Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
282 posty 1554 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

Oświadczenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nawiązaniu do śmierci Gen. Petelickiego

 

Od kilkunastu lat z największym niepokojem obserwuję rozwój sytuacji w Polsce. Informacja o śmierci Generała Sławomira Petelickiego, wywołała u mnie naprawdę głębokie poruszenie i wzburzenie. Trudno mi uwierzyć. Znałem osobiście Pana Generała i chociaż nie widzieliśmy się w ciągu ostatnich lat, nie mogę wprost uwierzyć, żeby popełnił samobójstwo. Jestem niemal pewien, że okoliczności śmierci Generała Petelickiego – pozostaną na długi czas niewyjaśnione.
W świadomości myślących Polaków, rodzi się pytanie - w jakim kraju my żyjemy? Kto tu w Polsce, naprawdę rządzi, co tu się dzieje? Coraz więcej zagadek, niewyjaśnionych zbiegów okoliczności.
Nowy Ekran powstał w końcu 2010 roku, na fali narastającego niezadowolenia społecznego z istniejącej sytuacji w Naszym Kraju. Moim wielkim marzeniem i ambicją jest aby Nowy Ekran, całkowicie niezależne medium, portal społecznościowy - był sumieniem Polskiego Narodu.
Naszym zdaniem przyszłość i suwerenność Polski jest coraz bardziej zagrożona. Wszystkie Partie Polityczne i ich liderzy – ostatnich 23 lat, które doprowadziły do katastrofalnej sytuacji Naszego Kraju – ponoszą odpowiedzialność.
Nowy Ekran – będzie mówił Prawdę, będzie informował i edukował nasze społeczeństwo w kraju i za granicą. Wokół naszej platformy medialnej , tworzy się masowy, obywatelski ruchu poparcia reform. Będziemy wspólnie walczyć o Naprawę Rzeczpospolitej – w oparciu o największą, niezniszczalną siłę Naszego Kraju - Naród.
Wspólnie zmienimy rzeczywistość i zbudujemy Wielką Polskę.
Jako współtwórca Nowego Ekranu, aktualny lider zespołu NE oraz rodzącego się ruchu społecznego, chciałbym publicznie oświadczyć, (być może, na wszelki wypadek lub zanim nieubłagany bieg historii – stanie się rzeczywistością), że:będąc całkowicie zdrowy na ciele i umyśle – nie zamierzam i nigdy nie popełnię Samobójstwa.

 

Dr Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Gratuluję!
  Posłuchał Pan mojej rady czy to zbieg okoliczności?
 • @Autor
  Niech Pan nie będzie taki pewny. W Polscie nie takie rzeczy się ostatnio zdarzają, że sobie pozwolę na odrobinę czarnego humoru.

  A przy okazji, po "dr" nie ma w tym przypadku potrzeby stawiania kropki, a Samobójstwo, nawet wielkiego człowieka, pisze się małą literą.

  Ukłony!
 • @
  "Będziemy wspólnie walczyć o Naprawę Rzeczpospolitej – w oparciu o największą, niezniszczalną siłę Naszego Kraju - Naród."

  Nie. Największą siłą Polski jest nasza wiara. Jest Bóg i opieka Matki Boskiej, Królowej Polski.

  Narodu za bardzo nie ma, bo gdyby był, to nie bylibyśmy podlegli od 45.

  Wielka Polska jeśli ma być polska i wielka to musi być budowana na tych samych fundamentach co dawniej.

  Prawdziwa Polska była i będzie budowana na chrześcijaństwie, na Bogu i z Bogiem.

  Wszystko inne będzie erzacem, takim jak teraz mamy. I będzie prowadzić do naszej śmierci. Coraz szybciej.


  Proszę napisać wprost jaką Polskę ma Pan w sercu.

  dziękuję
 • ...
  Seryjni samobójcy nigdy nie mówią nigdy.
 • @karoljozef 21:04:11
  Opieka Matki Bożej i Jezusa Chrystusa nie obroni patriotów przed eksterminacją. Jak to mówią: pomóż sobie sam a Bóg ci pomoże.
 • pytanko do kierownictwa NE
  Dlaczego portal NE nie chce rozwijać współpracy z portalem www.demokracjabezposrednia.pl ?
 • @Łażący Łazarz 21:15:08
  ale koncepcja naprawy Polski według Was nie zakłada wykorzystania systemu demokracji bezpośredniej, takie odnoszę wrażenie.
 • Konia kuja a zaba noge podstawia
  Powiedz pan panie Opara co pan porzytecznego dla tego narodu jak narazie zrobil ze upowaznia pana do takich bunczucznych wypowiedzi.Byc moze cos przeoczylem i chcialbym wierzyc ze ma pan czyste intencje wiec napisz pan co takiego pan zrobil.A tak moze zaczelibysmy sie poznawac blizej i swoj zyciorys by pan podal.Cokolwiek oprocz haselek
  zycze powodzenia i zacznijmy od przejrzystosci zycia publicznego a napewno narod wyjdzie na prosta
 • Fundamenty dla powodzenia Narodu:
  Prokreacja, Pozytywny Wpływ Środowiska, czyli Pozytywne warunki rozwoju, a zatem Doskonalenie naszego gatunku, Nauka, Wiedza, Świadomość, Odpowiedzialność, Praca, Pozytywny wkład/Postępowanie racjonalne - Konstruktywizm!


  Kto, jak, co, nas dzieli, pogrąża, dlaczego nie możemy się zjednoczyć, rozwiązać problemów (w największym skrócie):
  - brak całościowego, w tym w znacznej części przypadków do tego zdolności, rozumienia, i stąd odpowiedzialności, a więc myślenia, analizowania, wnioskowania całościowego, w tym dalekowzrocznego, a zatem dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznego,
  - dzielą, pogrążają nas psychopaci i ich pomocnicy: debile (zajmujący się tzw. polityką, przekazem medialnym, religijnym praniem mózgów tzw. duchowni, finansiści, bankierzy, tzw. biznesmeni zajmujący się realizacją prokonsumpcyjnej utopii),
  - jest to spowodowane genetycznie uwarunkowaną i środowiskową, a zatem także nabytą, wszechstronną, degeneracją.

  Jak temu zaradzić:
  - trzeba wprowadzić racjonalny ustrój, którego kluczowym elementem będzie jawny nr identyfikacyjny i status każdego obywatela, pozytywna prokreacja, pozytywny wpływ środowiska, czyli wszechstronne doskonalenie naszego gatunku, a zatem zapobieganie pierwotnym przyczynom tworzenia, powstawania problemów.

  ---------
  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @Redaktor1966 21:18:28
  Hi Hitler
 • @Redaktor1966 21:18:28
  Ktoś przerobił Pozytywną prokreację na "Prokreację" czyli zainsynuował promowanie przeze mnie przeludnienia z tego katastrofalnymi, w tym samobójczymi konsekwencjami...!

  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII (skrót)
  http://www.racjonalnyrzad.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=12
 • @Łażący Łazarz 21:26:22
  i córko

  pojechał równo redaktorek....
 • @Autor
  Brawo! Właśnie o czymś takim myślałam pisząc rano w komentarzu do postu Ciri"
  "Z myślą o przyszłości? Niejednego?
  (...)
  "Teraz będą ginąć ludzie" (Kurtyka)
  Kolejny pomysł "na zaś", jak mawiają Krakusy: na wzór "Oświadczeń woli" dotyczących przyzwolenia na pobranie organów do przeszczepów po śmierci, pisać i deponować u zaufanych osób (nie nosić ze sobą, jak "Oświadczenia woli") "Oświadczenie, że nie planuje się samobójstwa"? Zwłaszcza generałowie czy osoby "szczególnego zaufania" winny przemyśleć sprawę.
  AnnaZofia 17.06.2012 08:48:51"
 • @Łażący Łazarz 21:24:08
  dobrze więc może można by wydzielić na portalu jakiś kącik na którym mogły by być prowadzone sądy w różnych sprawach i pokazywane wyniki w diagramach kołowych?

