Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

BOMBA ZEGAROWA III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obecne elity polityczne to kompletna tragedia.

 

Kontynuacja obecnej geopolityki gospodarczej Rządu RP doprowadzi nieuchronnie do kompletnej katastrofy finansów wszystkich filarów państwa: administracji, ZUS, emerytur, służby zdrowia, edukacji, etc.,pociągając za sobą wszystkie aspekty funkcjonowania Kraju. Utrata suwerenności jest kwestią czasu, odliczania sekund bomby zegarowej dziejów i upadku III RP. Polska stacza się po równi pochyłej w niebyt państwowy - w niedalekiej przyszłości. UE Niemiec i Rosja, wystąpią w roli międzynarodowych  komorników - kiedy nie będzie czym spłacić długów i… rachunków za energię.
W Naszym Kraju istnieje od dawna kryzys myślenia pro-państwowego, który prowadzi do kryzysu świadomości obywateli i wyborców - decydujących pośrednio o naszej przyszłości. Efektem kryzysu obywatelskiego myślenia pro-państwowego, będzie kryzys istnienia Polski.
Obecne elity polityczne to kompletna tragedia. Polsce brak męża stanu na miarę czasów. Zresztą, chyba od czasów świetności Jagiellonów (z małymi wyjątkami) w Naszym Kraju brakowało zasadniczej, strategicznej koncepcji rozwoju. A przecież polityka to umiejętność robienia międzynarodowych interesów dla najwyższego dobra – jakim jest lub powinna być dla wszystkich obywateli OJCZYZNA. A Polityka to powołanie – to służba dla ojczyzny.  
Pisałem niejednokrotnie. Polska – to w pewnym sensie spółka akcyjna wszystkich Polaków. Przecież to właśnie ONI są właścicielami i powinni być beneficjantami narodowych wysiłków.  Suwerenna, silna i niepodległa Polska NIGDY - nie była i nie będzie, w interesie Niemiec i Rosji. Polacy powinni to wreszcie, po tylu lekcjach historii zrozumieć! Wielka Polska może być partnerem Rosji lub innych krajów ale…jak to zrobić w obecnych realiach.
Pytam wszystkich obywateli i wołam na świadków społeczność Nowego Ekranu:
Jaki pomysł na Polskę ma Pan Tusk? Razem z nie-PO/Rządem nieudaczników, nie-POlaków: Panem Sikorskim, Rostowskim i całą swoją resztą asystentów tego oszustwa. To oni razem, działając zmowie próbują sprzedać, oddać nasz kraj – UE Niemiec lub Rosji. To oni urządzają „Przetarg na Polskę” - Kto da więcej i szybciej?Przedtem muszą załatwić sobie urzędy Namiestników/Administratorów tej nowej kolonii UE nad Wisłą. No bo kiedy nie będzie już nic, ani majątku ani kapitału - kto będzie im płacił uczciwie zarobione srebrniki?
Rosja jak zawsze w rozgrywce. Przygląda się agonii naszego kraju - aby w decydującym momencie spełnić ostatnią posługę - mając na uwadze głównie własne interesy handlowe i geopolityczne, (kontrolę nad „Wspólnotą Niepodległych” w tym Ukrainą, Białorusią).
Jaki pomysł na Polskę ma Prezes Kaczyński i jego partia tzw. Prawa i Sprawiedliwości. Kierowany destrukcyjną chęcią rewanżu za własne nieudolności, niepowodzenia oraz odwetu za tragedię smoleńską. Pan Prezes potrafi niszczyć ale nie budować - Wie co jest złe, ale nie ma pojęcia co dobre. Nadaje się, być może, na szefa Policji, MSW ale nie na męża stanu. Jego wierny, nadworny Stańczyk-Czarnecki robi własne badania rynkowe, próbując podniecić elektorat przewagą PiS w sondażach nad PO. Pan Macierewicz przyznaje racje tylko sobie. Wszystkich, którzy są przeciwni jego poglądom i paranojom – najchętniej posadziłby na ławie oskarżonych i skazał na dożywocia. Bez sądu. Ale co z tego wszystkiego dla Polski wynika - Panowie Posłowie? Jakaś konstruktywna wizja rozwoju? Nie ma szans budowania kraju na negatywizmach, destrukcji, nienawiści - z tak ogromnym negatywnym elektoratem,  nie ma istnieją możliwości pozytywnych rezultatów dla jakiejkolwiek przyszłości kraju.
Prezes Pawlak, marzy o dożywotnej roli obrotowego wicepremiera, w mundurze generała straży pożarnej. To jego i PSL całkowite ambicje i plany przyszłości Rzeczpospolitej. Mając taką historię, tradycję ruchu ludowego, struktury i zaplecze finansowe, nie osiągnęli dla kraju naprawdę wiele. NIC. Ich droga, kariera polityczna dobiega końca.
„RPPalikota” i SLD/PZPR - nie warto rozważać i zawracać niepotrzebnie głowy pytaniami na temat przyszłości Naszego Kraju. Dla nich to Polska to w ogóle abstrakcja. Oni i tak nie mają pojęcia i nie tracą czasu na dywagacje o własnej roli w kreowaniu przyszłości kraju.
Inne pomniejsze partie (prawicowe, narodowe czy liberalne)- funkcjonują niespełnionymi marzeniami o własnej wielkości i stanowią wyłącznie fasadę rzeczywistości – konieczną dla pozorów demokracji. Aby nie było wątpliwości, dla mas, opinii publicznej w kraju i na świecie, że coś takiego, jak demokracja w Polsce jest.
Wszyscy obecni liderzy Partii (razem z własnymi strukturami) traktują politykę przedmiotowo, jako najlepszy sposób na życie. Potrafią zabiegać tylko o własne interesy, żerując: na populizmie lub negatywnych emocjach, na krytyce przeciwników lub przeszłości na niezadowoleniu i obojętności obecnego elektoratu. Wszystko w zależności od potrzeb, lub podpowiedzi własnych durniów, strategów -„Modlą się pod figurą, wszystko im jedno którą”. Ich obecne wyniki wyborcze są bez jakiegokolwiek znaczenia i raczej efektem wieloletniego ogłupiania Polaków oraz całkowitych braków alternatyw.
A Polska to potencjalnie wspaniały - „wybrany” kraj. Tylko na jak długo mamy te szanse.
Odzyskanie wolności w rezultacie pokojowej rewolucji Solidarności zmieniło Europę i Świat. Reformy, transformacja gospodarki kraju z systemu komunistycznego na kapitalizm zakończy się fiaskiem powszechnego wywłaszczenia. Wielka szansa dziejowa Polski, została kolejny raz zaprzepaszczona - przez kardynalne błędy Elit i nie-Rządów „nieudaczników i popaprańców”. Dorwali się ONI do władzy w rezultacie układów i manipulacji Okrągłego Stołu. To ONI, ludzie rozmaitych tworów partyjnych – PO, SLD, PSL, PiS i różne ich hybrydy dbający wyłącznie o własne, bądź reprezentujący obce, wrogie Polsce interesy –są winni obecnej, katastrofalnej sytuacji Naszego Kraju. Wszyscy ONI muszą odejść liderzy i winni – zostać należycie rozliczeni. To ONI wszyscy są odpowiedzialni za wielki przekręt, wywłaszczenie Narodu, za klęskę transformacji i rewolucji Polskich reform.
W następstwie działań wszystkich ekip Rządowych ostatnich 23 lat, Polska nie dysponuje już prawie żadnym majątkiem. Wyprzedano go za bezcen -10% wartości. Nadzorujący licytację Naszego Kraju – Rządy, (urzędnicy i decydenci), zadowolili się wyłącznie napiwkami. Polska nie ma już prawie przemysłu, rolnictwa i produkcji. Zbudowane ciężką pracą wielu pokoleń siły wytwórcze Polaków zostały zniszczone w imię integracji europejskiej. Banki, instytucje finansowe, ubezpieczenia i cały właściwie handel znajduje się w rękach obcych firm i kapitałów, zarabiających miliardy Euro na ciężkiej pracy Polaków, nie płacąc podatków. Dodatkowo wszelkie uzyskane zyski eksportują do własnych SE-„rajów podatkowych”).
Być może jedynym rozwiązaniem, odzyskania suwerenności i wielkości Naszego Kraju jest Federacja Krajów Europy Środkowej, od Skandynawii do Turcji. Oparta o „strefę wolnego handlu”, wspólną wymienna, walutę między krajami federacji. Możliwe sojusze geostrategiczne z Chinami i Brazylią, z pewnością są w interesie Federacji a przy okazję stwarzają realne gwarancje rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa Narodowego.
(Wiadomo nie mamy szans na sojuszników w UE i Rosji - Całkowita rozbieżność interesów).
Polska, Nasz Kraj - MUSI jednak najpierw zrobić kilka pierwszych, podstawowych kroków. Musi odzyskać kontrolę nad własnym państwem – w szczególności:
1.     Odzyskać kontrolę nad emisją własnej waluty. To może być rozszerzone w przyszłości na Federację Europy Środkowej
2.     Odzyskać kontrolę nad własnymi Bankami – stworzyć własne instytucje finansowe oparte o struktury (rozbudowane) NBP.
3.     Społeczna Gospodarka Rynkowa funkcjonująca w ko-habitacji oraz będąca Polskim  wariantem Wolnego Rynku - być może jedyna, realna alternatywa budowy Polskiego Narodowego Kapitału. Nie można budować kapitalizmu bez pieniędzy. Można to tego stosować wzorce Niemieckie (opracowane po II WŚ, przez K. Adenauera i L. Erharta).
(Warianty SGR funkcjonujące w krajach Skandynawskich to realna alternatywa).
4.     Odzyskać kontrolę fiskalną i własnościową nad Polskim handlem,
5.     W kolejnym etapie doprowadzić do odbudowy rodzimego przemysłu i rolnictwa.
6.     Zrobić rewolucję systemu sprawowania władzy i funkcjonowania Państwa.      
Obecna sytuacja MUSI się całkowicie i diametralnie zmienić.Polska, Nasz Kraj, zaczyna tracić (albo już straciła) płynność finansową. A to oznacza bankructwo kraju. Do tego chcą doprowadzić nasi wrogowie i przeciwnicy.
Nie jestem socjalistą (nigdy nim nie byłem), ani wielkim zwolennikiem Społecznej Gospodarki Rynkowej. Jestem raczej z konieczności nastawiony „Pro-Państwowo”. Wierzę, że największa potęga Narodu, to sumaryczna siła pracy, wysiłków oraz potęgi twórczej mózgów i przedsiębiorczości wszystkich Polaków, ale…
Polska nie ma aktualnie, żadnego logicznego wyjścia – w pierwszym etapie Naprawy Rzeczpospolitej - należy w sposób kreatywny i nowatorski,  ale jednocześnie rewolucyjny (pokojowo) „ZNACJONALIZOWAĆ” – (na okres przejściowy), kluczowe dla gospodarki i funkcjonowania kraju: Banki, instytucje finansowe, Handel, przemysł, rolnictwo, aby doprowadzić do stabilizacji finansów Państwa.
Kiedy uda się taki stan osiągnąć - stworzyć Polski Narodowy Kapitalizm – należy w II etapie Naprawy RP - podzielić majątek Państwa, pomiędzy wszystkich, własnych obywateli.
Nie może być powrotu do komunizmu czy PRL-u. Ale, w etapie przejściowym trzeba będzie, być może, przywrócić niektóre społeczne formy funkcjonowania gospodarki. (Np. PGR-y, jako metodę odbudowy naszego polskiego rolnictwa - finansowanego z kasy państwa -jako formę zwiększania ilości miejsc pracy, zapewnienia mieszkań dla bezdomnych i bezrobotnych ludzi. Tylko Państwo może wytworzyć wystarczający kapitał i w oparciu o pracę ludzi, będzie w stanie finansować wszystkie reformy konieczne dla utrzymania suwerenności Kraju.  Będziemy zmuszeni przejść na niektóre społeczne formy własności (w etapie przejściowym), aby po prostu uchronić Nasz Kraj przed bankructwem, obronić suwerenność i zrealizować najważniejszą misję odbudowy Ojczyzny.
Po całkowitej, gruntowej reformie kraju, zbudowaniu Polskiego Kapitalizmu Narodowego- w drugiej części reformy Państwa – jako Spółki Akcyjnej, wszystkich Polaków – będzie można podzielić majątek kraju, według uzgodnionych zasad – na wszystkich obywateli. Wówczas, Państwo wycofuje się z roli Nadzorcy, Finansisty oraz Koordynatora reform. Wtedy Obywatele i Naród – sami zbudują Wielką Polskę – o której wszyscy marzymy.
Czas więc na pokojową rewolucję - wspólnymi siłami MUSIMY stworzyć kolejną odsłonę w dziejach Narodu Polskiego – Nową Wielką Rzeczpospolitą.
Ryszard Opara (obywatel).
PS. Pisałem wielokrotnie. Musimy stworzyć Masowy Ruch Społeczny. Wygrać, drogą rewolucji pokojowej, umysły i serca Polaków - wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie. Będzie to możliwe tylko w sytuacji pełnej realizacji podstawowych praw Polaka/Obywatela – zagwarantowanych w Konstytucji RP. Polska to wspólne dobro wszystkich obywateli, a więc każdy ma konstytucyjne prawo do: pracy, mieszkania, edukacji, ochrony zdrowia i emerytury. Szczegóły będą opisane w prostym Programie Wyborczym - Masowego Ruchu Społecznego.

Jeżeli tego nie zrobimy Bomba Zegarowa III RP wybuchnie i zniszczy NAS wszystkich.

KOMENTARZE

 • Masz Pan , Panie Opara przechlapane
  Jest tutaj paru którzy uważają, że jak zlikwiduje się wszystkie przepisy i ograniczenia to zaraz wykoszą np. coca colę czy innego Mc Donalda,
  Dziwne, albowiem o ile wiem żadnych koncesji w obszarze działalności tych firm nie ma.
 • Z usług niektórych "patriotów" powinniśmy zrezygnować.
  http://nikander.nowyekran.pl/post/66454,zniszcz-panstwo-plugawe
 • Przyczyny i rozwiązania
  Kto, jak, co, nas dzieli, pogrąża, dlaczego nie możemy się zjednoczyć, rozwiązać problemów (w największym skrócie):
  - brak całościowego, w tym w znacznej części przypadków do tego zdolności, rozumienia, i stąd odpowiedzialności, a więc myślenia, analizowania, wnioskowania całościowego, w tym dalekowzrocznego, a zatem dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznego,
  - dzielą, pogrążają nas psychopaci i ich pomocnicy: debile (zajmujący się tzw. polityką, przekazem medialnym, religijnym praniem mózgów tzw. duchowni, finansiści, bankierzy, tzw. biznesmeni zajmujący się realizacją prokonsumpcyjnej utopii),
  - jest to spowodowane genetycznie uwarunkowaną i środowiskową, a zatem także nabytą, wszechstronną, degeneracją.

  Jak temu zaradzić:
  - trzeba wprowadzić racjonalny ustrój, którego kluczowym elementem będzie jawny nr identyfikacyjny i status każdego obywatela, pozytywna prokreacja, pozytywny wpływ środowiska, a więc takie warunki rozwoju, czyli wszechstronne doskonalenie naszego gatunku, a zatem zapobieganie pierwotnym przyczynom tworzenia, powstawania problemów.

  Jak rozpocząć efekt pozytywnej lawiny:
  - trzeba wspierać finansowo osobę wybitnie konstruktywną, dając w ten sposób jej możliwość pełnego skupienia się na osiąganiu pozytywnych celów, w tym jednoczenia, opłacania* podobnych sobie, by razem stanowić wiarygodny magnes dla kolejnych osób, celem osiągnięcia skuteczności w działaniach, dzięki podziałowi ról, zadań wśród członków zgrupowania, wykorzystywaniu ich możliwości, w tym zdolności, a zatem i pomysłowości, kreatywności, tzw. znajomości, wiedzy.

  *Osoby wybitnie konstruktywne także mają potrzeby finansowe, a by efektywnie działać dla wspólnego dobra, niektórzy muszą zrezygnować z tzw. zwykłej pracy zarobkowej, a jednocześnie pokrywać egzystencyjne wydatki, jak wszyscy, a oprócz tego ponosić dodatkowe koszty dodatkowej działalności. Inaczej się nie da! Bo bieda zniechęca, odstrasza, pozbawia możliwości wykazywania się skuteczną, praktycznie, konstruktywną inicjatywą na większą skalę, demoralizuje, wypacza, przymusza do skupiania się na swoich egzystencyjnych problemach, wymusza dostosowywanie się do negatywnych zasad, reguł.
  PS
  Proszę także pamiętać, że dla mas osoba pozbawiona środków finansowych jest niewiarygodna, za to posiadająca spore zasoby finansowe, w dodatku dzięki społecznemu wsparciu wzbudza zaufanie, zainteresowanie i chęć współuczestniczenia w jej działaniach.

  ----------------------------------
  Piotr Kołodyński - autor/redaktor:
  - www.wolnyswiat.pl
  - www.racjonalnyrzad.pl
  - www.pzepr.pl
 • Mamy wybór
  Albo będziemy myśleli dalej niż czubek naszego nosa - albo inni pomyślą za nas!

  A ZROBIĄ TO TAK JAK SAMI WYMYŚLĄ! NAS NIE ZAPYTAJĄ O ZDANIE!
 • @autor
  Ogólnie

  Długi, mętny tekst.

  Rzeczy oczywiste i zwykłe komunały mieszają się z dobrymi chęciami, żonglerką pojęciową, niezrozumienem mechanizmów funkcjonowania gospodarki i polityki itepe itede.

  Wygląda na to, że mimo "dobrych chęci", copywriter albo źle zrozumiał wytyczne, albo miał kiepski dzień, albo po prostu był kiepski :-)

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  "Ryszard Opara (obywatel).

  PS. Pisałem wielokrotnie. Musimy stworzyć Masowy Ruch Społeczny. Wygrać, drogą rewolucji pokojowej, umysły i serca Polaków - wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie. Będzie to możliwe tylko w sytuacji pełnej realizacji podstawowych praw Polaka/Obywatela – zagwarantowanych w Konstytucji RP. Polska to wspólne dobro wszystkich obywateli, a więc każdy ma konstytucyjne prawo do: pracy, mieszkania, edukacji, ochrony zdrowia i emerytury. Szczegóły będą opisane w prostym Programie Wyborczym - Masowego Ruchu Społecznego.
  Jeżeli tego nie zrobimy Bomba Zegarowa III RP wybuchnie i zniszczy NAS wszystkich."
  =====================

  To już wreszcie coś nie tylko dla elit, ale dla zwykłych (prawie) obywateli jak ja. Do tego namawiałem od samego początku NE. Masowy Ruch Społeczny (radzę dać Obywatelski), acz docelową nazwę trzeba ustalić z zacnym skrótem, bo naprawdę jest to dosyć ważne, stanowi od razu złożony przekaz. Trzeba było być skrajnym baranem lub kretem... żeby nazwać partię PiS. PO to co innego, czuć rękę fachowca od zaklinania ludu.

  Taki ruch nie może być jednym nurtem światopoglądowym, dopiero sam ruch wyłoni bardziej szczegółowy program z bogatej PALETY dostępnych opcji i to po wyborach. Startujemy jako ruch wolnościowy z wielkim zasobem pomysłów w poszczególnych nurtach. Jeżeli Pan naprawdę chwyta "temat", to coś z tego wreszcie będzie. Nie gwarantuję że wygramy wybory, ale gwarantuję bardzo dobry wynik jak na niezależny debiut, może kilkanaście procent. Każdy wtedy układ władzy będziemy trzymać w szachu.

  Ruch można zorganizować w sejmie obywatelskim i demokracją bezpośrednią. Na pewno będą potrzebne nowe narzędzia w sieci, sam NE nie wystarczy. Ruch ma być też ideą zjednoczeniową Polaków i opozycji niepisowskiej. Tu są BARDZO DUŻE możliwości. Zjednoczyć możemy naprawdę wiele środowisk, w tym związki zawodowe, bez nich będziemy słabi.

