Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Islandia – „Poland-ia”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Islandia to mały kraj, niewielka wyspa na północno-zachodnim skraju Europy. Powierzchnia ponad 103tys km2 - (większa niż Litwa -65tys km2; Łotwa -65tys km2; Estonia 45,2tys km2) Ludności tam niewiele 320 tys Skandynawó

 

Wydarzenia ostatnich lat sprawiły, że Islandia – może stanowić wzór działań obywatelskich dla Polski, Grecji i innych krajów zagrożonych dominacją UE – biurokracją wprost z Brukseli. Prasa światowa prawie NIC nie pisze na ten temat. Dlaczego? Czyżby decydenci UE obawiali się, że „zaraza” rodem z wyspy gejzerów przeniesie się na kontynent? A wtedy, wszelkie misterne plany globalizmu, neoliberalizmu, NWO – „diabli demokracji mogli by wziąć”.
Cóż takiego zrobili więc Islandczycy? - W skrócie spowodowali, że ich własny Rząd w całości podał się do dymisji. Rząd Islandii, który ugiął się pod presją UE i który pod dyktando bossów światowej finansjery zatwierdził parlamentarnie zubożyć własny naród – podobnie jak to aktualnie próbuje zrobić marionetkowy „Nie-Rząd” Grecji. A więc Rząd Islandii pod presją opinii publicznej (drogą pokojowej rewolucji) – podał się w całości do dymisji.
 
Główne Banki w Islandii zostały znacjonalizowane. Mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, zaciągniętego (na zlecenie Rządu) przez prywatne Banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego – w celu opracowania projektu nowej Konstytucji.
WSZYSTKO W CAŁKOWICIE POKOJOWY SPOSÓB.Oto prawdziwa Rewolucja, przeciw władzy przeciw systemowi (demokratycznie przedtem wybranemu parlamentowi), który zwyczajnie chciał oszukać obywateli – dbając o interesy zleceniodawców i bankierów UE – niezgodnie z interesami własnego kraju. Kontynuacja tego systemu groziła zwyczajnie upadkiem Islandii!!
 
Powstaje pytanie. Dlaczego wydarzenia i pokojowa rewolucja w Islandii nie zostały szeroko nagłośnione na rozmaitych forach medialnych? Odpowiedź jest prosta, choć jest to też pytanie. Cóż by się stało, gdyby inne kraje Europejskie wzięły przykład z Islandii? – Rozpad UE Niemiec i ogólne bankructwo systemu globalizmu i neoliberalizmu. Rozpad strategii NWO! Tragedia dziejowa. A kto by na tym wszystkim stracił?
Krótka chronologia zdarzeń w Islandii:
 1. Wrzesień 2008 – nacjonalizacja Glitnir Banku – największej instytucji finansowej kraju.W wyniku tej nacjonalizacji Giełda zawiesza działalność i zostaje ogłoszone bankructwo / niewypłacalność kraju.
 1. Styczeń 2009 – pokojowe protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera G. Haarde i jego całego Rządu. Rezultat - przedterminowe wybory.
 2. Nowo wybrany Parlament przedstawia projekt ustawy, która proponuje obarczenie wszystkich Islandczyków długiem 3.5mld Euro –(na 15 lat, ze stopą procentową 5.5%) Sytuacja ekonomiczna kraju jest zła – parlament proponuje rozwiązać problem długów – przekazując obciążenie za błędy poprzedników - na barki społeczeństwa.
 3. Społeczeństwo reaguje ponownie wyjściem na ulice i place. Następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Ogłoszone zostaje referendum w sprawie spłaty długów przez Prezydenta Olafa Grimssona. Ponad 93% społeczeństwa opowiada się przeciwko spłacie długów Islandii.
W międzyczasie powołany jest Trybunał, który rozpoczyna dochodzeniei niezależne śledztwo – mające dokładnie zbadać i ustalić winnych, doprowadzenia do zaistniałego kryzysu finansowego kraju. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania dla byłych funkcjonariuszy i bankowców. Większość jednak przezornie, odpowiednio wcześniej uciekła z Islandii - do…Brukseli. Tam właśnie szuka wsparcia.
 1. W kryzysowym momencie zostaje powołana również – Rada Konstytucyjna - 25 osób, doświadczonych obywateli kraju, wolnych całkowicie od przynależności partyjnej!!! Główne zadanie Rady to projekt nowej Konstytucji – uwzględniającej „przerobioną lekcję” - biorącej pod uwagę potrzeby, możliwości i aspiracje społeczeństwa Islandii. Rada Konstytucyjna rozpoczęła prace w lutym – projekt zwany „Magna Carta” - będzie poddany referendum w najbliższym możliwym czasie.
W ten właśnie sposób Islandczycy dali Europie i wszystkim potrzebującym lekcję bezpośredniej demokracji i niezależności Narodowej – pokojowo, demokratycznie (a jednak rewolucyjnie) - przeciwstawiając się narzuconemu Systemowi.
Czy scenariusz Islandzki jest możliwy w Polsce? Bo przecież sytuacja w Naszym Kraju staje się coraz bardziej podobna – do tego co dzieje się w Grecji, Islandii, Hiszpanii i Portugalii.
Przecież wszystkie tzw. „Polskie” Rządy ostatnich 20-paru lat wciągają Nasz Kraj w spiralę niekończących się długów i niespłacalnych zobowiązań. Przecież to Rządy tego Systemu – drukują na potęgę pieniądz bez pokrycia. Wystarczy spojrzeć na tabele narastającego długu publicznego.
Te Rządy w najbliższej przyszłości, pewnego (pięknego być może) dnia – powiedzą nam Polakom: (Ten „dialog ze społeczeństwem” już się zaczął) - „Nie mamy dla Was Emerytów pieniędzy; musicie dłużej czekać na emerytury, musicie się zgodzić na redukcje emerytur. Dla Polski, dla Nas, dla Rządu - najważniejsze są spłaty zobowiązań wobec wierzycieli Naszego Kraju – ważniejsze niż Wy Polacy. Najlepiej pracujcie do śmierci.” „Młodzież, która nie ma pracy – najlepiej niech wyjedzie za granicę”. „My musimy przede wszystkim spłacać zobowiązania kraju, musimy też oczywiście opłacić (stale rosnącą) administrację – która, zarządza tym naszym wspólnym burdelem – zwanym PO-land”.
Polacy, którzy jeszcze nie zginęli w swojej walce o Polskę. Należy brać przykład z Islandii. Należy się organizować, stworzyć masowy ruch społeczny, który w odpowiednim czasie -pokojowo zrobi rewolucje.
Przecież to proste. Jeżeli znajdziemy kandydata na Prezydenta, który uzyska zmasowane poparcie społeczne –np. 75% - Prezydenta, który będzie prawdziwie reprezentował - interesy obywateli Naszego Kraju, Interesy Narodu to można bardzo szybko i pokojowo:
 1. Zmienić Konstytucję
 2. Zmienić Ordynację Wyborczą
 3. Rozwiązać Sejm i Senat
 4. Zmienić system sprawowania władzy – Silna Centralna Władza Prezydenta
 5. Zmienić całkowicie system struktur i funkcjonowania Państwa.
 6. Zbudować alternatywę dla UE Niemiec – Federację krajów Europy Środkowej
Przystąpmy więc do naszej wspólnej misji dziejowej: Budowy IV Rzeczpospolitej. Przystąpmy do budowy masowego ruchu społecznego.
Jeszcze Polska nie zginęła – póki my żyjemy. Dała nam przykład Islandia – jak zwyciężać mamy…

KOMENTARZE

 • To jest właściwa droga!
  Przyklad Islandii to bardzo dobry i cenny przykład. Islandia i Węgry wskazuja nam właściwą drogę. Pokazuja iz jedność narodu jest siłą.
  Trzeba budować w sobie to poczucie jedności, oparte na solidarnosci i braterskiej miłości oraz na poczuciu odpowiedzialności za siebie i własny kraj.

  Takich przykladów odzyskania suwerenności i wydobycia sie ze zniewolenia przez MFW bylo w XXI wieku więcej. Istotny jest przyklad Argentyny, o której media mainstreamowe milczą, oraz bardzo wazny dla nas przyklad Boliwii, w ktorej znacjonalizowano bogactwa naturalne w 2006 roku, stwarzając bazę dla finansowego budowania przyszlości kraju.

