Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Nowy – NOWY EKRAN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ksiądz Prałat Józef Maj kapelanem Nowego Ekranu?

Wbrew rozmaitym przeciwnościom losu i niezliczonej ilości przeciwników, dzięki wysiłkom, dedykacji Redakcji i naszych zwolenników – Nowy Ekran rozwija się. Niedługo „stuknie” nam 2 lata.

Z największą radością informuję wszystkich, że we wtorek (02.10.2012), gościł w siedzibie redakcji NE, z wizytą duszpasterską, Ksiądz Prałat Józef Maj. Nikomu chyba nie trzeba przestawiać postaci, tego wielce zasłużonego duchownego, Proboszcza Parafii Św. Katarzyny (przedtem Św. Anny) oraz wieloletniego kapelana stowarzyszeń i organizacji młodzieżowych (w tym NZS-u) i społecznych. Ksiądz Prałat jest szeroko znany ze swojej działalności duszpasterskiej i patriotycznej.
Ksiądz Prałat pobłogosławił Nowy Ekran i jego społeczność, pomodlił się wspólnie z nami w intencji pomyślności naszych działań, w krzewieniu prawdy pośród naszych czytelników na terenie całego kraju oraz wśród Polaków za granicą.
W imieniu własnym oraz Redakcji NE zwróciłem się oficjalnym pismem do Księdza Prałata o objęcie naszych działań opieką duszpasterską – przyjęcia funkcji Kapelana Nowego Ekranu. Oczywiście nasza prośba musi przejść oficjalną drogę zatwierdzenia przez Księdza Kardynała ale Ksiądz Prałat obiecał wszelką możliwą pomoc i wsparcie w tej sprawie.
Mamy nadzieję, że to Nowy etap w rozwoju Nowego Ekranu. Wspólnie z Redakcją mamy wiele planów współpracy z Księdzem Prałatem – dla dobra wspólnego.
Szczęść Nam wszystkim Boże.  
Ryszard Opara

 

KOMENTARZE

 • + Brawo! Ten ksiądz wygląda na autentycznego Polaka!
  + Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!
 • Jest taki slogan: "światem rządzi pieniądz"...
  Zazwyczaj ci którzy tak mówią, nie zdają sobie sprawy z tego jak OLBRZYMI jest ten pieniądz. Jednak chyba jest już coraz mniej naiwnych, którzy nie wiedzą że za te pieniądze (a raczej bardzo skromną ich częśc) kupiona jest większośc państw na tym świecie, którzy wierzą w to że republikanie i demokraci, lewica i prawica to opozycyjne zwalczające sie na wzajem obozy. Coś takiego jak np Coca i Pepsi (bo ta sama zasada obowiązuje w biznesie). Natomiast, o wiele mniej jest juz osób które dopuszczają do swojej świadomości FAKT, że za tym wszystkim stoi Szatan. Więc jak chyba widac juz gołym okiem... Sami, bez Pana Boga niestety nie damy rady. W tym kontekście obecnośc Ksiądza Prałata jest bardzo znaczącym wzmocnieniem SIŁY Nowego Ekranu. Szczęśc Boże
 • Panie Ryszardzie, kiedyś J. Kaczyński powiedział że
  wytarczy poczekać i to całe PO i cały układ sam się rozleci ! Na to bardzo nerwowo zareagowł Tusk bo to prawda, wystarczy czas by układ się sam rozleciał oczywiście kosztem nas wszystkich ale to będzie wielki krach gospodarczy, wystarczy poczekać aż rozkradną wszystko i ludzie zostaną pozbawieni pieniędzy a wyjdą na ulice miliony i rozpoczną miasteczko namiotowe.... Szkoda tylko że to teraz się dzieje a nie 15 lat temu... gdy jeszcze były zakłady pracy a w nich siła ludu pracującego... Do tego trzeba by dołączyć modlitwe różańcową którą Węgrzy zwyciężyli diabelski postkomunizm węgierski !
 • RZECZYWIŚCIE POTRZEBA "NE" POMOCY NIEBIOS W "KRZEWIENIU PRAWDY" !:)))))
  .
  Ryszard Opara:
  ".....we wtorek (02.10.2012), gościł w siedzibie redakcji NE, z wizytą duszpasterską, Ksiądz Prałat Józef Maj .......
  Ksiądz Prałat pobłogosławił Nowy Ekran i jego społeczność, pomodlił się
  wspólnie z nami w intencji pomyślności naszych działań, w krzewieniu
  prawdy pośród naszych czytelników ..........
  W imieniu własnym oraz Redakcji NE zwróciłem się oficjalnym pismem do
  Księdza Prałata o objęcie naszych działań opieką duszpasterską ......."
  =================================================

