Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Marsz Polski – ale dokąd i po co?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dnia 29 września w Warszawie odbył się marsz, pod hasłem: ”Obudź się Polsko”. Atmosfera pięknej złotej polskiej jesieni panowała nad zebranymi.

Nie wiadomo ilu ich było, obliczenia oscylują od 50tys.– do kilkuset (w zależności od przekonań politycznych rachmistrzów). Każdy z organizatorów marszu ogłosił natychmiast wielki epokowy sukces (własny)! Marsz miał być aktem przebudzenia Polaków, pod wyjściowym hasłem Wolności Prasy i Słowa. Tymczasem już na wstępie, mały zgrzyt – nie chciano wpuścić ekipy Nowego Ekranu. Czyżby nasza skromna redakcja była zagrożeniem dla „monopolu naprawdę”, którą uzurpują sobie organizatorzy. Skończyło się rozejmem. Ekipa NE dostała zgodę na udział w procesji.

Z mojej perspektywy (obserwatora z boku), uczestników było kilkadziesiąt a może 100 tys.? Plac Trzech Krzyży jest niewielki i nie może pomieścić więcej osób. Ulice Nowego Światu są wąskie, łatwo zrobić wrażenie tłoku, ale tłumy były rozluźnione i ścisku nie było. Głównie byli to ludzie Solidarności (dowiezieni autobusami), sporo zwolenników O. Rydzyka. Najmniej chyba sympatyków PiS i SP. Niewątpliwie marsz był sukcesem, jako dobrze zorganizowany - gromadząc wielu o podobnych przekonaniach.
Czy jednak marsz obudził Polskę? Mam wątpliwości. Marsz w swej istocie, winien być zgromadzeniem ludzi, prezentujących wspólne wartości, poglądy i którzy zebrali się, aby zaprotestować przeciwko bezprawiu względem wolnych mediów. Obywatele chcą (i mają prawo), mieć swoje media, (TV Trwam), która stanowi ich platformę porozumienia i ekspresji przekonań, źródło wiary. To jest ich konstytucyjne prawo. Powinni zebrać się na Mszy Św., wysłuchać homilii, przejść ulicami manifestując swoje niezadowolenia.
Tymczasem Marsz stał się zwykłą areną walki politycznej – o „palmę pierwszeństwa” w „rankingu udawanej - nieskutecznej opozycji”. Tak właśnie - pozornej opozycji, bo zadaniem tej opozycji jest pozostawanie w dobrze funkcjonujących intratnych okopach. To nie ma nic wspólnego z Polską Racją stanu. Zawód polityka w Polsce to sposób na życie. Osób połączonych partyjnie w kliki. Wszystko robi się pod zasłoną dymną haseł i populizmu. Ale to tylko hasła i fasada. W ten sposób marsz stał się platformą polityczna, przypomnienia społeczeństwu o istnieniu opozycji.
Dwa dni później odbyła się konferencja PiS z groteskowym pomysłem na premiera i Rząd Techniczny. Były też rozmaite, butne zapowiedzi prasowe Przewodniczącego Solidarności, Solidarnej Polski i innych, walczących gremialnie o stanowiska opozycji - opłacanej z kasy Państwa. A czyż może być lepsza praca i kariera zawodowa w Naszym chorym Kraju? Żadnej odpowiedzialności, żadnej krytyki - nikt nie rozlicza godzin pracy. Wystarczy robić mądre miny, rzucać populizmem, grać po mistrzowsku rolę męczenników (nawet fachowców), można nawet rozdawać stanowiska - Technicznemu Rządowi Cieni. To ładnie wygląda w prasie, TVP, na manifestacjach. To się dobrze sprzedaje, bo to przecież komedia Polska!  
Tak naprawdę marsz był wielkim sukcesem O. Rydzyka, który potwierdził swoją niezaprzeczalną pozycję „wielkiego rozgrywającego opozycji”. Oczywiście mając silne zaplecze prasowe, wiernych i niezadowolonych, których łączy idea. Chwała mu za to, że w sumie stworzył strukturę, bazę wyjściową dla koniecznych zmian w Naszym Kraju. Tylko, że z największym szacunkiem O. Rydzyk sam tego nie jest w stanie zrobić. Z liderami Marszu 29.09.2012 – też nie ma żadnych szans.
Nawiasem mówiąc, zupełnie nie rozumiem idiotów rządzących Krajem, którzy odmawiając licencji Telewizji Trwam - próbują walczyć z wiarą. To działanie całkowicie wprost przeciwne interesom - nielogiczne, bezskuteczne, właśnie takie działania właśnie wzmacniają opozycję. Może to jest istotą istnienia obecnego UKŁADU. Nic nowego, żadnych zmian - bez NAS - ludzi UKŁADU. Opozycja musi być, wystarczająco silna i taka aby nie dopuścić ludzi spoza. To gra pozorów demokracji – ważne aby opozycja była Nasza. Za to jej płacimy. To zwykła, masowa i kolejna manipulacja społeczna.
Reasumując - Marsz był paradą ludzi pod kierownictwem kilku pretendentów na stanowisko męża stanu i przywództwa kraju, których łączy wspólny mianownik – ich wielkie, własne EGO, połączone z wyłącznie, zamiarem obecności na „świeczniku opozycji”. A żaden z tych ludzi, tak naprawdę nie ma pomysłu na Polskę, na jej problemy bezpieczeństwa - makroekonomiczne i problemy zwykłych ludzi. Ludzi, którzy na co dzień muszą toczyć walkę o życie z systemem nieprzyjaznego im Państwa. W rezultacie, ci zwykli ludzie - co uczestniczyli w Marszu bądź nie - żyją, pracują tylko i wyłącznie na korzyść liderów karierowiczów, a ci z kolei na korzyść własnych lub obcych interesów.
I tak zwykli ludzie patrząc w tęczę Jarosława Kaczyńskiego, wierzą, że jest on w stanie coś dla nich, zwykłych ludzi zrobić, dotrzymać jakichkolwiek obietnic. Najwyższy czas aby, zrozumieć - to niestety nie jest prawda. Pan Prezes, który jest Waszym idolem funkcjonuje w polityce od czasów „Okrągłego Stołu”. Był Premierem, razem z bratem, Śp. Prezydentem rządzili Naszym Krajem. I co tak naprawdę dla WAS zrobili, co zrobili dla Polski? Niestety, z wielkim żalem należy stwierdzić, że Król Kaczyński jest nagi. Nie można zbudować siły, w czasach względnego pokoju, poprzez wojnę z każdym, przeciwko każdemu, kierując się zasadą: kto nie z nami - jest wrogiem. Nie można odbudować kraju bazując wyłącznie na krytyce i negatywizmach.
Pan Przewodniczący Solidarności dał upust swoim emocjom, zapowiadając butnie, że obali Rząd. Mając za sobą siłę i tradycje Solidarności (już raz w historii to zrobiono), ma prawo głosić niezadowolenie większości. Tylko Panie Przewodniczący – co dalej?. Najważniejsze aktualnie w Polskiej polityce. Co dalej?!!! Stwierdził Pan apolityczność i poparcie dla TYLKO właściwych partii. Ale w ten sposób potwierdził Pan, że takich sił nie ma. Że tak naprawdę nie ma Pan pomysłu na Polskę i dla Polaków. Najłatwiej jest burzyć istniejący porządek – ale to musi mieć i być zrobione w imię tworzenia Nowego, Lepszego, Wspólnego dobra. (Nie tylko i wyłącznie w imię destrukcji. Tym hasłem na pewno nie można i nie da się wygrać i obudzić Polaków).
Zaprzestańmy wszelkich wojen – wszędzie - na górze, w opozycji i na dołach codzienności.
Albowiem nad nami wszystkimi, nad Polską i nad całym Naszym Światem, Społeczeństwem (ludzi wielkich i zwyczajnych ludzi pracy) – nad Naturą i Naszą przyszłością - powinny królować WIARA i DOBRO – dobro wiary w działania każdego człowieka.
Jeżeli to uda nam się osiągnąć – Polska się obudzi – w misji tworzenia Nowej Rzeczywistości. Nowej Rzeczpospolitej.

KOMENTARZE

 • Ludzie przeciwko władzy - "wszyscy won" :)
  Pora zrozumieć, że dużo więcej nas wszystkich ŁĄCZY, niż dzieli.
  Nas - normalnych, zwykłych ludzi.
  A to, że mamy różne poglądy to NORMALNE - bo ludzie są i będą różni.

  Im węższy cel sobie postawimy - tym bardziej będzie nas łączył, niech by to było chociaż:

  1) Zakaz okradania ludzi poprzez system kreacji pieniądza przez banki oraz emisja pieniądza pro publico bono

  lub jak mawia Cejrowski:
  2) "Wszyscy won" - czyli odsunięcie od władzy WSZYSTKICH którzy do tej pory współrządzili po 89 roku. (łącznie z sędziami, prokuratorami, prezesami spółek skarbu państwa itp. instytucjami)
  (dożywotni zakaz pełnienia jakicholwiek funkcji publicznych - to przecież nic strasznego ani nienormalnego)

  lub
  3) Obligatoryjne referendum po zebraniu określonej liczby podpisów - i sejm nie może zablokować takiego referendum

  lub
  4) możliwość ODWOŁANIA w każdej chwili dowolnego przedstawiciela wyższej władzy - jeśli przestanie mu ufać ponad połowa społeczeństwa.

  Takich wspólnych celów jest pewnie wiele.. możemy sobie zrobic nawet plebiscyt na łamach NE...

  A resztę uzgodnimy po odzyskaniu własnego kraju z rąk zroganizowanych w państwo bandytów.


  A są i gotowe, kompleksowe propozycje na całe państwo - np. nowa wizja państwa, którą opisuję na łamach NE:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  http://m.nowyekran.pl/8da7427dcb08a73b61695b2ba3a1b19e,0,0.jpg

  PRZYŁĄCZCIE SIĘ - normalni ludzie przeciwko władzy - niech nawet tylko to nas łączy - a już pójdzie z górki :)
 • Dałem 5*
  za spokojny , wyważony komentarz akcji pobudki dla Polski .
  Przyglądam się naszym Rodakom w miejscu zamieszkania ( Pomorze )
  i nie dostrzegam zaspania .
  To , że ktoś nie interesuje się walką o stanowiska partyjne ,
  nie oznacza , że śpi .

  W dobie internetu wzrasta świadomość , że światowi władcy ludzi coś kombinują .

  Ale co ? Odpowiedzi tyle , ilu pytających .

  A w naszej Ojczyźnie :

  "...Głosując na PiS lub PO sam decydujesz jak chcesz żyć .
  Czy biednie czy ubogo ... "

  W czerwcu 2012 r. napisałem posta
  o błędnym kole myślenia Polaków o polityce .
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/66402,polacy-skad-dokad-cz-5-cywilizacyjny-diabelski-mlyn-naszych-pogladow-politycznych

  Czy zmieniłem zdanie ?
  Niestety nie , choć pojawia się coraz więcej osób , które podejmują wysiłki wyrwania się z kieratu sloganów .
  Ale więcej jest doświadczeń skłaniających do myślenia , jak bardzo długi jest marsz przed nami , jak dużo wody potrzeba na wymycie brudów
  z naszych głów ....
  Marsz sobotni , kandydat na kandydata ,
  konferencja ekonomistów , kompromitacja niezależnej prokuratury ...
  I wiele , bardzo wiele , komentarzy .... od ściany do ściany ...
  Refleksja pierwsza :
  W Polsce polityka jest zjawiskiem "religijnym" :
  tak jak Bóg SIĘ objawia , tak w polityce
  "sytuacja SIĘ zmienia ", "kryzys SIĘ zbliża "
  "inflacja SIĘ zwiększa ", "poziom bezrobocia SIĘ podnosi " ....
  Mało kto myśli ,
  a jeszcze mniej powie lub napisze ,
  że sytuację zmienił realny człowiek
  podejmując konkretną decyzję ,
  że kryzys jest owocem
  błędnych (przestępczych /religijnych /wojskowych ) działań globalnych grup interesów ,
  że inflacja jest wynikiem wydawania więcej pieniędzy przez rządy, niż otrzymują
  od swoich poddanych ....itd.itp.
  SIĘ w słowniku politycznym Polaków jest zatem jednym z najważniejszych słówek .
  Refleksja druga :
  Nie ma możliwości porozumienia pomiędzy
  osobami , które główkują ,
  aby maksymalizować dochody państwa
  ( w domyśle swoje i kumpli) ,
  a osobami , które uważają ,
  że rolą państwa jest służenie ludziom w sytuacjach , z którymi nie może poradzić sobie pojedyncza aktywność .
  Proponuję wsłuchiwać się w głosy tzw. elit politycznych .
  Jest ich aktualnie w bród .Tych głosów.
  Od lewa do lewa , od prawa do prawa...
  I uważać na przejściach dla pieszych ,
  bo ślepi prowadzą niewidomych ....
  "państwo musi wspierać rodziny '' ....
  I litania do Niewyczerpanej Dziury Budżetowej
  ( znowu ta religijna postawa) :
  9 złoty na dziecko ,100 złoty na emeryta , na służbę zdrowia , na kulturę , na edukacje , na dożywianie ... na Kowno , przepraszam na Afganistan ....
  A może elito przestaniesz najpierw szabrować rodziny w Polsce ?
  I zmniejszysz dochody państwa , czyli rodzin elit ,
  i zostawisz w spokoju dochody rodzin motłochu ( lemingów /parobków/szaraczków ) !!!!

