Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

PRAWDA. Rok 2013 – początkiem ERY Cywilizacji Prawdy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bywają takie chwile w życiu, kiedy nocą, w samotności, patrzymy w bezchmurne niebo, uiskrzone milionami gwiazd. Oglądamy bezkres wszechświata...

 

Oglądamy bezkres wszechświata, zastanawiając się: Jaki jest sens naszego życia i tego wszystkiego, co się wokół nas dzieje? Gdzie to się wszystko toczy, dokąd zmierza i po co? Wobec takiej potęgi nieskończoności, człowiek czuje się taki mały, śmiesznie bezradny i śmiertelny.

Przecież, nie tak dawno temu, (z perspektywy czasu i wszechświata), wokół NAS były nieprzebyte puszcze, pełne dzikiego zwierza. Ktokolwiek tu się znalazł, myślał przede wszystkim jak przeżyć, zdobyć trochę odzienia, pożywienia. Aby w spokoju, cieple, bezpiecznie odpocząć; mieć i zadbać o potomstwo. Zwyczajna walka o byt. Ludzka codzienność i potrzeby - były walką o przetrwanie.

Potem, w perspektywie historii, przeszły jak błyskawice potęgi starożytnych Chin, Persji, Egiptu; kultury i demokracji Grecji. Była Era Imperium Rzymskiego. Inkowie, Aztekowie. A „za miedzą” Cesarstwo Rzymskie NN, Imperium Brytyjskie, Napoleon, Rosja, ZSRR no i USA - zbankrutowane – wkrótce się rozpadnie. (Nasz Kraj – Rzeczpospolita, też przeżywała swoje wieki świetności.)

Wszystkie struktury państwowe, administracyjne, obronne stworzono w oparciu o wspólne Dobro i wartości, spełniając głównie rolę ochronną - interesów określonych społeczności. Tak powstawały Narody. Z niektórych myśl i geniusz ludzki stworzył imperia. Te dopóki rozwijały się poprzez pracę obywateli i tworzenie wspólnoty, były w rozkwicie. Ale kiedy za pomocą rozmaitych form agresji (wojen zaborczych), a więc ideologii zła i kłamstwa, obłędu posiadania - zaczęły dominować świat… nieuchronnie rozpoczynał się ich rozkład. Imperia upadały.

Na użytek różnych systemów sprawowania władzy, równolegle ze strukturami państwa tworzono rozmaite ideologie porządku, funkcjonowania społecznego. Feudalizm, Kapitalizm oraz Socjalizm. Systemy te funkcjonują w rozmaitych formach (z ewolucyjnymi zmianami) do dziś, ale stają się powoli bezużyteczne. Zasadniczą przyczyną każdego upadku największych nawet potęg: Państwa, struktur społecznych czy firm (bez względu na to kto, jak i w jakiej formie rozpoczyna proces) - jest (zawsze była) negacja prawdy. Przyjęcie fałszu oraz manipulacja prawdą i wartościami – jako formą działania i rozwoju. Jeżeli ta „ideologia postępu” nie ulegnie zmianie, upadek ludzkości jest kwestią czasu. To nieuchronność i zasadniczy powód destrukcji struktur i imperiów tworzonych przez ludzi. Bez wyjątku. Takie były, są i będą prawa historii. Konflikt manipulacji kłamstwa i fałszu - z Naturą Prawdy, Wiary i Dobra człowieka / ludzkości – zawsze i nieuchronnie skończy się katastrofą.

Narodzenie Chrześcijaństwa i kilku głównych religii świata – stworzyło ludzkości drugą szansę. I to „opium dla mas”, w niezmienionej właściwie niemal formie, funkcjonuje obecnie. Religie wydaje się są odporne na wszystkie kryzysy dziejowe. Dlatego, że właśnie religie i wiara, opierają się na wspólnych wartościach i prawdzie, z którą identyfikują się wyznawcy. Dlatego religie przetrwały upadek krajów, imperiów. I dopóki religie będą bastionami prawdy i wartości – dopóty będą trwać.

(Choć tak naprawdę przecież Bóg jest jeden, wspólny dla wszystkich – prawdy i wartości są też jedne i wspólne). Wydaje się, że obecnie istnieje, pierwszy raz w historii perspektywa połączenia wszystkich religii świata, jako konieczność, jedyna możliwość dalszej egzystencji cywilizacji ludzkiej.

Wielką siłą (ale też i słabością religii)- w tym Chrześcijaństwa są instytucje nadzorujące - (Kościół), które w swoim założeniu są hierarchiczne, a więc składają się z ludzi, którzy wiadomo są ułomni i mają swoje wady, a czasem różnie interpretują prawdę. Ale jej zasadnicza treść jest niezmienna.

Problemem Kościoła Chrześcijańskiego jest dodatkowo bezwarunkowa akceptacja lichwy, która jest jednym z największych grzechów i fałszów znanych ludzkości. Tutaj, stanowisko Kościoła musi ulec modyfikacji – to jedyna wyższość (różnica na korzyść) Muzułmanów.

Obecnie jesteśmy świadkami zjawisk w ramach świeckiej cywilizacji łacińskiej, wszystkie wartości zaczynają zanikać, przekształcając się w rozmaite formy fałszu i zwyrodnienia. Dzieje się tak najczęściej w interesie kontrolującej, ale też zanikającej stopniowo – jakiejś grupy, partii, koterii. W następstwie interesy większości, Narodu również zanikają – doprowadzając do destrukcji struktur społecznych i w efekcie końcowym Państwa. Propozycje koterii światowej są kontynuacją kłamstwa. Przykładem i próbą rozwiązań fałszu jest Unia Europejska. Forsuje się również Globalizm i NWO - najnowsze ideologie oparte na nieograniczonej władzy pieniądza – jako narzędzia manipulacji prawdą, wartościami, rzeczywistością, których nadrzędnym celem jest kontrola nad ludzkością. Takie ideologie są końcowym zwyrodnieniem i jako całkowicie sprzeczna z naturą ludzką, a więc z Prawdą, Dobrem – nie mają szans sukcesu. To „samo-destrukcja” cywilizacyjna.

Największą bowiem siłą twórczą, na której opiera się funkcjonowanie każdej cywilizacji ludzkiej, jest Prawda.Prawda kreuje Dobro, stwarza podstawy budowy wspólnych Wartości, które tworzą WIARĘ. To były, są i będą jedyne, prawdziwe zasady, które stworzą podstawy nowej cywilizacji, dają szansę jej przetrwania. Tylko Prawda i Dobro daje ludzkości - gwarancje nieśmiertelności.

Prawda była, jest i musi pozostać zawsze tylko jedną, niezmienną, jedyną wartością obiektywną, od której nie ma ucieczki w przyszłość.

Prawda – To człowiek, to ludzie - ich życie i wszystko co się wokół nich dzieje…

Największym problemem współczesności są sposoby i umiejętność przekazywania prawdy. Kiedyś nośnikami prawdy, (przez Kościół) była rodzina i szkoła. Dlatego, w dzisiejszych czasach świadomie niszczy się te dwie fundamentalne instytucje społeczne, które są jednocześnie ostoją, bazą kościoła Kościół jest właściwie jedynym, obecnie wiarygodnym, przekazicielem prawdy i wartości dla mas i będzie istniał dopóki ta jego funkcja nie zmieni się. Szansą przetrwania ludzkości jest połączenie religii i wiary – jako nośnika Prawdy i Dobra. W imię jednego Boga i Wiary. Oby tak się stało. Amen.

Świat potrzebuje odnowy. Polska czeka na Odrodzenie. Odnowa świata zacznie się od Polski.

Rok 2013 – to początek nowej ERY – Cywilizacji Prawdy.

Ryszard Opara

PS. Banki i obecny system finansowy (oparty na lichwie), istniejący w naszej Cywilizacji Łacińskiej – to jeden z największych przekrętów dziejowych historii najnowszej. Ten system, w najbliższej przyszłości musi ulec radykalnej zmianie –albo sam z siebie, zgubi nieuchronnie naszą cywilizację.


 

KOMENTARZE

 • Oby
  Życzenia noworoczne, pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara
  5 x * a zwłaszcza za ostatni akapit.

  Pozdrawiam
 • Tak jest jak piszesz
  Pozdrawiam
 • "Największym problemem współczesności są sposoby i umiejętność przekazywania prawdy"
  Prawda jest taka, że nikt z redakcji NE nie wspiera prawdy!

  Nikt nie podpisał się z w/w pod petycją!
  http://taba.nowyekran.pl/post/84047,list-otwarty-w-obronie-grzegorza-brauna
 • @taba 16:50:41
  Petycja zamiast być jak najdłużej widoczna spadłado "piwnicy" postów.
  NE sam mógłby zrobić podobną akcję a tu cisza......
 • @taba 16:50:41
  Grzegorz Braun potrzebuje naszego wsparcia a nie petycji. Petycje to pozoracja. Od petycji i innego hałasu są GP i PiS.
 • @taba 16:53:56
  W tej chwili jest 670 podpisów pod petycją, nie ma tam wpisanego ani Pana Tomka Parola ani Pana Opary.
 • Rok 2013 – to początek nowej ERY – Cywilizacji Prawdy.
  Oby się spełniły !
  Pozdrowienia noworoczne !
 • @radosław1 16:56:10
  Jak Pan go wspiera?
 • @radosław1 16:56:10
  Na NE nie było żadnej akcji wsparcia.
 • @taba 17:05:56
  Grzegorz Braun? No nie, dziękuje postoję.
 • @nikander 17:15:48
  możesz sie Pan nawet położyć, to Pana poziom
 • @taba 17:05:56
  NE to my wszyscy tutaj. Wydaje mi się, że należy podjąć dyskusję jak sie do tego wsparcia zabrać. To nie jest sprawa jednostkowa. Takich wsparc (a nawet ochrony) w najblizszym czasie bedzie potrzebne wiele. Dobrze by było zając sie problemem na poważnie.
 • @nikander 17:15:48
  Można wiedzieć dlaczego "postoję"?
 • @radosław1 17:20:25
  Nikander nie lubi Brauna, ponadto nie zna jego filmów, nie wie czym się zajmuje i nie chce wiedzieć.
 • @radosław1 17:19:57
  wiele razy pisałam o Braunie, bez odzewu

  http://taba.nowyekran.pl/post/71446,godzien-jest-robotnik-zaplaty-swojej
 • @taba 17:27:55
  Miałem wątpliwą przyjemność widzieć tego osobnika w akcji. Zadałem też mu kilka pytań. Według mnie to kretyn robiący jakieś tam filmy. Powtarzam jeszcze raz: według mnie.
 • @taba 16:58:53
  miało być 570- wkradł się błąd
 • @nikander 17:34:44
  To była piękna akcja, Braun był świetny w odróżnieniu od pana.
 • @nikander 17:34:44
  Życzę aby choć w 1% był Pan takim "kretynem" i robił takie"jakieś tam filmy".
  Nie pozdrawiam
 • abecadlo z pieca spadlo
  "Takie ideologie są końcowym zwyrodnieniem i jako całkowicie sprzeczna z naturą ludzką, a więc z Prawdą, Dobrem – nie mają szans sukcesu."

  Cóż za optymizm. Pan ateista? Satanista i chrześcijanin powiedzą panu, że one będą faktem. Czy to musi działać skutecznie. Działać będzie. Bez znaczenia, czy skutecznie.
 • Oby, oby!
  Daj, Boże!
 • @Autor
  "Obecnie jesteśmy świadkami zjawisk w ramach świeckiej cywilizacji łacińskiej, wszystkie wartości zaczynają zanikać, przekształcając się w rozmaite formy fałszu i zwyrodnienia. Dzieje się tak najczęściej w interesie kontrolującej, ale też zanikającej stopniowo – jakiejś grupy, partii, koterii. W następstwie interesy większości, Narodu również zanikają – doprowadzając do destrukcji struktur społecznych i w efekcie końcowym Państwa. Propozycje koterii światowej są kontynuacją kłamstwa. Przykładem i próbą rozwiązań fałszu jest Unia Europejska.

