Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

UKŁAD

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkim chyba wiadomo, Polska jest krajem rządzonym przez UKŁAD, który powstał w rezultacie negocjacji Okrągłego Stołu.

Komuniści / PZPR, którzy rządzili krajem na zlecenie i pod nadzorem Moskwy, od czasów II WŚ – oczywiście nie chcieli pokojowo oddać władzy. Zdając sobie jednak sprawę, że ZSRR i cały system kontroli krajów „Demokracji Ludowej” -(RWPG, Układ Warszawski) - rozpadał się i bankrutował - ludzie upadającego reżimu, chcieli zapewnić sobie przyszłość (a przy okazji bezkarność). Musieli pójść na sterowany kompromis. (Nie mogąc więcej liczyć na „bratnią” pomoc wschodniego sąsiada. Partia, to przecież też ludzie i określone grupy interesów - jednocześnie przeżywała kryzys tożsamości i ideologii).

Ruch Solidarności, powstający spontanicznie, na bazie autentycznego, masowego protestu społecznego był najprostszym akceptowalnym, a także pokojowym rozwiązaniem. Wiadomo rewolucja, zagrażała przelewem krwi, nawet szafotem (w dodatku dla własnych towarzyszy), jak również potencjalną utratą majątku, wpływów. Trzeba było działać szybko, zdecydowanie i kreatywnie. Znaleźć rozwiązania gwarantujące przyszłość Partii, jej interesów. Należało zadowolić rozmaite grupy nowopowstających interesów, a wprost koniecznym było uzyskać akceptację „międzynarodówki finansów i wpływów” - dla powstającego UKŁADU.  
Pierwszym zadaniem była „infiltracja”, masowego Ruchu Solidarności – za pomocą własnych ludzi, własnych propozycji, rozwiązań, ideologii. Pojawili się więc nieprzypadkowo – Kuroń, Michnik, Gieremek & S-ka (od dawna „działacze opozycji” – z góry określonymi zadaniami). Przypadkowo tej samej nacji – oczywiście pod wielkimi hasłami: „Wolność i demokracja”; „Rewolucja dla dobra Polski i społeczeństwa”. Najlepszy sposób manipulacji opinii publicznej.
Zaproponowano obrady „Okrągłego Stołu” – zaproszono łaskawie, opozycję do dyskusji na temat przyszłego podziału władzy. Opozycja połknęła haczyk z przynętą – zwaną władzą. Ludzie skupieni wokół Lecha Wałęsy, wywodzący się z kręgów Związków Zawodowych, nie mieli zielonego pojęcia- (co to wszystko znaczy i w czym biorą udział). Byli typowym związkiem żądaniowym - mieli roszczenia dotyczące głównie codziennych potrzeb życiowych. Trzeba było więc umiejętnie „dorzucić” Solidarności również wiele innych haseł typu: Demokracja, Wolne Wybory, Wolny Rynek, Kapitalizm, NATO, UE. Naprawdę chyba NIKT z ZZ Solidarność (lub niewielu) rozumiało znaczenie reform, a tym bardziej jak to wszystko zrobić, wprowadzić w życie. Bardzo szybko zgodzono się więc (za rekomendacją doradców Związku) na fachowców od transformacji ustrojowej, finansowej i ekonomicznej. Oczywiście z USA. Wiadomo „dobre bo Amerykańskie” – Sami Swoi.  
W rezultacie tego przedziwnego dialogu historii - dziejowej mikstury pazerności i przebiegłości przegranych(będących w sytuacji bez wyjścia) oraz roszczeń i chciwości (przy całkowitym braku doświadczenia) dyletantów, wchodzących strajkami na scenę historii - powstał (został stworzony) UKŁAD.
Przegrani, odgrywając rolę męczenników (Judaszów), zaproponowali więc „przy wódce” dyletantom, pomoc kolesiów „ekspertów” – z zagranicy. Nie można było doradców posądzać o złe zamiary - pochodzili z kraju sukcesów, ojczyzny wolnego słowa i rynku – USA. Zawsze otoczonych wśród Polaków mitem raju ziemskiego. Po za tym mieli kasę, mieli czym zapłacić – za usługi konsultingowe i wyprzedaży. Chronił ich też immunitet własnego kraju i Prawa.
A ci eksperci z Ameryki (i UE Niemiec) nie mogli wprost uwierzyć sposobności. Ofiarowano im niedoświadczoną ale chętną na wszystko dziewicę – zwaną Polską. Takiej okazji, wytrawni koneserzy Lupanaru o nazwie Świat (Globaliści z NWO) – nigdy nie mieli. A więc zabrali się ostro do roboty. W rezultacie ostatnich 23 lat wzięli wszystko, co było do wzięcia - na Polskim stole. Wszystko na kredyt, którego sami udzielili (tzn. wydrukowali).
I tak mamy rok 2012. Nadchodzi godzina prawdy.
Patrząc na tę historię wstecz, coraz bardziej staje się oczywiste - jak wielki błąd popełniła Solidarność. Jak bardzo dała się oszukać i zmanipulować. Owszem, przeprowadzono niby „pokojową rewolucję”, rozwiązano RWPG, Układ Warszawski, wojska Armii Czerwonej – opuściły Nasz Kraj – ale co z tego, jakim kosztem?  Czy tak naprawdę zmieniono losy i sytuację Polski na lepsze? A jeżeli tak to na co – na obecną rzeczywistość???
Ceną, którą musiał zapłacić UKŁAD – za realizację swoich celów, tak jak to coraz bardziej staje się oczywiste – była sprzedaż POLSKI. A to jest ZDRADA NARODOWA!!!
Winni Zdrady Narodowej, zdają sobie sprawę z odpowiedzialności. Na wszelki wypadek szykują się na stanowiska w Brukseli. Mając nadzieję, że TAM ich obronią.
Oczywiście wszystko zrobiono starannie, stopniowo, bez rozgłosu. Tak by obywatele, Polacy nie zauważyli lub zorientowali się, kiedy już będzie za późno, w sytuacji bez wyjścia.
Warto byłoby podać listę uczestników „Okrągłego Stołu”. Ale większość ją zna. Szkoda czasu. Ci ludzie, przecież w większości funkcjonują w dzisiejszej rzeczywistości politycznej.
Stworzono najpierw Unię Demokratyczną. Razem z KLD, przekształcono w Unię Wolności, następnie w Platformę tzw. Obywatelską – razem z jej odpryskiem Ruchu Palikota.
UKŁAD stworzył wszystkie inne, znaczące partie,(w ramach pluralizmu politycznego), które dopuścił do wspólnego koryta SLD, PSL i…oczywiście PiS (Porozumienie Centrum). Wbrew temu co twierdzi znaczna grupa fanatyków wyborców – Pana Prezesa Kaczyńskiego.
Nawet krótkotrwały zryw społeczny spoza Układu - jakim był AWS - po pierwszych sukcesach wyborczych, zupełnie z niewiadomych powodów - poszedł w koalicję z UW, która szybko go zdominowała. Wkrótce potem AWS został przez Układ zniszczony i zapomniany.       
Obecnie (właściwie od 1989 roku) UKŁAD kontroluje wszystko. A więc politykę, gospodarkę, media, spółki Skarbu Państwa - oczywiście tak długo jak one są jego własnością.
UKŁAD kontroluje Ordynację Wyborczą (liczy głosy), aby Broń Boże Nikt nie zakłócił sielanki rządzących. Bo przecież NIKT (spoza) - tak naprawdę nie wie Co, Jak i Kiedy zrobić dla kraju. Układ kontroluje Sejm, Aparat i Instytucje Władzy Państwa – aby NIKT nie popełnił grzechu pychy, ingerencji w działania jedynie słusznej opcji Władzy – z namaszczenia i za akceptacją UKŁADU, który rozdaje stanowiska Administracji Państwa - rozbudowanej do 700,000 osób. (To przecież przynajmniej tyle samo lub 3 razy tyle gwarantowanych głosów wyborczych). Układ mianuje władze spółek i administracji RP – obsadzając je nie fachowcami, ale własnymi ludźmi. Wszystko oczywiście dla dobra kraju. Układ przejął kontrolę mediów i Środków Masowego P........ - tak, aby nie było destruktywnej krytyki UKŁADU.
UKŁAD jest krajową organizacją para-mafijną obejmującą wszystkie struktury administracji – finansowanych oczywiście…ze Skarbu Państwa. To wszystkie (bez wyjątku Partie Polityczne): PO; PiS; PSL, SLD; RPP + powiązana z nimi, stale powiększająca się administracja Państwa. Układ jest powiązany z grupą oligarchów biznesu. W ramach UKŁADU wszystkie pozostające pod wpływem rządzących spółki Skarbu Państwa oraz mediów – są obsadzane ludźmi Układu
Układ nie może dopuścić jakiejkolwiek alternatywy politycznej czy społecznej do władzy – bo to groziłoby nieobliczalnymi skutkami destrukcji gospodarczej kraju i krach demokracji – rodem z UE.
Układ dba o kasę dla swoich, wszelkimi dostępnymi metodami, jednocześnie eliminując inne możliwe źródła finansowania dla ewentualnej opozycji czy alternatywy politycznej. Nie przypadkowo UKŁAD przekazał kontrolę sektora finansowego w obce, niepolskie ręce. Przekazał im także prawo emisji pieniądza dłużnego. Przecież tylko ONI się na tym znają – od lat. A w ten sposób Polska może uniknąć ksenofobii opartej o podteksty Wielkiej Polski.
UKŁAD robi wszystko aby całkowicie kontrolować życie Polaków za pomocą pieniądza, banków i mediów. Cały ten UKŁAD, sprzedał Polskę - (majątek Narodowy), lub przekazał za przysłowiowe grosze Banki i Handel – w ręce obcego kapitału. Na polecenie Brukseli, UKŁAD zlikwidował przemysł (np. stoczniowy, ciężki, rybołówstwo) oraz jest na dobrej drodze do zniszczenia Polskiego rolnictwa. Wszystko oczywiście w ramach pogłębiającej się integracji w ramach Unii Europejskiej.
Taki jest właśnie bilans osiągnięć UKŁADU w ostatnich 23 latach.
W rezultacie działań UKŁADU – Polska w najbliższym czasie, utraci suwerenność finansową a co za tym idzie terytorialną. Polska jako niezależny kraj przestanie istnieć.
Mam wielką nadzieję, że te ponad 50% obywateli, którzy nie chodzą na wybory – jeszcze to wszystko obchodzi i interesuje. ŻE większość Polaków to jednak jeszcze interesuje.
Aby jednak odwrócić nieuchronność upadku Rzeczpospolitej – należy w pierwszej kolejności rozwalić i rozliczyć obecny UKŁAD. Wspólnymi siłami jest to zawsze możliwe.

KOMENTARZE

 • @
  Tak.

  A jednym zdaniem - po wojnie, do teraz, Polska nie istnieje.

  Żyje tylko w sercach, które o Niej marzą i które Jej pragną.

  Pytanie warte życia - jak odróżnić czy ktoś jest budowniczym kolejnego układu czy budowniczym odrodzonej Polski?

  pozdrawiam Pana, dziękuję za Nowy Ekran
 • Panie Opara
  "pierwszej kolejności rozwalić i rozliczyć obecny UKŁAD"
  --------------------------------------------------------------------
  Dobry pomysl,trudny,ale szansa jest jedyna teraz,jesienia.
  Ale nie okreslil Pan dokladnie swojego kierunku?Tajemnica?
  Pozdrawiam.
 • Bardzo dobrze powiedziane (w tym ostatnie zdanie).
  Bardzo dobrze powiedziane,
  Szczęść Boże Panu
 • @Ryszard Opara
  ich dni sa policzone...ta ich buta i arogancja
  chca znow zapalic swiat...splona w tym ogniu
 • @
  niemożliwa jest odbudowa Polski bez Kościoła, bez Polskiego Kościoła

  sprawa się zrobiła przerażająco trudna bowiem widać, że i Kościoła Polskiego chyba nie ma

  więc odbudowę Polski trzeba zacząć od odbudowy Kościoła

  od Boga zacznijmy

  a wszystko zbudujemy
 • Panie Ryszardzie!
  Zgadzam się z Pana tezami ... oprócz tej jednej:
  "i…oczywiście PiS (Porozumienie Centrum). Wbrew temu co twierdzi znaczna grupa fanatyków wyborców – Pana Prezesa Kaczyńskiego."

  Głównym dowodem jest fakt, że to właśnie na unieszkodliwieniu Kaczyńskich najbardziej zależało Układowi.
  Drugi argument, to taki, że pokuszę się postawić - pewnie kontrowersyjną - tezę dotyczącą PiS-u:
  Oni jeszcze NIE RZĄDZILI!
  Proszę dokładniej się przyjrzeć temu co się działo na scenie politycznej, w mediach, w różnych środowiskach, łącznie z prawniczymi ... minuta po minucie, godzina po godzinie, dzień po dniu ... od momentu ogłoszenia, kto wygrał wybory w 2005 roku. Wydaje mi się, że wniosek nasuwa się jeden: Od samego początku aż do końca w 2007 roku, nie było momentu kiedy mogli - DOSŁOWNIE! - rządzić w Polsce. A jak jeszcze dodamy do tego "listę" tych, którzy najpierw deklarowali swoją gotowość do zmian i aktywnego uczestnictwa w reformowaniu państwa a wcześniej lub później "wbijali nóż w plecy", to tym bardziej ta teza staje się jeszcze bardziej prawdopodobna. Wszak wieloletnie powiązania takich jak Sikorski, Mężydło, Marcinkiewicz, Giertych ... z ludźmi z innych opcji, wychodzą na jaw dopiero teraz. Więc jak można było wtedy coś konkretnego zrobić, skoro nawet osoby postawione na stanowisku premiera, ministra ... okazywały się z czasem, zdrajcami zarówno deklarowanych wartości, jak i środowiska, z którym oficjalnie się identyfikowali?
 • @1normalnyczlowiek 01:11:37
  Proszę Pana!