  Ale ten księżulo bardzo smętnie i pesymistycznie patrzy :)))

  czyżby to zatroskanie wynikało ze świadomości jaki to gigantyczny

  ogrom pracy go tu czeka wśród tych "patriotów" podgryzających

  Autentycznych Polaków na czele z Jarosławem Kaczyńskim ?!:))))))
 • Super!
  Szczęść Boże! :)
 • Wizyta duszpasterska, to jeszcze nie opieka
  Ślubu młodej Kwachównie udzieli "ksiądz" Arkadiusz Nowak. Nie przeszkadzało mu deptanie po klęcznikach, ryki: Oooollllaaaaa! i włączone telefony komórkowe.
  Jeśli tak ma wyglądać "posługa duszpasterska", to wolę być poza.
 • SZCZĘŚĆ BOŻE
  Wszechmocny i wieczny Boże,
  Który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo
  i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre,
  prawdziwe i piękne,
  szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna,
  Pana naszego Jezusa Chrystusa,
  pomóż nam, błagamy Ciebie,
  przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora,
  abyśmy podczas naszych wędrówek w internecie
  kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie
  i traktowali z miłością i cierpliwością
  wszystkie te osoby, które spotkamy
  przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Święty Izydorze, módl się za nami!
 • 'Las smoleński' powstanie w starym parku na Ursynowie?
  http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,12387718,_Las_smolenski__powstanie_w_starym_parku_na_Ursynowie_.html

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/2029020,34889,10046154.html

  "Do nowych ustaleń doszło na kolacji, którą ks. prałat Józef Maj zorganizował w parafii św. Katarzyny w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w niedzielę wieczorem. Wśród gości znalazł się burmistrz Ursynowa Piotr Guział. To on rzucił hasło: "Urządźmy Gaj Pamięci po ofiarach Smoleńska na terenie dawnego Gucin-Gaju". "

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10046154,Park_pamieci_ofiar_Smolenska_z_kawiarnia_i_teznia_.html


  Proszę, proszę jak to się zaczyna ładnie układać: ks. prałat Maj do spółki z burmistrzem Ursynowa zwolennikiem JOW:

  http://www.nasz-ursynow.pl/index.php?strona=piotr-guzial

  "Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, od 1997 r. związany z lewicą (członek SdRP, SLD, SDPL, założyciel młodzieżówki SLD – Federacji Młodych Socjaldemokratów), w latach 1998-2010 czterokrotnie wybierany radnym Ursynowa, pomysłodawca i współzałożyciel Inicjatywy Mieszkańców Nasz Ursynów, żonaty (w 1998 roku zawarł pierwszy w Polsce ślub konkordatowy ), tata dwóch córek: Julki i Helenki, absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Gospodarka Publiczna, studiował ekonomię na Uniwersytecie w Kolonii, publikował teksty o tematyce politycznej i samorządowej w Rzeczpospolitej, Tygodniku Passa, Tygodniku Południe"

  http://paradarownosci.eu/?page_id=717


  "Burmistrz z warszawskiego Ursynowa, który odkrył w Smoleńsku wstrząsającą prawdę o kradzieży szczątków z tupolewa, do końca życia nie zapomni tego, co tam zobaczył. W zwykłej szopie odkrył rozkradzione przez Rosjan z miejsca katastrofy fragmenty poszycia samolotu i strzępy ubrań ofiar. - Wytarzane w błocie i glinie. Ze śladami krwi. Czułem się, jakbym miał dotykać ciał - opowiada Faktowi Piotr Guział (37 l.)"

  http://www.fakt.pl/Szokujaca-relacja-polskiego-burmistrza-ze-Smolenska-Na-strzepach-ubran-widzialem-,artykuly,148582,1.html


  LAS SMOLEŃSKI i Prezydent RzBiK są oczywiście jak najbardziej za powstaniem LASU SMOLEŃSKIEGO w Gucin - Gaju, gdzie była dawnej loża masońska, a obecnie grasują nietoperze (niczym u hr . Draculi)
 • @Prezydent RzBiK 18:35:04
  Popieram.

  Gucin Gaj – dawny ogród-pomnik, zlokalizowany u podnóża skarpy wiślanej i kościoła św. Katarzyny na Starym Służewie w dzielnicy Ursynów, współcześnie zarośnięty i pozbawiony większości walorów.

  Ogród założony w latach 1817-1821 przez Aleksandrę z Lubomirskich Potocką, żonę właściciela Wilanowa – Stanisława Kostki Potockiego. W ten sposób chciała ona uczcić pamięć męża i jego brata Ignacego. Położono w nim okolicznościowe kamienie, wzniesiono obeliski i sarkofag. Drzewa w Gaju w hołdzie braciom Potockim posadzili m. in. Julian Ursyn Niemcewicz, Tadeusz Mostowski, Adam Czartoryski, Stanisław Staszic, Zygmunt Vogel, Samuel Bogumił Linde i inni. Nazwę Gucin nadał Stanisław Kostka Potocki (na cześć swego wnuka Augusta) urządzając na Służewie w 1817 roku swoją letnią siedzibę. Oprócz pałacyku (przebudowanego z XVIII-wiecznego "Domu Wojewodziny") istniał piękny sad i ogród spacerowy na wzgórzu.

  Zaniedbany w drugiej połowie XIX wieku, uległ kompletnej dewastacji w latach ostatniej wojny. Ocalałe dwa pomniki w postaci sarkofagu i obelisku z urną przeniesiono w 1963 roku do parku w Wilanowie. Ogród 12 listopada 2007 roku został wpisany do rejestru zabytków. W 2011 roku pojawiła się inicjatywa odtworzenia gaju z założeniem upamiętnienia w nim ofiar katastrofy smoleńskiej, miałoby tam się znaleźć 96 drzew poświęconych ofiarom katastrofy oraz sarkofagi i obeliski nawiązujące do dawnego wystroju parku. Magistrat gotów jest sfinansować jedynie nasadzenia drzew.

