Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Moje słowa prawdy z katedry w Jarosławiu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem przekonany, że na Uniwersytecie Jarosławskim pierwszy raz oficjalnie uczestnicy wykładów mogli usłyszeć tak bezkompromisową jak moja diagnozę stanu Polski.

POLSKA - a PARTIE POLITYCZNE

(Artykuł częściowo prezentowany na konferencji w Jarosławiu – z uwagi na kiepską jakość dźwięku – powtarzam wyjątki).
Sytuacja Polaków, obywateli Naszego Kraju, przypomina historię skazańca stojącego przed plutonem egzekucyjnym: Facet wie, za moment skończy się historia jego życia. Patrzy mętnym wzrokiem raz w lufy raz w niebo. Nie jest bohaterem ale chciałby żyć. W pewnym momencie kapitan plutonu, wstrzymuje egzekucję i pyta skazanego:
„A może chciałby Pan powiedzieć jakieś ostatnie słowo”-na co skazaniec odpowiada: „ A Czy mają Panowie dla mnie może jakąś inną ofertę”?
 
To co się dzieje w Naszym Kraju to niewiarygodny, całkowicie absurdalny marazm. My Polacy, Nasz Naród - stoimy właśnie przed plutonem egzekucyjnym historii.
 
Polska odzyskała niepodległość w 1918r. Po zaledwie 21 latach padła ofiarą okupacji niemieckiej, potem radzieckiej. Rosja, zresztą do dziś okupuje połowę naszego kraju. Winne były nasze elity polityczne oraz Polacy, którzy nie potrafili się zjednoczyć, nie potrafili się dogadać a w rezultacie rozegrać, przez interesy wrogie Polsce. Obecnie historia się powtarza. W 1989r, Naród Polski wielkim zrywem wywalczył wolność i demokrację. Teraz szybkimi krokami, idziemy znowu do utraty suwerenności na rzecz UE Niemiec i Rosji.
 
Chyba NIKT już nie ma żadnych wątpliwości, że taki właśnie będzie epilog reform gospodarczych i transformacji ustrojowej – działań Rządowych ostatnich 23 lat. Tak, Polska wyrwała się z obłędu systemu totalitarnego -(jakiejś tam formy komunizmu) oraz całkowitej zależności od wpływów Rosyjskich - po to aby teraz, z własnej woli, bez widocznych oznak przemocy wpaść w sidła… Rosji i UE Niemiec. Niemal nawłasne życzenie - Polska sprzedaje się, oddaje się „na gwałt” obcych interesów.
 
Wieluludzi, (zwłaszcza pamiętających czasy PRL) zadaje sobie pytanie: Czy teraz jest naprawdę lepiej niż było wtedy. Przecież, dla nich chyba gorzej być nie może. Dawniej Polaków łączyły pewne wspólne wartości oraz nadzieje lepszego jutra, odzyskania wolności, niepodległości i  poprawę warunków życia w Naszej wspólnej nowej Ojczyźnie. A tymczasem?
 
W ciągu ostatnich lat w Polsce, nie dokonano żadnych reform gospodarczych, ani transformacji systemu komunistycznego na kapitalizm czy też wolny rynek.
Polska została sprzedana, obywatele oszukani i powszechnie wywłaszczeni.
 
Nie ma sensu powtarzać listy problemów, które są rezultatem działań kolejnych ekip rządowych i koalicji – ostatnich 23 lat. Wszyscy wiemy: Polska sprzedała (za bezcen) majątek narodowy. Kto to kupił i za ile, kto to sprzedał i komu? Dlaczego i w imię czego? Wszystkie pytania są retoryczne – potwierdzają fakty. Nawet cena sprzedaży jest bez znaczenia. Najważniejsze są odpowiedzi - dlaczego tak się stało? Dlaczego Polacy nie kupili majątku, KTO na to pozwolił?.  
Musimy - jako Naród zrozumieć jedną zasadę suwerenności. My Polacy mamy obowiązek być właścicielami Naszego Kraju. To kapitał naszej przyszłości jako Narodu.
 
Wszyscy teoretycy, politycy, bez względu na nazwę, maść i kolor skóry, podkreślają i trąbią banały z trybun wyborczych. „Własność prywatna i dostęp do wolnego rynku – to świętość i podstawa demokracji”.
 
A ja wołam: jeżeli nasi liderzy, politycy ostatnich 23 lat sprzedali większość majątku Naszego Kraju, jeżeli Nasz Dom – Polska – jest własnością wierzycieli – to można ten fakt określić tylko w jeden sposób: ZDRADA, ZDRADA, ZDRADA – po trzykroć - Zdrada Narodowa.
 
Jeżeli nasz dług publiczny wg najniższych „rządowych” wyliczeń wynosi ok 1 Bln zł, a wg obliczeń realnych 3-4 Bln – i jeżeli dodamy zobowiązania ZUS wobec emerytów – to wyjdzie, z prostego rachunku, że każdy statystyczny Polak (noworodek i emeryt też) jest zadłużony kredytem niemożliwym do spłaty. Obecnie 100tys zł/głowę z oczywistą tendencją wzrostową – w skali geometrycznej!!!
  
Obecnie NIC nie funkcjonuje w Naszym Kraju: ani przemysł ani rolnictwo (produkcja). Nawet rzemiosło czy spółdzielczość –poza nielicznymi wyjątkami ledwo dyszy.
 
W czasach PRL ok 45% społeczeństwa utrzymywało się z produkcji rolnej. Obecnie „udział polskiego rolnictwa” w realizacji PKB wynosi… 3%. Wielu rolników oraz „farmerów z miasta”, kupuje żyzne ziemie uprawne i trzyma je odłogiem. Nic nie produkuje. To im się bardziej opłaca. Otrzymują „dotacje” UE, którymi najczęściej spłacają kredyty zaciągnięte… na zakup ziemi. Wszystko zgodnie z planowymi dyrektywami UE Niemiec i Francji.  I taka ma być polityka rolna UE –sprzyjająca rozwojowi Naszego Kraju??? No to ja pytam:  Jak długo ta głupota i ten absurd może trwać!– zanim nie będziemy mieli co jeść? (Nie warto chyba nawet wspominać o dobrodziejstwu i przyszłości GMO – tak propagowanej przez „unijnych i amerykańskich ekspertów”).
 
Właściciel ziemi rolnej, który jej nie uprawia – to znaczy jej nie potrzebuje. Powinien stracić prawo wartości. Ziemia rolna może być przedmiotem obrotu, wyłącznie jako źródło produkcji rolnej. Nikt przecież nie kupuje, buduje fabryki aby nie produkować. A może, zwrócimy się do UE z propozycją o dotacje na puste zakłady.
 
Nawiasem mówiąc kwestia dotacji UE przypomina przekładanie pieniędzy z prawej do lewej kieszeni, gdzie przy okazji biurokraci z Brukseli pobierają olbrzymi haracz.
 
Cały (prawie) handel kraju -najprostszy w świecie interes - jestw rękach nie-polskich.
 
Banki, instytucje finansowe, ubezpieczeniowe, są w obcych, czasem wrogich Polsce rękach.
 
Finanse państwa są w upadłości i kompletnej ruinie, dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie. ZUS jest zbankrutowany. Tak samo służba zdrowia. Edukacja, szkolnictwo zbliżają się do dna antypolskości. Wymiar sprawiedliwości i administracja Państwa, przestają funkcjonować w interesie obywateli oraz Państwa.
 
Na domiar złego Polska jest niemal bezbronna - pozbawiona Armii i służb bezpieczeństwa. Czy NATO jest odpowiedzią na to?
 
I to ma być reforma gospodarcza i transformacja ustrojowa Naszego Kraju???Ja twierdzę że to HAŃBA i po trzykroć zdrada interesów Narodu.
Wołam, (mając nadzieje), że nie jest to głos na pustyni obojętności i braku wiary: KTO jest winien obecnej sytuacji Naszego Kraju!
Kto ponosi za to wszystko odpowiedzialność?–Odpowiedź jest prosta: To Reprezentanci Narodu – wybrani w tzw. „demokratycznych” wyborach.
 
Wszystkie Partie polityczne i liderzy, którzy funkcjonują od 1989r. To KLD, UD/UW - PO, PSL, SLD, AWS, PiS i kilka innych pomniejszych. Główni winni znani Polakom: Mazowiecki, Bielecki, Geremek, Kuroń, Tusk, Kwaśniewski, Buzek, Wałęsa, Miller, Pawlak, bracia Kaczyńscy i wielu innych. Reformatorzy, a raczej inkwizytorzy Polskiej gospodarki i majątku Narodowego to: Balcerowicz (i S-ka) Lewandowski, Kaczmarek, Gronkiewicz-Walz. Rolę „rozgrywających” - manipulantów opinii publicznej odegrali, Michnik, Urban i podległe im usłużne media.
 
Oczywiście w ostatecznym rozrachunku - winni jesteśmy my wszyscy Polacy – wyborcy. Bo to my Naród -będziemy latami płacić za błędy Partii Politycznych!
(Kilka dni temu przegłosowana została krótka Lista Hańby – ludzi odpowiedzialnych za obecny stan Naszego Kraju. W podobny sposób można sporządzić listę Partii politycznych, które ponoszą największą odpowiedzialność: nie wszyscy winowajcy byli członkami Partii – ale byli zwolennikami czy też powiązani z układem Partii)
1 miejsce bezapelacyjnie zajęła kombinacja/układ hybrydowy UD/KLD/UW – PO, mająca ponad 60% głosów: (Michnik, Balcerowicz, Geremek, Mazowiecki, Tusk, H.G-W, Komorowski, Bartoszewski), choć można by dorzucić kilku innych np. Kuroń.
2 miejsce to środowisko tzw. Gdańskich Liberałów - KLD: Bielecki, Lewandowski, Tusk (znowu) i… Wałęsa – jako zwolennik i propagator.
Na podium – 3 miejsce - „załapało się” SLD: Kaczmarek, Belka, Kwaśniewski   
4 miejsce – AWS –Buzek, Krzaklewski
Jak podsumować tę bardzo szkodliwą, dla Polski – działalność wymienionych polityków i ich Partii? Przecież te wszystkie Partie mają tylko jeden wspólny program: Jak wygrać wybory!!!
Aby obronić przyszłość Polski - NARÓD musi zdecydować – w powszechnym, obywatelskim i obowiązkowym referendum.Konieczna jest szeroka dyskusja społeczna. Osoby i Partie polityczne odpowiedzialne za proces prywatyzacji oraz reformy ostatnich 23 lat a w konsekwencji za obecny katastrofalny stan Polskiej gospodarki – powinny zostać zdelegalizowane a osoby odpowiedzialne powinny stanąć przed Trybunałem Obywatelskim i w zależności od jego decyzji, otrzymać nawet dożywotni zakaz działalności publicznej. Nic w tym dziwnego – to początek.
Dawniej w czasach Rewolucji Obywatelskich – główne osoby odpowiedzialne za stan danego kraju – ponosiły zasłużoną karę. Obecnie, dyrektorzy, przedsiębiorcy, którzy (poprzez niekompetencje), źle zarządzają lub doprowadzają swoje firmy do upadku – są najzwyczajniej w świecie odwoływani z zarządu, przez akcjonariuszy. Jeżeli zaś są oszustami lub działając na szkodę spółki, niezgodnie z prawem kończą swoją aktywność więzieniem - (np. Enron/USA).
A w Polsce elity polityczne: sprzedają majątek za bezcen, kradną, biorą łapówki, doprowadzają Polskę do upadku (robiąc tak przez 20 lat). Na koniec dostają ordery, przechodzą w blasku na „zasłużoną emeryturę! - do Brukseli albo na pensje byłych zleceniodawców. W dodatku, ci właśnie politycy „uchwalają” sobie zabezpieczenie finansowania swojej działalności (oraz swoich partii) z kasy… Państwa. To Skandal, bezprawie i kompletny brak zrozumienia zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa akcyjnego wszystkich Polaków - o nazwie Rzeczpospolita.
Jako pierwszy, wstępny krok należy zlikwidować finansowanie Partii politycznych z budżetu Państwa. To przecież oczywiste przekupstwo i manipulacja, ustalone przez Rządzące ugrupowania –wszystko z pozoru w imię prawa lub jako walka z korupcją. A czy może być większa korupcja niż właśnie taka? Przecież ta cała banda „nieudaczników i popaprańców” – odpowiedzialna za obecny katastrofalny stan Naszego Kraju – jest opłacana, z budżetu obrabowanej i pokrzywdzonej RP!!
Naprawę i odbudowę Rzeczpospolitej, należy (i czas) zacząć!!!
Ryszard Opara
Ps. Zapis wideo mojego wystąpienia i więcej o Jarosławskiej Konferencji jest tutaj:
 

KOMENTARZE

 • WSTRZASAJACY TEKST
  Przeczytalem, ciarki przechodza. Tak, zacznijmy cos robic, ratowac kraj, narod.
 • Dlatego pisałem i powtarzam:
  Potencjał naukowy i przedsiębiorczość mamy na najwyższym światowym poziomie. Zasoby mineralne i żywnościowe przekraczają własne potrzeby. Jesteśmy samowystarczalni z możliwościami exportu myśli naukowej i produktów. Jesteśmy jednak narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
 • Panie Ryszardzie, Pan ten obraz źle maluje !
  Pokazuje Pan lalki, a one są niczym bez Lalkarza !
  A przecież on ma w łapie wszystkie sznurki !
  Kłamie Pan mówiąc, że:
  "Polska jest niemal bezbronna - pozbawiona Armii i służb bezpieczeństwa."
  To one pisały pod jego dyktando wszystkie scanariusze,
  A on je tylko poprawiał, zatwierdzał !
  Przecież Jaruzel ruski neofita
  lepiej od nich nas za mordę na schwytał !!!
  Nie rozumiem...?!
  Czy Pan świadczy im usługi ?
  Czy Pan też jest im coś dłużny ?
 • @autor
  "Naprawę i odbudowę Rzeczpospolitej, należy (i czas) zacząć!!!"

