Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Lista „osiągnięć i dokonań” - Prezydenta Bronisława Komorowskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od pewnego czasu zastanawiam się, jak to możliwe, aby ktoś taki jak Bronisław Komorowski został Prezydentem kraju - (takiego jak Polska).

Przecież to wyjątkowy NIKT, miernota, która NIC sobą nie reprezentuje, nie ma NIC do powiedzenia. Nic w życiu naprawdę nie stworzył, nie dokonał. Taka jest (chyba nie tylko moja) ocena Prezydenta RP. Znając jego życiorys z opowiadań ludzi wykształconych i którzy się z nim osobiście zetknęli; słuchając jego rzadkich wypowiedzi (których ktoś mu nie napisał). Tak, bo wprawdzie poprawnie pisać nie potrafi, ale czyta nieźle. Ostatnio nawet „Pana Tadeusza”. Ale tu chyba jego możliwości i wykształcenie się kończą. Choć studia Prezydent ma wyższe - historia UW.

Przejrzałem dostępne publikacje, Wikipedię. No cóż. Życiorys Prezydenta RP, przygotowany przez specjalistów od PRomocji, jest imponujący. Poseł sześciu kadencji Sejmu RP, Minister Obrony Narodowej, Marszałek Sejmu, Prezydent. Odznaczenia, zaszczyty etc. Jest się czym chwalić. Ale co tak naprawdę obecny Prezydent Bronisław Komorowski dla Polski zrobił? Jest zawodowym politykiem, z tego żyje, zarabia, to jest jego sposób na życieale – jak Nasz Kraj na tym wszystkim skorzystał?
Zadzwoniłem do kilku generałów WP – w latach, w których Bronisław Komorowski był ministrem Obrony Narodowej, Przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony. Początkowo, nikt nie chciał gadać lub dać czegoś na piśmie. Padały wojskowe, (często niecenzuralne) epitety pod adresem Prezydenta. Zdaniem tych wyższych oficerów WP – Bronisław Komorowski – ponosi absolutnie największą winę w procesie zniszczenia Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Lotnictwa. To właśnie on zniszczył ich siłę działania a także morale Polskiej Armii. Problem jest taki nikt o tym nie wie!!! A teraz on - jako Prezydent RP - jest naczelnym dowódcą Polskich Sił Zbrojnych. Cóż za paradoks w historii Polski.

Trochę szczegółów i nazwisk. Zadzwoniłem do Ministra R. Szeremietiewa. Odpowiedział na moje pytania-pytaniem: Czy to dzisiaj jest Prima Aprilis, czy też sobie żarty stroję? Co Pan Komorowski zrobił dla Polski, dla Wojska czy obronności? „NIC. Absolutnie NIC: Zniszczył, zdegradował, rozwalił.

„B.Komorowski w lipcu 2001r. jako minister obrony usunął mnie z MON zapewniając opinię publiczną że ma ku temu b. poważne powody. Powiedział także ,że nie ma dowodów moich win, ale dysponuje wystarczającą- „wiedzą”. Był tak bardzo pewien swego postępowania, iż zadeklarował dziennikarzom, że zrezygnuje z kariery politycznej, gdyby okazało się, że oskarżył mnie niesłusznie. Po 9-ciu latach śledztw i procesów zostałem oczyszczony z wszystkich zarzutów. „Wiedza” Komorowskiego okazała się zbiorem bezwartościowych plotek. Cena jaką ja zapłaciłem - za to co ON zrobił, była straszliwa. Przekreślono cały mój życiowy dorobek, cierpiałem ja, moi bliscy, złamano kariery współpracowników w MON. Tymczasem Komorowski zapomniał i piął się po szczeblach kariery, jako marszałek sejmu, teraz Prezydent. Dla mnie Komorowski jest człowiekiem pozbawionym całkowicie honoru!!!
Jego prezydentura jest jednym z dowodów zapaści w jakiej znalazło się państwo polskie”.
Romuald Szeremietiew

Generał Julian Lewiński (Dowódca Okręgu Warszawskiego): „Komorowski to człowiek bez dorobku.  Funkcjonuje w Rządach RP od 23 lat, ale osiągnięcia tylko negatywne.Kilku Ministrom Obrony można przypisać destruktywną role w degradacji Polskich sił zbrojnych, ale największy udział i rolę w tym procesie ma, bez wątpienia Komorowski (w duecie z J. Onyszkiewiczem). Oni razem, najdłużej na stanowiskach ministerialnych i parlamentarnych kontrolowali MON, tworząc ustawowe podwaliny dzisiejszego rozkładu WP. Ich propagandowe hasło ”armia mniejsza ale sprawniejsza” zawierał pretekst do celowej, systematycznej likwidacji struktur organizacyjnych armii, redukcji środków finansowych, zaniechania szkolenia, likwidacja akademii i szkół oficerskich, obniżania sprawności bojowej Wojska Polskiego. Obecny ”uzawodowiony” zbiór masy ludzkiej, zwanej Wojskiem Polskim, dawno przestał być armią - jest jedynie zdolny do ograniczonego wykonania zadań o charakterze policyjnym. Kilka wrogich dywizji pancernych, wspomaganych przez lotnictwo, mogłoby bez trudu przejąć całkowitą kontrolę nad Naszym Krajem - w czasie krótszym Kampania Wrześniowa. Wiadomo przecież - nie mamy co liczyć na interwencję NATO. Ostatnie dwudziestolecie, to bezustanna gonitwa, kolejnych ekip rządowych o jak najskuteczniejsze zniszczenie obronności kraju. Pod pozorem koniecznych reform, rzekomej modernizacji  prowadzonej przez poszczególne opcje polityczne, pod hasłem cywilnej kontroli nad armią, dokonuje się gospodarka rabunkowa i dezorganizacja Wojska Polskiego. Obecnie człowiek, ponoszący największą odpowiedzialność w rozkładzie armii - Bronisław Komorowski jest jako Prezydent, również naczelnym zwierzchnikiem Wojska Polskiego. Teoretycznie tylko - bo Wojska Polskiego już nie ma.  Ile więcej szkód może zrobić jako Prezydent Komorowski?” 

 
Admirał Marek Toczek: „B. Komorowski – Od początku tzw. transformacji ustrojowej pełnił wysokie stanowiska w MON (podsekretarz stanu, minister); Sejmie RP (marszałek, przewodniczący sejmowej komisji Obrony Narodowej). Obecnie jako Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP. Ponosi pełną odpowiedzialność za negocjacje i przyjęcie warunków akcesji Polski do NATO, proces długotrwałej restrukturyzacji WP (demontażu sił zbrojnych RP), zaangażowanie militarne w działania wojenne w odległych częściach świata. Podpisane dokumenty akcesyjne NATO, poza nic nie stanowiącymi ogólnikami, nie określały żadnych konkretnych zobowiązań sojuszników do działań na rzecz naszego bezpieczeństwa.
Jako marszałek Sejmu RP skompromitował się swoimi pośpiesznymi działaniami po „katastrofie” smoleńskiej. Nie zrobił absolutnie NIC -jako prezydent RP aby doprowadzić do rzetelnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności katastrofy. Nie zrobił NIC na rzecz poprawy sytuacji Polaków wysiedlonych do krajów byłego ZSRR, nie stworzył warunków do współpracy ze środowiskami Polonii rozsianymi na całym świecie. Polityk krótkiego dystansu i drobnych, małoznaczących działań. Wrażliwy tylko na ocenę własnego wizerunku. Takie działanie przyniosło mu szybko opinię „strażnik żyrandoli”. Nie angażuje się w sprawy trudne i ważne dla Polaków, idzie zawsze z wiatrem nie patrząc dokąd ta droga może doprowadzić.
W kraju postrzegany jest jako NIKT, nieszkodliwy i „rubaszny wesołek”, autor wielu gaf i uczestnik spektakularnych  małoznaczących akcji medialnych np. ostatnia – czytanie „Pana Tadeusza”. Człowiek bez narodowego ducha, bez charyzmy... a tyle jest przecież w Polsce do zrobienia”.
 