  Polityka jest nauką ścisłą a nie humanistyczną.

  Liczy się efekt i skuteczność. A nie życzenia, nawet te najbardziej pobożne.

  Wymienił Pan paru pisowczyków.
  A bo wtedy kto wiedział...
  A ja teraz widzę kolejnych, jeszcze lepszych od tych wcześniejszych. I co? I znowu będzie jeszcze większe i bardziej śmierdzące g

  Proszę Pana. Ja też marzyłem, też mi się wydawało. Niestety. Może i Kaczyński chce dobrze ale jest nieudolny lub jest już złamany.

  Wystraszył się, kluziokowa mu doradziła, i nie chciał zbijać kapitału politycznego na Smoleńsku.
  No to brawo. To teraz sam walczy o życie. Miał szanse wykorzystać śmierć brata. Najtragiczniejszą z możliwych. Ale mógł ją wykorzystać do celu najszlachetniejszym z możliwych. Mógł dzięki tej śmierci spróbować uratować Polskę.

  Siedzi cicho, nic nie robi, wszystkiego się boi. Nie będzie już w stanie porwać ludzi.

  Cała nadzieja w Bogu.
  Żarty się już skończyły.
  Tylko poprzez Kościół możemy wrócić.
  Ludziska to instynktownie zauważyły, i całe szczęście.

  Pierwsza osoba, która się pojawi i powie prawdę, całą i jedyną, zostanie przywódcą.

  I nie będzie to kolejny dupek fruwający po wszystkich telewizorniach i gazetach. On to oleje.

  A mimo tego, a raczej dzięki temu, będzie na ustach wszystkich.

  Będzie to człowiek wolny, zakładający własne zasady i zwyczaje.
  Będzie narzędziem Boga.
  Tylko taki człowiek może Polskę zmartwychwstać.
 • Układ...
  układ pejsów i krzywych nosów, co widać dobitnie na zdjęciu.
 • Oni się nie boją...
  Bo już się raz upiekło, po 89 roku, teraz po katastrofie TU też się piecze i goście mają świadomość, że "jakoś to będzie, a narodek głupi".
  Ponieważ mają w łapkach "niezależne" prokuratury, serwilistycznych sędziów, oraz prostytutkę PSL, nie dziwię im się arogancji.
  Co może zburzyć tę bezczelność? Tylko lęk. A on może dotyczyć spraw, których nie są w stanie kontrolować, więc jak najbardziej boją się tzw. ulicy.
  Do tego trzeba wliczyć Solidarność, oraz wszelkie emanacje patriotyzmu, dlatego z taką zajadłością walczyli z marszem 11.11.
  Dopóki nie zaczną czuć strachu, niczego nie zrobimy. Trzeba im publicznie i otwarcie obiecywać ROZLICZENIE i KODEKS KARNY. Wiedzą, że nic nie trwa wiecznie...
 • @Muni 01:51:38
  paranoja

  przypominać im i wymagać praw, które sami ustalili

  kiedy zaczną się bać?

  gdy zaczniemy być sługami Boga
 • @drhumor 02:21:45
  możesz Pan kozaczyć z łaski Pana Opary

  masz Pan portal gdzie Pan Opara będzie się mógł Panu zrewanżować?

  pozdrawiam
 • Panie Opara! Dobrymi życzeniami jest piekło wybrukowane!
  "Aby jednak odwrócić nieuchronność upadku Rzeczpospolitej – należy w pierwszej kolejności rozwalić i rozliczyć obecny UKŁAD. Wspólnymi siłami jest to zawsze możliwe."

  Ten UKŁAD nas coraz bardziej za mordę trzyma i najwyższy czas zacząć konkretnie działać !!!!!! A pisanie tylko o: Wielkiej i sprawiedliwej Polsce, czy o obaleniu układu nic nie dało, nie daje i nie da! - Wg mnie w tej kwestii Pan nic nie robi!
  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś!
 • @gosc hotelowy 02:08:04
  ...ale z Pana leń. Wyguglować sobie nie łaska?
 • @drhumor 02:34:26
  Ależ daje. Dwa lata temu, kto wswpomniał o układzie, uchodził za wariata i oszołoma. Dziś kto w to nie wierzy uchodzi za wariata i ślepca. To wcale nie tak mało.
 • @karoljozef 02:31:16
  Moje sugestie do działania (o których już nieraz pisałem) więcej potrafiłyby osiągnąć niż Pańskie modlitwy! Proste to słownictwo: "kozaczenie" i "łaski".
  Stąpaj Pan po ziemi, a nie w obłokach!
  Pozdrawiam, życząc realizmu!
 • @bajbars 02:41:42
  Mnie w latach 1979 i 1980 papiery wariackie dał mój ziomek (już od 1941 roku grażdanin CCCP), zbrodniarz komunistyczny dyktator Wojciech Jaruzelski !
 • @karoljozef 01:27:10
  Poprzez kościół, to nie zrobi nikt nic. Nie te czasy.
 • @Muni 03:13:58
  czasy zawsze są te same

  tyle że zawsze troche inne

  ...

  niech Pan nawet nie żartuje

  Polska gdy była, to była z Bogiem i Kościołem

  nie ma innej Polski
 • Mnie interesuje kto informuje Pana Oparę, w kontekście zdania;
  //''Patrząc na tę historię wstecz, coraz bardziej staje się oczywiste - jak wielki błąd popełniła Solidarność. Jak bardzo dała się oszukać i zmanipulować.''//

  Solidarność, czyli konkretnie kto? Gwiazdowie z Walentynowicz, czy jakieś służby, które wypchnęły Gwiazdów i przywiozły Bolka, a potem uwierzyły starszym i mądrzejszym doradcom, aż zostały przez nich wypchnięte, stąd mowa o błędzie ''Solidarnosci'' i byciu oszukanym.

  Czy ci oszukani nie kryją się czasem za Nowym Ekranem? Bo jak widzę tych ''patriotów'', którzy teraz po omacku rają nam Korwina, to wiem, że mam do czynienia z opcją, która nie jest w stanie udźwignąć odpowiedzialności za kraj i wybierze zawsze opcję najgorszą z możliwych, bo tak ma, jak ta baba co zawsze wybiera męża, który ją bije. Syndrom ofiary.

  I jeszcze od tej strony; mądrzy nie muszą uczyć się na błędach, głupcy uczą się na błędach, a jak nazywają się ci, których nawet błędy nie uczą?
  Lepiej nie mówić, bo służba się obraża, jak mawiała moja teściowa.
 • @circ 04:30:37
  no właśnie

  korwiny, kukizy, czarneckie, michalkiewicze i inne ziemkiewicze

  won

  ludzie, szanujmy się, zacznijmy w końcu, tego chwasta to pół światu

  obłęd

  mamy ciągle wybierać spośród tego co nam panowie i władcy podrzucają

  a podrzucają i mainstream i opozycję

  co byśmy nie wybrali, wybierzemy ich
  chociaż nawet te wybory to na radzieckich serwerach są kręcone

  ludzie, przecież już od tego wszystkiego wyrzygaliśmy się do cna, więcej się już nie da

  zamieńmy wegetacje na życie

  zacznijmy wracać do panowania, dobrze nam to swego czasu wychodziło, mieliśmy fantazję i rozmach, od morza do morza, bez awantur, bez musów, wszyscy się cieszyli, wróćmy do tego, budujmy miłością a nie strachem i lękiem
 • tak się zastanawiam ...???
  dlaczego pan OPARA w swojej opinii o PIS i JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM całkowicie pominął kwestię morderstwa smoleńskiego ??? czyżby już PIS tak zdominował scenę polityczną iż ten ,,UKŁAD" autentycznie obawia się kłopotów dla siebie z tego wynikających i już nawet sam szef NE został wywołany na ,,pokład"???
 • @Ryszard Opara
  Notka krzepiąca. Obawiam się jednak, że najpierw musi pęknąć nabrzmiewający wrzód. Bez względu na to ile to nas będzie osobiście kosztowało musimy skończyć z uprawianiem "trupiego synodu" na NE.
  http://nikander.nowyekran.pl/post/74271,st-michalkiewicz-trupiego-synodu-ciag-dalszy
  Z żywymi trzeba naprzód iść.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  Świetne uzupełnienie do mojego uprzedniego felietonu: http://jazgdyni.nowyekran.pl/post/72991,system-albo-uklad
  To miło, że widzimy najnowszą historię podobnie i to wbrew wielu ludziom, nawet z naszego środowiska.
  Ma pan rację - Układ został zafiksowany przy okrągłym stole. Ale ja wiem, że komunistyczne tałatajstwo zaczęło sobie szykować złoty spadochron już od stanu wojennego, a właściwie jak się przestraszyli w 1980 roku.
  Co do jednego nie ma żadnych wątpliwości, jak dotychczas swój plan zrealizowali w 100 procentach. A my jesteśmy właśnie w krytycznym, właściwie orbanowskim momencie i nie możemy dopuścić by ojczyznę rozkradli i rozebrali do końca. Musimy się przeciwstawić. Jak? To trudne pytanie, ale odpowiedź jest tylko jedna - skutecznie.

  Szacunek
 • @val 08:26:35
  http://www.youtube.com/watch?v=HChJwVpIAL8
 • rys historyczny z grubsza prawidłowy
  Ale było warto i większość Polaków to docenia. A to, co się teraz dzieje, ten rozłam, dyletanctwo opozycji, przypomina czasy przedrozbiorowe. W latach 60-tych XVIII wieku to Prusy były zagrożone rozbiorami. Brak porozumienia w Polsce, głupota, szlachetczyzna, liberum veto, myślenie w kategoriach : jak dokopać za wszelką cenę lokalnemu przeciwnikowi, doprowadziły do odwrócenia sytuacji i to Polska została rozgrabiona.
 • @ All
  Cieszę się, że wielu ludzi, komentatorów zgadza się z założeniem, że taki (nieformalny) Układ istnieje. Powstał z kombinacji starego z nowym. Przegrani, którzy wyczerpali wszystkie swoje atuty - "rzutem na taśmę" zagwarantowali sobie wygodne fotele. Ci, którzy wygrać musieli dali się nabrać, zmanipulować. Absolutnie i bez sensu - dla Polski.

  Największym problemem jest destrukcyjny efekt działania Układu na Polskę. Układ handluje interesami Naszego Kraju - w imię własnych korzyści - i to w dodatku z formalnym przyzwoleniem zmanipulowanej (mam nadzieję) opinii publicznej - elektoratu!!!

  To jest powszechna Zdrada Narodowa, która doprowadzi do upadku Naszego Kraju.

  Najważniejsze jest to jak ten UKŁAD rozbić lub całkowicie zmienić.

  A czy to w ogóle jest możliwe? I czy Polakom, a zwłaszcza młodzieży, (której "kosmopolityczny" wariant Polski jako kolonii UE spodobał się) - tak naprawdę na tym zależy. Może nikogo to już nie obchodzi?

  A może właśnie Polski już nie ma - i nigdy nie będzie?

  "Polały się łzy... na moją młodość durną i chmurną
  Na mój wiek męski - wiek klęski..."

  Mam nadzieję, że się mylę i wspólnym wysiłkiem odwrócimy bieg historii.
  Wspólnym wysiłkiem rozbijemy UKŁAD.
 • @lju 06:59:48
  Szanowny Panie,

  Nie zmieniam swojego zdania. UKŁAD istnieje i Pan Miller jest niewątpliwie jednym z jego uczestników. (Nawet liderów).

  Ale takich jest blisko 50% Polaków. Umoczonych świadomie lub nie w Układzie. Czy mamy ich wszystkich traktować jak kompletnych wrogów - czy mamy z nimi pójść na wojnę. Moim zdaniem nie.
  Trzeba ich wysłuchać i przekonać (może przy piwie), że nie mieli racji.

  Każdy ma prawo do rehabilitacji, rozgrzeszenia. Być może w sposób bardzo pokojowy, uda nam się wielu Polaków nawrócić na dobrą drogę. Błądzić to przecież ludzka rzecz.