  Przeca już budujemy w RzBiK ?!
 • @Autor
  Do skromnych Pan nie należy, do tych, którzy dotrzymują słowa i odpowiadają na zadane pytania tym bardziej.
  Panie Ryszardzie Opara, Dobroczyńco. Nie ufam Panu bardziej niż wszystkim komuchom razem wziętym, niż kłamcom z PO, niż populistom z wszystkich pozostałych partii i ugrupowań.

  Przyznam, że trzeba mieć tupet, aby zebrane (bo to niekoniecznie Pana przemyślenia - Pan przecież salonowiec) z rożnych miejsc powszechnie znane opinie na temat sytuacji w Polsce przedstawiać publicznie w panelach. Pytanie. Ile pan skasował za te "rewelacje"?

  Więcej faktów na temat rzeczywistego stanu rzeczy i genezy można wyczytać w notkach pojedynczych blogerów.

  Kto Panem rozgrywa?
 • @FINANSOWANIE PARTII
  Zgadzam się. Jeśli chcemy naprawić politykę, to naród powinien nie tylko wybierać ale i płacić swoim politykom. Powtarzam NARÓD a nie RZĄD. Dlatego powinniśmy popierać nawet diabła, który wychodzi z takimi postulatami. http://nikander.nowyekran.pl/post/59451,konstrukywni-nie-grzejcie-tylka-przy-palikocie
  Jedyną nadzieją na to, że wyborca zacznie wreszcie myśleć jest zachęcenie go do decyzji: kto na te jego 2 zł z podatku zasługuje. jeśli elita nie zrobi niczego, aby naród do tego "wysiłku umysłowego" zmusić lub tylko zachęcić to będzie winna tak samo jak wszyscy konkwistadorzy z zaprezentowanej listy.
  Nie wiem, co jest gorsze: czy lenistwo intelektualne Polaków czy apatia.

  A propos Jarosławia.

  Mówiłem na konferencji, że ziemia ta wypuszczała jaskółki nadziei. W niedalekim Lwowie Marian Wieleżyński założył w 1912 roku spółkę Gazolina SA, która była oparta o własność pracowniczą. W zakresie budowy unii kapitału i pracy wyprzedził epokę!!! Pytanie. Czy ma w kraju chociaż jeden pomnik? Nie!!! Na pomnik to tu zasługuje byle nieudacznik byle klecha. Organizator - w won stąd!!!!
  Z Rzeszowa, Łańcuta i Jarosławia wyszła inicjatywa poselska ustawy o klastrach przedsiębiorstw rodzinnych. I co i g...

  Ciągle rządzi nami jakieś gówno moralne uznające zasadę, że Polska będzie Polską jeśli różnica między człowiekiem a człowiekiem będzie większa niż miedzy człowiekiem a bydlęciem. Ciągle wierzymy że rzad zrobi coś dobrego dla najmitów miast przeistaczania najmitów w partnerów gospodarczych.

  Mieliśmy piękne unie unie: unię lubelską, unię horodeską. Teraz potrzebna nam jest unia kapitału i pracy. Wiem, że takiej unii nikt z obecnych polityków popierał nie będzie. Oni są tu po to aby zalążki takich unii rozbijać, bo jednoczyłoby to Polaków. Polak "zjednoczony" to kość w gardle naszych okupantów.

  Mam propozycję, aby następne spotkanie KONSTRUKTYWNYCH zorganizować w sali odlotów portu lotniczego w Jasionce. Tam szybko można znaleźć odpowiedź na pytanie zadane przez Broniewskiego: "Polsko, ziemio surowa, komu ty jesteś ojczyzną?"

  Jednak najpierw powinniśmy wyborcę podnieść z kolan. Wytłumaczyć mu, ze kartka wyborcza jest gówno warta. Wartość to mają te dwa złote odpisu z podatku dochodowego lub rolnego na partie polityczna zgodnie z zasadą "kto płaci orkiestrze ten dyktuje melodię".

  Polskim posłom zawsze ktoś płacił. Jurgielt (na którym była większość posłów ostatnich polskich sejmów) carycy Katarzyny II był zdecydowanie skuteczniejszy i tańszy nawet niż mała wojna zaborcza.
 • @Wiktor Smol 07:45:41
  Przyznaję się, że "rozgrywam" pana Ryszarda Oparę. Jest Pan Zadowolony?

  Reprezentuję interesy czerezwyczajki, smierżi, gru, kgb, cia, mosadu i wszystkiego co Pan może jeszcze sobie dopisać.
 • autor@
  Pojawił się pan znikąd i nagle kreuje się na zbawiciela Polski, czy to nie podejrzane...
 • @Piłsudczyk 08:28:44
  KAŻDY na tym świecie pojawił się "znikąd" ...
 • @Piłsudczyk 08:28:44
  i na czym polega "nagłe" kreowanie się ?
 • @Piłsudczyk 08:28:44
  a Piłsudski nie kreował się "nagle" ?
 • @nikander 07:55:43
  Przepraszam, a Pan to kto? Pełnomocnik, adwokat, czy rzecznik Pana Opary?
  Nie Pana pytam. Więc...
 • @Wiktor Smol 09:16:39
  A Ty to kto? Jesteś wrogiem czy przyjacielem?

  Odpowiedz TAK lub NIE

  Już przestałeś uprawiać paserstwo?

  Odpowiedz TAK lub NIE

  Takich pytań w Twoim rodzaju mogę zadać trzysta. Także otwarte.
 • @Wiktor Smol 09:16:39
  Pytaniem na pytanie: a Pan to kto? Na czyim to Acan jurgielcie?
 • @Łażący Łazarz 09:22:16
  Tomku - zadawaj. Jak będzie trzysta, odpowiem :)
 • @Wiktor Smol 07:45:41
  Szanowny Panie!

  Na wszystkie zadane mi pytania odpowiadam w miarę możliwości, na NE oraz w radiu, choć zapewne ludzie tacy jak Pan wierzą tylko we własne, wygodne dla nich argumenty.

  Powtarzam, gwoli ścisłości. Z nikim nie gram, z nikim nie współpracuję. Nie mam powiązań z żadnymi służbami - w żadnym kraju.

  Piszę i mówię to co czuje, zdając sobie sprawę, że nie są to wyłącznie moje odkrycia. Wiele z nich to prawdy oczywiste. Problem jest taki, że większość ludzi albo nie rozumie, albo zwyczajnie boi się o takich rzeczach mówić.

  Po spotkaniu w Jarosławiu, wiele osób gratulowało mi wystąpienia a przede wszystkim odwagi. Mam wielką nadzieję, że może udało mi się przekonać grupy społeczne do refleksji i zastanowieniem się nad przyszłością Polski - kraju w którym żyją.

  Ja wierzę głęboko, że PRAWDA zwycięży.,

  Ukłony

  PS Jeżeli Pan chciałby ze mną porozmawiać, zadać mi jakiekolwiek pytania
  -zapraszam do biura. Może Pan przyjść z kamerą. Ja się nie boję pytań ani odpowiedzi. Jeżeli wszystko co ja robię - jest Pana zdaniem sterowane jest oszustwem etc etc. Pana prawo tak myśleć - ja nic nie poradzę i zapewne ja tego nie zmienię.
 • @zwyczajnie normalny 03:59:26
  > Bo przecież kapitan wie lepiej i statek nie tonie ale płynie
  > co z tego ze w pionie.

  Doskonałe! :)
  To wydaje się absurdalne - ale DOKŁADNIE tak właśnie jest, pięknie Pan to ujął - i cholernie celnie. Uszanowanie.
  Kraj się wali, toniemy, płoniemy i jeszcze nas okradają i dobijają - a Donald T. mówi z uśmiechem "by żyło się lepiej" i "Polska w budowie" - i pół narodu w to wierzy jak własnej matce...

  To jest prawdziwa tragedia - nasza własna GŁUPOTA.
 • @Freedom 10:17:57
  To jest prawdziwa tragedia - nasza własna głupota. Brawo nareszcie mamy coś swojego. Pozdrawiam .:-)
 • @Wiktor Smol @Łażący Łazarz @Piłsudczyk
  Dlatego NIE WOLNO nam stawiać na ludzi i jednoczyć się wokół konkretnych osób !!!

  Ponawiam swój apel: JEDNOCZMY SIĘ WOKÓŁ IDEI, żeby nikt nas ponownie nie wydymał.

  Taką ideą na początek jest: WYZWOLENIE się z ekonomicznej niewoli - czyli operacja "Spartakus" - pisałem o tym ostatnio:
  http://freedom.nowyekran.pl/post/58086,kazdy-nowo-emitowany-pieniadz-nalezy-do-spoleczenstwa-do-nas-pora-upomniec-sie-o-swoje


  Pozwolę sobie zacytować to co najważniejsze:
  ---------
  Każdy nowoemitowany pieniądz należy do społeczeństwa – do nas wszystkich – za darmo!

  SPARTAKUS to długoterminowa akcja, której celem jest wyzwolenie się społeczeństwa z ekonomicznej niewoli – poprzez odebranie bankom i politykom możliwości kreacji pieniądza w jakiejkolwiek formie.

  Tylko Skarb Państwa ma prawo emisji pieniądza – i każdy wyemitowany pieniądz jest własnością społeczeństwa polskiego. Dosłownie i bezwarunkowo!

  SPARTAKUS to technicznie 2 przepisy prawne:
  - całkowity zakaz kreacji pieniądza w jakikolwiek sposób (przez banki i instytucje finansowe)
  - jedyne dopuszczelne zwiększenie ilości pieniadza, to emisja pieniądza przez Skarb Państwa, i rozdanie go za darmo całemu społeczeństwu.
  ---------

  Tylko pisemna umowa/zobowiązanie do tego co powyżej podpisana indywidualnie z każdym kto chce nas reprezentować jest w ogóle punktem wyjścia do rozważania takiej kandydatury.
  W ogóle wybory to powinna być umowa/zobowiązanie - coś na zasadzie publicznego przyrzecznia, które funkcjonuje dziś przy wszelkich konkursach z nagrodami - jak tylko wybrany przedstawiciel zrobi coś innego niż zawarł w takiej spisanej KONKRETNEJ umowie - jest z urzędu zamykany w więzieniu za niedotrzymanie umowy!!!

  Funkcjonariusze publiczni powinni być najsurowiej karani i sądzeni - z racji swojej uprzywilejowanej pozycji którą wykorzystali.

  Działalność publiczna to powinna być niemalże działalność CHARYTATYWNA - wolontariat, gdzie nie można się obłowić - tylko można zyskać szacunek lub pogardę swoich rodaków.

  ...to dopiero początek PRAWDZIWYCH zmian jakie stoją przed nami jeśli chcemy kiedykolwiek żyć normalnie - a nie umierać powoli zapracowując się na śmierć aby spłacić niewyobrażalne długi, w które nas podstępnie wmanewrowano (zarówno indywidualne kredyty jak i dług państwa)
 • @Ryszard Opara 10:13:31
  > Jeżeli Pan chciałby ze mną porozmawiać, zadać mi jakiekolwiek pytania
  > -zapraszam do biura. Może Pan przyjść z kamerą.
  > Ja się nie boję pytań ani odpowiedzi.

