Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

7 Polskich Grzechów Głównych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pisałem ostatnio o „pokojowej” rewolucji i o swej wizji przyszłości Polski w Europie.

Kilka osób zarzuciło mi brak konsekwencji czy też spójności poglądów Pojęcie rewolucji może zaś wiązać się z masowym protestem społecznym, który odbywa się w sposób krwawy: walki na ulicach, ranni, zabici – dramat. Można też (mając racje, historyczną świadomość społeczną i wizję przyszłości) zmiany realizować w sposób całkowicie pokojowy, demokratyczny. Tak właśnie jak  zrobiono to w Islandii. Mass-media w całej Europie, celowo i całkowicie to przemilczały. Napisałem o tej właśnie rewolucji, wcześniejszy artykuł - notkę.

Jak wspomniałem mamy do dyspozycji demokratyczne metody. Należy zacząć od...kontroli liczenia głosów wyborczych. Ręcznie - Bez komputerów. Jeżeli jest 25,000 Komisji Wyborczych to musimy mieć w każdej 2 (lub więcej) „mężów zaufania”. Wiadomo, to armia ludzi. Ale jeżeli nie będziemy w stanie znaleźć 50-100 tys. „sprawiedliwych” - ludzi uczciwych, oddanych sprawie – wtedy rzeczywiście nigdy i nic się w Polsce na lepsze nie zmieni. Wszystkie oszustwa, obecnego systemu -„po-okrągłostołowego” – zaczynają się od manipulacji przy urnach wyborczych. W USA głosy liczy się „ręcznie”, a jest to kraj zaawansowany technologicznie, mógłby sobie pozwolić na komputery (nawet przy obecnym kryzysie) –a liczą manualnie. Dlaczego? Ano komputery „wypluwają dane” na zamówienie informatyka - zależnie od  programu.
Potrzebna jest więc na starcie armia „mężów zaufania” aby nadzorować uczciwe rozliczenie wyborów. Dlatego też,  zaproponowałem udział Kościoła i jego struktur do kontroli procesu wyborczego. Mimo wszystko, nawet dla ateistów Kościół to instytucja (wciąż) największego zaufania publicznego.
Nie wystarczy jednak policzyć głosy. Należy opracować plan działania:
A.    Przygotowanie:
 
1.     Opracowanie „bilansu otwarcia” – istniejący stan Rzeczypospolitej.
(Wykaz Polskich „grzechów głównych” Alternatywy i wizja przyszłości dla Naszego Kraju). - (Wszystko to obecnie jest w opracowaniu).
2.     Projekty funkcjonowania przyszłej -IV Rzeczypospolitej- propozycje:
-   roli Państwa,
-   systemu sprawowania władzy,
-   projekt Konstytucji, Ordynacji Wyborczej, (system nadzoru procesów)
- Geopolityczna opcja funkcjonowania IV Rzeczpospolitej.
     B. Etapy działań:
     1. Informacja/edukacja, jak największej liczby obywateli w kraju i za granicą
    2. Stworzenie Masowego ruchu Poparcia społecznego – > 60% wyborców!
    3. Stworzenie struktur terenowych. Lokalne, regionalne (tygodniki, radio) NE,
   4. Stworzenie struktury koordynującej – ogólnopolskiej – listy wyborcze
    5. Start w wyborach samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich
 
Stworzenie masowego, zaangażowanego Ruchu Społecznego, który zaakceptuje proponowane zmiany nie będzie proste, ale to główny cel/zadanie. Przedtem należy ludzi poinformować dokładnie o propozycjach - Pisałem wielokrotnie:
Polska stacza się na równi pochyłej w NIEBYT – UE (Niemiec).
Warto się zastanawiać nad przyczynami obecnego stanu rzeczy. Jest wiele powodów - warto raz jeszcze wyliczyć 7 Polskich Grzechów Głównych:
1.     Koalicja Rządowa – Opozycja – System bez zmian od 23 lat - oparty na zasadach: Nie ważne kto – ważne że MY, że ktoś spośród Nas - jedna wielka farsa demokracji parlamentarnej - odbywająca się w sejmie i senacie. Interesy Partii Politycznych stawiane są powyżej interesów Państwa i Narodu. Brak  spójnych  działań w interesie Państwa. Polska traktowana jest jak obiekt grabieży. Rolę płatnej dziwki odgrywa Naród.
 
2.     Całkowity brak autorytetów. Kto w dzisiejszej Polsce ma autorytet? Przecież nie politycy, nie profesorowie, przedstawiciele elit, zawodów, nie biznesmeni. Więc jakie są wzorce do naśladowania? Przecież chyba niemożliwe aby autorytetem byli osoby pokroju: K. Wojewódzki, Doda, Kaja, Owsiak, czy Małysz - osoby Polskiego „tańca z gwiazdami”!!!
 