Przeprowadziłem też sam krótką ankietę. Zadając pytanie rozmaitym znajomym, spotkanym ludziom - przy różnych okazjach. A więc: Co ludzie wiedzą o Prezydencie Komorowskim - co ON zrobił takiego -ale konkretnego dla Polski? Odpowiedzi były w większości niechętne, negatywne, obojętne - czasem niecenzuralne. Tylko jedna pozytywna. W sumie była to grupa 30 osób. Pomyślałem, że to za mało, nie można wyciągać wniosków. Poprosiłem więc poprzez znajomych o przeprowadzenie ankiety. Młodzież na ulicach Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia zadawała jedno konkretne pytanie. Oto sumaryczna relacja:
W dniach 11 i 12 września 2012 młodzi wolontariusze z Warszawy, Gdańska, Wrocławia  Krakowa przeprowadziły na ulicach tych miast ankietę. Przechodniom, którzy pojawili się na rynkach - wrocławskim i krakowski oraz warszawskim i gdańskim starym mieście, zadawano jedno pytanie:

"Jakie są zasługi Bronisława Komorowskiego dla Polski? Prosimy o jednozdaniową odpowiedź."

Pytanie miało charakter otwarty, tzn. nie było gotowych odpowiedzi do wyboru. Zapytano 1726 osób. Każdy z ankietowanych mógł wyrazić swoją indywidualną opinię. Ankieterzy pytali tylko dorosłe osoby w różnym wieku. Największą grupę respondentów stanowili studenci oraz osoby w średnim wieku. Stosunkowo mało było osób starszych. Ponad połowa zagadniętych (58%) – 1002 osoby odmówiło udziału w ankiecie. Wypowiedzi 724 osób zebrane są poniżej - wyniki kształtują się następująco:

Odpowiedzi się często powtarzały. W niektórych wypadkach niektóre zdania brzmiały nieco inaczej, jednak użycie tych samych zwrotów sprawiło, że zaklasyfikowano je do jednej kategorii:

" Nie wiem" - 418 osób (172 w Warszawie, 105 w Krakowie, 81 w Gdańsku, 60 we Wrocławiu) 
"Nie ma żadnych zasług" -189 osób (71 - Warszawa, 42 - Wrocław, 45 - Kraków, 31- Gdańsk)
Odpowiedzi pozytywne:
"Jest patriotą" - 9 osób (3 - Wrocław, 3 - Gdańsk, 2 - Warszawa, 1- Kraków)
"Poprawił nasze stosunki z innymi państwami" - 5 osób (3- Warszawa i po 1 Kraków i Gdańsk)       "Jest dobrym prezydentem" - 2 osoby (po 1 w Krakowie i Wrocławiu)
Odpowiedzi negatywne i nieokreślone:
"Powstrzymał Kaczyńskiego przed dojściem do władzy"- 4 osoby (2-Gdańsk, 1 Warszawa/Wrocław)
"Jest śmieszny" - 36 osób (21 w Warszawie; 15 w Gdańsku)
"Jest zdrajcą" - 25 osób (15 w Krakowie; 10 w Warszawie)
Wulgaryzmy - 24 osoby (12 we Wrocławiu; 12 w Warszawie)

Odpowiedzi pojedyncze pozytywne (Wa - Warszawa, Krk - Kraków, Gd - Gdańsk, Wr - Wrocław)

"Dobrze prezentuje się jako prezydent" (Wa)
"Zna wiele języków" (Wr)
"Potrafi ze wszystkimi rozmawiać" (Wa)
"M.in. dzięki niemu Polska weszła do NATO" (Krk)
"Jest sympatyczny" (Gd)
"Przeniósł siedzibę do historycznego miejsca" (Wa)
"Poprawił wizerunek naszego kraju" (Wr)
"Dzięki niemu nie ma wojny z Rosją"(Wa)
Negatywne/obojętne:
"Jest beznadziejny"(Gd)
"Organizuje patriotyczne uroczystości"(Krk)
"Wykonuje polecenia Tuska"(Krk)
"Ponosi odpowiedzialność za stan naszego kraju"(Wa)
Podsumowanie:(Ankietowano 1726 osób) – 58% odmówiło odpowiedzi na pytanie!!!
1.      NEGATYWNE - Nie wiem/Nie ma żadnych zasług– 83,8% (607 osób na 724)
2.      Pozytywne – 3,3% (24 osoby na 724)
3.      Negatywne/obojętne – 12.8% -(93 osoby na 724)
 
W sumie negatywnych/obojętnych – 96,7% ankietowanych(700/724)
Pozytywnych opinii – 1,4% wszystkich pytanych (24 osoby na 1726).!!! 
Zasadnicza konkluzja ankiety jest taka, że ludzie nie mają pojęcia, jak wielką destrukcyjną rolę odegrał  B. Komorowski w zniszczeniu Wojska Polskiego, Polskiej Obronności. Prócz tego obywatele, tak naprawdę nie wiedzą czym zajmuje się i co właściwie robi Polski Prezydent.
Bardzo ważnym, często ignorowanym (celowo) faktem jest to, że Prezydent Komorowski uzyskał swój urząd łamiąc konstytucję. Wstąpił w obowiązki Głowy Państwa (jako Marszałek Sejmu) – 4godz. po Smoleńskiej Tragedii. Nie było jeszcze formalnego potwierdzenia śmierci Prezydenta Kaczyńskiego (aktu zgonu), - jedynie stwierdzenie (notka) Prezydenta Rosji Miedwiediewa - co w Polsce nie jest i nie może być aktem prawnym. Lekarze rosyjscy wystawili świadectwo śmierci wiele godzin po objęciu urzędu przez B. Komorowskiego. Jedynym potwierdzeniem śmierci w Polsce (poza Sądowym) jest  "akt zgonu" zgodnie z ustawą o "Aktach Stanu Cywilnego". Bez niego Komorowski nie miał prawa zastosować art. 131 pkt 2 ust. 1 o śmierci Prezydenta. Zamiast tego powinien zgodnie z art 131 pkt 1 Konstytucji RP wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta. To jednak nie nastąpiło. Można i trzeba zatem uznać, że B. Komorowski wstąpił w urząd Prezydenta, w drodze konstytucyjnego zamachu stanu i jako uzurpator nie miał prawa do ogłoszenia wyborów na Prezydenta RP i rozpisania kalendarza wyborczego.
Już samo to go dyskwalifikuje jako Prezydenta RP - jako osobę zajmującą urząd zgodnie z prawem polskim i jako strażnika Konstytucji RP. O czym więc mówimy?
 
Obecnie realia są takie - Bronisław Komorowski jest Prezydentem Polski. I z pewnością szykuje się na następną kadencję. Cóż za ironia losu i historii. Czy my Polacy możemy do tego dopuścić???

KOMENTARZE

 • @
  Oglądając najnowszy film o pani Merkel i jej sobowtórze nasuwa mi się myśl o podmienionym Komorowskim.
 • @zwyczajnie normalny 01:28:18
  To po co znając te szczegóły największa partia opozycyjna w Polsce zaakceptowała wyniki tego sfałszowanego głosowania i nie dosyć tego, nic wtedy nie uczyniła, chociaż doskonale sobie zdawała z tego sprawę, że to był bezkrwawy przewrót? A po tym jeszcze się dwukrotnie podzieliła?
 • Ryszard
  Na murze widziałem taki oto napis (cytuję):

  "Komorowski z Ruskiej Budy
  Tłusty zdrajca
  w uszach chudy"

  pewnie zdarzają sie też bardziej ostre i trafne napisy.
 • @Mirosław Kraszewski 01:36:30
  On nigdy nie był inny
 • Co robi ten wałkoń ?
  Byczy się i obżera , w namiestnikowej kuchni , w weekend wyrusza do ruskiej budy by pogadać z ruskimi pobratymcami , potem pierdzi cały boży dzień , nawet żonki nie obsłuży , tylko myśli jak znowu się wysłowić , tak trochę lepiej . kurwa , life is good !
 • @Paweł Tonderski 01:40:57
  Tutaj ma Pan racje. Dodam jeszcze: Dnia 10 kwietnia 2010 obywatel Komorowski został wpuszczony przez prawnika z kancelarii Prezydenta zorientowanego w sposobie przejmowania wladzy. Przez czlowieka ktory dopuscil do uzurpatorskiego przejecia wladzy, zamiast faxem wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta. Ten "człowiek prezydenta Kaczyńskiego" tego nie uczynił. Pomimo tego, ze nie miał żadnych podstaw do wpuszczenia obywatela Komorowskiego do kancelarii, natomiast miał do dyspozycji żołnierzy którzy nie powinni do wtargnięcia dopuścić.

