Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

LARUM DLA POLSKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W naprawdę zawrotnym tempie, postępuje coraz bardziej widoczna dezintegracja i rozbiory Naszego Kraju. Wszystko potrzebne integracji Polski w ramach UE Niemiec

Oczywiście na wielu płaszczyznach. Wspomnę raz jeszcze - 8 grzechów głównych:

1. Sprzedany został niemal całkowicie (za bezcen) - nasz dobytek majątek narodowy. Pozostały aktywa (w większości) zbyt trudne do likwidacji. Osoby odpowiedzialne są często beneficjentami takiej prywatyzacji. Zbrodnia była – a gdzie kara?
2. Systematycznie niszczona i degradowana jest chluba i tradycja narodowa – Wojsko Polskie. Sprawy wagi państwowej, a wiec bezpieczeństwa narodowego oddawane są łasce bezpaństwowej międzynarodówki (tym razem) kapitalistycznej. Ostatnio około 7,000 żołnierzy zawodowych wypowiedziało służbę. Dramat i tragedia o skali niesłychanej. Kto jest winien a kto ponosi odpowiedzialność? Kto to naprawi? 
3. Kolejne Rządy/Nie-Rządy „wciskają” Nasz Kraj w spiralę zadłużenia państwa. Długu praktycznie nie do spłacenia przez następne pokolenia. A czym się różni zbrodnia ludobójstwa od zbrodni całkowitego zniewolenia finansowego społeczeństwa - Brakiem widocznych trupów?
(Złowieszcza była ostatnia wypowiedź Europosła Blooma na forum w Brukseli: „Rządy Państw UE powinny stać na straży prawa i dobra obywateli- tymczasem…Rządy te wydają znacznie więcej- niż wpływy z dochodów/podatków. Kiedy braknie funduszy – Rządy pożyczają pieniądze, których nie są w stanie spłacić, a kiedy i tego zabraknie  zwyczajnie drukują pieniądze - bez pokrycia. Przy czym te pieniądze służą konsumpcji a nie produkcji. Zwyczajna działalność przestępcza. Gdyby jakaś osoba, firma i jej prezes –robiła podobne „numery” – otrzymałaby wyrok wielu lat więzienia. Tymczasem Rządy UE działają całkowicie bezkarnie. A Trybunał w Hadze?– jest przez UE Niemiec utrzymywany. Wykonuje wyroki zgodnie z naszą Unijną sprawiedliwością.  
4. Zlikwidowane są (w większości) Polskie fabryki i przedsiębiorstwa. Legendarna przedsiębiorczość Polaków pozostanie, ale bez pieniędzy i majątku - z niespłacalnymi długami i wekslami- będzie trudno konkurować. Kto dostanie w czapę za te zbrodnie? Czy może zamiast czapki żebraka Polaka - wystarczy napełnić własne kieszenie?
5. Banki i instytucje finansowe działające na terenie Naszego Kraju są pod kontrolą niepolskich kapitałów, które „robią” pieniądze na depozytach z ciężkiej pracy Polskich obywateli a wszystkie profity, w maksymalny sposób (czasem niezgodny z prawem) wykorzystują dla własnych wyłącznie interesów. Jednocześnie wmawia się Polakom, że „kapitał nie posiada narodowości” i że te wszystkie malwersacje służą integracji europejskiej, przynosząc wymierne korzyści naszemu społeczeństwu. A jakież to…
6. Widać wyraźnie coraz silniejszą i bezwzględną interwencję biurokratów UE Niemiec w kluczowe sprawy Polskiej gospodarki, przemysłu, rolnictwa i finansów.
7. Polskę (i inne kraje UE) wciągnięto w największa manipulacja finansowo-propagandową ostatnich lat – Problemy tzw. „Globalnego Ocieplenia” (a może raczej „Globalnego Ocipienia”). Opłacone dobrze Autorytety oraz Rządy używają argumentów, jakoby emisja CO2 i pary wodnej, zanieczyszcza środowisko, tworząc efekt „cieplarniany” kuli ziemskiej. Należy więc odpowiednio „zmodernizować” cały przemysł produkcji energii na „przyjazny” dla środowiska. Wiadomo produkcja energii to najlepszy interes dzisiejszego Świata. Kontrola jest kluczowa dla przemysłu… -Przypadkowo zresztą Niemieckiego? Chiny, USA a ostatnio Kanada zrozumiały oszustwo-a Polska?- pozostaje dyspozycyjna wobec UE Niemiec. Wiadomo Herr Tusk. Planowaną konferencję n.t. „Globalnego Ocieplenia”, z udziałem wielu naukowców z kraju, za granicy skutecznie zablokowano…przez PO/PiS i inne „siły” parlamentarne.
8. Polskę wykorzystuje się jako „dojną krowę” finansową oraz źródło taniego potencjału ludzkiego.
Rząd JW. Herr Tuska, nasilił ostatnio propagandę medialną wykorzystując przy okazji tuby tzw. „partii opozycyjnych”: Rzut na taśmę Unii Europejskiej Niemiec?:  
1. Niepolski tzw „Polski Premier” JW. Herr Tusk, w imieniu Polskich obywateli, zgodził się wspomagać bankrutujące kraje UE Niemiec. Każdy obywatel wyłoży/pożyczy na ten cel– 1,750 zł. NAS Polaków wszystkich stać, nasze pensje, emerytury. Herr Tusk, coraz częściej, otwartym tekstem mówi: „przyszłość Polski – to UE Niemiec”.
2. „Niepolski” Minister tzw. „Polskich” Spraw Zagranicznych, według instrukcji brytyjskiego wywiadu - publicznie, w imieniu naszego Narodu, oddaje hołd Niemcom. Podobno bez konsultacji z Rządem RP. Powinien za to wisieć, ale pomimo propagandowej farsy (votum nieufności) opozycyjnej PiS - nie pozwolono mu nawet, z honorem utonąć. Całkowita bezkarność rządzących, mających większość sejmową.
3. Lider opozycyjnej RPP otwarcie przyznaje własne preferencje rządów niemieckich czy też francuskich – nad Wisłą. I nadal jest w Parlamencie RP – z poparciem 10%? A może powinien zostać zesłany, zgodnie z preferencjami?
4. Lider opozycji PiS proponuje stworzenie struktury armii UE Niemiec w miejsce (chyba zbędnego) Wojska Polskiego. Bo przecież nasze wojsko - to nic innego niż „gniazdo szerszeni” - komuny i służb specjalnych - wrogie prawu i sprawiedliwości.
Na naszych oczach odbywa się ostatni akt dramatu - „Wojny o pieniądze” – wojny przy pomocy oręża zwanego pieniądz – wojny o wpływy i kontrolę nad Światem, który MA, może mieć, produkować i powiększać „ICH” - UE Niemiec stan posiadania. A gdzie zaczęła się wojna o pieniądze? Czyżby przypadkiem w…
Dlatego, JW. Herr Tusk i jego Rząd się spieszy. (Koalicjant, figurant - PSL ubezwłasnowolniony istniejącym długiem wobec Skarbu Państwa – trzymany jest na krótkiej smyczy przez Ministra Finansów tzw. Publicznych).
Herr Tusk się spieszy. W marcu Nie-Rząd RP podpisze pakt fiskalny Unii Europejskiej Niemiec, według scenariusza i w reżyserii duetu Mer-cozy. Polska wpłaci wpisowe w wysokości ca 6.5mld Euro. Potem armia UE, służby bezpieczeństwa, parlament oraz biurokracja, sądy, urzędy – wspólna polityka podatkowa – i wszyscy będziemy żyć długo i szczęśliwie w Raju zwanym UE Niemiec.
Jak już Polska będzie bez majątku, wojska, bez pieniędzy, przemysłu, rolnictwa, banków - za to z olbrzymimi, niespłacalnymi długami- to ONI,obecni, z łaski Bożej i woli ludu wybrańcy Narodu, z Herr Tuskiem na czele - będą już mieli ciepłe posadki w Niemczech czy tez Brukseli. Może niektórych przygarnie „Nowy Jorek”?
A co będą mogli zrobić Polacy – pozbawieni wszystkiego? Czy wypowiedzą wojnę UE albo Niemcom, Francji? Zaczną kombinować partyzantkę? Niewykluczone też, że nasi odwieczni przyjaciele ze wschodu – dokonają ostatniego namaszczenia oraz obdukcji! 
Wołam: Zdrada, zdrada, zdrada. Po trzykroć, z każdej strony ZDRADA. Wierzę głęboko w niezniszczalną potęgę Narodu Polskiego.
Trzeba zjednoczyć siły, stworzyć własne media, struktury, finansowanie.
Konkrety:
1. Zjednoczyć wszystkie siły patriotyczne w Naszym Kraju. Początkowo na zasadzie „pospolitego ruszenia”, który możliwie najszybciej zostanie przekształcony się w masowy „Ruch Obywatelski – Niepodległość”.
2. Utworzyć własne, niezależne media. Do dyspozycji jest Nowy Ekran, planujemy od 01.01.2011r. budowę lokalnych NE (tygodniki) we wszystkich miastach wojewódzkich (Rozwijamy intensywnie własne, unikalne technologie i narzędzia informatyczne NE.)
3. Utworzyć własne struktury lokalne, posiadające biura, sale dyskusyjne, kluby społeczności lokalnych – opartych na własnych mediach (centralnych/lokalnych).
4. Utworzyć własny SKOK – oparty na strukturach i mediach lokalnych, instytucję finansową, wspomagającą na zasadach spółdzielczych – społeczność NE. Będziemy nawoływać i mobilizować do przenoszenia depozytów naszych członków z niepolskich banków pod kontrolę naszych/waszych (wspólnych) Spółdzielczych Kas - OK.
5. Inne społeczne inicjatywy obywatelskie: Wirtualny Sejm, Senat, Referendum, Trybunał Obywatelski etc etc. Wierzę w potęgę naszych mózgów.
Przystąpmy więc do dzieła i wspólnej pracy wysiłku - Rodacy – dla dobra i przyszłości Naszej Ojczyzny.
Polacy – larum grają – obudźcie się z letargu obojętności i bezsilności. Wygramy – Jeszcze Polska Nie Zginęła – Póki My Żyjemy.

KOMENTARZE

 • Panie Ryszardzie
  W calosci popieram,ale......obawiam sie,ze latwe to nie bedzie z uwagi na debilizm,ktory dotyka wiekszosci Polakow.Poniewaz przebywalem w roznych srodowiskach,mialem okazje wysluchac wiele opinii,uwag,dotyczacych aktualnego zycia politycznego w kraju.
 • @autor
  Tylko nie RON (WRON).
 • Tak Larum grają...
  ...Larum!

  Był czas, że byliśmy zjednoczeni. Byliśmy razem... Michnikiem, Bieleckim, Komorowskim... a dzisiaj pokazują soją prawdziwą twarz!

  Dlaczego to przypominam?

  Odniosę się do pana słów:
  "Sprzedany został niemal całkowicie (za bezcen) - nasz dobytek majątek narodowy"

  Jednym z tych co był za taką sprzedażą, za przysłowiową złotówkę, za bezcen o którym pan pisze był... Janusz Korwin Mikke!

  Nie ze wszystkim stanę w szeregu! Nie wierzę w szczerość intencji wielu osób!
 • @mnich zarazy
  Ja też nie ze wszystkimi tu stanąłbym w szeregu. Robienie jakiejś unii zadaniowej bez wcześniejszej unii ideowej uważam za działanie bezsensowne.

  Nikt nie che słuchać Norwida, że to myśl powinna poprzedzać czyn...
 • @ Ryszard Opara
  "....4. Utworzyć własny SKOK – oparty na strukturach i mediach lokalnych, instytucję finansową, wspomagającą na zasadach spółdzielczych – społeczność NE. Będziemy nawoływać i mobilizować do przenoszenia depozytów naszych członków z niepolskich banków pod kontrolę naszych/waszych (wspólnych) Spółdzielczych Kas - OK...."

  Bardzo dobry KONKRET .
  Jeżeli zostanie zrealizowany , to realizacja pozostałych punktów pójdzie
  znacznie łatwiej
  Ps.
  Chętnie nawiążę współpracę z osobami z trójkąta :
  Trójmiasto-Elbląg-Toruń
 • nikander
  Tym bardziej, że obawiałbym się, że taka unia zostałaby wykorzystana niekoniecznie dla wspólnego interesu.

  Bo jaki ja mogę mieć wspólny interes z JKM i jego zwolennikami? Dlaczego ja mam pracować na emerytury zdrajców Polski? Dlaczego ON tego żąda od Polaków, a pogardza ludźmi ubogimi, którzy często nie ze swojej winy popadli w biedę?!
 • @nikander
  "... Robienie jakiejś unii zadaniowej bez wcześniejszej unii ideowej uważam za działanie bezsensowne...."


  Czy cały Nowy Ekran nie jest przykładem dzieła " zadaniowego " ?

  A Polacy będą mieli różne idee -od słowiańskości poprzez chrześcijaństwo, dalej socjalizm , ateizm , klerykalizm i analogiczne anty ...

  Ani nie namawiam , ani nie potępiam ...

  Wiem , że już dużo skorzystałem z czytania postów i komentarzy ...

  Jak sytuacja się rozwinie ? Zależy od wypadkowej pomysłów i energii...

  Nie czekam na tzw. zjednoczenie ... Z talii dwójek , trójek... nigdy nie wyciągniesz asów ...

  Na podstawie wykonanych zadań jesteś w stanie odkryć nowe talenty...
  A tych nam, Polakom, jest potrzeba jak tlenu ...
  One są również wśród TAJEMNICZYCH 51 % .
  Na wsiach i w małych miasteczkach ...
  Ja nie dywaguję , ja to wiem ...
 • RYSZARD OPARA
  Polska jest już bez majątku, wojska, bez pieniędzy, przemysłu, rolnictwa, banków - za to z olbrzymimi, niespłacalnymi długami....nie bedzie...JUŻ JEST

  Proszę wycinać długie wpisy.. nie ułatwiają merytorycznej dyskusji

  ZGŁASZAM swój akces do dalszych działań.

  Czas OSTATNI na naszą REAKCJĘ

  Pozdrawiam
 • A CO ODNOSNIE DO WOLNOSCI WYPOWIEDZI W POLSCE?
  @ p. Opara

  Bardzo dobry, miejscami wspanialy tekst. Zgadzam sie z kazdym twierdzeniem. Jestem gotow czynnie pomagac.

  Szanowny panie Opara, jednak jesli maja byc nowe media, chcialbym uslyszec od pana, ze beda one wolne od cenzury. Bo to cenzura jest glownym czynnikiem destrukcyjnym w Polsce - destrukcyjnym rowniez dla polskiej gospodarki.

  Wolnosc wypowiedzi jest w Polsce tylko dla wybranych - muchnikow, urbanow, sik-orskich, niesiolow, itp. Olbrzymia wiekszosc polskich obywateli nie posiada tej wolnosci, istnieja dla tej wiekszosci sankcje prawne za wypowiedzi, praktykowana jest rowniez cenzura prywatna, na forach internetowych, blogach. Rowniez na tych rzekomo prawicowych, patriotycznych (np. niezalezna.pl.).

  Rowniez na Nowym Ekranie maja miejsce przypadki cenzurowania wypowiedzi, czyz nie tak? Co robia tu osobnicy, ktorzy praktykuja te cenzure? Czy nie powinni zostac stad wyrzuceni na zawsze, bez prawa powrotu? Nie ma wybaczenia dla tych, ktorzy pozbawiaja innych wolnosci wypowiedzi; pozbawianie kogos wolnosci wypowiedzi to zabijanie tej osoby.

  Uwazam, ze powinien pan popierac totalna wolnosc wypowiedzi w Polsce, tzn. wolnosc komunikowania (mowienia, pisania, itp.) jakichkolwiek wiadomosci przez absolutnie wszystkich Polakow, bez najmniejszych sankcji prawnych, i jakichkolwiek innych, za wypowiedzi. Pozbawianie kogokolwiek wolnosci wypowiedzi powinno byc surowo karane, wlacznie z wiezieniem.

  Wydaje sie, ze gdyby w Polsce zapanowala totalna wolnosc wypowiedzi, wowczas bardzo szybko Polacy zjednoczyliby sie dla obrony swego interesu narodowego i podniesliby Polske z upadku w ktorym sie obecnie znajduje.

  Czy najwieksze mocarstwa w dziejach swiata - Wielka Brytania i Stany Zjednoczone - nie zostaly takimi mocarstwami dzieki panujacej w nich wielkiej wolnosci wypowiedzi?

  Obawiam sie, ze jakikolwiek ruch spoleczny majacy na celu podniesienie Polski z obecnego upadku, ale przeciwny totalnej wolnosci wypowiedzi, jest w sposob wrodzony skorumpowany moralnie i z gory skazany na porazke.
 • Larum.
  Jak czytam takie wezwania dziś, AD2011, to "z początku bierze śmiech pusty, a potem litość i trwoga".
  Czas na larum dawno minął; teraz czas ustawiać się z wiatrem.
  Larum było i to w odpowiednim czasie. Stach Michalkiewicz robił co mógł.
  pozdrawiam
 • @zbigniew1108
  "Nie czekam na tzw. zjednoczenie" ... ja tez nie czekam na Front Jedności Narodu!
  NA CO TY CZEKASZ? Wiesz, nie dywagujesz, aczekasz! NA co???
  Mów...
 • ---dam pracę / ogłoszenie/
  - umiejętność uczenia się i wyciągania wniosków z nowych sytuacji
  - wysoka kultura osobista
  - empatia, otwartość na ludzi, umiejętność nawiązywania kontaktów
  - kreatywność i zdolność analitycznego podejmowania decyzji
  - obsługa pakietu office i narzędzi potrzebnych w pracy w biurze: kserokopiarka, kalendarz google
  - obsługa programu graficznego oraz powiązanie, doświadczenie w branży edukacyjnej będzie dodatkowym atutem

  Opis stanowiska:
  - rozmowy z klientami - budowanie długotrwałych relacji
  - organizowanie i koordynacja zajęć
  - prowadzenie biura
  - rozwój i koordynacja marketingu

  Oferujemy:
  - bardzo duże możliwości rozwoju i wprowadzania w życie własnych pomysłów
  - udział w tworzeniu, rozbudowie firmy
  - pracę w miłej atmosferze
  - wynagrodzenie 800 zł netto
  ------------------------------------------
 • @ratus
  Twój pusty smiech... zrozumieć można.... tylko wtedy gdybyś był cynikiem.... ale..... TWOJEJ TRWOGI pojąć nie mogę

  Nad kim chceszsie litować ...nad Oparą czy nad sobą?
 • A Polacy na wychodźstwie?
  Jakoś nie widać w projekcie tak olbrzymiej rzeszy naszych Rodaków poza granicami kraju. Skłócona, podzielona na ośrodki tzw. polonijne, diaspory, związki i mniejszość narodową. W tym tyglu do pieca dorzuca podpałkę MSZ, MSWiA i MSW, za pośrednictwem służb dyplomatycznych i specjalnych. Przykład Berlina to pigułka tej zarazy. Więc proszę o jakieś propozycje do dyskusji.
 • póki my żyjemy!
  -popieram, popieram
 • @thot
  "... Wiesz, nie dywagujesz, aczekasz! NA co???
  Mów..."

