Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

UKŁAD – jak to zmienić?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Państwo w obecnym UKŁADZIE - nie ma prawa pobierać podatków!

W poprzednim artykule na temat realiów politycznych ostatnich 23lat – napisałem, że Polską rządzi UKŁAD, będący wynikiem zd-radzieckich manipulacji decydentów „Okrągłego Stołu”.Nie obarczam winą działaczy Solidarności, którzy moim zdaniem dali się zmanipulować. Było wśród nich sporo naiwności, wbrew (przynajmniej początkowo) dobrym intencjom. I to właściwie jest bez znaczenia, jak, kto kogo oszukał czy wymanewrował. Tragiczne efekty, ówczesnych decyzji sąobecnie oczywiste, coraz bardziej widoczne. Wszyscy to chyba wiemy

UKŁAD – to wszystkie obecne partie polityczne (ich hybrydy i powiązania). Wszystkie muszą odejść. Zasadnicze pytanie: Jak zmienić/zneutralizować UKŁAD ? Takaby go całkowicie i na zawsze pozbawić siły oraz skuteczności w destrukcyjnych działaniach na niekorzyść Naszego Kraju.  Jak naprawić błędy ostatnich 23 lat?I co za tym idzie - Jak naprawić Rzeczpospolitą?  
Możliwości rozwiązań jest kilka i są one właściwie zaskakująco proste, chociaż ich realizacja już nie wydaje się taka łatwa. Najpierw jednak trzeba zadać pytanie. Jaka jest główna broń, siła i narzędzia obecnego UKŁADU, które są stosowane do kontroli i manipulacji społecznej. (Nie tylko zresztą w Polsce. Dzieje się tak w wielu krajach świata).  
Jest to zwyczajnie – PIENIĄDZ!!!- oraz Instytucje zarządzające jego produkcją i dystrybucją.
Oczywiście, kwestią dyskusyjną jest i pozostanie:
1.     Czy Polski Rząd kontroluje przepływ pieniądza, (Banki/Instytucje Finansowe)?
2.     Kto tak naprawdę i w czyim interesie kontroluje NBP i emisję pieniądza.?
Wiadomo, jak jest. To Banki i Instytucje Finansowe, jako przedstawiciele Światowego Kartelu Finansowego (FED/MFW/EBC) kontrolują Rząd a więc całkowicie kontrolują Polskę. (i świat)
Pewnym jestnatomiast, że jeżeli UKŁAD zostanie pozbawiony kontroli nad emisją i obiegiem pieniędzy  – sam upadnie albo się rozsypie.
Jak to zrobić? – Wydaje się to Proste.
Należy stopniowo przestać używania pieniędzy…(jako środka płatniczego) a przynajmniej zredukować ich obieg irozważyć: Waluty alternatywne, lokalne, barter, i płatności wekslowe. Kilka możliwości rozwiązań:
1.     Wprowadzenie Walut Lokalnych/Alternatywnych -komplementarnych dla złotówki. (jako prawnych środków płatniczych NBP). Tak jest zresztą w wielu krajach Świata.
W rezultacie Społeczeństwo przestaje stopniowo, używać pieniędzy oficjalnych (PLN).
 
2.     Handel barterowy, początkowo w lokalnym zakresie.
 
3.     Weksle. Każdy może płacić wekslem i teoretycznie mieć w ten sposób własną walutę i siłę nabywczą. Oczywiście zależy to od wiarygodności, stanu posiadania etc.
Dodatkowo - Należy rozważyć protesty społeczne takie jak:
a. - akcję odmowy spłaty długów wobec Banków.  
b. - społeczna akcja wycofywania depozytów z Banków
(Oczywiście obydwie akcja muszą mieć charakter masowy- Inaczej będą nieudane)!!!
Co w odpowiedzi na masowy protest mogą zrobić Banki - niewiele - zbankrutują.
A UKŁAD sam się… rozsypie.!!!
W Norwegii Państwo umorzyło obywatelom 90% wszystkich długów hipotecznych. Czy w Polsce tak nie można byłoby zrobić..? Przecież wszystkie długi, są tak naprawdę długami rzekomymi – umownymi. Można rozważyć przykłady np. Brazylii, Chin (wyjątki od reguły) które są bardzo pouczające. Ale czy to w Polsce jest możliwe?
Należałoby tez rozważyć inne formy protestu społecznego - akcję w której - Ludzie masowo przestają płacić podatki – lub nie zgłaszać deklaracji podatkowych.
Państwo nie wywiązuje się ze swoich konstytucyjnych obowiązków emisji pieniądza przez NBP!!!  Państwo nie prowadzi „monetyzacji” produkcji i działalności gospodarczej!!!
Jest kwestią moim zdaniem bezdyskusyjną. Państwo w obecnym UKŁADZIE - nie ma prawa pobierać podatków!. Państwo swoimi działaniami legalizuje bezprawie!!!.
*Urzędy Skarbowe - są praktycznie zbędne. W dzisiejszych czasach, kreacji pieniądza dłużnego – Urzędy Skarbowe są używane raczej jako przykrywka do kontroli aktywności gospodarczej obywateli. Wpływy netto do budżetu – są bez znaczenia jeżeli, można kreować papier (pieniądz) właściwie bez limitu i bez żadnego pokrycia.  
Zdaję sobie sprawę, że proponowane rozwiązania wydawać się mogą mało realne.
Ale czy tak naprawdę – są jakiekolwiek alternatywy. Niestety, Polska, (cały niemal Świat), są praktycznie zbankrutowane. Należy zacząć od początku, od nowa. Wrócić do epoki, może nie tyle „kamienia łupanego” – ale niewątpliwie – transakcji wymiennych.
W interesie Polskiej Racji Stanu – należy niewątpliwie – zmienić całkowicie UKŁAD.
Trzeba sprowokować „zmierzch” siły pieniądza.

KOMENTARZE

 • Układ
  Nie chodzi o to, aby układ się rozsypał, ale żeby był trwały. Dlatego układ nigdy nie odda władzy dopóki nie umrze. Śmierć to jest największy strach układu. Niektórzy popełniają nawet seryjne samobójstwa, ale to błędna droga.
 • ...
  Tak Panie Opara, sam sobie Pan odpowiedzial w koncowce wlasne tekstu.Na dzien dzisiejszy, te pomysly sa malo realne , do zrealizowania...Niestety, ale predzej dojdzie do rewolty "kontrolowanej", i kolejnego "okraglaka", niz do jednego przez Pana przedstawionych pomyslow.Dlaczego?Bo to faktycznie, bylby "zamach" na "uklad swiatowy", a nie tylko Polski...Watpie, aby taki numer zostal zostawiony samemu sobie.Interwencja z zewnatrz, w imie "demokracji", bylaby na 100%....
 • Komuna dziś.
  Komuna była wspólnotą mieszczan toczących w XI-XIII wieku walkę o uniezależnienie się od władzy feudałów. Po zdobyciu praw miejskich komuny obejmowały władzę samorządową w mieście.