  Refleksja trzecia :

  Niezachwiana ,"noblowska " wiara ( ile tej religii w polityce )
  we wzrost PKB jako celu życia ludzi ,
  tak mocno artykułowana przez teleekonomistów.
  Nie pozwala im dostrzec , że ludzie kierują się nie książkowymi wskaźnikami , lecz porównaniem rzeczywistego swojego wysiłku
  z rzeczywistymi efektami .
  Stąd takie parcie m.in.na zdobycie etatu państwowego - wysiłek minimalny, dochody i premie satysfakcjonujące , bez ryzyka utraty kapitału własnego .
  Wskaźnik PKB i pokrewne są niezbędne wyłącznie dla światowych korporacji finansowych , by w majestacie legalizmu móc zadłużać całe społeczeństwa .
  Wielkie organizacje korzystają pełnymi garściami z zapisów konstytucyjnych i z pomocy urzędników rządowych ( wojskowych , religijnych , naukowych ) niedouczonych albo skorumpowanych ...
  Szafot im nie grozi , bo w konkluzji narody usłyszą , że było to legalne w ramach istniejącego prawa ...

  ....STAJNIO AUGIASZA NASZYCH MÓZGÓW -
  JAK CIĘ WYCZYŚCIĆ ?
  MYŚLĘ , ŻE KAŻDY INDYWIDUALNIE MUSI CHWYCIĆ ZA ŚCIERKĘ ...
 • Autor,
  No, no, Panie Ryszardzie,
  muszę przyznać, że to Pana pierwszy post, którym zaczął Pan wzbudzać moją ufność - a nie podejrzliwość - wobec swojej osoby.

  Zobaczymy jaki owoc z tego ziarna wykiełkuje...

  PS. Ale i tak Pan nie uniknie kontraktu wyborczego, pisemnej umowy, zobowiązania na piśmie do realizacji KONKRETNYCH celów - jeśli będzie chciał Pan nas reprezentować
 • Bardzo dobry tekst
  Jaki scenariusz najbliższych wydarzeń przygotowały nam watahy bezpieczniackie mówił o tym G Braun w lipcu i we wrześniu jeszcze przed propozycją prezesa na pozaparlamentarnego premiera .Braun ,prorok jakiś czy cóś.Proszę posłuchać od 9min do ok.30.

  http://www.youtube.com/watch?v=SN_tKaavtq4&feature=plcp
 • Autor
  Ja daje -5......
 • jak to nie rozumie Pan intencji władzy w szykanowaniu TV Trwam?
  przecież wyjaśnienie miał Pan na marszu ;-)

  gdyby wsadzili ich na platformę cyfrową co by to zmieniło? nic
  a tak znowu "przebudzona Polska" to Polska PiS- u i Ojca Rydzyka...

  tymczasem realne "przebudzenie" to ujawnienie prawdziwych mechanizmów władzy - władzy sztucznego pieniądza i póki co jest nas JESZCZE mało
  no i jak się tutaj przebić z tym PRZEBUDZENIEM jak ten termin w tych idiotycznych okolicznościach zawłaszczył medialnie p. Jarosław ....?

  właśnie o to chodzi architektom społecznej manipulacji - to jest cios de facto skierowany w NAS!
  w NAS skierowanych także tutaj na NE

  ale ogólna wymowa artykułu BARDZO TRAFNA!
 • Wyszły opary z worka
  :)
 • @ToPUR 14:44:33
  dziwne, co Pan wypisuje, bo szłam w tym Marszu i w totalnym tłoku. Na Plac Zamkowy dotarłam, gdy już dawno było po przemówieniach! Jaki ma Pan cel? Ja byłam, bo jestem sympatyczką PiS-u i wszyscy wokół też.
 • Opara + Łażący liczą w dół
  Panie Opara.
  Czyżbyś był następnym nawiedzonym na NE po Łażącym Łazarzu ,który potrafi liczyć wyłącznie w dół i dyskredytować ilość uczestników ?
  Zdaje się, że rechotalibyście z zachwytu razem z resztą 'elit", gdyby na marsz przyszło jedynie 100 osób.
  Nie dziwcie się więc Panowie "z antypodów" że was na marsz dla patriotów nie wpuszczają.

  Pozdrawiam
 • Jedyny w swoim rodzaju filmik z Wielkiego Marszu Polaków
  http://www.youtube.com/watch?v=qrW97yfXwjE
 • To proste
  Jest systemowa opozycja jak ci wokół PiS i reszta, czyli m.in my.

  Żeby nas osłabić, to PiS niebawem (raczej wiosną niż teraz jesienią) znowu zostanie dopuszczony do rządzenia w ograniczonej mocno formie masońskiego rządu technicznego new world order w prowincji Polin. Nie mają innego wyjścia, bo inaczej urośniemy w siłę i będziemy faktycznie III siłą choćby nie wiem jak przeszkadzano w zorganizowaniu się realnym, trwałym. Naród jest wkurwiony coraz bardziej i muszą zarządzać niezadowoleniem żeby niewolnicy spokojnie pracowali dalej za psie grosze, miskę strawy. Ci co mają takie szczęście... Zamożniejsi żeby zaciągali kredyty i spłacali lichwę pokornie. Konsumenci żeby robili swoje itd jak w każdym nienormalnym "państwie" NWO.

  To już nie będzie zabawne jak kabarecik z LPR i Samoobroną, a śmiertelne zagrożenie układu-systemu III RP z klinem w globalny NWO. Już kilka takich klinów jest przecież, np Islandia. Kraje bardziej suwerenne, nieislamskie i spoza UE mogą coś kombinować, nawet w UE jak Węgry, Wielka Brytania.

  Trzeba tworzyć III siłę, a nie oglądać się na PiS, który nas nigdy nie weźmie do koalicji wyborczej przed wyborami, najwyżej wybrańców na listy - kto się sprzeda za taką szansę? Marek Jurek ze swoją prawicą już wrócił na łono PiS, mniejsza o wyznawane (dawniej) etyczne wartości sprzeczne z czynami PiS... Radźmy co robić. Nie zakładajmy żadnej partii tylko klasycznej, o to błagam na kolanach! Uważajmy też na naprawdę skrajnych radykałów, bo to mogą być prowokacje, prowokatorzy, krety, dywersja.

  Zatem ruch pełniący funkcję także stałego, nieformalnego (w świetle prawa III RP) obywatelskiego komitetu wyborczego. Wybory tak naprawdę trwają non stop, nie można się zbierać na kilka tygodni przed wyborami w pospolitym ruszeniu, bo ZAWSZE WTEDY PRZEGRAMY!!!

  Niech taki ruch nie zakłada garstka VIP-owych, opluwanych (niekiedy też) kanapowców bywających u Pana Opary, ale wielki zlot, kongres, konwent, obywatelski sejm walny Narodu Polskiego. Zaproszenia do limitu miejsc, na pewno ponad 3-5 tys, wybrać wielką halę, np Spodek w Katowicach. Reszta uczestniczy w tym poprzez sieć, media, transmisje, relacje, deklaracje uczestnictwa w ruchu. Ruch wystartuje, wyłoni jakieś podstawy działania, przedstawicieli (ale nie wodzów samodzielnie sobie poczynających, co to to nie, nigdy!!!) i OD RAZU BĘDZIEMY SIĘ LICZYĆ bardziej niż błazny rozłamowe Solidarnej Polski, PJN łącznie.

  Liczę na odzew do tej propozycji i dyskusję, będę później, skomentuję, odpowiem. Ze swojej strony obiecuję internetową aktywność w takim ruchu, na real na razie nie bardzo są możliwości. Moim powiernikiem w realu będą ludzie którym ufam np z Konfederacji Blogerów o ile wejdą w taki ruch, ale raczej wszyscy niepisowcy nie mają innego dobrego wyjścia. Trzeba nam całościowego ruchu wolnościowego, od tego trzeba zacząć. Rozdrabniać się można (ale to będzie głupota tak od razu kolejna "wojna na górze") w sejmie, samorządach po udanych dla nas wyborach.
 • @oleg 15:15:00
  To nie jest propozycja godła ani flagi, człowieku rozumny inaczej.

  To logo projektu nowej wizji państwa - czyli zupełnie innego myślenia i spojrzenia na państwo od tego syfu, który nas otacza.


  Nowa Wizja Państwa - to nie jest państwo religijne - tylko oparte jest na zasadach UCZCIWOŚCI i DOBROWOLNOŚCI relacji między ludźmi - a to jest chyba NORMALNE !!!

  A o tym nauczał m.in. Jezus Chrystus - stąd ICHTYS w logo.

  Jeśli nie podoba Ci się, że nie wolno kraść, oszukiwać, krzywdzić, stosować wobec ludzi przymusu, podstępu, manipulacji itp. nieuczciwych praktyk - to znaczy, że jesteś po drugiej stronie barykady - i nie do Ciebie skierowana jest moja propozycja.

  To propozycja dla UCZCIWYCH, NORMALNYCH LUDZI - a nie dla cwaniaków, złodziei i oszustów !!!!!
  Pisząc "nam" wypowiadasz się w ich imieniu?

  Uważasza, że masz prawo kraść, oszukiwać i krzywdzić uczciwych, normalnych ludzi?
  Napisz to wprost jak masz jaja... a nie zasłaniaj się orłem w nieporadny i idiotyczny sposób
 • A co Pan robi żeby zmienić Polskę?
  Władzę można zdobyć na dwa sposoby - pierwszy tradycyjny - trzeba wziąć karabin i powystrzelać robactwo. Ten sposób jest raczej mało prawdopodobny bo komuniści już dawno przewidzieli, że nadejdzie dzień w którym społeczeństwo będzie chciało ich powystrzelać i wprowadzili zakaz posiadania broni palnej.
  Drugi sposób - trzeba wygrać wybory. W tym celu trzeba ogłupić już wielokrotnie ogłupionych ludzi i przeciągnąć ich na swoją stronę. Sposób może mniej elegancki od pierwszego ale widać takie chore czasy.
  To właśnie robi Kaczyński "groteskowym pomysłem na premiera i Rząd Techniczny" oraz "butnymi zapowiedziami" prasowymi jak to Pan zgrabnie ujął. CO TAKIEGO PAN ROBI, ŻEBY ZMIENIĆ SYTUACJĘ W KRAJU? co usprawiedliwiałoby tą jałową krytykę. Napisać parę bzdur w sieci i opublikować to każdy głupi potrafi.
  Stawia Pan pytanie, które z punktu widzenia patrioty jest co najmniej dziwne, mianowicie "I co tak naprawdę dla WAS zrobili ( Kaczyńscy), co zrobili dla Polski?"
  Otóż już wyjaśniam - zlikwidowali agendę sowieckich służb specjalnych ( aparat terroru) działający w strukturach obecnego państwa polskiego.
  Choćby nie zrobili niczego innego ( a zrobili parę innych pożytecznych rzeczy) to i tak jest to więcej niż zrobili to wszyscy inni razem wzięci.
  Pan stawiając takie pytanie jest po prostu nieobiektywny.
  Teraz moje pytanie: czy ten ewidentny brak obiektywizmu wynika ze zwykłej zawiści, zazdrości czy też ma jakieś inne podłoże?
  W sumie to nie jestem zdziwiony, że pogoniono reporterów NE z tego marszu.
 • @Marek Kajdas 15:23:25
  > Nie zakładajmy żadnej partii tylko klasycznej, o to błagam na kolanach!
  > Trzeba nam całościowego ruchu wolnościowego
  > Liczę na odzew do tej propozycji i dyskusję

  PANIE MARKU !!!

