy nie mamy do czynienia ze słowną manipulacją.
  A może rzeczywiście ktoś z państwa ma źródłową na ten temat wiedzę?. Inną niż ja.
  Proszę o info.
 • @jazgdyni 20:50:44
  ".... Niby nic a włazisz na wszystkie moje posty, żeby w ten wredny, tchórzliwy sposób postawić jedynkę."
  :))))

  Jesteś chory z urojenia .

  Szkoda było by mi na to czasu
  ale od dziś masz to u mnie jak w banku

  KRETYNIE
 • @Ryszard Opara 18:56:19
  //=
  Uprzejmie proszę administratorów o zdjęcie powyższego artykułu z NE.
  =//

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/85275,stop-basta#comment_734759

  czekaj tatka latka
 • @prof.doc.hab.inka1 21:03:39
  A o co Wy się właściwie kłócicie?
  No o co?
  O pierdoły.
  Nie wstyd Wam?
 • @jazgdyni 20:50:44
  Potrzebne te kłótnie?
  Nie ma lepszych tematów?
 • @grazss 22:00:54
  "... A o co Wy się właściwie kłócicie?"

  Każdy ma swoje
  sympatie i antypatie
  a ty już po raz kolejny
  pakujesz mi się w charakterze
  arbitra w moje porachunki .
  Zajmij się swoim nosem
  skoro jak sama piszesz nie wiesz o co chodzi.
  Nie podoba ci się nie czytaj.
 • @prof.doc.hab.inka1 22:10:38
  Bo jest mi przykro, gdy z portalu robi się magiel.
  Przecież nie o to nam chodzi - czy nie tak?
 • @grazss 22:15:23
  Ten magiel
  to raczej tygiel
  w którym ścierają się różne opinie.
  A ty jak rozumiem za ciecia od
  sprzątania chcesz się tutaj nająć . :)))
  Daruj sobie .
 • @Ryszard Opara 16:35:33
  Nie kapuję, ale wpadnę niedługo do NE to mam nadzieję, że mi Pan logikę tego wszystkiego wyjaśni.

  Pozdr.
 • @prof.doc.hab.inka1 22:20:41
  Powiem Ci tak:
  Jest mi przykro, gdy widzę (bo nie da się nie czytać) jakąś dziwaczną kłótnię dwóch komentatorów, których komentarze (poza tą kłótnią) sobie cenię.
  Tu nie chodzi o "sprzątanie" - pomyśl, po prostu, że nie czyta Cię tylko jeden bloger, ale wielu.
  A jeśli masz tego świadomość i mimo to kontynuujesz, mówiąc delikatnie, prywatny spór - to o co Ci chodzi ? O zrobienie z NE magla?
 • Pan Opara tu się odkrył!!!
  Skoro nie ma zamiaru mi odpowiedzieć, to ja nie mam zamiaru tu siedzieć.
  A czy moje pytania były na temat, mogą wszyscy ocenić sami.
  Ja walczyłem od 15 sierpnia 1980 o prawdę i przy tym pragnę pozostać.
  Jeżeli ktoś podziela moje zdanie, to proponuję także zostawić to bagienko, bo niestety muł tu już nigdy nie opadnie i woda przejrzystą nie będzie.
  Do widzenia
 • Właściwy Wymiar Wolności
  Cytat:
  „Nowy Ekran jest portalem społecznościowym. Nie banujemy za przekonania, kłótnie i nie ograniczamy tematów. Naszą ambicją jest jednak, aby NE był sumieniem Polskiego Narodu, a nie śmietnikiem i szambem – różnych malkontentów i nieudaczników, których niestety nie brakuje w RP. Budujmy razem Nowy Ekran – bez uciążliwych gości, którzy dewastują miejsce w którym piszemy.” (koniec cytatu)

  Gratuluje rozwiązania ważnej kwestii. (Lepiej późno niż wcale). Wolność w Internecie nie polega na tym, aby w komentarzu naubliżać autorowi posta, bo ma się odmienne zdanie. Nie polega też na tym, aby zwalczyć jego poglądy za pomocą erystyki, (wadliwa interpretacja, ośmieszenie, sprowadzenie do absurdu, argumenty poniżej pasa – dosłownie, ad personam itp.)