  Zawsze uważałem, że lepiej mieć 100 przyjaciół niż jednego wroga. I tej maksymy będę się trzymał. A drogą pokojową można naprawdę wiele.
  Tak nas uczy nasza religia chrześcijańska - tak też nakazuje rozum.
 • @circ 04:30:37
  Witam. Pojechałaś po bandzie: właśnie mądry uczy się na błędach, bo potrafi je ocenić i wyciągnąć wnioski, to się nazywa INTELIGENCJA!!!
  Głupi tego nie potrafi i dlatego jest GŁUPI!Pozdrawiam-zibi.
 • @Ryszard Opara 09:11:54
  Myślę, że to m.in. odpowiedź do mnie. Zastanowiłbym się tylko co do leczenia. U Izy : http://izabela.nowyekran.pl/post/74252,trad-w-palacu-sprawiedliwosci mówimy o raku, który trzeba chirurgicznie usunąć. Pan woli 100 przyjaciół od 1 wroga. Z szacunkiem, jeśli wśród tych 100 przyjacół pozostanie jedno zepsute jajo, to jest Pan ugotowany.
  Tylko właściwa selekcja i chirurgiczne cięcia.
  Ja osobiście, cóż, jestem radykałem, odsunąłbym na bok całą władzę od szczebla powiatowego. Z oczywistym uwzglednieniem sądów, prokuratur, dyrektorów szkół i szpitali. Kompleksowo - całkowita odnowa.
 • Jak upadł komunizm?
  Już pod koniec lat 50-tych sowieckie tajne służby miały świadomość, że ten system nie wytrzyma konkurencji z Zachodem. W tym celu zaczęto przygotowywać scenariusze zmiany ustrojowej, o czym dowiadujemy się od samego Suworowa. I tak pod koniec lat 70-tych w Polsce powstają osiedla "za żelazną bramą", gdzie mają zamieszkać wybrani komuniści, którzy uwłaszczą się na majątku narodowym. Dla pełniejszego zabezpieczenia się przed kolejnym społecznym protestem lokowali swoich agentów typu Bolek wśród opozycji w celu przejęcia i neutralizacji tych protestów. Jednak skala protestu w Sierpniu pokrzyżowała ich plany i ostatecznie dopiero wprowadzenie Stanu Wojennego umożliwiało dalszą kontynuację tych zamierzeń. W tym czasie także wśród opozycji zaczynają dominować finansowani przez Zachód rezydenci masońscy. Komuna ma pełną świadomość, że osłabiona i podzielona opozycja nie stanowi dla nich już żadnego partnera, a za rezydentami stoi przecież potęga Zachodu. Tworzą więc już w roku '84 scenariusz Okrągłego Stołu do którego jako czynnik wiarygodności dopuszczony będzie Kościół i opozycja, co potwierdza A. Golicyn (Trzecia Faza Przemian). Tak więc Okrągły Stół stał się porozumieniem pomiędzy komuną i masonerią, a cała reszta stanowiła jedynie przykrywkę. To tam zawiązuje się przyszła agentura, czasami zwana "grupą trzymającą władzę".
 • Był to czas , w którym "mózg" nas opuścił
  Zwróćcie uwagę ,że negocjacje okrągłego stołu pozwoliły nam wygrać "coś" politycznie i nic ekonomicznie. Taki był plan nie po raz pierwszy wdrażany w ramach tzw. Terapii Szokowej
  Efektem tych zabiegów było przejście Polski na system kapitalistyczny , którego wykładnią były kapitały finansowe , w zasadzie w ciągu jednego dnia! Tyle tylko ,że my nie mieliśmy kapitałów finansowych by zagrać jak równy z równym w tę grę. Resztę znacie. Przyjechali i kupili wszystko za grosze.
 • Ruch który by układ zastąpił (?)
  Może Jednomandatowe Okręgi Wyborcze?
  To nie jest pomysł Kukiza, on tylko to propaguje.
  http://www.jow.pl/
  Pomysł wydaje się słuszny, teraz trzeba prawych ludzi, którzy go będą realizować i pomysłu jak to zrobić, bo nawet jeśli się zbierze wystarczającą ilość podpisów to obecny sejm takiej ordynacji nie przegłosuje.
  Skoro jednak jest odpowiedni moment to sposoby się znajdą.

  PS. Acha, no i trzeba uważać, żeby kolejny UKŁAD się nie stworzył.
 • @cyberia151 10:28:32
  Jak można wierzyć w utopie ,że jednomandatowe wybory coś dadzą ,Dały przedstawicieli patriotów w SENACIE 100% ICH TAM JEST.MYŚLEĆ TO NIE BOLI.
  Pozdraiwam
 • @oleg 09:57:34
  Panie Oleg,

  Nie można wszystkich traktować jak wrogów - wyliczać Masonerię, Żydów etc etc - a nawet Kościół. Z tym ostatnim na pewno się nie zgadzam. Odnośnie pierwszych dwóch mam duże wątpliwości. Najłatwiej obarczać innych za własne niepowodzenia.
  W dużej mierze to też szeptana mitologia.

  Najbardziej winni obecnego stanu rzeczy, oraz istnienia UKŁADU - są sami Polacy, którzy albo dali się zmanipulować albo jest im wszystko jedno - albo nie potrafią myśleć w kategoriach Państwa.

  Przecież to ONI, wyborcy - głosowali na Układ. I jeżeli nawet wybory zostały sfałszowane - to nie wierzę, żeby fałszerstwo było w 100%.

  I to jest najtrudniejsze zadanie - Przekonać Polaków, zwłaszcza, że coraz więcej ludzi popełnia grzech zaniechania i obojętności.

  A przy okazji - dla wszystkich - oczywiście pracuję (pracujemy) nad koncepcją rozwiązań - tworzenia masowego ruchu poparcia.
 • @karoljozef 04:55:38
  Won to ty możesz powiedzieć z tego towarzystwa Czarneckiemu i swoim kolegom, którzy tą naszą Polskę niszczą.
 • @Ryszard Opara 10:40:22
  Czas zmienić demokrację Arystotelesa na demokrację Thomasa_Hobbesa


  http://pl.wikipedia.org/wiki/Thomas_Hobbes
 • @ LK & ALL
  Parafrazuję słowa pewnego znakomitego polityka, który napisał:

  "Jeżeli jesteś słaby na argumenty i nie masz siły - idź na wojnę z wrogiem,
  Jeżeli jesteś mocny i pewny swego - zacznij wojnę od negocjacji"

  Jestem, pewien, że my Polacy - o ile będziemy działać w zgodzie - jesteśmy wystarczająco silni aby UKŁAD rozbić/zmienić - zaczynając od negocjacji.

  Nie można traktować przeciwników od początku i wyłącznie w kategoriach wrogów - bo wtedy nie ma co negocjować - od razu trzeba iść na wojnę.

  Pracujmy teraz RAZEM - nad koncepcją Porozumienia Narodowego.
  To NAM da siłę i rozum - gwarantujący zwycięstwo.!!!
 • @liberalkonserwatywny 10:37:39
  senatorowie nie mają nic do powiedzenia bo rządzą PARTIE, to taki jak za komuny tylko się sklonowały. Posłowie też w swoim imieniu nie mają nic do gadania, bo skoro się gościu już dostał do sejmu tzn, że jakaś partia go w odpowiednim miejscu na liście wyborczej umieściła, a teraz musi w ramach wdzięczności przestrzegać dyscypliny partyjnej, bo jak nie to .......
  Być może jow-y to nie pomysł na teraz, tylko na czas kiedy ludzie pójdą pod sem wywozić posłów na taczkach.
  Partie zapewne po dobroci i za darmo władzy nie oddadzą, tak jak nie oddała go PZPR o czym w artykule.
  Pozdrawiam,
 • @Ryszard Opara
  negocjujemy, rozmawiamy z naszymi wrogami, zaborcami, zarządcami od kilkudziesięciu lat

  nie chcę tego robić dłużej

  to ja jestem u siebie, i to ja będę ustalał co i jak, i czy w ogóle tu będzie

  i nie ma znaczenia, że w tym momencie moja wola nie ma przełożenia w rzeczywistość

  ale mam tą wolną wolę, a to już jest bardzo dużo, większa połowa sukcesu
  gdyby więcej z nas też miało, to nastałaby Polska taka o jakiej marzymy
 • @lju 11:21:12
  o! to, to
 • zgadzając się z Panem co do intencji notki, oraz co do opisanych skutków
  to jednak muszę zaprotestować przeciwko poropagowaniu wizji, jakoby układ powstał przy, lub w czasie, okrągłego stołu.

  Układ powstał na długo przed ..... stanem wojennym i Solidarnością,

  rozmowy okrągłego stołu nie decydowały o powstaniu jakiegoś nowego rozdania, były tylko maskaradą pełniącą rolę listka figowego,

  przy okrągłym stole układ udawał przed pożytecznymi idiotami z solidarności, że się z nimi układa, gdy w istocie wszystko było z góry ukartowane i agenci układu siedzący przy stole po stronie solidarności tak sterowali "akcją dialogu", aby wszystko wyszło tak, jak miało.

  Jednakże do skukcesu układu w wielkim stopniu przyczynili się Polacy, którzy, mówiąc brutalnie. nie dbają o to, kto ich w d..ę kopie.

  No i byli całkowicie zmanierowani wieloletnią amerykańską propagandą sączącą się z "Wolnej Europy".

  A więc marzenie lemingów się spełniło, są w wolnej europie, tyle, że nie jako pełnoprawny naród.
 • @1normalnyczlowiek 01:11:37
  nie jest to do końca prawda,
  jednak kilka idiotycznych posunięć wykonali,
  włącznie z niszczeniem przystawek,
  które wyglądało na osobiste animozje Kaczyńskich.
 • @karoljozef 01:27:10
  a to dobre,

  jest takie polskie przysłowie,
  nikt nie był prorokiem we własnym kraju,

  piękna bajeczka, ale niestety, tylko bajeczka, chyba że poczekamy kolejne 2000 lat.
 • @circ 04:30:37
  to może wrócisz do dawnego poziomu, i zaczniesz pisać ciekawiej od Korwina, zamiast starać się go zapiwniczyć.

  Mnie jego dyrdymały nie przeszkadzają, zawsze można się wysilić i je ośmieszyć, jeśli chce się je czytać.
 • @fufu 09:05:58
  Przecież Polacy wstydzą się polskości, taki wyraz dali w głosowaniu wybierając premiera. W związku z tym chcą być pod zaborami, bo w ich mniemaniu ułatwi im to start w hierarchi zaborców.

  Garstka idealistów na nE niczego nie zmienia.
 • @interesariusz z PL 11:44:36
  ja się otwarcie do tego przyznaję, uważam, że tylko cud, boski cud, nas może uratować

  gdy znajdzie się człowiek, który oświadczy słowem i zaświadczy czynem, że jest narzędziem w rękach Boga to ludzie za nim pójdą i to on odzyska dla nas Polskę

  nie pisior czy inny sisior zaczynający dzień od śniadanka ze stokrotką

  wolny człowiek, Polak, zaczynający dzień od Pacierza i jajecznicy
 • @Ryszard Opara 09:11:54
  Jakim wspólnym wysiłkiem ?

  Na kogo Pan liczy ?

  Dlaczego Pan nie dostrzega, że w III RP powstało społeczeństwo klasowe. (mam nadzieję, że nie dostrzega Pan od razu w tym sformułowaniu Marksa, jak większość agentów tu piszących)

  Moim zdaniem jedyna droga to droga ekonomiczna, a nie polityczna.

  Niech Pan stworzy przedsiębiorstwo, które zatrudni bezrobotnych i wykluczonych (a wśród nich jest wielu z wyższym wykształceniem), przedsięwzięcia na co najmniej milion pracowników. Wtedy będzie miał Pan siłę mogącą na coś wpływać, a polityką to już w Polsce niczego się nie zdziała.
 • @lju 10:02:45
  niestety, jak połowa będzie umierać z głodu, to jedna czwarta już nie będzie żyła.
 • @cyberia151 10:28:32
  tak, JOW jest super,

  w tym trybie został wybrany Komorowski, i niejaki Klich.
 • @oleg 10:45:31
  to jakiś obłęd,

  jaki ruch, czy partię chcecie budować, z kim

  niezadoleni nie mają na to czasu, przeszukują śmietniki,

  ci na posadkach nie chcą żadnych zmian,

  a więc co, zjednoczycie tylko kanapkę malkontentów przy kasie.
 • @interesariusz z PL 11:59:00
  winszuję fantazji!

  firma z milionem pracowników...

  do tego trzeba mieć przyzwolenie okupantów, no Panie szanowny, trochę logiki

  pozdrawiam
 • @karoljozef 03:18:20
  a z którym kościołem ma być Polska?
  Z Pieronkowcami, z Natankowcami? Z Rydzykiem, czy z Dziwiszem? A może z Isakowiczem-Zaleskim, czy raczej Wielgusem?
  Kościół ma za dużo problemów z określeniem własnej pozycji w świecie, żeby wpływać na ludzi w jednoznaczny sposób. To instytucja, która dojrzewa do wielkiego 'trzepania'.
  Modleniem niczego sobie nie załatwimy w kraju, to tylko na rękę rządzącej klice, żebyśmy kiblowali po kościołach i nie robili nic, poza modleniem.
  A tu trzeba akcji!
 • @lju 10:54:20
  "To było tylko dogadanie się partii z jej frakcjami przy pomocy kapusiów, a gawiedzi wmówiono że coś się zmieniło, tyle że nikt nie potrafi powiedzieć co."

  z pierwszą częścią się zgadzam,

  natomiast zmieniło się wiele, na gorsze. Teraz człowiek jest znacznie gorszym śmieciem dla liberałów, niż kiedyś był dla komuchów.
 • @Muni 12:08:53
  pisze Pan jak człowiek małej wiary, nie wypada

  ora et labora

  tylko i aż tyle

  prawowitym Prymasem Polski jest Arcybiskup Wielgus
  taki winien być Polski Kościół

  znamienne jest, że nawet nie wymienił Pan jeszcze jednego nazwiska - kowalczyk, żałobny ekspert
  to świadczy o tym jak bardzo go nie ma, bo niczem jest

  pozdrawiam
 • @karoljozef 12:08:32
  nie firma, tylko układ firm,

  podobno Pan Opara ma smykałkę do interesów,

  ale nawet jakby nie miał, to i tak jest to bardziej realne niż jakiś ruch czy partia.
 • @interesariusz z PL 12:03:28
  nic z tych rzeczy, to że być może ich partia innych kandydatów nie wystawiła to nie znaczy, że do był jednomandatowy okręg wyborczy. W Polsce nie mieliśmy czegoś takiego chociaż propozycje były od lat 90-tych.
 • @interesariusz z PL 12:16:30
  a Pan znowu...pamięta Pan przypadek Kluski

  jesteśmy pod okupacją, niemożliwym jest stworzenie polskiego biznesu, znaczącego biznesu i całej gospodarki jak nad wszystkim łapy trzymają obcy

  no niestety
 • @karoljozef 12:20:53
  niestety, różnimy się diametralnie w ocenie i Optimusa, i "przypadku Kluski",

  jest możliwe, jeśli nie, to uczymy się od Żydów przetrwać bez państwa.
 • A może to nie "Układ"
  Tylko zwykła z d r a d a.
 • @Paweł Urbański 12:54:14
  "A może to nie "Układ"
  Tylko zwykła z d r a d a."

