Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
555 postów 3594 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Być albo nie być dla Polski – Ruch Porozumienia Narodowego (RPN) -?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska scena polityczna jest zabetonowana od 1989 r. - od czasów stworzenia Układu OS - (Okrągłego Stołu).

Liderzy i kierownictwo wszystkich partii od lat, to ci sami kiepscy aktorzy: miernoty, prostaki, karierowicze i manipulanci. „Uprawiają politykę” tylko i wyłącznie dla kariery i pieniędzy. Dla siebie i kolesiów; dla niepolskich interesów, obcych wywiadów. Ludzie kierujący, związani z UKŁAD-em OS zostali ustawieni „tam - i TAK”  aby wykonać określone zadania.

Dla nich (zawodowych nieudaczników)- polityka to jedyny i najlepszy sposób na życieDla nich pojęcia: służba dla Narodu, społeczeństwo, ojczyzna - to propagandowe hasła wyborcze.
                                                                 
Konstytucja RP, wyraźnie określa: władzę w kraju sprawuje Naród. Obecne Partie działają niezgodnie z Ustawa Zasadniczą, uzurpując sobie absolutny monopol władzy oraz tworząc „polityczną mafia”, grupa przestępcza UKŁADU OS. Do wykonania określonych zadań. Sami ustalają własne prawa, swoje apanaże, koszty urzędowania. Wyborcy/podatnicy ogłupiani mediami OS, hojnie, tę bandę darmozjadów i cwaniaków opłacają. Na to pieniędzy nie brak w budżecie, na wszystko inne tak. Warto zrobić analizę kosztów finansowania polityków: utrzymania 460 Posłów, 100 Senatorów, struktur Sejmu/Senatu; działalności Urzędu Prezydenta i Partii finansowanych z Budżetu - w kontekście opłacalności inwestycji podatników w politykę.
 
Prawda jest przerażająca: Wszystkie obecne partie są jednakowo winne zdrady Polskiej Racji Stanu - Świadczy o tym najlepiej coraz gorsza, fatalna sytuacja gospodarcza i geopolityczna Kraju.
 
W najbliższym czasie musi nastąpić całkowita zmiana systemu sprawowania władzy. Stawka jest większa niż życie, jest nią całkowita utrata suwerenności. To: „Być albo nie być dla Polski
 
Naród zaczyna się budzić, wyrażając swoje niezadowolenie w formie coraz częstszych protestów społecznych. Marsz Niepodległości –objawił się jako światło w tunelu. Obywatelskie. Narodowe. Trzeba uważać, to światło może okazać się sygnałem nadchodzącego pociągu towarowego, który rozjedzie wszystko i wszystkich. W tunelu jest jeden tor, ciasno –może nie będzie gdzie uciekać.
 
Należy zrobić wszystko możliwe, zjednoczyć wysiłki i wspólnie tworzyć Ruch Porozumienia Narodowego – RPN (Społeczny). Charakter Ruchu, formy i zadania oraz wszelkie niezbędne potrzeby  funkcjonowania takiej struktury – muszą być od początku jasno i precyzyjnie określone.
 
Sprawa podstawowa. Aby zmienić obecną Polską rzeczywistość- RPN musi mieć charakter społeczny, masowy, uzyskać minimum 51% poparcia elektoratu – (idealnie powyżej 75%).
Czy to realne, możliwe? Jak to zrobić?  Twierdzę, że tak:  to możliwe!.
 
Obecna sytuacją gospodarcza świata musi zakończyć się nieuchronnie całkowitą destabilizacją ekonomiczną. Partie UKŁADU OS, utraciły zaufanie społeczne, są skompromitowane. Obie największe partie mają rosnący „negatywny elektorat”- efekt zwiększającego się niezadowolenia i rozczarowania społecznego. Wyborcom brak jednak alternatyw.
Efekt głosowania na „mniejsze zło”, z braku alternatywy, jest oceniany na 30%.  PSL, SLD, RPP mają marginalny elektorat. Gdyby przekonać, 52% ludzi (nie uczestniczących w wyborach) -poparcie dla RPN, może przekroczyć 51%. Zależnie od koniunktury gospodarczej - niewykluczone, że poparcie RPN w formie spontanicznej reakcji (efekt kuli śnieżnej) - przekroczy 75%.
RPN musi znaleźć kandydata na Prezydenta, który uzyskałby masowe poparcie społeczne, wówczas w drodze „Narodowego Referendum Tysiąclecia”, wyborcy mogliby zdecydować aby:
1.      Zmienić wadliwą Konstytucję RP,
2.      Zmienić Ordynację Wyborczą
3.      Zmienić system sprawowania władzy.
4.      Zlikwidować finansowanie Partii Politycznych/działalności politycznej z Budżetu Państwa.
 
Zdaję sobie sprawę: Zmiana Konstytucji, Ordynacji – wymaga zgody Zgromadzenia Narodowego. Nie sądzę jednak, aby wynik głosowania posłów i senatorów, w sytuacji kiedy 75% społeczeństwa wyrazi swoją wolę w Referendum Narodowym był niezgodny z wolą Narodu. Gdyby to nastąpiło Prezydent ogłasza wybory do Sejmu/Senatu – losy i dni reprezentantów Narodu będą policzone.
 
W obecnej sytuacji nie ma alternatywy. To być albo nie Być – dla Polski. Działajmy więc Razem – dla dobra Narodu – Jeszcze Polska nie zginęła
 
Zapraszamy do ścisłej współpracy wszystkie związki zawodowe, społeczne, stowarzyszenia i  ugrupowania Obywateli, dla których przyszłość Naszego kraju jest najwyższym dobrem.
 
PS.
1.      Sukces RPN będzie zależał od umiejętności naprawy sytuacji gospodarczej i geopolitycznej Kraju. Ludziom potrzeba nie igrzysk ale pracy, chleba, mieszkania i bezpieczeństwa. W sytuacji, w której obecnie znalazła się Polska (brak majątku i kapitału, brak środków produkcji; banki, finanse i handel w całkowicie obcych rękach – naprawa gospodarcza, jest możliwa tylko przy wsparciu, wykorzystaniu aktywności i kreatywności Narodu,  działającego np. w systemie spółdzielczym, w oparciu o społeczną gospodarkę rynkową. Rola nadzorująca i kontrolna Państwa jako systemu władzy jest dokładnie sprecyzowana.   
 
2.      Zadaniem RPN-u powinna być kreacja Ruchu Społecznego o bardzo nowoczesnym wizerunku, nowej formacji XXI wieku, (ery post-partyjnej), z pozytywnym programem, skupiającej ludzi zdrowo-rozsądkowych, nastawionych na realizację dobra wspólnego (summum bonum) i „pro publico bono” dla dobra publicznego, reprezentujących wspólne uniwersalne wartości i opinie.Należy unikać konfrontacyjnej retoryki i agresji oraz wszelkie emocji, wpływających destrukcyjnie na wizerunek i akceptowalność wśród szerokich grup obywateli. Nie oznacza to, że należy promować liberalizm oraz populizm – w jakiejkolwiek formie czy postaci. RPN musi być precyzyjny, wyrazisty i konsekwentny dla swojej aktywności politycznej – stworzyć „kanon wspólnych wartości”, opartej na formule atrakcyjnej dla ludzi szerokiego spektrum -(obywateli zdrowego rozsądku).
 
3.      RPN powinien być nowoczesny, przypominać bardziej ruch społeczny (w stylu FB; Twitter) - osób mających nie tylko pewne wspólne poglądy i wartości, ale lubiących się też towarzysko czy myślących podobnie. Budowanie wizerunku SRN powinno mieć charakter „inkluzywny” a nie ekskluzywny - odwołujący się do budowania ruchu ponad podziałami światopoglądowymi, filozoficznymi i unikający sekciarstwa.
 

Zadaniem głównym, nadrzędnym RPN będzie zdobycie władzy, w celu skutecznego zarządzania krajem – w systemie właściwie pojętej Polskiej Racji Stanu.

KOMENTARZE

 • kto stoi niech sobie lepiej usiądzie zanim to odsłucha:
  http://www.youtube.com/watch?v=CaGF56H97aI

  http://youtu.be/CaGF56H97aI
 • Krótko
  Nazwa nieistotna , popieram
 • To zapewne apel
  głównie do narodowców ? Ja w każdym razie popieram.
 • @koolart 01:10:52
  Do Narodowców? , myślę że do wszystkich tych którzy mają dość postkomunizmu Polskiego , którym zależy na Polsce prawdziwie Wolnej i Niezależnej
 • Dopiero co powstał Ruch Narodowy w dniu 11 listopada..
  ...jak się ma Pana apel do już zaistniałej inicjatywy Ruchu Narodowego ?(widziałem tam Pana na scenie w tle za przemawiającymi)

  Dlaczego pisze Pan o RPN - a nie o RN?

  Co mają znaczyć te dwuznaczności? (pisze Pan o potrzebie powstania RPN - a przemilcza fakt, że parę dni temu ogłoszono powstanie RN)?

  Przecież to wygląda jak sabotaż albo co najmniej jakieś nieporozumienie!

  Ruch Narodowy właśnie się narodził - i to jest nasza ostatnia szansa (o ile już nie jest za późno! - patrz telefon do radia powyżej)
  albo teraz się zjednoczymy w tym jednym celu jaki postawił Winnicki - czyli obalenia republiki okrągłostołowej - dołączając do JEDNEGO, wspólnego Ruchu Narodowego poprostu patriotów, zwykłych Polaków - albo siejemy dywersję i sabotaż próbując tworzyć jakieś konkurencyjne sateliy ruchopodobne.


  PS. I żeby było jasne - do Winnickiego i Zawiszy mi BARDZO daleko - to ostatnie chyba osoby które chciałbym widzieć jako twarze RN - ale stało się i trudno - są rzeczy ważniejsze niż różniące nas poglądy gospodarcze i polityczne - kiedy nasz kraj jest KOLONIZOWANY przez potężną i zorganizowaną strukturę - a Polacy jako Naród są prześladowani we własnej ojczyźnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (na szczęście współzałożycielem Ruchu Narodowego jest też wspaniały człowiek i urodzony przywódca: Marian Kowalski - i to jest dla mnie przywódca, za którym chcę iść i któremu chcę zaufać)
 • Czy RPN uzna za konieczną, Ustawę, która narodowy interes stawia ponad partyjny?
  "Zadaniem głównym, nadrzędnym RPN będzie zdobycie władzy, w celu skutecznego zarządzania krajem – w systemie właściwie pojętej Polskiej Racji Stanu."

  Zanim RPN zdobędzie władzę, łatwiej i prościej, oczywiście na drodze demokratycznie przeprowadzonej inicjatywy obywatelskiej, "zachęcić" aktualnego ustawodawcę do uchwalenia takiej ustawy.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • Czas dojrzał
  Nareszcie.
  Bardzo trafny konkret.
  Bardzo dziękuję za wkład pracy i inicjatywę.
  Pozdrawiam
 • Czy potrzebna Ustawa o Lojalności i Ochronie Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej)?
  Ustawa o Lojalności i Szczególnej Ochronie Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej), która zobowiąże osoby pełniące funkcje publiczne – poczynając od prezydenta RP - do złożenia oświadczenia na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem utraty praw publicznych i obywatelskich, że są wolni od wszelkich uwikłań i zobowiązań wobec:

  a/ dawnych tajnych służb PRL,

  b/ obcych służb specjalnych,

  c/ korporacyjnego wywiadu gospodarczego,

  d/ grup lobbystycznych, tak krajowych jak i zagranicznych, których działanie byłoby szkodliwe dla RP.

  Treść w/w Ustawy proponowana przed laty jako Poprawka do Konstytucji RP.

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • Wolne żarty Panie Ryszardzie:
  > Warto zrobić analizę kosztów finansowania polityków

  Jaką analizę? O czym my mówimy?!

  Wczoraj w wiadomościach podali informację, że jakiś szpital dziecięcy przestał przyjmować pacjentów - czyli CHORE DZIECI - bo jego zadłużenie przekroczyło 5 mln zł...

  5 mln zł brakuje i dzieci się odsyła z kwitkiem !!!!!
  A na taki stadion narodowy czyli wypasione boisko do kopania piłki wybuluono DWA MILIARDY ZŁ !!!!

  To jest 400 razy tyle, ile wynosi zadłużenie szpitala dziecięcego który właśnie PRZESTAŁ LECZYĆ dzieci bo brakuje mu tyle, ile prawdopodonie kosztuje jakieś bdurne malowanie murawy na stadionie narodowym - bo to są tego typu PROPORCJE tych kwot.

  CO PAN CHCE JESZCZE LICZYĆ ??!!! Jakie analizy kosztów robić - przecież MILIARDY są wyrzucane w błoto w obecnym, patologicznym systemie - to o czym my rozmawiamy, ja się pytam?
 • Czym przekonać ludzi? 1. Ustawę, która narodowy interes stawia ponad partyjny? 2. Ustawą o Lojalności i Ochronie .....
  Interesu Narodowego RP (uzupełnienie przysięgi państwowej).

  "Gdyby przekonać, 52% ludzi (nie uczestniczących w wyborach) -poparcie dla RPN, może przekroczyć 51%."

  Marian Antosz
  synapsa@plaszczyznawyborcza.pl
 • @ AUTOR - POPIERAM ALE
  Uwazam, ze czlonkowstwo Ruchu powinno byc niedostepne dla ubekow i komuchow, lewactwa.

  Tym od Ruchu nalezy sie rozliczenie.
 • Skąd to popularne założenie...
  ...że ludzie nie głosują, bo są przeciw głównym partiom? Jakaś grupa może tak, ale równie duży odsetek nie głosuje, bo właśnie ma gdzieś państwo, kraj, ideologię, cały system, wszelkie partie, czyli są to nihiliści i inni post-urbanowcy. Z nich nie zrobi się tych 51% głosujących za Nową Polską, a właściwie za żadną.
  Będąc realistą, oceniłbym, że rozkład sympatii i antypatii politycznych w grupie ludzi, którzy nie idą głosować może być podobny do tych głosujących. Może jest wśród nich trochę więcej osób starszych, więc wiadomo, zwolenników szeroko pojętej prawicy, ale z kolei równoważą ich ci nihiliści, więc zwiększenie frekwencji wyborczej nie sprzyja dzisiaj żadnej ze stron, a przykład powstających "nowych" ruchów jak PJN i to drugie, zapomniałem co, jest prostą wiadomością: NIE TĘDY DROGA.
  Zamiast organizować znów wielkie ruchy, które godzą oczywiście pobocznie w PiS, zastanówcie się lepiej, jak liczyć głosy? Jak pozbyć się ruskich serwerów? Jakim to wielkim wynalazkiem byłoby, gdyby w lokalach wyborczych zamontować proste kamery i rejestrować prace komisji? Tutaj się trzeba skupić, a potem robić "nowe ruchy".
 • @Freedom 01:01:25
  A energia atomowa to jakiś grzech obecnie? Więcej ludzi ginie rocznie od grypy, niż od bomb atomowych spuszczonych na Hiroshimę i Nagasaki.
 • @KrisJora 01:12:58
  to na poważnie?

  "Palikot wprowadził swoich dewiantów do sejmu , myślę że I Pan , Panie Ryszardzie jest w stanie tego dokonać ,"

  hahaha!
 • @Muni 02:08:13
  żle skonstruowane zdanie, oczywiście Pan Ryszard wprowadzi Patriotow Polskich , nie dewiantów jak Palikot ( komentarz usunąłem )
 • @Muni 02:06:57
  > A energia atomowa to jakiś grzech obecnie?

  Nie o tym. O tą drugą sprawę mi chodziło - od 1:30 w filmiku:
  "Wasz kraj jest zbyt bogaty żebyśmy WAM go zostawili. To nasza ziemia obiecana. Spokojnie, powoli, krok po kroku mamy wszystko rozpracowane"


  http://www.youtube.com/watch?v=CaGF56H97aI


  A to była połowa lat 90tych!!!
  Dzisiaj właśnie FINALIZOWANA jest kolonizacja naszego kraju -
  patrz: odwrócona hipoteka,
  patrz: pacyfikacja i likwidacja tv trwam,
  patrz: Brunon K. czyli akcja pod tytułem: "Polak patriota to niebezpieczny "nacjonalista, faszysta, antysemita i ksenofob" z bombom w garażu"
  patrz: Marsz Niepodległości - czyli patriotyzm to bandytyzm i trzeba go prewencyjnie zwalczać

  itp. itd.
 • @Ryszard Opara
  Dobrze, że Pan to napisał. Tak myśli wielu.
  Lecz trzeba to wreszcie zacząć.
  Apele to krok "zerowy". Muszą się zacząć rozmowy przywódców. I to z szerokiego spektrum z włączeniem Solidarności i absolutnym wykluczeniem polityków. Oni są spaleni na zawsze.
  To musi być ruch masowy, inaczej nic z tego nie wyjdzie. Ale musi być też jądro. Z upublicznionymi życiorysami ludzi. Macherów w cieniu nie można dopuścić.
  Iskra już jest.
  Potrzebna masa krytyczna
 • @Ryszard Opara
  Dodam jeszcze to, że nazwa Ruch Porozumienia Narodowego, czy Ruch Narodowy mnie nie zachwyca. Wszystkie te RPN, RN RON mają ruskie konotacje, bo oni właśnie lubowali się w takich nazwach. To musi być nazwa, marka chwytliwa i natychmiast rozpoznawalna. Coś takiego jak węgierski Fidesz.
  Proponuję też pierwsze hasło ruchu - "Obudź się Polsko!"
  A mottem Ruchu niech pozostanie tradycyjne "Bóg, Honor, Ojczyzna".

  Już teraz wywołuje to wściekłość i przerażenie Układu OS.
 • @Muni 02:03:09
  // ale równie duży odsetek nie głosuje, bo właśnie ma gdzieś państwo, kraj, ideologię, cały system, wszelkie partie, czyli są to nihiliści i inni post-urbanowcy.//

  Mylisz się. Ten naród w każdej wojnie pokazał, że jest jednym. Wyjątków było mało.

  //Zamiast organizować znów wielkie ruchy, które godzą oczywiście pobocznie w PiS, zastanówcie się lepiej, jak liczyć głosy? Jak pozbyć się ruskich serwerów?//

  Nie chcemy PISu. Każdy widzi co to socjalizm. Już to przerabialiśmy, a liberalizm przerabiamy. Chcemy ruchu narodowo-katolickiego, olbrzymiego. Wtedy nie dadzą rady sfałszować.
 • Popieram Pana Antosza(skała)
  Dodam, że prezydentem na dziś może zostać tylko Winnicki i nikt inny, bo ma gadane jak nikt inny, wiedzę i rozum.. Jak go zabiją, za jego plecami mają drugiego, bo tak zawsze działał NSZ, miał zapas. Tam jest mnóstwo mądrej młodzieży z dużą wiedzą, nieskazonej ideologią, ani interesem.

  Nie wolno wojsku i służbom przejmować tego ruchu, szukać własnego interesu. Wolno i trzeba go wesprzeć, inaczej wszyscy zginiemy, a ich zamysły z linku Freedoma się ziszczą.
  Pora na narodową zgodę i proste działanie, jak najprostrze, dyscyplinę i posłuszeństwo liderom, oraz idei. Musicie zaufać młodym i Dmowskiemu. Narodowcy mieli rację i gdyby Piłsudski nie wprowadził tu ideologicznego syfilisu i nie skłócił NZS z AK, być może Rosja przegrałaby.

  Wojsko nie musi rozumieć wszystkiego, niech zaufa, bo i tak nie ma wyjścia. Wojsko już narobiło tu bigosu poparciem kogo popadnie.
  Niech wyciągnie wnioski i kontynuuje polskie tradycje narodowe, oraz służy prawdziwym patriotom, którzy nie szukają zysku dla siebie, nie pchają się jak świnie do koryta, są gotowi na ofiary.