  O tym piszę na swoim blogu w serii "Wybory za cztery lata "

  Pod postem Pana Ryszarda Opary odnoszę się do głównej treści i komentarzy . Mam nadzieję ,że ta odpowiedź jest wystarczająca .
 • koniec bierności?
  Diagnoza trafna, przedstawiona barwnie, nieco chaotycznie, ale to może być ten chaos, z którego powstanie coś naprawdę wartościowego:)


  Planowane leczenie: jestem za.

  NE jest doskonałym miejscem do wymaiany opini, ucierania sie różnorodnych poglądów i tworzenia nowej jakości po prawej stronie
  Ważne w tej inicjatywie jest też aktywizacja oddolnego ruchu obywatelskiego. To co jest siłą naszego narodu, to przedsiębiorczość i pracowitość. Trzeba je wykorzystać i uwolnić potencjał
  (przez deregulację prawa), który drzemie w Polakach.
  Wtedy dopiero będziemy mogli tworzyć polski kapitał i wspierać go być może SKOK-mi
  Mie lekceważył bym także wielu inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym

  Co mnie "gryzie" jako młodego człowieka?? Proponowana nazwa ruchu. Niepodległościowy Ruch w czasach kiedy powszechnie uważamy się za kraj niepodległy(mniej lub bardziej) trąci przesadą i nie odnosi się do charakteru całej inicjatywy, gdzie raczej dominuje czynnik wolnościowy, kreatywny, wspólnotowy, otwarty..

  Ruch Wolnościowy???

  Ruch Narodowo - Wolnościowy?????

  Powodzenia!
 • DIABEŁ UBRAŁ SIĘ W ORNATY I LARUM OBWIESZCZA :)))
  CYTATY:

  Ryszard Opara:
  "Lider opozycji PiS proponuje stworzenie struktury armii
  UE Niemiec w miejsce (chyba zbędnego) Wojska Polskiego.
  Bo przecież nasze wojsko - to nic innego niż „gniazdo szerszeni”
  - komuny i służb specjalnych - wrogie prawu i sprawiedliwości "

  mnich zarazy:
  "Tak Larum grają.....Larum!
  ......Odniosę się do pana słów:
  "Sprzedany został niemal całkowicie (za bezcen) - nasz dobytek
  majątek narodowy"
  Jednym z tych co był za taką sprzedażą, za przysłowiową złotówkę,
  za bezcen o którym pan pisze był... Janusz Korwin Mikke! ...."

  ratus:
  "Larum. Jak czytam takie wezwania dziś, AD2011, to "z początku bierze
  śmiech pusty, a potem litość i trwoga".
  Czas na larum dawno minął; ....
  Larum było i to w odpowiednim czasie....."

  ------------------------------------------------

  "...w miejsce (chyba zbędnego) Wojska Polskiego." -
  To jest oczywiste kłamstwo i pomówienie lidera PIS przez
  Ryszarda Oparę.

  Niepodważalnymi obiektywnym faktem natomiast jest, że
  "nasze wojsko" było w dużym stopniu infiltrowane prze rosję
  poprzez generałow, oficerów i tajnych agentów kształconych
  w sowieckich uczelniach woskowych.

  "„gniazdo szerszeni” - komuny i służb specjalnych" - takim było
  np. pełne sowieckich agentów WSI - bardziej zajmujące się
  malwersacjami, nielegalnym handlem bronią i mafijną
  destrukcyjną infiltracją polskiej gospodarki niż prawdziwym
  wywiadem na rzecz Polskiej Obronności.

  Pan Ryszard Opara zebrał do kupy znane od lat argumenty
  i dosadne określenia patriotycznych internautów ("Herr Tusk",
  "Rządy/Nie-Rządy" itp.), okrasił to sienkiewiczowskim - już dla
  młodzieży niezrozumiałym i śmiesznym, żeby nie rzec moherowym -
  hasłem LARUM, stworzył z tego pseudopatriotyczną, anty-PIS-owską
  lepką papkę i cisnął na forum - a nuż złapie się na to gawiedź.
 • @thot
  Pozwoliłem sobie zacytować Mickiewicza, stąd litość i trwoga. Tak naprawdę to ani litość, ani trwoga. W Polsce żyjemy de nomine. De facto żyjemy w Unii Europejskiej będącej kolejną mutacją Świętego Imperium Narodu gebelsiego. Zobacz co robią nasi oficjele: ustawiają się z wiatrem. Jaki sens miałyby działania proniepodległościowe, gdy niepodległości się oficjalnie i gromadnie zrzekliśmy?
  Smutne zwłaszcza to ostatnie, bo tyle pokoleń Polaków dało się posiekać za to, na co my nasraliśmy.
  pozdrawiam
 • @Zbigniew-Grzymski
  na larum nigdy nie jest za pózno[ jak zwał, tak zwał- to doprawdy nieistotne].
  I wreszcie znalazł się ktoś, kto zebrał do kupy znane od lat[ czyżby?] argumenty.
  I ten Ktoś chce naprawiać wspólnie kraj???
  No to trzeba mu zaraz dokopać słownie i obrazić [ przy okazji "gawiedz" też]
 • @HKM
  HKM:
  "na larum nigdy nie jest za pózno[ jak zwał, tak zwał- to doprawdy nieistotne].
  I wreszcie znalazł się ktoś, kto zebrał do kupy znane od lat[ czyżby?] argumenty.
  I ten Ktoś chce naprawiać wspólnie kraj???
  No to trzeba mu zaraz dokopać słownie i obrazić [ przy okazji "gawiedz" też]"
  -----------------------------------------------------

  Zgoda, walczyć trzeba do końca i polec z honorem.

  Argumenty choć zapożyczone i choć sprzeczne ze wcześniejszą
  działalnością - też do zaakceptowania.

  Ale na pomówienia wobec patriotów w imię własnych interesów,
  tu zgody być nie może.
 • autor
  Jest w tym sens i szansa. Ukierunkowanie na tworzenie struktur też jest właściwe. Popieram, gdyż tak właśnie tworzy się armię :)
 • @carcajou
  oraz RONA

  trzeba przemyśleć akronim.
 • Ostatnio przystapiono do tworzenia Euroregionów, czego
  nikt nie zauważa, a to dzieje sie na naszych oczach.
 • @dudziarz
  "NE jest doskonałym miejscem do wymaiany opini, ucierania sie różnorodnych poglądów i tworzenia nowej jakości po prawej stronie"

  Po to został stworzony, by para nie szła w gwizdek, ale w tłoki, a poglądy się nie znosiły ... by został wypluty SENS.
 • @Zbigniew-Grzymski
  na pomówienia zgody nie ma a walczyć musimy ...... z honorem
  i zawsze jest szansa........ aż do końca
 • @ratus
  Pomyśl. Do marca mamy MY Polacy czas...Tylko do marca... Czas działać...
  Nasrali wyborcy niewinni bo otumanieni przez media....
  Bez własnych środków przekazu, bez organizacji, bez kasy....zaleje nas potop
  Czas działać!
  To nie znaczy: wszyscy łączmy się!
  To znaczy, że należy wskazać WINNEGO.
  Naród wie kto to jest.
  To znaczy, że NIE należy pozwolić aby socjaliści, poprzez nasze działanie, kolejny raz zawładnęli państwem i Narodem
  Czas działać!
  Pozdrawiam
 • @Marky
  .
  Marky:
  "..........................
  RE: To jest oczywiste kłamstwo i pomówienie lidera PIS przez
  Ryszarda Oparę
  --- Co konkretnie jest niby "oczywistym klamstwem i pomowieniem l
  idera PIS [sic] przez Ryszarda Opare"? Czy potrafi pan Grzymski
  podac odnosne fakty i dowod?
  .................
  Czy potrafilby pan Grzymski udowodnic, ze pan Opara pomawia tych
  "patriotow" w imie wlasnych interesow? Jesli tak, niech to pan
  Grzymski udowodni. Potrafi?
  .........
  Jesli nie potrafi, kim bedzie wolno go nazwac? Czy nie klamca
  i oszczerca?"
  ----------------------------------------------------------------------------

  Skąd my to znamy ????? :)))

  Pójście w zaparte, że nie ma pomówienia - Odwracanie kota ogonem -

  Zalanie morzem słów i nonsensownym kontr-zarzutów - Sugerowanie

  powówienie za stwierdzenie pomówienia itd.

  A cały ten bigos z mataniem i poplątaniem po to aby stworzyć wrażenie,

  że wszystko było OK a krytyka była pomówieniem.

  Nie chcę jednak wymawiać nazwy gazety i nazwiska sławnego redaktora,

  z którymi kojarzy mi się powyższy atak.
 • @mnich zarazy
  Możemy drzeć szaty i się antagonizować albo szukać sojuszników by coś wywalczyć. To z jednej strony sprawy indywidualne, ale z drugiej kwestia zasady jaką się przyjmie.
 • @ratus
  To co? Nic nie robić bo zbyt późno? Pamietaj: nadzieja umiera ostatnia.
 • @Kazek39
  Przecież na NE wiele razy o tym pisano
 • @Marky
  Jesteś niechlubnym wyjątkiem. Oprócz ciebie ze swojego pogoniłem też demotywatora nr 1 na NE andrzeja61 - nie mógł przeboleć i skasował swego bloga.

  Wiesz co to WC? To taki miejsce, gdzie się załatwia. Mój blog - moje państwo nie jest wychodkiem.
 • Łażący Łazarz
  Tak, już kiedyś tak było:

  "Możemy drzeć szaty i się antagonizować albo szukać sojuszników by coś wywalczyć. "

  Razem z Geremkiem, razem z Michnikiem, razem z Mazowieckim zbudowano... masę nędzy i wygnano wielu Polaków za granicę w poszukiwaniu lepszego życia.

  Poza tym wiesz czego oczekujesz? By wielu Polaków którzy są Piłsudczykami, PiSowcami przyjęło rolę świń co pluje im się w oczy a oni mają mówić, że to deszcz pada!
 • @ninanonimowa
  spełniam , przynajmniej w mojej skromnej ocenie oczekiwania pracodawcy, wymagania jakie stawiane są przed kandydatem jestem w stanie spełnić z tzw. nawiązką. Moje doświadczenie i osiągnięcia są najlepszą rekomendacją. Odnosiłem sukcesy , tam gdzie tego się nawet nie spodziewano. Gotów jestem wykorzystać swoje doświadczenie i zapał w pracy dla Ciebie. Oczekuję jedynie że do oferty finansowej dopiszesz jedno zero, zamiast 800 zł, prosze wpisać 8000 zł , wówczas zaczniemy poważną rozmowę. Dodam że w chwili obecnej , zarabiam około 10.000 PLN , w zależności od kursu walut. Pozdrawiam
  --------------------------------------------------------------------------------
  co do tematu głównego

  czas przygotować się do wojny, nic już innego nie zrobimy, niestety. Pytanie czy ktoś gotów jest złożyć swoje życie na ołtarzu ojczyzny...lemingów??
 • Armię buduje się kilkadziesiąt/kilkaset lat
  dlatego samo odejście z naszego harcerstwa kilku tysięcy "żołnierzy" nie ma już większego wpływu na jutro naszego wojska.

  jaką armię Polska jest w stanie wystawić do wojny? Afganistan i Irak dały odpowiedź. Nie da się jutro powołać 500 tys żołnierzy i mieć 500 tys. armii - armia to także nieustanne ćwiczenie, doskonalenie procedur żołnierzy sprzętu planów. Polskie wojsko jest bezbronne, czy odejdzie z niego 5 czy 50.000 żołnierzy.
  Załatwili to ludzie, którzy teraz wołają że Polska niepotrzebna, a przez 20 lat byli premierami i prezydentami. Teraz widzimy czemu nie naprawili Polski - tylko czekali na szansę...

  Kto wie, może faktycznie powinniśmy powołać Strzelca w sile jakiś 50.000 ludzi, i dokonywać szkolenia "na pieszo" jak to określił ekspert ds naszego lotnictwa wojskowego. Podobno to świetna metoda, nie wiem nie szkoliłem.
 • "Nasza elita" cierpi na ojkofobię !
  Właściwie wszystko staje się jasne po zapoznaniu się z tą definicją dolegliwości:
  "...OJKOFOBIA (z gr. oíkos - dom, środowisko + phóbos - strach, wstręt) - zaburzenie osobowości przejawiające się jako niechęć, odraza, a częstokroć i nienawiść do własnej, rdzennej wspólnoty osób, zwłaszcza rodzinnej, narodowej i cywilizacyjnej.

  Pojęcie "o." jest neologizmem autorstwa współczesnego, brytyjskiego myśliciela konserwatywnego - Rogera S c r u t o n a (ur. 1944), ale opisującym zjawisko rozpoznawane także wcześniej i przez wielu obserwatorów, acz występujące w zasadzie wyłącznie w modernistycznej i postmodernistycznej, dekadenckiej fazie cywilizacji zachodniej (euroamerykańskiej), i jako takie będące jej charakterystycznym wyróżnikiem i zarazem dowodem głębokiego kryzysu tożsamości. Patologiczna o., czyli "nienawiść do swojego domu" (R. Scruton, Oikofobia i ksenofilia, "Arka" 1993, nr 46, 8) jest chorobą rozpowszechnioną pośród lewicowych i liberalnych intelektualistów już od czasów oświecenia, a jej główną przyczynę postrzega Scruton w sekularyzacji społeczeństwa, która pozbawiła pisarza jego niegdyś quasi-kapłańskiej roli; pozbawiony poczucia religijnego, które pozwala znosić osamotnienie, intelektualista popada w "gorączkową melancholię" i resentyment w stosunku do otaczającego go świata; utracił on kontakt z rodzimym dziedzictwem kulturalnym; nie poczuwa się do solidarności z grupą, w której (jedynie fizycznie) przebywa, a przede wszystkim z narodem, którego realność istnienia bardzo często neguje; więzi łączące go z urodzenia lub wychowania traktuje jako niechciane obciążenie i krępujące, zbyteczne zobowiązanie, z którego pragnie się co prędzej i jak najpełniej "wyzwolić"; środkiem do tego jest właśnie wyobrażenie sobie "Domu" (rodziny, ojczyzny, kultury narodowej i wspólnoty cywilizacyjnej) jako czegoś w istocie nie "bliskiego", lecz "dalekiego" i "obcego", jako "dusznego więzienia" (w podwójnym sensie: pospolicie przenośnym oraz "więzienia dla duszy"), z którego wydostanie się traktowane jest jako konieczny warunek pełnego i swobodnego rozwoju osobowości, nazywanego "samorealizacją". Z powodu ciągle postępującej egalitaryzacji i uniformizacji kultury, czemu sprzyjają takie zjawiska, jak popkultura, globalizacja oraz rozwój nowoczesnych technik komunikacji, współcześnie o. nie jest już społecznie marginalnym przejawem wyobcowania części elity intelektualnej, lecz zjawiskiem szeroko rozlewającym się wśród pospólstwa, czego nieuchronną konsekwencją jest prymitywizacja artykulacji postaw ojkofobicznych.

