Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

POLSKA BBB

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbliża się Dzień Niepodległości. Zadaję pytanie, jak długo będziemy jeszcze obchodzić to Święto? Bo przecież po 23 latach transformacji mamy „Polskę BBB” - Bezbronną, Biedną, Bezwolną.

Tak w trzech słowach można podsumować obecny stan Naszego Kraju. A to oznacza jedno – utrata całkowitej suwerenności jest kwestią czasu. Jeżeli akceptujemy, że to faktyczny, obecny stan Rzeczpospolitej, trzeba zadać kilka trudnych pytań. Najważniejsze i zasadnicze to:

1.Dlaczego tak jest i dlaczego tak się stało?
2. Jakie są przyczyny - Kto jest odpowiedzialny?
3. Co my Polacy, możemy zrobić, by wyjść z obecnej dramatycznej sytuacji naszej Ojczyzny?
    Odpowiedzi na te pytania są oczywiste i wielokrotnie omawiane. Nie będę ich powtarzał.
 
Czasem, wydaje się jednak, że Polacy nie potrafią właściwie zrozumieć rzeczywistej, obecnej sytuacji - zagrożenia niepodległości Ojczyzny. Nie wierzę, że Polska jest im obojętna. Co  zrobić, aby obecny stan zagrożenia zmobilizował Polaków do właściwych działań?Mam nadzieję, że znane przysłowie: „Polacy zrozumieją/zmądrzeją dopiero po szkodzie”- nie jest prawdą. A jeżeli tak, to wtedy, niestety tym razem – będzie z pewnością za późno.
 
     Wiadomo: Kwestia niepodległości jest wprost proporcjonalna do siły i potęgi militarnej kraju, które są gwarantem bezpieczeństwa, (w bardzo szeroko pojętym znaczeniu tego słowa), a więc: bezpieczeństwazewnętrznego (wojsko, OT, dyplomacja), wewnętrznego(administracja, wymiar sprawiedliwości), a także: finansowo- gospodarczego, energetycznego, socjalnego...
Najważniejszym Gwarantem bezpieczeństwa/niepodległości kraju były i są jego siły obronne. Wojska operacyjne, siły Obrony Terytorialnej, to także podstawa funkcjonowania każdego państwa. Odgrywają one kluczową rolę wychowania i kształtowania młodzieży, koordynują akcje społeczne w przypadku rozmaitych zagrożeń czasu pokoju, klęsk żywiołowych etc. Największe mocarstwa w historii świata opierały swój byt o potęgę militarną. Nawet najlepiej rozwinięte kultury i ekonomie nie przetrwały konfrontacji z siłami armii. Nie ma siły obronnej kraju – nie ma suwerenności.
      Tymczasem Wojska i sił obronnych w Polsce… praktycznie już NIE MA. Jeżeli są to w ostatniej fazie likwidacji. A to oprócz pogłębiającego się kryzysu gospodarczego - główna przyczyna słabości Naszego Kraju. „Polska stacza się po równi pochyłej w niebyt”. W historii świata, nie ma miejsca dla słabych państw. Wiele przykładów potwierdza fakt, że siła militarna, powiązana właściwie ze strukturami państwa jest jedynym i najlepszym gwarantem bezpieczeństwa i suwerenności.
     Jestem absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej (WAM), uczelni kształcącej lekarzy, służbę zdrowia dla Polskiej Armii. Ostatnio, w Krakowie odbył się zjazd absolwentów tej uczelni, która została zlikwidowana kilka lat temu. Zapytałem wielu kolegów: dlaczego nie ma już WAM-u? Odpowiedź była jednoznaczna i prosta. W Polsce nie ma już wojska, w związku z tym nie potrzeba lekarzy wojskowych. Bardzo smutne refleksje – i smutny dzień. Kilka dni potem, spotkałem się z Prof. Józefem Marczakiem, wykładowcą w Akademii Obrony Narodowej, który w sposób jasny i obrazowy przedstawił sytuację. Poniżej fragmenty jego prac. Zacznijmy od prostego szkicu historii Naszego Kraju i kwestii bezpieczeństwa.
 
      Nasza tysiącletnia historia pokazuje, że Polska była krajem naprawdę bezpiecznym ok. 300 lat. Od czasów Króla Łokietka, który zjednoczył kraj, po okresie Rozbicia Dzielnicowego. Reformy ostatnich Piastów i Jagiellonów, wprowadziły powszechną służbę wojskową (pospolite ruszenie). Królestwo miało silną, dziedziczną władzę a przede wszystkim silną, sprawną, dobrze wyszkoloną armię, finansowaną przez cały kraj. Polska miała realną szansę budowy mocarstwa światowego a nawet przejęcie Imperium Rosji.Jednak od czasów Wolnej Elekcji, Liberum Veto i w efekcie narastającej anarchii, elity Królestwa Obojga Narodów, zaczęły tracić instynkt Polskiej Racji Stanu. Zaczęły dominować „prywata”, interesy dynastyczne, które w dużej mierze były stymulowane przez wrogie Królestwu mocarstwa. Kraj zaczął tracić swoje siły obronne, wojsko a Polska nieuchronnie utraciła niepodległość. Właściwie nigdy od tej pory nie udało odbudować się sił obronnych kraju – koniecznych do utrzymania niepodległości. Historia zaczyna obecnie się powtarzać!!!
Problemy obronności Naszego Kraju zawsze w historii determinowało położenie geopolityczne. Polska znajduje się w strategicznej strefie rywalizacji potęg zachodu i wschodu. To obrazuje proste realia historii. Tylko Polska niezależnie silna militarnie i gospodarczo ma szansę na przetrwanie. Żadne sojusze wojskowe czy gospodarcze nie zagwarantują nam niepodległości.  
     W ostatnich 20 latach, zaczęto forsować teorie: „Armia mniejsza ale sprawniejsza” lub „Armia profesjonalna” i tym podobne bzdury. Zrezygnowano z powszechnego poboru - służby zasadniczej, szkolenia wojskowego młodzieży akademickiej. Zmiany w polityce obronnej kraju (szczególnie od 2007 roku) zaczęto uzasadniać założeniem, że przecież „w aktualnej sytuacji bezpieczeństwa światowego - Polsce, jako członkowi NATO i UE – nie zagraża żadna agresja”. W efekcie przystąpiono ostatecznego demontażu wojsk operacyjnych i OTK.  Nie może być NIC bardziej mylnego, fałszywego i niebezpiecznego w założeniach a w rezultacie w działaniach. Aktualnie na wschodnich granicach RP – nie ma żadnej operacyjnej dywizji WP!!! Na zachodnich rubieżach funkcjonują 2 dywizje (i to Polsko-Niemiecko-Duńskie)!!! Tego typu teorie i działania to zdrada stanu, (ze strony decydentów) – za którą zapłacą wszyscy Polacy utratą niepodległości.
Najnowsze teorie i strategie działań wojennych różnią się znacznie od tych do I WŚ – podczas której dominowała wojna pozycyjna (punktowa), oraz II WŚ – gdzie przeważały działania frontów. Obecnie strategia agresywnych działań wojennych przewiduje cztery etapy:
1.      Uderzenie „od wewnątrz” – dezorganizacja Instytucji Państwa, zastraszenie  społeczeństwa.
2.      Uderzenie „elektroniczne” – sparaliżowanie systemu kierowania Państwa
3.      Uderzenie „rakietowo lotnicze” – zniszczenie, opanowanie najważniejszych obiektów
4.      Desant dywizji pancernych – rozbicie sił obrony (OTK) – okupacja.  
Właściwie już obecnie w Polsce, jesteśmy na pierwszym etapie działań wojennych. Przecież, od kilkunastu lat stosowana jest strategia dezorganizacji struktur Państwa, zastraszania społeczeństwa. W aktualnej sytuacji braku sił obronnych kraju – etapy drugi i trzeci będą raczej symboliczne i do okupacji całego terytorium Naszego Kraju, wystarczą zapewne 2-3 dywizje pancerne, wspomagane przez lotnictwo – w terminie 2-3 tygodni opanują cały kraj. Pretekstów do inwazji znajdzie się wiele. Wiadomo przecież, Polska/III RP sprzedała cały majątek, banki i handel w rękach obcych kapitałów.. Jesteśmy całkowicie uzależnieni energetycznie od Rosji, niedługo nie będzie czym spłacać kredytów ani też rachunków za energię. Wierzyciele… więc zaczną bronić własnych interesów. I kto w takiej sytuacji przyjdzie Polsce z pomocą – UE, NATO, USA czy Rosja???
Aktualną sytuację Naszego Kraju można podsumować: – Polska Bezbronna, Biedna i Bezwolna. O bezbronności i biedzie mówiłem, wszyscy trzeźwo myślący o tym wiedzą. Bezwolność (bezsilność) Naszego Kraju całkowicie pogarsza monopol władzy, sprawowanej przez UKŁAD partii politycznych(niezgodnie z Konstytucją, która gwarantuje władze w kraju dla Narodu). W Polsce nie ma demokracji – wybrani przedstawiciele Narodu, sprawują władze wyłącznie dla obrony własnych interesów. Polska Racja Stanu dla nich to zwyczajny abstrakt – tak jak Niepodległość.
     W najbliższym czasie Polacy muszą zrozumieć, że najwyższy czas zmienić rzeczywistość w której wszyscy żyjemy. Konieczne zmiany to:
1.      Zmiana lub rozbicie istniejącego UKŁADU politycznego – (partyjnego monopolu władzy)
2.      Odbudowa Sił Zbrojnych RP poprzez:
- Odtworzenie właściwych Wojsk/Jednostek Operacyjnych – zbudowanie Armii WP
- Zbudowanie struktur Obrony Terytorialnej Kraju – (model Szwajcarski?)
- Przywrócenie powszechnego obowiązku służby wojskowej i szkolenia młodzieży
 
Te fundamentalne zmiany są konieczne dla innych: Reformy struktur funkcjonowania Państwa (Wymiaru Sprawiedliwości), Reformy samorządowej, Restrukturyzacji Finansów Publicznych etc. etc.
Absolutnym Priorytetem jest jednak odbudowa Sił Zbrojnych RP. Bez tego Polska BBB, straci niepodległość – i to w najbliższym czasie.

 

KOMENTARZE

 • Od 5 lat nie obchodzę tego święta !
  Zrozumiałem wtedy,że do niepodległości nam dużo brakuje i do niej nie zmierzamy ! Wręcz przeciwnie !!!!
 • @autr
  2. Uderzenie „elektroniczne” – sparaliżowanie systemu kierowania Państwa
  To juz maja za soba - w Gorach Swietokrzyskich byla jedna z najnowoczesniejszych instalacji satelitarnych na swiecie w miejscowosci Psary-Katy. Ale w 2010 ktos uznal ze nie jest juz potrzebna i szlag ja trafil znikla doslownie z dnia na dzien.
  Cos takiego jak polska infrastruktura tele-informatyczna nie istnieje na chwile obecna!
 • Trzeba bylo o tym wczesniej myslec
  Obecnie po wmanipulowaniu Polski w EU, sfere wplywow USraela i poddaniu naszego systemu finansowego mechanizmom IMF i spekulantom w desen Sorosa, mozna juz nawet dac sobie spokoj z mowieniem o jakiejkolwiek niepodleglosci. Miara polskiej 'niepodleglosci' jest bezpieczenstwo cudzych bankow i korporacji, utrzymywanie proUSraelskiego kursu w polityce zagranicznej oraz podtrzymywanie towarzysko-biznesowego status quo w sferze wewnetrznej. W ogole uwazam, ze mowienie o niepodleglosci, niezawislej i silnej Polsce to jakis paskudny zart i zwyczajne chamstwo.
 • Autor
  My to wszystko wiemy...
 • @Autor
  Proszę Pana.
  Już na początku użył Pan sformułowania:

  "utrata całkowitej suwerenności jest kwestią czasu"

  To jest kłamstwo.
  Polska nie jest suwerenna.
  Ani w połowie, ani w ćwierci.
  Każdy nasz włos jest podległy, jest włosem niewolnika.
  Polski jako państwa nie ma.