  Milczeć i słuchać poleceń.
 • Co do PISu. Uważam, że każdy kto jest Polakiem winien dołączyć do narodowców
  bez względu na to co robił dawniej, chyba, że zdradzał.
  PIS nie ma zaplecza intelektualnego, bo myśli socjalizmem, ci ludzie nie umieją się nawet modlić, ale każde ręce do pracy się przydadzą. Muszą pogodzić się z tym, że młodzi będą rządzić, a ci co liczyli na stołki będą służyć pomocą.
  Niech każdy zajmie miejsce wedle tego co naprawdę umie, do czego się nadaje i do czego Bóg go przeznaczył talentami.
  Dla naszej świętej Polski każda praca to zaszczyt.
 • Winnicki jest szczery i pokorny. Umie sobie radzić ze strachem i nerwami.
  Ma trafną odpowiedź na każde pytanie, jest świetnie przygotowany i radykalny, a teraz tego najbardziej potrzebujemy. Ma wszystko co trzeba na swoim miejscu. Pilnują go starsi z NSZtu. Bóg nam go dał, a Matka Boża okryje go płaszczem i wyprosi Łaskę.

  Trzeba tylko postawić mu się do dyspozycji i modlić za niego, bo to sprawa naszego być albo nie być.

  Cała reszta w rękach Boga.
 • @circ 06:31:58
  Nie byłby tak ostry na początek. Bardziej trzeba przekonywać, tłumaczyć i dawać przykład. Za tym ludzie pójdą.
  I wszyscy spaleni politycy i politykierzy - WON!
 • @Opara
  //Budowanie wizerunku SRN powinno mieć charakter „inkluzywny” a nie ekskluzywny - odwołujący się do budowania ruchu ponad podziałami światopoglądowymi, filozoficznymi i unikający sekciarstwa.//

  To zdanie nie ma nic wspólnego z myślą narodową.
  Myśl narodowa jest radykalna na sposób katolicki, a to znaczy, że ponad podziałami i sektami stoją katolickie normy, czyli sprecyzowany światopogląd, który jest jedynym szanującym wolność i różnice. Kto tego światopoglądu nie podziela może tylko pomagać, we własnym interesie, jak niektórzy żydzi na wojnie byli w polskim wojsku i walczyli o Polskę. I w tym sensie jesteśmy inkluzywni, ale bez wyrzekania się siebie.

  Każdy inny światopogląd jest częściowo nietolerancyjny, a najgorszy jest brak światopogladu, bo brak walczy z każdym światopoglądem i każdą wiarą.

  Tylko katolicyzm z niczym nie walczy, a atakowany radykalnie się broni.

  Bez obrony własnej tożsamości się nie obejdzie, bo nas zaraz lewaki podzielą i utopią w sporach, czym osłabią. Tylko katolik umie bronić każdego, nawet parchatego żyda.

  Jesteśmy skazani na sukces, bo siła w katolickim narodzie. Pora Zmartwychwstać.
 • Dodam, że do wszelkich nazw mają prawo ONR i MW.
  Ekran niech ich błogosławi, bo wprawdzie jest dobrym miejscem do pisania, to politycznie i intelektualnie nie stanowi żadnej siły zdolnej wyłonić elitę. Może stanowić pomoc medialną i lobbować w służbach mundurowych.
  Marsz pokazał, że jest sens i nadzieja.
 • @Freedom 01:21:44
  Masz rację, jeżeli powstanie jakiś Ruch równoległy do RN to prawopodobnie wszystko sie znowu rozmyje w pseudointelektualnych dyskusjach, bo podołączają sie znowu (jak kiedyś do Solidarnosci) jakiec pomioty (chciałem napisac podmioty, ale tak jakos wyszło) działajace destabilizująco a CHYBA TA WYKRWAWIONA JUZ POLSKA, NIE MA JUZ SIŁ NA EKSPERYMENTY. RN WYRAŹNIE DEFINIUJE PODSTAWOWE POJĘCIA INTERESU NARODOWEGO, POLSKIEJ RACJI STANU I TEGO NALEŻY SIE TRZYMAC. Myślę więc, że to własnie RN powinien byc ta osią wokół której wszystko powinno sie kręcic. Chyba nie ulega wątpliwości że wszelkie odstepstwa tym kontekście są antyPolskie i tak powinny byc traktowane.
 • @Marek.Lipski 02:17:15
  Marek, po przyjrzeniu sie budżetowi, tzn zdefiniowaniu tych kosztów które teraz idą własnie na tą szeroko pojętą okupację, czyli rozbuchaną do granic administrację, finansowanie partii, rady nadzorcze i rozbuchane zarządy spółek Skarbu Państwa (co to w ogóle za twór, kiedyś przedsiębiorstwami państwowymi zarządzało paru dykertorów!!!), wyprawki, nagrody i wiele, wiele innych ich apanaży... itd, itd, to może się okazac że tych pieniedzy wystarczy nie tylko na darmowa służbę zdrowia na poziomie rządowej kliniki prezydenta USA dla... KAŻDEGO, ale także na bezpłatną na wszystkich szczeblach edukację na poziomie Oxfordu, czy Cambridge, dla... KAŻDEGO CHĘTNEGO... ITD. ITD.ITD....
 • @grzesiekZ 01:14:22
  ".... Czy to nie jest przypadkiem próba przejęcia kontroli nad tym prawicowym ruchem, który zaczyna się właśnie formować po marszu niepodległości?"
  NIE INACZEJ :)
  Gratuluję intuicji.
 • @Freedom 01:01:25
  Referat Jakuba Bermana Sekretarza Stanu Rady Ministrow i Czlonka Biura Politycznego PPR, Czlonka
  Tymczasowego Rzadu Jednosci Narodu oraz Sekretarza Poalej-Syjon, wygloszony w
  kwietniu 1946 r. na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Zydowskiego.

  /wedlug stenogramu/

  Zydzi maja okazje do ujecia w swoje rece calosci zycia panstwowego w Polsce i
  rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchac sie na stanowiska
  reprezentacyjne. W ministerstwach i urzedach tworzyc tzw. drugi garnitur.
  Przyjmowac polskie nazwiska. Zatajac swoje zydowskie pochodzenie. Wytwarzac i
  szerzyc wsrod spoleczenstwa polskiego opinie i utwierdzac go w przekonaniu, ze
  rzadza wysunieci na czolo Polacy, a Zydzi nie odgrywaja w panstwie zadnej roli.

  Celem urabiania opinii i swiatopogladu narodu polskiego w pozadanym dla nas
  kierunku, w rekach naszych musi sie znalesc w pierwszym rzedzie propaganda z
  jej najwazniejszymi dzialami i prasa, filmem i radiem. W wojsku obsadzic
  stanowiska polityczne, spoleczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzac sie w
  gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ich
  Zydami wysuwac nalezy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemyslu,
  Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwosci. Z instytucji centralnych - centrale
  przemyslowe, banki panstwowe, centrale handlowe, spoldzielnosc. W ramach
  inicjatywy prywatnej w okresie przejsciowym utrzymac silna pozycje w dziedzinie
  handlu.

  W partii zastosowac podobna metode - siedziec za plecami Polakow lecz wszystim
  kierowac.

  Osiedlanie sie Zydow powinno byc przeprowadzone z pewnym planem i korzyscia dla
  spoleczenstwa zydowskiego. Moim zdaniem nalezy osiadac w wiekszych skupiskach,
  jak Warszawa, Krakow; w centrum zycia gospodarczego i handlowego: Katowice,
  Wroclaw, Szczecin, Gdansk, Gdynia, Lodz, Bielsko. Nalezy rowniez tworzyc typowe
  osrodki zydowskie przemyslowe i rolnicze, glownie na ziemiach odzyskanych, nie
  poprzestajac na Walbrzychu i Rychbachu /obecnie Dzierzoniow/. W tych osrodkach
  mozemy przystosowac przyszle kadry nasze w tych zawodach, z ktorymi bylismy
  slabo obeznani.

  Uznac antysemityzm za zdrade glowna i tepic go na kazdym kroku. Jezeli
  stwierdzi sie, ze jakis Polak jest antysemita, natychmiast go zlikwidowac przy
  pomocy wladz bezpieczenstwa lub bojowek PPR jako faszyste nie wyjasniajac
  organom wykonawczym sedna sprawy.

  Zydzi musza pracowac dla swego zwyciestwa, pracujac jednoczesnie nad
  zwyciestwem i ugruntowaniem komunizmu w swiecie, bo tylko wtedy i przy takim
  ustroju narod zydowski osiagnie najwyzsza pomyslnosc i zabezpieczy sobie
  najsilniejsza pozycje.

  Sa male widoki by doszlo do wojny. Jesli Ameryka zacznie sie szybko
  socjalizowac, to ta droga mniejszych lub wiekszych wstrzasow wewnetrznych i tam
  musi zapanowac komunizm. Wtedy reakcja zydowska, ktora dzis trzyma z reakcja
  miedzynarodowa zdradzi ja i uzna, ze racje mieli Zydzi stojacy po drugiej
  stronie barykady. Podobny przypadek wspoldzialania Zydow calego swiata
  wyznajacych dwie rozne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistnial
  w ostatniej wojnie. Dwa najwieksze mocarstwa swiatowe kontrolowane przez Zydow
  i bedac pod ich wielkim wplywem, podaly sobie rece. Trud Zydow pracujacych
  wokol Roosevelta doprowadzil do tego, ze USA wspolnie z ZSRR wystapily do walki
  przeciw Europe Srodkowej, gdzie byla kolebka nowej idei, opartej na nienawisci
  do Zydow. Zrobili to Zydzi gdyz wiedzieli, ze w przypadku zwyciestwa Osi, a
  glownie Niemiec, ktore doskonale przejrzaly plany polityki zydowsksiej,
  niebezpieczenstwo rasizmu stanie sie w USA faktem dokonanym i Zydzi znikna z
  powierzchni swiata. Dlatego tez Zydzi sowieccy dla tego celu poswiecili krew
  narodu rosyjskiego, a Zydzi amerykanscy zaangazowali swoje kapitaly.

  Nalezy sie liczyc z dalszym naplywem Zydow do Polski, poniewaz na terenie Rosji
  jest jeszcze duzo Zydow. Przed wkroczeniem Niemcow w poszczegolnych miastach
  ZSRR bylo kilka skupisk Zydow polskich: Charkow - 36 200, Kijow - 17 800,
  Moskwa - 53 000, Leningrad - 61 000, w zachodnich republikach - 184 730. Zydzi
  skupieni w tych osrodkach to przewaznie inteligencja zydowska i dawne kupiectwo
  zydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Sa to kadry budowniczych
  nowej Polski demokratycznej. Zgodnie z zalozeniami polityki sowieckiej wobec
  Polski - tzn. projektem polit-biura - fachowcy ci obsadzac beda najwazniejsze
  dziedziny zycia w Polsce, a ogol Zydow bedzie rozlokowany w glownych centrach
  kraju.

  Stara polityka zydowska zawiodla. Obecnie przyjelismy nowa, zespalajac cele
  narodu zydowskiego z polityka ZSRR. Podstawowa zasada tej polityki jest
  stworzenie aparatu rzadzacego, zalozonego z przedstawicieli ludnosci zydowskiej
  w Polsce.

  Kazdy Zyd musi miec swiadomosc, ze ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem
  narodu zydowskiego, ze jakkolwiek liczba Zydow w stosunku do stanu
  przedwojennego ulegla olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Zydzi wykazuja
  wieksza solidarnosc. Kazdy Zyd musi miec wpojone to przekonanie, ze obok niego
  dzialaja wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzacym do wspolnego celu.

  Kwestia zydowska jakis czas bedzie jeszcze zajmowala umysly Polakow, lecz
  ulegnie to zmianie na nasza korzysc, gdy zdolamy wychowac choc dwa pokolenie
  polskie.

  Wedlug danych wojewodzkiego Komitetu Zydowskiego na terenie Slaska Gornego i
  Dolnego, jest obecnie ponad 40 000 Zydow. Okolo 15 000 Zydow ma byc
  zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach /Dzierzoniow/ i Nysa sa
  przewidziane do tych celow. Akcja osadnicza finansowana jest z zydowskich
  funduszow zagranicznych i panstwowych. Zydzi celowo tworza nowa, choc chwilowo
  nieznaczna, koncentracje elementu zydowskiego, kladac podwaline pod zawod
  rolnika i robotnikow przemyslowych.

  Jest to budowanie przyszlego podloza szerszych celow politycznych.

  Jakub Berman
 • @Freedom 01:01:25
  BREŻNIEW O ŻYDACH, JAKO SPRAWCACH MORDU KATYŃSKIEGO.
  polecam poczytać
  Albin Siwak- Bez Strachu-wspomnienia stare i nowe.

  poniżej fragmenty
  Tom 1, str 90, Warszawa 2009

  Wywiad z Gierkiem:

  Wiedziałem, mówił Gierek, że Gomułka rozmawiał na temat Katynia już z Chruszczowem. Zapytałem Breżniewa co myśli o tym, że należałoby wyjawić tą sprawę i powiedzieć światu, a szczególnie Polakom, prawdę. Wtedy Breżniew po­wiedział:

  «Ja już tyle powiedziałem na Berię i Żydów, że więcej nie mogę. Oni na świecie mają duże wpływy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Mimo że od nas wy­jechało już ponad dwa miliony Żydów, to oni ciągle jeszcze u nas są i mają bardzo mocne powiązania z ludźmi władzy. Nam zależy na dobrych stosunkach z zacho­dem, a oni tam są i mają duże możliwości wpływania na różne decyzje rządów. Na razie nie możemy o tym głośno mówić, bo jak zacznie się ciągnąć za tą nić to okaże się, kto to zrobił i dlaczego. Na razie nie» – zakończył Breżniew

  obszerny fragment
  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Albin-Siwak-Bez-strachu-WSPOMNIENIA-STARE-I-NOWE-czyli-jak-ujarzmiano-Polske-i-Polakow

  Żeby podjąć walkę z zagrożeniami jakie nas Polaków czekają, należy dobrze poznać przyczyny, sposoby i ludzi, którzy za wszelką cenę próbują ujarzmić Polskę i Polaków. A tę walkę o Niepodległą Polskę musi podjąć cały Naród, gdyż już w tej chwili Polska nie jest niepodległa i nie jest niezależna!

  Międzynarodowe żydostwo przy pomocy otumanionych Polaków już dokonało i cały czas dokonuje ubezwłasnowolnienia nas Polaków.

  Walkę o Niepodległą Polskę należy podjąć w trybie pokojowym wykorzystując wszystkie istniejące narzędzia, istniejące w obecnym systemie politycznym.

  Takie możliwości i szanse są, ale zależą one przede wszystkim od poziomu wiedzy, od naszej znajomości faktów historycznych oraz od naszej wiedzy -

  0 tym, kto i dlaczego dzień po dniu uzależnia Ojczyznę Polaków - Polskę, a także polską rację stanu od międzynarodowej mafii żydowskiej, która w celu zdobycia zaufania i okłamywania Polaków przyoblekła się w maskę przyjaźni i pomocy.

  Książkę jaką Państwo mają napisałem w celu przedstawienia prawdy i niezniekształconych faktów, które obecnie pomijane są w imię tak zwanej po­prawności politycznej, tej prawdy mówiącej o zabiegach żydowskich jakie robili w XX wieku, żeby zdobyć władzę nad światem ujarzmiając stopniowo poszczególne kraje oszukańczymi hasłami demokracji. Ujarzmiali bezwzględ­nie i krwawo zwłaszcza kraje chrześcijańskie, takie jak np. Rosję i Polskę.

  W XXI wieku żydowskie dążenia zmierzające do opanowania świata nie uległy zmianie ani na jotę, dlatego również ta prawda, którą opisuję stanie się pomocna do rozszyfrowania ich celów, do których w sposób bezwzględny dążą obecnie, tj. w XXI wieku.

  Książki wydaję z własnych funduszy i emerytury, którą pobieram w wysoko­ści 1864 zł. z dodatkiem pielęgnacyjnym który przysługuje osobom po ukończeniu 75 roku życia.

  W październiku 2004 roku ówczesny marszałek Sejmu RP Marek Borowski (Berman) zaproponował mi wydanie książki Trwałe ślady w ilości 50. tysięcy egzemplarzy i 2. zł od sztuki, ale pod warunkiem, że usunę z niej wszystkie nie­korzystne opisy o Żydach (o obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego). Odmówiłem. Bardziej szczegółowo opisałem tę sprawę w rozdziale pt. W sejmie i w życiu. (str. 284)

  Wśród setek listów i dedykacji od czytelników moich książek są sło­wa podziękowania za to, że udało mi się ocalić od zapomnienia liczne fakty, decyzje i zdarzenia, które tworzą historię Polski, dzięki którym prawda - mimo ukrywania jej - ujrzy światło dzienne i dotrze do ludzi, że w każdym polskim domu powinna być moja książka.

  Spośród wielu setek listów i dedykacji wybrałem jedną, napisaną przez pana Józefa Wiśniewskiego w książce jego autorstwa pt. „Po ró­żach, ale boso". Jakże trafnie ocenił on, nie wiedząc, że liczni czytelnicy, a wśród nich arcybiskup Ignacy Tokarczuk i ksiądz Józef Kluz oceniali tak samo to, co piszę.

  Czytając książki Albina Siwaka, doznaje się przedziwnego uczucia po­dziwu dla człowieka, który rozumiał potrzebę opisania tego, co robił, w czym uczestniczył i co o tym myślał. Napisać świat, który by schlebiał oczekiwa­niom jest łatwiej niż opisać ten, który jest.

  Napisać prawdę i to wystarczy, by ci nie uwierzono. Mamy tego świado­mość. Ale czy można inaczej?

  Tobie mój Przyjacielu, w podziwie za piękną postawę.

  Józef Wiśniewski

  Albin Siwak
 • @Freedom 01:01:25
  ci ludzie którzy nami rządzą to nasz wewnetrzny wróg.
  przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyc najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. a z tym rozpoznaniem w narodzie jeszcze nie za bardzo. dzisiaj u władzy są marionetki, i podstawione osoby z różnych mafii, byli agenci różnych służb, sprzedawczyki i donosiciele." pisze się to agentura. ale jaka to agentura. czy tak trudno skojarzyć narodowi kilka faktów."historycy" próbują udowodnic ze to agentura sowiecka (rosyjska). a tymczasem to nie Rosjanie rozkładają nas na łopatki.
  to agenci globalizmu i światowej lichwy nienawidzący nie tylko Polski a także i całego wolnego świata. agenci dla których bogiem nie jest Chrystus lecz mamona.
  agenci działają w Polsce pod polskimi nazwiskami dlatego tak trudno ich rozpoznac.


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Merz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Wajsblech

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Gurowska

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Woli%C5%84ska

  Alicja Graff żona Kazimierza Graffa stalinowskiego prokuratora

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Graff

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Graff

  Gustaw Auscaler, Paulina Kern linka brak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Berman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Lampe

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Mietkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Komar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Hochfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_Luksemburg

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Kornecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_%C5%9Awiat%C5%82o

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Fejgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Burgin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Sommerstein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Fink

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Kratko

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Okr%C4%99t

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Braude

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Taboryski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Kalecki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Andrzejewski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Czaplicki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Hakman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Przysuski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Rubinsztein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Wolski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Romkowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Emil_Sommerstein

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bernard_Konieczny

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Berman

  działają w kosciele

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Jakub_Weksler-Waszkinel  dziennikarze to żydzi

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn_Blumsztajn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Hofman

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Marody

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Gebert

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Smolar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Smolar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Smolar

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alina_Ca%C5%82a  politycy to żydzi


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Daniel_Rotfeld

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygfryd_Wolniak

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogumi%C5%82_Ferensztajn

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Stolzman


  czy to przypadek że w Polsce jest bałagan. odpowiedz jest krótka nie. w Polsce nie ma bałaganu. wszystkie decyzje podejmowane są świadomie. mimo iż nam wydaje się czasami ze (p)osłowie rozum stracili. nic bardziej mylnego. wszystko dzieje się w/g schematu.