  Pan tak , "kawa na ławę" i za grosz politycznej poprawności.
  Nawet wielu "Książąt KrK" wzdraga się na mowę ewangeliczną: "Niech mowa wasza będzie: Tak, tak; nie, nie" (Mt 5,37), a co dopiero jacyś blogerzy.
 • Panie Opara
  Nie wchodzac w szczegoly, mozna sie zgodzic z panska diagnoza, co do przyczyn, i skladu UKLADU.Natomiast absolutnie, sie nie zgadzam,z pomyslami jakichkolwiek rozmow z UKLADEM.Nie przekona Pan, zadeklarowanych agentow,i patentowanych zdrajcow - nie da sie!Nie tedy droga Panie Opara.Ja wiem, ze Pan poprzez swoj biznes, i uklady towarzyskie, nie moze tak jednoznacznie przekreslic funkcji dogadania sie...Ale nie robmy ludzia nadziei...Co Pan proponuje, kolejny Okragly Stol?I co,kolejne oszustwo..."My podzielimy sie z wami wladza, i jakas czescia biznesu.Wy odpuscicie sobie totalne posprzatanie w polskim domu, i jakos to bedzie"...To juz bylo Panie Opara - efekty mamy do dzisiaj, bardzo bolesne.

  Idac dalej.Zadne wybory, tu nic nie zmienia.Nawet gdyby sie udalo, zbudowac jakis oddolny ruch spoleczny, to w najlepszym wypadku skonczyloby sie, jakas reprezentacja w sejmie, ktora bylaby osamotniona, i bez wplywu na realna wladze i legislacje.Robila by, za taka Samoobrone,medialnie niszczona,z ciaglymi prowokacjami.Po 2 latach takiej szarpaniny, nic by z tego nie zostalo...

  Teraz przypomne to, co juz wielokrotnie pisalem na tym portalu.

  Nie kartka wyborcza zdecyduje o zmianie w Polsce, tylko "kryterium uliczne", w porywach, do kontrolowanej rewolty.Naszym zadaniem jest budowanie niezaleznych struktur, i edukowanie ludzi - przy tym bardzo przygladanie sie temu , co sie dzieje w kraju, i we wlasciwym momencie proba przejecia buntu spolecznego...

  Jest jeszcze sytuacja, tyle ze zwiazana z sytuacja miedzynarodowa.Totalne swiatowe BOOM (wojna).Co jest wcale, nie takie fantastyczne, patrzac jak sie rozwija sprawa z Iranem.Polska w tym konflikcie, bylaby strona, i ponioslaby pelne konsekwencje swojej polityki wspierania USA i Izraela.Jak wiadomo, wtedy tez jest wszystko mozliwe....

  Tak czy inaczej, nie urna wyborcza tutaj zdecyduje, bo z szachrajami grajacymi znaczonymi kartami, sie NIE WYGRA Panie Opara.

  Pozdrawiam
 • I co?
  Juz wszystko o.k.? Juz wiadomo kto agent a kto glupi? No to zacznijcie juz dzialac!!! A moze jeszcze nic nie wiecie? No to moze zacznijcie dyskusje od nowa.
 • Ładnie nappisane. Jestem jednym z tych co nie chodzą na wybory właśnie dlatego że jest ten układ. Bojkot układu, a nie
  uczestnictwo w nim jest rozwiązaniem.
  Tak długo jak będzie pośrednia demokracja tak długo będzie układ.
  Tylko dzięki przedstawicielskiej ustawionej demokracji możliwe jest rządzenie przez garstkę milionami.
  Rozwiązaniem jest referendalna kontrola władzy.
  Szwajcarzy to przećwiczyli i działa dobrze.
 • @NUS 13:30:30
  Nie branie udzialu w wyborach jest przyzwoleniem na to by uklad wybieral sie sam. Zatem zazdroszcze prostoty myslenia!!!
 • @jaDOCENT 13:33:26
  "Nie branie udzialu w wyborach jest przyzwoleniem na to by uklad wybieral sie sam. "

  Wybory są ustawione więc niezależnie od uczestnictwa układ wybiera się sam.
  Uczestnictwo tylko legitymuje to oszustwo.
 • @Ryszard Opara
  To ja polecam tą moją notkę: http://gps65.salon24.pl/448138,uklad-czy-system
 • @lju 13:35:27
  Sorry, że się wtrącam, ale przychylam się do koncepcji rozmawiania z istniejącym układem. To nie jest tak, że jest on taki znów trwały i niezmienny. Tu jest jedna wielka prowizorka, która układowi także może spaść na głowę. Wielu ludzi z układu ma tego świadomość tak jak miała świadomość tego "komuna" w latach 80-tych.
  Prawdą jest, że trzydzieści lat temu mieliśmy blade pojęcie o współczesnych mechanizmach gospodarczych. Teraz mamy zupełnie inną sytuację. Mamy zupełnie inne kadry, które są naszym kapitałem (odwodem bojowym) i tak ogólnie rzecz biorąc jesteśmy dojrzalsi. Nie powinniśmy się więc radzić naszego strachu. To zły doradca. Trzeba wyjść z naszego getta i rozmawiać i to o sposobach.
 • @lju 13:44:39
  Gdybanie dobre jest dla swirow!! Niestety mam kontakt z rodzina (ta dalsza rowniez), znajomymi, sasiadami itd. i wiem kto na kogo glosowal. Tak wiec domniemanie czy to uklad sie wybiera, czy mechanizm dziala itp. pozostawiam kretynom!!!!!
 • @jaDOCENT 13:57:39
  To tylko pozornie sie wszystko zgadza.Ludzie glosuja na tych, ktorych widza w telewizorni, a kto owej telewizorni wystepuje...Ktos z poza ukladu?Nie...Pozatym podczas wyborow, kto ma miliony na reklame wyborcza, ktos z poza ukladu...Nie...Kogos kogo nie ma w przestrzeni publicznej, ten nie istnieje...Ot i cala filozfia...
 • @cziken1 14:06:32
  Moze nie do konca. Raczej ci, ktorzy nie oczekuja prawdy oczywistej. To znaczy zniewoleni zlem - szatanem!!!
 • @karoljozef 00:36:48
  tak....tak...., tylko że to wszysto działo sie również na oczach koscioła ( kleru , raczej ), a oni cicho siedzieli bo dostali konkordat, religie w szkolach, zus i wypłaty od min. edukacji za służbe Bogu, hahahhahaahaha. Wierzę w boga i wiem na pewno, że nie ma go w
  "kosciele" bo jest w nas , w sercach, tyko wielu o tym zapomniało.
 • @jaDOCENT 13:57:39
  Pozatym sam system demo-liberalny, oparty na powszechnym glosowaniu - to strzelanie sobie w stope.Masy ludzkie nie maja wiedzy,ani zdolnosci rozumowania w taki sposob, aby to mialo dalekosiezny sens, w postaci interesu narodowego.Do tego trzeba inteligentnych jednostek, z duza wiedza z roznych dziedzin.Zostawianie tego "stadzie baranow", to totalna glupota!Zanim ktos mi tu wyjedzie, z komuna, dyktatura czy innym faszyzmem - zwracam uwage, ze demo-liberalizm, i "wolne wybory", nie sa jedynym znanym system wolnosciowym.Kombinacji jest wiele, jak np. z polskiego podworka, propozycje czesci ruchu narodowego,ktore nie byly oparte na powszechnym glosowaniu, ale o wiele bardziej wolnosciowe niz teraz w wielu aspektach (Organizacja Polityczna Narodu).Proponuje sie z tym zapoznac.Oczywiscie jest tez wiele koncepcji juz isteniajcych, w roznych krajach.Trzeba tylko chciec, a nie traktowac obecnego systemu, jako dogmat!
 • @Natura 14:11:36
  Cicho siedzieli? Nie wiem do jakiego kosciola chodziles, bo tam gdzie ja chodzilem, to ksieza dosc czesto zabierali glos na ten temat.
 • @Marek.Lipski 14:11:02
  w czym dzieci są lepsze od dorosłych ?

  natomiast popieram zasiłki na dzieci, wszystkie dzieci, i bogaczy, i tych bezrobotnych.
 • @lju 13:59:53
  Nie mówię teoretycznie. Chcemy przepchać przez sejm ustawę o "stowarzyszeniach do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek". Musimy mieć 15 podpisów, aby ustawę zgłosić do laski marszałkowskiej. Rozpoczęliśmy rajd po biurach poselskich. Nikt jeszcze nas nie pożarł.
 • @nikander 14:24:30
  My tu mowimy, o wykopaniu w kosmos obecnej klasy politycznej, a nie o "zebraniu o ochlapy z panskiego stolu", w postaci poparcia projektu...
 • @cziken1 14:33:01
  A to wykopujcie sobie. Już widzę te wasze bojowe dywizje. Powodzenia.
 • @karoljozef 12:16:21
  Arcybiskup Wielgus?
  No cóż, czy nie przeszkadza tu fakt, że był TW SB?
  Skoro to nie przeszkadza polskim katolikom, to może nie będzie przeszkadzało, kiedy ktoś wybierze na arcybiskupa gościa z rogami i widłami?
 • @Muni 15:16:23
  A czy istnieja dowody na to, ze byl wspolpracownikiem?
 • @Muni 15:16:23
  ot komuchy wiedzą najlepiej kto był z nimi a kto nie, gratuluję dedukcji
 • @Muni 15:16:23
  Z materialow wynika, ze podpisal wspolprace ale nigdy nic nie przekazal, czyli nie doszlo do podjecia wspolpracy.
 • @Ryszard Opara
  O ile mój cieniutki głosik dotrze na wyżyny, chciałbym krzyknąć: na to wszystko jest metoda (już praktykowana tu i ówdzie). Układ należy porzucić, zignorować, i zacząć wszystko od nowa.
  Szczegóły mogę ujawnić tylko wtedy, jeśli znajdę grunt do realizacji.

  W międzyczasie, podkreslam złoty i niebezpieczny wątek p. Opary: sektor adminstracyjny na wysokich pensjach przekroczył opodatkowany sektor produkcyjny 60% do 40%. I NIKT z tych 60%, ani ich rodzin, nie zrezygnuje z układu, w którym zbijają kokosy na ujarzmianiu sektora produkcyjnego.
  MY, LUDZIE, musimy wyzwolić się sami! I na to właśnie jest metoda, bez rewolucji.
 • @Zdzich 17:21:08
  Tak samo przecież mówił "Bolek"!!!
 • @nikander 15:00:50
  Hehehe...Rozumiem wiec, ze koledze w zasadzie wszystko pasuje...Wystarczy troche poprawic , i bedzie dobrze...I to jest nasza bolaczka od wiekow...Dogadajmy sie,a tak nie mozna, a to nie po chrzescijansku, to tez Polacy, dajmy szanse zmienia sie...itp. itd. Tym podobne debilizmy, w gruncie rzeczy zbrodnicze, bo doprowadzajce w konsekwencji, do wielu katastrof dziejowych, wlasnie przez zaniechanie i poblazliwosc.Wbijcie sobie wreszcie, to do glowy...Jezeli nie bedzie zasady "nie ma zmiluj", i zadnego odstepstwa od tego, skonczy sie kolejnym okraglym stolem, i bedzie dalej po staremu.Jezeli Wam to pasuje, to dajcie sobie spokoj, bo szkoda czasu, na taka impreze...Naprawde.
 • @cziken1 18:51:25
  Na NE zostało zaprezentowanych szereg dobrych pomysłów na Polskę. Oryginalnych, niekonwencjonalnych i mocno zakorzenionych w naszej tradycji. Jest to tradycja Zdziechowskiego i Wieleżyńskiego. Jeśli już komuś i czemuś musimy powiedzieć WON to lichwie i tajemnicy handlowej. Do tego nie trzeba wojny tylko odwagi, aby zacząć myśleć po polsku. Bez Korwinów, Misesów, Friedmanów. Mamy spokojny czas aby to zrobić. Polska nie może być dalej "bardzo biedna bo bardzo żydowska" (słowa Bruno Schulza).
 • energia, informacja, organizacja
  Panie i Panowie! Ten Układ, jak każdy inny układ czy układzik to nic innego jak forma organizacji, z którą można konkurować lub walczyć jedynie za pomocą innej formy organizacji, bo pojedyncze jednostki nie mają z nim szans. Samo nic nie przyjdzie, nawet Bóg nie pomoże tym czekającym z założonymi rękami. Trzeba wskrzesić w sobie energię, zbierać informacje (bo one są w dzisiejszych czasach podstawową walutą), organizować się i działać, ale z głową!!!
 • @nikander 19:32:53
  Ooo, wreszcie ktoś podzielił mój pogląd, że tajemnica handlowa nie powinna istnieć,