  Dziś: Komuna jest wspólnotą mieszczan i rolników toczących w XXI wieku walkę o uniezależnienie się od władzy oligarchów-słóżb spec. Po zdobyciu praw demokratycznych miejskie komuny muszą obejmować władzę samorządową w mieście i kraju.
 • 3 opcje:
  1.
  WPROWADZENIE RACJONALNEGO USTROJU
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewforum.php?f=1&sid=114e949250390317755fcfc1f5648d62


  2.
  21.08.2012 r.
  JAK MOŻNA ZAKOŃCZYĆ W JAKIMŚ POGRĄŻANYM KRAJU DESTRUKCYJNY REŻIM
  Trzeba do tego podejść zgodnie z tzw. psychologią stada, tzn. motłochu, przepraszam, znów błąd: Narodu X, Ludu...
  Taki destrukcyjny system można skutecznie obalić m.in. łącząc przewrót z uświadomieniem mas, merytorycznym wywołaniem do systemu, jego beneficjentów nienawiści, zyskując poparcie mas.

  Poparcie mas można zyskać jedynie je przekupując, a ponieważ rozdawnictwo doprowadziłoby do katastrofy, a więc b. szybkiego zakończenia przewrotu, to w tym wypadku trzeba by było b. przekonująco tzw. masy okłamać w tym względzie.

  Jak więc wyglądałoby to w praktyce:
  1. Nieznani ludzie biorą w ustronne mse naczelnych destruktorów, i tam ich, wygrywając jednego przeciwko drugiemu, przesłuchują, i dzięki tym zeznaniom na przesłuchanie biorą następnych (pomocna w tym celu będzie zasada: nie ma prawdziwych zeznań, to nie ma wody, jedzenia i światła, są prawdziwe zeznania, to są komfortowe warunki pobytu. Ogłasza się także wśród nich konkurs na świadków koronnych, którymi zostają ci, którzy złożą najszybciej najważniejsze i najpełniej zeznania. Wszystkie zeznania się nagrywa i upublicznia, w tym dzięki, w ten czy inny sposób, przymuszonym do rzetelności stacjom telewizyjnym, radiowym. Resztę czeka to, co im się należy).

  2. Część grupy się poświęca i obiecuje tzw. masom wszystko to, czego bezmyślne ludzkie bydło oczekuje.

  3. Nowe władze się uprawomocniają.

  4. Wówczas dochodzi do „poważnego konfliktu” w łonie nowych władz - pozostała część grupy się od tego, co ci pierwsi naobiecywali odżegnuje, wykazuje tego nierealność, katastrofalne skutki, gdyby to wprowadzić, i ich niby, za oszukanie mas, surowo każe.

  5. Przedstawia się zmęczonym, wyczerpanym nerwowo, wypalonym od przeżyć masom realia: środowiskowe, ekologiczne, ekonomiczne, gospodarcze, zdrowotne, społeczne, gatunkowe, w tym że dotychczasowe gospodarki konsumpcyjne opierały się na dotacjach/pożyczkach/długach, że absolutnie nie ma możliwości tego kontynuowania.


  3.
  CO ZROBIĆ, BY BYŁO NORMALNIE, DOBRZE
  http://racjonalizm.nowyekran.pl/post/72862,co-zrobic-by-bylo-normalnie-dobrze
  Pozytywna inwestycja przyniesie pozytywne efekty, a negatywna negatywne (jakie mamy efekty, takich dokonano inwestycji...).
 • PROBLEMEM JEST DEBILNY WRĘCZ POLSKI NARÓD !
  Produkcja pieniądza fiducjonarnego poprzez dług spowodowała wyścig szczurów.Postawy Polaków wobec takiej polityki sprowadzone zostały do walki o przetrwanie na poziomie niezbędnego minimum socjalnego.Dwie prace albo nawet trzy,totalne zamknięcie się,zastraszeni,wyczerpani pracą nie są zdolni do racjonalnego myślenia.Dla nich istotne jest tylko przeżycie za wszelką cenę by nie podzielić losu już miliona bezdomnych czy bezrobotnych.Pracują za nędzne grosze by utrzymać się przy życiu.Kilka tysięcy samobójstw rocznie z przyczyn ekonomicznych dodatkowo odstrasza !
  Czy w takiej sytuacji możliwy jest zorganizowany sprzeciw społeczny?
  Znam bardzo wielu ludzi z wyższym wykształceniem i dużym obyciem międzynarodowym,którzy są kałmukami myślowymi i nie wierzą w jakiekolwiek pozytywne przemiany na drodze zdecydowanego sprzeciwu społecznego.
 • R.Opara
  "Dodatkowo - Należy rozważyć protesty społeczne takie jak:
  a. - akcję odmowy spłaty długów wobec Banków.
  b. - społeczna akcja wycofywania depozytów z Banków"

  Na Islandii się udało.

  "UKŁAD – to wszystkie obecne partie polityczne (ich hybrydy i powiązania)"

  Śmiem wątpić. Chyba powinno być: UKŁAD - tajne służby cywilne oraz wojskowe (ich hybrydy i powiązania nierozłącznie związane z masonerią), które rządzą Państwem używając fasadowej demokracji.
 • @ALL
  Uklad wladzy po dobroci nie odda - jedno czego mozemy sie spodziewac to prowokacji, juz jutro ....
  ps'
  musimy stawic opor niech zaczna sie bac
 • Nie tędy droga Panie Opara !
  Do kogo Pan się zwraca? Do większości biednych ludzi, którzy ledwie koniec z końcem wiążą, aby biedę wymieniali ! Przecież waluty, weksle, czeki mają twórcy układu ze swoimi "przydatkami" i nowobogaccy też związani z układem - oni nie będą podcinać gałęzi na której siedzą!
 • Autor...
  Jak można nie obarczac winą działaczy Solidarności skoro to oni rozbrali Polskę! Przecież to nikt inny jak własnie oni posprzedawali za 10% wartości państwowy majątek który przynosił wpływy do budżetu, przecież to onie zadłużyli Polskę do niebo tycznych rozmiarów a wy ciagle będziecie obarczac tym tą leżącą już dobitą komunę. Oni (ta stara komuna) dostała tylko gwarancje nietykalnosci (bo niby czemu ona była winna, że ratowała państwowy majatek? przed Imperializmem Amerykańskim?) i mogła zachowac jakieś tam profity dla siebie i potomnych. Ale całe zło zrobili działacze Solidarności
 • @Jan Paweł 23:16:55
  skonczmy sie rozdrabniac - WSZYSCY WON
  sojusze diabli wzieli - teraz, jak chyba nigdy wczesniej, musimy liczyc na siebie.
  A z racji ulomnisci naszego panstwa i armi, trzeba skupic sie na strategicznych celach i to bez ceregieli i zbednej zwloki
 • Lekarstwo...
  ...wydaje się gorsze od choroby.