  10 Reguł Mistrza Sun-Tsu (ok. 2500 tys. lat temu napisane jako instrukcja/ nauki, jak osłabić [wrogie] państwo i zniszczyć je):

  1. Niszczcie wszystko, co w kraju wroga najlepsze i zabierajcie surowce / owoce pracy .
  -Czyńcie ludzi biednymi i zostawiajcie ich w poczuciu zadłużenia.
  -Odbierajcie im radość i celowość ich pracy

  2. Ośmieszajcie jego Boga/ bogów, wiarę i szargajcie tradycję i obrzędy, umniejszajcie znaczenie świąt państwowych.
  -Łamcie ducha i autorytet przewodników duchowych, nauczycieli i kapłanów, odbierzcie im wiarygodność.
  -Zamiast prawdziwym nauczycielom, dawajcie pierwszeństwo fałszywym prorokom, mitomanom, megalomanom i łasym na dobra materialne zręcznym mówcom, którzy zgrabnie użyją wypaczonych nauk, by zwodzić, odwodzić od wiary i ograbiać naród.

  3. Pomniejszajcie autorytet sprawujących władzę, wmieszajcie ich w ciemne interesy i sprowadźcie na nich hańbę i odrazę społeczeństwa.

  4. Wszczynajcie kłótnie i siejcie niezgodę w narodzie

  5. Buntujcie młodych przeciw starym i starych przeciw młodym.
  -(wmawiajcie im brak poszanowania wartości i doświadczeń starszego/ młodszego pokolenia)


  6. Utrudniajcie działalność władz i urzędów.(wprowadźcie jak największą i niesprawiedliwą biurokrację, utrudniającą zrozumienie praw, podkreślającą obowiązki i kary)

  7. Miejcie wszędzie swych szpiegów, agentów i zręcznych agitatorów (podżegajcie do nienawiści klasowej, rasowej, etnicznej i seksualnej)

  -Odbierajcie prawa i znaczenie rodzinie - podważajcie jej status w imię wolności i poprawności politycznej wobec wszystkich (innych) grup.

  8. Nie odrzucajcie współpracy najgorszych kreatur. Wynoście ich na piedestały i okrzyknijcie zbawcami narodu.

  9. Nie szczędźcie też:
  - zwodniczych obietnic,
  - ofert pieniędzy( rzadko spełnionych i w minimalnym zakresie- tyle, by zyskać wiarygodność),
  - pochlebstw i fałszywych pochwał,

  10.Osłabiajcie, gdzie tylko możliwe rozwój sił zbrojnych przeciwnika.
  -Podkopujcie moralność, etykę, dyscyplinę, siłę, godność, honor, hart ducha i ciała poprzez tzw. brudna wojna
  prostacką muzykę i jej oprawę (eksponujcie cielesność i seksualność do przyjętych przez dany naród granic, a potem przekraczajcie je)
  - rozpasanie kulinarne (złą dietę) i trunki oraz inne używki niszczące zdrowie (najgorsze z nich legalizujcie, mając z tego profit).
  -Niszczcie i wyśmiewajcie wiedzę o medycynie naturalnej, nazwijcie ją zabobonem i ciemnota, odsuwajcie ludzi od darów Natury, dając w zamian jako niezbędne do życia szkodliwe suplementy. "Szkodzić- nie pomagać"
  - podsyłajcie im kobiety nierządne(czyńcie także kobiety przeciwnika nierządnymi i chciwymi, bez szacunku do siebie i dzieci[rodziny]pod pozorem wolnego wyboru i równości), by dokończyły dzieła zniszczenia
  - wmawiajcie ludziom, że bez materii ( pieniądze, ubrania, zbytkowne przedmioty, wygląd-moda, najnowsza technika) nie poradzą sobie absolutnie i nie znajdą uznania w oczach innych, a tylko pogardę i pośmiewisko.
  -Odsuwajcie ich od nauki i rozwoju, niechaj skupią się na gromadzeniu rzeczy materialnych z poczuciem ich niedosytu i ciągłego zagrożenia ich utraty.

  Fascynujące, czyż nie? Napisane ponad 2500 tysiąca lat temu. A co mamy obecnie w Polsce? Prawie idealnie spełnione 10 przykazań Mistrza Sun-Tsu.

  Jak myślisz drogi czytelniku co się stanie gdy ludzie w Polsce w końcu się dowiedzą? Jest przysłowie Historia kołem się toczy...

  TERAZ MAŁY QUIZ. POD ODPOWIEDNIE PUNKTY DOPASOWAĆ LUDZI I WYDARZENIA.


  szybkie pytanie. jaki film z polski został nominowany w tym roku do oskara, o kim jest ten film i kto go nakręcił.
  równie szybka odpowiedz "w ciemności" agnieszka holland. niby wszystko dobrze ale film o martyrologi żydów ukrywających się w kanale nakręcony przez żydówkę.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/W_ciemno%C5%9Bci

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Holland

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Holland


  trochę z historii

  jak pokazuje historia żydzi byli przeganiani z każdego kraju w którym mieszkali, na przestrzeni wieków doszło do wielu pogromów. pytanie czemu tak sie działo? prawda ma tę właściwość ze wcześniej czy później wypływa, a zazwyczaj wypływa w najbardziej nieoczekiwanym momencie. pogromy były wynikiem poznania prawdy przez społeczności w których żyli żydzi. prawdy o krętactwie lichwie i ogromie zdrady.

  syjoniści i żydzi nie są lojalni wobec kraju w którym żyją. są lojalni wobec diaspory
  to ich pierwsza siła.

  niewiedza społeczeństw
  to jest ich druga siła
  wspólne skoordynowane działania jednocześnie na całym świecie.
  Siła nr 3

  działają zawsze tak samo. tylko że teraz z większym rozmachem.

  i na koniec pod rozwagę

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym." Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów

  Was Polaków nie będzie, wy będziecie zbierać jedzenie na śmietnikach. My mamy wszystko rozpracowane; spokojnie, powoli, krok za krokiem. To jest zbyt bogaty kraj abyśmy go wam zostawili, to jest nasza ziemia obiecana”.

  Polacy nie zdają sobie sprawy z grozy sytuacji. Ma miejsce stopniowy demontaż państwa polskiego. Tragizm sytuacji pogłębia fakt że odbywa się to przy obojętności a nawet za przyzwoleniem większości obywateli. Jest to możliwe w przypadku gdy ogłupione przez reżimowe media społeczeństwo osiąga taki stan że nie zdaje sobie sprawy ze swojej głupoty.

  “(…) Pewni siebie, przekonani, że opanowali już wszystko w “tym kraju”. Dyktują nam gdzie mamy prawo stawiać krzyże a gdzie nie, zgłaszają nieustające roszczenia majątkowe, obdzielają się polskimi orderami i smagają nas oskarżeniami o szowinizm i “odwieczny polski antysemityzm


  Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy." - Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla


  kto wymyślił komunizm i wcielił w życie ? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To dwaj żydzi Marks i Engels wykombinowali jak żydzi maja przejąć władze na całym świecie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Marks

  rewolucja bolszewicka w rosji była wywołana przez zydów. to oni za pomocą zmanipulowanych mas obalili cara i zapoczątkowali w europie komunizm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81azar_Kaganowicz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trocki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakow_Swierd%C5%82ow

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Moj%C5%BCesz_Uricki

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Rade

  http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Unszlicht

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kamieniew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Zinowjew

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gienrich_Jagoda

  ps
  mógłbym pisać tak dalej, ale nie o ilość informacji tu chodzi ale o jej wagę. czy to ja się mylę w ocenie faktów czy oni jednak są wszędzie. ocenę pozostawiam czytelnkom
 • bez strachu
  Władza w Polsce robi sobie jaja z obywateli. W końcu kto tutaj jest Suwerenem - My, obywatele czy Oni, rząd? A tymczasem Tusk, niczym w meczu piłkarskim chce brać coś na klatę. To nie jest meczyk, ani republika kolesi, ale państwo w którym Suwerenem są obywatele. Jakiż to problem niby jest z wiekiem emerytalnym? Niech każdy przechodzi na emeryturę kiedy chce, tylko niech otrzymuje stosownie mniejszą wypłatę, a minimalną dopiero po tych 60 czy 65 latach. Jeśli chcesz być emerytem w wieku 40 lat, to OK, tyle, że dostaniesz stówkę lub dwie i finito, bo nikt praw wynikających z matematyki jeszcze nie przeskoczył. Pora skończyć z tym, że władza walczy z problemami, które sama wywołuje - z emeryturami, inflacją, ACTAmi. Teraz demokracja to oligarchiczny system w którym rządzi grupka małych Słońc Peru, tfu, despotów, przy pomocy ciemnej masy i grupy klakierów w mediach i parlamencie wspieranych ochoczo przez przekupny i zdeprawowany system prokuratorsko-adwokacko-sądowniczy. No bo w końcu obywatele w Polsce mają coś do powiedzenia, czy też są bandą przygłupów, których musi reprezentować łotr (synonimy: ciemny typ, człowiek bez zasad, drań, nędzna kreatura, nikczemnik, szubrawiec, etc), jak Borowski*, który w radiu mówił był - Referendum? A po co? To tak, jakby ludzi zapytać czy wolą być piękni i bogaci, czy biedni i brzydcy. Nie ma sensu pytać. - Nie ma sensu pytać, czy chcą ACTA, nie ma sensu pytać, czy chcą takiego systemu podatkowego, nie ma sensu pytać, czy wolą mieć szkołę czy wodociąg, nie ma sensu pytać czy chcą co roku kilka nowych tysięcy urzędników i płacić odsetki od kredytów na ich utrzymanie, nie ma sensu pytać, czy dać te 6.5 miliarda euro na ratowanie strefy euro, czy może na to, aby nie zamykano szkół w Pcimciu Dolnym, nie ma sensu pytać, czy chcą, aby sprzedawać i prywatyzować całe gałęzie przemysłu, nie ma sensu pytać o to, czy obywatele chcą, aby polskie złoto było w Polsce, czy lepiej, aby było "wypożyczone" Goldmanom. Lepiej nie pytać, bo nikt z polityków w kraju nad Wisłą nie chce znów rozbić się o stalową brzozę, każdy woli być Borowskim, pięknym i bogatym, a obywatele w Polsce niech słuchają uważnie "francuskich mądrości" i siedzą cicho.-) Obawiam się, że Borowskich, Tusków, Kaczyńskich, Palikotów, gdy będą ich wieszać, też nikt nie spyta, czy chcą. To w Polsce powstała Solidarność, ale teraz nie będzie już ani okrągłego stołu, ani grubej kreski, ani grzechów odpuszczenia. Wbrew bowiem temu, co twierdzi Michnik, wyjść z dyktatury – bez ofiar, szubienic i plutonów egzekucyjnych się nie da - można j edynie samemu utracić honor i się sprzedać. Każda prawdziwa rewolucja wymaga ofiar. W Polsce rewolucja była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes. Obecny kryzys ma charakter systemowy i jest kryzysem ustroju społeczno-gospodarczego. Warto więc dokonać prawdziwej rewolucji i przeorać w Polsce ten zdziczały postsocjalistyczny krajobraz oraz wyrwać chwasty, znajdujące się obecnie u władzy.
 • @kserkses 08:46:29
  Niestety My Polacy... daliśmy sie nabrac na... Solidarnośc...
 • Circ...
  MASZ ŚWIETĄ RACJĘ!
 • @Jan Paweł 09:02:47
  i dlatego twierdze że PiS to odłam bandy komuchów, na polecenie bezpieki udających „Prawicę”. Tak postanowiono przy „Okrągłym Stole”. rewolucja w Polsce była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes. Antypatriotyzm Prawa i Sprawiedliwości jest o tyle perfidny, że nie ma charakteru jawnego i otwartego. W przypadku Ruchu Palikota, sprawa jest jasna jak słońce: ani Januszek, ani jego poplecznicy nie próbują udawać patriotów (którymi nie są). Z PiS-em jest nieco trudniej, gdyż przedstawiciele tej partii sięgają po patriotyczną retorykę, widocznie wierząc, że zatroskana o Polskę część społeczeństwa da się na to nabrać. Niestety, fałszywy patriotyzm Jarosława Kaczyńskiego i jego świty rzeczywiście bywa odbierany jako coś szczerego i autentycznego. Powoduje to, że propolscy, ale odurzeni propagandą ludzie “karmią” to stronnictwo swoimi ciepłymi komentarzami, wyborczymi głosami i ulicznymi okrzykami. Oddają swoje serce grupie, która na to nie zasługuje i która nie pozwala się rozwinąć bardziej ideowym formacjom

  Dlaczego patriotyzm Prawa i Sprawiedliwości jest fałszywy?

  Choćby dlatego, że Kaczyński pozuje na eurosceptyka i obrońcę naszej suwerenności, a sam (zupełnie jak Palikot, Tusk, Komorowski, Sikorski, Gowin, Ziobro, Pawlak i Napieralski) głosował za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. Mało tego. Bubel prawny, który przekształcił Unię Europejską w państwo federalne (czyli, de facto, pozbawił Polskę niepodległości) został podpisany przez PiS-owskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To właśnie LK, człowiek posługujący się pronarodowymi sloganami i zwodzący patriotów do samego końca, ratyfikował dokument czyniący z naszej Ojczyzny element Stanów Zjednoczonych Europy. A przecież mógł się podać do dymisji albo zwyczajnie odmówić podpisania Traktatu! Gdyby Lech Kaczyński trafił przed Trybunał Stanu za nieratyfikowanie Aktu Rozbiorowego, byłby męczennikiem, prześladowanym za bezwarunkową miłość do Polski.
 • @prof.doc.hab.inka1 08:38:53
  Naprawdę myślisz, że Opara jest idiotą i będzie działać bez porozumienia z liderami MN??? Stuk-puk.
 • @circ 06:52:47 Winnicki - i to zdecydowanie
  Zdecydowanie ma najlepsze predyspozycje z tych, których poznałem w NE, do bycia liderem - twarzą ruchu. Za parę lat będziemy mu mówić: "Panie Premierze", co mu powiedziałem już jakieś pół roku temu. Jednym z jego stałych doradców powinien być Szeremietiew - pozwoli mu to uniknąć wielu pułapek.
 • @kserkses 08:51:15
  Masz za zadanie sprowadzic dyskusje na boczne tory?
  Po co wrzucasz tu te zydowskie kawalki?
 • @jazgdyni 09:32:56
  ci ludzie którzy nami rządzą to nasz wewnetrzny wróg.
  przeciwnik z którym nie potrafimy sobie poradzić żeby skutecznie walczyć najpierw należy dobrze rozpoznać swojego wroga. inaczej będziemy tylko bezładnie się miotać jak do tej pory
 • @jazgdyni 09:32:56
  inaczej mówiąc są we wszystkich partiach a zamiana po na pis nie wiele zmieni. tylko nowa formacja zbudowana od podstaw której jednym z kryteriów jest narodowość przyniesie prawdziwa odmianę w naszym kraju.
 • @kserkses 09:47:55
  Wlasnie o tym myslimy - kompletnie nowy ruch.
 • @kserkses 09:47:55 Wszystko ci się kojarzy z żydostwem - wspaniale !
  Weź człowieku zrób sobie bloga i na nim pisz, a nie zaśmiecasz konstruktywną dyskusję. Pokaż że jesteś ZA, a nie PRZECIW i pokasuj ten swój spam, który wszędzie wklejasz.
 • @Prezydent RzBiK 09:58:20
  system który u nas panuje jest z nimi powiązany. przeczytaj wszystkie wpisy a zrozumiesz jak to działa. nie złość się tylko wpisz coś co obaliłoby moje tezy
 • @jazgdyni 09:32:56
  a ty czytałeś może te komentarze? bo chyba gołym okiem widac że jest to częścią naszej sceny politycznej i nie da się po prostu tego nie widziec
 • NARODOWCY - dziwię się wam
  Dmowski to miał problem, bo sytuacja narodowościowa wyglądała tak (rok 1931):
  Polacy – 68,9%.
  Ukraińcy – 10,1%.
  Żydzi – 8,6%.
  Rusini – 3,8%.
  Białorusini – 3,1%.
  Niemcy – 2,3%.
  Poleszucy – 1,8%.
  Rosjanie – 0,4%.
  inni – 1%.
  Był problem jak w takim tyglu narodowościowym zorganizować oświatę, administrację i jaką stosować politykę wyznaniową.
  Po zabiegach batiuszki Stalina mamy w zasadzie państwo jednolite etnicznie. Tu nie narodowcy są potrzebni a państwowcy, którzy zdiagnozowaliby przyczynę naszego pęknięcia. Nas pogrzebie walka miasta (handlarzyków o niemiecko-żydowskiej proweniencji) ze wsią, gdzie zachowała się słowiańska wspólnotowość.

  Możecie się narodowo bałamucić. Ja idę swoją drogą http://nikander.nowyekran.pl/post/80497,gdy-panstwowiec-popedzi-narodowca
 • @nikander 10:13:58
  Nie ma siły... MUSI BYĆ JAKIŚ PUNKT ODNIESIENIA... Tym punktem jest TRADYCJA NARODOWA, KULTURA NARODOWA, HISTORIA. Zwróc uwage jak pięknie wpisał sie w ta naszą Kulturę Narodową nieodżałowanej pamięci Czesław Niemen, który przecież był Żydem a jednoczesnie Wielkim Polakiem. Teraz Polska cwiczy coś zupełnie odwrotnego do Nacjonalizmu czyli Eurokołchoz, czyli działanie nie dla Polski a dla Brukseli. Czy Ty odjąłbyś od ust swoim dzieciom by dac innym na zbytki?... Bo Bruksela chyba nie głoduje?
  Koelgo... PUNKT ODNIESIENIA... Bez niego nie będzie Polski. Państwowośc mamy teraz i co z tego? gdy juz Polski nie ma...
 • @Prezydent RzBiK 09:24:36
  "Naprawdę myślisz, że Opara jest idiotą i będzie działać bez porozumienia z liderami MN??? Stuk-puk."
  ===================

  To dlaczego nazwa proponowana dla ruchu nie nawiązuje wprost do schematu "RUCH NARODOWY" co powinno być już czytelnym znakiem rozpoznawczym i programowym dla całości? Docelowo pod projekt wyborczy wystarczy zorganizować konwenty, kongresy, podziemny sejm obywatelski i nazwę oficjalną pod wybory wymusza ordynacja, czyli Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborów "RUCH NARODOWY".

  Niech więc Pan Ryszard Opara rozwieje te wątpliwości, także liderzy MN, MW, ONR. Czy działamy razem czy osobno. Jeżeli osobno, to jaki jest docelowy pomysł na jednoczenie wysiłków i wspólny start wyborczy. Może wspólna konferencja prasowa, bo ludzie są pogubieni mnogością "ruchów i liderów", nie wiemy na teraz CZYM TO MA BYĆ, czym to jest.

  Czy to "tylko" kolejny prywatny pomysł społeczno-polityczny w znanym już nam stylu sprzed miesięcy, lat... Pana Ryszarda, czy nowe, tym razem w pełni poważne otwarcie w oparciu także o realia, dorobek po ostatnim MN, gdzie został przecież ogłoszony start Ruchu Narodowego, acz na oko w kształcie fraktalnym (nie będzie na razie jednolitego neoendeckiego RN?), czy pospolite ruszenie w różnych środowiskach organizuje się jak może, a później dogadanie się, wyłonienie list, podzielenie roboty, wspólna walna bitwa wyborcza o Polskę.