  Do natury o. należy to, że nieomal nigdy nie występuje ona pod swoją własną nazwą, lecz pozytywnie prezentuje się jako - nieodmiennie nasączony silną dawką moralnego patosu - sprzeciw wobec k s e n o f o b i i, definiowanej bez podawania uściślającego kwantyfikatora, jako niechęć i wrogość do "obcych", a przypisywanej, też zazwyczaj bez doprecyzowania istoty czy zakresu zarzutów, wspólnotom, do których ojkofob w różnym stopniu - od pozorowania troski o ich "uleczenie" (np. z "wirusa" antysemityzmu) do deklarowanego jawnie pragnienia ich zniszczenia - się dystansuje; ta walka z "ksenofobią" występuje w nieodłącznym akompaniamencie typowych dla kostycznego racjonalizmu (oświeceniowego chowu) wygrażań pod adresem "przesądów" i "kołtunerii" ("ciemnogrodu"), mobilizowania opinii pod hasłem (zredefiniowanej do wszechogarniającego zakresu akceptacji zachowań i poglądów uważanych dotąd powszechnie za moralnie i/lub estetycznie naganne) tolerancji, tudzież deklaracji dążenia do społeczeństwa "otwartego" i "inkluzywnego", czyli takiego, w którym "zniesieniu" (tak jak klasy, państwo i religia w marksizmie) uległyby wszelkie zróżnicowania, łącznie z fundamentalnym podziałem na "swoich" i "obcych"; ojkofob uważa bowiem, że samo istnienie takiego rozróżnienia jest absurdalne, irracjonalne i generuje wszelkie konflikty, w konsekwencji prowadząc do masowych zbrodni i szaleństwa; analogiczny do marksistowskiego "społeczeństwa bezklasowego" cel główny, wskazywany przez promotorów "walki z ksenofobią", tj. zbudowanie "społeczeństwa wielokulturowego", wymaga wyrzeczenie się przez wszystkich przywiązania do własnego "Domu": obyczajów, narodowości, kultury, religii etc., to zaś z kolei niesie za sobą konieczność zmiany samego paradygmatu językowego, przesyconego, zdaniem ojkofobów, kliszami retorycznymi "rasizmu", "homofobii", "seksizmu" itp. (typowym przykładem tego postulatu było głośne oskarżenie przez badaczkę literatury, Marię Janion, języka i literatury polskiej in toto o antysemityzm, dostrzegany przez nią nawet w sposobie prezentowania "pozytywnych" bohaterów żydowskich), który winien być dostosowany do wymogów "politycznej poprawności" (political corectness), nie tylko werbalnej i zewnętrznej, lecz głęboko zinterioryzowanej. W zdominowanym współcześnie przez ideologię demoliberalizmu świecie cywilizacji zachodniej do ścigania tych przestępstw "zbrodniomyśli" (crimenthink) wprzęgnięte zostało nawet prawodawstwo i wymiar sprawiedliwości, wspomagane przez również ponadpaństwowe (jak Europejskie Centrum Monitorowania Rasizmu i Ksenofobii) i samozwańcze organizacje "pozarządowe", wyspecjalizowane w piętnowaniu "mowy nienawiści", czyli desygnowaniu wrogów publicznych panującego systemu..."
  http://haggard.w.interia.pl/ojkofobia.html

  http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/
 • @carcajou
  Czy twierdzisz, ze ja sie "zalatwialem" na twoim blogu, traktowalem go jako wychodek? Jesli tak, co bys przez to konkretnie rozumial? Podaj cytaty z moich wypowiedzi na dowod prawdziwosci twego twierdzenia. Potrafisz?

  Znow klamiesz i oczerniasz, czyz nie tak?

  Czy to nie tacy jak ty czynia z Nowego Ekranu "wychodek" i "WC"?
 • Popieram i dodam moją propozycję - stworzyć fundację, stowarzyszenie tak, aby każdy
  Polak mógł wesprzeć np. finansowo działania niepodległościowe.
  To mogło by być coś na wzór ADL - aby Polacy mieli organizację, która będzie aktywnie występować przeciwko antypolskim działaniom (w Polsce i poza), która będzie wspierać ofiary antypolskich organizacji i działań (ofiar władzy).
  Ruch Obrony Polaków
 • @ all
  Dziękuje za komentarze. Wszystkie osoby, zainteresowane współpracą - dotyczącą NE Lokalnych - serdecznie zapraszamy. Szczegóły będą ukazywać się w najbliższych dniach.

  1.Planujemy stworzyć NE-L w formie Elektronicznej oraz wydawać tygodniki drukowane (zawierające treści z kraju i ze świata oraz lokalne + program TV, krzyżówki, ogłoszenia drobne)

  2. Inne inicjatywy lokalne (kluby) będą również rozwijane - chodzi o stworzenie ogólnopolskich struktur - społeczności NE.

  3. Odnośnie NE Skok - w najbliższym czasie będziemy podawać szczegóły - zapraszamy również do wszystkich chętnych do współpracy.

  4. ZAPOMNIAŁEM o jednej b ważnej sprawie. Oczywiście bardzo chcemy współpracować z Polonią na całym Świecie. Planujemy NE - POLONIA - łącznie ze wszystkimi innymi inicjatywami.

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

  PS Bardzo przepraszam - usunąłem jeden post - którego kompletnie nie rozumiem i który był niesamowicie długi i całkowicie nie na temat. Zrobiłem to pierwszy raz - przepraszam autora, to nie cenzura. Krytyki się nie boję ale... Proszę uprzejmie o merytoryczną dyskusję a nie spamy...
 • @mnich zarazy
  A mnie sie zdawalo, ze p. Korwin Mikke zawsze chcial sprzedawac majatek ale na drodze licytacji, a nie za przyslowiowa zlotowke. Jesli z licytacji wyszlaby zlotowka to juz trudno. Znaczyloby to, ze ten majatek nie byl majatkiem.
 • @zbigniew1108
  OK, ale teraz jakby ten SKOK mial dzialac, czy bylaby to bankowosc tradycyjna, czy islamska, czy oparta na Biblii czy jeszcze inny wariant.
 • @zbigniew1108
  A co ma religia czy narodowosc do wspolnych idei ekonomicznych czy zachowania panstwowosci? USA sklada sie z mnostwa narodowosci i wyznan i jakos sobie radza.
 • @NUS
  To za mało taki ruch obrony Polaków. Najlepsza obroną jest atak. A żeby atakowac to trzeba wiedziec jak, gdzie, kiedy i kogo.
 • @Marky
  Tu robisz to samo i wszędzie indziej.
 • @NUS
  Dziękuje bardzo za propozycję. Informuję, że kilka tygodni temu złożyliśmy do Sądu projekt Fundacji Nowy Ekran - która dokładnie jak Pan/Pani pisze - ma wspierać wszystkie działania - właśnie niepodległościowe, jak również wspierać osoby pokrzywdzone przez (Administr. Państwową, Sądownictwo, Banki itp) W tym również np więźniów politycznych albo opresjonowanych w kraju i za granicą). Szeroki zakres działalności (jak ADL). Będzie oczywiście potrzebne wsparcie finansowe działań naszej Fundacji.

  Jeżeli Pan i Państwo chcieliby poznać szczegóły - możemy to przekazać na NE - a jeżeli ktokolwiek chciałby się czynnie włączyć w pracę/zarządzanie tej Fundacji - oczywiście zapraszamy do współpracy i do Redakcji - W-wa Nowy Świat 54/56.

  Jest też bardzo ciekawy projekt Trybunału Obywatelskiego.

  Ukłony
  Ryszard Opara
 • @Jack Mac Lase
  A pytał sie pan Korwin suwerena o sprzedaż jego dóbr?
 • @Zbigniew-Grzymski
  Panie Grzymski, a co pan takiego zrobil lepszego dla ratowania Polski ?
  Dlaczego tych "znanych faktow" to pan nie pozbieral ?
  Moze napisze pan jakie dzialania podejmuje aby cos zmienic ?

  Jesli cos jest nieprawdziwego w tym co napisal autor to nalezy podac kontragrument, a nie pisac nie bo nie i obrzucic autora gownem.

  Nie wiem jakiej opcji pan jest i jaki w tym interes obrzucac kogos kto nic nieprawdziwego nie pisze, ale dzialania takie mozna nazwac tylko "krecia robota".
 • Za
  Konstruktywizm to podstawa. Nie zapominajcie o Polsce B i C.
  Duże miasta i młodzi to podstawa. Ale jak przyjdzie zbierać głosy, żeby ruszyć fasady tego chorego układu każdy głos będzie ważny.
  pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  Ryszard Opara:
  "Lider opozycji PiS proponuje stworzenie struktury armii
  UE Niemiec w miejsce (chyba zbędnego) Wojska Polskiego"

  Ryszard Opara:
  "Krytyki się nie boję ale... "
  -----------------------------------------------------------------------

  Szanowny Panie,

  może jednak byłby Pan łaskaw odnieść się

  do wyrażonego przez Pana stwierdzenia, cytuję:

  "Lider opozycji PiS proponuje stworzenie struktury armii

  UE Niemiec w miejsce (chyba zbędnego) Wojska Polskiego. "

  i być może jednym krótkim wyjaśnieniem

  uciąć wynikłą z tego powodu dyskusję.
 • @mnich zarazy
  > Jednym z tych co był za taką sprzedażą, za przysłowiową złotówkę,
  > za bezcen o którym pan pisze był... Janusz Korwin Mikke!

  To jest nieprawda! JKM od zawsze był i jest zwolennikiem sprzedaży własności państwowej z licytacji, a więc za największą cenę jaką ktokolwiek chce zapłacić!
 • @radosław
  > A pytał sie pan Korwin suwerena o sprzedaż jego dóbr?

  Ja jestem właścicielem tych dóbr i chcę się pozbyć moich udziałów: http://gps65.salon24.pl/373559,oddac-za-darmo - dlaczego mi nie pozwalacie nawet za darmo oddać moich udziałów?
 • @Ryszard Opara
  Świetnie z tą fundacją.
  Tak proszę przekazywać informacje o tym na NE.
  Niestety nie mieszkam w Warszawie. Myślę że takich osób jest dużo spoza Warszawy które będą mogły pomóc ale nie obecnością.
 • @GPS.65
  Oddawaj swoje udziały ale bez ruszania moich. Jasne?
 • @radosław
  > Oddawaj swoje udziały ale bez ruszania moich. Jasne?

  OK. Ale dlaczego nie pozwalasz mi oddać moich? Ja się z góry zrzekam moich udziałów, które mi przysługują w ramach tego, że jestem obywatelem państwa, które ma koleje, muzea, huty, parki narodowe, stocznie, szpitale, drogi, teatry, stadiony, szkoły, kopalnie, mieszkania komunalne, elektrownie, telewizję publiczną, bank narodowy, uczelnie wyższe itd.... Nie chce mieć z tego zysków, nie chce mieć na to wpływu, nie chcę za darmo z tego korzystać. Ale w zamian za pozbycie się praw do tego zwolnij mnie z odpowiedzialności za to, dobrze? Zwolnij z obowiązku płacenia dotacji na te przedsięwzięcia, dofinansowania ich, spłacania ich długów i płacenia podatków, z których opłacam wszelkich urzędników, którzy to obsługują. Ty sobie płać, bo to Twoje, ale mnie zwolnij, weź sobie moje udziały za darmo i sobie to dotuj podwójnie, ok?
 • @Łażący Łazarz
  "To co? Nic nie robić bo zbyt późno?"

  :-))

  No wiesz; To, że jest zbyt późno może nie jest jakąś szczególną przeszkodą. Zawsze można gonić uciekający pociąg lub przynieść umarłemu czekoladę.

  Nadziejo, matko moja, ty jesteś jak zdrowie...

  pozdrawiam
 • @mnich zarazy
  Przecież to zupełnie nie adekwatna sytuacja. Poza tym sojuszników się szuka strategicznie i doraźnie. Przesadzasz.
 • @thot
  A co będzie w marcu? Oprócz tego, że koty będą się tentegowały?

  "Nasrali wyborcy niewinni bo otumanieni przez media"
  A żeby Ci jakiś otumaniony codziennie srał na wycieraczkę!
  pozdrawiam
 • CHWAŁA BOGU.NARESZCIE COŚ RUSZY.
  Podpisuję się obiema rękami.
 • @Łażący Łazarz
  > Poza tym sojuszników się szuka strategicznie i doraźnie.

  Ale sojusz, nawet doraźny, nawet taktyczny, z trzeciodrogowcami, którzy popierają obowiązek szkolny, obowiązek ubezpieczeń, monopol walutowy, publiczne szkolnictwo i służbę zdrowia finansowane z podatków itd... nie zlikwiduje tych reliktów socjalizmu. Więc po co miałbym się z nimi jednoczyć by obalić obecną socjaldemokratyczną władzę, jeśli oni utworzyliby taką samą socjaldemokratyczną nową władzę?

  Jak sens ma taktyczne jednoczenie się przeciw jednemu okupantowi, by potem popaść w taką samą okupację?

  W Polsce rządzi socjaldemokracja i socjaldemokracja jest w opozycji. Taktyczne sojusze z jedną frakcją socjaldemokracji przeciw drugiej nie mają żadnego sensu.
 • @GPS.65
  Zerknąłem dzisiaj na prawybory.net. Jako trzeciodrogowiec zadaję sobie pytanie : po co wiązać się osobnikami mającymi większy elektorat negatywny niż pozytywny. Z czym pchają się do polityki i jakimi sposobami chcą zdobyć władzę!

  Nie wsiadam do tego pociągu, bo nie wiadomo dokąd płynie. W służbówce mają jakieś pomysłu, ale nikt nie wie jakie: ani celu ani trasy Ale podróż z dyżurnym błaznem Rzeczpospolitej JKM to podróż jedynie do cyrku.
 • @GPS.65
  Ja Cie nie zwolnie z podatków tudzież z innych przymusowych danin, bo to nie moja domena. Moge tylko popierac tych co mysla podobnie jak Ty.
  Rzecz w czym innym. Nie można wydawac pozwolenia na tzw. "prywatyzację" jesli wlasnośc jest wspólna. I dobrze o tym wiesz (np. własnosc obu małzonków).
  Tobie nikt nie zabrania zbycia swoich udziałów, a inną jest sprawą jak tego dokonac. To wymaga podziału majątku, a takiego nikt nie dokonał. Prawda?
  I przyjdzie czas, że nie tylko ja ale wielu innych także, wystąpi o swoja własność.
 • @nikander
  Wolnościowcy i liberałowie tacy jak Stanisław Michalkiewicz, Janusz Korwin-Mikke, Jan Fijor, Bolesław Witczak, Robert Gwiazdowski czy Bartosz Józwiak są na Nowym Ekranie wielokroć bardziej popularni niż nowoekranowi trzeciodrogowcy. Nie ma więc żadnego sensu jednoczyć się politycznie z trzeciodrogowcami, bo w istocie są takimi samymi socjaldemokratami jak PO, PiS, PSL, czy SLD.

  Sojusz taktyczny z kimś mniej popularnym, a przy okazji wyznającym ideologię bardzo podobną do rządowej, nie ma sensu. Na dodatek ci trzeciodrogowcy, tacy jak np. nikander, zachowują się po chamsku, więc tym bardziej nie ma sensu z Wami współpracować.

  Ale sens ma jednoczenie się polityczne wolnościowców, którzy są skłóceni.
 • @GPS.65
  Życzę powodzenia w jednoczeniu wolnościowców. Poważnie. 1% poparcia to też coś.
 • @GPS.65
  Najbardziej popularny to jest Donek.
 • @radosław
  > To wymaga podziału majątku, a takiego nikt nie dokonał. Prawda?

  Niekoniecznie trzeba dzielić. Wystarczy majątek państwowy sprzedać na licytacji, a tak zebrane kwoty po prostu oddać właścicielom, czyli obywatelom.

  To, że obecna prywatyzacja jest złodziejska czy oszukańcza nie znaczy, że w ogóle prywatyzacja jest zła. Prywatyzacja jest niezbędna, konieczna by zlikwidować socjalizm, by skończyć z okupującą nas destrukcyjną, szkodliwą, obcą nam cywilizacyjnie, ideologią socjaldemokratyczną.
 • @GPS.65
  "Jak sens ma taktyczne jednoczenie się przeciw jednemu okupantowi, by potem popaść w taką samą okupację?"

  Bo to będzie prawdziwie polski okupant.
 • @GPS.65
  A jednak wyłazi z Ciebie Marksizm. A chciałem sobie oszczędzić.
  1. Zarządzanie majątkiem moze sie odbywac tylko za zgoda własciciela. Czy to nie jest zgodne ze zdrowym rozsądkiem liberała?
  Sprzedawanie bez zgody jest poprostu bolszewią.
  2. Przedstawisz chociaz jeden raport ekonomiczny na potwiedzenie, że sprywatyzowanie musi byc koniecznością?
  Wspólna własnosc (własnosc społeczna) nie jest nam obca cywilizacyjnie.
 • @radosław
  > Najbardziej popularny to jest Donek.

  I Kaczyński, i Palikot, i Napieralski, i Miller itd...- wszyscy oni są popularni, bo wszyscy są socjaldemokratami. Nie ma sensu się z nimi jednoczyć, nawet taktycznie. I tak samo nie ma sensu jednoczenie się z nowoekranowymi trzeciodrogowcami. Praktyka pokazuje, że wszystkie takie taktyczne sojusze nic nie dają. Rządy PO niczym się nie różnią od rządów PiS-u i niczym się nie różnią od rządów SLD. W Polsce zmieniają się rządy, zmieniają się posłowie, a ciągle mamy ten sam destrukcyjny ustrój. Żadne reformy nic nie pomogą, bo Polska ma złe fundamenty ustrojowe, złe prawo, złą konstytucję, zły ustrój gospodarczy. Państwo polskie trzeba zbudować od nowa, od podstaw - inaczej nic się nie zmieni.
 • @GPS.65
  Odwracasz kota ogonem.
  Skoro dla Ciebie argumentem jest popularnosc, to własnie wskazałem Ci Donka. Twoja argumentacja (Stanisław Michalkiewicz, Janusz Korwin-Mikke, Jan Fijor, Bolesław Witczak, Robert Gwiazdowski czy Bartosz Józwiak są na Nowym Ekranie wielokroć bardziej popularni niż nowoekranowi trzeciodrogowcy) niczego nie dowodzi. Donek też jest popularny.
 • @radosław
  > Wspólna własnosc (własnosc społeczna) nie jest nam obca
  > cywilizacyjnie.

  Ale wspólna własność to całkiem co innego niż własność państwowa. Własność państwowa jest nam obca, bo to jest element cywilizacji bizantyjskiej.

  Bardzo łatwo można rozpoznać czy coś jest własnością albo współwłasnością, czy nie - po tym czy można tą własność, czy współwłasność zbyć - sprzedać, oddać czy zrzec się. Jeśli nie mogę zbyć udziałów w hucie, stoczni czy telewizji państwowej to nie jest to własność, nie jest to moje. Tu to dokładniej tłumaczę: http://gps65.nowyekran.pl/post/23645,prawo-publiczne-a-prywatne
 • @radosław
  > Twoja argumentacja (Stanisław Michalkiewicz, Janusz Korwin-Mikke,
  > Jan Fijor, Bolesław Witczak, Robert Gwiazdowski czy Bartosz Józwiak
  > są na Nowym Ekranie wielokroć bardziej popularni niż nowoekranowi
  > trzeciodrogowcy) niczego nie dowodzi.