  A w ogóle nie mam zaufania do autorów nadużywających wielkich liter w swoich tekstach.
 • @ckhopi 23:31:39
  Masz rację. Skupic sie na strategicznych celach, bo jak narazie ciągniemy sie z tyłu.
  Przeciwnika trzeba wyprzedzac działaniami bo w przeciwnym razie on nas wyprzedzi i będzie tak jak zawsze.
  Uważam że nie brakuje nam (Polakom patriotom) potencjału intelektualnego. Uwazam że lepszej okazji jak teraz już nie bedzie. Trzeba działąc w gronie 20 osób w centrali z wielu srodowisk i trzeba przygotowac działania w Sztabie. Reszta z checią sie zaangażuje dla poparcia. Dla działąń wcale nie trzeba milionów ludzi. Miliony poprą sprawę jak zobaczą sens.
 • nowoczesna medycyna
  lekarstwa z natury rzeczy sa 'gorzkie'
  ale co tam lekarstwa, czasem potrzebny jest chirurg - ten jak sie postara usunie niezdrowa tkanke bez szkody dla organizmu... cos jak strzelec wyborowy
  ps'
  moze obedzie sie bez amputacji a terapia wstrzasowa wystarczy;)
 • Bojkot pieniądza? Barter?
  Jaki barter, na boga! Nie żyjemy w 19 wieku. Mam zapłacić za prąd, gaz, benzynę CZYM? Ten artykuł jest może ciekawy z punktu widzenia filozoficznego, ale nie ma związku z realiami.
  Pisząc o "układzie" myślimy raczej o esbeckiej hydrze i bandzie szkolonych w Moskwie agentów, a nie o Wall Street. Na początek dobrze by było ich ZIDENTYFIKOWAĆ, bo cała ich siła tkwi w tym, że liderzy układu są anonimowi.
 • to banalnie proste
  Przenica musi wydać swój owoc i kąkol musi wydac swój owoc.
  Jeśli kąkol nie wyda owocu to jak odróżnić go od przenicy?
  Podobnie z przenicą. Tak naprawdę jedyne co musimy robić to trzymać jedno z dala od drugiego, siać, podlewać i czekać.
  Dlatego w najmniejszym stopniu nie powinniśmy teraz próbować nic naprawiać. Kąkol musi wydać pełen plon wtedy dopiero pójdzie do pieca.
 • NIE ZMIENIAĆ! PORZUCIĆ UKŁAD!
  Pisałem o tym, ale nikt nie wyraził zainteresowania. A narzekać to potrafimy.
 • Wielu ludzi Panu nie wierzy, wielu nigdy nie uwierzy, proszę pisać bardziej do "niewiernych"
  Co ja myślę? Sporo już o tym napisałem, jest racjonalna OSTROŻNOŚĆ, jest standardowa narodowo-katolicka, antysystemowa nieufność, ale też jest lepiej niż w INNYCH środowiskach od skrajnych po PiS, który czynnie wiele lat popierałem płacąc za to straszną cenę, bo popieranie PiS w latach 2005-2010 nie było TANIE, popularne. Nie mam np dawnych przyjaciół... bo ciuli wielokrotnie wspierających PO, SLD, PSL, a nawet Palikota (!!!_ nie mogłem uważać za prawdziwych przyjaciół, za rodzine, póki się nie wyleczą z tej choroby...

  Okazało się też że alternatywa niepisowska w postacie np Giertycha to także... PO... tyle że niby narodowe, skoro niepolskie, to narodów innych,, w tym starszych i mądrzejszych. Paradoks, ale jakże pouczający!!! NIKOMU nie można ufać bezwarunkowo i dożywotnio. Każdy człowiek może się skurwić, zepsuć! Każda partia, ruch, organizacja.

  Czy ja Panu ufam? NIE. Bo niby czemu miałbym ufać? To byłoby całkiem nieracjonalne, ponoć jest Pan wielkim agentem, ale jednak są LICZNE PRZESŁANKI żeby Panu i Panu działaniom, po części też środowisku dać

  SZANSE i czas, środki na PRÓBĘ

  Ja Panu to daję czas, kolejny rok, lata... blogerska, internautów, OBYWATELSKA egzekucja medialna zawsze może nastąpić, nawet kiedy będzie 100% cenzury, do czego blisko. Proszę więc nie liczyć na 100% wiary, ufności od nas antysystemowych patriotów. Od nas Polaków. W razie zdrady konsekwencje będą. My Polacy rzadko to odpuszczamy i proszę o tym pamiętać nawet mieszkając na końcu świata. To nie są żarty, taki NUMER w razie czego musi kosztować stawkę wiadomą. To jest bowiem stawka całego Narodu Polskiego, Polski.

  Pan zna (albo może poznać) moje dane, telefon i adres, więc tym bardziej piszę to na poważnie.


  W dupie mam oszczerców anonimowych głównie, którzy Pana i NE podgryzają. Wg mnie NE jest projektem w stylu działań twórców II RP z różnych obozów, ale głównie NIESTETY piłsudczykowskiego, ale na szczęście próbujecie to przełamać.
 • @ Ryszard Opara
  Ma Pan rację, to pomysły kilku mądrych doradców i wspaniale że Pan je uznał za swoje. Czy takie bowiem poglądy Pan głosił, wyznawał przed 2010 i wcześniej? Wątpię, a my już w dużej mierze tak...

  "Nie obarczam winą działaczy Solidarności, którzy moim zdaniem dali się zmanipulować. Było wśród nich sporo naiwności, wbrew (przynajmniej początkowo) dobrym intencjom. I to właściwie jest bez znaczenia, jak, kto kogo oszukał czy wymanewrował."

  Tu się Pan głęboko myli.

  O ile nie można obarczać pełną winą milionów członków Solidarności, także większości działaczy, aktywistów, to jednak NACZELNY AKTYW był umoczony, albo dał się umoczyć i zwodzić, TAKŻE dopiero PO 1989 roku. Przykładem nowych jest młody Roman Giertych i wierna mu ferajna, bo to nie koniec tego "narodowego" cyrku, tyle że narodu goroli ze wzgórz golan. Teraz już wiadomo że to antynarodowy i antykatolicki, bo promasonski ruch, jak się więc czują jego aktywiści, jaką mamy pewność że tym razem będzie to TO.
 • @ Ryszard Opara
  Na dobry początek i REALNY.

  Proszę wpłynąć na prezydenata rzbiba i wodzów Konfederacji Blogerów, bo ja jestem tylko skromnym członkiem KP.

  Trzeba nowej organizacji, RUCHU OBYWATELSKIEGO i to w wielu odsłonach, główna to RUCH OBYWATELSKI sam sobie wyznaczający ramy bez przekraczania reguł chrześcijańskich. Ten ruch już jest m.in na NE, ja do niego należę.

  Potrzebny nam lider, a lepiej dwóch, kilku; Romuald Szeremietiew jeden, kto drugi, trzeci? Może tak... Rebeliantka? Ma kwalifikacje, da rade jeżeli zechce, jeżeli zostanie do tego skutecznie przekonana. Będzie wodzem internautów w KAŻDYM wieku. Jej zaufam.