  Jeżeli to RN pod inną nazwą... to nie róbmy galimatiasu i dajmy standardowe nazwy, używajmy RN jako łącznika obowiązkowego!
  W takim razie ten ruch będzie poniekąd takim projektem jak to co sam wymyśliłem, czyli "KLUB RUCH NARODOWY" (na NE). Tyle że nie chodzi o samą integrację społeczności NE, ale jak najszerszą wszystkich Polaków, także tych spoza granic III RP.

  Ruch Porozumienia Narodowego

  Panie Ryszardzie, kolejna nieudana nazwa i każdy spec to powie. To ma dalej konotacje skojarzeniowe z PRL (było odrodzenia i ocalenia, teraz będzie porozumienia narodowego?), to jest niezrozumiały przekaz, bo z kim mam się porozumieć? Z ogłupioną połową Polaków i tymi co nimi sterują, także gremiami z zagranicy, nwo, lobbies przeróżnymi? Sami sterowani jak kukiełki Polacy muszą przejrzeć na oczy, albo dostać po dupie w kryzysie, wojnie.

  Świetna nazwa w podstawie to sam człon "RUCH NARODOWY".

  Nie ma i nie będzie lepszej. Każdy rozumie ruch narodowy jak chce, można ją rozumieć też jako konstytucyjną wspólnotę obywateli Polski. Słowem po piłsudczykowsku ;)
  Jednak musimy do tego coś dołożyć. O ile "KLUB" świetnie pasuje do środowiskowego oddziału RN na NE, to jednak trzeba też szerszego spojrzenia i musi to być silny przekaz emocjonalny, który dotrze do Polaków, a który wstrząśnie elytkamy.

  ==================================
  Proponuję RUCH NARODOWY "PRAWDZIWA POLSKA".
  ==================================

  To wskazuje na cel, wskazuje też stan obecny także jaki należy poprawić, czyli obecną fałszywą, "nieprawdziwą Polskę", zły Polin, Polen, Polsze, Poland unijno-nwo, postkomunistyczą III RP, republikę kolesi układu, systemu okrągłego stołu itd itp.

  Szlag trafi na miejscu układ, establishment, media mainstreamu, ale nawet PiS, stronnictwo gazetopolskie od takiej nazwy i brzmi to jak na dzień dobry 20% poparcia wyborczego od prawdziwych, wkurzonych Polaków, a Pana nazwa RPN brzmi jak 1-2%, coś w rodzaju PJN blisko. Niektórzy chcieliby może członu "Wolna Polska", też zaakceptowałbym, bo wskazuje że obecna III RP nie jest wolna i słusznie, bo nie jest, choć wszyscy z układu twierdzą że jest, nawet PIS tak twierdzi.
 • @kserkses 09:47:55
  Gratuluję świetnej oceny Pisuaru i L> Kaczyńskiego. Ja badałem zachowanie i działalność Kaczyńskich przez ostatnie 25 lat. Dlaczego ich, ponieważ Kaczyńscy kryją swoją prawdziwą twarz, są oddelegowani na prawą stronę sceny politycznej w Polsce do pacyfikowania ,,antykomunistów" a następnie do pacyfikowania żarliwych katolików. Kaczyńscy nienawidzą narodowców, są ubabrani w przeróżne afery, działają w interesie rządów syjonistycznych, niczym nie różnią się od Geremka i Michnika, spór ich jest fikcją. Ukrywają swoją prawdziwą biografię i życiorys.
  Gdyby Polacy poznali prawdę o działalności Kaczyńskich oraz ich prawdziwe cele do których dążą, dawno by ich popędzili z sceny politycznej. Dochodzi jeszcze do tego moralność J. Kaczyńskiego, o których pisał w swoich pamiętnikach śp. J. Waldorff!!!! Piszę te kilka zdań o Kaczyńskich w kontekście rozpoznania prawdziwego wroga w ruchu narodowym oraz zastanowieniu się jak wyeliminować z tego ruchu agentów i jak ich rozpoznać.
  Co do tekstu pana Opary, to są na razie hasła i życzenia bez konkretów. Panie Ryszardzie, jeżeli chce Pan podjąć się roli mediatora w sprawie budowania Ruchu Narodowego, to musi Pan najpierw powołać zespół ludzi (bez agentów, karierowiczów, świrów) bardzo szeroki, którego zadaniem będzie przygotowanie DEKLARACJI NARODOWEJ w której będą opisane te pana postulaty i moje i nas wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia. Deklaracja taka musi zawierać: zmianę Konstytucji wraz z jej propozycjami, jakie podatki, jaka polityka zagraniczna, gospodarcza, obronna, żywnościowa, rolna, spółdzielcza, samorządowa, rola polskiego pieniądza i rola NBP w gospodarce itd. Jaka Ordynacja wyborcza! Jaka lustracja (polityczna, majątkowa, np; ci z OS i Magdalenki zakaz sprawowania władzy na 10 lat) Niech ci ludzie siedzą z rok w jednym miejscu, w centrum Polski, aż zaproponują takie rozwiązania, które złączą szeroko Polaków i wtedy można myśleć o zrywie narodowym.
  POD TAKĄ DEKLARACJĄ MUSIAŁBY SIĘ PODPISAĆ KAŻDY, KTO CHCE BYĆ Z NAMI.
  Jeszcze najważniejsza rzecz, skąd żródło finansowania takiej inicjatywy.
  Pozdrowienia
 • @Jan Paweł 10:26:29
  Mamy państwowość z prawem gospodarczym, które jest dla nas ciasnym żydowskim gorsetem. Dla mnie tym odniesieniem jest prawo gospodarcze i to na ile ono odzwierciedla naszą słowiańskość. Nie da się słowiańskości pogodzić z pożydowską lichwą i pożydowskim kodeksem handlowym.
  Proszę nie posądzać mnie o etniczny antysemityzm. Więcej mam pretensji do Polaków, tych leni francowatych, którym nie chce się skupić na sprawach organizacji państwa.
 • @Prezydent RzBiK 09:24:36
  :))) Naprawdę masz mnie za idiotkę ?????? Stuk-puk.
 • Autor
  Jak zwykle bełkot.
  w dodatku próba urawniłowki - wszyscy winni tak samo. O roli WSI- jako przydupasa sowieckiej razwiedki - w niszczeniu Polski - jak zzwykle ani słowa.
  I jak zwykle żadnych odniesień do Dekalogu.
 • @nikander 10:13:58
  Zorganizowany należycie naród jest potęgą, której nic na świecie przeciwstawić się nie zdoła. Wobec tego organizacja narodowa ma obowiązek działać uczciwie i otwarcie. Tylko obozy, działające przeciw narodowi i jego dobru, mają potrzebę uciekania się w walce o swe cele do środków nikczemnych – do kłamstwa, obłudy, oszczerstwa, nawet do skrytobójstwa. Organizacja, wysoko ceniąca godność swego narodu, pragnąca, ażeby jak najwyżej stał pod względem religijnym i moralnym, może działać tylko środkami uczciwymi. Uczciwość wszakże, gdy staje do walki, wymaga wielkiego męstwa. Tchórze nigdy nie walczą uczciwie.
 • @nikander 10:34:16
  Nie posądzam i pozdrawiam:-)
 • Nakaz dla szkół wydany przez władze Warszawy
  Nakaz Urzędu Miejskiego miasta Warszawy zapędzania dzieci ze szkół do kin na ostatni paszkwil Pasikowskiego

  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/11/22/poklosie-pasikowskiego-jako-narzedzie-prania-mozgow-w-polskich-szkolach/

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=7714&Itemid=56

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/24/poklosie-pasikowskiego-jako-narzedzie-prania-mozgow-w-polskich-szkolach/
 • @Wrzodak Z. 10:31:11
  Panie Zygmuncie. Pana Osoba, myślę, byłaby bardzo istotną i cenną w Ruchu Narodowym. Mam nadzieję że Pan Winnicki zaprosi do Ruchu takie Osoby jak Pan, wspomniany wczesniej Pan Szeremietiew i wielu, wielu innych Ludzi oddanych Polsce.
 • @nikander 10:13:58
  Kto sprowadza ruch narodowy tylko do kwestii narodowosciowej, jest politycznym analfabeta.
 • Panie Ryszardzie
  Ruch Porozumienia Narodowego (RPN) ? to jakoś trąci nowym Frontem Jednosci Narodu? po to aby SWOI znowu nie utracili władzy! Czy muszę przypominać jaka rolę spełnil FJN?!

  Juz jeden RUCH Pan tworzył - z Szeremietiewem na czele - i była totalna klapa, co wskazuje, że klapa po raz drugi będzie przy twożeniu quasi FJN.

  Tylko Nowy Ruch Narodowy z młodymi Polakami (MW oraz ONR) połączony w jedną całość z dziadkami (kanapami wielu narodowych partii) ma siłę obalić UKŁAD "okragłego stołu" - reszta WON.

  Proszę aby Pan posłuchał WRESZCIE co mówi CIRC, Freedom oraz inni blogerzy - i przyłączył sie oficjalnie do RUCHU Narodowo-katollickiego, który zagospodaruje jako wiodący podmiot (wraz ze wszystkimi patriotycznymi ugrupowaniami) PRAWICĘ POLSKĄ - przejmie władze w Polsce. Budzi sie Grecja (tam nacjonaliści sa juz trzecią siłą), obudzili się Węgrzy, BUDZĄ się Polacy...a Pan dajej swoje - róbmy front jednosci narodu. Proszę zrozumieć - tu nie chodzi o nazwę która zaciemni JASNOŚĆ- tu chodzi aby RUCH był Polslki, narodowy oparty na tradycji czyli religii katolickiej - aby zwał się RUCHEM NARODOWYM.

  Czas nadszedł własciwy, aby wsiadł Pan do własciwego pociagu!

  Pozdrawiam
 • @Prezydent RzBiK 09:29:42
  "Zdecydowanie ma najlepsze predyspozycje z tych, których poznałem w NE, do bycia liderem - twarzą ruchu. Za parę lat będziemy mu mówić: "Panie Premierze", co mu powiedziałem już jakieś pół roku temu. Jednym z jego stałych doradców powinien być Szeremietiew - pozwoli mu to uniknąć wielu pułapek."
  =====================

  To tylko Twoja subiektywna opinia jak blisko związanego z NE, vipy NE popierają Pana Ryszarda z przyczyn oczywistych. Jednak jakie zdanie ma tutaj 30 mln dorosłych Polaków? No właśnie jakie. Będzie entuzjazm kiedy wrogowie z całych sił wszystkimi mediami łącznie z pisowskimi, a nawet.... własnym Nowym Ekranem.... (bo to wolne media)... zaczną robić z Niego groźnego ruskiego czy jakiegoś agenta, na pewno agenta WSI, bo się przykleiło trochę... lobbystę kręgów wojskowych, masona, sekciarza, faszystę i Bóg wie kogo jeszcze?

  Uważam że odporniejszy na kampanię negatywną byłby dostojny Romuald Szeremietiew, który jednak ma porachunki z bulem co bardzo Go uwiarygadnia, jeżeli nie teraz to kiedy? Wiek robi swoje. Pan Ryszard może być następcą, albo jakiś inny podział, np Klubem RN na NE pokieruje Pan Ryszard, a całościowym RN Pan Szeremietiew jeżeli zechce do demokratycznych wyborów liderów. Poza tym właśnie czy liderów nie powinien wybierać czym prędzej (istota mandatu) demokratycznie sam ruch i to co roku na starcie, później odpowiednio co kilka lat? Czy coś się nam nie porobiło z głowami? Kolejny PiS z dożywotnimi wodzami narzuconymi z góry na starcie, a jeżeli będzie trefna wrzutka jak z bolkami w Solidarności i polityce od samego okrągłego stołu, od 1989-91???

  Ja nie neguję predyspozycji Pana Ryszarda, wręcz przeciwnie, to świetny menadżer o coraz lepszej ogólnej orientacji co niezbędne dla polityka dużego formatu, ale chodzi o to, czy Polacy są wstanie jeszcze komuś zaufać jak kiedyś Tymińskiemu i to przy tak strasznej kampanii negatywnej jakiej próbki już są od dwóch lat. Na to trzeba czasu i radzę schować się pokornie, skromnie nieco do tyłu za Romualda Szeremietiewa, który jednak mógłby się mocniej otworzyć na wartości endeckie ruchu narodowego, bo to konieczne żeby nacjonaliści nie marudzili.

  Paradoksalnie, ale drobne kwestie jak nazwa i lider są na starcie bardzo ważne. Często paraliżują start i pozamiatane. Kto by np poszedł za Arturem Zawiszą? Kto wstąpi do bytu o nazwie RON-a, pRONn itd O wiarygodnych liderów z charyzmą nie jest łatwo. Układ stworzył doskonały w sterowaniu Polakami (Polakami???) produkt niemiecki jakim jest Tusk, nieźle też wyszkolono Komorowskiego, my nie mamy takich plastikowych ludzi z poparciem zagranicy także... a poczciwe jak u normalnych ludzi emocje (np opowiadanie snu swojego jak to kiedyś niepotrzebnie zrobił Pan Ryszard) bardzo w nas uderzają, podobnie jak przeszłość. Przeciwnicy będą się czepiać dosłownie wszystkiego.

  Konsekwentnie stawiam od lat na Pana Romualda Szeremietiewa. Nadchodzi nowy 1-17 września 1939, potrzebny nam EKSPERT OD ARMII, od obrony narodowej i bezpieczeństwa narodowego albo zginiemy. To zaczyna być jak w II RP i schyłku I RP coraz ważniejsze. Nie wiadomo ile mamy czasu. Na pewno zdążymy rozwinąć na OT na skalę dawnego pospolitego ruszenia. Na to trzeba roku na same podstawy. Tylko roku.

  Proszę Panie Ryszardzie ustąpić dla dobra Polski miejsce starszemu i mądrzejszemu od siebie. Wszystko ma swój czas, Pana czas jeszcze nie nadszedł, może za rok, dwa, albo od razu, ale na innej pozycji np twórcy imperium wolnych mediów, gdzie ten tygodnik? Inni zakładają dwutygodnik, a tu taki paraliż, zaroiło się od nowych tytułów. Ten ruch nie wystartuje na wielką skalę z Pana liderowaniem, tego się obawiam.

  Na razie oczekujemy precyzji. Mamy jeden wspólny dla wszystkich patriotów ruch, czy wizje dwóch ruchów i nie zamierza Pan łączyć się z Ruchem Narodowym zapowiedzianym na Marszu Niepodległości? Proste pytania. W tej chwili tego nie wiemy.

  PS. Musiałem ze 20 razy odświeżać ekran żeby wkleić ten komentarz, problemy techniczne NE są teraz sprawą nr1. Proszę zgłosić zawiadomienie o przestępstwie, przecież to oczywista działalność czyjaś na szkodę spółki NE itd sporo paragrafów.
 • Czy rzeczywiście wszyscy są nieudacznikami?
  Wrzucił Pan wszystkich do jednego wora, obojętnie co dobrego, czy też złego zrobił dla Polski przez ponad dwadzieścia lat:

  -Liderzy i kierownictwo wszystkich partii od lat, to ci sami kiepscy aktorzy: miernoty, prostaki, karierowicze i manipulanci. „Uprawiają politykę” tylko i wyłącznie dla kariery i pieniędzy. Dla siebie i kolesiów; dla niepolskich interesów, obcych wywiadów-

  A ostatecznie Ruch Narodowy musi znaleźć kandydata na Prezydenta, który uzyskałby masowe poparcie społeczne.
  Pytam się więc, kto ma być tym kandydatem, jeżeli wszyscy znani politycy są Pana zdaniem skompromitowani.

  Przecież w ciągu roku-dwóch nie sposób wykreować zupełnie nieznaną osobę na kogoś, kogo nowo powstały RPN zaakceptuje
 • DO KOGO TEN APEL ?
  Znane mi są dwie podstawowe i sprawdzone zasady:w większości siła i zrozumienie problemu !
  Aby apel odniósł skutek należy poruszać się w zakresie rozumanym przez większość !
  Niestety czytam tu elaboraty intelektualistów,humanistów,historyków,które są zasadne lecz nie poruszają zwykłego podstawowego przyszłego elekoratu a w nim przecież siła bo on nie ma czasu by zrozumieć istotę.Przekaz powinien być jasny i prosty aby mógł zrozumieć i podjąć zdecydowanie działanie.
  Dlatego proszę wszystkich,którzy upatrują szansę w tym działaniu aby język tego bardzo koniecznego porozumienia był przjrzysty i zrozumiały.Przestańmy cudaczyć a zacznijmy tłumaczyć w sposób najprostszy jaka będzie z tego korzyść dla zwykłego intelektualnego przeciętniaka w chwili podjęcia działania na tym polu.Aby go zaskarbić dla dobra całego narodu musi uzyskać garść podstawowych namacalnych reguł,które jest sam w stanie sprawdzić,doznać lub przeżyć na wasnej skórze.INACZEJ NIE MAMY ŻADNYCH SZANS NA JAKIEKOLWIEK POROZUMIENIE A TYMBARDZIEJ NA BYCIE POLAKIEM WE WŁASNYM KRAJU !
 • @Marek Kajdas 11:00:45
  Marek

  Twój czas Takze jeszcze nie nadszedł, nie proponuj komuś aby ustapił miejsca piłsudczykowi na wozie narodowym, którego jeszcze nie ma.

  Zanim coś wyprodukujesz ze swojej głowy, zanim polecą nieprzemyslane słowa, to zapytaj najpierw Pana Szeremietiewa czy łaskawie zechce być w Ruchu Narodowym, a dopiero po otrzymanej odpowiedzi pleć swoje trzy po trzy
 • @Wrzodak Z. 10:31:11
  Proszę Pana, kto teraz rządzi? PiS i Kaczyński? Zatem jaki mamy problem? Na pewno nie PiS.

  Poza tym nie jesteśmy tu na NE na ogół już pisowcami z małymi wyjątkami, bo NE jest otwarty także dla zwolenników PiS, to jednak realpolitic, a mu tu snujemy wizje alternatywne dalekie od realizacji. W takiej roli propisowskiej jest środowisko Gazety Polskiej i chyba jedna Radio Maryja dalej, ale mocno warunkowo.
 • @kserkses 10:05:55
  To nie znaczy, że masz wszędzie to wklejać. Powiązane jest wszystko ze wszystkim - nawet jajo kury z dyskusją o kształcie galaktyk.
 • @Bogdan 11:03:31
  "... Pytam się więc, kto ma być tym kandydatem,"
  :)))
  No co ty:)
  poczytaj te komenty chóru pochlebców ,
  wiadomo kto :)
  Zbawca Narodu :))
  Opara .
  Nie dawno już coś podobnego ćwiczyliśmy
  ku pamięci

  http://www.youtube.com/watch?v=yDb8dONh6Ww

  Tylko imię na RYSIEK trzeba zmienić
  i wszystko gra i buczy :)
 • @grzesiekZ 10:06:43
  Opara pisze w swoim imieniu, co nie znaczy, że nie jest w stałym kontakcie liderami RN. Zważ że w tytule dał znak zapytania i nie nawołuje do tworzenia kontry do tworzącego się RN.

  Co ja myślę? Myślę że BiK-i powinny stworzyć własną niezależną organizację (jest już jej zaczątek w postaci RzBiK) wspierającą konkretne działania RN (lub nie, jeśli coś w danym działaniu im nie pasuje). Tak organizacja nie powinna być powiązana wprost i tylko z NE (choć to nasz portal - to jedyny na razie taki portal, gdzie można się bez utrudnień władz portalu się organizować). Sam zas NE to po prostu media - nie znaczy to, że np. Opara, Szeremietiew ... nie mają wchodzić w struktury RN (drugi plan, doradztwo, zadania specjalne), a redaktorzy NE w struktury organizacji blogerskiej.