3.     Brak pro-państwowych Służb Specjalnych –Niezależnych partyjnie,   działających wyłącznie w interesie właściwie pojętej Polskiej Racji Stanu
 
4.     Brak prawidłowo funkcjonujących struktur władz Państwa.W Polsce nie wiadomo  kto rządzi: Premier czy Prezydent, Rząd czy Sejm Niejasna jest rola Samorządów, różnych szczebli. W rezultacie –wszystko na niby. Pluralizm władzy i pluralizm a właściwie brak odpowiedzialności. No bo: - Kto odpowiada za decyzje podejmowane przez? Kto kontroluje kogo?
- Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju i obywateli?
- Kto i w czyim interesie kontroluje majątek i zobowiązania
 
Polityka „mętnej wody”– brak decyzji, odpowiedzialności i kontroli.
 
5.     Brak właściwego zarządzania zasobami ludzkimi, majątkiem kraju, brak Polskiej polityki fiskalnej. Wszystko to jest całkowicie podporządkowane, albo funkcjonuje pod dyktatem UE.
 
6.     Brak Armii i systemu obrony kraju. Brak wymiaru sprawiedliwości.
 
7.     Środki masowego przekazu, finanse oraz struktury administracji państwa– podporządkowane interesom partyjnym – demoralizacja i manipulacja  społeczeństwa, które pozostaje w coraz większym stopniu na pasku zmieniających się (a jednak tych samych) koalicji Rządowych.

KOMENTARZE

 • Pełna zgoda
  Bez określenia czym jest Państwo nie da się napisać sensownej konstytucji.

  Pozdrawiam
 • @autor
  Wszystko to obecnie jest w opracowaniu

  Gdzie to jest? Kto to robi?
 • tego się zrobić nie da...
  to zbyt przypomina przejmowanie SOLIDARNOSCI przez ubecką mafię...i pewnie znów doprowadzi do okrągłego stołu ,tyle że teraz z jednej strony będzie siedział pan szanowny a z drugiej KOMOROWSKI ,TUSK i jego mafia...moja propozycja...jedno potęzne uderzenie w postaci masowych demonstracjii w całym kraju ,tego obecna mafia władzy nie wytrzyma ,na rozlew krwi się nie odważy...
 • @val 12:52:13
  Ale później tych PO-lszewików można będzie
  lać po tych wypasionych pyskach i konfiskować zagrabione przez nich
  majątki .....mam nadzieję ?!
 • aytor
  co trzeba zrobić autor określił pozostaje:
  jak - metody itd.....
  kim - nazwiska itp.....
  a "wychodzi weżmy się i zróbta"
  hasła.......
  slogany.....
 • @autor
  A co z polityką monetarną państwa? Jak w temacie władzy tworzenia pieniądza nic się nie zmieni to dalej dobrobyt będzie transferowany do międzynarodowych terrorystów finansowych, aż naród Polski po za nielicznymi (głownie sprzedawczykami) będzie gościem albo dosadniej niewolnikiem w swoim kraju!
 • ad.2 brak autorytetów jest dobry
  Bo ogranicza manipulację ... to właśnie dzięki wierze w autorytety, komuniści tak nas przekręcili na przełomie lat 80/90 -tych ... dzięki autorytetom jak Wałęsa, biskupi i paru palantów ze świata pseudoartystycznego udało się komuchom dokonać wielkiego przekrętu i zmanipulować Polaków.
  Pieprzyć autorytety!
 • @rupta.co.hceta 13:01:55
  póżniej ...to kochanienki ...poprosimy o pomoc pastora GAUCKA ,on już pewnie będzie niedługo prezydentem Niemiec ,zrobimy go szefem IPN a on nam w podziece zrobi pełną DEKOMUNIZACJĘ ...jestem pewny ..NIE ODMÓWI a MERKELOWA nie będzie sie wtrącać ,to pewne...już widzę jak te BOLKI ,BORUSEWICZE ,NIESIOŁOWSKIE ,KOMOROWSKIE,BARTOSZEWSKIE,WAJDY i inne łajno będzie grzało na wyprzódki z POLSKI na wschód... a on będzie ciął do samej podstawy..do drugiego pokolenia Z NASZĄ POMOCĄ !!!...
 • @val 12:52:13
  nie zgodze sie jednak :)
  z notki na notke widze, ze plany Pana Ryszarda staja sie klarowniejsze, bardziej precyzyjne.... cieszy mnie to....jak widze jest to projekt rozwojowy i zmierza w coraz lepszym kierunku....
  to sie da zrobic....czasu jednak trzeba....
  twoje 'potezne uderzenie' valu to hmm jak chcialbys to zrobic?
  jakos nie widze masowych demonstarcji takich jak w hiszpanii chociazby....
  mafia przetrzyma....to twarda struktura....i na rozlew krwi sie odwazy....
  juz z ponad 30 lat bedzie jak ostatni raz wladzuchna przelewala krew ludzi....
  ....
 • Panie Opara, Pan nie jest stąd, skoro jednym tchem wymienia Pan
  K. Wojewódzki, Doda, Kaja, Owsiak,