  Dalsze przeznaczenie terenu ma warunkować przygotowywany obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

  http://warszawa.wikia.com/wiki/Gucin_Gaj
 • @Eugeniusz Sendecki 16:53:40
  :-)
 • @carcinka 19:11:55
  Dlaczego Stanisław nosi jedno z nazwisk Kostka? Może ktoś wie?
  Jeszcze w dodatku herbu Pilawa?
 • Bóg zapłać, dobry kierunek
  A ile to było niepotrzebnej walki o kategorię katolicką.... i dalej nie ma zrozumienia jakie są tu ataki niekatolików wszelkiej maści, bo już tych sekt, odłamów nikt nie zliczy. Chrońcie nas Nowy Ekranie lepiej!!!

  Jakiej chcecie Polski? Niekatolickiej??? Czyli jakiej? Czy Panie Ryszardzie powiedział Pan księdzu o swojej przygodzie z jogą i bodajże Rotarianami w Australii? Co jeszcze jest na sumieniu z całego życia wykraczającego poza osobiste słabości? Przecież można się oczyścić w każdej chwili, byle SZCZERZE i proszę tego dokonać.

  Powiem wprost i proszę się nie obrazić, to kwestia ważna dla NE, dla społeczności NE szeroko pojętej i tym samym już dla Polski. Proszę poddać się egzorcyzmom oczyszczającym, może nie ma takiej potrzeby, ale to się okaże, zatem może skończy się na jednym akcie. To już kwestia Pana prywatności ile to potrwa, jak ciężko będzie. Nikt nie musi tego wiedzieć, proszę tego dopilnować. Mnie to nie ciekawi. Jednak egzorcyzmy mają być prawdziwe, kogoś poleci Panu np blogerka Polonia. Ufam Jej na 100%. W lipę nie uwierzymy. Zatem?
 • Zwrócił uwagę na wizerunek Piłsudskiego tzn. jak go określi kard. Sapiecha
  na bandytę spod Bezdan. Wygląda, że na plus to poczytał sobie. Jeśli tak, no cóż.... Księży narodowych etatystów ci u nas dostatek. Tacy jednak nie są Ducha Chrystusowego przedkładając duch nacjonalizmu nad ducha wolności człowieka
 • @Stara Baba 19:35:34
  W personaliach "Stanisław Kostka Potocki" IMIENIEM jest Stanisław Kostka a NAZWISKIEM Potocki
  Chodziło o odróżnienie św Stanisława Kostki od św. Stanisława biskupa. Widocznie tamtemu Potockiemu zależało na szczególnym podkreśleniu, że jego syn ma za patrona właśnie św. Stanisława Kostkę.

  Takie "doprecyzowanie" imion spotyka się też czasem u Janów, np. Jan Kanty Pawluśkiewicz i Jan Nepomucen Mliler.
 • @Phill 20:05:43
  Chyba liberalizm przez ciebie przemawia. Bo najpierw jest się członkiem rodziny, potem lokalnej społeczności na rzecz której także trzeba pracowac, potem jest się obywatele, swoje ojczyzny a dopiero potem obywatelem świata. KAŻDY INNY PORZĄDEK JEST SPRZECZNY Z NATURĄ
 • @oleg 21:29:24
  Zgadzam sie z Tobą i tak trzymac! Ale jak widzisz niektórym samo juz słowo "narodowiec" czy "nacjonalista" staje w gardle. Co to słowo może za to że sprofanował je i wypatrzył Hitler. Jego wymowa jest jak najbardziej pozytywna i jakby tożsama ze słowem "patriotyzm". Ale jak widac nie jest teraz patriotyzm modny... niestety
 • Może nie na temat, ale o piszącym na NE
  "Jan Kulczyk zamierza uruchomić nowy biznes. Od firmy milionera Aleksandra Gudzowatego po cichu kupił projekt gazociągu Bernau - Szczecin. Teraz najpewniej wejdzie we współpracę z Gaz-Systemem, spółką Skarbu Państwa, z którą zamierza sprowadzać rosyjski gaz... z Niemiec - przypuszcza "Dziennik Gazeta Prawna".
  Spółka Kulczyka, która kupiła projekt gazociągu od Bartimeksu, może wybudować gazowy łącznik pomiędzy Polską i Niemcami. W projekt ma być również zaangażowana spółka Skarbu Państwa, która zarządza siecią gazociągów w naszym kraju. Informację tę potwierdził gazecie Jan Chadam, prezes Gaz-Systemu. "
 • @Jan Paweł 21:35:28
  poprawiam się Hitler nie wypatrzył słów "narodowiec" i "nacjonalista" a je najnormalniej w świecie... wypaczył:-)
 • @Marek Kajdas 20:04:07
  Panie Marku,

  Z największym szacunkiem. O czym Pan mówi?
  Dlaczego uważa mnie Pan za takiego grzesznika?
  Tylko dlatego, że przeciwnicy i konkurencja NE tak piszą?

  Nie zna mnie Pan i wysuwa wnioski w oparciu o pomówienia i spekulacje -
  a to przykre.