  Więcej:
  link do artykułu na NE:
  http://jar.nowyekran.pl/post/50168,suwerennosc-odzyskana

  ARGENTYNA 25 maja 2003 zaprzysiężenie nowego prezydenta Nestora Kirchnera.O przyczynach, przebiegu i skutkach kryzysu argentyńskiego.
  BOLIWIA 1 maja 2006 prezydent Evo Morales znacjonalizował przemysł naftowo-gazowy.
  ISLANDIA 10 maja 2009 zaprzysiężenie drugiego gabinetupremier Sigurðardóttir.
  WĘGRY 29 maja 2010 zaprzysiężenie premiera Viktora Orbana.

  link do artykułów o poszczególnych krajach:
  http://www.rossakiewicz.pl/demokracja/df15.html

  pozdrawiam
 • Bardzo dobry plan...
  popieram, w całej okazałości i rozciągłości...

  a jak to zrobić pisałem tutaj:

  http://alefstern.nowyekran.pl/post/42004,jak-radzic-sobie-z-polskimi-dlugami-scenariusz-realny
 • SCENARIUSZ ISLANDZKI NIE JEST W POLSCE MOŻLIWY :(
  Ryszard Opara:
  "....Rząd w całości podał się do dymisji. Rząd Islandii, który ugiął się pod presją UE i który pod dyktando bossów światowej finansjery zatwierdził parlamentarnie zubożyć własny naród – podobnie jak to aktualnie próbuje zrobić marionetkowy „Nie-Rząd” Grecji. A więc Rząd Islandii pod presją opinii publicznej (drogą pokojowej rewolucji) – podał się w całości do dymisji......
  ....
  Główne Banki w Islandii zostały znacjonalizowane. Mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, zaciągniętego (na zlecenie Rządu) przez prywatne Banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
  Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego – w celu opracowania projektu nowej Konstytucji. ....

  Czy scenariusz Islandzki jest możliwy w Polsce? Bo przecież sytuacja w Naszym Kraju staje się coraz bardziej podobna – do tego co dzieje się w Grecji, Islandii, Hiszpanii i Portugalii......"
  =======================================

  Scenariusz Islandzki obecnie nie jest w Polsce możliwy,

  ponieważ Polską nie rządzą Polacy. W maleńkiej Islandii - 300 tysięcy

  mieszkańców = Śródmieście Warszawy - rządzą Islandczycy.

  W POlsce natomiast rządzi agentura niemco-rosji i obecnie ona decyduje

  o konsekwentnym kursie na likwidację Państwa Polskiego za

  pomocą wszystkich możliwych środków i na wszystkich możliwych

  frontach a przede wszystkim poprzez zadłużanie Polski

  u niemców, uzależnianie jej energetycznego od rosji i niszczenie

  jej suwerenności traktami i paktami z niemiecką UE.
 • Warto PAMIĘTAĆ!!
  Tylko 45% POLAKÓW UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA
  wyraziło zgodę na ratyfikację Traktatu przystąpienia RP do UE
  To nie jest WIĘKSZOŚĆ!!!!

  Czy obowiązują nas ustalenia UE?
 • @Jacek Rossakiewicz, @Ryszard Opara
  Wbrew tezom Szanownego Autora ("Przecież to proste"), to jest bardzo trudne. Islandczycy nie mieli wiele do stracenia, a bardzo dużo do zyskania. Tymczasem w Polsce funkcjonuje tysiące przedsiębiorstw działających na rynku międzynarodowym. To trzeba wziąć pod uwagę (niezależnie od politycznych możliwości).
 • Najwyższy czas...
  Zgadzam się w 100 % z apelem Pana Opary.
  Bo jeśli nie my, to kto. Jeśli nie teraz, to kiedy?

  Wszystkim, którzy zaczną "ujadać", że Islandia to nie Polska, jest ich mniej, są daleko, że się nie da, że co ja szary człowiek sam mogę zrobić itd. itd. - Chciałbym przytoczyć cytat, zdaje się Alberta Einsteina:

  "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż przychodzi ktoś, kto tego nie wie, i on właśnie to robi..."

  Życzę wszystkim wiary w siebie i pozdrawiam.
 • @all
  NOWE ZASADY SPRAWOWANIA WŁADZY -moja propozycja

  1.Polska jest państwem suwerennym
  2.Władzę zwierzchnią stanowi Naród
  3.Istnieje podział władzy na ustawodawczą i wykonawczą

  4.Władza ustawodawcza służy Narodowi i przez Naród jest
  ustanawiana w głosowaniach bezpośrednich, bezwzględną większością głosów, odbywających się drogą elektroniczną lub przy urnach do głosowania.

  5.Naród może czasowo powierzać obowiązki sprawowania władzy ustawodawczej instytucjom przewidzianym do tego celu, lub osobom wybranym w wyborach bezpośrednich. W uzasadnionych przypadkach może, w każdej chwili, owe uprawnienia anulować w wyniku głosowania, przy uzyskaniu bezwzględnej większości głosów. Zasada powyższa dotyczy zarówno całego państwa jak również jednostek terytorialnych

  6.Władza wykonawcza spoczywa w rękach prezydenta i odpowiednich ministrów odpowiedzialnych za takie obszary jak
  a) polityka finansowa i gospodarcza państwa
  b) polityka informacyjna
  c) obronność
  d) sądownictwo
  e) służba zdrowia
  f) badania naukowe, szkolnictwo oraz edukacja i kultura
  g) polityka zagraniczna należy do prezydenta.

  7.Prezydent wybierany jest w wyborach bezpośrednich co 7 lat. Naród może pozbawić prezydenta pełnionej funkcji, w przypadku utraty zaufania, co zostanie potwierdzone w bezpośrednim głosowaniu

  8.Naród, w wyniku bezpośredniego głosowania przy uzyskaniu bezwzględnej większości głosów może zdecydować w każdej sprawie, która go dotyczy.
 • Czy musimy podporządkowywać się wszystkim nakazom UE?
  Chcę przypomnieć, że głosując w referendum odpowiadaliśmy na pytanie, czy chcemy przystąpić do Europy Ojczyzn. Tak było w propagandzie finansowanej również przez UE!

  W związku z tym, wszystkie zalecenia i nakazy które idą w innym niż Europ Ojczyzn kierunku, nie są dla nas wiążące! Ponieważ podpisujący je politycy nie mają mandatu społecznego do ich podpisania.
 • @ssak 13:41:58
  Kilka pytań:

  Jakie korzyści ma przynieść ingerencja państwa w gospodarkę?
  Przecież gospodarka reguluje się sama od tysiącleci (pomijając ostatnie 100-150 lat) porzez popyt i podaż.

  Polityka informacyjna? Rozumiem, że władza miałaby informować obywateli, ale o czym i dlaczego akurat władza a nie NIEZALEŻNE od nikogo media?

  Dlaczego władza miałaby być pośrednikiem w oferowaniu usług medycznych, edukacyjnych i w badaniach naukowych?
  Ja nie chcę, żeby ktokolwiek dyktował mi gdzie i za ile mam się leczyć,
  lub co i gdzie uczyć mają się moje dzieci.

  Pozdrawiam
 • @Gabriel Nestorski 13:59:22
  Szanowny Panie!

  Władza to Naród!
  Ja tyko wskazuje oszary odpowiedzialności. Nie mówię, że nie mogą media być niezależne. Polityka informacyjna to również systemy informatyczne. A gospodarka jak sie kręci sama to luksus, ale jakby się coś zacięło to kto ma zdecydować co zrobić?
 • Gabriel Nestorski
  Wie pan, dlaczego to co pan proponuje jest nierealne?

  Ponieważ nie ma wolnego rynku na świecie, a jak pokazała liberalizacja w Polsce - oznacza to podporządkowanie się obcym! Ich polityce i ich zachciankom!
 • @autor
  Ma Pan w planach aneksję Obwodu Kaliningradzkiego ?
 • @Jacek Rossakiewicz 13:18:32
  Tylko, że najpierw musi być jednak bunt społeczny - a w Islandii doszło prawie do powstania - a potem musi pojawić sie grupa Państwowców, którzy będą mieli charakter i siłę odgórnie takie zmiany przeprowadzić.