  Panie Ryszardzie - czy to jest otwarte zaproszenie - czy skierowane tylko do Pana Smola?


  I kwestia zasadnicza - odnośnie tego o czym pisałem powyżej - czy PODPISZE Pan pisemną umowę/zobowiązanie - z każdym kto tego sobie zażyczy (umowa niestety musi być dwustronna, indywidualna - żeby była wiążąca w tym chorym kraju) - co do tego CO PANU WOLNO BĘDZIE zrobić i co Pan będzie MUSIAŁ zrobić w naszym imieniu jeśli już stanie Pan na czele państwa?
 • @kanton 10:28:54
  > nasza własna głupota. Brawo nareszcie mamy coś swojego.

  :) Problem tylko w tym, że głupota nie ma granic - jej zasoby są nieograniczone - a więc jest bezwartościowa.
  Więc choć mamy nieograniczone pokłady głupoty - jest ona wręcz naszym dobrem narodowym - to nie mamy nic wartościowego i jesteśmy biedni jak mysz kościelna...
 • Psy szczekają Nowy Ekran idzie dalej
  Sytuacja na NE jest szczególna. Własciciel sponsoruje nie tylko ludzi myslących twórczo i pozytywnie ale także ludzi prowadzących walke polityczną z wypracowywanym programem i z nim samym. Ludzie ci sa zazwyczaj pozbawieni zasad etycznych i moralnych - rzuca sie to w oczy podczas czytania ich komentarzy, które pisane sa tak jakby ich autorzy brali wszystkich blogerów i czytelników NE za ludzi bardzo malo inteligentnych, którzy nie potrafia odzielic ziarna od plewy i którzy dadza sie złapać na ordynarne pomówienia.

  Przypominam zatem tym "komentatorom" iz nie to kala człowieka co on czyta, ale to co on pisze!.
 • @Ryszard Opara 10:13:31
  Wrzuca Pan do jednego garnka zdrajców , z tymi , którzy z tą zdradą nie mają nic wspólnego a wręcz walczyli z nia. Mam na myśli Kaczyńskich. Nie twierdzę że formacja PiS , a wczesniej PC nie popełniła błędów. Ba nawet grzechów. Moje osobiste zdanie o Panu Kaczyńskim jest takie , że popełnił kilka razy wielki grzech pychy. Mam wrażenie , że Polacy lubią ludzi skromnych, owszem , stanowczych , zdecydowanych gdy trzeba , ale mających naturalną skromność i szacunek dla zwyklych ludzi. I takim człowiekiem był Lech Kaczyński, ale brakowało mu stanowczości , swoistego zamordyzmu. Natomiast Pan Jarosław jest jakby przeciwieństwem swego brata, miał jednak na niego ogromny wpływ. Razem byli wyjątkowym tandemem. I mielli jedyną szanse by dokonać w Polsce cudu. To był ten czas gdy rządzili. Właśnie wówczas trzeba było być bardziej zdecydowanym w działaniu, nie ustępować, nie oddawać władzy. Tu zgubiła Nas łagodność Lecha i pewność Jarosława że naród zmądrzał.

  Ale na miłość, któż z Nas jest bez wad, któż z Nas nie popełnia błędów?

  Lepiej Pan zrobi i więcej dla Polski, jeśli zrozumie , że teraz jest czas nie na wytykanie błędów , ale na wspieranie właśnie Pana Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma szans na zbudowanie realnej siły, która mogłaby przejąć władzę w Polsce poza PiS em. Niech Pan nie daje się wmanewrowywać w retorykę Korwina Mikkego o bandzie czworga. Bo zapomina wół jak cielęciem był. Gdyby bowiem KM był rzetelny i uczciwy , to mówiłby o bandzie pięciorga, bo on też zasiada w ławach poselskich od "oseska".
  Wiele się mówi o Pana "powiązaniach". Ja pozwolę sobie tego nie komentować. Powiem szczerze , ufam Panu. I tu mała dygresja.
  Ludzie zapominają czym była UB i SB. Tak jak w PZPRze nie wszyscy byli zdrajcami i sprzedawczykami, wielu uczciwych ludzi dało sie oszukać i omamić, tak samo i w służbach mundurowych komunistycznego reżimu , było wielu uczciwych Polaków , miłujacych Polskę i gotowych bronić jej niepodległego bytu. Przykład pana pułkownika Kuklińskiego jest najlepszym tego dowodem. Dlatego nie można zgodzić się z retoryką typu, był agentem SB, UB - tzn jest zdrajcą. Ocenia się ludzi po czynach a nie kolorze ubrania jakie ma na sobie.
  Jednym słowem jest potrzebna lustracja na szeroką skalę , ale przeprowadzona przez młodych nieuwikłanych w synekuralne zależności sędziów. Bo polskie sądy też powinny pójść pod sąd , właściwie w pierwszej kolejności, a tymczasem są nietknięte i zarażone gangreną zdrady i korupcji.
  czegokolwiek by nie dotknąć teraz w Polsce to roznosi się ten trupi gangrenowski smród. Naród też ma juz kisiel zamiast mózgu. Nie wiem czy ta pozostała zdrowa tkanka , przezwycięży narodową chorobę, TUMIWISI.
  Przede wszystkim , brakuje Nam solidarności , teraz trzeba bic w tuby że tracimy własne Państwo. Ale co Pan zrobi jak stado lemingów , krzyczy jednym chórem , że u Niemców żyje się jak w raju , to juz lepiej niech nami rządzą Niemcy. No i masz Pan ten Nasz nARÓD. PO-lski.

  Wracam jednak do nurtującego mnie problemu w Pana wypowiedzi.
  Wyrażając negatywne zdanie o PiSie , Kaczyńskim, proszę podać powody swojego krytycyzmu, może zna Pan fakty , których ja nie znam, a powinienem, w końcu jestem wyborcą z prawem głosu.

  serdecznie pzdrawiam
 • @robinsoncrusoe 11:35:43
  Pytanie nie było do mnie, ale należę do ludzi wrzucających Kaczyńskich do tego samego worka, wiec może i ja wytłumaczę się przy okazji.

  Myślę tak: Kaczyńscy jak wszyscy styropianowcy nie miał żadnego pojęcia o gospodarce liberalnej. Takie pijane dzieci we mgle, którym się wydawało, że wystarczy obalić komunę i z Polski zrobi się cud,miód i malina. Miał być polski kapitalizm bez polskiego kapitału a wszyscy z wdzięczności za obalenie socjalizmu wezmą nas na garnuszek. Gdy to okazało się ułuda zaczęto nas karmić mocarstwowością. Dodam szczególną mocarstwowością, bo mocarstwowością gołodupców. To chwytało zwłaszcza w kręgach politycznych bezmózgowych politycznych kiboli. Bóg honor i lewizna...

  Nikt do Kaczyńskich nie miałby pretensji gdyby nie byli "na wierzchu" i gdyby nie zawłaszczali przestrzeni politycznej tak jak się im to udało. To jest nieuświadomiona tragedia.

  Jeszcze działa hasełko "polski solidarnej" ale nikt już nie wierzy, że w przypadku Kaczyńskiego jest tam podłożona jakaś istotna treść. Jemu wystarczy że "brzmi to ładnie" a hołota kupuje.

  W Polsce jest miejsce jedynie dla premierów i prezydentów, którzy stworzą tu "unię kapitału i pracy". Wiedział o tym prezydent Ignacy Mościcki, ale czasu nie starczyło a i BBRW-owska klaka też mu życia nie ułątwiała.

  Jedno jest pewne. Jak piszę o unii kapitału i pracy to cały PiS nie wie o czym piszę. Ma być lepiej. Tak samo jak jest - tylko lepiej, bo z Jarosławem za sterami.

  No to sobie pośpiewajmy: Jarosław Polskę zbaw...
 • @Ryszard Opara - PYTANIE
  Jeśli wypowiada się Pan o Kaczyńskich jako odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy, to wymagana byłaby konkretna i szczegółowa wypowiedź na temat tego, jak Kaczyńscy powodowali to całe zło, które jest teraz w Polsce. Inaczej rzucałby Pan bezpodstawne oskarżenia.

  Jeśli więc wlicza Pan Kaczyńskich i PiS - jedyne ugrupowanie, które - mając władzę - w jakikolwiek sposób przyczyniło się do poprawy bytowania w Polsce od 1993 roku do grupy która: "jest winna obecnej sytuacji Naszego Kraju" i "ponosi za to wszystko odpowiedzialność", to wymagane byłoby zaprezentowanie przez Pana nie tylko (ale także) listy zaniechań tej partii z alternatywnymi, dobrze uargumentowanymi działaniami, które powinny podjąć, żeby można było uznać te działania jako rzeczywiste zaniechania, ale również listy RZECZYWISTYCH błędów, jakie zostały popełnione i które zaszkodziły gospodarce.

  Czy jest Pan gotów taką listę przygotować? Czy jest Pan w stanie udowodnić, WYKAZAĆ, że bez wątpienia odpowiedzialność za tragiczny stan naszego kraju ponoszą także Kaczyńscy? Że nie byli prawdziwymi patriotami, próbującymi nasz kraj ratować? Byłbym wdzięczny, gdyby poważnie się Pan zastanowił nad tym pytaniem i do niego odpowiedzialnie się ustosunkował. Pełna odpowiedź na to pytanie jest w pewnym sensie Pańskim obowiązkiem, skoro tych ludzi, których wykańczały służby od wielu lat (i jednego z których wykończyły "na dobre"), oskarża Pan pośrednio o brak patriotyzmu. To duża odpowiedzialność, dlatego wydaje mi się, że mam prawo żądać w tej kwestii Pańskiej odpowiedzi.

  Proszę też zauważyć, że nie poruszam innych "wrażliwych" tematów, przedłużając mój kredyt "zaufania" jeszcze trochę. Chcę tylko Pańskiego uzasadnienia dla wypowiedzianych przez siebie słów. Nieważne kto to by to opracował. Jeśli mielibyśmy fundament, gdzie czarno na białym mielibyśmy, że Kaczyńscy świadomie działali na szkodę Polski, to byłoby to pewnym otwarciem oczu. W przeciwnym razie jest to oczernianie jedynej liczącej się obecnie opozycji, co stawia Pana w bardzo niekorzystnym świetle. Dlatego proszę o to, by oczyścił się Pan swoim racjonalnym i szczegółowym uzasadnieniem z możliwego zarzutu, że pomawia Pan Kaczyńskich o celowe działanie na szkodę naszego kraju i narodu.

  Pozdrawiam,
  Grzegorz Ilnicki
 • @Ryszard Opara
  "W 1989r, Naród Polski wielkim zrywem wywalczył wolność i demokrację. "

  Nieprawda, pierestrojka to TYLKO przebudowa systemów, ale nie mamy poziomu suwerenności, niepodległości z 1918 roku, zwłaszcza kiedy sytuacja się ustabilizowała jako tako po 1921. Pomijam bolesny przewrót majowy, ale czuję się bardziej endekiem niż piłsudczykiem korzystającym z poparcia komunistów, socjalistów wszelakich, zagranicy, masonów, mniejszości. Zginęli Polacy, to tragedia na miarę trochę Smoleńska współczesnego i czy mamy też 13 lat od 2010? Wtedy nieszczęście przyszłoby w 2023. Przyjdzie niestety raczej wcześniej, po prostu obecne armie muszą być jeszcze wykorzystane, a broń się szybko starzeje z XX wieku. Do dekady będziemy w środku wojny regularnej.

  Zatem bez mitów, 1989 to ustawka NWO i mocarstw, Naród Polski miał, ma, będzie miał przy takim podejściu gówno do zdecydowania. Dlatego musimy założyć ruch obywatelski jako prawdziwe wreszcie przedstawicielstwo Suwerena. Jest nam Pan bardzo potrzebny, nam czyli Narodowi Polskiemu, ale ostrożnie z pchaniem się do liderowania, do władzy, do gremiów decyzyjnych, przykład carcajou powinien Pana ochłodzić. Po pierwsze SŁUŻBA dla Suwerena, a na samo czoło zawsze Bóg. Jeżeli Pan woli to w ujęciu ekumenicznym, byle szczerze, nie musi Pan udawać katolika jak inni politycy. To byłoby nikczemne.


  "Teraz szybkimi krokami, idziemy znowu do utraty suwerenności na rzecz UE Niemiec i Rosji."