  Zresztą namawiam też do stworzenia nowego ruchu związkowego, jeszcze nie wiem w jakiej formie. Systemowy związek? Eeeee słaby pomysł raczej, raczej nieformalny prędzej, forma ruchu oporu otwarcie antysystemowa ;) coś jak nasza Konfederacja Blogerów. I tak ścieżka prawna działalności związkowej jest... daremna. Nawet Solidarność działa głównie ulicą, więc po cholerę zabawa w systemowy związek? Solidarność stała się tym co krytykowano przed latem 1980. Udawanym związkiem.

  Ustalmy nazwę, kongres założycielski i jazda. Zaczynamy.

  Założenie pierwsze jest takie: elity ze zwykłymi obywatelami, cały niepisowski (a tym bardziej spoza układu PO-PSL-PSL-Palikoty) Naród razem. Zatem proszę skończyć organizowanie małych grillów ogrodowych, a zacząć myśleć o kongresach na wiele tysięcy uczestników, nawet na 50 tys na Stadionie Narodowym, nawet na miliony w SIECI. Ruch ma działać cały czas.

  Proszę pomóc zorganizować się Polakom, ale ze swojej strony zabraniam usiłowania zapanowania personalnie, środowiskowo nad takim pierwszym WOLNYM ruchem. To jest właśnie test patriotyzmu, działania na rzecz Polski naszej Ojczyzny, na rzecz Katolickiego (bądź co bądź) Narodu Polskiego, a nie tworzenie kolejnej kliki quasi partyjnej, choćby nazywanej ruchem. Polacy zorganizowani poradzą sobie samodzielnie bez "wodzów", bez "prezydenatów".

  PS. Niestety mam wrażenie że wszystko macie już przygotowane, przewidziane i miliony, raczej skromne tysiące takich jak ja będzie potrzebnych jeno do orki wyborczej jako wolontariusze. Tak się nie będziemy "bawić". Ruch ma być oddolny, jaki program wyborczy, KTO go już przygotował, w czyim imieniu??? Znowu Pan popełnia szkolne błędy. To SUWEREN ma przygotować program, a nie same wąskie, uzurpatorskie elity ku SWOJEMU zapewne dobrostanowi, acz pod pretekstem iż to służy krajowi.

  Kto komu ma służyć? Nie możemy być tacy jak ONI, jak układ władzy i sekciarskie niektóre odłamy opozycji, np mowa o korwinowcach (nie oszczędziłem dzisiaj nawet p. Michalkiewicza) chcących działać zdecydowanie siłą wbrew woli zdecydowanej większości i na ich szkodę. Takiej buty nie mieli nawet komuniści.
 • "Zrobić rewolucję systemu sprawowania władzy i funkcjonowania Państwa." - tak rozwiazaniem jest bezpośrednia demokracja
  trzeba skończyć z partiokracją. Partyjki są łatwym narzędziem na kontrolę państwa przez agentury i korporacje.
  Demokracja bezpośrednia = referendum rozwali ten system niszczący kraj.
 • @ Ryszard Opara
  Brakuje mi tu pkt. 7, czyli odzyskania wpływu na oświatę i wychowanie kolejnych pokoleń Polaków.
  Ja wiem, że sprawy gospodarcze warunkują całą ‘resztę’, jednak upominam się o ten obszar, jako priorytet dla naszego ‘być, albo nie być’.

  Pozdrawiam :-)
 • @zadziwiony 20:42:11
  zdziwiony:
  - HACAAP i inne normy produkcji żywności
  - przepisy prawa pracy
  - prawo dotyczące produkcji rolnej

  i tysiące innych ustaw, których przebrnięcie dla Coca Coli czy innego MacDonaldsa jest tysiące razy prostsze ...

  Jak widzisz, mylisz się co do koncesji ... Dużym koncernom jest znacznie łatwiej na tym idiotycznie przeregulowanym "rynku" ...
 • @gabriell 21:49:17
  Kosy na storc i.....
  Alleluja i do przodu i lej peło polszewika !
 • tYLKO JEDNO PYTANIE
  Szanowny Panie Opara,

  Kiedy już zorganizujemy ten masowy ruch społeczny w oparciu o Pańskie założenia , wygramy wybory, wybierzemy Pana na prezydenta, czy wprowadzi Pan wtedy powszechne uzbrojenie Polaków na wzór obywatelskiej armii szwajcarskiej ?

  Pytanie to zadaję , bo odpowiada mi Pański program a chcę sprawdzić Pańskie intencje.
  Jeśli zamierza Pan w przyszłości rządzić Polską (jako prezydent, premier czy krół) zgodnie z wolą narodu, to nie będzie miał Pan nic przeciwko powszechnemu uzbrojeniu Polaków.
  Jeśli natomiast miałby Pan na celu tylko "podmianę ekipy" przy żłobie to
  powszechne uzbrojenie Polaków byłoby dla Pana i dla Pańskiej ekipy śmiertelnie niebezpieczne i dlatego nigdy się Pan na to nie zgodzi.

  Uprzejmie proszę o odpowiedź.
 • @autor
  Cytuję - # Odzyskać kontrolę nad emisją własnej waluty.#

  To znaczy co zrobić.

  Oddać kontrolę z rąk NBP w ręce mułłów lub talibów od Rossakiewicza?
  Albo dać nikanderowi? Czy może innym przygłupom, których tu nie brak?

  Zawsze wydawało mi się, że ukończenie studiów medycznych zobowiązuje do pewnego poziomu myślenia.

  Podpowiem jeszcze raz - ten copywriter jest niestety kiepski.
 • AUTOR: "„ZNACJONALIZOWAĆ” ..stworzyć Polski Narodowy Kapitalizm –
  Jeśli dodamy Pana słowa z innej notki :

  "Połączenie Polski, Białorusi, Ukrainy (a także Litwy, Łotwy, Słowacji, Węgier i innych krajów Europy Centralnej), w jeden wielki organizm państwowy zlikwidowałoby w dużej mierze wspomniane wyżej zagrożenia dla tych państw. Nowo powstałe państwo byłoby zbyt silne by można było je poddawać jakimkolwiek naciskom, czy szantażowi polityczno-gospodarczemu."

  To przypomnę mój poprzedni komentarz .. ciągle aktualny:

  "Po pierwsze i zasadnicze... czy Pan i Pana wspólpracownicy wysłali już posłańców do Putina po zgodę.. bowiem wszystko co znajduje się na wschód od Polski jest bardziej większej niż mniejszej części kontrolowane przez Rosję.. a ta jak wiemy z historii nie lubi się uginać.. a nawet wręcz przeciwnie."


  To co Pan uszykowałby dla Polski gdyby Pan doszedł do władzy to jest katastrofa.
 • @autor
  Cytuję - #w pierwszym etapie Naprawy Rzeczpospolitej - należy w sposób kreatywny i nowatorski, ale jednocześnie rewolucyjny (pokojowo) „ZNACJONALIZOWAĆ” – (na okres przejściowy), kluczowe dla gospodarki i funkcjonowania kraju: Banki, instytucje finansowe, Handel, przemysł, rolnictwo, aby doprowadzić do stabilizacji finansów Państwa.#

  Znacjonalizować "na okres przejściowy". :-)))))))))))

  A to niezłe.

  Zgłaszam się jako pierwszy na nacjonalizatora, a później denacjonalizatora.

  Takich jaj to już dawno nie czytałem. Prześcignął Pan i nkandera i Rossakiewicza.

  ----------

  Zadanie wykonuje Pan nieźle, tylko czasem trochę pan przegina.

  Wujek dobra rada radzi: Radzę uważać, bo zbytnią przesadą można target stracić.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:00:25
  o takich sprawach, jak broń dla każdego nie może zdecydować jedna osoba. Nawet prezydent lub premier (a już na pewno nie bul lub plemielu) ...

  Bądźmy realistami:

  rozwalmy to, co jest, bo trudno sobie wyobrazić coś gorszego i miejmy nadzieję, że na gruzach tego gówna powstanie coś lepszego ...

  Jeżeli do każdego człowieka, który CHCE i MOŻE coś zrobić będziemy kierowali wątpliwość "a czy na pewno to zrobi?", to w końcu nie znajdziemy nikogo ...
 • Odwołuję się do Pańskiej inteligencji
  Kiedy ludzie będą gotowi sobie żyły wypruwać? - tylko wtedy, gdy pozwolimy im pracować i bogacić się. Gdy nie będziemy im wkładać do kieszeni żadnego państwowego łapska. Koniec - kropka!
  Potrzebny nam jest Wolny Rynek i państwo minimum - ze sprawnym wymiarem sprawiedliwości, silnym wojskiem, policją i minimalną, tanią administracją, która sprawnie nas obsłuży w tym naszym bogaceniu się.
  Nie wymyślajcie od początku koła, bo stracimy następne dziesięciolecia.
 • @Redaktor1966 20:55:28
  przeczytałem twoje wypociny z zalinkowanych stron ...

  Zajęło mi to 10 minut ...

  straciłem DZIESIĘĆ MINUT ŻYCIA na POTWORNY BEŁKOT ...
 • @nonscolar 22:21:47
  Takie teksty w Pańskim wykonaniu są pisane na zapotrzebowanie władzy.Zaczyna być to już nudne.Dyżurny platformista.
 • @Ultima Thule 22:41:10
  Bu ha ha ha ha.

  A kto Ci kazał?

  Widzę, że mam więcej oleju we łbie:-)))))))))

  Bo nawet przez myśl mi nie przeszło by te bzdety czytać.

  Pozdrawiam
 • @Adam Zawrat 22:42:30
  Pan pozwoli, że pozwolę sobie Pańskiego dziecinnego komentarza nie komentować.
 • @Adam Zawrat 22:42:30
  Tak z ciekawości, jeśli wolno spytać.

  To Pan jest autorem tekstu "Pana Opary"?

  Jeśli tak, to powinien się Pan lepiej postarać, bo zdaje się, że Pana wyleje.
  I to raczej szybciej niż wolniej.

  Bo parę "copywriterskich" wpadek już tu zaliczył.
 • @ Ryszard Opara
  Jestem wstrząśnięta... Pana majątek też " trzeba znacjonalizować "? I moje kocice również? I nE też???

  Przy PGRach spadłam z kanapy... Pan wybaczy...................

  Nam majątek już "znacjonalizowano" - brutalnie wyrzucając z domu i rabując wszystko, co w nim było, a przede wszystkim ziemię. Poza tym "nacjonalizuje" się moją własność coraz większymi i wymyślanymi nowymi podatkami. Za chwilę będzie podatek katastralny - całkowicie wywłaszczy Polaków, no może z wyjątkiem solorzy i innych krauzych. Ale oni nie tacy znowu Polacy, przecież.

  KTO Panu to doradził?!?!?! Czysta "narodowa" komuna!

  Powtarzam - jestem wstrząśnięta!

  Układ międzynarodowy, "międzymorze" etc. - jest OK.

  Propozycje dla Polski, czyli dla mnie - SKANDAL! Teraz was znacjonalizujemy, a potem zrobimy wam dobrze! Czy Pan to na poważnie czy dla tzw. jaj /pardon!/?

  Jeżeli Wam jeszcze wszystkich generałów nie wytłukli - to spójrzcie na Pinocheta. Ostatnio Circ o nim wkleiła post: http://circ.nowyekran.pl/post/66170,pinochet-wielki-bohater-patriota-katolik-medrzec-zolnierz

  Chciałam napisać: "Precz z komuną", ale ugryzłam się w klawiaturę. Za kogo Wy nas macie???

  A tak przyjemnie się zapowiadało....................
 • @nonscolar 22:51:03
  Czytam sobie spokojnie dalej i "uszom nie wierzę".

  Odebrać ziemię rolnikom i przywrócić PGR-y??????

  Niezła żaba do zjedzenia.

  W tym momencie można zwątpić w zdrowe zmysły autora i polecić wizytę u dobrego psychiatry.

  PS. Zawziąłem się i doczytałem do końca.
  I albo Pan Opara zwariował, albo copywriter zwariował.

  Teoretycznie jest jeszcze trzecia możliwość - że czytam litery, których nie ma na ekranie. Znaczy, że ja zwariowałem.

  Ale rozglądam się wokoło, i poza tym tekstem nic dziwnego nie widzę.

  Słońce świeci jak zwykle, trochę deszczyk pada, HAARP zagląda przez okno, przyszli jacyś osobnicy z NWO i chcą mnie koronować.

  A poza tym, tylko ten dziwny tekst.
 • Bojkot Wyborów
  Pisałem już nie raz na forum NE że może powinniśmy zbuntować się przeciwko tej pseudo klasie politycznej.To są uzurpatorzy z rozdania okrągłego stołu.Odebrali Narodowi możliwość wybierania sie z pośród siebie poprzez ordynację ,która preferuje ich samych.To są samozwańcy.Bez bojkotu wyborów trudno będzie cokolwiek zmienić.Oni są przy władzy i w opozycjii do niej ale jak przyjdzie co do czego to połączą swoje siły przeciwko Narodowi.Sp Pani Anna Walentynowicz zrozumiała to juz dawno pisząc w 2001 roku apel do Narodu o Powszechny Bojkot Wyborów.Niedawno słyszałem wypowiedż w radio Ryszarda Bugaja w podobnym tonie
  Twierdzi On wręcz że tylko drastyczne obniżenie frekwencjii wyborczej może doprowadzić do zmiany elit politycznych.Oni nie są zainteresowani zmianą ordynacjii wyborczej zasłaniając się Konstytucją.A to przeciez art 4 tej Konstytucjii gwarantuje nam bierne prawo wyborcze ,którego nas ci oszusci pozbawili.Upomnijmy się o nie .Inaczej nic się nie zmieni.Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie. stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Stefan Michał Dembowski Nowy York
 • Ech, ci "humaniści"...
  Zawsze przeczuwałem, że mi z nimi nie po drodze. Pewnie dlatego, że moja materia nie wybacza lekkiego traktowania problemu.
 • @Ultima Thule 22:21:56
  No to Pańską odpowiedź już znam.

  Ponieważ jednak jest to sprawa FUNDAMENTALNA dla swobód obywatelskich oraz dla intencji władzy wobec obywateli, wolałbym jednak poznać odpowiedź Pana Opary, bo to on szykuje się nam na wodza.

  Polacy zbyt wiele razy byli dupczeni, żeby rezygnować z dowiedzenia się z kim mamy do czynienia.
 • PIORA WAM TE MOZGI ILE W WAS WLEZIE
  Ludzie gina jak ulegalki a oni bredza o wyzszosci systemu wlonosciowego nad wolnoscia spoleczna.KIEDY WY ZMADRZEJECIE???Jak nie Korwin to jakis Opara ktorego najwiekszym osiagnieciem jest stworzenie jakiegos portalu.Ile wy tych polikotow jeszcze w zyciu musicie przejsc aby zmadrzec.PARANOJA z tymi moimi rodakami.Czyzbyscie az tak zdurnieli???Otworzyl portal i jak nie korwin na eksponowanym miejscu to wlasciciel i taka promocja dla ubogich.Przeciez widzicie ze oni nie otworzyli portalu dla wykazanoia czego kolwiek tylko dla promowania wlasnych osob
 • Kaczyński niszczy?
  A właściwie, CO NISZCZY? Bo slogany pisze się łatwo, gorzej z konkretami.
  Jak ktoś nie rozumie celów PiSu, nie wie co to IV RP, to może tak sobie sloganowo potraktować Kaczyńskiego, ale to oznacza powierzchowność. 25% Polaków którzy popierają PiS, wbrew wrogom, ale i "przyjaciołom" to nie idioci. Nie kombinujcie z "nowymi" ruchami, przeczytajcie program PiSu. I nie zapominajcie, może Jarosław Kaczyński jest nikczemnej postury, może pan Macierewicz ma "takie dziwne spojrzenie", ale oni mają charyzmę, tego pieniadze nie kupią.
  Dla mnie slogany rodzaju "zróbmy polskie banki", itd, itp. to właśnie picowanie ludzi, bo ważne jest JAK zrobić, a nie CO.
  I tego u pana nie ma, panie Opara.
 • @Ptasznik z Trotylu 00:40:42
  no to czekaj sobie sto lat na Mesjasza, a w tym czasie głosuj na "premieru tusku" ...

  POWODZENIA !!!
 • ?????
  1/ Belkot!
  2/ Czy nie w waszej redakcji nikogo, kto potrafilby ten tekst przetlumaczyc na polski?
 • @Roman 02:29:10
  A ty z jakiegoś niemieckiego banku jesteś ?
 • @Ryszard Opara
  Zgadzam się z Pana wizją, radio Maryja od lat '90 informowało że rozkradany jest polski majątek, że tracimy kontrolę nad Państwem. Zgadza się, zgraja targowiczan za koperty sprzedała polski przemysł. Przed sądem ich postawić i rozliczyć. Kara dla zdrajców ojczyzny jest jedna.
 • Jak odzyskać kontrolę nad własnym państwem?
  W 1776 powstała Konstytucyjna Republika Stanów Zjednoczonych Ameryki - kraj bezpodatkowy, którego prawem była tylko jedna książka: Biblia, i w którym każdy obywatel (oprócz chorych psychicznie) mógł posiadać broń. W ciągu zaledwie 100-u lat, Konstytucyjna Republika Stanów Zjednocznych prześcignęła swoim rozwojem ekonomicznym i dobrobytem swoich obywateli wszystkie dotychczasowe wielo-tysięczne cywilizacje na ziemi. Zaczęła się masowa imigracja do USA!
  Usłyszawszy o bogactwach Ameryki, zaczęli nadciągać Żydzi … Zabrało im to 130 lat, aby ustawić swojego „wybranego człowieka” Mandell House'a na stanowisku doradcy Prezydenta Wilson'a. I zaczęło się: „poprawki” do Konstytucji, podatki, świeckość, zastąpienie złotych monet „notatką” papierową, Liga Narodów (prekursor ONZ i UE), oraz worki dollarów dane Trockiemu na opłacenie Rewolucji Bolszewickiej.
  Rak żydo-komuny przerzucił się na cały świat.
  Jak odzyskać kontrolę nad własnym państwem? Odpowiedź narzuca się sama.  
  (Tylko z kim?)
 • @radio Maryja
  W latach '90 byłem zaślepiony propagandą. "- RM słuchają tylko staruchy w moherowych beretach" - "tam tylko się modlą i głoszą antysemickie teksty", a to dalej powtarzali ci, co tego radia nawet nie słuchali.
  ***

  Aktualnie czytam wszystko, nawet gejzete (w czytelniach, bo szkoda mi kasy na papier toaletowy) Czytam, czytam i nie mogę wyjść z podziwu, nad serwowanym kłamstwem i antypolskością w niektórych mainstreamowych dziennikach lub tygodnikach. Agentura wpływu ma się dobrze, a nawet lepiej POd rządami potomka najemnika wermachtu.
 • --RADIO MARYJA / nie mam nic doń /
  --FAŁSZUJESZ Pan !!!!! jednak historię NAJNOWSZĄ !!! GŁÓWNYM !!! rozgrywającym w Polsce po dzień dzisiejszy -- to WATYKAN !!!!! RM jednak jemu podlega / Polska ostatnim krajem katolickim Europy -TO BYĆ !!!! ALBO NIE BYĆ !!!! Watykanu -judeochrześcijaństwo nad którym czuwa żydówka suchocka jest przecież faktem /
 • @gabriell 21:49:17
  Na szczegóły operacyjne przyjdzie czas. Lista potrzebnego ekwipunku zostanie panu przesłana wraz z przydziałem do lokalnej Jednostki Samoobrony Narodowej. Już teraz może pan jednak gromadzić zapasy benzyny w butelkach i ciąć obrusy na bandaże. Bo o tej "pokojowej" rewolucji to pan Opara tylko tak ze względów konspiracyjnych pisał. On nie jest anonimowy i nie potrafi korzystać z serwerów proxy,. Nie chce też podpaść, bo jeszcze mu samobójstwo zrobią. Możesz być pan jednak całkiem pewien, że pański "spacer po Warszawie", gdy już się zacznie, przejdzie do historii i już wkrótce znajdzie pan siebie w Wikipedii, jeśli oczywiście będzie pan miał szczęście działać wraz z nami w pierwszej grupie uderzeniowej. Proszę już teraz rozpocząć pakowanie chlebaka i przygotować wygodne obuwie za kostkę, dobrze naostrzone dwa noże kuchenne (ostrze > 15cm), różaniec i ładowarkę do komórki. Jeśli pan rzyga na widok krwi, to prosze zabrać także butelkę wódki czystej. (Zresztą, wódke i tak niech pan zabierze). Siekiery, kosy i tym podobnych narzędzi rolnych proszę nie zabierać, nie będziesz nam pan tutaj wiochy robił w wojsku. Poza tym, to nieporęczne paści, jak pan nie przyuczony, to od jednego zamachu pan wroga nie zdekapituje, będziesz pan musiał ze cztery razy zamach robić. Szkoda pańskiej rewolucyjnej siły na taką szarpaninę, o wiele lepiej zdrajcy w wątrobę sztycha wsadzić, albo sznyta po nerach i niech się wykrwawia, a my w tym czasie szturmujemy następne budynki sejmowe i podchodzimy pod Pałac Prezydencki. Najlepiej, to proszę się mnie trzymać i robić to co moi ludzie. Dostanie pan od mego kaprala-konfidenta krótki briiefing tuż przed uderzeniem, proszę się tego trzymać i pozostawać w zasięgu ukaefki.
 • @amadeusz2006 23:41:26
  "Bojkot wyborów"- TAK !!!!
  Tylko, ze wtedy oni będą się wybierać sami.