  Szeremietiew ma swoje grono: "Polska w Potrzebie" - spokojnie może działać jako niezależny byt (jak np. RzBiK) w porozumieniu z RN. I żaden tu rozłam czy cokolwiek - tak działa ONR: niezależne autonomiczne byty połączone szyldem (wspierają konkretne działania władz ONR lub nie) i ogólną deklaracją ideową. Może być więc RN "Polska w Potrzebie" lub jak pisze Opara RPN (o ile taka wola organizatorów MN) "Polska w Potrzebie", jak i sama "Polska w Potrzebie". Grunt przecież nie w nazwie, ale w porozumieniu.
 • @prof.doc.hab.inka1 11:24:47
  Oj, chyba masz rację!
  Przeczytałem jeszcze raz uważnie" te komenty chóru pochlebców" i klocki lego zaczynają same się układać.

  Ale skoro zaczynamy nieśmiało mówić aaaaa..., to trzeba asap powiedzieć AAAA..., czym prędzej, tym lepiej
 • @Marek Kajdas 10:27:14
  Napisałem o tym wyżej grześkowiZ.
 • @prof.doc.hab.inka1 11:24:47
  ;))) Trafiony, zatopiony.
 • @Wrzodak Z. 10:31:11
  "DEKLARACJI NARODOWEJ"

  To bardzo ważna sprawa - swego rodzaju credo. Nie powinno być szczegółowe, by ludzie się nie pokłócili o drobiazgi. Ci co podpiszą takie credo powinni mieć prawo do szyldu "RN" dokoptowanego do swej własnej nazwy. Należałoby też określić sytuacje pozbawienia danych organizacji, które podpisały deklarację lecz czynią przeciwnie, tego prawa - np. decyzją władz MN zatwierdzaną w sposób nieformalny ogólnym konsensusem tych co podpisali deklarację.
 • @prof.doc.hab.inka1 10:35:38
  Nie, po prostu dmuchasz na zimne - tak mi się zdaje.
 • ...
  Tak, nie ma to jak wystawiac kandydatury na przywodcow ruchu, jak sie nie ma w ogole nic do powiedzenia w nowej strukturze.Watpie aby Pan Opara, a tym bardziej Szeremietiew byli glownymi dowadzacymi.Rzadzic beda calkiem nowe twarze, w wiekszosci mlode.Cala reszta moze co najwyzej, siedziec w drugim szeregu.Ruch nie jest partia...A tu widze przymiarki, jak do wyborow.To bedzie problem do rozwiazania za jakis czas, jak w ogole - bo wcale nie jestem przekonany, ze to sie w taki sposob odbedzie.Nie czas na rozdawnictwo stanowisk, tylko na codzienna robote, ktora polega na zapierdalniu w terenie, a nie na klepaniu w klawiature madrosci.Tak jak nikt odgornie, nie kazal zakladac struktur np. takich zbiorowosci jak "Narodowy Szczecin", czy temu podobnych, tak i teraz nikt za raczke prowadzic nie bedzie.Na tym to polega, jak ma byc autentyczne, to ma byc samoistne.W ten sposob tez ujawniaja sie liderzy lokalni, ktorzy w przyszlosci beda grac pierwsze skrzypce, w ogolnopolskiej strukturze.To jest jedyna droga, a nie zadne wystawianie kogos z nadania, bo to czyni strukture taka sama, jak cala reszta obecnej partyjnej swoloczy.Dlatego zadnych "odsmazanych kotletow" politycznych, ktorzy znalezli sie na "aucie", z wielu przyczyn, a sami swieci nie byli, biorac ochoczo udzial w "okraglostolowych" rzadach, i podejmujac takze trefne decyzje.
 • Być albo nie być dla Opary
  – Ruch Porozumienia Narodowego (RPN) -?

  Przepraszam za ironię, ale zmienia Pan ruchy jak rękawiczki. Jeszcze nie zdążyłem się przyzwyczaić do RON, a już jest jakiś nowy ruch.
  Do tego te ogólnikowe hasła, jak harmonogramy w korporacjach: "nie wiemy zbyt dobrze czego potrzeba, ale wiemy na kiedy".

  Proponuję doprecyzować, w którą stronę się Pan porusza i chce poruszać innych.

  Poniższy cytat wskazuje na typowo PiaRowskie podejście do sprawy, naprawdę wszyscy mamy tego przesyt.
  Program "stwórzmy ruch o dużej akceptowalności wśród szerokich grup..." poznaliśmy dobrze, dzięki wiodącym siłom politycznym ostatniej dekady.

  //Należy unikać konfrontacyjnej retoryki i agresji oraz wszelkie emocji, wpływających destrukcyjnie na wizerunek i akceptowalność wśród szerokich grup obywateli. Nie oznacza to, że należy promować liberalizm oraz populizm – w jakiejkolwiek formie czy postaci. RPN musi być precyzyjny, wyrazisty i konsekwentny dla swojej aktywności politycznej – stworzyć „kanon wspólnych wartości”, opartej na formule atrakcyjnej dla ludzi szerokiego spektrum -(obywateli zdrowego rozsądku). //
 • @Wrzodak Z. 10:31:11
  Dzieki Pańskiej postawie bez kompromisowości mam wiarę jeszcze w ten kraj. Za działalność w Solidarności walkę z komuną przekrętami
  w imieniu młodego pokolenia Dziękuję !!!.Filarem nowego ruchu partii
  powinni być ludzie tacy jak Pan .
 • @sigma 10:36:58
  Drugi kserkses.
 • @Prezydent RzBiK 11:43:27
  "... dmuchasz na zimne" :)))
  Uwierz "dmuchanie" to wybitnie nie moja specjalność :)))
 • @cziken1 10:55:44
  Święto prowda! Niczego więcej w nim nie ma.
 • @Marek Kajdas 11:00:45
  Szeremietiewa, niestety, nie kupi młode pokolenie - dlatego twarzą RN powinien być Winnicki lub człowiek w jego wieku. Nie pisałem w tym komentarzu, do którego się odnosisz o Oparze więc piszesz, by bić pianę i to w dodatku w oderwaniu od tego co myślą "vipy NE". Mącisz.
 • @nikander 11:53:38
  Gowno prowda!Masz Pan bardzo slabe rozeznanie.Zaden ruch polityczny, nie ma tak szerokiego podejscia do zagadnienia: narodu, panstwa, gospadarki etc. Zapraszam do biblioteki...
 • @thot 10:57:05
  Pełna racja :) Trzeba odwagi i zdecydowania na miarę Artura Nicponia wyrzuconego z PiS za słowa PRAWDY prosto z mostu i wykazanie że jedni mogą nawoływać do przemocy, nienawiści, ale koncesjonowanej, a PiS jest rozliczany z każdego słowa, tym bardziej narodowcy, dobry przykład to czepianie się Winnickiego za słowa z MN.

  http://karlin.salon24.pl/466514,nic-po-nim#comment_6922392

  Ostatnie słowa Nicka, dzisiejsze, jeszcze liczy na pomiłowanie w sądzie kapturowym. Naiwny, wyrok padł od razu, sam Kaczyński między wierszami to zapowiedział.
 • @Marek Kajdas 11:59:46
  Dla mnie to trzeba byc politycznym dzieckiem lub idiota, zeby tkwic w pisie pomimo calej wylazacej z tej struktury falszywosci.To wcale dobrze nie swiadczy, o Nicponiach, i temu podobnych...Wrecz odwrotnie.
 • @Prezydent RzBiK 11:56:49
  Smieszy mnie ta cala akcja, z "nadawaniem wladzy" w RN, bo niby na jakiej podstawie...Jeden ziomek z drugim, wypisuja sobie cos na forum....Przeciez to zenada.A juz wpychanie do tego wszystkiego Szeremietiewa na sile, jest co najmniej podejrzane.
 • @cziken1 11:58:49
  A próbowaliście ten wasz polityczny towar sprzedać? Nawet go nie reklamujecie, czy nie spleśniał przypadkiem? W przeciwieństwie do was gówniarzerii , ja nie muszę się wstydzić swojej tu działalności. Tu dyskusję rozpoczynałem http://nikander.nowyekran.pl/post/55575,budujemy-frakcje-konstruktywistow-ankieta a tu jest efekt końcowy http://nikander.nowyekran.pl/post/69676,globalna-marka-polski-porzadek
 • @cziken1 12:11:04
  "Smieszy mnie ta cala akcja, z "nadawaniem wladzy" w RN, bo niby na jakiej podstawie..."
  Kiedyś Kiszczak posłał swoich TW na "doradców" Solidarności i urządzili nam OS i postbolszewicką IIIRP
  Teraz też chcą powtórzyć to samo, muszą mieć kontrolę nad rozwojem sytuacji- taka jest rola służb, które rządzą w Polsce w imieniu obcych.
 • @nikander 12:11:47
  Panie, nie trzeba "kola" wymyslac, bo ono juz istnieje...To raz:)

  Pochwal sie Pan, ilu juz Pan masz "wyznawcow"...Wtedy mozemy laskawie w ogole zaczac rozmowe...To dwa:)

  Bye.
 • nie chce mi się z wami gadać
  http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/1503
 • @cziken1 12:18:19
  A co to Chrystus jestem? Zdaje się że Winnicki na takiego się kreuje.

  Co do zwolenników to proszę zerkąć do pierwszego linku. Większość z nich opuściła już NE. Tu zaczyna śmierdzieć.
 • @Marek.Lipski 12:17:52
  Tak Panie kolego...Demoliberalizm to zydowski kramik...W tym systemie nieda sie przeprowadzic gruntownych zmian, oraz "odciecia pepowiny" od zewnetrznych struktur na duza skale..."Demon", tylko jako forma przyjsciowa...TYLKO.
 • @nikander 12:22:52
  W takim razie, proponuje udac sie ta sama droga...Bo smierdziec zacznie jeszcze bardziej....Przeciez - "Nie przejdziecie"...
 • @Marek Kajdas 10:27:14
  Za długie i też radzieckie.

  Ja myślę, że WOLNOŚĆ nie byłoby takie złe.
 • @nikander 10:34:16
  Święte słowa.
 • @LosHelios 12:22:04
  zniesienie demokracji jest płytkim chwytem marketingowym,
  który idealnie trafia w gusta bogatych dupków i mało inteligentnych monarchistów.
 • @LosHelios 12:28:07
  wpisuję się też idealnie w trend NWO i otwiera mu na oścież drzwi.
  Tak więc Panie Opara czy popiera Pan rząd światowy?
 • @LosHelios 12:28:07
  Tani chwyt dla ludzi, ktorzy mysla stereotypami:

  Demokracja - Totalizm
  Komunizm - Kapitalizm

  Prowokator jak widze na posterunku...
 • @sigma 11:39:38
  Jak byś sobie coś pomyślała, ja nie jestem w gronie pochlebców, ja jestem tylko tak wychowany.
  I chodzi mi tylko o samą nazwę, zanim skończą na jakimś SDKPiL.
 • najlepsi z faszystów, kaczystów,
  zaplutych karłów reakcji łączcie się ;-)
 • @cziken1 12:11:04
  Mnie też śmieszy.
 • @35stan 12:17:34
  ".... chcą powtórzyć to samo, muszą mieć kontrolę nad rozwojem sytuacji- taka jest rola służb, które rządzą w Polsce w imieniu obcych."

  O to chodzi o to chodzi:)))
  A co my sobie tu na wolności pogadamy to nasze :))
 • @CzarnaLimuzyna 12:33:23
  " Kaczysci do wora, a wor do jeziora"
 • krótko
  co oznacza demokracja bezpośrednia dla polityka?

  BEZROBOCIE
 • @cziken1 12:38:06
  Kurczak !!!
  bo cię zjem
  :))))))
 • @circ 07:06:39
  Ja nie wierze w Kościół katolicki. W związku z tym nie mogę mieć dobrego światopoglądu i być tolerancyjnym? Nie pisz bzdur, że tylko katolicy są tolerancyjny. Katolik może być nietolerancyjny i mieć zły światopogląd, a ateista być tolerancyjny i mieć dobry światopogląd i na odwrót. Liczy się kto jakim jest człowiekiem, a nie czy wierzy w Jezusa czy nie.
 • @Marek.Lipski 12:17:52
  > odrzucenie demokracji czy jej modyfikacja?

  ja reprezentuję tylko siebie, nie mam nic wspólnego z żadną organizacją, itd - poprostu RN wydaje mi się ostatnią deską ratunku dla mojej ojczyzny - dlatego zachęcam do jedności

  demokracja to tylko hasło - nie rozmawiam na hasła, tylko o konkretach.

  Czy pwszechne wybory króla na 2 letnie kadencje to demokracja czy nie?
  Czy dożywotni i dziedziczny tron, gdzie król każdy dekret musi poddać pod głosowanie to jest demokracja czy nie?

  Bo chyba widzi Pan, że to dwa ZUPEŁNIE różne ustroje?


  A moje propozycje i moją wizję normalnego państwa prezentuję publicznie tutaj, zapraszam:

  http://freedom.nowyekran.pl/tag/66591,nowa-wizja-panstwa

  Każdy może z tego czerpać do woli.

  I do takiej organizacji państwa będę przekonywał - popierając Ruch Narodowy.

  http://m.nowyekran.pl/8da7427dcb08a73b61695b2ba3a1b19e,0,0.jpg
 • @jazgdyni 05:12:21
  // To musi być nazwa, marka chwytliwa i natychmiast rozpoznawalna. Coś takiego jak węgierski Fidesz.//

  Oni mają jeszcze... Jobbik! Można to troszkę poprawić i będzie nieźle chwytliwe!
 • @circ 06:18:52
  // Ten naród w każdej wojnie pokazał, że jest jednym. Wyjątków było mało.//

  Naród z czasów wojny i przedwojny nie jest wcale podobny do narodu dzisiejszego. Poddany został tak wielkiej czystce elit, że stał się inny. Do tego doszła inżynieria społeczna lat 45-60 i już jest zupełnie inaczej.
  Ale, nie wiem, czy wiesz, że kiedy Niemcy zbliżali się do Krakowa, to tłuszcza plądrowała magazyny i składy fabryczne... Nie było więc tak cudnie, nawet wtedy.

  //Chcemy ruchu narodowo-katolickiego, olbrzymiego. Wtedy nie dadzą rady sfałszować.//

  Chcieć, a móc... Kościół zrobił i robi wszystko, żeby do siebie zrazić jak największą liczbę ludzi. No to i jest efekt.
 • @jazgdyni 12:26:23
  "Za długie i też radzieckie."
  ================

  Że co??? :)
  RUCH NARODOWY "PRAWDZIWA POLSKA" hasłem radzieckim, czy z konotacjami PRL jak nieszczęsny cykl proponowanych nazw autorstwa p. Ryszarda? To nazwa w pełni POLSKA. Problem z nazwami odwołującymi się do wolności jest m.in taki, iż ściągają pod taki szyld korwinowcy jak szarańcza ze swoimi chorym, ultraliberalnym programem, a przecież p. Opara wyraża sceptycyzm wobec liberalizmu, że zacytuję:

  "Nie oznacza to, że należy promować liberalizm oraz populizm – w jakiejkolwiek formie czy postaci."

  Kończące jeszcze wskazanie iż istnieje INNY RPN, warto przed snuciem nazw uruchomić google, albo swoją kruchą do nazw pamięć.


  "21 Czerwiec 2011 10:44
  Pragniemy poinformować o decyzji podjętej przez pana profesora Jerzego Roberta Nowaka i pana marszałka Marka Jurka o połączeniu się dwu organizacji – Ruchu Przełomu Narodowego i Prawicy Rzeczypospolitej – pod szyldem:

  PRAWICY
  RZECZYPOSPOLITEJ

  Powstała organizacja jest

  jedynym w Polsce
  patriotycznym narodowo-katolickim ugrupowaniem

  programowo stawiającym na pierwszym miejscu obronę życia oraz obronę dobrego imienia Polski i Polaków.
  Do realizacji tych celów – godnego, bezpiecznego życia Polaków w Ojczyźnie – potrzeba innego gospodarowania dobrami kraju, innej hierarchii zadań, innego spojrzenia na wartość osoby, rodziny, narodu.
  Obecna scena polityczna jest dla nas nie do przyjęcia. Chcemy wzbogacenia
  i zdynamizowania prawicy, włączenia jej działaczy do pracy na rzecz dobra Polski. Czy taki przełom narodowy w rozwoju naszej Ojczyzny jest jeszcze możliwy?
  Czy chcemy tworzyć prawicową siłę, z którą rządzący musieliby się liczyć?"

  http://www.rpn.com.pl

  Mamy się z tym kojarzyć? Reaktywacja RPN tegoż? Bo tak się też będzie kojarzyło. Poza tym Marek Jurek ze swoją kanapową prawicą zbliżył się do PiS i raczej z list PiS wystartują vipy dawnego RPN tym samym. Było się więc od razu... zapisać do... PiS.

  Trzeba się od PiS wyraziście odróżnić jeżeli ma to stanowić alternatywę, bardziej niż PJN i SP, dużo bardziej. Tylko Ruch Narodowy, inaczej podważymy samo istnienie także ETNICZNEGO Narodu Polskiego, bo kto inny podejdzie do tego w ten sposób? Na pewno nie PiS i rozłamowcy z PiS, oni uważają że ruch narodowy = twardy nacjonalizm = antysemityzm = szowinizm=faszyzm=nazizm=polskie obozy i utrata sympatii możnych tego świata, a my właśnie owych "możnych" (z wyjątkiem patriotów) powinniśmy mieć głęboko w d...
 • @Prezydent RzBiK 11:42:07
  Otóż to,,, to muszą być ramy dokumentu,,,, pokazujące jak zmienić system bezprawia w Polsce, wskazówki jak wyjść z tego bagna itd. Gdyby taki wypracowany dokument zaakceptowało z 30 małych organizacji oraz 100 osób z autorytetem społecznym to jest szansa na wyjście z dołka niebytu politycznego. Można reaktywować Ruch Narodowy, który nie będzie pudrował tego co było, ale wprowadzał zmiany, nawet można być w opozycji, można wiele zrobić pod warunkiem bycia autentyczną opozycja a nie koncesjonowaną jak obecnie PiS. Wiarygodna opozycja to szansa w krótkim okresie czasu objęcie władzy w Polsce.
 • I co kurwa??
  Kolejna "Solidarność" która skupi patriotów w jednym miejscu a potem bomba? bah i patriotów nie ma! Jak wy chcecie to zrobić?
  Polska jest tak zażydzona, że nie damy im rady pokojowo i w całości! Tu trzeba by proklamować Podziemne Państwo Polskie ze zbrojnym ramieniem i po prostu się od tego syfu odciąć! Poparcie społeczne już jest! Zapytajcie ludzi na ulicach, jak nie traficie na urzędasa albo żyda czy innego masona to każdy tym już rzyga!
 • @Marek Kajdas 13:09:40
  Ja nie dyskutuję, czym to ma być.
  Ja chcę mieć dobrą nazwę.. Nie, że ktoś będzie używał rusliego akronimu - PJN, PZPR czy SDKPiL.

  Takie słowa jak Fidesz historia i ludzie zapamiętają.
  Jest ich więcej, ale nie wymieniam, bo zaraz będzie o faszyzmie.
 • @Browar 11:48:54
  Dzięki za pamięć i szczere słowa. Nie chodzi mi ani w ogóle nam, czy będzie ten czy tamten na czele RN, chodzi mi o to aby pod konkretnym programem się zjednoczyć, a nie zaczynać od personaliów najpierw, jeżeli pójdziemy taką ścieżką personalną to jesteśmy bez szans.
  Pozdrawiam
 • @cziken1 12:05:42
  "Dla mnie to trzeba byc politycznym dzieckiem lub idiota, zeby tkwic w pisie pomimo calej wylazacej z tej struktury falszywosci.To wcale dobrze nie swiadczy, o Nicponiach, i temu podobnych...Wrecz odwrotnie."
  =================

  Spokojnie, każdy ma jakąś drogę do prawdy, do Polski w ostatniej dekadzie kiedy już nawet ślepi powinni na oczy przejrzeć, poza tym młodzież dojrzewa. Moja droga była w oparciu u umiarkowane popieranie PiS do 2011 roku, taka droga środka, acz ciągnęło mnie do LPR cały czas, tęsknota za ruchem narodowym była.