  Np czy jesteś za zbiorowym ruszeniem mającym na celu obalenie "nie rządu"? tak, nie, nie mam zdania.
 • @LosHelios 21:33:53
  i jeszcze jedno dlaczego z pod poprzedniego art. zniknęły wszystkie komentarze?
 • @LosHelios 21:33:53
  Tarzam się po ziemi, bo wyobraziłem sobie tych ludzików, którzy klikają z całym przekonaniem "nie mam zdania" na pytanie o rokosz... :-)
 • @Łażący Łazarz 21:40:34
  Pana Szeremietiewa. Znikną cały artykuł z komentarzami.
 • kiepski żart Panie Ryszardzie
  R. Opara:
  > nie mogę wprost uwierzyć, żeby popełnił samobójstwo. Jestem niemal
  > pewien, że okoliczności śmierci Generała Petelickiego – pozostaną na
  > długi czas niewyjaśnione.

  Każdy rozsądny człowiek tak myśli - dokładnie tak!

  Tymczasem żółty pasek Nowego Ekranu wciska nam ten sam KIT co wszystkie media:
  > "Generał Sławomir Petelicki nie żyje : Prawdopodobnie kilka dni temu
  > popełnił samobójstwo."

  Co Pan na to "jako współtwórca Nowego Ekranu, aktualny lider zespołu NE"?

  Zwrócił na to uwagę jeden z użytkowników NE:
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/65824,sms-general-popelnil-samobojstwo-pozostaje-do-ustalenia-dlaczego#comment_515072
  pytając bardzo przytomnie:
  > Czy powstanie kiedykolwiek portal, w którym dla odmiany będzie leciał
  > taki pasek?!:
  > "Generał Sławomir Petelicki nie żyje : Prawdopodobnie został
  > zamordowany."

  W odpowiedzi J. Piński napisał:
  > dziennikarz wczoraj przepisał po prostu depeszę (z PAPu - dop. Freedom)
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/65824,sms-general-popelnil-samobojstwo-pozostaje-do-ustalenia-dlaczego#comment_515186

  I jak to się ma do pańskiego zaklinania rzeczywistości
  > Nowy Ekran, całkowicie niezależne medium

  NIEZALEŻNE medium??!! Sumienie Narodu Polskiego ???

  To są bardzo kiepskie żarty..

  Gen. Petelicki zginął od strzału z broni palnej. Niech sobie każdy odpowie sam: co jest bardziej PRAWDOPODOBNE w takiej sytuacji:
  a) KOLEJNE samobójstwo osoby, która publicznie mówi "niewygodne" rzeczy (jak podają główne i "niezależne media" jednym głosem !!!)
  b) czy rzecz tak niesamowita i niespotykana w dziejach świata jak zabójstwo, morderstwo.

  Niech się Bóg nad Wami zmiłuje, ja już nie mam wątpliwości co jest grane... niestety.

  PS. i na wszelki wypadek oświadczam:
  nie mam zamiaru przestać publikować na Nowym Ekranie ani popełnić samobójstwa - jeśli więc moje konto zniknie albo wpisy przestaną się ukazywać - to znaczy, że zostałem usunięty z Nowego Ekranu bo za dużo WIDZIAŁEM.
 • @
  Proponuję, żeby wszyscy dziennikarze śledczy, politycy oraz w ogóle figury znaczące złożyły tego typu deklaracje - przy czym powinny to być deklaracje wideo. To jest ważne, ponieważ wytrąca potem osobom pokroju naczelnego zoologa argumenty "o kondycji", "o sprawach rodzinnych", "o kłopotach", etc.

  Inaczej zawsze może się coś dać znaleźć, zwłaszcza przy braku listu. Zjawisko z natury jest dosyć skomplikowane i psycholodzy sobie łamią głowy od dawna, co od czego zależy. Dlatego łatwo "dziennikarzom" pod tezę ubrać opowieść w pseudopsychologiczne wywody.
 • Łażący Łazarz 17.06.2012 21:25:33
  To prawda ale nie posuwajmy spraw powaznych do absurdu.Czy mozna cos budowac z czlowiekiem ktorego jedynym osiagnieciem jest powstanie jakiegos portalu czy oswiadczenia ze sie boji?NIE BADZMY SMIESZNI.To Rydzyk czy Sakiewicz powinni pretendowac do mega prezydentury.Dlatego tak w Polsce jest bo kazdy sie pcha do koryta a spoleczenstwo niema pojecia co dany czlowiek robil poprzednio.W Polsce wystarczy plebsowi rzucic jakies haselko i lykaja jak pelikany.NAROD MUSI WROCIC DO WARTOSCI MORALNYCH I ZACZAC PRZESWIETLAC LUDZI NAWET DO DRUGIEGO POKOLENIA!!!!!!to moze sie uda cos osiagnac
 • @Redaktor1966 21:44:56
  Wlasnie ewolucjonisci to nie sa zdrowi na umysle ludzie.

  Bezbozny czlowiek zachowuje sie gorzej od zwierzaka.
 • POSŁUCHAJTA WRESZCIE JEDYNEJ PRAFDY!!! - TRZA:
  - łuwolnić konopie i jinne heroiny!
  - łuwolnić gejów!
  - religia łobowionzkowa dla wszyćkich Polaków!
  - wszyćkie musom nosić kzyz na plecach!
  - wszyćkie musom sie codziennie i cały dzień modlić!
  - Łojcie Świnty na prezydenta!
  - codziennie krucjata różańcowa!
  - wszyćkie grunty i pieniundzy dla ksiundzów!
  - ateizduf i jynnych myśloncych na stosy!

  To My, Polska łuratowane bendziemy!!!
  No!!!
 • @Freedom 21:48:45
  Proszę Pana o wspólną walkę w tej sprawie, owego żołtego paska.

  dziękuję!
 • Z fb...
  Panie Rysiu-w odpowiedzi na Pana oświadczenie dzielę się moim komentarz em z fb w temacie Generała Petlickiego:KTO ZATRZYMA TĘ KARAWANĘ? Czy w gromadzie szczekających psów znajdą się tacy, którzy umieją coś więcej? Janku- ten system na świecie można rozłożyć bez jednego wystrzału:) Potrzebna jest zbiorowa świadomość w czym się uczestniczy ale także wybór wyjścia z "więzienie"... Jednak potrzebne są (przynajmniej w Polsce) trzy ruchy zbiorowe: 1- wymeldować się, mieszkając, wypowiedzieć umowę ZUS-owi, dbając o zdrowie, wyrejestrować firmę, pracując. Oczywiście wspólnie uzgodnć datę tej akcji poprzez e-maile i portale społecznościowe. P.s:)) oczywiście, że zrobiłam , uprzedzając Janku Twoje pytanie. Ale też honoruję wolę moich znajomych , by pozostać w więzieniu i nazwfać je "strefą komfortu egzystencjalnego"... Szczekanie z reguły jest bezpieczne...
  Aniu- jest prawdą pewne żywotne twierdzenie: " jeśli krwinki(ludzie) przestana dostarczać tlen(pieniądze) do organu(rządy, elity władzy itp), organ ten umrze. Musi umrzeć"(James WingMakers)
  Prędzej, czy pózniej tak się stanie, ponieważ wielu wpadnie na ten pomysł. Nie jestem bardziej inteligentna niż reszta moich braci...
 • "Lider zespołu NE oraz rodzącego się ruchu społecznego"?!
  Znaczy się o kanalizację jakiej części Polaków w cieniu Pana Opary się tutaj konkretnie rozchodzi?! Bo ja na ten przykład nie specjalnie czuję się reprezentowany przez kogokolwiek, kto chce jedynie zastąpić jedne świnie przy korycie innymi, byle tylko Naród nie mógł sam bezpośrednio o sobie decydować (Nam przedstawicielstwa żadnego nie potrzeba, a jedynie referendalnego samostanowienia bez tej całej - ze swojej natury mafijnie antyspołecznej - partiokracji).
 • ''Wszystkie Ryszardy to fajne chłopaki''- 100lat ...
  Panie Ryszardzie broń nas od samobójstw i plag egipskich , tylko NE jeszcze Polskę uratuję od zguby ...
 • na Ryśka zawsze można liczyć, że coś śmiesznego w chwili tragicznej zrobi
  lek. wojskowy podpisuje się jako Doktor - co za megalomania...