  Forsuje się również Globalizm i NWO - najnowsze ideologie oparte na nieograniczonej władzy pieniądza – jako narzędzia manipulacji prawdą, wartościami, rzeczywistością, których nadrzędnym celem jest kontrola nad ludzkością. Takie ideologie są końcowym zwyrodnieniem i jako całkowicie sprzeczna z naturą ludzką, a więc z Prawdą, Dobrem – nie mają szans sukcesu. To „samo-destrukcja” cywilizacyjna."
  ====================

  W temacie niezłym wprowadzeniem będzie tekst ks. dr Romana Piwowarczyka.

  http://sosenkowski.nowyekran.pl/post/84319,ks-dr-roman-piwowarczyk-nt-nwo

  http://ksd.media.pl/aktualnoci/907-hbedow-2012-wiceprezes-ksd-demaskuje-nowy-porzadek-swiata

  Co nam radzi ten mądry Ksiądz?

  "Czy tak przedstawiona forma globalizacji ma szansę realizacji? No cóż, wiemy przecież, że nie jest to jedyna możliwa jej forma, że potencjalnie jest ich wiele. Wiele, naprawdę wiele zależy nie tyle od każdego z nas ale zwłaszcza

  od alternatywnych struktur które my wszyscy negatywnie nastawieni do wyżej przedstawionych działań czy propozycji, będziemy w stanie wytworzyć.

  Z pewnością istotnym warunkiem naszego powodzenia będzie zakorzenienie w żywej wierze w Boga a także ciągle zgłębianie wiedzy o szeroko rozumianej ludzkiej naturze."
 • @taba 17:42:45
  Braun przyszedł tam aby usłyszeć o zapowiedzi lejącej się krwi. Nie doczekał się biedaczek historyk.
 • @Autor - ciąg dalszy
  "Wszystkie struktury państwowe, administracyjne, obronne stworzono w oparciu o wspólne Dobro i wartości, spełniając głównie rolę ochronną - interesów określonych społeczności. Tak powstawały Narody. Z niektórych myśl i geniusz ludzki stworzył imperia. Te dopóki rozwijały się poprzez pracę obywateli i tworzenie wspólnoty, były w rozkwicie. "
  ===============


  To akurat nieprawda, czy półprawda. Tak nie powstawały narody, ale jakieś koterie, nadludzie, nadobywatele mający więcej praw od większego tzw hołoty i tak jest do dzisiaj. Naród Polski dopiero ma szanse powstać z tego zaczynu jaki kiełkuje i to niezależnie od tego jak się będzie nam powodziło. Dobrobyt w sumie rozleniwia, Narody i tworzy hartuje co innego, mianowicie głównie nieszczęścia, ale też kultura, religia, własna cywilizacja, poczucie świadomości, tożsamości.

  Nigdy nie walczono o dobro wspólne wszystkich obywateli i to się MUSI wreszcie zmienić. Na tym polega wyzwanie, przy czym odżegnuję się od rewolucji, od masonerii, komunizmu itp. To mają być ewolucyjne przemiany zgodne z duchem kanonu katolickiego i oczywiście POLSKIM INTERESEM NARODOWYM, POLSKĄ RACJĄ STANU rozumianą możliwie obiektywnie, czyli bez stawiania na obce dwory, w tym na Rosję. Widzę takie ciągoty, zdumiewające zjawisko, ludzie... jeżeli nie jesteście agentami, to się opamiętajcie, myślcie, tak z Rosją nie pogadamy. Oni rozumieją język SIŁY tylko i własnego interesu, odwoływanie się do jakiś wartości, wspólnoty Słowian, chrześcijańskiej do dla nich tylko narzędzia.

  Imperia zawsze są reżimami, wymusza się ich istnienie siłą.
 • Praktyczna Prawda
  >Zasadniczą przyczyną każdego upadku największych nawet potęg: Państwa, struktur społecznych czy firm (bez względu na to kto, jak i w jakiej formie rozpoczyna proces) - jest (zawsze była) negacja prawdy.

  Proszę Pana, prawdę niestety trzeba dzielić na subiektywną, obiektywną i absolutną. Każdy człowiek posiada ze względu na swoje narzędzia zmysłów inny sposób postrzegania rzeczywistości. Z kolei inną prawdą dysponuje WSI, inna prawda jest w aktach kościelnych, a jeszcze inna w posiadaniu zarządu firmy Nowy Ekran (NE).

  Dla tak bardzo trudnego tematu mam konkretne propozycje: może zaczniemy od prawdy Nowego Ekranu i awarii 11 listopada? Podobno główny, odpowiedzialny wtedy informatyk znał prawdę o "awarii", ale nie miał prawa o niej pisać.

  Dalsze rozwinięcie działania PRAWDY na NE to będzie
  - podanie redaktora dyżurnego odpowiedzialnego za wyróżnianie szczególnie dobrych postów blogerów miejscem na środkowej kolumnie lub na nagłówku strony główwnej (SG).

  Powinno być wiadome przynajmniej wszystkim blogerom NE
  - Jaki redaktor jest odpowiedzialny np. za wstawianie kradzionych postów lub postów z okaleczonym polskim językiem na środkową kolumnę. PRAWDA jak i prawo autorskie nie dozwala na takie wyróżnienia dla kradzieży lub grafomaństwa.

  Jawność redaktora pokazuje wtedy jasno społeczności blogerskiej, kto CENZURUJE ruchy społeczne na NE, dotyczące demokracji bezpośredniej (DB).

  Jeżeli PORTAL Nowego Ekranu i pan Opara sobie nie życzy postów na temat DB to uczciwość i >PRAWDA wymaga napisać to otwarcie, a nie żeby ludzie trwonili swój czas i energię na pisanie artykułów na właściwie wrogim im portalu, bez szansy na szerszą uwagę czytelników.

  Panie Opara, nawet za pieniądze nie powinno mieć miejsca, że redaktorzy przepuszczają na SG jakieś zgnioty ze smartphona bez polskich znaków diakrytycznych, bez polskiej składni, bazujące na tłumaczeniu z Googla. Na portalu patriotów powinno już w regulaminie być zaznaczony SZACUNEK do polskiego pisma i w miarę poprawnej polszczyzny. To też jest prawdziwie, uczciwe nastawienie.

  Czy jest prawdą, że staramy się zachować polską kulturę, czy raczej popierać ruchy wynarodowiające Polaków i ich dzieci?

  Czy chodzi o hodowanie na NE dla własnych celów wyborczych rzeszy tępych lemingów? Jeżeli Pan sobie w duchu odpowie, że TAK to już Pan przegrał.

  Panie Opara, dobrze, że człowiek z establishmentu zauważa wady systemu hierarchicznego, życzę sobie by zaczął pan popierać budowę na NE narzędzi do Demokracji Bezpośredniej. Konkurencja nie śpi..


  AKT WOLI NARODU
  Budujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • Świat potrzebuje odnowy. Polska czeka na Odrodzenie. Odnowa świata zacznie się od Polski.
  http://m.nowyekran.pl/8e65f5e03b1f9558dce2d1323d49c943,14,0.png
  Słowa Szanownego autora są prawdziwe, ale prawda nie znosi ciemności. Niestety wszyscy szlachetni Polacy z Panem na czele muszą przejść na jasną stronę demokracji. We mgle i ciemności nic się zrobić nie da. Droga odnowy zaczyna się od jawnej polskiej demokracji, którą otworzyła lista Konfederacji Blogerów. Tylko należy na nią wejść i dać przykład wyboru koloru woli własnej energii na jawnej liście Konfederacji Blogerów. Zapis - Bloger, jego wola wola i wykształcenie, tworzą bezcenną podstawę, której czynną koherencyjną energię w kolorach dobrze widać też na ciemnej stronie demokracji. Już można przechodzić z dyskretnej strony na jasną stronę demokracji do sympatycznych warstw Jawnej Polskiej Demokracji. Zapraszam wszystkich szlachetnych polaków i wszystkich szlachetnych obywateli III RP na jasną stronę demokracji.
  Rok 2013 – to początek nowej ERY – Cywilizacji Prawdy. Potwierdzam i Pozdrawiam
  http://nwsn.nowyekran.pl/post/83792,wielka-moc-demokracji-w-12-czynnych-warstwach-kolorow
 • Panie Ryszadzie Opara
  Jak Pan powinien zauważyć nie należę do plecoklepów lub lizusów, których Pan lubi i się nimi otacza! Mówię zawsze otwarcie, szczerze i życzliwie, to co czuję. Zatem:
  To co Pan napisał to jest woda i tak mętna, że z niej nic nie wynika. Pan błądzi. Pan boi się prawdy! Dopóki nie odważy się Pan sam sobie postawić zdecydowanie jakieś cel, to będzie Pan chorągiewką, która zefirek będzie miotał! A to będzie widać jak za m-c dwa, znowu Pan coś napisze. Niech Pan oceni te 21 komentarzy, które do tej chwili się pojawiły - co one wniosły... Lubię przysłowia w tym jedno niem. napiszę:
  Maenner muessen maenner sein!
  Niech Pan nie pisze bajek i nie bawi się w mesjasza!:
  "Szansą przetrwania ludzkości jest połączenie religii i wiary – jako nośnika Prawdy i Dobra. W imię jednego Boga i Wiary. Oby tak się stało. Amen.
  Świat potrzebuje odnowy. Polska czeka na Odrodzenie. Odnowa świata zacznie się od Polski."
  Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara - pora na Klub Ruch Narodowy na NE - proszę nam liderować skoro ma Pan zapał i deklaruje się jako NARODOWIEC
  "(Choć tak naprawdę przecież Bóg jest jeden, wspólny dla wszystkich – prawdy i wartości są też jedne i wspólne).

  Wydaje się, że obecnie istnieje, pierwszy raz w historii

  perspektywa połączenia wszystkich religii świata,

  jako konieczność,

  jedyna możliwość dalszej egzystencji cywilizacji ludzkiej.

  Wielką siłą (ale też i słabością religii)- w tym Chrześcijaństwa są instytucje nadzorujące - (Kościół), które w swoim założeniu są hierarchiczne, a więc składają się z ludzi, którzy wiadomo są ułomni i mają swoje wady, a czasem różnie interpretują prawdę."
  ==============================


  Nie chcę być jakoś troszkę niemiły przed końcem roku, może to jakieś niezrozumienie, nieporozumienie, ale te myśli mnie ZMROZIŁY znowu, bo co jakiś czas Pan wyskakuje z czymś podobnym, był nawet taki zdjęty szybko z NE cały tekst, ale mniejsza o to. Czyżby nie potrafił Pan ukryć intencji, podświadomość robi swoje podsuwając to do publikowania? Zdaje Pan sobie co napisał?

  Jak można walczyć z NWO tworząc... podwaliny NWO?

  Religie się nie zjednoczą. To plan NWO, wtedy mają ludzkość w garści. Oni chcą stworzyć NE, czyli NOWĄ ERĘ, czyli NOWĄ RELIGIĘ, przed tym już Apostołowie ostrzegali w Nowym Testamencie, w Ewangeliach, listach. Mam nadzieję że zbieżność z nazwą portalu NE jest przypadkowa, ot tak sobie ni z tego, ni z owego wyszło niechcący z akronimem... mam nadzieję.

  Trzeba propagować coś zupełnie innego zatem. Ludzkość ma się nawrócić na chrześcijaństwo i to konkretnie na katolicyzm, a nie jakieś sekciarstwo nibychrześcijańskie, czy prawie chrześcijańskie, ale już dopasowane do nowoczesności, do XXI wieku np małżeństwa gejów u protestantów, zgroza. To że poszczególnie księża, hierarchowie może błądzą, może są trefni, słabi moralnie-etycznie, to nie znaczy że mamy atakować cały Kościół Rzymskokatolicki za błędy, winy czarnych owiec. To są następcy Św. Piotra i Apostołów pozostałych, pełnią funkcje w imieniu Boga na ziemi. To jednak tylko ludzie, mają wady jak wszyscy zwykli. Jezus Chrystus dał im taką misję, władzę. Szkoda że nie szanują cnoty np ubóstwa, bo zyskaliby ogromny szacunek ludzkości, nie tylko katolików. Mieli dobre wzorce po wojnie do niedawna, taki był ks Karol Wojtyła, nie miał majątku osobistego.