  Nicpoń zaś to typowy korwinowiec, którym szarpnął jak wszystkimi Zamach Smoleński i znalazł się w PiS jak wielu wtedy. Tzn odeszło w rozłamach pisowskich z 10 tys, przyszło z 10 tys i dalej mają 20 tys... a taka partia powinna mieć 2 mln członków aktywnych skoro mają wielokrotność wyborców, zwłaszcza podczas wyborów prezydenckich, prawie 8 mln.

  Ślepym trzeba być żeby wspierać PO jak Kukiz do niedawna i w głębi duszy dalej chyba. Było jasne czym są ludzie z UD, KLD, UW, PD i teraz PO, Palikoty, SLD. Mimo to miliony Polaków na nich głosują, wielu wspierało, wspiera. W KLD był m.in Wyszkowski, w okolicy UW wielu pisowców, w tym rozłamowcy i ten nieszczęsny "technokrata" prof. Gliński.

  Póki co nie zawieszam projektu "KLUB RUCH NARODOWY na Nowym Ekranie" na kołku, ale konwencja (oczekująca na rozwój sytuacji) będzie póki co niepoprawnego think tanku, klubu dyskusyjnego dla patriotów o różnych poglądach. Potrzebna jest nam struktura jednocząca aktywną część społeczności patriotycznej NE.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/80537,klub-ruch-narodowy-na-nowym-ekranie

  Dyskusje pod kolejnymi tekstami pod szyldem "Klub RN na NE", taki proponuję tag, szyld rozpoznawczy. Piszcie też sami jako klubowicze. Używajcie go też w tytule, albo chociaż we wprowadzeniu i tag koniecznie, kategoria polityka, ale gdzie co pasuje.
 • @Jan Paweł 08:02:38
  Pieniądze są tylko trzeba je zabrać np.Fundacji Batorego(ze zdrajcą i sprzedawczykiem Marcinem Królem,który chce zamknięcia opozycji) i tym podobnym,którzy funkcjonując z pieniędzy podatnika doradzali politykom przez lata jak rozwalić Polskę!
 • @Wrzodak Z. 13:19:51
  Do przejęcia władzy potrzebny jest kapitał! Jedyny dostępny dla nas kapitał to kapitał ludowy! Te przynajmniej 10 mln rozproszonych podzielonych ideologicznie wkurwionych ludzi, których nie ma szans skupić żadna polityczna organizacja typu to gówno powyżej. Tu trzeba grać wkurwieniem narodu a nie czekać na akceptacje jakichś 30 małych organizacji i 100 "ałtorytetuw" zapewne jebanych agentów! Agrrrrr!!!!
 • @Prezydent RzBiK 11:56:49
  "Szeremietiewa, niestety, nie kupi młode pokolenie - dlatego twarzą RN powinien być Winnicki lub człowiek w jego wieku."
  ===============

  Co innego najtrudniejszy etap jak start ruchu i rozwój, w końcu test wyborczy (czy inny), a co innego kolejne etapy, co innego wylansowanie nowych, młodych liderów na przyszłość, którzy muszą się jeszcze dojrzałości nauczyć. Nie skreślam Winnickiego, mnie też się w miarę podoba, taka nowa nadzieja dla rebeliantów. Młody gniewny jak kiedyś... Roman Giertych założyciel MW. W sam raz na lidera kolejnych Marszów Niepodległości i MW na kolejne lata. Polska to nie piaskownica.

  Za czynnym wykładowcą uniwersyteckim, byłym ministrem MON, doświadczonym liderem, działaczem politycznym, opozycyjnym, za prof. Romualdem Szeremietiewem pójdą nie tylko łyse głowy z umięśnionymi karkami, ale elity Polski, to jednak starsi decydują, a nie 18-25 latki. Trzeba na profesorów, elit, masowy ruch można paroma hasłami stworzyć. Wystarczy obiecać np benzynę tańszą, bo bez akcyzy, a może i bez VAT-u, ale to będzie nie takie szybkie.

  Nie wystartujesz ruchu na samej młodzieży. Młodzi niech liderują lokalnie w klubach miejskich, środowiskowych, uczelniach RN jak przed wojną to było i teraz po części, choć na małą skalę jeszcze.
 • @Marek Kajdas 13:36:17
  //Wystarczy obiecać np benzynę tańszą, bo bez akcyzy//

  To oznacza zerwanie Traktatu Lizbońskiego, a tu już może nie być tak hop do przodu.
  Takie kombinowanie nie jest dobre. Trzeba iść do prawdy i wolności, a nie myśleć kto co poprze. Kto zabiega o poparcie i masowość, ten gucio dostanie.
  8 błogosławieństw... to jest droga.
 • @Ryszard Opara
  Poziom Pana postulatów jest bardzo podobny do moich: http://gps65.nowyekran.pl/post/80648,propozycja-programu-ruchu-narodowego

  Pana propozycje są tak samo nic nie znaczące, puste, populistyczne, płytkie, miałkie, bezideowe i nijakie jak i moje. Z tego może wyrosnąć tylko i wyłącznie nowy AWS. Zrobię o tym zaraz notkę.
 • Nic to nie da!
  BŁAGAM WAS przekonujcie ludzi do "kozaczyzny" czyli SAMOORGANIZACJI W CELU OBRONY! To jedyna droga do odzyskania wolności w NASZYM KRAJU inaczej ZGINIEMY!
 • @jazgdyni 12:33:09
  A niech skończą jako SDKPiL;))) Wyjdzie szydło z worka.
 • @Marek.Lipski 14:19:25
  Aleś to fajnie wyszukał!:-) pozdrawiam:-)
 • @Marek.Lipski 14:19:25
  Drogi Panie, jesli czujesz sie dobrym patriota, to nie mozesz pan nazwy swojego kraju zawlaszczac dla ruchu spolecznego.
  To maslo maslane.
 • @sigma 14:34:06
  Chyba we dwojke stworzymy ruch ANARCHIA

  What do you think?
 • @kserkses 08:46:29 DLA TAKICH JAK TY, KOMUCHU, SIWAAK TO FAKTYCZNIE "BOHATER"
  RE: Czytając książki Albina Siwaka, doznaje się przedziwnego uczucia po­dziwu dla człowieka, który

  --- No, dla takich jak ty, komuchu, Siwaak to odpowiedni "bohater."

  Nie zycze sobie zyc w "Polsce" gdzie sa tacy jak ty. Won z polskiej spolecznosci. Zbrodnie komuny automatycznie wykluczaja wszystkich jej zwolennikow z narodu polskiego.
 • ---------Pan Opara
  -posługuję się j.potocznym -skrótowym-ludzie pracy / czynu są JAŚNI / CZYŚCI / OCZYWIŚCI i nie mają czasu na ozdobniki !! PRACA lubi KONKRET !!

  -- Szanowny Panie ! jestem zwykłą ciężko pracującą od 30 lat we własnym biznesie/ dzisiaj biznesiku/ Polką - w 1989r byłam milionerką WSZYSTKIE !! zarobione pieniądze szły na ROZBUDOWĘ FIRMY -ale !! pojawił się balcerowicz i razem z nim szlag trafił i firmę i Polskę / po drodze były inne / dochodowe / zostały PRZEJĘTE !!! przez SB dla kolesi i BIAŁE KOŁNIERZYKI dla majątku -działają za pośrednictwem !! SKARBÓWY i KOMORNIKÓW -

  ---Przede wszystkim jednak jestem córką/ pogrobkiem / Oficera AK więznia WRONEK POZNAŃSKICH / RAWICZA i lokalnych kazamatów UBeckich -dlaczego o tym piszę -gdyż doświadczyłam WSZELKICH !! związanych z faktem bycia rodziną AKoską reperkusji ........

  ---mój ANTYKLERYKALIZM -rodził się we mnie od dzieciństwa !! każdy dzień , w którym rodzina moja doświadczała NIEGODZIWOŚCI / wykorzystywania itd -OD !! nie kogo INNEGO a POLAKOKATOLIKÓW / ksiądz biorący wdowi grosz/ utwierdzał mnie w przekonaniu , że tzw. WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE są KŁAMSTWEM nie przekładają się na życie codzienne Narodu !!-ROZMIJANIE się czynów ze słowem GŁOSZONYM -przyjmowaniem do 1 ławek kościelnych nawróconych po 89r WSPÓŁPRACOWNIKÓW UB / SB pozwalanie im na ozdabiane uroczystości kościelnych swoją osobą itp -CHCIWOŚĆ kleru i setki !! niegodziwych zachowań--plus fakty historyczne -POZWALAJĄ MI !!
  bez cienia jakichkolwiek wątpliwości STWIERDZIĆ !! wrogiem POLSKIEJ RACJI STANU -jest POLITYKA Watykanu i jej FUNKCJONARIUSZY w Polsce -oczywiście nie są to jedyni !! ci są jednak NAJGROZNIEJSI !! bo wżarci w RDZEŃ !! Narodu ! działający jak tasiemiec uzbrojony /

  ---Polskę może uratować tylko ROZDZIAŁ! od kościoła --poprzez jego struktury WNIKAJĄ !! wszelkiej maści siły wrogie Polsce -kościół jest narzędziem UWIARYGODNIAJĄCYM !!

  PROSZĘ PAMIĘTAĆ ! hasła z lat 90tych-- nie ważne !! Polak biedny czy bogaty ! byle katolik / albo Polska będzie katolicka albo nie będzie jej wcale !! -MÓWIĄ WSZYSTKO !!! Polska od 1989r ZNIKNĘŁA omalże - kościół ROZKWITŁ we wszystkich możliwych dziedzinach !! tu gdzie mieszkam Śląsk -ORŁA zastępuje się krzyżem !!--NIKT NIE PROTESTUJE przecież to krzyż - a za krzyżem idą msze w j.OJCZYSTYM NIEMIECKIM ! i powrót LANDÓW katolickich A JAKŻE !! na skrzydłach niemieckiego Papieża do WIELKIEJ UNIJNEJ RZESZY -JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWO jakby po drodze ma dzisiaj z Watykanem

  -------------BÓG jest poza wszelkimi UKŁADAMI ----

  Polacy ! młode pokolenie w szczególności odeszło od PODWÓJNEJ MORALNOŚCI kościoła - oni po prostu ją widzą !!-i NIC już TEGO NIE ZMIENI !!!--------- Pan podobno chce ratować Polskę --------

  --Polska w POLSKOŚCI !! ze wspólnym mianownikiem dla WSZYSTKICH Polaków PATRIOTÓW --------POLSKA -------- tylko na tej drodze -można zbudować RZECZYWISTY RUCH

  -- z racji działalności !! codziennie mam sposobność rozmawiać ze ZWYCZAJNYMI !! pochodzącymi z całej Polski !! ciężko pracującymi Polakami ----ich opinie pokrywają się z moimi - propaganda sobie a życie sobie -PRZECIEŻ Pan o tym WIE !

  --ELITY jakimi dzisiaj dysponuje Polska -są ZALEŻNE !! od tego kto im płaci !! elita NIE POTRAFI !! funkcjonować NIEZALEŻNIE !! z czego będzie żyć ???

  -Pan Wojtas BLOGER NE -znakomicie we wczorajszym Artykule -nakreślił DROGĘ jaką trzeba pójść aby - ZBUDOWAĆ-NOWY POLSKI RUCH / PARTIĘ

  --MA Pan na NOWYM EKRANIE -LUTRA :)) jego droga jest SZANSĄ dla Polski -- Pan Wojtas

  --------------fragment P.Wojtas " KOŚCIÓŁ i PAŃSTWO "
  Wszelkie „podpinanie” się pod Kościół ruchów o charakterze narodowym, czy politycznym z dążeniem do zmiany struktur władzy jest z założenia absurdalne i nie prowadzi do pozytywnych następstw. Dążenie do zmian winno być oparte na wartościach; współpraca z Kościołem może mieć miejsce przy ich realizacji i w zakresie wspólności celów. Należy podkreślać odmienność sposobów działania.

  Takie ujęcie jest konieczne zwłaszcza wobec sytuacji, że także Kościół przeżywa kryzys tożsamości i niedostosowanie do istniejących okoliczności o czym świadczą zmniejszające się wpływy w świecie, a w Polsce jest to szczególnie widoczne.
 • @jazgdyni 14:48:14
  Mam pomysł na nazwę dla tej ich partii!
  Reaktywacja WSI;)))
 • @Pan Marky 15:01:50
  Nie! Zbrodniarzy komunistycznych trzeba powiesić! Natomiast zwolennicy komuny w Wolnej Polsce będą mogli się skumać, kupić kawał ziemi dla siebie i zbudować se tam nawet kołchoz jak będą chcieli!
  JEDYNYM POSTULATEM POWINNA BYĆ SUWERENNOŚĆ GMINY!
 • @thot 10:57:05
  Juz jeden RUCH Pan tworzył - z Szeremietiewem na czele - i była totalna klapa, co wskazuje, że klapa po raz drugi będzie przy twożeniu quasi FJN.

  -------------------
  Ruch Społeczny "Polska w Potrzebie" powoływałem przy wsparciu Nowego Ekranu i osobiście p. Opary, ale nie on był jego pomysłodawcą. Z czasem zainteresowanie p. Opary PwP osłabło, być może z racji braku masowego oddźwięku na mój projket . Prowadzę więc prace PwP w gronie przyjaciół, ale w tym p. Opara nie bierze udziału. Po sformowaniu się PwP p. Opara zgłaszał zresztą na portalu nE kilka własnych propozycji organizacyjnych. Kolejną jest RPN. być może jakość uzgodniony z tym, co robi p. Winnicki. Moja aktywność w tym projekcie jest żadna z racji ideowych (nie jestem endekiem) i po otrzymaniu nauczki po ubiegłorocznym Marszu Niepodległości, gdy zostałem zaliczony przez rzecznika ONR do grona staruszków, którzy chcieliby wypłynąć na szersze wody korzystając z cudzych (narodowców) osiągnięć. Pozostałem więc w Komitecie Honorowym MN i z życzliwością komentowałem Marsz na moim blogu, ale nie wyrywałem się do mikrofonu by przemawiać na „cudzej” manifestacji.

  Pozdrawiam\
  RSz.
 • @Szeremietiew 15:33:12
  Pamiętam naszą rozmowę, gdy meblował się Pan u Pana Opary. Wiem, że nie jest Pan Narodowcem.

  Proponuję uwierzyć, że tylko z ideą narodową - Polacy mogą dokonać gruntowny remont ustroju Polski.

  Nie ma innej siły! Polacy budzą się, i nie są to demony!!!

  Dlatego tak strasznie boją się komuniścii i judasze różnej maści! Dla nich nie ma miejsca w NASZYM kraju!!!

  Tylko krowa nie zmienia zdania, jak mówił J. Lec - może nie wiedział Pan do dzisiaj, że po drodze jest Panu z ideą - że Polska jest dla Polaków.

  Wypowiedzi młodych są czasem bardzo ostre i należy im po chrzescijańsku wybaczyć!

  Pozdrawiam
 • @Szeremietiew 15:33:12
  //Moja aktywność w tym projekcie jest żadna z racji ideowych (nie jestem endekiem) i po otrzymaniu nauczki po ubiegłorocznym Marszu Niepodległości, gdy zostałem zaliczony przez rzecznika ONR do grona staruszków, którzy chcieliby wypłynąć na szersze wody korzystając z cudzych (narodowców) osiągnięć. //

  Proszę nie unosić się osobistym egoizmem i żle pojętym ''honorem'', bo Panu nie wypada zachowywać się niedojrzale.
  Może pora zmienić poglądy, jeszcze raz przyjrzeć się historii, filozofii i religii. Piłsudski był dobrym wojskowym i charyzmatycznym liderem, jego umysł jednak był małego formatu, dlatego zbłądził. Walka to jedno, a czas pokoju i budowania to drugie. Pyszałkowie wygrywający wojny nie potrafią ustąpić i wiedzieć, że do budowania potrzebny jest całkiem inny charyzmat, nie siłowy. Jak zaczyna się czas pokoju obowiązują całkiem inne pryncypia i metody. Do tego potrzeba pasterzy, nie poganiaczy i kontrolerów.


  To Piłsudski zwlókł do Polski ideologiczny syfilis i uwiarygodnił go autorytetem wodza i patrioty. Przetarł ścieżki lewicy, uśpił czujność patriotów. Zrobił gigantyczny błąd.

  ''Pierwsza prezydentowa Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, Maria Wojciechowska, miała za sobą przeszłość rewolucjonistki. W młodości, ku przerażeniu rodziców z porządnej ziemiańskiej rodziny, zaangażowała się w działalność Polskiej Partii Socjalistycznej, gdzie współpracowała m.in. z Józefem Piłsudskim. To właśnie on wyswatał ją z innym członkiem PPS - Stanisławem Wojciechowskim. (....) W 1919 roku Wojciechowski został ministrem spraw zagranicznych w rządzie Ignacego Paderewskiego. (....) Po zamachu na Narutowicza Wojciechowski niespodziewanie został prezydentem. (...)

  Jej następczyni - Michalina Mościcka - też była osobowością nietuzinkową. Wyszła za mąż za kuzyna Ignacego. Młodziutka, niezbyt ładna i bardzo biedna panienka wydała się Mościckiemu, jak później pisał, znakomitym materiałem na żonę, którą zamierzał sobie "wychować" i "dostroić do swej późniejszej działalności społecznej". Ten zdolny chemik działał w Związku Młodzieży Polskiej "Zet" i w II Proletariacie.(...) W wolnej Polsce Mościcka kandydowała do Sejmu z listy Ligi Kobiet (nie została wybrana), a kiedy po zamachu majowym Piłsudski wysunął jej męża na stanowisko prezydenta, złapała wiatr w żagle.''

  Związek Jaszczurczy, NSZ nie mogły się dogadać z AK właśnie po lini tego podziału. To pęknięcie wyszło na Marszu. Za prowokacje odpowiadają więc ideologiczni spadkobiercy Piłsudskiego, świadomi tego, bądź nie, posługując się policją, służbami i najemnikami.
 • @Prezydent RzBiK 09:29:42
  //Jednym z jego stałych doradców powinien być Szeremietiew - pozwoli mu to uniknąć wielu pułapek.//

  Szeremietiew powinien mu się oddać do dyspozycji. Wojsko służy przywódcy, by nie powiedzieć królowi, radą też, ale tylko w sprawach obronności.
 • @matikrknh 15:27:03
  RE: Natomiast zwolennicy komuny w Wolnej Polsce będą mogli się skumać, kupić kawał ziemi dla siebie i zbudować se tam nawet kołchoz jak będą chcieli!

  --- To twoja "wolna Polska," nie moja.
 • @kserkses 10:05:55
  Idź z tym śmieceniem. Po milion razy wklejacie to samo wszędzie, w każdym wątku. Idioci.
  Rozwalacie każdą dyskusję. Co to ma do tematu budowania ruchu?
  Won.
 • @nikander
  //Był problem jak w takim tyglu narodowościowym zorganizować oświatę, administrację i jaką stosować politykę wyznaniową.//

  Nie było żadnego problemu. Każda mniejszość może założyć sobie szkołę. Idea narodowa zapewnia wolność dla wszystkich.

  To Piłsudski robił problemy, bo socjalizm to urawniłowka i silne, kontrolujące państwo, które trzyma edukację w swojej łapie i wtedy zaczynają się przepychanki, jaka szkoła i dla kogo, jakie symbole i kończy się na braku religii i symboli by nie drażnić. Bo się lewakom władzy nad wszystkim zachciewa, chcą być jak Bóg.