  Jest i zawsze będzie w sercach Polaków.
  I bożych planach. A to nawet ważniejszy powód do Jej istnienia.

  Pisanie o tym, że jest źle, że jest bardzo źle ale jeszcze nie najgorzej jest tragiczne w skutkach.

  Jest obecnie najgorzej w naszej historii.

  Bo jeszcze nigdy, Polacy tak mało nie pragnęli.
  Ot, przy życiu trzyma tylko kredyt.
  Nawet nie przyszłość własnych dzieci.

  Przyznam Panu natomiast zasługę w innej sprawie.
  Mianowicie bardzo systematycznie wskazuje Pan na isnienie układu.
  I w Pańskich wypowiedziach nie brzmi to jak slogan. Stwierdza Pan wprost. Czy pełowcy czy pisowcy to wszystko jedna cholera.
  I ma Pan racje.

  Okrągły stoliczek drugi raz się nie nakryje.

  Szykują nam inny numer - dualną władzę, jak w stanach.
  Obojętne kto wygra, i tak wygrają nasi.
  Wielu to zauważa - kaczor już się coraz mniej kaczorowaty robi.

  Pozdrawiam Pana.
  Dziękuję Panu, że nadal ma Pan kaprys utrzymywania tak wielkiej armi krytykantów.
 • autor
  "..Absolutnym Priorytetem jest jednak odbudowa Sił Zbrojnych RP. Bez tego Polska BBB.."
  Przepraszam że spytam - a za co? ;)
  Najpierw "wszyscy won", potem gospodarka (krajowa) i dopiero za te marne grosze będzie można myśleć o stworzeniu wojska.

  "..Polska BBB, straci niepodległość .."
  Drogi Panie, myśmy tą niepodległość stracili w '39, została nam jeszcze "częściowa" do ok '90. A później ją sprostytuowano, by "akcesją" potwierdzić wolę kontynuowania kupczenia własnym państwem. Zaś ostatecznie zrzeczono się jej z podpisaniem "lesbony".
  Taka jest smutna prawda. Polska niepodległa już nie istnieje.
  Najśmieszniejsze jest że ci którzy mieli stać na jej "straży" gremialnie to olali. Od "służb", poprzez "urzędników" począwszy , a na tzw "politykach" skończywszy. I nikt się nawet nie zająknął ani nie zaczerwienił ze wstydu. Dlatego dziś "..polskość to nienormalność".
  Wojsko miało w tm także swój mało chwalebny udział, niestety.
  Co do "monarchii", wydaje mi się że zapomniał Pan wspomnieć jak i ona uległa degeneracji. Nikt zatem o zdrowych zmysłach jej nie zaakceptuje.
  Dlatego liberałowie i libertyni z sukcesem łowią w mętnej wodzie nie przypuszczając nawet jak szybko spełni się ich "marzenie". Obudzą się w świecie "wolnym od państw" z bezimiennym satrapą. Który skutecznie weźmie ich na krótki łańcuch.
 • @
  "4. Desant dywizji pancernych – rozbicie sił obrony (OTK) – okupacja. "
  ==================

  Wszyscy przechodzą na brygady, nawet Rosja, a tego punktu nie musi być literalnie. Serbię tylko bombardowano, nie odważyli się szturmować lądem poza Kosowem, bo byłaby ciężka wojna, Serbowie są bardzo dzielni. W innych krajach liczy się na miejscowych i najemnych rebeliantów, albo posyła wojska "pokojowe", stabilizacyjne.

  Co chcę powiedzieć. Agresor nie musi osobiście okupować Polski, wystarczą mu kolaboranci. Zakładając że zaatakuje nas cała WNP, słowem imperium sowieckie z ich wasalami... to zapewne uratują nas Niemcy tak naprawdę dogadani z Rosją podobnie jak w 1939, jak wiele razy wcześniej. Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny i dalej wiadomo "więcej integracji" itd itp będziemy w rzeszy. Już w niej jesteśmy w połowie.

  Nie bardzo mi pasuje wyobrażenie sobie ruskiej okupacji znowu, ale wojny owszem, także atomowej. Tym bardziej lekarze wojskowi są potrzebni i cały system. To nie tylko kwestia atomówek, skażenia, ale na pewno też pandemii. Być może użycie broni chemicznej, zresztą czymże już jest tzw chemtrails i całe otoczenie w jakim żyjemy. Natomiast niemiecką, nawet unijną okupację wyobrażam sobie łatwo.
 • @
  "Przywrócenie powszechnego obowiązku służby wojskowej"
  =================

  To raczej już bez wojny nie jest możliwe, ale powszechne szkolenie młodzieży i de facto służba wojskowa jako obowiązkowe przedmioty szkolne, oraz militarne harcerstwo zgodnie z tradycjami bojowymi poprzedników... to jest możliwe. Przysięga na zakończenie nauki pogimnazjalnej.

  "W aktualnej sytuacji braku sił obronnych kraju – etapy drugi i trzeci będą raczej symboliczne i do okupacji całego terytorium Naszego Kraju, wystarczą zapewne 2-3 dywizje pancerne, wspomagane przez lotnictwo – w terminie 2-3 tygodni opanują cały kraj."

  Zadziwia mnie ten optymizm, wg mnie kampania potrwa (o ile nie będzie od razu kapitulacji) tylko kilkanaście godzin i po dobie nie będzie już większych jednostek zdolnych do efektywnej walki. Opór dalszy raczej w formie ruchu oporu, dywersji może stawić tylko wojsko obywatelskie, OT jeżeli będzie...
 • @Marek Kajdas 00:34:07
  Panie Marku.

  Czemu Pan, i inni Panowie zawsze rozprawiacie o teraźniejszości nazywając ją przyszłością.

  Prawda jest taka, że nas nie ma.

  To, że sobie teraz swobodnie piszemy, mamy kompy, masło w lodówce na jutrzejsze śniadanie nie świadczy o tym, że mamy też własny kraj.

  Przecież niewolnik rzymski czy amerykański też miał koszulę.
  Czy był wolny?

  przyznajcie nareszcie jaka jest prawda
 • @Marek Kajdas 00:42:14
  "W aktualnej sytuacji braku sił obronnych kraju – etapy drugi i trzeci będą raczej symboliczne i do okupacji całego terytorium Naszego Kraju, wystarczą zapewne 2-3 dywizje pancerne, wspomagane przez lotnictwo – w terminie 2-3 tygodni opanują cały kraj."

  Zadziwia mnie ten optymizm, wg mnie kampania potrwa (o ile nie będzie od razu kapitulacji) tylko kilkanaście godzin i po dobie nie będzie już większych jednostek zdolnych do efektywnej walki. Opór dalszy raczej w formie ruchu oporu, dywersji może stawić tylko wojsko obywatelskie, OT jeżeli będzie...

  _________________

  LOGIKA

  po jakiego pierona podbijać jeszcze raz podbity już kraj ?!
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku.
  Żeby Pan czasem sobie nie pomyślał, że się Pana czepiam.
  Bardzo Pana lubię i szanuję.
  I właśnie dlatego się martwię o Pana, i nas wszystkich...
 • Autor .....
  Rzecz ciekawa, że bardzo poważny odsetek spośród nas potrafi znacznie lepiej stosować zasadę bezwzględności (...) na polu bitwy militarnej, niż w walce politycznej lub ideologicznej, jaką jest w dużej mierze współczesna walka o chrześcijaństwo.
  W granicach naszej autentycznej etyki - nie pseudo-etycznego humanizmu i czułostkowości - musimy być w walce bezwzględni: nie oszczędzać przeciwnika, nie krępować się formami towarzyskimi, nie dać się obałamucić propagandą współpracy i kompromisu, ale bić go czynnie, twardo i mocno.
  Walka się już rozpoczęła. Ci, którzy są w linii, niech zasady walki stosują. Ci, którzy jeszcze w niej stanąć nie mogą, niech gotują charaktery, aby były twarde jak stal. W ten sposób wielokrotnie odparliśmy nadciągające burze. To jest jeden z najważniejszych warunków powodzenia wielkiej sprawy, której bronimy i którą obronić musimy
 • Przygotowania do stanu wojennego?
  W tej dziedzinie tzw. rząd Herr Tuska wykazuje dużą, acz dyskretną gorliwość. TYLKO BIEŻĄCYM ROKU przeszły niezauważone w mediach, zajętych losem mamuśki małej Madzi: 1) projekt ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej - MSW przygotowało projekt przewidujący m.in. możliwość użycia broni palnej w stosunku do kobiet w widocznej ciąży i dzieci poniżej 13 roku życia oraz rezygnację z konieczności oddawania przez policję strzałów ostrzegawczych (będą strzelać do protestujących manifestantów?), 2) Straż Miejską zastąpi policja municypalna - strażnicy miejscy będą wyposażeni w broń palną, dostaną prawo prowadzenia kontroli osobistej i nakładania mandatów w szerszym niż dziś zakresie (wzmocnienie dla policji do rozpraszania tłumów?), 3) Rząd pracuje nad zmianą prawa telekomunikacyjnego, która nakładałaby obowiązek rejestracji każdego sprzedawanego numeru telefonu na kartę prepaid (aby łatwiej zamykać grupy spiskujących przeciwników?), 4) likwidacja sądownictwa wojskowego oraz prokuratury wojskowej to pomysł rządu Tuska na reformę wymiaru sprawiedliwości (zabezpieczenie na wypadek puczu wojskowego?), 5) na wniosek Prezydenta Komorowskiego Sejm znowelizował prawo o zgromadzeniach - ta ustawa jest tak skonstruowana, że pozwoli urzędnikom dowolnie decydować, które manifestacje będą mogły się odbywać, a które nie. Sankcje wysokich grzywien mają odstraszać przywódców i uczestników przed organizowaniem jakichkolwiek manifestacji. Zgodnie z nową regulacją m.in. za przebieg zgromadzenia miałby odpowiadać jego przewodniczący, jeśli nie będzie przeciwdziałał naruszeniom porządku publicznego (od tego jest policja i straż miejska zgodnie z konstytucją), to będzie ukarany grzywną 7 tys. zł oraz do 10 tys. zł dla uczestnika zgromadzenia, który nie podporządkuje się poleceniom przewodniczącego, 6) rząd chce więcej uprawnień dla policji i służb specjalnych - po cichu i w ekspresowym tempie przechodzi w Sejmie projekt ustawy mającej zwiększyć uprawnienia policji i służb specjalnych. Projekt zakłada poszerzenie uprawnień policji m.in. przy zakładaniu podsłuchów i daje policji i służbom specjalnym więcej uprawnień w dostępie do informacji o naszym majątku. Bez zgody sądu służby te będą mogły zakładać podsłuchy i instalować zdalnie programy szpiegowskie w naszych komputerach, a więc będą mogły inwigilować każdą osobę, nie tylko podejrzanego (prewencja i zbieranie haków na obywateli?), 7) i dodam jeszcze, że rząd rudego chce sparaliżować IPN, pozbawiając go siedziby, aby w czasie przeprowadzki "poginęły" teczki z hakami na kolesiostwo partyjniackie i całą tą postpezetpeerowską i postsolidarnościową szemraną bandę okrągłostołową trzymającą władzę w Polsce od '89 roku. Wszystkie te ustawy można znaleźć na stronach internetowych Sejmu i w internetowych komentarzach prasowych. To są prace rządu tylko z bieżącego roku. PLATFUSY nie spełnili obietnic wyborczych, bo cały czas główkują, jak by tu się zabezpieczyć, aby pozostawać bezkarnymi, skoro się tyle afer zamiotło pod dywan, tyle nakradło, roztrwoniło i spieprzyło przez te pięć lat NIErządzdów oraz na wypadek rewolucji, gdy ogłoszą bankructwo finansów państwa i tłumy protestujących manifestantów wylegną na ulice, bo bezrobocie sięgnie kilkudziesięciu procent. Drodzy Rodacy, jak myślicie - po co Tusk ze swoją bandą oszustów zakłada narodowi kaganiec na usta i smycz na szyję...? Takie rzeczy dzieją się w Polsce - patologicznym państwie bezprawia, korupcji, nepotyzmu i bałaganu, gdzie bezkarność, arogancja i bezczelność wszelkiej władzy sięgają zenitu!
 • Bez strzelania przejąć władzę
  Społeczeństwo ma możliwość w Akcie Woli Narodu bez strzelania przejąć władzę.