  sumienie narodu polskiego...

  prawie jak słońce Peru i Bronek Chrabia

  nie wiesz co zrobić - zrób Kabaret po prostu zrób kabaret...

  oparcie znajdziesz za pruszkowskim lasem w Tworkach - tam też mówią prawdę i tylko prawdę ;-)

  Nowy Ekran Ministerstwo Prawdy

  Czekamy teraz na oświadczenie w sprawie przegranego euro...

  Niech Sumienie narodu się wypowie bo nie wiem co myśleć i robić...
 • @Redaktor1966 22:21:37
  Ja nie jestem katoliczka.

  Wierze w Boga biblijnego.

  Ewolucjonisci nic nie udowodnili, wierza w religie ewolucji.
 • Petylicki byl SBekiem tylko swoi go mogli zlikwidowac bo przestal byc lojalny
  stad tez obawy Opary moze razem byli na tych samych kursach w swoim czasie za PRLu.
 • @oleg 22:31:41
  Katolicy NIE wierza w Boga Wszechmogacego, jedynego Ojca Swietego. Nie wierza w Jezusa Chrystusa, ktory jest Slowem Boga. Oni nawet nie znaja Slowa Boga.

  Oni wierza w bozka, swojego ojca swietego. Ktory nic nie moze. Wiarza w jakas krolowa nieba, ona ma zreszta wiele tytulow, nie wiadomo co to za bogini, ale to kult poganski, dlatego maja takie wyniki swego poganstwa.
 • SZANOWNY PANIE OPARA! - GŁÓWNY NASZ PROBLEM TO JAK SPRAWDZIĆ WIARYGODNOŚĆ DEKLARACJI :)))))
  widziane z USA:
  "....Powiedz pan panie Opara co pan porzytecznego dla tego narodu jak
  narazie zrobil ze upowaznia pana do takich bunczucznych wypowiedzi.
  Byc moze cos przeoczylem i chcialbym wierzyc ze ma pan czyste intencje
  wiec napisz pan co takiego pan zrobil.A tak moze zaczelibysmy sie poznawac blizej i swoj zyciorys by pan podal......"

  karoljozef:
  ".....Prawdziwa Polska była i będzie budowana na chrześcijaństwie, na
  Bogu i z Bogiem. Wszystko inne będzie erzacem, takim jak teraz mamy.
  I będzie prowadzić do naszej śmierci. Coraz szybciej.
  Proszę napisać wprost jaką Polskę ma Pan w sercu.
  ...."


  RAJan:
  ".."Lider zespołu NE oraz rodzącego się ruchu społecznego"?!
  Znaczy się o kanalizację jakiej części Polaków w cieniu Pana Opary się tutaj
  konkretnie rozchodzi?! Bo ja na ten przykład nie specjalnie czuję się
  reprezentowany przez kogokolwiek, kto chce jedynie zastąpić jedne świnie
  przy korycie innymi, ....."
  =================================================

  Największym problemem jest jak zawsze wiarygodność :))

  To co mówi Pan Opara, mówili już przed nim Tusek, Komor, Bolek i Kwach.

  Mówili a kiedy ich Naród wybrał to robili coś wręcz przeciwnego

  i skutki ich wrednych, dywersyjnych, antypolskich rządów odczuwają

  Polacy dzisiaj kiedy Polska wali się na łeb na szyję.

  Pan Opara mówi prawdopodobnie szczerze,

  ale deklaracja "Wspólnie zmienimy rzeczywistość i zbudujemy

  Wielką Polskę" jest bardzo mało precyzyjna i relatywna :)) -

  np. dla Tuska obecna Polska jest OK i jest Wielka

  a nawet za wielka, więc próbują ją ze wszystkich sił pomniejszyć :)))
 • @oleg 22:49:21
  > z tego wynika, że nie ma tam ani słowa o samobójstwie

  Nie rozumiem - to polemika, poparcie czy zarzut? Do czego mam to odnieść?
  I co znaczy "tam"? Bo w linku, który podałeś stoi jak byk:
  > Jak ustalił nieoficjalnie reporter RMF FM Roman Osica, Petelicki
  > prawdopodobnie popełnił samobójstwo w swoim domu.

  uwaga, uwaga - powtarzam: "reporter - ustalił - że to było samobójstwo" ("prawdopodobnie" oczywiście - co jest tylko PODKREŚLENIEM w medialnym przekazie stawianej tezy, taka podręcznikowa manipulacja)
 • @Redaktor1966 23:00:12
  Czy sa na swiecie bogate kraje gdzie wiekszosc to katolicy?

  Watykan klamie i kradnie.
  Ale do wiekszosci katolikow nic nie dociera.
  Jesli chca byc oklamywani i okradani, to niech beda.
 • @Redaktor1966 23:00:12
  wyłączcie w końcu tego redaktorka bo więcej w tych komentarzach cytatów z f i m niż samych komentarzy
 • @widziane z USA 21:17:33
  Ty, widzu z USA, powinieneś kupić , lub zmienić okulary, bo coś kiepsko widzisz z USA, jeżeli naprawdę tam mieszkasz!!! NE niedługo bedzie obchodzić 2 lata i twoje pytanie udowadnia, że niewiele wiesz o NE. To, co zrobił pan Opara dla Polski, to najpierw wrócił do kraju a potem zorganizował i sfinansował NE!!! Jak się krytykuje, to trzeba mieć merytoryczne argumenty a nie pisać glupot!!!
 • TOW. "Redaktor1966" MORZEM SŁÓW NIE UTOPICIE PRAWDY O KOŚCIELE :)))
  Redaktor1966:
  "....."FAKTY I MITY" nr 3, 24.01.2008 r. NASI OKUPANCI
  JAK KOŚCIÓŁ POLSKĘ OKRADAŁ (CZ. I)
  (...)Na początek omówimy daniny wysyłane z Polski do Rzymu.
  Zacznijmy od najdawniejszej daniny – świętopietrza....."
  =========================================

  Zamiast zaczynać od paskudnej dla każdego komunisty daty

  "966 - Chrzest Polski" - może byście towarzyszu przypomnieli na ile

  okradł Polaków Związek Sowiecki podczas 45 lat okupowania Polski ???:)))))

  Nie mówiąc o wymordowaniu Polskiej Inteligencji i zastąpieniu jest

  swoimi żydo-komunistycznymi "jelitami", które w międzyczasie

  rozmnożyły się jak czerwone szczury i właśnie zagryzają Polskę na

  rozkaz kremla :(((((
 • @Łażący Łazarz 22:32:07
  Musisz mi wybaczyć, że nie zamierzam jednych kajdan zastępować innymi, bez względu na to w jaki aksamit się je dla niepoznaki przystroi.