  W Polsce jeszcze nie jest ten moment, a potem... czy najdą się takie wartościowe jednostki wśród poltyków?
 • @Jerzy Wawro 13:26:50
  Trzeba się zastanowić, czy już, czy kiedy Polacy nie będą własnie w takiej sytuacji: Nic do stracenia - wiele do zyskania.

  ??
 • carcajou
  Aneksje?

  A może powinno to być potraktowane jako rekompensata za zbrodnie i szkody jakie to ZBRODNICZE PAŃSTWO dokonało na Polsce i Polakach!

  Wielka Rosja jest nam winna bardzo duże odszkodowanie!
 • @Gabriel Nestorski 13:59:22
  Słuchaj, państwo póki co w gospodarkę ingeruje cały czas, tyle, że głupio i na naszą niekorzyść. Może zanim wrócimy do szkoły austryjackiej to najpierw wprowadźmy konwalidację stanu obecnego i własciwy punkt wyjścia.
 • @All
  Polecam mój wpis na temat wydarzeń w Islandii:

  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/44174,islandzka-lekcja-dla-calego-swiata
 • Tak ! Cały czas jestem za!
  Nie jedna i samotna Islandia tylko wyzwala się spod władzy ciemiężycieli. Zrobiła to też Argentyna, próbują Węgry. Tylko jak to zrobić? Kto to ma zrobić? W jaki sposób?
  Pozdrawiam
 • @ssak 14:05:48 / @mnich zarazy
  @ssak 14:05:48
  Domyśliłem się, że miała to być zarysowa propozycja. Nadal jednak nie rozumiem, dlaczego władza, naród, czy ktokolwiek inny miałby decydować gdzie wydaję swoje pieniądze i ile ich wydaję, tak jak to się dzieje teraz, pod przymusem.

  @mnich zarazy 14:07:55

  Ma Pan rację, że nie ma. Ale nie ma nie dlatego, że nigdy nie było, tylko JUŻ nie ma, ponieważ do sterowaniem rynków na świecie dorwali się "Rychu ze Zbychem". A fakt, że już nie ma, nie znaczy że musi tak pozostać. Jeśli chodzi o liberalizację w Polsce, to nie mam zielonego pojęcia o czym Pan pisze, gdyż w Polsce (chyba) nigdy nie rządziła żadna partia liberalna o lieberalizacji czegokolwiek nie wspomnę (poza ustawą Wilczka). Podporządkowanie się obcym wynika z zupełnie czego innego a mianowicie z CHCIWOŚCI i BRAKU HONORU osób, które przejeły stery w naszym kraju. Trzeba im te stery za wszelką cenę odebrać.

  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz 14:10:57
  Wsród obecnych polityków nie ma takich ludzi, ale pojawia sie nowi politycy, kiedy ludzie się zjednoczą. Kandydatem na takiego nowego polityka jest właśnie Ryszard Opara - jak sądzę!

  Idea obywatelskiego nieposłuszenstwa - dzieki Gandi'emu wyzwoliła Hindusów. My też mamy coś takiego do zrealizowania. Sprawa jest aktualna!
 • @carcajou 14:09:00
  marzyciel
 • Mały problem,
  Polska jest krajem w którym jakiś czas temu przeprowadzono zamach stanu, instytucje demokratyczne nie działają, a co najbardziej przerażające wyniki wyborów od jakiegoś czasu są fałszowane.
  Władza sądownicza, jak i większość mediów są pod kontrolą mafii.
  Młodzież ustawicznie demoralizowana i ogłupiana przez bandytów, którzy położyli ręce na systemie edukacji.

  Osoby sprawujące władze są coraz bardziej uwikłane, a co za tym idzie podatne na szantaż.
  Polska wspólnego z Islandią nie ma zupełnie NIC, za to dużo z Egiptem czy innym skolonizowanym przez zachód państwem afrykańskim.

  Czas się obudzić, odważni ludzie zostali wymordowani lub na zawsze wyjechali, a tchórze rodzą kolejnych tchórzy.
 • @soter 14:38:08
  A Ty sam siebie do jakich ludzi zaliczasz?
 • @Gabriel Nestorski 14:34:42
  Naród jest organizmam, a Pan jest komórką. Życie organizmu jest ważne. Jak organizm jest zdrowy, to wszystkie jego komórki są zdrowe. Jeśli komórka chce działać przeciw organizmowi to jest to komórka rakowa.

  Naród nie będzie decydował o tym, co ma Pan robić. Myśli Pan, że będzie referendum, odnośnie tego co ma Pan zjeść?
 • @soter 14:38:08
  No tak, ale gdy zadyma puści trzeba wiedzieć co dalej robić.
 • @Łażący Łazarz 14:14:12
  Mój komentarz odnosił się do propozycji Pana "ssaka".

  Konwalidacja stanu oczywiście jest potrzebna i nieunikniona, sęk w tym że punkt wyjścia będzie jednocześnie punktem wejścia na nową drogę, dlatego wszystko musi być wcześniej przemyślane i zaplanowane a nie szable w dłoń i co będzie to będzie, myśleć będziemy później.

  Nie można zapominać, że przeciwnik ma monopol na przemoc fizyczną, obstawiony "papugami" wymiar sprawiedliwości orazi bardzo dużo środków finansowych i tak łatwo nie odpuści. Dlatego plan i organizacja jest dla nas WSZYSTKIM, ponieważ walka jest nierówna. Pozatym, jeśli nie zostanie na starcie ustalony kierunek, może się nagle okazać, że co niektórzy mają inne aspiracje.

  Pozdrawiam.
 • @Gabriel Nestorski 14:54:43
  Konwalidacja stanu oczywiście jest potrzebna i nieunikniona, sęk w tym że punkt wyjścia będzie jednocześnie punktem wejścia na nową drogę, dlatego wszystko musi być wcześniej przemyślane i zaplanowane a nie szable w dłoń i co będzie to będzie, myśleć będziemy później.

  Nie można zapominać, że przeciwnik ma monopol na przemoc fizyczną, obstawiony "papugami" wymiar sprawiedliwości orazi bardzo dużo środków finansowych i tak łatwo nie odpuści. Dlatego plan i organizacja jest dla nas WSZYSTKIM, ponieważ walka jest nierówna. Pozatym, jeśli nie zostanie na starcie ustalony kierunek, może się nagle okazać, że co niektórzy mają inne aspiracje.

  Bardzo dobrze!
  Myślę, że po to tutaj jesteśmy. Jeśli Naród zostanie przekonany i przegłosujemy w internecie nową konstytucję, to co rządowi pozostanie?
 • @Jacek Rossakiewicz 14:43:03
  Bezsilnych 2-3%, zależy jak liczyć.
  Tych którzy już wiele razy dostali po głowie za swoje poglądy, i przede wszystkim do szpiku kości przerażonych tym co dzieje się z Polską.

  Tak sobie kombinuje, czy tak właśnie było przed ostatecznym rozbiorem Polski, bez armii, bez patriotów u władzy, trawiona wewnętrznymi bezsensownymi sporami.
  Czy jeśli pojawiła by się jakaś odważna reformująca siła to nie doszłoby do przyspieszenia ze strony Niemiec i Rosji, a może Smoleńsk był właśnie takim 'przyspieszeniem'.

  Tylko Caryca z Fryderykiem tak jak by się zamienili, poza tym wszystko to samo. Pełna symetria sytuacji.
  No może jedynie z tą różnicą, że w całości jesteśmy zależni od Niemiec, a Rosji wypłacamy sowite myto. Taki tam nieco lepszy dla nas układ.

  Jak w ogóle można w tej sytuacji marzyć o Skandynawii czy Szwajcarii??

  Wg mnie została nam praca u podstaw, bogacenie się i czekania na potknięcie się okupantów Polszewicy nie oddadzą władzy po dobroci.
 • @Łażący Łazarz 14:35:43
  Przeca widzę mapę.
 • @ssak 14:47:15
  Naród jest organizmem a ja jestem jego komórka? Życie organizmu jest ważne? A moje nie? Skąd pomsł że komórka chce działać przeciw organizmowi, jeśli już takich porównań używamy. Z moich wypowiedzi przecież tak nie wynika. Byćmoże nieumyślnie, ale chyba dryfuje Pan trochę po czerwonej stronie rzeki...