  Pozdrawiam.
 • @Muni 01:53:05
  Ma program, którego nie realizuje.
  Jest to typowe PR stworzone w celu zagospodarowania pewnej grupy wyborców.

  Pozdrawiam.
 • @Zdzich 03:46:08
  Tak właśnie to wygląda!!!!!
  Bardzo dobra analiza.

  Pozdrawiam.
 • @Pan podporucznik 06:32:31
  :))))))))))))))

  Pozdrawiam.
 • @Ultima Thule 01:54:03
  Właśnie chcę się dowiedzieć , czy nasz przyszły wódz Pan Opara nie jest nową, ulepszoną wersją "premieru tusku".

  Jeśli chcesz Pan komuś wierzyć w ciemno to POWODZENIA !
  Z naganiaczami nie jest mi po drodze.
 • @Pan podporucznik 06:32:31
  Sprawia Pan wrażenie osoby zorientowanej. Czy już podczas tego pierwszego "spaceru po Warszawie", będzie wolno indywidualnie przeprowadzać renacjonalizacje, a jeśli tak, to czy będzie ona mogła dotyczyć drobniejszych składników mienia narodowego, np. zegarków, samochodów, żon itp? W końcu jeśli wszyscy mamy mieć jednakowy start, to wszystko powinno początkowo trafić do wspólnego kotła. Co robić z prowokatorami stawiającymi opór czynnie lub werbalnie? Rozstrzeliwać od razu czy po przesłuchaniu?
  Sądzę, ze w ramach pracy propagandowej warto wykorzystać sprawdzone wzorce - np. hasło :"Grab zagrabione"
  ukłony
 • Hitler powiedział kiedyś...
  że Polacy są najinteligentniejszym narodem w Europie i chciał włączyc Polske do Rzeszy, bo to dałoby prawdziwą potegę z tym niemieckim ordnungiem. Czyżby wszyscy którzy teraz niszczą Polaków, bali sie tej Ich inteligencji?
 • @Ultima Thule 21:53:50
  Drogi Ultima pełna zgoda tym razem. Sam jestem nieustającym wojownikiem z urzędami w tym zakresie, z racji charakteru gdzie tylko mogę staram się omijać durne ograniczenia prawne. Powiem więcej , absolutnie nie przeraża mnie widok ulicy w Indiach czy Tajlandii z gastronomią na ulicach. Jest jednak inna sprawa , o której nie chcecie w ogóle dyskutować i nie przyjmujecie do wiadomości. Jest to podział i kontrola nad majątkiem i finansami w Świecie. 85% jest kontrolowane przez garstkę ludzi. I choćbyś wszystkie przepisy zlikwidował to nie fikniesz takiej Coca- Coli. Nie podskoczysz powyżej swojego...... i koniec. Kapitał Cię wykończy, gdy tylko zauważy , że możesz zostać jego konkurentem.
  Wiesz o co mi chodzi? Sa pewne procesy gospodarcze których się nie ominie. Jest to np. koncentracja kapitału i wpływ tego kapitału na dalsze procesy gospodarcze. Ponieważ nikt nie grabi od siebie, zagarnia on coraz większe obszary gospodarki. Skutek jest taki , że dla normalnych ludzi pozostaje coraz mniej. Coraz trudniej wystartować i konkurować z wielkimi i coraz więcej pieniędzy na to potrzeba. Ustala sie stały podział na bardzo bogatych i biedotę. I pewnie nic tego nie zmieni nawet w gospodarce bez ograniczeńi. Pieniądze będą rządziły. Bez pieniędzy nikły procent ma szansę. Znaczna część ludzi będzie zmuszona budować ziemianki - jesli będzie miała gdzie. Nie takiego społeczeństwa chcę. Niech ludzie się bogacą nawet bez ograniczeń. Muszą być jednak mechanizmy dające normalnie żyć innym. Jesteśmy jednym społeczeństwem i niech Ci najbardziej bitni i nie czarujmy się najbardziej "podstępni" zarabiają tę swoją kasę. Zarabiają jednak dzięki społeczności w której funkcjonują i ja uważam, że mają z tego tytułu powinności wobec pozostałych. I nie bździjcie moi drodzy, że w wolnej gospodarce uniknie sie takiego podziału. NIE UNIKNIE SIĘ! Musi być system zabezpieczający podstawowe potrzeby normalnego ,nie patologicznego społeczeństwa.
  A Wy chcecie, by o wszystkim decydowała bezwzględna , brutalna siła. Nie ma etyki na wojnie, nie ma etyki w biznesie. Jest podstęp i walka praktycznie na śmierć i życie. ( ostatnio grasuje właśnie seryjny samobójca). Dlatego musi funkcjonować czerwony krzyż, a wy chcecie by każdy dla siebie był taką instytucją. Świadczy to o waszym braku empatii, braku uczuć wyższych, świadczy o tym że jedynym bożkiem w waszym życiu jest pieniądz i zysk ponad wszystko. A to służba Lucyferowi, mimo, że na wartości chrześcijańskie często się powołujecie.
 • Skoro obecny układ władzy...
  działa zgodnie z jakąs tam ofertą, złożoną im przez przyszłych okupantów Polski, to może My Polacy powinniśmy złożyc temu Układowi Władzy... lepszą ofertę?
 • Wszyscy przeciwni nacjonalizacji zagrabionego Majątku Narodowego...
  po pierwsze: zapominają że ten majątek został wypracowany mózgami i rękami Polaków którzy otrzymywali za to zazwyczaj symboliczne wynagrodzenie.
  po drugie: ten majatek rozwiązywał ZASADY BYTU NARODU jak edukacja, służba zdrowia czy emerytury, że o innych nie wspomę. Wszystkim krytykantom, od razu polecam porównanie obecnego chyba 80%tego już wykluczenia społeczego, bez dospępu do tych ZASAD BYTU NARODOWEGO, chociażby tylko z tamtym systemem edukacji, którego pochodną było 12 miejsce Polski w świecie w sensie poziomu gospodarczego.
  Także uważam że majątek ten (co to się jeszcze ostał, bo wiele zostało juz zlikwidowane jako konkurencja na światowych rynkach) powinien zostac znacjonalizowany z tym zastrzeżeniam że powinnien zostac bardzo dobrze obmyślony system kontroli obywatelskiej nad tym majątkiem. Czy ma to byc w formie akcjonariatu obywatelskiego? Tą sprawę należałoby jeszcze przedyskutowac.
 • @Mirek-S 22:40:34
  Właśnie, popieram.
  W rękach Państwa Polskiego powinien być NBP i kluczowe gałęzie przemysłu. Reszta prywatna. Dajcie ludziom pracować i zarabiać nie przeszkadzjcie nie dojcie ze wszystkiego co zarobią, a kraj będzie mlekiem i miodem płynący. Polak to dobry przedsiębiorca.
  Błagam tylko nie PGRy to już kompletna paranoja!!!
  A do Pana Opary!
  Poza tym nic Pan nie wspomina o mediach... Nie tylko gospodarka jest ważna. Chyba Pan zdaje sobie sprawę jak daleko posunięty jest rozrost agentury wszelkiej maści w Polsce, jak Pan ma zamiar się tego pozbyć? To jest podstawa, aby zacząć cokolwiek budować.
 • Moherowy Berecik 10:20:12
  Oczywiście nikt nie mówi tutaj o całkowitej nacjonalizacji, ale z całą pewnością tzw strategiczne i kluczowe gałęzie gospodarki powinny byc państwowe. Z całą pewnością kluczowe banki (nie tylko NBP), przemysł ciężki hutnictwo, górnictwo (każde), stoczniowy, zbrojeniowy itd, itd. Chyba nie masz ambicji bycia wielkim międzynarodowym przemysłowcem, mającym swoje potężne wpływy we władzach wszystkich szczebli? Bo do tego sie potem sprowadza ten WOLNY RYNEK i LIERALIZM. Więc także z tego powdu STRATEGICZNE I KLUCZOWE gałęzie gospodarki powinny byc w rękach PAŃSTWA.
 • zacząć trzeba od wykopania od
  rządzenia obecnej "elity" z PO zanim nabiorą więcej kredytów,dotacji z UE i je rozkradną. Nalezy tez rozliczyc ich z 5 lat rządów i za działania antypolskie w polityce i gospodarce powinni ponieść karę i konfiskatę majątku oraz zakaz pełnienia funkci społecznych na zawsze.
  Jak dojdą do władzy nasi wybrańcy i to wcale nie z obecnych partii ,ludzie wykaształceni z otwartymi głowami ,patrioci to mozna zminiać Polsckę ,zmniejszać podatki ,upraszczać prawo, pobudzać gospodarkę nieoprocentowanymi kredytami dla polskich firm, reformować system emerytalny na indywidualne konta coś w rodzaju lokaty bankowej w polkich narodowych bankach, reformować opiekę zdrowotną itd. Jest tego mnóstwo do zrobienia i potrzeba do tego mądrych ,uczciwych ludzi i kasy. Kasę na początku mósimy sobie nadrukowac sami a nie pozyczać dopóki gospodarka nie ruszy i nie zacznie przynosić zysków a to nastąpi gdy powyzsze reformy wejdą w życie a szczególnie kredyty i uproszczenie prawa i zmniejszenie podatków.
  Zakończmy te antypolskie rządy ludzi skorumpowanych, karierowiczów i agentów i naprawiajmy Polskę zanim jeszcze nie zbankrutowała bo zmierzamy właśnie w tym kierunku i na to czeka UE a szczgólnie Rosja.
 • @zadziwiony 09:27:31
  bo ty twierdzisz, że KONCENTRACJA KAPITAŁU jest naturalną konsekwencją Wolnego Rynku, a ja twierdzę, że Wolny Rynek stanowi naturalną barierę dla KONCENTRACJI KAPITAŁU !!!

  Wielkie koncerny po to lobbują w parlamentach, aby nie dopuścić do głosu sił wolnorynkowych !!! Aby przez INGERENCJĘ w rynek podtrzymać ich zdolność do generacji nadwyżek finansowych !!!

  Po prostu mylisz SKUTEK z PRZYCZYNĄ ...
 • Porządek konstytucyjny.
  "Będzie to możliwe tylko w sytuacji pełnej realizacji podstawowych praw Polaka/Obywatela – zagwarantowanych w Konstytucji RP."

  Przytłaczająca większość Polaków nie zna konstytucji, nie rozumie jej zapisów, lub jej znajomość ogranicza do preambuły i trzech pierwszych rozdziałów. Tym czasem konstytucja RP składa się z 13-u rozdziałów tworzących całość. Przypuszczam, że z powodu tej właśnie niewiedzy i ignorancji tak powszechne jest przekonanie, że konstytucja RP GWARANTJE prawa obywatelskie i że należy przywrócić porządek konstytucyjny, a to nie prawda. Tą kwestię wyjaśniałem jakiś czas temu w tekście http://marcowe.nowyekran.pl/post/64446,konstytucyjne-prawa-obywatela . Konstytucja RP tylko obiecuje, a nie gwarantuje prawa obywatela. a nagminne łamanie tych praw i obecny katastrofalny stan państwa jest bezpośrednią konsekwencją, wynikającego właśnie z zapisów konstytucyjnych, skrajnego upartyjnienia państwa.
  Wyraźnie widoczny brak zainteresowania tą kwestią i wynikająca stąd niewiedza i ignorancja Polaków sprawiają, że dość powszechne jest błędne przekonanie o konieczności przywrócenia porządku konstytucyjnego, gdy w rzeczywistości należy ten porządek radykalnie zmienić.
 • Panie Opara,
  Napisał Pan - cytuję: "Nie można budować kapitalizmu bez pieniędzy". Zadam więc 2 pytania:
  1. Czy SGR można budować bez pieniędzy?
  2. Czy ktoś jeszcze pamięta nauki płynące z komiksów o Sknerusie McKwaczu i jego dziesięciocentówce?

  O! I jeszcze jedna rzecz: "Polska to wspólne dobro wszystkich obywateli, a więc każdy ma konstytucyjne prawo do: pracy, mieszkania, edukacji, ochrony zdrowia i emerytury". Jeżeli Pan rozumie "prawo do" w ten sposób, że obywatelowi się to wszystko należy od państwa, to porzućmy wszelką nadzieję. Blogerzy i komentatorzy NE pod przywództwem człowieka o takich poglądach nigdzie nie zajdą.