  Należy bowiem pamiętać, że choć gen. Petelicki na tle obecnej mafii z Wiejskiej wypadał nad wyraz honorowo, to jednak afirmując ZEN z prof. Rybińskim na czele, wcale nie dawał Polakom godnej alternatywy dla ich bolączek (z poniższej audycji jednoznacznie wynika, że nawet tą nieszczęsną "reformę" emerytalną ten Zespół "Ekspertów" "Niezależnych" by przyklepał, skoro sam do niej już rok temu nawoływał poprzez zrównanie wieku emerytalnego przynajmniej do 67 lat), więc tym bardziej mam uzasadnione obawy w przypadku ekipy Pana Opary (szczególnie, że propagowany przez niego na NE Cezary Mech nie specjalnie ma ochotę zrywać z podatkożernie-socjalistycznym "państwem opiekuńczym", nie zważając zupełnie na fakt, że ta cała zapaść demograficzno-gospodarcza jest właśnie jego naturalnym efektem).

  http://www.radiownet.pl/publikacje/minister-finansow-dezinformuje-opinie-publiczna-twierdzi-prof-rybinski-w-wywiadzie-dla-radia-wnet--2
 • @Redaktor1966 22:12:01
  Napisz , głupku, co bierzesz, bo na Czerskiej i w WSI24 też by chcieli!!!
  Nie obrażaj górali, bo ci ciupaską łeb skrócą, ceper!!!
 • @karoljozef 21:04:11
  Szanowny Panie,

  Ja uważam, że największą, niezniszczalną siłą Naszego Kraju - jest Naród.
  Oczywiście, nasza wiara, nasze wspólne wartości są konieczne aby Polskę odbudować.
  Wiara może czynić nawet cuda, ale wiara bez ludzi niewiele może zdziałać - jest tylko wiarą.
  Prawdziwa, Wielka Polska będzie budowana na wartościach chrześcijańskich.

  Szcżęść Boże.
 • @Ryszard Opara 23:20:53
  A nie hindusko-buddystycznych?! Bo już się w tych joginistycznych zawiłościach pogubiłem.
 • @Zbigniew-Grzymski 23:11:36
  Ludzi nie dzielimy tylko na (tzw.) wierzących i (tzw.) ateistów-komunistów AMEN/KROPKA. Czego jestem, jednym z wielu milionów, przykładem, bo jak sięgam pamięcią, to od zawsze jestem ateistą i antykomunistą. A wielu komunistów było i jest wierzących.
  Dyskusje o religiach, religijności, które toczą się od tysięcy lat, są niezdrowe, pochłaniają mnóstwo czasu, inwencji, i mam ich ABSOLUTNIE dość.


  Pamiętajta - tylko: komunizm, katolicyzm, kapitalizm, demokracja, gejostwo, narkomania - Wielka Polzka Uzależniona i Zdegenerowana (od religii, narkomanii, telewizji, prania mózgów, dogmatów, utopijnych ideologii, pożyczek)!!!
  Słuchajta psychopatów, debili, wystawiajta sie na ich oddziaływanie i przekzujcie to następnym...

  Z telewizyjno-radiowo-komsomolsko-religijno-narkomańsko-alkoholowo-narkotykowo-gejowskimi pozdrowieniami...
  ________________

  Więcej nie piszę, bo, jak zwykle, usuwają...
 • @widziane z USA 21:17:33
  Szanowny Panie/Pani z USA.

  Podziwiam Pańską czujność polityczną. No cóż "Pańskie oko konia tuczy" - pewnie tego, którego właśnie kują. A ja mała żaba - nikomu nogi nie podstawiam, żadną buńczuczną wypowiedzią. Jestem z zawodu lekarzem, stworzyłem jedną dużą firmę w Australii, kilka w Polsce. Trochę sukcesów mam. Wiele "porzytecznego" dla Narodu jeszcze nie zrobiłem - ale mam ambitne plany mówić prawdę, tylko prawdę, informować dokładnie społeczeństwo o problemach, zagrożeniach dla przyszłości Naszego Kraju

  Ponieważ, jednak "prawda w oczy kole" a niektórym śmiertelnie szkodzi - tak na wszelki "wypadek" - postanowiłem napisać oświadczenie. To przecież chyba nikomu nie zaszkodzi.

  Ukłony z tej strony
 • @Ryszard Opara 23:20:53
  Bardzo dziękuję, że odpowiedział Pan na moje pytanie.

  Jednakże ja marzę o Polsce, która będzie boża, z Bogiem i dla Boga.

  Bo tylko taka Polska będzie prawdziwa.

  Same "wartości chrześcijańskie" nie wystarczą.

  Również proszę Boga by poszczęścił Panu i nam.
  Zresztą dobry Pan Bóg poszczęści wszystkim, którzy są Jemu wierni.
 • SŁUSZNIE ! - PRAWDZIWA, WOLNA i SILNA POLSKA MUSI BYĆ CHRZEŚCIJAŃSKA !!!
  Ryszard Opara:
  "....największą, niezniszczalną siłą Naszego Kraju - jest Naród.....
  Prawdziwa, Wielka Polska będzie budowana na wartościach chrześcijańskich
  ....."
  ================================================

  Tylko nie zdemoralizowany naród stanowi siłę - wewnętrzni wrogowie

  Polski (obecnie przy korycie) wiedzą to i dlatego od lat ogłupiają go,

  pauperyzują i degenerują jego świadomość kosmopolitzmem i

  konsumpcjonalizmem robiąc całe sfery młodego społeczeństwa janczarami

  zwalczjącymi Polskie Chrześcijaństwo.

  Natomiast swoje "przywiązanie do wartości chrześcijańskich"

  demonstrowali przed wyborami wszyscy "władcy" III-RP -

  TW SB Bolek nosząc w klapie Matkę Boską, Tusek biorąc ślub kościelny

  podczas kampanii wyborczej, Komor modląc się w Licheniu, nawet

  tow. Kwach jeździł ze swoją "świętojebliwą" samicą :)) całować rękę

  Papieżowi :))))
 • @Redaktor1966 21:44:56
  Panie Redaktorze,

  Powiem krótko - Pan to się musisz naprawdę napracować nad swoimi komentarzami. Tyle wysiłku i zaangażowania. I Pan naprawdę to wszystko sam zrobił, czy też Panu ktoś pomagał.

  Mam nadzieję, że przynajmniej Panu dobrze zapłacili (i to gotówką).
  Nie śmiem nawet pytać o wynagrodzenie.
  Niech tylko Pan pamięta zapłacić podatek, bo gdyby nie daj Boże, wyszło na jaw - to Pan złociutki Redaktorze, też musiałby oświadczenie złożyć.

  Ukłony
 • @Autor i popierający go komentatorzy.
  Panie Opara ja Panu krótko powiem, Pańskie oświadczenie i deklaracje to PUSTOSŁOWIE!
  Niech Pan przestanie majaczyć:
  Nowy Ekran – będzie mówił Prawdę, będzie informował i edukował nasze społeczeństwo w kraju i za granicą. Wokół naszej platformy medialnej , tworzy się masowy, obywatelski ruchu poparcia reform. Będziemy wspólnie walczyć o Naprawę Rzeczpospolitej – w oparciu o największą, niezniszczalną siłę Naszego Kraju - Naród i że
  "Wspólnie zmienimy rzeczywistość i zbudujemy Wielką Polskę!"
  Bo zapytam: wspólnie to znaczy z kim?

