Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Marsz do Niepodległości – początek Ruchu Odrodzenia Narodowego (RON)??

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedziela - 11.11.2012- Święto Niepodległości - czy to historyczny dzień dla Polski? Rondo Dmowskiego, wielkie tłumy Polaków, patriotów (100,000?) - ludzi w różnym wieku, (dużo młodzieży).

 

Święto rocznicy odzyskania Niepodległości. Byłem w tłumie z rodziną. Demonstracja, po rozpoczęciu, zostaje przerwana - niewątpliwą prowokacją Policji. Byłem świadkiem tego faktu, jako członek Komitetu Honorowego. Na ul. Marszałkowskiej, po obu stronach pochodu, stoły zwarte oddziały Policji w szyku bojowym. Przy Żurawiej,(spośród Policji lub poprzez jej kordony),naglewyskakują zamaskowani mężczyźni, mieszając się z demonstrantami. Po kilkudziesięciu metrach, zaczynają wrzeszczeć, rzucać kamieniami, petardami w…Policję. Ta odpowiada natychmiast. Otacza demonstrantów, używając gazów, pałek, armatek wodnych. Zaczyna w nich strzelać z pocisków gumowych - tam są i kobiety i dzieci… A ten „pluton egzekucyjny”- to głównie kobiety.

 

Cała manifestacja zostaje podzielona i zatrzymana. Tłumom nakazano rozejście, używając jako główne argumenty: gazy duszące, łzawiące. Tak zdarzenie opisały żona i dzieci, które znalazły się akurat w środku zaatakowanej przez policję demonstracji. Potwierdzają to inni –(Posłowie: Górski, Pięta). Niektórzy demonstranci odchodzą, większość pozostaje, siada. Po godzinnej pertraktacji, Policja, jest bez wyjścia, „wyraża zgodę” na przerwanie blokady. Demonstracja jest kontynuowana dalej, o dziwo - już bez żadnych problemów i zakłóceń.

 

Czekając na rozstrzygnięcia sprawy kontynuacji marszu, zastanawiałem się na pytaniami:

- Co tak naprawdę Święto Niepodległości znaczy (czym jest) - dla Polaków?

- Dlaczego jest wśród nich tak wiele różnych opinii dotyczących Święta Narodowego?       

- Czy dnia 11.11.2012 - odbyła się ostatnia w historii Manifestacja tego Święta?

I najważniejsze: - Czy Polska jest tak naprawdę Niepodległa?

 

Odpowiedzi na te pytania jest wiele, a punkt widzenia - zgodny z punktem siedzenia, ale..

Od 250 lat, Polacy walczą o niepodległość. Lata rozbiorów, dramaty powstań, rok 1918. Polska odzyskuje niepodległość. Było to możliwe głównie dzięki heroicznej walce Narodu, pod przywództwem naszych wielkich rodaków, patriotów; oraz w rezultaciezmieniającej się sytuacji politycznej Europy - Rozpadu struktur i systemów „starego kontynentu”. Obecna sytuacja jest (w pewnym sensie) analogiczna, chociaż uwarunkowania są różne. Polska jest tylko pozornie niepodległa i wolna.Rzeczywistość jest skrajnie INNA.

 

W obecnym świecie dominujące siły to pieniądze, gospodarka. Armia/wojsko są nadal ważne, ale tracą powoli dawne znaczenie. Trzeba je przecież uzbroić i utrzymać, a na to trzeba… kasy!!! Waluty - oto nowoczesna broń masowej zagłady. Najskuteczniejsza w obecnych wojnach zaborczych, których cel nadrzędny to kontrola surowców, gospodarki - bo to są…waluty. Współczesne wojny – to wojny o pieniądze - za pomocą pieniędzy. Zabijanie ludzi to żaden interes - lepiej ich zniewolić, zmusić do niewolniczej pracy, spłaty długów, podatków; dobić i zmanipulować rozmaitymi zobowiązaniami, wierzytelnościami: Np. globalne ocieplenie. - Emisja CO2 – to przecież emisja pieniądza dłużnego.

 

Wojny współczesne to zwyczajnie, najlepszy obecnie interes na świecie. Owszem należy je usprawiedliwiać „ideowo” - właściwymi hasłami takimi jak: demokracja, prawa obywatelskie, wolny rynek, integracja, globalizacja, NWO etc. Ale to zwyczajne działania marketingowe. W dzisiejszym świecie informacji - Media są podstawą tego „marketingu” - manipulacji globalnej. Kto ma media (i pieniądze) – ten ma racje. Media trzeba więc kontrolować. Potrzebny jest znowu… pieniądz. Koło obłędu współczesności się zamyka.

 

Co to ma wspólnego z Naszym Krajem? Dlaczego tak się dzieje? Polska niepodległość i wolność, zawsze w historii stanowiła zagrożenie dla imperialnych interesów Rosji, Niemiec. Dlatego tuż po odzyskaniu niepodległości była wojna w 1920r. Głównym celem II WŚ dla Niemiec/Rosji było wymazanie Naszego Kraju z mapy Europy. Ale Hitler i Stalin byli patologią agresji. Gdyby poprzestali na rozbiorach i okupacji - Polski  do dziś by nie było. Bez złudzeń. Nikt by NAM nie pomógł, nie ujął za nami.

 

Polska, jest (a raczej była) producentem dóbr (pieniądza)ale nigdy jego dysponentem. Obecnie, Nasz Kraj jest bezsilny gospodarczo, praktycznie zbankrutowany - dramat. Brak własności aktywów narodowych. Banki, handel, przemysł, rolnictwo (gospodarka) i właściwie wszystkie struktury Państwa są w rękach obcych kapitałów lub pod kontrolą UE czyli manipulantów, kontrolerów finansowych. To przekłada się na globalną politykę

 

Wielki potencjał Narodu Polskiego, udowodniły (po raz kolejny) lata powojenne. Pomimo nieobliczalnych strat gospodarczych, straty kilkunastu milionów ludzi - wbrew okupacji ZSRR i służb bezpieczeństwa -w ciągu zaledwie jednego pokolenia odbudowano kraj. W latach 70-tych rocznie tworzono miliony miejsc pracy, budowano setki tysięcy mieszkań. Marnych i lichych, ale takich na jakie było nas stać. Nikt nie był głodny ani bezrobotny. W krótkim czasie, Polska stała się jednym z kilkunastu najbardziej rozwiniętych krajów globu. A przemysł stoczniowy, rybołówstwo, wydobycie węgla, siarki – ścisła czołówka światowa.

 

Jednak Polakom, zawsze brakowało rzeczy, może dla nich najważniejszej - Wolności Bez niej dalszy rozwój wydawał się nam Polakom niemożliwy. Rewolucja Solidarności w latach 80-tych, porwała za sobą cały Naród. Obalono system totalitarny, monopol partii PZPR. Wydawało się, że Polska wreszcie odzyskała upragnioną: Niepodległość i Wolność.

Te hasła, we współczesnym świecie, to jednak tylko hasła użyteczne do realizacji różnych celów: głownie politycznych i gospodarczych. Dla rozgrywających i wielkich tego świata, to nie są wartości. Liczy się tylko kasa i potencjał ludzki i rynek, który sobą reprezentują. Zrywy Narodowe trzeba kontrolować i sterować ich rozwojem od początku do...

Rewolucja wyrównuje wszystkie rachunki.

Kontrola to władza - determinuje cele, środki i wpływy.Dylematy Wielkich - jak to wszystko zrobić a przy okazji zarobić? Międzynarodówka finansowa wyczuła, przy okazji zrywu narodowego Polaków, olbrzymią okazję zarobków przy przejęciu kontroli nad wielkim majątkiem Polski oraz bardzo przecież atrakcyjnym rynkiem pracy i konsumenta. Przystąpiono do działań.

Aby zapobiec odrodzeniu się Polskiej potęgi Narodowej stworzono „manipulację Okrągłego Stołu” zawłaszczając całkowicie władzę dla uczestników obradi ich partii. Utworzono zorganizowaną, polityczną grupę przestępczą która od 23 lat trzyma niepodzielnie kontrolę nad Polską, nie dopuszczając nikogo z konkurencji. Monopol władzy sprawuje mafia partyjna polityczna, wszystkie partie, które funkcjonują od 1989r. Tymczasem, zgodnie z Konstytucją, władzę w Kraju sprawuje… Naród. Prawda czy fałsz?

Zastosowano też, z powodzeniem stary fortel. „Jeżeli chcesz kogoś (ludzi) kontrolować pożycz im pieniądze, oczywiście pod zastaw majątku. Potem należy tylko sprawnie przejąć majątek i wtedy...Oni wszyscy muszą u Ciebie pracować, kupować, pożyczać, spłacać długi

                                                                                             

W rezultacie manipulacji Okrągłego Stołu i powiązanych manipulacji rynkowych Polacy, Naród został całkowicie oszukany. Po 23 latach tzw. Transformacji Ustrojowej – Polska jest Biedna, Bezsilna, Bezbronna, Bezwolna. Na służbie i łasce właścicieli i kredytodawców.

Nie ma obecnie żadnej ani Wolności ani Niepodległości. – taka jest prawdaAle prawdą niezbitą, uniwersalną są mimo wszystko, ludzkie wspólne WARTOŚCI.

 

Taką mam wielką wiarę i nadzieję. Niedziela, 11.11.2012. Marsz Niepodległości: Czy to koniec czy początek drogi do niepodległości? Nasz Wielki Naród to wielka potęga. Niezniszczalna. Nie ma wyjścia ani drogi odwrotu…. Polaków połączą wspólne Narodowe i chrześcijańskie wartości. Jeżeli połączy nas zgoda i wspólnota interesów – wszyscy razem dokonamy CUDU NAPRAWY RZECZPOSPOLITEJ.

 

Musimy wspólnie i w zgodzie – stworzyć Ruch Odrodzenia Narodowego.  

Jeszcze Polska nie zginęła – Tak nam dopomóż BÓG.

Ryszard Opara

 

PS. Portal Nowy Ekran posiada mnóstwo zdjęć i nagrań pokazujących prowokacje Policji. Będą stopniowo publikowane. Szczególnie znamienne są obrazy osób w kominiarkach, którym spod kurtki pokazuje się napis: Policja. To właśnie ci, którzy atakowali swoich kolegów…funkcjonariuszy i tłumy.Marsze Niepodległości odbywały się w wielu innych miastach Polski – nie tylko w Warszawie- ciekawe dlaczego odbyły się one bez zakłóceń? Przecież to ci sami organizatorzy Młodzież Wszechpolska, ONR, NSZ… Obecnie, na prośbę posłów przygotowujemy materiał filmowy na Sejmową Komisję Spraw Wewnętrznych poświęconą nadużyciom Policji 11 Listopada. Jeżeli ktoś z państwa ma jakieś niepublikowane materiały filmowe bądź zdjęcia, mogące pomóc w dokumentowaniu prowokacji i brutalności policjantów bardzo prosimy o kontakt z redakcją. Prosimy o kontakt także świadków i osoby poszkodowane w wyniku działań Policji bądź będące na Marszu z dziećmi.

 

KOMENTARZE

 • Problemy techniczne
  Z powodu problemów technicznych Łażący Łazarz umieścił pierwotnie notkę na swoim blogu. Konto Ryszarda opary nie otwierało się. Problemy zostały zażegnane dlatego notka została umieszczona na właściwym miejscu, czyli na blogu Ryszarda Opary.
 • Komentarze zamieszczone pod notką zamieszczoną na blogu Łazarza poniżej:
  Marek Kajdas: Rona już była, uwaga na ten skrót!

  Nie RON-a, ale RN - Ruch Narodowy jako wg mnie m.in sieciowe stowarzyszenie, czy związek stowarzyszeń - federacja-konfederacja

  \"29 Dywizja Grenadierów SS (1 rosyjska) (niem. Waffen-Grenadier Division der SS (russische Nr. 1)) – kolaboracyjny związek taktyczny Waffen-SS złożony z żołnierzy Rosyjskiej Wyzwoleńczej Armii Ludowej (RONA) formowany pod koniec II wojny światowej.\"

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/69/RONApatch.png/120px-RONApatch.png

  http://pl.wikipedia.org/wiki/29_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_(1_rosyjska)

  ŁŁ nie rób z p. Oparą dywersji z akronimem, bo nas tym PiS i GP zaciuka, od razu na to wpadną jak ja. Już ten skrót i tekst podobny był w użyciu na NE i wskazywaliśmy zagrożenie ze skrótu. RON-a odpada. Nazwa już jest ruchu, pytanie jaki ma być i o tym rozmawiajmy, przecież trzeba wyjść do inicjatorów z naszymi propozycjami, pomysłami, wolą współpracy jeżeli będzie oczekiwana, możliwa. Narodowcy są mało kompromisowi, nieufni i zacietrzewieni, zapatrzeni na swój program, światopogląd.


  Bibrus: To bardzo dobry krok w kierunku uwolnienia Polski,

  jednak spieszmy się, wybory już blisko.


  KrisJora: Ruch Odrodzenia Narodowego

  Proszę stworzyć stronę Ruchu i zbierać podpisy ludzi popierających to ugrupowanie , lub partię . Mój podpis tam się znajdzie , zobaczymy ilu nas tam będzie . Może faktycznie powstanie alternatywa dla innych partii politycznych . Idiota Palikot stworzył i zarejestrował partię , dlaczego my nie mielibyśmy szans ? . Myślę że wielu sympatyków PiSu , SP, PJN , NR , przeszło by do Ruchu Odrodzenia Narodowego
 • @KrisJora 17:12:16
  Już zostały przeniesione. Przepraszamy za kłopoty
 • @Nowy Ekran 17:17:30
  Brakuję jednego komentarza. Mojego

  Tekst bardzo dobry.
  Czy NE nawiąże współpracę z Ruchem Narodowym którego powstanie ogłosili członkowie ONR i MW na Marszu? Czy toczą się już jakieś rozmowy? Czy planujecie jakieś rozmowy, jakąkolwiek formę wsparcia dla nich?
 • @Mistrz Joda 17:21:02
  Słusznie, przepraszamy :)
 • @Nowy Ekran
  "Musimy wspólnie i w zgodzie – stworzyć Ruch Odrodzenia Narodowego.
  Jeszcze Polska nie zginęła – Tak nam dopomóż BÓG."
  =================

  To jeszcze raz podstawowe kwestie.
  RN powstaje na bazie Marszu Niepodległości, głównie z MW, ONR. Czy przyłączamy się do tego, czy nie? Czy jesteśmy do RN zaproszeni jako NE czy nie? Przy czym pojęcie NE obejmuje redakcję, właścicieli, vipy, ale i całą społeczność. Oczywiście każdy decyduje za siebie, mowa zarówno o osobach fizycznych, jak bytach organizacyjnych, oraz o Nowym Ekranie.

  Jeżeli tworzymy obok RN własny ruch, to pora się rychło na to zdecydować, ale start wyborczy i TAK MUSI BYĆ WSPÓLNY!!! Albo g.. warte jest takie politykowanie kanapowe, salonowo-internetowo-uliczne.

  Która opcja Wam pasuje? Dyskutujmy.
 • @Autor
  RUCH PRZEBUDZENIA NARODOWEGO (RPN)

  Pozdrawiam.
 • Ostrożnie z nazwami !!! :)
  Idea szczytna, ale radził bym ostrożność z nazwami. RON może się kojarzyć z PRON. Dla młodszych link do wikipedii (pRezydent może, to my też)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Patriotyczny_Ruch_Odrodzenia_Narodowego

  I te słynne hasło PRON cię żywi, PRON cię chroni, ... itd. :)

  Strzeżmy się do tego fasad nadętej bufonady i nazw do których "zaprzyjaźnione media" wiadomo co dopiszą. Ludzie wolą jakieś tam Ruchy Akcje, Platformy, Unie itd. Takie pitu pitu ... :) Jakieś Wspólne, Razem, Przyszłość, Nowoczesność itd. itp. a nie coś co lewacy zaraz zrobią nazizmem czy faszyzmem. Jakaś fajna, przyjemna dla ucha, "jednoczące, a nie jątrzące". :) Układ chce tego? Dajmy im to !
  Zamiast PRONcia- Antypartyjny Ruch Społeczny "RAZEM". Razem pozbędziemy się partyjnych kłamców. Razem, bez względu na przekonania, dla siebie i dla swoich bliskich.
  Dać im to co chcą, a zrobić to co zrobić trzeba, a co leży już od lat. Bo osiągnięci tzw. III RP nawet przy tych II RP to jest żenada.
 • Rozumiem to, jako odpowiedz PiSu
  Wywiad z Glinskim.Prawie caly poswiecony wydarzenia z niedzieli, oraz stosunku do nowej inicjatywy politycznej.Dowiadujemy sie z niego np. o wizycie Winnickiego i Zawiszy u Glinskiego przed marszem.Jestem ciekaw co na to zainteresowani...

  Ja odbieram ta rozmowe, jako odpowiedz Kaczynskiego w stosunku do RN.

  " Jezeli zrezygnujecie z radykalizmu (obalenie republiki okraglego stolu), oraz potepicie, i odetniecie sie od przedwojennego ONR, to mozemy rozmawiac "

  Moim zdaniem, warunki sa zaporowe.