  W każdym razie połączmy siły i twórzmy RUCH POLAKÓW, nazwa nie jest taka ważna, ale... nie jest błaga, np znane mi łącznie z PiS są słabe. Trzeba projektu jednoczącego skłóconych Polaków, nie jest to PiS, w końcu i ja to widzę.
 • Pan Marek OPARA
  Plusem Pańskiego dzisiejszego wpisu jest , moim zdaniem , jedynie fakt podtrzymywania wątku o układzie .
  W każdym państwie , w każdym czasie , ba, w każdej organizacji , rządzi jakiś układ...
  Są to rycerze , apostołowie , profesorowie itd.itp.
  Celowo pominąłem bankierów . O ich złowrogim wpływie w internecie aż huczy .A warto zadać sobie pytanie , czy ich rola byłaby tak duża , jeżeli Parlamenty //politycy//wyborcy// nie daliby im takich możliwości i nie kupowaliby ich usług , czyli pieniądza ?Nawet tego wirtualnego !!!
  Komentatorzy zwracali w swoich refleksjach uwagę ,że układ jest zamieniany przez inny układ .Czy lepszy ?
  Dla jednych tak , dla innych nie .
  Polacy są rządzeni przez układ nie od 23 lat . Ale od setek lat ...
  Jeżeli ma być stworzony nowy układ ,to konieczne jest spojrzenie z perspektywy wieków a nie lat ...
 • @Marek Kajdas 06:14:45
  właśnie,... to wybielanie środowisk działaczy Solidarności, którzy są tymi prawdziwymi (i jedynymi) benficjntami przemian (wraz z ich globalistycznymi poplecznikami), jest co najmniej podejrzane.
 • @Marek Kajdas 07:07:48
  Panie Marku , gdy dwanaście miesięcy temu zacząłem czytać Nowy Ekran, pisał Pan o potrzebie i konieczności ruchu polsko-katolickiego .
  Czytając Pana komentarze obecnie widzę,że sprawa nie posuwa się po Pana myśli .Wówczas przedstawiłem Panu moja diagnozę , że niemożliwy jest taki Ruch Obywatelski w Polsce ,
  gdyż nie zgodzą się na niego biskupi .
  W dalszym ciągu podtrzymuję taką tezę .
  Członkowie Episkopatu są aktywnym uczestnikiem układu obecnie rządzącego w Polsce . Niedawne podpisanie religijno -pollitycznej deklaracji o pojednaniu z Rosjanami na Zamku Królewskim w obecności Prezydenta RP ,jest moim zdaniem , dowodem na wysoką pozycję biskupów w systemie rządzącym .
  Nie twierdzę , że przedstawiciele religii watykańskiej powinni mieć zakaz ingerencji w sprawy Polski . Twierdzę jedynie, że szeregowi katolicy powinni wyzbyć się złudzeń , że mają szansę stworzyć inny ośrodek polityczny niż ten , który jest w rękach hierarchów .

  Ps.
  Proszę sobie przypomnieć Jana Łopuszańskiego , Marka Jurka ...
  Arcykatoliccy . Z podobnymi planami jak Pan . Nie ma ich już w realnej polityce .
  Proszę zrozumieć. Jedynym gremium kierowniczym katolików są księża .
  Inne koncepcje są z definicji skazane na "niebyt ".
 • DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA jest rozwiązaniem praktycznym.
  "a) wprowadzenie w Rzeczpospolitej Polskiej referendum na kształt szwajcarskiego (wniosek obywateli o referendum wiążący dla Sejmu),
  b) uproszczenie wymogów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej (krótszy termin zbierania podpisów, specjalny tryb rozpatrywania projektów obywatelskich),
  c) możliwość odwołania polityka w trakcie kadencji poprzez referendum w jego okręgu wyborczym (recall),
  d) możliwość uchylenia przepisów prawa przez obywateli poprzez weto ludowe;"
 • @Ryszard Opara
  Powiem tak: mammy dwa nieszczęścia:
  1. Polska młodzież (poza potomstwem miejscowych kacyków) kompletnie straciła chęć urządzania tego kraju po nowemu. Emigracja i bilet tanich linii lotniczych to prosta i jasna perspektywa. Nie ma kto chwycić za koktail Mołotowa.
  2. Reszta młodzieży jest zaczadzona przez reprezentującego kosmopolityczne interesy żyłdaka Korwina Mikke i jego złota wolnością gospodarczą.

  Jeśli chcemy coś zrobić po powinniśmy wyeliminować z NE siły wewnętrznego moralnego rozkładu społeczeństwa i odzyskać reszki młodzieży dla programu nowego porządku.

  Co możesz zaraz teraz: idź do księgarni, kup i spal ideologiczną truciznę.
  Jej listę znajdziesz na każdym wpisie tego żydłaka z muchą.


  Dominik Armentano -Walka z monopolem czy konkurencją,

  Maurycy Rothbard -Złoto, banki, ludzie -krótka historia pieniądza oraz Tajniki bankowości,

  Fryderyk Bastiat - Co widać i czego nie widać oraz Dzieła zebrane

  Jezus de Soto - Szkoła austriacka - ład rynkowy, wolna wymiana i przedsiębiorczość,

  Mark Skousen - Austriacka szkoła ekonomii dla inwestorów,
  Russel Kirk - Przyszłość konserwatyzmu

  Miłośnikom historii polecam dwie b.ciekawe książki p. Janusza Choińskiego - Europa 1933-1939, zaczarowane koło zaprzeczeń oraz: Sojusz Piłsudski-Hitler,

  a także p.Tadeusza Płużańskiego - Bestie
  No i oczywiście kilka moich pozycji: Niebezpieczne ubezpieczenia, Vademecum ojca, Rusofoby w odwrocie, wywiad-rzeka Wolnościowiec z misją i ostatnie egzemplarze archiwalnego zbioru artykułów pt. U progu wolności oraz "Zastanawiającej tęsknoty"
  A dla Pań Leksykon prawdziwej kobiety -Barbary Buonafiori.
 • Autor & Wszyscy
  Abstrahując od treści, celu, motywów, itd ...
  czy proponowane metody są najlepsze ?

  "Należy rozważyć protesty społeczne takie jak:
  a. - akcję odmowy spłaty długów wobec Banków.
  b. - społeczna akcja wycofywania depozytów z Banków
  (Oczywiście obydwie akcja muszą mieć charakter masowy"

  "Należałoby tez rozważyć inne formy protestu społecznego - akcję w której - Ludzie masowo przestają płacić podatki – lub nie zgłaszać deklaracji podatkowych."