  Stwierdza Pan: "Znałem osobiście Pana Generała i chociaż nie widzieliśmy się w ciągu ostatnich lat..." - to znaczy miał Pan z nim kontakty jako z oficerem SB, a tacy ludzie i już na wyższych stanowiskach nie mają czasu na kontakty towarzyskie.
  A w ogóle Petelicki to b. bystry i zdolny człowiek: mając 23 lata został oficerem MSW (SB), a mając 27 został atache ds KULTURY, NAUKI I PRASY w Nowym Jorku - nic dziwnego, że mieliśmy i mamy takie sukcesy w kulturze i nauce...
  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś!
 • @Łażący Łazarz 22:08:32
  > Taka została przekazana informacja do mediów. Ale mam nadzieje
  > poczytałes także inne newsy na SG.

  Poczytałem - a i owszem.
  I dlatego nie mam wątpliwości: we are being fucked...

  I już Ci wyjaśniam jak to działa:
  Mamy się udusić we własnym sosie - my, których Nowy Ekran miał przyciągnąć pozując na coś wyjątkowego, "spoza układu".
  Mamy mieć poczucie, że nasz głos jest słyszalny - bo mamy własne, "niezależne" (ha,ha) medium.
  Cała para ma iść w ten gwizdek!

  Tymczasem na zewnątrz - czego my sami oczywiście nie widzimy - mamy być i jesteśmy postrzegani jako pajace, świry i paranoicy od "teorii spiskowych". Takie nieszkodliwe przygłupy i fanatycy.

  I dzisiaj stało się to jasne jak słońce: wszystkie notki, wszyscy blogerzy piszą o tym, że wciskanie nam samobójstwa gen. Petelickiego to kpina w żywe oczy - i co?

  I na stronie głównej leci na żółtym pasku bardzo czytelna informacja - kierowana właśnie do czytelników portalu - czyli na zewnątrz, takie puszczenie oczka:
  "patrzcie co ta "nasza" nowoekranowa banda pociesznych blogerów-debili wymyśliła dziś do poczytania i pośmiania się: kolejną teorię spiskową - a przecież wszyscy wiemy, że to zwykłe i przecież oczywiste, nie budzące żadnych wątpliwości samobójstwo"

  Dokładnie taki jest wydźwięk strony głównej, kontrastującej wpisy nawiedzonych blogerów z OFICJALNĄ informacją na żółtym pasku o rutynowym w IIIRP samobójstwie, powtórzoną za mainstream'owymi mediami !!!!!!!!!!!!!!

  Tomku - to nie pierwszy taki zgniły owoc Nowego Ekranu. Pamiętam Twoje słowa i traktuję je śmiertelnie poważnie: "po owocach..."

  Zostaliśmy wydymani - mówiąc wprost.


  PS. Na wszelki wypadek oświadczam:
  nie mam zamiaru przestać publikować na Nowym Ekranie ani popełnić samobójstwa - jeśli więc moje konto zniknie albo wpisy przestaną się ukazywać - to znaczy, że zostałem usunięty z Nowego Ekranu bo za dużo WIDZIAŁEM.
 • @Freedom 21:48:45
  Szanowna Wolności,

  Przykro mi, że Pan/Pani odbiera moje oświadczenie - jako kiepski żart. Jeżeli tak, mam nadzieję, że Wolność się ubawiła po pachy.

  Czytam zawsze komentarze Wolności, z największą przyjemnością i mam naprawdę, szczerą nadzieję, że Wolność nadal i to bardzo owocnie, będzie się udzielała na Nowym Ekranie. Mam też nadzieję, że konto i wpisy Wolności nie znikną z NE.
  Nie mogą, bo nawet jeżeli się nie zgadzamy cena Wolności, za którą my wszyscy płacimy - jest wielka. Tak jak czasem wysoka jest cena prawdy.

  Ukłony
 • @Redaktor1966 22:12:01
  Panie Redaktorze,

  Co tak krótko - i po ludowemu. Czyżby Pan Redaktor czegóś się bał?

  Śmiało do ataku, z piechotą łanową, z kosynierami, z ułanami i całą resztą.
 • @Redaktor1966 23:54:46
  Redaktor1966:
  "....Dobranoc ...."
  ================================

  ŚPIJCIE SMACZNIE TOWARZYSZU !!:))

  I NIECH WAM SIĘ PRZYŚNIĄ "ZBAWCY LUDZKOŚCI"

  TOWARZYSZE STALIN I LENIN :))))

  ALBO PRZYNAJMNIEJ "ZWALCZACZE KATOLICYZMU"

  PALIKOT Z TUSKIEM :)))
 • @Ryszard Opara 23:34:35
  Zależy czemu ma owe oświadczenie służyć: czy autentycznej zapobiegliwości, czy może wprost przeciwnie - sianiu paniki (wedle zasady, że "w mętnej wodzie łatwiej jest spłoszone ryby łowić", tym bardziej jeśli porazi się je przy tym obezwładniającym prądem, skoro zasianie samego strachu w społeczeństwie skuteczniej spacyfikuje je przed buntowniczym "nieposłuszeństwem obywatelskim" od realnego zagrożenia ze strony samego reżimu, którego terror naprzeciwko zjednoczonemu Narodowi staje się zupełnie bezradny).
 • @ALEF STERN 22:33:01
  Szanowny Panie Stern,

  Jak to miło, że wreszcie się Pan odezwał. Cóż za honor mnie spotkał i jakie słowa szacunku, uznania. Jak się Szanowny Pan masz?... Cieszę się, że jeszcze w ogóle Pan nas czyta.

  Oczywiście najłatwiej wszystko i wszystkich krytykować. Trudniej coś zrobić
  - no ale osiągnięcia Pana Sterna - trudno wprost wyliczyć. Oby tak dalej...

  Ukłony,

  Informuję, że w sprawie "przegranego euro" komentarza nie napiszę, nawet dla Pana Sterna. Nie oglądam nawet tego cyrku na zlecenie i pod kontrolą UEFA
 • komentarz
  przed dwiema godzinami zamieściłam swój komentarz, wklejając swoje rozmwy z fb w kontekście Pana oświadczenia i smierci Generała. Niestety, nie ukazał się. Nie lubie sie powtarzać, bo nie moje słowa tu sa ważne...
 • zibi 17.06.2012 23:11:33
  To, co zrobił pan Opara dla Polski, to najpierw wrócił do kraju a potem zorganizował i sfinansował NE!!!


  No to faktycznie dzieciaku argumenty nie do obalaenia.Powaliles mnie.
  Im dluzej pisze tutaj to coraz bardziej sie przekonuje ze Polska musi stracic niepodleglosc bo ten narod nawet glowy do myslenia nie uzywa.Rozkradziono caly majatek narod wygonino z kraju za chlebem efekt ten sam co zeslanie setek tysiecy na syberie na koncu pozostalych skazano na prace dio smierci zeby choc za godziwe pieniadze ale NIE za niewolnicze pieniadze pozbawia sie opieki zdrowotnej a dzieciaki bredza ze ktos jest dobry bo im jak psu rzucil cos ze stolu.Jak z takim narodem mozna myslec o lepszej przyszlosci?ZALOSNY NAROD W KTORYM PRZYSZLO MI SIE URODZIC rece opadaja.Nie dziwie sie Mrozkowi ze wyemigrowal
 • @Łażący Łazarz 00:43:51
  czemu nie kasujecie tego redaktorka?!

  bo co, bo wolność słowa?!

  dla kogo i dla czego?!
 • @Łażący Łazarz 00:43:51
  My tak gadu gadu a może by tak Gwardie Narodową zorganizował jak już naszą armie tak dziesiątkują. Chłopakom pomożemy będziemy tyły osłaniać i odwrót jak by co>?
 • @LosHelios 21:33:53
  NE to nie portal plotkarski czy jakiś onet, gdzie większością głosów decyduje się, czy "2+2=4" czy tez może 3 i pół ...