  Za samo sformulowanie tego zdania zostałem czasowo zablokowany u pana Alexandra Ściosa, który na mnie za krytyke zachowania tego prawnika mającego prerogatywy prezydenckie agresywnie naskoczył.
 • @Łażący Łazarz 01:41:56
  Skoro nigdy nie był inny, jest tym łatwiejszy do podmiany przez pierwszego lepszego chłopka-roztropka z kresów.
 • z budy ruskiej do belwederu
  "W kancelarii żyrandole

  - oczywiście bigos wolę!

  wciąż przemawia na pieprznicy

  pełnej echów, achów

  chrabia charcerz rzeglarz a hoj"


  reszta tutaj

  http://alefstern.nowyekran.pl/post/74333,polskie-drogi
 • Trzeba jeszcze dodać, ze córka krwawych UBowcow jest pierwsza dama.
  Anne Dziadzie tez mamy dzięki Bulowi..Nie o taka Polskę walczyli polscy patrioci umeczeni i zamordowani w UBeckich kazamatach.
 • Ale ma wiele zasług w utrwalaniu komunizmu w RP!
  1/ Wdzięczny swemu bossowi desygnującemu go na stanowisko wiceministra obrony narodowej, to znaczy największemu zbrodniarzowi komunistycznemu dyktatorowi gen. Jaruzelskiemu, a od 1941 roku grażdaninowi CCCP=obywatelowi ZSRR, najuniżeniej całuje dłoń tego:
  - kata większości Polaków w tym fizycznie i psychicznie niszczącego wiele osób (ja niestety temu mojemu ziomkowi zawdzięczam otrzymanie za moje pogllądy i działalność przed stanem wojennym otrzxymanie podwójnych papierów wariackich !);
  - pomysłodawcowi i wykonawcy stanu wojennego;
  - współpracownikowi Informacji Wojskowej nadzorowanej przez Rosjan;
  - kopiście rosyjskich obozów internowanych z 1939 roku w celach:
  a/ represjonowania prawdziwych opozycjonistów;
  b/ przewychowywania, przekupywania niektórych opozycjonistów na zdrajców większości narodu polskiego;
  c/ legendowania wielu kapusiów, zdrajców - Bolków na rzekomych działaczy demokratycznych;
  d/ oszustowi większości Polaków i zagranicy w tym KOMITETU NOBLOWSKIEGO, że Wałęsa to bohater narodowy, a tymczasem to zdrajca Solidarności, który potem sam się pochwalił mówiąc: "ja obroniłem Jaruzelskiego!"
  2/ Założycielowi Klubu prezydentów RP na czele z dyktatorem Jaruzelskim, dającego im podwyżki pienięzne, opiekę i ochronę!
  3/ Zapraszającego tyrana Jaruzelskiego na posiedzenie Biura Bezpieczeństwa chyba władzy przed Narodem!
  4/ Wiceprzewodniczącego PO to znaczy PARII OPORTUNISTÓW!
  5/ Wroga większości Polaków, ponieważ nic nie zrobił, aby zlikwidować przywileje posłów i senatorów dające im prawa OLEWAĆ prośby, skargi, petycje obywateli, bo nie muszą na nie odpowiadać!
  6/ Pomocnikowi Tuska w zamiataniu afer pod dywan, w tym gdańskiej afery restauracyjnej z super fuszerką Bramy Długouliczznej z głupaty przemiasnowanej na Złotą!
  7/ Dającemy wielkie odznaczenie prez. Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, którego mieszkańcy chcą odwołać z tego stanowiska!

  7/ Super tchórzowi, który boi się publicznie ze mną nauczycielem - socjologiem-politologiem i oficerem podyskutować w TV.
  --------------------------------------------------------------------
  Panie Ryszardzie za tego bloga pochwalam, gratuluję i dałem Panu 5!
  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś !
 • Jaka III RP, taki Prezydent.
  Jak nic, wypada zgodzić się z ankietowanymi. Jakby nie liczyć zasług Prezydenta Komorowskiego, z 'bulem' i bez 'nadzieji' rzec muszę, że wychodzi w ocenach mniej niż zero.

  Ale... to również informacja zwrotna o nas samych, o naszym stanie ducha, o naszych wyborach i oczekiwaniach. Jeśli ktoś wierzy w tzw. badania opinii publicznej, to - circa - 70% Polaków uznaje, że Bronisław Komorowski jest dobrym Prezydentem III RP. Zdaje się, że to najbardziej popularny polityk... na tym etapie mądrości etapu.

  Mam więc dysonans poznawczy. Znów myślę 'pod prąd', inaczej niż większość?
 • 5*****
  Najgorsze że to wszystko widzi uśpiony lud i nie grzmi.
  Czy dziś prawdziwych POLAKÓW już nie ma?
 • @Autora
  Nie wiem czy ma Pan świadomość,ze jest Pan współwinny obecnej sytuacji w naszej Ojczyznie, beztrosko wyliczając co p.Komorowski zrobił,czy nie zrobił dla Polski !!!...Przywarą" mądrych polaków" jest ciagła wyliczanka"ile to ja wiem,jaki to ja jestem wspaniały",ale od tego nie uzdrowimy naszego kraju !!!...Proszę o konkretne propozycje na zmianę tej patologii....
 • All
  A może tak przestańmy "jojczyć" a wymyślmy coś mądrego, bo my tu gadu
  , gadu a walizki PO peronie same biegają i chłop śliwki rwie. Pzdr
 • A teraz następny nikt.....
  A teraz następny nikt ,,robi,, za marszałka i jak teraz tego co,,robi,,
  za rezydenta szlag trafi to dopiero nikt będzie nikim !
 • "Bronisław Komorowski jest Prezydentem Polski"
  Czy aby na pewno?

  Prezydent Rzeczypospolitej obejmuje urząd po złożeniu wobec Zgromadzenia Narodowego następującej przysięgi:

  "(...) a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem".

  Tak miał powiedzieć. A chłopina sobie po swojemu wymyślił jakąś "dobrość Ojczyzny". Jak przysięgał tak i robi. "Dobrości" wszędzie pełno, na każdym kroku ją widać...