  Absolutna racja!
  Nie partia, tylko jednoczenie się społeczeństwa wokół wspólnej idei: normalności! Nie wokół podstawionych bolków - tylko wokół współnej WIZJI NORMALNEGO PAŃSTWA.

  Wtedy nikt nas nie wykiwa - bo zjednoczy nas konkret - a ludzie się znajdą - jeśli podpiszą pisemne zobowiązanie do zrealizowania tego konkretu.

  Nie odczytał Pan chyba mojego komentarza do Pana, więc powtórzę:

  > Wszystkich nas (...) może połączyć niepokorny ruch wolnościowy.
  > Musi być jakaś klamra uniwersalna łącznie oczywiście z
  > chrześcijaństwem. Polska nas łączy zawsze.

  !!! TAK, Panie Marku !!! :)

  Daję Panu taką klamrę, z gwarancją uczciwości:
  Polska naszych marzeń - NOWA WIZJA PAŃSTWA:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  Gwarancją uczciwości jest to, że ja to oddaję wszystkim rodakom do dyspozycji - bez żadnych roszczeń (nie chcę stanowiska, władzy, splendoru - nic nie chcę - tylko żyć w normalnym kraju chcę!!!)
  Bierzcie i koszystajcie do woli, łączmy się, jednoczmy we wspólnym celu.

  http://m.nowyekran.pl/8da7427dcb08a73b61695b2ba3a1b19e,0,0.jpg
 • wow !!!
  Z góry zamierzony defetyzm !!! Niech pan połamie pióro i zajmie się czyś innym.
 • Sami wydajecie sobie świadectwo
  Ma Pan rację. Kaczyński jest "okrągłostołowcem" i właśnie dlatego nie można mieć do niego zaufania.
  Niestety do Pana również nie można mieć pełnego zaufania, skoro prawdą jest , że był Pan oficerem Ludowego Wojska Polskiego.
  Poza tym, gdy widzę, że pozwalacie pisać na NE takim ludziom jak Gudzowaty ( pokrętny pluralizm ?), to sami wydajecie sobie świadectwo.

  Pozdrawiam
 • SOWA chce dziobać Orła Bielika ? ....
  Panie SOWA, pan leci nad pola szukać myszy i nie PO-hukuje tutaj.
 • @tańczący z widłami 15:42:14
  A ja ani nie wierzę Rydzykowi, ani nie czytam Gudzowatego. W związku z powyższym ogólnie mówię "won!". Rydzyk ubija świętny (pisownia zamierzona) interes, Kaczyński, Ziobro też. Takiej "prawicy" (sic!) ja nie chcę.

  Na temat obecnie, światle nam panujących nie będę się wypowiadać, bo szkoda nerwów.

  Tylko nowi ludzie, tylko prości ludzie - w sensie nieskorumpowani władzą i kasą, która ta władza daje.
 • @tańczący z widłami 15:42:14
  Otóż to.

  Dlatego apeluję: nie szukajmy rycerza na białym koniu - bo nam go podsuną - jak zwykle.

  Zjednoczmy się we współnym celu - a wtedy spośród nas z łatwością wyłonimy liderów, którzy pisemnie ZOBOWIĄŻĄ się do realizacji tego wspólnego celu.
 • @Ewidentny Oszust 15:47:33
  Z tym orłem (jak i SOW-ą) sprawa nie jest tak oczywista. Tu kapitalny tekst "o orle":
  http://kamiuszek.salon24.pl/451840,ziz-a-sprawa-polska-w-legendach-i-ilustracjach
 • I o to chodzi
  Doskonały art, dałem 5 gwiazdek, oby takich treści więcej na Nowym Ekranie.
 • @oleg 16:02:24
  > państwo, ma być pod czarnym śledziem jak byle przydrożna karczma,
  > czy pod biało czerwoną, pod polskim orłem

  Oczywiście, że pod polskim orłem i pod biało-czerwoną flagą.

  Wiesz co to jest logo projektu, pomysłu, propozycji, koncepji?
  Odrózniasz to od flagi i godła państwa? Koniec tej absurdalnej dyskusji.

  Jak umiesz czytać - to poczytaj o nowej wizji państwa - a jak nie umiesz, i interesują Cię tylko piktogramy jak neandertalczyka - to i tak nie mamy o czym rozmawiać.

  Złodzieje, oszuści, cwaniaki, itp. będą oczywiście przeciwko skutecznemu zakazowi okradania i oszukiwania ludzi, przeciwko normalnemu państwu dla UCZCIWYCH ludzi...
  ..ale to nic nowego. Sam zdecydujesz kim chcesz w życiu być.
 • nie zbuduje się ŻADNEJ PARTII !!!
  jeśli swemu opozycjoniście potrafi się tylko zaglądać do jego worka...PROSZĘ BARDZO ,niech pan skrzyknie swoich ,zjedzcie się a chociażby i na warszawskich błoniach ,tam będzie pan miał więcej miejsca i większe możliwości swojej prezentacji...a wie pan że ja tam też bym się chętnie pojawił ...??? pozdrawiam..
 • @Freedom 15:26:56
  To logo projektu nowej wizji państwa - czyli zupełnie innego myślenia i spojrzenia na państwo od tego syfu, który nas otacza.

  Jest nas więcej! Nie chcemy żydowskich symboli na naszej fladze!
  Łazienkę sobie wytapetuj!
 • @tańczący z widłami 15:08:27
  Masz chyba jakieś obsesje...
 • -------------------- sukces --SUKCES
  --ŻADEN sukces !! tam miało być 5 mln. Polaków
  --RYDZYK to NIE Polska !!! to Watykan i dalsza MANIPULACJA NARODEM polskim !!
  ---SUKCESEM nazwiemy dzień ,w którym na ulicę wyjdą moje dzieci - ich przyjaciele - znajomi i znajomi / znajomych !! SUKCES będzie wtedy !! gdy !! średnia wieku nie przekroczy 30/ 35 lat ---a wspólnym hasłem pod ,którym będą szli -brzmieć będzie POLSKA i MY !! Polacy
 • @Łażący Łazarz 16:44:38
  > @tańczący z widłami 15:08:27
  > Masz chyba jakieś obsesje...

  Sugerujesz Tomku, że nie pozwalacie tu pisać Gudzowatemu, Migalskiemu czy Kurskiemu itp. przedstawicielom obecnej "szlachty" - a oni robią to wbrew Waszej woli?

  Czy nie zauważyłeś, że promujecie ich na NE w areopagu ???!!!
 • A MOŻE MASZERUJEMY RZEŹ ?
  Film jest z 2005 roku , ale trwają cały czas prace . 246 sekund i ....
  Nieźle . Niestety , wirus nie odróżnia islamu od chrześcijaństwa lub buddyzmu

  http://www.youtube.com/watch?v=Gw8j4tHqMv8&feature=player_embedded
 • @ssak 16:42:20
  > Jest nas więcej!

  Tak, wiem. Dookoła sami kretyni :)

  > Nie chcemy żydowskich symboli na naszej fladze!

  1. To nie projekt flagi, zboczeńcu intelektualny.
  2. Symbol chrześcijaństwa i rozpoznawczy znak uczniów Jezusa Chrystusa to nie jest żydowski symbol, młodzieńcze wykształcony w wielkim mieście ;)
 • @Ryszard Opara
  Bardzo trzeźwa nitka. "Procesjami" to my Polski nie naprawimy. Jeśli już to procesjami po biurach poselskich z "lobbingiem obywatelskim". Akcja http://nikander.nowyekran.pl/post/74430,akcja-idziemy-jak-gandhi-po-sol rozwija się dobrze. Wracają ludzie którym na sercu jest "Polska dobrosąsiedzka". Jest ich więcej niż nam się wydaje. I to jest budujące.

  Jednak Panie Ryszardzie - poco Panu ci wynaturzeni wolnorynkowcy? Nie ma to ludzi normalnych?
 • Popieram wszystkich co są przeciw aktorom z PO i PIS
  zwłaszcza Pana Marka .PIS ma rolę niszczenia prawicy narodowej
  taka jego karma magdalenkowa czyli koszer prawda z Instytututu Batorego.Szalom

  Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005
  Jarosław Kaczyński _O naprawie Rzeczypospolitej

  „W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
  W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
  Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”
  „Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.

  Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.
  Potem będą mogli się założyć kolejną partię.
  Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.
  Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” [str. 22-23
 • @val 16:39:08
  Ja w to nie wątpię. Tylko w ilu osobach, towarzyszu val? Bo jestem pewien, że jest was kilku pod jednym nickiem - za bardzo się różnicie od siebie stylem pisania, żeby nie dało się tego zauważyć.
 • @Gosia52 14:55:25
  "Wyszły opary z worka" to żarcik wykorzystujący powiedzenie "Wyszło szydło z worka". A tu wyszedł nam p. Opara ze swoim bólem, że PiS go nie kocha. Przytoczył wszystkie argumenty reżimowych politruków i zaprzyjaźnionych mediów aby to wydarzenie jakoś pomniejszyć i opluć.

  Zadaniem było Opary
  Wziąć się z PiS-em za bary
  Lecz zbyt lekki by z niedźwiedziem pląsać
  Więc zostało tylko po kostkach go kąsać
 • @nikander 17:45:24
  :) Doskonałe :)

  Nikander o swoim pomyśle:
  > Spółka dorazowa jest przedsięwzięciem wolnorynkowym aż do bólu.
  oraz
  > Powiedz jasno: przeraziłeś się ilością wolnego rynku w tym rozwiązaniu!

  Nikander o osobach, które mają wolnorynkowe pomysły:
  >po co Panu ci wynaturzeni wolnorynkowcy?
  oraz
  > wolnorynkowe pojeby

  Pytanie z gatunku retorycznych:
  Co zatem Nikander myśli O SOBIE SAMYM?

  :) z pozdrowieniami - dałbym szóstkę gdyby można było oceniać komentarze :)
 • jestem za "wszyscy won"
  i na pewno tym z głównego obrazka nie powierzyłbym swoich pieniędzy !
 • @Łażący Łazarz 16:44:38
  Cyt : "masz chyba jakieś obsesje".
  A i owszem Panie Łażący mam kilka obsesji.
  Pierwszą z nich jest prawda.
  Drugą, zero tolerancji do ludzi wysługujących lub obecnej władzy.
  Wymieniania kolejnych z grzeczności zaniecham, żeby Państwa nie urazić.

  Z przykrością zauważam, że na NE nasila się krytyka J.K i P. Dudy. Po części zgadzam się z tą retoryką, bo to nieudacznicy. Tylko proszę mi powiedzieć, co Wy proponujecie w zamian ?
  Jeżeli nie oni, to kto ? Wy ?
  Nie żartujcie. Czym innym jest ukrycie kamery w guziku, rękawie, czy gaciach na sali rozpraw, a czym innym naprawa Państwa Polskiego.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  Pisze Pan:
  "...mały zgrzyt – nie chciano wpuścić ekipy Nowego Ekranu."

  A ja się pytam:
  O akredytację ktoś występował ?