  Szczęść Boże
 • @indris 21:07:38
  Dziękuje bardzo za odpowiedz. Właśnie coś mi tu nie grało. Nie było by
  logicznym zrzekać się herbu Dąbrowa rodziny Rostkowskich z Rostkowa
  skąd gałąź Kostka (stary ród Rostkowskich) się wywodzi dla herbu Pilawa.
 • -------- rozczarował mnie Pan -Panie Opara
  -- z tą chwilą -przynajmniej dla mnie --JEST Pan NIEWIARYGODNY -
  ---------MATKA BOSKA w KLAPIE --uwiarygodnienie NIC !! więcej
 • @Marek Kajdas 20:04:07
  A jogging może być?
 • @Łażący Łazarz 22:18:03
  Gratuluję wielebnego Pana Kapelana! I tak myśle, że sam kapelan bez pomagierów wiele w swej duszpasterskiej robocie nie zdziała. Ministrant by mu się zdał. A ja, że mam ponad dziesięcioletnią praktykę w tej branży i referencje od samego emn. Biskupa Polowego mogę okazać, na pewno bym Pana Kapelana nie zawiódł. Mógłbym ministrantować kolektywnie, w sile całego trzeciego plutonu. Gdybym ja nie dał teminowo rady, to któryś z chłopaków by się podjął. Wszystko chłopaki obierzmowane i posty nakazane trzymają. Panie Łażący, niniejszym zgłaszam trzeci pluton do posługi.
 • @Łażący Łazarz Dzieki za namiary:
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/75420,radosna-szkola-juz-6-10

  .... Szczęść Boże Wszystkim
 • @Jan Paweł 21:26:33
  "Bo najpierw jest się członkiem rodziny, potem lokalnej społeczności na rzecz której także trzeba pracowac .....KAŻDY INNY PORZĄDEK JEST SPRZECZNY Z NATURĄ"
  Moja natura mówi mi, że ja najpierw jestem Chrystusa, a skoro tak to mam w nienawiści ojca matkę i wszystkich ludzi ze względu na Chrystusa, aby być jego godnym. A jestem Jezusa Chrystusa bo on obdarzył mnie pełną wolnością. Jestem konserwatywnym libertarianinem a nie liberałem. Państwo, etatyzm jest zawsze formą ucisku. Mniejszym złem jest monarchia, natomiast większym złem każdy inny ustrój. Choć najdoskonalszym był ustrój sędziów ustanowiony przez Boga w ST to jednak dzisiaj nie ma on racji bytu na zbyt mocne rozwarstwienie więzów społecznych i kosmopolityzm.
 • Propozycja dla Red. Naczelnego i blogosfery NE
  Propozycja dla Red. Naczelnego i blogosfery NE
  Może by tak zrobić jak zrobili na prawda2 ? To znaczy wersje NE dla onionów ? Wersja NE "full zabezpieczona" w miarę naszych możliwości szyfrowania połączeń ! Jakaś odmiana NE "torowata" ?

  Nie używaj logina ani adresu email, który pozwoli znaleźć twe konto na innych stronach, zwłaszcza na portalach społecznościowych
  * Używaj do forum Prawda2 unikalnego hasła, czyli nie takiego jak do innych stron, a tym bardziej nie takiego jak do emaila
  * Komunikację między twoją przeglądarką i naszym serwerem można podsłuchać, a nawet podmienić. By temu zapobiec używaj SLL, wchodząc na stronę przez adres https://prawda2.info
  * Niezależnie od używania SSL, korzystaj z sieci Tor jeśli chcesz ukryć swój adres IP. W takim przypadku możesz też korzystać z adresu prawda2uu4qhtetw.onion
  * Jeśli zależy ci na tajemnicy korespondencji, szyfruj emaile metodą PGP (przyślij swój klucz publiczny, a gdy odeślemy nasz zaszyfruj nim wiadomość, którą masz nam do przekazania)
 • @Prezydent RzBiK 18:35:04
  Co się tak podniecasz ? Co p.Guzial dla Polski swym sensacyjnym odkryciem zroibił ? Poleciał do "Faktu" i po... fakcie.
  Jakby zrobił to już burmistrzem by nie był....
  A jest...
  No qooźwa, żeby burmistrz nie wiedział co zrobić z tym co do reklamówki zebrał u chłopów smoleńskich ? Zamiast cicho siedzieć i przekazać niezależnemu laboratorium to poleciał do paru(l)skich buraków. Pardon - rzepów !
 • DLACZEGO ?
  Czy ksiądz jest za rozwiązaniem konkordatu, za wyjściem z ojrokołchozu, całkowitym rozdziałem kościoła i państwa, jeżeli tak to gratuluję.
 • @contessa 02:27:44
  "Nasi samorządowcy po powrocie do Polski od razu pojechali do Naczelnej Prokuratury Wojskowej, by złożyć zeznania w sprawie znaleziska. Rzeczy tych nie mogli przywieźć do Polski. – To mogło być nie tylko szokujące, ale też nielegalne"
 • @Phill 22:58:38
  a nie wiesz o tym, że twoim kosciołem jest także twoja rodzina? wspólnota parafialna, djecezjalna itd (by już trzymac się takiego pojęcia). Nie można zasłaniac się Jezusem Chrystusem i działac w odcięciu o swojego Kościoła Chrystusowego, od swojej Ojczyzny. Masz rację że demokracja (a tym bardziej różne inne -izmy) nie są zgodne z wolą bożą. Bo w demokracji władza pochodzi od ludzi a tak nie jest, bo władza (wszelka) pochodzi od Boga. I dlatego mówi się że król jest pomazańcem bożym, bo w swojej władzy wypełnia Wolę Bożą. Do czasu gdy w Polsce tak własnie było, Polska była krajem "mlekiem i miodem płynącym". Nawet jeszcze daleko przed Mieszkiem za dynasii Popielinów, Słowianie byli Chrześcijanami i sięgali terytorialnie aż pod Hannover (więc RASiowcy, nie wciskajcie kitu o niemieckim Śląsku). Gdy tylko Sasom się w tych głowach pomieszało, to od tego czasu mamy to co mamy.
 • Do Ryszarda Opara i Redakcji NE
  Jaki jest zatem plan wobec blogerów i komentujących ,
  którzy nie uważają , że władza pochodzi od Boga głoszonego przez doktrynę watykańską ?
 • @Ryszard Opara 21:43:54 i reszta, w tym ŁŁ
  Chyba Pan nie zrozumiał moich intencji zaznaczam DOBRYCH, może wyszło to niezręcznie na łamach publicznych przecież i za to szczerze przepraszam. Otóż Polonia na PW, czy osobiście (chyba) jako praktycznie też znająca temat wprowadzi Pana w te kwestie. Są różne egzorcyzmy, nie traktuję Pana przecież jak osoby widocznie opętanej jak Palikot czy większość polityków, vipów establishmentu, celebrytów mainstreamu (nie siedzę w Pana duszy), ale warto się PROFILAKTYCZNIE oczyścić przed służbą publiczną KATOLICKIEMU Narodowi Polskiemu na pełną skalę. Nie sądzę żeby taki test zdało wielu aktywistów z PiS uzależnionych niewątpliwie od masonerii, czyli od sił szatańskich łącznie z samym Kaczyńskim.