  pozdrawiam,
  Pucman

  PS. Kolejny raz "naprawiać" socjalizm socjalizmem? Przecież to chore!
 • @nonscolar 23:21:28
  Jak w 1939 roku Rosjanie wkraczali do Wilna, to pewna grupa polskich obywateli witała ich z kwiatami, dziś ich potomkowie zawodowo piszą teksty w obronie władzy.
 • Takie cudowne perpetum mobile
  Zakładam dobrą wolę autora i w takim tonie zamierzam skomentować jego pomysły (mam nadzieję, że to nie błąd).
  Otóż bardzo fajnie czytało mi się ten tekst do pewnego momentu.Część pierwsza, w której znajduje się trafny opis naszej rzeczywistości, wywołała u mnie przyjemne uczucie, że nie tylko ja dostrzegam te patologie ale są również inni światli ludzie, zapewne o wiele mądrzejsi ode mnie, którzy umieją to tak trafnie opisać w zwięzłej formie i jeszcze mają rozwiązanie jak nas z tego kryzysu wyprowadzić.
  Gdy jednak zacząłem czytać część drugą z tymi rozwiązaniami - włosy zaczęły mi powolutku stawać dęba. Nawet nie bezpośrednio z powodu tych treści tylko dlatego, że uświadomiłem sobie jak łatwo kilka początkowych trafnych zdań przekonało mnie, że autor wie o czym mówi.
  Przecież żeby coś takiego napisać to trzeba zupełnie nie zdawać sobie sprawy z tego, że właśnie ten cały bajzel jaki mamy jest następstwem zmian które Pan proponuje jako rozwiązanie. Te tabuny złodziejskich polityków odchowanych na państwowym wikcie i wykształconych za państwowe pieniądze, ta cała hołota, która wyrosła w braku poszanowania ludzkiej pracy, własności prywatnej i ogólnie pojętej wolności.
  Czy 50 lat komunizmu nic Pana nie nauczyło?
  "Nie jestem socjalistą (...)" - pisze Pan, a czy wie Pan dlaczego? Oczywiście, że Pan nie wie bo nigdy nie napisał by Pan, że "należy w sposób kreatywny i nowatorski, ale jednocześnie rewolucyjny (pokojowo) „ZNACJONALIZOWAĆ” – (na okres przejściowy), kluczowe dla gospodarki i funkcjonowania kraju". Tylu bzdur w jednym zdaniu to dawno nie widziałem. Już pomijam kwestię drugorzędna, że rewolucja nigdy nie jest pokojowa, to czy zna Pan przypadek żeby państwo co raz wzięło kiedykolwiek dobrowolnie oddało? żeby ludzie którzy będą nacjonalizować dobrowolnie pozbyli się nabytych w ten sposób bogactw, władzy i splendoru? Ja powiem Panu co by się stało: za kilka lat przyszedł by nowy "1989 rok", gdzie cały ten majątek zostałby na nowo rozkradziony. Takie cudowne perpetum mobile.
  Z tej perspektywy cały ten artykuł brzmi jak płacz złodzieja, że wszystko co można było ukraść już zostało ukradzione więc trzeba zabrać tym złodziejom aby inni mogli teraz się nacieszyć zabaweczkami.
  Nic dziwnego, że mamy toczący się w przepaść burdel jak tacy ludzie jak Pan Opara promują "nowy marksizm" jako remedium na wszystkie problemy.
 • @Ultima Thule 11:06:59
  Nie mylę się. Nie rozbijesz wolnym rynkiem tego co jest. Jeśli tak myślisz, to naprawdę nie znasz mechanizmów gospodarczych i charakterów ludzkich. To po prostu niemożliwe. Dam Ci przykład. W mieście są trzy hotele, kontrola nad nimi jest w moich rękach. Budujesz własny, bo podoba Ci sie ten biznes. Zapewniam Cię , że po pół roku jeśli nie masz innych dochodów Idziesz z rodziną do ziemianki i nikt Ci nie pomorze, bo sam chciałeś takiego systemu. Wszystko w nim zależy od Ciebie.
  Przykład drugi z życia. Kontrakt zagraniczny wielomilionowy. Konkurent na rynku lokalnym przekupuje pracowników tego pierwszego, nie dotrzymywane są terminy , inwestor nakłada kary, wykonawca bankrutuje, razem z nim kłopoty maja podwykonawcy którym nie zapłacono za usługi. Ten drugi przejmuje jego rynek. Już ma jednego konkurenta mniej. Następnym razem załatwi następnego, będzie koncentracja kapitału? Będzie! Obydwoje praktycznie działają w branżach wolnorynkowych. Takie rzeczy występują na co dzień i nie opowiadaj, że wolny rynek wszystko wyprostuje. Nie wyprostuje. Wygrywają najbardziej bezwzględni w każdych warunkach.
  Dlatego jestem za czerwonym krzyżem o którym wspomniałem w poprzednim wpisie. Gospodarka , to nie towarzystwo wzajemnej adoracji, to ciągła walka często zza węgła jak było na dzikim zachodzie. Twarzą do siebie to tylko na weternach było. Dlatego musi być mechanizm pozwalający na dojście do zdrowia, a nie dobijanie rannych. Bo tak w istocie by to wyglądało w Twoim systemie. Poza tym nie wszyscy to woje , ale przecież też są ludźmi.
 • KIEDY WYBUCHNIE ? NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!
  Wiele stron internetowych w tym Nowy Ekran analizuje,przytacza fakty,rozważa tylko z tego nic nie wynika i nie wyniknie ! Koncepcje wybuchu w tym społecznego chyba są małoprawdopodobne bo naród nasz to też matoły ,bo o rządzie nie warto już mówić !
  Takie artykuły gówno dają jeśli nie podejmowane są działania w realu !
  Nie ma struktur organizacyjnych,brak modelu,planu i wielu innnych elementów w tym w skali międzynarodowej ! Bez jedności w tej skali nie położymy gangreny finansowej świata i powiązanej z nią politycznej hieny !
  Wybuch kiedyś tam nastąpi ale bez kontroli i nadzoru czyli na żywioł a to jest bardzo niebezpieczne !
  Sam tutaj apel w sprawie masowego ruchu nie pomoże !
 • To o czym poniżej to bomba? czy detonator?
  Nowy podatek od nieruchomości! Bardzo zadłużone na prawie 100 mld zł Gminy naciskają. Gminy i Miasta chcą wprowadzenia podatku katastralnego. W ten sposób samorządy liczą na powiązanie stawki podatku od nieruchomości z jej położeniem. Rozwiązanie to popiera były wiceminister finansów Jarosław Neneman. Temat podatku katastralnego, opartego na wartości nieruchomości, a nie jej powierzchni, pojawił się na początku czerwca 2012 r., gdy posłowie PiS zarzucili rządowi, że zamierza wprowadzić ten podatek. Wskazali, że resort rozwoju regionalnego w założeniach Krajowej Polityki Miejskiej zastanawia się jak sfinansować różne zadania i informuje, że rozważane są generalne zmiany dotyczące opodatkowania nieruchomości. Planom wprowadzenia podatku katastralnego zaprzeczyło jednak zarówno MRR jak i resort finansów. Były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową Jarosław Neneman zadeklarował, że jest umiarkowanym zwolennikiem podatku katastralnego, zastrzegając jednocześnie, że nie wierzy, iż jego wprowadzenie w Polsce jest w ogóle możliwe.
  - Do tego potrzebna jest wola polityczna, a tej nie ma - uważa Neneman. - Nie należy się spodziewać, aby któryś z polityków miał tyle odwagi, by zaproponować wprowadzenie takiego rozwiązania. Nie sądzę też, by większa presja ze strony samorządów wpłynęła na zmianę stanowiska polityków - powiedział PAP Neneman.
  Jego zdaniem zamiast myśleć o podatku katastralnym, można wprowadzić zmiany w podatku od nieruchomości, modyfikując jego stawkę w zależności od położenia nieruchomości. Tym samym wysokość podatku powiązana by była pośrednio z wartością nieruchomości, jak w podatku katastralnym. Na wprowadzenie takiego rozwiązania liczą samorządy. - Podatek od nieruchomości może być powiązany z wartością nieruchomości bez budowy katastru. Już dziś wszyscy, którzy posiadają budowle lub budynki wykorzystywane w działalności gospodarczej płacą podatek od ich wartości - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor w Związku Miast Polskich Andrzej Porawski. Według niego obecny podatek od nieruchomości jest skrajnie niesprawiedliwy, bowiem traktuje każdy metr powierzchni tak samo - bez względu na to, czy chodzi o luksusową willę w prestiżowej lokalizacji, czy mieszkanie w blokowisku. Miasta postulują wprowadzenie "strefowania podatku" - obliczany byłby on od metra kwadratowego nieruchomości, ale stawka odnosiłaby się do wartości nieruchomości w danej strefie. Im lepsza lokalizacja, tym wyższa stawka. - Taka forma pośrednia obowiązuje w kilku krajach Europy - powiedział Porawski. Zaznaczył, że właściciele nieruchomości w gorszym stanie mogliby starać się o ulgi.
  - Polityczna decyzja powinna być taka, aby zmiana nie oznaczała dla przeciętnego mieszkania wzrostu kosztów. My nie chcemy opodatkowywać przeciętnego Polaka, tylko bogatego Polaka - dodał. Podkreślił, że dzięki temu gminy miałyby więcej pieniędzy na inwestycje w infrastrukturę techniczną potrzebną do obsługi nieruchomości, bowiem temu ma służyć podatek od nieruchomości. Zdaniem Porawskiego temat podatku katastralnego jest chwytem polityków, ponieważ w Polsce nie ma - i szybko nie będzie - katastru, czyli rejestru nieruchomości zawierającego ich wartość.
  Podatek katastralny tym różni się od obecnego podatku od nieruchomości, że jest obliczany od wartości nieruchomości, a nie od jej powierzchni. Dzisiejszy podatek liczony jest od wartości jedynie w odniesieniu do budowli (np. dróg, słupów, zbiorników itp.), natomiast właściciele gruntów i budynków płacą go w zależności od wielkości powierzchni. Według Nenemana bilans wad i zalet podatku katastralnego wypada jednoznacznie na korzyść tego rozwiązania - jest on sprawiedliwszy od podatku od nieruchomości. - Jego wartość zależy od wartości nieruchomości, a ta jest skorelowana ze stanem zasobności portfela jej właściciela, który płaciłby podatek - wyjaśnił. Neneman zaznaczył, że krytycy podatku katastralnego, jako jego wadę wskazują cykliczność. Oznacza to, że gdy ceny nieruchomości spadają - a tak dzieje się teraz w wielu krajach - to wpływy z podatku są niższe. - Ja bym tego jednak nie traktował jako wadę, ale cechę charakterystyczną - dodał. Zdaniem Nenemana trudno określić, jaka stawka podatku katastralnego byłaby rozsądna i możliwa do wprowadzenia. - Na poziomie gminy należałoby oszacować, jakie są obecnie wpływy z podatku od nieruchomości, jaka jest wartość nieruchomości i wprowadzić taką stawkę, która pozwoliłaby uzyskać z podatku katastralnego podobne wpływy - ocenił. Biuro prasowe resortu finansów wyjaśniło PAP, że od 2004 r. w ministerstwie tym nie są prowadzone prace dotyczące systemu opodatkowania nieruchomości opartego całkowicie na wartości nieruchomości.
  - Przeprowadzone w przeszłości prace analityczne miały na celu jedynie zbadanie możliwości wprowadzenia tego rodzaju opodatkowania. W efekcie tych prac nie doszło jednak do powstania projektu ustawy przyjętego przez Radę Ministrów - poinformowało MF.
  Ministerstwo podkreśliło, że "z wyjaśnień Premiera Donalda Tuska do expose wygłoszonego w Sejmie RP w dniu 18 listopada 2011 r. jednoznacznie wynika, że nie planuje się wprowadzenia podatku od wartości nieruchomości". Natomiast wiceminister Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda poinformował w połowie czerwca w Sejmie, że resort nie prowadzi prac zmierzających do wprowadzania nowych podatków. -//- Post scriptum powyższego: Za tydzień ukaże się notatka, że Polacy wręcz domagają się wprowadzenia podatku katastralnego. Jeśli ktoś śledzi tę sprawę to wie, że wszystko jest już od ponad 3 lat przygotowane i tylko czeka na odpowiedni klimat(programy komputerowe w sądach, odopwiednie komórki w urzędach tak skarbowych jak i przy prezydentach miast, w ministerstwie finansów). Kuriozalna sprawa ustawy emerytalnej 67 i tempo jej wprowadzenia uczy nas, że następnego dnia wczesnym rankiem obudzimy się z nowym podatkiem. Cenami w Polsce rządzi tzw. "zawór zwrotny" a nie rynek. Jeśli cena raz pójdzie w górę to już nie spadnie już nigdy nie spadnie. Oczywistym celem jest załatanie dziur budżetowych. Bogaci i tak dadzą sobie radę a przykładowa pani "Kasia" będzie mieszkać w kartonie, gdy się okaże, że zamiast dotychczasowego 100zł podatku zapłaci 1000zł. To rugowanie z własności Polaków doprowadzi do nędzy 90% populacji, rodzin i do wyjścia ludzi na ulicę, rozlewu krwi, i o to żydowskim decydentom i ich pachołkom chodzi.
 • @Ultima Thule 22:21:56
  "Bądźmy realistami:

  rozwalmy to, co jest, bo trudno sobie wyobrazić coś gorszego i miejmy nadzieję, że na gruzach tego gówna powstanie coś lepszego ...

  Jeżeli do każdego człowieka, który CHCE i MOŻE coś zrobić będziemy kierowali wątpliwość "a czy na pewno to zrobi?", to w końcu nie znajdziemy nikogo ..."

  Bardzo mi się podoba ten wpis. Cały czas miałem nadzieję, że w końcu nie zawiodę się na Tobie. I jak narazie nie zawiodłem się.
 • @Kula Lis 62 13:06:37
  przecież do przejęcia są nieopatrznie oddane w ręce mieszkańców setki tysięcy mieszkań w centach dużych miast. Nowy podatek, jak zwał , tak go zwał doprowadzi do wymuszonej sprzedaży tych mieszkań właściwszej części społeczeństwa za nieduże pieniądze. W zasadzie nie nazwa jest ważna ale wysokość podatku.
 • @Jan Paweł 10:38:23 @Moherowy berecik 10:20:12
  Zrozumcie wreszcie, że państwo nie jest od zajmowania się gospodarką. Tak było w PRL-u i jaki efekt? - totalne bankructwo, kartki na wszystko, puste półki w sklepach.
 • Kula Lis 13:06;37
  Mam nadzieję że tym razem Polacy wyciagna juz wnioski z możliwości konstytucyjnych i wzorem dzielnych Bytomian zaczną korzystac ze swoich uprawnien. Gadka tego przewodniczącego Gmin Polskich to czywiście demagogia mająca dac poklask temu niecnemu podatkowi ktastralnemu przez osoby mieszkające w mieszkaniach komunalnych, blokach spółdzielczych, czynszówkach itd, że to niby burżuje miszkający w domach jednorodzinnych powinni płacic. oczywiście jest skrajna prefidna gra bo podatek katastralny uderzy we wszystkich. Zaś w tych niby "willach" w większoci mieszkają ludzie którzy dużym wysiłkiem i wyrzeczeniami wielu lat inwestowali w swój domek, żeby właśnie inwestycja ta spłaciła sie na starośc w postaci braku czynszu. Jest granda, bo niszczy ten dorobek całego życia poprzez lawinę wywłaszczeń i przejęc... w sumie przez kogo?... no właśnie dla kogo szykuje sie ten cały pasztet. Wywłaszczeni ludzi nie tylko z domków bo także i mieszkań właśnościowych, eksmitowani z komunalnych (bo także wzrosna czynsze)... dla kogo? komu to wszystko jest potrzebne?!
 • Mirek S 13:55:19
  Wiesz co? zacznij myślec. Jak moga byc kartki w 12-potedzie gospodarczej na świecie?! Oczywiście że były, ale zrozum w końcu i ty i całe rzesze myslących tak jak ty: Kartki nie były wynikiem funkcjonowania tamtej gospodarki a były celowym działniem m.in. dlatego bys ty teraz tak myślał a wtedy byś ty i inni przewrócili ta 12-tą potegę, która gdyby tak dalej to wszystko się rozwijało to mogłoby zaszkodzic np naszym zachodnim sąsiadom Zresztą już wtedy szkodziło. Polska wygrywała przetargi m.in na Bliskim Wschodzie na budowę całych przemysłów, miast i dróg. Wiesz jakie pieniądze szły koło nosa tym gigantom globalnym które także startowały w tych przetargach? Więc trzeba było byś ty i ja i inni to wszystko przewrócili a oni zrobili resztę by już im więszej 12-ta Potęga na świecie nie szpeciła na różnych światowych rynkach. I nie cyńtol juz więcej o kartkach!
 • @zadziwiony 12:59:31 - a może jednak "pomorze" ?
  ależ ty masz DURNE te przykłady ...

  Ale z drugiej strony wszystkie przykłady przeciwko Wolnemu Rynkowi mogą być jedynie DURNE, KRETYŃSKIE, DEBILNE lub KEYNESISTOWSKIE ...

  1. HOTELE.
  - dlaczego uważasz,że to akurat JA bym poszedł "do lepianki" ?
  - co złego jest w tym, że jeden konkurent wywala z rynku drugiego poprzez obniżenie cen ??? (nawet DO ZERA !!!)
  - co sądzisz o "nieuczciwej" konkurencji wobec producentów świec ze strony Słońca ? (google: "Federic Bastiat petycja producentów świec")

  Opisz mi w miarę SZCZEGÓŁOWO, PRECYZYJNIE i z LOGICZNĄ DYSCYPLINĄ przyczyny, dla których kwestia konkurencji hoteli miałaby być argumentem przeciwko Wolnemu Rynkowi ?


  2. KORUPCJA.
  Jeżeli prowadzisz firmę, to nie zapominaj o tym, że twoi pracownicy to nie NIEWOLNICY pracujący za 1200 zł, lecz twoi WSPÓLNICY.

  Znamienne jest, że wśród zwolenników idiotycznej SGR często jest podnoszony argument, że pracodawca nie płaci pracownikom "godziwie", bo ma "przewagę" negocjacyjną.

  Jest to KOMPLETNA GŁUPOTA i DEBILIZM, bo pracownik i pracodawca zawsze są w IDEALNEJ RÓWNOWADZE NEGOCJACYJNEJ !!!

  A wynika to z dwóch faktów:
  - pracodawca MOŻE, ale NIE MUSI zatrudnić pracownika
  - pracownik MOŻE, ale NIE MUSI pracować dla pracodawcy

  Tak więc twój przykład jest IDIOTYCZNY i pokazuje jedynie, że przedsiębiorca nie wynagradzający rynkowo pracowników po prostu ZBANKRUTUJE !!!

  A jeżeli będzie płacił operatorowi koparki nie 1257 zł lecz 5 albo 8 tysięcy, to taki człowiek go nie zawiedzie ...

  Poza tym na Wolnym Rynku CODZIENNIE mamy do czynienia z przekupstwami !!!

  Codziennie jedna firma PRZEKUPUJE pracowników innej, aby poszli do niej do pracy !!!

  Codziennie też jedna firma PRZEKUPUJE klientów innej firmy, aby przestali tam kupować, a zaczęli od nich !!!

  Tak więc mamy do czynienia z dwoma przekupstwami wolnorynkowymi:
  - przekupujemy klientów, aby kupowali od nas za MNIEJ
  - przekupujemy pracowników, aby pracowali dla nas za WIĘCEJ

  Tym samym pomogłeś mi (kompletnie nieświadomie) udowodnić, że "Ultima ha sempre ragione" ...
 • @Jan Paweł 13:40:41
  Przykład Bytomia to tylko teoria, kuratorem z polecenia Tuska została odwołana!!! viceprezydent, to już bezczelnośc, arogancja i pokazanie ludziom, że to my i tak decydujemy. To samo odwołany prezydent twierdzący, że on wręcz niezastąpiony na ttym stanowisku, czytaj: ciężko odciąć ryja od koryta z publicznym papu, i rada mają ponownie startować w wyborach i wcale bym się nie zdziwił dyby zostali POnownie wybrani. Ważne kto głosy liczy.
 • @Marcus Wright 03:48:41
  a o dziadku esesmanie zapomniałeś.
 • @Mirek-S 13:35:19
  Mirek oczywiście masz rację. Jak ktoś myśli, że zmiana świń coś zmieni to się myli. Tu chodzi o zmianę prawa, państwo nie może się wtrącać do gospodarki, nacjonalizacja to przypomina mi Bieruta. Jeżeli przyjmiemy, że naród jest głupi i socjalistyczny to jest jedno wyjście dla ratowania kraju wziąć za pysk i wprowadzić dziki kapitalizm, a nie jakiś rynek społeczny czyli komusze prawo. Po wprowadzeniu normalnej rynkowej gospodarki naród szybko się przekona, że ma dużo więcej pieniędzy, niż pod butem UE. To jest jedyne wyjście dla ratowania Polski. Jak ktoś chce umacniać socjalizm to bardzo żle chce dla narodu.
 • Państwo to jest bardzo zły gospodarz, zawsze tak było i zawsze tak będzie.
  Gospodarka musi być tylko w rękach prywaciarzy. Celem gospodarki nie jest to, żeby ludzie mieli pracę, tylko to, żeby konsumencji mieli tanie dobre towary. Należy pamiętać, że konsumentem jest każdy, a przedsiębiorcą albo pracownikiem to się bywa (zazwyczaj 8h dziennie). Tylko ostra konkurencja jest normalnym rozwiązaniem. Dotacje to tak jak szarańcza wszystko marnuje. UE dotacjami zniszczyła Europę. Jeżeli np. Grecja nie wprowadzi kapitalizmu to biliony jej nie pomogą, a zaszkodzić mogą. Pieniądze się wypracowywuje a nie dostaje. Zbudujmy w końcu kapitalizm. Ręce państwa precz od gospodarki i naszych pieniędzy.
 • Michał 43
  nastepny:-) masz właśnie w hipermarketach tanie towary na różne sposoby nas wszystkich trujące. Człowieku, nie chodzi o to by towary były tanie, tylko żeby były bardzo dobre i... żeby ciebie było na nie stac.
 • @Marek Kajdas 21:29:32
  Już przerabialiśmy solidarność czyli myśl bardzo socjaliczną, przyczyniło to się do zniszczenia Polski i oddania w łapy czerwonym pijawkom z UE. Władzę może przejąć tylko armia. Polsce jest potrzebny rozsądny dyktator, który skończy ze 100 letnim socjalizmem. Ja w ruchy, związki nie wierzę, to musi być prokapitalistyczna partia. Nalezy skończyć z demokracją, bo demokracja to rządy hołoty. Obojętnym jest czy demokracja jest ludowa czy jakaś inna, rezultat zawsze taki sam. Długi, głupota i bieda.
 • Polska to My. Trzeba zrozumieć czasy w których żyjemy!!!
  Szanowni Państwo,

  Moje artykuły zawierają własne przemyślenia, których celem jest nie tylko przedstawienie poglądów, ale przede wszystkim informacje, obliczone na wywołanie możliwie szerokiego, merytorycznego dialogu społecznego.
  To my obywatele decydując o naszej przyszłości, musimy jasno określić:
  - jaki ma być Nasz Kraj - ten w którym żyjemy ?
  - Kto zarządza krajem w naszym imieniu,?
  - kto decyduje o naszym bezpieczeństwie i porządku publicznym ?
  - jakie są mechanizmy sprawowania oraz kontroli Władz?
  - jakie są mechanizmy funkcjonowania Państwa ?

  Ale aby przystąpić do trudnego procesu Naprawy Rzeczpospolitej, trzeba przede wszystkim jasno określić pozycje wyjściową Naszego Kraju - oraz zdefiniować cele i zadania które chcemy osiągnąć. Trzeba więc:

  1. Zrobić "bilans otwarcia" Naszego Kraju-

  - Określić aktywa; majątek Polski. Obecny, przyszły i potencjalny
  - Pasywa - zobowiązania krótko i długoterminowe, wymagalne
  obecnie i wątpliwe

  2. Sformułować cele i zadania - na najbliższy rok, pięć i 20-30-50 lat

  3. Metody działania i osiągania wszystkich celów w tym wieloletnich.

  4. Znaleźć ludzi do Nadzoru i realizacji zadań

  Chyba jest jasne dla wszystkich trzeźwo myślących ludzi, że w obecnej sytuacji -Polska, Polacy jako Naród stracili prawie cały majątek narodowy straciła kontrolę nad finansami, (bankami), emisją pieniądza, handlem, edukacją, mediami, przemysłem, rolnictwem itd itd. Czy mam wyliczać?

  Polacy, jako Naród nie posiadają Kapitału aby zbudować Kapitalizm - oparty na zasadach Wolnego Rynku, czy też Społecznej Gospodarki.
  Całkowita kontrola funkcjonowania Państwa i sprawowania władzy coraz bardziej przechodzi w obce, nie-polskie ręce. My Polacy ponosimy winę braku zrozumienia mechanizmów rządzących współczesnym światem, oraz winę obojętności lub wręcz defetyzmu.

  Pozostała nam - największa, niezniszczalna potęga - Naród. Nasz Naród jest jednak skłócony, zadłużony, pozbawiony majątku, pieniędzy a więc - środków i narzędzi koniecznych do odbudowy Kraju. Jak i skąd to wziąć?

  Pytam: Jak Naród może się zorganizować do działań i odbudowy?
  Jak odbudować Polskie Rolnictwo, Przemysł, Handel, Banki....?
  Jak pomóc ludziom znaleźć dom, pracę, szkołę, służbę zdrowia.?
  Jak zapewnić ludziom należną im emeryturę ?
  Jak zapewnić bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne.?

  Problemów jest wiele. Owszem Państwo nic i nikomu nie może zapewnić -ale Państwo ma święty obowiązek pomóc, stworzyć takie warunki - aby obywatele, poprzez ich własną pracę, wysiłki, działania i przedsiębiorczość - budować dobrobyt. Taka jest rola Państwa.

  Dopiero, kiedy Naród zrozumie, że musi się zorganizować we własne, sprawne Państwo, że musi jasno określić rolę i zadania Suwerena - wtedy będzie można przystąpić do działań Naprawy Rzeczpospolitej.