  Zgodnie z art.255 ustawy z dnia 06.06.1997 r. - Kodeks karny:
  §1 Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa
  skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  §3 Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Obowiązujący przepis o takiej treści mógłby narazić nie tylko na konsekwencje karne zaangażowanych osób, ale i również na fiasko takiej akcji. Czy wobec tego, nie warto skorzystać z, o wiele trudniejszych, długotrwałych, ale za to, legalnych sposobów osiągnięcia swojego celu ?
  Co pewien czas "słychać" na NE inicjatywy skonstruowania ruchu politycznego. Zdobycie poparcia politycznego, władzy, a następnie zmianę prawa - to osiągnięcie tego samego celu, ale "w białych rękawiczkach".

  Czy to utopia ?
 • @astygmatyk 10:23:00
  To jest czysta utopia !Wystarczy spojrzeć na Ruch Wolność i Godność.
  W Polsce nie da się tego dokonać metodami parlamentarnymi a na dziś nikt nie chce ryzykować swojej pozycji ekononomicznej/choć niskiej/.Zastraszony naród samodzielnie nie wepnie się na szczyt by zmusić gangrenę do odejscia ! Trzeba kilku zbuntowanych narodów by rozpaliły swe ogniska wolności ! Do tego i tak dojdzie tylko potrzeba czasu na zagoszczenie większej biedy wynikającej ze złej a raczej świadomej polityki niszczenia całych narodów
 • @astygmatyk 10:23:00
  Nie lepszy byłby sprzeciw do ograniczania Polakom produkcji mleka, cukru, połowu ryb i posiadania własnych rezerw żywności?
 • @zbigniew1108 09:27:15
  Staram się wyjść poza de facto troche układowo-masonsko-agenturalny szablon ZCHN. Dranie zrobili sporo zła cementując UKŁD III RP i sporo dobrego może przypadkiem... dla uwiarygodnienia....

  Nie partia, ale ruch. Skoro nie może być od startu (zgroza, ale tak jest, taka jest rzeczywistość) ruch patriotyczny, katolicko-narodowy, to niech będzie to całościowy na starcie obywatelski ruch wolnościowy.
 • @ all
  Szanowni Państwo,

  Dziękuje za komentarze - to dla mnie cenne wskazówki na temat co myślą ludzie. Nie jestem fachowcem od finansów ani od polityki. Piszę to o czym rozmawiam z ludźmi, rozmyślam po nocach, czy podczas długich spacerów. Wyciągam wnioski, próbuję analizować rozwiązania. Jest ich coraz więcej, tak samo zresztą jak wątpliwości. Proszę zrozumieć to jest długi proces.

  Z pewnością nie jestem żadnym geniuszem ale uważam siebie, za człowieka z pewnością ponadprzeciętnego i wyjątkowego a przynajmniej rozumnego, który potrafi analizować rzeczy, fakty, zdarzenia. Osiągnąłem też w życiu naprawdę wiele. W Australii, dosłownie z niczego, (bez wiedzy i pieniędzy) -zbudowałem naprawdę wielką firmę medyczną, która z wielkim powodzeniem funkcjonuje do dziś. (obecnie 20 tys pracowników) Jestem z tego dumny, choć od dawna nie jestem jej współwłaścicielem. To w pewnym sensie "pomnik" mojego życia.

  Od pewnego czasu, żyję z przekonaniem (być może to tylko iluzja), że mam do spełnienia jeszcze wielką misję w swoim życiu.
  Wierzę, że to co się dzieje w moim naszym życiu - nie jest dziełem tylko przypadku. Wierzę w przeznaczenie. - Zobaczymy.

  Proszę wybaczyć ten komentarz - trochę nie na temat.

  Wracając do sprawy zasadniczej. Powtarzam jeszcze raz - Polską (całym zresztą światem) - rządzi UKŁAD - który NAS i nasze życia kontroluje. Główną siłą oraz narzędziem kontroli jest pieniądz.!
  Jak można to zmienić - jak można UKŁAD rozbroić i zniszczyć? Proste trzeba zabrać lub unieszkodliwić narzędzia kontroli.

  Trzeba całkowicie zmienić rolę pieniądza - przywrócić jego realne funkcje, jego rolę służebną - jako środka płatniczego - rzeczywistego - opartego na wartości wytworzonej przez ludzi. (Nie jako narzędzia kontroli ludzi).

  A poza tym -Przecież kiedyś ludzie żyli bez pieniędzy. A jak żyli np w czasach okupacji i II WŚ - też bez pieniędzy. Nie umierali z głodu.

  Państwo mi mówią niemożliwe. Państwo mi mówią mnie się zdaje...lecz
  Państwo nie wie co ja czuję, gdy myślę do przodu i co dalej.

  Piszę co widzę, co rozumiem i co czuję.

  Z szacunkiem dla wszystkich - Kłaniam się nisko.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 11:38:56
  "Jak można to zmienić - jak można UKŁAD rozbroić i zniszczyć? Proste trzeba zabrać lub unieszkodliwić narzędzia kontroli."
  -==========

  Wolne media też są bardzo ważne, a tu może Pan dalej realnie działać, gdzie telewizja, gdzie drukowany tygodnik NE z lepszym podtytułem?

  Betonu układu nie trzeba rozwalać tylko taranami, rewolucjami, ale rozwalając go klinami, rozsadzając szczelinami od środka. To będzie mniej kosztowne dla Polaków, dla Polski. Ewolucja zamiast zwykle lewicowej rewolucji.

  Wspomina Pan o pieniądzu, kredycie, emisji, ale przecież to system narzucony z zewnątrz przez układ NWO, zatem nie jest mądrze od tego zaczynać. Zacząć trzeba od stworzenia ARMII NARODOWEJ zdolnej do obrony Polski przed każdym zagrożeniem. Wtedy można wdrażać śmiałe reformy. Inaczej skończymy jak w XVIII wieku. Inaczej skończymy jak Libia. Gdyby inwestowali w armię, to mieliby wolny kraj choć pod niefajną dyktaturą. Samoloty, rakiety, pocisk NATO powinny być strącone wszystkie, czego tam szukały, broniły Europy??? Kiedyś Polska będzie jak Libia Kadafiego, jak Gruzja, jak Serbia.

  Jak się pytam kto cementuje poza parlamentem ten system? Proszę zwrócić uwagę na Trybunał Konstytucyjny i uzależnienie od werdyktów zagranicy, czyli masonów, NWO. Nie zmieni Pan łatwo układu, za kasę trzeba się zabrać mając większość konstytucyjną, albo dyktaturę jak po 1926 roku, w końcu wszyscy jesteście piłsudczykami. My jesteś my narodowcami różnej maści. To konflikt z definicji, ale TRZEBA się dogadać.
 • @Ryszard Opara 11:38:56
  "....Trzeba całkowicie zmienić rolę pieniądza - przywrócić jego realne funkcje, jego rolę służebną - jako środka płatniczego - rzeczywistego - opartego na wartości wytworzonej przez ludzi. (Nie jako narzędzia kontroli ludzi)...."

  Pieniądz od momentu jego historycznego istnienia podlega manipulacjom tych ,którzy maja władzę wojskową , prawną lub religijną ...