  wtedy żydowskie powiedzonko o wyższości handlu nad jakąkolwiek inną działalnością, w tym produkcją, straciłoby rację bytu.
 • Ryszard Opara
  Dziękuję za powyższy tekst. Jakby go nie nazwać pokazuje nasze narodowe położenie, bardzo trudne i wręcz niebezpieczne dla życia przyszłych pokoleń Polaków. Można tu i tam coś dopisać, ale to nie zmieni ogólnej diagnozy, którą coraz większa część Polaków zaczyna pojmować. Fakty dnia codziennego uwiarygadniają ponad wszelką wątpliwość tezę, że Układ istnieje i łatwo nie odpuści, np."Tusk wyczerpał możliwości - Kwaśniewski na premiera, tak chce 21% wyborców". Jak szybko znalazł sie następca...
  Wiele osób pyta "co pan proponuje?. To złe pytanie, na dzisiaj złe. Dzisiaj trzeba pytać wszystkich wkoło, czy Polacy chcą dłużej tolerować działania Układu, czy są gotowi do wyrażenia swej woli, czy dokonali oceny elit na które oddali swe głosy w wyborac? Czy jeśli z różnych przyczyn nie uczestniczyli w wyborach, dzisiaj potrafią wskazać w swoim otoczeniu ludzi prawych, kompetentnych i gotowych do pracy dla Polski i pójdą ich popierać. Innymi słowy czy Polakom już się chce chcieć?
  Tu na NE trzeba rozwijać konstruktywną dyskusję o wartościach, o priorytetach, pokazywać osoby, które mają coś do zaoferowania. Bądźmy dociekliwi w dyskusji, ale szanujmy siebie wzajemnie, ulepszajmy zbiorową mądrością to co wartościowe, ale pilnujmy by dyskusji tej nie wywracano z głównego nurtu sprawami drugorzędnymi. Wtedy przyjdzie czas na pytanie, "Co pan proponuje?". Pozdrowienia
 • @interesariusz z PL 20:04:44
  "tajemnica handlowa" to dla mnie wróg kolejny zaraz po lichwie. Ciesze się że znalazłem tego pierwszego...
  Chcemy się z nią rozprawić w ustawie o "stowarzyszeniu dla poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek". Stare dobre prawo handlowe z Austro-Węgier i to z 1862-roku. Cysarz dla pejsatych stworzył poważną konkurencję. U nas się okopali.
 • Gratuluję świetny tekst.
  Tylko,że my znamy sytuację i wiemy who,s who.Zadania są dwa.Pierwsze dotrzeć z takimi informacjami do rzesz i spowodować,aby uzyskały możliwość i wolę zmiany układu,niestety ponieważ zaszło to za daleko,zmiany za wszelką cenę.Stoimy na progu rozbiorów,to czas ostateczny.Przegrana najbliższej bitwy oznacza niewolę.
 • @Ryszard Opara
  Brawo Panie Ryszardzie!
  Odsłon: prawie 4200
  Komentarzy: już 120 (o treści przeróżnej!)
  Ocena: 4,6 od 24 głosów!

  A teraz ad rem:
  A gdzie są wnioski, jakie i ile ...?!
  Od kiedy początek realizacji ...?
 • @jaDOCENT 18:21:13
  Również George Washington. Różnica polega na tym, że "Bolkom" piszą przemówienia; a my mówimy z pamięci :).

  Jeszcze raz zachęcam: rzucić wszystko i zacząć od nowa. Broń Boże, bez rozmów z istniejącym układem, do czego namawia następny „Bolek” pod pseudonimem „nikander”.
 • @Zdzich 21:47:47
  Gdy sie tylko dowiem, ze ktokolwiek z NE, i okolic, w ogole bedzie mial pomysl, takowego "dogadania sie" - bede pierwszym, ktory opusci te goscinne progi...
 • @Zdzich 21:47:47
  Tak jest. Dzisiaj podpisałem jakąś lojalkę i Ty to widziałeś.

  Rozmawiać trzeba chociażby po to aby się przekonać czy coś mamy do powiedzenia. Nie widzę wielu coby się z głosem wyrywało.
 • @nikander 21:58:42
  Mowimy o "dogadaniu" ...Nie o rozmowach.Pogadac, o "dupie maryny",mozna z kazdym.Mi bardziej chodzi, o wchodzenie, w jakies uklady, i zaleznosci polityczno-biznesowe-wyborcze.
 • @Ryszard Opara 10:40:22
  "A przy okazji - dla wszystkich - oczywiście pracuję (pracujemy) nad koncepcją rozwiązań - tworzenia masowego ruchu poparcia."

  Sugeruję otwarte nad tym prace, a nie kuluarowe, salonowe, grillowe.
 • @Zdzich 21:47:47
  Ja tu juz powiedzialem co o tym sadze i nie zmieniam zdania:

  http://www.youtube.com/watch?v=CM3wjMrHrho


  http://www.youtube.com/watch?v=b7nxt30THvc
 • @jaDOCENT 16:51:24
  Wielgus podpisał, ale niczego nie zrobił. Tak, kolejny "nieszkodzący".
  Czy gdzieś w katechizmie napisane, że "błogosławieni naiwni"? Chyba nie...
 • @cziken1 22:03:49
  A ja mówię o tym czy mamy coś do powiedzenia. O czym? o mgle smoleńskiej jak chcą jedni czy o wieszaniu socjalistów jak chcą drudzy. Trzeba koniecznie zakończyć ten "trupi synod". http://nikander.nowyekran.pl/post/74271,st-michalkiewicz-trupiego-synodu-ciag-dalszy
 • @Muni 22:14:33
  Ja nigdzie nie stwierdzilem, ze: ""Wielgus podpisał, ale niczego nie zrobił. Tak, kolejny "nieszkodzący"".. Ale czy mozna Go zrownywac z tymi co podpisali i donosili? A ze nie donosil to potwierdzaja historycy z IPN!!!!
 • Prosto z frontu...
  Ale że wy, cywile, aż tyle czasu wolnego macie od służby, to ja się dziwię. Ponad sto postów się znów zebrało. Nawet jeśli przyjąć, że tylko ośmiogodzinny dzień roboczy na tych waszych fabrykach was obowiązuje, to i tak jest to dla nas na jednostce niepojęte, jak możnaż tak setki komentarzy wymodzić w tym czy innym temacie. Chyba wyczuwacie już, że Czas nadchodzi i taki popłoch na was spadł. Już się większość z was pokapowała, że wielkie sprawy będą się niedługo u nas na Ojczyźnie działy i dlatego tak się uaktywniliście werbalnie. Ale może to tylko niewyraźna pogoda na dworze tak na was wpływa, psiekrwie, i zamiast się do walki sposobić, to wy bzdurami się zajmujecie na necie.

  My tu na jednostce manewry akurat supportujemy, zdalnie, co prawda, ale i tak mało czasu, by kontakt z cywilami nawiazać i rodaków poza murami koszar pokrzepić w tych ostatecznych czasach. Bo w końcu kto was, oczadziałych od tego politykowania na łamach, wyrwie z omamu i nakieruje, byście wroga bezbłędnie w nadchodzącej walce rozpoznali i zabili, zamiast tyle gadać? Tylko wojsko, a dokładnie, kadra wojskowa. Zawsze już tak było, że gdy w Ojczyźnie trzeba było globalny reset zrobić, to zawsze się jacyś wojskowi znaleźli i narodem pokierowali. My już nasz Masterplan otrzymaliśmy przed miesięcem i każdy wie, co mu czynić trzeba. Wy swój też na dniach dostaniecie a jakby który się nie załapał albo nie zrozumiał czegoś, to już go tam który z żołnierzy nakieruje, co i jak. Będziemy też po osiedlach szybkie briefingi organizować, bezpośrednio po pierwszym uderzeniu. Prasę dla was też już mamy, ulotki na nieprzemakalnym papierze będziemy wypuszczać z granatników, w każdym wększym mieście będzie punkt dystrybucji, prosto z Rośków będziemy wystrzeliwać w paczkach po sto. Internet oczywićcie wyłączą od razu przy pierwszym ostrzale, więc nie liczcie na to, że was google i pan Opara doinformują. My mamy satelitarny net na każdym wozie bojowym, oprócz tego można też w warunkach polowych sciągać stronki www przez UKF albo kolportaż przez zaprzyjaźnione stronki zrobić. Będziemy was informować prosto z frontu, bez przekłamań i manipulacji.

  Dni UKŁADU są już policzone, paliki mamy przygotowane i pierwsza grupa uderzeniowa ma przykazane, by wyławiać co grupsze fisze z tłumu i nie zabijać od razu, a tylko kręgosłupy przetrącać kolbami.
  Dopiero ariargarda i ochotnicy wśród was przejmą wykonanie egzekucji. Pamiętajcie o dobrze naładowanych komórkach, będziecie fotki z akcji jeszcze z dumą swoim wnukom pokazywać. Nie wolno mi zdradzać tajemnic służbowych, ale tyle mogę powiedzieć, że nowa władza już się szczęśliwie ukonstytuowała, ma się dobrze i liczy na was. Wytrzymajcie jeszcze tylko trochę, a gdy jesienne deszcze zmyją krew z ulic, to nastanie nareszcie pokój na wyzwolonej Ojczyźnie.
 • Taka narracja nie musi być kompletnym opisem UKŁADU, ale mniejsza o to, każdy ma swoją "rację"
  W głowie się nie mieści żeby Moskwa dopuściła "ze słabości" do rozpadu imperium, odejścia PRL, zjednoczenia Niemiec... traktując tak wiele narodów jako siłę niewolniczą, a te kondominia jako kolonie intensywnie eksploatowane, tu musi być zatem coś innego i bardzo tajemniczego. To niepoprawne nawet wśród nas niepoprawnych z definicji i rzadko się o tym wspomina. Ciekawe dlaczego, czy tu nie ma jakieś maskowania, przykrywki? Był wielki deal globalny ponad naszymi głowami przed cyrkiem okrągłego stołu. Ustalono np rozbrojenie Polski żeby uspokoić Niemcy i Rosję.

  Sam Pan używa hasła NWO, ja często wspominam o roli masonerii. Czy nie mogło być tak że nawet komunistyczną Rosją w końcu nowymi kadrami (kształconymi jak nasi stypendyści zagranicą w centrach masońskich, agenturalnych, korporacyjnych, nwo) owładnęli i zaprojektowali te przemiany mamiąc głupich ideowych bolszewików korzyściami z tego tytułu? Kto wykreował najpierw rewolucje w XVIII wieku, następnie idee równości, praw, demokracji, w końcu socjalizm, komunizm? To są ETAPY. Celem jest NWO.

  Rosja sowiecka spełniła swoją rolę i można ją było znowu przekształcić. Nadal jednak jest ważna, same te ich atomówki... oraz ogólny potencjał umożliwiający wojny, czy istnienie autonomiczne poza światem NWO gdyby tego zechcieli np nawróceni na prawosławie, a może jak Bóg da na katolicyzm co jest w proroctwach, czego oczekuje Matka Boża. Niestety na razie chcą flirtować z NWO, zdaje się że mamią ich Niemcy i rosyjscy geopolitycy snujący wizje EUROAZJI, przecież to żywcem z Orwella "1984". U nas na NE popiera to p. Sykulski, mówiąc dosadnie chyba OCIPIAŁ. Z drugiej strony jeżeli alternatywą jest wojna z Rosją, to jednak czy będziemy mieli wybór dobry? Tak źle, tak niedobrze.

  Potrzebny nam CUD żeby złamać układ, albo wydarzenie które zmieni wszystko. Niestety zazwyczaj są to wojny światowe, ale bywają momenty jak 1989. Może będzie właśnie znowu tego rodzaju zmiana. Wg mnie układ nie boi się rewolucji strajkowo-ulicznej, albo ostrzejszych jeszcze opcji. Poradzą sobie z nami i będzie pretekst do "dorżnięcia watah bydła".

  Wygrajmy z nimi ich bronią - UKŁADEM, demokracją. Wtedy nie będą nas mogli załatwić siłowo, służbami, policją, sądami, wojskiem itd

  Stąd konieczny jest wielki ruch na miarę Solidarności, ale obejmujący wszystkie środowiska i młodzież, to nie będzie związek zawodowy w tamtym rozumieniu, ale ruch powinien także powołać do życia nowy związek, bo inne nie spełniają dobrze swoich ról. Poza tym warto stosować tu i tam podejście mediacyjne np w MSP prywatnych. Czy pracownikom coś da zarżnięcie ich chlebodawcy, jego firmy? Stracą pracę, powinni być też odpowiedzialni, ale jeżeli traktuje się ich jako niewolników... cóż.

  Jak wystartować taki ruch.