  i Małysz
 • @robhood 15:02:24
  nie ujmuję panu RYSZARDOWI w zaden sposób jego włożonej pracy,ale nawet najlepsze plany rozbijają sie w starciu z szarą rzeczywistoscią ,a tutaj niestety tak jest ,do działania i tworzenia struktur potrzebna jest KASA,duża KASA i jej ciągły dopływ,skąd ???,dalej obecna dyktatura posiada śłużby specjalne które służą im do utrzymania ich władzy,prowadzą wielotorowe działania aby umniejszyć ,ośmieszyć ,zastraszyć przeciwników ,a jak trzeba to i zdarzą sie różne przedziwne ,,wypadki",jak dotąd tego typu duktatury upaqdały tylko pod siłą.. a że to jest dyktatura to juz chyba nikt nie ma wątpliwosci...więc jedyne wyjscie ,,masowe demonstracje " skrzykiwane tak AD HOC ,nie uda się jedna ,druga ,trzecia ,w końcu któraś się UDA i bedzie koniec,aby nie tylko czekać na łaske powodzenia to trzeba jeszcze w miarę możliwosci jej pomóc,a to jakiś wybuch gazu na Narodowym po meczu ,a to jakiś filmik ośmieszający dygnitarzy reżimu rozpowszechniony w internecie ,a to zdjęcia wypasionych fur i willi ważnych urzędasów...propaganda celnie i na czas zastosowana to lepsze niż lata pracy u podstaw...sposobów jest wiele...pozdrawiam ktoś kiedyś powiedział ze tą iskrę to można zapalać długo i nic z tego ,ona sama wybuchnie...spokój i wolne ruchy...czas pracuje dla nas..
 • @Klaudiusz 14:53:48
  jednak w sprawie autorytetów nie jestem zgodny z panem...wystarczy na początek kilka osób całkowicie nie związanych z żadna partią ,ale doświadczonych w zarządzaniu państwem ,razem z nimi widzę prokuratora generalnego..oni są potrzebni tylko na okres przejściowy aby do zarządzania nie dostały sie rózne GIEREMKASY i inne MICHNIKOIDY..a potem jak najwcześniej musi ruszyć DEKOMUNIZACJA ,bez tego po prostu nie da rady...można będzie wykorzystać życzliwość pastora GAUCKA ,on wie bardzo dużo o naszych POlszewikach..PEWNIE O NIEKTORYCH WIE WIĘCEJ NIŻ ONI SAMI..wystarczy tylko poprosić go o radę...NIE ODMÓWI !!! tym będzie mógł zaskarbić sobie PRAWDZIWE zaufanie NAS do NIEMCÓW,i jak myśle to jest ważniejsze dla NICH niż utrzymywanie przy władzy zdradzieckiej bolszewii....
 • @interesariusz 15:15:55
  zgadzam się, Małysz trochę nie pasuje do reszty tego towarzystwa ...
 • Może zacząć od zniszczenia wszystkich komputerów?
  Tłumaczę cierpliwie od pół roku, że NIE MA możliwości sfałszowania wyborów na etapie liczenia głosów. Dzięki komputerom właśnie. Bo każdy może w internecie odczytać ilość zarachowaną i sprawdzić z wywieszonym protokołem. Może też zliczyć z innymi komisjami (jeśli nie wierzy komputerom) i sprawdzić czy się zgadza.
  Ale widzę, że ten oczywisty fakt jest nie do zaakceptowania na NE.
 • @Jerzy Wawro 16:02:08
  to nie tak, ostatnio nigdy nie zdąrzę przeczytać protokołu,

  a staram się sprawdzić jedynie czy ilość oddanych kart jest taka sama jak pobranych.
 • @Jerzy Wawro 16:02:08
  -----------------------------------------------------------------
  za stanu wojennego, gdy podejrzenia względem liczenia
  głosów, jak i frekwencji wyborczej były uzasadnione,
  zaproponowaliśmy, aby każdy opozycjonista=solidarnościowiec
  zabierał kartę do domu, a potem przekazał ją podziemnym
  strukturom, które mogłyby wtedy NAS policzyć,
  ile naprawdę jest tych przeciwnych WRONie.


  I co ?


  Podziemna organizacja - "S" tego nie podchwyciła,
  woleli wysyłać zadymiarzy na ulice  Dlaczego ?????
  -------------------------------------------------------------
 • @
  @ATMAN 17:00:04
  Jawne, czyli niekonstytucyjne.

  @interesariusz 17:05:05
  O ile wiem, to protokoły wiszą całą dobę. Przynajmniej u nas tak jest.

  @interesariusz 17:10:07
  Za komuny już sam udział w głosowaniu był błędem.
  Poza tym tylko w okresie "utrwalania: (do 1956) wybory fałszowano. Później nie było potrzeby. Tak samo teraz - po co fałszować, skoro i tak barany głosują jak im TVN każe? Na podstawie kontaktów z ludźmi wiem, że te wybory dobrze odzwierciedlają ich poglądy.
 • @Jerzy Wawro 17:23:38
  nie bardzo rozumiem, czemu za komuny udział w głosowaniu był błędem ?

  Jestem przeciwnego zdania, jeśli jest błędem, to teraz.

  Pomysł ze stanu wojennego proponowałem wykorzystać ostatnio jako substytut głosu "przeciwko wszystkim". Nikt się do niego ze zrozumieniem nie odniósł.