  Jeśli naród wybierze reprezentantów, ktorzy będą decydować o tym co mam robić, to przecież narzuca mi swoją wolę, tyle że przez pośrednika.
 • @Łażący Łazarz 14:10:57
  > a potem... czy najdą się takie wartościowe jednostki wśród poltyków?


  ŁAZARZU !!!!!!!!!

  WSZYSTKICH polityków trzeba trzymać na krótkiej smyczy!!!

  Żaden polityk nie zasługuje na nasze poparcie! Te wartościowe jednostki o których piszesz - to muszą być ludzie z krwi i kości, spośród nas - zwykłych ludzi - A NIE ZAWODOWI POLITYCY !!!

  Jeśli tego nie zrozumiemy - to zawsze nas wyrolują !!!

  Apel Pana Opary oczywiście słuszny - ale ani to nie jest jego pomysł - ani nie jest jedynym Polakiem, który tak uważa.
  Apeluję więc do rodaków - miejmy oczy otwarte i nie dajmy się znowu WYROLOWAĆ.

  Pan Opara chce finansować i pomóc budować taki ruch - świetnie.
  Pan Opara chce być reprezentatem takiego ruchu - i wesprzeć go swoją znaną twarzą - super.

  Ale rzeczywistą WŁADZĘ musimy powierzyć komuś - o kim dzisiaj nawet nie słyszeliśmy jeszcze - kto NA PEWNO nie jest uwikłany w jakiekolwiek układy panujące obecnie w Polsce (kapitałowe, polityczne, medialne, dziennikarskie, itp.)

  TO MUSI BYC KTOŚ kogo sami wyłonimy - nie teraz ale jak przyjdzie czas - zwykły uczciwy człowiek, który ma łeb na karku - a nie ktoś kto nam "z nieba spadł" - tudzież sam się wylansował bo go na to stać, krótko mówiąc.

  PS. Nie jestem przeciwnikiem Pana Opary - jestem poprostu pewien, że tym razem musimy mieć GWARANCJĘ, że to będzie nasz człowiek - a więc trzeba odrzucić wszystkich, którzy dzisiaj mają duże pieniądze, są znani i rozpoznawani medialnie, lub mają polityczne konotacje - wszystkich - żeby mieć gwarancję, że nie zostalismy nabrani.
 • @Ryszard Opara
  W Islandii nie ma Gazety Wyborczej. Więc im się może udać....
 • @soter
  Mądrego to i dobrze posłuchać - jak mawia mój znajomy.
  Zaprezentował Pan bardzo trzeźwą ocenę rzeczywistości - i fakt, nie jest ona optymistyczna.
  Jednoczmy się wokół CELU i rozwiązań - a nie konkretnych osób!
  Szykujmy się "psychicznie" na wielkie zmiany - i edukujmy znajomych.

  Zgadzam sie z Panem Jackiem Rossakiewiczem:
  >Wsród obecnych polityków nie ma takich ludzi, ale pojawia sie nowi
  > politycy, kiedy ludzie się zjednoczą.

  i NIE zgadzam się z Panem Jackiem:
  > Kandydatem na takiego nowego polityka jest właśnie Ryszard Opara

  Pan Opara nie jest takim kandydatem - pisałem o tym powyżej - musimy niestety z góry odrzucić wszystkich uwikłanych w politykę obecnie, wszystkich "znanych" z massmediów oraz wszystkich z wielkimi pieniędzmi - tylko ktoś zupełnie nowy, wyłoniony samoczynnie i oddolnie przez nas - bez kapitału i wpływowych popleczników - bedzie godny naszego pełnego zaufania
 • @soter 15:08:47
  "Wg mnie została nam praca u podstaw, bogacenie się i czekania na potknięcie się okupantów Polszewicy nie oddadzą władzy po dobroci."

  Ma Pan rację, tylko jest jedno ale. Władze pruskie specjalnie nie tępiły rodzącej się w Wielkopolsce klasy średniej. Mogli działać i rozwijać swoje warsztaty ci znani, jak i ci nieznani.

  Natomiast dzisiejszy okupant wszystko robi, by klasa średnia nie powstała.
  Portugalska, czy niemiecka sieć jest hołubiona przez władze, ale polska spółka rolno- handlowa już nie.
 • @Freedom 16:31:43
  Napisałem:
  < Kandydatem na takiego nowego polityka jest właśnie Ryszard Opara - jak sądzę! >

  W Pana (Twoim - jeśli można?) poście zabrakło tego "jak sądzę".

  Masz takie zdanie ja to rozumiem, ale inni moga mieć inne.

  I tak w powyższej kwestii najważniejsze jest zdanie samego Pana Ryszarda Opary.

  Ja nie stawiam warunków ani nie tworzę trudności, po prostu nikogo innego nie widzę.
 • re
  dlaczego w Polsce nie ma polskich hipermarketów, polskich fabryk i polskich koncernów? bo cały majątek został sprzedany na poczet spłaty odsetek od długu?..
 • @spas 16:19:53
  No i na Islandii nikt nie pisał wierszy na cześć Stalina ...
 • @Jacek Rossakiewicz 17:33:20
  > W Pana (Twoim - jeśli można?) poście zabrakło tego "jak sądzę".

  Można, będzie mi miło. Masz rację - zabrakło - więc dopisuję:
  Pan Opara nie jest takim kandydatem - moim zdaniem, oczywiście.

  > po prostu nikogo innego nie widzę.

  Dzisiaj - ja też nie - ale zgadzam się z Tobą jak nigdy w 100%:
  > Wsród obecnych polityków nie ma takich ludzi, ale pojawia sie nowi
  > politycy, kiedy ludzie się zjednoczą.

  Także zostawmy sobie wybór naszych reprezentantów na później - kiedy się już masowo zjednoczymy :)

  A dziś - tak jak napisałem i jak sądzę - jeśli Pan Opara chce patronować zjednoczeniu - nie mam absolutnie nic przeciwko - tylko pamiętajmy, i uczciwie jest to Panu Oparze dziś powiedzieć - że na przywódców i reprezentatów - w odpowiednim czasie - wybierzemy sobie kogoś INNEGO, spośród zwykłych ludzi
  (kogoś bez dużych pieniędzy, bez przeszłości politycznej, bez powiązań medialno-dziennikarsko-biznesowych, nie związanego z obecnym aparatem państwowym, o którym w 2011 roku jeszcze nikt publicznie nie słyszał ;)
 • @Ryszard Opara
  Może jeszcze jeden punkt? Dotyczący odsunięcia wszelkich wyznań od decydowania i wpływania na kształt polityki RP.
 • "Zmienić system sprawowania władzy – Silna Centralna Władza Prezydenta"
  Domyślam się że prezydentem miałby zostać p. Opara?

  Podany przykład Islandii nijak się ma do tej propozycji - Islandia stała się świetnym przykładem demokracji BEZPOŚREDNIEJ.
  Wbrew pozorom ale korporacjom i cwaniakom łatwiej jest kontrolować decyzje jednego prezydenta niż milionów - szczególnie gdy to miliony ponoszą konsekwencje decyzji.
 • A ja mam małe pytanko:
  - czy w tej Islandii mieli może ichniego Ryszarda Oparę i ichni Nowy Ekran - gdzie się zwoływali i dyskutowali co robić? Czy może, po prostu się wku*wili i wyszli na ulice?
 • podoba mi się ten pomysł
  - i jestem za
 • @ all.
  Owszem; powtórzenie manewru islandzkiego w Polsce AD nie jest możliwe. I to nie z powodów, które opisujecie, a to że naród nie taki, a to że straszne siły się zmówiły, a to że mamy GW, a to siamto... Brakuje jeszcze tylko profesora Przystawy ze swoją mantrą, że to przez brak JOW.