  Nie atakujmy Papieża, boli mnie co czytam także na NE o naszym Papieżu. Błogosławiony Jan Paweł II na pewno nie był świadomie w machinie NWO. Mnie się wydaje że podjął ryzykowną grę, ale w dobrej intencji. Na pewno nie chciał zjednoczenia religii z ustąpieniem KK z dogmatów. Poczekajmy, jak trwoga to do Boga, będą miliardy nawróconych na katolicyzm... będą... o ile zdążą przed swoją śmiercią...

  "Rok 2013 – to początek nowej ERY – Cywilizacji Prawdy."

  Dodam cywilizacji Jezusa Chrystusa, czyli MIŁOŚCI BOŻEJ. Cywilizacja Polska, ale nie wg znanego nam doktrynera obecnego na NE, znanego dobrze Autorowi także z grilla. Długa praca zanim wypracujemy szczegóły jakich nie ma w kanonie katolickim, bo Bóg zdał się na nasz rozum, dobrą intencję, wolność odpowiedzialną.

  Nie możemy mieć jednak nigdy poczucia wyższości nad innymi ludami, to byłoby podążenie za cywilizacją żydowską, oni czują się panami świata, to nie jest po Bożemu. Władzę nad ziemią w dużej mierze posiadł szatan, siły ideologii zła. Zatem ludy mające się za wybrane do przewodzenia, dominacji nad innymi... to pomiot szatański, wężowe plemiona. Tacy np są Niemcy tak podatni na ideologie zła, czy Rusini zaczarowani komunizmem którzy przywlekli bracia starsi w wierze w mamona.

  Mesjanizm Polski to nie jest dążenie do dominacji Polaków nad innymi. To nas odróżnia od innych. Nie chce jednak kolejnych etapów w których mielibyśmy być znowu tylko w roli ofiar, owieczek rzeźnych. Mesjanizm Polski XXI wieku powinien być wreszcie ZWYCIĘSKI dla dobra całej ludzkości, nie tylko dla nas.


  Poczynajmy.
  Niech Pan z łaski swojej jako honorowy lider, Gospodarz tego portalu... utworzy na NE... Klub Ruch Narodowy otwarty dla wszystkich patriotów, nie tylko dla twardych endeków. Ma być miejsce w nim i dla Romualda Szeremietiewa mimo że wykłócamy się o Izrael itd Proszę zarządzić żeby Klub RN miał stały blog zawieszony zawsze (zawsze!) na stronie głównej NE, co dwa dni (co dobę w południe?) zmieniany tekst na nowy, pod nim żywe dyskusje, plany, prace programowe. W razie braku tekstów autorskich członków, sympatyków Klubu RN (sympatycy muszą posyłać teksty do klubu, wtedy publikacja zaakceptowanych), to przedruki wartościowe, choćby Dmowskiego i innych, w tym Bł. Jana Pawła II.

  Niechże się coś ruszy wreszcie na NE.

  Oczywiście do Klubu RN na NE przystąpię, także realnie do struktury w Małopolsce, w Krakowie. Za nami wielu innych. Szacuję optymistycznie że członków na NE szybko będzie ponad 50, a sympatyków ponad 100. To już jest siła zdolna założyć stowarzyszenie, zdolna jednoczyć społeczność NE, zdolna do działania. Wtedy wychodzimy szeroko w sieć i będą nas tysiące. Dalej czas pokaże i Bóg wskaże drogę.
 • @adevo 18:43:08 podpisuję się
  "Jeżeli PORTAL Nowego Ekranu i pan Opara sobie nie życzy postów na temat DB to uczciwość i >PRAWDA wymaga napisać to otwarcie, a nie żeby ludzie trwonili swój czas i energię na pisanie artykułów na właściwie wrogim im portalu, bez szansy na szerszą uwagę czytelników.
  "
 • @goodness 18:52:17
  Wszedłem na ten link i tam napisałem do niego taki komentarz:
  "Dałbym za to aż 1 (lituję się niw wpisując!)! To są urojone konfabulacje!
  Minęło 8 dni - jest odsłon 61!
  Nie licząc tekstów autora, to jest 1 minikomentarz inteligentnej Rebeliantki, która jednak napisała enigmatycznie:
  "Nie do końca rozumiem, ale podoba mi się."
  Jeśli Rebeliantka przyznaje, że nie do końca rozumie, to co powie przeciętny człowiek...?!
  Trzeba zejść z nieba na ziemię!
  Pozdrawiam"
 • "Rok 2013 – to początek nowej ERY – Cywilizacji Prawdy" - CZYŻBY ???
  chyba że wyślemy TVN i Polsat z ich POlitrukami do MosKwy, do ich chlebodawców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @rom 19:48:56
  Nie zawężaj sobie pola widzenia-nie jestes przecież na strzelnicy.
 • "Polska znajdzie się w przededniu wielkiej zmiany, której skalę można porównać jedynie z rozpadem ZSRR"
  :dorisn 21.01.09, 15:30  W Neewsweeku pojawił się ciekawy artykuł Piotra Piotrowskiego na temat
  przyszłości Polski, sugeruje on,że w latach 2010-2016 będą miały miejsce
  niesamowite zmiany dotyczące naszej Ojczyzny:

  "Rok 2009 nie będzie dla III RP ani szczęśliwy, ani szczególnie złowieszczy.
  To raczej okres ciszy przed burzą, która zacznie się w następnych latach. Tak
  się składa, że upadkowi komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej towarzyszyła
  na niebie niezwykle rzadko pojawiająca się potrójna koniunkcja Urana, Neptuna
  i Saturna w znaku Koziorożca. Planety te zdaniem astrologów odgrywają kluczową
  rolę w przemianach geopolitycznych, zwłaszcza gdy do ich spotkania dochodzi w
  Koziorożcu - znaku symbolizującym ustrój i władzę. W horoskopie III RP w
  Koziorożcu przebywa dodatkowo jeszcze Słońce i Merkury, czyli w sumie aż pięć
  planet. Takie zodiakalne zgrupowanie ciał niebieskich ma swoje dobre i złe
  strony. Może to wskazywać zarówno na ogromną siłę narodu, jak i jego
  zatrważającą słabość w dobie kryzysu, który prędzej czy później się pojawi. A
  początek tego kryzysu właśnie zbliża się do nas wielkimi krokami. Wiąże się to
  z bieżącym położeniem wolno biegnącego Plutona - kilka tygodni temu przesunął
  się do znaku Koziorożca, w którym pozostanie aż do roku 2024. Już wkrótce ta
  mała karłowata planeta przyniesie nie tylko Polsce, ale także całemu światu
  wielką zmianę w strukturach i sprawowaniu władzy. Pluton to bowiem patron
  głębokiej, nieodwracalnej reorganizacji. W latach 2010-2016 utworzy on w
  horoskopie III RP koniunkcje z Uranem, Słońcem, Neptunem i Saturnem, a w
  dalszej perspektywie także z Merkurym. Można powiedzieć, że Polska znajdzie
  się w przededniu wielkiej zmiany, której skalę można porównać jedynie z
  rozpadem ZSRR."

  Cóż to już niedługo.

  W radixie RP sporządzonym na 1 stycznia 1990 roku widać,że tranzyt ten
  dotyczyć będzie praktycznie całego III IV domu horoskopu państwa.Pożyjemy,
  zobaczymy, ale Polska po tym nie będzie już tym samym krajem, jaki znamy do
  tej pory. jak sądzicie, czego dotyczyć mogą te zmiany? Nasilenie
  nierozwiązanych do tej pory problemów gospodarczych i społecznych, odkładanych
  na później i swoisty "nóż na gardle" dla rządzących, czy też po prostu budowę
  struktur państwowych od podstaw po długotrwałym załamaniu gospodarczym i
  zmianę w mentalności Polaków jako narodu?


  http://forum.gazeta.pl/forum/w,11132,90146499,0,Polska_w_latach_2010_2016.html
 • @drhumor 19:22:20
  Przyzwyczaiłeś się do Parteru, dlatego ponad ten poziom wszystko widzisz jak urojenie. Szlachetni ludzie nie wstydząsię swojego pochodzenia i posiadania kilku obywatelstw, takich jest najwięcej w Polsce jak błękitny ocean i istnieją. Pozdrawiam
 • @drhumor 19:22:20
  W tym przedstawieniu chodzi o własną inicjatywę artysty internetowego. Trzeba jego produkcje rozumieć, jako konceptualne instalacje artystyczne wystawione w przestrzeni Internetu. Goodness nie chodzi o ludzi, jako współpracowników, tylko mu chodzi o własną publikę, o widzów.

  On robi sztukę (dla dzieci lub młodzieży - do uznania wg własnej percepcji), ale produkuje się błędnie w dziale społeczeństwa. Tu redaktor powinien go z działu społeczeństwa wyrzucić, gdyż taka produkcja goodnessa to robi bardzo złe wrażenie dla zainteresowanych działem społeczeństwo i wstawiać go do działu rozrywki lub do działu kultury.
 • Nie widać powodu...
  ...żeby odnowa świata miała się zacząć właśnie od Polski. A dlaczego nie np. od Wenezueli ?
 • @
  "PS. Banki i obecny system finansowy (oparty na lichwie), istniejący w naszej Cywilizacji Łacińskiej – to jeden z największych przekrętów dziejowych historii najnowszej. Ten system, w najbliższej przyszłości musi ulec radykalnej zmianie –albo sam z siebie, zgubi nieuchronnie naszą cywilizację."
  ================

  Zgoda, ale nie to chodzi.
  Ta kwestia u świadomych Polaków znajduje już dostateczne zrozumienie, ale zwykli ludzie mają naprawdę znacznie bardziej przyziemne problemy, oczekiwania. Nie obchodzi ich poziom zadłużenia własnej gminy-miasta na szczęście limitowany, czy Polski całościowo, czy wpływ procentów-lichwy na ceny, koszty, opłacalność wszystkiego.

  Musimy wyjść do ludzi ze zdrowym, realnym populizmem rozumianym właściwie - jako realna, dosłowna służba ludziom, działania na rzecz powszechnego dobrostanu. Zatem np zerowa czy obniżona stawka VAT, ograniczenie akcyzy w paliwie itd Mniejsze podatki dochodowe dla NIEZAMOŻNYCH, dla firm o niskim obrocie i niskich kwotowo zyskach. Mnóstwo jest takich życiowych kwestii, innym językiem trzeba mówić do elit, innym do tzw mas. Tę magiczną wiedzę posiadły partie polityczne, przecież to czego dokonało PO w 2005-11 to majstersztyk propagandy. Oni uprawiają taką demagogię wspartą systemem, że Samoobrona to wzór pragmatyzmu przy nich. Uczyli się wprost od klasyków nazizmu i komunizmu.

  Nie dotrzymali słowa, pora na rozliczenie surowe, surowsze niż z PiS, my musimy dotrzymać obietnic danych na poważnie, ale rozważnie... inaczej poparcie dla sił alternatywnych będzie jednorazowe. Postulowanie likwidacji lichwy będzie odczytane w systemie, w mainstreamie jako utopia. To należy mieć w programie, ale nie na czele. Na czele program dla 10 mln wyborców wkurzonych na III RP tak że niektórzy są gotowi do przemocy. My jej nie chcemy, prawda? Nie chcemy też emigracji dalszej, a na to się zanosi.