  http://www.youtube.com/watch?v=6Vfzum-9n6A

  http://wzzw.wordpress.com/2010/08/06/komorowski-slubuje-dobrosc/
 • "Głośno" myślę
  W moim odczuciu prawdziwa acz smutna konstatacja.
  Ksiądz Jerzy Popiełuszko mówił: "Zło Dobrem zwyciężaj." Może ciągle za mało w nas DOBRA? Może za ciche to DOBRO? Własnie tak - tak sądzę - ciche, bo głos tłumiony...
  Niby zawsze mawiano, że zło jest głośniejsze, ale dzisiaj to przybiera karykaturalną formę.
  Jednym z symboli jest obecnie zasiadający pod żyrandolami... ulubieniec 1,4 % mieszkańców nadwiślańskich ziem.
 • nie zgadzam się z panem...
  KOMOROWSKI jest zwyczajnie nikim ...pan szanowny pisze...o nieeee...ON jest przedstawicielem sił wrogich POLSCE,jest rezydentem wrogiego nam mocarstwa za wschodniej granicy,jest odpowiednio głupi aby nie troszczyć się honorem ,moralnoscią,jest jak zwierze odpowiednio wyhodowane i wyszkolone do pełnienia określonych celów ,jego otoczenie odpowiednio dobrane ma na celu pilnowanie aby wszystkie polecenia wykonywal bez zbędnych ceregieli ,wszystko co robi ma na sobie bolszewicki ryt...ostatnio to się wyrażnie wzmogło ,dawniej wysłało by się soldatów i bagnetami by załatwili problem ,dzisiaj trzeba inaczej ,sposobem ,ale metody mają to do siebie że się wyczerpują przy intensywnym stosopwaniu i pozostaje juz tylko żenada...i teraz rezydent jest na etapie żenady ,ośmiesza się ganiając od imprezy do imprezy...a to chleb pocałuje ,chłopom ,a dupcię przedszkolakowi podetrze,a to feministkom pokaże coś męskiego i tak mu dzień schodzi...
 • @ATMAN 08:18:31
  Dobre przypomnienie.
 • Olbrzymi sukces Komorowskiego: Zebranie komuchów, esbeków w Pałacu prezydenckim
  http://normalny.nowyekran.pl/post/20672,posadza-tylko-laszkiewicza-czy-jego-pracodawce-rowniez
  http://normalny.nowyekran.pl/post/73371,konstruktywna-opozycja-wreszcie-w-komplecie
  http://normalny.nowyekran.pl/post/46732,esbek-autorytetem-politpoprawnych-mediow

  Krzysztof Łaszkiewicz, Roman Kuźniar, Stanisław Koziej, Tomasz Nałęcz, Andrzej Kunert, Tadeusz Mazowiecki ...

  No i pamiętajmy skąd oni się wzięli w Pałacu Prezydenckim:

  "Ponieważ planowano przejście na gospodarkę rynkową, transformację pierwszej komuny w III RP, potrzebne były kadry konstruktywnych opozycjonistów, którym można byłoby przekazać władzę?

  W tym celu w Jaworzu podlegali procesowi uwiarygodniania zdobywając status pokrzywdzonego m.in.:

  Wł.Bartoszewski, A.Małachowski, T. Mazowiecki, B.Geremek, St.Niesiołowski, A. Czuma, B.Komorowski, A. Celiński, A. Drawicz, R.Bugaj, A.Szczypiorski, W.Woroszylski, A.Kijowski, H.Mikołajska, G. Kuroń, J.Jedlicki, J.Holzer, St. Amsterdamski, J. Kusnierek, M.Rayzacher, R.Zimand.'"
  http://www.obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1188:internowani-jaworze&catid=81:historia&Itemid=27
 • @ wiosna 2010
  http://renata.nowyekran.pl/post/73485,narodowe-czytanie-pana-tadeusza

  O wiosno, kto ciebie widział wtenczas w naszym kraju

  Pamiętna wiosno wojny, wiosno urodzaju

  O wiosno, kto cię widział, jak byłaś kwitnąca

  Zbożami i trawami, a ludźmi błyszcząca

  Obfita we zdarzenia, nadzieją brzemienna

  Ja ciebie dotąd widzę piękna maro senna.

  Urodzony w niewoli, okuty w powiciu

  Ja tylko jedną taką wiosnę miałem w życiu.
 • .
  Zaskoczony jestem notką, bo zazwyczaj były one w stylu kazania dobrotliwego proboszcza, ale wracając do zagadnienia...

  B.Komorowski w latach 80tych dostal pomocną dłoń od KK gdy zatrudniono go jako nauczyciela historii w katolickim liceum, co juz wywołuje zgrozę samą w sobie, a teraz odwdzieczył sie tym, że złajal kapelana za bardzo ogólnikowe kazanie, wraz z jego usunięciem ze stanowiska.
 • "zastanawiam się, jak to możliwe, aby ktoś taki jak Bronisław Komorowski został Prezydentem kraju"
  Gdy są ustawione wybory, to wszystko jest możliwe.
  Nie zdziwiłbym się gdyby prezydentem został Pudzianowski albo inny cyrkowiec.
 • B.K. to dywersant
  A dywersja na najwyższych szczeblach władzy jest wręcz zabójcza. TW Litwin cały czas pracuje. Nasi przyszli agresorzy czekają na dogodną okazję, wtedy powtórzy się II połowa XVIII w.

  Świetnie pan opisał gajowego.
 • @
  ...cóż można rzec ...pacynka wylosowana przez ruski serwer...
 • .
  "Bardzo ważnym, często ignorowanym (celowo) faktem jest to, że Prezydent Komorowski uzyskał swój urząd łamiąc konstytucję. Wstąpił w obowiązki Głowy Państwa (jako Marszałek Sejmu) – 4godz. po Smoleńskiej Tragedii. Nie było jeszcze formalnego potwierdzenia śmierci Prezydenta Kaczyńskiego (aktu zgonu)"
  __________________


  W jednym z filmów dokumentalnych jest opis tego przypadku, gdy szef TK odpowiedział prawnikowi z KP Lecha Kaczyńskiego, że "jest sobota, sędziowie rozjechali się do domów i jest niemozliwym by rozstrzygali, że Prezydent RP nie może tymczasowo pełnić swojej funkcji..."

  Jak dla mnie kwalifikuje ich wszystkich do dyscyplinarnego zwolnienia i postawienia przed sądem.. Obawiam się, a może nawet jestem pewien, że sądzili by ich tacy sami podli ludzie i już w majestacie prawa zostali by uwolnieni od jakichkolwiek zarzutów.

  "Bo jest sobota, bo rozjechali się do domów..."

  I jeszcze obłudnicy zapewniają, że "państwo polskie zdało egzamin"...
 • @Skanderbeg 09:30:09
  " Wchodząc do NATO, podpisaliśmy traktat. Czyli takie zapisy, jakie w nim były. A Toczek pisze o jakiś okólnikach. Podpisaliśmy to co wszyscy wchodząc do NATO."
  _________________________

  Jesteś beznajdziejnym przypadkiem.
  Historia 39 roku niektórych nie nauczy niczego...
 • Pompowania Kukiza
  etap kolejny.
 • @korwinista 10:07:59
  Na razie sam go pompujesz...
 • Do AUTORA - z innej beczki, ale wciąż wojskowej...
  Pomijając mało ambitne osiągnięcia Bronisława K. to mam pytanie do generałów i pułkowników WP - skoro widzą, że jest gorzej niż źle, że im się warsztat pracy sypie to dlaczego jako dysponujący wciąż pewną siło nic nie zrobią lub zrobili?
  Dlaczego biernie przyglądają się plądrowaniu Wojska Polskiego, które zostało jak sami przyznają w rozmowach z Panem, sprowadzone do formacji policyjnych?
  Wiedzą dokładnie, kto jest za to odpowiedzialny.
  Absolutnie nie rozumiem ich postawy moralnej, chyba że sami w tym brali udział?
  Czemu w rozmowach prywatnych posuwają się do bezwzględnego odsłonięcia potwornej niegodziwości, ale publicznie wszystkiemu zaprzeczają?
  Dysponując sporą siłą powinni sobie sami poradzić z tymi kilkoma Bronkami, Donkami czy innymi "dzwonkami", są w Polsce ludzie którzy jako cywile w puczu chętnie by pomogli, sam się nie uchylę, i skoro ja zwykły "nikt" mam cywilną odwagę, podobnie jak wielu tutaj, otwarcie krytykować, a nawet wyszydzać "para-polityków" z tzw. elyty, tworzyć opozycję to czemu Panowie Generałowie nie mogą NIC, a może NIE CHCĄ...?
  W końcu "pensja jest najważniejsza".
  Polecam jednak doprosić KNP i razem z wojskiem zrobić porządek z tą bandą socjalistów w sejmie, zanim będzie za późno. (o ile już nie jest)
 • @autor
  To ja proponuję plebiscyt na NE. Zbieramy filmy z zachowaniami wszystkich sędziów, których zachowania były nagłaśniane na NE i pytamy.