  Dobrze jest jak jest, a my bijemy pianę.
 • @Ryszard Opara
  "B. Etapy działań:
  1. Informacja/edukacja, jak największej liczby obywateli w kraju i za granicą
  2. Stworzenie Masowego ruchu Poparcia społecznego – > 60% wyborców!
  3. Stworzenie struktur terenowych. Lokalne, regionalne (tygodniki, radio) NE,
  4. Stworzenie struktury koordynującej – ogólnopolskiej – listy wyborcze
  5. Start w wyborach samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich

  Stworzenie masowego, zaangażowanego Ruchu Społecznego, który zaakceptuje proponowane zmiany nie będzie proste, ale to główny cel/zadanie."

  Chyba się dogadamy na takim etapie, ale proszę nie proponować na SZTYWNO programu jako swoich tylko koncepcji, czy skądś zebranych, z jakiejś inspiracji np nawet od nas blogerów. Mimo wszystko nie reprezentujemy całego Suwerena, nie podejmujmy decyzji więc za cały Naród Polski. Nasza misja na tym etapie jest UPODMIOTOWIENIEM Narodu Polskiego. Zamieńmy właściwie stado owieczek prowadzonych na cykliczne rzezie w żywotny Naród Polski w pełni świadomy, dojrzały, odpowiedzialny.

  Trzeba się zorganizować i Pan sporo potrafi w tej materii. Na to niesłychanie liczę, ludzie potrzebują do walki o Prawdziwą Polskę uzbrojenia, a jest nim organizacja, idea, wspólnota realna współpracująca z sobą, wolne media, właściwie obywatelskie państwo równolegle. Przy czym to nie my jesteśmy MATRIX, ale oficjalny system całkowicie zakłamany, działający z zasady przeciwko Suwerenowi, zatem systemowa zdrada. Mamy zabory, okupację, a nazywamy to niepodległym państwem, bo są jego pozory, ozdobniki, ale nawet mniejsze niż za PRL.

  Ruch społeczno-polityczny. To musi być nasza przewaga nad rozłamowcami z PiS i innymi kanapami, partiami, organizacjami, komitetami wyborczymi tzw patriotycznej strony. Od 2004 roku w sieci prosiłem publicznie PiS o kreację ruchu społecznego, ale ta MAFIA polityczna z układu tego nie chciała i NIE CHCE, przecież np ruch Lecha Kaczyńskiego jest hermetyczny, elitarny, sterowany w 100%. W końcu w 2011 paru ludzi z różnych środowisk zostało zaproszonych na listy PiS raczej ze słabych miejsc, tak od parady dla picu. PiS nie jest obywatelski, to był ich największy błąd i już nie jest do naprawienia. Giną przez swój partyjny totalizm pomijając inne kwestie.

  Zatem co? Jak zbudować ruch ruch społeczno-polityczny i JAKI? O tym teraz należy podyskutować i przystąpić do realizacji po ustaleniu jakiegoś kompromisu. To musi być nie tylko ruch fraktalny, rozproszony bez formalizacji, ale także organizacje z osobowością prawną, media z osobowością prawną jak NE. Nie musimy być sami, zbierzmy konfederację.
 • do Wszystkich
  Nic się nie zmieni dopóki nie powstanie oganizacja polityczna, która wykluczy syjonistów ze swoich szeregów.
 • @interesariusz 17:34:18
  Bo to legitymizowało tylko system - bez szans na jego zmianę.
  Ale przyznaję rację, że "Gierkowszczyzna" przy obecnym systemie to był wzór demokracji. Dopiero ślepy bandyta pokazał ciemną stronę tego ustroju. Dlatego wcale się nie dziwię, że może on liczyć na ochronę 3RP. Dała przykład ślepa wrona jak zwyciężać mamy.
 • @Marek Kajdas 17:55:56
  pańskie propozycje są całkowicie bez szans na sukces...chyba pan miał okazję obserwować powstawanie ruchu palikota...żeby nie tworzyły go służby na wyrażnie polecenie obecnej mafii władzy i stojące za nimi media to ten ruch byłby skazany na zagładę tak jak PJN czy inne...ma pan media ,służby albo prawie nieograniczoną kasę na taki ruch,a może ktoś zna pańskie nazwisko i pół Polski pana poprze ???...CHCIEJSTWO bez rozwagi to droga do klęski...NOWY RUCH jeśli już będzie nawet niewielki musi przede wszystkim wyprowadzać ludzi na ulicę...czyli ZAMIAST EWOLUCJI ...REWOLUCJA...inaczej nic z tego...ma pan potwierdzenie w demonstracjach o ACTA ,czy demonstracje w sprawie ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH,czy w sprawie WOLNOSCI MEDIÓW ...jest tego coraz więcej i to wyrażnie narasta i jest coraz liczniejsze..DEKOMUNIZACJA to klucz do autentycznej wolnosci POLSKI i POLAKÓW...nie ma innej drogi do niej niż jedna MASOWA POTĘŻNA DEMONSTRACJA W CAŁYM KRAJU KTÓRA ZMIECIE OBECNY REŻYM...wbrew pozorom to jest łatwiej wywołać niz prowadzić taki długofalowy ruch który w między czasdie rozlezie się między palcami na wiele innych ,konkurujących ze sobą...co widać nawet po pańskich propozycjach,z tymi tak ,a z tymi nie bo pana obrazili akurat...
 • jedyna i w miarę szybka droga do celu...
  masowe demonstracje ,mniejsze ,większe aż któraś wypali tak że zmiecie system...mieć przygotowany establishment władzy ,całkowicie pewny ,wystarczy kilka osób,DEKOMUNIZACJA natychmiastowa az do podstaw...wzór jest do wzięcia z bliskiej zagranicy ,tam to się udało...cięto do podstaw wszystkich ,do drugiego pokolenia bez wyjątku...oczywiscie nie obędzie się bez pokrzywdzonych...ale będa winni sami lustrowani że nie poddali się temu wcześniej ,ja ich załować nie będę...musi być przez jakiś krotki okres zgoda na coś w rodzaju stanu wojennego..a potem wolne wybory....
 • Zbitka populistycznych ogólników
  Przykro mi, ale tak to wygląda. Rzucone hasła, baaardzo ogólne, z których absolutnie nic nie wynika. Gdy będą jakieś konkrety (jeśli będą) to chętnie (pewnie nie tylko ja) podejmę merytoryczną dyskusję. Z propagandową papką bez ŻADNYCH konkretów dyskutowac się nie da. Proszę tylko o szacunek dla inteligentnych czytelników...
 • @
  Jeśli kto zauważył, że jest coś, czego mu brak...
 • @ATMAN 18:38:14
  "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji:)) potrzebna by była nowa partia. Całkowicie nowa."