  AKT WOLI NARODU
  Petycja do Narodu Polskiego
  http://www.petycjeonline.com/akt

  Tylko wola całego narodu może w jednym akcie zlikwidować wszelkie wymuszone zobowiązania i przejąć kontrolę w kraju. Ustrój, który buduje na Woli Narodu nazywa się Demokracją Bezpośrednią.

  System demokracji bezpośredniej nie jest oparty na zaufaniu do pojedynczych ludzi, a Polska nie jest jeszcze społeczeństwem obywatelskim. W Demokracji Bezpośredniej liczą się wyniki referendów statystycznie znaczące - masa daje jakościowo bardziej prawidłowe odpowiedzi niż rozwiązania od tych "dobrych" dla tych dobrych i złych.
 • rządy PO=AMBER GOLD
  Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty". Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Łatwe odpowiedzi, które powtarzam od roku-
  1.Dlaczego tak jest i dlaczego tak się stało?
  dr Stanisław Krajski: „Zacznijmy od tego, że żyjemy w świecie utopijnym, masońskim tworze. Wszystko tutaj jest według projektu masonerii: nowa kultura, nowa cywilizacja, nowy ustrój polityczny i gospodarczy.”

  2. Jakie są przyczyny - Kto jest odpowiedzialny?
  Zdzich: „Jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy.”

  3. Co my Polacy, możemy zrobić, by wyjść z obecnej dramatycznej sytuacji naszej Ojczyzny?
  Należy syjonistów zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma. A do tego stworzyć nową prawdziwie-konserwatywną (anty-syjonistyczną) partie polityczną, która zawalczy o Konstytucyjną Republikę Polski.”

  Jakoś nikt się nie załapał, a pan Opara wciąż szuka. Czy to nie dziwne?
 • @Opara
  //Czasem, wydaje się jednak, że Polacy nie potrafią właściwie zrozumieć rzeczywistej, obecnej sytuacji - zagrożenia niepodległości Ojczyzny.//

  My doskonale rozumiemy sytuację. Sęk w tym, że mamy dość wypierdków we władzy zaprzedanych komunistyczno-masońskim opryszkom i światu. Przez ''świat'' rozumiemy przyjemności i bogactwa, życie dla siebie.
  Nie będziemy umierać za ich ''ideały''. Ten wróg wewnętrzny jest dla nas groźniejszy niż zewnętrzny, bo realnie trzyma nas za gardło.

  Czekamy aż ich piekło pochłonie. My najwyżej zostaniemy męczennikami, to dla nas honor. Już nimi jesteśmy.

  Polska potrzebuje katolickich elit i żadnych innych.
  Ludzi, którzy dzień zaczynają pacierzem, nie jogą.
 • Nie ma komu powierzyć władzy
  http://www.youtube.com/watch?v=vV656WyCUdI
 • To Problem narodów europy
  Ludzie czują się okupowani w własnych krajach przez koncerny banki.
  Kiedyś w którejś tam kolejnej demonstracji pewna Hiszpanka powiedziała przed wyborami mówią co innego a po wyborach robią co innego wydaje mi się że podstawiają nam polityków- chyba unię miała na myśli.
  Nasza nadzieja jest w wiośnie ludów europejskich .Ale kto wie czy w Brukseli może już są przygotowani namaszczeni przywódzcy tych ruchów.
  Oczywiście nasza sytłacja jest inna geopolitycznie ze względu na Rosje ale i tam buntują się przeciw Putinowi
  Elity boją sie coraz bardziej wszędzie zaostrza się prawo przepisy policja coraz brutalniejsza. Czyli elity się boją więc wojna z Iranem może być jakimś rozwiązaniem by wprowadzić zamordyzm w całej unii
  przepisy już są .Jakoś dziwnym trafem uchwalone w wszystkich krajach
  w ciągu 2 lat.Kwestia tylko która partia to wprowadzi PO czy PIS
  Skandaliczne zachowanie policji w Hiszpanii, ponad 100 protestujących
  http://www.youtube.com/watch?v=76w38T1LRvA
 • @banitaAK 03:21:25
  Hola, hola panie jak mu tam...banitaAK, wiemy o demokracji bezpośredniej i o referendum. Referenda mogą być skuteczne w Islandii, ale chyba nie jest to możliwe w Polsce. Jak choćby referendum akcesyjne do Unii Europejskiej. Podejrzewam, że było sfałszowane tak samo i wybory w 2007 roku a także i te ostatnie w których wygrała PO a PiS przegrał. Wszystko jest możliwe w kraju w którym zezwala się, aby głosy wyborców były liczone na serwerach w Rosji. Stalin ponoć mawiał; nieważne kto jak głosuje, ważne jest kto liczy te głosy i tyle panie banitaAK.
 • @Ryszard Opara
  Mam to szczęście, że mogę obserwować procesy państwowe z najniższego szczebla drabiny społecznej. Powiem krótko: jest tak jak przed pierwszym rozbiorem Polski. Polska to już tylko ceremoniał pozbawiony wewnętrznego lepiszcza. Na moim terenie wojska austriackie były witane przez chłopów jak wybawienie, a i drobna szlachta też tłumnie pośpieszyła na uroczystości czołobitne na krakowskich błoniach. Ulegliśmy kosmopolitycznym doktrynom ekonomicznym i temu krajowi nikt już nie chce służyć. Wszystko można kupić i sprzedać. Problem tylko w cenie.
  Nie widzę zbyt wielu chętnych, aby poprawiać działanie istniejących instytucji, widzę całe hordy tych, którzy chcieliby rozwalić nawet to co jeszcze zostało. Wszystko więc, co możemy jeszcze zrobić to odesłać na śmietnik historii "niewidzialną rękę rynku" i sekty, które ją głoszą. Polacy chcą państwa zorganizowanego i chętnie dla tej idei skłonni są poświecić trochę własnej suwerenności.
  Jak długo każdy aspekt organizacji będzie przedstawiany jako ograniczenie wolności, tak długo prostą drogą będziemy zmierzać do katastrofy. Ponieważ twierdze, że albo Polska będzie "dobrosąsiedzka" albo nie będzie jej wcale - działam: http://nikander.nowyekran.pl/post/77464,gdzie-konsorcjum-a-gdzie-spolka-dorazowa
 • Znamienne
  Mamy obecnie dwie zwalczające się partie. Z jednej strony PO, które doprowadziło niemal do rozwiązania armii, z drugiej patriotyczny podobno PiS, które uważa każdego wojskowego i byłego wojskowego za agenta WSI. Zatem obydwie siły walczą z wojskowymi.

  Ryszard ma rację, bez nowoczesnej, dobrze zorganizowanej i licznej armii nie ma Polski. Nie ma też Polski bez przeszkolenia wojkowego społeczeństwa oraz obrony terytorialnej kraju.

  Patrząc na to co obecnie się dzieje, można postawić tezę, że dzięki PO i PiS już nie ma Polski. Pozostała tylko jakaś formalna organizacja terytorialna o tej nazwie. Podobną jaką - co prawda z innych względów - był PRL.
 • @nikander 08:18:57
  Pytanie w sprawie spółek dorazowych:

  Kto otrzymuje pieniądze (przelewy bankowe) od klientów kupujących produkt końcowy spółki dorazowej ?

  Na czyje konto wpływają pieniądze ?

  Jaka jest gwarancja, że pieniądze dotrą do adresatów ?
 • "Najważniejszym Gwarantem bezpieczeństwa/niepodległości kraju były i są jego siły obronne. "
  .
  czy stad 5 niewyjasnionych "katastrof lotniczych", w ktorych wygineli dowodcy naszego wojska?
  kto wiec stoi za tymi przypadkowymi zdarzeniami?
 • @Ultima Thule 09:15:29
  i Nikander

  Czy nie możecie rozmawiać na temat?
 • @Czartoryski 09:25:02
  Otóż to.

  Ludzie sobie nie zdają sprawy z donośności tych zdarzeń.
 • @Ultima Thule 09:15:29
  Tu jest link do mojego materiału z 2008 roku. Nie wszystko jest aktualne. Teraz wprowadziłbym pewne zmiany, ale nieznaczne. https://dl.dropbox.com/u/75370509/Kontrakt%20z%20rynkiem.pdf Jest to dla klastera branży rolno-spożywczej o zapleczu minimum 20 tyś hektarów.
 • @Łażący Łazarz 09:26:37
  Rozmawiamy jak najbardziej na temat: o Polsce gospodarzy a nie najmitów. Mamy kraj nieustającej wojny wewnętrznej "w twarzach nieprawomyślnych i domach antypaństwowych" dla których agresor zewnętrzny to bułka z masłem.
 • @Faber 07:59:26
  W jakim celu powtarzane są te kłamstwa o fałszerstwie wyborów? Po co?
  A jeśli były faktycznie sfałszowane to za zgodą wszystkich uczestników. Nikt nie żądał, nie domagał się, nie protestował, nikt. Wszystkim wynik pasował. PiS miał nawet swoich mężów zaufania. A co do serwerów w Rosji to jakiś tekst dla młokosów i naiwniaków. Gdyby ktoś chciał sfałszować elektroniczny przesył to nie ma dla niego znaczenia gdzie te serwery się znajdują.
  No ale te były w Rosji, gdyby były w Polsce to było git. Nie byłoby możliwości fałszerstwa. To była ironia.

  Po to są właśnie papierowe karty do głosowania. Nikt nie żądał ich ponownego przeliczenia. A skoro takich żądań nie było to znak, że wszystkim wynik pasował.
 • @banitaAK 03:21:25/ is land ia
  .
  mamy gotowca.
 • @oleg 09:12:59
  Jak zacznie organizować struktury to się okaże, że pan Opara to agent i karierowicz. A NE to zakamuflowana opcja (jaka? do wyboru)
  Podobnie jest z Kukizem, ciężko u nas coś zrobić za bardzo podzieleni jesteśmy. No ale akcja Kukiza nabiera tępa, tworzy się całkiem liczny ruch. Mam nadzieję, że się uda.
 • @banitaAK 03:21:25
  W sytuacji niemożliwości wyłonienia większości konstytucyjnej patriotycznych parlamentarzystów, to wręcz jedyną opcją poza reżimem jest demokracja bezpośrednia i zamierzam to w Obywatelskim Ruchu Wolnościowym lansować.

  Oczywiście że uczciwości referendów trzeba dopilnować, a obywateli wychować na świadomych, odpowiedzialnych obywateli, bo trudno nimi nazwać wyborców PO, SLD, Palikota, nawet PSL ma liczne grzechy na sumieniu. PiS-wi trochę odpuszczam, ale na nich też przyjdzie kolej zejść ze sceny magdalenkowej. Poprzednie referenda w Polsce były majstersztykiem propagandy, być może też je fałszowano, ale sam fałsz wynikał z założenia że wynik może być tylko dla systemu odpowiedni. Media też były stronnicze, cały system edukacji. Przeciwnicy UE, czy konstytucji byli bez szans. Teraz CO INNEGO.