  Dowodzi tego, że w związku z tą popularnością wolnościowcy nie muszą zawierać tu, na Nowym Ekranie, sojuszu taktycznego z nowoekranowymi trzeciodrogowcami czyli frakcją socjaldemokratów. To jest argument obalający argument, jakoby wolnościowcy byli tu mniej popularni, bo ja mam mało głosów na prawybory.net, a dominują tam socjaldemokratki z partii "Elektorat". Ja tu się zupełnie nie liczę - dlatego wymieniłem wielokroć popularniejszych ode mnie liberałów - dowolny z nich, gdyby wpisał się na stronie prawybory.net pokonałby błyskawicznie w poparciu te wygrywające obecnie socjaldemokratki.
 • @GPS.65
  Skoro państwowa jest nam obca cywilizacyjnie to trzeba to zmienic ale nie bez mojej zgody. Tylko sowiecczyzna pozbawiała ludzi własnosci itp. bo uznawała, że stara cywilizacja (Polska Panów) nie nadaje sie do realizowania powszechnego ustroju szczęśliwości.
 • @radosław
  > Skoro państwowa jest nam obca cywilizacyjnie to trzeba to zmienic
  > ale nie bez mojej zgody.

  Zgoda na złodziejską prywatyzacje została udzielona w wyborach. Większość współczesnych Polaków popiera socjaldemokratów i na nich głosuje. 95% Sejmu i Senatu to socjaldemokracja. Uczciwej sprzedaży przez licytację Polacy nie poparli, nie udzielili na nią zgody.
 • @GPS.65
  Doskonale łapie o czym piszesz. Trzymam sie jednak konkretu i prawdy. Jesli ktos poparl kogoś w wyborach, to znaczy to, że poparł kogoś w wyborach i ten ktos został wybrany, i że wlasnie zajmuje taki fotel na ktory został wybrany, i nic wiecej. Reszta wynika z prawa (inna rzecz jak sie egzekwuje) i z tego co wolno a co nie. A co wolno a czego nie wolno okresla Konstytucja (też nalezałoby sprawdzić czy jest ona ważna).
  Jesli jest interpretacja prawa po czasie (przez mądrali), to znaczy, że prawo to jest nieważne bo zagmatwane i nieprawdziwe.
  Prawo musi byc poza interpretacją. Wszelkie interpretacje musza wynikac z pierwotnego zapisu.
  Czy jasno sie wyraziłem?
  Może byc nawet 100% Sejmu za, a i tak nie maja prawa zagrabiac tego co przynależy ludziom.
 • Szanowny Panie Ryszardzie
  Szczerze kibicuję działaniom jakie pan i cała redakcja NE podejmuje , jak mniemam , po to aby odwojować WOLNOŚĆ którą nam zabrano 13-12-1981r a po 04-06-1989 skradziono ponownie .
  Być może najważniejszą walką , jaką musimy wygrać , jest walka o wolne , pluralistyczne środki masowego przekazu .
  W obecnym czasie , media wydają się być najsilniejszym narzędziem sprawowania władzy w Polsce , oczywiście narzędziem sprawowania władzy przez tych którzy tymi mediami dysponują .
  Nie wszędzie rola środków masowego przekazu (Ś M P) jest tak duża jak w Polsce .
  Uważam , że w takich krajach jak WB , Kanada , USA , w których elekcje posłów do parlamentu dokonywane są według zasad ordynacji większościowej (JOW) wpływ Ś M P na wynik wyborów parlamentarnych jest znacznie mniejszy niż jest to w Polsce .

  Z powyższego powodu , proszę o to abyście , Pan i cała redakcja NE , rozważyli dołączenie , do listy najważniejszych celów , postulatu wprowadzenia ordynacji większościowej (JOW) i postulatu ustanowienia instytucji referendum obywatelskiego .

  Obecny ustrój państwa polskiego ( którego podstawą jest ordynacja proporcjonalna) uważam za najważniejszego winowajcę permanentnej , podłej kondycji naszego państwa .
  Tym samym , nie godzę się na przypisywanie winy Polakom , ponieważ , jakoby , źle wybierają .

  W obecnej ordynacji wyborczej , figę mają do wybierania !

  Mogą co najwyżej poprzeć którąś z partii zazdrośnie strzegących swego nieformalnego monopolu na wystawianie list wyborczych .
 • @GPS.65
  "Uczciwej sprzedaży przez licytację Polacy nie poparli, nie udzielili na nią zgody." - gdyż nie została im dość jasno przedstawiona we właściwych barwach w mediach, jeżeli już to w sposób zohydzający.
  Z większością poglądów kolegi GPSa się zgadzam, co do drobiazgów tylko nie. Poszedłbym w niektórych nawet dalej. Myślę, że ojczyzna to wspólne dobro o które trzeba dbać a to powoduje obowiązki wobec ojczyzny. Ale nie dla idei trzeba podejmować te obowiązki, wspólne dobro ma przynosić wspólne korzyści. Wspólne dobro to nie wspólne dobra czyli majątek (to ewentualnie też), a wspólne korzyści to wolność w ramach uczciwego prawa, bezpieczeństwo w ramach tego samego prawa, swoboda gospodarowania i dysponowania swoim indywidualnym majątkiem, swoboda życia wedle zwyczajów i wiary w jakiej się wzrastało lub przyjęło pod warunkiem nie szkodzenia innym. Jeśli nie ma tych korzyści to nie istnieje ojczyzna a co najwyżej podległość okupantowi. Znaki, hymny i symbole są drugorzędne. Co więcej, obcy okupant (spoza granic, obcojęzyczny), który potrafiłby zapewnić wzmiankowane korzyści w zamian za takie same obowiązki stworzyłby ojczyznę w której chciałoby się żyć i którą chciałoby się chronić. Ponieważ nie zanosi się na takiego okupanta trzeba sobie ojczyznę organizować samemu i jej bronić.
  Czy warto jednoczyć się z trzeciodrogowcami? To zależy co właściwie rozumieć pod pojęciem trzeciej drogi i na jakich warunkach się jednoczyć. Cel główny jest ten sam zorganizować ojczyznę - sposób? -zjednoczyć, zorganizować się do działania. Warunki jednoczenia powinny wynikać z konsensusu, z porozumienia. Zakładam, że taktycznie w działaniu pewne postulaty trzeciodrogowców mogą okazać się korzystne kiedy indziej nie. A taktyka powinna być dopasowana do potrzeb. W swojej, normalnej ojczyźnie będzie można wprowadzać wolny rynek o wiele swobodniej mając dostęp do wolnych mediów nie będąc wtrącanym do getta oszołomów. W normalnych warunkach ludzie sami wybiorą co lepsze i myślę, że będzie to wolny rynek bo wynika on z samej natury człowieka.
 • @koolart
  > To zależy co właściwie rozumieć pod pojęciem trzeciej drogi

  Ja to pojęcie wytłumaczyłem tu: http://gps65.salon24.pl/361649,trzecia-droga
 • @Jack Mac Lase
  1. SKOK -reaguję na pomysł Pana Opary , podoba mi się konkretność ...
  ta sieć parabankowa funkcjonuje od lat ,
  więc nie trzeba zastanawiać się nad ideologią

  2. to jest uwaga na temat ideowości ,którą poruszył w swoim komentarzu
  Nikander , ja optuję za nadrzędnością celów zadaniowych ,gdyż dyskusje ideologiczne będą w Polsce toczone jeszcze bardzo długooooo ....
 • @zbigniew1108
  > ja optuję za nadrzędnością celów zadaniowych ,gdyż dyskusje
  > ideologiczne będą w Polsce toczone jeszcze bardzo długooooo ....

  Nie ma ucieczki od ideologii. Ideologia nas okupuje, ideologia nas zniewala - ta zaborcza ideologia wykonuje zadania, które nam niszczą Ojczyznę, niszczą państwo, niszczą polityczną infrastrukturę. Tu to wyjaśniam na przykładzie: http://gps65.nowyekran.pl/post/7099,doktrynerstwo
 • --robinsoncruzoe !!! długo na tej wyspie siedzisz ????? :)))
  --TO NIE MOJE OGŁOSZENIE --takie właśnie wczoraj ukazało się w wojewódzkim mieście -PRZYTOCZYŁAM -BRAK MI SŁÓW jak takiego pracodawcę nazwać !! ale jeszcze bardziej nie wiem jak nazwać PAŃSTWO !! w którym ktoś ma czelność -umieścić taką sumę jako PENSJĘ !! ---WIEM !!!! że i na to młodzież pójdzie z BIEDY !!!!!
 • @GPS.65
  Czy gdy zlecasz budowę fundamentów ,murów lub dachu domu , w którym będziesz mieszkał , to sprawdzasz , czy majster jest świadkiem jehowy , socjaldemokratą ,ekskatolikiem czy jednak bardziej interesuje Cię , jakie ma sukcesy w budownictwie i , oczywiście ,czy cena nie będzie za wysoka ?
 • @GPS.65
  Dlatego na swoim blogu wskazuję na Tajemniczą POLSKĘ 51...
  My nie jesteśmy lemingami ...
  Pracujemy , dbamy o rozwój duchowy swój i rodzin , a obecnym politykom nie wierzymy...
  Po czynach ich poznaliśmy ....
  I nauczyliśmy się ich rozpoznawać po tym, co również zamierzają ...
 • @Ryszard Opara
  W tygodniku Nowy Ekran mam nadzieję od razu znajdzie się parę stron dla Klubu Katolickiego? Teksty naszych Autorów z NE plus przedruki wybranych artykułów z prasy katolickiej, prokatolickiej. Uczulam na te przedruki, tak można budować współpracę z wolnymi jeszcze mediami, poza tym to cenna działalność i będzie doceniona pozytywnie.

  Proszę nam nie kazać walczyć o to przez cały rok 2012, szkoda czasu na takie zbędne przepychanki. Działem zajmie się mam nadzieję blogerka "Polonia" z naszą pomocą. Dla Niej jednak ma to już być połączenie MISJI z pracą zarobkową. Dodaliśmy się w tej kwestii? Po co pisać na PW, lepiej otwarcie :)

  To nie będzie przecież tematyka wyłącznie religijna, teologiczna, ale cała dotycząca Katolickiego Nauczania Społecznego, historii, biografie patriotów itd Zatem tym bardziej koniecznie taki dział w tygodniku MUSI powstać. Będzie tworzona tam społeczność, powiązanie z

  http://www.nowyekran.pl/category/27,k-katolicki

  I mnóstwo innych pomysłów.
 • @GPS.65
  > To zależy co właściwie rozumieć pod pojęciem trzeciej drogi

  Ja to pojęcie wytłumaczyłem tu: http://gps65.salon24.pl/361649,trzecia-droga

  Zaglądnąłem i ... tak, czytałem kiedyś. Mam dziwne przeczucie na podstawie wielu lektur, że trzeciodrogowcy widzą siebie inaczej nieco. Może się wypowiedzą sami?
 • @GPS.65
  "...Nie ma ucieczki od ideologii. Ideologia nas okupuje,
  ideologia nas zniewala ..."

  To :
  „Houston, we've had a problem” (Houston, mamy problem)

  Ps.
  Masz duży problem.
  Moja prośba -Nie przenoś swojej okupacji na innych ludzi...
 • @Ryszard Opara
  "4. Lider opozycji PiS proponuje stworzenie struktury armii UE Niemiec w miejsce (chyba zbędnego) Wojska Polskiego. Bo przecież nasze wojsko - to nic innego niż „gniazdo szerszeni” - komuny i służb specjalnych - wrogie prawu i sprawiedliwości."

  Mnie to też zawsze bolało i bardzo boli, ale uważam to zadziałanie wysoko postawionych kretów w PiS (Lipiński itd), albo sterowanie Kaczyńskimi wprost z kręgów NWO w co trudno uwierzyć, jednak w XVIII wieku, czy za sanacji tak bywało. Masonami bywali patrioci, katolicy, jak oni to godzili... to jest ich tajemnicą wziętą do grobu.

  Trzeba oddać jednak sprawiedliwość i nie głosić przesadnej demagogii w tonie śp. Leppera trochę chwilami. PiS likwidacji armii nie chce i są najmniejszym złem spośród reszty establishmentu. Jednak to marne pocieszenie. Obawiam się że kręgi z NE będą bronić przywilejów socjalnych i etacików w armii. Nie tędy droga do reform, zatem ja zamierzam być tą stroną "mniej fajną" domagającą się mocnych reform żeby armia była armią, a nie korporacją zawodową na etatach. Obrona Polski dla kasy??? A jeżeli kasy braknie, albo inni zapłacą więcej, bądź zagrożą "zwolnieniem z pracy", utratą przywilejów?

  Suweren z definicji jest armią w całości. Od tej oczywistej oczywistości trzeba wyjść, było to ładnie zdefiniowane w Konstytucji III Maja, ale teoria nie przekuła się w praktykę, nie uzbrojono całego Narodu (w rozumieniu dzisiejszym), nie przeszkolono do obrony Ojczyzny. Przegraliśmy, bo było stawianie na armię zawodową! W 1939 roku przegraliśmy bo było stawianie na armię zawodowo-operacyjną ze zbyt szczupłego poboru. Nie było więcej broni? Była, poza tym jej braki były wynikiem właśnie błędnej strategii obronnej po 1920.

  Czy 10 mln nieźle uzbrojonej piechoty w 1939 skrytej w mury miast, umocnienia choćby ziemne... dałoby radę agresji? Jasne!!! I milionowa armia operacyjna mogłaby wykonywać zupełnie inne zadania mając pod dostatkiem sił do uzupełniania, zapasów, broni.

  Jak wielu ludzi na NE nie mogę Panu zaufać bardziej niż na 49% i to tak duży kredyt zaufania. Proszę nas nie zawieść, skrzywdzi Pan wtedy nie tylko nas, nie tylko m.in zacnego prof. Romualda Szeremietiewa, ale Polskę. To nie byłoby Honorowe. Nie po POLSKU. Można mieć coś na sumieniu z lat PRL, czy już III RP, ale jednak teraz działać Honorowo i liczę na to, na etos POLSKOŚCI, patriotyzmu bez patosu pisowskiego, za to może nawet bardziej prawdziwego, rzeczywistego, namacalnego. Nawet w biznesie trzeba mieć wiarygodność, jeżeli więc projekt POLSKA nie wypali, to pozostanie strzelić sobie w łeb, albo skryć się w mysiej norze gdzieś wśród Aborygenów na pustyni.

  Chcę zrozumieć na czym polega odrębność pomysłów Pana na ruch i Pana Romualda. O co tu chodzi. Gracie razem czy jednak osobno? Do niedawna sądziliśmy iż Ruch Społeczny Polska w Potrzebie będzie głównym ruchem z NE ciągnącym nas do NIEPODLEGŁOŚCI. Zaszły zmiany? PwP zamienia się jak sądzę w zamknięty kadrowo think tank bardziej z pewnymi tylko cechami ruchu, które zresztą mogą zagubić się na salonach patriotycznych elit z dala od "plebsu" mnie podobnego.

  Czy wreszcie zaczniemy prace na RUCHEM OBYWATELSKIM? Jak widać żądam w nim miejsca dla Nurtu Katolickiego, w pełni katolickiego. Ruch patriotyczny musi być wielonurtowy, inaczej nie dojdzie w ogóle do jego powstania realnego, do zjednoczenia różnych środowisk. PiS takiej wizji nie ma, dlatego szlak ich trafia w secesjach, odejściach.

  Problem z ruchem katolickim polega na tym że go jeszcze... nie ma fizycznie w sensie organizacyjnym, bo przecież nie można liczyć samej przynależności do KK, to co innego. Uważam że inne nurty będą miały podobne problemy żeby się zorganizować i dołączyć do NE. Trzeba pomóc mechanizmami kreującymi, inaczej zorganizowane grupy jak ONR, korwinowcy itd zyskają nienależną, potężną przewagę. To niedobrze, w społeczeństwie mają śladowe poparcie, to moja wizja ruchu katolickiego może dać znacznie więcej. Proszę wybaczyć za chaotyczne nieco myśli.
 • @Ryszard Opara
  1. Zjednoczyć wszystkie siły patriotyczne w Naszym Kraju. Początkowo na zasadzie „pospolitego ruszenia”, który możliwie najszybciej zostanie przekształcony się w masowy „Ruch Obywatelski – Niepodległość”.
  ===============

  Tylko można przyklasnąć, choć to ogólnik i powstaje odwieczny problem przywództwa. Kogo na czoło? Przykro mi, ale nie Pana. Panu nie ufają, sam określiłem swoje zaufanie na dyplomatyczne 49% (na 100% możliwych) i 99% daję dla Romualda Szeremietiewa. To jest nasz naturalny, GŁÓWNY lider, ma rozsądne wypowiedzi i może łączyć najdziwniejsze nawet środowiska w owym "pospolitym ruszeniu". Sam chciałem użyć tego sformułowania, można też mówić o froncie, konfederacji Ruch Obywatelski Niepodległość.

  RON-a nikt nie pokona, a PO skona jak zdechła WRON-a :)

  Demokratyczne reguły takiej konfederacji, a docelowo mądry statut ruchu. Sejmiki, powołajmy sejmiki NE od wojewódzkich na razie, bo mało nas. Nie zakładajmy partii, może w ogóle nie będzie potrzebna, a jeżeli jednak będzie (ta cholerna ordynacja i system polityczny, koalicje itd), to później kiedy ruch będzie już bardzo prężny, kiedy ludzie zrozumieją że partia będzie ich projektem, ale że nadal najważniejszy jest RUCH. Ludzie nie zaufają nowej partii, jest niesłychana nieufność do projektów patriotycznych, za to jakieś Palikoty itd niestety mają przyszłość, będą powstawać kolejni tacy.

  Ruch ma zyskać zaufanie ludzi poprzez misję pożytecznych stowarzyszeń, oraz klubów dyskusyjnych w ich miejscu zamieszkania, w aktywności samorządowej itd Same media nie wystarczą, ludzie muszą DOTKNĄĆ NAMACALNIE ruch, mają stać się ruchem. Wyliczyłem iż po 100 osób w parafii, to daje jakiś milion ludzi. Uważam że jest realne tylu pozyskać, a sympatyków biernych, wyborców znaczniej więcej.