  Lewacy, nie dyskutujcie tu, bo mącicie.
 • @nikander 10:13:58
  //Był problem jak w takim tyglu narodowościowym zorganizować oświatę, administrację i jaką stosować politykę wyznaniową.//

  Nie było żadnego problemu. Każda mniejszość może założyć sobie szkołę. Idea narodowa zapewnia wolność dla wszystkich.

  To Piłsudski robił problemy, bo socjalizm to urawniłowka i silne, kontrolujące państwo, które trzyma edukację w swojej łapie i wtedy zaczynają się przepychanki, jaka szkoła i dla kogo, jakie symbole i kończy się na braku religii i symboli by nie drażnić. Bo się lewakom władzy nad wszystkim zachciewa, chcą być jak Bóg.

  Lewacy, nie dyskutujcie tu, bo mącicie.
 • @Marek Kajdas 10:27:14
  ///"Naprawdę myślisz, że Opara jest idiotą i będzie działać bez porozumienia z liderami MN??? Stuk-puk."
  ===================

  To dlaczego nazwa proponowana dla ruchu nie nawiązuje wprost do schematu "RUCH NARODOWY" co powinno być już czytelnym znakiem rozpoznawczym i programowym dla całości? (..)

  Niech więc Pan Ryszard Opara rozwieje te wątpliwości, także liderzy MN, MW, ONR. ///

  Mnie to też interesuje, bo lewica i służby słyną z tego, że dublują wszystkie ruchy by przejąć kontrolę. Gdyby wygrał satanizm, zaraz by i to zdublowali.

  To mnie niepokoi, bo Polska ocaleje tylko dzięki ludziom wiary w ideę dla której warto oddać wszystko.
 • @circ 16:29:46
  słusznie, nie powinno byc niedomówień
 • @cziken1 12:18:19
  kolego, wiem, że buzują ci genitalia, ale walnij twa rogrzaną głową w drzewo( nie zalecam ci ściany żebyś nie zrobił sobie naprawdę krzywdy, bo głupi, czy średnio głupi, ale jednak liczy się sztuka, a we łbie można tobie jeszcze poukładać?) - i zacznij myśleć.

  Stada takich jak ty napaleńców zapełniają mogiły na polskiej ziemi, albo co najlepsze ze zgryzoty, jak udało im się przeżyć, popadły w alkoholizm.

  Naucz się szacunku do wiedzy i do doświadczenia życiowego starszych, mądrych- podkreślam mądrych ludzi. a nie podskakuj jak kogucik. Po jak ci podsypią trochę lepszej paszy, to zaczniesz gdakać jak stado kur ( patrz z najbliższej tobie historii przykład twoich kolegów = " młodych, gniewnych" z LPRu Romcia G.

  Dla "katolicko-narodowych" i "patriotycznych" dziadków kanapowo- blogowych mam jedna radę : przestańcie licytować się kto ma dłuższego...

  Wasz pomysł na Polskę:
  1) Winnicki ( bo młody i rzekomo wyszczekany) na premiera
  2) Opara na prezydenta
  3) Szeremietiew na ministra MON
  4) Holocher na ministra MSWiA
  5) cziken1 na ministra edukacji
  6) Orban na marszałka sejmu ( a co , gorszy niż Batory?!)

  To już nie tylko nie jest śmieszne, to staje się straszniejsze niż........Magdalenka i Okrągły Stół


  Technologia Ruchu Narodowego jest cholernie prosta:

  Po pierwsze kadry, po drugie sprawdzam, po trzecie organizacja, po czwarte sprawdzam, Po piąte media , po szóste sprawdzam, po siódme program, po ósme sprawdzam, po dziewiąte kadry, po dziesiąte sprawdzam!!!

  Tak rodzi się Ruch Narodowy!!!

  O pieniądzach dżentelmeni nie mówią, oni je po prostu mają!!!


  z narodowym pozdrowieniem!
 • @Pan Marky 16:18:28
  Haha no brawo! W ten sposób to Wolnej Polski nie będzie, jak się nie potrafisz dogadać. Nawet z komuchami można znaleźć wspólny cel, a wspólnym celem nas wszystkich powinna być właśnie WOLNA POLSKA! Wolna dla wszystkich nie tylko dla wybranych.
 • ???
  To nie ma sensu! Już się zaczyna spór na pierwszej linii o to jak ma się nazywać ruch i kto ma być jego patronem Piłsudzki, Dmowski czy jeszcze kto inny! Potem będzie spór o program, ba o każdy punkt i podpunkcik tego programu, nie ważne czy to będzie służba zdrowia, czy cokolwiek innego ZAWSZE komuś coś będzie nie pasowało! Przecież w tej chwili to nieistotne! Zrozumcie, że nigdy nie uda się przekonać nawet części do swoich racji, a co dopiero większości! Przestańcie się do cholery wreszcie dzielić i weźcie się za cel podstawowy OBALIĆ GANGSTERSKĄ III RP! Wszyscy razem! TAK OBALIĆ GANGSTERSKIE PAŃSTWO! o tym trzeba mówić głośno chórem a nie srać się, że wam abw wjedzie rano na chate. NIE MACIE JAJ panowie, chcecie obalać gangsterów petycjami do gangsterskich instytucji. Czy wy jesteście zdrowi na umyśle?
 • Czy właściwy wniosek?
  "...władzę w kraju sprawuje Naród..."
  " ....Wszystkie obecne partie są jednakowo winne zdrady Polskiej Racji Stanu..."
  "....W najbliższym czasie musi nastąpić całkowita zmiana systemu sprawowania władzy..."
  czyli
  DEZPOŚREDNIA DEMOKRACJA REFERENDALNA jest rozwiązaniem
 • @NUS 17:31:26
  Lepsza byłaby moim zdaniem SUWERENNOŚĆ GMINY wtedy każda lokalna społeczność mogłaby decydować o swoim podwórku pan u siebie ja u siebie.
 • @Szeremietiew 15:33:12
  "Pozostałem więc w Komitecie Honorowym MN i z życzliwością komentowałem Marsz na moim blogu, ale nie wyrywałem się do mikrofonu by przemawiać na „cudzej” manifestacji."
  Dobrze że Pan bierze "cudzą" manifestację właśnie w cudzysłów , bo to była nasza, polska manifestacja wyrażająca polskie spojrzenie na wolność i suwerenność Narodu. Dobrze, że przewodzą jej ludzie młodzi(to do młodzieży należy przyszłość Polski), a starsze patriotyczne pokolenia niech wspomagają ich w tym przedsięwzięciu, nie pretendując do kierowniczej roli, gdyż jako wychowani w patologicznym środowisku(PRL i IIIRP), mogliby wnosić do struktur RN bakcyle tych patologii.
 • @matikrknh 17:39:46
  BEZPOŚREDNIA DEMOKRACJA REFERENDALNA jest rozwiązaniem na poziomie lokalnym i centralnym
  Sprawdzone w Szwajcarii
 • @matikrknh 17:06:35
  RE: Haha no brawo! W ten sposób to Wolnej Polski nie będzie, jak się nie potrafisz dogadać.

  --- Wlasnie w ten sposob bedzie wolna Polska. Ofiara nie ma obowiazku zyc w harmonii ze swoim katem. Zmuszanie jej do tego, to dalsze gnebienie jej.

  RE: Nawet z komuchami można znaleźć wspólny cel,

  --- To sobie znajduj. Doswiadczenie pokazuje co wynika z tego "znajdowania wspolnego celu" z nimi, np. przypadek muchniaka i palokmiota. Przy okazji, czy jestes z komunistycznej albo ubeckiej rodzinki?

  RE:a wspólnym celem nas wszystkich powinna być właśnie WOLNA POLSKA!

  --- Wolna Polska oznacza Polske tych, ktorzy chca zeby byla wolna, nie tych, ktorzy chca zeby byla zniewolona.


  RE:Wolna dla wszystkich nie tylko dla wybranych.

  --- Dla wszystkich, oprocz komuny i ubectwa.
 • @stanislav 17:03:58
  Barania lako, juz Ci kiedys buraku pisalem, zebys mnie nie wrzucal do jednego wora, z tym parchem Giertychem.Po drugie, gdzie masz moje rekomendacje na jakiekolwiek stanowiska wyzej wymienionych osob...COOOOOOOOOO??????Umiesz czytac...Nauczyli...Ale ze zrozumieniem tekstu, to juz chyba mniej !!!Po trzecie, nie wpierdalaj sie ,w nie swoj temat, bo to - do Ciebie nie bylo...Robisz za adwokata....A moze chcesz robic...W takim razie napisz podanie cwelozo.
 • @matikrknh 17:25:18 WOLASZ: RAZEM BANDYCI I PORZADNI OBYWATELE?
  RE: OBALIĆ GANGSTERSKĄ III RP! Wszyscy razem!

  --- Postulujesz, zeby nie-gangsterzy obalali razem z gangsterami?

  Jak to sie kiedys niezbyt elegancko ale szczerze mowilo: "Razem jak d... z gazem"?

  Obalenie "gangsterskiej" RP to tez obalenie mentalnosci takiej jak twoja.

  Mentalnosci zdemoralizowanej, cwaniackiej, komuszo-gangsterskiej.
 • @Czartoryski 15:33:59
  Co ty tu o nazwie, Czartoryski?
  Rozmawiamy o poparciu dla ONR i MW.

  Nie wiem czy wiesz, po co dziś zakłada się ruch, a z niego partię. By chapnąć trochę elektoratu i stawiać warunki innym partiom. Najpierw określa się grupę docelową, by napisać dla nich listę obietnic czyli ideę, a w przypadku partii kanapkowej programik.. W międzyczasie obiecuje się sponsorom po cichu przywileje, sprzeczne z interesami wyborców..Wyborcę można oszukać, ale ze sponsorami jest twardy handel i wymagania.

  I dlatego cały naród ma poprzeć ONR i MW, bo oni są wierni polskiej tradycji, która gardziła szmatami , zdradą i interesem własnym.
 • @jazgdyni 14:48:14
  //Chyba we dwojke stworzymy ruch ANARCHIA//

  No kurna, tylko bez takich !

  Anarchia zdecydowanie mi nie pasi i jeżeli coś takiego zaczniecie kombinować to poszczuję was obiema moimi sukami i jeszcze kotką na dodatek.
  Anarchii mówimy nasze zdecydowane NIE !
 • @Ptasznik z Trotylu 18:40:42
  Popieram ja poszczuję pluskwami z PKP
 • @cziken1 18:09:18
  I widzisz "mądralo", wystarczy nacisnąć na twoje kogucie jaja, a od razu wychodzi słoma z butów i pejsy z jarmułki.

  Mobilizuj teraz koszernych chłopaków w swojej gminie i rozdawaj funkcje i posady, ale wara od spraw polskich
 • @stanislav 19:02:53
  Slabo na temat...A raczej wcale...

  Proponuje napisac kolejny list do Putina....Z zapytaniem, co dalej, i jak zyc:)
 • @Szeremietiew 15:33:12
  Tak, przypomniałem sobie te niepotrzebne słowa narodowców na poprzednim MN, zwłaszcza z ONR. Tylko czy my namawiamy Pana do wstąpienia do ONR i ogolenia głowy na łyso? :) Zatem tu nie ma problemu żadnego, a być może kiedyś Pana za to grzecznie, z pokorą przeproszą. My też nie wstąpimy do MW i ONR, a byłoby nawet ciężko do RN stworzonego TYLKO z tych dwóch organizacji w fundamencie. Oczekujemy RN z bardzo szerokim otwarciem, albo luźnej, fraktalnej, wielowymiarowej konstrukcji organizacyjnej mobilizowanej w konfederację-komitet-sejm obywatelski na wybory, czy w razie potrzeby wielkiej - zwoływanie pospolitego ruszenia RN np na milionowe zgromadzenia gdzie policja miejmy nadzieję będzie trzymała się daleko od nas, bo inaczej wojnę domową wywołają prowokacjami.

  Fundamentem podstawowym wg mnie nie jest nawet sam Dmowski i dorobek klasycznej endecji; nieśmiertelnym, niezmiennym fundamentem współczesnego ruchu narodowego jest po pierwsze PATRIOTYZM którego Panu nigdy nie brakowało i po drugie NARÓD POLSKI (w tym Katolickim Naród Polski zwłaszcza) w rozumieniu wielorakim, w tym obywatelskim, w tym TEŻ czysto etnicznym. Tego nam Pan nie może odebrać, zabronić. Mamy się wyrzekać, wstydzić etnicznego Narodu Polskiego na rzecz multikulti, gdzie imigrant po paru latach może być posłem III RP oczywiście w klubie PO, czy podobnym? To może od razu wybierzmy sobie czarnego prezydenta muzułmanina, a premiera buddystę, zresztą czy Tusk lepszy jako półniemiec.

  Pana życie jest przypadkiem specyficznym, wyjątkowym splotem okoliczności, proszę na tym nie budować wzorcowej ideologii dla wszystkich Polaków. Uznaje Pan demokrację, zatem i prawo do działalności cywilizowanego ruchu narodowego ze skrzydłami bardziej radykalnymi, nacjonalistycznymi, bo zawsze są skrajne skrzydła. Jednak skrajność ma swoje graniczne elementy, nie zgadzam się na przemoc, terroryzm i eskalację nienawiści, po co negatywnie ludzi nakręcać, słabsze jednostki, podatne... temu ulegają na serio bez niezbędnego dystansu. Taki nicek sobie jajca robi i każdy to wie spoza PiS, poza Kaczyńskim, ale ktoś inny naprawdę może zrobić komuś krzywdę. Winnych należy osądzić i skazać. Powinna wrócić kara banicji, to świetna kara, dawniej nieźle działała.

  Namawiam Pana do czegoś innego. Proszę to rozważyć, acz piszę za siebie, bo też mam wewnętrzną opozycję, która nie jest Panu tak życzliwa. Są też poważni i konkretni sojusznicy jak znany vipom NE z grilla, gdzie pojechał zamiast mnie... Roman Zaleski.

  http://romanzaleski.nowyekran.pl

  Proszę projekt PwP (przynajmniej co do osób publikujących na NE) przekształcić, scalić w "KLUB RUCH NARODOWY na NE" i godzę się na to żeby Pan to przedstawiał publicznie jako klub narodu obywatelskiego, z tym że wewnątrz klubu-ruchu będą różne frakcje, są wolnorynkowcy, będą na pewno też twardzi nacjonaliści etniczni, będzie nurt piłsudczyków itd. Mają wszyscy prawo do takich poglądów, odpowiadają za siebie, za swoje słowa, światopogląd, czyny, biorą to na siebie, nie na Pana barki. Mamy już kilkunastu chętnych ze społeczności NE, wg mnie chętnych będzie dużo więcej jeżeli Pan w to wejdzie. Zapraszam i Pana Oparę, wszystkich, bo to powinna być wspólnota społeczności NE.

  Nie rozpędzajmy się na razie dużo dalej, zacznijmy wreszcie... od Nowego Ekranu, mam dość tych rzbików, konfederacji, same rozczarowania, ale nie lepsze są Panów inicjatywy społeczno-polityczne, trochę think tanki. Od początku mówiłem - bratać ekspertów, vipy z ludem, ale gdzie tam... po co nas słuchać, lud ma słuchać MĘDRCÓW i cicho siedzieć, najwyżej potakiwać.

  Jest zatem szansa na ożywienie, ale nie pod szyldem PwP, od początku w to nie wierzyłem, krytykowałem nazwę. Było to małpowanie Polska Wielki Projekt także, trwa wojna na akronimy projektów. Nie czuliśmy tego, RN to coś dla nas w pełni naturalnego. To jest to!

  Potrzebujemy Pana na powszechnie znanego, szanowanego rzecznika, na łącznika między środowiskami patriotycznymi. Nie wykluczam że wyjdziemy poza NE, w sieci na pewno szerzej podziałamy i tym samym zareklamujemy także NE, mam nadzieję że to zostanie docenione jako nasz wkład w rozwój NE.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/80537,klub-ruch-narodowy-na-nowym-ekranie

  Wejdzie Pan w to na honorowego przewodniczącego, rzecznika i łącznika, koordynatora? A może ma nas Pan też za "faszystów"? ;) Tu pozwalam sobie na modny ostatnio żart.
 • Teraz będzie restet systemu ekonomii
  Ruchy można tworzyć jak chiken pisał oddolnie.Ale do władzy się nie pchać jak większej ilości ludziom zabraknie szynki do bułki z masłem to unijno-magdalenkowe bielmo zejdzie i będzie większe poparcie.Niech piewcy tego systemu zatoną wraz znim .To brutalne ale prawdziwe teraz można liczyć na 10-15% poparcia max.Parę głosów w sejmie które PIS zapewne rozbije przejmie zniszczy A służby spacyfikują podzielą skłucą. Pewnie już rozprowadzają swoich ludzi ale ruchu oddolnego nie można zniszczyć tak łatwo jak odgórnego.
  Pompowanie w gospodarkę pustego pieniądza protekcjonizm korporacyjny wcześniej czy później ulegają resetowi czyli załamaniu gospodarki bo to socjalistyczne pomysły.
 • @Browar 19:34:29
  Ma Pan rację.
  Jeżeli Ruch Narodowy wejdzie teraz do bieżacych rozgrywek politycznych to jest ugotowany.
  Trzeba poczekać aż "milcząca większość" przestanie milczeć a lemingi obudzą się z ręką w nocniku i wpadną we wściekłość.
  Żeby Polska się zmieniła, Magdalenka i Okrągły Stół muszą zostać powszechnie znienawidzone.
  Wtedy zaistnieją warunki żeby Polską wreszcie rządzili Polacy bez obcych "doradców" i "ekspertów".