  Nie potrzebujemy robić głosowania, żeby określić swoje stanowiska. Dla nas liczą się ARGUMENTY, LOGIKA i WEWNĘTRZNA NIESPRZECZNOŚĆ poglądów, a nie jakieś bzdurne głosowania ...
 • @Freedom 21:48:45
  z czysto teoretycznych przesłanek musimy też przyjąć założenie, że jedną z przyczyn usunięcia twojego konta z NE może być też to, że wiedziałeś ZA MAŁO ...
 • @LosHelios 21:22:42
  Tylko pozornie. Redaktor ma rację, pisząc o przyczynie zła, jaka są psychopaci. Trzeba leczyć przyczyny, nie objawy.
  Polecam zapoznanie się z twórczością prof. A. Łobaczewskiego ("Ponerologia polityczna").
 • @Andrzej22 03:58:10
  Czy kto slyszał aby diabeł popełnił samobójstwo ? Na Czerskiej takich rzeczy nikt nie popełnia, bo i po co. Władza sama do nich zapuka.
 • Dziecinada z tymi oświadczeniami
  Taaa,co drugi tutaj to Przywódca,tylko ,że nie odkryty przez Naród.
  A tak naprawdę owi "Przywódcy",którym brakuje mocy ,starają się o nią w owym Narodzie,Kościele itd.A tak naprawde Naród potrzebuje wsparcia mocą swojego Przywódcy.Inaczej owy "Naród" jest tylko kupą hołoty,tłumem
 • czekam teraz na ,,samobójstwo"
  redachtora ADAMA MICHNIKA !!! a co ??? jak w POLSCE jest sprawiedliwość to on TEŻ ma prawo się samobójnąć...i inni też ,co gorsi są od LEPPERA albo innych..pozdrawiam..przepraszam za ,,czarny humor" ale to przez autentyczne łzy nad upadkiem POLSKI ..
 • @bar-bara 22:44:09
  Na początek poczytaj Katechizm KK. bo bredzisz.
 • Należy opracować procedurę (kodeks?)
  dla oficerów policji i wojska, w którym byłoby opisane dokładnie postępowanie oficera, który popełnia samobójstwo. S. bez pozostawienia wiadomości należałoby potraktować jako dyshonor wobec rodziny i społeczeństwa. Byłoby mniej takich zagadek.
  Nie wyobrażam sobie, aby ktoś powiedział żonie, że idzie do ogródka, garażu, piwnicy i się zabijał. Ale jeśli tak jest, to co sadzić o oficerze?
 • @Zbigniew-Grzymski 00:01:58
  Zna Pan zapewne takie powiedzenie:
  "Nigdy nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem"
 • Ryszard Opara
  Następnym samobójcą będzie gen. Czempiński za przyznanie sie, że to on był ojcem chrzestnym platformy.
 • @widziane z USA 00:39:01
  Ty, ekspert, chyba całkiem zgłupiałeś w tym, porąbanym kraju-USA!!!
  Nie odrózniasz człowieka dorosłego od dzieciaka a ja już mam sporo lat na karku i jak czytam takie głupoty, to mnie smutek ogarnia a nie pusty smiech!!!Nie mieszaj gówna z gliną, bo ci jeszcze milicjant wyjdzie!!!
 • @Ciemny Lud 08:17:30
  ''Na początek poczytaj Katechizm KK. bo bredzisz."

  Na poczatek?


  "(1) NA POCZATKU było SLOWO, a SLOWO było u Boga, i Bogiem było SLOWO.
  (2) Ono było na POCZATKU u Boga.
  (3) WSZYSTKO przez NIE się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
  (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi..." (Jan.1:1-4)


  Katechizm KK jest OBRZYDLIWOSCIA dla kazdego znajacego Biblie.
  Katechizm KK jest pisany przez glupich, slepych i gluchych, przez wilki w owczej skorze.

  Ale skad masz o tym wiedziec? Przeciez ty Slowa Boga wogole nie znasz.

  Slowo Boga jest Prawda!
 • @lju 22:12:27 @Fiatowiec @ all /"..tę chorobę można wyleczyć tylko przez amputacje chorych kończyn."
  a glowa i tulow to tez kończyna?; )
  niestety wszyscy jestesmy zainfekowani ta sama zaraza.
  zaczac trzeba od samego siebie. - swiat sie zmieni, jak zmieni sie nasza swiadomosc i system przekonan. do tego potrzeba jakiejs instytucji, ktora cieszy sie ogolnie autorytetem i ktora jest w stanie poprowadzic te reforme.

  czy to moze byc kosciol? - chyba brak innej alternatywy, ale by tak bylo, kk sam musi sie zreformowac i stac sie bardziej amorficzny, mniej autorytatywny, bardziej wiodacy przykladem.
  musimy wskrzesic w sobie zdrowego ducha, powrocic do uniwersalnych wartoscii jako wyznacznikow naszej zyciowej drogi. - tylko tak przetrwamy.
  przyjrzyjmy sie sobie, co nam chodzi po glowie, jakie mysli i o czym ciagle mowimy. czy widac wspolzaleznosc tych mysli z tym, czego doswiadczamy?
  zamiast eliminowac i obcinac, zmieniajmy swiat akceptujac go jakim jest i zmieniajac siebie.
 • Takie oświadczenie będzie miało sens dopiero wtedy,
  gdy każdy polityk opozycyjny będzie od tego zaczynał każdy wywiad - uprzedzam, że nie zamierzam popełnić samobójstwa.

  Jeśli chodzi o witrynę nE to uprawia Pan tanią propagandę "Moim wielkim marzeniem i ambicją jest aby Nowy Ekran, całkowicie niezależne medium, portal społecznościowy - był sumieniem Polskiego Narodu." w wychwalaniu tej witryny (w Polskiej Normie jest witryna, a nie portal). Być może sama witryna i redakcja nie jest tania, ale w moim odczuciu, pomimo krytyki i porzucenia witryny przez szereg wartościowych autorów, nie zrobił Pan nic, aby witryna stała się jakimś społecznym forum.

  Nie wzbogacił Pan witryny o jakieś niezbędne do prowadzenia dyskusji funkcje, o które wielu naprasza się od początku istnienia nE. (jedynym wyróżnikiem są te czasy w nagłówkach uwag, mniemam, że wywalczone przeze mnie). Ale przecież do prawdziwych ułatwień w prowadzeniu dyskusji i czytelnictwie, tak, konsumpcji treści przez ludzi pasywnych, to jeszcze daleko.

  Podobnie, obecność, a właściwie dominacja zawodowych dziennikarzy upodobniła witrynę do GW. W 50% trafiam, a czytam tylko to, co się znajduje w prawej kolumnie - tylko ona nie ma znamion celowej indoktrynacji, na notki płodzone przez zawodowców, którzy siłą rzeczy nie mają czasu podejść twórczo do każdego tematu, i produkują masowe g..no. Witryna oczywiście powinna podawać wszystkie nowinki PAP, ale dominacja tego typu informacji całkowicie wypacza ideę społecznościowego forum wymiany myśli.

  Życząc powodzenia, i rzeczywistej poprawy witryny,

  Pozdrawiam
 • PS
  Pan coś wspomina o elitach, czy tam przodownikach (liderach). Dla mnie to wszystko są po prostu figuranci, słupy prawdziwej władzy.

  Nie ma z kim rozmawiać. Prawdziwa władza reaguje tylko na nastroje tłumu, rezultaty własnej inwigilacji. Jedyną drogą wpływu na władzę jest wpływ na nastroje społeczne.