  W sumie to malo wazne.Wazniejsze jest co innego.Oni naprwde wszyscy sie przestraszyli, i chyba doszlo do nich, ze moga miec niedlugo "cieplo", i byc "wyautowani"...
 • @cziken1 18:02:21
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,124756,title,Prof-Piotr-Glinski-narod-powinien-odnosic-sie-do-tradycji-i-kultury-a-nie-do-rasy-czy-etnicznosci,wid,15097683,wiadomosc.html
 • @Marek Kajdas 17:43:33
  Nie zauważyłem tego komentarza i napisałem osobny artykulik ("czym się różni") o tym, co sądzę o takim skrócie.
  Jest do kitu.
 • ...
  Cudakujecie ludzie.Nazwa sie przyjela, i jest rozpoznawalna.Na tym etapie jaki jest, zmiana nazwy, to bylaby dywersja.
 • ....
  prosze uwazac na tzw. 'prowokacje podczas marszu niepodlegosci'....
  juz prawie na samym poczatku po obejrzeniu pierwszych filmowych relacji z marszu rzucilo mi sie na oczy:
  1. kamizelki policyjne
  2. napisy 'policja'
  3. obnoszenie sie 'skad sa' 'prowokatorzy'
  ta tzw. 'prowokacja' jest szyta bardzo grubymi nicmi, jesli nie sznurem po prostu....z reszta zauwazyli to juz przedemna inni komentatorzy i blogerzy...
  umoczone sa tu grube paluchy....i o cos komus chodzi zeby nakrecac eskalacje nienawisci do policji wystepujacej przeciwko dzieciom....
  trzymac trza poziom obiektywny kochani....mamy przeciwko sobie kolesi co
  wiedza co chca uczynic i wiedza co robia....
  i jak dla mnie ciagle jest ten sam problem:
  jakikolwiek ruch patriotyczny w Kraju nie ma oparcia solidnego
  w formacjach militarnych kultywujacych patriotyzm....
  rozstrzelaja nas nastepnym razem ani chybi
  jesli beda miec pewnosc, ze nikt zbrojnie nie stawi oporu
  za markiem kajdasem i innymi nawoluje was o poszukanie oparcia w
  patriotach w mundurach czy to w armii czy poza nia...
  bez wlasnej 'ochrony' mozemy sobie gadac tak i pisac w nieskonczonosc...
  ....
  nowy ruch musi miec oparcie w swoim zbrojnym ramieniu
  inaczej tak czy siak zostanie spacyfikowany....
 • Wyjaśnienie:
  Szanowni Państwo.

  Gwoli wyjaśnienia. Propozycja nazwy Ruch Odrodzenia Narodowego (RON), jest dosyć luźna, wstępna - nie została z nikim uzgodniona.

  Chyba zresztą, nie o nazwę tu chodzi - ale o sens i treść mojego artykułu, który nawiązuje i oczywiście wynika z propozycji akcji społecznej, ogłoszonej podczas Marszu Niepodległości przez liderów Młodzieży Wszechpolskiej i ONR

  To moje prywatne, autorskie przemyślenia. Z nikim na razie nie rozmawiamy ani nie spiskujemy.

  Nowy Ekran jest platformą medialną, portalem społecznościowym i zależy nam bardzo na szerokiej masowej dyskusji na temat przyszłości Polski oraz oczywiście Ruchu Narodowego.

  Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

  Ukłony dla wszystkich
 • stronka
  Ciekawe, od roku 20003 istnieje stronka z Sopotu na której pisze, że
  Ruch Narodowy
  jest ruchem politycznym.
  Nie jest podmiotem prawnym.
  Powstał w 1982 r.
  z przekształcenia NGP
  utworzonej w 1978 r.
  przez środowisko opozycyjne
  działające od 1973 r.

  http://www.ruchnarodowy.pl/

  DOMAIN NAME: ruchnarodowy.pl
  registrant type: individual
  nameservers: dns3.home.pl. [95.211.105.225]
  dns.home.pl. [62.129.252.30]
  dns2.home.pl. [62.129.252.40]
  created: 2003.01.10 00:00:00

  -----------------------------
  Pytania do D. Grabowskiego, A. Zawiszy, P. Holochera, R. Winnickiego, M. Kowalskiego

  http://idb.nowyekran.pl/post/79805,z-wiatrowka-do-sejmu-rp
 • @adevo 18:33:13
  Tak, ale to calkiem innego srodowisko, ktore juz dawno nie jest w polityce.
  Na poczatku lat 90tych Cenckiewicz byl ich czlonkiem.
 • ---------- Policja to !!!!!!!!! POLACY !!
  ------- polskie dzieci -które gdzieś pracować muszą !! --Policja BYŁA / JEST i BĘDZIE !!! --rozkaz jest rozkazem w każdej formacji mundurowej --NIE TEN WRÓG !! kto stoi na 1 linii !!
 • Co to jest wolność?
  >Jednak Polakom, zawsze brakowało rzeczy, może dla nich najważniejszej - Wolności

  Materialnie, politycznie to wszyscy byliśmy i jesteśmy zależni, w ten czy inny sposób. Można natomiast być wolnym duchowo.

  Ale stawiam pytanie retoryczne: czy można być suwerennym w duchu, gdy przodkowie od setek lat są maltretowani hierarchicznym światopoglądem?
  Zdobądź się pan, panie Opara na odwagę i napisz dokładniej, w jakich to duchowych kajdanach Polacy tkwią - nie tylko media i obce służby są winne.
  Ja nie mam ochoty na ten temat pisać.:)

  System, w którym ustawowo, każdy jest równy sobie, gdyż skupia w swojej osobie część władzy nad państwem jest ustrój demokracji bezpośredniej (DB).

  Tylko w ustroju DB suwerenność polityczna i duchowa ludzi jest podstawą rozwoju państwa.

  W USTROJACH, W KTÓRYCH LUDZIE DELEGUJĄ SWOJĄ SUWERENNOŚĆ POLITYCZNĄ NA WYBRANYCH POSŁÓW, CZY LISTY PARTYJNE, LUDZIE TRACĄ JAK WIDAĆ JEDNOCZEŚNIE OPRÓCZ ODPOWIEDZIALNOŚCI POLITYCZNEJ, SWOJĄ NIEZALEŻNOŚĆ DUCHOWĄ.

  Dlatego ta niemrawość w Polsce: "Matka Boża już załatwi, Bóg nas ochroni, mój poseł jest odpowiedzialny, moja partia, poczekamy zobaczymy".

  MÓJ OJCIEC MNIE NAUCZYŁ: BIERZ SPRAWY W SWOJE RĘCE! NIE LICZ NA NIKOGO!

  Jest to zresztą znane nastawienie wśród wolnych ludzi na całym świecie, może wreszcie dotrze to do milionów uspokojonych Polaków.

  SUWERENNOŚĆ TRZEBA ĆWICZYĆ, NAWET, GDY NIE MA ODPOWIEDNICH WARUNKÓW.

  Tu możesz podpisać prawdziwy AKT WOLI NARODU w przypadku sukcesu, doprowadzi on do zapowiadanych konsekwencji:

  AKT WOLI NARODU

  http://www.petycjeonline.com/akt

  We własnym interesie
  I bez strzelania.

  Petycja do Narodu Polskiego

  Tylko wola całego narodu może w jednym akcie zlikwidować wszelkie wymuszone zobowiązania i przejąć kontrolę w kraju.

  ---------------
  Pytania do D. Grabowskiego, A. Zawiszy, P. Holochera, R. Winnickiego, M. Kowalskiego

  http://idb.nowyekran.pl/post/79805,z-wiatrowka-do-sejmu-rp
 • Po co wystawiać się na odstrzał.
  Myślę tak: spokojnie Panowie. Na Zawiszę, Holochera, Winnickiego i Kowalskiego pójdzie teraz zmasowany atak głównego nurtu. Co zyskamy stając w ich szeregu? - NIC, a może jeszcze gorzej. Umoczą nas w bagnie rasy i etniczności, skutecznie izolując od reszty społeczeństwa. To rozpalone głowy nie wiadomo skąd sterowane.
  Sądzę, że już stać nas na program Polskiego Porządku. Niech sobie w tym kraju zamieszkuje kto chce, ale musi przyjąć za zasadę, że polskie życie gospodarcze musi być nasączone słowiańska wspólnotowością, bo to mamy w genach. Więc: demokracja bezpośrednia, nowa architektura finansowa i społeczna gospodarka rynkowa.
  Bez ogródek możemy natomiast mówić, że nasze zniewolenie tkwi w tym, ze fundamentalny akt ustroju gospodarczego (kodeks handlowy) napisał nam Żyd z myślą o Żydach, a emisję pieniądza też podrzuciła nam cywilizacja koczownicza. Dlaczego? - bo nam Polakom nigdy o tych rzeczach myśleć się nie chciało i tu uderzmy się w pierś.

  Odzyskać Polskę, to odzyskać instytucje.
 • @denaturator 19:09:10
  Nie wydaje mi się by była to dobra idea.
  POLSKI RUCH NARODOWY TO POWINIEN MIEĆ KOŃCÓWKĘ .PL
  lub jeśli myślą organizatorzy o bezpieczeństwie i dostępności strony to ruch narodowy powinien mieć końcówkę .com
  Jak masz ochotę to rejestruj lepiej .com :)

  Tylko końcówka .com umożliwia łatwą zmianę serwerów z jednego państwa do drugiego. Np. w przypadku domeny nowyekran.pl to rejestrator jest polski i wystarczy malutka manipulacja w zapisach DNS przez rejestratora by stronka nie była dostępna, pomimo zapasowych serwerów.

  Z końcówką .com to Nowy Ekran mógłby wywędrować nawet do Wenezueli z rejestracją i z serwerem.
 • @nikander 19:12:36
  Mówisz o rasie i etniczności. Posłuchaj ostatniego wystąpienia Kowalskiego z Wrocławia. Jest tu na ne podawane, carcinka wstawiła linka. Zwróć uwagę szczególną na to co on mówi o byciu Polakiem. A potem przestać mówić o rasie i etniczności
 • CHCE TAKIEGO PREZYDENTA POLSKI
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PTrvzRcNnhg#!
 • @Marek Kajdas 17:43:33
  // Czy jesteśmy do RN zaproszeni jako NE czy nie?//

  Myślisz, że oni zaproszą stary Układ, który buja się pomiędzy socjalizmem a liberalizmem i nie chciał myśli narodowo-katolickiej?
  Trąbimy tu prawie 2 lata o Dmowskim, Konecznym i Szkole Lubelskiej.
  Dotąd byli głusi na idee narodowe i teraz, jak zobaczyli ''dużo młodzieży'' wszyscy są narodowcami ?


  Nikt nie chce pieczeniarzy, bo idee narodowe wiążą się z cnotami charakteru.
 • @Mistrz Joda 19:20:57
  Wiem, wiem. Jednak jaki masz sposób na kontekst historyczny. Zanim się wytłumaczysz będziesz kilka razy rozstrzelany.
 • @nikander 19:28:15
  Jaki rozstrzelany? Za co rozstrzelany?
 • @nikander 19:12:36
  >demokracja bezpośrednia, nowa architektura finansowa i społeczna gospodarka rynkowa.

  moje wyobrażenie na ten temau przedstawiłem tutaj:
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/79889,gra-wiem-czego-chce-edycja-listopadowa#comment_673956

  Może jakieś uwagi?
 • @Mistrz Joda 19:31:19
  Ubity gazetą - lepiej?
 • @ssak 19:32:15
  Tak, to ten kierunek.
 • @nikander 19:33:21
  Uf. Dobrze że nie nabity na pal bo nie lubię mieć twardych, długich rzeczy w tyłku.
  Ja nie wiem co to jest. Jedni przeciwnicy narodowców mówią ze ich trza rozstrzelać bo to idioty i pacany, faszyści i bandyci najgorszego sortu. Inni przeciwnicy mówią ze trza uważać bo oni będą mordować i rozstrzeliwać ze względów rasowych i etnicznych. A najzabawniejsze jest to ze oni sami właśnie mówią coś całkiem innego
 • @Mistrz Joda 19:40:26
  I w tym jest największy problem. Więc po co pchać się na linię strzału. To samo można osiągnąć używając innego języka. Może to jest dodatkowy wysiłek, ale warto go ponieść.
 • @nikander 19:53:25
  Co jest złego w języku jakiego oni używają? To że nie mówią nic o sgr? Jak dla mnie to lepiej niż gorzej
 • @denaturator 19:31:35
  Ciekawe co na to organizatorzy RN.
  Sprawdziłem ,do wyboru zostało jeszcze dużo ale najlepsze com i org są zajęte. Ja osobiście nie przepadam za końcówką info - ale jest to też pewna możliwość. Pozdrawiam :)
  ruchnarodowy.com niedostępna
  ruchnarodowy.waw.pl dostępna
  ruchnarodowy.net dostępna
  ruchnarodowy.de dostępna
  ruchnarodowy.pl niedostępna
  ruchnarodowy.com.pl niedostępna
  ruchnarodowy.eu niedostępna
  ruchnarodowy.com niedostępna
  ruchnarodowy.tel dostępna
  ruchnarodowy.biz dostępna
  ruchnarodowy.name dostępna
  ruchnarodowy.co dostępna
  ruchnarodowy.me dostępna
  ruchnarodowy.es dostępna
  ruchnarodowy.co.uk dostępna
  ruchnarodowy.me.uk dostępna
  ruchnarodowy.org.uk dostępna
  ruchnarodowy.us dostępna
  ruchnarodowy.ca dostępna
  ruchnarodowy.pro dostępna
  ruchnarodowy.org niedostępna
  ruchnarodowy.info niedostępna
 • @nikander 19:12:36 "bo nam Polakom nigdy o tych rzeczach myśleć się nie chciało "
  "demokracja bezpośrednia, nowa architektura finansowa i społeczna gospodarka rynkowa.
  "

  to jest to.

  Szkoda tylko, że Polaków tak mało, bo przecież nie można tak zwać tych, co są zadowoleni ze śmierci nielubianych elit czy też obecj dominacji na każdym kroku.

  Zsumujmy tych, co emigrowali, z tymi, co pracują w Polsce w zagranicznych firmach.

  Ilu nas zostaje ?
 • Halleluja !!!
  Cała PRAWDA !!!........damy radę,bo mamy Boga w sercu !..........
 • @circ 19:24:19
  //Myślisz, że oni zaproszą stary Układ, który buja się pomiędzy socjalizmem a liberalizmem i nie chciał myśli narodowo-katolickiej?//

  Dokładnie tak.
  To aż groteskowe, jak w ciągu kilku dni obrodziło w "narodowców".
  Mam nadzieję że chłopaki z ONR i MW nie są w ciemię bici i będą się dokładnie przyglądać wszystkim nowym "narodowcom" a szczególnie tym co od razu chcieliby być "na czele".
 • @interesariusz z PL 20:01:46
  Sądzę, że dla tych co zostali warto te sprawy poukładać na spokojnie. Obyśmy za kilka lat ze smutkiem nie stwierdzili, że nigdy na to nie było dobrego czasu.
 • News
  Artur Zawisza: Antifa to łowcy HIV-a