  O ile mi wiadomo, nikt nie bronił filmowania marszu z jakiegokolwiek miejsca, czy nawet ze środka marszu czy placu.
  Normalnym natomiast jest, że aby wejść do strefy zastrzeżonej zawsze wymagana jest akredytacja.
  Czy Pana to dziwi?
  Bo mnie nie.

  Odnośnie ilości uczestników to można sobie policzyć np. tutaj:
  http://kruk.nowyekran.pl/post/75513,obudz-sie-polsko-pelny-zapis-marszu
 • @autor
  Gratuluję wpisu. 5. Bardzo dobra i realna ocena zaistniałej sytuacji. Trzeba robić swoje i powoli przeć do przodu.
  Niech psy szczekają, narodowa karawana będzie jechać dalej.
 • Obserwator z boku
  Typowy tekst tzw. "obserwatora z boku", a nie uczestnika manifestacji.
  Mam nadzieję, że NE tak jak jego naczelny nie stanie się obserwatorem z boku zmian, które nas niebawem czekają
 • @Freedom 18:03:34
  Nikander myśli, że jak niektórym gówniarzom wygarnie tak "od serca" to może ich wyprowadzić na ludzi. Czasem mi nawet to wychodzi.

  Jednak wolę rynek bez przymiotnika jednak z dekalogiem. Wolność ograniczona dekalogiem - ustanawianym i sankcjonowanym.

  Pozdrawiam.
 • @ all
  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie dziękuję za wszystkie komentarze. Czytam je z uwagą - uczę się z nich. Jednocześnie fakt, że Państwo czytacie i reagujecie na moje artykuły jest dla mnie bardzo budujący i zachęcający do wzmożonego wysiłku. Dla dobra publicznego - dyskusji nad przyszłością Naszego Kraju

  Musimy zdawać sobie sprawę z realiów w których żyjemy. A żyje się wszystkim coraz gorzej - dodatkowo zaczynamy tracić nadzieję.
  Polska traci suwerenność gospodarczą i państwową - na naszych oczach oraz niejako z naszym przyzwoleniem.

  Konstytucja RP wyraźnie określa, że władzę w Naszym Kraju sprawuje Naród (Suweren), poprzez swoich wybranych przedstawicieli.

  Tymczasem monopol na władze w Naszym Kraju posiada UKŁAD - grupa Partii Politycznych (PO, PSL, PiS, SLD + hybrydy), które zawłaszczyły to prawo od czasów Okrągłego Stołu.
  A my, wszyscy podatnicy - jeszcze w dodatku za ten absurd demokracji "made in Poland" - płacimy.

  Najwyższy czas zrozumieć, że Konstytucja RP, jest ustawicznie w wielu sprawach łamana, przez rozmaite grupy interesów - (partie) - bezkarnie.

  Najwyższy czas to zmienić - powiedzieć masowe- NIE.
  Jeżeli teraz tego nie zrobimy - Polska, Nasza Ojczyzna zginie.
 • @Prezydent RzBiK 15:59:03
  Matko, ja mówię u duchu narodu który został wyzwolony podczas marszu i poraził nieprzyjaciół, strwożył ich a nam pozwolił się policzyć na nowo. Niech lepiej SOWA trzyma od tego z dala swój dziobek.
 • JAK WALCZYĆ ?
  TROCHĘ TEORII . 610 SEKUND .
  http://www.youtube.com/watch?v=fLtlr1XzLek&feature=relmfu

  ZAPRASZAM DO DYSKUSJI TYCH ,CO ZNAJDĄ CZAS NA OBEJRZENIE SZEŚCIU CZĘŚCI . OK. 1 GODZINY .
  JESIEŃ , ZIMA .
  WOJNĘ LEPIEJ ROZPOCZĄĆ, GDY SŁONCE WYSOKO
  http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/75882,taktyka-dywersji
 • @nikander 18:36:52
  > Wolność ograniczona dekalogiem - ustanawianym i sankcjonowanym.

  Otóż to. No i widzisz - od początku zwracam uwagę, że chodzi nam wszystkim o to samo. Lepiej późno niż wcale ;)

  Taką propozycją jest Nowa wizja państwa:
  http://freedom.nowyekran.pl/tag/29129,polska-naszych-marzen

  I o takim wolnym rynku już kiedyś pisałem:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/52269,wolny-rynek-po-bozemu  PS.
  > Wolność ograniczona dekalogiem
  Dodam jeszcze, że nie ma innej wolności. Coś innego to jest anarchia i swawola - czyli naruszenie wolności jednych przez innych - a nie wolność.

  Albo wszyscy są tak samo wolni - i wtedy jest wolność - albo mamy do czynienia z naruszaniem wolności jednych przez drugich - i wtedy oczywiście nie ma wolności - tylko jest swawola jednych czyli naruszanie wolności innych.
 • @Freedom 17:05:49
  >To nie projekt flagi

  Jeśli nie chciałeś umieścić ryby na symbolach narodowych, to możesz zmienić tło na kolotowe kwiatki.

  >Symbol chrześcijaństwa i rozpoznawczy znak uczniów Jezusa Chrystusa to nie jest żydowski symbol, młodzieńcze wykształcony w wielkim mieście

  Jeśli tworzysz program dla sekty, to nie mów, że jest on dla Polski. Twoi idole mnie nie interesują.
 • @ssak 19:09:10
  > Jeśli tworzysz program dla sekty, to nie mów, że jest on dla Polski.
  > Twoi idole mnie nie interesują.

  :) dobre sobie!

  Tworzę program dla UCZCIWYCH, normalnych ludzi żyjących w Polsce - dla których normalne jest, że nie wolno okradać, oszukiwać i krzywdzić innych.

  Jeśli Cię to nie interesuje - to mam dla Ciebie przykrą wiadomość - czasy kiedy Polska była rajem dla złodziei, oszustów itp. kreatur się powoli kończą - w wolnej Polsce będziesz gnił w więzieniu za takie nieuczciwe praktyki - a raczej zakuty w łańcuchy będziesz musiał odpracować w "kamieniołomach" wyrządzone innym krzywdy.

  Dobrej nocy życzę, może to już jedna z ostatnich takich beztroskich nocy dla łajdaków :)
 • @Browar 17:49:15
  " istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów"

  Mam nadzieję że to realne p. Kaczyński i proszę mnie dopisać jako swojego byłego już wyborcę (z konieczności, bo zawsze bez większego przekonania) do grona RADYKAŁÓW :):):)
 • @Ewidentny Oszust 18:49:24 A co powiesz o Sowie orlej ??
  http://www.youtube.com/watch?v=6IHkgMUVMnQ&feature=fvst
 • @Freedom 19:26:25
  >Tworzę program dla UCZCIWYCH, normalnych ludzi żyjących w Polsce - dla których normalne jest, że nie wolno okradać, oszukiwać i krzywdzić innych.

  W takim razie powinieneś poczytać historię SŁOWIAN, zapoznać się z ich tradycjami, wierzeniami i uświadomić sobie, że TU żyją Słowianie, a religia chrześcijańska została nam narzucona siłą, służąca władzy do kontroli społeczeństwa, zastraszania i tumanienia ludzi.
 • @oleg 15:59:04
  Pan myślisz jak typowy działacz partyjny i człek systemu. Nie możemy być od tego zależni w ogóle! Działacz nie musi mieć etatu!!! W każdym razie nie każdy, to raczej rodzaj socjalu dla biednych bez pracy, bez kasy, forma POMOCY wewnątrz ruchu - tak to proponuję ułożyć. Bazując na obecnym prawie ze składek, darowizn, dozwolonych źródeł będzie dość kasy dla masowego, popularnego ruchu gdzie obok całkowitych (wykluczenie, syndrom III RP) gołodupców będą osoby bardzo zamożne jak p. Opara.

  Wiem że dla ruchu nie będzie kasy z budżetu i świadomie jej nie chcę. To będzie nasz pijarowy spory atut, zaprocentuje na przyszłość.

  Ruch będzie miał aktyw ale budowany, wybierany, uzgadniany od dołu mechanizmami demokracji bezpośredniej i konsensusem. To co innego od tego co chyba zamierza TERAZ aktyw na NE. Wg mnie zamierzacie z kanapy i salonu NE, oraz okolic stworzyć ruch narzucając siebie jako zarząd i KTO TO KUPI? Bo nie ja, Polacy, wyborcy też tego nie zaakceptują, to ma być taki kolejny PiS, kolejna partia tworzona w kuluarach?

  Forma prawna? Oficjalnie jakieś stowarzyszenie trzeba powołać o szerokich celach żeby można między wyborami prowadzić pożyteczną działalność, ale wg mnie NAD NIM powinien być nieformalny, antysystemowy ruch wolnościowy, przede wszystkim internetowy na początku... poparty na kodeksie honorowym. Można spróbować. Wtedy jego członkami będą przy łucie szczęścia miliony, a tak? Paruset może namówimy ludzi, parę tysięcy, to do niczego nie doprowadzi, bo do samej kampanii wyborczej trzeba dziesiątek tysięcy. Jak się nie ma wielkiej kasy, mediów, profesjonalistów, to się ma nogi, gadane i łapy do przyklejania plakatów, rozdawania ulotek itd w 10 tys parafii. Z tego wynika że trzeba ze 100 tys ludzi minimum.
 • @oleg 15:44:45
  "Nas musi zajmować Marsz Niepodległości.
  Jak się do niego przygotować?
  Jak wykorzystać dla dobra Polski, tych którzy w nim będą uczestniczyć?
  Jak zredagować i rozkolportować w trakcie trwania marszu 50 tyś ulotek/
  Kto ma marsz poprowadzić, kto ma przemawiać i na jaki temat?
  czy w trakcie przemowy wałkować po raz kolejny to co wszyscy od 20 lat wiemy, czy też poświęcić całą energię i czas na to by przekonać uczestników do trwałego udziału w budowie struktur Ruchu obywatelskiego (Nowej Partii)?
  W ulotkach podać info o Nowym Ekranie, adres kontaktowy e- mail do NE i w zamian spisywać adresy e - mailowe chętnych do udziału w budowie Ruchu
  To jest ważne a nie wspieranie tych którzy wpędzili Polskę w unijne bagno,
  Tych którzy głosowali i podpisywali traktaty Lizbonskie i inne, nigdy nie wolno wspierać ani uczestniczyć w ich kabaretowych oszukańczych maskaradach."
  ==============

  Słusznie, tylko nie Nowa Partia, a ruch. Poza namiarami na NE, to trzeba założyć profile społecznościowe tego ruchu, oraz odpowiedni blog przedstartowy, taki na razie nieoficjalny prowadzony np przez p. Oparę i zaufanych. To ma być spójne.
 • O (przepraszam za wyrażenie) demokracji...
  Demokracja to rządy głupców; jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami (Arystoteles, ur. 384 p.n.e., zm. 324 p.n.e.)...

  „Głupcy są zawsze i wszędzie ogromną większością, a demokracja ma za podstawę większość.”

  Żaden element, prawdziwej czy nie, demokracji nie jest racjonalny, a zatem już w swoich założeniach w tym systemie wykluczona jest normalność, to, by było dobrze, np.:
  - wyborcami są wszyscy, a zatem i osoby niekompetentne, psychicznie, umysłowo ułomne, nierozumne, debilne, psychopatyczne...
  - analogicznie „kompetentni” są kontrolujący rządzonych...
  - osoby rzeczywiście kompetentne, a zatem odpowiedzialne, w tym dalekowzroczne, a więc dogłębnie, a zatem rzeczywiście, etyczne nie mają szans kontrolować rządzących, podważyć destrukcyjne decyzje, wymóc realizację konstruktywnych projektów, realizować takie działania...
  - kandydaci to - praktycznie - osobniki, które przeszły, zamiast pozytywnej, negatywną selekcję, w tym muszą być sprawdzonymi, lojalnymi swojakami, musieli wejść w układy, podjąć zobowiązania wobec promotorów, sponsorów, okazać się dobrymi aktorami, skutecznymi kłamcami, i nim są bardziej destrukcyjni, w tym m.in. szybciej zadłużają swoje ofiary, tym szybciej i wyżej awansują...
  - to nie racjonalne, a zatem całościowo przemyślane, wykazane argumenty decydują o podejmowanych decyzjach, tylko wyniki głosowania...
  - głosowania nie opierają się nawet na sumieniu, gdyby ktoś je miał, tylko ich podstawą są interesy beneficjentów tego systemu... Na tym etapie także odbywa się selekcja negatywna: glosujesz „jak trzeba” to zostajesz i otrzymujesz dolę, nie glosujesz jak trzeba, to wylatujesz...