  A jakie one są. Proszę porównać ten festiwal euro, to, co się dzieje na ulicach, ile kasy ludzie wydali na te błazeńskie czapki i kredki, do tego, co się dzieje podczas narodowych świąt. Albo co się dzieje po kolejnych podwyżkach, sprzedaży energetyki, itp.

  Ostatni pochód niepodległościowy był wielki, ale to jednak w skali narodu szła garstka.
 • @Łażący Łazarz 22:32:07
  sam bym odrzucił projekt ulgi dla studentów na bilety,

  tylko dlatego, że ulga miała wynosić 49, a nie np. 50%,

  no może i poniekąd dlatego, że ostatnio studenci wynajmują tylko luksusowe stancje i dojeżdżają na uczelnię porsche.
 • @Freedom 23:44:40
  gdzie jest ten "żółty pasek" ?
 • @widziane z USA 00:39:01
  Pan chyba też wyemigrował,

  a co do oceny Polskiego Narodu, to się zgadzam. Też nadziwić się nie mogę, czuje się jak w Sodomie i Gomorze, nic, tylko uciekać.

  Ciekawe, za kumuny czułem braterstwo, przynależność do narodu, a teraz, mogę się powoływać tylko na tę wzgardzoną przez premiera polskość. Żadnej więzi z bliźnimi, z większością z nich, już nie czuję.
 • @interesariusz z PL 09:14:08
  > gdzie jest ten "żółty pasek" ?

  Żółty pasek pokazuje się tam gdzie zawsze - pod zdjęciem głównym na głównej stronie NE.
  Wisiał wczoraj przez cały dzień - i zniknął jakoś po godz. 20-tej, kiedy to na "jedynce" pojawiła się powyższa notka Pana Opary.

  Sprawdź godzinę umieszczenia tego komentarza:
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/65824,sms-general-popelnil-samobojstwo-pozostaje-do-ustalenia-dlaczego#comment_515116
  ...niedługo potem paska już nie było.

  Dodam jeszcze rutynową manipulację - wzorem najlepszych mediów w tym kraju - że zniknięcie paska akurat w momencie pojawienia się oświadczenia Pana Opary to PRAWDOPODOBNIE przypadek ;)

  Pierwotna treść paska lecąca przez cały dzień to (odtwarzam z pamięci):
  "Generał Sławomir Petelicki nie żyje : kilka dni temu prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Ciało znaleziono dopiero w sobotę ok. 18.00"

  Treść poprawiona - po interwencji karoljozef - na ok. pół godziny przed zniknięciem - i tu już cytuję:
  "Generał Sławomir Petelicki nie żyje : Ciało znaleziono w sobotę ok. 18.00"
 • Pełne poparcie..
  pozdrawiam i popieram.
 • @Fiatowiec 22:41:29 @Alef Stern ..../ pro publico bono
  zauwazylem, ze jesli czegos nie jestem w stanie w sobie pomiescic, to zostawiajac to i omijajac, czynie sobie i swiatu ulge.
 • @ewasarah 00:30:51
  Oczywiście twój komentarz jest, a teraz przeproś! Umiesz przeprosić za pomówienie?
  Czy rzygać pomówieniami przychodzi łatwo, a przeprosić za oczywistą gapowatość już trudno?
 • x
  Fiatowiec i Stern, do wczoraj trzon ekipy i podpory p Opary, byli się popsztykali o SG i forsę i teraz widzę Opara bee, czego by nie napisał?
  To ci dopiero przyszłość narodu i liderzy! Takich to już trochę mamy..
 • Opara
  Redaktor i tak był miły nie wklejać tasiemców po wiele stron. On ma to narychtowane w teczce i kopiuje w zależności od potrzeb..
 • Wątpiący życiorysowo
  Życiorys p Opary był już wielokrotnie omawiany. Jest sens przy każdym poście szefa NE o to się zaczepiać?
  Były oskarżenia, w których królował niedoceniony członek naszej nowoekranowej rodziny i były sprostowania i tłumaczenia. Niewystarczające? Może i nie! W takim razie proponuje zebrać dotychczasowe materiały uderzające w RO i te broniące, dokonać profesjonalnego porównania. Wyciągnąć sprzeczności, niedopowiedzenia, białe plamy i zbornie przedstawić. Sam chętnie przeczytam. Natomiast jak ktoś robi chlewik i pomawia u gospodarza na stronie, to mojej sympatii nie wzbudza i śledczy z was jak z koziej dupy trąba. Jak się nazywają goście co gnój rozrzucają?
 • @bar-bara 08:30:00
  Żal mi Cię. Tak jak wszystkich sekciarzy. Otwórz oczy póki nie jest za późno.
  No chyba, że się mylę a Ty jesteś w pracy.
 • @Ciemny Lud 10:39:28
  Nie zaluj mnie, ja swiadcze o Jezusie Chrystusie - Slowu Boga.
  Placz nad soba, lub nawroc sie.


  Ja przyznaje sie do Chrystusa przed przed ludzmi - przed toba:

  ''(32) Do każdego więc, który się PRZYZNA do MNIE przed LUDZMI, PRZYZNAM się i Ja przed MOIM OJCEM, który jest w niebie.'' (Mat.10:32)


  Ty natomiast ZAMIAST Jezusa Chrystusa - Slowo Boga, wyznajesz Katechizm KK.
  Czyli ty NIE przyznajesz sie do Chrystusa przed ludzmi, wiec poczytaj:

  (33) Lecz kto się MNIE ZAPRZE przed LUDZMI, tego ZAPRZE się i Ja przed moim OJCEM, który jest w niebie. (Mat.10:33)


  Ty pokochales ojca watykanskiego i matke krolowa nieba, watykanskie bozki.
  Podeptaliscie Slowo Boga, Przykazania Boga, zniewazacie Boga i Zbawiciela i myslicie, ze tego nikt nie widzi?

  Dlatego nie wiesz o czym naucza Pan Jezus, twoja strata.

  "(63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda.
  Słowa, które JA wam powiedziałem, są DUCHEM i są ZYCIEM.''(Jan.6:63)

  Te SLOWA ktore Pan Jezus powiada sa Zyciem, a NIE slowa KKK!
 • o tym jak budowac ruch spoleczny
  to sie robi oddolnie a nie tak jak do tej pory nam wmawiano ze odgórnie http://vimeo.com/42535074
 • @Ryszard Opara
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mieszkancy-Bytomia-odwolali-prezydenta-miasta-i-Rade-Miejska,wid,14581940,wiadomosc.html?ticaid=1ea6c&_ticrsn=3

  Warszawiacy odwołajcie w referendum Gronkiewicz i radę miasta. W Bytomiu obywatele dali radę PO!!! Tylko że teraz trzeba jeszcze wygrać z partiami i komitetami NIBY obywatelskimi, a naprawdę przybudówkami partyjnymi. Mógłby Pan wystartować na prezydenta Warszawy po udanym referendum. To jest właściwa droga do wielkiej polityki.
 • @Marek Kajdas 12:27:06
  to by był coś
  Demokracja Bezpośrednia
 • @Uniplas 12:03:18
  Szanowny Uniplasie,

  Uprzejmie dziękuję za komentarz i zwarte w nim rady. Jak rozumiem - przemawia Pan/Pani jako uznany ekspert rynków medialnych.

  Dziwię się, że Pan/Pani w ogóle Nowy Ekran czyta, skoro "portal nie ma żadnego poważania i jest uważany za błazeński". Nie szkoda panu czasu?

  Nawiasem mówiąc czyta nas/NE coraz więcej ludzi - wczoraj tylko 130,000. Oczywiście tylko, żeby się pośmiać. No cóż nic tak czasem dobrze nie działa jak śmiech.

