Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
282 posty 1554 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

ŚWIAT I HUMANITY – „AD ACTA”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znane Chińskie przysłowie/przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach” – zaczyna się sprawdzać dla NAS, wszystkich współczesnych.

Jesteśmy świadkami coraz częstszych, z pozoru „niewyjaśnionych”, „niewytłumaczalnych” zjawisk – w Geopolityce, Geo-ekonomii, w stosunkach społecznych, w przyrodzie –w ogóle w naszym współczesnym życiu. Przytoczę kilka, oczywiście jest ich mnóstwo. Każde z nich wymaga osobnych, dogłębnych, fachowych opracowań, analiz. Nie jestem ekspertem w tych sprawach, nie będę się więc „wymądrzał”. Proponuje raczej zastanowić się nad ogólną konkluzją i odpowiedzią na pytanie:

Jaki jest sens i podłoże ostatnich wydarzeń. Dlaczego i po co to wszystko?
Wydarzenia XX-XXI wieku, mających charakter celowych „wyreżyserowanych prowokacji”:
1.     Kryzysy regionalne: Irak, Iran, Bliski Wschód -„Arabska Wiosna Ludów”
2.     Kryzysy gospodarcze, finansowe XX-XXI w
3.     Zamachy terrorystyczne WTC – 11.09. 2001 – wojna z terroryzmem
4.     „Global Warming” – Ocieplanie atmosfery – Pakiet Klimatyczny                                                                                     
5.     Kryzys Strefy Euro
6.     Wojna Informatyczna (w Cyberprzestrzeni) o całkowitą kontrolę informacyjną nad Ludzkością i ŚWIATEM – Władza nad świadomością = niewola kreatywności.  
”Neo-liberalizm”- Globalizacja – „Zamordyzm” = Totalitaryzm Globalny = NWO.
Niewątpliwie głównym motywem działania Wielkich ale przede wszystkim Możnych, którzy uzurpują sobie miano władców tego Świata, obojętnie czy to Oligarchia Finansjery Światowej czy Masoneria czy też Mafia Ideologii o podłożu religijnym czy też świeckim – jest wojna o wpływy globalne nad społeczeństwami. Na naszych oczach i z naszą ustawową aprobatą „demokracji wyboru” – na Świecie budowany jest – Totalitaryzm Globalny = NWO.
Narzędzia stosowane Totalitaryzmu Globalnego to: całkowita kontrola nad przepływem pieniądza i kontrola przepływu informacji. Aby jednak uzyskać globalną akceptację należy obezwładnić i ubezwłasnowolnić ludzkość - w jej masie. (Elity należy zniszczyć, lub skorumpować władzą). Takie Elity nie sprowokują i nie przeprowadzą Rewolucji. Najważniejsze: kontrolować masy, przekształcić je w rzesze bez-narodowych robotów do  produkcji i konsumpcji.
Moja interpretacja procesów kontroli społecznej oparta o tezy Noama Chomskiego (USA).
Zasady Kontroli i MANIPULACJI społecznej. Narzędzia stosowane obecnie przez elity Polityczno-Finansowe Świata(w tym „pseudo-Polskie” marionetki Rządowe od 1945 roku). 
1.     Metoda: „ODWRACANIA UWAGI”
Strategia ciągłego odwracania uwagi publicznej od najbardziej istotnych spraw, zmian dokonywanych przez Elity polityczne i ekonomiczne - techniką ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzania nieistotnych informacji. Strategia „odwrócenia uwagi” jest niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństw podstawową wiedzą z zakresu nauk stosowanych: np. ekonomii, geopolityki etc. Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Społeczeństwo całkowicie zapracowane, zajęte, bez czasu na myślenie – oraz działania opozycyjne.
 
2.     Metoda: „Stwarzania PROBLEMÓW – Propozycja Rozwiązań”
Metoda zwana również: „Problem-Reakcja-Rozwiązanie”. Tworzy się różne, sztuczne problemy oraz sytuację, wywołującą reakcje u odbiorców, domagających się podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Przykład: Rozprzestrzenianie się przemocy, lub wprost aranżacja krwawych ataków tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za wszelką cenę – nawet cenę własnej wolności. Alternatywnie: kreowanie kryzysów ekonomicznych aby usprawiedliwić wzrost podatków, radykalne cięcia praw społeczeństwa i np. demontaż świadczeń społecznych.
 
3.     Metoda: „STOPNIOWYCH ZMIAN”
Przesuwanie granic stopniowo, krokami, przez kolejne lata - aż do nieakceptowalnego poziomu. Tak przeforsowano np. „Neoliberalizm”- radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne w latach 1980-90: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku- zmiany te wprowadzone naraz - mogłyby wywołać rewolucję.
 
4.     Metoda: „Odwlekania ZMIAN”
Inny sposób uzyskania akceptacji społecznej „niemile widzianych zmian”- prezentacja ich jako „bolesnej konieczności”- otrzymanie przyzwolenia na wprowadzenie zmian w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu od razu. Społeczeństwo ma zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że są szanse uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.
 