  Fot arch. autora
  Czy Konopnicka była lesbijką? Kto i dlaczego spacyfikował Marsz Niepodległości? Polacy to "antysemici" i jak śpiewa Paweł Kukiz - rozmowa z Arturem Zawiszą wiceprezesem Związku Narodowych Sił Zbrojnych
  Adam Zawadzki: Czuje się pan „polskim faszystą”?
  Artur Zawisza: Faszyzm był ruchem modernistycznym o socjalizującym zabarwieniu. Jako narodowy konserwatysta jestem za rewitalizacją tradycji i za wolnością społeczną. Faszyzm zaś był wymierzony w tradycję i wolność, więc jest mi głęboko obcy (nawet jeżeli miewał atrakcyjną estetykę, ale to zostawiam osobom bardziej wrażliwym na estetyzację symboliki). Natomiast poprzez konflikt z komunizmem udawał prawicę, co bardzo pasowało generalissimusowi Stalin i stąd jego dyrektywa, aby antykomunistów nazywać faszystami jest do dzisiaj żywotna. Do tego stopnia, że posłusznie wykonuj ją nowy Stalin w osobie Leszka Millera wraz z nowym Trockim w osobie Janusza Palikota.
  Widmo „lewactwa” i „pedalstwa” krąży w III RP? Nowe ugrupowanie ONR i MW jest w stanie temu przeciwdziałać?
  Ruch Narodowy to narodowy ruch w postaci poziomej sieci inicjatyw społecznych wokół Marszu Niepodległości opowiadających się za suwerennością państwa i tożsamością narodową. Chciałbym widzieć w nim formalne i nieformalne stowarzyszenia i środowiska o charakterze ideowym, wychowawczym, młodzieżowym, kombatanckim, historycznym, rekonstrukcyjnym, edukacyjnym, medialnym, charytatywnym, gospodarczym czy krajoznawczym. Taki oddolnie stworzony Ruch Narodowy spowoduje, że wspomniane w pytaniu grupy poczują się nieswojo.
  Roman Giertych dawny lider LPR na łamach „Gazety Wyborczej” ostrzegał przed Ruchem Narodowym, jako idealnym partnerze PiS. Czy jest możliwy taki sojusz? Chciałby pan wrócić do Sejmu?
  Opuszczając Prawo i Sprawiedliwość wraz z marszałkiem Markiem Jurkiem w pamiętnym kwietniu 2007 szedłem na poniewierkę i czyniłem to świadomie, czego nie żałuję. Znam wielu świetnych Polaków i dobrych patriotów zarówno w samym PiS, jak i wokół niego. W drugiej turze posmoleńskich wyborów prezydenckich głosowałem na Jarosława Kaczyńskiego. Jednak Ruch Narodowy pyta wszelkich bez taryfy ulgowej o nielegalne flagi unijne na gmachach publicznych, o wyższość narodowej konstytucji nad prawem unijnym, o trwałość polskiego złotego jako waluty narodowej, o sprzeciw wobec paktu fiskalnego drenującego polski budżet i o blokowanie wobec unii bankowej odbierającej decyzyjność krajowemu nadzorowi finansowemu. To jest egzamin, który trzeba zdać na piątkę. Natomiast narodowa strategia rozwoju regionalnego odrzucająca brukselskie projektowanie eurolandu Polen – byłaby zdaniem egzaminu na szóstkę.
  Marsz Niepodległości od samego początku wzbudzał kontrowersje. Łatwiej było iść ramię w ramię z Janem Kobylańskim niż Pawłem Kukizem?
  Artysta Kukiz ostatnio śpiewa nieźle, choć kiedyś śpiewał głupio i wręcz bluźnierczo. Rozumiem, że jego ostatnia płyta dobrze się sprzedała i winszuję mu. Natomiast działacz polonijny w skali transkontynentalnej Kobylański to sędziwy Polak zatroskany o ojczyznę. Nie muszę się z nim we wszystkim zgadzać, aby docenić jego zasługi dla polskości tak, jak zrobili to odznaczający go Orderami Odrodzenia Polski prezydenci śp. Kaczorowski, Wałęsa i Kwaśniewski. U mnie ma jeszcze plus za współpracę z antykomunistyczną dyktaturą w Ameryce Południowej.
  Zajścia w Warszawie były "policyjną prowokacją", prowokacją "zamaskowanych policyjnych tajniaków" – powiedział pan w jednej ze stacji telewizyjnych. Są na to dowody? Czy organizatorzy zgłosili już do prokuratury wniosek w tej sprawie ?
  13 grudnia Ruch Narodowy w całej Polsce protestuje przeciw nowej komunie, czyli wykorzystaniu arsenału totalitarnego w wolnej Polsce. Najazdy ABW na działaczy narodowych (np. Lublin), inwigilowanie duchowieństwa (np. paulini we Włodawie), wzywanie setek kibiców w ich rodzinnych miastach do komisariatów na 11.11 (kilkanaście miast), zatrzymywanie dziesiątek autokarów jadących do stolicy wraz z żądaniem imiennych list uczestników (np. opolski autokar zatrzymany na rogatkach Warszawy) – to był przedsmak. Podczas Marszu Niepodległości zamaskowani policjanci podjudzali uczestników do starć, burząc w nich krew. Jeśli ktoś kiedyś szczerze oburzał się na CBA jakoby inspirujące działania korupcyjne, dzisiaj winien być oburzony na prowokującą policję.
  Z jednej strony Marsz Niepodległości z ONR i MWP z drugiej „Kolorowa Niepodległa” z Antifą i Krytyką Polityczna. Nie da się inaczej świętować? Czy radykalizacja nastrojów to jedyny sposób na zmiany w Polsce.
  Antifa to łowcy HIVa i stanowią margines marginesu. Marsz Niepodległości konkurował z Marszem Komorowskiego i tę konkurencję wygrał. Tam urzędnicy za pieniądze, funkcjonariusze na rozkaz i outsiderzy dla ciepełka Bronisława Komorowskiego – tutaj marsz ludzkich serc. Cała strefa kibica z Euro 2012 była wypełniona, a podczas mistrzostw obliczano ją na sto tysięcy osób. Na przedzie podlaska husaria konno, Grupa Rekonstrukcyjna NSZ i motocykliści Rajdu Katyńskiego. Ich jednak media mętnego nurtu (copyright: dr Tadeusz Rydzyk) nie pokazały. Jednak: han pasado! Przeszliśmy!
  Tymczasem w polskiej polityce zagranicznej duet Donald Tusk – Radosław Sikorski stawia na współpracę z Angelą Merkel. Polityka jagiellońska czy piastowska, które rozwiązanie jest lepsze dla Polski?
  Jaka polityka? Mówiąc za Romanem Dmowskim, polityka polska i odbudowanie państwa. Nasz ruch jest wszechpolski i pamięta za poetą „Sztuki i Narodu” Andrzejem Trzebińskim, że „nasz kraj tam gdzieś się kończy, gdzie w piersiach braknie tchu”. Dlatego działamy od piastowskiego Wrocławia i Szczecina po jagiellońskie Wilno i Lwów (z łyczakowskim nagrobkiem Marii Konopnickiej). Dzisiaj w polityce europejskiej realnym zagrożenie jest eurohegemonia Niemiec i neoimperializm Rosji. To jednak powinno pobudzać nas do refleksji, jak wykuwać miejsce dla wielkiej Polski w Europie wolnych narodów. Nie chcemy wojaczki wszystkich ze wszystkimi, ale realistycznej polityki interesu narodowego. Z tego punktu widzenia doceniamy choćby początek pojednania Polaków i Rosjan po wspólnym liście arcybiskupa Michalika i patriarchy Cyryla. Chcemy mieć gorące serca i chłodne głowy.
  Unia Europejska w obecnym kształcie jest jeszcze potrzebna?
  Dobrą unię europejską mieliśmy za czasów christianitas, czyli w tzw. średniowieczu, gdy jedność duchowa pozwalała na dojrzewanie narodów. Obecnie trafna wydaje się formuła: tyle wspólnych praw i instytucji, ile wspólnych zasad i interesów głoszona przez środowisko Prawicy Rzeczypospolitej. Skoro jednak po odrzuceniu inspiracji chrześcijańskiej brakuje wspólnych zasad, a wspólne interesy są dominowane przez eurowielkoludów, to pozostaje nam zacieśnienie współpracy środkowoeuropejskiej oraz ochrona wolności gospodarczej niszczonej przez eurokrację, czyli konkurencja podatkowa i deregulacja ekonomiczna. Odrzucający biurokrację europejski obszar gospodarczy zapewni nam wolny rynek usług i wolny przepływ towarów, co da większe szanse polskiej gospodarce. Polski przedsiębiorca jest zaś solą tej ziemi.
  Spore kontrowersji wywołuje film „Pokłosie” oraz wypowiedzi Macieja Stuhra. Czy Polacy są antysemitami? Skąd bierze się u nas niechęć do Żydów?
  Młody Stuhr jest „wioskowym głupkiem” i wie już o tym każdy telewidz. A co do rzeczy samej, to mogę odwrócić pytanie: czy Żydzi uprawiają antypolonizm? Sprawy są trudne i zagmatwane, bo zawsze i wszędzie gdzie pojawili się Żydzi, pojawiał się tzw. antysemityzm... Ze swej strony lansuję pojęcie judeosceptycyzmu jako krytycznej postawu poznawczej będącej uprawnionym punktem widzenia w ramach rozumiejącej obserwacji zjawisk społecznych i historycznych. Kiedy jesteśmy krytyczni i działamy bez fobii, możemy profilować swoje stanowisko wielopłaszczyznowo. Dlatego odrzucam historyczną żydokomunę (jak kibice Legii z bannerem: Szechter, przeproś za ojca i brata), a jednocześnie jako poseł byłem wiceprzewodniczącym Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej i podczas trzykrotnych bliskowschodnich wizyt studyjnych zawsze popierałem Jerozolimę jako odwieczną stolicę Izraela.
  Czy Konopnicka była lesbijką?
  Obecnie jestem prywatnym przedsiębiorcą, jednak studiowałem w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zarówno filozofię (pod śp. Mieczysławem A. Krąpcem OP), jak i polonistykę. Uczęszczałem na seminarium prowadzone przez wybitnego specjalistę od polskiej literatury XIX-wiecznej śp. Stanisława Fitę i pod jego kierunkiem obroniłem na piątkę magisterium o historiozofii w prozie historycznej Teodora Jeske-Choińskiego (skądinąd znamienitego publicysty młodokonserwatywnego). To ja jestem ekspertem, a nie ordynarne lesbijki i żenująca pani Kofta kradnące Polakom matkę ośmiorga dzieci - naszą Marię Konopnicką. Dlatego stanąłem w obronie czci niewieściej i, Bogu dziękować, nawet materiał pokazany w Faktach TVN ukazał feministki jako skrajne i odosobnione, zaś po stronie prawdy stanął zarówno dyrektor Muzeum im. Marii Konopnickiej, jak i prawnuczka Poetki. Bo Maria Konopnicka wielką poetką była! I zachwyca!
 • CZY PRAWICA MOŻE PROMOWAĆ SOWIECKI, ZBRODNICZY PRL ???:))))))))
  .
  Ryszard Opara:
  ".......Wielki potencjał Narodu Polskiego, udowodniły (po raz kolejny) l
  ata powojenne. ........w ciągu zaledwie jednego pokolenia odbudowano kraj.
  W latach 70-tych rocznie tworzono miliony miejsc pracy, budowano setki

  tysięcy mieszkań. Marnych i lichych, ale takich na jakie było nas stać.
  Nikt nie był głodny ani bezrobotny. W krótkim czasie, Polska stała się jednym
  z kilkunastu najbardziej rozwiniętych krajów globu. A przemysł stoczniowy,
  rybołówstwo, wydobycie węgla, siarki – ścisła czołówka światowa........"
  =====================================================

  Cytaty: "Nikt nie był głodny ani bezrobotny", "Polska stała się jednym

  z kilkunastu najbardziej rozwiniętych krajów globu"

  Te hasła są jakby żywcem wyjęte z PRL-owskiej propagandy sukcesu !!:)))

  Propagandy załgującej straszliwe ekonomiczne i cywilizacyjne

  zapóźnienie komunistycznej Polski, w której chłopi uprawiali ziemię

  XIX-wiecznymi metodami, a mimo to byli efektywniejsi od

  komunistycznych Pegeerów :)). W której prymitywny niewykwalifikowany

  robotnik zarabiał więcej niż inżynier, a powszechne złodziejstwo w

  miejscach pracy tak jak w sowietach zaopatrywało wielki (główny)

  wymienny rynek towarowy !!!!. Gdzie korupcja komunistycznych

  urzędników była równa dzisiejszej !! Gdzie za krytykę PZPR

  i socjalizmu można było pójść na długie lat do więzienia !!!

  albo zostać skrytobójczo zamordowanym !!!

  Prawdę o tym bandyckim i zbrodniczym systemie znają starsi

  Autentyczni Polacy, których jest już niestety coraz mniej:


  A prawdą jest też m.in., że w PRL był głód !!! Setki tysięcy

  ludzi głodowało !!!

  Ludzie nie mieli często pieniędzy na chleb "do pierwszego" !!!! -

  a ci co mieli musieli godzinami stać w kilometrowych kolejkach np.

  za czerstwym, paskudnym chlebem (na prowincji często go brakowało!

  tak jak i ziemniaków !), za papierem toaletowym, za rajstopami,

  za ochydną szynką z odrzutu z eksportu, za pasztetową robioną z

  makulatury, za kośćmi na rosół. itp. itp.

  Na mieszkanie - ciasną komórkę o bardzo niskim standardzie

  ludzie czekali po 20 lat !!!

  Bez czekania dostawali esbeccy i pzpr-owscy funkcjonariusze.

  Spółdzielnie mieszkaniowe były zmuszne przekazywać do MSW

  20 procent nowowybudowanych mieszkań !!! A w budownictwie

  mieszkaniowym PRL była na ostatnim miejscu w Europie

  nawet za Albanią !!!

  Na samochód, zepsutą (nowe samochody były zepsute i trzeba było je

  od razy reperować :))) zabawkę - "malucha" - Polacy czekali po zapłaceniu

  5 lat !!! Esbecy dostawali od zaraz !!! Albo kupowali sobie w Pewexie

  Fiata 125P !!! bo premie za pałowanie i mordowanie płacono im w

  dolarach !!!.

  Gospodarka w PRL była typową "gospodarką wojenną" na usługach

  ludobójczej sowieckiej zbrojącej się rosji !!!

  Polskie Stocznie musiały zaopatrywać sowiecką rosję w statki rybackie,

  np. trawlery, przetwórnie itp., statki transportowe np. kontenerowce

  typu Ro-Ro. ALe produkowały tylko kadłuby !!!! - Kosztowne dolarowe

  wyposażenie (70 % ceny statków) PRL musiała na swój koszt sprowadzać

  z Zachodu !!!! Za to ruskie płaciły Polakom UZBROJENIEM, zapałkami,

  rudami i ropą. I tak było ze wszystkimi gałęziami przemysłu, które

  zaopatrywały sowiecką złodziejską rosję w mięso, kosmetyki, komputery

  ubuwie i odzież !!!!! - i taka jest prawda !!!

  POLACY ŁOŻYLI NA BANDYCKĄ ZBROJĄCĄ SIĘ ROSJĘ A SAMI

  GŁODOWALI !!!!!!

  Natomiast dobrze żyło się ok. 5 milionom "ruskich kapo" (z rodzinami) -

  - komunistycznej huncie - wysokim funcjonariuszom-aparatczykom z PZPR,

  funcjonariuszom SB (patrz rodzice obecnej preziowej :))) , MO,

  donosicielom TW SB, funkcjonariuszom-propagandzistom TVP, RP , PAP,

  kadrze rosyjskiego LWP - To byli najcześciej ruso-żydo-komuniści nasłani

  przez zaborcę - sowiecką rosję !!!

  Było też dużo zdrajców - sługusów rosji tak jak i dzisiaj udających patriotów

  i nawołujących (POdobnie jak dzisiaj) do przyjaźni z ludobójczą i

  barbarzyńską rosją wówczas sowiecką !!!:))
 • @Mistrz Joda 19:20:57
  "Mówisz o rasie i etniczności. Posłuchaj ostatniego wystąpienia Kowalskiego z Wrocławia. Jest tu na ne podawane, carcinka wstawiła linka. Zwróć uwagę szczególną na to co on mówi o byciu Polakiem. A potem przestać mówić o rasie i etniczności"
  _____________________________________

  Prawisz opowiastki...
  Niestety albo stety, okazuje się, że w przypadku Polaków ich etniczność b.ścisle wiąże się genetyką i językiem.
  Od tego juz nie ucieknie się, jest to juz pewne i przesądzone naukowo. I to wcale nie przez humanistów.
 • @OHV 20:32:38
  Czyli jak ktoś mniej lub bardziej obcy genetycznie chce być Polakiem, utożsamia się z tą kulturą, przyjmuje do serca te ideały i tak Polakiem nie zostanie? 10 pokolenie po nim Polakiem nie będzie bo ma w sobie ileś tam obcej krwi, obcych genów?

  Zresztą ja nie o tym zacząłem jeno o tym że Kowalski w przemówieniu podszedł do kwestii Polskości z punktu widzenia kulturowego a nie genetycznego
 • Chciałbym wiedzieć o czym ten tekst.
  Pan Opara rzeczywiście może być politykiem trzy strony tekstu i prawdę mówiąc nie wiem o czym. Wielkie hasła nic tylko ruszać na barykady tylko w imię czego. Jakie jest przesłanie?
  Wyzwolenia z oków finansjery czy niewolnictwa politycznego UE? Może walka z ciemiężycielami wewnętrznymi rzucającymi policję na kobiety i dzieci?
  Tekst to takie polskie przesłanie chodźcie z nami jakoś to będzie. Dlaczego mam wierzyć że teraz będzie inaczej niż w 89, bo na sztandarach widnieją narodowe hasła?
  Wtedy też wydawało się że złapaliśmy Boga za nogi i wyrywamy się bagna. Teraz okazuje się że uczestniczyliśmy w ślicznym teatrzyku.
 • Spróbujmy zrozumieć te proste....
  ...dobrze nam znane słowa:

  "Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy..."

  A te problemy
  cytat:
  "Nasz Kraj jest bezsilny gospodarczo, praktycznie zbankrutowany - dramat"
  są problemem urojonym, fałszywym.

  Prawdziwym problemem jest "sen" Polaków.

  pozdrawiam
 • @Mistrz Joda 20:38:00
  Sądzę, że ważniejszym byłby tu aspekt cywilizacyjny. Herodot z Halikarnasu twierdził, że na północ od Dunaju żadna cywilizacja się nie rozwinie, gdyż nie ma tam warunków do jej rozwoju. Jednak Słowianie organizowali się dość skutecznie dzięki rozbudowanym instytucjom wspólnotowości. Przykładowo wieś typu okólnik była bardziej "uwspólnotowiona" niż łacińska ulicówka. Niewątpliwie w naszych genach (a mówię tu o autochtonach a nie ludności napływowej) to pozostało i decyduje o postrzeganiu zjawisk gospodarczych.
  Ta "wspólnotowość" była systematycznie mordowana przez katolicyzm sprowadzony tutaj do podpierania dziedziczności władzy (tronu).

  Powrotem do uwspólnotowienia wolnych gospodarzy może być jedynie społeczna gospodarka rynkowa.
 • @AdNovum 17:44:44
  RPN - Był fikcyjny od początku (jeden człowiek w zasadzie był ruchem) Ruch Przełomu Narodowego, zdechło mimo niezłego programu. Poszli do Marka Jurka i teraz są gdzie? Nigdzie czy w PiS? Nie wiem. Chyba są u Marka Jurka, a jednocześnie w PiS nie :) Słowem można by z nimi pogadać :)

  I to
  http://xiezyc.nowyekran.pl/post/80086,co-jest-pomiedzy-pron-a-rona

  p-RON, w-RON-a, p-RON-cie, zgroza. Gdyby ktoś z boku lansował, to od razu rzuciłbym hasło że prowokator i agent, bo to idealny sposób żeby stworzyć ruch który musi zdechnąć już przez samą nazwę.