  Dokładnie TAK. Zgoda na 100%.
  Zebrałem juz kilka postulatów. Problem w tym, że nie udaje się zmobilizować Polaków do zgody i pójście wspólną drogą. I na tym wróg żeruje.
 • NA GRZECH WYMYŚLILI NAM GRZECHÓW ODPUSZCZENIE
  Kradnij, jedz, pij, grzesz i popuszczaj pasa.
 • @nikander 19:41:08
  J 20, 23 :)
 • @Dyskutanci
  Ja nic a nic nie znam się na polityce, ani na procesach społecznych, a tylko troszkę znam się na ludziach.

  Dlatego napiszę, że moim zdaniem:

  Potrzebujecie Idei, z którą się nie zgadzacie, kiedy już taka powstaje. Wasza jest lepsza. …

  Potrzebujecie Autorytetu, którego nie widać na żadnym horyzoncie, bo jak już ktoś się pojawi, to go dyskredytujecie. …

  Potrzebujecie programu działań, który ktoś ma Wam pokazać, krok po kroku, bo sami działać nie potraficie. …

  Potrzebujecie wiodącej roli Nowego Ekranu, jako medium, a sami nie potraficie w tym medium opisać, tego, co robicie, żeby było lepiej, dać przykład konkretnego działania …

  (przepraszam wszystkich, którzy dają przykład, a nikną w gąszczu rożnych niezadowoleń).

  Potrzebujecie być w środku wydarzeń, które inicjują jednostki, jednak nie zgadzacie się na to, żeby te jednostki były na czele wydarzeń, bo Wasze indywidualne racje muszą być na wierzchu, kiedy wydarzenia już są powszechnie akceptowalne, a Was tam nie widać w gronie organizatorów udanych wydarzeń.

  Nie znacie swojego ‘miejsca w szyku’ zdarzeń.

  Każdy z nas ma swoje miejsce w tym szyku, byleby wiedział, jakie?

  Proszę, potraktujcie to miejsce, jak skarbonkę, do której wrzucamy nasze ‘oszczędności z myśli dobrych’ i nie liczcie każdego swojego grosza racji, który jest (w Waszym mniemaniu) tym dominującym na przepełnienie się skarbonki.

  Ta skarbonka to nasz kraj i jego przyszłość. Wrzucajcie tu pomysły, nie czekając na nagrodę ‘przywództwa’, to może ‘przywództwo’ przyjdzie do Was samo?

  A do Autora tego bloga mam prośbę.
  Wiele spraw konfliktogennych wynika moim zdaniem z tego, że Autor, jako właściciel tego medium i jako animator zmian w naszym kraju, podaje zbyt mało konkretnych informacji typu:, ‘ kto, kiedy i jak, ‘ a tylko informuje nas, ‘dlaczego?.

  My tu wszyscy wiemy, ‘dlaczego’.
 • @InaMina 20:20:48
  Koło jeziora
  Z wieczora
  Chłopcy wkoło biegały
  I na żaby czuwały.
  Skoro która wypływała,
  Kamieniem w łeb dostawała.
  Jedna z nich, śmielszej natury,
  Wystawiwszy łeb do góry,
  Rzekła"":"Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!
  Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie".
 • @DelfInn 20:37:31
  Świetna ilustracja literacka do moich myśli, dziękuję :)
 • @InaMina 20:40:23
  Wzajem, wzajem! :)
 • @InaMina 20:20:48
  dziwny wpis ,wklejacz notki żąda od własciciela NE aby stanął na czele opozycji...rozdawał karty ,ustawiał ,organizował....to chyba jakaś paranoja...wystarczy że użycza łamów swego portalu do powyższej dyskusji o sposobach ,racjach,metodach,odkrywa tajemnice reżymu...a jeśli nie wszyscy wiedzą to mogę napomknąć ,że prawdziwe działanie toczy się ,proszę państwa całkowicie poza mediami,nikt o tym nie wie,niewielka grupka ludzi których nazwisk może nigdy nie poznamy już działa bardzo intensywnie i z widocznymi juz efektami...i niech działają ...dajmy im spokój ,nadstawiajmy tylko czasami ucha i obserwujmy uważnie przestrzeń publiczną...już wkrótce uważni dostrzegą jak ktoś odejdzie ,inny zostanie publicznie ośmieszony ,inny wyemigruje...obserwujcie uważnie...
 • Poszukuję Jakuba Szeli
  Jest robota do zrobienia: http://nikander.nowyekran.pl/post/55039,przedsiebiorczosc-w-duchu-slowianskim
  Był potrzebny przed uwłaszczeniem, jest potrzebny przed "deproletaryzacją".
 • @val 21:10:49
  Mój wpis nie jest wklejony, tylko napisany.
  Czy mój wpis jest dziwniejszy, niż Twój?
 • @nikander 21:15:44
  A tu jest najlepszy słup w dupe misia do klejenia, hej!