  Rola pieniądza jest skutkiem decyzji ośrodków decyzyjnych .
  Nie podchodźmy do sprawy jak robotnicy angielscy , którzy niszczyli maszyny ,uznając je za źródło swojej biedy .

  Stworzenie ośrodka wojskowego ,prawnego i religijnego niezależnego od istniejącego w Polsce jest pierwszym krokiem ....
  Oczywiście nie będzie miał on na początku takiego wpływu jak "UKŁAD KONSTYTUCYJNY " , ale z biegiem czasu ,po poznaniu jego propozycji dla milionów Polaków , może zyskać zaufanie i zwolenników ...

  A krok drugi , zmiana "UKŁADU ",wykonać po zrealizowaniu kroku pierwszego ....

  Próba ponownego przeskoczenia płotu , to nie zmiana "UKŁADU" , lecz zmiana ludzi w " UKŁADZIE " ...na młodszych , ładniejszych , inteligentniejszych ale też i bardziej ambitnych , zdeterminowanych w walce o władzę ...
 • @Ryszard Opara/wzorem niech bedzie woda
  bo woda gdy mala gromadzi sie w najnizszych miejscach i tak powoli staje sie oceanem... woda poddaje sie ksztaltom i otoczeniu i tak wypelnia wszystkie przestrzenie i swa miekkoscia niszczy w s z y s t k o .

  a wiec nieposluszenstwo, czy raczej posluszenstwo, czynnosc, czy biernosc? - najlepsze efekty wymagaja czasu.
 • układ
  Trzeba wysłać poselstwo z chlebem i solą do Kniazia Łukaszenki, jego czołgi w trzy dni będą stały nad odrą, i po układzie.
 • @youtoo 21:24:12/"...układ nigdy nie odda władzy dopóki nie umrze."
  tylko biernoscia i determinacja mozemy pomoc mu szybciej umrzec. smierc jest nieunikniona. - ten uklad jest na wylocie, wiec zamiast przyspieszac jego odejscie, pozwolmy mu upasc pod ciezarem wlasnych pomylek. zrobimy to nie angazujac sie w konfrontacje. pomysl Ryszarda Opary dotyczacy pieniadza jest bardzo dobry lecz moze nie potrzeba zbyt wiele robic, bo gdy ukradna ludziom ostatnie pieniadze, to wtedy nalezy zadbac tylko o spokoj.
 • @lju 21:41:20/"Być może scenariusz "bratniej pomocy", jest planowanym rozwiązaniem w niedalekiej przyszłości?"
  no bo chyba nie przypadkiem za czasow tsuka stracilismy w 4 "katastrofach" i "samobojstwach" praktycznie cale dowodztwo naszego wojska. zamiast wojska rozbudowano i dozbrojono za to policje.- popatrzmy jak wyglada policja w panstwie milosci.
 • @archeo 21:54:45/ komuna?
  organizacja plemienna jest lepsza forma, chocby z nazwy; )
 • @Redaktor1966 22:07:34Pozytywna inwestycja przyniesie pozytywne efekty, a negatywna negatywne (jakie mamy efekty, takich dokonan
  pozytywne postawy przynosza pozytywne efekty...itd.
  - o masach mowmy wiec z szacunkiem. "glupota" mas jest naprawde ich madroscia. to bezwlad chroni je przed wyginieciem, a "bezmyslne" marsze na rzez tez w sumie "sluza" przetrwaniu ogolu.
 • @RICO 22:26:58/"PROBLEMEM JEST..."
  zacznijmy od szacunku do samych siebie; )
 • @goodness 10:52:08/" Nie lepszy byłby sprzeciw do ograniczania Polakom produkcji mleka,
  cukru, połowu ryb i posiadania własnych rezerw żywności?"

  w naturze wielkie zmiany nastepuja w wyniku malych, niezauwazalnych krokow.
 • @Czartoryski 13:21:32
  "...w naturze wielkie zmiany nastepuja w wyniku malych, niezauwazalnych krokow..." - pełna zgoda! Galicja rusza.
  http://nikander.nowyekran.pl/post/74430,akcja-idziemy-jak-gandhi-po-sol

  Jednak bez usunięcia stad sekty wyznawców genialnych inaczej pomysłów Korwina Mikke się nie obejdzie.
 • @oleg 13:39:40
  Układ to banda tchórzy i jakie niby ma wojska?. Po ile jest ropa na Białorusi,
  papierosy są po 2zł. paczka.
 • @Marek Kajdas 12:02:49/ "...wszyscy jesteście piłsudczykami. My jesteś my narodowcami różnej maści.
  To konflikt z definicji, ale TRZEBA się dogadać."

  myslenie kategoriami systemu, ktory chcemy zmienic jest zbudowane na sprzecznosci.
  myslenie kategoriami partii, orientacji, ruchu,...jest od poczatku obarczone znanym nam juz skutkiem. moze tak byc, ze nie jestesmy jeszcze gotowi. - zmiana starego ukladu na nowy? uklad? to tylko przedluzenie tego samego.
  swiatu, Polsce jest potrzebna jest radykalna zmiana i wszystko ku temu zmierza. - zanosi sie na burze, a burze najlepiej przeczekac
  nie bojmy sie tego, co ma nastapic, bo w naturze zmiana jest podstawa zycia i kazda zmiana dobrze sluzy przetrwaniu.
  uzbrojmy sie w cierpliwosc i wiare. cieszmy sie tym co dzis jest nam dane. szukajmy dobra, nawet w "zlu".
 • @Czartoryski 12:58:55
  Mam bardzo wielki szacunek do wielu Polaków ale nie mogę tego odnieść do tej jej części która w kolejnych wyborach wybrała rzekomo mniejsze zło ! Ponadto będąc tylko jednostką w tym kraju widzę totalne bezmózgowie i brak elementarnej znajomości ekonomii.Jest mi przykro,że musiałem nazwać mój naród jako debilny.
  Czyż nie jest to bolesna prawda ?
 • @RICO 14:05:21
  Ludzie w Polsce nie są ani mądrzejsi ,ani głupsi , niż wyborcy w innych krajach .

  Dziwne jest natomiast zachowanie osób pretendujących do miana " elity ".
  Ich poziomowi umysłowemu, moralnemu, religijnemu warto się przyglądać .
  Szczególnie przydatna jest wskazówka : co do tej pory osiągnęli ?

  Jeżeli nic lub niewiele więcej niż niewiele , to nie powierzaj swoich pieniędzy ,
  podatniku polski, takim osobom.