  @Ryszard Opara
  Proszę Pana, nie mówmy nawet o tym "RON" już, nazwa musi być inna i nie rozumiem dalej do czego Pan zmierza. Dogadujemy się z narodowcami w ramach RN, czy próbujemy tworzyć nowy, kolejny ruch współpracujący tylko z RN?

  Proponuję negocjowanie naszego autonomicznego uczestnictwa w RN. Nie rozpraszajmy się, utworzenie struktur w terenie jest arcytrudne, nie damy rady sami. RN da radę bez trudu na poziomie miast i powiatów ziemskich. Tak na początek. Przy okazji jest możliwość zintegrowania społeczności NE w całość, oczywiście tych co tego zechcą bliżej. Zbliży się społeczność zwykłych blogerów, komentatorów, czytelników do vipów, zarządu spółki, redakcji itd Nie róbcie tu przepaści, bo razem tworzymy drużynę. Czym bylibyście bez nas zwykłych blogerów i komentatorów, bez mas czytelników.

  Słowem będziemy autonomicznym stowarzyszeniem w ramach RN, albo oddziałem z osobowością prawną, klubem. Zobaczymy czym będzie RN, bo tego nie wiem teraz. Może fatamorganą, albo związkiem MW z ONR i tyle, to byłaby katastrofa tej idei. Musimy czekać na konkrety z decyzjami.
 • .
  Widziałem już jeden niewypał, nazywał się OLWNE lub podobnie, a ponióśł klęskę tylko dlatego, że autor miał zbyt duży ciąg na senatorstwo. O mało nie doprowadzilo to do upadku NE związanego z odejsciem rzeszy blogerów.
  O co mi chodzi.. Otóż Ruch Narodowy został juz oficjalnie powołany i jego trzon muszą(!) stanowic partie polityczne w ścisłym tego słowa znaczeniu.
  NE nie jest takową, jest tym czym jest:), czyli niezaleznym medium elektronicznym, a tego potrzebują właśnie wszelakie 'zjawiska polityczne'.
  Zatem jedyne co może tutaj zaistnieć to uczciwy polityczny handel barterowy: my wam medialną propagację, wy nam jedną lub dwie miejscówki na liście.
 • @nikander 20:50:49
  Panie Nikander ma pan dla mnie coraz bardziej sympatyczniejsze poglądy. Co my potrzebujemy na początek do dyskusji to przynajmniej takie przyrządy jak ma wykop z kciukami. Niektóre portale społecznościowe już je mają.
  Chodzi o to, że nie tylko argumenty merytoryczne się liczą, ale i przekonania uczestników.
 • @nikander 20:50:49
  A co złego w dziedziczności tronu. To bardzo przyjemna sprawa jest. Nie tak przyjemna oczywiście jak sam Katolicyzm ale zawsze coś tam uprzyjemni życie. Zabawne bo aktualnie chodzę sobie na ciekawe katechezy i pomimo że nie we wszystkim się z tymi ludźmi zgadzam to nacisk jest na jedno, na wspólnotę w Kościele
 • @adevo 21:02:57
  Rzecz w tym, aby połączyć argumenty z przekonaniami. Bez tej roboty, będziemy polityczną mgłą. Próbowałem namówić NE na budowę systemu "artykulacji interesów społecznych" ale chyba niezbyt skutecznie. Trochę działam w realu i widzę, że nie jest to takie beznadziejne.
 • @Mistrz Joda 20:38:00
  Klepiesz te same zdrowaśki jak wielu innych... Weź sobiee chłopie poczytaj co mówi współczesne genetyka o Polakach, co mówi się o języku polskim.
  To są ciekawe rzeczy, katecheza przy tym opowiastka dla absolwentów szkoły specjalnej.
 • 4 kwestie
  1 Program polityka wewnętrzna zagraniczna narazie nic nie wiem.

  2Jeżeli chodzą do Glińskiego to czyli chcą skończyć jak LPR Samoobrona lub stać się celebrytami salonowcami Więc nawet jak będziemy mieli prawicową reprezentacje skumaną z PIS
  będzie znowu w TVN pierdu pierdu panie hrabio tylko mniej europejsko
  nic sie nie zmieni .Część wchłonie PIS inne partie część się rozwali.

  3 Prędzej zamienią gumową amunicje na ostrą niż oddadzą dobrowolnie w sposób demokratyczny władzę .Więc w najbliższym czasie bardziej trzeba się skupić Na uchronieniu struktur ludzi
  by te mogły prowadzić prace u podstaw w terenie przygotowaniem ich na prowokacje prześladowania
  4 By wygrać zmusić do utrzciwych wyborów bez delegalizacji innych sztuczek potrzebna jest zmiana sytłacji wewnetrzenej ale i zewnętrznej
  .
 • @OHV 21:09:42
  To zarzuć linkami.
  Mi nie chodzi o to żeby odrywać genetykę od Polskości. Mi chodzi o to aby nie odrywać od Polskości sfery czysto kulturalnej ani wiązać tych sfer za bardzo ściśle.
  Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie
 • @Cezary Bialik 20:41:44
  ".... Dlaczego mam wierzyć że teraz będzie inaczej niż w 89, bo na sztandarach widnieją narodowe hasła? ... "

  Ponieważ politykowanie w Polsce opiera się na wierze a nie na myśleniu .

  W podobnym duchu napisałem po marszu TV Trwam , PiS-u i Solidarności : http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/75762,o-sprawach-politycznych-myslimy-czy-wierzymy

  Praktykę i teorię budowy ruchu narodowego od końca lat siedemdziesiątych znam osobiście .
  I mogę powiedzieć jedno .Nic nowego .Zero korzyści dla zwykłych rodaków z inicjatywy kolejnego ruchu narodowego .
  Ale będę bardzo szczęśliwy , jeżeli tym razem się pomylę .
 • @nikander 19:12:36
  Jeżeli MW i ONR rozcieńczą się w lżejszym patriotyzmie narodowym, obywatelskim, katolickim, to będzie z tego Ruchu Narodowego naprawdę wielka, trwała akcja. Będzie łatwo w drugiej fazie budować z tego ruch polityczny. Inaczej reżim III RP wspierany z zagranicy będzie bił do skutku w skrajne ogniwa, postacie ruchu cytując co smakowitsze kąski... czego doświadczył już Winnicki na razie. Najmądrzej by zrobili gdyby scalili się do RN i rozwiązali obecne organizacje MW, ONR, wszystkie inne jakie wejdą do RN, ale na tak odważny ruch ich nie stać.

  Może na NE jest spory potencjał intelektualny w pomysłach ramowych, wielkich ideach nawet globalnej geopolityki, ale cóż z tego. Elity zawsze się oddzielają od plebsu neonautów, powstał np KIP, czy inicjatywy p. Szeremietiewa, ale nie powstało jedno wspólne stowarzyszenie społeczności NE. Obawa przed brakiem pełnej kontroli nad nim? Jak inaczej to można wytłumaczyć? Bo chyba nie strachem przed samozwańczym prezydentem rzbika? O Konfederacji nie wspominam, bo mnie zaraz Rebeliantka zaatakuje, zbeszta, daremna dyskusja z osobami co ZAWSZE MAJĄ RACJE, a inni zawsze nie.

  Boi się Nikander łatki antysemity, faszysty? To młodzi, młodsi nieco mają więcej do stracenia, np pracę, karierę, albo wszystko z rodziną i życie jak dr. Ratajczak. Panu nic już nie grozi, najwyżej plastikowa kulka na kolejnym marszu. Jednocześnie Pana mądrzejszy projekty trafią do kilkunastu tysięcy narodowców pod debatę. Nasz ruch nie osiągnie tego.

  Przypominam że potężny PiS, to tylko 20 tys członków, z tego zapewne połowa to z łapanki typu żony mężów, mężowie żon, rodziny, znajomi, dzieci, wnuczęta już.

  RN mógłby nawet nieoczekiwanie wygrać z PiS przy pierwszych wyborach, jest opcja równorzędnej walki politycznej, acz oczekuję tego przy 2-3 podejściu dopiero na serio. Polacy są zmęczeni starymi graczami, choćby nawet dobrze grali na patriotyczną nutę. Etos Smoleńska przestaje działać, a działał w ogóle? Nie. PiS przegrywał w 2010, 2011.

  Nie chce Pan kandydować na posła z RN? Lepiej całować klamki przydupasów obecnych w pogoni za swoimi utopijnymi projektami? Takie numery nie w III RP, nie w UE, to prosta działalności gospodarczej nie jest możliwa, wręcz przeciwnie.
 • @Mistrz Joda 21:16:14
  Jeśli kogoś to interesuje to sam znajdzie.
 • --------MATKA BOSKA w KLAPIE ---------- brzmi TAK SAMO !!!!!!!!
  -------------- jak !!! TAK MI DOPOMÓŻ BÓG ------nic z tego !! w Polsce to WASALSTWO WATYKAŃSKIE !!! i nic innego !!!! Bóg nie ma z nimi NIC WSPÓLNEGO !!!

  ---ja NIE WCHODZĘ i !!!!!!!!! miliony Polaków też NIE WEJDĄ !!!! / wiem co piszę /
 • @OHV 21:21:18
  I na pytanie też nie odpowiesz? Bo jak mnie zainteresuje to sobie sam znajdę?
  A może droga wiedzie poprzez rozgłaszanie tego, aby doszło do jak największej liczby ludzi? A nie tylko do tych co ich wystarczająco interesuję że nabyli tyle wytrwałości do szukania
 • Pare slow
  Czy ktos w ogole przeczytal ten wywiad z Zawisza, ktory umiescilem...Tam jest podana koncepcja ruchu na dzis - jak to ma wygladac.

  " Chciałbym widzieć w nim formalne i nieformalne stowarzyszenia i środowiska o charakterze ideowym, wychowawczym, młodzieżowym, kombatanckim, historycznym, rekonstrukcyjnym, edukacyjnym, medialnym, charytatywnym, gospodarczym czy krajoznawczym. "

  A tu juz widze, podzial lupow...Miejsca na listach, i mandatow poselskich sie zachciewa.Heh...Nie ma lekko...Najpierw trzeba bedzie zapierdalac, w terenie, i udowodnic, ze sie jest przydatnym.Ludzi ze soba przyprowadzic.Siedzenie, i gadanie, to za malo.I tak to bedzie wygladac.

  I przypominam 1555 raz, ze to jest ruch spoleczny, a nie partia polityczna tworzona scisle pod wybory.Takze proponuje zejsc na ziemie:)
 • @circ 19:24:19
  Nie idealizuj tak "katolickiego" RN, bo się mocno zdziwisz jak ciekawe, zróżnicowane to towarzystwo i oazy z tego nie zrobisz ;) Zwłaszcza że dość przewidywalne będzie potępienie ruchu z Episkopatu, co będzie niezłą próbą, którą trzeba spokojnie przetrzymać do lepszych czasów, lepszych hierarchów od obecnych (mowa o tych trefniejszych). Trzeba będzie także w RN mocno walczyć o katolicki fundament, ale co zrobisz z niekatolickimi środowiskami, czy wręcz pogańskimi-słowiańskimi z wierzeniami sprzed Chrztu Polski? Tacy też będą zapewne w RN.

  A NE oczywiście zostanie zaproszony, nie sądzę żeby nas m.in Zawisza wykolegował ;) Taki numer byłby szokujący, potrzebujemy się nawzajem. Jajca to są na etapie list wyborczych i kampanii, oraz podziału jakichś łupów, synekur, kasy. Tym jednak będzie zainteresowana tylko garstka uczestników ruchu, reszta woli nie maczać się w tym szambie...
 • @cziken1 21:26:17
  Czytałem. Bardzo Sprawnie i umiejętnie Pan Zawisza sobie poradził. Ale powtarzać po raz 100 że to nie partia nie mam już sił
 • @adevo 19:59:27
  "ruchnarodowy.de dostępna"

  Masz poczucie humoru, a może "ruchnarodowy.ru"? W końcu znane są sympatie wielu, zbyt wielu narodowców, konserwatystów do Rosji. W sumie "de"... też pasuje, czytałem na OWP wsparcie dla Euroazji, a to także projekt niemiecki w połowie. To też tak żartem. Zawsze domena może wyjść z akronimu "RN", albo łącznik, czy kropka między "ruch" - albo . "narodowy"
 • @Marek Kajdas 21:20:41
  Panie Marku. Ja swoje 5 minut już dawno mam za sobą. Teraz to nadaję się jedynie do odbioru butelek na zapleczu (był taki dobry czeski film). Jednak rzucam te myśli na wiatr, a nuż gdzieś dotrą. Nastał czas na wymianę pokoleniowa i nie ma uproś, stanie się to w najbliższych tygodniach.
  A jeśli chodzi o "utopijne projekty" to zapraszam w poniedziałek do biura poselskiego posła Ożoga w Rzeszowie przy ulicy Hetmańskiej. Będzie kilka ciekawych osób. Większość z bizantyjskimi ozdobnikami przed imieniem i nazwiskiem.
 • @cziken1 20:13:02
  "podczas trzykrotnych bliskowschodnich wizyt studyjnych zawsze popierałem Jerozolimę jako odwieczną stolicę Izraela"
  ============

  Taki był własnie ZCHN, AWS i PiS... tak być nie może!
  Zawisza mam nadzieję nie wyśle krucjaty zawodowych rycerzy polskich na rumakach czy rosomakach czy jastrzębiach żeby w razie czego bronić Jerozolimy, bronić judaizmu przed islamem? Tam jest, powinna po tych wichrach dziejów.. być PALESTYNA, a Izrael to terytoria podstępnie i zbrojnie wydarte miejscowym. Chcą ich wymordować jak poprzedników przed tysiącami lat. Czy RN ma popierać Izrael i ich aspiracje, plany, wojny, agresje, ludobójstwo? Chyba ktoś OCIPIAŁ.

  Ostatnio Dziewulski się odezwał, spec od likwidacji faszystów, terrorystów z flagami biało-czerwonymi, z Różańcami na zgromadzeniach, ubolewał nad łagodnością sił prewencji, ten od przesyłu miliona żydów z Rosji przez Warszawę do Izraela. Rzecz w tym że wątpię żeby cały milion opuścił terytorium Polski. Nie możemy mieć wobec Izraela miękkiego stanowiska. Nie potrzebujemy takiego sojusznika, nie potrzebujemy wzrostu znaczenia judaiki w Polsce, starczy tych dziejów. Lepiej dogadać się z Indiami, Chinami, Brazylią, Japonią itd
 • @cziken1 21:26:17
  Dobrze żeś to zamieścił. Dyskusja znalazła się na ślepym torze. Ten artykuł trochę dziwny jest w kontekście RN. Nawet Bosak pisał że nic nie wie o tworzeniu ruchu w sensie partii czy konkretnego ugrupowiania.

  Przy tym nie ulega wątpliwości że na NE nawet kółka krajoznawczego nie ma. Wielu tutaj jest jeszcze tylko dla siebie i pisze od siebie, za siebie. Konfederacja chyba coś robi. Jest i Klub IP i blogerka Circ ma swoją grupę ale większość jest wolna. Czas się zacząć wreszcie organizować wokół wspólnych konkretnych postulatów, projektów, wizji. Nie potrzeba a nawet nie jest wskazana konsolidacja w jedno duże ugrupowanie dla wszystkich. Najpierw w pary, później w czwórki..

  Niech ten ekran będzie klastrem małych i średnich organizacji dla nowej Polski.
 • @Marek Kajdas 21:20:41
  "Bo chyba nie strachem przed samozwańczym prezydentem rzbika?"

  Marku, naprawdę chcesz wojny? Miałeś przestać, zgadza się?
 • Musicie to zobaczyć!
  http://www.youtube.com/watch?v=jL4G9vQjVOA
 • Z Podkarpacia czyli z Botswany.
  U nas Afryka, tylko temperatura nie ta. Zobacz.
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29574/pkb_porownanie_infografika.jpeg
 • @Autor
  Szanowny Panie Ryszardzie!
  Niestety z przykrością muszę się z panem zgodzić. Jako pięćdziesięciolatek, patrząc wstecz nie ulega wątpliwości, że jako Naród zostaliśmy oszukani, a nawet powiedziałbym więcej – nasze aspiracje i nadzieje na wolną i suwerenną Ojczyznę po 1989 roku, zostały systematycznie zwalczane aż do dnia dzisiejszego. Dobrze pamiętam lata stanu wojennego, represji w szkołach, uczelniach i zakładach pracy, pamiętam jak bolą plecy spałowane w milicyjnej „suce”, ale jako Naród byliśmy razem, z wiarą i nadzieją na lepszą Polskę. Było trudno, ale jeden drugiemu pomagał jak umiał najlepiej i nikt swoich przyjaciół nie zostawił w biedzie. Aż przyszedł rok 89, wielka nadzieja i zryw prostych ludzi, którzy, uwierzyli w świt jutrzenki naszej nowej, wymarzonej Polski.
  Pamięta pan hasło „bierzcie sprawy w swoje ręce”? No i większość z nas, brała, tylko, kto z nas mógł
  Odczytać ukryty sens tego zawołania adresowanego nie do pospólstwa, ale do swoich kamratów z
  układu.
  Przecież pierwszy milion trzeba ukraść a potem to już nikt nie będzie pytał skąd ma się kasę.
  Ale większość ambitnych, twórczych, pracowitych a przede wszystkim uczciwych drobnych przedsiębiorców, zaczęło mozolnie budować klasę średnią. Połowa lat 90-tych.to nikłe światełko nadziei, że może w końcu upragniona wolność gospodarcza nadeszła. Jak dziś pamiętam wystąpienie Balcerowicza, w którym dowiedziałem się, że gospodarka rozwija się za szybko i trzeba ją schłodzić?