  A że życie jest śmiechu warte...należy się śmiać.

  Ukłony uniżone.
 • @luiza 16:30:21
  Szanowna Pani Luizo, (lub ktokolwiek, kto za Panią stoi).

  W odpowiedzi na Pani komentarz informuję:

  1. Według Google Analitics - wczoraj w dniu 17.06.2012 - Statystyki Nowego Ekranu : Odsłon - 200 896; Odwiedzin -129 866.

  2. Pracy doktorskiej nigdy nie pisałem ani też nigdy nie twierdziłem, że jestem doktorem medycyny. Jestem lekarzem medycyny. Zwyczajowo w Naszym Kraju ludzie do lekarzy zwracają się per "Panie doktorze" a nie Panie Lekarzu. Jest to więc kwestia obyczajów, tak jak np do nauczycieli w liceum, zwracamy się per "Panie Profesorze" a nie "Panie Nauczycielu".

  Odnośnie pozostałych komentarzy Pana Alefa Sterna, (który nawet nie chce, lub nie może podpisać się własnym nazwiskiem). Nie będę w ogóle reagował. Są tak idiotyczne, że szkoda czasu na argumentację.

  Pan Stern próbował znaleźć sobie miejsce na NE, - oczywiście za bardzo duże pieniądze. Jako wyjątkowy ekspert - tylko ja nie potrafiłem go jakoś docenić i nie wyraziłem zgody. No i Pan Stern się obraził. Szkoda, bo to moim zdaniem, bardzo inteligentny i ciekawy człowiek.
  Była to jednak decyzja Pana Sterna.

  Ukłony
 • @luiza 18:02:00
  Szanowna Pani/Panie Stern.

  Tak jak przypuszczałem, dyskusja z Panią/Panem jest bezprzedmiotowa.
  Ja przynajmniej podpisuję się własnym nazwiskiem, oczywiście celowo wprowadzając niewinnych ludzi w błąd. Przynajmniej odnośnie tytułu.
  No cóż, będę nadal się tak podpisywał. Jakoś do tej pory nikt z moich kolegów doktorów nie protestował.

  Odnośnie definicji: odsłony, odwiedziny - uprzejmie proszę zapytać Google Analitics - które używają tych sformułowań. Ja tylko powtarzam po nich. Sądzę, że nazwa Google Analitics - jest Pani/Panu znana.

  Na tym kończę naszą produktywną dyskusję. Obiecuję.

  Ukłony
 • @Redaktor1966 21:18:28
  Pan tak na serio? BO historia już takich pamięta i nie skończyli oni najlepiej.
 • @luiza 20:26:09
  No faktycznie dr użyte w wypowiedzi potocznej o "leczeniu" czytałbym jako lekarz ale jeśli ktoś się tytułuje w podpisach to oczywiście sugeruje posiadanie tytułu naukowego - tak jak w przypadku "profesora" Bartoszewskiego.
 • @kodemajster 21:00:41
  No faktycznie dr użyte w wypowiedzi potocznej o "leczeniu" czytałbym jako lekarz ale jeśli ktoś się tytułuje w podpisach to oczywiście sugeruje posiadanie tytułu naukowego - tak jak w przypadku "profesora" Bartoszewskiego.

  >>> tez tak to odczytałem
 • Uprzejmie informuję, że Petelicki zgodnie z KRS
  był udziałowcem spółki IDS-BUD. Spółka wygrała rok temu przetarg na budowę biogazowni, jednak umowy nie podpisała ( w akcji CBŚ, prokuratura i inne trzyliterowe służby). W mediach jednak cisza o skandalu.
  Przetarg ogłosiła spółka Tempo, która została 'przejęta' m.in. przez Artura Zawiszę. "przejęta" oznacza, że odebrali spółkę właścicielom bez żadnej zapłaty. Sprawę bada wiele organów. Może warto przyjrzeć się dokładniej biznesowej działalności Petelickiego zanim się z niego świętego zrobi. O szczegóły proszę pytać Zawiszę.
  Dociekliwym polecam google i internetowy monitor gospodarczy i sądowy.
 • @Ryszard Opara 17:15:12
  Panie Opara

  w mojej ocenie jest Pan żałosny...

  kreowanie się na męża opatrznościowego na białym koniu...

  a każdy widzi jaki koń jest...

  Pomawia mnie Pan publicznie, i uważa że jest bezkarny... gwarantuje , że do czasu, wajcha poszła w inną stronę i Pan to doskonale wiesz.

  Czekam tylko kiedy zostanie kurz...

  A co do faktów

  ani miejsca na NE nie szukałem - bo je wciąż mam - tyle, że sporadycznie korzystam,
  ani się nie obraziłem, bo nie jestem obrażalski

  co prawda nie czytam Chopina i nie gram Sienkiewicza jak biznesmen patriota, ale bardzo dziękuję za inspirację i natchnienie - książka w drodze...

  a jeśli chodzi o fakty dysponuję nagraniami i korespondencją - więc proszę się nie ośmieszać...

  Sugerowanie, że piszę pod innymi nickami pod Pańskimi wypocinami jest po prostu prymitywne - szczególnie, że Pańscy informatycy mogą potwierdzić , że posiadam stały adres ip i loguje się tylko z jednego konta.

  Nie stać Pana i mentalnie i finansowo. A odeszli od Pana Ci , którym Pan płacił - mi Pan nie płacił nigdy- bo Pana nie stać.

  A gadżety typu wielka chata, skóra z pyty kangura i lwa na podłodze nie robią na mnie wrażenia...

  Do nie zobaczenia.

  Alef Stern
 • @ALEF STERN 01:26:53
  Szanowny Panie Stern,

  Dyskusja z autorytetem takim jak Pan, oczywiście nie ma sensu. Tylko Pan ma rację i tylko Pan jest przyszłością Naszego Kraju.

  Twierdzi Pan, że kreuję się na "męża opatrznościowego, na białym koniu..."
  Być może tak jest i być może do tego się nie nadaje i mam niewielkie szanse na sukces. No cóż wielu (lepszych ode mnie) próbowało i niewiele z tego wyszło.
  Moim skromnym zdaniem w Polsce jest wielu utalentowanych ludzi, którzy mogliby wiele zrobić dla kraju. Problemem niestety są Polacy, którzy nigdy i w niczym nie potrafią się dogadać. Brak zgody narodowej.
  Problemem są ludzie tacy jak Pan.
  Oprócz tego - "zbyt wielu mamy wodzów - za mało Indian"

  Mimo tego ja będę próbował, będę walczył. Wróciłem do kraju, po wielu latach, właśnie z zamiarem, aby walczyć, aby spróbować coś dobrego i pożytecznego dla Polski zrobić. A jeżeli mi się nie uda - na koniec swego życia z czystym sumieniem, powiem sobie: "Żałuję bardzo, że nie wyszło, ale zrobiłem wszystko co mogłem. Całe życie walczyłem, próbowałem".

  Co się zaś tyczy Pańskiej osoby. Przypominają mi się słowa mojego matematyka z liceum. Starał się on wszystkich uczniów przekonać, że z pewną figurą wszelkie działania nie mają sensu. Dodawanie i odejmowanie nic nie da, a mnożenie i dzielenie to tragedia.

  Życzę Panu wszelkiej pomyślności...A ja będę walczył.

  Ukłony

  Ryszard Opara
 • @Fiatowiec 22:41:29 Alef Stern
  Czy Panowie to jedna osoba?Zawsze mówicie jednym głosem i czasowo zbliżeni.
 • @val 08:05:46
  Pana ,,czarny humor", jest w tej tuacji całkowicie usprawiedliwiony.

  D;

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031