  Myślę że Naród Polski chce bardzo silnej, najsilniejszej w naszych całych dziejach armii OBRONNEJ, ale czy poborowej? Tu zawsze był silny sprzeciw obywatelski, był on zasadny w dużej mierze, ona nigdy nie była taka, jak być powinna. Na przymus jest dobry czas w czasie nauki, wtedy młodzież po prostu będzie musiała to "zaliczyć" i tyle. Poza tym armia zawodowa to idiotyczne wyrzucanie 1/3 budżetu przynajmniej na finansowanie związanych z tym wydatków. Miało być taniej, a jest drożej. Czy byłoby nas stać na 400 tys armię zawodową? Jasne że JUŻ nie, dlatego mamy 50 tys...

  Poza tym jest możliwość naboru ochotników, terminowa służba kontraktowa bez dalszych świadczeń emerytalnych itd Słowem odchodzimy od tej bzdury w pełni najemnej armii zawodowej. Jeżeli już, to możemy sobie finansować parę murzyńskich, czy chińskich dywizji zaciężnych z zawodowych najemników, będą służyć za miskę ryżu, tanio i bez świadczeń emerytalnych. Niech stacjonują na granicach w zamkniętych szczelnie koszarach-bazach ufortyfikowanych, podziemnych, po kontrakcie deportacja ;) będą mięsem armatnim.

  A teraz serio.
  Zapraszam do nowego ruchu obywatelskiego.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/77142,obywatelski-ruch-wolnosciowy-na-ne-na-razie-tylko-na-ne
 • @Skanderbeg 10:16:50
  W Polsce jest 100 tysięcy myśliwych. Każdy ma przynajmniej jedną sztukę broni. Większość potrafi strzelać. Wystarczy ich zwerbować i już początek armii obywatelskiej jest.
 • ,,Absolutnym Priorytetem jest jednak odbudowa Sił Zbrojnych RP''
  Ale kto ma je odbudować? Ja czy Pan? Władza wojsko odbuduje tylko w przypadku zagrożenia wewnętrznego albo sygnału z góry do stawienia ludu na rzeź. Na posyłki US-IL wystarczy im nawet mniej niż teraz jest. Polska jest otwarta gospodarczo. Nikt nie musi atakować jak można grabić co się da. W przypadku drugiej opcji to tylko kryjówka w jakiejś dziczy jest rozwiązaniem. Ja za usil czy nwo karku nie nadstawię a to właśnie oznacza służba pod tym rządem.
 • Jest chyba gorzej
  Czy może być większy brak niż brak świadomości braku?
  http://sprawynauki.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2089:polska-w-perspektywie-2050&catid=306&Itemid=30
 • ----------BYĆ ALBO NIE BYĆ -- OTO JEST PYTANIE -----------------
  -----NIE WAŻNE !! Polak biedny czy bogaty -- byle katolik ------------

  ------ALBO !! Polska będzie katolicka - albo nie będzie jej wcale ------

  ---------albo rządzić będzie KLER --albo NIKT !!!!!!!!! ----------
  -----------LANDY !!! i tak zostaną katolickie !!!------------------

  ----70% katolików głosuje przeciwko Polsce albo NIE !! głosuje wcale ---

  ------1 ZASADNICZE pytanie -O CO ?? Polak ma walczyć ?? o Polskę / NIEPODLEGŁOŚĆ -czy chrześcijaństwo reprezentowane przez biskupów --biorących udział w TARGOWICY czy tych z promilami 2/6 we krwi --

  ---------walka o NIEPODLEGŁOŚĆ ------- PO CO ??? jaka ma to być wolność ??? WATYKAŃSKA ??? z palmami ?? czy polska ?? z św. DĘBAMI !!! pod którymi WOJOWIE SIADALI ??? ----

  ----CHOCHOLI TANIEC --Polak przed szkodą / tzn.z klerem / i po szkodzie / z klerem / jest głupi -KONIA TROJAŃSKIEGO kler ! ciąga od wieków z sobą !!!


  -ALBO !!!!
  --co boskie Bogu -cesarskie Cesarzowi --albo tańcz Pan Panie Opara -bez Polaków !! ten chocholi taniec -------

  --żyję wśród Polaków ZWYKŁYCH !! ciężko pracujących ! znam ich opinie !!
  Polacy NIEODWRACALNIE !!! oddzielili kościół od Boga -po prostu ZNALEZLI inną drogę --JUŻ NIC !!! tego nie zmieni !!!
 • @karoljozef
  Są na świecie takie rzeczy które fizjologom-fizjonomom się nie śniły. Zazwyczaj wojny, polityka nas zaskakiwała. Tak będzie i tym razem. Po co wróg i skumany z nim wyzwoliciel miałby nas tarmosić, eksterminować, okupować? Ano w imię jakichś celów, np tworzenia NWO. W demokracji zawsze władza może się zmienić, to ich boli. Obawiają się już PiS, a co dopiero rządów sił obywatelskich, w pełni patriotycznych, niezależnych od zagranicznych lobbies i innych takich graczy.

  Na całym świecie sytuacja zmierza do utwardzenia demokracji w coś już całkiem iluzorycznego. Naprawdę Wielki Brat wszystko widzi, podsłuchuje, komórka mi się włącza w nocy tak sama z siebie? Oni chcą zgasić trwale opozycję, wstawić (o ile) koncesjonowaną i będzie jak w USA. Cokolwiek ci debile wybiorą, to będzie TAK SAMO, czy czarny, czy biały kacyk, to i tak ich polityka będzie obrzezana, wroga Polsce, Europie, światu... żeby nas później ratować... jak zwykle tworząc kolejne etapy NWO. Ameryka dąży do III wojny światowej i liczą że znowu będą górą. Najbardziej obawiają się... własnych obywateli i dlatego szykują dla nich miliony trumien, obozy, chemtrails, szczepionki, chipy, inne przyjemności. Resztę klasycznie wystrzelają. Sporo tam broni, ale co poradzi karabin na drony, pojazdy opancerzone, ciężką broń maszynową. Opór grup zbrojnych, secesje będą w USA krwawo stłumione i po to naprawdę jest ciężkozbrojna Gwardia Narodowa.

  Czy inaczej jest w Polsce i czy do tego nie zmierzamy z pomocą pożytecznych idiotów lansujących klasyczne brytyjskie JOW? Musimy zbudować taki demokratyczny ład, gdzie zmiany na lepsze będą możliwe, scena polityczna nie można być zabetonowana, ma ją utworzyć sam Suweren od dołu naturalnymi procesami. Laboratorium tej idei to nowy Obywatelski Ruch Wolnościowy jako zaczyn wielonurtowej sceny. Tam zmieszczą się wszyscy bez skrajnej libertyńskiej lewicy, ich miejsce w Sodomie, albo u towarzysza Putina jeżeli czują sentyment do "klasyków" idei komunizmu, socjalizmu.

  Zawsze będą nam groziły wojny i czymże był Zamach Smoleński jak nie aktem wojny? A polityka niemiecka nie jest rodzajem agresji? A UE? A NATO w co nas wciąga? Mamy być celem nr 1 dla Rosji i tzw terroryzmu?

  Poza tym całkiem słusznie zauważa Pan iż rządzi nam gubernator nowej GG, ale to się może zmienić. Jak Hitler reagował na zmianę frontu np Włochów? W jednej chwili sytuacja zmieni się, dawny sojusznik, krajanie naszego kanclerza mogą na nas ruszyć wtedy... jako np "społeczność międzynarodowa"... jeżeli np PiS wygra wybory, zacznie się naprawdę niezła jazda. Wojny, rozbiory były zazwyczaj podczas prób reform.

  Polska jest przeszkodą dla polityki Niemiec i Rosji, dla NWO. Kraj narodowy, katolicki ich boli. Położenie. Oni chcą orwellowskiego tworu EuroAzji, a my się na to nie zgodzimy nigdy. Nigdy? PO i większość sceny się na to godzi, ale chodzi o cały Naród. I co, dalej Pan uważa że nic nam nie grozi, nawet terroryzm po którym ten nierząd ma pretekst ogłosić nowy 13 grudnia 1981?

  ====================================
  Wojna może być znowu od środka zdrajców z Narodem Polskim i dopiero wtedy nastąpi interwencja zagranicy. Taki był plan na 1980-81 i aktualny właściwie całą dekadę jeszcze lat 80-tych, znowu wraca taka możliwość. Rosja wtedy wraz z Niemcami, krajami UE-NATO może uderzyć pod szyldem jakiejś misji na rzecz pokoju i demokracji, stabilizacji, humanitarnej... Nie mamy przyjaciół jak zwykle. W każdym razie szukamy ich nie tam gdzie może są. Spróbujmy dogadać się np ze Skandynawią całą.
  ====================================

  Rosja za rajd na Gruzję (nie chodzi o same sprowokowane z obu stron starcia na granicy i w spornych terenach) nie została ukarana, a powinna. A gdyby to im ktoś zbombardował miasta, infrastrukturę, w tym Moskwę, jej lotniska? Co co za sposób rozwiązywania problemów? Bombami? W końcu ta metoda polityki trafi znowu na nas.
 • Narody społeczeństwa tracą wpływ na władze wynawczą.
  Czy to nasz kraj czy inny europejski słychać głosy że ludzie sobie władza sobie .Ktoś w Grecji krzyczy zaraz ja głosowałem na was by tej koalicji nie było oszukaliscie mnie .W Hiszpanii robicie to samo obiecaliście zmiany .Decyzje zapadają gdzieś w Brukseli czy w innych salonkach nikt się nie pyta społeczeństwa o zdanie.Tak naprawdę możemy głosować w europie kto dalej będzie wykonywał tą sam politykę raz może być w opozycji raz u władzy.Zanikanie elity władzy
  kontaktu ze sołeczeństwem prędzej czy później doprowadza do buntu zmian rewolucji Kwestia kto ta rewolucję będzie robił .Wyobraźmy sobie że Palikot z panią Szczuką parę sloganów się powie może da się zamknąć i guru obala zły system w Polsce pokazuje wrogów ludu i mamy rewolucje kulturalną.
  Hordy dzieciobójczyń, lesbijek i sodomitów atakują katolicką katedrę i wylewają swoją demoniczną nienawiść na obrońców życia.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iWx8-htaaSs

  Niemożliwe ???Kiedyś też myślałem że takie okrzyki Jest Krzyż jest impreza !!! Wszędzie tylko nie w naszym kraju!
  Ten system upadnie długi narodów są nie spłacalne bankructwa nie uniknione Pytanie tylko jaki nowy system kto go będzie robił !!!
  PO PIS odejdą do lamusa Historii tylko co potem???
 • @BłękitnyOceanstnieje 07:16:08
  Poproszę od kolegi receptę na działanie bez gledzenia. Chetnie się z nią zapoznam.
 • @ninanonimowa 10:27:01
  A dlaczego kler miałby nie po naszej być stronie?
 • @Marek Kajdas 10:28:45
  "Czy inaczej jest w Polsce i czy do tego nie zmierzamy z pomocą pożytecznych idiotów lansujących klasyczne brytyjskie JOW?"

  A następnie to:

  "Musimy zbudować taki demokratyczny ład, gdzie zmiany na lepsze będą możliwe, scena polityczna nie można być zabetonowana, ma ją utworzyć sam Suweren od dołu naturalnymi procesami".