  To zwykła formalność, nic wielkiego, każdy jednak MUSI przez to przejść w sposób wiarygodny żeby się uwiarygodnić realnie wśród katolików. Już nie wystarczy mieć publiczną sztamę z księdzem, deklaracje itd Gdybym kandydował do sejmu czy raczej samorządu terytorialnego, to także deklaruję poddanie się takiej procedurze oczyszczającej. Opętani i zagubieni nie mogą nami dalej rządzić!!!

  To taka DETOKSYKACJA DUSZY, dla mniej wierzących i niewierzących... zabieg psychoterapeutyczny. Dla wierzących jednak ma wielkie znaczenie. Pomoże jak... joga ;)
 • ...
  Kiedy pop i mufti ? :p
 • @Marek Kajdas 20:04:07
  Czy Ty zwariowałeś? Ośmieszasz poważny obrzęd egzorcyzmu tak lekko do niego podchodząc. Poza tym, to co mówisz, jest bezdowodowe i niegrzeczne. Sugerowanie publicznie, że ktoś ma potrzebować - Twoim zdaniem - egzorcyzmu, czyli że jest opętany, to naprawdę nie mieści się w zasadach współżycia.

  Nie ośmieszaj katolików w ten sposób. I nie używaj formy my, wypowiadając się w ten sposób "w imieniu społeczności NE".

  Ja nie życzę sobie, abyś wygłaszał takie wzięte z kapelusza twierdzenia w moim imieniu.
 • @Zbigniew-Grzymski 18:03:22
  Czytam Pana komentarze i bardzo mnie zawsze dziwi, że jedyne kryterium wyróżniania przez Pana "prawdziwych Polaków", to to, czy bezkrytycznie popierają J. Kaczyńskiego.

  Przecież to piętnowanie dyskutantów podnoszących nierzadko słuszne zastrzeżenia, to jakaś paranoja. Chce Pan zamiast światłego, wymagającego społeczeństwa mieć bandę ślepych zwolenników i popleczników?

  Ja nie chcę takich wyborców. Światły, krytyczny wyborca na pewno nie wybierze Tuska i jego akolitów, natomiast rzeczowa krytyka może pomóc wybrać najlepszych. Najlepszych przy tej chorej ordynacji wyborczej, a nie najlepszych w ogóle.
 • @oleg 14:20:08
  Przesadzasz w drugą stronę. Egzorcyzmowanie ma sens wyłącznie w stosunku do osób rzeczywiście opętanych, a takie naprawdę istnieją.

  Nie ma uzasadnienia w stosunku do zwykłych ludzi, grzeszących z powodu niedoskonałości ludzkiej natury i braku wytrwałości w dobrym. Tym dla poprawy wystarczają Sakramenty Święte i praca nad sobą.

  I nie wiem, dlaczego w kontekście egzorcyzmów przywołujesz "palenie na stosach"? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

  A tak na marginesie, to nawet Wikipedia podaje, że karę tą stosowano z bardzo różnych powodów. Cytuję:

  "Spalenie na stosie – wykonanie kary śmierci poprzez spalenie, znane od starożytności. Wspomina o niej Herodot[1], Plutarch[2] i Seneka[3]. Sposób wykonania kary śmierci, który polega na przywiązaniu skazańca do słupa, ułożeniu stosu z drewna i podpaleniu go. Skazanymi byli chrześcijanie, innowiercy, osoby oskarżone o herezję (heretycy) i zajmowanie się magią (czarownice), palono także Żydów; obok tego karę tę stosowano wobec przegranych oskarżycieli[4] i pospolitych przestępców (np. fałszerzy pieniędzy). Skazany najczęściej umierał na skutek zatrucia czadem i innymi składnikami dymu powstającymi w wyniku spalania drewna. Kara ta była stosowana od starożytności, przez średniowiecze, aż do XVIII wieku".