  Zapomniał Pan że świat to nie tylko UE, Niemcy i Rosja? Świat to przede wszystkim Boże Projekt z dopuszczeniem póki co sił ciemności żeby nas weryfikowały. To te siły ciemności atakują Polskę za pomocą narzędzi, innych państw, organizacji, projektu NWO. Nie możemy wierzyć także w tzw naszych sojuszników, przyjaciół fałszywych - historia nas tego nauczyła, trzeba wielkiej ostrożności, niezależności w geopolityce. Poza tym mamy problemy wewnątrz wspólnoty obywatelskiej, są takie lobbies także narodowe które chcą zupełnie innego państwa od naszej narodowej, katolickiej (z tolerancją jak za I RP) Polski. To takie grupy rozsadziły I i II RP. Sanacja nie musiała tak skończyć jak skończyła, np w obozach po wrześniu 1939 gdzie zamykano Piłsudczyków na rozkaz gen. Sikorskiego (a raczej masonów, agentów, aliantów), w ogóle nie musiało być 1926 roku.

  Ciągle się głowimy na tym KIM PAN NAPRAWDĘ JEST I PO CO TUTAJ TA MISJA, skąd taki, a nie inny dobór kadr NE, kontaktów, sojuszników, jakie cele... Proszę o tym zawsze pamiętać. Nie ufamy już tak łatwo jak kiedyś i są na to ważkie powody. Proszę nas zrozumieć i nie obwiniać o podejrzliwość jeżeli jest wyrażana w cywilizowanej formie.

  Pomogę Panu jeżeli nasze cele są zbieżne, przynajmniej niektóre. Wykreujemy z NE zaczyn ruchu obywatelskiego, ale proszę nie wspierać już rzbika, bo to niszowa inicjatywa sympatycznego (niegdyś?) carcajou. To nie ma przyszłości nawet jako tylko rada BiK NE. Ludzie tego nie uznali, garstka to za mało. Moja idea ruchu obywatelskiego jest inna i liderzy znani ze swojego dorobku życiowego dla Polski, statusu kombatanta walki z komunizmem, układami III RP (bądź sukcesu w sensie materialnym byle uczciwie!!!) powinni tylko wspomagać, a nie kierować kreacją ruchu.

  Ruch obywatelski proszę oddać nam obywatelom, elity tym razem na drugi plan, służcie Suwerenowi, ale bez sterowania nami jak kukiełkami, bo na to nigdy już nie pójdziemy! Ludzie są w potrzebie, a nie państwo w sensie systemu i tak do wymiany. Zadłużenie to tylko cyfry, liczy się to że dany człowiek nie ma za co kupić jedzenia, leków, nie ma na rachunki podstaw bytu.

  Gdzie się podziewa Pan Romuald Szeremietiew? Wiosna, pora ruszyć w pole na bój o lepszą Polskę. I nie ogłaszajcie Panowie powstania żadnego nowego ruchu, jest już jeden ruch obywatelski - tworzy go Suweren, Katolicki Naród Polski. On już jest, niech tylko zacznie działać i tyle. Partie polityczne są uzurpatorami, wielkim oszustwem wraz z tym antyludzkim systemem zbudowanym żeby nam szkodzić, wręcz zabijać.

  Naszą misją jest oddać Polskę we władanie Suwerena i wyedukowanie go na odpowiedzialnego zarządcę z woli Boga. Tylko tyle :) To już nie są czasy Mieszka I, ale nawet wtedy lud bronił swoich ziem, atakował maruderów regularnej armii agresorów. Teraz jest era demokracji, pora wyjść z fazy raczkowania do dojrzałej ery demokracji świadomej i z wartościami. Zawsze z Bogiem. Innym torem niestety podąża już UE, świat i ich idą do Sodomy, skończą tak samo jak oni. My róbmy swoje, całkiem rozsądnie nauczał nas Jan Paweł II niedługo nasz kolejny święty. Nie było co do tego żadnych wątpliwości, to postać formatu Jezusa, ktoś absolutnie wyjątkowy w dziejach ludzkości, dlatego zło tak nim kręciło (był ponad to), stąd tylu złych ludzi bardzo blisko Niego, nawet przyjaciele najbliżsi okazują się być trefnymi czarnymi owcami.

  A później naprawianie świata i kolonizacja kosmosu jako rzecze choćby Tomasz Urbaś :):):) To zdumiewające że wizyty w Smoleńsku nie monitorowały nasze satelity i inne instalacje, nie było dostatecznego nawet zabezpieczenia, asystujących samolotów niekoniecznie nawet wojskowych co raczej rozpoznania służb, BOR. Potrzebne nam (poważnie to twierdzę) rychłe, odważne wejście w kosmos żeby przetrwać, żeby nie zostać w tyle w stosunku nawet do Iranu, Korei Północnej i całego szeregu państw, w tym Niemiec z ich systemem MILITARNYCH satelitów umieszczonych na orbicie przez... sowietów. To ma być NATO? Od dekady to fikcja. Niemcy są nam tradycyjnie wrogie. Alianci tradycyjnie mają nas gdzieś.

  Nie będzie zapewne rychło końca świata z Woli Bożej, przeżyjemy cało 2012 i kolejne lata. Patrzę na kosmos i widać że ludzkość to projekt szyty na baaaardzo długo, może na tysiące, miliony, miliardy kolejnych lat jeżeli się sami nie wykończymy, albo jeżeli nie ulegniemy potężnej, bezlitosnej naturze. Projekt wszechświat jest co prawda jak telewizor o określonej trwałości zanim nie przeobrazi się do fazy kolejnej tak jak to jest zaprogramowane. Może Bóg pstryknie palcami i wszechświat zniknie wcześniej niż okres trwałości zdatnej do życia (gdziekolwiek), może pojawi się kolejna odsłona? Mnie np nietrwałe ciało nie jest specjalnie potrzebne, w fazie duchowej życie wieczne będzie miało swoje inne uroki :)

  Całą Ziemię może coś dotknąć co umożliwi ludziom życie, rozwój w każdym razie jak obecnie. Trzeba więc wyjść poza Ziemię, poza Układ Słoneczny, poza naszą galaktykę. Natura to dla nas taki nie do końca przewidywalny (zawsze będą przykre niespodzianki) tor przeszkód z pułapkami jak labirynt naukowców dla myszy. Musimy się jednak zmagać też z innym torem przeszkód - siłami ciemności, ale tu bez Boga już nie damy rady wygrać. Ludzie są trochę jak mrówki, jedni giną, ale reszta ma zrobić swoje w mrowisku i wokół niego - zróbmy swoje świadomie, nie jesteśmy jednak dokładnie tacy jak mrówki, jesteśmy ludźmi.
 • @space 12:34:55
  > gdzie czarno na białym mielibyśmy, że Kaczyńscy świadomie działali na
  > szkodę Polski, to byłoby to pewnym otwarciem oczu.

  Problem polega na tym, że Kaczyńscy robili to najprawdopodobniej NIEŚWIADOMIE - to po pierwsze.
  Po drugie mam wrażenie, że chodzi Panu o działanie na szkodę Polski rozumiane jako zdradę interesu Polski jako kraju, czyli w stosunkach z innymi państwami.
  A to jest tylko jeden z aspektów działania na szkodę Polaków - czyli nas, ludzi tu żyjących, w Polsce.
  Dużo ważniejszym aspektem jest wewnętrzne działanie państwa polskiego na szkodę swoich obywateli - czyli skubanie swoich własnych obywateli pod różnymi pretekstami.

  (Choć uczciwie trzeba powiedzieć, że to PiS jako chyba JEDYNA partia obniżyła jakiekolwiek podatki (PIT z 19% do 18%) - tyle, że jest to zmiana MARGINALNA i niewiele znacząca, żeby nie powiedzieć "śmieszna" jeśli chodzi o skalę grabieży społeczeństwa przez państwo)

  CAŁA KLASA POLITYCZNA działa na naszą szkodę - bez zrozumienia tej prostej prawdy, zawsze będziemy wykorzystywani.
  Tylko zorganizowanie się i zjednoczenie społeczeństwa w celu ODSUNIĘCIA od władzy WSZYSTKICH obecnych, zawodowych polityków może coś w tym kraju zmienić.
 • wszystko to racja,
  ale nie sposób zatrzymać stada lemingów, jak np. Pan wytłumaczy to tym, co głosowali na Klicha ? A tym, co nadal sądzą, że w Smoleńsku debeściaki nie dały rady ? Tej większości idącej do urn, która jawnie głosuje za rozbiorem Polski. Ma ją gdzieś, ot niemiecka prowincja na wakacje, takie wczasy w siodle. Ważny jest własny interes, reszta furda.

  Ma Pan kasę, i symkałkę do interesów, to niech Pan powoła firmę, która w przyszłości wygryzie z rynku microsoft. To jedyna droga, aby ocalić zręby polskości.

  ps:
  co to niby ma znaczyć ?

  "W ciągu ostatnich lat w Polsce, nie dokonano żadnych reform gospodarczych, ani transformacji systemu komunistycznego na kapitalizm czy też wolny rynek."

  kiedy w Polsce był system komunistyczny, i co obecnie panujący kapitalistyczny bandytyzm ma wspólnego z komunizmem ? Przecież nawet istytucje państwa zachowują się jak krwawi poganiacze niewolników uznający tylko moc kapitału !!!


  a zawołanie do zaprzestanie finansowania partii z budżetu przeczy wszystkiemu, co Pan napisał. Jak rozumiem, ma Pan dość kasy, i chce sfinansować swoją partię pozbywszy się konkurencji na garnuszku budżetu, tylko co to ma wspólnego z demokracją ?
 • @zwyczajnie normalny 03:46:29
  otrząsnąć z letargu mogłaby tylko nazistowska agresja, która z braku intelektualnych elit tym razem osadziłaby w obozach zamożnych, konfiskując im majątki.

  I to nie są wcale jacyś anonimowi głupcy. Sam mam wielu znajomych, których się wstydzę, zważywszy ich poziom argumentacji. Ale w kapitalistycznym świecie sobie radzą, dorabiają się, i uważają, że cała reszta to nieudacznicy, którym Polska jest potrzebna, aby się odegrać.
 • @Ryszard Opara 10:13:31
  Szanowny Panie.

  zaczyna Pan jak zawsze - od unikanie odpowiedzi na pytanie i zaraz potem wrzuca mnie do swojego worka wraz z innymi. Skądinąd znana socjotechnika, prawda? :))

  Ja nie muszę wierzyć w żadne wygodne dla mnie argumenty. Proszę łaskawie zauważyć, że to nie ja uprawiam politykę, tylko Pan.
  Pan zdecydował się na publiczne wystąpienie i (o)głoszenie niby programu, który miałby uratować Polskę. Takich ratujących było już tak wielu, że każdemu kolejnemu każdy z czytających, słuchających i oglądających, ma prawo zadawać własne pytania w tym pytania bardzo osobiste.

  Jeżeli uczciwie dzielę się z Panem z swoimi spostrzeżeniami i stwierdzam, że to co Pan głosi jest miałkie, a kilka tematów Pan podebrał z innych źródeł jako własne, to ten rodzaj uprawiania polityki uważam za niepoważny, a gdyby pokusić się o bezpośredniość i nazwać rzecz po imieniu, to musiałbym użyć twardszych określeń. Niech Pan zgadnie jaką, i czy w ogóle, wartość posiada plagiat?

  Na tym portalu, do którego również ja "otrzymałem klucze" oprócz mnie sporo innych osób zadawało konkretne pytania. Odpowiedzi nie udzielił Pan do dnia dzisiejszego. Zatem jak chce Pan dalej uprawiać tę swoją politykę? Od uników, od wykrętów i kolejnych obietnic?

  Zatem raz jeszcze zapytam - zacznę od końca.
  Kto Panu zorganizował wykłady w Jarosławiu, i ile Pan zainkasował za swój występ?

  Moje, subiektywne, zdanie na temat pańskiego wystąpienia - Nie tylko jakość dźwięku była kiepska.
 • @Marek Kajdas 13:29:34
  autor o Polsce, Ty o żbiku,
  znaj proporcje mocium Panie,
  przestałem Cię w tym momencie czytać,
 • @Freedom 10:37:10
  Szanowny Panie,

  Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich sensownych ludzi. Ja się prawdy nie boję i nie mam czego ukrywać. Nie widzę żadnych powodów, aby być publicznie oskarżany o czyny, których nie popełniłem. Nie wyrażam zgody na manipulacje moim życiorysem, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to jest problem praktycznie nie do rozwiązania.
  Jak można udowodnić, że się z kimś nie współpracowało, albo czegoś nie robiło - to absurd. Jeżeli ktoś ma dowody to powinien je przedstawić.

  Odnośnie propozycji pisemnej umowy/zobowiązania. Nie widzę żadnych problemów. Oczywiście, trzeba wiedzieć co się konkretnie podpisuje - warunki i definicje osiągnięć muszą być przedtem uzgodnione. A to i kwestia interpretacji może być bardzo trudna -

  Przesyłam ukłony i do zobaczenia
 • @Wiktor Smol 13:52:11
  > Kto Panu zorganizował wykłady w Jarosławiu, i ile Pan zainkasował za swój występ?