  Zatem kiedy sejmiki NE ruszą powołując w województwach ruch do działania? Skupiając się na samych dużych miastach okażecie lekceważenie reszcie.
 • @zbigniew1108
  > Czy gdy zlecasz budowę fundamentów ,murów lub dachu domu ,
  > w którym będziesz mieszkał , to sprawdzasz , czy majster jest
  > świadkiem jehowy , socjaldemokratą ,ekskatolikiem czy jednak
  > bardziej interesuje Cię , jakie ma sukcesy w budownictwie i ,
  > oczywiście ,czy cena nie będzie za wysoka ?

  Ale zanim wybuduje dom sprawdzam infrastrukturę w otoczeniu działki, a głównie to, jakie prawo obowiązuje na terenie, na którym buduję. Majster, który buduje może sobie być kim chce, ale już kim jest okoliczny wójt i kim jest premier państwa, na terenie którego jest działka, jest ważne. To bardzo ważne wiedzieć, że wójt i premier są socjaldemokratami - bo powołując się na sprawiedliwość społeczną mogą mi ten dom zburzyć, albo na sto innych sposobów zatruć życie!

  Albo inaczej. W normalnym, wolnościowym, wolnorynkowym, liberalnym państwie to nie jest ważne - ta polityczna infrastruktura - najważniejszy jest majster budujący dom. Ale w państwie socjaldemokratycznym, czyli totalnym, niewolniczy, w jakim obecnie żyjemy, które wtrynia się w najdrobniejsze ludzkie problemy, infrastruktura polityczna jest najważniejsza przy budowie domu. W takim państwie nawet przy budowie domu nie ma ucieczki od ideologii. Ten dom musi być ideologicznie słuszny, musi być zatwierdzony przez urzędników powołanych ideologicznie, musi być zgodny z prawem utworzonym przez ideologów.

  By to zlikwidować, by wrócić do normalności trzeba te ideologiczne uwarunkowania zlikwidować, a taki postulat likwidacji wpływu ideologi politycznej na budowanie domów to też jest ideologia polityczna! A więc budując dom w państwie totalnym, socjaldemokratycznym, muszę być ideologiem, czy chcę, czy nie!

  W polecanej wyżej notce wytłumaczyłem to samo na przykładzie ubezpieczeń. Ale w państwie totalnym można to tłumaczyć na dowolnym przykładzie, bo ideologia państwa socjaldemokratycznego, czyli bizantyjskiego, wtrynia się we wszystko!
 • @koolart
  > Mam dziwne przeczucie na podstawie wielu lektur, że trzeciodrogowcy
  > widzą siebie inaczej nieco. Może się wypowiedzą sami?

  W mojej notce na ten temat jest link do wikipedii, w której jest definicja "trzeciej drogi" - notkę zrobiłem w oparciu o tę definicję...
 • @autor
  Oglądam wywiad Miecugowa z prezesem Citybanku, gadają sobie spokojnie o przekazaniu suwerenności budżetowej, wygląda na to, że sprawa uzależnienia Polski od Unii/Niemiec chyba jest już przesądzona.

  Nie podoba mi się, że Pan i inni prominentni z NE wciąż krytykujecie PIS. Robicie powtórkę z rozrywki, przed wyborami Wasz pretegowany JKM latał po telewizjach i rozgłaszał banialuki o bandzie czworga, lud to kupił i zagłosował na bandę pięciorga. Palikot z tak dużym poparciem to duża jego zasługa. Dlaczego nie wspieracie PISu, z zazdrości? Chyba tak niskie pobudki nie przystoją poważnym mężom.
  Z czym Wy chcecie walczyć, ze swoimi 2 promilami poparcia.
  Chwała Panu za ten portal, dzięki wielkie. Ale ludzie, po co jątrzycie, dlaczego chcecie zdemolować te ostatnie podrygi realnej opozycji, chce Pan tego?
  To ciagłe stawanie w poprzek wszystkiego co robi PIS doprowadza mnie do wściekłości. Nic nie nauczy Was - ludzi prawicy - pokory i rozsądku.
  Pozagryzacie się wzajemnie, byle Wasze było na wierzchu,
  Ale jak dodtąd tylko Kaczorowi udało się skupić przez te 6 ostatnich przegrane wybory aż 30% elektoratu. Więc dajcie już spokój z tą beznadziejną podjazdową walką.
 • @Szanowny Panie
  Witam

  Fakt celowej degradacji Polski i narodu polskiego jest aż nadto widoczny i z precyzją realizowany od 1943 (t.j. dokładnie od 4 lipca czyli zamachu na gen. Sikorskiego oraz dalej: Teheranu, Jałty i Poczdamu) do 1968 (marzec) roku i od 1976 (powstanie KOR) roku do dzisiaj – temat na dłuższy artykuł, ale sądzę, że Pan wie o czym mówię...

  W wąskim zakresie oglądu rzeczywistości geopolitycznej zgadzam się z Pana oceną obecnej Unii Europejskiej i negatywnym wpływie unijnej opcji "proniemieckiej" na wyniszczanie Polski. D. Tusk zresztą nie identyfikuje się z polskością...

  W tymże samym wąskim zakresie nie wskazał Pan w ogóle zagrożenia sowieckiego (kremlowskiego), co jest - moim zdaniem - błędne, szczególnie w odniesieniu do bezpieczeństwa energetycznego Polski (gaz łupkowy, ropa naftowa i zasoby np. uranowo-tytanowo-molibdenowe).

  Mam też duże zastrzeżenia do narodowego gloryfikowania obecnej polskiej armii. Wojsko Polskie odegrało niestety negatywną rolę i na rozkaz Wolskiego spacyfikowało Solidarność (Stan Wojenny). W Tragedii Smoleńskiej lub gdzie indziej zginęli pronatowscy i antysowieccy Dowódcy Polskich Sił Zbrojnych (wcześniej jeszcze była "katastrofa" Casy i ostrzeżenie L. Millera podczas "cudownego" lądowania helikoptera z nim na pokładzie). Oczywiście można w wojsku znaleźć wielu patriotów, ale mam wiele wątpliwości...

  Polsce rzeczywiście potrzebne jest działanie oddolne, integrujące propolską działalność i próbujące ocalić resztkę Polski, przy czym geopolitycznie mamy de facto wybór pomiędzy... uhm... właśnie czym: Unią Euroazjatycką, kondominium niemiecko-sowieckim, zarządzaną przez Bilderbegów przyszłą Unią Euro-Amerykańską (bez kondominium niemiecko-sowieckiego na ten przykład... albo wraz z nim)?...

  A może Niemcy jak i Rosjanie znów są niejako "rozgrywani" jak w czasie II Wojny Światowej?

  Ale popieram wszelkie inicjatywy jednoczące Polkaów, tylko zeby po latach nie okazały sie kolejnym "kanalizowaniem" ich energii w konsekwencji nie dla własnych interesów...

  Pozdrawiam
 • @Anna
  Dlaczego nie ma Pani żalu do rozłamowców z PiS poczynając od tych co do niego wrócili jak grupa Ujazdowskiego Polska Plus XXI? A Macierewicz gdzie był w 2005 roku podczas wyborów? W koalicji z PiS? Nie, bo PiS ich nie chciał, podobnie jak nas nie chce!!! Nie rozumie tego Pani jeszcze? To nie jest wina środowisk wokół NE, acz co do oceny JKM to się zgadzamy, atakując w PiS de facto wspierał PO, SLD, Palikota wykreował.

  Projekt NE nie jest uderzeniem w PiS, ale próbą pozyskania Polaków którzy nie głosują w ogóle plus próba odrywania tych z PO, których można jeszcze oderwać, bo generalnie będą przepływać gdzieś, ale raczej do Palikota, lewicy jakiejś nowej, farbowane lisy poradzą sobie zmieniając szyldy, barwy.

  Nie będzie zjednoczenia z PiS z winy PiS, a konkretnie KILKU osób wokół Kaczyńskiego. Mieli dekadę na masowy ruch, teraz pora na nas, uzupełnimy scenę i przecież nikt się nie odżegnuje od współpracy, koalicji z PiS. Pierwszy będę za tym. JKM nie jest niczyim protegowanym, wręcz jest kolcem uwierającym ten projekt. Słabym punktem w który będą prać bez litości osłabiając cały ruch. PO ma takich jak Niesiołowski, ale zauważmy że on nie atakuje swoich, a korwinowcy największych wrogów widzą w "socjalistach", których widzą na NE bez liku, bo to wszyscy poza nimi ;)

  Głosowałem wiernie na PiS i Kaczyńskich.
 • Dodam:
  Komitet Obrony Demonstranta

  Serwery w USA

  Rozwija sie pion dziennikarstwa śledczego

  Działalność wydawnicza

  Projekty związane z aktywizacją zawodową i pomocą w znalezieniu zatrudnienia

  Inkubator nowych technologii

  Forum Działań Obywatelskich

  Akcja Windyskacja (pomoc pokrzywdzonym przez windykatorów i komorników)

  Promowanie kultury wysokiej i patriotycznej

  Nie wszystko da się od razu, z wieloma inicjatywami czeka nas jeszcze wiele pracy ale po 10,5 miesiącach działania NE uważam, że jesteśmy całkiem sprawni.
 • @Ryszard Opara
  "2. Utworzyć własne, niezależne media. Do dyspozycji jest Nowy Ekran, planujemy od 01.01.2011r. budowę lokalnych NE (tygodniki) we wszystkich miastach wojewódzkich (Rozwijamy intensywnie własne, unikalne technologie i narzędzia informatyczne NE.)"
  ============

  Zobaczymy jak to wyjdzie, rozwinięcie tygodnika w media też lokalne jest konieczne, ale jak to sprawnie zrobić? Przedyskutujmy to raz jeszcze. Istnienie ruchu masowego jest tu konieczne, nie wystarczą bowiem redakcje regionalne. Konieczna telewizja i radio. Cyfrowa telewizja naziemna to w Małopolsce 15 programów (TVP Info krakowskie i katowickie), może dałoby się jeden kanał wykupić kiedyś... na TV NE. Na jednym emitowana jest "przerwa", to są uroki koncesji,. wygrali żeby emitować NIC.

  Na portalu NE nadal nie ma forum dyskusyjnego. Nie rozumiem tej kwestii, wydawała się być już uzgodniona, ŁŁ obiecywał forum!!! Pluszak rzekomo miał je prowadzić w sensie technicznym. Portal powinien mieć też swój komunikator głosowy, czy do videokonferencji, ale działający jak SKYPE, a nie jakieś przebajerzone badziewie, które połowie ludzi nie chce poprawnie działać z wielu powodów technicznych. Komunikator głosowy można zamówić i dodać jako opcję obok listów w systemie PW. Oczywiście opcja konferencji zbiorowych itd
 • @Pirx
  wRONn w co nas od razu wrobią
  RON-a i z czasem, łącznie z rozwinięciem nazwy, sensem

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/69/RONApatch.png/120px-RONApatch.png

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_Wyzwole%C5%84cza_Armia_Ludowa

  Nazwa MUSI być inna, w każdym razie skrót nie może składać się w RON. Wystarczy zamiast "obywatelski" dać społeczny, czy lepiej patriotyczny.

  RSN czy RPN, chyba lepiej Ruch Patriotyczny "Niepodległość".
 • @Autor
  Szanowny Panie Autorze wpisu!

  Dlaczego tak skromnie i chcecie zacząć od jakichś SKOKów (choć nazwa może okazać się trafną).
  Ja jestem za tym, aby od razu utworzyć Bank Zbożowy.
  Należy tylko pamiętać, że należałoby zatrudnić Kunickiego, bądź choćby Krzepickiego jako doradcę, bo zapewniam Autora, ze Nikodem nie da rady w pojedynkę.

  Pozdrawiam!
 • @Marek Kajdas
  Z forum był cyrk - nie wiadomo kto miał to (i z ile) robić więc nie zrobił nikt. Zawiodła komunikacja podczas długotrwałego procesu przejmowania władzy nad portalem. Do dziś temat nie jest oczywisty.
 • @carcajou
  RE: Tu robisz to samo i wszędzie indziej.

  --- Cio konkretnie ja "tu" i "wszedzie indziej" rzekomo robie, kryptolewacki cenzorku, udajacy prawicowego zwolennika wolnosci wypowiedzi?
  :)
 • @Anna
  Mylisz się JKM nie jest niczyim protegowanym - to polityk, który bywa w NE, bo widzi tu swój interes (lans), a NE widzi w tym swój biznes (zwolennicy JKM). To zwykły deal za prywatne pieniądze plus misja NE (by łączyć podzielonych). PiS nic nie daje więc nic nie dostaje - przecież to proste. W poprzek to zrobił poniekąd PiS Marszem 13.12. - manifestacja NE była wcześniej organizowana. To nie walka podjazdowa, to wyrażanie wprost swojego interesu i swojej wizji świata - niby czemu Korwin czy którykolwiek polityk tzw. drobnicy ma się liczyć z PiS skoro nie jest dla niego partnerem? Że niby ów jet jedynym depozytariuszem polskości? Wolne żarty.
 • @GPS.65
  Ok , Ty tak to widzisz ...
  Ja wolę budować dom nawet , gdy "wójt"nie lubi nowych domów ..
  Trzeba spróbować budować , a mniej czasu poświęcać na zastanawianie się co " wójtom " będzie się podobało ...
  Zresztą , ludzie albo grzeszyli , albo grzeszą , albo zgrzeszą ...
  Nie wiadomo ,kiedy z " szawłów " narodzą się " pawły "...

  Stanu idealnie czystego nie ma ...
  A ten , który jest obecnie i tak jest o niebo łatwiejszy niż za mojej młodości...

  Pamięć mnie jeszcze nie zawodzi ...
 • @redakcja
  Ok. Na początek chciałbym zaproponować utworzenie na NE nowego działu, w którym będą zamieszczane pomysły akcji niepodległościowych.
  Czasami człowiek wpadnie na jakąś ideę wartą przedyskutowania i wdrożenia - niestety znika ona pod naporem publicystyki. Z czasem dział można by było uzupełnić o jakieś narzędzia do zarządzania projektami.
 • @carcajou
  Ty wasz "koncert" nazywasz manifestacją?
  Gdybyście i cały rok czynili przygotowania, a pomagałby wam Onet i TVN, to i tak liczba uczestników byłaby taka sama.
  marsz PiSu drogi Blogerze-to była MANIFESTACJA!
 • Dla koga Opara teraz pracuje?
  http://wzzw.wordpress.com/2011/12/06/parol-ryszarda-opary-czesc-2-kbw-goldberg/
 • @Anna
  > JKM latał po telewizjach i rozgłaszał banialuki o bandzie czworga,

  Prawdę mówił! Rządzi nami jedna banda, która składa się z frakcji - ale ideologicznie i praktycznie są identyczni.

  > lud to kupił i zagłosował na bandę pięciorga.

  Zagłosował, bo nie kupił, nie zrozumiał - czego Pani komentarz jest dobitnym przykładem.
 • @Moherowy
  Gdybyście i cały rok czynili przygotowania, a pomagałby wam Onet i TVN, to i tak liczba uczestników byłaby taka sama.
  marsz PiSu drogi Blogerze-to była MANIFESTACJA!

  To jest zdaje się wasza istota - ilość. Gówno was obchodzi człowiek z małej miejscowości, który położył wszystko na jedną szalę ze swojego życia, by potem odbierać rentę inwalidzką 500 zł.
  Na wzdrygi wewnetrzne mnie bierze ta twoja argumentacja.
 • @zbigniew1108
  > Ja wolę budować dom nawet , gdy "wójt"nie lubi nowych domów ..

  No i w socjaldemokratycznym państwie to jest właśnie ideologia! Budując dom bez zwracania uwagi na okoliczną ideologię polityczną, która ci się wtrynia w Twoje życie, jesteś ideologiem, bo się przeciwstawiasz tej państwowej ideologii! Drzymała był ideologiem! Bardzo dobitnie pokazuje to ten współczesny przykład: http://wdeska.wordpress.com/
 • @wiki
  Nie opluj sie tylko od tych swoich cytatów.
 • @Moherowy
  Nigdy nam w niczym Onet ani TVN nie pomagał. W odróznieniu od innych manifestacji różnych partii politycznych.

  My upamietnialiśmy tylko ofiary stanu wojennego uczestnicząc w manifestacji o tradycji wieloletniej, bez politykowania bieżączką, bez wsparcia jakiejś wielkiej formacji politycznej dotowanej z budżetu, bez płynięcia na fali czyichś sukcesów sprzed miesiąca i bez konieczności przemilczania swoich własnych błędów sprzed 4 lat.

  Tak zwyczajnie. Skromnymi siłami.

  I nie ma co sie tu licytować. Bo jak by niby miało wyglądac porównanie uroczystości zorganizowanej przez najwiekszą parlamentarną partie polityczną z uroczystościami organizowanymi przez 10-miesięczny portal internetowy?

  Tylko dlaczego Ciebie nie było tam gdy przemawiali prześladowani opozycjoniści sprzed 30 lat i młodzi ludzie, którzy zorganizowali 5 razy wiekszą manifestację niż ta z 13-ego grudnia? Bo to dopiero była Manifestacja (bez wsparcia onetu, TVN ale i Gazety Polskiej)
 • @GPS.65
  Przy tak szeroko rozumianej definicji ideologii , to można pod nią podciągnąć
  wszystko ...

  Do mnie przemawiają bardziej konkretne określenia ...

  tak-tak , nie-nie

  Oczywiście nie obrażam się na osoby mające inne zdanie niż ja...
  Najwyżej nie będę z nimi budował "domu "...
  Poszukam ,gdzie indziej chętnych do współpracy ...
  Czy za pieniądze , czy za dobre słowo...
 • @pmad
  "NE nowego działu, w którym będą zamieszczane pomysły akcji niepodległościowych."

  Jest na ukończeniu projekt w tym temacie.
 • @carcajou
  >Jest na ukończeniu projekt w tym temacie.