5.     Metoda: „Przemawiania do SPOŁECZEŃSTWA -jak do małego DZIECKA”
Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania i argumentowania używanego przy rozmowach z dziećmi lub umysłowo chorymi. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki „protekcyjny” ton. Powody proste - Reakcja bezkrytyczna albo zwyczajnie jej brak.
 
6.     Metoda: „Skupiania się na EMOCJACH – nie na REFLEKSJI”
Klasyczne wykorzystanie emocji - technika stosowana do obejścia racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Użycie narracji nacechowanej emocjonalnie, otwiera szeroko drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei: pragnień i niepokojów, obaw i nadziei - impulsów i wywoływania określonych zachowań społecznych.
 
7.     Metoda: „Utrzymania Społeczeństwa w ubóstwie Ignorancji i Przeciętności”
Społeczeństwo niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga, przeciętna - na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała. Elity nie spowodują i nie przeprowadzą REWOLUCJI.!!!
Należy utwierdzić społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym, że to „cool” być głupim, wulgarnym, prostym i niewykształconym.
 
8.     Metoda: „Zamienić BUNT – na poczucie WINY”
Jednostki powinny uwierzyć, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń – poprzez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, człowiek żyje w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, nawet depresji -to prowadzi do zahamowania działań, buntu. Winni i głodni – nie podskakują
A bez działań nie ma rewolucji!
(Oryginalna praca : Noam Chomski. Interpretacja Ryszard Opara)
Patrząc własnym „analitycznym” okiem stwierdzam, że:
1.     Kryzysy finansowe (w tym obecny) nie są wynikiem rozmaitych mechanizmów rynkowych ale globalna manipulacją- połączoną z próbą przejęcia całkowitej kontroli przepływu pieniądza. 
2.     Wojny, rewolucje i kryzysy regionalne nie są wynikiem przemian dziejowych – to próba manipulacji i przejęcia kontroli strategicznie ważnych regionów (np. surowce energetyczne) kuli ziemskiej oraz potencjałem produkcyjnym Świata.
3.     Ogólnoświatowy problem terroryzmu to kolejna globalna manipulacja- próba kontroli bezpieczeństwa globalnego – kosztem swobód i praw obywatelskich.
4.     Wojna informacyjna w Cyberprzestrzeni o swobodny przepływ informacji – to próba całkowitego zniewolenia i manipulacji społecznej.
Internet jako źródło i najbardziej skuteczny sposób przekazu informacji, który ma możliwości edukacyjne, opiniotwórcze - stwarzając możliwości interakcji oraz bardzo szerokiego dialogu społecznego – jest olbrzymim zagrożeniem dla strategicznych planów/prób przejęcia kontroli finansowej/umysłowej nad społeczeństwem Świata. Internet trzeba zniszczyć, kontrolować Bo przecież:
Najważniejszy jest PIENIĄDZ  I  WPŁYWY –  KONTROLA GLOBALNA  – NWO – TOTALITARYZM GLOBALNY.
WOLNOŚĆ – DEMOKRACJA – NARÓD - SUWERENNOŚĆ – Wszystko Nieważne, Bez Znaczenia.
Cel uświęca środki: ŚWIAT I LUDZKOŚĆ (WORLD & HUMANITY) - „AD ACTA”
Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Naród musi mieć ludzkie prawo.
  Należy jasno powiedzieć, że wskakując z oślich ław wyborców do ław poselskich nikt nie jest wolem tylko wyżej siedzącym osłem w obliczu akceptowania oślego prawa wyborów bez prawa sprzeciwu.
 • Zgadzam się,
  nieśmiało zaincjowałem już wcześniej....

  http://nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/46852,nwo-w-polsce


  niestety 99% ogółu "nie zawaraca sobie głowy takimi tematami", a media (nasze i światowe) przyjmują wyśmiewczą postawę "spiskowej teorii dziejów" jako typowej dla szaleńców i oszołomów (po polsku)

  A NWO moim zdaniem dzieje sie na naszych oczach, NWO idzie "public" ewidentny czytelny początek zamach 9/11 w NY.
 • i dlatego
  NIE dla destabilizacji Polski 2012 roku ... roku kryzysu.
  ...szczególnie kiedy istnieje ta druga grupa, która nie wie o co chodzi.

  spaliśmy to teraz trzeba pokutować ... tylko przeniknięcie instytucji przez ludzi z jakąś ideą może być nie pomyśli "elit". Zmiany w codziennym życiu... dla jakiegoś wyższego celu, który nie wiąże się z konfrontacją.
  Idzie zmiana pokoleniowa i to właśnie tą grupę trzeba zarazić ideą.

  Toczy się wojna informacyjna i ten kto ostatni zostanie zdestabilizowany - wygrywa (może go to ominąć) ... niech najpierw Francja i Niemcy się pogryzą.