  Na to pytanie pozwolę sobie odpowiedzieć, gdyż to ja w imieniu organizatorów zaprosiłem NE. Konferencja była z funduszy uczelni, wspartych grantem unijnym. Organizatorzy zapewniali nocleg i wyżywienie wszystkim uczestnikom. Za referaty ani dojazd nie płacono.

  A tak przy okazji: samo przyjęcie cudzych poglądów plagiatem nie jest. Zwłaszcza jeśli te poglądy są publicznie głoszone. Inaczej musiałbym płacić Chrystusowi tantiemy.
 • @Ryszard Opara
  I jeszcze kwestia szkodliwości czy "szkodliwości" PiS z Kaczyńskimi. Uważam że zestawienie ich w jednej liście z tymi kanaliami jest głęboko niecelne, niesprawiedliwe. Powinna być osobna lista dla szkodliwych... patriotów... bo dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane. Zresztą czy zawsze są one dobre, czy patrioci są naprawdę patriotami? Czy stawianie na zagranicznych przyjaciół (rzekomych) z USA-Izraela jest patriotyczne? Za czasów I RP też były takie lobbies propruskie, prorosyjskie, promasońskie, katolickie i protestanckie. Brakło PROPOLSKIEGO.

  Kaczyński powinien być na liście z Moczulskim, Chrzanowskim, Olszewskim, Macierewiczem itd w takiej lidze mimo że Kaczyńscy też brali udział w tworzeniu UKŁADU z którego mimo nawet Smoleńska nie zostali jeszcze definitywnie wypisani. Chyba układa mają domykać jako brama tylna, monopoliści na patriotyzm, na ruch chadecki.

  Widać układ tak bardzo boi się... NAS, że nawet PiS im niestraszny byle nie dopuścić ich do władzy. Wolą mieć w parlamencie pisowców, ziobrystów, PJN od radykałów. Tak to wygląda wg mnie. Siłą radykałów patriotycznych jest ich głos wprost do Narodu Polskiego, na to nie mogą sobie pozwolić. To dużo więcej niż jakieś tam wpływy na komisje w parlamencie itd kiedy układ czuwa na poziomie prezydenta, marszałkowej sejmu, TK, UE, NWO. Nawet wolę sejmu układ może olać, ma do tego możliwości.

  Gdyby Pan przemówił w sejmie do Narodu, to taki głos przez telewizję byłby zauważony, a przecież mamy i internet, inne możliwości. Tylko żeby Pan zrozumiał swoją rolę jako ewentualnie obywatelskiego kandydata na jedynkę listy do sejmu. To jednak ruch obywatelski o tym zdecydować ma, a nie Pan. Pan może wyrazić zgodę na kandydowanie, albo odmówić. Nie może paru ludzi stworzyć kolejnego projektu politycznego, nie daję na to absolutnie zgody! To musi być dzieło szerokich warstw Narodu Polskiego i to my wybierzemy sobie kandydatów, przedstawicieli.

  Proszę też nie przesadzać z demagogią, jako człowiek bardzo zamożny nie zna Pan jak bardzo boli bieda, problemy z braku pieniędzy nawet na podstawy bytu. Ma Pan adwokatów jakby co, a my? Zgoją nas w kazamatach III RP, albo łby pourywają i znikniemy. Pieniądze dodają odwagi. Nas niepokoi każdy dzień właśnie w sensie też bytowym, to wypala energię życiową, wyklucza z aktywności społecznej, politycznej, cywilizacyjnej-kulturowej, rekreacyjnej nawet.
 • @Jerzy Wawro 14:43:20
  Czyżby warszawka się przestraszyła, że prowincja rusza?
 • @Ryszard Opara 14:11:41
  > Odnośnie propozycji pisemnej umowy/zobowiązania. Nie widzę żadnych
  > problemów.

  Cieszy mnie ta deklaracja. Będę trzymał za słowo. I przypomnę o tym w odpowiednim czasie, żeby taką umowę spisać.
  Mam nadzieję, że czyta to redakcja NE - i będą o tej sprawie pamiętać i dbać, żeby nie "umknęła".

  Jak rozumiem na razie jesteśmy na etapie właśnie uzgadniania, docierania się i wykuwania wspólnych celów - tych które mogą zjednoczyć rodaków.

  Ja np. uważam, że jedną z niewielu rzeczy, która jest naprawdę wspólna dla nas wszystkich (dla ogromnej większości) jest wyzwolenie się z ekonomiczne niewoli, której główną przyczyną jest to, że ktoś sobie uzurpował prawo do kreowania pieniądza.
  http://freedom.nowyekran.pl/post/58086,kazdy-nowo-emitowany-pieniadz-nalezy-do-spoleczenstwa-do-nas-pora-upomniec-sie-o-swoje

  Zatem powtórzę i pytam - czy podpisze się Pan pod np. taką deklaracją i takim zobowiązaniem:

  Każdy nowoemitowany pieniądz należy do społeczeństwa – do nas wszystkich – za darmo!
  (dotyczy to każdego sposobu kreacji pieniądza, każdego zwiększenia ilości pieniądza)

  Tylko Skarb Państwa ma prawo emisji pieniądza – i każdy wyemitowany pieniądz jest własnością społeczeństwa polskiego. Dosłownie i bezwarunkowo!

  Czy zatem zobowiązuje się Pan, że DO SKUTKU będzie dążył do (m.in. poddawał pod głosowanie i głosował ZA) zasadniczą zmianą prawa:
  - całkowitym zakazem kreacji pieniądza w jakikolwiek sposób (przez banki i instytucje finansowe)
  - jedynym dopuszczalnym zwiększeniem ilości pieniądza (zwiększeniem podaży pieniądza) jest emisja pieniądza przez Skarb Państwa, i rozdanie go za darmo całemu społeczeństwu.

  Podpisze Pan takie zobowiązanie?
  Czy jest ono dla Pana w ogóle jasne i zrozumiałe?


  PS. Dodam, że powyższe jest celem akcji "SPARTAKUS", którą zainicjował przywołany powyżej linkowany wpis.
 • @Freedom 15:23:19
  Ja też byłbym za takim zobowiązaniem, tylko nie wysyłałbym nikogo do ataku bez zapewnienia osłony ogniem. Proszę zauważyć, że na NE skupiło się kilku blogerów rozumiejący ten przekręt tysiąclecia i to wyczerpuje ewentualne wsparcie. Cały otumaniony naród łatwo można by obrócić przeciwko takiemu "wichrzycielowi". Siła roboty jeszcze przed nami.
  ps.
  byłem a Jarosławiu i słuchałem Pana Oparę. Sprawy emisji pieniądza były głównym tematem wystąpienia.
 • @nikander 15:36:43
  > Sprawy emisji pieniądza były głównym tematem wystąpienia.

  Nikander, zrozum wreszcie druhu, że "gadać" to sobie każdy może DOWOLNĄ rzecz (i nie mam na myśli Pana Opary - tylko wszystkich, zwłaszcza zawodowych polityków).
  Ale honoru na świecie już nie ma - jest za to łgarstwo, oszustwo, podstęp, zakłamanie i manipulacja zwane MARKETINGIEM i PRem politycznym.

  Mówiąc wprost: NIKOMU nie wolno wierzyć na słowo (w polityce). To podstawa.

  (to że gotów jesteś poprzeć kogokolwiek kto powie to co chcesz usłyszeć - patrz nasza rozmowa o "finansowaniu partii" - świadczy tylko i wyłącznie o tym, jak łatwo Cię, przepraszam, można wydymać)

  Jeśli ktoś mówi: "zrobię to, to i to" - to jak tylko mówię: "świetnie, chcę to na piśmie pod groźbą wypłaty odszkodowania"
  Tylko tyle.

  Jeśli ja piszę na blogu o pewnych rozwiązaniach - to w każdej chwili jestem gotów podpisać zobowiązanie, że je zrealizuję.

  Jeśli więc Pan Opara coś chce nam zaproponować - to ja tylko oczekuję tego na piśmie w formie wiążącej (jeśli oczywiście mam to poprzeć).

  I RADZĘ TO NAM WSZYSTKIM WOBEC WSZYSTKICH naszych przedstawicieli, których chcemy poprzeć.
 • @Freedom 15:57:50
  To nie tak jak myślisz.
  Pewne decyzje dojrzewają bardzo długo. Rozsądny polityk stosuje metodę inkubacji społecznej pomysłu. Po prostu mówi, a słowa polityka jednak jakoś tam w świadomości społecznej się odkładają. Wiem, żyjemy w społeczeństwie dysfunkcyjnym i to co powinno być mową polityka jest łgarstwem polityka.

  Jeszcze raz powtórzę, że polityk, który ktoś, kto 99% czasu poświęca na promocję postulatu a 1% na wniesienie go do laski marszałkowskiej.

  A Palikot - po prostu - to stosuje. Jeszcze raz powtarzam, ze nie jest to polityk z mojej bajki, ale tylko on promował w kampanii wyborczej "jakieś" postulaty. Konkretne! Reszta milczała jak mumie egipskie lub łgała jak przysłowiowy właściciel kopalni srebra z okresu wielkiego kryzysu.
 • @Wiktor Smol 13:52:11
  Wiktor Smol - "Kto Panu zorganizował wykłady w Jarosławiu, i ile Pan zainkasował za swój występ?"

  Każdy zawód i kontrakt ma swoje sekrety. Na tym polega konkurencja, w której Pan dramatycznie odpada.
 • Wiktor
  Pogubiłem się trochę..
  To Rysiek jest gwiazda z jednoczesnym deficytem w kieszeniach, że bierze tantiemy, czy jest WSI złowieszcze i ohydne, które się pcha na salony i musi cieciowi zapłacić, żeby go wpuścili między porządnych ludzi. Za mikrofon to już extra od minuty, przelewem, albo ryczałtem, jakoś się rozliczymy...

  Wy się ludzie zdecydujcie, no nie może być i to i to! Albo on płaci, albo kasuje!:D

  pJurku, z Jezusem to chyba przykład nietrafiony. 30lat, czy jakoś tak, ochrony patentowej..
  Ale np. sprawdzić kto pierwszy powiedział u nas "reforma emerytalna"?
  I każdemu gamoniowi, co użyje tego wytrycha dowalać za prawa autorskie! Grubo! A autorowi podatek od wzbogacenia 99,8% he,he..

  Panie Ryszardzie, dobrze że Pan o tym mówi i Pan nie słucha krytyków, że nie oryginalne. Są to tematy i tak prawie całkowicie pomijane w pierwszym obiegu. Gdyby każdy miał w materii politycznej, czy ekonomicznej silić się na 100% oryginalność, to... w zasadzie, nie wiem co. Trudno sobie wyobrazić taką sytuację!:)

  Pozdrawiam dyskutantów:)
 • @Freedom 15:57:50
  „Jeśli ja piszę na blogu o pewnych rozwiązaniach - to w każdej chwili jestem gotów podpisać zobowiązanie, że je zrealizuję.” ………. Jak tak piszesz, więc na pewno masz rozwiązania, które mogą być stosowane w krótkim czasie, bo tylko taki czas nam został?
 • @drhumor 07:05:50
  Zgadza się - politytcy to lalki w rękach oligarchii, czyli uwłaszczonej nomenklatury!

  http://tvg9.nowyekran.pl/post/1211,oligarchowie-z-czerwonym-rodowodem
 • @Marek Kajdas 15:01:00
  Szanowny Panie Marku (i inni),

  Cały obecny układ polityczny jest w mniejszym lub większym stopniu odpowiedzialny za katastrofalny stan Naszego Kraju. Cała klasa polityczna (jak słusznie zauważył Freedom) działa na szkodę przyszłości Polski - i bez zrozumienia tego faktu niemożliwe będą zmiany.

  Nie jestem zwolennikiem żadnej partii i nie brałem udziału w ostatnich wyborach. "Najbliżej" jest mi do PiS i niewątpliwie to partia, która ma wiele pozytywnych osiągnięć - ale jestem bardzo rozczarowany okresem w którym PiS sprawował władzę praktycznie całkowitą (premier -prezydent)

  Gdyby np dziś PiS wygrał wybory parlamentarne - to z kim stworzyłby koalicję? PiS i Pan J Kaczyński, ma zbyt duży negatywny elektorat aby zdobyć większość parlamentarną. Wygrana PiS - moim zdaniem bardzo i ostatecznie "spolaryzowałaby" i tak skłócone Polskie społeczeństwo.