  Zacznijmy od małego chociaż zjednoczenia społeczności NE. Mam tu dwa pomysły do równoległej realizacji na 2013 rok:

  1. To Klub RUCH NARODOWY na NE - to jest dla garstki raczej, ale ważnej, może bardzo ważnej. Z tego wyjdziemy do RN krajowego, wzmocnimy krajówkę, wygenerujemy zjednoczenie patriotów.

  2. Realizacja szersza, stworzenie całej nowej, obywatelskiej, ale PATRIOTYCZNEJ (to żelazny warunek i bez elementów jadowicie antykatolickich, antynarodowych) sceny politycznej, światopoglądowej... następnie trwałe zintegrowanie jej w postaci parlamentu internautów, oraz ewentualnie powoływanych organizacji, czy całościowej konfederacji-związku, może nowej Solidarności. Jedna izba to społeczność NE, a druga otwarta na cały świat, całą sieć. Nie musimy tego nazywać sejmem i senatem. W izbach parlamentu będzie ożywiona działalność, wyłonią się kluby, koła, partie, komisje, zespoły, a nawet GABINET CIENI, czyli rząd obywatelski.

  Czy to Rzbik po nowemu? Interpretujcie to jak chcecie.

  "R E G U L A M I N KORZYSTANIA Z SERWISU
  WWW.NOWYEKRAN.PL

  POSTANOWIENIA OGÓLNE
  1. Niniejszy regulamin dotyczy serwisu informacyjnego dostępnego pod adresem www.nowyekran.pl (dalej „Serwis”) i poddomenach m.in. takich jak: sejm.nowyekran.pl, senat.nowyekran.pl, referendum.nowyekran.pl, prawybory.net i prawybory.nowyekran.pl
  =============
  http://www.nowyekran.pl/static/regulamin

  Poniekąd przypomniałem plany samego... Nowego Ekranu, które zdechły gdzieś po drodze w 2012. Demokrację Bezpośrednią oczywiście jak najbardziej popieram, gdzie system referendalny, naszych petycji, skarg, wniosków? Nie ma, niczego nie ma... słowa, słowa, słowa...
 • Czytam z uwagą wszystkie teksty podpisane przez Ryszarda Oparę
  i mam wrażenie , że dzisiejszy albo napisała inna osoba , albo Autor widząc fałsz dzisiejszych autorytetów próbuje ratować spójność swojej inteligencji łącząc fałszywą historię Polski z jeszcze bardziej fałszywą mistyką mesjanistyczną . Oczywiście jestem za Cywilizacją PRAWDY .
  A POLSKA jest zbudowana , niestety , na kłamstwie , zdradzie i ludobójstwie
  naszych przodków ....Dopóki Polacy nie poradzą sobie z tymi faktami , dopóty nie będą nośnikami żadnej odnowy ...
 • @Marek Kajdas 20:47:40
  "Nie ma, niczego nie ma... słowa, słowa, słowa..."
  Powiedzieliśmy, że postawimy Krzyż przy pomniku Dmowskiego i przy willi Jaruzelskiego - i postawiliśmy.
  Obiecaliśmy, że poczęstujemy herbatą - i żeśmy częstowali.
  Powiedzieliśmy z Kolegami, że damy świniaka - i daliśmy.
  Obiecaliśmy 13-go grudnia upomnieć się, żeby Kaczyński przeprosił Polaków za Jedwabne - i żeśmy to zrobili.
  Niech się Kolega nie martwi. Praca narodowa idzie. Każdy się włącza na tyle, na ile jemu Bóg umiejętności i pary dostarczy.
 • @Marek Kajdas 20:47:40
  Odczep się od RzBiK-a, ten ma się dobrze. Ludzie działają zgodnie i tempie na jakie pozwalają środki oraz okoliczności.

  Nie rozumiesz też jednego - nie da się niczego budować bez pieniędzy i bez dobrego planu działań. Pierw trzeba by zbudować prawdziwą siłę NE - siłę medialną, ale nawet to, niestety, nie wychodzi.
 • @Autor
  normalnie nowy Andersen nam się objawił :( takie teksty to można opowiadać na dobranoc dziecku.. od Pana wymagam więcej.. kupę pisania w sumie o niczym.. grafomania zaawansowana, zwykły debilizmy czy wykonywanie poleceń? jest Pan 2x starszy ode mnie, a pisze jakby dopiero Pana olśniło. nie rozwija się Pan czy co? Nigdy nie mogłem zrozumieć jak można tyle pisać o czymś co można podsumować w dwóch zdaniach. Jest Pan dla mnie bynajmniej dziwną postacią, w Pana życiorys nie wierzę.. Wie Pan dlaczego? ŻADEN SZANUJĄCY SIĘ BUSINESSMAN nie zatrudniał by Pińskich!! miernoty biorące pieniądze za przedruki, stażysta by to zrobił z dopłatą PUPu.. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że NE to taka koncesjonowana opozycja.
  P.S. jutro opublikuję posta (no nic, wk..łem się i nie wytrzymałem) gdzie jeden obraz mówi więcej niż Pana wszystkie teksty razem wzięte..
 • Panie Ryszardzie
  Pańskie końcowe wnioski:

  "Banki i obecny system finansowy (oparty na lichwie), istniejący w naszej Cywilizacji Łacińskiej – to jeden z największych przekrętów dziejowych historii najnowszej. Ten system, w najbliższej przyszłości musi ulec radykalnej zmianie –albo sam z siebie, zgubi nieuchronnie naszą cywilizację."

  Przypomniały mi cytat sprzed lat autorstwa Henry Forda:

  "Jeżeli ludzie w kraju rozumieliby naszą bankowość i system monetarny, wierzę, że przed jutrzejszym rankiem wybuchłaby rewolucja."  Ja wierzę, że gdyby w każdej szkole na świecie prezentowano ten film:

  http://symetrix.pl/aktualnosci/Stary-Swiat/FED-najwiekszy-przekret-Swiata

  ludzkość zrobiłaby porządek ze złodziejami z Wall Street.

  Jest to bardzo długi, choć fascynujący dokument o historycznych i obecnych przekrętach gospodarczych. Chyba najlepszy, jaki widziałem w życiu, najbardziej wartościowy i pouczający, najbardziej otworzył mi oczy na świat. Co ciekawe, powstał bodajże 1993 roku. i już wtedy autorzy darli szaty z powodu horrendalnego długu publicznego USA, wynoszącego wtedy "tylko" 4 bln dolarów(dziś 16,4 bln USD). Długu, który dusił gospodarkę, powodował zubożenie społeczeństwa, stopniowo likwidował klasę średnią.

  Dopóki nie zniszczymy tego łajdactwa, jakim są "rynki finansowe" to zawsze będziemy żyć w nędzy.
 • @wk..ny 21:27:14
  "(...) utwierdzam się w przekonaniu że NE to taka koncesjonowana opozycja."
  Bardzo nieładnie Pan napisał. Przykro i niesłusznie. Mądrość etapu w kształtowaniu się ruchu narodowego (znaczy elity polskiej, czyli nas i naszych przyjaciół myślących po polsku, o polskim pochodzeniu) KAŻE NAM dzisiaj być przy tych, którzy wk***wiają naszych wrogów. A kto najbardziej wk***rwia naszych wrogów, tych WASP-ów przebrzydłych? Kobylański i Opara! I to powinno nam NA RAZIE wystarczyć. Nazwiskiem Opary i Kobylańskiego kłujmy wrogów naszych w antypolskie zasnute jadem antykatolicyzmu ślepia!
  Ja Panu dobrze radzę - niech się Pan Opary przez najbliższe pół roku nie czepia. Niech Pan da Oparze przez pół roku fory. Niech się Pan uczepi Nowego Ekranu jak arki ratunkowej i płynie z nami. Kurs - Wolna Polska! Azymut - cała władza w ręce Polaków takich jak my i nasze!
 • @night rat 18:30:04
  Własnie zajrzałem ponownie zobaczyć co się dzieje w komentarzach - bo tez jakoś "nie rozumiem" tego tekstu - tymczasem Pan jest pierwszy, który dostrzegł, że coś jest grubo nie tak... Pozdrawiam!
 • @night rat 22:19:25
  Powiem szczerze - musimy się zintegrować z taką myślą w 2010 przybyłem na NE, nie chcę trzeci rok nadaremnie tego tłumaczyć, drążyć i to jest teraz kluczowe, a lidera, przewodniczącego zawsze można później zmienić, albo można zmienić... ruch mając takie możliwości, zorganizowane, zgrane z sobą zasoby kadrowe w ludziach (a teraz tego nie mamy!), wtedy przewodniczący zostaje sam z dworem. Słowem niewiele ryzykujemy i tak PiS ma nas za ruskich agentów, oraz faszystów ;)

  Nie jesteśmy przykuci łańcuchami do NE, ani do Gospodarza NE, vipów NE. Możemy odejść kiedy zechcemy, możemy współpracować, możemy z tego nagle zrezygnować jakoś zniechęceni, czy OSZUKANI. Szanuję np bardzo Romualda Szeremietiewa, ale za proizraelskość solidnie oberwał. Nie ma tu świętych krów. Bloger to bloger, czy profesor, poseł, milioner, minister czy szarak. Od takich poglądów to mamy PiS i Kaczyńskiego, oraz dosłownie wszystkich. Szukamy niezależnej myśli narodowej, propaństwowej. Od walki z KK jest Palikot i reszta, on też zwodził Frondą, katolickim tygodnikiem, swoim wykształceniem z KUL. Ktoś mu uwierzył, ci ludzie dalej są w mediach... nikt się wstydzi nie tak dawnej współpracy z Palikotem. Ciekawe co? Nie chcemy żeby nas na NE tak oszukano, zwodzono.

  Niezbędna jest zatem (mimo ryzyka, nieufności, wręcz mocnych przesłanek do poważnych wątpliwości) symbioza i dlatego należy iść na ryzyko mimo wątpliwości. Nie ruszymy sami jako blogerzy, zwykli i nawet ponadprzeciętni obywatele, nie wystartujemy nawet na NE, coś nie wychodzą te blogerskie kanapowe ruchy, projekty, te pomysły odbijają się jak groch od ściany, albo ich skala oddziaływania jest mizerna.

  Potrzebujemy zatem Pana Ryszarda i wzajemnie - On potrzebuje nas cokolwiek zamierza. Trzeba założyć dobre intencje i... sprawdzać :)

  Czy to będzie trwała współpraca, czy nie... to się zobaczy. Kaczyńscy i PiS też dostali u mnie kredyt zaufania, bo nie bardzo widziałem w poprzednich latach inne wyjście. Nie poprzemy jak widać bezkrytycznie wszystkiego, jestem cholernie wyczulony na NWO, na niekatolickie klimaty itd Od razu wyławiam takie "smaczki". Jednoczenie światowych religii, fałszywy ekumenizm, dialog polegający na niszczeniu kanonu katolickiego... też coś! Może jednoczenie cywilizacji w globalną wioskę, wszyscy od jednego odlewu sterowani pilotem, oczywiście po zaczipowaniu stymulatora najlepiej prosto w mózg.

  Bardzo jednak np kibicowałbym projektowi globalnej, patriotycznej organizacji Polaków, to jest niesłychanie potrzebne, istniejące organizacje to nie to, ale niech sobie są i robią swoje. Nie ma sensu niszczyć, trzeba dodawać wartość. Pan Ryszard nadałby się na lidera takiej organizacji wprost idealnie. Łatwo byłoby zacząć od Klubu Narodowego na NE, a później przesiadka na większego konia do kolejnej organizacji. My zaś będziemy robić swoje w skali adekwatnej do nas tam gdzie zechcemy, odcinków frontu będzie przybywało.