  Musimy mieć tygodnik drukowany, codzienną w wersji internetowej, radio wielokanałowe, telewizję. Media. Media pozwolą nagłośnić ideę i wystartować skutecznie ruch. Inne opcje to jednak próbowanie jednoczenia istniejących środowisk, taki nowy "AWS", ale jednak jako byt nie tylko wyborczo-polityczny. To musi być ruch-organizacja realnie istniejąca, działająca ku pożytkowi publicznemu. Także w kwestii obywatelskiej, narodowej obrony terytorialnej. Skoro nie ma armii realnej, to sami obywatele muszą się za to wziąć. Zresztą nawet mocna armia nie poradzi, tak było w 1939, cudem udało się w 1920. Znowu liczymy na cud?
 • Czas gadania, negocjowania, układania, dawno już się skończył.
  Nic się nie zmieni dopóki w ramach odpowiedniego stanu i prawa w nim obowiązującego nie będą przeprowadzane rozstrzeliwania zdrajców i ludobójców narodu. Ludobójcą jest jak najbardziej ten kto celowo doprowadził do nędzy Polskę i Polaków, którzy z braku pieniędzy nie mogli być leczeni, choćby na nowotwory, i umierali. Nie ma litości, nie w ramach zemsty, ale w ramach sprawiedliwości i odstraszania na przyszłość, które to na potencjalnych bandytów działa najskuteczniej.
 • Wypowiedź jednego z internautów na onecie.
  Teraz toczy się dyskusja na onecie w temacie"
  "Niepokojące wieści dotyczące biedy w Polsce".
  Oto wypowiedź jednego z internautów:

  "TAK TO POWINNO WYGLADAC!!!!!!!
  Informacja dnia . W związku z falami strajków i protestów przetaczających sie przez Polskę , w godzinach porannych obalono rządy PO I PSL. Pierwsi zostali aresztowani TUSK I PAWLAK. Władzę w Polsce przejęło Polskie Wojsko. Od rana trwają masowe aresztowania działaczy władz państwowych i samorządowych z PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota. Sądy polowe wydają na miejscu wyroki, w tym śmierci za zdradę stanu. Egzekucje zostały wykonane dotychczas na około 10 tyś. działaczy tych partii. Aresztowania objęły również sędziów, prokuratorów i byłych pracowników WSI, UB oraz SB oraz przedstawicieli mediów TVN i GW. Szacuje się, że do wieczora zostanie wykonanych tysiące wyroków na zdrajcach Narodu Polskiego. Rozwiązane zostały wszystkie lewackie i gejowskie organizacje i gminy żydowskie. W godzinach porannych wykonano już egzekucje m. in. na Gradzie, Grabarczyku, Klichu, Schetynie, Dębskim, Rostowskim, Sikorskim, Kalinowskim, Millerze, Kaliszu, Cimoszewiczu, Balcerowiczu, Gronkiewicz-Waltz, Belce, Mazowieckim, Niesiołowskim, Nowaku, Palikocie, Michniku, Lisie, Olejnik, Urbanie, Kiszczaku i wielu innych działaczy, którzy dopuścili się nepotyzmu ,korupcji i zdrady stanu. Unia Europejska ograniczyła się jedynie do formalnych protestów, bojąc się zamknięcia polskich granic i zablokowania tranzytu z Niemiec do Rosji. Dowództwo polskiej armii poinformowało, że majątki wszystkich aresztowanych i ich rodzin na mocy dekretu, zostały w całości skonfiskowane na rzecz Skarbu Państwa. Nacjonalizacji podlegają również wszystkie nieruchomości, które zostały sprywatyzowane na rzecz zachodnich koncernów w wyniku w wyniku korupcji ,co traktuje się jako zdradę stanu. Dowództwo Wojska Polskiego zalewane jest fala depesz gratulacyjnych, ze dało przykład światu na SPRAWIEDLIWOŚĆ. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. Wiadomość z ostatniej chwili Tusk i Pawlak zostali godzinę temu też skazani za zdradę stanu .Wyrok wykonano.
  Ludzie nie dajmy się tym świniom, podpisujemy się pod zmianą wybierania świń do koryta, będziemy je wybierać tak jak we Francji i Wielkiej Brytanii! Podpisujcie się www.zmieleni.pl

  PRAWDZIWY STAN Państwa na rok 2012

  - 470 zł realna średnia renta netto.
  - 880 zł realna średnia emerytura netto.
  - 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
  - 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
  - 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
  - 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
  - 320 000 - bezdomnych.
  - 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
  - 370 000 - dzieci niedożywionych.
  -13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego–przyjęto kryteria
  ONZ–dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
  - 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
  - 98% - sektora bankowego w obcych rekach.
  - 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
  - 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
  - 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
  - 4–5 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
  - 67 - lat wiek emerytalny.
  - 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
  Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie. - - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
  - - najdroższa energia elektryczna w Europie
  - - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
  - - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
  - - najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
  - - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
  - - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.
  To tylko maly % dorobek rudego psycholka.
  Euro2012: Nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy. Nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów. Nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospodarzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku. W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony.

  Rok 2013. Nowa większa akcyza na olej napędowy i gaz lpg zgodnie z dyrektywą (sic!) UE, wzrost cen żywności i usług związanych z gospodarką paliwową.ludzie zablokujecie polske i wyjdzcie na ulice, nie bojcie sie policji , policja tez zrozumie, trzeba wszystko tym zlodziejom politykom i bankowcom odebrac,uda sie,,,,,,,, "
 • @oleg 23:46:20
  serio to było na onecie?!

  jak długo się utrzymało?

  pozdrawiam

  P.S.
  piękny sen...
 • @Pan podporucznik 22:31:41
  Panie Podporuczniku!

  Jeśli Pan se jaja robi, a nie robi się jaj z tak wielkiego pogrzebu..

  ale jeśli se Pan jaja robi to Pana znajdziemy, bo wypaplał Pan wystarczająco dużo namiarów w tych wszystkich pysznych dykteryjkach, i ...

  A jeżeli Pan nie żarotwał, to Pana też znajdziemy, i Pana wycałujemy, tak po polsku, bratersku, a nie po jewroełropejsku...

  Proszę Pana, jakby Pan faktycznie zajechał tym Rosikiem pod mój kurnik to bym się popłakał na śmierć, na miejscu.

  Niech se Pan nawet nie żartuje.
  Niech Pan się Boga boi i niech se Pan nie żartuje z rzeczy ostatecznych.
  Błagam Pana, Panie Podporuczniku.

  P.S.
  Pana Kaprala Konfidenta też proszę o powagę i pozdrawiam najserdeczniej.

  ___________________

  "Będą znów piękne dziewczyny za wojskiem szły,
  a że w oczy deszcz - to nic."
 • @Belaiel 23:53:21
  Świetne! Pozdrawiam.
 • @oleg 00:49:56
  Nie jest aż tak źle. Środki już są. Tylko, jak podsumował drhumor:
  " gdzie są wnioski, jakie i ile ...?!
  Od kiedy początek realizacji ...?"
  A ja dodam: z kim?
 • @oleg 09:40:52
  A 80% tego wzrostu przypada na Warszawę. Życzę dobrego samopoczucia.
 • @lju 09:04:43
  "Prosty program i naciski społeczne w celu jego realizacji, ot tyle i aż tyle."

  Dobra podpowiedź dla grupy p. Opary i ogólnie tworzącej się III siły alternatywnej dla układu-systemu. PiS zasypuje ludzi wielkimi programami których nikt nie czyta w całości, które nie są zrozumiałe i których... NIE DOTRZYMUJĄ po wyborach, albo wybierają gorsze opcje dla zwykłych ludzi, którym jest stale przykręcana śruba. Takie zadłużenie państwa i samorządów, kto je najbardziej odczuwa, na kogo są przenoszone obciążenia najbardziej odczuwalne?

  Problem w tym cały czas jak zacząć. Podpowiedziałem że media drukowane pomogą zwłaszcza DARMOWE (choć kilka numerów w wielkim nakładzie), ale jest też internet, są w nim serwisy społecznościowe. Tu się naprawdę można zebrać, nie na NE, ale właśnie tam na FB, Twitterze itd.

  Wielki ruch musi być użyteczny, zarówno ten w fazie internetowej, czy teoretycznych deklaracji uczestnictwa, poparcia, jak i później już w fazie realnych klubów w miejscach zamieszkania, pracy, nauki. To nie może być klasyczna partia, ani sztuczny komitet wyborczy, takie byty nie uzyskają poparcia milionów Polaków. Polacy nienawidzą polityki i polityków, najchętniej by ich wystrzelali gdyby mieli czym...
 • @oleg 08:37:11
  "Nigdy w historii ludzkości nie było jakiegokolwiek ruchu bez przywódców.
  Albo znajdzie się lider i jego ścisłe kierownicze zaplecze, albo będzie totalny rozgardiasz i jedni przeciw drugim."

  I tu mamy poważny problem dla kreacji sprawnej III siły. Przykładowo sam Szanowny Autor p. Ryszard Opara siłą rzeczy naturalnie aspiruje na lidera, ale nie zostanie na tej funkcji powszechnie zaakceptowany, ucierpi na tym ruch. To samo tyczy się praktycznie każdego, nie ma idealnych kandydatów na liderów, na działaczy, wszyscy jakoś spaleni przeszłością, umoczeni, albo ZA SŁABI merytorycznie, trudny charakter, wiek nie ten...

  Może faktycznie ruch bez lidera jest rozwiązaniem, są modele na to, lider w sensie przewodniczącego jedynie realizuje uchwały, program tworzony grupowo. Jeżeli nie daje rady, to jest odwoływany bez ceregieli. To samo inni "funkcyjni" bez władzy, ale z mandatem zaufania do realizacji, muszą być bowiem jakieś organy wykonawcze, oraz delegaci z mandatem do podpisywania umów itd jednak żadnej samodzielności, mają być 100% uzależnieni od ruchu. Demokracja bezpośrednia w maksymalnym stopniu.

  Wtedy w takim ruchu bez lidera... p. Opara jako menadżer zarządzający projektami sprawdziłby się, ale czy pozwolą na to osobiste ambicje? Czy nie zostaniemy oszukani, znowu poczucie zawodu jak z PiS... Nie chcemy wodza, żadnych kacyków, ani jego przydupasów z nadwładzą, ten model znamy właśnie z PiS!!!
 • @fayter 23:41:10
  Od razu byłaby wojna domowa i interwencja zagranicy przy której najazd bolszewików na Węgry w 1956 przypominał nawet z Afganistanem zabawę w piaskownicy. Tu nie chodzi o szukanie czarownic i palenie ich, ale o poprawę losu Polaków, Polski. Krew rewolucji we Francji nie polepszyła doli biedoty, w kolejnych dekadach ginęli milionami. Hitler też wypłynął na kryzysie, biedzie. Jakże się pojawiła III RP nieszczęsna? Ano na biedzie, kryzysie w dużej mierze sztucznie wywołanym w latach 80-tych. Zawsze to działa i zawsze gorsi przychodzą po tych... paskudnych.
 • @oleg 00:37:19
  Nie uzywam z przyzwyczajenia kolego, takie stare przyzwyczajenie z mIRCa, jak wiesz o czym pisze.Takie kiedys byly zasady, ze sie znakow polskich, nie uzywalo...No ale, Ty kolego wtedy, "waliles w pieluchy internetowe", lub rzeczywiste, wiec wiedziec, o tym nie mogles.
 • @oleg 00:33:28
  Nastepny marzacy, o lekkim retuszu rzeczywistosci....Hehe...Kolego...Jakbys nie zauwazyl, tu nikt nie zamierza sie z ukladem dogadywac, a tym bardziej wspoluczestniczyc, w tym antynarodowym szambie.Pomyliles adres...Twoje rady, napewno znajda poparcie, i poklask na gazeta.pl , czy tym podobnych miejscowkach, wspomagajcych system.Zycze powodzenia!
 • @oleg 14:03:57
  "No to nie znasz reszty kraju.
  Ja mieszkam od Warszawy spory kawał i nie narzekam na biedę. Co więcej nigdy nie żyło mi się tak komfortowo jak w ostatnich latach. U sąsiadów też widzę coraz to lepsze fury."

  Ot , i tajemnica kolegi ...Skora, fura i komora...Chyba zbladziles kolezko - ze szlaku zeszles, i nie rozumiesz "o czym oni mowia", "przeciez jest tak dobrze, wystarczy tylko troche poprawic"...
 • Program na NE @oleg 14:03:57
  Przeczytałem artykuł wraz ze wszystkimi komentarzami. Pana stanowisko jest słuszne w wielu sprawach. My Polacy, jesteśmy zbyt podzieleni. Zbyt łatwo pozwalamy się dzielić, a na dodatek - co gorsze – dzielimy się sami według własnego ego i własnego , siłą rzeczy ograniczonego poglądu na sprawę. Dlatego potrzebna jest główna idea łącząca Naród, podkreślająca jego tożsamość, ale i łączność ze światem. Takie idee były i są wyrażane na NE, ale giną w masie wielu innych stanowisk, nie wspominając już o celowym ich zwalczaniu przez obcą agenturę – w istocie przez przedstawicieli innych cywilizacji. Bo to, iż w obecnym czasie ludzkość nie tworzy jednej cywilizacji , ale jest organizowana przez wiele cywilizacji, co jest chyba dla wszystkich oczywiste.

  Postulat jednej ludzkiej cywilizacji – jest dopiero do zrealizowania. A jego zasadność bierze się z treści tej przyszłej cywilizacji, czy będzie to „cywilizacja miłości” o jaką starał się m.in. Jan Paweł II, (a wcześniej Joseph Beuys / Apel o alternatywę i Muammar al Kaddafi Zielona Książka - twórcy pojęcia „trzeciej drogi”, innej niż komunizm i kapitalizm). Czy może będzie to cywilizacja totalitarnego przymusu, oparta na „widzimisię” grupy uzurpatorów, zdegenerowanym prawie, depopulacji 80% ludzkości i przemocy militarnej NATO – tzw. „cywilizacja śmierci”, czyli obecny globalizm lansowany przez oligarchię finansową. Stąd bierze się własnie wzrost dysproporcji majątkowych, w spoleczęnstwie, które Pan dostrzega i o których Pan pisze, nie podając jednak genezy tego zjawiska.