  Owe schłodzenie to w rzeczywistości dobijanie pałą podatkową rodzącej się klasy średniej, które trwa do dnia dzisiejszego. To, że po ulicach naszych miast coraz więcej porusza się nowych salonowych aut i rzeczywiście buduje się wiele domów, to ile z nich zakupionych jest za gotówkę pozyskaną z własnej pracy a nie kredytu wyżebranego od banku? Ma pan absolutną rację , że” Po 23 latach tzw. Transformacji Ustrojowej – Polska jest Biedna, Bezsilna, Bezbronna, Bezwolna. Na służbie i łasce właścicieli i kredytodawców”

  Tak, więc, może już czas, aby słowa zamienić w czyny. Polakom w nadmiarze nie potrzebne są patetyczne słowa, lecz konkretne działanie. Polska powiatowa, choć może z pozoru uśpiona, czeka na konkretny impuls działania. To wyraźnie daje się odczuć w rozmowach w gronie znajomych.
  Niech to będzie nawet i Ruch Odrodzenia Narodowego,-uwaga nie mylić z Patriotycznym Ruchem Odrodzenia Narodowego i WRON z okresu PRL , ale niech w końcu zaistnieje.
  „Poznacie ich po ich owocach” jak pisał w ewangelii św.Mateusz. Dobre owoce i pobłogosławi Pan Bóg o to jestem całkiem spokojny.
  Pozdrawiam.
 • Idea
  Piękna i ze wszech miar konieczna. Teraz nieco krucha i podatna na wszelkie wstrząsy - dlatego radzę, słuchajcie kurczaka;) - widać wie jak z jajkiem się obchodzić.
  Na partie przyjdzie pora - ale nie na tym etapie
  Elektorat jest potężny i zdeterminowany. Co więcej, na silne podstawy ideologiczne dlatego jest odporny na inwigilację i wpływy (teoretycznie) a to czyni go poważnym graczem.
  Siła w jedności
  https://www.youtube.com/watch?v=1OOAXEPAJi4
 • @Marek Kajdas 21:45:43
  Alez oczywiscie, to mi sie bardzo nie podoba.Pozatym jak juz pisalem, narazie moje nastawienie jest umiarkowanie pozytywne.Ogolnie nie ufam, wszystkim, ktorzy tam byli, a umoczyli wczesniej w pisowskim rozdaniu...
 • Panie Opara...
  RON, PRON,..itd... Jeden Ruch (palikota) juz mamy...Piękne idee pan głosi i...to wszystko. Nadal bez zmian.

  Poza tym z panem mi nie po drodze..(brak zaufania)

  Pozdrawiam ;)
 • @Prezydent RzBiK 22:01:22
  Masz rację, nie chcę z Tobą wojny, ale nie wierzę w Rzbika (działaj sobie w nim dalej, róbta co chceta) po prostu i jest NOWA OKAZJA żeby spektakularnie przełamać impas na NE z integrowaniem społeczności. Właśnie na bazie stworzenie struktury nowoekranowej pod RN. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Możemy bardzo łatwo zebrać razem na początek (z komentatorami) kilkadziesiąt ludzi z NE pod przewodnictwem kolektywnego komitetu, żadnego wodza z dużymi kompetencjami, liczne prezydium (wykonawcze ludzi czynu) żeby jednak nie skończyło się na gadaniu i maks demokracji bezpośredniej angażującej społeczność całego NE, która ma rządzić, wydawać uchwały, tworzyć projekty.

  Istotnie inicjatorzy RN nie mówią o partii, ale też tego w przyszłości nie wykluczają. Partia to bardzo, bardzo, bardzo zły pomysł, mimo wszystko chcemy to partyjniactwo przecież obalić, nie nurzajmy się w tym gównie. Szambo wciąga, zobaczmy na PiS, to jest to czego chcemy uniknąć, z LPR też nie było dobrze, rządził dwór Giertycha w końcu niepodzielnie. A dworem kto rządził? Oto jest pytanie zważywszy na OBECNE poglądy, zwierzenia Giertycha.

  Spokojnie wystarczy obywatelski komitet wyborczy i ruch polityczny w jakiejś formie stowarzyszenia-związku, albo nawet (czy równolegle żeby angażować jak najwięcej ludzi w sieci i poza nią) bez formy jako nieformalny, wystarczą kongresy, konwenty- rodzaj alternatywnego z delegatów-posłów, kół politycznych złożonego parlamentu obywatelskiego gdzie będą się zbierać składowe obywatelskiego komitetu wyborczego wyborców i ustalać szczegóły skład, kolejność list, obsadę do senatu, samorządów itd

  Rzbik to kabaret, acz całego Dzieła nie wyśmiewam, czytałem to, niezłe. Masz łeb, ale do rzbika źle podszedłeś i sprawa jest zakończona w tym kształcie. Może to dalej sobie ciągnąć w kilka osób, ale nie zmuszaj nas do tego. Nie jest łatwo coś takiego wymyślić i stworzyć, w końcu wyszedłem i z Konfederacji. Ciągle szukamy dobrego rozwiązania integracyjnego i żeby nie skończyło się w nim na niczym, na gadaniu, albo nawet gorzej na rozmyciu, ciszy. Nawet rozbijactwo to przynajmniej jakaś aktywność.

  Były zapowiedzi parlamentu obywatelskiego na NE. Są różne klocki, pomysły, dawne zapowiedzi NE które trzeba teraz połączyć z RN.
 • @oleg 23:37:22
  "Ruch Narodowy zaistnieje wówczas jeśli Młodzież Wszechpolska, ONR i Nowy Ekran wejdą do niego jako jedna wspólna całość."

  I słusznie... My, Wy, Oni...po prostu RAZEM.. i tylko pod jedną wspólna nazwą możemy obalić ICH..

  Pozdrawiam.
 • @Marek Kajdas 23:46:02
  Nie zamierzam cię nigdzie ciągnąć.
 • @oleg 23:51:30
  demokratyczny paradygmat się załamuje
 • @oleg 23:25:36 - Ruska Onuco :)) Nie Promuj Zbrodniczego PRL !!!
  .
  oleg:
  ".......dodam, że w owym bandyckim i zbrodniczym systemie za moich
  młodych lat, nie było milicjantów w kominiarkach ani szwadronów
  uzbrojonych w karabiny gładkolufowe.
  Można zobaczyć jak wyglądali ZOMO-wcy w stanie wojennym, i porównać

  ich ekwipunek i wygląd do policjantów podczas legalnego pokojowego marszu kilka dni temu, w tak zwanym demokratycznym państwie prawa.
  PRL odbudował Polskę z wojennych ruin, uprzemysłowił i dał ludziom,
  pracę, wykształcenie, opiekę zdrowotną.........."
  =============================================

  Cytat: "za moich młodych lat, nie było milicjantów w kominiarkach
  ani szwadronów uzbrojonych w karabiny gładkolufowe."

  Sadząc po nicku i prorosyjskim tonie :)) - przypuszczam, że jesteś

  polskojęzycznym ruskiem w wieku jaruzelowym :)) - więc we wczesnym

  PRL-u musiałeś już słyszeć o "zaplutych karłach z AK", którzy byli

  tysiącami mordowani przez ubeków i enkawudzistów (faktycznie bez

  kominiarek) po "sowiecku" strzałem w tył głowy !!! - ich bezimienne groby

  są dzisiaj odkopywane m.in. na "ŁĄCZCE" m.in. na Wojskowych Powązkach

  w Warszawie !!!

  W późniejszym PRL za gomuły, gierka i jaruzela też faktycznie

  skrytobójcy, zbrodniarze-esbecy jak Piotrowski i inni nie nosili kominiarek :)),

  kiedy mordowali księży (np. ksiądz Popiełuszko) czy patriotycznych

  uczniów jak np. Przemyk !!!

  Dzisiejsza Komuna II to przedłużone PRL, stworzone przez tych samych

  komunistów albo ich wychowanków !!! - dlatego analogie są widoczne

  gołym okiem.

  Natomiast czystą manipulacją i komunistyczną propagandą jest

  wybiorcze stwierdzenie, że PRL "odbudował Polskę z wojennych ruin,

  uprzemysłowił i dał ludziom, pracę, wykształcenie, opiekę zdrowotną",

  ponieważ trzeba dodać, że dał im przede wszystkim zniewolenie, biedę,

  zapaść cywilizacyjną, wynarodowienie, demoralizację i widmo atomowej

  zagłady (PRL jako żywa tarcza związku sowieckiego) !!!
 • @Ryszard Opara
  ależ Pan tragicznie błądzi.... Pański tekst jest litanią niemocy, powtarzaniem tych samych, zatrutych mantr o tragicznej historii i potędze naszych ciemiężycieli. Polacy nie przegrali, kiedy przyszli zaborcy, okupanci i okrągłostołowi krętacze - Polacy z nimi wszystkimi wygrali, bo się nie skurwili, nie zmienili swojego myślenia, nie przyjęli mentalności swoich "panów". stało się tak, dzięki duchowej sile naszego wspaniałego Narodu, a siłę tę zawdzięczamy wierności Bogu i jego Kościołowi. Dla Pana wydaje się to być kompletnie obojętne. głosi Pan ideologiczne frazesy o tym, jak to "w obecnym świecie dominujące siły to pieniądze, gospodarka" - nic bardziej mylnego. po stronie prawdy stają nie bogacze, ale ludzie boży, a prawda jest rzeczą niezniszczalną i ten, kto przy niej stoi, jest jak ona niezniszczalny - niech Pan zobaczy, jak kolejne imperia łamały sobie na nas zęby: "1000-letnia rzesza" Hitlera, "zwycięski" związek sowiecki... czy im brakowało pieniędzy i wojsk, machiny propagandowej i terroru? nie. stali po stronie kłamstwa i ponieśli klęskę. a my trwamy i po każdej katastrofie odbudowujemy się, zbieramy siły, wciąż walczymy o byt. kraje zachodu pełne są leniwych i zdegenerowanych nihilistów, a od wewnątrz podbijają je wciąż wierzący w sens życia Polacy. nic to Panu nie mówi? nie rzuca się w oczy ta potężna siła duch i wola życia, jaka tkwi w naszym katolickim Narodzie? nadal Pan będzie wierzył w fałszywych bożków i wpatrywał się z tęsknotą w pieniądze? gdzie są dziś Amerykanie z ich pieniędzmi? 0d II wojny światowej własnymi rękami wymordowali 50 milionów swoich dzieci. dziś są kolosem na glinianych nogach, bez przyszłości. to samo Niemcy - potęga gospodarcza Europy... a niemiecka młodzież ogłupiona tak bardzo, że kolejnego pokolenia Niemców może w ogóle nie być i zastąpią ich Turcy, albo Polacy. Niech Pan przejrzy na oczy i skończy wypisywać te sentymentalne bzdury. Nasz byt zależy w 100% od wierności Bogu i Kościołowi, od duchowej wielkości Polaków, którzy nie zegną karku przed fałszywymi "panami" i tą ich całą kasą. jako żołnierz powinien Pan wiedzieć, że na wojnie najważniejsze jest morale i wola życia, a nie fajerwerki. siłą naszych wrogów jest Pańska wiara w ich potęgę.
 • @Gabriel Nestorski 22:01:38
  Jakie ten wykład przestarzały, z czasów zimnej wojny. Państwa się nie niszczy, tylko wykorzystuje jego zasoby naturalne, gospodarcze i ludzkie.

  Najlepiej to przedstawił agent CIA, Economic hit man, John Perkins
  zobacz TRZY SPOSOBY USA NA OBALENIE DYKTATURY

  http://www.youtube.com/watch?v=7R4tp_o-RBU
 • @Marek.Lipski 00:33:59
  "Wkrotce partie narodowe o charakterze faszystowskim,nacjonalistycznym beda w Polsce zabronione."
  =======================

  Dlatego mowy nie ma o twardym podejściu jak to np jest u Leszka Bubla, gdzie wszyscy Polacy to żydzi poza nim ze szczerego, polskiego złota. I jakoś nie jest specjalnie za to atakowany, ciekawe jakim cudem.

  Trzeba mądrze, przyszłościowo czując gorsze czasy... spuścić nieco z tonu na rzecz lżejszego patriotyzmu narodowego i g... nam wtedy zrobią. Oczywiście podobnie jak na MN będą stosować prowokacje, tzn ludzie od środka ruchu będą pisać, głosić, czynić różne głupoty na które są, czy będą paragrafy, wtedy będzie atakowany cały ruch, ciągany po sądach itd
 • @Marek Kajdas 21:28:58
  //''co zrobisz z niekatolickimi środowiskami, czy wręcz pogańskimi-słowiańskimi z wierzeniami sprzed Chrztu Polski? Tacy też będą zapewne w RN. //

  Dlaczego uważasz, że państwo musi sobie z innowiercami ''poradzić''? Chcesz im odebrać wolność?
  Masz bardzo niekatolickie myślenie.
  Jesteś katolikiem?

  W RN nie będzie innowierców, bo ruch narodowy w Polsce jest katolicki, tak jak narodowe ruchy w Arabii są islamskie.
  Chyba nie chcesz, by wszyscy na świecie nosili identyczne mundurki?
 • Warunki międzynarodowe
  "w rezultacie zmieniającej się sytuacji politycznej Europy - Rozpadu struktur i systemów „starego kontynentu”. Obecna sytuacja jest (w pewnym sensie) analogiczna, chociaż uwarunkowania są różne."

  Czy autor może mógłby się odnieść do:
  http://www.youtube.com/watch?v=nsIa3dSH5AI&feature=plcp
  http://www.youtube.com/watch?v=KOt_IEGqfEc&feature=plcp
 • @oleg 23:37:22
  "Chyba zgodzimy się, że na Marsz Niepodległości w równym stopniu zapracowali także ci którzy tworzą Nowy Ekran
  Zatem te trzy podmioty MW ONR i NE jako Ruch Narodowy...na początek"
  ______________________________

  Jestem całkowicie i nienaruszalnie :) przekonany co do tego, że większy ruch polityczny powinny tworzyć wyłącznie siły polityczne posiadające ogólnopolską i shierachizowaną strukturę.
  Kandydaci pewniacy juz są, czyli MW, ONR, UPR i PRz.
  Niestety by ta machina zadziałała musi to tak wyglądać, by miał kto wykonywać zwykłą i prozaiczną pracę w lokalnych społecznościach, by wykonywał ją z powodów ideologicznych.

  NE jak i inne środowiska społeczne (np. reprezentujące interesy poszkodowanych przez system bankowy i komorników, ale i kibicowskie), mogą przystąpić ale na nieco odmiennych zasadach (określiłem je jako barterowe), mogą równiez ich kandydaci startować z listy Ruchu Narodowego.
 • @Marek Kajdas 23:46:02
  Panie Marku, idea ze stworzeniem struktury NE jest ciekawa i może mieć pozytywny wydźwięk. Tyle że obserwując wojenki toczone tutaj trudno mi wróżyć jej sukces. Zbyt szybko emocje nabierają koloru czerwonego, a potem to tylko para z głów.
  Problemem jaki tu widzę jest okopanie się na swoich pozycjach i niechęć do oddania choćby skrawka „swojej ziemi”. Wytknięcie błędu lub po prostu nie zgoda stanowisk najczęściej skutkuje atakiem personalnym a nie próbą uzasadnienia swego poglądu.
  Jeżeli jestem mniej „narodowy” i biorę pod uwagę real politics oznacza że jestem mniejszym patriotą? Moim zdaniem nie. Najsłuszniejsze nawet idee muszą jakoś przebić się do szerokiego grona muszą być strawne gdyż to ogół a nie jednostki stanowią o tym jakiego ostatecznie dokonamy wyboru.
  RN może oczywiście być osią, punktem zaczepienia, wokół którego można spróbować konsolidacji. Tyle że liderzy tego ruch muszą sobie zdawać sprawę z tego iż radykalizm będzie ułatwiał ataki. Wystarczy zapoznać się z narracją głównych mediów, oto nadchodzi brunatna siła która rozniesie państwo. Nie ma znaczenia czy to prawda czy nie istotne jest to iż wiele mniej radykalnych osób „daruje sobie temat”
 • -- insane -
  --- zastanawiać może ! dzięki komu / czemu przetrwały takie Narody jak !-Białorusini / Czesi / Ukraińcy / Rosjanie /Litwini / Bułgarzy i właściwie wszystkie kraje słowiańskie ?? jak to się stało , że tylko Polska doświadczała ROZBIORÓW ???
 • @Marek Kajdas 23:46:02
  Dobrze byłoby, abyś raz na zawsze zdefiniował, jaką widzisz różnicę pomiędzy partią, a ruchem ?

  Czy ruch udaje, w przeciwieństwie do partii, że chce robić wszystko, tylko nie wpływać na rzady = organizację społeczeństwa?

  Kiedyś Solidarność też pier....ła, że chce być tylko związkiem zawodowym i nie mieszać się bezpośrednio do polityki. I nawet naginała swoją działalność do tej hipokryzji, i mamy to co mamy.

  Pamiętajmy, że wtedy byliśmy pod presją "sojuszy", i te zastrzeżenia o unikaniu polityki odnosiły się przede wszystkim do nich.