  A zatem założenia są fatalne, a wykonanie jest tragiczne!
  ------------------
  Konstruktywna alternatywa: http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @Marek Kajdas 19:42:12
  "rodzaj socjalu dla biednych bez pracy, bez kasy, forma POMOCY wewnątrz ruchu - tak to proponuję ułożyć."

  Nie raz proponowałem zgospodarowanie umierających z głodu, zamiast ruchu politycznego trzeba wykreować przedsiębiorstwo-ruch gospodarczy, w politykę wejdzie całkiem naturalnie.
 • @Freedom 13:56:08
  Moje skromne poparcie już masz.
 • Dobra decyzja
  Dobrze że Pan w końcu trafnie, prosto i jasno obnażył niemotę wiecznej opozycji.
  Teraz wystarczy tylko podjąć decyzje i jednoczmy siły dla odzyskania Polski.
 • Artykuł przesączony niechęcią. Widać, że marsz się udał:-)
  "Najmniej chyba sympatyków PiS i SP"

  Czy tak pisze osoba obiektywna? Chyba, to partykuła wyrażająca przypuszczenie mówiącego, że komunikowany w zdaniu sąd jest prawdziwy. A przecież autor opiera swój sąd na domyśle podlanym awersją i żalem, że nie chciano Go w tym pochodzie. Taka smutna prawda, że obiektywizm kończy się w momencie depnięcia na odcisk.
  Chyba...
 • @gallux 20:40:49
  ZA CO POSTAWIĆ POLITYKÓW PRZED SĄDEM, TRYBUNAŁEM
  http://www.wolnyswiat.pl/10h3.html
 • @Bibrus 20:22:04
  > Moje skromne poparcie już masz.

  Bardzo dziękuję za dodanie otuchy.

  Choć zwracam uwagę, że na tym etapie nie tyle poparcie jest potrzebne - co pomoc w propagowaniu tej inicjatywy, w dotarciu do minimum 10 mln rodaków.

  Inicjatywy normalnego państwa dla uczciwych ludzi, w którym to oszuści, cwaniaki, złodzieje i im podobne łajdaki będą tępieni i piętnowani przez państwo - a nie normalni, uczciwi ludzie.

  Potem oczywiście, jak już co czwarty Polak bedzie wiedział, że istnieje taka inicjatywa stworzenia normalnego państwa dla uczciwych ludzi - trzeba bedzie w odpowiednim czasie powołać coś na kształt komitety wyborczego itd. - ale proszę mi wierzyć - wówczas to już bedzie bułka z masłem w porównaniu z tym co trzeba teraz zrobić - czyli DOTRZEĆ DO LUDZI z informacja o tej inicjatywie.
  Z informacją, że normalne państwo jest możliwe i technicznie proste do realizacji - wystarczy, że gromadnie będziemy tego chcieli :)
 • @Freedom 21:20:02
  PS.
  > to już bedzie bułka z masłem w porównaniu z tym co trzeba teraz zrobić
  > - czyli DOTRZEĆ DO LUDZI z informacja o tej inicjatywie.

  Dotrzeć do ludzi trzeba WBREW MEDIOM oczywiście - i to jest ta trudność - bo żadne media nie nagłośnią tej inicjatywy, ponieważ są bronią masowego rażenia w rękach naszych obecnych "właścicieli", którzy trzymają nas w ekonomicznej niewoli...
  I im nasze wyzwolenie oczywiście może tylko zaszkodzić.
 • @Redaktor1966 21:02:23
  Masz rację . Ten link ,http://www.wolnyswiat.pl/10h3.html
  to dobry materiał obciążający .
  Na szafot nie wystarczy , ale na wczasy do obozu pracy w sam raz
 • @Freedom 17:01:01
  My nie przeganiamy nikogo za przekonania, ew. za łamanie regulaminu i plucie na wartości. Dlatego też palikotyzmu tu nie ma
 • @luiza 17:17:33
  Słuchaj pan, wylatujesz tylko i wyłącznie za chamstwo i łamanie regulaminu. Nie za poglądy. ABW nie ma poglądów.
 • @grzesiekZ 17:58:40
  ;-)
 • @Bogdan 18:26:50
  Ja juz tak mam, że zawsze jestem w środku :-)
 • @gallux 20:40:49
  Wiesz co, jednak nagrywałem dużą część Marszu i najwięcej szło Solidarności. Mam nadzieję, że nie obrażasz sie na fakty.
 • @gallux 20:40:49
  Szanowny Panie,

  Ma Pan rację. Nie poproszono nas na marsz.
  A gdyby tak się stało, - ja z pewnością bym poszedł. Nie dlatego, że wierzę w możliwości i skuteczność działań PiS, SP czy też innych. Wyjątkiem jest Radio Maryja, które działa i trwa. Nie chodzi mi o możliwości destrukcji obecnej rzeczywistości. Chodzi mi o naprawę Rzeczpospolitej. Zresztą, moje poglądy Pan chyba poznał w artykule.
  Natomiast uważam, że zło i wojnę można pokonać albo zneutralizować tylko i wyłącznie dobrem powszechnym.

  Obiektywizm to też kwestia oceny prawdy. Odcisków nigdy nie miałem.

  Najważniejsza jest przyszłość i odpowiedź na pytanie: Co dalej?

  Ukłony
 • @Łażący Łazarz 21:45:32
  > My nie przeganiamy nikogo za przekonania

  Czy to jakiś żart?!
  Chcesz mi powiedzieć, że Gudzowaty, Migalski, Kurski, Korwin-Mikke, Kuźmiuk, Rybiński, Mech, itp. ZNANE OD LAT nazwiska same do Was przyszły prosząc o miejsce w areopagu - a Wy ich poprostu "nie przegoniliście" ???

  :) Ty masz nas chyba za kretynów :)

  I dobrze wiesz, Tomaszu, że nie o przekonania chodzi. A może nie wiesz?

  To Ci powiem, na wszelki wypadek - chodzi o to, że jak Opara pisze na stronie głównej: wszyscy won bo wszyscy są umoczeni i odpowiedzialni za ostatnie 20 lat zanurzania Polaków w gównie - a W TYM SAMYM czasie tuż pod spodem w promowanym AREOPAGU wiszą wpisy osób, które należą do kategorii "wszyscy won" - TO CHYBA GŁUPA RŻNIECIE, bo Wasza warygodność jest wtedy jaka, jak myślisz???

  Nowy Ekran mógłby być takim pięknym miejscem - platformą medialną polskiego społeczeństwa, które mówi dziś za Cejrowskim "wszyscy won!"
  ...które ma dość POOKRĄGŁOSTOŁOWEGO CYRKU!!!

  ...ale nigdy takim nie będzie, dopóki promujecie w areopagu przedstawicieli tego samego pookrągłostołowego establishmentu, który podobno chcecie obalić...

  Jaśniej się chyba nie da. Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz.
 • @Freedom 22:05:35
  Pójdźmy za "ciosem": szefostwu NE jest od początku, bezpośrednio, bo wysyłałem im pisma, i pośrednio, bo zamieściłem o tym wątki oraz kilkadziesiąt razy komentarze, znana konstruktywna - przez nikogo, w tym przez któregokolwiek polityka, pracownika mediów - a wysłałem im takie wyzwanie kilka lat temu i od wielu lat wielokrotnie materiały - niepodważona alternatywa/czysta droga, którą trudno zboczyć, a mimo to nie ma poparcia... (jest to o tyle dziwne, że Naczelny daje do zrozumienia, że jest świadom, co to jest, komu służy, do czego prowadzi demokracja): http://www.racjonalnyrzad.pl/

  Fragment 2-krotnie usuniętego mojego komentarza do tematu Naczelnego (RySoPiS Polski 2012 | 01.10.2012 18:10 212 komentarzy):
  PS1
  Przecież musisz sobie zdawać sprawę, że kontynuowanie, w dowolnej konfiguracji, wersji, demokracji uniemożliwia rozwiązanie problemów! Więc nawet mając 100% pewności, że osiągnie się >demokratyczne cele (umożliwi sklecenie i wepchnięcie dowolnego tworu do Sejmu)
 • Znów, a więc 3-ci raz, ktoś usunął dalszy ciąg...
  No to i dzisiaj żegnam cenzora... Dobranoc...
 • @Marek.Lipski 22:10:10
  > Ale i tam w BRD urzednicy i administracja zostala przejeta.To dzisiaj
  > to funkcjonuje.
  > Jakie rozwiazanie?
  > Prosze o pragmatyczne propozycje.

  Panie Marku,

  1) oczywiście, że nie mówimy o wymianie wszystkich osób związanych z państwowością - TYLKO O GŁOWIE aparatu państwa - o ich głównych szefach czyli o centralnych, najwyższych stanowiskach w administracji państwa.

  Na dole są często normalni, dobrzy i uczciwi ludzie, zarówno w urzędach, wojsku, policji, szpitalach, bankach, itp. itd. - ale DECYZJE w państwie podejmuje "garstka" osób, przeważnie w Warszawie.

  2) oczywiście mówimy o zmianie całego prawa (filozofii państwa) - i procedur sprawowania tzw. władzy - hasło "wszyscy won" to tylko początek, aby to w ogóle było możliwe.
  Chyba nie sądzi Pan, że obecna grupa trzymająca władzę, zmieni sama system, z którego czerpie niewyobrażalne korzyści ???
  Szczegóły tu:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/64723,polska-naszych-marzen-innowacyjna-wizja-panstwa


  3) Proszę bardzo, kilka pragmatycznych propozycji:
  - bezpośrednie wybory na najważniejsze stanowiska w Państwie (czyli faktyczna niezależność instytucji, które są powołane po to aby się wzajemnie kontrolować - a które dziś obsadza rządząca partia (jak np. prokurator generalny, KRRiTV, NIK, Trybunał Konstytucyjny, itp. itd.)

  - bezpośrednie ODWOŁYWANIE najważniejszych funkcjonariuszy publicznych, którym przestało ufać 50% społeczeństwa (technicznie monitorowanie kredytu zaufania to żaden problem - nie sondażowego - tylko rzeczywistego)

  - inna metoda głosowania wyborczego, w której nie wystepuje coś takiego jak "stracony głos"

  - obligatoryjne referendum po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów

  - rząd NIE DECYDUJE o podatkach - tylko ma do dyspozycji określony, ograniczony budżet - i jego zadaniem jest jak najlepsze zagospodarowanie tych srodków - a nie zadłużanie kraju, bo mu brakuje na nowe auta słuzbowe !!!