  Przecież JOW to własnie przejaw demokracji bezpośredniej. Żaden kacyk partyjny nie będzie decydował kto zasiada w parlamencie. To ludzie podejmą tą decyzję. Dziś mamy zabetonowana scenę polityczną.

  " jeżeli np PiS wygra wybory, zacznie się naprawdę niezła jazda. Wojny, rozbiory były zazwyczaj podczas prób reform"

  Nic się nie stanie PiS to część układu i zagra tak jak mocodawcy każą.
 • -------- moje opinie są -ZAWSZE --MOJE -
  ---posiłkowane się -czyimś tekstem / opracowaniem -wynika z faktu iż wdg.mnie zawarta została w nim PRAWDA

  http://toporzel.republika.pl/teksty/wacyk3.html
 • @mirakles 10:34:54
  Bo kler jest zawsze po swojej tylko i wyłącznie swojej stronie. Nasza strona ich nie interesuje.
 • @Marek Kajdas 10:28:45
  Bardzo Panu dziękuję za tą wypowiedź, i wszystkie inne.

  Pisze, myśli Pan wspaniale. Trzeźwo, rozlegle.
  Ale.
  Jest Pan strasznym militarystą.
  Proszę Pana, ja też jestem rozkochany w stali, choć na co dzień mam do czynienia zwykle z innymi metalami. Ale stal jest najpiękniejsza. Swego czasu miałem szansę wejść w posiadanie damascenki...Co ja Panu będę jeszcze pisał, już persika do kompletu na ścianę szykowałem...Ech. Gość się rozmyślił. A wybornej piękności była, delikatna, srebrne okucia.

  Tak więc stal - wszystko ładnie pięknie. Ale nawet wunderwaffe potrzebuje operatora.
  Panie Marku.
  Gdyby Pan dysponował najlepszym arsenałem. Kto by miał tego używać?!
  Najprzód trzeba w Polakach obudzić miłość Ojczyzny.
  Jak to się załatwi, to cała reszta będzie fraszką.

  pozdrawiam Pana
 • @Andrzejek 11:01:18
  To jest błędne rozumowanie. Myślę że mamy wspólnego wroga i rozbieżność interesów wynika także z ignorancji jednej ze stron.
 • @Łażący Łazarz 09:26:37
  Nikander mnie zbanował ze swojego bloga, więc pozostaje mi zadawanie pytań przy okazji gdy porusza temat spółek dorazowych w innych miejscach.
 • Podstawą wszystkiego jest MYŚL
  Do czego zmierzam. Otóż czytając artykuły na NE można się nieźle zdołować, a wręcz załamać. Żeby tu wejść i coś przeczytać trzeba mieć mocną psychikę. Tak jak napisałem w tytule, podstawą wszystkiego jest myśl i to wcale nie są jakieś bajki. Mnóstwo eksperymentów to udowodniło. Można poczytać chociażby o polu powszechnej informacji, albo jak kto woli polu morfogenetycznym. Skoro tak jest, to żeby kogo wykończyć, zniszczyć lub wykorzystać wystarczy poddać mu destrukcyjną myśl, która owładnie tym kimś i efekt będzie osiągnięty prędzej czy później dokładnie i stu procentowo. Nie radzę tego próbować na sobie :-))). Szanowni Państwo. Naszemu narodowi wciska się takie destrukcyjne i samobójcze idee i myśli od lat. Jeśli milion ludzi myśli, że ma rząd i prezydenta do bani, to tak będzie chociaż byliby to najlepsi ludzie na świecie. I odwrotnie, jeśli ten milion będzie myślał, że rząd i prezydent to najlepsi ludzie na świecie, to nawet gdyby byli łajdakami to to będą najlepsi ludzie na świecie. Zadaniem i rządzących i ludzi z mediów , w zasadzie każdego kto może jest zaszczepianie w innych budujących i szczęśliwych myśli. W przeciwnym razie nie pomoże nam żadna wypasiona armia. Ja unikam już i gazet i forów gdzie tylko wojny,morderstwa, podłość, chamstwo i nieszczęścia. Nie kręci mnie to absolutnie, a wręcz czuję obrzydzenie. Zacznijcie pisać też o rzeczach fajnych, wzruszających, umacniających wiarę w drugiego człowieka. Zmiana myślenia z destrukcyjnego na budujące opłaci się chyba nam wszystkim o wiele bardziej niż cierpiętnictwo. Nikt nie mówi, że należy uciekać od spraw trudnych i niekiedy bardzo brzydkich, ale to też można przedstawić w sposób w którym jest światełko w tunelu. Nie ma moi drodzy spraw beznadziejnych, są tylko takie których rozwiązania aktualnie nie znamy, ale to nie znaczy że go nie ma. Należy chcieć tylko je poszukać. Reasumując: złymi i destrukcyjnymi myślami niszczymy swój kraj i naród bardziej niż jakakolwiek wojna.
 • @karoljozef 11:04:14
  Już teraz jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi zajmujących się "rzemiosłem paramilitarnym" i czego im brakuje? Dostępu łatwego do cięższej broni, do poligonów żeby na nich ćwiczyć. Nawet kadry sobie znajdą, na swój koszt wszystko, na własną odpowiedzialność, swoje ubezpieczenie.

  Wśród Polaków jest dosyć patriotów i pasjonatów na sformowanie ma początek małej, obywatelskiej, ochotniczej armii OT. Blokady systemowe to uniemożliwiają, zła wola tego reżimu słusznie się bojącego uzbrojonego Suwerena.

  Nawet gry komputerowe mogą służyć sprawie obronności Polski. Czy to tak trudno o symulatory broni maszynowej, rakiet przeciwpancernych, przeciwlotniczych, uczenia elementów taktycznych, podstaw? Taki człowiek kiedy dostanie do ręki rakietę GROM nie będzie już całkiem zielony. Jeżeli wsiądzie do zdobycznego czy przydzielonego pojazdu wojskowego, to też będzie już więcej wiedział znając wnętrze z symulatorów, a lepiej ćwiczeń w realu.

  Przyrządy celownicze w każdej broni podobne, zatem nauczenie się strzelania z czegokolwiek bardzo ułatwi przesiadkę na coś "większego".
 • @mirakles 11:17:03
  >To jest błędne rozumowanie. Myślę że mamy wspólnego wroga i rozbieżność interesów wynika także z ignorancji jednej ze stron

  Niestety mylisz się.
  Wróg atakuje Polskę na wszystkich frontach. Są niszczone systemy porządkujące życie narodu - religia, edukacja, prawo, ekonomia... Kościół jest instrumentem w rękach wroga i było tak od początków chrześcijaństwa. Religia katolicka została nam, Słowianom, narzucona siłą. Powinniśny walczyć o Polskę opierając się na tradycjach i wartościach słowiańskich, które są w naszym życiu powszechne, ale często myllone z chrześcijańskimi. Kościół się nie przyłączy, bo gra do innej bramki -zawsze tak było.
 • @Andrzejek 10:56:27
  "Przecież JOW to własnie przejaw demokracji bezpośredniej. Żaden kacyk partyjny nie będzie decydował kto zasiada w parlamencie. To ludzie podejmą tą decyzję. Dziś mamy zabetonowana scenę polityczną."
  ================

  A kto do cholery siedzi w parlamentach USA, UK? Kandydaci obywatelscy jak my, czy PARTYJNI i kto ich tam wstawia, sami się wstawiają? Jakie mieliby wtedy szanse bez poparcia jednej z machin partyjnych? I to w ordynacji JOW... więc bez bajek. Poprawnością polityczną na prawej stronie jest bezrefleksyjne wspierania JOW, ale na szczęście niektórzy jeszcze myślą samodzielnie.

  Demokracja bezpośrednia to referenda przede wszystkim jak teraz w Islandii, jak w Szwajcarii.
 • @ssak 12:49:34
  Jeżeli ja opieram się na wartościach chrześcijańskich to w tej nowej Polsce będzie miejsce dla mnie jak tak to gdzie w systemie demokratycznym w gecie dla chrzescijan czy w wiezieniu.
  Czy wartości chrześcijańskie będą zwalczane czy dyskryminowane
  Jak tak to ja wysiadam z tej nowej Polski
 • @Browar 13:01:19
  >Jeżeli ja opieram się na wartościach chrześcijańskich to w tej nowej Polsce będzie miejsce dla mnie jak tak to gdzie w systemie demokratycznym w gecie dla chrzescijan czy w wiezieniu.

  Słowianie to lud gościnny i tolerancyjny. Nawet nie wiesz, że większość wartości, które uważasz za chrześcijańskie są wartościami słowiańskimi. Tylko chrześcijanie chcę dominować nad innymi i wsadzać ich do więzień, albo na stos. Słowianie potrafią wsółistnieć z innymi w przyjaźni. Jeśli tylko nie są atakowani i spychani na margines.
 • @ssak 13:13:42
  Proszę skoro nie wiem a myslę że wiem, merytorycznie historycznie oprzeć się na zródłach konkretach Do których ja się odniosę wieczorem po pracy.Zacznijmy od Państwa Samona Około 623 Potem Wielkomorawskie Cyrl Metody te tematy napewno zachaczymy odnosząc się do Chrztu Polski 996 Więc byśmy niepotrzebnie nie wracali do tych kwestii najlepiej odrazu je brać na tapetę
  Oczywiście Co to jest kultura chrześcijańska na czym sie opiera i słowiańska by te terminy rozświetlić kto co rozumie by łatwiejsza rozmowa była Tu tez musimy zobaczyć okiem na dwa nurty chrześcijańskie Prawosławie Bizantyjskie i Katolicyzm Rzymski
  pozdrawiam serdecznie
 • @Marek Kajdas 12:51:37
  Tak, ale to jest propozycja tych machin partyjnych. A teraz mamy układanie list wyborczych przez kacyków partyjnych i glosować możemy jedynie na partie.
 • @karoljozef 00:11:32
  Szanowny Panie,

  To oczywiste, Polską rządzi UKŁAD, który utworzył się w rezultacie negocjacji w ramach "okrągłego stołu". Jak pisałem wielokrotnie uprzednio- dopóki tego się nie zmieni (albo jakoś nie rozwali)- NIC w Polsce się nie zmieni

  Przecież w Konstytucji jest wyraźnie napisane: Władzę w Państwie sprawuje Naród. Tymczasem monopol na władzę mają cztery partie polityczne.
  Finansowane całkowicie z budżetu Państwa a w dodatku z budżetu Państwa -finansują one swój własny elektorat - poprzez zatrudnianie własnych zwolenników na stanowiskach państwowych.

  Jak ten wadliwy i korupcjogenny system zmienić?
  Potrzebny jest Masowy Ruch Społeczny - który powie NIE - UKŁADOWI.

  Inaczej NIC się nie zmieni a Polska straci suwerenność.

  Trzeba o tym pisać, informować społeczeństwo. Może wreszcie Polacy zrozumieją. Taka jest właśnie m.in. rola Nowego Ekranu: Informacja, Edukacja a w oparciu o to - tworzenie opinii/dyskusji społecznych.

  Przystąpmy więc do wspólnych działań dla dobra RP.
 • -------- za TOPORZEŁ ......
  ------CD ....