  Nowy Ekran powinien się zająć budowaniem Międzymorza(projektu Pana Grzegorza Rossy). Politykę międzynarodową w dzisiejszych czasach naprawdę można już prowadzić w internecie (i innych mediach).

  Pozdrawiam
 • @Andre Cholet
  "a media (nasze i światowe) przyjmują wyśmiewczą postawę "spiskowej teorii dziejów" jako typowej dla szaleńców i oszołomów (po polsku)"

  No właśnie. Jak to napisała p.Iza:
  „Demokracja to rządy mniejszości sprawowane tak, żeby większość nie zorientowała się, że to nie ona rządzi”
 • @Andre Cholet
  "...ewidentny czytelny początek zamach 9/11 w NY."
 • @ Autor
  Chomsky to chyba lewak /o ile kojarzę, nie czytałam/. Ale - nic ująć... Jednak dodać! A mianowicie przed REWOLUCJĄ - NALEŻY DODAĆ "KONTR" , co się = KONTRREWOLUCJA.

  http://kossobor.nowyekran.pl/post/44583,wlasnosc-cel-podstawowy

  Pozdrawiam.
 • @Andre Cholet
  c.d.
  Nieprawda, początki są duuuużo wcześniejsze.
  Podstępne utworzenie w USA FED w 1913(finanse) dało długo oczekiwane fundamenty do dalszych działań.
  "„Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa” – Mayer Amschel Rothschild ...

  Proszę zapoznać się z historią z tym związaną.

  http://www.michaeljournal.org/lekja7.htm
 • Błędne wnioski.
  Pan Opara napisał:
  " Kryzysy finansowe (w tym obecny) nie są wynikiem rozmaitych mechanizmów rynkowych ale globalna manipulacją- połączoną z próbą przejęcia całkowitej kontroli przepływu pieniądza."

  Jak to nie są wynikiem "rozmaitych mechanizmów rynkowych"?
  1. wysokie podatki potrzebne na utrzymanie bezproduktywnej hołoty urzędniczej - elektoratu rządzących.
  2. istnienie nieefektywnych korporacji wymuszających istnienie "prawa" chroniącego je przed naturalną konkurencją małych podmiotów.
  3. masowe produkowanie "młodych, wykształconych" z dyplomami wyższych uczelni, nie posiadających żadnej praktycznej wiedzy i co gorsza nie nauczonych elementarnego logicznego rozumowania - można ich wpuścić w kanał byle umową kredytową.

  Mam wymieniać dalej te mechanizmy? To co widzimy teraz jako załamanie systemu to właśnie EFEKT (naturalny) działania takich mechanizmów rynkowych.

  Natomiast zgadzam się z tezą, że chodzi o kontrolę nad pieniądzem.
 • x
  I wyobraźcie sobie, że był polak, profesór, który to wszystko wiedział w siedemdziesiatych..
  I co wy na to?
 • @markul
  Człowieku, gdzie tu u Ciebie logika, jeśli patologię i manipulację nazywasz "naturalnymi" mechanizmami rynkowymi? Jesteś może absolwentem tych patologicznych "wyższych uczelni"?
 • @35stan
  Napewno dziecko tej wojny:)
 • no to jeszcze dla rozszerzenia wątku - eugenika
  próba trwająca do dzisiaj...."tworzenie rasy panow", też NWO !!!!

  Polecam doskonały film R. Kaczmarka i Brauna

  http://www.youtube.com/watch?v=xIOuqzY7u_E&feature=share
 • @35stan
  zgadzam się, .... ale do 9/11, a więc do rządów przygłupa Busha juniora nie działania nie były tak przejżyste, a metody i prawdziwi sprawcy włącznie z zamachem na Kennedego były na tyle skutecznie skrywane, że nie docierały do wiadomości publicznej!
  Dopiero dzięki internetowi i tzw. obywatelskim śledztwom wiele wychodzi na światło dzienne i rozchodzi sie coraz szybciej po calym swiecie.

  W internecie jest dlatego takie zagrożenie dla rozwoju NWO. "Możni tego świata", a więc Bilderberg Group & Trilateral Commission mają problem i za kulisami próbują go rozwiązać!
 • SPOKOJNIE TONĄC NIE DESTABILIZUJĄC CZY RATOWAĆ SIĘ DESTABILIZUJĄCYMI PROTESTAMI ???
  .
  Ryszard Opara:
  "Niewątpliwie głównym motywem działania Wielkich ale przede
  wszystkim Możnych, którzy uzurpują sobie miano władców tego
  Świata, ......Na naszych oczach i z naszą ustawową aprobatą
  „demokracji wyboru” – na Świecie budowany jest – Totalitaryzm
  Globalny = NWO. ....

  Moja interpretacja procesów kontroli społecznej oparta o tezy Noama
  Chomskiego (USA).Zasady Kontroli i MANIPULACJI społecznej.
  Narzędzia stosowane obecnie przez elity Polityczno-Finansowe
  Świata(w tym „pseudo-Polskie” marionetki Rządowe od 1945 roku). ....