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/83739,skarbiec-narodowy-polski

  Polecam moje komentarze pod tym.
 • Odnowa Świata NIE zacznie się od Polski - ale chciałbym
  A to z prostego powodu - jeszcze nigdy i nigdzie nic nie odnowiono na bazie: zdrady, głupoty, braku moralności i zdrowych zasad, prymitywizmu, fałszu, socjalizmu... i wszystkich innych nieszczęść, którymi utkana jest nasza Polska.
  Należy również stwierdzić, że tak zwane demokracje wcale, w istocie, nimi nie są. Wszystkie one są tylko dekoracją tego całego teatru politycznego - stworzoną dla uciechy gawiedzi (niech się ludziom wydaje, że mają jakiś wpływ na rzeczywistość). Tak naprawdę wszędzie rządzą służby specjalne, tylko, że nie wszędzie w interesie swoich obywateli. Z mądrością tego rządzenia też bywa różnie w różnych krajach.
  Jakie cywilizacje wygrywają wyścig i się rozwijają? - takie, w których obowiązują dobre i zdrowe zasady. Które są dynamiczne - które tworzą korzystne warunki do rozwoju. Gdzie młodzi chcą mieć dzieci i udane życie rodzinne, gdyż to jest kwintesencja i warunek zarówno rozwoju, jak i szczęścia.
  Aby to umożliwić, musimy przede wszystkim odsunąć od władzy ludzi, którzy ewidentnie szkodzą - albo poczekać, aż to zbankrutuje. Następnie musimy nauczyć się wyłaniać spośród nas ścisłą elitę ludzi najmądrzejszych i kierujących się w swoim działaniu najwyższymi zasadami moralnymi. Taka elita powinna kierować krajem - tworzyć proste i jasne dla wszystkich zasady współżycia społecznego.
  Raz na zawsze należy zrezygnować z demokracji, gdyż na dłuższą metę jeszcze się nigdzie nie sprawdziła. Ludzie dopuszczeni do władzy, zawsze chętnie wydają nieswoje pieniądze i kończy się to socjalizmami i kryzysami, gdyż tych pieniędzy zaczyna w pewnym momencie brakować i zaczyna się zadłużanie, by móc w dalszym ciągu "czarować" elektorat.
  Reszta - to już tylko ciężka, ale i radosna harówa. Bo haruje się dla siebie i rodziny. A Naród staje się bogaty bogactwem swoich członków.
 • @ All
  Szanowni Państwo,

  Dziękuję najserdeczniej za wszystkie komentarze. Jak zwykle, czytam je bardzo starannie i próbuję zrozumieć sens.

  Proszę mi wierzyć. Wszystkie artykuły piszę absolutnie sam - tak jak i za wszystkie swoje błędy sam odpowiadam.

  Nowy Ekran nie jest dziełem przypadku. To przeznaczenie i łaska Boska, że jesteśmy razem. Sądzę, że wspólnie jesteśmy na początku drogi - zmiany rzeczywistości w Naszym Kraju.

  Wierzę głęboko, że Prawda, wspólne Wartości, Wiara - która tworzy Dobro - zwycięży fałsz, manipulacje i zło tego świata.

  Najdłuższa nawet droga, zaczyna się od pierwszego kroku.
  My wspólnie już dawno ten pierwszy krok zrobiliśmy - jesteśmy na drodze naprawy Rzeczpospolitej.

  Rok 2013 - będzie rokiem przełomowym.
  Tak nam dopomoże Bóg.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 23:32:40
  Kościół Katolicki był zawsze przeciwnikiem lichwy. Świadczą o tym dobitnie encykliki papieskie.

  Polecam też tekst:
  http://www.michaeljournal.org/Monopolizacja.htm
 • SŁOWNIK KATOLICKIEJ NAUKI SPOŁECZNEJ podaje
  dr Aleksander Karkowski
  LICHWA

  Lichwa - w znaczeniu potocznym oznacza pobieranie nadmiernie wysokich odsetek i prowizji przy operacjach kredytowych. Pojawiła się wraz z powstaniem kapitału pieniężnego. Lichwa stosowana jest przez jednostki (grupy, państwa) silne gospodarczo wobec słabych i może występować nie tylko w stosunkach pieniężnych, ale także w relacjach sprzedawca-konsument, pracodawca-pracobiorca, najemca-dzierżawca. Współcześnie lichwa występuje w wymianie międzynarodowej (terms of trade), kiedy kraje wysoko rozwinięte za pomocą różnorodnych środków nacisku politycznego i gospodarczego zmuszają kraje zacofane do ich przyjęcia, np, zakupując surowce po niskich cenach, a sprzedając swoje produkty po cenach nadmiernie wysokich.

  Kościół przez wieki potępiał lichwę opierając się na słowach Chrystusa wygłoszonych w Kazaniu na Górze ("czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się stąd nie spodziewając, a wielka będzie zapłata wasza i będziecie synami Najwyższego", Łk 6, 35). Stanowisko Kościoła wobec lichwy zostało sformułowane przez Benedykta XV w encyklice Vix pervenit (1745). Biorąc pod uwagę rozwój gospodarki kredytowej Kongregacja Officjum wydała w latach 1830-1836 szereg dekretów określających stanowisko Stolicy Apostolskiej dopuszczające pobieranie umiarkowanych procentów od pożyczonych kapitałów.

  W katolickiej nauce społecznej wskazuje się na elementy pozytywne pobierania procentów w stosunkach kredytowych, tj. w przypadkach angażowania kredytów dla celów produkcyjnych, oraz w transakcjach kredytowych, które w oparciu o dobra rzeczowe pomnażają kapitał i stanowią o wzroście dobrobytu społeczeństw, a zarazem dobra wspólnego.
 • @Ryszard Opara
  Pańska postawa jest NIESPÓJNA WEWNĘTRZNIE - wyczuwam fałsz. Niekoniecznie musi być to fałsz świadomy, jednak nie stoi Pan w PRAWDZIE.

  Zapytałem Pana niedawno, czy wierzy Pan w Jezusa Chrystusa i Kościół Powszechny. Napisał Pan:

  //Szanowni Państwo,

  Oczywiście tak, Jestem wierzącym i katolikiem. Wierzę w Boga, Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał na odkupienie grzechów naszych- ludzkości. Wierzę w kościół powszechny i apostolski. Amen

  Szczęść nam wszystkim Boże.//

  (http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/81915,moj-zyciorys-moja-misja#comment_693492)

  Niestety - dziś pisze Pan:

  //(Choć tak naprawdę przecież Bóg jest jeden, wspólny dla wszystkich – prawdy i wartości są też jedne i wspólne). Wydaje się, że obecnie istnieje, pierwszy raz w historii perspektywa połączenia wszystkich religii świata, jako konieczność, jedyna możliwość dalszej egzystencji cywilizacji ludzkiej.

  Wielką siłą (ale też i słabością religii)- w tym Chrześcijaństwa są instytucje nadzorujące - (Kościół), które w swoim założeniu są hierarchiczne, a więc składają się z ludzi, którzy wiadomo są ułomni i mają swoje wady, a czasem różnie interpretują prawdę. Ale jej zasadnicza treść jest niezmienna.

  Problemem Kościoła Chrześcijańskiego jest dodatkowo bezwarunkowa akceptacja lichwy, która jest jednym z największych grzechów i fałszów znanych ludzkości. Tutaj, stanowisko Kościoła musi ulec modyfikacji – to jedyna wyższość (różnica na korzyść) Muzułmanów.//

  Nie da się pogodzić tych dwóch Pańskich twierdzeń, oddalonych o zaledwie kilka tygodni.

  Po pierwsze: nie można być katolikiem i jednocześnie mieć nadzieję na "połączenie wszystkich religii świata" a także uważać to za "konieczność, jedyną możliwość dalszej egzystencji cywilizacji ludzkiej". Podstawą chrześcijaństwa jest Osoba Jezusa Chrystusa, która jest zarazem JEDNORODZONYM Synem Bożym, Bogiem Najwyższym. Trudno oczekiwać od muzułmanów i judaistów, aby zaakceptowali tak rozumianego Boga - nie można mieć na to nadziei, chyba że przestaną być muzułmanami i judaistami! Jest nawet ogromny problem z protestantyzmem, bo protestanci musieliby zaakceptować ogromną rolę Współodkupicielki i wszystkich Świętych. Jedyną drogą do zbawienia dla innowierców jest nawrócenie - bodajże w momencie śmierci. Ale nie może być mowy o naginaniu katolicyzmu do innych religii. Nadzieja na to zakrawa na - co najmniej - naiwność, a moim zdaniem jest i uczciwie nazwać to niedojrzałością w sensie duchowości katolickiej.

  Pięknie brzmi "pokój na ziemi dla wszystkich ludzi" i masoneria o tym właśnie marzy, tylko niestety pokój chcą masoni wprowadzać siłą lub podstępem, który też jest brutalnością. Jezus Chrystus powiedział sam - "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. " Katolik musi to przyjąć do świadomości. Nie można Chrystusowego Ciała naginać do własnych wyobrażeń, ale należy stanąć w Prawdzie. Czy się nam ona podoba, czy się nam ona nie podoba.

  Po drugie, nie mniej ważne: należałoby się jednoznacznie opowiedzieć za tym, czy struktury Kościoła Katolickiego uznajemy za problem, czy za ogromną pomoc w zbawieniu ludzi. Po tej wypowiedzi trudno stwierdzić, co ma Pan tak naprawdę na myśli! Można - będąc podejrzliwym - przyjąć nawet taki punkt widzenia, że Pan tak naprawdę atakuje Kościół. Jeśli jest Pan katolikiem, hierarchiczność Kościoła Powinna być dla Pana czymś zdecydowanie dobrym. Ułomność ludzi, którzy są w tej strukturze jest czymś oczywistym - tego nie można zmienić, póki każdy członek Kościoła nie stanie się na zawsze święty.

  Pisze Pan też o Prawdzie, że "jej zasadnicza część jest niezmienna". Otóż Prawda - JHWH - jest niezmienna w całości. I dlatego stanowisko Kościoła "ex cathedra" jako całości jest JEDNO. Nie ma znaczenia, że ktoś w hierarchii "inaczej interpretuje Prawdę" - jeśli czyni to wbrew stanowisku Kościoła, tym samym umieszcza się poza Wspólnotą! Kościół zawsze pozostaje Święty.

  Po trzecie: jako katolik próbuje Pan podważać stanowisko Kościoła, stwierdzając wyraźnie, że "musi się ono zmienić". Kto dał Panu takie prawo? Czyż nie jest to wyraz niebywałej wręcz pychy? Czy Kościół akceptuje niesprawiedliwość? Czy pożyczanie na procent samo w sobie jest złem? Wszystko zależy od definicji, a Kościół jest bardzo ścisły i konkretny w swoich definicjach. Czy nie jest to przypadkiem linia ataku Kościoła przez masonerię? - Na zasadzie: "Kto nie jest z nami przeciwko bankierom ten jest przeciwko nam!"

  Proszę to wszystko rozważyć ostrożnie. Katolik jest w swych postawach bardzo konkretny. Nie można być katolikiem jedną nogą. Stajemy pewnie, albo wcale. Żadnego ogarka diabłu nie zostawiamy.

  Pozdrawiam, wszystkiego dobrego w Nowym
  Grzegorz Ilnicki
 • @taba 16:58:53
  Jestem za działaniem a nie proszeniem Bieruta i łaskę, dlatego mam gdzieś wszelkie petycje.
 • @kontra 00:41:27
  Wszystkiego dobrego?
  Fuj! Polsat News życzą świętości!

  Tak na serio, to bardzo pięknie to napisałeś.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @autor
  Dałem 5 * za widoczne postępy w rozwoju duchowym.
  Proszę się jednak wczytać w komentarze Rebeliantki, Kontry, RzżynamNowyEkran.
  Katolik odbiera Pański tekst jako taką PR-ową neo-chadecję (chadecję podrasowaną modnymi tematami anty-banksterstwa i anty-nw + multi-kulti w ramach "Diabłu ogarek").

  Katolicyzm jest "piekielnie"(*) radykalny. Nie da się tego podrobić.
  Jasne, że wielu ludzi KK ma różnej grubości źdźbła w oczach, jednak aby je wyjmować trzeba naprawdę zrobić coś z własną belką, inaczej wygląda to burleskowato: Flip i Flap, Harrold Lloyd itd.