  Nie jest możliwe wyrwania się z syfu metodą islandzką z prostego powodu: nie jesteśmy suwerennym państwem. Islandczycy mogli zrobić wszystko, bo nie mieli nad głową komisji eurosojuza i gebelsiej łapy na gardle. A my mamy.
  Ci, którzy głosowali za akcesją do UE mogą sobie powtarzać: przyłożyłem się do wykastrowania Polski ze samostanowienia.
  pozdrawiam
 • @
  nie jestesmy wyspa ;)
  niestety :(
  i mamy wiecej majatku niz 50 islandii ....
  nikt tu z ukladow wszelakich nie odda wladzy dobrowolnie.... :(
  to juz nie czasy solidarnosci....a i wtedy stlumiono to wszytsko za pom ocy naszych wlasnych zolnierzy...a i miecz wisial nad nammi w postaci czerwonej armii....teraz mamy juz dwa miecze: bundeswera i armia w krolewcu....
  nie bedzie pokojowej rewolucji u nas :(
  bedzie krew, pot i lzy ....
  ....
  dla mnie tylko zbrojne formacje Obrony Narodowej w scislym wspoldzialaniu z patriotami w armii regularnej, policji i strazach miejskich, moga zmusic uklad do opuszczenia stolkow i dac odpor 100% interwencjii unijno-rosyjskiej....
 • @robhood 19:05:32
  i o ta dojna krowe jaka jestesmy kazdy z wielkich w poblizu bedzie sie bil do krwi i do upadlego.... nie bez znaczenia jest oczywiscie szlak tranzytowy wschod zachod i zachod wschod.... ciagle jeszcze kreml z berlinem nie laduja tirow na statki i nie omijaja Polski.... pozatym juz o tym mowilismy wiele razy tutaj na NEo - jestesmy kluczem do wladzy nad europa srodkowo wschodnia i nie tylko zreszta .... islandia lezy na uboczu....nic tam nie ma....
  poza wulkanami .... czy myle sie?
 • Powiem tak:
  Jest tu na NE jakieś 25% zwolenników działań KONSTRUKTYWNYCH. Wynika to z ilości głosów jaką otrzymał propagator tej frakcji w RzBiK. Jeśli Panu Oparze uda się wykorzystać ten potencjał, to może mielibyśmy szanse. Jeśli zaangażuje się po stronie ZIRYTOWANYCH to pozostanie irytacja i nic więcej.

  Pozdr.
 • @nikander 19:43:00
  Popieram to zdanie. Wszyscy sceptycy i ludzie nastawieni pesymistycznie nic nowego powiedziec nie są w stanie, gdyz o trudnosciach i zastrzeżeniach wszyscy wiemy bardzo dobrze i do naiwnych raczej sie nie zaliczamy.

  Zmiana na lepsze natomiast przyjść może i zapewne przyjdzie wówczas kiedy sie o to postaramy i kiedy wystarczająco dużo osob będzie się modlić w tej intencji - to nie jest żart!

  To co stalo się w Islandii a jeszcze bardziej na Węgrzech moze sie stac i u nas, i od naszej motywacji i wspólnego przekonania to zależy. Osoby które mnożą trudności należy traktować jak "szpicrutę" sklaniajacą nas do większego wysiłku i starania - to ostatnie zostało napisane pól żartem pól serio. :)
 • @Freedom 16:19:31
  "a więc trzeba odrzucić wszystkich, którzy dzisiaj mają duże pieniądze, są znani i rozpoznawani medialnie, lub mają polityczne konotacje - wszystkich - żeby mieć gwarancję, że nie zostalismy nabrani."

  To jest podejście prawie niemożliwe do zrealizowania.
  Taki "nasz człowiek" musiałby być sprawdzonym w działaniu. Gdzie taki człowiek się sprawdzi? W działalności publicznej, gdzie wykaże swoje umiejętności, cechy przywódcze, zyska zaufanie milionów.
  Jak takie medium jak NE może taką osobę wypromować, przy ograniczonym zasięgu dostępności? Nie może.
  NE mógłby być jednym z wielu ogniw w dążeniu do wyłonienia takiego przywódcy.
  Poza tym bierzmy pod uwagę położenie geopolityczne Polski i interesy wielkich graczy na scenie europejskiej i światowej. Z tymi sprawami nie ma żartów, musimy mieć na względzie lekcję byłej Jugosławii, gdzie za podpuszczeniem Zachodu(Niemcy)doszło do buntu republik i wojny domowej, a potem do ataku NATO(USA). Kosowo stało się bazą USA.
  Nawet J. Piłsudski nie grał w 1018 roku sam, bo grał z Niemcami(Magdeburg, zwolnienie z aresztu, wyposażenie go i dostarczenie do Warszawy).
  To jak potoczyły się dalsze losy Polski i Marszałka, to już inna sprawa.
 • @35stan 21:41:39
  > zyska zaufanie milionów.

  Tusk ma zaufanie milionów już drugą kadencję. Komorowski ma zaufanie milionów. Wcześniej Kaczyński, Kwaśniewski - też 2 kadencje!, Wałęsa, Miller, Cimoszewisz, Pawlak, itd. - ostatni krzyk mody to Palikot...

  Oni wszyscy mieli zaufanie milionów... tak nas się właśnie roluje, wzbudzając zaufanie - więc pozostawiam to bez komentarza.

  > Gdzie taki człowiek się sprawdzi?

  Zanim się zjednoczymy to trochę wody upłynie - będzie jeszcze kiedy i gdzie się sprawdzić, bez obaw ;)
 • @soter 15:08:47
  Tym bogaceniem sie to nieźle mnie ubawiłes:)
 • Świetny pomysł na całkowity
  demontaż państwa.
  Jest ono wprawdzie nie wydolne i prawie bezwolne w rękach nie właściwych ludzi,
  ale jednak jest.
  Po takiej akcji to już wiadomo że bratnie narody z jewrokołchozu na lepszy moment dziejowy,
  żeby wejść
  i nam pomóc:))) nie będą już więcej musiały czekać.
  Zamontują nam jakiegoś komisarza
  ze swojego ramienia i aneksję
  mamy gotową :))

  A po za tym co znaczy pokojowa rewolucja ?
  Jak pokojowo pozbyć się wrzodów na du...e w postaci komora i tuska?
  Pójdziemy wszyscy pod Pałac Namiestnikowski i powiemy
  Panu już dziękujemy:))
  A komor z pewnością wtedy powie acha no dobrze to ja już sobie pójdę:)))
  Nie po to służby są dozbrojone żeby na okoliczność takiej sytuacji
  nie zareagować.
  I zrobi się rzeź,
  której będzie wtórował wrzask mainstreamowe
  międzynarodowych mediów
  /jak to się dzieje kiedy chodzi o Węgry/
  że w Polsce "demokracja"
  nazywana kiedyś ludową :)))
  ginie.
  I pomóc nam trza:)))
  a potem jak wyżej.
  Może być też i tak że
  w "tak trudnej" :)))sytuacji zainteresuje się pomocą dla nas również i "drugi przyjaciel" ten ze wschodu:)))
  Wówczas mamy wariant rozbiorowy.
  Parę razy już ćwiczony .
  Nieprawdaż ? :)))

  Ignacy Krasicki wieszczem może
  nie był ale swoje wiedział

  " Przyjaciele

  Zajączek jeden młody
  Korzystając z swobody,
  Pasł się trawką, ziółkami w polu i ogrodzie,
  Z każdym w zgodzie.
  A że był bardzo grzeczny, rozkoszny i miły,
  Bardzo go inne zwierzęta lubiły.
  I on też, używając wszystkiego z weselem,
  Wszystkich był przyjacielem.
  Raz, gdy wyszedł w świtanie i bujał po łące,
  Słyszy przerażające
  Głosy trąb, psów szczekania, trzask wielki po lesie.
  Stanął... Słucha... Dziwuje się...
  A gdy się coraz zbliżał ów hałas, wrzask srogi,
  Zając w nogi.
  Spojrzy się poza siebie: aż tu psy i strzelce!
  Strwożon wielce,
  Przecież wypadł na drogę, od psów się oddalił.
  Spotkał konia, prosi go, iżby się użalił
  "Weź mnie na grzbiet i unieś!" Koń na to: "Nie mogę,
  ale od innych pewną będziesz miał załogę"
  Jakoż wół się nadarzył. "Ratuj, przyjacielu!"
  Wół na to: "Takich jak ja zapewne niewielu
  Znajdziesz, ale poczekaj i ukryj się w trawie,
  Jałowica mnie czeka, niedługo zabawię.
  A tymczasem masz kozła, co ci dopomoże"
  Kozieł: "Żal mi cię, niebożę!
  Ale ci grzbietu nie dam, twardy, nie dogodzi;
  Oto wełniasta owca niedaleko chodzi,
  Będzie ci miętko siedzieć" Owca rzecze:
  "Ja nie przeczę,
  Ale choć uniosę pomiędzy manowce,
  Psy dogonią i zjedzą zająca i owcę;
  Udaj się do cielęcia, które się tu pasie ".
  "Jak ja ciebie mam wziąć na się,
  Kiedy starsi nie wzięli?" - cielę na to rzekło
  I uciekło.
  Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły. "

  Amen.
 • @Freedom 16:31:43
  Nowy, wyłoniony samoczynnie - takie rzeczy nie istnieją. Jesli ktoś ma miec pojęcie o polityce i o pewnych mechanizmach, ma byc silny osobowością, to wcale nie musi być z księzyca. Może to być osoba sposród juz nam znanych.
 • @Ryszard Opara
  "Główne Banki w Islandii zostały znacjonalizowane. Mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, zaciągniętego (na zlecenie Rządu) przez prywatne Banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
  Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego – w celu opracowania projektu nowej Konstytucji.
  WSZYSTKO W CAŁKOWICIE POKOJOWY SPOSÓB."