  W takich warunkach przyszło nam działać – a cywilizacja miłości – jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata. Cywilizacja śmierci jest ślepa uliczką i prowadzi do tego co zawiera w nazwie, więc po co nią podążać? Cywilizacja miłości obejmuje także nieprzyjaciół, więc trzeba się starać dotrzeć do każdego, nawet do zatwardziałego grzesznika – to jest możliwe od zarania dziejów (przemiana Saula w św. Pawła) a dzisiaj dzieje się to w szerszej skali (patrz np. na You Tube serial „Byłem gangsterem” oparty na faktach, jedną osobę uzdrowioną znam osobiście).

  Cywilizacja miłości w Polsce może być realizowana według zasad opisanych w ideach Krzysztofa Wojtasa, „Cywilizacja Polska” / Słowiańska, a jej ważnym przejawem i aktem potwierdzenia jej istnienia może, a wręcz powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski w akcie obywatelskiej, wolnej elekcji. Ewentualna elekcja Jezusa na króla, ukaże na ile polskie społeczeństwo utożsamia się z Nauką Jezusa , czyli Słowem Bożym, które Jezus ludziom przekazał. Kościół zaakceptuje taki stan dopiero jak on się wydarzy. Obecnie, co widać, jest on przeciwnikiem uznania Jezusa za Króla – co wskazuje na głęboki kryzys tożsamości Kościoła, wynikający zapewne z przenikania doń reprezentantów cywilizacji śmierci. Nadmierny fundamentalizm wiernych wobec litery kościelnego prawa, prowadzi natomiast to internalizacji norm prawnego (jurydycznego) przymusu, zamiast do zasady miłości bliźniego, do której wzywał Jezus Chrystus. Wówczas wiara taka przestaje być miłością a staje się sądem. Nowy Testament to w istocie wezwanie do miłości wobec Boga, bliźniego i siebie samego. To prymat jednej zasady, podstawowej wartości oraz idea równości ludzi. To także wezwanie do „zmiany myślenia” (oryginalny termin używany przez Jezusa za Janem Chrzcicielem – niesłusznie tłumaczony jako „nawracanie”, bowiem wówczas nie było i nadal nie ma do czego wracać, trzeba zmieniać, iść naprzód w kierunku Królestwa Bożego) To podstawowa przemiana. Opowiedzenie się za wartościami, które sam Bóg ludziom objawił i które są warunkiem istnienia.

  Kiedy wybierzemy te właśnie wartości, łatwo przyjdzie nam zrealizować nową architekturę finansową i demokrację finansową, czyli społeczną gospodarkę rynkową bez kapitalizmu, o której wiele pisałem i która stała się przedmiotem zaciętej polemiki na NE. W Ameryce Południowej a szczególnie w Brazylii te same zasady od lat święcą triumfy i prowadzą do uzdrowienia narodów z biedy i kolonializmu, w który zawsze wpędza społeczeństwa, samowolny bankierski liberalizm. "Uczynienie biedaków konsumentami" jest najlepszym sposobem na wzmocnienie społecznego organizmu i jego rozwój. Jest to powszechne wprowadzanie coraz wyższego poziomu życia a nie powiększanie dysproporcji majątkowych, na rzecz „wybrańców”. To zrealizowana nauka Keynesa, znienawidzonego przez bankierów i powolnych im liberałów.

  Generalnie chodzi o odzyskanie państwa i jego instytucji dla Obywateli , a nie o likwidację państwa na rzecz największych samowolnych cwaniaków, którzy tak naprawdę czerpią korzyści od skorumpowanego państwa, tyle że pod stołem – ideologia „korwinistów”. Tutaj pierwszym krokiem jest wprowadzenie JOW , wprowadzenie odpowiedzialności personalnej posłów, możliwości ich powoływania i odwoływania w trakcie kadencji i poczucie istotnej wartości głosu każdego obywatela. Do tej pory nie zaistniało to w Polsce, a wybory do Senatu to tylko poszywanie się pod JOW. Dyktat partii w Polsce jest sprzeczyny z Konstytucją i musi zostać zmieniony, najlepiej droga prawną, a jak nie tą to poprzez ideę i akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec uzurpatorów.

  Zmiany w polityce monetarnej powinny zostać przeprowadzone w podobny sposób. Powrót do zapisanego w konstytucji monopolu na emisje pieniędzy przez NBP. Poprawna forma liczenia budżetu wraz z wliczaniem doń sumarycznego dochodu z działalności produkcyjnej (wartość dodana) obecnie zawłaszczana przez banki prywatne dokonujące samowolnej monetyzacji dóbr, produkowanych przez Polaków. Wiele kwestii wymaga tu jeszcze uzgodnienia i wyjaśnienia, w czym prym wiedzie Nikander. Innym rozwiązaniem jest emisja pieniędzy, a nie obligacji przez samorządy w bankach gminnych, z powodzeniem stosowana w Brazylii "demokracja ekonomiczna” - Ladislau Dowbor. Ewentualnie emisja pieniędzy przez lokalne społeczne komitety emisyjne , łączące się w dobrowolne unie.

  To na razie tyle. Nie miejsce tu na opis wszystkich zjawisk i potrzeb. Jest konieczność działania, wola i wiedza. To będzie się działo! Czy to będzie tutaj na Nowym Ekranie? To zależy przede wszystkim od Ryszarda Opary i Redakcji, od przyjętej na NE linii postepowania i wyznawanych wartości. Oby się to udało i było realizowane konsekwentnie :)
 • @Marek Kajdas 11:58:13 Nie pozbawiajmy się siły płynącej z przywództwa - to chore. Cierpimy na niedowład działania
  Zakładasz, że ludzie będą się dogłębnie zajmować jakąś sprawą i osądzać niezależnie - to nieporozumienie. W takim modelu od razu się pojawią zwalczające się stronnictwa (partie) oraz autorytety, które będą szarpać elektorat w swoją stronę zamiast być spożytkowanymi do wspierania działania przywódcy (jako jego zaplecze). Ich zadanie, jako grup, nie zaś jednostek, to patrzeć Przywódcy na ręce - i jakby co zawnioskować o jego usunięcie podając ważkie przyczyny.

  Jedynie przywódca, który ma całościowy ogląd spraw (uwzględniający racje zarówno większości, jak i mniejszości) z racji zaangażowania i tego że jest najbliżej spraw i jest w stanie (przy pomocy zaplecza doradczo - pomocniczego - wybieranego demokratycznie) podejmować trafne i szybie decyzje (co jest ważne).

  Jedyne co jest potrzebne to możliwość w miarę szybkiego odwoływania przywódcy i wymienienia go na kogoś z dotychczasowego zaplecza doradczego (to ważne), by została zachowana ciągłość wiedzy o sprawach i obrona przed populizmem.

  Do tego tzw. szlachta czyli zasób szczególnie aktywnych, z którego jest wybierane zaplecze doradcze. Prosta droga awansu. Czapą powinien być Trybunał wybierany demokratycznie - którego orzeczenia są wiążące gdy są jednomyślne (nie jednomyślne są wskazaniami). Orzeczenia te jednak mogą być uchylane - ale nie wprost, ale przez zmiany zapisów, na podstawie których orzeczenie zostało wydane.

  Tak właśnie jest skonstruowany RzBiK.

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/60742,konstytucja-rzeczypospolitej-blogerow-i-komentatorow
 • @Jacek Rossakiewicz 16:11:59
  Każdy człowiek wyznaje jakieś wartości ergo osądza dane sprawy przez ich pryzmat. Nie ma osądów, za którymi nie stoją wartości, a my wychowani jesteśmy w jednej kulturze - bynajmniej nie marsjańskiej. Nie ma sensu ich deklarowanie w dokumentach - wystarczy że kandydaci będą je deklarowali przy wyborach kim są, co uznają za ważne. Niech ludzie wybierają co jest dla nich dobre, a co złe, a nie tak, że każdą decyzję będziemy odnosić do jakiegoś dokumentu, który spisze dana historycznie większość i jej przywódca.

  Piszę to dlatego, bo wiem jak słowa i osoby dzielą. Np. "chrześcijański", "katolicki", Piłsudski", "Dmowski" - róbmy chrześcijańskie, katolickie rzeczy w duchu jednego czy drugiego polityka (o ile tego będzie chciał ogół i jego przywódcy), a nie piszmy o tym, bo wielu to zniechęci. A poza tym po co nam osąd KK czy coś jest katolickie czy nie - Kościół swoje, a Państwo swoje. Nie mieszajmy sacrum i profanum - niech te rzeczywistości ze sobą współpracują.
 • @Prezydent RzBiK 16:41:46
  Wartości, słowa i świadomość ludzi łączą lub dzielą. Dlatego potrzebna jest uczciwiość intelektualna, dobra wola i precyzja myślenia. One wszystkie wyrastają z ogólnej ludzkiej etycznej uczciwości, a w obliczu rozbieżnych ocen wymagają uzgodnienia.

  Podział wspólnoty na ludzi świeckich i duchownego stanu został wprowadzony w II wieku ne. i jest tymczasowym nieporozumieniem. Nie znajdzie się takiego postulatu w Nauce Jezusa ani w Słowie Bożym. Zaś postalat jedności wiary, myślenia i precyzji słowa jest tam obecny i jest potrzebny. Nie ma sensu dzielić ludzi na stany, a już szczególnie wobec Boga. Bóg sam ludzi wybiera i bez względu na osobę. Do współpracy i miłości blizniego wszyscy jesteśmy powołani w równym stopniu. Dlatego wybór Jezusa na króla Polski ma większe znaczenie jeśli będzie pochodził z powszechnej wolnej elekcji, niz gdyby to ogłosił biskup lub Episkopat, chociaz do takiego trybu podejmowania decyzji ludzie się przyzwyczaili od tysiąca lat.
 • @Jacek Rossakiewicz 16:11:59
  > Powrót do zapisanego w konstytucji monopolu na emisje pieniędzy
  > przez NBP.
  >
  > Innym rozwiązaniem jest emisja pieniędzy, a nie obligacji przez
  > samorządy w bankach gminnych

  To są postulaty sprzeczne.

  Istotą zła obecnego systemu jest właśnie monopol. Gdy zlikwidujemy monopol, to konkurencję walutową wygra bitcoin.
 • @lju 17:20:09
  Musi być wiele "rzbików" - blogerski, branżowy, inne. Przywódca "zniszczony" (czy ten, który dokona aktu samobójstwa) były odsuwany - na jego miejsce wybierany byłby nowy - równie dobrze zorientowany co wcześniejszy przywódca i równie przez to groźny. No i z czystą kartoteką - wszak on nie odpowiadał za poprzednika, ba ... niejednokrotnie był przeciw.

  Bolki się pojawiają, gdy brak nadzoru: stąd właśnie zaplecze wyposażone w możliwość składania wniosków o odsunięcie, jak i "szlachta", która może sprawy rozeznać i nie pozwolić (większa waga głosów w przypadku wyboru Przywódcy), by górę wzięli ci, co są mniej zaangażowani w sukces przedsięwzięcia.
 • @GPS.1965 18:15:36
  Sa to postulaty inne.

  1. Pierwszy jest w opozycji do emisji pieniędzy przez banki prywatne zagraniczne co dzisiaj jest jedyną forma emisji pieniadza dla Poalków i monopolem stosowanym niezgodnie z polskim prawem. Powrót do monopolu NBP oznacza tendecje pozytywną powrotu do suwerennosci finansowej

  2. Postulat drugi to rozszerzenie kompetencji banku centralnego na samorzady i zniesienie monopolu NBP, ale zachowana zostaje zasada narodowej suwerennosci finansowej.

  3. Czy wygra bitcoin? Moze wygra w tym drugim przypadku, ale nie sadzę. Obecnie nie ma on szans.
 • @Jacek Rossakiewicz 17:10:13
  Uczciwość to co boskie Bogu, a co cesarskie Cezarowi. To realna ludzka władza, a nie królowanie Chrystusa, którego nauki różnie są interpretowane. Ziemia to nie Królestwo niebieskie, a ludzie to nie anioły. Dobra władza, to władza skuteczna, dbająca o dobrostan obywateli, postępująca niesprzecznie ze społecznym poczuciem sprawiedliwości. Społecznym - nie zaś zgodnie z jakąkolwiek doktryną religijną.