  A , jeżeli powierzyłeś , to ...licz się z Amber Gold Państwowym
 • @nikander 13:33:34
  znalazł się wolnościowiec :) inaczej ...
 • @Jan Paweł 23:16:55
  Już raz napisałem ci, głabie, abyś zmienił nick, bo obrażasz WIELKIEGO POLAKA!!! Ty masz chyba z 15 lat, że piszesz takie bzdury!!! Solidarność nie rozkradła Polski, tylko cwaniacy i zdrajcy, którzy byli także "doradcami" związku!!! Polskę rozkradła KOMUNA I LEWICA, która pzrepoczwarzył się w "demokratów". Poczytaj historię najnowszą naszego kraju a potem będziesz pisał być może komentarze!!!
 • Jeszcze raz, powtórzę:
  Potencjał naukowy i przedsiębiorczość mamy na najwyższym światowym poziomie. Zasoby mineralne i żywnościowe przekraczają własne potrzeby. Jesteśmy samowystarczalni z możliwościami exportu myśli naukowej i produktów. Jesteśmy jednak narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI.”
  Jacek Rossakiewicz: „Potrzebna jest główna idea łącząca Naród”, „cywilizacja miłości jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata - aktem potwierdzenia jej istnienia powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski”.

  Jakże to możliwe, że dotychczas nikt tutaj nie wyciągnął wniosków z wypowiedzi i woli do działania tylu inteligentnych Polaków? Ignorancja, czy coś jeszcze gorszego?
 • @Zdzich 16:24:22
  "....Ignorancja, czy coś jeszcze gorszego?..."

  Może jednak Polacy zaczęli obserwować świat ?

  Jeżeli takie Stany Zjednoczone muszą/chcą?/ liczyć się z syjonistami , to co mają zrobić tak małe narody jak Polacy ?
  Rosjanie nie są słabi i podobnie jak USA nie zadzierają z Izraelem .
  Popatrzmy co zrobią Niemcy ,Japończycy , Chińczycy Francuzi ....
  Nie czas na szarże ułańskie ...
 • @Zdzich 16:24:22
  A zacytowany Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI.” prawdopodobnie wierzy w to co napisał . Ale to nie jest prawda historyczna , którą podzielają np. prawosławni Polacy lub Słowianie polscy .

  Katolicki Naród Polski , czyli katolicka szlachta/rycerstwo/
  już Polskę przejęła , z przerwami , od 966 roku ....
 • @RICO 14:05:21/"Czyż nie jest to bolesna prawda?"
  trudno w takich rozmowach nie byc filozofem - wydaje mi sie ze nie.
  prawda jest rozproszona i kazdy ma troche racji. stan nastrojow wsrod spoleczenstwa jest wypadkowa wielu czynnikow. jesli cos dzieje sie nie po naszej mysli, to bywamy sfrustrowani, ale przeciez nie od razu rzym zbudowano - trawa rosnie w swoim tempie i szarpanie jej ma akurat odwrotny skutek. - nie mozna przyspieszyc niczego, bo wszystko odbedzie sie na czas, w swoim rytmie.
  dlatego nie ulegajmy frustracji i zachowajmy szacunek do wszystkich uczestnikow sytuacji. - wszyscy bowiem odgrywaja "przypisane" im role.

  wiec patrzac z twojej perspektywy mozna sie z toba zgodzic.
 • @zbigniew1108 16:36:07/"Rosjanie nie są słabi i podobnie jak USA nie zadzierają z Izraelem ."
  tym dla niego gorzej, bo tym szybciej nadejdzie jego koniec.
 • @Czartoryski 16:52:25
  Bardzo dziękuję za tolerancję w stosunku do mojego poglądu.Jeśli nawet u mnie stwierdziłeś pewien poziom flustracji to wyjaśniam,że to dotyczy jedynie bardziej rozgoryczenia niż flustracji.Może dlatego,że zapłaciłem bardzo wysoką cenę za tzw.przemiany gospodarcze a gangrena polityczna i bankowa pluje ludziom w twarz co odbierane jest przez naród jako złotodajny deszcz !
 • POLITYKA, POLITYCY...
  Wśród wielu niuansów psychologicznych, trzeba wziąć także i ten, że jak jedni tzw. politycy okazali się niekompetentni, szkodliwi, nachapali się, nakradli, a mimo to są bezkarni, to tak rozpoczyna się efekt negatywnej lawiny ze strony naśladowców!
  Z uwagi na największą możliwą skalę szkodzenia, bo dotyczy to całego kraju, jego mieszkańców, tolerancja dla zła ze strony polityków musi być równa 0, a kary maksymalnie surowe-odstraszające! A ponieważ jest odwrotnie, to ma mse ogromne parcie do koryta* osobników nienadających się do zajmowania kierowaniem sprawami państwa, kraju, a wyniku ich działalności destrukcja... Oprócz odstraszającej roli nieuchronności i surowości kary, potrzebne są i inne zabezpieczenia, które opisałem, kluczem jest także zaprzestanie realizowania utopii, a wprowadzenie racjonalnych praw do stosowania w funkcjonowaniu społeczeństw, państw.
  *Bo nie chcą być „gorsi”, „poszkodowani”, „frajerami” – chcą się nachapać ILE SIĘ DA, okazać się sprytniejsi, bezwzględniejsi, być „lepsi” od swoich poprzedników-nauczycieli... A ponieważ tzw. „dół” traktuje „górę” jako wzorzec, to się z tym godzi, bo widocznie jest to nie do uniknięcia, gdzie indziej też tak jest, więc i u nas tak musi być. – Tzw. masy nie uczą się na błędach, a pozytywnych wzorców w odpowiedniej ilości i o odpowiedniej skali brak (wzorcowe jest to, co jest powszechne)... Nie potrafią sobie także wyobrazić, ani zrozumieć przygotowanej konstruktywnej alternatywy, więc i wobec takich działań pozostaną bierni, a znaczna część będzie im nawet przeciwna. Dlatego trzeba albo przekupić/obłaskawić, albo „przydusić”, dotychczasową „górę”, albo ją...


  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/75341,uklad-jak-to-zmienic | 28.09.2012 21:09
  UKŁAD – jak to zmienić?

  Wybrany komentarz:
  Czas skończyć z ogólnikami, pora mówić po nazwiskach
  „W interesie Polskiej Racji Stanu należy niewątpliwie zmienić całkowicie UKŁAD. ...UKŁAD – to wszystkie obecne partie polityczne (ich hybrydy i powiązania). Wszystkie muszą odejść.”

  Te partie, to jest około 100 tys. ludzi. Do tego setki tysięcy ludzi połączonych z nimi biznesowo i towarzysko.
  I co? Komuś się wydaje, że ich można wyrzucić z Polski, albo tylko na bruk?
  Mrzonki.
  A lustracja nawet nie wyszła. Weźmiecie JKM i wyłoży likwidację układu tak jak lustrację.

  Jeśli tym setkom tysięcy ludzi nie zapewni się bezpiecznego życia, to „modyfikatorzy” układu będą w kłopocie.
  Może udałoby się coś zrobić, gdyby wskazać konkretnie kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, a kto może się czuć bezpiecznie.

  Taki błąd zbiorowej odpowiedzialności i zbiorowego zagrożenia już popełnił PiS i dlatego NIGDY drugi raz władzy nie dostanie.
  Ci, co popełniają ten sam błąd, też nie dostaną władzy, ponieważ nie potrafią się niczego nauczyć. To po co ich zmieniać, skoro już takich mamy...
  rerak 29.09.2012 01:14:16

  [Ja już im zaproponowałem całkowitą bezkarność, a nawet legalizację tego, co nielegalnie „posiedli” (nakradli). 0 reakcji... – red.]