  Jeśli chodzi o Żbika, to się nie udało. My Polacy, jesteśmy po prostu palanci, i tyle. Jaka idea jest w stanie nas porwać, doprawdy nie wiem.

  Sam już nie pamiętam, dlaczego właściwie przestałem być aktywny w żbiku, bo brałem w tym udział, chociaż pisałem go po polsku. Nie wiem dlaczego caraciuciu nie zadbał o szczegóły, przecież jeśli chce się zjednywać ludzi, to nie warto ich drażnić. Dla mnie cała terminologia żbika jest nienawistna w tym samym stopniu, co "Grunwaldzki Center", siedziba HP we Wrocku. Aby skażać staropolskie określenie Rzeczypospolita jakimś angolskim "bloger", tfu. I ta cała reszta terminologi, prezydent i szlachta, . Caraciuciu po prostu wykończył żbika terminologią, z tym, że inni, w przeciwieństwie do mnie, mu nie wytłumaczyli, dlaczego jego wystąpienia tach ich wkurwiają.
 • @Zbigniew-Grzymski 23:58:49
  a czy Ty, agencie jeden, wiesz, ilu ludzi obecnie modli się u lekarza, aby dał im coś na uspokojenie, na wieczne uspokojenie ? Nie każdy ma odwagę położyć się pod tramwaj.

  Za tych ponurych czasów, które wspominasz, ludziom chciało się żyć. A teraz, z kimś takim jak Ty, i innymi mądralami, nie. Ludzie wolą umierać!!!
 • @insane 00:03:59
  " Polacy z nimi wszystkimi wygrali, bo się nie skurwili, nie zmienili swojego myślenia, nie przyjęli mentalności swoich "panów""

  to jakieś żarty, tak ?

  Większość Polaków jest zadowolona, że tego "obciachowego kurdupla" już nie ma. Większość Polaków jest zadowolona, jeśli zagraniczny bank daje im jakąś pensyjkę za nabieranie (oszukiwanie) swoich współziomków, itd.....
 • @Cezary Bialik 07:59:18
  na tej podstawie, tj. jakości argumentów używanych w polemice, można odsiać agentów. No, może nie wszystkich, ale z dużym prawdopodobieństwem.

  Agentom słabo płacą, a roboty mają dużo, dlatego są odbierani nie jak ludzie, tylko jak zaprogramowane maszyny.
 • @interesariusz z PL 09:02:59
  Dlatego trzeba nakreślić ramy później wypełnić je treścią. Spójna wizja jak ma wyglądać Polska pozwoli rozpocząć dialog.
  Spór jest wtedy nieunikniony ale wtedy trzeba od czasu do czasu zerknąć przed siebie aby określić priorytety.
 • @Zbigniew-Grzymski 20:32:02
  Szanowny Panie Grzymski,

  Pisze Pan oklepane, propagandowe bzdury i frazesy - szczególnie propagowane przez zwolenników czy też uczestników Okrągłego Stołu - aby usprawiedliwić swoje błędy.

  Pytam: czy urodził się Pan i żył w latach PRL-u?
  Bo ja tak. Urodziłem się, studiowałem i pracowałem. Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii ani grupy uprzywilejowanej. Rodzice byli zwykłymi nauczycielami. Byliśmy biedni, bez majątku.
  Owszem, zgadzam się było wiele nieprawidłowości i niesprawiedliwości.
  Polska znajdowała się pod kontrolą Komunistycznej ZSRR, która sprawowała niepodzielnie władzę poprzez Partię i podległe służby.
  Owszem brakowało wolności osobistych, słowa, prasy - wielu rzeczy.

  Ale Polska i Polacy byli właścicielami majątku Narodowego. Każdy miał pracę, marną bo marną ale miał. Wbrew temu co Pan twierdzi Nikt nie głodował, każdy gdzieś jakoś mieszkał i żył. Służba zdrowia jakoś funkcjonowała - Banki i Handel były państwowe ale - Polskie.
  Polska miała wiele rozwiniętych gałęzi przemysłu - np ciężki (hutnictwo) stoczniowy i rybołówstwo - byliśmy potęgami światowymi. A teraz - morze nam jest potrzebne chyba tylko jako atrakcja turystyczna.
  Przemysłu nie ma - przejęli to za grosze nasi przyjaciele z UE Niemiec i zlikwidowali (jako nieopłacalne). Natomiast rozwijają swój przemysł i w dodatku zatrudniają naszych rodaków. Oczywiście za marne grosze.

  A teraz: Olbrzymie, coraz większe bezrobocie, coraz więcej bezdomnych.
  I co najważniejsze - całkowita utrata nadziei i wiary na lepsze.
  Bo Polska - i coraz bardziej nie ma już nic. Ani majątku, ani waluty ani Banków ani Handlu. Jaka więc przyszłość Naszego Kraju.
  Jaka Niepodległość.

  Pytam:
  Jaka jest różnica miedzy PZPR a obecnym monopolem Partyjnym: PO, PiS - i cała reszta? Kto w Polsce rządzi. Polacy czy sługusy UE Niemiec?
  W czyim interesie pracują wszyscy Polacy, cały Naród.
  Czy lepiej być biednym (ze wspólnym majątkiem żyć z nadzieją na lepsze; czy lepiej być całkowicie zbankrutowanym, "gołym", bezwolnym i bez wiary i szans?

  Argumentów za i przeciw jest wiele. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem PRL i totalitaryzmu, komunizmu.

  Ja bym naprawdę chciał, żeby Polska była wreszcie Polską. Suwerenną i wolną - z prawdziwym Polskim majątkiem i wolnym rynkiem opartym na uczciwej pracy Polaków.

  Wierzę głęboko w Nasz Naród i wierzę, że to wszystko jest możliwe.

  Ukłony
 • Polska nie zginie, póki jest Naród.
  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie dziękuje, jak zwykle - za wszystkie komentarze.

  Muszę przyznać, że jestem w sumie nieco rozczarowany ich treścią.
  Dotyczą one raczej rzeczy ubocznych lub mało istotnych.
  Spierają się Państwo o nazwę, czy też formę działania ruchu społecznego.
  O ewentualne rozmowy dotyczące: Kto z kim, za co i dlaczego?

  Wiele jest też słów krytyki pod moim adresem, gdyż zdaniem niektórych chwalę czasy PRL-u. To nie jest zgodne z prawdą, ale uważam, że właśnie w tamtych czasach, zrobiono bardzo wiele. Wbrew wielu przeciwnościom losu, w ciągu zaledwie jednego pokolenia naszych ojców i dziadów - odbudowano kraj - po olbrzymich, niewyobrażalnych zniszczeniach II WŚ
  Napisałem o tym głownie dlatego aby zobrazować, jak wielka jest potęga Narodu Polskiego. Niezniszczalna.
  Napisałem dlatego, aby Polacy zrozumieli jak wielki potencjał tkwi w Naszym Narodzie - aby wzbudzić Wiarę i Nadzieję w nasze możliwości.

  Niewiele jest komentarzy dotyczących spraw merytorycznych zawartych w moim artykule. A może zdaniem Państwa ich nie ma? Może ja błądzę.
  Proszę uprzejmie o tym napisać.

  Proszę napisać, jakie Państwo widzicie możliwe rozwiązania i alternatywy
  dotyczące przyszłości Ruchu Narodowego i przyszłości Naszego Kraju.

  Wierzę głęboko w Polski Naród, który zawsze potrafił się zjednoczyć w chwilach największego dziejowego zagrożenia. Taką zagrożenia dla Posliej Suwerenności i Wolności mamy teraz.

  Wierzę, że Polska nie zginie, póki jest Naród - który potrafi myśleć oraz działać w interesie Racji Stanu Naszego Kraju.
 • @Ryszard Opara 09:53:21
  >Proszę napisać, jakie Państwo widzicie możliwe rozwiązania i alternatywy
  dotyczące przyszłości Ruchu Narodowego i przyszłości Naszego Kraju.

  Pisałem tutaj:
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/79889,gra-wiem-czego-chce-edycja-listopadowa#comment_673956

  Może warto podyskutować?
 • @Nowy Ekran 17:16:46
  Zwracamy się do wszystkich grup społecznych, miast i wsi, do was rolnicy, robotnicy, emeryci i rencisci, bezrobotni, do inteligencji, do Polonii Świata, do was droga polska młodzieży bez perspektyw na przyszłość jaką zgotowały wam kolejne rządy za przyzwoleniem głów Państwa Polskiego
  - stancie z nami we wspólnym szeregu, przerwijmy to co się dzieje z gospodarką i upadlaniem Narodu. Wspólnie Razem Odzyskajmy Polskę, zbudujmy taką by w każdej rodzinie nie było łez , by nie było głodnych, bezdomnych !

  By w Ojczyźnie żyło się naprawdę godnie wszystkim obywatelom !

  Grupa Inicjatywna
  Partii Narodu Polskiego
  E-mail: pnp1@o2.pl
  partianarodupolskiego@tlen.pl
  http://partianarodupolskiego.pl.tl/
 • @robhood 18:19:47
  Zwracamy się do wszystkich grup społecznych, miast i wsi, do was rolnicy, robotnicy, emeryci i rencisci, bezrobotni, do inteligencji, do Polonii Świata, do was droga polska młodzieży bez perspektyw na przyszłość jaką zgotowały wam kolejne rządy za przyzwoleniem głów Państwa Polskiego
  - stancie z nami we wspólnym szeregu, przerwijmy to co się dzieje z gospodarką i upadlaniem Narodu. Wspólnie Razem Odzyskajmy Polskę, zbudujmy taką by w każdej rodzinie nie było łez , by nie było głodnych, bezdomnych !

  By w Ojczyźnie żyło się naprawdę godnie wszystkim obywatelom !

  Grupa Inicjatywna
  Partii Narodu Polskiego
  E-mail: pnp1@o2.pl
  partianarodupolskiego@tlen.pl
  http://partianarodupolskiego.pl.tl/
 • @Cezary Bialik 07:59:18
  Taka struktura, jej zalążek, już istnieje i nie ogranicza się do NE - to RzBiK:
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/79997,rejestr-wnioskow-postanowien-i-komunikatow-prezydenta-rzbik-od-18-10-12

  czyli Rzeczpospolita Blogerów i Komentatorów (czytaj: intelektualna narodowa siła nie kojarzona religijnie)
 • @AdNovum 17:44:44
  http://partianarodupolskiego.pl.tl/Jestem-Polakiem.htm
 • @interesariusz z PL 08:37:52
  Wkurwiać musiały, bo nikt tu nie jest po szkołach partyjnych, każdemu nie dogodzisz, a poza tym trzeba było rozpoznać prawdziwe intencje, a te najlepiej pokazuje sytuacja konfliktu. Jest nowa Rada RzBiK i jest nadzieja, że będzie dobrze. Dopiero teraz, bo powstało w miarę niesprzeczne jądro, można zacząć etap zjednywania i budowania. Nie podoba się terminologia? To przeredaguj Konstytucję bez straty sensu (chętnie się zapoznamy).
 • Fajna synteza
  czy to ze sciaga.pl ?
 • @Ryszard Opara 09:53:21 Gdzie Rzym, gdzie Krym
  Napisał Pan swój chyba najlepszy tekst na NE. Gładki on, ale tego wymagał przekaz.

  My BiK-i powinniśmy budować zaplecze medialne dla RN, jak GaPol dla PiS. By wypełnić tę arcyważną rolę potrzebujemy jednak rozwijać NE - inaczej znajdą inne medium, a my zostaniemy, jak zwykle, z niczym. Nie jest rozwijaniem NE doprowadzenie do sytuacji, w której nie można wejść na NE, bo "jest wiele wejść". Takie stawianie sprawy zniechęca naszych przyszłych czytelników. To są minimalne miesięczne koszta - mniej niż pan wydaje za jeden tylko obiad (tylko dla siebie) w średniej klasie lokalu.

  Tylko rozwijający się dynamicznie NE (dawałem na to plany) i silna, niezależna od NE, organizacja blogerska (RzBiK) mogą przysłużyć się skutecznie RN i Polsce. Inaczej pójdziemy w odstawkę - i słusznie.
 • @Prezydent RzBiK 11:00:55
  NE może się także rozwijać na zasadzie wspólnej odbudowy dobra narodowego jak odbudowano Polskę po wojnie - nie potrzeba pieniędzy, wystarczą chęci i koordynacja. Napisał o tym Pan Opara i zdaje się dobrze to rozumie. Komercja nie jest dobrym składnikiem narodowej siły, która stoji ponad takimi przyziemnymi sprawami jak czyjś prywatny zysk.

  Kluczem jest otwarcie na społeczność z zachowaniem jedynie prawa interwencji gdyby tej groziło wrogie przejęcie. Na wodzostwo natomiast potrzeba pieniędzy a tych Prezydent nie ma wystarczająco.

  Nikomu bowiem tutaj płacić nie trzeba za obalanie tego pookrągłostołowego koszmaru. Brakuje koordynacji i organizacji. Potencjał jest. Polskę trzeba obecnie odbudować, w pełni społecznie, własnymi rękoma, z gruzu i popiołu, tak jak po wojnie. Tej sile nie oprze się system właśnie.
 • @mirakles 11:29:54
  Ja nie widzę sprzeczności między: "odbudową dobra narodowego", a tym, by NE na tym nie miał zyskać. Jest wręcz przeciwnie to są i być powinny interesy zbieżne i napędzające się wzajemnie.

  Drugiego akapitu w ogóle nie rozumiem, a dalej jest od rzeczy.

  NE SA to spółka akcyjna mająca na celu zysk akcjonariuszy - to nie spółdzielnia czy fundacja charytatywna. Owszem, NE działa na rzecz NOWEJ POLSKI lecz jw. te interesy nie są sprzeczne. Owszem, brak koordynacji i organizacji, ale brak też pieniędzy (dałem przykład z przepustowością. ale tego jest o wiele więcej).
 • @circ 02:28:01
  ,,W RN nie będzie innowierców, bo ruch narodowy w Polsce jest katolicki, tak jak narodowe ruchy w Arabii są islamskie.''

  Katolikom nic nie grozi. Proszę nie kreować sobie wroga. Co mają zrobić masy, którym do Boga nie podrodze w czasie nadchodzącego kryzysu?

  Grecja w Polsce jest nieunikniona! Proszę nie skazywać niekatolickich mas na organizację w ramach lewackich socjalistów czy komunistów.

  Droga narodowa przez kryzys musi być otwarta dla wszystkich Polaków bo następna Polska będzie kolejnym koszmarem!

  Najpierw polska rodzina, później polski kościół, nie odwrotnie.
 • @Prezydent RzBiK 11:44:35
  Pomińmy drugi akapit.

  Niech sobie będzie SA. W niedługim czasie pieniądze będą warte tyle co papier i akcjonariat takim papierem będzie.

  Zostanie właśnie organizacja społeczna - pure non commerce.

  Nie jestem przeciwny komercyjnemu ekranowi ale wołam o budowę obok tworu pieniądzem nie obciążonego, a taki musi być otwarty na wszyskie głosy, ręce, chęci, myśli.

  Systemu nie pokona się jego pieniądzem.
 • @mirakles 11:55:53
  Toż po GŁÓWNIE właśnie buduję RzBiK - i nie robię sitwy lecz dbam o to, by osoby były wyłonione oddolnie. RzBiK (blogerzy i komentatorzy to obywatele) jest w 100% otwarty na "wszyskie głosy, ręce, chęci, myśli" - nie jest jednak strukturą naiwną (demokracja kibucowa) czy łatwą do zaprowadzenia w nim chaosu poprzez wątki religijne. To struktura zorientowana na wykonawstwo - zmieniać ją będą ci, co będą w niej uczestniczyć czynnie, a nie klikacze myszką.

  By efektywnie działać RzBiK musi mieć własne, niezależne od nikogo, konto bankowe.
 • @interesariusz z PL 08:44:49
  Moge Panu polecic - Mniej medialnego matrixa, Wiecej modlitwy.
 • @interesariusz z PL 08:37:52
  "Dobrze byłoby, abyś raz na zawsze zdefiniował, jaką widzisz różnicę pomiędzy partią, a ruchem ?

  Czy ruch udaje, w przeciwieństwie do partii, że chce robić wszystko, tylko nie wpływać na rzady = organizację społeczeństwa?

  Kiedyś Solidarność też pier....ła, że chce być tylko związkiem zawodowym i nie mieszać się bezpośrednio do polityki. I nawet naginała swoją działalność do tej hipokryzji, i mamy to co mamy."
  ==================

  Poprę wszelkie formy, partię też, ale partia nie będzie skuteczna, nie zjednamy w tej formie Polaków, nie zyskamy poparcia, partie opozycyjne praktycznie nic nie robią, takie błazny salonowe, od czasu do czasu parcie na media, konferencje prasowe o ile jakieś media przyjdą... zwykle trzeba je czymś przyciągnąć.

  Ruch nieformalny jest nie do rozwiązania, pod szyldem RN po prostu będziemy nawet do końca świata. To raz. Pod formulą organizacji jak stowarzyszenie można rozwijać naprawdę pożyteczną działalność. Wreszcie to nie koniec, można rozwijać różne formy współpracy gospodarczej, wspólne spółdzielnie itd Pomysł na kasę SKOK z narodowcami ma wielkie szanse na realizacje, nawet na bank.