  Polak musi mieć własną polską aksjologię. Uważamy za rzecz oczywistą i jak najbardziej zgodną z naturą człowieka, że tkwi w nim potrzeba religii. Jednostka ludzka bez religii jest jak łódź bez steru; religia integruje jednostkę i zespala ją ze wspólnotą narodową, która ją rodzi, wychowuje, chroni i otwiera jej możliwości samorealizacji w szerokim świecie. Religia nie musi się kojarzyć z jakąś metafizyką, z jakimś wydumanym bogiem i samozwańczymi urzędnikami tego boga.
  Religia - to pełna czci i miłości postawa jednostki wobec wartości najwyższej. A cóż innego może mieć wartość najwyższą dla jednostki, jeśli nie naród, któremu zawdzięcza ona wszystko, czym jest? Nasz naród jest źródłem i podmiotem naszej aksjologii. Wyrastamy z korzeni starożytnej Słowiańszczyzny polskiej. W starożytnym Polaku widzimy moc ducha, siłę ramienia i przyjazną postawę wobec bytu. Cześć dla naszej słowiańskiej przeszłości pozwala nam na taką jej idealizację i legitymizuje nasze obecne, nowożytne pogaństwo. W naszym pogaństwie religia - patriotyzm - kultura to trójjedność, wzajemnie się warunkująca, nawzajem się przenikająca.
  Religię uważamy za ogniskową uczuć najszlachetniejszych, jakie mieścić się mogą w piersi człowieczej: czci i miłości dla swego narodu. Zrodzą się artyści, kaznodzieje, poeci, którzy tę wartość najwyższą - naród - ukażą w urzekających duszę dziełach sztuki, opromienią czarem poezji, zwiążą emocje mas w niepokonaną siłę, której na imię: patriotyzm. A korzenie jego sięgają w czasy Lechów, Popielów, Raciborów. Przyjdzie czas, gdy dziecko polskie na pytanie: Kto ty jesteś? - wyrecytuje:

  Kto ty jesteś? Polak mały.
  Polak - znaczy człowiek śmiały,
  Śmiały myślą, słowem, czynem,
  Polak - prawym Słowianinem,
  A Słowianin - to poganin!
  Tako uczą mnie rodzice,
  Tako wierzę, tym się szczycę!
 • CUDOWNE ULECZENIA zaczely sie od glowy
  .
  a oto cechy laczace spektakularne uzdrowienia bez interwencji medycznej 5 nieuleczalnych przypadkow raka:

  1. wszyscy chorzy czuli sie osobiscie odpowiedzialni za wyjscie z kryzysu, jakim byla ich nieuleczalna choroba.

  2.wszyscy wykazali niezwykly spokoj i opanowanie, a u czterech z nich duza role w poskromieniu emocji odegralo gorliwe oddanie Bogu.

  3. na wiesc o smiertelnej chorobie wszyscy pacjenci z pokora i godnoscia przyjeli wole boska. - ale nie byla to rezygnacja, czy pasywnosc, lecz raczej postanowienie odnowionego oddania sie swoim dotychczasowym obowiazkom, albo nowym pasjom. - poczuli jakby istnienie wiekszego planu i szerszego znaczenia zyciowych zdarzen, tak, jakby ta sytuacja byla sygnalem, ze wiecej sie od nich wymaga.

  4. wszyscy podjeli kroki w kierunku rekonstrukcji swoich relacji z innymi ludzmi. oznaczalo to uswiadomienie sobie wlasnych wad i zmiane.

  5. aspekt religijny i duchowy odegral istotna role w procesie leczenia.
  .
  oto jak mozna zastosowac te sprawdzona strategie do naprawy Rzeczypospolitej?
  WOBEC SMIERTELNEJ CHOROBY, JAKA TOCZY NASZ SWIAT PODEJMIJMY NASTEPUJACE PRZEDSIEWZIECIA:

  1. UZNAJMY WLASNA ROLE W ISTNIEJACYM KRYZYSIE, ZAROWNO JAKO OBYWATELE, JAK I NAROD.

  2. ZACHOWAJMY SPOKOJ I ZAUFAJMY BOGU.

  3. ZALOZMY, ZE ISTNIEJE WIEKSZY PLAN, ZE NASZ WPLYW NA BIEG WYDARZEN JEST OGRANICZONY. JEDNAK ZAISTNIALY KRYZYS JEST KOLEKTYWNY I JEGO ROZWIAZANIE WYMAGA NASZEGO AKTYWNEGO ZAANGAZOWANIA. W TYCH KRYTYCZNYCH CHWILACH ROBMY TO, CO JEST NAM BLISKIE I CO POTRAFIMY ROBIC DOBRZE.

  4. JAKO OBYWATELE I JAKO NAROD POPELNILISMY BLEDY I TERAZ CZAS JE NAPRAWIC.

  5. ODLOZMY SPRAWY CIALA NA BOK, ZADBAJMY O SWE DUSZE. NIE BOJMY SIE UMRZEC, CZYNMY, CO NAKAZUJE NAM SUMIENIE.
 • @Browar 13:26:28
  >Proszę skoro nie wiem a myslę że wiem, merytorycznie historycznie oprzeć się na zródłach konkretach Do których ja się odniosę wieczorem po pracy

  Myślę, że dalsza rozmowa będzie zbyt daleko odbiegać od treści artykułu Pana Opary. Kwestie cywilizacji słowiańskiej poruszał na NE pan Krzysztof J. Wojtas oraz zbigniew1180. Polecam również wykład Aleksieja W. Trehlebowa o Słowianach. Jeśli artykuł będzie dotyczył tej tematyki to chętnie przyłączę się do rozmowy

  Pozdrawiam:
 • @Ryszard Opara 13:42:50
  "Potrzebny jest Masowy Ruch Społeczny - który powie NIE - UKŁADOWI."
  ===========

  Ano jest potrzebny, ale jak go zbudować kiedy wychodzi najwyżej kreacja kanap. Potrzebny nam tygodnik drukowany, niech będzie chociaż miesięcznik. Trzeba z jednej strony kreować powstawanie inicjatyw obywatelskich, pozasystemowych, ale z drugiej musi być sposób na wielkie zjednoczenie nie tylko tych wszystkich kanap, liderów, ale Suwerena który w pozostałe partie nie wierzy.

  Moja nowa idea to dla zwykłych ludzi (elity później mogą dołączać) Obywatelski Ruch Wolnościowy bez narzucania sztywnego programu jednolitego, ramy dosyć szerokie. Może to chwyci jako szczera inicjatywa bez żadnego tajemnego dna, układów itd
 • @w.red 00:29:41
  Szanowny Panie,

  Zadaje Pan kilka pytań - np jak sfinansować odbudowę sił obronnych?
  Przypomnę, więc

  Polska w latach II WŚ, była pod okupacją niemiecką i bolszewicką. I ludzie jakoś żyli - pomimo tego, że nie było właściwie produkcji, rolnictwa.
  Po wojnie gospodarka była w ruinie, tak samo jak i większość miast. Gdy się patrzył na zniszczenia Warszawy - wydawało się że odbudowa jest wprost niemożliwa.
  A jednak...ludzie, Polacy własnymi rękoma, bez pomocy z zagranicy odbudowali stolicę, kraj, gospodarkę.

  Wierzę w olbrzymią, niespożytą i nieśmiertelną potęgę Polskiego Narodu, która może zdziałać Cuda - z Boską pomocą...
  Wszystko jest możliwe, zależne tylko od Polaków

  Niechaj żywi nie tracą więc nadziei

  Pozdrawiam
 • @Andrzejek 13:34:13
  "teraz mamy układanie list wyborczych przez kacyków partyjnych i glosować możemy jedynie na partie."
  ==========================

  Głosujemy jednak na konkretnych ludzi z list partyjnych, niekiedy nie należą do tych partii, ale ciemny lud zawsze głosuje na tych z przodu olewając analizę całej listy dajmy na to PiS. Głosujemy też na razie słabe komitety obywatelskie o ile w ogóle wystartują... czyli nie tak jak NE w 2011.
  Zatem łączy nas diagnoza choroby, ale kuracja, leki na to... już nie :) A może choroby III RP da się wyleczyć wieloma sposobami i niepotrzebnie drzemy na siebie "mordy" twierdząc że moja "racja" najlepsza?

  Trzeba walczyć o nową ordynację, o nowy system polityczny. Inaczej nigdy nie wejdziemy do sejmu, może tak być i będziemy do śmierci opozycją pozaparlamentarną, pozasystemową. Oczywiście tylko do czasu kiedy opozycja nie zostanie zdelegalizowana, a to się stanie w końcu. Później jak zwykle, więzienia, znikanie, doły w lesie, spływ Wisłą z kamieniami w worku. Na razie tylko inwigilacja, zbierają na nas haki, informacje.
 • @Marek.Lipski 01:30:53
  Bardzo proszę o kopiowanie moich i innych artykułów NE, w zależności od uznania - gdzie Pan tylko chce. Ma Pan moją i naszą zgodę.

  Dziękuje uprzejmie za pomysły. Myślę, że Europa i cały świat jest u progu wielkich zmian, w systemie wartości, który z pewnością pociągnie za sobą cały szereg innych, rewolucyjnych zmian.

  Zgadzam się z Panem. Czas na dyskusję dobiega końca.
  Czas na konstruktywne działania. (I oczywiście zbieranie funduszy).
  Wzywam do pracy, walki o wspólne dobro Naszego Kraju.

  Nie jestem jednak w 100% pewny, czy jednak ludzie, Polacy naprawdę rozumieją obecne realia? Dopiero to ich być może zmobilizuje.

  Czas jednak na konkrety. Zapewniam Pana, że pracujemy i niedługo się
  to wszystko zacznie.

  Zapraszam wszystkich do współpracy.
 • @adevo 02:51:18
  Ma Pan absolutną rację. Wola Narodu - może wszystko odmienić.

  W ten sposób chcemy działać. Stworzyć masowy Ruch Społeczny, który powie jasno i otwarcie obecnemu UKŁADOWI - Nie.

  Zgodnie z Konstytucją - Naród sprawuje władzę w kraju. Tymczasem w RP monopol na władzę uzurpuje sobie UKŁAD - partii "po-okrągłostołowy"

  Polacy muszą zrozumieć obecne realia i zmienić je Wolą Narodu.

  Zapraszam do działań.

  Pozdrawiam
 • @circ 06:11:10
  Zgodnie z Konstytucją RP - Naród sprawuje władzę, którą aktualnie zmonopolizował UKŁAD "po-okrągłostołowy".

  Obecne realia są przerażające, ale Wolą Narodu i z pomocą Boga, wierzę, że Polacy mogą dokonać Cudu - odbudowy Naszego Kraju i świata.

  Połączą NAS wspólne, jedyne i chrześcijańskie Wartości.

  W imię Boga więc i Narodu - przystąpmy więc do odbudowy Rzeczpospolitej

  Pozdrawiam
 • Jak do AAA
  Sądzę, że sposób zorganizowania zbrojnej ochrony prawa naszego narodu do samostanowienia, powinien być pochodną wizji niezależności politycznej, gospodarczej i kulturalnej. Wielu uczestników debat na NE domyślnie przyjmuje, że bez własnego króla, waluty, polityki historycznej Polska zginie.

  Ja tak nie uważam. Uważam, że nigdy z królami nie pójdziem w alianse, że pieniądz to zaledwie użyteczne płacidło, że kultura pamięci nie powinna być domeną ministra do spraw przymusu edukacyjnego.

  Uważam też, że najlepiej by było dla naszej suwerenności, by podobnie było i w Niemczech, i na Węgrzech.

  Panie Gospodarzu. Skuteczność współpracy w cyberprzestrzeni wymaga integracji w ramach podziałów, naturalnych w każdym narodzie.
  Nie tylko ekspresji.
 • @oleg 09:12:59
  Zapewniam Pana, że przygotowujemy się do tego i będziemy w najbliższym czasie startować z konkretnymi działaniami. Masowy Ruch Społeczny.

  Siłą naszą są nasze wspólne wartości i wiara. A to jest potęga, której Nikt ani żadne pieniądze świata - nie są w stanie pokonać.

  Zapraszam do wspólnych działań.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 14:16:35
  Mamy nadzieję, że pracują Państwo nad periodykiem wydawanym drukiem...!