  PROPOZYCJA DLA BENEFICJENTÓW KOMUNIZMU, SOCJALIZMU, DEMOKRACJI
  Wygraliście, jesteście górą, zwycięzcami, triumfujecie! Ale jednak mam propozycję, która was zainteresuje:
  http://racjonalizm.nowyekran.pl/post/69132,propozycja-dla-beneficjentow-komunizmu-socjalizmu-demokracji | 22.07.2012
 • @nikander 13:33:34
  Nikander, pisz pod każdym tekstem ;
  "KORWIN -MIKKE MUSI ODEJŚĆ !!!! "
  Masz zadatki na zarządcę pegeerem jak Lepper to i naśladuj Go a zajdziesz wysoko.
  (nie chodzi mi o Niebo :-) tylko o wysokie stanowisko)
 • coś o układzie
  Udostępniam bezpośredni kontakt mailowy (tempo@ vip.onet.pl )dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej i z oryginalnych materiałów źródłowych o "biznesowej działalności" artura zawiszy. Jednocześnie deklaruję udostępnienie wszelkich materiałów źródłowych, włącznie z nagraniami rozmów, korespondencją mailową itd..
  Informuję również, że w planach i to bardzo bliskich jest stworzenie strony internetowej poświęconej wyłącznie sprawie 'przejęcia' spółki Tempo.
  Jednocześnie zapewniam, że za krzywdę mojej rodziny, za bezprawne odebranie udziałów w spółce będę zawiszę ścigać do końca mojego życia, aż sprawiedliwości stanie się zadość. Poświęcę wszystko, by prawda w tej sprawie nie została zakłamana.
  Jeśli ktoś jeszcze nie wie, o czym mówię, to uprzejmie informuję, że zawisza wespół z pewną grupą dokonał 'przejęcia' rodzinnej firmy, co oznacza odebranie majątku właścicielom bez żadnej (!) zapłaty za niego na podstawie dokumentów nie mających żadnej mocy prawnej (kwity na węgiel w skrócie).
  Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.
  Na marginesie - Marcin P. z Amber Gold miał umarzane, zawieszane, odraczane sprawy....coś mi to przypomina.....
 • @zbigniew1108 16:36:07
  NIKT NIE MUSI liczyć się z Izraelem. Z Izraelem, dosłownie, liczą się tylko Syjoniści. Robią to z własnej prymitywnej woli w wymianie za władzę i pieniądze. „Jednak ludzi dobrej woli jest więcej …” (Niemen) i szarże ułańskie nie są potrzebne, aby powiedzieć „NIE, NIE!”, wypisać się z ich partii, i założyć nową, bez Syjonistów(!).
 • @zibi 16:15:13
  obawiam się że to raczej ty jesteś "produktem" tej teraz zreformowanej edukacji, gdzie juz chyba o podstawowych zasadach logiki dawno zapomniano. Skoro jak widac obecnie, motorem całego zła na tym swiecie jest ten WSZECHWŁADNY, NIEMAL ABSOLUTNY, GLOBALNY KAPITAŁ ZWANY WTEDY IMPERIALIZMEM AMERYKAŃSKIM i skoro ta wredna komuna broniła nasz Kraj przed tym Imperializmem a Solidarnośc wręcz przeciwnie, otwierała się niego, to kto w końcu wystawił ta naszą Ojczyznę niemal NA TACY, niemal za darmo, jak teraz oni (ci nazwijmy to umownie Globaliści) sami się śmieją że im tak łatwo poszło. Więc chyba powinieneś wrócic do szkoły i uzupełnic wykształcenie, tylko że teraz wszystko jest juz płatne, więc spieprzyłeś sprawę. A to że kierowca który spowodował wypadek, był pijany, jest tylko okolicznością obciążającą. Tzn, teraz gdy Solidarnośc po latach, gdy juz nie ma Polski sie obudziła, to wcale jej nie usprawiedliwia. BO JEST JUZ POSPRZATANE, NIKT JUŻ TAMTEGO 12 tego POTENCAJAŁU NA ŚWIECIE NIE ODBUDUJE... głąbie!
 • @Zdzich 16:24:22
  owszem wszystko mamy tylko wystawilismy sie na tacy Globalnemu Kapitałowi i praktycznie jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Spróbuj się upomniec o swoje zasoby gazu, źródeł geotermalnych itd Oddalismy Polskę za darmo i dlatego nie potrzeba tu było wosjkami nato "zaprowadzac demokracji". Gdyby jednak cos tam się Polakom zachciało, to amerykańskie wojska juz tu sa, niby pilnuja naszego nieba a tak na prawdę to interesów amerykańskich w podbitej kolonii pod nazwą Polska. Samo Polska nic juz nie zrobi. Trzeba nowego Paktu Warszawskiego
 • @Redaktor1966 19:55:43
  Dobry opis mentalności zmienników
 • @Zdzich 07:30:19
  Ja nie twierdzę , że muszą się liczyć z syjonizmem .
  Proponuję jedynie pozwolić , aby Anglicy i ..., pierwsi zaczęli wyciągać kasztany z ognia ...
 • @Jan Paweł 07:44:26
  To NIE "wszechwładny, niemal absolutny, globalny kapitalizm" jest winien za stan rzeczy, durniu! Tylko Żydzi, którzy opanowali ten kapitalizm i przerobili go na totalitarny komunizm (bez zmiany nazwy). Czy nie widzisz, że współczesny „kapitalizm” niczym się nie różni od byłego komunizmu i jest kontrolowany przez tą samą „czerwoną burżuazję”?

  Zapodałeś fałszywą genezę, na bazie której napisałeś perwersyjny komentarz. Oj!
 • @zbigniew1108 10:16:26
  “Nie lękajcie się” - Jan Paweł II
 • @Zdzich 17:23:06
  No , jeżeli taki autorytet przywołałeś , to poczekamy na odważnych członków Episkopatu Polskiego . ...Zaiste ciekawe będzie , jak oni przeciwstawia się syjonizmowi ...

  Panowie , proszę przodem ...
 • AUTOR + Ogólnie !
  Jest też wielceprawdobne,że gangrena rządowa poprzez swoje wymysły podatkowe zajdzie zbyt daleko i zniszczy swoje źródło dochodów !
  A jesteśmy już bardzo blisko co oznacza,że propozycje P.Ryszarda Opary same się spełnią i to bez buntu społecznego !

  /spadająca sprzedaż - podwyżka podatków jeszcze generowanych,bankructwa firm - bezrobocie ,kolejna spadająca sprzedaż - i kolejna podwyżka podatków,kolejne bankructwa firm - jeszcze większe bezrobocie,ucieczka kapitału zagranicznego - podwyżka podatków - totalne bezrobocie itd,itd /

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031