  .....Internet jako źródło i najbardziej skuteczny sposób przekazu
  informacji,....– jest olbrzymim zagrożeniem dla strategicznych
  planów/prób przejęcia kontroli finansowej/umysłowej nad
  społeczeństwem Świata. Internet trzeba zniszczyć, kontrolować
  Bo przecież: Najważniejszy jest PIENIĄDZ I WPŁYWY –
  KONTROLA GLOBALNA – NWO – TOTALITARYZM GLOBALNY. ......."

  Pablo Pakero:
  "...NIE dla destabilizacji Polski 2012 roku ... roku kryzysu.
  ...szczególnie kiedy istnieje ta druga grupa, która nie wie
  o co chodzi.
  ........oczy się wojna informacyjna i ten kto ostatni zostanie
  zdestabilizowany - wygrywa (może go to ominąć) ... niech najpierw
  Francja i Niemcy się pogryzą..."
  --------------------------------------------------------

  Moim zdaniem wiara w potęgę NWO to duże uproszczenie dobre
  dla prostego ludu, który tylko nieskomplikowane idee jest
  w stanie połknąć od razu i bez myślenia.

  Nie wierzę w zdolność jakiegoś NWO do kontroli nad światem.
  Jeżeli nawet najbogatsi i najptężniejsi, często instynktowie
  a nie raz świadomie współpracują ze sobą w wyzyskiwaniu reszty
  to jednocześnie brutalnie walczą ze sobą - bo takie jest
  obiektywne prawo natury.

  Świat jest zbyt kompleksowy i skomplikowany, z gigantyczną ilością
  niewiadomych, gigantyczna ilością sprzecznych interesów, wizji
  i imponderabiliów, aby mógł ktokolwiek to ogarnąć, kontrolować
  i sterować w jednym korzystnym dla siebie kierunku.

  Co nie znaczy, że nie ma mnogości walczących ze sobą tajnych
  agentur i banksterskich globalnych mafii, kontynetalnych związków,
  spisków lokalnych i światowych - nieustannie zmieniających się
  i skaczących sobie do gardeł przy okazji miażdżących "wyzyskiwane
  szare masy"

  Dlatego kresowego pochodzenia komunizujący, lewacki Żyd Chomski,
  który jest poglądowo jednoznacznie ukierunkowany, nie jest
  obiektywną "wyrocznią w sprawach NWO".

  Myślę, że pan Opara, który w PRL studiował na Wojskowej Akademi
  Medycznej - która to przecież uczelnia nie była neutralna
  politycznie - musiał też przyswajać i zaliczać wiedzę o
  marksiźmie-leniniźmie.

  Nie chę tutaj nic insynuować bo przecież kaźdy człowiek
  z wiekiem zmienia poglądy, ale być może sympatia do Chomskiego
  to w jakimś stopniu pozostałość tamtej indokrynacji.

  Odnośnie problemu "nie prowokować" (oralnie i grzecznie wyrażając
  swoje niezadowolenie i przeciągać na swoją stronę niezdecydowanych)
  czy też "wyjść na ulicę" (jak w Egipcie) i głośno protestować -

  Myślę, że jednak protestowanie ma więcej zalet (tylko protestami
  górnicy, pielęgniarki, lekarze itp. uzyskali coś od polszewików)
  bo w najgorszym wypadku można poledz z honorem.
  Ponadto jak mawiał ojciec ateńskiej demokracji - Perykles:
  "źródłem wszelkiego szczęścia jest wolność, a źródłem wolności odwaga"
 • @Ryszard Opara
  To prawda, mamy do czynienia ze skutecznym odwracaniem uwagi od wielu różnych ważnych kwestii. Dlatego może warto promować teksty, które pozwolą przywrócić właściwy balans między pojęciami. Istnieje świetna książka, która w przystępny, żeby nie powiedzieć w pasjonujący sposób opisuje historię, ideę i teraźniejszość ochrony wytworów ludzkiego intelektu. Okraszony konkretnymi anegdotami wykład czyta się jak sensacyjną powieść, a można dzięki niemu zrozumieć jak od ochrony twórców doszliśmy dzisiaj do ochrony medialnych koncernów z jednoczesnym szykanowaniem tychże twórców.

  Sądzę że warto propagować ten tekst, bo otwiera oczy na zasadnicze kwestie dotyczące krążenia wytworów kultury i trzymania jej przy życiu.

  Więcej tutaj - polecam nie tyle tekst ile książkę o której tekst traktuje:
  http://wiktorinoc.blogspot.com/2012/01/wolna-kultura-ad-acta.html
 • @Zbigniew-Grzymski
  13 rodzi posiada ok 90 procent światowych dóbr
  4 korporacje medialne posiadają większość mediów
  nie widzę problemu w kontroli ... piramida władzy jest w każdej dziedzinie... dołem nie trzeba się zajmować.