  Pytanie by brzmiało: do którego z nw sędziów masz zaufanie i chciałbyś, by orzekał w twojej sprawie.

  a) sędzia Wala
  b) sędzia Gmyz
  c) ......

  x) Chroń mnie Panie przed nimi wszystkimi

  Zwycięzcy NE wręczałby nagrodę: pozłacany plastikowy łańcuch, by ten oryginalny, z metalu, tak im u szyi nie ciążył.
 • @Skanderbeg 11:03:57
  "Chcesz sądzić sędziów? Nie wiesz, że mają oni immunitety? Ale wasza postpiłsudczykowska tradycja lubuje się w bezprawiu."
  __________________________________


  Za złamanie Konstytucji RP jest Trybunał Stanu. Tyle i aż tyle.
  A prezes TK odmawiając uruchomienia wówczas jedynej prawidłowej konstytucyjnej procedury "bo jest sobota, bo sędziowie rozjechali sie do domów.." złamał Konstytucję.
 • @Skanderbeg 11:03:57
  "Nie wiesz, że mają oni immunitety?"
  ___________________________

  Buhaha :

  "W 2008 r. historia zatoczyła koło, tym razem to sędzia Janusz K. stanął przed sądem oskarżony o przyjmowanie łapówek. Mężczyzna został zatrzymany po policyjnej prowokacji i usłyszał zarzuty przyjęcia łapówek o łącznej kwocie 140 tys. zł. Ponadto w ramach łapówki sędzia przyjął też dwa warte 300 zł półmiski... ryb w galarecie. Śledczy ustalili, że skorumpowany sędzia przyjmował łapówki przez dziesięć lat w okresie 1998-2008 r., czyli w czasie, gdy ws. przyszłego założyciela Amber Gold zapadł podejrzanie łagodny wyrok."

  Buhaha:

  "Okazuje się, że prokurator nadzorująca sprawę Amber Gold nie zapoznała się nawet z treścią akt. Nie znała ona także przepisów prawa bankowego.

  Szef Krajowej Rady Prokuratury przyznał na antenie TVN24, że prokurator Marzanna Majstrowicz, o której odwołanie wnioskował prokurator generalny Andrzej Seremet, nie znała ani treści akt, ani nawet przepisów prawa bankowego.

  Okazało się także, że prokurator Majstrowicz nie znała wcale akt sprawy, choć zapewniała, że je czytała. Po serii pytań ze strony Krajowej Rady Prokuratury dotyczących znajomości akt sprawy wyszło na jaw, że nadzorująca śledztwo prokurator nie znała ich treści"
 • jak pójdzie przez ruskie serwery
  to nasz Borat przywódca wygra nawet jak przegra.
 • @Mirosław Kraszewski 02:49:08
  Witam. Blogerzy chętnie by przeczytali, o kogo chodzi i przypuszczam, że o Sasina . Jeżeli to możliwe, proszę podać nazwisko.
 • Przypominają się ostatnie lata I RP i po części II RP pełnej niewydarzonych sanacyjnych optymistów co do przyszłości...
  Czy Komorowski jest ostatnim elekcyjnym "krulem" III RP? "Bul" nas ogarnia, bo cóż możemy teraz zrobić? To co planowali i prawie zrealizowali Konfederaci Barscy? Powinni to zrobić i koniec XVIII byłby dla nas znacznie lepszy, gorzej być już nie mogło. Obu "kruli" wybrało stronnictwo masońskie i prorosyjskie, są liczne podobieństwa. Jak widać "demokracja" szlachecka już wtedy działała na szkodę Polski, a teraz to już całkiem. Hrabia wykończy III RP, pytanie co będzie dalej, czy POLIN-POLEN-POLSZA jakaś, czy likwidacja całkiem i rozbiór między sąsiadów, plus tzw Judeopolonia, możliwości jest sporo.

  Mam żal nie do zdrajcy, miernoty, lobbysty niepolskich interesów, bo to jego zawód i życiowa misja, ale do jego wyborców, bo jednak odliczając fałsze KTOŚ na niego głosował. Ci ludzie nie bardzo zasługują na miano Polaków, są polskojęzycznymi obywatelami III RP i tyle. Jeżeli w sytuacji braku wyboru ktoś nie chciał głosować na Jarosława Kaczyńskiego, to jednak mógł sobie wybory darować. Oddawanie głosów nieważnych wprowadza mętlik, nie wiadomo bowiem które są świadomie nieważne, a które sfałszowane. Lepiej więc olać wybory, czy II turę, nieraz tak musiałem czynić.

  Czy mogłem głosować na bolka w 1995? Nie. Obie świnie nie zasługiwały żeby je w ogóle rozważać i dziwię się że np p. Szeremietiew uważał wtedy inaczej usiłując wspierać bolka. Należało wybory bojkotować, wystarczająco dużo już wiedzieliśmy o bolku.

  Pytanie czy w 2015 jesteśmy wstanie wylansować kandydata patriotycznego, obywatelskiego spoza kręgu PiS. Może warto spróbować z kimś młodym? Logika wyboru młodego człowieka jest specyficzna, kobiet także niestety. Ktoś taki jak Romuald Szeremietiew chyba jednak już nie ma szans na bardzo dobry wynik, na realne szanse wejścia do II tury. Kampania negatywna będzie tu niezwykle mocna.

  Dobry wynik ma znaczenie, łatwiej tworzyć nowy ruch polityczny, społeczny w oparciu o zwolenników tegoż kandydata. Zresztą do kolejnych planowych wyborów dużo się może wydarzyć... w III RP i na świecie... w końcu ma być tegoż roku w grudniu po południu kolejny koniec świata, czy też coś wyjątkowo paskudnego dla sporej części ludzkości.
 • @all
  perełka :
  http://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/211738,Salon-polityczny-Trojki,
  dlaczego poseł SLD Marek Wikiński nie zagłosuje nigdy na obywatela Komorowskiego
 • @Mirosław Kraszewski 02:49:08
  BOR powinien wtargnięcie Komorowskiego potraktować jako zamach stanu i mieli prawo otworzyć ogień. To załatwiłoby sprawę radykalnie. Byłaby powtórka z 1926 po części. Wojsko wtedy raczej było wierne Kaczyńskim.

  Zamach stanu był planowany już w momencie powierzenia bulowi funkcji marszałka sejmu, a borsukowi (nr3) senatu. Wiele lat przed 2010. Pozostała końcowa decyzja i poszło. Tylko kto to naprawdę uszył? Przecież nie te imbecyle z czoła, za nimi ktoś stoi, nie tylko służby, ale masoni, żydostwo, nwo.
 • OBRONA WSI TO JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH OSIĄGNIĘĆ KOMORA !!!!!!!!!!!:))))))))))))
  Ryszard Opara:
  ".......Zdaniem tych wyższych oficerów WP – Bronisław Komorowski –
  ponosi absolutnie największą winę w procesie zniszczenia Wojsk Lądowych,
  Marynarki Wojennej i Lotnictwa. To właśnie on zniszczył ich siłę działania a
  także morale Polskiej Armii. Problem jest taki nikt o tym nie wie!!! A teraz on -
  jako Prezydent RP - jest naczelnym dowódcą Polskich Sił Zbrojnych. Cóż za
  paradoks w historii Polski........."

  ==================================================

  Pan Opara w swoje krytyce łaskawie raczył zapomnieć o jednym z

  największych sukcesów Komorowskiego a mianowicie jego obrony

  WSI przed likwidacją poprzez odpowiednie głosowanie w Sejmie !!!:)))))


  PS
  "............Polska aferalna, Polska służb – to kraj Bronisława Komorowskiego,
  który jako jedyny poseł Platformy Obywatelskiej głosował przeciwko
  rozwiązaniu WSI – służb podporządkowanych operacyjnie i personalnie
  sowieckiemu GRU.

  Komorowski, gdy zaczynał sprawowanie funkcji marszałka sejmu, miał
  powiedzieć : „Muszę zobaczyć aneks do raportu”. Nic dziwnego, że poznanie
  zawartości aneksu do raportu z likwidacji WSI było tak ważne, skoro według
  niektórych informacji faworyt Platformy w wyborach prezydenckich jest
  jednym z jego bohaterów.