  * - uprasza się Bar-barię o nie wykorzystywanie gry słów.
 • Coatlaxopeuth
  Oto czasem jest tak, że samo przekazanie prawdy nie wystarczy. Nie wystarczy o niej mówić z największym nawet zaangażowaniem i zapałem, nie szczędząc poświęceń. Prawda może fascynować, ale żeby nastąpiła przemiana życia trzeba czegoś jeszcze. Prawda bez miłości nie koniecznie prowadzi do Boga. Nie zawsze pociąga. Zwłaszcza, gdy człowiek został wcześniej upokorzony, jak stało się w przypadku Azteków.

  Maryja pokazała drogę. Droga do Boga wiedzie przez miłość. Ona, Niepokalana, jest miłością Boga.

  http://ewapolak-palkiewicz.pl/kontynent-tajemnicy/
 • @Asadow 01:40:20
  lol! CSLewis powrocil jak widzisz. a tak mi bylo smutno, gdy nie daliscie mi dokonczyc... heh, no jak tu nie wierzyc w opatrznosc, sam powiedz? nie sposob :)
 • @RzŻygnam NowyEkran 02:29:21
  Uchroń od zła i nienawiści,
  Niechaj się odwet nas nie ziści…

  http://ewapolak-palkiewicz.pl/moc-truchleje/
 • @RzŻygnam NowyEkran 02:37:09
  Do jakiego czasu?
 • @RzŻygnam NowyEkran 02:41:49
  Nie na moje pytanie odpowiedziales.
 • @RzŻygnam NowyEkran 02:58:36
  Tylko sie nie zakochaj :)
  to jak z odpowiedzia?
 • @RzŻygnam NowyEkran 03:09:11
  Po polsku: "Pańskie", nie "Pana". hm. i jeszcze: nie mowimy/piszemy: "nie prawda", ale "nieprawda" (NIE z rzeczownikami i przymiotnikami piszemy razem a więc NIEPRAWDA). odwrotnie niz *na pewno* ;-)

  Zdrowia
 • @RzŻygnam NowyEkran 03:29:07
  zmien ksywe na...hm... framuga :)
 • @RzŻygnam NowyEkran 03:38:47
  nie jestem konfesjonalem, bracie
 • @niezorientowani
  dobry trolling nie jest zly. ten jest przejrzyscie widoczny. mozna go potraktowac szkoleniowo ;)
 • @RzŻygnam NowyEkran 03:49:18
  wspaniale! napisales pare punktow. ktory jest najmiej ciekawy?
 • @Opara
  //Wydaje się, że obecnie istnieje, pierwszy raz w historii perspektywa połączenia wszystkich religii świata, jako konieczność, jedyna możliwość dalszej egzystencji cywilizacji ludzkiej.//

  To lucyferyczna filozofia New Age.
  http://www.michaeljournal.org/KrotkaopowiescoAntychryscie.htm

  //Problemem Kościoła Chrześcijańskiego jest dodatkowo bezwarunkowa akceptacja lichwy, która jest jednym z największych grzechów i fałszów znanych ludzkości. Tutaj, stanowisko Kościoła musi ulec modyfikacji – to jedyna wyższość (różnica na korzyść) Muzułmanów.//

  1 listopada 1745 r. papież Benedykt XIV ogło­sił encyklikę Vix Pervenit zaadresowaną do bisku­pów włoskich, poświęconą lichwie i innym nie­uczciwym dochodom. 29 lipca 1836 r. papież Grzegorz XVI rozciągnął tę encyklikę na cały Ko­ściół. Mówi ona:

  „Natura grzechu zwanego lichwą ma swoje właściwe miejsce i źródło w kontrakcie po­życzki. Ten finansowy kontrakt uzgodniony między stronami żąda, z samej swej natury, żeby jedna osoba zwróciła drugiej tylko tyle, ile otrzymała. Grzech polega na tym, że czasami kredytodawca żąda więcej niż pożyczył. Zatem utrzymuje on, że należy mu się pewien zysk poza tym, co pożyczył, ale jakikolwiek zysk, który przekracza sumę, jaką pożyczył jest bez­prawny i lichwiarski.

  Nie można darować grzechu lichwy argumen­tując, że zysk nie jest wielki i prze­sadny, ale raczej umiarkowany i mały; nie można go też darować dowodząc, że dłużnik jest bogaty; ani argumentując, że pożyczone pienią­dze nie leżą bezczynnie, ale są wydane poży­tecznie, czy to dla powiększenia czyjegoś ma­jątku, czy kupna nowych nieruchomości, czy też zaangażowane w transakcje biznesowe. Prawo kierujące pożyczkami polega koniecznie na równości tego, co jest pożyczone i zwrócone; kiedy równość zo­stała ustanowiona każdy, kto żąda więcej łamie warunki pożyczki. Zatem, je­śli ktoś otrzymuje odsetki, musi je zwrócić zgodnie ze zobowiąza­niami sprawiedliwości...”

  Nauczanie Kościoła w tej sprawie jest zatem całkiem jasne, ale jak napisał w swojej książce „Pod znakiem obfitości” Louis Even: „Pomimo całego chrześcijańskiego nauczania, praktyka uczyniła tak duże postępy, że, żeby nie stracić w zawziętej konkurencji wokół ‘robienia’ pienię­dzy, każdy musi zachowywać się dziś, tak jakby to było naturalne, że pieniądz ‘robi’ pieniądz. Kościół nie odwołał swoich praw, ale stało się dla niego niemożliwe domaganie się ich stoso­wania.”
  http://www.michaeljournal.org/Pierwszenstwo.htm
 • @RzŻygnam NowyEkran 03:49:18
  Nie umiesz przestać Uncle.
 • Się zastanawiam, że Pan Opara zrobiłby najlepszy pożytek ze swoich pieniędzy
  gdyby wynajął Winnickiego na Prezydenta i mu się nie wtrącał, bo kto płaci, ten wymaga.

  Wprawdzie czułość ogarnia na widok, z jaką radością i brawami przyjmują blogerzy każdy postęp w nauce, ale wygląda, że z 10 lat potrwa, aż na świadectwie wpiszemy trójkę z plusem.
 • NOWY EKRAN + RADIO MARYJA
  To byłaby wspaniała misja dla jednego i drugiego. Nowy Ekran i Lux Veritatis powinny zacząć współpracować. Wówczas takie błędy by się nie pojawiały w wykonaniu pana Opary.

  To dla mnie bardzo dziwne, że dotąd Nowy Ekran nie zaczął OFICJALNEJ współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam! Czy nie jest oczywiste, że taka współpraca przyniosłaby na pewno dobre owoce?! Czy nikt na to dotąd nie wpadł?

  Biorąc pod uwagę moc i wartość Radia Maryja i TV Trwam, Redakcja NE powinna wyjechać z delegacją do Torunia i spytać: "Co możemy dla Was robić na NE? Jak możemy z Wami współpracować?" Myślę, że ojciec Rydzyk by coś wymyślił.

  To byłoby świadectwo i kopniak jakości dla NE!
 • @kontra 06:16:34
  Właśnie.
 • RZYGAM A TYMCZASEM POLSKA GINIE !
  Rzgam tymi pseudointelektualnymi dyskusjami !Tu trzeba działać !Różnice,może nawet istotne zostawcie na później,kiedy obronimy fundament ! Inaczej zgnijemy we własnym maraźmie.Chcecie na to dowodu ?
  Podaję dowód :www.urbas.blog.onet.pl
 • @Łażący Łazarz 01:22:54
  Co Pan zdziałał w sprawie Brauna?

  Proszę napisać.

  W Nowym Roku to może też Pan potrzebować pomocy....

  Ja też nie jestem za petycjami ale mam nadzieję, że przypomina to ludziom o konieczności działania w obronie prawdy.
 • @RzŻygnam NowyEkran 00:00:53
  Szanowny Panie, (Szanowna Pani)

  Dziękuje za wszystkie Pana, (Pani) komentarze.

  Dziwię się, że Pan (Pani) tyle swojego drogocennego czasu, poświęcił na czytanie mojego artykułu a potem te komentarze. Chyba ze 25.

  No cóż ja piszę to co uważam, to co mnie rozum i serce dyktuje.
  Oczywiście można się z tym nie zgadzać, mieć inne zdanie - to prawo każdego z nas. Ale dlaczego wszystkich wokół obrażać, wymyślać?
  Najłatwiej krytykować, negować i w ogóle być na nie. Najtrudniej coś samemu od siebie dać, stworzyć, zaproponować.

  Może warto napisać coś konstruktywnego, (coś co wniosłoby pozytywy albo realia) - na drodze szukania rozwiązań.

  Przesyłam Panu (Pani) najserdeczniejsze życzenia Noworoczne - zdrowia,
  szczęścia, pomyślności.

  Ukłony

  Ryszard Opara
 • Na czym, prócz pagnienia, opiera Pan swą wiarę?
  Na lenistwie?
  Nawet nie wysilił się Pan, aby napisać, na czym by ta "odnowa miała polegać.
  Słów krytyki obecnego "systemu" i obecnej Polski - napisano znacznie więcej od Pana.
  Po co to pisać, skoro sie NIC nie proponuje?
  Gniew i rozpacz prowokuje jedynie do rewolucji.
  Chyba nie o to Panu chodzi?
  Owszem - wizja Polski, świata bez wad - to włąsciwy postulat, ale gdyby miało to być wprowadzone mocą woli "elity" - to byłby to akt łaski "lepszej" mniejszości dla "gorszej" większości.
  To upokorzenie - coś - jakby jałmużna.
  A przecież Polak - jest dumny. I wyzucie go z tej dumy (chwilowe - tuszę) - jest głównym źródłem załamania moralnego. nad którym Pan ubolewa.
  Czy można być dumnym niewolnikiem?
  Czy mógł być dumnym (Polakiem) chłop pańszczyźniany? (mogąc być sprzedanym razem z ziemią, na której mieszkał?)
  Słusznie Pan zauważa, że imperia (autokratyczne) poupadały. Wieszczy Pan śmierć największemu w historii.

  Naród niemiecki dał się kilkukrotnie "zimperializować". Ale za każdym razem - ideą - była inna "niemieckość". I zawsze naród - większościowo - ją popierał.

  Czy o takiej "polskości" mówimy?
  Gdyby tak - to skąd taka obsesyjna awersja do demokracji (bezpośredniej)? Zwłąszcza tu - na NE?
  Elitarność ważniejsza od wspólnoty?

  Ma szansę?
  Moim zdaniem - to strata czasu i rozpraszanie energii możliwej do wykorzystania do integracji wokół Polskiej Racji Stanu.
  Trzeba ją zapostulować.
  Np.
  Język polski.
  Ziemia polska. (ale wspólna - bo kto będzie bronił cudzej?)
  Prawo polskie. ( w tym polski pieniądz.)
 • Prawda
  Prawda jest Syn Bozy poslany na swiat aby swiat zbawic od smierci wiecznej.Nie zaistnieje cywilizacja prawdy przed powrotem Jezusa Chrystusa na Ziemie
 • @t-rex 22:06:52
  Kalendarz juliański wcale mie jest "odwieczny". Jest to "kalendarz słoneczny opracowany na życzenie Juliusza Cezara przez astronoma greckiego Sosygenesa i wprowadzony w życie w roku 709 AUC (tj. 45 p.n.e.) jako kalendarz obowiązujący w państwie rzymskim"

  Został on zastąpiony kalendarzem gregoriańskim, bo gregoriański nył po prostu dokładniejszy Uznała to nawet bardzo wtedy antypapieska Anglia w połowie XVIII wieku.
 • *****
  Zdrowia życzę, przede wszystkim!