  "W wielu kulturach (na przykład w Indiach) istniał zwyczaj dobrowolnego spalenia wdowy na stosie ze zwłokami męża - w Indiach zwyczaj ten (od 1829 zakazany) nazywa się sati. Wdowa najczęściej z własnej woli wchodziła na ten stos, gdyż kultura nie przewidywała dla niej żadnej roli po śmierci męża".
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Spalenie_na_stosie

  ps. do kogo mówisz Wy i o co Ci chodzi z tym żądaniem chodzenia na klęczkach? Ktoś od Ciebie tego żąda i to pod rygorem spalenia na stosie? Kto? ;)))
 • @Rebeliantka 13:24:36 - Czyli Paranoiczna Komucho-Katoliczka :)))
  Rebeliantka:
  "@Zbigniew-Grzymski 18:03:22
  Czytam Pana komentarze i bardzo mnie zawsze dziwi, że jedyne kryterium
  wyróżniania przez Pana "prawdziwych Polaków", to to, czy bezkrytycznie
  popierają J. Kaczyńskiego.

  Przecież to piętnowanie dyskutantów podnoszących nierzadko słuszne
  zastrzeżenia, to jakaś paranoja. Chce Pan zamiast światłego, wymagającego
  społeczeństwa mieć bandę ślepych zwolenników i popleczników?....
  .........."
  ==============================================

  He He He !!! to typowe bolszewickie odwracanie kota ogonem :)))

  Przecież oczywistą paranoją ślepych zwolenników i popleczników

  "patriotów" jest niedostrzeganie, że ich wodzowie to byli

  komunistyczni oficerowie z dyplomami PRL-owskich wojskowych

  uczelni :)) (gdzie obowiązkiem było należenie do PZPR), którzy

  koniunkturalnie, celem podgryzania PIS nawrócają się na wiarę katolicką :))

  (tak jak swego czasu Matoł :))) i "bogobojnie", propagandowo zapraszają

  do siebie lewackich księży :))))
 • "Manna" na dzień 6 października
  "Nie wiecie wy, jakiego jesteście ducha. Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł zatracać dusz ludzkich, ale zachować."
  Ewangelia wedlug św. Łukasza, 9:55-56


  Podobnie jest ze wszystkimi Pańskimi uczniami: ich ciągłym staraniem powinno być unikanie tej przesadnie krytycznej tendencji do potępiania i niszczenia innych, podczas gdy dla siebie pragną miłosierdzia. Zasada, jaką ustanowił nasz Pan, pozwala spodziewać się od Niego miłosierdzia wyłącznie na tyle, na ile świadczymy tę łaskę na rzecz innych. Skłonność do krytykowania, która gotowa jest oskarżyć i skazać każdego, wskazuje na zły stan serca, jakiego lud Boży powinien się strzec. Zaś elementami charakteru, które On chciałby widzieć w duchowych Izraelitach, są
  miłosierdzie, dobroć i miłość, bez których nie możemy zbyt długo być Jego dziećmi.

  Przytoczyłem tekst Manny na 06. 10 zamieszczony w programie Biblia v1.4 (trzy wersje tekstów biblijnych) na PC, wersja Windows XP (w WIN7 wymaga XP Mode).

  Tekst ten stanowi wezwanie do umiarkowania w krytyce i unikania zacietrzewienia. Takie wezwanie jest bardzo cenne na NE gdzie często dochodzi do "polemik" niegodnych i niepoważnych. Trzeba brać odpowiedzialność za słowo, nie wolno miotać oskarżeń i inwektyw.


  Mat. 15:11, 15-19
  11. Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka.
  [...]
  15. A odpowiadając Piotr, rzekł mu: Wyłóż nam to podobieństwo.
  16. A On [Jezus] rzekł: To i wy jeszcze nie rozumiecie?
  17. Czy nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala?
  18. Ale co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to kala człowieka.
  19. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa.
  (BW)

  Jan. 14:27
  27. Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
  (BW)

  http://m.nowyekran.pl/3ed8db9d46d5d80eaf612bf4b508ebb0,0,0.jpg

  Jacek Andrzej Rossakiewicz. "Tchnienie" olej na płótnie, 245x137 cm (fragment)
 • @Zbigniew-Grzymski 16:09:26
  Ma Pan niezwykle uproszczony obraz świata lub pełni Pan wyłącznie funkcje propagandowe. I to w sposób prymitywny, używając przy tym wyzwisk.

  Dziękuję za wymianę opinii. Nie jestem zainteresowana dalszą rozmową.
 • @Rebeliantka 16:42:45 - Czyli Podstępny Bolszewicki "Łabędzie Śpiew" :)))
  .
  Rebeliantka:
  "@Zbigniew-Grzymski 16:09:26
  Ma Pan niezwykle uproszczony obraz świata lub pełni Pan
  wyłącznie funkcje propagandowe. I to w sposób prymitywny,
  używając przy tym wyzwisk....."
  =====================================================

  WIARYGODNOŚĆ jest solą DEMOKRACJI !!!!!