  Wcześniej, przy okazji upublicznienia raportu z likwidacji WSI, nie bez kozery
  Komorowski mówił: „Raport WSI był wymierzony przeciwko mnie osobiście.
  Jako były minister obrony narodowej musiałem się przeciwstawić, niestety
  udanej, próbie likwidacji kontrwywiadu i wywiadu Polski. To jest eksces,
  wydarzenie bez precedensu. Ekipa braci Kaczyńskich doprowadziła do
  poważnego osłabienia polskiego wywiadu.”

  Kandydat PO musiał się czuć zagrożony, ponieważ w dokumencie widniało
  jego nazwisko w części dotyczącej nielegalnego handlu bronią,w który
  wojskowe służby były zaangażowane na szeroką skalę na szczeblu
  kierownictwa WSI i MON. Chodziło m.in. o dostarczanie na polecenie służb
  sowieckich za pośrednictwem skazanego w USA handlarza bronią Monzera

  al-Kassara broni terrorystom antyamerykańskim. W przestępczy proceder
  zaangażowane było bezpośrednio kierownictwo WSI, o czym mówi
  publicznie dostępne pismo z 4 października 1993 r. gen. Malejczyka do gen.
  Izydorczyka, ówczesnego szefa WSI, z propozycją sprzedaży broni do
  Sudanu. Był on nadzorowany przez kontrwywiad i organizowany na
  podstawie dyrektywy ministra obrony narodowej w rządzie Hanny Suchockiej

  Janusza Onyszkiewicza z grudnia 1992 r. Komorowski musiał o tym
  wiedzieć, ponieważ jako wiceminister obrony w gabinecie Suchockiej
  bezpośrednio nadzorował te służby. Nie przypadkiem
  ten nielegalny handel bronią kwitł także w latach 2000–2001, kiedy
  Komorowski był szefem MON.

  Z tej perspektywy nie dziwią groźby Komorowskiego sprzed trzech lat:
  “Oni[Kaczyńscy]będą za to odpowiadać . (…)Raport WSI to rzecz haniebna,
  wielu ludziom, którym Polska zaufała po odzyskaniu niepodległości, zrobiono
  gigantyczną krzywdę, przedstawiono ich jako zdrajców”.
  Po publikacji raportu w 2007r. Komorowski jako stronnik WSI atakował przy
  każdej okazji zwolenników dekomunizacji, w szczególności braci

  Kaczyńskich. Jego prosowietyzm ujawnił się w pełni przy okazji śledztwa po
  katastrofie smoleńskiej, kiedy to podobnie jak Tusk uznał postulaty
  społeczeństwa przejęcia przez Polskę śledztwa oraz powołania komisji
  międzynarodowej do wyjaśnienia katastrofy za przejaw rusofobii, mogącej
  zaszkodzić „pojednaniu” polsko-rosyjskiemu. Dla kandydata PO na

  prezydenta „pojednanie” polega bowiem na byciu wasalem wylewającego
  krokodyle łzy Putina i Miedwiediewa oraz na bezkrytycznym przyjęciu
  pełnego sprzeczności i kłamstw rosyjskiego raportu na temat przyczyn
  tragedii pod Smoleńskiem.

  Służalczość wobec Kremla stała się widoczna już wcześniej,
  gdy w 2008 roku prezydent Lech Kaczyński organizował wsparcie polityczne
  dla Gruzji napadniętej przez armię rosyjską. Tusk i Komorowski wspierając
  wówczas Moskwę i oskarżając polskiego prezydenta o wywoływanie napięcia
  międzynarodowego – weszli w buty rzeczników Putina.

  Komentując próbę zamordowania głowy państwa polskiego słowami „jaka
  wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić w samochód to trzeba ślepego
  snajpera”, kandydat Platformy pokazał coś znacznie gorszego aniżeli cynizm i
  lekceważenie dla prezydenta, którego obarczył winą za ostrzelanie konwoju
  przez Rosjan. Nie uznał za stosowne zażądać wyjaśnień od Kremla, gdyż – jak
  powiedział – „najpierw muszą paść pytania do polskiego prezydenta, do jego

  ochrony, do osób, które organizowały wizytę, odpowiadały za przebieg tej
  wizyty. Potem, oczywiście, także do Gruzinów”. Jedyną troską marszałka
  polskiego sejmu było to, że „incydent będzie miał negatywny wpływ na
  stosunki polsko-rosyjskie.”Taka reakcja, wychodząca naprzeciw
  propagandzie Moskwy, stawiała polityka PO w roli rzecznika interesów
  rosyjskich.

  Komorowski, który jako druga osoba w państwie zaatakował własnego
  prezydenta w obronie racji obcego państwa stworzył haniebny precedens,
  niewyobrażalny w cywilizowanych i suwerennych państwach XXI wieku.
  Był to jeden z głośniejszych akordów kampanii nienawiści w wykonaniu
  Platformy, której celem było polityczne zamordowanie prezydenta RP i
  Prawa i Sprawiedliwości, by – używając słów premiera Donalda Tuska –
  „wyginęli jak dinozaury”. Oto polityka miłości…

  Czy więc zwolennik WSI, wspierający politykę Federacji Rosyjskiej będącej
  prawnym spadkobiercą bolszewickiego Związku Sowieckiego, która nigdy nie
  rozliczyła się z ludobójstwa popełnionego na Polakach, polityk wyrażający żal,
  że w Gruzji nie zamordowano Lecha Kaczyńskiego, ma zostać polskim prezydentem?

  Gdyby nadzieje PO się spełniły, nie tylko nigdy nie dowiemy się prawdy o
  katastrofie smoleńskiej, ale przede wszystkim staniemy się kadłubowym
  państwem – petentem Moskwy.
  Bronisław Komorowski powołuje się na przywiązanie do etosu
  piłsudczykowskiego. W rzeczywistości realizuje program przedwojennej
  Komunistycznej Partii Polski, która dążyła do likwidacji polskiej
  państwowości i wcielenia II Rzeczpospolitej do Sowietów.

  Julia M. Jaskólska
  Piotr Jakucki
  Źródło: smolensk-2010.pl ..............."

  http://cala-prawda-o-historii.blog.onet.pl/Komorowski-nie-chcial-likwidac,2,ID407035243,n
 • @Marek Kajdas 14:01:43
  na pewno nie Rosja..... ? te polowania razem z Palikotem pod Moskwą, spotkania incognito na terenie Rosji w czasie podróży z i do Chin, wieczorki w Davos z "dziwnymi" Rosjanami.....
  rozumiem ; Żydzi przylecieli do Smoleńska, zamordowali Polaków, zastraszyli Rosjan, biednego Putina zaszantażowali
  (nie takiego biednego bo nakradł juz na własne konto ok 70 mld dolarów, chyba że Prezydent w Rosji tak dobrze zarabia), zatarli wszystkie ślady ....
  a teraz w dowód wdzięczności Pan Komorowski to Rosjanom się wywdzięcza jak może...

  chyba nie nadążam za Pana sposobem rozumowania...
  pozdrawiam
 • @NUS 09:31:21
  Ej...

  Myślę, że Pan Pudzianowski byłby lepszy na tym krześle ( lub pod żyrandolem ) niż obecny mąż swojej żony co miała rodziców z resortu siłowego i w dodatku zmienione nazwisko...
 • @zibi 13:15:37
  http://www.blogpress.pl/node/6359

  Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda: „...Gdzieś około godziny 11 zadzwonił do mnie pan Minister Lech Czapla, który pełnił obowiązki Szefa Kancelarii Sejmu i powiedział do mnie „panie Ministrze, pan wie jaka jest sytuacja”, więc ja powiedziałem że oczywiście wiem jaka jest sytuacja, i że w związku z tym pan Marszałek zaraz wygłosi oświadczenie że przejmuje do wykonywania tymczasowo obowiązki Prezydenta. Ja zapytałem na jakiej podstawie, na co pan Minister mi odpowiedział że na podstawie przepisu Konstytucji Rzeczypospolitej który mówi o tym co się dzieje w przypadku śmierci Prezydenta. Więc ja zapytałem czy ktoś z państwa, takie pytanie mu zadałem, widział ciało pana Prezydenta? Odpowiedź była „nie”! Czy otrzymaliście państwo jakąś notę dyplomatyczną ze strony Rosyjskiej informująca o tym że pan Prezydent nie żyje? Odpowiedział mi „nie” i powiedział do mnie „pani Ministrze, ale przecież to jest oczywiste. Ja powiedziałem nie, pani ministrze, dla mnie to nie jest oczywiste...”

  Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda: „...Jako prawnik uznałem za coś niesłychanego że przejęcie obowiązków Prezydenta następuje w sytuacji, czy miałoby nastąpić w sytuacji, bo proszę państwa o ile ja pamiętam to w tym czasie kiedy ja prowadziłem rozmowę z panem Ministrem Lechem Czaplą, tą pierwszą rozmowę, to na pasku w telewizji szła już informacja o tym że pan Marszałek zaraz wygłosi oświadczenie. W związku z powyższym Marszałek był zdeterminowany do przejęcia, do wykonywania obowiązków Prezydenta nie wiedząc tak naprawdę czy Prezydent rzeczywiście nie żyje, bo nie było żadnej takiej pewności. Zresztą z późniejszych informacji które pochodzą od osób które tam na miejscu były ja wiem że wtedy absolutnie jeszcze ciała pana Prezydenta nie odnaleziono około godziny 11. Że była to próba złamania Konstytucji...”

  Ciało Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odnaleziono o godz. 16.10

  Skąd pewność Ministra Lecha Czapli już o godz. 11.00 że Prezydent Polski Lech Kaczyński nie żyje?
 • @Marek Kajdas 13:55:08
  Czy mogłem głosować na bolka w 1995? Nie. Obie świnie nie zasługiwały żeby je w ogóle rozważać i dziwię się że np p. Szeremietiew uważał wtedy inaczej usiłując wspierać bolka. Należało wybory bojkotować, wystarczająco dużo już wiedzieliśmy o bolku.

  Dużo też wiedzieliśmy o PiS, a jednak panie Marku popierał pan PiS głośno tutaj na NE, że niby nie ma wyjścia na ten czas wyborów.
  Zdaje się, że trzeba jednak szybciej i lepiej-wydajniej myśleć.
  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 14:01:43
  Rzecz w tym, że tzw. opozycja nie zrobiła absolutnie niczego co w jakikolwiek sposób miało by uniemożliwić proceder który własnie wtedy się wydarzył.
 • @Marek Kajdas 14:01:43
  W roku 2008 w Berlinie w niemieckiej siedzibie komisji europejskiej EP pan Wladyslaw Bartoszewski zapowiedzial swoim niemieckim kolegom przejecie wladzy prezydenckiej od lecha Kaczynskiego przez jego przyjaciela Komorowskiego.
 • Odpowiedź na pytanie
  "zastanawiam się, jak to możliwe, aby ktoś taki jak Bronisław Komorowski został Prezydentem kraju - (takiego jak Polska)."

  Dlatego, że jego konkurentem w II turze wyborów był Jarosław Kaczyński.
 • @Paweł Tonderski 01:40:57
  Nieuznanie wyniku wyborów niosło ryzyko, że największa partia opozycyjna przestałaby być największą po wyborach 2011
 • @prof.Rivell 10:48:27
  Wystarczyłby jeden odważny oficer i batalion wyszkolonych żołnierzy, a całe towarzystwo natychmiast zwiałoby na kraj świata. Ale do tego potrzebny jest prawdziwy generał, mundur i awans można dać każdemu.
 • @Skanderbeg 09:30:09
  Użyłem skrótu myślowego, sądząc ze sprawa traktatu akcesyjnego po tylu latach jest powszechnie znana. Tekst Traktatu jest oczywiście jednakowy dla wszystkich państw uczestników, ale z uwagi na lokalne uwarunkowania, położenie geograficzne, stan zagrożenia itp. do traktatu dołącza się dokumenty szczegółowe, które dotyczą konkretnego państwa. Polska jako państwo frontowe sojuszu miała argumenty by być traktowana inaczej niż inne państwa. Nie będę rozwijał tematu ale wystarczy wskazać Turcję i ocenić pomoc jaką otrzymuje od wielu lat. A my co otrzymaliśmy jako sojusznik w tak ważnej strefie? - Niewiele mówiacy art. 5 Traktatu. To miało nam zapewnić wówczas bezpieczeństwo. To znacznie mniej niż wynikało z zapisów umów sojuszniczych przed wrześniem 1939 r. I żeby była jasność, takie stwierdzenie nie jest obwinianiem przywódców NATO za to, że nam czegoś nie dali, nie zagwarantowali konkretów, to tylko i wyłącznie wina tych, którzy reprezentowali interesy Polski i tak stawiali nasze oczekiwania. Amerykanie potrafią oceniać sytuację i tam gdzie chcą dają wysokie gwarancje swoim sojusznikom (np. Japonia, Korea Płd. Izrael, Turcja i kilka innych.). A tak na marginesie - więcej pracy nad swoją świadomością - będzie mniej zaskoczeń szanowny panie Skanderbeg. Pozdrowienia.
 • @Skanderbeg 11:02:26
  Na człym cywilizowanym świecie żołnierze po zakończeniu służby czynnej przechodzą do pracy na odcinkucywilnym zgodnie zkwalifikacjami, także do polityki. U nas w Polsce jak widzę mają obowiązywać inne zasady, pańskie zasady.Jeszcze nie zrujnowano wszystkiego więc nie przeszkadzajcie... o to chodzi?
  Karierę wojskową wybrałem, kontynyuując rodzinne traducje od pokoleń. W wieku 48 lat zakończyłem tą przygodę na własną prośbę. NJW to krótki epizod, choć wspominam go z satysfakcją. Trafiłem tam w określonych okolicznościach, jako człowiek z zewnątrz, rekomendowany przez powszechnie szanowaną do dzisiaj osobę z Wybrzeża i ... prezydentowi RP się nie odmawia.
  Pańskie zaufanie do mojej osoby, pan daruje mało mnie obchodzi.
 • AUTOR
  DAŁEM 5 *. ZA ZWERYFIKOWANIE POPRZEZ SONDAŻ HIPOTEZY , ŻE BRONISŁAW K. JEST MARNYM POLITYKIEM .

  PRZEWROTNIE ROZSZERZĘ HIPOTEZĘ .
  CZY LECH W. LUB ALEKSANDER K. BYLI LEPSI ?
  BARDZIEJ TRZEŹWI NA CMENTARZU ?LUB MIELI MĄDRZEJSZE WYPOWIEDZI ? JA NIE MAM WĄTPLIWOŚCI .
  KILKU PREZYDENTÓW I WSZYSCY ZASŁUGUJĄ NA ....MOŻNA DOPOWIEDZIEĆ WEDŁUG UZNANIA .
  JEŻELI SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE , JEGO MORALNE I POLITYCZNE STRUKTURY NIE WIDZĄ W NIC NIESTOSOWNEGO , ABY TAKIE OSOBY PEŁNIŁY WAŻNE FUNKCJE , TO ZNACZY . ŻE T A K I J E S T P O Z I OM
  LUDZI W NASZYM KRAJU .
  NAWET ALEKSANDER WIELKI , ANI NAPOLEON NIC NIE ZROBI BEZ WSPARCIA ZE STRONY LUDNOŚCI...

  23CZERWCA 2012 NAPISAŁEM http://zbigniew1108.nowyekran.pl/post/66402,polacy-skad-dokad-cz-5-cywilizacyjny-diabelski-mlyn-naszych-pogladow-politycznych


  '...Czy różnorodność poglądów komentatorów nie odzwierciedla różnic w poglądach naszych rodaków ?

  Dlatego nie spodziewam się samodzielnych ,

  zasadniczych zmian w życiu politycznym w Polsce .

  Pisanie lub mówienie o zmianach nie może zaowocować żadnymi konkretami bez wcześniejszej refleksji , że stan obecny jest nagrodą ,jak myślą jedni , lub karą , jak odczuwają inni , tysiącletniego zarządzania sprawami państwowymi przez elity chrześcijańskie: katolickie i prawosławne .