  A jeśli chodzi z zmiany prawa, to choćby najważniejsze:
  - zakaz kreacji pieniądza w jakikolwiek sposób przez podmioty inne niż Skarb Państwa
  - emisja pieniądza pro publico bono - czyli przez Skarb Państwa i każda wyemitowana kwota jest własnością społeczeństwa - czyli JUŻ ŚCIĄGNIĘTYM podatkiem, obniżającym inne podatki
  - likwidacja tzw. rynków finansowych (co wynika z punktu pierwszego - bo to de facto kreacja pieniędzy)
  - zakaz oszukiwania, podstępu, manipulacji, wprowadzania w błąd i innych tego typu nieuczciwych praktyk służących wyłudzaniu od ludzi pieniędzy

  ...sporo jest tego, zapraszam tu gdzie będę publikował kolejne wpisy prezentujące Nową wizję państwa:
  http://freedom.nowyekran.pl/

  Pozdrawiam
 • Nie dziwota
  No właśnie, nie dziwota że były problemy z wejściem. Było nas góra 5 tysięcy, przyszliśmy dla jaj aby się przespacerować a nie żeby "obudzić Polskę" agitka PIS-u się udała a ojciec dyrektor udowodnił sobie i innym że ma nadal charyzmę, ale do czego?, tego do końca nie wiadoma.............
  Czy pan Opara nadal się dziwi trudnościom z "oglądaniem na żywo" niektórych wydarzeń? Ja bym pogonił takich "entuzjastów" na cztery wiatry. Zamiast podpowiadać jak przekuć wolę, zapał i chęć zmiany obecnego "niemrawego układu", relacja - jak to drętwo i mizernie się tam działo. A poszedł pan w pinechy..!!!
 • "PATRIOCI-NOWOEKRANIŚCI" PANIKUJĄ PRZED POLSKĄ SUPER-KOALICJĄ - "PIS + KOŚCIÓŁ + SOLIDARNOŚĆ" !!!:)))))))))
  .
  Ryszard Opara:
  ".....Marsz był paradą ludzi pod kierownictwem kilku pretendentów na
  stanowisko męża stanu i przywództwa kraju, których łączy wspólny
  mianownik – ich wielkie, własne EGO, połączone z wyłącznie, zamiarem
  obecności na „świeczniku opozycji”. A żaden z tych ludzi, tak naprawdę nie
  ma pomysłu na Polskę,.....
  ............
  Pan Prezes, który jest Waszym idolem funkcjonuje w polityce od czasów
  „Okrągłego Stołu”. Był Premierem, razem z bratem, Śp. Prezydentem rządzili
  Naszym Krajem. I co tak naprawdę dla WAS zrobili, co zrobili dla Polski?......"
  ............
  Pan Przewodniczący Solidarności dał upust swoim emocjom, zapowiadając
  butnie, że obali Rząd. ...... Tylko Panie Przewodniczący – co dalej?.
  Najważniejsze aktualnie w Polskiej polityce. Co dalej?!!! ..... tak naprawdę
  nie ma Pan pomysłu na Polskę i dla Polaków. Najłatwiej jest burzyć istniejący
  porządek ............."


  tańczący z widłami:
  ".......Niestety do Pana również nie można mieć pełnego zaufania, skoro
  prawdą jest , że był Pan oficerem Ludowego Wojska Polskiego........"


  gallux:
  "Artykuł przesączony niechęcią. Widać, że marsz się udał:-)
  "Najmniej chyba sympatyków PiS i SP"
  Czy tak pisze osoba obiektywna? Chyba, to partykuła wyrażająca przypuszczenie
  mówiącego, że komunikowany w zdaniu sąd jest prawdziwy.
  A przecież autor opiera swój sąd na domyśle podlanym awersją i żalem, że nie
  chciano Go w tym pochodzie. Taka smutna prawda, że obiektywizm kończy
  się w momencie depnięcia na odcisk......"


  Radek.Pierwszy:
  "A co Pan robi żeby zmienić Polskę?
  ........ Drugi sposób - trzeba wygrać wybory. W tym celu trzeba ogłupić już
  wielokrotnie ogłupionych ludzi i przeciągnąć ich na swoją stronę. Sposób
  może mniej elegancki od pierwszego ale widać takie chore czasy.

  To właśnie robi Kaczyński "groteskowym pomysłem na premiera i Rząd
  Techniczny" oraz "butnymi zapowiedziami" prasowymi jak to Pan zgrabnie
  ujął. CO TAKIEGO PAN ROBI, ŻEBY ZMIENIĆ SYTUACJĘ W KRAJU?
  co usprawiedliwiałoby tą jałową krytykę.

  Napisać parę bzdur w sieci i opublikować to każdy głupi potrafi.
  Stawia Pan pytanie, które z punktu widzenia patrioty jest co najmniej dziwne,
  mianowicie "I co tak naprawdę dla WAS zrobili ( Kaczyńscy), co zrobili dla Polski?"

  Otóż już wyjaśniam - zlikwidowali agendę sowieckich służb specjalnych
  ( aparat terroru) działający w strukturach obecnego państwa polskiego.
  Choćby nie zrobili niczego innego (a zrobili parę innych pożytecznych
  rzeczy) to i tak jest to więcej niż zrobili to wszyscy inni razem wzięci.
  Pan stawiając takie pytanie jest po prostu nieobiektywny.

  Teraz moje pytanie: czy ten ewidentny brak obiektywizmu wynika ze
  zwykłej zawiści, zazdrości czy też ma jakieś inne podłoże?
  W sumie to nie jestem zdziwiony, że pogoniono reporterów NE
  z tego marszu."
  =================================================

  Cytat: "czy ten ewidentny brak obiektywizmu wynika ze
  zwykłej zawiści, zazdrości czy też ma jakieś inne podłoże?"

  I tym pytaniem bloger "Radek.Pierwszy" trafił w samo sedno !!!:)

  Bo też gołym okiem widać, że "Patrioci-Nowoekraniści"

  panicznie boją się powstającej potężnej super-koalicji -

  "PIS + KOŚCIÓŁ + SOLIDARNOŚĆ", która może zmieść obecną

  antypolską sitwę Matoła i Bula - będącą na usługach postkomuszej

  wsiowo-esbeckiej, złodziejskiej oligarchii i wrogich

  państw ościennych - i wreszcie ustanowić rządy

  Polaków, a w konsekwencji oczyścić sądownictwo i

  prokuraturę z esbecji (warunek sine qua non uratowania

  Polski przed rozbiorem) !!!!!!
 • @Marek.Lipski 23:27:27
  > Prosze mi wyjasnic:
  >... likwidacja ...rynków finansowych.

  Likwidacja (delegalizacja) GPW w Warszawie.
  Inne giełdy nas nie interesują (i nie mamy na nie oczywiście wpływu :) - niech się inne kraje martwią o swoje sprawy.
  A właściwie chodzi o likwidację mechanizmu giełdowego polegającego na wyznaczaniu tzw. "kursu wymiany"

  Brak kursu wymiany odbiera instrumentom finansowym cechę pieniądza.

  Wyjaśniałem to w osobnej notce - ale chodzi o to, że emisja instrumentów finansowych jest de facto emisją pieniądza - ma taki sam efekt, tzn. jest to KRADZIEŻ SIŁY NABYWCZEJ naszych pieniędzy:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/72632,tajemnica-pieniadza-emisja-kreacja-kradziez
 • @
  Szanowny Panie Opara
  Niestety, nie budzi Pan mojego zaufania.
  Proszę nie traktować tego jako manifestacji niechęci. Nic podobnego nie jest moją intencją.
  Po prostu Pana dorobek polityczny (i tym samym weryfikowalna wiarygodność) jest zdecydowanie skromniejszy od dorobku np. J. Kaczyńskiego.
  Pozdrowienia
 • @Marek.Lipski 23:47:31
  > A gdzie Polacy beda mogli kupowac akcje google,msn,yahoo?
  > Czy beda mielie prawo do inwestycji w EU czy USA?
  > (zakup ziemii,nieruchomosci itd).

  Przyznam, że nie rozumiem chyba tych pytań.
  Przecież to nie jest (nie powinna być) kwestia państwa, żeby Pana inwigilować gdzie Pan jeździ na wakacje, gdzie Pan, co i w jakim kraju kupuje, na co Pan wydaje swoje pieniądze, itp. itd.

  Kwestią państwa Polskiego jest zagwarantowanie Polakom, żeby ich nikt podstępnie nie okradał, np. poprzez drukowanie sobie pieniędzy (bo to jest zwykłe fałszerwstwo - nawet jeśli dziś robi się to legalnie)

  Emisja instrumentów finansowych jest kradzieżą siły nabywczej macierzystej waluty giełdy, na której sa notowane (czyli waluty, w której są wyceniane). Dlatego nas, Polaków, interesuje oczywiście likwidacja giełdy w Warszawie (czyli polskiej GPW)
 • @zbigniew1108 17:03:10/ dePOpulacja
  coraz to nowe virusy sa tworzone w laboratoriach zbrodniczych rezimow, pod egida "elit" nwo. wywolanie epidemii w realu, czy wirtualnie jest bardzo proste.
  ustawa o przymusowych szczepieniach, ktora "nasza" hydra przemycila jako obowiazujace w Polsce prawo jest sankcjonowanym instrumentem eksterminacji w rekach przestepczego rezimu. to "prawo", jak wiele innych, jemu podobnych, musi byc uniewaznione.
 • Do PiSowców i nie tylko
  Czytam te komentarze zwolenników PiS i się nie dziwię, że mają problemy z pozyskiwaniem ludzi dla swojej sprawy. No ale ich sprawa to, nie nasza.

  Przyznam jednak szczerze, iż liczę na wygraną PiS. Pewnie zapytacie dlaczego? Liczę na ich wygraną tak dużą aby z tą "dziwką" PSL, co to teraz wspiera PO utworzyli rząd. Niech pokażą w końcu co potrafią na prawdę, czyli puste frazesy. Przynajmniej będziemy jeszcze większym przyjacielem Izraela. Wtedy ludzie mam nadzieję zrozumieją czym jest PiS.

  My narodowcy i tak dopiero zaczynamy się odtwarzać więc nie mamy obecnie żadnych aspiracji politycznych. Macie więc okazję się pokazać. W końcu Kaczyński żyć wiecznie nie będzie, a później po jego śmierci PiS rozpadnie się jak domek z kart, gdyż nie ma żadnych fundamentów.

  Ja i inni wiedzą jak Kaczyńscy najpierw z PC sprzedali nas dzięki Układowi Europejskiemu z 1991, a później już jako PiS Traktatem Lizbońskim. Jak to Lech Kaczyński był ARCHITEKTEM tego traktatu. Jak to Kaczyński był w Magdalence. Powiecie, przecież nie ma teczki. Ja odpowiem, że mamy teczki tylko "polskiego" wywiadu. Izrael, USA, Niemcy, Francja, tych państw nikt nie rozliczy. Znając wielką przyjaźń Kaczyńskich do Izraela łatwo się domyślić kogo reprezentują.

  Więc jeszcze raz zachęcam. Głosujcie na PiS, żeby później nikt nie miał złudzeń.
  Czołem Wielkiej Polsce.
 • @Freedom, Opara - głównie do Was
  Spostrzeżenia słuszne. Cały problem, że Freedom daje propozycje pierwszych kroków ale dalszych Brak.
  Brak tego i u Ciebie Ryszardzie.
  Pierwsze kroki zmian, wskazane przez Freedoma, pokrywają się z propozycjami jakie daję w Cywilizacji Polskiej.
  I to powinna zostać zawiązana wspólnota celów do zrealizowania pierwszego kroku - przywrócenie władztwa Narodowi.
  Dalej - to jednak albo bur, albo schody.
  Bo albo brak propozycji, albo sugestie Freedoma, które nie zmieniają systemu. Także forma ich przedstawienie (przyłączcie się do mnie) wskazuje na brak mentalnej zmiany.

  POLSKĘ mamy odbudować wspólnie - w duchu idei, a nie pod przywództwem.
  To podstawowa sprawa, która różni polskość od wrogich nam opcji.
  Czas więc zacząć zauważać, że jest wielu chętnych do sprawowania władzy, a mało tych, którzy chcą wdrażać w życie ideę polskości.

  Bo co za różnica, czy Kaczyński premierem, czy Opara?
  Na razie nie widzę zmiany podejścia. Bez idei - władza zawsze oszołomi, a system jest nastawiony na likwidację "wyskoków" w postaci pojawiania się "ludowych trybunów" Szybko odsyła ich do śmietnika.

  Dalsza sprawa.
  Aby uzyskać poparcie społeczne - trzeba trafić i do serc, i do umysłów.
  Jeśli nawet teraz trafiamy do umysłów - to tych myślących jest niewieli!!!
  A reszta?
  Dlatego twierdzę, że jedynie odwołanie do polskiej tradycji budowania Rzeczpospolitej - naszego DZIEDZICTWA NARODOWEGO może pobudzić.
  I jest jeszcze potrzebny ideał , jako wskazanie drogi.
  Dopiero wtedy można będzie mówić o zmianach.