  Kurczę. Jak tylko o czymś pomyślę, to się okazuje, że u was to już jest na ukończeniu. Jak wy to robicie? ;)
 • @Moherowy
  Żaden koncert - to było wystąpienie muzyczne na manifestacji.

  Liczba uczestników byłaby wielokrotnie większa i bez Onetów - główne siły narodowców poszły bowiem na Kraków, drugie to czas i pewne cyrki, o których publicznie pisać nie będę.

  W liczbie ok. 1000 osób (niedługo Carcinka da materiał z przemarszu) przeszliśmy się z Pl. Konstytucji pod Ikara o godz. 22.00, cztery godzimy później niż wy szliście i zdecydowanie dłużej. Ten wasz Marsz to był w zasadzie spacer.

  O naszym evencie media nie pisały od rana do wieczora - zarówno przed i po. O MPiS pisało, a i tak było tylko jakieś 7500 ludzi.
 • @pmad
  Piszesz o rzeczach oczywistych dawno już antycypowanych (zanim NE nazywał się NE), które dopiero po zmianie władzy nad portalem mogły się aktywować.
 • @zbigniew1108
  > Przy tak szeroko rozumianej definicji ideologii , to można pod nią
  > podciągnąć wszystko ...

  Dobrze, to odpowiedz mi wprost: wóz Drzymały to były problemy ideologiczne, czy nie? Czy problemy jakie ma Waldemar Deska ze swoim domem (do jego bloga dałem link wyżej) to są problemy techniczne, praktyczne, architektoniczne czy ideologiczne?

  Ja się zgadzam z tym, że to jest patologia by w tak przyziemne, proste i oczywiste sprawy jak budowa swojego domu mieszać państwo i jego ideologię. Ale czy chcę, czy nie, żyję właśnie w taki patologicznym państwie, które mi się ze swoją ideologią we wszystko wtrynia. Nie da się tego zwalczyć, zlikwidować, zmienić czy obalić bez stosowania kontrideologii! Bo jak powiem, że ta socjaldemokratyczna ideologia wtryniania się we wszystko jest zła, i że trzeba to zlikwidować, to to też jest ideologia!

  Jest, czy nie jest?
 • @carcajou
  Twoja retoryka ściśle współbrzmi z tą onetowską.

  "O naszym evencie media nie pisały od rana do wieczora - zarówno przed i po. "

  Vide mój poprzedni komentarz.
  Masz duży problem kolego Blogerze zarówno ze zrozumieniem prostego mogłoby się zdawać tekstu, jak również z wyrażaniem swoich myśli.

  Do czegóż mi relacja niejakiej "Carcinki", skoro widziałem waszą pohulankę, a raczej próbowałem zobaczyć w przekazie "live" z balangi.
  Może lepiej już nic nie mów?
 • @GPS.65
  proszę Cię zanim coś napiszesz pomyśl. Już miałem chęć się nawet zaangażowac , ale skoro po Korwinie małpujesz że PiS to to samo co SLD , PSL czy PO to sorry, ja nie widzę możliwości żadnej współpracy w towarzystwie oszołomionych wielkim mozgiem jago ekscelecji Chrabiego Korwina, według którego, ortografia hamuje spontaniczny rozwoj języka polskiego. sojusz taktyczny... dramat... nie łazić na skróty tylko do roboty, trzeba prowadzić spotkania i prezentować idee z którymi będa się identyfikować Polacy, którzy chcą coś zacząć robić konstruktywnego dla Polski. Inicjatywa pana Opary jest warta poparcia tylko ludzie, na miłość, trzeba odrzucić oszołomstwo i skupic się na organicznej pracy u podstaw.
 • @ninanonimowa
  wiem że nie Twoje ogłoszenie, chciałem tylko zwrócić uwagę na poziom zarobków jakie są proponowane, a jakie powinny być uwzględniając koszty życia w Polsce. Nie wiem , jaki musi być poziom desperacji by pracować za taką pensję , która nawet nie jest głodowa....raczej zagłodzająca
 • postawmy na Jana Olszewskiego
  Zacznijmy od początku, od tego , który był pierwszym po wojnie polskim premierem. Czy Jan Olszewski zechciałby stanąć na czele takiego ruchu, czy Pan Opara chciałby postawić na Jana Olszewskiego?
 • @Łażący Łazarz
  ŁŁ, czy ja gdziekolwiek wspomniałem, że wam pomagał Onet, bądź TVN?
  Poproszę o odpowiedź.

  Może wg was samych, było to upamiętnienie Ofiar Stanu Wojennego, jednak nie możecie wymagać takiego postrzegania od innych, bowiem miałem okazję was oglądać "na żywo" i nie sądzę, ażeby skrzeczenie jakichś lewackich punków, było upamiętnieniem Ofiar.

  Z jakiej to niby racji macie być dotowani przez kogokolwiek z budżetu?

  Czy nazywasz "czyimś sukcesem" masowy udział Polaków w dniu Narodowego Święta Niepodległości?
  Zapewniam, że ja osobiście dowiedziałem się dopiero po fakcie, że jakaś organizacja uzurpuje sobie prawo do tego święta, poprzez rzekome zorganizowanie przemarszu.

  Ja drogi Panie przyjechałem do Warszawy w tym dniu, bowiem taką miałem potrzebę i spotkałem wielu ludzi, którymi powodowały takie same pobudki i proszę mi wierzyć, że podczas licznych rozmów nikt nie mówił o domniemanych organizatorach.

  Wpisuje się pan w narrację TVN, ale może to i dobrze.

  "I nie ma co sie tu licytować."

  Proszę zwrócić uwagę, że niestety, ale to wy zaczęliście tę licytację hasłami "zobaczymy, czy będzie was więcej niż na manifestacji 11 listopada?".
  Zaprzeczysz?

  "Bo jak by niby miało wyglądac porównanie uroczystości zorganizowanej przez najwiekszą parlamentarną partie polityczną z uroczystościami organizowanymi przez 10-miesięczny portal internetowy?"

  To i tak dobrze, że dostrzegasz różnicę.
  Już gdzieś wspominałem o tym i powtórzę, że o wiele lepiej będzie dla was, jak znajdziecie sobie wroga w innej postaci, aniżeli w PiS, to was wówczas uwiarygodni, a zapewniam, że wasze notoryczne dyskredytowanie PiS działa przeciwko wam.
  Taka konfrontacja skazuje was na przegraną na każdej płaszczyźnie.

  Zarzucając mi absencję, nie bardzo wiem o jaka datę ci chodzi, ale jeżeli o waszą potańcówkę 12 grudnia, to wybacz, ale nie przywykłem do oddawania hołdu poległym w ten sposób i gdybym nawet mógł przybyć wówczas do Warszawy, to z pewnością bym tego nie uczynił.

  Pocieszę cie i powiem, że 13 grudnia również nie brałem udziału w manifestacji, bowiem ze zdrowiem u mnie nie najlepiej, a poza tym finansowo tez nie podołałbym.

  Cieszę się jednak, że brałem udział w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości.
 • @nikander
  Drogi Nikanderze jestem dumny z pana za te pana słowa: "Ja też nie ze wszystkimi tu stanąłbym w szeregu. Robienie jakiejś unii zadaniowej bez wcześniejszej unii ideowej uważam za działanie bezsensowne. Nikt nie che słuchać Norwida, że to myśl powinna poprzedzać czyn..."

  Jednak z niektórymi tutaj dyskusje mają sens ;-)
 • @GPS.65
  Odpowiem tak :
  propozycja Pana Opary , to zaproszenie do budowy DUŻEGO DOMU,
  może nawet APARTAMENTOWCA i będę analizował plany budowy -czy są mądre , nowoczesne i realne- a nie , czy "wójtom" się budowla podoba...

  WÓZ DRZYMAŁY jest zaspokojeniem potrzeby przed deszczem , zimnem...
  Dla urzędników niemieckich- unijnych jest zagadnieniem ideologicznym ...

  Dla niektórych społeczeństw woda musi tez być
  ideologiczna - "koszerna "

  Nic na to nie poradzę i całe szczęście nikt ode mnie tego nie oczekuje ...
 • @Demaskator.
  Czy rok myślenia to mało czy wystarczająco ?
  Czy rok pisemnej dyskusji to mało czy wystarczająco ?
  Co jeszcze jest nie wiadome ?

  Czekam na pytania do Pana OPARY w formie wywiadu...
  Ale to nie przeszkadza w innych działaniach ...

  Jest taka anegdota z życia Henryka Sienkiewicza , gdy wybierał się w podróż do Ameryki...Oczywiście nie wszystkim się pomysł podobał ...Jeden z oponentów był łaskaw Pisarza poinformować , że on z Nim nie jedzie ...
 • @Moherowy
  Spokojnie moher, ten tramwaj jest naprawdę twój ... ale reszta moja. 'Pohulanka", "niejaka Carcinka", "balanga" ... mhmm

  Może lepiej już nic nie mów?
 • Niech żyje Polska !
  Andrzej Gałażewski - Platforma Obywatelska

  http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/wp-content/uploads/2010/11/galazewski.jpg

  ,,Przykro mi, dopiero dzisiaj dowiedziałem się od najwyższych autorytetów Prawa i Sprawiedliwości, że od 7 lat żyję w kraju zwanym Polską, który przed siedmioma laty utracił niepodległość!!

  Nauczycielka akademicka z Lublina pani poseł Gabriela Masłowska na posiedzeniu sejmowej komisji ds UE stwierdziła, że Polska odzyska niepodległość, kiedy wyjdzie z Unii Europejskiej.

  Poparła ją pani poseł Krystyna Pawłowicz, nauczycielka akademicka z Warszawy. Zawsze mówiłem, że najwięcej do zrobienia mamy w edukacji. Ratujmy naszą młodzież!”

  http://pl-pl.facebook.com/andrzej.galazewski

  -----------------------------------------------------------------------------

  Jeżeli Polska będzie miała takich nauczycieli akademickich jak Gabriela Masłowska i Krystyna Pawłowicz to nie zginie !,

  Gabriela Masłowska

  http://school.wsksim.edu.pl/images/20071115-02.jpg

  Krystyna Pawłowicz

  http://www.radiomaryja.pl/z_artykuly/prof_krystyna_pawlowicz.jpg

  Posłanki Gabriela Masłowska i Krystyna Pawłowicz są członkami Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość ALE nie są członkami partii ,,PiS”, są osobami bezpartyjnymi

  Adresy mailowe

  Email:

  Gabriela Masłowska

  Gabriela.Maslowska@sejm.pl

  gab33@op.pl
  ----------------------------
  Krystyna Pawłowicz
  Krystyna.Pawlowicz@sejm.pl
 • @Moherowy
  "ażeby skrzeczenie jakichś lewackich punków, było upamiętnieniem Ofiar."

  Brylewski śpiewał też 16.12. w Wujku - kompromitujesz się ćwoku.

  "Z jakiej to niby racji macie być dotowani przez kogokolwiek z budżetu?"

  A z jakiej to niby racji partie polityczne są dotowane i mają m.in. kasę na koncerty? Gdyby musiały zbierać kasę od ludzi lub ze składek partyjnych to dopiero byłby KONCERT. G... wiesz o postawie Łazarza i Pietkuna w całej sprawie - pokazali cohones.

  "jakaś organizacja uzurpuje sobie prawo do tego święta, poprzez rzekome zorganizowanie przemarszu."

  Robili to już rok wcześniej i niczego sobie do święta nie uzurpowali oszuście. I jakie rzekome? Rzekomo coś w ogóle czaisz (retoryczne)

  "ale jeżeli o waszą potańcówkę 12 grudnia"

  No comments.
 • @carcajou
  Pozwolę sobie jeszcze raz się odezwać do ciebie.

  "Brylewski śpiewał też 16.12. w Wujku - kompromitujesz się ćwoku."

  I co, że śpiewał w "Wujku", co to zmienia?

  "A z jakiej to niby racji partie polityczne są dotowane i mają m.in. kasę na koncerty? Gdyby musiały zbierać kasę od ludzi lub ze składek partyjnych to dopiero byłby KONCERT"

  Takie są realia, oparte na przepisach.
  Jeżeli ci się nie podobają, to powinieneś brać udział w wyborach, ażeby to zmienić.

  "G... wiesz o postawie Łazarza i Pietkuna w całej sprawie - pokazali cohones."

  Ja nigdzie drogi kolego nie odniosłem się do postaw ani Łazarza, ani tym bardziej Pietkuna, bo nawet nie mam pojęcia o kim mówisz w drugim przypadku.
  Tak więc ponownie jawisz się jako zwykły manipulator.

  "Robili to już rok wcześniej i niczego sobie do święta nie uzurpowali oszuście. I jakie rzekome?"

  Wynika więc, że i rok temu już kombinowali.

  " Rzekomo coś w ogóle czaisz (retoryczne)"

  Rozumiesz coś z tego?

  Powiem ci na koniec, że jesteś zwykły smarkacz, a sprowadzając swój ślinotok do poziomu, gdzie zaczynasz używać "ćwoku", potwierdzasz jedynie, że masz tefałenowski rodowód.

  Uważam, że wybierając sobie PiS jako worek treningowy, robicie duży błąd. Wasza postawa mająca na celu dyskredytowanie tej partii, nie przyniesie wam chwały, a wręcz przeciwnie, zaszkodziła wam i nadal będzie to źle wpływać na wasz wizerunek.
  Musicie to sobie uzmysłowić.
  Stosując zasadę "divide et impera" ku dezawuowaniu PiS, wpisujecie się w lewacki układ.
  Prym w tym procesie wiodą takie postacie jak ty, drogi kolego.

  Nie odpowiem ci pięknym za nadobne na "ćwoka", pozostawiając cię w przekonaniu, że tobie wolno więcej w myśl zasady, że "wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie równiejsze".
 • @knock.out.4 i R.O.
  Strzelec? byłem kiedyś komendantem na paramilitarnym obozie ogólnopolskiego SOKOŁA. Mogę was zorganizować :-) Tylko chyba trzebaby jeszcze zmienić ustawę o posiadaniu broni, bo jeszcze gotowiśmy dokonać całooddania gotowych struktur bez jednego wystrzału :-). Przypomina mi się historia mojego dziadka z augustowskiego AK. Zdradził go zastępca i kilkaset osób poszło do piachu pod Grodnem, w tym dziadek i ciocia a potem babcia z 8 dzieci musiała sobie radzić sama. A w Polsce to zawsze była plaga i tym razem chyba będzie podobnie.

  kra kra kra. Oczywiście coś robić trzeba, ale zazwyczaj jest tak, że mądrych się nie słucha a potem jest ręka w nockinku. Polak lubi być okłamywany, może dlatego, że za duże straty żeśmy ponieśli i prawie każdy szuka nadziei, że się da bez kolejnej hekatomby. Ale rzeczywistość jest taka, że bez wysiłku i ryzyka nic się nie osiągnie. Na demokrachję nie ma co liczyć bo ludzie wciąż wolą się okłamywać. Pójście na konfrontację przy obecnym układzie sił jest dużym ryzykiem. Coś mi się przypomina Serbia. Wyobrażam sobie jakiś II Cud nad Wisłą i przejęcie rządów a wtedy jakaś ruchawka paru zabitych Żydów na Grzybowskiej i Niemców na Sląsku i jakieś bombardowanie. Tak z grubsza.

  Wg. mnie należy czekać aż wielcy tego świata wykrwawią się we wzajemnych zmaganiach. Jest to realne. A w tym czasie Polacy muszą być od dołu jako tako zorganizowani, by tak jak w 1918 odebrać co swoje. Póki co należy się pogodzić z egzystencją w warunkach efektywnego braku suwerenności. Tu wystarczy umiejętnie posłużyć się plotką i już opozycja soczy sobie do gardeł. Trzeba konstruktywnie organizować się od dołu i to wcale nie na zasadzie robienia giwer w garażach... Ludzie na dole znają się nazwajem i widzą kto jest skuteczny, i w czym

  A organizując się we wspólnej sprawie nie powinno się próbować tworzyć ruchu by był konkurencją z istniejącymi, nawet jeśli nie mamy zaufania do ich przywódców. Przecież cała masa ludzi nie widzi wśród istniejących elit swoich przedstawicieli. A tu cały czas wszyscy wchodzą do d... biskupom i znów skończy się jak po 1989. taki, panie, realizm... Zresztą nawet jak w krytycznych chwilach obecni liderzy ewidentnie dadzą ciała to ich ludzie chyba mają oczy? Chodzi o to by nie skakać z szablą na czołg ale też nie przespać poraz kolejny.
 • @Leszek K.
  Dałbym Panu 5*, ale to jest tylko komentarz ...
  Tylko , ale jaki ...
  Pozdrawiam
 • @robinsoncrusoe
  "Zacznijmy od początku, od tego , który był pierwszym po wojnie polskim premierem. Czy Jan Olszewski zechciałby stanąć na czele takiego ruchu, czy Pan Opara chciałby postawić na Jana Olszewskiego?"

  Dajże spokój Dziadkowi i to NIESTETY masonowi w uśpieniu. Jaki katolik przystępuje do masonerii? Jaki patriota służy szatańskim siłom new world order?

  Poza tym wspiera PiS i ROP cały też uchwałą np przed wyborami w 2011, więc nie ma tematu, chyba że ROP zmieni swoje sympatie. Mamy lidera i jest nim Romuald Szeremietiew. Nie wyobrażam sobie innego na razie. Natomiast możemy podyskutować o programie ROP, tym dawnym i współczesnym. Zawsze coś cennego można wyłowić.
 • @carcajou
  Wg mnie NE boi się odpalenia na poważnie bardzo dobrego (są darmowe, są komercyjne) skryptu forum dyskusyjnego i warto to przedyskutować, rozwiać takie obawy. Forum w całości można przekazać administracji społecznej do prowadzenia, tylko strona czysto techniczna będzie na głowie NE. Test wolności słowa i zarządu. Koszty spadną prowadzenia.