  Czy w tym Pan widzi swoją (czy raczej niekoniecznie swoją) koncepcję USTROJU PREZYDENCKIEGO? Wtedy jeden ośrodek, teoretycznie jedna osoba będzie trzymać Suwerena za mordę. Nie chcemy Putina.

  Przypominam że Komorowski to prawie Bierut (są podobieństwa) i został jak Hitler wybrany demokratycznie. Zatem nie jest wesoło. Naród wybierze zatem w razie kolejnego ogłupienian (kampani ogłupiającej) kolejnego megapalanta na prezydenta, bo sam naród NIESTETY na razie (chcę to zmienić) jest stadem owiec PÓKI CO. Zatem trudno o dobre wyjście z matni.

  Islandia obecna to jest wzór, a nie Rosja z 1917. czy rewolucyjna Francja, czy nasze NIEUDANE powstania, zrywy, akcje "burza" i inna AGENTURALNE pierdoły wachlarzowe!!!

  Panie Ryszardzie.
  To wzór na DEMOKRACJE BEZPOŚREDNIĄ, proszę w Wikipedii zobaczyć na różnice. Pan chce ustroju twardego jak w Hiszpanii za Franco, czy w Chile za Pinocheta itp/ Na to nie będzie zapału całego Narodu, to oczywiste, trzeba nam RACZEJ drogi Islandii i cieszę się, że Pan te wzorzec pokazał. Tylko dlaczego bez konkretów?
 • @
  Wyprowadzić nasz kraj z KAŻDEJ zapaści ekonomicznej i cywilizacyjnej można w ciągu kilku lat.
  To się da zrobić ale tylko bez balastu którym jesteśmy obciążeni.
  Tym balastem są trzy pokolenie najemnych pachołków sowieckich,
  które obecnie przekształciły się w bezideowy, bezwolny, służalczy amalgamat.
  To jest niestety armia ludzi na kluczowych stanowiskach, których jedynym celem jest jak najdłużej pasożytować i trwać.
  Islandczycy nie mieli takiego problemu.
  My w pierwszej kolejności musimy pozbyć się balastu, z tym balastem nigdzie nie dopłyniemy.
  Dlatego sądzę, że jedyna realna droga dla nas wiedzie przez kontrolowany upadek systemu, przez jego ostateczną zapaść.
  Jednak aby wyjść z tej sytuacji zwycięsko, odrodzić się,
  tak - potrzebujemy jak najwięcej inicjatyw obywatelskich, jak najwięcej aktywności i organizacji już teraz.
 • @
  Wyprowadzić nasz kraj z KAŻDEJ zapaści ekonomicznej i cywilizacyjnej można w ciągu kilku lat.
  To się da zrobić ale tylko bez balastu którym jesteśmy obciążeni.
  Tym balastem są trzy pokolenie najemnych pachołków sowieckich,
  które obecnie przekształciły się w bezideowy, bezwolny, służalczy amalgamat.
  To jest niestety armia ludzi na kluczowych stanowiskach, których jedynym celem jest jak najdłużej pasożytować i trwać.
  Islandczycy nie mieli takiego problemu.
  My w pierwszej kolejności musimy pozbyć się balastu, z tym balastem nigdzie nie dopłyniemy.
  Dlatego sądzę, że jedyna realna droga dla nas wiedzie przez kontrolowany upadek systemu, przez jego ostateczną zapaść.
  Jednak aby wyjść z tej sytuacji zwycięsko, odrodzić się,
  tak - potrzebujemy jak najwięcej inicjatyw obywatelskich, jak najwięcej aktywności i skutecznej organizacji już teraz.
 • @nikander 19:43:00
  "Jest tu na NE jakieś 25% zwolenników działań KONSTRUKTYWNYCH."

  Ciekawe ilu jest "zbaffcóf narodó"?
  pozdrawiam
 • Gratulujemy autorowi tego artykułu
  Jest to bardzo dobry scenariusz do natychmiastowej realizacji w Polsce. Kryzys bankowy jest wielkim oszustwem mafii bankierskiej.
  Tych długów nie należy spłacać a je anulować w interesie narodowym. Islandczycy dali lekcje ekonomii i polityki całej Europie. Grecy i inne kraje zagrożone powinny zrobić to samo . Rozpędzić złodziejskie rządy a odpowiedzialnych i kolaborantów skazać zaocznie na przynajmniej 15 do 25 lat więzienia.
  gen Jan G. Grudniewski
  Moim mottem w kampanii senatorskiej było:
  Wyzwoli nas z długów , wprowadzi porządek i sprawiedliwość.
 • @Jacek Rossakiewicz
  Jacku ale z koncepcją ustroju prezydenckiego p. Opary można chyba merytorycznie dyskutować? Mamy tworzyć demokrację, wolność... biorąc ją za PYSK?

  "A więc Rząd Islandii pod presją opinii publicznej (drogą pokojowej rewolucji) – podał się w całości do dymisji."

  Zgadzasz się choćby z tym niefortunnym nazewnictwem lewicowym, lewackim, REWOLUCYJNYM? Mało nam do cholery rewolucji? Nie ma innych słów i innych metod? Na tej wyspie doszło do EWOLUCJI, transformacji, kreacji nowego ładu zanim zbrojnie NWO ich przywoła do ładu. Pomyślmy. Są bazy USA blisko? KOMU zależy żeby ich nie było na Islandii i w pobliżu? Aaaaano właśnie. Wsjo jasne?

  Ta wygląda Jacku "demokracja" w praktyce, obudźcie się. Kto daje TERAZ gwarancje bezpieczeństwa Islandii? Przecież nie Polska... zatem KTO? Dania? Haaahahahahaha..... acz ma armię większą od naszej co do nowoczesnego uzbrojenia. To pokazuje jak bardzo nas rozbrojono. Ciekawe po co.... jakże trudno się domyślić.
 • @Jerzy Wawro 13:26:50
  Niech Pan nie pisze jak lobbysta grup interesu, ale Suwerena całego.
 • @carcajou 14:09:00
  "Ma Pan w planach aneksję Obwodu Kaliningradzkiego ?"

  Jakie mieliśmy plany w 1914 roku? Skromne i na dodatek w poszczególnych obozach skrajnie rozbieżne co do celów ETAPU. Królewiec wróci W KOŃCU z Grodnem, Lwowem do Polski, ale na pewno nie wskutek akcji naszych jednostek typu GROM, ale geopolityki po kolejnych wojnach w których będzie stroną atakowaną. Armia ma znaczenie, ale nie musi wyzwalać Królewca, ale ma skutecznie bronić Warszawy przede wszystkim i tego nie da się zapewnić BOMBOWYMI f-16 bez rakiet powietrze-powietrze w optymalnej ilości, składzie (dużo średniego zasięgu szczególnie cennych jako powietrzna TARCZA).
 • @koolart 14:17:07
  Nawet Węgry nie graniczą bezpośrednio z Rosją, Niemcami jak MY. Czy to ma znaczenie? A nie ma?
 • @Freedom 16:19:31
  "Ale rzeczywistą WŁADZĘ musimy powierzyć komuś - o kim dzisiaj nawet nie słyszeliśmy jeszcze - kto NA PEWNO nie jest uwikłany w jakiekolwiek układy panujące obecnie w Polsce (kapitałowe, polityczne, medialne, dziennikarskie, itp.)"