  "Uproszczony obraz świata" i dziecięca wiara ogromnej części Polaków,

  że krypto-komuniści typu michnik, kuroń, geremek, bolek itp.

  stali się naraz demokratami a co za tym idzie deubekizacja

  i oczyszczenie sądownictwa nie jest już potrzebne - doprowadziło

  Polskę do obecnego katastroficznego położenia, które prawdopodobnie

  skończy się jej rozbiorem.

  PS
  Dlatego wypowiedzi tej "Rebeliantka " to bolszewicka "maskirowka"

  - typowy "łabędzi śpiew" usypiający Polaków podczas gdy mordowana

  jest Polska !!
 • @Zbigniew-Grzymski 17:12:04
  Wie Pan, jest Pan zwyczajnym nikczemnikiem, zwracając się w ten sposób do ofiary komuchów i postkomuchów, zaangażowanej w sposób rzeczywisty, nie tylko werbalny, w zwalczanie komuny i postkomuny.

  Opowiadasz Pan o potrzebie deubekizacji i oczyszczenia sądownictwa, a co Pan zrobiłeś osobiście, aby pomóc ofiarom, poza powtarzaniem komunałów? Bo ja pomagam pokrzywdzonym codziennie. Praktycznie. Na swój własny koszt, a nie z partyjnych, czyli publicznych pieniędzy.

  Brzydzę się Panem, partyjny propagandzisto. Koniec rozmowy.
 • @Rebeliantka 17:34:52
  .
  "@Zbigniew-Grzymski 17:12:04
  Wie Pan, jest Pan zwyczajnym nikczemnikiem, zwracając się w ten sposób
  do ofiary komuchów i postkomuchów, zaangażowanej w sposób
  rzeczywisty, nie tylko werbalny, w zwalczanie komuny i postkomuny.

  Opowiadasz Pan o potrzebie deubekizacji i oczyszczenia sądownictwa, a co
  Pan zrobiłeś osobiście, aby pomóc ofiarom, poza powtarzaniem komunałów?
  Bo ja pomagam pokrzywdzonym codziennie. Praktycznie. Na swój własny
  koszt, a nie z partyjnych, czyli publicznych pieniędzy.

  Brzydzę się Panem, partyjny propagandzisto. Koniec rozmowy."
  ==================================================

  Obrzydliwym jest chwalić się !! - to tyPOwe dla krypto-komunistów !!:)))

  Michnik - który też uważa się za "ofiarę komuchów" i wielce przez

  komunę pokrzywdzonego :)) - wygrał już setki tysięcy złotych

  z tego tytułu w niezliczonej liczbie procesów przed post-komuszymi

  sądami :)))

  Dlatego nikczemnością jest bezwstydne, reklamiarskie przedstawianie

  siebie jako ofiary komuny i jednocześnie bronienie krypto-komuny !!!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 18:01:05
  Przesadza Pan mocno z krytyką "Rebeliantki", a to co Pan o Niej pisze jest pozbawione podstaw i nie jest Prawdą. Proszę zachować się honorowo: przeprosić osobę bezpardonowo zaatakowaną lub przynajmniej zamilknąć.

  Złe świadectwo wystawił Pan sam sobie, swoimi komentarzami - co z przykrością stwierdzam, ale może Pan to jeszcze naprawić.

  Pozdrawiam i życzę spokoju ducha.
 • @Jacek Rossakiewicz 16:27:07
  Szanowny panie, może na tzw. ekonomii nie znam się tak jak pan, ale na sztukach plastycznych jak najbardziej, ten "obraz" jest żałosny, powodzenia na wielu niwach.
 • @romeq 18:21:14
  Widzę, jednak że jedynym Pana argumentem jest cudzysłów przy słowie obraz.
  Na pewno nie widział Pan obrazu więc Pana opinia jest mało warta. Wyjasnię także Panu, iż jest to reprodukcja fragmentu obrazu, a nie obrazu całego. Nie sądzę, aby Pan widział reprodukcje całości więc to tym bardziej czyni Pana uwagę bezpodstawną.

  Ale skoro zna sie Pan na sztukach plastycznych, chętnie poznam pańskie kryteria oceny i ustosunkuję sie do nich. A sądzę że nie ma Pan jednak kompletnie żadnego pojęcia o sztuce, pisząc w ten sposób.

  Listy proszę kierować na adres prywatny, bo to nie dotyczy poruszanej tutaj tematyki: Ksiądz Prałat Józef Maj jako kapelan Nowego Ekranu.
 • @Jacek Rossakiewicz 16:27:07
  Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
 • @romeq 18:21:14
  He he - uwaga w stylu tego szmoncesu:

  ej, Kon, podobno obili ci mordę w lasku...?
  - Oj tam zaraz w lasku, parę drzew na krzyż.
 • @Rebeliantka 16:42:45
  Nie się Szanowna Pani nie przejmuje półgłówkiem gżdzińskim.
  To cham, oszust moralny i prostak. Rzucając się na tych co za prl skończyli szkoły, sam ośmiesza swojego obecnego guru, tym bardziej ośmiesza tego co zginą - specjalistę od socjalistycznego prawa pracy.