  Proszę zauważyć, że w wielu dyskusjach pojawia się ten sam morał - gazeta.

  Internet internetem, ale materialna, namacalna i realna kartka papieru jest od wieków najlepszym rozwiązaniem.

  Po pierwsze jest to medium wbrew pozorom trwałe i niezależne - dosłownie. Od prądu na przykład...

  Oczywiście wtedy wchodzą w grę inne problemy, zamiast z serwerami (w przypadku portalu) to drukarniami.
  Warto wrócić pamięcią kto, kiedy i jak miał dostęp do drukarni i logistyki/kolportażu po "przełomie" '89.

  Jeszcze wrócą do łask powielacze...
 • @Andrzejek 10:00:04
  Mam nadzieję, że będziemy oceniać nasze wspólne działania po efektach i rezultatach wspólnej walki.

  Zgadzam się, że być może największą przeszkodą, jest brak zgody narodowej, wśród Polaków. Dlatego tak ważne jest zrozumienie realiów oraz procesy przygotowań. Potem wytworzy się lawina poparcia społecznego.

  Akcja Pawła Kukiza nabiera tempa. Mamy nadzieję na współpracę z nim.

  Tylko wspólne działania i walka - w oparciu o wspólne wartości i zasady da nam szanse zwycięstwa. Jeżeli to się uda - nie ma rzeczy niemożliwych.

  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 14:07:21/"A może choroby III RP da się wyleczyć wieloma sposobami..."
  .
  sposobow jest napewno kilka, ale tak, jak kazda choroba jest psychosomatyczna, tak i kazdy kryzys musial najpierw zaswitac w glowie.
  - to jest glowna przyczyna ludzkich bolesci, - stan ducha.
  zanim siegniemy do broni, zrobmy porzadek w swoich pogladach.
  tak, jak w przytoczonym przeze mnie wczesniej przykladzie "cudownych" uleczen, nalezy spelnic te 5 warunkow, a problem sam nagle zniknie.
  - idealnym zwyciestwem jest to odniesione bez bitwy.
 • @Marek Kajdas 10:02:29
  Panie Marku,

  Czytam zawsze Pana komentarze i dziękuję za ten. Zgadzam się całkowicie. Tylko masowy, obywatelski Ruch Społeczny (wolnościowy), ma szanse całkowitej, rewolucyjnej zmiany realiów w których obecnie funkcjonuje Nasz Kraj.
  Do tego właśnie zmierzamy i wspólnym wysiłkiem - opartym na wspólnych wartościach (jak wiele razy powtarzałem) - możemy dokonać cudu naprawy Rzeczpospolitej. Wzywam więc do zgody i wspólnych działań.

  Pozdrawiam
 • @
  Jeszcze słówko o gazecie.

  Na dobry początek wystarczy A4 dwustronne lub A3 złożone na pół.

  TYLKO.

  Iść na ilość!!!

  Orzeł - nie masoński, w zamkniętej koronie z krzyżem.
  Krzyż.
  Matka Boska Częstochowska.
  Papież, Ks.Popiełuszko, Prymas Wyszyński.
  Prawdy Wiary.
  Prawda historyczna.
  Prawda gospodarcza.
  Drobny druk. Czcionka polska! Ostatnio pojawiła się niezła Apolonia.
  Niech to będzie małe, ale edytorsko na najwyższym poziomie! To bardzo ważne.
  Czerń i biel żeby było taniej i żeby łatwiej odbijać na ksero.

  Można, i nawet należałoby się zwrócić na przykład do Ks.prof. Guza i Chrostowskiego o pomoc i poradę co by napisać. Maksimum suchych treści.

  Jakby taką bibułą zarzucić Polskę to nie ma siły, żebyśmy tu nie mieli drugiej Islandii.
 • ssak
  Trehlebow tego akurat od new age Nibiru autorytet internetowy pominmy milczeniem przerabiałem dawno NEW AGE można jego pierdoły znaleść w necie
  ja juz przerobiłem tego Pana
  https://www.youtube.com/watch?v=z1J2Gfpx7vg
  miłego ogladania Trehlebov-zdrowomyślenie 2012.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UlmuwUqdl4E#!


  Do jakich Pan artykułw sie odnosi bym mógł przeczytać do tego

  Krzysztof J. Wojtas

  http://cygnus.nowyekran.pl/post/76439,panslawizm-czy-cywilizacja-slowianska

  zbigniew 1180 NIE ZNAM !!!!
  Wie Pan Chrześcijaństwo to wiara która funkcjonuje wielu kulturach
  jak Pan Napisał też wykozystywana do niecnych celów trzeba tylko zobaczyć co ona głosi Obecnie zwalczana na świecie. Chrześcian mozna opluć obrażać jako jedyna wiarę na świecie .Jest miejsce na new age inne religie ta jest zwalczana.Na tym kończe chyba że przejdziemy do bardziej konkretnych rzeczy. Jak co jutro sie odezwe
  ps przepraszam za bład chrzest 966 pisze z pracy
 • @karoljozef 14:40:33
  >Krzyż.
  Matka Boska Częstochowska.
  Papież, Ks.Popiełuszko, Prymas Wyszyński.
  Prawdy Wiary.

  szykujesz wyprawę krzyżową?
 • @ssak 15:08:14
  Polskę.

  pozdrawiam i zapraszam
 • Szanowni Komentatorzy - chcecie ględzić czy działać?
  Jeśli - działać, to mam pomysł:
  Zakładajcie KOŁA pod dowolną nazwą (chyba to nie jest zabronione?), kupujcie wiatrówki (to też nie jest zabronione) i róbcie zawody strzelania do celu. Proste?... - proste. Przyda się taka umiejętność?... - na pewno tak. No, to do roboty!
 • @Ryszard Opara/ globalny problem, wiesci zza odry
  polecam ostatnie wystapienie dra ratha, bo dobrze wiedziec, ze niemcy maja tak samo.
  dr rath dostrzega, ze obecny skorumpowany system dogorywa i jest tylko kwestia czasu, gdy stojacy za nim zostana pociagnieci do odpowiedzialnosci za popelnione zbrodnie.

  http://www.ashtarcommandcrew.net/profiles/blogs/viralize-this-dr-rath-s-call-to-the-people-of-germany-and-europe?xg_source=activity
 • @ckhopi 23:36:00
  przestań człowieku bzdury opowiadać o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia! W Psarach była normalna stacja Inmarsatu A,B i C tzw nr.16 obsługujaca połaczenia telefoniczno teleksowe w obrebie regionu East Atlantic Ocean i Indian Ocean..A,B zamkneli ją, bo te juz nie istnieją a C jeszcze sie kreci ale tylko jako łączność teleksowa bezpieczeństwa w ramach GMDSS! Obecnie na fonii pracują Inmarsat Fleet i powoli wchodzi Irydium który jest taką globalną telefonia komórkową opartą o satelity!
  Ta stacja z chwilą kiedy Amerykanie udostepnili satelity Inmarsat do uzytku cywilnego, nie miały dla naszych wojsk większego znaczenia..Te satelity i tak sa pod kontrolą USA a ta stacja była tylko Land Station 16 która słuzyła li tylko użytku cywilnego i bezpieczeństwa na morzu.
  To tak w bardzo wielkim skrócie..
 • @Ryszard Opara 14:21:56
  "W imię Boga więc i Narodu - przystąpmy więc do odbudowy Rzeczpospolitej".

  POSTULATY:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI. Zatem tworzymy nową scenę polityczną, światopoglądową, obywatelską z wykluczeniem, JAWNYM GŁOŚNYM BOJKOTEM całego bez wyjątku establishmentu. Nie można być też prawicą będąc za UE. Apeluję o jawną opozycję bez spisków ”;  
  Jacek Rossakiewicz: „Potrzebna jest główna idea łącząca Naród - cywilizacja miłości jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata. Aktem potwierdzenia jej istnienia powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski”;
  Maciej Piotr Synak: "Koniec z rządami pasożytów."
  dr Nowopolski: „Jedynym ratunkiem byłoby zerwanie ze skostniałymi stereotypami politycznymi polskich patriotów, które to umożliwiłoby prawdziwą sanację i wyłonienie autentycznie kompetentnych, niezaprzedanych narodowych przywódców.”
  Prezydent RzBiK: „Wolność mediów nie może oznaczać możliwości wpływu na społeczeństwo poprzez przekaz nie będący zgodny z Dobrem Polski”;
  Aleksander Ścios: „Nie zatrzymujcie tego marszu” - http://bezdekretu.blogspot.com/2012/10/nie-zatrzymujcie-tego-marszu.html;
  Grzegorz P. Świderski: „Karać śmiercią powinno się tylko złoczyńców, którzy zabiją kogoś akceptującego karę śmierci, a gdy zostanie zabity przeciwnik kary śmierci, to morderca może być ukarany co najwyżej karą więzienia.”
  dr Stanisław Krajski: „Zacznijmy od tego, że żyjemy w świecie utopijnym, masońskim tworze. Wszystko tutaj jest według projektu masonerii – nowa kultura, nowa cywilizacja, nowy ustrój polityczny i gospodarczy.”
  liberalkonserwatywny: „Ja w nowej normalnej Polsce proponuje Konstytucje Amerykańską bez poprawek.”   

  KONSTYTUCYJA REPUBLIKA jest krajem prawa, takiego samego i równego dla wszystkich obywateli, bez wyjątku! Precz z Demokracją i jej wiecznymi „poprawkami” na korzyść leniwej, głupiej, i aroganckiej Lewicy!

  Czy już mam pisać propzycję na nową Konstytucję wg. powyższych postulatów, czy jeszcze trochę podyskutujemy?
 • @Ryszard Opara 14:16:35 Zapraszam do podpisu
  Jeżeli AKT WOLI NARODU podpisze większość uprawnionych do głosowania, to stanie się on suwerenną, ważną decyzją polityczną.
  Zapraszam do podpisu:
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @Skanderbeg 16:18:06
  "Do tego łuki, proce
  I można być dokuczliwą partyzantką."
  ==============

  Wcale się z tego nie śmieję, wiadomo że wielkie proce są w użyciu, także małe, np w Palestynie, także te modeli starożytnych, biblijnych. Widziałem tv relacje jak z naprawdę potężnej procy stacjonarnej człowiek z całej siły swoim ciężarem napina te "gumy" czy cóś i strzela zdaje się albo granatem, albo butelką z benzyną, a równie dobrze można by użyć na granatu moździerza 60mm. Oceniam że zasięg takiej procy mógł sięgać z 200 metrów albo więcej gdyby użyć lekkich granatów 30-40mm. Niebezpieczne, ale zapalnik nie musi być czasowy, bezpieczniej uderzeniowy. Zasięg zawsze będzie większy od rzutu ręką, wręcz porównywalny z granatnikiem podwieszanym pod karabinem. Tak potężna proca chyba da radę nawet z granatem nasadkowym, a tu są też termobaryczne... walnie jak pocisk dużego kalibru z działa. Rosomaka wywróci taki granat, a na pewno nieco lżejsze pojazdy.

  Słowem improwizacja jest ważna nawet dla żołnierzy armii operacyjnej, a co dopiero dla sił obywatelskich, partyzantki, ruchu oporu. Nie takie numery robili nasi z AK.
 • @Skanderbeg 16:15:59
  Broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania można jednak używać wyłącznie na strzelnicy dedykowanej. Mamy 2500 gmin, w ilu są strzelnice gdzie można postrzelać z takiej ostrej broni czarnoprochowej na ponad 50 metrów?