  "Świat jest zbyt kompleksowy i skomplikowany, z gigantyczną ilością
  niewiadomych, gigantyczna ilością sprzecznych interesów, wizji
  i imponderabiliów, aby mógł ktokolwiek to ogarnąć, kontrolować
  i sterować w jednym korzystnym dla siebie kierunku." - idea władzy łączy ... póki co się nie pogryźli.

  Jesteśmy kolonią więc musimy spojrzeć jako pionek (póki co) i to globalnie. "Rewolucje" w Tunezji, Egipcie, Libii to był skok na majątek i na władze polityczną. Za pomocą tych krajów można trzymać w szachu Afrykę i Włochów z Hiszpanią, ale też ubezpieczać Izrael. Libia dostała się pod zabór i straciła wszystko co Kadafi mozolnie gromadził, Egipt zakończył się przejęciem władzy przez wojsko (ale sądzę, że po części tak było cały czas).... tak więc z deszczu pod rynnę.

  No i teraz weźmy Naszą zadłużoną Polskę z marnym rządem. Jaka będzie Nasza pozycja negocjacyjna, gdy stracimy teraz płynność. Działania, które mogą sparaliżować kraj(wygolą Nas z wszystkiego jak Grecję) są na rękę obcym. Będziemy wkładać kij w szprychy rowerkowi na którym jedziemy ? ... jak on już ledwo ciągnie.
  Jeżeli zmiany to jednym szybkim cięciem a do tego przynajmniej 70-80 procent Polaków musi myśleć jednomyślnie.

  "bo w najgorszym wypadku można poledz z honorem." - już nie raz to przeciw Nam wykorzystano by wytępić elity.

  "Ponadto jak mawiał ojciec ateńskiej demokracji - Perykles:
  "źródłem wszelkiego szczęścia jest wolność, a źródłem wolności odwaga"" - mądrość i roztropność

  Pozdrawiam
 • cel uświęca środki
  To mądra wypowiedź, obejmuje szeroki zakres zjawisk występujących w współczesnej rzeczywistości. Każy punkt tej wypowiedzi wymaga głębszego zastanowienia. Podam ten tekst kolegom do przedyskutowania
  Redi
 • Kiedy i Kto ?
  W skrócie:
  23:59 - atak
  24:00 - wygrana
  00:01 - działanie od zera
  Kiedy i jak to się skończy to raczej wiadomo, ale co dalej, czy są jednostki lub grupy osób / bo nie siły, wiadome konotacje /, które zaczną Nowy Porządek Polski od owego przysłowiowego zera ?
  Czy jest plan na NPP ?
 • POLSKA GINIE NIE GLOBALNIE ALE LOKALNIE !!!!
  Pablo Pakero:
  "...13 rodzi posiada ok 90 procent światowych dóbr
  4 korporacje medialne posiadają większość mediów..."

  ODP.:
  90 % i 13 Rodzin TO SĄ OCZYWIŚCIE WYMYŚLONE NA POTRZEBY
  POLITYCZNEJ PROPAGANDY LICZBY - INNI PODAJĄ ŻE NP. W USA
  15 PROCENT LUDNOŚCI POSIADA 80 PROCENT MAJĄTKU
  NARODOWEGO ITD. -ALE NAJBARDZIEJ MIARAODAJNYM W TEJ

  KWESTII JEST "WSPÓŁCZYNNIK NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNEJ
  GINIEGO" - I TAK NP. DLA POLSKI WSPÓŁCZYNNIK GINIEGO WYNOSI
  34, DLA ROSJI 46, DLA NIEMIEC 28, A DLA SZWECJI I BELGII TYLKO
  25 !!! - A WIĘC W ROSJI I POLSCE MNIEJSZOŚĆ BARDZIEJ
  WYZYSKUJE WIĘKSZOŚĆ NIŻ W NIEMCZECH !
  --------------------------------------------------------

  Pablo Pakero:
  "..Jesteśmy kolonią więc musimy spojrzeć jako pionek (póki co)
  i to globalnie. "Rewolucje" w Tunezji, Egipcie, Libii to był
  skok na majątek i na władze polityczną. Za pomocą tych krajów
  można trzymać w szachu Afrykę i Włochów z Hiszpanią, ale też
  ubezpieczać Izrael. ..."

  ODP.:
  JESTESMY KOLONIĄ ROSJI I NIEMIEC ! - A TAK SIE DZIWNIE SKŁADA,
  ZE NAJBARDZIEJ KRZYCZĄ O GLOBALNYM ZAGROŻENIU CI CO NIE
  DOSTRZEGAJĄ STRASZLIWEGO ZAGROŻENIA ZE STRONY
  AGRESYWNEJ, BARBARZYŃSKIEJ I LUDOBÓJCZEJ ROSJI I ZE STRONY
  HEGEMONISTYCZNYCH POSTHITLEROWSKICH NIEMIEC.