  Trzeba również zrozumieć, że w obecnej, katastrofalnej sytuacji Naszego Kraju, jedynie Państwo i jego struktury, mają i mogą dysponować siłami, które będą w stanie zapewnić odpowiedni kapitał i środki, odpowiednie gwarancje i zabezpieczenia (w tym armię i aparat bezpieczeństwa) - dla realizacji celów obywateli kraju.

  Kiedy demokracja obywatelska Naszego Kraju, kiedy Narodowy kapitalizm będą wystarczająco odbudowane i mocne - Państwo i jego struktury będą mogły wycofać się do właściwej roli - Zapewnienia bezpieczeństwa - Roli - Reprezentanta, Arbitra i Gwaranta Narodu.

  Ryszard Opara
 • @Jan Paweł 14:32:57
  Janie Pawle myślicieliu socjalistyczny, czy ty żyjesz w Polsce, gdybyś był polakiem to byś wiedział, że polacy zakupy robią w 85% w mega sklepach. Chcesz zabronić ludziom taniej kupować? Zresztą nikt ci nie broni otworzyć malutki tani sklepik ze zdrową żywnością, jak się sprawdzisz to otworzysz market bo ilość klijenteli na tobie to wymusi.
 • @Ryszard Opara 14:37:27
  Tyle razy użyte słowo "Naród" (z dużej litery) i narodowy, że wypadałoby zacząć od dokładnego zdefiniowania tych pojęć.

  Bo jeśli Naród nie ma kontroli nad NBP i "emisją pieniądza", to wypadałoby, zamiast "owijać w bawełnę", pojechać po nazwiskach -

  Kto z Zarządu NBP i RPP nie jest z "Narodu", a kto jest?

  Inaczej Pana komentarz to "bicie piany" lub "maskirowka" (termin często spotykany na NowymEkranie).

  Tak na marginesie.
  Czym, cytuję - "Narodowy kapitalizm", będzie się różnił od "Narodowego socjalizmu"? :-))

  Poza tym

  Pierwsze, (sądzę ciekawe) pytanie - Czy coś wiadomo o tym, jak w Pana planach ma przebiegać "nacjonalizacja", a następnie "denacjonalizacja"?

  Czy w sposób opisany przez Pana podporucznika? :-)

  Drugie - Czy widział Pan kiedyś na oczy PGR???

  PS. Zapewniam Pana, że często oglądam wieś z bliska, i - proszę mi uwierzyć - chociaż wsie niewiele dolega, to jednak o niczym innym tam nie marzą, tylko o tym by ich znacjonalizować i zapędzić do PGR-ów.

  Bu ha ha ha

  Pozdrawiam
 • @nonscolar - stawaj na udeptaną ziemię.
  Szanowny Panie.

  W związku z planowanym spotkaniem http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/66324,problemy-gospodarcze-polski-spoleczna-gospodarka-rynkowa-wolny-rynek poszukujemy koreferenta, który broniłby filarów gospodarki wolnorynkowej z wewnętrznym przekonaniem. Temat "Typ idealny przedsiębiorstwa w konkurencyjnej gospodarce rynkowej z pozycji zwolennika wolnego rynku" Zapraszam więc Pana do obrony:
  autonomii zewnętrznej - rozumianej jako brak bezpośredniej zależności od państwa lub innych nadrzędnych organów zarówno w sferze decyzji jak i oceny działalności,
  zasady konkurencyjności – oznaczającej jedynie długookresową maksymalizację zysku z włożonego kapitału,
  autonomii wewnętrznej – rozumianej jako wyłączne stanowienie przez właścicieli kapitału lub osoby przez nich upoważnione


  Więcej w pracach Blomberga i Gutenberga.

  Ponieważ nie mamy chętnych, wszyscy jakoś wymiękają, więc liczę na Pana.

  Warunki: za frico. W głosie nie może być "profesorskiego" fałszu: mówię bo mi za to płacą.

  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 13:50:28
  To jest bardzo ciekawa teoria - na to nie wpadłem.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia
 • @nikander 15:28:46
  Tytuł zabrzmiał groźnie. Już zacząłem oglądać się za siebie, czy jacyś "smutni panowie" za mną nie stoją.

  Ale na szczęscie nie :-))

  Co do meritum

  Raz udało Ci się mnie sprowokować. Przyznaję bez bicia, że straciłem wtedy trochę panowanie nad sobą, zupełnie zresztą niepotrzebnie. Cóż - stało się.

  Drugi raz się nie uda.

  Na codzień jestem spokojnym nonscolarem, "wolnościowiec" ze mnie realistyczny, "pyskówek" w zasadzie nie lubię - jeśli już to w Internecie, głównie na NE.

  Bronić cudzych idei nie zamierzam, a jeśli już, to "anonimowo" :-))

  Krótko mówiąc - jestem sobie jednym z wielu anonimowych komentatorów i dobrze mi z tym. Nie zamierzam tego zmieniać.

  Pozdrawiam (nie będę pisał, że serdecznie, ale zwyczajowo).

  PS. Co do wszelkich form działalności gospodarczej - jeśli nie żywią się państwem (w domyśle - nie są w żaden sposób uprzywilejowane) i gwarantują typowy poziom bezpieczeństwa obrotu, to oczywiście jestem za (niezależnie od tego, czy nazwiemy to klasterm, czy stowarzyszeniem doraźnym ;-), czy jeszcze innym ).

  Z podanych wyżej powodów, również "wymiękam".
  Ale dziękuję za zaproszenie.
 • @nonscolar 15:58:56
  PS.

  Nie był bym sobą, gdybym nie pozłośliwił chwilę :-)

  Cytuję - #poszukujemy koreferenta, który broniłby filarów gospodarki wolnorynkowej z wewnętrznym przekonaniem.#

  Filarów gospodarki wolnorynkowej nie ma co bronić.

  1. Bronią się same.
  2. Za kilka lat cała Europa się o tym przekona. O ile nie wcześniej.
  Bo eurosocjalizm już długo nie pociągnie :-))))

  Pozdrawiam
 • @nonscolar 16:07:14
  Ale poważnie.

  Nie wiem, więc dlaczego ci "wolnościowcy" wymiękają jeśli zapraszam ich do wyartykułowania swego elementarza.

  Co w tym tytule "Typ idealny przedsiębiorstwa w konkurencyjnej gospodarce rynkowej z pozycji zwolennika wolnego rynku" jest takiego, ze zwolennicy wolnego czy innego szybkiego rynku obchodzą go szerokim łukiem.

  Chodzi o konkurencyjną gospodarkę rynkową i chodzi o konstrukcję przedsiębiorstwa najlepiej do walki konkurencyjnej przystosowaną. Czy to takie abstrakcyjne?

  Wiem, że na kursach u JKM i St. Michalkiewicza tego nie uczą ale do diabła...
 • @nikander 16:16:10
  "Typ idealny przedsiębiorstwa w konkurencyjnej gospodarce rynkowej z pozycji zwolennika wolnego rynku", to taki (ten typ), w którym ktoś otworzył dowolne przedsiębiorstwo spełniające, obowiązujące na danym terenie, normy prawne.
 • @nikander 16:16:10
  Nie luibię się powtarzać,

  w komentarzu pod postem

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/66324,problemy-gospodarcze-polski-spoleczna-gospodarka-rynkowa-wolny-rynek#comment_521512

  napisałem coś takiego

  ------------

  Nie istnieje, bo istnieć nie może coś takiego jak "typ idealny" przedsiębiorstwa.

  W zależności od wielkości, posiadanych kapitałów własnych, zdolności kredytowych, zapotrzebowania na niedostępne technologie, otoczenia gospodarczego, nastawienia właścicieli itepe itede raz będzie to ryczałt, raz działalnośc oparta na zasadach ogólnych, raz spółka z oo, innym razem spółka akcyjna lub spółdzielnia, holding, klaster czy co tam jeszcze, itepe, itede.

  Ważne jest, by jak najmniej ciągnęła z budżetu - nie tylko w formie bezpośrednich transferów pieniężnych, ale pośrednio - w postaci ulg, zezwoleń, koncesji, zamówień publicznych z wolnej ręki itepe itede.

  Oczywiście że w całości nie da się tego zjawiska wyeliminować, byłoby to zresztą nie zawsze sensowne i celowe, ważne, by było tego jak najmniej.

  --------------

  To o czym mam dyskutować jeszcze?
  Po prostu - coś takiego jak "idealny typ przedsiębiorstwa" nie istnieje.

  Podobnie jak nie istnieje "idealny język programowania", "idealna teoria matematyczna", "idealna filozofia" czy temu podobne idealności.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 14:37:27:"Zrobić "bilans otwarcia" Naszego Kraju-"
  Bilans otwarcia.. to jeden z fundamentów.

  Pisałam o tym miesiąc temu na NE:

  "Winien jest system jaki został w Polsce zainstalowany w 45 roku. System sowiecki opierał się na złodziejstwie, donosicielstwie i udawaniu czyli maskirowce..a w najbardziej krytycznym czasie na zbrodni.

  Nigdy w Polsce żaden rząd nie przeprowadził Raportu Zamknięcia a następnie Raportu Otwarcia. Taki czyn pokazałby zło systemu sowieckiego i otworzyłby drogę do naprawy Państwa.

  Oczywiście podstawową sprawą powinna być lustracja. Nigdy nie została przeprowadzona dlatego nie wiemy kto tak naprawdę stoi na czele Rządu.

  Dlatego wciąż, podłożem systemu politycznego i gospodarczego jest system sowiecki. Napisałam podłożem choć gwoli prawdy trzeba było trochę go zmodyfikować bo każde dziecko wie, że gospodarczo był, delikatnie pisząc, niewydolny i musiał paść trupem.

  Ameryka powstała na Wolności.. dlatego mogła się bogacić bogactwem swoich obywateli i dlatego "od pucybuta do milionera" bardzo im jest blisko.

  Nasi pożal się Boże, politycy.. każdy na służbie, według schematu i rozpiski.

  Od wołu można wymagać tylko sztuki mięsa.
 • @nikander 16:16:10
  PS

  JKM-a i Michalkiewicza traktuję jako felietonistów o ciętym języku i podobnych poglądach.

  Pana Michalkiewicza dodatkowo jako profesjonalistę, gdy zdarzy mu się czasami napisać coś odnoszącego się do prawa.

  Do nauki są publikacje a nie felietony :-)

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 14:37:27
  A czy nie przyszła Panu do głowy myśl , że to co nazywamy
  Rzeczpospolitą Polską jest optymalnym rezultatem poziomu umysłowego , etycznego , religijnego .... społeczeństwa polskiego we współczesnym świecie przebudowywanym na obraz New Word Order ?

  Spójrzmy co stał się ze Związkiem Radzieckim ? Bez strajków , bez stanu wojennego został rozwiązany ... sprywatyzowany ...rozbrojony ...itd.itp

  A Stany Zjednoczone Ameryki ? Upadek dolara .... prawo do zabijania obywateli bez sądu ...dofinansowanie kolesi z banków ...

  A Watykan ? Ustami dostojnika kościelnego jesteśmy informowani
  o upadku politycznej wiarygodności Kościoła Katolickiego ...o poziomie moralnym księży ... o praniu brudnych pieniędzy ...

  Nie trzeba nic niszczyć . Stary świat nie istnieje ...To są już gruzy cywilizacji chrześcijańskiej ...
  Moim zdaniem co aktywniejsi i zdolniejsi będą organizować wokół siebie mniejsze lub większe środowiska . A nowe strażnice wyznaczą nowe granice ...
  Lub stare w nowym opakowaniu ....
  Wielkie imperia powstają i upadają ...
  Jaką rolę widzi dla siebie sto , tysiąc lub kilka tysięcy piszących dla Nowego Ekranu w dramacie , tragedii lub komedii współczesnego świata ?

  Pamiętajmy również ,że widownia to nie tylko 38 milionów rodaków ...
  To siedem miliardów :7 000 000 000 000 , ludzi , którym w większości żyje się gorzej niż ubogiemu obywatelowi polskiemu ...
 • @nonscolar 16:32:35
  Wszystko przez tych "jajogłowych". Dla zdyscyplinowania dyskusji wokół konkretnych tematów czasem wymyślają terminy sobie tylko zrozumiałe. Jednak jeśli chcę ten temat ożywić to dlatego, że w Polsce nikt nad tym się nie zastanawiał. Może czas zacząć i to bez udziału jakichś tam Jefreyów Sachsów.
 • @Ryszard Opara 14:37:27
  Witam. Czytam z uwagą teksty na NE i także pańskie! Przez prawie dwa lat trwa dyskusja o naprawie naszego państwa!!! Jestem elektronikiem i emerytem, choćbym dyskutował na forum elektronicznym o budowie lub naprawie wzmacniaczy, to nie przyniesie ŻADNYCH EFEKTÓW, tylko mozna zdobyć więcej wiedzy. Trzeba się wziąść do roboty , bo pisanie jest dobre, ale jest to tylko wymiana poglądów. Niech pan , oraz kierownictwo NE pomyśli nad zorganizowaniem panela dyskusyjnego dla blogerów i ludzi, którzy mają konkretne pomysły!!! Wtedy mozna dyskutować o konkretach i co zrobić, aby nasza ojczyzna nie została rograbiona do końca!!!PS. Kiedyś podziękowałem panu za stworzenie NE,i nigdzie nie czytałem o podobnych gestach!
 • Dzis niekwestionowanym przywodca jest Jaroslaw Kaczynski...
  Jego brata sp. prezydenta zamordowano nieprzypadkowo... dlatego ze walczyl o polska racje stanu, o Polske

  Owszem jak juz Kaczynski bedzie u wladzy - kazdy bedzie mogl sie wykazac...Ale

  wykazywanie sie dzis przeciwko Kaczynskiemu-to czysty sabotaz; prosze pana, panie Opara.
 • Posłuchajcie Narodu:
  Jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI.”

  Dobry plan gotowy. Czy mamy ludzi?
 • @Zdzich 17:09:55
  Diagnozę warto rozciągnąć na wszystkie narody . Podobno Izrael też jest zawirusowany syjonizmem . Rak zżera raka ?
  Ponieważ na razie jesteśmy sami we Wszechświecie , to za bardzo nie ma gdzie się ewakuować . A może nie ma po co ? Przecież wyznawcy judaizmu
  rządzą w Polsce od jej "chrześcijańskiego " poczęcia . Czyli są z Polakami w dniach chwały i klęski ... A ,że wcześniej dostrzegają zmianę wiatr historii ?
  Może mają bardziej wyostrzone zmysły ? Stracili nie mało ! Imperium chazarskie zniszczył im lokalny dwudziestokilkuletni książe słowiański ...
  Więc nie lubią Słowian ....I nie ma się czemu dziwić ...
 • Mirek S 15:57:13
  starsi pewnie pamietają jak w ówczesnych dziennikach telewizyjnych pokazywali jak to w lasach ktoś odkrył całe potężne iilosci np zakopanych pomarańczy, innym razem innych produktów. Ktoś dbał o to by produkty zamiast na sklepy szły... do lasu. A ile takich "magazynów" nie zostało odkrytych. A była to tylko jedna z wielu metod... na wprowadzenie kartek.
 • @Ryszard Opara 14:37:27
  ".... Bomba Zegarowa III RP wybuchnie i zniszczy NAS wszystkich...."

  Może zniszczy "NAS wszystkich " , ale jestem przekonany , że wszystkich nas nie zniszczy .
  Gdy byłem młody i czytałem o trzech rozbiorach Polski , to prawie płakałem
  z żalu , jak straszne było życie rodaków po tym okresie ...
  Jakże się myliłem ! Teraz jestem pod czwartym lub piątym zaborem i , o dziwo , żyjemy , śmiejemy się , narzekamy ,płaczemy i ucztujemy ...
  Zmiany na dworach królewskich mają mniejsze znaczenia dla ludzi niż zmiany technologii produkcji żywności lub energii ...
  Ps.
  Napisałem "mniejsze " , co nie znaczy żadne !
 • Mirek S 15:57:13
  To nie ja to wymyśliłem:-). zapytaj ludzi którzy pamietają tamte czasy. Pamiętam wtedy co ludzie mówili w pracy po emisji tego programu. Wtedy obwiniało się za to komunę, którą trzeba było jak najszybciej obalic. Dzisiaj jak pogadasz z niektórymi to dopiero z tej perspektywy widzą jak zostali zrobieni w bambuko. Dzieki za życzenia t także Powodzenia
 • @Mirek-S 13:35:19
  Sam jesteś pusta półka, powtarzasz bzdury z telewizora.

  "totalne bankructwo" - to sobie porównaj dług "gierkowski" i "rostowski" to może przetrzeźwiejesz.

  "kartki na wszystko" - był taki okres, w dużej mierze związany z "walką z systemem". Wszyscy pierdolili robotę i dodatkowo sobie strajki, w tym generalne urządzali o podwyżkę na maśle, że niby mniej masła kupią, czyli byli jakby przeciw urynkowieniu cen (o niespodzianka!). W takiej sytuacji ciężko wyczarować np wieprzowinę, której notabene spożycie wynosiło 10x obecnej wolnorynkowej. Ludzie żarli w sposób rozpasany i jeszcze na kartki narzekali i chcieli kupować za 20%ceny wytworzenia. Teraz nie narzekają, mają pełne półki i mogą się napatrzeć do woli.
  Dodatkowo ocet, był formą kontroli. Jak ludzie postali cztery godz po masło (prawdziwe) to im sił na knucie nie starczało. No i te wojska trza było wyżywić i jeszcze się z somsiadem podziałkować na zasadzie, dwie sztaby jego, jedna nasza.
  Teraz te cztery godziny nie ma stania po mliko, tylko jest tyranie (jak masz fart do posiadania tyrki) i potem możesz sobie wystawy pooglądać. Też już nie mają siły do knucia, a gdyby coś jeszcze kontaktowali, to im się usłużnie podsunie "jak oni potańcowali z celebrytami" i opowie jak to kraj się pnie do góry. Tzn są przejściowe trudności, ale...

  To wykazuje wyższość obecnego systemu dla tego co kosi.
  Wzrost wydajności +500%
  Liczba dziennych godz tyrki +4 (narazie), plus nadgodziny nadgodzin
  Spadek koniecznego towaru dla mas -70%
  Zobowiązania infra wobec mas - 85%
  Tylko głupi pyta gdzie ta kasa z tego interesu idzie?
 • @Ryszard Opara 14:37:27
  No z tymi PGRami to Pan przegiął. Nie wiem, może to wynika z nieznajomości specyfiki wiejskiej i implikacji..
  Jak to mówią lekarze? primum non nocere?
  Myślę, że śmiało może Pan odpuścić małorolnych i "posiadaczy" miejskich którzy uwłaszczyli się na mieszkaniach i podobnych pierdołach. Przecież to i tak ich i nie tu jest rak/wróg. Za to jak takie monsanto położyło łapę na 20k ha, to już interesujące. Podobnież z tymi rolnikami z Warszawy. Jak ta ziemia co to ją kupili rodzi, to zostawić. Niech mają. Każdy może mieć kaprys ogródka. Tylko wyjazd z KRUSu..