  Polska jest sumą działań korzystnych dla ludności , jak również niekorzystnych . Chrześcijańska szlachta nawet po rozbiorach nie zniosła niewolnictwa polskich chłopów . Uczynili to dopiero władcy rozbiorowi ...
  Chrześcijanie z Rosji carskiej zbudowali w Warszawie wodociągi ..., ale również wywozili polskich chrześcijan na p Syberię .

  Ostatnie dwadzieścia kilka lat jest oczywistym rezultatem działań elit , które manifestują przywiązanie do fundamentalnych wartości chrześcijańskich .
  Niewątpliwie jest rywalizacja pomiędzy osobami bardziej lub mniej ortodoksyjnymi . Ale jest to rywalizacja o osobiste znaczenie a nie o cele polityczne lub cywilizacyjne .

  Również obywatele , w większości katolicy /jak uwypuklano w komentarzch i postach programowych / nie uważają za słuszne , aby wyrażać swe niezadowolenie wspólnotowe .
  Bo może właśnie takie życie ich satysfakcjonuje . Chcą pielgrzymek , seriali i hamburgerów ...Dlaczego mają sobie łamać głowy problemami czy rynek jest wolny czy " szybki " ?

  Niezadowolenie jest prywatne lub grupowe .
  Państwowe ? Jeszcze nie . ..."
 • @radosław1 15:29:06
  Popierałem PiS do wyborów w 2011, bo od nich łatwiej byłoby się odbić gdyby wygrali, są mniej totalitarni, usiłowaliby pod naporem zachowywać jakie takie demokratyczne, wolnościowe standardy, ale polityka zagraniczna byłaby także do kitu - to potwierdzam. W kraju byłoby nieco lepiej. Należało na nich głosować, teraz już nie ma to żadnego sensu. Odradzam wszystkim niezdecydowanym.
 • @Marek Kogut 14:49:18
  Czy Pan nie rozumie iż bywają mordy wrabiające? Kto zabił gen. Sikorskiego w Gibraltarze? No właśnie kto. To samo mamy w Smoleńsku, niby na "pewno" Rosjanie, ale czy NA PEWNO?

  Jaką mamy gwarancję że Zamach Smoleński nie był tego typu operacją? Może samolot miał się naturalnie "z pomocą" sowiecką rozbić, a tu jakaś inna grupa brutalnie wysadza go psując zabawę, stwarzając problem na pograniczu III wojny światowej, w każdym razie potężnego kryzysu, oziębienia relacji nie tylko Polski z Rosją.

  Rosja jako system maskuje to, byli przecież w pełni przygotowani na "możliwy wypadek" (czyli raczej pewny), biorą to na siebie w całości, bo czystych rąk też nie mieli, ale żeby wysadzać na swoim terenie... bez subtelności jakie już wychodziły, które są dowodami? Dowody to ciała, ale skutki katastrofy można sfingować w pełni, taka sztuka spalić zwłoki paliwem lotniczym i rozkawałkować? I teraz wszyscy mają na siebie jakieś haki. Sojusznicy muszą sporo wiedzieć, ale oczywiście trzymają to na lepszą okazję, albo już używają tego do negocjacji z Rosją. Sami być może nie mają czystych rąk, puścić generałów NATO, prezydenta kraju NATO na pewną rzeź? To przedszkole, czy NATO?

  Nie bronię Rosji, ani Putina, nie sytuuję się w tej grupie. Dzisiaj ktoś mnie masonem ochrzcił, to coś nowego :):):) Antymason masonem. Rusofob sowieckim szpionem itp oczywiste nonsensy prawdziwych agentów, masonów, szkodników.
 • To jest jeden z b. wielu obrazów "niezastępowalnej" - wg jej beneficjentów... - demokracji...
  A czy poprzedni prezydenci byli lepsi...

  PREZYDENCI - KOGO WYPROMOWAŁY MEDIA...
  http://www.wolnyswiat.pl/13h3.html

  PS
  Naprawdę złe systemy się eksponuje i nimi straszy masy (więc gdyby moje rozwiązania były złe, to tak właśnie i z nimi by już dawno się stało). A dobre rozwiązania - mimo, że od wielu lat wiedzą o nich wszyscy politycy, wszystkie redakcje tzw. opiniotwórczych pism, portali i wiele innych środowisk - zmilcza, bo systemy tworzone są dla wąskiego grona ich beneficjentów, a nie dla mas...
  -------------------------------------
  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • Aha..
  "DZIĘKUJE ZA GŁOSY"
  Dziękować w pierwszej osobie brzmi 'dziękuję'.
  Chyba że to nie on dziękuje, hmm..
 • @Marek Toczek 18:54:47
  tak pan szanowny ma rację ...w cywilizowanym świecie ...TAK JEST ..ale chyba pański intelekt a sądzę że go panu nie brakuje pozwala dostrzec ISTOTNE różnice pomiędzy tym cywilizowanym światem a tym co jest nadal jeszcze głęboko zakorzenione u nas i pan szanowny podejrzewam bez dużego blędu utrwalał to zakorzenienie...w tym sęk...pozdrawiam
 • Panie Ryszardzie.
  Jakikolwiek dorobek intelektualny,naukowy,społeczny czy zawodowy nie ma żadnego znaczenia w przypadku osób będących marionetkami na,które są odpowiednie papiery i materiały poza granicami Polski.Prezydenta czy Premiera wyznacza się daleko od Polskich granic terytorialnych,wybory to żenująca prawda potwierdzająca umocowanie układu o którym Pan pisał w systemie prawno-oligarchicznym żerującym na Polsce i Polakach.Polacy sami się dają "dymać"przez własny minimalizm i niechciejstwo jakichkolwiek zmian na lepsze jutro.Jeżeli większość nie ruszy tyłków to za góra ,dwa trzy lata Polski nie będzie na mapach.Tak to jest.Ludzie muszą ruszyć,inaczej ta zaraza sama dobrowolnie nie odejdzie od rządzenia.
 • @Marek Kajdas 19:45:23
  słyszałem o wrabiających mordach, Pana konstrukcja z planowanym zamachem, któremu przeszkodono robiąc super zamach, jest trochę skomplikowana (nie jestem w stanie powiedzieć czy tak nie było, bo kto jest ? jak na razie to możemy w to UFO wciągnąć i tez to będzie równie prawdopodobne jak brzoa, wybuchy etc ) ale gołym okiem widać kto skorzystał.... czy Izrael coś na tym uszczknął ? nie wiem..

  Moim skormnym zdaniem, warunkiem sine qua non wyjścia na jaw okoliczności zamachu w Smoleńsku jest zmiana ferajny przy żłobie w Polsce , potem zmiana Prezydenta w USA będzie również bardzo pomocna.
  Na NATO nie możemy liczyć, ale na Moskwę też nie , a raczej możemy liczyć na to że (mówiąc dosadnie) nas wydymają w każdy możliwy dla nich sposób .

  Co do ruchu prorosyjkiego na NE daje się zauważyć nasilenie propagandy proputinowskiej (każdy ma prawo się wypowiedzieć , i dobrze...) Na mnie to nie działa, mając wybór między anglosaskim systemem ządzania społeczeństwem a rosyjskim....... zdając sobie sprawę z niedoskonałości tego pierwszego, Moskwie dziękuję.

  Co do subtelności Moskwa w takie rzeczy się nie bawi. Zamordowanie Litwinienki za 20 000 000 USD... oskarżyć ich nie można, ale wszyscy wiedzą ... wysadzanie własnych obywateli by mieć pretekst do II wojny czeczeńskiej było bardzo subtelne również...itd
 • @
  z innej beczki ale tylko trochę,
  http://www.youtube.com/watch?v=_UyPYfPoPLQ
  słowa Pana Dudy ok 60 min,

  można się sprzeczać ale realia są takie, że ludzie dobrej woli muszą zrobić wszystko dla dobra Polski by ferajna ZNIKŁĄ, nie ma innej drogi...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031