  Nie wolno się głupio podłożyć naruszając jakiś szczegół ustaw, zdaje się że broni nie wolno przewozić naładowanej i słusznie. Najlepsze modele mają skuteczny ogień na prawie kilometr, czyli... lepiej niż obecne karabinki na amunicję pośrednią przypominającą śruty ;)

  Młodzież trzeba tym koniecznie zarazić, przecież to lepsze od strzelania myszką w jakiejś grze... czy kulkami z farbą.
 • @Ryszard Opara 14:36:30
  Moja grupa którą tworzę po opuszczeniu Konfederacji (Rebeliantki) na pewno przyłączy się do większego, czy ogólnego krajowego. Zatem spokojnie. Zróbcie swoje skupiając elity, ja zrobię swoje na ile zdołam. W stosownym czasie zjednoczymy się, zbierzemy to w całość.

  Ruch nie może być kolejną partią. Polacy zrazili się do partii, czują że ich oszukano z całą tą "demokracją" partyjną. Czujemy smród układu. Nie można go zmienić całkiem do niego wchodząc jak PiS to czyni, zamoczymy się w szambie tylko tyle, ile to konieczne żeby jednak się liczyć na scenie.

  Ruch nie może zajmować się tylko ględzeniem, doradzaniem, polityką, ale musi stać się realną, trwałą (czyli nie sezonowa działalność polityczna) organizacją działającą wśród ludzi i dla ludzi. Trzeba np działać w samorządach. Tu mówimy np o obronie narodowej, przecież jest cała masa pomysłów jak to robić przy obecnych możliwościach bez czekania na cud, na uzyskanie wpływu, władzy, czy paru przedstawicieli w sejmie.

  Na pewno think tank obrony narodowej może być też słyszalny wśród elit, wśród Rodaków i będzie to miało jakiś wpływ na polityków zwłaszcza z PiS, możemy tych uczciwszych inspirować. Niech nam nawet kradną pomysły, byle z korzyścią dla Polski.

  Proszę pomyśleć o tygodniku chociażby w wersji PDF i mają być w nim koniecznie także teksty zwykłych, a często niepoprawnych blogerów, komentatorów, listy do redakcji. PDF nic nie będzie kosztował, zamawiam dla siebie niedużą rubrykę na felietony, tylko wyznaczyć ile znaków, miejsca i jazda. Odradzam jednak start pod tytułem Nowy Ekran, to można dać na mniejszy podtytuł.

  Jak nazwać taki tytuł? Może np WOLNA POLSKA, nie lepiej? Można też użyć nazwy ruchu, ale przydałaby się nazwa docelowa i nie wiemy jaka będzie. Moja jest niezła: Obywatelski Ruch Wolnościowy, ale trochę za długie na tytuł prasowy. Może sam Ruch Wolnościowy, albo Gazeta Wolnościowców? Wtedy będziemy rzecznikiem połowy Polaków, można tytuł wzmocnić przedrukami, bo tyle świetnych tekstów umyka Polakom, kluczowa jest selekcja informacji, toniemy w szumie, nadmiarze.

  U mnie w powiecie funkcjonuje na bazie portalu obywatelskiego tygodnik darmowy finansowany z reklam. To jest właściwy model finansowania plus donacje. Ludzie darmową prasę obywatelską chętnie będą brali, a już wydać parę zł... będzie im trudniej. Nakład takiego miesięcznika, tygodnika może być naprawdę wielki jeżeli reklamodawcy nie wystraszą się nas "faszystów" :):):)
 • @Marek Kajdas 19:55:03
  No! Nareszcie zaczyna się konkretna i sensowna dyskusja.

  Gazeta.

  Prosta i tania.
  Wystarczy kartka papieru.

  Jedna kartka A4, drukowana dwustronnie, czerń i biel.
  Wystarczy.
  Ale warunek - treść ma zbijać z nóg, chwytać za serca, wyciskać łzy, zagrzewać do walki, dodawać odwagi.
  Forma ma być mistrzowska, edutorska perełka, opisywana później w podręcznikach przedmiotu.

  Przy takich założeniach technicznych można się pokusić o co najmniej milionowy nakład.
  Większym problemem będzie kolportaż.
  Na episkopat raczej nie ma co liczyć.
  Pozostaje sieć Kół Przyjaciół Radia Maryja...!

  DO BOJU!
 • @oleg 20:26:42
  Drogi Panie Olegu,

  nie byłem nawet ministrantem.

  Polska albo będzie Boża, albo Jej nie będzie.
  Nie ma czegoś takiego jak Polska bez Boga, to już nie będzie Polska, tylko takie coś co teraz jest.

  Właśnie sprawdzam raz kolejny jak to jest z tym drukiem.
  Korzystając, że mamy w towarzystwie Fachowca, pytanko mam:

  Czy to jest możliwe, że kartka A4, dwustronnie, nawet w kolorze, na słabiutkim papierze, nakład 100 000 możne taka przyjemność kosztwać 5000 złociszy?

  Gdzi należy szukać najtańszych możliwości druku.
  Najtańszy papier, czerń i biel. Duże nakłady.
  ?

  Proszę Pana.
  Papier zawsze będzie lepszy.
  Bo papier działa zawsze.
  Komputer działa jak działa, czyli jak się go włączy. Żeby go włączyć potrzeba prądu. A do netu potrzeba netu. Jeden guzik załatwia całą sprawę.
  Pan ani ja, ani tamten pan nie dysponujemy tym guzikiem.

  Można by tu pisać o tym długo.
  Papier jest lepszy.
  Pozornie jest droższy.

  Wykorzysując współczesną technikę można do tego medium wrócić.
  I zrobić to w wielkim stylu, z wielkim hukiem, i z wielkim sukcesem.

  Pozdrawiam.
 • @Andrzejek 09:51:15
  Kolega jak sądzę wrócił z dalekiej podróży to i nie ma pojęcia. Protestowano i owszem z żadnym skutkiem. Tymi protestami wyłożono toalety.
 • @Andrzejek 10:00:04
  No popatrz, to samo prawie mówią o Tobie. Zastanawiając się tylko gdzie chowasz pejsy i jarmułkę ;)
 • @ninanonimowa 10:27:01
  Tabletki kupisz w prawie każdej aptece. Sugeruję uzupełnienie stanu posiadania i zażywanie zgodnie z zaleceniami lekarza.
 • --------- psychuszki ---------
  ................z Psychuszki

  Uznanie człowieka za niepoczytalnego i zamknięcie w szpitalu psychiatrycznym było najbardziej wyszukaną represją stosowaną przez władzę sowiecką – pisze w kwartalniku KARTA (nr 34) Vita Zelakeviciute, autorka filmu „Schizofrenia” o wykorzystywaniu w ZSRR psychiatrii do gnębienia wszystkich „nieprawomyślnych”.
  Jedną z pierwszych ofiar psychiatrii była przewodnicząca socjalrewolucyjnej partii Rosji Maria Spiridonowa. Aresztowano ją w 1918 r., a w 1921 r. sam Dzierżyński pisał do podwładnych: „Trzeba się skontaktować z Obuchem i Semaszką [znani funkcjonariusze medyczni] w sprawie umieszczenia Spiridonowej w domu psychiatrycznym, ale pod warunkiem, żeby jej stąd nie wykradli i żeby nie miała możliwości ucieczki. Powinna być zorganizowana odpowiednia ochrona i obserwacja, ale w sposób zamaskowany”. A pierwszym dokumentem, w którym psychiatrię potraktowano jako sposób „ochrony” społeczeństwa był kodeks karny z 1926 r. „Uznając za społecznie niebezpieczne każde działanie przeciwko ustrojowi radzieckiemu i zakłócające ustalony przez robotniczo-chłopską władzę porządek w przejściowym okresie na drodze do komunizmu”, autorzy kodeksu zdecydowali się stosować wobec osób niebezpiecznych (obok innej „ochrony”: rozstrzelanie lub łagier) działania ,,medyczno-pedagogiczne”. Rychło założono pierwszy więzienny oddział dla „politycznych” przy szpitalu w Kazaniu. Nadzorowało go NKWD. Tak powstało pierwsze w świecie więzienie-szpital psychiatryczny dla „wrogów państwa”.
  Od połowy lat 30. narzędziem bezpieki stał się Instytut Psychiatrii Sądowej. Utworzony w Moskwie jako placówka naukowa, przeobraził się w tajny organ, który prowadził ekspertyzy sądowo-psychiatryczne w śledztwach. Pracowali tu wytypowani przez KGB lekarze. Od 1945 r. o skierowaniu na przymusowe leczenie, a także o przerwaniu go, decydował sąd lub Kolegium Specjalne przy NKWD.
 • @karoljozef
  Ulotki to na wybory, trzeba solidnego czasopisma które trafi do każdego odpowiednim przekazem. Nie może to być prymitywny tabloid w całości, ani też przeintelektualizowane nudzenie ciekawe dla garstki "myślicieli" rozmiłowanych w odniesieniach, które nie będą zrozumiałe dla maluczkich.

  Takie czasopismo będzie trochę przypominało blogosferę. To przejmie grozą klasyczne gazety, czasopisma, bo jednak będzie wielkie, dynamiczne zróżnicowanie poziomu. Ortografię, trochę styl może korekcja poprawić, ale sensu, głębi tekstu czy spłycenia już nie poprawią :) To jest cena, ale namawiam do takiego ryzyka. To zaciekawi Polaków, będzie to autentyczne, szczere, tacy jesteśmy, takie mamy poglądy.

  Pomysły są, warto zerknąć do "Dzieła" Prezydenta Rzbika, akurat tam pisze z sensem o pomyśle na czasopismo. W oparciu o czasopismo budowa ruchu obywatelskiego stanie się wreszcie REALNA. Jednak portal nie wystarczył, sam NE to za mało. Brakuje nam rozmachu, brakuje podejścia horyzontalnego, trzeba rozbudować komponenty formacyjne, informacyjne, przegląd zacniejszych mediów w postaci tekstowej-przedruki.
 • @Marek Kajdas 23:52:29
  no niestety ale pozwoli Pan, że się pięknie poróżnię...

  mianowicie będę się nadal upierał, że rozdanie w Polsce jednego, dwóch, trzech milionów kartek formatu A4, na których będzie to co każdy dzisiejszy Polak powinien i chciałby przeczytać byłoby wydarzeniem samym w sobie bez precedensu

  konsekwencje też by były bez precedensu
 • --------POLAKU !!!!!!!!!!!!!! ALARM / ALARM / ALARM / ALARM / ALARM
  Sprawa dla ABW - dr Zbigniew Kękuś demaskuje "reprywatyzację" Tuska
 • @Skanderbeg 11:00:09
  Czemu nie założysz sobie bloga na NE? Fajne są Twoje komentarze, będziesz świetnym, wartościowym blogerem.
 • @Browar 07:55:37
  to standardy demokracji unijnej według Migalskiego i jemu podobnych , tylko na Białorusi są łamane prawa człowieka
 • @Łażący Łazarz 09:04:03
  Patrząc na to co obecnie się dzieje, można postawić tezę, że dzięki PO i PiS już nie ma Polski. Pozostała tylko jakaś formalna organizacja terytorialna o tej nazwie. Podobną jaką - co prawda z innych względów - był PRL.

  >> porównanie z PRL chybione, gdyż akurat tam armia (ale i np: OC) i przemysł zbrojeniowy miały się najlepiej w całej polskiej historii.
 • @mirakles 10:23:23
  "Polska jest 'otwarta' gospodarczo. Nikt nie musi atakować jak można grabić co się da.

  >>> i od ponad 20 lat trwa wyprzedaż Polski pod rozmaitymi 'szczytnymi' hasłami
 • @mirakles 10:34:54 do @ninaanonimowa
  A dlaczego kler miałby nie po naszej być stronie?

  >>> bo..kardynałowie ślubują wierność Watykanowi (Papieżowi) nie Polsce ,,a reszta to hierarchia im podległa ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031