  Czyli kryteria spełnia Romuald Szeremietiew.
 • -------- jedyne KRYTERIUM ----POLSKA --------
  --------- WSZYSTKIE INNE !!!!!!!!!! to ZDRADA !!!!!!!!!!
 • @KLIMCZAK 18:15:33
  "Może jeszcze jeden punkt? Dotyczący odsunięcia wszelkich wyznań od decydowania i wpływania na kształt polityki RP."

  Czym taka "nowa" rzeczywistość będzie się różniła od "światłego stalinizmu" PRL? Ateizm to także wyznanie, ślepa wiara w to iż Boga nie ma. A co jeżeli jednak jest? W to właśnie wierzymy jako nie tylko chrześcijanie.

  Czy Bolesław Chrobry byłby mocniejszy bez akcji Ojca w 966 roku i akcje DAGOME IUDEX później? Bożkowie słowiańscy zemścili się tworząc z Polski królestwo w 1025 roku, którego obawiali się WSZYSCY wtedy sąsiedzi? I to nie na żarty, bo Bolesław miał zwyczaj goszczenia się ze zbrojnymi zawodowymi, a to nie przelewki. Jeden był wart 100 chłopów.
 • @Jan G.Grudniewski 23:00:22
  "Islandczycy dali lekcje ekonomii i polityki całej Europie"

  To prawda tyle że :

  "Mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, zaciągniętego (na zlecenie Rządu) przez prywatne Banki w Wielkiej Brytanii i Holandii."

  JEDNOGŁOŚNIE podkreślmy.

  W naszym przypadku agentury nigdy nie pozwolą na taką konsolidację społeczeństwa
  w żadnej sprawie.

  Dlatego uważam że tu i teraz to jest scenariusz rozbiorowy,
  a nie do realizacji.
 • jedno ale
  obecny premier Islandii Pani CośtamDottir sprawuje rządy z ramienia partii socjalistycznej, która dąży (w ramach obietnic przedwyborczych) do przyłączenia Islandii do UE i przyjęcia Euro. W listopadzie ubiegłego roku na spotkaniu szefów państw północnej Europy (Islandia, UK, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa) podpisała deklarację tych państw w którym jest zawarte pożądanie do ustalenia wieku emerytalnego na 70 lat.
 • @fosforek 23:59:23
  pożądanie??? miało być podążanie... ale i to bezsensu... nieważne wiadomo o co chodzi
 • wszystkie ręce na pokład...
  jak mówi Alef Stern...popieram i zgłaszam swoją gotowość , mojego maila macie.
 • @nikander 19:43:00
  Tego potencjału nie da się zagospodarować od razu, musi sie wykluć, utrwalić, otrzaskać, ale wielu jest na NE ludzi pragnących działać realnie. Ba, może nawet w zgodzie czasem :-)
 • @ Autor
  Zmiana Konstytucji na Konstytucję republikańską. Bez żadnych możkliwości interpretacji.
  Ustrój republikański, a co za tym idzie, likwidacja urzędu Premiera oraz przekazanie całej władzy wykonawczej w ręce Prezydenta i kierowanego przez niego rządu.
  Zmiana podziału administracyjnego kraju, a więc powiązanie okręgów wyborczych z jednostkami administracyjnymi.
  Ordynacja wyborcza zapisana w Konstytucji, aby nie było żadnych politycznych malwersacji.

  Plus kilka innych.
 • jak na artykuł programowy, to jest zbyt lakoniczny
  i w swerze budzenia się świadomości i samorganizacji tamtego społeczeństwa,

  i w sferze konsekwencji owej "nacjonalizacji",

  ponadto, chętnie bym przeczytał tę ich konstytucję.

  Czy jest do przyjęcia, czy wprost przeciwnie.
 • @Gabriel Nestorski 15:13:44
  Jeśli naród wybierze reprezentantów, ktorzy będą decydować o tym co mam robić, to przecież narzuca mi swoją wolę, tyle że przez pośrednika.

  Jest Pan przyzwyczajony do myśli, że oddajemy władzę w wyborach i ktoś nami rządzi. Moja idea polega na tym, żeby władzy nie oddawać! Możemy wskazać osoby, które wykonują za sas pewne zadania, ale mamy nad tym kontrolę. Naród, wspólnota, społeczeństwo, a nie socjalistyczna władza, jak Pan sugeruje.
 • @inka1 22:07:57
  "Świetny pomysł na całkowity demontaż państwa."
  Inko, o to właśnie idzie w tym temacie. Gratuję bystrości umysłu.
  Widać, siedzi grupa osób i przekuwa tematy publikowane gdzie indziej i tutaj się wrzuca jako rewolucyjne idee "Grupy Opary".
 • @hp-kr 13:21:08
  Polska przystąpiła do uni w wyniku oszustwa.

  Skorumpowano przyszłą komisarz prof Hubner, mamiąc stanowiskiem, a ta korzystając ze swojego autorytetu publicznie stwierdziła, że w Polsce po przystąpieniu do uni nic nie zdrożeje.
 • @Gabriel Nestorski 13:59:22
  nie, przez popyt i podaż to nie regulują się nawet ceny w gospodarce,

  nawet w tym małym wycinku mieści się polityka producenta i zmowy cenowe.
 • @Łażący Łazarz 14:10:57
  Skoro redakcja zatrudnia jakiś zawodowców,

  to jak powietrza trzeba nam rzetelnego opisu najnowszej histrorii islandii.
 • @soter 14:38:08
  wiele racji w tym jest
  "Polska wspólnego z Islandią nie ma zupełnie NIC, za to dużo z Egiptem czy innym skolonizowanym przez zachód państwem afrykańskim."
 • @Marek Kajdas 23:23:07
  Ateizm to także wyznanie, ślepa wiara w to iż Boga nie ma.

  Bardzo Pan radykalny. Ateista inaczaj nazywa to czego nie rozumie. Nie zaprzecza, że istnieją prawa naturalne i prawa przyrody. Nie przyjmuje jedynie narzuconego paradygmatu myślenia.
 • @Freedom 16:19:31 nareszcie ktoś podziela mój obrazoburczy głos
  "rzeczywistą WŁADZĘ musimy powierzyć komuś - o kim dzisiaj nawet nie słyszeliśmy jeszcze ..... TO MUSI BYC KTOŚ kogo sami wyłonimy - nie teraz ale jak przyjdzie czas - zwykły uczciwy człowiek, który ma łeb na karku - tudzież sam się wylansował bo go na to stać, krótko mówiąc..... trzeba odrzucić wszystkich, którzy dzisiaj mają duże pieniądze, są znani i rozpoznawani medialnie, lub mają polityczne konotacje "

  a nawet więcej, aby zdobyć pozycję zawodową, też trzeba nazginać karku lub ubrudzić łapki - weźmy np. pod uwagę morale większości uniwersyteckich profesorów (wyjątki nie przeczą statystyce).
 • @Jacek Rossakiewicz 20:14:06 zgoda, z zastrzeżeniem
  bardzo wątpliwa teza
  "o trudnosciach i zastrzeżeniach wszyscy wiemy bardzo dobrze i do naiwnych raczej sie nie zaliczamy. "
 • @35stan 21:41:39
  "musimy mieć na względzie lekcję byłej Jugosławii, gdzie za podpuszczeniem Zachodu(Niemcy)doszło do buntu republik i wojny domowej, a potem do ataku NATO(USA). Kosowo stało się bazą USA.
  "