  Cudzy blog nie jest też miejscem na gorączkową i nielicząca się z poglądami autora promocję swoich własnych idei, bowiem można na NE to robić na własnym blogu. Jednym słowem wolność w Internecie nie oznacza wolności do podejmowania działań w celu likwidacji merytorycznych treści prezentowanych przez danego autora na jego blogu.
  Takie działania są podejmowane zazwyczaj w intencji prowadzenia wojny informacyjnej, a hasło „wolność” jest tylko wygodnym parawanem, za którym prowadzi się działalność destrukcyjną, obliczoną na likwidację np. wartościowej idei – np. głoszącej miłość bliźniego, wartość harmonii społecznej, pokojowego rozstrzygania sporów, szacunku i porozumienia pomiędzy ludźmi i narodami.

  Tak więc należy sobie i wszystkim życzyć, aby prezentowana zmiana i obfitowała i zrodziła dobre owoce - bo na tym wlaśnie polega wolność.
 • @jazgdyni 06:37:19
  Uważaj oszczerco
  bo
  opublikuję naszą korespondencję
  i wyjdzie szydło z worka
  jak to z tym molestowaniem było :)))

  Pamiętaj kłamstwa mają krótkie nóżki :)))
 • @prof.doc.hab.inka1 08:02:48
  Zapomniałam dodać

  "boski apollo" :)))
  RAZ
  się nie pomyliłeś

  dedukując
  że

  "to mściwie " :))))

  ale ŁGAJĄC :

  ".... wszędzie zwalcza, nie przebierając w środkach,"

  prowokujesz mnie
  do podjęcia tego rodzaju
  działań
  a jak faktycznie zacznę
  to robić to będziesz
  musiał stąd zjeżdżać
  gdzie pieprz rośnie :)))

  Uwierz jestem nadzwyczaj skuteczna :)))
 • @grazss 22:02:07
  Ja się z nikim nie kłócę. Ja jestem napastowany. I tyle.
 • @Andrzej Słonawski 20:55:27
  Włąśnie, dobre pytania.
  Właściwie powinniśmy je zadać na początku.

  Do ciri:
  - Czy firma jest ci winna pieniądze?
  - Czy złamano prawo?
  - Jak byłaś w NE zatrudniona?

  Do Pana Opary reprezentującego firmę:

  - Czy firma jest winna ciri pieniądze?
  - Dlaczego były opóźnienia w wypłatach?
  - Jak formalnie była ciri zatrudniona (umowa, etat)?

  To bardzo proste pytania.
 • @jazgdyni 09:14:44
  POSPOLITA SKLEROZA CZY JUŻ
  alzheimer ?
  APOLLO ??? " :))))
  ------------------------------
  "...
  Charakter masz wredny kobieto. Niby nic a włazisz na wszystkie moje posty, żeby w ten wredny, tchórzliwy sposób postawić jedynkę.

  Zapytaj się Agnieszki co ja robię mądralo, zanim zaczniesz swoje niemądre i chamskie insynuacje.

  Bez odbioru
  nadużycie link skomentuj
  jazgdyni 12.01.2013 20:50:44 "

  --------------------

  A SKORO TWIERDZISZ ŻE
  CIĘ MOLESTUJĘ
  TO ZGŁOŚ TO NA POLICJĘ

  TO JEST KARALNE :))))))))))

  TYLKO NAJPIERW MUSISZ TO UDOWODNIĆ
  A TU CO D.....A BLADA ?
  NIE MASZ NIC :))))

  Napisałam ci to dużymi literami
  bo skoro pamięć ci szwankuje
  ze zrozumieniem tekstu
  problemy to
  może i niedowidzisz
  sieroto :)
 • @Ciri 10:04:40
  No i dobrze, mamy jasne stanowisko, dla wszystkich co domagali się wyjaśnień:

  - Firma Nowy Ekran jest winna ciri zarobione pieniądze i nie kwapi się z wypłatą.
  - W stosunkach pracy między ciri i NE złamano prawo.
  - Ciri była zatrudniona na umowę o dzieło z wszelkimi znamionami umowy o pracę, co rozstrzygnie sąd.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 10:36:22
  no i jeszcze jeden punkt - Agnieszka i Marcin winni są jakieś pieniądze spółce, za nie dotrzymanie umowy z powołaniem regionalnej redakcji w Trójmieście.
  Pożyczki w wys. 3000 zł. spłacanej w ratach.
  Tak, teraz to już wszystko.
 • @Andrzej Słonawski 14:34:30
  gościu ogarnij sie, czy warto z siebie robić .... dla kilku groszy? NE wyrolował ciri i nie tylko. Obrońca sie znalazł może rusz zad i dowiedz się coś wiecej a nie tylko to co podsuną tobie pod nos?
  - podobno mialy być regionalne wydania, jak zwykle w NE wiele szumu obietnic zakleć a jak co do czego przyszło to sie NE wycofał rakiem i nawet na zwykle przepraszam nie bylo nikogo stać.
  Tak czytam i powiem jedno skala skur.... po stronie NE wzrasta coraz bardziej faktycznie nie ma tu niczego poza pustą gadaniną i robieniem pod siebie spółki NE. Jak rozumiem pozyskanie inwestora jest ważne tylko do czego? sami bedziecie sobie pisać i czytać ! żałuję czasu poświeconego temu miejscu okazuje sie ze kolejne g... w innym papierku ale dalej g... a miało być tak pieknie
 • @Ciri
  Część Agnieszko :-)
  Wczorajsze (12.01.2013) spotkanie w Gdyni zachęciło mnie do sprawdzenia co słychać na NE.
  Sytuacja bez zmian, ale skutki są coraz gorsze. Przykro mi z powodu Twoich kłopotów. Na pewno będzie lepiej. Ale bynajmniej nie na NE :-)
  Serdeczne pozdrowienia
  Tomek
 • @Ciri 15:36:34
  przestań z tymi "pomówieniami", nie jestem Grabowskim.
  Jeśli tekst na S24 (ten innego koloru) jest treściami Twojego prawnika, to można tam przeczytać;

  "W listopadzie 2011 (dokładnie 8.11.2011 r.) w siedzibie Nowego Ekranu na Nowym Świecie doszło do spotkania, podczas którego padła propozycja współpracy regionalnej jako oddział Trójmiejski Nowego Ekranu. Propozycja ta zbiegła się w czasie z planami Nowego Ekranu oraz wydawania Tygodnika Nowy Ekran, wobec czego obie strony były usatysfakcjonowane zawartą ustnie umową o współpracy. Równocześnie Agnieszka Orlicz dostała propozycję pracy jako administrator portalu od dnia 01.12.2011 roku w wymiarze pół etatu"

  - Byłem wtedy w redakcji, wiele na ten temat rozmawialiśmy. Miałaś pomysł umieszczenia redakcji w domu Marcina.

  "Już po miesiącu pracy nad oddziałem Trójmiasto nastąpił pierwszy zgrzyt, kiedy odmówiono mojej klientce i jej partnerowi zwrotu kosztów prowadzenia biura w Gdańsku. Podczas grudniowej wizyty prezes „Nowego Ekranu” Andrzej Grabowski zgodził się na pokrycie kosztów z rozliczenia za pracę w listopadzie 2011 roku na zasadzie zaliczki w wysokości 1.000 zł, która miała zostać potrącona z wynagrodzenia oddziału (ustalonej na 3.000 zł miesięcznie) za styczeń 2012"
  - o tym też rozmawialiśmy, kiedy razem z Carcinką i Pawłem odwiedziliśmy Ciebie w domu Marcina. Zaprosiłaś wtedy gości z którymi zrobiliśmy wywiady.

  Na S24 dalej czytamy;

  "Praca nad tworzeniem oddziału – oraz przygotowywanie materiałów do publikacji w Tygodniku Nowy Ekran – trwały nieprzerwanie do dnia 13 lutego 2012 roku, kiedy to drogą mailową nadeszła informacja o rezygnacji utworzenia oddziału w Trójmieście"

  – w tym miejscu powinienem przytoczyć treść maila z 13.Ii.2012 r. ale że jego treść jest Ci, Agnieszko znana, więc tylko zacytuje te fragmenty które już opublikowałem, a uprawnia mnie do tego fakt, iż ten bajzel miałem uporządkować, gdyż Redakcja Ogólnopolska i spółka Nowy Ekran SA rezygnuje ze współpracy, min. za;

  "źle rokujący przyszłej współpracy element roszczeniowy (głównie odnośnie finansów) za którym nie szło żadne konkretne działanie" - gdyż - "Powstanie Redakcji Regionalnej zgodnie z przyjętymi założeniami przez wydawcę (...) było uzależnione od postawy ludzi pragnących stworzyć dodatek regionalny tygodnika, którzy mieli nas przekonać, że warto im zaufać prezentując swoje zaangażowanie, determinację, umiejętności organizacyjne oraz merytoryczne przygotowanie do udźwignięcia tematu"