  Podziwiam Panią za wkład w działalność, jasność umysłu.
  Życzę zdrowia i powodzenia.
 • @Jacek Rossakiewicz 18:41:32 & @Naes 06.10.2012 20:37:23
  Dziękuję.
 • @romeq 06:39:41
  A którego kościoła rozdział od państwa Cie interesuje? I od którego państwa?
 • @Rebeliantka 17:34:52 Lepiej późno niż wcale
  Musiał ci dopiero nacisnąć na odcisk byś nazwała go po imieniu.
 • @zbigniew1108 10:49:24
  Ci mają się obowiązkowo zapisać do bezbożnego RzBiK-a :))))))))))
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany
 • @Zbigniew-Grzymski 21:26:13
  Generalnie nie komentuje pańskich wypocin bo szkoda czasu na czytanie tych bzdur ale tym razem się przełamię . Jesteś pan psychopatą i w swoim interesie powinien pan udać się na konsultację do specjalisty.
 • @Zbigniew-Grzymski 21:26:13
  A gdzie ja atakuję ś.p. Lecha Kaczyńskiego? - proszę wskazać!
  Gdzie ja napisałem do Pana w "chamski sposób"?
  Dlaczego mam przedstawiać argumenty na korzyść tezy, której nigdy nie głosiłem i z którą sie nie zgadzam?

  Dlaczego zadaje Pan razy na oślep, udarza gdzie popadnie, bez zastanowienia i jakiejkolwiek rozwagi?

  Ja dobrze Panu życzę! A pan niech się choć trochę opanuje i zastanowi nad swoim postepowaniem.

  z poważaniem
 • Mam nadzieję, że oznacza to odejście Nowego Ekranu od polityki w stronę prawdy.
  Szczęść Boże!
 • Pan Ryszard Opara i Redakcja NE
  Jestem przekonany , że oznacza to odejście Nowego Ekranu od prawdy
  w stronę obrzędowości .
  Szczęść Boże !
 • Prawda
  Cytat:
  "Ksiądz Prałat pobłogosławił Nowy Ekran i jego społeczność, pomodlił się wspólnie z nami w intencji pomyślności naszych działań, w krzewieniu prawdy pośród naszych czytelników na terenie całego kraju oraz wśród Polaków za granicą.
  W imieniu własnym oraz Redakcji NE zwróciłem się oficjalnym pismem do Księdza Prałata o objęcie naszych działań opieką duszpasterską – przyjęcia funkcji Kapelana Nowego Ekranu" (Ryszard Opara, koniec cytatu)

  Taka postawa zobowiązuje, bez względu na efekt zatwierdzenia decyzji przez Księdza Kardynała. Zobowiązuje nie tylko Redakcję Nowego Ekranu, ale i Szanownych Blogerów.

  Wypada pracować nad pozytywnym programem poprawy bytu Narodu Polskiego oraz innych Narodów. Wypada prowadzić dyskusje w sposób uprzejmy i merytoryczny, panować nad swoimi emocjami i ocenami i nie folgować swoim uprzedzeniom ani postawom agresywnym. W zasadzie wykluczone jest używanie w dyskusji argumentów bluźnierczych, przekleństw, wulgaryzmów i opisów pornograficznych.

  Taka perspektywa cieszy a jej realizacja ucieszy zapewne wszystkich uczestników i czytelników Nowego Ekranu. Polityka może byc uprawiana i czasami jest uprawiana bez klamstwa i manipilacji. I o to chodzi aby uprawiac politykę za pomocą świadczenia prawdy. Taka polityka jest najbardziej skuteczna, bowiem prawda ma zawsze duchowy i sprawczy potencjał w sobie. Dotyczy to nie tylko wiary, ale i ludzkich praktycznych starań.

  Jezus powiedzial Piłatowi po co przeszedł na świat:

  37. Rzekł mu tedy Piłat: A więc jesteś królem? Odpowiedział mu Jezus: Sam mówisz, że jestem królem. Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie; każdy, kto z prawdy jest, słucha głosu mego. (Jan. 18:37, BW)
 • @Jacek Rossakiewicz 14:53:45
  Słuszne uwagi.

  Nigdy dość uprzejmości. Nawet wówczas, gdy różnice zadań między oponentami są tak duże, że trudno powściągnąć emocje.

  Obecność księdza prałata z całą pewnością może działać cywilizująco na nas blogerów ;)
 • @Rebeliantka 17:34:52
  Zgłosiłam nadużycie. Nie daje się faceta strawić.
 • @KOSSOBOR 21:12:38
  Dziękuję.
 • Widzę w tym
  pierwsze (?), duże zwycięstwo Marszu. I dobrze.
  Fajnie by było gdyby były następne i - większe.
  Lecz bądź wola Twoja, jako w Niebie, tak i na Ziemii.
 • @Ryszard Opara 21:43:54 Nazwijmy sprawy po imieniu
  To dobry kierunek choć może pod prąd i nie na czasie, tym bardziej dobry ... wyprzedzający dzisiejszy czas.
  Bóg Honor Ojczyzna razi i ujawnia złe intencje wielu ludzi.
  Bóg się nie podoba na honor się rzucą a ojczyznę ustawią pod siebie.
  Wszystkiego Pan doświadcza na sobie tu trzeba modlitwy i błogosławieństwa by siły wzrastały mimo pojawiających się już w otoczeniu ... zdrad.
 • @Polonia 11:57:48
  Dzięki za sprostowanie, trochę się rozpędziłem ;) ale już ok.
 • Kościoł ma wiele mównic/ambon i wielu wiernych!
  Choć kościołów / religi mamy w Polsce nie mało! Ale ateistów jest coraz więcej !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031