  Zmiana z PO na PiS to żadna zmiana.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:55:00
  I tu macie rację.
 • @Ptasznik z Trotylu 19:55:00
  Dlatego trzeba na smycz i kaganiec wszelkich rewolucjonistów
  powstańców Rewolucje i Powstanie robi się jak jest szansa wygrać.
  Teraz to oni nawet na to liczą i pacyfikacje jak za Jaruzelskiego liczą .Można poczekać , budować struktury praca u podstaw- Bolesław Prus
 • Do pana Ryszarda Opary
  Zgadzam sie z panem w 100% ale obawiam sie ze pociag z demokracja odjechal w 92 roku bodaj w czerwcu gdy odwolali rzad Olszewskiego,( proba ujawnienia agentury w struktorach panstwa) teraz gdy jest juz za-puzno i sprawy zaszly tak daleko,pochlonieci sporami wewnetrznymi nie zauwazamy ze od 20 lat trzymamy reke w nocniku z fekaliami,Panstwo nasze nie istnieje przynajmniej rzady innych panstw tak nas traktuja ta zbieranina kretaczy i nieudacznikow z wiejskiej krok za krokiem demontuje coraz to nowe kawalki gospodarki daleko idacy egoizm zniszczy nas na raty,problem polega na tym ze my jako narod stracilismy instynkt samozachowawczy egoizm jest na pierwszym miejscu skretynienie i oglupienie narodu za pomoca telewizji siega zenitu,kogo za to winic sam nie wiem , wystawiamy sie na posmiewisko na arenie miedzynarodowej,od niewiadomo jak dlugiego czasu,moze my nie potrzebujemy wlasnego panstwa ,,,,tylko egoistycznie pelnego brzucha(czytaj kosztem innych) i taniego alkocholu, itp
  W dzisiejszych czasach przetrwaja narody najlepiej zorganizowane ktore dzialaja we wlasnym interesie militarnym gospodarczym i ekonomicznym a my jestesmy ,,,,nie bede tego pisal ,,,,moze nam jest potrzebny jakis holokalst zeby sie we lbach odkorkowalo moze Katyn i Wolyn to za malo oby ten telefon do Radia Maryja z 16 01 2012 nie okazal sie dla naszego narodu proroczy ,,,,
 • @mambatyodtaty 20:13:36
  Już istnieje nie rozumiem przecież ma program obalenia republiki okragłego stału .Ja pisze o magdalence to to samo nie wiem o co biega Panu?? Pchanie się do koryta teraz to katastrofa Co do znaków ciekawe jak po trzecim piwie Pan pisze.
  Dobranoc miłego wieczoru
 • Nazwa jest ważna
  Którekolwiek z następujących słów w nazwie partii politycznej skazuje ją na polityczny niebyt o czym świadczą liczne przykłady: Narodowy, Konserwatywny, Polski, Partia, Robotniczy, Prawicowy.
  Jeśli Ruch - może być, Porozumienie - OK. Ale nie narodowy. Społeczny, obywatelski - jak najbardziej.
 • @Marek Kajdas 13:36:17
  Wystartuje się. Dziś młodzież - jutro dorośli i dojrzali w pełni obywatele.
 • @matikrknh 17:39:46
  Tak, zgadza się.
 • @Marek Kajdas 19:18:30
  Przestań błaznować.
 • @oleg 20:35:53
  PiS też mógł wszystko ujawnić - został przelicytowany ... i był Smoleńsk.
 • @grzesiekZ 20:47:15
  Jaką strukturę tworzy Opara??? Wyraża swoje poglądy, tak jak ty czy ja.
 • @Pan Marky 17:57:12
  No więc ofiaro dalej będziesz patrzył jak OPRAWCA SRA? By uratować Polskę MUSIMY zwrócić się do postulatów komuny czyli WSPÓLNOTY Bo to właśnie jest ta "wredna" komuna. Moi przodkowie ginęli za Polskę jestem ciekaw czy Twoi też? Powtarzam WROGÓW POLSKI MOŻNA A NAWET TRZEBA ZABIJAĆ, więc żydokomuna i ubecja powinna być zakopane już przeszło 20 lat temu, ku przestrodze dla wszystkich którzy myślą o likwidacji Polski. Niestety za TAKIE BŁĘDY się płaci. Lepiej pozbądźmy się mentalności niewolnika, a cwaniactwo które już chyba mamy od dawna we krwi tylko nam w tym pomoże. Nie wiem czy gangsterzy zechcą nam pomóc, chociaż może wsród nich zdarzają się też patrioci? Moja postawa jest wynikiem nie nienawiści, lecz MIŁOŚCI. Przyszło nam żyć w ciekawych, ale też CIĘŻKICH czasach, więc powinniśmy się raczej łączyć, nawet jeśli tak wiele nas dzieli. Możesz mnie nie lubić, mieć inny światopogląd ale musisz szanować moją wolność i godność i własną też wtedy i Ja będę szanował Ciebie. I TO WYSTARCZY aby bronić wspólnej sprawy. Masz racje co do demoralizacji i kumoterstwa, ale to już sprawy wychowania przyszłych pokoleń. Lecz najpierw MUSIMY odzyskać władzę nad własnym życiem i bogactwem BO INACZEJ przyszłych pokoleń Polaków NIE BĘDZIE. Powrót do korzeni to dla NAS POLAKÓW jedyna szansa. Powrót do WSPÓLNOTY PLEMIENNEJ i demokracji bezpośredniej, wiecowej jak drzewiej w Polszcze było. Co powinno być jedynym postulatem "Ruchu Narodowego". Panowała kiedyś u nas zasada jednomyślności na Sejmach, dopóki zgoda w narodzie trwała tak BYLIŚMY NIE DO ZAJEBANIA. Polska To Wielka Rzecz, TO CYWILIZACJA nie marnujmy Tego.
 • @oleg 22:45:46
  Razem powstały - razem odejdą w niebyt.
 • @matikrknh 23:03:07
  Te, bolbotun, obronca komuny, nie chce zyc z toba i takimi jak ty w jednym kraju.
 • @Marek Kajdas 19:18:30
  //Nie rozpędzajmy się na razie dużo dalej, zacznijmy wreszcie... od Nowego Ekranu, mam dość tych rzbików, konfederacji, same rozczarowania, ale nie lepsze są Panów inicjatywy społeczno-polityczne, trochę think tanki//

  Ja też odetchnęłam z ulgą, gdy się "rozczarowałeś" Konfederacją. Myślę, że melanż realistów, robiących wszystko, co się da, ale nie roztaczających mitomańskich wizji, z marzycielem, prowadził tylko do złych emocji. Teraz roztaczaj skrzydła bez konfederacyjnych ograniczeń. Tylko, że widzę, Twój "program" znowu polega przede wszystkim na tym, że to inni mają się do Ciebie dostosować i jeszcze prawie wszystko zrobić sami ;)
 • ONR i MW UWAŻAJCIE NA "DOBRYCH WUJKÓW"
  To zabawne jak sie obserwuje nagły przypływ miłosci do Ruchu Narodowego. ;-)

  Tylu dobrych wujków, tyle dobrych rad, tylu chętnych by stanąć "na czele".
  A spoza tych wszystkich erupcji miłości roznosi się woń starej onucy Riaboczo Krestijanskoj Krasnoj Armii.

  Panowie z MW i ONR, nie słuchajcie tych "życzliwych" .
  Róbcie swoje, tak jak zaczęliście i dobrze przygladajcie się tym którzy tak gwałtownie pragna się do was przykleić.
 • @Pan Marky 02:13:51
  Udajesz kretyna czy po prostu ktoś płaci granty w ramach programu dziel i rządź? Myślę, że to drugie, a więc jak się nie podoba to wypierdalaj do Konga żydłaku!
 • @Pan Marky 15:01:50
  1) Wolnosc wypowiedzi jest tak wazna jak niepodleglosc. Bez niej kraj i narod upada. Wolnosc wypowiedzi dla wszystkich Polakow, nie tylko dla wybranych w Polsce.

  to chyba opis twojego bloga?
  jeżeli tak traktujesz ludzi o odmiennych poglądach to zmień ten opis na wolność wypowiedzi dla tych co myślą podobnie jak ja.

  2) proszę mnie nie obrażać bo ja pana nie obrażam.
  3) proszę wskazać miejsce gdzie napisałem że p.Siwak to mój bohater
  4) znam przeszłość polityczna autora
  5) czytaj ze zrozumieniem tekstu
  6) widać że książek nie czytałeś. wiec nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia
 • @Marek.Lipski 11:46:44
  //Marek Kajdas jak i ty nie macie szans//

  Panie, jak coś mówisz do mnie, to jasno. O co chodzi?

  //Udowodnie wam w wyjatkowo
  bezczelny sposob,gdyz tylko trywialny
  jezyk do was dociera/

  Żeś waść bezczelny, to widać ze stylu komunikacji.

  Nie przypominam sobie dyskusji z Panem na żaden temat, poza tym, ze informowałam Pana o wyjątkowo naiwnych Pańskich wyobrażeniach na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości.

  Proszę mnie łaskawie pominąć w swoich prowokacyjnych dialogach. Haben Sie verstanden, Herr Lipski?
 • @Prezydent RzBiK 11:19:11 @circ 16:19:56
  1 ) powtórzę to co napisałem wyżej

  syjoniści i żydzi nie są lojalni wobec kraju w którym żyją. są lojalni wobec diaspory
  to ich pierwsza siła.

  niewiedza społeczeństw
  to jest ich druga siła
  wspólne skoordynowane działania jednocześnie na całym świecie.
  Siła nr 3

  działają zawsze tak samo. tylko że teraz z większym rozmachem.


  jeżeli nie rozpoznamy ich dziś i pozwolimy im wejść do nowego ruchu narodowego skończy się to tak jak po 89r. tak jak stwierdził A. KWAŚNIEWSKI (po ojcu sztolzman) "Polacy przejdą z siermięgi komunizmu, do nędzy solidarności. rewolucja w Polsce była fikcją a przejęcie władzy nastąpiło w uzgodnieniu z komunistami i przy założeniu nie wchodzenia im w interes. żydzi z pzpr-u uzgodnili z zydami z solidarności jak przekazać sobie władzę. Tragedia, która spadła na Polskę w 1989 roku w postaci “okrągłego stołu”, wolnych wyborów i rządu Mazowieckiego nie została jeszcze przez większość Narodu zrozumiana. Wszyscy się cieszyli, że komuna upadła. Polacy nie zdawali sobie sprawy z komedii w którą zostali uwikłani w sposób z góry zaplanowany. Ta komedia może się zakończyć tragicznie dla Narodu Polskiego, tragicznie na dziesiątki, a może nawet na setki lat."

  dlatego wciąż o tym pisze. bo potrzeba jest nam informacji do prawidłowej oceny sytuacji. jeżeli lekarz nie postawi trafnej diagnozy nie wyleczy pacjenta. nie postawi diagnozy bez odpowiedniej wiedzy


  2 ) "Każdy ma prawo do wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów bez ingerencji oraz do poszukiwania, otrzymywania i przekazywania informacji i idei wszelkimi środkami, bez względu na granice." Artykuł 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego, 10 grudnia 1948.
 • @kserkses 14:10:13
  A ja powtórzę jeszcze raz:

  1. załóż bloga i pisz o czym chcesz
  2. nie spamuj

  Czy byś spamował o Ojcu Świętym czy, jak pan Lipski, o "biednych dzieciach" na jedno wychodzi. U mnie dostaniesz bana, jak nie będziesz komentować na temat.
 • -----------------FINIS CORONAT OPUS ---------
  http://www.youtube.com/watch?v=9uk2fPQF1z8
 • Co z Ruchem Narodowym?!
  Robert Winnicki ogłosił ( może tylko zapowiedział) powstanie Ruchu Narodowego.
  Ryszard Opara zamieścił apel/ wezwanie o utworzenie RPN
  Dokładnie napisał- Należy zrobić wszystko możliwe, zjednoczyć wysiłki i wspólnie tworzyć Ruch Porozumienia Narodowego
  I w jednym i w drugim przypadku brakuje mi ciągu dalszego.
  Mianowicie, jeśli ogłasza się powstanie Ruchu Narodowego to jednocześnie zamieszcza się szerszą informacją, kto tworzy ten ruch, jakie organizacje, jacy ludzie, kto przewodzi.
  Jak można do ruchu wstąpić, z kim się kontaktować, czy są organizowane jakieś spotkania grupy inicjatywnej, czy jest już jakiś zarząd, sekretariat, przewodniczący zastępcy?
  Jeśli pan Opara wzywa by stworzyć RPN to także powinien podać namiary z kim i pod jakim adresem rzeczywistym czy elektronicznym można się umówić, zasięgnąć dalszych informacji, złożyć deklarację członkowską?
  Tego mi brakuje.
  Zatem jeśli te moje wątpliwości w jakiś sposób dotrą do obu panów to mam nadzieję, że zorientują się iż za zapowiedzią, czy wezwaniem powinny iści konkretne działania organizacyjne.
  Inaczej pozostaje próżnia.
  Na dodatek Winnicki jakby zniknął z pola widzenia.

  Adm
  25 Listopad 2012

  za:https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/11/25/byc-albo-nie-byc-rn-srn-rpn-czyli-komentarze-na-nowym-ekranie-wokol-kolejnego-apelu-p-ryszarda-opary/
 • Najważniejsze pytanie - CO DALEJ???
  Szanowni Państwo,

  Dziękuje uprzejmie za wszystkie komentarze. Nie odpowiadałem do tej pory bo chciałem ze wszystkimi się zapoznać. Zrobię to dzisiaj.

  Moja ogólna ocena jest taka. Marsz Niepodległości był niewątpliwie wielkim sukcesem propagandowym. Dopiero teraz widać jak wielu jest zwolenników ale tez ilu mamy jako Ruch Narodowy wrogów.

  Trzeba to dokładnie przeanalizować i zastanowić się nad najwazniejszym pytaniem w życiu - jak i w polityce.

  CO DALEJ???

  Mam nadzieję, że na to wszystko znajdziemy razem odpowiedź.

  Ukłony dla wszystkich

  Ryszard Opara
 • @Freedom 01:21:44
  Szanowny Panie.

  Powstanie Ruchu Narodowego zostało ogłoszone przez organizatorów marszu - Liderów MW: Roberta Winnickiego i ONR - Przemysława Holochera

  Natomiast to dopiero początek drogi. MW i ONR to organizacje młodzieżowe niewątpliwe patriotyczne, ale chyba jest wielu Polaków, Rodaków (starszych) myślących podobnie.

  Ruch Porozumienia Narodowego - to jest nazwa wstępna, w sumie określająca, że wszystkie ruchy Narodowe powinny się połączyć. I w tym jest główna intencja mojego artykułu. Zaproszenie do wspólnych działań

  Zacznijmy się organizować, rozmawiać. Jeżeli połączą NAS wspólne plany i wspólne wartości - Razem możemy dokonać cudu Naprawy Naszego Kraju - Rzeczpospolitej.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @skała 01:33:34
  Całkowicie się z Panem zgadzam. BARDZO ważny komentarz i sprawa.

  Uprzejmie proszę o przypomnienie tematu we właściwym czasie.

  Ukłony

  Ryszard Opara
 • @Freedom 01:36:41
  Całkowicie się z Panem zgadzam. Ale koszty trzeba policzyć, żeby naprawdę uzmysłowić wszystkim wyborcom i podatnikom - jak ich ciężko zarobione i wypracowane pieniądze są wyrzucane w błoto. Brak pieniędzy na szpitale i na wszystko. Nie brak na pensje polityków, którzy fatalnie i niezgodnie z interesami społeczeństwa - wykonują swoją pracę.

  Trzeba to pokazać wszystkim, we wszystkich odcieniach nieprawidłowości - aby ludzie wreszcie powiedzieli zwartym głosem - DOŚĆ tego.

  Trzeba rozwalić i zmienić obecny UKŁAD OS. Można to zrobić tylko poprzez pokazywanie wszystkich anomalii.

  Ukłony

  O tym rozmawiamy
 • @skała 01:49:04
  Całkowicie się zgadzam. Takie inicjatywy są bardzo cenne.

  Proszę o tym pamiętać i ciągle przypominać.

  Ukłony
 • @Pan Marky 01:55:46
  To oczywiste. Nie sądzę zresztą aby ONI do nas chcieli się zapisać.
  Chyba tylko jako agentura.

  Trzeba będzie bardzo uważać i liczymy tutaj na czujność obywatelską.

  Ukłony
 • @Muni 02:03:09
  Ma Pan całkowitą rację. Wiemy o tym.

  W dzisiejszych czasach, o wynikach wyborów decydują Ci co liczą głosy.

  Jednym z podstawowych zadań będzie znalezienie odpowiedniej liczby ludzi, ochotników, którzy będą kontrolować liczenie głosów. Obecnie robi się to za pomocą komputerów, a wiadomo komputery podają wyniki takie na jakie są zaprogramowane. A kto przygotował "software" dla PKW? Wiadomo.

  Trzeba będzie ok 100,000 ludzi, aby RPN był reprezentowany, właściwie w każdej komisji Wyborczej. I może trzeba będzie liczyć nawet ręcznie. Tak jak to się robi w zacofanych przecież technologicznie krajach np USA!

  Wiele pracy jest do zrobienia. Ale cóż. Demokracja Obywatelska wymaga wysiłków i nakładów. Nie mamy wyjścia.

  Zapraszamy do współpracy
  Ukłony
 • @Marek.Lipski 02:17:15
  Szanowny Panie.

  Dzięki serdeczne za poparcie. Czytam Pana komentarze i ostatnio artykuły z wielkim zainteresowaniem. Jest Pan rzeczowym, wykształconym człowiekiem

  Mam nadzieję, że nasza wspólpraca będzie się rozwijać.

  Ukłony
 • @jazgdyni 04:28:45
  Dzięki za wsparcie i zrozumienie.

  Proszę mi wierzyć, że intensywnie pracujemy.

  Mam nadzieję, że wkrótce będziemy ogłaszać rezultaty naszych wstępnych rozmów. Mam nadzieję, że po owocach będziecie nas doceniać.

  Nie mam żadnych wątpliwości że Przyszłość należy do RPN

  Ukłony
 • @jazgdyni 05:12:21
  Kwestia nazwy nie jest najważniejsza. Jest ona zresztą do dyskusji.

  Najważniejszy jest Ruch Narodowy, Porozumienie Narodowe.
  Wszystko dla dobra Naszej, jedynej Ojczyzny.

  Ukłony
 • @circ 07:14:40
  Bardzo sobie cenię Pani zdanie i artykuły - choć czasem kontrowersyjne.

  Rola Nowego Ekranu jest o wiele większa, niż się Pani zdaje. To właściwie od czasu kiedy NE, włączył się medialnie z przekazaniem prawdziwego przekazu Marszu - ten znacznie przybrał na wartości i na znaczeniu.
  Znacznie też powiększyła się liczba osób, patriotów i Polaków, którzy zaczęli identyfikować się z MN. Znacznie więcej zwolenników.

  Gdyby nie całkowite i naprawdę ogromne zaangażowanie się ludzi, dziennikarzy i społeczności wokół NE w zeszłym roku - MN byłby prawdopodobnie "rozjechany medialnie". To samo w tym roku. Owszem w tym roku były też inne media (nawet głównego nurtu). Ale gdyby nie wielkie zaangażowanie NE, kto wie, gdzie bylibyśmy dzisiaj.

  Jeżeli NAS wszystkich Polaków patriotów, połączą wspólne wartości chrześcijańskie, jeżeli z pomocą Pana Boga - będziemy mogli się wreszcie dogadać - dokonamy Cudu naprawy Rzeczpospolitej.

  Polska może być liderem naprawy całego świata.

  Bóg Nam dopomoże.

  Z Bogiem
 • @Wrzodak Z. 10:31:11
  Szanowny Panie Zygmuncie,

  Zawsze Pana bardzo ceniłem, za poglądy i pragmatyczne podejście do spraw Polskich, Narodowych.

  Pomysł stworzenia DEKLARACJI NARODOWEJ, który będzie przygotowany przez grupę właściwych ludzi (tak jak Pan proponuje) - uważam za bardzo cenny.

  Ja również piszę, że konieczne są zmiany Konstytucji, Ordynacji Wyborczej System Sprawowania Władzy, odpowiedni program rozwoju Naszego Kraju: gospodarczy, finansowy, socjalny, geopolityczny itd Tak jak Pan wspomina. Deklaracje powinien podpisać każdy, kto będzie z NAMI współpracował.

  Pracy jest bardzo wiele. Potrzebni są właściwi ludzie. Bez przeszłości. Ale i z wielkim doświadczeniem, ludzi którzy potrafią dokonać właściwych oraz koniecznych zmian.

  Zapraszam Pana bardzo serdecznie do współpracy.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara - PANIE DOKTORZE
  Polecam uwadze Pańskiej dzień 2-go stycznia, rocznicę śmierci Romana Dmowskiego.
  Tradycją warszawskich narodowców i patriotów, czyli elity narodowej (która mimo wszystko przetrwała i wywiera wpływ na rzeczywistość) jest spotkanie przy grobie na Cmentarzu Bródnowskim w południe tego dnia, przy pomniku przy Placu Na Rozdrożu koło 16-tej po południu i wieczorna msza w katedrze o 19-tej, po której śpiewamy Rotę i chwilę milczymy przy epitafium w prawej nawie.
  Potrzebny Pan jest, żeby wspomóc sprawne przewiezienie kolegów i koleżanek (szczególnie osoby starsze) z Bródna na Rozdroże, a potem na Starówkę. Pańscy ludzie, do których mam się zaszczyt zaliczać wspomogą kolegów i koleżanki, zorganizują gorącą herbatę, opłatek i sprzęt nagłaśniający do śpiewania kolęd.
  Proszę o wydanie odpowiednich dyspozycji, przygotowanie okolicznościowych przemówień i wzięcie udziału.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930