  To wszystko wskazuję, ale nie narzucam, w Cywilizacji Polskiej.
  Jeśli ta ideą stanie się wspólną własnością, realizowaną wspólnym wysiłkiem i serc i umysłów - to obecny system rozpadnie się pod własnym ciężarem głupoty i podłości.
 • @/ 2-glowa hydra z malymi wypustkami
  na szczescie narod juz dojrzal do swiadomosci tego przekretu.

  a tu cz3/5 (warte do przesluchania w calosci)
  http://www.youtube.com/watch?v=a-cs131Swzg&feature=relmfu
 • @grzesiekZ 14:29:55
  Wszyscy WON! //"wypieprzać wszyscy z Wiejskiej* i zabierzcie ze sobą wszystkie wasze media /*sprzątaczki mogą zostać"//

  ... myślę, ze ta rewolucja zostanie przeprowadzona odwrotnie.
  'Wypiepszą ' sprzątaczki i będzie PO rewolucji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:06:22/ tulow z glowa
  przywodztwo jest potrzebne, bo jak sobie wyobrazasz tulow bez glowy?
  - tym organem moze byc rada, ludzi madrych i uczciwych, nie skazonych dzialanoscia polityczna w poprzedzajacych systemach. do tego doradcy dobrani na podobnych zasadach...
 • Kandydat PiS na premiera chce bronić gejów
  Zajawka wywiadu z Rzepy
  http://narodowcy.net/kandydat-pis-na-premiera/2012/10/04/
 • @Czartoryski 08:03:11
  Mieliśmy wszak króla - ale nie był to władca a strażnik zasad współżycia. Miał też Senat - w tym senatorów permanentnych, którzy zawsze byli przy królu i bez ich kontrasygnaty nie można było podejmować żadnych ważnych decyzji.
  Te kwestie są do rozpatrzenia i uformowania stosownie do czasów obecnych.
  Ale już samo narzucanie formy, bez konsultacji, wskazuje na totalitarne skłonności, a te wciskają się w każdą szczelinę obojętności i głupoty.
  Do tego potrzebne są elity, aby to rozumiały i podtrzymywały.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:51:03
  Widzę że piszesz poniekąd o RzBiK (sos demokratyczny):

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany

  Zapraszam do przeczytania omówień głównych artykułów Konstytucji RzBiK i ustosunkowania się.
 • @Czartoryski 08:03:11
  Jw.
 • @Prezydent RzBiK 09:37:46/ diagnoza: rak
  ludzkosc toczy rak z przerzutami.
  o porade jak leczyc nie pytajmy jednak mainstreamu medycznej profesji, skorumpowanej przez wielkia pharme, ani tez politykow jakichkolwiek orientacji, skazonych sposobem myslenia, ktory doprowadzil do obecnych skutkow.

  badzmy pelni wiary, bo raka mozna sie pozbyc nawet w koncowych stadiach. wystarczy tylko przywrocic sprawnosc immunologiczna calego systemu.
  silny organizm naturalnie pozbedzie sie "choroby".
  od mysli - przez slowa - do ksztaltu rzeczy. - taki jest proces tworzenia, rowniez choroby.
  zadbajmy wiec o swoje mysli i slowa, a wszystko sie zmieni.
  tworzmy upragnione wizje i myslmy, mowmy i tworzmy tylko w zgodzie z nimi.
  te mysli musza byc czyste, wolne od gniewu, motywowane miloscia do samych siebie i wszelkiego istnienia. - no i nade wszystko pozwolmy wypowiedziec sie Bogu.
 • @Czartoryski 10:52:37
  Myślę podobnie. 30 lat bez spokoju i życzliwości "sąsiadów" i "przyjaznej finansjery" i w Polsce mielibyśmy Eldorado. RzBiK nie jest "bezbożny" - tyle tylko, że nie jest w tym temacie ostentacyjny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:06:22
  > Freedom daje propozycje pierwszych kroków ale dalszych Brak.

  ??? Panie Krzysztofie, ja proponuję kompletną, zupełnie innowacyjną wizję państwa - a Pan mówi, że dalszych kroków brak???

  PROSZĘ PYTAĆ, O JAKIE KROKI PANU CHODZI - ja bardzo chętnie odpowiem na forum.

  Owszem, nie zdążyłem jeszcze przedstawić nawet połowy nowej wizji państwa - ale to nie znaczy, że jej nie ma. Postaram się to jak najszybciej uzupełnić w takim razie.
  Ale powtarzam - proszę konkretnie: o jakie dalsze kroki Panu chodzi? Odpowiem.


  > Także forma ich przedstawienie (przyłączcie się do mnie) wskazuje
  > na brak mentalnej zmiany.

  To jakieś ogromne NIEPOROZUMIENIE - i dowód dla mnie, że wyrażam się nie dość jasno.

  Tak jak Pan propaguje ideę Cywilizacji Polskiej - tak jak propaguję ideę Normalności, normalnego państwa - która w dzisiejszych czasach jest iście innowacyjną wizją państwa.

  Mało tego - już niejednokrotnie zwracałem uwagę, że Nowa wizja państwa - jest moim zdaniem praktyczną IMPLEMENTACJĄ idei Cywilizacji Polskiej w sferze organizacji państwa.
  (Bo jak Pan słusznie podkreśla - CP jest znacznie szersza niż sama państwowość)

  I teraz rzecz najważniejsza: propaguję ideę, wizję, wspólny CEL - a nie swoją osobę!

  Przywykliśmy do tego, że ktoś ma pomysła i charyzmę - i ludzie idą za nim jak barany, w sensie lgną do OSOBY - a "pomysła" się zmienia dowolnie.
  Szukamy męża opatrznościowego - i dlatego tak łatwo podstawić nam bolka, w dowolnym momencie.

  Nowy Ekran buduje ruch wokół Opary, NAF skupia się wokół Rossakiewicza, a CP wokół Wojtasa.

  Nie ma w tym nic złego ale ja proponuję coś zupełnie innego!!! I uważam to za ewenement w Polsce.

  Zjednoczmy się wokół WIZJI, CELU - a nie wokół osoby. Skończę opracowywać Nową wizję państwa w całości - i oddaję ją do użytku wszystkim uczciwym ludziom BEZ ŻADNYCH ROSZCZEŃ!!!

  A nawet z gwarancją, że nie będę się pchał do władzy ani na lidera. Jak uczciwych ludzi złączy wspólny cel - to na pewno znajdzie się wśród nich godny przywódca, który się pisemnie ZOBOWIĄŻE, żeby ten CEL zrealizować - a nie swoje osobiste ambicje na "stołek" szefa.

  Ja będę tylko stał na straży, żeby nikt tej wizji nie "naciągał" pod swoje osobiste potrzeby przywódcze.
  W ten sposób, odcinając się od konfitur ewentualnej wygranej wyborczej - moim jedynym interesem jest aby nowa wizja państwa nie została wypaczona - i to jest gwarancja uczciwości tej propozycji moim zdaniem. Większej chyba nikt jeszcze nie dał w Polsce - bo każdy chce zrealizować swoje osobiste ambicje jako lider lub mąż opatrznościowy.

  Więc z Pana słów wynika, że zostałem kompletnie niezrozumiany, póki co. Popracuję więc nad klarownością przekazu.

  Pozdrawiam
 • @Freedom 10:59:12
  Kierunek dobry - ale brak wykończenia.
  Zagrożenie widzę w kompletnym przedstawieniu nowej wizji państwa.
  Sam staram się tylko koncentrować na idei. Często jestem za to krytykowany, że tak mało konkretów, ale właśnie to ma na tym polegać, że trzeba pilnować idei i tworzyć WSPÓLNIE nową wizję państwa.
  Jeśli teraz przedstawię swoją wizję (a zapewniam, że mam takową i to nie o krok naprzód, a o 5), to będzie uznana za propozycję liderską. Zależy mi na systematycznym powiększaniu grona rozumiejącego ideę a nie na wdrażaniu konkretnych pomysłów.
  Owszem - trzeba też tworzyć konstrukcje instytucji publicznych, które umożliwią znajdowanie optymalnych rozwiązań. To jest tym "trzecim' krokiem (o 2 pierwszych pisałem).
  Dlatego nie jesteśmy przeciwnikami, ale uczymy się tworzenia Rzeczypospolitej.
  I potrzebny jest nie tyle wódz, co realizator idei w skali kraju - to byłaby rola premiera.
  Dlaczego nie Opara?
  Tyle, że on musi dojrzeć do rozumienia tej roli. Potrzeba zaś nie tylko ideowca, ale i pragmatyka. No i trzeba mieć dużo energii witalnej.
  Taki człowiek jest potrzebny.
  Natomiast osobną sprawą jest, aby utworzyć bariery, aby mu w "wodzostwo" nie poszło.
 • @Freedom 00:17:07
  "Dlatego nas, Polaków, interesuje oczywiście likwidacja giełdy w Warszawie (czyli polskiej GPW)"
  ====================

  Słusznie, ale kogo poza mną, nami stać żeby podpisać się swoim nazwiskiem pod takim odważnym, antysystemowym postulatem? Takie działania uzdrowią Polskę. Bez giełdy Polska będzie zapewniam normalnie funkcjonować. Inaczej czekamy na krach w stylu

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Kryzys

  który będzie zapalnikiem ogólnego padu systemu, a moglibyśmy być odporniejsi od innych, jak wtedy Rosja Sowiecka i jest oczywiste dlaczego byli odporniejsi jako totalna autarkia z konieczności samowystarczalna.
 • @Marek Kajdas 12:10:34
  > kogo poza mną, nami stać żeby podpisać się swoim nazwiskiem
  > pod takim odważnym, antysystemowym postulatem?

  Dwie sprawy:
  1) żyjemy w ekonomicznej niewoli - powstanie niewolników oznacza oczywiście wypowiedzenie wojny współczesnym właścicielom niewolników i cakowite obalenie obecnego chorego systemu finansowo-mafijno-partyjnego.
  To musi być jasne dla wszystkich.

  Jeśli jakiś aspirant na wybawcę Narodu (Kaczyński, Opara, Duda czy inny samozwaniec) nie mówi otwarcie o obaleniu tego niewolniczego systemu i nie ma odwagi podpisać się pod takim postulatem - to wniosek jest oczywisty: ŻADEN Z NIEGO WYBAWCA - tylko cienki Bolek

  2) Dlatego też uważam za najrozsądniejsze - i apeluję o to - ZJEDNOCZYĆ społeczeństwo wokół wspólnego CELU jakim jest wyzwolenie narodu z ekonomicznej niewoli - czyli obalenie pookrągłostołowego układu.

  Jeśli tylko poczujemy siłę 10 mln rodaków dążących do wspólnego celu - to (dopiero wtedy) z pewnością znajdziemy wśród siebie odważnych wodzów, którzy ujawnią się CZUJĄC WSPARCIE SWOICH SĄSIADÓW i rodaków !!!


  Inne niż antysytemowe, odważne zmiany to tylko bicie piany - bo nic nie zmienią. Sitwa ma w ręku cały kraj - albo go odbierzemy siłą (choć niekoniecznie fizyczną, mam nadzieję) - albo pogódźmy się z faktem, że pozostaniemy ekonomicznymi niewolnikami do śmierci, tak jak nasze dzieci, wnuki, itd.
 • Ha ha ha...)))
  Nie chce ciagle wierzyc ze reprezentuje Pan postepowa sile zakonspirowanego ukladu WSI, ale sami sie odslaniacie drogi doktorze. NIE MA SZANS , musicie wyjsc z zanurzenia bo zaczyna Wam brakowac powietrza, a tu ciagle na powierzchni Kaczynski na swoim samotnym ale niezniszczalnym niszczycielu. Narod odbije porty, a wowczas na nowo zacumuje niezniszczalny niszczyciel i reszta rozproszonej floty. Wasze UBecko-SBeckie U-booty juz nigdy nie wyplyna na wody terytorialne Polski. Zacumujcie w murmansku, waszym maciezystym porcie i dajcie sie pociac na zyletki. Good bye good bye forever
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:32:27
  > Kierunek dobry - ale brak wykończenia.