  Sobie tego planu nie jestem w stanie ogólnie wyobrazić..
  I to ma być jeszcze pokojowo? Między bajki włożyć..
  Samo utrzymanie kontroli i porządku "po" to już wyzwanie nie lada, a do tego dochodzi jeszcze konieczność, aby uniknąć "żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej". Tej gadki to już chyba wszyscy mają dosyć po dziurki w nosie i po prawdzie nie ma z czego ciąć. Ludzkość może na silnie pstrym koniu jeździć, przy takich gadkach. Gorzej to już tylko w Afryce, albo innej Mongolii..
  Oglądałem ostatnio materiały z "odległej" Ukrainy i Mołdawii. Fakt, mniej kolorowo, ale ci ludzie nie wiedzą co mają i kuszą ich świecidełka Unii, no to pomału dostają i nic nie rozumieją. Jak u nas jakiś czas temu..
 • @Ultima Thule 14:00:56
  Powiem tak, Masz takie pojęcie o gospodarce, jej uwarunkowaniach jak małolat oglądający tylko pornusy , o miłości i seksie. Poza tym nie rozumiesz co się do Ciebie mówi i jaki jest sens tej wypowiedzi. Wszelka dyskusja z Taką osobą jest bezcelowa. Tak jak już powiedziałem wcześniej -miałeś zapewne zbyt mało okazywanej miłości w dzieciństwie, by mogły rozwinąć się u Ciebie cechy charakteru robiące z Ciebie człowieka. To wszystko.
 • @bajbars 07:27:36
  Niestety, panie bajbars, u nas pan sobie nie nakradnie. Będziemy bowiem atakować tzw. "szybką sekcją", czyli nieustannym marszobiegiem od jednego strategicznego objektu do następnego. W pełnym ekwipunku i przez jakieś trzy dni. Potem powinni nam dać parę godzin luzu, na szybki sen i na jakieś ciepłe żarełko. W tym czasie powinniśmy już opanować Sródmieście i większość wrogich centr dowodzenia i informacji. Ale to nic nie wiadomo w boju. Jakby co, wydzielimy panu z apteczki podręcznej redbula i batonik czekoladowy. Morfine podam panu tylko w ostateczności, gdyby pan odniósł poważną ranę. Nie sądzę, by chiało się panu w tej sytuacji, historycznej przecież, kraść zegarki. Cudzych żon też się panu nie będzie chciało, bajbaras. Nawet memu kapralowi-konfidentowi nie staje pod ostrzałem zaporowym, a posiada on doświadczenie frontowe, wyniesione z afgańskich pustyń, gdzie kobity i rok cały nie mieli. Jeśli tak bardzo nurtuje pana komercyjny aspekt naszej akcji, to dostanie pan, z całą pewnością, dzienny żołd szeregowca, plus dodatek bojowy i koszta dojazdu. Myślę jednak, że dowódctwo przyzna nam jakąś premię albo choćby parę dni urlopu po udanej akcji. Gdy się pan sprawdzi w boju, prywatnie ode mnie dostanie pan naszą koszarową Ukrainkę na 1/2h, ale bez świństw.

  Jak to kiedyś trafnie oszacował Franc Fiszer, trzeba będzie nam ubić jakieś 75k szubrawców i to w bardzo limitowanym okienku czasowym. Na przesłuchiwania i sądy polowe nie będziemy mieli czasu i trzeba pamiętać, że w warunkach bojowych lepiej jest ubić dziesięciu niewinnych, niż żywić jednego winnego. Ja myślę, że najlepiej będzie ich potopić w Wiśle, bo wydajniejsze niż detaliczny szlachtunek indywidualny. Donka i całą prominencję się oczywiście obwiesi spektakularnie, ale cała wraża reszta zdrajców niech idzie do rzeki. Za dwa tygodnie wyłowi się ich w Gdańsku i spakuje w plastikowe wory, by nie śmierdziało. Nie mam, neistety teraz czasu na dalsze wyjaśnienia, proszę być w każdym razie gotowym i odsłuchiwać wiadomości. BTW, proszę sobie wytatuować imię, nazwisko i datę urodzenia, po co pana szczątki mają się poniewierać po grobach nieznanego żołnierza, gdyby nasza Akcja się nei powiodła.
 • @AdNovum 06:51:49
  Pisze pan, że Kaczyński ma program, którego nie realizuje.
  A jak ma realizować, nie rządząc???
 • @zbigniew1108 17:27:59
  Oni nie dostrzegają zmianę wiatru historii. Oni, delikatnie mówiac, "wydmuchują" wiatr historii.
  A "wyznawcy judaizmu" rządzą w Polsce od czasów Bolesława Pobożnego-IDIOTY i króla Kazimierza III Wielkiego-IDIOTY, którzy nadali żydowskim handlarzom niewolników słowiańskich (tzw. Slavs) specjalne prawa.
  Nie lubią Słowian, my ich nie lubimy - co my tu jeszcze robimy razem?
 • Ryszard Opara, Marek Kajdas
  Wasz optymizm w wiarę w Polaków jest bardzo mocno zawyżony. Przeciętny Polak wychowany na ogłupiających mediach w połączeniu z zapierniczaniem i dzięki temu brakiem kontaktu z resztą rodziny oraz z najbliższym sąsiedztwem nie ma możliwości na własne przemyślenia. Obecny system wszystkich zniechęca do chwil refleksji. Ludzie bezmyślnie brną w hedonistyczne pierdółki. Nikt nie ma czasu coś mądrego przekazać, wszyscy coś tworzą wg nowych zasad, młodzi nie mają czasu na tradycję, która nie jest trendy, zbyt są zajęci sobą i swoim bytem. Media skutecznie oduczają tradycji rodzinnych i co za tym idzie patriotycznych. Jesteśmy świadkami umierania starej tradycyjnej Polski. Co z nami będzie zależy już jedynie od KORPORACJI. Media pielęgnują egoistyczne EGO bo to jest po prostu o wiele bardziej zyskowne. Na tradycji korporacje nie zarobią aż tyle co na egoizmie i hedonizmie.
 • Autor
  Dziękuję za kolejny tekst. Dla myślacych, ludzi z wyobraźnią nie trzeba wielu słów. Obserwacja polskiej sceny politycznej, dokonania wszystkich bez wyjątku formacji politycznych, fanatycznie wręcz wspierających swych liderów w ltzw. transformacji ustrojowej jednoznacznie obnarzają ich stosunek do SUWERENA. Gdyby były intencje, wiedza i niezbędna charyzma bylibyśmy jako NARÓD w innym miejscu. Pisał o tym w swej książce "Patologia transformacji" prof. Wiktor Kieżun , pisali także inni, w tym wielu publicystów z Klubu Inteligencji Polskiej.
  Mali ludzie (nie wzrostem lecz duchem) pełniąc najwyższe funkcje w naszym państwie dokonali spustoszenia porównywalnego z naszym dramatem II wojny światowej (demografia, degradacja majątku, deprawacja moralna i co najgorsze utrata poczucia bezpieczeństwa cywilizacyjnego). Ile lat potrzeba będzie by tą destrukcję państwa, osłabienie więzi narodowych Polaków naprawić ? Sceptyków, utopijnych bezpaństwowców i myślących inaczej niestety nie brakuje. Tym bym się specjalnie nie przejmował, czynów wielkich tam się nie doczekamy. Ważne, że zaczynamy szukać rozwiązań i coraz więcej Polaków rozumie konieczność dokonania radykalnej zmiany na scenie politycznej. Pozdrowienia.
 • @Marek Toczek 21:08:35
  Kto dokona tych zmian ?
  Warstwa chłopska ?
  Księża ? Robotnicy ? Urzędnicy ?
  Emerytowani żołnierze ?
  Przecież wyżej wymienieni aktywnie wprowadzali nowy system po 1989 roku !!!
  Czy mamy uwierzyć , że teraz wprowadzą lepszy ?
 • Chaos czy budowanie?
  Dość kardynalną zasadą wspólnego budowania czegokolwiek, jest wzajemny szacunek. W atmosferze obrażania się i bluzgów niczego nie osiągniemy i nie zbudujemy nie tylko lepszej przyszłości naszego kraju ale przepraszam za kolokwializm budy dla psa. To że występują różnice w opiniach to bardzo dobrze, potrzeba spokojnego rozważenia nie tylko różnic ale i punktów wspólnych. To takie banalne podstawy ale najwyraźniej wiele osób ich nie rozumie, dlatego pozwoliłem sobie o tym wspomnieć.

  pozdrawiam
 • Wszyscy ONI muszą odejść liderzy i winni – zostać należycie rozliczeni. To ONI wszyscy są odpowiedzialni za wielki przekręt, wyw
  tak bez sadu?
  a tu pański cytat
  "Pan Macierewicz przyznaje racje tylko sobie. Wszystkich, którzy są przeciwni jego poglądom i paranojom – najchętniej posadziłby na ławie oskarżonych i skazał na dożywocia. Bez sądu. " - to pańskie słowa .
  Nie rozumiem na jakiej podstawie pan tak sadzi?
  Obserwuje poczynania pana Macierewicza od lat, uważam , ze jest rzetelnym nie skorumpowanym politykiem a co najważniejsze odważnym i prawym człowiekiem.Takich niestety nie mamy wielu w maszyn kraju.
  Co mogę mu zarzucić to to ,ze nie doprowadził do końca weryfikacji służb,czy zabrakło mu czasu,czy były to inne względy? Wiadomo , ze dotknął niebezpiecznego tematu, ale nie o tym teraz.
  Jedyny ,który miał odwagę podjąć temat "katastrofy smoleńskiej"
  na taka skale, choć nie przypisuje sobie zasług. Czekał ponad dwa lata ,
  żeby skonkludować dzisiaj to ,co było wiadome od początku.
  Pan Kaczyński-ok wypalił się.
  To o czym pan pisze to żadna rewelacja.dokonać chcieli l tego Piłsudski . św.p Pan Prezydent L.Kaczyński również zmierzał w tym kierunku , dlatego zginął.
  Co do tych 6-ciu pkt. odnośnie odzyskania kontroli nad państwem to ten 6-sty powinien być 1-szym i niby kto miałby to zrobić? Pan?
  Pan napisał tutaj prawdę ,ale w formie żalu , skargi albo marzeń, nie wiem jak to nazwać-szklane domy?

  Pozdrawiam
 • --------- idę na strony --pudelek ---
  ---Polacy zwracam Wam uwagę -- kłócąc się !! przywołujecie autorytety -- ŻYDOSKIE !!! autorytety
 • Niech NE wyda drukiem książkę FYM-a
  "A, zapomniałbym, jeśli ktoś chciałby wydać „Czerwoną stronę Księżyca” drukiem, to czekam na propozycje mailowo jako pawel_przywara@yahoo.com"

  http://centralaantykomunizmu.blogspot.com/

  O ile on to on... bo to nie jest pewne od paru dni.
 • @victor 17:02:11
  "wykazywanie sie dzis przeciwko Kaczynskiemu-to czysty sabotaz; prosze pana, panie Opara"

  Też tak jakiś czas po 10 kwietnia 2010 uważałem, ale po rozłamach w PiS nie mam złudzeń. Dlaczego z PiS nikt nie atakuje PJN, SP, a wszyscy pisowcy czepiają się w pełni NIEZALEŻNEJ, niekorwinowskiej opozycji patriotycznej, na dodatek wielonurtowej, czyli naprawdę WOLNOŚCIOWEJ, dopuszczającej różne rozwiązania?

  PIS nas nie chce, nie było od 2001 żadnej koncepcji narodowego ruchu. Kaczyński już dawno temu całkiem się pogubił otoczony kretami z których już połowa jest poza PiS, ale została połowa, w razie czego kolejne posiłki.

  Zjednoczenie pod flagą PiS było możliwe, ale zaprzepaszczono taką szansę. Teraz już nic by to nie dało, PiS ma szansę na 20-35% maks (mało realny tak dobry wynik) i koniec. To za mało żeby samodzielnie rządzić przy wrogim sobie systemie, prezydencie, TK itd cały świat przeciw nam. Musi być albo koalicjant, albo życzliwa opozycja i tak nas widzę. Pozwolimy PiS-owi rządzić warunkowo jako rządowi koalicji mniejszościowej. Dalej niech nas wszystkich Bóg poprowadzi.
 • .
  czysty narodowy socjalizm
  autorowi przydaloby sie poczytac hayka i misesa
 • @Ryszard Opara 14:37:27
  "Pytam: Jak Naród może się zorganizować do działań i odbudowy?"

  Najpierw ta kwestia, bez niej nic się nie uda dalej zrobić, to fundament. Zorganizujmy się wreszcie! Ogólnie widzę to jako zjednoczenie opozycji i równolegle jednak zachęcenie mniej aktywnych społecznie-politycznie obywateli do aktywności. Nie chodzi o partię, 99% sił, czasu należy przeznaczyć na misję pożytku dla Polski, dla Narodu Polskiego 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Nie możemy być stronnictwem bicia piany jak partie, zwłaszcza te spoza parlamentu jak korwinowcy w kilku nurtach.

  Będzie problem przywództwa, obawiam się że Polacy NIKOGO ze znanych nam osób nie są wstanie zaakceptować, tu będzie wielki, wielki problem. Ruch powinien więc być samorządny opierający się na zarządach, radach programowych (jak nasza którą Pan współtworzy, czy Konfederacja Blogerów) i demokracji bezpośredniej. Ideą powinna być wolność z wartościami, prawdziwa, ale konstruktywna demokracja obywatelska, narodowa, chrześcijańska.

  Proszę rozpocząć proces zjednoczeniowy. To Pan może, spotkania, listy intencyjne, konferencje, konwenty, kongresy, a my wysilimy głowy jak przekonać szerokie warstwy Narodu Polskiego, zwykłych ludzi i elity mniej "polityczne".

  Szczerze mówiąc bardzo ważny jest bój o środowiska katolickie, w tym o sferę wspólnoty Radio Maryja, o ich choćby częściowe poparcie, życzliwość bez ataku. Co im może dać jeszcze PiS, przecież przed 10 kwietnia 2010 było wyrażane i stamtąd rozczarowanie Kaczyńskimi, PiS. To nie jest partia katolicka, ani narodowa, roi się tam od masonów i różnych lewicowych dziwadeł jak nieszczęsna Kluzik obecnie w PO, choć pasowałaby też do SLD i Palikota.

  Mamy w Konfederacji ciekawe pomysły, cenię bardzo np Romana Zaleskiego, którego Pan poznał przecież. My dobrze czujemy czego chcą Polacy, ale jednak jakieś zjednoczenie opozycji i zorganizowanych środowisk jest też konieczne, wtedy będziemy mieli realną siłę finansowo, organizacyjnie, medialnie poza NE do działań na większą skalę. Startując od zera nie osiągniemy tak wiele i będzie bardzo pod górkę.

  Czy może Pan zjednoczyć np ruchy narodowe na początek?

  Może też środowiska przedsiębiorców o rozsądnych, wyważonych, niezbyt roszczeniowych poglądach. Nie można im obiecywać gruszek na wierzbach jak to czynią korwinowcy, "twardzi wolnorynkowcy". Przedsiębiorcy chcą choćby powolnej, ewolucyjnej poprawy systemu, bardziej sprzyjającego otoczenia (np większego popytu krajowego na swoje dobre produkty, usługi) i to śmiało można obiecać, bo gorzej rządzić niż PO nie będziemy (gdybyśmy cudem wygrali), bo to niemożliwe zresztą fizycznie. Tu radykalne reformy zawsze sparaliżuje UE, NWO - nie jesteśmy przecież wolnym krajem, pora to zrozumieć! Kolonia, kondominium ma bardzo ograniczoną autonomię.

  Niewątpliwie można małym firmom obiecać więcej, natomiast ze swojej strony cięty jestem na zagranicznych gigantów. Mają tu eldorado.

  Pora na nową Solidarność, na ruch adresowany do 10 czy nawet 20 mln Polaków. Przebić mur wątpliwej alternatywy PiS czy nic. PiS to nie jest bóstwo jakieś, zawsze jest, będzie i wręcz musi być alternatywa, inaczej nie można mówić o demokracji, o normalności, nadziei na większe zmiany. Mamy przecież i bardzo radykalne pomysły tworzące wręcz nową rzeczywistość, nowy system, XXII wiek.

  Proszę uruchomić tygodnik jak najszybciej, jednak trzeba jeszcze nad jego koncepcją popracować żeby był prawdziwym hitem. Konkurencja jest bardzo silna, mają profesjonalne czasopisma, ale.... w nich.... ZANUDZAJĄ zawodowi pismacy, mdlący intelektualiści nawet i mądrze coś tam piszący, ale nie dla MAS. To nasza szansa. Wszędzie to samo. Nowy tytuł z INNYMI treściami może się zatem przebić, jednak po tytułem EKRAN? To zły pomysł. Jako podtytuł identyfikujący ok, ale główny tytuł musi być najlepiej nazwą ruchu... albo jakoś prosto dosłownie...

  POLSKA, NARÓD POLSKI, w końcu jest Rzeczypospolita, Nasza Polska itd Zatem np Tygodnik Polska - Nowy Ekran. Powinien ukazywać się w poniedziałki, będzie kupowany cały tydzień... szokować okładkami, ale w sposób specyficzny, nie nagością, czy przemocą, raczej absurdalnym humorem, groteska, karykatura, jakaś narracja-opowieść. To ma przyciągać wraz z tytułami kluczowych artykułów, czy nazwami działów.
 • @Autor i @Marek Kajdas 01:40:49
  1/ Ad autora
  To nie bomba tylko atrapa - brak w nie dynamitu i zapalnika ustawionego, na określony czas.
  2/ Marek Kajdas słusznie to mówi: Zorganizujmy się wreszcie!
  Panie Opara do Pana widać to nie dociera żyje Pan w świecie swoich konfabulacji! Jak opowiadacz myśliwy dzieli Pan skórę dzika, a jeszcze go nie upolowano!
  3/ Pisałem do Pana i powtarzam zarzut, że kierownictwie NE nie ma żadnego programu i nie steruje do jakiegoś celu działań blogerów i komentatorów!
  4/ Niech Pan nie liczy, że "ONI" (komuniści, oportuniści) zrezygnują z władzy! Trzeba ICH z tych stołków wysadzić i nie przez "ulicę" - bo padną trupy, tylko parlamentarnie obojętnie jak się to nazwie (partia, stronnictwo...) - to jest najpewniejsz droga i najszybsza!
  5/ Sugeruję:
  a/ sporządzić listę wrogów większości obywateli (takie już zacząłem publikować: posłów, senatorów...), którzy nie zasługują na to, aby sprawowali władzę terytorialną lub krajową.
  Tu należy się liczyć, że ona będzie tak wielka, że będą kłopoty z dobraniem na wiele stanowisk! Dlatego warto przemyśleć, czy nie dać szansy niektórym do "SAMOOCZYSZCZENIA SIĘ" PRZEZ PRZYZNANIE SIĘ DO NIEWŁAŚCIWEGO POSTĘPOWANIA W STOSUNKU DO INNYCH OSÓB (ALE DO PEWNYCH GRANIC, A NIE PRZESTĘPSTW!) I ZOBOWIĄZANIA SIĘ DO UCZYNIENIA POSZKODOWANYM REKOMPENSATY...!)
  B/ łączyć nie skompromitowanych obywateli tzn.:
  - żadnych z aparatu przemocy, specsłużb, Bolków, członków "okrągłego stołu" i obecnych partii politycznych (SLD, PSL, PO, PIS itp.)
  6/ nie używać określenia Kościół Katolicki, czy Radio Maryja, czy TV Trwam, bo od razu ustawia się kontrę dla innowierców i niewierzących!

  Panie Opara! Co z tego, że Pan czy ŁŁ macie tysiące odsłon i moc komentarzy, ale z tego nic nie wynika, bo nie ma żadnego działania!

  I nie sądźcie, że przyjaciółmi Waszymi są tylko Ci co Was chwalą!

  Dtatego zakończę to opowiastką z wnioskami!
  Żima! Głodny wróbelek siedzi na drzewie i trzęsie się z zimna!
  Na drodze zatrzymął się wóz i z niego wysypała się garść ziarenek. Wóz odjechaó. Wróbelek zobaczył te ziarenki, poleciał i zaczął je połykać. Po chwili zatrzymał się tam 2 wóz i koń zrobił kupę na tego wróbelka i ziarnka! Wróbelkowi zrobiło się ciepło i się ucieszył. Ale po chwili fetor zaczął mu przeszkadzać i wyciągnął głowę ponad tę kupę.
  Przechodzący obok kot zatrzymał eiś, bo dostrzgł, że ta kupa się rusza i że wystaje z niej głowa wróbelka. Podbiegł wyciągną go i zjadł!

  Z tego można wyciągnąć kilka wniosków:
  1/ Nie każdy jest Twoim wrogiem kto na ciebiena...!
  2/ Jak wlazłeś w g..... i jest ci dobrze to się nie wierć i nie narzekaj.
  3/Nie każdy jest twoim przyjacielem, kto cię z g..... wyciągnie!