  A ten system korupcji i lichwy musi upaść, tylko żeby znowu z tego powodu nie było żadnej krwawej rewolucji, która przyniesie ze sobą więcej zła niż dobra. :))
 • @night rat 18:30:04
  Zgadza się, sztuczne łączenie wszelkich istniejących na naszej planecie religii i wiar zaprowadzi ludzkość do zatracenia, do globalizacji i do NWO.

  Nie ma jednego Boga pod różnymi postaciami występującego we wszystkich religiach, tak jak nie ma wielu dróg do zbawienia i do życia wiecznego. To jest kłamstwo wykreowane przez masonerię. :)))) Poniważ jest tylko jeden Bóg Stwórca i jedna droga prowadząca nas do zbawienia, tą drogą jest Jezus Chrystus.

  Nie ma czegoś takiego jak judeochrześcijaństwo, czy liberalny konserwatyzm, to są pojecia wzajemnie sobie zaprzeczające, to sa oksymorony. Ekumenizm w Kościele Katolickim temu kościołow bardziej zaszkodził niż go uzdrowił i powiększył w duchu, chociaż być może dzięki temu ten Kościół ma więcej wiernych (dusz) i więcej pieniędzy, ale czy w szerzeniu Dobrej Nowiny, o to przede wszystkim chodzi?

  Pozdrawiam.
 • @oleg 12:10:58
  Pański wywód jest celowo wybiórczy i mówi o sprawach trzeciorzędnych.

  Tezy Lutra były z gatunku tych- niech papież udowodni, że w Biblii jest zakaz wiary w różowego słonia.

  Pan jest zresztą znanym z netu poplecznikiem komuny i pogaństwa.
 • @oleg 13:49:43
  //Polityk nie musi się deklarować, co do swojej wiary, gdyż jego celem nie jest prowadzić ludzkość do zbawienia, ...//

  Nie w Polsce, języku wężowy. Nie potrzebujemy od polityka zbawienia, ale wiary w ten sam porządek prawdy i jego żródło.
 • @oleg 15:32:05
  Z tym czołganiem sie na kolanach, to masz rację.
  Ile można żądać od p. Opary tych oświadczeń - w nieskończoność?
 • Rozumienie katolicyzmu jest podstawą polskiego ducha narodowego.
  By uniknąć błędów i niepewności względem Kościoła, proponuję autorowi i rozmówcom przeczytać jedną tylko książkę, która rozprawia się naukowo z mitami o Kościele i pokazuje cały mechanizm lewackiej manipulacji.
  Czyta się jak kryminał.

  http://pda.comuf.com/pdf/Messori%20-%20Czarne%20karty%20Kosciola.pdf
 • @Ryszard Opara, to dobra notka, ale w dziale .... idee nierealne
  Tymczasem, o obliczu świata decyduje polityka. Niegłupio odezwał się na ten temat ostatnio J. M. Rokita:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jan-rokita-premier-wie-ze-raport-millera-nie-wyjas,1,5381815,wiadomosc.html

  Podzielam pogląd, a wynika to jasno z jego oceny polskiej sceny politycznej, iż w dającej się określić perspektywie, raczej "Odnowa świata NIE zacznie się od Polski". To wymaga wymiany elit rządzących. N.p. Rokita znakomicie wytknął nieporadność J. Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich:

  "- Jarosław Kaczyński omsknął się o prezydenturę. Czego wtedy zabrakło? Zbrakło podjęcia tematu Smoleńska?

  - Z pewnością było rzeczą dziwaczną - z punktu widzenia poprawności technologii kampanii wyborczej - to, że Kaczyński w tamtej kampanii nie podjął żadnej z trzech wówczas istotnych spraw spornych między rządem i opozycją. Nie podjął nie tylko kwestii sporu o śledztwo smoleńskie, ale także nieprzygotowania kraju do powodzi i ewidentnych błędów w polityce wschodniej. Było nawet tak śmiesznie, że Komisja Europejska chciała karać polski rząd za zaniedbania przeciwpowodziowe, bo naruszały one jakieś unijne regulacje. A Kaczyński milczał. Przecież normalną rzeczą w demokracji jest , że to właśnie w kampanii wyborczej wynikają wszystkie kwestie sporne między obozem rządzącym, a opozycją i wtedy są one artykułowane głośniej i ostrzej, a słabiej i ciszej po rozstrzygnięciu wyborów. W Polsce Smoleńsk spowodował, że wszystko stało się na odwrót. W kampanii wyborczej spory przestały istnieć, a po jej zakończeniu wybuchły na nowo. Jakiś absurd."
 • @RICO 07:44:27
  Bez przesady! Pan Tomek ma już swoje korytko w miejscu wyrzuconych dziennikarzy. To dobry dowód intencji autora bloga Takich postaw jest zapewne bardzo dużo w śród blogerów nawołujących do zmiany systemu.
 • @oleg 12:34:30
  masz rację. Poważam Pana Marka , jednak w tej kwestii źle ocenia poparcie ludzi.
 • @oleg 12:34:30
  "Jaki Ruch
  Ruch Narodowy, czy Ruch Klerykałów?

  Elektorat katolicki ma w całości PiS "
  ========================

  Bzdura. Ruch antykatolicki niech stąd spieprza do Palikota, SLD i PO, czy innej hołoty. PiS ma warunkowe poparcie 20% najwyżej katolików, reszta czeka na katolicki ruch narodowy, na coś nowego w każdym razie.
 • @circ 16:45:10
  Circ powiem Ci, że po prostu bździcie. Nigdy siły narodowe nie zdobędą poparcia i władzy , jeśli będą reprezentowały Twoje i podobne Twoim poglądy. Zejdź wreszcie na ziemię , spuść powietrze z balona pychy, i otwórz się na współpracę. Inaczej do końca życia będziesz pisała na blogach i nawoływała do rządów praktycznie religijnych. Tutaj nie możesz mnie zbanować, co za szkoda prawda? Takiego durnego sługusa lucyfera.
 • USA -zbankrutowane- ...skonczylem na tym.
  Ile to juz bylo wizjonerow - chcic z regoly proklemlowskich, ktorzy glosili upadek USA ...ja jakos nie moge sobie wyobrazic, ze w kraju w ktorym gaz chodzi po 70 papiera za 1000 m3 ...A

  paliwo juz niedlugo bedzie w cenie wody - moze zbankrutowac.

  No

  i wspaniali ludzie - samych Polakow z 15 milionow ...


  Nieruchomosci wlasnie sie ruszyly ...znow - a TO kolo zamachowe amerykanskiej gospodarki.
 • @kontra 06:16:34
  "NOWY EKRAN + RADIO MARYJA
  To byłaby wspaniała misja dla jednego i drugiego. Nowy Ekran i Lux Veritatis powinny zacząć współpracować. Wówczas takie błędy by się nie pojawiały w wykonaniu pana Opary.

  To dla mnie bardzo dziwne, że dotąd Nowy Ekran nie zaczął OFICJALNEJ współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam! Czy nie jest oczywiste, że taka współpraca przyniosłaby na pewno dobre owoce?! Czy nikt na to dotąd nie wpadł?

  Biorąc pod uwagę moc i wartość Radia Maryja i TV Trwam, Redakcja NE powinna wyjechać z delegacją do Torunia i spytać: "Co możemy dla Was robić na NE? Jak możemy z Wami współpracować?" Myślę, że ojciec Rydzyk by coś wymyślił.

  To byłoby świadectwo i kopniak jakości dla NE!"
  =====================


  Póki co Radio Maryja wspiera tylko Kaczyńskiego i PiS, odrobinę sympatii ma dla rozłamowców z PiS, reszta ma zakaz wstępu, są przemilczani. Czy w ogóle padła kiedyś nazwa NE z łam RM? Do tanga trzeba dwojga, wg mnie to Radio Maryja nie chce współpracy z NE, ale kilku blogerów NE regularnie się tam wypowiada w swoim imieniu. Dobre i to. Jest blog uczelni toruńskiej, ostatnio mniej aktywny, ale pierwsza jaskółka była.
 • @Marek Kajdas 18:36:56
  Informaowac, a wspierac - to jest roznica ...)))
 • @Rebeliantka 00:15:23
  Niemniej de facto KK korzysta z lichwy poczynając od rachunków parafii po sam Watykan, bank watykański. Szkoda i ten wątek akurat p. Opara w miarę słusznie punktuje. Do tego niepokojące sygnały o wsparciu struktur NWO, w tym globalnego banku, rządu.
 • Slup Ogloszeniowy ...Czy
  sabat czerwonych ...)))
 • @oleg 19:08:56
  jak juz o zmarlych w dodatku w niejasnych okolicznosciach - to polska kultura wymaga przyzwoitosci.

  jak dzis pamietam jak NE powstawal to glosil, ze bdzie wspierac pis ...LL

  nastepnie na zwrocona uwage sie - usmiechnal...)))

  I

  stwierdzil, ze poglady mozna zmieniac ...

  ...nie badz lalus niech @Kajdas zajmnie sie wlasnym POdworkiem.
 • @Autor
  Jak sie pan znalzles w Polsce - to zaczynales pan z wachowskim,

  ja rozumie co do TW bolka mozna bylo sie pomylic, ale ze wachowski to sb'k to nawet dzieci wiedzialy ...pan oczywicie nie wiedzial czy dostal pan od wachowskiego kosza, ze pan sie talki religijny stales i siadles na kosciol.
 • @victor 19:19:12
  Bo musisz wiedzieć, że taki Łazarz nie miał nic wspólnego z politykami. Przyjrzał się im, ich cynglom i czym strzelają, ocenił zgodność czynów ze słowami i uznał, że taryfy ulgowej nie będzie nawet dla PiS. Ten brak taryfy ulgowej oceniany jest jako wrogość. Prawdziwa wojna się jeszcze nie rozpoczęła, jeszcze jest czas, by cofnąć nogi.
 • @Prezydent RzBiK 20:05:56
  No,
  ale jezeli kamienniem wegielnym NE - jest wspieranie pis - to sam Wiesz, troche nie fer ...)))

  osobiscie tez nie jestem za pis , a wrecz - wodz prowadz - zaczyna mnie irytowac , ale mimo wszysko ciagle mam nadzieje, ze jak pis wygra, to nie bedzie problemu - zeby kwit np. narodowy ruch

  ...Wiesz,
  gdyby LL dzialal samodzielnie -nie byl uzalezniony od kasy ...

  jakolwiek mimo wszysko do LL zywie zaufanie , bo akurat to, ze krytykuje pis w sumie tez me nie jest obce,

  Ale

  co innego krytyka, a co innego zwalczanie -trzeba o TYM pamietac.
 • @Marek Kajdas 18:44:13
  Marek, to parafie i zakony mają trzymać pieniądze w skarpecie? Zwariowałeś?

  A na temat Banku Watykańskiego - słyszałeś o finansowaniu zbożnych dzieł np. budowaniu szpitali misyjnych, czy wykupywaniu i umarzaniu długów ludzi, którzy popadli w kłopoty w lichwiarskich bankach?

  Aby o czymś mówić, najpierw trzeba poczytać u źródeł, a nie powtarzać lewacką i masońską propagandę.

  To samo dotyczy rzekomego wsparcia struktur NWO.
 • Uzupełnienie o Banku Watykańskim
  http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x56229/bank-watykanski-mld-euro-na-tys-kont/
 • @victor 20:18:55
  Kamieniem węgielnym była niezależność i przychylność dla PiS. Wtedy nikt sobie nie zdawał sprawy, że to są rzeczy bardo trudne do pogodzenia. Gdy poszły strzały łatwiej było podjąć decyzję, by się odwinąć. Dalej już poszło.