  Dlatego uważam, że to absolutnie, nie tędy droga. Przy całym szacunku dla osiągnięć Pana Kaczyńskiego. To historia. Minęło i nie wróci więcej.

  Aby pisać o konkretach (o które Państwo pytacie) - odnośnie PiS. Mogę dać wiele przykładów albo np przedstawić kopię umowy koalicyjnej - pomiędzy PiS, LPR i Samoobroną. Wspomnę kilka:

  1. PiS zablokował w sejmie ustawę o roli NBP, która w dużej mierze przywracała konstytucyjnie gwarantowaną rolę (i kontrolę) NBP nad gospodarką, emisją pieniądza.
  (Jak wspomniałem, wiele razy - jednym z kardynalnych błędów ostatnich 23 lat, jest utrata kontroli NBP (Narodu) nad emisją pieniądza)

  2. Ustawa o podatku obrotowym - zablokowana przez PiS. W rezultacie wielkie sieci handlowe drenują Polski rynek z kapitałów, unikają podatków.

  3. PiS zablokował projekt/ustawę o rewaloryzacji rent i emerytur

  4. Traktat Lizboński,

  Ogólnie rzecz ujmując. Moim zdanie PiS jest partią ideologii i populizmu.

  W dzisiejszym świecie najbardziej liczy się znajomość ekonomii, finansów i zarządzania. Umiejętność zrozumienia i robienia interesów na wielką skalę - skalę światową (z narodowym oczywiście priorytetem). Trzeba to robić tak aby zapewnić ludziom dobrobyt. A to trzeba umieć i zrozumieć.

  Bo Polityka to interes, wielki interes i proces łączenia (a nie dzielenia) ludzi.
  Tego niestety brakuje PiS.
 • @Freedom 15:23:19
  Szanowny Panie,

  Sprawy o których Pan pisze - wyłączne, konstytucyjne prawo NBP do emisji pieniądza narodowego - to przedmiot artykułu, który właśnie kończę. Mam nadzieję opublikować go w najbliższych dniach.

  Wydaje mi się, że tutaj nasze poglądy są absolutnie zbieżne (i że nie będzie mnie Pan posądzał o plagiat).

  Takie zobowiązanie (w tym temacie) - mogę podpisać natychmiast. Uważam, że odzyskanie kontroli Narodu/NBP nad emisją pieniądza jest sprawą absolutnie priorytetową w procesie naprawy Rzeczpospolitej.

  Uprzejmie proszę o trochę cierpliwości.

  Ukłony
 • @Ryszard Opara
  Bardzo dziękuję za ten porażjący w swej prawdzie tekst !

  Wyrazy szacunku łączę
 • Polityka to tylko jedna z warstw walki tych złych z nami, ze społeczeństwem.
  By dogłębniej zobaczyć kto jest po tej złej stronie, polecam artykuł, który przeleciał bez większego echa przez NE. Tym złym nie chodzi wcale o kasę czy władzę.

  http://dobrodziej.nowyekran.pl/post/59110,prawda-jesli-chcesz-ja-poznac-musisz-zobaczyc-wszystkie-jej-warstwy
 • @Ryszard Opara 19:30:04
  Panie Ryszardzie,
  nie wiem czy się rozumiemy.

  > wyłączne, konstytucyjne prawo NBP do emisji pieniądza narodowego
  - zdaje się, że tak jest właśnie dzisiaj! To żadna zmiana.

  Ja piszę o tym, że jakiekolwiek zwiększenie podaży pieniądza (nie tylko jego emisja) to de facto wzbogacenie się KOSZTEM całego społeczeństwa, które tego pieniądza używa.
  Dlatego każdy wykreowany pieniądz (gotówkowy, bezgotówkowy czy nawet pod postacią instrumentu finansowego) jest własnością społeczeństwa.

  Ja piszę o całkowitej zmianie obecnego stanu rzeczy, gdzie owszem, prawo emisji ma niby NBP ale to prawo służy tylko i wyłącznie prywatnym bankom do kreacji pieniądza bezgotówkowego.

  Ja piszę o tym, że otacza nas oszustwo, podstęp i hipokryzja, które potrafię zidentyfikować - i proponuję to zmienić.

  Technicznie, to nie żaden NBP - tylko Skarb Państwa jako JEDYNY powinien mieć prawo zwiększania podaży pieniądza - i tyle.
  I każda ilość pieniądza zwiększająca jego podaż jest własnością społeczeństwa, które powinno go dostać do ręki- np. poprzez OBNIŻKĘ podatków o wyemitowaną kwotę.


  Zatem zapytam ponownie, czy podpisze się Pan np. pod zobowiązaniem do wprowadzenia:
  - całkowitego zakazu kreacji pieniądza w jakikolwiek sposób (przez banki, instytucje finansowe, itp.)
  - jedynym dopuszczalnym zwiększeniem ilości pieniądza (zwiększeniem podaży pieniądza) jest emisja pieniądza przez Skarb Państwa, i rozdanie go za darmo całemu społeczeństwu.


  Bo zobowiązanie do wpisania do konstytucji tego co już dzisiaj tam jest (art 227 pkt 1 konstytucji RP) - czyli:
  > wyłączne, konstytucyjne prawo NBP do emisji pieniądza narodowego

  - to Pan wybaczy - ale zakrawa na żarty. Uprzejmie więc proszę nawet nie próbować robić z nas idiotów gotowością do podpisania takich niby-zobowiązań. Albo rozmawiamy poważnie - albo daje nam Pan do zrozumienia, że ma Pan nas za głupców.
 • @Ryszard Opara 19:21:03
  O Viktorze Orbánie też mówiono, że nie ma szans na powrót do władzy,nie ma zdolności koalicyjnej i jest "populistą" itp.
  A jednak po 8 latach mimo iż miał przeciwko sobie wszystkie media i celebrytów w wielkim stylu powrócił do władzy i zgarnął całą pule.

  Dopóki Polacy się nie przebudzą i nie poznają prawdy o Katastrofie Smoleńskiej nic w Polsce się nie zmieni.
 • @Freedom 20:20:29
  Proszę wybaczyć, ale myli Pan pojęcia. Tak jakby dalej nie odróżniał Pan emisji (dokonującej się głownie w banku centralnym) od sposobu rozproszenia emisji. Zmianie ma ulec jedynie sposób "rozproszenia" emisji. Proszę uzupełnić wiedzę o obecnej architekturze finansowej. Osoba poważna przed podpisaniem jakiegokolwiek zobowiązania daje je swoim doradcom. Szanse na parafkę akceptującą byłyby marne.
 • @Piłsudczyk 20:39:58
  Idiortyzmy...
 • @goodness 19:04:46
  > Jak tak piszesz, więc na pewno masz rozwiązania, które mogą być
  > stosowane w krótkim czasie, bo tylko taki czas nam został?

  Nie rozumiem, proszę jaśniej to pytanie zadać.
  Piszę o tym, że jeśli jestem uczciwy to nie mam problemu z potwierdzeniem na piśmie (w formie wiążącej) tego o czym mówię/piszę na blogu.

  Jeśli bym powiedział "obniżę podatek dochodowy o połowę więc głosujcie na mnie" - to jeśli jestem uczciwy i naprawdę mam taki zamiar to w każdej chwili powinienem móc i chcieć to zobowiązanie potwierdzić na piśmie. To chyba oczywiste.
 • @nikander 20:42:42
  Jeśli dla pana wyjaśnienie Katastrofy Smoleńskiej to "idiotyzm" to nie dziwię się, że mamy taką sytuacje.

  Miał racje Józef Piłsudski mówiąc "Naród wspaniały, tylko ludzie k###y"
 • @Piłsudczyk 20:51:17
  Tylko proszę nie denerwować ludzi tym litewskim przybłędą. Ten specjalista od mordowania Polaków i trzymania ich po różnych Berezach Kartuskich wkrótce poznika z cokołów wraz z jego krwawymi rekami. Piłsudski skończył się w 1926-roku. Do tego czasu leczymy rany po BBWR-owskiej swołoczy.
 • @nikander 20:59:25
  Ten "litewski przybłęda" jest jednym z ojców polskiej niepodległości.

  A co do Przewrotu Majowego to była jego dobra decyzja.
 • @Piłsudczyk 21:05:23
  Dobra decyzja. Proszę wybaczyć. 379 zabitych i wyeliminowana fizycznie elita polskich państwowców: Witos, Korfanty, Dmowski.
 • @Freedom 20:43:25
  Masz rację że cały system należy zmienić i dokładny sposób jest opisany w przepisach o postępowaniu w czasie paserstwa.
 • @Ryszard Opara 19:30:04
  Zaciemnia szanowny Autor stan obecnej sytuacji, demokracja została nie zdradzona tylko okradziona z praw do samej nazwy i stałego majątku polskiego ludu.
 • @Dobrodziej 20:20:29
  Polityka jest jedną warstwą, która nigdy prawdy nie mówi.
 • @Ryszard Opara
  "Gdyby np dziś PiS wygrał wybory parlamentarne - to z kim stworzyłby koalicję? "

  Gdyby nasz ruch obywatelski (który mam nadzieję rychło powstanie, ale oddolnie, nie od góry NE!) wszedł do sejmu i miał tyle samo mandatów co PSL, to PiS wolałby... PSL, a nawet jakąś umowę z SLD w stylu coś za coś, ale pozwólcie nam rządzić bez formalnej koalicji, bo to popsułoby wszystkim image.

  Ja się nawet z Panem zgadzam, chodzi tylko żeby nie równać PiS i Kaczyńskich z resztą kanalii. To jednak inna liga. Mimo wszystko kiedyś PiS dojrzeje do współpracy z ruchem obywatelskim jeżeli tylko będzie odpowiednio duży. To będzie takie... "nie chcem ale muszem".

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/59617,konstruktywni-blogerzy-nowego-ekranu-poznajmy-ich

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/59276,ryszard-opara-ostro-o-rzeczywistosci-w-polsce

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/59561,realny-system-polityczny-polski

  Mamy mądrych ludzi na NE, są mądrzejsi od tych z tytułami profesorskimi nawet, bo ci na ogół mocno skażeni kolaboracją z systemem. Jednak mądrość jest też w zwykłych ludziach, wystarczy to zebrać, zsumować.
 • @carcajou 07:18:23 Zacznijmy odbudowę od weryfikacji luk w systemie,....
  Zacznijmy odbudowę od weryfikacji: luk w systemie, osób władzy i instytucji, ponieważ dziurawy system nie służy tworzeniu światłych elit, co z kolei nie zapewnia dobrych rozwiązań dla kraju.

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/59561,realny-system-polityczny-polski - "Korupcja niezbyt powszechna poza służbą zdrowia w codziennym życiu społeczeństwa, jest powszechna na wyższych szczeblach systemu politycznego i biznesu."

  Przemilczana przez lata – poprawka do Konstytucji RP nakładająca na rządzących realną odpowiedzialność konstytucyjną (dotychczas fikcyjna) za podejmowane decyzje, gwarantująca prowadzenie polityki ku pożytkowi Narodu i Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, a nie w imię:

  a. osobistych egoistycznych interesów finansowych i politycznych,
  b. partyjniackich interesów politycznych,

  c. wypełniania nieformalnych zobowiązań wynikających z uwikłań w
  przeszłości,

  d. tzw. przyszłych osobistych korzyści finansowych, politycznych
  lub/oraz stanowisk.

  Przypomnieć należy, że w/w poprawka do Konstytucji RP jest rozwinięciem proponowanej korekty Karty AWS (1996-1997), która ostatecznie została zaniechana. W zamian, Klub Parlamentarny AWS, przedłożył Sejmowi RP w 2000 r. przewrotny projekt ustawy o abolicji dla szpiegów, który został odrzucony (projekt korekty Karty AWS, tj. Rozdział IV, punkt 5 dotyczący zasad wyłaniania kandydatów z listy AWS do Parlamentu RP).