  Narzekaniem nikt nic nie osiągnął trzeba działać!
  Gdybym ja za moje pooglądy i działalność obdarzony, przez bandę mego ziomka zdrajcę Polski i dyktatora Jaruzelskiego, dwoma nieuleczalnymi chorobami psychicznymi się załamał, zaczął narzekać, może i pić jak wielu, to bym się sam dobił, a ja zacząłem tym więcej uczyć się i pracować i dzięki temu względnie dostatecznie żyję, ale mam prawo pluć prawdą w oczy prezydentom, premierom, ministrom, a oni boją się ze mną rozmawiać, a tym bardziej publicznie, piszą do mnie nie tylko bzdury, ale kłanstwa godne szybrawców!
  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś
 • Szanowny Panie Opra,
  Pisze Pan, że J. Kaczyński "z tak ogromnym negatywnym elektoratem" nie ma żadnych szans.

  Ale trzeba zauważyć, że również Polska ma negetywny elektorat w Polsce. Idiotyzm ? Na pewno ?

  Kiedy Pan wreszcie pojmie, że JUŻ jesteśmy okupowani, i wszystkie rozwiązania trzeba dostosować do warunków okupacji, okupacji, gdzie większość społeczeństwa kolaboruje z okupantem.

  Jeśli nie wpadnie Pan na pomysł budowy organizacji, która stanie się państwem w państwie i będzie utrzymywać przy życiu swoich członków - tak, dobrze Pan czyta, utrzymywać przy życiu swoich członków, bo ich życie jako obywateli Polski jest zagrożone i niewarte funta kłaków, to niestety, Panu też się nie uda.

  Pisze Pan, że urządzili przetarg na Polskę. Że chcą sobie załatwić urzędy. A czy próbował Pan rozliczyć prof. Hubner, która mając obiecane stanowisko w Unii przed referendum w sprawie przystąpienia ogłosiła, że po wstąpieniu nic w Polsce nie podrożeje ?
 • @michal43 14:23:20
  A prywaciarze to altruiści, sprzedający produktu po najniższej możliwej cenie.
 • "Nacjonalizacja" - trzeba zrozumieć realia w których żyjemy.
  Szanowni Państwo,

  Z wielką uwagą czytam wszystkie poważne komentarze pod moim tekstem.
  Propozycja "Nacjonalizacji" wzbudza najwięcej kontrowersji. Wyjaśniam więc, że z pewnością nie jestem żadnym "oszołomem" ani komunistą czy też "lewakiem" jak niektórzy piszą. Z pewnością nie sugeruję, aby odbierać ziemię, majątki obecnym właścicielom. To absolutnie nie tędy droga. Słowo "nacjonalizacja" piszę też w cudzysłowie.

  Twierdzę, że Polska jako państwo jest bardzo słaba, pozbawiona majątku, zadłużona - praktycznie zbankrutowana. Z drugiej strony jest niezniszczalna potęga Narodu. Ale brak kapitału, pieniędzy. Obywatele, nawet ci zamożni i przedsiębiorczy - ogólnie rzecz biorąc są słabi, a w dodatku bezbronni. Nie mogą konkurować z obcym wolnorynkowym kapitałem i potęgą.

  Jedynie Państwo - ma wystarczającą siłę, środki i potencjalną potęgę aby
  wspomóc obywateli - zbudować potęgę gospodarczą kraju.
  - Stąd koncepcja - Polski Narodowy Kapitalizm.

  No bo jak np zbudować Polskie Banki, instytucje finansowe - nie mając kapitału, jak przeciwstawić się ingerencji i potędze obcego kapitału.
  A może w oparciu o NBP, w oparciu o emisję własnego pieniądza i przy pomocy zmasowanej kampanii promocyjnej - spowodujemy, że ludzie, Polacy zaczną wycofywać i przenosić swoje depozyty do prawdziwie Polskich banków. A wtedy obecne banki komercyjne, będące własnością obcych kapitałow - stracą na wartości. Może zbankrutują. Nie trzeba będzie ich kupować.

  Podobnie, jak zreformować Polskie rolnictwo. Jest przecież wiele obszarów rolnych, pozostających własnością Państwa. Jest wiele ziemi rolnej, która jest nieuprawiana - właściciele otrzymują dotacje z UE - żeby nic nie produkować. NIE. Ziemia rolna, musi produkować artykuły spożywcze i jedynie Państwo, może taką reformę przeprowadzić.

  Jak odbudować np przemysł stoczniowy, rybołówstwo. Kiedyś potęga w Naszym Kraju. Dał np przykład Eugeniusz Kwiatkowski - nie tak dawno temu. Itd. Itp.

  "Nacjonalizacja" w cudzysłowie, moim zdaniem, może oznaczać rolę Państwa i jego potęgi - opartej o siły wytwórcze Narodu, o pracę i przedsiębiorczość - jest jedyną, moim zdaniem alternatywą - aby dokonać koniecznych reform. Aby odbudować potęgę Naszego Kraju

  Ukłony

  Ryszard Opara
 • Szanowny Panie Opara,
  powyższy błąd w Pana nazwisku nie był zamierzony
 • @Ryszard Opara 09:15:46
  W sprawie gospodarstw rolnych, to przede wszystkim należy rozliczyć rozbój,

  który polegał na tym, że:

  1. obniżono opłacalność produkcji,
  2. część najmniej efektywnych gospodarstw zaprzestała produkcji
  3. wprowadzono dotacje dla gospodarstw, które zaprzestaną produkcji,
  4. Ci najbiedniejsi z punktu 2 pozostali bez żadnych dotacji.
 • @nikander 16:16:10
  Takie dytko nie istnieje!!! Każdy przedsiębiorca sam ustala strategię działania na konkurencyjnym rynku!!! Albo mu się uda albo nie! Po początkowych sukcesach ktoś dostosuje się do jego strategii i go wykopie jeśli ten pierwszy nie zmieni strategii konkurencyjności. Przedsiębiorca, który sztywno trzyma się założonego planu na dłuższą metę bankrutuje. Bzdury pleciesz i tyle. Albo raczej chcesz opleść przedsiębiorców kolejnym gąszczem przepisów " O zwiększenie konkurencyjności gospodarki". Idź się utop bo już mam dość twojego pieprzenia.

  Na kursach się tego nie nauczysz, trzeba być spostrzegawczym, umieć kojarzyć i rozumieć głębsze przyczyny zdarzeń. Ty widzisz tylko skutki głupiego systemu i chcesz je leczyć tą samą trucizną. Jak chcesz poważnej dyskusji to skończ z tymi wstawkami ad personam.

  Pal licho! Napiszę ci jaki jest typ/charakterystyka idealnego przedsiębiorstwa:
  - ciągłe podnoszenie jakości
  - unowocześnianie produktu
  - systematyczne obniżanie ceny
  Kiedy te trzy warunki współgrają firma odnosi sukces w gospodarce wolnorynkowej a jak to ze sobą pogodzić to już jest głowa właściciela a nie twoja! Do tego ZERO "pomocy" państwa! Ingerenci WSZYSCY WON!!!
 • @Ryszard Opara 09:15:46
  @Ryszard Opara 09:15:46
  Poniżej zamieszczam ,korzystając z wpisu Drhumor, instrukcję dla zwolenników zmian po 1945roku.
  Może trzeba napisać instrukcję dla zwolenników zmian po 2012roku ?


  Instrukcja NK/003/47
  1. W gmachu ambasady nie należy przyjmować żadnych informatorów terenowych rekrutujących się z krajowców. Spotkanie z tymi ludźmi organizują nasze służby specjalne w miejscach publicznych. Informacje przyjmuje ambasada za pośrednictwem naszych służb specjalnych.

  2. Należy szczególnie zadbać o to, aby nie było żadnych kontaktów pomiędzy naszym wojskiem a ludnością cywilną kraju. Niedopuszczalne jest składanie wizyt w domach krajowców przez naszą kadrę oficerską, ani nawiązywanie kontaktów przez naszych żołnierzy szeregowych z miejscowymi kobietami, ludnością lub żołnierzami krajowców.

  3. Przyspieszyćlikwidację krajowcówzwiązanych z KPP, PPS, Walterowców, KZMP, AK i BCh i innych ugrupowań, które powstały bez naszej inspiracji. Wykorzystać w tym celu fakt istnienia zbrojnej opozycji

  4. Dopilnować, aby do wszystkich akcji bojowych w pierwszej kolejności kierować żołnierzy, którzy przed wstąpieniem do Armii Kościuszkowskiej przebywali na naszym terytorium.Doprowadzić do ich całkowitej likwidacji.

  5. Przyspieszyć zjednoczenie wszystkich partii w jedną organizację i dopilnować, aby wszystkie kluczowe stanowiska obsadzone były przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne.

  6. Doprowadzić do połączenia całego ruchu młodzieżowego w jedną organizację, a stanowiska od szczebla powiatowego wzwyż obsadzić przez ludzi zatwierdzonych przez nasze służby specjalne. Do czasu zjednoczenia zlikwidować znanych przywódców harcerstwa.

  7. Spowodować i dopilnować, aby delegaci wyznaczeni na zjazdy partyjne nie zachowali mandatów na okres kadencji wybranych przez siebie władz partyjnych. W żadnym wypadku delegaci nie mogą zwoływać posiedzeń międzyzakładowych. W razie konieczności zwołania takiego posiedzenianależy wyeliminować ludzi, którzy wykazali się aktywnością w wysuwaniu koncepcji postulatów.Na każdy następny zjazd wybierać nowych kandydatów (ruchowo), tylko wytypowanych przez nasze służby specjalne.

  8. Należy zwrócić baczną uwagę na ludzi wyróżniających się zmysłem organizacyjnym, umiejących sobie jednać popularność. Ludzi takich należy pozyskać, a w razie odmowy nie dopuszczać do wyższych stanowisk.

  9. Doprowadzić do tego, aby pracownicy na stanowiskach państwowych (z wyjątkiem służb ścigania i pracowników przemysłu wydobywczego) otrzymywali niskie pobory. Dotyczy to w szczególności służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, oświaty i kierowników różnych szczebli.

  10. Do wszystkich organów władzy i większości zakładów pracy wprowadzić ludzi współpracujących z naszymi służbami specjalnymi (bez wiedzy władz krajowych).

  11. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby prasa krajowców nie podawała sumarycznych ilości rodzajów towarów wysyłanych do naszego kraju. Nie można też również nazwać to handlem. Należy dopilnować, aby prasa krajowa podkreślała ilość towarów wysyłanych przez nas do krajowców, ale wspominała, że to w ramach wymiany handlowej.

  12. Wpłynąć na władze krajowców, aby nabywcy ziemi, parceli i gruntów nie otrzymywali aktów własności, a jedynie akty nadania.

  13. Ukierunkować politykę w stosunku do rolnictwa indywidualnego tak, aby prowadzenie gospodarstw stało się nieopłacalne, a wydajność jak najmniejsza. W następnej kolejności przystąpić do kolektywizacji wsi. W razie wystąpienia silniejszej opozycji należy zmniejszyć dostawy środków produkcji dla wsi i zwiększyć powinność wobec państwa. Jeżeli to nie pomoże, spowodować, aby rolnictwo nie dawało pełnego pokrycia potrzeb żywnościowych kraju i oprzeć wyżywienie na imporcie.

  14. Spowodować, aby wszystkie zarządzenia i akty prawne, gospodarcze, organizacyjne (z wyjątkiem wojskowych) nie były precyzyjne.

  15. Spowodować, aby dla każdej sprawy powoływano kilka komisji, urzędów, instytucji społecznych, ale żadna z nich nie powinna mieć prawa podejmowania ostatecznej decyzji bez konsultacji z pozostałymi (nie dotyczy przemysłu wydobywczego).

  16. Samorządy w zakładach pracy nie mogą mieć żadnego wpływu na kierunek działania przedsiębiorstw.Mogą się zajmować jedynie sposobem wykonywania zleconych zadań.

  17. Związki zawodowe nie mogą mieć możliwości sprzeciwu wobec poleceń dyrekcji. Obciążyć związki inną pracą, jak organizowanie wczasów, zaopatrzenia, działalności rozrywkowej i oświatowej, wycieczki oraz rozprowadzanie atrakcyjnych towarów, potwierdzanie opinii i decyzji władz politycznych.

  18. Należy spowodować, aby awansowano tylko tych pracowników i kierowników, którzy wzorowo wykonują przydzielone im zadania i nie wykazują skłonności do analizowania spraw wychodzących poza te działania.

  19. Krajowcom na stanowiskach partyjnych, państwowych i gospodarczych należy stworzyć warunki do działań, które będą kompromitować ich w oczach podwładnych i zamykać im powrót do środowisk, z których pochodzą.

  20.Kadrze oficerskiej rekrutującej się z krajowców można powierzać odpowiednie stanowiska pod warunkiem, że są tam już nasze służby specjalne.

  21. Otoczyć szczególnym nadzorem ilości amunicji do wszystkich rodzajów broni, z każdego arsenału akcyjnego i ćwiczeń w ostrym strzelaniu prowadzić swoiste rozliczenia.

  22. Objąć szczególnym nadzorem wszelkie laboratoria i instytucje naukowo-badawcze.

  23. Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalizatorski i wynalazczy, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbki i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zalecanych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości i opisy wynalazków.

  24. Spowodować zakłócenia w punktualności transportów (z wyjątkiem transportu określonego w instrukcji NK 552-46).

  25. Inspirować zwoływanie narad środowiskowych i problemowych, zbierać stawiane tam wnioski i propozycje, rejestrować wnioskodawców, a realizować linię określoną w instrukcjach.

  26. Spopularyzować wywiady z ludźmi pracy na aktualne tematy produkcyjne, w których zawarta jest krytyka przeszłości lub lokalnego bałaganu, ale nie doprowadzać do likwidacji przyczyn krytykowanych zjawisk.

  27.Wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha narodu.

  28. Zwrócić baczną uwagę, czy w odbudowywanych i nowych większych miastach i osiedlach nie budowano ujęć wodnych niezależnych od głównej sieci wodociągowej. Stare ujęcia wodne i studnie uliczne systematycznie likwidować.

  29. Przy odbudowie i rozbudowie przemysłudopilnować, aby ścieki przemysłowe spływały do rzek mogących stanowić rezerwaty wody pitnej.

  30. Mieszkania w nowych osiedlach i odbudowywanych miastach nie mogą zawierać dodatkowych pomieszczeń pozwalających na hodowlę inwentarza lub gromadzenie żywności na dłużej i w większych ilościach.

  31. Spowodować, aby prywatne przedsiębiorstwa i rzemieślnicy otrzymywali surowce i urządzenia nie pozwalające na produkcję artykułów dobrej, jakości, a ceny tych produktów powinny być wyższe od podobnych wytwarzanych przez państwo.

  32.Doprowadzić do maksymalnej rozbudowy administracji biurowej wszystkich stopni. Można dopuszczać krytykę działalności administracyjnej, ale nie wolno pozwolić na jej zmniejszenie ani sprawną pracę.

  33. Należy dopilnować wszystkich planów produkcyjnych w przemysłach wydobywczych i w działach określonych odpowiednimi instrukcjamii nie wolno dopuścić do wykonania zaopatrzenia rynku krajowego.

  34. Szczególnej obserwacji poddać Kościół i tak ukierunkować działalność oświatowo-wychowawczą, aby wzbudzić powszechny wstręt do tej instytucji. Objąć baczną uwagą i kontrolą kościelne drukarnie, biblioteki, archiwa, kazania, kolędowania, treści nauk religijnych oraz obrzędy pogrzebowe.

  35. W szkolnictwie podstawowym, zawodowym, a w szczególności w szkołach średnich iwyższych doprowadzić do usunięcia nauczycieli cieszących się powszechnym autorytetem i uznaniem. Na ich miejsce wprowadzić ludzi mianowanych.Doprowadzić do zerwania korelacji między przedmiotami, do ograniczenia wydawania materiałów źródłowych, dousunięcia ze szkół średnich łaciny, greki, filozofii ogólnej, logiki i genetyki.W historii nie można podawać, co który władca chciał zrobić lub zrobił dla kraju, trzeba natomiast ukazywać tyranię królów oraz walki uciemiężonego ludu. W szkolnictwie zawodowym doprowadzić do wąskich specjalizacji.

  36.Inspirować organizowanie imprez państwowych związanych z walką krajowców z zaborcami (z wyjątkiem zaboru rosyjskiego), szczególnie z Niemcami i walki o socjalizm.

  37. W publikacjach krajowych nie dopuszczać opracowań traktujących o krajowcach przebywających w naszym państwie do rewolucji i w czasie II wojny światowej.

  38. W razie powstania organizacji popierającej sojusz z naszym państwem, ale zmierzającej do kontroli działalności gospodarczej oficjalnych władz kraju, należy natychmiast podjąć działalność (niezależnie od władz kraju) obciążając te organizacje tendencjami nacjonalistycznymi i szowinistycznymi. Formy działalności: burzenie naszych pomników i cmentarzy, publikowanie ulotek wyszydzających nasz naród, naszą kulturę, sens zawartych układów. Do prac propagandowych angażować krajowców i wykorzystywać istniejącą nienawiść do nas.

  39.Zadbać o budowę i rozbudowę mostów, dróg i licznych połączeń, aby w razie konieczności interwencji wojskowej można było szybko i z każdej strony dotrzeć do punktu oporu lub koncentracji sił opozycji.

  40.Pilnować, aby aresztowano przeciwników politycznych. Rozpracować przeciwników z autorytetem wśród krajowców. Likwidować w drodze tzw. zajść sytuacyjnych przypadkowych, zanim staną się głośnymi lub aresztować ich wcześniej za wykroczenia kryminalne.

  41. Nie dopuszczać do rehabilitacji osób skazanych w procesach politycznych. W razie konieczności rehabilitacji można ją przeprowadzić tylko pod warunkiem, że sprawa będzie uznana za pomyłkę sądową, bez wszczynania dochodzenia i stawiania przed sądem winnych pomyłki (sędziów, świadków, oskarżycieli, informatorów).

  42.Nie wolno stawiać przed sądem ludzi na stanowiskach kierowniczych obsadzonych przez partię, którzy swą działalnością spowodowali straty lub wywołali niezadowolenie podwładnych. W sytuacjach drastycznych należy ich odwołać ze stanowiska i przenieść do innych miejscowości na stanowiska równorzędne lub wyższe. W skrajnych sytuacjach ulokować na stanowiskach nie kierowniczych i traktować, jako rezerwę kadrową do późniejszej wymiany.

  43.Ogłaszać publicznie procesy ludzi ze stanowisk kierowniczych (wojsko, ministerstwa, główne zarządy, szkolnictwo) oskarżonych o działalność przeciwko ludowi, przeciwko socjalizmowi, przeciwko industrializacji. Będzie to mobilizować czujność mas pracujących.

  44. Dbać o wymianę ludzi na stanowiskach roboczych przez dopuszczenie do tych funkcji ludzi z awansów, mających najniższe kwalifikacje.