  Sam RN mówił o nowej SOLIDARNOŚCI i mają racje, nie chodzi tylko o masowość, ale o nowa nadzieję, o zaleczenie starych ran kiedy to wredne towarzystwo opanowało Solidarność. Zresztą sam Gwiazda odciął się od MN, od narodowców, więc upadła ostatnia legenda, a przecież trudno tam o zacniejszą osobę, były sybirak itd

  RN może tworzyć także PRAWIE klasyczny związek zawodowy, bo dlaczego nie? Potrzebne są takie projekty. A mamy jakiś katolicko-narodowy związek zawodowy niepoprawnie antysystemowy i twardy wobec PO, ale w razie czego i wobec PiS, nie to co obecna Solidarność? Potrzebna nowa formuła działania związkowego poza zakładami pracy, walka bardziej o systemowe rozwiązania dla całego kraju. Inaczej pracownicy będą bez szans, tylko wielkie zakłady pracy są pod jakąś tam presją załóg, a reszta dużo mniej, zwolnią i won.

  Na pewno RN musi zacząć od społecznej działalności obywatelskiej, ale bez wejścia w politykę w kolejnym etapie to sobie tego nie wyobrażam. Chyba że ktoś śni o przewrocie, nowym powstaniu którego boi się Nikander. Słusznie się obawia, bo nie można go wygrać walką, trzeba zdobyć poparcie Polaków dobrowolnie.
 • @circ 02:28:01
  "W RN nie będzie innowierców, bo ruch narodowy w Polsce jest katolicki"
  ===========

  Niestety nie jest tak w 100%, zwłaszcza w rozumieniu ogólnym ruchu narodowego. Ubolewam nad tym. Ataki w KK są z każdej strony, przed wojną już tak było. Masoneria maczała palce w tworzeniu także ruchu narodowego, bo uważali że najgorsze co może być to monarchia. Wiedzieli że z demokracją, republiką to sobie łatwiej poradzą... i poradzili sobie z II RP. Poza tym przeinaczyłaś moje słowa, chodziło mi nie o państwo, ale o RN.
 • @OHV 07:16:08
  "estem całkowicie i nienaruszalnie :) przekonany co do tego, że większy ruch polityczny powinny tworzyć wyłącznie siły polityczne posiadające ogólnopolską i shierachizowaną strukturę.
  Kandydaci pewniacy juz są, czyli MW, ONR, UPR i PRz.
  Niestety by ta machina zadziałała musi to tak wyglądać, by miał kto wykonywać zwykłą i prozaiczną pracę w lokalnych społecznościach, by wykonywał ją z powodów ideologicznych.

  NE jak i inne środowiska społeczne (np. reprezentujące interesy poszkodowanych przez system bankowy i komorników, ale i kibicowskie), mogą przystąpić ale na nieco odmiennych zasadach (określiłem je jako barterowe), mogą równiez ich kandydaci startować z listy Ruchu Narodowego."
  ===================

  To całkowicie błędne podejście, 4 złączone kanapy dadzą łącznie np 5 tys działaczy, po jednym na dwie parafie... i stworzona zostanie de facto zamknięta klika tylko z pozorami otwarcia. Kto do tego będzie chciał wejść kto nie identyfikuje się z tymi 4 organizacjami? Po co zmuszać ludzi do ich akceptacji? A cóż takiego wskórał do tej pory Marek Jurek po wyjściu z PiS? I czy nie zauważyliście że wrócił w orbite PiS i dostaną miejsca na ich listach wyborczych? To wg mnie przesądzone. On jest jak Gliński, wystraszy się ONR.

  Chcemy ruchu dla 10 mln Polaków, a nie kanapy politycznej dla 10 tys działaczy na który ciemny lud musi głosować, bo ma marny wybór między PO a PiS. Musi być zaprojektowana taka struktura organizacyjna żeby ludzie nie czuli kompleksu iż do niczego nie należą i dlaczego maja mieć mniejsze możliwości działania w RN? Czy lepiej zbierać ludzi pod szyldem UPR, który do końca świata będzie się kojarzył z JKM, czy lepiej w NURCIE nazwanym np WW, czyli Wolnościowcy Wolnorynkowi. Taki szyld przyciągnie z milion ludzi tak myślących.

  Czy trzeba być fanem Dmowskiego żeby być przeciwko UE? Zresztą obawiam się że Dmowski w 2003 roku byłby za UE... mimo wszystko, ale teraz już nie :):):) I mamy kolejny nurt przeciwników UE, w tym odłam opowiadający się - jak ja - za opuszczeniem UE. Trzeba zbudować system podziału terytorialnego, wiekowego, środowiskowego, światopoglądowego, nurty, kluby, komisje, zespoły. Wielki ruch nie może być jak worek do wrzucania mas, ale sprawną machiną gdzie ludzie działają.

  Jest miejsce na ruch katolicki w RN, przecież mamy Zawiszę z ZCHN... wreszcie katolicy będą mieli swoją politykę 100% zgodną z kanonem. Sam nurt katolicki będzie zapewne najliczniejszy w końcu, bo łatwo się jest ogólnie za tym opowiedzieć, trudniej np zdecydować się na całkowity zakaz aborcji, czy in vitro, czy inne kwestie z kanonu, a co dopiero niuanse gospodarcze.
 • @Ryszard Opara 09:53:21
  "Proszę napisać, jakie Państwo widzicie możliwe rozwiązania i alternatywy
  dotyczące przyszłości Ruchu Narodowego i przyszłości Naszego Kraju."
  ============

  Pan tym bardziej porusza się w tekście tylko w sferze ogólników, krytyki systemu, narzekania. A my pytamy o RN, nie wiemy co jest grane. Czy NE przyłącza się do NE, czy tworzymy swój ruch, czy dalej ZUPEŁNIE NIC.

  Zawisza i Winnicki strofowani w mediach przez Glińskiego do którego nie wiadomo po co poszli przez MN, do tego już nie zabrali nikogo z ONR na rozmowę, bo Glińskiemu ONR "śmierdzi" jak całej tej michnikowszczyźnie. A mnie śmierdzi prof. Gliński z poglądami bliskimi Michnika.

  Rozmawiajmy na razie o RN i dlatego są poruszane kwestie nazw, organizacji, nie wiemy na razie nic. Program dla Polski do tego w jednym wątku? Nie za dużo na raz?

  "Wielki potencjał Narodu Polskiego, udowodniły (po raz kolejny) lata powojenne. Pomimo nieobliczalnych strat gospodarczych, straty kilkunastu milionów ludzi - wbrew okupacji ZSRR i służb bezpieczeństwa -w ciągu zaledwie jednego pokolenia odbudowano kraj. W latach 70-tych rocznie tworzono miliony miejsc pracy, budowano setki tysięcy mieszkań. Marnych i lichych, ale takich na jakie było nas stać. Nikt nie był głodny ani bezrobotny. W krótkim czasie, Polska stała się jednym z kilkunastu najbardziej rozwiniętych krajów globu. A przemysł stoczniowy, rybołówstwo, wydobycie węgla, siarki – ścisła czołówka światowa."
  ==============

  PRL w sensie gospodarczym wcale nie był taką katastrofą, podobnie jak II RP. Oba przykłady wskazują iż w naszym położeniu tylko aktywne państwo może efektywnie moderować rozwój gospodarczy, tworzenie przemysłu od podstaw, zabezpieczenie bytowe obywateli z racji ich biedy, niemożności, potrzeb pracy której nie ma dobrzej płatnej. Znowu w Nowej Polsce mogą powstawać nowe stocznie, porty, miasta, okręgi przemysłowe, wielkie elektrownie, hydroelekrownie, jeziora zaporowe, bo wodę trzeba gromadzić. Można metodami przemysłowymi, nowymi fabrykami domów zbudować w kilka lat dla wszystkich dość mieszkań z tanim czynszem za to że jesteśmy obywatelami naszego państwa które ma nam SŁUŻYĆ, a nie skubać, niewolić, gnoić, zabijać. Tego liberalizm nie wygeneruje, ani kapitał zagraniczny, a jeżeli nawet, to zyski, korzyści wypłyną z Polski. Droga donikąd.
 • @Marek Kajdas 13:55:46
  Polakom nie trzeba niczego budować czy dawać. Wystarczy odciąć pęta - zakazy, licencje, pozwolenia, obowiązki ubezpieczeń, koncesje i całą resztę tzw. regulacji, na które w dodatku trzeba płacić. Bez tego wszystkiego materiał stanie się tani, klasa średnia odrodzi się. Człowieka będzie stać i będzie miał prawo do postawienia domu na własnej działce.

  To co wymaga ochrony w ujęciu interesu narodowego to ziemia, woda, powietrze, minerały. Firma która z nich czerpie musi płacić odpowiednio wysoki podatek. Interes narodowy wymaga aby zasoby kraju były dostępne w pierwszej kolejności polskiej przedsiębiorczości. Wielobszarowe wykupy ziemii przez np Niemców na zachodzie czy północy albo przez Rosjan nie mogą mieć miejsca.

  Niezbędna jest niezależność ekonomiczna. Należy zerwać ze złodziejskim systemem bankowym, który ukradł od banku centralnego monopol na emisję pieniądza. Potrzeba opracowania nowych sposobów na kontrolę podaży pieniądza przez państwo aby to miało np konstytucyjne ograniczenia (układy bezpieczeństwa) w generowaniu inflacji.

  Do tego wszystkiego potrzeba prawdziwego przewrotu. Jesteśmy bowiem uzależnieni od ,,partnerów'' - krwiopijców z zachodu, którzy z pewnością wyślą bombowce do naszego kraju podczas próby wyzwolenia kraju. Albo znajdziemy koalicjanta z wystarczającą siłą militarną jak np Chiny, albo musimy uzbroić każdego dosłownie w karabin i liczyć na boską pomoc.
 • Pare slow cz. 2
  Widze, ze wiekszosc mysli, ze RN, to bedzie taki przedwojenny Oboz Wielkiej Polski...To tez miala byc organizacja, ktora skupiac miala wszystko co na prawo. I co? I nic, z tego nie wyszlo - OWP byla typowo struktura narodowa, a czym dluzej trwala tym bardziej sie przesuwala na pozycje narodowo-radykalne.Gdzie w momencie delegalizacji przez sanacje w 1932 i 33 roku, byla to struktura jawnie N-R...
  Marzenia o jakiejs 10 mln. strukturze mozna wsadzic miedzy bajki, bo tak nie bedzie.Oczywiscie gdyby sie sytuacja dramatycznie pogarszala, jest szansa na masowy ruch, ale na pewno nie w takiej skali.
  Nie wierze, w zadne uklady ze strukturami partyjnymi na wieksza skale.Beda pewnie dzialacze, z roznych partii politycznych, ale wchodzenie w aliansy z calymi partiami, to moim zdaniem bylby duzy blad, i doprowadziloby to, w konsekwencji, do rozbicia struktury RN.
  Droga jest bez partyjny ruch spoleczny, bez zadnych aliansow partyjnych.Wszystko na bazie organizacji i stowarzyszen, oraz ludzi niezrzeszonych.Mysle, ze tak to bedzie wygladac.
  Podpora i filarem bedzie Idea Narodowa, i tu zadnej dyskusji na ten temat byc moze.Takie sa prawa zalozycieli, i na dzien dzisiejszy takie jest prawo "ulicy" - zwlaszcza mlodszej czesci.Kto tego nie zaakceptuje, droga wolna.

  Wszystko jasne...
 • @cziken1 14:38:55
  ,,Podpora i filarem bedzie Idea Narodowa''

  Warto dyskutować aby ta idea nie przybrała noradowo-socjalnego charakteru. Obiecanki mieszkań dla wszystkich nie postawią państwa na nogi. Ta właściwa idea narodowa zakłada wsparcie dla tworzenia się klasy średniej i zdrowego kapitalizmu oraz ochronę przed manipulacją z zewnątrz.
 • ZAWISZA POPIERA JEROZOLIME JAKO "ODWIECZNA STOLICE" I-SRA-ELA
  W wywiadzie z nim (podanym powyzej przez gejczikena), Zawisza oswiadcza: "a jednocześnie jako poseł byłem wiceprzewodniczącym Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej i podczas trzykrotnych bliskowschodnich wizyt studyjnych zawsze popierałem Jerozolimę jako odwieczną stolicę Izraela."

  Ten fragment wywiadu kompromituje Zawisze. Zawisza, twoj "Izrael" powstal w 1948 roku, zatem Jeroziolima nie moze byc jego "odwieczna stolica." Albo, mimo chwalenia sie swoja edukacja, jestes ignorantem, albo klamca.

  Poprzednio natrafilem na inna kompromitujaca wypowiedz Zawiszy, gdzie zapewnial, ze Michniak nie jest "nazista." Musiales to robic, Zawisza?

  Musiales byc wiceprzewodniczacym tej "Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej", czlowieku? Czemu, no czemu?

  Nie ufam takim. Bardziej ufalbym Winnickiemu.
 • @mirakles 14:48:30
  Ja sie nie wypowiadam w temacie typowo gospodarczym, bo na dzien dzisiejszy, to ten temat jest tyle pogladow, ilu ludzi.Ruch Narodowy zawsze promowal upowszechnienie wlasnosci, wsrod Polakow.Baaa...Haslem bylo, ze podstawa gospodarki narodowej maja byc male rodzinne, i srednie warszaty pracy, jak to wtedy okreslano.
 • @Pan Marky 14:52:44
  Bo to jest Zawisza, to cwany koles.Mowi tak, aby nie spalic za soba mostow jakby co...To samo sie tyczy, wszystkich umoczonych w pisowskim rozdaniu.Podstawa nie moze byc wiara w kogos, tylko logiczna obserwacja, i wyciaganie wnioskow.

  Ja sprawe obserwuje uwaznie, i czekam aby zoabczyc, kto tam bedzie "pierwsze skrzypce gral"...

  To tyle co mozna na dzien dzisiejszy powiedziec.


  Ps. A ta wypowiedz odnosnie Zydowa, to jego prywatna, ja mam inne zdanie, tak samo jak wiekszosc ludzi z MW i ONR.
 • @Ryszard Opara 09:53:21
  .
  Ryszard Opara:
  "Szanowny Panie Grzymski,
  Pisze Pan oklepane, propagandowe bzdury i frazesy - szczególnie
  propagowane przez zwolenników czy też uczestników Okrągłego Stołu -
  aby usprawiedliwić swoje błędy.
  ...................
  ......Owszem, zgadzam się było wiele nieprawidłowości i
  niesprawiedliwości. Polska znajdowała się pod kontrolą Komunistycznej
  ZSRR, która sprawowała niepodzielnie władzę poprzez Partię i podległe
  służby. Owszem brakowało wolności osobistych, słowa, prasy - wielu rzeczy.

  Ale Polska i Polacy byli właścicielami majątku Narodowego. Każdy
  miał pracę, marną bo marną ale miał. Wbrew temu co Pan twierdzi Nikt
  nie głodował, każdy gdzieś jakoś mieszkał i żył.
  .................
  Jaka jest różnica miedzy PZPR a obecnym monopolem Partyjnym: PO, PiS
  - i cała reszta? Kto w Polsce rządzi. Polacy czy sługusy UE Niemiec?
  ...................
  Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem
  PRL i totalitaryzmu, komunizmu.
  Ja bym naprawdę chciał, żeby Polska była wreszcie Polską. Suwerenną
  i wolną .........
  =======================================================

  Szanowny Panie Opara,

  Pan pozwoli, że zostanę przy mojej ocenie Pańskich wywodów, które są

  promowaniem rezimowego, zbrodniczego państwa PRL za pomocą

  PRL-owskich oklepanych, propagandowych bzdur i frazesów wywodzących

  się w prostej linii z komunistycznej, gierkowskiej Propagandy Sukcesu.

  Przemilcza Pan najważniejsze, że PRL nie był państwem suwerennym

  i, że nie był stworzony aby zabezpieczyć interesy Polaków, ale był

  de facto kolonią ludobójczej sowieckiej rosji, która go bezwzględnie

  eksploatowała dla swoich imperialnych celów.

  Do tego w razie wojny z Zachodem PRL był przeznaczony na

  "natychmiastowe zużycie" jako "atomowy bufor".

  Upolityczniona i prosowiecka armia (LWP) w której Pan służył

  jako student WAM (sadzę, że też jako absolwent - oficer LWP,

  skoro ma Pan tytuł wojskowego dr. med.) reprezentowała imperialne

  interesy sowieckiej Rosji a nie Narodu Polskiego i była przeznaczona

  do planowanego ataku na Zachód (Dania i Pólnocne Niemcy) co

  potwierdzili byli sowieccy politycy i generałowanie oraz udowodnił

  Wielki Polski Patriota pułkownik Kukliński.


  Natomiast pozorny propagandowy dostatek z okresu gierkowskiego,

  który na tle totalnej gomułkowskiej, głodowej nędzy wydawał się być

  dobrobytem, był wynikiem gigantycznego zadłużenia PRL-u przez

  nieodpowiedzialnego, fantastę i nieuka Gierka, który do tego jeszcze

  bardziej rozbudował aparat esbeckiej represji a PZPR-owsko-esbeckiej,

  bandyckiej klice stworzył raj na ziemi.


  Z kolei Układ Okrągłego Stółu - którego rezultatem jest obecny

  pełzający, podstępny, gospodarczy i polityczny rozbiór Polski na

  rzecz niemiec i rosji, Zamach Smoleński, zagłada Polskiej Patriotycznej

  Generalicji, szalejący Seryjny Samobójca itd. -

  stworzyli komuniści i kryptokomuniści na usługach rosji z

  czasów PRL: jaruzel, kiszczak, michnik, kuroń, geremek, mazowiecki,

  bolek itp. posługując się byłymi sowieckimi, PRL-owskimi służbami

  specjalnymi działającymi podstępnie, w ukruciu aż do dzisiaj.