  Korekta dotyczyła uzupełnienia oświadczenia o treść: „ że nie byli i nie są współpracownikami lub pracownikami służb specjalnych obcego wywiadu w tym wywiadu gospodarczego” gdyż wersja pierwotna uwzględniła wyłącznie deklarację o czas przeszły i tylko o współpracę i działalność w służbach specjalnych PRL i WSI.
 • @Marek Kajdas 00:39:10
  Przecież oni nawet nie potrafią zarejestrować list wyborczych, a co dopiero tworzyć ruch społeczny
 • Adam Hofman spiskował przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu
  Adam Hofman (32 l.) pozuje na najbliższego zausznika prezesa PiS. Zawsze jest blisko, na każdej konferencji czuwa tuż przy Jarosławie Kaczyńskim (63 l.). Ale Michał Kamiński (40 l.) - były spindoktor PiS - twierdzi, że ta lojalność jest tylko na pokaz. W książce "Koniec PiS-u" europoseł zdradza kulisy kampanii prezydenckiej sprzed dwóch lat. Opowiada, że Hofman spiskował przeciw Kaczyńskiemu...
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/102-hofman,-kaczy%C5%84ski,-pis,-kami%C5%84ski.html
 • @skała 02:14:49
  Lekarstwo na korupcję:
  ZLIKWIDOWAĆ KORYTO!
  PRECZ Z PODATKAMI!
 • Zygmunt Wrzodak do pana Dr Ryszarda Opary
  Na stronie internetowej klubinteligencjipolskiej.pl (kip) ukazał się artykuł Dr Opary, który ocenia ostatnie 23 lata tzw. ,,transformacji ustrojowej” w naszym kraju. Uważam, że tekst jest tylko częściowo trafny, dlatego postanowiłem kilka spraw wyprostować. W tekście tym najwięcej oberwało się Rosji i to że w Polsce jest źle to wina Rosji itd. Podaje Pan Opara, że ,, ,,Rosja okupuje do dziś połowę naszego kraju”. Niestety, ale Pan Opara nie wskazuje, którą połowę Polski Rosja okupuje!!! Może chodziło panu, o to, że Rosjanie wykupili polską ziemię, zakłady pracy, banki, elektrownie, elektrociepłownie, telekomunikację, przesył energii, stocznie itd. a może doprowadzili do rozbrojenia polskiej armii, służb specjalnych, doprowadzili do upadku polskiego przemysłu!!! Panie Opara nie zgadzam się z pana tezą, że to Rosjanie okupują pół Polski. Taka teza polega na tym, że odwraca się uwagę czytelników od prawdziwego okupanta Polski. Niech Pan zauważy, że Rosjanie kręcili się wokół Rafinerii Gdańskiej, cóż był za huk pro-pisowskich działaczy aby bronić przed Rosjanami Rafinerii Gdańskiej (uważam, że przemysł petrochemiczny musi być w polskich rękach). Wszyscy mogą kupić rafinerię według pisowców, tylko aby nie Rosjanie, najlepiej ,,amerykanie”. ,,Obrońcy” rafinerii cicho siedzieli, gdy za dopłatą od skarbu państwa nawet Ukraińcy dostali stocznię gdańską, ci co dokonali ludobójstwa na narodzie polskim na Wołyniu, nawet ludobójstwo na narodzie polskim im nie przeszkadzało w nabywaniu polskiego majątku. Ma Pan podobny punkt widzenia jak pseudo – obrońcy rafinerii, ponieważ fałszywie widzi Pan wrogów nr. 1 czyli Rosjan. Nie odróżnia Pan sowieckiego imperium od narodu rosyjskiego – słowiańskiego, który to Naród pierwszy w historii świata zapłacił najwyższą cenę za wprowadzanie komunizmu w tej części świata. Bolszewicy – syjoniści wymordowali 30 mln Rosjan – białych, tylko po to aby zlikwidować Państwo Narodowe. Zwykli Rosjanie mieli tyle wspólnego z bolszewizmem co Polacy z PRL-em, ani w Rosji ani w Polsce Słowianie nie zakładali komunizmu, zrobili to siepacze wynajęci przez biznes syjonistyczny, celem było budowa jednego wielkiego Państwa globalnego pod szyldem komunizmu, co im się w zupełności nie udało i teraz budują ci spadkobiercy komunizmu – trockistowskiego, komunizm liberalno – lewacki, polegający na totalnym kłamstwie medialnym. Ci, którzy mają pieniądze (a Pan wie kto je ma) mają media, a ci co mają media mają za zadanie ogłupiania ludzi w interesie światowych utajnionych rządów syjonistycznych. Dlatego instalują w państwach swoich agentów na najwyższe stanowiska rządowe i prezydenckie, po to aby wciągać te kraje w wojnę przeciwko Rosji. Plan taki nazywa się ,,osaczania Rosji”. W tej grze pierwszą planową rolę odrywał L. Kaczyński oraz Kwaśniewski, Komorowski w tej grze stoi okrakiem. Plan ten finansowany jest przez sowieckich żydów z KGB, którzy zostali odsunięci od konfitur rosyjskich. Ośrodek ten znajduje się w Londynie, którym kieruje żyd z KGB – komunista Bierezowski, który uciekł przed Putinem z 15 mld $, to on opłaca min tzw. ,,prawicowe gazetki” w Polsce i w innych krajach europy wschodniej, które mają za zadanie skłócać Słowian. Niech Pan zauważy, jak pisowcy bronią Chodorkowskiego i innych ,,więźniów politycznych” w Rosji. Dla nich złodziej – komunista z KGB, ale żyd, to swój, ale Rosjanin – Chrześcijanin, ale nie żyd, to wróg. Niestety, ale od 23 lat ,,rządy polskie” stoją po stronie budowy światowego rządu syjonistycznego. Polacy nie wybrali jeszcze ani razu swojego prezydenta, który byłby obrońcą narodowych interesów. Każdy z nich działał dla interesów syjonistycznych, a najbardziej ich oddanym prezydentem był L. Kaczyński ( mogę rozwinąć ten argument w innym artykule).

  Pisze Pan, że ,,Naród Polski idzie do utraty suwerenności na rzecz Niemiec i Rosji”. Panie Opara, czy Pan wzrok stracił i nie może Pan już analizować. Naród Polski nie miał od zakończenia II wojny światowej żadnej suwerenności i nie ma jej od 23 lat. Tu nad Wisłą instalowani są cały czas agenci obcych wywiadów i to oni kierują nami. My, Polacy nie mamy własnej, podkreślam własnej polityki obronnej, zagranicznej, gospodarczej, pieniężnej, podatkowej, rolnictwa, przemysłowej, technologicznej itd. jesteśmy nikim, ponieważ ci co mają pieniądze, mają media a te media wybierają nam w wyborach ,,demokratycznych” swoich do rządzenia i swoich do opozycji. Proszę zauważyć, że jedyne dwie partię LPR i Samoobrona broniły interesów narodowych w parlamencie, jednych rozsadzili od środka za pomocą szubrawca politycznego Giertycha, a drugich przez obyczajówkę i kto to zrobił, ano ,,prawicowy” Kaczyński, który już w dniu 14-03-2005 roku w siedzibie fundacji Batorego u swoich, zadeklarował zniszczenie LPR i Samoobrony. Dlatego na krótko dopuścili go władzy, zrobił swoje i odszedł do opozycji, by blokować odrodzenie się prawdziwego ruchu narodowego. Kaczyński zawsze będzie w opozycji, a rządzić będą złodzieje, raz z Palikotem raz z PSL-em, aż wykończą Polskę i Polaków do końca. Dużo do powiedzenia w Polsce mają Niemcy, to prawda, ale ci Niemcy co są uzależnieni od rządów globalistycznych, gdzie Niemcy są traktowani przedmiotowo. Polityka zagraniczna Polski polega na tym, że jak był Rząd i Prezydent z Pis, to oś poddańcza polityków była realizowana przez stolice, Waszyngtonu – Tel Avivu – Brukseli, a gdy do władzy doszli ci z peło, to oś trochę się zmieniła na Berlin-Waszyngton- Tel Aviv i w tych rządach, taką polityką kieruje ta sama Pani Anne Applenbaum.

  Wierzy Pan w NATO, moim zdaniem bardzo naiwnie, ponieważ NATO to zbrojne ramię utajnionych rządów światowych, kierowanych z terytorium USA. Amerykanie nadają dziś ton polityce światowej, polityce w imię obrony interesów światowych gangsterów finansowych, to te Państwo napada na suwerenne Państwa narodowe. Nagle byli czerwoni są bardzo pro-amerykańscy, jak Kwaśniewski, Miller i inni. Chyba Pan domyśla się dlaczego??? Tacy ludzie nigdy nie zrozumieją prawdziwej Niepodległości Polski i suwerenności narodowej, oni będą zawsze służyć obcym. Ale obcym służą też ci z tzw. ,,obozu solidarnościowego”, dlatego Polska wygląda jak pole przygotowane do teatru wojennego, zamiast do uczty niepodległościowej. Bazy wojskowe sowieckie w Polsce zamieniono na bazy wojskowe amerykańskie, tylko nazwy się zmieniają. NATO ma wspólną komisję z Rosją i to Rosja jest ważniejsza dla NATO niż wszystkie kraje razem wzięte z tzw. ,,obozy wschodniego”. Dzięki Bogu, że w naszym kraju nie powstała tzw. ,,tarcza”, ponieważ w te bazy Rosjanie wycelowali by z 500 głowic nuklearnych, tak jak swego czasu NATO wycelowało 650 głowic nuklearnych w nasze terytorium w czasie, gdy były tu sowieckie bazy. Czy wyobraża Pan sobie, gdyby nastąpił konflikt wojenny między wschodem i zachodem i co wtedy zostałoby z naszego terytorium i z naszym narodem. Niestety, ale dzięki naszym zdradzieckim politykom w ciągi 23 lat oraz naszym nowym okupantom, Polska jest w takiej sytuacji przeznaczona na likwidację. Tego trzeba mieć świadomość. Żadne NATO, żadne UE, nie będą z nami się liczyć. Polska nie ma żadnych przyjaciół wśród możnych tego świata, ponieważ jesteśmy bezbronni, wchodzą w nas jak w masło, ponieważ jesteśmy jako Naród naiwni i niestety leniwi w nauce, nie potrafimy odróżnić dobra od zła, prawie wszyscy pędzimy za okruchami z stołu. Komunizm zrobił swoje, szczególnie lata 44-56 zrobiły spustoszenie wśród Narodu Polskiego, który stracił około 250 tys. z rąk siepaczy żydo-bolszewickiej mafii, elitę narodu, silnych ludzi, następne pokolenie rodziło się o wiele słabsze. Teraz potrzeba jeszcze kilkudziesięciu lat niewoli by odrodziły się nowe silne elity, wtedy jak zdążą to coś dobrego zrobią dla dobra Narodu i może odbudują Polskę. Największą tragedią Polaków jest brak elit, które by rozumieli pojęcie prawdziwej ideologii Suwerenności i Niepodległości, tej w obszarze gospodarczej i tej w obszarze politycznej. Edukacja młodzieży Polskiej polega na tym, że mamy wolność, którą zapewniło nam środowisko gazety wyborczej, KOR, oraz jak wielki był ,,wódz” Józef Piłsudski, od najmłodszych lat wpajają młodym Polakom brednie. Nie uczą myśli Romana Dmowskiego, Feliksa Koniecznego, Ks. Prof. Krąpca, czy licznych encyklik Jana Pawła II, w obszarze ekonomi to guru do nauczania jest Balcerowicz, a w świecie Soros, którego ,,prawicowy” kandydat na prezydenta Polski nazywa geniuszem ekonomicznym na spotkaniu w Ostrołęce w lipcu 2010 roku.

  Jeśli chodzi o sferę gospodarczą, to proszę zapoznać się panie Opara z moim tekstem o zadłużeniu wewnętrznym, który przesyłam panu w załączeniu, nadmienię, że jeżeli nie zrozumiemy na czym polega mechanizm okradania narodu polskiego, to nigdy go nie naprawimy. Niech Pan zwróci uwagę, że każdy Rząd zadłuża Polskę, ale żaden Rząd tym się nie przejmuje. Jeżeli nadal będzie obowiązywało ,,prawo” w Polsce, że Rząd ma zadłużać się zgodnie z tym prawem tylko w instytucjach prywatnych a nie u siebie w Narodowym Banku, to zawsze będzie uzależniony od zewnętrznej polityki gospodarczej. Musi być oddzielone finansowanie inwestycji państwowych od prywatnych. Inwestycje państwowe powinny być finansowane przez NB na 0% a prywatne banki finansują prywatne inwestycje. Politycy od 23 lat rok w rok płacą swoim mocodawcom około 80 mld zł w różnej postaci. (proszę spojrzeć na tekst drugi). Słusznie Pan wymienił wszystkie te partie, które odpowiadają za wyprzedaż Polski. Efektem czego jest, że majątek sprzedany, gospodarka Polska zlikwidowana, Polska myśl techniczna zlikwidowana, zadłużenie publiczne oficjalne wynosi około 1 bln zł, a nieoficjalnie około 3,3 bln zł. Politykę taką prowadzą ci sami politycy co byli przy okrągłym stole i knuli w Magdalence, to im mafia światowa powierzyła likwidowanie Polski, ci w podzięce wiernie to robią w imię ochrony przed odpowiedzialnością.