  45. Spowodować napływ do szkół wyższych ludzi pochodzących z najniższych grup społecznych, którzy nie wykazują zainteresowań zawodowych, a tylko chęć zdobycia dyplomu.
 • @zbigniew1108 21:14:20
  Mam inną ocenę tego stanu rzeczy i Panu też radzę szerzej otworzyć oczy. Warto choćby dostrzec moc sprawczą różnej maści ówczesnych "doradców". Dzisiaj polski chłop, ksiądz, robotnik czy emerytowany żołnierz, mówiąc inaczej POLAK ma już inną świadomość i zdecydowanie bardziej kieruje się własnym rozumem. Brakuje może jeszcze organizacji zdolnej do stawienia czoła dzisiejszym wyzwaniom, ale tym bym się tak nie przejmował. Polacy to mądry naród, szybko się uczą. Widać już że pokłady zaufania i tolerancji wobec zdrady, wobec bezprawia zostały już wyczerpane, więc kolejny krok - budowanie PRAWDY na naszych odwiecznych, polskich wartościach jest tylko konsekwencją. Pan też w tym temacie jest zgodny. To naturalny proces i żadna siła tego nie powstrzyma. Bądżmy jednak cierpliwi, bo to nie łatwe działanie i namiestnicy łatwo nie zrezygnują. Pozdrowienia.
 • @Marek Toczek 10:35:10
  Dziękuję za odpowiedź.
  Oczy mam szeroko otwarte.
  Nie mam dlatego złudzeń .
  "Polak " jako kategoria polityczna może wystąpić jedynie w starciu z przeciwnikiem zewnętrznym .
  W sprawach wewnętrznych odwoływanie się do polskości jest bezcelowe ...
  Moim zdaniem zmniejszanie obciążeń na państwo i gra na ambicji mężczyzn , aby mogli sami się bronić dzięki obowiązkowi posiadania broni może zaowocować powstawaniem lokalnych środowisk politycznych skupionych
  wokół lokalnych "książąt ".
  Pożyjemy , zobaczymy.
  Amerykanie też mają problemy ze swoimi władcami federalnymi .
  Na ich stronach internetowych wrze ...
 • @Marek Kajdas 00:58:45
  Problem w tym, że nikt nie może sobie dzisiaj wyobrazić PIS-u bez p Kaczynskiego i kilku klakierów. Nikt nie zaprzeczy, że p. Kaczyński jest współtwórcą dzisiejszej fasadowej demokracji i skutecznie konserwuje tyen system. Nikt nie analizuje pasma "sukcesów" w jego ponad 20-to letniej karierze politycznej, treści wypowiedzi w różnych miejscach w czasie jego zagranicznych wizyt, a nade wszystko oceny siły sprawczej, charyzmy w walce o suwerenną Polskę i bezpieczną egzystencję Narodu. Wybiórcze, wręcz propagandowe przyjmowanie faktów i utwierdzanie ich w swojej świadomości to trochę w dobie internetu za mało. Sam kiedyś wybierając mniejsze zło głosowałem na PIS i jego liderów, naiwnie wierząc, że hasła programu politycznego do czegoś zobowiązują, że poczucie patriotyzmu, więzi z wyborcami coś znaczą... Nie twierdzę, że cały PIS zawiódł, jest tam wielu wspaniałych Polaków, odnoszących sukcesy w swej pracy, ale jaka jest ich moc sprawcza w działaniach na szczycie..., co mogą dokonać pod takim kierownictwem...? Czy mamy jako Naród czekać kolejne 20 lat na ukształtowanie się faktycznej politycznej reprezentacj Narodu? Pozdrawiam.
 • @zbigniew1108 10:53:02
  "...dzięki obowiązkowi posiadania broni może zaowocować powstawaniem lokalnych środowisk politycznych skupionych
  wokół lokalnych "książąt "

  Oby jak najszybciej. W obecnych czasach OBOWIĄZEK posiadania broni jest koniecznością. Nawet samo PRAWO posiadania broni ukróciło by nieco anarchizację społeczną i polityczną.
 • Wielki odjazd p. Opary
  Znacjonalizować? Kto na to p. pozwoli?
 • @Marek Toczek 11:10:17
  Nie ma czasu. Jest za pięć dwunasta i bez ozdobnych latarni się nie obejdzie.
 • @Marek Toczek 11:10:17
  Lepiej jednak dla Polski dogadać się z PiS-em i jak najszybciej przerwać nierządy PO-PSL, trzeba też zapobiec prostej zamianie, czy wzmocnieniu nierządu koalicją z SLD, Palikotami. Nie powinniśmy jednak poważnie traktować ani PJN, ani SP, ani twardych liberałów kilku nurtów, bo z nimi się nigdy nie dogadamy, sporna jest też kwestia JOW, takie niuanse nas skłócają bardzo poważnie. Rozłamowy z PiS grają jakąś grę w której nie powinniśmy brać w żadnej mierze udziału, niech się żrą z PiS i między sobą. Zapewne w końcu rozejdą się do PO, PiS, albo stworzą kolejny byt z syntezy. To ich gra, nasza jest inna.

  Nie musimy być w koalicji z PiS, chociaż oczywiście opcjonalnie jest to jeden ze scenariuszy. Jednak można coś dobrego zrobić mając choćby jeden mniej ważny resort bez wielkiego budżetu, np gospodarkę morską, czy MON... prawda? :) Skoro PiS jednak dogadał się z Samoobroną i LPR, to jest to w praktyce możliwe. Tyle że jak się to skończyło... Mądrzej będzie zatem rosnąć w siłę i taktycznie pozwolić na mniejszościowe rządy PiS i grać swoje raz wspierając PIS, raz może ich szachując w twardej opozycji. Jestem za takim scenariuszem realistycznym jako planem minimum.

  Jak można przerwać nierządy PO nawet tej jesieni? Ano jednocząc opozycję, układ z PiS i wspólne przekonanie kluczowych związków zawodowych że "czas zacząć". Jednak związki mimo że pozornie słabe (mało pracowników procentowo) mogą w tydzień zakończyć smutę ery PO. Ze związkami konieczna byłaby odpowiednia HONOROWA, jawna, publiczna umowa polityczna, tzn dogadanie jak mają wyglądać przyszłe rządy, ustawy, nowelizacje, trendy. Pójdą na to na 100%, bo PO już traci moc, wiarygodność, związki nie dadzą się już przekupić przez PO czując parcie Polaków na zakończenie tego nierządu. Jeżeli związki nic nie zrobią skazując nas na wielki kryzys, bo będą winne osłanianiu tego najgorszego nierządu III RP.

  Tacy jak Pan powinni kandydować z dobrego miejsca (sejm) do parlamentu z ramienia naszego obywatelskiego ruchu narodowego, który mam nadzieję powstanie - MUSI POWSTAĆ!!! Tacy jak ja powinni zamykać listy wyborcze walcząc jednak czynnie o każdego wyborcę, radykalne poglądy zawsze znajdą niemało zwolenników, to stworzy siłę listy, ziarnko na ziarnka, tak weszli Palikociarze z bardzo dobrym wynikiem. Takiego zjawiska nie ma w PiS, tam zapychacze list olewają wybory i PiS traci z milion, 2 mln głosów przez te leniwce, które nawet w sieci nic nie działają czynnie, na to każdego stać.

  Oczywiście może być tak że faworyci naszego ruchu z czoła list jednak przegrają z tymi w głębi, z końca. Kto wie. Demokracja, ludzie decydują kogo chcą mieć za swojego przedstawiciela, zresztą możemy dać innowacyjne rozwiązanie kolejności losowej, czy alfabetycznej poza jedynkami, tam muszą być znane, szanowane postacie. Chciałbym reprezentować także biedniejszą połowę Polaków, wykluczonych, wieś, bezrobotnych itd

  Schodząc na ziemie, stwórzmy przynajmniej obywatelski parlament, (dalej obywatelski rząd, prezydenta wybieranego przez ten parlament, inne struktury będące odpowiednikiem naprawdę istniejących, także samorządowych), co prawda w NE projekt prawybory nie był udany, ale nie należy się poddawać. Nasz parlament nie musi mieć tylko 460 mandatów, istotna jest aktywność, jesteś czynny - jesteś posłem czy senatorem i już :)
 • @Ryszard Opara 09:15:46
  Nie ma nic złego w nacjonalizacji choćby banków, czy złodziejsko prywatyzowanych polskich zakładów będących przed wojną w rękach skarbu państwa, czy zbudowanych od zera po wojnie, czy przez Niemców w trakcie. Czy naprawdę sklep spożywczy niezbyt wielki można równać z wielką hutą, kopalnią, Bumarem, sztocznią? Dlaczego jeden człowiek ma mieć majątek wielomiliardowej wartości i ogromnego znaczenia dla Polski, dla istnienia Narodu Polskiego? Czy będzie go stać na inwestycje, na misję wykraczającą poza pogoń za zyskiem? Dawniej wielkie zakłady dosłownie budowały Polskę, mam przykład z Oświęcimia typowy. Nie bałbym się tak nacjonalizacji ograniczonej, wykupu ziemi z rąk obcokrajowców itd Należy o tym dyskutować bez lęku. Pan jest przykładem kapitalisty, zatem śmieszne są zarzuty o komunizowanie, prędzej można mówić o demagogii... i tu proszę mieć umiar ;)

  Proszę się tak nie bać liberałów, własnościowców, bo są krzykliwi w sieci, na NE, ale masowych wyborców interesuje zupełnie coś innego. Chce Pan gonić za 1% czy paroma jak JKM? Czy też chce Pan mieć szansę utworzenia ruchu obywatelskiego, który za kilka lat wygra wybory i będzie rządził samodzielnie?

  Banki mają gwarancje rządowe, wystarczy je cofnąć i w razie problemów wpadną nam same jako bankruci po złotówce za sztukę. Inna sprawa czy się opłaci je przejmować z długami, przykłady Islandii, Irlandii są znamienne. Trzeba się postawić finansjerze w końcu odważniej i faktycznie jest miejsce na wszelkie formy własności, aktywności, także na znacznie większy udział państwa, samorządów. Nacjonalizacja jako przede wszystkim TWORZENIE narodowego majątku, nowych inwestycji.

  Nacjonalizacja całkiem twarda zachodziła na zachodzie i jakoś nikt nie nazywał tego komunizmem, socjalizmem. Co ciekawe zachodnie firmy państwowe nas wykupują... to szokujące zjawisko. Mały cytat.

  --------------
  "Dariusz Kosiur
  22 Czerwiec 2012
  Hasło “wolny rynek” działa na mnie jak czerwona płachta na byka. Nic takiego jak “wolny rynek” nie istnieje i istnieć nie może w gospodarce kraju (wyjątek lokalne rynki), a wynika to z nauki makroekonomii, oczywiście tej makroekonomii, któa nie jest apoteozą zydowskiej ekonomii kapitalizmu. Dzisiaj nawet w USA niezależni politycy i ekonomiści nawołują do zaprzestania złodziejskiego procederu “wolno rynkowego”.

  Dokąd zmierzaja panowie z Nowego Ekranu?"
  -------------------------------------------------------
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/06/22/problemy-gospodarcze-polski-spoleczna-gospodarka-rynkowa-wolny-rynek-ii-zajazd-na-mazowszu/#comment-13076


  Proszę odpowiedzieć dokąd Pan i NE zmierza. Takie środowiska jak p. Kosiura należy zebrać, jednoczyć w wielkim ruchu, w wielkiej, wielonurtowej konfederacji obywatelskiej. Przynajmniej ma odwagę do barwnych poglądów i wręcz niepoprawnych, bo np krytykuje JOW, a na prawicy obowiązuje "dekret" o popieraniu JOW.
 • p.Opara
  Prywatyzując bankowość proszę nie zapominać o dopilnowaniu uczciwości tychże banków. NARODOWE banki MUSZĄ działać na zasadzie pełnego pokrycia depozytowego. Aby wyrównać szanse z bankami zagranicznymi należy zlikwidować lewarowanie czyli bankową rezerwę cząstkową. Skończy się "wypłukiwanie złota z powietrza" przez banki.
 • Wszystko (no moze nie wszystko) pieknie...
  Ale mamy to wszystko robić w ramach €U?
  Czy wystąpić?
  Rozumiem, że wystąpić?

  Całego Pańskiego programu nie mamy szans zrealizować.
  Może udałoby sie chociaż wprowadzić do konstytucji zapis,
  Że ziemia polska nie jest przedmiotem obrotu?
  Że jest niepodzielna?
  Sądzę, że wielu "inwestorów" zagranicznych wycofałoby się z Polski.

  A jeśli to się nie uda, co co dyskutować o Pańskim programie?
 • . . .
  No, tośmy znowu sobie pogadali.
 • @Marek Kajdas 12:28:30
  Do wypowiedzi Dariusza Kosiura:

  Twierdzenie, że "nic takiego, jak "Wolny Rynek" nie istnieje i nie może istnieć" jest KOMPLETNYM ABSURDEM.

  Takie stwierdzenie ma mniej więcej taki sens, jak to:
  "świat bez morderstw i kradzieży nie istnieje i nie może istnieć"

  Nie istnieje, ale CO Z TEGO !?

  Czy z tego powodu mamy uznać, że morderstwa to coś dobrego !?

  Co to za BREDNIE !!!!

  Nie mogę pojąć tego rodzaju DEBILNEJ argumentacji, która myli ZASADY z życiem i uznaje, ze skoro zasady są naruszane, to znaczy, że są złe !!!!

  KOMPLETY DEBILIZM !!!

  Uznajemy, że zasady Wolnego Rynku są DOBRE, a nie że są "realne do wprowadzenia" !!!

  A dobre są dlatego, że nie naruszają dwóch zasad FUNDAMENTALNYCH człowieczeństwa (innych nie ma):
  - nie zabijaj
  - nie kradnij

  Każda inna ideologia gospodarcza NARUSZA te zasady !!!
  Zarówno komunizm, jak i SGR !!!
 • @Ultima Thule 21:56:54
  Chyba trochę za dużo emocji...
  Po prostu morderstwa istnieją , a wolny rynek nie istnieje w naszej rzeczywistości ...Dlatego jego zasady nie mogą regulować rzeczywistej gospodarki , a zasady mordowania ludzi jak najbardziej wpływają na nasze życie i to nie tylko na gospodarcze...
 • @korwinista 12:51:40
  Gdy załatwimy sobie "pełne pokrycie".

  Pomijając już co to znaczy - czyli jak będzie funkcjonowało, po co, i w jaki sposób tego dokonamy.

  To wtedy rzeczywiście będziemy mieli równe szanse z bankami zagranicznymi.

  Bu ha ha ha.

  Sam Rockefeler przyjedzie z tankowcem dolarów i złota z fortu Knox i na kolanach będzie żebrał o nasze pokryte PLN-y.

  A my mu wtedy - A kysz. Pokryj sobie sam, a po nasze pokryte łap nie wyciągaj. I zrobi mu się głupio. I się zarumieni i zaczerwieni. I odjedzie jak niepyszny.

  A dzięki komu.

  Oczywiście dzięki korwiniście.
 • @Ryszard Opara 09:15:46
  Przyjmując za dobrą monetę to co Pan napisał, przychodzi mi domniemywać, że te PGR to chciał Pan powoływać na gruntach niedzierżawionych skarbu państwa..
  Według mnie takie państwowe przedsiębiorstwa bazowych produktów spożywczych nie będą konkurencyjne z prywatnymi rolnikami i będą deficytowe. Mogą wpłynąć na poprawę rezerwy surowców rolnych i ustabilizować rynki towarowe, ale i tak trzeba będzie do interesu dokładać.
  Jeśli przyjęlibyśmy założenie, że będą konkurencyjne z rolnikami (w co nie wierzę) to jeszcze gorzej!
  Bolączką polskiego rolnika jest brak klienta (brak środków u klienta) i niszcząca konkurencja. Co mu z dodatkowej konkurencji?
  Drugą bolączką rynku rolnego jest rak pośrednictwa. Podam na przykładzie.
  Rolnik sprzedaje swój produkt do skupu po 30gr, a klient końcowy kupuje ten produkt po 2,5zł, albo z jeszcze ciekawszym przebiciem w razie "przetwarzania". Przetwarzanie w większości przypadków polega na usilnym wiązaniu wody z produktem, aby zwiększyć masę i dodaniu konserwantów, aby zwiększyć okres PRZYDATNOŚCI DO SPRZEDAŻY.
  Handel ma w dupie jaki jest okres przydatności do spożycia po tym jak klient już kupi. Dla handlu jest ważne ile tym towarem, będzie można obracać i jak długo może być w magazynie.

  Nie w tym jest rzecz, aby żywność była jeszcze tańsza. Ona jest tania i sztuczna wystarczająco. Sztuczna jest zresztą właśnie ze względu na walkę cenową.
  Bolączką jest, że z 38mln mieszkańców, na produkty rolników nie stać 30mln, a reszta z trudem wyrabia się na erzace pokrywające minimum.

  Z tego co do mnie dociera i z własnych obserwacji wynika, że żywność u nas jest już niewiele tańsza niż w UE, oprócz może pieczywa. Tu cena różni się dość znacznie. Są za to produkty, które tam są tańsze niż u nas.

  Ta różnica, która jest kluczowa, to siła nabywcza klienta. Tu ledwie wskazówka drga, tam jest w środku skali.

  Emigrant, na czarno, pracujący za 1/2, czy 1/3 tamtejszych stawek (tak stawek! Tam są stawki, wolnościowcy!) jest wstanie wyżywić się bez problemu i nie ma kompleksu jak jedzie do marketu.

  Mieszkanie może być problemem dla napływowego imigranta jeszcze na czarno, ale dla autochtona nie jest. Szczególnie w takich Niemczech! Podobnie auto byle jakie.
  Prawdziwą kasę to już trzeba mieć na potrzeby wyższe, luksusowe. Jak chcesz mieć "posiadłość", albo "furę z klasą" to już musisz być dżinks.

  Wraz z azjatycką presją i napływem półdarmowych, fanatycznych roboli, zmieniły się też standardy pracy. Coś co wcześniej było absolutnie nie do pomyślenia. Tamtejsi przedsiębiorcy poprzyzwyczajali się do tego z krzywdą dla autochtonów. Gniew za ten stan rzeczy autochtoni obracają przeciw imigrantom..
  Zresztą autochtoni nie potrafią i nie chcą się do tego dostosowywać. Leży to poza ich możliwościami. Dlatego w takich dużych sieciach po magazynach robią prawie wyłącznie imigranci, a autochtoni ewentualnie na stanowiskach kierowniczych i nadzorczych. Na nadzorców z batem też zresztą imigranci nadają się lepiej. Wprawiają w zdumienie szefów do jakiego stopnia można batem zaganiać ludzi do harówy i ludzie karnie tyrają. Im to się w dyńce nie mieściło, że tak da radę i opcji nie ma, żeby próbować z autochtonami;p
  Czysty zysk!;p

  Skąd Ci imigranci przywieźli te standardy? Z domu.. Np z takiej Polski.

  Zmiękczyła jakoś w komentarzach się Panu ta nacjonalizacja:)
  Jak zamierza Pan znacjonalizować zakład który został sprywatyzowany, wyprowadzono kapitał, narobiono długów, spieniężono aktywa, pasywa i zaorano. Teraz stoi tam osiedle domków? Hmm?

  Inne przykłady też są ciekawe. Proszę pamiętać, że większość, jeśli nie wszystkie te prywatyzacje i szwindle odbyły się w zgodzie z prawem i przy właściwej ilości pieczątek okrągłych i zwykłych. Czyli dopełniono formalności. Jeśli nawet zmieni Pan prawo to jak uargumentuje Pan działanie prawa wstecz? Hmm?
  ŁŁ jest pono prawnikiem? Powinien Panu wytłumaczyć jakie to niesie reperkusje. Tzn można to zrobić, ale to jest w zasadzie rewolucja sama w sobie i pogwałcenie podstawowych zasad prawa rzymskiego. Ten miecz ciężko utrzymać w ryzach i kontrolować, on lubi robić co mu się podoba..

  Nie lepiej ścignąć złodziei i zatkać dziury przez które toniemy, niż szukać części do silnika, które szef maszyny, łajdak, sprzedał w Odessie? Toć ich na pokładzie nie ma! A wracać do Odessy, to możemy nie dojść..

  Musimy koniecznie poprawić defens, bo cały czas nas ładują i nawet w leju nie jest bezpiecznie, bo wiele lejów dostało już drugi raz. Winnych owszem można wywieszać, zawsze to morale i przestroga, ale szukać ofensywnych czołgów które już nawet dymić przestały, no nie wiem. Można wydzielić z odwodu ludzi do grup technicznych, aby wśród trupów, poszukali takich które można jeszcze połatać i przywrócić do służby wymontowując części z innych trupów. Skąd wziąć nowe części jak my tradycyjnie w okrążeniu, a własny przemysł zbombardowany? Toć Uralu nie mamy..
 • x
  Do tego 155ta zajeła nasze HQ i de facto wydaje rozkazy. Jest to specjalna jednostka komandosów-przebierańców.
 • Są dziedziny, w których można pogodzić zwolenników WR i SGR:
  ubezpieczenia społeczne, zdrowotne i szkolnictwo.
  Wystarczy pozostawić decyzję o płaceniu poszczególnych składek ZUS obywatelom, a rodzicom możliwość skorzystania z usług MEN i kuratoriów albo samodzielnego wyboru szkoły, programu, nauczyciela i płacenia bonem oświatowym.
  Każdy decyduje wg własnego rozumu o własnym losie, nie zmuszając innych do swoich poglądów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031