  ZAMIAST PATRZEĆ GLOBALNIE BROŃMY SIĘ PRZED LOKALNYMI,
  ZAGRAŻAJĄCYMI NASZEMU ISTNIENIU POST-STALINIZMAMI
  I POST-HILERYZMAMI !
  --------------------------------------------------------

  Pablo Pakero:
  "...No i teraz weźmy Naszą zadłużoną Polskę z marnym rządem. Jaka
  będzie Nasza pozycja negocjacyjna, gdy stracimy teraz płynność.
  Działania, które mogą sparaliżować kraj(wygolą Nas z wszystkiego jak
  Grecję) są na rękę obcym. Będziemy wkładać kij w szprychy rowerkowi
  na którym jedziemy ? ... jak on już ledwo ciągnie..."

  ODP.:
  NONSENS! - GORZEJ BYĆ NIE MOŻE ! NIC NIE ROBIENIE TO
  PRZYZWALANIE NA TOTALNĄ ZGŁADĘ PAŃSTWA POLSKIEGO
  PRZEZ OBECNĄ HUNTĘ MARIONETEK NA USŁUGACH ROSJI I NIEMIEC.
  --------------------------------------------------------

  Pablo Pakero:
  ""bo w najgorszym wypadku można poledz z honorem." - już nie
  raz to przeciw Nam wykorzystano by wytępić elity. "

  ODP.:
  NONSENS! - DAĆ SIĘ GRZECZNIE ZGŁADZIĆ TAK JAK TO NP.
  ZASERWOWALI SOBIE ŻYDZI, KTÓRZY DO KOŃCA WIERZYLI
  W "WIARYGODNOŚĆ I SOLIDNOŚĆ NIEMIECKĄ" TO
  TCHÓRZLIWA GŁUPOTA.
  --------------------------------------------------------

  Pablo Pakero:
  "...Ponadto jak mawiał ojciec ateńskiej demokracji - Perykles:
  "źródłem wszelkiego szczęścia jest wolność, a źródłem wolności
  odwaga""- mądrość i roztropność "

  ODP.:
  SAMA MĄDROŚCIĄ I ROZTROPNOŚCIĄ PIŁSUDSKI Z DMOWSKIM
  NIGDY BY WOLNEJ POLSKI NIE WYWALCZYLI - POTRZEBNA BYŁA
  ODWAGA !
 • Nie z każdej mąki będzie chleb
  Bez dyskusji sama logika nakazuje. Na początek należy stworzyć realne prawo budujące kworum 100% wyborców. Obecne przepisy fałszują jeszcze bardziej wirtualne wybory tworząc niemożliwość uzyskania nawet 50% kworum wyborców. Pozdrawiam
 • @Zbigniew-Grzymski
  "90 % i 13 Rodzin TO SĄ OCZYWIŚCIE WYMYŚLONE NA POTRZEBY
  POLITYCZNEJ PROPAGANDY LICZBY - INNI PODAJĄ ŻE NP. W USA
  15 PROCENT LUDNOŚCI POSIADA 80 PROCENT MAJĄTKU
  NARODOWEGO ITD." - a jednak Włochy się ugięły, przyzwolenie na "rewolucje" w Afryce się też znalazło.

  ""WSPÓŁCZYNNIK NIERÓWNOŚCI SPOŁECZNEJ
  GINIEGO" - I TAK NP. DLA POLSKI WSPÓŁCZYNNIK GINIEGO WYNOSI
  34, DLA ROSJI 46, DLA NIEMIEC 28, A DLA SZWECJI I BELGII TYLKO
  25 !!! - A WIĘC W ROSJI I POLSCE MNIEJSZOŚĆ BARDZIEJ
  WYZYSKUJE WIĘKSZOŚĆ NIŻ W NIEMCZECH !" - z prostego powodu u Nas nie ma klasy średniej (najbogatsi uwłaszczyli majątek-ale też nie ma bogaczy- i dobra, surowce jak w Rosji) a ta "wyzyskująca większość" jest odcięta od możliwości. I ten uwłaszczony na ropie(czy czymkolwiek innym) oligarcha co i podatków często nie płaci jest wyzyskiwany przez "większość"? Może i w słupkach tak to wygląda, ale nie w relacjach.

  "JESTESMY KOLONIĄ ROSJI I NIEMIEC !" - tak ... od zamachu smoleńskiego.
  "A TAK SIE DZIWNIE SKŁADA, ZE NAJBARDZIEJ KRZYCZĄ O GLOBALNYM ZAGROŻENIU CI CO NIE DOSTRZEGAJĄ STRASZLIWEGO ZAGROŻENIA ZE STRONY AGRESYWNEJ, BARBARZYŃSKIEJ I LUDOBÓJCZEJ ROSJI I ZE STRONY HEGEMONISTYCZNYCH POSTHITLEROWSKICH NIEMIEC." - tych Niemiec co walczą o osłabienie Euro by wytrzymać konkurencję z Chinami i USA i mają multum Turków a na zachodzie Francję, która za 10 lat będzie islamska? i tej Rosji co wymiera (a w spisie powszechnym wyszło, że jest o 50 mln mniej niż się spodziewano ... oczywiście mogli się o kilka milionów pomylić) i jest zalewana przez imigrantów a w armii już 50 procent Muzułmanów i z oddechem Chin na plecach.