  Konkretnie Panie Krzysztofie proszę - CZEGO Panu brakuje, o co Panu chodzi - proszę pytać - odpowiem.

  > Zagrożenie widzę w kompletnym przedstawieniu nowej wizji państwa.

  Chyba nieporozumienie dotyczy słowa "kompletnym"

  Wizja jest kompletna w sensie spójna. W tym sensie, że to nie jest reforma jakiegoś obszaru - a reszta "jakoś to będzie" - tylko jest to inna filozofia funkcjonowania CAŁEGO państwa - a nie jakiegoś fragmentu.

  A nie "kompletna" w tym sensie - że ma być tak jak ja chcę, i kropka - bo wszystko obmyśliłem w każdym szczególe i nikt nie będzie miał nic do gadania w takim państwie :)


  Czy chce Pan powiedzieć, że CP nie jest kompletną, spójną wizją - albo, że to jest wada lub zagrożenie?
 • @Prezydent RzBiK 10:55:29
  RzBiK nie jest "bezbożny" - tyle tylko, że nie jest w tym temacie ostentacyjny.>>
  i slusznie, bo to przeciez sprawa duszy.
 • @Czartoryski 14:18:18
  Skomentuj proszę co tam piszę, bo widzę że nie rozumieją: http://16.nowyekran.pl/post/75935,polska-prawica-staje-sie-zgorzknialym-skansenem
 • @Freedom 14:00:31
  Wydaje się, że spójność myli Pan z kompletnością.
  Druga sprawa.W zasadzie w ramach cywilizacji może istnieć tylko jedna spójna idea cywilizacyjna.
  Nie wskazuję, że moja ma cechy odrębne innym. Jeśli zatem chcemy tworzyć odrębną polską cywilizację - to możliwość jest tylko jedna. W każdym innym przypadku proszę podać do jakiej wersji cywilizacyjnej Pan dąży. Przy wspólnym celu - każdy realizuje swój zakres - i nie mamy o co się spierać.
  Jakoś z J. Rossakiewiczem szybko ustaliliśmy , że działamy w tym samym duchu.
  Oczekuję wyjaśnienia powodów rozróżniania, a ni wskazywania różnic w realizacji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:20:47
  Widzi Pan, nie da się stworzyć cywilizacji dekretami.
  A państwo to właśnie prawo. Cywilizacja to pojęcie dużo szersze.

  To jest dość proste - i wierzę, że Pan to doskonale rozumie.

  Nie da się zadekretować miłości. Nie da się zadekretować honoru. Te piękne rzeczy: miłość i honor mogą wynikać tylko z czystego, szczerego serca, z charakteru i siły człowieka.

  Czy ktoś kto dotrzymuje danego słowa, bo grozi mu kara w razie niedotrzymania - zachowuje się honorowo? Oczywiście, że nie. On tylko przestrzega obowiązującego prawa.

  Honorowo jest dotrzymać słowa, kiedy nic nas do tego nie zobowiązuje, kiedy zadne prawo nas do tego nie zmusza - poza słowem honoru właśnie.


  Dlatego o ile podzielam w pełni Pana entuzjazm do porządku zgodności i całym sobą jestem za CP - to zdaję sobie sprawę, że organizacja państwa to dużo bardziej pragmatyczna i mniej wzniosła rzecz - niż rozważania cywilizacyjne.

  Zakaz kradzieży można tłumaczyć i opierać na tonach rozważań cywilizacyjnych - ale z punktu wiedzenia państwa, prawa - nie ma to żadnego znaczenia:
  albo prawo zakazuje kradzieży albo nie,
  albo prawo zakazuje oszukiwania ludzi, albo nie

  Albo prawo gwarantuje porządek zgodności - (czyli uczciwość i dobrowolność relacji między ludźmi) - czyli, że każdy człowiek jest tak samo wolny a więc nikt nikomu nie może nic uczynić wbrew jego woli - albo tego nie gwarantuje.

  Itd.

  Ludzie są różni: uczciwi i nieuczciwi, honorowi i niehonorowi, dobrzy i niegodziwi.

  Państwo ma gwarantować obronę i ochronę tych pierwszych (uczciwych, honorowych i dobrych) przed tymi drugimi (nieuczciwymi i niegodziwymi)

  Uczciwy i honorowy człowiek nie potrzebuje prawa żeby zachowywać się uczciwie i honorowo...
 • @Freedom 16:06:41
  Widzę, że nie rozumie Pan CP.
  Tam jednoznacznie wskazuję, że państwo cywilizacji Porządku Zgodności nie może się opierać na prawie.
  Prawo jest właśnie tym elementem poprzez który dokonuje się manipulacji społeczeństwem.

  Aby tworzyć prawo trzeba być przekonanym, że wie się lepiej od innych, co dla tych innych jest dobre.
  I mamy już podstawowe odróżnienie; ja sobie nie życzę, aby ktoś za mnie o tym decydował.
  ITD.

  Owszem, ma Pan rację, że trzeba być pragmatykiem i nie wszystko od razu, ale nie można stosować lekarstwa dającego skutki gorsze od choroby.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:12:28
  Rozumiem. Już kiedyś o tym rozmawialiśmy.

  Nie na prawie - lecz na zasadach. I poruszyłem już ten wątek w Nowej wizji państwa, pisząc o zupełnie innej konstrukcji prawa niż obecnie:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/64723,polska-naszych-marzen-innowacyjna-wizja-panstwa

  Gdzie właśnie podkreślałem jak absurdalna jest współczesna konstrukcja prawa.

  Ale pan chyba nie rozumie, że nie ma znaczenia czy nazwiemy coś prawem czy zasadą - znaczenie ma tylko to czy dana zasada/prawo jest obowiązujące czy nie.

  Różnica między nami polega chyba na tym, że ja czytałem CP z uwagą i zrozumieniem - a Pan chyba nie czytał Nowej wizji państwa, tylko opiera się wyłącznie na moich komentarzach, łapiąc mnie za słówka.

  > Aby tworzyć prawo trzeba być przekonanym, że wie się lepiej od
  > innych co dla tych innych jest dobre.

  :) To Pan teraz zażartował. NIE O TAKIM PRAWIE mówimy. Mówimy o zasadach. To tak jakby napisał Pan: "aby tworzyć zasady trzeba być przekonanym..itd."
  Co jest oczywiście absurdem - bo mówimy o zasadach współnych i akceptowanych przez wszystkich.

  > ja sobie nie życzę, aby ktoś za mnie o tym decydował.

  Ja też nie. Ale nie mogę sobie nie życzyć, żeby Pan np. nie chciał być przeze mnie okradany - to jest oczywiste :)

  Mam więc wrażenie, że ja rozumiem Pana - ale Pan nie rozumie mnie. Nie wiem tylko czy wynika to z nieznajomości Nowej wizji państwa - czy z niechęci, którą zaszczepił Panu być może Rossakiewicz...
 • @Freedom 19:58:57
  Ma Pan rację - nie czytałem pańskiej wizji państwa. Z jednego powodu. Nie chcę czytać o rozwiązaniach, a o ideach.
  Pan przedstawia to (w komentarzach) właśnie od tej strony.
  Przeglądałem już wiele różnych takich opracowań i nie znalazłem niczego nowego.
  Odnoszę wrażenie, bo przecież pisanie trwa już jakiś czas, że Pan dopiero pracuje nad swoim dziełem i nie ma końcowego kształtu.
  Myślę, że może Pan dokończy i wtedy zaprezentuje?
  Nie mówiąc o tym, że wcześniejsze notki wcale nie dają wskazań na pozytywne ukierunkowania.
  Idea CP jest opisana - dalej nie wiem, czy tworzy Pan własną wersję, czy próbuje ją implementować na swój sposób.
  Proszę się zdecydować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:18:39
  > Nie chcę czytać o rozwiązaniach, a o ideach.

  To jest idea. Idea państwa dla uczciwych i dobrych ludzi. Idea państwa wywiedziona z ewangelicznego nauczania Jezusa.
  Implementacja idei wymaga jednak praktycznych rozwiązań - i uważam to za zaletę, że proponuję również praktyczną implementację tej idei.

  > Myślę, że może Pan dokończy i wtedy zaprezentuje?

  Tak będzie chyba najlepiej - dokończę serię wpisów, opracuję w zwartej formie całość, zaprezentuję - i wtedy wrócimy do rozmowy.

  > czy tworzy Pan własną wersję, czy próbuje ją implementować
  > na swój sposób.

  Już to dwukrotnie Panu mówiłem - uważam to za fascynujące, że różnymi drogami - doszliśmy do takich samych wniosków. Pan wyszedł od rozważań cywilizacynych i historycznych - ja od logiki i Ewangelii.

  Wierzę, że spotkaliśmy się w okolicach Prawdy. Ani Pan, ani ja nie mamy monopolu na prawdę - więc proszę tak sprawy nie stawiać.

  Ja się cieszę, że spotkałem sprzymierzeńca, kogoś, kto też odnalazł prawdę - Pan wydaje się tym zaniepokojony, czego nie rozumiem.


  PS.
  > wcześniejsze notki wcale nie dają wskazań na pozytywne
  > ukierunkowania.

  ???? Może Pan rozwinąć tą myśl?
 • @Freedom 21:20:08
  Mota Pan i próbuje twierdzić, że poszedł odmienną drogą, aby dojść do celu.
  Chce Pan oryginalności.
  Ja wskazuję jednoznacznie, że Chrystus jest pierwowzorem. Że Jego nauka nie jest nauką nowej religii a nauką o Porządku Zgodności którego podstawą jest miłość.
  Tyle, że wskazuję też, że to rozumienie miłości jest formą objawienia, bo raczej człowiek nie był tego w stanie sam wymyślić.

  Jeśli zatem jest to ta sama idea - to jest ona wspólną własnością, co cały czas podkreślam. Czemu insynuuje mi Pan , że chcę ją zawłaszczyć?
  Czy to ten sam typ zawłaszczenia, co posiadłości, a ostatnio i powietrze?
  Niech się Pan wyzbędzie swej chęci zawłaszczania (przejawem jest obawa przed kradzieżą), wtedy - witam klubie.
 • @tańczący z widłami 18:18:24
  jest tak jak piszesz
 • @Prezydent RzBiK 15:09:17/ zlote proporcje
  gdy jest juz cel(?) to najpierw potrzebna jest struktura, w ktorej kazdy ma przypisana role.
  jak w organizmie, potrzebna jest j e d n a glowa, j e d n e usta oraz wiele uszu, nog i rak. - taka organizacja na kazdym szczeblu.

  na wszystko jest miejsce i czas, ale w tej chwili za wczesnie na szczegoly., - te wynikna z logicznej calosci.
 • @Czartoryski 00:21:36
  Zacząłem od tych co mają mandat społeczny do wyznaczania celów i organizowania zbiorowości. Zadbałem, by jeden z nich (Prezydent), po dyskusji, ostatecznie personalnie decydował co powinno być grane.

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74990,28-dni-do-planowanej-rezygnacji-prezydenta-rzbik

  Gdy większości tych co mają mandat nie podoba się co sobie upatrzył Prezydent - mogą go zmienić. Jeden spośród nich zostaje wtedy nowym Prezydentem, ale nie dzieje się to wprost - pierw musi tak zadecydować ogół, który wybrał wszystkich tych co posiadają mandat społeczny. Oni są władni tylko złożyć w tej sprawie wniosek do rozpatrzenia przez ogół.

  Przy rozpatrywaniu wniosku o zmianę Prezydenta głos posiadających mandat więcej waży - gdy są oni wszyscy przeciw Prezydentowi stosunek głosów wygląda na 18:4 na ich korzyść. Pomijam zupełnie nieracjonalność kopania się Prezydenta ze wszystkimi - wszak mogą oni odmówić wspierania jego zamierzeń.

  Mądrale piszą, że to nie jest demokracja - że to dyktatura.
 • @
  http://pietkun.nowyekran.pl/post/76412,o-rydzyk-na-premiera-a-dlaczego-nie

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031