  Jeśli w danym kraju dana doktryna religijna jest dominująca i ludzie dają temu wyraz, to dobra władza dba, by jej działanie nie było z nią w sposób jaskrawy sprzeczne.
 • @oleg 00:45:22
  Pod "KK" w każdym zbrodniczym systemie podlega dosłownie wszystko wg zasady daj mi człowieka a znajdzie się paragraf. Co napisałem, co by podpadało pod KK? Napisałem że " ...w ramach odpowiedniego stanu i prawa w nim obowiązującego" - czyli w np. w czasie staniu wojennego i obowiązującego prawa rozstrzeliwania zdrajców wg wyroku sądu. Zdrajców zawsze się rozstrzeliwuje podczas wojny czy stany wojennego. Jakie nawoływanie do przemocy? I te śmieszne pustosłowie w rodzaju poczytaj sobie KK to znajdziesz... Sam sobie poczytaj i przedstaw konkrety.
 • @Marek.Lipski 14:11:02
  Zaraz Ci wyślę zaproszenie
 • Ryszard
  Przyznam, że celowo się nie odzywałem. Wciąż przygladam się społeczności NE i jej uczę. Jako komentarz może wstawię część mojej nigdy nie dokończonej powieści SF (publikowanej kiedyś w Necie) rocznik 2009 (wszystko zostawiam jak w oryginale, bez wykropkowania):

  Nie wiadomo, kiedy Straż Marszałkowska została rozbrojona a oskarżeni posłowie zabarykadowali się na sali obrad. Wzięto także kilku zakładników, głównie dziennikarzy-komentatorów obrad, znajdujących się wtedy na sali. Tymczasem kamery na korytarzach pokazywały niesłychany tumult, krzyczących do siebie a nawet biegających chaotycznie ludzi. Najpopularniejszy okazał się obrazek z siedzącym na schodach, kompletnie rozklejonym posłem Gowinem. Pilił papierosa i powtarzał na okrągło łapiąc się za głowę: „przyjaciele? Chuj, kurwa, nie mam już przyjaciół. Patrioci? Cioty! Polacy? Bydlaki! Przyjaciele? Chuj, nie mam już przyjaciół”. Obrazek surrealistyczny w absolutnym kontraście do tego Gowina, jakiego wszyscy znali.  - Biedny, wykorzystany, ale uczciwy człowiek - Hammer, w którym siedział szef BBNu pracował cichutko gotowy do akcji. Załoga siedziała czujnie, także wpatrzona w ekran. Jeżeli sytuacja nie zostanie szybko opanowana może być nieszczęście.  Jakby na potwierdzenie swoich myśli usłyszał w słuchawce brzdęk i odgłosy przypominające strzały. To Warszawiacy wdarli się na teren Sejmu.

  - Kurwa mać, kogoś wieszają! Nie zdążymy!
 • @Jacek Rossakiewicz 18:40:34
  > Powrót do monopolu NBP oznacza tendecje pozytywną powrotu
  > do suwerennosci finansowej

  Jeśli uważa Pan, że Pana propozycja modelu finansowego jest lepsza niż obecny system, to dlaczego domaga się Pan monopolu na Pana model? Czy boi się Pan, że w warunkach konkurencji walutowej Pana model przegrałby konkurencję z obecnym systemem? Jeśli Pana model jest lepszy, to by przecież wygrał! Łatwiej będzie przecież znieść monopol, bo do realizacji tego celu może Pan zdobyć wielu sojuszników będących projektantami innych modeli walutowych, a by wprowadzić monopol na swój model musi ich Pan przekonać teoretycznie do swojego modelu, co może być wielokroć trudniejsze.

  Przekonanie wielu ekonomistów do Pana modelu i na tej podstawie zdobycie władzy i możność zrealizowania monopolu na ten model w ramach całego państwa, to bardzo trudne i karkołomne zadanie. To utopia. Moim zdaniem założenie prywatnego banku, który zrealizuje Pana model bankowości, Pana koncepcje na walutę i pożyczki będzie zadaniem tysiąckroć łatwiejszy do realizacji - ale najpierw musimy razem znieść monopol na obecny model.

  Uważa Pan, że łatwiej będzie Panu zastąpić obecny monopol finansowy monopolem przez Pana proponowanym, czy też łatwiej będzie doprowadzić do zniesienia obecnego monopolu i próba realizacji Pana koncepcji od założenia małego, prywatnego banku, a potem pokonanie w warunkach konkurencji innych banków?
 • @Prezydent RzBiK 18:41:44
  Zawsze można różnie interpretować nauki, teorie a nawet prawo. Nie jest to powód, aby państwo miało swoim prawem zastępować Nauke Jezusa czyli Słowo Boże. Z Pana interpretacji taki wniosek nie płynie. Ponadto błędnie interpretuje Pan zapis ewangeliczny o pieniądzu cesarskim. Ten błąd na przestrzeni wieków upowszechnił się, ale od upowszechnienia nie stał się przecież prawdziwy.

  Jezus pytany podstępnie przez Żydów, czy mają płacić podatki cezarowi, odpowiedział, żeby w ogóle ODDALI pieniądze cezarowi, gdyż są one jego własnością. Ludziom, którzy chcą służyć Bogu, kierować się w życiu Jego sprawiedliwością i w ten sposób oddawać Mu cześć, pieniądze w ogóle nie są potrzebne. W społeczeństwie jakie oni tworzą, pieniędzy może nie być.

  Cytat:
  15. Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.
  16. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką.
  17. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?
  18. Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy?
  19. Pokażcie Mi monetę podatkową! Przynieśli Mu denara.
  20. On ich zapytał: Czyj jest ten obraz i napis?
  21. Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga (Mat. 22:15-21 BT).

  Ta radykalna odpowiedź Jezusa była interpretowana (nawet przez św. Pawła) jako pozytywna odpowiedź na zadane pytanie o płacenie podatków. Taka interpretacja zaciążyła na innym tłumaczeniu słowa oddajcie, które tłumaczono jako oddawajcie np. Biblia Warszawska. Oddawajcie to czynność powtarzalna, wielokrotna, tak jak płacenie podatków, ale w tekście greckim jest oddajcie czynność jednorazowa - zobacz: Grecko-polski Nowy Testament wydanie interlinearne z kodami gramatycznymi, Warszawa 1993. (GPNT). W późniejszych wiekach interpretacja ta służyła do potwierdzania przez religię zasadności dwuwładzy królewskiej i kościelnej, wraz z rozdziałem kościoła od państwa, a nawet do uzasadnienia obowiązku udziału Chrześcijan w prowadzonych przez króla wojnach. Wszystko to było daleko idącą nadinterpretacją słów Jezusa, niezgodną z duchem Jego Nauki, o czym świadczą Jego inne wypowiedzi oraz cały biblijny kontekst.
  Słowa Jezusa oznaczają raczej wskazanie: pieniądze cezara oddajcie cezarowi. Ci, którzy oddają cześć Bogu, nie potrzebują pieniędzy cezara, aby pracować i sprawiedliwie dzielić się wytworzonym dobrem, które jest przecież darem Bożym.

  Jezus mówi w tej kwestii więcej:
  Cytat: Nie miejcie w trzosach swoich złota ani srebra, ani miedzi. (Mat. 10:9 BW).


  Wspólnoty bez pieniędzy (posiadające jedynie wspólne pieniądze do załatwiania spraw na zewnątrz zboru) lub lekceważące wartość pieniądza istniały w chrześcijaństwie na pierwszym etapie i zostały uznane za największe zagrożenie dla Rzymu. Takie były m.in. przyczyny likwidacji gmin chrześcijańskich w pierwszych wiekach naszej ery, nie chodziło wyłącznie o brak kultu cesarza. Były to zupełnie inne wspólnoty, rządzące się innymi prawami niż pogoń za zyskiem i kult świeckich ideałów.

  Czasy bez pieniądza zapewne kiedyś nadejdą.

  A czasy władzy świeckiej przeminą, kiedy ludzie przyjmą do swoich serc Nauke Jezusa i przykazania miłości wzajemnej.

  Pan to nazywa społecznym poczuciem sprawiedliwości , a ja dobrze zinternalizowanymi normami etycznymi płynącymi z Bożego objawienia. Jeżeli chodzi nam o te same normy to wszystko może być OK, chociaż moja świadomość ogarnia pochodzenie tych norm.
 • @Jacek Rossakiewicz 22:03:03
  Z przykazania miłości wynika konieczność postawy liberalnej: http://gps65.nowyekran.pl/post/44073,liberalizm-a-przykazanie-milosci
 • @GPS.1965 21:15:34
  Ja napisałem iż według Konstytucji R. P. monopol na emisje pieniądza w Polsce ma NBP. To nie jest „mój” monopol ani nie „monopol na mój model”. To zapis konstytucyjny, który wolę niż praktykę emisji pieniędzy, wraz z prawem własności do nich, prowadzoną przez zagraniczne banki prywatne.

  Gdyby udało się Polakom - a nie mi osobiście – odrzucić monopol na emisje pieniądza dłużnego w Polsce i zamiast tego wprowadzić emisje pełnowartościowego pieniądza bez długu – wszyscy odczuli by to jako wielka ulgę. Tego jestem pewny. Polacy odzyskali by suwerenność finansową - bez niej wielu wyjeżdża za chlebem i pracuje często poniżej swoich możliwości.

  „Mój model” to nie jest mój indywidualny pomysł ani mój patent, to rozbudowany światopogląd wielu autorów i ekonomistów, ja dodaję co najwyżej jedna cegłę do tego gmachu. Każdy ma prawo przeglądać plany i starać się budować według swojego przekonania. Kto będzie to robił decyduje społeczeństwo i jego wiedza lub brak wiedzy (manipulacja innych ludzi). Nie widzę powodu, aby traktować tę publiczną sprawę jako sprawę „osobistego monopolu”. Teraz robią to np. światli ludzie w Brazylii a my powinniśmy się od nich uczyć.
 • Nowe Niemcy
  Wiadomość z ostatniej chwili: 17 września powstało na terenie Niemiec nowe panstwo: Nowe Niemcy ma 9 ha powierzchni, więcej niz Watykan i wszystkie istytucje, także wlasny pieniądz Engel (Anioł) warty 1 euro.
  (żródło: NTV

  http://niezaleznatelewizja.pl/2012/09/alternews-17-09-2012-nowe-panstwo/
 • @GPS.1965 22:17:09
  Przeczytalem ten tekst. Jest bardzo interesujący. Jeżeli ktos tak pojmuje liberalizm, tego sie trzyma i tak działa, to moge mu tylko pogratulować.

  W istocie kieruje sie zasadą miłości. Oby wszyscy liberałowie to czynili.

  W rzeczywistosci częściej spotyka się liberałów którzy nazwę tę odnoszą do samych siebie i realizują najbardziej skrajną samowolę a nie miłość czy wolność.

  Obie takie postawy spotyka sie także wśród ludzi deklarujacych swoją religijność.

  No cóż: jak widac słowa są pojemne, a etykietki łatwo pozamieniać Decyduje zawartość butelki, a nie to, co jest na niej naklejone.
 • @Jacek Rossakiewicz 22:03:03
  Moja też ogarnia lecz rozsądek mi mówi, żeby nie jednego z drugim formalnie nie mieszać. Czy to te same normy skoro zmienia się ich rozumienie w czasie? Niezmienne są tylko dogmaty. Społeczne poczucie sprawiedliwości polegać może na wyborze tego co dobre i co złe - wyborze demokratycznym, np. czy chcemy in vitro czy nie, a jeśli tak, to na jakich zasadach. Po jakimś czasie może dojść do referendum, które da inny wynik. Co jest ważne? By ludzie nie byli manipulowani przy podejmowaniu wyboru (socjotechniki w mediach trzeba obnażyć i ich zakazać), a Kościół mógł bez przeszkód (jak jest teraz w dostępie do mediów) swobodnie głosić swoje prawdy.
 • @Jacek Rossakiewicz 22:26:19
  > Ja napisałem iż według Konstytucji R. P. monopol na emisje
  > pieniądza w Polsce ma NBP. To nie jest „mój” monopol ani
  > nie „monopol na mój model”. To zapis konstytucyjny, który
  > wolę niż praktykę emisji pieniędzy, wraz z prawem własności
  > do nich, prowadzoną przez zagraniczne banki prywatne.

  Monopol na złotówkę był w PRL-u i było jeszcze gorzej. Każdy monopol gospodarczy jest szkodliwy. Ścisłe przestrzeganie obecnego prawa i konstytucji uczyni Polsce i narodowi więcej szkód, niż olewanie prawa. Tylko dlatego jeszcze jakoś prosperujemy, że większość się do bzdurnych przepisów nie stosuje i jak może je omija. Tu to rozwijam: http://gps65.nowyekran.pl/post/31265,czy-warto-by-panstwo-bylo-sprawne

  Ale dyskusje na temat tego czy NBP, albo FED, powinny mieć monopol na system walutowy, czy nie, są już kompletnie jałowe. Z powodów technologicznych tego monopolu nie da się utrzymać. Kryptowaluty, takie jak bitcoin, prędzej czy później zdominują wymianę handlową, nawet jak zostaną zabronione. Te zakazy tylko opóźnią ten proces, ale o nie powstrzymają!
 • @Łażący Łazarz 21:15:16
  !

  bomba, bombeczka, bombunia!

  no ten tekścik

  P.S.
  Panie Naczelny, napisz Pan, Panie Naczelny kochany, czy Pan Podporucznik to na serio pisze czy nie na serio.
  Tak czy owak, piękne sny, piękne.
 • Dotychczas zebrane POSTULATY = mądrość narodu:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI.”
  Jacek Rossakiewicz: „Potrzebna jest główna idea łącząca Naród”, „cywilizacja miłości jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata - aktem potwierdzenia jej istnienia powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski”.

  Czy dorośliśmy do Konstytucyjnej Republiki Polski?
 • @lju 07:29:15
  N.t. mediów w POSTULATACH wypowiedział się Ścios:
  „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
 • @lju 21:20:27
  Ponieważ media = syjoniści, i vice versa.

  Pozdrawiam
 • @Zdzich 18:11:26
  "jednowymiarowego języka przekazu"

  Bredzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031