  Ja piernicze, co za towarzycho.???.. Kto Was ludzie wychował? Ulica? Niemozliwe...
 • @InaMina 21:16:05
  czekam konkretnej odpowiedzi...bo nie wiem do czego mam się odnieść...ja ci wypunktowałem to co uważam za niemądre w twojej wklejce...
 • @InaMina 21:16:05
  oczywiscie że wklejasz ,widzę ze nawet nie masz pojęcia jak to się odbywa...najpierw piszesz, tak pełna zgoda, a potem klikasz ...zapisz czy paste...czyli wklejasz aby to umiescić już pod innymi notkami...tak kochanieńka ta twoja wklejka pojawia się wtedy w odpowiednim porządku pod innymi...pozdrawiam
 • @val 21:35:48
  To proszę wziąć głęboki oddech i przeczytać jeszcze raz.
  Niczego nie żądam, jeśli już to o coś proszę.
  Punktować to proszę sie na ringu ...nie ze mną, OK?
  :)
 • @InaMina 21:42:55
  ,,dyskursować " dłużej nie zamierzam...wycofuję się z tego mnie nie potrzebnego, ani nic obecnie nie wnoszącego do tematu dyskusji jałowego wręcz bełkotu interluktora ,życzę otrzeżwienia ...pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro 18:35:02
  "Bo to legitymizowało tylko system - bez szans na jego zmianę."

  tak można powiedzieć o obecnym systemie,
  większość nie głosuje, bo i po co ?

  a za komuny wybory nie były w stanie ich legitymizować, biorąc pod uwagę, co o systemie mówiono.
 • @val 18:43:20
  jaka dekomunizacja, chyba dekapitalizacja
 • @val 21:49:39
  Też uważam, że ten 'dyskurs' między nami, nie ma żadnego znaczenia dla losów Polski ;)
 • OSZUSTWA zaczynają sie od ordynacji .
  Szanowny autor napisał między innymi ,,Jak wspomniałem mamy do dyspozycji demokratyczne metody. Należy zacząć od...kontroli liczenia głosów wyborczych.'' oraz ,,Wszystkie oszustwa, obecnego systemu -„po-okrągłostołowego” – zaczynają się od manipulacji przy urnach wyborczych.''

  Moim zdaniem twierdząc powyższe , Pan Opara myli się , ponieważ de facto w Polsce nie mamy prawdziwej demokracji !

  Nie jesteśmy wolni dlatego że , stale łamane są podstawowe prawa i wolności obywatelskie:


  W stosunku do ustroju perelu nastąpił jednak ,,wielki postęp''. Wtedy można było tylko głosować albo nie głosować.

  Teraz , tak jak w perelu , nie możemy wybierać ! , ale za to możemy głosować na tę lub inną listę partyjną.

  Nie mamy biernego prawa wyborczego ,
  faktycznie nie możemy bezpośrednio wybierać posłów ,
  tym samym posłowie nie reprezentują obywateli a reprezentują tych którzy ich wybrali poprzez wpisanie na partyjne listy wyborcze.

  Nie mamy także prawa decydować i wypowiadać się w jakiejkolwiek sprawie poprzez referendum , bez przyzwolenia ,,elity politycznej''.


  PSEUDO-WYBORY PSEUDO-DEMOKRACJA


  Obecne wybory do Sejmu organizowane wg ordynacji proporcjonalnej nie są ani wolne ani demokratyczne ponieważ:

  -Nie każdy może zostać kandydatem na posła i mieć realną szansę na wybór.
  ( Aby mieć taką realną szansę musi być wpisany na listę kandydatów przez partię która zdobędzie przynajmniej 5% głosów)

  WNIOSEK=>Według obecnej ordynacji wyborczej większość obywateli została pozbawiona biernego prawa wyborczego.


  -Głosujemy w okręgach z których wchodzi około 12 posłów a mamy tylko jeden głos. Możemy wskazać tylko jednego posła a więc mamy tylko 1/12 głosu.
  Obywatele nie wybierają oddają tylko głos którejś z partii politycznych!

  Praktycznie wszyscy kandydaci mający pierwsze miejsca na listach wyborczych(tych komitetów które przekroczą próg wyborczy) są posłami zanim zaczną się wybory!
  Inaczej mówiąc kandydaci z pierwszych miejsc list partyjnych praktycznie zawsze zostają posłami .