  PIS - będący jedyną partią w Sejmie, której nie stworzyły prorosyjskie

  służby specjalne - jest jedyną autentyczną Polską Opozycją walczącą

  o Wolną Polskę przeciw prorosyjskiemu Układowi Okrągłostołowemu.


  Pozdrawiam
 • @cziken1 14:53:17
  Ja też nie jestem specjalistą ale czuje słuszność pewnych spraw i niebezpieczeństwa.

  Musimy przejść dwa etapy.

  Po pierwsze odzyskanie kraju. Tutaj metody moga być zupełnie dowolne byle skuteczne. Słowa socjalizm, kapitalizm znikają ze słownika na ten czas. To będzie wojna z naszą władzuchą jak i znacznie trudniejsza walka z globalnymi sznurkowymi.

  Po drugie odbudowa kraju. Tutaj musimy pamiętać o celu za który walczyliśmy. Potrzebna jest nieustanna dyskusja, powtarzanie i utrwalanie tego celu.
 • @oleg 10:36:32
  .
  oleg:
  "Grzymsiu, piszesz ,, musiałeś już słyszeć o "zaplutych karłach z AK "
  słyszałem od ojca a później od teścia.
  Obaj byli w AK, a ciotka w powstaniu warszawskim jako łączniczka, po
  powstaniu wywieziona do Niemiec, z Niemiec przez aliantów do Włoch
  skąd wróciła do Polski,...........
  Faktycznie były osoby z AK które siedziały....
  Teść, były akowiec wstąpił do partii i był nawet przez jakiś czas sekretarzem
  zakładowym. Wywalono go z partii za pijaństwo w 1953 r."
  ==============================================

  Znamy to znamy :))))

  Ojciec obecnego prezia Bula też był w AK :)))

  Nawet Piński miał całą rodzinę w AK :)))

  Nawet pani Hibner - polskojęzyczna komisarka w UE - też miała tatusia

  w AK :))) który później się nawrócił i był chyba milicjantem :)))

  No ale ciągle i na szczęście obowiązuje biblijne

  "PO OWOCACH ICH PO-ZNACIE" :)))))))))

  No a owoce jakie wydajesz nie są niestety jadalne :)))))
 • @cziken1 14:59:44
  RE: Bo to jest Zawisza, to cwany koles.Mowi tak, aby nie spalic za soba mostow jakby co...

  --- Na to wyglada. Facet wyglada na cwaniaka, kretacza, karierowicza. Nie ufac takim.

  RE: Podstawa nie moze byc wiara w kogos, tylko logiczna obserwacja, i wyciaganie wnioskow.

  --- Dokladnie.

  RE: Ja sprawe obserwuje uwaznie, i czekam aby zoabczyc, kto tam bedzie "pierwsze skrzypce gral"...

  --- Jesli nie beda to ludzie totalnie oddani Polsce, narodowi, nie liczacy na osobiste korzysci, pozbawieni "ego," znaczy ze to g... a nie przywodcy.

  RE: Ps. A ta wypowiedz odnosnie Zydowa, to jego prywatna, ja mam inne zdanie, tak samo jak wiekszosc ludzi z MW i ONR.

  --- No to chwala Bogu, madre z was dzieciaki. "Zydowo" to nic dobrego dla Polski.
 • @Pan Marky 15:25:21
  Dzieciaki....Kolego ja mam prawie dorosle swoje dzieci.
 • @cziken1 15:35:30
  RE: Dzieciaki....Kolego ja mam prawie dorosle swoje dzieci.

  --- Z twoich wpisow wnosilem, ze jestes "mlodziez."

  No hard feelings, bez obrazy, jak mowia jankesi.
  :)
 • Pytania bez odpowiedzi ....
  Czym lub kim jest Naród Polski w 2012 roku ?

  Według Konstytucji RP :
  ".... Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej ..."

  Zatem Ruch Narodowy to ruch wszystkich obywateli RP ???

  Czym jest niepodległość państwa w XXI wieku ?
  Internetowa definicja to niezależność państwa od formalnego wpływu innych jednostek politycznych.
  Zatem od jakich innych jednostek politycznych chcemy zlikwidowania formalnego wpływu ?
  Pierwsze co przychodzi na myśl to Unia Europejska .
  Drugie i trzecie to Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy .
  Czwarte to Organizacja Narodów Zjednoczonych .
  Piąte to Città del Vaticano .
  Szóste ... na razie wystarczy

  Odzyskanie niepodległości od tylko pięciu jednostek politycznych jest zaiste celem dla gigantów .

  A może popatrzmy jak inne narody odzyskują niepodległość od wyżej wymienionych ?
 • Wywiad z Winnickim
  http://razem.tv/filmy/-/Winnicki-umiarkowana-prawica-w-Europie-przegrala-wszystko
 • @cziken1 18:02:21
  Panowie dyskutanci!!! Nie nalezy , moim zdaniem, ujawniać planów np: rozbicia "bandy okrąglaka", bo obrońcy mebla i systemu od razu reagują, co było widać po marszu!!! Najpierw trzeba założyć organizację, zarejestrować ją i wejsć w politykę a potem mozna pogadać, co dalej!!!
 • @Pan Marky 14:52:44
  "Bardziej ufalbym Winnickiemu"
  ============

  Owszem szansę można dać i zobaczymy co dalej, ale musi się dogadać z nienarodowcami jak wielu tutaj na NE, poza tym żadnych audiencji u takich jak prof. Glinski, bo jak to wygląda? I ten bredzi o nowoczesnym narodzie multi kulti może nawet bez etnicznych Polaków, bo do tego dojdzie. Będzie naród polski z lemingów bez świadomości, tożsamości polskiej, naród polski z mniejszości, z michnikowszczyzną jako polskimi patriotami, elitami na czele. I tak właśnie już NIESTETY w dużej mierze jest. I taki postępowy Gliński będzie to wspierał. Nie wiem czym on się różni od PO, pojęcia nie mam, niczym.

  Nie powinniśmy zamydlać definicji narodu. To nie USA. Konstytucja mówi o narodzie obywatelskim, a Naród Polski to Naród Polski, zupełnie co innego.

  Wreszcie Winnicki niech przestanie gadać banały (jak dla nas) od pedałach itd, bo to mało interesuje większość Polaków, ludzie mają i bez tego zdrowe poglądy na takie kwestie, chwała Bogu. Czekamy na konkrety, padło hasło RN i cisza. Przecież masy Polaków nie zapiszą się do MW, ONR, ludzie czekają na RN.
 • @AdNovum 17:44:44
  Oby tych prawdziwie PRZEBUDZONYCH było jak najwięcej!!!!
  BOŻE BŁOGOSŁAW!!!!!!

  JESZCZE COŚ OD Nathanela

  http://nathanel.nowyekran.pl/post/79992,vademecum-dla-ojcow-ruchu-narodowego
 • @Marek Kajdas 18:02:25
  Bedzie okazja 13 grudnia, ruszyc dupska i sie poznac...

  " Przed nami zaś zadanie organizacji nowej, narodowej "Solidarności". Już za niespełna miesiąc, przy okazji rocznicy Stanu Wojennego, wyjdziemy na ulice polskich miast, żeby zaprotestować przeciwko tej nowej komunie.

  Zima nasza! "

  R. Winnicki
 • @cziken1 18:29:52
  RE: " Przed nami zaś zadanie organizacji nowej, narodowej "Solidarności". Już za niespełna miesiąc, przy okazji rocznicy Stanu Wojennego, wyjdziemy na ulice polskich miast, żeby zaprotestować przeciwko tej nowej komunie. Zima nasza! "

  --- Tak trzymac, nie popuszczac.

  Bede tam.
 • @Marek Kajdas 18:02:25
  Ten Glinski nie wydaje sie niczym roznic nie tylko od PO ale i SLD. Komuch.

  Dokladnie, ze "Narod Polski" to cos innego niz jakis masonsko-eskimooski "narod obywatelski."

  Ja tez czekam na konkrety; cziken pisze, ze bedzie wielka manifestacja w rocznice stanu wojennego - dobrze.

  A nastepnie musza byc konkretne, konsekwentne, nieustepliwe dzialania polityczne w celu zmiany w Polsce, odsunieciu od wladzy obecnego destrukcyjnego rezymu.
 • @Pan Marky 18:45:04
  Z tego co slyszalem, to raczej kilka, czy kilkanascie manifestacji w wiekszych maistach.To chyba po to, aby zaczac budowanie struktur w terenie.Trzeba tych wszystkich ludzi, ktorzy sie dopytuja, i Ci ktorzy sie zapisuja do MW i ONR wyciagnac, aby sie zintegrowali i poznali ze soba.
 • @cziken1 18:59:39
  RE: Trzeba tych wszystkich ludzi, ktorzy sie dopytuja, i Ci ktorzy sie zapisuja do MW i ONR wyciagnac, aby sie zintegrowali i poznali ze soba.

  --- Sluszna mysl.
 • To lubie
  " Prawo i Sprawiedliwość, co stało się już ostatnio tradycją, odcięło się od narodowców na łamach „Gazety Wyborczej”. Politycy centroprawicy zareagowali na zapowiedź organizacji manifestacji na 13 grudnia, przez środowiska narodowe, i mają zorganizować własny marsz.
  Jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, wiceprezes PiS Adam Lipiński powiedział „Gazecie Wyborczej”: wolałbym, żeby w organizowanych przez nas manifestacjach nie uczestniczyli ludzie, którzy są kojarzeni z agresją na ulicach, bo to obciąża PiS (…) Jak się chcą narodowcy z lewakami bić na ulicach, to nie na naszym marszu.. Kaczyński zapowiedział natomiast, że marsz przejdzie pod hasłem obrony demokracji i wolności słowa. "

  Bardzo dobrze, czym sprawa jasniejsza tym lepiej dla wszystkich.

  "PiS do wora, a wor do jeziora"
 • Członków i sympatyków MW, ONR zapraszamy do blogowania na NE
  Ewentualnie do komentowania chociaż, udziału w naszych dyskusjach, ogłaszaniu projektów, akcji tych organizacji i RN w przyszłości. W sumie tyczy się to wszystkich co byli na MN, a nie są jakoś związani z obozem PiS w sensie politycznym, bo niezależne organizacje, środowiska propisowskie mile widziane jako wzbogacające dyskurs.
 • Link stary ale w temacie
  http://www.youtube.com/watch?v=ZEbXSqxYA7Q&feature=watch-vrec
 • News
  I jeszcze jedno.

  Dostalem cynk, ze poszukiwani sa ludzie do ciezkiej organizacyjnej pracy, w terenie.Jak kto pewien "ktos" podsumowal - "Lesne dziadki, ktore mysla, ze beda siedziec, i cala ich robota bedzie polegac na debatowaniu w internecie, czy spotkaniu sie raz na 100 lat na zebraniu, to moga sobie sprawe odpuscic, bo takich ludzi nikt nie potrzebuje"

  Krotko,zwiezle i na temat.
 • @lju 21:25:41
  Prawdę mówią nie wiem o jakim spotkaniu Pan mówi. Nie mi oceniać postawę red. Ziemkiewicza.

  Natomiast w wypowiedzi jest poruszone wiele spraw związanych z ruchem narodowym.
  Osobiście podchodzę do aktualnej inicjatywy z pewną ostrożnością gdyż nie wiem w jakim kierunku będzie zmierzać. Zdecydowany radykalizm nie jest w moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Poczekam zobaczę.
 • @Marek Kajdas 13:41:30
  "To całkowicie błędne podejście, 4 złączone kanapy dadzą łącznie np 5 tys działaczy, po jednym na dwie parafie... i stworzona zostanie de facto zamknięta klika tylko z pozorami otwarcia. Kto do tego będzie chciał wejść kto nie identyfikuje się z tymi 4 organizacjami? Po co zmuszać ludzi do ich akceptacji? A cóż takiego wskórał do tej pory Marek Jurek po wyjściu z PiS?"
  ____________________________________

  No wlasnie wskórał tyle, że zdołał zorganizowac poparcie dla siebie i swojej partii by siebie i ją zarejestrować jako ogólnopolską listę wyborczą.
  Zresztą ONR tez kiedyś widziałem na listach wyborczych, także UPR, czyli posiadają zdolność takiego zebrania głosów jakiej nie posiada NE czy tez inne dowolne stowarzyszenie społeczne

  Liczysz już ten ruch jako 10 milionowy gdy tak naprawdę nie wiesz kto bedzie wykonywał niewdzięczną pracę na dole. Głosicieli super genialnych planów mamy w nadmiarze, tylko mają taki problem, że poza głoszeniem genialnych planów nie mają nawet jak zebrać kilkuset podpisów poparcia.
 • @Marek Kajdas 13:41:30
  "A cóż takiego wskórał do tej pory Marek Jurek po wyjściu z PiS? I czy nie zauważyliście że wrócił w orbite PiS i dostaną miejsca na ich listach wyborczych? To wg mnie przesądzone."
  ______________________

  Ruch Narodowy jest dziełem dobrowolnym, nikt nikogo nigdzie siłą do niego nie zaciąga i jesli PRz zechce przystąpic do PISu to niech przystępuje.
  Pozostaną w nim inne partie jako trzon i wiele stowarzyszeń społecznych tak jak to dzieje się we wszystkich duzych partiach politycznych.
 • @Marek Kajdas 13:41:30
  "Jest miejsce na ruch katolicki w RN, przecież mamy Zawiszę z ZCHN... wreszcie katolicy będą mieli swoją politykę 100% zgodną z kanonem. Sam nurt katolicki będzie zapewne najliczniejszy w końcu"
  ______________________________________

  Mam nadzieję, że takim kolejnym katolskim ruchem nie będzie, a znając wypowiedzi M.Kowalskiego jeszcze sprzed roku to będą zmierzac własnie w stronę zdrowej i normalnej polityki narodowej, czyli po pierwsze Naród, po drugie Naród i po trzecie Naród.
  Reszta, czyli w tym także Watykan sie nie liczy...

  PIS i SP juz wystarczająco obstawili ten elektorat, więc nawet z racjonalnych względów można go sobie całkowicie odpuścić.
 • Ten pomysł jest ciągle aktualny.
  Wystarczy po niego sięgnąć, zamiast w żałosny sposób próbować się "załapać".
  Byłoby to rzeczywistym wkładem w odzyskanie Polski i antycypacją potrzeb młodego Ruchu Narodowego i wszystkich Polaków.

  =======================================
  http://circ.nowyekran.pl/post/77613,nowy-ekran-to-calkowicie-nieudane-przedsiewziecie#comment_647769

  Mamy zrobić tak ( już mówiłam 100 razy);

  Zwrócić się do prof. Guza, który jest filozofem prawa i historykiem idei o projekt Konstytucji nowego państwa i zarys projektu prawa. Czy zrobi to sam, czy zbierze zespół znakomitych naukowców z KULu to sprawa drugorzędna.

  My zyskamy tym jednolitą i wspólną wszystkim ludziom uniwersalną teorię ustroju państwa, opartą na społecznej nauce Kościoła.
  Ustaną sprzeczki i różnice. Teoria katolicka jest jedyną na świecie, szanującą wolność i dobro wszystkich ludzi, również ateistów, zydów , muzułmanów i samego diabła, który nie ma ani jednego argumentu by podwazyć prawdę Boga. To wyrwie żadło każdemu złu. Jak będziemy to mieli, pokażemy to politykom i damy im ultimatum;- głosujemy na ten projekt i żaden inny. Jeśli są za, my jesteśmy z nimi, a jeśli przeciw, walimy w nich. Pokażemy też narodowi, by wiedział czego ma żądać od polityków, jakie im postawić warunki, ultimatum. Pokażemy O. Rydzykowi, a on to poprze, bo autorytet prof. Guza wystarczy. To zjednoczy cały katolicki naród, bo on czeka na prawdziwe zmiany.

  Nowy Ekran przejdzie tym samym do podręczników historii świata jako dobroczyńca ludzkości, podobnie jak Ustawa o Rezerwie Federalnej z 1913 roku weszła do historii świata jako cios w zdrową politykę monetarną, co popsuło finanse całego świata i doprowadziło do serii kryzysów i wojen, zawaliło całą cywilizację.
 • @tdj 17:48:24
  PRON dobrze się wypowiada, ale źle kojarzy (dla tych, co pamiętają lata 80-te). O kiczowatych skojarzeniach nie będę się wypowiadał, bo to tylko dla fejsbukowiczów.

  Proponowałbym jeszcze dłuższą nazwę ("w naszych nazwach my Polacy, my kochamy się ogromnie...").

  Nowy Ruch musi mieć nazwę szeroką, jak step akermański. Rozległą jak suchego przestwór oceanu. niech ten nasz narodowy "Wars" nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, wśród fali łąk szumiących, wśród kwiatów powodzi.

  NSZZ to przy tym musi być pryszcz.

  Poszalejmy. Wiem, że na to za wcześnie, ale mierz siły na zamiary. NIE ZAMIAR PODŁUG SIŁ.

  Proponuję antycznego Giganta:

  Krajowy Ruch Odrodzenia Narodowego "Solidarność".
  tudzież:
  Katolicki Ruch Odrodzenia Narodowo-Obywatelskiego "Solidarni".
  Możliwości do woli. Tudzież neologizm dla fejsbukowiczów:
  Kat Rusza Okiem Naród Oko Śledzi.

  Głebokie to, jak micha bigosu.
  Ale za to jaka boska nazwa:

  K-R-O-N-O-S.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031