  Wystraszyłem np pokazując wypasione skrypty z blogosferką wbudowaną, modułami do komunikacji chatem, shoutbox, komunikatory, powiązania z serwisami społecznościowymi. Powstać mogłaby właściwie konkurencja dla NE zdejmująca trochą ruch z portalu. Zapewne takie obawy też są zaporowe. Jednocześnie nie ma opcji zintegrowania forum z NE jednym logowaniem (to raczej wykluczone), ale przecież domena "nowyekran.pl" byłaby reklamowana, a z forum byłyby odsyłacze, ewentualnie pracowałoby w okienku jakoś trwale związane z NE.

  Jest tyle fajnych bajerów, np galerie z możliwością puszczania zaprogramowanych slideshow, prezentacji. To może być w forum, ale może być i podwieszone pod NE bezpośrednio.
 • @zbigniew1108
  dzięki. Mnie też podobają się Twoje komentarze.
  Wracając do wspomnianej historii, w każdej tragedii tkwi zarodek czegoś dobrego. Np. ś.p. Dziadka godnie zastąpili najstarszy syn i córka, a przy okazji rozwinęli w sobie cechy, których być może nigdy by inaczej nie poznali. Tragedia pozostaje tragedią ale pytanie brzmi jak można przekuć klęską w szansę. Myślę, że można, bo ekstremalne sytuacje nie tylko otwierają oczy ale i wyzwalają nieznane potencjały. Byle tragediom towarzyszyła jakaś konstruktywna refleksja i by potem nie popełniać tych samych błędów. I być może odnosi się to także do naszej sytuacji polityczno-gospodarczo-społeczno-...
 • @Ryszard Opara
  "3. Utworzyć własne struktury lokalne, posiadające biura, sale dyskusyjne, kluby społeczności lokalnych – opartych na własnych mediach (centralnych/lokalnych)."

  Kluby to konieczny projekt do realizacji, ale czy kluby wojewódzkie? Nie, kluby lokalne i dlatego tak ważne jest zjednoczenie patriotów, katolików, chrześcijan z wyborcami PIS. Kluby powinny być WSPÓLNE, OTWARTE dla wszystkich. Lokalne, przynajmniej na poziomie miasta-gminy, a nawet jeszcze mniejsze filie jeżeli będzie taka potrzeba, zasoby ludzkie.

  "4. Utworzyć własny SKOK – oparty na strukturach i mediach lokalnych, instytucję finansową, wspomagającą na zasadach spółdzielczych – społeczność NE. Będziemy nawoływać i mobilizować do przenoszenia depozytów naszych członków z niepolskich banków pod kontrolę naszych/waszych (wspólnych) Spółdzielczych Kas - OK."

  No tak SKOK NE, ale jednak to parabankowa działalność komercyjna, wsparcie piramidy odsetkowej, lichwy. Opracujmy bankowość bezodsetkową także, kasy pożyczkowe bez lichwy. To byłoby coś! Drobne stałe wpłaty na taki system i możliwość pożyczania drobnych sum jednak bez żadnej lichwy. Dla zwykłych ludzi 1-2-3 tys zł to spora kwota. Z czasem wkład pozwoli na coraz większe pożyczki. Będzie tracił na wartości bez oprocentowania, ale to tak drobne kwoty...

  Bank, kasa powinny mieć silne komponenty internetowe, użycie komórek, kart zbliżeniowych itd
 • @Marek Kajdas
  Niczego się nie boi. Musi być integracja - to chyba jasne.
 • @autor
  http://legionista.nowyekran.pl/post/44834,jakie-larum-taki-odzew
 • @Moherowy
  "I co, że śpiewał w "Wujku", co to zmienia?"

  To że uwłaczając NE i osobom, które nie czuły dysonansu w związku z formułą uwłaczasz też organizatorom i ludziom zgromadzonym w Spodku ergo stawiasz się w roli osoby o odrębnym zdaniu - nie istotnym.

  "Takie są realia, oparte na przepisach.
  Jeżeli ci się nie podobają, to powinieneś brać udział w wyborach, ażeby to zmienić."

  Przepisy są względnie nowej daty, a ostatnia akcja z wyborami na przykładzie Korwina i KWW OLW NE ewidentnie pokazuje, że żadne wybory nic nie zmienią bez zgody służb.

  "Wynika więc, że i rok temu już kombinowali."

  Co "kombinowali" - patriotyczny Marsz? Nie kombinuj.

  "Uważam, że wybierając sobie PiS jako worek treningowy, robicie duży błąd. "

  Wiesz co robisz pisząc głupoty? Wbijasz de facto klin w obóz patriotyczny - między PiS, a tzw. 3 siłą, która jest mentalnie inną od PiS co nie znaczy, że "się wpisuje" czy "dezawuuje"- ale nie uda ci się ich skłócić tylko dlatego, że sprawy obaj ww. widzą inaczej. Twoje niedoczekanie.

  Nie znajdziesz w moich komentarzach ani jednego zdania kwalifikującego PiS jako członka bandy czworga, czy że jest to formacja nadająca się jedynie do anihilacji. Wręcz przeciwnie - jestem za dialogiem (nie mylić z dyktatem).

  Reszta to pierdoły ad personam, a napisałem ci nieco dosadniej sprowokowany chamowatym językiem pełnym, który zastosowałeś wcześniej - by było minimalnie proporcjonalnie.

  Łazarz ci napisał:

  "My upamietnialiśmy tylko ofiary stanu wojennego uczestnicząc w manifestacji o tradycji wieloletniej, bez politykowania bieżączką, bez wsparcia jakiejś wielkiej formacji politycznej dotowanej z budżetu, bez płynięcia na fali czyichś sukcesów sprzed miesiąca i bez konieczności przemilczania swoich własnych błędów sprzed 4 lat.

  Tak zwyczajnie. Skromnymi siłami. "

  I tak było - nie było balang, potańcówek, a w tym "jakiejś Carcinki" podlanych reklamą eventu w mediach. Były za to dni pełne poświęcenia w wielu aspektach, by oddać hołd. Poniał?
 • @Marek Kajdas
  Wolał bym lichwę na NE, niż w moim obecnym złodziejskim banku. Przynajmniej byłaby szansa na to,że te pieniądze zostaną spożytkowane w dobrym celu.
 • @pmad
  Oczywiście że lichwa mniejsza niż w innych bankach, kasach będzie mniejszym złem, ale nie nazywajmy tego walką z systemem. Nie tędy droga. To półśrodki. Sam zapewne założę ROR internetowy w NE o ile będzie to atrakcyjne, konieczna otwartość i brak pułapek znanych z innych banków, kas. Tworzenie społeczności powinno być celem, a nie zarabianie, rentowność rzecz jasna musi być.

  Moim zdaniem nacisk należy położyć na tanie pożyczki, a nie zyskowne lokaty. Taki akcent zalecam. Ludzi dławi lichwa, chcieliby sobie kupić np jakieś dobra na 12-36 rat, ale bez tej strasznej lichwy. To samo z mikropożyczkami na cele działalności gospodarczej, rolniczej, studia, kursy itd Tu można naprawdę pozyskać ludzi. I czy trzeba kusić ludzi do zakładania rachunków wysokim oprocentowaniem ROR, lokat? To samobójczy wyścig między kasami, bankami, zatem... Nie. Wystarczy pilnować proporcji, taka zdrowa piramida z blokowaniem nadmiaru pożyczek, więcej wpłat na atrakcyjne ROR (ale atrakcyjne w sensie różnych bonusów przy jednak niskim oprocentowaniu) nad pożyczkami i będzie dobrze. Płynność będzie. Kasa internautów, patriotów - to zapewni reklamę i zainteresowanie.

  Ideałem byłoby oprocentowanie pożyczek na poziomie prawa bankowego, nic powyżej. Żadnych dodatkowych haczyków, kosztów.
 • @carcajou
  Pluszak tłumaczył że nie może być wspólna baza forum z NE, zatem NE musiałbym zlecić bardzo złożone, kosztowne dopakowanie portalu o autorski skrypt forum tej samej firmy. Wątpię żeby tak się stało, albo forum będzie uproszczone, słowem badziewne, niefunkcjonalne. Forum może być osobno nieco jak np prawybory.net
 • @Marek Kajdas
  Sprawę rozstrzygnie Mariovan, myślę że chyba wiem jak.
 • @carcajou
  W ogóle dużo wiesz, szara eminencja NE ;) I chyba warto żebyś napisał o swojej koncepcji "pospolitego ruszenia" zanim wątek nie jest całkiem zapomniany. To jest ważne. Mając ruch będziemy mogli realizować coraz ciekawsze projekty.

  Włącz do koncepcji nasz kiełkujący Ruch Katolicki i to przecież nie tylko z NE, kwestia zebrania niezliczonych środowisk katolickich, ale powoli.

  Weź pod uwagę całkiem mocne środowisko ruchu narodowego możliwe do zjednoczenia na ile, na tyle i nie całe. Może blisko do mojej idei ruchu ruchów? Chodzi o otwarcie na nowych ludzi. Zjednoczenie ONR z MW cóż da? Parę tysięcy młodych ludzi razem i brak możliwości naboru, bo ludzie do nich nie pójdą masowo, skutecznie to obrzydzono. Jednak gdyby całościowy ruch miał segment ruchu narodowego, w nim owe organizacje, to byłoby miejsce i dla miliona nowych sympatyków do RUCHU NARODOWEGO, a nie do ONR, MW. Nadążacie?

  I wspólne kluby otwarte nawet na wyborców PiS, ba PO - trzeba leczyć zaczadzonych.
 • @carcajou
  Ja kolego nikomu nie uwłaczam.
  Musisz przyznać, że De Press nie wziął udziału w tej waszej "inwazji", dbając o swój wizerunek i to samo dotyczy Spirit84.
  Zapowiadaliście ich występ i co?
  Proszę mi rzetelnie wytłumaczyć przyczynę zaniechania występów przez obydwa zespoły.
  Mam nadzieję, że znasz znaczenie słowa "rzetelnie".

  Moje zdanie jest istotnym dla mnie i zapewniam cię, że widok pana Opary skaczącego po-go pod sceną, w momencie kiedy impreza poświęcona jest rzekomo pamięci pomordowanych ludzi podczas trwania Stanu Wojennego, niezbyt mi się podobał.
  Jeżeli sam Opara tańczy pod sceną, to mam prawo nazwać waszą imprezę pohulanką.
  Widziałem to podczas waszej relacji na żywo, więc troszkę skruchy.

  O wyborach dalej nie będę pisał, bowiem nie zrozumiałeś aluzji.

  "Co "kombinowali" - patriotyczny Marsz? Nie kombinuj."

  Kombinowali w uzurpowaniu sobie wyłączności, czy jakiegoś wyimaginowanego prawa własności do narodowego święta, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości.
  Następnym razem polecam im datę 1 maja, bardziej im do twarzy będzie.

  "Wbijasz de facto klin w obóz patriotyczny - między PiS, a tzw. 3 siłą, która jest mentalnie inną od PiS co nie znaczy, że "się wpisuje" czy "dezawuuje"- ale nie uda ci się ich skłócić tylko dlatego, że sprawy obaj ww. widzą inaczej. Twoje niedoczekanie. "

  Tu się mylisz drogi kolego.
  Niechęć, ażeby nie powiedzieć, że wrogość do PiS eksponowana na Nowym Ekranie, jest aż nadto widoczna, a że ty jesteś manipulatorem i obracasz kota ogonem, to nie jest tylko moja opinia, bowiem gdy przyjrzysz się komentarzom pod swoim adresem w dyskusjach w których bierzesz udział, to sam zauważysz jak cię tu ludzie postrzegają.

  "Nie znajdziesz w moich komentarzach ani jednego zdania kwalifikującego PiS jako członka bandy czworga, czy że jest to formacja nadająca się jedynie do anihilacji. Wręcz przeciwnie - jestem za dialogiem (nie mylić z dyktatem)."

  Za dialogiem?
  Powodzenia, ale wyklucz ze swoich mrzonek poważne środowiska.
  Poza tym znowu manipulujesz, gdyż nigdzie nie zarzucałem ci podobnych słów, a muszę powiedzieć, że w tym miejscu się demaskujesz, bo jak widać wiesz o co chodzi.

  "Reszta to pierdoły ad personam, a napisałem ci nieco dosadniej sprowokowany chamowatym językiem pełnym, który zastosowałeś wcześniej - by było minimalnie proporcjonalnie."

  Proszę mi przytoczyć ową "resztę" traktującą kogokolwiek ad personam.
  Widzisz?
  Kolejna manipulacja.

  Dalej cytujesz mi Łazarza informując mnie o czym do mnie pisał.
  Twoje wazeliniarstwo jest, że tak powiem niesmaczne.
  Ja doskonale wiem, co pisał do mnie Łazarz i odpowiedziałem mu.

  "I tak było - nie było balang, potańcówek..."

  Vide fragment mojego komentarza dotyczący pana Opary.

  Na koniec dodam, że powinieneś popracować troszkę nad składnią, co w przyszłości pomoże ci wyartykułować swoje myśli w sposób czytelny dla wszystkich.
 • @Marek Kajdas
  Wiem dużo, bo bywam i rozmawiam, no i byłem w tym przed poczęciem. Biorą pod uwagę czasem moje zdanie lecz robią co uważają. Pospolite ruszenie ma sens, gdy wszystko jest poukładane i jest jeden prosty cel - ZWYCIĘSTWO.
 • @Moherowy
  Nie przyznam ci racji z De Press - wiem jak było, ale nie będę o tym pisać, by nie jątrzyć. Ze Spirit84 też kula w płot - zapytaj Budynia przez PW.

  Odczep się od Opary - 70% ludzi podskakiwało i było dobrze. To nie miała być martyrologiczna stypa. Dla twojej wiadomości dodam: Opara się za lekko ubrał.

  Nic nie kombinowali - zrobili sobie Marsz, tak samo jak w tym samym dniu Marsz zrobiła GP.

  To co ludzie piszą na NE to piszą ludzie - nie Redakcja. Nie znajdziesz w opiniach redaktorów NE nic przeciw PiS. Mówiłem tym co wracali do S24 - taki będzie NE jacy piszący. PiS mógł tu mieć niemal swoją tubę (choć ostrzeliwaną przez narodowców, korwinowców, itp.) nie chcieli, to niewiele mają.

  Mogła być prawdziwa Rada Blogerów, która by stopowała absolutyzm oświecony Łazarza - rezultat jest znany.

  Reszta to zwykły bełkot świadczący w najlepszym razie o pisaniu przez emocje.
 • @carcajou
  Ja nie proszę o przyznanie mi racji, wiedząc, że ją posiadam.
  Nie chcesz odpowiedzieć, to powiedz to w jasny sposób.

  Tu jest najlepsze:

  "Odczep się od Opary - 70% ludzi podskakiwało i było dobrze. To nie miała być martyrologiczna stypa. Dla twojej wiadomości dodam: Opara się za lekko ubrał."

  Przyznajesz więc rację, iż "inwazja" była pohulanką.
  Dlaczego, aż tak wiele czasu ci to zabrało?
  Te 70% też się za lekko ubrało?
  Czy ty nie widzisz, że matacz jesteś?
  Właśnie te tańce (wszak skakanie w rytm muzyki do takich zaliczyć należy) bardzo mi się nie podobały i wiem, że nie tylko mi.
  Żebyś wiedział kolego, że wigilię 13 grudnia raczej ze stypą kojarzę, niźli z pohulanką.

  Ludzie piszą swoje, a redakcja to promuje.
  PiS nie chciało mieć tu swojej tuby, o czym powszechnie jest wiadomo.
  Ostrzał przez narodowców?
  Przez tych samych co chcą strzelać do Kaczyńskiego?
  "Dorżniemy watahę" , prawda?
  W Polsce dzisiaj nie ma żadnej frakcji narodowej, choć do takiej najbliżej właśnie PiS, czy to się takim "narodowcom" podoba, czy też nie.
  Żulia!

  "Mogła być prawdziwa Rada Blogerów, która by stopowała absolutyzm oświecony Łazarza - rezultat jest znany."

  ??????????????????

  Za każdym razem, kiedy brakuje ci argumentów, raczysz swoich oponentów stwierdzeniem, że bełkocą.
  "Stokrotka" z ciebie, czy aby biała?

  Musisz wiedzieć kolego, że takimi "carcojou" internet jest wręcz przesiąknięty.
  Nigdy nie mają argumentów, ale racja zawsze leży po ich stronie.

  PS Nie jesteś w stanie wywołać we mnie jakichkolwiek emocji.
  Zanim zdecydujesz się na odpowiedź, to proszę, abyś udzielił jej przedstawiając ARGUMENTY.
 • @Moherowy
  Zamknij się w swojej racji - będziesz szczęśliwszy.

  Żadna "pohulanka" - kombatanci byli zadowoleni i to się liczy - to była WARSZAWSKA INWAZJA NIEPODLEGŁOŚCI w rocznicę stanu wojennego. Jasne przesłanie: hołd kombatantom i ofiarom poprzez pokazanie im, że polski żywioł ma się dobrze. Nawiązanie do marszu Niepodległości - ciągłość pokoleń stających w tej samej sprawie.

  Nie podobają ci się różnice zdań na prawicy - to pomyliłeś portale. Pisz na niezalezna.pl

  Redakcja najczęściej promuje tych co są najczęściej czytani przez tych, których jest większość oraz tych co piszą z sensem.

  "??????????"

  Rada pękła na pól (i została sparaliżowana) gdy odeszli blogerzy - członkowie Rady - kojarzeni silnie z PiS lub ci co nie lubili awantur.

  "Za każdym razem, kiedy brakuje ci argumentów, raczysz swoich oponentów stwierdzeniem, że bełkocą."