  "ZAMIAST PATRZEĆ GLOBALNIE BROŃMY SIĘ PRZED LOKALNYMI,
  ZAGRAŻAJĄCYMI NASZEMU ISTNIENIU POST-STALINIZMAMI
  I POST-HILERYZMAMI !" - to nie lepiej by Francja za Nas trochę się pospierała? ich banki współpracowały i gdy trzeba będzie liczyć straty to ich relację mogę się popsuć... poza tym jak zacznie brakować kasy to francuscy rolnicy mniej dostaną i zaczną się problemy. Dlaczego mamy walczyć ze wszystkimi, gdy są w zgodzie ? Poczekajmy aż będą w dołku i się pożrą. Już mieliśmy kilka manipulowanych powstań i pora wnioski wyciągnąć.

  "NONSENS! - GORZEJ BYĆ NIE MOŻE !" - zawsze może być gorzej

  "NIC NIE ROBIENIE TO PRZYZWALANIE NA TOTALNĄ ZGŁADĘ PAŃSTWA POLSKIEGO" - nikt Panu nie zabrania robić czegoś. Może Pan np zebrać 5 mln podpisów za odwołaniem rządu donka. Wtedy pogadamy. I nie sparaliżuje to kraju jak "obalanie".

  "SAMA MĄDROŚCIĄ I ROZTROPNOŚCIĄ PIŁSUDSKI Z DMOWSKIM
  NIGDY BY WOLNEJ POLSKI NIE WYWALCZYLI - POTRZEBNA BYŁA
  ODWAGA !" - i poparcie z zewnątrz... odnalezienie wszystkich, którym zależało na istnieniu Polski. Piłsudski od dziecka się do tego przygotowywał, więc najpierw myślał a dopiero na końcu wykazał się odwagą. Żeby się wybić musiał się rozepchać wykorzystując małe interesiki innych.

  Poza tym to inicjatywa, którą teraz się czuje jest z zewnątrz... z USA. Owszem dostaliśmy się pod Rosję i Niemcy, ale USA chce Nas odbić. Są tu jej koncerny, więc nie odpuszczą. Dlaczego mamy się tanio sprzedawać? Szybkie pojawienie USA spowoduje coś na wzór konfliktu kubańskiego.
  I USA i Rosja i Niemcy i Chiny ... wszystkim zależy na tym miejscu. Dlaczego nie pomyśleć i nie skorzystać na tym ?
 • @Ryszard Opara
  Jakiego świata chce ten rewolucjonista-lewak, kolejny Lenin-Trocki na którego się Pan powołuje? Można mieć 60% racji, ale te 40%... nie i to przekreśla całość. Świat bez Boga, świat antykatolicki bez Jezusa Chrystusa? Już było kilka rewolucji, każda niosła miliony ofiar, nowe formy "humanizmu", ale nowe też formy zdziczenia.

  Trzeba nam TRZECIEJ DROGI, ale z Bogiem, a nie przeciw!

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Noam_Chomsky

  W 2010 poparł Bogusława Ziętka jako kandydata na prezydenta Polski, jeżeli dożyje 2015, to kogo poprze? Palikota wg mnie! Tacy jak on także chcą NWO, różnice są kosmetyczne, to jedna banda zachodząca nas z różnych stron.
 • @Marek Kajdas
  .
 • Dla relaksu
  Dla relaksu w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej” można dowiedzieć się, że syn ministra rolnictwa nie zaliczał wykładów, ale weterynarzem został. Jak to możliwe? Władze SGGW zmieniły zasady zdawania przedmiotu choroby zakaźne. I zrobiła się afera.
  Dziekan, mocno naginając regulamin studiów, bez zawiadomienia profesora odpowiedzialnego za przedmiot, którego student nie zaliczył, powołał specjalną komisję, która uznała, że student jednak zaliczył semestr i zdał końcowy egzamin...
  Ciekawe czy o tym wie premier?
  http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/92-sawicki,-wsgw.html
 • @Zbigniew-Grzymski
  dochodzi jeszcze odczucie, że od tego czy ten region zostanie zdestabilizowany zależy czy będzie wojna z Iranem. USA zapewne będą chciały użyć Polski do tego by Unia miała związane ręce.
 • @KOSSOBOR
  I jeszcze to :)

  "Moja interpretacja procesów kontroli społecznej oparta o tezy Noama Chomskiego (USA)."