  Prawdziwe wybory odbywają się na posiedzeniach zarządów partyjnych przy układaniu list wyborczych. Decyzja kto dostanie pierwsze (i drugie)miejsce na liści faktycznie decyduje o tym kto zostanie posłem .

  Oznacza to także , że obecna ordynacja łamie zasadę bezpośredniości wyborów, dlatego że glosowanie odbywa się na zasadzie sprzedaży wiązanej ; możesz wskazać kogo chcesz na liście pod warunkiem że poprzesz tym samym POŚREDNIO wszystkich kandydatów na tej liście .

  Tym samym akt wskazania listy jest 11 razy ważniejszy niż akt wskazania konkretnego kandydata .

  WNIOSEK=>Obecna ordynacja wyborcza bardzo ogranicza czynne prawo wyborcze obywateli (ponieważ znacznie ważniejsze są wybory dokonywane na posiedzeniach zarządów partyjnych)!
 • Konieczne Oświadczenie o Lojalności wobec Narodu Polskiego i Obywateli Państwa Polskiego
  Wiele wskazuje na konieczność wprowadzenia Oświadczenia o Lojalności wobec Narodu Polskiego i Obywateli Państwa Polskiego, stwarzającego cywilizowane warunki do uwolnienia się, między innymi, od potencjalnych uwikłań i zobowiązań powstałych w wyniku kontaktów, w latach 80-tych, działaczy opozycji demokratycznej z przedstawicielami ambasad obcych państw.
 • @Autor
  ósmym grzechem jest balowanie&brylowanie
 • @mnich zarazy 12:24:21
  Ponadto, wiele wskazuje na konieczność wprowadzenia Oświadczenia o Lojalności wobec Narodu Polskiego i Obywateli Państwa Polskiego, stwarzającego cywilizowane warunki do uwolnienia się, między innymi, od potencjalnych uwikłań i zobowiązań powstałych w wyniku kontaktów, w latach 80-tych, działaczy opozycji demokratycznej z przedstawicielami ambasad obcych państw.
 • @mnich zarazy 12:24:21
  Oświadczenie o Lojalności wobec Narodu Polskiego i Obywateli Państwa Polskiego będzie zaporą dla udziału w kreowaniu działalności parlamentarnej i politycznej w Rzeczypospolitej Polskiej dla osób z niejasną przeszłością, pozostających w uwikłaniu we współpracę ze służbami specjalnymi obcych państw, wywiadów korporacyjnych, a nie tylko służb specjalnych w PRL. Tego rodzaju uzależnienia uniemożliwiają w oczywisty sposób suwerenne działanie w trosce o Polską Rację Stanu.
 • @val 18:43:20
  PJN, ziobryści itd to kanapy mające tylko tyle mocy żeby pojawiać się w mediach i najwyżej zarejestrować listy wyborcze we wszystkich okręgach. Polacy nie powinni się nabierać na takie ustawki. PJN dokonał więcej niż korwinowcy i Marek Jurek. Na pewno też tego Ziobro dokona, tylu ludzi i tyle kasy znajdą. My nie damy rady podobną kanapą, bo jednak nie mamy bonusu w postaci europosłów, parlamentarzystów, samorządowców, układów, takich kadr. Trzeba zatem postawić na potężny, masowy ruch społeczno-polityczny, to jedyna droga. Szeroka sieć na kadry wyłaniane z tłumu demokratycznie i w akcji, w działaniu. Potrzebna nam organizacja, a nie partia, czy improwizowany komitet wyborczy uśpiony między wyborami.

  Ulica? A cóż da jedna czy dwie manifestacje? A co sobie robi z nich reżim w Grecji i wszędzie w świecie? W dupie mają i strajki generalne, to nie PRL. Żeby "ulicą" usunąć PO, to trzeba mieć ruch zorganizowany i długotrwały protest z rozumiem ryzyka typu stan wyjątkowy, nawet wojenny, a to może oznaczać interwencję sojuszników, czy nawet Rosji pod szyldem ONZ, OBWE, Rady Europy. Mogę siedzieć w namiocie w Warszawie choćby od maja do października i codziennie manifestować, ale bez wielu tysięcy zdecydowanych ludzi to nie ma żadnego sensu.

  Chcecie improwizowania, jakie to... polskie JAKOŚ TO BĘDZIE. A któż to zorganizuje "potężną" manifestację? NE? Może raz, później zemsta reżimu PO będzie straszna, rozwalą NE. Związki zawodowe? Większość z nich wspiera SLD, bądź PO, bo wiedzą że to im się opłaci. Potrzebne nowe związki zawodowe, katolickie, patriotyczne, apolityczne, czyli bez wchodzenia w tyłek żadnej partii, albo polityczne będące częścią naszego ruchu obywatelskiego.