  Prawda boli? Ale cóż zrobić kiedy tak to widzę ... mój ty "lewicowy (prawda was wyzwoli) punku" ... nic Jej nie zmienia. Zmienia się tylko tobie.
 • Niemcy mogą więcej, różnica między skutecznym rządem, a wasalnym, proniemieckim PO-len nierządem
  "Niemcy mogą więcej

  Komisja Europejska i wszystkie państwa członkowskie po osiemnastogodzinnym maratonie negocjacyjnym w Brukseli zgodziły się w sobotę wieczorem na zwiększenie kwot połowowych dla niemieckich rybaków na Morzu Północnym.

  Od 2012 r. na Morzu Północnym niemieccy rybacy będą mogli złowić aż o 140 proc. więcej śledzi, niż pozwalały kwoty tegoroczne (w sumie 41 tys. ton). Z negocjacji wyraźnie zadowolony jest wiceminister rolnictwa Robert Kloos. - To jest zjawisko jakiegoś "cudu" śledziowego - stwierdził. Rybacy będą mogli poławiać nie tylko więcej śledzi, ale także o 15 proc. więcej flądry i aż o 63 proc. płastugi. Kwoty dorsza pozostały na tym samym poziomie.
  Część komentatorów przyznaje, że mamy w tym wypadku do czynienia raczej ze skuteczną siłą perswazji podczas negocjacji niż z "cudem śledziowym". Szkoda tylko, że polscy rybacy nie mogą liczyć na tak skuteczny i sprawny rząd. Polski minister rolnictwa podczas negocjacji w Luksemburgu kwot połowowych na Bałtyku na przyszły rok przegrał prawie wszystko. Na Bałtyku Centralnym, tam, gdzie w większości łowią nasze kutry, drastycznie zmniejszono kwoty połowowe. Według unijnego porozumienia, w 2012 r. zostaną zmniejszone kwoty połowowe o 27 proc. dla śledzi na Bałtyku Centralnym, z 26 tys. 763 ton w roku 2011 do 19 tys. 537 ton w roku 2012. Do tego dochodzi zmniejszenie kwot o 51 proc. na łososia, o 5 proc. na gładzicę i o 22 proc. na szproty.

  WM"

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111219&typ=sw&id=sw17.txt

  I tak rok po roku to wygląda w każdej bez wyjątku sferze. To wojna gospodarcza. Nie możemy jej wygrać, ani nawet przeżyć długofalowo. Zamiast tanich, bardzo zdrowych ryb morskich żremy żarcie które nas zabija, ale już (uśrednienie) po 67 roku życia, czyli prawidłowo żeby nie pobierać emerytury. Jako kraj morski powinniśmy mieć własnoręcznie złowione BARDZO TANIE ryby z całego świata, nie tylko z Bałtyku. Powinien istnieć potężny przemysł morski z setkami tysięcy zatrudnionych i istniał... ZA PRL, czy nawet za II RP na tym skrawku co mieliśmy plus zaplecze w głębi kraju.

  Musimy odzyskać kontrolę nad Polskę i zacząć to wszystko naprawiać. Tego się absolutnie nie da uczynić metodami liberalnymi, przecież to właśnie było stosowane w rozwalaniu dorobku minionych pokoleń!!!
 • Dodajmy u nas kontrole drogowe przeprowadza niemiecka policja...
  Potem wejdzie ich gestapo i po sprawie...
 • @carcajou
  "...kombatanci byli zadowoleni i to się liczy"

  Mi nie chodzi o zbowidowców, a o ofiary Stanu Wojennego, w Tych imieniu lepiej się nie wypowiadaj.

  "Nie podobają ci się różnice zdań na prawicy - to pomyliłeś portale. Pisz na niezalezna.pl"

  O! Na drugie tobie "Janke"?
  Czystki koledze w głowie i to na wolnym portalu?
  Pozwól, że sam będę o sobie decydować, a poza tym, to moją dewizą jest, ażeby w życiu słuchać rad jedynie mądrzejszych od siebie.

  "Redakcja najczęściej promuje tych co są najczęściej czytani przez tych, których jest większość oraz tych co piszą z sensem."

  Czy kolega może mi zdradzić, kto ustala "sensowne" kryteria?

  "Prawda boli?"

  Chodzi kolego o to, że prawda prawda nie boli. Prawda jedynie wyzwala strach, ale tylko w łgarzach, którym przy braku argumentów puszczają nerwy i ratują się sugestiami typu:

  "Zamknij się w swojej racji - będziesz szczęśliwszy."

  Kolejnym razem kiedy koledze przyjdzie do głowy zagaić rozmowę ze mną, to proszę się merytorycznie do niej przygotować.
  Ja na zadane koledze pytania oprócz impertynenckich zwrotów, nie otrzymałem ani jednej odpowiedzi.
  Na moje słuszne argumenty, kolega posiada jedynie inwektywy.
 • @horroryści
  To nie jest taka prosta sprawa.
  Wystarczy rozejrzeć się w koło, ażeby dostrzec, że za zjawiskiem "divide et impera" stoją siły, z działania których młodzi ludzie sobie nie zdają sprawy, plotąc głupoty, tak jak w powyższym dialogu :)
  Chodzi o to, ażeby powstało jak najwięcej grup, które będą prezentować swoją własna definicję "prawicy", "narodowości" i tak dalej.
  Są to wszelkiego typu fundacje, organizacje, "Marsze Niepodległości" (tu należy zwrócić uwagę, że twór ten zdążył zdobyć status instytucji), kółka, stowarzyszenia, a nawet w niektórych przypadkach partie.

  Podręcznikowym przykładem rozbijactwa niech będzie UPR, na czele której niegdyś stał Korwin.
  Nie dość, że ta kanapowa partia była tak małą i nic nie znacząca organizacją, to i tak doszło do jej podziału.
  Wszystko to ma na celu osłabienie jedynej realnej siły w postaci PiS, a że cel poprzez dewizę "rządź i dziel" zostaje osiągany, to niech przykładem będą PJN i poczynania Ziobry.
  To nie jest nowe zjawisko.
  To jest stara stalinowska metoda, metoda sprawdzona i skuteczna.
  Stalin zdefiniował takie środowiska mówiąc o nich "pożyteczni idioci".
  Smutne jest to, że uczestniczą w tym ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym, iż są manipulowani.
  Poprzez zaszczepienie w ich młodych umysłach utopijnych idei i wmówienie im, że to oni są tymi jedynymi, prowadzi właśnie do takich sytuacji.
  Osobiście nie widzę przesłanek ku temu, ażeby wyrażać się optymizmem na przyszłość, gdyż stwierdzenie Piłsudskiego, że jesteśmy narodem idiotów, jest faktem.

  Pozdrawiam.
 • @Moherowy
  Słuchaj matole - na evencie nie było zbowidowców.

  Kryteria ustala Łazarz, dorzucają od siebie admini (nie zawsze trafnie).

  Plewy, wciąż plewy i to coraz gorszej jakości.

  A co do tzw. rozdrobnienia poniżej - tak, zdecydowanie mamy za mało indywidualności. Gdyby Kaczyńskiego zabito nie byłoby komu to dźwignąć. Potrzeba wielu liderów wielu różnych formacji niezależnych od centrali wzajemnie skomunikowanych. Fraktale Łazarza.
 • @Moherowy
  > Podręcznikowym przykładem rozbijactwa niech będzie UPR, na
  > czele której niegdyś stał Korwin. Nie dość, że ta kanapowa partia
  > była tak małą i nic nie znacząca organizacją, to i tak doszło do jej
  > podziału.
  > Wszystko to ma na celu osłabienie jedynej realnej siły w postaci PiS,
  > a że cel poprzez dewizę "rządź i dziel" zostaje osiągany, to niech
  > przykładem będą PJN i poczynania Ziobry.

  A najciekawsze w tych dwóch przypadkach jest to, że większość tych, którzy zauważają to rozbijactwo, za rozłamy w UPR-ze wini ówczesnego prezesa, czyli Korwina, a za rozłamy w PiS-ie absolutnie nie jest odpowiedzialny prezes, czyli Kaczyński. Co ciekawe Korwin działał tylko w UPR, a Kaczyński miał wcześniejsze szerokie doświadczenia w rozbijaniu środowisk, którym przewodził. A mimo to to Korwin rozbija, a nie Kaczyński. Gdzie tu jest sens?

  Tu napisałem kto szkodzi prawicy: http://gps65.nowyekran.pl/post/10846,kto-szkodzi-prawicy
 • @carcajou
  > Fraktale Łazarza.

  To są dobre pomysły, ale i tak takie fraktale rozbiją się o problem zbierania podpisów, a przede wszystkim układania list kandydatów do Sejmu...

  Takie fraktale mogą być skuteczne tylko w JOW...
 • @GPS.65
  Ja nigdzie nie wspomniałem, że winą o rozpad obarczam Korwina.
  Co do Kaczyńskiego, to mam własną opinię o tej postaci.
 • @carcajou
  Typowo nowoekranowy troll z ciebie carcajou.
  Już wspominałem o twoim tefałenowskim rodowodzie, a po twoim ostatnim "komentarzu", udowodniłeś moją tezę.

  Przez takich jak ty, ten portal już na starcie schodzi na psy osiągając standardy panujące na Onecie.
  Pan Opara powinien być ci wdzięczny.
 • @Moherowy - pseudopisowcu
  Jeszcze nie zdążył okazać wdzięczności w sposób wymierny. Dostałem od niego 15 groszy - 10 dałem Łazarzowi, a 5 wziąłem sobie na szczęście.
 • @GPS.65
  Mój pomysł na kolejność na listach jest arcyboleśnie prosty - metoda Schultza - link u mnie na blogu. Byłem przy prawyborach za pożenieneim demokracji youtubowej z ową metodą - niestety nie miałem wystarczającej siły przebicia, by swoje przeforsować skutecznie moje rozwiązania choć pod koniec Łazarz się nieco złamał ... Było jednak za późno, bo zrobiono to nie licząc się zupełnie z rzeczywistością.
 • @Moherowy
  > Ja nigdzie nie wspomniałem, że winą o rozpad obarczam Korwina.
  > Co do Kaczyńskiego, to mam własną opinię o tej postaci.

  OK, takiego zarzutu nie stawiałem. Ja tylko zauważyłem, że większość tych, którzy widzą rozbijactwo na prawicy, wini za rozłamy w UPR-ze prezesa JKM, ale nie wini za rozłamy w PiS-ie prezesa Kaczyńskiego.

  Moim zdaniem przełomowym dla prawicy był rozłam w UPR-ze gdy powstawał AWS. Mimo, że AWS poniósł ostatecznie sromotną klęskę i był mocno obstawiony agenturą, to jednak należało wtedy współtworzyć AWS, a nie tak jak chciał JKM iść do wyborów samodzielnie.

  Widać, że od początku powstania Drugiej Komuny są tylko dwie możliwości: albo pozbywać się agentów razwiedki w rozłamach i osłabiać się politycznie, albo z nimi grać wewnątrz i razem współtworzyć dużą partię. To pierwsze rozwiązanie wybierała UPR, to drugie PO i PiS.

  A więc jak ktoś w nawołuje do jedności, do szerokiej koalicji, do budowania sił centrowych (a tylko takie mogą realnie walczyć o władzę w demokracji), to zawsze to oznacza konieczność kompromisu z agenturą razwiedki. Na tym polega polityka realna w Drugiej Komunie. Ja się z tym nie zgadzam i dlatego jestem nic nie znaczącym politycznie marginesem. I to samo z UPR-em czy KNP.
 • @GPS.65
  Tak więc na tle powyższego komentarza można uznać, że nie do końca słusznym jest obarczanie Kaczyńskiego za rozłamy wewnątrzpartyjne, jeżeli w sposób klarowny przedstawia Pan siły za rozbijactwem stojące.
  Oczywiście, że to sprawa razwiedki i napisałem o tym nieco powyżej do @horroryści.

  Rozłamy w PiS świadczą też o tym, że stawiana przez Pana teza o konieczności kompromisu z razwiedką, nie do końca musi być słuszna, gdyż owe rozłamy jednak zaistniały.

  Pozdrawiam.
 • @Moherowy
  > Rozłamy w PiS świadczą też o tym, że stawiana przez Pana teza
  > o konieczności kompromisu z razwiedką, nie do końca musi być
  > słuszna, gdyż owe rozłamy jednak zaistniały.

  Rozłamy zaistniały i każdy osłabił PiS. Dziś już PiS nie ma żadnej szansy na zdobycie władzy. Ale Kaczyński ma jeszcze 4 lata i może się z razwiedką dogada... - kiedyś się potrafił dogadywać i z nimi współpracował. Najprawdopodobniej zerwał współpracę, gdy mu brata zabili...
 • @GPS.65
  Proszę o dowody potwierdzające tezę współpracy Kaczyńskiego z razwiedką.
 • ODPIEPRZCIE SIĘ OD JKM
  JEST TO JEDYNY CZŁOWIEK ,KTÓRY ZAKŁADAŁ PARTIE ANTYSPAMOWE .
  TO CO WY DZIŚ WIDZICIE, ON NEGOWAŁ OD POCZĄTKU.ON ORGANIZOWAŁ PROTESTY PRZED WEJŚCIEM DO UNII ,GDZIE WY BYLIŚCIE.KTO GO ATAKUJE JEST ANTY POLAKIEM ALBO IGNORANTEM NEGUJĄCYM FAKTY.
  Inicjatywa Pana Opary godna podjęcia.Tylko pod jednym warunkiem psom i socjalistom WSTĘP WZBRONIONY.

  Pozdrawiam
 • @Moherowy
  > Proszę o dowody potwierdzające tezę współpracy Kaczyńskiego
  > z razwiedką.

  Nie ma na to dowodów, są tylko poszlaki... niekoniecznie współpracował świadomie, ale nie sądzę, by było sensowne dyskutowanie o tym tutaj...
 • @GPS.65
  Więc po co powielać takie...tezy na NE, czy też gdziekolwiek indziej?
 • @carcajou
  "Jeszcze nie zdążył okazać wdzięczności w sposób wymierny. Dostałem od niego 15 groszy - 10 dałem Łazarzowi, a 5 wziąłem sobie na szczęście."

  Może jednak okazał w myśl zasady, że "jaka praca taka płaca"?
 • @Moherowy
  > Więc po co powielać takie...tezy na NE, czy też gdziekolwiek indziej?

  Dobrze, uściślam moją tezę: praktyczne działania PiS-u w trakcie sprawowania rządów wskazują na to, że partia ta była pod wpływem razwiedki i jest duże prawdopodobieństwo, że kilku członków rządu i/lub władz PiS-u było współpracownikami razwiedki. Dużym uprawdopodobnieniem tej tezy jest późniejsze, aż do dziś, zachowanie niektórych z nich, choćby Janusza Kaczmarka czy Kazimierza Marcinkiewicza. Jarosław Kaczyński niewątpliwie z nimi współpracował - być może nieświadom ich roli. Wraz z odsuwaniem takich ludzi od PiS-u, PiS zaczął tracić władzę i zaczął przegrywać wybory.
 • @Moherowy
  Raczej: PO CO PŁACIĆ, GDY ROBI ZA FRAJER, przecież nie daliby mi organizować WIN gdyby wiedzieli, że to skopię. Na moim odcinku było OK.
 • @GPS.65
  Proszę przyznać, że teraz pański komentarz brzmi zupełnie inaczej.
  Zgadzam się z tym, co Pan napisał i przyznaje rację, iż z nimi współpracował, a mało tego, to obsadził obydwóch tych panów na eksponowanych stanowiskach, ale czy wiedział Kaczyński kim są te postacie w momencie kiedy je faworyzował?
  Zapewne nie, a że tak powiem skasowanie ich potem, poświadcza jego niewiedzę.
  Żaden z tych dwóch razwiedczyków nie miał wytatuowane na czole- "razwiedka", a wiedza na temat jak mocno się grupa konspiruje, tłumaczy Kaczyńskiego.
  Czy myśli Pan, że taka pani Kluzik kierowała się swoimi własnymi poglądami, albo taki Migalski, który wprawdzie członkiem PiS nie był, ale jednak z ramienia tej partii został europosłem?
  Obawiam się, że i dzisiaj Kaczyński "współpracuje" z takimi ludźmi, bowiem niejeden raz się jeszcze okaże, że w PiS jest dużo kretów.
  Pozostaje jeszcze Ziobro i s-ka, ale co do tych postaci, to mam swoją własną teorię, zupełnie odbiegającą od tej traktującej o razwiedce i ich w poczet renegatów nie zaliczam.
 • @Moherowy
  W każdym razie reguła jest taka, że tylko partie silnie uwikłane w układy z razwiedką są w stanie zdobyć władzę w Drugiej Komunie. Im mniej uwikłana partia, tym mniej popularna i bardziej krytykowana w mediach, a im bardziej uwikłana, tym ma lepszą prasę i popularność. I PiS nie jest tu żadnym wyjątkiem.

  A UPR był wyjątkowo tępiony przez układ i wyjątkowo razwiedka w nim bruździła i robiła rozłamy, bo JKM jako prezes był wyjątkowo zdeterminowany by walczyć z komuną do końca - jej lub swojego. I nadal walczy! Inni, jako politycy bardziej pragmatyczni, wcześniej się poddają - np. Giertych. A jeszcze inni idą na układy i konszachty z razwiedką.
 • @GPS.65
  W żadnej mierze nie zgadzam się z powyższą tezą, gdyż w świetle naszej wcześniejszej rozmowy, nie ma w niej logiki.
  Co do Korwina, to ten jegomość nigdy do władzy nie dążył, bowiem zdaje on sobie sprawę, że swoje bajki, to dzieciom może opowiadać.
  To co głosi to utopia, a władzy nie chce, gdyż wie, że z nic z nią nie potrafiłby zrobić.
  Ta osoba nie zasługuje nawet na miano polityka.
  Ot takie dziwactwo w Polsce.
  Nie chcąc brnąć w ten niezbyt przyjemny temat, bowiem nie trawię Korwina, to pozwolę sobie jedynie zalinkować:

  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/25798,kim-jest-janusz-korwin-mikke

  Treść linkowanego komentarza, to tylko namiastka tego, kim jest jest ten pacjent.

  PS Cytowanie Franza Maurera nie wywiera na mnie wrażenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031