  Właśnie w tym miejscu pojawiają się wątpliwości o których nie chcesz polemizować. Mimo zarzutów spółki braku "merytorycznego przygotowania do udźwignięcia tematu", pracowałaś przecież nadal. Inna rzecz jak i w jakich kwotach ta praca była wynagradzana. ale to już jest domeną Sądu, oraz to w jaki sposób przedstawiłaś decyzję Zarządu i Redaktora Naczelnego, swoim współpracownikom i partnerowi partnerowi, również biznesowemu, o którym wspomina Fiatowiec.

  I tym wpisem kończę dyskusję, nie chcąc wdawać się w polemiki które mogą ewentualnie wyręczać sąd, w przypadku wniesienia pozwu, przez poszkodowanych działaniem nE SA.
 • @zwyczajnie normalny 15:56:05
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/85275,stop-basta#comment_740836
 • @Andrzej Słonawski 19:22:25
  Panie Andrzeju,

  Dyskusja z Panią Ciri (oraz innymi osobami), np. Panem Urbasiem, które znają całą sprawę z relacji Pani Ciri - na tym forum nie ma najmniejszego sensu. Tym bardziej, że artykuł jest kompletnie na inny temat.

  Pani Ciri wszystko wie najlepiej. Cały świat jest zły - tylko Ona jest dobra a wszyscy ją krzywdzą.

  Może, rzeczywiście Sąd powinien rozstrzygnąć sprawę, chociaż z drugiej strony cała sprawa niewiele jest warta, a tylko daje pretekst do publicznej awantury.

  Tak na marginesie, ciekawe gdyby Pani Ciri, wylewała swoje żale przeciw byłemu pracodawcy (portal internetowy), czy gdzie indziej oprócz NE - byłoby to tolerowane.
  To chyba najlepszy dowód na wolność słowa i brak cenzury w NE.

  Pozdrawiam wszystkich
 • @Ciri 21:21:44
  To użeranie się milionera z Tobą o zarwaną wypłatę, która dla niego stanowi grosze - i to z pomocą róznych totumfackich przydupasów jest obrzydliwe. Poza tym z punktu widzenia marketingu jest to dno. Jeżeli nE jeszcze gdzieś u kogoś miała jakiś wizerunek, to teraz zeszedł on na psy. Z każdego punktu widzenia.
  I ta stereotypowa odpowiedź na każde pytanie "że przecież nE nie ma cenzury, że jest neutralny". Żałosne.
  Bo to wieczyste promowanie na areopagu agentury - Gudzowatego, JKMa, Migalskiego, Tymińskiego, Wrzodaka etc. - to niby co?
 • @jaDOCENT 23:22:36
  Jak walczyłeś to sądzę, że warto powalczyć dalej. Nie podwijaj ogonka
  i nie znikaj. Co należy powiedzieć to NE jest chyba jedynym portalem
  gdzie w zasadzie nie ma cenzury. Nie ma co wdawać się w jakieś osobiste
  spory kiedy tak naprawdę nie znamy wszystkich dokumentów. Sądzę że warto jednak powalczyć o PRAWDZIWĄ wolność blogerską i wysoki poziom NE!!!!!!!!!
  Zgadzam sie z Panem Oparą
  "Tak na marginesie, ciekawe gdyby Pani Ciri, wylewała swoje żale przeciw byłemu pracodawcy (portal internetowy), czy gdzie indziej oprócz NE - byłoby to tolerowane.
  To chyba najlepszy dowód na wolność słowa i brak cenzury w NE.'"
 • DO PANA RYSZARDA OPARY - SĄDZĘ ŻE PROPOZYCJE ZAWARTE W PONIŻSZEJ NOTCE WNISŁY BY WIELE DLA NE
  http://nathanel.nowyekran.pl/post/85705,sterowanie-na-nowym-ekranie

  POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WIELE SUKCESÓW
 • @Andrzej Słonawski 14:58:03
  mysle ze zamiast wielkich slow moznaby wyplacic zalegle od mieiecy pensje :))) i prestrzegac prawa i
 • @Roman 22:04:22
  !!!!!!!!!!!! :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930