  Mamy lidera, Romuald Szeremietiew jest wystarczająco znany, wiarygodny i łączący wiele środowisk, ze zdolnością nawet do przyłączenia rozsądniejszych środowisk narodowych, przynajmniej można spróbować. Ruch musi być wielonurtowy, to absolutna konieczność. Będzie to mam nadzieję wreszcie trwałe dzieło nawet jeżeli będzie dochodziło do rozłamów, odejść jak z PiS. PiS jednak trwa i mają spore szanse na bardzo dobry wynik wyborczy, ale sami nie będą wstanie rządzić. Może dogadają się z nami z konieczności dziejowej jak wcześniej z Samoobroną i LPR, ale musimy mieć te 6-10%, to się samo nie zrobi.

  Jeżeli się nie zorganizujemy w tym roku do lata choćby w zarysie, to jesteśmy CIOTY.
 • @Marek Kajdas 01:17:13
  Powinien zastanawiać fakt zaniechania przez AWS (1996-1997) proponowanej korekty Karty AWS (Rozdział IV, punkt 5), tj. przyjęcia dodatkowej zasady dotyczącej wyłaniania kandydatów z listy AWS do Parlamentu RP.

  W/w korekta dotyczyła uzupełnienia oświadczenia o treść: „ że nie byli i nie są współpracownikami lub pracownikami służb specjalnych obcego wywiadu w tym wywiadu gospodarczego” gdyż wersja pierwotna uwzględniała wyłącznie deklarację o czas przeszły i tylko o współpracę i działalność w służbach specjalnych PRL i WSI.

  skała
 • @skała 01:51:42
  Przede wszystkim, jeśli nowa partia lub rząd ma działać dla dobra Polaków, należy z góry i restrykcyjnie WYKLUCZYĆ z nich osobników, których zainteresowania, lojalność, oraz działalność dotyczą interesów krajów lub społeczeństw nie-polskich.
  Nie ma innej możliwosci poza wyborem "losowym" z grupy zweryfikowanych Obywateli Polskich po dokładnym sprawdzeniu, że nie są syjonistami, żydo-komunistami, globalistami, itp.
  Dopiero takim Obywatelom (grupie Sarmatów?) można zaufać!

  Jeśli nie wykluczymy w/w anty-Polaków, nie traćmy czasu i energii na reprodukcję syfu, który już mamy.
 • @Marek Kajdas 01:17:13
  no widzi pan ...początek prawie zgodny...ja to ujmuję znacznie krócej i bardziej precyzyjnie,tuż po przejęciu władzy totalna DEKOMUNIZACJA z pomocą nawet samych NIEMCÓW i pastora GAUCKA ,sądzę że jego nadal istniejący instytut nie odmówi pomocy,to będzie bolesna operacja ,ale winni są tylko ci którzy sami nie chcieli jej się poddać wcześniej..tutaj jakieś elementy siłowe będa niezbędne...opór będzie niewątpliwie duży...a twierdząć że demonstracje nic nie dadzą to pan jest w błędzie,jeśli będą masowe takie jak np w EGIPCIE to sąsiedzi raczej go wspomogą ...to będzie bunt polityczny ale także z przyczyn gospodarczych...podaje pan przykład GRECJI ...nic bardziej błędnego...ci tam co najbardziej protestowali to byli przeważnie lewacko nastawieni ,,komunisci" bez większego poparcia całej społecznosci...czyli scenariusz się skonkretyzował...MASOWE DEMONSTRACJE ...przejęcie władzy ,DEKOMUNIZACJA ....WOLNE WYBORY...WOLNA POLSKA ..droga jest prosta i innej nie ma..inny scenariusz w obecnej sytuacji prowadzi tylko na manowce...koniec ,kropka..
 • @Marek Kajdas 01:17:13
  czytając w pańskiej notce takie wtręty jak ...kto zorganizuje te demonstracje ??? ,zemsta rezymu będzie straszna..to tak się zastanawiam czy pan jest dpowiednim człowiekiem do dyskusji w powyższym temacie...czyżby pana nie przekonały jeszcze demonstracje o ACTA,czy o WOLNOŚĆ MEDIOW ,czy o pamięć ZÓLNIERZY WYKLĘTYCH ,a jeszcze można liczyć na związki zawodowe i całe rzecze coraz biedniejszych ludzi ,emerytów ,młodych pozbawionych pracy...MINA pana premiera występującego w tv w obliczu tychże wystąpień mówiła wszystko ...TEN REŻYM WYSTARCZY PCHNĄĆ ABY SIĘ ROZSYPAŁ...ON JESZCZE TYLKO TRWA GDYŻ TAK NAPRAWDĘ NIKT GO NAWET NIE SZTURCHNĄŁ...czy to do pana dociera ,czy pan to dostrzega??? ,chyba nie ...i stąd różnimy się w ocenie ...i nie widzę aby pan dał się przekonać...a pańskie argumenty są wręcz naiwne i śmieszne...pozdrawiam
 • @val 12:52:13
  Może tym razem rozpoczną kolejarze? Zapowiadają strajk generalny podczas Euro. Czy to nie optimum? Nie wiem.
 • @AnnaZofia 11:33:25
  naprawdę prośba ...róbcie swoje ,to co akurat uważacie za słuszne ...główne uderzenie przyjdzie i tak z najmniej spodziewanej strony i wywoła szok wśrod reżymowego rządu a niesłychany entuzjazm wśród społeczenstwa ,które natychmiast się pod to podłączy...cierpliwosci...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829