  Diagnoza, Polacy muszą dążyć do Powstania Narodowego, Powstania nie z kijem i oponą w ręku, tylko w powstaniu rozbudzonej świadomości, a więc wiedzy, prawdziwej diagnozie. Jaki cel przyświeca takiemu powstaniu??? Czy Polska ma być nadal w UE, czy ma być nadal psem gończym amerykanów w sprawie Rosji??? Jaka polityka pieniężna ma być w Polsce, podatkowa, ekonomiczna, obronna??? Jaki system nauczania itd. Krótko, kto ma być właścicielem Polski??? Czy chcemy zmienić dotychczasowy system??? Czy chcemy go tylko przypudrować??? Czy chcemy w nim trwać??? Będziemy mieli tyle Polski ile rozumu Polskiego, wtedy można określić, czy My, jako Naród Polski jesteśmy suwerenem w własnym kraju.

  Jeżeli krytykuję tzw. ,,zachód” to nie jestem za wschodem i odwrotnie. Takie myślenie jest od dawna wtłaczane w głowy Polaków. Nie jestem ani za wschodem ani za zachodem, jestem po stronie zawsze mojej umiłowanej Ojczyzny – Polski.

  Zygmunt Wrzodak – z wilczym biletem

  Poseł IV i V kadencji Sejmu

  Były członek KK ,,S”

  Były członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ ,,S”

  Szef ,,S” Ursusa w latach 91-2001 roku

  Działacz podziemnej ,,S”

  Skierniewice 18-04-2012 rok


  za: http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/04/18/zygmunt-wrzodak-do-pana-dr-ryszarda-opary/
  załącznik:


  Mechanizm dotyczący powstającego długu publicznego  Napad na bank kojarzy się nam z zamaskowanymi facetami ograbiającymi skarbiec lub kasę banku.

  W rzeczywistości mamy do czynienia w krajach ,,demokracji” liberalnej z napadem Banków Prywatnych na Banki Narodowe, taki klasyczny przykład ma miejsce w USA od 1971 roku, gdy Narodowy Bank USA kupili (przejęli) prywatni właściciele. (11 żydów).

  Polska należy do krajów, które systemowo objęte są ,,demokracją” liberalną oraz pseudo-wolnością gospodarczą. Do tego systemu należy większość krajów europejskich, Ameryki Płn., Ameryki Płd. oraz Australia.

  Cechą wspólną, łączącą wszystkie Państwa, należące albo wciągnięte do systemu demokracji liberalnej, jest znaczne zadłużenie gospodarek narodowych w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF).

  Zadłużenie gospodarek narodowych Polski, Niemiec, Francji, Włoch, USA, Argentyny, Brazylii itd. w BPiIF waha się w zależności od kraju od 25 do 180% Produktu Krajowego Brutto (PKB). Przykładowo w Polsce, wysokość PKB za rok 2008 wyniósł ok. 1 bln 200 mld i w tym czasie zadłużenie w BPiIF wynosiło ok. 650 mld zł.

  Co ciekawe, Państwa należące do kręgu ,,demokracji” liberalnej, przy optymalnie nastawionej na zysk gospodarce, wewnętrznie przynoszą stratę, ze szkodą dla własnego Narodu a zewnętrznie, w interesie międzynarodowym instytucjom finansowym, przynoszą zyski.

  Rocznie Polska, przy obecnym sumarycznym zadłużeniu ok. 650 mld zł za rok 2008, odprowadza ok. 40 mld. zł. rocznie do kasy wszelkiej maści międzynarodowym spekulantom finansowym w postaci odsetek od kredytów zagranicznych, kredytów krajowych (zaciągniętych na poziomie NBP, Rządu oraz Samorządów), odsetek od obligacji skarbu państwa, itp.

  Skala odprowadzanego haraczu do gangsterów finansowych jest niemała, bo w przypadku Polski przy PKB 1,200 bln. zł, za 2008 rok, zadłużeniu ok. 650 mld zł, wszystkich odprowadzanych do budżetu rocznych tylko ,,podatków”- w kwocie ok. 80 mld zł, to kwota 40 mld. jest to kwota znaczna i co ciekawe odpowiada w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB za lata 2005-2008. (Pomijam inne wydatki budżetowe np.; wpłaty roczne na OFE to jest dopiero przekręt)

  Powyższy przykład pokazuje, że owoce rozwoju Państwa demokracji liberalnej (przyrost PKB) jest pochłaniany przez międzynarodowych gangsterów finansowych. Nie podaje się do publicznej wiadomości faktu, że w przypadku napływu do strefy złotówki, przykładowo 100 mln $ następuje emisja złotówek z dnia kursu czyli dodruk pieniądza.

  Dodruk pieniądza następuje nie w interesie Państwa, tylko w interesie tych gangsterów finansowych z dwóch względów:

  1.

  Państwo pożycza od „prywatnego” na procent o wiele wyższy niż samo by sobie pożyczyło z NBP.
  2.

  Każdego roku z powstających z odsetek od udzielonych kredytów (też dodrukowanych pieniędzy) gangsterzy wykupują waluty ażeby wypompować je z kraju,

  Dlatego w Polsce mamy przy tak słabej kondycji gospodarczej i znacznym bezrobociu, tak silną złotówkę.

  Co to oznacza? – że system podatkowy de facto jest narzędziem legalnego wyprowadzania z systemu finansowego Państwa olbrzymiego strumienia pieniędzy w kierunku międzynarodowych grup gangstersko-finansowych.

  W majestacie prawa (podatki podlegają systemowi prawnemu) cały system władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (rząd, prezydent) oraz sądowniczej wraz z decydentami środków przymusu danego kraju, w tym służby specjalne wojska i policji, oprócz standardowych funkcji pracują świadomie, rzadziej nieświadomie dla utrzymania systemu odprowadzania haraczu dla tych gangsterów.

  W każdym kraju demokracji liberalnej istnieje grupa ludzi, która pełni funkcje Rezydentów tych grup.

  I tak naprawdę pełna nazwa niektórych funkcji publicznych pełnionych przez elity władzy w Polsce powinna brzmieć następująco: Panowie i Panie: Mazowiecki, Bielecki, Suchocka, Buzek, Miller, Belka, Marcinkiewicz, Kaczyński – Premierzy RP to ich REZYDENCI . Panowie Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński – Prezydenci RP to REZYDENCI też ich.

  Pan Balcerowicz, Belka oraz Pani Gronkiewicz Waltz: Prezesi NBP to też ich REZYDENCI. Praca na rzecz tych grup odbywa się również we władzach kluczowych Ministerstw (Finansów oraz Spraw Wewnętrznych) każdego kraju jak również we władzach ważniejszych partii politycznych, bez względu na prezentowaną oficjalnie ideologię (prawicowa, lewicowa, centrowa, liberalna, wyznaniowa itp).

  Czy można zmienić system demokracji liberalnej tak, ażeby funkcjonował dla dobra Narodu a nie dla dobra międzynarodowych gangsterów finansowych?

  Rozwiązanie systemowe jest tak proste, że aż nieprawdopodobne żeby umknęło uwadze ekonomistów (chyba, że co ważniejsi też pracują na rzecz tych grup).

  Rozwiązanie systemowe wymaga wprowadzenia do konstytucji naszego Państwa 1 (słownie: jednego) przepisu prawnego.

  Ten zapis mówiłby o zakazie udzielania kredytów Państwu, ze źródeł prywatnych, czyli innymi słowy wprowadzony zostałby Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa.

  Banki Prywatne finansować mogłyby tylko i wyłącznie sprawy prywatne a Bank Narodowy sprawy ponad-prywatne (Samorządowe i Rządowe). Rozwój Państwa mierzony przyrostem Produktu Krajowego Brutto (PKB) byłby finansowany tylko i wyłącznie przez Bank Narodowy, który jako jedyny prawny emitent w suwerennej MENNICY PAŃSTWA odzwierciedlał przyrost PKB w emisji tego pieniądza.

  Co ciekawe „Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa” automatycznie wymusiłby na wszystkich Partiach Politycznych funkcjonujących na scenie teatru politycznego danego Państwa do służenia mu.

  Należy zauważyć, że w Polsce i nie tylko, nikt od tzw. prawicy do skrajnej lewicy, nie porusza zakazu finansowania Państwa na poziomie Rządu czy Samorządu, a chodzi tylko o jeden zapis (drugi „rozdział” automatycznie zacznie funkcjonować).

  Co to oznacza? – że partie polityczne, działające w ramach Rezydentury na rzecz międzynarodowych spekulantów finansowych, tak naprawdę posługują się ideologiami (świadomościami fałszywymi) tylko po to, ażeby skłócać i poróżniać społeczeństwo na poziomie prywatnym każdego człowieka jakim jest wiara, niewiara, światopogląd i upodobania, kwestie zasadnicze zepchnąć na boczny tor, tak by móc skutecznie okradać nie świadomy Naród.

  W tym samym czasie, w sztucznie wywoływanym szumie ideologicznym, okradana jest KASA PAŃSTWA wybranego Narodu przez spekulantów i ich agenturę i ograniczana jest suwerenność MENNICY PAŃSTWA. Gdyby służby specjalne przykładowo w Polsce ABW, CBŚ, CBA czy SKW oraz wymiar sprawiedliwości, w tym Prokuratura, były w pełni suwerenne (niepodatne na wpływy rezydentów), to fakt dopuszczenia Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych do finansowania Państwa, dawno byłby odczytany jako działanie na szkodę Państwa, ponieważ w sposób jednoznaczny osłabia strukturę finansową Państwa, powodując ciągle problemy z deficytem budżetowym.

  Wydatki budżetowe obejmują m.in. sprawy obronności i bezpieczeństwa Państwa, a więc fakt drenowania Skarbu Państwa przez gangsterów finansowych wpływa również bezpośrednio na osłabienie bezpieczeństwa i obronności Państwa.

  Do czasu odzyskania suwerenności możliwe jest, aby sam Naród wymusił na partiach zmiany systemowe, ponieważ te partie tylko wtedy będą wiarygodne dla Narodu, jeżeli wprowadzą do swoich programów, a potem wprowadza w życie zapis o zakazie udzielania kredytów ze źródeł Międzynarodowych Instytucji Finansowych Państwu na poziomie Rządu czy Samorządów.

  Sprawa Kasy Państwa jest jedynym obszarem, który łączy Naród we wspólnym interesie, jeżeli Naród będzie odporny i nie da się wmanewrować w dyskusje i kłótnie na tematy zastępcze, to taki Naród ma szansę na zmianę systemową, ma szansę na przetrwanie w suwerennym kraju.

  Wtedy w Polsce i nie tylko, będzie więcej pieniędzy w Skarbie Państwa na zwiększenie budżetów wymiaru sprawiedliwości, sfery obronności i bezpieczeństwa Państwa, służby i ochrony zdrowia, edukacji narodowej, na pomoc społeczną, czy niepełnosprawnych nie pracujących, na inwestycje narodowe: medialne, energetyczne, transportowe, budownictwo mieszkaniowe; ogólnie na rozwój cywilizacyjny narodu. Oczywiście podatki: m.in. VAT-y, akcyzę, koszty paliw, składki na fundusze zdrowia, podatki od nieruchomości itp. zostaną obniżone, ponieważ Skarb Państwa nie będzie więcej ponosił kosztów utrzymania międzynarodowych grup przestępczo – finansowych. Państwo należy do spraw narodowych- ponad PRYWATNYCH i jest przestępstwem ażeby Państwo działało na swoją szkodę i na szkodę własnego Narodu.

  Zygmunt Wrzodak

  były czł. KK. NSZZ SOLIDARNOŚĆ, Zarządu Regionu Mazowsze, szef Solidarności w Ursusie w latach 1990 – 2001. Poseł na Sejm IV i V kadencji, czł. sejmowej komisji ODPOWIEDZIALNOŚCI konstytucyjnej, skarbu państwa, obrony narodowej, gospodarki, ds. UE, FINANSÓW PUBLICZNYCH. pomysłodawca i założyciel w Ursusie LPR, Prezes ,,Narodowego Kongresu Polskiego”

  Skierniewice, kwiecień 2012 rok


  za: http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/04/18/mechanizm-dotyczacy-powstajacego-dlugu-publicznego/
 • @Ryszard Opara 10:13:31
  Pańskie twierdzenie: "W 1989r, Naród Polski wielkim zrywem wywalczył wolność i demokrację." jest super oszustwem !!!

  Naród chciał wywalczyć wolność i demokrację, ale przy pomocy Bolków i oportunistów komunistyczna banda Jaruzelskiego mu na to nie pozwoliła!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031