  a dlaczego nie dajemy należnego odporu działaniom autonomicznym ?
 • @interesariusz 08:42:35
  Popieram. Zrobie co trzeba w (ramach rozsądku) tylko niech ktos pokieruje całą operacją.... Moze zaczniemy od naglosnienia tej ideologi drogą internetową, (e-mailową i poprzez portale spolecznosciowe). Trzeba utworzyć zakładkę na NE pt " Rewolucja" i tam przekierowywać uwagę ludzi wysyłając linka. To musi być proste, jasne i czytelne.
 • @Fiatowiec 08:48:14
  Dlaczego na tym portalu puszcza się tekst będący plagiatem:
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/11/19/islandzka-lekcja-dla-calego-swiata/
  Kim jest jego autor, że jeszcze przed chwilką jak wchodziłam to jest na czołówce witryny?
  Co się tutaj dzieje? Gdzie jest redakcja? Regulamin?
  Wstyd!
 • @mała myszka 09:19:59
  hmm,
  wykresy, słupki, mapy, przedruki, pomysły od sasa do lasa, panie Opara my nie jesteśmy ciemną masą aby kitować nas tego typu wrzutami i proszę bez tej nadmuchanej frazeologii bogoojczyźnianej bo to ... wie pan co mam na myśli, czasami można znaleźć sensowne i rzeczowe pomysły:
  Zmienić Konstytucję
  Zmienić Ordynację Wyborczą
  Rozwiązać Sejm i Senat
  Zmienić system sprawowania władzy – Silna Centralna Władza Prezydenta
  Zmienić całkowicie system struktur i funkcjonowania Państwa.
  i TU w TYCH tematach się obracajmy i konkretnie, kiedy i kim.
 • sun-tzu
  I tak koniec, artykuł który ostatnio wpadł mi w ręce, jakże niestety prawdziwy:
  http://marucha.wordpress.com/2012/02/28/manipulacja-spoleczenstwem-wg-13-zasad-sun-tzu
 • @Autor
  Proszę o adresy klubów, o których pisał Pan 31.10.2011 r.
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/34521,rok-projektu-nowy-ekran#comment_263927

  Rozwijamy wiele inicjatyw: Nowi Dziennikarze, Dział Informacji Wirtualny Sejm/Senat, Wirtualne Referendum. Oczywiscie - Prawybory.net,
  Obywatelski Listy Wyborcze: TV NE, VideoBlogi - mnóstwo innych rzeczy np Bank Społeczności NE, Organizacje Lokalne NE, miejsca spotkań - kluby NE - wszystko dla aktywizacji i edukacji społeczeństwa obywatelskiego.
 • @Grażyna Niegowska 11:08:14
  Co z plagiatem?
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/11/19/islandzka-lekcja-dla-calego-swiata/
  Czy sprawa Opary trafi do zwykłego sądu, czy do Sądu Obywatelskiego?
  http://sad-przysieglych.nowyekran.pl/post/54331,akt-powolania-sadu-obywatelskiego
 • @Grażyna Niegowska 11:18:40
  Pozostając w tej konwencji ja również nie poznałam sprawcy plagiatu. Czy ktoś go zna?
 • @Grażyna Niegowska 12:10:55
  Zaiste jest fermentacja, bakterie plagiatu tak metabolizują i namnażają, że bulgocze i nieładnie pachnie.
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/11/19/islandzka-lekcja-dla-calego-swiata/
  Nie mam bloga, a Pani ma. Proszę napisać swoje refleksje o szanowaniu autora plagiatu i pieniążkach, które kiedyś będzie miał jak wygra jakieś procesy i wyłoży dla ratowania kraju zamiast opalać się. Zaraz skąd ma Pani wiedzieć? Przepraszam, Pani tego Pana nie zna.
 • ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ !
  Europejski Bank Centralny właśnie pożyczył bankom prywatnym 325,5 mld Euro, na 1%.

  Jutro te prywatne banki pozyczą te "pieniądze" (wyczarowane z powietrza) swoim dziwkom - rządom na 5%.

  Rządy zedrą z obywateli z jeszcze lepszym procentem.

  Halsło Piłsudskiego : "bić kurwy i złodzieji !" staje sie aktualne jak nigdy dotąd.
 • @Grażyna Niegowska 13:03:23
  Moja kochana Grażynko, zgłosiłam już wniosek do sądu
  http://Sad-Przysieglych.nowyekran.pl/post/54331,akt-powolania-sadu-obywatelskiego#comment_394711
  Czekam na rozprawę
  Pa, pa maleńka
 • @Ptasznik z Trotylu 12:51:34
  Za tym geszeftem stoi naga siła aparatów przymusu światowej "demokracji". Kto się sprzeciwi, dostaje pałą w łeb.
  Pisze na ten temat Va Banque :
  http://vabanque.nowyekran.pl/post/54472,kartel-rezerwy-federalnej-osiem-rodzin-1
 • Kolejny odcinek WSI (Pro Militio) z serii w "Oparach Absurdu"
  jw
 • @mała myszka 12:20:10
  "Nie mam bloga, a Pani ma. Proszę napisać swoje refleksje o szanowaniu autora plagiatu i pieniążkach, które kiedyś będzie miał jak wygra jakieś procesy i wyłoży dla ratowania kraju zamiast opalać się. Zaraz skąd ma Pani wiedzieć? Przepraszam, Pani tego Pana nie zna."

  myszka jesteś genialna!!
 • @Grażyna Niegowska 13:03:23
  :D
  mala myszka sie zaszyla w dziurce....powywalala swoje komentarze...
  ach jak ja lubie takich komentatorow i blogerow....wstydza sie swoich slow?
  to po co kuzwa gadaja? milczec lepiej bo zloto wtedy jest ....
  masakra....
 • @Grażyna Niegowska 11:18:40
  Szanowna Pani,

  Dziękuje za dobre słowa i odrobinę otuchy. Proszę mi wierzyć to każdemu jest potrzebne. Nie jestem człowiekiem wyjątkowo zamożnym, ale pewnie mógłbym zapewne wieść spokojne życie emeryta w Australii, grać w golfa co lubię, spacerować. Bardzo lubię spacerować - daje mi to czas i możliwość zastanowienia się nad sensem życia i tego wszystkiego co robię.

  Właśnie podczas spacerów przychodzą mi do głowy rozmaite pomysły. Jednym z takich był Nowy Ekran. Tak się stało, że przypadkowo w tym czasie spotkałem Tomka ŁŁ i kilku innych - i tak to się zaczęło. Myślę, że przypadki i przeznaczenie odgrywają bardzo ważną rolę w historii świata.

  Mam nadzieję, że NE i coraz większa społeczność skupiająca się wokół naszego portalu, pozwoli nam naprawdę zmienić rzeczywistość. Zostało mi jeszcze (Daj Boże) 20-30 lat życia i naprawdę chciałbym resztę swojego życia poświęcić na konstruktywnej pracy dla dobra Naszego Kraju.
  Wiem, że nie będzie łatwo. Widzę, że codziennie przybywa mi/nam wrogów. Czasami zastanawiam się - czy to warto? Ale to bardzo krótkie chwile zwątpienia, które tak naprawdę dodają mi sił i energii.

  Pozdrawiam
 • @Lucash 16:06:17
  Szanowny Panie.

  Pan to naprawdę wszystko wie. Jest Pan świetnie zorientowany. Chyba Pan ma te informacje od środka.
  Gratuluje konstruktywnego komentarza. Ciekaw jestem czy Pan w ogóle czytał mój artykuł?.

  Ukłony
 • @robhood 10:40:47
  Nie wiem co się dzieje, ale było już ponad 100 komentarzy i jakoś kilka zniknęło - w ogóle nie pokazują się nowe.
  Chyba jest jakiś problem z technologią. Proszę zwrócić uwagę, ktokolwiek jest za to odpowiedzialny.

  Ukłony
 • @Patriota IVRP 08:52:39
  Pierwszy wpis i bardzo celny Gratuluję.
 • Konstytucja Polski 2012.
  Szanowni Państwo.
  Islandczycy popełnili KARDYNALNY BŁĄD - odmówili płacenia długu, a powinni odmówić płacenia LICHWY, bo lichwa nie jest długiem, tylko gigantyczną dziurą w systemie finansowym, przez którą wyciekają bezpowrotnie pieniądze, a które widać na ZEGARZE DŁUGU BALCEROWICZA.

  Wtedy zamiast zwracać dług - Islandczycy - powinni otrzymać zwrot lichwy, którą wcześniej zapłacili krwiopijcom "bankierom".

  Jedynym "LEKARSTWEM" na zbrodniczość, parszywość "bankierów" jest Konstytucja Polski 2012, którą można zainstalować wtedy, kiedy miliony OFIAR ZBRODNICZEJ konstytucji RP zagłosują w OGŁOSZONYM REFERENDUM konstytucyjnym. Więcej na FORUM www.husarz33.fora.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031