  Mnie to żywcem przypomina rozdziały z Protokołów Mędrców Syjonu tworzonego przed kolegów Noama, współplemieńców ;) Tyle że w protokołach (nieźle się sprawdzają przez stulecie jak na fałszywkę caratu) jest dużo więcej ciekawostek. Carat (czy ktoś) dopisał trochę, ale widać mniej więcej gdzie, są różnice w narracji opowieści.
 • @Pablo Pakero
  Naiwne założenia i wiara w przyjazną nam, opłacalną racjonalność USA. Po co ci dranie stworzyli imperium sowieckie? To były racjonalne kroki? Po kilku latach, po dekadzie bali się już iż ich sowiety wyparują nagłym atakiem, bo przecież Rosji wielkiej krzywdy riposta by nie uczyniła. Mogli bolszewików zaciukać w porę, było wiele okazji od 1920. Korporacje są jak zamki na piasku, jak rysunki patykiem na wodzie pisane. Jednej nocy przed wojną ich szefowie przeleją aktywa, sprzedadzą co się da, wsiądą w samoloty, a rano z tych zakładów będą dymiące zgliszcza. Odkują się w innym kraju.

  Zanim się u nas umocuje USA jak np w Korei Południowej, Japonii, to nas nie będzie. Syndrom Gruzji kumacie? Uprzedzająca wojna. Gruzję zaatakuje Rosja w momencie amerykańskiego ataku na Iran. Może tak być. Rosja uważa nas za Białoruś, Czeczenię nr 2 i nie odpuszczą nam, a NATO, USA już się nie boją. Wiedzą że Polska to nie Wielka Brytania i z nami mogą zrobić co tylko zechcą, np wyparować-wyzerować.

  USA, NWO stwarzają problemy żeby móc grać swoje gry. Polska jest dla nich cenna jak granat, póki co mają nas w rezerwie, w stosownym czasie detonują, być może przez... wyjaśnienie Tajemnicy Smoleńskiej. To wystarczy do wojny.
 • @Marek Kajdas
  "Po co ci dranie stworzyli imperium sowieckie? To były racjonalne kroki?" - żeby usprawiedliwić wyścig zbrojeń karmiąc ludzi strachem.

  "Korporacje są jak zamki na piasku, jak rysunki patykiem na wodzie pisane." - ale już cenę ropy i gazu wolą mieć pod kontrolą. (Chiny i Niemcy wolą niskie, Rosja i USA wysokie)

  "Polska jest dla nich cenna jak granat, póki co mają nas w rezerwie, w stosownym czasie detonują, być może przez... wyjaśnienie Tajemnicy Smoleńskiej." - i z tego powodu trzeb być spokojnym. Podkręcone nastroje trudniej zatrzymać... nie ma wtedy rozsądku.

  "Rosja uważa nas za Białoruś, Czeczenię nr 2 i nie odpuszczą nam, a NATO, USA już się nie boją." - mogą sobie uważać co chcą (gdyby tak było nie inwestowaliby w obwód ), Chiny się zbroją (lub są zbrojone) i już czekają aż Rosja gdzieś się wypstryka w jakiejś wojence... 50 mln mężczyzn nie ma kobiety ... coś trzeba z tym zrobić. Rosyjski establishment potrzebuje spokoju na plecach i dlatego dogadali się z Niemcami i zlikwidowali Kaczora. Niby na co ma pójść te 900 mld dolarów do 2020? no przecież nie na Polskę. My nie jesteśmy celem. Celem są rozgrywki USA - NiemcyRosja - Chiny.
  No i jeszcze Niemcy, które importują z Rosji. Czy im nie na rękę, że zaraz będą mieli drugie bezpieczne źródło... i będą mieli do wyboru. Ci Niemcy co zawsze chcieli wybrać się na Kreml. I one pozwolą Rosji na to, żeby znowu na jeden sznureczek wrócić?(no i drugi powód dlaczego, pokrywają Polskę rakietami ... nie przeciw Nam a przeciw Niemcom)
  Wojna to biznes - wojna z Polską ma być nieopłacalna... i nie dlatego, że jesteśmy mocni tylko dlatego, że jesteśmy słabi ... przynajmniej do kryzysu. A później nie zwiększamy armii bo to kolejny pretekst (że faszyzm w Polsce rośnie) tylko robimy gwardie obywatelską np 5 mln (przy czym są to np koła strzeleckie), która ma hobby "zawody w paintball" i "bitwy dronów" :).
  Bronić złotego, budować Międzymorze w internecie (jak zwykłą kampanię reklamową). Kryzys jest nieunikniony. Polska pierwsza wyjdzie z kryzysu, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie w unii monetarnej. Duży dłużej się rozpędza. Światowy kapitał będzie szukał zielonej wyspy. Ale do kryzysu musimy być malutcy.... nie chcemy chyba być receptą na kryzys ? Władza u Nas też się zmieni, ale dopiero jak w Rosji, Niemczech i Francji ludzie będą już na ulicach.
  Chiny i Rosja są w ciężkiej sytuacji bo albo będzie wszyscy na Rosję albo wszyscy na Chiny.

  Smoleńsk nie wystarczy do wojny. Trzeba zrobić jeszcze odpowiednią atmosferę... i to My mielibyśmy być tymi atakującymi ...a My się nigdzie nie wybieramy. Odszkodowanie możemy wziąć (96 mld).
 • @Marek Kajdas
  PS wojny światowej nie będzie
 • @Antymaterialny 16:59:24
  niezmiernie ciekawe...proszę daj więcej...,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031