  Łazarz wybrał robienie portalu pełną gębą i 2% akacji niż bycie jednym z bosów środowiska blogerskiego na w pełni niezależnym, ale biednym portalu (może coś lepiej niż niepoprawni.pl). Wybrał, patrząc z perspektywy czasu, słusznie.
 • @Prezydent RzBiK 20:05:56
  Niestety ta wojna musi się odbyć i położyć kres hipokryzji.
 • @victor 20:18:55
  Krytyka PiS była uzasadniona już w '94 roku (wtedy było to PC) przez co powstał RdR.
  Od tamtego czasu upłyneła juz cała epoka.
  Myslisz, ze Polacy to tylko głupki? Wielu przejrzało na oczy i proces się rozkręca.
  Wojny sie nie uniknie, bo sam wódz do niej prowadzi.
  Wielu juz "poległo" ale zasadnicza bitwa dopiero sie rozegra i wcale nie bedzie dlugotrwała i krwawa. Czas dojrzewa szybko.
 • @RzŻygnam NowyEkran 14:43:42
  Pieniądze i zysk i pisanie o tym, że tylko na tym zależy wielu z wiernych i oligarchów tego Kościoła pan nazywa u mnie brakiem logiki?

  Jedynym zadaniem jest zdobywaniem wiernych, którzy płacą, ale wyznają swoją barbarzyńską wiarę? Jeżeli jeszcze miałoby to doprowadzić do asymilacji, to tak, ale to prowadzi do rozmydlenia i do likwidacji naszej wiary i obyczajów, ponieważ w morzu innych wiar, obyczajów nasz naród nie przetrwa. Czy pan nie wie, co STOI ZA KULTURĄ MULTI-KULTI I EKUMENIZMEM? My chrześcijanie mamy nawracać innych, mamy chrystianizować, ale to nie nas mają nawracać na ich modłę.

  Pan tego nie rozumie? Czy nie widzi pan, co się dzieje w krajach okowach chrześcijaństwa i katolicyzmu, we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Austrii, a w dniu dzisiejszym i w Polsce?
 • @RzŻygnam NowyEkran 12:15:04
  //= za co zostałem oskarżony o trollowanie... =//

  e nie, po prostu nazwalem przy okazji ping-ponga z Tobą ten mechanizm - trolowanie.
 • @Marek Kajdas 18:36:56
  //= Czy w ogóle padła kiedyś nazwa NE z łam RM? =//

  więcej! w tv trwam puszczono caly material z carcinka i 'jakims gosciem' i sikawka z marszu. potem x. red. powiedzial ze to dzieki ne - wymienil nazwe.
 • @Marek Kajdas 18:36:56
  //= Póki co Radio Maryja wspiera tylko Kaczyńskiego i PiS, odrobinę sympatii ma dla rozłamowców z PiS, reszta ma zakaz wstępu, są przemilczani. =//

  chyba nie sluchasz rm! ini mowia ze zapraszaj, ale ta lewizna i bandyterka nie przychodzi! nie wiem jak jest naprawde, ty tez nie wiesz, zmnaczy tego - pan nie wie - ale mysle ze wole wierzyc rm, niz zlodziejom!
 • @Marek Kajdas 18:44:13
  //= Do tego niepokojące sygnały o wsparciu struktur NWO, w tym globalnego banku, rządu. =//

  JAKIES KONKRETY???
 • @RzŻygnam NowyEkran 22:27:55
  Akurat z tym komentarzem w pańskim wydaniu nie zamierzam polemizować, ponieważ wyraził pan w nim to, czego ja nie napisałem, a z czym się zgadzam. Dodam tylko do tego jedno, nie jestem wrogiem tego Kościoła, praca misyjna i mówienie o Dobrej Nowinie nie polega na maszynowym zwiększaniu ilości wiernych i na tym, aby na tym zarabiać krocie.

  Pozdrawiam.
 • @RzŻygnam NowyEkran 22:39:17
  Może ma pan rację, wpadłem w pułapkę populizmu. :)
 • @Rexturbo 17:22:26
  "A Kaczyński milczał."
  "W kampanii wyborczej spory przestały istnieć, a po jej zakończeniu wybuchły na nowo. Jakiś absurd."

  Bardzo trafne spostrzeżenie! Wypadałoby to jakoś wytłumaczyć.
  Jedynym wytłumaczeniem takich zachowań jest działanie w otoczeniu J.Kaczyńskiego "kretów" , jak to była łaskawa określić zachowanie się J.K. , Pani dr Barbara Fedyszak-Radziejowska(bardzo analityczny umysł).
  Sam miałem tego "niezrozumiałego" zachowania się otoczenia J.Kaczyńskiego dowody, w kontakcie mail'owym ze sztabem wyborczym J.K.
 • @Marek Kajdas 18:28:18
  "...reszta czeka na katolicki ruch narodowy, na coś nowego w każdym razie."
  I oczekuje Pan tego , by katolicy masowo poparli coś co byłoby pod patronatem NE?
  Niech Pan wpierw spróbuje ustalić rzeczywistą biografię Pana R.Opary, bo jak do tej pory , co źródło to inne dane. Coś podobnego do Pana Solorza-Żaka, właściciela wielu tożsamości i paszportów.
 • ----------- do przemyślenia w ! NIECH się DARZY
  http://www.youtube.com/watch?v=-78XZBlh1pg
 • ------------:)))))))))))))) WIEM że NIC !! NIE WIEM :))))))))))
  --------- bąbelki uciekają / Panowie przymilają :)) -ORKIESTRA gra !! -LAMBADA TRWA ! ech życie :)))))))))

  --ZATRZYMAJCIE ŚWIAT -dobrze ! ale po jutrze :))) WSZYSTKIEGO DOBREGO --WSZYSTKIM
 • @RzŻygnam NowyEkran 23:02:27
  Pan myli zachód z syjonizmem, ateizmem i z protestantyzmem, :)
 • JEST PAN HERETYKIEM
  I CELOWO MIESZA LUDZIOM, BĘDĄCYM W ZACIEMNIENIU W GŁOWACH.

  NON POSSUMUS!
  LAUDETUR IESUS CHRISTUS - wszystkim czytelnikom.

  NWO - dla którego religia to jedna z 3 składowych, ma wpisane jako główny cel połączenie religii w jedną doktrynę.
  Tym, w roku 1962 była rewolucja bolszewicka w Kościele Katolickim pod nazwa Soboru Watykańskiego II - Ekumenizmu, modernizmu. I tacy jak pan humaniści przemycili wstępne i szerokie herezje, które chcą dalej pogłębić w połączenie religii.

  Bóg przyszedł na świat pod postacią człowieka, uniżył się w swojej wielkości i pokorze.
  A człowiek z pychą czyni z siebie boga.

  Cała ta doktryna lucyferiańska, ma na celu połączenie wszystkich ludzi - dusz zagubionych, skażonych śmiertelnym grzechem i wystąpieniem przeciwko pierwszemu przykazaniu, w jeden wielki organizm, jedną wielką demoniczną komunikację.

  Proszę się przejść do psychiatryka to zobaczy pan ten model w działaniu i jego skutki!

  Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach 15. 43 Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. 44 Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go».

  NA PANA WŁAŚNIE SPADŁ!

  Sieje pan zamęt i zgorszenie. Jak wilk w owczej skórze.
  Katolicy, w miłości do bliźniego życzą panu owocnego nawrócenia.
  Teraz niech pan się mierzy ze swoimi demonami!

  Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas

  Materiały dla chętnych:

  http://www.youtube.com/watch?v=aizandNmd90
  http://www.youtube.com/watch?v=x_N284NI4QI
  http://www.youtube.com/watch?v=5Vg8tz1YPg8

  inne materiały:
  http://www.piusx.org.pl/pobieranie/

  Serdecznie Pozdrawiam.
 • @35stan 22:56:56, masz rację
  "Krety" podsunęły Jarkowi pomysł - w sprawie Smoleńska buzia na kłódkę. To rzekomo miało mu zjednać opinię publiczną. Czysty polityczny idiotyzm, jakby mówienie prawdy o umoczeniu rządu Tuska miało szkodzić Jarkowi a nie Tuskowi. Przecież wtedy istniał już ogromny materiał analityczny okoliczności smoleńskich - z blogosfery. Wystarczyło tylko mądrze selekcjonować i nagłośnić.
  Zawsze z przyjemnością słucham p. Barbary F. Radziejowskiej.
 • O co ta panika :) co to za "prawda" ? :)
  ONZ już dba o ujednolicenie religijności pod szyldem znanym ogólnie jako New Age.

  A lichwa?
  Wycofanie pieniądza fizycznego z obiegu na rzecz elektronicznych impulsów jest oczywistym kierunkiem „naprawy” obecnego światowego systemu finansowego. Dobrze zaplanowana operacja kontroli populacji musi opierać się na kreowaniu i następnie zaspakajani pazernych ludzkich potrzeb. Pieniądz jest nadal potrzebny „upadłemu - władcy tego świata”.

  Generalnie niepokojąca jest ta plątanina ezoteryczno, humanistyczna i w ostatecznej wymowie niestety właśnie antychrześcijańska, a bez wątpienia antykatolicka. Nie tędy droga.

  Prawda nas wyzwoli ... jest nie do podrobienia.
 • @t-rex 15:27:46
  Moje kondolencje z racji budowy raju w przyszłości w niebie,
  pomóżcie lepiej teraz rozumem tym biednym i chorym na ziemi!
 • @t-rex 15:27:46
  Blogi ludzi środowiska RM musiały być bez opcji komentowania, inaczej nie ma szans. To chyba oczywiste? Blogerzy mogliby polemizować, komentować w swoich blogach.
 • @Rexturbo 13:49:00
  "Zawsze z przyjemnością słucham p. Barbary F. Radziejowskiej.
  ===============

  Nie założy bloga na NE, jest mocno związana z PiS, ale jest szansa iż zezwoli na przedruki swoich tekstów na NE. To zalecam, to jedna z NAJMĄDRZEJSZYCH POLEK. Wiem co mówię. Niech NE drukuje zgodnie z prawem jej teksty, ewentualnie skróty cytatowe.
 • @35stan 23:03:42
  Ustalił Pan całą biografie np Piłsudskiego? Nasze, moje poparcie dla Ryszarda Opary jest mocno warunkowe, wysiadamy, wysiądę na przystanku Wolna Katolicka Polska Narodu Polskiego, a gospodarz NE może jechać do NWO, czy gdzie tam planuje, chyba wg zapowiedzi na urząd prezydenta RP. Na razie zatem symbioza, nie bardzo widać inne opcje, wokół panuje NIEMOC Narodu Polskiego, który trudno już zwać narodem, taki stopień opętania, otumanienia, rezygnacji, prywaty.

  Masowe poparcie nie będzie dla NE, ale dla RUCHU NARODOWEGO. To zasadnicza różnica, tu trzeba poparcia ograniczonego, powiedzmy 100 tys ludzi.
 • @Rebeliantka 20:35:57
  "Marek, to parafie i zakony mają trzymać pieniądze w skarpecie? Zwariowałeś?"
  ============

  Na pewno mogą w polskich kasach SKOK i bankach spółdzielczych, poza tym stać ich na własną sieć, może nawet zupełnie bez lichwy, albo na poziomie minimalnym wymaganym "standardami międzynarodowymi". Zatem nie zwariowałem. Trzymanie gotówki zresztą w porządnym sejfie to coś zdrożnego? Boli Cię że nie dostaną zysków z DIABELSKIEJ LICHWY? Chyba nie :)
 • @Rebeliantka 00:01:49
  W TREWIRZE -dzisiejszym Trier odkryto stosunkowo niedawno , dlugi tunel podziemny prowadzacy od Palacu Biskupa do dzielnicy Zydowskiej ,konkretnie bankierskiej.
  Tunel bardzo ,bardzo stary !!! 1700 Lat krwawych Nierzadow , na wszystkich niemal kontynentach i wyzysk -prostego Bozego LUDU w Imieniu JEZUSA ZBAWICIELA to sa prawdziwe cele KK.
  Swiat dowie sie niedlugo juz , jakie Gigantyczne Midasowe skarby, ukryto w Watykanskich katakumbach !!!!
  TO bedzie oznaczac UPADEK tej INSTYTUCJI FINANSOWEJ !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031